Neděle 26. červen 2022 19:57
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Vantage
reklama
InstaMarkets
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Kabinet

img

Fialova vláda dnes poprvé začíná připouštět, že by mohla zvýšit daně. Padl by tak stěžejní předvolební slib

22.06.2022 Fialova vláda nyní vůbec poprvé signalizuje, že bude zvyšovat daně. Připouští to opatrně a nepřímo, přes své odborné rádce. I tak jde o významný posun. Jde o doznání, že se jí nedaří nalézt rozpočtové úspory v dostatečném objemu. Stěžejní předvolební slib – ozdravení veřejných financí bez zvyšování daní – se tak nemusí dočkat neplnění.
img

Fialova vláda závodí levicí a populisty, ale pro to ji většina voličů hlas nedala

19.06.2022 Za minimálního zájmu médií Fialova vláda předminulý týden schválila předběžné návrhy státních rozpočtů pro léta 2023 až 2025. Je třeba podtrhnout, že jde nutně o návrhy předběžné, které ještě mohou doznat citelných změn. Nicméně i tak jde o dokument, který naznačuje, jak současná vláda uvažuje o svém přístupu k veřejným financím v celém jejím zbývajícím řádném funkčním období. Zkrátka a dobře, žádné zásadní ozdravování veřejných financí neplánuje.
img

Indexy: Na byt v Praze lidé vydělávají přes 17 let, v republice více než 15 let

14.06.2022 Na nový byt v Praze s plochou 70 metrů čtverečních lidé vydělávají přes 17 let, o 2,4 roku více než loni. Vyplývá to z indexu dostupnosti bydlení CG-Index zpracovávaný developerem Central Group. V celé republice je pak nutno podle Indexu prosperity Česka na pořízení bytu vynaložit více než 15 ročních mezd. V Česku je tak pořízení vlastního bydlení podle analytiků České spořitelny a portálu Evropa v datech nejnákladnější v Evropské unii. Zástupci obou indexů to dnes uvedli na tiskových konferencích.
C:\fakepath\Rakousko.jpg

Rakouská vláda představila soubor opatření k omezení dopadů inflace

14.06.2022 Rakouská vláda dnes představila soubor opatření, která mají domácnostem a podnikům pomoci řešit dopady vysoké inflace. Zahrnují mimo jiné jednorázový příspěvek 500 eur (přes 12.000 Kč) pro každou dospělou osobu a 250 eur pro každé dítě. Kabinet uvedl, že tato opatření v letošním roce přijdou zhruba na šest miliard eur (148,5 miliardy Kč).
img

Fialova vláda v tichosti plánuje ještě o 50 % vyšší schodky, než jaké měl Babišův kabinet. Celkem má Fialova „sekera“ činit přes 1200 miliard, což by Česku zhoršilo rating a zdražilo dluh

12.06.2022 Za minimálního zájmu médií Fialova vláda minulý týden schválila předběžné návrhy státních rozpočtů pro léta 2023 až 2025. Je třeba podtrhnout, že jde nutně o návrhy předběžné, které ještě mohou doznat citelných změn. Nicméně i tak jde o dokument, který naznačuje, jak současná vláda uvažuje o svém přístupu k veřejným financím v celém jejím zbývajícím řádném funkčním období. Zkrátka a dobře, žádné zásadní ozdravování veřejných financí neplánuje.
img

Představenstvo ČEZ dostane plnou výši odměn, rozdělí si 135 milionů Kč

30.05.2022 Všech osm členů představenstva energetické společnosti ČEZ má nárok na plnou výši roční odměny za loňský rok. Celkem si tak rozdělí téměř 135 milionů korun. Nejvíc dostane šéf představenstva a generální ředitel Daniel Beneš, který má nárok na téměř 34,9 milionu korun. Vyplývá to ze zprávy o odměňování, kterou společnost zveřejnila na webu. Energetická skupina ČEZ měla v loňském roce čistý zisk 9,9 miliardy Kč, meziročně byl o 81 procenta vyšší.
img

Fialova vláda si může oddechnout, Orbánův kabinet si totiž prosadil, že ruská ropa z Družby nebude podléhat embargu EU. Družbou proudí ruská ropa i do Česka

29.05.2022 Brusel vychází vstříc Maďarsku a Evropská komise tak už nenavrhuje embargovat ruskou ropu proudící ropovodem Družba. Vyplývá to z aktualizovaného návrhu šestého sankčního balíčku, který Evropská komise včera rozeslala členským vládám. Brusel v něm tedy navrhuje embargovat pouze tu ruskou ropu, jež je do EU přepravována tankery. Surovina proudící Družbou zatím embargována být nemá.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko uvalí novou daň na banky, energetické firmy, pojišťovny i aerolinky

26.05.2022 Maďarsko uvalí novou daň z úroků, poplatků a provizí bank. Kromě bank vláda nově dodaní mimo jiné i energetické firmy, pojišťovny, letecké společnosti a maloobchodní řetězce. Na dnešní tiskové konferenci to podle agentury Reuters uvedl nový ministr pro hospodářský rozvoj Márton Nagy. Budapešť peníze potřebuje na snížení rozpočtového deficitu.
img

Nálada Čechů ohledně ekonomiky padá nejníže za deset let. Drtí je strach z inflace a pasivita Fialovy vlády, které tak zvoní „alarm“

24.05.2022 Nálada lidí v České republice padá, co se ekonomické situace týče, nejníže za posledních deset let. Podle dnes zveřejněných závěrů pravidelného, každoměsíčního šetření Českého statistického úřadu se totiž důvěra českých spotřebitelů v ekonomiku propadla nejníže od května 2012. A to ji další, zřejmě i citelný pád ještě čeká. Češi už totiž pociťují neblahé dopady růstu cen na svoji finanční situaci. Zároveň se den po dni stupňuje jejich rozhořčení, že vláda s kritickou situací nic moc nedělá. Pro kabinet premiéra Petra Fialy jsou tedy dnešní čísla opravdu „alarmem“.
C:\fakepath\euro money.jpg

Evropské země bojují s růstem cen energií, potravin i pohonných hmot

18.05.2022 Výběr zemí, které zveřejnily plány na pomoc firmám a domácnostem zasaženým růstem cen energií a jídla (bulharská vládní koalice dnes schválila soubor podpůrných opatření na pomoc firmám a nízkopříjmovým domácnostem; řazeny abecedně):
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Ruský Gazprom zastaví od středy dodávky plynu do Bulharska

27.04.2022 Ruská společnost Gazprom zastaví od středy dodávky plynu do Bulharska, podle agentury Reuters to včera oznámilo bulharské ministerstvo energetiky. To rovněž uvedlo, že už přijalo opatření k zajištění alternativních dodávek plynu do Bulharska a že tak zatím není nutné omezovat jeho spotřebu.
img

Ekonomická nálada Čechů dramaticky padá, je nejníže od roku 2012. Fialova vláda by měla vystupovat aktivněji, jinak mocně nahraje opozici

25.04.2022 Důvěra spotřebitelů v českou ekonomiku dramaticky padá. Podle dnešních čísel ČSÚ poklesla letos v dubnu nejníže od listopadu 2012 (viz zelená křivka na grafu níže). Veřejnost se bojí zdražování a také zásadního zhoršení ekonomické a vlastní finanční situace. Tak „blbá nálada“ z ekonomického hlediska nepanovala takřka deset let.
img

Vláda padla do pasti svých slibů, schodek rozpočtu letos vzroste minimálně na 350 miliard korun. Budou se muset zvyšovat daně, nebo vláda rezignuje na slib ozdravování veřejných financí

17.04.2022 Schodek rozpočtu se letos zvýší zcela jistě, minimálně na 350 miliard korun. Stane se tak letos v létě, v rámci sestavování upraveného rozpočtu. Pokud by došlo na přerušení dodávek ruského plynu, bude schodek ještě vyšší, nejspíše kolem 400 miliard korun. Už nyní je třeba připočítat k původnímu schodku 280 miliard korun částku vynaloženou na pomoc ukrajinským uprchlíkům a také jiné výdaje související s válkou na Ukrajině. Tyto výdaje budou nakonec činit dle odhadu minimálně 70 miliard korun.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Senát schválil změny na finančním trhu, které vycházejí z předpisů EU

07.04.2022 Sjednocení předpisů u přeshraniční nabídky investičních fondů nebo změny kapitálových požadavků na obchodníky s cennými papíry přináší vládní novela, kterou dnes schválil Senát. Novela zavádí úpravy, které vyplývají z evropských směrnic. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Německo nadále platí za ruský plyn v eurech, Putinův dekret vláda zkoumá

01.04.2022 Německo nadále platí za dodávky ruského plynu v eurech. Dnes to novinářům na tiskové konferenci řekla mluvčí německého ministerstva hospodářství Beate Baronová s tím, že Berlín trvá na dodržování uzavřených smluv. Mluvčí německé vlády Wolfgang Büchner k tomu řekl, že kabinet kancléře Olafa Scholze podrobně zkoumá dekret ruského prezidenta Vladimira Putina, podle kterého od dnešního dne odběratelé ze seznamu takzvaných "nikoliv přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech, jinak jim hrozí zastavení dodávek.
img

Obnoví se vývoz pšenice, pokud se dokončí výsev na Ukrajině

29.03.2022 Ukrajina by mohla zmírnit omezení týkající se vývozu pšenice už v příštím měsíci, jakmile se přesvědčí, že jarní výsev je i přes ruskou invazi dostatečně pokročilý, i když vývozní kapacity jsou stále napjaté, jelikož nějaké námořní přístavy jsou kvůli probíhající válce uzavřeny, uvedl představitel, který dohlíží na obchod v zemi.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polsko podle premiéra chystá kroky k takzvanému odruštění své ekonomiky

18.03.2022 Polsko podnikne kroky k takzvanému odruštění své ekonomiky. Podle deníku Rzeczposplita to dnes na tiskové konferenci řekl polský premiér Mateusz Morawiecki. Odstranit závislost na Rusku mají zemi pomoct mimo jiné plány na výstavbu nových plynovodů. Polsko sousedí s Ukrajinou, kterou koncem února napadla ruská vojska, Varšava už přijala téměř dva miliony ukrajinských uprchlíků.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku kvůli válce rekordně klesla

15.03.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v březnu rekordně klesla. Důvodem je válka na Ukrajině a související ekonomické sankce vůči Rusku, vyplývá z průzkumu, který dnes zveřejnil německý institut ZEW. Výsledky průzkumu naznačují vysokou pravděpodobnost, že německá ekonomika spadne do recese.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Čína chce povzbudit svou ekonomiku snížením daní a dalších odvodů

11.03.2022 Čína chce povzbudit svou ekonomiku snížením daní a dalších odvodů. Podle premiéra Li Kche-čchianga je to nejférovější, nejpřímější a nejefektivnější prostředek, jak podnikům pomoci. Předseda vlády to podle agentury DPA uvedl dnes na závěr plenárního zasedání čínského parlamentu.
C:\fakepath\benzin.jpg

Rostoucí ceny na čerpacích stanicích trápí Německo, Polsko i Slovensko

10.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a následné protiruské sankce, které prudce zdražily ropu, výrazně zvýšily ceny pohonných hmot nejen v České republice. Situaci ještě zhoršuje drahý dolar, ve kterém se ropa obchoduje, zatímco evropští spotřebitelé platí za benzin v eurech nebo v jiných národních měnách. K tomu se přidává neobvykle vysoká poptávka po topných olejích, informují německá a polská média.
img

Nová světová ekonomická krize: Přehled USD, CAD, JPY

09.03.2022 Zvýšená volatilita trhů přetrvává i ve středu. Oznámení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že Ukrajina neaspiruje na vstup do NATO "v blízké budoucnosti", a ochota diskutovat o statutu obou separatistických republik vedly k malému přívalu pozitivity, ale ne na dlouho. Jakmile americký prezident Joe Biden oznámil, že USA zakážou dovoz ruské energie, komodity opět prudce vzrostly a akciové indexy se vrátily do červené zóny.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Itálie schválila balíček na ochranu ekonomiky před drahými energiemi

20.02.2022 Italská vláda schválila balíček opatření v hodnotě osmi miliard eur (téměř 195 miliard Kč) na podporu ekonomiky. Na páteční tiskové konferenci to podle agentury Reuters uvedl premiér Mario Draghi s tím, že opatření nezvýší rozpočtový deficit a bude financováno v rámci rozpočtu. Záměrem je ochránit spotřebitele a podniky před rostoucími cenami energií a pomoct automobilovému sektoru.
img

Příjmy rozpočtu nafoukla inflace, na skutečném osekání výdajů bude muset Fialova vláda ještě zapracovat. Nebo zvýšit daně, jak radí prezident Zeman i Mezinárodní měnový fond

19.02.2022 Po včerejšku máme nový rozpočet. Alespoň tedy jeho základní rámec. Vláda tak učinila první krok ven z provizoria, kompletně by se z něj měla dostat zhruba za měsíc. Oproti rozpočtu Babišovy vlády omezila výdaje o 77 miliard korun. Mnohdy ale jde spíše jen o optické omezení nebo o omezení, které bude obtížně udržitelné pro příští léta.
img

Prezident Zeman si v kritice rozpočtu sem tam notuje s institucemi typu Mezinárodního měnového fondu. Rušení daňových výjimek má ekonomické opodstatnění, není průchozí sociálně a politicky

18.02.2022 Prezident Miloš Zeman dnes před poslanci hodnotil rozpočet, jejž vláda v rámci běžícího provizoria navrhuje pro letošní rok.
img

Nový rozpočet: vláda upřednostňuje rychlé škrty, i když si tím může popudit nemalou část veřejnosti a usnadnit tak Babišovi cestu na Hrad

18.02.2022 Poslanecká sněmovna dnes projedná a vzhledem k rozložení sil nejspíše také v prvním čtení schválí základní rámec vládního návrhu rozpočtu na letošní rok, který počítá se schodkem 280 miliard korun. Fialův kabinet tak v porovnání s návrhem ještě Babišovy vlády našel úspory za 76,6 miliardy korun. Zároveň uplatní dodatečné příjmy, celkově odpovídající 62,2 miliardy, které hodlá ze zhruba třetiny, tedy v částce kolem 21 miliard, využít na letošní mimořádné navýšení důchodů, zvýšení příspěvku v souvislosti s růstem cen energií nebo kompenzace pro podnikatele.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecká centrální banka ponechala základní úrok na 14 procentech

17.02.2022 Turecká centrální banka ponechala základní úrokovou sazbu podle očekávání na 14 procentech, a to už druhý měsíc po sobě. Učinila tak navzdory vysoké inflaci, která lidem zdražuje potraviny a základní životní potřeby. Centrální banka o tom informovala ve svém dnešním sdělení.
img

Odvolání Bednárika, první krok k privatizaci Českých drah? Ta by měla smysl, díru ve veřejných financích však trvale nezazáplatuje

15.02.2022 Dnešní odvolání dosavadního generálního ředitele Českých drah Ivana Bednárika je zčásti politicky motivovaným krokem, jakožto přetnutí Babišovy éry. Zčásti ovšem může jít o krok motivovaný ekonomicky. Alespoň někteří členové současné vlády se totiž netají přáním České dráhy alespoň částečně privatizovat. Nic proti by evidentně neměl ani sám premiér Petr Fiala.
img

Nový rozpočet: vláda upřednostňuje rychlé škrty, i když si tím může popudit nemalou část veřejnosti a usnadnit tak Babišovi cestu na Hrad

09.02.2022 Vláda dnes projedná návrh rozpočtu na letošní rok, který počítá se schodkem 280 miliard korun. Fialův kabinet tak v porovnání s návrhem ještě Babišovy vlády našel úspory za 76,6 miliardy korun. Zároveň uplatní dodatečné příjmy, celkově odpovídající 62,2 miliardy, které hodlá ze zhruba třetiny, tedy v částce kolem 21 miliard, využít na letošní mimořádné navýšení důchodů, zvýšení příspěvku v souvislosti s růstem cen energií nebo kompenzace pro podnikatele.
img

Šplháme z propasti. Češi, co nakupují v Polsku, už jakoby z ní byli venku

06.02.2022 Tuzemské hospodářství loni šplhalo z propasti, kam jej o rok dříve uvrhla pandemie, rychleji, než se čekalo. A už je na půlce cesty ven. Během letoška bude ven zcela, pokud se na Ukrajině nezačne válčit. Češi, kteří vyrážejí do Polska třeba za nákupem borůvek, už si ale mohou „venku z propasti“ připadat hned teď.
C:\fakepath\nemecko-a-usa.jpg

WSJ: Německo už není pro Spojené státy spolehlivým spojencem

24.01.2022 S hrozbou ruské invaze na Ukrajinu se většina západních spojenců snaží podpořit Kyjev a uklidnit zranitelné členy Severoatlantické aliance. Německo se ale vydalo jinou cestou a dává přednost ruským zájmům před zájmy Západu, napsal Tom Rogan na stránkách amerického deníku The Wall Street Journal (WSJ). Preference Berlína jsou podle něj levný plyn, vývoz aut do Číny a klidný ruský prezident Vladimir Putin.
img

Kde může škrtat Stanjura

23.01.2022 Nová vláda je pod tlakem: musí hledat úspory naléhavěji než jakákoli jiná před ní v novodobé historii země. Důležitější než hon za letošními škrty ve výši 80 miliard však bude rozvážná a odvážná proměna rozpočtu na rok 2023.
img

Výzvy nové vlády

13.01.2022 „Nová vláda nemá v nadcházejícím období jednoduchou úlohu. Na jedné straně není žádným tajemstvím, že inflace citelně rozděluje společnost. Tento fakt pak umocňuje hlavně energetický a potravinový cenový růst, který má dopad především na relativně chudší část populace. To však pro vládu znamená hned zpočátku i zvýšení státních výdajů v rámci podpory těmto sociálním skupinám. Současně ale nový kabinet jasně naznačuje, že se vydá cestou hledání úspor,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\trader-11012022-28-zm.jpg

Inflace za celý letošní rok bude přes sedm procent, uvádí analýza Cyrrus

11.01.2022 Inflace bude za celý letošní rok nejvyšší od roku 1998 a dosáhne 7,2 procenta. Růst cen bude kulminovat v prvním čtvrtletí, kdy inflace vystoupá na 8,8 procenta, což bude nejvyšší tuzemský čtvrtletní údaj od podzimu roku 1998. Začátkem letošního roku nelze vyloučit ani inflaci přes deset procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Cyrrus, kterou má ČTK k dispozici.
img

Žádný cukr, jenom bič, toť „mission impossible“ Fialovy vlády. Aneb programové prohlášení bude zatraceně těžké naplnit, ovšem bylo by to chvályhodné

10.01.2022 Fialova vláda věru nezačíná v lehkém čase. Covid obnažuje, jak moc obtížné zejména mezinárodní podmínky jsou. Není přílišnou nadsázkou, přiblížit výchozí rámec, směrodatný pro novou českou vládu, takto. Evropská unie je vojensky závislá na USA, energeticky na Rusku a výrobně a materiálově na Číně a potažmo Asii. V ozeleňování ale chce EU všem těmto celkům „jít vzorem“.
C:\fakepath\Singapur.jpeg

Singapurská ekonomika loni vzrostla o 7,2 procenta, nejvíce za deset let

03.01.2022 Singapurská ekonomika loni vzrostla o 7,2 procenta, což je nejrychlejší tempo růstu za více než deset let. Na základě předběžných údajů to dnes oznámil místní statistický úřad. Země se zotavila z nejhorší recese v historii zapříčiněné koronavirovou pandemií.
img

V roce 2022 hrozí Česku spirály inflace a dluhu, jak ví Zeman i Fiala. Klíčovým důvodem je nezvládnutá zelená transformace EU, jejíž podobu je třeba přiblížit podmínkám ČR

03.01.2022 Prezident Miloš Zeman ve svém vánočním poselství dobře pojmenoval dvě klíčové výzvy, jimž v ekonomické sféře bude nová vláda premiéra Petra Fialy v roce 2022 čelit. Ostatně sám Fiala je ve svém projevu novoročním vlastně potvrdil.
img

Co nás v roce 2022 čeká a nemine v ekonomice? Osm hlavních změn a očekávání

01.01.2022 Česko od dneška hospodaří v režimu rozpočtového provizoria. Musí totiž začít osekávat pandemické dluhy. Nejen státní zaměstnanci a důchodci se tak musí připravit na hubenější čas, i když ne nutně od letoška. Inflace, která však letos udeří, v tomto měsíci až desetiprocentní, způsobí výrazné pokles kupní síly obyvatelstva – a tedy jeho životní úrovně. Na co dalšího je letos třeba se v ekonomické a finanční oblasti připravit. Zde osmero hlavních změn a očekávání roku 2022, níže jsou pak představeny blíže.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Miliony rodin v Británii čekají ekonomické potíže, varuje výzkumný ústav

29.12.2021 Miliony rodin v Británii čekají příští rok ekonomické potíže, které budou výsledkem vysokých plateb za energie, stagnace mezd a růstu daní. Ve své zprávě to dnes předpověděl analytický ústav Resolution Foundation, podle kterého lze v tomto smyslu hovořit o katastrofálním dopadu na životní úroveň. Ústav odhaduje, že v důsledku toho by se měly rodiny připravit na výpadek v příjmech v objemu 1200 liber (35.600 Kč) za rok.
img

Důchody se v roce 2022 zvýší suverénně rekordně, o zhruba 1500 korun, a to kvůli mimořádné druhé valorizaci. Posunutím odchodu do důchodu na 1. ledna 2022 lze penzi navýšit až o tisíce

29.12.2021 V příštím roce dojde pravděpodobně k suverénně nejvýraznějšímu navýšení průměrného důchodu v celé historii ČR. Penzisté se dohromady dočkají navýšení orientačně o 1500 korun. Nejprve v lednu jim důchod v průměru naroste o zhruba 800 korun a pak nejspíše v červenci o dalších 700 korun.
img

Češi pocítí odchod Merkelové i na svých peněženkách. Ještě více jim zdraží elektřina či plyn

08.12.2021 Německo má po šestnácti letech kancléře. Olaf Scholz dnes střídá Angelu Merkelovou a přijde s ním nová vláda, ještě zelenější než ta dosavadní. Vždyť její součástí jsou sami Zelení. České domácnosti tak to, že Německu vládne někdo jiný než Merkelová, poznají na vlastní kůži – spíše však na vlastní peněženku – hlavně podle jednoho. V příštích letech budou postupně čísla na složenkách za elektřinu či plyn nabíhat rychleji, než se tak dělo dosud.
img

Nová německá vláda zdraží elektřinu a plyn i Čechům

05.12.2021 Německo má po šestnácti letech kancléře. Olaf Scholz střídá Angelu Merkelovou a přichází s ním nová vláda, ještě zelenější než ta dosavadní. Vždyť její součástí jsou sami Zelení. České domácnosti tak to, že Německu vládne někdo jiný než Merkelová, poznají na vlastní kůži – spíše však na vlastní peněženku – hlavně podle jednoho. V příštích letech budou postupně čísla na složenkách za elektřinu či plyn nabíhat rychleji, než se tak dělo dosud.
C:\fakepath\top-19112021-25-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.11.2021 1) Japonská vláda dnes schválila rekordních 55,7 bilionu jenů (10,9 bilionu Kč) na pomoc ekonomice zasažené pandemií. Informují o tom japonská média. Kabinet premiéra Fumia Kišidy počítá i se zapojením soukromého sektoru, s jehož penězi celkový objem pomoci dosáhne 78,9 bilionu jenů (15,4 bilionu Kč).
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonsko svou ekonomiku podpoří kvůli pandemii rekordní částkou

19.11.2021 Japonská vláda dnes schválila rekordních 55,7 bilionu jenů (10,9 bilionu Kč) na pomoc ekonomice zasažené pandemií. Informují o tom japonská média. Kabinet premiéra Fumia Kišidy počítá i se zapojením soukromého sektoru, s jehož penězi celkový objem pomoci dosáhne 78,9 bilionu jenů (15,4 bilionu Kč).
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

V Rakousku bude od března platit daň na příjmy z kryptoměn 27,5 procenta

09.11.2021 V Rakousku bude od 1. března příštího roku platit daň na příjmy z kryptoměn 27,5 procenta. Nebude přitom rozhodující, jak dlouho člověk bitcoin nebo jiné digitální měny vlastnil. Dnes to podle agentury APA sdělilo rakouské ministerstvo financí. Kryptoměny se tak v zemi budou danit stejnou sazbou jako akcie.
img

Zvýšení minimální mzdy o 1000 korun je chybou, může podvázat ekonomické oživení. Současné také působí inflačně

05.11.2021 Minimální mzda stoupne od příštího roku o tisíc korun na 16 200 korun. Tedy o osm procent. Průměrná mzda přitom poroste jen tempem pěti procent, jak vyplývá z říjnového šetření České národní banky mezi tuzemskými i zahraničními analytiky. Minimální mzda by tak podroste tempem citelně rychlejším než mzda průměrná. Jinými slovy, stát firmy a podniky a další zaměstnavatele nutí zvýšením minimální mzdy přidávat nejhůře placeným zaměstnancům citelně výraznějším tempem, než jakým jsou připraveni přidávat v průměru svým zaměstnancům jako celku.
C:\fakepath\trader-04112021-50-zm.jpg

Forex: ČNB rekordně zvýšila sazbu na 2,75 procenta a zhoršila odhad vývoje ekonomiky

04.11.2021 Bankovní rada České národní banky dnes skokově zvýšila základní úrokovou sazbu, a to o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta, což je nejvýraznější zvýšení sazeb od roku 1997. Základní sazba ČNB bude nejvyšší od prosince 2008. Analytici přitom očekávali zvýšení sazeb jen o 0,5 až 0,75 bodu. Dnešní rekordní zvýšení podle nich ukazuje, že ČNB bere enormní růst inflace vážně. Rozhodnutí ČNB nezvykle ostře kritizoval končící premiér Andrej Babiš (ANO), o jeho protiinflačním smyslu pochybuje i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Centrální banka také zhoršila odhad vývoje ekonomiky a čeká vyšší inflaci.
C:\fakepath\Izrael.jpg

V Izraeli prošel prvním čtením návrh rozpočtu; bez schválení hrozí další volby

28.10.2021 Finanční výbor izraelského parlamentu po bouřlivé šestihodinové noční debatě schválil rozpočet na letošní a příští rok. Plénum musí o rozpočtu hlasovat ve druhém a třetím čtení do 14. listopadu, jinak Izraeli hrozí předčasné volby.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

DPA: Německá vláda sníží odhad letošního růstu ekonomiky

26.10.2021 Německá vláda sníží odhad letošního růstu ekonomiky na 2,6 z dubnových 3,5 procenta. Na příští rok pak výhled zvedne na 4,1 z dřívějších 3,6 procenta. Uvádějí to zdroje agentury DPA. Končící ministr financí Peter Altmaier čísla představí na středeční tiskové konferenci.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Nová vláda zřejmě povede k odpovědnější rozpočtové politice

10.10.2021 Nová vláda, která zřejmě vzejde z parlamentních koalic, pravděpodobně povede k odpovědnější rozpočtové politice. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Zásadnější reformy vzhledem k roztříštěnosti koaličních stran nečekají. Šance hnutí ANO na vytvoření stabilní vlády jsou minimální. Většinu v dolní komoře Parlamentu získají volební koalice Spolu, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, a Pirátů se Starosty.
C:\fakepath\Rakousko.jpg

Rakousko hodlá od poloviny roku 2022 zavést novou uhlíkovou daň

04.10.2021 Rakouská vláda hodlá podle agentury AP zavést od července příštího roku novou uhlíkovou daň, kdy spotřebitelé budou muset zaplatit 30 eur (asi 760 Kč) za každou tunu CO2. Vybrané finance pak kabinet chce přerozdělovat mezi občany ve formě takzvaného klimatického bonusu.
C:\fakepath\brexit10.jpg

Francie a Británie se opět přou kvůli rybolovu v Lamanšském průlivu

30.09.2021 Francie a Británie se opět přou kvůli rybolovu v Lamanšském průlivu. Poté, co Londýn a britský ostrov Jersey zamítly vydat desítkám francouzských lodí licence umožňující lov ryb v jejich teritoriálních vodách, obvinila Francie Británii z politických her. Paříž navíc hrozí Londýnu možnou odvetou na úrovni Evropské unie, informovala včera agentura Reuters.
C:\fakepath\k-20092021-lv.gif

WSJ: Americká vláda se zaměří na platby v kryptoměnách při kyberútocích

17.09.2021 Americká vláda chce ztížit hackerům možnost využívat kryptoměny k ziskům při kyberútocích. Chystá několik kroků včetně sankcí, píše s odvoláním na zdroje obeznámené se situací deník The Wall Street Journal (WSJ). Platit by tato opatření podle listu mohla začít už příští týden.
C:\fakepath\Izrael.jpg

Izraelský kabinet schválil rozpočet, poprvé po třech letech od předchozího

02.08.2021 Po maratonu jednání, která trvala od nedělního rána, dnes izraelská vláda schválila státní rozpočet na období 2021-2022. Je to poprvé po více než třech letech od schválení předchozího plánu výdajů, svůj souhlas ale ještě musí připojit parlament. Kvůli vleklé politické krizi, která vedla ke čtyřem volbám, funguje Izrael bez schváleného plánu hospodaření od roku 2018, informují tiskové agentury.
img

Vláda schválila memorandum s ČEZ o projektu továrny na baterie pro elektromobily

26.07.2021 Vláda dnes schválila memorandum mezi státem zastoupeným ministerstvem průmyslu a obchodu a společností ČEZ o podpoře projektu továrny na baterie pro elektromobily v Česku, takzvané gigafactory. Na twitteru to uvedl vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Očekávaná investice přes 50 miliard korun podle něj přinese minimálně 2300 pracovních míst. Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že investice má v první fázi činit minimálně 52 miliard korun. Havlíček a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš memorandum podepíšou v úterý dopoledne.
C:\fakepath\svedska koruna.jpg

Švédská vláda výrazně zlepšila odhad letošního růstu domácí ekonomiky

24.06.2021 Švédská ekonomika se z negativních dopadů pandemie covidu-19 zotavuje rychleji, než se předpokládalo. Švédská vláda proto zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 4,7 procenta z dříve předpokládaných 3,2 procenta. Oznámila to včera švédská ministryně financí Magdalena Anderssonová.
img

Schodek 390 miliard korun, který navrhuje ministerstvo financí, je noční můrou, která ruší sen o udržitelnost veřejných financí. Vláda by měla co nejrychleji předložit plán konsolidace veřejných financí, který jediný noční můru postupně zažene

31.05.2021 Ministerstvo financí navrhlo na příští rok státní rozpočet se schodkem 390 miliard korun. Informovala o tom dnes Česká televize. Návrh podle vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) po dnešním jednání vlády počítá už s dodatečným navýšením penzí o 300 korun měsíčně, které dnes schválil kabinet. Letos je schválen schodek 500 miliard korun a loni hospodaření státu ovlivněné dopady pandemie vykázalo deficit 367,4 miliardy korun.
img

Maláčová chce v čase enormního zadlužování vytáhnout z peněz daňových poplatníků dalších skoro 9 miliard na důchody „navíc“, Babiš příliš nezaostává. Nesmysl

26.05.2021 Především otázky spojené se státním rozpočtem na příští rok by měla na dnešním jednání probírat koaliční rada ANO a ČSSD. Zabývat by se tak podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) měla mimo jiné navýšením důchodů v příštím roce, aby kabinet předpis schválil nejlépe na svém pátečním jednání.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Polská vláda představila plán obnovy, slibuje podmínky střední třídy pro všechny

16.05.2021 Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes při prezentaci programu obnovy po pandemii covidu-19 slíbil, že všichni Poláci budou žít jako střední třída. Vládnoucí národní konzervativci plánují snižování daní pro většinu lidí, vyšší výdaje na zdravotnictví nebo štědřejší podporu mladých rodin.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německé hospodářství letos podle vlády poroste rychleji, než se čekalo

27.04.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce i přes pokračující pandemii zvýší o 3,5 procenta. Aktualizovaný odhad vlády, který je proti výhledu z ledna o půl procentního bodu vyšší, dnes představil německý ministr hospodářství Peter Altmaier. Řekl také, že v příštím roce vláda očekává růst ekonomiky o 3,6 procenta.
img

Britská vláda dává ruce pryč od záchrany majitele ostravských hutí, který je na pokraji krachu. Johnsonův kabinet označuje jeho finance za „velmi, velmi neprůhledné“

13.04.2021 Britská vláda dává ruce pryč od záchrany skupiny GFG Alliance Brita indického původu Sandžíva Gupty. Do jejího majetku patří také společnost Liberty Ostrava, tedy někdejší Nová huť (Klementa Gottwalda), později ArcelorMittal Ostrava. Ostravské hutě zaměstnávají přes šest tisíc lidí.
C:\fakepath\n-01042021-lv.gif

Německá vláda se dohodla na další finanční podpoře pro podniky

01.04.2021 Německá vláda se dohodla na další finanční podpoře pro podniky, které zasáhla opatření proti šíření koronaviru. Vyplývá to ze společné zprávy ministerstev hospodářství a financí. Podle informací agentury DPA by se měl objem nové pomoci pohybovat v desítkách miliard eur, neměl by však překročit 50 miliard eur (1,1 bilionu Kč).
img

Další osud tisíců zaměstnanců ostravských hutí má teď v rukou britská vláda. Majitel hutí ji žádá o záchranné peníze 5,2 miliardy korun

28.03.2021 Tonoucí ocelářské a hliníkárenské impérium Sandžíva Gupty, do nějž patří i ostravské hutě, se snaží chytit pomyslného stébla. Skupina GFG Alliance, která zastřešuje i Liberty Ostrava, podle včerejších večerních informací televize Sky News požádala britskou vládu premiéra Borise Johnsona o zajištění nouzového financování v objemu 170 milionů liber, což odpovídá zhruba 5,2 miliardy korun.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá vláda souhlasí kvůli pandemii s dalším zadlužováním

24.03.2021 Německá vláda souhlasí kvůli krizi vyvolané pandemií s dalším zadlužováním. Kabinet kancléřky Angely Merkelové dnes podle informací agentury DPA podpořil návrh ministra Olafa Scholze, podle kterého by měl letošní rozpočtový schodek činit rekordních 240,2 miliardy eur (6,3 bilionu Kč), zatímco příští rok by měl rozpočet skončit deficitem 81,5 miliardy eur (2,1 bilionu Kč).
img

Majitel ostravských hutí je na pokraji krachu, britská vláda už má plán jeho nouzového znárodnění, uvádějí Financial Times. Pro Babišovu vládu jde o další bolehlav

21.03.2021 Britská vláda pracuje na plánu záchrany společnosti Liberty Steel, majitele ostravských hutí. Na pokraji zhroucení se totiž ocitá skupina GFG Alliance Brita indického původu Sandžíva Gupty. Do této skupiny, která zastřešuje jeho ocelářský, hliníkárenský a energetický byznys, spadá právě i Liberty Steel, a tedy rovněž ostravské hutě.
C:\fakepath\spanelsko byk.jpg

Španělsko podpoří malé a střední firmy částkou 11 miliard eur

12.03.2021 Španělská vláda dnes schválila soubor opatření za 11 miliard eur (přes 288 miliard Kč) na pomoc malým a středním podnikům. Balík, který má firmám pomoci vypořádat se s dopady koronavirové krize, zahrnuje mimo jiné sedm miliard eur přímé podpory. Informoval o tom dnes španělský kabinet.
img

Americký Kongres právě teď schválil Bidenův obří balík rozpočtových opatření, hrozí citelná inflace. I proto by to mělo zajímat třeba i Česko a českou vládu

10.03.2021 V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát něčeho, na co už takřka zapomněl: obří inflace. A strach by měla mít i česká vláda.
img

Forex: Očkování je vzpruhou pro důvěru v evropskou ekonomiku

19.01.2021 Německý ZEW index by měl dnes ukázat na další nárůst ekonomického sentimentu, ke kterému přispívá pokračující proces vakcinace proti nemoci covid-19. Ten dává naději na postupný návrat k normálu. Zveřejněny budou také prosincové počty nově registrovaných aut v Evropské unii, které však zřejmě doplatily na probíhající uzavírky ekonomik. Dynamika tuzemských výrobních cen zůstala v prosinci utlumená a ty tak i nadále meziročně stagnovaly. V Itálii se pak premiér Conte bude snažit znovu nalézt podporu pro svůj kabinet.
C:\fakepath\Trump5.png

Pelosiová: Demokraté počítají s novou ústavní žalobou na Trumpa

11.01.2021 Pokud nebude americký prezident Donald Trump odvolán na základě 25. dodatku americké ústavy, demokraté spustí ve Sněmovně reprezentantů proces nové ústavní žaloby (impeachmentu) proti dosluhují hlavě státu. V dopise svým spolustraníkům to v neděli napsala šéfka dolní komory Kongresu Nancy Pelosiová. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Snahu odvolat dosluhující prezidenta z funkce spustil středeční útok jeho příznivců na Kapitol, který si vyžádal pět obětí a několik desítek zraněných.
img

2020: rok chaosu i udivení

03.01.2021 Rok koronavirové pandemie obnažil více než roky jiné neefektivitu státní správy. Nejen u nás, všude po světě. Paradoxním vyústěním pandemie přitom je volání po ještě silnějším, tedy ještě méně efektivním státu.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
C:\fakepath\covid-vakcina.jpg

Británie jako první na světě schválila použití covidové vakcíny

02.12.2020 Británie dnes jako první na světě schválila použití vakcíny proti covidu-19 od americké farmaceutické společnosti Pfizer a německé firmy BioNTech. Dostupná má být od příštího týdne. S odvoláním na britskou vládu o tom informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\Hiring-23112020.PNG

Přichází inflace nebo pád cen?

23.11.2020 Nabídka zboží a služeb zůstává kvůli restriktivním opatřením omezená. Na druhou stranu domácnosti i firemní sektor je plný optimismu, který doprovází rostoucí akciové trhy a naplno úvěrující banky. Tento mix je proto živnou půdou pro růst cen. Kam v této době nasměrovat své finance na finančních trzích?
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna k euru posílila na 26,27 Kč, reaguje na daňové změny

20.11.2020 Koruna dnes dopoledne posílila vůči euru. Po 10:00 se obchodovala za 26,27 Kč/EUR a byla proti čtvrtečnímu závěru o osm haléřů pevnější. Nadále se tak pohybuje kolem nejsilnější úrovně od začátku září. Vyplývá to z údajů na webu Patria Finance. Podle analytika Patria Finance Tomáše Vlka koruna zřejmě reaguje na schválený daňový balíček a na výhled postupného rušení restriktivních opatření.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

OECD radí dál zvedat důchodový věk a platit část penze z daní

19.11.2020 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) doporučuje Česku pokračovat ve zvyšování důchodového věku podle prodlužování života. Stát by měl také zvážit placení části důchodu z daní. Posílit by se mělo spoření na stáří. Víc by měli začít do systému na penze přispívat živnostníci. Zkrátit by se měla povinná doba pojištění pro získání důchodu a zvednout penze lidí s nadprůměrným výdělkem. Uvádí to analýza k důchodové reformě, o kterou ČR loni OECD požádala. Dokument včera zveřejnilo ministerstvo práce.
img

Zavírá se většina obchodů a služeb, kontakty se omezí na minimum

21.10.2020 V Česku se kvůli šíření koronaviru a obavám z kolapsu zdravotnického systému od čtvrtka znovu výrazně omezí každodenní život. Zavřou se obchody kromě prodejen základního sortimentu a vybraného zboží, nebude fungovat většina služeb, na minimum se omezí kontakty a setkávání lidí. Nepravděpodobný je také slibovaný návrat všech žáků prvního stupně do základních škol od 2. listopadu. Opatření proti covidu-19 z posledních týdnů se zatím na počtu nakažených neprojevila, proto dnes kabinet přistoupil k podobně tvrdým restrikcím jako při jarní vlně. Postiženým firmám slíbil kompenzace.
img

Libye obnovuje těžbu na svém největším ropném poli

12.10.2020  Libyjská státní ropná společnost NOC obnovuje těžbu na největším libyjském ropném poli Aš-Šarára poté, co znepřátelené strany občanské války zahájily mírové rozhovory. Informovaly o tom agentury AP a Reuters.
img

Pondělní zpřísnění proti koronaviru omezí kulturu, sport i školy

11.10.2020 Od pondělí by se v Česku měla na dva týdny dále zpřísnit opatření, kterými chce vláda zbrzdit šíření koronaviru. Zavřené budou památky, divadla a kina, zákaz bude platit pro koncerty a výstavy a také pro sportování. Omezené budou návštěvy v nemocnicích a na úřadech. Na druhý stupeň základních škol se vrátí výuka na dálku. Zástupci vlády varovali, že pokud omezení nepomůžou, mohou se zostřit. Vzhledem k tomu, že za pátek přibylo rekordních 8618 případů nemoci, mohou se opatření měnit už na začátku příštího týdne. Premiér Andrej Babiš (ANO) nevyloučil ani lockdown, tedy uzavření země jako v jarní vlně epidemie.
img

Pražská burza je nejslabší od konce dubna

02.10.2020 Pražská burza se dostala na nejslabší úroveň od konce dubna, kdy ještě platil nouzový stav. Index PX dnes klesl o 0,16 procenta na 857,72 bodu, což je nejméně od 24. dubna. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy. Nouzový stav vyhlásila vláda v Česku kvůli šíření koronaviru v prvních týdnech epidemie. Platil zhruba od poloviny března do poloviny května. Ve středu kabinet oznámil, že od pondělí 5. října bude nouzový stav vyhlášen znovu.
img

Íránský prezident vyzval Íránce, aby směřovali svůj hněv na USA

27.09.2020 Íránský prezident Hasan Rúhání dnes obvinil USA z barbarství kvůli tomu, že nedávno uvalily sankce na jeho zemi. Ve svém projevu vysílaném televizí také vyzval diváky, aby směřovali svůj hněv na Bílý dům, informuje agentura Reuters.
C:\fakepath\top-23092020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.09.2020 1) Hlavní ekonomický poradce prezidenta Donalda Trumpa Larry Kudlow včera uvedl, že ekonomické oživení ve tvaru V není závislé na další fiskální stimulaci a pomoci. Ekonomika oživuje pěkně. Na pořadu dne by ale mohly být menší a cílenější podpůrné zásahy. Podle Kudlowa je ekonomika jako celek zhruba v polovině kýženého oživení ze vzniklé recese. Některé sektory nicméně stále čelí negativním vlivům koronavirové pandemie.
C:\fakepath\Brexit9.png

Kontroverzní britský zákon o vnitřním trhu prošel do další fáze

23.09.2020 Kontroverzní britský zákon o vnitřním trhu, kvůli němuž se dostal Londýn do roztržky s EU, se včera posunul do další fáze projednávání v britském parlamentu. Kabinet premiéra Borise Johnsona odvrátil hrozící vzpouru některých vládních poslanců příslibem, že vláda nebude moci některá ustanovení zákona použít, dokud k tomu nedá souhlas Dolní sněmovna, napsal server BBC.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Německé hospodářské svazy žádají změnit varování před cestováním

09.09.2020 Německé hospodářské svazy žádají vládu kancléřky Angely Merkelové, aby přehodnotila stávající varování před cestováním do více než 160 zemí světa. Zavedeno bylo kvůli šíření nového koronaviru a prozatím platí do 14. září. Zástupci hospodářských spolků chtějí, aby Berlín našel rovnováhu mezi zdravotními opatřeními a ekonomickými zájmy. Platné varování sice neznamená zákaz do dané země cestovat, podle svazů ale mají doprovodné podmínky výrazný dopad na podnikání a mnoha podnikům cesty do zahraničí znemožňují.
C:\fakepath\bel-07092020-lv.jpg

Podpora běloruského rublu vyšla centrální banku na 1,4 mld. USD

07.09.2020 Podpora běloruského rublu vyšla tamní centrální banku v srpnu během protestů po prezidentských volbách na 1,4 miliardy dolarů (31,3 miliardy Kč) z rezerv zlata a deviz. Vyplývá to z údajů centrální banky, které byly dnes zveřejněny. Rezervy jí v minulém měsíci klesly o 15,7 procenta na 7,5 miliardy dolarů.
C:\fakepath\Belorusko.jpg

Bělorusko podle médií žádá Rusko o odklad splátek půjček

26.08.2020 Běloruská vláda žádá Rusko o finanční pomoc. Bělorusko nejen že nemá z čeho vyplácet peníze na důchody, ale nemá ani na splátky zahraničního dluhu. Vede proto jednání s ruskými bankami o refinancování půjček, které si u nich vzalo, informoval podle webu listu Rzeczpospolita běloruský ministr financí Juryj Seliverstau.
C:\fakepath\Italie2.png

Italská vláda chce v rámci obnovy ekonomiky omezit byrokracii

07.07.2020 Italská vláda dnes schválila soubor opatření, který má zjednodušit byrokracii. Ta je dlouho považována za hlavní překážku v růstu italské ekonomiky. Návrh legislativy nyní musí schválit parlament, informovala agentura Reuters. Dekret, který premiér Giuseppe Conte nazval dekretem zjednodušujícím, byl schválen po týdnech náročného vyjednávání.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německá ekonomika klesne o 6,5 procenta, čekají poradci vlády

23.06.2020 Německá ekonomika letos kvůli pandemii klesne o 6,5 procenta, odhaduje poradní ekonomický výbor vlády. Silný hospodářský útlum se ale může protáhnout za předpokladu, že se výrazně zvýší počet nových případů nákazy, uvedli dnes poradci.
C:\fakepath\Německo2.jpg

V Německu se v květnu vybralo na daních o 20 procent méně

19.06.2020 V Německu se v květnu vybralo na daních meziročně o téměř 19,9 procenta méně. Kvůli koronavirové krizi klesly zisky firem a projevily se i daňové škrty, které vláda zavedla na podporu ekonomiky. Za prvních pět měsíců pak klesly příjmy vládní pokladny meziročně o 6,3 procenta, uvedlo dnes podle agentury Reuters ministerstvo financí.
C:\fakepath\euro3.png

Rakouská vláda v reakci na koronavirus plánuje snížení DPH

12.06.2020 Rakousko plánuje v reakci na koronavirovou krizi dočasně na pět procent snížit daň z přidané hodnoty (DPH) v některých službách, například v gastronomii nebo kultuře. Oznámila to dnes rakouská vláda. Konečnou podobu chce plánu dát na dvoudenní schůzi, na které bude kabinet probírat i další stimulační opatření. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\top-12062020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.06.2020 1) Akciové trhy v průběhu včerejška prudce obrátily směr, a pod silný tlak se tak společně s nimi dostala většina rizikových aktiv. Výjimkou nebyla ani ropa Brent, která v posledních týdnech profitovala z poklesu globální averze k riziku a zakotvila u hranice 40 dolarů za barel. Primárním motorem vyšších cen ropy, které se od dubnových minim zdvojnásobily, je však zlepšující se fundamentální obrázek, jenž by měl limitovat prostor pro cenovou korekci směrem dolů.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá vláda v reakci na koronavirus odsouhlasila snížení DPH

12.06.2020 Německá vláda na dnešní mimořádné schůzi schválila dočasné snížení daně z přidané hodnoty, od července do konce letošního roku klesne DPH z nynějších 19 na 16 procent. Napsala to agentura Reuters, podle které kabinet kancléřky Angely Merkelové odsouhlasil rodičům jednorázovou dávku 300 eur (8000 korun) na každé dítě. Tato opatření jsou součástí rozsáhlého krizového balíku, kterým chce Německo podpořit hospodářství trpící dopady pandemie nemoci covid-19.
img

Ranní nadhoz - vláda zvyšuje deficit rozpočtu na 500 miliard

09.06.2020 Koronavirová epidemie způsobila meziroční propad průmyslové produkce v dubnu o 33,7 %, tedy suverénně největší v historii měření. V meziměsíčním srovnání po sezónním očištění došlo k poklesu o 23,4 %. Výsledek je tak ještě o poznání horší, než kolik činily tržní odhady. Evidenční počet zaměstnanců meziročně klesl o 3,2 % a jejich průměrná mzda dokonce o 5,6 %. Naději na brzký obrat hatí údaje o nových zakázkách, kterých v dubnu meziročně ubylo 42 %.
C:\fakepath\gb-02062020-lv.gif

Čtvrtina pracujících Britů je kvůli koronaviru dočasně bez práce

02.06.2020 Britské firmy poslaly od začátku koronavirové krize na nucenou dovolenou 8,7 milionu zaměstnanců. To znamená, že více než čtvrtina celkové pracovní síly v zemi nyní využívá vládní program pomoci při zachování pracovních míst. Uvedl to zpravodajský server BBC.
C:\fakepath\money.jpg

Propady HDP za první čtvrtletí hlásí většina hlavních ekonomik

27.05.2020 Británie - Britská ekonomika v prvním čtvrtletí klesla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o dvě procenta. Znamená to nejhlubší propad od konce roku 2008, tedy od globální finanční krize. Britská centrální banka minulý týden uvedla, že ekonomika Spojeného království by letos mohla vykázat nejhlubší propad za více než 300 let. HDP by mohl klesnout o 14 procent, v příštím roce by naopak mohl vykázat až 15procentní růst. Počet lidí uplatňujících nárok na podporu v nezaměstnanosti v Británii v dubnu meziměsíčně vzrostl o rekordních 856.500 na 2,097 milionu osob. To je nejvíce od roku 1996.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německá ekonomika klesla o 2,2 procenta, je v recesi

25.05.2020 Německá ekonomika v prvním čtvrtletí klesla kvůli koronavirové krizi proti předchozím třem měsícům o 2,2 procenta, nejvíce od globální finanční krize v roce 2009. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžné údaje. Protože v předchozím čtvrtletí vykázala největší evropská ekonomika pokles o 0,1 procenta, je nyní v recesi, která se obvykle definuje jako dvě čtvrtletí ekonomického poklesu za sebou.
C:\fakepath\top-22052020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří skončily dnes v červených číslech. Největší vliv na obchodování na asijských trzích měla dnes zpráva o tom, že Čína chce v Hongkongu zavádět nové právní a bezpečnostní předpisy. Akciový index Hang Seng odepsal 5,56 % na 22 930,14 bodu (za celý týden -3,64 %), což je jeho největší denní propad od roku 2015 a dostal se tak na sedmitýdenní minimum.
C:\fakepath\cina2.jpg

Čína si kvůli koronavirové pandemii letos nestanoví cíl růstu HDP

22.05.2020 Čína si letos nestanoví cíl růstu hrubého domácího produktu (HDP) na tento rok. Oznámil to premiér země Li Kche-čchiang na úvod výročního plenárního zasedání parlamentu s tím, že kvůli dopadům pandemie na ekonomiku je těžké dělat jakékoliv prognózy. Podle agentury Reuters je to poprvé od roku 1990, kdy si kabinet nevytkne žádný cíl ohledně růstu hospodářství.
C:\fakepath\merkelova 15092013.jpg

Merkelová: Rozhodnutí o vládní pomoci Lufthanse padne brzy

21.05.2020 Rozhodnutí o vládní pomoci německým aerolinkám Lufthansa padne v brzké době. Uvedla to včera kancléřka Angela Merkelová s tím, že kabinet na toto téma vede "intenzivní jednání" se samotnou firmou i s Evropskou komisí. Bližší detaily k chystané dohodě nesdělila. Stejně jako mnoho dalších leteckých přepravců čelí i Lufthansa vážným potížím kvůli poklesu letecké dopravy v důsledku koronavirové pandemie.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Španělsko zavede základní nepodmíněný příjem pro nejchudší

19.05.2020 Španělsko zavede základní nepodmíněný příjem pro nejchudších zhruba 100.000 domácností. Příslušnou normu chce levicový kabinet prosadit do konce měsíce, oznámil v pondělí ministr sociálních věcí José Luis Escrivá. Podle vládního plánu by potřební měli měsíčně dostávat mezi 450 a téměř 1000 eury (asi 12.400 až 27.600 korun).
img

Pravidla dostavby Dukovan jsou vládou schválena

18.05.2020 Vláda v režimu tajné bezpečnostní pravidla dostavby Dukovan schválila. Zakázku nesmí dostat nikdo, kdo by představoval strategické riziko.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Dluhová krize | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Polský zlotý | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Měnový trh | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Aktiva | Akvizice | Analýza | Asset management | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Burza | CME | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dlouhá pozice | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FX | Fed | Finanční trhy | Finančník | Fúze | G7 | Index PX | Indikátor | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Kiwi | Komodity | Krátká pozice | Kurz | LIBOR | MIFID | MMF | MT4 | Marže | Měna | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Obchodní bilance | Obchodník | Platební bilance | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Prémie | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | Schodek rozpočtu | Sentiment | Spread | Stagflace | Swap | Swiss | Trend | Ukazatel | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | YTD | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Dluhopisy | JPY | CAD | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Investoři | Produkce ropy | Fond | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Sázka | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Bohatství | ČSOB | Partners | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Makro | Eurostat | Český statistický úřad | Portugalsko | Facebook | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | USDJPY | USDCAD | Raiffeisenbank | Delta | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Burzovní obchodníci | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akciové burzy | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Členské země Evropské unie | Daňové přiznání | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický růst | Ekonomika Německa | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Evropská banka | Finanční prostředky | Fio | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index Hang Seng | Index PMI | Investiční | Investiční služby | Investing | J&T | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Krize eurozóny | Kurz eura k dolaru | Kurzu měn | E15 | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Patria Finance | Patria Online | Penzijní společnosti | Polská měna | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | Směnárny | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Španělská ekonomika | Trh | Úrokový swap | Velká Británie | Volkswagen | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Andrej Babiš | BIC | CEPS | Daniel Beneš | EBITDA | Intermediate | Ministerstvo financí | P.A. | Petr Kellner | Prospekt | Protistrana | Redukce | ROCE | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Hlavní trh | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Kontrakt | Mezinárodní banky | Volby | Genesis | Cukr | Frustrace | Poradenská společnost | Burze | Investment | IMPOSSIBLE | Moody's Investors Service | Markit | Unicredit | Sky News | DPA | Crowdfunding | KPMG | Institut ZEW | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | DIW | Sentix | David Marek | Institut Ifo | DIHK | IHS Global Insight | Nordea | Nomura Securities | Investing.com | Macquarie | Mitsubishi | Global Insight | NATO | PwC | Agentura AP | BBC | Washington Post | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Japonský premiér | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Il Sole 24 | Rosněfť | Agentura Reuters | Sázet | Bankovnictví | Referendum | City | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Zpravodajský server | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | České firmy | Inflační tlaky | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britský ministr financí | Obchodování v Asii | Utahování měnové politiky | Propad | Bělorusko | Handelsblatt | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Německý hospodářský institut DIW | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | CzechInvest | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Finanční injekce | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Ethereum | Dluhové krize | Agentura AFP | Kryptoměna | Ekonomický institut | Výhled | Francouzská ekonomika | Poplatky | Britská vláda | BDO | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Ekonomická situace | Hospodářská situace | Průzkum | Krize | Akcie Moneta Money Bank | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Americké investiční banky | Příjmy | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | ČTK | Internetové firmy | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Výhled domácí ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | HDP v eurozóně | IHS Markit | TPG Capital | Mizuho | MUFG | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Swiss Life Select | Zahraniční forex | Daňové změny | Aleš Michl | Protiruské sankce | MiFID II | Radim Dohnal | Fincentrum | Kryptoměna ethereum | NEST | Lithium | Investiční skupiny | Obchodování na trzích | Výkonnost fondů | Tržní očekávání | Podnikání na kapitálovém trhu | Zonky | Německá centrální banka | Kartel OPEC | Obchodní napětí | Podniky | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Forint | Výplaty dividend | Czech Fund | Růst výnosů dluhopisů | Poskytování investičních služeb | Rostoucí akciové trhy | Finanční skupina | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Propad cen ropy | Největší kryptoměna | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Zvýšení mezd | Zvýšení úrokové sazby | EK | M5S | Evropská komise | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Česká firma | Český miliardář | Zpomalení ekonomického růstu | Odhady analytiků | Čínské firmy | Růst cen komodit | Majetek | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Inven Capital | Velké riziko | Zvýšení sazeb | Ekonomický poradce | Státní fond | Profesor ekonomie | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Ropovod | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Posilování kurzu koruny | Růst cen ropy | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | Boris Johnson | Finanční svět | Americké společnosti | Opční program | Snížení sazeb | Společnost Gazprom | Gazprom | Digitální daň | Capital Partners | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Vliv na obchodování | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Růst mezd | KB | Deficit rozpočtu | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Italská vláda | Italská ekonomika | Thomas Cook | Finanční situace | Růst podnikatelské aktivity | Snížení daní | Energetické firmy | Kurzarbeit | Státní ropná společnost | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Loterie | Největší ekonomika | CzechTrade | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Analytik portálu | Ceny benzínu | Německá vláda | Larry Kudlow | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Bílý dům | Obchod | Český trh práce | Trh práce | FRED | Skupina ČEZ | Achim Wambach | Spojené státy a Čína | CETA | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Firma | BAT | Parlamentní volby | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Růst cen | Server BBC | Studie | BDI | Bilance | Zasedání vlády | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Důchodový systém | Ceny na čerpacích stanicích | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | HCBV | Generální ředitel | Statistici | Česká měna dnes | Ukrajina | Labouristé | Amazon | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Legislativa | Blahobyt | Vicepremiér | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | Dlužníci | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Automobilový sektor | Data o HDP | Financovat | Wüstenrot | EET | Hospodaření státu | Omezení těžby | E-shopy | Ceny výrobců | Průmysl | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Poslanecká sněmovna | PLN | Na burze | Propouštění | Impuls | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Šinzó Abe | Důsledky krize | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Inflace v listopadu | Německý ZEW index | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Soukromé firmy | NAFTA | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Kotační výbor | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Konzervativci | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Odhad růstu domácí ekonomiky | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Internetový gigant | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Dieselgate | Události roku | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | EP Power Europe | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Úroky | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Smartwings | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Kupní síla | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Bydlení | Martin Novák | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | SPD | Giuseppe Conte | Roční růst | Citelné zdražování | Miliardy korun | Předsevzetí | KLDR | Izraelská ekonomika | Události v ČR | Singapurská ekonomika | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Pracovní trh | Teherán | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Odškodné | List Financial Times | Americké dolary | Washington | Finální odhad | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Ifo | Experti | Katastrofální dopady | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Ministerstvo práce | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Luboš Růžička | Silnější koruna | Vyšší inflace | Bloky | Inflace v prosinci | Míra zadlužení | Veřejné finance | Ukazatele | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Nájmy | Ceny energií | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Krach | HN | Francouzská vláda | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Koronavir | Trhy | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Španělská chřipka | Ratingová agentura Fitch | Impérium | Většinový podíl | Vir | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Penzijní systém | Spravedlivé důchody | Důchody | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Operátor O2 | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Jumpshot | Ceny Bitcoinu | Burzy v Hongkongu | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Martin Cakl | Obchody | Výdaje | Slevy na dani | Správce daně | Daň z příjmu | Zpracovatelský sektor | Deník The Wall Street Journal | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dopady koronaviru | Kiwi.com | Tenza | Student Agency | Prodeje aut | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Firemní sektor | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Růst sazeb | Státní dluh ČR | London School of Economics | COVID-19 | Kukuřice | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Ekonomické recese | Představitelé Číny | Šířením nového typu koronaviru | Průměrná mzda | Stabilita | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Letní olympijské hry | Olympijské hry v Tokiu | Vyhlášení nouzového stavu | Martin Gürtler | Mzda | Vládní opatření | Společnost IHS Markit | Překoupenost | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Premiér Conte | Restrikce | Povzbuzení ekonomiky | Poradci | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Asijské akcie dnes | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Stav nouze | Profitovat | Tencent | Opatření vlády | Dostatek likvidity | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Silný propad | Italské dluhopisy | Evropské země | Brusel | Letectví | Energetické společnosti | Česká energetická firma | Energetická firma | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | Antivirové firmy | Situace kolem koronaviru | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Šíření viru | Stimul | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | Gazprombank | Odhad inflace | Světová ekonomická krize | Vedlejší účinky | Justin Trudeau | Viceprezident | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Šíření nového typu koronaviru | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Úvěrový program | Mimořádná opatření | Spiegel | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Tiskové agentury | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Národní rozvojový fond | Zdanění bank | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Německý ministr financí | Koronavirová krize | MPO | MF | Náhrady mezd | Ošetřovné | Daňové povinnosti | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Il Sole 24 Ore | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Koronavirus v ČR | Počet potvrzených případů nákazy | Počet potvrzených případů | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Koronavirus 2020 | Babišova vláda | Úřad práce | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Prostor pro pokles | Politická rozhodnutí | Záchranný balíček | Růst | Olympijské hry | Koronavirové krize | Uzdravování | Poslanci | Signál | Ministr vnitra | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Rozsáhlé propouštění | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Živobytí | Šíření nákazy | Bulharsko | Izrael | Izraelská vláda | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Equa Bank | MALL | Ekonomiky | VW | Slovensko | Slovenská vláda | Války | EGAP | Petr Smejkal | Schodek | Poradce | Organizace | Švédská vláda | Poskytování hypoték | Růst nezaměstnanosti | Italský průmysl | Confesercenti | Obchodní svaz | Obchodní svaz Confesercenti | Italský deficit | Italský deficit veřejných financí | Deficit veřejných financí | Hrubý domácí produkt země | Letecká společnost | Závislost | Práce | Rozvojová banka | Koronakrize | Autoprůmysl | Údaje | DPH | Omyl | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Sentix indikátor | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Radovan Vítek | Karel Komárek | Marek Dospiva | Prezident Vladimir Putin | Možnosti obchodování | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Dopady koronavirové krize | Koronavirová epidemie | Gernot Blümel | Pomalé oživení | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Chřipka | Znárodnění | Nejsilnější růst | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Španělská vláda | Státní příspěvek | Celková inflace | Výpadky | Více peněz | Vedení ČEZ | Valná hromada ČEZ | Peníze z vrtulníku | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | EP | Statistiky | Program pomoci | Schodek 300 miliard | Plošné testování | Madrid | Trade | ZEW Achim Wambach | Největší ekonomika eurozóny | Finanční pomoc | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Muriel Pénicaudová | SARS-CoV-2 | Debata | Soukromá spotřeba | Posílení | Omezení pohybu | Znovusjednocení země | Joe Biden | Americký viceprezident | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Branko Milanović | Srbsko-americký ekonom | Spotřebitelský sentiment | Ekonomika oživuje | Zrušení daně z nabytí | Úřad INSEE | Cestování | Bitcoin dnes | 737 MAX | Pracovní síly | Ryanair | Liberty Ostrava | Ministerstvo hospodářství | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | Energetická společnost | Sazka Group | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | Epidemiolog | Rakouská vláda | Dopravci | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Švédská ekonomika | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | KfW | Banka KfW | Soudní dvůr Evropské unie | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Jan Raška | Patrik Tkáč | Hrozba stagflace | Úrok na českých dluhopisech | Dluhy | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Německá KfW | Německá státní rozvojová banka | Státní rozvojová banka | Rozvojová banka KfW | Členské země | RBI | Nezaměstnanost ve Francii | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Kurz eura k americkému dolaru | Vláda v Berlíně | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | Vakcína | Spekulovat | Zboží z Číny | Příjem pro nejchudší | Svaz dovozců automobilů | Spolková vláda | Manažeři | České ceny | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | Koronavirová pandemie | Magazín Der Spiegel | Rozhodnutí o vládní pomoci | Lesy ČR | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Čínské hospodářství | Cíl růstu HDP | Vrcholní představitelé Číny | Vrcholní představitelé | Japonská banka Nomura | Banka Nomura | Biotechnologická společnost | Pomoc lidem | Australská vláda | Ekonomický magazín | Fischer | Spoluzakladatel | Vládní pomoc | Propad příjmů | Německá průmyslová a obchodní komora | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Technologické centrum | OKD | JDE | Unie | Propady HDP | ČR | Stravenkový paušál | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Andrej Babiš (ANO) | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | Bild am Sonntag | Britské firmy | Genesis Capital | Londýnské burzy | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Berlín | Lars Feld | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Národní rozpočtová rada | Japonský parlament | Parlament dnes | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Nižší DPH | Subvence | Agentura APA | APA | Globální poptávka | Stimulační balík | Agrofert | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Největší evropská ekonomika | Covid | Finanční výbor | Tiff Macklem | Představenstvo | Restrukturalizace | Druhá vlna | Firma ČEZ | Státní pomoc | Nadia Calviňová | Ministryně hospodářství | ARD | Živnostníci | Paušální daň | Vrcholoví manažeři | Skupina Smartwings | Úroda | Jasný signál | Peníze z vrtulníků | Dopad pandemie | Výhled vývoje ekonomiky | Chorvatsko | Leva | E.ON | Francouzský statistický úřad INSEE | Ceny emisních povolenek | Šance | Druhá největší kryptoměna | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | Evropské investiční banky | Průměrný příjem | Spotřební daně | Merkelová | Zotavení ekonomik | Životní úroveň | Následky pandemie | Počet nezaměstnaných ve Francii | Insolvence | COVID III | Čínská společnost | Důvěra | Ocelářství | Odhad vývoje ekonomiky | Růst zaměstnanosti | Míra nezaměstnanosti ve Francii | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Státní dluh Běloruska | VHM | Pandemická situace | Hnojiva | Vládní koalice | Likud | Výrobce pneumatik | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Snížení DPH | Airbus Group | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Výpadek příjmů | Podpora běloruského rublu | Běloruský rubl | BYN | Dluh Běloruska | Klimatické změny | Varování před cestováním | Německé hospodářské svazy | Hospodářské svazy | Claus Michelsen | DIW Claus Michelsen | Odborníci | Zdanění | Chalífa Haftar | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Program Antivirus | Britský zákon | Zákon o vnitřním trhu | Kontroverzní britský zákon | Britský zákon o vnitřním trhu | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Hasan Rúhání | Íránský prezident | JCPOA | Klimatický plán | Ministr životního prostředí | Nárůst HDP | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Fiskální pomoc | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Český veřejný dluh | Česká republika | Dnes na pražské burze | Průmyslová výroba v ČR | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Epidemická situace | Lockdown | Zpřísnění proti koronaviru | Měnový fond | Annick Girardinová | Allegro | Společnost Allegro | Společnost NOC | Libye | Firma NOC | Nancy Pelosiová | Výrobce letecké techniky | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Platby v kryptoměnách | Protiepidemická opatření | Nařízení | TPG | Moneta | Omezování ekonomiky | EP Global Commerce (EPGC) | Pfizer a BioNTech | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Letecká doprava | Polská vláda | Pád cen | Vývoj akciového indexu PX | Vývoj indikátoru zaměstnanosti | Silný indikátor | NFIB | Indikátor NFIB | Snižování daní | Ministr zdravotnictví | Ropovod Družba | Česká televize | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Stock Spirits | Ministerstvo energetiky | Výše mezd | Daňový balíček | Životní prostředí | Dluhopis Republiky | Siemens | Vakcinace | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | Antigenní testování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | CMI | EC Investments | Orbán | Růst průmyslové produkce | Boeing 737 Max | Celní spor | Stock Spirits Group | Městský stát | Počasí | Růst ceny | Opatření na pomoc firmám | Pomoc firmám | SOLEK | Počet pracovních míst | Holdingové společnosti | Zdravotní péče | Paušální daně | Cestovní kancelář | Zhoršení ratingu | MJ | Měsíční data | Polská společnost | Očkování proti covidu | Express | Tržní ceny | Golem Finance | Německá koalice | Rozvolnění | Tencent Holding | Daňové zvýhodnění | Kov | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Porušení zákona | Air | Posílení české měny | Finanční zdraví | Rohlik Group | PPF Telecom | Pandemická opatření | Pandemie covidu-19 | ČSA | Bidenův obří balík rozpočtových opatření | Bidenův obří balík | Balík rozpočtových opatření | Zesílení inflačních tlaků | Výrazný růst | Rybolov | Řecká vláda | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | GFG Alliance Brita | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Nová huť | Ladislav Bartoníček | EDF | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | GE Renewable Energy | Zátěžové testy | Hospodářské instituty | Strach z inflace | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Premiér Mario Draghi | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rostoucí ceny | Potenciální výnosy | Cena emisních povolenek | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Colonial Pipeline | Panasonic | Francouzská společnost | Praní peněz | Výrazná inflace | Plán obnovy | Turów | Renata Kellnerová | Navýšení důchodů | Růst úroků | Spotřeba domácností | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Americké farmaceutické společnosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Central Group | Penta | Primark | Jan Kalina | Gigafactory | Zelená energetika | Konkurence | Prodej | Dan Ťok | Zvyšování daní | Akcionáři Monety | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | CO2 | Den daňové svobody | Životní pojišťovny | Dividendy ČEZ | Akcionáři ČEZ | Představenstvo ČEZ | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Technologie | Sazby daně | Jednání kartelu OPEC | Eurohold | Pojišťovací společnost | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Výroční zprávy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Český vývoz | NortonLifeLock | Odvětví | Divize | Bulharská finanční společnost | Tomáš Pleskač | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | E.ON Distribuce | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Daňový poplatník | Dřevo | Chování | Dodávky ruského plynu | Izraelský kabinet | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Drahota | Rozpočtové příjmy | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Byty | Rostoucí úroky | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Varšava | Pořízení vlastního bydlení | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Funkční období | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | Nedostatek čipů | Bloomberg News | Společnosti | Opatření | Prazdroj | Výběr daní | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Česká společnost | Lagardere | Probinex | České aerolinie | A220 | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Jaroslav Haščák | CDU/CSU | FDP | Konzervativní unie | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Reorganizační plán | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Nová vláda | Češi | OTP | Bohemia Energy | Vysoké ceny | Kolibřík Energie | Snížení schodku | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Zdravotnictví | Obilí | Kuny | Pozornost | Ruská společnost | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Christian Lindner | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Ruský prezident | Veřejné investice | Dceřiná firma | Fialova vláda | Libor Ostatek | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | WeDo | Velkoobchodní ceny plynu | Daň na příjmy z kryptoměn | Příjmy z kryptoměn | Rakouské ministerstvo financí | Podmínky na trhu | Spravedlnost pro investory | Společnost | Dopady inflace | Družba | Regulační úřady | TIM | Pozemky | Společnost innogy | Innogy | Turecké měny | Booking | Nová německá vláda | Omikron | Těžařská společnost | | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Varianty covidu | Zlotý | Postavení na trhu | SOTIO | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Nařízení o crowdfundingu | Covidové vakcíny | Evernym | Obavy z omikronu | Letadlo | Nejvyšší výhra | Úpis nových akcií | Jamal | PGNiG | Sekyra Group | Základní sazba | Tlumit inflační tlaky | Focus | Zvýšení slevy na poplatníka | Těžební společnost | Výzkumný ústav | Resolution Foundation | Společnost Smartwings | Získané peníze | Uniper | Miliardy USD | Ruský plyn | Analýza Cyrrus | Real Estate | Válka na Ukrajině | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Snížení daně | Chvaletice | Počerady | Cena transakce | Sev.en | Ivo Lukačovič | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Balíček na ochranu ekonomiky | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruská vojska | Invaze | Snížení spotřební daně | Řetězce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Dmytro Kuleba | Ruská společnost Gazprom | Dopady války na Ukrajině | Odruštění | Dodávky zemního plynu | Vývoz pšenice | Zastavení dodávek | Ruský Gazprom | Plynárenská společnost | MOL | Růst cen energií | Petr Fiala | Správa | Ekonomická nálada Čechů | Onet.pl | Onet | Kiril Petkov | Premiér Kiril Petkov | Embargo na ruskou ropu | Ratingový výhled | Výhled České republiky | Nové daně | Daň na banky | Stavební společnosti | Omezení dopadů inflace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Justin Drake
Justin Onuekwusi
Just-in-time manufacturing
Justin Trudeau
Juventus
JWN
JWN.US
JXY
Jysk
Kabelky

Následující klíčová slova

Kadeky International
KADEKY INTERNATIONAL s.r.o.
Kadri Simsonová
Kagi chart
KahnChat
Kaisa
Kaisa Group
Kaisa Group Holdings
Kajmanský dolar
Kajmanský dolar (KYD)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít