Čtvrtek 06. říjen 2022 16:08
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Dukascopy forex
reklama
Coinfy
reklama
Purple Trading Room

Klíčová slova - Unce zlata

img

Stříbro může dosáhnout 500 dolarů za unci

04.10.2022 Americký podnikatel Robert Kiyosaki řekl, že je čas využít agresivního postoje Federálního rezervního systému k nákupu dalšího zlata, stříbra a bitcoinů. Důvodem je, že další zvyšování sazeb posílí dolar, což povede k nižším cenám těchto tří aktiv. A jakmile Fed přejde na měkčí politiku, ceny porostou a přinesou obrovské zisky.
img

Je čas na nákup zlata. Jeho cena podle odborníků výrazně poroste

01.08.2022 Cena zlata v Česku úspěšně vzdoruje inflaci. Prodejci investičního zlata navíc v následujících měsících očekávají razantní růst jeho ceny.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Poptávka po zlatě se v pololetí zvýšila o 12 procent na 2189 tun

29.07.2022 Celosvětová poptávka po zlatě se v letošním prvním pololetí meziročně zvýšila o 12 procent na 2189 tun. Přispělo k tomu hlavně první čtvrtletí, v tom druhém byla poptávka meziročně o osm procent nižší. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato (WGC).
img

XAU/USD: Vlastnosti a doporučení

02.06.2022 Pár XAU/USD odráží hodnotu trojské unce zlata v amerických dolarech. U některých brokerů je označení ceny zlata vyjádřeno jako GOLD (místo XAU/USD). Jedna trojská unce se rovná 31,1034768 gramům (často zaokrouhleno na 31,1035 gramů).
img

Bezpečný přístav ve světě kryptoměn – tether, který kopíruje kurz dolaru

05.05.2022 V rámci dnešního článku se zaměříme na bezpečný přístav, který je ve světě kryptoměn velmi důležitý. To znamená, že se budeme zaobírat tzv. stablecoiny. Konkrétně se podíváme na tether. Stablecoiny jsou tokeny, které jsou též založeny na technologii blockchain. Stejně jako všechny jiné kryptoměny. Jejich využití je ovšem zcela jiné. Obecně vzato má každá kryptoměna za úkol řešit nějaký problém, inovovat atd. Což je právě předmětem spekulace a výkyvů cen.
img

Po zvratu na Wall Street mají dnes navrch prodejci. Pražská burza posiluje díky akciím bank

21.03.2022 Wall Street navazuje na nejúspěšnější týden od jara 2020 vlažně. Indexy hned po otevření mírně rostly, během prvních 30 minut však došlo ke zvratu a navrch tak mají prodejci: Dow Jones -0,5 %; S&P 500 -0,1 %, Nasdaq Comp. -0,1 %.
img

Evropské akciové burzy zalil optimismus, září Deutsche Bank. V dobré náladě jsou i americké futures

14.03.2022 Evropské akciové indexy zalil při pondělní seanci optimismus, který převládá navzdory neutěšené situaci ve městech na Ukrajině. Důvodem jsou pokračující jednání mezi oběma dotčenými protistranami i situace v komoditním sektoru.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 9. března 2022

09.03.2022 Podle údajů společnosti Finbold došlo na začátku měsíce k rekordní akumulaci BTC. Nárůst počtu adres držících nejstarší kryptoměnu ukazuje, že investoři mají o tento trh stále větší zájem.
C:\fakepath\Rusko-ropa.png

Invaze na Ukrajinu - tržní dopady

24.02.2022 Analýza ekonomických dopadů invaze a jejího dopadu na klíčové trhy. Nejhorší možný scénář - ruská invaze na Ukrajinu - se naplňuje. Odsuzujeme tuto agresi a v tomto dokumentu se snažíme analyzovat ekonomické důsledky a dopad na finanční trhy.
img

Trhy se po šoku ze zahájení války na Ukrajině zčásti stabilizují. Koruna zpomalila své prudké oslabování, unce zlata i tak za poslední dva týdny podražuje o skoro 5000 Kč

24.02.2022 Hned po zahájení ruské invaze na Ukrajinu dnes nad ránem z měn světa takřka nejvýrazněji ztrácely polský zlotý a česká koruna. Asijští měnoví obchodníci totiž zpanikařili, podívali se na mapu a zbavovali se měn zemí, jež jsou prostě jen Ukrajině geograficky blízké. Nyní se situace poněkud stabilizuje. Propad koruny zpomalil. I tak se česká měna poprvé od konce loňského prosince prodává za více než 25,00 za euro a nervozita je z okamžitých výkyvů kursu zřejmá.
img

Jak si povedou akcie, krypto aktiva a zlato, když se situace mezi Ruskem a USA vyostří? 

21.02.2022 V dnešní analýze si rozebereme několik válečných období na trzích jako je akciový index Dow Jones a zlato. Jedná se totiž o důležitý precedens, když by se konflikt mezi USA a Ruskem případně v budoucnu vyostřil. Leč z historického vývoje lze samozřejmě vycházet při jakémkoliv válečném konfliktu mezi světovými mocnosti. Nebo klidně v průběhu jakýchkoliv geopolitických otřesů.
img

Česko loni rozšířilo svůj „zlatý poklad“, uložený v sejfech České národní banky, o více než tunu zlata. Češi přesto mají doma stále dvakrát více zlata než centrální banka, na Chorvaty ale ani tak nemají

26.01.2022 Česká národní banka loni přikupovala zlato. Své devizové rezervy ve zlatě rozšířila celkem o 35 tisíc troyských uncí zlata, což odpovídá 1,01 tuny drahého kovu. Na počátku loňského roku disponovala 305 tisíci troyských uncí drahého kovu, koncem roku to bylo už 340 tisíc uncí, neboli zhruba 10,6 tuny. ČNB tak ke konci loňska držela nejvíce zlata od ledna 2015.
img

Česko loni rozšířilo svůj „zlatý poklad“ o více než tunu zlata. ČNB v posledním půldruhém roce navýšila své zlaté rezervy nejvíce od 90. let, cena zlata však klesá

16.01.2022 Česká národní banka loni přikupovala zlato. Své devizové rezervy ve zlatě rozšířila celkem o 35 tisíc troyských uncí zlata, což odpovídá 1,01 tuny drahého kovu. Na počátku loňského roku disponovala 305 tisíci troyských uncí drahého kovu, koncem roku to bylo už 340 tisíc uncí, neboli zhruba 10,6 tuny. ČNB tak ke konci loňska držela nejvíce zlata od ledna 2015.
img

Cena zlata by v roce 2022 mohla překročit hranici loňského roku

13.01.2022 Zlato by na světových trzích mohlo překonat hodnotu 2100 USD za trojskou unci. S oblibou se o zlatu říká, že představuje bezpečný stav, který během nejistoty může zhodnotit peníze.
img

Komodity: Ropa WTI i Brent ukončily výjimečný rok propadem

03.01.2022 Ropa WTI i Brent ukončily výjimečný rok propadem o 2 procenta a naopak Troyská unce zlata posílila takřka o 1 procento.
img

Rozbřesk: Inflace jako hlavní politické téma roku 2022 a koruna díky ČNB silnější

03.01.2022 Není žádným tajemstvím, že inflace rozděluje společnost. Zejména ta energetická a potravinová výrazně více zasahuje relativně chudší část populace. Zatímco lidem s vyššími příjmy “pouze” snižuje úspory “odkládané” do investic, nízkopříjmové skupiny nutí činit velmi těžké volby a bolestivé úsporné kroky. Proto bude inflace také jedním z hlavních témat politických soubojů relativně rušného roku 2022.
img

Kurz zlata roste díky inflaci

12.11.2021 Kurz ceny zlata je na nejvyšším bodě za poslední půl rok. Vzrostla v reakci oznámení v USA o narůstání spotřebitelských cen. Unce zlata včera stála 1 862 dolarů.
img

Kurz zlata roste díky inflaci

12.11.2021 Kurz ceny zlata je na nejvyšším bodě za poslední půl rok. Vzrostla v reakci oznámení v USA o narůstání spotřebitelských cen. Unce zlata včera stála 1 862 dolarů.
img

10 důvodů, proč vlastnit zlato

11.10.2021 Zlato je jedním z nejstarších aktiv vůbec. Ve starověku se používalo jako platidlo, dnes je zlato investičním nástrojem, vždy však bylo uchovatelem hodnoty. V dnešní době nadměrného tištění peněz je zpochybněna důvěryhodnost fiat měn a státních dluhopisů. Ty dříve investorům poskytovaly větší jistotu a hodnotu.
img

Nová éra zlaté horečky způsobená COVID-19

09.09.2021 Drahé kovy jsou považovány za bezpečný přístav v době politické, ekonomické a společenské krize. První vlna koronavirové krize v 2020 způsobila strmý růst a pád zlata. V reakci na rostoucí cenu zlata roste i zájem Čechů o nákup tohoto kovu a obchodníci s drahými kovy dokonce hovoří o nové éře zlaté horečky. Jak se bude cena zlata dál vyvíjet a proč teď rozhodně neprodávat?
img

Rozbřesk: Firmy v EU přehodnocují své výhledy

31.08.2021 V době, kdy se teprve finalizují celkové výsledky za kvartál, který už skončil přede dvěma měsíci, a nejsou zatím k dispozici žádná další nová tvrdá data, nezbývá, než o to větší pozornost věnovat průzkumům nálad napříč ekonomikou. Jsou rychle k dispozici, byť jejich vypovídací schopnost je přece jen trochu jiná než v případě účetnických přehledů HDP nebo průmyslové výroby. Poslední takový průzkum zveřejněný včera indikuje mírné zhoršení ekonomického sentimentu v EU.
img

Rozbřesk: Český maloobchod na vlně květnových rozvolnění…

08.07.2021 Dnešní květnový výsledek maloobchodních tržeb může patřit k těm dobrým letním zprávám. Maloobchodní tržby bez prodejů motorových vozidel stouply meziročně bez očištění o 8,1 procenta. Trh čekal tempo zhruba poloviční. Přírůstky nakažených (nejen) díky postupující vakcinaci poklesly v květnu z více než dvou tisíc nových případů na méně než pět set nových nakažených za den. I v důsledku toho došlo na první vlny výraznějších rozvolnění - otevíraly se školy, zahrádky, hotely a zmírňovala se pravidla pro kulturní akce. A proto se viditelně vylepšil index mobility mapující pohyb lidí v maloobchodě, pohostinství a rekreačních objektech.
img

Rozbřesk: Pátý týden dovolené by mohl stát firmy desítky miliard korun

22.04.2021 Mezi rusko-českou diplomatickou přestřelku a pandemii COVID 19 se v posledních dnech vklínilo ještě jedno téma - požadavek KSČM na povinných pět týdnů dovolené. Česko je v tuto chvíli v evropském pelotonu z pohledu délky povinné dovolené někde uprostřed, pokud tedy započítáme i státní svátky. Méně povinných dnů volna mají například v Británii nebo v Německu, více naopak v sousedním Slovensku nebo ve Francii. Řada podniků přitom v Česku používá pátý týden dovolené flexibilně jako bonus tam, kde to z jejich pohledu dává smysl - například jako věrnostní odměnu za počet odpracovaných roků.
img

Rozbřesk: Německý průmysl dál padá kvůli výpadkům subdodávek

09.04.2021 Průmysl jako by začal podle posledních čísel klopýtat. Za únor došlo k poklesu výroby o 2 %, a to zejména kvůli poklesu výroby v hlavních odvětvích v čele s automobilkami. Tam meziročně výroba poklesla o 8 %, když na ně pravděpodobně dolehl dočasný nedostatek vstupů.
img

Rozbřesk: Obchod i služby zahájily rok poklesem

16.03.2021 Zatímco průmysl vstoupil do nového roku v poměrně dobré kondici, stavebnictví, maloobchod a některé další služby zůstávají dál ve vleku pandemie. Včera zveřejněná lednová čísla maloobchodu jen potvrdila očekávání, že začátek roku bude pro toto odvětví ve znamení propadu. Pokles o více než šest procent ve srovnání s loňským prosincem i začátkem loňského roku je odrazem znovuzavedených omezení, které dopadly na část obchodní sítě. S poklesem tržeb se musely vypořádávat snad všechny typy obchodů s výjimkou těch internetových, ve kterých spotřebitelé utratili o třetinu více peněz než na začátku loňského roku. Lockdown přinesl této části obchodu další stimul pro jejich boom a domácnostem příležitost nakoupit si v časech, kdy je velká část obchodů uzavřena.
img

Rozbřesk: Covid sráží korunu, nálada v české ekonomice ale pandemii navzdory roste...

25.02.2021 Zatímco pandemická čísla v ČR dál rychle narůstají a čeká se na rozhodnutí o dalším zpřísnění a prodloužení lockdownu, nálada v ekonomice se prozatím zlepšila. Tedy alespoň celkové číslo odrážející sentiment, za kterým se ovšem skrývá podstatně rozdílné trendy. V podnikatelském sektoru se dokonce důvěra dostala na nejvyšší hodnotu od loňského března, kdy ČR poprvé zavedla nouzový stav. V průmyslu se tento ukazatel dostal dokonce téměř na dvouleté maximum, takže tamní situace vypadá o poznání lépe než po většinu roku 2019, kdy se začalo mluvit o cyklickém zpomalování ekonomiky.
img

Rozbřesk: Bitcoin poprvé zlomil hranici 50 tisíc dolarů a ECB mluví o jeho regulaci

17.02.2021 Cena bitcoinu poprvé v historii vystřelila nad 50 tisíc dolarů a tržní kapitalizace této největší kryptoměny přesáhla 900 miliard dolarů. Během prvních dvou měsíců v tomto roce se tak cena bitcoinu zvládla skoro zdvojnásobit. To se zdá téměř neuvěřitelné.
img

Rozbřesk: Trhy lámou rekordy, Tesla nakupuje bitcoin a MMF kárá Polsko

09.02.2021 Akciové indexy lámou nové rekordy a stále se vezou na vlně vakcinačního optimismu přiživovaného novými měnovými a fiskálními stimuly. Index S&P500 vzrostl šestou seanci v řadě a uzavřel opět na nových historických maximech. Nová vlna optimismu je cítit zejména na komoditních titulech, protože ropa poprvé od ledna 2020 zdolala hranici 60 dolarů za barel. Na výsluní jsou také banky, kterým se líbil nárůst delších výnosů a strmější výnosové křivky. Tržní inflační očekávání v USA totiž atakují pětiletá maxima.
img

Rozbřesk: Služby stále věří v brzký konec českého lockdownu

29.01.2021 Na první letošní tvrdá data z české ekonomiky si budeme muset ještě chvíli počkat, nicméně k dispozici jsou alespoň průzkumy nálad, které reflektují, jak současnou situaci vnímají firmy v nejvýznamnějších odvětvích a oborech. V pondělí publikované nálady potvrdily možná až překvapivě zhoršení důvěry v české ekonomice v době, kdy už fungovala v rámci třetího lockdownu, včera jsme měli možnost podívat se, co stojí za těmito prvními výsledky, když byly zveřejněny podrobné harmonizované statistiky za celou EU.
img

Rozbřesk: Prvních 100 dní prezidenta Bidena bude o očkování a novém fiskálním balíku

21.01.2021 Nový prezident Spojených Států Joe Biden se včera ujal úřadu. Začal sérií nařízení, kterými zrušil některé z politik svého předchůdce Donalda Trumpa – obnovil tak členství Spojených států ve Světové zdravotnické organizaci, připojil Spojené státy zpátky k pařížské klimatické dohodě a zastavil práce na hraniční zdi s Mexikem. Pozornost trhů se však během prvních sto dnů Joea Bidena v roli prezidenta soustředí jinam, a to především na boj s pandemií a na přípravu nového rozpočtového balíku.
img

Rozbřesk: Maloobchod versus průmys, aneb jak moc propadla ekonomika ke konci roku 2020

13.01.2021 Listopadový maloobchod by měl dnes odhalit, jak moc zasáhla Česko ke konci uplynulého roku druhá vlna pandemie. Je pravděpodobné, že služby v čele s obchodem zažily další špatný měsíc a vládní nařízení znovu dopadla především na kamenné prodejny nepotravinového zboží a služeb.
img

Investice do zlata: 4 nejlepší akcie těžařů zlata v roce 2021!

07.01.2021 Lidstvo je fascinováno zlatem již po staletí. Využívá se při výrobě šperků, v elektronice i jako platidlo. Investice do zlata přitahuje obchodníky samozřejmě i v roce 2021. Zejména po slibném předchozím roku, kdy cena zlata dosáhla svých historických maxim.
img

Rozbřesk: Nálada v české ekonomice roste covidu navzdory, koruna vkročila do 2021 s optimismem

05.01.2021 Prosincové podnikatelské nálady potvrdily pro Česko příznivou zprávu – průmysl si přes silnou druhou vlnu pandemie nevede vůbec špatně. Česko sice vévodí smutnému covidovému žebříčku, když dosáhlo největšího počtu nakažených na světě (na milion obyvatel). Zdá se však, že podobně jako v Německu průmyslová výroba zatím není výrazněji zasažena. Poslední index PMI v průmyslu ukazuje nejen na solidní růst výroby i nových zakázek, ale i na nabírání nových zaměstnanců v páteřním odvětví české ekonomiky.
img

Rozbřesk: Rok, na který hned tak nezapomeneme

31.12.2020 Ještě v lednu a v únoru to vypadalo, že nás čeká další vcelku nudný rok ve znamení cyklického zpomalení, avšak už březnový začátek pandemie po návratu zimních dovolenkářů začal zásadně měnit veškerá očekávání. Po letech, kdy jsme z povzdálí sledovali epidemie SARS a MERS, jsme měli překvapivě možnost zažít takovou zkušenost na vlastní kůži, a to hned několikrát.
C:\fakepath\z-30122020-lv.gif

Analytici: Zlato letos zdražilo o 20 procent

30.12.2020 Cena zlata se podobně jako loni i v letošním roce zvýšila zhruba o 20 procent a vzestupný trend by podle většiny analytiků měl pokračovat. Žlutému kovu pomáhají nízké úroky a také nevídaný přiliv peněz, které centrální banky uvolňují na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí. Někteří z analytiků se podle agentury DPA domnívají, že padnout by v příštím roce mohly i nové rekordy. Nyní se cena pohybuje kolem 1880 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu).
img

Rozbřesk: Vláda zpřísňuje opatření, koruna však zůstává v klidu a vyhlíží ČNB

15.12.2020 Kvůli zhoršující se pandemické situaci vláda opět zpřísňuje opatření. Se zpožděním, ale přece reaguje na zhoršující se skóre proti pandemického systému PES. Po dvou týdnech opět zavřou restaurace, hotely a penziony, bazény, vnitřní sportoviště, galerie a knihovny. Zůstanou ovšem otevřeny obchody.
img

Rozbřesk: Vláda projedná nasazení přísnějších opatření, libra ve vleku jednání o brexitu

14.12.2020 Vláda dnes projedná přechod do čtvrtého stupně proti pandemických opatření PES. Nutno dodat, že se značným zpožděním. Skóre varovného systému se pohybuje ve čtvrtém stupni již týden a dále narůstá, a to zejména díky vyššímu reprodukčnímu číslu i nárůstu denních přírůstků nakažených.
img

Rok 2020 – rekordní rok pro zlato

08.12.2020 Rok 2020 se zapíše do historie především díky světové pandemii, která ovlivnila život na celém světě. Nejenom pro zlato, ale i pro ostatní drahé kovy, to byl dramatický rok. Cena zlata se v srpnu podívala na historické maximum a odborníci očekávají, že budou zdolány další rekordy. Jaké klíčové události byly hybatelem poptávky po zlatě a jeho ceny v průběhu celého roku 2020?
img

Rozbřesk: Podzimní vlna pandemie na řadu odvětví dopadne stejně tvrdě jako jarní

26.11.2020 Pomalu ale jistě se rozšiřuje představa, že druhá vlna pandemie nebude pro českou ekonomiku takovou ranou jako ta první. Posledním příspěvkem na toto téma byl odhad Aleše Michla a Adama Tomáše z ČNB, který se argumentačně opírá o rostoucí spotřebu elektřiny (ve čtvrtém kvartále, více na https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/cnblog/Prvni-odhad-dopadu-pandemie-COVID-19-na-ekonomiku-CR/ ). To však není úplně pravda – česká ekonomika jako celek na tom sice je lépe, ale nejvíce postižená odvětví pravděpodobně propadnou podobně silně jako na jaře.
img

Rozbřesk: ČNB vidí prostor pro rychlý růst sazeb už v příštím roce

06.11.2020 Včerejší rozhodnutí bankovní rady ČNB ponechat úrokové sazby beze změny bylo i tentokrát jednomyslné. ČNB se nicméně při rozhodování opírala o novou inflační prognózu, která předpokládá poměrně brzké odeznění pandemie a následnou akceleraci ekonomiky ve druhé polovině roku, s níž budou spojeny zvýšené inflační tlaky vyžadující i vyšší úrokové sazby.
img

Rozbřesk: Startuje nouzový stav, koruna zůstane pod tlakem

05.10.2020 V Česku platí ode dneška opět nouzový stav doprovázený sadou nových restriktivních opatření – minimálně na čtrnáct dní je tak zapotřebí se připravit na omezení hromadných akcí, fungování středních škol i restauračních zařízení. Opatření jsou zatím výrazně mírnější než v průběhu jara, pokračující nárůst počtu nakažených (přes víkend padly nové rekordy) je však znepokojující a oficiální opatření mohou postupem času ještě nabírat na síle. I proto v nejbližších týdnech příliš nevěříme, že se česká koruna dokáže postavit zpátky na nohy.
img

Zlato konsoliduje, ropa stále pod tlakem

14.09.2020 Bloomberg Commodity Index, který sleduje nejvýznamnější komodity, a v němž jsou zastoupeny energetika, kovy i zemědělství, se obchodoval již druhý týden níže. Ochota riskovat, která byla jasně viditelná na akciích amerických megafirem, se po horečnaté červencové a srpnové aktivitě nyní poněkud utlumila. Svou roli ale sehrálo i to, že se zastavil pokles dolaru, roste počet nakažených koronavirem a objevují se obavy z toho, kdy dorazí vakcína.
img

Zlato ukončilo spanilou jízdu

12.08.2020 „Od poloviny března jsme mohli sledovat prudký růst ceny zlata, který byl na začátku srpna ukončen. Někteří investoři na tomto trendu zvýšili hodnotu svých investic o více než třetinu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Cena stříbra se konečně probrala

07.08.2020 Stříbrný kov, který v období recese a finančních krizí většinou v růstu následuje zlato, se dlouho držel na velmi podhodnocených úrovních a nedokázal překonat hranici 19 USD za unci. Teď se ale zdá, že toto období má za sebou. Během čtvrtečního obchodního dne se jeho hodnota pohybovala kolem 28 USD za unci a má namířeno na další milník v podobě „třicítky“.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Zlato posouvá rekordy, pomáhá slabý dolar a podpora ekonomice

05.08.2020 Cena zlata dnes pokračuje v růstu, dopoledne vystoupila nad 2030 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu), což znamená další rekord. K zájmu o nákup zlata přispívá slabší dolar, pokles výnosů klíčových dluhopisů americké vlády a zejména očekávání, že Spojené státy a zřejmě i některé další země budou muset přistoupit k další podpoře ekonomiky. Cena zlata podle analytiků v delším horizontu ještě poroste.
img

V reakci na bejrútskou explozi stoupá cena zlata, stříbra i ropy

05.08.2020 Cena zlata včera poprvé v historii uzavřela nad úrovní 2000 dolarů za troyskou unci. Konkrétně včerejší uzavírací cena žlutého kovu činí 2021 dolarů za unci. Během obchodování však cena zlata stoupá i výše, a to až nad 2030 dolarů za unci, což je cena z dnešního časného rána středoevropského času.
img

Obří exploze v Bejrútu vystřelila zlato nad 2000 dolarů za unci, poprvé v historii. Napětí celosvětově stoupá, nelze vyloučit růst ke 2500 dolarů za unci

05.08.2020 Bezprostředním důvodem dnešního růstu ceny zlata k novému rekordu nad 2000 dolary za unci je obří exploze v libanonské metropoli Bejrútu, která citelně zvyšuje geopolitické napětí a vyostřuje situaci na Blízkém východě. Zlatu svědčí i další balík fiskálních opatření v USA, který Spojené státy ještě více zadluží, a tedy ještě více znehodnotí americký dolar.
img

Bohatí lidé a rodiny v rekordní míře žádají fyzické zlato, bojí se. Hrozí celosvětový „run na zlato“?

27.07.2020 Cena zlata v těchto dnech stoupá na svůj třetí vrchol od roku 1971, kdy byl opuštěn takzvaný brettonwoodský systém směnných kursů a s ním i navázání amerického dolaru právě na zlato. První z vrcholů nastal v roce 1980, druhý pak před devíti lety.
img

Investice do zlata – nejlepší akcie těžařů zlata v roce 2020

24.07.2020 Akcie těžařů zlata jsou mezi investory velmi oblíbené. Zlatý trend dlouhodobě nedosahoval dobrých výsledků, ale od roku 2019 se situace změnila a býci přebrali kontrolu. Akcie těžařů zlata mohou nesmírně profitovat z nové zlaté rally. V následujícím článku se podíváme na vše, co potřebujete jako investor vědět o zlatě a představíme vám nejzajímavější zlaté akcie pro rok 2020.
img

Zlatý index: Český zlatý poklad se v květnu neztenčil. A do budoucna zřejmě poroste

09.07.2020 Tzv. Zlatý index, který vyjadřuje poměr mezi aktuálním množstvím zlata v devizových rezervách České národní banky (ČNB) a 70 tunami, které mělo Česko ke dni svého vzniku, zůstal v květnu na hodnotě 11,2 %, tedy zhruba na devítině počátečního stavu. Centrální banka měla ke konci května zahrnuto v devizových rezervách 252 tisíc troyských uncí zlata, tedy 7,8 tuny. Vyplývá to z údajů zveřejněných ČNB a z výpočtů analytiků akciové společnosti Zlato, která patří k předním tuzemským prodejcům „žlutého kovu“.
img

Jistota v nejisté době

23.06.2020 "Zlato je fenomén, který výrazně ovlivňuje lidstvo již zhruba 4000 let. Za tu dobu se nikdy nestalo bezcenným, proto je považováno za dobrého udržitele hodnoty. Navíc v letošním roce zlato patří mezi nejvýnosnější aktiva, když se jeho dolarová hodnota od začátku roku zvýšila o více než 16 procent. To je v době, kdy se hodnota amerického akciového indexu S&P 500 snížila o více než 2 procenta velmi dobrý výsledek," říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Hodnota drahých kovů za poslední rok výrazně rostla

11.06.2020 V minulé krizi roku 2008 se opět ukázalo, že investoři sahají po zlatě jako uchovateli hodnoty, aby překlenuli turbulentní období. Zatím se zdá, že i v době koronavirové zlato pokračuje v růstu, který za poslední rok činil více než třetinu! TopForex se však podíval i na další cenné kovy, aby si potvrdil, že i ty slouží jako bezpečný přístav v době, kdy se kvůli ekonomické krizi pumpují obrovské prostředky do ekonomiky a hrozí tak národním měnám v budoucnu znehodnocení.
img

Zlato je na rekordu. Patří z hlediska českého investora k letošním nejvýnosnějším investicím, těží i z oslabování koruny

19.05.2020 Zlato v letošním roce zhodnotilo v korunách o více než 27 procent. Kladný výnos v období od letošního 1. ledna vykazuje také další drahý kov, palladium, jenž zhodnocuje o 17,5 procenta. Stříbro svým majitelům přináší za stejnou dobu bezmála osmiprocentní zhodnocení. Jediný drahým kovem, jehož cena je nyní v korunách nižší než na začátku roku, je platina.
C:\fakepath\MW-IE162_corona.jpg

Koronavirus a finanční trhy – kde se nacházejí obchodní příležitosti?

20.04.2020 Každá krize s finančními trhy pořádně zamává. Z důvodu panického uzavírání pozic, prorážení stop-lossů a margin calls se mohou ceny aktiv výrazně odchýlit od své fundamentální hodnoty a nabízet tak zajímavé obchodní příležitosti.
img

Zlato dnes v korunách zdražilo nejvýše v historii. Bude mu nahrávat i doba po pandemii

07.04.2020 Když je světu těžko, zlato se leskne o to jasněji. Zas a znova to potvrzují tyto dny a týdny. Koronavirus se začal z Číny šířit začátkem loňského prosince. Unce zlata tehdy v přepočtu do české měny vyšla na nějakých 33 tisíc, dnes už vystoupala na takřka 43 tisíc korun (dějinně rekordní cena dle Bloombergu činí 42 875,70 koruny za unci). To je zhodnocení o takřka 25 procent, a to v době, kdy drtivá většina jiných investic dramaticky ztrácí na ceně.
img

Komoditní trh má za sebou bolestivý týden

02.03.2020 Nejhorší týden na Wall Street od roku 2011 byl jednou z příčin podobně brutálního týdne v oblasti komodit. Obecně orientovaný Bloomberg Commodity Index ztratil více než 6 % a všechny jeho komponenty se propadly do červených čísel. Za rychlým oslabováním stála nevyhnutelná zpráva, že se čínský koronavirus rozšířil z Asie i do zbytku světa.
img

Zlato i ropa dnes citelně zdražují, kvůli napětí mezi USA a Íránem

06.01.2020 V reakci na zostření napětí mezi Spojenými státy a Íránem dnes citelně zdražují zlato i ropa. Koruna po přechodném oslabení vůči euru své dnešní ztráty v podstatě umazala.
img

Zlato letos dosáhlo nejvyšší korunové ceny v dějinách, bitcoin vzrostl o skoro sto procent. Na burzách bylo letos větším uměním o peníze přijít, než je vydělat

22.12.2019 Pokud v posledních dnech roku nedojde k nečekanému zvratu, investoři po celém světě, včetně Česka, zaznamenají nejlepší výnos svých investic za poslední desetiletí. Takřka všechno v letošním roce vydělávalo, tedy samozřejmě kromě vkladů na bankovních účtech.
C:\fakepath\forex.jpeg

Historie Forexu: Od zlatého standardu až po současnost

29.11.2019 Peníze, jakožto platidlo, procházely v historii určitým vývojem, který v průběhu staletí zcela transformoval základy, na kterých byly postaveny. Zatímco dříve fungovala platidla na takzvaném „Zlatém standardu“, tak dnes již naopak fungují na zcela odlišném principu. A právě například „Zlatý standard“, měnové transformace a ještě mnohem více, tak to bude naším dnešním hlavním tématem.
img

Cennější než zlato. Cena palladia vystoupala na historické maximum

07.11.2019 „Kdybychom udělovali medaile podle ceny vzácných kovů, vítězové by získávali palladiové medaile. Až druzí v pořadí by obdrželi zlaté medaile. Za třetí místo by se udělovali medaile z platiny. Bramborové medaile bychom mohli nahradit stříbrnými,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Podhodnocená platina si razí cestu vzhůru

16.09.2019 Na rozdíl od zlata a stříbra má platina, která se podobně jako paládium využívá do katalyzátorů v tzv. automotive segmentu, poměrně krátkou historii. Jenže s rostoucí nervozitou na kapitálových trzích její atraktivita pro investory roste. Když se před měsícem cena tohoto kovu nacházela na úrovni kolem 850 USD za unci, od té doby vzrostla o 12 procent - během uplynulého pátku se obchodovala kolem 955 USD za unci. Pár dní předtím dokonce překonala hranici 1 000 USD za unci.
C:\fakepath\stribro.jpg

Velká analýza stříbra – kdy mu dojde dech?

28.08.2019 Včerejší růst stříbra o více než 3 % překvapil mnohé obchodníky, kteří již vyhlíželi slibně vypadající shortovou příležitost. Stříbro tímto růstem naprosto dominovalo skupině drahých kovů, na takovou rally nestačilo palladium ani zlato.
img

Nedostupné zlato

15.08.2019 Zlato je nyní pro nás drahé. Situace je podobná na celém světě. K růstu cen zlata přispěly centrální banky, které jej nakoupily do svých sejfů i jejich strategie.
img

Zlato pro Čechy nikdy nebylo dražší

14.08.2019 Minulý týden dosáhla cena jedné troyské unce zlata (31,1 gramu) na londýnské burze LBMA 1500 dolarů. „V korunách se tak přiblížila hranici 35 tisíc korun, což znamená, že pro Čechy nikdy v historii nebylo zlato dražší,“ říká David Marášek, šéf akciové společnosti Zlato, která patří k předním tuzemským prodejcům investičního zlata.
img

Zlato pokořilo hranici 1 500 dolarů za troyskou unci

07.08.2019 „Zlato je fenomén, který výrazně ovlivňuje lidstvo již zhruba 4 000 let. Za tu dobu se nikdy nestalo bezcenným, proto je považováno za dobrého udržitele hodnoty. Navíc v letošním roce zlato patří mezi nejvýnosnější investice,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Stříbro se chopí svojí šance. Dosáhlo nejvyšší hodnoty od začátku roku

29.07.2019 Drahý kov v podobě stříbra od začátku roku vykazoval poměrně slabý výkon. Ukazatel jeho hodnoty vůči zlatu Gold to Silver Ratio atakoval maximum za posledních 26 let. I když situace pro bílý kov nevypadala příliš pozitivně, stačil necelý měsíc a “levnější” varianta žlutého protějšku ukazuje investorům svoji sílu.
img

Zlato rozjelo novou cenovou rally. Bude stříbro následovat?

24.06.2019 Ještě před pár týdny zlato atakovalo roční minima, ale v důsledku amerických sankcí vůči Číně a opětovného startu obchodní války mezi těmito dvěma velmocemi, uplatnění cel vůči Mexiku, ale i odstoupení USA od jaderné dohody s Íránem si opět razí cestu nahoru. Spolu se zlatem se investoři uchylují i k bezpečnému přístavu v podobě stříbra, jehož hodnota je však dlouhodobě podhodnocena, což lze sledovat i při pohledu na ukazatel Gold to Silver Ratio, který atakuje 26-leté maximum. I to je důvod, proč může být nákup stříbra zajímavý.
img

1 400 dolarů za troyskou unci zlata

21.06.2019 „Zlato je především udržitelem hodnoty. V dlouhém období se však ukazuje, že zlato dokáže přinášet i solidní výnosy. Například v období od roku 1971, kdy byl zrušen Brettonwoodský měnový systém, do dnešního dne dosáhlo zlato na roční výnos v dolarech ve výši 7,72 procenta p.a.,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Deficit českého rozpočtu narůstá

04.06.2019 Po nejhorším dubnovém výsledku státního rozpočtu za posledních sedm let přišel na řadu i nejhorší květnový výsledek. Hospodaření státu v letošním roce stále zaostává za očekáváním (plánem), a tak se už za prvních pět měsíců podařilo vytvořit deficit přesahující hranici padesáti miliard korun.
img

Rozbřesk: Achillovy paty německé ekonomiky, ČSÚ odkryl strukturu tuzemského HDP

31.05.2019 Německá ekonomika podle posledních čísel po slušném prvním kvartále opět šlape na brzdový pedál. Slabé Ifo i PMI podle našeho nowcastu ukazují na mírný pokles HDP v druhém kvartále. Za celý rok by pak pravděpodobně růst jen těžko překonal 0,6-0,7 %. K odhadům je třeba přistupovat opatrně, protože zatím nemáme k dispozici žádná tvrdá data z průmyslu nebo z maloobchodu. I tak je ale jasné, že globální geopolitické napětí a rozšiřování fronty v obchodní válce z velkých hráčů postihuje nejvíce Německo. Právě Němci mají mezi velkými ekonomikami nejtěsnější vazbu průmyslu na globální obchod. A není tedy divu, že se právě zde výhledy přepisují nejčastěji směrem dolů a výnos německého bundu se pohybuje čím dál hlouběji pod nulou.
img

Stoupá poptávka po zlatě. Nakupují i centrální banky.

12.02.2019 Celosvětová poptávka po zlatě v poslední době opět roste. Spolehlivý uchovatel hodnoty v loňském roce zaznamenal růst zejména díky nákupům centrálních bank. Jednotlivci investují do zlatých mincí.
img

Proč zlato marně čeká na „come-back“

09.10.2018 Letošek je pro komodity rokem střídání fází nerozhodnosti a útlumu. Poznamenán je geopolitickým a obchodním napětím. Turbulence na trzích vyplývají zejména z intervencí amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho snahy o restrikci mezinárodního obchodu.
img

Hedžové fondy sázejí na vzestupný trend zlata, zatímco cena stříbra vykazuje sestupnou tendenci

27.03.2018 Obchodníci hedžových fondů zaujali v polovině února medvědí pozice na stříbro. Začátkem března, v den nástupu nového šéfa FEDu Jeroma Powella, ceny stříbra klesly o 3,1 % ve srovnání s hladinou, na které se pohybovaly k 1. lednu 2018. Současně ti samí obchodníci a investoři navýšili býčí pozice v opcích a futures na zlato, a to takovým způsobem, že jejich hodnoty dosahují více než trojnásobku průměrné úrovně za posledních deset let.
img

(Slovak) Medvede varujú: Cena Bitcoinu pôjde dole!

30.05.2017 Astronomická rally na Bitcoine, ktorá poslala cenu až k 2,500 USD začína pripomínať veľkú bublinu. Rast tejto digitálnej meny o viac než 100 percent za posledné dva mesiace vyzerá podľa medvedích obchodníkov rovnako, ako extrémny nárast v novembri 2013. Vtedy cena bitcoinu spravila až 500% a presiahla magickú hranicu 1,000 USD. Avšak na Valentína v roku 2014 už mal bitcoin len polovičnú hodnotu a ďalšie dva roky sa obchodoval okolo úrovne 500 USD.
eurusd-05032017-tydenik1.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (6.3.2017)

06.03.2017 Minulý týden jsme se dočkali pouze aktivace short obchodu podle obchodního nastavení z mého týdenního komentáře. Nejprve se EUR/USD vydal níže pod vyznačenou S/R zónu, ovšem odrazil se od ní zpět k vyšším hodnotám. Pokud vám pohyb pár pips pod S/R zónu aktivoval short, tak záleželo, kde jste měli nastaven Stop-Loss, protože růst dlouho nevydržel EUR/USD se poslušně vydal opět dolů (kdo byl vyhozen na SL, mohl znovu vstoupit do shortu), aby aktivoval Profit-Target 1 (PT1). Zde se znovu odrazil výše a po zbytek týdne již jen posiloval. K aktivaci další spodní S/R zóny (PT2) již tedy nedošlo. Celkově tak týden mohl skončit pro mnoho traderů mírným ziskem nebo nulou (Break/Even).
TOP5-03032017-LV-22.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.03.2017 1) Šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová dnes v 19:00 SEČ přednese svůj projev, ve kterém by mohla nastínit kroky ohledně dalšího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech. Během dne promluví také další představitelé Fedu.
chart-bitcoin.png

Bitcoin poprvé překonal cenu zlata

03.03.2017 Hodnota kybernetické měny bitcoin poprvé překonala cenu jedné unce zlata. Na konci čtvrtečního obchodování se jeden bitcoin prodával za 1268 dolarů, zatímco zlato stálo 1233 USD za troyskou unci. Informovuje o tom internetový server BBC.
img

Týden technicky - Dolar ustoupil ze svých maxim, stejně jako SPX500. Ropa lámala rekordy, zlatu se nadále nedařilo

02.12.2016 EURUSD: Euro se vůči dolaru dokázalo odrazit od týdenní hodnoty S1 při 1,0552 EURUSD. Následně se pohybovalo dle vyznačeného trendového kanálu, převážně mezi úrovněmi týdenního pivotu při 1,0587 EURUSD a R1 při 1,0695 EURUSD. Aktuálně může mít dolar tendenci opět posilovat.
zlato 29062013.png

Trumpův úspěch prý může zvýšit cenu zlata

04.11.2016 Úspěch Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách může podle analytiků přinést nejistotu na...
img

Sezónní analýza na pokles ceny zlata má zelenou

06.10.2016 Akcie největšího světového těžaře zlata klesly za jediný den téměř o 11%. Zlato má za sebou největší burzovní propad od prosince 2013. Ceny nejvíce tlačí dolů sílící sázky na růst amerických sazeb a možné omezení dluhopisových nákupů ECB. Troyská unce zlata se pohybuje okolo 1270 USD, v červenci se obchodovala o 100 USD dráže.
img

Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne 11. 9. 2016 – 16. 9. 2016

20.09.2016 V minulém týdnu pokračovalo období zvýšení rizikové averze a výprodejů na evropských akciových trzích. Německý DAX ztratil 2,8 %, ovšem newyorský S&P 500 dokázal udržet půlprocentní zisk. Spotový index volatility VIX nakonec ztratil 12,2 % na 15,5 bodů.
img

Graf dne: Za unci zlata koupíte nejvíce ropy v historii

12.02.2016 Nárůst rizikové averze vystřelil v posledních seancích zlato do dlouho neviděných výšin. Včera si sáhlo až na 1263 dol...
img

Cesty průmyslových a vzácných kovů se rozdělily

29.08.2014 Zisky u průmyslových kovů pomohly vykompenzovat ztráty, které utrpěly vzácné kovy a zemědělský sektor. Cena ropy je i nadále pod tlakem v důsledku rostoucích dodávek. Zlatu se do cesty postavily posilující dolar, rostoucí akcie a výnosy dluhopisů.
img

Ropa se dává na ústup – černé zlato totiž z Iráku proudí dál a Libye hlásí navýšení svých dodávek

01.07.2014 Energetický sektor zasáhly výprodeje, jelikož dodávky z Iráku zůstaly nenarušeny.  Ceny kukuřice a pšenice i nadále tl...
img

Cena zemního plynu stoupala, zatímco barel ropy WTI padal ke dnu

02.12.2013 Každoroční oslavy Dne díkůvzdání, které připadají na čtvrtý čtvrtek v listopadu, utlumily v uplynulém týdnu činnost finančních trhů, včetně těch komoditních...
img

Komodity se už dokázaly vzpamatovat z výprodejů

22.04.2013 Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank. Tématem číslo jedna byl v minulém týdnu dramatický výprodej zlata. Řek...
img

Ropa korigovala zisky, zlato je na rozcestí

25.02.2013 Horší výsledky, které se v posledním měsíci držely většiny zemědělských komodit a pak se přenesly i na drahé kovy, se v uplynulém týdnu rozšířily taky na komodity závislé na hospodářském růstu. Zasažena tak byla třeba energetika a průmyslové kovy, což vedlo k výrazným ztrátám. Méně se dařilo také stálicím, jako je ropa Brent, platina a měď. Investoři totiž začali stahovat své dlouhé pozice, což se u některých komodit projevilo velmi citelně.
img

Energetika pomohla komoditám k dobrému lednovému výsledku. Naopak zlato potřebuje impulz

04.02.2013 Většina hlavních světových komodit vstoupila do roku 2013 se silnými zisky. Také oba hlavní komoditní indexy měly slušné výnosy, zejména pak index S&P GSCI. Důvodem bylo hlavně to, že se dařilo benzinu a ropě. Komoditám pomohlo nahoru několik faktorů, přičemž těmi zásadními byly zlepšené odhady ekonomického růstu, nižší politická rizika nebo pokračování agresivní měnové politiky. A v neposlední řadě pak také oslabování dolaru vůči většině světových měn – tedy kromě japonského jenu, který během ledna dramaticky klesl.
img

Komodity ztrácí na síle kvůli hrozícímu fiskálnímu útesu a silnému dolaru

10.12.2012 Ole Hansen, komoditní stratég Saxo Bank. V prvním prosincovém týdnu ztrácely komoditní trhy pozitivní mo...
img

Tak šel čas: 22 týden 2012

03.06.2012 Trocha historie: Život a pád dollaru
img

Prudká korekce na zlatě, ropa v pozoru

07.03.2012 Komodity mají za sebou smíšený týden. Trhy rostly díky přílivu nových levných peněz z ECB, lepšího ekonomického komentáře ze strany FEDu a nadále panujícího zvýšeného geopolitické napětí. Akcie rostly, index S&P500 dosáhl nejvyšší úrovně od srpna 2008 a Nasdaq 100, tedy technologické akcie, dosáhl nejvyšší hodnoty od roku 2000.
img

,,Experiment Utah" - Víc, než jen lokální návrat zlatostříbrného standardu?

30.05.2011 Pro někoho symbolické gesto, pro zastánce klíčová předzvěst pro budoucnost amerického dolaru a vzk...
forex.jpg

1. část - Co to vlastně forex je?

13.07.2009 FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | BIS | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | SPX500 | Maloobchodní tržby | USD/MXN | EUR/CZK | Akciová burza | Komoditní burza | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Robert Kiyosaki | Měnový trh | Objemy obchodů | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Auditor | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Break/Even | Broker | Burza | CFD | CFTC | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Denní minima | Dealer | Demo účet | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Komoditní fondy | Foreign Exchange | Forex trader | Forexový obchodník | Futures | Hedge | High | ISIN | Index DAX | Index PX | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Leverage | Likvidita | Likvidní trh | Long | Lot | Low | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Záloha | Marže | Mezinárodní obchod | Mini účet | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | P/E | PRIBOR | Peněžní trh | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Produktivita práce | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Resistence | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spot | Spotová cena | Spotový trh | Spread | Stagflace | Stop-Loss | Support | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VAT | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | První kroky na forexu | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | BitStock | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Kurz dolaru | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Obchodní příležitosti | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Zprávy z trhů | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní náklady | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | LYNX | BTC | Kybernetická měna | Donald Trump | Komoditní spready | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | ADP report | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | NZDUSD | Aktivum | Benzín RBOB | Bollingerovy pásy | Burzovně obchodované produkty | Delta | Index | Křiž smrti | Likvidní | Obchodování se směnnými kurzy | Odpor | Podpora | Průlom | Vnitřní hodnota | Volatilní | Průvodce forexem | Forex pro začátečníky | Likvidita trhu | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena zlata | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerské společnosti | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena investičního zlata | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena zlata dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členové eurozóny | Devizové rezervy ČNB | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Guvernér české národní banky | HDP USA | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do komodit | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční poradenství | Zlaťáky | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kiyosaki | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz dollaru | Kurz EUR | Kurz měn | Kurz ropy | Kurz zlata | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nejdůležitější události roku | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodujeme | Oslabování koruny | Pád akcií | Paládium | Patria.cz | Pips | Pivot | Pivoty | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Řízení rizika | Sázky | Seminář | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | Světové měny | SWIFT | TopForex | Trade Brokers | Transakční náklady | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj ropy | Webináře | WTI | X-Trade | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zlato jako investice | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | Benzín | Put | RBOB | Elon Musk | EV | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Nominální úrok | Obchodní den | P.A. | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Barchart | Černé zlato | WGC | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Co je forex | Miliardář | eBook | Forex Pro | Vydělat na forexu | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Příjmy z forexu | S/R zóny | Futures trading | Cukr | Forex vzdělání | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Investment | Traders | Válka měn | Zlatý standart | Zlatý standard | Hedžové fondy | Rhodium | Dow Jonesův index | Unicredit | DPA | PrimStock | Bankovní sektor | Burzovní společnosti | Sentix | TradingFloor.com | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Ole Hansen | American Eagle | Zlaté mince | Barrick Gold | BBC | FX strategie | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Halifax | Expanzivní měnová politika | Technický výhled | Uložení peněz | IG Markets | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Průmyslová produkce | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | XAG/USD | Vývoj na komoditních trzích | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | USOil | Index pražské burzy | Chytrý Honza | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Precedens | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Finanční stabilita | Globální akciové trhy | BlackRock | Přehled | Politické napětí | Státní měny | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Bezpečné přístavy | Cena cukru | Futures kontrakty | Contango | City | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Vývoj měn | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Turbulence na trzích | Cenné kovy | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Index volatility VIX | Panické výprodeje | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Znehodnocování měn | Nervozita | Reálné obchody | Světové centrální banky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Halliburton | Propad | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | TradingView | S&P | Guvernér | Cena mědi | Index podnikatelské nálady ISM | Teroristický útok | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Finanční poradci | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Blockchain | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Poptávka investorů | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Ceny futures kontraktů | Úspěšné obchodování | Makléřské společnosti | Globální obchod | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Manažeři fondů | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Index cen domů | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | ČTK | Micro loty | Standardní loty | Aktuální cena | Středoevropské devizové trhy | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Investoři do komodit | Tempo růstu ekonomiky | Informace o forexu | Bitfinex | Globtrex | Purple Trading | Spekulativní investoři | Obchodovat na forexu | Zahraniční forex | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | BHS | Globtrex.com | Aleš Michl | World Gold Council | Český zlatý poklad | LBMA | Objem zlata | Nákupy zlata | Akciové společnosti | Kurzový vývoj | Ekonomické výhledy | Virtuální mince | André Kostolany | Veřejně obchodované fondy | Americký akciový trh | Zásoby zlata | Obchodování s cizími měnami | Vývoj ceny platiny | Cena platiny | Palladium | BTC/USD | LYNX Trading | xPartners | Burzovní trhy | Ray Dalio | Ropné měny | Binance | Štěpán Hájek | Tether | Krypto aktiva | Altcoiny | Vzácné kovy | Drobní investoři | Wood & Company | Cena bitcoinu | Obchodování Futures | Ekonomické výsledky | Saxo | Obchodní války | Krypto | Bitcoiny | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Technologické akcie | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Index RTS | Pokles ceny | Nákup zlata | Šéf Fedu | Czech Fund | Měny v regionu | Nové peníze | I-Trader | Trhy v USA | Trh s ropou | Výprodej akcií | Silnější dolar | Roční výnos | IG | Růst úrokových sazeb | Obchodování se CFD | Výkonnost dluhopisů | Prezident Trump | Obchodované fondy | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Analytici společnosti | Obchodovat s akciemi | Vysoké zisky | Petr Plecháč | Pozornost trhu | Palladiové akcie | Cena komodity | Zvýšení sazeb | Evropské akciové burzy | čnBlog | Norská centrální banka | Zájem investorů | Cena zemního plynu | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Cena pohonných hmot | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Pokles sazeb | Sójové boby | Akcie klesají | Boris Johnson | Finanční svět | Token | Stablecoin | DE30 | Snížení sazeb | Akcie a ETF | Obchodní principy | Rozhodnutí centrálních bank | Ropné akcie | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Snížení úroků | XTB Research | Štěpán Křeček | Silný dolar | Analýza stříbra | Poptávka po stříbru | Velcí spekulanti | Poměr zlato/stříbro | Bohatí | Oživení ekonomiky | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Papírové peníze | Cena žlutého kovu | KB | Gold to Platinum Ratio | Denní graf | Stablecoiny | Finanční situace | UCITS | Vyzkoušet si trading | Ceny palladia | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | České nemovitosti | Ochrana před inflací | Zlaté ETF | Projevy centrálních bankéřů | Akcií těžařů | Akcie Barrick Gold | Vyšší úrokové sazby | Měnový systém | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Mnoho ziskových obchodů | Manažer Hedge Fondu | Automobilky | Čistý zisk | Deficit | Jednání o brexitu | Rozhodnutí americké centrální banky | Hongkong | Trinity | Nová prognóza ČNB | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Cennější než zlato | Trh práce | Německý průmysl | Průměrná hodnota | Říjnová inflace | Zdražování pohonných hmot | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | USDC | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | Tesla Elon Musk | Celosvětový dluh | Růst cen | Maďarská centrální banka | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ródium | Skupina OPEC+ | Amazon | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | USDT | All Time High | Vyhlídky | Průzkumy | Trendová linie | Federální rezervní banka | Americká data | Finanční rezervy | Odvětví české ekonomiky | Automobilový sektor | Martin Stránský | Konkurenti | Historie Forexu | Zlatý standard a směnné kurzy | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Impuls | Výrazný pokles | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Newmont Mining | HDP Německa | Ropná zařízení | Akciový index Dow Jones | Goldcorp | Dieselgate | Události roku | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Vánoce | Kupní síla | Regulátoři | xStation5 | MasterCard | Rozpočtové politiky | Americké vlády | Nákupy centrálních bank | Bydlení | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Miliardy korun | Rhodia | Vývoj měnové politiky | Nálada v průmyslu | Peking | Americký index | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Napětí na Blízkém východě | Světová válka | Růst poptávky | Sulejmáního smrt | Teherán | Napětí mezi USA a Íránem | Vzestup ceny | Commodity index | Netflix | Dobrá data | Apache | Sezónnost | Budoucnost | Zemědělství | Negativní zprávy | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Ukazatele | Dobré zprávy | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Komunikace | Údaje o HDP | Macron | Astrazeneca | Trump | Chudoba | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Google | Trhy | Americký miliardář | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Čínský koronavirus | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Meziroční růst | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Epidemie SARS | IHNED | Vysoká inflace | Aktuální technická analýza | Vstupy | FIAT | Obchodovať kryptomeny | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Akcie v roce 2020 | Růst akciových indexů | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | Rozhodování | Rolování kontraktů | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Medvědi | Prodávající | Růst sazeb | COVID-19 | Tým XTB | Slábnutí koruny | Noviny | Krize v eurozóně | Centrální instituce | Šíření koronavirové nákazy | Cestovní kanceláře | Americký Fed | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Nakoupit zlato | Vládní opatření | Výkyvy | Výsledky HDP | Inflace v únoru | WP | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Nouzový stav | Nákupy státních dluhopisů | Prudké výkyvy | Profitovat | Mimořádný růst | Další vývoj | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Propad koruny | Pokles české ekonomiky | Šíření viru | Stimul | Nákupy vládních dluhopisů | Extrémně levné | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Pád ceny | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Nový výhled | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Další pokles | Koronavirová krize | Hlavní centrální banky | Kongres | Domácnosti | Hotovost | Ministryně financí | Anomálie na trhu | Anomálie | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Ekonomiky | Situace v průmyslu | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Války | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Údaje | DPH | Situace na ropě | Prezident Vladimir Putin | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Výpadky | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Úspory | Statistiky | Indikace | Koronavirus a finanční trhy | Struktura kontraktů | Nákup ropy WTI | Nákup ropy | Ceny ropných kontraktů | Vývoj poměru ceny zlata a stříbra | Vývoj ceny stříbra v USD | Vývoj ceny ropy WTI v USD | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Blízkovýchodní monarchie | Výprodejová cena | Američtí těžaři | Purple Trading Štěpán Hájek | S&P500 | Nizozemsko | Reddit | Debata | Posílení | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | Maloobchod | Pozitivní očekávání | Skladování ropy | Státy eurozóny | Tisknutí peněz | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Členské státy | Hlavní kryptoměny | Bankéři z Fedu | Světové hospodářství | JD.com | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Býčí scénář | Moderna | Fiskální stimul | Velký růst | Renault | Spoluzakladatel | JDE | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Rozhodnutí FOMC | Pozitivní sentiment | PEPP | Londýnské burzy | Nová prognóza | Čínská poptávka | Předkrizové úrovně | Býčí trend | Poptávka po zlatě | David Marášek | Index Nasdaq Composite | Hodnota drahých kovů | Ropná krize | Nevada | Investice do infrastruktury | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Snížení nákladů | Druhá vlna | Zlato v době pandemie | Makléř Wood & Company | Analytik Purple Trading | Jasný signál | Exporty | Dopad pandemie | Nákupy přes internet | Prostor pro další růst | Zlatý index | Tulipány | Chorvatsko | Zdroj příjmů | Šance | Ceny | Viktor Orbán | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | Akcie Newmont Goldcorp (NEM) | Newmont Goldcorp (NEM) | Newmont Goldcorp | Barrick Gold (ABX) | Akcie Wesdome Gold Mines | Wesdome Gold Mines (WDO) | Wesdome Gold Mines | Akcie Corvus Gold | Corvus Gold (KOR) | Run na zlato | Bohatí lidé | Kryptoměny aktuálně | Nárůst volatility | Franco Nevada | Propad ekonomiky | Důvěra | Obří exploze v Bejrútu | Exploze v Bejrútu | Slabý dolar | Podpora ekonomice | Politické události | Cenové hladiny | Schvalování vakcín | Čas na nákup | Pandemická situace | Analýza ceny | Odborníci | Inspirace | Zdanění | Biden | Pracovní místa | Průmyslové zakázky | Lockdown | Americké prezidentské volby | Nařízení | Interfax | Newmont | Epidemické situace | NCLH | Výsledky voleb | Ruské společnosti | Celosvětová poptávka po zlatě | Akciové investování | Letecká doprava | Praktické tipy | Proražení | Nio | Investice do vody | Zprávy o Brexitu | Vakcinace | Carsten Fritsch | Očkování | NBP | Orbán | Nálada v české ekonomice | Počasí | Růst ceny | Senátní volby | Aktuální technická analýza ceny zlata | Analýza ceny zlata | Technická analýza ceny zlata | Akcie Newmont Goldcorp | Český maloobchod | JD | Agentura Interfax | Nárůst ceny | Rozvolnění | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Celosvětová poptávka | Výrazný růst | COMP | Rezervy zlata | Data o inflaci | COIN | Polymetal | LME | Výkonnost zlata | ERA | Investice do slitků a mincí | Investice do slitků | Těžaři | Oslabení | Spotřeba domácností | Příležitosti | Platidlo | Konkurence | Index podnikatelské nálady | Technologie | Ekonomický šok | Devizové rezervy ve zlatě | Divize | Boom | Rekord | HICP | Objem peněz | Tokeny | Očekávaná inflace | Zájem Čechů | Vlna pandemie | Společnosti | Roman Pilíšek | Akcie čínských společností | BNP | Češi | Vysoké ceny | Pravidla hry | Americký podnikatel | Pozornost | SPX 500 | Ruský prezident | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Týdenní pivot | Tether (USDT) | Dopady inflace | TIM | RTS | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | | Zlotý | Fibonacciho retracement | Rostoucí inflace | TerraUSD | Hráči na trhu | Gate | Hry | Reality | Válka na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Akciový boom | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Polymetal International | DBK | Finbold | Silná konkurence | GMT | Oslabení zlata | Rozložení obchodních pozic | Obrovské zisky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Umění obchodování
UMG
Umístění Stop-Lossu
Umísťování Stop-Lossů
Úmrtí Michala Mejstříka
Úmrtí na koronavirus
Úmrtí na koronavirus ve Velké Británii
Úmrtí s nemocí covid-19
UNA
Únava obchodníka

Následující klíčová slova

Uncle Trader
UNCTAD
Under Armour
Under Armour (UAA.US)
Under Cryptos
Underperform
Underperform (market underperform)
Underweight
Under-weight
UNDP
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
InstaForex
DeGiro
OctaFX
reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít