Úterý 23. července 2024 17:11
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei Payout
reklama
Dukascopy new

Take-Profit

C:\fakepath\trader-19072024.jpg

Smart Money Concepts (SMC): Asia Mid-Line (11. díl)

19.07.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali Asia high a Asia low, kde jsme zmiňovali pojem Asia mid-line jen okrajově. Asia session se řadí sama o sobě do timingu a má v sobě zahrnuty 3 základní technické konfluence a to jsou výše zmíněné high a low a taky mid-line. V dnešní kapitole si tento poslední pojem rozebereme více do hloubky a ukážeme si, jak Asia mid-line využít v našem tradingu a jak z ní benefitovat. První si ale znova napíšeme teoretické rámce, bez kterých bychom nemohli pochopit praktické příklady na grafu. Co je to tedy Asi amid-line?
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 9. července (seance v USA)

09.07.2024 Vzhledem k nízké volatilitě trhu nedošlo k otestování úrovní, které jsem zmínil. Svou roli sehrála absence statistik z eurozóny a také očekávané projevy klíčových představitelů Federálního rezervního systému, které byly naplánovány na druhou polovinu dne. Nejprve promluví členové FOMC Michael S. Barr a Michelle Bowman, ale co je důležitější, vystoupí také ministryně financí Janet Yellen a předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell. Powellovo hodnocení současné měnové politiky, která ovlivňuje trh práce, inflaci a ekonomiku, může ovlivnit směřování dolaru a rizikových aktiv včetně eura. Jestřábí postoj Powella v boji proti inflaci pravděpodobně povede k poklesu EUR/USD, zatímco náznaky obratu, který obchodníci a investoři očekávají od jara letošního roku, povedou podle trendu k dalšímu růstu EUR/USD. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 9. července pro začátečníky

09.07.2024 K otestování ceny 160,90 došlo v době, kdy ukazatel MACD právě začal klesat od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej dolaru. V důsledku toho se USD/JPY propadl o více než 30 pipsů. Zprávy o měnovém agregátu a výrobních objednávkách v Japonsku dnes dynamiku trhu výrazně neovlivnily. Vzhledem k tomu, jak aktivně kupující využívají každou příležitost, když dolar klesá, může mít na vývoj USD/JPY vliv projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. Jeho tvrdý postoj již způsobil výrazný pokles japonského jenu a případná prohlášení o zachování rozdílu v úrokových sazbách mezi USA a Japonskem by mohla USD/JPY tlačit k růstu a pár by se mohl vrátit na roční maximum. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
C:\fakepath\volatilita-09072024.jpeg

Proč sledovat denní, ale i týdenní volatilitu?

09.07.2024 Volatilita je jedním z klíčových faktorů, které ovlivňují obchodní rozhodnutí. Každý trader ví, že sledování volatility je zásadní pro úspěšné řízení rizika a plánování obchodních strategií. Většina obchodníků se zaměřuje na průměrnou denní volatilitu, tedy na to, jaký rozsah pohybů trh udělá během jednoho dne. Jak by to ale mělo vypadat u swingového obchodování?
C:\fakepath\trade-09072024-1.jpg

Praktická ukázka: Jako vejce vejci

09.07.2024 Nebojte se, nebude to o Velikonocích, ani o vaření. Jen stále porovnávám a sleduji svoji strategii z pohledu obou nastavení, tedy s minimálním rangem obchodovaného pásma a bez něj. A v minulém týdnu by rozdíl nebyl skutečně žádný. Tedy stejně jako v pořekadle, které jsem použil.
C:\fakepath\smart-money-swing-04072024-uvod.png

Strategie Smart Money: Price Swingy (9. díl)

04.07.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali timing v kontextu strategií podle likvidity včetně časů jako LBM 1 nebo LBM 2 a dnes se podíváme na to, co jsou to price swingy a jak je využívá ICT a SMC, tedy celkově využití price swingů ve strategiích, které se zaměřují při svém obchodování na likviditu trhu. Pro správné pochopení dnešní kapitoly je potřeba znát základní strukturu trhu či pokročilou strukturu trhu, tyto informace byly popsány v kapitolách 4 a 5. První se ale podíváme na trochu teorie a to, co jsou to vůbec price swingy.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 3. července pro začátečníky

03.07.2024 K otestování ceny 1,2670 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což podle mého názoru omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru. Z toho důvodu jsem libru nenakupoval. Po nějaké době došlo k dalšímu cenovému testu, a to v době, kdy se ukazatel MACD nacházel v překoupené oblasti, takže mohl být realizován druhý scénář pro prodej. GBP/USD však aktivně neklesal. Dnes by pár mohl pokračovat v růstu, neboť očekáváme údaje o britském indexu PMI ve službách a kompozitním indexu PMI, které by neměly být zklamáním. Vzhledem k tomu, jak aktivně byla libra včera nakupována, budou dobré makroekonomické ukazatele dalším důvodem k otestování týdenního maxima. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 3. července pro začátečníky

03.07.2024 Během americké seance nedošlo k žádnému z testů cenových úrovní, o kterých jsem se zmínil. Euro bylo stále žádané, ale nebylo tak aktivní, jak se očekávalo, takže EUR/USD cílů nedosáhl. Včerejší projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella zabránil kupujícím rizikových aktiv plně využít jejich potenciál. Dnes se situace může změnit, neboť se očekává, že údaje o PMI se ustálí ve prospěch EURUSD. V první polovině dne budou směr eura určovat údaje o PMI ve službách a kompozitní PMI v eurozóně a také index cen výrobců v eurozóně za červen. Nadcházející projevy viceprezidenta Evropské centrální banky Luise de Guindose a jeho kolegy, člena Výkonné rady ECB Piera Cipolloneho, nebudou tak důležité, jako když na začátku týdne promluvila prezidentka ECB Christine Lagarde. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
C:\fakepath\DXtrade-03072024-uvod.png

Obchodní platforma DXtrade – recenze a návod

03.07.2024 Obchodní platforma DXtrade se rychle stává jednou z preferovaných voleb pro moderní obchodníky a prop trading firmy. Její inovativní přístup a široká škála funkcí ji činí atraktivní jak pro začátečníky, tak pro zkušené tradery. V dnešním článku si tuto platformu kompletně představíme.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 27. června pro začátečníky

27.06.2024 K otestování ceny 1,2650 došlo v době, kdy ukazatel MACD právě začal klesat od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod k prodeji (sell) libry v rámci pokračování klesajícího trendu, který se v posledních dnech jasně rýsoval. GBP/USD se nakonec propadl o zhruba 30 pipsů. Nákupy při odrazu od úrovně 1,2627 nepřinesly výrazné zisky. Trh měsíční bilanci maloobchodních tržeb Konfederace britského průmyslu totiž ignoroval a ve středu už neexistovaly žádné důvody k nákupu libry. Dnes se pravděpodobně nic nezmění, protože se očekává projev guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho, který na konci posledního zasedání zaujal spíše holubičí postoj. Kromě toho bude zveřejněn zápis ze zasedání Výboru pro měnovou politiku BoE a libra dostane šanci na zotavení až ve druhé polovině dne, pokud kupující všechen tento tlak ustojí. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 26. června pro začátečníky

26.06.2024 K otestování ceny 1,2672 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně pod nulu, což omezilo potenciál pohybu páru GBP/USD směrem dolů, jelikož se libra celý den držela v kanálu. Další test v době, kdy se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, umožnil realizaci druhého scénáře pro nákup (buy). V důsledku toho mohli obchodníci získat více než 25 pipsů zisku. Včerejší absence údajů pomohla páru udržet si růstový potenciál. Dnešní údaje z Velké Británie mu však v tomto ohledu pravděpodobně nepomohou. Obchodníci proto mohou tuto situaci řešit pouze překonáním denního maxima a konsolidací nad ním. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
C:\fakepath\trader-26062024-2.jpg

Jak by měl vypadat den začínajícího tradera, který nemá na obchodování čas

26.06.2024 Trading může být pro začínající obchodníky velmi náročný, zvláště pokud mají omezený čas kvůli zaměstnání na plný úvazek. Efektivní řízení času se proto stává klíčovým faktorem pro úspěch v tradingu.
C:\fakepath\trade-cz-25062024-1.jpg

Praktická ukázka: Asi návrat k normálu

25.06.2024 Po delším čase jsem se dočkal týdne, který podle zatím stále platných podmínek, měl stejný výsledek, jako by byl ten, podle podmínek případně změněných, o kterých uvažuji. A tak pořád přemýšlím a přemýšlím co s tím.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 25. června pro začátečníky

25.06.2024 Odpoledne nedošlo k otestování úrovní, na které jsem dříve upozornil. Dnešní zprávy o indexu cen podnikových služeb, jádrovém indexu spotřebitelských cen japonské centrální banky a indexu předstihových ekonomických ukazatelů poskytly jenu podporu. Výraznějšího výprodeje z ročních maxim jsme se však zatím nedočkali, což zachovalo relativně vysoké šance na krátkodobý růst páru. Nezapomeňte však, že čím výše USD/JPY vystoupá, tím větší je pravděpodobnost měnové intervence BoJ, která povede k pravidelným a prudkým výprodejům na trhu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 25. června pro začátečníky

25.06.2024 K otestování ceny 1,0723 došlo v době, kdy ukazatel MACD výrazně vystoupal od nuly, což omezilo potenciál pohybu páru EUR/USD směrem vzhůru. Z toho důvodu jsem euro nenakupoval, přestože v průběhu dne rostlo. Slabé údaje z Německa a zprávy z USA nedokázaly narušit býčí korekci, která se může kdykoli začít dále rozvíjet. Potenciál k růstu však bude jistě omezen hlavními úrovněmi rezistence a absencí významných zpráv, neboť obchodníci budou pravděpodobně ignorovat údaje o HDP Španělska. Pouze Nagelův projev by mohl vést ke zvýšení volatility během evropské seance, i když i to je nepravděpodobné. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 21. června pro začátečníky

21.06.2024 K otestování ceny 1,2697 došlo v době, kdy ukazatel MACD právě začínal klesat od nuly, což potvrdilo vhodný bod pro vstup do prodeje libry. V důsledku toho se měnový pár GBP/USD propadl o více než 30 pipsů. Libra klesla poté, co Bank of England ponechala úrokové sazby beze změny a zveřejnila vodítka. Politici jasně naznačili, že pokud inflace vykáže pozitivní trend, sazby ve Spojeném království by mohly být sníženy již v srpnu tohoto roku. To je špatná zpráva pro kupující libry, kteří se v poslední době potýkají s mnoha problémy. Dnes by se tyto problémy mohly ještě vyhrotit. Důvodem by mohly být slabé údaje o indexech podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru a v sektoru služeb ve Spojeném království. Kromě toho budou zveřejněny zprávy o britském kompozitním indexu PMI a údaje o objemu maloobchodních tržeb bez započtení nákladů na pohonné hmoty. Pouze velmi dobré údaje mohou libře pomoci překonat její problémy. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dnes 20. června pro začátečníky

20.06.2024 Během americké seance nedošlo k otestování mnou vyznačených úrovní, takže se neobjevily žádné vstupní body. Jak můžete vidět v grafu, pár USD/JPY vykazoval rostoucí trend. Navzdory všem prohlášením představitelů Bank of Japan o možných změnách měnové politiky nutí značný rozdíl v úrokových sazbách mezi oběma zeměmi obchodníky nakupovat dolar a prodávat jen v naději na vyšší výnosy z carry obchodů. Co se týče dneška, je nejlepší jednat v souladu s trendem a usilovat o proražení ročních maxim, což by mohlo podpořit býčí tendence. Ještě předtím by však bylo dobré získat nějaká dobrá americká data, takže dopoledne bych na silné pohyby nesázel. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 20. června pro začátečníky

20.06.2024 K otestování ceny 1,0747 došlo v době, kdy se ukazatel MACD již výrazně posunul nad nulu, což omezilo růstový potenciál páru EUR/USD. Z toho důvodu jsem euro nenakupoval. Absence zpráv z USA a eurozóny měla velký vliv na objem obchodování a způsobila, že pár uvízl v úzkém obchodním rozpětí. Doufejme, že se dnes něco změní, ale v první polovině dne se téměř žádné zásadní události neodehrají. Kromě zpráv o indexu cen výrobců v Německu a spotřebitelské důvěře v eurozóně nás nic dalšího nečeká, takže neočekáváme, že by se pár posunul výrazně výše. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 19. června pro začátečníky

19.06.2024 K otestování ceny 1,2692 došlo v době, kdy ukazatel MACD právě začínal stoupat od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry. V důsledku toho měnový pár GBP/USD vzrostl o zhruba 17 pipsů – a tím to skončilo. Absence údajů ze Spojeného království tento pár v první polovině dne potrápila, ale slabé údaje o maloobchodních tržbách v USA poptávku po libře oživily.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 18. června pro začátečníky

18.06.2024 K otestování ceny 157,72 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup dolaru. V důsledku toho měnový pár USD/JPY vzrostl o více než 25 pipsů, avšak cílové hodnoty jsme nedosáhli.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance na 18. června pro začátečníky

18.06.2024 K otestování ceny 1,0726 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což v závěru dne omezilo potenciál páru EUR/USD k růstu. Tento potenciál byl sporný již po výprodeji EUR/USD z minulého týdne. Z tohoto důvodu jsem euro nenakupoval. Komentáře představitelů Federálního rezervního systému negativně ovlivnily vyhlídky dolaru, i když se nedá říci, že by to mělo výrazný vliv na dynamiku trhu.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 17. června pro začátečníky

17.06.2024 K otestování ceny 157,55 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo vstupní bod k prodeji dolaru. V důsledku toho se měnový pár USD/JPY propadl o 50 pipsů. Údaje z minulého týdne a rozhodnutí Bank of Japan o úrokových sazbách nadále vyvíjejí tlak na jen. Nedávné údaje z USA však obchodníky tolik nepotěšily, takže dolaroví býci nedokážou prolomit současná lokální maxima. Dnes ráno se pár bude pravděpodobně obchodovat do strany, takže bych s rychlým vývojem růstového trendu v nejbližší době spíše nepočítal. Lepší je využít korekce páru a v očekávání postupu trendu působit co nejníže. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské senace dne 17. června pro začátečníky

17.06.2024 The price test of 1.0715 occurred at a time when the MACD indicator sharply fell from the zero mark, which limited the EUR/USD pair's potential fall. For this reason, I did not sell the euro. In the second half of the day, after weak US data there was a price test of 1.0677, where I was going to buy the euro with a bounce in mind. All this led to a good upward correction, making it possible to make a profit of around 25 pips. Traders simply ignored the data on the French Consumer Price Index and the Italian foreign trade balance
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 14. června pro začátečníky

14.06.2024 K otestování ceny 1,2788 došlo v době, kdy se ukazatel MACD začal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo vstupní bod k nákupu libry – zejména poté, kdy se objevila zpráva, že ceny výrobců v USA klesly oproti očekávání růstu o 0,1 %. Jak je však vidět v grafu, tento vývoj nezformoval rostoucí trend a místo toho vedl ke ztrátám. Po chvíli přišel test ceny 1,2759, a to v okamžiku, kdy MACD prudce klesl od nuly, takže jsem se rozhodl libru neprodávat. V pátek je britský ekonomický kalendář prázdný, takže kupující budou mít problémy – zejména proto, že od včerejšího odpoledne začali být aktivní medvědi. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 13. června pro začátečníky

13.06.2024 The price test of 1.2774 occurred at a time when the MACD indicator was far from the zero mark. However, I mentioned that I would act regardless of the indicator's readings since the entire calculation was based on a strong movement following the release of data. As a result, traders could gain over 80 pips if they bought the pound at 1.2774. The outcomes of the Federal Reserve meeting turned out to be quite hawkish: the FOMC revised its stance towards a less aggressive rate cut even though US inflation had decreased. This suggests a longer wait-and-see stance before we see the first signs of monetary policy easing in the US. In the medium term, all this will work in favor of the US dollar and work against the British pound.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 11. června pro začátečníky

11.06.2024 The price test of 157.05 occurred at a time when the MACD indicator had moved significantly above the zero mark, which limited the USD/JPY pair's potential to rise. For this reason, I did not buy the dollar. Yesterday's GDP figures from Japan weighed on the yen, and it is still under pressure after the release of another set of economic reports. The data on changes in the monetary aggregate and machine tool orders in Japan turned out to be worse than economists' forecasts, leading to the progress of the upward trend. Considering the upcoming Federal Reserve meeting, it is unlikely that the Bank of Japan will conduct a currency intervention. Therefore, further USD/JPY growth is not out of the question. It's better to follow the trend and buy the dollar on dips. As for the intraday strategy, I will rely more on the implementation of scenarios No. 1 and 2 for buying.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 11. června pro začátečníky

11.06.2024 The price test of 1.0757 occurred at a time when the MACD indicator had moved significantly above the zero mark, which limited the EUR/USD pair's potential to rise, especially within the bearish market we have observed recently. For this reason, I did not buy the euro. The lack of U.S. data still made it possible for the bulls to regain some positions and keep the pair trading within a sideways channel, in which the pair may remain for the next few days. The reason for this is the lack of important data from the Eurozone and the U.S., as well as the Federal Reserve meeting that starts today, with results to be published tomorrow closer to the middle of the U.S. session. As for the intraday strategy, I will rely more on the implementation of scenarios No. 1 and 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 5. června pro začátečníky

05.06.2024 K otestování ceny 1,2748 došlo v době, kdy ukazatel MACD prudce klesl od nuly, což omezilo potenciál páru GBP/USD k poklesu. Vzhledem k tomu, že libra výrazně klesla z otevírací úrovně dne, jakož i k přeprodanému stavu a následnému zotavení ukazatele MACD během testování ceny, jsem se rozhodl libru nakoupit v očekávání býčí korekce do konce dne a měl jsem pravdu. V důsledku toho pár vzrostl o zhruba 30 pipsů. Test ceny 1,2770 během americké seance se shodoval s počátkem pohybu ukazatele MACD směrem vzhůru od nuly, což rovněž přineslo zisk ve výši dalších 20 pipsů. Slabé údaje z amerického trhu práce byly hlavním důvodem, proč pár ve druhé polovině dne zaznamenal silnou korekci směrem vzhůru.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 4. června. Přehled vývoje včerejšího obchodování na forexu

04.06.2024 K prvnímu testu ceny 1,2729 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru. Krátce poté došlo k dalšímu otestování této ceny, když se ukazatel MACD nacházel v překoupené oblasti, což odstartovalo prodejní scénář (č. 2). Bohužel údaje z USA byly velkým zklamáním, což vedlo k poklesu páru a následné ztrátě obchodu. Dnes nebudou zveřejněny žádné statistiky ze Spojeného království, a tak je možné, že se prodávající v první polovině dne pokusí na trh vrátit a využijí relativně drahé britské libry. Pokud v první polovině dne nedojde k výraznějšímu výprodeji, můžeme během americké seance očekávat další vývoj vzestupného trendu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci nákupních scénářů č. 1 a 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 3. června pro začátečníky

03.06.2024 K otestování ceny 156,97 došlo v době, kdy ukazatel MACD prudce klesl od nuly, což omezilo potenciál poklesu páru USD/JPY. Přestože byly údaje z USA pro trh zklamáním, což na pár vyvíjelo tlak, rozhodl jsem se do trhu nevstupovat. Jak můžete vidět v grafu, rozhodl jsem se správně, jelikož pár nevykázal výrazný pokles. Japonsko dnes zveřejnilo slabé zprávy o kapitálových výdajích a výrobním indexu PMI, které dopadly pod odhady ekonomů. Ukazatel však zůstal nad hranicí 50 bodů, která naznačuje trvalý růst. Nejoptimálnější příležitost k nákupu by se mohla naskytnout při propadech s dalším pokračováním růstového trendu. Čím níže pár klesne, tím atraktivnější bude pro dolarové býky. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 3. června pro začátečníky

03.06.2024 K otestování ceny 1,0871 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo potenciál páru EUR/USD k růstu, přestože makrodata, která mohla euro podpořit, se ukázala jako poměrně dobrá. Z toho důvodu jsem se rozhodl jednotnou evropskou měnu nenakupovat. Bohužel jsem se nedočkal ani druhého testu úrovně 1,0871 pro realizaci prodejního scénáře. Index spotřebitelských cen v eurozóně v první polovině dne euro podpořil a prudký pokles amerických příjmů a výdajů ho posunul ještě výše. Kupující však denní maxima neudrželi, protože obchodníci začali vybírat zisky.
C:\fakepath\algo-trading-03062024-1.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – využití algoritmického obchodování ve fundamentální analýze (6. díl)

03.06.2024 Článek vysvětluje, jak se používají počítačové algoritmy k automatizaci obchodních rozhodnutí na finančních trzích. Čtenář se dozví o různých typech algoritmů, jejich přínosech pro rychlost, efektivitu a stabilitu trhů, a také o výhodách a nevýhodách algoritmického obchodování, včetně technických a finančních rizik.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 31. května pro začátečníky

31.05.2024 K otestování ceny 1,2723 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo potenciál páru GBP/USD k růstu – nebo alespoň mně to tak připadalo. Z toho důvodu jsem se rozhodl libru nenakupovat. Krátce poté došlo k dalšímu otestování ceny 1,2723, zatímco se ukazatel MACD nacházel v překoupené oblasti, což mi poskytlo příležitost realizovat druhý scénář pro prodej. Jak však vidíte, pár neklesl, což vedlo ke ztrátě.
img

GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance 30. května

30.05.2024 The price test of 1.2732 occurred at a time when the MACD indicator sharply fell from the zero mark, which limited the GBP/USD pair's potential to fall. For this reason, I decided not to sell the pound. After a short period of time, there was another price test of 1.2732 at the moment when the MACD indicator was in the oversold area, which provided an opportunity to implement the second buy scenario. However, as you can see, the price did not rise further along the trend, which resulted in losses. Today, in the absence of UK data, there is a good chance of continuing the downward trend. Buyers, especially at the end of the month and at the current highs, have nothing to hold on to, which is bad for the pound and its prospects. As for the intraday strategy, I will rely more on the implementation of scenarios No. 1 and 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance 29. května

29.05.2024 K otestování ceny 156,64 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně pod nulu, kde se již delší dobu drží a začíná se zotavit z přeprodané oblasti. V rámci rostoucího trendu se tak naskytla výborná příležitost k realizaci scénáře č. 2 pro nákup. Výsledkem byl růst měnového páru USD/JPY o 40 pipsů. Obchodníci včera ignorovali údaje o indexu cen podnikových služeb v Japonsku, na rozdíl od dnešního indexu spotřebitelské důvěry v Japonsku, který dopadl hůře, než předpovídali ekonomové. Obchodníci reagovali prodejem jenu, což znamená, že mají šanci rozvinout býčí trh na americkém dolaru. Vzhledem k absenci významných údajů v dnešní americké seanci nebudou dolaroví býci čelit žádným překážkám pro rozvoj růstového trendu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance 29. května

29.05.2024 K otestování ceny 1,0885 došlo v době, kdy se ukazatel MACD prudce zvýšil nad nulu, což omezilo potenciál páru EUR/USD dalšího růstu. Z toho důvodu jsem nenakupoval a ani jsem se nedočkal dalšího testu 1,0885 pro krátkou pozici. U hladiny 1,0867 však byla situace jiná: k prvnímu cenovému testu 1,0867 došlo, když byl ukazatel MACD výrazně dole, a druhý test, ke kterému došlo, když se ukazatel nacházel v přeprodané oblasti, poskytl příležitost k realizaci scénáře č. 2 pro nákup. Výsledkem bylo posílení páru o 15 pipsů. Silné údaje z USA vyvíjely ve druhé polovině dne na euro tlak.
img

USD/JPY: tipy pro začátečníky na obchodování během evropské seance dne 27. května

27.05.2024 K otestování ceny 156,92 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně pod nulu, což omezilo potenciál páru USD/JPY dále klesat. Z toho důvodu jsem dolar neprodával a rozhodl jsem se počkat na druhý nákupní scénář. Krátce poté došlo k opětovnému otestování této oblasti, které se shodovalo s ukazatelem MACD v přeprodané oblasti, což vygenerovalo nákupní signál a pár vzrostl o téměř 20 pipsů. Zpráva, že inflace v Japonsku klesla z 2,7 % na 2,5 %, omezila býčí potenciál páru, zatímco slabé americké údaje Michiganské univerzity vyvíjely ve druhé polovině dne na USD/JPY tlak. Dnes se pár bude obchodovat v rámci bočního kanálu, protože z USA ani Japonska nepřišly žádné zprávy, které by nepochybně ovlivnily volatilitu. Kromě toho kupující pravděpodobně využijí nižších cen po pátečním poklesu, takže je třeba to sledovat. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy pro začátečníky na obchodování během evropské seance dne 27. května

27.05.2024 K otestování ceny 1,0856 došlo v době, kdy ukazatel MACD prudce vystoupal nad nulu, což omezilo potenciál páru EUR/USD dále růst. Z toho důvodu jsem se na konci týdne rozhodl euro nenakupovat a udělal jsem dobře. Zprávy z Německa byly povzbudivé, ale Spojené státy zveřejnily údaje, které byly zklamáním, protože se ukázaly být horší, než předpovídali ekonomové. To nám připomnělo, jak negativně působí vysoké úrokové sazby v USA na ekonomiku a její vyhlídky, ačkoli Federální rezervní systém na tom nevidí nic špatného.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 24. května pro začátečníky

24.05.2024 K otestování ceny 156,75 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup dolaru v rámci pokračování rostoucího trendu. Spojené státy navíc zveřejnily silné údaje o indexu PMI. V důsledku toho se měnový pár USD/JPY zvýšil o více než 40 pipsů na cílovou úroveň 157,09. Obchodníci nedávné údaje o japonské ekonomice ignorovali. Včerejší dobré údaje o PMI jenu nepomohly, stejně jako dnešní zpráva o indexu spotřebitelských cen za duben. Inflace se snížila z 2,7 % na 2,5 %, ale pár USD/JPY na to nereagoval. Obchodníci by mohli čekat na reakci představitelů centrální banky, což by mohlo vést k nárůstu volatility a návratu poptávky po jenu na konci týdne. Pokud se tak nestane, mohl by USD/JPY dále růst, zejména s ohledem na další várku silných amerických dat, jejíž zveřejnění se očekává ve druhé polovině dne. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy pro obchodování během evropské seance dne 24. května pro začátečníky

24.05.2024 K otestování ceny 1,0835 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se měnový pár EUR/USD propadl o více než 30 pipsů a dosáhl cílové úrovně 1,0806. Nakonec jsem však na konci dne po odrazu od této úrovně nenakupoval. Silné údaje o PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách v USA vedly na konci týdne k výraznému výprodeji EUR/USD a zvýšily tlak na euro. Dnes může situace působit v neprospěch kupujících, zejména pokud se údaje o HDP Německa ukážou jako slabé. Zpomalení hospodářského růstu negativně ovlivní chuť obchodníků nakupovat euro i na současných minimech, takže s dlouhými pozicemi buďte velmi opatrní. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
C:\fakepath\ctrader-22052024-uvod-2.png

Obchodní platforma cTrader – recenze a návod

22.05.2024 V současném světě obchodování na finančních trzích je volba správné obchodní platformy jednou z klíčových oblastí pro úspěch každého tradera. Jednou z méně známých, ale stále oblíbenějších platforem je cTrader. Tato platforma nabízí širokou škálu funkcí a nástrojů, které mohou výrazně usnadnit a zefektivnit obchodování. V tomto článku se proto podrobně podíváme na platformu cTrader, její výhody, nevýhody a rozdíly oproti jiným populárním platformám.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 20. května pro začátečníky

20.05.2024 K otestování ceny 155,63 došlo v době, kdy ukazatel MACD výrazně klesl od nuly, což ovlivnilo potenciál dolaru k poklesu. Z toho důvodu jsem neprodával, přestože signál vypadal poměrně slibně. V důsledku toho se pár propadl o 30 pipsů, ale pohyb směrem dolů byl před koncem americké seance rychle odkoupen. Dnes nebudou zveřejněny žádné významné ekonomické zprávy ani z Japonska, ani z USA a trh by mohly ovlivnit snad jen projevy představitelů Federálního rezervního systému. Hodlám se soustředit na vývoj vzestupného trendu a využít dobrých poklesů USD/JPY, které mohou nastat v průběhu dne. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy pro obchodování během evropské seance dne 20. května pro začátečníky

20.05.2024 K otestování ceny 1,0849 došlo v době, kdy ukazatel MACD právě začínal stoupat od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho si měnový pár EUR/USD polepšil o více než 25 pipsů. Euro bylo ráno pod tlakem poté, co se ukázalo, že index spotřebitelských cen v eurozóně v dubnu klesl. Na trh se však vrátili kupující, kteří svou přítomnost potvrdili na konci týdne. Dnes pravděpodobně nedojde k žádnému významnému fundamentálnímu vývoji, protože ekonomický kalendář eurozóny je prázdný. Proto se zaměřím na nejbližší úrovně v očekávání dalšího vývoje růstového trendu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 17. května pro začátečníky

17.05.2024 K otestování ceny 155,15 došlo v době, kdy se ukazatel MACD výrazně posunul od nuly směrem vzhůru, což ovlivnilo růstový potenciál dolaru. Z toho důvodu jsem dolar nenakupoval, přestože jeho růstový pohyb zůstal nedotčený. Včerejší zpráva o japonském HDP vyvinula na jen tlak a navzdory slabým údajům z amerického trhu práce, které naznačují, že je nejvyšší čas, aby se Federální rezervní systém zastavil, dolar získal většinu ztrát, které utrpěl na pozadí zveřejnění údajů o inflaci v USA, zpět. USD/JPY dnes může nadále posilovat, ale lepší je nakupovat při korekcích. Díky tomu můžete mít větší prostor pro pohyb, aniž byste se museli spoléhat na předpoklad, že hlavní hráči budou chtít na konci týdne atakovat týdenní maxima. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 17. května pro začátečníky

17.05.2024 K otestování ceny 1,0858 došlo v době, kdy se ukazatel MACD prudce propadl pod nulu, což omezilo odpolední potenciál páru EUR/USD k dalšímu poklesu – zejména poté, co euro poměrně výrazně oslabilo. Po krátké době následoval další test, který se shodoval s okamžikem, kdy se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, což vedlo k realizaci druhého scénáře pro nákup. Výsledkem bylo posílení páru o 20 pipsů. Trh prognózy Evropské komise a slušnou zprávu o finanční stabilitě eurozóny ignoroval. Až slabé údaje o americkém trhu práce a trhu nemovitostí vrátily poptávku po euru. Nemůžeme však říci, že by kupující měli trh zcela pod kontrolou. Dnes by mohl poskytnout impuls dubnový index spotřebitelských cen v eurozóně a jádrový index CPI. Pokud se ukazatele budou shodovat s prognózami ekonomů, pár pravděpodobně zůstane pod tlakem, takže s nákupy eura dnes buďte velmi opatrní. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 16. května pro začátečníky

16.05.2024 K otestování ceny 155,72 došlo v době, kdy ukazatel MACD prudce klesl od nuly, což ovlivnilo potenciál poklesu dolaru. Z tohoto důvodu jsem neprodával. Po nějaké době došlo k dalšímu testu na úrovni 155,72 a v tu chvíli se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů, což potvrdilo vstupní bod pro prodej dolaru, zejména poté, co údaje ukázaly, že inflace v USA se zmírnila, což umožnilo Federálnímu rezervnímu systému přehodnotit snížení sazeb, což je pro dolar a jeho sílu špatné. V důsledku toho pár USD/JPY klesl směrem k cílové úrovni 155,11. Nákupy od této úrovně při odrazu umožnily obchodníkům dosáhnout dodatečného zisku ve výši přibližně 30 pipsů. Dnešní údaje ukázaly, že japonský HDP se snížil, což však dolarovým býkům pomohlo vyrovnat včerejší ztráty jen částečně. Dobré zprávy o zlepšení průmyslové výroby totiž kompenzovaly slabé údaje o HDP. S největší pravděpodobností býci využijí příznivých cen a začnou dolar opět nakupovat, takže při rozhodování o prodeji věnujte tomuto bodu pozornost. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénáře č. 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 16. května pro začátečníky

16.05.2024 K otestování ceny 1,0837 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod k nákupu eura. V důsledku toho pár EUR/USD vzrostl do oblasti cílové úrovně 1,0882, takže obchodníci mohli dosáhnout zisku ve výši přibližně 50 pipsů. Na zprávy o indexu spotřebitelských cen ve Francii, HDP eurozóny, zaměstnanosti a průmyslové výrobě trh nereagoval. Údaje o inflaci v USA však trh rozhýbaly a daly kupujícím eura velmi silný impuls. Dnes může růstový trend pokračovat; k tomu je však zapotřebí dobrých prognóz Evropské komise a slušné zprávy o finanční stabilitě eurozóny. Žádné další zprávy dnes k dispozici nebudou, takže pokud trh ustojí slabé údaje a tlak prodejců, pak by zřejmě euro mohlo odpoledne pokračovat v růstu. Je lepší jednat v souladu s trendem a hledat nákupní signály. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 14. května pro začátečníky

14.05.2024 K otestování ceny 1,2553 došlo v době, kdy se ukazatel MACD již prudce posunul od nuly směrem nahoru, což ovlivnilo potenciál libry k růstu, ke kterému došlo odpoledne bez zvláštního důvodu. Dopoledne se díky absenci údajů ze Spojeného království podařilo na trhu zachovat rovnováhu a aktivnější byli býci, kteří zároveň dokázali absence údajů z USA využít. V důsledku toho přetrvává růstový trend, který by se dnes mohl vyvinout v další cenový skok. K tomu však pár GBP/USD potřebuje dobré údaje z britského trhu práce. Mezi dnešními plánovanými zprávami z Velké Británie jsou také údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a o průměrném výdělku. Dobrá zpráva o průměrném výdělku v návaznosti na nedávné zprávy o nižší inflaci by byla dobrým impulsem k nákupu libry, stejně jako zpráva o nižší míře nezaměstnanosti ve Spojeném království. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy pro obchodování během evropské seance dne 13. května pro začátečníky

13.05.2024 K otestování ceny 1,0775 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se pár EUR/USD propadl o zhruba 7 pipsů, načež se poptávka vrátila, což vedlo k vybírání zisků. Podobný vstupní bod přiměl pár k pohybu o 12 pipsů. Páteční zprávy o italské průmyslové výrobě a zápis z jednání Evropské centrální banky neměly na trh téměř žádný vliv a pár EUR/USD se během evropské seance nadále obchodoval v bočním kanálu. Slabé americké zprávy vedly ke zvýšení volatility a obchodníci mohli ke vstupu do trhu využít výše zmíněných signálů. Dnes se kromě ekonomické prognózy Evropské komise a zasedání Euroskupiny nic dalšího neodehraje, takže očekávám stejně nízký objem obchodování a nízkou volatilitu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 10. května pro začátečníky

10.05.2024 K otestování ceny 1,0742 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho měnový pár EUR/USD vzrostl o více než 30 pipsů. Absence údajů a rozhodnutí Bank of England pomohly euru ve druhé polovině dne k růstu; pár se však nadále obchodoval v rámci bočního kanálu, což by mohlo ovlivnit dnešní volatilitu. V dopoledních hodinách můžeme zmínit pouze zprávu o italské průmyslové výrobě a zápis ze zasedání Evropské centrální banky, což znamená, že pár může ještě růst. Nejlepší však bude pokračovat v obchodování v rámci hranic bočního kanálu a držet se potřebných scénářů. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 9. května pro začátečníky

09.05.2024 K otestování ceny 1,2500 došlo v době, kdy ukazatel MACD prudce vzrostl nad nulu, což omezilo býčí potenciál páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem do trhu nevstoupil. Druhého testu úrovně 1,2500 jsem se bohužel nedočkal, a tak jsem odpoledne libru nemohl prodat. Včera ovlivnila volatilitu páru absence údajů z Velké Británie, ale dnes se může vše během chvilky změnit. Rozhodnutí Bank of England o hlavní úrokové sazbě bude sloužit jako předehra k projevu guvernéra Andrewa Baileyho. Směr páru bude záviset na tom, co si pro něj centrální banka připraví. V každém případě se vsadím, že libra posílí, protože přípravy na letní snížení sazeb britské ekonomice, která v současnosti zažívá náročné období, prospějí. Také to, pokud Bailey svůj tón nezměkčí, pomůže libře vyrovnat se s nedávným tlakem. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance 3. května pro začátečníky

03.05.2024 K otestování ceny 154,99 na začátku americké seance došlo v době, kdy indikátor MACD prudce klesl od nuly, což omezilo potenciál páru směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem neprodával, zejména proto, že se očekával návrat dolarových býků, což se nestalo. Pár nadále aktivně ztrácel pozice a v tuto chvíli je ještě poměrně brzy. S největší pravděpodobností budou o mnohém rozhodovat data z USA, která buď dolarové býky zničí, nebo jim dodají sílu a šanci pokračovat v budování vzestupného trendu. O vyhlídkách tohoto páru si však více řekneme v odpolední předpovědi. Zatím je během evropské seance lepší hledat nákupní signály v naději na vybudování malé korekce po dvoudenním poklesu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance 3. května pro začátečníky

03.05.2024 K otestování ceny 1,0694 došlo odpoledne v době, kdy ukazatel MACD prudce klesl od nuly, což omezilo medvědí potenciál páru. Z tohoto důvodu jsem od prodeje eura upustil. Na další vstupní body jsem nečekal. Údaje o výrobním indexu PMI v Německu a eurozóně dopadly poměrně dobře, ale tyto zprávy euro nepodpořily. Odpoledne vedly údaje z USA k další vlně poklesu, ale páru se nepodařilo prorazit z kanálu. Dnes budou zveřejněny zprávy o míře nezaměstnanosti v eurozóně a průmyslové produkci ve Francii. Obchodníci budou tyto zprávy pravděpodobně ignorovat, protože nejsou klíčové. Před zveřejněním důležitých údajů z USA proto očekávám nízkou volatilitu trhu s pozičním obchodováním v rámci kanálu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénáře č. 2.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 2. května (seance v USA)

03.05.2024 K otestování ceny na úrovni 155,05 došlo v době, kdy se ukazatel MACD výrazně propadl od nuly, což omezilo další potenciál pohybu páru směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem neprodával. Bohužel jsem se nedočkal ani druhého testu, abych dolar od této úrovně nakoupil. Před námi jsou americké statistiky, které mohou otřást trhem, jenž se po včerejší bláznivé volatilitě mírně zastavil. Údaje o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci by mohly způsobit výrazný pokles páru, ale pouze v případě, že budou výrazným zklamáním. Dobré statistiky jsou důvodem k nákupu dolaru a prodeji jenu opět podle trendu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 2. května (seance v USA)

02.05.2024 K prvnímu testu ceny na úrovni 1,0704 došlo v první polovině dne ve chvíli, kdy ukazatel MACD klesl výrazně pod nulu, což omezilo další potenciál pohybu páru směrem dolů. Z toho důvodu jsem neprodával a namísto toho jsem počkal na opětovné otestování, abych mohl uskutečnit scénář č. 2 pro nákup. Po krátké době došlo k opětovnému otestování úrovně 1,0704, zatímco se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, což umožnilo mé plány uskutečnit, ale pár nezaznamenal výrazný růst. Údaje o výrobní aktivitě zemí eurozóny mohly být příjemnější, protože ekonomika se v tomto směru nadále potýká s problémy. Čekáme na zveřejnění údajů o týdenním počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, obchodní bilanci, změny produktivity práce v nevýrobním sektoru a změny nákladů práce. Je nepravděpodobné, že by všechny tyto ukazatele výrazně ovlivnily směřování trhu, takže pokud se po zveřejnění statistik neprojeví kupující eura, tlak na pár se pravděpodobně zvýší. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 2. května pro začátečníky

02.05.2024 K otestování ceny 1,0675 došlo odpoledne v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho pár vzrostl o zhruba 30 pipsů. Absence údajů z eurozóny udržovala volatilitu na nízké úrovni, ale rozhodnutí Federálního rezervního systému ponechat sazby beze změny a dát trhu ještě trochu času bylo poměrně nečekané, i když nevedlo k žádné výrazné změně rozložení sil. Pár se nadále obchoduje v bočním kanálu a jeho směr určí průlom. K tomu by mohlo dojít zítra, po zveřejnění důležité zprávy z amerického trhu práce.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 2. května pro začátečníky

02.05.2024 K otestování ceny 1,2494 došlo odpoledne v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat nahoru od nuly, což potvrdilo vstupní bod k nákupu libry. V důsledku toho pár vzrostl o více než 40 pipsů. Dopoledne trh slabé britské údaje o výrobním indexu PMI a indexu cen domů Nationwide ignoroval, ale signál Federálního rezervního systému, že se stále přiklání k případnému snižování nákladů na půjčky, přičemž inflace by musela znatelně klesnout, umožnil býkům udržet korekční fázi – respektive udržet si své šance v blízké budoucnosti. Dnes je britský ekonomický kalendář prázdný, takže libra může pokračovat v růstu, pokud budou býci aktivní v blízkosti denního minima. V opačném případě se pár bude nadále obchodovat v rámci bočního kanálu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 30. dubna pro začátečníky

30.04.2024 K otestování ceny 156,53 došlo na začátku americké seance v době, kdy indikátor MACD prudce vystoupal od nuly, což omezilo růstový potenciál páru. Po další měnové intervenci japonské centrální banky došlo k cenovému testu úrovně 155,75. Došlo k němu však v době, kdy se ukazatel MACD výrazně propadl, takže jsem raději počkal na ještě jeden test této úrovně, abych mohl realizovat druhý scénář pro nákup. Bohužel pár vzrostl pouze o 30 pipsů a tím to skončilo, což je vzhledem ke včerejší volatilitě velmi málo. Dnes můžeme vidět, jak se trh postupně vrací do normálu, protože BOJ již na měnovém trhu neintervenuje. Obchodníci s největší pravděpodobností využijí poklesů páru k otevření dlouhých pozic, čehož plánuji v první polovině dne s rozvojem býčího trhu také využít. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky pro evropskou seanci 30. dubna

30.04.2024 K otestování ceny 1,0713 došlo odpoledne v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se pár propadl o zhruba 25 pipsů. Včerejší údaje o inflaci ve Španělsku a Německu, které se ukázaly být pod prognózami ekonomů, ale vyšší než předchozí hodnoty, vedly ke zvýšení volatility, ale na trhu nedošlo k žádným výrazným změnám.
img

GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 29. dubna

29.04.2024 K otestování ceny 1,2501 došlo odpoledne v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup libry na konci týdne – zejména po zveřejnění další série amerických dat, které výrazně zhoršily náladu kupujících. Zpráva, že inflace v USA nadále prudce roste a nevykazuje žádné známky zpomalení, je pro ekonomiku špatnou zprávou. Známky stagflace, kdy ekonomika ztrácí dynamiku, zatímco inflace roste, budou nadále negativně působit na pozice dolaru, což by částečně mohlo pomoci libře k oživení. Dnes je britský ekonomický kalendář prázdný, takže obchodníci mohou působit vstříc vývoji nového vzestupného trendu a nakupovat při pullbacích. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 25. dubna

25.04.2024 K otestování ceny 154,98 došlo na začátku americké seance v době, kdy se indikátor MACD právě začínal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup dolaru v rámci pokračování vzestupného trendu. Ačkoli býci s pohybem vzhůru bojovali, přesto se jim podařilo dosáhnout nových ročních maxim. V důsledku toho byli býci aktivní i v dnešní asijské seanci. Obchodníci možná sázejí na silnou americkou ekonomiku, protože později během dneška budou zveřejněny zprávy, a tito účastníci trhu jsou ochotni nakupovat i na těchto "drahých" maximech. Zpráva o HDP však může vše změnit, a proto doporučuji být při ranním nákupu amerického dolaru opatrný nebo se aktivity raději zdržet. Lepší je hledat obraty nebo nakupovat při korekcích, ke kterým určitě dojde, protože současný pohyb by se mohl snadno stát cílem pro Bank of Japan s jejími měnovými intervencemi. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 25. dubna

25.04.2024 K odpolednímu otestování ceny 1,0704 došlo v době, kdy se ukazatel MACD vyšplhal výrazně nad nulu, což omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru, zejména vzhledem k tomu, že k otestování došlo ke konci americké seance. Z tohoto důvodu jsem do trhu nevstoupil. Absence amerických dat umožnila býkům na EUR/USD pokračovat v pohybu vzhůru po zveřejnění poměrně rozumných ukazatelů německého IFO a ekonomických očekávání, na které se zaměřila pozornost. Dnes může euro během evropské seance pokračovat v růstu, k tomu však bude zapotřebí silná zpráva o předstihovém indexu spotřebitelského klimatu v Německu a také dobrý ekonomický bulletin Evropské centrální banky. Odpoledne se však účastníci trhu zaměří na ekonomické údaje z USA, takže s nákupem eura na současných maximech nespěchejte. Zprávám se budeme věnovat v odpolední prognóze. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začátečníky na 24. dubna (seance v USA)

24.04.2024 V souladu s naším obvyklým obchodním přístupem nedošlo v první polovině dne v blízkosti ročního maxima k žádným testům mnou naznačených úrovní, což zabránilo vstupu do trhu. Obchodníci sázející na růst dolaru se stále častěji drží strategie nákupů při poklesu z dobrých a solidních úrovní, protože jen někteří věří v prolomení ročního maxima a následný výrazný růst. Doporučuji vám, abyste postupovali stejně, zejména proto, že se nechystá žádné zveřejnění, které by mohlo vést k prolomení maxim. Takže obchodování v rámci kanálu a nákupy při poklesu budou nejvhodnější možností. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na scénář č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začátečníky na 24. dubna (seance v USA)

24.04.2024 V první polovině dne nedošlo k otestování mnou vyznačených úrovní. Z tohoto důvodu nebylo možné najít vhodný vstupní bod do trhu. Ano, údaje IFO za Německo vyšly poměrně dobře, což umožnilo kupujícím eura udržet své pozice po mírném poklesu pozorovaném v první polovině dne. Nyní je velmi důležité, jak budou obchodníci reagovat na americké statistiky, které mimochodem nejsou příliš významné, ale pozitivní dynamika amerických objednávek zboží dlouhodobé spotřeby může ve druhé polovině dne vyvolat nový výprodej eura. Čas ukáže, zda kupující tento tlak tentokrát ustojí. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 24. dubna

24.04.2024 K otestování ceny 1,2386 došlo v odpoledních hodinách v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry v naději, že pár provede korekci směrem nahoru. V důsledku toho pár vzrostl o více než 70 pipsů, ale já jsem se tohoto pohybu zúčastnil jen proto, že jsem tak silnou rally nečekal. K vybírání zisků došlo kolem cílové úrovně 1,2415. Díky přijatelným údajům o PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách se libra mohla částečně zotavit z poklesu zaznamenaného na začátku týdne, zatímco slabé údaje z USA vedly odpoledne k větším nákupům. Dnes může růstový trend přetrvat, neboť zpráva o bilanci průmyslových zakázek od Konfederace britského průmyslu (CBI) pravděpodobně nezanechá na trhu výrazný dopad, i kdyby údaje zklamaly. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 23. dubna

23.04.2024 K odpolednímu otestování ceny 1,2309 došlo v době, kdy ukazatel MACD výrazně klesl od nuly, čímž došlo k omezení potenciálu pohybu páru směrem dolů – zejména vzhledem k tomu, jak ztrátová byla libra již dopoledne. K druhému otestování úrovně 1,2309 došlo v době, kdy trh hledal minimum, což se zároveň shodovalo s okamžikem, kdy se ukazatel MACD začal zotavovat z přeprodané oblasti, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry. V důsledku toho pár vzrostl o více než 40 pipsů. Slabé údaje o bilanci průmyslových objednávek vyvíjely na libru tlak, zatímco absence údajů z USA pomohla páru k oživení. Dnes se investoři zaměří na údaje o britském indexu PMI. Slabé hodnoty podpoří výprodej libry. Pokud se údaje budou shodovat s prognózami ekonomů nebo je překonají, pár může vyvinout korekci směrem vzhůru. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky 22. dubna (americká seance)

23.04.2024 Cena 1,0660 byla v první polovině dne otestována, právě když indikátor MACD začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo prodejní signál pro euro. V důsledku toho se pár propadl o více než 20 bodů, což představovalo značnou část intradenní volatility. Absence statistických údajů o eurozóně držela obchody v rámci kanálu, což aktuálně nedává výhodu ani jedné straně. Ve druhé polovině dne bohužel nejsou k dispozici žádná data, ani nejsou naplánovány žádné projevy představitelů Fedu, což může držet obchody v rámci bočního kanálu s mírnou výhodou pro kupce, protože medvědi mohou rychle ztratit páru. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 22. dubna (seance v USA)

23.04.2024 Test ceny na úrovni 1,2371 v první polovině se shodoval s okamžikem, kdy se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod do prodejních pozic na libře dále podél klesajícího trendu, který se obnovil na konci minulého týdne. V důsledku toho se pár propadl až na 1,2328 – cílovou úroveň supportu, což umožnilo stáhnout z trhu přibližně 50 bodů zisku. Zprávy o tom, že britská ekonomika může ve druhém čtvrtletí letošního roku čelit vážným problémům, nadále negativně ovlivňují kupující libry a odrazují je od vstupu na trh. Ve druhé polovině dne bohužel opět nejsou k dispozici žádné americké statistiky a nejsou plánovány žádné projevy představitelů Fedu, což může udržet obchodování v rámci klesajícího trendu s výraznou výhodou pro prodávající libry. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 22. dubna

22.04.2024 Testy úrovní, které jsem označil v odpoledních hodinách, se neuskutečnily. Páru se podařilo své ztráty získat zpět a během americké seance se držel v blízkosti denního maxima. Je nepravděpodobné, že by při nedostatku důležitých amerických údajů kupující na současných úrovních nějak převzali iniciativu. Dnes se na trhu sotva stane něco významného, pokud nezasáhne Bank of Japan. Absence dat ochromila aktivitu na trhu, což udržuje pár v úzkém rozpětí s nízkým objemem obchodování a nízkou volatilitou. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 22. dubna

22.04.2024 K otestování ceny 1,0664 v odpoledních hodinách došlo v době, když se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho pár vzrostl o více než 25 pipsů a tím to skončilo. Trh totiž růst cen výrobců v Německu ignoroval a euro se nadále zotavovalo po velkém výprodeji během asijské seance. Při absenci amerických údajů byl pár do poloviny americké seance pod tlakem, ale k výrazným změnám nedošlo. Medvědi nedokázali převzít iniciativu, o kterou budou muset dnes bojovat. Kromě ukazatele spotřebitelské důvěry za země eurozóny dnes nebudou zveřejněny žádné další zprávy, takže zběsilých pohybů na trhu se pravděpodobně nedočkáme. Volatilita trhu pravděpodobně zůstane nízká, stejně jako objem obchodů, což by teoreticky mělo pomoci kupujícím rizikových aktiv včetně eura k tomu, aby udrželi situaci pod kontrolou. S nákupy při proražení nad horní hranici bočního kanálu však buďte opatrní. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
C:\\fakepath\\trading-16042024-1.jpg

Praktická ukázka: Další čekání na falešný průraz?

16.04.2024 Bylo by asi hodně psychicky těžké sledovat, jak se ze vstupu do obchodu stává falešný průraz, přičemž doufat, že tomu tak ve finále nebude. Dívat se na to, jak ubíhá minuta za minutou, hodina za hodinou, a trh se vzdaluje od otevírací hodnoty. Ještě že to nedělám.
img

USD/JPY: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 16. dubna

16.04.2024 Odpoledne došlo k otestování úrovně 153,94, a to v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup amerického dolaru během probíhajícího býčího trhu. V důsledku toho USD/JPY vzrostl o více než 40 pipsů. Solidní údaje o maloobchodních tržbách v USA opět potvrdily obavy ekonomů, že americká inflace zase nabírá na síle. Je tedy nepravděpodobné, že bychom letos v létě mohli počítat se snížením sazeb. To vytváří ještě větší nerovnováhu na měnových párech s japonským jenem, který nemůže najít podporu ani u forexových intervencí centrální banky, ke kterým, mimochodem, už dlouho nedošlo. Pokud jde o dlouhé pozice v takovém býčím trhu, hodlám využít korekcí a pullbacků. Vstupovat do dlouhých pozic během breakoutu na současných maximech je poměrně nebezpečné, takže nezapomínejte na stop příkazy. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 16. dubna

16.04.2024 Odpoledne došlo k otestování ceny 1,0646 v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se pár dále propadl podél trendu o více než 20 bodů. Údaje o německém indexu velkoobchodních cen a změnách průmyslové výroby v eurozóně byly v první polovině dne ignorovány, což euru zabránilo se normálně zotavit. Během americké seance vedla silná zpráva o maloobchodních tržbách v USA k propadu rizikových aktiv a akciových trhů, což zvýšilo poptávku po dolaru.
img

Analýza a tipy na obchodování GBP/USD dne 15. dubna

15.04.2024 Další pokles byl omezen, protože k otestování úrovně 1,2477 došlo v době, kdy se linie MACD poměrně silně posunula od nuly směrem dolů. Nákupy při odrazu od hladiny 1,2434 naopak vedly ke zvýšení ceny o 20 pipů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY dne 12. dubna

12.04.2024 Další pokles byl omezen, protože k otestování úrovně 152,86 došlo současně s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu a tentokrát se linie MACD dostala do přeprodané oblasti, což vyvolalo nákupní signál. To vedlo ke zvýšení ceny o 40 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD dne 12. dubna

12.04.2024 ECB ponechala úrokové sazby beze změny, ale naznačila, že od června může dojít ke snížení, pokud bude inflace nadále klesat a nebude vykazovat negativní změny z hlediska růstu. Ekonomice eurozóny to objektivně ve střednědobém horizontu prospěje, ale prozatím euro reagovalo poklesem. Před námi jsou údaje o CPI z Německa, Francie a Španělska, po nichž bude následovat projev člena Výkonné rady ECB Franka Eldersona. Slabé údaje a měkký postoj politiky budou dalším důvodem k prodeji eura.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY dne 11. dubna (seance v USA)

12.04.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 153,23 došlo současně s prudkým vzestupem linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, během kterého se linie MACD dostala do překoupené oblasti, což vyvolalo signál k prodeji. To vedlo ke korekci o 17 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 11. dubna (seance v USA)

11.04.2024 Před námi jsou údaje o indexu cen výrobců v USA a žádosti o podporu v nezaměstnanosti. Růst prvního z nich a pokles druhého pravděpodobně povede k novému výprodeji GBP/USD. Jestřábí prohlášení členů FOMC budou rovněž nakloněna dolaru. Prudký pokles eura po zasedání ECB by mohl stáhnout dolů i libru.
img

Analýza a tipy na obchodování USD/JPY dne 11. dubna

11.04.2024 Poptávka po jenu se nezvýšila navzdory ekonomickým údajům z Japonska a prohlášením guvernéra Bank of Japan Kazua Uedy. Nicméně pouze intervence Bank of Japan ovlivní růstový potenciál USD/JPY, i když pokud dojde k poklesu páru, hráči na trhu pravděpodobně veškerý pohyb vykoupí, protože dolaroví býci trh v dohledné době neopustí.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 8. dubna

08.04.2024 K otestování úrovně 1,2613 došlo v době, kdy se linie MACD posunula od nuly směrem dolů. To spolu se silnými údaji z USA vyvolalo prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 40 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD dne 5. dubna (seance v USA)

05.04.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 1,0840 došlo během prudkého vzestupu linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, který vyvolal prodejní signál, protože linie MACD se dostala do překoupené oblasti. To mělo za následek pokles ceny o zhruba 10 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY dne 5. dubna

05.04.2024 Test úrovně 151,67, který se shodoval s poklesem linie MACD od nuly, vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o 15 pipsů. Krátce poté se poptávka po tomto páru vrátila.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 4. dubna (seance v USA)

04.04.2024 Údaje o aktivitě v britském sektoru služeb nesplnily očekávání, což omezilo růstový potenciál páru. Odpoledne budou zveřejněny zprávy o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci v USA, přičemž silné údaje povedou k růstu dolaru a poklesu libry. V centru pozornosti hráčů na trhu budou také projevy členů FOMC, přičemž poptávka po páru se velmi rychle vrátí, pokud zmíní potřebu snížit úrokové sazby.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 3. dubna (seance v USA)

03.04.2024 Další pokles byl omezen, protože k otestování úrovně 1,2564 došlo během prudkého poklesu linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal nákupní signál, což vedlo k růstu ceny o téměř 20 pipsů. Volatilitu trhu ovlivnil prázdný makroekonomický kalendář.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 3. dubna

03.04.2024 Dobré výsledky indexu nákupních manažerů ve výrobním sektoru Spojeného království umožnily kupujícím navýšit své pozice, což vedlo k mírné korekci GBP/USD. Ta by mohla pokračovat i dnes za předpokladu, že býčí aktivita vzroste kolem denního maxima. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři by se však neúspěšný pokus o růst mohl změnit v masivní výprodej.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 3. dubna

03.04.2024 Dobré výsledky indexu nákupních manažerů ve výrobním sektoru Spojeného království umožnily kupujícím navýšit své pozice, což vedlo k mírné korekci GBP/USD. Ta by mohla pokračovat i dnes za předpokladu, že býčí aktivita vzroste kolem denního maxima. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři by se však neúspěšný pokus o růst mohl změnit v masivní výprodej.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 2. dubna (seance v USA)

02.04.2024 Na tomto páru nedošlo k žádným cenovým testům. Dnes vystoupí členové FOMC a jejich postoj může dolaru pomoci a obnovit pohyb vzhůru, který se zastavil kolem ročního maxima. Údaje o výrobních zakázkách, volných pracovních místech a fluktuaci pracovních sil pravděpodobně nebudou mít na trh výrazný vliv.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 2. dubna (seance v USA)

02.04.2024 Na měnovém páru nedošlo k žádným cenovým testům z důvodu nízké volatility na trhu. Euro však po zveřejnění údajů o výrobní aktivitě zemí eurozóny vzrostlo, i když ukazatele nevykázaly nic pozitivního. Podle nich aktivita nadále klesá, jen pomalejším tempem. To bude mít negativní dopad na HDP.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD 27. března

27.03.2024 K otestování 1,2652 došlo odpoledne v době, kdy ukazatel MACD právě začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo prodejní signál, a pár se propadl k cíli na 1,2622. Výsledkem byl pokles o 30 pipsů. Absence ekonomických zpráv ze Spojeného království již nepředstavuje pro kupující GBP/USD výhodu. Hlavním důvodem poklesu libry byly včerejší americké zprávy, přičemž pár se dnes může nadále obchodovat níže, a tady je důvod: čekáme na zápis ze zasedání Bank of England, přičemž náznaky měkké politiky rozhodně vyvinou na libru tlak. S dlouhými (long) pozicemi byste tedy měli být opatrní.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového EUR/USD 27. března

27.03.2024 K otestování hladiny 1,0852 došlo odpoledne v době, kdy ukazatel MACD právě začínal klesat od úrovně nula, čímž potvrdil prodejní signál, a pár se propadl do oblasti 1,0831. V důsledku toho došlo k poklesu o 20 pipsů. Údaje o spotřebitelské důvěře v Německu a zpráva o HDP ve Španělsku euro podpořily, ale silné zprávy z USA, zejména pokud jde o spotřebitelskou důvěru, vyvíjely na pár tlak. Dnes může euro pokračovat v poklesu, k čemuž napomohou prohlášení člena Výkonné rady Evropské centrální banky Piera Cipolloneho a člena Výkonné rady ECB Franka Eldersona. Holubičí postoj bude na euro vyvíjet tlak. Na jednotnou měnu může působit i pokles ukazatele spotřebitelské důvěry v eurozóně.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 25.–26. března 2024: nakupujte nad 2 156 USD (Murray 5/8 – 200 EMA)

25.03.2024 Pár XAU/USD se obchoduje kolem úrovně 2 167,13, nad 200 EMA, nad 5/8 Murray a uvnitř klesajícího trendového kanálu, který se tvoří od 20. března.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 22. března

22.03.2024 Slabé údaje indexu PMI v eurozóně vedly k poklesu páru, který pokračoval na pozadí silných zpráv z amerického trhu s nemovitostmi. Výprodej dnes ještě prohloubí zklamání z údajů o podnikatelském klimatu, hodnocení současné situace a ekonomických očekávání z IFO. Dobrou volatilitu na trhu udrží projev člena bankovní rady ECB Joachima Nagela a summit eurozóny.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 21. března (seance v USA)

21.03.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 151,19 došlo současně s prudkým vzestupem linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal prodejní signál, což vedlo k poklesu ceny o 30 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 21. března (seance v USA)

21.03.2024 Čekáme na zveřejnění údajů PMI pro výrobní sektor a sektor služeb v USA, jakož i týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti a objemu prodejů existujících domů na sekundárním trhu. Špatné ukazatele povedou k růstu libry, zatímco dobré údaje spolu s pevným postojem člena FOMC Michaela S. Barra ohledně úrokových sazeb zvýší na tento pár tlak.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 21. března

21.03.2024 Rozhodnutí Fedu setrvat na cestě snižování sazeb v letošním roce navzdory růstu inflace vedlo k poklesu dolaru a krátkodobému růstu jenu. Během dnešní asijské seance pak byly zveřejněny slušné údaje o PMI ve výrobě, PMI ve službách a kompozitním PMI z Japonska, což vedlo k ještě většímu poklesu USD/JPY. To naznačuje, že býčí trh přetrvává, takže hráči na trhu by měli jednat v souladu s tímto trendem.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 21. března

21.03.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 1,0857 došlo během prudkého vzestupu linie MACD od nuly. Po zveřejnění rozhodnutí Fedu pak na trhu vznikl dobrý pohyb, který s sebou přinesl zisk ve výši přibližně 50 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 20. března (seance v USA)

20.03.2024 Trhy ignorovaly komentáře prezidentky ECB Christine Lagarde, protože čekají na daleko důležitější statistiky. Rozhodnutí FOMC o hlavní úrokové sazbě, doprovodné prohlášení a ekonomická prognóza by mohly vést buď k poklesu eura, nebo k posílení jeho pozice vůči dolaru. Tisková konference předsedy Fedu Jeromea Powella bude hlavním motorem pohybu trhu.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 20. března (seance v USA)

20.03.2024 Cenový tlak ve Spojeném království se nadále snižoval, což vedlo k oslabení libry. Tento stav by mohl pokračovat i po zveřejnění rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách, jeho doprovodného prohlášení a ekonomické prognózy. Avšak v případě, že předseda Fedu Jerome Powell zmíní možnost snížení sazeb, libra prudce vzroste, což povede k růstu páru.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 20. března (seance v USA)

20.03.2024 Náznaky Fedu, že úrokové sazby zůstanou na svých maximech mnohem déle, než se plánuje, povedou k dalšímu růstu USD/JPY a obnovení ročních maxim, zatímco prohlášení naznačující uvolnění sazeb vyvolají masivní výprodej dolaru.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 20. března

20.03.2024 Ani tváří v tvář silným statistikám z USA a realitního trhu, jejichž ukazatele mnohé překvapily, se dolaru nedostalo potřebné podpory od hlavních hráčů, což vedlo k uzavírání pozic a korekci páru směrem nahoru. Stejně tak ani údaje o indexu podnikatelské nálady za Německo a eurozónu a index současné situace od institutu ZEW, ačkoli dopadly poměrně dobře, nevedly k růstu eura. Zdá se, že trh se snažil před dnešním zasedáním FOMC obnovit rovnováhu. Ještě předtím však budou zveřejněny údaje o cenách výrobců v Německu a spotřebitelské důvěře v eurozóně, po nichž bude následovat projev prezidentky ECB Christine Lagarde. Bude velmi zajímavé sledovat reakce na nedávné údaje o inflaci v eurozóně. Výrazný růst ani pokles eura však neočekávejte.
Související klíčová slova: CEO skupiny | Nalezení obchodního stylu | Růst trhu v roce 2020 | Strategie šesti svící | Celkový výkon ekonomiky | Pohyb do longu | Využití průměrné týdenní volatility | Obchodní pásmo | Výkon tradingového portfolia | Zápis obchodů | Filmové studio Warner Bros | Fundamentální analýza akciových trhů | Příležitosti pro tradery | Transparentnost a odpovědnost | London Breakout | Asia high | Hlava a ramena | Výhody cTraderu | Výplach | Ziskový potenciál | Umění diverzifikace | Cap | Range (Rozpětí) | Dlouhé pozice | Celkový zisk | Cleveland Iron Mining Company | Dukascopy | Forex riziko | Obchod se ztrátou | Války | Vývoj technologií | Vývoj | IGLN.UK | Obchodní platformy | Údaje z USA | Rychlé zisky | Strategie a metody | Nejlepší strategie | Pokračování klesajícího trendu | Detailní analýza | Pivot Pointy Camarilla | Zveřejněné údaje | ATR (Average True Range) | Čas strávený tradingem | Moje strategie | Silná rezistence | Take Profit | Profit Trades | Základy algoritmického obchodování | EUR | Názory na trading | Investiční rizika | Ztrátový obchod | Trading platform | Klíčová dovednost | Potvrzení pro vstup | Standard & Poor's | Depth of Market | Hospodářská zvířata | Ukončení pozice | SOL/USD | Brokeři | Falešný průraz | Objem obchodní pozice | Americká obchodní seance | JP Morgan Chase | XOM | Potvrzení pro vstup do obchodu | Zohlednění volatility | Výkyvy | Důvody k nákupu | Itálie | ČEZ | Stoxx | SL (stop-loss) | EPS (Earnings Per Share) | Lepší pochopení | Vývoj ceny zlata | Texas | Pip | Očekávání | Nové strategie a metody | Korelace | Otevřené pozice | Volatilní | Posuvný Stop | Evropské centrální banky | Bilance zahraničního obchodu | Nikl | ETF ESD | Swingy | Dobrý trading | Pokročilé funkce | AUD/NZD | EUR/JPY | PMI ve službách v eurozóně | Londýnské burzy | PMI v eurozóně | Ukázka technické analýzy v grafu | Frankfurt | Nálada amerických spotřebitelů | EURJPY | Praktické příklady | Definice skluzu | Příležitost k nákupu | Asia session z mid-line | Trh práce | Skončení Asia session | Příležitost k prodeji | Scalpingové strategie DAXu | Pro investory | Kakao - Vývoj ceny | iShares | Nové obchody | Strategie pro obchodování akciových indexů | Investice | Believe | DXY | Obchodování průrazů | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Support | Diverzifikace | Podnikatelské aktivity | Posílení | Přesnost | Tipy pro začínající | Obchodování s reálnými penězi | Menší pohyby | ADP report | Indicators | Ifo | Webinář | Futures obchodník | Pokračování stávajícího pohybu | Nevšední strategie | Scalpingová strategie | Manipulace s trhem | Úspěšnost strategie | Nákupy luxusního zboží | Prognózy | Britská libra | Obchodování GBP/USD | Intervence | NYSE | Výkon ekonomiky | Ceny kakaa | Přechod z demo účtu | Trendy na trhu | Způsob značení | Fibonacciho posloupnosti | Úrovně rezistencí | Praktické využití | Společnost Cleveland-Cliffs | Chování | Obchodování pomocí Price Action | Stop-Loss | Evropské měny | Krátkodobé cenové pohyby | Měnový pár GBP/USD | Úrokové sazby v USA | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Efektivní správa | Přizpůsobování se měnícím tržním podmínkám | Obchodování cenových pásem | Vanguard | Oblasti supportu | Take-Profit příkazy | Bezpečný přístav | Způsob měření | Zaměstnání na plný úvazek | Vstup do trhu | Finanční páka | Skladování fyzických komodit | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Profesionální obchodníci | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Cena zlata (XAU/USD) | Chování trhu | Vyhození z pozic | Příležitosti pro long pozice | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Milionáři | Riziko versus potenciál zisku | Průměrné mzdy | Historie obchodování | Nabídka a poptávka komodit | Spořicí produkty | Výnos | DAI | Sázka na pokles ceny | Vstupovat do obchodu | AdmiralMarkets | Měnový pár USD/JPY | Brent | Price swing užšího charakteru | IHNED | BreakEven | Tomáš Rozehnal | iShares Physical Gold | Finanční podmínky | Vývoj na trzích | SMA | Retracementy | Vzdělávání | Trading akcií | Moving Average (klouzavé průměry) | Dosažení úspěchu | Strategie pro obchodování | Axiory | Vývoj ceny sóji | ESG | Index DOW | Import | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Obchodní platforma DXtrade | Styl obchodování | Německý akciový index DAX | Londýn | Exchange | Investiční portfolio | Forexový trh | Investiční strategie | Kontrariánství | Daytrading | Commodities | Kontrakty | INR | Exekuce obchodních příkazů | Strach | Budoucí trendy | Zkušený obchodník | ETFS Natural Gas | Nákupní příležitosti | Akcie Zoetis | Barrick Gold (GOLD.US) | Zisky v tradingu | NGAS.UK | Skalpování obchodních pásem | Poplatky a provize | Online obchodování | AUDUSD | Praxe | Nasdaq100 | Škoda | Zasedání FOMC | Palladium - Vývoj ceny palladia | Contract for Difference | Euronext | JPY | Potenciál trhu | Analytický tým FXstreet.cz | Vydělat peníze na FOREXu | Longový pohyb | Pár USD/CAD | Směřování trhu | Omezený počet brokerů | Investovat | Ceny sóji | Stop-Loss a Take-Profit úrovně | MetaTrader (MT4 a MT5) | Obchodní tipy | Růst měnového páru | Peníze | Ukazatel | Úspěšný trader | Výrobní sektor | Řízení poměru výnosů k rizikům | Ziskový obchodní systém | Přehled o aktuálním trendu | Příklady na grafu | Demo obchodování | Dosáhnout zisku | Nakupovat akcie | Medvědí trh | Prognóza | Obchodní politika | FTSE 100 | Služby | Protistrana | Obchodní aktivity v Rusku | ALUMINIUM | Double top/bottom | Stop-Loss příkazy | VIP zóna | Saxo Bank | Strategie Trend Swing | Palladium | Americký Fed | Prolomený support | Představitelé ECB | Medvědí signál | Ropa WTI | Klíčový kontext | Slippage | Jak vydělat na poklesu | Velké riziko | Konfluence | Camarilla | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | Noví obchodníci | Cenový skok | Málo zkušeností | Buy Limit | Absence obchodního plánu | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Fibo strategie | Analýza transakcí | Americké ekonomiky | Komoditní trh | Kapitál | Růstové momentum | Analyzování | Obchodování na komoditním trhu | Béžová kniha | Tipy pro obchodování indexů | Broker | Zastavení ztrát | Vývoj ceny palladia | Cash flow | Proražení | Cenové úrovně | Nevýhody cTraderu | Backtesting | USD | Držení pozice | Velikost pozic | Technická analýza | INR - Indian Rupee | CFD na komodity | Rychlejší růst inflace | Použití technických indikátorů | François-Henri Pinault | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | GBP/JPY | Trading Journal | Výkon | Kupní síla v Číně | Prodávat akcie | Vývoj ceny zemního plynu | CATTLE | Více peněz | Plány | Trpělivost | Na burze | Určení trendu | Aktuální informace | Šok | Hodnocení současné situace | Počáteční kapitál | Price-to-Earnings | Total | Regulace | GBP/CHF | OXY.US | Mobilní aplikace | Ranní zpráva pro tradery | Pokyn long | Obchodní signály | Třetí vlna | Exekuce | BHP Billiton (BHP.US) | Pozorování | Zprávy z finančních trhů | Čekající příkazy | Ekonomiky | ZAR | Tržní trendy | Pověst | Spekulovat | Swapy | Plánování obchodů | Praktická ukázka | HDP v USA | Využití dlouhodobých trendů | Směnné kurzy měn | Obchodní nástroje | GBP/USD | Dvojitý vrchol | Dovednosti | 4GLD.DE | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | EQH | Výdaje u obchodování | Potenciální obrat | Ceny zinku | MT5 | Obchodování na finančních trzích | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Tržní pohyby | Srovnání platformy cTrader | Poměr rizika a zisku | Nominální hodnota | Pro tradery | Energie | Investování u XTB | Cenové pohyby | Slickcharts | Konvergence | Politická situace | Komoditní | Tlak na USD | Doji | Příkaz Take-Profit | Price-to-Earnings Ratio | High-frequency trading | Univerzální strategie | Trend following | Řízení poměru výnosů | Potencionální pohyb | Vybírání zisků | Krátká pozice | Styl tradingu | Nigérie | OD7F.DE | Euforie | Finančník | CO2 | Makrodata | Jestřábí postoj | Sell Limit | Akciové indexy | Obrat trendu | Investoři | Obchodní deník | Fungování | Portfolio | Sója | Myšlení | Backtestovat | Nejistoty | Trh s komoditami | Shortové Asia session | MetaQuotes | B/E | Možnost obchodovat | Krátké (short) pozice | Obchodní platforma | RUB - Russian Federation Ruble | Dosažení zisku | Jádrový index | Bez rizika | Zisk | Variance | EUR/AUD | Peso | Automatické obchodní systémy | Mezibankovní trh | Vyšší hodnoty | Patrik Polák | Vývoj ceny cukru | Tržní rizika | Část zisků | Finanční instituce | Bank of England | Cena Etherea | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | Volatilita na trzích | Vývoj ceny pšenice | Prezident | AT&T | Pohyby trhu | Strategie DAXu | BP | Bohatí | Typ tradingu a investice | Hold | Historický vrchol | Diverzifikace obchodních strategií | Krize 2008 | Nižší poptávka | Využití algoritmického obchodování | ADR | Rychlost a přesnost | Sestupný trend | Take-Profit pokyn | Ukázka pozitivní korelace | NICKEL | Kolísání cen | Analýzy | Americký S&P 500 | Vliv na ceny | Přeprodaný trh | Globální akciové indexy | Investiční | Průzkum | DXtrade vs. MT4 | Vývoj měnového páru | Zasedání Evropské centrální banky | Morningstar | Německý DAX | Rovnováha | Finanční krize 2008 | Easing | Diverzifikace počtu instrumentů | Sledování makroekonomických ukazatelů | Lepší výkonnost | Trojúhelník | Skupina AXA | BP (BP.UK) | Co je to CFD? | Ekonomický vývoj | Intuice v tradingu | Short selling | Každý trader | Death cross | Silné S/R úrovně | Obchodní příležitost | Rizika při obchodování | Investiční riziko | Typy algoritmického obchodování | Potenciální rizika | ActivTrades | Obchodní plán | Psychika | Prodej | P/E | Zpráva | Hlavní kryptoměny | Apple | Nové příležitosti | Stanovení cílů | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Covid | Růstové akcie | Použití garantovaného stopu | Pokles cen komodit | Emoce | Konzistence | Warren Buffett | RoboMarkets | Obchodování s CFD na komodity | S&P | Investiční teorie | Snížit riziko | Defenzivní příkazy | Vzdělání | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Identifikace potenciálních obratů | Obchodování | Potenciální zisky | Digitalizace finančního sektoru | Zasedání Fedu | Signál k prodeji | Tisková konference ECB | Finanční nástroje | Breakout strategie | Meta | Nabídka | Jak na to | Akcie Cleveland-Cliffs Inc. (CLF) | GBP | Demo obchodní účet | Diverzifikace celkového money-managementu | Průmyslové komodity | Soukromé bankovnictví | HDP Německa | Management | Posilování eura | Příkaz stop-loss | ZEW | Obchodní týden | Admiral Markets | Budoucnost | Ethical Selection | Dobré výsledky | Platforma cTrader | Důležité ekonomické události | XAU/USD | Centrální banky | Správa obchodních příkazů | Prezidentka ECB | Analýzy trhu | Fenomén | Klesající svíčky | Nástroje technické analýzy | Pákový efekt | Indikátor volatility | S/R zóna | Předpověď | Zprávy | Deflace | Monitorování | Doporučení | Murray | Dolary | Dlouhodobé investování | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Zemědělské komodity | Růst inflace | Equity | CCI | Rozdílové smlouvy (CFD) | Kukuřice - Vývoj ceny | Occidental Petroleum | Snižování cen | Velikost obchodu | Buy and hold | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Míra | Jsou komodity dobrou investicí? | Bearish Market | Udržitelnost | Sazby v USA | Silný růst | UCITS ETF | HKD | Akcie Adobe Inc | MetaTrader 4 (MT4) | Obchodovat bez stop-loss | xStation | Intradenní obchodování | Vyhlídky | British American Tobacco | Firmy | CZ | DIA.US | Krize 2008 a S&P 500 | Tržní podmínky | Luxusní segment | ESMA | Páka | Bitcoin | Index cen domů | Vývoj ceny kakaa | Medvědí divergence | Gucci | Krátkodobější obchody | Scalpingové strategie | Analýza sentimentu | Nástroj | Výsledky | West Texas Intermediate | Analýza trhů | Corporate Governance | Ruský plyn | EOS | Futures | Sázka | COCOA | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Distribuce | Tlak medvědů | Kvalitní Money Management | Robotické systémy | TIM | Pojišťovny | Fundamentální analýza | René Remšík | Day trading | Investování do různých komodit | Denní price swing | Australský dolar | Instrument | Akcie Zoetis (ZTS) | Retracement | Jednoduché tipy pro začátečníky | Obchodování odrazů od S/R úrovní | Koruna | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Tipy na obchodování zlata | Cukr | Technické ukazatele | Terminál | Výrazný pokles | Zpětná vazba | Tržní ceny | Zkušenosti profi traderů | Podpora | Shell | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Ekonomické události | SSI index | Skalpování korekcí | DMA | Objem | Propad | Backtest | Ideální RRR | Tomáš Vobořil | Halifax | Investiční výzkum | Výkonnost | HDP eurozóny | Federální rezervní systém | RIO.UK | Údaje | Pokles ceny | Klima | Velikost pozice | Asie | WHEAT | Příležitosti k prodeji | Vale | Náklady na těžbu | Pokračování rostoucího trendu | Exxon Mobil | Ceny bavlny | Fat finger | Trading.com | Pravděpodobnost úspěchu | Aktivity v Rusku | Indikátor ADR (average daily range) | Trendovat směrem nahoru | Výsledky průzkumu | NGAS | US dollar | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | Ropa WTI - Vývoj ceny | Praktické tipy pro obchodování | Kathy Lien | Ceny cukru | Ask | Kontrolovat rizika | Volatilita instrumentu | Uzavírání pozic | Pfizer | Britské libry | Moving Average Convergence Divergence | Úspěch v obchodování | Studie | Moje obchody | Obchody | Průraz | Programy Adobe | Hloubka trhu | Graf | Kolaps | Rio Tinto | Average daily range | Index S&P 500 | Praktické příklady na grafu | Nákup libry | CFDs | Plyn | Ztrátové období | Cenová hladina | Zinek - Vývoj ceny | Ropa Brent | Akciový index | Kompletní průvodce | Kering | Obchodování s breakouty | ADBE | Real-time | Fibonacci retracement | Výnosové křivky | James Bullard | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Obchodováním s futures kontrakty | Zoetis Inc | Portfolio management | Mezinárodní skupina | Změny na trhu | Platina - Vývoj ceny platiny | Adobe Inc (ADBE.US) | Obraty | Short | Stop Loss (SL) | Svíčkové grafy | Chování obchodníků | Pár EUR/USD | Začínající obchodník | Trendové indikátory | Eurodolar | Medián | Kontext | Ropa Brent - Vývoj ceny | Jakub Matis | Disciplína | Earnings | Americká centrální banka | XOP | Martin Toman | Příznivé údaje | Obchodování pásma | Technické analýzy | Příležitosti na trzích | Obchodní dovednosti | Růst eura | Krátkodobé obchody | Finanční krize | High | Rostoucí trend | Vydělat peníze | Hypoteční krize | Euro dnes | Neovládnutí emocí | Vstupy | Obchodní přístup | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Obchodování a investování | GBPUSD | Ztrátové obchody | Obchodní proces | Ceny ropy WTI | Různé tržní podmínky | Stříbro | Nejbližší support | Pokles cen ropy | S&P 500 futures | CHF | Instituce | COPPER | Kakao | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Pásmo s oscilátory | Ziskové výsledky | Praktické okénko | Chamtivost | Podnikatelská důvěra | Jakub Hodan | Obchodování obchodních pásem | FAANG | Růstový potenciál | Risk Reward Ratio (RRR) | Brokers | Býčí signál | Nejistota | Dobrá data | MetaTrader 5 (MT5) | Silná ekonomika | FCX.US | Reálný účet | MetaTrader | Ex-dividend | Rutina | IOGP.UK | Obraty trendu | Pozitivní vliv | Drahý kov | Obchodní výsledky | Makroekonomické ukazatele | Náhoda | Index cen výrobců | Ztrátové pozice | Spot | Ideální obchod | ex | Pomodoro | Americká data | Tradestation | IGLN | Time-Frame | Trh | Sdílení zkušeností | Komise | Vydělávání peněz | Obchodování se CFD | Války na Ukrajině | Celkové riziko | Riziko a breakouty | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | Držení obchodu | Velké peníze | Výrazný růst | Fed | Frustrace | Vysokorychlostní obchodní strategie | Obchodování CFDs | Correction | Efektivní řízení | PLATINUM | Algo | Korekce | Klesající trend | Upozornění | Tržní prostředí | Nákup dolaru | Trendline | Pozornost | SGD - Singapore Dollar | JPY USD | Ideální čas | Špatný přístup k tradingu | Buffett | Money management | Arbitráže | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Počet pracovních míst | Nákupní příležitost | Downtrend | Krátkodobé obchodování | Investování a obchodování | Mobilizace nové síly | Sázení | Drawdown | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | S&P 500 | Dlouhé (long) pozice | USDT | Náklady spojené se skladováním | Spready | Klienti brokerů | Yahoo | JDE | Technické indikátory | Posílení dolaru | Situace | ANO | Stock | XOM.US | Zemní plyn | Výrobní sektor v USA | DXtrade vs. xStation | Poměr P/E | Čekající příkaz | Japonská centrální banka | Obchodní systém | Dlouhodobí investoři | Australský index ASX | Akcie AXA | iShares Physical Silver | Blog | Colosseum | Znalost | Soustředění | Akciový index Nasdaq | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Budoucí vývoj | Otevření obchodu | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Obchodování GBP | Kering SA | Rozložení investic | Data z USA | Obchodování akciových indexů | Strategie London Break | Začátečník | Volatility | Spotřebitelská inflace | Shortování | Sell | Správci aktiv | Značení širšího charakteru | Velký pohyb | Mistrovství | Long pozice | Korekce s oscilátory | Obchodní instrument | Ekonomické problémy | Programování | Pravděpodobnost | Obchodujeme | Markets | Index Nasdaq | Uzavření pozice | MetaTrader 4 | Skluz | Prodej dolaru | Web3 | Mikro loty | Obchodování zlata | Skalpeři | Obchodování v málo volatilním trhu | Short obchod | Obchodní praktiky | Dodržování obchodního plánu | Rate cut | Směřování | ATR | Obchodování na forexovém trhu | Oblast supportu | Arbitráž | Společnost XTB | Portfólia | Skladování komodit | Trendové linie | Výpadky | Objem obchodů | Range | Jiří Hruška | Velké zisky | FIAT | Japonsko | Pokles eura | XRP | Pair trading | Diverzifikace typu instrumentů | Zemní plyn - Vývoj ceny | Luxusní značky | ForexFactory.com | Centrální banka | Otevřené obchody | Andrew Bailey | Deutsche Börse | Životní prostředí | iOS | Obchodování s oscilátorem | Exxon | Analytici | Axiory Europe | Intraday | Řízení rizika | Grafy | Překoupenost | Potenciální zisk z obchodu | Káva - Vývoj ceny | Čistý zisk | Ostatní investice | Odhadovaná cena | Vzdělávací webináře | Jádrová inflace | Twitter | Internet of Things (IoT) | Dosáhnout úspěchu | Krach | Snížení sazeb | Společnosti | SMC | DXtrade | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | Obchodování a investování do akcií | Instrumentové riziko | Denní volatility | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Vznikající obchodní strategie | AsiaSessionHighLowMidLines | AXA | Klíčový faktor | Škály společností | Trailing Stop | Dotcom bublina | Výběr brokera | Market making | Indikátor ATR | Futures kontrakty | Nízká volatilita | Pohyb trhu | Údaje o inflaci | FAANG akcie | Break Even | Jak scalpovat DAX? | CVX.US | Zavřít obchod | Reuters | ETC | ADR (average daily range) | Ceny kukuřice | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | CZK | Chevron | Začínající trader | Dobré zprávy | Stop-Lossy (SL) | Proč zvolit právě akciové indexy? | Výstupy | Testovací účet | Předseda | Radek Zalubil | Asia longová | Zahraniční společnosti | Utahování měnové politiky | Riziko | Obchodování indexů | Obratové body | Range strategie | Deutsche Boerse | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Forexový trading | KER | Traders | Ethical Selection Investment Portfolio | Makro | LBM 1 | Nastavení indikátoru | Vlna poklesu | Newmont | Uplatnění technické analýzy | Příkaz | Výhody algoritmického přístupu | PROP Trading | Roční výnos | Rozložit riziko | Prime | Ekonomické expanze | Vývoj DXtrade | Americký dolar | Libra | Rychlé zbohatnutí | CFD | CL | Open | Realizace zisku | BNP Paribas Easy S&P 500 UCITS ESD | Cenové akce | Psychologie tradingu | Více časových rámců | Covidová krize | Analýza trhu | Expirace | Příprava | Pohyby na trhu | Finanční instrumenty | Aktuální cena | Cvičení | Oblasti rezistence | Objemové indikátory | Nejlepší investice | Neustálé vzdělávání | FOREX | Ichimoku Kinko Hyo | Vývoj USD | Index novozélandského dolaru | Rozvoj vašich dovedností | Finanční centra | Indikátor Stochastic | Vybírat zisky | Cena | BNP | Akcie luxusního segmentu | Finanční rizika | AIGI | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Skluz cen | Výsledky hospodaření společností | Money-Management | Cukr - Vývoj ceny cukru | Snižování úrokových sazeb | Káva | Economic | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ztráta | BATS | Inspirace | Rizika nadměrného obchodování | CVX | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Backtestování na historických datech | Vlastnit akcie | S&P500 | Federal Reserve | Anglogold Ashanti (AU.US) | Dolar | Akcie AT&T (T) | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Technologie | MetaTrader 5 | ČNB | StopLoss | Elliottova vlnová teorie | Obchodní chování | Nikl - Vývoj ceny | Příkaz Stop | Ceny zemního plynu | Ranní zpráva | Tipy pro obchodování | Roční maximum | Pokles | Ceny komodit | Vyšší ceny | Technologicky zaměření tradeři | Stop-Loss a Take-Profit | Margin | Nvidia | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | Next | Investiční portfolia | Historická data | Ochranné příkazy | Obchodování na měnovém trhu | Potenciální zisk | Komodita | Hedge | Vliv na obchodování | Vystavení riziku | Poplatek | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Maloobchodní tržby | 4GLD | FTSE | CARA | Graf fondu ESD.FR | Americká ekonomika | Potvrzení trendu | Počet žádostí o podporu | Obchodník | Webináře | Swingové obchodování | Odhady ekonomů | Pozitivní výsledek | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Dividend yield | Dluhopisy | Adaptace | Vytrvalost | Obchodní instrumenty | Bitcoin Cash (BCH) | ROE | Evropská centrální banka | Využití krátkodobých výkyvů cen | Překoupené úrovně | Zeměpis a geopolitika | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Tick | Vánoce | Daně | Růst americké ekonomiky | Purple Levels indikátor | Lídři | Stabilita | Štěstí | Pivot | ICOM.UK | Rizika | Počet obchodních příležitostí | Kryptoměna | ECB | Krátkodobé tržní pohyby | Nákup akcií | Close | BAT | Živé obchodování | ECN | Co jsou to akciové indexy? | Jackpot | Momentum | Marketingová komunikace | Kurzy | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Nákladová efektivita | Trader | Portfolio podle Warrena Buffetta | Ekonomické údaje | BNP Paribas | Nevýhody | Vzdělávací článek | Ceny palladia | Pozitivní korelace | Intradenní strategie na obchodování | ZAR - South African Rand | Obchodní pozice | Předpověď budoucích svíček | Držení ztrátového obchodu | Směřování trhů | Link | COST | Bitcoin Cash | Identifikovat trend | Swap | Cenové formace | ISM | Benchmarky | Voda | Zboží dlouhodobé spotřeby | Trojnásobný zisk | NATGAS | Ztráta času | Anglogold Ashanti | Měnový pár EUR/GBP | Manuál | Pšenice | Cena zlata | Sledování vzorů svíček | Obchodníci | Hedge fondy | Postup strategie | Pullback | Zasedání Bank of England | Zvýšení ceny | Zinek | Breakout | RRR | Měnové intervence | Růst cen | Drahé kovy | Historické pohyby | Implementace | Vrcholy | Indikátor | Editor jazyka MetaQuotes | Cenový pohyb | OctaFX | RSI | Měnová politika | Cleveland-Cliffs Inc. | PMI ve výrobě | Asset management | Obchodování forexu | Býčí trh | Saxo | Investice do tabákového průmyslu | Poměr výnosů k zisku | Automatizovaný trading | Intraday trading | IoT | Etherea | Stres | Platforma MT4 | GMT | Analýza a strategie | Occidental | Prodávající | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | Slušný zisk | Dynamika trhu | Finance | Akcie AXA S.A. | Dividenda | XOP.US | Investování a obchodování na komoditním trhu | Long / Short | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Systém obchodování | Poptávka | Volatilní trh | Zásahy čínské vlády | S&P 500 UCITS ESD | Diverzifikace v tradingu | Hardware | Růstové tendence | Psychologie | Line | Zaručený stop-loss | Guvernér | UMA | Dukascopy Europe | Klasické indikátory | Vysoká likvidita | Historické momenty | Očekávání trhu | Cenový graf | Držení otevřeného zisku | SSI | Stochastic oscillator | Index ASX | DNO | EQL | Obchodovat | Jak algoritmy interpretují základní data | Poskytovatelé likvidity | Pozice na forexu | Pokles akcií | Technologický vývoj | Vydělávat peníze | Ceny ropy WTI a zlata | Obchodování korekce | Výkyvy v cenách | Fibonacciho úrovně | Odhodlání | Zadávání objednávky | HAS | Měnící se tržní prostředí | Technologický Nasdaq | WTI | Standard & Poor's 500 | Resistance | Otevřená pozice | Bod | Pokles zlata | Počasí | Reporty | Nákup eura | Medvědi | GfK | Freeport McMoran (FCX.US) | ATR (average true range) | Protocol | Co bude | Použití oscilátorů | Trading firmy | Obchodování CFD | Take-Profit objednávky | Klouzavý průměr | Android | Jak snížit výdaje u obchodování Forexu | Longová Asia session | Ziskovost | Diverzifikace portfolia | Video | Sázet | Podnikání | LES | Cena ropy | Strategie obchodování | Holubičí postoj | Inflace | Problémy | Ocel | Liquid | UTC | Forexový obchodník | ABC | Ekvilibrium | Marže | ROCE | Vstupy do pozic | NEM.US | AOS (Automatický Obchodní Systém) | DAX | Zlato a stříbro | HDP | Obchodní výkon | Jak algoritmické obchodování funguje | Netflix | BOOST | KRW - South Korean Won | Vstup do obchodu | Umístění Stop-Lossu | Recenze | Alphabet | Klouzavý průměr EMA | Poučení z minulosti | Zkušenosti | Ceny niklu | Signály | Obchodní kapitál | Poziční trading | Golden Cross | Nastavení indikátorů | Klesající trojúhelník | Načasování | Ziskový trading | Lot | Ropa | Statistiky | Náklady na obchodování | Ether | Byznys | Stoxx 600 | Monetární politika | Mistrovství v obchodování | Diverzifikovat | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | FX | Index PMI | AMZN.US | Debata | Videokurz | Řízení obchodu | Demo účet | Vysoká rizika | RUB | Význam vzdělávání | Tým RoboMarkets | Kurz | Vanguard S&P 500 ETF | Market | Výstup z obchodu | Martin Klass | Forexu | Obchodní indikátor | Vývoj ceny niklu | Large-cap společnosti | Realizovat zisk | Double top | Akcie padají | Velstand Capital | Masivní propady | Jak obchodovat index S&P 500 | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Asia mid-line | Hliník | Růst dolaru | Ceny pšenice | Vývoj indexu S&P 500 | Profit-Target | Přístup k tradingu | Makroekonomické faktory | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Úspěšný týden | Globalizace | Poměr RRR | Obchodováním s futures | Break/Even | Vývoj ceny kávy | USA | Obchodování s nástroji CFD | Poměr rizika a zisku (RRR) | Kukuřice | Fibonacciho retracement | Důležité fundamenty | Forex Time | Investujte | Nakupovat | Měď | Multi-asset | Průměrná denní volatilita | Částečný odprodej | Být trpělivý | ANZ | Euro | Yield | AUD | AIGI.UK | Contract | SGD | Exchange Traded Funds | Expert Advisor | Škálování | Zdeněk Zaňka | Federální rezervní banky | OsMA | Commodity | Mnoho ziskových obchodů | Oscilátory | Risk | Statistiky z eurozóny | Bearish | Predikce | Fibo | NEST | Forex asistent | Spoustu peněz | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Hodnocení backtestů | Hospodářství | Stagflace | Head and Shoulders | Obchodování v pásmu | Indikátor důvěry | Složitost a obtížnost | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Mezinárodní vztahy | Akciové portfolio | Sektor služeb v USA | USDK | EUR/CHF | Rozhodnutí Bank of England | Ztrátový týden | Market Maker | Intermediate | Bollingerova pásma | Realizace obchodu | Komodity na trading | EU | Určování hladin obratu | Zasedání ECB | Cigarety | Portfolia | Transakční náklady | Růst průměrné mzdy | Zvýšený obchodní kapitál | Overtrading | Prohlášení | Expert | Sázka na pokles | Cenové dno | Úroveň rezistence | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | FXTM | Recese | Akcie evropských společností | Začínající tradeři | P/E Ratio | Kazuo Ueda | Správná diverzifikace | Chuť riskovat | Světoví správci aktiv | Stříbro - Vývoj ceny | LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton | Jaké komodity obchodovat? | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | NZDUSD | Aktuální situace | USD/CAD | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Zbohatnutí | Miliardy | BATS.UK | Symetrický trojúhelník | Denní graf | Spekulace | Růstový trend | Silný support | Progresivní trailing stop | Využití Take-Profit | Mid-line | Investoři na akciovém trhu | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Know-how | Sezónní obchodování | Soukromé bankovnictví v České republice | Pohyby cen indexu S&P 500 | Obchodní příkaz | Možnosti automatizovaného obchodování | Balance | Transparentní | CIND.UK | Momentum indikátory | Pin Bar | Pivot Pointy | Průmyslové účely | Jak obchodovat s Purple Levels | Dnešní zpráva | Pips | Investoři a obchodníci | Ekonomické analýzy | Hlavní trend | Executive MBA | Chování ceny | Babypips | Graf indexu S&P 500 | Japonský jen | Měnový kurz | Tržní kapitalizace Keringu | Nákupní tlak | MXN - Mexican Peso | Akcie Amazon.com (AMZN.US) | Obchodní náklady | Úspěchy | Úrokové sazby | Celkový výkon | MQL4 | Vyšší volatilita | Multi-Asset obchodování | CFD obchodníci | CySEC | Rostoucí inflace | Způsoby obchodování | Ceny většiny komodit | Zoetis | Nové obchodní příležitosti | Svíčkové formace | Komunita | WTI Crude Oil | Zprávy euro | Výrazný pohyb | Plánování | Moje obchodování | Blockchain | Kanadský dolar | Sell Stop | Předpovědi | Mince | MATIC | Investiční portfolia Saxo Bank | Vývoj ceny platiny | Potenciál poklesu | Zeměpis | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Úspěšné obchody | ADA/USD | Produktivita práce | Channel | Trend | Evropské luxusní značky | Konfederace | Akcie a ETF | Kupci | Společnost Zoetis | MXN | CEE | Dow Jones Industrial | OXY | HKD - Hong Kong Dollar | Vstoupit do obchodu | Správa kapitálu | Časový rámec | Směr trhu | Fundamentální data | Platforma | Intervence centrální banky | Spotřebitelská důvěra | Skalpování breakoutů | Akcie Cleveland-Cliffs Inc. | Unikátní příležitosti pro tradery | CNN | Řízení pozic | Zlato (XAU/USD) | Stop Out | Vitali Butbaev | Finanční situace | Dividend Yield | Finanční ukazatele | Oslabení | BlackRock | Nařízení | Jak obchodovat | Range svíce | Lucky Strike | BTC | Session | Indexy | Altcoiny | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Obchodní bilance | Obchodování pomocí robotů | Ticker | Zpřísnění měnové politiky | Obchodování metodou skalpingu | Hurikány | Transparentnost | Překoupené podmínky | Gold | Poskytovatel likvidity | Průmysl | Bolest | Očekávané výsledky | Vyrovnat ztráty | Úsilí | Výstupní obchodní příkaz | Colosseum.cz | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | Bankovnictví | Pohonné hmoty | Vzdělávání a rozvoj | Sezónní patterny | Dosahovat zisku | Specifický typ tradingu | COTTON | Bohatí Číňané | Break-Even | Banky | Divergence | Trend is your friend | Měď - Vývoj ceny mědi | ETF | Zlato - Vývoj ceny zlata | Pravidelné výplaty | AU.US | Akciové trhy | PAMM | Kurzy měn | Myšlenka | Varování | Akcie British American Tobacco | Šéfka Fedu | Obchodní aktivity | Cykly | Forex obchodování | Časové rámce | Long | Proražení supportu | Rally | Bottega Veneta | Investování do akcií | Recese v USA | Pojišťovna | Výrazný propad | Chevron (CVX.US) | Pandemie | Parametry obchodu | Výsledek obchodování | LEANHOGS | Dlouhodobý úspěch | USDC | Aktiva | Klid | Pokles inflace | Ekonomické krize | Fundamentální analýzy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Prodejní tlak | Velikosti pozic | Intuice | Výprodej | AUDNZD | Politické události | Obecné trendy | UCITS | GBPJPY | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Velké peníze na komoditách | Trendové strategie | PMI ve službách | Pokles cen | Využití umělé inteligence | Obchodní příkazy | Bloky | Obchodování s komoditami | Tržní události | Relative Strength Index (RSI) | ForTraders | Začít obchodovat | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | Svíčkové formace a grafické formace | Sucha | Umělá inteligence | Inovace | Konsolidace | Obchodní rozhodnutí | NZD/USD | Pivoty | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | Nadměrné obchodování | Časový úsek | Společnost AXA | Zkušený trader | Vývoj ceny bavlny | Nákup akcií Amazon.com | Sentix | Saxo Bank CEO | | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Pochybnosti | Intradenní trader | Harmonic trading | Risk Reward Ratio | Nevýhody používání příkazů stop-loss | Politika centrálních bank a geopolitika | Signál k nákupu | Náklady spojené se skladováním surovin | ETFs | Změny ceny | Majetek | Trading strategie | Americké statistiky | Vývoj ceny hliníku | Purple Trading | Rozsahové strategie | Automatizace | Zotavení | Zrychlení inflace | Větší ztráta | Sentiment | Síla měn | Order | Short pozice | Princip obchodování | Akcie Cleveland-Cliffs | Škálovatelné vstupy | Zlato - Vývoj ceny | WarnerMedia | Trendový kanál | Scalpování DAXu | Politika | Konkurence | Kapitalizace | Potenciál pro růst | CFD traděři | Míra nezaměstnanosti | Návratová Range Strategie | Komunikace | Obchodní hodiny | Obranné příkazy | Stop-Lossy | Indikátor MACD | Forex Young Cup | London Break | Yahoo Finance | MAM | BHP | Tým Admiral Markets | Poplatky | Total Trades | GDP | Řízení pozice | Úrovně supportu | Velká Británie | Růst libry | Ziskový obchod | Další vývoj | Earnings per Share | Zasedání FED | Double bottom | Společnost Amazon | Výhody a nevýhody | Shluk rezistencí | Typ tradingu | Cloudová platforma | CS.FR | Obchodování na devizovém trhu | Obchodní přístupy | Jerome Powell | Zdraví ekonomiky | CAR | ISLN | SaxoTrader | Optimismus investorů | Return on Equity | Nálada | Nákupy | ForexFactory | Měnové páry | LTC | Technologické akcie | Měnové politiky | Vliv na trh | Exponenciální klouzavý průměr | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Pohyb ceny | Politika centrálních bank | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Výrobní index PMI | Vyzkoušet si trading | Intradenní obchodník | Dobrá zpráva | Konsolidovaný obrat | Warner Bros | Řízení kapitálu | WELL | Flexibilita | Zhodnocení | Obchodování s futures | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | Růst cen v USA | Amazon.com Inc. | Čas na nákup akcií | Jak začít s komodity? | Volume | Komoditní akcie | Komise v přenesené pravomoci | Nastavená psychika | Obchodní účet | Dnešní zprávy | Obchodní analýza | Deriváty | Pochopení trhu | Ethereum | Occidental Petroleum (OXY.US) | Akciový trh | Indikátor Ichimoku | Hry | Akciový index DAX | Odpovědnost | Férové obchodní praktiky | Seminář | Reálný obchodní účet | Zprávy z Německa | Trendové čáry | Scalping | Limitní příkaz | Investovat peníze | Technical analysis | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Dobrý výsledek | Expanze | Indikátor ADR | X-Trade Brokers | UNI/USD | Freeport McMoran | Trading | Take-Profit pokyny | Provize | Prodejní signál | Fondy | Investiční příležitosti | Cryptocurrency | Vliv na finanční trhy | Komoditní trhy | Historické pohyby cen | Austrálie | Vzdělávací materiály | Financial Times | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | Začínající investoři | Spread | Average True Range | Vývoj měnového páru EUR/USD | Přitahování Stop-Lossu | New York | St. Louis | AXA S.A. | Swing | Finanční údaje | Správa kapitálu a rizik | Presidents Institute | Price-to-earnings ratio | Ceny ropy Brent | Optimalizace | Růst cen výrobců | NZD/CHF | Nástroje a indikátory | Ekonomické zprávy | ETH/USD | Situace na trzích | ZINC | AOS | Exotické měny | Měření retracementu | Klíč k tradingu | Investování do komodit | Dobrý obchodní plán | Šance | Hlavní měnové páry | Obchodování se zemědělskými komoditami | Algoritmy | Dollar | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | ZTS | Výplata | Vývoj ceny ropy | Sazby | Šance na úspěch | Mezibankovní | Způsob značení širšího charakteru | Graf indexu | FOMC | Jak vydělat na poklesu komodit? | Cíle | Semináře | Ekonomický kalendář | Dotcom | Použití Trailing-Stopu | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Čas na nákup | Klouzavé průměry | Likvidita | Žádosti o podporu | Výprodeje | OIL.WTI | Obchodování s CFD | Možnost realizovat zisk | Hliník - Vývoj ceny | Rozhovor | Dlouhá pozice | Transakce | Volatility trhu | Dnešní údaje | Obchodní platforma MetaTrader | Technologický index | Měny | Obchodní podmínky | Nerealizovaný zisk | Snížení úrokových sazeb | Obrat cen | Růst cen potravin | Sezónnost | Bezpečnost | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Ekologie | Butterfly | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | Trade Brokers | Podkladové aktivum | Zpravodajství | ETF WTI Crude Oil | PMI ve zpracovatelském průmyslu | BTC/USD | Cykličnost | Investiční společnosti | Investor | Nabídka a poptávka | Jasný signál | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Fundamenty | Příležitosti k nákupu | TradingView | Pohled na trh | Internet of Things | Interbank VIP indikátor | Ichimoku | Index podnikatelské nálady | Pozice dolaru | Hospodářský pokles | Index podnikatelské aktivity | FTMO | Jak obchodovat na trhu | Zoetis (ZTS) | Sója - Vývoj ceny sóji | Finanční trh | Diskusní fórum | Algoritmické obchodování | Snižování nákladů | Oscilátor | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | 100 SMA | USD/JPY | SXEPEX | Trade | Překoupené oblasti | Alleghany | Čekající pokyny | Globální finanční trhy | Prop firmy | Limitní příkazy | Automatický obchodní systém | Jiří Makovský | Prodeje | Rychlost | Nákupní signál | Vale (VALE.US) | Newmont (NEM.US) | Nízké obchodní náklady | Platformy | Akcie British American Tobacco (BATS.UK) | Používání příkazů stop-loss | Jak na Risk Reward Ratio (RRR) | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Chuť k riziku | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Poradce | ADA | FAST | Obchodní den | Tipy pro obchodování GBP/USD | Makroekonomické události | ETF od BNP Paribas | Zkušenost | Prezident Federální rezervní banky | ETF ESD.FR | Signál | Dlouhodobé trendy | Obchodování na DAXu | S/R zóny | ISLN.UK | Akcie Amazon.com | CNY - Chinese Yuan | Typy komodit | EPS | Káva - Vývoj ceny kávy | ADP | Možnosti investování do komodit | Kupní síla | Povětrnostní podmínky | Krátký vstup | Ropy | Rozdílové smlouvy | Malé zisky | Historie | Úspěšné obchodování | Více obchodů | Charting | Americké akciové indexy | Slabé stránky | Obiloviny | Silný trend | SXEPEX.UK | Společnost | Obchodní systémy | Časové období | Denní volatilita | European Securities and Markets Authority | Plnění Prop Trading výzev | Australský index | Uhlí | CAD/CHF | Obchodujte | Potenciální výnosy | Zvýšení volatility | Cukr - Vývoj ceny | Trailing stop loss | Klíčové faktory | Tržní cena | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Potenciál zisku | Volatilita trhů | Mark Carney | Podnikání na kapitálovém trhu | ASX | ETF Industrial Metals | Programování AOS | Rozšíření | Draze prodávat | Emoční připravenost | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | D1 | Panika | On Balance Volume | Vstup do SHORT pozice | Akcie Amazon | Konfederace britského průmyslu | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Obchodní signál | Velký profit | ACT | Analýza akciových trhů | CBI | Postup strategie krok za krokem | Gap | Diverzifikace je v tradingu | Jednotlivé akcie | Leverage | Dobrý obchodní deník | Coffee | Co je to příkaz stop-loss | Tabákový průmysl | Breakout strategie AOS | Růst | Obchodování EUR/USD | Vyšší úroveň | Očekávání zisku | Ceny surovin | Poptávka po ropě | Případové studie | Co jsou to price swingy? | Energetické komodity | Ceny výrobců v USA | Příjmy | SOYBEAN | Propad ceny | Proti trendu | Executive MBA TRIUM | Zajištění | Ondřej Hartman | Sledování nejvlivnějších společností | Příliv investorů | Analytické nástroje | Strategie řízení | CNY | Sója - Vývoj ceny | Amazon.com (AMZN.US) | Index | American Telephone and Telegraph | Internetová horečka | Býčí potenciál | Fibonacci | Prop Trading firmy | Investiční tipy | Praktické tipy | Obchodujeme komodity | Token | Fundament | Společnost AT&T | Bohatství | Banka | Palladium - Vývoj ceny | Engulfing | Země eurozóny | Návratnost investice | Saxo Bank v Praze | LVMH | Obchodní pásma | Investování | Nevýhody algoritmického přístupu | Supporty | IOGP | Širší Stop-Lossy | Trading Dashboard | Steve Nison | Návrat k normálu | Platformy DXtrade | Index spotřebitelských cen | Stanovené Stop-Loss | Dynamický daytrading | Funkce DXtrade | Historie a vývoj DXtrade | Velký zisk | Oblasti supportu a rezistence | Transparentnost obchodování | Akcie | Omezené dodávky | Výkon široké škály společností | Fibonacciho posloupnost | Otevřít obchod | Snížit úrokové sazby | ICT | Testované období | Norská koruna | Stažení indikátoru | Asijské rozpětí | Obchodní rozhodování | Large-cap | Vyhlídky dolaru | Vysoké systémové nároky | Sledování vlastních investičních cílů | xStation od XTB | Saint Laurent | FX Instructor | Základní kámen obchodování | Kam ideálně umístit Stop-Loss | Mapa k pokladu | Diverzifikace obchodních stylů | Raghee Horner | Balenciaga | Obchodování breakoutů | Automatizace obchodování | Sledování intradenních trendů | Obchodování na burze | Proč zrovna cTrader? | Velké ztráty | Signály pro potenciální obrat cen | Price swing v dané open session | Konfederace britského průmyslu (CBI) | Prodat USD | Alexander Elder | Technologické indexy | Zvýšení úspěšnosti | Take-Profit úrovně | Dlouhodobější pohled na trh | Predikce možných tržních pohybů | Británie | Recenze a návod | Identifikace potenciálních obratů trendu | Trading v praxi | Překážky | Grafické formace | Krátký prodej | Očekávání býčí | Ukázka obchodování | Popularita nízkonákladových investic | High-frequency trading (HFT) | Výhody | Levně nakupovat | Finanční krize 2008 a S&P 500 | Barometry trhů | Regulační změny | Retracement od open session | Budoucí pohyb trhu | Moët Hennessy Louis Vuitton | Obchodní software | Vodítka k rozhodování | Prodat vysoko | Způsob tradingu | Nepřipravenost | Klíčové strategie a přístupy | Rozhodování o obchodování | Adobe Inc. | Forex ziskové intradenní a swingové obchodní strategie | Rychlost exekuce | Zápis obchodů do obchodního deníku | Elasticita | Dnešní obchodování | Ukázka technické analýzy | Průlom | MiFID II | Investování na finančních trzích | cAlgo pro automatizované obchodování | Odvětví | Situace na americkém trhu práce | Co jsou to akciové indexy | Platforma DXtrade | Odreagování | Sell-off | Geopolitické události | Filmové studio | Potenciální ztráty | Strategie na obchodování | Výhody používání příkazů stop-loss | Obchodní příkaz na cTrader | Jaká rizika číhají na komodity? | Psychologie obchodování | Vakcinace | Budoucí pohyby cen | NSDQ | Nastavení Stop-Lossu | Medvědí potenciál | CAD | Historické výkony | cAlgo | Významný dopad | Krok za krokem | EURUSD | Správy peněz | Význam na moderních finančních trzích | Délka obchodování | Praktické ukázky | Klíčové strategie | Momentum trhu | Zprávy o nezaměstnanosti | Diverzifikace nekorelovaných instrumentů | Akcie AXA S.A. (CS.FR) | Minimalizovat ztráty | Exxon Mobil (XOM.US) | cTrader | Covid-19 pandemie | Supporty a rezistence | Graf EUR/USD | Tradingové portfolio | Použití klouzavých průměrů | Směnné kurzy | Yves Saint Laurent | Praktické tipy pro obchodování indexů | Přeprodané podmínky | Svět komodit | Americké centrální banky | Měď - Vývoj ceny | Společnost Amazon.com | Srovnání platformy | Praktický příklad | Větší pozice | Omezený čas | Akcie Kering | Intradenní strategie | GBP/CAD | Znalosti technické analýzy | Janet Yellenová | Celkový výkon indexu | Bloomberg | Malá likvidita | Pokračování trendu | KER.FR | Akcie AT&T | Ceny stříbra | Tradingové přístupy | Nastavení Stop-Loss | EOS/USD | Komodity na trading platformě | Dobrá čísla | Moving Average | cTrader vs. xStation | CIND | Využití času | Zvýšit ziskovost | cTrader vs. MT4 | FxOpen | Ziskové obchodování | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Realistická očekávání | Natural Gas | Umění | Optimalizace obchodní strategie | Budoucí pohyby | Obchodní války | Výstupy z obchodních pozic | L.F. Investment Limited | Přímý přístup na trh | Potenciální obraty | Identifikovat trendy | Obchodování na akciových indexech | Hodnota měny | Zamyšlení | Spread strategie | Snižování sazeb | První obchod | ONE | Index australského dolaru | Vstupní signál | Akcie Adobe | Výhody swingového obchodování | Spotware | Tipy pro začínající obchodníky | Obchodní session | BOS | Spotware Systems | Typy grafů | Váhání | Americká společnost | Price swing | Malé ztráty | Nemovitosti | Kering (KER.FR) | Hospodaření | Cash flow výnos | Klínová formace | Ticker KER.FR | Obchodování stříbra | Konfluence více faktorů | Jak snížit výdaje u obchodování | eSignal | Rozhraní a funkce cTrader | Přehled | ICT a SMC | Významné pohyby | Zvýšení úrokových sazeb | Buy (nákupní) signál | Vzdálenosti stop-lossů | Perpetuum mobile | Počet zaměstnaných | Finanční ztráty | Seance v USA | Riziko ztrát | Uzavření transakce | Index CPI | Zlepšení | Výkon indexu | Pivotové low | Money management (MM) | Akcie Adobe Inc (ADBE.US) | Segment trhu | Plný úvazek | Počítačové algoritmy | Načasování nákupu | Backtesty | Sektor služeb | Japonský HDP | Rio Tinto (RIO.UK) | Úspěšný trading | Poziční obchodování | Způsob měření širšího charakteru | Chance | Strategie a přístupy | xStation5 | Zaznamenávání | Trendová linie | XRP/USD | Německo | Hermes International | Pokračující patterny | Dosažení stabilních výnosů | MT4 | Ekonomické klima | Poptávaná cena | Významné úrovně | Smart money | Spravovaná řešení | Kontrakt | Swing obchodování | Zisky na forexu | Zemědělství | Vice | Strategický přístup | Tržní situace | Strategie na DAX | Využití krátkodobých výkyvů | Time frame | Covidový krach | Cena libry | Trend Swing | Finanční zpravodajství | Výstupní příkazy | Smart Money Concepts | Velké objemy | Bid | Tradingového portfolia | X-Trade | Medium Term | Index japonského jenu | Jednoduché tipy | Domácnosti | Rychlá exekuce | Swingový obchod | XTB | Tesla | Forexoví obchodníci | Virtuální portfolio | Depozitum | SPOT | Státní dluhopisy | Oceláři | Grafické nástroje a indikátory | opPORTUnity | ROE (Return on Equity) | Hedging pozic | Return On Investment | AXA S.A. (CS.FR) | London open | Obchodníci na forexu | Oversold | Meta Platforms | Signály pro potenciální obrat | Přímý přístup na trh (DMA) | Špatně nastavená psychika | Málo volatilní trh | Investiční rozpočet | Moving Average (Klouzavý průměr) | Grafické nástroje | Financnik.cz | British American Tobacco (BATS.UK) | Poměr výnosu | Co ovlivňuje ceny komodit? | Skalpování | Příklad měření retracementu | Obchodní návyky | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | P/E ratio (Price-to-Earnings Ratio) | CORN | Indikátor Purple Levels | Ceny hliníku | Data a analýza | Vývoj ceny kukuřice | Integrace s TradingView | Vývoj ceny mědi | Intervence Bank of Japan | KRW | Využívání S/R zón | Platina | cTrader vs. MT5 | Závislost | Louis Vuitton | Plavba s proudem | Amazon | Odpočinek | Značení struktury | EUR/GBP | Psychologické úrovně | 2008 a S&P 500 | ONS | Obchodování S/R průrazů | Největší pravděpodobnost úspěchu | Historie obchodování akciových indexů | Počet brokerů podporujících cTrader | Marika Čupa | Nastavení Stop-Lossů | Monitorování trhů | DIA | Higher Low | Globální ekonomický růst | Sazby beze změny | AOS systém | Časové pásmo | Medvědí trendy | Obchodní platforma cTrader | Aktuální tržní podmínky | Uptrendovat | Tržní směřování | Ceny kávy | Support a resistance | Býčí trend | Co je cTrader? | Custody | Korekce v trendu | DXtrade vs. MT5 | Makroekonomický kalendář | Body | Vytváření automatizovaných systémů | Automatizované obchodování | Nastavený risk management | Dow Jones 30 | Buy signály | Indikátor Fibonacci | NFP report | Ceny platiny | Investiční cíl | Krátkodobí obchodníci | VT trader | Barrick Gold | HFT | MIFID | Výhody a nevýhody obchodování | Defenzivní Investiční portfolio | Pokročilé obchodování | Automatizovaný obchodní systém v cAlgo | Strategie pro obchodování s komoditami | Posuvný Stop-Loss | 8 nejlepších obchodních strategií | Uptrend | Osobní konzultace | Hedging | Skalpovat | Výhody a nevýhody | Finanční kapitál | Bavlna | Cit pro trh | Algo obchodování | Spotřebitelské ceny | Obchodování eura | CEO | Potenciální obraty trendu | Rezistence | Silné korelace | Velké volatility | Nevýhody a rizika | Sentiment trhu | Pozice | Obchodní model | S&P 500 ETF | Aktivum | Dividendy | Pomodoro technika | Chování spotřebitelů | Asia shortová | Prostředí finančních trhů | Další pokles | BCH | Potenciální obrat trendu | Nakoupit nízko | Target | Miliardy dolarů | Geopolitika | Víkendové analýzy | Řízení rizik | West Texas Intermediate (WTI) | Low | Swingoví tradeři | Denní price swingy | IPO | Výborný dividendový výnos | Manuální obchodování | Pokročilé nástroje | Inflační cíl | Funkce cTrader | Komodity - časté otázky | Index DAX | Vanguard S&P 500 | Měnový pár | LBM | Prostředí demo účtu | Názorná ukázka | Nástroje pro technickou analýzu | Výhledy | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Dotcom bublina a NASDAQ | Cena aktiva | Tradingový kapitál | Ziskové pozice | EMA | Opatření | Throwback | Rozložení rizika | Nejlepší čas | Zhodnocení za měsíc | Rizika a výzvy | Makers | Index eura | Vývoj ceny ropy Brent | Risk Management | Obchodování britské libry | Akcie pojišťoven | Vyšší výnosy | Sledování trendových linií | Indikátor Fibonacci retracement | Správa otevřených pozic | Purple Levels | Potenciální obrat cen | Zpráva pro tradery | Průvodce komoditním trhem | Focus | Market Makers | Tým FXstreet.cz | Názory analytiků | Nevýhody DXtrade | Dow Jones | DXtrade vs. cTrader | Statistická arbitráž | Ekonomický růst | Nasdaq | Pohyby cen | Systémové nároky | Chyby jedinců | Devexperts | Výsledky hospodaření | MIC | Hong Kong | Smart Money Concepts (SMC) | HDP Španělska | Investiční rozhodnutí | Počet obchodů | Analýzy akciových indexů | Falešné signály | Obchodní report | CLF.US | Sell (prodejní) signál | Enviromental, Social and Governance | LBM 2 | Začínáme na burze | Tradingová strategie | Stochastic | Omyl | Vývoj ceny zinku | Expertní výhledy | Použití ATR | Maximalizovat potenciální zisk | Strategie Smart Money | Currency | Pepa Zeman | Obchodování korekcí | Jak na Risk Reward Ratio | AMZN | Pravidla strategie | Srovnání s jinými platformami | Čínské vlády | Price swingy | Investment | Prodej eura | Krize | Omezení rizika | Profi trader | Potenciál obchodu | Contracts for difference | Práce | IOT | Začínající obchodníci | Nástroje pro obchodní analýzu | Úspěšné obchodování akciových indexů | Index kanadského dolaru | Diverzifikace v risk managementu | Velikost pohybů | Úspěch v tradingu | Spojené státy | Realistické cíle | Tradingová rutina | Trading for a Living | Hawkish | Buy Stop | Zpomalení hospodářského růstu | Frankfurt open | Vysoké úrokové sazby | Janet Yellen | Výhody DXtrade | STP | Inducement | Kryptoměny | Nastavování Stop-Lossů | Obchodní nastavení | Americká seance | Price swing od high po low | Průměrné denní volatility | Složitější řízení | Situace na trhu | Investiční doporučení | Úspěch | Bublina a NASDAQ | Ekonomové | Hlavní akciové indexy | Boucheron | Scalping DAXu | Volby | Plánování vstupů a výstupů | Nasdaq v USA | Platformy cTrader | Bankovnictví v České republice | Zvýšení likvidity | Kov | Obchodování Futures | MT4 návod | Obchodník s cennými papíry | Backtesting strategií | Platina - Vývoj ceny | Číst trh | Komplexnost | Index relativní síly | Backtestování | Tržby | Volatilita je nízká | Zprávy a události | Potenciál zisků | Eurozóna | Globální ekonomické problémy | Pšenice - Vývoj ceny | Obchodování USD/JPY | Zrychlení růstu | Ceny mědi | Síly trendu | Koronavirus | FXstreet | Plánování vstupů | Úspěšné obchodní strategie | Retracementy (korekce) | Asia session | Účely swingového obchodování | AUD/USD | Automatizované obchodní systémy (AOS) | Plnění Prop Trading | Obchodování online | iShares Commodity Diversified Swap | Bilance | Strategie nákupu | Politici | Analytický tým | Správa | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Zlato | XTB.cz | Ethereum (ETH) | Vzestupný trend | Instrumenty | Nové strategie | Mzdy | Mistrovství v obchodování akciových indexů | Světové trhy | Obchodní styl | Společnosti z technologického sektoru | Nabídka ropy | LTC/USD | Regulační rizika | Procentuální risk | Kotace | NZD | Knihy o tradingu | ActionForex | Jak otevřít a zavřít obchodní příkaz | Wall Street | ESD.FR | Poradenství | Ukazatele | Jak vydělat | Michal Uma | Swing Trading | CNBC | Úroveň supportu | Platformy MT4 | Asia low | Peníze na FOREXu | Obchodování na forexu | Rychlost zotavení | Dodatečný kapitál | Analyzovat jednotlivé akcie | Spravovaná portfolia | OD7F | Cleveland-Cliffs | Trendové ukazatele | Profesionální trading | Objednávky | Automatizované obchodní systémy | Obchodní příležitosti | Trading příležitosti | Vývoj ceny | Návratnost | Tradeři | Tržní kapitalizace společnosti | Počet brokerů | Ekonomické prognózy | Dobrý obchod | Výnosy | Objem obchodování | Výdaje | ČTK | Dividendový aristokrat | Inflace v USA | Ztráty | Akcie Kering (KER.FR) | Intradenní obchodování zlata | Komodity | Změny úrokových sazeb | Představení modulu cAlgo | Účinný money-management | Dlouhý vstup | Breakouty | Fill | Analýza | Řídit riziko | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Tajemství křížových kurzů - SOK
Tajemství velkých hráčů
Tajemství ziskového obchodování
Tajná skupina těžařů
Tajné služby
Takarékbank
Takaši Hiroki
Takata
Takata Corp.
Take Profit

Následující klíčová slova

Take-Profit objednávky
Take-Profit pokyn
Take-Profit pokyny
Take-Profit příkazy
Take-Profit úrovně
Takeši Minami
Take-Two Interactive
Take-Two Interactive Software
Take-Two Interactive Software (TTWO.US)
Take Two Interactive (TTWO)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít