Sobota 13. srpen 2022 05:30
reklama
InstaMarkets
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Obilniny

img

Kolik by každý dospělý Čech musel investovat, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun

18.04.2022 Ministerstvo financí USA před čtrnácti dny ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem. Tyto platby tak nelze uskutečňovat prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrdila ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
img

Kolik by každý dospělý Čech musel zaplatit, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun. V reakci na masakr v Buči totiž USA utahují Rusku finanční smyčku kolem krku

05.04.2022 Ministerstvo financí USA včera ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem, prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrzuje ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
C:\fakepath\trader-30032022-25-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.03.2022 1) Polsko plánuje přestat používat ruskou ropu do konce letošního roku. Nejpozději do konce května pak chce přestat dovážet ruské uhlí. Oznámil to dnes polský premiér Mateusz Morawiecki. Rozhodnutí souvisí s přerušením hospodářských vztahů s Moskvou kvůli jeho agresi vůči sousední Ukrajině. Morawiecki také vyzval EU ke zdanění dovozu ruské ropy, plynu a uhlí.
img

Putin bude rubly žádat asi i za obilniny, hnojiva, uhlí, ropu, kovy či dřevo. Česko se může s Ruskem soudit, propuštění hrozí stovkám tisíc lidí

30.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin stupňuje svoji hru vabank vůči Evropské unii a obecně Západu. Pravděpodobně totiž rozšíří okruh zboží, které Rusko bude ochotno „nepřátelským zemím“, včetně Česka, prodávat pouze za rubly.
img

Rozbřesk: Co čekat dál od inflace a na co čeká ČNB?

14.03.2022 Českou inflaci ženou dál vzhůru hlavně oddíly doprava a energie - zdražující pohonné hmoty, energie a imputované nájemné. Když k nim připočteme ještě potraviny, podílí se tyto tři oddíly na meziroční inflaci více než ze dvou třetin. A ne jinak tomu bude i v nejbližších měsících. Novinové titulky sice plní na prvním místě zdražující nafta a benzín, o dalším růstu inflace ovšem v nejbližších měsících rozhodnou zejména ceny energií a to, jak moc se promítnou vyšší ceny z globálních trhů do cen pro spotřebitele.
img

Co čekat dál od inflace

14.03.2022 Českou inflaci ženou dál vzhůru hlavně oddíly doprava a energie - zdražující pohonné hmoty, energie a imputované nájemné. Když k nim připočteme ještě potraviny, podílí se tyto tři oddíly na meziroční inflaci více než ze dvou třetin. A ne jinak tomu bude i v nejbližších měsících. Novinové titulky sice plní na prvním místě zdražující nafta a benzín, o dalším růstu inflace ovšem v nejbližších měsících rozhodnou zejména ceny energií a to, jak moc se promítnou vyšší ceny z globálních trhů do cen pro spotřebitele.
img

Aktuality z komoditních trhů: Zotavení trhu s obilninami zvyšuje inflační napětí

27.04.2021 Ceny komodit již druhým týdnem rostou. Bloomberg Commodity Spot Index se postupně vyšplhal nad hodnotu, kterou měl před březnovou korekcí, a dosáhl nového devítiletého maxima. Za všeobecným oživením stojí oslabený dolar a nižší výnosy z dluhopisů. Nejvíce se na něm podílí pokračující vzestup klíčových zemědělských komodit, ať už jde o sojový olej, pšenici, cukr, či kukuřici.
img

Ceny potravin se v listopadu utrhly ze řetězu, inflace posílí

04.12.2020 Rostoucí ceny potravin přiživují inflaci, která může v roce 2021 jen posílit. Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů včera vydala index cen potravin za listopad. Tento index, který sleduje průměrné ceny 95 potravin z pěti komoditních skupin, se vyšplhal na šestileté maximum a zaznamenal meziroční nárůst o 6,5 %. V listopadu zaregistrovaly nárůst i všechny dílčí indexy, přičemž dílčí index rostlinného oleje poskočil od října o neuvěřitelných 14,5 % a za poslední rok o celých 31 %.
img

Nákupy v zemědělství nabývají na obrátkách

10.09.2020 Zatím poslední COT (Commitments of Traders) report řeší komoditní pozice držené a změny prováděné manažery investičních fondů v týdnu do 1. září. V tomto týdnu posílil Bloomberg Commodity Index o 2,1 % a hedgové fondy zvýšily své čisté dlouhé pozice na 24 významných trzích s futures až na maximum od roku 2018. Největší objemy nákupů zaznamenaly sojové boby, kukuřice a pšenice, zatímco většina prodejů probíhala v oblasti energií, kde došlo k největšímu propadu ropy, benzínu a nafty.
img

Komodity v roce 2019

29.01.2019 Komodity jsou v dlouhodobém horizontu nízké a dostupné. Zlato si udržuje cenovou hladinu. Cena ropy a průmyslových kovů navíc ještě poklesla. Cena kávy je dokonce nejnižší od roku 2005. Zvýšila se cena uranu a kakaa.
img

Změny klimatu zvednou i cenu piva

19.10.2018 Vědci varují, že budou opravdu velké změny klimatu. Ty následně prudce vyženou ceny potravin a dokonce i piva, jehož sena má stoupnout na dvojnásobek.
img

Obchodování s komoditami: Velký průvodce obchodováním 11 komodit

11.04.2018 Když se řekne obchodování s komoditami, většině lidem se vybaví zlato a ropa. Právě o těchto komoditách se nejčastěji mluví ve spojitosti se surovinami. Nejsou to ale jediné významné komodity, které se dají obchodovat na finančních trzích.
img

Cena kávy stoupá, zejména pokud sladíte

13.06.2016 V posledních měsících výrazně posilovaly měkké komodity, což kromě kávy a cukru zahrnuje také kakao, bavlnu a obilí. Z obilnin posílily zejména sójové boby, a to o třetinu, cukr vede s 29% nárůstem mezi měkkými komoditami.
img

Obrázky dňa: Špekulatívne long pozície na komoditách sú najvyššie od roku 2014

02.05.2016 Špekulácie na rast cien komodít sú najsilnejšie od leta 2014. A nejedná sa len o ropu, ale aj kovy či obilniny (@Ole_S...
img

HDP nie je všetko, lepším ukazovateľom životnej úrovne je index ľudského rozvoja

07.09.2015 Keď človek cestuje po svete, vníma realitu aj inak ako cez čísla. Keď sedí doma, inú možnosť, ako vnímať ju cez čísla,...
img

Ceny většiny komodit díky vzácným kovům rostly

19.02.2014 Většina komodit v uplynulém týdnu posílila. To se týkalo hlavně sektoru vzácných kovů, kde se z velmi výrazných zisků těšily zlato a stříbro. Tyto kovy...
img

Nepýtať sa, zavierať, utekať

30.05.2013 Trh máme poriadne rozbúrený, ale známky paniky nevidíme. Len sa dejú pohyby úplne iným smerom, ako by sa dalo očakávať...
img

Komoditný vodopád

16.04.2013 Ak niečo stálo za pozornosť posledné dni tak je to určite hromadný výpredaj komodít. Za posledných päť dní je striebro...
img

Všetci chcú slabú menu

11.02.2013 Tento týždeň nie je veľmi bohatý na zverejnenia, ak nerátame prídel zverejnení HDP vo štvrtok (Eurozóna, Japons...
img

Nové kolo kvalitatívneho upokojovania

14.01.2013 Minulý týždeň by sa mohol nazvať týždňom nového kola kvalitatívneho upokojovania zo strany centrálnych bánk. Najskôr t...
img

Španielsko dostalo varovanie. ECB by mala byť v strehu.

11.10.2012 Včerajšie pomerne nezáživné obchodovanie nakoniec rozhýbala až americká seansa. Obchodníci po otvo...
img

MMF žiada ďalší grécky haircut

27.09.2012 Najsledovanejšou udalosťou týchto dní je predstavovanie španielskeho rozpočtu, ktorý sa rod...
img

Španielsko produkuje nové problémy, Grexit je späť - MMF končí

23.07.2012 Najnovšia europanika a obnovené (a už 4 roky nekončiace) obav...
img

Kto si odnesie záchranu španielskych bánk?

16.07.2012 Na trhu aktuálne sledujeme situáciu, keďže napriek prepadom eura nevidíme výraznejší prepad rizikových aktív, komodity aj akcie...
img

Gumené pravidlá eurozóny, kamenný Fed

11.07.2012 Trh sa včera v rámci fundamentálneho vákua opäť sústredil hlavne na eurozónu, kde naďalej prevláda politické fiasko, úsmevné komentáre od autorít a neistota.
img

Únia spojených a garantovaných slabostí

03.07.2012 Summit EÚ máme úspešne za sebou, priniesol grandiózne plány, veľa rečí a už pomaly tradičnú absenciu konkrétnych dohôd.
img

Taliansko - Nemecko 2:0

29.06.2012 Ako sa dalo čakať, hlavným hýbateľom trhov v týchto dňoch bol, je a bude summit EÚ. Včera...
img

euRVHPzóna alebo stimuly na pokračovanie

22.05.2012 Včerajší záver obchodovania charakterizovala dobrá n...
img

Slabá týdenní data odstartovala mini korekci

27.03.2012 Komoditní sektor má za sebou nejhorší týden od prosince, protože korekce zasáhla po horších průmyslových datech z Číny a Evropy většinu trhů. Navíc se přidala snaha zastavit další růst ceny ropy. Komoditní index DJ-USB ztratil téměř dvě procenta, protože většina komodit s vyjímkou pár zemědělských ztrácela. Nejvíce postižený byl sektor základních kovů díky známkám čínského zpomalení, následoval zemědělský sektor, kde došlo před dvěma důležitými reporty k vybírání zisků.
img

Zlato doplatilo na konec kvantitativního uvolňování. Ropa před korekcí?

20.03.2012 Celý uplynulý týden pokračovaly akcie v růstu, protože americká ekonomická data se nadále zlepšují. Dolar nezaznamenal téměř žádnou změnu a obchoduje se do strany. Komoditní index DJ-USB zůstal beze změny, zemědělský sektor si připsal výrazné zisky především díky cukru a sojovým bobům. Vzácné kovy ztratily podporu ve formě kvantitativního uvolňování a platina poprvé po šesti měsících překonala zlato. Lehké prodeje zasáhly energetický sektor díky řečem o uvolnění strategických rezerv.
img

Konflikt v Íránu odložen - ropa ztrácí

16.01.2012 Investoři se v prvním nezkráceném obchodním týdnu v roce 2012 soustředili především na průmyslové a vzácné kovy, které zaznamenaly slušné zisky. Americké ministerstvo zemědělství opět převezlo trh, když počítalo s vyšší než očekávanou produkcí, a nedávná rally na cenách energií vyprchala, když vyšlo najevo, že evropské embargo na íránskou ropu se odsouvá.
img

6.9. Týdenní aktualizace vývoje komodit - ohlédnutí za srpnem

06.09.2011 Turbulence na trhu dosáhly v srpnu vrcholu. Cyklické komodity jako energie a průmyslové kovy trpěly, zatímco investoři utíkali ke zlatu. Solidní zisky vykázal zemědělský sektor, sedm zemědělských komodit figuruje mezi deseti s nejvyššími zisky.
img

Večerné zhrnutie

29.03.2011 Ázijské akcie dnes mierne klesajú potom, čo včera americké indexy uzavreli s miernymi stratami. Situácia v elektrárni vo Fukushime je naďalej vážna a dnes prišli správy aj o rádioaktívnom daždi v USA (ktorý by však nemal predstavovať zdravotné riziko pre ľudí) a faktom, že rádioaktivita už bola zistená aj na pobreží Číny. Tieto správy tlačia ázijské akcie nadol. Obchodovanie s akciami prevádzkovateľa elektrárne, spoločnosti TEPCO bolo dnes vďaka veľkému množstvu predajných príkazov zastavené. Čínske akcie klesajú kvôli obavám z ďalšieho sprísňovania monetárnej politiky v krajine. Výsledky maloobchodných predajov v Japonsku síce dopadli lepšie, avšak výsledky boli ešte za obdobie pred zemetrasením, takže majú mizivú vypovedaciu schopnosť. Ázijské indexy krátko pred otvorením obchodujú takto: Nikkei 225 -0,23%, TOPIX -0,89%, Hang Seng -0,03%, Shanghai composite -0,63%, MSCI Asia Pacific +0,54%.
img

Večerné zhrnutie

29.03.2011 V druhej polovici dňa sme videli turbulentnejší vývoj na pároch v dôsledku krokov ratingovej agentúry S&P, ktorá znížila rating Portugalsku a Grécku... výraznejší prepad EURUSD (-0,02%) však mali na svedomí silné jastrabie komentáre Bullarda (ECB)... z makroekonomických zverejnení zaujali stabilné dáta indexu cien domov Case/Shiller a spotrebiteľskej dôvery... GBPUSD (-0,11%) nepodporili ani silnejšie ranné dáta UK ekonomiky (finalizácia HDP a úverový trh) a ani neskoršie komentáre odporcu uvoľnenej menovej politiky v BoE Wealeho... komentár ministra financií UK (Osborne) totiž potvrdil potrebu nízkch úrokových sadzieb v UK ekonomike...
img

Večerné zhrnutie

24.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

24.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

15.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

16.02.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

16.02.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

14.02.2011 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA  Dátum  &...
img

Ranný budíček

14.02.2011 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Počas ázijskej plnej siln&yacu...
img

Večerné zhrnutie

11.02.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

12.01.2011 O 9:00 bude zverejnené HDP z Nemecka za celý rok 2010 (prvý flashový odhad) spolu s úrovňou deficitu rozpočtu za predchádzajúci rok. O 10:30 obchodná bilancia z UK. 14:00 je čas vyhradený zápisnici Magyar Nemzeti Bank (centrálnej banke Maďarska). 20:00 ponúkne svoj pohľad na jednotlivé dištrikty FEDu Béžová kniha. Udalosťou dňa, kde sa budú koncentrovať všetky oči finančného sveta bude však emisia dlhopisov Portugalska so splatnosťou v 2014 a 2020 s výsledkami okolo 11.45.
img

Večerné zhrnutie

11.01.2011 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA  Dátum  &...
img

Nejistý začátek roku 2011

10.01.2011 zdroj: www.saxobank.czKomoditní trhy se pokusily udržet prosincové momentum, některé trh...
img

Večerné zhrnutie

19.07.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA  Dátum  &...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Psychologie | George Soros | Kvantitativní uvolňování | Čína | Japonsko | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | G20 | Euroskupina | Grexit | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Polsko | Apple | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Nikkei | Akciové trhy | EUR/CZK | Rozpočtový deficit | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Bundesbank | Béžová kniha | CBOT | CEO | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dividenda | ECB | ECOFIN | EFSF | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Euroval | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Komoditní fondy | Futures | G7 | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční certifikáty | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | LIBOR | Likvidita | Long | MAE | MMF | Makro data | Záloha | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nástroj | Obchodník | Opce | Pakt stability | Portfolio | Pozice | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Spot | Spread | Support | Ticker | Trader | Opční trhy | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Deriváty | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komoditní trhy | Bank of America | Saxo Bank | Indexy | OSN | Spekulanti | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Swapová křivka | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Strach | Recesia | Euronext | Credit Suisse | ČSOB | Gold | Obchodovat | CAC 40 | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Makrodata | Portugalsko | LYNX | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | Index | Podpora | Průlom | Akcie dnes | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | DAX 30 | Denník | Devizový kurz | Dolar | Dolary | Ekonomické analýzy | Ekonomický růst | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fondy | Eura | EURHUF | EURCHF | Euro dnes | Exchange | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Hang Seng | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index Hang Seng | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční poradenství | Investing | Irsko | ISM | Japonská ekonomika | Japonské firmy | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Krize eurozóny | Kurz dolarů | Kurz USD | Kurzy | Libra | London metal exchange | Maďarsko | Markets | Nákup akcií | Nikkei 225 | Obchodování komodit | Obchodování s komoditami | Paládium | Pokles eura | Portfolia | Prognóza | Pšenice | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | SaxoBank | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | Société Générale | SP500 | Shares | SWIFT | Trh | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buy | Hold | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Overweight | P.A. | Redukce | ROCE | Sell | Underweight | CTA | Spojené státy | Vybírání zisků | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | eBook | Kontrakt | Volby | Fundamentální data | Cukr | Retail | Frustrace | COT | 1 milion | Burze | Traders | Hedžové fondy | Aramco | Unicredit | Jefferies | Jackson Hole | Microsoft | MSCI | CME Group | TradingFloor.com | Investing.com | NATO | Ole Hansen | Barrick Gold | Sója | Reporty | Thomson Reuters | Akcie Starbucks | Fundamentální výhled | Brazílie | Japonský premiér | Čínská centrální banka | Bavlna | Dovoz ropy | Úspěch | Averze k riziku | Der Spiegel | Hospodářské výsledky | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Precedens | Plodiny | Energie | Linie podpory | Henry Hub | Cena cukru | Cena kontraktu | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Strategie komodit | US akcie | Firmy | České firmy | Japonský index Nikkei | IBEX | Cenné kovy | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Die Welt | Miliardy dolarů | Nervozita | AAA | Rating AAA | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Halliburton | Fibo | Propad | Britský akciový index FTSE 100 | Index Nikkei | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Cena mědi | Německý DAX | Ztráty | Oslabení dolaru | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Tempo růstu | Akcionáři | Největší obchodník s ropou | Obchodník s ropou | Vitol | Obchodník s ropou Vitol | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Rozdíl mezi WTI a Brentem | Reporty Amerického ministerstva zemědělství | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Ekonomický institut | Výhled | NYSE Euronext | Exxon | Chevron | Mzdy | Dobré výsledky | Britský FTSE 100 | Ekonomická situace | General Electric | Krize | Investovat do akcií | Indexové fondy | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Americká vláda | Příjmy | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Očekávání | iShares Silver Trust | Globtrex | Devizy | Spekulativní investoři | Obchodování ropy | UniCredit SpA | Bloomberg Commodity Index | Globtrex.com | Ceny pšenice | Objem zlata | Rebalancování indexů | Lithium | Investice do lithia | Vzácné kovy | Saxo | OPEC+ | Podniky | I-Trader | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Silnější dolar | Obchodovat na finančních trzích | Inflační očekávání | Slabší dolar | Sójové boby | Obiloviny | Silnější euro | Gazprom | Výnosové křivky | Velcí spekulanti | Pohonné hmoty | Trinity Bank | Káva | Trinity | Objem | Studie | Skupina OPEC+ | Miliardy | Dynamika mezd | Na burze | Impuls | Ceny potravin | Zdražování | Problémy | NAFTA | Prognózy | Plyn | Termínové kontrakty | Kontrakty | Míra | Jaderné elektrárny | Bloomberg Commodity Spot Index | Ministr hospodářství | Káva Arabica | Stratég | Schodek státního rozpočtu | Růst poptávky | Commodity index | Ekonomické sankce | Zemědělství | Vyšší inflace | Nájemné | Ceny energií | Prezident | Trhy | Evropské ekonomiky | Změny cen | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Stratég Saxo Bank | Pandemie | IHNED | Ekonomický dopad | Poptávky po ropě | COVID-19 | Kukuřice | Sestupný trend | Vývoj | Mzda | Energetické společnosti | Propad poptávky | Spotřebitelé | Domácnosti | Další růst | Růst | Signál | Platební neschopnosti | Ceny elektřiny | Reálné mzdy | Ekonomiky | Války | Schodek | Organizace | Závislost | Práce | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Skupina OPEC | Prezident Vladimir Putin | Dílčí index | Debata | Posílení | Cestování | Maloobchod | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Rezervní měny | COT (Commitments of Traders) | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Nová prognóza | Čínská poptávka | Berlín | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Covid | Druhá vlna | Nízké sazby | Šance | Ceny | Druhá vlna COVID-19 | Silné momentum | Hnojiva | Ruská vláda | Zdanění | Dolarové úrokové sazby | Arabica | Energetický sektor | Embargo | Dílčí indexy | Nařízení | Bidenovo vítězství | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Počasí | Německé ceny | Ceny povolenek | Nové rekordy | Ministerstvo financí USA | Aktuality z komoditních trhů | Prodej | Dřevo | Společnosti | Opatření | Uhlí | Pozornost | Robert Habeck | Ruský prezident | TIM | | Bidenova administrativa | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Západní sankce | Sankce Západu | Odpojení od ruských energií | Ruský bankrot | Rusko zbankrotovalo | Bankrot Ruska
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Obchody s CFD kontrakty
Obchody s deriváty
Obchody s jüanem
Obchody s kryptoměnami
Obchody s kryptoměnami bez poplatku
Obchody s měnami
Obchody XTB
Obchody z nudy
Obilí
Obilné trhy

Následující klíčová slova

Obiloviny
Objednávky
Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby
Objednávky z Ruska
Objem
Objem akcií
Objem aktiv
Objem amerického dluhu
Objem celkových klientských vkladů
Objem čínských investic
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít