Čtvrtek 27. leden 2022 07:01
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Purple Trading Hartman
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Bidaskbit ebook

Klíčová slova - Ministryně financí Alena Schillerová

img

Zájem lidí v ČR půjčit vládě stoupl obrovsky, na osminásobek dosavadního maxima. Tyto půjčky totiž bezpečně chrání úspory veřejnosti před inflací, letos mohou vynést přes 6 %

06.01.2022 V rámci 13. upisovacího období, které skončilo loni 23. prosince, byly na účty lidí ČR připsány státní spořící dluhopisy za 41,1 miliardy korun. To je bezmála osmkrát vyšší částka než ta odpovídající výsledku dosud nejúspěšnějšího vydávání Dluhopisů Republiky, toho v rámci 12. upisovacího období, která odpovídá 5,5 miliardy korun.
img

Co nás v roce 2022 čeká a nemine v ekonomice? Osm hlavních změn a očekávání

01.01.2022 Česko od dneška hospodaří v režimu rozpočtového provizoria. Musí totiž začít osekávat pandemické dluhy. Nejen státní zaměstnanci a důchodci se tak musí připravit na hubenější čas, i když ne nutně od letoška. Inflace, která však letos udeří, v tomto měsíci až desetiprocentní, způsobí výrazné pokles kupní síly obyvatelstva – a tedy jeho životní úrovně. Na co dalšího je letos třeba se v ekonomické a finanční oblasti připravit. Zde osmero hlavních změn a očekávání roku 2022, níže jsou pak představeny blíže.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Dnes je poslední den na pořízení spořících dluhopisů. Po včerejších slovech a činech Česká národní banky dává jejich pořízení ještě větší smysl, úrok na nich může převýšit i úroveň šesti procent

23.12.2021 Nová Fialova vláda moc hezký dárek pod stromeček nedostává, alespoň tedy ne od mezinárodních finančníků. Americká společnost BlackRock, největší světový správce majetku, globální investory varuje před půjčováním českému kabinetu. A to přesto, například, že úrok na dluhu české vlády nyní převyšuje úrok na dluhu vlády slovenské nejvýrazněji v historii.
img

Lidé mají poslední dny na pořízení proti-inflačního Dluhopisu Republiky, nejbezpečnější ochrany před inflací pro příští rok

19.12.2021 Ještě čtyři celé dny zbývají lidem v ČR, aby si pořídili spořící státní dluhopis, Dluhopis Republiky, v jeho proti-inflační variantě. Ten v současnosti představuje nejlepší bezpečný způsob, jak své úspory ochránit před inflací. Samozřejmě, úspěšnou investicí třeba do akcií lze získat desítky, ba stovky procent, jenže je s ní vždy spojeno nemalé riziko, že o své peníze člověk naopak přijde. To u Dluhopisu Republiky nehrozí. Světově významné ratingové agentury jako nedávno Fitch Ratings Česku i pro popandemické období ponechávají hodnocení dluhu na relativně vysoké, předpandemické úrovni.
img

Lidé mají poslední tři týdny na pořízení proti-inflačního Dluhopisu republiky, nejbezpečnější ochrany před inflací pro příští rok

03.12.2021 Ještě zhruba tři týdny zbývají lidem v ČR, aby si pořídili spořící státní dluhopis, Dluhopis republiky, v jeho proti-inflační variantě. Ten v současnosti představuje nejlepší bezpečný způsob, jak své úspory ochránit před inflací.
img

Celkový majetek státu loni stoupl na 5,85 bilionu Kč

21.11.2021 Celkový majetek České republiky ke konci loňského roku činil 5,85 bilionu korun, meziročně tak stoupl o 4,2 procenta. Jde zejména o stavby, pozemky, movité věci nebo peníze na účtech. Vyplývá to z nejnovější konsolidované účetní závěrky České republiky, o které informovalo ČTK ministerstvo financí. Česko jako účetní celek zároveň předloni vykázalo především kvůli dopadům pandemie ztrátu 199 miliard korun, o rok dříve bylo v zisku zhruba 151 miliard korun.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecká centrální banka navzdory vysoké inflaci a slabé měně opět snížila úroky

18.11.2021 Turecká centrální banka navzdory vysoké inflaci a poklesu kurzu domácí měny pokračuje v uvolňování měnové politiky. Na dnešním zasedání se rozhodla snížit svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 15 procent. Centrální banka zahájila snižování úroků v září, kdy základní sazba činila 19 procent. Vyhověla tím tlaku ze strany tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který doufá, že nižší náklady na úvěry podpoří tureckou ekonomiku.
img

Dobře už bylo. Příští rok může kvůli vysoké inflaci znamenat největší náraz na peněženky Čechů od 90. let

07.11.2021 Vrcholné hospodářskopolitické instituce v ČR definitivně přestávají předpokládat, že nynější rapidní tuzemská inflace je pouze přechodnou záležitostí. Ministryně financí Alena Schillerová dnes uvedla, že v nové prognóze, kterou její úřad vydá v úterý, počítá pro příští rok s šestiprocentní průměrnou inflací.
img

Ministryně Schillerová: Tahle inflace nebude jen přechodná. V tom, že životní úroveň lidí v ČR půjde trvaleji dolů, se tentokrát shoduje s Českou národní bankou

07.11.2021 Vrcholné hospodářskopolitické instituce v ČR definitivně přestávají předpokládat, že nynější rapidní tuzemská inflace je pouze přechodnou záležitostí. Ministryně financí Alena Schillerová dnes uvedla, že v nové prognóze, kterou její úřad vydá v úterý, počítá pro příští rok s šestiprocentní průměrnou inflací.
img

Agrofert: Změna sazeb nás nebude stát víc než 150 milionů Kč

05.11.2021 Změna základní úrokové sazby Českou národní bankou (ČNB) by na platbách bankám nemělo Agrofert stát více než 150 milionů korun. Dnes to ČTK za koncern sdělila Adéla Čabayová. Podle ní skupina velkou část úvěrů čerpá v eurech, a nikoliv v korunách. Premiér Andrej Babiš (ANO), který do února 2017 koncern vlastnil a pak ho následně vložil do svěřenských fondů, označil změnu sazeb za nesmyslnou.
C:\fakepath\trader-04112021-50-zm.jpg

Forex: ČNB rekordně zvýšila sazbu na 2,75 procenta a zhoršila odhad vývoje ekonomiky

04.11.2021 Bankovní rada České národní banky dnes skokově zvýšila základní úrokovou sazbu, a to o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta, což je nejvýraznější zvýšení sazeb od roku 1997. Základní sazba ČNB bude nejvyšší od prosince 2008. Analytici přitom očekávali zvýšení sazeb jen o 0,5 až 0,75 bodu. Dnešní rekordní zvýšení podle nich ukazuje, že ČNB bere enormní růst inflace vážně. Rozhodnutí ČNB nezvykle ostře kritizoval končící premiér Andrej Babiš (ANO), o jeho protiinflačním smyslu pochybuje i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Centrální banka také zhoršila odhad vývoje ekonomiky a čeká vyšší inflaci.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka opět zvýšila základní úrokovou sazbu

19.10.2021 Maďarská centrální banka dnes v souladu s očekáváním analytiků zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,15 procentního bodu na 1,80 procenta. Pokračuje tak ve zpřísňování měnové politiky v reakci na rostoucí inflaci.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Finanční představitelé G20 schválili dohodu o globální minimální dani

14.10.2021 Ministři financí a šéfové centrálních bank zemí tvořících skupinu největších ekonomik světa (G20) včera schválili globální dohodu o reformě daňového systému, která zahrnuje zavedení globální minimální daně. Ve společném komuniké po včerejším zasedání rovněž slíbili, že se vyhnou příliš rychlému omezování rozpočtových opatření na podporu hospodářského růstu a zároveň budou pozorně sledovat vývoj inflačních tlaků.
img

„Babišova drahota“ ničí nejvíce… samotného Babiše, kvůli drahému plynu musí Agrofert rušit výrobu hnojiv. Polská centrální banka ale zůstává v klidu, stále věří v přechodnost inflace

06.10.2021 Takzvaná „Babišova drahota“ má v očích agentury Bloomberg nečekanou oběť číslo jedna. Samotného Babiše. Největší německý výrobce močoviny a amoniaku, SKW Stickstoffwerke Piesteritz, kvůli drahému plynu musí podle Bloombergu „drasticky“ omezovat výrobu. Agentura jej uvádí jako první a ukázkový příklad podniku, který je současnou energetickou drahotou v EU zasažen obzvláště těžce.
img

Vláda má problém, Česká národní banka jí zdražuje dluh na víceletá maxima a hrozí dluhová spirála. ČNB má problém také – je nejrozpolcenější minimálně od 90. let

03.10.2021 V pátek před tímto víkendem zdražil dluh české vlády nejvýše od listopadu 2018. Úrok na desetiletém vládním dluhopisu vystoupal dle údajů agentury Bloomberg až na 2,143 procenta. Naposledy byl výše 5. listopadu 2018. Potíž je v tom, že v roce 2018 – a vlastně kdykoli v minulosti – byla absolutní výše vládního dluhu ČR o dost nižší než dnes. Česko si dnes v EU půjčuje společně s Polskem, Maďarskem a Rumunskem vůbec nejdráže.
img

Inflace v eurozóně dosáhla 3,4 %. ČNB razantně zvýšila úrokovou sazbu o 75 bodů na 1,5 %

01.10.2021 Inflace v eurozóně se v září podle předběžných dat i nadále zvyšovala, když se vyšplhala na úroveň 3,4 %. Jedná se o nevyšší hodnotu za posledních deset let. Na růstu se nejvíce podílela energie, následovaná potravinami, alkoholem a tabákem.
C:\fakepath\c-01102021-lv.gif

ČNB dnes zvýšila kvůli vývoji inflace úrokové sazby nejvíce od roku 1997

30.09.2021 Bankovní rada České národní banky dnes překvapivě zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 1,5 procenta. Ekonomové čekali zvýšení sazby o 0,5 procentního bodu. Jde o nejvýraznější růst sazeb od roku 1997. Důvodem je především rostoucí inflace, která v srpnu překonala čtyřprocentní hranici a byla výrazně nad očekáváním centrální banky. Guvernér ČNB Jiří Rusnok zároveň uvedl, že tempo dalšího zvyšování úrokových sazeb bude podmíněno budoucím vývojem a vyzněním podzimní prognózy. Tu by měla mít bankovní rada k dispozici na dalším měnovém zasedání na počátku listopadu.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

ČNB se podle opozice při zvýšení sazeb zachovala jako nezávislá instituce

30.09.2021 Česká národní banka se podle opozičních politiků oslovených ČTK zachovala při dnešním zvýšení základní úrokové sazby o 0,75 procentního bodu na 1,5 procenta jako nezávislá instituce. Předseda Pirátů Ivan Bartoš, šéf lidovců Marian Jurečka i předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová v té souvislosti kritizují, že se rozhodnutí banky snažili ovlivnit premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ministryně financí Schillerová nevidí v navyšování sazeb řešení inflace

30.09.2021 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) považuje za příčinu inflace v Česku nedostatek surovin, materiálů, zboží i lidské práce. Na twitteru uvedla, že řešení situace nevidí v navyšování sazeb. Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila o 0,75 procentního bodu na 1,5 procenta základní úrokovou sazbu, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů. Naposledy bankovní rada zvýšila základní sazbu jedním krokem o více než 0,5 procentního bodu v roce 1997.
C:\fakepath\czk-26092021.png

Rada ČNB podle analytiků ve čtvrtek zvýší úrokové sazby o 0,5 procentního bodu

26.09.2021 Bankovní rada České národní banky na svém čtvrtečním zasedání zvýší základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu, shodují se analytici oslovení ČTK. Důvodem je především rostoucí inflace, která v srpnu překonala čtyři procenta. Do konce roku by podle ekonomů mohla základní úroková sazba stoupnout až na dvě procenta. Naposledy bankovní rada zvýšila základní sazbu jedním krokem o více než 0,25 procentního bodu v roce 1997.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes k euru i dolaru zakončila ziskem

21.09.2021 Česká měna dnes mírně zpevnila k oběma hlavním světovým měnám. K euru i dolaru koruna k 17:00 posílila oproti předchozímu závěru shodně o tři haléře na 25,43 Kč/EUR a 21,69 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

České vládě citelně roste úrok na dluh, bude méně na důchody. Úrok se včera dostal nejvýše od roku 2018

21.09.2021 Úrok na českém desetiletém dluhopisu se podle dat Bloombergu dostal během včerejšího obchodování na úroveň 2,067 procenta (viz graf níže). To je nejvyšší hodnota od prosince 2018. Je to nepříznivá zpráva pro vládu, neboť jí prodražuje financování jejího dluhu, který během pandemie dramaticky narůstá.
img

Zájem o dluhopisy pro občany v 12. emisi byl rekordní, stát zahájil novou emisi

20.09.2021 Lidé si v 12. emisi objednali státní dluhopisy určené pouze pro fyzické osoby, tzv. Dluhopisy Republiky, za 5,6 miliardy korun. To je největší objem od zahájení prodeje dluhopisů na konci roku 2018. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. V předchozí 11. emisi si lidé koupili státní dluhopisy za 4,4 miliardy korun. Dnes MF zahájilo prodej 13. emise dluhopisů určených pro občany, tzv. Dluhopisů Republiky. Ty bude možné koupit do 23. prosince.
img

Schválené prodloužení prominutí DPH na respirátory připraví stát o půl miliardy korun. Respirátory i díky prominutí daně od jara zlevnily na polovinu

23.08.2021 Ministryně financí Alena Schillerová dnes na vládě prosadila dvouměsíční prodloužení prominutí daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Až do konce letošního ledna byly tyto zdravotní pomůcky daněny základní sazbou 21 procent.
img

Prodloužení prominutí DPH na respirátory připraví stát o půl miliardy korun. Respirátory i díky prominutí daně od jara zlevnily na polovinu

20.08.2021 Ministryně financí Alena Schillerová v pondělí navrhne vládě dvouměsíční prodloužení prominutí daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Až do konce letošního ledna byly tyto zdravotní pomůcky daněny základní sazbou 21 procent.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Záznam ČNB: Pro růst sazeb o 0,5 bodu hlasoval Vojtěch Benda

13.08.2021 Pro zvýšení základní úrokové sazby o 0,5 bodu hlasoval na posledním zasedání bankovní rady České národní banky Vojtěch Benda. Pro ponechání úrokových sazeb se naopak vyslovili Aleš Michl a Oldřich Dědek. Zbylí členové byli pro zvýšení sazeb o 0,25 bodu. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady ČNB z 5. srpna.
img

Schillerová využila svého práva a zúčastnila se dnešního jednání rady ČNB

05.08.2021 Dnešního jednání Bankovní rady ČNB o nastavení úrokových sazeb se zúčastnila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Šlo o standardní návštěvu ministra financí, který se může stejně jako jiný pověřený člen vlády účastnit zasedání bankovní rady, ale pouze s poradním hlasem, uvedla ČNB. Naposledy se jednání bankovní rady ČNB účastnil v listopadu 2017 ministr financí Ivan Pilný.
img

ČEZ vyplatí dividendu 52 korun za akcii, vyšší byla jen za rok 2009

28.06.2021  Energetická společnost ČEZ vyplatí akcionářům z loňského zisku dividendu 52 korun za akcii před zdaněním. Dnes o tom rozhodla valná hromada firmy. Vyšší dividendu schválili akcionáři ČEZ jen v roce 2010 ze zisku roku 2009, a to 53 korun za akcii. Dividenda podle firmy odráží prodej rumunských aktiv. Finanční ředitel ČEZ Martin Novák dnes uvedl, že prodej rumunských aktiv se na dividendě podílí 9,50 Kč na akcii před zdaněním. Mezi akcionáře bude rozděleno 28 miliard korun, stát jako majoritní akcionář získá zhruba 20 miliard korun. Návrh podalo představenstvo ČEZ.
img

Zdraží letenky. Ať je na dluh

20.06.2021 Rodící se Národní plán obnovy ČR za více než 170 miliard korun financují takzvané evropské peníze, resp. evropský dluh. Splácet se bude tedy také celoevropsky. Řadu desetiletí. A na mnoho způsobů. Jedním z nich budou i dražší letenky.
C:\fakepath\g7.png

Země G7 se shodly na způsobu většího zdanění firem typu Google či Apple

06.06.2021 Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli, že podpoří stanovení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent. Cílem dohody je odradit nadnárodní společnosti od přesouvání svých sídel do zemí s nižší úrovní zdanění. Státy G7 budou také usilovat o to, aby nadnárodní korporace platily více daní na trzích, kde prodávají své zboží a služby.
img

Maláčová chce v čase enormního zadlužování vytáhnout z peněz daňových poplatníků dalších skoro 9 miliard na důchody „navíc“, Babiš příliš nezaostává. Nesmysl

26.05.2021 Především otázky spojené se státním rozpočtem na příští rok by měla na dnešním jednání probírat koaliční rada ANO a ČSSD. Zabývat by se tak podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) měla mimo jiné navýšením důchodů v příštím roce, aby kabinet předpis schválil nejlépe na svém pátečním jednání.
img

Schodek 500 miliard i letos! Ministryně financí Schillerová konečně sundala růžové brýle, letošní schodek tak bude nejvyšší v historii

15.02.2021 Ministerstvo financí navrhuje zvýšit schodek letošního státního rozpočtu na 500 miliard korun. Návrh v pondělí projedná vláda. Ministryně financí Alena Schillerová a její spolupracovníci tedy konečně sundali růžové brýle.
img

Česku stále více hrozí, že nebude mít pro rok 2021 včas schválený rozpočet. Poprvé za více než 20 let by tak muselo hospodařit v režimu provizoria, které ochromí hlavně investice státu

15.12.2020 Vláda ani po dnešku nemá ve Sněmovně podporu pro návrh státního rozpočtu na příští rok. Opoziční strany mimo jiné kritizují, že rozpočet, který počítá se schodkem 320 miliard korun, nezahrnuje dopady daňového balíčku, který Senát ve čtvrtek s úpravami vrátil do dolní komory.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
img

Bizarní video ministryně financí vyzývá k nákupu dluhopisů

09.12.2020 „Mladým lidem je vhodnější darovat akcie než státní dluhopisy. Ty totiž v dlouhodobém horizontu přináší podstatně vyšší zhodnocení. Státní dluhopisy se hodí pro starší lidi, kteří by svá portfolia měli ladit konzervativně,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna k euru posílila na 26,27 Kč, reaguje na daňové změny

20.11.2020 Koruna dnes dopoledne posílila vůči euru. Po 10:00 se obchodovala za 26,27 Kč/EUR a byla proti čtvrtečnímu závěru o osm haléřů pevnější. Nadále se tak pohybuje kolem nejsilnější úrovně od začátku září. Vyplývá to z údajů na webu Patria Finance. Podle analytika Patria Finance Tomáše Vlka koruna zřejmě reaguje na schválený daňový balíček a na výhled postupného rušení restriktivních opatření.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Německé obchody promítly snížení DPH do cen pro zákazníky

10.11.2020 Většina německých obchodů promítla snížení daně z přidané hodnoty (DPH) do spotřebitelských cen, které v průměru klesly o dvě procenta. Zjistila to včera zveřejněná studie mnichovského institutu Ifo. Německá vláda snížila DPH od 1. července na půl roku, aby povzbudila spotřebu, a pomohla tak ekonomice postižené koronavirovou krizí. Česká ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) stejný krok v ČR odmítla, protože by podle jejího názoru ceny v obchodech nesrazil.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Veřejné finance ČR by měly v EU podle odhadů patřit k těm lepším

28.10.2020 České veřejné finance by měly letos skončit ve schodku 6,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP), což by byla šestá nejnižší hodnota mezi zeměmi EU. Celkový vládní dluh by měl být 39,4 procenta HDP, což by odpovídalo čtvrté nejnižší hodnotě v unii. Vyplývá to z odhadů jednotlivých členských států EU schválených Eurostatem v říjnové notifikaci. Na data upozornilo ministerstvo financí. Žádná ze zemí EU letos neočekává přebytek veřejných financí.
img

Prodeje rodinných domů v USA dále rostou, předkrizové hodnoty již byly pokořeny

22.09.2020 Spotřebitelská důvěra v eurozóně by měla dle předběžných odhadů v září setrvat na předešlé hodnotě -14,7. Tržní odhad tak již zohledňuje nedávné zhoršení koronavirové situace. Naši vídeňští kolegové dokonce očekávají, že nálada v sektoru služeb poklesla, což souvisí s předpokladem snížené dynamiky oživení ve službách.
img

Sněmovna stvrdila konec daně z nabytí nemovitostí

15.09.2020 Sněmovna stvrdila zrušení daně z nabytí nemovitostí. Do vládního návrhu na zrušení této daně dnes pouze vložila pozměňovací návrh Senátu, který má napravit některé legislativní chyby. Týká se části předlohy, která zachovává možnost odpočtu úroků z hypotéky od základu daně z příjmů, ale předlohu jinak nemění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) senátní verzi podpořila. Zákon nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

MF čeká letos pokles HDP o 6,6 pct, příští rok růst o 3,9 pct.

15.09.2020 Ministerstvo financí v nové makroekonomické prognóze počítá letos s poklesem ekonomiky o 6,6 procenta a příští rok s růstem o 3,9 procenta. Ministerstvo o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. Podle něj se na úroveň před pandemií koronaviru ekonomika vrátí až v roce 2023. Z dnes zveřejněné prognózy by MF mělo vycházet při přípravě státního rozpočtu na příští rok a střednědobého rozpočtového výhledu do roku 2023.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Rychlost obnovy unijní ekonomiky je podle Gentiloniho nejistá

11.09.2020 Rychlost obnovy hospodářství v zemích Evropské unie je nejistá a oživování ekonomiky po koronavirové krizi je nerovnoměrné. Dnes to v Berlíně po jednání ministrů financí zemí platících eurem prohlásil evropský komisař pro hospodářství Paolo Gentiloni. O nerovnoměrnosti obnovy hospodářství hovořila také šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.
img

Řezaný tabák skokově zdraží. Lidé začnou nakupovat v zahraničí

08.09.2020 „Již od příštího roku může být řezaný tabák v České republice dražší než ve všech okolních zemích včetně Německa a Rakouska. Lidé z pohraničí by tak pravděpodobně nakupovali řezaný tabák v cizině, což by snížilo výběr spotřební daně,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Hospodaření vlády bylo v opět nejhorší v historii, pád pokračuje. Vláda už se začíná vážně zabývat zvyšováním daní, které by bez koronaviru nenastalo

01.09.2020 Srpnové plnění státního rozpočtu je nejhorší v dějinách, když schodek představuje více než 230 miliard korun. Výše deficitu překonává dosavadní rekord z července letošního roku. Přesto lze předpokládat, že letošní celkový schodek bude nižší než plánovaných 500 miliard korun. Hlavně proto, že za čtyři měsíce už se nejspíše „nestihne“ tak výrazně deficit prohloubit. Schodek tak pravděpodobně skončí v pásmu od 400 do 450 miliard korun. V příštím roce ovšem může činit až 300 miliard korun. Záleží ovšem také na tom, jak závažná bude druhá, případně dokonce třetí vlna koronavirové pandemie.
img

Vláda už začíná mluvit o zvyšování daní, zatím jen těch z „neřestí“. V příštích letech ale přijde na vznik zcela nových daní, růst daní z pohonných hmot, nemovitostí či na navýšení DPH

01.09.2020 Žít na dluh nelze věčně. Vláda se začíná vážně zabývat tím, jak zalátá rekordní výpadek veřejné kasy. V letošním roce je třeba počítat se schodkem minimálně 400 miliard korun. V příštím roce nelze vyloučit deficit až kolem 300 miliard korun. To dohromady představuje minimálně 700 miliard korun. Podstatnou část této obrovské sumy musí vláda vzít řadovým občanům a firmám ve formě daní, protože sama žádné peníze nevydělává.
img

Hypotéky v ČR budou dále zlevňovat. Tak levné jako na Slovensku ale jen tak nebudou

19.07.2020 Hypotéky nezlevní, to spíše zdraží. V době jarní koronavirové uzavírky ekonomiky se taková prognóza médii linula takřka jednohlasně. Realitní makléři ji pronášeli v obavě z trvalejšího zamrznutí hypotečního trhu. Strachovali se, že lidé začnou vyčkávat na nižší sazby, takže raději přispěchali s tvrzením, že k něčemu takovému rozhodně nedojde. Někteří ekonomové pak – už podloženěji – argumentovali, že hypotéky nezlevní, neboť banky budou přičítat vyšší rizikovou marži.
C:\fakepath\usa4.jpg

USA oznámily podobu odvety za francouzskou digitální daň

12.07.2020 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v pátek oznámila dodatečná 25procentní cla na zboží dovážené z Francie v hodnotě 1,3 miliardy dolarů (přes 30 miliard Kč) jako odvetu za francouzskou digitální daň. Zavedení těchto cel však odkládá o 180 dnů, aby tak poskytla čas na vyřešení sporu.
img

Živnostníci s příjmem do 800.000 budou moci platit paušální daň

29.06.2020  Živnostníci s ročním příjmem do 800.000 korun budou moci od 1. ledna příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Na dnešním jednání to schválila vláda. Pro příští rok by měla činit 5740 korun měsíčně. Paušální daň by měla být složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Fungovat bude na dobrovolné bázi. Na svém twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
img

Zrušení daně z nabytí nemovitostí míří ke schválení

16.06.2020 Vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitostí míří po dnešku ve Sněmovně k závěrečnému schvalování. Návrh také do budoucna zruší možnost odečítat si zaplacené úroky z hypotéky od základu daně. Někteří poslanci ale usilují o to, aby tato možnost zůstala zachována a v dnešním druhém čtení v tomto směru přednesli své pozměňovací návrhy.
img

Kritika půlbilionového schodku ze strany Národní rozpočtové rady je pochopitelná, celková vládní pomoc ekonomice je totiž o řád níže než uvažovaný schodek rozpočtu

11.06.2020 Národní rozpočtová rada považuje zvýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun za předčasné, nadměrné a neopodstatněné. Podle ní by bylo lepší vyčkat na předběžné údaje o vývoji ekonomiky za druhé čtvrtletí a další ukazatele. Tato data přitom budou k dispozici již na přelomu července a srpna.
img

Ranní nadhoz - zasedá ECB, sazby měnit nebude

04.06.2020  Na dnešním měnovém zasedání Evropské centrální banky bude Rada guvernérů diskutovat nový makroekonomický výhled. Ohledně nastavení měnových podmínek čí dalších nekonvenčních kroků však nečekáme žádnou změnu. Zásadní opatření už byla přijata v minulosti a nyní se čeká, zda přinesou kýžený efekt.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Rusnok: Schodek rozpočtu 300 mld. Kč zřejmě nebude stačit

15.05.2020 Letos naplánovaný schodek státního rozpočtu 300 miliard korun nebude podle guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka pravděpodobně stačit. Výpadek příjmů rozpočtu podle něj totiž bude asi vyšší, než očekává ministerstvo financí. Rusnok to uvedl dnes v televizi CNN Prima News.
img

Slíbená pomoc vlády na podporu ekonomiky je vyšší než realita

11.05.2020 Slibovaná vládní pomoc české ekonomice je mnohokrát vyšší než reálná pomoc. Jde pouze o desetiny procent HDP místo slibovaných 20 % HDP.
img

Ranní nadhoz - dubnový PMI z výroby dále poklesne

04.05.2020 Ministryně financí Alena Schillerová uvedla, že hospodaření státu za první 4 měsíce skončilo víc než devadesátimiliardovým deficitem. Jen za duben, kdy se již v hospodaření státu naplno projevila koronavirová krize, skončil rozpočet deficitem 46 miliard. Aktuální rozpočtový schodek 90,7 miliardy je tak o 60 miliard vyšší než ve stejném období loňska, oproti krizovému roku 2009 je hlubší o 35 miliard. Kompletní zprávu zveřejní MF dnes odpoledne.
img

Vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí

30.04.2020  Vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Daňové odpočty zůstanou zachovány i u nových hypoték až do konce roku 2021. Na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Schillerová: Opatření na podporu ekonomiky činí 1,2 bilionu Kč

22.04.2020 Celková opatření na podporu ekonomiky v souvislosti s dopady šíření koronaviru činí 1,19 bilionu korun. Z toho přímá podpora je 216 miliard korun a záruky na úvěry 951,5 miliardy korun. V pořadu České televize Události, komentáře to včera řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dalších 22 miliard korun odhaduje ministerstvo jako stimul ekonomiky díky odkladu záloh na daních nebo odkladu elektronické evidence tržeb. Částku zpochybnil předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

ČNB má širší obchodní možnosti, prezident podepsal novelu

20.04.2020 Česká národní banka bude moci obchodovat mimo jiné s cennými papíry s delší splatností a také uzavírat obchody s více institucemi než dosud. Vyplývá to z novely zákona, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O podpisu novely informoval Hrad. Změnu zákona schválil Parlament ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze jako jedno z protikrizových opatření. Vládě by mohla novela pomoci při vydávání státních dluhopisů.
img

Schodek se kvůli viru zvýší na 300 mld, začne plošné testování

19.04.2020 Schodek státního rozpočtu se kvůli dopadům šíření koronaviru zvýší z předpokládaných 200 miliard na 300 miliard. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to navrhne v pondělí na jednání vlády. Kabinet projedná i možnost dalšího uvolnění cest přes hranice nebo zvýšení plateb za státní pojištěnce. Ve středu by pak mělo na některých místech začít plošné testování, které má zjistit podíl nakažených mezi obyvateli Česka. V zemi je dosud 6657 potvrzených případů nákazy, 1235 lidí se z nemoci vyléčilo, 181 lidí zemřelo.
img

Analytici: Schodek 300 miliard ČR zvládne, nemusí být finální

19.04.2020 Navrhovaný vyšší schodek letošního státního rozpočtu na úrovni 300 miliard korun nebude podle ekonomů znamenat pro tuzemskou ekonomiku problém. Bude to ale zřejmě znamenat budoucí zvýšení daní nebo nedostatek peněz na potřebné reformy. Schodek kolem 300 miliard se dal očekávat, ale nemusí jít ještě o konečné číslo, uvedli ekonomové pro ČTK.
img

Schodek rozpočtu 300 miliard by byl rekordní v historii ČR

19.04.2020 Schodek státního rozpočtu ve výši 300 miliard korun, který chce navrhnout podle svého dnešního prohlášení ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) na pondělním jednání vlády, by byl historicky nejvyšším schodkem státního rozpočtu v dějinách ČR. Doposud nejvyšší deficit měl rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun.
img

Schillerová chce letošní schodek rozpočtu navýšit na 300 mld. Kč

19.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhne na pondělním jednání vlády kvůli dopadům šíření koronaviru další zvýšení schodku státního rozpočtu pro letošní rok na 300 miliard korun. Řekla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Na konci března Sněmovna kvůli epidemii schválila zvýšení letošního schodku na 200 miliard korun, z původně plánovaných 40 miliard korun před pandemií.
img

Ministryně financí navrhne schodek 300 miliard, čímž poprvé oficiálně připustila, že letošní schodek bude nejvyšší v dějinách – a to i vzhledem k HDP. Hrozí růst daní

19.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová zítra předloží vládě nový návrh rozpočtu pro letošní rok. Bude již počítat se schodkem 300 miliard korun. Ministerstvo financí tím po druhé během necelého měsíce reviduje letošní plánovaný schodek. Nedávno, přesně 23. března, odsouhlasila vláda zvýšení plánovaného deficitu z původně rozpočtovaných čtyřiceti miliard právě na 200 miliard korun.
C:\fakepath\cnb--16042020-lv.jpg

Senát schválil rozšíření možností ČNB pro obchodování na trzích

16.04.2020 Česká národní banka se zřejmě dočká širších možností obchodování na finančních trzích. Bude moci obchodovat s cennými papíry s delší splatností a s více institucemi na finančních trzích a nakupovat více například státní dluhopisy. Počítá s tím vládní novela zákona o ČNB, kterou dnes schválil Senát. Sněmovna ji ve stavu legislativní nouze schválila minulý týden. Musí ji ještě podepsat prezident.
img

Česko, připrav se na „peníze z vrtulníku“

15.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová včera potvrdila, že stát zvažuje možnost „znárodňování“, tedy přechodného kapitálového vstupu do strategických podniků.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Investoři dnes měli opět výrazný zájem o státní dluhopisy

08.04.2020 Ministerstvo financí dnes ve třech aukcích prodalo státní dluhopisy za 28,5 miliardy korun, tedy zhruba dvakrát více než plánovalo. Vyplývá to z údajů na internetových stránkách České národní banky. Původně MF plánovalo prodat dluhopisy za maximálně 13 miliard korun. Zájem investorů o státní dluhopisy vydávané ministerstvem financí z předchozích týdnů tak pokračuje.
C:\fakepath\cnb.jpg

Sněmovna schválila širší možnosti finančních obchodů ČNB

08.04.2020 Česká národní banka bude mít zřejmě širší možnosti obchodování na trzích. Bude moci obchodovat s cennými papíry s delší splatností a s více institucemi na finančních trzích a nakupovat více například státní dluhopisy. Počítá s tím vládní novela zákona o ČNB, kterou dnes ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Proti původnímu vládnímu plánu však poslanci omezili toto rozšíření časově, a to do konce příštího roku. Předlohu musí ještě schválit Senát a podepsat prezident. Rozšíření obchodů může pomoci státu při vydávání státních dluhopisů.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Sněmovna asi omezí rozšíření obchodů ČNB jen do konce roku 2021

08.04.2020 Vládou navržené rozšíření obchodních možností České národní banky na volném trhu možná Sněmovna časově omezí tak, aby platilo jen do konce příštího roku. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) při dnešním projednávání dotyčné předlohy ve Sněmovně řekla, že podpoří příslušný pozměňovací návrh, který předkládá čtveřice opozičních i vládních poslanců a který časové omezení přináší. Sněmovna by předlohu měla schvalovat ještě dnes ve zrychleném režimu.
img

Vláda stále nepochopila vážnost situace. Odklad hypoték je fajn, ale… musíme jít hlouběji do dluhu a umožnit kvantitativní uvolňování

29.03.2020 Ministryně financí Alena Schillerová navrhne ve středu vládě moratorium na splácení hypoték, spotřebitelských i podnikatelských úvěrů na půl roku. Zároveň by podle ní měl být po dobu přerušení splácení snížený i úrok u těchto úvěrů o „nějakou symbolickou výši“. Navrhne také vládě, aby zrušila daň z nabytí nemovitosti.
Související klíčová slova: FOREX | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Kypr | Analytik | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Průmyslová výroba | Ekonomové | Zahraniční obchod | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akcionář | Aktiva | Akvizice | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Distribuce | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská komise (EK) | Finanční trh | Finančník | Futures | Fúze | G7 | IFO index | Index PX | Indikátor | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | LIBOR | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Marže | Měna | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Pasiva | Podílník | Pozice | Průmyslové objednávky | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Riziko | Ropa | Schodek rozpočtu | Sentiment | Splatnost | Státní dluhopis | Swap | Swiss | Ticker | Trend | Trigger | Ukazatel | Výnos | Výnosnost | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Finanční krize | Cena ropy | Německá ekonomika | FTSE | Patria | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Ministři financí | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Sázka | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Výsledky | Strach | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Bohatství | ČSOB | Partners | Deloitte | Obchodovat | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Daňové ráje | Makro | Eurostat | Český statistický úřad | Facebook | LYNX | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Odpor | Podpora | Akcie Alibaba | Akcie Erste | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Daňové přiznání | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický růst | Emisní povolenky | Eura | Evropská banka | Fondy | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investiční | Irsko | J&T | Jiří Rusnok | JP Morgan | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Meziroční inflace | Minimální mzda | Nemovitosti | Patria Finance | Patria Online | Penzijní společnosti | Portfolia | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Trh | Úrokový swap | Velká Británie | Volkswagen | Země EU | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | ING | Benzín | Andrej Babiš | Cenové rozpětí | CEPS | Daniel Beneš | Ex-dividend | Ministerstvo financí | Petr Kellner | ROCE | Tovární objednávky | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Komise | Kontrakt | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | Know-how | Genesis | Poradenská společnost | Burze | Investment | Capital Economics | Markit | Unicredit | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | CME Group | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | Sentix | David Marek | Macquarie | PwC | Agentura AP | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Polská centrální banka | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Podnikatel | Živnostník | Podnikání | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | BlackRock | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Referendum | Ekonomická aktivita | Forbes | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | České firmy | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | IHS | Realitní trh | Daňové příjmy | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Britský ministr financí | Fitch Ratings | Ekonomická rizika | Uvolňování měnové politiky | Alibaba | Propad | Guvernér | Agentura Fitch | CzechInvest | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Erste | Unipetrol | Světové finanční krize | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Bankéř | Poplatky | BDO | Chevron | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Ministři financí EU | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Česká vláda | Měnové krize | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Americké investiční banky | Příjmy | Vydávání dluhopisů | ČTK | Země G7 | Internetové firmy | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | IHS Markit | Aleš Sosnovský | ex | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Daňové změny | Inflace ve světě | BlueBay Asset Management | BHS | Aleš Michl | BlueBay | Capitalinked | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Lithium | Investiční skupiny | Obchodování na trzích | Zonky | Analytik Raiffeisenbank | Capitalinked.com | Podniky | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Prognóza ČNB | Forint | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | Finanční skupina | Cena plynu | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Jiné měny | Zvyšování úroků | Zvýšení úrokové sazby | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Americké podniky | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Česká firma | Český miliardář | Cíl ČNB | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Zájem o dluhopisy | Sazby ČNB | Inven Capital | Velké riziko | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Ekonomický poradce | Státní fond | Zájem investorů | Uber Technologies | Statistický úřad | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Růst cen ropy | Ceny pohonných hmot | Pokles kurzu | Odhad růstu ekonomiky | Investice firem | Americké společnosti | Svět investování | Digitální daň | Capital Partners | Pokles cen | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Tomáš Pfeiler | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Růst mezd | PPF | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Thomas Cook | Snížení daní | Oslabení české koruny | Český index nákupních manažerů | Makroekonomický výhled | Čeští ekonomové | Očekávaný růst | Bilance zahraničního obchodu | Loterie | Očekávané Earnings | CzechTrade | Trinity Bank | Hospodářské krize | Digitalizace | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | Majoritní akcionář | Čerpání evropských peněz | Mediální společnosti | Investiční skupina | Německá vláda | Výdaje státního rozpočtu | Trinity | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Klíčová rizika | František Táborský | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Skupina ČEZ | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Předseda představenstva | Firma | Zasedání ČNB | Záznam ČNB | Pokles průmyslové produkce | Výše úrokových sazeb | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Ivan Pilný | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | Generální ředitel | GM | Česká měna dnes | Lagardeová | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Blahobyt | Domácí měny | Vicepremiér | Walt Disney | Macquarie Asset Management | 5G | Dlužníci | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Ekonomka | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Hospodaření státu | E-shopy | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Michal Šnobr | Společnost ČEZ | PLN | Propouštění | General Motors | Rozvoj | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Inflace v listopadu | Problémy | NAFTA | Členové rady ČNB | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | Plyn | Nálada | Koruna zpevnila | Prohlášení | PKN Orlen | Časopis Forbes | Události roku | Eurovia CS | Sev.en Energy | Czech Media Invest | Pilsen Steel | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | RegioJet | Madeta | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Tendr | Martin Ulčák | Witkowitz | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Smartwings | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Kupní síla | Skupina AXA | AXA | Paolo Gentiloni | Italský premiér | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | Disney | Rozpočtové politiky | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | SPD | Yandex | Miliardy korun | Kraft Heinz | Výnosy státních dluhopisů | Organizace Conference Board | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Hospodaření | Objem objednávek | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Francouzský parlament | Washington | Micron Technology | O2 | Miliardy eur | Znehodnocení koruny | Ministr zahraničí | Ifo | Experti | Zemědělství | Mzdová dynamika | Nový rekord | Ministerstvo práce | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Bloky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | iRobot | IRBT | Americké ministerstvo | Velké firmy | Ceny energií | Ptačí chřipka | Robert Lighthizer | Obchodní zmocněnec | Prognózy ČNB | Komunikace | HN | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Trhy | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Rating České republiky | Většinový podíl | Viceguvernéři | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Důchody | Odhad letošního růstu | Operátor O2 | Firmy v ČR | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Raiffeisenbank Vít Hradil | Jumpshot | DISH | Vysoká inflace | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Tomáš Nidetzký | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Slevy na dani | Správce daně | Daň z příjmu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Tenza | Student Agency | Americká společnost | 4fin | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Poptávky po ropě | Růst sazeb | Marek Mora | Státní dluh ČR | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Dopad koronaviru | Dopady epidemie koronaviru | Index nákupních manažerů ve výrobě | Cestovní kanceláře | Průměrná mzda | Stabilita | Jižní Korea | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Nižší sazby | Vyhlášení nouzového stavu | Martin Gürtler | Mzda | Vzestup inflace | Mzdový růst | Vládní opatření | Společnost IHS Markit | Překoupenost | Změna sazeb | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Prudký pokles | Aerolinky | Nouzový stav | Olaf Scholz | Tencent | Další vývoj | Restriktivní opatření | Oldřich Dědek | Brusel | Pokles HDP | Kabinet | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | Vyšší úrok | Míra nejistoty | Antivirové firmy | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Stimul | Burzy cenných papírů | Odhad inflace | Měnové zasedání | Viceprezident | Nemoc COVID-19 | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Úvěrový program | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Markéta Fišerová | ČNB Markéta Fišerová | Mluvčí ČNB | Ekologické organizace | Další pokles | Národní rozvojový fond | Valné hromady | Německý ministr financí | Koronavirová krize | MPO | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Pravidla EU | Ministryně práce | OSVČ | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Fiskální balík | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Světové hospodářské krize | Babišova vláda | Enormní zájem | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Prostor pro pokles | Politická rozhodnutí | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | České vlády | Odklad hypoték | Propad HDP | Křetínský | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Bulharsko | Reálné mzdy | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Equa Bank | MALL | MALL.cz | Ekonomiky | Ekonomický propad | VW | Slovensko | Schodek | KoroNERV-20 | Daniel Münich | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Závislost | Práce | Rozvojová banka | Koronakrize | Údaje | DPH | Mexiko | Úročení vkladů | Sentix indikátor | Obchodovat s cennými papíry | Prodávat státní dluhopisy | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Opatření proti šíření koronaviru | Radovan Vítek | Karel Komárek | Marek Dospiva | Možnosti obchodování | Pohonné hmoty v ČR | Ministři | Ekonomické oživení | Chřipka | Znárodnění | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Celková inflace | WMT | Česká ekonomika letos | Finanční představitelé | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Peníze z vrtulníku | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | EP | Statistiky | Růst daní | Nejvyšší deficit | Schodek 300 miliard | Plošné testování | Průměrný výnos | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | ODS Zbyněk Stanjura | Premiér Andrej Babiš | Předseda poslaneckého klubu | Předseda poslaneckého klubu ODS | Vyjádření ekonomů | Události, komentáře | Posílení | Omezení pohybu | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Lucembursko | Spotřebitelský sentiment | Zrušení daně z nabytí | Cestování | 3M | Daň z nabytí | 737 MAX | Liberty Ostrava | Zasedání Evropské centrální banky | Energetická společnost | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Sazka Group | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | Dubnový PMI | PMI z výroby | Řecký dluh | Letečtí dopravci | Dopravci | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Soudní dvůr Evropské unie | Růst zadlužení | Zadlužení | Bezpečnost | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | NKE | Merck | RBI | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Expedia | Royal Caribbean | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | Zboží z Číny | Moderna | Svaz dovozců automobilů | Advance Auto Parts | Manažeři | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Velký růst | Lesy ČR | Kupci | Biotechnologická společnost | Fischer | Spoluzakladatel | Vládní pomoc | Inflace v Turecku | OKD | JDE | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | Genesis Capital | Londýnské burzy | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Francouzský ministr | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Rozhodnutí soudu | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Agrofert | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Covid | Druhá vlna pandemie | Vyšší daně | Představenstvo | Restrukturalizace | Druhá vlna | Firma ČEZ | Nízké sazby | Cla na zboží | Práce z domova | Živnostníci | Paušální daň | Vrcholoví manažeři | Skupina Smartwings | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Dopad pandemie | E.ON | Johnson & Johnson | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Společnost Amazon | Zotavení ekonomik | Komisař pro hospodářství | Evropský komisař pro hospodářství | Životní úroveň | Insolvence | COVID III | Propad ekonomiky | Důvěra | Odhad vývoje ekonomiky | Erdogan | Turecký prezident | VHM | Pandemická situace | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Snížení DPH | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Hospodaření vlády | Výpadek příjmů | SPAC | Seznam Zprávy | Klimatické změny | Zdanění | Konec daně z nabytí nemovitostí | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Prodeje rodinných domů | Prodeje rodinných domů v USA | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Micron | Klimatický plán | Ministr životního prostředí | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Marathon | CZG - Česká zbrojovka Group | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Česká republika | Nejvýraznější růst | Průmyslová výroba v ČR | Antimonopolní úřad | Měnový fond | Allegro | Společnost Allegro | Výrobce letecké techniky | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Protiepidemická opatření | SolarEdge Technologies | SEDG | GS | Moneta | Veřejné finance ČR | CVX | MMM | JNJ | Bankovní úvěry | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | MCD | Německé obchody | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Letecká doprava | Nabízené dluhopisy | Česká televize | Stock Spirits | Daňový balíček | Dluhopis Republiky | Siemens | Investice státu | BIDU | Očkování | Antigenní testování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EC Investments | MGM | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Inflace v Polsku | Emise dluhopisů | Růst ceny | SOLEK | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | Paušální daně | Zhoršení ratingu | Shopify | Evropské centrální banky | Acacia Communications | MRK | MJ | WU | Oživování světové ekonomiky | Situace na trhu | PEP | Polská společnost | Očkování proti covidu | Express | Golem Finance | Vypuknutí pandemie | Tencent Holding | Colt | Nastavení sazeb | Tyson Foods | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | AIG | SPWR | Porušení zákona | Air | Posílení české měny | Rohlik Group | PPF Telecom | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | ČSA | Výrazný růst | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Ladislav Bartoníček | GRMN | EDF | Special Purpose Acquisition Company | GE Renewable Energy | Zátěžové testy | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Prognostici | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Akcie v roce 2021 | Objednávky | Cena emisních povolenek | Nárůst objemů | Kellogg | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Goldman Sachs Group | Plán obnovy | Turów | Renata Kellnerová | API | Oslabení | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Růst úroků | Nadnárodní společnosti | Zdanění nadnárodních společností | Přehřívání ekonomiky | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Cíle | Prodeje dluhopisů | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Primark | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Wal-Mart Stores | McDonald's | Akcionáři Monety | Nové prognózy | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Den daňové svobody | Výplata dividendy ČEZ za jednotlivé roky | Dividendy ČEZ za jednotlivé roky | Dividendy ČEZ | Výplata dividendy ČEZ | Výplata dividendy | Akcionáři ČEZ | Čistý zisk ČEZ | Zisk ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Představenstvo ČEZ | Cenové stability | Technologie | Jednání kartelu OPEC | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Výroční zprávy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | NortonLifeLock | AI | Arlington Asset Investment | KO | Coca-Cola Company | Divize | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | CAR | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Dřevo | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Albemarle Corp | Albemarle | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Aktuální prognózy | Pioneer Natural Resources | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Růst úrokových sazeb ČNB | Německý výrobce | Byty | Home Depot | Vyšší úroky | Zájem Čechů | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Dominion Energy | Agilent | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Prazdroj | ANO | Uhlí | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | Program odkupu aktiv | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Vyšší hodnoty | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Tim Ash | MGM Resorts | Jaroslav Haščák | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Telecom | Reorganizační plán | Úročení | Ministryně financí Schillerová | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Dosažení dohody | Úrok na dluhu vlády | Češi | Bohemia Energy | Finanční představitelé G20 | Představitelé G20 | Kolibřík Energie | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Fialova vláda | Libor Ostatek | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Společnost | Reálné úrokové sazby | Jason Tuvey | Celkový majetek státu | Majetek státu | TIM | Pozemky | Společnost innogy | Innogy | | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Varianty covidu | Postavení na trhu | SOTIO | Rozšíření | Rostoucí inflace | Evernym | Obavy z omikronu | Letadlo | Úpis nových akcií | Sekyra Group | Základní sazba | Zvýšení slevy na poplatníka | Těžební společnost | Společnost Smartwings
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

Ministr hospodářství
Ministr obchodu
Ministr obchodu Wilbur Ross
Ministr práce
Ministr práce a sociálních věcí
Ministr pro energetiku
Ministr pro státní rozpočet
Ministr spravedlnosti
Ministr vnitra
Ministryně financí

Následující klíčová slova

Ministryně financí Schillerová
Ministryně hospodářství
Ministryně práce
Ministryně práce a sociálních věcí
Ministryně pro energetiku
Ministryně spravedlnosti
Ministr zahraničí
Ministr zdravotnictví
Ministr životního prostředí
Ministři
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading Hartman
Potvrďte prosím... Zavřít