Čtvrtek 13. června 2024 02:58
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader

Institut Ifo

C:\fakepath\trader-21052024-38-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.05.2024 1) Stát rozhodne o svém postoji k dividendě energetické skupiny ČEZ nejpozději deset dnů před konáním červnové valné hromady společnosti. Zatím návrh vedení ČEZ na dividendu ve výši 80 procent z loňského zisku, který odpovídá 52 korunám na akcii, nebude ministerstvo financí (MF) komentovat. Důvodem je to, že výše dividendy ČEZ má vliv na kurz akcií ČEZ na burze. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva Filip Běhal. O konečné výši dividendy ČEZ rozhodne valná hromada podniku, která se uskuteční 24. června.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Ifo: Konkurenceschopnost německého průmyslu klesá

21.05.2024 Konkurenceschopnost německého průmyslu v rámci Evropské unie i na globálním trhu se už delší dobu zhoršuje. Ve své zprávě na to dnes upozornil mnichovský ekonomický institut Ifo, který se odvolává na výsledky svých průzkumů.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v dubnu výrazně zlepšila

24.04.2024 Podnikatelská nálada v Německu se v dubnu výrazně zlepšila, firmy optimističtěji hodnotí současnou situaci i budoucí vývoj. Dnes to ve své zprávě uvedl mnichovský hospodářský institut Ifo. Index, který Ifo každý měsíc sestavuje, se tento měsíc dostal na 89,4 bodu z únorových 87,9 bodu.
C:\fakepath\trader-18042024-36-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.04.2024 1) Akciové indexy ukazují podle analýzy společnosti XTB největší strach za posledních šest měsíců. Index strachu VIX, který měří rozkolísanost na americkém akciovém indexu S&P 500, hlásí největší nervozitu od října 2023. Od začátku roku vzrostl o 36 procent na 18 bodů.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Ifo: Německé firmy plánují snižování investic

18.04.2024 Německé podniky hodlají v letošním roce snižovat investice. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo. Index investičních očekávání v březnu podle průzkumu klesl na minus 0,1 bodu z listopadových 1,2 bodu. Pokud se index nachází v záporném pásmu, signalizuje, že počet podniků plánujících snižování investic převažuje nad počtem firem plánujících jejich zvyšování.
C:\fakepath\trader-15042024-43-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.04.2024 1) Ceny ropy se dnes snižují poté, co víkendový útok Íránu na Izrael způsobil pouze omezené škody. Severomořská ropa Brent dopoledne vykazovala pokles o zhruba 0,6 procenta, sestoupila tak pod 90 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela zhruba 0,7 procenta a nacházela se blízko 85 dolarů za barel.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Ifo: Německé průmyslové firmy mají menší potíže se zásobováním

15.04.2024 Problémy německých průmyslových podniků se zásobováním v březnu polevily a dostaly se téměř na úroveň z doby před příchodem koronavirové krize. Na potíže s nedostatkem surovin a polotovarů si v březnu stěžovalo pouze 10,2 procenta dotazovaných firem, zatímco v únoru to bylo 14,6 procenta. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika chřadne, shodují se přední ekonomické instituty

27.03.2024 Německo v letošním roce vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) jen o 0,1 procenta. Ve společné analýze to dnes uvádí pět předních německých hospodářských institutů, které ještě loni na podzim předpovídaly na letošek růst ekonomiky o 1,3 procenta. Instituty označily německé hospodářství za chřadnoucí a dodávají, že rozvoj komplikují jak růstové, tak i strukturální problémy.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se výrazně zlepšila

22.03.2024 Podnikatelská nálada v Německu se v březnu citelně zlepšila. Firmy lépe hodnotí současnou situaci a také budoucí očekávání jsou méně pesimistická, ačkoli k optimismu mají ještě daleko. Dnes to ve své zprávě uvedl mnichovský hospodářský institut Ifo. Index, který Ifo každý měsíc sestavuje, se tento měsíc dostal na 87,8 bodu z únorových 85,7 bodu.
img

BREAKING: EUR roste po překonání indexu IFO

22.03.2024 Německý institut Ifo dnes v 10:00 zveřejnil nový soubor indexů nálady za březen. Očekává se, že zpráva vykáže mírné zlepšení celkového indexu podnikatelského klimatu, a to díky zlepšení dílčího indexu očekávání. Dílčí index současných podmínek měl zůstat víceméně na stejné úrovni jako v únoru.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Důvěra investorů v německou ekonomiku se zvýšila

19.03.2024 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v březnu zlepšila výrazně více, než se čekalo. Hodnocení současných podmínek ale zůstalo téměř beze změny. Ve své zprávě to dnes uvedl institut ZEW, jehož index důvěry stoupl na 31,7 bodu z únorových 19,9 bodu. Optimismus oslovených účastníků ankety podle institutu plyne z očekávání, že Evropská centrální banka (ECB) začne snižovat úrokové sazby a ze zlepšování stavu čínské ekonomiky.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

DIW: Německý HDP se nezotavuje příliš rychle

07.03.2024 Německá ekonomika se nezotavuje tak rychle, jak se očekávalo, uvedl dnes německý výzkumný institut DIW. Očekává proto, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa v prvním čtvrtletí klesne o 0,1 procenta, zatímco v posledních třech měsících loňského roku zaznamenala největší evropská ekonomika pokles o 0,3 procenta. To znamená, že pokud se prognóza naplní, ocitne se Německo v recesi. Země je největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\trader-06032024-52-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.03.2024 1) Bývalý americký prezident Donald Trump míří za jasným vítězstvím v souboji o republikánskou nominaci do listopadových prezidentských voleb. Během takzvaného superúterý, v němž republikáni rozhodují o svém kandidátovi v celkem 15 státech, dosud podle výsledkových projekcí vyhrál ve 12 státech včetně Kalifornie, Texasu či Severní Karolíny. Trumpova poslední významná soupeřka v tomto klání Nikki Haleyová zaznamenala ojedinělé vítězství ve Vermontu. Americký prezident Joe Biden zvítězil ve všech 15 státech, kde se při superúterý odehrál demokratický souboj o prezidentskou nominaci. Porážku utrpěl na Americké Samoi.
C:\fakepath\Nemecko-ekonomika.jpg

Institut Ifo zhoršil výhled německé ekonomiky

06.03.2024 Německo v letošním roce vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) jen o 0,2 procenta. V dnes zveřejněné prognóze to uvedl německý hospodářský institut Ifo, který ještě na konci ledna vycházel z růstu o 0,7 procenta. Hlavní prognostik institutu Ifo Timo Wollmershäuser zhoršení výhledu zdůvodnil tím, že výkon německé ekonomiky tlumí vysoké úrokové sazby, inflace a slabá světová ekonomika. Na příští rok naopak Ifo očekává růst o 1,5 procenta, což je o 0,2 procentního bodu více než předpoklad v lednové prognóze.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se mírně zlepšila

23.02.2024 Podnikatelská nálada v Německu se v únoru po propadech v předchozích dvou měsících podle očekávání mírně zlepšila. Firmy hledí do budoucnosti s menším pesimismem, současnost ale hodnotí beze změn. Ve své zprávě to dnes uvedl mnichovský hospodářský institut Ifo. Index, který Ifo každý měsíc sestavuje, se tento měsíc dostal na 85,5 bodu z lednových 85,2 bodu. Kladné a záporné odpovědi oslovených podnikatelů jsou nyní téměř vyrovnané.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Německá ekonomika letos vykáže slabý růst

21.02.2024 Německá ekonomika letos podle aktualizovaného odhadu vlády vykáže růst jen o 0,2 procenta. Na tiskové konferenci v Berlíně to dnes oznámil spolkový ministr hospodářství Robert Habeck. Za důvody zhoršení výhledu označil hospodářské dopady války na Ukrajině a také pokles světového obchodu, na kterém německá ekonomika závisí. Ještě loni v říjnu vláda čekala na letošek růst o 1,3 procenta. Výraznější oživení německé ekonomiky nastane podle Habecka až v příštím roce, kdy by se hrubý domácí produkt (HDP) mohl zvýšit o jedno procento a kdy míra inflace podle odhadu klesne na dvě procenta.
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

ZEW: Důvěra investorů v Německou ekonomiku se zlepšila

13.02.2024 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v únoru dál zlepšila, výsledky překonaly očekávání. Výrazně se však zhoršilo hodnocení současné hospodářské situace, které je na nejnižší úrovni od června 2020. Ve své zprávě to dnes uvedl institut ZEW, jehož index důvěry se zvýšil na 19,9 bodu z lednových 15,2 bodu.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Bloomberg: Dny Německa jakožto průmyslové supervelmoci se možná chýlí ke konci

12.02.2024 Produkce německého zpracovatelského průmyslu vykazuje od roku 2017 sestupnou tendenci, která kvůli klesající konkurenceschopnosti nabírá na tempu. Dny Německa jakožto průmyslové supervelmoci se tak možná chýlí ke konci, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německý průmysl v prosinci nečekaně zaznamenal silný růst zakázek

06.02.2024 Objem nových zakázek německého průmyslu se v prosinci zvýšil o 8,9 procenta, zaznamenal tak nejprudší meziměsíční nárůst za více než tři roky. Ve své zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali, že objem nových zakázek v prosinci zůstane na listopadové úrovni.
C:\fakepath\Německo-euro.jpg

Míra inflace v Německu v lednu výrazně zpomalila, dostala se na 2,9 procenta

31.01.2024 Míra inflace v Německu v lednu výrazně zpomalila, z prosincové hodnoty 3,7 procenta se dostala na 2,9 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Podle metodiky výpočtu Evropské unie se inflace v Německu snížila na 3,1 procenta z prosincového tempa 3,8 procenta.
C:\fakepath\Nemecko-ekonomika.jpg

Německá ekonomika v loňském čtvrtém čtvrtletí vykázala pokles o 0,3 procenta

30.01.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku snížil proti předchozím třem měsícům o 0,3 procenta. Dnes to na základně cenově a kalendářně očištěných dat oznámil Spolkový statistický úřad. Propad výkonu ekonomiky je v souladu s očekáváním analytiků, které oslovila agentura Reuters. Statistici rovněž uvedli, že meziroční pokles HDP v loňském posledním kvartálu činil podle cenově a kalendářně přepočtených údajů 0,2 procenta.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Oživení německé ekonomiky se podle centrální banky oddaluje

26.01.2024 Německá ekonomika si na zotavení pravděpodobně počká déle, než se předpokládalo. V letošním prvním čtvrtletí bude hrubý domácí produkt (HDP) Německa v nejlepším případě stagnovat. Uvedla to dnes německá centrální banka v pravidelné měsíčně zprávě o stavu domácí ekonomiky.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v lednu podle institutu Ifo ještě víc zhoršila

25.01.2024 Podnikatelská nálada v Německu se v lednu po prosincovém propadu ještě více zhoršila. Hodnota indexu, který sestavuje ekonomický institut Ifo, klesla ze zpřesněné prosincové úrovně 86,3 bodu na lednových 85,2 bodu. Firmy kvůli ekonomickému propadu hodnotí hůře nejen svou současnou situaci, ale s pesimismem vyhlížejí i nadcházející měsíce.
C:\fakepath\trader-24012024-46-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy dnes kvůli zásobám v USA a stimulacím v Číně rostou

24.01.2024 Ceny ropy dnes rostou. Vliv na vývoj cen mají zprávy o zásobách ve Spojených státech, stimulačních opatřeních v Číně a geopolitickém napětí.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Institut Ifo zhoršil odhad letošního růstu německé ekonomiky na 0,7 procenta

24.01.2024 Německý hospodářský institut Ifo dnes znovu snížil výhled růstu německé ekonomiky. Nyní odhaduje, že největší evropská ekonomika vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) o 0,7 procenta, zatímco ještě v prosinci očekával růst o 0,9 procenta a v září o 1,4 procenta. Hlavní prognostik institutu Ifo Timo Wollmershäuser to zdůvodnil spolkovým rozpočtem, který podle něj znamená větší zátěž pro podniky a domácnosti a také nižší státní výdaje.
C:\fakepath\Global3.png

Průzkum: Růst světové ekonomiky letos dosáhne 2,6 procenta, příští rok zrychlí

23.01.2024 Celosvětový hrubý domácí produkt (HDP) by se měl podle ekonomů v letošním roce zvýšit o 2,6 procenta. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský hospodářský institut Ifo. V příštím roce ekonomové podle průzkumu počítají se zrychlením tempa růstu globální ekonomiky na 2,9 procenta.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika se loni pod tlakem globálních krizí propadla o 0,3 procenta

15.01.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce následkem dopadů globálních krizí propadl o 0,3 procenta. Dnes to na tiskové konferenci v Berlíně na základě prvního odhadu oznámila šéfka Spolkového statistického úřadu Ruth Brandová. Na loňský rok vláda počítala s hospodářským poklesem o 0,4 procenta, na letošek už ale počítá s růstem. Ten zatím odhaduje na 1,3 procenta. Hospodářský propad za loňský rok je v souladu s očekáváním analytiků.
C:\fakepath\investice-2024-07012024.jpg

To nejdůležitější v roce 2024 – na co se připravit

08.01.2024 V tomto článku se společně podíváme na výběr hlavních dosud známých ekonomických očekávaných událostí ve světě v roce 2024, abyste si je mohli vyznačit ve svém investičním kalendáři.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Inflace v Německu v prosinci zrychlila, za celý rok činila šest procent

04.01.2024 Míra inflace v Německu v prosinci podle metodiky Evropské unie zrychlila na 3,8 procenta z listopadového tempa 2,3 procenta. Za celý loňský rok pak meziroční tempo růstu spotřebitelských cen činilo šest procent. V předběžné zprávě to dnes oznámil Spolkový statistický úřad. Meziroční růst cen za prosinec je zhruba v souladu s odhady analytiků. Německá vláda očekávala, že inflace za loňský rok dosáhne 6,1 procenta, na letošní rok počítá se zpomalením na 2,6 procenta.
C:\fakepath\trader-18122023-35-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.12.2023 1) Akcie čínské firmy na umělou inteligenci SenseTime klesají v Hongkongu o 18,3 procenta po smrti jejího spoluzakladatele.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci podle Ifo zhoršila, panuje skepse

18.12.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci po říjnovém a listopadovém zlepšení znovu zhoršila. Hodnota indexu, který sestavuje ekonomický institut Ifo, poklesla z revidované listopadové úrovně 87,2 bodu na prosincových 86,4 bodu. Podle Ifo jsou důvody slabý hospodářský výkon a skeptická očekávání z nadcházejících měsíců.
img

BREAKING: EUR klesá po chybějícím indexu IFO

18.12.2023 Německý institut IFO dnes v 10:00 zveřejnil sadu podnikových indexů za prosinec. Očekává se, že údaje vykáží mírné zlepšení celkového indexu podnikatelského klimatu, a to díky zlepšení subindexu očekávání. Skutečná zpráva se však ukázala být mnohem horší, než se očekávalo. Subindex očekávání nečekaně poklesl, zatímco index současných podmínek se snížil více, než se očekávalo. To vedlo k poklesu celkového indexu z 87,3 na 86,4 (oček. 87,7).
C:\fakepath\Německo3.jpg

Institut Ifo: Německé hospodářství v příštím roce poroste výrazně pomaleji

14.12.2023 Německá ekonomika poroste v nadcházejícím roce výrazně pomaleji, než se očekávalo. Hospodářský institut Ifo v dnes zveřejněném výhledu počítá s meziročním zvýšením hrubého domácího produktu (HDP) o 0,9 procenta, ještě v září přitom vycházel z růstu o 1,4 procenta. Hlavní prognostik institutu Ifo Timo Wollmershäuser to zdůvodnil přetrvávající nejistotou a problémy v posledním čtvrtletí letošního roku. Německá vláda počítá na příští rok s růstem HDP o 1,3 procenta.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

Inflace v Německu v listopadu klesla na 2,3 procenta, je nejníže od června 2021

08.12.2023 Míra inflace v Německu v listopadu podle metodiky Evropské unie výrazně klesla, dostala se meziročně na 2,3 procenta z říjnových tří procent. V konečné zprávě to dnes uvedl Spolkový statistický úřad, podle kterého je to nejnižší hodnota od června 2021. Harmonizovaná inflace v Německu, které je největší ekonomikou používající euro, se tak nachází nedaleko dvouprocentního cíle Evropské centrální banky (ECB). Podle domácí metodiky výpočtu se míra inflace v Německu v listopadu snížila na 3,2 procenta z říjnových 3,8 procenta.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-26112023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (27.11.2023)

27.11.2023 V minulém týdnu jsme se nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře, protože nedošlo k průrazu žádné vstupní S/R zóny. Týden tak byl na EUR/USD bez obchodu.
C:\fakepath\trader-24112023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.11.2023 1) Míra inflace v Japonsku se v říjnu zvýšila na 3,3 procenta ze zářijových tří procent. Oznámil to dnes statistický odbor japonské vlády. V růstu pokračují i jádrové ceny, k čemuž přispívají zejména služby - růst cen v této kategorii byl nejrychlejší zhruba za 30 let. Jádrová inflace tak proti září meziročně vzrostla o desetinu bodu na 2,9 procenta.
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se podle institutu Ifo v listopadu zlepšila

24.11.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu proti říjnu mírně zlepšila. Hodnota indexu, který sestavuje ekonomický institut Ifo, vzrostla na 87,3 bodu z říjnové hodnoty 86,9 bodu. Institut uvedl, že podniky vidí svou současnou situaci o něco lépe a že také slábne pesimismus ohledně vývoje v nadcházejících měsících.
C:\fakepath\trader-13112023-40-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.11.2023 1) Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes mírně zlepšila odhad letošního růstu celosvětové poptávky po ropě. Ve své měsíční zprávě rovněž uvedla, že trh s ropou zůstává relativně silný a že za nynějším poklesem cen ropy stojí spekulanti.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Zásobovací potíže v německém průmyslu klesly téměř na předkrizovou úroveň

13.11.2023 Problémy německých průmyslových podniků se zásobováním výrazně polevily a dostaly se téměř na předkrizovou úroveň. Na potíže s nedostatkem surovin a polotovarů si v říjnu stěžovalo pouze 18,2 procenta dotazovaných firem, zatímco v září to bylo 24 procent. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-30102023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (30.10.2023)

30.10.2023 Minulý týden byl velmi úspěšný a na měnovém páru EUR/USD jsme zaznamenali ziskové obchody, na které jsem s předstihem upozornil v mém posledním týdenním komentáři. Vše začalo průrazem horní vstupní S/R zóny (vše najdete níže na grafech), čímž došlo k aktivaci buy (long) obchodu, který skončil v zisku a byl ukončen na Profit-Targetu. Později došlo k aktivaci druhého nákupního (buy) obchodu, který se dostal ke svému prvnímu cíli, kde byl ukončen v zisku na Profit-Targetu 1 (PT1). Ke druhému PT2 nedošlo. I přesto se jednalo k ziskový obchod a ziskový obchodní týden. Pokud jste mých obchodů využili ke svému prospěchu, tak gratuluji k zisku!
img

Ranní okénko - Další hike od ECB nečekáme

26.10.2023 Dnes nás čeká nejdůležitější událost tohoto týdne, a to měnově-politické zasedání ECB. Trh se shoduje na tom, že centrální bankéři ponechají sazby na stávající úrovni, přestože někteří jestřábí členové bankovní rady se přiklánějí k možnosti ještě jednoho hiku. Většina bankovní rady ale tíhne ke stabilitě, protože dle jejich názoru inflace dosáhla svého vrcholu a nyní znatelně klesá, což potvrzuje i její zářijový výsledek, kdy v meziročním vyjádření poklesla z 5,2 % v srpnu na 4,3 % a jádrová inflace z 5,3 % na 4,5 %. Kombinace příchozích dat a komentářů členů bankovní rady ECB nás utvrzuje v přesvědčení, že další hike nepřijde.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu podle institutu Ifo zlepšila

25.10.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu proti září mírně zlepšila. Hodnota indexu, který sestavuje ekonomický institut Ifo, vzrostla na 86,9 bodu ze zářijových 85,8 bodu. Institut uvedl, že pesimismus podnikatelů slábne a že na obzoru vidí záblesk zlepšení hospodářské situace.
img

BREAKING: Sentiment Ifo v Německu vyšší, než se očekávalo

25.10.2023 Německý institut Ifo dnes v 10:00 zveřejnil novou sadu svých indexů. Hlavní index podnikatelského klimatu dopadl lépe, než se očekávalo, stejně jako ostatní dílčí indexy zprávy.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá vláda v letošním roce očekává propad HDP o 0,4 procenta

11.10.2023 Německá vláda už pro letošní rok nepočítá s hospodářským růstem, nově naopak čeká propad hrubého domácího produktu o 0,4 procenta. Dnes to na tiskové konferenci prohlásil ministr hospodářství Robert Habeck, který za důvody zhoršených očekávání označil následky ruské invaze na Ukrajinu. Podle nově zveřejněného výhledu se Německo vrátí k růstu v nadcházejícím roce, kdy by se HDP měl zvýšit o 1,3 procenta. Inflace letos dosáhne 6,1 procenta, v roce 2024 ale tempo růstu spotřebitelských cen zpomalí na 2,6 procenta, dodal Habeck.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Německé instituty očekávají letos pokles německé ekonomiky o 0,6 procenta

28.09.2023 Pět předních německých hospodářských institutů předpovídá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos klesne o 0,6 procenta. Na vině jsou podle nich vysoké úroky a nižší spotřeba stlačovaná inflací. Na jaře instituty ještě očekávaly, že největší evropská ekonomika letos vykáže růst, který tehdy odhadovaly na 0,3 procenta.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu je špatná, mírně se zlepšila očekávání

25.09.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v září opět zhoršila, tempo poklesu se ale proti předešlým čtyřem měsícům výrazně zpomalilo. Hodnota indexu, který sestavuje ekonomický institut Ifo, klesla na 85,7 bodu ze zpřesněné srpnové hodnoty 85,8 bodu. Pozitivní je podle dnešní zprávy Ifo to, že podniky v září mírně zlepšily svá očekávání, byť ta zůstávají velmi pesimistická.
img

BREAKING: Ifo sentiment in Germany higher than expected

25.09.2023 Německý institut Ifo dnes v 10:00 zveřejnil novou sadu svých indexů. Hlavní index podnikatelského klimatu dosáhl v září stejné úrovně jako v minulém roce, tedy 85,7 bodu, což je více než očekávaných 85,2 bodu.
C:\fakepath\trader-07092023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.09.2023 1) Devizové rezervy České národní banky (ČNB) v srpnu meziročně klesly o 11,1 miliardy eur na 130,3 miliardy eur. Ve srovnání s červencem se zvýšily zhruba o 340 milionů eur. V korunovém vyjádření rezervy meziročně klesly a meziměsíčně stouply a v dolarech v porovnání s loňským srpnem byly mírně vyšší, naopak oproti červenci se snížily. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes ČNB zveřejnila na svých internetových stránkách.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika podle institutu Ifo slábne, zotavení bude pomalejší

07.09.2023 Ochlazování německé ekonomiky pokračuje, po očekávaném letošním propadu o 0,4 procenta se meziročně hrubý domácí produkt (HDP) v nadcházejícím roce zvýší o 1,4 procenta a v roce 2025 o 1,2 procenta. V dnes zveřejněném výhledu to oznámil hospodářský institut Ifo, který ještě v červnu očekával na rok 2024 růst HDP 0,1 procentního bodu vyšší. Hlavní prognostik Ifo Timo Wollmershäuser k tomu na tiskové konferenci řekl, že hospodářský útlum je vidět takřka ve všech odvětvích. Za dobrou zprávu naopak označil zpomalování vysoké inflace, která se v roce 2025 dostane pod dvě procenta.
C:\fakepath\trader-28082023-35-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.08.2023 1) Akcie čínského developera China Evergrande Group, který se potýká s problémy, se dnes na burze v Hongkongu propadly až o 87 procent. Hongkongská burza obchodování s akciemi silně zadlužené realitní společnosti pozastavila loni v březnu a nyní obnovila. Evergrande je nejzadluženější developer na světě a nachází se v centru krize čínského realitního sektoru. Společnost uvedla, že "adekvátně" splnila všechny pokyny hongkongské burzy.
C:\fakepath\trader-28082023-22-zm.jpg

Ifo: Nálada v sektoru německého vývozu se v srpnu dále zhoršila

28.08.2023 Nálada v sektoru německého vývozu se v srpnu dále zhoršila. V oslabeném chemickém odvětví se projevily známky zlepšení. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský výzkumný institut Ifo. Index hodnotící očekávání exportérů se v srpnu snížil na minus 6,3 bodu z červencové hodnoty minus šest bodů.
img

BREAKING: EUR klesá po poklesu německého indexu Ifo

25.08.2023 Německý institut Ifo dnes v 10:00 zveřejnil novou sadu svých indexů. Hlavní index podnikatelského klimatu se v srpnu snížil z 87,3 na 85,7, což je hlubší pokles, než se očekávalo na úrovni 86,8. Pokles celkového indexu byl způsoben slabšími než očekávanými hodnotami dílčích indexů současných podmínek i očekávání.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Nedostatek kvalifikovaných pracovníků v Německu se prohlubuje

16.08.2023 Nedostatek kvalifikovaných pracovníků v Německu se prohlubuje, a to navzdory nynějšímu hospodářskému útlumu. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v srpnu nečekaně zlepšila

07.08.2023 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v srpnu nečekaně zlepšila. Předtím se tři měsíce po sobě snižovala. Vyplývá to ze zprávy výzkumné společnosti Sentix. Analytici čekali čtvrtý pokles indexu v řadě. Podle Sentixu ale nejsou patrné známky, že obrat ve vývoji bude trvalý.
C:\fakepath\trader-25072023-30-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.07.2023 1) Akcie na burzách v pevninské Číně i v Hongkongu dnes výrazně zpevnily. Investoři nákupem reagovali na zprávy, že vláda v Pekingu se chystá podpořit ekonomiku, jejíž oživení slábne. Na téměř dvoutýdenní maximum vůči dolaru se dostal čínský jüan. Nejvýraznější růst byl patrný v odvětví vyspělých technologií a realit, přestože někteří analytici se k dopadům státní podpory stavějí skepticky.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu v červenci klesla třetí měsíc po sobě

25.07.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v červenci třetí měsíc po sobě zhoršila. Oslovení podnikatelé hůře hodnotí jak aktuální situaci, tak i výhled. Dnes to uvedl mnichovský ekonomický institut Ifo. Cesta k oživení největší evropské ekonomiky, která se snaží vymanit z recese, tak podle analytiků bude ještě dlouhá.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Inflace v Německu se v červnu podle metodiky EU zvýšila na 6,8 procenta

29.06.2023 Míra inflace v Německu se v červnu podle metodiky Evropské unie zvýšila na 6,8 procenta z květnových 6,3 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Podle domácího způsobu výpočtu pak míra inflace vzrostla na 6,4 z 6,1 procenta, což je více, než předpokládali ekonomové v anketě agentury Reuters. Ti v průměru odhadovali, že tempo růstu spotřebitelských cen zrychlí na 6,3 procenta.
C:\fakepath\trader-27062023-29-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.06.2023 1) S akciemi italského výrobce luxusních jachet Ferretti se dnes začalo obchodovat na milánské burze. V rámci vstupu na tuto burzu do firmy nově investovali dva významní evropští investoři, český miliardář Karel Komárek a italský mediální podnikatel Danilo Iervolino. Ti koupili akcie představující celkem deset procent základního kapitálu firmy Ferretti, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Nálada v sektoru německého vývozu je nejhorší od loňského listopadu

27.06.2023 Nálada v sektoru německého vývozu se v červnu výrazně zhoršila a je nejhorší od listopadu 2022. Zjistil to mnichovský ekonomický institut Ifo. Kromě slabé poptávky doma je i méně objednávek ze zahraničí.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v červnu podle Ifo dále výrazně zhoršila

26.06.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v červnu po květnovém propadu ještě více zhoršila. Dnes to uvedl mnichovský ekonomický institut Ifo, podle kterého se německé hospodářství dostává do složité situace.
C:\fakepath\trader-21062023-37-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.06.2023 1) Bankovní rada České národní banky (ČNB) podle očekávání znovu ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Informovala o tom mluvčí ČNB Petra Krmelová. Sazba se naposledy měnila před rokem, kdy ji ČNB zvýšila o 1,25 procentního bodu na současnou úroveň. Bankovní rada dnes také potvrdila závazek, že bude i nadále bránit nadměrným výkyvům kurzu koruny.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Německá ekonomika se letos propadne výrazně více, a to o 0,4 procenta

21.06.2023 Německá ekonomika se letos propadne o 0,4 procenta, v nadcházejícím roce ale vykáže růst o 1,5 procenta. V dnes zveřejněném výhledu to oznámil hospodářský institut Ifo, který ještě na jaře očekával pro letošní rok pokles hrubého domácího produktu (HDP) o 0,1 procenta. Za důvody výrazně horších očekávání označil hlavní prognostik Ifo Timo Wollmershäuser mimo jiné pokles soukromé spotřeby, snižování stavebních investic a obecně pomalejší zotavování německého hospodářství. Pro letošek Ifo předpovídá inflaci podle metodiky Evropské unie na 5,5 procenta.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika se podle centrální banky ve druhém čtvrtletí vrátí k růstu

24.05.2023 Německá ekonomika se ve druhém čtvrtletí vrátí k růstu, jeho tempo však bude pouze mírné. Předpověděla to dnes německá centrální banka ve své měsíční zprávě o hospodářském vývoji. Německý průmysl by měl podle zprávy dál oživovat. Banka nicméně počítá se stagnací spotřeby domácností a s poklesem ve stavebnictví.
C:\fakepath\trader-24052023-29-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.05.2023 1) Bankám a spořitelnám v Česku v roce 2022 stoupl souhrnný čistý zisk v meziročním srovnání o 32,3 miliardy Kč na 102,64 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Aktiva bank činila ke konci roku 8,907 bilionu korun, což je o 384 miliard více než na konci roku. Předběžné výsledky ČNB zveřejnila již počátkem února, podle nich tuzemské banky v roce 2022 vytvořily čistý zisk 104,1 miliardy Kč.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se podle Ifo v květnu výrazně zhoršila

24.05.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v květnu po šesti měsících růstu výrazně zhoršila. Dnes to oznámil mnichovský ekonomický institut Ifo. Ten uvedl, že podniky jsou méně spokojeny se současným stavem a mají rovněž pesimistická očekávání pro nadcházející měsíce.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v květnu nečekaně vrátila k poklesu

08.05.2023 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v květnu znovu vrátila k poklesu. Od začátku roku se přitom s výjimkou března zvyšovala. Vyplývá to ze zprávy výzkumné společnosti Sentix. Analytici očekávali, že se nálada zlepší. Očekávání jarního oživení narušila přetrvávající vysoká inflace a obavy o vývoj energetiky.
C:\fakepath\trader-27042023-39-zm.png

Ifo: Vlna zdražování v Německu je za vrcholem, pokles inflace ale bude pomalý

27.04.2023 Vlna zdražování v Německu již dosáhla svého vrcholu, zvyšování cen v příštích měsících plánuje čím dál méně německých podniků. Inflace se však bude snižovat jen velmi pomalu. Uvedl to dnes mnichovský ekonomický institut Ifo na základě svého průzkumu mezi německými podniky.
C:\fakepath\trader-26042023-31-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.04.2023 1) Regulátor hospodářské soutěže ve Velké Británii zablokoval navrhované převzetí Activision Blizzard společností Microsoft za 69 miliard USD kvůli obavám, že by mohlo dojít k poškození soutěže. Akcie Activisionu reagují v pre-marketu poklesem o 10 procent.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Nálada mezi německými exportéry je nejlepší od začátku války na Ukrajině

26.04.2023 Nálada mezi německými exportéry se v dubnu dostala na nejlepší úroveň od zahájení ruského útoku na Ukrajinu. Výrazně se zlepšila například exportní očekávání v automobilovém průmyslu. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky včera zveřejnil mnichovský výzkumný institut Ifo.
C:\fakepath\trader-24042023-30-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.04.2023 1) Ve světě dál sílí trend odklonu od amerického dolaru, k čemuž podle analytiků přispívají i geopolitická rizika. Dolar ale v obchodních transakcích stále kraluje, i když jeho podíl v devizových rezervách centrálních bank se pozvolna snižuje. K tomu, aby státy při obchodování méně spoléhaly na americkou měnu, vyzývají státy od Brazílie až po jihovýchodní Asii, uvedl dnes web americké televize CNBC.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se lepší, ekonomice ale chybí dynamika

24.04.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v dubnu stejně jako v předchozích pěti měsících zlepšovala. Dnes to oznámil mnichovský institut Ifo, podle kterého se obavy německých podniků sice zmírňují, ekonomice ale stále chybí dynamika.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Německý průmysl v únoru pokračoval ve výrazném růstu

06.04.2023 Průmyslová výroba v Německu se v únoru meziměsíčně zvýšila o dvě procenta. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Růst tak výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali pouze na 0,1 procenta.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ekonomické instituty zlepšily výhled německé ekonomiky, pokles už letos nečekají

05.04.2023 Německo se letos vyhne hospodářské recesi a jeho ekonomika vykáže mírný růst. Ve své zprávě to dnes uvedly přední ekonomické instituty. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle nich letos v Německu zvýší o 0,3 procenta, zatímco dosud počítaly s poklesem. Jeho rozsah v předchozí zprávě zveřejněné loni na podzim odhadovaly na 0,4 procenta. Zvolna pak bude klesat inflace.
C:\fakepath\eurusd-28032023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 28.3.2023

28.03.2023 Americké akcie včera převážně posilovaly díky poklesu obav ohledně bankovního sektoru. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,60 procenta a zakončil obchodování na 32.432,08 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,16 procenta na 3977,53 bodu, zatímco index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 0,47 procenta na 11.768,84 bodu.
C:\fakepath\trader-27032023-43-zm.jpg

Forex: Euro mírně posiluje díky optimističtější náladě na finančních trzích

27.03.2023 Euro dnes mírně posiluje vůči americkému dolaru, těží z optimističtější nálady na finančních trzích. Kolem 18:30 SELČ si jednotná evropská měna připisovala zhruba 0,3 procenta na 1,0790 EUR/USD.
C:\fakepath\trader-27032023-36-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.03.2023 1) Současné problémy některých bank představují první krizi bankovního sektoru v éře twitteru, jsou ale jiné, než byly za globální finanční krize v roce 2008. V době, kdy sociální sítě umožňují bleskově šířit informace včetně spekulací a polopravd, je pro banky o to důležitější dbát na svou pověst a budovat si u klientů důvěru. Vyplývá to z názorů analytiků na serveru finanční televize CNBC.
img

BREAKING: EUR roste po datech IFO

27.03.2023 Německý institut Ifo dnes v 10:00 zveřejnil novou sadu indexů podnikatelského klimatu za březen. Data se ukázala být mnohem lepší, než se očekávalo. Hlavní index se vyšplhal z 91,1 na 93,3, přičemž se očekávalo snížení na 91,0. To bylo taženo solidními tepy jak v současných podmínkách, tak v očekávaných subindexech.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v březnu pátý měsíc za sebou zlepšila

27.03.2023 Podnikatelská nálada v Německu se pátý měsíc za sebou zlepšila. Hodnota indexu, který ji sleduje, se za březen zvýšila na 93,3 bodu z únorových 91,1 bodu. Podniky lépe hodnotí svoji současnou situaci i situaci v příštích šesti měsících. Uvedl to dnes mnichovský ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Ifo: Německá ekonomika letos klesne o 0,1 procenta, příští rok se vrátí k růstu

15.03.2023 Německou ekonomiku letos čeká propad o 0,1 procenta, v příštím roce se ale vrátí k růstu, který dosáhne 1,7 procenta. Příští rok se také normalizuje míra inflace. Dnes to v aktualizované prognóze hospodářského vývoje uvedl ekonomický institut Ifo. Výrazně optimističtější je institut IfW, podle jehož propočtů se hrubý domácí produkt (HDP) Německa v letošním roce zvýší o 0,5 procenta. S růstem letos počítá i německá vláda, která jej odhaduje na 0,2 procenta.
C:\fakepath\trader-28022023-30-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.02.2023 1) Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk se podle žebříčku miliardářů agentury Bloomberg znovu stal nejbohatším člověkem na světě. Pomohl mu k tomu letošní růst akcií Tesly. V prosinci Muska v čele žebříčku vystřídal francouzský podnikatel Bernard Arnault, spoluvlastník skupiny LVMH., která se věnuje prodeji luxusního zboží. Arnault je nyní podle tohoto žebříčku na druhém místě, v jiném žebříčku je stále první.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Zásobování německého průmyslu se zlepšuje, potíže má nejméně firem od dubna 2021

28.02.2023 Problémy německých průmyslových podniků se zásobováním v únoru opět polevily. Na potíže s nedostatkem surovin a polotovarů si stěžovalo pouze 45,4 procenta firem, tedy nejméně od dubna 2021. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\trader-22022023-34-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.02.2023 1) Česká koruna za rok od začátku ruské invaze na Ukrajinu oslabila k rublu o téměř 12 procent na 29,90 Kč za 100 rublů. Naopak k ukrajinské hřivně česká měna posílila o 19 procent na 0,6 koruny za hřivnu. ČTK to dnes řekl analytik makléřské společnosti XTB Štěpán Hájek. Ve světě zpevňoval americký dolar.
C:\fakepath\Německo-euro.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v únoru podle indexu Ifo opět zlepšila

22.02.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v únoru znovu zlepšila, její index se zvýšil na 91,1 z aktualizované lednové hodnoty 90,1 bodu. Dnes to oznámil mnichovský ekonomický institut Ifo. Šéf institutu Clemens Fuest uvedl, že očekávání firem z budoucího vývoje jejich podnikání se zlepšila.
img

BREAKING: Německé IFO splnily odhady, DE30 v útlumu

22.02.2023 Německý institut IFO dnes v 10:00 zveřejnil nejnovější údaje z průzkumu za únor. Údaje byly většinou v souladu s očekáváním trhu, když hlavní index podnikatelského klimatu dosáhl hodnoty 91,1 (oček. 91,2). Dílčí index současných podmínek poměrně výrazně zaostal za odhady, zatímco dílčí index očekávání dopadl o něco lépe, než se čekalo. Jelikož však rozsah odchylek od mediánu odhadů byl malý, nedošlo na trhu k výraznějším reakcím. EURUSD po zveřejnění indexu klesl, zatímco DE30 se pohyboval beze změny.
C:\fakepath\trader-08022023-33-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.02.2023 1) Hodnota globálních trhů s emisními povolenkami v loňském roce stoupla o 14 procent na rekordních 850 miliard eur (20,2 bilionu Kč). Na trzích změnily majitele povolenky na zhruba 12,5 miliardy tun emisí oxidu uhličitého, což bylo o 20 procent méně než v předchozím roce. Hodnota trhu se však zvýšila kvůli růstu cen. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na údaje analytiků společnosti Refinitiv.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Obavy německých podniků o přežití začátkem roku polevily

08.02.2023 Obavy německých podniků o jejich přežití začátkem letošního roku polevily. Existenční hrozbu v lednu už pociťovalo pouze 4,8 procenta německých firem, zatímco v prosinci to bylo 6,3 procenta. Německé podniky se nicméně nadále potýkají s vysokou inflací a nízkou spotřebou, a to zejména v maloobchodním sektoru. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Nálada mezi německými exportéry se dostala na nejlepší úroveň za téměř rok

26.01.2023 Nálada mezi německými exportéry se v lednu čtvrtý měsíc za sebou zlepšila a dostala se na nejlepší úroveň za téměř rok. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský výzkumný institut Ifo. Index očekávání německých exportérů vzrostl na 4,3 bodu z prosincových dvou bodů. Vyšplhal se tak na nejvyšší úroveň od loňského února.
C:\fakepath\trader-25012023-36-zm.jpg

Forex: Dolar mírně klesá, investoři se před zasedáním centrálních bank drží stranou

25.01.2023 Americký dolar dnes mírně oslabuje ke koši měn, obchodování je ale nevýrazné. Investoři vyčkávají a nechtějí riskovat před zasedáním velkých centrálních bank plánovaným na příští týden, kdy bude o měnové politice jednat jak americká centrální banka (Fed), tak Evropská centrální banka (ECB). Ve velké části Asie se pak slaví příchod lunárního Nového roku.
C:\fakepath\trader-25012023-29-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.01.2023 1) Rusko a Uzbekistán jednají o možnosti dodávek zemního plynu z Ruska do této středoasijské země plynovodem, kterým teď surovina proudí opačným směrem. S odvoláním na středeční oznámení uzbecké vlády o tom informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v lednu dál zlepšila, uvádí Ifo

25.01.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v lednu znovu zlepšila. Největší evropská ekonomika zahájila rok mírnější inflací a s lepším hospodářským výhledem. Dnes to oznámil mnichovský ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika loni i přes válku na Ukrajině vzrostla o 1,9 procenta

13.01.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce i přes dopady ruské invaze na Ukrajinu zvýšil o 1,9 procenta. Dnes to na základě předběžných výsledků oznámila na tiskové konferenci v Berlíně šéfka Spolkového statistického úřadu Ruth Brandová. V roce 2021 ekonomika vzrostla o 2,6 procenta, na letošní rok vláda i ekonomové počítají s hospodářským poklesem.
C:\fakepath\rok-2023-09012023.png

Hlavní ekonomické události v roce 2023

09.01.2023 V dnešním článku se společně podíváme na výběr hlavních dosud známých ekonomických očekávaných událostí ve světě v roce 2023, abyste si je mohli vyznačit ve svém obchodním kalendáři.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Ifo: Problémy německého průmyslu se zásobováním v prosinci polevily

04.01.2023 Problémy německých průmyslových podniků se zásobováním v závěru loňského roku výrazně polevily. Na potíže s nedostatkem surovin a polotovarů si v prosinci stěžovalo 50,7 procenta dotazovaných firem, zatímco v listopadu to bylo 59,3 procenta. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Inflace v Německu v prosinci výrazně zpomalila, za celý rok činila 7,9 procenta

03.01.2023 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v prosinci výrazně zpomalilo, míra inflace se tak dostala na 8,6 procenta z listopadových deseti procent. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Za celý loňský rok pak míra inflace podle předběžných propočtů činila 7,9 procenta. To je rekord v novodobých dějinách spolkové republiky.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Ifo: Sasko v příštím roce unikne recesi, hospodářský růst se ale zastaví

21.12.2022 Hospodářský propad na východě Německa bude v nadcházejícím roce ve srovnání s celoněmeckým průměrem výraznější, ale Sasku se recesi podaří uniknout. Ve své prognóze to dnes uvedl ekonomický institut Ifo. Ten pro rok 2023 předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se sníží o 0,1 procenta, zatímco na východě Německa to bude o 0,2 procenta. V Sasku, které je pro Českou republiku jedním z hlavních obchodních partnerů z německých spolkových zemí, očekává Ifo stagnaci.
C:\fakepath\eurusd-20122022-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 20.12.2022

20.12.2022 Americké akcie včera počtvrté za sebou oslabily kvůli přetrvávajícím obavám, že ekonomika Spojených států by se v důsledku zpřísňování měnové politiky mohla dostat do recese. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 0,49 procenta a uzavřel na 32.757,54 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,90 procenta na 3817,66 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil dokonce o 1,49 procenta na 10.546,03 bodu.
C:\fakepath\trader-19122022-44-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje kvůli obnovenému zájmu investorů o rizikovější měny

19.12.2022 Americký dolar dnes mírně oslabuje kvůli obnovenému zájmu investorů o rizikovější měny. Euro si kolem 19:30 SEČ připisovalo zhruba 0,3 procenta na 1,0615 EUR/USD. Jednotnou evropskou měnu podpořily příznivé údaje o německé ekonomice.
C:\fakepath\trader-19122022-35-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.12.2022 1) Většina uživatelů sociální sítě Twitter se v hlasování vyslovila pro odchod Elona Muska z funkce ředitele stejnojmenného podniku. Ukázaly to výsledky po skončení hlasování. Musk toto hlasování sám v neděli večer inicioval a slíbil, že výsledku se podřídí. Pro odchod miliardáře Muska z čela Twitteru se vyslovilo 57,5 procenta z více než 17 milionů hlasujících. Akcie Tesly v premarketu stouply až o 5 procent v očekávání, že Elon Musk odstoupí z vedení Twitteru. Jeho působení tamtéž ho rozptyluje od řízení Tesly.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Institut Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci výrazně zlepšila

19.12.2022 Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci proti listopadu výrazně zlepšila a firmy hodnotí lépe nejen současnou situaci v ekonomice, ale také výhled očekávaného vývoje. Dnes to oznámil mnichovský ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ekonomové v Německu očekávají výraznější zpomalení inflace

15.12.2022 Inflace v Německu by mohla v prosinci výrazně zpomalit, a dostat se tak na jednociferné číslo. Očekávají to ekonomové, kteří za příznivé opatření označují rozhodnutí vlády převzít za domácnosti a menší podniky platbu prosincových záloh na zemní plyn a dálkové teplo. O opatrném optimismu dnes hovořil také spolkový ministr financí Christian Lindner.
Související klíčová slova: Statistický odbor japonské vlády | Čína a USA | Hospodářská rizika | Německé ministerstvo hospodářství | Počet nakažených koronavirem | Odhad vývoje ekonomiky | Vyjádření ekonomů | Aktualizovaný výhled | Měsíčník finančních trhů | Propad ekonomiky | Zpomalení čínské ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | Růst v eurozóně | Realitní trh | Finanční ústav | Průmyslové zakázky v Německu | Výzkumný ústav | Odborníci na finanční trh | Euro k americkému dolaru | GEA | Skupina Coloseum | Vice | Zvyšování cen | EK | Ropné a plynárenské firmy | Války | Lithium | Vývoj | Potíže v německém průmyslu | Dolarový index DXY | Budapešť | Aktivity v podnikatelském sektoru | Australská centrální banka | Superúterý | Allianz | Panevropský index | Makléřská společnost | Globální růst | Vývoj v Rusku | IW | Skupina Colt | Andrés Manuel López Obrador | EUR/CAD | Pokles aktivity v podnikatelském sektoru | DPH | General Dynamics | Americká automobilka | EUR | Balenciaga | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Fiat Chrysler a PSA | Paul Krugman | Společnost MSCI | Nedostatek čipů | Kalifornie | QC Partners | Výsledek zasedání k měnové politice | Automobilový sektor | Dnešní obchodování | Index hongkongské burzy | Výhled růstu HDP | Itálie | McDonald's | Obchodování v New Yorku | Michal Stupavský, CFA | Dříví | Stoxx | Obchodní deficit | Akcie firmy | Texas | Akcie Snowflake | Očekávání | Jüan | Inflace v září | Deutsche Bundesbank | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Cena severomořské ropy | Julius Bär | JAR | Volatilní | EUR/JPY | Rušení objednávek | Veřejné finance | Novartis | Ruské invaze na Ukrajinu | Roční míra inflace | Evropská komise | Dopady energetické krize | Souhrnný indikátor | Pro investory | Oživení ekonomiky | Aramco | Swiss | Investice | Czech Media Invest | Britská centrální banka | Zpráva z akciového trhu | Plán investic | DXY | Saldo běžného účtu | Potenciál | MACD | Regionální volby | Brokero | Objem průmyslových zakázek | Support | Globální dluhopisové trhy | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Akvizice | ServiceNow | Norges Bank | Bankovní společnost | Výrobní podniky | Škoda Auto | ADP report | Chování | Ifo | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Vývoz z Německa v srpnu | Prognózy | Britská libra | Majetek Koruny | Výkon ekonomiky | Společnost Cisco | Experti | Produkce energie | Index exportních očekávání | Rekord | Raiffeisenbank | Nezávislost | Bitcoiny | Bankovní skupina | Válka na Ukrajině | Evropské měny | Boris Schlossberg | Volba prezidenta | Společnost Apple | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | General Electric | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Důvěra v ekonomiku | Růst akcií Tesly | Candlestick chart | PKN Orlen | Hospodářský výsledek | Die Welt | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Švédská koruna | Bezpečný přístav | Strach | Cena bitcoinu | Cestování | ESM Klaus Regling | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | Index spotřebitelské nálady | Brent | CSI 300 | Benchmark | Rezistence | Vydavatelství Editis | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Americký akciový trh | Český zlatý poklad | Severní Dakota | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Letošní rozpočet | Výnos | P/S | Americká banka First Citizens | Oxfam | Vývoji podnikatelské nálady | Aljaška | Kurzy koruny | Zpřesněné údaje | Soukromá spotřeba | IHNED | Asijské akcie | Delta | First Citizens | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Investiční strategie | Opatření v Číně | Rozpočtové krize | IDEA | Německé hospodářské instituty | Cena termínovaného kontraktu | Import | Oživení čínské ekonomiky | Cíl Evropské centrální banky | Exchange | Alcoa | Forexový trh | Společnost Huawei | Státní dluh | Neckarwestheim | Události ve světě | Kontrakty | IMK | Propad cen | Institut DIW | Údaje o hrubém domácím produktu | Automobilka Ford Motor | Praxe | Investiční výhled | AI | Výrobní sektor | Převzetí Activision Blizzard | JPY | SMIC | H&M | Nejvýraznější růst | Americká investiční banka | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | FTX | Ekonomický sentiment | Farmaceutické firmy | Společnost Crédit Agricole | Projekce | Globtrex.com | Peníze | Švýcarský vývoz zlata | Výhled do budoucna | Plenární schůze | Robert Habeck | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Francie | USD | Průmyslové zakázky | Title Transfer Facility | Obchodovat na burze | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Americká lehká ropa WTI | Evropské akcie | Český miliardář | Prognóza | Evropské firmy | Inflace ve Španělsku | Běžný účet platební bilance | Adani | Long obchod | Šéf americké diplomacie | Volby v Bělorusku | Růst akciových trhů | Měnová krize | Události v ČR | Svaz německého průmyslu (BDI) | Ropa WTI | Podnikatelský sektor | Společnost Sentix | Kapitál | Lockheed Martin | Supervelmoci | Záchranný fond | Ekonomické dopady pandemie | DZ Bank | Klaus Wohlrabe | Brexit | Kč/USD | ZEW index | Tempo hospodářského růstu | Státní svátek | Vývoj dolarového indexu | Total | Adani Group | Upravený zisk | GBP/JPY | Chemický průmysl | Americká sněmovna reprezentantů | Dolar dnes | Extrémní růst | Plány | Delta Air | Valná hromada | Banka Goldman Sachs | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Ceny elektřiny | Na burze | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Španělsko | Robinhood | Isar 2 | Odliv kapitálu | Rakouská bankovní skupina | Největší evropská pojišťovna | Posílení koruny | Export | Přetrvávající vysoká inflace | Dluhopisový index | Americká ropa WTI | Kurz zlata | EURUSD | Ropa Brent | Čekající příkazy | ČSOB | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Volby v Portugalsku | Komárek | Béžová kniha | Prezident institutu ZEW | Comcast | Ruská společnost | Sociální sítě | Kabinet | Centrální banky USA (Fed) | Česká zbrojovka | Šok | Hodnocení současné situace | Širší index S&P 500 | Německé instituty | Ruský prezident | Pověst | Statistický úřad Eurostat | Měnové války | Ekonom společnosti | Středoevropské měny | Výrobce pneumatik | Zavedení eura | Trh s ropou | Průmyslová výroba v Evropské unii | Ekonomická aktivita | Regulace | Japonské vlády | NFP | Béžová kniha Fedu | Úroková sazba | Vít Hradil | Ranní zpráva pro tradery | Patria Online | Noviny | Akcie na burzách | Měnový fond | Těžba bitcoinů | Exekuce | Hertz | Německý export | Unie | Ekonomika USA | Dovoz | Výkon | Státní výdaje | Rhode Island | Ahold Delhaize | Firma Alphabet | Nasdaq Composite | Next Finance | Stranická volební shromáždění | Volby v Bangladéši | Výše dividendy | Nikkei | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Zvýšení úrokových sazeb | Případné sankce | Trend odklonu od amerického dolaru | NFP report | CISCO | Devizové rezervy České národní banky | Německé maloobchodní tržby | Čtvrtletní výsledky | Praní špinavých peněz | Největší ztráty | Rekordní maxima | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Panevropský akciový index | Investovat | Akciové indexy | Průmyslová výroba v Německu | Vklady | Měnový pár EUR/USD | Největší firmy | Hospodářský institut | Elon Musk | Společnost Shell | | Wells Fargo Securities | Tesla Elon Musk | Antimonopolní pravidla | Caterpillar | Katastrofální dopady | Globální ekonomiky | Investing.com | Time-Frame | Americký prezident | Der Spiegel | Pro tradery | Americké centrální banky | Riot Platforms | Finanční instituce | Nálada v Evropě | CitFin | Výrobní ceny | Christine Lagardeová | Vyšší úrokové sazby | Světové hospodářské klima | Mezinárodní agentura pro energii | Burza cenných papírů Praha | EUR/CZK | Zájem investorů | Rekordní minima | Euro Stoxx 50 | Credit Agricole SA | Dovoz ropy | Rekordní zisk | Euforie | CAC 40 | Zpřísňování měnové politiky | CO2 | Makrodata | Prezident | Volby v Mexiku | Investoři | Průmyslové objednávky | Britské akcie | Akciová burza | Plynárenské firmy v Norsku | Nejistoty | Oddlužení | Index CSI 300 | Spotřebitelská nálada v Německu | Evropská měna | Jeff Bezos | Kapitálové rezervy | Prezident ECB | Média | Raytheon | Index PPI | Finanční pomoc | Obchodování s termínovými kontrakty | MSCI Emerging Markets | Nárůst ceny | Claus Michelsen | Zisk | Peso | Pesimismus | Problémy německých průmyslových podniků | Globální akciové trhy | Ekonomický vývoj | Akcie Remy Cointreau | Boj s inflací | Cestovní kanceláře | Obchodní příležitost | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Bank of England | Investiční | World Gold Council | Forward guidance | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Deutsche Bahn | Plnění objednávek | Bezprecedentní propad | Rostoucí ceny ropy | WSJ | Tiskové agentury | Berlín | Průzkum | Jednotná evropská měna | Svaz německého průmyslu | Hlavní úroková sazba | Zdražování potravin | BP | Bohatí | Christian Lindner | IEA | Kancléř Olaf Scholz | Růst německé ekonomiky | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Kč/EUR | Cestovní ruch | Šéf švýcarské centrální banky | Celosvětový hrubý domácí produkt | Analýzy | Magazín Der Spiegel | TRY | Americký S&P 500 | TTF | Poradenská společnost | P/E | Zpráva | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Ekonomické dopady | Demokraté | Německý DAX | Ifo Klaus Wohlrabe | Prodej | Brusel | Patria | Volby ve Venezuele | Nabídka | Práce z domova | Česká měna | Colt CZ | Janet Yellenová | Úrok | Hrubý domácí produkt (HDP) | Evropské ekonomiky | Míra inflace ve Francii | Skupina OPEC+ | Výhledy světové ekonomiky | Zasedání Fedu | Management | JOLTS | Agentura Reuters | GBP | Co se děje na finančních trzích | Stagnace poptávky | CERGE-EI | Pokles vývozu | Automobilka | Vedoucí představitelé | Breakout strategie | Nvidie dnes | MIFID | Tržní kapitalizace | Švýcarská banka | Huawei | Měny rozvíjejících se ekonomik | Pokles cen komodit | S&P Global | Nový koronavirus | Akcionáři | Výhled ratingu | Emoce | Obchodní týden | Centrální banky | Automobilka Škoda | Warren Buffett | S&P | Vzdělání | Hospodářský vývoj | Admiral Markets | BGA | GAAP | Hospodářský výhled | Handelsblatt | Japonská vláda | Hospodářské dopady | Obchodování | Zvýšení daní | Rizikovější měny | Automobilky | Zprávy | Lidé v Británii | Růst cen ropy | Předpověď | Tisková konference ECB | Týdenní shrnutí | Index Stoxx 600 | Meta | Nejznámější kryptoměny | UBS | Nákupy dluhopisů | West Texas Intermediate | Ropné zásoby | NATO | BREAKING | Společnost Czech Media Invest | ZEW | Mutace delta | Ožívání ekonomiky | Důležité ekonomické události | Ceny ropy | Britský statistický úřad | Island | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Silný růst | Wyoming | Bezpečné investice | Vyšetřování | Eurostat | Úřad Eurostat | Oanda | Vyhlídky | Ruský rubl | Deflace | Investiční aktivita | Volby na Tchaj-wanu | Bankhaus Lampe | Růst inflace | Covid | Snížení DPH | Turecká lira | Airbus | CZ | Bydlení | Tržní podmínky | Německé firmy | Cena ropy brent | Investiční banka | Gucci | PwC | Globální finanční systém | Praha | Angela Merkelová | Berkshire Hathaway | Záchranný fond eurozóny (ESM) | Míra | Nejdůležitější události | Lula | Manfred Hübner | Opatření proti koronaviru | Přebytek bilance zahraničního obchodu | RIOT | Cena zlata dnes | Firmy | Berenberg Bank | Zadlužování | Australský dolar | Index cen domů | Advokátní kancelář | Investment management | Kryptoměnové burzy | Ekonom Ifo | China Evergrande | Uplynulý rok | Nástroj | Tempo růstu průmyslové výroby | Výsledky | Přehled | Ekonomické oživení | Ekonomická nerovnost | Společnost XTB | Koruna | Výrazný pokles | Yield | XTB | Dnes ČNB | Akcie firmy Kering | Inflace v Česku | Pokračující pokles | HDP eurozóny | Bitcoin | Shell | Inflační tlaky | Včerejší obchodování | Siemens | Minulá výkonnost | Stellantis | Onemocnění | Bank of America | Pokles HDP | Ekonomické vyhlídky | Epidemické situace | TIM | Americký výrobce | DMA | Miliardy | Propad | Zvyšování daní | Hodnota dovozu produktů | Kryptoměny bitcoin | Riziko recese | Fiat Chrysler | Zasedání Světového ekonomického fóra | Dopady koronaviru | Finanční domy | Konec roku | Asociace | Následky pandemie | Cenový index PCE | Údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | xStation | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Exxon Mobil | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Prognóza německé vlády | Stimulační opatření | Hypoteční trh | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Vlastnictví | Obchodní války | Alibaba | Americká banka | Průzkumy | Mimořádná daň | Očekávání analytiků | Hospodářský růst v eurozóně | Objem | Technologické společnosti | Výsledky průzkumu | Zvyšování mezd | NET4GAS | Akcie společnosti Logitech | Ekonomiky eurozóny | Expertní komise | Americký index S&P 500 | Burza v Šanghaji | Nerovnosti bohatství | Cenový šok | Klima | Bilion | BDO | Výsledky společnosti | Obchodování s akciemi | Podnikatelská nálada | Tempo růstu spotřebitelských cen | Postavení na trhu | Graf | Subvence | Ekonomické události | Regulátor | Northrop Grumman | Index S&P 500 | Hlavní indexy | Propad české ekonomiky | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | Ekonomika Německa | Hrubý domácí produkt | Důvěra investorů v ekonomiku | Plyn | AFP | Studie | Úsilí | Americký podnik | Eurodolar | Průraz | Cena plynu | Kansas | Short | Deficit | Omezení pohybu | Polsko | Pár EUR/USD | Vedení firmy | Kolaps | Ratingová agentura | Reuters analytik | Reakce trhu | Výnosové křivky | Akciový růst | Cenová hladina | Ekonomická nálada | Hospodářské oživení | Zveřejněná data | Norský státní investiční fond | Kering | Americké automobilky | Americká centrální banka | Spotřebitelská nálada | Recep Tayyip Erdogan | Současná situace | Americká společnost | Aktuální hodnoty měny | Zásobovací potíže v německém průmyslu | Dopady války na Ukrajině | High | Uzbekistán | Evropa | Finanční rok | Title Transfer Facility (TTF) | Česká spořitelna | Jackson Hole | Tvrdý brexit | HUF/EUR | Dopady koronavirové krize | USD/PLN | OPEC | Finanční krize | Ropná společnost | Marathon Digital | Egypt | Třetí vlna | Index spotřebitelské důvěry | Akcie firmy Adyen | Dopady na ekonomiku | Ekonomické ztráty | Vývoj tržeb | Ústavní soud | Deficit rozpočtu | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Debata prezidentských kandidátů v USA | Maloobchod | Ekonomická situace | Emise CO2 | Phil Smith | Logistika | Turecká centrální banka | Regulátor hospodářské soutěže | Earnings | Zpomalení inflace | Trump | Klíčové události ve světě | Směnný kurz eura | Hospodářský propad | Guvernér banky | Kakao | CBECI | Česká koruna | Vlna koronaviru | Dow Jonesův index | OECD | Kurzarbeit | Crown Estate | Příznivé údaje | Bankrot kryptoměnové burzy FTX | Makroekonomické ukazatele | G10 | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obchodování v Asii | Německý hospodářský institut | Mexiko | Počet žádostí o podporu | Euro dnes | Obchodní strategie | Výnosy dvouletých dluhopisů | Inflace ve Francii | Předčasné parlamentní volby | Řecká krize | Běžný účet | Tuzemské banky | Halving bitcoinu | Rakousko | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Řetězec | Stříbro | Těžby Bitcoinu | Cena akcií podniku | Nálada v německém autoprůmyslu | Primárky v Nevadě | Výrobce munice | Guvernér rakouské centrální banky | Čínský statistický úřad | Turecko | ex | Restriktivní opatření | Dopady inflace | PSA | Bank of Japan | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Harmonizovaná inflace | Nejprudší pokles | Wall Street Journal (WSJ) | LNG | Burza cenných papírů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Francouzská vláda | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | BK Asset Management | BBC | Technologické firmy | Offshore | GfK Rolf Bürkl | Německý HDP | Akcie firem | MetaTrader | Evropské sdružení výrobců automobilů | Otočení trendu | Strategie Ondřeje Hartmana | Divize | Automobilový průmysl | Iberdrola | Zásobovací potíže | Vývoj měnového páru USD/JPY | Světové ekonomické fórum | Největší kryptoměna | Evropská ekonomika | Guvernér japonské centrální banky | Rubl | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Země EU | Nálada mezi německými exportéry | Celosvětová poptávka | Téma inflace | Investiční rozhodnutí | Německé výrobní podniky | Trh | Volby v USA | Komise | University of Michigan | Petra Krmelová | Crown | List Financial Times | Války na Ukrajině | Obchodní konflikt | Hospodářské instituty | Výrazný růst | CNN Prima News | Ekonomický a strategický výzkum | Konvertibilní peso | Prosincová inflace | S&P 500 | Fed | Rolf Bürkl | Výkon dolaru | United Parcel Service | Zahraniční obchod | Luis De Guindos | Korekce | Kanada | JDE | Vývoz ropy | Wells Fargo | Sazby daně | Růst spotřebitelských cen | Dolar vůči jenu | Google | Skupina Erste Group | Ministři financí | ProCent | Alix Partners | Buffett | Vývoj ekonomiky | MetaTrader 4 | Největší ekonomika světa | Výroby osobních automobilů | Julius Baer | Pražské burzy | Banka First Citizens | Zveřejnění výsledků | Krize eurozóny | Prezident Joe Biden | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Podnik | Volby v Británii | Opatření proti šíření koronaviru | MT4 | Zemní plyn | Vývoz do Číny | Volkswagen AG | Nejistota | ANO | Růst tržeb | Thermo Fisher Scientific | Pokles cen ropy | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Dopad vysokých cen energií | Obchodní systém | Rating | Úvěrové podmínky | Agentura S&P | Společnost Alphabet | Volby v Jižní Koreji | SNB | Koronavirová pandemie | Zpráva pro tradery | Světová banka | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Antony Blinken | ADP report zaměstnanosti | Sellier & Bellot | Vládní dluhopisy | Odhad růstu HDP | Vláda v Pekingu | Alza.cz | Inflační vývoj | Společnost Meta Platforms | Haruhiko Kuroda | Sell | Demokratické strany | Japonsko | Letadla | Long pozice | Pomoc Ukrajině | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Bezpečnější měny | Exxon | Odbor japonské vlády | Spolková vláda | Markéta Šichtařová | Vyhlídky světové ekonomiky | Short obchod | Zpřísnění sankcí | Polský zlotý | Německá vláda | Německo | Hlavy států | Nejvýraznější pokles | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Ranní zpráva z akciového trhu | Útok na Ukrajinu | Měny&Sazby | Makroekonomika | Německý Ifo index | Agentura AP | Emise | Ekonomie | Výpadky | Objem obchodů | Twitter | CFTC | Podpůrná opatření | FIAT | Pokles eura | Vývoz zlata | Zasedání americké centrální banky | Invest | Activision | Gazprom | Centrální banka | Růst HDP Německa | Výrobce pneumatik Michelin | Výsledky hospodaření | Andrew Bailey | Meta Platforms Inc | Index PMI | Inflace v Británii | Vstupní S/R zóny | Walmart | CL | Obchodní spory | Gazprom Export | QE | Odhad vývoje HDP | Rozhodnutí ČNB | JPMorgan Chase & Co | LYNX | LIBOR | Opce | Donald Trump | Eurobondy | Šíření viru | Čistý zisk | Severomořská ropa | Jádrová inflace | Visa | Podnikatelé | Výhled pro EUR/USD | Dluhové krize | Sdružení automobilového průmyslu | Centrum | Společnosti | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | ING | Směnný kurz | Akcie ve Spojených státech | Aktivita v americkém sektoru služeb | Pokles dolaru | Ruská invaze na Ukrajinu | Česká republika | Domácnosti | Americký dolar | Průzkum Cambridgeské univerzity | Bilance běžného účtu | Nárůst objemů | Úspory | Guvernér australské centrální banky | Deutsche Bank | Erste Group | Dolar k japonskému jenu | Vývoj měnového páru USD/TRY | Analytici | Konsenzus ekonomů | Ceny komodit | Miloš Vystrčil | Index frankfurtské burzy | Silné hospodářské oživení | Richard Kozul-Wright | Akciová burza v Argentině | Mario Draghi | Mluvčí | Škoda | FTSE | CZK | Státní dluhopisy | Reuters | Index nákupních manažerů | Baidu | Dovoz z Ruska | Kurz koruny | Hillary Clintonová | Nedostatek surovin | Situace | Chevron | Euro vůči dolaru | Kompozitní index | Vysoká inflace | Členské země EU | Ceny zemního plynu | Zpomalení globální ekonomiky | Štěpán Hájek | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | KfW | Depozitní sazba | Souhrnný index | Studie poradenské společnosti | Kurz novozélandského dolaru | Automobilka Škoda Auto | Předseda | Finanční systém | Viceprezident | Růst v Číně | VP Bank Group | Ripple | Chipotle Mexican Grill | Vysoké úroky | Prime | Míra inflace v Evropské unii | Index cenových očekávání | Traders | Rok 2024 | Moneta | Dobrá nálada | Německé průmyslové podniky | Kurzarbeit v Německu | Problémy se zásobováním | NAFTA | Moody's | DPA | Evropská unie | Boeing | Zajištění hospodářského růstu | Dow Jones a S&P 500 | Klaus Geissdörfer | Stagnace | Tržby | Příkaz | Adyen | Německý kancléř Olaf Scholz | Mario Centeno | Ekonomiky | Akciové alokace | Organizace ADP | Peter Altmaier | Společnost Walmart | Růst mezd | Rozpočet | Banka KfW | Negativní dopad | Apple | Karel Havlíček | Ukrajinské krize | Investiční plány | Libra | Allianz Global Wealth Report | Koronavirová krize | Podnikatelské klima | Maryland | Hospodářské dopady koronaviru | Vánoce | Ztráty zaměstnání | Nálada německých exportérů | Růst ceny zlata | Světová burza | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Americké ministerstvo obchodu | Zvýšení základní sazby | Financovat | Počet lidí bez práce | Prodeje domů | Shromažďování zlata | Čínské měny | Ztráta | Dluhopisy | Řecko | BRICS | Kurzy | Nálada investorů | Exportní průmysl | Pandemie nemoci | FDIC | Letecká společnost | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | Úroky | Vyplácet dividendy | Argentina | Refinitiv | Kurz akcií ČEZ | Platební bilance | Ranní nadhoz | Miliardy švýcarských franků | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Toshiba | Předstihové ukazatele | Dopady pandemie covidu | Půlení bitcoinu | Vedení ČEZ | Zakázky německého průmyslu | Česká ekonomika | Bezprecedentní propad indexu | Partners | Air | Závazek | Akcie dnes | Domácí fondy | Globální rizika | Hospodářský růst v Číně | Antivirus | Ceny akcií | Izrael | TABAK | Euro STOXX | Čínská ekonomika | Průmyslové supervelmoci | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Energetická krize | Německá centrální banka | Ekonomický institut Ifo | Finální odhad | ČNB | Allianz Global Wealth Report 2020 | Německá kancléřka | Comcast Corp | Ekonomické fórum | Agentura Bloomberg | USD/CZK | Peníze z prodeje akcií | Ranní zpráva | Pokles | Finance | Dekret | Obchodování na zámořských trzích | Konsensus | Dluhy | Společnost Twitter | Maloobchodní tržby | Erste | Americké společnosti | Blue chips | Švýcarská centrální banka | Hodnota dovozu produktů a surovin | Otevírání ekonomik | Poplatek | Merck & Co | Makro | Mercedes | Tržní očekávání | Hodnota majetku | Lídři zemí | Spiegel | Silnější kurz | Luboš Růžička | Americká ekonomika | Prezidentské volby v USA | Evropská centrální banka | Vývoz z Německa | Robert Bosch | Doporučení | Plynárenská společnost | Finanční televize | Finanční prostředky | COVID-19 | Opatření vlády | Tempo poklesu | Blue-chip | Primárky v Jižní Karolíně | Indikátor | Index cen | Alokace | Institut IMK | Německý ministr financí | Rizika | Banka Credit Suisse | ISM | Čínská vláda | Index PX | EBIT | Společnost Facebook | Daně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Skupina OPEC | Lídři | Růst čínské ekonomiky | Investment Management | Kryptoměna | Počet nezaměstnaných v Německu | Pokles indexu | Bristol-Myers | Růst výroby | Inflační očekávání | Plánované obchody | Statistici | Conference Board | Daně z příjmů | Ekonomické údaje | Konsenzus | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Ropné a plynárenské firmy v Norsku | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Zisky | Celní válka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Nálada spotřebitelů | Současné ceny | Obchodníci | Růst světové ekonomiky | BNP Paribas | EURIBOR | Globální ekonomika | Carsten Brzeski | Průmyslové firmy | ACEA | Thomas Jordan | Akcie bankovní společnosti | Swap | USD/TRY | Miliardy eur | Otevírání ekonomiky | FXstreet | Conseq | Fortum | Vývoj HDP | Trader | Cisco Systems | Členské země eurozóny | Delta Air Lines | Volby do Evropského parlamentu | Obavy o poptávku | Očekávání do budoucna | Cena zlata | Vysoké inflace | Měnová politika | PMI ve výrobě | HSBC | Výrobce sportovního oblečení | Pullback | Coinbase | Prohlášení | Organizace zemí vyvážejících ropu | Měnověpolitické zasedání | Majetek 500 nejbohatších lidí | Breakout | Turecký prezident | Pojištění vkladů | Růst cen | Kurz kryptoměny | Guvernér | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Banka Morgan Stanley | Turecké liry | Asset management | Delaware | Společnost Delta Air | Pokles akcií | Poptávka | Dna | IFO index | Fitch | Financování | Nárůst nakažených koronavirem | ČSÚ | Ekonomický indikátor | Ye | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Burza v Argentině | Internetové společnosti | Hang Seng | Výrobce čipů | Čína | Omezení dodávek | Německý automobilový průmysl | Měnový index | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Růst HDP | Americké banky | Výnos u desetiletých dluhopisů | Zvýšení produkce | Arabica | Obchodovat | Republikáni | Šéf ESM | Globální poptávka | Invaze | Růst spotřebitelských cen v Německu | Bernard Arnault | Sakura Exchange | Americké akciové trhy | GfK | Sociální síť | Dividenda | Největší světová burza | FT | Reporty | Kalendář událostí | Dluhová krize | Růst produktivity | Bankovní rada České národní banky | Obchodování na akciových trzích | Růst průmyslové výroby v Německu | Volby v Ghaně | Hospodářství východní Asie | Ministři financí eurozóny | Hrubý domácí produkt Německa | Německé vládní strany | Colt CZ Group | Výplata dividend | Hospodářský růst | DE40 | RBI | Klouzavý průměr | Firmy v Norsku | XTB Štěpán Hájek | Aktuální klíčová rizika | Schválení bitcoinových ETF | Isar | Posílení eura | Cena severomořské ropy Brent | Investiční výdaje | Odhodlání | WTI | Bod | Miliardy korun | Globtrex | Sdružení výrobců automobilů | Payrolls | Ohio | Raiffeisen Bank International | Podnikání | RBNZ | Reserve Bank of Australia | Video | HDP | Změny klimatu | Počet lidí bez práce v Německu | Honeywell International | Událost na finančních trzích | Problémy | Saúdská Arábie | Ziskovost | ROCE | Bankéři | Société Générale | Cena ropy | Důvěra v Německu | Ministerstvo financí (MF) | Nižší výdaje | Firma | Inflace | Prezidentské primárky | Marže | Využití kapacit | Německá ekonomika | Státy EU | Zlato a stříbro | Předběžné výsledky | Bill Gates | Economist Intelligence Unit (EIU) | Alphabet | Snížení úrokových sazeb v USA | Daňové zatížení | Utažení úrokových sazeb | Zkušenosti | Ropa | Zasedání měnového výboru | Monetární politika | Akcie Adani | Signály | Omikron | Výrobce větrných turbín | Ekonomická nálada v eurozóně | Lira | Předsednictví EU | IHS Markit | Peněžní zásoba | Statistiky | Raiffeisenbank a.s. | Referendum | Restrikce | TTIP | Stoxx 600 | Světová ekonomika | MPSV | Bloomberg Commodity Index | SAP | Blizzard | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | Ben Bernanke | Propad HDP | Valné hromady | Konjukturální průzkum | Optimismus | Facebook | Michal Stupavský | Kurz | Forexu | 256/2004 | Plány na omezování výroby | Ekonomka | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | TASS | Investiční banka Goldman Sachs | Život na burze | Dolar | Merck | Coinbase Global | Očekávání německých exportérů | Hliník | Ceny pšenice | Průzkum společnosti | Hodnoty měny | Datový kalendář | Euro | Profit-Target | Akcie podniku | ANZ | Akcie internetového obchodu | Francouzský CAC 40 | Server CNBC | Clemens Fuest | Agentura DPA | Epidemie koronaviru | Reserve Bank of New Zealand | Debata | Prezident USA | Měď | Ekonomický institut | Uhlí | Konglomerát | Rozvíjející se trhy | AUD | Binance | Zpomalení růstu | Dividendový výnos | Indikátor důvěry | Pozitivní výsledky | Růst ekonomiky | Německá průmyslová výroba | Obchod | Christine Lagarde | Počet obyvatel | Pegas Nonwovens | Fibo | Stagflace | Německý vývoz | Potíže se zásobováním | Plynárenský gigant | VP Bank | Světová obchodní organizace (WTO) | Prima | Úřad práce | Citigroup | Ekonomové | Zásobování německého průmyslu | Softbank | Prodeje existujících domů | Mnichovský ekonomický institut | Denní ekonomický kalendář | Hospodářství | Hlavní ekonomka | Akcie Nvidie dnes | Asijské akcie dnes | Stefan Klebert | EU | Cena plynu pro evropský trh | Míra nezaměstnanosti v Británii | Bilance | Německé podniky | Michael Widmer | Problémy německého průmyslu | Uniper | AUD/USD | Výrobce luxusních jachet | Intermediate | Globální akciový index | Nižší ceny | DIW Claus Michelsen | ING Bank | Spojené státy | Akcie Coltu | Zasedání ECB | Credit Suisse | Philip Lowe | Tesla | Maloobchodní tržby v Německu | Conseq Investment Management | Expert | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Prodeje akcií | Agentura TASS | Aktivity v eurozóně | Úřad pro energetické informace | Ekonomický růst | Samsung | Recese | Republikánské prezidentské primárky | Index strachu | Výzkumný institut | Globální ekonomické vyhlídky | Německé aerolinky | Ropný gigant | Alokace investičních portfolií | Švýcarský frank | Růst akcií | Bank of Canada | Erdogan | Komerční banka | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | xStation 5 | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Akcie Applu | Index spotřebitelských cen | Poselství o stavu unie | Největší propad | Výrobní index | Pandemie | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v Německu | Německý exportní průmysl | Spekulace | Denní graf | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Ekonomický výzkum | Americké burzy | Problémy se zásobováním v německém průmyslu | Realitní společnosti | Mladé měny | Frank | Prudký propad | Bankman-Fried | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Kurz eura | David Cameron | Silicon Valley | Komise v přenesené pravomoci | Dnešní zpráva | Vystoupení z EU | Zbrojovky | Ekonomický poradce | Lufthansa | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Cena Brentu | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Globální HDP | Unipetrol | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Politická nejistota | Intel | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Finanční skupina | Tržní aktuality | Ticker | Základní sazby | EBM-Papst | Japonský premiér | Odkup akcií | Prezident Donald Trump | Nouzový stav | Silná poptávka | Kancléřka Angela Merkelová | Akcie New Oriental Education | Země eurozóny | Očekávané události | OSN | Soud | China Evergrande Group | Eskalace napětí | Panika | Komunita | Projev šéfa Fedu | Stefan Kooths | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Soukromé podniky | Předpovědi | Společnost Microsoft | Prodeje ropy | Zpracovatelský průmysl | Blue-chip tituly | Česká národní banka | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Rostoucí ceny | Trend | Shrnutí obchodování | Adidas | Inflace v Evropské unii | Německý vicekancléř | Oslabení | Nedostatek zakázek | Míra inflace | Windfall tax | Politické události | Evropský statistický úřad | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | Akcie energetických společností | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | CNN | Ekonomický výhled | Nařízení | Akcie automobilky Tesla | Invaze Ruska | Fed index | Indexy | Forex Factory | Citi | Zvyšování sazeb | Akcie Ericsson | Odborníci | Ministerstvo financí | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Akcie automobilky | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Gold | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Východní Asie | Omezování výroby | Druhá vlna koronaviru | Tempo růstu | Activision Blizzard | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | American Airlines Group | Snížení daně | Růst průmyslových zakázek | Bankovnictví | Evergrande Group | Aerolinky | Scotiabank | Makléřské společnosti | Francouzská ekonomika | Continental | Pohonné hmoty | Biliony | Divergence | ETF | Akciové trhy | Kurzy měn | Důvěra v českou ekonomiku | Zhoršení výhledu | Moneta Money Bank | Varování | Očekávaný růst | Obchodní bilance | Guidance | Hospodářské soutěže | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Výprodej | ECB Christine Lagardeová | Bankovní společnosti | Long | Rally | Bankovní rada | Western Union Business Solutions | Komoditní index | Pojišťovna | Členství v EU | Kisqali | Merkelová | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Klid | Americké státy | Časopis Forbes | Širší index | Burza pro kryptoměny | Vývoj finančních trhů | Problémy v dodavatelských řetězcích | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Okénko trhu | Nárůst cen energií | Business | Evropští investoři | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Emise oxidu uhličitého | Oživování německé ekonomiky | Indikátory | Nejnovější statistika | Arizona | Americká centrální banka FED | Akciový trh | Pokles cen | Základní úrok | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | Technologická společnost | Bezpečnost | Index euro | Helena Horská | Program kvantitativního uvolňování | Inovace | Energetické krize | Akcie Tesly | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | Obchodní nastavení | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Společnost BP | Sentix | Robert Holzmann | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Šéfka ECB | Hospodářský model České republiky | Westpac | Členské země | Stratég | Špatné zprávy | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Zotavení | Období nejistoty | Sentiment | Ifo Clemens Fuest | Short pozice | Události ve světové ekonomice | WEF | Trendový kanál | Breaking | Výsledek zasedání | Negativní hospodářské dopady | Berenberg | Největší pokles | Politika | Poptávky po ropě | Hospodářské recese | Nálada na trhu | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Šíření koronaviru | Burza Binance | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Pozice | Nespokojenost | MAM | Centrální banky USA | Ekonomické prognózy | Poplatky | Forint | Nálada podnikatelů | Karel Komárek | Velká Británie | Růst průmyslových zakázek v Německu | Evergrande | Německý průmysl | Ziskový obchod | Makroekonomická data | Další vývoj | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Setkání zemí OPEC | Optimismus investorů | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Letectví | Western Union | Technologické akcie | Měnové politiky | Oregon | Sazby | Aktuální Price Action | SVB | Nezávislost justice | Hospodářská recese | Ekonomika | Růst vývozu | Německé automobilky | Augsburger Allgemeine | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Akcie výrobce elektromobilů | Ruská společnost Gazprom | Výrobní index PMI | Hospodářské noviny | Úroková sazba ECB | Karanténa | SYRIZA | Proticyklické kapitálové rezervy | Sankce | Commerzbank | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Střední podniky | Poradenské společnosti | Zmírnění obav | Ceny zlata | Výhled | Členové OPEC | Timeframe | Analytik | Nastavení odvodů bank | ESM | ZEN | Erste Group Bank | Auta | Americké ministerstvo | Evropská rada | Výnosy | Mexický prezident | Finanční televize CNBC | Analytik GfK | Colt CZ Group SE | Ethereum | Přísná opatření | IfW | Vysoké ceny | Embargo | Economist | Emerging markets | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Propouštění | Zaměstnanci | PayPal | Evropský trh | ČNB dnes | Finanční trhy | Hospodářská odvětví | Vicekancléř | eBook | Největší ekonomika | Ondřej Hartman | Růst cen energií | General Motors | Fondy | EUR/TRY | Vliv na finanční trhy | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Kryptoměnová burza Binance | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Velkoobchodní cena plynu | Obavy investorů | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | Caixin | New York | BinckBank | Swing | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Krize | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Průměrná úroková sazba | Zotavení ekonomiky | Protipandemická opatření | CMI | Situace na trzích | Kraft Heinz | G20 | Míra inflace v eurozóně | Slabá čísla | Statistika | Nákupní signál | Objednávky | Index strachu VIX | Oslabení dolaru | Těžby bitcoinů | Obchodní přebytek | Pozitivní očekávání | Chrysler | Meziroční míra inflace v eurozóně | APEC | Prezidentské volby | ČNB banka | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Výrobci čipů | Dolarový index | Výplata | Vývoj ceny ropy | Buy | Index ekonomické aktivity | ODS | Invaze Ruska na Ukrajinu | Obchodovat s akciemi | Generální ředitel | Devizové rezervy | Partie Plus | DIHK | Cíle | Burza | Ekonomický kalendář | Odhad letošního růstu HDP | Index MSCI | Maria Röttgerová | Koronavirus | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Oživení ve světě | RBA | Žádosti o podporu | Průměrná míra inflace | Capital Economics | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Roklen24 | Break/Even | Transakce | Finanční plán | Dnešní údaje | Vstup na pražskou burzu | Měny | Růst podnikatelské aktivity | Snížení úrokových sazeb | WESP | Akcie Adani Group | Růst cen potravin | MasterCard | Železárny | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Výzkumné společnosti | Výroba v Německu | Inflace v Japonsku | Atos | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Dílčí indexy | Rozjednané prodeje domů | Energie | Justice | Rušení pracovních míst | Hypoindex | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | Inaugurace | Dividendy | SenseTime | Měna | Inflace v prosinci | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Oslabení eura | Pracovní síly | DAX 30 | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Sympozium | MSCI | Karanténní opatření | Thomson Reuters | Investor | Nákupy centrálních bank | Měnový výbor | Britská ropná společnost | Index podnikatelské aktivity | Miliardy dolarů | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | FOMC | JPMorgan | Půlení | Regionální měny | Joe Manimbo | Kapitalismus | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Britské hospodářství | Huw Pill | Fundamenty | Ruský prezident Vladimir Putin | ABN Amro | EIA | Hotelnictví | Protikoronavirová opatření | Vivendi | Bezpečnější investice | Odhad letošního růstu ekonomiky | IPO | Rusko | Akcionář | Miliardy USD | Ceny komodit na světových trzích | Poradce | New View Economics | Obchodní den | Zkušenost | Míra inflace v Británii | Duševní vlastnictví | Írán | Situace v německém autoprůmyslu | Zdražování | S/R zóny | Britská vláda | Vývoj cen akcií | EPS | Setrvání Británie v EU | ADP | Kupní síla | TotalEnergies | Ropy | Úspěšné obchodování | Burzovní rozcvička | Pravidla Evropské unie | Forex trader | Institut GfK | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Produkce energií | Evropská komise (EK) | Firmy na umělou inteligenci | Ekonomický dopad | Společnost | Wolfgang Schäuble | List The Wall Street Journal | I-Trader | Firma McDonald's | PinBar | Ministr hospodářství | Futures na americké akcie | Forbes | Colt | Swiss National Bank | Český statistický úřad (ČSÚ) | BMW | Německá burza | Cena akcií | Mark Carney | Výkon německé ekonomiky | Světové hospodářství | Plynárenské firmy | Rozšíření | BBVA | Ekonomické indikátory | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Podnikové investice | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Koruna posiluje | Ztráty | Zpomalení v Číně | Inflační cíl | Nizozemsko | Organizace | Analýza | Miliardář Warren Buffett | DIW | Finanční skupina Partners | Gap | Ceny pohonných hmot | UNCTAD | VIX | Brazilský real | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Růst | Bankrot kryptoměnové burzy | Michelin | Příjmy | Událostí ve světové ekonomice | Hospodářské výsledky | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Zajištění | Vzestupný trend | Podnikatelské aktivity v eurozóně | BOSSA | Meziroční inflace | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Německá expertní komise | Halving | Komoditní | Wirecard | Cenový index | MiFID II | Centrální bankéři | Měnové stimulace | Kryptoměnová burza | Dny Německa | Bohatství | Komodity | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Thermo Fisher | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Ruth Brandová | Farmaceutická společnost | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Vyjednávání o brexitu | Automotive | Americké akciové indexy | Obchodování na asijských akciových trzích | Dnešní zprávy | Růst světového obchodu | Nippon Steel | Marcel Fratzscher | U.S. Steel | Rozpočtové opatření | Burze | Ministr financí | Zveřejněné údaje | Mluvčí ČNB | Volby v Bhútánu | TradingView | Jerome Powell | Virgínie | Debata prezidentských kandidátů | Brutální propady | Akcie Pinterestu | Saudi Aramco | Výzkumný pracovník | Trading | Americké ekonomiky | Dekabank | Poradenství | Růst poptávky po ropě | City | Volby v Indonésii | Čínské firmy | Edelman | Program nákupů dluhopisů | Vlna pandemie | Bilance zahraničního obchodu | Ford Motor | Nouzový stav kvůli koronaviru | Setkání zemí OPEC+ | Druhá vlna | Aktivita v podnikatelském sektoru | Maržové obchodování | Ziskové obchody | Achim Wambach | Největší ekonomika v Evropě | ZEW Achim Wambach | Sakura Exchange Bitcoin | Ceny lithia | Ministr obchodu | Zisk na akcii | Snowflake | Krize v Řecku | Volby v Turecku | Nvidia | Nemoc covid-19 | Růst cen zemního plynu | MF | Daimler | RDSA | Šinzó Abe | Republikánské primárky | Jirka Mazur | Prezidentské a parlamentní volby | Bosch | Hlavní ekonom britské centrální banky | Zemědělství | Commodity index | Podnikatelská situace | Kanye West | Holubice | Banka | Šéf britské centrální banky | Pracovní místa | Riziko | Tržní hodnota | Vysoké úrokové sazby | Dopady krize | Americký dolar dnes | Vstup na burzu | Mluvčí ministerstva | Obchodní komora | Maďarsko | Vývoj měnového páru | Mimořádný růst | Schůze Evropského parlamentu | Období finanční krize | Instagram | Hlavní index frankfurtské burzy | Volby v Rwandě | Skepse | Americký index | Zahájení intervencí | Akcie čínské firmy | Čínské realitní společnosti | Dvoudenní summit EU | Obchodní partner | Válka | Státní investiční fond | Česká vláda | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Bloomberg | Kybernetické měny | Ministerstvo obchodu | Silicon Valley Bank (SVB) | Karl Schamotta | Osobní výdaje | Zlepšení | Connecticut | Kurz akcií | HDP Německa | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Obchodování na forexu | Síť restaurací | IWH | CAD | EIU | Ernst & Young | Institut ZEW | Volby v Mosambiku | EBIT marže | Vestas | Luiz Inácio Lula da Silva | Důvěra investorů | Britský ministr financí | Průmyslová produkce v únoru | Financial | V USA volba prezidenta | Corpay | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | American Airlines | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Maďarský forint | Německý kancléř | Wall Street | Panevropský index STOXX 600 | Vysoké ceny energií | Zpomalování ekonomiky | Televize CNBC | Volby v Izraeli | Nemovitosti | Italské hospodářství | Sektor služeb | Amazon | Tržní manipulace | Index MSCI All Country World | Stavebnictví | Euro roste | Italská centrální banka | Hospodaření | Futures | Evropský statistický úřad Eurostat | Inflace v eurozóně | Hindenburg | Základní potraviny | FXstreet.cz | James Bullard | Baker Hughes | Savelletri | Čínské akcie dnes | Obchody | Neckarwestheim 2 | ČR | Zahájení ruského útoku | CHF | Analytika | Index Nikkei | Benchmark Mineral Intelligence | Výhled růstu německé ekonomiky | Parlamentní volby | Akciový index | Euro k dolaru | Akcie společnosti Meta Platforms | Skupina Colt CZ Group SE | Primárky v Portoriku | ONS | Dividendy ČEZ | Index CPI | Evropská pojišťovna | Vedení twitteru | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Počet zaměstnaných | Pokles kurzu eura | Zasedání k měnové politice | Podpora | Skupina Partners | Výroba automobilů | Zrychlení růstu | MWh | Hlavní ekonom | Ruská invaze | Budoucí vývoj | Dílčí index | Portugalsko | Maloobchodní prodeje | Volatility | Hospodářské klima | Podnikatelská důvěra v Německu | Nejnovější údaje | Očekávání firem | Logitech | Vývoj úrokových sazeb | Tržní sentiment | Akcie v USA | Illinois | Destatis | Klíčová rizika | Očekávání trhu | VDA | Statistické údaje | Hospodářský institut Ifo | MJ | Editis | Průmyslové kovy | Hospodářské politiky | Vláda v Berlíně | Globální automobilový průmysl | Meta Platforms | Allianz Global Wealth | Právo | MF ČR | Nadbytek ropy | Akcie Nvidie | Vládní koalice | Dublin | Jacinda Ardernová | Společnost PwC | Zisk EBIT | Setkání centrálních bankéřů | Jan Švejnar | Japonská centrální banka | Snižování úrokových sazeb | Výrobce luxusních jachet Ferretti | Edward Moya | Splatnost | Marketingová komunikace | Elektromobily | Míra inflace v Německu | Spotřebitelské ceny | Evropské indexy | Hongkongská burza | Ulrich Kater | DIW Marcel Fratzscher | Rostoucí úrokové sazby | Ceny v eurozóně | Royal Dutch Shell | Arnault | Závislost | Vlna zdražování v Německu | Fáze obchodní dohody | Rozvojová banka | Šéf Sentixu | Hodnota indexu | Eurozóna | Aerolinky Lufthansa | Bankovní asociace | Ropné firmy | Evropský datový kalendář | Ferdinand Dudenhöffer | Fond | Makroekonomický kalendář | Rušení pracovních míst v Německu | Ferretti | Marathon | Pšenice | Index DAX | Největší evropská ekonomika | Společnost S&P Global | Ericsson | Americká letecká společnost | Forward | Ceny energie | SPD | 500 nejbohatších | Společnost Delta Air Lines | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Ruská centrální banka | Chorvatsko | KBC | Podnikatelská aktivita | Americká ministryně financí | Podíl majetku | Nikki Haleyová | Sazby beze změny | Výhled pro Evropu | Volby v Dominikánské republice | BDI | SEC | Pozornost trhu | Economist Intelligence Unit | Výsledky ČNB | Hospodářský vývoj v Německu | Zvyšování úroků | Potíže v dodavatelských řetězcích | Statistický úřad | Dodavatelské řetězce | Regulatorní prostředí | Christopher Waller | Dluhopisový trh | Oživení hospodářství | Asset alokace | Finanční podmínky | Podíl firem | Honeywell | Výkon světové ekonomiky | Vývoj ceny | Ceny evropského plynu | Západní Virgínie | DAX | Krypto | Skupina Colt CZ Group | Počasí | Mediální společnosti | Co bude | Výhled německé ekonomiky | Politické napětí | Německý index DAX | CZK/USD | EUR/GBP | Opatření | Těžaři | Demokratické primárky | Tálibán | Maďarská centrální banka | Nový Zéland | Oslabení egyptské libry | Etiopie | Šíření nového koronaviru | Oživení německé ekonomiky | BNP | Volební shromáždění | Barclays | Ministerstvo hospodářství | Fiskální stimuly | Investing | Ekonomika Evropské unie | Znovusjednocení země | Link | Zvyšování cen energií | Partners Banka | Předkrizové úrovně | Volby v Íránu | Ranní okénko | Jirka Mazur - Život na burze | Zkapalněný zemní plyn | Tým FXstreet.cz | Průmyslové podniky | Světové centrální banky | Crédit Agricole | GSK | Prudký růst cen | Virus | Odvětví | Index euro stoxx 50 | HDP v EU | Index PCE | Pražský PX | Volby na Islandu | Dow Jones | Šéfka Fedu | Práce | Summit EU | USD/CAD | Vlna zdražování | Klaus Regling | West Texas Intermediate (WTI) | Úrokové sazby | CNY | Protiinflační opatření | Minimální sazby daně | Jihoafrický rand | Markit | Biden | Rozvojová banka KfW | Budoucnost | Thomas Gitzel | Velkoobchodní tržby | Očkování | Banky | Aktuální situace | Výhledy | Peking | Pracovní trh | Durace | Prezident institutu | Nebraska | Tempo inflace | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Růst Německa | Akcie společnosti Atos | Hlavní ekonomické události | JPMorgan Chase | To nejdůležitější | Naše hospodářství | Nálada německých spotřebitelů | Vlády | Úvěrová pojišťovna | Vyšší ceny ropy | Rozhodnutí bankovní rady | Výzkumný institut Ifo | Lockdowny | Investiční doporučení | G7 | Prodeje | Výzkumná společnost | ČNB Petra Krmelová | Objem zakázek | Největší ekonomika eurozóny | Výrobce elektromobilů | Devizové rezervy ČNB | Měnový pár | Finanční situace | Bankrot | Meziroční inflace v Německu | LVMH | Institut IfW | Větší pokles | Akcie v Číně | Netflix | Joe Biden | Akcie softwarové společnosti | Přístup k dolaru | Ceny v České republice | Průmysl v Německu | López Obrador | Islamistické hnutí | Světové trhy | Volby v Salvadoru | Šéf Ifo | Volný obchod | Obchodní příležitosti | Robinhood Markets | Americký finanční ústav | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | Indiana | USA | New Oriental Education | WhatsApp | Obchodní válka | Prolomení vstupní S/R zóny | Koruna oslabuje | Ekonomika Japonska | Janet Yellen | ING Groep NV | Hospodářský model | Zlato | Akcie Toshiba | Skupina Colt CZ | Asijské akciové trhy | Nálada spotřebitelů v Německu | Vývoji podnikatelské nálady v Německu | Záchranný fond eurozóny | Philip Morris | Nasdaq | Společná evropská měna | Inflace v Německu v prosinci | Společnost Meta | Euro klesá | Demokratické prezidentské primárky | Světová obchodní organizace | Výhled na letošní rok | Šíření koronavirové nákazy | Volkswagen | Pips | Odhady analytiků | Svaz BDI | Geopolitické napětí | Souhrnný čistý zisk | Zemní plyn (LNG) | Bloky | Michal Lukáč | Výrobce větrných turbín Vestas | Spekulanti | Hike | Ekonom Klaus Wohlrabe | Propad indexu | Dluhopis | Slabé euro | Státní rozvojová banka | CFA | Pražská burza | Export z Německa | Zdražování v Německu | FOREX | Údaje o inflaci | Investice firem | Zpomalení hospodářského růstu | Německá inflace | Japonská společnost | Institut německého hospodářství | Čínské investice | Průlom | Zasedání Rady guvernérů | Investment | Komoditní analytik | Hnutí Tálibán | Globální ekonomický růst | Novozélandská centrální banka | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Fidelity International | Obchodní dohody | Zadluženost | USD/JPY | Astrazeneca | Sentiment amerických spotřebitelů | Krize v Turecku | Kentucky | Daně z příjmů právnických osob | Spojené arabské emiráty | Fio | Kryptoměny | Dovoz uhlí | Low | Manažeři | Ekonomické aktivity | Olaf Scholz | Kuba | Výrobce elektromobilů Tesla | Volby v Senegalu | Podnikání na kapitálovém trhu | Sycomore Asset Management | Další pokles | Otevřenost | Primárky | Mzdy | Akcie | Úspěch | CNBC | Fortum Oyj | MSCI All Country World | Volby | Ukazatele | Americké úřady | Miliardář | Vladimir Putin | Hindenburg Research | Remy Cointreau | Nonfarm Payrolls | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Volby v Pákistánu | Aktuální konsenzus ekonomů | Vojtěch Benda | Británie | Nemoc COVID-19 | Americká vláda | Dopady pandemie | NZD | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Koncern | Společnost Gazprom | Overnight | Norfolk | Coloseum | Maloobchodní tržby v eurozóně | Zkrachovalé banky | Belgie | Podniky | Euro vůči americkému dolaru | Sankce vůči Rusku | Konkurent | Intervenovat | Nedostatek zboží | Důvěra v německou ekonomiku
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

Institucionální trading
Institucionální trh
Institut API
Institut DIW
Institute for Policy Studies
Institute for Policy Studies (IPS)
Institute for Supply Management (ISM)
Institute of Directors
Institut GfK
INSTITUT CHRONOEKONOMIE

Následující klíčová slova

Institut IfW
Institut IHS
Institut IMK
Institut IOBE
Institutional Holdings
Institutional Shareholder Services
Institutional Shares
Institut IW
Institut IWH
Institut nákupních manažerů (ISM)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít