Úterý 16. duben 2024 20:26
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace

Fed index

img

Denní shrnutí: Eskalace na Blízkém východě tlačí na akcie a posiluje zlato

15.04.2024 Reakce trhů na víkendové odvetné údery Íránu proti Izraeli byla zpočátku poměrně klidná, zlato a ropa otevřely mírně výše a futures na evropské a americké indexy nezaznamenaly žádné větší pohyby.
img

BREAKING: Richmond Fed index zaostává za očekáváním

26.03.2024 Výrobní index Richmond Fed za březen byl zveřejněn dnes ve 15:00. Očekávalo se, že zpráva nevykáže oproti únoru žádnou změnu, index zůstal na -5,0. Aktuální zpráva se ukázala jako negativní překvapení, když index klesl na -11,0. USD po zveřejnění klesl, ale tento krok byl pravděpodobně způsoben horším než očekávaným zveřejněním údajů o důvěře spotřebitelů Conference Board za březen, které byly zveřejněny současně.
img

Ekonomický kalendář: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA a index Conference Board

26.03.2024 Futures na evropské indexy naznačují, že hlavní indexy blue chips ze starého kontinentu otevřou na stejné nebo vyšší úrovni. To přichází po poměrně nevýrazné asijsko-pacifické seanci, která byla ve znamení slabého toku zpráv a smíšené výkonnosti regionálních indexů. Kryptoměny nadále posilují, přičemž Bitcoin se drží nad hranicí 70 000 USD. Nejvýkonnějšími hlavními měnami jsou NZD a GBP, zatímco CHF a USD nejvíce zaostávají.
img

Forex: Klidný vstup do tohoto týdne pokračuje

20.02.2024 Zatímco včera byl ekonomický kalendář ve světě i v tuzemsku naprosto prázdný, dnešek již pár čísel přinese. Ty ale nebudou mít potenciál obchodování na finančních trzích zásadnějším způsobem ovlivnit.
img

Denní přehled: Klesající výnosy podporují náladu na Wall Street

15.02.2024 HDP Spojeného království v meziměsíčním vyjádření klesl o -0,1 % oproti prognóze -0,2 % a předchozímu růstu o 0,2 %. V meziročním vyjádření se ukázalo, že se nezměnil oproti prognóze expanze o 0,3 % a předchozímu poklesu o -0,3 % y/y. Meziměsíční změna v průměru 3m/3m činila -0,3 % vs. prognóza -0,1 % a předchozí -0,2 %. HDP ve 4. čtvrtletí poklesl o 0,2 % r/r oproti prognóze expanze o 0,1 % a předchozímu růstu o 0,2 %.
img

Ekonomický kalendář: Tento týden nás čeká FOMC, údaje z trhu práce a mnoho dalšího 📌

29.01.2024 Futures naznačují mírně nižší otevření seance v Evropě. Dnešní makrokalendář je poměrně chudý a jedinou publikací, která stojí za pozornost globálního trhu, je dallaský index FED.
img

Kansas City Fed - výsledek je mnohem slabší, než se očekávalo

25.01.2024 Kansas City Fed Index dosáhl -9 vs -3 oček. a -1 dříve (výrobní Kansas Fed: -17 vs. -4 oček.). Je to další slabý údaj z amerických, regionálních údajů.
img

Denní shrnutí: Netflix a Tesla budou udávat směr na Nasdaqu

23.01.2024 Silné oživení čínských akcií (indexy vzrostly až o 3-4 %) po zprávě, že státem kontrolované společnosti použijí až 300 miliard USD z prostředků na zahraničních účtech na podporu čínského akciového trhu.
img

Ekonomický kalendář: Richmond Fed index, zpráva API o ropě

27.12.2023 Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní hotovostní seance. Pro většinu evropských indexů to bude první povánoční hotovostní obchodní seance. Na trzích je však patrný koncem roku útlum, přičemž obchodní rozpětí na devizovém trhu jsou poměrně úzká. Ropa se obchoduje mírně výše, protože situace na Blízkém východě a v Rudém moři zůstává napjatá.
img

Makrokalendář - Ceny nemovitostí v USA a index dallaského Fedu

26.12.2023 Dnes je první obchodní seance po Vánocích. Zatímco mnohé trhy zůstávají zavřené, v některých asijských zemích a ve Spojených státech se obchoduje jako obvykle. Statistiky naznačují, že americké indexy v první povánoční obchodní den obvykle získávají, o čemž dnes svědčí výrazné oživení cen futures. Americký dolar během ranního obchodování rovněž ztrácí.
img

Ekonomický kalendář: Revize HDP USA za 3. čtvrtletí, rozhodnutí o sazbách CRBT

21.12.2023 Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Futures na DAX od včerejšího uzavření evropské hotovostní seance klesly přibližně o 0,5 %. Drahé kovy a další komodity těží z oslabení USD. JPY je jednou z nejvýkonnějších měn G10 poté, co japonská vláda revidovala prognózy HDP a inflace směrem nahoru.
img

Denní shrnutí: EURUSD klesá pod 1,09 kvůli rétorice člena Fedu a bleskovým indexům PMI

15.12.2023 Indexy na Wall Street se dnes obchodují převážně níže - S&P 500 klesá o 0,3 %, Dow Jones o 0,1 % a Nasdaq se obchoduje beze změny. Index Russell 2000 s malou kapitalizací se propadá o více než 1 %.
img

Ekonomický kalendář: Údaje Conference Board z USA a projevy bankéřů

28.11.2023 Evropské futures aktuálně ukazují na nižší otevření úterní hotovostní seance. Akciové indexy v asijsko-pacifickém regionu se během dnešní seance rovněž obchodovaly na smíšených úrovních. Korejský KOSPI si během dne připsal téměř 1,01 %, zatímco japonský Nikkei klesl o 0,11 %. Index Hang Seng si dnes vedl špatně a na denní bázi se obchodoval o 0,88 % níže.
img

BREAKING: USD padá, kvůli vyššímu počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, než se očekávalo

16.11.2023 Údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA byly zveřejněny dnes ve 14:30. Očekávalo se, že čtení vykáže mírně vyšší počáteční a pokračující nároky než před týdnem. Skutečné údaje ukázaly počáteční nároky na 231 tisíc a pokračující nároky na 1,865 milionu - mnohem více, než se očekávalo. Philadelphia Fed index, který byl zveřejněn současně, ukázal neočekávané zlepšení z -9,0 na -5,9.
img

Ekonomický kalendář: Údaje druhé úrovně z USA, projevy centrálních bankéřů

16.11.2023 Futures na evropské indexy naznačují, že dnešní peněžní seance na starém kontinentu začne víceméně beze změny. Rozhovory mezi americkým prezidentem Bidenem a čínským prezidentem Si na summitu APEC byly označeny za pozitivní, přičemž oba lídři diskutovali o řadě otázek včetně Ukrajiny, Tchaj-wanu a Blízkého východu. Poznámky, které po setkání zazněly z úst Bidena a Si, však byly poněkud obecné a vágní, a proto na trzích nevidíme žádnou výraznější reakci.
img

BREAKING: USD klesá po horších datech Conference Board

26.09.2023 Dnes v 16:00 byla zveřejněna řada zpráv ze Spojených států. Nejsledovanější byl Conference Board, u kterého se očekávalo mírné zhoršení oproti srpnu. Aktuální zpráva ukázala větší než očekávaný pokles z 106,1 na 103,0. Kromě dat CB byl investorům nabídnut také index Richmond Fed za září a nová data o prodeji domů za srpen. První z nich se ukázal být pozitivním překvapením, zatímco údaje o prodeji nových domů byly mírně nižší, než se očekávalo.
img

Ekonomický kalendář: Údaje z USA druhé kategorie, projevy členů Fedu

22.08.2023 Futures na indexy ukazují na vyšší otevření dnešní evropské hotovostní seance. Stalo se tak poté, co solidní výkonnost technologických akcií podpořila zisky indexů S&P 500 a Nasdaq během včerejší seance na Wall Street a později i regionálních indexů během asijsko-pacifické seance. Tyto zisky přicházejí navzdory obnovenému výprodeji na trhu amerických státních dluhopisů, který vedl k tomu, že desetileté výnosy dosáhly 16letých maxim nad 4,30 %.
img

Ekonomický kalendář: Překvapí inflace v EU trh? 🔎

31.07.2023 Dnešní seance se po silných ziscích na Wall Street a v Evropě minulý pátek vyvíjí bez korekce. Kontrakty CFD na německý DAX překonaly historické rekordy, když překonaly hranici 16 500 bodů, a dnes si připisují dalších +0,03 %.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí CBRT a zprávy o výsledcích za Q2!

20.07.2023 Dnešní makroekonomický kalendář bude naplněn čtením čtvrtletních výsledků. To však neznamená, že se nedozvíme některé důležité ekonomické údaje. V Polsku se dnes zaměříme na údaje o mzdách, zaměstnanosti a průmyslové výrobě. Kromě toho očekáváme rozhodnutí CBRT o úrokových sazbách a z USA údaje o podpoře v nezaměstnanosti a prodejích domů na sekundárním trhu. Dnešní kalendář doplní regionální zpráva Fedu z Filadelfie a údaje o zásobách zemního plynu.
img

BREAKING: USD a americké indexy rostou po překonání indexu Conference Board

27.06.2023 Conference Board zveřejnil nejnovější index spotřebitelské důvěry v 16:00. Trh očekával nárůst indexu z květnových 102,3 na červnových 103,6 bodu. Skutečná zpráva ukázala mnohem větší než očekávaný nárůst na 109,7! Tento nárůst byl způsoben výrazným zvýšením subindexů současné situace i očekávání. Jednalo se také o nejvyšší hodnotu od počátku roku 2022. Kromě indexu Conference Board byl dnes v 16:00 zveřejněn také index richmondského Fedu za červen a údaje o trhu s bydlením za květen, které rovněž dopadly lépe, než se očekávalo.
img

BREAKING: Prodej domů nad očekávání; Index Richmond Fed se dále zhoršuje!

23.05.2023 USA- prodeje nových domů za duben. Actual: 683k. Expected: 665k. Previous: 683k. USA- Richmond Fed index za květen. Actual:-15. Expected: -8.0. Previous: -10.0.
img

Ranní komentář: AT&T po výsledcích -10 %, Musk chce žalovat Microsoft

21.04.2023 Včerejší seance přinesla výsledky AT&T, která se následně kvůli nízkému free cash flow propadla o 10 %. Zbytek trhu je ale i nadále poměrně klidný, a to navzdory dalšímu slabému makru, které přišlo z USA. Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti rostou už třetím týdnem v řadě a jsou nejvýše od loňského srpna. Filadelfský Fed index se pak propadl na nejnižší úrovně od začátku pandemie. Dnes pozor hlavně na výsledky PMI z Evropa a z USA.
img

Ekonomický kalendář: Inflace PPI v USA, projevy centrálních bankéřů

16.02.2023 Evropské akciové indexy zahájily dnešní peněžní seanci růstem. DAX se obchoduje o 0,6 % výše, CAC40 získává 0,8 % a FTSE 100 přidává 0,4 %. Dolar klesá, což poskytuje podporu komoditám. Celkově lze na trzích vypozorovat riskantní náladu a kryptoměny, komodity i akcie se obchodují výše.
img

Ekonomický kalendář: Zápis z ECB, výsledky Netflixu za 4. čtvrtletí

19.01.2023 Evropské akciové indexy začaly mírně ztrácet po včerejším poklesu v USA a dnešní smíšené asijské seanci. EUR a JPY jsou nejúspěšnějšími hlavními měnami, zatímco AUD po zveřejnění špatných údajů o zaměstnanosti v Austrálii nejvíce zaostává. Rozsah pohybů na trhu kryptoměn je malý a hlavní digitální měny  se obchodují smíšeně. Drahé kovy získávají, zatímco ropa mírně stahuje.
img

Forex: Spotřebitelé na obou stranách Atlantiku trpí kvůli vysoké inflaci

29.11.2022 Vysoká inflace se podepisuje na extrémně nízké důvěře spotřebitelů v USA i Evropě, jak odhalí dnešní data. Pokud jde o náladu firem, tam je situace podle průzkumu Evropské komise o něco lepší. Předběžná německá data listopadové inflace ukážou na výrazné zmírnění inflačních tlaků a budou tak příslibem pro obdobný závěr, který přinesou zítra publikovaná data listopadové inflace za celou eurozónu.
img

Ranní okénko - Finanční trh vyhodnocuje stanoviska centrálních bank

28.11.2022 Ekonomický kalendář tento týden obsahuje důležitá data pro globální vývoj na finančním trhu jako měsíční zprávu z amerického trhu práce či inflaci v Německu a eurozóně. Z domácího pohledu bude zajímavý PMI index pro výrobní sektor, struktura HDP v 3Q22 a státní rozpočet za listopad. Vnímání rizika mezi investory v závěru minulého týdne zklidnily zápisky ze zasedání Fedu, které indikovaly zpomalení tempa zvedání úrokových sazeb, ale současně vyšší cílovou sazbu. Opačným směrem ale na vnímání rizika působí situace v Číně, jejíž ekonomiku dusí politika nulového covidu.
img

Ranní okénko - Týden pod taktovkou předstihových ukazatelů

21.11.2022 Předposlední listopadový týden již odstartovaly v sousedním Německu ceny výrobců za měsíc říjen. Zatímco v předchozích měsících jsme si zvykli na překvapení směrem nahoru, dnes přišel „šok“ z druhé strany. Meziměsíčně ceny poklesly o 4,2 %, zatímco trh očekával mírný růst. Meziročně dynamika sestoupila z 45,8 % na 34,5 %. Hlavní pokles přišel ze strany energií, jejichž cena proti září klesla o více jak 10 %.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí o sazbě CBRT, projevy členů Fed

20.10.2022 Evropské akciové indexy otevřely pouze s malou změnou. Futures obchodují z minima asijské seance poté, co zpráva Bloomberg o potenciálním uvolnění restrikcí spojených s Covid 19 v Číně podpořila rizikovou náladu. Následující den bude hostit několik zajímavých akcí. Očekává se, že centrální banka Turecké republiky oznámí snížení sazeb o 100 bp v poledne, zatímco členové Fedu Harker a Bowman mohou odpoledne svými projevy vyvolat určitou volatilitu USD. Mezi nejlepšími zprávami za 3Q22 dnes lze najít zprávy od společností Dow, AT&T a také amerických leteckých společností - Alaska Airlines a American Airlines.
img

Ranní okénko - Výnos na desetiletém US dluhopisu již nad 4 %

20.10.2022 Již před chvíli dnešní ekonomický kalendář otevřela statistika cen výrobců v sousedním Německu. Proti srpnu rostly v září ceny o 2,3 %, zatímco trh očekával o procentní bod nižší dynamiku. Přesto jde o výrazné zpomalení proti předchozím dvěma měsícům (7,9 % a 5,3 %).
img

Ranní okénko - Deficit rozpočtu dosáhne 375 mld. Kč

19.10.2022 Dnes z významnějších dat dorazí jen čísla z amerického nemovitostního trhu. V eurozóně by se pak měl finálně potvrdit odhad zářijové inflace, která v meziročním vyjádření vystoupala na 10 %. Včera zveřejněný ZEW index ukázal rozporuplný stav Německa, kdy aktuální nálada dále klesla, výhled se ale stabilizoval. Podpořit náladu mohly klesající ceny plynu, i plán německé vlády na pomoc firem. Americký průmysl pak ukázal lepší výsledek a v kombinaci s prozatím nad očekávání dobrými zveřejňovanými výsledky firem pomohl protáhnout optimistickou rally, která aktuálně panuje na trzích.
img

Ranní okénko - Špatný výhled pro Německo

18.10.2022 Zatímco český ekonomický kalendář je stejně jako ve zbytku týdne prázdný, od sousedů z Německa dorazí průzkum ZEW. V rámci evropských předstihových ukazatelů půjde o první více sledovaný index reflektující říjnovou situaci. Vyhlídky analytiků ale příliš optimistické nejsou a jak u složky hodnotící aktuální situaci, tak u složky budoucích očekávání předpokládají další pokles. Ten by měl jít na vrub zejména obavám ohledně dodávek plynu a z toho celkově plynoucí zimní energetické krize. V USA pak vyjdou čísla z průmyslu, kdy v září by produkce podle odhadů měla velmi mírně růst po poklesu v srpnu. Včera v Česku překvapila silnější dynamika cen výrobců, kdy namísto očekávaného mírného meziměsíčního poklesu se dostavil další více jak procentní růst. Ten plynul zejména z cen energií.
img

Ranní okénko - Ceny výrobců jako na houpačce

17.10.2022 Ekonomický kalendář pro tento týden otevřely ceny českých průmyslových výrobců. Jejich vývoj je jako na houpačce. Po zpomalení meziměsíčního tempa na 0,3 % v červenci a dokonce poklesu o 0,1 % v srpnu se oproti navázání na předchozí dva měsíce dostavilo nečekané zvýšení o 1,2 %. Stejné tempo se očekává i od německých výrobních cen, s tím rozdílem, že ty během srpna již vykázala velmi svižný růst o 7,9 % meziměsíčně. Dále nás v tomto týdnu čekají výsledky průzkumů – v Evropě ZEW index a spotřebitelská důvěra, v USA Empire State a Philly Fed Index. Indikátory patrně potvrdí slabou důvěru v ekonomiku a současně pochmurnější výhled v Evropě. V USA se s „tvrdými“ daty z reálné ekonomiky ohlédneme i o měsíc zpět, konkrétně na vývoj zářijové průmyslové výroby, která byla dle odhadů blízko stagnace (3-měsíční průměrný meziměsíční růst činí 0,1 %). Na zhruba stagnaci poukazuje i ISM index pro průmysl na 50,6 bodech. Celkově tak očekáváný vývoj ekonomických dat pro tento týden nepřipravuje pro náladu na finančním trhu úlevu. Na druhé straně by se ale neměla dostavit žádná pro investory dosud neznámá informace.
img

Ranní okénko - Týden naplněný předstihovými ukazateli

22.08.2022 Zatímco dnešek bude ještě relativně poklidný, od zítřka začnou na trh proudit další zásadní čísla jak z Evropy, tak z USA. V úterý budou nejzajímavější předstihové ukazatele PMI, které dorazí z vybraných států eurozóny, ale i ze Spojených států. Doplní je statistika nově prodaných domů v USA nebo průzkum spotřebitelské důvěry v rámci eurozóny. Na ten ve středu naváže domácí statistický úřad, který zveřejní výsledky pravidelného konjukturálního průzkumu.
img

Ekonomický kalendář: Projevy členů Fedu, sekundární data z USA

18.08.2022 Futures trhy dnes poukazují na nižší otevření evropské seance, zatímco investoři strávili poslední minutes FOMC, které naznačovaly potřebu pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, aby klesla inflace, ale neposkytly konkrétní vodítko pro budoucí postup.
img

Ekonomický kalendář: Velký den pro EUR!

21.07.2022 Futures trhy dnes naznačují na mírně vyšší otevření evropské seance. Futures na DAX se obchodují přibližně 20-30 bodů nad včerejšími úrovněmi close. Navzdory oslabení USD se drahé kovy a energetické komodity mírně stahují zpět. EUR je v době tisku nejvýkonnější hlavní měnou. Kryptoměny se stáhly poté, co Tesla odhalila, že prodala 75 % svých bitcoinů.
img

Ekonomický kalendář: Projevy šéfů Fedu a BoE

21.04.2022 Evropské akciové indexy jsou nastaveny na mírně vyšší otevření dnešní seance. Futures na DAX se aktuálně obchodují přibližně 40 bodů nad včerejším close. Členové ECB zaujali další jestřábí tón vůči zvýšení sazeb, díky čemuž se EUR stalo nejvýkonnější měnou G10. EURUSD se poprvé za týden blíží 1,09.
img

Ranní okénko - Cena ropy opět roste, EU by mohla odříznout ropu a nechat plyn

22.03.2022 Dnes budou pokračovat jednání na úrovni EU ohledně možných omezení na ruské energie. Z nejbližšího okolí v rámci dne budou vycházet data ohledně stavební produkce a běžného účtu platební bilance v eurozóně. Prudké zvyšování sazeb má na pořadu dne maďarská centrální banka a spíše méně významná data dorazí ze Spojených států. Včera finanční trhy postrašil předseda Fedu Jerome Powell, když uvedl, že v případě potřeby je Fed připravený zvyšovat sazby i o 50 bb a přivést úroky na restriktivní úroveň. Posunul tak očekávání trhů směrem k mírně rychlejšímu zvyšování v rámci tohoto roku, ale ve výsledku neřekl nic, co by se alespoň částečně nečekalo.
img

Forex: Maďarská centrální banka dnes citelně zvýší úrokové sazby

22.03.2022 Aktuálně narůstající inflační tlaky přimějí maďarskou centrální banku na dnešním zasedání razantně zvýšit svou klíčovou úrokovou sazbu. Předpokládáme nad konsensuálních 150 bb. Fed index průmyslové aktivity z Richmondu by měl za březen podle tržního konsensu zaznamenat nepatrné zlepšení. Zajímavější ale bude hodnocení ekonomických a měnových vyhlídek pohledem šéfky Fedu z Clevelandu L. Mesterové.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: První indikace ekonomických dopadů války na Ukrajině

21.03.2022 Hlavním tématem bude i v tomto týdnu další vývoj konfliktu na Ukrajině, zejména pak případné posuny ve vyjednáváních a příprava dalšího balíčku sankcí vůči Rusku. Březnové ukazatele sentimentu nabídnou první pohled na to, jak výrazný je dopad války na ekonomickou důvěru domácností a firem v Evropě. I když očekáváme významné zhoršení, průzkumy by stále měly poukazovat na robustní výhled ekonomického růstu, což podle nás povede k pokračující normalizaci měnové politiky.
img

Forex: Trhy se tento týden vezly na vlně optimismu

18.03.2022 Fed podle očekávání zahájil cyklus zvyšování sazeb. K jejich růstu došlo poprvé od roku 2018, a to o očekávaných 25 bb. Podle zveřejněného mediánu výhledu sazeb členů FOMC by letos mohlo následovat dalších šest obdobných kroků, tj. zvýšení sazeb bychom se mohli dočkat na každém dalším letošním zasedání. Další tři „hiky“ by podle Fedu mohly následovat v příštím roce, kdy by se sazby podívaly nad neutrální úroveň.
img

Forex: Jednání prezidentů USA a Číny

18.03.2022 Válka na Ukrajině zůstává v centru pozornosti. Právě o ní bude dnes odpoledne jednat prezident USA Joe Biden a jeho čínský protějšek Xi Jinping. V regionu sice zaujme polská průmyslová výroba, ale „předválečné“ údaje mají pro finanční trh slabší relevanci.
img

Forex: Naděje na dohodu dnes slábly

17.03.2022 Průmyslová výroba v USA v souladu s odhady vzrostla v únoru o 0,5 % m/m. Využití kapacit se zvýšilo o trochu méně než se čekalo. Potěšila ovšem lepší dat o vývoji stavebnictví s meziměsíčním růstem nově započatých staveb o 6,8 %. Filadelfský Fed index důvěry v byznys vzrostl za březen silně nad odhady. Nálada na finančních trzích byla dnes spíše smíšená. Po včerejších výrazných růstech akciových trhů tak dnes převládal mírný pokles.
img

Ranní komentář: Rusko podle USA jednotky na hranici navyšuje, trhy dnes opět mírně nervózní

17.02.2022 Po včerejší klidné seanci se nervozita ze situace na rusko-ukrajinské hranici opět vrací na trhy. Podle USA rusko přidalo na hranici 7 tis. nových vojáků a žádné nestahuje. Přes noc pak ruská média informovala o tom, že Ukrajinci porušili příměří a s stříleli na proruské separatisty. Situace zůstává i nadále nepřehledná a může kdykoliv dostat finanční trhy znovu pod značný prodejní tlak. Dnes ráno futures na americké i evropské indexy ztrácejí okolo půl procenta.
img

Forex: Covid a energie opět podlamují spotřebitelskou důvěru v eurozóně

21.01.2022 Obáváme se, že lednová důvěra spotřebitelů v eurozóně doplatí na výrazně zhoršenou pandemickou situaci a drahé účty za energie. Z regionu budou i námi pozorně sledovaná polská data o vývoji tamního průmyslu v závěru loňského roku. Mají potenciál naznačit, jak se dařilo tomu českému.
img

Forex: Německé průmyslové ceny raketově vystřelily

20.01.2022 Událostí dne bylo bezesporu hned ranní zveřejnění cen průmyslových výrobců v Německu za prosinec. Jejich dramatický nárůst nejenže výrazně překonal tržní očekávání, ale zdražování bylo nejvyšší v historii časové řady, která se počítá zhruba od poloviny roku 1948. Důvodem je především nevídané zdražení energií (+69 % y/y) – zejména elektrické energie a plynu (dohromady +80,3 %).
img

Dolar klesá po datech z amerického trhu práce a výrobním Philly Fed indexu

20.01.2022 Počet Američanů žádajících o podporu v nezaměstnanosti výrazně vzrostl na 286 tis. v týdnu do 15. ledna z 230 tis. v předcházejícím týdnu. Trh očekával vzestup na pouze 220 tisíc.
img

Forex: Inflace v eurozóně blízko vrcholu

20.01.2022 Akciemi hýbají zveřejňované korporátní výsledky. Data v USA ukážou zlepšení výhledu podnikatelů z oblasti Filadelfie z počátku letošního roku. Meziroční finální výsledek inflace v eurozóně za prosinec by měl dosáhnout svého vrcholu na 5 %. Nicméně nejistota cenového vývoje na počátku roku je silná. V případě ČR zvýšený výhled inflace povede k dalšímu utahování měnové politiky, což krátkodobě pomáhá české koruně.
img

Ranní okénko - Ekonomická data budou odrážet dopad vlny omikronu

17.01.2022 V příštích pěti dnech nás čeká jen několik málo ekonomických událostí v čele s indikátory sentimentu pro ekonomiku eurozóny a USA. ECB zveřejnění zápis z posledního (prosincového) zasedání V tuzemsku byl týden odstartován zveřejněním růstu cen průmyslových výrobců za prosinec.
img

Ranní okénko - Evropská spotřebitelská důvěra dál klesá

23.11.2021 Dnešní den se ponese ve znamení předstihových indexů nákupních manažerů. Jako první se dozvíme výsledky ze sousedního Německa, kde se čeká ochlazení souhrnného indikátoru z 52 na 51 bodů, přičemž na tomto poklesu by se měly svorně podílet sektory služeb i průmyslu. Podobný obrázek by následně měla vyjevit i celá eurozóna, kde trh vyhlíží zhoršení z 54,2 na 53 bodů. Do třetice se v odpoledních hodinách ohlásí PMI ze Spojených států, kde se naopak čeká zrychlení expanze.
img

Ranní komentář: Powell nominován na další čtyři roky do čela Fedu. Dolar navyšuje zisky, zlato padá

23.11.2021 Šéf americké centrální banky Jerome Powell včera dostal od amerického prezidenta pověření na další čtyři roky do čela americké centrální banky. Trhy reagovaly na zprávu spíše negativně, vzhledem k tomu, že je Powell vnímán jako jestřáb v porovnání s Lael Brainardovou, která byla potenciálním protikandidátem. Výnosy tak během včerejší seance zamířily výše, zatímco akcie klesaly. Pod tlak se přitom dostaly hlavně růstové tituly a Nasdaq, který včera odepsal — %.
img

Forex: Ceny v německém průmyslu rekordně rostou

19.11.2021 Dnešní ranní čísla z Německa potvrdí přetrvávající zrychlování růstu cen průmyslových výrobců, což bude významnou informací i pro tuzemské centrální bankéře. Polské statistiky z říjnového trhu práce stvrdí trend rostoucí zaměstnanosti a zvyšujících se mzdových tlaků.
img

Forex: Koruna ve světle bavorského modelu lockdownu mírně oslabila

18.11.2021 Na globálním devizovém trhu panoval dnes klid. Euro se drželo stabilní na relativně slabých úrovních pod 1,1350 EUR/USD. Evropský kalendář dnes nepřinesl vůbec nic. Pokud jde o odpolední americká data. Týdenní čísla z amerického trhu práce nijak významně nezklamala a potvrdila zlepšující se tendence. Výrazně lepším výsledkem skončil Fed index monitorující vyhlídky podnikatelů ve Philadelphii.
img

Ranní komentář: Trhy přešlapují na místě, ropa pokračuje v korekci

18.11.2021 Akciové trhy včera mírně klesaly, i když si i nadále bez větších obtíží udržují své vysoké valuace. Nálada na trzích je stabilizovaná a investoři spíše jen vyčkávají na nové zprávy, které by sentiment dokázaly výrazněji rozvlnit. Výsledky společnosti Target obchodníkům včera znovu připomněly, že je jedním z největších rizik pro americké společnosti možný tlak na snižování ziskových marží. Výrazné korekce se pak také dočkaly akcie společnosti Visa, které začaly klesat kvůli prohlášení Amazonu, který od nového roku přestane přijímat kreditní karty Visa vydané v Británii.
img

Ranní okénko - Ekonomický sentiment v Česku se dál zhoršuje

26.10.2021 Evropský kalendář je pro dnešek prázdný a prvním významnějším makroekonomickým ukazatelem tak bude odpolední vydání průzkumu spotřebitelské důvěry ve Spojených státech. Ta dosáhla svého post-pandemického maxima v červnu na hodnotě 128,9, tedy necelé 4 body pod úrovní z února 2020, těsně před příchodem koronaviru. Od té doby setrvale klesá a tento trend by podle odhadů měl pokračovat i nyní, když se čeká snížení ze zářijových 109,3 na 108,3. Naopak růst si trh slibuje od říjnového Richmond Fed indexu ze zpracovatelského sektoru. Ten se v září mohutně propadl, když dosáhl hodnoty -3 body, a nyní by mělo dojít ke korekci směrem k +5.
img

Ranní komentář: S&P500 navyšuje historická maxima, optimismus na trzích nepolevuje

26.10.2021 Akciové trhy včera pokračovaly v růstu. Dařilo se znovu hlavně Americe, kde S&P 500 přidal 0.47 %, zatímco Nasdaq rostl o 0.90 %. Výrazného růstu se pak včera dočkala hlavně Tesla. Ta přidala více než 12 % a poprvé v historii se její hodnota dostala nad hranici 1 bln. dolarů poté, co si u ní Hertz Global objednal 100 tis. nových vozů.
img

Forex: Nervozita na finančním trhu přetrvává

22.10.2021 Indexy nákupních manažerů v eurozóně pravděpodobně pokračují v poklesu a indikují tak expanzi výroby a služeb zpomalujícím tempem. Na finančním trhu převládá opatrná a negativní nálada, která brzdí posilování koruny navzdory vysokým spekulacím na další brzké zvyšování úrokových sazeb ČNB.
img

Forex: ČNB oznámila odprodej výnosů z devizových rezerv

21.10.2021 Sílící obavy z další vlny Covid-19 dnes tlumilo zveřejnění studie Pfizer-BioNTtech. Ta uvedla, že na vzorku čítajícím 10 000 lidí ve věku 16 a více let, zvýšila třetí dávka účinnosti vakcíny na 95,6 %. Akcie obou společností reagovaly posílením, nicméně na trzích stále převládala v průměru opatrná nálada, a to v souvislosti s otazníky nad globálním růstem cen a hrozícími bankroty na realitním trhu Číny. Investoři dále sledují korporátní výsledky firem.
img

Ranní okénko - Pozice Fedu je čím dál jasnější

21.10.2021 Ze zemí eurozóny se dnes dočkáme říjnové edice průzkumu spotřebitelské důvěry. Trh od ní na pozadí opětovně se zhoršující epidemické situace a ochlazování průmyslu očekává pokles ze zářijových -4,0 na -5,0 bodů. I tato hodnota by ovšem byla vyšší, než čeho jsme byli svědky před pandemií (-6,4) či kolik činí pětiletý průměr (-7,8).
img

Ranní komentář: BTC i ETH na nových maximech, S&P500 za pět dní +4%

21.10.2021 Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci. Index S&P 500 dokázal včera růst o čtyři desetiny procenta, zatímco Nasdaq nepatrně ztrácel. Nálada na trzích ale zůstává pozitivní a je podepřena také solidními korporátními výsledky.
img

Ranní okénko - Fed přitvrdil rétoriku

23.09.2021 Dnes nás čeká sada indexů nákupních manažerů, a to jak ze zpracovatelského sektoru, tak i ze služeb. Odstartujeme Německem, kde se u obou složek čeká nepatrný pokles, ovšem vyhlížené hodnoty v okolí 60 bodů nadále značí pokračující ekonomickou expanzi. Prakticky totožný vývoj by měl vykázat i index evropský, který za tím německým zaostává jen zhruba o jeden bod. Naproti tomu ve Spojených státech, kde post-pandemické oživení začalo o něco dříve, se PMI ve službách již navrací do „normálnějších“ hodnot, a měl by se držet poblíž 55 bodů. Přifouknutý ovšem zůstává index v průmyslu, kde je i nadále významně zkreslován nedostatkem výrobních vstupů, a měl by se tak držet nad 60 body.
img

Ranní okénko - ČNB pokračuje v jestřábích signálech

22.09.2021 Dnešní den zahájíme informací o zářijové evropské spotřebitelské důvěře. Ta se ze dna dosaženého v dubnu 2020, kdy dosáhla -21,9 bodu, stačila vyškrábat až na -3,30 v letošním červnu, čímž nejen že překonala předpandemickou úroveň, ale zároveň dosáhla rekordu od ledna roku 2018. Od té doby ovšem opět klesá a podle tržního odhadu bude klesat i nadále. Po srpnových -5,3 se tak tentokrát čeká -5,9 bodu.
img

Ranní okénko - Evergrande straší trhy

21.09.2021 Dnešní makroekonomický kalendář mnoho vzrušení nenabízí a zavděk tak budeme muset vzít měnověpolitickým zasedáním maďarské centrální banky. Ta si v červnu přisvojila titul první měnové autority v regionu, která zahájila post-pandemický cyklus zvyšování sazeb, když jen těsně předběhla Českou národní banku. Maďaři ani od té doby nelenili a ke zpřísnění politiky sáhli ještě dvakrát, čímž se základní sazba zvýšila z původních 0,60 až na aktuálních 1,50 %. Další krůček se očekává i tentokrát, když trh sází na 1,75 %, zatímco naši maďarští kolegové očekávají rovnou 1,80 %.
img

Ranní okénko - Přichází týden předstihových indikátorů

20.09.2021 Týden začíná poněkud ospale a prvním zajímavým makroekonomickým údajem bude až středeční informace o evropské spotřebitelské důvěře. Ta by měla v září podle odhadů klesnout ze srpnových -5,3 na -5,9 bodu. To je sice nemilá vyhlídka, ovšem i nadále by se tak jednalo o lepší výsledek, než jaký jsme sledovali těsně před vypuknutím pandemie (-6,4 v únoru 2020), a zároveň je to více, než činí pětiletý průměr (-7,8).
img

Ranní okénko - Mora zvažuje 50bb

17.09.2021 Dnes nás čeká z makroekonomického pohledu líný pátek. Jediným střípkem nových dat bude zářijové vydání průzkumu sentimentu amerických spotřebitelů z dílny University of Michigan. Tento index utržil v létě letošního roku poměrně tvrdou ránu, když pod tlakem mutací koronaviru, nadále neutěšené nezaměstnanosti a svižné inflace nálada Američanů poklesla z červnových 85,5 až na srpnových 70,3 bodu. Mezitím ovšem začala americká inflace alespoň kosmeticky brzdit a plošné epidemické restrikce zavedeny nebyly, což by mělo domácnosti trochu povzbudit. Trh tak nyní vyhlíží nárůst směrem k 72 bodům, což by ovšem ve srovnání s pětiletým průměrem (91,5) stále příliš oslnivé číslo nebylo.
img

Ranní okénko - Nálada amerických zpracovatelů se prudce zlepšila

16.09.2021 Dnešek zahájíme informací o dynamice cen českých průmyslových výrobců za měsíc srpen. Zdražování v tomto sektoru v uplynulých měsících nabralo svižné tempo, což je vývoj pozorovatelný i ve většině ostatních zemí. Vzhledem k nadále ucpaným dodavatelským řetězcům a nedostatkovým výrobním vstupům předpokládáme, že růst cen dále zrychlí, a vyhlížíme 9,0 % meziročně. Trh pak čeká jen o tři desetinky pb méně.
img

Ranní komentář: Ceny energií pokračují v růstu, čínské indexy navyšují ztráty

16.09.2021 Americké indexy včerejší seanci ukončily v zelených číslech. Z jednotlivých sektorů se tentokrát nejvíce dařilo energiím, které dál těží z pokračujícího růstu cen ropy a zemního plynu. Ropa včera vzrostla nad 72 dolarů za barel poté, co byly zveřejněny americké ropné zásoby, které v minulém týdnu klesly o skokových 6.2 mil. barelů. V prudké růstu pak pokračují také ceny zemního plynu, které se v USA dostaly krátce až na 5.6 dolaru.
img

Ranní komentář: Americká inflace mírně zvolnila, čínský developer Evergrande před bankrotem

15.09.2021 Včerejší seance přinesly výsledky americké inflace. Ta rostla meziročně o 5.3 %, zatímco jádrová inflace zvolnila na 4 %. Trhy na zveřejnění výsledků reagovaly spíše jen zvýšenou volatilitou než jasnějším trendem. Výnosy mírně klesly a pod mírný tlak se nakonec dostaly také akciové trhy v Evropě.
img

Ekonomický kalendář: API report, rozhodnutí o sazbách v Maďarsku

24.08.2021 Evropské trhy otevřely do černých čísel. Asijské akcie ukázaly silný růst už druhou seanci v řadě po pozitivní seanci na Wall Street. Ekonomický kalendář toho dnes mnoho nenabízí. Po poledni bude maďarská centrální banka rozhodovat o sazbách, takže HUF může předvádět vyšší volatilitu, než je obvyklé. Večer se budeme těšit na výsledky zásob ropy API z USA. Americký prezident Biden by měl dnes v 18. hodin vystoupit s projevem na téma stahování amerických sil z Afghánistánu. Na toto téma se dnes v 15:30 online sejde skupina G7. Dopad těchto událostí se však očekává spíše v politické rovině.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na výsledky amerických maloobchodníků

19.08.2021 Na trzích zůstává horší nálada po včerejším zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC. Futures na DAXu (DE30) klesly pod support na 15 800 bodech, ale s otevřením evropské seance vidíme postupný návrat indexu k této hladině. Futures S&P 500 (US500) se obchodují v blízkosti dvoutýdenního minima. Z měn zemí skupiny G10 se nejvíce daří americkému dolaru.
img

Ranní okénko - Fed zůstává rozpolcený

19.08.2021 Z Evropy dnes žádná významnější makroekonomická data nedorazí a budeme si tak muset počkat na ta z Ameriky. Odtud budeme zvědavi na pravidelnou týdenní zprávu o stavu tamního trhu práce, na kterém by v týdnu končícím 14. srpna mělo podle odhadů přibýt 364 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti. Pokud se odhady naplní, bude se jednat o 11 tisíc méně žádostí než o týden dříve, a o další krůček směrem k předpandemickému normálu. Dlužno dodat, že oproti astronomickým 6,2 milionům z loňské první vlny lockdownů bylo citelného pokroku již dosaženo, ovšem trend poklesu povážlivě zpomaluje a v posledních pár měsících se jedná spíše o přibližnou stagnaci. Za standardní výsledky přitom bylo před pandemií považováno cca 210 tisíc nových žádostí týdně. Druhým zajímavým momentem dneška bude srpnové vydání průzkumu podmínek v podnikatelském prostředí z dílny philadelphského Fedu. Ten by podle odhadů měl po červencových 21,9 bodech vykázat mírný nárůst směrem k hodnotě 23,1. Podobně jako u ostatních podobných ukazatelů z USA i z Evropy se i v tomto indexu budou nadále tlouct dva protichůdné faktory, tedy pokračující silná poptávka a neschopnost ji uspokojit. To platí nejen pro výrobu, místy ochromenou nedostatkem materiálu, ale i pro nabírání nových zaměstnanců, kde pokračuje nesoulad mezi potřebami zaměstnavatelů a možnostmi uchazečů. I přesto by se měl index udržet bezpečně nad pětiletým průměrem, který činí 18,2 bodu.
img

Ranní okénko - Červenec přinesl ochlazení sentimentu napříč státy

27.07.2021 Pro makroekonomická data dnes budeme muset za oceán, odkud se dočkáme hned tří zajímavých údajů. Jako první dorazí červnová informace o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, které podle odhadů mírně zpomalí svoji dynamiku a po květnových 2,3 % tentokrát narostou o 2,1 % meziměsíčně. Následovat bude červencový průzkum spotřebitelské důvěry, která by po impozantní šňůře nepřetržitého růstu, který trval od ledna letošního roku, měla tentokrát poklesnout ze 127,3 na 123,9 bodu. Nestačila by tak ještě ani vyrovnat předpandemické skóre z loňského února, kdy dosahovala 132,6 bodu. Den uzavře další průzkum jedné z poboček amerického Fedu, tentokrát půjde o ten z Richmondu. I jeho šetření mezi zpracovateli by podle odhadů mělo ukázat na ochlazení, které se bohužel stává společným jmenovatelem průmyslu napříč zeměmi. Trh po červnových 22 tentokrát počítá s 20 body.
img

Ranní komentář: Korekce na čínských akciích nepolevuje, dnes výsledky GOOG, AAPL a MSFT

27.07.2021 Včerejší seance výraznější změny na americké a evropské indexy nepřinesla. Pod silným tlakem se ale ocitly čínské akcie, které klesají v reakci na další tlaky čínského regulátora (vice ve dnešním videu).
img

Ranní okénko - Powell obhájil tezi dočasné inflace

16.07.2021 Dnešek patří z hlediska ekonomických dat spíše k těm klidným. Finanční trh bude mít příležitost vstřebat dvoudenní vystoupení šéfa Fedu před Kongresem. Powell obhajoval tezi dočasně zvýšené inflace a argumentoval, že ekonomické oživení ještě nepokročilo natolik, aby centrální banka mohla začít ukončovat podpůrné monetární programy, především nákupy aktiv. Názor uvnitř Fedu však není jednomyslný. Například James Bullard sdělil, že již nadešel čas pro ukončení některých opatření. V eurozóně bude zveřejněn pouze finální odhad červnové inflace – mělo by dojít k potvrzení 2,9 % meziročně. V USA statistický úřad vydá červnové maloobchodních tržby, které doplní průzkum spotřebitelské nálady z dílny University of Michigan.
img

Ranní komentář: Energie a banky mírně klesají. Fed je připraven jednat v případě růstu inflačních očekávání

15.07.2021 Včerejší seance se na akciových trzích nesla opět v poklidné atmosféře. Indexy v USA si své pozice držely a podobně na tom byly také indexy v Evropě. Pod tlak se včera dostaly hlavně energie, které doplatily na pád cen ropy. Ty se propadly v reakci na zveřejnění amerických zásob benzínu, které překvapivě rostly.
img

Ranní okénko - Německá inflace by měla vykázat zpomalení

29.06.2021 Z tuzemska dnes dorazí třetí a finální odhad vývoje HDP v prvním kvartále letošního roku. Revize dříve udávaného výsledku, tedy poklesu o 2,1 % meziročně, se neočekává, budeme ovšem zvědavi na nově dostupné detailnější informace.
img

USA hlásí očekávaný růst HDP o 6,4 %. Americké banky prošly stress testy, mohou navýšit dividendy i odkup akcií

25.06.2021 Podle konečného údaje amerického ministerstva obchodu tamní ekonomika v prvním kvartále letošního roku meziročně vzrostla o 6,4 %, což bylo v souladu s předchozím odhadem ministerstva. Podle agentury Reuters stojí za robustním růstem mohutná fiskální podpora vlády. Nevětší podíl na růstu HDP měla výroba zboží dlouhodobé spotřeby.
img

Forex: ČNB nezvýší sazby jako první, po dnešním zasedání to budou Maďaři

22.06.2021 Již zítra podle nás ČNB rozhodne o prvním zvýšení úrokových sazeb v pocovidové době. Nebude však první centrální bankou, která se k tomuto kroku odhodlá. Prvenství ji na dnešním jednání vyfouknou maďarští kolegové. Klíčová sazba tamní centrální banky půjde podle nás dnes nahoru o 30 bb na 0,90 %. Z eurozóny se dočkáme dalšího zlepšení spotřebitelské důvěry, i když prostor se pomalu začíná vyčerpávat. Ze Spojených států nás dnes bude zajímat zejména vystoupení centrálních bankéřů.
img

Ranní komentář: Akcie korigují ztráty z minulého týdne, krypto pokračuje v korekci

22.06.2021 Akciové trhy včera korigovaly část svých pátečních ztrát. Nejvíce rostl hlavně americký Dow Jones, který přidal 1.76 %, zatímco indexy S&P 500 a Nasdaq rostly o 1.40 % a 0.79 %. Sektorově se dařilo hlavně energetickým společnostem, kterým pomohl další růst cen ropy. Silnější byly tentokrát i banky, které pozitivně reagovaly na návrat desetiletých výnosů zpět ke hranici 1.5 %. Mírnou korekcí si pak prošel dolar, který si ale většinu svých zisků z konce minulého týdne udržuje.
img

Ranní komentář: Technologie pomohly akciím výše, banky zaostávají

15.06.2021 Včerejší seance se na finančních trzích nesla opět v mírně optimistickém duchu. Akciové indexy většinou znovu rostly. V USA táhly indexy nahoru hlavně technologie, zatímco pod tlakem byl tentokrát především bankovní sektor. V Evropě pak indexy stoupaly také, i když i včera se zisky pohybovaly kolem několika málo desetin procenta.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Možný náznak úvah Fedu o budoucím konci nákupu aktiv

14.06.2021 Zasedání Fedu opět ukáže, že úvahy o brzkém konci ultrauvolněné měnové politiky jsou předčasné. Přesto by již mohly zaznít slabé signály o začátku debaty na toto téma. Maloobchod v USA v květnu pravděpodobně klesl v případě tržeb za zboží a vzrostl ve službách. Průmyslová výroba v eurozóně za duben i v USA za květen ukáže pokračování expanze. V ČR bychom před začátkem mediální karantény mohli slyšet další hlasy z ČNB o nastavení měnové politiky.
img

Ranní okénko - Německý trh práce se pomalu zvedá, maloobchod je ale stále v útlumu

02.06.2021 Dnešní kalendář je téměř prázdný, z Evropy se dočkáme jen dubnového výsledku růstu indexu cen výrobců za měsíc duben. Po březnovém meziročním zdražení o 4,3 % je tentokrát trh nastaven dokonce na 7,5 %. Na tomto očekávání má ovšem lví podíl efekt srovnávací základny z loňského prvního lockdownu, který se nejvíce projeví v cenách energií. I meziměsíční nárůst, který se čeká na úrovni 1,0 %, ovšem není zcela zanedbatelný.
img

Ranní okénko - Německá inface nad odhady, co přinese evropská?

01.06.2021 Dnes nás čeká zveřejnění zpřesněného odhadu českého hrubého domácího produktu za letošní první čtvrtletí. Kromě možné úpravy prvního odhadu, který ukazoval na pokles o 2,1 % meziročně, budeme zvědavi na bližší detaily o struktuře dosaženého růstu, resp. poklesu.
img

Ranní okénko - Čeká nás týden nabitý informacemi

31.05.2021 Dnes se dočkáme údaje o vývoji spotřebitelských cen v sousedním Německu za měsíc květen. Po dubnovém meziročním růstu o 2,1 % by v EU-harmonizovaném vyjádření měla cenová dynamika tentokrát dosáhnout 2,3 %, což by odpovídalo meziměsíčnímu růstu cen o 0,3 %.
img

Ranní okénko - Další hlas z Fedu mluví o tlumení QE

27.05.2021 Evropský kalendář dnes žádné makroekonomické vzrušení nenabízí a zraky se tak budou upínat spíše za oceán. Dozvíme se dubnový údaj o amerických objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, které by podle odhadů měly meziměsíčně narůst o 0,8 %, tedy jen mírně méně, než o měsíc dříve (1,0 %). K dalšímu mírnému uklidnění by mělo dojít i na tamním trhu práce, kde by mělo v týdnu končícím 22. května přibýt již „jen“ 425 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, zatímco o týden dříve jich bylo zhruba o 20 tisíc více. Jednalo by se tak o nejlepší výsledek od počátku pandemie, byť k oproti období před ní jde nadále zhruba o dvojnásobek běžných hodnot. Dočkáme se i druhého odhadu vývoje amerického hrubého domácího produktu za první kvartál letošního roku. Čeká se kosmetické zlepšení předchozího údaje a americká ekonomika by tak měla v anualizovaném vyjádření mezičtvrtletně narůst o 6,5 %, přičemž lví podíl bude patřit spotřebě domácností, jež narostla o zhruba 11 %. Den uzavřeme pohledem na zpracovatelský sektor ve Spojených státech, jehož aktivitu monitoruje index sestavovaný kansaskou pobočkou Fedu. Po dubnovém absolutním rekordu, kdy index dosáhl hodnoty 31 bodů, se čeká jen nepatrný pokles na úroveň 30. Zajímavější budou ovšem detaily tohoto průzkumu, které by mohly napovědět, jak napjatá situace aktuálně panuje v oblasti logistiky a obstarávání výrobních vstupů, což nadále představuje hlavní brzdu růstu mezi zpracovateli nejen v USA, ale i například v Evropě.
img

Ranní okénko - Ekonomický sentiment roste v ČR i v Německu

25.05.2021 Nejzajímavější dnešní evropskou makroekonomickou událostí bude zveřejnění květnové edice německého IFO indexu. Jeho nejsledovanější podsložka – index očekávání – by měla vykázat meziměsíční růst o 1,5 bodu a zakotvit na hodnotě 101,0. Zlepšit by se mělo i hodnocení aktuální situace, které podle trhu míří do okolí 95,5 bodů, což by byl nejlepší výsledek od začátku pandemie. V souhrnu by tak IFO index mohl dosáhnout až na skóre 98,0.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na projevy centrálních bankéřů a Chicagský Fed index

24.05.2021 Ekonomický kalendář je dnes takřka prázdný. Jedinou důležitou statistikou je Chicago Fed National Activity Index za duben, ale ani v tomto případě nečekáme dopad na trhy. Dnešní obchodování by tak mohly nejvíce ovlivňovat novinové titulky a projevy centrálních bankéřů (například Kuroda v 14:05, Bailey v 16:30). Dnes očekáváme nižší likviditu na finančních trzích, protože klíčové trhy v Evropě jsou zavřené (Německo, Francie, Švýcarsko) a svátek slaví také v Kanadě. Zároveň výsledková sezóna je ve svém závěru a žádné důležité statistiky dnes nejsou na programu.
img

Ranní okénko - PMI indexy ukážou zlepšující se sentiment ve službách

21.05.2021 Dnes jsou na řadě očekávané výsledky průzkumu mezi nákupními manažery (PMI) za květen. Dorazí z Německa, eurozóny a USA. PMI indexy pro průmyslový sektor na obou stranách oceánu od minulého léta (s občasnými zádrhely) stoupají. Oba se nacházejí nad 60 body, tedy hluboko v pásmu expanze. Nicméně je to zčásti dáno metodikou PMI, která vyhodnocuje současnou situaci v dodavatelských řetězcích, jako například prodlužování dodavatelských lhůt, jako přehřívání sektoru, ačkoliv se ve skutečnosti jedná o důsledek pandemie a souvisejících ekonomických uzavírek. I přesto jsou ale viditelné známky zlepšujících se podmínek jako například plnící se objednávkové knihy, nebo růst zaměstnanosti.
img

Ranní okénko - Fed se do zpřísňování politiky příliš nehrne

20.05.2021 V Evropě se dnes žádných významnějších makroekonomických údajů nedočkáme a budeme tak pro ně muset za oceán. V odpoledních hodinách našeho času dorazí ze Spojených států květnová edice Philadelphia Fed indexu aktivity v podnikatelském sektoru.
img

Ranní komentář: Výplach na kryptu, minutes ze zasedání Fedu pomohly dolaru

20.05.2021 Máme za sebou velmi zajímavou seanci, která přinesla obří volatilitu především na trh s kryptoměnami. Bitcoin během včerejška klesl krátce až pod hranici 30 tis. dolarů, zatímco ethereum v jednu chvíli klesalo o 40 % až pod úroveň 2 tis. dolarů. Obě kryptoměny sice velkou část svých ztrát rychle zlikvidovaly, i tak se ale prodávají hluboko pod úrovněmi, kde se nacházely ještě před několika málo dny.
img

Ranní komentář: Býci korekci na akciích v minulém týdnu nedali šanci, BTC naopak už 35 % pod ATH

17.05.2021 Závěr minulého týdne pomohl akciím dostat se do zelených čísel, a to navzdory slabším výsledkům amerických maloobchodních tržeb, které po skvělém březnu v dubnu tentokrát nerostly a podstřelily tak většinový konsenzus. I přes páteční růst ale americké indexy zakončily týden ve ztrátě, když na ně dolehly hlavně obavy z vyšší inflace, která v minulém měsíci vzrostla na meziroční bázi až nad 4 %.
img

Růst ekonomiky USA o 6,4 % překonává očekávání. Nezaměstnanost v Česku je jedna z nejnižších v EU

30.04.2021 Na středečním zasedání měnového výboru Fedu nedošlo k žádnému překvapení, když členové výboru ponechali základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Tempo nákupu aktiv Fed také nezměnil, a tedy i nadále bude docházet k měsíčním nákupům vládních dluhopisů ve výši 80 mld. USD a také k nákupům cenných papírů krytými hypotékami ve výši 40 mld. USD. Fed rovněž zopakoval, že k dosaženích svých cílů je připraven použít všechny nástroje, které má k dispozici.
img

Ekonomický kalendář: Výsledková sezóna pod drobnohledem

27.04.2021 Evropské akciové trhy otevřely v blízkosti včerejšího závěru po červené seanci v Asii. Ekonomický kalendář je během evropské seance takřka prázdný, ale investoři by si to měli vynahradit v průběhu odpoledních hodin. V 16. hodin je na programu spotřebitelský sentiment Conference Board z USA za duben a Richmondský Fed Index. Nejvyšší pozornost je však dnes zaměřena na výsledkovou sezónu. Své hospodářské výsledky zveřejní společnosti jako Microsoft nebo Alphabet.
img

Ranní okénko - Ekonomický sentiment v Česku se zlepšuje

27.04.2021 Pro makroekonomická data dnes budeme muset do Spojených států. V odpoledních hodinách našeho času odtud dorazí dubnová edice průzkumu spotřebitelské důvěry a trh je na ni již dopředu optimisticky naladěn. Již březen přinesl výrazné zlepšení spotřebitelského sentimentu, když ten pod vlivem štědré fiskální podpory a částečného uvolňování restrikcí vystřelil o téměř dvacet bodů a dosáhl hodnoty 109,7 bodu. Vzhledem k nadále se zlepšující epidemické situaci, klesajícímu počtu Američanů bez práce a postupujícímu očkování lze pozitivní vývoj očekávat i tentokrát. Trh sází na výsledek 113,0 bodu, což by sice stále nestačilo na předpandemických cca 130 bodů, ovšem bylo by to již velice blízko dlouhodobému průměru.
img

Ranní komentář: Průmyslové kovy a zemědělské komodity prudce rostou, indexy i měny stabilní

27.04.2021 Nálada na akciových trzích zůstává i po včerejšku stabilizovaná a indexy si své pozice drží. Americký S&P 500 a Dow Jones se včera držely v okolí pátečního close, zatímco Nasdaq přidal 0.87 %. Výrazný růst ale pokračuje na některých zemědělských komoditách (pšenice, kukuřice, sójové boby) a průmyslových kovech (měď, hliník), což se může nepříjemně promítnou do cen vstupu a následně i do výhledu pro inflaci.
img

Ranní okénko - Podle Rusnoka se ekonomický výhled zhoršil

22.04.2021 Evropská centrální banka má dnes na programu pravidelné měnověpolitické zasedání. Vzhledem k okolnostem ovšem nebude patřit mezi ta nejzajímavější, jelikož se neočekává žádná změna v nastavení politiky, ani výraznější posun v rétorice. ECB již minule ústy své šéfky Lagardeové vystoupila proti nedávnému svižnému růstu výnosů na evropských dluhopisech, který podle ní neodrážel kondici ekonomiky ani výhled na inflaci a hrozil tak předčasně utáhnout měnové podmínky. Kromě verbálního zásahu došlo i k přesměrování části objemu prostředků vyhrazených na nákupy aktiv ze speciálního pandemického programu do nejbližších týdnů a měsíců. Situace na dluhopisovém trhu se mezitím stabilizovala a ECB tak patrně nebude mít důvod na svém postoji mnoho měnit.
img

Ranní okénko - Vzali Američané obchody útokem?

15.04.2021 Pro zajímavá makroekonomická data budeme dnes muset za oceán, jelikož evropský kalendář zeje prázdnotou. Naopak v USA se během odpoledne našeho času strhne datová smršť. Zahájí ji Empire index podmínek ve zpracovatelském sektoru, který v letošním roce setrvale narůstá a tohoto trendu by se měl podržet i ve své dubnové edici. Trh si od něj slibuje navýšení ze 17,4 na čistých 20 bodů, a to navzdory tomu, že podobně jako v Evropě i v USA se zpracovatelé potýkají s výpadky dodávek výrobních vstupů. Že se i přesto Američanům daří navyšovat výrobu by následně měl potvrdit údaj o průmyslové produkci za měsíc březen, která podle odhadů přidá oproti únoru slušných 2,5 %, a zároveň by mělo narůst využití kapacit ze 73,8 až na 75,6 %, což již není daleko od dlouhodobého průměru, byť k předkrizovým cca 77 % bude stále trochu scházet. Nebudeme ochuzeni ani o náhled do situace v amerických domácnostech, které podle tržního odhadu v březnu konečně vyrazily ve větším počtu na nákupy. K tomu by je mělo motivovat nejen postupné otevírání části dříve zavřených provozoven a pocit bezpečí dodaný tím, že velká část jejich členů již podstoupila očkování, ale i štědrá fiskální podpora, která přistála na účtech velké části Američanů a vybízela k útratám. Po únorovém poklesu maloobchodních tržeb o 3 % meziměsíčně tak tentokrát trh vyhlíží růst o robustních 5,8 %, přičemž některé odhady předpokládají dokonce i dvouciferný výsledek. Do karet Američanům hraje i postupné zlepšování situace na trhu práce, byť je zde k ideálu ještě daleko. V týdnu končícím 10. dubna patrně opět poklesl počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, kterých se tak na úřadech mělo objevit „jen“ 700 oproti předcházejícím 744 tisícům.
img

Ranní komentář: Banky reportují další skvělé čtvrtletí. Coinbase uzavřela první seanci na 65 mld. USD

15.04.2021 Včerejší seance se na finančních trzích točila hlavně okolo kryptoměn. Na burzu byla včera zalistována Coinbase, která si v jedu chvíli sáhla na valuaci až nad 100 mld. dolarů, aby nakonec seanci zakončila s valuací na 65 mld. Vysokou cenu si dál držel bitcoin, zatímco ethereum pokračovalo v navyšování historického maxima, které se dnes ráno posunulo nad 2 450 dolarů.
img

Biden schválil podporu infrastruktury v hodnotě 2,25 bil. USD. Zablokovanou loď v Suezském průplavu se podařilo uvolnit

01.04.2021 Americký prezident Joe Biden tento týden představit investiční plán v hodnotě 2,25 bil. USD, který se má zaměřit na výstavbu dopravní infrastruktury, telekomunikace a průmysl. Financování této podpory, včetně těch předešlých i budoucích, má být z vyšších korporátních daní, respektive ze zrušení úlev zavedených bývalým prezidentem Trumpem. Biden hodlá zvýšit daně pro firmy z 21 na 28 procent, v případě příjmů ze zahraničí ze 13 na 21 procent. Agresivní fiskálně-expanzivní politika nového prezidenta nemá historicky obdoby. Mnozí proto poukazují na to, že přichází zlomový moment, který může spustit výraznější inflaci v USA.
img

Turecká lira se po vyhazovu guvernéra CB silně propadla. Rusko oznámilo, že s EU už nemá žádné vztahy

26.03.2021 Turecký prezident Erdogan po osmi měsících (opět) propustil guvernéra tamní centrální banky Naciho Agbala, což způsobilo depreciaci turecké liry, která se vůči dolaru v jednu chvíli dostala na hladinu 8,2. Důvodem “vyhazovu“ je, že se tureckému prezidentovi nelíbilo zvyšování úrokové sazeb centrální bankou. Naopak zahraniční investory Agbalovi kroky podporovali.
img

Evropská spotřebitelská důvěra roste, Česko výjimkou

25.03.2021 Včerejší vydatný makroekonomický den poněkud vyčerpal kalendář tohoto týdne, a pro dnešek v něm mnoho nezbylo. Prakticky jedinou událostí hodnou pozornosti tak bude pravidelný report z amerického trhu práce, ze kterého přijde informace o nových i pokračujících žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Trh u obou předpokládá další pokles, když nových žádostí by mělo v týdnu končícím 20. března dorazit 730 tisíc a těch pokračujících by (o týden dříve) měly být 4 miliony. V obou případech tak navzdory pozitivnímu trendu zůstávají předpandemické běžné počty stále neporovnatelně nižší.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Čína | Japonsko | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Moody's | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické prognózy | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOE | CCI | CFD | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Close | DAX | Devizový trh | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Futures | G10 | G7 | GAAP | Gama | Gap | Grafy | High | IFO index | IPO | Index DAX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intraday | Investice | Investor | Jestřáb | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Likvidita | Long | Low | MIFID | MMF | Risk | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Osobní příjem | PEG | Peněžní zásoba | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Rally | Ratingová agentura | Repo sazba | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Spot | Support | Swap | Ticker | Trader | Trend | Trigger | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Sázka | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Hospodářský cyklus | Euronext | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Gold | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | Riziková averze | LYNX | BTC | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | ADP report | Bankrot | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie SAP | Americká centrální banka | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Devizové trhy | DJIA | Dnešní události | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Fondy | Forexu | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP USA | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční portfolio | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kurz EUR | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Ocenění akcií | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | PayPal | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Světové ceny ropy | Švýcarská centrální banka | Těžba ropy v USA | Trh nemovitostí | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj nezaměstnanosti | Webinář | WTI | XM | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buffett | Buy | Ex-dividend | Christine Lagarde | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Bohatý | Komise | Kontrakt | Volby | Rozhovor | Futures trhy | Burze | Investment | Markit | Raymond James | Bank of New York Mellon | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | CNN | Wells Fargo | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | Sentix | Baker Hughes | Institut Ifo | Prudential Financial | TLTRO | TD Ameritrade | Barrick Gold | BBC | Index Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Kurz EUR/USD | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | BMW | Korekce na akciích | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Globální trhy | Investiční očekávání | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Kurzotvorné informace | Bankovnictví | Kontrakty CFD | Ekonomická aktivita | City | Posilování koruny | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | IHS | Měnová autorita | Xetra | IBEX | Britská centrální banka | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americké akciové indexy | S&P Global | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Propad | Měnová opatření | Kryptoměny | Eurex | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Šéf britské centrální banky | Výrobní aktivita | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Philip Morris | Zasedání Bank of England | Revize výhledu | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Daně z příjmů | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Ripple | Dogecoin | Ethereum | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Bankéř | Britská vláda | Exxon | Chevron | Dnešní aukce | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Britský FTSE 100 | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Záchranný fond | Bankovní unie | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Inflace v Německu | FCA | Historické rekordy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | TRY | Index cen domů | Softbank | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Alphabet | Skupina G7 | Obchodování forexu | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Statistiky ECB | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Mercedes | Raymond James Financial | IHS Markit | ex | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Vstup na burzu | BBVA | Výkyvy kurzu koruny | Daňové změny | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Cena palladia | Anadarko Petroleum | Coinbase | Americký akciový trh | Palladium | Trade Financial | Investovat do Bitcoinu | Jerome Powell | MiFID II | Crown | CBOE Global Markets | ETH | Invesco | Estee Lauder | CFG | Obchodování na trzích | Tržní očekávání | Odliv dividend | Index Russell 2000 | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Německá centrální banka | Kryptoburza | OPEC+ | Obchodní válka | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Regionální měny | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Edison | Schwab | FAANG | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Forint | Obchodníci s ropou | Americký S&P 500 | Turecké liry | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Norges Bank | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Kompozitní index | Trhy v USA | Výsledky firem | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Pokles cen ropy | Intercontinental Exchange | Akciové trhy v Asii | BinckBank | Prezident Trump | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Španělský IBEX | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Rezervy bank | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Výsledková sezóna v USA | Podnikové investice | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Zvýšení sazeb | IPO Uber | Asijské burzy | Rekordní růst | Norská centrální banka | Zájem investorů | Akcie herních vývojářů | Cena zemního plynu | PINS | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Nasdaq100 | Michal Brožka | Slabší dolar | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Sójové boby | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | Německé firmy | Vyšší mzdy | TLTRO III | Společná měna | Boris Johnson | NVDA | iFX | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | NATGAS | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Blackstone | Nálada na akciových trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Aston Martin | Akcie Aston Martin | IPO Aston Martin | Americké futures | Pokles výnosů dluhopisů | XTB Research | Situace na trzích | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Americká cla | Produkce zemního plynu | AMZN | ISM index | Thyssenkrupp | Růst mezd | Prosus | US500 | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Dění na trzích | Prodeje nových aut | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Kurzarbeit | MetLife | Český index nákupních manažerů | GOOGL | Internet of Things | Předstihové indikátory | Akcie roku | Makroekonomický výhled | Nízká nezaměstnanost | Očekávaný růst | Zerohedge | APEC | Projevy centrálních bankéřů | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | Obchodujte | Měny regionu | Nálada na finančních trzích | Trump dnes | S&P 500 Index | Automobilky | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | HDP v USA | Německá vláda | Snížení úrokové sazby | ČNB Jiří Rusnok | Nová prognóza ČNB | Objem | Data z USA | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Reálné ekonomiky | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Hlavní události | Global Markets | Americký průmysl | Průmyslová výroba v USA | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | Datový kalendář | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | PSA | GM | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Negativní nálada | Největší pokles | Lagardeová | Fox News | Volný obchod | Americký zpracovatelský průmysl | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Den díkůvzdání | Nadhodnocení | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Německá spotřebitelská důvěra | Ekonomický optimismus | Administrativa prezidenta | Domácí měny | INTC | Fáze obchodní dohody | Americká data | Walt Disney | 5G | EUR Index | SECO | Hospodářské záležitosti | Ekonomická důvěra | České hospodářství | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Data o HDP | Velká krize | Financovat | Christine Lagardová | Omezení těžby | Statistika | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | USDIDX | SoftBank Group | ABC | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Data z průmyslu | Stavebnictví | European Central Bank | Globální vývoj | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Německý ZEW index | Problémy | EW | Růstový impuls | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní komentář | Ranní zpráva | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Posílení domácí měny | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Newmont Mining | FIS | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Mylan | Amgen | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Kalendář tento týden | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Premiér Babiš | Vivendi | InterContinental | Accor | PMI z Německa | Inflační výhled | Nižší ceny ropy | Úroky | Německý PMI | STOXX50 | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Zlepšení sentimentu | Zpracování kovů | AXA | Philadelphia Fed index | Švédská inflace | Švédská národní banka | Švédská národní banka Riksbank | Meziroční míra inflace v eurozóně | Italský premiér | FedEx | FDX | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Americké objednávky | Ministerstvo financí České republiky | Uber | Ztráta | Úbytek | Nejlepší akcie | BREAKING | Yandex | Miliardy korun | CTS | Tripadvisor | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Koruna posílila | Průmyslové podniky | US100 | Americký index | Wirecard | Organizace Conference Board | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Napětí na Blízkém východě | ETF roku 2020 | Hospodaření | American Airlines Group | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Černé labutě | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Objem objednávek | Sentiment v Německu | Američané | Exact Sciences | Altria Group | Netflix | NFLX | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Washington | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Apache | Finální odhad | Írán | Oslabení kurzu | Sodexo | Čínský HDP | RBA | Ifo | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Poradenství | Mercedes-Benz | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Analytička | Ukazatele | Bankroty | SAP | iRobot | IRBT | Výroba v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silnější kurz | ČNB Vojtěch Benda | Cenové tlaky | Ceny ve výrobní sféře | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Spotřebitel | Výsledky americké banky | Velké firmy | Ceny energií | Horší data | Hewlett Packard Enterprise | Hewlett Packard | Prognózy ČNB | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Google | CMS | Trhy | Čínské úřady | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Makrodata USA | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | České měny | Americký kongres | Treasuries | Meziroční růst | Vít Hradil | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Peněžní statistiky ECB | Peněžní statistiky | DISH | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Dnešní datový kalendář | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | SBUX | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | Free cash flow | BP | Optimismus na trzích | Prodeje aut | Fresenius Medical | FME | Korporátní výsledky | Adidas | Sazby beze změny | Warner Music | Warner Music Group | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Velmi bohatý | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Britský statistický úřad | Medvědi | Opatření proti šíření epidemie | Poptávky po ropě | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | Záznam z jednání ČNB | Valuace | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Empire State Index | TWTR | Americký trh nemovitostí | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | E*Trade Financial | Ministerstvo financí ČR | Americký PMI | Gilead Sciences | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | FinTech akcie | PHIA | Index aktivity | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Nová data | Šok | Mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Cenová válka | Nástroje měnové politiky | Ekonomika Evropské unie | Změna sazeb | Videokonference | Makroekonomické údaje | Restrikce | Zavření škol | Ekonomický balíček | Prudký pokles | Poradci | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Vlna výprodejů | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Masivní nákupy | Bankovky | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Tencent | Dostatek likvidity | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | NY Empire state index | Index výrobní aktivity | Průmyslové ceny | Americká seance | Evropské země | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Opatření americké centrální banky | Guvernér Rusnok | Zrychlení inflace | Míra nejistoty | Asijská seance | Chod ekonomiky | Silný pokles | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Inflace v EU | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | EPFR | Počet nakažených | Pád cen ropy | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu z USA | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Index podnikové aktivity | Podnikové aktivity | Implikovaná volatilita akciových trhů | Volatilita akciových trhů | Účetní ztráty | Loňský zisk | Posílení dnes | Pokles cen komodit | Texas | PYPL | Waste Management | Prodeje domů v USA | Běžný účet eurozóny | Prodeje domů | Další pokles | Situace v Číně | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | WM | REGN | MPSV | MF | OSVČ | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Chuck Schumer | Domácnosti | Iracionální | Spotřebitelská nálada | Počet potvrzených případů nákazy | Počet potvrzených případů | Ministryně financí | Středoevropské trhy | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Vnímání rizika | Podpůrný balíček | Americké ropné zásoby | CPI v Británii | Německý index IFO | Americké ceny nemovitostí | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Stát New York | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Ratingová agentura S&P | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Počet Američanů žádajících o podporu | Potenciál | Americké příjmy | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Spotřebitelská důvěra v USA | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Tempo růstu CPI | Propad HDP | Ceny elektřiny | Karanténa | Německé CPI | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Války | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Dnešní aukce státních dluhopisů | Organizace | Poskytování hypoték | LTV | Deficit veřejných financí | Americké žádostí o podporu | Průmyslové revoluce | Práce | Jednání ČNB | Aktivita ve službách | Údaje | DPH | Eni | Výroba v Německu | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Anthem | Koronavirová epidemie | Opětovný pokles | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Nárůst nezaměstnanosti | Koronavirové opatření | Snížení produkce | Oživení cen | Splátky dluhů | Celková inflace | Výpadky | FANG | DAWN | DAWN akcie | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Vývoj HDP | Více peněz | Microsoft Corp | US Bancorp | Maloobchodní tržby v USA | Data z americké ekonomiky | Výrazně negativní data | Negativní data | Negativní data z americké ekonomiky | Úspory | Otevírání ekonomiky | Čínský HDP v Q1 | Otevírání ekonomik | BMO | AMC | After market close | Market close | Procter & Gamble | Statistiky | Vzrušení | Uzavření trhů | Indikace | Nejvyšší deficit | Americké makro | ZEW index ekonomického sentimentu | Levná ropa | Rizikové averze | Červnový kontrakt | Trade | S&P500 | Ekonomická omezení | Průměrný výnos | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | CPI v Kanadě | Ceny domů v USA | CBRT | Reddit | Debata | Americké zásoby zemního plynu | PMI ve službách | Evropská data | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | NY FED | Indikátory ekonomického sentimentu | Amundi | Nové zakázky | Joe Biden | Grayscale | Větší pokles | Ekonomické restrikce | Podpůrná opatření | Lucembursko | Americké státy | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | ADBE | Očekávané výsledky | Odhad vývoje HDP | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | ECB rozhodnutí o sazbách | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Výzkumná skupina | Maloobchod | ATH | Gilead | PMI z výroby | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Růst výnosů | Federal Reserve | Otevírání americké ekonomiky | ADP report z pracovního trhu | Tržby maloobchodníků | PEPSICO | Dovoz | ETN | Očekávání do budoucnosti | Pokles ekonomické aktivity | Expanze | Kontrakce | Politika centrální banky | Průmyslová výroba v Itálii | Macy’s | Evropský datový kalendář | NKE | Americké ceny výrobců | Průmyslové kovy | ONE | Merck KGaA | Merck | RBI | Účet platební bilance | Český běžný účet | T-Mobile | Expedia | JD.com | NetEase | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Vakcína | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | CL | Bundesbanka | Moderna | Společnost Moderna | Moderna Inc. | WMT.US | Fiskální stimul | Advance Auto Parts | České ceny výrobců | České ceny | Eli Lilly | LLY.US | LLY | AZN | Důvěra spotřebitelů | Evropské sdružení výrobců automobilů | EasyJet | Čínské hospodářství | Odražení ode dna | Pomoc lidem | Renault | Proti trendu | MLM | Inflace v Turecku | Předstihové ukazatele | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Balíček na podporu ekonomiky | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Počty nových žádostí o podporu | Costco | Salesforce | Koronavirové pandemie | Ekonomická důvěra v eurozóně | Hertz | Rozhodnutí FOMC | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Nová prognóza | Rozhodnutí ECB o sazbách | Antivirus | Bitcoinové a blockchainové akcie | Square | Počet nových žádostí o podporu | Statistiky z pracovního trhu | Statistiky z trhu práce | Oracle | Pokračování růstu | Tempo poklesu | Nikola | Hertz Global | Inflace v květnu | Teorie černé labutě | Vysoké valuace | Canopy Growth | Světové indexy | Obchodní bilance eurozóny | Běžný účet platební bilance ČR | Platební bilance ČR | Plán investic | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Členové Fedu | Podpůrné programy | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Britské maloobchodní prodeje | Kanadské maloobchodní prodeje | Běžný účet platební bilance USA | Projev šéfa Fedu | EU summit ke koronaviru | EU summit | Proticyklické kapitálové rezervy | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Americké prodeje domů | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Počty nových případů | Zásoby zemního plynu v USA | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | ASM International | Fintech společnosti | TTWO | Thermo Fisher Scientific | Objem zakázek | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | Růst cen domů | Nárůst počtu nově nakažených | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | E.ON | Johnson & Johnson | Koronavirová situace | ECB měnové podmínky | KLM | Vysoké ocenění | Ocenění | Prodeje ve zpracovatelském sektoru | NY Fed index | Index výrobní aktivity v New Yorku | Tisková konference Bank of Canada | Šance na vakcínu | Rostoucí šance | Šance | Počty žadatelů o podporu | Počty žadatelů o podporu v USA | Evropská obchodní bilance | Statistiky z britského trhu práce | Peugeot | Americký maloobchod | Německý maloobchod | Americké stavební povolenky | Ceny | Výplach | Verizon Communications | Růst poptávky po ropě | Německé ceny výrobců | Polský průmysl | Společnost XTB | Kanadský CPI | Salesforce.com | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Čeští spotřebitelé | Konjukturální průzkum | Progres | Forward guidance | HDP za Q2 | Index spotřebitelské důvěry GfK | Americké vládní dluhopisy | Americký tech | Španělské statistiky z pracovního trhu | S&P CS index cen nemovitostí | Richmondský Fed index | OMV | Německá míra nezaměstnanosti | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Důvěra | Pobočka FEDu | New York City | Caixin | Index výroby | Philip Lane | Růst zaměstnanosti | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Erdogan | Turecký prezident | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Zalando | Zprávy z USA | Pokračování expanze | Indikátory sentimentu | Počty nakažených | Pandemická situace | Pandemická situace v USA | Pokles tržeb | Vládní koalice | Goodyear | PLUG | Plug Power | Air Liquide | Růst důvěry | Covid akcie | Airbus Group | Zvýšení daní | Coca-Cola | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Výrobní index | Seznam Zprávy | Brexitové dohody | Southwest Airlines | Inflace spotřebitelských cen | Zasedání amerického Fedu | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | ADP report z kanadského trhu práce | Stavební povolenky v USA | Stavební povolenky | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Inditex | Budoucí vývoj | Projev šéfa Fedu Powella | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Pandemie v Evropě | Očekávání ČNB | Accenture | Žádosti o podporu v USA | Micron | Consumer Confidence | Biden | USA Joe Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Marathon Petroleum | LyondellBasell | LyondellBasell Industries | Marathon | Pracovní místa | Vinci | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslové zakázky | McAfee | Zápis z posledního zasedání Fedu | Epidemická situace | NextEra | Lockdown | Měnový fond | AEX | Americké prezidentské volby | Ameriprise Financial | Kompenzační programy | Walgreens | Embargo | Projev šéfky ECB | Projev šéfky ECB Lagardové | Concho | Platby v kryptoměnách | Protiepidemická opatření | Nařízení | Dobrý byznys | Newmont | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Align Technology | ALGN | Intel | Zásoby benzinu | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Robert Half International | RHI | Pokles indexu | ALV | Zhoršování pandemické situace | SAP AG | XOM | CVX | PFE | CSCO | MMM | ABT | GWW | JNJ | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | SolarEdge | Státy Evropské unie | BIIB | Zynga | ZNGA | Výsledky voleb | Vítězství Bidena | Electronic Arts | T-Mobile US | MCD | Nové zprávy | Průmysl v eurozóně | QCOM | Pád cen | JWN.US | JWN | SPGI | S&P Global Inc | IHS Markit Ltd | Výdělky | Daňový balíček | Ekonomické uzavírky | INTC.US | Nio | NextEra Energy | TSCO | XYL | AWK | Xylem | GME | GameStop | Futures na DAX | Linde | BASF | Deutsche Boerse | Fresenius SE | Fresenius | Continental | Covestro | Změny úrokových sazeb | ALXN | Alexion Pharmaceuticals | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | Alexion | Program QE | BIDU | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | LEN | Lennar | CMI | Randal Quarles | Pandemická situace v Británii | Situace v Británii | Revize amerického HDP | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | MGM | AAL | AAL.US | Cenné papíry a burzy | DGX | Case-Shiller | Carnival | Počasí | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | NIO.US | Německá inflace | Report stavu ropných zásob | Silné oživení | Brands | Tržby z prodeje | Shopify | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Dopad na trhy | MRK | MJ | Futures na indexy | WU | Indexy na Wall Street | Inaugurace | MF ČR | Německé ceny | MFČR | UAL | Situace na trhu | United Parcel Service | Philips | UPS | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Nálada v ČR | Akcie Gamestop | PEP | Deliveroo | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Express | Výrobní aktivity | Thermo Fisher | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Rozvolnění | Odezvy trhu | Počet zahájených bytů | HAS | Hasbro | UNH | Humana | Anheuser-Busch inBev | PINS.US | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | Akcie 2021 | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | VIV | James Bullard | AIG | FinTech akcie 2021 | WFC | Zasedání turecké centrální banky | Zápis ze zasedání ECB | Polská průmyslová výroba | Průmyslová výroba v lednu | Záznam z minulého zasedání ECB | SPWR | PMI indexy | Zásoby plynu | Sentiment v Americe | Air | Freeport-McMoRan | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Nio (NIO.US) | PSX | Silný růst | Fidelity | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Výrazný růst | Risk-on sentiment | Tržby ve službách | Holubičí tón | Americký výrobní sektor | V.US | Prezident Erdogan | Evropský kalendář | Kansas City Southern | KSU | Index ekonomické aktivity v USA | IPO Deliveroo | Nárůst rizikové averze | Discovery | Aktuální nálada | Loď Ever Given | Ever Given | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor | PMI index | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | LMT | Paychex | PAYX | Constellation | Constellation Brands | STZ | Harley-Davidson | BABA.US | Používání kryptoměn | Evropské maloobchodní tržby | Advanced Micro Devices | AMD | Dostupná data | Xilinx | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | NFLX.US | 3M (MMM.US) | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Alphabet (GOOGL.US) | Amgen (AMGN.US) | Archer Daniels Midland | Archer Daniels Midland (ADM.US) | Centene | Centene (CNC.US) | Chubb Limited | Chubb Limited (CB.US) | Eli Lilly (LLY.US) | General Electric (GE.US) | Pinterest (PINS.US) | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | Starbucks (SBUX.US) | United Parcel Service (UPS.US) | Visa (V.US) | AMD.US | GOOGL.US | MMM.US | AMGN.US | ADM.US | CNC.US | CB.US | GE.US | RTX.US | SBUX.US | UPS.US | Rostoucí ceny | Objednávky | Verizon | Comcast | Kellogg | Vývoj průmyslu | Vývoj průmyslu v ČR | Hodnocení současné situace | Goldman Sachs Group | Nasdaq Inc | Meziroční růst cen | Ceny ve výrobě | Analytické fórum | KSS.US | KSS | Podnikatelské klima | API | Oslabení | Deník N | Německá inface | MNB | Omezování nákupů aktiv | Zlevnění potravin | FAST | Cíle | Příležitosti | Zajišťování | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | UnitedHealth Group Incorporated | McDonald's | Cyklus zvyšování sazeb | Stress testy | Vliv na trh | Obchodování na trhu | Trh dnes | Společnosti Netflix | Varianty koronaviru | Technologie | Obchodování v Evropě | Philip Morris International | Iberdrola | UST | TSMC | Včerejší seance | Symantec | Americký trh | XEL | CMCSA | VZ | TXN | AXP | COST | PG | CAT | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | KO | DTE | DTE Energy | Odvětví | Jednání ECB | Načasování | Pesimistická nálada | After-market | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Covidová situace | ABB | Výsledky za Q2 | Guidance | University of Michigan | HICP | Vnímání | Alibaba Group (BABA.US) | Devon Energy | DISCA | Occidental Petroleum | OXY | Phillips 66 | SQ | Albemarle | Projekce | TWS | Comcast Corp | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Vratislav Zámiš | ADS | Nucor | Index Russell | Dnešní kalendář | Americké ceny | Maloobchod v USA | CBRE | Medián | Výrobní inflace | Kansas City | Korekce na čínských akciích | David Vagenknecht | Dominion Energy | Nedostatek čipů | Best Buy | BBY | BBY.US | Best Buy (BBY.US) | Bank of Montreal | BMO.US | Bank of Montreal (BMO.US) | Nordstrom | Nordstrom (JWN.US) | Růstové tituly | Společnosti | Opatření | Dna | PayPal Holdings Inc | Evergrande | Lenka Kalivodová | Honeywell International | CSX Corporation | Automatic Data Processing | Ceny plynu | Evropský index | Airbus SE | American Airlines (AAL.US) | BNP | MGM Resorts | Problémy v dodavatelských řetězcích | mmBtu | Gamble | DAI | Automotive | Charter Communications | Minulá výkonnost | Energetické krize | Bristol-Myers | Procter & Gamble (PG.US) | Netflix (NFLX.US) | Intuitive Surgical | ISRG | Travelers (TRV.US) | CSX Corporation (CSX.US) | CSX.US | CSX | ANTM | Průmysl v Polsku | EQT | Abbott | Schlumberger | Snap | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Ekonomický sentiment v Česku | ServiceNow | Zboží dlouhodobé spotřeby | Colgate-Palmolive | Meta | Klima | Meta Platforms | MGM Resorts International | Regeneron Pharmaceuticals | Royal Caribbean Cruises | Společnost | Výsledky společnosti | Walmart (WMT.US) | Guvernér BoE | Target | AMAT.US | Ross Stores | ROST.US | Ross Stores (ROST.US) | Macy's | M.US | Macy's (M.US) | Kohl's Corporation | Kohl's Corporation (KSS.US) | TechnipFMC | Kohl's | TIM | Svátek v USA | Omikron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | Nálada na trzích | | Honeywell | CMA | Zlotý | Spotřebitelské inflace | Jaromír Gec | CarMax | KMX | Základní sazba | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Altria | EOG Resources | Snap (SNAP.US) | SNAP.US | Philadelphia Fed | Real Estate | Válka na Ukrajině | Western Digital | Simon Property Group | WMG.US | Warner Music Group (WMG.US) | Chipotle Mexican Grill | Illumina | Mattel | Under Armour | LHA | Marathon Oil | MRO | General Dynamics | DBK | CF Industries | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Ukrajinské krize | Hospodářské výsledky podniků | Fiserv | Jednání prezidentů | Verbální intervence | Meta Platforms Inc | Britský FTSE | NIO (NIO.US) | Měsíční report | CMG | GMT | STT | Travelers | Alaska Air Group (ALK.US) | Alaska Air Group | ALK.US | American Airlines Group (AAL.US) | AT&T (T.US) | Dow (DOW.US) | DOW.US | PM.US | Philip Morris International (PM.US) | Textron | Occidental | Wall Street výsledky | Southwest | Mondelez International | Repsol | EOG | EOG Resources Inc | Wynn Resorts | WYNN | VeChain | Snížení inflace | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Obchodní rozpětí | Zvedání úrokových sazeb | Nárůst zásob | Hike | Index Philadelphia | Zpráva o inflaci | Současná situace | Windfall tax | Oslabení USD | Daňové škrty | Výhled pro Německo | Ceny nemovitostí v USA | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Sentiment na Wall Street | Protesty v Číně | Aktivity v USA | PCE inflace | Aktuální údaj | Společnost Albemarle | Komisí pro cenné papíry a burzy | JOLTS | Spokojenost | Fed Williams | Vice | Futures na evropské indexy | Hlavní zprávy | Novo | Vývozní clo | Dominance dolaru | Snižování úrokových sazeb v USA | Údaje ISM | Kansas | Platforms | Richmond | Prodeje | 256/2004
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Fedex Corporation (FDX)
FedEx Corporation (FDX)
FedEx (FDX)
FedEx (FDX.US)
FED - Federální rezervní systém
Fed fund futures
Fed funds
Fed Funds Rate
Fed funds sazba
Fed funds sazby

Následující klíčová slova

FedoraCoin
FedoraCoin (TIPS)
Fed pivot
Fed Rate Monitor Tool
FED sazby
Fedspeak
Fed Staff Nowcast indikátor
Fed Survey
Fed úroky
Fed včera
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
Forex brokeři
FXlift
Falcon Broker
FxPro
reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít