Čtvrtek 18. července 2024 03:46
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei Payout
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Lehman Brothers

C:\fakepath\australsky-dolar-17072024-uvod.jpg

Od royalu k dolaru. Australská měna přerostla svého pána a stala se noční můrou pro padělatele

17.07.2024 Mohl to být royal, tasmán nebo austral. Ale nakonec se u protinožců platí australským dolarem. Měna je v oběhu jen několik desítek let, ale přesto patří na forexu mezi nejpopulárnější. Na vývoj australského platidla se podíváme v dalším díle z cyklu CASH HISTORY.
C:\fakepath\dluhove-trhy-12062024-1.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – dluhové trhy a jejich vliv na akciové trhy (9. díl)

12.06.2024 Článek popisuje, jak dluhové trhy fungují a jejich roli v globální ekonomice. Čtenář se dozví o různých typech dluhových nástrojů a jejich významu pro financování projektů, zvyšování likvidity, stanovování úrokových sazeb, diverzifikaci rizika a ekonomickou stabilitu. Text zdůrazňuje globální dosah a transparentnost dluhových trhů.
img

Agentura Fitch zhoršuje ratingový výhled Číně, poprvé v historii. Má Západ sázet na pád Číny?

10.04.2024 Agentura Fitch dnes přelomově zhoršuje ratingový výhled Číně. Děje se tak vůbec poprvé od 90. let, kdy ji začala ratingově hodnotit. Dosud se rating Číny v očích Fitche vždy jen zlepšoval.
img

Invesco: Šílenství měnové politiky – Budou strategie centrálních bank úspěšné?

14.03.2024 Současná měnověpolitická "sezóna" začala v roce 2022, kdy centrální bankéři v západních vyspělých ekonomikách začali zvyšovat sazby, aby bojovali proti inflaci; trvalo jim několik let, než se dostali tam, kde jsou dnes. Zda bylo jejich úsilí úspěšné, nám pravděpodobně napoví několik příštích měsíců a další období. Dobrou zprávou je, že vítězem může být každý. Centrální banky mezi sebou nesoutěží. Stačí, aby splnily své cíle. Pro většinu z nich to znamená pouze porazit příliš vysokou inflaci. Zdá se, že všechny jsou na dobré cestě k tomuto cíli, i když každá z nich má vzhledem k individuálním charakteristikám a faktorům ovlivňujícím jednotlivé ekonomiky, svou vlastní strategii úspěchu.
img

Proč zůstanou peníze drahé? Tři „déčka“, která budou formovat trhy v této dekádě

29.02.2024 Zatímco ČNB již úrokové sazby začala snižovat, hlavní centrální banky v čele s Fedem a ECB zatím vyčkávají na správný moment. Tento cyklus uvolňování měnové politiky bude ale jiný než v minulosti. Za prvé, cesta sazeb dolů bude pozvolnější než směrem nahoru, což je dáno obavou centrálních bank z proinflačních rizik po bezprecedentním inflačním požáru.
img

V Číně dnes nastal „okamžik Lehman“; krachuje tamní, světově nejzadluženější developer. Bankrot může způsobit finanční krizi Číny a trvalejší úpadek její ekonomiky, druhé největší na světě

29.01.2024 Soud v Hong Kongu dnes poslal do likvidace čínského realitního obra, společnost Evergrande. Pro celou Čínu může jít o okamžik srovnatelný s tím, co pro Západ značil bankrot investiční banky Lehman Brothers roku 2008. Pád Evergrande, stejně jako pád Lehmanů před 16 lety, je dosud nejprůkaznějším dokladem neudržitelného ekonomického růstu živeného dluhem. Dneškem se tedy investoři po celém světě definitivně dozvídají – a mají na to štempl hongkongského soudu –, že vzestup čínské ekonomiky byl zejména v posledních letech nezdravý a ve své podstatě iluzorní. Vyhnaný dluhem.
C:\fakepath\japonsko-15012024.jpg

INVESTIČNÍ GLOSA: Tokio drtí zbytek světa. Japonský index si jde pro all-time high

15.01.2024 Mnozí investoři kvůli minulým propadům, vysoké zadluženosti a stárnoucí populaci japonské trhy v posledních letech ignorují. Akciový index Nikkei 225 je ale v takřka životní formě a brzy může prolomit all-time high ze sametového roku 1989. Signály tokijské renesance tu byly už loni, kdy index porazil i S&P 500.
img

NAPŘÍČ TRHY

18.10.2023 Na včerejším diskusním fóru ČNB ve Zlíně zazněly zajímavé komentáře hned od třech členů bankovní rady – guvernéra Aleše Michla, viceguvernéra Jana Fraita a Jana Kubíčka. Nejčastěji skloňovaným tématem byla normalizace měnové politiky v tuzemsku, ke které se nejvíce rozhovořil J. Kubíček ve své prezentaci „Měnová politika a návrat k normálu“. Hlavní otázku, kterou si kladl sám J. Kubíček hned na úvod, byla definice „normálu“ ve vztahu k měnové politice.
C:\fakepath\Lehman-Brothers-15092023-1.jpg

Bankrot Lehman Brothers před 15 lety šokoval svět a krize se začala šířit jako epidemie

15.09.2023 Dnes je tomu přesně 15 let, kdy došlo k vyhlášení bankrotu americké investiční banky Lehman Brothers. Její pád byl symbolem finanční krize. Bylo pondělí 15. září 2008 a nad ránem požádala banka Lehman Brothers o ochranu před věřiteli. A největší bankrot v amerických dějinách spustil lavinu po celém světě. V dnešním článku si připomeneme tuto historickou událost, shrneme si všechny důležité údaje kolem Lehman Brothers a zároveň se podíváme na největší burzovní krachy v historii.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Světová krize roku 2008 naplno začala pádem amerických hypotečních agentur

06.09.2023 Poslední celosvětová hospodářská krize sice vypukla naplno 7. září 2008, když americká vláda převzala polostátní hypoteční agentury Fannie Mae a Freddie Mac, problémy se ale objevily dříve. Již na konci roku 2006 se totiž začal otřásat hypoteční trh v USA, jehož kolaps postupně přerostl v globální krizi. S plnou silou krize udeřila v půlce září 2008, kdy investiční banka Lehman Brothers oznámila, že zažádá o ochranu před věřiteli. Následoval největší bankrot v dějinách USA.
C:\fakepath\trader-05092023-1.jpeg

Září: Nejztrátovější čas na finančních trzích. Mýtus nebo pravda?

05.09.2023 Asi každý investor nebo trader už někdy slyšel o „zářijovém efektu“. Tedy o tom, že tento měsíc z pohledu sezónnosti nepřináší finančním trhům nic dobrého a je spíš předzvěstí červených čísel. Podobných „mýtů” je samozřejmě celá řada, a ne vždy jsou pravdivé. Pojďme se tedy podívat, jak to se zářím opravdu je.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Média: Manipulaci s úroky za globální krize koordinovaly centrální banky a vlády

22.05.2023 Manipulace s mezibankovními úrokovými sazbami v době vrcholící finanční krize v roce 2008 byla podle médií hlubší, než se dosud uvádělo. Britský list The Times dnes na základě čerstvých důkazů zveřejnil nové poznatky, které ukazují, že manipulaci s klíčovými sazbami LIBOR a EURIBOR koordinovaly vlády a centrální banky západních zemí, aby na trhu uměle obnovily klid.
img

Můžeme očekávat další paniku v evropských bankách?

23.03.2023 Bankrot Silicon Valley Bank, konec několikaleté agónie Credit Suisse převzetím bankou UBS a obavy o stabilitu nejen amerického, ale i evropského bankovního systému, je souhrnem událostí posledních 2 týdnů. Navíc jsme se dočkali výrazných slev na finančních trzích v reakci na nárůst rizikové averze. Je emotivní reakce investorů založená na fundamentech a obavách o kondici bankovního sektoru oprávněná?
img

EURUSD se obchoduje růstem díky zlepšujícímu se globálnímu rizikovému sentimentu a rozhodnosti ECB

21.03.2023 Trhy se chovají, jako by bankovní krize skončila. S nadšením uvítali akvizici Credit Suisse konkurenční UBS a záchranu velkých věřitelů First Republic Bank. Bezpečná aktiva v podobě japonského jenu a zlata upadla v nemilost, evropské měny naopak šly nahoru. EUR/USD se přiblížil 1,08. Rizikový sentiment se zlepšuje, tak proč se skrývat v bezpečných aktivech? Historie však naznačuje, že je snadné dělat chyby.
img

Zlato v důsledku krize překonalo hranici 2000 dolarů. Srazit ho může rozhodnutí FEDu i odkup Credit Suisse

21.03.2023 V pondělí se cena zlata přehoupla přes magických 2 000 dolarů za unci. Stojí za tím hrozba finanční krize vyvolaná krachem tří amerických bank včetně Sillicon Valley s kapitalizací přes 200 miliard dolarů i nejistá situace druhé největší švýcarské banky Credit Suisse. Tváří v tvář hrozící krizi a nejistotě se investoři po celém světě začali uchylovat právě k bezpečné investici v podobě zlata. Jeho hodnota by nicméně mohla v dohledné době zase klesnout – roli v tom může hrát jak avizovaný odkup Credit Suisse konkurenční společností UBS, tak skutečnost, že bude americká centrální banka pokračovat v navyšování úrokových sazeb.
img

Krize bankovního sektoru nekončí. Objevily se nové, nečekané problémy

20.03.2023 Finanční trhy žijí kolapsem amerických bank a následnou záchranou švýcarské Credit Suisse. Ten, kdo si myslel, že ve chvíli, kdy švýcarskou banku se 167letou historií převezme větší konkurent UBS, se situace na trhu zlepší, se zmýlil. Na trhu dále vládne strach. To se zrcadlí v poklesu cen akcií bankovního sektoru.
img

Credit Suisse je jen „špička ledovce“, varuje člen vedení největší banky v USA. Strach z pádu švýcarské banky oslabuje korunu i akcie bank v ČR, radovat se ale mohou řidiči

15.03.2023 Pojištění proti krachu Credit Suisse dnes odpoledne zdražilo na krizové úrovně. Odpovídá ceně pojištění třeba americké banky Morgan Stanley v září 2008, po krachu Lehman Brothers. Tímto krachem tehdy odstartovala nejkritičtější fáze světové finanční krize let 2008 a 2009. Cenu pojištění proti pádu Credit Suisse nyní zhusta vyhánějí banky, které s ní uskutečňovaly obchody a transakce, a nyní si ve strachu a shonu pojištění kupují.
img

Už zase padají americké banky. Máme se připravit na další globální krizi?

14.03.2023 Když jsem chodil do školy, pídil jsem se po tom, co je zdrojem krize. Teorie na to byly různé, vždy ale fungovaly jen za určitých podmínek, které nebylo pokaždé snadné naplnit. A pak tam byla teorie cyklu takzvané Rakouské školy, která zjednodušeně říkala, že za to může vždy stejný faktor, a tím je centrální banka. Jako studentovi se mi tato teorie nelíbila, protože hodit vše na centrální bankéře mi přišlo až moc zjednodušující. Dnes dávám této teorii za pravdu.
img

Lekce od profesora Tinbergena

14.03.2023 Nyní už je celkem zřejmé, že ti, kteří sledovali rychlý růst měnově-politických sazeb v posledních měsících a kvartálech s jistým mrazením v zádech či očekáváním, že "někde něco praskne", se dočkali. Překotný posun celé výnosové křivky směrem vzhůru, si vyžádal oběti v podobě dvou padlých bank. Zemětřesení je přitom cítit nejen v americkém bankovním sektoru, ale například i v Evropě či Japonsku, kde se bankovní tituly ocitají pod výprodejním tlakem.
C:\fakepath\trader-13032023-38-zm.jpg

EK sleduje situaci po krachu SVB, v EU byla banka přítomna jen omezeně

13.03.2023 Evropská komise sleduje situaci po krachu americké Silicon Valley Bank (SVB). Banka však byla v EU přítomna jen ve velmi omezené míře. Uvedl to dnes mluvčí Evropské komise. Situaci monitorují také úřady ve Švýcarsku a Norsku. Norský státní investiční fond agentuře Reuters řekl, že investoval do SVB a doufá, že se mu podaří část investic získat zpět. Páteční krach SVB byl největším bankrotem americké banky od finanční krize v roce 2008.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB: V ČR nepůsobí banky s podobným modelem jako padlé v USA

13.03.2023 V českém bankovním sektoru nepůsobí banky s podobným obchodním modelem, jako měly americké Sillicon Valley Bank (SVB) a Signature Bank, které se dostaly do problémů. Na dotaz ČTK to dnes uvedla viceguvernérka České národní banky (ČNB) Eva Zamrazilová. České banky jsou podle ní dobře kapitálově vybavené. Páteční krach SVB byl největším pádem americké banky od roku 2008, následně úřady uzavřely i Signature Bank.
img

Forex: Eurodolar se obchoduje nad úrovní 1,0700

13.03.2023 Pád dvou regionálních bank v USA a s tím související strach z globální finanční nákazy způsobil největší pohyby krátkodobých úrokových sazeb od doby pádu Lehman Brothers v roce 2008. Stoprocentní garance nepojištěných depozit ze strany Fedu tento strach sice potlačuje, ale zároveň znamená vynucené uvolnění měnové politiky. Není divu, že dolar výrazně oslabil a měnový pár EUR/USD se již obchoduje nad úrovní 1,0700. V tuto chvíli již není realistické očekávat, že by Fed mohl zvýšit sazby za deset dní o 50 bazických bodů a to přesto, že zítřejší americká (únorová) inflace bude vysoká. Nadcházející hodiny rozhodnou o tom, zdali bude stále ve hře zvýšeni o 25 bazických bodů.
C:\fakepath\ecb-19122022.jpg

ECB zase reaguje pozdě

19.12.2022 Příběhem minulého týdne nakonec nebylo zasedání americké centrální banky, nýbrž té evropské. ECB přišla s jestřábím výhledem a chystá se během tohoto cyklu poslat úrokové sazby až ke 4 % na jaře příštího roku. Přitom ještě v červnu při 8,6 % inflaci držela centrální banka ve Frankfurtu depozitní sazbu na -0,50 %, a to ve chvíli, kdy ostatní centrální banky v Americe i v Evropě prudce utahovaly měnovou politiku.
C:\fakepath\Vládimir-Vavra-19122022-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou

19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.
img

Na Bitcoinu sledujeme medvědí divergenci s NASDAQ 📉

11.11.2022 Kryptoměny na konci týdne nedokážou držet krok s býky na akciových trzích. Navzdory zvýšené ochotě riskovat na světových trzích bitcoin ztrácí. Důvodem jsou vnitřní problémy odvětví a systémové riziko, které představuje kolaps burzy FTX a fondu Alameda Research. K ohroženým se dnes přidala i společnost BlockFi, která zmrazila výběry:
img

Analýza Fidelity International: Dluhopisy jsou zpátky

11.11.2022 Je to již 14 let, co Fed a další centrální banky v reakci na globální finanční krizi zahájily éru velmi nízkých úrokových sazeb a výnosů z dluhopisů. Tato éra skončila a v důsledku toho byly trhy nástrojů s pevným výnosem v uplynulém roce pod obrovským tlakem dvojího efektu rostoucích základních výnosů a širších úvěrových spreadů.
img

FTX na pokraji bankrotu💥Co čeká kryptoměnový průmysl dál❓

10.11.2022 Kryptoměny čelí vyhlídce na další vlnu bankrotů. Narůstající problémy FTX, jedné z největších kryptoměnových burz, způsobily masivní perturbace na celém trhu a vedly téměř ke krachu jmění Sama Bankmana-Frieda. Nejprve burze přispěchal na pomoc její stávající konkurent, společnost Binance. Nakonec však ani Binance FTX nezachránila. Můžeme se dohadovat, že důvodem je rozsah finanční díry, jejíž hodnota se v současnosti pohybuje kolem 8 miliard dolarů, a hrozící vyšetřování ministerstva spravedlnosti. Bezpečnostní zranitelnost společnosti Alameda Research, významného investičního fondu spojeného s FTX, přiměla Binance k zahájení prodeje burzovních tokenů FTX. Domino efekt vyvolal masivní poklesy hlavních kryptoměnových projektů a mnohé nasvědčuje tomu, že to nemusí být konec. Obstojí toto odvětví ve zkoušce časem?
img

Jak dlouho bude držet BoE napětí pod pokličkou?

12.10.2022 Trhy opět zmítá nervozita spojená s výrazným napětím na britském trhu s dluhopisy. I proto musela Bank of England během včerejší seance na trhu intenzivně intervenovat. Výrazně expanzivní rozpočet předložený britskou premiérkou Liz Trussovou po tlaku vlastních poslanců sice prošel určitými změnami, zatím však jen kosmetickými (ústup od plánu zrušit daňové pásmo pro nejvyšší příjmové skupiny). Celkově tak trhy stále nevěří, že by daňové škrty dokázaly ”samy od sebe” zaplatit, zvlášť když je doprovází masivní plošné kompenzace drahých energií ze státní kasy.
img

Jsou banky jako chobotnice? Ne, odpovídají noví nobelisté

12.10.2022 Přiznejme si to, bankéři nepatří zrovna k těm nejoblíbenějším lidským bytostem. Ne nadarmo byla nejen Dikobrazu 50. let postava bankéře – bachratého muže s cylindrem a hůlkou – zosobněním zlého, ba krvežíznivého kapitalismu. Imperialistického Wall Streetu. Ale netřeba zacházet tak daleko do minulosti. Za finanční krize let 2008 a 2009 rezonovala zas a znova ona slovní hříčka – „banksters“. Novodobí gangsteři s klotovými rukávy si přivlastňují zisky, ale jakmile padnou do ztráty, zespolečenští ji. Časopis Rolling Stone dokonce roku 2009 připodobnil investiční banku Goldman Sachs – jeden ze symbolů Wall Streetu i krize samotné – k „obrovské vyděračské chobotnici přisáté ke tváři lidství a nelítostně strkající svá chapadla všude tam, kde jsou cítit peníze.“
img

Rozbřesk: Britské penzijní dny mají podle guvernéra Bank of England čas do pátku

12.10.2022 Trhy opět zmítá nervozita spojená s výrazným napětím na britském trhu s dluhopisy. I proto musela Bank of England během včerejší seance na trhu intenzivně intervenovat. Výrazně expanzivní rozpočet předložený britskou premiérkou Liz Trussovou po tlaku vlastních poslanců sice prošel určitými změnami, zatím však jen kosmetickými (ústup od plánu zrušit daňové pásmo pro nejvyšší příjmové skupiny).
img

Nobelovka za ekonomii pro Bernankeho

11.10.2022 Helicopter Ben alias bývalý šéf Fedu a architekt nekonvenčního režimu měnové politiky, kdy centrální banka manipuluje se svojí bilancí, Ben Bernanke, dostává letošní Nobelovu cenu za ekonomii. Bernanke ocenění obdržel spolu s Douglasem Diamondem a Philipem Dybvigem za “výzkum bank a finančních krizí”. Není pochyb o tom, že Bernanke je vynikajícím teoretickým ekonomem a globální ekonomika měla během finanční krize v roce 2008 velké štěstí, že právě on seděl na místě šéfa Fedu.
img

Rozbřesk: Nobelovka za ekonomii pro vrtulníka Bena

11.10.2022 Helicopter Ben alias bývalý šéf Fedu a architekt nekonvenčního režimu měnové politiky, kdy centrální banka manipuluje se svojí bilancí, Ben Bernanke, dostává letošní Nobelovu cenu za ekonomii. Bernanke ocenění obdržel spolu s Douglasem Diamondem a Philipem Dybvigem za “výzkum bank a finančních krizí”.
C:\fakepath\nobelovka3.jpg

Laureáti Nobelovy ceny ukázali na křehkost bank a potřebu regulace

10.10.2022 Výzkum ekonomů, kteří dnes byli oceněni Nobelovou cenou, ukázal na význam bank v ekonomice, na jejich křehkost a na potřebu regulace, která banky nutí k větší opatrnosti. Jejich práce se pak projevila v praxi za finanční krize před 15 lety, kdy jeden z nynějších nobelistů Ben Bernanke jako šéf americké centrální banky usiloval o záchranu velkých finančních ústavů za každou cenu. Vyplývá to z vyjádření ekonomů pro ČTK.
img

Nobelovu cenu za ekonomii získává poprvé i někdejší šéf americké centrální banky. Za výzkum bankovních krizí a též toho, proč je dobré mít fond pojištění vkladů

10.10.2022 Nobelovu cenu za ekonomii si letos rozdělí hned tři ekonomové, vesměs Američané. Získává ji Ben Bernanke, bývalý šéf americké centrální banky, a také Douglas Diamond a Philip Dybvig. Všichni tři ve svých akademických pracích demonstrovali, proč a jak předcházet rozsáhlému kolapsu bankovního systému. Bernanke pak měl příležitost takovému kolapsu předcházet i přímo v praxi. Centrální bance USA totiž šéfoval v době finanční krize let 2008 a 2009, jejíž vrcholnou fázi odstartoval pád investiční banky Lehman Brothers. Bernanke se poté stal z titulu své funkce ústřední postavou v procesu záchrany dalších bank a finančních institucí. Pomohl tak zabránit tomu, aby tehdejší krize přerostla do podoby Velké hospodářské 30. let, již v roli akademika studoval zevrubněji než prakticky jakákoli jiný ekonom své generace. Bernanke je historicky prvním šéfem americké centrální baanky, který získává Nobelovu cenu.
img

Akcie týdne - Credit Suisse (06.10.2022)

06.10.2022 Rostoucí nervozita na akciích Credit Suisse kvůli restrukturalizaci probíhající od konce července a zhoršující se finanční výsledky mohou naznačovat, že investoři se obávají opakování černého scénáře, který nastal u Lehman Brothers.
C:\fakepath\PT-proti-proudu-clanek-FXstreet-230820227.jpg

Shortujeme akcie - kdy se cesta proti proudu vyplácí

23.08.2022 Shorting je jednou z obchodních technik, která svou podstatou budí rozporuplné reakce u veřejnosti, avšak která má obrovský ziskový potenciál. Pojďte se s námi podívat na 3 nejznámější investory v historii, kteří si díky shortování přišli na mnohdy pohádkové bohatství a zároveň do základů otřásli světem financí.
img

Investoři za sebou mají rudý půlrok. Nastal čas nakupovat?

26.07.2022 Nejhorší za poslední půlstoletí. Takové bylo z hlediska výkonosti akciových trhů letošní první pololetí. Na vině je především druhý letošní kvartál, který udělal na burzách skutečně vítr. Za celé toto čtvrtletí jsme neviděli, že by se akcie vydaly alespoň na několik dnů, či snad týdnů výrazněji směrem vzhůru. Kam by se mohly akcie vydat nyní? Historie dává šanci na odraz vzhůru.
img

Rozbřesk: Akcie zažily dobrý týden, sázky na “měkké přistání” se však zdají být předčasné

27.06.2022 Riziková aktiva v čele s akciemi zažila relativně dobrý týden. V pátek šly americké akciové trhy vzhůru o více než 3 % (necelých 6,5 % za týden) a to nehledě na slabší čísla, negativní vývoj na Ukrajině (postup ruských vojsk) a další nárůst cen plynu a elektřiny na evropských trzích (za poslední týden). Hlavním důvodem radosti akcií byl v uplynulém týdnu pokles výnosů na dluhopisových trzích spojený se sázkami na opatrnější růst úrokových sazeb. Americké dvouleté výnosy poklesly za posledních čtrnáct dní z 3,70 % o více než 40 bps, eurové ještě výrazněji - z okolí 2 % na 1,50 %. Stačí to k trvalé úlevě? Pravděpodobně těžko.
img

Akcie zažily dobrý týden

27.06.2022 Riziková aktiva v čele s akciemi zažila relativně dobrý týden. V pátek šly americké akciové trhy vzhůru o více než 3 % (necelých 6,5 % za týden) a to nehledě na slabší čísla, negativní vývoj na Ukrajině (postup ruských vojsk) a další nárůst cen plynu a elektřiny na evropských trzích (za poslední týden).
img

Jak nepřijít o peníze, ideálně vydělat při stagflaci. Tedy v době citelného růstu cen i nezaměstnanosti naráz

24.05.2022 Inflace vrcholí, brzy se nadějeme její zvolnění. I tak nás čeká ekonomicky nesmírně těžký čas. Stagflace. Tedy ekonomický propad spojený se stále výrazným růstem hladiny spotřebitelských cen. To vše lze vyčíst z nejnovějšího, květnového šetření mezi více než třemi stovkami předních světových ekonomů a investorů, které každý měsíc provádí Bank of America.
img

Kryptoměny opět přitahují pozornost regulátorů

12.05.2022 Bitcoin opět sklouzl pod psychologickou úroveň 30 000 $ a snaží se udržet klíčovou podporu. Mezitím rostou obavy investorů a kontroverze ohledně regulace trhu s kryptoměnami. Trend De-Fi neboli decentralizované finance, který byl v tomto býčím trhu populární, vytvořil sofistikované digitální nástroje, které nebyly k dispozici během předchozích bublin s kryptoměnami a které budou regulační orgány sledovat:
img

Pád Terra / Luna ochromil investory

11.05.2022 Jen v průběhu noci kryptoměna Terra/Luna klesla o dalších 75 %. Jedná se o jeden z nejpozoruhodnějších pádů v historii kryptoměn a největší pád mezi TOP kryptoměnami. Projekt klesl z téměř 80 $ na 5 $ za 5 dní. Trh s kryptoměnami pozorně sleduje nejnovější zprávy o projektu, jehož kolaps je přirovnáván k bankrotu Lehman Brothers v roce 2008.
img

Rýže může zabránit potravinové krizi

28.03.2022 Krize se v průběhu let často vyvíjejí. Existuje jedna událost, která vyniká jako ohnisko v době kdy začala skutečně panika. V případě globální finanční krize to byl pád Lehman Brothers banky. Když se jedná o potravinovou krizi v 2007-2008 to spustilo uvalení zákazu vyvážení rýže ve Vietnamu.
img

Fidelity International: Důsledkem konfliktu jsou stagflační tlaky a vyšší pravděpodobnost globální recese

04.03.2022 Oli Shakir-Khalil, investiční ředitel, Emerging Market Debt, Fidelity International: Události na Ukrajině otřásly světem a my myslíme na ty, kteří jsou postiženi probíhající humanitární krizí. Jaké jsou potenciální trvalé ekonomické, finanční a tržní dopady konfliktu a jejich důsledky pro trhy a portfolia dluhopisů rozvíjejících se trhů, případně co ale nedávný vývoj znamená pro globální ekonomiku a trhy s pevným výnosem? Dnes se budeme bavit o bezprostředních i potenciálně trvalých dopadech konfliktu ve sféře ekonomické, finanční i tržní nebo o důsledcích pro dluhopisové trhy a naše portfolia dluhopisů na rozvíjejících se trzích.
img

Největší čínský developer dostal rating platební neschopnosti

17.12.2021 Krize na realitním trhu v Číně nadále nabírá na síle. Poté co se propadly akcie a bondy čínského developera, klesly v úterý také akcie společnost Shimao Group, což je nová rána. Společnost China Evergrande Group, největší developerská společnost v oboru, byla dnes oficiálně zařazena do ratingu neschopnosti splácet agenturou S&P Global. Oznámení bylo zveřejněno v pátek bezprostředně poté, co vyšlo najevo, že nadhodnocená firma zmeškala splátku dluhopisů.
C:\fakepath\akcie-09122021.jpg

Čínský Evergrande – Krůček od krachu

09.12.2021 Čínské drama s hlavní postavou Evergrande má další dynamické pokračování. Poté, co v listopadu Evergrande stihl splatit své splatné pohledávky a finanční svět si oddychl, tento týden nastal dramatický zvrat. Evergrande nezaplatil dlužné úroky z dluhopisů a americká ratingová agentura Fitch Ratings mu snížila rating na hodnotu RD - Restricted default. Co tomu přecházelo?
img

Evergrande je opět na pokraji bankrotu

07.12.2021 Akciové indexy NASDAQ a S&P500 v pondělí mírně vzrostly, ale zatím zůstávají v rámci korekce. Index Dow Jones však za poslední tři dny vzrostl poměrně výrazně. Obecně lze říci, že americký akciový trh příliš nerozhodily slabé Non-farms, které vyšly v pátek, ani zprávy týkající se čínského developera Evergrande, který v sobotu oznámil, že má nové problémy s likviditou při splácení úroků za 260 mil. USD.
C:\fakepath\cnb-04112021.jpg

Analytici: Rekordní růst sazeb ukazuje, že ČNB bere inflaci vážně

04.11.2021 Rozhodnutí České národní banky o nejvyšším růstu úrokových sazeb od roku 1997 ukazuje, že centrální banka bere enormní růst inflace vážně. Shodli se na tom dnes analytici oslovení ČTK. Připomněli, že základní sazba ČNB bude s platností od pátku nejvyšší od prosince 2008. Tehdy ČNB snižovala základní sazbu v důsledku světové finanční krize, která kulminovala po pádu investiční banky Lehman Brothers v září 2008. ČNB dnes zvedla sazby o 1,25 bodu na 2,75 procenta
img

Česká národní banka šokuje Česko i svět, nečekaně razantně zvyšuje základní úrokovou sazbu. Hypotéky prudce zdraží, v průměru až nad čtyři procenta

04.11.2021 Česká národní banka šokuje Česko i svět. Česká národní banka se dnes rozhodla zcela nečekaně razantním způsobem navýšit základní úrokovou sazbu. Na dnešním zasedání bankovní rada ČNB rozhodla o zvýšení základního úroku o 1,25 procentního bodu. A to ze stávající úrovně 1,5 procenta.
C:\fakepath\dolary.jpg

Kvantitativní uvolňování je alternativní nástroj měnové politiky

04.11.2021 Výběr informací o takzvaném kvantitativním uvolňování měnové politiky (americká centrální banka - Fed - oznámila, že začíná omezovat svá rozsáhlá opatření na podporu ekonomiky, tedy takzvané kvantitativní uvolňování):
img

Rozbřesk: Inflace v eurozóně nejvýš za 13 let, trhy překvapil konec šéfa Bundesbanky

21.10.2021 Včera zveřejněná data Eurostatu potvrdila, že vyšší inflace netrápí pouze ČR, ale i většinu zemí EU. V celé unii se meziroční inflace vyšplhala na 3,6 %. V eurozóně s inflačním cílem stejným jako u nás se inflace zvýšila na 3,4 %. Vyšší inflaci krátce zažívala eurozóna naposledy v létě roku 2008, tedy těsně před pádem banky Lehman Brothers.
img

Ranní glosa: Inflace v eurozóně na třináctiletém maximu

21.10.2021 Včera zveřejněná data Eurostatu potvrdila, že vyšší inflace netrápí pouze ČR, ale i většinu zemí EU. V celé unii se meziroční inflace vyšplhala na 3,6 %. V eurozóně s inflačním cílem stejným jako u nás se inflace zvýšila na 3,4 %. Vyšší inflaci krátce zažívala eurozóna naposledy v létě roku 2008, tedy těsně před pádem banky Lehman Brothers. Dlužno dodat, že jde o harmonizovanou inflaci, která nepočítá s růstem cen nemovitostí, a tak vychází příznivěji než národní inflace počítající s realitním trhem jako u nás. V případě ČR, která hlásí inflaci těsně pod pěti procenty, dosahuje harmonizovaná inflace jen 4 % a země je tak co do výše inflace až na 11 místě v Unii, dokonce i za Německem.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Ručička vah se v září otočila, oproti srpnu si nejlépe vedly komoditní fondy, naopak největší pokles zažily akciové fondy

12.10.2021 Největší meziměsíční propad zaznamenaly v září akciové fondy, v důsledku paniky spojené s čínskou firmou Evergrande odepsaly -3,91 %. Pokles zažily také dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu, a sice na hodnotu -1,24 %, respektive -0,63 %. Dařilo se naopak nemovitostním fondům, které si připsaly zhodnocení 0,11 %. S nejlepším výsledkem zakončily měsíc září fondy komoditní, které v porovnání se srpnovým nezdarem získaly 3,89 %.
img

Vláda má problém, Česká národní banka jí zdražuje dluh na víceletá maxima a hrozí dluhová spirála. ČNB má problém také – je nejrozpolcenější minimálně od 90. let

03.10.2021 V pátek před tímto víkendem zdražil dluh české vlády nejvýše od listopadu 2018. Úrok na desetiletém vládním dluhopisu vystoupal dle údajů agentury Bloomberg až na 2,143 procenta. Naposledy byl výše 5. listopadu 2018. Potíž je v tom, že v roce 2018 – a vlastně kdykoli v minulosti – byla absolutní výše vládního dluhu ČR o dost nižší než dnes. Česko si dnes v EU půjčuje společně s Polskem, Maďarskem a Rumunskem vůbec nejdráže.
img

Evergrande tíží trhy, co čekat?

29.09.2021 Společnost Evergrande, druhý největší čínský developer s více než 1300 projekty ve 280 městech, upadla do velkých finančních problémů. Mimo vlastního developmentu společnost také řadu nemovitostí přímo spravuje, přesně řečeno se jedná o více než 2800 projektů v 310 městech. „Akcie Evergrande kótované na burze v Hongkongu výrazně propadaly. Obavy v předchozím týdnu stáhly dolů i evropské akcie. Hlavní index německé burzy DAX jenom za pondělí ztratil 2,3 % a francouzský CAC 40 klesl o 1,7 %. Spolu s evropskými trhy oslabily následně také hlavní akciové indexy ve Spojených státech, které odepsaly kolem 2 %. Index Nasdaq Composite uzavřel nejníže zhruba za měsíc. Ve zbytku týdne se ale trhy uklidnily. Například Index S&P 500 nakonec za týden přidal 0,51 %,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB ve čtvrtek zvedne klíčovou sazbu o výrazných 50 bb na 1,25 %

27.09.2021 ČNB ve světle aktuální vysoké inflace a hrozbě jejího přelití do inflačních očekávání zvýší ve čtvrtek svou klíčovou sazbu o výrazných 50 bb. Takovýto vzestup byl naposledy zaznamenán v roce 1998. Další akceleraci inflace zřejmě uvidíme v zářijových datech z eurozóny. Z hlediska sentiment indikátorů předpokládáme jejich zářijové zlepšení. Z globálního kalendáře bude ve světle zpomalování tamního hospodářského růstu a zhoršování pandemické situace sledován čínský PMI, který bude publikován ve čtvrtek.
img

Rozbřesk: Čínská realitní nákaza děsí trhy

21.09.2021 Globální akciové trhy včera zasáhl masivní výprodej, který odstartovaly obavy o kondici čínské ekonomiky. Ty byly ještě několik týdnu nazpět spojeny s šířením delta varianty koronaviru, nyní se však pozornost trhů upíná k problémům realitního giganta Evergrande. Druhý největší čínský developer se dostal na pokraj bankrotu, jehož negativní dopady by mohly tvrdě zasáhnout nejen domácí realitní sektor, ale zprostředkovaně také navazující části čínské ekonomiky a finanční trhy.
img

Ranní glosa: Čínská realitní nákaza děsí trhy

21.09.2021 Globální akciové trhy včera zasáhl masivní výprodej, který odstartovaly obavy o kondici čínské ekonomiky. Ty byly ještě několik týdnu nazpět spojeny s šířením delta varianty koronaviru, nyní se však pozornost trhů upíná k problémům realitního giganta Evergrande.
img

Jaká je budoucnost pro Evergrande?

20.09.2021 Akcie Evergrande dnes v Hongkongu ztratily více než desetinu ceny a dostaly se na nejnižší úrovně za posledních 11 let. Investoři pochybují, že společnost s dluhem ve výši $305 mld. bude schopná zaplatit ve čtvrtek úroky z dluhopisů ve výši $85,5 mil. Podobné ztráty zaznamenaly také další developerské firmy kótované v Hongkongu - New World Development a Henderson Land.
img

⛩Je Evergrande čínským Lehman Brothers?

20.09.2021 Evergrande je druhým největším čínským developerem v objemech prodejů. Má téměř 200 tisíc zaměstnanců a pracovně je s touto společností spjato téměř 4 miliony lidí. Více než 70 tisíc investorů drží dluhové cenné papíry společnosti, a to včetně několika stovek bank (i evropských) a dalších finančních ústavů. Ve výstavbě má Evergrande 1 - 1,5 mil. bytů a stará se o 2 800 čtvrtí ve více než 300 městech. Společnost navíc podniká v sektorech zdravotnictví, spotřebního zboží, zábavy a také elektromobilů.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka zatím bude velmi opatrná

20.09.2021 Americká centrální banka bude jen opatrně naznačovat blížící se začátek utažení měnové politiky. Předstihové indikátory v eurozóně ukážou na zpomalující expanzi výroby i služeb. Volby do Spolkového sněmu Německa mohou přinést větší volatilitu na evropský trh. V Číně se bedlivě sleduje vývoj potíží společnosti Evergrande. Maďarská centrální banka pravděpodobně tento týden opět zvýší úrokové sazby. Čeští centrální bankéři by opět mohli verbálně signalizovat ochotu urychlit tempo zvyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\investice-23062021-1.png

Stínové bankovnictví

23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Možný náznak úvah Fedu o budoucím konci nákupu aktiv

14.06.2021 Zasedání Fedu opět ukáže, že úvahy o brzkém konci ultrauvolněné měnové politiky jsou předčasné. Přesto by již mohly zaznít slabé signály o začátku debaty na toto téma. Maloobchod v USA v květnu pravděpodobně klesl v případě tržeb za zboží a vzrostl ve službách. Průmyslová výroba v eurozóně za duben i v USA za květen ukáže pokračování expanze. V ČR bychom před začátkem mediální karantény mohli slyšet další hlasy z ČNB o nastavení měnové politiky.
img

Forex: Finanční trh bude dnes hlavně vstřebávat včerejší data

11.06.2021 Spotřebitelská důvěra by dle Michiganského indexu mohla v červnu opět vzrůst. Finanční trh bude ale ještě vstřebávat růst inflace v USA nad odhady. V regionu záznam z minulého zasedání polské centrální banky ukáže, jak vážně její vedení zvažuje zvýšení úrokových sazeb.
img

Forex: Inflace v ČR pod odhady, v USA nad odhady

10.06.2021 Inflace v USA překvapila v květnu vyšším růstem, než se čekalo, když meziměsíčně ceny povyrostly o 0,6 % a meziroční tempo růstu cen zrychlilo na 5,0 % z předchozích 4,2 %. Tak vysoko byla naposledy před pádem banky Lehman Brothers v roce 2008. Dolar po zveřejnění dat mírně oslabil na 1,2190 EUR/USD, zatímco dluhopisové výnosy jen nepatrně zkorigovaly pokles posledních dnů. Akciové trhy v USA i Evropě mírně rostly.
C:\fakepath\top-03052021-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.05.2021 1) Na trzích v Hongkongu, Jižní Koreji i v Austrálii investoři s napětím sledují vývoj pandemie covidu-19 v Indii, která o víkendu překonala vlastní rekord v denním počtu nakažených a je nyní hlavním světovým ohniskem nákazy. Burzy v Číně a Japonsku zůstaly dnes zavřené kvůli svátkům.
C:\fakepath\euro2.jpg

Hodnota hotovosti v oběhu v eurozóně stále roste

23.03.2021 Bankovky a mince jsou v eurozóně stále živé a dobře se jim daří, navzdory růstu počtu platebních karet a bezkontaktních plateb, který současná pandemie nemoci covid-19 ještě zrychlila. Přestože podíl hotovosti na denních transakcích v eurozóně klesá, hodnota hotovosti v oběhu se za poslední desetiletí téměř zdvojnásobila. Vyplývá to ze zprávy Evropské centrální banky (ECB).
img

Rozbřesk: Koruna míří k 26,00 EURCZK, Yellenová za tlačením peněz do ekonomiky

19.02.2021 Automobilový průmysl – vlajková loď české ekonomiky a největší tuzemský obor generující přímo či nepřímo zhruba 10 % HDP – má za sebou velmi těžký rok. Propad evropského trhu, s nímž se vypořádával, byl sice podobný období, který zažil v časech po pádu banky Lehman Brothers, avšak tentokrát se odehrál nikoliv v průběhu pěti let, ale v podstatě jednoho, a ještě ne zdaleka celého. Už na podzim se tato část ekonomiky začala rychle oživovat a výroba osobních aut se opět přibližovala k předkrizovým úrovním výroby. Trend výroby začal být znovu velmi slibný a už v prosinci výsledky automobilek o 10 % překonaly předloňskou úroveň. Tím to ovšem prozatím i skončilo, protože podle včera zveřejněných výsledků byl totiž v lednu počet vyrobených aut nejnižší za posledních sedm let. Dlužno dodat, že automobilovému průmyslu se v úvodu roku nedařilo ani v Německu, kde se produkce propadla dokonce o 23 %, a to už se tam poměřovala s docela nízkým srovnávacím základem.
img

Rozbřesk: Bitcoin poprvé zlomil hranici 50 tisíc dolarů a ECB mluví o jeho regulaci

17.02.2021 Cena bitcoinu poprvé v historii vystřelila nad 50 tisíc dolarů a tržní kapitalizace této největší kryptoměny přesáhla 900 miliard dolarů. Během prvních dvou měsíců v tomto roce se tak cena bitcoinu zvládla skoro zdvojnásobit. To se zdá téměř neuvěřitelné.
img

Rozbřesk: Dluh zemí eurozóny překonal 97 % HDP

22.01.2021 Pandemie koronaviru se výrazně podepsala na hospodaření zemí EU a vedla k dalšímu zadlužování. Není to vlastně nic překvapivého, nicméně teprve včera se trhy měly možnost seznámit s kompletními výsledky za třetí kvartál zveřejněnými Eurostatem. Na průběžných číslech je jasně vidět, jak silně se na hospodaření jednotlivých států podepsala jarní vlna i podzimní oživení. Ještě na začátku roku se schodek rozpočtů zemí eurozóny pohyboval pod hranicí tří procent, nicméně už ve druhém kvartále se zečtyřnásobil. S oživením ve třetím čtvrtletí přišlo i relativní zlepšení a zmenšení schodku na necelých 6 %. Tyto deficity se automaticky propisují i do vývoje dluhu, který se v případě eurozóny dostal na konci třetího kvartálu nad úroveň 93 % HDP.
img

Rozbřesk: Trh s auty. Co padalo po Lehmanech 5 let, zvládl covid za jediný rok

19.01.2021 Pro evropský trh s osobními automobily byl rok 2020 naprosto výjimečným. Z pohledu počtu registrovaných vozů v EU sice nebyl úplně nejslabší (tím byl rok 2013), avšak rychlost pádu celého trhu byla dosud nevídaná. Zatímco po pádu Lehman Brothers trh padal pět let, až se dostal pod hranici 10 mil. prodaných vozů, v době pandemie na to stačil ani ne rok, jak potvrzují dnes ráno zveřejněné výsledky.
img

Rozbřesk: Maloobchod versus průmys, aneb jak moc propadla ekonomika ke konci roku 2020

13.01.2021 Listopadový maloobchod by měl dnes odhalit, jak moc zasáhla Česko ke konci uplynulého roku druhá vlna pandemie. Je pravděpodobné, že služby v čele s obchodem zažily další špatný měsíc a vládní nařízení znovu dopadla především na kamenné prodejny nepotravinového zboží a služeb.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Bitcoin výrazně oslabil, v Británii varují před ztrátou všeho

11.01.2021 Cena digitální měny bitcoin dnes výrazně klesla. Z více než 41.000 dolarů (884.700 Kč), kde byla na konci minulého týdne, se dostala až pod 34.000 USD. Britský Úřad pro finanční etiku (FCA) později varoval, aby lidé, kteří investují do kryptoměn, byli připraveni na výrazné ztráty a také na eventualitu, že mohou přijít i o všechno. Bitcoin a další kryptoměny, na rozdíl třeba od akcií, nejsou v Británii a dalších zemích pojištěny.
img

Výkonnost globálních finančních trhů byla i přes pandemii fenomenální

08.01.2021 Pokud odhlédneme od pozitivních zpráv z konce roku ohledně vakcín proti koronaviru, fundamentální zprávy ovlivňující globální finanční trhy byly v loňském roce vesměs extrémně negativní. Měli bychom zmínit zejména následující:
img

Rozbřesk: Rok, na který hned tak nezapomeneme

31.12.2020 Ještě v lednu a v únoru to vypadalo, že nás čeká další vcelku nudný rok ve znamení cyklického zpomalení, avšak už březnový začátek pandemie po návratu zimních dovolenkářů začal zásadně měnit veškerá očekávání. Po letech, kdy jsme z povzdálí sledovali epidemie SARS a MERS, jsme měli překvapivě možnost zažít takovou zkušenost na vlastní kůži, a to hned několikrát.
img

Kudy vede cesta k příležitostem desetiletí

18.12.2020 Abychom včas identifikovali trendy a viděli na jejich horizontu příležitosti, musíme se nejprve podívat nazpátek. Hypoteční a následná finanční krize, která propukla ve Spojených státech amerických v září 2008 pádem investiční banky Lehman Brothers, zasáhla celý svět. Téměř v troskách se ocitl bankovní systém nejen v USA, ale o přežití bojovaly také významné bankovní domy v Evropě. Do problémů se dostaly i takové renomované peněžní ústavy jako Deutsche Bank, Erste, Banca Monte Dei Paschi Di Siena, Unicredit, ale například i Royal Bank of Scotland se sídlem na Britských ostrovech.
C:\fakepath\OBR2.JPG

Týchto 6 silných signálov odhaľuje budúce smerovanie finančných trhov (časť 1.)

24.11.2020 Informačný vek nás každý deň bombarduje obrovským množstvom dát. Odborníci teraz odhadujú, že existuje 40-krát viac bajtov údajov, ako je hviezd v celom pozorovateľnom vesmíre. A rovnako ako vesmír, aj naša datasféra sa rýchlo rozširuje - a každých pár rokov sa v skutočnosti vytvorí viac nových údajov ako za všetky predchádzajúce roky ľudskej histórie dokopy.
img

Koronakrize nahrává růst cen nemovitostí. Po růstu přijde pád. Proč?

09.10.2020 Restrikce spojené s pandemií COVID-19 sice negativně zasáhly celou řadu odvětví, ale paradoxně nahrávají ve prospěch růstu cen nemovitostí. Při poslední finanční krizi z roku 2008 po pádu banky Lehman Brothers přitom realitní trh reagoval propadem a globálně si odepsal více než 10 procent ze své hodnoty.
img

Rozbřesk: Proč nejhorší poválečný propad ekonomiky zrychluje růst cen nemovitostí?

06.10.2020 Se startem pandemie COVID-19 mnozí v obavách vzhlíželi k realitnímu trhu. Není divu – nemovitosti jsou největší třídou aktiv na světě a domácnosti v nich mají uložen největší objem úspor. Při poslední finanční krizi po pádu investiční banky Lehman Brothers přitom realitní trh ztratil globálně více než deset procent a dlouho brzdil domácnosti v návratu do “nového normálu”.
C:\fakepath\index.png

Fear and Greed Index: Jak funguje a jak ho číst

21.08.2020 S nástrojem Fear and Greed Index přišla americká televizní stanice CNN. Jde o kombinovaný indikátor, který se s pomocí několika faktorů snaží identifikovat, jestli na trhu převládá strach, anebo naopak chamtivost. Jednoduchá a snadno stravitelná metrika je oblíbená u běžných investorů, kteří neumí nebo se obávají tradičních způsobů analýzy akciového trhu.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonská ekonomika zaznamenala kvůli pandemii rekordní propad

17.08.2020 Japonská ekonomika ve druhém čtvrtletí zaznamenala kvůli dopadům šíření nového koronaviru rekordní propad. Hrubý domácí produkt (HDP) se v přepočtu na celý rok snížil o 27,8 procenta, což je nejhlubší propad od roku 1980, kdy se tato data začala v nynější podobě sledovat. Oznámila to dnes japonská vláda. Šíření koronaviru paralyzovalo export i spotřebu.
C:\fakepath\euro.jpg

Budúcnosť eura - nová svetová mena číslo 1?

27.07.2020 V súvislosti s bojom proti kríze spôsobenej ekonomickým útlmom v čase pandémie prišla Európska Komisia s myšlienkou získať peniaze na kapitálových trhoch a pomôcť tak európskym firmám, čo najrýchlejšie sa zotaviť. Aj pomocou nasledovných opatrení chce povzbudiť investície do ekonomiky a umožniť bankám financovať zotavujúcu sa ekonomiku vo väčšej miere. Aký to môže mať dlhodobý vplyv na euro?
img

Koronavirus hotovost „nezabil“. Právě naopak, vyvolal v Češích takovou sháňku po „cashi“, jaká tu nebyla skoro dvanáct let

20.07.2020 V době vrcholící koronavirové krize mnozí upozorňovali, že virus může „zabít“ hotovost. Do popředí se dostala otázka její hygieničnosti. Třeba virus lidské chřipky přežívá na bankovkách až 17 dní a zůstává po celou tuto dobu infekční (studie zde). Mnozí lidé se proto obávali, že koronavirem, který je vysoce nakažlivý (viz), se lze nakazit právě i manipulací s fyzickými penězi.
C:\fakepath\usa3.jpg

V USA začíná výsledková sezona, zřejmě nejhorší od finanční krize

12.07.2020 Ve Spojených státech příští týden začíná výsledková sezona, která zřejmě ukáže nejvýraznější propad zisku za posledních 12 let, respektive od globální finanční krize. Hlavní akciové indexy od letošního minima, kde se kvůli šíření koronaviru ocitly v březnu, většinu ztrát už smazaly a podle analytiků je možné, že investoři i výrazný propad zisku přejdou bez povšimnutí, pokud firmy ve svém výhledu ukážou optimismus ohledně pokračujícího oživení.
img

Rozbřesk: Díky vládním opatřením se nezaměstnanost drží v Evropě stále nízko

03.07.2020 Recese, která v Evropě odstartovala už v prvním čtvrtletí, se zatím na trhu práce na první pohled nijak dramaticky nepodepsala. Alespoň to lze na první pohled vyčíst z vývoje míry nezaměstnanosti, která na konci května dosáhla 6,7 %. V eurozóně se sice dostala ještě o něco výše (na 7,4 %), avšak ani tam nelze hovořit o jejím dramatickém nárůstu. Už vůbec není její vývoj srovnatelný s tím, co se odehrávalo po pádu banky Lehman Brothers nebo po roce 2012, kdy bylo bez práce víc než 12 % lidí. Přesto nejsou aktuální (květnové) údaje důvodem k uspokojení z mírného průběhu recese.
img

30 nejlepších filmů, seriálů a dokumentů s investiční tématikou

22.05.2020 Vzdělávání je klíčem k úspěchu na kapitálových trzích. Žádný investor se nikdy nedostane do stádia, kdy by se již nemohl naučit nic nového. Filmů z investičního prostředí existuje obrovské množství. Kinematografické umění je jednou z možností, jak si investoři mohou zábavnou metodou osvojit nové vědomosti z jiného než ryze akademického hlediska.
img

Rozbřesk: EU řeší, zda půjčovat nebo rozdávat

24.04.2020 V Evropě i u nás se začínají stále více rozvolňovat restriktivní opatření a členské země EU diskutují nad podobou unijní podpory strádající ekonomice. Ve vzduchu poletují biliónová čísla, avšak to podstatné, zda půjde o půjčky nebo jen o rozdávání peněz jasné vůbec není.
img

Rozbřesk: Produkce aut v dubnu -90 %, výplach na ropě pokračuje

22.04.2020 Nových dat, která by ilustrovala vývoj české ekonomiky po nástupu korona-krize či nouzového stavu, je zatím poskrovnu, nicméně první střípky obrázku „nové“ ekonomiky se už pomalu a jistě začínají skládat. Mezi prvními tvrdými daty vynikají především čísla ze tří tuzemských automobilek, které v průběhu března zastavily výrobu vlastně největšího tuzemského průmyslu, který přímo i nepřímo generuje zhruba 10 % HDP. Odstávky přitom začaly ke konci druhé dekády března a ve dvou ze tří finalistů ještě ani neskončily.
img

Rozbřesk: Schodek rozpočtu může být ještě vyšší, je správné, že si stát tvoří zásoby hotovosti

20.04.2020 Nový návrh státního rozpočtu počítá s deficitem 300 miliard korun, ale ani to s vysokou pravděpodobností nebude konečná. Jenom výpadky daňových příjmů pravděpodobně dosáhnou stovek miliard korun a nová opatření také nebudou zadarmo. Na druhou stranu, je pochopitelné, že ministerstvo financí v tuto chvíli podobně jako většina hráčů na trhu jednoduše neví, jak velký bude celkový účet za pandemickou krizi. Je tedy dobře, že na trhu shání peníze “do zásoby”. Jen uplynulý týden ministerstvo na trzích sehnalo skoro 90 miliard korun a díky zrychlenému prodeji dluhopisů si tak od začátku roku půjčilo již přes čtvrt bilionu korun.
img

Čeká ČNB velký propad cen nemovitostí?

09.04.2020 Centrální banky většinou mluví jasně. Jasná jsou čísla predikcí, jasná je motivace. S motivací či s přijímaným kroky sice nemusíme souhlasit, skoro vždy je však jasná linie proč (=predikce) → co (=konkrétní kroky). Víme, proč FED v březnu 2020 bez zaváhání vytáhl rukověť krizového manažera z let 2008 (=aby nezkolaboval celý finanční trh), víme, proč jsou sazby na nule. Víme, proč FED dělá dolarové swapy s každou centrální bankou, která za něco stojí (aby dolar v nynější sháňce po dolarové hotovosti neposílil nad všechny meze). Víme, proč po kolapsu Lehman Brothers zachránil AIG a všechny další velké finanční instituce. Chápeme i „peníze z vrtulníku“.
img

Rozbřesk: Jak zamává epidemie českým trhem práce - dnes částečně napovídají březnová data

08.04.2020 Dnes se i Česko dozvídá velice důležitou první zprávu o dopadu koronaviru do ekonomiky - březnová čísla z trhu práce. Ta potvrdila náš předpoklad, že by (narozdíl od USA) zatím nemělo dojít k masivnímu nárůstu nezaměstnaných. Březnová nezaměstnanost byla potvrzena na únorové úrovni 3,0 %. Za prvé proto, že eventuální výpovědi jsou v Česku spojeny s dvouměsíční výpovědní lhůtou. A za druhé, situace na trhu práce byla extrémně napjatá a Česko patřilo k zemím s největším počtem neobsazených pracovních míst.
img

Svět vyvedený z rovnováhy

02.04.2020 Koronavirus COVID-19 je katalyzátorem, který odhaluje křehkost našeho finančního systému a globální ekonomiky. Globální býčí trh let 2009 až 2020, trvající nejdéle v celé historii, právě zhynul na koronavirus.
img

Rozbřesk: Aktivita v průmyslu jako pohled z útesu a Saúdové drtí trh s ropou

02.04.2020 Včerejší den byl doslova nabytý domácími ekonomickými událostmi. Ranní indexy nákupních manažerů v průmyslu (PMI) ukázaly, v jak se tuzemské firmy cítily těsně po zavedení nouzového režimu. Index propadl na 41,3 (z předchozích 46,5), což na první pohled nevypadalo až tak strašně. Zvlášť když si vzpomeneme na situaci po pádu banky Lehman Brothers, kdy se PMI dotklo dokonce třicítky. Na druhou stranu šlo teprve o začátek současné koronavirové krize, kdy teprve automobilky začaly oznamovat krátkodobé odstávky, které už některé z nich začaly prodlužovat.
img

Pražská burza zažívá nejhorší měsíce od krize 2008

01.04.2020 Pražská burza je opět v nejistotě. Březen je druhým nejhorším měsícem v novodobé historii. Jde o nejhlubší meziměsíční propad od října roku 2008, ale také o investiční příležitost.
img

Graf dne: Spotový VIX nad šedesáti je novou normou

30.03.2020 Index strachu, jak se také indexu volatility VIX přezdívá, se i přes určitou stabilizaci na finančních trzích drží na extrémních úrovních. Spotový index VIX uzavřel v pátek nad hodnotou 60 už desátou seanci v řadě. Páteční zavírací hodnota 65,54 byla dokonce nejvyšší za poslední týden. Podobná šňůra byla naposledy k vidění na konci roku 2008 po pádu investiční banky Lehman Brothers. V období od 16. 3. – 19.3. se index dokonce několikrát ocitl na úrovní 80. Futures na index VIX se dají obchodovat v platformě xStation5 pod názvem VOLX. Aktuální (dubnový) futures se v době psaní tohoto příspěvku pohybuje kolem hodnoty 52.
img

Rozbřesk: ČNB znovu a nejspíše ne naposledy snižuje sazby

27.03.2020 ČNB už podruhé během posledních dvou týdnů snížila svoji hlavní úrokovou sazbu, tentokrát o tři čtvrtiny procentního bodu na 1 %. Repo sazba se tedy vrací na úroveň, kde byla naposledy v létě 2018, nicméně je pravděpodobné, že na této úrovni dlouho nezůstane. Bankovní rada se totiž rozhodovala na základě aktualizované prognózy předpokládající útlum ekonomiky v rozsahu, který zde byl po roce 2008.
img

Rozbřesk: ČNB znovu a nejspíše ne naposledy snižuje sazby

27.03.2020 ČNB už podruhé během posledních dvou týdnů snížila svoji hlavní úrokovou sazbu, tentokrát o tři čtvrtiny procentního b...
img

Rozbřesk: Koronakrize a svižné hospodářské oživení v nedohlednu

25.03.2020 Zatímco napříč světem pokračují jednotlivé státy v přijímání tvrdých karanténních opatření, situace v ohniscích koronavirové nákazy zůstává vážná. Jak v případě Itálie, tak zejména Španělska nadále strmě roste křivka počtu nově nakažených i mrtvých. Data z druhé strany Atlantiku naznačují, že se novým epicentrem pandemie stávají také Spojené státy. Virus navíc stále není pod kontrolou ani v Číně, odkud se rozšířil do zbytku světa. Optimistické scénáře ohledně sníženého post-koronavirového oživení, které kalkulovaly s relativně rychlým odezněním nákazy, tak dostávají významné trhliny.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

G20 se dohodla na přípravě společné koronavirové strategie

23.03.2020 Ministři financí skupiny největších ekonomik světa G20 se dohodli na přípravě společné strategie, která pomůže překonat krizi způsobenou šířením koronaviru. Uvedl to na twitteru francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Dnešní jednání ministrů financí a centrálních bankéřů se uskutečnilo prostřednictvím videokonference a skupina už předem oznámila, že po skončení jednání nevydá žádné prohlášení.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.3.2020

23.03.2020 Podle některých odhadů by HDP eurozóny mohlo v případě tříměsíčního přetrvání karantén a uzavřených hranic poklesnout v roce 2020 asi o 4%. Stejný, tedy 4% pokles, předpovídají mnozí i pro USA. Největší propad zaznamená ekonomika ve druhém kvartále, kdy se naplno projeví dopad současných tvrdých opatření. Očekává se, že americké hospodářství může předvést svůj nejhorší kvartální pokles v moderní historii. Sestupné tendence nastanou i v případě firemních zisků. Např. Goldman Sachs očekává, že korporátní zisky v roce 2020 propadnou o 33%. Dominantním scénáře většiny prognóz zatím zůstává silné hospodářské oživení v roce 2021.
Související klíčová slova: Dopad dluhové krize na finanční sektor | Meritokracie | Krach banky Union générale | Greenlight Capital | Och Ziff | Vyjádření ekonomů | Největší banky | Propad ekonomiky | Barclays Wealth and Investment Management | Realitní trh | Outsider | Největší pohyby | Normální výnosová křivka | Investoři do evropských akcií | Výplach | Ziskový potenciál | Euro k americkému dolaru | AUDCHF | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Význam dluhových trhů | Světové akcie | Vývoj nezaměstnanosti | Světová hospodářská krize | Ozvěny trhu | Války | Vítězství Německa nad Francií | Vývoj | Sell in May and go away | Francouzská banka BNP | Státní dluhopis | Obchodní platformy | Ekvilibria | Index spotřebitelských cen | Rychlé zisky | Akcie banky Lehman Brothers | Data z trhu práce | Uvolnění limitů | Australská centrální banka | Trh nemovitostí | Panevropský index | Smoot-Hawleyův zákon | Globální růst | Vládní pomoc | Velký propad | Inflační očekávání | Hospodaření firmy | Kulminace inflačních tlaků | Zdražovat | DPH | EUR | Fundamenty | Tulipánové horečky | Spotřebitelské výdaje | Infografika | Alfread Winslow | Bundesbank | Akcie Societé Generale | Pokračování růstu | Standard & Poor's | Levné peníze | America Psycho | Finanční ústav | Půjčování cenných papírů | Dělení hedge fondů | Globální dluhopisové trhy | Brokeři | Zkušení investoři | Hlavní úrokové sazby | Garanční systém | OTP | JP Morgan Chase | Fond Viking | Obchodování v praxi | Automatizace obchodování | Výkyvy | Itálie | The Wall Street Code | Stoxx | Stavební produkce | Vývoj ceny zlata | Začátky obchodní kariéry | Banka Lehman Brothers | Finanční aktiva | Očekávání | Korelace | Nástroj manipulace | Jüan | Akcie Colt | Volatilní | Evropské centrální banky | Úrokové sazby v eurozóně | Nikl | Chuej Kcha Jüan | Swiss Life | Swingy | Inflační riziko | EUR USD | České hospodářství | EUR/JPY | Alternativní investice | Extrémně volatilní | Goldenburg Group | Zasedání ČNB | Wall Street Warriors | PMI v eurozóně | Veřejné finance | EURJPY | Schodek státního rozpočtu | Rogue Trader | Příležitost k nákupu | Průměrná sazba hypoték | Trh práce | Posílení rublu | Evropská komise | Dopady energetické krize | WeCHat | Pro investory | Skupina G7 | Průmyslové podniky | Oživení ekonomiky | Swiss | Crypto | Investice | Nadprůměrné cash flow | Britská centrální banka | Uranové akcie | DXY | Rozvolnění | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | Potenciál | MACD | Vypořádání kontraktu | Diverzifikace | Support | Finanční produkty | Akvizice | Japonské firmy | Finanční stabilita | Posílení | Zprostředkování obchodování | Strategie pro měny | Dopad na akcie | Přesnost | Růst daní | Stabilita koruny | ADP report | Online zprávy | Svět hedge fondů | Ifo | Webinář | Investopedia | Japonské akcie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Kupování nemovitostí za účelem investice | Výkonný ředitel | OpinionWay | Standard Life | Klesly akcie | EUR/RON | Experti | Futures euro | Futures kontrakt | Chování | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Biotechnologické akcie | Rozvíjející se země | Průměrný výnos | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Bankovní skupina | Protistrana | Stop-Loss | Psychické rozpoložení | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Creditas | Olívia Lacenová | Dění na trzích | Měnový pár GBP/USD | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | IHS | Výraznější impuls | Uvolňování měnové politiky | Ztrátová investice | Chasing Madoff | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | BCC | Cyklické odvětví | General Electric | Vývoj válečného konfliktu | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Stimul | JPMorgan Asset Management | Problémy Evergrande | Předseda představenstva | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Die Welt | Výhled ekonomiky | Cena kryptoměny ethereum | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Alan B. Lancz & Associates | David McCormick | Cena bitcoinu | City | Dohled nad bankami | Současná cena | Obchodování na burzách | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Chování trhu | Barclays Capital | Broker Consulting Index podílových fondů | Benchmark | Vliv na sektory | Balkánské země | Lagardeová | Většinový podíl | Cenné papíry | Globální pandemie koronaviru | Čistý příjem | Výnos | Denní data | Makro data | RBS | Brent | Soukromá spotřeba | IHNED | Delta | Americký akciový trh | Vzdělávání | Politico | Russell 2000 | Denník | Šéf Fedu | Největší burzovní krach | Úspěch v investování | Slabá poptávka | LYNX Trading | Růst sazeb | Dnes na pražské burze | Krach americké banky | Dostatek likvidních aktiv | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Import | Bankrot Řecka | Sebenaplňující se proroctví | Zvažované investice | Průběh krize | Exchange | Alcoa | Centrální banky světa | Forexový trh | Splátky dluhů | Příležitost akcie | Investiční strategie | Státní dluh | MAE | Euro graf | Zasedání centrálních bank | Omezení pohybu obyvatelstva | Zájem o akcie internetových firem | Směřování měnové politiky | Graf zlata | Kontrakty | Strach | Graf EURUSD | Šinzó Abe | Nákupní příležitosti | Decentralizované finance | Online obchodování | AUDUSD | Praxe | Lídři Evropské unie | Škoda | Platební neschopnosti | Zdravý rozum | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Euronext | JPY | Akciový index | Manipulace s úrokovými sazbami | Svět kryptoměn | Analytický tým FXstreet.cz | Steve Mandel | Americká investiční banka | Investiční příležitost | Instituty | Jesse Livermore | Odhad HDP | Krize v Perském zálivu | Hospodářská stagnace | Přebytek peněz na trhu | Posilování dolaru | Společnost Crédit Agricole | FTT | Stablecoins | Projekce | WFT zdanění | Znehodnocení | Arbolet | Růst měnového páru | Peníze | Pandemie COVID-19 | Výhled pro akcie ČEZu | Ukazatel | Výrobní sektor | Data z americké ekonomiky | Propady hospodářského růstu | FTX | Reálné ekonomiky | Historický milník | Měny v regionu | Splatnost | Zastropování cen energií | Charles Hoskinson | Hlavní centrální banky | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | FBI | Bezpečné přístavy | Pesimismus | Nejhlubší fáze | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Downside | Barel ropy | Přebytek ropy | Palladium | Americký Fed | Tržní hodnota | Výhled recesních scénářů | Ropa WTI | Měnové zajištění | Kurzy EUR | KBC Asset Management | Vývoj geopolitické situace | Federální rezervní systém (FED) | Bankovní rada ČNB | Rozhodnutí americké centrální banky | Depreciace | Akcie producentů mědi | Cenový skok | Bankovní domy | Brexit | FedEx | Eurostoxx 50 | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Waves | Evropské burzy | CSI300 | The Economist | Implikace | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | EURUSD | EURSEK | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Kč/USD | Býčí divergence | NFP | Akciový výhled | Prodej akcie | Agency business | Béžová kniha | Cestování | O2 | Odliv kapitálu | Bond | Broker | Jak na akcie | TerraUSD | Evropské PMI | Akcionáři | Vývoj ceny palladia | Cash flow | xStation | Záchranný fond | Prodeje aut | Středoevropské burzy | Výkon | Posílení koruny | USD | Investovat | Hýbat trhy | Vývoj německého akciového indexu DAX | Velká krize | Export | Banka Goldman Sachs | Jak na obchodování | Nejprudší jednodenní pokles | Britský akciový index FTSE 100 | Technická analýza | Občané | Zasedání FOMC | Investiční analytik | EURCAD | KLB Legal | Posilování koruny | Trh s nemovitostmi | GBP/JPY | Unie | Americká ropa WTI | Kapitálové strategie | David Marek | Tržní volatilita | Více peněz | Plány | Na burze | Určení trendu | Šok | Hodnocení současné situace | Riziková averze | ČSOB | Hongkong | Globální krize | Ekonomiky | Zavedení eura | Warren Buffett a Charlie Munger | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Tiff Macklem | GBP/CHF | Kofola | Hospodářské oživení | Maďarsko | Prodej akcií | Makléři | Michael Burry | Bridgewater | Too Big to Fail | Noviny | Garance | Velké fondy | Bank of United States | South Sea Company | Pozitivní signál | Podílový fond | Exekuce | Úroková sazba | Cenné kovy | Billions | Kabinet | Zvyšování sazeb Fedu | Daňové škrty | Roční růst | Fitch Ratings | MT5 Supreme Edition | Swapy | Cenové tlaky | Sociální sítě | VTB Capital | P.A. | Režim bankrotové ochrany | Top pick | Kapitálový trh | Širší index S&P 500 | Obchodní nástroje | Oživení trhu | Americké ministerstvo spravedlnosti | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Vládní výdaje | Euroval | Burzovní průvodce | Středoevropské měny | Nárůst nově nakažených | Hodnota hotovosti v oběhu | Dovednosti | Snížení poptávky | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Sazby ČNB | Čeští centrální bankéři | Dovoz | Dovozní cla | NFP data | MT5 | Obchodování na finančních trzích | Nejbohatší | Investiční plány | Nikkei | Penzijní fondy | Pro tradery | Bankroty | 1 milion | Fincentrum | Komoditní | Souhrn finančních trhů | Světová finanční krize | Cenové gapy | Čínská komunistická strana | Vývoj meziroční inflace | Světový obchod | Aktuální valuace | Černé pondělí | Pokles ceny akcií | Globální finanční systém | Progres | Zdravotní péče | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Makroekonomické ukazatele | Euforie | EURNZD | Makrodata | Akciové indexy | Obrat trendu | Investoři | Investing.com | Indikátory v eurozóně | Rizikovost | Obchodní deník | Fungování | Portfolio | Myšlení | Akciová burza | EUR/AUD | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Oddlužení | Akciové trhy čeká propad | Fidelity | Situace kolem koronaviru | BaFin | Silicon Valley Bank (SVB) | Negativní sentiment | Evropská měna | Firemní zisky | Moore Capital | Prezident ECB | Média | Nejistota | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Hodnota akcií | Roger | Index PPI | Obchodní napětí | Jaroslav Brychta | Euro Stoxx 50 | AA | MSCI Emerging Markets | ČSOB Finanční trhy | Tranše | Jádrový index | Zisk | Hlavní kryptoměna | Janet Yellenová | Richard Bechník | Index podílových fondů | Bitcoin futures | Rekordní minima | Hedging | Globální akciové trhy | Průmyslové objednávky | Nová prognóza | Finanční instituce | Situace na finančních trzích | Bank of England | Institucionální trading | World Gold Council | Gary Gensler | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Větší regulace | Fannie Mae | CAC 40 | WSJ | Prezident | Xetra | SaxoBank | Odvětví kryptoměn | Alameda | Boom | Analytické služby | Bankovní sektor v ČR | BP | Britské akcie | Commodity futures trading | Bohatí | Významné fondy | Nastavení úrokových sazeb | Hold | Pád banky | Vývoj akcií | Úvěrové krize | Krize 2008 | Rekordní růst sazeb | Makrokalendář | Sestupný trend | Krach na newyorské burze | Předsudky | Cena mědi | Ropné společnosti | Kroger | Čínské banky | Burza v Londýně | Vliv na ceny | Kapitálové rezervy | Jak se stát lepším investorem | Snížení nákladů | Společnost Evergrande | Evropské trhy | Boj s inflací | Analýzy | Akciové obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Světové burzy | Investiční | Průzkum | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Britské banky | Historie hedge fondů | Zasedání Evropské centrální banky | Invesco | Morningstar | Berlín | IEA | Demokraté | Německý DAX | Portu Marek Malina | Hlavní události | Den D | Brusel | Patria | Ekonom BHS | Finanční krize 2008 | Easing | Ceny Bitcoinu | Covid | Čínský Evergrande | Tržní podíl | Státní investiční fond | Ekonomický vývoj | Akcie a dluhopisy | TRY | Short selling | Broker Trust | Dlouhodobé pozice | Mitsubishi UFJ Financial Group | Válka | Úrok | Pokles ceny | Renaissance Technologies | Obchodní příležitost | Beyond Meat | Investiční riziko | Porovnání vývoje | Agentura Reuters | Půjčka | Psychika | Prodej | Spike | P/E | Zpráva | Pokles vývozu | Martin Chovanec | Bohatý | Základní úrokové sazby ČNB | Loonie | Uvolnění kurzu rublu | First Republic Bank | Prémie | EUR/PLN | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Švýcarská banka | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Jan Kubíček | Huawei | Colt CZ | Řecké akcie | Emoce | Dluhopisové výnosy | Komoditní fondy | Warren Buffett | S&P | Oslabování dolaru | Ziskovosti společnosti | Forex tipy | Česká měna | Vzdělání | Hrubý domácí produkt (HDP) | Londýnské banky | Členské země EU | Handelsblatt | Rok 2024 | Meta Platforms | Důvěra investorů | Obchodování | Zvýšení daní | Výrazné ztráty | Legislativa | Akcie českých bank | Taube Hodson Stonex Partners | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | Roman Koděra | České koruny | Tisková konference ECB | Největší ekonomiky | Rozmach kryptoměn | Globální ekonomická recese | Automobilka | WGC | Meta | S&P Global | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Rozvoj blockchainové infrastruktury | GBP | Laureáti Nobelovy ceny | Olej | Management | Pokles české ekonomiky | ZEW | Dlouhodobé důsledky | Obchodní týden | Admiral Markets | GCI | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | Centrální banky | Prezidentka ECB | Fenomén | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Armageddon | Výkonnost indexu | Japonská vláda | Pákový efekt | Zpomalení ekonomického růstu | Největší švýcarská banka | Eurostat | Majitel | Guru | Předpověď | Zprávy | Farmaceutický sektor | Oanda | Úřad pro finanční služby | Ruský rubl | VaR | Pokles cen ropy | Deflace | Daňový poplatník | Krach burzy | Dolary | Sequoia | Kanada | Dluh zemí eurozóny | Tokeny | Růst inflace | Výroční zpráva | Turecká lira | Obchodování na Wall Street | Soros Fund Management | Alena Schillerová | Německé firmy | Investiční banka | Akciový analytik | Pozornost finančních trhů | Averze k riziku | Dow Jones index | Treasuries | Buy and hold | Ceny ropy | Normalizace měnové politiky | Berkshire Hathaway | Míra | Akcie v Evropě | Distribuce | Byty | Evropské akcie | Credit Suisse dnes | Bitcoin | Silný růst | Likvidita a přístup ke kapitálu | Co je to hedge fond | Saxo PrivatBank | James Simons | Evropská dluhová krize | Senior trader | První hedge fond | Nejvýdělečnější fond | Úvěrování | Spoření | České banky | Regulační úřad | Vyhlídky | Firmy | Graf vývoje | Produkce základních surovin | CZ | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Sázka | Euro měna | Výhled hospodaření | Zadlužování | Nordea | USA Donald Trump | Cena ropy brent | Futures | Index cen domů | Medvědí divergence | Automobilky | Investment management | Inflace v Evropě | Kryptoměnové burzy | Nástroj | Jiří Tyleček | Rekordní ceny | Výsledky | Obchodovat forex | HUF | Depozitní sazby | Ekonomické oživení | Velké americké banky | HDP v eurozóně | EURCZK | Hospodaření státu | Tapering | Investiční výzkum | Fundamentální zprávy | Inflace v Česku | Dluhopisové fondy | Hedgeové fondy | Supreme Edition | Pochybení | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Digitální měny | Instrument | Cena ropy WTI | Bank of America | Úroda | TIM | Fundamentální analýza | René Remšík | China Evergrande | Růst ceny | Broker Consulting Index | Odhady trhu | Zvyšování daní | Silný dolar | Bossa.cz | Australský dolar | XTB Jiří Tyleček | Tether (USDT) | Finanční domy | Retracement | Posílení libry | Meziroční inflace v eurozóně | Koruna | ČSOB Petr Dufek | Komoditní měny | Hodnota akcií společnosti | Cukr | Finanční služby | Nejvýraznější pokles | Makroekonomie | Ekonomický propad | Commodity Futures Trading Commission | Akciové tituly | American Airlines | EURRON | Tržní ceny | DJIA | Katastrofální dopady | Kroky centrálních bank | Hypoteční trh | Finanční výsledky | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Riziko recese | Tvorby rezerv | Oldřich Dědek | Dopady koronaviru | BHS | DMA | Objem | Propad | Halifax | Trigger | Evropský statistický úřad Eurostat | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Individuální akcie | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Měnový pár EUR/PLN | Asie | Deprese | Burzovně obchodované fondy | Odchod z EU | Vývoj meziroční inflace v eurozóně | Americká banka | Podnikatelská nálada | Elektrovozy | Exxon Mobil | Světové ceny ropy | Alibaba | Prasknutí bubliny | Definitivní obrat trendu | Dluhové problémy | Stablecoiny | Pasivní investice | US dollar | Regulátor | DPA | Průzkumy | Shortovat | Akcie Evergrande | Nomura | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Barack Obama | Desetileté dluhopisy v USA | Převodník měn | Videokonference | The Big Short | Protiinflační akce | Asociace pro kapitálové trhy | Devizové kurzy | Světové krize | Alternativa oficiálních měn | Ask | Průmyslová výroba | Odvaha | Aussie | Kvantitativní utěsňování | Investiční společnost | Krátkodobé strategie | Goldenburg | Britské libry | Obchodování s akciemi | AFP | Studie | Offshore | Slabší koruna | Obchody | Floor | Premiér Andrej Babiš | Deficit | S&P 500 Index | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Reakce trhu | FRA | TopForex | Plyn | Ruská invaze na Ukrajinu | Cenová hladina | Bankéř | FOMC | Ropa Brent | HDP USA | Fibonacci retracement | Výnosové křivky | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Současná situace | Hráči na trhu | Lukáš Kovanda | Zvýšené riziko | Analytické pokrytí | LIBOR | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Česká spořitelna | Jackson Hole | Tvrdý brexit | HUF/EUR | Bohatí lidé | Pravidla Evropské unie | OPEC | Short | Argentinské peso | Výroba v eurozóně | Bitcoin dnes | Generali Investments | Jednání FOMC | Situace | Vliv na hodnotu akcií | Pár EUR/USD | CAD/JPY | Egypt | Johnson & Johnson | Eurodolar | Omezení pohybu | Bezpečné útočiště | Douglas Diamond | Jakub Matis | Program nákupu dluhopisů | Disciplína | Maloobchod | Nakupovat státní dluhopisy | Dealogic | Oslabení amerického dolaru | Blog | Mnozí investoři | Zveřejněná data | Earnings | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Trump | Devalvace | Stavebnictví | Zpomalení globální ekonomiky | Směnný kurz eura | Index volatility | FactSet | Dolarové likvidity | Alameda Research | London School of Economics | Reshoring | Dow Jonesův index | FTSEurofirst | Kurzarbeit | Prohloubení schodku | UBS Global | Colosseum | Silnější dolar | Beta | Euroskupina | Jihomořská bublina | Zahraniční dluh | Zdanění mimořádných zisků | Finanční krize | High | Rostoucí trend | Bear Stearns | Euro dnes | Vstupy | Obchodní strategie | FXstreet.cz | GBPUSD | Akcie Komerční banky | Indikace | Rakousko | Turecká centrální banka | Stříbro | Portu | USDCAD | Pivot Point | CHF | Tým InstaForex | Instituce | Česká koruna | Turecko | Restriktivní opatření | Investice do fondu | Bank of Japan | OECD | Chamtivost | Úrokový swap | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | G10 | Růstový potenciál | Internet věcí | Startup | Brokers | Dobrá data | Eileen Murray | Americké akcie | Index WIG20 | BBC | CEPS | Czech Fund | Úrokové sazby Fedu | Britská měna | Měnový trh | UBS Group | Iris Pangová | Tuzemské banky | MetaTrader | Ex-dividend | Běžný účet | GBPCHF | Denní rozpětí | Martin Rasmussen | Divize | Rizikovost investice | Investiční kovy | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index Nikkei | Ztrátové pozice | Oslabení koruny | Seznam Zprávy | Spot | Evropská ekonomika | ex | Americká data | Vývoj indexu volatility | Natland | Zvýšená volatilita | Rozpočtový deficit | Capital Markets | Růst výnosů | Bitcoin a kryptoměny | Trh | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Komise | Obchodování se CFD | Erste Bank | Exchange Traded Fund | Technologické firmy | Forexové trhy | Sillicon Valley | Vývoj zlata | Index AEX | Světové ekonomické fórum | Měnová autorita | Fed | Investiční divize | Snížení zadlužení | Investování s LYNX | Bailout | Druhá vlna | Lídři EU | Korekce | Americká centrální banka FED | Rubl | Akcie ropných koncernů | Spotřebitelská důvěra v USA | Pozornost | Země EU | Obchodujte přes LYNX | GLOBEX | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Americké dolary | Největší ekonomika světa | Kurz forintu | Nákupní příležitost | Finanční analytici | Pražské burzy | USD/NOK | Utahování měnových podmínek | Konkrétní akcie | Boháč | Zveřejnění výsledků | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Výběry | Krize eurozóny | Sázení | Krypto | Dopad na trhy | S&P 500 | USDT | Globální recese | Sam Bankman-Fried | Automobilový průmysl | Akciové indexy v USA | IronFX | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Posílení dolaru | David Kuboň | Stock | ANO | Medvěd z Wall Street | Energy broker | ProCent | Ministři financí | Akcie banky | Technický pohled | Náklady na půjčky | Trumpova administrativa | Rating | Dezinflace | Příležitosti k obchodování | Norinchukin Research Institute | Agentura S&P | Zestátnění | Ruská invaze | SNB | Ekonomie | Dolarový účet | David Einhor | Andreas Halvorsen | Velké banky | Microsoft | Wells Fargo | Budoucí vývoj | Příležitosti | Tržní cena | Natixis | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | Nejvýraznější propad | Terminál Bloomberg | Kryptoměnový průmysl | Vývoj akcií Valeant | Volatility | Úspory | CME | Commission | Bitstamp | Záplavy v Austrálii | Shortování | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Sell | Demokratické strany | Světová měna | Michal Valentík | Zajištění hodnoty držených aktiv | Colosseum.cz | Důvěra v průmyslu | Long pozice | Obchodování akcií | Broker Consulting | Akcie CME | LYNX webinář | Známý investor | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Kraken | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Tvůrce trhu | Markets | Vývoj eura | Index Nasdaq | Apple | Obchodování na páku | Unce zlata | LYNX Idea Center | Investice do fondů | Rizikovější aktiva | Britské státní dluhopisy | Boiler Room | Agentura AP | Spotřební zboží | Nejziskovější | Arbitráž | Společnost XTB | Portfólia | Aktivní obchodování | Francouzský prezident | Centrální banka ve Frankfurtu | Výpadky | Objem obchodů | CFTC | Velké zisky | Devizové trhy | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Pokles eura | XTB | ForexFactory.com | Sazby ECB | Centrální banka | Smart money | Riksbank | Andrew Bailey | Silný propad | Vývoj úrokových sazeb | Hazard | Životní prostředí | Exxon | Analytici | Dopad krize | Devizové intervence | Diverzifikace rizika | Řízení rizika | ING | Stínové bankovnictví v Číně | NYMEX | TLTRO | Fondy peněžního trhu | Vývoj dolaru | Shimao Group | Grafy | QE | Polský zlotý | Růst HDP | Měnové otázky | LYNX | Kde investovat | Ovlivňování inflace | Donald Trump | Německý Ifo index | Standard & Poor’s 500 | Čistý zisk | Jádrová inflace | Twitter | Vládní a firemní dluhopisy | Šíření koronavirové nákazy | Směnný kurz | Analytika | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Krach | Margin call | Portugalsko | Francouzská společnost | Nižší úrokové sazby | Společnosti | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | CL | Bankovky | Japonská centrální banka | Vysoká zadluženost | BNP | Investice do akcií | Propad akcií | Ekonomické vyhlídky | Role ECB | Bankovní tituly | Partnerství | China Merchants Bank | Panika na finančních trzích | Aukce | Fixed income | Dluhové krize | Energetický sektor | Standard Life Investments | Vývoj USD | Protesty v Hong Kongu | Půjčky v kryptoměnách | I-Trader | Obchodování s bitcoinem | Horentní sumy | Nejvyšší propad | Nízká volatilita | Zahraniční spekulativní kapitál | Startup společnosti | Údaje o inflaci | Pokles spotřebitelských cen | PEPSICO | CZK | Reuters | Londýnská burza | George Bush | Shortování britské libry | Hillary Clintonová | Kartel OPEC | Chevron | Kompozitní index | Dobré zprávy | Důvěra v eurozóně | Mario Draghi | Guvernér Michl | PhillipCapital UK | Přehřátí ekonomiky | Zmanipulovat úrokové sazby | Výstupy | Akciový index Dow Jones | Pád rovnovážné hodnoty | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Rolování | Primární emise | Předseda | Credit Suisse Group AG | EURPLN | Freddie Mac | Aleš Hála | Pád burzy | Utahování měnové politiky | Vysoké ceny akcií | Index nákupních manažerů | Fundamentální analýza akciových trhů | Tištění peněz | Velké riziko | Traders | Makro | Zlataky.cz | Boeing | Vstup na burzu | Dow Jones a S&P 500 | OKX | PROP Trading | Merrill Lynch | Bernie Sanders | Prime | Rychlý růst | Krachy velkých krypto burz | Čínské akciové trhy | Evropské banky | Americký dolar | Libra | Koronavirová krize | xPartners | GE Capital | Chartered Financial Analyst | Zvýšení základní úrokové sazby | Vliv na sektor jako celek | CFD | Koruna dnes | Evropská unie | Open | Steen Jakobsen | Steve Carell | Chicago Mercantile Exchange | IG | Kaisa Group Holdings | BlackRock | Úřad pro finanční etiku | Bankovní holdingy | DOT | Benjamin Graham | US100 | Financovat | Příprava | Dodd-Frank | Vládní koalice | Kč/GBP | Reposazba | Řecko | BRICS | Konjunkturální průzkum | Finanční instrumenty | Panické výprodeje | Aktuální cena | Top trade | CME Group | Snižování úrokových sazeb | Západní firmy | Angela Merkelová | Nejlepší investice | Deglobalizace | CFD obchodování | Největší vítězství | Bankéři z Fedu | Banking On Bitcoin | Dluhopisy | Úroky | Severomořská ropa | Refinitiv | Výzkum ekonomů | Plodiny | Český hrubý domácí produkt | Akce centrálních bank | Přehled dluhových trhů | Vybírat zisky | Miliardy švýcarských franků | Cena | Investiční banky | Platební bilance | Vývoj české ekonomiky | Swiss Life Select | Odpor | Prudké zdražování | AUD/JPY | Řetězec | Royal Dutch Shell | Koronavirus 2020 | Fed Funds Rate | Akcie dnes | Economic | Ztráta | Akcie Evergrande dnes | Přímé zahraniční investice | Ceny akcií | Andy Verity | Mezinárodní investoři | Světové centrální banky | Životní úroveň | S&P500 | Royal Bank of Scotland | Epidemie | Dluhy | Největší pády | Dolar | Americký index S&P 500 | Valuace sektoru | Čínská ekonomika | Ceny | EK | Koronakrize | Opce | Eurobondy | Energetická krize | MetaTrader 5 | ČNB | Ulrich Körner | VW | Pokles likvidity | Nobelovy ceny | Přebytek peněz | Investujeme | Ekonomické fórum | Agentura Bloomberg | Velikost pozice | Švédsko | Futures kontrakty | Zajímavé příležitosti | Pokles | Volby v Německu | Operace Twist | Emise | Dluhopis | Ceny komodit | Klidný trh | Ochrana proti inflaci | Proroctví | Zahraniční investice | E-mini | Výběr zisků | Margin | Globální inflace | Nvidia | Rating AAA | Vývoj akciového indexu | Druhá největší světová ekonomika | TED Spread | Investiční portfolia | Investiční služby | Uhrazení závazků | Finance Group | IMF | Finančnictví | Komodita | Švýcarská centrální banka | Jan Vejmělek | Úvěrové podmínky | Hedge | Poplatek | EUR/HUF | Maloobchodní tržby | Euro vůči dolaru | Další růst úrokových sazeb | Elliott | FTSE | CARA | Světové měny | Investování na burze | Tržní očekávání | Libor Ostatek | Americká ekonomika | Návratnosti investice | Největší burzovní krach v dějinách | Credit Suisse Group | Kurz koruny | Americký trh | Obchodník | Swingové obchodování | New Deal | Portfolio manažer | Akcie týdne | COVID-19 | Tokio | Negativní dopad | Spekulativní kapitál | Arnold Gold | Google | Americká centrální banka (Fed) | Bitcoin a další kryptoměny | Blue chips | FOREX | Růst mezd | Regulátoři | Kapitálové požadavky | Fundamentální ukazatele | ISIN | CPI index | ROE | Fortune | Evropská centrální banka | Index cen | Slušné zisky | Nejnovější zprávy | Banka Credit Suisse | Ředitelka | Čínská vláda | Index PX | Vánoce | Daně | Mitsubishi | Lídři | Moneta | Instinkt | Investment Management | CFD akcie | Pivot | Štěstí | První fáze | Rizika | Kryptoměna | ECB | Close | BAT | Pracovní trh | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Vývoj inflace | Coinbase | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Česká ekonomika | Americké produkce | Institucionální investoři | Pandemie nemoci | Momentum | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Horší data | Kurzy | Marketingová komunikace | Bankovky a mince | CBOE | Německá kancléřka | Fond | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | AUD/CHF | Alokace aktiv | Zisky | HICP | Low | Partners | Trader | Konsensus | FCA | Propad cen komodit | Současné ceny | Platformy pro obchodování | BNP Paribas | Conference Board | Konsenzus | Analytik Trinity Bank | EURIBOR | Signature Bank | Ceny palladia | Globální ekonomika | Obchodní pozice | Nálady investorů | USD/TRY | Swap | Miliardy eur | ISM | Benchmarky | NBP | Členské země eurozóny | Ministr zahraničí | Ratingové agentury | Investování do Bitcoinu | Pšenice | Cena zlata | Vývoj cen ropy | Makroekonomické data | SPAD | Venture investic | Obchodníci | Hedge fondy | HSBC | Pullback | Zasedání Bank of England | Ruská vláda | Conseq | Ekonomiky eurozóny | Americké hospodářství | Rizikové averze | Euro STOXX | Trinity Bank | Fincentrum & Swiss Life Select | Breakout | Podílové fondy | Pojištění vkladů | Hospodářská krize | Index FTSEurofirst 300 | Bull | Růst cen | Drahé kovy | Diverzifikace bohatství | Freeport-McMoRan | Vyšší sazby | Michal Lukáč | 5G | Indikátor | Forward | Měnová politika | Alokace | Asset management | Býčí trh | Saxo | Americké akciové trhy | All-time high | Hlavní index německé burzy | IFO index | Statistici | Financování | Úroková sazba v USA | Měkké přistání | ČSÚ | Snížení ratingu | Invaze | Chování EUR/USD | Ursula von der Leyenová | Fitch | Historická minima | Stres | Nastavení měnové politiky | Nejobchodovanější měnový pár | Historické maximum | Shortujeme akcie | Překoupení | Pokles ekonomiky | ERA | Růst úroků | Finance | EURGBP | Dividenda | Direct market | USDJPY | Sázka na nejistotu | Inflace v ČR | Zahraniční investice v Číně | Investiční poradenství | Poptávka | Intradenní obchodník | Expobank | Bleakley Advisory Group | Zvýšení základního úroku | Psychologie | Tempo inflace | Guvernér | VŠE v Praze | Hodnota amerického dolaru | Globální trhy | Americké banky | Rozpočtové politiky | Vysoká likvidita | Očekávání trhu | Bear Sterns | FT | Expobank CZ | Thajský bat | Jedno euro | Bulharsko | Obchodování na akciových trzích | Akciové fondy | Cizí měny | Recesia | Výrobní aktivity | Maďarská měna | Německý index DAX | DNO | Obchodovat | Dnešní čísla | Inside Job | Nový šéf Fedu | Struktura zastropování cen | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Ekonomická data z USA | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Pokles akcií | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Ekonomický růst Číny | Největší americká banka | Posílení eura | Bill Gross | Americké státní dluhopisy | Vývoj amerického dolarového indexu | Odhodlání | HAS | Inflace v Maďarsku | Šířením nového typu koronaviru | Růst produktivity | Technologický Nasdaq | Dluhová krize | FinTech | WTI | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | Krize bankovního sektoru | Počasí | Reporty | Rozpočtové deficity | Ozbrojené složky | Obchodování pro klienty | Nákup eura | Medvědi | Kapitálové trhy | GfK | Charlie Munger | PRIBOR | Paládium | FRED | Fear and Greed Index | Pokladniční poukázky | Protocol | Úrokový diferenciál | Fahmi Quadir | Co bude | Reserve Bank of Australia | Získané peníze | Index technologického trhu Nasdaq | Problémy Credit Suisse | Klouzavý průměr | Měnové kurzy | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Predikce vývoje | Vyšší daně | Americká měna | EMU | Saúdská Arábie | Zájem o akcie | Fear and Greed | Ziskovost | Payrolls | Bankéři | Vývoj situace v Číně | Video | Barclays | Sázet | Podnikání | Španělsko | LES | Cena ropy | Konkurenční společnosti | Buyout | Admiral Markets Forex Kalendář | Obavy trhu | Inflace | Problémy | Drobní investoři | Značné riziko | Promořenosti populace | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Akcie bank | ROCE | Fiskální politika | FINMA | Domácí měna | Vývoj indexu volatility VIX | Německá ekonomika | DAX | Uvolněná měnová politika | Zlato a stříbro | Josef Košťál | HDP | Tisková konference Fedu | Svatý grál | Váš trading | EUR/CHF | Kurz USD | Zprostředkovatelé | Alphabet | Dislokovaný trh | Předvolební průzkumy | Systémové riziko | Elektronické obchodování | Zkušenosti | Firma | Signály | Omikron | Stabilita | Lira | Devizový trh | Načasování | Pokles cen akcií | NYBOT | Obchodní válka | Erste | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Dnešní zprávy | Liz Trussová | Byznys | Záchranné balíčky | Big Short | Stoxx 600 | Elizabeth Warrenová | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | Dluhopisové trhy | High frequency trading | Diverzifikovat | Obchody s cennými papíry | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Propad HDP | Debata | Dopady vysokých úrokových sazeb | Michal Stupavský | Deutsche Bank | Podílové listy | RUB | Krize eura | Funding currency | Američané | Kurz | Market | Referendum | Ekonomka | Forexu | Raiffeisenbank a.s. | Unicredit | Růst akcií | Světová válka | Pokles výnosů | Kaisa | Akcie padají | Polská měna | UST | Viceguvernérka České národní banky | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Facebook | Předkrizové úrovně | Ceny pšenice | Vývoj indexu S&P 500 | Vývoj německého akciového indexu | Makroekonomické faktory | Světová obchodní organizace | Francouzský CAC 40 | Globalizace | Rizikový sentiment | Analytici Capital Economics | Nákup dluhopisů | Výnos do splatnosti | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Index německé burzy | Američtí regulátoři | Akcie velkých bank | Mispricing | USA | Kukuřice | Washington Post | Investujte | Prezident USA | Měď | Ekonomický institut | Akcionáři ČS | Negativní vývoj | Konglomerát | ANZ | Rozvíjející se trhy | Krach SVB | Akcie na pražské burze | Euro | Yield | Martin Kodýdek | AUD | The Times | Rada ČNB | Investice v Číně | Červená čísla | Negativní data z americké ekonomiky | Binance | Exchange Traded Funds | Plán restrukturalizace | Nálada na burze | EuroStoxx50 | Přísná regulace finančních trhů | Enron: The Smartest Guys in the Room | Breakout Trader | Vysokofrekvenční obchodování | Obchodování forex | Oscilátory | Risk | Predikce | Fibo | NEST | Íránská ropa | Akcie Netflix | Ropné měny | Nejlidnatější země světa | Světová obchodní organizace (WTO) | Úřad práce | Bank of New York Mellon | Kypr | Citigroup | Rozkolísanost trhu | Dividendový výnos | Index VIX | Hospodářství | MIB | Hlavní akciové indexy v USA | Stagflace | Japonský Nikkei | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Poskytování hypoték | Ministr financí | EBITDA | Brazilské devizové rezervy | JP Morgan | Ohlédnutí | Obchod | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Důvody propadu zisku | Dlouhodobé trendy | Majors | Úrokové sazby | Gordon Gekko | Ranní glosa | HCOB | EU | Ekonomická krize | Slabé euro | Cenové stability | Archegos | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Conseq Investment Management | Precedens | Komerční banka | Koronavirové krize | Prodeje akcií | Oživení globální ekonomiky | Taro Aso | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | xStation 5 | Akcie Credit Suisse | Samsung | Recese | Index strachu | Začínající tradeři | Inflace v Německu | Švýcarský frank | Báze | Nejzadluženější developer | Bank of Canada | Vývoj pandemie | Terra (LUNA) | CZK/EUR | ING Bank | Analytik Portu | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | NZDUSD | SEC | Inflace ve světě | Eskalace konfliktu | Burzovní indexy | Největší propad | Stavební povolení | Měna euro | Zbohatnutí | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Ekonomický výzkum | Štěpán Křeček | Americké burzy | Hodnota indexu | Internetové firmy | Globální pandemie | Daňové reformy | Nálada na akciových trzích | Daily Observation | Nejrozšířenější kryptoměna | Frank | ERM | Balance | Kapitálové výdaje | KBC | Prodeje existujících domů | Negativní nálada | Kurz eura | Pin Bar | David Cameron | Pips | Swapová křivka | Vystoupení z EU | Nikkei225 | Firemní dluhopisy | Silné euro | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Makléřské firmy | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Ceny potravin | Pojištění proti krachu Credit Suisse | Japonský jen | Index důvěry | Index FTSE 100 | Desetileté dluhopisy | Jerome Powell | Měnový kurz | Panika | Břidlicové ropy | Základní sazby | Investiční glosa | Japonský premiér | Likvidita trhu | Přístup ke kapitálu | Další kryptoměny | Averze vůči riziku | Vyšší volatilita | USDCHF | Multi-Asset obchodování | CySEC | Kancléřka Angela Merkelová | Advance | Podíl Číny | Technologický sektor | OSN | Soud | Společnost ČEZ | Komunita | Hang Seng (CHNComp) | Henry Hub | Nákaza koronavirem | Blockchain | Politické riziko | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Bankman-Fried | PMI indexy | Předpovědi | Global Wealth Management | Vlna výprodejů | Bondy | Martin Novák | TradingView | Mince | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | LookIntoBitcoin | Produktivita práce | Rostoucí ceny | Trend | Střadatelé | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | Chamtivost a strach | Obchodní pokyny | Míra inflace | Fyzické zlato | Letecká doprava | Platforma | Rollover | Intervence centrální banky | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Michala Moravcová | United Airlines | Průmyslová výroba v eurozóně | Trhy v USA | Diverzifikované portfolio | CNN | Ekonomický výhled | Finanční situace | Zlaťáky | Oslabení | Nařízení | Prospekt | Kniha Makléř | Ropné akcie | Proces učení | SWIFT | Akcie evropských bank | Jak obchodovat | Sazba hypoték | WP | Evropská investiční banka | Verizon | Nemovitostní trh | Negativní zprávy | Fundamentální základ | Schodek | Americký Senát | BTC | Cena pojištění | Bankovní sektor | Fed index | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Ticker | M2 | Severomořská ropa Brent | Šílenství měnové politiky | Pimco | Zpřísnění měnové politiky | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Investování | Průmysl | Očekávané výsledky | Bridgewater Associates | Market Profile | Comfort Finance Group | Úsilí | Německý ústavní soud | Napjatá situace | Poskytování úvěrů | Výrobní inflace | Zhoršování pandemické situace | Tempo růstu | Odkup akcií | Úvěrový rating | FDX | Bilance ECB | Bankovnictví | Trim Broker | Evergrande Group | Investor | Aerolinky | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Americká výnosová křivka | Zpracovatelský průmysl | Divergence | Biliony | Daňoví poplatníci | ETF | Burzovní trhy | Federální obchodní komise | Investujte do akcií | Akciové trhy | Kurzy měn | Měnový výbor Fedu | Omezení těžby | Canary Wharf | Zhoršení výhledu | Hodnota hotovosti | Myšlenka | Fundamenty britské měny | Philip Dybvig | Šéfka Fedu | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Nižší kurz | Long | Rally | Inverzní výnosová křivka | Investování do akcií | Bankovní rada | Recese v USA | Komoditní index | Euro Stoxx 600 | Pojišťovna | Výrazný propad | Pandemie | SARS | Japonský index | Bear | USDC | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Ekonomické krize | Fundamentální analýzy | Ministerstvo financí | Výprodej | Zasedání centrální banky | České měny | Akcie Deutsche Bank | Výnosy z dluhopisů | Švýcarská banka UBS | Business | GBPJPY | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Nick Beecroft | Zdanění | Pokles cen | Největší banky v USA | Dekarbonizace | Citadel | Algoritmus | Obchodování s komoditami | Jak obchodovat forex | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Index euro | Kurz rublu | Finanční regulátor | Krach banky | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky amerických společností | Kupování nemovitostí | Bankovní unie | Fiskální politiky | Inovace | Western Union | Hlavní úrokové sazby veurozóně | Konsolidace | Tradingový portál | Zdravotnictví | MSCI World Index | Energetické krize | Algoritmický stablecoin | Počet akcií | Ondra Dohnal | Výnosnost | NZD/USD | Spekulanti | Čínské akcie | Ministryně financí | BlockFi | Technologický pokrok | Brazílie | Bonusy | Ratingová agentura Fitch | Bank of America Merrill Lynch | | Pochybnosti | Výsledek voleb | Westpac | Členské země | BNY Mellon | Pandemická situace | Bývalý šéf americké centrální banky | Trinity | Stratég | Splasknutí bubliny | Zisky firem | Majetek | Ekonomika eurozóny | Big tech | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Řetězce | Virtuální mince | Období nejistoty | Zrychlení inflace | Sentiment | Short pozice | Částečný úvazek | Spotový VIX | Investovat do ETF | Měnová unie | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Citibank Praha | Politika | Profesionální investoři | Konkurence | Vladimír Vávra | Nálada na trhu | Commodity futures | Riziková aktiva | Federal Funds Rate | Čínský jüan | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Tisknout peníze | LYNX WhatsApp | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Burza Binance | Investiční ředitel | Tier 1 | Americké futures | Výhled pro akcie | MAM | BHP | Baterie | Pravidla hry | Poplatky | Forint | GDP | Satoshi Nakamoto | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | Vývoj akcií banky Lehman Brothers | Další vývoj | Investment Banking | Citibank | Banky na Wall Street | Rekordní propad | US akcie | Indexy S&P | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | George Soros | Obchodování na devizovém trhu | Garanční systém finančního trhu | Centrální banky USA | Optimismus investorů | EURHUF | Nálada | FAO | Indie | Americký ekonom | ForexFactory | Měnové páry | Světové ekonomické krize | Technologické akcie | Obchodní spor | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Vnímání | Vliv na trh | Marek Malina | SVB | Index volatility VIX | Britské referendum | Dnešní ekonomický kalendář | Výprodej akcií | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | Vývoj hlavní úrokové sazby | Gold & Company | Pohyb ceny | Oxford Economics | Internetová bublina | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | WTO | Politika centrálních bank | Výrobní index PMI | Dobrá zpráva | Hospodářské noviny | Karanténa | SYRIZA | Sankce | Zhodnocení peněz | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Marshallův plán | SAC/Point 72 | Fitch rating | Podnikání na kapitálovém trhu | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Vysoké zhodnocení | Výhled | Vývoj trhu | Timeframe | České akcie | Prodejní cena | ESM | Analytik skupiny | Volume | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Obchodní účet | Summit EU | Deriváty | Ethereum | Investiční prostředí | Akciový trh | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Filadelfský Fed | Economist | Hry | Akciový index DAX | Nákupní příkazy | Zlevnění potravin | Obchodní dohody | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Vyhlášení bankrotu | Index Hang Seng | Propouštění | Zahraniční forex | Private equity | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | MF Global | Miliardáři | Nízké ceny ropy | Investiční poradce | Británie | Burzovní společnost | Těžaři ropy | Cyrrus | Komunistická strana | Expanze | Klesající úrokové sazby | X-Trade Brokers | eBook | Největší ekonomika | Způsob investování | Makroekonomické analýzy | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Cryptocurrency | Komise pro cenné papíry | Comfort Finance | Bílý dům | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | Peter Boockvar | HDP Číny | Financial Times | USD za barel | Začínající investoři | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Počet nakažených | Spread | Rating Číny | CZK/USD | Obavy investorů | Aktuální situace | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Koronavirus dopady | KfW | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Schodek rozpočtu | New York | St. Louis | Swing | Porovnání vývoje výnosu | Kryptoměnový trh | Index BUX | AIG | Obligace | Pád akcií | Zajišťování | Skotská ekonomika | Portál FXstreet.cz | ČNB dnes | Luxusní zboží | Manažer fondu | Risk Off | Riziko likvidity | Situace na trzích | IBEX | BUX | EURCHF | G20 | Investiční bankovnictví | Navyšování cen | Kurz libry | Session | Těžař | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Tesla | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | FX trh | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Hedge fond | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | NERV | Kontrakt | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Varšavská burza | Zrušení superhrubé mzdy | Big Tech | Sazby | Americké výnosy | Mezibankovní | Graf indexu | Generální ředitel | Devizové rezervy | České vlády | Japonský ministr financí | Cíle | USD/JPY | Ekonomický kalendář | MarketWatch | LTRO | Regulační změny | Index MSCI | Americká inflace | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Ovlivňování | Růst cen komodit | Likvidita | RBA | Cenová bublina | Žádosti o podporu | Federální společnost pro pojištění vkladů | Investice do zlata | Reinvestice | Capital Economics | Rozhovor | Švýcarské banky | Transakce | Terra | Březnová data | Slabší dolar | Technologický index | Měny | Trh s kryptoměnami | Filadelfský Fed index | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Zásah centrálních bank | MasterCard | Bezpečnost | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Hedgeový fond | Irsko | MSCI Europe | Trade Brokers | Kryptohorečka | Roklen | Podkladové aktivum | Kodak | Zpravodajství | Michal Brožka | Internetové a technologické akcie | AUDJPY | USDX | BHS Štěpán Křeček | Skupina investorů | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Finanční sektor | Daňové příjmy | Hypoteční trh v USA | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | MSCI | Burzovní index | Karanténní opatření | Pavel Kohout | Patria Direct | Thomson Reuters | Inside | Finanční trh | Maloobchod v USA | Investiční bankéř | Opatření na podporu ekonomiky | Algoritmické obchodování | JPMorgan | Nová vláda | Akcie Erste Bank | Daň z nadměrných zisků | Reakce investorů | Trade | Risk On | Cena komodity | Velkoobchodní tržby | Globální finanční trhy | EFSF | Investování do zlata | Patria.cz | Jiří Makovský | Prodeje | Carry trades | NewYorská burza | Sberbank | Stav ekonomiky | Centrální bankéři | Milník | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Kaisa Group | EIA | Sberbank CZ | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Katastrofy | Vysoké riziko | Iracionální | Miliardy USD | Poradce | Osobní výdaje | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Obchodní den | Případová studie | Pád Lehman Brothers | Akcie Colt CZ | Initial Public Offering | Makroekonomické události | Zkušenost | Bankrot | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Zdražování | S/R zóny | Česká národní banka | Protiepidemická opatření | Předstihové indikátory | State Street | Vývoj cen akcií | Regulace finančních trhů | EPS | CSCE | ADP | Hodnota zlata | BIST 100 | Repo sazba | Biliony dolarů | Steven A. Cohen | Ropy | Federal Open Market Committee | Historie | Úspěšné obchodování | Americké akciové indexy | Frontier trh | CHNComp | Dividendové výnosy | Vztah opcí put a call | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Záchranný balíček | Ekonomický dopad | Společnost | Petr Dufek | Dot-com | Úvěrová aktivita | Likvidní | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Uhlí | Mezinárodní obchod | Forbes | Snížení úrokové sazby | Obchodujte | Ocenění akcií | Colt | Potenciální výnosy | Obchodované fondy | Zvýšení volatility | Implikovaná volatilita | Swiss National Bank | Radomír Jáč | RDSA | Utažení měnové politiky | Brazilský real | Vysoká volatilita | Trading | Fibo retracement | Jestřábí Fed | BMW | Wood & Company | Cena akcií | Hospodaření firem | Guvernér ČNB | Volatilita trhů | Mark Carney | Non-Farm Payrolls | Česká inflace | Loňský pokles ekonomiky | Černý pátek | Rozšíření | CAC40 | NBER | Západoevropské trhy | Appaloosa | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Decline | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Akcie Amazon | DAX 30 | Globální finanční architektura | Umělé inteligence | Investiční rady | Burze | Britské měny | Buy | Eura | Mojmír Hampl | Index BIST 100 | Bankovní systém | Organizace | Alipay | Obilí | DIW | Analýza akciových trhů | Prodat dluhopisy | Invesco Ltd. | Gap | Leverage | Ken Veksler | VIX | Filip Kalčák | Růst | Problémy s likviditou | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Výhled pro zlato | Inflační výhled | Příjmy | Pohyby na trzích | Emitent | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Domácí měny | Komise v přenesené pravomoci | Měnový výbor | Výnosy amerických státních dluhopisů | Internetové bubliny | Bezprecedentní volatilita | TradingEconomics | BOSSA | Následky krize | Index | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Investiční tipy | Lockdown | USD/CNY | Merkelová | Token | Čínský trh | Eva Zamrazilová | Měnové stimulace | Bohatství | Investiční fond | Průmyslová produkce | Malý prostor | Útlum ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | Valuace | Popularita kryptoměn | Návratnost investice | Zestátnění společnosti | Ceny rýže | Tradingový terminál | Tržby ve službách | Využití hedge fondů | Zvýšení ratingu | Burzovní zpravodajství | Štempl | Návrat k normálu | Federální úřad pro vyšetřování | CBOT | Program odkupu aktiv | Odhady výsledků | Měnový pár EUR/HUF | VOLX | Úrokové sazby ČNB | Americké trhy | Vlády | Broker Consulting Martin Novák | Fond Two Sigma | Makléřská společnost | Jak hedge fondy fungují? | Machine learning | Valeant Pharmaceuticals | Amazon | Finančníci | Quants: The Alchemists Of Wall Street | Portfolio dluhopisů | Odliv prostředků z trhu | DE Shaw | Floored | Blockchainové infrastruktury | Krypto průmysl | Slábnutí inflačních tlaků | Michal Stupavský, CFA | Dna | Britské dluhopisy | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Index Hang Seng (CHNComp) | AEX index | Investorské prezentace | Tony Christoforou | Strategii pro měny | Investiční společnosti | Akcie v bankovním sektoru | Pumpování likvidity | Paříž | Velké evropské banky | Hospodářský výhled | Banka BNP | Růst cen průmyslových výrobců | TerraUSD (UST) | Německý rozpočet | Vítězství Německa | Halliburton | Burzovní makléř | Index finančního sektoru | Šance | Zboží každodenní spotřeby | Paul Singer | Two Sigma | Program nákupů dluhopisů | Stav běžného účtu | Stabilnější měny | Stínové bankovnictví | xPuls | Hedžovat | Centrální banky vs. inflace | GBP USD | Specifikace kontraktu | Znehodnocování měn | Zajímavý rozhovor | Obchodování na burze | Cena pojištění proti krachu | Zisk na akcii | Úroky na hypotékách | CEE | ČSOB Asset Management | Grexit | Akcie | Goldenburg Group Ltd | Repo sazba ČNB | Dominance amerického dolaru | Geopolitické vlivy | WIG20 | Evropský kalendář | Cena aktiva | Quants | Fond Renaissance Technologies | Černý čtvrtek | Zestátnění společnosti ČEZ | Zahájení prodeje | MiFID II | Dluhové trhy | Makléř | Veřejně obchodované fondy | Částečné zestátnění | Kola kvantitativního uvolňování | Jak vydělat na burze | Výplaty dividend | Obavy z krize | Tulipánová horečka | Alokace zdrojů | Dnešní obchodování | Otevřený podílový fond | Utěsňování centrálních bank | Arabské jaro | Dvojciferné zhodnocení | Deloitte | Výše zdanění | Světový finanční systém | The Corporation | Odvětví | Netflix | Zemědělství | Team Spirit | Budoucnost | Varovný signál | Saxo Capital Markets | Nárůst ceny | Tether | Závratné zbohatnutí | Evropská burza | Technologické společnosti | Služby pro institucionální investory | Prohlášení | Otevřené podílové fondy | Autoprůmysl | E-book o investování | Špatné počasí | Akcie Societé | Včerejší seance | Dluhopisový král | Vývoj dolarového indexu | Herní plán | Devalvace měny | Restricted Default | Významný dopad | Dopad dluhové krize | Vysoká nezaměstnanost | Banka | Newyorské komoditní burzy | Praní špinavých peněz | Maďarský forint | Obchodování na trzích | Union générale | Nákup euro | Rekordní růst | Týden na finančních trzích | Zlepšení | Analytička | Nasdaq Composite | Burza v Istanbulu | Ekonomika USA | Hodnota indexu Nasdaq | Vklady | Vývoj burzovního indexu | Globální dosah | Nomura Holdings | The China Hustle | Norsko | Rozdávání peněz | Ray Dalio | Sazby Fedu | Umění | Výjimečná situace | Finanční armageddon | Semafor | Americký index | Měsíční výkonnost indexu S&P 500 | Černé úterý | CAD | Největší burzovní krachy | Manažeři | Nízké úrokové sazby | Cenové války | Americké centrální banky | Frankfurtský DAX | ONE | Snížení nákladů na státní dluh | Temasek | Propady akciových trhů | SPAC | Australská měna | Zasedání amerického Fedu | Bloomberg | Hedge Fund | Equity | Barbaři za branou | EUR GBP | Nákupy zlata | Prezidentský kandidát | Nadnárodní společnosti | Nafouknutá bublina | Domácí investiční společnosti | FTSEurofirst 300 | Výhled vývoje ekonomiky | UBS | Ceny stříbra | Nový úděl | Graf dne | The Wolf of Wall Street | Založit obchodní učet | Bankrotové ochrany | Bydlení | Burzovní grafy | Fukušima | Propad indexu | Federal Trading Commision | Portfolio fund | Tulipány | Ratingový výhled | Rozšíření krize | Směrovost | Makléřské společnosti | Abbott Labs | Nárůst rizikové averze | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Správy majetku | Den nezávislosti | Amundi | Obchodní války | Poměr Gold/Silver | Finanční výkazy | Podpora | Carry trade | Sektorové alokace | Snižování sazeb | Forex kalendář | Newyorská burza (NYSE) | Frekvence obchodování | Výhody obchodování | Federální úřad pro vyšetřování (FBI) | Pojišťovny | Osobní příjem | Spready | Ministerstvo spravedlnosti | Guvernéři centrálních bank | Mispricing na trzích | Vývoj akcií Valeant Pharmaceuticals | Aktivita v průmyslu | Výkonnost indexů | Finanční armagedon | Poměr cen zlata a stříbra | Zmírňování opatření | Zadlužení | Hospodaření | Sázka na růst | Tečka kom | Gold/Silver Ratio | Představitel Fedu | Andrej Babiš | Kenneth Griffin | First Republic | Nemovitosti | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Akcie finančních společností | Boris Johnson | CEE region | Inflace v únoru | Splácení zahraničního dluhu | Snížení sazeb | Citadel LLC | Úrokové sazby ve Spojených státech | Francouzská banka | Prezident Trump | Americké měny | Český PX index | Pokračování expanze | EURAUD | Maturity | Přehled | PX index | Euro k dolaru | Energetická situace | Indikátor ekonomické stability | Povinné pojištění vkladů | Co je to shortování | Produkce mědi | Manažeři hedgeových fondů | Pražská burza | USDMXN | Přenos | Index CPI | Akumulace | Globální akcie | American International Group (AIG) | Epidemie SARS | Investovat peníze | Novozélandský dolar | Seth Klarman | Finanční architektura | Problémy hedge fondu | Index nákupních manažerů (PMI) | US dolar | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Hotovost | Německo | Americké úrokové sazby | Aleš Michl | AAA | Výkonná ředitelka | UBS Group AG | Vliv dluhových krizí | Irská ekonomika | MT4 | Profesionální obchodník | Abbott | Riziko | Maloobchodní prodeje | UBS Global Wealth Management | Uptrend | Money Never Sleeps | Shanghai Composite | Basilejský výbor | Sazby beze změny | Investiční soutěže | Energetická situace v Evropě | Hlavní ekonom | Potíže s likviditou | Vice | Růst valuací | Nálada na globálních trzích | Visa | Bid | Nezaplacený dluh | X-Trade | Chorvatsko | Konkurent | Modernizace přenosových sítí | Fond Lone Pine | Becoming Warren Buffett | Wealth Management | Cardano | Domácnosti | Největší burzovní krachy v historii | Finanční svět | Sequoia Capital | Burzovní krach | Velké londýnské banky | Manažeři fondů | Lone Pine | Lubomír Lízal | Michal Skořepa | Betting on Zero | Nové zakázky | Státní dluhopisy | Úvěry do realit | MiFIR | Nobelova cena | Riskování | Investiční web | Přísná regulace | Vývoj cen zlata | Ruská centrální banka | Zprávy z ekonomiky | Odliv prostředků | Vysoká inflace | Akcie ropných firem | Investiční produkty | Měnové trhy | Enron | Vysoká rizika | Záměna | Dostatečné zkušenosti | HFT | Automatické systémy | Investor George Soros | The Guardian | Domino efekt | Generovat cash-flow | International Business Machines (IBM) | Kolaps Lehman Brothers | Německé dluhopisy | Americké vlády | Pozice | Baupost | Výhled na EUR/USD | Asijské akciové trhy | Šíření koronaviru | Průkopník day tradingu | Platina | Obchodujeme | Země G20 | Závislost | Direct market access | Objem hotovosti | Americké firmy | Sektor nemovitostí | Obratové formace | Akciový index Nikkei | Dluhopisový trh | American International Group | Kompenzace | Rostoucí úrokové sazby | Sjednocení Německa | Masivní investice | Pracovní den | Nadprůměrný zisk | EUR/GBP | Put | Nový virus | Největší rizika | Velcí hráči | Marika Čupa | První krize | Ocenění | Rates | Zvyšování úroků | Vývoj EUR/USD | Kurz EURUSD | WHO | Dopady pandemie | Citadel Investment Group | Zasedání bankovní rady | Solus Alternative Asset Management | Chartered Financial Analyst (CFA) | Dodd-Frank legislativa | Spotřebitelský indikátor | Největší švýcarské banky | Obecný vliv na akcie | Spotřebitelské ceny | Indonésie | Index DAX | Investing | Země eurozóny | Fannie Mae a Freddie Mac | Due diligence | Holubice | CoinDesk | List The Times | Americké investiční banky | Pozornost trhu | Obchodování indexů | Průmyslníci | Fibonacci | Burzovní krachy | Takeši Minami | Vliv na akcie | Úrokové sazby ovlivňují akciové trhy | Akcie Facebook | Solidní výsledky | Bavlna | Otřes na světových burzách | Evropské indexy | Požáry v Rusku | Makroekonomický kalendář | Investiční rozhodnutí | Daniel Och | Hospodaření banky | Ekonomika Německo | Domácí akcie | Dot-com horečka | Volby ve Španělsku | Světové akciové indexy | Millennium | New York Times | Virus | NFP report | Kryptoměnová komunita | Index euro stoxx 50 | Fond pojištění vkladů | Daňové změny | Negativní data | Specifika kontraktu | Barrick Gold | Naše akcie | Současná cena mědi | MIFID | Švýcarská vláda | Krach FTX | Elliott Management | Rovnovážné hodnoty | Petr Krpata | Jihoafrický rand | Prodávat své akcie | Krize v Řecku | Podnikatelé | Ekonomický cyklus | Nearshoring | Finanční systém | SPD | Akcie pražské burzy | | Meziroční inflace | Investiční cíle | Hodnota dluhopisu | Chytrý Honza | SPAC v ČR | CEO | Oslabení dolaru | COT | Reklasifikace | Taktický long | Rezistence | Banky | Wall Street: Peníze nikdy nespí | Průlom | Intervenovat | Kapitálové zisky | Aktivum | NASDAQ 100 | Peking | Obchodovat s akciemi | Dividendy | Burza | Janus Capital | W1 | Šéf burzy | Země platící eurem | Bob Prince | Propad cen nemovitostí | Turecká ekonomika | Největší pokles | Bloomberg Terminal | Doporučení | Miliardy dolarů | Partneři | IPO | Inflační cíl | Zachování neutrality | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Dow Jonesův burzovní index | Úvěrová krize | Šíření nového koronaviru | Železná ruda | Paulson & Co. | Očekávané Earnings | Celý svět | Jakub Petruška | Bitcoinové futures | CFIG | Investovat jako Warren Buffett | Rodinná firma | Pád libry | Hike | Modelové portfolio | Opatření | Americká ministryně financí | Regulační orgány | Emerging markets | Další finanční krize | Downgrade | Státní fond | Ukončení činnosti | Short-selling | První investoři | InstaForex | Pojištění proti krachu | Energie | Plochá výnosová křivka | Nákup na páku | Vývoj ceny ropy Brent | Osobní finance | Retail | Regulace finančního sektoru | Trading Places | Žlutý kov | Vyšší výnosy | Evergrande dnes | Necyklické aktivum | Tým FXstreet.cz | Focus | Index Nikkei 225 | Názory analytiků | Maďarský index BUX | Dow Jones Newswire | Dow Jones | Hypoteční bublina | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Komoditní burzy | Měna | Investujte na Forexu | Obchodní nastavení | Sazba ČNB | Investiční bublina | Ekonomický růst | Nasdaq | Pohyby cen | Společná evropská měna | Zero Hedge | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zásoby hotovosti | Hodnotové investování | Hlavní americký akciový index | Obchod s akciemi | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Finanční podmínky | Bank Term Funding Program | Hang Seng | Data ze Spojených států | Ekonomická recese | Maďarský index | MIC | Cena kávy | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Zastropování cen | Islámský stát | Banka BNP Paribas | Brexit referendum | Glengarry Glen Ross | Vyšší inflace | CFA | Monetární politika centrálních bank | Špatné úvěry | Práce | Société Générale | Atraktivní příležitosti | Spekulativní investice | Currency | Bruce Kovner | Akcie na vlastní účet | Baker Hughes | Pioneer Investments | Ekonomika Hongkongu | Brazilská měna real | Čínské vlády | Český akciový trh | Napětí na trzích | Udržení likvidity | Úvěrové produkty | Mluvčí EK | Fundamentální pohled | Peníze nikdy nespí | Kvantitativní strategie | Zvýšených cen vstupů | Restrukturalizace | Vzestup peněz | Vývoj kolem brexitu | Poměr zlata a stříbra | Ceny hypoték | Investment | Krize | Valeant | Maďarská centrální banka | Vliv na akciové trhy | Světová krize | Baupost Group | Fidelity International | Globální obchod | Spojené státy | Zadluženost | Kurzový zisk | Cena cibule | CEE Equities | Zpomalení hospodářského růstu | The Ascent of Money | Vysoké úrokové sazby | Janet Yellen | VisualCapitalist | Vývoj na trhu | Zakládání dalších nových podniků | Globální investoři | Kryptoměny | Ministři financí eurozóny | Skupina G20 | Golem Finance | Fond Elliott Associates | Ingredience | Analytik XTB | Crédit Agricole | MF | Value at Risk | Evropské akciové trhy | Pimco Total Return Fund | J.P. Morgan | Analytik České spořitelny | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Uvolnit měnovou politiku | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | Vliv dluhových krizí na akcie | Realitní sektor | G7 | Hlavní akciové indexy | Volby | Ukazatele | Větší pokles | Kov | Barbarians at the Gate | Stablecoin | Americká burza | Rozpad eurozóny | Středoevropský region | Banka First Republic | Stagnace | Tržby | Kolaps cen | Eurozóna | Doba splatnosti | Český kapitálový trh | Americká vláda | Život Warrena Buffetta | Ondřej Hartman | Záporné úrokové sazby | Hladomor | University of Leicester | DMA obchodovaní | Index energetického sektoru | Koronavirus | Hedge Fund Research | FXstreet | Russell 3000 | Dánsko | Belgie | Vlk z Wall Street | Obchodování na devizových trzích | Podniky | Předseda správní rady | Akcie v obranném sektoru | Vyšetřování | Ekonomické aktivity | Kurz GBP | Dramatický dopad | AUD/USD | Commitment of Traders | Bilance | Josef Beneš | Politici | Francouzská banka BNP Paribas | Francouzský ministr financí | Akciové dividendy | Černá labuť | Nedostatek financí | Analytický tým | Vývoj běžného účtu platební bilance | Očkování | B2Gold | Zlato | Instrumenty | FIXED | Mzdy | Světové trhy | Burzy celého světa | Měnové podmínky | Makroekonomické důsledky | Japonský trh | Britská společnost | Akcie internetových firem | Získávání zákazníků | Šíření nákazy | NZD | Produkce ropy | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Quicksilver | Poradenství | Den před krizí | Světová produkce mědi | Markit | ČR | BIS | Jak vydělat | Bezpečná aktiva | Nonfarm Payrolls | Ekonomka ING | OTC | CNBC | Nesoulad | Silicon Valley | Guggenheim Partners | Magazín Fortune | SPX | Norský státní investiční fond | Technologické bubliny | Čínské firmy | Objednávky | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny | Analytik | Návratnost | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Index německé burzy DAX | Tradeři | Investiční soutěž | Maloobchodní tržby v USA | Oblast pro investování | Výnosy | Objem obchodování | Zmírnění obav | Výdaje | Banka UBS | Elliott Associates | ČTK | Stimuly | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Změny úrokových sazeb | Analýza
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Legitimatebitcoin
Legitimatebitcoin.com
LEGITIMATEFXPRO.COM
Legitimita a akceptace
Legitimita vlády
LEGIT-TRADING
LEGIT-TRADING.ORG
Lego
Lehká ropa WTI
Lehký kov

Následující klíčová slova

Lehman efekt
Lehman moment
Le Journal du Dimanche
Lej Ťün
Lékařské konopí
Lekce forexového obchodování
Lék na COVID-19
Lék na koronavir
Lék na krizi
Lék na onemocnění covid-19
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít