Pátek 12. srpen 2022 10:12
reklama
Vantage
reklama
Dukascopy forex
reklama
Vantage
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Křetínský

img

Fialova vláda přebírá zásadní část programu ČSSD a KSČM: hodlá porušit klíčový volební slib a zvyšovat daně. Rezignuje na hledání úspor, které slibovala

01.07.2022 Ministr financí Zbyněk Stanjura dnes definitivně potvrdil, že vláda hodlá porušit svůj klíčový slib, totiž slib nezvyšovat daně. Žádná diskuse o zvedání daní není podle něj v tuto chvíli tabu.
img

Ředitelem PPF se stane dřívější obchodní partner Kellnera Šmejc

04.05.2022 Novým generálním ředitelem investiční skupiny PPF se od 15. června stane podnikatel Jiří Šmejc. Zároveň získává opci na odkup až desetiprocentního podílu ve skupině. PPF to dnes oznámila v tiskové zprávě. V minulosti byl Šmejc obchodním partnerem zesnulého většinového majitele PPF Petra Kellnera a minoritním akcionářem skupiny. Vlastní podíl ve společnosti Home Credit, spadající pod PPF. Šmejc v čele PPF vystřídá Ladislava Bartoníčka, který bude v novém poradním výboru rodiny.
img

Provozní zisk Křetínského EPH loni stoupl na 56 miliard Kč, vzrostly i tržby

14.04.2022 Provozní zisk EBITDA Energetického a průmyslového holdingu (EPH) loni vzrostl meziročně o pět procent na 2,3 miliardy eur (zhruba 56,1 miliardy Kč). Konsolidované tržby se zvýšily na 18,9 miliardy eur z 8,5 miliardy o rok dřív. Holding podnikatele Daniela Křetínského to dnes sdělil ČTK v tiskové zprávě.
C:\fakepath\top-08022022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.02.2022 1) Bitcoin včera vystoupal na čtyřtýdenní maximum, podle serveru CoinDesk až na 44 500 dolarů. Jeho pohyb kopíruje i druhá největší kryptoměna ethereum. Agentura Reuters posilování zmíněných kryptoměn zčásti připisuje likvidaci některých krátkých pozic. Aktuálně bitcoin stojí 44 878 USD a ethereum 3 178 USD.
img

Reuters: Křetínský zřejmě prodá svůj podíl v bance Aareal

31.01.2022 Miliardář Daniel Křetínský se chystá přijmout od tří zahraničních investorů nabídku na převzít německé banky Aareal, v níž má podíl. S odvoláním na informovaný zdroj to dnes uvedla agentura Reuters. Fond Vesa Equity Investment, který Křetínský vlastní spolu s dalším podnikatelem Patrikem Tkáčem, je jedním ze tří největších akcionářů banky.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Tkáč pokračuje v konsolidaci majetku do J&T Capital Partners

03.12.2021 Spoluzakladatel finanční skupiny J&T Finance Group Patrik Tkáč pokračuje v konsolidaci svého majetku do holdingu J&T Capital Partners, v němž má podíly na společných podnikatelských projektech s Danielem Křetínským. Holding o tom dnes informoval ČTK.
img

Miliardář Křetínský se stal spoluvlastníkem fotbalového West Hamu

10.11.2021 Miliardář a majitel fotbalové Sparty Praha Daniel Křetínský se stal spoluvlastníkem West Hamu United. V londýnském klubu odkoupil se společností 1890s holdings 27 procent akcií. Informoval o tom mluvčí Energetického a průmyslového holdingu, jehož je Křetínský předsedou představenstva, i zástupci tradičního účastníka Premier League.
img

Miliardář Křetínský je blízko koupi podílu ve West Ham United FC

28.10.2021 Český miliardář Daniel Křetínský zvažuje koupi 27procentního vstupního podílu v britském fotbalovém klubu West Ham United FC. Postupně by měl svůj podíl navýšit, přidává sportovní server The Athletic, který dnes s informací přišel.
img

Žebříčku nejbohatších Čech a Slováků podle Eura dominuje Renáta Kellnerová

27.09.2021 Žebříčku nejbohatších Čechů a Slováků, který sestavuje týdeník Euro, letos poprvé vládne žena. Renáta Kellnerová v roli správkyně pozůstalosti a očekávané hlavní dědičky nahradila v čele přehledu svého manžela, tragicky zesnulého majitele finanční skupiny PPF Petra Kellnera. Na druhém místě žebříčku je realitní magnát Radovan Vítek a třetí Daniel Křetínský, podnikající především v energetice. Premiér Andrej Babiš klesl proti předchozímu ročníku ze čtvrté pozice na šestou. Stovka nejbohatších Čechů a Slováků disponuje podle Eura majetkem za 1,6 bilionu korun.
img

Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v britské poštovní firmě Royal Mail na 17 procent

17.09.2021 Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče zvýšil podíl v britské poštovní společnosti Royal Mail na 17,03 z dosavadních 16,03 procenta. Uvedl to v oznámení určeném pro Londýnskou akciovou burzu (LSE).
img

Křetínský koupil více než pětiprocentní podíl ve francouzské televizi TF1

14.09.2021 Český miliardář Daniel Křetínský koupil zhruba 5,1 procenta akcií ve francouzské televizní skupině TF1. Ukazují to záznamy pro akciovou burzu v Paříži, na které se odvolává agentura Reuters. Křetínský chce podle francouzského hospodářského deníku Les Echos podíl ve firmě ještě zvýšit.
img

Křetínský s Tkáčem spolupracují více než dvě dekády

13.07.2021 Vizitky finančníků Daniela Křetínského a Patrika Tkáče (Tkáč vloží společné investice s Křetínským do nového holdingu J&T Capital Partners):
img

Tkáč vloží společné investice s Křetínským do nového J&T Capital Partners

13.07.2021 Spoluzakladatel skupiny J&T Patrik Tkáč vloží společné investice s podnikatelem Danielem Křetínským do nového holdingu J&T Capital Partners. Cílem nové, v Česku založené holdingové společnosti je správa a rozvoj všech stávajících a budoucích podílů ve společných obchodních projektech tandemu Tkáč a Křetínský. Holding už odkoupil podíl 44 procent ve společnosti EPH (Energetický a průmyslový holding), která sdružuje původní investice v energetice, a během následujících měsíců odkoupí další vlastnické podíly, které jsou nyní pod Tkáčovou kontrolou. J&T o tom dnes informovala ČTK. Holding podle ní mimo jiné odkoupí podíl 44 procent v mateřské společnosti fotbalového klubu AC Sparta Praha.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Společnost EPIF z EPH podnikatele Křetínského zvažuje vstup na burzu

09.07.2021 Společnost EP Infrastructure (EPIF) z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) zvažuje vstup na burzu. Firma zahájila strategický přezkum svých možností, které mohou zahrnovat mimo jiné právě veřejnou nabídku akcií (IPO). ČTK to dnes mluvčí EPH Daniel Častvaj. Holding už v roce 2016 oznámil, že nabídne akcie EPIF na burze v Praze a Londýně. Nakonec ale ze záměru sešlo a 31procentní podíl ve firmě koupil investiční fond australské banky Macquarie. Zbytek patří EPH.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Akcie Morrisons po odmítnutí nabídky na převzetí přidaly přes 30 procent

21.06.2021 Akcie britského maloobchodního prodejce Morrisons dnes na londýnské akciové burze vykazovaly růst až o 33 procent. Reagovaly tak na odmítnutí nabídky k převzetí za 5,5 miliardy liber (163,71 miliardy Kč) od amerického fondu soukromého kapitálu Clayton, Dubilier & Rice (CD&R). Investoři se domnívají, že firma by mohla nabídku čtvrtému největšímu britskému řetězci supermarketů co do výše tržeb ještě zvýšit.
img

Byznysmeni Křetínský s Tkáčem loni vstoupili do Royal Mail, její akcie od té doby zhodnotily o 260 %. Dnes by se měl potvrdit návrat Royal Mail do elitního indexu londýnské burzy

25.05.2021 Britská poštovní společnost Royal Mail se chystá na návrat do vybrané stovky firem, na základě jejichž akciového výkonu se průběžně vypočítává klíčový ukazatel londýnské burzy, FTSE 100. Návrat mezi londýnskou burzovní elitu stovky nejhodnotnějších britských firem je potvrzením úspěšného podnikání poštovní legendy v uplynulé době, které těší také česko-slovenské byznysmeny Daniela Křetínského a Patrika Tkáče. Ti prostřednictvím lucemburské investiční společnosti Vesa Equity Investment drží největší akcionářský podíl v Royal Mail, čítající 15,6 procenta (Graf 1 níže zachycuje, jak se vyvíjí počet a cena jimi držených akcií).
img

Provozní zisk Křetínského EPH loni stagnoval na 53,8 mld. Kč, tržby mírně klesly

10.05.2021 Provozní zisk EBITDA Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského loni meziročně stagnoval na 2,1 miliardy eur (53,8 miliardy korun). Konsolidované tržby klesly o 1,2 procenta na 8,5 miliardy eur (217,6 miliardy korun). Holding to dnes ČTK oznámil v tiskové zprávě.
img

Reuters: Křetínského nájezd na Sainsbury vypadá jako nákladná záležitost

14.04.2021 Daniel Křetínský patrně doufá, že supermarkety budou nadále těžit z opatření, která přinesla pandemie a která se pro obchody nabízející potraviny a zboží denní potřeby ukázala jako příznivá. Český miliardář totiž zvýšil podíl v britském řetězci supermarketů J Sainsbury a drží v něm už skoro deset procent, což vyvolává dohady, že se pokusí firmu převzít. Ve svém komentáři to dnes píše redaktorka agentury Reuters Aimee Donnellanová.
img

Křetínského EPH postaví v Německu 50 větrných elektráren

13.04.2021 Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren s celkovým výkonem 300 megawattů (MW). Dodavatelem technologie bude společnost GE Renewable Energy. ČTK to dnes řekl mluvčí EPH Daniel Častvaj. Cenu nesdělil. Větrné turbíny budou podle něj ročně dodávat přibližně 800.000 megawatthodin elektrické energie, což odpovídá roční spotřebě více než 230.000 domácností. Celkový instalovaný výkon všech větrných elektráren v Česku podle údajů Energetického regulačního úřadu na konci loňského roku činil asi 340 MW.
img

Skupině EPIF z holdingu EPH loni klesl provozní zisk i tržby

13.04.2021 Společnosti EP Infrastructure (EPIF), která je jednou z hlavních složek Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského, klesl loni meziročně provozní zisk EBITDA o pět procent na 1,53 miliardy eur (39,7 miliardy korun). Konsolidované tržby se snížily o 8,1 procenta na 3,2 miliardy eur (83,1 miliardy korun). Vyplývá to z výsledků, které dnes firma zveřejnila na svém webu.
img

PPF: O spojení s Monetou se rozhodne v řádu týdnů

09.04.2021 O případném spojení poskytovatele úvěrů Home Credit s bankou Moneta Money Bank bude rozhodnuto v řádu týdnů. V rozhovoru pro server Seznam Zprávy to řekl Ladislav Bartoníček, jenž byl po smrti miliardáře Petra Kellnera pověřen řízením skupiny PPF, pod kterou Home Credit patří. Změna vlastnické struktury PPF po Kellnerově smrti podle Bartoníčka plány neovlivní. Bartoníček v rozhovoru také nevyloučil další akvizice firem v telekomunikacích či médiích.
img

Nejbohatším Čechem byl loni Kellner s majetkem 17,5 miliardy USD

06.04.2021 Nejbohatším Čechem byl v loňském roce většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner, který 27. března tragicky zahynul. Podle odhadů časopisu Forbes byla hodnota jeho majetku 17,5 miliardy dolarů, tedy 382 miliard korun, a patřilo mu tak 110. místo mezi nejbohatšími lidmi světa. Proti roku 2019 se Kellnerův majetek rozrostl o 2,6 miliardy dolarů. Po jeho smrti jmění s největší pravděpodobností přejde na manželku Renátu Kellnerovou a celou rodinu. V žebříčku dolarových miliardářů figuruje devět Čechů, což je dosud nejvíce. Forbes dnes žebříček zveřejnil na svém webu.
img

EPH uzavře v Německu dvě uhelné elektrárny, vyhrál aukci na kompenzace

01.04.2021 Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského uzavře v Německu dvě uhelné elektrárny - větší černouhelnou Mehrum ve spolkové zemi Dolní Sasko a menší hnědouhelnou Deuben v Sasku-Anhaltsku. ČTK to dnes oznámil mluvčí holdingu Daniel Častvaj. EPH podle něj uspěl v aukci na platby za odstavení uhelných zdrojů. Výši finanční kompenzace mluvčí nesdělil.
img

EPH uzavřel s mezinárodními bankami smlouvu o úvěrech ve výši miliardy eur

30.03.2021 Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského uzavřel se skupinou mezinárodních bank novou smlouvu o úvěrech ve výši miliardy eur (asi 26 miliard Kč). Krok má zjednodušit strukturu jeho financování. ČTK o tom dnes informoval mluvčí holdingu Daniel Častvaj. Na základě informací dostupných EPH patří tato transakce k největším bankovním financováním realizovaným v letošním roce na českém úvěrovém trhu.
img

Zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner, na Aljašce s ním spadl vrtulník

29.03.2021 Zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner. Šestapadesátiletý podnikatel a filantrop nepřežil nehodu vrtulníku v aljašských horách. Při leteckém neštěstí zemřelo pět lidí, jeden člověk přežil. Kellner byl většinovým majitelem skupiny PPF. Podle analytiků nemusí jeho náhlé úmrtí znamenat pro skupinu PPF ztrátu pozic ani strategického rozvoje, její procesy fungování jsou zaběhnuté. Politici vzpomínají na Kellnera v souvislosti s jeho podnikatelskými úspěchy i kroky, kterými pomohl české společnosti. Po dnešním oznámení Kellnerova úmrtí výrazně klesly na pražské burze akcie operátora O2 a Monety Money Bank.
img

Nejbohatším Čechem teď už může být Radovan Vítek. Záleží ovšem na tom, jak zesnulý Petr Kellner své dědictví ošetřil

29.03.2021 Petr Kellner, který o víkendu zemřel, byl nejbohatším Čechem. Časopis Forbes jeho jmění pro rok 2020 vyčíslil na 293 miliard korun. Druhý v pořadí byl Radovan Vítek s jměním ve výši 86 miliard korun, třetí pak Daniel Křetínský se 78 miliardami korun majetku.
C:\\fakepath\\london7.jpg

Nabídka akcií Deliveroo bude v Londýně největší za sedm let

15.03.2021 Britská společnost Deliveroo, která se specializuje na rozvoz jídel, chce prodejem akcií získat zhruba miliardu liber (30,5 miliardy Kč). Uvedla to dnes agentura Reuters. Záměr vstoupit na burzu firma avizovala minulý týden, a pokud vše půjde podle plánu, bude primární veřejná nabídka akcií (IPO) tohoto podniku v Londýně největší minimálně za sedm let.
img

Kellner je už 15 let ve Forbesu řazen mezi nejbohatší lidi na světě

09.03.2021 Majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner (56) byl poprvé zařazen do žebříčku amerického časopisu Forbes mezi nejbohatší lidi na světě před 15 lety, 10 března 2006. Tehdy jeho majetek odhadl časopis na asi 75 miliard korun, čímž se zařadil na listině nejbohatších lidí světa na 224. místo. Nejbohatším Čechem je Kellner stále, loni v říjnu Forbes odhadl jeho majetek na 293 miliard korun.
img

Hodnota Křetínského minoritních podílů loni vzrostla o 15,4 mld.

12.01.2021 Hodnota menšinových podílů ve veřejně obchodovaných společnostech, které drží miliardáři Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a manažeři jimi spoluvlastněného Energetického a průmyslového holdingu (EPH), vzrostla ke konci loňského roku o 587 milionů eur, tedy přibližně 15,4 miliardy korun. S odkazem na údaje zveřejněné na twitterovém účtu skupiny o tom dnes informoval web E15.cz. Křetínský s Tkáčem drží mimo jiné minoritní podíly ve společnostech Royal Mail, ProSiebenSat.1, Foot Locker, Casino, Sainsbury's či Maisons du Monde.
img

Tkáč je znovu akcionářem EPH, majoritu stále drží Křetínský

18.12.2020 Slovenský finančník a jeden ze zakladatelů skupiny J&T Patrik Tkáč se vrátil do akcionářské struktury Energetického a průmyslového holdingu (EPH), kterou opustil v roce 2017. ČTK to dnes řekl mluvčí EPH Daniel Častvaj. Tkáč podle něj aktuálně vlastní 44 procent minus jednu akcii holdingu. Majoritní podíl nadále patří Danielovi Křetínskému a skupině manažerů, kteří v EPH drží 56 procent a jednu akcii. Samotnému Křetínskému, který vykonává manažerskou kontrolu nad holdingem, nepřímo patří 50 procent akcií firmy a jedna akcie.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
img

DPA: Křetínský zvýší podíl v německé firmě Metro na víc než 37 pct

03.11.2020  Investiční společnost EP Global Commerce (EPGC) českého miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče navýší podíl v německé firmě Metro na více než 37 ze stávajících 29,99 procenta. Podle svého dnešního sdělení, na které se odvolává agentura DPA, přijala odpovídající objem nabídek kmenových a prioritních akcií. EPGC se pokusila Metro loni i letos celé převzít a už před dnešním oznámením byla největším akcionářem firmy.
img

EPH vykázal provozní zisk 57,4 mld. Kč

15.10.2020 Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského vykázal za 12 měsíců od začátku července 2019 do konce června 2020 provozní zisk EBITDA 2,1 miliardy eur (57,4 miliardy korun) a konsolidované tržby 8,9 miliardy eur (243,3 miliardy korun). Firma to dnes oznámila na svém webu, meziroční srovnání neuvedla. Za celý loňský rok EPH vykázal zisk EBITDA rovněž 2,1 miliardy eur (57,4 miliardy korun) a konsolidované tržby 8,6 miliardy eur (235,1 miliardy korun). Loňské výsledky označovala sama firma za rekordní.
img

Nejbohatším Čechem zůstává Kellner, zchudl ale o 57 miliard

14.10.2020 Nejbohatším Čechem zůstává majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner s majetkem 293 miliard korun. Jako jediný z první desítky ale od loňského roku zchudl, když přišel zhruba o 57 miliard korun. Důvodem je špatné první pololetí jeho finanční skupiny Home Credit. Druhé místo obhájil realitní magnát Radovan Vítek, na třetí pozici se dostal majitel Energetického a průmyslové holdingu (EPH) Daniel Křetínský a čtvrtý zůstal premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Žebříček nejbohatších Čechů dnes zveřejnil Forbes na webu.
img

EPH prodává Pražskou teplárenskou skupině Veolia

07.09.2020  Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského prodává Pražskou teplárenskou francouzské skupině Veolia. Cena nebyla zveřejněna. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK o tom dnes informoval mluvčí EPH Daniel Častvaj. Veolia získá také maďarského výrobce tepla Bert.
img

Křetínský je nejsilnějším akcionářem Royal Mail, píše Forbes

25.08.2020 Daniel Křetínský se stal prostřednictvím investičního fondu Vesa Equity nejsilnějším akcionářem britské pošty Royal Mail. Původních pět procent akcií, které Vesa získala v květnu, bylo postupně navýšeno na aktuální stav přesahující 13 procent. Uvedl to web Forbes.
img

Daniel Křetínský patří k nejvlivnějším postavám českého byznysu

07.07.2020 Podnikatel Daniel Křetínský, který 9. července oslaví pětačtyřicetiny, patří k nejvlivnějším postavám českého byznysu a také k nejbohatším lidem světa. Ovládá řadu průmyslových, obchodních i finančních firem v Česku i zahraničí. Časopis Forbes ho v české mutaci s odhadovaným majetkem 66 miliard korun řadí na páté místo mezi nejbohatšími Čechy roku 2019, ve světě mu Forbes mezi nejbohatšími lidmi přisuzuje 725. místo s majetkem odhadovaným na 3,4 miliardy dolarů (přes 81 miliard korun).
img

EPH zvýšil loni zisk i tržby, dosáhl dosud nejlepšího výsledku

12.06.2020  Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského zvýšil loni provozní zisk EBITDA o desetinu na 56 miliard korun (2,1 miliardy eur), konsolidované tržby pak vzrostly o více než pětinu na 230 miliard korun (8,6 miliardy eur). Holding to dnes oznámil na svém twitterovém účtu. Uvedl, že jde o dosud nejlepší výsledek.
C:\fakepath\akcie.jpg

Evropské akcie klesly v čele s finančními a ropnými společnostmi

09.06.2020 Evropské akcie dnes oslabily v čele s finančními a ropnými společnostmi. Na trhu přetrvávají obavy z hospodářských dopadů koronavirové krize. Panevropský akciový index STOXX 600 klesl o 1,22 procenta a uzavřel na 369,54 bodu.
img

Čeští miliardáři skupují významný podíl v amerických obchodních domech Macy's. Akcie Macy's se letos propadly o 70 procent

11.05.2020 Čeští miliardáři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč skupují akcie obchodních domů Macy's, jež se letos propadly o 70 procent. Jejich investiční společnost Vesa už je čtvrtým největším akcionářem, s pětiprocentním podílem. Miliardáři podle agentury Bloomberg povedou konstruktivní jednání o budoucnosti ikonických obchodních domů.
img

Mezi dolarovými miliardáři zůstává osm Čechů, premiér je čtvrtý

07.04.2020 Mezi světové dolarové miliardáře se letos opět zařadilo osm Čechů. Prvenství si mezi nejbohatšími Čechy dál drží majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner s odhadovaným majetkem v hodnotě 14,9 miliardy dolarů, což je v přepočtu 372,7 miliardy korun. Následuje realitní magnát Radovan Vítek, většinový vlastník Energetického a průmyslového holdingu Daniel Křetínský a premiér Andrej Babiš. Vítek a Křetínský zbohatli a v žebříčku sesadili premiéra Babiše z druhého na čtvrté místo. Hodnota Babišova majetku navíc klesla proti loňsku z 3,5 na 3,2 miliardy dolarů (80 miliard korun). Vyplývá to z údajů, které dnes na webu zveřejnil Forbes.
img

Křetínský měl pozitivní test na koronavirus, pracuje v izolaci

30.03.2020  Podnikatel Daniel Křetínský byl 12. března pozitivně testován na nový typ koronaviru. Od té doby je v izolaci, cítí se dobře a své firmy řídí po telefonu. Podnikatel, který je podle loňského žebříčku časopisu Forbes pátým nejbohatším Čechem s odhadovaným majetkem ve výši 66 miliard korun, to řekl v rozhovoru pro dnešní deník E15. Uvedl, že předtím neměl teplotu, kašel ani jiné příznkaky, jen lehkou rýmu a normálně pracoval. U jeho spolupracovníků, rodiny ani dalších lidí, s nimiž přišel do bližšího kontaktu, se onemocnění COVID-19 nepotvrdilo.
img

Výběr hlavních ekonomických událostí v ČR v roce 2019

16.12.2019 V tomto velmi rozsáhlém článku najdete kompletní výběr nejdůležitějších hospodářských událostí v České republice v roce 2019 (řazeno chronologicky po měsících a dnech):
img

Křetínský a Tkáč jsou druhými největšími akcionáři supermarketů Casino

09.09.2019 Český miliardář Daniel Křetínský a jeho obchodní partner Patrik Tkáč rozšiřují investice do maloobchodu. Jejich společnost Vesa Equity Investment oznámila, že aktuálně drží 4,63 % akcií francouzské společnosti Groupe Casino. V tiskové zprávě je uvedeno, že je akvizice v Casinu odrazem přesvědčení, že je tato společnost významná svým postavením na francouzském trhu a je připravena na transformaci celého sektoru i v mezinárodním měřítku. Oba dva podnikatelé podporují management Casina a věří dlouhodobé strategické vizi.
img

Podíl ve společnosti Makro AG byl zvýšen na 10,9 %

01.10.2018 Křetínský s Tkáč navýšili podíl ve společnosti Makro AG na 10,9 %. Díky opci navíc mohou získat ještě mnohem více. Oba mají již i možnost uplatnit nákupní opci do výše asi 15,2 % akcií Metro AG.
img

Společnost EP Global Commerce vstupuje do společnosti Metro AG

17.09.2018 Společnost EPGC Křetínského a Tkáče vstupuje do společnosti Metro AG vlastnící velkoobchodů Makro. Získá 7,3 % akcií a opci na dalších 15,2 %.
Související klíčová slova: FXstreet | Bitcoin | Řecko | Čína | Finance | Peníze | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Spekulace | Investiční fondy | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Daně | Rizika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Swiss Life | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Aktiva | Akvizice | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Distribuce | Dividenda | Dluhopis | Ekonomika | Euro | Evropská komise (EK) | Finanční trhy | Finančník | Futures | Fúze | IPO | Index PX | Indikátor | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Kiwi | LES | MMF | MT4 | Měna | Nabídka | Stavební povolení | Obchodník | Opce | Penzijní fond | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Prémie | Ratingová agentura | Schodek rozpočtu | Swiss | Trend | Ukazatel | Vega | Výkonnost | Výnosnost | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Citibank | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Bank of China | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Úroková sazba | Investoři | Fond | EU | Finanční sektor | Aukce | Ekonom | Zisk | Sázka | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Arbitráže | Bohatství | Credit Suisse | ČSOB | Partners | Obchodovat | Stoxx 600 | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Makro | Český statistický úřad | Facebook | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Bankrot | Ceny akcií | Raiffeisenbank | Delta | Index | Odpor | Podpora | Akcie dnes | Akcie Erste | Analytika | Analýzy | Atlantik | Atlantik finanční trhy | Banka | Bankovní rada ČNB | Cena | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | Dolar | Emisní povolenky | Eura | Evropská banka | Finanční služby | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Index PMI | Investiční | Investing | J&T | JP Morgan | Kapitálové trhy | E15 | Management | Market | Meziroční inflace | Minimální mzda | Nemovitosti | Odkup akcií | Penzijní společnosti | Portfolia | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Světové burzy | Trh | Tržní podíl | Volkswagen | Webinář | Webináře | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | EIA | ING | Andrej Babiš | Bill Gates | CEE | CEPS | Daniel Beneš | EBITDA | Elon Musk | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Petr Kellner | ROCE | Syndikát | Výroční zpráva | Itálie | Hlavní trh | Kmenové akcie | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Casino | Komise | Kontrakt | Volby | Genesis | Poradenská společnost | Burze | Investment | SMBC | Moody's Investors Service | Markit | Unicredit | DPA | Jefferies | Bernstein | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | Investing.com | Macquarie | Agentura AP | Agentura DPA | Magnát | Realitní magnát | Podnikatel | Podnikání | Automobilový průmysl | Ministr financí | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Panevropský akciový index | BlackRock | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Bankovnictví | Referendum | Miliardáři | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | České firmy | IHS | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Obchodní partner | Propad | Kryptoměny | Les Echos | Ropné společnosti | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | CzechInvest | Ztráty | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Kryptoměna | Výhled | Poplatky | BDO | Mzdy | ING Bank | Dnešní zprávy | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Česká vláda | Americké investiční banky | Příjmy | ČTK | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | J&T Finance Group | Hlavní ekonom | Očekávání | IHS Markit | TPG Capital | Obchody s akciemi | Finlord | Skupina PPF | Vstup na burzu | CoinDesk | Capitalinked | Radim Dohnal | Fincentrum | Kryptoměna ethereum | Lithium | Investiční skupiny | Obchodování na trzích | Ekonomické výsledky | Zonky | Hodnota majetku | Boris Tomčiak | Capitalinked.com | Podniky | Akcie společnosti | Výplaty dividend | Kvalifikovaní investoři | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Finanční skupina | Dodávky ropy | Cena plynu | Největší kryptoměna | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Česká firma | Český miliardář | Refinitiv | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Majetek | Obchodovat s akciemi | Inven Capital | Ceny zemního plynu | Německé banky | Zvýšení sazeb | Státní fond | Statistický úřad | Inflační očekávání | Primární veřejná nabídka | Odhad růstu ekonomiky | Nabídka akcií | Americké společnosti | Capital Partners | Výkonný ředitel | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Pohonné hmoty | PPF | Thomas Cook | Dobrý obchod | Energetické firmy | Loterie | CzechTrade | Trinity Bank | Hospodářské krize | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Akcie Erste Group | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Trinity | Objem | Obchod | Skupina ČEZ | CETA | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Předseda představenstva | Firma | Růst cen | Royal Mail | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | Jiří Šmejc | HCBV | Generální ředitel | Poskytovatelé úvěrů | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Pohyby kurzu | Vicepremiér | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Financovat | Wüstenrot | EET | Omezení těžby | E-shopy | Průmysl | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Na burze | Propouštění | Africký mor prasat | Africký mor | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Zdražování | Inflace v listopadu | Problémy | NAFTA | Pojišťovny | Total | Prognózy | Kotační výbor | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Výhled do budoucna | Plyn | Koruna zpevnila | Prohlášení | PKN Orlen | Časopis Forbes | Airbus | Nord Stream | Dieselgate | Události roku | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | EP Power Europe | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Úroky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Předseda | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | Bydlení | Martin Novák | Česká zbrojovka | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | Miliardy korun | Události v ČR | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Hospodaření | Návratnost | Odškodné | Inovace | O2 | FAA | Miliardy eur | Budoucnost | Experti | Zemědělství | Ministerstvo práce | Podnik | Bloky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Ukazatele | Kryptoměny bitcoin | Ceny energií | Vyplácení dividend | Ptačí chřipka | HN | Le Figaro | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Trhy | Šíření nového koronaviru | Filantrop | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Carlos Slim | Carlos Slim Helú | Impérium | Většinový podíl | Negativní dopad | Pokles | Situace | Finance Group | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Petr Bartoň | Jumpshot | Burzy v Hongkongu | Boeing | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Správce daně | Daň z příjmu | BP | Kiwi.com | Tenza | Student Agency | Americká společnost | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Průměrná cena | Státní dluh ČR | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Noviny | Průměrná mzda | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Mzda | Guru | Společnost IHS Markit | Panevropský akciový index STOXX 600 | Nouzový stav | Tencent | Další vývoj | Letectví | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Klíčový ukazatel | Největší propad | Antivirové firmy | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Index frankfurtské burzy | Burzy cenných papírů | Gazprombank | Akcie Monety | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Historie | Čerpací stanice | Úvěrový program | Mimořádná opatření | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Ekologické organizace | Zásobníky | Národní rozvojový fond | Zdanění bank | Vyplácet dividendy | Valné hromady | MPO | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | OSVČ | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Úřad práce | Úvěrové linky | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Ministr vnitra | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | Ministryně financí Alena Schillerová | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Equa Bank | E-commerce | MALL | Ekonomiky | VW | Člen představenstva | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Letecká společnost | Práce | Rozvojová banka | Údaje | DPH | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Spotřebitelské úvěry | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pavel Tykač | Pavel Baudiš | Marek Dospiva | Zakladatel firmy Avast | Spolumajitel Penty | Vlastník skupiny KKCG | Majitel společnosti Sev.en Energy | Devizové rezervy České národní banky | Možnosti obchodování | Chřipka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Splátky dluhů | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Majitel | Úspory | EP | Trade | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Posílení | Omezení pohybu | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Zrušení daně z nabytí | Cestování | 737 MAX | Liberty Ostrava | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | OPAP | Stoiximan | LottoItalia | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | Dopravci | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Soudní dvůr Evropské unie | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Bezpečnost | Čeští miliardáři | Patrik Tkáč | Macy’s | Společnost Macy’s | Akcie společnosti Macy’s | Dluhy | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | RBI | Obchodní firmy | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Auta | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Konsorcium | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Manažeři | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Lesy ČR | Kupci | Biotechnologická společnost | Fischer | Spoluzakladatel | Roční zhodnocení | Technologické centrum | OKD | JDE | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Andrej Babiš (ANO) | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | Genesis Capital | Londýnské burzy | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | Eduard Kučera | CVC Capital | Antivirus | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Rozhodnutí soudu | ProSiebenSat.1 Media | Süddeutsche Zeitung | Evropský výbor pro systémová rizika (ESRB) | Evropský výbor pro systémová rizika | ESRB | Matthias Scheiber | Wells Fargo Asset Management | Banky v eurozóně | Hlavní index frankfurtské burzy | Akciový GURU | Premier League | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPIF | EPPE | EPH Financing | Český investor | Agrofert | Proticyklické kapitálové rezervy | Covid | Představenstvo | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Firma ČEZ | Velké investice | Vrcholoví manažeři | Skupina Smartwings | Úroda | E.ON | Ceny emisních povolenek | Podnikatelské úspěchy | Úspěchy | Druhá největší kryptoměna | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Společnost Amazon | Zotavení ekonomik | Podílníci | Progres | Insolvence | COVID III | Čínská společnost | Obsazenost hotelů | Důvěra | Odhad vývoje ekonomiky | PPF Petra Kellnera | Vyšší dividenda | VHM | Hnojiva | Výrobce pneumatik | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Vesa Equity | GLS | Divize GLS | Finlord Boris Tomčiak | Airbus Group | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Výpadek příjmů | Bert | Výrobce tepla | Pražská teplárenská | Seznam Zprávy | United Energy | Elektrárny Opatovice | EP Energy | Klimatické změny | Zdanění | Sazba hypoték | Snížení emisí | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Šéf podniku | Politici | Klimatický plán | Ministr životního prostředí | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Renishaw | CZG - Česká zbrojovka Group | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Průmyslová výroba v ČR | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Měnový fond | Allegro | Společnost Allegro | Výrobce letecké techniky | Dušan Kunovský | Daniel Častvaj | Mluvčí EPH | EPH Daniel Častvaj | Foot Locker | Sainsbury’s | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Protiepidemická opatření | Nařízení | TPG | Moneta | EP Global Commerce (EPGC) | Apollo | Sazka Entertainment | Apollo Global Management | Fondy Apollo | Balík akcií | Letecká doprava | Česká televize | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Stock Spirits | Daňový balíček | Životní prostředí | Tesco | Siemens | Očkování | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EP Corporate Group | CMI | EC Investments | ECI | EP Real Estate | EPRE | EP Real Estate (EPRE) | EC Investments (ECI) | EP Equity Investment Sàrl | EP Equity Investment | Vesa Equity Investment Sàrl | Vesa Equity Investment | Casino Guichard-Perrachon | Sainsbury‘s | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | SOLEK | Zvýšení ceny | Počet pracovních míst | Holdingové společnosti | Cestovní kancelář | ProSiebenSat.1 | Maisons du Monde | MJ | Polská společnost | Deliveroo | Očkování proti covidu | Express | Tencent Holding | Colt | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Porušení zákona | Air | Rohlik Group | PPF Telecom | Britská společnost | Společnost Deliveroo | Pandemie covidu-19 | ČSA | Nabídka akcií Deliveroo | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Benjamin Larochaix | Knik | Jitka Tkadlecová | PPF Jitka Tkadlecová | PPF Group | Tordrillo Mountain Lodge | David Horváth | Ladislav Bartoníček | CPI Property Group | CPI Property | EDF | Spojení s Monetou | EP Infrastructure | EP Infrastructure (EPIF) | GE Renewable Energy | LEAG | Firma LEAG | Křetínského EPH | Zátěžové testy | Sainsbury | Aimee Donnellanová | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Cena emisních povolenek | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Plán obnovy | Prezident USA Biden | USA Biden | Turów | Petrus Advisers | Byznysmeni | Akcie Royal Mail | Vesa | Renáta Kellnerová | Petrus | Bit.plus | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Plány | Příležitosti | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Primark | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Akcie Morrisons | Morrisons | CD&R | Společnost CD&R | Clayton, Dubilier & Rice (CD&R) | Clayton, Dubilier & Rice | Akcionáři Monety | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Den daňové svobody | Životní pojišťovny | Počet nezaměstnaných | Technologie | Eurohold | Pojišťovací společnost | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Společnost EPIF | Akcie EPIF | Výroční zprávy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | J&T Private Equity Group | J&T Private Equity Group Limited | CECOSA Supermercados | CAPRABO | J&T Energy | J&T Energy Holding | Jozef Tkáč | NortonLifeLock | Odvětví | Divize | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Finanční skupina PPF | Bilion | E.ON Distribuce | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Dřevo | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Byty | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Funkční období | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | Nedostatek čipů | Mediální společnost | Společnosti | Opatření | Prazdroj | ANO | Uhlí | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Česká společnost | TF1 | Miliardář Daniel Křetínský | Lagardere | Křetínský a Tkáč | Investiční fond Vesa Equity Investment | České aerolinie | A220 | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Týdeník Euro | Jaroslav Haščák | Ivan Chrenko | Telecom | Reorganizační plán | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Češi | Bohemia Energy | Kolibřík Energie | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Obilí | Pozornost | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Miliardář Křetínský | West Ham United FC | The Athletic | FC Southampton | Sparta Praha | Dceřiná firma | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Košík.cz | West Ham | 1890s holdings | Tomáš Souček | Vladimír Coufal | Alex Král | Společnost | Družba | TIM | Pozemky | Společnost innogy | Innogy | Booking | Těžařská společnost | | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Postavení na trhu | SOTIO | Rozšíření | Rostoucí inflace | Evernym | Letadlo | Nejvyšší výhra | Úpis nových akcií | Jean-Pascal Duvieusart | Sekyra Group | Focus | Těžební společnost | Společnost Smartwings | Získané peníze | Uniper | Miliardy USD | Real Estate | Aareal | Atlantic BidCo | Advent International | CPPIB | Kanadský penzijní fond | Centerbridge Partners | Centerbridge | Společnost Atlantic BidCo | Aareal Bank | Chvaletice | Počerady | Cena transakce | Sev.en | Ivo Lukačovič | Škoda Transportation | Energiewende | Skupiny PPF | Provozní zisk Křetínského EPH | Zisk Křetínského EPH | Zisk Křetínského | CzechToll | Central European Media Enterprises | Šmejc | Daň na banky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Kryptoúvěrová firma
Kryptoúvěrové společnosti
Krypto zpravodajství
Krypto 2022
Krytí vyšších nákladů
Krytí vyšších nákladů na energie
Křeček obchodující s kryptoměnami
Křehký finanční systém
Křemík
Křetínského EPH

Následující klíčová slova

Křetínský a Tkáč
Křížení klouzavých průměrů
Křížové kurzy
Křížové kurzy měn
Křížové kurzy měn ČNB
Křížové měnové páry
Křížové měny
Křížový kurz
Křížový kurz (Cross Rate)
Křiž smrti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít