Čtvrtek 23. březen 2023 14:51
reklama
XTB konference brezen 2023
reklama
Purple Ropa se obchoduje u nas
reklama
Dukascopy forex
reklama
Tickmill logo

Klíčová slova - xStation

img

BREAKING: Libra posiluje po zveřejnění vyšší inflace

22.03.2023 Míra inflace ve Spojeném království se v únoru meziročně zvýšila na 10,40 % z 10,10 % v lednu, nad odhady trhu ve výši 9,9 % meziročně.
img

Graf dne: US500 (21.03.2023)

21.03.2023 Klíčová událost měsíce, rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách, je před námi. Přestože je rozhodnutí Fedu vždy označováno jako událost měsíce, zítřejší rozhodnutí bude trhem ještě důkladněji prozkoumáno kvůli přetrvávajícímu strašidlu bankovní krize v pozadí. Nálada na Wall Street je v tuto chvíli jak horská dráha, ale zkusme se podívat, kam se benchmark US500 posunul a co by se mohlo stát v nadcházejících dnech.
img

BREAKING: ZEW index sentimentu pod očakávaniami!

21.03.2023 ZEW tvrdí, že medzinárodné finančné trhy sú pod silným tlakom. Hodnotenie vývoja výnosov bánk a poisťovníctva sa výrazne zhoršilo.
img

Ranní shrnutí (21.03.2023)

21.03.2023 Dobré ráno. Včerejší obchodování na Wall Street a v Evropě skončilo výše, čímž korigovaly ztráty ze začátku dne, které vyvolala nejistota kolem převzetí Credit Suisse společností UBS. Lepší sentiment dnes podpořily asijské trhy. Burza v Japonsku je zavřená kvůli státnímu svátku.
img

BREAKING: Odpis dluhopisů Credit Suisse vyvolává bankovní paniku!

20.03.2023 UBS získala Credit Suisse za 3 miliardy franků (76 centimů za akcii (0,76 CHF)) v rámci transakce, na kterou dohlížely švýcarské vládní regulační orgány a na níž spolupracovaly banky JP Morgan a Morgan Stanley. Vláda navíc ujistila, že dá k dispozici potřebné zdroje k udržení provozní kapacity obou bank a švýcarského bankovního sektoru jako celku. Pozornost investorů se však soustředí na něco jiného.
C:\fakepath\dane-xtb-19032023.png

Čas zdanit své zisky! Jaká jsou pravidla a jak to funguje u XTB?

19.03.2023 Počátek roku je vždy spojen i s jednou nepříjemnou povinností, kterou je daňové přiznání. Ačkoliv daně jsou určitě nedílnou součástí chodu celého našeho státu, málokterý investor nebo obchodník má radost s dělením svých zisků, obzvlášť když případné ztráty si poté musí hradit sám. Vzhledem k tomu, že daně jsou nejen nepříjemné, ale pro mnohé i těžko uchopitelné téma, připravili jsme pro Vás krátký článek, jak celý tento sytém funguje a na co bychom si měli dát pozor.
img

Credit Suisse hledá podporu u SNB; CDS dosáhly nových maxim❗

15.03.2023 Nejistota kolem Credit Suisse (CSGN.CH) dnes zastiňuje zveřejněné makročísla a další ekonomické bolesti, přičemž nové informace o situaci banky se objevují neobvyklým tempem. Dnes ráno došlo k obrovskému výprodeji akcií banky, jehož rozsah dosáhl až 30 %. Situace se však náhle obrátila blíže k poledni, kdy se akcie společnosti odrazily ode dna a snížily ztráty o téměř 15 %. Na konci dnešní seance inicioval další pokles deník Financial Times, který informoval, že se Credit obrátil na SNB, aby centrální banka veřejně ujistila banku o své potenciální podpoře v době nejistoty.
img

Credit Suisse pod tlakem po ztrátě největšího akcionáře

06.03.2023 Akcie švýcarské banky Credit Suisse (CSGN.US) jsou na začátku nového týdne pod tlakem kvůli zprávě o prodeji všech akcií banky společností Harris Associates, která byla téměř 20 let největším akcionářem Credit Suisse, uvedl list Financial Times. Jak FT dodaly s odvoláním na Davida Herra, výkonného ředitele Harris Associates, budoucnost banky je velmi nejistá.
img

NATGAS zaznamenal na zprávu EIA jen malou reakci

02.03.2023 Americký úřad pro energetické informace dnes informoval, že domácí zásoby zemního plynu se za týden končící 24. února poklesly o 81 mld. kubických stop z původního poklesu z předchozího týdne o 71 mld. kubických stop. Očekávání analytiků činilo pokles o 75 mld. kubických stop.
C:\fakepath\zlato-02032023.jpeg

Jak investovat do zlata v roce 2023?

02.03.2023 Zlato se dlouhodobě v České republice řadí hned vedle nemovitostí jako jeden z nejpopulárnějších instrumentů. Od začátku února tento drahý kov zaznamenal propad o 7 %, jedná se o dobrý čas k nákupu nebo se podíváme na nová minima? A jakými způsoby můžeme vlastně do zlata investovat?
img

Akcie Meta Platforms rostou díky umělé inteligenci 📈🔌

28.02.2023 Společnost Meta Platforms (META.US) oznámila založení týmu, který bude vyvíjet produkty založené na umělé inteligenci pro aplikace WhatsApp, Messenger a Instagram. Společnost investuje do strojového učení a umělé inteligence ve svých reklamních systémech. Kromě toho Meta informovala o úspěchu s nástrojem proti změnám v ochraně osobních údajů, které provedla společnost Apple (ty způsobily odhadem ztrátu příjmů ve výši více než 10 miliard dolarů).
img

Akcie Cineworld strácajú v dôsledku problémov s prevzatím

24.02.2023 Akcie Cineworld Group (CINE.UK) na začiatku dnešnej seansy strácajú viac ako 25 % po neúspechoch pri prevzatí spoločnosti. Spoločnosť uviedla, že dostala množstvo návrhov od potenciálnych strán, ktoré chcú odkúpiť časť alebo celý podnik, ale žiadny z nich nezahŕňa ponuku na odkúpenie celej spoločnosti za hotovosť, čím sa vyvíja tlak na akcionárov spoločnosti.
img

Zahýbe zápis z FOMC trhem❓

22.02.2023 Poslední zasedání FOMC skončilo zvýšením o 25 bazických bodů a trh až donedávna předpokládal, že se blížíme ke konci současného cyklu zpřísňování. Tento narativ se dramaticky změnil po zveřejnění klíčových makrodat za leden, která naznačila, že trh práce si vede velmi dobře a spotřebitelé se nevzdávají svých nákupů. Přízrak pokračujících inflačních tlaků je hnací silou očekávání většího než očekávaného zvýšení sazeb. Podaří se dnešnímu zápisu z jednání FOMC vyvolat na akciových trzích zmatek?
img

Evropské emisní povolenky na historických maximech!

21.02.2023 Evropské emisní povolenky (EMISS) dnes překonaly historické maximum na 100 EUR. Hnací silou kotací jsou i nadále nízké ceny plynu TTF, které pohánějí průmyslovou aktivitu na starém kontinentu.
img

Telecom Italia pod tlakem konkurenční nabídky na získání kontrolního podílu

20.02.2023 Zprávy o připravovaném převzetí společnosti Telecom Italia (TIT.IT) dvěma konkurenčními stranami, americkým fondem KKR a společně italským věřitelem Cassa Depositi e Prestiti a australským fondem Macquarie, se zatím nenaplnily, což vytváří tlak na akcie telekomunikačního giganta.
img

Spätný odkup poháňa cenu akcií Mercedes-Benz

17.02.2023 Akcie nemeckého automobilového gigantu Mercedes-Benz (MBG.DE) sú v súčasnosti na čele ziskov medzi spoločnosťami kótovanými na nemeckej burze. Dôvodom takmer 2,5-percentného nárastu je oznámenie o ochote spoločnosti odkúpiť vlastné akcie v celkovej výške takmer 4 miliardy eur. Samotný program sa začne v marci 2023 a potrvá dva roky.
img

BREAKING: Yen oslabuje po Uedovo holubičích komentářích!

10.02.2023 Potenciální nový šéf BOJ Ueda podle médií prohlásil, že současná měnová politika je vhodná a uvolněná měnová politika by měla pokračovat. Jen prudce oslabil a vrátil velkou část počátečních zisků
img

NATGAS nereaguje na nižší než očekávaná data zásob zemního plynu

09.02.2023 EIA zásoby zemního plynu. Skutečná hodnota: -217 bcf. oček.: -195 bcf. Dříve: -151 bcf. Zásoby jsou stále nad pětiletým průměrem 2 249 bcf (právě nyní: 2 366 bcf).
img

Digitální předplatné zvyšuje příjmy New York Times

08.02.2023 Akcie New York Times (NYT.US) po zveřejnění lepších než očekávaných výsledků za čtvrté čtvrtletí posilují o téměř 14 %. Společnost vykázala lepší než očekávané tržby a zisk v důsledku nárůstu digitálního předplatného.
img

BREAKING: Týdenní zásoby ropy na nejvyšších úrovních od června 2021!

08.02.2023 16:30- Zpráva DOE o zásobách ropy. Zásoby ropy. Skutečná hodnota: 2,423 mb. Očekávaná hodnota: +2,457 mb (API: -2,184 mb). Zásoby benzínu. Skutečná hodnota: 5,008 mb. Očekávaná hodnota: +1,271 mb (API: +5,261 mb.
C:\fakepath\xtb-07022023.png

XTB představuje nový cyklus zaměřený na obchodování komodit

07.02.2023 Toto pondělí vyšel první díl nového cyklu Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka. Jak již název napovídá, tento formát se bude zaměřovat specificky na obchodování komodit, které v posledních měsících stále více roste na popularitě díky současné vysoké volatilitě těchto trhů. Co tedy můžeme od cyklu očekávat?
img

💲 Trhy čekají na tiskovou konferenci Powella

01.02.2023 Federální rezervní systém zvýšil úrokové sazby o 25 bazických bodů. Ačkoli se jednalo o druhé zpomalení cyklu zvyšování sazeb v řadě, reakce trhu ukazuje, že bylo vnímáno jako jestřábí. Nebyly totiž zmíněny ani naznačeny žádné náznaky možného ukončení cyklu zvyšování sazeb ve Spojených státech. Fed ve svém prohlášení zopakoval, že pokračující zvyšování sazeb je přiměřené, a nesignalizoval, že by v dohledné době plánoval se zvyšováním přestat. Trh nadále počítá s tím, že po dnešku dojde už jen k jednomu zvýšení sazeb o 25 bazických bodů, a pokud je to pravda, nějaké náznaky ze strany Fedu by byly více než vítané. Po těchto slovech se pozornost obrací k tiskové konferenci předsedy Fedu, která začne v 19:30 SEČ, přičemž novináři budou pravděpodobně tlačit na Powella, zda přijde další zvyšování sazeb. Přímý přenos Powellovy tiskové konference bude k dispozici v sekci "Zprávy" na platformě xStation.
img

Akcie týdne - Tesla (26.01.2023)

26.01.2023 Společnost Tesla včera oznámila výsledky za poslední čtvrtletí a pozitivně překvapila trh. Akcie společnosti ve čtvrtek vyskočily o více než 10 % poté, co generální ředitel Elon Musk uvedl, že společnost by mohla být schopna letos vyrobit 2 miliony vozidel.
img

Výsledky společnosti Wells Fargo nesplnily očekávání investorů

13.01.2023 Výsledky společnosti Wells Fargo (WFC.US) nesplnily očekávání investorů. Výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2022 zaostaly za odhady analytiků. Akcie banky ztrácejí před zahájením poslední obchodní seance tohoto týdne téměř 5 %.
img

Selhání rakety prudce snížilo cenu akcií společnosti Virgin Orbit📉

10.01.2023 Předsezónní sentiment kolem Virgin Orbit (VORB.US) je téměř deprimující, což zvedlo kotaci o téměř 25 % níže oproti včerejším zavíracím úrovním. První let bezpilotní rakety LuncherOne, která měla vynést na oběžnou dráhu satelit, ležel v troskách kvůli nečekanému selhání. Podle společnosti Virgin Orbit k samotnému selhání došlo až ve vesmíru, téměř 11 000 metrů nad zemským povrchem. Současný pokus byl šestý v pořadí a druhý neúspěšný.
C:\fakepath\xtb-090120223.png

XTB: Akcie zdarma pro dobrý začátek každého nového klienta

09.01.2023 XTB, platforma nabízející možnost investovat do více než 5 500 finančních nástrojů po celém světě, včetně akcií a ETF, zrychluje svůj růst. Tato globální fintech společnost spouští kampaň „Akcie zdarma pro dobrý začátek“ s cílem popularizovat znalosti o investicích do akcií.
img

NFP pozitivně překvapila! US500 reaguje růstem

06.01.2023 Dnes byla zveřejněna data NFP za měsíc prosinec ve Spojených státech. Očekávalo se, že americká ekonomika vytvořila minulý měsíc 200 tis. pracovních míst.
img

Southwest Airlines čelí žalobě kvůli nedostatečnému odškodnění za zpožděné lety

03.01.2023 Akcie společnosti Southwest Airlines (LUV.US) dnes ztrácejí téměř 4 % v důsledku všeobecného výprodeje na americkém akciovém trhu a žaloby podané na společnost kvůli nevyplacení kompenzací po sérii zrušených a zpožděných letů o prázdninách.
img

Poklesy na Wall Street, kapitalizace Apple klesá pod 2 biliony dolarů!

03.01.2023 Navzdory vyššímu otevření první americké seance roku 2023 se nálada na Wall Street dramaticky obrátila. Index US100 aktuálně ztrácí téměř 0,9 % a US500 ztrácí 0,5 %. Akcie společnosti Apple (AAPL.US) aktuálně ztrácejí téměř 4 % a ztrácejí označení společnosti s kapitalizací přes 2 biliony dolarů.
img

Airbus se zajímá o akcie Atosu

02.01.2023 Airbus (AIR.DE) zahájil předběžné jednání o převzetí menšinového podílu v jednotce kybernetické bezpečnosti Evidian, která je součástí poradenské skupiny Atos (ATO.FR), uvedl list Les Echos. V důsledku těchto zpráv se akcie francouzské společnosti obchodují o více než 17 % výše. Airbus v tuto chvíli spekulace nepotvrdil.
img

BREAKING: BoJ zvažuje zvýšení prognózy inflace blíže k 2% cíli!

30.12.2022 Podle zpráv poskytnutých společností Nikkei, BoJ zvažuje zvýšení prognózy inflace blíže k 2% cíli. Krátce po oznámení měnový pár USD/JPY klesl.
img

Akcie společnosti Maxar Technologies po zprávách o údajné akvizici rostou❗

16.12.2022 Akcie společnosti Maxar Technologies (MAXR.US) vzrostly před zahájením dnešní seance na Wall Street o více než 100 % díky zprávě o akvizici společnosti soukromým investičním fondem Advent, uvádí WSJ. Cena transakce je stanovena na 33 USD za akcii a celková hodnota akvizice bude činit téměř 4 miliardy USD (přičemž dluh společnosti se blíží 6,4 miliardy USD). Společnost Maxar se zabývá zobrazováním a satelitní analýzou. Její řešení se používají ve vojenském i civilním průmyslu.
img

🔼 US100 posiluje před rozhodnutím FOMC

14.12.2022 Indexy na Wall Street navazují na včerejší zisky, protože se blíží rozhodnutí FOMC o sazbách. Všechny hlavní indexy amerického akciového trhu se v době zveřejnění článku obchodují o více než 0,5 % výše, přičemž Dow Jones (US30) a Nasdaq-100 (US100) vedou. Mezitím je americký dolar jednou z nejhorších měn G10, když získává pouze vůči CAD a NZD. 
img

Co očekávat od zasedání FOMC❓

13.12.2022 Tématem číslo jedna posledních týdnů byly bezpochyby centrální banky a inflace. Investoři si nyní kladou otázku, zda se po cyklu zvyšování úrokových sazeb po celém světě trhy blíží k tzv. pivotu, tj. zpomalení tempa tak rychlého zpřísňování a obratu v rétorice centrálních bankéřů. Zítra přijde na řadu Fed. Inflace spotřebitelských cen v USA posílila šance na holubičí krok Fedu. Podívejme se na klíčové body, abychom se na zítřejší zasedání FOMC lépe připravili.
img

Akcie týdne - Textron (09.12.2022)

09.12.2022 Americká armáda zadala společnosti Bell Textron (TXT.US) zakázku v celkové hodnotě 1,3 miliardy dolarů na výrobu vrtulníku, který nahradí stárnoucí UH-60 Black Hawk a stane se klíčovou součástí budoucích armádních sil. Informace byla zveřejněna před ministerstvem obrany 5. prosince.
C:\fakepath\broker-07122022.jpg

Broker Roku 2022: XTB znovu na prvním místě!

07.12.2022 Minulou neděli, 4. 12. se uzavřelo hlasování letošní ankety Broker Roku 2022. Akce, která má dlouholetou tradici (proběhlo již 11 ročníků), je v České republice unikátní svého druhu, jelikož o vítězi rozhodují přímo retailový investoři a obchodníci.
img

AUD po zasedání RBA roste

06.12.2022 RBA rozhodla dnes ráno o úrokové sazbě. Centrální banka zvýšila sazby na 3,1 % z 2,85 %, čímž posílila australský dolar na devizovém trhu.
img

Apple přesune výrobu z Číny 🔌📱 Gigant postaví nové "iPhone city" ?

05.12.2022 V posledních týdnech Apple urychlil plány na přesun části své výroby mimo Čínu. Říše středu již dlouho dominuje dodavatelskému řetězci giganta ze Silicon Valley. Tváří v tvář problémům ve svém obrovském závodě v Čeng-čou čelí společnost vyhlídce na vytvoření nového "města iPhonů":
img

Sentiment sa zlepšuje vďaka možným obmedzeniam opatrení v Číne

05.12.2022 Ako dnes informovala agentúra Reuters, Čína môže od januára klasifikovať hrozbu vírusu Covid-19 ako kategóriu B, čím sa výrazne zlepší sentiment voči čínskemu trhu. Dobrá nálada sa prejavuje aj na komoditných burzách, ktoré dnes silne rastú. Dobre sa darí najmä priemyselným komoditám, ktoré sú najviac naviazané na čínsky trh.
img

Bear market rally dochází dech...

05.12.2022 Čekání, čekání… Poslední týdny na akciových trzích vlastně jen čekáme. Čekáme na moment, kdy se trhy odhodlají jedním nebo druhým směrem. Jednoduše hledáme katalyzátor. Změnu v dosavadním myšlení. Pojďme se ideálně pokusi pochopit, co si nyní trhy vlastně myslí, s čím počítají a jaký je vlastně celkový narrative. Až poté můžeme zjistit, co je může zklamat, nebo potěšit.
img

📉US500 se po NFP propadá💥

02.12.2022 Ve 14:30 byla zveřejněna vysoce očekávaná zpráva NFP, která ukázala, že americká ekonomika v listopadu nečekaně vytvořila 263 tis. nových pracovních míst, oproti 261 tis. v říjnu a výrazně nad tržním očekáváním 200 tis. míst. Jedná se o nejnižší přírůstek pracovních míst od dubna loňského roku, neboť trh práce se po pandemickém šoku normalizuje. Přesto nadále signalizuje zdravý a napjatý trh, který je nad průměrem 150-200 tis. vytvořených pracovních míst měsíčně před pandemií. K výraznému nárůstu počtu pracovních míst došlo v odvětvích rekreace a pohostinství, zdravotnictví a státní správy, zatímco zaměstnanost poklesla v maloobchodě a v dopravě a skladování. Měsíční přírůstek pracovních míst v roce 2022 dosud činil v průměru 392 tis. oproti 562 tis. měsíčně v roce 2021.
img

Co očekávat od zítřejšího NFP❓

01.12.2022 Nálada investorů se tento týden soustředila a nadále soustředí na dvě události. První z nich je samozřejmě včerejší Powellův projev a relativně holubičí obrat v rétorice šéfa Fedu. Druhou událostí je zítřejší zpráva NFP, která může posílit/oslabit předpovědi o skutečném obratu v politice nejdůležitější centrální banky světa. Podívejme se, co můžeme od zítřejší zprávy NFP očekávat.
img

🛢 Ropa WTI ztrácí více než 3 %❗

28.11.2022 Ropa WTI je na nejnižší úrovni od konce prosince 2021 a ropa Brent na nejnižší úrovni od ledna letošního roku. Lze tedy říci, že ropa neutralizovala veškerý letošní růst tváří v tvář velmi velkým problémům s poptávkou v Číně. Vlna protestů v Číně jen posiluje obavy ze snížené ekonomické aktivity. Jejich počet v Číně roste rychleji než v první polovině letošního roku, což by mohlo vést nejen k ještě nižšímu růstu za 4. čtvrtletí než ve 2. čtvrtletí, ale pokud se situace nezlepší, není vyloučen ani pokles HDP na roční bázi. Jak je vidět, otázky poptávky jsou v současné době pro investory důležitější než omezení nabídky. Nedávný pokles inflace v USA navíc náladu na trhu s ropou nijak nezlepšil.
img

"Dvanáct dní Vánoc" - 12 firem pro Santa Claus Rally

28.11.2022 Santa Claus rally - fenomén na burze, který mnoha obchodníkům připravil úspěšné Vánoce a s trochou štěstí i příjemně strávené v nějakém exotickém koutě. Od poloviny října jsme byli svědky dynamického oživení nejen na varšavském, ale i na zahraničních obchodních parketech. Nabízí se tak otázka, zda letošní burzovní Ježíšek přinese jako dárek Rally s pokračováním růstů přes hradbu strachu? Nebude však cena sklouzávat ze strmého svahu kopce, který se buduje od poloviny října, a vytvoří tak příležitost pro bolestivé obchodníky, kteří v současné době nemají ve svém portfoliu žádné nebo jen málo akcií a čekají na slevu, která by zažehla novou růstovou vlnu? 
img

💲USDIDX podpora přístupových klíčů📉

24.11.2022 Američtí obchodníci mají volno kvůli svátku Dne díkůvzdání, ale to forexový trh nezastaví.  Zelená bankovka nadále oslabuje téměř vůči všem hlavním měnám, protože poslední zápis z jednání FOMC naznačil, že Fed brzy začne zpomalovat tempo zvyšování sazeb. Odpoledne jsou JPY a GBP nejúspěšnějšími hlavními měnami, zatímco USD a CHF nejvíce zaostávají. Výrazné výprodeje lze zaznamenat také vůči měnám protinožců.
img

Společnost pro Santa Claus Rally - GAP

24.11.2022 Vánoční sezóna a takzvaná "Santa Claus Rally" naznačují, že v tomto období mohou nadprůměrné zisky dosahovat společnosti z maloobchodu. Jak se ukazuje, v případě společnosti GAP se tyto předpovědi ukázaly jako správné.
img

🚀US500 roste po zveřejnění zápisu FOMC

23.11.2022 Právě byl zveřejněn zápis z posledního zasedání FOMC. Zveřejnění bylo vnímáno jako holubičí a vyvolalo pohyby na trzích.  Výsledkem byl prudký nárůst Wall Strret inidces, zatímco USD se posunul na jih.
img

BREAKING: NATGAS klesá po zprávě EIA

23.11.2022 Americký Úřad pro energetické informace dnes oznámil, že domácí zásoby zemního plynu se v týdnu končícím 18. listopadu snížily o 80 miliard kubických stop z 64 miliard kubických stop v předchozím týdnu, což je více, než odhadovali analytici (-87 miliard kubických stop).
img

BREAKING: USD oslabuje po slabých datech PMI

23.11.2022 S&P Global US Manufacturing PMI klesl v listopadu na 47,6 z říjnových 50,4, což je výrazně pod tržními prognózami 50,0, které ukázaly bleskové odhady.
img

Cloud computing - budoucnost digitalizace?

22.11.2022 Rostoucí množství vytvářených digitálních dat, trendy vzdálené práce s využitím nových technologií a optimalizace podnikových nákladů vedou stále více společností k využívání služeb cloud computingu. Ačkoli pandemie byla katalyzátorem vzestupu cloudu, již dlouho před rokem 2020 byla cloudová řešení označována za "další velkou věc" v odvětví IT. Navzdory zpomalení technologického akciového trhu v roce 2022 příjmy z cloudových služeb stále překonávají marže jejich ostatních segmentů. Abychom mohli hlouběji proniknout do investiční přitažlivosti cloud computingu, je užitečné nejprve pochopit skutečný význam a perspektivy této technologie. 
img

EU navrhuje zastropování cen plynu

22.11.2022 Evropská komise navrhla strop pro ceny plynu ve výši 275 EUR/MWh. Šéfka energetiky EU Simsonová zdůraznila, že tento mechanismus není stříbrnou kulkou pro snížení cen plynu a bude použit pouze jako poslední možnost. Podle jejího názoru je EU stále zranitelná vůči škodlivému nárůstu cen. Nicméně tyto zprávy měly na ceny plynu jen malý vliv, protože obchodníci se soustředí na předpovědi chladnějšího počasí v USA, zpoždění opětovného spuštění Freeportu a možnou stávku na železnici. Zaměstnanci největší americké železniční odborové organizace hlasovali proti předběžné dohodě o smlouvě uzavřené v září, což zvyšuje možnost stávky na konci roku, která by mohla narušit dodávky uhlí a donutit výrobce elektřiny spalovat více plynu.
img

Společnosti, které mohou profitovat na Mistrovství světa ve fotbale

18.11.2022 Mistrovství světa ve fotbale v Kataru 2022 je naplánováno na období od 20. listopadu do 18. prosince letošního roku. Na stadionech a před televizory nás budou provázet fotbalové emoce, na obrazovkách obchodních platforem nebudou dojmy o nic menší. Jak na největší světové události nejpopulárnějšího sportu můžete nejen získat měsíc dojmů, ale také na ní vydělat? (A to nemluvíme o sázkách u sázkových kanceláří).
img

EUR mírně oslabuje po holubičích zprávách agentury Bloomberg

16.11.2022 Dolar vůči euru mírně posílil poté, co zdroje agentury Bloomberg z Evropské centrální banky naznačily, že politici na prosincovém zasedání pravděpodobně podpoří menší zvýšení sazeb o 50 bb
img

BREAKING: USD oslabuje po příznivých údajích PPI

15.11.2022 Ceny výrobců v USA se v říjnu meziročně snížily na 8,0 % z 8,5 % v předchozím měsíci a byly nižší než tržní očekávání ve výši 8,3 %. Jádrový index cen výrobců se v říjnu meziročně snížil na 6,7 % po 7,2% růstu v září a pod tržním očekáváním 7,2 %.
C:\fakepath\xtb-14112022-1.jpg

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Věřím firmě Walt Disney kvůli síle její značky

14.11.2022 Poslední měsíc na akciových trzích přinesl určitou míru zklidnění navzdory počátečním výprodejům a akciové indexy začaly mírně růst, přesto nemusíme být z nejhoršího venku. Kromě toho má Velká Británie (opět) nového premiéra Rishi Sunak, který musí do této země přinést po letech stabilitu.
img

FTX na pokraji bankrotu💥Co čeká kryptoměnový průmysl dál❓

10.11.2022 Kryptoměny čelí vyhlídce na další vlnu bankrotů. Narůstající problémy FTX, jedné z největších kryptoměnových burz, způsobily masivní perturbace na celém trhu a vedly téměř ke krachu jmění Sama Bankmana-Frieda. Nejprve burze přispěchal na pomoc její stávající konkurent, společnost Binance. Nakonec však ani Binance FTX nezachránila. Můžeme se dohadovat, že důvodem je rozsah finanční díry, jejíž hodnota se v současnosti pohybuje kolem 8 miliard dolarů, a hrozící vyšetřování ministerstva spravedlnosti. Bezpečnostní zranitelnost společnosti Alameda Research, významného investičního fondu spojeného s FTX, přiměla Binance k zahájení prodeje burzovních tokenů FTX. Domino efekt vyvolal masivní poklesy hlavních kryptoměnových projektů a mnohé nasvědčuje tomu, že to nemusí být konec. Obstojí toto odvětví ve zkoušce časem?
C:\fakepath\02-10112022.jpg

Prozradil Powell, jak dopadne dnešní inflace?

10.11.2022 Aktuální statistiky amerických spotřebitelských cen jsou pochopitelně velmi sledovaným indikátorem. V minulém týdnu se pozornost investorů ubírala k zasedání americké centrální banky, která podle očekávání zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 0,75 bazického bodu.
img

📈US30 dosahuje na 10týdenní maxima💥

08.11.2022 Hlavní indexy na Wall Street v úterý vzrostly, protože trh se vyrovnal s řadou slabých zpráv o hospodářských výsledcích a nyní čeká na výsledek amerických voleb v polovině volebního období, které by mohly mít významný dopad na budoucí vládní výdaje. Investoři očekávají, že Sněmovnu reprezentantů si podrží demokraté, zatímco republikáni by si mohli zajistit Kongres, což by vytvořilo politickou patovou situaci. Tato podoba politické scény je pro trhy příznivější než velké politické změny.
img

Ranní shrnutí (07.11.2022)

07.11.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se během první seance nového týdne obchodovaly výše. Nikkei si připsal 1,2 %, S&P/ASX 200 se posunul o 0,6 % výše a Kospi přidal 1 %. Indexy z Číny se obchodovaly v podstatném zisku, Hang Seng vzrostl o 3 %.
img

DraftKings se propadá o 27% navzdory dobrým čtvrtletním výsledkům

04.11.2022 Akcie společnosti DraftKings (DKNG.US) se v pátek propadly o více než 27,0 %, přestože společnost zvýšila své finanční odhady pro rok 2022 a vykázala menší než očekávanou čtvrtletní ztrátu a tržby, které překonaly odhady analytiků. Na druhou stranu společnost varovala, že delší ekonomický pokles by mohl ovlivnit výdaje jejích zákazníků. Také analytik J.P. Morgan Joseph Greff v páteční výzkumné zprávě napsal, že výhled celoroční ztráty Ebitda (společnost očekává ztrátu mezi 575 a 475 miliony USD) je "zklamáním, protože tento výhled následuje po nedávných komentářích k výsledkům za třetí čtvrtletí od online sportovního sázení/digitálních konkurentů DraftKings, kteří hovořili o zrychlené cestě k ziskovosti, a naznačuje, že DraftKings zaostává za kolegy na cestě k pozitivní tvorbě Ebitda"
img

📈Bitcoin překonal hranici 21 tisíc dolarů💥

04.11.2022 Během dnešní seance bylo možné zaznamenat výrazné zlepšení nálady na trhu, když investoři hodnotili smíšenou zprávu o zaměstnanosti v USA, která může vést k menšímu prosincovému zvýšení sazeb Fedu navzdory Powellovu jestřábímu tónu. V důsledku toho se americké indexy odrazily od nedávných minim a dolar oslabil. Risk-on náladu bylo možné zaznamenat také na trhu s kryptoměnami, kde se bitcoinu podařilo prorazit nad psychologickou rezistenci na úrovni 21 000 USD. Solidní zisky zaznamenávají i další hlavní kryptoměny - Ethereum a Cardano vzrostly o více než 7,0 % a Ripple vyskočil o 9,0 %.
img

USD i přes jestřábí komentáře Collinse a Barkina z FEDu dále oslabuje

04.11.2022 Dnešní smíšené údaje z amerického trhu práce a spekulace, že čínské úřady možná uvolní přísnou politiku nulového krytí, vyvolaly mezi investory euforii, která zároveň vedla k oslabení dolaru. Ani jestřábí komentáře dvou členů Federálního rezervního systému nezkazily optimistickou náladu na akciovém trhu.
img

Akcie Adidas po informaci o příchodu Bjorna Guldena výrazně posilují

04.11.2022 Odstupující generální ředitel společnosti Puma (PUM.DE) Bjorn Gulden by se měl na konci roku stát novým šéfem konkurenční společnosti Adidas (ADS.DE), uvedl v pátek německý Manager Magazin. Akcie Adidas aktuálně posilují přes 17,5 % a akcie Pumy klesly o téměř 9 %.
img

CHNComp stoupá o téměř 6 % díky pokračujícím nadějím na uvolnění omezení COVID

04.11.2022 Čínské indexy prudce vzrostly díky obnoveným spekulacím o brzkém uvolnění čínských omezení COVID. Nedávno spekulace o zrušení omezení v Číně vyvolaly masivní oživení akciového trhu, ale tyto informace byly popřeny ministerstvem zdravotnictví, které uvedlo, že politika nulového kovidu bude pokračovat. Investoři nicméně doufají ve změnu přístupu úřadů.
img

💲 USD klesá před zveřejněním NFP

04.11.2022 Údaje o zaměstnanosti v USA za říjen (13:30) mohou napovědět, co Fed udělá na konci roku. Fed dal jasně najevo, že trh práce zůstává silný a možná bude potřeba ho trochu ochladit, aby se zchladila inflace. Fed jako takový může skutečně chtít vidět nižší přírůstek zaměstnanosti, zrychlení míry nezaměstnanosti a výrazné zpomalení růstu mezd. Je takový výsledek možný?
img

Akcie Etsy stoupají o 15 % díky optimistickému výhledu

03.11.2022 Akcie společnosti Etsy (ETSY.US) ve čtvrtek vyskočily o více než 15,0 % poté, co online tržiště s řemeslnými výrobky zveřejnilo dobré čtvrtletní výsledky a uvedlo, že jeho podnikání zůstává silné i v nestabilním ekonomickém prostředí.
img

BREAKING: Bank of England zvyšuje sazby v souladu s očekáváním, navíc varuje před recesí

03.11.2022 Bank of England oznámila své měnověpolitické rozhodnutí ve 13:00. Trh očekával zvýšení sazeb o 75 bazických bodů a BoE tato očekávání naplnila. Sazby se zvýšily o 75 bazických bodů, přičemž hlavní sazba se vyšplhala na 3,00 %. Rozhodnutí bylo jednomyslné, všech 9 členů hlasovalo pro zvýšení. BoE však varovala, že pokud se sazby budou ubírat cestou nastavenou tržní křivkou, může dojít k dvouleté recesi. BoE také uvedla, že vrcholová sazba bude pravděpodobně nižší, než předpokládal trh. Britská libra se na základě této zprávy posunula níže, přičemž GBPUSD testoval hranici 1,1200.
img

Rozhodnutí Fedu - bylo opravdu holubičí?

02.11.2022 Fed již oznámil své měnověpolitické rozhodnutí a to bylo v souladu s očekáváním, alespoň pokud jde o změnu sazeb. Soudě podle reakce trhu však lze říci, že šlo o holubičí rozhodnutí. V prohlášení o rozhodnutí byly oproti předchozímu zasedání provedeny některé změny, které zřejmě trhy zaujaly. Konkrétně Fed poznamenal, že zvyšování a snižování sazeb ovlivňuje ekonomiku se zpožděním a že toto zpoždění bude brát v úvahu při dalším rozhodování. Někteří komentátoři trhu v tom vidí připravování půdy pro menší zvyšování sazeb počínaje příštím zasedáním, a tedy předehru k tzv. pivotu Fedu. Podle našeho názoru si však trhy vytvářejí vlastní narativ, pokud jde o tyto řádky v prohlášení, protože samy o sobě nenaznačují žádný zásadní posun. Nyní čekáme na Powellovu tiskovku (začátek v 18:30 h GMT), která může poskytnout další vhled do uvažování Fedu. Je však velmi nepravděpodobné, že Powell učiní nějaké zásadní prohlášení, které v prohlášení zcela chybělo, a místo toho se bude snažit vyslat spíše vyvážené poselství.
img

⏬US100 před rozhodnutím Fedu klesl o 1 %

02.11.2022 Rozhodnutí o měnové politice Fedu je naplánováno na dnešních 19:00 a je klíčovou událostí týdne. Trh očekává další zvýšení sazeb o 75 bazických bodů. Tato očekávání jsou dobře zaceněna, a proto se pozornost bude soustředit především na to, co řekne předseda Fedu Powell během tiskové konference v 19:30. Ačkoli se v médiích hovořilo o možném "pivotu Fedu", není k tomu žádný reálný důvod - ekonomika zůstává silná a inflace zůstává zvýšená.
img

Čo dnes očakávať od FOMC❓

02.11.2022 V posledných týždňoch boli témou číslo jedna nepochybne centrálne banky. Investorov teraz zaujíma, či sa trhy po cykle zvyšovania úrokových sadzieb vo svete blížia k takzvanému Pivotu, teda spomaleniu tempa takéhoto rýchleho sprísňovania a obratu v rétorike centrálnych bankárov. Dnes je čas na Fed. FOMC rozhodne o sadzbách o 19:00, pričom rozhodnutia a komentáre z tejto udalosti budú odrážať náladu na trhu v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov. Pozrime sa na kľúčové body, aby sme sa na zasadnutie lepšie pripravili.
img

Palladium kleslo o více než 3 %

31.10.2022 Pondělní seance zaznamenala posílení dolaru, stejně jako zvýšení výnosů amerických dluhopisů, což se promítlo do poklesu na trhu drahých kovů. Nejhůře si dnes vede palladium, které ztrácí více než 3 %. Platina se na druhé straně obchoduje o více než 1 % níže, zatímco zlato a stříbro jsou mimo 0,3 a 0,15 %.
img

AP informuje o možném zdanění amerických výrobců energie!

31.10.2022 Jak uvedla agentura AP, očekává se, že Biden dnes navrhne zavést daň z neočekávaných zisků na ropné společnosti. V reakci na zprávy zaznamenaly společnosti v tomto sektoru značný pokles. Projev prezidenta Bidena je naplánován na dnešní 20:30 GMT, aby se vyjádřil k situaci v USA v oblasti paliv a ropných společností.
img

Akcie Meta Platforms klesají po zveřejnění výsledků hospodaření na minima roku 2016 📉

27.10.2022 Společnost Marka Zuckerberga, Meta Platforms (META.US), tedy bývalý Facebook, po včerejší seanci vykázala překvapivě slabé finanční výsledky za 3. čtvrtletí, které překvapily analytiky. Meta doplnila obrázek o reporty společností FAANG, které včera zaznamenaly výprodej poté, co Microsoft a Alphabet rovněž nenaplnily očekávání investorů. Akcie před otevřením ztratily téměř 20 % a ustoupily na úrovně, které nebyly k vidění od roku 2016:
img

BREAKING: Kanadská centrální banka překvapila nižším zvýšením sazeb o 50 bp

26.10.2022 Kanadská centrální banka dnes podle očekávání doručila letos již šesté zvýšení úrokových sazeb. Zvýšení sazeb bylo nižší, než očekával trh, a to o 50 bazických bodů (očekávalo se 75 bazických bodů). Základní úroková sazba se tak posunula na 3.75 %. Agresivní zvyšování úrokových sazeb pokračuje, ačkoliv inflační tlaky v zemi výrazně zpomalují. Ukazatel inflace CPI klesl z červnových 8.1 % na aktuálních 6.9 %, zatímco míra nezaměstnanosti minulý měsíc mírně klesla na 5.2 %. To by mohlo dále postupně zpomalovat inflační poptávkové tlaky.
C:\fakepath\xtb-24102022.png

Bude zemní plyn? A proč zdražuje? Shrnutí a vyhlídky

24.10.2022 Zemní plyn je v současné době velmi skloňovaným tématem, a to především kvůli současné situaci na Ukrajině a blížící se zimě. Ačkoliv je toto téma velmi aktuální, je poměrně složité se v celé věci zorientovat.
img

IBM roste díky prognóze silných prodejů

20.10.2022 Akcie IBM (IBM.US) ve čtvrtek vzrostly o více než 4 % poté, co tato kultovní technologická společnost zveřejnila optimistické čtvrtletní výsledky a zvýšila svůj celoroční finanční výhled navzdory rostoucímu protivětru v podobě posilování amerického dolaru.
img

Akcie týdne - JP Morgan Chase (20.10.2022)

20.10.2022 Společnost JP Morgan Chase v pátek oznámila výsledky, které překonaly odhady analytiků a pomohly dočasně uklidnit náladu investorů, kteří se obávají o zdraví americké ekonomiky, jejímž lakmusovým papírkem je bankovní sektor. Překvapivě dobré výsledky největší americké banky z hlediska držených aktiv byly ovlivněny zvýšením úrokových sazeb, které pomohlo generovat vyšší úrokové výnosy.
img

Překoná Tesla již po sedmé za sebou očekávání Wall Street? 🚗

19.10.2022 Americký výrobce elektromobilů Tesla (TSLA.US) v čele s Elonem Muskem dnes představí své finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku. Akcie Tesly od letošního roku zatím ztrácejí 36 %, ale před otevřením se obchodují o 2 % výše:
img

BREAKING: USD/JPY na 22letých maximech❗

19.10.2022 Dnešní FX seance přináší posílení amerického dolaru, což vytváří obrovský tlak na kotace jenu. Pár USD/JPY se vyšplhal na 22letá maxima a míří k psychologické hladině 150. Japonská měna je nadále zatížena holubicí politikou BoJ.
img

Akcie po informacích z ECB smazaly ztráty📈

13.10.2022 Jak uvedla agentura Reuters, nový model ECB, nazvaný Target-Consistent Terminal Rate, ukázal, že centrální banka potřebuje zvýšit svou depozitní sazbu na 2,25 % nebo méně, pokud zároveň sníží svou rozvahu, aby vrátila inflaci ke svému 2% cíli. Jak uvedly čtyři různé zdroje, nový model by mohl sloužit jako klíčový vstup pro budoucí rozhodování. Příští zasedání sazeb se bude konat 27. října.
img

Akcie týdne - PepsiCo (13.10.2022)

13.10.2022 PepsiCo (PEP.US) ve středu zvýšilo svůj výhled na letošní rok, protože rostoucí ceny zvýšily příjmy konglomerátu za třetí čtvrtletí. Akcie společnosti po zveřejnění průběžné zprávy získaly více než 4 %.
C:\fakepath\Appstore-07102022.PNG

Konec MetaTrader 4 na obzoru?

07.10.2022 Rozhovor s Vladimírem Holovkou, obchodním ředitelem XTB.
img

BREAKING: USD posiluje po lepších datech NFP

07.10.2022 Vysoce očekávaná zpráva NFP ukázala, že americká ekonomika v září neočekávaně přidala 263 tisíc pracovních míst ve srovnání s nárůstem o 315 tisíc v srpnu a nad očekávání trhu ve výši 250 tisíc. Je to nejmenší přírůstek pracovních míst od dubna 2021. K výraznému nárůstu pracovních míst došlo v oblasti volného času a pohostinství (83 tisíc) a ve zdravotnictví (60 tisíc), zatímco velké přírůstky pracovních míst byly hlášeny také v oblasti profesionálních a obchodních služeb (46 tisíc) a výroby (22 tisíc). Zářijové údaje znamenají pokles z průměrných 420 tisíc v prvních osmi měsících roku, jelikožvyšší úrokové sazby a ceny začaly tížit ekonomiku.
img

Akcie Viasat získávají téměř 30 %

03.10.2022 Viasat je společnost se sídlem v Kalifornii, která poskytuje civilní a vojenské pozemní a satelitní komunikaci, internet a bezpečnostní systémy. Cena akcií společnosti vyletěla po zprávách o kontraktu s L3Harris (LHX.US) v hodnotě 1,96 miliardy dolarů. Akvizice systému Link16 dlouholetým subdodavatelem a integrátorem s vazbami na ministerstvo obrany se shodovala s plánovaným rozšířením Link16 Pentagonem do vesmírné domény:
img

BREAKING: USD oslabuje po slabší zprávě ISM Manufacturing PMI

03.10.2022 ISM Manufacturing PMI pro USA v září klesl ze srpnových 52,8 na 50,9, což bylo pod očekáváním analytiků 52,2. Dnešní údaje ukazují na nejpomalejší růst tovární aktivity od kontrakcí v roce 2020.
img

BREAKING: Bank of England bude nakupovať dlhopisy, aby znížila výnosy

28.09.2022 Bank of England vydala vyhlásenie, v ktorom uviedla, že od dnešného dňa (28. septembra 2022) do 14. októbra 2022 bude vykonávať dočasné nákupy dlhopisov Spojeného kráľovstva s dlhou dobou splatnosti. Banka uviedla, že nákupy sa uskutočnia v akomkoľvek potrebnom rozsahu na dosiahnutie želaného výsledku. Banka tiež uviedla, že MPC nebude váhať zmeniť úrokové sadzby o toľko, koľko bude potrebné, aby sa inflácia dostala späť na 2 %. Ide o hlavnú správu BoE, keďže banka na stretnutí minulý týždeň oznámila, že v októbri začne s aktívnym predajom dlhopisov. Tieto aktívne predaje boli teraz odložené do 31. októbra 2022. Samozrejme, dôvodom tohto kroku je prudký nárast výnosov v Spojenom kráľovstve vyvolaný oznámením nových fiškálnych opatrení v Spojenom kráľovstve.
C:\fakepath\xtb-27092022-2.png

Dodatečný výnos 1 000 Kč za minutu svého času měsíčně? I na toto existují osvědčené metody

27.09.2022 Investování zažilo v posledních letech ohromný boom. Investiční fondy, brokerské domy i investiční platformy hlásily rekordní nárůsty prakticky veškerých ukazatelů. Nyní ale přichází očista. Mnoho horkých peněz přišlo do trhu a během posledních nelehkých měsíců také z trhu odešlo a velmi často s citelnou ztrátou. Pak tu zbývají dlouhodobější investoři, kteří mají svůj horizont na několik let a pokud do trhu nastoupili v nedávné době, tak pravděpodobně také čelí nějaké průběžné ztrátě. V následujícím textu se podíváme, jak lze jednoduše svoji průběžnou ztrátu snížit až o 20 %, nebo své potenciální průběžné zisky až o 20 % navýšit.
img

GBP a CHF se pohybují níže📉

22.09.2022 Maraton rozhodnutí centrální banky naplánovaný na tento týden se blíží ke konci. Investorům dnes mimo jiné nabídla rozhodnutí o sazbě Švýcarská národní banka a Bank of England. Obě banky zvýšily sazby v souladu s očekáváním ekonomů, ale ty nedokázaly zajistit zvýšení pro CHF nebo GBP. Byla rozhodnutí holubičí? Nebo je trh po včerejším rozhodnutí Fedu jednoduše nezaujatý? Podívejte se na náš komentář k oběma rozhodnutím.
img

Akcie Tellurian se propadají o 22 %!

20.09.2022 Tellurian (TELL.US), americký poskytovatel zkapalněného zemního plynu (LNG), opustil prodej vysoce úročených podnikových dluhopisů v hodnotě 1 miliardy dolarů na financování komplexu LNG v Louisianě. Tellurian se snažil zajistit financování pro svůj komplex zkapalněného zemního plynu v Lake Charles v Louisianě, na kterém již začal stavět, než získal plné financování. Aby společnost přilákala investory, zamýšlela prodat dluhopisy s úrokem 12,5 %. Obavy z obchodu podpořily rostoucí výnosy a rozšiřující se spready, které reagují na současnou jestřábí rétoriku centrálních bank. V reakci na rozhodnutí společnosti dnes akcie Tellurian klesly o více než 22 %.
img

Rezervace TUI na zimní sezónu se blíží úrovním před pandemií

20.09.2022 Jak uvádí agentura Reuters, TUI Group (TUI.DE) zaznamenává první známky návratu k ziskovosti. To vše je způsobeno silnou poptávkou po zájezdech na dovolenou, která je v zimním období téměř ze 78 % v souladu s úrovněmi zaznamenanými před pandemií Covid-19. Společnost dnes oznámila, že zachovává své roční prognózy.
img

Akcie Take-Two Interactive pod tlakem kvůli úniku záběrů z Grand Theft Auto VI

19.09.2022 Herní průmysl zahájil nový týden bouřlivě, a to vše díky uniklým záběrům z vývoje 6. dílu oblíbené hry Grand Theft Auto. Akcie společnosti Take-Two Interactive Software (TTWO.US), která vlastní studio Rockstar Games, dnes kvůli obavám o budoucnost projektu klesly o více než 6 %. Tyto obavy jsou spojeny s možným únikem zdrojového kódu, což by mohlo narušit stabilitu a správné fungování Grand Theft Auto VI Online.
img

EURUSD se pohybuje kolem parity

19.09.2022 Dnešní seance se nese ve znamení oživení sentimentu k riziku na trzích, a to i přes počáteční propady akcií během evropské seance.
img

BREAKING: USD po zveřejnění PPI dat mírně posiluje

14.09.2022 Ceny výrobců v USA se v srpnu meziročně snížily z červencových 9,8 % na 8,7 % a skončila pod tržní očekávání 8,9 %. Ceny výrobců pro konečnou poptávku v USA bez potravin a energií se v srpnu meziročně snížily na 7,3 % po 7,6% červencovém růstu a skončila stále nad očekáváním trhu ve výši 7,1 %.
img

Japonská vláda chce stabilizovat jen!

14.09.2022 Hirokazu Matsuno, hlavní tajemník japonského kabinetu, sdělil, že vláda je připravena učinit jakékoli možné rozhodnutí, aby stabilizovala současnou volatilitu japonského jenu.
img

BREAKING: EURUSD se přibližuje paritě!

13.09.2022 Horší než očekávané údaje o inflaci v USA za srpen potlačily poptávku po rizikových aktivech, která v posledních dnech rostla. Kapitál opět teče k americkému dolaru, který se vůči euru obchoduje na hranici parity.
img

BREAKING: USD posiluje po zveřejnění vyšší než očekávané americké inflace

13.09.2022 Údaje o inflaci CPI v USA za srpen překonaly očekávání trhu, protože celková inflace v srpnu klesla mezoročně na 8,3 % oproti očekávaným 8,1 % a v meziročním srovnání s 8,5 % v červenci. Hodnota jádrového CPI překonala konsensuální odhad a činila 6,3 % meziročně vs. 6,1 % meziročně a ve srovnání s 5,9 % meziročně v předchozím měsíci.
img

BREAKING: EURUSD dosáhl nového minima po pozitivní zprávě ISM Services

06.09.2022 ISM Services PMI pro USA v srpnu mírně vzrostlo na 56,9 z 56,7 v předchozím měsíci, přičemž analytici odhadovali 55,1 a ukazuje na nejsilnější růst aktivity v oblasti služeb za čtyři měsíce. Obchodní aktivita (60,9 vs 59,9) a nové objednávky rostly rychleji (61,8 vs 59,9). Také zaměstnanost se odrazila i přes omezený trh práce (50,2 vs 49,1), zatímco ceny rostly pomaleji (71,5 vs 72,3).
img

BREAKING: OPEC podporuje snížení produkce o 100 000 barelů denně

05.09.2022 Kartel podpořil snížení říjnové produkce o 100 000 barelů denně, podle zpráv médií na dnešním zasedání OPEC + JMMC.
img

EUR/USD: Opět pod paritou

29.08.2022 Dnešní seance se nese ve znamení mírného zlepšení nálady na trhu poté, co páteční seance byla pro akcie a euro upřímně negativní.
img

Wall Street klesá po Powellově projevu, Nasdaq pod 13 000 body

26.08.2022 Wall Street ztrácí pozice po Powellově projevu v Jackson Hole. US100 klesá pod úroveň 13 000 bodů.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Live trading | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Turecká lira | Bezpečný přístav | Programování | Divergence | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Import | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | NZD/JPY | USD/TRY | EUR/TRY | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Objemy obchodů | Hloubka trhu | Tradestation | Obchodování na burze | Měnové trhy | GKFX | Spready | CFDs | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | AOS | ATM | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | Buy Limit | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | Call opce | Cap | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Garance | Autochartist | Close | Konsolidace | Custody | DAX | Decline | Demo účet | Depreciace | Derivát | Devalvace | Devizový účet | Nesoulad | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downside | Downtrend | EBIT | ECB | ECN | EMA | Easing | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Exekuce | FOMC | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | Fúze | G10 | Gap | Grafy | Hedging | Hedge | High | Hlava a ramena | IPO | ISO | Index DAX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční riziko | Investor | Investování | JForex | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Konečná sazba | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | LES | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Neckline | Nástroj | Obchodní příkaz | Obchodní systém | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obchodování s deriváty | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Order | Oscilátor | Overnight | P/E | PEG | Peněžní trh | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Profil investora | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Realizace zisku | Resistance | Resistence | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | STP | Sell Limit | Sentiment | Short | Short Term | Long Term | Short pozice | Split | Spot | Spread | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Swiss | Swiss National Bank | Take Profit | Time frame | Trader | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yard | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | HighSky Brokers | Axiory | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Social Trading | Investoři | Exchange Traded Funds | Fundamenty | Fond | Program nákupů dluhopisů | Top Forex | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Market Watch | Babypips | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomické data | Zisk | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Plus 500 | Forex broker | Contract for Difference | Sociální obchodování | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Recesia | IEA | Credit Suisse | HotForex | Japonská měna | Santa Claus Rally | RBNZ | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Gold | BrokerJet | GCI | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Online trading | Deutsche Bank | Investiční banka | Zprávy z trhů | Analytický tým | xPuls | Regulace | Portfolio manažer | Kopírování obchodů | XTB Group | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Money-Management | Algorithmic trading | Trade.com | Markets.com | Makro | Finanční analytici | Swissquote | Index cen | Index PPI | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | BTC | Donald Trump | Burzy | Trim Broker | Colosseum | FxPro | FXTM | Zásoby ropy | NinjaTrader | Dukascopy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | USDCZK | GBPJPY | EURJPY | Aktivum | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Odpor | Otevřená pozice | Podpora | Přenos | Uzavření pozice | Volatilní | Akcie Apple | Akcie Citigroup | Akcie dnes | Akcie IBM | Akcie Tesla | Aktuální kurz dolaru | Alpari | Alpari UK | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýza trhu | Analýzy | ATC Brokers | AUDJPY | Banka | Fio banka | Směnárna | Běžný účet | Bollinger Bands | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerská společnost | Brokerské společnosti | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy klesá | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | CFD akcie | CFD kontrakt | CFD kontrakty | CFD trading | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | ČEZ online | Členské země eurozóny | Daňové přiznání | Degiro | Dobrá investice | Dolar | Dolary | ECN broker | Ekonomické analýzy | Ekonomický kalendář | Elektronické obchodování | Emisní povolenky | ETF fondy | Etoro | ETX | ETX Capital | Eura | EURCAD | EURGBP | EURCHF | Exchange | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fondy | Forex market | Forex Yard | Forex.com | Forexu | Forexy | Frank | FXCM | FXDD | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GFT | GO Markets | Graf | Hang Seng | HighSky | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | iForex | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kalkulačka | Investiční služby | Investiční účet | Investování do akcií | Investování do zlata | Investování na burze | Investovat do zlata | IQ Option | IronFX | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jedna libra | Jaroslav Brychta | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Koupit akcie | Kurzovní lístek | Kurz ČNB | Kurz dolarů | Kurzovní lístek ČS | Kurzu měn | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Mayzus | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Mig Bank | Míra inflace | MQL | Nemovitosti | Norská koruna | Nové trhy | NZDJPY | Obchodní platformy | Obchodníci s akciemi | Obchodování binárních opcí | Obchodování komodit | Obchodování s CFD | Obchodujeme | Ocenění akcií | Odkup akcií | Online broker | Online kurzy | Oslabení koruny | Osobní finance | Paládium | Patria Finance | PayPal | Pepperstone | Pips | Pivot | Platforma MT4 | Platforma xStation | Platina cena | Plus500 | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rates | Rakousko | Recenze | Reuters | Risk Management | Risk On | Roboti | Ropy | Řízení rizik | Řízení rizika | Signály | Směnárna Exchange | Saxo Trader | Směnárny | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na pokles | Shares | Světové měny | Světové události | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | TeleTrade | TopForex | Trade Brokers | Trailing Stop | Transakční náklady | Trh | Twitter | US dolar | US dollar | USD index | Vantage FX | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | VT trader | Výběr brokera | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Webinář | Webináře | WTI | XTB.cz | XM | xTrade | X-Trade | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | DXY | EIA | Benzín | DMA | Komise pro cenné papíry | Put | Sunbird FX | Báze | Buy | Cenové rozpětí | Cílová cena | Čistá marže | EBITDA | EBITDA marže | Ekonomika EU | Elon Musk | EV | Hold | Hrubá marže | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P/S | Protistrana | Provozní marže | Range | REIT | ROCE | ROE | Sell | Tim Cook | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Barchart | Černé zlato | WSJ | Kmenové akcie | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Odborná péče | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | IC Markets | WebTrader | Miliardář | eBook | Appreciation | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Correction | Double bottom | Expert Advisor (EA) | Federální rezervní systém | Market sentiment | Session | Stop Loss (SL) | Volby | Pivot Pointy | Rozhovor | Know-how | IG Group | eBroker | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | COT | Velcí hráči | 1 milion | Burze | CMS forex | Podvědomí | Commodities | Currency | Currency exchange | Currency market | Easy forex | Expert Advisor | Graf EUR/USD | Interbank FX | Investment | Traders | Money Expo | xSocial | Analytický servis | Aramco | Bernstein | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Westpac | UFX | Swissquote Bank | ActivTrades | Macquarie | TLTRO | YouGov | NATO | MIG | FX Solutions | City Index | MB Trading | Deltastock | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Washington Post | Sója | The Guardian | Reálný obchodní účet | Oslabení eura | Reporty | Regulovaný broker | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Short squeeze | IG Markets | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | OctaFX | CFI Markets | Bavlna | CIX Markets | FIBO Group | Úspěch | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Currenex | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Krach burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Mobile trader | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Finanční centrum | eFXnews | Zvyšování úrokových sazeb | Financial Progress Group | Cena kávy | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Energie | Obavy z brexitu | Kitco | Online webináře | Earnings | Sentiment trhu | Oscilátor RSI | Pro tradery | KBC | BlackRock | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Moneta Money Bank | Volby v USA | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Bankovnictví | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | KeyStock | City | Brokerský dům | Brokerské domy | Posilování koruny | FX Global | Investiční firma | Cena Brentu | Obchodník s měnami | Nejistoty na trzích | Sázení | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | The Global Times | Economic | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Turbulence na trzích | Obchodování měnových párů | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Zprávy a analýzy | Alerty | Styl obchodování | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Akcie Credit Suisse | Hlavní indexy | Britský ministr financí | AAA | Reálné obchody | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Les Echos | Ropné společnosti | FactSet | Citi | S&P | Guvernér | Cena mědi | Marže společností | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Nákupní doporučení | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Tradiční měny | Daně z příjmů | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Dash | Finance Magnates | MetaQuotes | FxPrimus | Tesla | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | 24option | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Historická data | Propad akcií | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | XM.com | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Řízení peněz | Odhady trhu | Ekonomická situace | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | FCA | Historické rekordy | Investovat do akcií | Theresa May | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Manažeři fondů | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | TRY | Čekající příkaz | Institucionální investoři | Příjmy | Čistý příjem | Údaje o inflaci | cTrader | Překoupený trh | Alphabet | ČTK | Obchodování forexu | Konsenzus | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | Obchodování na měnovém trhu | Zpomalení ekonomiky | Obchodní pozice | Jednání FOMC | JFD Brokers | Norsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | HDP v eurozóně | Mercedes | eTrader | Pew Research Center | Globtrex | FxNet | SIRIX | SIRIX WebTrader | Tablet Trader | Investec | SaxoTraderGO | Flash Crash | ex | Akcie firem | Obchody s akciemi | Purple Trading | CentroFX | Directa | FX FORECAST | TraderGO | Bernstein Bank | Broker roku | J.P. Morgan | Gain Capital | Vstup na burzu | AxiTrader | Coverdeal Holdings Limited | Finexo | CoinDesk | Kawase | eTrader.eu | Goldenburg Group | Globtrex.com | Konec binárních opcí | Coinbase | BitMEX | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Akcie Tesly | Obchodování s kryptoměnami | BMFN | Bankovní doporučení | Boston eFX | Palladium | GCI Financial | Investování do kryptoměn | Obchodování kryptoměn | Obchodování kryptoměny | BTC/USD | Digitální zlato | CIX Trader | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Bitcoin futures | Altcoin | Bitcoin (BTCUSD) | BTCUSD | Ethereum (ETHUSD) | ETHUSD | xPartners | Kraken | Monero | Zcash | BCH | LTC | ETH | XRP | ThinkMarkets | Binance | Kryptoměna ethereum | One Financial Markets | Masivní výprodeje | ESMA | Štěpán Hájek | Robinhood | Bitcoin Cash (BCH) | Litecoin (LTC) | Stellar (XLM) | Stellar | Broker xPartners | Broker eTrader | Broker iFOREX | Fxnet Dealing App | Crypto | RoboMarkets | Tether | FinFX | Hantec Markets | iCFD | RTrader | Snížení finanční páky | Altcoiny | Ochrana před negativním zůstatkem | CFD na kryptoměny | Tržní očekávání | Asijské trhy | Úspěšný trading | TRON | Výnosy desetiletých dluhopisů | Wedbush Securities | Regulace ESMA | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | SaxoTraderPRO | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | R Trader | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | FinTech | Očekávání investorů | Jamie Dimon | Krypto | EOS | Peter Bukov | Analytik TopForex | Bitcoiny | Raytheon | Akcie Amazonu | Kryptoburza | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Obchodní napětí | Podniky | Obchodovat forex | FXlift | Silný americký dolar | Technologické akcie | Obchodní aktivita | FAANG | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Úrokové sazby v Turecku | Pokles ceny | Geopolitika | Šéf Fedu | Graf indexu | Ether | TradeCentrum | Obchodování akcií | Americký dolarový index | Zasedání OPEC | USMCA | Patrik Mackových | Trendové čáry | Použití finanční páky | Poskytování investičních služeb | Úrokový výnos | Julius Baer | Trhy v USA | Trh s ropou | Mileniálové | Americké volby | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Největší kryptoměna | Automatické obchodní strategie | IFC Markets | Swiss Markets | Exness | EightCap | IG | AT Pro | Obchodní platforma MetaTrader | AETOS | Nejznámější kryptoměna | UFX Trading | ParagonEx | ParagonEx Web Trader | FBS | FXGiants | Růst zisků | Tlak na akcie | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Top 5 investic | Obchodované fondy | Slabší libra | Refinitiv | Odhady analytiků | Web Trader | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Tadawul FX | Sazby Fedu | Transakční poplatky | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Výsledková sezóna v USA | Platforma pro obchodování | Oživení trhu | Vysoké zisky | AGM Markets | Obchodní přístup | Crypto Exchange | Data z ekonomiky | Ceny zemního plynu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Období vysoké volatility | Market alert | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Finanční produkty | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Obavy investorů | Inflační očekávání | Zákaznická podpora | Pokles sazeb | NAGA | Bitcoin a další kryptoměny | Brexit bez dohody | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Začít obchodovat | Charlie Lee | Nabídka akcií | Token | Stablecoin | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | IFSC | Reinvestování | Fibo retracement | Čínský trh | NATGAS | Indigo Trader | Volný čas | Akcie a ETF | Kalkulačka obchodníka | Svět investování | Ceny niklu | STAR | Coffee | Pokles cen | Akcie automobilky | Globální akciové indexy | XTB Research | Akcia | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | Digitální aktiva | Obavy z recese | Konglomerát | Akcie týdne | AMZN | Co jsou CFD | Co jsou CFD kontrakty | Kapitálové výdaje | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Depozitní sazby | US500 | Saudi Aramco | Globální recese | Denní graf | Stablecoiny | Breaking news | Očekávání trhu | Povídání o trzích | Overbalance | Poptávka po ropě | Finanční situace | Data z Německa | The Washington Post | Programovací jazyk | GOOGL | Intervence SNB | Profesionální obchodníci | Cena kakaa | RISK-ON | Cena akcie | Tým FXstreet.cz | Digitalizace | S&P 500 Index | US30 | Dow Jones (US30) | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Celkové příjmy | Prezident Donald Trump | Káva | HDP v USA | Hongkong | Kryptoměnová burza | LNG | Indigo | Medvědí signál | Objem | Instant view | Data z USA | Dvojitý vrchol | MSFT | Obchod | Každodenní analýzy | Jak začít investovat | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Německý průmysl | Myšlenka | Histogram | Proroctví | Vyšší volatilita | Včerejší obchodování | Alibaba Group | Inflace v USA | ČSÚ | Předseda představenstva | Akcioví obchodníci | Americký dolar dnes | Vyšší riziko | Firma | Technologický index | Technické analýzy | Tezos | USDC | XLM | Olívia Lacenová | USA a Čína | Obchodovat na burze | Lukáš Voženílek | Růst cen | ETF na zlato | NHS | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Negativní sentiment | Vladimír Holovka | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | Negativní nálada | Největší pokles | Lagardeová | Volný obchod | Akcie společnosti Tesla | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Citadel | Kapitálové požadavky | Nadhodnocení | LVMH | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | USDT | Chris Larsen | Jed McCaleb | Přeshraniční platby | Global Times | Vyhlídky | Trendová linie | INTC | Pozornost obchodníků | NagaTrader | Fintech společnost | Walt Disney | Disney+ | Technická analýza EUR/USD | Dlužníci | FT | Automobilový sektor | Zveřejněná data | CHNComp | Globální trh | Vlk z Wall Street | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Zasedání RBA | USDIDX | ABC | Visa | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Hlavní trend | Klíčový support | Ceny zboží | Sociální sítě | Problémy | COPPER | Růstový impuls | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Breaking | Ekonomická recese | Total | Fed dnes | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Soukromý sektor | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Ford Motor | Farmaceutická společnost | Federální obchodní komise | Airbus | Nord Stream | Společnost Microsoft | Míra | Jaderné elektrárny | Britské volby | Ohlédnutí | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Vánoce | Zlepšení sentimentu | Evoluce | Ředitelka | xStation5 | Nejziskovější | AAPL | Disney | Nike | Nejbližší support | Bydlení | Uber | Údaje z Číny | Ztráta | BREAKING | Demokratické strany | Investiční platformy | US100 | Index US100 | Americký index | Halving | Ziskovost | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Elizabeth Warrenová | Klesající trend | Krátkodobé obchodování | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Američané | Návratnost | Netflix | NFLX | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | List Financial Times | Washington | Micron Technology | Výprodeje akcií | Dividendová politika | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Íránský ministr zahraničí | Produkce energie | Sezónnost | FP Markets | RBA | Budoucnost | Krátké (short) pozice | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Horší časy | Poradenství | Mercedes-Benz | Podnik | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Cenové tlaky | Obchodování na Wall Street | Americké ministerstvo | Mateřská společnost Googlu | Nižší růst | Britské společnosti | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Zamyšlení | Akcie Delta Air Lines | Denní volatilita | Krach | Komunikace | Proaktivní přístup | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Čínské indexy | Prezident | Koronavirus | Paypal Holdings | Google | WhatsApp | Instagram | Obchodní vztahy | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Stock Trader | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Pražské burzy | Pohyby cen | Rostoucí trendové čáry | Virus | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Počet zákazníků | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Úřad pro energetické informace | FIAT | Zpomalení růstu | Směrnice EU | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Daňová optimalizace | Pesimismus | Čínská vláda | BP | Převody peněz | Aktivity v Číně | Adidas | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Snowflake | GitLab | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Americké banky | TNOTE | NFP data | Obchodovanie | Americký Úřad pro energetické informace | Medvědi | Indikátor RSI | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | XTB Live Trading | Trading webináře | Live Trading webináře | Tým XTB | Pokračování poklesu | TWTR | Akcie Twitter | Akcie společnosti Apple | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Bez rizika | CoverdealFX | Coverdeal Holdings | NVAX | Akcie Novavax | Největší ztráty | Americký Fed | Sestupný trend | Kanadská centrální banka | Vývoj | Analytická společnost | Výkyvy | Varovné signály | Překoupenost | Příležitost k nákupu | VOLX | Změna sazeb | Cenové války | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Vysoké ztráty | Hlavní měny | Spekulace na pokles cen | Profitovat | Tencent | Buy the dip | Vládní představitelé | Další vývoj | Karanténní opatření | Nákupy akcií | Stimuly | Letectví | Pokles HDP | Masivní propad | Odhady ekonomů | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Silný pokles | Stimul | Důležitý support | New York Times | Nákupy aktiv | Prostor k růstu | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Určení trendu | Značný pokles | Žádosti o podporu | Texas | PYPL | Hlavní americké indexy | Bilion dolarů | Další pokles | Algoritmy | Katar | Kalifornie | Gavin Newsom | Kongres | LinkedIn | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Páka | Fundament | Posílení amerického dolaru | Futures v Evropě | Iracionální | Neomezené množství | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Japonský ministr financí | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Hodinový graf | Spoření | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Graf dne | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Signál | Počet žádostí o podporu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Počet Američanů žádajících o podporu | Biliony | Potenciál | KNF | Rozsáhlé propouštění | Pokles sentimentu | Viry | Creighton University | Petr Zýma | Činnost brokera | Specialista XTB | Rozložení kapitálu | Historické pohyby | Denní režim analýz | Denní režim | Sberbank | Klid před bouří | E-commerce | Ekonomiky | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Čtvrtletní pokles | Vzdělávací materiály | Slovensko | Solidní růst | Války | Poradce | Organizace | Umělá inteligence | Cloud Computing | Vášeň | Závislost | Práce | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Podíl na trhu | Model Y | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | Mexiko | Signály oživení | Patenty | Ministři | Nejsilnější růst | Hlavní měnové páry | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Přebytek běžného účtu | JPM.US | WFC.US | Celková inflace | DAWN | WMT | Activision Blizzard | Index US500 | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | WELL | Investoři z Wall Street | Vedoucí představitelé | Úspory | AMC | EP | Statistiky | Chuť riskovat | Uzavření trhů | Obavy společnosti | Zhodnocování peněz | USD za barel | Květnový kontrakt | Madrid | Rizikové averze | Trade | S&P500 | Průměrný výnos | Cenové pohyby | CBRT | Reddit | PMI ve službách | Evropské indexy | Aktuální očekávání | Posílení | Budoucnost kryptoměn | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Binance Coin | Odhady výsledků | Očekávané výsledky | Seznam brokerů | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Bitcoin dnes | Pracovní síly | Prudké pohyby | Ropa roste | Halving bitcoinu | ATH | Zaměstnanci | Denní pokles | Blízký východ | Fondy obchodované na burze | Soud | Oddlužení | PEPSICO | FOMO | Dovoz | Dlouhodobý trend | Regulační orgány | Prodat dluhopisy | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Dluhy | NKE | Burza Binance | Link | ONE | Největší burza | Hlavní kryptoměny | Dominance hlavní kryptoměny | Auta | Plynovod Nord Stream | Vakcína | Sektor služeb | Býčí scénář | Medvědí scénář | Manažerka | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | WMT.US | Manažeři | Růst BTC | AMZN.US | Kupci | Počet žádostí o podporu v USA | Umělé inteligence | Argentina | Vládní pomoc | Technologické centrum | JDE | Unie | ČR | FRA40 | Překoupené zóny | Costco | Salesforce | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Londýnské burzy | Vedení společnosti | Square | Oracle | Premier League | Vysoké valuace | Klasické technické analýzy | Členové Fedu | Foxconn | Projev šéfa Fedu | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Sentiment na trhu | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Technologické firmy | Investiční aplikace | ZIL | Cardano | Představenstvo | Snížení nákladů | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Nastavení Stop-Lossu | Fintech společnosti | TTWO | Dominance BTC | Jasný signál | Situace na trhu práce | Novavax | Iress | Klientská podpora | Sony | Epic Games | Ceny výrobců v USA | Zdroj příjmů | Ceny kávy | Zájem o investování | ChainLink | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Globální spotřebitelská důvěra | Růst tržeb | Umělá inteligence (AI) | Kanye West | Ceny | Kolaps | Kolísání cen | Průměrný příjem | Technologické společnosti | Společnost Amazon | Bloomberg FX forecast | Bloomberg FX | FX forecast rank | Nejlepší forexové předpovědi | Forexové předpovědi | Omar Arnaout | Generální ředitel XTB | Ředitel XTB | Analytický tým XTB | Společnost XTB | Cybertruck | Model 3 | Důležitá rezistence | Tvrdá ekonomická data | Insolvence | Konkurenční společnosti | DeFi | Staking | Pár EUR/USD | Důvěra | Caixin | Známky oživení | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Dlouhodobě profitabilní | NYT | Erdogan | Americké ministerstvo spravedlnosti | Capital.com | Analytik XTB | Wedbush | Pokles tržeb | Počet akcií | Býčí formace | SMA 200 | Globální pandemie | Zvýšení daní | Coca-Cola | Kryptotrh | Výrobní index | Southwest Airlines | Inflace spotřebitelských cen | Analyzovat trh | Zdanění | Prognóza Fedu | TSLA | Nvidia | Sequoia | Bloomberg Intelligence | Budoucí vývoj | Playboy | Ropa dnes | Rozdělení akcií | Technický signál | Cena elektřiny | Šéf Tesly | Elektromobily | Politici | Ztráty společnosti | Ambasador | Žádosti o podporu v USA | Diverzifikovat | Nákupní příležitosti | Plynovody | Micron | Turecký ministr financí | Biden | Softwarová společnost | Internetová společnost | Vinci | José Mourinho | Ambasador značky XTB | Partnerství XTB | Cineworld | Fyzické akcie | Centrální banky světa | Lockdown | F.US | CPI v USA | iPhone | Jack Dorsey | Akciové portfolio | Embargo | Nástup druhé vlny koronaviru | Dílčí indexy | Způsob investování | Defi | Nařízení | Manager Magazin | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | JPM | GS | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | První obchodní den | Moneta | Bed Bath & Beyond | BBBY | Vlny koronaviru | CVX | JP Morgan Chase | Uniswap | Zveřejnění výsledků | Porovnání poplatků | Poplatková struktura XTB | Poplatková struktura | Bezkomisní obchodování | Soudní spor | XTB vs. PATRIA | Poplatková struktura Patria | GLE | Oslabování amerického dolaru | MCD | MCD.US | Nové zprávy | XTB vs. Saxo bank | Nákup amerických akcií | Poplatková struktura Saxo bank | Nákup českých akcií | Custody fee | Saxo TraderGO | Broker XTB | Tradiční broker | Akciové investování | Obchodování u XTB | WASDE | Hlavní kryptoměna | ACA | ACA.FR | GPS | GPS.US | Online investiční konference | Akcie spoločnosti | Proražení | INTC.US | AAPL.US | Životní prostředí | GME | GameStop | GME.US | CD Projekt | Výběr akcií | LULU.US | Akcie společnosti Walt Disney | Proč investovat | LEN | Peníze navíc | US2000 | AAL | AAL.US | Velký kapitál | Odvětví kryptoměn | Voda | Index DE30 | Nálada investorů | Peer-to-peer | mBTU | Počasí | Utažení měnové politiky | Online prostředí | Růst ceny | Polkadot | Polkadot (DOT) | DOT | Společnost Tesla | Silné oživení | KKR | Dopad na akcie | TUI | TUI Group | Akcie Twitteru | VMware | Evropské centrální banky | Velikost obchodu | Dopad na trhy | Tilray | TLRY | Konopí | SNY | CARA | MJ | Indexy na Wall Street | Klienti XTB | Situace na trhu | AMC.US | AMC Entertainment | GameStop (GME.US) | Akcie Gamestop | Etsy | ETSY.US | Marriott | PEP | PEP.US | Akcie AMC | WallStreetBets | DAX (DE30) | Ceny akcií Tesla | Spekulovat na pokles cen | Tržní reakce | Tržní ceny | Retailoví investoři | Nasdaq (US100) | Akcie společnosti GameStop | Dnešní seance | Akcie společnosti Alphabet | Růst ceny Bitcoinu | Activision | Blizzard | Rekordní rok | Výsledky XTB | Finanční výsledky | X Open Hub | XOH | X Open Hub (XOH) | Podnikání XTB | Dynamický růst | Snoop Dogg | TLRY.US | Tilray (TLRY.US) | HAS | TWTR.US | Twitter (TWTR.US) | Finanční výkonnost | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Krypto CFD | Kov | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | Spotify | Trendové linie | Růstový trend | James Bullard | Akcie Tilray | Kering | KER.FR | KER | FOMC minutes | WFC | Rostoucí výnosy | Manufacturing PMI | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Sentiment investorů | Investování do Bitcoinu | Akcie Twitteru (TWTR.US) | Nabídka kryptoměn | Informace o kryptoměnách | Investoři a obchodníci | Herní průmysl | Admirals | Akcie společnosti Microsoft | Omezení rizika | Silný růst | Analýza EUR/USD | Rastová akcia | Apple (AAPL.US) | Fidelity | Výrazný růst | Obchodní kalkulačka | Heatmap | Těžby kryptoměn | Obchodovaný instrument | Kalendář s fundamenty | Vedlejší měnové páry | Exotické měnové páry | Gap (GPS.US) | CryptoQuant | Decentraland | AMC Entertainment (AMC.US) | Nové regulace | Ministerstvo financí USA | Salesforce (CRM.US) | CRM | CRM.US | Platební prostředek | Maximilian Wienke | XTB Germany | VWAP | Víkendové svíčky | Porovnání více instrumentů | Indikátor reálného volume | Volume z futures burz | Volume z futures | VWAP indikátor | COT indikátor | Komoditní tradeři | Indikátor pivotních bodů | Indikátory sezónnosti | Tržní pohyb | Indikátor sezónního trendu | Nastavení platformy | Funkce xStation | Platforma xStation 5 | xStation 5 | Krátkodobí tradeři | Provedení pokynu | Práce s grafem | Zobrazení grafů | Nastavení grafů | Funkce pro tradery | Užitečné funkce | Zobrazení událostí z makrokalendáře | Blížící se fundament | Zvýraznění obchodních seancí | Breakoutové tradery | Vynechání víkendové svíčky | Zobrazení obchodní seance | Vyčíslení rolování | Data minulých rolování | Čekající pokyny | Inteligentní vkládání pokynů | Cenové alerty | Cenové alerty (upozornění) | Zadání cenového alertu | Procentuální pohyby | Pokročilé funkce | Recenze platformy | Recenze platformy xStation | Platformy xStation | Uzamykání zisků | Řízení pozic | Archegos Capital | Archegos | Maxar Technologies | MAXR | Velikosti pozice | Obchodovat CFD | Dividendový kalendář | Největší pohyby | Akciový scanner | Umění | Najlepší brokeri | Najlepší brokeri v SR | Broker Purple Trading | Možnosti řízení pozic | Agregace pozic | Sloučení pozic | Uzavřít všechny pozice | ETF investoři | Konkrétní akcie | Analytické zprávy | Výhody platformy | Výhody platformy xStation | Nevýhody platformy xStation | Nevýhody platformy | xStation Mobile | Unikátní vzdělávání | Společnost X-Trade Brokers | GitHub | Advanced Micro Devices | AMD | Direct listing | Cena ropy WTI (OIL.WTI) | Bed Bath & Beyond (BBBY.US) | BBBY.US | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | Akcie Coinbase | Akcia týždňa | Akcie kryptoměnové burzy | NFLX.US | Intel (INTC.US) | XTB Portugalsko | Henrique Tomé | Alphabet (GOOGL.US) | AMD.US | GOOGL.US | RTX.US | Provozní výsledky | Uranium Energy | UEC | Cameco | Denison Mines | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Objem transakcí | XTB MENA | XTB MENA Limited | Skupina XTB | DOGE | Větší korekce | Nárůst objemů | Boční trend | Dobrá strategie | USDA | Pandemie COVID | Analytické fórum | Riziko ztráty | API | Oslabení | Meme akcie | Tellurian | TELL.US | TELL | Tellurian (TELL.US) | Akcie Tellurian | Hypoteční sazby | Výsledky za Q1 | Plány | Cíle | Příležitosti | Nástroje řízení rizik | Úroveň rezistence | Prodeje dluhopisů | Canaccord Genuity | Zajišťování | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Tržní prostředí | Shortování | Další kryptoměny | CD Projekt (CDR.PL) | CDR.PL | CDR | McDonald's | Změny ceny | Graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Nový cyklus | UBI | Starlink | Obrovský potenciál | Největší kryptoměnové burzy | Etsy (ETSY.US) | Výhled na letošní rok | Počet nezaměstnaných | Domino efekt | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Americký výrobce | Proč investovat do kryptoměn | Co jsou CFD kontrakty? | Zajištění zisků | Omezení ztrát | Minimální velikost obchodu | Možnost spekulovat na pokles cen | Kryptoměny CFD | Kryptoměny CFD u XTB | CFD u XTB | Demo účet zdarma | Demo účet zdarma u XTB | Tržní analýzy | Zprávy z trhu a tržní analýzy | Ethereum (ETH) | Ripple (XRP) | Micron Technology (MU.US) | MU.US | Růst společnosti | Dolarový index (USDIDX) | Americký dolarový index (USDIDX) | Očekávaná data | Koncentrace | Egypt | Prodej zboží | Dosažení úspěchu | Trenér | UST | Videohry | Včerejší seance | JAR | Americký trh | DG | AI | KO | Dubai Financial Services Authority | DFSA | Mobilní aplikace XTB | Aplikace XTB | Achraf Drid | Odvětví | Pokles poptávky | Akcie švýcarské banky | ACY Securities | ACY | Divize | HOOD | Nasdaq-100 (US100) | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Azure | Rekord | Podíl na tržbách | Google Play | Bilion | HOOD.US | Akcie Robinhood | University of Michigan | Štěstí | Náhoda | Robinhood (HOOD.US) | Provozní ztráty | Úrokové výnosy | Provozní náklady | Mateřská společnost | Ministerstvo spravedlnosti | Chování | Růst aktivity | Take-Two Interactive | MAR.US | Ubisoft | Projekce | Gary Gensler | VIAC | Rekordní minimum | Plány společnosti | Walt Disney (DIS.US) | DIS.US | Strojové učení | ADS | SNOW | Akcie Adidas | Hackeři | Akcie Home Depot | HD.US | Home Depot (HD.US) | Home Depot | Akcie Home Depot (HD.US) | Prostor pro růst | Index US30 | Akcie Tilray (TLRY.US) | Tokeny | Medián | SpaceX | SPOT | SPOT.US | Spotify (SPOT.US) | Výrobní inflace | Správné řízení peněz | Kansas City | ASX | Indexy v Číně | Sympozium | Ekonomické sympozium | Virgin Orbit | Jackson Hole 2021 | Společnosti | Protocol | Akcionáři ČS | Popularita kryptoměn | Guardian | Zlomový okamžik | Neúspěch | Opatření | Rivian | Vrcholy | Dna | TraderPro | ANO | Uhlí | XTB AFRICA | CEO společnosti XTB | NFT | Indexy amerického akciového trhu | Puma | Ceny plynu | Lululemon Athletica (LULU.US) | Solana | Tradingové konference | Kryptoměnová komunita | Celková nabídka | Kering (KER.FR) | Etherea | Airbus SE | American Airlines (AAL.US) | Akcie American Airlines | BidAskBit | Tečkový graf | BNP | Ceny NATGAS | Telecom | TTF | Úročení | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | JMMC | InstaMarkets | Algorand | Růst cen zemního plynu | Posilování amerického dolaru | Automotive | Minulá výkonnost | GitLab Inc | Energetické krize | Wells Fargo (WFC.US) | Citigroup (C.US) | C.US | Vysoké ceny | Temasek | Netflix (NFLX.US) | IBM (IBM.US) | IBM.US | Polský broker | Fyzické akcie a ETF | MoneyExpo | MoneyExpo Online | MoneyExpo Online 2021 | Konference MoneyExpo | Horizon | Horizon World | Oculus | Zdravotnictví | Snap | Pozornost | Zásoby společnosti | Ceny zemního plynu v USA | Amazon (AMZN.US) | Coca-Cola (KO.US) | Kryptoměnový průmysl | Ruská společnost | Ford Motor (F.US) | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Klima | Metaverse | Rivian Automotive | Meta Platforms | Polygon | Take-Two Interactive Software | TTWO.US | Take-Two Interactive Software (TTWO.US) | RIVN | Trh s elektromobily | DraftKings (DKNG.US) | DraftKings | DKNG | DKNG.US | PYPL.US | Podmínky na trhu | Demoverze | Akcie Rivian Automotive Inc. | Akcie Rivian Automotive | Akcie Rivian | RIVN.US | Akcie Rivian (RIVN.US) | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Reálné výnosy | Průmyslový sektor | Raketový růst | Další růst sazeb | Alpha Impact | Hayden Hughes | Target | Maloobchodní prodejce | Narušené dodavatelské řetězce | Telecom Italia | TIM | TriangleMarkets | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Reportované výsledky | Omicron | Očekávání úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | Akcie společnosti Twitter | Broadcom | | Sezonalita | Bear market | Powellovy komentáře | Vietnam | Nureddin Nebati | BofA | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Developeři | Jestřábí Fed | NVAX.US | Novavax (NVAX.US) | Akcie Novavax (NVAX.US) | Mobileye | Divize Mobileye | Participace | LUV.US | Southwest Airlines (LUV.US) | LookIntoBitcoin | Prognózy inflace | Vánoční rally | Trh se zlatem | Sequoia Capital | Cloudflare | Hráči na trhu | Miliardy USD | US100 index | Akcie velkých technologických společností | Jestřábí komentáře | Komentáře Fedu | Předpokládaný růst | Meme stocks | Credit Suisse (CSGN.CH) | CSGN | CSGN.CH | Uhelné elektrárny | Hry | Cena akcií společnosti | Upravený zisk | Reality | Qatar Airways | Instituce | Digitální ekonomiky | Sandbox | Nový týden | Analytici XTB | W-8BEN | Pár USD/CAD | Cena transakce | Obor podnikání | Klaas Knot | Člen ECB | Argo Blockchain | Výsledky brokerské společnosti | Pokračující expanze | Konsolidovaný čistý zisk | Výnosy společnosti XTB | Objem obchodů s CFD | Počet nových klientů | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Invaze na Ukrajinu | Uzavření transakce | Ruské invaze na Ukrajinu | Index DAX (DE30) | Sankce | LOW.US | Lowe's | Lowe's (LOW.US) | Alfa Bank | Ruská agrese | Švýcarská národní banka | Uranium Energy Corp | UEC.US | Uranium Energy Corp (UEC.US) | TGT.US | Růst kryptoměn | Target (TGT.US) | TGT | MWh | EUR/MWh | Chelsea | Statista | EMISS | Thales | Dassault Aviation | Sankce EU | GLE.FR | Societe Generale (GLE.FR) | TUI.DE | Airbus (AIR.DE) | AIR.DE | Invaze | Analytici Bank of America | Pokles inflace | Řetězec | Řetězce | Optimistická nálada | Nord Stream 1 | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | SaaS | Raytheon (RTX.US) | Opatření v Číně | Akcie GameStop (GME.US) | Americký výrobce elektromobilů | Představenstvo společnosti | Ondřej Koběrský | Covid v Číně | KUSAMA | Le Penová | Marine Le Penová | Inflační data | GMT | Vlastnictví | Kryptoměnová společnost | Převzetí Twitteru | Tržní ocenění | Cena NATGAS | Vzestupný trend | Vojtěch Slovák | Rekordní inflace | PepsiCo (PEP.US) | Embargo na ruskou ropu | Textron | Boj s inflací | EchoStar | Akcie Echostar | Akcie Echostar (SATS.US) | Echostar (SATS.US) | Jiří Procházka | MMA | Joanna Jędrzejczyk | Southwest (LUV.US) | Southwest | Špatná výkonnost | RIOT | Atos | Stavební společnosti | Propad kryptoměn | Akcie ABN | ABN | ABN AMRO (ABN.NL) | ABN.NL | Bear market rally | Market rally | Přijetí | Snížení inflace | Kroky Fedu | Prudký růst inflace | Prolomení parity | Akcie obrat | Obrat v sentimentu | Propuštění | Medvědí rally | Získání licence | Celsius | Marketingová komunikace | Akcie Delta Air Lines (DAL.US) | Delta Air Lines (DAL.US) | Pokles zisku | Centrum | Vývoj zisků | Hike | Prime | Akcie společnosti PayPal | Upozornění | Disney (DIS.US) | Provozní výnosy | Počet uživatelů | Současná situace | Thomas Barkin | BedBath | Akcie Cineworld | CINE.UK | Mobilní aplikace | iPhone 14 | Cineworld Group | Rizikový faktor | Bez práce nejsou koláče | Ceny plynu TTF | Společnost Ford Motor | Společnost Ford Motor (F.US) | Akcie banky | Zastropování cen | Akcioví investoři | Akcie společnosti Amazon.com | Akcie společnosti Amazon | Údaj NFP | Oslabení USD | Býčí pohyb | Fenomén | Nákup ETF | StreetAccount | Akciové portfolio Tomáše Vranky | Marka | Energetické komodity | TUI Group (TUI.DE) | Conor McGregor | McGregor | Dodatečný výnos | Nejoblíbenější ETF u XTB | Nejoblíbenější ETF | ETF u XTB | Zahájení prodeje | L3Harris (LHX.US) | L3Harris | LHX.US | LHX | Viasat (VSAT.US) | VSAT.US | Viasat | Konec MetaTrader 4 | Konec MetaTrader | Alokovat kapitál | FX seance | Adidas (ADS.DE) | Plyn (NATGAS) | Ye | Implikace | Největší meziroční nárůst | PayPal Holdings (PYPL.US) | TXT.US | Textron (TXT.US) | Akcie Etsy | Akcie společnosti Etsy | Akcie společnosti Etsy (ETSY.US) | Omezení COVID | Puma (PUM.DE) | PUM.DE | Bjorn Gulden | Ředitel společnosti Puma | Akcie společnosti DraftKings | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | FTT | Krach FTX | Sam Bankman-Fried | Alameda Research | Bankman-Fried | Očekávané reakce trhu | Živé vysílání | Jak dopadne dnešní inflace | OKX | Novinky | Tržby Disneyho | Pokles inflace v USA | CZ | Mistrovství světa ve fotbale | Qatar Energy | Qatar | Dynamika růstu | Polovodiče | Zastropování cen plynu | Cloud computing | Budoucnost digitalizace | Graf ceny akcií Alphabet | Graf ceny akcií společnosti Microsoft | Graf ceny akcií | Graf ceny akcií společnosti | Github | Vánoční sezóna | Podnikání společnosti | iPhone city | Podstoupení rizika | Broker Roku 2022 | Frakční akcie | Zlomkové akcie a ETF | Zlomkové akcie | Reálné kryptoměny | David Šnajdr | Vylepšení platformy | Trafigura | Ex-Cap | Broker Ex-Cap | Výše zdanění | Graf ceny akcií Alphabet (GOOGL.US) | Investice do cloud computingu | Nálada na Wall Street | Výprodeje | FDIC | Akcie zdarma | Ambasadoři XTB | Ambasadoři | Akcie zdarma pro dobrý začátek | Pershing Square | Bill Ackman | Komoditní expert | Akcie New York Times | NYT.US | New York Times (NYT.US) | Akcie New York Times (NYT.US) | Digitální předplatné | Příjmy New York Times | MBG | MBG.DE | Mercedes-Benz (MBG.DE) | TIT.IT | Telecom Italia (TIT.IT) | Zlato ve formě CFD | Zlato ve formě ETF | CSGN.US | Credit Suisse (CSGN.US) | Akcie švýcarské banky Credit Suisse | Vklady | Zdanění cenných papírů | Zdanění CFD derivátů | Převzetí Credit Suisse
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

XPEV
XPEV.US
xPuls
xPuls.cz
XRP
XRPUSD
XRP/USD
XRP/USD (Ripple)
XS Investments
xSocial

Následující klíčová slova

xStation Mobile
xStation 5
xStation5
XTB
XTB AFRICA
XTB Akademie
XTB aktuálně
XTB Bitcoin
XTB Broker
XTB Brokers
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB konference brezen 2023
Potvrďte prosím... Zavřít