Čtvrtek 30. červen 2022 02:33
reklama
InstaMarkets
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - xStation

img

BREAKING: USD posiluje po slabších údajích indexu spotřebitelské důvěry

28.06.2022 Americký CB index spotřebitelské důvěry poklesl v červnu na 98,7 z lvětnové hodnoty 106,4, přičemž trh očekával pád pouze na 100,5.
img

BREAKING: USD beze změny po datech zboží dlouhodobé spotřeby

27.06.2022 Nové objednávky za zboží dlouhodobé spotřeby vyrobené v USA vzrostly meziměsíčně na 0,7 %, čímž navázal na dubnový růst o 0,4 % revidovaný směrem dolů a ve srovnání s očekáváním trhu o 0,1 %.
img

Doteková technologie - skrytý gigant metaverse?

21.06.2022 Heptická technologie je i přes vysoký potenciál růstu neustále ve stínu. Heptika umožňuje revoluční interakci s nástroji a ostatními uživateli v přenosu citlivosti doteku. Za přenos jsou zodpovědné senzory přenášející sílu a vibrace v reálném čase.
img

EUR/USD zpět nad 1,05 při oslabení USD

20.06.2022 Navzdory dnešní slabé seanci způsobené americkým stvátkem, USD pokračuje v oslabování vůči Fx majoritám. V případě EUR/USD, se poptávající snaží pokračovat v obnově nedávných ztrát. Je to však dostatečně na to, aby vznikl vzestupný trend?
img

📉 Ropa WTI ztrácí téměř 5 %!

17.06.2022 Američané hodlají zachovat sankce na export ropy a ropných produktů z Íránu. Dle analytiků se musí trh soustředit na zvýšení ziskovosti.
img

Nizozemská ABN AMRO roste po zprávách o možném převzetí ze strany BNP Paribas

17.06.2022 Akcie státem vlastněné banky ABN AMRO (ABN.NL) vyskočily až o 18 % poté, co agentura Bloomberg uvedla, že francouzská BNP Paribas (BNP.FR) projevila zájem o převzetí nizozemské banky. Největší francouzská banka uspořádala schůzku s vládními představiteli, kde se jednalo o možném obchodu. Informace pocházejí z anonymního zdroje. BNP se zajímá primárně o retailovou a firemní franšízu ABN AMRO. Dle zdroje však nizozemští vládní představitelé zatím neprojevili o transakci zájem.
img

Tesla zdražuje elektromobily

16.06.2022 Cena akcií automobilky Tesla se během čtvrteční seance výrazně propadla. Na vině téměř 7% poklesu je negativní sentiment a také zprávy o zdražení produktů.
img

Proč zesílil propad kryptoměn?

15.06.2022 Kryptoměny jsou v sestupném trendu od listopadu 2021, ale poslední týdny byly obzvláště bolestivé pro digitální aktiva. Slabý sentiment přetrvává nejen mezi investory se zaměřením na kryptoměny, ale také na akciové indexy, které mají za sebou jeden z nejslabších šesti měsíců v historii akciového trhu.
img

Kryptoměny padají. Bitcoin pod $25 000❗

13.06.2022 Kryptoměny o víkendu výrazně ztrácely a ve ztrátách pokračují také na začátku nového týdne. Bitcoin už klesl pod 25 000 USD. Ethereum prolomilo důležité supporty a kleslo pod 1 300 USD. Téměř všechny altcoiny mažou zisky z roku 2020 a pokračující v roce 2021, přičemž Polygon, Kusama, Polkadot a Chainlink ztrácejí ještě více. Bitcoin „Král kryptoměn“ je zpět na úrovních, kde bylo krypto naposledy během paniky způsobené pádem Luny.
img

💥Kryptoměny padají, ETH je blízko kapitulace

10.06.2022 Dnešní kapitulace býků přinesla pesimismus i na kryptotrh. Výprodej je způsoben špatnými americkými makrodaty a včerejším oznámením ECB. Je důležité zmínit, že nárůst inflace v USA na 8,6 % pravděpodobně donutí FED přistoupit ke zvýšení úrokových sazeb.
img

Zlato získává navzdory silnému dolaru a vysokým výnosům

10.06.2022 Zlato vyskočilo na týdenní maxima, dnes získalo více než 1,4 %. Po zprávách o americké inflaci nejdříve drahé kovy klesly, ale později býci nabrali na síle, když využili rekordně nízkého sentimentu Michigenské univerzity.
img

BREAKING: Turecká lira po oznámení ministra financí roste!

09.06.2022 Turecký ministr financí Nureddin Nebati oznámil, že dnes budou oznámeny další ekonomické kroky. Turecká lira posílila vůči americkému dolaru po oznámení vydaném ministrem financí.
img

BREAKING: ECB ponecháva sadzby nezmenené a ukončí QE 1. júla!

09.06.2022 Ako sa očakávalo, ECB ponecháva sadzby nezmenené a ukončí QE 1. júla. To naznačuje, že sadzby budú v júli (na nasledujúcom zasadnutí) zvýšené o 25 bps a ďalšie zvýšenie sadzieb v septembri.
img

Twitter vyhoví požadavkům Elona Muska - The Washington Post

08.06.2022 Akcie společnosti Twitter (TWTR.US) vyskočily poté, co list The Washington Post zveřejnil informaci o tom, že Twitter vyhoví požadavkům Elona Muska na udělení přístupu k datům o potenciálních robotech využívajících platformu. Očekává se, že společnost nabídne možnost nahlédnout na datový tok o objemu 500 milionů tweetů publikovaných každý den. Dle právníka Twitteru je možné, že se o obchodu bude hlasovat na přelomu července a srpna.
img

BREAKING: Zásoby ropy nečekaně rostou!

08.06.2022 Zpráva amerického ministerstva energetiky posílila ceny ropy navzdory nárůstu zásob této komodity. Zásoby benzínu nečekaně klesly. Zásoby destilátů překvapily a porazily očekávání trhu
img

Nejistota na krypto trhu

02.06.2022 Nedávné reakce na trhu s kryptoměnami naznačovaly na pravděpodobný odraz, podpořený optimistickými předpovědi od analytiků JP Morgan a zprávami o dalším fondu Andressen&Horotwitz, který hledá příležitosti při poklesu sektoru. Mezitím bitcoin znovu klesl pod 30 000 $, a to kvůli včerejšímu oslabení amerických indexů. Podaří se býkům udržet rally?
img

Trhy sa po uzavretí európskej seansy zotavujú

31.05.2022 Akciové a krypto trhy sa snažia zmierniť poklesy z prvej časti seansy a ukončenie obchodovania indexov zo starého kontinentu prinieslo odraz na amerických inštrumentoch. BTC je späť nad hladinou 32 000 $ a US100 sa šplhá nad hladinu 12 700 bodov. Náladu investorov dnes podporuje uvoľnenie sprísňovania monetárnej politiky v Číne a lepšie dáta spotrebiteľského sentimentu z USA. Trhy momentálne čakajú na stretnutie Powella a Bidena.
img

BREAKING: Index spotrebiteľskej dôvery CB v USA prekonal očakávania

31.05.2022 Index spotrebiteľskej dôvery americkej Conference Board klesol v máji na 106,4 z predchádzajúcej hodnoty 108,6 bodov, čo prekonal očakáva trhu vo výške 103,6 bodov.
img

CAD posiluje před zasedáním BoC

30.05.2022 Kanadský dolar začal nový týden solidními zisky a nyní je nejsilnější ze skupiny měn G10. Ve středu 1. června bude BoC rozhodovat o sazbách. Očekává se, že centrální banka zvýší hlavní úrokovou sazbu o 50 bps na 1,5 %.
img

EURUSD prorazil nad úroveň 1:1 struktury

30.05.2022 Hlavní měnový pár EUR/USD zahájil nový týden zisky. Vidíme tak pokračování pozitivního sentimentu z minulého týdne. Navzdory tomu, že před víkendem medvědi úspěšně zabránili průrazu rezistence na 1,0726, tak tato hladina byla nakonec úspěšně dobyta. Při pohledu na časový rámec D1 je zřetelné, že existuje šance na negaci širokého patternu 1:1. To by dle metodologie Overbalance znamenalo krátkdobou změnu sentimentu na růstový. Potvrzením tohoto scénáře by bylo překročení 78,6% Fibonacciho retracementu, který se nachází v blízkosti horní hranice kanálu sestupného trendu. Pokud bude růst pokračovat, tak další důležitou rezistenci vidíme až na úrovni 1,0940.
img

BREAKING: Nemecká inflácia v máji prudko vzrástla!

30.05.2022 Medziročná miera inflácie v Nemecku v máji medziročne vzrástla na 7,90 %, čo je najviac od roku 1952 a prekonala trhové odhady vo výške 7,6 %. Na medzimesačnej báze sa inflácia zvýšila na 0,9 % z 0,8 % v apríli, čo bolo nad trhovými odhadmi vo výške 0,5 %. Harmonizovaná miera inflácie sa medziročne zvýšila na 8,7 %.
img

💥BTC oslabuje uprostřed růstu na akciích

27.05.2022 Poslední seance týdne na Wall Street je ve znamení býků, kteří v tuto chvíli dominují na trhu. Velká část tak dobrého sentimentu pochází z údajů o spotřebitelských výdajích v USA, které v dubnu vzrostly. Na druhou stranu Michiganský index sentimentu klesl na nejnižší hodnoty od roku 2021.
img

Akcie amerických leteckých spoločností sa po silnom výhľade na druhý štvrťrok zotavili

26.05.2022 Akcie amerických aerolínií dnes zaznamenávajú zisky vďaka optimistickým predpovediam spoločností Southwest (LUV.US) a JetBlue (JBLU.US) týkajúcich sa zisku za druhý štvrťrok v roku 2022. Faktory, ktoré by mohli podporiť výsledky aerolínií, zahŕňajú neustále vysoké ceny leteniek a silný dopyt cestujúcich . Southwest očakáva rast tržieb v druhom štvrťroku o viac ako 12 – 15 % oproti úrovniam z roku 2019. JetBlue očakáva rast výnosov o viac ako 16 %.
img

💥Bitcoin klesá pod $29 000!

26.05.2022 Kryptoměny mají za sebou slabé období a dnes testují klíčové supporty. Nic nenasvědčuje tomu, že by se situace v příštích seancích okamžitě zlepšila.
img

Broadcom kupuje za 61 miliard USD společnost VMware

26.05.2022 Americký designér, vývojář a výrobce polovodičů dnes oznámil své plány převzít za 61 miliard dolarů společnost VMware. Cloudová softwarová společnost VMware pomáhá firmám sdílet zdroje, nástroje a především data mezi cloudovými servery a privátním cloudem. Dohoda by měla proběhnout ve formě hotovosti a akcií. VMware prošla minulý rok spin-offem od společnosti Dell, která potřebovala splatit dluhy. Michael Dell, CEO společnosti Dell, vlastní přibližně 40 % společnosti VMware.
img

BREAKING: Zápis z posledního zasedání FOMC nemění určený směr měnové politiky v USA

25.05.2022 Zápis z posledního zasedání byl vyvážený. Na jedné straně Fed zvažuje prodej MBS a předpokládá možnost restriktivní měnové politiky. Na druhou stranu ještě před začátkem snižování bilance se Fed obává o likviditu na dluhopisovém trhu. Fed zároveň vidí známky inflačního vrcholu. Ale máme tomu všemu věřit? Stojí za připomenutí, že téměř rok Fed tvrdil, že inflace je dočasného charakteru. Trh reagoval na zápis pouze velmi mírně pozitivně, ale brzy začaly indexy opět slábnout a dolar sílit.
img

Zásoby ropy klesly pod očekávání

25.05.2022 Report zásob ropy DoE z USA nezpůsobil výrazné pohyby na trzích. Zásoby ropy a benzínu klesly pod očekávání. Zásoby destilovaných paliv vzrostly naopak více, než se čekalo.
img

BREAKING: USD mírně oslabuje po zveřejnění dat PMI

24.05.2022 EUR/USD se dnes obchoduje výše a dnešní data poskytla více paliva pro růst. Hlavní měnový pár se blíží zóně krátkodobé rezistence v oblasti 1,0735.
img

BREAKING: Počet žádostí o podporu v USA roste

19.05.2022 Počet Američanů žádajících o podporu v nezaměstnanosti vzrostl v týdnu do 14. května na 218 tisíc ve srovnání s výsledkem na úrovni 203 tisíc v předcházejícím týdnu. Očekáván byl naopak pokles na 200 tisíc.
img

Dolar klesá, naopak euro povzbudil komentář o růstu sazeb o 50 bps!

17.05.2022 Dnešní seance na měnovém trhu přináší pokračování oslabování amerického dolaru vůči ostatním měnám. Zvláště hodně se toho děje na trhu s britskou librou, která zaznamenává svůj největší denní zisk od roku 2020! Komplikovaná situace na trhu práce ve Spojeném království daly spekulantům naději, že BoE příští měsíc zpřísní měnovou politiku.
img

📢 EURUSD vzrástol nad hladinu 1,05

17.05.2022 EUR/USD sa naďalej zotavuje z nedávnych poklesov. Hlavný menový pár dnes prekonal hranicu 1,05. Euro sa voči americkému doláru obchoduje takmer o 1 % vyššie. Tento výkon na EURUSD je čiastočne poháňaný oslabovaním USD, ktorý je dnes druhou najhoršou menou G10.
img

BREAKING: USD mírně slabší po datech PPI

12.05.2022 ​​​​​​Počet Američanů, kteří žádali o dávky v nezaměstnanosti, byl v týdnu končícím 7. května 0,203 milionu ve srovnání s 0,200 milionu v předchozím týdnu. Dnešní hodnota byla nad očekáváním trhu 0,195 milionu.
img

BREAKING: USD po údajoch o inflácii CPI posilňuje

11.05.2022 Ostro sledovaná inflácia CPI v USA za apríl bola práve zverejnená a ukázala, že rast cien sa v porovnaní s marcom zmiernil. Celková inflácia klesla v apríli na 8,3 % z 8,5 % v marci oproti očakávaným 8,1 % medziročne. Hodnota Core CPI bola nad konsenzuálnym odhadom a zároveň predstavovala 6,2% medziročne vs. 6,0 % medziročne a v porovnaní so 6,5 % medziročne v predchádzajúcom mesiaci.
img

Bitcoin pod $33,000, kryptoměny na ústupu

09.05.2022 Cena bitcoinu o víkendu znovu klesala a dnes „král kryptoměn“ klesl na nejnižší úrovně od července 2021, do oblasti pod 33 000 $. Co dále očekávat od kryptotrhu?
img

EchoStar reportoval pozitívne výsledky

05.05.2022 Nedávno sme písali o potenciáli spoločnosti EchoStar, ktorá by mohla ťažiť z rastúcej obľuby satelitného internetu a vesmírnych služieb. Výsledky za Q1 2022 prezentované spoločnosťou boli veľmi solídne:
img

Ropa WTI prekonala hranicu 111 USD

05.05.2022 Ceny ropy WTI vzrástli o viac ako 3,5 % po tom, čo prezident Biden oznámil, že Spojené štáty majú v úmysle kúpiť 60 miliónov barelov ropy. Ako informovala CNN, plán na doplnenie strategických rezerv má byť predstavený dnes.
img

Ropa roste po návrhu EU na embargo na ruských dodávek

04.05.2022 Ceny ropy se dnes po návrhu Evropské unie na podmíněné embargo na ruskou ropu a rafinované produkty obchodují o více než 2,5 procenta výše. Nejnovější sankce navržené EU mají během příštích šesti měsíců postupně vyřadit ruskou ropu.
img

BREAKING: USD posilňuje po dátach z USA

29.04.2022 Jadrové ceny PCE v USA, ktoré nezahŕňajú potraviny a energie, v marci medzimesačne spomalili na 0,3 %, po 0,4 % náraste vo februári, čo bolo v súlade s očakávaniami trhu vo výške 0,3 %. Medziročne jadrová inflácia PCE klesla na 5,2 % z 5,4 % a bola pod odhadmi analytikov, ktoré boli vo výške 5,3 %.
img

Bitcoin testuje hlavní rezistenci na 40 000 USD

28.04.2022 Největší kryptoměna těží z pozitivní nálady, která panuje na akciových trzích a ze zpomalení dynamického růstu amerického dolaru. Bitcoin dosáhl hranice 40 000 USD, což je v současnosti klíčová úroveň rezistence. Z technického hlediska se dlouhodobé vzestupné trendové linii podařilo zastavit poklesy kolem 37 500 USD. Rozhodující prolomení výše zmíněné rezistence by mohlo povzbudit kupce a tlačit cenu k úrovni 43 000 USD. Přesto stojí za to připomenout, že se blíží konec týdne a příští týden přinese hodně volatility, kvůli středečnímu rozhodnutí FOMC.
img

📈 3 trhy, ktoré ovplyvnia francúzske voľby

21.04.2022 Druhé kolo francúzskych prezidentských volieb sa bude konať túto nedeľu 24. apríla. Do druhého kola sa podľa očakávania dostali úradujúci prezident Emmanuel Macron a krajne pravicová kandidátka Marine le Penová. Nižšie uvádzame zoznam kľúčových informácií pred nedeľným hlasovaním, ako aj technickú analýzu trhov, ktoré môžu zaznamenať veľké pohyby – FRA40, DE30 a EUR/USD.
img

Akcie Tesly rastú po zverejnení úspešných štvrťročných výsledkov

21.04.2022 Akcie Tesly (TSLA.US) rastú v premarkete o 8 % po zverejnení solídnych finančných výsledkov za Q1 2022, ktoré prekonali očakávania Wall Street. Niektorí investori dúfajú, že prekvapivo silné výsledky Tesly by mohli priniesť na akciový trh skutočnú „oneskorenú“ jar:
img

BREAKING: EUR po zasedání ECB oslabuje

14.04.2022 ECB na dubnovém zasedání ponechala měnovou politiku beze změny a naznačuje, že úrokové sazby se „nějakou“ dobu po skončení programu QE zvýší a bude to postupné – jde o holubičí změnu, dříve bylo zdůrazněna velmi rychlá změna sazeb po ukončení konec QE. ECB uvedlo, že příchozí údaje posílily její očekávání, že čisté nákupy aktiv by měly být dokončeny ve třetím čtvrtletí. Z ekonomického hlediska si centrální banka všimla, že inflační tlaky zesílily, inflace výrazně vzrostla a v příštích měsících zůstane vysoká, zejména kvůli prudkému nárůstu cen energií.
img

Top 3 grafy týdne: DE30, OIL, US100 (06.04.2022)

06.04.2022 Zveřejnění zápisu ze zasedání FOMC ve 20:00 je největší událostí dne. Trhy budou hledat náznaky tempa blížícího se kvantitativního zpřísňování a obsah dokumentu může mít velký dopad na trhy, včetně indexů. Obchodníci na komoditních trzích se zaměří na zprávu DOE v 16:30. Top 3 grafy tohoto týdne jsou DE30, OIL a US100.
img

Ranní shrnutí (06.04.2022)

06.04.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci na nižších úrovních. S&P 500 klesl o 1,26 %, Dow Jones ztratil 0,8 % a Nasdaq propadl o 2,26 %. Russell 2000 padl o 2,36 %
img

AMD kupuje technologickou společnost Pensando Systems za 1,9 miliardy dolarů

04.04.2022 Advanced Micro Devices Inc. (AMD.US) kupuje Pensando Systems Inc., softwarovou společnost, která poskytuje cloudová řešení nebo počítačové služby pro bezpečná a rychlá prostředí pro vysoce pokročilé aplikace. Mezi současné zákazníky Pensanda patří Goldman Sachs a Microsoft Azure. AMD za akvizici Pensanda zaplatí téměř 1,9 miliardy dolarů. Podle AMD se očekává uzavření transakce ve druhém čtvrtletí. Jak uvedla generální ředitelka AMD, Lisa Su, akvizice podniku Pensando dává společnosti přední platformu distribuovaných služeb pro její portfolio pokročilých procesorů.
img

Bitcoin zpomaluje svou růstovou dynamiku

04.04.2022 Minulý týden přinesl zpomalení býčího sentimentu na trhu s kryptoměnami. Bitcoin zastavil své zisky těsně nad 48 000 USD a zahájil korektivní pohyb směrem k 45 000 USD. Toto období však bylo plné velkých nákupů velkých institucí, včetně: MacroStrategy nebo Luna Foundation Guard. Bitcoin začíná být používán a je vnímán jako forma zajištění proti nejistým časům. Tomuto trendu prospívá stále se rozšiřující využitelnost tokenů, mimo jiné pro zabezpečení algoritmů.
img

BREAKING: Relatívne nízke hodnoty indexu ISM!

01.04.2022 Samozrejme, dnešné hodnoty zostávajú v historickom kontexte veľmi vysoké, no sú najnižšie od augusta 2020. Je to dôsledok neistoty okolo vojny, inflácie a vyšších úrokových sadzieb.
img

Akcie spoločnosti Tesla rastú v predobchodnej fáze o viac ako 4 %

28.03.2022 Americký technologický gigant a výrobca elektrických vozidiel Tesla (TSLA.US), oznámil pozastavenie výroby v Šanghaji, v jednej z najväčších tovární spoločnosti kvôli obmedzeniam spôsobeným vírusom COVID 19. Tesla bola pri pozastavení výroby opatrná a uviedla, že radikálne opatrenia prijaté Šanghajom na boj proti pandémii koronavírusu boli primerané. Zatiaľ nie je isté, či sa lockdown továrne pretiahne aj po pondelka.
img

Jen klesá v reakci na oznámení BoJ o neomezeném nákupu státních dluhopisů!

28.03.2022 Bank Of Japan (BOJ) oznámila, že nakoupí neomezené množství 10letých dluhopisů s pevnou sazbou 0,25 %, aby zastavila tempo parabolického zvyšování růstu dluhopisových výnosů. Rozhodnutí vyvolalo výrazný výprodej japonského jenu, což dále potvrdilo silný postoj banky k extrémně volné měnové politice. Přestože se očekává, že samotný nákup bude trvat 3 po sobě jdoucí dny, výnosy dluhopisů nereagovaly a pohyb vzhůru pokračuje. Bývalý japonský ministr financí Eisuke Sakakibara poznamenal, že současný slabý jen je pro ekonomiku pozitivní, pokud nepřekročí úroveň 130 jenů za dolar.
img

Akcie Tilray rastú v súvislosti so správami o legalizácii marihuany

25.03.2022 Tilray company (TLRY.US) je americká farmaceutická spoločnosť špecializujúca sa na výrobu a dodávku kanabisu a tiež produktov lekárskej marihuany.
img

Graf dne: NATGAS (24.03.2022)

24.03.2022 Včerejší komentáře ruského prezidenta vyvolaly prudký nárůst evropských cen zemního plynu. Putin řekl, že nařídil Gazpromu, aby se připravil na přijímání pouze plateb v rublech za zemní plyn od takzvaných „nepřátelských států“. Putin řekl, že nedávné sankce EU a USA nedělají z EUR a USD důvěryhodné měny, a proto bude obchodování probíhat v rublech. Jde samozřejmě o snahu vyhnout se sankcím. To se však snáze řekne, než udělá, protože by to vyžadovalo změnu smluv, kterou by musely schválit obě strany dohody. Pokud ruská protistrana nebude souhlasit s platbou v rublech, požadavek, aby byly platby prováděny v jiné měně, než stojí ve smlouvě, by nemusel být přijat. V případě tohoto scénáře by pravděpodobně následovalo vzájemné obviňování z porušení smlouvy, ale v každém případě je riziko zastavení toků ruského zemního plynu do Evropy stále reálnější.
img

BREAKING: Inflace v Česku rostla v únoru na 11,1 %

10.03.2022 Dnes dopoledne byla zveřejněna data inflace v ČR za měsíc únor. Meziroční míra inflace rostla o 11,1 %, čímž překonala 10 % hranici a je nejvýše od července 1998. Inflace zrychluje velmi silným tempem již od léta roku 2021 a od té doby jsme nezaznamenali ani jeden meziroční pokles. Nejvíce rostly ceny bydlení, kde rostla cena elektřiny o 22,6 % a plynu o 28,3 %. Dále zrychlují ceny dopravy, kde jsou vyšší ceny nových i ojetých automobilů a pohonných hmot.
img

Kryptoměny pozitivně reagují na uniklou zprávu o chystané regulaci sektoru

09.03.2022 Trh s kryptoměnami reagoval euforicky na zprávy týkající se regulace tohoto odvětví v USA. S největší pravděpodobností včera omylem americké ministerstvo financí odhalilo obsah příkazu Joe Bidena o regulaci kryptoměn. Prováděcí nařízení mělo být vyvěšeno až dnes, tedy 9. března, a záznam byl ihned po zveřejnění odstraněn. Na internetu však nařízení neuniklo pozornosti investorů, zejména kryptosektoru, který již řadu měsíců požaduje jasné stanovisko úřadů k regulaci kryptoměn. Cena bitcoinu se rychle dostala nad 40 000 dolarů a vytáhla s sebou také kotace dalších kryptoměn.
img

Kryptoměny pozitivně reagují na uniklou chystanou regulaci sektoru

09.03.2022 Trh s kryptoměnami reagoval euforicky na zprávy týkající se regulace tohoto odvětví v USA. S největší pravděpodobností včera omylem americké ministerstvo financí odhalilo obsah příkazu Joe Bidena o regulaci kryptoměn. Prováděcí nařízení mělo být vyvěšeno až dnes, tedy 9. března, a záznam byl ihned po zveřejnění odstraněn. Na internetu však nařízení neuniklo pozornosti investorů, zejména kryptosektoru, který již řadu měsíců požaduje jasné stanovisko úřadů k regulaci kryptoměn. Cena bitcoinu se rychle dostala nad 40 000 dolarů a vytáhla s sebou také kotace dalších kryptoměn.
img

Donutí posilující frank SNB intervenovat?

07.03.2022 Poslední dny přinesly masivní zhodnocení CHF a rozsah tohoto pohybu je jasně znázorněn na grafu EUR/CHF. Ruská agrese vůči Ukrajině vedla k velmi silnému oslabení eura vůči franku a dnes byla testována psychologická úroveň na 1,0000 a dnes uvedla agentura Reuters, že SNB (švýcarská centrální banka) je připravena zasáhnout (v případě potřeby) na devizovém trhu, aby zastavila posilování franku. SNB také dodala, že ocenění franku je stále vysoko. Jak je vidět, CHF po ohlášení potenciální intervence posílil. Během pondělní seance ztrácí švýcarský frank vůči americkému dolaru více než 1 % a vůči euru asi 0,5 %.
img

BREAKING: DAX klesá pod klíčový support

21.02.2022 Index DAX (DE30) klesl pod klíčový support kolem 14 800 bodů kvůli eskalaci napětí na východě. Trhy se obávají, že ozbrojený konflikt může začít kdykoli. Světová média během dopoledne uvedla, že na hranici mezi Ruskem a Ukrajinou došlo k četným střelbám a konfliktům. Podle agentury Reuters ruská armáda v pondělí uvedla, že se ukrajinští vojenští sabotéři pokusili vstoupit na ruské území v ozbrojených vozidlech, což Kyjev odmítl jako „falešné zprávy“ , které si Moskva mohla vymyslet jako záminku k invazi.
img

Intel chce udělat revoluci v těžbě kryptoměn

11.02.2022 Dle společnosti Intel (INTC.US) vstupuje svět do období Metaverse a technologie webu 3.0. Společnost zároveň považuje blockchainovou technologii za potenciální milník v evoluci společnosti v kontextu digitalizace našich životů.
C:\fakepath\xtb-09022022-1.jpeg

Výsledky brokerské společnosti XTB za rok 2021: 189 tisíc nových zákazníků a zisk 52 milionů euro

09.02.2022 V minulém roce, který byl do značné míry ovlivněn kromě jiného celosvětovou pandemií coronaviru, dosáhla společnost XTB konsolidovaného čistého zisku 52 milionů euro. Konsolidované výnosy dosáhly 136,7 milionu euro (v roce 2020 činily 178,3 milionu euro) a provozní náklady 76,2 milionu euro (v předchozím roce činily 63 milionu euro).
img

Akcie Amazonu po zverejnení výsledkov dynamicky rastú

04.02.2022 Akcie amerického giganta Amazon (AMZN.US) vzrástli o viac ako 11 % pred otvorením obchodovania vzhľadom na vynikajúce výsledky spoločnosti za 4. štvrťrok 2021. Akcie AMZN.US včera nedokázali odolať lavíne výpredajov na indexe NASDAQ a na konci obchodovania stratili takmer 8 %. Amazon je americká nadnárodná technologická spoločnosť s povesťou jednej z najhodnotnejších značiek na svete.
img

BREAKING: Miera nezamestnanosti v Kanade prekonala očakávania

04.02.2022 Pred malou chvíľou boli zverejnené januárové údaje z kanadskej ekonomiky. Údaje poukázali na pokles zamestnanosti a miera nezamestnanosti sa zvýšila na 6,5 ​​%.
img

ECB už nevylučuje zvýšenie sadzieb a oznamuje rekalibráciu politiky

03.02.2022 Objavili sa správy, že niektorí členovia ECB sa domnievajú, že v tomto roku nemožno vylúčiť zvýšenie úrokových sadzieb. To by súhlasilo s vyhlásením Lagardeovej, že situácia sa zmenila. Tie isté zdroje navyše naznačujú, že po marcových nových prognózach môže dôjsť k rekalibrácii menovej politiky, čo sa zhoduje aj so správami Lagardeovej, ktorá naznačila, že prognózy budú kľúčové pri ďalšom hodnotení situácie a rozhodovaní. EUR/USD atakoval po tejto informácii oblasť 1,1400.
img

Zasadanie ECB - Riziká vysokej inflácie rastú

03.02.2022 Začiatok konferencie priniesol jasné posilnenie Eura. ECB nie je spokojná s infláciou, no zároveň sa banka drží svojich predchádzajúcich vyjadrení o prechode dynamiky cien v dlhodobejšom horizonte.
img

BREAKING: BoE zvyšuje úrokovú sadzbu až na 0,5 %!

03.02.2022 Ako predpokladali analytici, Bank of England zvýšila hlavnú úrokovú sadzbu o 25 bázických bodov na 0,5 %. Pripomíname, že britská centrálna banka v decembri 2021 zvýšila úrokové sadzby o 15 bázických bodov. Ide o najväčší nárast nákladov na financovanie za posledné 2 roky. Jednodňové indexované swapy sa tento rok oceňujú za minimálne štyri čiastočné zvýšenia úrokových sadzieb zo strany BOE. MPC očakáva v apríli vrchol inflácie okolo 7,25 % oproti 5 % predtým. MPC očakáva CPI 2022 na úrovni 5,75 % oproti 3,5 % v novembri. Bankári uviedli, že v nadchádzajúcich mesiacoch je pravdepodobné „mierne sprísnenie“. Banka plánuje úplne obmedziť nákupy podnikových dlhopisov a aktívne predávať dlhopisy, keď základná sadzba dosiahne 1 %.
img

Výrazné poklesy indexov na začiatku obchodovania!

18.01.2022 Začiatok dnešného obchodovania priniesol silné poklesy na amerických aj európskych akciových indexoch. Výnosy amerických 10-ročných dlhopisov dnes vyskočili na 2-ročné maximá a dosiahli 1,83 %. Väčšina blue-chips indexov zo starého kontinentu zaznamenáva poklesy o viac ako 1 %. Nemecký DE30 klesol o 1,5 % a momentálne sa pohybuje blízko úrovne 15 700 bodov. US100 futures klesli o 1,8 % a dostali sa pod hladinu 15 300 bodov.
img

🚀 Rally na Cardane vďaka NFT

17.01.2022 Cardano, ktoré sa dlhé mesiace obchodovalo v klesajúcom trende, zaznamenalo behom posledného týždňa prudký nárast, pričom dnes sa obchoduje takmer o 10% vyššie. Nárast ceny Cardana je pravdepodobne spôsobený oficiálnym spustením projektu Pavia. Pavia je projekt metaverse, počítačová hra súvisiaca s NFT, ktorá je centralizovaná na blockchaine Cardano. V tejto hre sa obchoduje s pozemkami. Zaujímavosťou je, že táto hra obchoduje s vlastnou kryptomenou PAVIA, no všetko je založené na blockchaine Cardano. Ľudia spojení s Pavia metaverse naznačujú, že úspech bude závisieť od záujmu o Cardano. Stojí za zmienku, že to môže byť len začiatok expanzie Cardano blockchainu. Treba tiež dodať, že Cardano je považované za konkurenta Etherea a momentálne je na 5. mieste na trhu digitálnych mien z hľadiska kapitalizácie. Viac informácií o kryptomene zverejníme v neskoršej širšej analýze.
img

Akcie Credit Suisse klesajú po rezignácii generálneho riaditeľa

17.01.2022 Akcie spoločnosti Credit Suisse (CSGN.CH) zaznamenali počas dnešného obchodovania pokles o viac ako 2 % po rezignácii jej generálneho riaditeľa, pána Antonia Horta-Osoria. Na jeho miesto zasadne COO banky UBS, pán Axel P. Lehmann.
img

Výsledková sezóna v USA začala! Banky JPM, Citi a Wells Fargo zveřejnily hospodářské výsledky

14.01.2022 Výsledková sezóna velkých amerických bank a dalších klíčových finančních institucí za Q4 2021 dnes začala! Už jsme se dočkali výsledků gigantů jako JP Morgan (JPM.US), Citigroup (C.US) and Wells Fargo (WFC.US). Ovšem reportovala už také třeba banka BlackRock (BLK.US). Lídři finančního sektoru v souhrnu nezklamali a reportované výsledky dopadly nad očekávání (ovšem ne ve všech kategoriích). Zde naleznete přehled toho nejdůležitějšího:
img

Akcie Lululemon klesajú po slabých prognózach ziskov vo fiškálnom štvrťroku Q4

10.01.2022 Akcie spoločnosti Lululemon Athletica (LULU.US) zaznamenali pokles vďaka slabých vyhliadkam týkajúcim sa hospodárskych výsledkov za Q4. Generálny riaditeľ spoločnosti, pán Calvin McDonald oznámil, že napriek dobrému začiatku prázdninovej sezóny dosiahne spoločnosť slabé výsledky vďaka negatívnej pandemickej situácii v USA, ako aj personálnym problémamom a skrátenými prevádzkovými hodinami.
img

BREAKING: Bitcoin pod hladinou 40 000 USD!

10.01.2022 Cena Bitcoinu klesla po otvorení obchodovania na Wall Street pod psychologickú hranicu 40 000 USD a dosiahla úroveň 39 500 USD. Aktuálne sa však nákupnej strane podarilo zastaviť poklesy a vrátiť sa nad hladinu 40 000 USD. Dnešné poklesy sú spôsobené pokračujúcimi jastrabími správami a rastom výnosov amerických štátnych dlhopisov, ktoré oslabujú rizikové aktíva.
img

Southwest Airlines ma optimistické vyhliadky, pokiaľ ide o budúcnosť

08.12.2021 Jeden z najväčších leteckých dopravcov v Spojených štátoch, Southwest Airlines (LUV.US), dnes zverejnil svoj výhľad výsledkov za 4. štvrťrok 2021 a poskytol vyhliadky na budúci rok. Letecká spoločnosť očakáva, že dosiahne ziskovosť neskôr v tomto štvrťroku, pričom samotná úroveň zisku sa bude v priebehu roka 2022 zvyšovať. Očakáva sa, že vysoké ceny leteniek a rastúci dopyt cestujúcich sa premietnu do vysokej výkonnosti spoločnosti, a to aj napriek tomu, že sa objavil variant Omicron.
img

Akcie Novavax rastú po nepotvrdených správach o povolení vakcíny v Európe

07.12.2021 Biotechnologická spoločnosť Novavax (NVAX.US) vzrástla počas dnešnej obchodnej seansy na Wall Street o viac ako 20 % po správach od šéfa Európskej liekovej agentúry (EMA). Ako uviedla agentúra Reuters, šéf EMA uviedol, že vakcína vyvíjaná americkou spoločnosťou Novavax bude povolená "vo veľmi blízkej budúcnosti". Vakcína spoločnosti bola doteraz povolená v Indonézii a na Filipínach. Počas klinických skúšok v USA, Spojenom kráľovstve a Mexiku vakcína NVX-CoV2373 preukázala viac ako 90 % účinnosť. Spoločnosť 2. decembra oznámila, že je schopná vyrábať variantné vakcíny proti Omicron už v januári 2022.
img

💥NATGAS propadá v reakci na teplé počasí

06.12.2021 Cena zemního plynu v USA dnes masivně ztrácí kvůli předpovědi teplého počasí v USA, které rozptyluje strach z nedostatku suroviny na trhu, který stál za poslední cenovou rally. Komodita už ztratila 40 % ze sedmiletých maxim na úrovni $6,466, kterých bylo dosaženo před 2 měsíci. Meteorologové věří, že prosinec bude patřit mezi nejteplejší měsíce z pohledu spotřeby plynu od roku 1 950.
img

Obchodné hodiny počas amerického sviatku Dňa vďakyvzdania

24.11.2021 Spojené štáty tento týždeň oslávia sviatok Deň vďakyvzdania, ktorý bude mať vplyv na obchodné hodiny amerických aktív. Vo štvrtok 25. novembra sa obchodná seansa na NYSE zruší, zatiaľ čo obchodná seansa v piatok 26. novembra bude skrátená na 19:00. Jednotlivé americké akcie sa nebudú obchodovať mimo burzy NYSE. Keďže americké federálne agentúry budú zatvorené, zo Spojených štátov nebudú zverejnené žiadne údaje. Väčšina údajov, ktoré by za normálnych okolností boli zverejnené vo štvrtok alebo piatok, bude namiesto toho zverejnená dnes.
img

BREAKING: TRY klesá, pretože CBRT znižuje sadzby o 100 bp

18.11.2021 Centrálna banka Tureckej republiky oznámila najnovšie rozhodnutie o menovej politike o 12:0. CBRT znížila jednotýždňovú repo sadzbu o 100 bázických bodov na 15,00 %. Trh očakával takýto rozsah zníženia sadzieb. Riziká však boli po včerajších vyjadreniach tureckého prezidenta Erdogana vychýlené smerom k väčšiemu zníženiu, ako sa očakávalo. Erdogan sľúbil, že bude pokračovať v boji proti úrokovým sadzbám. Napriek tomu CBRT uviedla, že v decembri posúdi, či ukončí znižovanie sadzieb alebo nie.
img

🚗Rivian můžete obchodovat u XTB ❗

11.11.2021 Akcie Rivian Automotive Inc. (RIVN.US) se začaly obchodovat na burze. Jednalo se o jedno z největších IPO od debutu Facebooku v roce 2012. Akcie byly pro IPO oceněné na $78, tedy výrazně nad stanoveným rozpětím $72 - $74, a vyneslo okolo $11,9 mld. Společnost také prodala o 18 mil. akcií více, než očekávala. Po začátku obchodování na burze však akcie otevřely o celých 36 % výše na $106,75 a valuace tak dosáhla na $90 mld. Denní maximum se vyšplhalo až na $119,46, ovšem akcie uzavřela včerejší seanci na úrovni $100,73.
C:\fakepath\xtb-03112021-1.jpg

Skupina XTB zveřejňuje předběžné výsledky za třetí kvartál letošního roku!

03.11.2021 Skupina XTB zaznamenala ve třetím čtvrtletí roku 2021 výrazný 36,5% nárůst tržeb (ve srovnání se třetím čtvrtletím 2020) z 31,4 milionu euro na 42,9 milionu euro. Zvýšil se i konsolidovaný čistý zisk dosažený v tomto období, a to na 22,2 milionu euro (nárůst o 43,9 % ve srovnání se třetím čtvrtletím předchozího roku, kdy zisk dosáhl 15,4 milionu euro). Ukazatel provozního zisku (EBIT) ve třetím čtvrtletí 2021 se také zvýšil na 24,4 milionu euro ve srovnání se 17,9 miliony euro v předchozím roce.
C:\fakepath\xtb-20102011.png

Desátý ročník ankety Broker Roku vyhrála společnost XTB

20.10.2021 Hlasování široké veřejnosti rozhodlo o nejoblíbenějším a nejuznávanějším brokerovi v České republice za rok 2021. Stala se jím společnost XTB, která tak obhájila své prvenství z předchozího ročníku. Svůj hlas jí dalo nejvíce investorů a traderů z celkových 8 563, kteří se ankety zúčastnili. Oficiální vyhlášení vítězů proběhlo v rámci investiční a tradingové konference MoneyExpo Online 2021. Soutěž již 10. rok organizuje společnost Financial Progress Group a. s.
img

GitLab Inc debutuje ve čtvrtek na burze!

13.10.2021 GitLab, all-remote softwarová společnost, se začne obchodovat na Nasdaqu už ve čtvrtek. Její akcie budou k dispozici investorům v platformě xStation, jakmile se rozjede standardní obchodování. IPO v hodnotě cca $10 mld. se může zdát malé v porovnání s Coinbase nebo Robinhood, ale zákazníky společnosti jsou top světové technologické firmy a zaujme také nestandardní model fungování. Pojďme se ve zkratce nyní na business společnosti podívat!
C:\fakepath\crypto-05102021.jpg

Nová nabídka kryptoměn u XTB

05.10.2021 Téměř třikrát více instrumentů založených na kryptoměnách a atraktivní spready tvoří dva pilíře nové krypto nabídky, kterou nyní zavedl jeden z nejpopulárnějších globálních brokerů
img

Technická analýza: EUR/USD

27.09.2021 Podľa technickej analýzy na 4-hodinovom grafe vidíme, že pár EUR/USD sa počas dnešného obchodovania začal pohybovať nižšie, ale medvedí pohyb sa spomalil v blízkosti spodnej hranice súčasnej konsolidačnej zóny, kde sa kupujúci pokúšajú získať krátkodobú kontrolu.
img

Jackson Hole 2021: Ekonomické sympózium centrálnych bankárov

26.08.2021 V najbližších dňoch prebehne udalosť, na ktorej sa poprední svetoví ekonómovia a bankári budú baviť o smerovaní monetárej politiky. Ako môže toto stretnutie ovplyvniť trhy? Čo od neho môžu obchodníci čakať? Na tieto otázky odpovieme v našom článku.
img

BREAKING: Zásoby ropy v USA klesly nad očekávání

18.08.2021 Zásoby ropy v USA klesly dle EIA v týdnu do 13. srpna o 3,23 mil. barelů po poklesu o 0,447 mil. barelů v předcházejícím týdnu. Odhady hovořily o poklesu o 1,055 mil. barelů.
img

📊 TOP 3 grafy tohoto týdne

18.08.2021 Obchodníci očekávají zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC, které je na programu ve středu v 20. hodin. Mohli bychom se dočkat zvýšené volatility, která souvisí s plánovaných utahováním měnové politiky v USA. Hlavními trhy, kde by se zápis měl nejvíce projevit, jsou instrumenty US30, EURUSD a DE30.
img

Akcie Home Depot klesaly o 4,5 % přes dobré kvartální výsledky

17.08.2021 Akcie Home Depot (HD.US) klesaly o více než 4,5 %, přestože výsledky za druhý kvartál dopadly nad očekávání. Maloobchodní prodejce s domácími potřebami vydělal $4,53 na akcii při očekávání $4,44 na akcii. Tržby také překonaly očekávání. Nicméně poprvé po sedmi kvartálech se společnosti nepodařilo dosáhnout očekávání na poli prodejů ve stejných obchodech (same store sales) - vzrostly o 4,5 % při konsenzu růstu o 5 %. S koncem pandemie se méně lidí rozhodlo vylepšovat své příbytky.
img

EUR/USD ostáva pod tlakom

09.08.2021 Minulý piatok sme boli svedkami dôležitých údajov o americkej ekonomike. Bola totiž zverejnená správa NFP. Správa z trhu práce v krajine bola pozitívnym prekvapením, pretože údaje prekonali prognózy analytikov a miera nezamestnanosti klesala viac, ako sa očakávalo.
img

📊 Akcia týždňa - Robinhood (30.07.2021)

30.07.2021 Hospodárske výsledky od hlavných amerických technologických spoločností tento týždeň pritiahli pozornosť akciových investorov. Na Wall Street však bola tiež pozorne sledovaná ďalšia udalosť - debut americkej spoločnosti Robinhood (HOOD.US), ktorá ponúka aplikáciu na obchodovanie vhodnú pre maloobchodníkov. Prvý deň obchodovania však možno považovať za veľké sklamanie, keďže akcie poklesli o 8%.
C:\fakepath\xtb-19072021.jpg

Společnost XTB MENA Limited získává licenci od Dubai Financial Services Authority a otevírá novou regionální pobočku pro trh MENA

19.07.2021 Po získání licence kategorie 3a od DFSA začne od července společnost XTB MENA Limited poskytovat globální investiční možnosti klientům z Blízkého východu a severní Afriky.
C:\fakepath\xtb-01072021-1.png

Proč investovat do kryptoměn s pomocí CFD kontraktů

01.07.2021 Bitcoin a další kryptoměny už nějakou dobu nejsou jen technologickou kuriozitou. V současné době si kryptoměny vybudovaly svoji pozici v globálním světě financí a používají se jako platební prostředek, což je v kontextu tohoto článku obzvláště důležité. V portfoliích investorů z celého světa je fenomén kryptoměn dnes považován za plnohodnotnou třídu aktiv.
img

Graf dňa: OIL (02.06.2021)

02.06.2021 Ceny Brentu (OIL) sa počas včerajšieho obchodovania prelomili nad silnú rezistenciu na úrovni 70 dolárov za barel a dosiahli najvyššiu úroveň od začiatku marca, keď sa OPEC + dohodol na dodržaní svojho plánu postupného zmiernenia obmedzení dodávok do júla. Účastníci trhu boli zároveň optimistickí, že v nasledujúcich mesiacoch bude narastať dopyt po pohonných hmotách, keď začne letná jazdná sezóna v USA. Avšak neskôr v priebehu obchodovania sa kupujúcim nepodarilo prelomiť rezistenciu 71,37 USD, ktorá sa zhoduje s hornou hranicou stúpajúceho kanála a cena sa stiahla späť na hranicu 70 dolárov, čo teraz slúži ako kľúčová krátkodobá podpora. Pri pohľade na denný časový rámec je možné si všimnúť, že na grafe sa objavila potenciálna formácia dvojitého vrcholu, čo signalizuje riziko väčšieho pohybu smerom nadol.
img

EUR / USD odmieta dvojitý vrchol

24.05.2021 Dnešné obchodovanie je pomerne pokojné, pretože iba málo trhov v Európe (Nemecko, Francúzsko, Švajčiarsko) je zatvorených kvôli sviatkom a tiež kvôli štátnemu sviatku v Kanade (Victoria Day).
img

EURUSD zůstává klidný, tlak na dolar pokračuje

10.05.2021 Po pátečním zklamání z amerického trhu práce ztrácí USD opět sílu. Dolar je nejslabší měnou ze skupiny G10 a pár EUR/USD překonal rezistenci kulaté úrovně 1,21. Vzhledem k poklidné pondělní seanci však dnes na EUR/USD převažuje pohyb do strany - pár se pohybuje v konsolidační zóně (obdélník na grafu). Oscilátor RSI zůstává v blízkosti překoupené zóny. Jedná se o rizikový faktor pro býky.
img

BREAKING: Cena medi stúpa na 10-ročné maximá

26.04.2021 Cena medi rastie vďaka lepším vyhliadkam na oživenie hospodárstva, ako aj vďaka nedávnemu oslabeniu dolára. Očakáva sa tiež, že s rastom ekonomického oživenia, najmä s rastom dopytu z Číny, sa ponuka tohto kovu zníži. Ak sa pozrieme na graf z technického hľadiska, meď začala dnešné obchodovanie so vzostupnou cenovou medzerou a prekonala minulotýždňové maximá na úrovni 9750 dolárov. Ak prevládne súčasný sentiment, mohol by sa spustiť ďalší impulz smerom nahor k širokej zóne odporu okolo 9870-10160 dolárov. Vyplýva to z maximálnych hodnôt z rokov 2011 - 2010, ktoré sú tiež najvyššou úrovňou v histórii.
img

EUR / USD sa snaží dostať nad úroveň odporu na hodnote 1,21

26.04.2021 Pár EUR/USD sa pokúša dostať sa nad úroveň odporu na hodnote 1,21. Minulý týždeň sa niesol v znamení silných ziskov eura voči americkému doláru a oživenie sa rozšírilo aj do zóny odporu na hodnote 1,21.
img

Akcie týdne: Coinbase (15.04.2021)

15.04.2021 Coinbase (COIN.US), největší americká kryptoburza, si ve středu na Nasdaqu odbyla svoji premiéru. Výchozí cena byla stanovena na $250, ale silná poptávka způsobila rychlý nárůst až nad úroveň $428 za akcii. Poptávka býků však postupně slábla a burza ukončila svoji první obchodní seanci na $328,28. Pojďme se podrobněji podívat na dosud nejočekávanější akciový debut tohoto roku.
C:\\fakepath\\xtb-platforma.jpg

5 výhod brokera XTB

13.04.2021 Společnost X-Trade Brokers (zkratka XTB) působí na trhu již více než 15 let. Během tohoto období společnost dynamicky rostla a dnes se řadí mezi přední online brokery na světě.
C:\fakepath\xstation-12042021-uvod.jpg

Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (3. díl)

12.04.2021 V závěrečném třetím dílu naší recenze obchodní platformy xStation 5 od brokera XTB se budeme věnovat dalším užitečným a unikátním funkcím, které mnoho traderů jistě ocení. Důkladněji se podíváme také na možnosti řízení pozic a portfolia a na dodatečné moduly v platformě. V závěru tohoto článku se pak podíváme na výhody a nevýhody této platformy, jak to vidíme u nás v týmu FXstreet.cz.
C:\fakepath\broker-analyzuje-graf.jpg

Zoznam populárnych online brokerov na Slovensku

11.04.2021 Aj na Slovensku sa v posledných mesiacoch zvýšil záujem o investovanie na finančných trhoch. Dokonca aj tradičné bankové domy rozbehli reklamné kampane na investovanie už od pár eur.
C:\fakepath\xstation-29032021-uvod.jpg

Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (2. díl)

29.03.2021 V prvním dílu této recenze jsme si představili některé základní funkce a užitečné pomůcky, které nabízí obchodní platforma xStation 5 od známého a regulovaného brokera XTB. Ve druhém dílu této recenze se na platformu podíváme o něco detailněji a představíme si další vychytávky a funkce, které traderům mohou usnadnit a zpříjemnit obchodování.
img

DE30: Stěžejní je nyní úroveň spodní limity vlajkové formace

25.03.2021 DE30 klesá na nejnižší úroveň od 16. března na 14 475 bodů po ranním odrazu od úrovně 14 600 bodů. Dalším cílem medvědů může být low z minulého týdne a průraz z 8. března.
img

Rastová akcia: Salesforce

23.03.2021 Pre všetkých, ktorí nepoznajú Salesforce (CRM.US), ide o americkú spoločnosť zaoberajúcu sa vývojom softvéru na požiadanie, pre správu ľudského kapitálu a klientov spoločností prostredníctvom jej CRM programu s názvom Sales Cloud. Okrem tohto riešenia má spoločnosť okrem iných oblastí aj ďalšie produkty zamerané na služby zákazníkom, marketing, umelú inteligenciu, správu komunít a tvorbu aplikácií. Riešenia Salesforce sú vhodné pre malé a stredné podniky a tiež pre veľké korporácie.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Live trading | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | HDP | Obchodní deník | Turecká lira | Programování | Divergence | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Import | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | NZD/JPY | USD/TRY | EUR/TRY | Rozpočtový deficit | Objemy obchodů | Hloubka trhu | Tradestation | Obchodování na burze | Měnové trhy | GKFX | Spready | CFDs | Interactive Brokers | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | AOS | ATM | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | Buy Limit | CEO | CFD | CME | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Autochartist | Close | Custody | DAX | Decline | Demo účet | Depreciace | Derivát | Devalvace | Devizový účet | Diverzifikace | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downside | Downtrend | EBIT | ECB | ECN | EMA | Easing | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Exekuce | FOMC | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trhy | Forward | Futures | G10 | Gap | Grafy | Hedging | Hedge | High | Hlava a ramena | IPO | Index DAX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční riziko | Investor | Investování | JForex | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Neckline | Nástroj | Obchodní příkaz | Obchodní systém | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obchodování s deriváty | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Oscilátor | Overnight | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Resistance | Resistence | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | STP | Sell Limit | Sentiment | Short | Short Term | Short pozice | Spot | Spread | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Swiss | Take Profit | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yard | ZEW index | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Shanghai Composite | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | HighSky Brokers | Axiory | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Social Trading | Investoři | Fundamenty | Fond | Program nákupů dluhopisů | Top Forex | EU | Klouzavé průměry | Market Watch | Babypips | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomické data | Zisk | Sázka | Kurz dolaru | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Plus 500 | Forex broker | Contract for Difference | Sociální obchodování | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Recesia | IEA | Credit Suisse | HotForex | Japonská měna | RBNZ | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Gold | BrokerJet | GCI | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Online trading | Deutsche Bank | Investiční banka | Zprávy z trhů | Analytický tým | xPuls | Regulace | Kopírování obchodů | XTB Group | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Money-Management | Algorithmic trading | Trade.com | Markets.com | Makro | Swissquote | Index cen | Index PPI | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | BTC | Donald Trump | Burzy | Trim Broker | Colosseum | FxPro | FXTM | Zásoby ropy | NinjaTrader | Dukascopy | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | USDCZK | GBPJPY | EURJPY | Aktivum | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Odpor | Otevřená pozice | Podpora | Přenos | Uzavření pozice | Volatilní | Akcie Citigroup | Akcie Tesla | Aktuální kurz dolaru | Alpari | Alpari UK | Alternativní investice | Analytika | Analýza trhu | Analýzy | ATC Brokers | AUDJPY | Banka | Fio banka | Směnárna | Běžný účet | Bollinger Bands | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerská společnost | Brokerské společnosti | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy klesá | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | CFD akcie | CFD kontrakt | CFD kontrakty | CFD trading | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | ČEZ online | Členské země eurozóny | Daňové přiznání | Degiro | Dobrá investice | Dolar | Dolary | ECN broker | Ekonomické analýzy | Ekonomický kalendář | ETF fondy | Etoro | ETX | ETX Capital | Eura | EURCAD | EURGBP | EURCHF | Exchange | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fondy | Forex Yard | Forex.com | Forexu | Forexy | Frank | FXCM | FXDD | FXstreet.cz | GFT | GO Markets | Graf | HighSky | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | iForex | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kalkulačka | Investiční služby | Investiční účet | Investování do akcií | Investování na burze | IQ Option | IronFX | ISM | Japonská ekonomika | Jaroslav Brychta | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Koupit akcie | Kurzovní lístek | Kurz ČNB | Kurz dolarů | Kurzovní lístek ČS | Kurzu měn | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Mayzus | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Mig Bank | Míra inflace | Nemovitosti | Norská koruna | Nové trhy | NZDJPY | Obchodní platformy | Obchodníci s akciemi | Obchodování binárních opcí | Obchodování s CFD | Obchodujeme | Online broker | Online kurzy | Oslabení koruny | Paládium | Patria Finance | Pepperstone | Pips | Pivot | Platforma xStation | Platina cena | Plus500 | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rates | Rakousko | Recenze | Reuters | Risk Management | Ropy | Řízení rizik | Řízení rizika | Signály | Směnárna Exchange | Saxo Trader | Směnárny | Société Générale | Spekulace na pokles | Shares | Světové měny | Švýcarská centrální banka | TeleTrade | TopForex | Trade Brokers | Trailing Stop | Transakční náklady | Trh | Twitter | US dolar | US dollar | Vantage FX | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | VT trader | Výběr brokera | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Webinář | Webináře | WTI | XTB.cz | XM | xTrade | X-Trade | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ZEW | DXY | EIA | Benzín | DMA | Komise pro cenné papíry | Put | Sunbird FX | Báze | Buy | Cenové rozpětí | Cílová cena | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Hold | Hrubá marže | Christine Lagarde | Intermediate | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Protistrana | Range | ROCE | Sell | Tim Cook | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Odborná péče | QE | Světové ekonomiky | IC Markets | WebTrader | Appreciation | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Correction | Double bottom | Expert Advisor (EA) | Session | Stop Loss (SL) | Volby | Pivot Pointy | Rozhovor | Know-how | IG Group | eBroker | Cukr | Retail | Vzdělání | COT | 1 milion | Burze | CMS forex | Podvědomí | Commodities | Currency | Currency exchange | Currency market | Easy forex | Expert Advisor | Graf EUR/USD | Interbank FX | Investment | Traders | Money Expo | xSocial | Analytický servis | Aramco | Bernstein | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Westpac | UFX | Swissquote Bank | ActivTrades | TLTRO | YouGov | MIG | FX Solutions | City Index | MB Trading | Deltastock | Barrick Gold | BBC | Washington Post | Sója | Reálný obchodní účet | Oslabení eura | Reporty | Regulovaný broker | Snižování sazeb | IG Markets | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | OctaFX | CFI Markets | Bavlna | CIX Markets | FIBO Group | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Currenex | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Mobile trader | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Finanční centrum | eFXnews | Zvyšování úrokových sazeb | Financial Progress Group | Výnosová křivka | Energie | Obavy z brexitu | Online webináře | Sentiment trhu | Oscilátor RSI | Pro tradery | KBC | BlackRock | Příprava | Přehled | Klid | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Bankovnictví | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | KeyStock | City | Brokerský dům | Posilování koruny | FX Global | Investiční firma | Cena Brentu | Obchodník s měnami | Nejistoty na trzích | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | The Global Times | Economic | Inflační tlaky | Turbulence na trzích | Obchodování měnových párů | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Zprávy a analýzy | Alerty | Styl obchodování | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Akcie Credit Suisse | Reálné obchody | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | FactSet | Citi | S&P | Guvernér | Cena mědi | Marže společností | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Nákupní doporučení | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Nálada na trhu | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Tradiční měny | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Dash | Finance Magnates | FxPrimus | Tesla | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | 24option | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Propad akcií | Mzdy | Úspěšné obchodování | XM.com | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | FCA | Historické rekordy | Investovat do akcií | Theresa May | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | TRY | Čekající příkaz | Příjmy | Čistý příjem | cTrader | Překoupený trh | Alphabet | Obchodování forexu | Konsenzus | Růst ekonomiky | Obchodování na měnových trzích | Obchodování na měnovém trhu | Zpomalení ekonomiky | Obchodní pozice | JFD Brokers | Norsko | Očekávání | HDP v eurozóně | eTrader | Globtrex | FxNet | SIRIX | SIRIX WebTrader | Tablet Trader | Investec | SaxoTraderGO | Flash Crash | Purple Trading | CentroFX | Directa | FX FORECAST | TraderGO | Bernstein Bank | Broker roku | Gain Capital | Vstup na burzu | AxiTrader | Coverdeal Holdings Limited | Finexo | Kawase | eTrader.eu | Goldenburg Group | Globtrex.com | Konec binárních opcí | Coinbase | BitMEX | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Akcie Tesly | Obchodování s kryptoměnami | BMFN | Bankovní doporučení | Boston eFX | Palladium | GCI Financial | Investování do kryptoměn | Obchodování kryptoměn | Obchodování kryptoměny | BTC/USD | CIX Trader | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Bitcoin futures | Altcoin | Bitcoin (BTCUSD) | BTCUSD | Ethereum (ETHUSD) | ETHUSD | xPartners | Monero | Zcash | BCH | LTC | ETH | XRP | ThinkMarkets | Binance | One Financial Markets | Masivní výprodeje | ESMA | Robinhood | Bitcoin Cash (BCH) | Litecoin (LTC) | Stellar (XLM) | Stellar | Broker xPartners | Broker eTrader | Broker iFOREX | Fxnet Dealing App | Crypto | RoboMarkets | Tether | FinFX | Hantec Markets | iCFD | RTrader | Snížení finanční páky | Altcoiny | Ochrana před negativním zůstatkem | CFD na kryptoměny | Tržní očekávání | Úspěšný trading | TRON | Výnosy desetiletých dluhopisů | Regulace ESMA | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | SaxoTraderPRO | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | R Trader | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | FinTech | Krypto | EOS | Peter Bukov | Analytik TopForex | Bitcoiny | Akcie Amazonu | Kryptoburza | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Obchodní napětí | Podniky | Obchodovat forex | FXlift | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Úrokové sazby v Turecku | Pokles ceny | Šéf Fedu | Graf indexu | Ether | TradeCentrum | Obchodování akcií | Americký dolarový index | USMCA | Patrik Mackových | Trendové čáry | Použití finanční páky | Poskytování investičních služeb | Trhy v USA | Trh s ropou | Americké volby | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Největší kryptoměna | Automatické obchodní strategie | IFC Markets | Swiss Markets | Exness | EightCap | IG | AT Pro | Obchodní platforma MetaTrader | AETOS | Nejznámější kryptoměna | UFX Trading | ParagonEx | ParagonEx Web Trader | FBS | FXGiants | Prezident Trump | Pohyby na trzích | Index spotřebitelské důvěry | Top 5 investic | Slabší libra | Odhady analytiků | Web Trader | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Tadawul FX | Transakční poplatky | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Výsledková sezóna v USA | Platforma pro obchodování | Vysoké zisky | AGM Markets | Obchodní přístup | Crypto Exchange | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Období vysoké volatility | Market alert | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Finanční produkty | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Obavy investorů | Zákaznická podpora | Pokles sazeb | NAGA | Bitcoin a další kryptoměny | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Začít obchodovat | Charlie Lee | Nabídka akcií | Token | Americké společnosti | DE30 | IFSC | Fibo retracement | Čínský trh | NATGAS | Indigo Trader | Akcie a ETF | Kalkulačka obchodníka | Svět investování | Coffee | Pokles cen | Akcie automobilky | Globální akciové indexy | XTB Research | Akcia | Britský premiér | Digitální aktiva | Obavy z recese | Akcie týdne | AMZN | Co jsou CFD | Co jsou CFD kontrakty | Cena žlutého kovu | Depozitní sazby | US500 | Saudi Aramco | Denní graf | Breaking news | Očekávání trhu | Povídání o trzích | Overbalance | Finanční situace | Data z Německa | The Washington Post | Intervence SNB | Profesionální obchodníci | Cena kakaa | RISK-ON | Cena akcie | Tým FXstreet.cz | Digitalizace | S&P 500 Index | US30 | Dow Jones (US30) | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Prezident Donald Trump | Káva | HDP v USA | Hongkong | Kryptoměnová burza | LNG | Indigo | Medvědí signál | Objem | Instant view | Data z USA | Dvojitý vrchol | MSFT | Obchod | Každodenní analýzy | Jak začít investovat | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | Histogram | Vyšší volatilita | Alibaba Group | Inflace v USA | Předseda představenstva | Akcioví obchodníci | Americký dolar dnes | Vyšší riziko | Technologický index | Technické analýzy | Tezos | XLM | Olívia Lacenová | USA a Čína | Obchodovat na burze | Lukáš Voženílek | Růst cen | NHS | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Negativní sentiment | Vladimír Holovka | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | Lagardeová | Akcie společnosti Tesla | Labouristé | Amazon | LVMH | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | Chris Larsen | Jed McCaleb | Přeshraniční platby | Global Times | Vyhlídky | INTC | Pozornost obchodníků | NagaTrader | Fintech společnost | Technická analýza EUR/USD | Zveřejněná data | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | ADP | Na burze | Dnešní data | Impuls | USDIDX | ABC | Výrazný pokles | Rozvoj | Hlavní trend | Klíčový support | Problémy | COPPER | Růstový impuls | Finanční ztráty | Breaking | Total | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Soukromý sektor | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Ford Motor | Farmaceutická společnost | Míra | Britské volby | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Evoluce | Ředitelka | xStation5 | Nejziskovější | Nike | Nejbližší support | Bydlení | Uber | Údaje z Číny | Ztráta | BREAKING | Investiční platformy | US100 | Index US100 | Americký index | Halving | Ziskovost | Dlouhodobí investoři | Američané | Netflix | NFLX | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | Washington | Výprodeje akcií | Dividendová politika | Írán | FP Markets | Budoucnost | Krátké (short) pozice | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | Poradenství | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Americké ministerstvo financí | SAP | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Amazon.com Inc. | Denní volatilita | Krach | Komunikace | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | Anglie | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Pražské burzy | Pohyby cen | Rostoucí trendové čáry | Virus | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Počet zákazníků | Provozní zisk | Meziroční růst | Pandemie | IHNED | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Vstupy | FIAT | Směrnice EU | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Obchody | Výdaje | Pesimismus | BP | Převody peněz | Aktivity v Číně | Adidas | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | GitLab | Americké ekonomiky | TNOTE | Obchodovanie | Medvědi | Indikátor RSI | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | XTB Live Trading | Trading webináře | Live Trading webináře | Tým XTB | Pokračování poklesu | TWTR | Akcie Twitter | OIL.WTI | Bez rizika | CoverdealFX | Coverdeal Holdings | NVAX | Akcie Novavax | Americký Fed | Vývoj | Výkyvy | Varovné signály | VOLX | Změna sazeb | Cenové války | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Spekulace na pokles cen | Buy the dip | Vládní představitelé | Další vývoj | Karanténní opatření | Nákupy akcií | Stimuly | Letectví | Silný pokles | Stimul | Důležitý support | Nákupy aktiv | Prostor k růstu | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Určení trendu | Žádosti o podporu | Texas | Manufacturing | Domácnosti | Páka | Fundament | Neomezené množství | Spotřebitelská nálada | Japonský ministr financí | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Spoření | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Graf dne | Další růst | Růst | Signál | Počet žádostí o podporu | Tisková konference | Počet Američanů žádajících o podporu | Potenciál | KNF | Viry | Creighton University | Petr Zýma | Činnost brokera | Specialista XTB | Rozložení kapitálu | Historické pohyby | Denní režim analýz | Denní režim | Sberbank | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací materiály | Slovensko | Solidní růst | Války | Vášeň | Závislost | Práce | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Údaje | Patenty | Ministři | Hlavní měnové páry | Přebytek běžného účtu | JPM.US | WFC.US | DAWN | Activision Blizzard | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | WELL | Úspory | EP | Statistiky | Chuť riskovat | Uzavření trhů | Zhodnocování peněz | USD za barel | Květnový kontrakt | Madrid | Rizikové averze | Trade | S&P500 | Cenové pohyby | CBRT | PMI ve službách | Posílení | Budoucnost kryptoměn | Binance Coin | Seznam brokerů | Prudké pohyby | Ropa roste | Halving bitcoinu | Zaměstnanci | Blízký východ | Fondy obchodované na burze | Expanze | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Dluhy | NKE | Burza Binance | ONE | Vakcína | Býčí scénář | Manažerka | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | AMZN.US | Počet žádostí o podporu v USA | Argentina | JDE | Unie | ČR | FRA40 | Překoupené zóny | Salesforce | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | PEPP | Londýnské burzy | Oracle | Premier League | Vysoké valuace | Klasické technické analýzy | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Covid | Technologické firmy | ZIL | Cardano | Představenstvo | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Nastavení Stop-Lossu | Situace na trhu práce | Novavax | Iress | Klientská podpora | Sony | Zdroj příjmů | Zájem o investování | ChainLink | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Ceny | Kolaps | Kolísání cen | Bloomberg FX forecast | Bloomberg FX | FX forecast rank | Nejlepší forexové předpovědi | Forexové předpovědi | Omar Arnaout | Generální ředitel XTB | Ředitel XTB | Analytický tým XTB | Společnost XTB | Cybertruck | Důležitá rezistence | DeFi | Staking | Pár EUR/USD | Důvěra | Caixin | Erdogan | Capital.com | Analytik XTB | Počet akcií | SMA 200 | Globální pandemie | Kryptotrh | Výrobní index | Southwest Airlines | TSLA | Nvidia | Bloomberg Intelligence | Budoucí vývoj | Ropa dnes | Technický signál | Cena elektřiny | Elektromobily | Ambasador | Žádosti o podporu v USA | Diverzifikovat | Nákupní příležitosti | Turecký ministr financí | Biden | Softwarová společnost | Internetová společnost | Vinci | José Mourinho | Ambasador značky XTB | Partnerství XTB | Fyzické akcie | Lockdown | CPI v USA | iPhone | Jack Dorsey | Akciové portfolio | Embargo | Nástup druhé vlny koronaviru | Defi | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | JPM | První obchodní den | Moneta | Vlny koronaviru | Uniswap | Zveřejnění výsledků | Porovnání poplatků | Poplatková struktura XTB | Poplatková struktura | Bezkomisní obchodování | Soudní spor | XTB vs. PATRIA | Poplatková struktura Patria | GLE | Oslabování amerického dolaru | XTB vs. Saxo bank | Nákup amerických akcií | Poplatková struktura Saxo bank | Nákup českých akcií | Custody fee | Saxo TraderGO | Broker XTB | Tradiční broker | Akciové investování | Obchodování u XTB | Hlavní kryptoměna | ACA | ACA.FR | Online investiční konference | Akcie spoločnosti | Proražení | INTC.US | Životní prostředí | Výběr akcií | LULU.US | Proč investovat | LEN | US2000 | Velký kapitál | Index DE30 | Peer-to-peer | Počasí | Utažení měnové politiky | Online prostředí | Růst ceny | Polkadot | Polkadot (DOT) | DOT | VMware | Velikost obchodu | Dopad na trhy | Tilray | TLRY | Konopí | CARA | MJ | Klienti XTB | Situace na trhu | DAX (DE30) | Ceny akcií Tesla | Spekulovat na pokles cen | Tržní ceny | Nasdaq (US100) | Dnešní seance | Růst ceny Bitcoinu | Activision | Blizzard | Rekordní rok | Výsledky XTB | Finanční výsledky | X Open Hub | XOH | X Open Hub (XOH) | Podnikání XTB | Dynamický růst | TLRY.US | Tilray (TLRY.US) | TWTR.US | Twitter (TWTR.US) | Rostoucí úrokové sazby | Krypto CFD | Spotify | Růstový trend | Akcie Tilray | Kering | KER.FR | KER | FOMC minutes | WFC | Manufacturing PMI | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Sentiment investorů | Investování do Bitcoinu | Nabídka kryptoměn | Informace o kryptoměnách | Admirals | Omezení rizika | Analýza EUR/USD | Rastová akcia | Obchodní kalkulačka | Heatmap | Těžby kryptoměn | Obchodovaný instrument | Kalendář s fundamenty | Vedlejší měnové páry | Exotické měnové páry | CryptoQuant | Nové regulace | Salesforce (CRM.US) | CRM | CRM.US | Platební prostředek | Maximilian Wienke | XTB Germany | VWAP | Víkendové svíčky | Porovnání více instrumentů | Indikátor reálného volume | Volume z futures burz | Volume z futures | VWAP indikátor | COT indikátor | Komoditní tradeři | Indikátor pivotních bodů | Tržní pohyb | Indikátor sezónního trendu | Nastavení platformy | Funkce xStation | Platforma xStation 5 | xStation 5 | Krátkodobí tradeři | Provedení pokynu | Práce s grafem | Zobrazení grafů | Nastavení grafů | Funkce pro tradery | Užitečné funkce | Zobrazení událostí z makrokalendáře | Blížící se fundament | Zvýraznění obchodních seancí | Breakoutové tradery | Vynechání víkendové svíčky | Zobrazení obchodní seance | Vyčíslení rolování | Data minulých rolování | Čekající pokyny | Inteligentní vkládání pokynů | Cenové alerty | Cenové alerty (upozornění) | Zadání cenového alertu | Procentuální pohyby | Pokročilé funkce | Recenze platformy | Recenze platformy xStation | Platformy xStation | Uzamykání zisků | Řízení pozic | Archegos Capital | Archegos | Obchodovat CFD | Dividendový kalendář | Největší pohyby | Akciový scanner | Najlepší brokeri | Najlepší brokeri v SR | Broker Purple Trading | Možnosti řízení pozic | Agregace pozic | Sloučení pozic | Uzavřít všechny pozice | ETF investoři | Konkrétní akcie | Analytické zprávy | Výhody platformy | Výhody platformy xStation | Nevýhody platformy xStation | Nevýhody platformy | xStation Mobile | Unikátní vzdělávání | Společnost X-Trade Brokers | Advanced Micro Devices | AMD | Direct listing | Cena ropy WTI (OIL.WTI) | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | Akcie Coinbase | Akcia týždňa | NFLX.US | Intel (INTC.US) | XTB Portugalsko | Henrique Tomé | AMD.US | Provozní výsledky | Objednávky | Objem transakcí | XTB MENA | XTB MENA Limited | Skupina XTB | DOGE | Větší korekce | Nárůst objemů | USDA | Pandemie COVID | Analytické fórum | Riziko ztráty | API | Oslabení | Výsledky za Q1 | Plány | Cíle | Příležitosti | Nástroje řízení rizik | Úroveň rezistence | Canaccord Genuity | Prodej | Další kryptoměny | Změny ceny | Graf akcie | Obrovský potenciál | Největší kryptoměnové burzy | Technologie | Proč investovat do kryptoměn | Co jsou CFD kontrakty? | Zajištění zisků | Omezení ztrát | Minimální velikost obchodu | Možnost spekulovat na pokles cen | Kryptoměny CFD | Kryptoměny CFD u XTB | CFD u XTB | Demo účet zdarma | Demo účet zdarma u XTB | Tržní analýzy | Zprávy z trhu a tržní analýzy | Ethereum (ETH) | Ripple (XRP) | Růst společnosti | Dolarový index (USDIDX) | Americký dolarový index (USDIDX) | UST | JAR | Americký trh | DG | Dubai Financial Services Authority | DFSA | Mobilní aplikace XTB | Aplikace XTB | Achraf Drid | Odvětví | ACY Securities | ACY | Divize | HOOD | Azure | HOOD.US | Akcie Robinhood | University of Michigan | Náhoda | Robinhood (HOOD.US) | Provozní náklady | Chování | VIAC | SNOW | Akcie Home Depot | HD.US | Home Depot (HD.US) | Home Depot | Akcie Home Depot (HD.US) | Index US30 | Akcie Tilray (TLRY.US) | Tokeny | SPOT | SPOT.US | Spotify (SPOT.US) | Výrobní inflace | Kansas City | ASX | Indexy v Číně | Sympozium | Ekonomické sympozium | Jackson Hole 2021 | Společnosti | Protocol | Popularita kryptoměn | Zlomový okamžik | Rivian | Vrcholy | Dna | TraderPro | XTB AFRICA | CEO společnosti XTB | NFT | Lululemon Athletica (LULU.US) | Solana | Tradingové konference | Celková nabídka | Kering (KER.FR) | Etherea | BidAskBit | BNP | InstaMarkets | Automotive | GitLab Inc | Wells Fargo (WFC.US) | Citigroup (C.US) | C.US | Vysoké ceny | Netflix (NFLX.US) | Polský broker | Fyzické akcie a ETF | MoneyExpo | MoneyExpo Online | MoneyExpo Online 2021 | Konference MoneyExpo | Horizon | Horizon World | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Amazon (AMZN.US) | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Metaverse | Rivian Automotive | Meta Platforms | Polygon | RIVN | Akcie Rivian Automotive Inc. | Akcie Rivian Automotive | Akcie Rivian | RIVN.US | Akcie Rivian (RIVN.US) | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Alpha Impact | Hayden Hughes | Narušené dodavatelské řetězce | TIM | TriangleMarkets | Reportované výsledky | Omicron | Akcie společnosti Twitter | Broadcom | | Nureddin Nebati | Fibonacciho retracement | Cykly | Fibonacciho úrovně | NVAX.US | Novavax (NVAX.US) | Akcie Novavax (NVAX.US) | LUV.US | Southwest Airlines (LUV.US) | LookIntoBitcoin | Miliardy USD | US100 index | Akcie velkých technologických společností | Credit Suisse (CSGN.CH) | CSGN | CSGN.CH | Reality | Instituce | Digitální ekonomiky | Nový týden | Pár USD/CAD | Klaas Knot | Člen ECB | Argo Blockchain | Výsledky brokerské společnosti | Pokračující expanze | Konsolidovaný čistý zisk | Výnosy společnosti XTB | Objem obchodů s CFD | Počet nových klientů | Uzavření transakce | Index DAX (DE30) | Sankce | Alfa Bank | Ruská agrese | Růst kryptoměn | Thales | Dassault Aviation | Sankce EU | GLE.FR | Societe Generale (GLE.FR) | Řetězce | Ondřej Koběrský | KUSAMA | Le Penová | Marine Le Penová | Vlastnictví | Vzestupný trend | Embargo na ruskou ropu | EchoStar | Akcie Echostar | Akcie Echostar (SATS.US) | Echostar (SATS.US) | Southwest (LUV.US) | Southwest | Propad kryptoměn | Akcie ABN | ABN | ABN AMRO (ABN.NL) | ABN.NL
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

XPEV
XPEV.US
xPuls
xPuls.cz
XRP
XRPUSD
XRP/USD
XRP/USD (Ripple)
XS Investments
xSocial

Následující klíčová slova

xStation Mobile
xStation 5
xStation5
XTB
XTB AFRICA
XTB Akademie
XTB Bitcoin
XTB Broker
XTB Brokers
XTB Coin Trading
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook
Potvrďte prosím... Zavřít