Úterý 19. březen 2024 05:12
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader

Evropská ekonomika

img

Co příští týden čekat od eura?

18.03.2024 Americký dolar zakončil týden s opatrným optimismem. Dolar posílil vůči euru i libře, což ale nezakládá solidní důvod k tomu, abychom potvrdili další klesající vlny pro oba instrumenty. Samozřejmě věřím, že hlavním scénářem je další posilování amerického dolaru. Věřím, že jak zpravodajské pozadí zpráv, tak vlnový pattern naznačují růst dolaru. Trh ne vždy obchoduje v souladu s vlnovým patternem a zpravodajským pozadím, ale já se při tvorbě prognóz opírám o tyto dva typy analýz.
C:\fakepath\prumysl2.jpg

Emise skleníkových plynů v Německu loni klesly

17.03.2024 Emise skleníkových plynů v Německu loni klesly o deset procent, což je nejhlubší propad od znovusjednocení země roku 1990. Ekonomika oslabila, zatímco výroba ekologické energie vzrostla. Podle Spolkového úřadu pro životní prostředí (UBA) je země na dobré cestě splnit svůj klimatický cíl pro rok 2030, kdy chce snížit emise oproti roku 1990 o 65 procent.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

INES: Německo může brzy opět začít plnit své zásobníky plynu

07.03.2024 Německo může začít plnit zásobníky zemního plynu před následující zimou už příští týden. Bude to snazší než loni, protože z topné sezony, která končí tento měsíc, zůstávají vysoké zásoby. Uvedla to dnes skupina INES, která zásobníky provozuje. Německo reagovalo skladováním plynu a snížením spotřeby energie v roce 2022 na zastavení dodávek ruského plynu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

DIW: Německý HDP se nezotavuje příliš rychle

07.03.2024 Německá ekonomika se nezotavuje tak rychle, jak se očekávalo, uvedl dnes německý výzkumný institut DIW. Očekává proto, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa v prvním čtvrtletí klesne o 0,1 procenta, zatímco v posledních třech měsících loňského roku zaznamenala největší evropská ekonomika pokles o 0,3 procenta. To znamená, že pokud se prognóza naplní, ocitne se Německo v recesi. Země je největším obchodním partnerem České republiky.
img

Ranní okénko - Dnes ECB sazby nesníží

07.03.2024 O dnešní hlavní ekonomické události ve světě nemůže být pochyb. Zasedá Evropská centrální banka, která patrně nechá depozitní sazbu na stávající úrovni (4 %), a to přestože inflace rychle klesá, když v únoru letošního roku spadla až na 2,6 %, přičemž svého vrcholu dosáhla v říjnu 2022 (10,6 %).
C:\fakepath\forex-04032024.jpg

Co čekat tento týden od ECB?

04.03.2024 Ve čtvrtek proběhne měnově-politické zasedání Evropské centrální banky (ECB). Žádné změny v nastavení úrokových sazeb se nečekají. Trhy ale budou hltat prohlášení Rady guvernérů a následný komentář prezidentky ECB Chistine Lagardeové ohledně výhledu nastavení úrokových sazeb po zbytek roku a předpokládané datum jejich prvního snížení.
C:\fakepath\euro.jpg

CNBC: Výsledky hospodaření evropských firem byly špatné

01.03.2024 Výsledky hospodaření téměř poloviny evropských firem za poslední tři měsíce loňského roku zaostaly za očekáváním, přestože tato očekávání byla už tak dost nízká. Uvedla to televize CNBC, která se odvolává na vyjádření oslovených analytiků. Podle nich se bude region v prostředí vysokých úrokových sazeb i nadále potýkat s problémy.
C:\fakepath\trader-22022024-52-zm.jpg

Panevropský akciový index STOXX Europe 600 je na rekordu, pomohly akcie Nvidie

22.02.2024 Evropské akcie dnes posilovaly, náladu na trhu podpořily zejména příznivé výsledky americké technologické společnosti Nvidia. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 se během dne vyšplhal až na rekordních 496,30 bodu. Překonal tak předchozí maximum 495,46 bodu z ledna 2022. Obchodování nakonec uzavřel s nárůstem o 0,82 procenta na 495,10 bodu. To představuje nejvyšší závěrečnou hodnotu v jeho historii.
img

Vyhlídky evropské ekonomiky na rok 2024 se opět zhoršují

16.02.2024 Byla zveřejněna zpráva o HDP Spojeného království za čtvrté čtvrtletí. Ukázalo se, že ekonomika poklesla nikoliv o 0,1 %, jak se očekávalo, ale o celých 0,3 % ve čtvrtletním vyjádření. Někomu se tento údaj může zdát bezvýznamný, ale každé další čtvrtletí ukazuje, že ekonomika Spojeného království zřetelně klesá. Jestliže jsme dříve pozorovali střídavé hodnoty s minimálními odchylkami od nuly, nyní vidíme jasně "záporné" hodnoty.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Jak hospodářské problémy Německa táhnou dolů ekonomiky východoevropských zemí

14.02.2024 Hospodářské problémy Německa nepříznivě ovlivňují ekonomiky východoevropských zemí. Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska tak v posledním čtvrtletí loňského roku stagnoval, zatímco rumunská ekonomika klesla, ukázaly dnešní statistiky. V obou případech se přitom čekal mírný růst. Východní Evropa tak nyní ve snaze zajistit hospodářské oživení spoléhá především na spotřebitelskou poptávku, uvedla dnes agentura Bloomberg.
img

Výhled pro EUR/USD na 12. února. Euro provádí korekci směrem nahoru

12.02.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v korekci směrem vzhůru. Korekční fáze trvá již čtyři dny po sobě, i když předtím cena klesala jen něco málo přes den. Volatilita zůstává velmi nízká, což lze částečně vysvětlit slabým fundamentálním a makroekonomickým pozadím minulého týdne. Je však důležité si uvědomit, že trh se pohybuje a obchoduje nejen tehdy, když se objeví významné zprávy a reportáže. Tento týden se odehraje několik důležitých událostí, které by mohly přimět obchodníky k větší aktivitě.
img

Co čeká euro příští týden?

12.02.2024 První únorový týden se ukázal jako velmi nudný. Ačkoli se dříve oba instrumenty propadly kvůli zasedání Bank of England a Federálního rezervního systému, projevům předsedy Fedu Jeroma Powella a silným údajům o ISM z USA, později jsme se žádných důležitých událostí ani zpráv nedočkali a pohyby v dalším týdnu byly velmi slabé. Proto bychom se podle mě měli pokusit pochopit, co od nadcházejícího týdne čekat.
img

Výhled pro EUR/USD 8. února. Pomalá korekce pokračuje

08.02.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v korekci výše. Volatilita byla velmi slabá, a přesto se pár nadále pohybuje vzhůru. Euro se pohybovalo v rámci formace, která je velmi podobná bočnímu pohybu, který jsme pozorovali několik týdnů, ale ke konci minulého týdne medvědi konečně převzali kontrolu. Americké zprávy podpořily medvědy, což opět ukázalo, že s ekonomikou a trhem práce je vše v pořádku a Federální rezervní systém může nadále držet sazby tak dlouho, jak bude nutné. Vzhledem k tomu, že trh očekával první snížení sazeb v březnu, tato informace (jestřábí tlak) podpořila dolar.
img

Ekonomika EU bude dál zpomalovat a úrokové sazby začnou klesat

07.02.2024 První dny nového týdne se euru příliš nevydařily. Pro nás ale byly dobré, protože jsem už dlouho říkal, že instrument začal formovat impulzivní klesající vlnu 3 neboli C s cíli pod číslem 5. Proto očekáváme, že euro klesne ještě alespoň o 400–500 bazických bodů. Takový pokles ale nepřichází jen tak – potřebuje konkrétní příčiny a důvody.
C:\fakepath\eu-usa.jpg

WSJ: Regulační mánie brzdí schopnost Evropy konkurovat Spojeným státům a Číně

31.01.2024 Evropská unie je jedničkou v jedné oblasti - v regulacích. Agresivní tvorbou pravidel si ale pod sebou řeže větev. Připravuje se o schopnost konkurovat Číně v oblasti elektromobility a Spojeným státům v umělé inteligenci (AI), napsal americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).
img

Ranní okénko - Recese na dohled

30.01.2024 Dnešní den bude především ve znamení dat HDP v posledním kvartálu roku 2023. V případě České republiky trh očekává, že mezičtvrtletně tuzemská ekonomika vzrostla o 0,2 %, zatímco naše prognóza počítá se stagnací. Každopádně české hospodářství s pravděpodobností hraničící s jistotou za kalendářní rok 2023 pokleslo (dle našeho odhadu o 0,5 %) zejména v důsledku velmi utlumené spotřeby domácností, které přepočítávaly každou korunu. Druhým faktorem je vývoj v zahraničí, kde ekonomika eurozóny včetně Německa klopýtá, což je problém pro silně exportovanou ekonomiku, jako je ta naše.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Institut Ifo zhoršil odhad letošního růstu německé ekonomiky na 0,7 procenta

24.01.2024 Německý hospodářský institut Ifo dnes znovu snížil výhled růstu německé ekonomiky. Nyní odhaduje, že největší evropská ekonomika vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) o 0,7 procenta, zatímco ještě v prosinci očekával růst o 0,9 procenta a v září o 1,4 procenta. Hlavní prognostik institutu Ifo Timo Wollmershäuser to zdůvodnil spolkovým rozpočtem, který podle něj znamená větší zátěž pro podniky a domácnosti a také nižší státní výdaje.
img

Graf dne - EURUSD (17.01.2024)

17.01.2024 EUR/USD dnes může zažít zvýšenou volatilitu poté, co se investoři dozvědí další makročísla z USA, a to v odpoledních hodinách. Pozornost se zaměří především na maloobchodní tržby a průmyslovou výrobu, oba údaje však pravděpodobně přinesou smíšené signály. Večer také přední obchodníci s měnami budou čekat na zveřejnění tzv. béžové knihy od amerického Fedu, jejíž zveřejnění probíhá 8x ročně.
C:\fakepath\trader-16012024-38-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.01.2024 1) Člen Rady guvernérů ECB Robert Holzmann na světovém ekonomickém fóru v Davosu naznačil, že letos vůbec nemusí dojít na snížení úrokových sazeb. Takový scénář by byl značně odlišný oproti tržnímu očekávání, které pracuje se snížením úroků o více než procentní bod v letošním roce. Dle Holzmanna by k inflaci mohly přispět i geopolitické hrozby. Po konfliktu na Ukrajině a v pásmu Gazy dochází na pirátské útoky v Suezském průplavu, které mohou být předehra k něčemu většímu. ČNB naopak doufá v hladké snižování sazeb, které zahájila na konci minulého roku. Rychlost a intenzita bude vycházet z inflačních dat.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku se v lednu znovu zlepšila

16.01.2024 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v lednu navzdory inflaci stoupla šestý měsíc po sobě a byla lepší, než se čekalo. Ve své zprávě to dnes uvedl německý hospodářský institut ZEW. Jeho index důvěry se meziměsíčně zvýšil na 15,2 bodu z prosincových 12,8 bodu. Podle agentury Bloomberg dává zpráva naději, že největší evropská ekonomika bude schopna dostat se z loňské recese. Analytici v anketě agentury Reuters odhadovali pokles indexu na 12 bodů.
img

Trh není připraven upustit od obrovských očekávání

09.01.2024 Americký dolar dál čelí nepříznivému tržnímu sentimentu. I když se v posledních týdnech vůči euru prosazuje silou, má trh k euru čím dál lepší postoj, o britské libře nemluvě. Přestože oba instrumenty měly začít tvořit očekávanou vlnu 3 neboli C, trh stále kolísá bez jasného směru.
C:\fakepath\fxstreet-2023-29122023-2.png

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023

30.12.2023 V tomto každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – den za dnem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\investor-19122023.png

Evropská ekonomika zpomaluje, ale akciové trhy rostou. Proč?

19.12.2023 V posledních měsících jsme svědky zajímavého fenoménu. Evropská ekonomika pomalu zpomaluje, ale evropský akciový trh zažívá dobré časy. Celá Evropa ještě v recesi není, ale zároveň není od ní daleko. Velké evropské akciové indexy jako DAX nebo CAC jsou blízko historickým hodnotám. Jak tento fenomén vysvětlit? Vždyť by mělo přece platit, že burza je ukazatelem finančního zdraví dané země.
C:\fakepath\ropa-15122023.jpg

Ropa zatím OPEC ignoruje

15.12.2023 Z meetingu OPEC+ na začátku prosince vzešla velká prohlášení. Pro první čtvrtletí příštího roku dojde ke škrtům v produkci ropy u členských států o 2,2 milionu barelů denně (mbd). Škrty svým objemem větší než těžba Norska měly vystrašit trh a kvůli předpokládanému nedostatku ropy vyhnat cenu výše, nejlépe jeden barel Brentu znovu nad 90 USD. Hlavní dva hráči, Saúdská Arábie i Rusko totiž kvůli zvýšeným rozpočtovým výdajům, ať už na stavební megaprojekty nebo válku, potřebují naplnit státní pokladnu.
img

Německý ústavní soud zarazil plán Scholzova kabinetu utratit v přepočtu 1500 miliard korun za boj s klimatem

17.11.2023 Německo je příliš malým emitentem, aby mohlo globální klima ovlivnit, takže soud budoucí generace Němců rozumně chrání před sobeckým zadlužováním generací současnou.
C:\fakepath\trader-08112023-35-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.11.2023 1) Británie dnes rozšířila seznam protiruských sankcí o dalších 29 jednotlivců a firem, zaměřila se přitom zejména na ropný průmysl a obchod se zlatem. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Podle ministra zahraničí Jamese Cleverlyho by měla nová opatření ztížit fungování těm, kdo pomáhají dosavadní sankce obcházet.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

MMF: Rychlé uvolnění měnové politiky v eurozóně by bylo drahou chybou

08.11.2023 Příliš rychlé uvolnění měnové politiky v eurozóně by bylo drahou chybou. V panelové diskusi v Bruselu to řekl náměstek evropského oddělení Mezinárodního měnového fondu (MMF) Helge Berger. Evropská centrální banka (ECB) v říjnu přerušila nejdelší sérii zvyšování úrokových sazeb ve své historii a základní úrok ponechala na 4,50 procenta. Od základních sazeb se odvíjí cena peněz, a tedy i náklady na úvěry všeho druhu, včetně hypoték.
C:\fakepath\trader-07112023-50-zm.jpg

Kartel OPEC je optimistický ohledně vyhlídek světové ekonomiky

07.11.2023 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) předpokládá, že globální hospodářství se dokáže vypořádat s makroekonomickými problémy, jako jsou vysoké úrokové sazby a inflace, a že jeho růst bude podporovat poptávku po pohonných hmotách. Uvedl to dnes generální tajemník organizace Haísám Ghais. Velmi dobře si podle něj nyní vede ekonomika Spojených států, zatímco evropská ekonomika poněkud zaostává.
img

Česká ekonomika zapomíná, co je to růst

31.10.2023 Dnes zveřejnil Český statistický úřad úvodní odhad HDP za třetí čtvrtletí tohoto roku. Výsledek je výrazně horší, než očekávala naše i tržní prognóza. Mezičtvrtletně česká ekonomika poklesla o 0,3 % a v meziročním vyjádření o 0,6 %.
img

NAPŘÍČ TRHY

31.10.2023 Kondice německé ekonomiky zůstává i ve druhé polovině tohoto roku nevalná. Předběžný odhad HDP za třetí čtvrtletí sice překvapil trhy lehce pozitivně, i tak však největší evropská ekonomika mezikvartálně poklesla o 0,1 %. Slabá růstová dynamika přitom není ničím novým – německá ekonomika přešlapuje na místě již šest kvartálů v řadě a jako poslední z hlavních ekonomik eurozóny ještě nedokázala viditelně překonat svou před-pandemickou úroveň. Na detailní strukturu německého HDP si budeme muset počkat až do konce listopadu, dle komentáře statistického úřadu však stála za útlumem především slabší spotřeba domácností, a to navzdory zvolnění inflačních tlaků.
img

Ranní okénko - Vychází české HDP za 3.Q 2023

31.10.2023 Za pár minut vydá Český statistický úřad hlavní údaj dnešního dne, kterým je úvodní odhad HDP za třetí čtvrtletí tohoto roku v České republice. Ve druhé polovině roku jsme očekávali její postupné oživení, především díky vyšší spotřebě domácností, ale data například z maloobchodu ukazují, že české domácnosti zůstávají obezřetné pravděpodobně s příchodem zimní sezóny, a tak jejich spotřeba zůstává i nadále na nižších úrovních. Zejména z tohoto důvodu snižujeme náš původní odhad mezičtvrtletního růstu z 0,5 % na 0,2 %. Medián trhu je ještě pesimističtější, když predikuje stagnaci (0,0 %). Na pomoc tuzemské ekonomice by mohla přispěchat Česká národní banka, pokud by se na jejím čtvrtečním zasedání našla většina v bankovní radě, která by zvedla ruku pro snížení základní úrokové sazby. Tímto krokem by se začaly uvolňovat podmínky nejen v podnikatelské sféře, ale také na hypotečním trhu, který značně zamrznul.
img

Přehled páru EUR/USD. 11. 10. 2023. Francouzská centrální banka nepodporuje další zpřísňování měnové politiky ECB

11.10.2023 Měnový pár EUR/USD pokračoval v úterý ve své korekci směrem nahoru, která začala před několika dny a byla očekávána již několik týdnů. Domníváme se, že korekční pohyb by měl za současných okolností pokračovat, neboť evropská měna již dva měsíce klesá s velmi malou korekcí. Proto bez ohledu na fundamentální a makroekonomické pozadí podporujeme vzestup evropské měny. Samozřejmě se bavíme pouze o korekci. Pokud euro za poslední 2 měsíce kleslo o 800 bodů, lze očekávat korekci ve velikosti 400 bodů. V tuto chvíli pár vzrostl o 170 bodů, takže stále existuje potenciál pro růst.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Zakázky německého průmyslu stouply víc, než se čekalo, výhled je ale nejistý

06.10.2023 Zakázky německého průmyslu se v srpnu zvýšily více, než se čekalo. Zájem byl o počítačové, elektronické a optické výrobky. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů německého statistického úřadu. Podle agentury Bloomberg je to známka toho, že se klíčový výrobní sektor země, který trpí zpomalením světové ekonomiky a vyššími úrokovými sazbami, možná stabilizuje. Výhled pro tento sektor ale zůstává nejistý, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Německé instituty očekávají letos pokles německé ekonomiky o 0,6 procenta

28.09.2023 Pět předních německých hospodářských institutů předpovídá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos klesne o 0,6 procenta. Na vině jsou podle nich vysoké úroky a nižší spotřeba stlačovaná inflací. Na jaře instituty ještě očekávaly, že největší evropská ekonomika letos vykáže růst, který tehdy odhadovaly na 0,3 procenta.
C:\fakepath\Nemecko_a_Cina.jpg

Německé investice v Číně v pololetí klesly z loňského rekordu

20.09.2023 Přímé investice Německa v Číně se v první polovině letošního roku snížily na 10,31 miliardy eur (251,5 miliardy Kč) z loňských 12 miliard eur, což byl rekord. Jejich podíl na celkových investicích Německa v zahraničí se však zvýšil, protože celkové přímé investice klesly na 63 miliard eur z loňských 104 miliard eur. Vyplývá to z analýzy, kterou od institutu IW získala agentura Reuters.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německá centrální banka očekává, že ekonomika v tomto čtvrtletí klesne

18.09.2023 Německá ekonomika v aktuálním čtvrtletí zřejmě klesne, očekává německá centrální banka. Průmysl je v recesi a soukromá spotřeba na růst hospodářství podle ní nestačí. Deutsche Bundesbank, jak se oficiálně centrální banka v Německu nazývá, to dnes uvedla ve své pravidelné měsíční zprávě. Největší evropská ekonomika zaznamenala na přelomu roku krátkou recesi a ve druhém čtvrtletí stagnaci růstu. Pokles v aktuálním čtvrtletí by tak znamenal čtyři čtvrtletí v řadě s poklesem nebo stagnujícím růstem.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka tento týden sazby nezvedne

18.09.2023 Po zvýšení klíčových sazeb ze strany ECB minulý čtvrtek se v tomto týdnu ke stejnému kroku odhodlá Bank of England. Naopak americká a japonská centrální banka ponechají úrokové sazby nezměněné. Ekonomický kalendář přinese v závěru týdne předběžné PMI za září. Pro klíčové evropské země i eurozónu jako celek předpokládáme, že data přinesou známky stabilizace a potvrzení odolnosti evropské ekonomiky před recesí. Z regionu se dočkáme polské průmyslové výroby za srpen, což napoví, jak by mohla dopadnout ta česká. Z domova pak přijdou srpnové ceny průmyslových výrobců. Ty potvrdí desinflační trendy v primárních okruzích.
img

Německu i Česku hrozí deindustrializace. S vládou kancléře Scholze není spokojeno 80 procent Němců, na výraz „energetická přeměna“ jsou alergičtí

17.09.2023 O Německu se už opět, po letech, hovoří jako o „nemocném muži Evropy“. V ekonomických problémech je ale celý starý kontinent. Bezprostředně jej ničí zejména důsledky války na Ukrajině, včetně energetické drahoty, které výrazně snižují globální konkurenceschopnost nejen německých firem a podniků. Má to zásadní dopad už i na náladu Němců. Hned 79 procent z nich není s vládou kancléře Scholze spokojeno, vyplývá z aktuálního průzkumu ARD. Už jsou alergičtí na výraz „energetická přeměna“ a Scholzovi spolustraníci kancléři doporučují se jeho užití na veřejnost zcela vystříhat.
img

➡️DE30 brání klíčovou podporu před ECB

14.09.2023 Rozhodnutí Evropské centrální banky o úrokových sazbách je těsné. Inflace zůstává vysoká, ale na druhou stranu se evropská ekonomika přiklání k recesi. Trh nicméně očekává, že se ECB rozhodne zvýšit úrokové sazby o 25 bazických bodů, což bude pravděpodobně poslední zvýšení v cyklu. Depozitní sazba aktuálně činí 3,75 % a očekává se, že sazba dosáhne vrcholu na 4 %.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

S&P: Spotřeba plynu v evropském průmyslu zůstane proti roku 2021 nižší

12.09.2023 Spotřeba plynu v evropském průmyslu zůstane přibližně o 20 procent nižší než v roce 2021, odhaduje společnosti S&P Global Commodity Insights. Evropští výrobci totiž loni kvůli dopadům energetické krize v Německu omezili výrobu. Přetrvávající škrty jsou pak známkou toho, že se v průmyslu začíná projevovat hlubší krize, uvedla dnes agentura Bloomberg.
img

Ranní okénko - Tempo dezinflace se v srpnu mírně zadrhlo

12.09.2023 Dnešní den je z pohledu ekonomických dat tím nejméně zajímavým v tomto týdnu. Pouze v Německu vychází ZEW index, pomocí kterého je vyjádřeno, jak analytici hodnotí aktuální ekonomickou situaci a také, jaké mají očekávání ohledně budoucnosti. Trh očekává, že aktuální situace bude hodnocena ještě hůře než v předchozích měsících. A není se úplně čemu divit, protože většina příchozích dat v poslední době naznačuje, v jakých obtížích se největší evropská ekonomika nachází. Můžeme zmínit například průmyslovou výrobu, maloobchod či tovární objednávky, tyto všechny dílčí ukazatele skončily s horším výsledkem, než bylo predikováno. Co se týká budoucnosti, tak trh zatím nevidí bod, kdy by se německá ekonomika odrazila k lepším zítřkům a vnímání trhu tak zůstává nadále značně pesimistické.
img

Ropa zdražila o 25 %, přiživí to inflaci a zpomalí ekonomický růst

11.09.2023 „Rostoucí cena ropy přiživuje obavy ohledně obnovy růstu inflace a zpomalení západních ekonomik. Čím déle zůstane cena vysoko, tím horší budou implikace,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Ekonomický kalendář: ADP v USA a CPI v Německu v centru pozornosti!

30.08.2023 Dnešní makrokalendář je o něco nabitější než předchozí dva dny tohoto týdne, ale stále nejsou v plánu žádná klíčová data. Futures kontrakty naznačují smíšené otevření evropského trhu, přičemž DAX se obchoduje beze změny na úrovni kolem 16 000 bodů.
img

Německá ekonomika padá a s ní i ta česká. Drtí ji stále vysoké ceny elektřiny – vyšší o 312 % v porovnání s předválečnými léty – a překonaná schémata, v nichž EU uvažuje, i třeba ve vztahu k Indii

25.08.2023 Důvěra v německou ekonomiku se v srpnu opět otřásla. Její ukazatel, který sestavuje Ifo institut, klesl na úroveň 85,7 bodu, z revidované červencové úrovně 87,4. Klíčoví představitelé německých firem a podniků tedy propadají ještě větší skepsi ohledně současného i pro nejbližší měsíce vyhlíženého ekonomického vývoje, než předpokládali analytici oslovení agenturou Bloomberg. Letos ve druhém čtvrtletí přitom hospodářství našeho západního souseda jen stagnovalo, jak potvrdila dnes rovněž zveřejněná data.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 25. srpna? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

25.08.2023 V pátek má být zveřejněno jen málo ekonomických zpráv a žádná z nich nebude důležitá. Německo zveřejní závěrečné hodnocení své zprávy o HDP. Předpokládá se výsledek 0 %, což nikoho nepřekvapí ani nevyvolá reakci trhu, protože lidé už si dávno zvykli, že evropská ekonomika balancuje na hraně recese, ale zatím do ní nespadla. Pokud se nedočkáme výrazné odchylky od hodnoty 0 %, nečekáme žádnou reakci. Spojené státy zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Platí pro něj totéž – pokud nedojde k výrazné odchylce od prognózy (71,2), nemá smysl očekávat reakci trhu. Čekají nás ale důležité fundamentální události...
img

Ranní okénko - Trh nyní v případě ECB věří více ve stabilitu sazeb

24.08.2023 Dnes vyjde jediný údaj týkající se české ekonomiky, kdy Český statistický úřad zveřejní výsledky konjukturálního průzkumu. Vzhledem k dosavadnímu zaostávání tuzemského hospodářství se nedá očekávat, že by se nálada mezi spotřebiteli výrazněji změnila k lepšímu. Odpoledne z USA dorazí nejnovější statistiky o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti, jejichž množství by mělo být podobné jako v předcházejícím týdnu. Dále vyjde údaj ohledně objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, kdy trh predikuje meziměsíčně pokles o 4 %, zatímco při minulém srovnání byl zaznamenán nárůst o 4,6 %.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

ECB: Ekonomiku eurozóny v příštích letech nečeká žádná výraznější recese

18.08.2023 Ekonomika eurozóny bude v příštích letech pokračovat v růstu a pravděpodobně nesklouzne do žádné hlubší či trvalejší recese. Uvedl to dnes hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) Philip Lane.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německou ekonomiku podle ministerstva hospodářství zatím nečeká trvalé oživení

14.08.2023 Německá ekonomika v příštích měsících trvalé oživení pravděpodobně ještě nezaznamená. Naznačují to počáteční ukazatele, jako jsou nové zakázky a podnikatelské klima. Vyplývá to z měsíční zprávy, kterou dnes zveřejnilo německé ministerstvo hospodářství.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Pokračující růst evropské ekonomiky

14.08.2023 Zpřesněný odhad HDP eurozóny by měl tento týden potvrdit jeho mezičtvrtletní nárůst o 0,3 % v Q2 23. Struktura HDP zatím známa nebude, pozitivně by se však měl projevit vyšší čistý vývoz i obnovený růst spotřeby domácností. Zveřejněná data průmyslové produkce v Evropě i USA by měla ukázat na meziměsíční růst, výhled pro další měsíce je ale vlivem slabých předstihových indikátorů spojen s vyšší mírou nejistoty a pesimismu. Zvýšit by se v USA měly rovněž maloobchodní tržby podpořené silným trhem práce.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí roku podle statistiků stagnovala

28.07.2023 Růst německé ekonomiky se ve druhém čtvrtletí zastavil, hrubý domácí produkt (HDP) zůstal ve srovnání s předchozím čtvrtletím beze změny. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. V meziročním srovnání ekonomika podle sezonně, cenově a kalendářně očištěných údajů o 0,2 procenta klesla.
img

🔼 DE30 na jednoměsíčním maximu před ECB

27.07.2023 Dnes je druhý den maratonu centrálních bank v tomto týdnu. Obchodníci se dnes ve 13:15 SEČ dozvědí informace od ECB, která oznámí své další měnověpolitické rozhodnutí, a ve 13:45 SEČ bude následovat tisková konference prezidentky ECB Lagardeové. Očekává se, že rozhodnutí bude stejné jako v případě včerejšího zasedání FOMC - zvýšení sazeb o 25 bazických bodů. Tím by se depozitní sazba dostala na 3,75 %. Otázkou však je, co bude následovat? Naznačí ECB žádnou změnu ve své cestě a naznačí další zvýšení sazeb v září? Nebo půjde ve stopách Fedu a zdůrazní, že rozhodnutí bude záviset na příchozích datech? Pokud má být rozhodnutí závislé na datech, může být pro ECB těžké odůvodnit další zvýšení sazeb.
img

Evropská ekonomika šlape na brzdu

25.07.2023 Včera zveřejněné indexy PMI v eurozóně nabídly první ochutnávku růstové dynamiky za třetí čtvrtletí. A jde o vyloženě slabý start – kompozitní index PMI propadl v červenci hlouběji pod hranici 50 bodů oddělující pásmo expanze a recese. To nevěstí nic dobrého o vyhlídkách pro nejbližší měsíce, zvláště v kontextu zhoršujících se vpřed-hledících indikátorů, jako svižně klesajícího počtu nových objednávek nebo nízkých očekávání ohledně budoucí výroby.
img

Ranní okénko - Patová situace ve Španělsku

25.07.2023 Dnešní den můžeme označit jako klid před bouří, než Fed a ECB na svých zasedáních ve středu a čtvrtek rozhodnou o dalším směřování své měnové politiky. Nicméně se dozvíme, jak je analytiky pomocí indexu Ifo hodnocena současná ekonomická situace včetně budoucího výhledu v Německu. Největší evropská ekonomika není v dobré kondici a neočekává se, že v brzké době dojde k obratu, proto se očekává další dílčí zhoršení v jednotlivých částech průzkumu Ifo. Z USA přijdou nejnovější údaje o tamní spotřebitelské důvěře, která pravděpodobně opět nabrala na síle. Tento výsledek by neměl přinést zvrat v uvažování Fedu a naopak by se mělo jednat o poslední dílek mozaiky, proč Fed na svém středečním měnověpolitickém jednání zvýší základní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Průmyslová výroba v Německu v květnu nečekaně klesla o 0,2 procenta

07.07.2023 Průmyslová výroba v Německu se v květnu ve srovnání s předchozím měsícem nečekaně snížila o 0,2 procenta. V dubnu se naopak zvýšila o 0,3 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Podle analytiků zpráva naznačuje, že rychlé oživení německé ekonomiky je méně pravděpodobné.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 6. 7. 2023

06.07.2023 Nebylo překvapením, že konečná data o číslech Indexu nákupních manažerů z Evropy dopadla hůře než prognózy. Investoři byli na tento výsledek obecně připraveni. Co ale skutečně mělo dopad na trh, byl index cen výrobců. Ceny výrobců meziročně klesly o 1,5 %. A to znamená, že inflace bude nadále klesat. To stačí k oslabení jednotné měny, která po těchto zprávách začala klesat. Nejděsivější ale je, že Evropská centrální banka pokračuje v přísné měnové politice a hodlá pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Zatímco dynamika inflace naznačuje potřebu trochu jiné politiky.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Nálada v sektoru německého vývozu je nejhorší od loňského listopadu

27.06.2023 Nálada v sektoru německého vývozu se v červnu výrazně zhoršila a je nejhorší od listopadu 2022. Zjistil to mnichovský ekonomický institut Ifo. Kromě slabé poptávky doma je i méně objednávek ze zahraničí.
C:\fakepath\trader-26062023-72-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.06.2023 1) Aktivisté z hnutí Greenpeace přerušili dnes na přibližně deset minut valnou hromadu energetické společnosti ČEZ. Protestovali proti prodloužení těžby v lomu Bílina, které získaly Severočeské doly ze skupiny ČEZ od báňského úřadu do roku 2035. Sál následně aktivisté opustili v doprovodu policie. Po začátku valné hromady v 09:00 a projednání prvního bodu programu akcionáři od 11:20 vystupovali se svými dotazy. Týkaly se také zestátnění části skupiny ČEZ nebo rekordního zisku v loňském roce. Před polednem bylo v jednacím sále Kongresového centra v Praze 713 akcionářů, řekli členové představenstva valné hromady. Valná hromada energetické společnosti ČEZ dnes rozhodne o výplatě dividendy z loňského očištěného zisku firmy.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Bundesbank: Recese německé ekonomiky ve druhém čtvrtletí skončí

26.06.2023 Recese německé ekonomiky by měla ve druhém čtvrtletí skončit. Hrubý domácí produkt (HDP) v období od dubna do června mírně vzroste. Uvádí to dnes zveřejněná pravidelná měsíční zpráva německé centrální banky (Bundesbank). Největší evropská ekonomika se na konci roku 2022 a na začátku roku 2023 snížila dvě čtvrtletí po sobě, což ekonomové definují jako technickou recesi.
C:\fakepath\trader-25052023-36-zm.jpg

Forex: Euro slábne po potvrzení, že největší evropská ekonomika je v recesi

25.05.2023 Euro dnes kolem 17:15 SELČ ztrácí 0,2 procenta na 1,0731 EUR/USD. Jednotnou evropskou měnu táhne dolů potvrzení, že Německo - tedy největší evropská ekonomika - je v recesi. Dolar naopak vystoupal na dvouměsíční maximum.
img

Euro se vzdává bez boje

24.05.2023 Euro může být příjemné i nepříjemné. Roste, dosahuje ročních maxim vůči americkému dolaru, a poté prudce klesá, čímž znovu podnítí obavy z návratu EUR/USD k paritě. Takový je život na devizovém trhu. Po vrcholech následují údolí. Dno je nahrazeno novými maximy. Volatilita je způsobena buď zklamáním nebo příjemným překvapením. V květnu se hlavní měnový pár potýkal s problémy.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ekonomika EU se vrátila k růstu, HDP se v prvním čtvrtletí zvýšil o 0,2 procenta

16.05.2023 Ekonomika Evropské unie se v prvním čtvrtletí po poklesu ze závěru loňského roku vrátila k růstu a hrubý domácí produkt (HDP) se zvýšil o 0,2 procenta. Ve zpřesněné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat, který o desetinu procentního bodu snížil údaj o růstu HDP z dubnového rychlého odhadu. V posledním loňském kvartálu přitom zaznamenala EU hospodářský pokles o 0,1 procenta. Z recese se vzpamatovala i česká ekonomika, která podle dnešní zprávy vzrostla o 0,1 procenta.
C:\fakepath\trader-15052023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.05.2023 1) Americká společnost Oneok, která se zaměřuje na přepravu zemního plynu, koupí amerického provozovatele ropovodů a dalších produktovodů Magellan Midstream Partners. Transakci v hodnotě 18,8 miliardy dolarů, která zahrnuje i dluh, uhradí Oneok hotovostí a svými akciemi. Společnost Oneok za jednu kmenovou akcii Magellanu zaplatí 25 dolarů a k tomu přidá 0,6670 své kmenové akcie. To vzhledem k ceně akcií Madellanu v pátek po uzavření obchodování na burzách ve Spojených státech znamená prémii 22 procent. Kupující rovněž převezme dluh v objemu pěti miliard dolarů.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Evropská komise zlepšila odhad letošního růstu ekonomiky EU na jedno procento

15.05.2023 Evropská ekonomika si v letošním roce zejména díky poklesu cen energií povede navzdory pokračujícím dopadům ruské agrese na Ukrajině lépe, než Evropská komise (EK) předpokládala na začátku roku. Hrubý domácí produkt (HDP) zemí Evropské unie podle dnes zveřejněné jarní makroekonomické prognózy komise vzroste o jedno procento. To je o dvě desetiny bodu více, než uváděla zimní předpověď.
img

Čemu věnovat pozornost 12. května? Přehled fundamentálních událostí.

12.05.2023 V pátek nás čeká málo makro dat, zato ale důležité zprávy. Eurozóna nemá v plánu zveřejnit žádná důležitá data, ale Spojené království má dvě zprávy, které mohou přitáhnout pozornost obchodníků. Na mysli mám HDP za první čtvrtletí a průmyslovou produkci za březen. HDP má podle očekávání v mezikvartálním vyjádření vzrůst o 0,1 %, ale reálná hodnota by mohla být nižší. Připomeňme, že britská a evropská ekonomika se už tři čtvrtletí po sobě pohybují kolem nulového růstu HDP. Průmyslová produkce vzroste v měsíčním vyjádření pravděpodobně o 0,0–0,2 %, ale reálná hodnota může být i tady nižší. Domnívám se, že naplánované britské zprávy libru nejspíš nepodpoří.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Týden nabitý centrálními bankami a důležitými ekonomickými daty

02.05.2023 Dnešní výsledek tuzemského HDP za Q1 23 by měl ukázat na konec technické recese. Česká ekonomika s přispěním mírného oživení spotřebitelské poptávky podle našeho odhadu mezičtvrtletně vzrostla o 0,2 %. PMI ze zpracovatelského průmyslu pravděpodobně zůstal i v dubnu výrazně pod 50 body, ovlivněn metodikou zachycení zkracujících se dodavatelských lhůt. ČNB na zítřejším zasedání podle nás ponechá úrokové sazby opět beze změny. Ve stejný den své rozhodnutí o výši úrokových sazeb vyřkne také americký Fed, od kterého je široce očekáváno poslední zvýšení pásma na konečných 5-5,25 %.
img

Forex: Nálada evropských podnikatelů se zlepšuje

21.04.2023 Dnes pozornost finančních trhů upoutá především zveřejnění předběžných odhadů PMI indikátorů za duben. V případě Německa i celé eurozóny očekáváme zlepšení nálady podnikatelů jak v oblasti zpracovatelského průmyslu, tak i služeb. Přispět by k tomu měly mizící obavy z recese či finanční krize, nižší ceny energií na velkoobchodních trzích a také oživení čínské ekonomiky.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Reuters: Německá ekonomika podle předních institutů letos vzroste o 0,3 procenta

04.04.2023 Německá ekonomika letos vykáže růst o 0,3 procenta, domnívá se pět ekonomických institutů, na jejichž zprávu se dnes odvolávají zdroje agentury Reuters. Na podzim tyto instituty očekávaly pokles hrubého domácího produktu (HDP), a to o 0,4 procenta. Výhled vypracovaly čtyři německé instituty a jeden rakouský. Inflace podle nich bude dál klesat.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Inflace v eurozóně výrazně klesla, činí 6,9 procenta a je nejníže za rok

31.03.2023 Meziroční míra inflace v eurozóně v březnu výrazně klesla a s hodnotou 6,9 procenta je nejníže za poslední rok. Proti únoru se snížila o 1,6 procentního bodu, uvedl dnes v rychlém odhadu evropský statistický úřad Eurostat. Loni v březnu ceny v zemích používajících společnou evropskou měnu vzrostly meziročně o 7,4 procenta. Stejně jako v minulých měsících se na růstu cen podílelo především zdražování potravin. Naopak ceny energií po dlouhé době meziročně klesly.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 16. 3. 2023

16.03.2023 Na západní polokouli se říká – když Spojené státy kýchají, Latinská Amerika dostane chřipku. To je starý vtip a Latinská Amerika by měla být nahrazena zbytkem světa. Pokud o tom byly nějaké pochybnosti, rozptýlila je situace s Credit Suisse. Přestože banka ještě nevyhlásila bankrot, evropské měnové úřady už do ní v panice sypou peníze. To je zajímavý vývoj k bankovní krizi, která začala před týdnem. Ale zatímco dvě banky ve Spojených státech zkrachovaly, americký novinář vtipkoval o tom, jak smutné bylo dozvědět se o bance pouze ze zpráv o jejím bankrotu. Švýcarská banka patří mezi největší světové finanční instituce. Řeči o problémech banky se objevily už v úterý večer, ale trh nereagoval. Včera odpoledne jsme zjistili, že Credit Suisse nemůže dostát svým závazkům z důvodu nedostatku likvidity.
img

Jak atraktivní jsou evropské akcie?

23.02.2023 „Přednost před silně naceněnými cyklickými tituly by tak měly dostat malé a střední podniky, které jsou nyní konzervativněji naceněné, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Mísení plynu a vodíku snižuje poptávku po LNG v Evropě

14.02.2023 Německý projekt zaměřený na posílení čisté energie pro vytápění domácností očekává dosažení klíčového milníku. Úspěšné testy potvrzují dobré vyhlídky trhu ohledně spotřeby topných směsí, což znamená, že ceny LNG budou korigovány tak, aby to odrážely.
C:\fakepath\trader-13022023-35-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.02.2023 1) Aktuální zpevňování české koruny je spíše přechodným jevem, v delším časovém výhledu je její kurz na slabší úrovni, řekl dnes ČTK mluvčí Hospodářské komory ČR Miroslav Diro. V národohospodářské prognóze podle něj počítá komora s hodnotami bližšími 25 korunám za euro. Koruna ve čtvrtek uzavřela obchodování s kurzem 23,69 Kč/EUR, vůči euru tak byla nejsilnější za posledních 14,5 roku. Dnes je o několik haléřů slabší.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Evropská komise: Ekonomika EU se vyhne recesi, letos vykáže růst o 0,8 procenta

13.02.2023 Evropská ekonomika se v první části letošího roku navzdory pokračujícím dopadům ruské agrese na Ukrajině vyhne dosud avizované recesi a letošní hospodářský růst bude proti původním odhadům vyšší. Ve své zimní makroekonomické předpovědi to dnes uvedla Evropská komise (EK). Hrubý domácí produkt (HDP) zemí Evropské unie tak podle komise letos vykáže růst o 0,8 procenta, což je o půl procentního bodu více, než EK předpovídala na podzim.
img

ECB bude i nadále jednat agresivně a zvýší sazby až na 3,25 %

13.02.2023 Euro aktualizovalo svá minima a pravděpodobně bude počátkem tohoto týdne pokračovat v pohybu směrem dolů kvůli prudkému poklesu ochoty riskovat, který byl vyvolán pokračující agresivní politikou Federálního rezervního systému. Zdá se, že jakkoli by americká centrální banka nerada otočila a začala snižovat sazby, silný trh práce a vysoká inflace tomu zatím brání. Podobná situace je v eurozóně, kde minulý týden další zdražení v Německu ukázalo, že boj s inflací ještě neskončil a že je příliš brzy na to mluvit o vítězství.
img

Forex: Fed zvedne sazby o 25 bb

01.02.2023 Americká centrální banka dnes zvýší úrokové sazby o dalších 25 bb. Rétorika zůstane jestřábí. Tamní ISM index z průmyslu se vrátí nad 50bodovou hranici, přičemž ADP report mapující počet nově vytvořených pracovních míst ukáže na další solidní nárůst. Klíčovým indikátorem v eurozóně bude lednová inflace. Ta by měla ubrat na tempu. Naopak na vyšší úrovně by se měl dostat český a polský PMI.
img

Forex: Poklidné obchodování na regionálních trzích

31.01.2023 Domácí ekonomika v závěrečném čtvrtletí klesla mezičtvrtletně o 0,3 % a nacházela se tak v mírné recesi. Meziročně byl HDP o 0,4 % vyšší. To bylo v obou případech plně v souladu s naším na trhu nejoptimističtějším odhadem.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-30012023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (30.1.2023)

30.01.2023 Minulý týden nabídl velmi povedený a ziskový obchod na měnovém páru EUR/USD podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil horní vstupní S/R zónu, což znamenalo aktivaci nákupního (long) obchodu, který přesně došel do svého cíle a by ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\trader-25012023-29-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.01.2023 1) Rusko a Uzbekistán jednají o možnosti dodávek zemního plynu z Ruska do této středoasijské země plynovodem, kterým teď surovina proudí opačným směrem. S odvoláním na středeční oznámení uzbecké vlády o tom informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v lednu dál zlepšila, uvádí Ifo

25.01.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v lednu znovu zlepšila. Největší evropská ekonomika zahájila rok mírnější inflací a s lepším hospodářským výhledem. Dnes to oznámil mnichovský ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\trader-13012023-42-zm.jpg

Evropské akcie zpevnily, zavřely poblíž devítiměsíčního maxima

13.01.2023 Evropské akcie dnes zpevnily a zavřely poblíž devítiměsíčního maxima. Mají za sebou druhý ziskový týden. Dnes se vedlo zejména zdravotnickému a bankovnímu sektoru. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 si připsal 0,52 procenta na 452,54 bodu. K růstu přispěla pozitivní ekonomická data z Británie.
img

Wall Street počítá s tím, že euro vstoupí do nové rally s cílem na 1,15

11.01.2023 Analytici Deutsche Bank AG a Morgan Stanley se domnívají, že euro by mohlo vzrůst až na 1,15 vůči americkému dolaru ze...
img

Forex: Česká inflace v prosinci klesla

11.01.2023 Světový kalendář je dnes téměř prázdný. Vystoupení Roberta Holzmanna z ECB ve Vídni se s největší pravděpodobností ponese v jestřábím duchu. Na domácím poli bude nejdůležitější zprávou prosincová inflace, která podle našeho odhadu díky nižším cenám pohonných hmot klesla pod 16 %. Své tempo by měla zvolnit i jádrová inflace.
img

Forex: Koruna se drží poblíž historicky nejsilnějších úrovní

10.01.2023 Data z francouzského průmyslu za listopad výrazně překvapila, když místo očekávaného růstu o 0,7 % m/m produkce stoupla o 2,4 % m/m. Zlepšení zaznamenaly téměř všech sektory zpracovatelského průmyslu. Zveřejněná data tak naznačují, že průmyslový sektor se s nákladovým šokem vypořádává lépe, než se očekávalo, a evropská ekonomika by se v letošním roce mohla recesi vyhnout. Na další impulz pro evropskou měnu nicméně zveřejněná data nestačila. Euro se tak po celý den pohybovalo v úzkém pásmu 1,0710-1,0740 EUR/USD.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Vládní opatření proti drahým energiím drží tuzemskou inflaci poblíž 15 %

12.12.2022 Pro korunový trh je hlavní událostí tohoto týdne dnešní zveřejnění tuzemské inflace za listopad. V meziročním vyjádření očekáváme její mírný vzestup z 15,1 % na 15,5 %. Na nižších úrovních ji drží vliv úsporného tarifu, po jeho odeznění inflace v lednu pravděpodobně opět mírně zrychlí. Zajímavý bude tento týden i z globálního úhlu pohledu. Zítra bude totiž zveřejněna inflace také v USA a hned den poté k jednacímu stolu zasedne Fed.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu zlepšila, ukázal průzkum Ifo

24.11.2022 Nálada v německé ekonomice se v listopadu proti říjnu zlepšila, informoval dnes ekonomický institut Ifo. Podnikatelská nálada zůstává sice stále na nejslabších hodnotách od roku 2020, ale výhled pro další měsíce už není zdaleka tak pesimistický jako v říjnu.
img

Forex: Evropská ekonomika vzrostla ve Q3 mezičtvrtletně o 0,2 %

15.11.2022 Zpřesněný odhad HDP za celou eurozónu by měl potvrdit mezičtvrtletní růst ekonomiky ve výši 0,2 %. Jeho hlavním zdrojem by měla zůstat domácí poptávka, podpořená postcovidovým oživením v oblasti služeb, zatímco příspěvek čistého vývozu by měl být negativní. První odhady HDP budou zveřejněny v Polsku a Maďarsku, v obou případech se očekává mezičtvrtletní stagnace. Německý ZEW index bude i nadále signalizovat přetrvávající pesimismus analytiků. Americké ceny průmyslových výrobců v říjnu pokračovaly v meziměsíčním růstu, podle nás stejným tempem jako v září.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Evropská komise zhoršila růst ekonomiky EU na příští rok na 0,3 procenta

11.11.2022 Evropská ekonomika se na přelomu roku zejména kvůli dopadům ruské invaze na Ukrajinu dostane do recese a hospodářský růst v příštím roce proti původním odhadům výrazně zpomalí. Ve své podzimní makroekonomické prognóze to dnes uvedla Evropská komise (EK). Hrubý domácí produkt (HDP) sedmadvacítky členských zemí podle ní vzroste o 0,3 procenta místo 1,5 procenta, jak předpokládala předpověď z léta. Unijní exekutiva zároveň výrazně zvýšila odhadovanou míru inflace, kterou letos v průměru očekává na rekordních 9,3 procenta. Předchozí odhad byl o procentní bod nižší.
img

Forex: Tuzemská ekonomika ve Q3 mezičtvrtletně stagnovala

01.11.2022 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí podle našeho odhadu mezičtvrtletně stagnovala. Zatímco průmyslová produkce ožila vlivem lépe fungujících dodavatelských řetězců, spotřeba domácností pod tlakem vysoké inflace pravděpodobně pokračovala v poklesu. Tržní konsensus je oproti nám mírně pesimističtější, když čeká mezičtvrtletní pokles HDP o 0,3 %. V indikátorech PMI a ISM z průmyslu se bude nadále mísit pozitivní vliv zkracujících se dodavatelských lhůt s negativním trendem klesající poptávky.
img

Forex: Evropská inflace skončila v říjnu nad očekáváními

31.10.2022 Po překvapivě vysokých odhadech pro jednotlivé členské státy skončila také inflace pro celou eurozónu nad očekáváními. V říjnu meziměsíční růst spotřebitelských cen zrychlil z 1,2 % na 1,5 %, zatímco se čekala jeho stagnace. V meziročním vyjádření inflace překonala další rekord, když vzrostla z 10,0 % na 10,7 %, oproti očekávaným 10,3 %.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu mírně zhoršila

25.10.2022 Nálada německých podnikatelů se v říjnu mírně zhoršila a zůstává na nejslabší úrovni od května 2020. Firmy jsou méně spokojené se současným podnikáním, mírně se však zlepšilo jejich očekávání, i když se stále obávají nadcházejících měsíců. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý ekonomický institut Ifo.
img

Rozbřesk: Británie má nového premiéra. Jaký je jeho hlavní úkol?

25.10.2022 Novým britským premiérem se stane bývalý ministr financí z vlády Borise Johnsona Rishi Sunak, který byl nakonec při volbě jedinou možností. Johnson o víkendu ztratil naděje na návrat do premiérského křesla a jeho další soupeřka Penny Mordauntová se stáhla poté, co nezískala dostatečnou podporu mezi poslanci toryů.
img

Forex: Británie má nového premiéra

25.10.2022 Novým britským premiérem se stane bývalý ministr financí z vlády Borise Johnsona Rishi Sunak, který byl nakonec při volbě jedinou možností. Johnson o víkendu ztratil naděje na návrat do premiérského křesla a jeho další soupeřka Penny Mordauntová se stáhla poté, co nezískala dostatečnou podporu mezi poslanci Toryů. Hlavní úkol pro fiskálně konzervativně laděného Sunaka - uklidnit zjitřené trhy - sice nebude snadný (na zacelení čeká díra v rozpočtu v objemu kolem 30 miliard liber), nicméně prvotní reakce na jeho jmenování byla pozitivní.
img

Fed se neobává zpomalení americké ekonomiky.

18.10.2022 Evropská měna a libra zůstávají vůči dolaru na velmi nízkých cenových úrovních. Ačkoli ve Spojených státech a Evropské unii hrozí recese a inflace je místy vysoká, trh nakupuje ochotněji dolary než eura. Z toho vyvozuji, že americká ekonomika láká investory mnohem víc než evropská. Připomínám, že evropskou ekonomiku neohrožuje jen recese, ale i energetická krize. Evropě se podle odborníků sice podařilo naplnit zásobníky plynu z více než 90 %, na bezbolestné přežití zimy to ale nestačí. Běžní spotřebitelé, podniky i státní úřady budou muset šetřit. Evropané, jejichž ekonomická kultura je mnohem rozvinutější než ekonomická kultura mnoha jiných národů, to nevnímají jako zvláštní problém. Samozřejmě se vždy najdou odpůrci, většina Evropanů ale nevidí na skutečnosti, že budou letos v zimě budou muset šetřit energií, nic špatného. Koneckonců nejde jen o šetření pro dobro země, ale i pro menší účty za elektřinu a vytápění.
img

Nedostatek čipů nejvíce zasáhl evropské automobilky. Škody mohou být až 100 miliard eur

12.10.2022 Hlavní obětí nedostatku čipů se staly v posledních dvou letech automobilky. Podle odhadů pojišťovny Allianz Trade došlo k výpadku přibližně 18 milionů vozidel. Nejvíce se tato krize promítla v Evropě, kde škody analytici odhadují v loňském a tomto roce až na zhruba 100 miliard eur přidané hodnoty.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Reuters: Berlín očekává, že německá ekonomika se příští rok ocitne v recesi

06.10.2022 Vláda v Berlíně očekává, že německá ekonomika se kvůli energetické krizi, rostoucím cenám a omezeným dodávkám příští rok propadne do recese a vykáže pokles o 0,4 procenta. S odvoláním na informované zdroje o tom dnes informovala agentura Reuters. Mluvčí ministerstva hospodářství v reakci sdělil, že ministr Robert Habeck zveřejní aktualizované údaje příští týden.
img

Analýza EUR/USD na 15. září. EU hledá způsoby, jak snížit ceny energií

15.09.2022 Dobré odpoledne, vážení obchodníci! Ve středu pár EUR/USD provedl dva odrazy z 0,9963, Fibo korekce na úrovni 323,6 %. Růst byl však spíše mírný. Kotace klesly na úroveň 0,9963. Pokud uzavřou pod touto úrovní, zvýší se pravděpodobnost dalšího poklesu na 0,9900 a 0,9782. Euro by mohlo začít znovu růst, pokud vzroste na 1,0080. Vzhledem k událostem posledních týdnů předpokládám, že euro bude pravděpodobně klesat. Hlavním důvodem není to, že by americká inflace zpomalila méně, než se očekávalo, a Fed by mohl zvýšit úrokovou sazbu o 0,75 %. Medvědi mohou znovu získat převahu, protože evropská ekonomika může v blízké budoucnosti čelit recesi. Dalo by se říci, že americká ekonomika již do recese sklouzla. Na Forexu však obchodníci věnují více pozornosti pohybům měn než ekonomickým podmínkám zemí, kde jsou emitovány.
img

Graf dne: EURUSD (12.09.2022)

12.09.2022 EUR/USD dosahuje na začátku nového týdne výrazných zisků, přičemž hlavní měnový pár se obchoduje až o 1,5 % nad pátečním závěrem. EUR/USD vzrostl na 4týdenní maximum do blízkosti 1,02, a to díky dobré náladě na Evropském kontinentu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Ekonomiku eurozóny podpořilo pocovidové oživení poptávky po službách

15.08.2022 Zpřesněný odhad HDP eurozóny by měl přinést mírnou sestupnou revizi, i tak by však měla evropská ekonomika vykázat za Q2 slušný mezičtvrtletní růst o 0,5 %. Významně k němu přispěl silný růst ekonomik orientovaných na služby. Americká průmyslová produkce i maloobchodní tržby v červenci podle našeho odhadu meziměsíčně mírně rostly, navzdory technické recesi ekonomiky USA.
img

Forex: ČNB ponechá úrokové sazby na dnešním zasedání beze změny

04.08.2022 Bankovní rada ČNB dnes bude poprvé v novém složení rozhodovat o nastavení měnové politiky. Podle vyjádření jejích představitelů to vypadá, že úrokové sazby nechá beze změny. Nová prognóza, kterou dnes centrální banka také zveřejní, však na potřebu dalšího utažení měnové politiky pravděpodobně ukazovat bude. Čekáme, že vývoj inflace a přetrvávající tlaky na oslabení koruny bankovní radu nakonec donutí ještě jedno zvýšení udělat. V listopadu očekáváme zvýšení repo sazby ze současných 7,0 % na 7,5 %, což by měl být zároveň vrchol současného cyklu zpřísňování měnové politiky.
img

Forex: Německému vývozu se dařilo, evropský maloobchod zklamal

03.08.2022 Německému zahraničnímu obchodu se v červnu dařilo nad očekávání dobře. Tamní obchodní bilance skončila v přebytku 6,4 mld. EUR, což bylo výrazně více než měsíc před tím a mnohem více, než se čekalo (konsensus počítal s přebytkem pouze 0,2 mld. EUR). Pozitivně překvapila hlavně hodnota německého vývozu, která byla meziměsíčně vyšší o 4,5 %, když se čekal růst o 1 %.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | GBP/CAD | EUR/CAD | USD/TRY | EUR/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Měnové trhy | Binární opce | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Ask | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Breakout | Broker | Bund | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOE | CCI | CFD | CFTC | CME | CPI index | Cap | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dezinflace | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | ECOFIN | EFSF | ESM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FRA | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Fixing | Forex trader | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G7 | Grafy | HDP (Hrubý domácí produkt) | High | Hlava a ramena | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Inside Bar | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Long | Low | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makléř | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Národní dluh | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Overnight | P/E | PRIBOR | Pakt stability | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | Příkaz Stop | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Split | Spread | Stagflace | Statut | Stop-Loss | Support | Swap | Swiss | Take Profit | Pokladniční poukázky | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Exchange Traded Funds | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Market Color | John Hardy | Zisk | Ziskový obchod | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Vývoj eura | Japonská měna | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | BK Asset Management | Partners | Gold | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Investment Banking | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | WSM | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Trade.com | Markets.com | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | EPS | EuroCOIN | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Komerční banky | Akcie Microsoft | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akcie Stock | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Brokers | Brokeři | Capital Markets | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena zlata a stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Čínské investice | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | DAX 30 | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Ekonomika USA | Elektřina | EUR USD | Eura | EURCHF | Euro dnes | Euro posiluje | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | Forex trend | ForexTime | Forexu | Frank | Frank kurz | FXstreet.cz | GfK | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harami | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Francie | HDP Německo | HDP USA | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Indikátor MACD | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investing | Investovat do zlata | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Konec eura | Korporátní dluhopisy | Krize eurozóny | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz ECB | Kurz EUR | Kurz eura a dolaru | Kurz eura k dolaru | Kurz jüanu | Kurz koruny k euru | Kurz měny | Kurzy | Kurzy koruny | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Měnový kurz | Měny kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Norská koruna | Ocenění akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Pavel Šafařík | PayPal | PinBar | Pips | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Recenze | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řecká ekonomika | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Strategie řízení | Švédská koruna | Světové ceny ropy | Světové události | SWIFT | Španělská ekonomika | Švédská koruna kurz | Švédsko ekonomika | Švícarský frank | Švýcarská banka | Švýcarský frank bankovky | Švýcarský frank kurz | Švýcarský frank měna | Tapering | TopForex | TopForex recenze | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výběr brokera | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | Vývoj rublu | World Systems Market | World Systems Market inc | WSM facebook | WSM robot | WSM robot.com | WTI | XM | xTrade | xTrade Brokers | Zajištěné fondy | Zajištěné fondy České spořitelny | Zásoby ropy ve světě | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zlato akcie | Zlato investiční cena kurzy | Zlato step | Zlato to je in | Zlato v minci | Zlatý dolar | Znak dolar | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | BreakEven | ZEW | DXY | Indikátor ekonomického růstu | EIA | ING | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | WSP | Andrej Babiš | Buy | Cenové rozpětí | CEPS | Čistý dluh | Ekonomika EU | Ekonomika Francie | Ekonomika Německo | Elon Musk | Ex-dividend | Hold | Christine Lagarde | Index relativní síly | Indie | ISM indexy | Janet Yellen | Mark Zuckerberg | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | Provozní marže | Range | Redukce | ROCE | Sell | Španělsko - burza | Štěpení cenných papírů (split) | Švýcarsko - burza | Tovární objednávky | Tranše | Underweight | Výnos do splatnosti | Využití kapacit | YTM (výnos do splatnosti) | Zew Survey Index | Žádosti o pracovní podpory | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WSJ | Kmenové akcie | Převis | Štěpení cenného papíru | Zaknihované akcie | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Tržby | Zadluženost vlastního jmění (debt ratio) | Zaměstnanost | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | Tržní sentiment | Casino | Candlestick chart | Komise | Federální rezervní systém | Mezibankovní sazby | Majors | Volby | Fundamentální data | S/R zóny | Rozhovor | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Euro forex | Investment | Traders | Saxo Capital Markets | Asijské obchodování | Evropské obchodování | Americké obchodování | FX Analyst | OakBrook Investments | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | TD Securities | Deutsche Bundesbank | Ernst & Young | Western Union Business Solutions | Společnost Crédit Agricole | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | The New York Times | Natixis | Jackson Hole | Energy Aspects | Institut ZEW | Boris Schlossberg | CNN | VP Bank | Wells Fargo | CitiFX | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Westpac | CME Group | Caterpillar | DIW | Sentix | TradingFloor.com | Baker Hughes | Kathimerini | Institut Ifo | DIHK | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | BayernLB | NATO | MF Global | Markets.com, | Ole Hansen | Next Finance | New View Economics | Agentura AP | BBC | Destatis | FX strategie | Agentura DPA | Technické indikátory | Sója | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Halifax | S/R zóna | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Dění na finančních trzích | Bezpečné měny | Uložení peněz | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | Magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | BMW | Wolfgang Schäuble | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Diamanty | Stock Exchange | Cizí měny | Evropské banky | eFXnews | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Obavy z brexitu | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Bezpečnější měny | Panevropský akciový index | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Oddělení forexu | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Volby v USA | Firemní investice | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Obchodní signály | Futures kontrakty | Referendum | Událost na finančních trzích | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | US akcie | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Vývoj středoevropských měn | Nejistoty na trzích | Nejistota na finančních trzích | Fundamentální faktory | Vývoj měn | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | IHS | Xetra | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Turbulence na finančních trzích | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Akce centrálních bank | Britské hospodářství | Die Welt | Globální ekonomický růst | Pokles libry | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Americký ministr financí | Akcie v EU | Akcie amerických bank | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Ekonomická rizika | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Bělorusko | Světové akciové trhy | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Německý hospodářský institut DIW | Index Nikkei | FactSet | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Bezpečné dluhopisy | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Index německé akciové burzy DAX | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Günther Oettinger | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Libra vůči dolaru | Zajištění | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Úvěrové krize | FTSE 100 | Guvernér banky | Baidu | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nízká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Agentura AFP | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Výnos u desetiletých dluhopisů | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Globální krize | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Italský bankovní sektor | Index pařížské burzy CAC 40 | Poptávka investorů | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Konec kurzového závazku | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Německý export | Slabé euro | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Dosahovat zisku | Vyhlídky eurozóny | Opatřením na podporu ekonomiky | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Hospodářská situace | General Electric | Obchodování eura | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Dolar vůči jenu | Pražský parket | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Měnové otázky | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Finanční ústav | Irská ekonomika | Světové trhy | Historické rekordy | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Theresa Mayová | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Index amerických akcií | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Nadbytek ropy | TTIP | Německé dluhopisy | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Quantum | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Kurzová volatilita | Americké investiční banky | Softbank | Institucionální investoři | Měnové stimuly | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Skupina G20 | Guvernéři centrálních bank | Economist Intelligence Unit (EIU) | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Přístup k financím | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Setkání G20 | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v EU | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Indikátory důvěry Evropské komise | Mercedes | Audi | Finanční podniky | JPMorgan Chase & Co. | ABN AMRO Bank | IHS Markit | ex | Akcie firem | Purple Trading | Spotový kurz | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Manpower | Vstup na burzu | Alokace aktiv | BBVA | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | ČSOB Finanční trhy | Sell in May and go away | Kalendář ekonomických dat | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | CoinDesk | Makroekonomické zprávy | Obchodníci s měnami | BHS | René Remšík | LBBW | Kurzový vývoj | Coinbase | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Ekonomické výhledy | Americký akciový trh | MT4 Supreme Edition | Německý přebytek běžného účtu | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Kvantitativní utahování | Bitcoin Gold | BusinessEurope | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | Kurzový vývoj eura | Vývoj eura vůči dolaru | MiFID II | CBOE Global Markets | LTC | ETH | Capitalinked | Radim Dohnal | Invesco | Panevropský index STOXX 600 | Binance | NEST | Štěpán Hájek | Litecoin (LTC) | RoboMarkets | QC Partners | Správce portfolia | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Obchodování na trzích | Tržní očekávání | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Výnosy desetiletých dluhopisů | Země platící eurem | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Odliv dividend | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotové obchodování | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Jamie Dimon | Finančník George Soros | Raytheon | Lockheed Martin | Analytik finančních trhů | Německá centrální banka | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Události ve světě | Capitalinked.com | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Globální růst | Regionální měny | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Graf vývoje | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Japonský akciový index | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Ruský akciový index | Index RTS | Pokles ceny | Domácí měna | Výplaty dividend | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | TradeCentrum | Czech Fund | Pražský index PX | Zasedání OPEC | Korunový trh | Profesionální obchodník | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Vývoj těžby ropy | Spotřebitelská inflace | CipherTrace | Akcie v Evropě | I-Trader | Die Zeit | Kompozitní index | Italské bondy | Trhy v USA | Trh s ropou | Finanční skupina | IfW | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Tvrdý brexit | Long obchod | Největší kryptoměna | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Slabá koruna | Prognóza ECB | Posilování české koruny | Zvyšování úroků | FTSE/MIB | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Evropská komise | Výprodej trhu | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | François Villeroy de Galhau | Jednotná měna | Pojištění vkladů | Globální index | Financial Times (FT) | Zpomalování světové ekonomiky | Zadluženost | Hodnota indexu | Refinitiv | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Společnost Apple | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Majetek | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Růst dolaru | WEF | Sazby ČNB | Poptávka po americkém dolaru | Obchodování na burzách | Silný frank | Vývoz do Británie | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Problémy Evropy | Dolarová aktiva | Analytici z Wall Street | Obchodní jednání | Velké riziko | Pozornost trhu | Platformy pro obchodování | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Market alert | Klesající cena | Státní fond | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Inflace v ČR | Akciové zisky | Makroekonomická situace | Uber Technologies | Plánované obchody | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Short obchod | Reakce koruny | Český průmysl | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | České HDP | Pokles sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Německé firmy | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Globální HDP | Stav americké ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Economist Intelligence Unit | Začít obchodovat | iFX | Investice firem | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Fibo retracement | Dolarové sazby | Wealth Management | Měnové manipulace | Prezidentka ECB | CoinShares | Akcioví býci | Akcie a ETF | Ropné akcie | Býčí výhled | Index CRB | Společnost Gazprom | Gazprom | Digitální daň | Nálada na akciových trzích | Saxo Bank Group | Uranové akcie | Obchodní konflikt | Pokles cen | Německé HDP | Americké futures | Snížení úroků | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Raiffeisen Bank International | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Americká cla | AMZN | WeWork | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | ISM index | Napětí v Hongkongu | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Depozitní sazby | Prosus | US500 | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Hospodářská recese | Televize CNBC | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | MT5 Supreme Edition | Denní graf | Vývoz do Číny | Vývoz do USA | Prodeje nových aut | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Oživení ekonomiky eurozóny | Data z Německa | Korunové sazby | Pictet | Kurzarbeit | MetLife | Český HDP | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Předstihové indikátory | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Obchodní dohoda | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Obchodní spory | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | McKinsey | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Americké automobilky | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ropná firma | Michal Dvořák | Ropný gigant | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | Německý vývoz | IOT | Strategické partnerství | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Investice do ropy | Trinity | Ekonom ING | ČNB Jiří Rusnok | Nová prognóza ČNB | LNG | Indigo | Index relativní síly (RSI) | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Index milánské burzy | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Zpomalování ekonomiky | Český trh práce | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Průměrná hodnota | Statistické údaje | Histogram | Inflace v říjnu | Robert Shiller | Achim Wambach | Spojené státy a Čína | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Recese v Evropě | Riziko recese v Evropě | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Potíže s likviditou | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | Hlavní události | Global Markets | BAT | Risk-off | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | Tesla Elon Musk | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | CBI | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | DGB | BDI | Obavy z nedostatku investic | 4G | 4G v Evropě | Poskytování digitálních veřejných služeb | Institut německého hospodářství | IW | Výše rozpočtového deficitu | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Bývalý ministr financí | Bilance | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Statistici | Největší pokles | Dnešní růst | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Sentiment v ČR | Vyhlídky | Průzkumy | Výměny akcií | Nálada podnikatelů | Měny rozvíjejících se trhů | Trendová linie | Domácí měny | INTC | Americká data | Pozornost obchodníků | Walt Disney | 5G | AFP | Švýcarská ekonomika | Ekonomická důvěra | Dlužníci | Valdis Dombrovskis | Inflační cíle | FT | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Zveřejněná data | Struktura HDP | Data o HDP | Globální trh | Konkurenti | Financovat | EET | Hospodaření státu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Michal Šnobr | Zakázky německého průmyslu | Průmyslové zakázky v Německu | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Čínský vývoz | Velikost pozice | Rozvoj | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Data z průmyslu | Export z Německa | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Koruna dnes | Zdražování | Nízká inflace | Překvapení trhu | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Výzkumný institut | Růstový impuls | Firmy v Číně | Britové | Vládní výdaje | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Fed dnes | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Ranní komentář | Evropský průmysl | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Zavedení cel | Alstom | Moskva | HDP Německa | Americká ropná společnost | První den obchodování | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | UTC | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Federální obchodní komise | FTC | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Amgen | Nissan Motor | Airbus | Nord Stream | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Czech Media Invest | Ústavní soud | Míra | RWE | Vivendi | Energetický a průmyslový holding | Jaderné elektrárny | Accor | Daniel Křetínský | PMI z Německa | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Francouzská centrální banka | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Zlepšení sentimentu | Automobil | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | Meziroční míra inflace v eurozóně | Eurokomisař pro hospodářství | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Fiskální odpovědnost | Italský premiér | FedEx | FDX | Evropská spotřebitelská důvěra | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Údaje americké vlády | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Americké objednávky | Oživení inflace | Uber | Údaje z Číny | Odchod Británie z Evropské unie | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Hlavní ekonomické události | Yandex | Stratég | ACEA | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | Tripadvisor | Kraft Heinz | Japonský akciový index Nikkei | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Vývoj měnové politiky | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Počet výdělečně činných osob | Evropské PMI | Americký index | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Index londýnské akciové burzy | Index pařížské burzy | ETF roku 2020 | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | CFA | Stephen Poloz | Sentiment v Německu | Společnost Sentix | Chris Williamson | Američané | Exact Sciences | Altria Group | Hospodářské recese | Netflix | NFLX | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Evropský maloobchod | Evropská inflace | Výroba aut | Washington | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Apache | Odhad spotřebitelské důvěry | Analýza společnosti | Středoevropské měny dnes | Letecké společnosti | Aktualizované údaje | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Sodexo | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Produkce energie | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Zpráva COT | Poradenství | Automobilka BMW | Mercedes-Benz | Mzdová dynamika | Slabší data z průmyslu | Nedostatek zakázek | Zpřesněná data | Nový rekord | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Maloobchodní tržby v listopadu | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Týden na trhu | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Americké ministerstvo financí | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Federální vláda | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silnější kurz | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Nejnovější statistické údaje | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Nižší růst | Ceny energií | Britské maloobchodní tržby | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Thunbergová | Greta Thunbergová | Prognózy ČNB | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident institutu | Prezident | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Michal Stupavský, CFA | Google | WhatsApp | Instagram | Obchodní vztahy | Nálada v Evropě | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Americké hospodářství | Americký miliardář | Souhrnný index aktivity | Výkon evropské ekonomiky | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Dnešní PMI | Midstream | ConocoPhillips | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Impérium | Beztrendové obchodování | Obchodování na koruně | Virus | Asijské indexy | Vir | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Zdražovat | Ukončení intervencí | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Motherboard | DISH | Konzultant | Vysoká inflace | Boeing | Vstupy | Výstupy | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky USA | Zpomalení růstu ekonomiky | Viceguvernér ČNB | Pravidla obchodního systému | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Obchody | Výdaje | Průmyslníci | Pesimismus | Útlum aktivity | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Deník The Wall Street Journal | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | BP | Americký ISM | Prodeje aut | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Čínská továrna | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Uživatelé kryptoměn | Útoky hackerů | Lednová inflace | Galapagos | Hospodářství Evropské unie | Americká inflace | Conseq Funds investiční společnost | Conseq Funds | Indikátor RSI | Technický indikátor | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Týden na finančních trzích | Německý HDP | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | Zhejiang Huayou Cobalt | Americký PMI | Akcie na evropských trzích | Střední podniky | Šíření onemocnění | Index aktivity | Masakr na trzích | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Nová data | Šok | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Snížení těžby | Martin Gürtler | Vzestup inflace | Mzdový růst | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Aktuální Price Action | Výsledek zahraničního obchodu | Inflace v únoru | Důsledky koronaviru | Ekonomika Evropské unie | Únorová inflace | Změna sazeb | Volatilita na finančních trzích | WP | Cenové války | Videokonference | Rishi Sunak | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Povzbuzení ekonomiky | Prudký pokles | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Program nákupu aktiv | Index DAX burzy | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Tencent | Americká centrální banka dnes | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Masivní propad | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Nízká likvidita | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Cenový vývoj | Důvěra v německou ekonomiku | Špatné výsledky | Pokles české ekonomiky | Hlavní ekonom ING | Silný pokles | Index frankfurtské burzy | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | New York Times | Růst cen v eurozóně | Inflace v EU | Obavy trhu | ECB dnes | Odhad inflace | Prostor k růstu | Měnové podmínky | Viceprezident | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Spiegel | Německý hospodářský institut | Značný pokles | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Prudký pokles cen | Zásobníky | Texas | Waste Management | Internetový obchod | Obchod Amazon | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Valné hromady | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Katar | MF | Kalifornie | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Motocykly | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Prohlášení politiků | Koronavirus dopady | Výrobce letadel | Rozpočet Německa | Spotřebitelská nálada | Dramatický dopad | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Německý index IFO | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Odložené olympijské hry | Olympijské hry | United Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Limit pro nákup dluhopisů | Pictet Wealth Management | Frederik Ducrozet | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | The Economist | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Zhodnocování eura | Křetínský | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Karanténa | Viry | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Izrael | Reálné mzdy | Riziko inflace | Klid před bouří | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | Ministři obchodu | Jana Steckerová | Potenciál pro růst | Slovensko | Solidní růst | Ekonom IHS Markit | Ekonom IHS | Války | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Poradce | Organizace | Polský PMI | Růst nezaměstnanosti | Letecká společnost | Internet věcí | Nvidia Corp | Závislost | Sláva | Práce | Koronakrize | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Skupina OPEC | DPH | Omyl | Ropný průmysl | Česká nezaměstnanost | Oživení v Číně | Eni | Pojišťovna | Německá průmyslová produkce | Výroba v Německu | Ministři EU | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Ministři | Opětovný pokles | Carsten Brzeski | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Celková inflace | Výpadky | WMT | Activision Blizzard | Vývoj HDP | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | EIU | Jiří Makovský | Úspory | Hospodářské oživení | Ekonomika padá | AMC | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Indikace | Uzavření továren | Geopolitická krize | USD za barel | Rizikové averze | Trade | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | Kontrakty na ropu | Největší ekonomika eurozóny | Finanční pomoc | Nizozemsko | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Tržní likvidity | Poptávka po pohonných hmotách | Celosvětová poptávka po ropě | Reddit | Sociální síť | Debata | Cena surové ropy | Surové ropy | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | PMI ve službách | Evropská data | Soukromá spotřeba | Air France | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Znovusjednocení země | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Větší pokles | Podpůrná opatření | Lucembursko | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Ekonomika oživuje | Odhad vývoje HDP | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | Cestování | 3M | Americký HDP | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Maloobchodní tržby v Německu | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Robert Holzmann | PMI z výroby | Šéf Sentixu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Rozhodnutí australské centrální banky | Růst výnosů | Soud | Greenpeace | Maloobchodní tržby v eurozóně | Latinská Amerika | PEPSICO | Karlsruhe | Thomas Gitzel | Hospodářství EU | Dovoz | Vývoz | Průmysl v Německu | Oživení hospodářství | Obchodní přebytek | Rekordní zisk | Regulační orgány | Pokles ekonomické aktivity | Pád akciových trhů | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Investice v zahraničí | Nedoplatky | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | Ústup inflace | Průmyslová výroba v Evropské unii | Členské země | Burza Binance | Link | Merck KGaA | Merck | RBI | PitchBook | Účet platební bilance | Auta | Expedia | NetEase | Royal Caribbean | Kurz eura k americkému dolaru | Vláda v Berlíně | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Protikoronavirová opatření | Vakcína | Sektor služeb | Medvědí scénář | Ekonomická aktivita v USA | CL | Spekulovat | Bundesbanka | Moderna | Spolková vláda | Advance Auto Parts | Eli Lilly | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Omezení produkce | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | EasyJet | Čínské hospodářství | PMI v eurozóně | Umělé inteligence | Argentina | Propad příjmů | Německá průmyslová a obchodní komora | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Společnost Lufthansa | JDE | Rizikovější měny | Unie | Propady HDP | ČR | Pokles investic | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu | Costco | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Nissan | Průraz | Plán Evropské komise | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Vývoj hrubého domácího produktu | Kurzarbeit v Německu | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Nová prognóza ECB | Nová prognóza | Antivirus | Start-upy | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Statistiky z trhu práce | Oracle | Britská ropná společnost | Společnost BP | Tropická bouře | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Pokles evropské ekonomiky | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Vysoké valuace | Místopředseda Evropské komise | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | HDP Itálie | Subvence | Globální poptávka | Pokles německé ekonomiky | Nestlé | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Míra inflace v Evropské unii | Český investor | Prodeje automobilů | Guvernér švýcarské centrální banky | Kanadské maloobchodní prodeje | Negativní výhled | Úvěrové podmínky | Největší evropská ekonomika | Covid | Changpeng Zhao | ZIL | Představenstvo | Restrukturalizace | Druhá vlna | Počty nových případů | Útlum ekonomické aktivity | Dezinflační tendence | Makléř Wood & Company | Státní pomoc | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Slabší ekonomika | Mimořádná valná hromada | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | ARD | Koronavirové epidemie | Šéf Facebooku | Odkup vlastních akcií | Stimulační program | Akcie aerolinek | Den obchodování | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Boom na trhu | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Objem zakázek | Objem zakázek v německém průmyslu | Situace na trhu práce | MAM | Sony | Fundamentální pozadí | Výhled vývoje ekonomiky | Chorvatsko | Nový trend | E.ON | Johnson & Johnson | Emirates | Společnost Emirates | KLM | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Desinflační tendence | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Květnový růst | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Evropské investiční banky | Verizon Communications | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Společnost Chevron | Reálná hodnota | Společnost XTB | Znovuotevření ekonomiky | Cybertruck | Korekční fáze | Akcie těžařů | Konjukturální průzkum | Životní úroveň | Následky pandemie | Nálada v eurozóně | Celkový výsledek | Odhady HDP | První odhady HDP | HDP za Q2 | Aerolinky Ryanair | Sundar Pichai | Pár EUR/USD | Nikl | Čínská společnost | Výhled německé ekonomiky | Odhad růstu HDP | Výhled růstu německé ekonomiky | Komplexní analýzy | Důvěra | Data z tuzemské ekonomiky | Rekordní deficit | Margrethe Vestagerová | Philip Lane | Produkce v průmyslu | Růst zaměstnanosti | Růst HDP Itálie | Quantum Fund | Open Society Foundations | Inflace v červenci | Hyundai Motor | NYT | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Zpomalování inflace | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Výhled na příští rok | Deutsche Lufthansa | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Americké ministerstvo spravedlnosti | Počty nakažených | Setkání zemí OPEC | Analytik XTB | Pandemická situace | Air Liquide | Adyen | Odhady PMI | Kryptoměnový trh | Největší naleziště zemního plynu | Globální pandemie | Zvýšení daní | Unijní ministři | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Nižší výdaje | Výrobní sektor | Výrobní index | Růst eura | Představitelé ECB | Bert | Seznam Zprávy | Inflace spotřebitelských cen | Institut DIW | Claus Michelsen | DIW Claus Michelsen | Odborníci | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Signál ke vstupu | Korunové úrokové sazby | Zdanění | Pumpování peněz do ekonomiky | Pumpování peněz | Vývoj indexu DAX | Nvidia | Objem exportu | Vývoz do Spojených států | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Zasedání FED | Stefan Kooths | Přímé investice | Nákupní centra | Společnost ByteDance | NAHB | Americký podnik | Společnost Cisco | Program Antivirus | Technický signál | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Evropský automobilový průmysl | Politici z Evropského parlamentu | Politici | Ursula von der Leyen | Ztráty společnosti | Němečtí politici | Ambasador | Strach z Brexitu | Exportní průmysl | Epidemiologické situace | Nákupní příležitosti | Investiční prostředí | Plynovody | The New York Times (NYT) | Hospodářství východní Asie | Východní Asie | Allianz Global Wealth | Allianz Global Wealth Report 2020 | Allianz Global Wealth Report | Snížit emise | Nárůst HDP | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Odklon od fosilních paliv | Internetová společnost | Americká internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Průměrný kurz koruny | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Pokles spotřebitelských cen | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Cineworld | Cinema City | Šéf centrální banky | Pablo Hernández de Cos | Antimonopolní úřad | Epidemická situace | Vývoz z Německa v srpnu | NextEra | Centrální banky USA (Fed) | Centrální banky světa | Lockdown | Měnový fond | Bezpečného útočiště | Jaroslaw Kaczyński | iPhone | Společnost Eli Lilly | Výrobce letecké techniky | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Jihokorejské společnosti | Koncern | Embargo | Nařízení | Newmont | Intel | Výrobce čipů | Thoma Bravo | Průzkum PMI | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | Futures na ropu | Vlny koronaviru | Pandemický program | CSCO | Poklidné obchodování | Podvážení | Kit Juckes | SolarEdge | Státy Evropské unie | Zynga | ZNGA | Přebytek zahraničního obchodu | Společnost Pfizer | Oživení čínské ekonomiky | Hospodářský vývoj | Hospodářský vývoj v Německu | Růst ekonomiky EU | Polská vláda | Heiko Maas | Cena bitcoinu dnes | Spotřební daň z nafty | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Zelené dluhopisy | Proražení | Životní prostředí | NextEra Energy | Lindsay | GameStop | Spotřebitelské ceny v ČR | Index DAX 30 | Siemens | Vonovia | BIDU | Lego | Očkování | Data o vývoji HDP | Rozpočtové deficity | Zadlužování | NBP | CMI | Lael Brainardová | MGM | Očkování proti covidu-19 | Růst průmyslové produkce | Cenné papíry a burzy | Boeing 737 Max | Centrální bankéř | Lukáš Novotný | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Marcel Fratzscher | DIW Marcel Fratzscher | Výhled na rok | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Německá inflace | Inženýrské stavitelství | Brands | Zdravotní péče | TUI | TUI Group | Shopify | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Vývoj hodnoty HDP | Vývoj hodnoty HDP eurozóny | MJ | Měsíční data | WU | Německé ceny | Unijní diplomacie | Příkaz stop-loss | Situace na trhu | United Parcel Service | PEP | Deliveroo | Očkování proti covidu | Express | Bilanční suma | Klíčové faktory | Jestřábí přístup | Obchodování na asijských akciových trzích | ADP report zaměstnanosti | Activision | Blizzard | Oživení evropské ekonomiky | Automobilka Tesla | Proočkování populace | Anheuser-Busch inBev | Kov | Nastavení sazeb | Akcie 2021 | Tyson Foods | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Nedostatečné dodávky | Elektroauta | Trendové linie | Slovenská ekonomika | Růstový trend | James Bullard | AIG | Rostoucí výnosy | Evropský výrobce letecké techniky | SPWR | PMI indexy | Air | Celosvětová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Míra inflace v Německu | Propady na akciích | Nárůst výnosů | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Jemenští povstalci | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Analýza EUR/USD | IWH | Výrazný růst | Dnešní videokomentář | Výhled růstu ekonomiky | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Forwardové sazby | IPO Deliveroo | Komoditní tradeři | Data z reálné ekonomiky | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Nejvyšší růst | Harley-Davidson | Data o inflaci | Prudký růst cen | Evropské maloobchodní tržby | Jádrová inflace v ČR | AMD | LEAG | Eurokomisař pro ekonomiku | Průmyslová produkce v eurozóně | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty | Německé instituty | Vstupní náklady | AA | Ceny ropy Brent | Emise skleníkových plynů | Makroekonomická prognóza | Prognóza České národní banky | Prognóza České národní banky (ČNB) | Centene | Raytheon Technologies | Odhad letošního růstu ekonomiky | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Verizon | Nárůst objemů | Kellogg | Boční trend | Přeprodané oblasti | Hodnocení současné situace | Francouzská společnost | Goldman Sachs Group | Otevření ekonomik | Vývoj ceny elektřiny | Pandemie COVID | Dovoz z USA | Tuzemská měna | Podnikatelské klima | API | Oslabení | Meme akcie | Zisk před zdaněním | PCE index | Výsledky za Q1 | Ceny dřeva | První zvýšení sazeb | MNB | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Přebytek zahraničního obchodu Německa | Salvador | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Platidlo | Zajišťování | Akcie technologických firem | Dekarbonizace | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | Jednotné měny | Alligator | Nové prognózy | Čínský výrobce elektromobilů | Cyklus zvyšování sazeb | Index podnikatelské nálady | DPH u elektřiny | Pozitivní vliv | Významné zprávy | Obchodování na trhu | Vstupní objednávka | Největší světové kryptoměnové burzy | Thajsko | Report ADP | Počet nezaměstnaných | Inflace v eurozóně v červnu | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Americký výrobce | Obchodníci dnes | Minimální sazby daně | Sazby daně | Letecké palivo | Hliník | Američtí centrální bankéři | Sada dat | Egypt | Prodej zboží | TSMC | USA inflace | Evropská unie dnes | Soubor klimatických opatření | Zelený balíček | Rada guvernérů | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Cyklické sektory | Americký trh | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Intel Corporation | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Mutace delta | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Načasování | Výrobce elektromobilů Tesla | Uzavření obchodování | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Azure | Nálada mezi německými spotřebiteli | Rekord | Nasdaq v New Yorku | Štěstí | Náhoda | Úřad pro ochranu osobních údajů | Ministerstvo spravedlnosti | HICP | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Průmyslová aktivita ve střední Evropě | Růst aktivity | Jakub Rybacki | PIE | Logistika | Projekce | Psychologické úrovně | Důležité zprávy | Objem HDP | Červencová inflace | Vratislav Zámiš | Pioneer Natural Resources | Americké ceny | Pozitivní korelace | První odhad HDP | První odhad | Dovoz oceli | Medián | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Funkční období | Dupont | Virgin Orbit | Nedostatek čipů | Ranní glosa | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Opatření | Dna | Polská inflace | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Siemens Healthineers | Eurokomisař Gentiloni | Energetika | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | 100 SMA | Vyšší hodnoty | VDMA | Editis | Vydavatelství Editis | Dodržování pravidel | A321Neo | Utahování měnových podmínek | Kompenzace | Sentiment indikátory | Problémy v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | Zemní plyn (LNG) | TTF | Úročení | Energetická krize | Posilování amerického dolaru | Bankovní skupiny | Hospodářské soutěže | Automotive | Inflace v září | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zdražování potravin | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Češi | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Ceny energie | Vysoké ceny | ITA | Alitalie | Americký podnikatel | Bosch | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Vlastní sociální sítě | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Výroky Christine Lagardeové | Meta | Klima | Metaverse | Meta Platforms | Fialova vláda | Aktuální prognóza | Česká národní banka (ČNB) | Výrobce elektroaut | Drahé energie | Velkoobchodní ceny plynu | Globální dodavatelské řetězce | AMD akcie | Asijské měny | Společnost | Tým InstaForex | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Burzovní cena | Intuit | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Lockdowny | Hrozící lockdowny | Status bezpečné měny | TIM | RTS | Atrium European Real Estate | Index technologického trhu | Booking Holdings | Booking | Průměrná volatilita | Omikron | Broadcom | | Zlotý | Daňové zatížení | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Situace ve Spojených státech | Postranní pohyb | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | L'Oréal | Prognózy inflace | Globální emise | Fundamentální analýzy | Spotřebitelské inflace | Pokles cen zlata | Joachim Nagel | Základní sazba | Celosvětový HDP | Vliv na ceny | Šíření varianty omikron | Výzkumný ústav | LGES | LG Energy Solution | LG Energy Solution (LGES) | Hodnoty měny | Miliardy USD | Altria | Snížení emisí uhlíku | Firma Meta Platforms | Firma Meta | Ocel | Ruský plyn | Instacart | Japonská automobilka Toyota | Automobilka Toyota Motor | Húsíové | Hry | Politické problémy | Dražší energie | Real Estate | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Instituce | Teams | Nový týden | Ericsson | Časový plán | Základní úrok | Analýza páru EUR/USD | Murray | Švédská společnost | Finanční rok | Závislost na Číně | Evropští regulátoři | Spirit Airlines | Analýza indikátorů | Konsolidovaný čistý zisk | Rollback | Blesk | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Realitní společnost | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Plynárenské firmy | Evropský výrobce letadel | Výrobce letadel Airbus | Ruské invaze na Ukrajinu | Index londýnské burzy FTSE | TotalEnergies | Odkup svých akcií | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Cena plynu pro evropský trh | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Demilitarizace Ukrajiny | Energiewende | Kyjev | Rusko a Ukrajina | MWh | Evropský blok | Evropská komisařka | Harmonizovaná inflace | Raytheon Technologies Corp | Tree Energy | Zkapalněný zemní plyn | Tree Energy Solutions (TES) | Tree Energy Solutions | Společnost Tree Energy | Naftogaz | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Tvrdé sankce | Východní Evropa | Pokles inflace | Řetězec | Řetězce | Růst HDP Německa | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Nord Stream 1 | Balík sankcí | Ukrajinské krize | Automobilka Porsche | Výroby elektromobilů | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Dopady války na Ukrajině | Vladimir Medinskij | Huayou Cobalt | Americký výrobce elektromobilů | Aktivisté | Akcie Nvidie | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Vysoké ceny energií | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Allianz Trade | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Dovoz uhlí | Růst cen energií | Reddit IPO | Správa | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Vzestupný trend | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Kryptoměnová burza Binance | Dodávky ruského zemního plynu | Korekční pohyb | Boj s inflací | Závislosti na ruské ropě | Iva Palusková | Převzetí firmy | Převzetí firmy Twitter | PIF | Reverzní formace | Vývoz obilí | Svaz německého průmyslu | Šéfové | Jan Frait | ZEN | Pochybení | Snížení inflace | Velmi volatilní | Obchodní instrument | Úrokové sazby v eurozóně | Nová bankovní rada | Evropské akciové indexy | OvalX | Úroveň parity | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Zvedání úrokových sazeb | Zastavení dodávek ruského plynu | oEnergetice.cz | oEnergetice | Prime | Stabilita úrokových sazeb | Překoupené oblasti | Výrobci automobilů | Výrobce čipů Nvidia | Zpráva o inflaci | Zákaz dovozu | Udržitelnost | Výraznější recese | Pocovidové oživení | Oživení poptávky po službách | Německé ekonomiky | Makroekonomické prostředí | Cineworld Group | Klesající reálné příjmy | Nástup elektromobility | Dovoz z Ruska | PlayStation 5 | PlayStation | Zestátnění | Cena elektřiny v Německu | Obilí z Ukrajiny | Hospodářské problémy | Jestřábí ECB | Fenomén | Ekonomický útlum | Odrazy | Evropské akcie dnes | Znovusjednocení Německa | Marka | Kepler Cheuvreux | Dodatečný výnos | Uzbekistán | Internet věcí (IoT) | IoT | Červená čísla | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | Český statistický úřad (ČSÚ) | Jeremy Hunt | Telekomunikační společnost | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Implikace | Snižování počtu zaměstnanců | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Zákonodárce | Matěj Široký | Německá expertní komise | Expertní komise | Zmírnění inflace | Války na Ukrajině | Konkurent | Širší index | Výběry | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | Průmyslové firmy | Výrobci spotřebního zboží | Chemický průmysl | CZ | Rafinerie | Budapešť | Německý svaz | Mistrovství světa ve fotbale | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Line | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Anheuser-Busch InBev | Světlo na konci tunelu | Největší kryptoměna bitcoin | Index cen výrobců | Ropná společnost Exxon Mobil | Společnost Exxon Mobil | Varování | Hospodářský pokles | Přetrvávající vysoká inflace | Zisky společnosti | Moët | Hennessy | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | Dopady vysokých úrokových sazeb | Růstový potenciál | Inflace v Evropě | Jestřábí tlak | Právo | Německé podniky | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Haísám Ghais | Sdružení výrobců automobilů | Belgická vláda | Nejdůležitější události | Silná korelace | Další posilování | Cenový růst | Setkání zemí OPEC+ | Americké regulační orgány | FDIC | Výrobci elektroaut | ChatGPT | OpenAI | Spotřeby plynu | Býčí sentiment | Volatilní položky | Švýcarský vývoz zlata | Vývoz zlata | Hodnota dovozu produktů | Hodnota dovozu produktů a surovin | Akcie Adani | Akcie Adani Group | Adani Group | Adani | Hindenburg Research | Hindenburg | Tržní manipulace | Platnost hospodářských sankcí proti Rusku | Platnost hospodářských sankcí | Nejvyšší inflace | Úvěrový průzkum | NXP | Invest | Vyšší náklady | Pokračující pokles | Newcrest Mining | Společnost Newmont | Bard | Boris Vujčić | Euro 7 | NHTSA | PAP | Severočeské doly | Menšinový podíl | Ajay Banga | Média | SVB Financial | SVB | Bankovní regulační orgány | SVB Financial Group | Kalifornské bankovní regulační orgány | Odeznívání inflace | Krach SVB | Vklady | Turkish Airlines | Soupeření | First Republic | Miliardy švýcarských franků | Problémy v bankovním sektoru | First Republic Bank | Převzetí banky | Převzetí banky Credit Suisse | Válka | First Citizens | Banka First Citizens | ITA Airways | Americké úřady | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Omezení spotřeby plynu | Soud v Německu | Americké sankce | Europe 600 | Inovativní firmy | Spojení | Vyšší ceny | Asie | Klesající inflace | JOLTS | Dceřiné společnosti | Vysoké úroky | Velký problém | Vysoké úrokové sazby | Závazek | Srovnávací základna | Celková investice | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Náklady na půjčky | Baterie | Partnerství | Svaz německého průmyslu (BDI) | Siegfried Russwurm | Dovoz ukrajinského obilí | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | BYD | INES | Pravidla regulace | Rychlost | Srbsko | Dekret | Evropská regulace | Ambice Ruska | Zakladatel | Výrobce luxusních aut | Elektrotechnický koncern | Koncern Sony | Řešení inflace | Irské aerolinky | Irské aerolinky Ryanair | Společnost Ryanair | Nízkonákladová letecká společnost | Patová situace | Litva | Ruské diamanty | Přesun výroby | Versailles | Oneok | Magellan Midstream Partners | Společnost Oneok | Vice Media | Společnost Vice Media | Vice | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Regulace trhů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Made in Germany | Průmyslové zboží | Omezení exportu | Zvýšení sazeb Fedu | Odolnost ekonomiky | Společnost Nvidia | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Sam Altman | Směřování | Americká technologická společnost | Technologická společnost Apple | Czech Media Invest (CMI) | OSF | Open Society Foundations (OSF) | Společnost Nasdaq | Adenza | ARM | Bunge | Viterra | Reálné příjmy | Nárůst cen energií | Miliarda | Hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Ekonom Evropské centrální banky | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Threads | Síť Threads | Podnikatel Elon Musk | Chatbot | Ekonomické podmínky | Linda Yaccarinová | HCOB | Řetězec Casino | Nejhorší výsledek | Společnost Novo Nordisk | Novo | Tapestry | Americká společnost Tapestry | Společnost Tapestry | Capri Holdings | Capri | Michael Kors | Cla na dovoz | Vývoj hlavní úrokové sazby ECB | Hlavní úrokové sazby ECB | Cena evropského plynu | Dánská farmaceutická společnost | Výrobce luxusního zboží | iPhone 15 | Odhadovaná cena | Vysoké ceny akcií | Účely primární veřejné nabídky | Primární veřejné nabídky (IPO) | Mediální magnát | Mediální magnát Rupert Murdoch | Magnát Rupert Murdoch | Fox Corp | News Corp | Fox | News | NJJ Presse | NJJ | Společnost NJJ | Edward | Soukromé investiční společnosti | Hamás | Claudia Goldinová | Hnutí Hamás | Dopady konfliktu | Americká pravidla | PiS | tradingeconomics.com | Technology | Baterie do elektromobilů | Aleš Cimbala | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Rychlé uvolnění měnové politiky | Helge Berger | Dobré časy | Eskalace | Americká energetická společnost | Skupina J&T | Mezinárodní standard | Vymáhání práva | Burza v Argentině | Akciová burza v Argentině | Milei | Továrny na čipy | Javier Milei | Prezident Javier Milei | Nezisková organizace | Naše ČESKO | Embargo na ruské diamanty | Aktuálně trh | Slevy | Pandemie covidu | Dopravní subvence | Substituce při výrobě elektřiny | Rozpis odsouhlasených těžebních škrtů | Vývoj těžby ropy v USA | Severomořský Brent | Inventor Chemical Tankers | Norské společnosti | Globální evropské akciové indexy | Germany Small Cap 50 | Cboe Germany Small Cap 50 | Cboe Germany Small Cap | Germany Small Cap | BDES50P | Germany Small Cap 50 (BDES50P) | Očekávaná krize | ProCent | Rok 2024 | Nuevo León | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Paxlovid | Německá automobilka Porsche | Americký internetový obchod | ProLogium | Tchajwanská firma | Tower Semiconductor | IONWAY | Soud v Tokiu | Greg Kelly | Signa Holding | Zvolení Donalda Trumpa | Copilot | Magnificent 7 | Magnificent | Příznivé výsledky | 1D | Dopad na ekonomiku | Regulační mánie | Schopnost Evropy konkurovat | Mánie | McKinsey Global | McKinsey Global Institute | Mistral AI | Börje Ekholm | John Strand | Technokraté | Akcionáři firmy | Isabel Schnabelová | Úrovně supportu | Výkon | Německé investice v Číně | Německé investice | Hospodářské problémy Německa | Problémy Německa | Nákupy | Výsledky hospodaření evropských firem | Hospodaření evropských firem | Vlnový pattern | Zvýšení dovozních cel | Vývoj ceny elektřiny na německém trhu | CA Immo | Očekávané rozhodnutí | Vlnová analýza | Zásobníky plynu | Emise skleníkových plynů v Německu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Evropská bankovní federace (EBF)
Evropská burza
Evropská centrální banka
Evropská centrální banka kurz
Evropská centrální banka kurzy
Evropská data
Evropská divize Sberbank
Evropská dluhová krize
Evropská dluhová unie
Evropská ekonomická důvěra

Následující klíčová slova

Evropská elektroauta
Evropská inflace
Evropská investiční banka
Evropská komisařka
Evropská komisařka pro energetiku
Evropská komise
Evropská komise (EK)
Evropská konkurence
Evropská kryptokrálovna
Evropská legislativa
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple MT4 platforma nova
Potvrďte prosím... Zavřít