Středa 05. říjen 2022 21:39
reklama
Dukascopy krypto
reklama
ProTradery Purple - strategie
reklama
Dukascopy krypto
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - Dnešní události

img

Fed dnes zrychlí utahování, trhy však zajímá, co bude pak

04.05.2022 Dnešní událostí číslo jedna je večerní zveřejnění výsledku dvoudenního zasedání amerického Fedu. Dá se čekat zvýšení sazeb o 50 bazických bodů a oznámení redukce bilance s rámcem cca do 100 mld. USD měsíčně. Na to je trh dostatečně připraven stejně jako na pokračování cyklu utahování po řadu dalších měsíců.
img

Ranní okénko - Americký Fed dnes odstartuje cyklus zvyšování úrokových sazeb

16.03.2022 Dnes ráno ČSÚ zveřejní údaje platební bilance za leden. Trh počítá se 7 mld. Kč (-18,3 mld. předtím). Do kladných hodnot mělo bilanci napomoci kladné saldo zahraničního obchodu. Koruna na tento údaj tradičně reagovat nebude. Hlavní dnešní událostí je zasedání amerického Fedu, které přinese dlouho očekávané první zvýšení úrokových sazeb a také představení nové makroekonomické prognózy. Evropský ekonomický kalendář je pro dnešek prázdný.
img

EUR/USD. V centru pozornosti je opět geopolitika

21.02.2022 Makroekonomické základy konečně ustoupily do pozadí. Například dnes obchodníci páru EUR/USD ignorovali rozporuplné zprávy PMI. Indexy podnikatelské aktivity ve zpracovatelském sektoru (německém i celoevropském) se dostaly do "červené zóny", odrážející zpomalení v této oblasti ekonomiky. Ale v sektoru služeb byla naopak zaznamenána pozitivní dynamika, a to jak v Německu, tak v celé Evropě. Účastníci trhu však tomuto zveřejnění nevěnovali žádnou pozornost - pár dnes reaguje pouze na tok zpráv geopolitického charakteru.
img

Ranní okénko - Od německé inflace se čeká další zrychlení

30.09.2021 Hlavní dnešní událostí bude odpolední měnověpolitické zasedání České národní banky. Členové bankovní rady si v uplynulých týdnech dali záležet na tom, aby trh připravili na ne zcela obvyklý krok, tedy zvýšení základní sazby o více než standardních 25 bazických bodů, k čemuž nedošlo od roku 1997. Nabádá je k tomu svižná dynamika tuzemských spotřebitelských cen i rostoucí obavy z nich napříč populací. Na rozdíl od amerického Fedu či ECB tak čeští bankéři evidentně nehodlají opakovat mantru o přechodnosti inflace, která má momentálně z velké části kořeny na nabídkové spíše než poptávkové straně, a jsou připraveni konat. Jejich dosavadní komunikace trh na tento krok dostatečně připravila, a samotné rozhodnutí tak zde těžko způsobí jakékoliv pozdvižení. Prostor pro překvapení tak skýtá spíše následná tisková konference guvernéra Rusnoka, který patrně bude chtít přitvrdit ve své jindy veskrze umírněné rétorice.
img

Ranní okénko - ECB dnes představí novou prognózu

09.09.2021 Hlavní dnešní událostí bude bez pochyby pravidelné měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky. Ta na něm představí svou aktualizovanou makroekonomickou prognózu, která oproti té předchozí téměř jistě dozná úprav ve výhledu na růst HDP a inflaci směrem vzhůru. Z tohoto zlepšení pak vyplývá, že bude ECB cítit potřebu se ústy své šéfky Lagardeové vyjádřit k možnému snížení objemu nakupovaných aktiv v rámci pandemického programu PEPP. Ten byl v březnu tohoto roku navýšen v reakci na jarní svižný růst výnosů evropských dluhopisů a od té doby pokračuje v této posílené intenzitě. ECB by tak mohla nyní rozhodnout o návratu na původní rychlostní stupeň. Za pravděpodobné lze pak pokládat, že bude Lagardeová na tiskové konferenci čelit i otázkám ohledně délky pokračování programu PEPP jako takového. Podle původních plánů by jeho konec měl přijít na jaře roku 2022 a jelikož k tomuto termínu zbývá ještě dostatek času, nebude se Lagardeová patrně chtít na toto téma vyjadřovat příliš konkrétně. I nadále pochopitelně platí, že zvýšení evropských sazeb se na dnešním zasedání s jistotou nedočkáme.
img

Akcie zůstávají i po datech a ECB nerozhodné, eurodolar nemá směr

10.06.2021 Dnešní události vyvolaly na trzích zajímavou reakci. Americká inflace za květen stoupla výrazněji, než se čekalo. Cenový růst spočívá na širším základu a překvapil jak celkový, tak jádrový index. Přesto data evidentně nebyla tak vysoká, aby investory vystrašila a vrátila na stůl debatu o dřívějším zásahu Fedu. Toho se naopak trhy nebojí.
img

Ekonomický kalendář: Bidenův projev a ADP data

31.03.2021 Evropské akciové trhy otevřely na nižších úrovních po včerejším poklesu Wall Street a dnešní nevýrazné seanci v Asii. Dvě hlavní dnešní události jsou ADP report z amerického trhu práce a Bidenovo zveřejnění detailů infrastrukturního projektu. ADP by měl ukázat vzestup zaměstnanosti o 550 tisíc v březnu. Už v pátek jsou na programu oficiální data NFP. Prezident Biden vystoupí s projevem, ve kterém by měl zveřejnit detaily nového infrastrukturního stimulu. Dle Reuters by se mohlo jednat o $2 biliónový rozpočet na období 8 let. Dále dnes budou zveřejněny zásoby ropy DoE. Budou pod drobnohledem kvůli včerejšímu vyššímu přírůstku zásob API.
img

Na hlavních amerických indexech se před Fedem formuje medvědí pohlcení

17.03.2021 Na D1 grafech US500 a US100 můžeme vidět formování technického patternu medvědí pohlcení. Dnešní událostí číslo 1 je zasedání americké centrální banky Fed, které může mít výrazný dopad na USD i americké akciové indexy. Trh čeká intervenci Fedu proti růstu úrokových sazeb. Fed riskuje, že pokud se neodhodlá k dostatečně silné akci, tak výnosy dále porostou a začnou ohrožovat ekonomické oživení. Pokud medvědí pohlcení podpoří výstup ze zasedání Fedu, tak se můžeme dočkat i hlubší korekce.
img

Ranní okénko - Fed jedná o měnové politice

17.03.2021 Hlavní dnešní událostí bude měnověpolitické zasedání americké centrální banky. Změna nastavení úrokových sazeb nebude na pořadu dne a neočekává se ani přehodnocení nákupu aktiv jakožto korekce tlaku na státní dluhopisové výnosy. Ty na rozdíl od těch evropských reflektují očekáváné brzké oživení ekonomiky, zatímco ekonomický výhled eurozóny je méně růžový. Centrální bankéři by v tomto kontextu mohli uvítat fiskální podpůrný balíček čítající 1,9 biliónu dolarů. Nedávná vystoupení představitelů centrální banky naznačila, že Fed je na pozadí ekonomického oživení připraven tolerovat odražení úrokových sazeb od nízkých hodnot, čímž vyjadřuje, že utahování měnových podmínek úměrné ekonomické situaci nebude vyhodnoceno jako problematické. Navzdory lepšícímu se ekonomickému výhledu by Fed mohl mírnit euforii trhu komentářem k pracovnímu trhu, jelikož od mandátu plné zaměstnanosti je aktuální situace výrazně vzdálena. Z pohledu inflace by mohlo zaznít, že možné výkyvy směrem ke svižnějším spotřebitelským cenám budou vyhodnoceny jako dočasné a neovlivní měnověpolitický postoj Fedu. Dle průzkumu od Bloomberg (5.-10. března) počítají dotázaní analytici s navýšením úrokových sazeb až koncem roku 2023. Jak vidí trajektorii sazeb sama centrální banka bude zřejmé z aktualizace makroekonomické prognózy.
img

Inflace by mohla v nejbližších měsících zaskočit svižnějším tempem

10.03.2021 Hlavní dnešní událostí bude údaj o únorové inflaci. Očekáváme meziměsíční růst spotřebitelských cen o 0,4, což by znamenalo navýšení meziroční dynamiky z 2,2 % na 2,3 %, tedy je mírně nad konsensem trhu, který vyhlíží stagnaci na 2,2 %. Dostupná šetření cen potravin ukazují na mírné meziměsíční zdražení. K cenovému růstu patrně přispěly i ceny pohonných hmot následkem vyšších cen ropy na světových trzích. Naopak od jádrové inflace očekáváme mírné meziroční zvolnění. Tento trend by měl pak pokračovat vlivem utlumené domácí poptávky a přetrvávající mezery výstupu v domácí i zahraniční ekonomice. Nicméně na rozdíl od jádrové složky inflace může celková míra inflace v nejbližších měsících překvapit přechodným zrychlením. Do meziroční dynamiky se totiž začne propisovat velmi nízká srovnávací základna z jarního propadu cen ropy, jež ovlivní ceny pohonných hmot a energií. Proinflačním rizikem zejména v sektoru služeb je pozdržená poptávka, jinými slovy, kompenzace nenaplněné spotřeby z období uzavírek. I přesto ale neočekáváme nijak výrazné cenové tlaky a v průměru letos odhadujeme inflaci v průměru na 2,3 %.
img

Ranní okénko - Průmysl v eurozóně si během pandemie vede dobře

13.01.2021 Hlavní dnešní událostí budou tuzemská inflace za prosinec a listopadové maloobchodní tržby. Žádné velké překvapení by se konat nemělo. Inflace pravděpodobně navázala na předchozí trend a zvolnila tempo již 5. měsíc v řadě. Trh vyhlíží 2,6 % meziročně oproti předchozím 2,7 %. Dle našeho odhadu mohla zamířit až k úrovni 2,5 %. Meziměsíčně tak patrně došlo zhruba ke stagnaci. Ke zvolnění tempa inflace zřejmě opět přispěla nižší dynamika cen potravin, i když nutno upozornit na jejich rozkolísanost, a tudíž umění překvapit. Dnešní výsledek je posledním dílkem k vypočítání průměrné inflace za celý rok 2020, která by měla činit 3,2 %.
img

Ranní okénko - Od ČNB by mohl zaznít komentář o budoucím vývoji úrokových sazeb

17.12.2020  Dolar včera skokově ztratil vůči euru zhruba 0,4 %. Současně posílila vůči euru koruna i ostatní měny regionu. Očekávání zasedání americké centrální banky, další informace o distribuci vakcíny a pokračující dialog o americkém fiskálním balíčku, patrně zvýšily zájem o rizikové investice, což vedlo k poklesu poptávky po dolaru. To by vysvětlovalo daný pohyb dolaru, koruny a ostatních měn regionu. Překvapivý výsledek cen průmyslových výrobců s korunou nepohnul.
img

Eurodolar setřásl ztráty, zlato míří vzhůru, zato akcie začaly rozpačitě

29.07.2020 Závěr včerejšího amerického obchodování moc dobrý nebyl a dozvuky dnes sledujeme v rozpačitém vývoji na evropských trzích. Akcie v Paříži sice slušně rostou, ale Frankfurt ukazuje mírný pokles a další burzy zůstávají blízko závěru ze včerejška.
img

Euro padá po ECB, která neudělala vůbec nic

23.01.2020 Na hlavních akciových trzích v Evropě sílí negativní vývoj při poklesu už zhruba o 0,6 pct. Amerika navazuje ztrátami na úrovni 0,3 procenta. Od rána také zesílil zájem o dluhopisy, jejichž výnosy v USA i Evropě klesají na 10Y splatnosti skoro o 5 bodů. Zlato se vymanilo z červeného a připisuje si menší zisky. Naopak ropa pokračuje v pádu, který je už 3procentní. Za pozornost pak dnes stojí rovněž eurodolar, jenž se vydal dolů pod 1,1050.
img

Americké akcie opět překonávají evropské, libra dál pod tlakem

19.12.2019 Dnešní události nebyly takového rázu, aby ukázaly finančním trhům jednotnou myšlenku a směr. Data z USA byla horší, než se čekalo, ale tržní nálady se prakticky nedotkla. Index podnikatelské aktivity filadelfského Fedu přitom spadl až těsně k nule a počet žádostí o dávky v nezaměstnanosti byl znovu vyšší, než se čekalo.
img

Forex: Maďarská centrální banka vyčkává na novou prognózu

19.11.2019 Maďarská centrální banka podle očekávání ponechala své sazby beze změny. Členové bankovní rady i nadále očekávají zpomalení jádrové inflace kvůli dezinflačnímu vývoji v zahraničí a současné přestřelování inflačního cíle radu netrápí. Většina výstupu z jednání zůstala beze změny. Očekáváme, že ke změně měnové politiky dojde v prosinci, kdy bankovní rada bude mít k dispozici nová data z ekonomiky a novou prognózu. Předpokládáme, že bude navýšen limit měnových swapů, které centrální banka v současnosti provádí, a zároveň obnoví program nákupů korporátních dluhopisů.
img

Ranní komentář: Nesouhlas s dalším poklesem sazeb ve Fedu narůstá, dnes pozor na projev Powella

23.08.2019 Finanční trhy nabídly ve čtvrtek mírný růst rizikové averze. Akciový index Dow Jones dokázal přidat 2 desetiny procenta díky rally na akciích Boeingu. Široký S&P 500 ovšem ztratil 0,05 % na 2923 bodů a technologický Nasdaq dokonce 0,36 % a zapadl pod 8000 bodovou hranici. Situace v Evropě byla ještě o něco horší. Německý DAX ztratil 0,47 % na 11747 bodů a nejvyšší propad zaznamenal britský FTSE 100, který přišel o 1,05 %. Ranní asijská seance se už však přehoupla do pozitivního teritoria a futures na americké i evropské indexy byly v pátek před osmou ráno v solidních ziscích.
img

Ranní komentář: Horší makrodata zvýšila šance na zásah ECB, Wall Street zakončila seanci na rekordech

25.07.2019 Nálada na finančních trzích zůstala také během středeční seance pozitivní. Investoři se nenechali rozrušit horšími makrodaty a také některými negativními zprávami z korporátního sektoru. Dle některých hlasů zvýšilo negativní makro pravděpodobnost rychlejšího uvolňování měnové politiky, což navýšilo očekávání na dnešní zasedání Evropské centrální banky.
img

Skvělá špatná čísla. Akcie i dluhopisy si užívají závěr týdne

07.06.2019 Pátek začal pro evropské trhy dobře a zřejmě skončí ještě lépe. Akcie přidávají skoro procento a k jejich růstu se odpoledne ochotně přidalo i zámoří. Také dluhopisy jsou na tom velmi dobře, výnosy padají zejména v USA, ale Evropa s nimi drží směr. Americký desetiletý výnos je dole o 5 bodů, německý o 2, výrazněji pak padají výnosy na periferii eurozóny.
img

Čínští představitelé představili další plány na podporu své ekonomiky

15.01.2019 Americký index S&P 500 v úvodní seanci tohoto týdne klesl o půl procenta v reakci na ráno zveřejněná čísla o vývoji čínské obchodní bilance, v rámci které výrazně zaostala dynamika růstu exportů a importů. Akcie se vyprodávaly napříč všemi sektory, výjimkou byly ale finanční instituce, jejichž akcie přidaly 0,7 %. To je možná i překvapením v kontextu zveřejněných hospodářských výsledků Citigroup, kde velkým zklamáním byly výnosy z obchodování s dluhopisy, které výrazně zaostaly za očekáváními. Akcie banky zprvu zamířily do mínusu, nicméně poměrně rychle se ze ztrát otřepaly a nakonec si polepšily o čtyři procenta. Čistý zisk ve výši 1,61 USD na akcii překonal očekávání. Jednou z nejpodstatnějších firemní událostí včera bylo to, že se americký dodavatel elektřiny a plynu PG&E chystá požádat o bankrotovou ochranu před věřiteli, protože kvůli požárům v letech 2017 a 2018 čelí obrovským nákladům. Jeho akcie během včerejšího obchodování spadly o více jak polovinu své hodnoty. To bylo i důvodem, proč sektor utilit včera celkově ztratil 2,2 % a byl jednoznačně nejhorším odvětvím.
img

ČNB popáté v tomto roce zvyšuje své úrokové sazby

01.11.2018 Bankovní rada ČNB dnes rozhodla počtvrté v řadě a popáté v tomto roce zvýšit své úrokové sazby. Dvoutýdenní repo sazba byla navýšena na úroveň 1,75 %, lombardní na 2,75 % a diskontní sazba na 0,75 %. Pro toto rozhodnutí hlasovalo pět členů bankovní rady. Jeden člen rady hlasoval pro ponechání úrokových sazeb beze změny a jeden člen pro zvýšení o 50 b.b.
img

Dnes Fed sazby zvýší, ale trhy čekají co dál

13.06.2018 Americký akciový trh si včera za podprůměrné aktivity mírně polepšil, když index S&P 500 vzrostl o 0,2 %. Nejvyšší růst zaznamenaly utility, které vyskočily o 1,3 %. Naproti tomu nejztrátovějším sektorem se staly energetické tituly s poklesem o tři čtvrtě procenta.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 10.1.2018

10.01.2018  Americké zásoby ropy minulý týden poklesly o 11,2 miliónu barelů podle odhadu API. Šlo by tak o nejvýraznější propad objemu zásob od září 2016. Výrazně by to překonalo odhad mediánu trhu, který pro dnešní statistiku zásob očekává propad jen 3,4 miliónu barelů. Cena ropy Brent včera večer narostla na 69,16 dolarů za barel.
img

Akciové trhy zůstávají v klidu, nervozita (VIX) přesto dál mírně narůstá

12.04.2017 Tématem středeční seance je opět především politika a rusko-americké vztahy. Americký ministr zahraničí se dnes v Moskvě setkal se svým ruským protějškem a pole posledních informací by se dnes měl potkat také s ruským prezidentem Putinem. Ten včera uvedl že jsou vztahy mezi oběma zeměmi nejhorší od Studené války a nijak idylická nebyla ani vzájemní schůzka mezi oběma ministry zahraničí, kteří se rozcházejí v názorech na řešení konfliktu v Sýrii. Akciové trhy ale zdá se na dnešní události příliš nereagují a zůstávají v klidu.
img

Media žijí brexitem. Trhy ale zatím brexit příliš netrápí

29.03.2017 Evropské trhy dnes řeší jedno jediné téma, kterým je Brexit. Theresa Mayová totiž odpoledne předala do rukou Donalda Tuska dopis, ve kterém oficiálně požádala o vystoupení Británie z EU a média celý den plní vyjádření britských a evropských politiků, kteří připravují odpověď a plány na další vyjednávání. Zdá se být ale velmi pravděpodobné, že první důležitá vyjednávání začnou stejně až po francouzských volbách, takže to zatím obchodníci nemají důvod s reakcí na dnešní události přehánět. Evropské indexy proto na průměrných objemech oscilují v bočním trendu a dál čekají na stimuly, které by je dokázaly znovu rozpohybovat.
img

Rozbřesk: Strach z Marine Le Penové drží euro a výnosy na uzdě

23.02.2017 Francouzské volby začínají ovládat řadu evropských trhů, a to do nich ještě pěkných pár týdnů zbývá (první kolo 15. dubna). Včera šly nehledě na výborný výsledek německé podnikatelské nálady Ifo výnosy bezpečných německých dluhopisů dál nekompromisně dolů - na deseti letech pod 0,30 % poprvé od poloviny ledna. Rozpětí mezi výnosem francouzského a německého výnosu tak v první polovině týdne zdolalo 4,5letá maxima. Jeden z posledních důkazů toho, že investoři mají strach z rostoucích preferencí Marine Le Penové, která slibuje voličům odchod z eura.
img

Fundamentální analýza: Počet pracovních míst v USA potvrdí dobrou kondici ekonomiky

06.01.2017 Globální finanční trhy budou čekat na dnešní data z amerického trhu práce. Prosincové údaje o počtu nově vytvořených míst by měly být o něco vyšší než je průměr za prvních jedenáct měsíců loňského roku. I domácí kalendář dnes překypuje informacemi. Poslední revize HDP by už nemusela přinést nový údaj o růstu HDP. Tempo růstu v průmyslu bylo v listopadu rychlejší, když se dařilo především auto-průmyslu i zpracování ropy. Průmysl a slabý investiční apetit pak měly za následek přebytek bilance zahraničního obchodu ve výši 11,5 mld. CZK.
img

Forex: Libra by měla proti dolaru během roku dále oslabovat

14.07.2016 Euro včera proti dolaru posílilo o téměř půl procenta, když se hlavní světový měnový pár dostal na úroveň 1,1100 EUR/USD. Nezabránilo tomu ani zklamání z údajů o dynamice evropského průmyslu, které naznačily pokles celého sektoru v Q2 16. Pro českou ekonomiku je rizikem, že se výstup snižuje i v Německu (zřejmě -0,9 % q/q v Q2).
img

Útoky v Belgii trhy vylekaly jen krátkodobě, GBP ale výrazně ztrácí

22.03.2016 Úterní obchodování se zatím nese na finančních trzích v duchu jediného tématu, kterým je bohužel teroristický útok v B...
img

Náhled na odpolední zasedání BoE a inflační report. Co to udělá s GBP/USD?

04.02.2016 Dnešní zasedání Bank of England (BoE) je nejdůležitější událostí na libře v tomto týdnu. Bude zároveň zveřejněn také k...
img

Forex: Americký HDP nezklamal a přinesl dolaru oporu

31.07.2015 Kurz amerického dolaru pokračoval v posilování. Pomohlo mu zveřejnění statistik HDP. Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí sice rostla...
img

Trhům pomáhají zprávy o příměří, mírné zisky si připisuje i koruna

03.09.2014 Náladu na finančních trzích během dopoledne značně vylepšila zpráva o tom, že ruský a ukrajinský prezident dohodli pří...
img

Koruna před zasedáním ČNB na novém pětiměsíčním minimu

31.07.2014 Středoevropské měny ve středu pokračovaly v oslabování především kvůli zvýšenému geopolitickému napětí a schválení evropských sankcí vůči Rusku, které mohou mít negativní vliv i na ekonomiku EU. České hospodářství by sice sankce podle ministerstva průmyslu poškodit neměly, Svaz průmyslu a dopravy však varuje před náklady v řádu miliard a desítek miliard pro české firmy, které se na exportu do Ruska podílejí. Vystupňování ukrajinské krize a zavedení dalších sankcí vůči Rusku jsme zmínili jako jedny z hlavních rizik pro výhled české ekonomiky v naší poslední čtvrtletní zprávě. Na odhad přímých dopadů nových opatření schválených během úterního večera je však ještě brzy.
img

Čekají se dobrá data z USA a nevýrazná ECB, eurodolar ráno lehce roste

03.07.2014 Poté co včera zpráva ADP překvapila velmi dobrými čísly o zaměstnanosti v soukromém sektoru, se dnes bude čekat na pot...
img

Denní komentář IronFX - 04/06/2014

04.06.2014 Dolar dnes během evropského ranního obchodování stagnoval nebo posiloval vůči všem ostatním měnám zemí G10, s výjimkou AUD...
img

Forex: Euro ve čtvrtek na dvacetidenním maximu

02.05.2014 Euru se během uplynulých dvou dnů na trhu s dolarem dařilo. Především kombinace slabých údajů o americkém HDP za Q1 14 a zrychlení inflace...
img

Euro proti dolaru na novém více než dvouletém maximu

13.03.2014 Společná evropská měna během včerejška posílila proti dolaru na nové více než dvouleté maximum, které ještě vylepšila během dnešního...
img

Forex: Koruna atakovala 27,60 CZK/EUR

17.12.2013 Koruna na začátku nového týdne dále oslabovala a během pondělního odpoledního obchodování atakovala dokonce úroveň...
img

Kurz koruny proti euru v úterý beze změn

06.11.2013 Obchodování v regionu bylo včera velmi klidné. Kurz koruny vůči euru se oproti pondělnímu závěru 25,83 CZK/EUR prakticky nezměnil...
img

Dnešní události pomohly dolaru k výraznějším ziskům, kurz k euru blízko 1,31

05.09.2013  Dolar se prozatím většímu posílení bránil. Dnes mu však bohatý příděl nových dat a událostí k větším ziskům pomohl. Proti euru americká měna posiluje na současných 1,3115. Vůči japonskému jenu se dolar posouvá na 100,15. Pozitivně působila série amerických dat i jednání ECB.
img

Centrální banky hýbaly s jenem, eurem i forintem, koruna končí silnější

04.04.2013 Koruna za dnešek k euru posiluje na 25,78, čímž maže další část ztrát z úvodu týdne. České měně se dařilo i přes hor...
img

Euro před ECB klesá, japonský jen pod tlakem uvolněné politiky

04.04.2013 Koruna v úvodu krátce zareagovala na prohloubení propadu maloobchodních tržeb, které bylo překvapivě výrazné. Velké ...
img

GBP/USD

26.02.2013 GBP/USD uzavřel včerejší den o 95 pipů výše a ukončil tak obchodní den při hodnotě 1,5188, což je o 50 pipů níže než ...
img

GBP/USD

26.02.2013 GBP/USD uzavřel včerejší den o 95 pipů výše a ukončil tak obchodní den při hodnotě 1,5188, což je o 50 pipů níže než ...
img

Na euro dolehly zprávy o Španělsku a Řecku, dnes se ale kurz zvedá, na programu ECB

06.12.2012 Už včerejšek přinesl eurodolaru korekci zisků a dnes kurz sestoupil až na 1,3040. Po neúspěšné španělské ...
eurusd 26102012.png

Forex: EUR/USD prolomil support na trendové čáře

26.10.2012 Společná evropská měna (EUR) během včerejšího obchodování proti americkému dolaru (USD) mírně oslabilo...
eurusd 03082012-2.png

EUR/USD se díky ECB dostal na týdenní minimum

03.08.2012 Měnový pár EUR/USD se včera propadl až na týdenní minimum poté, co Evropská centrální banka...
eurusd 09072012-2.png

Forex: EUR/USD na dvouletém minimu

09.07.2012 Měnový pár EUR/USD se během závěru minulého týdne propadl na své dvouleté minimum...
eurusd 11052012.png

EUR/USD opět zamířil směrem dolů

11.05.2012 Během dnešní asijské obchodní seance však kurz opět zamířil...
ecb.jpg

Makro: Zprávy a dnešní události

09.12.2011 Evropská centrální banka (ECB) včera opět snížila úrokové sazby v eurozóně o 0,25% na 1,00%.
meny.jpg

Makro: Zprávy a dnešní události

15.11.2011 Evropská centrální banka (ECB) minulý týden snížila nákupy státních dluhopisů eurozóny na 4,5 miliardy.
meny.jpg

Makro zprávy a dnešní události

03.11.2011 Americká centrální banka (Fed) podle očekávání ponechala sazby beze změny .
stock-exchange.jpg

Shrnutí zpráv a dnešní události

01.09.2011 Srpnová spotřebitelská inflace v eurozóně dosáhla 2,5%.
Forex Hedging.jpg

Makro zprávy a dnešní události

28.07.2011 Centrální banka NBNZ ponechala své úrokové sazby beze změny na úrovni 2.50%.
nfp report 2.jpg

Ekonomický kalendář a dnešní události

17.06.2011 Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA v minulém týdnu klesl.
JRG107_USA-CAMPAIGN-OBAMA_0415_11.jpg

Ekonomický kalendář a dnešní události

03.06.2011 Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA v minulém týdnu klesly o 6 tis.
stock-exchange.jpg

Makroekonomické shrnutí a dnešní události

01.06.2011 Inflace v eurozóně proti očekávání lehce zmírnila.
nfp report 3.jpg

Makroekonomické shrnutí a dnešní události

25.05.2011 Index výrobní aktivity Richmondského Fedu za květen propadl na -6 bodu.
eurusd262.gif

Forex: EUR/USD vyčkává na dnešní zasedání ECB

05.05.2011 Včerejší obchodní seance byla pro eurodolar opět příznivá.
Euro dolar.jpg

Upozornění na dnešní úrokové sazby centrálních bank

05.05.2011 Nejdůležitější dnešní událostí pro trh bude zasedání evropské centrální banky.
meny.jpg

Makro-ekonomická data a dnešní události

05.05.2011 Americký ADP report za duben ukázal na 179 tisíc nových pracovních míst.
forex vahy.jpg

Shrnutí makro dat a dnešní důležité události

29.04.2011 Americký hrubý domácí produkt (HDP) ve Q1 roku 2011 vzrostl o 1.8%.
forex trading byznys.jpg

Shrnutí makro dat a dnešní události

13.04.2011 Bank of Canada podle očekávání zachovala základní úrokovou sazbu beze změn.
euro03.gif

Makro shrnutí a dnešní události

29.03.2011 Míra nezaměstnanosti v Japonsku nečekaně klesla.
EURO1.jpg

USDJPY po pátečních "šprýmech" konsoliduje nad 80,0

21.03.2011 Analýza pro forex měnové páry a dnešní události.
forex-10.jpg

Shrnutí makroekonomických dat a dnešní události

11.03.2011 Nové žádosti v nezaměstnanosti v USA se zvýšily z 371 tisíc na 397 tisíc.
investor.jpeg

Makroekonomické vyhlašování a dnešní události

04.03.2011 Americké nové žádosti v nezaměstnanosti poklesly.
picture11.jpg

Shrnutí ekonomických dat a dnešní události

03.03.2011 Španělsko v aukci 5letých dluhopisů prodalo objem 2,6524 miliard euro.
chartss.jpg

Makroekonomické data a dnešní události

02.03.2011 Míra nezaměstnanosti v eurozóně v lednu nečekaně klesla na 9.9%.
money fx.jpg

Makroekonomický kalendář a dnešní události

22.02.2011 Německý Ifo index podnikatelské důvěry v únoru vzrostl na 111.2 bodu.
penize.jpg

Makro-ekonomické shrnutí a dnešní události

11.02.2011 Počet nových žádostí v nezaměstnanosti se snížil ze 419 tisíc na 383 tisíc.
price4.png

Makroekonomické data a dnešní události

20.01.2011 Počet nově vydaných stavebních povolení v USA zaznamenal nečekaně silný růst.
img

Forexový blog Kena Vekslera: Směrem k silnějšímu EURUSD; Zraky jsou upřeny na aukci španělských dluhopisů

13.01.2011 Možná jsem se trochu netrefil s načasováním, ale je to tu... Směřujeme k silnějšímu EURUSD, kt...
3795.gif

Makro shrnutí a dnešní události

28.12.2010 Průmyslová výroba v Japonsku v listopadu dle očekávání +1.0 %.
japan jen.jpg

Makro shrnutí a dnešní události

21.12.2010 Japonská centrální banka dnes ráno ponechala své úrokové sazby beze změny.
bank of england.jpg

Shrnutí makro dat a dnešní události

10.12.2010 Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA za minulý týden.
chartss.jpg

Makro shrnutí a dnešní události

08.12.2010 Německé průmyslové objednávky vrostly o 1.6%
eurusd174.gif

Dnes zasedají představitelé EUROZÓNY

07.12.2010 Analýza pro EUR/USD a dnešní události.
price.png

Makroekonomické shrnutí a dnešní události

07.12.2010 Průmyslové tržby v Portugalsku v říjnu poklesly o 1.9%.
fx charty.jpg

Makroekonomické shrnutí a dnešní události

01.12.2010 Německá nezaměstnanost dle očekávání v listopadu stagnovala na 7.5%.
img

Forexový blog Kena Vekslera: Bude změna počtu pracovních míst v nezemědělském sektoru katalyzátorem uzavírání krátkých pozic v USD?

05.11.2010 Přátelé, dnes je pátek, den zveřejnění změny počtu pracovních míst v nezemědělském sektoru, a než k tomu o...
img

Dnes věnujme pozornost zprávě o nezaměstnanosti v USA - 10 % na dosah?

05.11.2010 Včera během dne došlo na amerických akciových trzích k mohutnému pohybu. Index S&P uzavřel nad dub...
3795.gif

Makroekonomické shrnutí a dnešní události

26.10.2010 Makroekonomické shrnutí a dnešní události - ekonomický kalendář.
TA 3.JPG

Makro shrnutí a dnešní události

16.07.2010 Index průmyslové aktivity ve státě New York klesl z původních 19.6 bodu na 5.1 bodu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ATM | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Burza | Béžová kniha | Call opce | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | DAX | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | G10 | HDP (Hrubý domácí produkt) | IFO index | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Loonie | MMF | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Peněžní zásoba | Platební bilance | Pozice | Produktivita práce | Průmyslové objednávky | Put opce | RRR | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Resistance | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spot | Support | Swap | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | EMU | Evropa | Index MSCI | Citigroup | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Indexy | Úroková sazba | OSN | PBOC | Ropné zásoby | Investoři | Swapová křivka | Fundamenty | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické data | John Hardy | Zisk | Britská měna | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Investment Banking | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index cen | Index PPI | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | Swapová výnosová křivka | Australská centrální banka | Burzy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Podpora | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Capital Markets | Cena | Cena ropy brent | Conference Board | CZK | České koruny | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Eura | EURGBP | Evropská měna | Evropské měny | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Inside | Investiční | IronFX | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Komoditní | Kurz amerického dolaru | Kurz EUR | Kurz libry | Kurzy | Libra | Maďarská měna | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Markets | Míra inflace | Obchodování s dluhopisy | Oslabení koruny | Oslabení měny | Pips | Pokles eura | Prodej dolaru | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | Státní rozpočet | Švýcarská centrální banka | Trh | USD GBP | Velká Británie | Volatility | Vývoj akcií | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | Zpráva | Zprávy | Zisky | Diskontní sazba | ZEW | DXY | Buffett | Put | Ministerstvo financí | Obchodní den | Redukce | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | QE | Investiční výzkum | Bohatý | Volby | Blog | Forex menové páry | Investment | Saxo Capital Markets | Markit | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Bankovní sektor | MSCI | Caterpillar | Sentix | NATO | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Důležité fundamenty | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Kurz EUR/USD | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Nákupy dluhopisů | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Mark Carney | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Společná evropská měna | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Rada ČNB | Intradenní technická analýza | Přehled | Jádrový index | Firemní investice | Evropské trhy | Referendum | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Volumes | Forbes | Prezident ECB | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | České firmy | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Výsledek referenda | Hlavní indexy | Nervozita | Globální finanční trhy | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Dnes na trzích | Propad | Vystoupení z EU | Bělorusko | S&P | Guvernér | Teroristický útok | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Dnešní údaje | Ekonomická data | Nejistota | Erste | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Ekonomický institut | Představitelé Fedu | Výhled | Hlavní úroková sazba | Úrokové sazby centrálních bank | Bankéři | Prodávat akcie | Dnešní aukce | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Soukromí zaměstnavatelé | Britský FTSE 100 | Odhady trhu | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Investovat do akcií | Theresa May | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Rizikové investice | Americký index S&P 500 | Index cen domů | Indikátor důvěry | Příjmy | Oslabování dolaru | Indikátory důvěry | Měny&Sazby | Německý Ifo index | Konsenzus | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Tisková konference ECB | Odhad HDP | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | Akcie firem | Ranní nadhoz | Obchodování na zámořských trzích | Americký akciový trh | Jerome Powell | Chuť investovat | Obchodování na trzích | Obchodní války | Podniky | Evropské akciové trhy | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | CSI 300 | Forint | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Reakce trhu | Pokles cen ropy | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Hodnota indexu | Zájem o dluhopisy | Data z ekonomiky | Zvýšení sazeb | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Slabší dolar | CNY | Pokles sazeb | Ceny pohonných hmot | Silnější euro | Snížení sazeb | Vliv na obchodování | Oživení ekonomiky | US500 | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | LPR | Měnověpolitické zasedání | Projevy centrálních bankéřů | Vyšší úrokové sazby | Měny regionu | Rozpočet | Deficit | Německá vláda | Data z USA | Bílý dům | Obchod | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Týdenní zpráva | Růst cen | Maďarská centrální banka | Bilance | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Lagardeová | Souhrnný index | Miliardy | Evropská ekonomická důvěra | Ekonomická důvěra | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Impuls | Tvorba pracovních míst | Saldo zahraničního obchodu | Německý ZEW index | Směřování měnové politiky | Člen bankovní rady | Fed dnes | Prognózy | Nejistoty | GBP/EUR | Míra | Měnové politiky | Americké centrální banky | Fed index | FedEx | xStation5 | Koruna posílila | US100 | Washington | Ifo | Tuzemská inflace | Proinflační | Listopadové maloobchodní tržby | Ukazatele | Přebytek bilance | Silnější kurz | Cenové tlaky | Ceny energií | Komunikace | Astrazeneca | Prezident | Trhy | Pokles | Situace | Vít Hradil | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Výdaje | Sazby beze změny | SEC | NFP | Medvědi | Americká inflace | Růst sazeb | Noviny | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Vývoj | Výkyvy | Únorová inflace | Další vývoj | Členové bankovní rady | Guvernér Rusnok | Pokles vývozu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Poptávky po dolaru | Aktuální situace | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Nákup aktiv | Podpůrný balíček | Růst | Signál | Tisková konference | Ekonomiky | Války | Práce | Jednání ČNB | Údaje | Ekonomické oživení | Dodavatelské řetězce | Statistiky | PMI ve službách | Data z trhu práce | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | Maloobchod | Růst výnosů | Expanze | Kontrakce | RBI | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Podnikatelské aktivity | Unie | Setkání lídrů | ČR | PEPP | Střední Evropa | Prodeje automobilů | Sentiment na trhu | Bezpečný dolar | Příjmy a výdaje | Fundamentální pozadí | Větší riziko | Desinflační trend | Ceny | Pár EUR/USD | Propad ekonomiky | Důvěra | Růst zaměstnanosti | Zasedání amerického Fedu | Vakcína proti koronaviru | Výkon ekonomiky | Accenture | Biden | Ranní okénko | Pokles průmyslové výroby | Geopolitické faktory | Zveřejnění výsledků | Průmysl v eurozóně | Daňový balíček | Očkování | Počasí | Evropské centrální banky | Dialog | Oslabení exportu | Prodej | Report ADP | Měnověpolitické zasedání Fedu | Chicagský index nákupních manažerů | Zpráva z amerického trhu práce | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Medián | Výrobní inflace | David Vagenknecht | Robert Kaplan | Podpůrný program | Utahování měnových podmínek | Pozornost | TIM | | Hodnoty měny | Hry
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Dnešní PMI
Dnešní posílení
Dnešní report
Dnešní rozhodnutí vlády
Dnešní růst
Dnešní seance
Dnešní statistika
Dnešní statistika z USA
Dnešní statistiky
Dnešní údaje

Následující klíčová slova

Dnešní úrokové sazby
Dnešní videokomentář
Dnešní volatilita
Dnešní volatilita na Bitcoinu
Dnešní výprodej
Dnešní výprodej na burzách
Dnešní výsledek aukce
Dnešní výsledková sezóna
Dnešní výsledky
Dnešní vývoj dolaru
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít