Sobota 20. července 2024 14:18
reklama
FTMO férovost
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani

Makroekonomický vývoj

C:\fakepath\ethereum.jpg

Obchody s kryptoměnou ethereum v ČR narostly o 70 procent

05.06.2024 Objem obchodů s kryptoměnou ethereum se v ČR v květnu meziměsíčně zvýšil o 70 procent na zhruba 150 milionů korun. Důvodem nárůstu zájmu lidí o obchodování s touto měnou bylo schválení systému kótování ETF fondů na ethereum v USA, tedy podobný krok, který se před půl rokem týkal bitcoinu. Uvedla to společnost Bit.plus, která s kryptoměnami obchoduje.
img

Ethereum vzrostlo o pětinu a jede na rekord

29.05.2024 V posledních týdnech se do popředí zájmu v kryptosvětě dostává ethereum. Minulý týden americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) schválila systém 19b-4, který umožňuje americkým burzám kótovat ethereum spot ETF, tedy podobný krok, jaký jsme již zažili u bitcoinu, říká ředitel české společnosti Bit.plus Martin Stránský.
C:\fakepath\ropa5.jpg

Ceny ropy klesly nejníže od února, Brent klesl pod 81 USD

24.05.2024 Ceny ropy dnes na světových trzích sestoupily nejníže od února, za jejich poklesem stojí hlavně obavy kolem vývoje poptávky. Severomořská ropa Brent krátce před 13:00 SELČ vykazovala pokles o 0,7 procenta a dostala se pod 81 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ztrácela téměř 0,8 procenta a pohybovala se mírně nad 76 dolary za barel.
img

Ranní okénko - Aktualizovaná prognóza na Fed a kurz EUR/USD

19.04.2024 Poslední makroekonomický vývoj ve Spojených státech amerických ukazuje na robustnost tamního trhu práce a perzistentní inflaci nad 3 %, což bude mít dopad na měnovou politiku Fedu. Původně očekávané první snížení sazeb v červnu se zdá již nereálné, což připustil i ve svém posledním projevu samotný předseda Fedu Jerome Powell. Příchozí data z americké ekonomiky a vyjádření některých členů měnového výboru byla reflektována trhem v jejich očekávání dalšího postupu měnové politiky.
img

Akciový trh ignoruje realitu - sektorová analýza

29.02.2024 „V posledních měsících se vytvořil „dokonalý mix“ událostí, který přispěl k extrémnímu optimismu na akciových trzích. Ovšem v současnosti je trh iracionální a nereaguje na měnící se fundamenty, které mu nehrají do karet,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Za Valentýna letos lidé v Česku dají 2,6 miliardy korun. Hitem jsou poukazy na pobyt, masáže a dále dárky jako květiny, čokolády či upomínkové předměty

13.02.2024 Mnozí jeho oslavu kvůli doznívající inflaci a ekonomické stagnaci ale vypustí. Valentýnské výdaje v ČR narostly v uplynulém desetiletí třikrát rychleji než ve světě.
C:\fakepath\fundamentalni-analyza-04022024-1.jpg

Makroekonomické faktory - nezaměstnanost (4. díl)

04.02.2024 V tomto článku si povíme o důležitých věcech týkajících se nezaměstnanosti. Projdeme si, jaké typy nezaměstnanosti existují a jak se ohlašují. Povíme si také o faktorech, které nezaměstnanost ovlivňují. Nakonec uzavřeme článek vlivem na makroekonomický vývoj.
img

Na co si dát v roce 2024 u ropy pozor

08.01.2024 Obchodníci s ropou vykročili do nového roku opatrně. Obavy z vývoje poptávky a globálního hospodářského růstu vyvažují rostoucí geopolitická rizika spojená s událostmi v Rudém moři a okolí. Je čím dál pravděpodobnější, že se bude ropa i v nadcházejících měsících obchodovat v úzkém pásmu a žádný důvod nebude sám o sobě dost silný, aby změnil dynamiku trhu, který neví, jestli vsadit spíš na zpomalení růstu, zejména v Číně a v USA, a rostoucí produkci zemí mimo OPEC+, nebo na omezení produkce kartelu a geopolitická rizika.
img

Zelený inkoust napříč kryptografií po vítězství Grayscale v SEC

30.08.2023 Přelomové rozhodnutí amerického soudu, který se postavil na stranu společnosti Grayscale v její žádosti o ETF na bitcoiny u SEC, poslalo ve středu ráno v Asii ceny kryptoměn vzhůru.
img

Téměř pětina českých domácností dá až 75 % svých příjmů na náklady spojené s bydlením

19.06.2023 Jaká je finanční kondice domácností, které v současnosti splácejí hypoteční úvěr? To bylo předmětem výzkumu finančněporadenské společnosti Swiss Life Select. A jedním z výsledků je i potvrzení rčení, že „člověk míní, život mění“. Po čerpání hypotečního úvěru se vyvíjí vše podle plánu pro necelých 30 procent dotázaných.
C:\fakepath\trader-05062023-82-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se zvyšují po slibu Saúdské Arábie, že země dál sníží těžbu

05.06.2023 Ceny ropy zahájily nový týden výrazným růstem. Podle analytiků tak reagují na nedělní závazek Saúdské Arábie, že země od července sníží těžbu o další jeden milion barelů denně, aby kompenzovala nepříznivý makroekonomický vývoj, který má negativní dopad na ceny. Saúdská Arábie je největším světovým vývozcem ropy.
C:\fakepath\trader-05062023-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.06.2023 1) Ceny ropy zahájily nový týden výrazným růstem. Podle analytiků tak reagují na nedělní závazek Saúdské Arábie, že země od července sníží těžbu o další jeden milion barelů denně, aby kompenzovala nepříznivý makroekonomický vývoj, který má negativní dopad na ceny. Saúdská Arábie je největším světovým vývozcem ropy.
img

Bitcoin ignoruje dohodu o dluhovém stropu

05.06.2023 Cena bitcoinu měla minulý týden klesající tendenci a v porovnání s předchozím týdnem klesla přibližně o 5 %, protože investoři nadále vyčkávají na makroekonomický vývoj. Trh s kryptoměnami na úspěch v otázce dluhového stropu v USA nijak výrazně nereagoval, což naznačuje, že investoři se soustředí spíše na jiné oblasti.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ceny ropy se zvyšují po slibu Saúdské Arábie, že země dál sníží těžbu

05.06.2023 Ceny ropy zahájily nový týden výrazným růstem. Podle analytiků tak reagují na nedělní závazek Saúdské Arábie, že země od července sníží těžbu o další jeden milion barelů denně, aby kompenzovala nepříznivý makroekonomický vývoj, který má negativní dopad na ceny. Saúdská Arábie je největším světovým vývozcem ropy.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Rekordně silná česká koruna by mohla v příštích měsících dále posílit

16.04.2023 Česká koruna, která se v minulých dnech dostala na patnáctileté maximum pod hranici 23,25 Kč/EUR, by mohla v příštích měsících dále posílit. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Česká měna by podle nich mohla zpevnit i pod 23 korun za euro. Její oslabení očekávají až po snížení úrokových sazeb České národní banky, tedy někdy ve druhém pololetí.
C:\fakepath\xtb-23032023-4.png

Obchodní ředitel XTB: O zákazu ETF, krizi bankovního sektoru a mnohém dalším

23.03.2023 Ve finančním sektoru se toho v průběhu března odehrálo opravdu mnoho. Viděli jsme pád velkých bank, velkou volatilitu na finančních trzích i rozpaky lokálních investorů týkajících se nabídky ETF. Na všechny tyto témata odpovídal Vladimír Holovka, obchodní ředitel XTB.
img

Za Valentýna letos lidé v Česku dají 2,3 miliardy korun, mnozí jeho oslavu kvůli drahotě ale vypustí. Valentýnské výdaje v ČR narostly v uplynulém desetiletí třikrát rychleji než ve světě

12.02.2023 V těchto dnech vrcholí období valentýnských nákupů. Zpravidla trvá od 9. do 14. února, což je „Den D“, Den svatého Valentýna, „svátek všech zamilovaných“.
img

Krypto se obchoduje v úzkém rozpětí

24.10.2022 Kryptoměny se minulý týden obchodovaly v úzkém rozpětí, během něhož investoři sledovali aktualizace na trhu a makroekonomický vývoj. Mezi pozorovateli kryptoakcií roste pocit očekávání, protože ceny se již několik týdnů drží na pevné úrovni.
C:\fakepath\trader-05072022-7-zm.jpg

Ceny drahých kovů letos nerostou, potraviny či ropa zdražily až o desítky pct

05.07.2022 Zatímco drahé kovy od začátku roku stagnují nebo ztrácí na hodnotě, ceny potravin, ropy, zemního plynu či elektřiny na světových trzích vyletěly prudce vzhůru a v prvním pololetí zdražily až o desítky procent. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května. Hlavním faktorem zůstává podle nich válečný konflikt na Ukrajině a s ním spojené sankce proti Rusku.
img

Globální stagflace je tu

12.04.2022 Stagflace představuje takový makroekonomický vývoj, kdy se zároveň kombinuje silně zvýšená inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank s velice malátnou dynamikou HDP s možností ekonomické recese. Západní svět naposledy stagflaci zažil na přelomu 70. a 80. let minulého století.
img

Aktuální situace na trzích v důsledku geopolitického otřesu na východě Ukrajiny

22.02.2022 Napětí na východě Ukrajiny roste a spolu s tím roste nervozita na burzovních trzích. Nejvíce se to projevuje především na ruských akciových trzích, což si brzy ukážeme. Má to ale zásadní vliv i na americký akciový trh? Burzovní spekulant musí na rozdíl od obyčejných novinářů chápat, že trh je ovlivňován celým souborem faktorů. Mezi ty faktory jistě patří i geopolitické události, ale nesmíte zapomínat na inflaci, inflační očekávání, měnovou politiku, atd. Samozřejmě geopolitické události mívají vliv i na vyjmenované faktory. Proto je třeba si uvědomovat potřebné souvislosti.
img

Tři bankovní giganti předpovídají cenu zlata pro rok 2022

09.02.2022 Obavy z inflace v posledních dnech zvyšují ceny zlata. Jak dlouho to však vydrží? Bude drahý kov v budoucnu schopen odolat rostoucím úrokovým sazbám?
img

Wells Fargo: Zlato se do konce roku dostane na 2 000 USD za unci

09.02.2022 Čtvrtá největší banka na světě Wells Fargo uvedla, že cena zlata dosáhne do konce roku 2 100 USD za unci. Zlato by se mohlo změnit z nejhoršího aktiva roku 2021 na jedno z nejlepších aktiv roku 2022.
img

Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 0,8 procenta

26.11.2021 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne oslabily. Index PX klesl o 0,8 procenta na 1351,8 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Nejvýrazněji vzrostly akcie antivirové společnosti Avast, největší pokles naopak postihl cenné papíry Komerční banky. V předchozím týdnu akcie stagnovaly.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Pro sazby beze změny hlasovali minulý týden členové rady ČNB Michl a Dědek

08.10.2021 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny hlasovali na zasedání bankovní rady ve čtvrtek 30. září její členové Aleš Michl a Oldřich Dědek. Zbylých pět členů rady hlasovalo pro zvýšení základní úrokové sazby o 0,75 procentního bodu na 1,5 procenta. Vyplývá to ze záznamu z jednání, který dnes ČNB zveřejnila.
img

Rostoucí světová inflace

13.08.2021 V posledních měsících jsme svědky zrychlující se inflace napříč celým světem. Nejedná se přitom o lokální problematiku, ale o vývoj na globální úrovni. Jak na tom aktuálně jsou z hlediska inflace ekonomiky České republiky, eurozóny a Spojených států amerických?
img

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

12.04.2021 Jak názorně ukazuje graf, klíčové centrální banky tisknou nové peníze od začátku pandemie jako o závod. Celkový objem bilanční sumy Evropské centrální banky nyní činí 8,9 bilionu dolarů, amerického Fedu 7,6 bilionu dolarů, japonské centrální banky (BOJ) 6,8 bilionu dolarů a čínské centrální banky (PBOC) 5,9 bilionu. Na grafu je taky dobře vidět, jakým zásadním způsobem tištění peněz zrychlilo při začátku globální pandemie na začátku loňského roku.
C:\fakepath\nemecko-21022021.jpg

Poradce vlády: Třetí vlna covidu by mohla zpomalit růst Německa

21.02.2021 Případná třetí vlna nemoci covid-19 by mohla zpomalit hospodářský růst Německa, varoval v rozhovoru s agenturou DPA předseda výboru ekonomických poradců německé vlády Lars Feld. Výbor teď podle něj připravuje revizi své ekonomické prognózy na letošní rok a počítá v ní se zhoršením výhledu. V listopadu čekal výbor na letošek růst o 3,7 procenta. Nová prognóza má být zveřejněna v březnu.
img

Úspěch iniciativy „Merkcron“ může znovu nastartovat projekt Evropy

20.06.2017 Poprvé za více než tři roky jsem optimistou, jde-li o vyhlídky globální ekonomiky a zejména o osud eurozóny. V roce 2016 byla hlavním hybatelem vývoje trhu politická rizika, hlavně brexit a překvapivé volební vítězství Donalda Trumpa.
Související klíčová slova: Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | OPEC | Koruna | HDP | Turecká lira | Monetární politika | Měnová politika | Česká měna | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Ekonomické prognózy | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Broker | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Nesoulad | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | High | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční riziko | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Long pozice | MT4 | Makléř | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měny | Nabídka | Nástroj | Peněžní zásoba | Pozice | Příkaz | Rally | Repo sazba | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Spot | Stagflace | Support | Swiss | Tištění peněz | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | Regulátor | Objem obchodů | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Investiční instrumenty | Komise pro cenné papíry a burzy | Spekulant | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Online trading | Regulace | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Conseq | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Žlutý kov | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Obchodníci | Raiffeisenbank | Aktivum | EuroCOIN | Index | Likvidní | Akcie Komerční banky | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Britské libry | Brokerské společnosti | Brokeři | Cena | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Elektřina | Etoro | Eura | Evropská měna | Finanční služby | Fondy | Graf | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do podílových fondů | Investiční | Investiční nástroje | Investiční nemovitosti | Investiční smlouva | Investing | J&T | Jak vydělat | Jiří Rusnok | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz EUR | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Signály | Švýcarské banky | Trh | Twitter | Volatility | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | Diskontní sazba | Buffett | Komise pro cenné papíry | Doba splatnosti | Intermediate | Janet Yellen | Měď | Obchodní den | Průměrování | ROCE | CTA | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Boháč | Tržní sentiment | Komise | S/R hladiny | Cukr | Vzdělání | Burze | Investment | DPA | Jackson Hole | LPL Financial | Wells Fargo | Baker Hughes | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Ole Hansen | PVM | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Kurz EUR/USD | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Energie | Severomořská ropa | BlackRock | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Agentura Reuters | Sázet | Obchodní signály | Bankovnictví | Futures kontrakty | Brokerské domy | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Den D | Economic | Inflační tlaky | Známý investor | Velké banky | Americký akciový index | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Nervozita | Uvolňování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Představitelé centrální banky | S&P | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Philip Morris | Saúdská Arábie | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Komoditní sektor | Baidu | Blockchain | Ethereum | Nízká volatilita | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Rekordní maxima | Chevron | Mzdy | Analytik J&T Banky | Predikce | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Americký index S&P 500 | Odliv kapitálu | ARM Holdings | Příjmy | ČTK | Japonský Nikkei | Hlavní ekonom | Očekávání | CME FedWatch | Purple Trading | Rystad Energy | Swiss Life Select | BHS | Aleš Michl | Nákupy zlata | Americký akciový trh | Palladium | Jan Dvořák | Cena Etherea | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | Burzovní trhy | Bitcoinové futures | ETH | ETC | Vývoj ceny etherea | Štěpán Hájek | Tether | Tržní kapitalizace kryptoměn | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Index MOEX | Conseq Investment Management | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Burzovní trh | Geopolitická rizika | Trhy dnes | Skupina Saxo Bank | Saxo | Krypto | Bitcoiny | Kartel OPEC | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Obchodníci s ropou | Index RTS | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Fond kvalifikovaných investorů | Ether | Zasedání OPEC | Nové peníze | Pražský PX | Úrokový výnos | Stavební spoření | Trh s kryptoměnami | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Pohyby na trzích | Vývoj finančních trhů | Ceny kryptoměn | Zadluženost | Silnější americký dolar | Michal Stupavský | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | The Wall Street Journal | Bitcoin ETF | Dopad brexitu | DBS | Finanční operace | Makroekonomické strategie | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Inflační očekávání | Ekonomická stagnace | Podmínky obchodování | CNY | Vyšší mzdy | Token | Snížení sazeb | GBTC | FedWatch Tool | Pokles cen | Výkonný ředitel | Situace na trzích | Digitální aktiva | Alan Greenspan | Růst mezd | Kótování | Pravděpodobnost recese | Stablecoiny | Tamás Varga | Snížení daní | Nízká nezaměstnanost | Stav ekonomiky | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Měnový systém | Trinity Bank | Automobilky | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Káva | Mediální společnosti | Trinity | Objem | Klíčová rizika | Obchod | Trh práce | Těžba v USA | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | List The Wall Street Journal | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Data ze Spojených států | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Ekonomický vývoj | Celkový objem obchodů | Negativní sentiment | Vladimír Holovka | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Kapitálové požadavky | Miliardy | Vyhlídky | Legislativa | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Finanční rezervy | Martin Stránský | Omezení těžby | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Radim Krejčí | PLN | Na burze | Drahý kov | Impuls | Ceny potravin | Stavebnictví | Hlavní trend | Paul Volcker | Zdražování | Problémy | Členové rady ČNB | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Ekonomická recese | Prognózy | Nejistoty | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Rakouská centrální banka | Prohlášení | Čínské vlády | Míra | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Předseda | Naše prognóza | Vojtěch Benda | Šperky | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Regulátoři | MasterCard | Disney | Nike | Bydlení | Ipsos | Ztráta | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Cena pšenice | Peking | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Klesající trend | CFA | Altria Group | Hospodářské recese | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Miliardy eur | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Výsledky hospodaření | Ropa typu Brent | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Tržní trendy | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Nájemné | Ceny energií | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Akciový index MOEX | MOEX | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Krach | Údaje o hrubém domácím produktu | Trump | Prezident | Michal Stupavský, CFA | Obchodní vztahy | Trhy | Banka UBS | American Express | Změny cen | Negativní dopad | Pokles | Situace | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Konzultant | Výstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Pochybnosti | Dovednosti | Úsilí | Obchody | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Sazby beze změny | SEC | NFP | Dnes ČNB | Rolování kontraktů | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | West Texas Intermediate | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | FedWatch | Ekonomické recese | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Snížení těžby | Současná cena | Rishi Sunak | Průmysl a stavebnictví | Poradci | Profitovat | Další vývoj | Stimuly | Oldřich Dědek | Členové bankovní rady | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Klíčový ukazatel | Krátkodobé dluhopisy | Spotřebitelé | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Volatilita akciových trhů | Texas | Komerční banky | Domácnosti | Iracionální | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Zápis z posledního zasedání | Spoření | Politická rozhodnutí | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Hospodářská činnost | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Potenciál | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Solidní růst | Války | Poradce | Organizace | Dluhopisové emise | Saúdové | Závislost | Práce | Údaje | Velké volatility | Nárůst nezaměstnanosti | WisdomTree | Data z americké ekonomiky | Úspory | Procter & Gamble | USD za barel | Posílení | Omezení pohybu | Grayscale | Spotřebitelský sentiment | Období volatility | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Zaměstnanci | Růst výnosů | Soud | Vývoz | Regulační orgány | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Členské země | Technologický pokrok | Link | RBI | Výzkumné společnosti | Dopad na cenu | Vývoj ekonomiky | Volatility trhu | Spekulovat | Moderna | Marek Brávník | Důvěra spotřebitelů | Omezení produkce OPEC | Omezení produkce OPEC+ | Omezení produkce | Realitní společnosti | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investment management | Inflace v Turecku | JDE | ČR | Nová prognóza | Lars Feld | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Poptávka po zlatě | Květnová inflace | Vysoké valuace | Novo Nordisk | Rostoucí trend | Covid | Správce aktiv | Cardano | Makléř Wood & Company | Analytik Purple Trading | Sankce proti Rusku | Situace na trhu práce | MAM | Reputace | DoorDash | SAE | Ceny | Kolaps | Merkelová | Ředitel XTB | Životní úroveň | Důvěra | Růst zaměstnanosti | Politické události | Cenové hladiny | Analytik XTB | Rystad | Globální pandemie | VisualCapitalist | Investor Warren Buffett | IT společnosti | Odborníci | Zdanění | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Obchodní domy | Dnes na světových trzích | Politici | Riziko poklesu cen | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Snižování nezaměstnanosti | Zápis z posledního zasedání Fedu | Odvolací soud | Energetický sektor | Akademie věd | Bezpečného útočiště | Poptávka a nabídka | Zhoršování pandemické situace | Vítězství Donalda Trumpa | Činitelé Fedu | Politická stabilita | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Životní prostředí | Očkování | Rozpočtové deficity | Měnový impuls | Mutace viru | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Počet pracovních míst | Salutem | Salutem Fund | Evropské centrální banky | Situace na trhu | Express | Tržní ceny | Vypuknutí pandemie | HAS | Kov | Spotify | Rostoucí výnosy | Třetí vlna covidu | Třetí vlna | Hospodářský růst Německa | Růst Německa | Silný růst | ETC Group | Státní výdaje | Fidelity | Online trading konference | Trading konference | Umění | Klíčové centrální banky | Advanced Micro Devices | Ceny ropy Brent | British American Tobacco | Ceny Etherea | Archer Daniels Midland | Rostoucí ceny | Inflace v České republice | Ceny ve výrobě | Cenové úrovně | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Ochota riskovat | Obavy z inflace | Oslabení | Politická rizika | Bit.plus | Údaje o nezaměstnanosti | Cíle | Příležitosti | Prodej | Nové prognózy | Obrovský potenciál | Obchodování a investice | Počet nezaměstnaných | Technologie | Philip Morris International | NortonLifeLock | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | Kryptoaktiva | MiCA | Načasování | Rekord | Instant Research | Dobré načasování | Životní cíle | Vnímání | Occidental Petroleum | Phillips 66 | Olympiáda | Rozbor | SPOT | Indexy v Číně | Vlna pandemie | Mediální společnost | Společnosti | Opatření | Dna | Uhlí | NFT | Konfederace | Solana | Los Angeles | TF1 | Etherea | Gamble | Zvýšení základní úrokové sazby | Prudké zdražování | Češi | Investiční možnosti | Schlumberger | Snap | Pozornost | Správce digitálních aktiv | Zprostředkovatelé | Joseph Stiglitz | Meta | Meta Platforms | Polygon | Regeneron Pharmaceuticals | Bílý cukr | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Průmyslový sektor | Fixace úrokové sazby | Americká Komise pro cenné papíry | TIM | RTS | Broadcom | | Společnost Grayscale | Grayscale Bitcoin Trust | Tržní vývoj | Míra inflace v Turecku | Úvěr na bydlení | Arm | Grayscale Investments | Fundamentální analýzy | Supportní pásmo | Hodnoty měny | Miliardy USD | CME FedWatch Tool | Kartel OPEC+ | Petr Lajsek | Altria | Gate | Hry | Válka na Ukrajině | Simon Peters | Instituce | Nový týden | Ebury | Tomáš Kudla | Kryptoinvestiční | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Motivace | Turecký statistický úřad | Telegram | XTB Štěpán Hájek | Pokles inflace | Světový hospodářský růst | Geopolitické události | Vývoj cenové hladiny | Vlastnictví | Newsweek | Occidental | Web3 | Vývoj cen pohonných hmot | Přijetí | Životní náklady | Purple Trading Petr Lajsek | Centrum | Sloučení | Pohyby ceny | Analytik finančního ústavu | Spalování ropy | EU a USA | Ekonom společnosti | Glassnode | Plaza Accord | Kryptoaktivum | Implikace | Pozitivní nálada | Vysoké inflace | Taiwan Semiconductor | Aktualizovaná prognóza | David Monoszon | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | GlassNode | Bit.plus Martina Stránského | Americké regulační orgány | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Silná koruna | Náklady spojené s bydlením | OCI | Invest | Ženy | Válka | Obchodní ředitel XTB | Investování do Etherea | Spojení | Saúdskoarabské ministerstvo energetiky | Světové poptávky | Komisí pro cenné papíry a burzy | Asie | Překážky | JOLTS | Vysoké úrokové sazby | Závazek | Rekordně silná česká koruna | Silná česká koruna | Změna rétoriky centrálních bankéřů | Slábnoucí inflační tlaky | Inflační tlaky ve světě | Markantnější oslabení | Společnost Ebury | Ebury pro Česko a Slovensko | Krátkodobé posílení | Splácení hypotéky | Investor Warren | Vlastní bydlení | Vice | Nedostatečné investice | Výhledy | Směřování | DBS Bank | Suvro Sarkar | ARM | Bunge | Karel Šulc | Alternativní zdroje energie | Zdroje energie | DNO | Novo | Prodejci luxusního zboží | Paříž | Technology | Návrat inflace | Optimistický výhled | Jakub Matis | ProCent | Rok 2024 | Vysoká nezaměstnanost | Makroekonomické faktory | 19b-4 | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Platforms | Oblečení | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Dopad na centrální banku | 1D | Dopad na ekonomiku | Vliv na makroekonomický vývoj | Druhy nezaměstnanosti | Cyklická nezaměstnanost | Strukturální nezaměstnanost | Sezónní nezaměstnanost | Ohlašovaní | Základní ukazatele nezaměstnanosti | Ukazatele nezaměstnanosti | Non-Farm Employment Change | Unemployment Rate | Unemployment Claims | Jak to funguje v praxi? | Faktory ovlivňující nezaměstnanost | Nabídka a poptávka na trhu práce | Poptávka na trhu práce | Dovednosti a vzdělání | Změny v průmyslu a struktuře | Změny v průmyslu | Úroveň investic | Úrokové sazby a inflace | Migrace pracovní síly | Vliv úrokových sazeb na nezaměstnanost | Spotify Technology | GE HealthCare Technologies | GE HealthCare | HealthCare Technologies | HealthCare | Výkon | Ekonomické trendy | Ceny ropy WTI | Silná ekonomika | Suroviny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Makroekonomické zprávy
Makroekonomické zprávy a sentiment
Makroekonomický analytik
Makroekonomický fundament
Makroekonomický kalendář
Makroekonomický obrázek
Makroekonomický obrázek Spojených států
Makroekonomický výhled
Makroekonomický výhled pro rok 2024
Makroekonomický výhled trhů

Následující klíčová slova

Makroekonomický význam
Makroekonomie
Makroekonomie epidemie
Makroekonomika
Makroekonomika a sentiment trhu
Makroekonomika EU
Makrokalendář
Makroobezřetnostní politika
Makro pohled
Makroprognózy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít