Zlaté rezervy

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.07.2025 1) Cena mědi na komoditní burze COMEX v New Yorku v úterý skokově vzrostla, v jednu chvíli nárůst činil až 17 procent, což byl rekord za jeden den. Cena se tak dostala na více než 5,73 USD za libru (263 Kč za kilogram), což byl také rekord. Trh tím reagoval na slova amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Spojené státy zatíží dovoz mědi 50procentním clem. Cena mědi mimo USA ale začala klesat.

ČNB ve druhém čtvrtletí nakoupila 5,75 tuny zlata
09.07.2025 Česká národní banka (ČNB) nakoupila ve druhém čtvrtletí 5,75 tuny zlata, jeho objem v rezervách dosáhl 62 tun (1,992 milionu troyských uncí). Hodnota zlata dosáhla 6,5 miliardy dolarů (137,2 miliardy korun), tvořilo čtyři procenta celkových rezerv centrální banky. Vyplývá to z údajů o struktuře devizových rezerv, které dnes ČNB zveřejnila. Guvernér ČNB Aleš Michl v minulosti uvedl, že do roku 2028 by měly zlaté rezervy dosáhnout 100 tun.

⏫EURUSD vystoupal nad 1,1700
26.06.2025 Za pozornost stojí, že od letošních minim na začátku roku posílil měnový pár EUR/USD přibližně o 15 % na současné úrovně. Takto výrazné pohyby na devizovém trhu jsou velmi vzácné, a přitom jsme teprve v polovině roku. Stále více výhledů nyní naznačuje trvalé překonání hranice 1,20, je však vhodné se zamyslet nad tím, co tento silný růst pohánělo a jaké faktory mohou ovlivnit budoucí volatilitu.

Peníze se vytváří z ničeho. Jejich hodnota klesá, Češi hledají jistotu ve zlatě
24.06.2025 Dnešní ekonomický systém funguje jinak než dřív – peníze už dávno nejsou jen hotovost nebo zůstatek na účtu. Ve skutečnosti naprostá většina peněz vzniká z úvěrů. Tento způsob tvorby peněz zásadně ovlivňuje inflaci a hodnotu úspor. V prostředí, kde peníze rychle ztrácejí hodnotu, se stále více Čechů obrací ke zlatu.

EURUSD klesá pod 1,15 🏛️
18.06.2025 Dnes ve 20:00 oznámí Federální rezervní systém své rozhodnutí o úrokových sazbách, následované tiskovou konferencí předsedy Fedu Jeromea Powella ve 20:30. Hlavní pozornost se však soustředí na aktualizované makroekonomické projekce zveřejněné spolu s rozhodnutím o sazbách. Jelikož je pravděpodobnost změny sazeb minimální, trhy se zaměří na analýzu nových prognóz, které by měly naznačit významné posuny.

Kam se řítí zlato? Půlroční výhled skrze technickou analýzu a fundamenty
22.05.2025 Zlato má za sebou silné první pololetí roku a jeho cena zaznamenala výrazný růst. Co stálo za touto býčí rally a jaké faktory budou hrát roli v dalších měsících? Přečtěte si podrobnou analýzu od Purple Trading. Součástí článku je také odkaz ke stažení e-booku zdarma, který vám pomůže lépe se připravit na obchodování zlata.

Meta 4500 dolarů za unci zlata nemusí být daleko. Co může trh zchladit?
14.05.2025 Trh se zlatem má za sebou nejlepší čtvrtletí za uplynulých 39 let. Podle dostupných analýz ale ještě nemusí cesta drahého kovu vzhůru zdaleka končit – naopak. Ve hře jsou scénáře, které by mohly cenu zlata během následujícího roku vynést až na úroveň 4 500 amerických dolarů za unci.

Čínská centrální banka pokračuje v navyšování zlatých rezerv šestý měsíc po sobě
07.05.2025 V dubnu 2025 přidala Čínská lidová banka přibližně 70 000 trojských uncí zlata, čímž celkové rezervy dosáhly 73,77 milionu uncí, oproti 73,70 milionu v březnu. Hodnota těchto rezerv vzrostla na 243,59 miliardy dolarů z předchozích 229,59 miliardy dolarů.

Invesco: Udržitelnost amerického dluhu a zlato
07.05.2025 Domnívám se, že státní dluh USA je při současném vývoji neudržitelný. Mohla by to změnit kombinace snížení primárních deficitů, silnějšího růstu HDP a nižších úrokových sazeb. Pokud se toto ale neuskuteční, myslím, že zlato by mohlo být stále atraktivnější. V poslední době jsme byli svědky poklesu amerického dolaru ve stejné době, kdy rostly výnosy státních dluhopisů. Domnívám se, že by to mohlo být způsobeno obavami o schopnost USA financovat svůj provoz, když trhy ztratí důvěru ve Fed. Má to mnoho aspektů, včetně tlaku Bílého domu na Fed, aby snížil sazby, ale myslím si, že základním problémem je nadměrné zadlužení. Data Banky pro mezinárodní platby (BIS) naznačují, že úvěry nefinančnímu sektoru USA činily 252 % HDP ve třetím čtvrtletí 2024 (ve srovnání se 189 % na konci roku 1999).

Poptávka po zlatě v Česku roste. Jak poznat to pravé od padělku?
16.04.2025 Přestože cena zlata láme jeden rekord za druhým, zásoby drahého kovu v českých domácnostech se zvyšují. Zlato je považováno za bezpečnou investici – to ale platí pouze v případě, pokud koupíte to pravé.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.04.2025 1) Česká národní banka (ČNB) nakoupila za první čtvrtletí zhruba pět tun zlata, nákup pokračoval podobným tempem jako v předchozích kvartálech. Ke konci března měla centrální banka v rezervách 1,807 milionu troyských uncí zlata, což odpovídá 56,2 tuny. Jeho hodnota tvořila 3,6 procenta devizových rezerv centrální banky. Vyplývá to z údajů o struktuře devizových rezerv, které dnes ČNB zveřejnila. Guvernér ČNB Aleš Michl v minulosti uvedl, že do roku 2028 by měly zlaté rezervy dosáhnout sto tun.

ČNB v prvním čtvrtletí nakoupila pět tun zlata
09.04.2025 Česká národní banka (ČNB) nakoupila za první čtvrtletí zhruba pět tun zlata, nákup pokračoval podobným tempem jako v předchozích kvartálech. Ke konci března měla centrální banka v rezervách 1,807 milionu troyských uncí zlata, což odpovídá 56,2 tuny. Jeho hodnota tvořila 3,6 procenta devizových rezerv centrální banky. Vyplývá to z údajů o struktuře devizových rezerv, které dnes ČNB zveřejnila. Guvernér ČNB Aleš Michl v minulosti uvedl, že do roku 2028 by měly zlaté rezervy dosáhnout sto tun.

XAU/USD. Analýza a prognóza
08.04.2025 Nedávný propad globálních finančních trhů, vyvolaný cly zavedenými americkým prezidentem Donaldem Trumpem, poskytuje bezpečnému přístavu v podobě zlata podporu. Trump zavedl cla ve výši minimálně 10 % na veškeré dovážené zboží, přičemž Čína byla zasažena obzvlášť tvrdě – cly ve výši 54 %. V reakci na to čínské ministerstvo obchodu oznámilo dodatečná cla ve výši 34 % na všechny dovozní položky z USA. Americký ministr obchodu Howard Lutnick potvrdil, že cla nebudou odložena a zůstanou v platnosti v následujících dnech a týdnech. Trump rovněž prohlásil, že s Čínou nedojde k žádné dohodě, dokud nebude vyřešen obchodní deficit.

Češi kupují zlato i při růstu jeho ceny
23.03.2025 Češi kupují zlato i letos, kdy jeho cena překonává rekordní úrovně. Obchodníci se zlatem zaznamenali letos meziroční růst obchodů o desítky procent. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci zlata a drahých kovů. V první polovině března překonala cena zlata poprvé hranici 3000 dolarů za trojskou unci a roste dál. Nový rekord pokořila ve středu 19. března, kdy vzrostla na 3045 amerických dolarů.

Zlato na nových maximech: Má kov před sebou další růst?
21.03.2025 V posledních dnech zažívají trhy další „zlatou horečku“. Cena zlata nedávno překonala magickou hranici 3 000 USD za troyskou unci, a to na pozadí pokračující války na Ukrajině, hrozby ekonomické recese v USA a rostoucí nejistoty v globálních obchodních vztazích. Zlato tak potvrzuje svou tradiční roli bezpečného přístavu v dobách ekonomické nejistoty. Může jeho hodnota dále růst? Jaké klíčové faktory ovlivňují vývoj ceny tohoto drahého kovu?

Michl jako první Čech získal ocenění Guvernér roku
20.03.2025 Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl jako první český zástupce získal od odborného časopisu Central Banking ocenění Guvernér roku. ČNB o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Cena se letos udělovala podvanácté, mezi její držitele z minulosti patří mimo jiné někdejší guvernér Evropské centrální banky Mario Draghi nebo bývalý guvernér britské centrální banky a nynější kanadský premiér Mark Carney.

Cena zlata trhá rekordy. Zásoby drahého kovu v českých domácnostech přesto rostou
20.03.2025 V první polovině března překonala cena zlata poprvé psychologickou hranici tří tisíc dolarů za trojskou unci a roste dál. Nový historický rekord pokořila ve středu 19. března, kdy vzrostla na 3 045 amerických dolarů. Rekord v českých korunách drahý kov překonal již před třemi týdny. Přesto zájem českých kupujících roste.

Cena zlata vystoupala na rekordních tři tisíce dolarů
14.03.2025 Cena zlata dosáhla rekordní úrovně tři tisíce dolarů za troyskou unci, od začátku roku vzrostla o víc než deset procent. Nejvyšší cenu v historii odráží kombinace ekonomických, politických a tržních faktorů, které společně posílily jeho postavení jako bezpečného a hodnotného aktiva v nejistých časech.

Zlato na historickém maximu 🏆
13.03.2025 Cena zlata dosáhla nového historického maxima, když vzrostla na 2 970,18 USD za unci. Investoři vyhledávají bezpečná aktiva kvůli eskalujícímu globálnímu napětí. Tento růst podporuje několik klíčových faktorů, které analytici označují za dokonalou bouři pro drahé kovy.

Zlato dosáhlo historického maxima díky nákupům centrálních bank a slabší inflaci v USA
13.03.2025 K 13. březnu 2025 dosáhly futures na zlato nového historického maxima, podpořené nákupy centrálních bank, oslabujícím dolarem a geopolitickými nejistotami.

Cena zlata do léta pravděpodobně dosáhne 3200 dolarů za unci. Poté by mohla klesnout až o 20 procent
24.02.2025 Cena zlata stále láme rekordy. Za deset let přinesl drahý kov svým majitelům výnos přes 40 tisíc korun na unci. Podle odborníků není dlouhodobý růst ceny zdaleka u konce. Částečný pokles očekávají v druhé polovině roku.

Je zlato lepší investicí než S&P 500?
18.02.2025 Když se řekne dlouhodobé investování, většina lidí si představí americký akciový index S&P 500 – a není divu. Americké akcie dlouhodobě rostou jako málokterý instrument, a nabízejí tak velmi zajímavé výnosy. Data nicméně ukazují, že zlato v posledních desetiletích překonalo index S&P 500 o stovky procent. Může tento trend pokračovat, nebo zlato čeká cenová stagnace?

Potenciál obchodní války vynesl cenu zlata na rekordní úrovně
11.02.2025 Zlato opět září. Cena tohoto drahého kovu dosáhla nových historických maxim a nic nenaznačuje, že by měl růst v blízké době skončit. Investoři hledají bezpečný přístav v tržní nejistotě způsobené zejména celními poplatky, které chce plošně zavést současná vláda USA. Navíc centrální banky pokračují v masivních nákupech zlatých rezerv. Palivo do ohně přidávají i slabší dolar a geopolitické napětí.

Zlato na maximu, dolar na vzestupu. Co to znamená pro ČNB?
11.02.2025 Česká národní banka spravuje jedny z největších devizových rezerv na světě v poměru k HDP. Ke konci loňského roku dosahovaly 3,5 bilionu korun. Na rozdíl od většiny centrálních bank, které drží konzervativní portfolia složená převážně z dluhopisů a měnových rezerv, volí ČNB jiný přístup – aktivně diverzifikuje své investice směrem k výnosnějším aktivům, jako jsou akcie a zlato. Oficiální data nejsou v tuto chvíli k dispozici. Předběžné údaje ale naznačují, že i díky tomu dosáhla v loňském roce masivního zisku.

Denní shrnutí: Riziko obchodní války nebrzdí růst na Wall Street 📈
10.02.2025 Americké indexy vstupují do nového týdne v býčím trendu, přičemž hlavním tahounem jsou technologické společnosti, zejména polovodičový sektor. S&P 500 si připisuje 0,7 %, Nasdaq roste o 1,15 %, DJIA přidává 0,35 % a Russell 2000 zaznamenává nárůst o 0,55 %.

🟡Zlato je o 1,5 % výš
10.02.2025 Zlato pokračuje ve své silné rally a dnes dosáhlo nových historických maxim, když prolomilo úroveň 2900 dolarů za unci. Zlato letos již vzrostlo o více než 10 %, čímž se návratnost za něco málo přes měsíc zvýšila na cca. 1/3 toho, co jsme pozorovali v loňském roce. V posledních několika měsících jsme byli svědky výrazného nárůstu poptávky po zlatě kvůli geopolitickým rizikům a přetrvávajícím inflačním rizikům. Obavy z obchodní války a touha po větší diverzifikaci rezerv ze strany centrálních bank spouští ještě silnější poptávku po zlatě.

Cena zlata se drží poblíž rekordních maxim díky rostoucí poptávce po bezpečných aktivech
05.02.2025 Futures na zlato pokračují ve vzpřímeném býčím trendu, přičemž investoři se obracejí k bezpečným aktivům v reakci na ekonomickou a geopolitickou nejistotu. Rostoucí poptávka po zlatě je způsobena obavami z obchodních válek, devalvace měn a finanční nestability, což posiluje jeho roli jako zajišťovacího nástroje

WGC: Globální poptávka po zlatě byla loni rekordní
05.02.2025 Celosvětová poptávka po zlatě se v loňském roce zvýšila o procento, vyšplhala se tak na rekordních 4974,5 tuny. Za růstem stála zejména silnější investiční poptávka. Ve své zprávě to dnes uvedla Světová rada pro zlato (WGC). Cena zlata se vloni zvýšila o 27 procent, což představuje nejvýraznější celoroční nárůst od roku 2010, upozornila agentura Reuters. Dnes cena zlata vystoupila na další rekord. Investoři žlutý kov nakupují jako pojistku proti globálním rizikům, k jejich zájmu o zlato přispělo i snižování úrokových sazeb.

Bitcoin v rezervách ČNB: Logický krok, nebo riskantní spekulace?
30.01.2025 V rozhovoru pro Financial Times se nechal současný guvernér domácí centrální banky A. Michl slyšet, že by dávalo smysl investovat rezervy instituce do kryptoměny Bitcoin. Podobné úvahy startují ve světě po zvolení D. Trumpa, který v rámci své kampaně ve volbách masivně proklamoval, že chce dát v tamní ekonomice „kryptu“ trvale daleko větší prostor. Jaká jsou úskalí tohoto kroku? A kde v současné době ČNB nejvíce investuje rezervy?

Zlato v devizových rezervách i rodinných portfoliích
30.01.2025 Zlato je zcela výjimečným aktivem, které má více než 4 000 let dlouhou historii, za kterou se nikdy nestalo bezcenným. Od počátku civilizace až do současnosti je odhadováno, že bylo vytěženo 187 200 tun zlata, z čehož přibližně pětinu drží centrální banky ve svých rezervách. Podle údajů World Gold Council mají největší zásobu zlata o velikosti 8 133,5 tuny ve Spojených státech, kde tvoří 75,1 procenta rezerv. S výrazným odstupem na druhém místě se nachází Německo. To vlastní 3 351,5 tuny zlata, což tvoří 74,1 procenta rezerv. Třetí v pořadí zemí je Itálie, která vlastní 2 451,8 tuny zlata, což tvoří 71,0 procenta tamních rezerv.

Analytik: Zvýšením zlatých rezerv ČNB na sto tun stoupne jeho podíl na šest procent
30.01.2025 Plánované zvýšení zlatých rezerv České národní banky na sto tun zvýší jejich podíl na devizových rezervách centrální banky na méně než šest procent. Novinářům to dnes řekl analytik společnosti BH Securities Štěpán Křeček. Na konci roku 2024 měla ČNB v rezervách 51,2 tuny zlata, což bylo 2,9 procenta.

Analytici: Návrat Trumpa do Bílého domu se v ceně zlata zatím neprojevil
21.01.2025 Návrat Donalda Trumpa do Bílého domu se zatím výrazně neprojevil v ceně zlata, uvedli analytici, které dnes oslovila ČTK. Zlato se v těchto dnech mírně zdražuje nad 2700 dolarů (asi 65.400 korun) za troyskou unci. Loni cena zlata zdolávala historická maxima, za celý rok 2024 vzrostla o více než čtvrtinu. Letos experti očekávají další růst ceny.

Jak ovlivní politika Donalda Trumpa cenu zlata?
16.01.2025 Donald Trump během své prezidentské kampaně sliboval mnohé – od ukončení války na Ukrajině po masové deportace nelegálních imigrantů. Do prezidenského křesla Bílého domu usedne 20. ledna. Až pak se ukáže, zda jeho sliby byly jen volební taktika. Jisté je to, že jeho rozhodnutí budou mít vliv na ekonomiku celého světa.

Ceny zlata zůstávají stabilní díky geopolitickým nejistotám a politice Fedu
06.01.2025 Ceny zlata ukázaly na začátku roku 2025 pozoruhodnou stabilitu, pohybují se kolem 2 635 USD za unci. Tento klid následuje po významném 27% nárůstu v roce 2024, což bylo nejsilnější roční zhodnocení od roku 2010.

Bitcoin a Zlato: Aktuální výhled
19.12.2024 Bitcoin, nejstarší a nejoblíbenější kryptoměna, zůstává jedním z hlavních ukazatelů vývoje trhu. V posledních měsících reaguje na výrazný příliv nového kapitálu, mimo jiné díky politickým změnám, jako je zvolení prezidenta Donalda Trumpa. Ten se o kryptoměnách v minulosti několikrát vyjádřil pozitivně, což přispělo k rostoucímu optimismu mezi investory.

Rok 2025 přinese turbulentní vývoj ceny zlata. Predikce ukazují na překonání historického maxima
17.12.2024 Analytici předpokládají, že zlatý trh bude v roce 2025 nadále pod vlivem geopolitických nejistot, měnové politiky centrálních bank a pohybů na světových měnových trzích. Podle jejich odhadů má před sebou zlato rok plný cenových výkyvů. Zlato by v roce 2025 mohlo dosáhnout historicky nejvyšší ceny.

Zlato zdražuje díky nákupům Číny a nestabilitě v Sýrii
09.12.2024 Čínská centrální banka obnovila nákupy zlata, což spolu s napětím na Blízkém východě zvýšilo poptávku po bezpečných investicích.

Zlaté Vánoce budou. Kvůli rekordní ceně ale Češi nadělí drahého kovu o třetinu méně než loni
14.11.2024 V předvánočním období rostou zlatníkům a obchodníkům se zlatem obvykle tržby ve srovnání s celým rokem o desítky procent. Navzdory rekordní ceně zlata letošní rok není výjimkou. Češi ale kupují menší šperky a nižší gramáže zlatých slitků nebo mincí.

Sníží rekordní cenu zlata americké volby?
21.10.2024 Cena zlata v polovině října překonala 63 tisíc korun za trojskou unci. Dosažení šedesátitisícové mety očekávali odborníci až koncem roku. Co žene cenu zlata nahoru a čeká ji pokles?

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
08.10.2024 1) Česká národní banka (ČNB) ve třetím čtvrtletí nakoupila téměř pět tun zlata. Ke konci září jeho množství v rezervách centrální banky dosáhlo 1,492 milionu troyských uncí, což odpovídá 46,41 tuny. Od začátku roku 2023 narostly zlaté rezervy ČNB na čtyřnásobek. Vyplývá to z údajů o struktuře devizových rezerv, které dnes centrální banka zveřejnila.

ČNB ve třetím čtvrtletí nakoupila téměř pět tun zlata
08.10.2024 Česká národní banka (ČNB) ve třetím čtvrtletí nakoupila téměř pět tun zlata. Ke konci září jeho množství v rezervách centrální banky dosáhlo 1,492 milionu troyských uncí, což odpovídá 46,41 tuny. Od začátku roku 2023 narostly zlaté rezervy ČNB na čtyřnásobek. Vyplývá to z údajů o struktuře devizových rezerv, které dnes centrální banka zveřejnila.

Ekonom a politolog Roman Pilíšek: Stoupající cena zlata vypovídá o české měně
01.10.2024 Hranice 60 tisíc korun za unci zlata byla pokořena. Došlo k tomu v den zasedání rady České národní banky, která snížila úrokové sazby o 0,25 procenta. Podle ekonoma Romana Pilíška jde o symboliku toho, co papírové měny v dnešní době představují.

Zlato letos zdražilo téměř o 25 procent. Cena může klesnout po amerických volbách
20.09.2024 Cena zlata se dere neustále vzhůru a investoři netrpělivě očekávají její korekci. Ještě před ní by se ale cena drahého kovu mohla vyšplhat až na 60 tisíc korun za trojskou unci.

Analytici: Cena zlata, která překonává rekordy, zřejmě ještě poroste
11.09.2024 Cena zlata, která letos překonává dosavadní rekordy, podle analytiků v příštích měsících zřejmě dále poroste. Důvodem je především snižování úrokových sazeb, špatná geopolitická situace či poptávka centrálních bank, shodli se. Od začátku roku cena zlata vzrostla o více než 20 procent. Zlato se pohybuje několik týdnů na hraně historického rekordu nad úrovní 2500 dolarů za unci.

České domácnosti vlastní kolem 20 tun zlata. Drahý kov mají nejčastěji doma
10.09.2024 V posledních letech stále více Čechů ukládá své úspory do zlata. Rychle roste obliba nákupů zlata na internetu, v možnostech jeho úschovy jsou Češi spíše rezervovaní. Většina drobných investorů má tak drahý kov stále doma.

Češi vlastní zlato za miliardy. S každým poklesem ceny přikupují další
07.08.2024 Trh se zlatem se mění a mění se i způsob, jakým Češi drahý kov kupují a uchovávají. I když Češi své zlaté úspory navyšují, meziročně maloobchodní poptávka po drahém kovu klesla. Podle ekonomů je vzhledem k přetrvávající vysoké poptávce ze stran centrálních bank a jiných významných hráčů pokles ceny pod 48 tisíc korun za burzovní cenu unce nepravděpodobný.

Bitcoin za 100 tisíc USD?! | Investiční Memento #81
26.07.2024 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 81. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Kanadský dolar vládne komoditnímu trhu. Symbolem měny se stala potáplice lední
24.07.2024 Kanadský dolar patří mezi nejčastěji obchodované měny a jeho popularita se zvyšuje i v kontextu státních rezerv zemí po celém světě. Má status významné komoditní měny, protože často koreluje například s cenou ropy. Na příběh kanadského dolaru se podíváme v dalším díle z cyklu CASH HISTORY.

ČNB ve druhém čtvrtletí nakoupila skoro šest tun zlata
21.07.2024 Česká národní banka (ČNB) ve druhém čtvrtletí nakoupila téměř šest tun zlata. Na konci pololetí dosáhlo jeho množství v rezervách centrální banky 1,334 milionu troyských uncí, což odpovídá 41,49 tuny. Za posledních 12 měsíců se zlaté rezervy ČNB více než zdvojnásobily. Vyplývá to z údajů centrální banky o struktuře devizových rezerv.

Invesco: Zlato a jeho červnová výkonost
11.07.2024 Cena zlata se meziměsíčně příliš nezměnila, v červnu ztratila 0,02 % a skončila na úrovni 2 371 USD. Klíčovými faktory byly ty makroekonomické; k největšímu meziměsíčnímu pohybu ceny zlata došlo po zveřejnění dat o mzdách mimo zemědělský sektor. Podle dat zveřejněných v červnu se také za květen nezměnily zlaté rezervy Čínské lidové banky (PBOC), což bylo poprvé za 18 měsíců, kdy se nezvýšily.

Poláci v obavách o bezpečnost více investují do zlata
08.07.2024 Když udeřila pandemie covidu-19, tvořily se před obchody se zlatem v Polsku dlouhé fronty. Pak přišla ruská invaze na Ukrajinu, která v sousední zemi vyvolala další shon po žlutém kovu. Vedoucí varšavského obchodu se zlatými pruty a mincemi z produkce Polské mincovny Piotr Kozik vzpomíná, jak připadl den ruské invaze, 24. únor 2022, na takzvaný Tučný čtvrtek, kdy Poláci jedí koblihy plněné marmeládou.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (1.7.2024)
01.07.2024 V minulém týdnu jsme se nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Nedošlo totiž k prolomení žádné vstupní S/R zóny. Týden tak byl bez obchodu.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
26.06.2024 1) Japonský jen pokračuje v oslabování vůči americkému dolaru, ztrácí již 0,3 procenta na úroveň 160,30 USD/JPY a je nejslabší od roku 1986.

Třetina centrálních bank hodlá zvýšit zlaté rezervy
26.06.2024 Třetina světových centrálních bank hodlá v příštích 12 měsících zvýšit své zlaté rezervy, je to nejvíce od roku 2018. Vyplývá to z průzkumu Světové rady pro zlato (WGC) pro rok 2024. WGC průzkum prováděla od února do konce dubna letošního roku mez 70 centrálními bankami.

Sankce USA tlačí na Rusko: MOEX zastavuje obchodování s dolarem a eurem
13.06.2024 Hlavní ruská burza MOEX oznámila pozastavení obchodování s dolary a eury od 13. června 2024. Toto rozhodnutí je důsledkem nejnovějších sankcí uvalených Spojenými státy, jejichž cílem je dále omezit tok peněz a zboží podporujících ruskou invazi na Ukrajinu. Sankce jsou zaměřeny na Moskevskou burzu (MOEX) a Národní clearingové centrum (NCC), což vede k pozastavení obchodování s měnami, drahými kovy, akciemi a deriváty, které byly dříve vypořádávány v měnách, jako je dolar a euro.

Rekordní růst ceny zlata může znamenat další vlnu inflace. Bude silnější než ta první?
07.05.2024 Cena zlata trhá jeden rekord za druhým. Dávno už se dostala přes psychologickou hranici dvou tisíc dolarů za trojskou unci a ekonomové predikují, že se pod ni hned tak nedostane. Pokud někdy vůbec. Co stojí za extrémním nárůstem ceny žlutého kovu? A proč jeho růst předpovídá další vlnu inflace?

Dojde ke korekci zlata?
11.04.2024 Pokud všichni prodávají, někdo nakupuje. Odliv kapitálu ze zlatých ETF na pozadí silného dolaru a rostoucích výnosů amerických státních dluhopisů nabírá na síle. Drahý kov však neunavuje přepisování historických maxim a od poloviny února vzrostl o 18 %. Je tedy zřejmé, že se kupující najdou. Vysoká poptávka centrálních bank, Číny a investorů zajišťujících se proti geopolitickým a politickým rizikům položila základ rychlé rally XAU/USD v roce 2024.

Zlato je na historickém rekordu, v korunách vzrostlo o 30 procent
10.04.2024 Cena zlata v těchto dnech vystoupala na historické rekordy a překonala 2 300 dolarů za troyskou unci. V korunách jeho cena meziročně vzrostla o 30 procent. Žene ji nahoru silná maloobchodní poptávka a rekordní nákupy centrálních bank. Zlaté rezervy výrazně navyšuje i ČNB. Poptávku posiluje i výhled na snížení úrokových sazeb v USA.

Zlato v korunách roste agresivněji než v dolarech
05.04.2024 Cena zlata se koncem prvního dubnového týdne vyšplhala na nové historické maximum a dosáhla 2 305 amerických dolarů za trojskou unci. Cena v korunách dosáhla na burzovní cenu 54 150 korun. Oproti poslednímu březnovému týdnu si zlato připsalo čtyřprocentní nárůst ceny v amerických dolarech a pětiprocentní v korunách.

Cena zlata stále stoupá. Zásadní vliv na růst má Čína i státní dluh USA
03.04.2024 Mimořádně silná poptávka po zlatě čínské centrální banky i soukromého sektoru v posledních dvou letech zvyšuje cenu zlata. Ta trhá rekordy a dávno překročila magickou hranici dvou tisíc dolarů za unci. Podle odborníků je to teprve začátek.

Cena zlata raketově stoupá. Vyšplhat by se mohla až ke třem tisícům dolarů za unci
06.03.2024 V posledních dnech cena zlata dramaticky vzrostla a aktuálně atakuje hranici 50 tisíc korun za trojskou unci, tedy zhruba 2100 amerických dolarů. Odborníci predikují, že by se do roku 2028 mohla vyšplhat až k hranici tří tisíc dolarů za unci.

Analytici: Cena zlata letos směřuje k rekordům
16.02.2024 Cena zlata v letošním roce podle analytiků směřuje k novým rekordům. Důvodem jsou deficity státních rozpočtů, které zůstávají od covidu nepřiměřeně vysoké. A pokud centrální banky začnou snižovat úrokové sazby, jde o impulz pro další silný růst ceny zlata, shodli se analytici ve svých komentářích pro ČTK. Zlato dosáhlo na konci loňského roku nejvyšší ceny v historii, když se na burze prodávalo za 2135 dolarů za troyskou unci. Poté mírně kleslo na 2006 dolarů, kde byla jeho cena i dnes odpoledne.

Ekonomové: Máme před sebou koktejl pro silný růst zlata
16.02.2024 Zlato dosáhlo na konci loňského roku nejvyšší ceny v historii, když se na burze prodávalo za 2 135 dolarů za troyskou unci. Poté mírně kleslo na dnešních 2 006 dolarů. Podle ekonomů ale tento rok směřuje k novým rekordům.

Podle Světové rady pro zlato v lednu nadále docházelo k odlivu investorů ze zlatých ETF
12.02.2024 Podle nejnovějších údajů analytiků Světové rady pro zlato (WGC) v lednu 2024 nadále docházelo k odlivu investorů ze zlatých ETF, který navázal na trend pozorovaný v roce 2023, a to v čele se Severní Amerikou. Výrazné ztráty nadále zaznamenávaly také evropské fondy, zatímco ty asijské zaznamenávaly další měsíční příliv.

Prognóza zlata Světové rady pro zlato pro rok 2024
01.02.2024 Světová rada pro zlato ve středu zveřejnila zprávu o vývoji poptávky po zlatě ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023 a v roce 2023. Zpráva uvádí, že roční poptávka po drahém kovu bez započtení mimoburzovních trhů činila 4 448 tun. To je o 5 % méně než poptávka zaznamenaná v roce 2022. Při zohlednění mimoburzovních trhů a akciových toků však celková poptávka po zlatě v loňském roce vzrostla na rekordních 4 899 tun.

Novoroční předsevzetí: Češi myslí na své finance. V roce 2024 chtějí víc spořit
10.01.2024 Novoroční předsevzetí si dává více než polovina Čechů. Na předních příčkách jejich žebříčku se objevuje touha zhubnout, méně se stresovat nebo přestat kouřit. Nechybí ale ani předsevzetí týkající se financí.

Rok 2023 na finančních trzích
25.12.2023 Uplynulý rok si investoři užívali relativní zklidnění. Po covidu, čipové krizi, akutní fázi ukrajinské války a navazujícímu energetickému a inflačnímu šoku se za posledních 12 měsíců začal ekonomický i politický vývoj vracet blíže k normálu. Když přimhouříme oči nad Blízkým východem, dalo by se říct, že se 20. léta vrací do předcovidových „business as usual“.

Invesco: Měsíční zpráva o zlatě
14.11.2023 Cena zlata si v říjnu přidala 7,3 %. Výkonnost zlata byla o to působivější, že výnos amerického desetiletého dluhopisu v průběhu měsíce překročil 5 % a dolar se obchodoval na vyšší úrovni.

Zájem o roční spoření do zlata roste o desítky procent
13.11.2023 Stále větší počet lidí v Česku kvůli ochraně úspor před inflací volí uložení peněz do fyzického zlata. Nákup zlata je totiž stále považován za jednu z nejbezpečnějších cest, jak uchránit svoje finance před znehodnocením. Ne každý si však může dovolit koupit zlato jednorázově nebo do něj dlouhodobě spořit. Pro mnohé je řešením roční spoření do zlata, které nákup rozloží do 12měsíčních plateb.

Cena zlata opět atakovala hranici 2000 USD za unci
08.11.2023 Cena zlata se po odrazu od říjnového minima nejen dobře zotavila, ale počátkem tohoto týdne dosáhla nového pětiměsíčního maxima 2 009 USD za unci. Následně zaznamenala mírný pokles, který byl pravděpodobně důsledkem mírně překoupeného trhu.* Pokud bude nákupní rally pokračovat, mohla by cena vzrůst ještě výše.

Světové centrální banky nadále zvyšují své zlaté rezervy
03.11.2023 Září bylo podle Krishana Gopaula, senior analytika World Gold Council, dalším významným měsícem pro nákupy zlata centrálními bankami po celém světě. Údaje MMF ukazují, že globální zlaté rezervy centrálních bank vzrostly v září o 78 tun. Hrubý objem prodeje činil pouhou 1 tunu, který byl kompenzován hrubým objemem nákupů ve výši 78 tun. Hlavní kupující byli z rozvíjejících se trhů.

Centrální banky jsou stěžejními hráči na trzích s drahými kovy
09.10.2023 Na trhu zlata nadále dominuje poptávka ze strany centrálních bank. Je to důležitý faktor, který vysvětluje, proč si drahý kov na pozadí rostoucích výnosů dluhopisů a stálého posilování amerického dolaru nadále drží dlouhodobé úrovně supportu.

Zlato bude testováno
13.09.2023 Bez ohledu na to, jak silný je protivítr, zlato pokračuje v boji. Při pohledu na rychlý růst amerických státních dluhopisů a silnou pozici amerického dolaru by se dalo předpokládat, že se drahý kov bude obchodovat o 100–200 dolarů za unci levněji. Vysoká poptávka po fyzických aktivech však podporuje ceny. Býci v XAU/USD mají stále naději na další globální ekonomické zpomalení.

Čína doplňuje zlaté rezervy, láme rekordy
08.09.2023 Čína zůstává nenasytná, pokud jde o zlato. Centrální banka země již desátý měsíc po sobě doplňuje své měnové rezervy tímto drahým kovem.

Země po celém světě pokračují ve zvyšování svých zlatých rezerv
05.09.2023 Začátkem srpna Světová rada pro zlato oznámila, že poptávka centrálních bank po zlatě dosáhla v první polovině roku 387 tun. Navzdory mírnému zpomalení tempa nákupů zlata v tomto období centrální banky svůj postup nezměnily. Vidí v drahém kovu hodnotu a nadále jej přidávají do svých měnových rezerv.

Hodnota zlata v portfoliu ČNB od začátku roku vzrostla o 65 procent
07.07.2023 Hodnota zlata v portfoliu České národní banky (ČNB) se od začátku roku zvýšila o 65 procent na 26,049 miliardy korun. Vyplývá to z bilance centrální banky k 30. červnu, kterou dnes banka zveřejnila na svých internetových stránkách. Guvernér ČNB Aleš Michl už v minulosti oznámil záměr nakoupit do rezerv více zlata. ČNB detaily ohledně správy devizových rezerv nekomentuje.

Zlato zůstává nejlepším bezpečným přístavem
21.06.2023 Podle tržního stratéga ze společnosti Crescat Capital Taviho Costy se volatilita na trzích zvýšila, protože Federální rezervní systém si zachovává jestřábí postoj a dál tlačí ekonomiku do recese. Díky své ceně je zlato oproti akciím a dluhopisům ideálním nástrojem k diverzifikaci portfolia.

Turecko pokračuje ve výprodeji zlatých rezerv
14.06.2023 Nejnovější údaje Světové rady pro zlato (WGC) ukazují, že Turecká centrální banka minulý měsíc prodala 63 tun zlata, což už bylo malé množství ve srovnání s prodejem 100 tun v dubnu a březnu. Podle oficiálních údajů se zásoby zlata Turecka během jara snížily o 159 tun na 428 tun.

Česká národní banka buduje „zlatý poklad Česka“, už má 13,5 tuny zlata – a chce přes 100 tun. Česko se zásobuje zlatem nejvíce na světě, společně s „pračkami špinavé ruské ropy“
29.05.2023 Česká národní banka nadále rozšiřuje své rezervy ve zlatě. Koncem letošního března měla v sejfech 13,5 tuny žlutého kovu. To je o 1,54 tuny více než na začátku letošního roku. Rychleji své zlaté zásoby rozšiřují ve světě podle dnešní zprávy Světové rady pro zlato už jen Singapur, Čína, Turecko a Indie. Vesměs toto kvarteto zemí přitom patří k těm, jež jsou označovány za „pračky špinavé ruské ropy“.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
29.05.2023 1) Ceny ropy se dnes snižují, protože obavy z negativních dopadů vysokých úrokových sazeb na hospodářský růst převážily nad zprávou o dohodě na zvýšení dluhového stropu ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent kolem 16:00 SELČ ztrácela zhruba 0,7 procenta na 76,4 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 0,4 procenta na 72,4 dolaru za barel.

Světová rada pro zlato: ČR zvýšila své zlaté rezervy o 1,54 tuny na 13,5 tuny
29.05.2023 Česko prostřednictvím České národní banky zvýšilo v prvním čtvrtletí zlaté rezervy o 1,54 tuny na 13,5 tuny. Je tak pátou zemí s největším nárůstem zlaté zásoby v tomto období, ještě větší nárůst zaznamenaly Singapur, Čína, Turecko a Indie. Celkově se ČR v objemu zlatých rezerv nachází na 66. místě na světě, uvedla organizace Světová rada pro zlato (World Gold Council) na svém webu. ČNB detaily ohledně správy devizových rezerv nekomentuje.

Země po celém světě dál skupují zlato
23.05.2023 Podle Polské národní banky vzrostly zlaté rezervy této země minulý měsíc na 7,828 milionů trojských uncí (243,5 metrických tun). V dubnu centrální banka nakoupila 14,8 tun zlata, což představuje největší nárůst od června 2019, kdy polské rezervy vzrostly o 94,9 tun.

Centrální banky nakupují zlato v rekordních objemech, zájem je i v Česku
05.05.2023 Poptávka po zlatě ze strany centrálních bank vzrostla v prvním čtvrtletí na rekord. Hodně nakupovaly centrální banky v Singapuru, Číně, Turecku, ale také v České republice. Ve své zprávě to dnes uvedla Světová rada pro zlato (WGC). Centrální banky dohromady nakoupily 228 tun zlata, což je o 34 procent více než předchozí rekord za první čtvrtletí, který je z roku 2013.

Výhled ceny zlata: 2 200 USD do 11 měsíců
03.05.2023 Podle švýcarské banky UBS je do konce roku vysoká pravděpodobnost, že zlato stoupne na 2100 dolarů za unci a do konce března 2024 pak na 2200 dolarů za unci.

Turecko rozprodává své zlaté rezervy
02.05.2023 Turecká centrální banka podle agentury Bloomberg po únorovém omezení dovozu drahých kovů do země rozprodává své zlaté rezervy, aby uspokojila domácí poptávku. Loni, když inflace v Turecku přesáhla 85 % a mezi obyvatelstvem se šířil strach z devalvace domácí měny, poptávka po zlatě v zemi výrazně stoupla. Lidé začali drahý kov používat jako prostředek zajištění. Turecká centrální banka zdůraznila, že zlaté rezervy země se v průběhu uplynulého týdne zmenšily o 9 %.

Centrální banky nakupují rekordní množství zlata. Je to znakem rebelie vůči dolaru
27.04.2023 Centrální banky po celém světě nadále rozšiřují své zlaté rezervy. Podle informací Světové rady pro zlato (World Gold Council) činily čisté nákupy centrálních bank v prvním čtvrtletí letošního roku 125 tun žlutého kovu, což představuje nejlepší start od roku 2010, kdy jsou centrální banky čistými kupci zlata. Historického rekordu bylo dosaženo vloni, kdy nákup zlata ze strany centrálních bank dosáhl 1 136 tun – a zdá se, že se trend nezastavuje.

Zlato: stále cenné aktivum pro úsporu peněz!
19.04.2023 Do konce roku 2023 zůstane zlato cenným aktivem bezpečného přístavu. Počáteční růst zlata na 2000 dolarů za unci po bankovní krizi byl učebnicovým důvodem, proč by investoři měli mít zlato ve svých portfoliích.

Cena zlata v korunách vzrostla až o 12 procent. Letos může překročit historická maxima
12.04.2023 Rozložení úspor do zlata láká drobné střadatele i velké investory. Poptávka se za poslední rok udržuje na rekordních úrovních z roku 2021. Roste i cena zlata. Ta začátkem dubna překonala hranici dvou tisíc dolarů za trojskou unci. Podle odhadů poroste dál.

Zlato bylo potrestáno, ale ne poraženo
08.03.2023 Zlato bylo potrestáno za pokus růst na nepříznivém vnějším pozadí. Před týdnem jsem si všiml, že klesající akcie, raketově rostoucí výnosy státních dluhopisů a oživující se americký dolar vytvářejí protivítr pro drahý kov. Jeho rally je anomálie a investoři to brzy zjistí. Kotace XAU/USD se tak propadly do oblasti dvouměsíčních minim a z úrovně 1850 jsme úspěšně vstoupili do krátkých pozic.

Cena zlata je 10 procent pod inflací. Jak zjistit jeho reálnou hodnotu?
02.03.2023 Zájem střadatelů investovat do drahých kovů se za poslední dva roky ztrojnásobil. Do zlata investuje až 10 procent populace. I do budoucna považují ekonomové zlato za jedno z nejbezpečnějších úložišť peněz.

Kazachstán zvyšuje své zlaté rezervy
15.02.2023 Jako největší prodejce zlata v roce 2022 zahájila Národní banka Kazachstánu (NBK) letošní rok navýšením svých investic do drahého kovu. Hlavní analytik Světové rady pro zlato (WCG) Krishan Gopaul uvedl, že banka minulý měsíc nakoupila 3,9 tun zlata. Jedná se o první zvýšení jejích zlatých rezerv od října. Oficiální zlaté rezervy v současnosti odpovídají 355,6 tunám.

Čína trhá zlaté rekordy
09.02.2023 Krishan Gopaul, hlavní analytik evropských, blízkovýchodních a asijských trhů, v jednom komentáři na Twitteru uvedl, že čínská centrální banka minulý měsíc nakoupila 15 tun zlata; stalo se tak po nákupu 32 tun zlata v prosinci a 30 tun v listopadu.

Rok 2022 ve znamení nejsilnější poptávky po zlatě za více než 10 let
31.01.2023 Loňský rok, který se nesl ve znamení vysoké inflace, geopolitické krize, nejistoty a mnoha dalších událostí, zapříčinil vysoký příliv investic do zlata. Podle nejnovější zprávy Světové rady pro zlato WGC, byla loňská poptávka po žlutém kovu nejsilnější od roku 2011, tedy za více než 10 let. Za tímto nárůstem stojí hlavně maloobchodní poptávka a enormní nákupy centrálních bank. Globální poptávka po zlatě vzrostla v roce 2022 o 18 % na 4 741 tun, což bylo na podobné úrovni, jako v roce 2011. Překážkou nebyly ani určité odlivy ze strany ETF.

Ropa za jüany, zlato jako rozhodující aktivum pro Čínu
10.01.2023 Zlato bude pro Čínu rozhodujícím faktorem, protože se země snaží posílit mezinárodní postavení jüanu a nadále prosazuje své plány na nákup ropy ze Saúdské Arábie.

Ranní shrnutí (09.01.2023)
09.01.2023 Americké indexy v pátek po solidním reportu z trhu práce NFP vzrostly – údaje o pracovních místech za prosinec ukázaly vyšší než očekávaný nárůst zaměstnanosti a pomalejší než očekávaný růst mezd. Dow Jones, S&P 500, Nasdaq a Russell 2000 získaly více než 2 %.

Světové centrální banky nakupují zlaté rezervy, ČNB následuje
06.01.2023 Světové centrální banky v listopadu pokračovaly v rozšiřování svých zlatých rezerv. Podle organizace World Gold Councilu přikoupily v čistém vyjádření celkem 50 tun zlata, což je o polovinu více než v říjnu. Od ledna do listopadu loňského roku tak centrální banky nakoupily už 673 tun zlata, což je o 200 tun zlata více než během celého roku 2021, kdy byly globální rezervy na téměř 30letých maximech.

Světové centrální banky zkupují zlato. Zásoby ČNB jsou minimální
29.11.2022 Začátkem listopadu uvedla Světová rada pro zlato (World Gold Council – WGC), že centrální banky a jiné finanční instituce pokračují v hromadění zlata. Nákupy se odhadují na čtvrtletní rekord 399,3 tuny. Česká národní banka za světovými velmocemi výrazně zaostává, což je podle odborníků v současné ekonomické situaci krátkozraké.

Ceny zlata klesají sedm měsíců v řadě
02.11.2022 Nákupy zlata centrálními bankami dosáhly v předchozím čtvrtletí rekordně vysoké úrovně, uvedla čtvrtletní zpráva Světové rady pro zlato. Hlavní hráči však zůstávají v anonymitě.

Světové centrální banky zvýšily své zlaté rezervy
05.10.2022 Centrální banky dál významně podporují trh se zlatem, údaje shromážděné Světovou radou pro zlato ale ukazují, že objemy nákupů v srpnu mírně poklesly. V srpnu bylo podle této zprávy nakoupeno jen 20 tun zlata, což je méně než červencových 37 tun.

Poptávka centrálních bank po zlatě dál roste
23.08.2022 Poptávka centrálních bank po zlatě dál roste, přičemž v čele stojí rozvíjející se trhy. Například Centrální banka Uzbekistánu minulý měsíc doplnila své zlaté rezervy.
Související klíčová slova:
Gate | Útok Hamásu | Statistiky | Mezinárodní měnový fond | Časopis The Banker | Obchodování zlata | Dění v USA | Vysoce rizikové | LYNX | Jackson Hole | Forexový broker | Vládní dluhopisy | Oživení cen | Cena platiny | ETC | Dopady inflace | Bankéř | Relativní zklidnění | Situace na Ukrajině | Srílanská rupie | Brookings Institution | EUR | Investování do měn | Zkušenosti | Bank of China | Refinitiv | Řecko | Silicon Valley Bank | Tempo růstu | J&T | Greenlight Capital | Devizové rezervy ve zlatě | Koronavirové krize | Spolkový statistický úřad | Americký státní dluh | Ekonomické sankce | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Obchodník | Zlatý poklad | Akciové trhy | Nová data | Soros Fund Management | Poplatky | Makroekonomika | BTC | Pip | Objem peněz | Digitální měna bitcoin | Cenové zóny Bitcoinu | Geopolitické konflikty | Životní prostředí | Finanční injekce | Poptávka po zlatě v 1Q | Údaje MMF | Cyklus zvyšování sazeb | Trh s fyzickým zlatem v Polsku | Vzdělávací materiály | Bank of Japan | Howard Lutnick | Bezpečné útočiště | Vývoz komodit | Aktiva | Citigroup | Slabá čínská ekonomika | Náklady na dluh | CME Watchtool | Korelace | Ztráty peněz | Splasknutí bubliny | Unce zlata | Nikl | SP500 | Mince | Akciové společnosti | Trend | Franklin Innovation | Kolaps | Obchodní systém | Zasedání ECB | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Ceny akcie Netflix | Největší banky v USA | Zvýšení cel | Bankrot Silicon Valley Bank | Talent | Návratnost investice | Ochrana před inflací | Nákupní pozice | Line | Patria Finance | Výhled ceny zlata | Pokles indexu | Britská libra | Americký prezident Donald Trump | Reality | Analytik Patria Finance | Výkyvy | Argos Capital | Podnikatel | Fond obnovy | Přesnost | Spojení | Pravděpodobnost | Evropská komise | Znehodnocení | Goldman Sachs | Ekonom Štěpán Pírko | Nifty 50 | Utahování měnové politiky | Hlavní ekonom | Republikáni | Administrativa amerického prezidenta | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Cena zlata v letošním roce | Status nejvyšších výhod | Zvýšení limitu pro zadlužení | Český statistický úřad | Saúdská Arábie | Rezervy zlata | Jeff Meys | Cenové výkyvy | Dolarový index | Ethereum | Geopolitické napětí | Šperkařství | Metal Focus | Diverzifikace | Expanze | Diamanty | Čínský prezident | Americký akciový index | Klenotnictví | Deflace | Roman Pilíšek | Tým Admiral Markets | Směrnice | Exchange | Výhled | Gold | Nová historická maxima | Měnové báze | Globální ekonomické zpomalení | Uklidnění trhů | Asijské akcie | CAD/USD | Nařízení Evropského parlamentu | Důležité cenové zóny | Oživení v Číně | Konflikt na Blízkém východě | Navyšování zlatých rezerv | Rostoucí inflace | Cena zlata | Ruské ministerstvo financí | Danske Bank | Akciové bubliny | Vývoj ceny akcie Netflix | NN Investment Partners | Udržitelnost amerického dluhu | Pohyby cen | Reálné výnosy dluhopisů | Dluhové závazky | Burza | Macromicro | Hrubý domácí produkt (HDP) | Chování centrálních bank | Základní úrokové sazby | Německý DAX | Rezervní měna | New York | Vítězství nad Británií | Strach | Bolívar | Největší evropská ekonomika | STOXX Europe 600 | Analytický tým FXstreet.cz | Akciová společnost | Ekonomiky v eurozóně | Americké ministerstvo financí | Průměrná úroková sazba | Velcí investoři | Nakupující centrální banky | Burza v Hongkongu | Akcie dnes | Český zlatý poklad | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | Růst cen | Dotcom | Zóny Bitcoinu | Vyhlášení nezávislosti | Carsten Fritsch | Úrokové sazby v USA a Evropě | 1Q 2025 | Investice do zlata | Daňové škrty | Bankovní rada ČNB | Guvernér ČNB Michl | Vladimír Pikora | Swiss National Bank | Digitální měna | Aktuální cena zlata | Přístup k finančním prostředkům | Objemy prodeje | Aktuální výhled | Poptávka po zlatě dle odvětví | Znehodnocování peněz | Ztráty předešlého roku | Dividendy | Klesání ceny | Index těžařů | Vybírání zisků | Sazby v USA a Evropě | Investing | Rafinerie | Silné oživení | Metals Focus | Klid před bouří | Obchodní seance | Koloniální snahy | Možnost obchodovat | Financial Times | Posílení EUR/USD | Podnikatelská důvěra | Ceny amerických akcií | Asociace pro kapitálový trh | Uvolnění měnové politiky | Faktory ovlivňující cenu zlata | Kryptoměnové burzy | Spoření do zlata | Mincovny | Ruská invaze na Ukrajinu | Prasknutí dotcom | Analýzy | ČSÚ | Oslabování eura | Historie | Nákupy zlata centrálními bankami | Nezaměstnanost | Vysoká inflace | Pokles objemu | Vysoké riziko | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Saxo | YTD | Znehodnoceni dolaru | Člen bankovní rady České národní banky | Konflikty | Čekající příkazy | Čisté nákupy zlata | Pohyby trhu | Zvyšování sazeb | Jak investovat do komodit | Americký prezident | CAD/CZK | Zvyšování úrokového nákladu | Vývoj cen akcií | Krishan Gopaul | Nový rekord | Co očekávat od zlata | WSJ | Hospodaření ČNB | Návrat Donalda Trumpa | Altcoiny vs. Bitcoin | HSBC | Pandemie koronaviru | Standard Life Investments | Marta Bassaniová-Prusiková | Oslabení české koruny | Dnes ČNB | Růst rizikových aktiv | Irsko | Portfoliomanažer | Vývoj měnového páru | Opuštění dolarového standardu | Elliott Management | Breakout | Trumpová | Invesco | Znehodnocování měn | NFP report | Luxusní auta | Fyzický kov | České nemovitosti | Brettonwoodský systém | Západní země | Výrazný růst | Práce v Německu | Prudký růst cen akcií | Nejvíce zlata | Ekonomické zpomalení | CZK | Dnešní zprávy | Spotřebitelské inflace | Společnost Golden Gate | Výzkumy | Výprodeje | Rozdělení Československa | Strategy | Ideální čas | Reserve Bank of Australia | Vládní dluh | Ruská ekonomika | Zlaté zásoby | Investiční platforma | Investice do dluhopisů | Prodej zlatých slitků a mincí | Civilizace | Portu | Hodnota zlata | Obchodování zlata v roce 2025 | Historické údaje | Největší zlaté rezervy | Jakub Petruška | Cenová stagnace | Destabilizace | TD Securities | Aktuální kurz zlata | Představitelé České národní banky | Náklady | Varovný signál | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Ekonomiky | Žádný výnos | Prezident Erdogan | Směnné kurzy | Data z trhu | Dovoz z Číny | Výkonnost indexu | Česká měna | Volatilita | Nový trend | Vývoj cen zlata | Akciové investování | Maďarsko | Covid | Ministerstvo práce | Nabídka zlata | Reálné výnosy | Indikátor | Zlatý poklad Česka | Průmyslová produkce | Rostoucí obavy | Pokles ceny | Donald Trump | Institucionální obchodníci se zlatem | Sazby v USA | Státní dluh | Globální finanční systém | Cryptocurrency | Významné riziko | Obchodování s dolarem | Inflace | Makléřská společnost | Obavy o ekonomický růst | Peníze | Útok Hamásu na Izrael | Politická situace | Výrobní index | Předvídatelnost kurzů | Rating USA | Odhodlání | Brent | Globtrex.com | Prudký pokles | Politika | Významné komoditní měny | Zasedání australské centrální banky | Vedení centrální banky | Jüan | Očekávání | Shromažďování zlata | Porovnání vývoje | Online prostředí | Expert | Roční zhodnocení | Úrokové sazby | Palladium | Měnová politika a úrokové sazby | Dolar (NZD) | Výhled na rok | Norská centrální banka | Investiční fórum | Theresa Mayová | Vyšší výnosy | Zvýšení sazeb | Růst hodnoty zlata | Zlato a.s. | Reakce trhu | Členství v NATO | Timeframe | Nákup žlutého kovu | Průmysl | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Burzovně obchodované fondy | ETF fondy | Deprese | Invaze na Ukrajinu | Pokles objemu ve šperkařství | Úspěšnost strategie | Majetek | Guvernér české národní banky | Financovat | Blockchain | Silná rezistence | Trh s úrokovými sazbami | Americké volby | Statistiky londýnských oceňovatelů zlata | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Zlato v rezervách ČNB | Nákupy | Růst | Koruna | Goldsaver | Ekonom Štěpán Křeček | Český poklad | Golden Gate CZ Marek Brávník | Příležitosti | Investiční skupiny | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zasedání FOMC | Pojistné krytí | MiFID II | MetaTrader | Akcie firmy | Poplatek | Jak začít cestu na měnových trzích | Drobní investoři | Libye | UBS Group | Národní měny | Běžný výnos | Zboží z Evropské unie | Počet lidí bez práce | Zásoby zlata | Prognóza | Poptávka po zlatě v 1Q 2025 | L.F. Investment | Výnosová křivka | Realizace zisku | Data z USA | Ghana | Pozitivní nálada | Měnový pár USD/JPY | Nálada investorů | Oslabení USD | Použití finanční páky | Růstový směr | Trh práce | Dividendové vyhlídky | Pohyb zlata | Swiss | Crypto | Venezuela | Globální prodej | Růst cen akcií | Růst výnosů dluhopisů | Vývoj ceny ropy Brent | CL | Akvizice | Čech | Změny na trhu práce | Válka | Kam se řítí zlato? | Ukončení války na Ukrajině | Hodnota ruských rezerv zlata | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Pochybnosti | Zpráva | Akcie Walmart (WMT) | Investiční analytik | Měnový koš | Objem obchodů | Vedoucí představitelé | Koronavirová krize | Štěpán Pírko | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Zlato.cz | Těžba v USA | Deglobalizace | George Soros | Status rezervní měny | Standard Life | Investovat do zlata | Technologické akcie | Negativní dopad | Cena bitcoinu | Agresivní pád | Jakub Jedlinský | Long | Chování | CySEC | Kontrakty | Cardano (ADA) | Vysoké ocenění | Kupci zlata | Americký index | Lira | Býčí rally | Objem zlata v rezervách | Žádná centrální banka | Světová krize | Loon | Graf | Geopolitická rizika | Lukáš Jankovský | Dolary | Lula | Národní ekonomická rada vlády | AUD | Obchodní příležitost | Předseda Fedu | JOLTS | Tiskové zprávy | Geopolitická situace | Cenové prognózy | Portál FXstreet.cz | Dlouhodobé investování | Vývoz do Turecka | America first | Breakout strategie | Meziroční růst | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Podíl akcií | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Intradenní obchodování | Trh | Sezónnost | Prasknutí dotcom bubliny | Centrální banky | Amazon | Používaná platidla | Poměr PE | Portfolio manažer | MSCI | Uložení peněz | Překoupené zóny | Energetická burza | Supreme Edition | Postavení na trhu | Josef Tetek | Emise dluhopisů | Americká sněmovna reprezentantů | Ruský prezident | Open | Očekávání trhu | Meziroční nárůst tržeb | Turecko | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Swapové body | Dot plot | Kolísání měn | Separatistické regiony | Měnová stimulace | Index | Dlouhodobý růst | Studie | Obchodní konflikty | Futures | Reálné úrokové sazby | Platidla | Recyklace | Směnný kurz | Ekonomický šok | Německé zlaté rezervy | Zveřejněná data | Rozložení obchodních pozic | Nové emise | Rezervní měny | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vyšší poptávka | MMF | Politické strany | Longevitytech.fund | Nabídka | Thajsko | USA | Výrobní ceny | Globální poptávka | CIPS | Zpřísnění měnové politiky | Vývoj ceny kryptoměny | Eura | Bohemian Empire | Komise | Nejistoty | Pipy | Snižování sazeb | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | Akciová riziková přirážka | Zlaté slitky | Kapitál | Jiří Rusnok | Zvýšení dluhového stropu | Posílení | České zlaté rezervy | Agentura Reuters | Potáplice lední | Platební neschopnost | Trading | Makroekonomická data | Skupina OPEC+ | Platforma XTB | Nejdůležitější události | Golden Gate Pavel Ryba | TopMonks | Výzkumný ústav | Uplynulý rok | Týdenní shrnutí | Majitel | Index STOXX Europe | Rekordní ceny | Sentiment investorů | Hospodářský výsledek | S&P | xStation | Vyjádření ČNB | Rekordní minimum | Unie | Rychle rostoucí | Léto | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Devalvace | Hedgeové fondy | Ministerstvo obchodu | Důvěra investorů | Zvolení Donalda Trumpa | Lukáš Kovanda | Americká mincovna | Sázky | Makroekonomický fundament | Přehřátí ekonomiky | Oanda | DJIA | Rubl | Pozastavení obchodování | Akciové indexy | Parlamentní volby | Výrazné ztráty | Tradiční aktiva | Vice | Index nákupních manažerů | Business as usual | Guvernér Britské centrální banky | Ekonomický kalendář | Střadatelé | Masové deportace | Země EU | LBMA Gold | Pozornost | Obchodní napětí | Wall Street Journal | Ocel | Devizové trhy | Ekonomický vývoj | Analytický tým | Zájem o stříbro | Soukromé firmy | EPFR Global | Reakce trhů | Macquarie Group | Rozpočtová politika | Novozélandský dolar | Marcin Grzesiak | Komoditní měny | Očekávání analytiků | Ropa | Ocenění Guvernér roku | Leva | Opatření | Deficit | Recyklované zlato | Volatility | Asie | Nejvyšší cena | Aktiva centrálních bank | Rekordní hodnoty | Výsledky průzkumu | Index Stoxx 600 | Správci aktiv | Ceny Bitcoinu | Zlataky.cz | Americká měna | Další růst | Čas nakoupit | Tým Purple Trading | Kurz dolaru | EEX | Budoucnost | Inflační index | Europe | Bankovní rada České národní banky | Podnikání na kapitálovém trhu | Cukr | Trumpovy vlády | Foreign Exchange | Produkce zlata | Nevyhnutelná devalvace | Americká centrální banka | Investice do AI | Dollar Cost Averaging | Zpráva o inflaci | Propad výnosů dluhopisů | Czech Fund | Stříbrné mince | Moskva | Tržní kapitalizace bitcoinu | Společnosti | Bitcoin a Zlato | Riziková přirážka | Aktivní obchodník | Čisté nákupy zlata centrálními bankami | Terminál | Avalanche (AVAX) | Platina | Altcoiny | BNP Paribas | Česká koruna | Odborník na kryptoměnu | Jan Rožek | K&H Bank | Zajímavý výnos | Izrael | Benzín | Vývoj zlata | Devalvace měn | Twitter | Macromicro.com | Výkonnost zlata | Ropa Brent | Bloomberg Terminal | Ulrik Fugmann | Pokračující růst ceny | G10 | Obchodní války | Investice do slitků a mincí | Oslabení zlata | Cenové cíle | Investiční Memento | Devizové intervence | Diversifikace | Bohatství | Akciový index | People's Bank of China | Investiční chování | Kov | Nomura | Nejnovější údaje | Čínská centrální banka (PBOC) | Vývoj eura | Zvýšení cel na dovoz | James Hickling | Momentum | Závislost na dolaru | Zlato v rezervách | Úroveň dluhu | Pandemie covidu | Index frankfurtské burzy | Britské impérium | Měna Bitcoin | Domácnosti | Bankovky | LIBOR | Bitcoin | Americké úrokové sazby | Filip Kalčák | Burze | Globální finanční krize | Dna | Evropské fondy | Komoditní hvězda | Stavební spoření | Certifikáty na nákup | Růst cen zlata | Snižování úrokových sazeb | Historické maximum | Ředitel společnosti | Elliott | Makléřská společnost Marex | Marex | Globální prodej zlatých slitků | Ripple | Eskalace | Změna struktury | Finlord | Research | Kolísání cen | Guvernér Fedu | NAFTA | Pavel Ryba | Ceny zemního plynu | Watchtool | Vývoj ceny zlata v USD | Bull | Koupě zlata | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Vývoj inflace | Ceny hliníku | Americké indexy | Golden Gate CZ | Investice do akcií | Růst Etherea | Válka na Ukrajině | Norsko | Světové centrální banky | Růst úrokových sazeb | Růst akciových indexů | Asociace pro kapitálový trh ČR | Fair Value | Úrokové náklady | Internetová měna | Guvernér roku | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Jak úspěšně investovat | Nejnovější zprávy | Analytici | Kryptotrh | BH Securities | Čínský prezident Si Ťin-pching | Závislost | Rostoucí těžba v USA | Investiční poptávka | Marketingová komunikace | Analytici Goldman Sachs | Hlubší pokles | Stříbro | Inflace v Turecku | eXchange | Wonderinterest | Papírové kontrakty | Obchodovat | ERA | Krize v USA | Cla na dovoz | Skupina OPEC | Finanční instituce | CoinCodex | Akcie firmy Whirlpool | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Důvěryhodnost Fedu | G7 | Nerostné bohatství | Technický pohled | Vysoké inflace | Invaze | Finance | Bývalý prezident | Certifikáty | Pozornost trhu | State Street | ETF | Dluhopisy | Analytika | Podílové fondy | Obchodníci | Poptávka | Barclays | Kroky ČNB | Rozpočtová pravidla | Vývoj hodnoty | Současné ceny | West Texas Intermediate (WTI) | Investor George Soros | De-dolarizace | Ekonom Vladimír Pikora | Správy devizových rezerv | Inflace zpomaluje | Pletky s dolarem | Politické napětí | eToro pro Českou republiku | Hodnota kanadské měny | UBS | Rok 2025 | Podnikání | MIFID | Bankéři | Ruská agrese | Avalanche | Monetární politika | Bitcoiny | Problémy | 3М | Vysoká likvidita | Polská národní banka | Množství peněz | Světová rada pro zlato (World Gold Council) | Gram zlata | Kanadský dolar | Statistický úřad | Litecoin | Prodej zlata | Růst HDP | Překonání historického maxima | Pokles trhů | AMEC Global Summit | Profit-Target | Index PMI | Guvernér ČNB Aleš Michl | Příležitosti a rizika | Kolaps Lehman Brothers | Papírové zlato | Sázka | Poptávka po zlatě | ANZ | Výrazné pohyby | Kanadská měna | Investiční poptávka po mincích | Index volatility | Deutsche Bank | SWIFT | Asijské akcie dnes | Christine Lagarde | Česká národní banka (ČNB) | Spojené státy | Obchodované měny | Kurz dolarů | Akcie na pražské burze | Bollingerova pásma | Purple Trading Petr Lajsek | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Ole Hansen | Investiční cíle | Zóny likvidity | Euro posiluje | Zajímavé zisky | Ekonomové | Úroková sazba | Transakční náklady | Časový rámec | Sazby v eurozóně | Objem zlatých rezerv | Riziko inflace | BIS | Silicon Valley | Wonderinterest Trading Ltd | Podnikatelská nálada | Změny v portfoliu | Demokraté a Republikáni | Atraktivní příležitosti | Lucembursko | Uzbekistán | Investiční poradenství | Slevy | Západní sankce | Dovážené zboží | Platforma | Americké akcie | Facebook | Ruská centrální banka | Erdogan | Politika centrálních bank | Short pozice | BRICS | Financování vlády | Objednávky | Investice do nemovitostí | Cena stříbra | Pozastavení vzájemných cel | Obrovský náskok | Vliv na ekonomiku | Držby zlata centrálními bankami | Volatilní | Sankce | David Marášek | Zvyšování úrokových sazeb | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Kdo kupoval zlato | FAIR | Množství peněz v oběhu | Dávid Németh | Goldenmark Group | Varování | Dolar (AUD) | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Investiční zlato | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Průměrný výnos | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Rezervní platidlo | Volby | Goldenmark | Globální rezervy | Další vývoj | West Texas Intermediate | Vydávání dluhopisů | Výroba v Německu | Strach z inflace | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Michal Brožka | Plánované obchody pro EUR/USD | S&P/ASX 200 | Kapitalizace bitcoinu | Poptávka po ETF | Ceny nemovitostí | Dánové | Aktuální situace | Člen bankovní rady | Poptávka v technologiích | Zlatý index | Snížení závislosti na americkém dolaru | Státní banka | Obchodní dohody | Trh s fyzickým zlatem | Rostoucí úrokové sazby | Výdaje | Výnosy | Měnový výbor | Dedolarizace | Pandemie covidu-19 | Kurz kanadského dolaru | Poklad Česka | Invesco Physical Gold ETC | Nákupy centrálních bank | Pokračující geopolitické napětí | Klesající úrokové sazby | Podnikové objednávky | Ziskový poměr PE | Martin Stránský | Nakoupit zlato | Polkadot | Trh se zlatem | Peníze uložené | KOSPI | Dow Jones | Small caps | Strategie Ondřeje Hartmana | Skupiny obchodníků | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Národní banka | Rezervy centrálních bank | Ruský fond | Rezervní fond | Centrální bankéři | George Russell | Ekonomické indikátory | RSI (Relative Strength Index) | Irská centrální banka | Odliv kapitálu | Uptrend | Reakce zlata | Ropný šok | Miliardy dolarů | ADP | AI | Joe Biden | Data CFTC | Ruská burza | Celosvětová poptávka po zlatě | Ekonomika Německo | Investiční doporučení | Status bezpečného přístavu | Kazachstán | Závislost na americkém dolaru | TradingView | Prezidentské volby | Světové měny | Ochrana proti inflaci | Cenový vrchol | Miliardy korun | Vítězství | Bankovní systém | Gigant Gazprom | Severoamerické země | Platební bilance | Comfort Finance Group | Růst mezd | Polská mincovna | Data CFTC o futures | Reálné ekonomiky | Koronavirus | Odvětví | Belgie | Posilování koruny | Sazby | Prodej zlatých slitků | Nové peníze | Patria | Británie | Ekonomické aktivity | Asijské fondy | České koruny | Půlroční výhled | Americký ministr obchodu | Komise v přenesené pravomoci | Investiční aktivum | Zlaté rezervy Ruska | Bankrot Silicon Valley | Úrok | Zlaté rezervy centrálních bank | Investovat | Komoditní | Zlaté a stříbrné mince | Rekordní maxima | Největší banky | MOEX | Světové trhy | Prohlášení | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Snížení úrokových sazeb v USA | Hotovost | Rozkolísanost na finančních trzích | Průzkum | Hlavní analytik | Firmy | Dopady pandemie | Budoucí vývoj | Severomořský Brent | Obchodníci se zlatem | Náskok před konkurencí | Vhodná doba | Zajištění | Zemědělství | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Bank of Ghana | Zájem investorů | Ruský Urals | Zlatý standard | Světlo na konci tunelu | Západní sankce vůči Rusku | Hromadění zlata | ČNB Michl | Zlaté ETF | Ruská ropa | Sankce vůči Rusku | Dlouhodobé investice | Obchodní přebytky | Nákupy zlata do rezerv | Státní svátek | Nová cesta | Světové rezervní měny | Investice do slitků | Investování | Fed | Central Banking | Čistý dluh | Nejbližší support | Maďarský forint | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Cryptocurrency Market Capitalization | Kevin McCarthy | Michal Šnobr | Rozvíjející se ekonomiky | Celosvětová poptávka | Pokračující růst | Důležité cenové zóny Bitcoinu | Hry | Dovoz ruské ropy | Si Ťin-pching | Trhy | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Emerging markets | Ruské rezervy zlata | Motorová nafta | Jiří Tyleček | Walmart | Ceny futures kontraktů | FTSE | Mark Zuckerberg | Cryptocurrency Market | Měnové trhy | Rizika | Vánoce | Rada ČNB | Žlutý kov | Varování před riziky | Eurozóna | Portugalsko | Fond | Zlaté cihly | ISM | Novozélandský dolar (NZD) | Pokles dovozů | Měkké přistání | Dodání likvidity | Důležitá rezistence | Pšenice | Nárůst tržeb | Sankce USA | Úspory | Ceny niklu | Bitcoin a další kryptoměny | Ebook od Purple Trading | Velcí hráči | MIB | Platební systém SWIFT | Ministr obchodu | Nominální růst | Porovnání vývoje akciového indexu | xStation 5 | Market Capitalization | Potáplice | Vysoké ceny | Tržní aktuality | Zahraniční měny | Britský FTSE | Renminbi | Klíčové faktory | Zóny likvidity Bitcoinů | TradingEconomics | Institucionální obchodníci | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Polkadot (DOT) | Dlouhodobý růstový trend | Americké akciové indexy | Krytí měny zlatem | Ondřej Hartman | Bankovní asociace | Vladimir Putin | Tesla | Snížení sazeb Fedu | Americký akciový index S&P 500 | Regulační orgány | Stabilita | Španělsko | XTB Research | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Dominance bitcoinu | Globální ekonomický růst | Český statistický úřad (ČSÚ) | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Druhá vlna | Systém SWIFT | Mzdy | Poradenství | Poptávka po mincích | Příběh kanadského dolaru | General Motors | CAD | Michal Teklinský | Ceny zemního plynu v USA | Krytí měny | Aktuální Price Action | Shares | Jádrová PCE inflace | Měnová krize | Banka Goldman Sachs | Na burze | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Společnost Marex | Sázet | Měnové politiky centrálních bank | Hospodaření | Ztráta | ADP report zaměstnanosti | XRP | Pokles českých zlatých rezerv | Severomořská ropa | Dominance Bitcoinu | MetaTrader 5 Supreme Edition | USDIDX | FXstreet | Maďarská centrální banka | Reporty | Petr Šrámek | Obchod | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Tomáš Raputa | Obchodní přebytek | Tradeři | Ceny ropy Brent | Americká burza | Čas na nákup | Evropské zlaté rezervy | Eskalace konfliktu | OTC | Tomáš Vlk | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | Michal Semotan | Zahraniční forex | Zajištění proti inflaci | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | ATH | Právo | Capitalinked | FIAT | JPY | Nákup ropy | Credit Suisse | Pražské burzy | Open interest | Citi | EBIT | Kurz rublu | MSCI World Index | RSI | Bank of America | Transakce | Šok | Urals | CashFlow | Meta | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Buffett | Plyn | Karty | Spekulativní pozice | Čína | Capital | Risk | Migrační krize | Platidlo | Ceny | Objem zlata | Tržní pohyby | Financování | Dynamický růst | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Gazprom | FTSE 100 | Ruské úřady | Války | Impuls | Analýza a prognóza | Bundesbank | Data z trhu práce | Fúze a akvizice | Finanční operace | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | DPH | Predikce | Akcie na burze | USD/TRY | WTI | Levné peníze | USD/RUB | SMA | Biliony | Divergence | Cla na čínské zboží | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Fyzické zlato | Odborníci | Wonderinterest Trading | Norges Bank | Současná cena | Instituce | Forint | Anomálie | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Předseda představenstva | EV | Commerzbank | Výnos | Obchody pro EUR/USD | Bankovní krize | Výsledky amerických voleb | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | eBook | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Frank | CFD | Benchmark | Oživení cen ropy | Ekonomická krize | Informace z trhu | CEO | 256/2004 | Domácí měna | Trinity Bank | Olívia Lacenová | Sankce proti Rusku | Vlna pandemie | Dlouhodobý trend | Australský dolar (AUD) | Růstové momentum | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Historická maxima | Posílení koruny | Miliardy USD | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Hodnota investic | Singapur | Forex trader | Švýcarské banky | Ceny akcií | Zboží z Číny | S/R zóny | Utažení měnové politiky | MetaTrader 5 | Falešné breaky | Non-Farm Payrolls | ASX | Bezpečné přístavy | VIX | CrowdStrike | RUB | Pravděpodobnost recese | Výhled pro zlato | Propad poptávky | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | Vývoj sazeb | Index STOXX Europe 600 | Čínské zboží | Pracovní místa | CASH HISTORY | Tržní hodnota | Funkční období | Zisk | Politické problémy | Futures na zlato | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Katar | World Gold Council | Sezónní vlivy | EURUSD | Obchodované fondy | Demokraté | Spekulovat | Nominální růst HDP | CFD kontrakty | CBO | Analytik Purple Trading | Rating | Dovoz | Prezidentské kampaně | Zahraniční investoři | Zůstatek | České hospodářství | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Petr Koblic | Posílení dolaru | Úroky | Zlepšení sentimentu | Prezident | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Varovné signály | Jakub Rochlitz | Růst inflace | Cena mědi | TRY | Atraktivita zlata | Evropa | Pokles produkce | WGC | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Rozpočtový úřad Kongresu | Zprávy | Ceny ropy | Obchodování s ropou | Bailout | Miliony dolarů | Kupující | InvestingFox | Francie | Předpověď | Barrick Gold | XTB Jiří Tyleček | Kryptoměny bitcoin | Měsíční časový rámec | Údaje | Hlavní měny | Technologické společnosti | Spoření | Automobilky | Pojišťovny | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Inflační vývoj | Eurodolar | Kontext | Biden | Růst zlata | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Akcie farmaceutických společností | Obchody | Drahý kov | Snížení daní | Medián | Index CPI | xStation5 | Nano | ProCent | Změny sazeb | Natixis | Zvýšení těžby | Portfólia | Japonsko | Mobilní aplikace | Zemní plyn | Historické rekordy | Standard & Poor’s 500 | Zasedání americké centrální banky | Americké sankce | Spotová cena | Vstupní S/R zóny | Překoupený trh | Velké objemy | Grafy | Cenový cíl | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Vývoj měnového páru USD/TRY | Pokles spotřebitelských cen | Chorvatsko | BNP | Situace | Mario Draghi | Dolarový index (USDIDX) | Europe 600 | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Konsensus | Dluhy | Dolarová aktiva | Světové války | NATGAS | Vrcholy | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Turecké liry | Signály | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Psychologie | Guvernér | Trader | Nakupovat zlato | Index pražské burzy | Globtrex | Spready | HDP | COMEX | Načasování | Ekonom | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Klid | Akcie Netflix | Investování je rizikové | LME | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | NEST | Etoro | Objem investic | Politici | USD/CAD | Dopady na ekonomiku | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Brazílie | Index DJIA | Hospodářský cyklus | Burzovní cena | Výprodej | Měnové páry | Falešný break | Burzovní společnosti | Slovensko | Glapinski | Salmán | Přirážka | EUR/CHF | Realitní sektor | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Pozitivní výhled | Předsevzetí | Retail | Guvernér ČNB | Ztráty | Americká seance | Česká národní banka | Obchodní nastavení | Komoditní měna | Japonský jen | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | Slabost dolaru | Akcie | Cílová cena | Kupci | Nižší úrokové sazby | Investiční nástroj | NERV | Nový Zéland | Société Générale | 5G | Návratnost | Vzestupný trend | Zůstatek na účtu | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Napětí na trzích | Koš | Cardano | AAA | Motivace | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Analytik XTB | Ekonomické nejistoty | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Češi | Změny na trhu | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Radim Dohnal | Price Action | Whirlpool | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Kryštof Míšek | Prognózy | Ceny pšenice | Airbnb | Kurz | Daně | SOK | Velké finanční krize | Spoluzakladatel | DXY | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Konkurenti | PCE inflace | Intermediate | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | CFD na komodity | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Přemýšlení | BHS | Saúdové | Silnější dolar | Rychlý růst | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Business | Pro investory | Potenciál | Rally | Investujte | Pokles inflace | Světová rada pro zlato (WGC) | Kapitalizace | Komoditní stratég | Nezávislost | Komunikace | Oživení ekonomiky | Indie | Bod | Výkonnost indexu S&P 500 | Hospodářská recese | Myšlenka | Aktuální vývoj | Růst ceny zlata | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | tradingeconomics.com | Masivní nákupy | Regulace | Deriváty | Diverzifikovat | Cyrrus | Fondy | Comfort Finance | USD za barel | Vývoj ceny akcie | Hospodářství | Akcie klesají | Důvěra | Krátkodobé výnosy | Oslabení dolaru | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Slabší dolar | Obchodní politika | Exotické měny | Měny | Profitovat | Capitalinked.com | Dollar | Inaugurace | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Burzy | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Investování do zlata | Patria.cz | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | David Matulay | Další drahé kovy | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | Kanadský premiér | Burzovní rozcvička | Úbytek | Devizové rezervy České národní banky | Řízení rizik | Světová měna | Geopolitická nejistota | Ukončení války | BHS Štěpán Křeček | Mark Carney | Objem nákupů | Chytré kontrakty | Zhodnocení | Organizace | Reakce investorů | Federální rezervní systém (FED) | Stock Exchange | Praha | Neúspěch | Poptávka centrálních bank | Napětí mezi Čínou a USA | Fundament | Globální akciové trhy | Hodnota bitcoinu | Paládium | Technická analýza | Plány | Toyota | Administrativa | COVID-19 | USD/oz | Příliv investic | NFP | Devizové rezervy | Rekordní růst | Kurz zlata | Nikkei | State Street Global Advisors | Asijská seance | Průmyslová výroba v Německu | Umělé inteligence (AI) | Úrokový výnos | ZEW | Fenomén | Vlna inflace | TIM | Marek Brávník | Futures na S&P 500 | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Enormní zájem | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Ekonom BHS | Prodej | Rok 2024 | Financial | Zlaťáky | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Admiral Markets | XAU/USD | Evropská unie | Zlaté mince | Vývoj ceny bitcoinu | Britský FTSE 100 | Půl milionu | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Obchodovanie | Komoditní trhy | Růst poptávky | Korekce | Výrazný pokles | Akciové tituly | Obchodní strategie | Tržní ceny | Riziko recese | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Asociace | LBMA | HDP eurozóny | Výkonnost | Průzkumy | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Historický vrchol | Trendové linie | Short | Agentura Bloomberg | Patria Finance Tomáš Vlk | Krize | High | Rostoucí trend | TIPS | Guvernér banky | OECD | CHF | Centrum | Index Nikkei | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | Historická data | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | Geopolitické faktory | QE | MT4 | Focus | Zvýšené geopolitické napětí | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Vývoje ceny | Německo | Makroekonomické ukazatele | Obchodní spory | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Pohyb cen | Setkání centrálních bankéřů | Dluh USA | Evropské indexy | Snížení sazeb | DOT | Impérium | Kurzy | Finanční prostředky | Čínské ministerstvo | Partners | Prudký růst cen | COST | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Drahé kovy | Etherea | Ekonomická data z USA | All-time high | Možnost diverzifikace | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | Inflace CPI | Bloomberg Economics | DAX | Zbrojovky | Rezervy | Podnik | Bali | Zavedení cel | EMA | Forexu | Hliník | Merck | Debata | Kypr | Obchodní válka | Báze | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Devizový kurz | Plánované obchody | Znehodnocení měny | Denní graf | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Ekonomické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Investiční příležitosti | Banky pro mezinárodní platby | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Nákup zlata | Bezpečnost | Inflační data | Likvidní | Banky | BlackRock | Býčí scénář | Akcie ČEZ | Obchodní podmínky | I-Trader | Vlády | Americká vláda | Adam Glapiński | Kotace | Investiční společnosti | Šance | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Čínské centrální banky | Netflix | Správa | Wall Street | Průlom | Světová rada pro zlato | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Měnové politiky v USA | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Světové akciové trhy | Clearing | ČR | XTB | Kontrakt | Asijské akciové trhy | Tržní kapitalizace společnosti | Čínské akcie | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Zájem obchodníků | Finance Group | Spotová cena zlata | OCI | Ceny kryptoměny | Příprava | Štěpán Křeček | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | ČNB Aleš Michl | Hedge | Silná poptávka | Market | Měnová autorita | Technologický sektor | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | LSEG | Support | Platební systém | Akcie Barrick Gold | Brokeři | Transparentnost | Vláda USA | FX | Zajímavé výnosy | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Obchodní deficit | Texas | Posílení amerického dolaru | Zájem Čechů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Import | Kurz amerického dolaru | Investice do bitcoinu | Vysoké výnosy | Služby | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Úrokové platby | Broker | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Nízká volatilita | Experti | Investoři | Dění na trhu | Míra nezaměstnanosti | Guvernér Michl | Petr Lajsek | Tradiční měny | Vývoj měnové politiky | Rostoucí výnosy | Prodejní cena | Akcie v Hongkongu | Vzdělávání | Politika Fedu | Polsko | Hackerské útoky | Zvýšení produktivity | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Výrobní index PMI | ZEW index | Auta | Projekce | Analytici společnosti | Saxo Bank | Komoditní trh | Spotřebitelská poptávka | Nová vláda | Nařízení | Zdražování | Ropy | RBA | Makroekonomická situace | ABN Amro | Macquarie | IPO | Pomalý růst | Dnešní obchodování | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Energetické komodity | Pohyby kurzu | Americké ekonomiky | Nárůst ceny | USD | Stříbro a platina | Občané | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Volatilita na trzích | Tištění peněz | Cestování | Síla amerického dolaru | Rozhodnutí americké centrální banky | Významné změny | Forexové intervence | Emoce | Obchodování s měnami | Loonie | Nové příležitosti | PayPal | Uran | Počet nových žádostí o podporu | Ekonomické recese | D1 | Investing.com | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Globální vývoj | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | US500 | Posilování amerického dolaru | Cena ropy | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Kupní síla | CZ | Průraz | Krátkodobé obchodování | Digitální měny | Australský dolar | Fiat Chrysler | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | StoneX | Rakousko | Srí Lanka | Trh s futures | ANO | Úrovně likvidity | Finanční ztráty | Agentura AP | Nemovitosti | Rezidenční nemovitosti | Turecká centrální banka | Markets | Refinitiv Eikon | Ministerstvo financí USA | Time-Frame | Rok 2024 | Nejhorší den | Aleš Michl | Kanada | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Ruská invaze | Nejistota | CME | Profesionální obchodník | Monetizovat | Světová poptávka | Kryptoměna | Ekonomie | Nejvýraznější pokles | Nvidia | Investment | Dlouhodobí investoři | Česká republika | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Global Advisors | Makro | Evropská centrální banka | Prezidentské volby v USA | Německá centrální banka | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | Stoxx 600 | Bankovky a mince | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Procter & Gamble (PG) | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Oslabuje dolar | Rozpočtové politiky | Nové vedení | Plynárenský gigant | Body | Výhled na rok 2025 | Revize výhledu | Payrolls | Počet lidí bez práce v Německu | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Navýšení | Analytické společnosti | Referendum | Dovozní ceny | Raketový růst | Vánoční svátky | Cykly | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | EU | Hodnota indexu | Redukce | Miliardy | PBOC | ASX 200 | Indie a Čína | Pimco | Americký dluh | Materiály | Spekulanti | Trading pro začátečníky | AVAX | ADA | Globální trh | Nejistoty na trzích | Jak investovat | Prodeje | Klesající dolar | Fúze | Akciový trh | Investovat peníze | Investor | USD/JPY | Šperky | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Merck KGaA | Banka | Země eurozóny | Bosch | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Vybrání likvidity | Zvýšený zájem | Výnos dluhopisů | Nákupy zlata | Ceny ropy a plynu | The Banker | Úřady | Američané | UBS Group AG | CNBC | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT | Indonésie | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot