Sobota 20. července 2024 16:04
reklama
CapXmaster
reklama
Purple trading AI
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO král

Státní dluh

C:\fakepath\trader-19072024-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.07.2024 1) Srbsko, Evropská unie a Německo dnes v Bělehradě podepsaly dohodu o záměru těžit srbské zásoby lithia, které se používá na výrobu baterií především do elektromobilů. Prohlášení o záměru bylo podepsáno za přítomnosti srbského prezidenta Aleksandara Vučiče, německého kancléře Olafa Scholze a místopředsedy Evropské komise Maroše Šefčoviče, informovala agentura DPA.
img

USA jsou v režimu Fiskální dominance

17.07.2024 Americká ekonomika se zdá být výrazně méně ovlivnitelná vyššími úrokovými sazbami v současném hospodářském cyklu. To potenciálně implikuje, že i následné snižování úrokových sazeb pozbude velkých účinků. Tento jev lze vysvětlit tím, že Spojené státy jsou nyní v režimu fiskální dominance.
img

Daří se vládě ozdravovat veřejné finance? Detailní pohled na čísla

12.07.2024 Hospodaření státního rozpočtu – tedy to, za které odpovídá vláda – bylo letos v prvním pololetí nejlepší od roku 2019. Pololetní schodek vládního hospodaření je totiž nominálně nižší než v letech 2020 až 2023, necelých 180 miliard korun. Přesto veřejný dluh narůstá za vlády premiéra Petra Fialy zhruba stejně rychle jako za covidu. I když mezitím stouply daně a odvody, nejen v rámci konsolidačního balíčku. Jak to jde dohromady? A plní současná vláda svůj předvolební slib konsolidace veřejných financí?
img

Vývoj ve Francii negativně ovlivnil trhy

04.07.2024 Volby ve Francii jsou ostře sledované téma i z pohledu finančních trhů. Francouzský parlament byl po evropských volbách rozpuštěn prezidentem Emmanuelem Macronem, jehož strana výrazně zaostala za očekáváními. Prezident tak dal Francouzům prostor vyjádřit se k politické scéně, což se ale současně jeví jako riskantní krok, který může vést k nárůstu vlivu extremistických pravicových stran. V evropských volbách si značný úspěch připsalo krajně pravicové Národní sdružení Marine Le Penové a představuje tak jednoho z favoritů aktuálně probíhajících francouzských voleb.
C:\fakepath\francie-01072024.png

Proč je francouzská dluhová krize nebezpečná?

01.07.2024 Nestabilní politická situace ve Francii vytváří velmi zajímavé příležitosti na tamějším akciovém trhu. Platí to však i o dluhopisovém trhu? Odpověď zní jasně ne. Francouzským státním dluhopisům je nyní lepší se vyhnout. Dluhopisový trh totiž bude měřit hloubku francouzské politické krize. Jak je to vůbec možné? Proč je francouzský státní dluh nebezpečnější než dluhy jiných evropských zemí?
img

Globální index nemusí být globální

11.06.2024 Nadstandardní výkonnost amerických akcií z posledních let se, jak se zdá, stala i vstupenkou do hlavních akciových indexů. Velké zhodnocování spolu s celkovým nárůstem tržní kapitalizace vedlo v tuto chvíli k rekordní 63% váze amerických akcií v indexu MSCI All Country World. „Nyní si ale investoři musí položit otázku, zda jejich investice umístěné v podobném indexu nejsou v rozporu s jejich očekáváním o globální diverzifikaci a zda nepodstupují přílišnou expozici vůči USA. Investorům totiž mohou unikat i jiné zajímavé investiční příležitosti. Za zmínku stojí například Tchaj-wan či Indie, které s americkými akciemi dokázaly ve výkonnosti v posledních deseti letech slušně držet krok,“ komentuje Richard Bechník, hlavní investiční a ekonomický analytik Swiss Life Select.
img

Podle Roberta Kiyosakiho dosáhne Bitcoin v srpnu 350 000 USD!

07.06.2024 Robert Kiyosaki zdůraznil, že jeho předpověď, že bitcoin 25. srpna dosáhne hodnoty 350 tisíc dolarů, „není lež“. Vyjádřil také svůj býčí výhled pro ethereum a solanu s tím, že bude tyto tři kryptoměny nadále nakupovat, protože si je „zcela jistý, že jejich ceny budou i nadále růst“.
img

Co je důvodem pro růst zadlužení ve většině zemí?

03.06.2024 Je třeba pochopit jednu věc a sice to, že zadlužování se ekonomik není výběrem ale v podstatě nutností už. Před 100 lety situace byla na západě jiná a dařilo se mít vyrovnaný rozpočet a dokonce se považovalo za dobré mít mírný přebytek a některým zemím se to i dařilo (např USA). Ovšem nyní je západ v úplně jiné situaci: jsme již silně rozvinutí, přirozený růst je těžší, populace stárne (sociální účet narůstá), rozdíl v bohatství se prohlubuje (střední třída v reálných číslech nebohatne už velmi dlouho, naopak chudne) a v důsledku toho roste populismus, voliči jsou zklamaní z reality a z toho, že ty komodity (byty, akcie apod.) rostou rychleji, než jejich příjmy a tlačí politiky k tomu, aby více zadlužovali zemi a ulevili svým voličům.
img

Přehled páru GBP/USD 29. května. Libra pokračuje v růstu a překonává bariéry.

29.05.2024 Pár GBP/USD v úterý pokračoval v růstu, což už nás nepřekvapuje. Britská měna roste téměř každý den bez jakéhokoli oficiálního důvodu. Dříve trh využíval zprávy a informace, které bylo možné interpretovat několika způsoby, aby odůvodnil býčí sklon. Teď už před otevřením long pozic ani nečeká na nová makrodata. V pátek dolar podpořily tři zprávy ze Spojeného království a USA. V pondělí a v úterý nebyly zveřejněny žádné zprávy ani nedošlo k žádným událostem. Libra během těchto tří dnů vzrostla nejméně o 100 pipů. Pokud tento trend přetrvá, mohla by vůči dolaru dosáhnout úrovně 1,50 USD. V čem je problém, když libra nepotřebuje důvod k růstu?
C:\fakepath\euro-23052024.jpg

Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století

23.05.2024 Euro je v současnosti považované za druhou nejdůležitější měnu světa, zároveň jde ale o jedno z nejmladších platidel. Ovšem jen na první pohled. Evropa začala se společnou měnovou politikou výrazněji experimentovat už v devatenáctém století. Na euro si posvítíme v dalším vydání cyklu CASH HISTORY.
img

Bitcoin opouští post-halvingový propad, což podle analytika signalizuje fázi akumulace

14.05.2024 Tento týden se všechny oči upírají k dubnovým údajům o inflaci, protože by mohly ovlivnit měnovou politiku centrální banky, což by zase mohlo mít dopad na vývoj ceny bitcoinu.
img

Poznatky ze schůzky FOMC: Proč může inflační riziko podrazit Fedu nohy

09.05.2024 I když se Federální rezervy snažily vyslat vyrovnané poselství, oznámily, že v červnu začne zpomalení kvantitativního zpřísňování (Quantitative Tightening, QT), a bezprostřední snižování základní sazby označily za nepravděpodobné, trh vnímá jejich tón celkově jako holubičí. Příčinou je rozhodnutí snížit měsíční limit QT ze 30 miliard USD, navrhovaných některými politickými činiteli, na 25 miliard USD.
img

Rekordní růst ceny zlata může znamenat další vlnu inflace. Bude silnější než ta první?

07.05.2024 Cena zlata trhá jeden rekord za druhým. Dávno už se dostala přes psychologickou hranici dvou tisíc dolarů za trojskou unci a ekonomové predikují, že se pod ni hned tak nedostane. Pokud někdy vůbec. Co stojí za extrémním nárůstem ceny žlutého kovu? A proč jeho růst předpovídá další vlnu inflace?
img

Majitele kryptoměn v Česku tvoří ze dvou třetin mileniálové a generace Z

23.04.2024 Podle výzkumu globální platformy pro sběr dat statista.com uvedlo v roce 2022 vlastnictví některé digitální měny 13 % Čechů. V roce 2021, kdy nejznámější kryptoměna bitcoin dosahovala jedněch ze svých nejvýznamnějších maxim, činil podíl kryptoměnových investorů dokonce 15 %. Data také ukazují, že majitelé kryptoměn v Česku se zajímají o technologie a mají zájem na řešení inflace nebo nedostupného bydlení.
img

Cena zlata stále stoupá. Zásadní vliv na růst má Čína i státní dluh USA

03.04.2024 Mimořádně silná poptávka po zlatě čínské centrální banky i soukromého sektoru v posledních dvou letech zvyšuje cenu zlata. Ta trhá rekordy a dávno překročila magickou hranici dvou tisíc dolarů za unci. Podle odborníků je to teprve začátek.
img

Bitcoin dosáhl nového historického maxima, analytici předpovídají další růst

06.03.2024 Cena bitcoinu překonala 69 000 USD, což pro tuto přední kryptoměnu představuje nové historické maximum (ATH). Předchozího historického maxima bylo dosaženo 10. listopadu 2021 a nedávné oživení ceny podtrhuje rostoucí zájem investorů a důvěru v bitcoin jako přední digitální aktivum.
C:\fakepath\akcie-27022024.png

Japonské akcie na maximech po 34 letech

27.02.2024 Akciové trhy po celém světě dosahují nových historických maxim, což platí i pro japonský akciový index Nikkei. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby japonský index nedosáhl těchto maxim po více než třech desetiletích od předchozího vrcholu. Opravdu se japonský gigant po desetiletích spánku znovu probudil?
img

Federální rezervní systém může udělat politickou chybu, která podpoří zlato

23.02.2024 Vzhledem k tomu, že očekávání zahájení cyklu uvolňování politiky Federálního rezervního systému se stále odsouvají, trh se zlatem se potýká s problémy. Podle jednoho z tržních stratégů, Niteshe Shaha, vedoucího komoditního a makroekonomického výzkumu ve společnosti WisdomTree, však platí, že čím déle bude centrální banka vyčkávat, tím vyšší je i riziko, že se Federální rezervní systém dopustí politické nebo ekonomické chyby, což by v konečném důsledku mohlo být pro drahý kov pozitivní.
C:\fakepath\fundament-14022024.jpg

Makroekonomické faktory - fiskální politika (6. díl)

14.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat fiskální politikou. Od jejího fungování, přes vazby na ekonomické faktory až po rozdíly ve srovnání s měnovou politikou.
img

Stát skupuje další a další podniky. Vytlačuje trh

01.02.2024 Kapitalismus tak postupně mizí. Místo toho, abychom věděli, jak to bude s budoucností energetiky, máme zde jen spekulace.
C:\fakepath\trader-22012024-36-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.01.2024 1) Rusko loni sesadilo Saúdskou Arábii z pozice hlavního dodavatele ropy do Číny. Podle údajů čínského celního úřadu dodalo Rusko do Číny rekordních 107,02 milionu tun ropy, tedy 2,14 milionu barelů denně. To je mnohem více než další dva velcí vývozci, Saúdská Arábie a Irák. Čína je největším světovým dovozcem ropy a odmítá sankce na ruskou ropu uvalené Západem.
C:\fakepath\EU3.jpg

Zadlužení EU loni ve třetím čtvrtletí dál klesalo, v Česku se naopak zvýšilo

22.01.2024 Zadlužení Evropské unie se loni ve třetím čtvrtletí dál snižovalo a kleslo na 82,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice byl vývoj opačný a zadlužení se proti předchozímu čtvrtletí zvýšilo, podle dat Eurostatu dosáhlo 44,5 procenta výkonu ekonomiky. Státní dluh byl v Česku rekordní.
img

Invesco: Nevšední pravdy – 10 nepravděpodobných, ale možných scénářů pro rok 2024

16.01.2024 Je čas zapomenout na standardní scénáře a přemýšlet o těch méně pravděpodobných a přesto možných. Trhy zakončily rok 2023 pozitivně a náš seznam možných překvapení se proto kloní negativním směrem (tyto hypotetické události jsou naším pohledem na to, co by se mohlo stát, ačkoli to nutně není součástí našeho hlavního scénáře).
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Výnos státních dluhopisů v závěru loňského roku klesl

08.01.2024 Výnos desetiletých českých státních dluhopisů se v závěru loňského roku snížil a v prosinci dosáhl 3,97 procenta. Je to výrazný pokles proti prosinci 2022, kdy byl 4,71 procenta. V prvních 11 měsících loňského roku ale výnos byl nad čtyřmi procenty, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Vyšší výnosy státních dluhopisů znamenají, že rostou náklady na financování rozpočtového deficitu a státního dluhu.
C:\fakepath\burza-05012024.png

Několik důvodů, proč opustit trhy v roce 2024

05.01.2024 Důležitost pracovat s více scénáři možného vývoje jsme uvedli v článku nazvaném "Několik důvodů, proč zůstat na trzích v roce 2024". Nyní se zaměříme na opačnou tézi a podíváme se, jaké jsou důvody pro to, abychom se akciovým trhům vyhnuli obloukem. Odvážnější se mohou pokusit trhy zashortovat. Jaké důvody mně vedou k tomu, abych si myslel, že akciové trhy v roce 2024 klesnou?
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Státní dluh ke konci roku 2023 vzrostl z 2,895 na 3,111 bilionu korun

04.01.2024 Český státní dluh ke konci roku 2023 vzrostl na 3,111 bilionu korun. O rok dříve to bylo 2,895 bilionu korun, informovalo dnes ministerstvo financí. Na každého Čecha tak teoreticky připadá dluh 285.879 Kč. Obsluha státního dluhu vyšla na 68,3 miliardy korun, meziročně o 18,6 miliardy korun víc. V poměru k hrubému domácímu produktu (HDP) se státní dluh snížil na 42,3 procenta HDP z loňských 42,7 procenta.
C:\fakepath\USA5.jpg

Veřejný dluh USA poprvé překonal hranici 34 bilionů USD

03.01.2024 Celkový veřejný dluh federální vlády Spojených států poprvé překonal 34 bilionů USD (764,6 bilionu Kč). Oznámilo to v noci na dnešek americké ministerstvo financí. Členové Kongresu se nyní připravují na další sérii bojů o financování federální vlády, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
img

Přijme Argentina bitcoin jako zákonné platidlo?

21.11.2023 Zvolení Javiera Mileiho argentinským prezidentem vyvolalo v bitcoinové komunitě intenzivní debatu o možném přijetí BTC jako zákonného platidla. Samson Mow, generální ředitel společnosti Jan3 a klíčový hráč v oblasti přijetí Bitcoinu národními státy, nyní nabąídl zasvěcenou analýzu této záležitosti.
C:\fakepath\usa-08112023.png

Americký státní dluh jako Ponziho pyramida

08.11.2023 Pokud bylo v roce 2023 něco překvapením, byla to přísná měnová politika amerického Fedu. Prakticky od poloviny roku 2022 se při každém zasedání Fedu uzavíraly sázky, že Fed brzy otočí. Tyto šance na otočku byly živeny především v březnu 2023, kdy padla Silicon Valley Bank. Fed vše ustál a sazby dál zvyšoval až do dnešní podoby.
img

Rozpočet ČR jako černá díra

27.10.2023 To, že český státní rozpočet není v nejlepší kondici, je všeobecně známo. Je ovšem v tak špatném stavu, jak se říká? Ke konci třetího čtvrtletí dosáhl český státní dluh 3,1 bilionu korun. To je samozřejmě ohromné číslo, při kterém na každého Čecha připadá přes 286 000 Kč. „Velmi důležitý údaj je státní zadlužení vůči HDP, které je v ČR na úrovni 42,8 %. Touto optikou to v mezinárodním srovnání není za tak špatné, ostatní země EU jsou totiž zadlužené podstatně více. Řecko přibližně ve výši 170 % HDP, Itálie 144 % a třeba takové Portugalsko 114 % HDP. Určitě se ale nechceme srovnávat s těmi nejhoršími. Naopak nejlépe jsou na tom Bulharsko s 22,9 % a Estonsko s 18,4 %,“ říká Tom Kadeřábek, vedoucí produktového oddělení Swiss Life Select.
C:\fakepath\trader-23102023-44-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.10.2023 1) Čínské úřady vyšetřují dceřiné společnosti smluvního výrobce elektroniky Foxconn kvůli daním a kvůli tomu, jak v zemi využívají půdu. Informoval o tom v neděli čínský státní list Global Times. Deník s odvoláním na obeznámené zdroje uvádí, že vyšetřování postupuje ve dvou provinciích. Tchajwanský Foxconn je největším výrobcem iPhonů na světě a řadí se i mezi největší světové zaměstnavatele. Firma uvedla, že bude ohledně vyšetřování spolupracovat.
C:\fakepath\euro recko5.jpg

Zadlužení EU ve druhém čtvrtletí opět kleslo, v Česku se dál zvyšuje

23.10.2023 Zadlužení Evropské unie ve druhém čtvrtletí kleslo na 83,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z hodnoty 85,9 procenta před rokem. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice se zadlužení naopak dál zvyšuje a ke konci druhého čtvrtletí dosáhlo 44,3 procenta HDP proti 43,5 procenta před rokem. Státní dluh byl rekordní.
img

Deflaci a liberalismus nahrazuje inflace a protekcionismus, řekl Pírko na Vyšehradském fóru

19.10.2023 Globální ekonomika se za posledních deset let výrazně posunula od liberalismu k větším státním zásahům ze strany vlád i centrálních bank. Podíl na tom mají protekcionistické a populistické vlády, tisk peněz, demografické proměny, nebo příchod válek, řekl na investiční konferenci Vyšehradské fórum ekonom Štěpán Pírko.
C:\fakepath\trader-19102023-40-zm.jpg

Ekonom: Globální ekonomika se posunula od liberalismu k větším státním zásahům

19.10.2023 Globální ekonomika se za posledních deset let výrazně posunula od liberalismu k větším státním zásahům ze strany vlád i centrálních bank. Podíl na tom mají protekcionistické a populistické vlády, tisk peněz, demografické proměny nebo příchod válek, řekl na investiční konferenci Vyšehradské fórum ekonom investičního fondu Bohemian Empire Štěpán Pírko.
img

Fed už možná úrokové sazby nezvýší

19.10.2023 Nedávné zprávy z Blízkého východu šokovaly globální trhy a způsobily výrazný pokles akciových trhů po celém světě. To však nespustilo růst dolaru, ale naopak zvýšilo poptávku po zlatě.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Itálie do tří let prodá majetek za 21 miliard eur, chce držet pod kontrolou dluh

01.10.2023 Itálie prodá majetek zhruba za 21 miliard eur (asi 514 miliard Kč), což odpovídá nejméně jednomu procentu hrubého domácího produktu (HDP) země. Řím se tak snaží udržet pod kontrolou státní dluh. Podle agentury Reuters to vyplývá z dokumentu italského ministerstva financí. Prodej aktiv je naplánován na léta 2024 až 2026.
C:\fakepath\Lehman-Brothers-15092023-1.jpg

Bankrot Lehman Brothers před 15 lety šokoval svět a krize se začala šířit jako epidemie

15.09.2023 Dnes je tomu přesně 15 let, kdy došlo k vyhlášení bankrotu americké investiční banky Lehman Brothers. Její pád byl symbolem finanční krize. Bylo pondělí 15. září 2008 a nad ránem požádala banka Lehman Brothers o ochranu před věřiteli. A největší bankrot v amerických dějinách spustil lavinu po celém světě. V dnešním článku si připomeneme tuto historickou událost, shrneme si všechny důležité údaje kolem Lehman Brothers a zároveň se podíváme na největší burzovní krachy v historii.
img

Spojené státy čeká stagflace

17.08.2023 Tým SaxoStrats očekává, že v USA nastane stagflace. Mění tím svůj dřívější výhled, který zněl, že na tamním trhu recese nepřijde. Zároveň je dle něj pravděpodobnost 1:3, že Fed (ale i ECB) sníží úrokové sazby ještě před koncem letošního roku, a šance 2:3, že k tomu dojde v první polovině roku 2024. Změna výhledu na americký trh pramení nejen z růstu reálných sazeb, ale i výrazného nárůstu nákladů na spotřebu. Úrokové sazby jsou v téměř všech oblastech dvakrát vyšší, než je dlouhodobý průměr. Zároveň data mapující trh práce i útraty ukazují zpomalení, zatímco inflace kvůli mzdám a drahým energiím přetrvává. Nízký růst spolu se středně vysokou inflací tudíž znamená přicházející stagflaci.
C:\fakepath\Ray-Dalio-10082023.png

Ray Dalio opět varuje před pastí zadlužení

10.08.2023 Investor Ray Dalio stále zaujímá postoj k dluhovým pastem s velkým zájmem. Jak je u něj zvykem, aktuální vývoj analyzuje skrze historický kontext. Ve svém nedávném příspěvku „Whatʼs Happening with the Economy? The Great Wealth Transfer“ nepřímo srovnává současnou situaci s rizikem Německé krize z dvacátých let. I když neříká, že by se podobná krize měla opakovat, upozorňuje na možnost podobných scénářů, pokud nedojde k externímu zásahu.
C:\fakepath\trader-21072023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.07.2023 1) Ruská centrální banka na dnešním zasedání svého výboru pro měnovou politiku zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 8,50 procenta. Je to výraznější zvýšení, než se čekalo. Banka na svém webu uvedla, že zpřísnila měnovou politiku, protože slabý rubl zvýšil inflační tlak způsobený napjatou situací na trhu práce a silnou spotřebitelskou poptávkou. Je to první změna úrokové sazby od loňského září.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Zadlužení EU v prvním čtvrtletí kleslo na 83,7 procenta HDP, v Česku dál roste

21.07.2023 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí snížilo na 83,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 87,4 procenta HDP ve srovnatelném období loni. Ve své zprávě to dnes uvedl unijní statistický úřad Eurostat. Zadlužení České republiky se naopak dál zvyšuje, v prvním čtvrtletí dosáhlo 44,5 procenta HDP, což ale zemi stále řadí k těm méně zadluženým v EU. Nárůst o 1,7 procentního bodu proti loňsku je nicméně druhý největší v unii. Státní dluh je na rekordu.
C:\fakepath\usa-13072023.jpg

Americký státní dluh se vymyká kontrole

13.07.2023 Dnešní svět žije v naprosté záplavě informací. Některá témata mizí a objevují se podle toho, jak je na ně zaměřen mediální fokus. Následně, když daná událost není na prvních stránkách novin a webů, zdá se, že problém byl vyřešen. Avšak to není pravda. Americký dluhový strop byl navýšen, ale problém dluhu zůstává. Po několika měsících škrcení státních výdajů začal americký dluh znovu růst.
img

EUR/USD: USD vůči EUR ustupuje, stále se ale snaží udržet svou dominanci

27.06.2023 Americká měna musí vynaložit velké úsilí, aby si udržela své pozice. Vedení dolaru ohrožuje euro, které pocítilo svou sílu a snaží se dolar vytlačit. Euro se však často snaží marně a jeho zisky jsou krátkodobé.
C:\fakepath\investor-22062023.jpg

Ray Dalio vidí tři velké ekonomické problémy v západním světě

22.06.2023 Úspěšný investor Ray Dalio, jehož majetek se odhaduje na 19 miliard dolarů, je známý jako vynikající pedagog a filosof, který se zabývá obecným ekonomickým vývojem ve světě. Jeho knihy jsou považovány za povinnou četbu pro všechny dlouhodobé investory. V jeho poslední knize se zabývá hlubokou transformací světové ekonomiky.
C:\fakepath\xtb-12062023.jpg

Akciové portfólio Tomáše Vranky: Walt Disney je znovu ve slevě!

12.06.2023 Po měsíci znovu přichází nový díl APTV, v aktuální epizodě se Tomáš zaměřil na americký státní dluh, Apple nebo třeba i kryptoměny. Nicméně nejvíce ho zaujala společnost Disney. V tomto článku přinášíme krátký souhrn toho nejzajímavějšího
img

Americký dolar přijde o status globální rezervní měny spíš dřív než později

09.06.2023 V době, kdy poptávka po americkém dolaru kvůli očekávanému zvýšení sazeb Federálního rezervního systému dál klesá, prohlásil bývalý americký kongresman Ron Paul, že nový zákon o finanční odpovědnosti, který nedávno podepsal prezident Joe Biden, posílí vládní výdaje, státní dluh a rozpočtový deficit země. V této souvislosti dolaru hrozí, že o status rezervní měny přijde spíš dřív než později.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Sněmovna reprezentantů USA schválila zákon, který pozastavuje dluhový strop

01.06.2023 Americká Sněmovna reprezentantů dnes brzy ráno SELČ schválila zákon, který pozastavuje platnost dluhového stropu. Legislativní text nyní putuje do Senátu. Prezident Joe Biden výsledek hlasování uvítal a vyzval Senát, aby zákon schválil, co nejdříve, napsala agentura Reuters.
img

Konsolidační balíček je ze dvou třetin správný, z jedné třetiny jej lze zlepšovat. Ale například proti balíku opatření jménem Green Deal EU představuje titěrnost

31.05.2023 České veřejné finance jsou sice v mizerném stavu, ale v žádném rozvratu. Ani k bankrotu rozhodně nemíříme. Určitě je ale potřeba ten mizerný stav napravovat. Nemělo by se tak však dít zvyšováním daní nebo odvodů. Možná s výjimkou daní z neřestí, jako je alkohol, tabák a hazard.
img

Robert Kiyosaki počítá s úpadkem USA, prosazuje investice do kovů a bitcoinu

29.05.2023 Kurz bitcoinu se zastavil na poměrně silné úrovni rezistence, stejně jako Ethereum. Než však proberu technický obrázek, rád bych řekl pár slov o tom, jak se renomovaný spisovatel a autor knihy "Bohatý táta, chudý táta" Robert Kiyosaki dívá na dluhovou krizi v USA a na prodloužená jednání o dluhovém stropu. "Politici diskutující o zvýšení amerického dluhového stropu ve výši 30 bilionů dolarů – špatná komedie, divadlo Kabuki," řekl Kiyosaki.
img

Bitcoin na základě dohody o pozastavení dluhového limitu USA vzrostl o 4 %

29.05.2023 Cena BTC stoupla na třítýdenní maxima po zveřejnění zprávy, že se americká vláda domluvila na dluhovém stropu.
C:\fakepath\USA.jpg

Představitelé USA se stále nedohodli na odvrácení platební neschopnosti vlády

23.05.2023 Ani osobní schůzka amerického prezidenta Joea Bidena se šéfem Sněmovny reprezentantů Kevinem McCarthym nepřinesla dohodu o navýšení dluhového stropu Spojených států, která by odvrátila hrozící platební neschopnost federální vlády. Po jednání v Bílém domě to podle agentur AP a Reuters uvedl McCarthy. Zároveň ale poznamenal, že diskuze byla produktivní. Věří, že je možné se dohodnout. Nenavýší-li Kongres limit pro zadlužení USA, mohla by platební neschopnost nastat už 1. června. To by mělo dramatické dopady nejen na americkou, ale i světovou ekonomiku.
C:\fakepath\usa-19052023.png

Jednání o odvrácení platební neschopnosti USA stojí, pokračování je nejisté

19.05.2023 Vyjednávání o zvýšení stropu pro zadlužení Spojených států se necelé dva týdny před potenciální platební neschopností vlády zastavila, informují dnes americká média. Jeden z vyjednavačů Republikánské strany v Kongresu uvedl, že rozhovory v tuto chvíli nepřinášejí posun a že je potřeba je přerušit, načež tým prezidenta Joea Bidena přišel s vyjádřením o značných rozdílech mezi pozicemi obou stran. Akcie na Wall Street ve světle tohoto vývoje smazaly počáteční zisky a začaly oslabovat.
img

GBP/USD. Přehled na 10. 5. 2023. Inflace v USA je pro obchodníky důležitější než rozhodnutí Bank of England o sazbách

10.05.2023 V úterý se měnový pár GBP/USD také pokusil vykázat klesající pohyb, ale ukázalo se, že je tak pomalý, že o tom ani nemá smysl mluvit. I když cena překoná linii klouzavého průměru, nebude to znamenat další pokles britské měny. Na rozdíl od eura, které se vědoměji pokouší ukončit vzestupný trend, libra nadále sebevědomě roste. Má k tomu však ještě méně důvodů než euro. Připomeňme, že Fed minulý týden zvýšil sazbu o dalších 0,25 % a dnešní slabá inflační zpráva může vést k dalšímu zpřísnění v roce 2023. Někdo může říci, že všechna rozhodnutí Fedu již trh učinil dávno před jejich oznámením. Ale v tomto případě by všechna rozhodnutí Bank of England o sazbě měla být vypracována. Trh na to měl dost času. Jak jinak si vysvětlit poslední kolo růstu britské měny o 870 bodů, když ne politikou Bank of England?
img

Ekonomika Nového Zélandu: Co je třeba vědět

28.04.2023 Pokud jste právě začali objevovat svět obchodování, měnové páry založené na novozélandském dolaru mohou být jednou z m...
img

Ekonomika Nového Zélandu: Co je třeba vědět

28.04.2023 Pokud jste právě začali objevovat svět obchodování, měnové páry založené na novozélandském dolaru mohou být jednou z možností, které váš makléř nabízí. Obchodování měnových párů vám poskytne příležitost dozvědět se o měnách věci, o kterých jste možná nikdy předtím neslyšeli. Novozélandský dolar možná není tak populární jako americký dolar, britská libra nebo euro, ale je jednou z nejobchodovanějších měn na světě. Vzhledem k tomu, že Reserve Bank of New Zealand (RBNZ) právě zpřísňuje svou měnovou politiku, bylo by dobré dozvědět se něco o novozélandské ekonomice.
img

Česko se zadlužuje nejrychleji v EU. Současná vláda zadlužuje zemi historicky rekordně, za rok ji stihla zadlužit zhruba o tolik jako všechny vlády dohromady od té Klausovy roku 1993 až po Grossovu roku 2004

21.04.2023 Česká republika se loni ve čtvrtém čtvrtletí zadlužovala nejvýrazněji v celé EU. Vyplývá to z čísel, která dnes zveřejnil Eurostat. Veřejné zadlužení Česka v poměru k HDP se zvýšilo o 2,1 procentního bodu na 44,1 procenta. Státní dluh – tedy dluh, za který odpovídá přímo vláda – stoupl na rekordních více než 2,99 bilionu korun. Poprvé v historii tak atakuje psychologickou hranici tří bilionů korun.
img

Má zlato naději?

16.02.2023 Zlato se nadále obchoduje pod tlakem, kleslo poté, co lednová zpráva CPI zveřejněná v úterý ukázala, že meziroční inflace klesla na 6,4 %. Zpráva CPI za leden byla o 6,4 % nižší než v předchozím měsíci.
C:\fakepath\Madarsko.jpg

Agentura Fitch zhoršila výhled ratingu Maďarska na negativní

22.01.2023 Agentura Fitch zhoršila výhled ratingu Maďarska na negativní ze stabilního, což znamená, že by mohla v příštích měsících hodnocení úvěrové spolehlivosti země zhoršit. Mezi důvody svého rozhodnutí zařadila vyšší globální úrokové sazby, nestabilní ceny energií, oslabení poptávky od důležitých obchodních partnerů země a slabiny v politice.
img

Invesco: Aristotelův seznam – 10 nepravděpodobných, ale možných výsledků pro rok 2023

19.01.2023 Paul Jackson: „Je čas na každoroční seznam nepravděpodobných, ale možných výsledků na trzích, v politice a sportu. Pro rok 2023 zůstávají trhy volatilní, takže seznam překvapení – nápadů vymykajících se konsensu pro rok 2023, které mají alespoň 30% šanci na uskutečnění – se kloní k pozitivním hodnotám.
img

Válečná ekonomika: Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 nepotěší Macrona, příznivce Brexitu ani evropské antifederalisty

08.12.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, vydala svou pravidelnou publikaci 10 šokujících předpovědí na rok 2023. Tyto predikce se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň podceňovaných událostí, které mají potenciál pořádně rozvířit nejen finanční trhy, ale i politickou a populární kulturu.
img

Zlato zůstává pro francouzskou banku Societe Generale zajištěním proti riziku

25.11.2022 Analytici trhu ze Societe Generale tvrdí, že mírná recese v USA v roce 2023 donutí Federální rezervní systém změnit ve druhém čtvrtletí svůj směr.
img

Trhy se zaměřily na zprávu o HDP, která má být vydána 27. října 2022

19.10.2022 Ve čtvrtek 27. října americká vláda zveřejní nejnovější údaje o HDP za 3. čtvrtletí a státním dluhu USA. Ekonomové a investoři vyhodnotí, jak hluboko se ekonomika mezi Q2 a Q3 propadla. Americká centrální banka agresivně zvyšuje úrokové sazby s konečným cílem dosáhnout ekonomické kontrakce při řešení inflace.
img

Přehled páru EUR/USD 18. října. ECB nebude schopna účinně bojovat s inflací.

18.10.2022 Měnový pár EUR/USD začal nový týden vcelku poklidně. Na první obchodní den v týdnu nebyly naplánovány žádné důležité události, které by mohly trh donutit k aktivnímu obchodování. Většinu dne se proto pár pohyboval poblíž klouzavého průměru, ale ten se odpoledne ještě zvýšil. Pokud se podíváme na 4hodinový časový rámec (nebo 24hodinový), klesající trend stále nevyvolává žádné pochybnosti. I když vezmeme v úvahu poslední korekci eura o 450 bodů, celkově to na tom nic nemění. Euro stále potřebuje vážné a přesvědčivé důvody, aby se obrátilo vůči dolaru. Jak jsme opakovaně řekli, nyní žádné takové důvody neexistují.
C:\fakepath\london6.jpg

Britská vláda odvolala plán na snížení daně z příjmu pro lidi s vysokými příjmy

03.10.2022 Britská vláda dnes odvolala plán na snížení daně z příjmu pro lidi s nejvyššími příjmy, který představila před méně než dvěma týdny a který ještě v neděli hájila premiérka Liz Trussová. Rozhodnutí upustit od části kontroverzního plánu, který vyvolal nevoli opozice i některých ekonomů a který vedl k pádu kurzu libry, oznámil na twitteru ministr financí Kwasi Kwarteng.
img

Akcie společností zabývajících se solární energií prudce rostou

28.07.2022 Akcie několika společností, které se zabývají solární energií během čtvrteční seance prudce vzrostly poté, co senátor za demokraty Joe Manchin podpořil zákon, jež vytvoří pobídky pro přechod na čistou energii. Cílem zákona je taktéž zvýšit korporátní daně, snížit státní dluh a investovat do technologií v energetice. First Solar Inc (FSLR.US) a SunPower (SPWR.US) se obchodují o 15 % výše, společnost Sunrun (RUN.US) vyskočila o 26 % a Enphase Energy (ENPH.US) roste o 4 %.
img

Můžu věřit Robertu Kiyosakimu?

04.07.2022 Proč bude bitcoin s největší pravděpodobností nadále klesat, jsme již rozebrali v dřívějších analýzách. Následující scénář je podle nás nejpravděpodobnější. Je třeba připomenout, že byste nikdy neměli brát něčí předpovědi za nominální hodnotu. Trh je velmi složitý systém, který může být ovlivněn mnoha nepředvídatelnými faktory. Kdo mohl předvídat vypuknutí epidemie, snížení úrokových sazeb centrálními bankami na nulu a rozsáhlé iniciativy kvantitativního uvolňování, které umožnily bitcoinu dosáhnout přibližně 80 000 USD? Obecně řečeno, poslední "býčí" trend by nenastal, kdyby nedošlo k pandemii. Jakýkoli úsudek nebo předpověď je tedy pouze názorem jednotlivce.
img

ECB riskuje finanční nestabilitu univerzálním zvýšením úrokových sazeb

29.06.2022 „ECB se sice chystá zvýšit úrokové sazby, ale čelí mnohem větším rizikům než Fed, z nichž nejzávažnější je tzv. roztříštěnost. Zvýšením sazeb v boji proti 8% inflaci by ECB mohla ve skutečnosti způsobit další finanční nestabilitu, zejména pokud jde o náklady na vládní půjčky. Důvodem je její univerzální přístup k úrokovým sazbám, který je nucena uplatňovat, přestože situace se velmi liší podle toho, v jaké zemi EU se nacházíte.
img

Špatný den pro ČEZ

27.06.2022 Na evropském trhu panovala v pondělí dobrá nálada. Investoři tak navazují na minulý týden, kdy indexy zaznamenaly nejlepší výkon za poslední měsíc. Akcie těžařů se nejvíce podepisovaly na růstu evropského indexu Stoxx 600, zatímco čínské technologické společnosti pomohly asijskému akciovému trhu vyskočit o více než 1,5 %. Na dobrý sentiment to vypadá i v zámoří, když dopoledne futures na hlavní indexy posilovaly kolem půl procenta.
C:\fakepath\trader-20062022-30-zm.jpg

Rusko plánuje zvýšit rozpočtové výdaje a výrazně nezvyšovat dluh

20.06.2022 Rusko letos zvýší rozpočtové výdaje a chce zajistit, aby se nezvyšoval státní dluh. Uvedlo to dnes ruské ministerstvo financí při představení rozpočtových plánů na příští tři roky. Slíbilo také, že bude usilovat o makroekonomickou stabilitu.
C:\fakepath\trader-08062022-31-zm.jpg

Zeman jmenoval viceguvernérkou ČNB Zamrazilovou a členy rady Fraita a Kubelkovou

08.06.2022 Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval viceguvernérkou České národní banky (ČNB) předsedkyni Národní rozpočtové rady Evu Zamrazilovou (61) a novými členy bankovní rady hlavní analytičku Hospodářské komory a poradkyni premiéra Karinu Kubelkovou (38) a ředitele sekce finanční stability ČNB Jana Fraita (56). Premiér Petr Fiala (ODS) pokládá tři nové členy bankovní rady za zkušené odborníky.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna dnes po jmenování tří nových členů bankovní rady ČNB mírně posílila

08.06.2022 Koruna na dnešní jmenování tří nových členů bankovní rady ČNB reagovala mírným posílením z 24,69 Kč/EUR o 0,15 procenta na 24,65 Kč/EUR, kde se pohybovala před 15:00. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek. Důvodem bylo podle něj opadnutí mírného napětí okolo personálních změn ve vedení centrální banky.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Země EU budou moci z fondu obnovy čerpat peníze na posílení kapacit LNG

05.06.2022 Peněz z nového unijního fondu obnovy, který byl vytvořen na podporu hospodářského růstu po pandemii covidu-19, budou moci země Evropské unie využívat k posílení svých kapacit zkapalněného zemního plynu (LNG). Řekl to včera podle agentury Reuters eurokomisař pro ekonomiku Paolo Gentiloni.
img

Státní dluh stoupl v 1. čtvrtletí o 128 miliard na 2,6 bilionu Kč

22.04.2022 Státní dluh v prvním čtvrtletí stoupl o 128 miliard korun na 2,59 bilionu korun. Vyplývá to z čtvrtletní zprávy o řízení státního dluhu, kterou dnes vydalo ministerstvo financí. Na každého Čecha tak hypoteticky připadl dluh zhruba 247.000 korun.
C:\\fakepath\\trader-05042022-24-zm.jpeg

S&P: Emise státních dluhopisů budou letos vyšší než před pandemií

05.04.2022 V letošním roce vydá 137 zemí světa státní dluhopisy v objemu 10,4 bilionu USD (232 bilionů Kč). To je sice o 30 procent méně než v roce 2020, avšak o třetinu více, než činil průměr z let 2016 až 2019, tedy doby před pandemií nemoci covid-19. Uvedla to v dnešní zprávě agentura S&P Global Ratings. Navzdory ekonomickému oživení zůstanou půjčky vysoké kvůli požadavkům na konverzi dluhu a válce na Ukrajině.
C:\fakepath\inflace-04042022-1.jpg

Lze změnit to, že za chyby jednotlivců platí celá společnost? Aneb, jak potrestat Českou národní banku?

04.04.2022 V uplynulém týdnu jsem dočetl knihu How Markets Fail. Kniha mi dodala několik nových poznatků a zamyšlení. Jedno z těch zamyšlení mě po dlouhé době inspirovalo napsat něco veřejně.
img

Invesco: Investiční alternativy pod drobnohledem

29.03.2022 Lidé se často ptají na názor na alternativní aktiva, tedy nelikvidní aktiva, která jsou obvykle mimo dosah průměrného investora. Příkladem mohou být nemovitosti, private equity a mnoho strategií hedgeových fondů (distressed assets, merger arbitrage atd.). Do této kategorie mohou spadat i komodity vzhledem k obtížnosti jejich dodávání a skladování.
C:\fakepath\Sri Lanka.jpg

NYT: Srílanská ekonomika padla na samé dno, prezident je pod tlakem

29.03.2022 Dluhová krize zasahuje do života obyvatel Srí Lanky, kde jsou jídlo a benzín momentálně buď nedostupné, nebo příliš drahé. Proti prezidentovi proslulému krutostí se vzdouvá vlna protestů, píše americký deník The New York Times.
img

Co by znamenalo selhání Ruska splácet státní dluh?

25.03.2022 Rusko od začátku ukrajinské krize mnohé překvapilo tím, že plní své mezinárodní dluhové závazky. Západní vlády mu to umožnily díky tomu, že upustily od sankčních omezení těchto plateb, aby pomohly dlužníkům.
C:\fakepath\fitch agentura.jpg

Fitch a Moody's snížily rating Ruska o šest stupňů, do spekulativního pásma

03.03.2022 Ratingové agentury Fitch a Moody's snížily hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska o šest stupňů, do neinvestiční kategorie. Západní sankce podle prohlášení společností zpochybňují schopnost Ruska splácet dluh a oslabují ekonomiku.
img

Čekání na akciový odraz

09.02.2022 Investoři by měli mít s akciovým trhem trpělivost. Podle Richarda Bechníka, hlavního analytika Fincentrum & Swiss Life Select, není ještě zdaleka jednoznačně rozhodnuto, zda si sáhl na své dno. „Na potvrzení odrazového trendu si ještě budeme muset počkat. Do budoucna tak můžeme očekávat zvýšenou volatilitu s postupně převažujícím růstovým trendem. Bude to ale vyžadovat trpělivost. Zvlášť důležité je dodržování staré známé pravdy, že by investor měl v době proměnlivého prostředí zvolit spíše pravidelnou investici. Pro tento rok bychom měli volit alespoň pět měsíců,“ doporučuje ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\dolary.jpg

Majetek nejbohatších lidí se za pandemie rozrostl, víc lidí je ale v chudobě

18.01.2022 Majetek nejbohatších lidí světa se za pandemie covidu-19 rozrostl, na druhou stranu se ale víc lidí ocitlo v chudobě. Ve své zprávě o nerovnosti to včera uvedla britská nevládní organizace Oxfam. Nízké příjmy těch nejchudších podle ní přispěly ke smrti 21.000 lidí denně. Majetek deseti nejbohatších lidí se od března 2020, tedy od začátku pandemie, více než zdvojnásobil.
img

Výzvy nové vlády

13.01.2022 „Nová vláda nemá v nadcházejícím období jednoduchou úlohu. Na jedné straně není žádným tajemstvím, že inflace citelně rozděluje společnost. Tento fakt pak umocňuje hlavně energetický a potravinový cenový růst, který má dopad především na relativně chudší část populace. To však pro vládu znamená hned zpočátku i zvýšení státních výdajů v rámci podpory těmto sociálním skupinám. Současně ale nový kabinet jasně naznačuje, že se vydá cestou hledání úspor,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Prognózy na rok 2022: Co očekávat a čeho se obávat?

23.12.2021 Byl představen vynález léku proti koronaviru Mir-19, na akciových trzích probíhá vánoční rally a západní svět hystericky bojuje s kmenem omikron. Uvedený lék je skutečně lék a nikoli vakcína, která bude léčit pacienty v počátečních stadiích onemocnění.
img

Jak s peněženkou běžných Čechů zamává dramaticky rostoucí státní dluh? Eva Zamrazilová a Vladimír Dlouhý dnes odpoví v pořadu TV Nova / TN LIVE „Naše Česko“

09.09.2021 Jak na peněženku běžného Čecha dolehne dramaticky rostoucí český státní dluh. Které daně, kdy a kolik se budou zvyšovat nejdříve. Zhorší se dostupnost veřejně poskytované zdravotní péče? Omezí se navyšování starobních důchodů či dalších sociálních dávek?
img

Investoři jásají: rekordní emise českých firemních dluhopisů

23.08.2021 Zájem o emise korporátních dluhopisů českých firem od počátku tohoto roku enormně vzrostl, jak dokazují čísla. Jen od ledna do března české společnosti emitovaly dluhopisy za částku, která téměř dosáhla celkového objemu emisí v loňském roce. A hlad emitentů po zajištění financování zdaleka nekončí.
img

MF: Státní dluh ve druhém čtvrtletí klesl o 3,6 miliardy korun

16.07.2021 Státní dluh klesl ve druhém čtvrtletí o 3,6 miliardy na 2,416 bilionu korun. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh 225.900 korun.
img

Rozbřesk: Nový rozpočet se schodkem těsně pod 400 miliard. A Brent zpět nad 70 dolary

01.06.2021 Asi není pochyb o tom, že výsledek hospodaření státu bude letos rekordní. Tedy alespoň z pohledu deficitu, který má dosáhnout 500 mld. korun. Už vývoj v prvních čtyřech měsících ukázal, že k tomuto schodku má ČR docela dobře našlápnuto. Výdaje v tomto období byly už o téměř 200 mld. korun vyšší než příjmy, na kterých se podepsal především nižší daňový výběr způsobený útlumem spotřeby. Vedle toho se do vývoje rozpočtu začalo negativně propisovat i zrušení superhrubé mzdy na jedné straně, a prodlužování podpůrných programů na straně druhé. Dnes odpoledne budeme mít možnost podívat se, zda tyto negativní trendy pokračovaly i v květnu, kdy se podmínky v české ekonomice začaly konečně uvolňovat.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden v Ohiu obhajoval plány na zvýšení daní bohatým a podnikům

28.05.2021 Americký prezident Joe Biden včera navštívil stát Ohio a na tamní škole obhajoval svoje ekonomické a investiční plány, které mimo jiné obnášejí vyšší zdanění podniků a bohatých. Biden se v pátek chystá představit svůj první návrh rozpočtu na rok 2022 i výhled na příští desetiletí, který počítá s nejvyššími veřejnými výdaji od druhé světové války, napsal list The New York Times, který se k dokumentům dostal ještě před jejich zveřejněním.
img

Rozbřesk: Státní rozpočet ukázuje na další prohlubování schodku, dluh letos může překonat 2,5 bilionu korun

01.04.2021 Dnešní výsledky státního rozpočtu za březen potvrzují, že je Česko na cestě k nejhlubšímu schodku veřejných financí v historii – až 500 miliard korun. Na jedné straně čelíme výrazným výpadkům příjmů, které jsou jednak důsledkem pandemie, ale také současně daňových změn – zrušení superhrubé mzdy a zvýšení slevy na poplatníka vedou zatím k poklesu výběru daně z příjmu fyzických osob skoro o 30 %. Na druhé straně samozřejmě také rostou rychle výdaje, a to zejména kvůli proti-pandemickým opatřením jako jsou kompenzační bonusy nebo programy COVID-gastro.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Reuters: Itálie sníží odhad výhledu letošního růstu HDP

30.03.2021 Itálie sníží odhad výhledu letošního růstu hrubého domácího produktu (HDP) na 4,1 z dříve uváděných šesti procent. Výhled na příští rok naopak zvedne, uvedly zdroje agentury Reuters. Novou ekonomickou prognózu italská vláda zveřejní příští měsíc.
img

Zasedání ruské centrální banky - komentář Martina Pohla, Generali Investments

19.03.2021 Na dnešním zasedání ruská centrální banka završila „otočku“ měnové politiky. Zatímco v první polovině minulého roku úrokové sazby snižovala a ještě v závěru roku indikovala možnost snížení úrokových sazeb, nepříznivý vývoj inflace a nárůst inflačních rizik ji nyní donutil jednat a banka dnes úrokové sazby zvýšila o 25 bazických bodů na 4,5 %.
C:\fakepath\eurozona.jpg

EK zachová uvolnění rozpočtových pravidel i v roce 2022

03.03.2021 Evropská unie by měla zachovat současné uvolnění rozpočtových a dluhových pravidel i v příštím roce. S ohledem na současné ekonomické dopady koronavirové pandemie to dnes navrhla Evropská komise (EK). K předkrizovým pravidlům rozpočtové odpovědnosti by se podle dnešních doporučení unijní exekutivy měly země vrátit od roku 2023.
img

Česko padá do dluhu. Vláda musí představit plán, jak z dluhu ven, jinak ratingovým agenturám dojde trpělivost

19.02.2021 Česko padá hlouběji do dluhu. Státní dluh ČR vykázal za loňský rok prvně v historii úroveň přesahující dva biliony korun, konkrétně takřka 2050 miliard korun. Během roku 2020 tak státní dluh narostl o bezmála 410 miliard korun.
img

Schodek 500 miliard i letos! Ministryně financí Schillerová konečně sundala růžové brýle, letošní schodek tak bude nejvyšší v historii

15.02.2021 Ministerstvo financí navrhuje zvýšit schodek letošního státního rozpočtu na 500 miliard korun. Návrh v pondělí projedná vláda. Ministryně financí Alena Schillerová a její spolupracovníci tedy konečně sundali růžové brýle.
img

Státní dluh ČR loni narostl o tolik jako předtím za skoro deset let. Mezinárodní investoři a ratingové agentury ale zatím zůstávají v klidu

12.02.2021 Státní dluh ČR vykázal za loňský rok poprvé v historii úroveň přesahující dva biliony korun, konkrétně 2049,7 miliardy korun. Během loňského roku tak státní dluh narostl o bezmála 410 miliard korun. Nárůst dluhu v loňském roce se tak příliš neliší od nárůstu dluhu v období od konce roku 2009 do konce roku 2019, kdy stoupl o 462 miliard. Státní dluh tak loni stoupl o tolik jako předtím za skoro deset let. Česká republika však i tak bude patřit i letos k nejméně zadluženým zemím EU, neboť státní, potažmo veřejné zadlužení kvůli dopadům šíření pandemie onemocnění covid-19 citelně narůstá napříč prakticky celou Evropou.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Státní dluh loni stoupl na 2,05 bilionu korun

12.02.2021 Státní dluh loni stoupl o 410 miliard korun na rekordních 2,05 bilionu korun. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo financí. Za nárůstem státního dluhu v roce 2020 je zejména vydávání státních dluhopisů, mimo jiné kvůli pokrytí schodku loňského státního rozpočtu, který byl s 367,4 miliardy korun nejvyšší od vzniku ČR. Na každého Čecha hypoteticky připadá dluh zhruba 191.000 korun.
img

Hrozba sankcí a rostoucí inflace zastavily ruskou centrální banku

12.02.2021 Ruská centrální banka ponechala na svém dnešním zasedání základní sazbu na úrovni 4.25 %. Zároveň banka konstatovala nečekaně silné oživení domácí poptávky a naopak horší vývoj inflace. Nová prognóza nadále počítá s poklesem inflace z aktuálních 5.2 %, avšak ta by se již v ročním a delším časovém horizontu neměla výrazněji odchylovat od 4% cíle. Z těchto důvodu centrální banka přestala indikovat možnost snížení úrokových sazeb v blízké budoucnosti.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Španělští vládní politici vyzvali ECB, aby smazala státní dluh

05.02.2021 Dva významní představitelé španělských vládnoucích stran se připojili k výzvě některých ekonomů a dalších lidí, kteří žádají po Evropské centrální bance (ECB), aby smazala část státního dluhu zemí eurozóny. Výzvu dnes otiskly deníky v pěti evropských zemích, uvedla agentura AFP. Podle signatářů drží ECB až čtvrtinu státního dluhu eurozóny, kterou by šlo smazat. Podobné výzvy v minulosti členové Výkonné rady ECB odmítali.
Související klíčová slova: Rekt Capital | Společnost Synot Invest | Střední Evropa | Velká finanční krize | Problémy Evropy | Cenový kanál | Obchodní pásmo | Odhad vývoje ekonomiky | Propad ekonomiky | Hospodářská situace | Pumpování peněz | Dodávky energií | Realitní trh | ChatGPT | Vítězství Německa nad Francií | ČSA | Goldcorp | Automotodrom | Klid před bouří | Cap | Západoevropské burzy | Výnosy dluhopisů | Průmyslově-technologický holding | Dlouhé pozice | Zonky | Války | Lithium | Západní země | Foxconn | Světové tiskové agentury | Vývoj | Státní dluhopis | Francouzský frank | Obchodní platformy | Dana Drábová | Češi | Rychlé zisky | Jihosúdánská libra | Australská centrální banka | Daně z nemovitosti | Allianz | Nákupu státních dluhopisů | Globální růst | Skupina Colt | EUR/CAD | Investice do marihuany | Prezident newyorského Fedu | TV Nova | Fiskální dominance | Nástroj politického tlaku | Člen bankovní rady Aleš Michl | DPH | Americká automobilka | EUR | Kathimerini | Kurz čínské měny | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Zasedání vlády | Cena severomořské ropy | Sankce na ruskou ropu | Velké finanční krize | Úvěrový trh | Keir Starmer | Sazka Entertainment | Investiční firma | Standard & Poor's | Investor | Levné peníze | Dluh v rukou cizích investorů | Nedostatek čipů | David Malpass | Fondy soukromého kapitálu | Přemýšlení | Finanční ústav | Německý rozpočet | Oživení cen | Společnost GasNet | Vývoj hodnoty eura vůči dolaru | CFD na index | Garanční systém | Německá marka | Žebříček nejbohatších | Struktury Bruselu | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | Zásoby zlata | Stoxx | Stavební produkce | Okénko finančního trhu | Ekonom Štěpán Pírko | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Daňové povinnosti | Dekabank | Káva Arabica | Finanční aktiva | Společnost Avast | EU Tax Observatory | Očekávání | Vyhlášení nouzového stavu | Finanční injekce | Jüan | Možnosti obchodování | Příchod recese | Volatilní | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Aktuální kurzy měn | Poslanci | T-Mobile | Vývoj státního dluhu v miliardách korun | Výnos prodaných dluhopisů | Swiss Life | L.F. Investment | Inflační riziko | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | České hospodářství | Výpadek příjmů | Světové ceny potravin | Předpověď ceny | AUD/NZD | EUR/JPY | Goldenburg Group | Londýnské burzy | Předseda Evropské komise | Veřejné finance | Čeští ekonomové | EURJPY | Schodek státního rozpočtu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Velké hospodářské krize | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Bankovky | Evropská komise | Skupina Creditas | WeCHat | Pro investory | Rozpočtová pravidla | Oživení ekonomiky | iShares | Swiss | Czech Media Invest | Investice | Britská centrální banka | Pumpování peněz do ekonomiky | Prodej státních dluhopisů | Zasedání ruské centrální banky | Saldo běžného účtu | Pravidla o rozpočtech | Potenciál | MACD | Loterijní společnosti | TPCA | Support | Návrat inflace | Diverzifikace | Mezinárodní ratingová agentura | Sev.en Energy | Další halving | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Posílení | Oslabování měny | Francouzské dluhopisy | Nejdůležitější ekonomické události | Macquarie Asset Management (MAM) | Škoda Auto | ADP report | ISTAT | Země Perského zálivu | Ifo | Velký státní dluh | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | NYSE | Intervence | Výdaje mimo kontrolu | Kryptoburzy | Výkonný ředitel | E.ON | Levice | Klesly akcie | Experti | Počáteční zisky | LSEG | Podřízené dluhopisy | Politico | Náklady na financování | Chování | Rekord | Více akcií | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Vstupní náklady | Bitcoiny | Průměrný výnos | Člen bankovní rady ČNB | Návrh zákona | Stop-Loss | Koš evropských měn | Evropské měny | Býčí výhled | Fiskální pakt | Nákupy aktiv | Hnojiva | Zlato a bitcoin | Creditas | Zvýšení minimální mzdy | Měnový pár GBP/USD | Moody's Investors Service | Drachma | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Obchodní seance | Odhad letošního růstu ekonomiky | ČMZRB | Český statistický úřad | Impuls | Obnova ekonomiky | EUR/USD | Bruno Le Maire | Index ekonomické nálady | General Electric | XMJP | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Stimul | Von der Leyenová | Předseda představenstva | Reality | PKN Orlen | Mediální společnost | Digitální aktiva | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Chaos na finančních trzích | Cena bitcoinu | The Telegraph | Hedžové fondy | Americký ropný gigant | Řetězec Makro | Akcie společnosti | Zadlužení EU | ETH | Agentura AFP | Softwarová společnost | Automotodrom Brno | Aktuální vývoj | Benchmark | Hospodářské noviny (HN) | Společnost E.ON | EPPE | Vydavatelství Editis | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Nejvyšší soud | Většinový podíl | Průměrné mzdy | Štěpán Pírko | Majetek nejbohatších lidí | Cenné papíry | Výnos | Online FX zpravodajství | BlackRock | Irská centrální banka | Oxfam | AdmiralMarkets | Green Deal EU | Soudní dvůr EU | 100 miliard dolarů | Měnový pár USD/JPY | RBS | Brent | IHNED | Tisk peněz | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | Zrušení daně | Holdingové společnosti | Zpřísňováním měnové politiky | Rozdíl mezi měnovou a fiskální politikou | Dlužník | Uzavření příměří | SMA | Vzdělávání | Witkowitz | Výrobce letecké techniky | LYNX Trading | Dopravci | Cena emisních povolenek | Čínská aktiva | Firma ČEZ | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Import | Bankrot Řecka | Zprávy z Řecka | Zvýšení sazeb Fedu | EMS | Exchange | Investiční portfolio | O2 Czech Republic | Forexový trh | Investiční strategie | Světová rada pro zlato (WGC) | MAE | Zasedání centrálních bank | Daytrading | Commodities | Zájem o akcie internetových firem | Postoj investorů | Zadlužení v eurozóně | Vysoký veřejný dluh | Graf zlata | Paul Jackson | Strach | Jeden dolar | ČD-Telematika | Šinzó Abe | Přehřátí ekonomiky | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Online obchodování | Praxe | Británie | Finanční války | Škoda | Platební neschopnosti | Oživení hospodářství | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Labouristé | Sentiment na trhu | Kryptoměna Bitcoin | Euronext | JPY | GP Alliance | SOTIO | Americká investiční banka | Úroveň důvěry | AI | Investiční příležitost | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Volný pohyb kapitálu | Casino | Next Finance | Ekonomický sentiment | Společnost Crédit Agricole | ÚOHS | Ekonomiky | Letecká skupina Smartwings | Rozhodnutí soudu | Nexen | Kontrakce | The Washington Post | Eurohold | List Global Times | Peníze | Poměr PE | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Výrobní sektor | Vladimir Putin | Rekordní pokles HDP | FTX | Reálné ekonomiky | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Zvýšení limitu pro zadlužení | Trpělivost | SOLEK | CASH HISTORY | Společnost Kofola | ČNB Rusnok | Český miliardář | Obavy z inflace | Certifikáty | Platidla | Šéf ECB | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Americká sněmovna reprezentantů | Zisky bank | Technologie blockchainu | Bezpečné přístavy | Saxo Bank | Aukce dluhopisová | Downside | Barel ropy | Index CAC 40 | Americký Fed | Představitelé ECB | Tržní hodnota | Nejznámější kryptoměna | Přístup k pandemii | Ropa WTI | Unijní obchod | 100 procent HDP | Výsledek hospodaření | FSLR.US | Americká softwarová společnost | Federální rezervní systém (FED) | Bankovní rada ČNB | Synot Invest | Významný milník | Omega | Představitelé ČNB | Státy společenství | Brexit | ZEW index | Společnost NJJ | Kurz eura k dolaru | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Skupina EPH | Valná hromada | Ekologové | Implikace | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | EURUSD | USD/EUR | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | Vyjednávání o zvýšení stropu | Snížení dluhu | Svět kryptoměn | Béžová kniha | Hello Bank | Cestování | O2 | Bond | Broker | Analytik Saxo Bank | Akcionáři | Proražení | xStation | Záchranný fond | M5S | Citroën | Magnát | Výkon | Posílení koruny | Zadlužení Evropské unie | Investovat | USD | Česká pošta | Export | ECU | Nové podmínky | Britové | Technická analýza | Macquarie | Kurz zlata | Investiční analytik | Zasedání FOMC | Hyperinflace | Výstavba gigafactory | GBP/JPY | Unie | DZ Bank | Komárek | Americká ropa WTI | Mezinárodní vztahy a obchod | Investiční horizont | Výroční zprávy | Union générale | Americká média | Společnost innogy | Výnos v aukci | Více peněz | Plány | Energetická společnost | Na burze | Výdaje státního rozpočtu | Zemědělský svaz | Šok | InterGen | COVID III | ČSOB | Obchodní platformy Metatrader | Italský premiér | Průměrná volatilita | Globální krize | ProSiebenSat.1 | EMH | Jaroslav Haščák | Zavedení eura | Společnost Emirates | Total | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | BofA Global Research | Kofola | Tomáš Kadeřávek | Maďarsko | Daně z neočekávaných zisků | Bridgewater | Too Big to Fail | Noviny | Garance | South Sea Company | Měnový fond | Úroková sazba | Dopady epidemie | BYN | Kde se platí eurem? | Inflační spirála | Cenné kovy | Alpari | Kabinet | Klimatické změny | Emirates | Konopí | Uvolnění kurzu rublu | Reálné hodnoty | UniCredit Bank | Daňové škrty | Vláda a kongres | Pověst | PPF Telecom Group | Spekulovat | Fitch Ratings | Swapy | Cenové tlaky | Ruský prezident | P.A. | HDP v USA | Česká zbrojovka | FSLR | Giuseppe Conte | CBO | Kapitálový trh | Širší index S&P 500 | Wienerberger | Avast | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vysoké sazby | Radovan Vítek | Vládní výdaje | Akciové trhy v Evropě | Grant Shapps | Vyšší náklady | Dvojitý vrchol | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | SIX | Státní výdaje | Patria Online | Žebříček nejbohatších Čechů | Dovoz | Budoucnost | Baterie do elektromobilů | Obrovský potenciál | Bohemian Empire | Šíření nemoci | Vlastní měny | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Obchodování na finančních trzích | Tržní pohyby | Investiční plány | Czechoslovak Group (CSG) | Hyundai | Penzijní fondy | Dluh Běloruska | Nikkei | Uhelné elektrárny | Rohlik Group | Mizuho Securities | Nominální hodnota | Bankroty | The New York Times | Generace Z | Stratégové | Fincentrum | Čínské úřady | Politická situace | Komoditní | First Solar | Světová finanční krize | Obchodování na trzích | Skupina KKCG | Minimální mzda | Finanční výsledky společnosti | Globální finanční systém | Zdravotní péče | Vybírání zisků | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Blockchainové technologie | Ekonomické problémy v západním světě | Elon Musk | Dostatek hotovosti | Volby USA | Finančník | Nedostatek polovodičů | FANG | Makrodata | Akciové indexy | Valná hromada ČEZ | Kolaps dolaru | Obrat trendu | Investoři | Prodej nových osobních automobilů | BitMEX | Investing.com | Obchodní deník | Portfolio | Krize v Perském zálivu | Kolibřík Energie | Petr Pavel | Globální ekonomiky | Falešné proražení | Nejistoty | Americký prezident | Konopné akcie | SunPower (SPWR.US) | Očkování proti covidu | Předseda sněmovny | Globální dluh | Dluhopisy s vysokým výnosem | Evropská měna | John Hardy | Moderna | Jeff Bezos | Média | Prezident ECB | Vyšší úrokové sazby | Kurz japonského jenu | Christine Lagardeová | Metalurgie | Index PPI | Obchodní napětí | METROSTAV | AA | Tranše | Bez rizika | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Společnost Eurohold | Peso | Janet Yellenová | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | YTD | Vakcína | ČSSD | Rekordní minima | Průmyslové objednávky | Jak investovat do zlata | Nová prognóza | Finanční instituce | Konflikt mezi Izraelem | Ruské ropy | Bank of England | Automobilka Toyota | Airbnb | Společnost Smartwings | Fannie Mae | Zveřejnění zprávy | Mihály Varga | CAC 40 | Britský premiér | NKÚ | Daniel Křetínský | Roboti | VIG | Prezident | Tiskové agentury | Co bude dál? | Boom | České aerolinie (ČSA) | Vysoký výnos | Evernym | Britské akcie | Bohatí | Řetězec Casino | Nastavení úrokových sazeb | Pád banky | IJPD.UK | Krize 2008 | Funkční období | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Bilion | Sestupný trend | Ropné společnosti | Kapitálové rezervy | Kč/EUR | Jak se stát lepším investorem | Snížení nákladů | Reálné mzdy | Evropské trhy | Boj s inflací | Skupina Home Credit | Analýzy | Britský ministr financí | Finanční pomoc | Jednotné měny | MSTR | Záporné reálné úrokové sazby | Arca Investments | Investiční | Průzkum | Zvýšení úrokových sazeb | Národní rozvojový fond | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Hlavní úroková sazba | Baterie do elektroaut | ExxonMobil | Energetický a průmyslový holding | Berlín | Invesco | Morningstar | IEA | Demokraté | Německý DAX | Brusel | Patria | Ekonom BHS | Anglie | EP | Ceny Bitcoinu | Easing | Nezávislost centrální banky | Covid | Nejhlubší fáze | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Skupina AXA | Ekonomický vývoj | Slavomír Pavlíček | Akciové trhy ve Spojených státech | Prodej akcií | Solární energie | Akcie a dluhopisy | Chřipka | Pokles bitcoinu | TRY | Program Antivirus | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Úrok | Válka | Pokles ceny | Renaissance Technologies | Kodiaq | Jednotná evropská měna | MPO | Davos | Insolvence | Agentura Reuters | Fiskální rok | Potenciální rizika | Kryptoměnová burza FTX | Althea Spinozzi | Emma Capital | Agrofert | Spotřebitelský sentiment | Prodej | P/E | Zpráva | Cestovní ruch | Česká televize | Ekonomická situace | Evropské společenství uhlí | Bohatý | Emise státních dluhopisů | Apple | Prémie | Události roku | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Vývoj hodnoty eura vůči koruně | Ekologické organizace | Vysoká cena | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Šedá ekonomika | Rozpočtová politika | Kevin McCarthy | Jan Kubíček | Tencent | Kybernetické měny | Colt CZ | Firemní daně | Akcie společnosti Walt Disney | Rozhodnutí centrálních bank | Emoce | Výhled ratingu | Dluhopisové výnosy | Ministerstvo obchodu | Komoditní fondy | Zvýšení úrokové sazby | Letiště Praha | Finanční ředitel | Automobilka Škoda | Warren Buffett | S&P | Expanzivní politika | EPH | Svaz dovozců automobilů | Skupina PPF | Česká měna | Vzdělání | Hospodářský vývoj | Den daňové svobody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Handelsblatt | Rok 2024 | Hospodářské dopady | Důvěra investorů | Obchodování | Zvýšení daní | Legislativa | Ministr životního prostředí | Zasedání Fedu | České koruny | STV | Tisková konference ECB | Vedoucí představitelé | Automobilka | WGC | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Vodafone | Biotechnologická společnost | Konzervativní investoři | Dokončení transakce | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Oznámení | GBP | Management | Stimulační plán | PX Pražské burzy | Přechod na čistou energii | Nástroje řízení rizik | ZEW | Komerční banka, a.s. | Admiral Markets | TSMC | Dobré výsledky | XAU/USD | Zahraniční investoři | Centrální banky | Dlouhodobé rezistence | Pandemie COVID | České firmy | Fenomén | Fungování trhů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Vyšší časové rámce | Tom Kadeřábek | Japonská vláda | Pákový efekt | Objem dluhopisů | Eurostat | Majitel | Předpověď | Zprávy | Úřad Eurostat | Ruský rubl | Deflace | Nadšení | Kristalina Georgievová | Murray | Monte dei Paschi di Siena | Dolary | Francouzská vláda | Růst inflace | Petr Fiala | Akciový index | Šokující předpovědi Saxo Bank | BCRA | CCI | Alena Schillerová | Investiční banka | Výbuch v Bejrútu | Moody's | Vývoj ceny bitcoinu | Obchodování a investice | Události ve světě | Investiční zlato | Praha | Ceny ropy | Recyklace | Berkshire Hathaway | Míra | Akcie v Evropě | Piráti | Hospodářské cykly | Central European Media Enterprises (CME) | Distribuce | Byty | Zestátnění ČEZu | Evropské akcie | Náhrady mezd | Petr Novotný | Udržitelnost | 4iG | Sazby v USA | Bitcoin | Silný růst | Investiční centrum | FOREX | Makroekonomické ukazatele | Sadžith Premadasa | Saxo PrivatBank | YCC | Burza FTX | Kanada | Regulační úřad | Vyhlídky | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Graf vývoje | Snížení DPH | CZ | Vláda USA | Nákupy zlata | NATO | Sázka | Kolínská automobilka | Zadlužování | USA Donald Trump | Ratingové hodnocení | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Práce z domova | Futures | Index cen domů | Růst zadlužení | Automobilky | Příjmy z prodeje ropy | Ministerstvo životního prostředí | Statista | Nárůst výdajů | Počet investorů | Nástroj | Výsledky | Genesis Capital | Ekonomické oživení | Velké americké banky | Hodnota kybernetické měny | HDP v eurozóně | ATH | Hospodaření státu | Investiční výzkum | Nejistota | Obrovské množství peněz | Ruská agrese | Firma Apple | Hedgeové fondy | Energetická skupina | Spolehlivý dlužník | Ruský plyn | Národní rozpočtová rada | Thorsten Polleit | Tečka kom | Supreme Edition | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Digitální měny | Instrument | Pardubický pivovar | Inflace v Rusku | Cena ropy WTI | Bank of America | Obchodní nápady | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Macquarie Asset Management | Výrobce letadel | Zvyšování daní | Investiční skupina KKCG | Australský dolar | Finanční domy | Koruna | Monopoly | Komoditní měny | Hodnota akcií společnosti | Cukr | Terminál | Ministr dopravy Kupka | Ekonomické události | Výrazný pokles | Přenos | Akciové tituly | Míra zadlužení | Tržní ceny | DJIA | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hypoteční trh | Kupující | Volný pohyb | Finanční výsledky | Státy Evropy | Úpis nových akcií | OPEC+ | Francie | Oldřich Dědek | Onemocnění | BHS | Elektromobily | Objem | Propad | Opoziční poslanec | Pojišťovna EGAP | Asociace | Prezident Pavel | Přímé zahraniční investice | Obavy z recese | Hypotéza | Marka | Trigger | Evropský statistický úřad Eurostat | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Oslabení měny | Údaje | Klima | Saxo Bank Steen Jakobsen | Vývoj amerického státního dluhu za poslední rok | Právo | Asie | Deprese | BDO | Dopady koronavirové krize | Problémy v západním světě | Vakcína proti covidu-19 | Zákonodárci | Výsledky společnosti | Společný podnik | Zdeněk Nekula | Exxon Mobil | Propuštění | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | Čínské ministerstvo obchodu | Alibaba | Aukce, aukční režim | Výsledky průzkumu | UCITS ETF | Rostoucí trendová linie | NYSE Euronext | DPA | Regulátor | Vládní dluh | Průzkumy | Arnault | Shortovat | Nomura | Státní rozpočet | Hlavní indexy | CVC Capital | Barack Obama | OpenAI | Hospodaření státního rozpočtu | Zadlužení v EU | Letiště Václava Havla | Status rezervní měny | Průmyslová výroba | Důchod | MMF Kristalina Georgievová | Pfizer | Investiční společnost | Britské libry | NET4GAS | Toyota Motor | Rally na kryptotrhu | AFP | Studie | Srovnávací základna | INSEE | Obnovitelné zdroje energie | Důležitá rezistence | Společnost Allegro | Škoda Group | Obchody | První obchodní den | Průraz | Cena plynu | VHM | Premiér Andrej Babiš | Deficit | EDF | Intervence ČNB | Graf | Polsko | Chudoba | Kolaps | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Francouzský ministr | CzechInvest | Zbrojovka | TopForex | FRA | Dnešní výsledky | Plyn | Ruská invaze na Ukrajinu | Burzy cenných papírů | Výdaje na podporu ekonomiky | Forexové intervence | Bankéř | Ropa Brent | Výnosové křivky | HDP USA | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Současná situace | Nejlepší akcie | Aktuální hodnoty měny | LIBOR | Ministryně práce a sociálních věcí | Společnost Automotodrom Brno | Přijetí | Evropa | European Metals Holdings (EMH) | Česká spořitelna | Změny na trhu | Oživení americké ekonomiky | Jackson Hole | Evropské společenství uhlí a oceli | Korporátní daně | HUF/EUR | USD/PLN | OPEC | Snížení daně z příjmu | Ukrajina | Česká bankovní asociace (ČBA) | Celková investice | Ropná společnost | Generali Investments | Jednání FOMC | Šíření nemoci COVID-19 | Pár EUR/USD | Specialista na online obchodování | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Index výrobních cen | Egypt | Institut Ifo | Omezení pohybu | Eurodolar | Maspex | Dopady na ekonomiku | VaR | Deficit rozpočtu | Jakub Matis | Dnešní makroekonomické ukazatele | Cenný papír | Železničná spoločnosť Slovensko | Maloobchod | Nakupovat státní dluhopisy | CVC | Blog | Mnozí investoři | Earnings | Americká centrální banka | Maastrichtská kritéria | Trump | Stavebnictví | Devalvace | Hospodářský propad | Směnný kurz eura | Index volatility | Dolarové likvidity | Pomoc lidem | S&P Global Ratings | FTSEurofirst | Dow Jonesův index | Zřízení společné evropské měny | Kurzarbeit | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Britský FTSE 100 | Ruský akciový trh | Platební bilance | Křetínský | Technické analýzy | Italská vláda | Disney+ | USD/CZK | Lesy ČR | Euroskupina | Výhled na příští rok | Zahraniční dluh | Růst eura | Stock market | Směnárny | Rostoucí trend | Finanční krize | High | Patrik Tkáč | Česká firma | Kurz EUR | Euro dnes | Salutem | Situace | Genesis | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Hello bank | Kvantitativní zpřísňování | Equity | Index spotřebitelské důvěry | Společnost Tameh Czech | GBPUSD | Groupe Beneteau | Rakousko | Christopher Dembik | Turecká centrální banka | Stříbro | Americký dolarový index | CHF | Nárůst výnosů | Instituce | Česká koruna | Turecko | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | OECD | SARS-CoV-2 | Podnikatelská důvěra | Ekonomika ČR | Jan Dvořák | Renfe Operadora | G10 | Růstový potenciál | High Yield | LNG | Libra vůči dolaru | Obnovitelné zdroje | Počet úmrtí | Rozhodnutí vlády | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Durace | BBC | CEPS | Czech Fund | Britská měna | Médea | MetaTrader | Ex-dividend | Běžný účet | Kongres | Prodeje dluhopisů | Výdělky | Divize | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Náhoda | Index Nikkei | Oslabení koruny | Srílanská ekonomika | Spot | Evropská ekonomika | ex | Dnešní aukce | Invaze | Futures kontrakty | Audi | Menšinový podíl | Rozpočtový deficit | Capital Markets | Temelín | Růst výnosů | Zhodnocení kapitálu | Klíčová rizika | Trh | Snížení daní | Komise | University of Michigan | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Obchodování se CFD | List Financial Times | Války na Ukrajině | Volby v USA | Čeští majitelé firem | Doporučení | Technologické firmy | Výrazný růst | ICU | Odvody | Forexové trhy | CNN Prima News | Ptačí chřipka | Fed | Newmont | Vývoj hodnoty | Zahraniční obchod | Snížení zadlužení | Skupina ČEZ | Korekce | Cena kávy stoupá | Klesající trend | Antivirus | Příliv kapitálu | Rubl | Premiér Petr Fiala | Skupina Colt CZ Group SE | Trendline | Pozornost | Země EU | Buffett | Hnutí ANO | Money management | Španělská ekonomika | Vývoj ekonomiky | Arbitráže | Equa Bank | Heiken Ashi | Jihomořská bublina | Marek Španěl | Výplaty dividendy | Garret Graves | Pražské burzy | Růst ceny | Česká bankovní asociace | Krajský soud v Ostravě | Zveřejnění výsledků | Krize eurozóny | Tržní výhled | Vietnam | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | S&P 500 | Ladoga | Splatnost | ICBC | Globální recese | Automobilový průmysl | Investiční skupina Penta | Zájem o kryptoměny | Nezastavitelný státní dluh | Yahoo | Oživení české ekonomiky | Ekonomický a strategický výzkum | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Dceřiné společnosti | Největší výnosy | JDE | Posílení dolaru | Zvýšení mezd | Zájem o investice | ANO | Stock | Apollo | Downgrade | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Vládní a firemní dluhopisy | ProCent | Ministři financí | Webináře zdarma | Poměr P/E | Ceny zboží | Obchodní systém | Rating | Trumpova administrativa | MWh | E-commerce | Agentura S&P | Zestátnění | Ebury | SNB | Prezident Joe Biden | Peníze na financování | Ruská invaze | Ekonomie | Dluh USA k HDP | Koronavirová pandemie | Velké banky | Zlepšení | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Reposazba | Letecká skupina | Borealis | Růst čínské ekonomiky | Argentinská centrální banka (BCRA) | Golden Gate | Sellier & Bellot | Pivovary CZ | Hodnota investic | Natixis | Vládní dluhopisy | Obavy z růstu inflace | Daňové úlevy | Strategický partner | Eurokomisař | Volatility | Úspory | CME | Finanční sektor v ČR | Schopnost Ruska splácet dluh | Akcenta | Srí Lanka | Demokratické strany | Velký problém | Síla dolaru | OKD | Měny&Sazby | NAFTA | Eurovia CS | Long pozice | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Solana | Borgis | Unce zlata | Meziroční růst HDP | Realitní magnát | Příjmy z ropy | Představenstvo | Ministryně práce | Směřování | Hlavy států | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Nejziskovější | Soukromí investoři | Evropská banka | Arbitráž | Společnost XTB | Portfólia | Francouzský prezident | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Hodnota akcií | Ministr průmyslu a obchodu | Výpadky | Packeta | Range | Těžební společnost | FIAT | Krypto | Devizové trhy | Japonsko | Největší burzovní krachy v historii | Invest | Sdružení automobilového průmyslu | Společnost PPF Telecom Group | e& | Gazprom | Sazby ECB | Centrální banka | Silky | Jozef Síkela | MicroStrategy | Jan Čermák | Rizikové investice | Kellnerová | Andrew Bailey | Americké banky | Sunrun | Hazard | Federální rezervní banka | Životní prostředí | Exxon | Analytici | Benxy | Dopad krize | Skupina Colt CZ | Řízení rizika | ING | TLTRO | Německá vláda | QE | Růst HDP | Polský zlotý | LYNX | Datum X | Donald Trump | Kurz CZK | Akcie ČEZ na pražské burze | Německý Ifo index | Čistý zisk | Jádrová inflace | Patrik Urban | Twitter | Šíření koronavirové nákazy | Směnný kurz | Kovy | Analytika | Lex Babiš | Pohyb kapitálu | Fluktuace | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Krach | Centrum | Portugalsko | Francouzská společnost | Nejnovější údaje | Společnosti | Bank of China | Mero | Zpomalení ekonomiky | Dopady pandemie na ekonomiku | Rozpočet | Další růst | Majitel firmy | Spoluzakladatel | Partnerství | Klimatický plán | Přední finanční instituce | Aukce | Cantor Fitzgerald | NJJ Presse | Pokles dolaru | Nárůst objemů | Globální index | Akcenta CZ | Dluhové krize | První krize | Obchodování s bitcoinem | Horentní sumy | Premiér Denys Šmyhal | Americké univerzity | Údaje o inflaci | ČNB Aleš Michl | Demografické trendy | Reuters | Insolvenční návrh | Letadlo | George Bush | Kolaps Lehman Brothers | CZK | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Dobré zprávy | XMJP.DE | ProSiebenSat.1 Media SE | Primark | Financování státního dluhu | Depozitní sazba | Rada MMF | Zvýšení stropu pro zadlužení Spojených států | Česká republika | Výstupy | Akciový index Dow Jones | Propady hospodářského růstu | Cyklus růstu | Primární emise | Předseda | Cena severomořské ropy Brent | Freddie Mac | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Kurz kanadského dolaru | Ekonomické vztahy | Tištění peněz | J&T | Přístup k financím | Růst české ekonomiky | Performance | Makro | Praní špinavých peněz | Boeing | SAZKAmobil | Dow Jones a S&P 500 | Volby USA 2020 | Největší kontrakt | Daniel Beneš | Fórum v Davosu | Merrill Lynch | Záporné sazby | Prime | Rychlý růst | Pivovar | Hodnota indexu Nasdaq | Ruské dluhopisy | Empresa Media | Evropské banky | Americký dolar | Ukrajinské krize | Libra | Koronavirová krize | Eva Miklášová | Správce daně | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | TOP 09 | CFD | Vláda ČR | Dopad na ekonomiku | CL | Evropská unie | Růst ceny zlata | Dluhopisy Saxo Bank | Populismus | Prezidentské volby v USA | Bankovní holdingy | DOT | Zvýšení základní sazby | Pomoc ekonomice | Financovat | Dodd-Frank | Čínské měny | Slabost americké ekonomiky | Řecko | BRICS | Úřad pro regulaci finančního trhu | Madeta | Německá centrální banka | Aktuální cena | Green Deal | Hospodaření vlády | Japonská centrální banka | Nejlepší investice | Deglobalizace | Veřejné zadlužení | Alibaba Group | Nový rekord | Úroky | Severomořská ropa | Refinitiv | Nexen Tire u Žatce | PPF Telecom | Český hrubý domácí produkt | Ranní nadhoz | Miliardy švýcarských franků | Cena | BNP | Silné oživení | Automobilka Toyota Motor | Investiční banky | Květnová inflace | Mario Draghi | Napětí na finančních trzích | Odpor | Swiss Life Select | Ghana | Steen Jakobsen | Předstihové ukazatele | Analytik J&T | ERÚ | Výnosy na amerických dluhopisech | WisdomTree | Snižování úrokových sazeb | Air | Káva | Economic | Ztráta | Ceny akcií | Izrael | Skupiny PPF | Podpůrný balíček | TABAK | E-shopy | Mezinárodní investoři | Světové centrální banky | Životní úroveň | Royal Bank of Scotland | Federal Reserve | Epidemie | Dluhy | Dolar | Vakcína proti koronaviru | Americký index S&P 500 | Čínská ekonomika | Ceny | Vyšší úroky | Prudký pokles | EK | Technologie | Opce | Index nákupních manažerů | Eurobondy | Standard Chartered | MetaTrader 5 | Finální odhad | ČNB | Šíření viru | Svět obchodování | Telecom | Koronavirová epidemie | Energetická společnost ČEZ | VW | Přebytek peněz | NÚKIB | Investujeme | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Zajímavé příležitosti | Global Times | Pokles | ČEZ na pražské burze | Ceny komodit | Kurz eura k americkému dolaru | Vládní koalice | IG | Proroctví | Zahraniční investice | Dlouhodobé investice | Czech Media Invest (CMI) | Margin | Guvernér Fedu | Nvidia | Úroveň vzdělání | Rating AAA | Podíl českých potravin | NYT | Investiční portfolia | Poslanec | Pandemie covidu | Finance Group | IMF | Bilance běžného účtu | Energetický regulátor | Mattoni | Pojišťovna VIG | Americké společnosti | Závazek | Hedge | Nakupovat | Švédsko | Bitcoin (BTC) | Koruna dnes | Poplatek | Zemědělci | Maloobchodní tržby | Rabobank | Zahraniční forex | Euro vůči dolaru | FTSE | CARA | Tržní očekávání | Carlyle | Štěpán Hájek | Americká ekonomika | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Kurz koruny | Dluh USA | Americký trh | Obchodník | Webináře | Čepro | Řetězec | 737 MAX | Plynárenská společnost | Posílení kapacit LNG | Časové rámce | Negativní dopad | COVID-19 | Google | Dluhopisy | Růst mezd | Regulátoři | Fortune | Evropská centrální banka | Index cen | Splátky úroků | Luboš Růžička | Ředitelka | Index PX | Salvador | Daně | Růst americké ekonomiky | Kofola ČeskoSlovensko | Lídři | Společnost Automotodrom | Moneta | Tradingové webináře zdarma | Instinkt | Pivot | Malina | Rizika | Kryptoměna | ECB | Sport | Rozvojová banka | Close | Výhled české ekonomiky | Pracovní trh | Pokles indexu | Odpovědnost ČNB | Vývoj inflace | Coinbase | Argentina | Česká ekonomika | SaxoStrats | Institucionální investoři | Daně z příjmů | Kurzy | Marketingová komunikace | Valdis Dombrovskis | Fond | Konsorcium | Finanční prostředky | Čína | Prezident Vladimir Putin | Telenor | Tudor Jones | Zisky | SNY | Velký růst | Partners | Sázkové kanceláře | Trader | Ekonomické údaje | Index tokijské burzy | Šokující předpovědi Saxo | Konsenzus | BNP Paribas | Conference Board | Nevýhody | Bývalý prezident | Obchodní pozice | Globální ekonomika | Intervence na devizovém trhu | Rozpočtový schodek | Miliardy eur | Šmejc | Výnos desetiletých dluhopisů | Renfe | Obrovské ztráty | ISM | Velké zadlužení státu | Robert Kiyosaki | Zboží dlouhodobé spotřeby | Členské země eurozóny | Anglogold Ashanti | Toyota | CETA | Ministr zahraničí | Ratingové agentury | Společná měna | Pšenice | Cena zlata | Bukele | SPAD | Obchodníci | Světové obchodní organizace | HSBC | Množství peněz | Zasedání Bank of England | Ruská vláda | Zvýšení ceny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Letecká společnost | Výkonnost akcií | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Dlouhodobé dluhopisy | Přeprodané zóny | F-35 | Měnové intervence | Hospodářská krize | Index FTSEurofirst 300 | Růst cen | Rating vyšší | Drahé kovy | Vyšší sazby | GasNet | Dluhový strop | Indikátor | Moskva | Krize v USA | Operace na volném trhu | Toyota Motor Manufacturing | Měnová politika | Vysoké inflace | Alokace | Asset management | Býčí trh | Saxo | MSCI World | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Americké akciové trhy | IFO index | Velké zadlužení | Výrobce pálených cihel | Financování | ČSÚ | Air Bank | Aktuální situace | Ursula von der Leyenová | Etherea | Fitch | Historická minima | Stres | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Historické maximum | IJPD | Rezervy | Americká lehká ropa | | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Růst světové ekonomiky | Zavedení vlastní měny | Finance | EURGBP | Republikáni | USDJPY | Czechoslovak Group | Inflace v ČR | Investiční poradenství | Intradenní obchodník | Poptávka | Express | Ministři financí EU | Ekonomický kolaps | Bohatý táta, chudý táta | Daně z příjmu pro lidi s vysokými příjmy | Line | Ceny dolaru | EGAP | Guvernér | Globální trhy | Premiér Babiš | Státní fond | Rozpočtové politiky | Vysoká likvidita | Capital | FT | Načasování krize 2008 | Bulharsko | Snížení rizika | Objem aktiv | Christopher Waller | Výrobní aktivity | Pierre Moscovici | Průměrná mzda | Obchodovat | Podíl obnovitelných zdrojů | Pokles trhů | Přijetí bitcoinu | Potomac Research Group | JPMorgan Chase | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Strategie ECB | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Analytik J&T Banky | Vydělávat peníze | Kurz měny | XTB Štěpán Hájek | Posílení eura | Nová makrodata | Americké státní dluhopisy | Bernard Arnault | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | Bankovní rada České národní banky | Technologický Nasdaq | Dluhová krize | Soběstačnost | WTI | FinTech | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Bod | Stavební výroba | Miliardy korun | Koncentrace | Rozpočtové deficity | Reporty | Jan Hamáček | Pákistán | Medvědi | Raiffeisen Bank International | Splácení svých závazků | Kapitálové trhy | Jaderná elektrárna | RBNZ | Bloomberg Economics | GfK | Kryptotrh | Pokladniční poukázky | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Jihokorejská společnost | Klouzavý průměr | Měnové kurzy | Vydávání dluhopisů | RBI | Predikce vývoje | Americká měna | Nord Stream | Investiční výdaje | Saúdská Arábie | Zájem o akcie | Zkapalněný zemní plyn | OCI | Ziskovost | Payrolls | Zadlužení firem | Bankéři | Barclays | Týdenní tržní výhled | Podnikání | LES | Cena ropy | Porušení zákona | Plán firmy | Jaderné elektrárny | Bohemia Interactive | Inflace | Banka Lehman Brothers | Problémy | Turbulence na trzích | Liquid | Kiyosaki | Změny klimatu | Drobní investoři | Kupón | Státní dluh Běloruska | Využití kapacit | Planeo Elektro | Akcie bank | ROCE | Fiskální politika | FINMA | Německá ekonomika | Hlavní akciový index | Participace | Státy EU | DAX | Zlato a stříbro | HDP | Tisková konference Fedu | Koruna zpevnila | Svatý grál | Bill Gates | EUR/CHF | Odhad růstu ekonomiky | Kurz USD | Národní bezpečnost | Alphabet | Struktura | Sazba Fedu | Libra euro | Vedení společnosti | Trading Central | Zkušenosti | Lehman Brothers | Firma | Signály | Omikron | Přizpůsobovat se | Reálné příjmy | Vysoké zisky | Spotřební daně | Penta Real Estate | Lira | Načasování | Poptávka po zlatě | Prezident Světové banky | Jens Klatt | Obchodní válka | Erste | Rafinérie | USA a Čína | IHS Markit | Ropa | Peněžní zásoba | Statistiky | Liz Trussová | Byznys | NJJ | Podílník | Pivovary | Raketový růst | Záchranné balíčky | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Ladislav Bartoníček | Monetizace | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | SAP | Dluhopisové trhy | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Zbyněk Stanjura | FX | Index PMI | Zvýšení firemní daně | Ben Bernanke | Ekonom | Demo účet | Deutsche Bank | Americké firmy | Krize eura | Renáta Kellnerová s rodinou | První peníze | Kurz | Market | Referendum | Ekonomka | Home Credit | Nejvyšší propad | Forexu | Používání kryptoměn | Raiffeisenbank a.s. | Rudolf Špoták | Unicredit | ENPH.US | BMO Capital Markets | Světová válka | Valné hromady | Andrej Babiš (ANO) | Pokles výnosů | TASS | Francouzská centrální banka | Americká Komise pro cenné papíry | Optimismus | Thomas Schäfer | Facebook | Rozhodování | Předkrizové úrovně | Snížení spotřební daně | Inskol | Riziko a výnos | Vyrovnaný kurz vlastní měny | Kompenzace | Růst dolaru | BH Securities | Krize v eurozóně | Problémy v bankovním sektoru | Enphase Energy | Makroekonomické faktory | Aktuální graf zlata | Globalizace | Rizikový sentiment | Greensill | USA | NortonLifeLock | Deficit státního rozpočtu | Jednotná měna | Washington Post | Investujte | Alokace aktiv | Reserve Bank of New Zealand | Ukrajinský premiér | Paolo Gentiloni | Prezident USA | Ekonomický institut | Konzervativci | Proinflační | Gigafactory | Stock Spirits | Libanon | Boj s koronavirem | ANZ | Streamovací společnosti | Rozvíjející se trhy | Interní informace | Holding Czechoslovak Group | Euro | Yield | AUD | Huť Liberty Ostrava | Těžba lithia | Rada ČNB | Investice v Číně | Kyjev | Binance | Přísná regulace finančních trhů | Trh se zlatem | Agentura DPA | Mnoho ziskových obchodů | Fnac Darty | Německá průmyslová výroba | Akcie na Wall Street | ENPH | Tenza | MALL | Risk | Predikce | Prima | Kypr | ETF na bitcoin | Citigroup | Dividendový výnos | Hospodářství | Stagflace | Výnosy státních dluhopisů | Etoro | Poskytování hypoték | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Obchodní aktivita | Mezinárodní vztahy | Růst ekonomiky | Televizní studio | Akciové portfolio | Tax Observatory | Automobilka Škoda Auto | Labouristická strana | Trh Prime | Prodejní ceny | Úrokové sazby | Jádrový CPI | Zemní plyn (LNG) | Oddělení forexu | Rozhodnutí Bank of England | Čínská měna | EU | Holding Agrofert | Ekonomická krize | Ekonomická expanze | Redukce | Casinos Austria | Cenové stability | Zasedání ECB | Vysoké ceny akcií | Credit Suisse | Portfolia | Transakční náklady | Převis | CETIN | Precedens | Tatra Trucks | Komerční banka | Expert | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Úrovně rezistence | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Světové finanční krize | Emise | Gate | Recese | Rafinérie v Litvínově | Zpomalování inflace | Inflace v Německu | Sam Altman | Emisní povolenky | Ropný gigant | Globální indexy | Švýcarský frank | Báze | Turistické sezóny | Bank of Canada | Capital Partners | Chuť riskovat | Erdogan | Měnové trhy | CZK/EUR | Správa železnic | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | SEC | Situace na Blízkém východě | Společnost IHS Markit | USD/CAD | Největší propad | Stavební povolení | Silný americký dolar | Tencent Holding | Aktuální stav | Miliardy | Sev.en | Spekulace | Denní graf | Petr Kellner | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Ekonomický výzkum | Štěpán Křeček | Hodnota indexu | Internetové firmy | Český statistický úřad (ČSÚ) | Sazka Group | Know-how | Mobilní operátor | Frank | Důležitý support | Skupina CZG | Ministři | Prudký propad | ERM | Kapitálové výdaje | KBC | Prodeje existujících domů | Matěj Široký | Kurz eura | David Cameron | Objem investic | Pravidla Evropské unie | Automobilka Volkswagen | Vystoupení z EU | Ekonomické analýzy | Pivovary CZ Group | Celkový světový dluh | Firemní dluhopisy | Dieselgate | Patria Finance | Lufthansa | Ceny energií | OTM | Investovat peníze | Americké indexy | Washington | Unipetrol | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Zajímavé investiční příležitosti | Úrokové platby | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Jerome Powell | Měnový kurz | Finanční skupina | Daňové přiznání | Cesta k euru | Základní sazby | Obchodovat s kryptoměnami | Japonský premiér | Likvidita trhu | Dluhy českých domácností | Krize Řecko | Ruská plynárenská společnost | Kiwi | Dna | Válečná ekonomika | Silná poptávka | Multi-Asset obchodování | CySEC | Rostoucí inflace | Kurz bitcoinu | OSN | Leo Express | Soud | Investice do infrastruktury | Společnost ČEZ | Komunita | Downing Street | Předpovědi Saxo Bank | Blockchain | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Předpovědi | Prodeje ropy | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Martin Novák | Skupina Smartwings | AXA | Šperky | Mince | Silicon Valley Bank | Ministr zemědělství | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | MicroStrategy (MSTR) | Benzín | Zasedání bankovní rady | CrowdStrike | Produktivita práce | Channel | Živnostníci | Trend | Konfederace | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | CEE | Dow Jones Industrial | Finanční společnost | Historické trendy | Reorganizační plán | Časový rámec | Pokles akciových trhů | Míra inflace | Fyzické zlato | Letecká doprava | Indexy PMI | Platforma | Akcie těžařských společností | Energetika | Manufacturing | Likvidní trh | PBOC | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | Soukromý sektor | Trhy v USA | CNN | Burzovně obchodované produkty | Finanční situace | Ekonomický výhled | Oslabení | Nařízení | Akciové futures | Míra nejistoty | Sazba hypoték | WP | Negativní zprávy | Schodek | Kolomba | BTC | Bankovní sektor | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Mizuho | M2 | Nouzový stav | Severomořská ropa Brent | Pimco | Německý index IFO | Mileniálové | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Gold | Zhoršení ratingu | Akciová společnost | Guvernér centrální banky | Raiffeisen Bank International (RBI) | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Investovat do zlata | Japonský akciový index Nikkei | Bridgewater Associates | Comfort Finance Group | Společnost Sunrun (RUN.US) | Úsilí | Obchodování měnových párů | Firma Avast | Investiční skupina | Makroekonomické strategie | Pyramida | Výrobní závody | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Úvěrový rating | Snížení daně | Bankovnictví | RUN.US | Pohonné hmoty | Meziroční inflace | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Ekonomická elita | Aplikace TikTok | Zpracovatelský průmysl | Zrušení daně z nabytí | Ministerstvo dopravy | Biliony | Bilion dolarů | ETF | Nové dluhopisy | Plán obnovy | Česká zbrojovka Group | Dluhopisy běloruské vlády | Akciové trhy | Kurzy měn | Loterie | Propad daňových příjmů | SunPower | Myšlenka | Moneta Money Bank | Varování | Turecká ekonomika | Prezidentské volby USA | Hospodářské soutěže | Pokles zlata | Kurz amerického dolaru | Spojení | Ministr zdravotnictví | Cykly | Long | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Pojišťovna | Macron | Klíčový support | Pandemie | Střední třída | SARS | ČT Jan Souček | Japonský index | Členství v EU | Globální ekonomický výhled | Bear | Společnost Saxo Bank | Japonský akciový trh | Francouzská dluhová krize | Fischer | Klid | Aktiva | Pražský městský soud | Prodejní tlak | Časopis Forbes | Ministerstvo financí | Vývoj finančních trhů | GEVORKYAN | Výprodej | Intuice | Zasedání centrální banky | Poptávka po americkém dolaru | Index německých akcií DAX | Šance | Věřitelé Arca Investments | Politické události | UCITS | J&T Capital Partners | Evropská investiční banka | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Srbsko | Sev.en Global | Zdanění | Pokles cen | TikTok | Investiční společnosti | Algoritmus | Penzijní společnosti | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Společnost Disney | Jan Procházka | SP500 | Výzkumná společnost | Keystone XL | Kurz rublu | Krach banky | Nový stavební zákon | ČBA | Řízení výnosové křivky | Nový týden | Výsledky voleb | Bankovní unie | Umělá inteligence | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Inovace | Konsolidace | CZG - Česká zbrojovka Group | Zdravotnictví | MSCI World Index | Energetické krize | Spekulanti | Výnosnost | NZD/USD | Čínské akcie | Ministryně financí | Opatřením na podporu ekonomiky | Technologický pokrok | Brazílie | VJPA | Bonusy | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | Snížení cen | Sklizeň obilovin | | Smartwings | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Investiční skupina PPF | Členské země | Seat | Zákonné platidlo | Trinity | Blahobyt | Stratég | Slušné peníze | Splasknutí bubliny | Majetek | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Sky News | Purple Trading | Řetězce | Sentiment | Online obchodování a investice | Lucembursko | Události ve světové ekonomice | Industrial and Commercial Bank of China | WEF | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Trendový kanál | Investiční fondy | Negativní hospodářské dopady | Akcionáři Avastu | Politika | Konkurence | Enphase Energy (ENPH.US) | Banka Barclays | Nálada na trhu | Makro Cash & Carry | Riziková aktiva | Čínský jüan | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Burzovní cena | Ben Laidler | Komunikace | Bankovní asociace | Ukrajinská centrální banka | Sunrun (RUN.US) | GIC | Země eurozóny | Státní dluh České republiky | Yahoo Finance | MAM | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Novinky.cz | Baterie | ECOFIN | Americký dluh | Poplatky | Růst amerického dluhu | Forint | GDP | Úrovně supportu | SJPA.UK | Obchodní domy | Karel Komárek | Velká Británie | Systém ChatGPT | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Investment Banking | Citibank | Anton Siluanov | Vývoj státního dluhu | České aerolinie | Japonský akciový index | Větrná energetika | WeDo | Real Estate | Prazdroj | Členové bankovní rady | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Obchodování na devizovém trhu | Automobilka BMW | Garanční systém finančního trhu | Rozpočtový deficit USA | FOMC | Zdraví ekonomiky | Federální vláda | Nálada | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Geopolitická rizika | Emise dluhopisů | Letectví | Indie | Investovat v roce 2020 | Španělsko | Zátěžové testy | Nákupy | Obchodování se zlatem | Měnové páry | Technologické akcie | EdF | Měnové politiky | Turów | Huť Liberty | Vnímání | Vítězství | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Přísná měnová politika | Index volatility VIX | Řecká ekonomika | Koncern Volkswagen | Dnešní ekonomický kalendář | Výprodej akcií | CSG | Ekonomika | Vasky | Bloky | Výnosová křivka | Internetová firma | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická data | CETIN Group | WTO | Výrobní index PMI | Vyzkoušet si trading | Hospodářské noviny | Sněmovna reprezentantů USA | SYRIZA | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Fitch rating | Americký kongres | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Složitý spor | Vývoj trhu | Výhled | Operátor O2 | PPF Renáta Kellnerová | České akcie | Prodejní cena | ESM | Jednání ČNB | Obchodování měn | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Konzultační společnosti | Obchodní účet | Obchodní analýza | Colt CZ Group SE | Summit EU | Deriváty | Ethereum | Fialův kabinet | Akciový trh | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Economist | Hry | Obchodní dohody | Reálný obchodní účet | Energetické společnosti | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | Předsedkyně Evropské komise | Sentix index | Private equity | Zaměstnanci | Akcie | Meopta | Bankovní krize | Čerpací stanice | Finanční trhy | Burza dnes | Zlaté rezervy | Oživení cen ropy | Expanze | Jiří Šmejc | Státní dluh vůči HDP | Největší ekonomika | Podnikání na kapitálovém trhu | Síkela | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Americká centrální banka FED | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | Walt Disney | Comfort Finance | Investiční společnost CVC | Antivirové společnosti | Epidemie nemoci | Bílý dům | OSVČ | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Diamanty | Společnost PPF Telecom | Financial Times | Kontrola inflace | Trading | Spread | CZK/USD | Korporace | Theresa Mayová | Český státní rozpočet | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Schodek rozpočtu | New York | Tradingové webináře | Místní rozvoj | ProSieben | Analytik finančních trhů | Dřevo | AIG | iShares Listed Private Equity UCITS ETF | Obligace | Gideon Capital Management | Optimistický výhled | Úspěšný investor | Bitcoiner | European Metals Holdings | Paul Tudor Jones | Průměrná úroková sazba | Komerční nemovitosti. | Hypoteční trh v USA | Intervence na forexovém trhu | Epidemie koronaviru | Portál FXstreet.cz | Mises Institute | Zotavení ekonomiky | Jak investovat | Synot | CMI | Ekonomické zprávy | Situace na trzích | IBEX | Uvolnění rozpočtových pravidel | Daňový balíček | G20 | Společnost GEVORKYAN | Zkrachovalé společnosti | Investiční bankovnictví | Kurz libry | Asijská finanční krize | DIESEL | Majoritní akcionář | Ekonomika Španělska | Algoritmy | Konzervativní strana | FTSE Russell | Prezidentské volby | Index MSCI Europe | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Druhá vlna | Indikátor CCI | NERV | Nervozita na trzích | Robert Shiller | Sazby | Zrušení superhrubé mzdy | Vývoj státního dluhu v miliardách | Akcie CETV | Šance na úspěch | ODS | Stock Spirits Group | Sekyra Group | Paroplynové elektrárny | Výplaty dividend | Generální ředitel | Ceny aktiv | Třetí světová válka | HN | Společnost CVC | České vlády | Jak investovat do komodit | Cíle | USD/JPY | Politická rozhodnutí | Semináře | Ekonomický kalendář | Newmont Mining | LTRO | Hrubý domácí produkt země | Investiční skupiny | Volkswagen | Dotcom | Index MSCI | Zadlužené Řecko | Portfolio manažeři | Rozvoj | Americká inflace | Zvyšování úrokových sazeb | Ovlivňování | Růst cen komodit | Likvidita | Žádosti o podporu | Cenová bublina | Investice do zlata | Americká administrativa | Obchodování s CFD | Myšlenka společné evropské měny | Parlamentní listy | Spotřeba domácností | Transakce | Švýcarské banky | Důchodový systém | Slabší dolar | Dnešní údaje | Hodinový graf | Marian Jurečka | Měny | Premiér Fiala | EBRD | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Innogy | Krajský soud | Energetický regulační úřad | Hello bank! | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Pivot Fedu | Irsko | Regulační úřady | Rozjednané prodeje domů | MSCI Europe | Analytici společnosti | Zpravodajství | Ekonomika EU | Fundamenty | Internetové a technologické akcie | Nezaměstnanosti v Německu | USDX | Zkušení investoři | Stabilita | BHS Štěpán Křeček | Chuť investovat | Dodávky plynu | Platební neschopnosti USA | Údaje o HDP | Finanční sektor | Renminbi | Daňové příjmy | Oslabení eura | Vyhlídky měn | Načasování krize | Státní veterinární správa | Rada ČTK | Investování | Renáta Kellnerová | Řekové | Uvolnění měnové politiky | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | Burzovní index | GE Renewable Energy | Hodnota bitcoinu | CV90 | Thomson Reuters | MetaTrader Supreme Edition | Martin Ulčák | Finanční trh | Investiční bankéř | Opatření na podporu ekonomiky | Odvrácení platební neschopnosti USA | JPMorgan | Daliova hrozba | Nová vláda | SPWR | Zahájení ruské invaze | Peníze z EU | Francouzské akcie | Překoupené oblasti | Kapitalismus | Výnosy desetiletých dluhopisů | EFSF | Investování do zlata | Patria.cz | Tightening | Prodeje | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Srílanský prezident | Stav ekonomiky | Náklady na obsluhu dluhu | Grexit | Sentiment na trzích | Milník | Světová zdravotnická organizace | Hodnota dolaru | EIA | Protikoronavirová opatření | Mt. Gox | Sberbank CZ | Platformy | ZEN | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Katastrofy | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Akcionář | Poradce | Vicepremiér | Vlna inflace | FAST | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Pád Lehman Brothers | Makroekonomické události | Mistrovství světa ve fotbale | Zkušenost | Pakt stability | Řecké drama | Signál | Digitální měna | Carige | Česká národní banka | Protiepidemická opatření | Analytici JPMorgan | Pozemky | Development | Západoevropské akcie | Britská vláda | Regulace finančních trhů | EPS | Obchody s cennými papíry | Hodnota zlata | ASEAN | Biliony dolarů | Kupní síla | CPI v USA | Joe Biden | Liberty Ostrava (LO) | Ropy | Soudní dvůr Evropské unie | Historie | Americké vládní dluhopisy | Úspěšné obchodování | EET | Singapur | Americké akciové indexy | Klesající dolar | Podmínky půjčky | Základní sazba | Míra úspor | Polská společnost | Člen bankovní rady | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | City | Guvernér české národní banky | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Wolfgang Schäuble | Italská ekonomika | Vývoj amerického státního dluhu | Rezervní měny | CBC | Důchody | Likvidní | Dopad krize na americký dluh | Aktivita v sektoru služeb | Sázky | Ministr hospodářství | Uhlí | Mezinárodní obchod | Forbes | Akcez | Index MSCI World | Obchodujte | Ocenění akcií | Zboží z Číny | Colt | Akcionáři Monety | Vyrovnaný kurz | Společnost MicroStrategy | Sporting Products | Tkáč | BMW | Cena akcií | Guvernér ČNB | Opakování načasování krize | Mark Carney | BNP Paribas Personal Finance | Černý pátek | Agentura TASS | Rozšíření | BBVA | NBER | Ekonomické indikátory | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americké ministerstvo financí | Beneteau | STV Group | Umělé inteligence | Investiční rady | Burze | Britské měny | Dlouhodobý vývoj ceny zlata | List The New York Times | Eura | Ekonomika JAR | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Bankovní systém | Výrobci čipů | Průmyslová výroba v ČR | Organizace | Strop pro zadlužení | Akcie Erste Group | Alipay | Obilí | DIW | Penta | CVC Capital Partners | Vrcholoví manažeři | Our Media | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | VIX | Úrokové náklady | SYNTHESIA | Filip Kalčák | Růst | Bankrot | Občanské války | Vyšší úroveň | Michelin | RegioJet | Akcie ČEZ | Pojišťovací společnosti | Výhled pro zlato | Příjmy | Ředitel skupiny PPF | Odhad letošního růstu | Těžba ropy v Rusku | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Domácí měny | CzechTrade | Administrativa | Komise v přenesené pravomoci | Průměrný výnos prodaných dluhopisů | J&T Patrik Tkáč | CNY | Propad cen ropy | BOSSA | Snížení inflace | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Fúze | SJPA | Index | Wall Street Journal | Praktické tipy | Hlavní trh | Fundament | Eva Zamrazilová | Kryptoměnová burza | Bohatství | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Vista Outdoor | Dluh eurozóny | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | Konsolidační balíček | Nová sazba | Arca | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | EC Investments | Federální rezervy | Obsluha státního dluhu | Tomáš Vlk | Únorová bilance zahraničního obchodu | Čínské centrální banky | Denys Šmyhal | Šíření koronaviru | Růst světového obchodu | Výzkumný ústav | Vlády | Bolševické revoluce | Výzvy a rizika | Kupci | Dlouhodobě vydělávat | Federální dluh | Seznam.cz | Vánoční rally | Prodej podílů | Sociální faktory | Riskovat na trzích | Ekonomický indikátor | Sentix indikátor | Obchodovat s cennými papíry | Fungování fiskální politiky | Nižší úrokové sazby | Rozvojové ekonomiky | 5G | Prohlášení | Zadlužení České republiky | Fondy Apollo | Riziková prémie | La Repubblica | Francouzský parlament | Veřejný dluh USA | Dluhopisy Saxo | Průlom | Chudí | PPF | Jeep | Co je to fiskální politika? | Vyšehradské fórum | Hodnota dluhopisu | Dluhopis Republiky | Společnost Gazprom | Černá díra | Manažeři | Estonsko | ProSiebenSat.1 Media | Dluh státu | Války v Evropě | Vítězství Německa | Nový Zéland | Japonské společnosti | Ministr vnitra | Přední věřitelé USA | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Ruské finanční trhy | Americký lid | Firma Wienerberger | Silky Zdeňka Porybného | Francouzský dluh | Dluhopisy EU | Ray Dalio | Akciové portfolio Tomáše Vranky | Ferrari | Dluhopis | Daňoví poplatníci | Potravinářská společnost | Výhody | Cílové priority | Vyrovnaný rozpočet | Roman Pilíšek | Euro vůči americkému dolaru | Regulační orgány | Alexej Miller | Zemědělský svaz ČR | Deficit rozpočtu USA | Znehodnocování měn | CAD | Dostupné informace | Plán na snížení daně | Inven Capital | Růst Bitcoinů | Telenor Montenegro | Velké částky | Tulipánová horečka | Růst bitcoinu | Volby v Řecku | Obavy z krize | MiFID II | Komentátor | Hlavní ekonom | Základní úroková sazba | Odvětví | Pařížská burza | Čínská poptávka | Rozpočtovaný schodek | Nárůst ceny | Ekonomika Jihoafrické republiky | Hospodářský kurz | Panama papers | Technologické společnosti | Historie eura | Zelené dluhopisy | Pracovní místa | RWE Gas | Vývoj dolarového indexu | Největší banky | Přebytek běžného účtu | Rakouský ministr | Devalvace měny | Dohled nad bankami | České Radiokomunikace | Banka | APTV | Američtí regulátoři | Low | České předsednictví | Rekordní růst | Vít Hradil | Analytička | Nasdaq Composite | Agentura Standard & Poor's | Ekonomika USA | John Williams | Index spotřebitelských cen | Vlastnictví | Zotavení ekonomik | Ministr financí | Vstup do eurozóny | Norsko | Roubini | Graf ceny zlata | Dopady pandemie | Index technologického trhu Nasdaq | Společnost Czech Media Invest | Nízká inflace | Michael Gove | Emisní cena | Expanzivní fiskální politika | Dostatek likvidních aktiv | Akciový index S&P 500 | Výbuch v libanonském hlavním městě Bejrútu | Sukuky | Rockaway Capital | Největší burzovní krachy | Analytik Patria Online | RWE | Americké centrální banky | Burza v Londýně | Snížení nákladů na státní dluh | Škoda Transportation | Fiskální impuls | Propady akciových trhů | MTI | Bloomberg | Hedge Fund | Platební neschopnost | Onemocnění COVID-19 | Nomura Holdings | Primární emise akcií | Nafouknutá bublina | Třída aktiv | Malá likvidita | FTSEurofirst 300 | UBS | Ceny stříbra | L.F. Investment Limited | First Solar Inc (FSLR.US) | Běloruský rubl | ZSSK | Evropské společenství | Bankrotové ochrany | Investor Jan Čermák | Pokles HDP | Společné evropské měny | Bydlení | Individuální trader | Zásah centrálních bank | Technologický holding | Vyšší mzdy | Rating dlouhodobých závazků | Cena BTC | Investment grade | FxOpen | Eurokomisař pro ekonomiku | Přebytek peněz na trhu | Manažer fondu | Situace na burze | Krátkodobý výhled | Makléřské společnosti | SPWR.US | Měsíční časový rámec | ONE | Úroveň důvěry veřejnosti | PPF Jiří Šmejc | Budoucí výsledky | Podpora | Krach na newyorské burze | Jana Maláčová | Snižování sazeb | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Kurs rublu | Aktualizace softwaru | Zamyšlení | Pojišťovny | Velkoobchodní ceny elektřiny | Vládní nástroj | Příjmy z turistiky | Tudor | Ekonomické ukazatele | Ondřej Vlček | Biden | Zdroje energie | Zadlužení | Hospodaření | Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 | Ponziho schéma | Těžba ropy | Americká společnost | Vivendi | Propad indexu | Andrej Babiš | Nemovitosti | Zemědělství | Novozélandská ekonomika | Maďarský forint | Boris Johnson | Snížení sazeb | Výrobce munice | Prezident Trump | Americké měny | Veřejný dluh ČR | Nejsilnější ekonomiky světa | Přehled | Euro k dolaru | Dluh Řecka | Nové kvantitativní uvolňování | Bohemia Energy | Agentura Moody's | Společenská odpovědnost | Finanční ztráty | Index CPI | Globální akcie | Úvěrový program | Budoucnost komodity | American International Group (AIG) | Soudní dvůr | Výnos státních dluhopisů | BofA | Belgičané | Opatření proti šíření koronaviru | Egyptská libra | Pakt stability a růstu | Dot-com | Státní dluh ČR | Novozélandský dolar | Prezident Biden | Sektor služeb | Erste Group | Japonský HDP | Makléř | Standard & Poor's (S&P) | Index nákupních manažerů (PMI) | Kolísání směnných kurzů | Pilsen Steel | xStation5 | Hotovost | Trendová linie | Německo | Snížení úroků | Aleš Michl | Irská ekonomika | Splácení zahraničního dluhu | MT4 | Rozpočtová pravidla EU | Profesionální obchodník | Sněmovní volby | Akcie Unipetrol | Marek Dospiva | VJPA.DE | Ruské akcie | Nexen Tire | Levnější půjčky | Kormidelníci Evropské unie | Janis Varufakis | Vice | České dráhy | Aristoteles | Zlínská obuvnická firma Vasky | XTB | Cena investičního zlata | Průmyslové kovy | Bid | Výsledek hlasování | Chorvatsko | Mediální společnosti | Monetizovat | Domácnosti | Evropské investiční banky | Věřitelé USA | Inflace v listopadu | Jumpshot | Letiště | First Solar Inc | Kontrakt | Nové zakázky | Akumulace | Nemoc covid-19 | Dobrá nálada | SPOT | Státní dluhopisy | Režim bankrotové ochrany | Navýšení dluhového stropu | New Deal | Editis | Koš | Václav Klaus | Pandemie v Evropě | Heureka | Česká vláda | Přísná regulace | Honduras | Vývoj cen zlata | Ruská centrální banka | Sol | AAA | Inflační očekávání | Vysoká inflace | Inflace zpomaluje | Veřejný sektor | Penta Investments Group | Jaderné války | Sazby beze změny | Kwasi Kwarteng | Postoj FOMC | Dramatické dopady | Odvrácení platební neschopnosti | Inflace spotřebitelských cen | Halving | Ekonomika padá | Pozice | Jaderná elektrárna Temelín | Úvěry do realit | Země G20 | Závislost | Index amerických akcií | Bill Gross | Objem hotovosti | HDP v Evropě | Scénáře vývoje české ekonomiky | Dluhopisový trh | American International Group | Riziko | Amazon | EUR/GBP | Cesta k evropské měně | Měkké komodity | Velcí hráči | Čínská internetová firma | Volby do Kongresu | Akciový index Nikkei | Nejvyšší objem | World Bank | Agentura MTI | Poskytovatelé indexů | Basilejský výbor | Oslabování koruny | Uptrend | Liberty Ostrava | Vývoj EUR/USD | WHO | Politika amerického Fedu | Antigenní testování | Americké trhy | Pravidla EU | Generální ředitel ČEZ | Akciový stratég | Sjednocení Německa | Investing | Koncern | Irák | Fannie Mae a Freddie Mac | Francouzi | Americké investiční banky | Burzovní krachy | Kurz vlastní měny | Protekcionismus | Otřes na světových burzách | Kupovat dluhopisy | Býčí trend | Další pokles | Investiční rozhodnutí | Souhrnný čistý zisk | Mark Zuckerberg | Dot-com horečka | Skupina Colt CZ Group | Úřad pro energetické informace (EIA) | New York Times | NFP report | Národní sdružení | Dluh Itálie | Zajištění proti riziku | Daňové změny | Negativní data | Jan Frait | Spotřebitelské ceny | Barrick Gold | Nejistota na finančních trzích | Giancarlo Giorgetti | MIFID | Vysoká rizika | Společnost Exxon Mobil | Stimulace hospodářského růstu | Ruský list | Podnikatelé | Dodd-Frank legislativa | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Správci kapitálu | Finanční systém | Bancor | Nevládní organizace | Sankce vůči Rusku | Pokles libry | CEO | Oslabení dolaru | Rostoucí úrokové sazby | Ocenění | Rezistence | iShares Listed Private Equity | Allegro | Banky | Časovaná bomba | Krach banky Union générale | Intervenovat | Cena benzínu | Aktivum | Tchajwanský Foxconn | Kapitalový výnos | Premiér Giuseppe Conte | Longovat | Dividendy | Libanonská ekonomika | Burza | Mzda | Fiskální udržitelnost | Majitelé firem | Vládní intervence | Největší pokles | Salutem Fund | Bloomberg Terminal | Epidemie nemoci covid-19 | Miliardy dolarů | Indikátor investičního sentimentu | Nízké daně | Peter Garnry | Geopolitika | Lockdowny | Řízení rizik | Vítězství Donalda Trumpa | Partneři | IPO | Německé státní dluhopisy | Antimonopolní úřad | Disney | Student Agency | Inflační cíl | Islámské dluhopisy | Samson Mow | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Pohyb dluhu | Premiérka Liz Trussová | Šíření nového koronaviru | Turbulence na burze | Dolarové dluhopisy | Americký dolar vůči japonskému jenu | Tajné služby | Oživení maďarské ekonomiky | Abenomika | Celková inflace | Konflikt v Evropě | Španělské banky | Index DAX | REIT | Opatření | Velcí institucionální investoři | Emerging markets | Švýcarská vláda | Americký státní dluh | Argentinská centrální banka | Úroková míra | Novinky | Energie | EP Power Europe | Retail | Liberbank | Žlutý kov | Aktuální cena zlata | Vyšší výnosy | Platba | Evropský mechanismus směnných kurzů | Federal Reserve Bank | Posilování amerického dolaru | Nejvyšší kontrolní úřad | Tým FXstreet.cz | Ekonomika nového Zélandu | Ekonomické prostředí | Evropská komise (EK) | Fiskální plány | Převzetí CME | Italové | Nemoc COVID-19 | Dow Jones | Hospodářský růst v Evropě | Pomoc pro Ukrajinu | Stíhačky | Daň z příjmu | Měna | Obchodní nastavení | Francouzské společnosti | Ekonomický růst | Fungování ČNB | Energetická skupina ČEZ | Světový dluh | Nasdaq | Společná evropská měna | Fiskální pravidla | Úvěrový rating a státní dluh | Nouriel Roubini | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | DSTI | Hlavní americký akciový index | Geopolitická situace | Podpora běloruského rublu | Hang Seng | Data ze Spojených států | Výsledky hospodaření | Cena kávy | Ministerstvo práce | Investičníweb.cz | Geopolitické napětí | Gotabaja Radžapaksa | Vyšší inflace | Špatné úvěry | Práce | Société Générale | Výroba aut | Měnová báze | Currency | BIC | Český akciový trh | AMZN | Joe Manchin | CZG | Pavel Ryba | Restrukturalizace | Investment | Krize | Čínská banka | Ponziho pyramida | Zadlužení státu | Novozélandská centrální banka | Největší ekonomika eurozóny | Quantitative tightening | Protiruské sankce | Spojené státy | Balíček na podporu ekonomiky | Podíl Daniela Křetínského | Rekordní pokles | Parlamentní volby | Zadluženost | Server HN.cz | Vládní konsolidační balíček | Vysoké úrokové sazby | Janet Yellen | Zakládání dalších nových podniků | Daně z příjmů právnických osob | Antivirové firmy | Bitcoin jako zákonné platidlo | Šokující předpovědi | Tendr | Penta Investments Group Limited | Kryptoměny | KKCG | Ministři financí eurozóny | Bělorusko | Podnik | Crédit Agricole | Prodeje státních dluhopisů | MF | Boeing 737 Max | Tržní vývoj | Prodej aut | Pimco Total Return Fund | Evropský bankovní úřad (EBA) | MJ | Projekt eura | Miliardář | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Podíl státního dluhu k HDP | Úspěch | Tameh Czech | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Ekonomové | MSCI All Country World | Realitní sektor | G7 | Volby | Statistický úřad | Státní peníze | Ukazatele | Větší pokles | Kov | Americká burza | Eleanor Creagh | CHF/JPY | Obchodník s cennými papíry | Stagnace | Tržby | Eurozóna | Doba splatnosti | Americká vláda | Ondřej Hartman | Faktory ovlivňující fiskální politiku | Záporné úrokové sazby | Koronavirus | Hedge Fund Research | FXstreet | Zásobníky | Dánsko | Belgie | Společnost S&P Global | Podniky | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | AUD/USD | Hlavní akciový index S&P 500 | Bilance | Sankce USA | Politici | Francouzský ministr financí | Nedostatek financí | Bulharská finanční společnost | Správa | Slovinsko | Očkování | Evropské země | Zlato | Ethereum (ETH) | Vzestupný trend | Instrumenty | Mzdy | Světové trhy | Platidlo | Tchaj-wan | Daňový ráj | Emitenti | Zelené energie | Řešení inflace | Varování před riziky | Britská společnost | Akcie internetových firem | Dluh Ruska | Získávání zákazníků | Čistý dluh | Společnost Sunrun | Šíření nákazy | NZD | Produkce ropy | Automobilka Hyundai | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Poradenství | Markit | HDP Itálie | ČR | BIS | Průměrná cena | Důvěra v českou ekonomiku | Bezpečná aktiva | CNBC | Silicon Valley | Stavební zákon | Tržby v maloobchodě | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny | Věřitelé Arca | Analytik | Návratnost | Tradeři | Státní rozpočty | Panasonic | Výnosy | Stravenkový paušál | Výdaje | ČTK | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Změny úrokových sazeb | Výběr daní | Jan Souček | Analýza | General Plastic | Akcie antivirové společnosti | Zájem investora
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Statistiky z trhu práce
Statistiky z trhu práce z USA
Statistiky žádostí o podporu v nezaměstnanosti
Statnett SF
Stát New York
Státní banka
Státní banka KfW
Státní bankrot Ruska
Státní čínský deník
Státní distributor paliv

Následující klíčová slova

Státní dluh Běloruska
Státní dluh České republiky
Státní dluh ČR
Státní dluhopis
Státní dluhopisy
Státní dluhopisy s kratší splatností
Státní dluh vůči HDP
Státní duma
Státní energetické společnosti
Státní fond
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít