Sobota 03. prosinec 2022 04:24
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
Swissquote Bank
reklama
Instaforex krypto
reklama
virarosi krypto

Klíčová slova - Ben Bernanke

img

Jsou banky jako chobotnice? Ne, odpovídají noví nobelisté

12.10.2022 Přiznejme si to, bankéři nepatří zrovna k těm nejoblíbenějším lidským bytostem. Ne nadarmo byla nejen Dikobrazu 50. let postava bankéře – bachratého muže s cylindrem a hůlkou – zosobněním zlého, ba krvežíznivého kapitalismu. Imperialistického Wall Streetu. Ale netřeba zacházet tak daleko do minulosti. Za finanční krize let 2008 a 2009 rezonovala zas a znova ona slovní hříčka – „banksters“. Novodobí gangsteři s klotovými rukávy si přivlastňují zisky, ale jakmile padnou do ztráty, zespolečenští ji. Časopis Rolling Stone dokonce roku 2009 připodobnil investiční banku Goldman Sachs – jeden ze symbolů Wall Streetu i krize samotné – k „obrovské vyděračské chobotnici přisáté ke tváři lidství a nelítostně strkající svá chapadla všude tam, kde jsou cítit peníze.“
img

Nobelovka za ekonomii pro Bernankeho

11.10.2022 Helicopter Ben alias bývalý šéf Fedu a architekt nekonvenčního režimu měnové politiky, kdy centrální banka manipuluje se svojí bilancí, Ben Bernanke, dostává letošní Nobelovu cenu za ekonomii. Bernanke ocenění obdržel spolu s Douglasem Diamondem a Philipem Dybvigem za “výzkum bank a finančních krizí”. Není pochyb o tom, že Bernanke je vynikajícím teoretickým ekonomem a globální ekonomika měla během finanční krize v roce 2008 velké štěstí, že právě on seděl na místě šéfa Fedu.
img

Rozbřesk: Nobelovka za ekonomii pro vrtulníka Bena

11.10.2022 Helicopter Ben alias bývalý šéf Fedu a architekt nekonvenčního režimu měnové politiky, kdy centrální banka manipuluje se svojí bilancí, Ben Bernanke, dostává letošní Nobelovu cenu za ekonomii. Bernanke ocenění obdržel spolu s Douglasem Diamondem a Philipem Dybvigem za “výzkum bank a finančních krizí”.
C:\fakepath\nobelovka3.jpg

Laureáti Nobelovy ceny ukázali na křehkost bank a potřebu regulace

10.10.2022 Výzkum ekonomů, kteří dnes byli oceněni Nobelovou cenou, ukázal na význam bank v ekonomice, na jejich křehkost a na potřebu regulace, která banky nutí k větší opatrnosti. Jejich práce se pak projevila v praxi za finanční krize před 15 lety, kdy jeden z nynějších nobelistů Ben Bernanke jako šéf americké centrální banky usiloval o záchranu velkých finančních ústavů za každou cenu. Vyplývá to z vyjádření ekonomů pro ČTK.
img

Nobelovu cenu za ekonomii získává poprvé i někdejší šéf americké centrální banky. Za výzkum bankovních krizí a též toho, proč je dobré mít fond pojištění vkladů

10.10.2022 Nobelovu cenu za ekonomii si letos rozdělí hned tři ekonomové, vesměs Američané. Získává ji Ben Bernanke, bývalý šéf americké centrální banky, a také Douglas Diamond a Philip Dybvig. Všichni tři ve svých akademických pracích demonstrovali, proč a jak předcházet rozsáhlému kolapsu bankovního systému. Bernanke pak měl příležitost takovému kolapsu předcházet i přímo v praxi. Centrální bance USA totiž šéfoval v době finanční krize let 2008 a 2009, jejíž vrcholnou fázi odstartoval pád investiční banky Lehman Brothers. Bernanke se poté stal z titulu své funkce ústřední postavou v procesu záchrany dalších bank a finančních institucí. Pomohl tak zabránit tomu, aby tehdejší krize přerostla do podoby Velké hospodářské 30. let, již v roli akademika studoval zevrubněji než prakticky jakákoli jiný ekonom své generace. Bernanke je historicky prvním šéfem americké centrální baanky, který získává Nobelovu cenu.
C:\fakepath\nobelovka.jpeg

Nobelovu cenu za ekonomii mají tři Američané za výzkum bank a finančních krizí

10.10.2022 Letošní Nobelovu cenu za ekonomii získala trojice amerických vědců Ben Bernanke, Douglas Diamond a Philip Dybvig za "výzkum bank a finančních krizí". Oznámila to dnes švédská Královská akademie věd. Po týdnu tak končí vyhlašování letošních nositelů prestižního ocenění, kdy byli postupně zveřejňováni laureáti cen za lékařství, fyziku, chemii, literaturu a mír.
C:\fakepath\zlato-29082022.png

Zlato a vysoké úroky

29.08.2022 Finanční trhy na základě velmi vytrvalé inflace, nekončícího růstu cen energií a jestřábích komentářů z americké i evropské centrální banky revidují výhled úrokových sazeb směrem vzhůru. Probíhající sympozium centrálních bankéřů v Jackson Hole tak může vejít do historie zformováním „globální jestřábí koalice“, podobně jako v roce 2010 otevřel svým projevem tehdejší šéf Fedu Ben Bernanke prostor býkům de facto oznámením dalšího kvantitativního uvolňování (QE).
img

💲 Změní Jackson Hole náhled na USD?

26.08.2022 Trh se nachází ve vyčkávacím módu před projevem předsedy Fedu na dnešním sympoziu v Jackson Hole. Powell promluví v 16:00 a trh vidí šanci na zdůraznění faktu, že Fed bude bojovat s inflací všemi nástroji, které má k dispozici. Nečeká se, že by sympozium v Jackson Hole mělo spustit výrazné tržní pohyby. Význam této události vzrostl pod vedením Bena Bernankeho - guvernéra Fedu, který využil zasedání v Jackson Hole k oznámení opatření měnové politiky během globální finanční krize. Yellenová ani Powell však nenásledovali Bernankeho kroky a zdrželi se zásadních prohlášení na této akci. Přesto nemůžeme vyloučit zveřejnění zásadních informací pro finanční trhy.
img

Ben Bernanke: Bitcoin je čistě spekulativní aktivum

17.05.2022 Mezitím index strachu a chamtivosti kryptoměn dosáhl dalšího minima a stále naznačuje paniku mezi investory, což zpochybňuje další oživení bitcoinu a dalších altcoinů. Bývalý předseda Federálního rezervního systému Ben Bernanke v rozhovoru řekl, že se bitcoin hlavně používá ve stínové ekonomice a často na nezákonné akce a operace. Bernanke také nevěří, že se bitcoin stane alternativní formou peněz.
img

Tapering: Co to je a proč by vás to mělo zajímat

09.09.2021 Náš koš cestovního ruchu si oproti loňskému očekávání vede hůř než globální akciové trhy. Navzdory tomu, že v rozvinutém světě došlo k masivnímu nasazení vakcín, varianta COVID-19 s označením delta způsobila značný útlum cestování. Výnosy tohoto koše se za posledních 12 měsíců propadly o 46 % a nejistota ohledně poptávky bude v cestovním ruchu panovat i po značnou část roku 2022. Celkově ponuré atmosféře odvětví se ale vzpírá platforma Airbnb, která hlásí pozitivní růst. Vydělává totiž na tom, že lidé oproti hotelům a letoviskům upřednostňují ubytování v soukromí.
C:\fakepath\foto-euro.png

Euro, Fed a inflace

27.08.2021 Pozornost investorů směřuje tento týden do Jackson Hole, kde probíhá tradiční sympózium s vystoupením centrálních bankéřů. Ten nejvíce očekávaný projev guvernéra americké centrální banky (Fed) má přijít dnes k večeru. Na druhou stranu velká očekávání o oznámení změny měnové politiky nepanují. Neměl by se tak opakovat rok 2013, kdy na stejném místě oznámil tehdejší šéf Fedu Ben Bernanke „tapering“, tj. snižování tempa nákupů dluhopisů v rámci kvantitativního uvolňování.
img

Jackson Hole 2021: Ekonomické sympózium centrálnych bankárov

26.08.2021 V najbližších dňoch prebehne udalosť, na ktorej sa poprední svetoví ekonómovia a bankári budú baviť o smerovaní monetárej politiky. Ako môže toto stretnutie ovplyvniť trhy? Čo od neho môžu obchodníci čakať? Na tieto otázky odpovieme v našom článku.
img

Centrální banky byly přetlačeny vládami

30.06.2021 Centrální banky jsou v ekonomické teorii definovány jako nezávislé instituce, které mají na starosti dosažení nízké míry inflace a nastavení základních podmínek pro hospodářský růst ekonomiky. Tolik ekonomická teorie. Jaká je ale realita?
img

Japonské ponaučení

02.06.2021 Na konci 80. let minulého století bylo Japonsko nejrychleji rostoucí ekonomikou z vyspělých zemí. Japonské společnosti dobývaly světové trhy a všichni předpokládali, že takový vývoj bude i nadále pokračovat. V té době japonská ekonomika rostla průměrným čtyřprocentním tempem, v některých letech tempo růstu atakovalo téměř 10% hranici.
img

Cena stříbra dnes prudce vylétla na mnohaleté maximum. Vzhůru ji ženou amatérští investoři ze sociální sítě Reddit, kteří tak revoltují proti Wall Streetu

01.02.2021 Cena stříbra dnes prudce vylétla, o více než deset procent, na svoji nejvyšší cenovou úroveň za téměř osm let, tedy za celé období od února 2013. Na londýnské burze se cena drahého kovu vyšplhala až na třicet dolarů za unci. Už v minulém týdnu přitom stříbro zdražilo o šest procent. Přitom citelně nahoru šly také akcie některých ze společností, jež stříbro těží.
img

🔊 Kľúčové vystúpenie Powella o 15:10 ⏰

27.08.2020 Sympózium v Jackson Hole bolo v minulosti pôdou pre ohlasovanie významných politických krokov. Ben Bernanke tam oznámil QE2 a QE3 a Mario Draghi predstavil budúce smerovanie ECB. Niet sa čo čudovať, že investori horlivo očakávajú prejav šéfa Fedu, Jerome Powella. Čo očakávať?
C:\fakepath\global economy.jpg

Největší pokles HDP letos předpovídají v Itálii, až devět procent

08.04.2020 Odhady vývoje ekonomik ve vybraných zemích světa v souvislosti s šířením nového typu koronaviru (země řazeny abecedně):
C:\fakepath\top-07042020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.04.2020 1) Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo dnes pod nulou. Zhruba půl hodiny po začátku seance hlavní indexy odepisovaly zhruba 1 %. Dopoledne se ztráty mírně prohloubily a zhruba půl hodiny po poledni benchmarky klesaly asi o 1,5 %.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Bernanke: Ekonomika USA může ve čtvrtletí klesnout o 30 procent

08.04.2020 Ekonomika Spojených států by se v letošním druhém čtvrtletí mohla kvůli opatřením proti šíření koronaviru propadnout o 30 i více procent. Předpověděl to bývalý šéf americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke. Ekonomice by podle něj mohlo trvat i několik let, než se z nynějšího šoku zotaví, informovala agentura Reuters. Spojené státy jsou největší ekonomikou na světě.
img

Market Alert: Mohlo by sympózium centrálních bankéřů v Jackson Hole zkazit náladu investorů?

22.08.2019 Akciové trhy se v poslední době těší růstu, když obchodníci vyčkávají na stimul ze strany centrálních bank. Neexistuje lepší příležitost, jak proniknout do mysli centrálních bankéřů, než sledovat sympózium v Jackson Hole. V této analýze se budeme věnovat možným výstupům z tohoto sympózia a očekávaným tržním reakcím.
img

Co přinese páteční setkání v Jackson Hole?

20.08.2019 Centrální banky v posledních týdnech stále více snižují sazby. Potvrdí se po pátečním projevu guvernéra Fedu Powella, že dochází k obratu globální monetární politiky? Seznam mluvčích ještě není znám, ale hlavním tématem by měly být výzvy monetární politiky. Diskutovat se bude také o dopadech rozdílných úrokových sazeb, důsledcích kvantitativního uvolňování na kapitálové trhy, o novém mandátu centrálních bank a cestě k normalizaci.
C:\fakepath\MW-GE309_fed_po_MG_20180223151250.jpg

Trump opět na twitteru kritizoval americkou centrální banku

07.08.2019 Americký prezident Donald Trump dnes opět na twitteru kritizoval tamní centrální banku (Fed). Podle něj Fed musí více a rychleji snižovat úrokové sazby, aby byly Spojené státy konkurenceschopné vůči jiným zemím. Na trzích jeho komentář okamžitě zvýšil pravděpodobnost, že Fed už na zářijovém zasedání svého měnového výboru sníží základní úrok výrazněji, než se předpokládalo.
img

Je zlato opravdu sázka na jistotu?

13.02.2019 Zlato, bezpečné vládní dluhopisy a některé měny, například americký dolar. Ty všechny jsou často vnímány jako bezpečná volba pro období recese. V tuto dobu je totiž zachování kapitálu najednou důležitější než jeho zhodnocování.
C:\fakepath\Top5-01102018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.10.2018 1) Spojené státy a Kanada se dohodly na novém uspořádání vzájemných obchodních vztahů, a tak nic nebrání nahrazení původní Severoamerické dohody o volném obchodu (NAFTA) novou Dohodou USA, Mexika a Kanady (USMCA). V neděli večer místního času to oznámil člen americké vládní administrativy.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu 27.8.2018

27.08.2018 Ve Spojených státech bude tento týden zveřejněna řada indikátorů, které naznačí jaký růst HDP za Q3 můžeme očekávat. V centru pozornosti budou především zásoby, od nichž se ve třetím kvartále očekává značný příspěvek (2 pb). Inflace v eurozóně bude v srpnu zřejmě stagnovat na úrovni 2,1 %. Podle komentářů statistického úřadu soudíme, že česká ekonomika byla ve druhém čtvrtletí tažena čistými exporty. Naopak v Polsku měly hlavní slovo investice a soukromá spotřeba.
img

Stinná stránka Trumpových fiskálních stimulů

08.06.2018 Ekonomický růst v USA by mohl výrazně zpomalit po vypršení Trumpových obrovských fiskálních stimulů, které mají skončit zhruba za dva roky. Varoval před tím bývalý šéf americké centrální banky Ben Bernanke.
img

Úvěrový impuls: Varovná znamení pro americkou ekonomiku

06.03.2018 Americká expanze, která začala v roce 2009, když si tehdejší guvernér Fedu Ben Bernanke povšiml první naděje, je jednou z nejdelších v historii. Pokud potrvá až do července 2018 (což je vysoce pravděpodobné), bude současná expanze trvat devět let. Přesto se objevují varovná znamení naznačující, že ekonomika ztrácí svou energii. Dva ze tří klíčových motorů americké ekonomiky jsou negativní: úvěrový impuls (který představuje tok nových úvěrů vytvořených soukromým sektorem v % HDP) a ziskový impuls (vypočítaný jako čistá přidaná hodnota mínus odměny zaměstnancům).
C:\fakepath\fed usa.jpg

Powell se oficiálně ujal vedení Fedu

05.02.2018 Jerome Powell se dnes složením přísahy oficiálně ujal vedení americké centrální banky (Fed). Slíbil, že bude podporovat hospodářský růst, zdravý trh práce a cenovou stabilitu. Ve funkci střídá Janet Yellenovou, která byla první ženou v čele Fedu.
img

Co znamená výměna v čele Fedu?

07.12.2017 Janet Yellenové už pomalu končí její 4letý mandát a na přelomu ledna a února příštího roku předá žezlo nejmocnějšího centrálního bankéře světa Jerome Powellovi. Jak se historicky chovají trhy při takovém předávání funkce a co můžeme čekat v následujících týdnech?
img

Bernanke: Kdy a jak by se měl Fed zbavit nakoupených aktiv

01.02.2017 Během finanční krize a po ní se Fed ve snaze podpořit ekonomické oživení a celý finanční systém pustil do nákupů aktiv. Tato politika kvantitativního uvolňování zvětšila jeho rozvahu z méně než 900 miliard dolarů na dnešních asi 4,5 bilionu dolarů. Z nich tvoří americké vládní dluhopisy asi 2,5 bilionu dolarů a 1,8 bilionu dolarů hypotéční cenné papíry. Fed skončil s rozsáhlými nákupy aktiv v říjnu 2014, poté už udržoval svou rozvahu na stabilní úrovni a kupoval jen tolik aktiv, aby nahradil cenné papíry dosahující doby splatnosti.
img

Centrální bankéři z Fedu v nečekané roli “expertů? pro rozpočtovou expanzi

06.12.2016  Nedílnou součástí reality globálních finančních trhů po amerických volbách je rychlý růst tržních dolarových úrokových sazeb, který vyplývá z obav z fiskální expanze, kterou republikánský prezident s Kongresem zamýšlí. Někteří američtí centrální bankéři, a nejsou to jenom fanoušci Hillary Clintonové, začínají přicházet s něčím velmi nezvyklým a to “dobře míněnými doporučeními?, jak by taková expanze měla vypadat. Investice do infrastruktury či třeba snížení korporátních daní by prý bylo fajn, ale prý pozor (na nežádoucí) pro-cyklickou rozpočtovou expanzi.
img

Jackson Hole FAQ: Co čekat od zítřejšího vystoupení Janet Yellenové?

25.08.2016 Pár poznámek k zítřejšímu projevu Janet Yellenové v Jackson Hole. Hodně lidí na něj čeká, hodně lidí se na něj ptá a vzhledem k relativně klidnému týdnu se asi ani není čemu divit. Jedná se rozhodně pro tento týden o fundament číslo jedna.
img

Centrální banky hrají nebezpečnou hru

18.08.2016 Světové trhy během léta výrazně posílily díky příznivým krokům centrálních bank v čele s Bank of England, která zahájila nové kolo kvantitativního uvolňování s cílem absorbovat šok po výsledku referenda o brexitu. Výsledek volby nedokázal zničit důvěru v britský státní dluh a britské akcie i globální trhy si s úlevou vydechly. Na druhé straně Atlantiku se zdá, že největší světová centrální banka, americký Fed, se vzhledem k neslaným, nemastným údajům o americké ekonomice drží zpět a neplánuje další zvyšování úrokových sazeb. Pokud jde o ECB, ta hlasitě oznámila nadcházející přehodnocení své politiky na svém jednání 8. září, což zvýšilo očekávání dalšího možného uvolňování.
img

Fedu se zamlouvá vyšší inflace

18.08.2016 Prezident vlivné sanfranciské pobočky americké centrální banky (Fed) John Williams se v pondělí nechal slyšet, že ekonomika USA by si na základě výzkumu jeho týmu zasloužila vyšší inflační cíl. Williamsova slova umocňuje fakt, že nejde o žádného zarputilého levicového ekonoma krugmanovského typu, ale o muže uznávaného oběma tábory balancujícího mezi nálepkou holubice a jestřába. Posun jádra Fedu do diskuze tímto směrem už tedy něco znamená.
USDJPY-21072016-LV-7.png

Kuroda: Není třeba využít helicopter money

21.07.2016 Guvernér japonské centrální banky (BoJ - Bank of Japan) Haruhiko Kuroda říká, že není zapotřebí a není ani...
img

Budou obyvatelům Japonska padat peníze z helikoptéry?

14.07.2016 Japonské volby do Horní sněmovny, které proběhly tento víkend, znamenaly výrazné vítězství provládní koalice. Díky tomu získal japonský premiér Šinzo Abé dvoutřetinovou většinu potřebnou pro jeho největší politickou ambici: reformu japonské pacifistické ústavy. I když je možné, že to bude mít závažné geopolitické dopady, finanční trhy se spíše věnovaly tomu, jak silná podpora Abého vlády i přes pokulhávající ekonomiku a nová deflační rizika může naznačovat možnost nových ekonomických politických opatření.
img

Ben Bernanke: The Courage to Act (recenzia)

15.04.2016 Na úvod je potrebné povedať, že The Courage to Act nie je ekonomická kniha, sú to Bernankeho memoáre. A keďže Ben nie ...
img

Je čas na shazování peněz z vrtulníku?

07.04.2016 I přes marnou snahu centrálních bank o podporu hospodářského růstu to vypadá, že světová ekonomika uvízla na mělčině zvané nízká inflace. Navzdory snižování úrokových sazeb až do mínusových hodnot a rozsáhlým investicím v podobě programů kvantitativních uvolňování aplikovaných několika světovými centrálními bankami, vlak řízený deflací jen tak z vyjetých kolejí neuhne.
img

Odkaz pre Yellenovú: môže byť už príliš neskoro...

07.01.2016 Známy skeptik a stratég zo spoločnosti Sociele Generale, Albert Edwards, ktorý svojho času označil bývalého guvernéra ...
img

Aké tempo zvyšovania sadzieb zvolí Fed tentokrát?

22.12.2015 Americká centrálna banka sa minulú stredu rozhodla pristúpiť k utesňovaniu menovej politiky po vyše deviatich rokoch. Základnú úrokovú...
img

Návrat primitivní ekonomiky

17.11.2015 Léta chybné politiky nám způsobila problémy se závislostí na USD Silnější dolar omezuje budoucí růst, ceny komodit a ...
img

Dolar supluje Fed přísnější měnovou politikou

14.10.2015 I pasivita centrální banky může vyhnat kurz měny prudce vzhůru, o čemž se v poslední době přesvědčují v USA. Když všude po světě snižují sazby, devalvují a rozjíždějí stále nová a nová QE, nelze se posílení domácí měny vyhnout.
img

Co čekat od letošního zasedání centrálních bankéřů v Jackson Hole?

27.08.2015 Dnes začíná pravidelné každoroční zasedání, které v minulosti výrazně ovlivňovalo dění na finančních trzích. Centrální...
bernanke kvantitativni.jpeg

Bernanke bude poradcem fondu Citadel

17.04.2015 Bývalý šéf americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke bude poradcem v hedgeovém fondu Citadel. Informoval o tom americký list The New York Times. Bernanke, který odešel z Fedu loni po osmi letech ve funkci, bude zaměstnancům a investorům fondu poskytovat poradenství v oblasti měnové politiky, finančních trhů a světové ekonomiky. Fond Citadel spravuje aktiva v objemu 25 miliard dolarů.
img

Nabitý makroekonomický týden: Makrodata na 2.-6.3

03.03.2015 Nabitý makroekonomický týden - makrodata na 2.3.2015 do 6.3. 2015 od brokerské společnosti LYNX...
shrnuti roku 2014-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2014

08.12.2014 Blíží se konec roku, a tak je stejně jako každý rok načase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen měnových trhů v roce 2014. Byl to rok velmi bohatý na důležité události. Jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, přináším zde zkrácený výběr těch opravdu nejklíčovějších tak, jak po sobě následovaly.
img

Co můžeme čekat od zasedání ECB? Analýza ZLATA, ropy, GBP/NZD

06.11.2014  Hlavní událostí dnešního dne bude zasedání Evropské centrální banky (ECB) v 13:45. Od ECB se nečeká změna ...
img

Burzovní rozcvička s Lynx: Energetické akcie vytáhly S&P 500 na rekord

06.11.2014 Kombinace silných dat z pracovního trhu a také republikánského vítězství v senátních volbách vedla k růstu...
img

ECB a Bank of England rozhodují o měnové politice – Makrodata na 3.-7.11

03.11.2014 První týden v měsíci je tradičně jedním z nejzajímavějších z pohledu makroekonomických dat. O úrokových sazbách budou ...
USDTRY daily 29102014.PNG

Emerging markets se konce QE nebojí

29.10.2014 Uběhl již rok a půl od té doby, kdy tehdejší šéf americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke ohlásil, že by Fed mohl ukončit svůj program kvantitativního uvolňování (QE).
img

Makro shrnutí: Mrzutá nálada

15.10.2014 Příliš nízká inflace je problematická pro riziková aktiva. Evropská centrální banka, Japonská centrální banka a americký Fed vykazují různé stupně neschopnosti. Šéfka Fedu Yellenová zastává více holubičí postoj, než si mnozí uvědomují.
img

Napoví Fed růst úrokových sazeb? – Týdenní makro data (6.-10.10)

06.10.2014 Následující týden by měly s trhy hýbat krom geopolitického vývoje v HK a Rusku také zajímavé makrodata. Investoři budo...
img

Co čekat od Jackson Hole 2014?

21.08.2014 Ode dnes do soboty proběhne legendární sjezd centrálních bankéřů Jackson Hole 2014. Spolu s hlavními body letošního pr...
img

Denní komentář IronFX - 18/06/2014

18.06.2014 Dnešek je dnem FOMC! Dnes končí dvoudenní zasedání Federálního výboru pro volný trh. Myslím, že nikdo neočekává změnu probíhajícího procesu...
img

Denní komentář IronFX - 19/05/2014

19.05.2014 Týden Fedu: Pozornost se tento týden soustředí na Fed. Příčinou je nejnovější ekonomický výhled, který v pátek zveřejnil new yorkský...
img

Denní komentář IronFX - 30/04/2014

30.04.2014 Rušný den! USD si opět vedl smíšeně - oslabil vůči třem měnám G10 (CAD, AUD a NZD) a posílil vůči čtyřem (CHF, EUR, SEK a NOK...
ke clanku 31012014.png

Fundamentální indikátory - USD

28.04.2014 Při fundamentální analýze se v našich článcích pravidelně věnujeme střednědobému výhledu ekonomických indikátorů a statistik a jejich dopadům na vývoj měnových párů. Zatím jsme si ale příliš neřekli o tom, jak se kurzy hýbou při samotném zveřejnění makroekonomických zpráv.
img

Denní komentář IronFX - 21/04/2014

21.04.2014 Jelikož bylo mnoho světových trhů v pátek zavřených a řada evropských neobchoduje ani dnes, dnešní seance je relativně chudá a kurz dolaru...
bernanke fed2.jpg

Bernanke plánuje vydat knihu pamětí

25.02.2014 Ben Bernanke, který působil osm let ve funkci šéfa americké centrální banky (Fed), plánuje sepsat knihu pamětí...
fed usa.jpg

Ukazuje se, že Fed podcenil krizi v roce 2008

23.02.2014 Centrální banka USA (Fed) podcenila krizi v roce 2008. Příchod největší recese od Velké hospodářské krize...
fed usa.jpg

Fed chystá změnu vodítek pro úrokové sazby

20.02.2014 Měnový výbor americké centrální banky (Fed) se na svém posledním zasedání na konci ledna přiblížil změně...
eurusd 03022014-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (3.2.2014)

03.02.2014 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu oslaboval a dostal se až pod hladinu 1,3500, takže se nachází blízko...
bernanke fed.jpg

Bernanke dnes končí v čele Fedu

31.01.2014 Guvernér americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke dnešním dnem končí své osmileté působení ve...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, USD/JPY, NZD/USD a DAX

30.01.2014  Americká centrální banka (FED) přistoupila na svém včerejším zasedání k již druhému snížení kvantitativníh...
img

Forex: FOMC nakonec tón trhům neudal

30.01.2014 Včerejší den byl na trhu EUR/USD ve znamení zvýšené volatility v souvislosti s čekáním na večerní výsledek jednání amerických centrálních bankéřů. Kurz tak...
fed 16092013.png

Fed omezí QE o dalších 10 miliard USD

29.01.2014 Americká centrální banka (Fed) příští měsíc dál omezí svou podpůrnou měnovou politiku. Měnový výbor Fedu...
img

Nervousness Is Increasing In The Markets

29.01.2014 Yesterday, the main stock indices of the United States showed positive dynamics and finished the trading session with ...
img

Ranní přehled událostí - co dnes očekávat od zasedání Fedu - analýza EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a GBP/CHF

29.01.2014  Nálada na amerických akciových trzích se včera v dobré obrátila, když spotřebitelská důvěra (CB) vystoupala na 6 ...
spx 26012014-2.png

Index S&P 500 prudce klesl

26.01.2014 Americký akciový index S&P 500 zůstal v uplynulém týdnu první dva obchodní dny pod silnou rezistencí 1 850 bodů...
img

Markets Are Planning Correction Before Meeting Of FED

24.01.2014 Yesterday, the main stock indices of the USA were traded in negative territory. During the day, data was presented fro...
eurusd_tydenni 20012014-fxstreet-22.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (20.1.2014)

20.01.2014 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu klesal a dostal se zpět na úrovně před posledním zveřejněným NFP...
img

Forex výhled: Co čekat v roce 2014 od amerického dolaru (USD)

20.01.2014 Americký dolar v roce 2013 posílil vůči australskému dolaru (AUD) o 14,22 procenta a japonskému jenu (JPY) o 21 procent. Naopak dolar loni oslabil vůči euru (EUR) o 4,6 procenta, britské libře (GBP) o 1,6 procenta a švýcarskému franku (CHF) o 3 procenta.
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a USD/CAD

17.01.2014  V závěru včerejší dopolední seance promluvil dosluhující šéf americké centrální banky (Fed) Ben Ber...
bernanke kvantitativni.jpeg

Bernanke připustil obavy z následků QE

17.01.2014 Odcházející šéf americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke včera připustil, že obavy z destabilizace...
eurusd 13012014-2-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (13.1.2014)

13.01.2014 Měnový pár EUR/USD v uplynulém týdnu posílil o 0,6 % a zakončil obchodování n hladině 1,3668. Celkové...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD a ROPY

09.01.2014 Wall Street uzavřela včerejší seanci ve smíšených datech, poté co trhy zažily vysokou volatilitu. Tu nejdříve posílil povedený výslede...
img

Makro: Janet Yellenová bude v čele americké centrální banky

07.01.2014 Současná místopředsedkyně Rady guvernérů Fedu bude první ženou v čele americké centrální banky. Horní komora parlament...
fed usa.jpg

Člen vedení Fedu varuje před riziky taperingu

05.01.2014 Americká centrální banka (Fed) by měla při zpřísňování své měnové politiky postupovat opatrně, protože...
fed banka.jpg

Fed je odhodlán pokračovat v podpůrné měnové politice

03.01.2014 Americká centrální banka (Fed) je i po nedávném omezení nákupů dluhopisů nadále oddána podpůrné...
shrnuti roku 2013-2.png

Ohlédnutí za rokem 2013

23.12.2013 První týdny roku 2013 se nesly ve znamení výprodeje amerického dolaru (USD) poté, co 12. prosince 2012 zvýšila...
img

Kruh sa uzatvoril

19.12.2013 Máme za sebou pravdepodobne najočakávanejšiu udalosť v decembri na trhu. Predposledné zasadnutie Fedu pod vedením Bernankeho...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, AUD/USD, NZD/USD a DOW JONES

19.12.2013 Americká centrální banka (Fed) včera ve 20:00oznámila, že začne s redukcí kvantitativního uvolňování (QE) od ledn...
img

Forex: Rozhodnutí Fedu a rozpočtová dohoda posílily americký dolar

19.12.2013 Americká centrální banka včera překvapivě snížila objem programu na nákup aktiv (QE3) na 75 mld. USD měsíčně s účinností od ledna. Tento krok...
fed usa.jpg

Fed se rozhodl začít omezovat QE

18.12.2013 Americká centrální banka (Fed) se rozhodla začít omezovat opatření na podporu hospodářského růstu...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, AUD/NZD a NIKKEI

18.12.2013 Akciový trh se ve včerejší seanci dostal do červených čísel, S&P 500 oslabilo o 0,3 procenta, Dow Jones o 0,1 pro...
img

Obavy ohledně zmenšení QE pokračují udržovat trh.

16.12.2013 Tento týden slibuje byt nejzajímavějším za cely rok 2013. Hlava FRS, Ben Bernanke, nejspíš provede poslední zasedání j...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, S&P500 a ZLATA

12.12.2013 Americké akcie se ve včerejší seanci dostaly pod tlak a korigovaly předchozí zisky. Prodejní náladu vyvolala prov...
financni trhy 09122013-2.png

Otázky a odpovědi kolem ČNB a Fedu

09.12.2013 Intervence České národní banky (ČNB) vyvolaly v českých médiích bouřlivé diskuze. V zahraničí je zase alfou a omegou možný začátek konce kvantitativního uvolňování (QE) v USA. Analytik FXstreet.cz, Tomáš Raputa, odpovídal na otázky související s budoucím vývojem těchto nástrojů, které jsou největšími impulsy pro kurzy měnových párů EUR/CZK a EUR/USD.
img

Bitcoin? Hodnotu hledám marně, říká Greenspan. Čína nasazuje regulaci

05.12.2013 Čínská centrální banka zakázala finančním institucím realizovat transakce v bitcoinu. Posunula se tak k regulaci virtuální „měny“ po jejím růstu na 89násobek hodnoty za poslední rok. Veřejnost do bitcoinu přes internet investovat může na vlastní riziko. Alan Greenspan, bývalý šéf amerického Fedu, před prudkým růstem bitcoinu a investicemi do něj varoval s tím, že v něm marně hledá ospravedlnitelnou hodnotu.
eurusd 02122013-2.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (2.12.2013)

02.12.2013 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu vystoupil na nejvyšší úroveň za poslední měsíc. Evropskou měnu...
img

Zprávy FOMC zmírnili zapal na trzích.

21.11.2013 Ve čtvrtek, americký trh uzavřel obchodní seanci s mírným poklesem. Jestli na začátku seanci jsme mohli pozorovat spek...
img

Zápis z jednání Fedu podpořil dolar

21.11.2013 Americký dolar nejdříve pomalu mazal své ztráty z předchozích dní. Po zveřejnění zápisu z posledního jednání FOMC zaznamenal...
fed banka.jpg

Fed zvažoval brzké omezení podpory, když to ekonomika dovolí

20.11.2013 Americká centrální banka (Fed) by v případě pozitivního vývoje ekonomiky mohla zahájit ústup od krajně...
img

Fed překvapil a trhy poslal níž: Brzké omezení QE možné se silnými daty

20.11.2013 Americké akciové indexy smazaly zisky a euro prohloubilo propad k dolaru po zveřejnění zápisu z měnového jednání FOMC...
img

EURUSD

20.11.2013 Dnes ve Spojených státech budou oznámeny hodnoty indexu žádostí o hypotéku (MBA), indexu spotřebitelských cen a podn...
img

EURUSD

20.11.2013 Dnes ve Spojených státech budou oznámeny hodnoty indexu žádostí o hypotéku (MBA), indexu spotřebitelských cen a podn...
img

Komentáře Fedu opět sráží dolar na kolena

20.11.2013 Americký dolar během úterní seance pokračoval v oslabování a vůči společné evropské měně se dostal přes hranici 1,3550, zatímco v dopoledních hodinách...
bernanke fed2.jpg

Fed hodlá pokračovat v uvolněné politice

20.11.2013 Americká centrální banka (Fed) bude pokračovat v mimořádně uvolněné měnové politice, dokud to bude...
img

Růst eurodolaru se přerušil, výnosy mírně stoupají, akcie korigují zisky

19.11.2013 Eurodolar se po postupném růstu zkoušel včera i dnes ráno dostat nad 1,3550, zatím je ale odrážen zpět dolů. Nyní se t...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, USD/JPY, AUD/USD a ZLATA

19.11.2013  Nálada na trhu s bydlením v USA se v listopadu stabilizovala. Index asociace NAHB se po dvou po sobě jdoucích ztrátách usadil na 54 bodech. Říjnový výsledek byl negativně revidován také na 54 bodu. Ekonomové očekávali dosažení 55 bodové hranice, výraznějšímu posílení však zabránily obavy z dalších politických bojů o fiskální osud Spojených států. Pozitivně lze hodnotit, že již 6 měsíců se index drží nad úrovní 50, která výhledově značí expanzi.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Korelace měn | George Soros | Kathy Lien | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Intradenní obchodování | Intradenní výhled | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | SSI | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Investiční soutěž | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Síla měn | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | GBP/CHF | GBP/NZD | USD/MXN | USD/BRL | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnové indexy | Měnový trh | Ekonomická teorie | Svíčkové formace | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CAPEX | CBOT | CEO | CFD | CME | Cable | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Denní minima | Demo účet | Devizový trh | Dezinflace | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | ECOFIN | EFSF | EMA | ESM | European Stability Mechanism | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Euroval | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Federal Fund Rate | Federální rezervní systém (FED) | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Flat | Hedge fondy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | G7 | Gap | Grafy | HDP (Hrubý domácí produkt) | Hedge | High | Holubice | IFO index | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Záloha | Margin call | Risk | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Monetizovat | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní zásoby | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Operace Twist | Oscilátor | Overnight | P/E | PPI index | Parita | Peněžní zásoba | Pivot Point | Platební bilance | Platforma | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Profit Target | Průmyslové objednávky | Quantitative easing (QE) | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Spike | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Spread | Standard & Poor's 500 | Statut | Sterling | Stop-Loss | Státní dluhopis | Support | Swap | Swiss | Swiss National Bank | Pokladniční poukázky | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trendová čára | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Měnový koš | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Měnové války | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Carry obchody | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Makroekonomické události | Ken Veksler | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na forexovém trhu | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Recesia | IEA | Euronext | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Japonská měna | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | BK Asset Management | Deloitte | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Intradenní analýza | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Satoši Nakamoto | BTC | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Burzovní regulátoři | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | Abenomika | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bollingerova pásma | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerské společnosti | CAC40 | Capital Markets | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena stříbra dnes | Cena zlata a stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Conference Board index | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | DAX 30 | DJIA | Dluh Řecka | Dnešní události | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Engulfing | EUR USD | Eura | EURGBP | Euro dnes | Euro kurz | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finance.cz | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forex obchodování | Forex zpravodajství | ForexTime | Forexu | Frank | FXCM | FXstreet.com | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Graf ropa | Graf zlata | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Francie | HDP USA | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční platina | Investiční účet | Investiční výdaje | Investing | IronFX | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Konfluence | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Krize eurozóny | Krize v Řecku | Kurs zlotých vůči české koruně | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz dolaru dnes | Kurz EUR | Kurz CHF | Kurz jüanu | Kurz koruny k euru | Kurz měny | Kurz USD | Kurzy | Volná pracovní místa | Libra | Lira | London metal exchange | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchod s cennými papíry | Obchodní platformy | Ocenění akcií | Online zpravodajství | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád dolaru | Pips | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej zlata | Prognóza | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Risk Management | Risk Off | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecké volby | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | SP500 | Spekulace na pokles | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Strukturované dluhopisy | Surová ropa | Světové ceny ropy | Světové měny | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Tapering | Throwback | TopForex | Trade Brokers | Trh nemovitostí | Trh | Twitter | Unce zlata | US dolar | USD EUR | USD index | Velká Británie | Volatility | Volby v Řecku | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj ropy | Vývoj USD | Vývoj zlata | WTI | XTB.cz | X-Trade | Země BRICS | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy euro | Zprávy z ekonomiky | Merrill Lynch | Předpověď | 4Cast | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | EUR/PLN | CNBC | Marc Faber | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buffett | Báze | Buy | CEE | Cenové rozpětí | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | EV | Federal Funds Rate | Fond pojištění vkladů | Hodnota dluhopisu | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | Overweight | Peněžní trhy | Provozní marže | Průměrování | Range | Redukce | ROCE | Sell | SPAD | Tier 1 | Tovární objednávky | Tranše | Underweight | Využití kapacit | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Commonwealth Foreign Exchange | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | WGC | Převis | Repo operace | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | Bailout | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Correction | Federální rezervní systém | Mezibankovní sazby | Majors | Session | Volby | Butterfly | Know-how | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | Velcí hráči | Burze | Cena eura | Currency | Currency market | Forex forex | Forex menové páry | Graf EUR/USD | Investment | Slušný zisk | Stock market | Traders | IMPOSSIBLE | Hedžové fondy | Saxo Capital Markets | Asijské obchodování | FX Analyst | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | TD Securities | Deutsche Bundesbank | Western Union Business Solutions | Bank of New York Mellon | Royal Bank of Scotland | DPA | Spiro Sovereign Strategy | Jefferies | Intesa Sanpaolo | The New York Times | Charles Schwab | Jackson Hole | Institut ZEW | RBC Capital Markets | Worldwide Markets | Wells Fargo | RBS | Jefferies & Co. | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Omer Esiner | Westpac | ICAP | CME Group | ITG | Caterpillar | ANZ | FTSEurofirst 300 | Sentix | Guvernér centrální banky | Standard Life Investments | Institut Ifo | MICEX | Sarasin | Nordea | Prudential Financial | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Mitsubishi | Ole Hansen | Pimco Total Return Fund | BNY Mellon | JPMorgan Funds | WorldWideMarkets | Paulson & Co. | RBC Capital | Bank of the West | FX Strategy | Agentura AP | Wrightson Icap | EPFR Global | BBC | Boost ETP | Technické indikátory | Sója | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Rothschild | Oslabení eura | Reporty | Online FX zpravodajství | Investiční soutěže | Ekonomická expanze | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Ceny nemovitostí | Halifax | S/R zóna | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Dění na finančních trzích | Technický výhled | Bezpečné měny | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Kurz USD/EUR | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Wolfgang Schäuble | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Stock Exchange | Velcí investoři | Evropské banky | Finančníci | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Vývoj kurzu USD/EUR | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Linie podpory | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Bloomberg TV | Pro tradery | Globální akciové trhy | Henry Hub | BlackRock | Oddělení forexu | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Volby v USA | Vrtulníkové peníze | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Politické napětí | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Sázet | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Ministři financí eurozóny | Volumes | Německý ústavní soud | US akcie | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Vývoj měn | Bezpečné investice | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Chance | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Akcie v USA | Akcie bank | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | Měnová autorita | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Obchodování měn | Obchodování měnových párů | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Investiční bankéř | Bankovní regulace | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Obchodníci na finančních trzích | Mizuho Securities | Ekonomika Británie | Investor George Soros | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britské dluhopisy | Americký ministr financí | Bezpečnější investice | Oslabení japonského jenu | Index IBEX | Volby ve Španělsku | Britské banky | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Tržní aktuality | Alibaba | Burzovní rozcvička | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Kurz domácí měny | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Milánský FTSE MIB | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Rating dlouhodobých závazků | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Index bank | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Akcie na Wall Street | Nálada na trhu | Finanční injekce | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Zasedání Bank of England | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Obchodování na forexových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Libra k dolaru | Zajištění | Obilniny | Výrobní index PMI | Investiční divize | Standard Life | FTSE 100 | Guvernér banky | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Bear Sterns | Nákupní signál | Odhodlání | Americké rafinerie | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Úrokové sazby centrálních bank | Akciový index DAX | Globální krize | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Počáteční kapitál | Rekordní minima | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Organizace ADP | Exxon | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Vyhlídky eurozóny | Soukromí zaměstnavatelé | Opatřením na podporu ekonomiky | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Hospodářská situace | General Electric | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Finanční ústav | Irská ekonomika | Světové trhy | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní zisky | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Výběr zisků | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnové stimulace ekonomiky | Měnová stimulace | Měnové stimulace | Shazování peněz z vrtulníku | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Rozhodnutí britské centrální banky | Americký index S&P 500 | Měnové krize | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Indická rupie | Softbank | Akcie Bank of America | Zájem obchodníků | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Indikátory důvěry | Indexy PMI | Finanční domy | Údaje o inflaci | Přeprodaný trh | xStation | Česká koruna (CZK) | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Economist Intelligence Unit (EIU) | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Indická rupie (INR) | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Tisková konference Fedu | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Obchodování v New Yorku | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodovaný fond | iShares Silver Trust | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | JPMorgan Chase & Co. | Morningstar | Bill Gross | Carl Icahn | Spinning Top | Oslabování měny | Mizuho | Spekulativní investoři | Bitstamp | Pokles kurzu eura | Krize eura | Cena palladia | Investoři na trzích | Snižování rozvahy Fedu | Inflace ve světě | Začátek výsledkové sezóny | Ceny pšenice | Návratnost investic | Protiruské sankce | Bitcoinové burzy | Cena platiny | Hlavní fundamenty | Jan Dvořák | Obchodování s Bitcoiny | Jerome Powell | MiFID II | ETH | Börsen-Zeitung | Růst hodnoty bitcoinu | Robinhood | Vzácné kovy | Drobní investoři | Airbnb | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | Výnosy italských dluhopisů | Krypto | Peter Bukov | Analytik TopForex | Bitcoiny | Zlatý kov | Německá centrální banka | Podniky | Regionální měny | Inflace v eurozóně | Japonský akciový index | Geopolitické napětí | Forint | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Fond kvalifikovaných investorů | Ether | USMCA | Růst amerických výnosů | Brookings Institution | Přímé zahraniční investice | Brookings | Výsledky firem | Mileniálové | Ruská centrální banka | Pomerančový džus | Propad cen ropy | Roční výnos | Výnosy z amerických dluhopisů | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Přední investoři | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Náklady na úvěry | Evropská komise | Šéf ECB | Prezident Evropské centrální banky | Fiskální pakt | Pojištění vkladů | Zadluženost | Společnost Apple | Prezident USA | Sazby Fedu | The Wall Street Journal | Zpomalení světové ekonomiky | Makroekonomické strategie | Mt. Gox | Burzovní debut | Odhad analytiků | Market alert | Statistický úřad | Splácení dluhu | Sójové boby | Economist Intelligence Unit | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Obchodní pásmo | Výnosové křivky | Pokles cen | Snížení úroků | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Miroslav Frayer | Poskytování úvěrů | Oživení ekonomiky | Alan Greenspan | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Výnosy amerických státních dluhopisů | Papírové peníze | US500 | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Denní graf | Hospodářský výhled | Italská ekonomika | Zprávy z Fedu | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Finanční situace | Centrální banka Nového Zélandu | iShares | Zerohedge | Nobelova cena za ekonomii | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Konfluence více faktorů | Platební společnost | Střadatelé | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Káva | Německá vláda | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | Proroctví | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Luis De Guindos | Firma | Parlamentní volby | TradingEconomics | Růst cen | Global Finance | Studie | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Hodnota kybernetické měny | Největší pokles | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Citadel | Sebenaplňující se proroctví | Fond Citadel | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Domácí měny | AFP | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Poptávka po úvěrech | Statistika | Předpovědi | Průmysl | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Na burze | Drahý kov | Využití stříbra | Firma Apple | General Motors | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Stavebnictví | European Central Bank | Bývalý šéf americké centrální banky | Sociální sítě | Problémy | Ekonomická recese | Prognózy | Nejistoty | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Kontrakty na sójové boby | Kontrakty | Prohlášení | Jim Yong Kim | Centrální banky USA | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Míra | Inflační výhled | Úroky | Francouzská centrální banka | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Předseda | Americké centrální banky | Záporné úrokové sazby | xStation5 | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Americké vlády | Dot-com | NERV | Stratég | Michal Skořepa | Průmyslové podniky | US100 | Hospodaření | Zvýšení inflace | Eskalace konfliktu | Stephen Poloz | Američané | Miliardy eur | RBA | Dramatické dopady | Zemědělství | Poradenství | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Míra zadlužení | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Béžová kniha americké centrální banky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Komunikace | Prezident | Anglie | Trhy | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Negativní dopad | Pokles | Situace | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Natland | IHNED | Vysoká inflace | Analytici Capital Economics | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | Průměrná cena | Šéf amerického Fedu | Růst sazeb | COVID-19 | Kukuřice | Pokračování poklesu | Ekonomické aktivity | Ekonomické dopady koronaviru | Prudký propad | Ekonomické recese | Šířením nového typu koronaviru | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Nižší sazby | Šok | Cílování inflace | Americké výnosy | Vysoká rizika | Nejrozšířenější kryptoměna | Program nákupu aktiv | Deficit státního rozpočtu | Buy the dip | Restriktivní opatření | Pokles HDP | Opatření americké centrální banky | Vyšší úrok | Analytik České spořitelny | Poměr cen | Nákupy aktiv | Zotavení ekonomiky | Dopady pandemie | Historie | JPMorgan Chase & Co | Investiční svět | Krize způsobená koronavirem | Další pokles | Komerční banky | Domácnosti | Iracionální | Nákupu státních dluhopisů | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Instituty | Potenciál | Propad HDP | Viry | Ekonomické ukazatele | Sberbank | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Čtvrtletní pokles | Slovensko | Slovenská centrální banka | Solidní růst | Války | Organizace | Confesercenti | Obchodní svaz | Obchodní svaz Confesercenti | Závislost | Práce | Dlužník | Nakupovat státní dluhopisy | Opatření proti šíření koronaviru | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Trh dluhopisů | Úspory | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | Madrid | Trade | Finanční pomoc | Vyjádření ekonomů | Kupovat dluhopisy | Reddit | Posílení | Cestování | Růst výnosů | Federal Reserve | Tisknutí peněz | Zadlužení | Quantitative Easing | Dluhy | Průmyslové kovy | ONE | Vývoj ekonomiky | Levné peníze | Dění na trhu | CL | Spekulovat | Tisknout peníze | JDE | Unie | Rozhodnutí FOMC | Pokračování růstu | Členové Fedu | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Analytické společnosti | Tiff Macklem | Objem aktiv | Ocenění | Šance | Ceny | Kolaps | Společnost XTB | Mírná korekce | Forward guidance | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Pár EUR/USD | Hospodaření banky | Odborníci | Velké množství obchodů | Německý rozpočet | Esther Duflová | Česká republika | Centrální banky světa | Měnový fond | Akademie věd | Nobelova cena | Růst zlata | Nařízení | GameStop | Změny úrokových sazeb | Německá inflace | DOT | Salutem | Salutem Fund | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | Situace na trhu | WallStreetBets | Melvin | Melvin Capital | Akcie GameStopu | Tržní ceny | Platby v bitcoinech | HAS | Kov | FOMC minutes | Terra | Silný růst | Platební prostředek | Sýrie | xStation Mobile | Vysoká cena | Inflace v České republice | Růst cen nemovitostí | Cíle | Taper | UST | JAR | Odvětví | Guidance | Štěstí | VIAC | Analyzování | Kansas City | Sympozium | Sympozium v Jackson Hole | Ekonomické sympozium | Jackson Hole 2021 | Tapering v USA | Snižování tempa nákupů dluhopisů | Měnové unie | Pandemie ve Spojených státech | Růst výnosů v eurozóně | Depozitní úroková sazba | Úroková sazba v eurozóně | Změna inflačního cíle | Opatření | Rychlý růst | ANO | Ceny plynu | Althea Spinozzi | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Zprostředkovatelé | Společnost | Target | TIM | Sazby centrálních bank | | Jestřábí Fed | Instituce | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Sberbank CZ | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Vzestupný trend | Marketingová komunikace | Pohyby na trhu | Fenomén | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Laureáti Nobelovy ceny | Výzkum ekonomů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Běloruský prezident
Běloruský rubl
Běloruský rubl (BYR)
Belt and Road
Belt and Road Initiative
Belviport
Belviport Trading
Belviport Trading Limited
Bemis
Ben Armstrong

Následující klíčová slova

Ben Broadbent
Ben Carlson
Bendik Norheim Schei
Benedict Morris
Beneffx
Beneteau
Benchmark
Benchmark Mineral Intelligence
Benchmark pražského parketu
Benchmark S&P 500
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít