Čtvrtek 18. července 2024 03:57
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO král

Automobilový sektor

img

Ranní okénko - Dnes průzkum ZEW v Německu a maloobchod v USA

16.07.2024 Dnes budeme netrpělivě vyhlížet zejména výsledky červencového průzkumu instituce ZEW mezi finančními analytiky ohledně hodnocení aktuální ekonomické situace Německa včetně budoucích očekávání. V případě přítomnosti by podle trhu k zásadnější změně dojít nemělo, když i nadále je současný výkon německé ekonomiky vnímán negativně. To optimismus týkající se budoucích očekávání roste nepřetržitě od loňského srpna, zejména na pozadí poklesu inflace, predikovaného oživení německé ekonomiky včetně pro ni důležitých exportních trhů a uvolňování měnových podmínek, ačkoli ECB bude zřejmě postupovat velmi pomalu a obezřetně.
img

Technický sektor dovedl Wall Street k rekordním hodnotám, Nasdaq a S&P 500 na maximech

14.06.2024 Indexy Nasdaq a S&P 500 ve čtvrtek zaznamenaly čtvrtý rekordní zavírací den v řadě, zatímco výnosy státních dluhopisů klesly na nejnižší úroveň od začátku dubna. Investoři reagovali na nižší než očekávané údaje o inflaci a mírný výhled Federálního rezervního systému na snížení sazeb.
img

USA a Evropa: vývoj situace na trhu během svátků

28.05.2024 Na závěr pondělního obchodního dne vykázal americký akciový trh pozitivní dynamiku, kterou podpořil silný růst v technologickém sektoru, sektoru veřejných služeb a v segmentu komodit.
img

Německé automobilky zaostávají za světovými konkurenty, ceny akcií jim klesly o pětinu

15.05.2024 Podle nového výzkumu obchodní a investiční platformy eToro ztrácejí německé automobilky, vlajkové lodě největší evropské ekonomiky, podíl na trhu a investorům přinášejí nižší výnosy oproti svým globálním konkurentům.
img

Průmyslová výroba v únoru částečně korigovala výrazný lednový propad

08.04.2024 Průmyslová výroba v únoru korigovala výrazný lednový propad (-2,8 % m/m), když meziměsíčně vzrostla o 1,9 %. Tuzemský průmysl tak pokračuje ve svém kolísavém výkonu z měsíce na měsíc. Celkově však od loňského třetího čtvrtletí vykazuje mírný růst, který však není zcela přímočarý a zároveň odráží poměrně volatilní vývoj výroby aut. Po očištění o rozdílný počet pracovních dní byla průmyslová produkce v únoru meziročně vyšší o 0,7 %. Bez tohoto očištění byla vyšší o 1,5 % y/y, což bylo mírně pod konsensem trhu ve výši 1,9 % a výrazně pod naším odhadem (3,3 %). Předvídatelnost výkonu průmyslové produkce ovšem v posledních měsících komplikují četné revize dat a také efekty rozdílného počtu pracovních dní. Meziměsíční nárůst průmyslové produkce v únoru o 1,9 % byl pouze mírně nad naším odhadem, který předpovídal nárůst o 1,5 %.
img

Ranní okénko - Bude budoucnost německé ekonomiky nadále vnímána s optimismem?

19.03.2024 Dnes se dozvíme výsledky březnového průzkumu instituce ZEW ohledně hodnocení aktuální ekonomické situace Německa včetně budoucích očekávání finančních analytiků. V posledních měsících se hodnocení přítomnosti a očekávání budoucnosti zásadně liší, když by se dalo říci, že současný stav je zahalen temnými mraky, především v souvislosti s nízkým růstem ekonomiky, nízkou zahraniční poptávkou, problémy tamního průmyslu, kde například automobilový sektor čelí velké konkurenci v elektromobilitě z Číny.
img

Stagnace v průmyslu na začátku roku zklamala

15.03.2024 Česká průmyslová produkce v lednu vykázala meziroční nulu a proti předchozímu roku tak zůstal objem výroby stejný. Náš i tržní odhad počítal s 2% růstem daným zejména silnější výrobou automobilů. Růst v automotive byl ale nakonec slabší, navíc doplněný o výrazný pokles ve výrobě strojů a zařízení. Meziměsíčně průmyslová produkce poklesla o 2,3 %.
img

Ranní okénko - Americká spotřeba naráží na své limity

15.03.2024 V ranních hodinách dnes přijde informace o vývoji v českém průmyslu, na kterou naváže statistika běžného účtu platební bilance. Ze Spojených států pak odpoledne dorazí výsledek průmyslové produkce, který doplní průzkum spotřebitelské důvěry od michiganské univerzity. Důležitý bude i vývoj inflačních očekávání, zveřejněný spolu s tímto průzkumem.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Ekonomika klesla kvůli spotřebě domácností a vysoké inflaci

01.03.2024 Českou ekonomiku loni táhla dolů slabá spotřeba domácností tlumená vysokou inflací. Výsledek zachránil automobilový průmysl, bez jeho přispění by byl roční pokles hrubého domácího produktu (HDP) výraznější než 0,4 procenta, shodují se analytici oslovení ČTK při hodnocení dat, která dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Výsledky čtvrtého čtvrtletí, kdy HDP mezikvartálně vzrostl o 0,2 procenta a mírně vzrostla i spotřeba, dávají podle odborníků naději na hospodářské oživení. Razantní růst HDP ale nečekají.
C:\fakepath\roboty.jpg

Zájem o průmyslové roboty v Severní Americe loni poprvé za pět let klesl

12.02.2024 Poptávka severoamerických podniků po průmyslových robotech se v loňském roce snížila téměř o třetinu a vykázala první pokles za pět let. Přispěly k tomu obavy ze zpomalování ekonomiky a vyšší úrokové sazby. S odvoláním na údaje svazu pro rozvoj automatizace A3 o tom dnes informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Průmyslová výroba v Německu v listopadu překvapivě pokračovala v poklesu

09.01.2024 Průmyslová výroba v Německu se v listopadu proti předchozímu měsíci překvapivě snížila o 0,7 procenta. Pokles tak vykázala už šestý měsíc za sebou. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Analytici podle průzkumu agentury Reuters naopak očekávali nárůst produkce, a to o 0,2 procenta.
C:\fakepath\renault-20102023.jpg

Je pád akcií Renaultu opodstatněný?

20.10.2023 Probíhající výsledková sezona za třetí čtvrtletí ukazuje, jak mohou být trhy náladové. Zveřejnit čísla, která odpovídají očekávání analytiků, ještě nestačí k tomu, aby akcie rostla. Reakce trhu může být horší. Vrtošivou reakci trhů na sobě 19. října pocítila akcie automobilky Renault.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Reuters: Německá vláda letos čeká pokles ekonomiky o 0,4 procenta

06.10.2023 Německá vláda ve svém podzimním výhledu předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se letos sníží o 0,4 procenta. Agentuře Reuters to dnes řekl zdroj obeznámený s výhledem, který má ministr hospodářství Robert Habeck představit příští týden ve středu. V předchozím jarním výhledu vláda předpověděla, že HDP se letos o 0,4 procenta zvýší.
img

Německý automobilový sektor pod tlakem prodejců 📉 Čínské „obchodní války“?

14.09.2023 Německé automobilky dnes prohlubují poklesy po včerejším vyjádření Ursuly von der Leyenové, která potvrdila, že EU zahájí vyšetřování „nespravedlivých výhod“ čínských elektromobilů dovážených do EU. Poklesy přicházejí jen několik dní poté, co čínští výrobci elektrických zařízení přitáhli pozornost na prestižním autosalonu IAA v Bavorsku a prokázali výhody výroby a designu elektromobilů oproti evropským koncernům.
img

Červencový výsledek průmyslu nečekaně hluboko v záporu

06.09.2023 Průmyslová produkce v červenci meziročně poklesla o 2,8 %. Odhad trhu počítal s mírným nárůstem, zatímco naše prognóza pokles – přesto finální síla poklesu byla ještě razantnější, než jsme v krátkodobé prognóze odhadovali. Za nečekaně silným snížením průmyslové produkce stojí pokles v odvětví výroby a rozvodu elektřiny a plynu, negativně se ale projevují i postupně ochabující kladné příspěvky ze strany automotive. Nepříliš pozitivně pak vyznívá i silný červencový meziměsíční pokles o 2,6 %, již po sezónním očištění.
C:\fakepath\xtb-31072023.jpeg

Letní výsledková sezóna je tu! Jak se dařilo Microsoftu, Metě nebo Tesle?

31.07.2023 Letní měsíce bývají obvykle klidné. Lidé mají tendenci o prázdninách odpočívat a víceméně všichni fungují v prázdninovém režimu. To však neplatí pro finanční trhy, které naopak v posledních týdnech zažívají velmi velké pohyby. Tomáš Vranka, analytik XTB, v tomto článku přináší souhrn toho nejzajímavějšího, co se v posledních týdnech na trzích odehrálo.
img

Jak investovat v automobilovém sektoru? 🚗

20.07.2023 Včera po uzavření trhů oznámila své výsledky Tesla. Jak se vede této úspěšné společnosti Elona Muska v automobilovém průmyslu, který je dlouhodobě velmi oblíbeným investičním sektorem?
C:\fakepath\xtb-20072023.jpeg

Automobilový průmysl očima investora: Jak vydělat v nové éře?

20.07.2023 Automobilový průmysl je dlouhodobě oblíbeným investičním segmentem, což není překvapivé vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z největších světových trhů s obrovským ročním obratem. Časy se však mění a s nimi i automobilový sektor, který v současné době prochází jednou z nejvýznamnějších transformací za mnoho let. Otevírá se tak prostor pro nové vítěze a nové výzvy pro ty, kteří nedokážou držet krok s inovacemi.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z trhu práce napoví, co čekat od Fedu

03.07.2023 Z pohledu globálních trhů bude hlavní údaj v podobě červnového počtu nových pracovních míst v nezemědělském sektoru v USA zveřejněn až v samotném závěru týdne. Očekáváme zpomalení tvorby nových pracovních míst na 250 tis., stále se však bude jednat o silný údaj. Tržní reakci by mohl vyvolat také zápis z posledního zasedání Fedu. Jak u nás, tak v Německu i eurozóně je v tomto týdnu na programu několik statistik týkajících se průmyslu. Celkově se obáváme poměrně slabých dat, která budou indikovat, že výrazné oživení v průmyslu se v Evropě prozatím odkládá. Z domácích statistik dnes budeme sledovat kromě červnového PMI ze zpracovatelského průmyslu rovněž bilanci státního rozpočtu ke konci prvního pololetí, která ukáže i pro další vývoj důležité sezónní inkaso DPPO.
img

Ranní okénko - Týden plný českých dat otevře statistika mezd

05.06.2023 Je před námi zajímavý týden, a to zejména z pohledu tuzemských dat. Patrně nejzajímavější informace dorazí již dnes ráno v podobě vývoje mezd za první kvartál letošního roku. Informace bude zásadní především v kontextu blížícího se zasedání ČNB. Pokud by nominální růst zamířil nad 10 %, výrazně by vzrostla pravděpodobnost, že v polovině června se podaří najít většinu pro zvýšení sazeb.
img

Ranní okénko - Data z ekonomiky USA rozpohybovala výnosy tamních dluhopisů

17.05.2023 V ekonomickém kalendáři je dnes finální odhad inflace v eurozóně. Zpřesnění odhadu by mělo přinést malý posun meziroční celkové inflace z 6,9 % na 7,0 %. Dále byla zveřejněna statistika registrací nových automobilů za duben, která vzrostla v EU vlivem nízké srovnávací základny meziročně o 17,2 %, o měsíc dříve dokonce o 28,8 %. V Česku byl růst dubnový růst vyšší, konkrétně o 25,2 %. Odpoledne následují data z amerického nemovitostního trhu, jedná se ovšem z pohledu trhu o sekundární data s malou šancí na tržní reakci. Zajímavější téma v USA je pokračování jednání ve Washingtonu DC ohledně dluhového stropu. Z pohledu měnové politiky ECB mohou být pro investory užitečné proslovy členů ECB, kterých je dnes vícero.
C:\fakepath\platina.jpg

Analytici: Poptávka po platině letos prudce vzroste, na trhu je deficit

15.05.2023 Poptávka po platině se v letošním roce prudce zvýší a na trhu bude chybět skoro milion troyských uncí (oz; 31,1 gramu) kovu. Předpovídají to analytici ze Světové rady pro investice do platiny (WPIC), podle nichž se poptávka proti loňsku zvýší asi o 28 procent. Platinu potřebuje mnoho průmyslových odvětví, od chemiček přes automobilový sektor až po sklárny.
img

V březnu byl průmysl opět podpořen automotive

09.05.2023 Průmyslová výroba v březnu byla v souladu s naším očekáváním tažena vzhůru zejména automobilovým sektorem a meziročně vzrostla o 2,2 %. Většina sledovaných odvětví ale vůči loňskému březnu skončila v červených číslech. Meziměsíčně vzrostla tuzemská průmyslová produkce o 1,7 %.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Jádrová inflace zůstává na zvýšených úrovních

09.05.2023 Klíčová data se v tomto týdnu budou u nás i v USA týkat dubnových spotřebitelských cen. V USA se podle nás vlivem cen energií dočasně zastavil dezinflační proces, když se meziroční růst cen pohyboval v blízkosti březnových 5 % y/y. Výraznou dynamiku si stále udržují jádrové ceny, což platí i u nás. Domácí inflace podle našeho odhadu v meziročním vyjádření s přispěním vysoké srovnávací základny zpomalila na 13,1 % y/y. Snížení meziměsíčního růstu jádrových cen však bylo pouze mírné.
img

Pokračující pokles inflace, oživení v průmyslu i maloobchodě

04.05.2023 Čekáme, že maloobchodní tržby v březnu meziměsíčně vzrostly o 0,5 % (SA) po únorovém poklesu o 0,4 %. V průběhu roku by podle nás mělo docházet k postupnému oživení spotřebitelské poptávky, což by se mělo pozitivně odrazit i v maloobchodních tržbách. K výraznému oživení průmyslové výroby v březnu přispěla produkce automobilů, když podle nás meziměsíčně průmyslová produkce vzrostla o 2,2 %. Meziroční inflace vlivem vyšší srovnávací základny pravděpodobně nadále rychle zpomalovala. Odhadujeme, že klesla z březnových 15,0 % na 13,1 % v dubnu. Meziměsíčně podle nás klesly ceny pohonných hmot a energií. Zmírnit by se měla i dynamika cen potravin. Jádrová inflace by na druhou stranu měla zůstat vysoko.
img

Forex: Spotřebitelské ceny u nás v březnu meziměsíčně stagnovaly

13.04.2023 Dnešním klíčovým údajem na domácí scéně bude březnový vývoj spotřebitelských cen. Podle nás ceny meziměsíčně stagnovaly a v meziročním vyjádření inflace zpomalila na 14,8 % s výrazným přispěním vysoké srovnávací základny. Údaj únorové průmyslové produkce v eurozóně potvrdí statistiky z jednotlivých zemí a ukáže výrazný meziměsíční růst. Celkově by tak, dle indikací z letošních prvních dvou měsíců, průmyslová výroba významně přispěla k solidnímu výkonu ekonomiky eurozóny na začátku roku.
img

Průmysl díky automotive vykázal za únor růst

06.04.2023 Průmyslová výroba v únoru dopadla v souladu s očekáváním trhu, když meziročně rostla o 2 %. Zásadní měrou se na tom opět podílel automobilový průmysl, který díky výraznému meziročnímu růstu překlopil celkový výsledek do kladných hodnot. Produkce v českém průmyslu mírně rostla i proti lednu, meziměsíčně o 0,4 %.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Německý průmysl v únoru pokračoval ve výrazném růstu

06.04.2023 Průmyslová výroba v Německu se v únoru meziměsíčně zvýšila o dvě procenta. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Růst tak výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali pouze na 0,1 procenta.
img

Oživení ekonomiky v prostředí klesající inflace

04.04.2023 Oživení spotřebitelské poptávky zřejmě pokračovalo i v únoru, byť nižším tempem, a to v souvislosti se zlepšeným sentimentem a dalším zrychlením růstu mezd na počátku roku ve stavebnictví a průmyslu. Průmyslová produkce, kterou nadále trápí vracející se problémy v subdodávkách, podle našeho odhadu v únoru mírně meziměsíčně vzrostla.
img

V lednu průmysl negativně překvapil

10.03.2023 Průmyslová výroba v prvním měsíci letošního roku překvapila slabším tempem, kdy na základě pozitivního působení automotive jsme očekávali kladný meziroční přírůstek. Ten se dostavil pouze na úrovni kalendářně neočištěné hodnoty (+1,3 %), nikoliv však po očištění (-1,4 %).
img

Ranní okénko - Globální sentiment zůstává pod tlakem pátečních dat

07.02.2023 Dnes ráno vychází čísla z tuzemského maloobchodu, dopoledne pak statistika devizových rezerv. Zatímco předběžná data jasně naznačují, že aktivita ČNB potřeba nebyla, u dnešních čísel z maloobchodu je výsledek nejasný. Včera zveřejněná data z průmyslu opět výrazně ovlivnil vývoj v automotive, který dokázal udržet výsledek v kladných číslech. Bilance zahraničního obchodu pak po dlouhé době vykázala „pouze“ jednociferný deficit.
img

Průmysl držel nad vodou opět automotive

06.02.2023 Průmysl v závěru roku dokázal růst, když meziročně přidal 1,3 %, při očištění o kalendářní vlivy pak vykázal zlepšení o rovné 4 %. Hlavní roli hrál podle očekávání automobilový sektor, těžící z nízké srovnávací základny. Pozitivní efekt byl o něco silnější, než jsme předpokládali, což tvoří hlavní rozdíl proti našemu odhadu. Do kalendářně očištěného výsledku přidal automotive 4,6 procentního bodu. Při jeho odečtení tak výsledek českého průmyslu naplňuje stagnační scénář, spíše ve směru mírného poklesu, tak jak v předchozích měsících naznačovaly některé předstihové ukazatele. Meziměsíčně v prosinci průmyslová produkce rostla o 0,2 %.
img

Průmysl dále těží z automotive, zahraniční obchod zklamal

06.01.2023 I v listopadu přinesl automobilový sektor pozitivní impuls do celkového výsledku průmyslové produkce, a ta tak meziročně dokázala udržet černá čísla, když rostla o 0,5 %. Meziměsíčně byla produkce vyšší o 3,1 %. Trh počítal s poklesem o 1,5 %, my jsme předpokládali ještě o něco slabší výsledek v oblasti -2 %. Překvapením je zejména silný výsledek automotive, kdy předběžná data z výroby naznačovala, že již dochází k vyrovnání nízké srovnávací základy a příspěvek automobilového sektoru do meziročního výsledku by měl být mizivý.
img

Výsledky General Motors a UPS překonaly odhady Wall Street 📈

25.10.2022 Úspěšnou čtvrtletní zprávu společnosti Coca Cola doplnily výsledky General Motors (GM.US) a UPS (UPS.US), které překonaly očekávání Wall Street.
img

Překoná Tesla již po sedmé za sebou očekávání Wall Street? 🚗

19.10.2022 Americký výrobce elektromobilů Tesla (TSLA.US) v čele s Elonem Muskem dnes představí své finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku. Akcie Tesly od letošního roku zatím ztrácejí 36 %, ale před otevřením se obchodují o 2 % výše:
img

Americko-čínská technologická válka se přiostřuje

10.10.2022 Bidenova administrativa uvaluje omezení na vývoz technologií do Číny, což by mohlo podkopat schopnost Číny rozvíjet rozsáhlé oblasti své ekonomiky, od polovodičů a superpočítačů po sledovací systémy a zbraně.
img

Škodě Auto klesl odbyt o 30 procent, nejvíce ze značek skupiny Volkswagen

15.07.2022 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto za první pololetí dodala zákazníkům v celém světě 360.600 aut, což je meziroční pokles o 30 procent. Ve své zprávě to dnes uvedla mateřská skupina Volkswagen. Propad odbytu vozidel české automobilky je za pololetí nejhlubší ze všech značek, o kterých Volkswagen samostatně informuje.
img

Průmysl překvapil pozitivním výsledkem

07.07.2022 Tuzemská průmyslová produkce rostla v květnu meziročně o 6,3 %, po očištění o pracovní den bylo tempo o něco pomalejší, stále ale překvapivě silné. Proti loňsku kalendářně očištěná produkce vzrostla o 3,3 %. Konečně výsledek netáhla dolů automobilová výroba, která se naopak významně podílela na celkovém skóre. Růst přišel napříč sektory, na datech je ale znát, že stagnačnímu trendu se český průmysl jen těžko ubrání. Horší výsledek do dalších měsíců predikují i předstihové ukazatele, mj. červnový výsledek PMI. Meziměsíčně proti dubnu byla průmyslová produkce vyšší o 2,4 %.
img

Ranní okénko - Výnosy dluhopisů zůstanou tento týden pod tlakem

04.07.2022 Český datový kalendář nabízí v tomto kratším týdnu údaje o květnovém zahraničním obchodu a průmyslové výrobě. Saldo zahraničního obchodu pravděpodobně setrvalo v deficitu přesahující 20 miliard a je tak výraznou brzdou HDP ve druhém čtvrtletí. Zahraniční obchod do jisté míry zrcadlí komplikovanou situaci v průmyslu, kde v problémech není už jen automobilový sektor. Po očištění o kalendářní vlivy odhadujeme meziroční pokles průmyslové výroby o 1,7 %. Statistika z průmyslu bude zveřejněna také v Německu spolu s továrními objednávkami, zatímco v eurozóně se na výkon ekonomiky podíváme skrze maloobchodní tržby. Hlavní údaj v USA bude v závěru týdne statistika z trhu práce.
img

Průmyslová produkce začíná klesat napříč sektory

06.06.2022 Tuzemský průmysl si v dubnu připsal meziroční pokles o 6,4 %, a v poměrně silném záporu skončil i po očištění o kalendářní vlivy (-3,8 %). Z části k tomu přispěla silnější srovnávací základna, kdy před rokem se průmysl znovu rozjížděl po pandemických uzavírkách. Hlavní díl problémů ale přichází stejně jako v předchozích měsících z automobilového průmyslu, který táhne meziroční výsledky výrazně níže. V meziměsíčním srovnání proti březnu klesla průmyslová produkce o 0,8 %.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Rekordní růst cen výrobců dál přiživuje inflaci

16.05.2022 Růst cen průmyslových výrobců dnes ukáže, že inflační tlaky z produkční séry zůstávají v domácí ekonomice vysoké. V nejbližších měsících je bude podporovat i pokračující zdražování zahraničních vstupů a oslabená koruna. Ve čtvrtek ECB zveřejní zápis z posledního zasedání, který může v kombinaci s plánovanými vystoupeními jejích vrcholných představitelů napovědět, zda od té doby došlo ke změně vnímání dalšího směřování měnové politiky eurozóny.
img

Swingový výhled 16. týden 2022

22.04.2022 Jerome Powell potvrdil, že Fed bude agresivně postupovat v boji proti inflaci a naznačil přísnější zvyšování úrokových sazeb již od května. Akciové indexy v návaznosti na to silně poklesly. Rekordních hodnot dosáhla inflace v eurozóně, která za březen činila 7,4 %. I přes tuto zprávu ale euro nadále oslabovalo. Výprodeje pokračují také na japonském jenu, který je vůči americkému dolaru nejslabší za posledních 20 let.
img

Průzkum: Manažeři autoprůmyslu čekají do roku 2035 samořízení i létající vozy

18.04.2022 Automobilový sektor čekají podle manažerů automobilového průmyslu v příštích pěti až deseti letech převratné změny. Vedle očekávaného masového rozšíření elektromobilů se podle nich do roku 2035 rozšíří i samořízené autonomní vozy a objevovat by se mohly i létající auta. Vyplývá to z průzkumu poradenského společnosti KPMG mezi 1100 manažery v autoprůmyslu v 31 zemích včetně Česka.
img

Ranní okénko - Od ČNB očekáváme ještě tři hiky, ECB dnes může jen překvapit

14.04.2022 Období Velikonoc přinese na většinu trhů klid a významnější ekonomická data začnou proudit zase až v příštím týdnu. Dnes bude každopádně o zábavu postaráno, protože zasedá Evropská centrální banka. Konkrétnější informace ohledně zvyšování sazeb nečekáme, zaznít by ale teoreticky mohly bližší náznaky o konci aktuálního QE, což je nezbytnou podmínkou pro odstartování navyšovacího cyklu. Z USA dnes dorazí data z maloobchodu, zítra pak z průmyslu.
img

Průmysl v únoru stagnoval, válka budoucí vyhlídky nezlepší

06.04.2022 Český průmysl v únoru stagnoval. Přesněji meziročně poklesl o 0,3 %. Skončil tak pod našim očekáváním (+3,0 %) i pod očekáváním trhu (+2,5 %). Útěchou může být, že mírné revize směrem vzhůru se dočkal alespoň lednový růst (z +3,7 % na +4,0 %). Hlavním důvodem slabého únorového výsledku je stejně jako v předchozích čtvrtletích zejména neutěšující vývoj v automobilovém sektoru. Meziměsíčně průmyslová produkce poklesla o 2,4 %.
img

Sankce: vítězové a poražení

03.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu byla aktem agrese, který jsme v Evropě po desetiletí neviděli. To vedlo k rozbití stavu, který na starém kontinentě panoval od konce Studené války a návratu násilí, za což evropské i další země světa ruské činy rychle odsoudily. Byly vyhlášeny sankce bezprecedentního rozsahu, které vedly k uzavření burzy v Moskvě a více než 90% propadu indexu ruských akcií kótovaných v Londýně. Sankce proti Rusku však mají i jiné dopady. Pojďme se tedy podívat na sektory akcií, které lze považovat za vítěze a poražené.
img

Akcie v Evropě prohlubují pokles

25.02.2022 Na konci čtvrtečního obchodování vykázaly všechny tři klíčové evropské burzy pokles o více než 3 %. Investoři se aktivně vyhýbali riziku v souvislosti s eskalací vojenského konfliktu v západní Evropě.
C:\fakepath\Rusko-ropa.png

Invaze na Ukrajinu - tržní dopady

24.02.2022 Analýza ekonomických dopadů invaze a jejího dopadu na klíčové trhy. Nejhorší možný scénář - ruská invaze na Ukrajinu - se naplňuje. Odsuzujeme tuto agresi a v tomto dokumentu se snažíme analyzovat ekonomické důsledky a dopad na finanční trhy.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie díky nadějím na řešení ukrajinské krize posilují

21.02.2022 Evropské akcie díky nadějím na diplomatické řešení ukrajinské krize zahájily týden růstem. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 si krátce před 10:00 SEČ připisoval zhruba 0,4 procenta. Minulý týden kvůli obavám z ruské invaze na Ukrajinu ztratil téměř dvě procenta.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Itálie schválila balíček na ochranu ekonomiky před drahými energiemi

20.02.2022 Italská vláda schválila balíček opatření v hodnotě osmi miliard eur (téměř 195 miliard Kč) na podporu ekonomiky. Na páteční tiskové konferenci to podle agentury Reuters uvedl premiér Mario Draghi s tím, že opatření nezvýší rozpočtový deficit a bude financováno v rámci rozpočtu. Záměrem je ochránit spotřebitele a podniky před rostoucími cenami energií a pomoct automobilovému sektoru.
img

Komentář k zasedání ECB

04.02.2022 "Evropská centrální banka (ECB) zaostává za celosvětovým trendu ve zvyšování úrokových sazeb, které vedou Bank of England a americký Fed. Na jejím dnešním zasedání však prezidentka ECB Lagardeová uznala proinflační rizika a začala otevírat dveře možnému zvýšení sazeb později v tomto roce.
img

Čipová krize podle budoucího šéfa dodavatele autodílů Bosch ještě neskončila

27.12.2021 Problémy s nedostatkem čipů budou ještě delší dobu pokračovat. Uvedl to budoucí šéf německého dodavatele automobilových součástek Bosch Stefan Hartung v rozhovoru s časopisem Focus. "Čipová krize neskončila," prohlásil.
C:\\fakepath\\auta.jpg

Bosch: Evropský automobilový sektor je příliš závislý na Asii a dalších regionech

12.12.2021 Evropský automobilový sektor je z hlediska důležitých součástek, jako jsou polovodiče a bateriové články, příliš závislý na Asii a dalších regionech. V rozhovoru s listem Frankfurter Allgemeine Zeitung to řekl šéf dozorčí rady německého výrobce automobilových součástek Bosch Franz Fehrenbach.
img

Ranní okénko - Česká míra nezaměstnanosti patrně pokračuje v poklesu

08.12.2021 Globálně toho dnešní ekonomický kalendář moc nenabízí, za to ze středoevropského regionu dorazí klíčové informace. V Polsku bude jednat centrální banka o nastavení úrokových sazeb. Její guvernér se nedávno nechal slyšet, že inflaci nevnímá jako přechodnou a banka proti ní musí dále zakročit. Polská inflace v listopadu překvapila skokem až na 7,7 %, a proto očekáváme, že dnes bude hlavní úroková sazba navýšena o 50bb na 1,75 %.
img

Průmysl meziměsíčně v plusu, automobilky nadále brzdou

07.12.2021 Tuzemská průmyslová výroba zůstala dle očekávání v útlumu i na počátku posledního čtvrtletí. V říjnu produkce poklesla meziročně (bez očištění o kalendářní vlivy) o 7,4 %, více než činil medián trhu (6,8 %). Stejně jako tomu bylo v září, zhoršil celkový výsledek především automobilový sektor, kde objem výroby meziročně ztrácel 32,9 %. Po očištění o kalendářní vlivy meziroční pokles dosahoval 4,9 %. Oproti září se ovšem dostavilo navýšení celkového objemu výroby o necelé 1 %. Jedná se tak o vylepšení po meziměsíčním poklesu o 3,0 % o měsíc dříve.
img

Ranní okénko - Registrace nových automobilů pokračují v meziročním poklesu

18.11.2021 Po včerejším státním svátku nás ve zbytku týdne nečekají žádné významné makroekonomické údaje, ať tuzemské či globální.
img

Index PMI svižně klesá

01.11.2021 Index nákupních manažerů z českého zpracovatelského sektoru v říjnu vykázal citelný pokles, když se oproti září propadl o téměř tři body a dosáhl hodnoty 55,1. Celkem se tak hodnocení podmínek zpracovatelů ocitlo nejníže od listopadu roku 2020. Nad hranicí 50 bodů, která odděluje útlum od expanze, se ovšem index drží již 14 měsíců v řadě.
img

Forex: Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí stagnovala

29.10.2021 Dnešek přinese první odhady HDP za třetí čtvrtletí. Růst české ekonomiky se podle nás vlivem přetrvávajících problémů v automobilovém průmyslu zastavil, když očekáváme její mezičtvrtletní pokles o 0,1 %. V Německu dopady chybějících čipů tak silné nebyly a tamní ekonomika podle našeho odhadu vzrostla o 1,8 %. Podobným tempem se pak pravděpodobně zvyšoval také výstup ekonomiky celé eurozóny. Evropská inflace zřejmě v říjnu opět nabrala na tempu, když podle naší prognózy vzrostla z 3,4 % na 3,6 % y/y.
C:\fakepath\WTO.png

Ekonom WTO: Za problémy se zásobováním stojí především zvýšená poptávka

28.10.2021 Globální problémy s nedostatečnými dodávkami různých produktů a surovin jsou spíše důsledkem prudkého nárůstu poptávky než zásadních potíží v dodavatelském řetězci. Uvedl to hlavní ekonom Světové obchodní organizace (WTO) Robert Koopman v rozhovoru s agenturou Reuters.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Meziroční růst české ekonomiky ve 3. čtvrtletí podle odhadů zpomalil

28.10.2021 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí podle odhadů analytiků oslovených ČTK stoupla o 2,8 až 3,4 procenta. Mezičtvrtletně by měla vykázat růst mírně pod dvěma procenty. Za růstem ekonomiky je podle ekonomů především spotřeba domácností a oživení investiční aktivity firem. Naopak růst ekonomiky tlumil vývoj zahraničního obchodu a průmyslu kvůli omezeným dodávkám. Český statistický úřad zveřejní první předběžný odhad HDP za 3. čtvrtletí v pátek. Ve druhém čtvrtletí česká ekonomika meziročně stoupla o 8,1 procenta a mezičtvrtletně o jedno procento.
img

Ranní okénko - Americký tapering se rýsuje čím dál jasněji

14.10.2021 Dnes se dočkáme pouze údajů z americké ekonomiky. Kromě standardní týdenní zprávy o počtu nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti – který by mělo kosmeticky ubýt z předchozích 326 na 320 tisíc – se bude jednat hlavně o zářijovou statistiku o cenách výrobců. Ty by měly pod tíhou nestíhající logistiky a zdražujících komodit pokračovat v robustním růstu, když trh po srpnových 0,7 vyhlíží tentokrát 0,6 % meziměsíčně. V meziročním srovnání by to tak stačilo na 8,7 %.
img

Zabrzděný automotive stahuje průmysl ke dnu

07.10.2021 Tuzemská průmyslová výroba během letošního srpna meziročně narostla o 1,4 %, což ovšem po zohlednění počtu pracovních dní – kterých bylo letos o jeden více – reálně představuje pokles o 1,4 %. Ve srovnání s červencem pak došlo ke snížení objemu produkce o 3,2 %. Průmyslové tržby meziročně narostly o 5,4 %, přičemž o něco více ty domácí (6,5 %) nežli zahraniční (4,4 %). Objem nových zakázek meziročně stoupl o 3,5 % (domácí o 4,3 a zahraniční o 3,2 %). Průměrný evidenční počet zaměstnanců se v průmyslu meziročně snížil o 0,2 %, zatímco jejich průměrná mzda vzrostla o 6,9 %.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Průmyslovou výrobu v Německu utlumily přerušené dodavatelské řetězce

07.10.2021 Průmyslovou výrobu v Německu v srpnu utlumily přerušené dodavatelské řetězce. Ve srovnání s červencem výroba klesla o čtyři procenta, což je výrazně více, než se čekalo. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Zvláště trpí automobilový sektor.
img

Forex: Výroba automobilů vytáhne americkou průmyslovou produkci nahoru

15.09.2021 K růstu amerického průmyslu v srpnu pravděpodobně výrazněji přispěla výroba automobilů. Tu už méně sužují problémy se subdodávkami, a tak opět nabírá na tempu. Dobrých výsledků zřejmě dosáhne i průmyslová výroba v eurozóně. Ta sice v červenci ožila, v následujících měsících jí ale opět negativně ovlivní potíže se subdodávkami. Ty by měly pomalu odeznívat až v závěrečném čtvrtletí letošního roku.
C:\fakepath\japan grafy.jpg

Japonské akcie uzavřely nejníže za letošní rok, dolů je táhl automobilový sektor

20.08.2021 Japonské akcie dnes uzavřely nejníže za letošní rok. Dolů je táhly automobilky a na ně navázaná odvětví. Toyota ve čtvrtek snížila svůj plán výroby, což umocnilo obavy ohledně oživení ekonomiky po pandemii covidu-19.
img

EY: Ceny nových aut ve 2. čtvrtletí stouply o 2,3 procenta

19.08.2021 Ceny nových osobních aut vzrostly ve druhém čtvrtletí v porovnání se začátkem roku o 2,3 procenta. Za rok by tak současným tempem mohly vozy zdražit téměř o deset procent. Důvodem růstu výrazně nadinflačním tempem jsou legislativní požadavky na snižování emisí a povinnou výbavu. Vyplývá to z dat pravidelného cenového indexu poradenské společnosti EY.
img

Akcie Volkswagen: Automobilka chce odkoupit Europcar za 2,5 miliardy EUR

04.08.2021 V dnešním příspěvku se zaměříme na akcie Volkswagen. Automobilový sektor je v současné době pod velmi silným tlakem díky snahám EU o rychlou elektrifikaci veškerých vozidel. Volkswagen a jiné automobilky na to samozřejmě musí reagovat. Mezi další zajímavé novinky patří například koupě Europcar a potenciální výstavba továrny na výrobu baterií do elektroaut v České republice.
img

Ranní okénko - Co čekat od červnové inflace?

12.07.2021 Nastávající týden bude bohatý zejména na data z USA. Kromě údajů o inflaci dorazí sentiment v průmyslu a před kongresem vystoupí šéf Fedu Powell. Ekonomických údajů z eurozóny bude poskrovnu. Z toho mála bude dominovat průmyslová výroba, která podle už dostupných informací z některých členských států zvolnila v květnu tempo. Z českého pohledu bude důležité především zítřejší zveřejnění červnové inflace.
img

Český průmysl letos v březnu vzrostl nejvýrazněji za posledních více než dvacet let. Nezlomil jej ani nedostatek čipů

07.05.2021 Průmyslová výroba v ČR letos v březnu meziročně stoupla o 14,9 procenta v očištěném vyjádření, a dokonce o 18,2 procenta ve vyjádření neočištěném. V neočištěném vyjádření se jedná o nejvyšší nárůst od ledna 2001, v očištěném za ještě delší dobu. Jedná se o lepší výsledek, než jaký analytici předpokládali. Částečně je samozřejmě dán poníženou srovnávací základnou loňského března, kdy tuzemskou průmyslovou výrobu zasáhly první závažné projevy pandemie covid-19 a opatření zavádění za účelem jejího potlačení. Dařilo se například výrobě automobilů.
img

Stav českého průmyslu se zlepšuje jedním z nejrychlejších temp v historii. Příznivý výsledek je však zčásti statistickým zkreslením, neboť svět svírá mohutný výpadek subdodávek typu čipů

03.05.2021 Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v dubnu meziměsíčně zlepšovaly jedním z nejvýraznějších temp v historii sledování od začátku milénia. Příslušný index, který sestavuje společnost Markit, vykázal hodnotu 58,9 bodu. Jakákoli hodnota nad úrovní padesáti bodů přitom dokládá meziměsíční zlepšování podmínek.
img

Problém s nedostatkem čipů bude trvat několik let, varuje šéf Intelu. Mezi poškozené patří Škoda, Apple a vlastně celý svět

03.05.2021 Celosvětové výpadky v dodávkách čipů, které omezují výrobu i v tuzemských automobilkách, budou trvat léta. Americké televizi CBS to řekl nový šéf Intelu Pat Gelsinger.
img

Ranní komentář: Powell mírní obavy z inflace, ta začne v březnu citelně zrychlovat

13.04.2021 Akciové trhy včera pokračovaly v konsolidaci a výraznější zisky ani ztráty si tentokrát nepřipsaly. V USA stál za pozornost především sektor polovodičů, kdy si výrazným růstem prošly akcie Nvidia, zatímco pod tlakem se nacházel Intel i AMD. K rozdílnému vývoji pomohly zprávy o tom, že Nvidia začne s výrobou mikroprocesorů pro datová centra, které mají být výkonnější než současné procesory dodávané Intelem a AMD.
C:\fakepath\akcie-16032021.jpg

Evropské akcie zpevnily, přispěl k tomu pozitivní výhled VW

16.03.2021 Evropské akcie dnes posílily. Pozitivní výhled automobilového koncernu Volkswagen táhl růst automobilového sektoru. Investoři čekají na postoj americké centrální banky (Fed) k nedávnému nárůstu inflace.
C:\fakepath\Německo.jpg

Průmyslových zakázek v Německu přibylo více, než se čekalo

04.12.2020 Objem průmyslových zakázek v Německu se v říjnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 2,9 procenta - téměř dvakrát více, než se čekalo. Zvýšily se už šestý měsíc po sobě, oznámil dnes německý statistický úřad. Zvyšují se tak naděje, že zpracovatelský průmysl největší evropské ekonomiky zahájil svižně čtvrté čtvrtletí, kdy udeřila druhá vlna koronaviru.
img

Trinity Bank: Ekonomické dopady pandemie koronaviru, včetně její začínající druhé vlny

20.09.2020 Druhá vlna pandemie koronaviru představuje pro českou ekonomiku výraznější riziko než pro většinu jiných srovnatelných zemí. V letošním roce si předně právě kvůli pandemii Česko zhoršilo svůj rizikový profil nejvýrazněji ze všech evropských zemí. Česko společně se Slovenskem totiž jako jediné dva evropské státy náleží ke dvaceti zemím světa, jejichž ekonomická rizikovost od počátku letošního roku nejvíce vzrostla. Plyne to z celosvětového šetření Euromoney Country Risk, na němž se globálně podílí více než tři stovky analytiků.
img

Prodej aut v EU za osm měsíců klesl o téměř třetinu

17.09.2020 Prodej nových aut v zemích Evropské unie se za osm měsíců letošního roku snížil o 32 procent na více než 6,12 milionu vozů. Z toho v samotném červenci počet registrací nových aut klesl o 5,7 procenta a v srpnu o 18,9 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).
img

Trinity Bank: Ekonomické dopady pandemie koronaviru, včetně jeho začínající druhé vlny

16.09.2020 Druhá vlna pandemie koronaviru představuje pro českou ekonomiku výraznější riziko než pro většinu jiných srovnatelných zemí. V letošním roce si předně právě kvůli pandemii Česko zhoršilo svůj rizikový profil nejvýrazněji ze všech evropských zemí. Česko společně se Slovenskem totiž jako jediné dva evropské státy náleží ke dvaceti zemím světa, jejichž ekonomická rizikovost od počátku letošního roku nejvíce vzrostla. Plyne to z celosvětového šetření Euromoney Country Risk, na němž se globálně podílí více než tři stovky analytiků.
C:\fakepath\pr-07092020-lv.jpg

Studie: Německý autoprůmysl už přestává být tahounem ekonomiky

07.09.2020 Německý automobilový sektor zasáhla koronavirová krize více než jiná odvětví a jeho dosavadní problémy ještě prohloubila. Sektor tak po mnoha letech přestane být tahounem ekonomiky, uvádí studie německého hospodářského institutu (IW), o které píše deník Handelsblatt. Dopady nejvíce pociťují menší dodavatelé.
img

Okénko trhu - Americké objednávky svižně rostou

26.08.2020 Americké objednávky dlouhodobé spotřeby příjemně překvapily, když po červnovém meziměsíčním nárůstu o 7,7 % dále zrychlily svoji dynamiku a v červenci poskočily o dalších 11,2 %. Tržní odhad přitom počítal naopak se zpomalením a činil 4,8 %. Skutečný výsledek tak nakonec předčil i ty nejoptimističtější předpoklady analytiků. Lví podíl na pozorovaném nárůstu objednávek měl automobilový sektor, který poskočil o 21,9 %. Citelného navýšení doznala i oblast obrany, kde přibylo dokonce 30 %. U objednávek investičních statků (s vyloučením obrany a letectví) došlo k meziměsíčnímu růstu o 1,9 %. Nejnovější data tak naznačují, že americký průmysl má našlápnuto k razantnímu oživení a doposud ho nijak významně nepřibrzdilo ani zhoršování epidemiologické situace.
img

Investice do vodíku – Nejlepší vodíkové akcie roku 2020

20.08.2020 Vodíkové akcie jsou stále populárnější a jejich ceny rostou. Lidstvo dlouhodobě hledá čistší alternativy k běžným fosilním palivům. Už nějakou dobu se vodík využívá v mnoha průmyslových odvětvích, avšak od doby, co se stal novým potenciálním palivem pro automobily, může dojít k raketovému růstu jeho poptávky. Vodíkové akcie jako forma investice do vodíku se stávají stále zajímavější.
img

Ozvěny trhu: Zítra se dozvíme, jak hluboko jsme spadli

30.07.2020 Ani nová makroekonomická prognóza, kterou jsme tento týden publikovali, nic nezmění na tom, že hospodářský pokles, který bude letos vykázán, bude nejhlubší v naší novodobé historii. Za celý letošní rok předpokládáme snížení reálného hrubého domácího produktu o pět procent. Nicméně oproti předchozí prognóze jsme předpokládaný hospodářský propad o necelé dva procentní body vylepšili.
img

Ranní nadhoz - americký maloobchod si polepší i v červnu

16.07.2020 Podle průzkumu New Yorské pobočky amerického Fedu se nálada mezi tamními zpracovateli v červenci výrazně zlepšila, když její index dosáhl 17,2 bodu. Suverénně tak překonal nejen červnový výsledek (-0,2), ale i tržní odhad (10,0). Index se tímto dostal na nejvyšší hodnotu od listopadu 2018.
img

Okénko trhu - Americký průmysl se nadějně zvedá

15.07.2020 Podle průzkumu New Yorské pobočky amerického Fedu se nálada mezi tamními zpracovateli v červenci výrazně zlepšila, když její index dosáhl 17,2 bodu. Suverénně tak překonal nejen červnový výsledek (-0,2), ale i tržní odhad (10,0). Index se tímto dostal na nejvyšší hodnotu od listopadu 2018. Oproti předchozímu měsíci se výrazně zlepšilo hodnocení nových objednávek i zásilek. Naproti tomu na zaměstnanosti se mnoho nezměnilo, což naznačuje jistou opatrnost mezi firmami. Výhled na období za šest měsíců se ovšem zhoršil a to poměrně výrazně.
img

Forex: Dnešek přinese pouze data z polského a amerického trhu práce

18.06.2020 Dnešek nám mnoho nových makroekonomických informací nenabídne. V regionu budou zveřejněna data pouze v Polsku, konkrétně květnové statistiky z trhu práce. Meziroční růst tamní průměrné mzdy pravděpodobně dále zpomalí a zaměstnanost vykáže hlubší pokles. Pravidelné týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti pak dorazí z USA. V důsledku nedávných vyjádření ze strany ČNB, jsme se rozhodli změnit naše očekávání vztahující se k měnovému zasedání bankovní rady, které se koná příští středu. Nyní předpokládáme, že základní repo sazba setrvá na stávajících 0,25%.
img

Evropský automobilový sektor zažívá krušné časy

17.06.2020 Evropské sdružení výrobců automobilů dnes zveřejnilo květnové počty registrací nových osobních automobilů, které byly ve srovnání s loňskem zhruba poloviční. Oproti dubnu se vlivem postupného rozvolňování protikoronavirových opatření sice pokles zmírnil, i nadále však zůstává výrazný. Dvouciferným tempem se počty registrací snižovaly ve všech státech Evropské unie a také u všech výrobců. Vyhlídky pro následující období však také nejsou zrovna růžové. Již před koronavirovou krizí se výrobci automobilů, včetně navazujících dodavatelských odvětví, potýkali s celosvětovým nedostatkem poptávky a s přechodem na přísnější emisní limity. Současná situace útlum poptávky pravděpodobně dále urychlí. Nepůjde jen o to, že automobily představují luxusní statek po kterém v době krize poptávka zcela logicky klesá, nýbrž i to, že během karanténních opatření došlo ke změnám, které mohou mít na automobilový průmysl zásadní dopad. Jedná se o stále se rozšiřující trend výkonu práce na dálku, který vede k nižší potřebě i frekvenci se přemisťovat. To může vést k preferenci sdílení automobilů, upřednostnění jiných způsobů dopravy, či jednoduše k pozvolnější obměně stávajících automobilů v důsledku nižšího opotřebení. Vše uvedené však vede k jedinému, k nižší poptávce po automobilech.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Španělsko vynaloží 3,75 miliardy eur na podporu autoprůmyslu

15.06.2020 Španělská vláda vynaloží 3,75 miliardy eur (100 miliard Kč) na podporu automobilového průmyslu, který těžce zasáhla koronavirová krize. Oznámil to španělský premiér Pedro Sánchez. Vládní podpora se podle něj bude soustředit zejména na automobily s elektrickým pohonem.
C:\fakepath\euro2.jpg

Automobilový sektor může doufat v podporu od EU

20.05.2020 Automobilový průmysl, který těžce zasáhla koronavirová krize, může doufat v podporu od Evropské unie. V jednom z pracovních dokumentů Evropské komise se například navrhuje vynaložit v následujících dvou letech 20 miliard eur (téměř 550 miliard Kč) na program, který by motivoval spotřebitele k nákupu vozů šetrných k životnímu prostředí. Informuje o tom dnes agentura DPA.
C:\fakepath\ger-05052020-lv.gif

Německé automobilky chtějí podporu, ozývá se ale hlasitá kritika

05.05.2020 Německé automobilky, kterým kvůli koronaviru prudce klesl odbyt, se stále hlasitěji dožadují státní podpory na nákup nových aut. Požadavky klíčového sektoru německé ekonomiky, jehož pověst značně poznamenal skandál s manipulováním emisí, sice nacházejí pochopení u řady německých politiků, mají ale i mnoho odpůrců. O možných cestách z krize způsobené pandemií dnes se zástupci automobilek jedná kancléřka Angela Merkelová.
img

Ford se v prvním čtvrtletí propadl do ztráty

29.04.2020  Americká automobilka Ford Motor se v prvním čtvrtletí propadla do ztráty, která byla vyšší, než se čekalo. Kvůli koronavirové pandemii, která zastavila poptávku po drahém zboží a přiměla firmy přerušit výrobu, čeká Ford další ztrátu i ve druhém čtvrtletí. Za leden až březen ztráta činila dvě miliardy USD (50 miliard Kč) ve srovnání se ziskem 1,1 miliardy USD ve stejném období předchozího roku, uvedla automobilka v noci na dnešek.
img

Automobilový sektor v ohrození

24.02.2020 Akciové indexy v Európe a v USA majú za sebou negatívny týždeň vďaka pokračujúcej neistote týkajúcej sa koronavírusu. Bezpečné prístavy, ako sú drahé kovy zaznamenali nárast, pričom cena sa priblížila k úrovni 1650 dolárov za uncu. Spomínaná neistota podnietila investorov, aby presúvali svoje peniaze do bezpečných prístavov, čo spôsobilo pokles výnosov na dlhopisoch, pričom výnosy na 30-ročných amerických dlhopisoch sa dostali na historické minimá.
C:\fakepath\dax.jpg

Je na tom eurozóna opravdu tak dobře?

13.02.2020 Německý akciový index DAX zdolal tento týden po dvou letech svá historická maxima. Akcie rostou díky slabšímu euru, dohodnutému brexitu i pozitivnímu obratu v náladě samotných německých společností. Stejně tak pomáhá i další růst amerického S&P 500. Anebo není všechno tak optimistické, jak se zdá?
img

Většina středoevropských burz vloni rostla, leaderem Budapešť, propadákem Varšava

31.01.2020 Středoevropské burzy se dlouhodobě potýkají se skomírajícím zájmem investorů. Poptávka investorů byla vloni podle srovnání od brokera ProfitLevel ze zemí Visegrádu nejsilnější v Budapešti. Podle burzovního indexu vzrostla o 17,74 %, s odstupem následovaná s růstem 11 % pražskou burzou. Cenné papíry na bratislavském trhu jsou lehce v zelených (+ 5,65 %), naopak, index burzy ve Varšavě propadl. o, Důvodem poklesu o 5,56 % jsou ztráty společností, v nichž podstatný podíl akcií drží stát.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: PMI ukáže oživení německého průmyslu

24.01.2020 Tuzemská spotřebitelská důvěra po několika měsících ukázala v prosinci nárůst. Optimismus domácností by měl pokračovat i v lednu. PMI v eurozóně by měly ukázat mírné zlepšení. Zejména v Německu očekáváme oživení tamního průmyslu, který již v závěru minulého roku ukázal záblesk. Revize ratingu agenturou Fitch potvrdí současnou vysokou úroveň.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump: EU nemůže jinak, než dojednat s USA nové obchodní vztahy

22.01.2020 Evropská unie nemá jinou možnost, než se Spojenými státy dojednat novou obchodní dohodu. V rozhovoru ve finanční televizi CNBC to dnes řekl americký prezident Donald Trump, který se teď účastní zasedání Světového ekonomického fóra v Davosu. V úterý tam jednal s šéfkou Evropské komise (EK) Ursulou von der Leyenovou a rozhovory s ní označil za dobré.
C:\\fakepath\\trump22012020-lv.gif

Trump opět pohrozil Evropské unii zavedením cel na dovoz aut

21.01.2020 Americký prezident Donald Trump dnes opět pohrozil Evropské unii zavedením dodatečných cel na dovoz evropských automobilů do Spojených států. Prohlásil, že Bílý dům by o těchto clech vážně uvažoval, pokud by Washington a Brusel nedokázaly dospět k obchodní dohodě. Vyjádřil nicméně přesvědčení, že se dohodu podaří sjednat.
img

Raiffeisenbank: Strategie Česká republika 1Q 2020

19.12.2019 Věříme, že naše čtvrtletní publikace "Strategie Česká republika" shrnující novou makroekonomickou prognózu Raiffeisenbank Vám poskytne potřebné informace k zorientování se v nadcházejícím roce 2020.
img

Čína naznačila, že by kvůli zákazu Huawei mohla zakročit proti německým autům. Takový krok by měl dopad i na český automobilový sektor

15.12.2019 S dílčím smírem USA a Číny, který se podařilo dojednat během tohoto týdne, obchodní rozmíšky zjevně nekončí. Čína ústy svého velvyslance včera pohrozila Německu odvetnými opatřeními, pokud Berlín vyřadí společnost Huawei jako možného dodavatele technologie pro sítě páté generace (5G). Zmínila miliony aut, které Německo do Číny vyváží. Pokud by Čína podnikla kroky vůči německým automobilům, neblaze to poznamená také český automobilový sektor.
img

Index Exportu chladí přehnaná očekávání

29.11.2019 Zmírnění tenzí v obchodních vztazích mezi Spojenými Státy a Čínou, tiché odložení sankčních cel na dovoz evropských aut a náhradních dílů do Spojených Států či naděje na spořádaný odchod Velké Británie z Evropské unie zvrátil doposud klesající sentiment na klíčových trzích našich obchodních partnerů včetně nejzasaženějšího Německa.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

FT: Střední Evropa se chystá na zpomalování růstu v Německu

28.10.2019 Ekonomiky ve střední Evropě již několik let zažívají silný růst, který podporují nízké úrokové sazby, stoupající spotřebitelské výdaje a oživení v eurozóně. Německo, které je pro většinu střední Evropy největším obchodním partnerem, však loni na podzim začalo sklouzávat k recesi a mnozí mají obavy z negativních důsledků tohoto vývoje, napsal dnes list Financial Times (FT).
img

PMI ve výrobě překvapivě klesl pod hranici 50 bodů

02.01.2019 Český index nákupních manažerů ve výrobě v prosinci klesl o 2,1 b. na 49,7 bodů. Sestupný trend indexu přetrvává i v závěru roku, kdy PMI dosahuje nejnižších hodnot od července 2016.
Související klíčová slova: Lufthansa (LHA.DE) | Střední Evropa | Maďarská inflace | Apple CarPlay | Cena platiny | Powercell Sweden | Hodnota společnosti | Výnosy dluhopisů | Ozvěny trhu | Války | Lithium | Vývoj | Index spotřebitelských cen | Jakub Seidler | Faurecia | Data z trhu práce | Zveřejněné údaje | Panevropský index | LHA | IW | AIR.DE | Austral | Inflační očekávání | Jana Steckerová | Analýza akcie | DPH | Americká automobilka | EUR | Fundamenty | Spotřebitelské výdaje | Výroba aut v USA | UCG.IT | Nedostatek čipů | Fortinet Inc | Salesforce | Oživení německého průmyslu | Výkyvy | Itálie | Stoxx | Akcie firmy | Očekávání | BAE Systems (BA.UK) | Finanční injekce | Volatilní | Jeep | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Prodej aut v EU | Nálada amerických spotřebitelů | Objem průmyslových zakázek | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | ORSTED.DK | United Parcel Service (UPS.US) | Evropská komise | Pro investory | Oživení ekonomiky | Výkon domácí ekonomiky | Investice | DXY | Rozvolnění | Potenciál | TPCA | Support | Posílení | Poradkyně německé vlády | Škoda Auto | Ifo | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Jogger | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | Výkon ekonomiky | Výkonný ředitel | Broadcom | LSEG | Index exportních očekávání | Rekord | Raiffeisenbank | Virgin Galactic akcie | Creditas | Měnový pár GBP/USD | Bidenova administrativa | Společnost Apple | Cenové úrovně | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | General Electric | Nálada v průmyslu | Administrativa prezidenta | Spotřebitelé | Předseda představenstva | PKN Orlen | Šéf Fedu Jerome Powell | Český průmysl | Raytheon Technologies (RTX.US) | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | Uzdravování | Důvěra v ekonomiku | Aktuální vývoj | Petr Knap | Benchmark | Lagardeová | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Nikola | Měnový pár USD/JPY | Lukáš Baloga | Brent | Výkon průmyslu | Akcie těžařů | Zalando | Americký akciový trh | Medvědí Pin Bar | SMA | Vzdělávání | Japonský index Nikkei | Russell 2000 | Šéf Fedu | LYNX Trading | Růst sazeb | Dopravci | Intel Corporation | Index DOW | Německý akciový index DAX | Průběh krize | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Investor Warren Buffett | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Strach | Oživení čínské ekonomiky | Dění na finančním trhu | Kancléřka Merkelová | Automobilka Ford Motor | Škoda | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment na trhu | JPY | Akciový index | Benjamin Gehrs | Analytický tým FXstreet.cz | Premiér Mario Draghi | AI | Instituty | Odhad HDP | Akcie Air Liquide | Ekonomický sentiment | Jaguar Land Rover | Dopad na finanční trhy | Peníze | Pandemie COVID-19 | Robert Habeck | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Continental (CON.DE) | Reálné ekonomiky | Průmyslové zakázky | Měnová opatření | Meziroční růst cen | Hlavní centrální banky | Prognóza | FTSE 100 | Bilance obchodu | Bezpečné přístavy | Pesimismus | Saxo Bank | FedWatch | Tuzemská ekonomika | Index CAC 40 | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Futures na zlato | Odražení ode dna | Lockheed Martin | Ekonomické dopady pandemie | Zhoršování situace | Markus Söder | Prostředí klesající inflace | Brexit | FedEx | Sentiment indikátory | ZEW index | Kurz eura k dolaru | Evropské burzy | Burzy | Snižování sazeb v USA | WallStreetBets | EURUSD | Americké ekonomiky | Polymetal International | Kapitál | Cestování | O2 | Index burzy | Akcionáři | Cash flow | xStation | Prodeje aut | Citroën | Odbyt elektromobilů | Výkon | Posílení koruny | USD | Investovat | Velká krize | Export | Otřesy na finančních trzích | Technická analýza | Chemický průmysl | ProfitLevel | Posilování koruny | Akciový index CAC 40 | CISCO | Deficit zahraničního obchodu | Unie | Prodej automobilů | Cena americké ropy | Plány | SPS | Energetická společnost | Na burze | Vyšší dividenda | Spikevax | Ekonom společnosti | Evropská inflace | Ekonomiky | Total | Ekonomická aktivita | LMT | Hospodářské oživení | Maďarsko | Investor Warren | Korunový trh | Krize v americkém bankovním sektoru | Úroková sazba | TJX Companies | Kabinet | Index volatility CBOE | DJI | Tovární objednávky | UniCredit Bank | Cenové tlaky | Rostoucí ceny energií | Síla poklesu | Ruský prezident | Podpůrné programy | Širší index S&P 500 | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Šíření mutace | Panevropský akciový index | Nedostatečné investice | Měnový pár EUR/USD | Dovoz | Hospodářský institut | Šíření nemoci | Výzkumy | Hyundai | Nikkei | 1 milion | Zpomalení německé ekonomiky | First Solar | Světový obchod | Pokles ceny akcií | Největší ztráty | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Válka na Ukrajině | McKinsey | Makroekonomické ukazatele | Průmyslová výroba v Německu | Elon Musk | CO2 | Jestřábí postoj | Akciové indexy | Čínští výrobci | Investoři | Prodej nových osobních automobilů | Index asijsko-pacifických akcií | Obchodní deník | Západní společnosti | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Polymetal | Evropská měna | Rozdělení akcií | Moderna | Média | Nejistota | Vyšší úrokové sazby | Hodnota akcií | Obchodní napětí | Zisk | Ruské společnosti | Peso | APA | Zpřísňování měnové politiky | YTD | Globální akciové trhy | Nová prognóza | Finanční instituce | Bank of England | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | PCELL | Prezident | Inflace v květnu | Zápis z posledního zasedání | Medián | BP | Cíl ČNB | Nastavení úrokových sazeb | Dvoutýdenní repo sazby | Vývoj akcií | Sestupný trend | Raytheon | Akcie společnosti Tesla | Jak se stát lepším investorem | Manažeři autoprůmyslu | Reálné mzdy | České PMI | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Ekonomická situace | Zvýšení úrokových sazeb | Investiční | Průzkum | Poradenská společnost | Hlavní úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Německý DAX | ETS | Covid | Sloučení | UnitedHealth Group | Data z ekonomiky | Uranium Energy | Vojenský konflikt | Pokles ceny | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | MPO | Agentura Reuters | Data z průmyslu | Spotřebitelský sentiment | Prodej | P/E | Zpráva | Bohatý | Nové příležitosti | Prémie | EUR/PLN | Tržní kapitalizace | Ekonomické dopady | Huawei | Trump dnes | Ministerstvo obchodu | Reakce centrální banky | Vedení Renaultu | Vzdušný prostor | Automobilka Škoda | Finanční ředitel | Warren Buffett | S&P | Česká měna | Hrubý domácí produkt (HDP) | Celoroční výhled | Handelsblatt | Rok 2024 | Obchodování | Zasedání Fedu | České koruny | Spotřebitelské ceny v USA | Vedoucí představitelé | Automobilka | Meta | Financial Times (FT) | Nabídka | GBP | HDP Německa | Management | Posilování eura | ZEW | Centrální banky | Prezidentka ECB | Pandemie COVID | České firmy | Výkonnost indexu | Eurostat | Předpověď | Zprávy | VaR | Kristalina Georgievová | Kanada | Růst inflace | Index STOXX Europe | Virgin Galactic | Investiční banka | Averze k riziku | Prognózy ČNB | Americký maloobchod | Index Stoxx 600 | Ceny ropy | Míra | Index RTS | Akcie v Evropě | Pokles tržeb | Evropské akcie | Silný růst | Airbus | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | CZ | Akcie automobilky Renault | Index německých akcií | Kevin Tran Nguyen | NATO | Cena ropy brent | Futures | Automobilky | Listopadová inflace | Alstom | Nástroj | Jiří Tyleček | Prodej elektromobilů | Výsledky | HUF | Depozitní sazby | HDP v eurozóně | Investice do vodíku | Tapering | Technická recese | Nio | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Stellantis | Bank of America | Německý výrobce | TIM | Fundamentální analýza | Odhady trhu | Vakcína | Deutsche Bank (DBK.DE) | Financial | Pád akcií Renaultu | Meziroční inflace v eurozóně | Koruna | Nejvýraznější pokles | Výrazný pokles | Shell | Finanční výsledky | Panevropský index STOXX 600 | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Americký výrobce | Onemocnění | Objem | Propad | Greenpeace | Asociace | Zasedání Světového ekonomického fóra | Trigger | Pokračující pokles | Výkonnost | TUI | Pandemie koronaviru | Dovoz aut | Federální rezervní systém | Globální dodavatelské řetězce | Údaje | Inverze výnosové křivky | Elektrické vozy | Dopady koronavirové krize | Akcie Volkswagen | Podnikatelská nálada | Propuštění | Český index nákupních manažerů | Očekávání analytiků | Cena akcií Tesly | Letní měsíce | Swingový výhled | DPA | Státní rozpočet | Podíl nezaměstnaných | OpenAI | Převodník měn | Videokonference | Průmyslová výroba | Zpomalování ekonomiky | Důchod | Vývoj inflačních očekávání | Studie | Srovnávací základna | Tempo růstu spotřebitelských cen | Deficit | Graf | Polsko | Index S&P 500 | Reakce trhu | Plyn | Ruská invaze na Ukrajinu | Centene | FOMC | Dolar vůči japonskému jenu | Ropa Brent | Americké automobilky | ADBE | Výnosové křivky | Hrubý domácí produkt | Německý akciový index | Současná situace | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | EY | Aktuální hodnoty měny | Pokles produkce | Evropa | Jackson Hole | USD/PLN | Argentinské peso | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Situace | Šíření nemoci COVID-19 | Pár EUR/USD | Institut Ifo | Johnson & Johnson | Ceny zemědělských výrobců | BYD | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Trump | Stavebnictví | Hospodářský propad | Index volatility | Index Dow Jones Industrial Average | UPS | Italská vláda | Technické analýzy | Vstupy | FXstreet.cz | Problémy se subdodávkami | BA.US | Instituce | Česká koruna | Turecko | Průmysl v eurozóně | Vlna koronaviru | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Monika Schnitzeová | Dnešní fundamenty | Americké akcie | Vestas Wind Systems | Ekonom UniCredit Bank | Czech Fund | Úrokové sazby Fedu | Futures na ropu WTI | Evropské sdružení výrobců automobilů | Divize | Náhoda | Index Nikkei | Vyplácení dividend | Ziskové marže | Problém devizového trhu | Audi | Výsledky HDP | Nejprudší pokles | Rozpočtový deficit | Ekonomiky ve střední Evropě | Trh | Změna trendu | Komise | University of Michigan | List Financial Times | Války na Ukrajině | Výrazný růst | Fed | United Parcel Service | Zahraniční obchod | Index londýnské burzy | Druhá vlna | Korekce | Klesající trend | Tržní prostředí | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Země EU | Finanční společnosti | Buffett | Money management | Uvolněné fiskální politiky | Pražské burzy | Zveřejnění výsledků | Velké technologické společnosti | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Automobilový průmysl | PNČ | Indikátory sentimentu | Yahoo | Ekonomický a strategický výzkum | Vývoz do Číny | JDE | ANO | Růst spotřebitelských cen | ProCent | Ministři financí | Rating | Výroby osobních automobilů | E-commerce | Dezinflace | Ruská invaze | Koronavirová pandemie | Rivian | Velké banky | Microsoft | Akcie roku | Trh dnes | Budoucí vývoj | Příležitosti | Americký výrobce elektromobilů | Polská inflace | Data z USA | Daňové úlevy | Společnost Tesla | Růst tržeb | Volatility | Úspory | CME | Akcenta | Makroekonomické údaje | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Ekonomické problémy | Důvěra | Maloobchodní tržby v eurozóně | Pravděpodobnost | Světová banka | Index Nasdaq | Apple | Jaguar | Unce zlata | ECB dnes | Nákupní cena | Směřování | Nejziskovější | Společnost XTB | Tržní odhad | Hospodářský institut Ifo | Výpadky | Objem obchodů | Těžební společnost | FIAT | Japonsko | XTB | Sdružení automobilového průmyslu | Nájemné | Akcie v USA | Centrální banka | Ekonomické zpomalení | Index nákupních manažerů ve výrobě | Vývoj úrokových sazeb | VDA | Analytici | Řízení rizika | ING | TLTRO | Německá vláda | QE | Polský zlotý | Růst HDP | Odhad vývoje HDP | LYNX | Červnová inflace | Donald Trump | Německý Ifo index | Čistý zisk | Vzdělávací webináře | Jádrová inflace | Analytika | Zasedání americké centrální banky | Společnosti | Spotová cena | Rozpočet | Další růst | Americká průmyslová produkce | CL | BNP | CON.DE | Opel | KPMG Global Automotive Executive Survey | S&P 500 a Nasdaq | Zavedení dovozních cel | Tisková zpráva | Inovativní řešení | Energetický sektor | Daiwa Securities | Údaje o inflaci | Evropský automobilový sektor | Dlouhodobý investor | Výroba automobilů | CZK | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Prognózy inflace | Mario Draghi | GM | Index burzy v Budapešti | Depozitní sazba | Česká republika | Předseda | Tempo růstu CPI | EURPLN | Utahování měnové politiky | Konec cyklu zvyšování úrokových sazeb | Pedro Sánchez | Chipotle Mexican Grill | Index nákupních manažerů | Tištění peněz | Automobilový trh | Celý automobilový sektor | Růst české ekonomiky | Boeing | Vstup na burzu | Evropské banky | Americký dolar | Libra | Koronavirová krize | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Rekordní inflace | Expert Greenpeace | SMA 100 | Nová data | Evropská unie | Cena akcie | Steen Jakobsen | Globální akciový index MSCI | DOT | Letní výsledková sezóna | Závazek | Financovat | Vládní koalice | Pohyby na trhu | Konjunkturální průzkum | Snižování úrokových sazeb | Americké ministerstvo obchodu | Angela Merkelová | TSLA | Evropský průmysl | Antivirus | Dluhopisy | Zveřejnění výsledků hospodaření | Refinitiv | Americký průmysl | Ranní nadhoz | Cena | Silné oživení | Platební bilance | Odpor | Předstihové ukazatele | ASML Holding NV | Air | Akcie dnes | Ztráta | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Analytik Raiffeisenbank | Dolar | Americký index S&P 500 | Čínská ekonomika | Ceny | EK | Technologie | Přechod k elektromobilitě | JPMorgan Chase & Co | Finální odhad | ČNB | TSLA.US | VW | Fiserv | Ross Stores | Agentura Bloomberg | Ranní zpráva | Futures kontrakty | Pokles | Boeing (BA.US) | Emise | Inflace v listopadu | UEC | Peter Altmaier | Margin | Kalendář tento týden | Nvidia | Intuit | Pandemie covidu | Americké společnosti | Jan Vejmělek | Úvěrové podmínky | Setkání centrálních bankéřů | Poplatek | EUR/HUF | Maloobchodní tržby | Euro vůči dolaru | FTSE | CARA | Mercedes | Index ISM | Tuzemský maloobchod | Americká ekonomika | NVDA | Automobilový sektor v ČR | Kurz koruny | Jeremy Corbyn | Obchodník | Operační marže | Webináře | Jednání ECB | Situace na ropě | Akcie týdne | Ekonomické aktivity v eurozóně | MRNA | COVID-19 | Nikola Motor | Negativní dopad | Google | Data z reálné ekonomiky | FOREX | Růst mezd | Tempo poklesu | ISIN | Trh s elektromobily | General Motors (GM.US) | ROE | Zisk a tržby | Evropská centrální banka | Dow Jones Industrial Average | Luboš Růžička | Ředitelka | Index PX | Daně | Mitsubishi | Mutace koronaviru | Rizika | ECB | Potravinářství | Inflace v Turecku | Pokles indexu | Český stát | Česká ekonomika | Pandemie nemoci | Daně z příjmů | Akcie Shell | Marketingová komunikace | CBOE | Bosch Franz Fehrenbach | Konsorcium | Čína | Prezident Vladimir Putin | Zisky | UniCredit (UCG.IT) | Low | Evropské akciové indexy | Trader | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Ekonomické údaje | BNP Paribas | Konsenzus | ACEA | Miliardy eur | Vývoj HDP | ISM | Vliv počasí | Ranní okénko | Cisco Systems | Zboží dlouhodobé spotřeby | Toyota | Maruti Suzuki | Tuzemská inflace | Globální nedostatek čipů | Světové obchodní organizace | Vysoká poptávka | Ekonomiky eurozóny | Výkonnost akcií | Trinity Bank | Breakout | Růst cen | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Drahé kovy | Konsenzus očekávání analytiků | 5G | Indikátor | Tempo růstu CPI v USA | RSI | Měnová politika | Vysoké inflace | Akcie Nel Hydrogen / Nel ASA | Rheinmetall | PMI ve výrobě | Saxo | Repo sazby | IFO index | Financování | Index pražské burzy | ČSÚ | Fitch | Výrobce čipů | Stres | Nastavení měnové politiky | Nálada spotřebitelů | Carsten Brzeski | Pokles ekonomiky | Powercell Sweden (PCELL) | Cena palladia | Finance | Dividenda | USDJPY | Poptávka | Intradenní obchodník | Index Exportu | Otevírání ekonomiky | Moderna akcie (MRNA) | Guvernér | Globální trhy | Očekávání trhu | FT | Výsledek zahraničního obchodu | Jedno euro | Výrobní aktivity | Německý index DAX | Průměrná mzda | Dolarové sazby | Obchodovat | Dnešní čísla | JPMorgan Chase | Hospodářský růst | Tržní sazby | Uzavření trhů | AAPL | WTI | Křiž smrti | Bod | Počasí | Podmínky na trhu | Zisk společnosti | Raiffeisen Bank International | Medvědi | Kapitálové trhy | Co bude | RBI | Philadelphia Fed index | Tesla (TSLA.US) | Ziskovost | Payrolls | Bankéři | Video | Podnikání | Španělsko | Cena ropy | Výhled německé ekonomiky | Jaderné elektrárny | Inflace | Problémy | Vývoj měn | Marže | Využití kapacit | ROCE | Fiskální politika | Domácí měna | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Celkový výsledek | DAX | HDP | Alphabet | Vedení společnosti | Firma | Signály | Vysoké zisky | Nové údaje | Dubnový PMI | Načasování | TJX | Futures na ropu | Erste | USA a Čína | Ropa | Statistiky | Dnešní zprávy | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Ekonom | Příležitosti i pro investory | Průmyslový index Dow Jones | Deutsche Bank | MPSV | Američané | Kurz | Referendum | Ekonomka | Raiffeisenbank a.s. | Unicredit | Naše prognóza | UST | Optimismus | Konjukturální průzkum | Rozhodování | DBK | LMT.US | Martin Gürtler | Úspěšný týden | Francouzský CAC 40 | USA | Graf akcie | Investujte | Jeff Burnstein | Proinflační | Průzkum společnosti | Rozvíjející se trhy | Euro | UEC.US | Datový kalendář | Index burzy ve Varšavě | Agentura DPA | Breakout Trader | VP Bank | Risk | Predikce | Nejlidnatější země světa | Kypr | Christine Lagarde | Hospodářství | RHM.DE | Výnosy státních dluhopisů | Etoro | EV | Ministr financí | EBITDA | Obchod | Růst ekonomiky | Automobilka Škoda Auto | Uniper | Český automobilový sektor | Labouristická strana | Ekonom WTO | Úrokové sazby | Hlavní ekonomka | Ranní komentář | Krátkodobý výhled | Globální akciový index | Zisková marže | EU | Zasedání ECB | Převis | Kurz domácí měny | Komerční banka | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Oživení globální ekonomiky | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Recese | Inflace v Německu | ASML | Průmysl v březnu | Renault | Německý ZEW index | Technologický index Nasdaq Composite | Mercedes-Benz | Index Dow Jones | SEC | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Denní graf | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | František Táborský | Hodnota indexu | Český statistický úřad (ČSÚ) | Ministři | Kapitálové výdaje | Prodeje existujících domů | Matěj Široký | Negativní nálada | Kurz eura | Pin Bar | Objem investic | Dnešní zpráva | Uzavření továren | Automobilka Volkswagen | Dieselgate | Statistika z amerického trhu práce | KPMG | Lufthansa | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Čínský výrobce elektromobilů | David Vagenknecht | Japonský jen | Index FTSE 100 | Desetileté dluhopisy | Jerome Powell | Panika | Ekonomka Raiffeisenbank | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | Kancléřka Angela Merkelová | Renault (RNO.FR) | Technologický sektor | Předpovědi Saxo Bank | Politické riziko | Pozitivní výsledky | Předpovědi | Vývoj ceny platiny | Problémy s nedostatkem čipů | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Automobil | Růst eurozóny | Vývoj akcií Renault za poslední měsíc | Windfall tax | RTS | Přebytek obchodu | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | Spotřebitelská důvěra | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | MAN | Pomalé oživení | Finanční situace | Objem objednávek | Oslabení | Chris Bailey | Nařízení | Americká cla | Akciové futures | Empire State Index | SWIFT | WP | Vzestup ceny | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Schodek | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Oživení poptávky | Obchodní bilance | Nominální mzda | Akcie automobilky | Zpřísnění měnové politiky | Šéfka ECB | Akciová společnost | P911 | Investování | Průmysl | Investovat do zlata | Úsilí | Druhá vlna koronaviru | Poskytování úvěrů | Výrobní inflace | Tempo růstu | Ekonomické dopady pandemie koronaviru | Investor | Aerolinky | USD index | STOXX50 | Pohonné hmoty | Continental | Air Liquide | Zpracovatelský průmysl | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | Silná inflace | Myšlenka | UnitedHealth | Varování | Počty nových žádostí o podporu | APP | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Macron | Pandemie | GLE | Japonský index | Japonský akciový trh | Klid | Pokles inflace | Širší index | Růst zaměstnanosti | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | Index německých akcií DAX | Očekávaný vývoj | Akcie Deutsche Bank | Tuzemský průmysl | Růst cen ve výrobě | Index londýnské burzy FTSE | Business | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Pokles cen | Plug Power | Akcie Nvidia | LHA.DE | Helena Horská | Orsted | Nový týden | Fiskální politiky | Konsolidace | Energetické krize | Počet akcií | Akcie Tesly | Čínské akcie | Automotive | Sentix | Snížení cen | Poptávka investorů | Čistá zisková marže | | Německý statistický úřad | Vývoj akcií Renault | Členské země | Seat | Pandemická situace | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Prodeje automobilů | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Raytheon Technologies | Řetězce | Automatizace | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | Kurzové riziko | Globální sentiment | WEF | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Politika | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Bankovní asociace | OMV | SAB Finance | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | Německý průmysl | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Zasedání FED | Evropské společnosti | Pokles průmyslové výroby | Průzkum PMI | Indexy S&P | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Napětí kolem Ukrajiny | Zdraví ekonomiky | EURHUF | Nálada | Geopolitická rizika | Vládnoucí strana | Letectví | Indie | Technologické akcie | Měnové politiky | Účetní období | Snížení základní úrokové sazby | Vnímání | Intel | Koncern Volkswagen | Čínský výrobce | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Německé automobilky | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | CBS | WTO | Otto Daněk | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Poradenské společnosti | Podnikání na kapitálovém trhu | Ceny zlata | Výhled | Prodejní cena | Jednání ČNB | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Legendární investor | Akciový trh | Vysoké ceny | Akciový index DAX | Robert Koopman | Automobilové značky | Propouštění | Sentix index | Bloomberg Intelligence | Jaromír Gec | Technologický index Nasdaq | Politika Fedu | Čerpací stanice | Finanční trhy | Banka Creditas | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Evropská elektroauta | Británie | Cyrrus | Data o inflaci | Expanze | eBook | Platinové akcie | General Motors | Investiční příležitosti | Bílý dům | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Společnost Intel | Alfa Romeo | New York | Agentura APA | Saldo zahraničního obchodu | Bernstein | Pád akcií | Franz Fehrenbach | Zajišťování | Růst cen výrobců | Německé tovární objednávky | Jak investovat | Výrobci automobilů | Pokles poptávky | Predikce 2020 | Slabší kurz | Linde | Prezidentské volby | Tesla | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | NERV | Podíl akcií | Varšavská burza | Sazby | Akcie Tesla | Generální ředitel | Devizové rezervy | Cíle | USD/JPY | Ekonomický kalendář | Volkswagen | Akcie společnosti Apple | Index MSCI | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Žádosti o podporu | Americká administrativa | Investice do zlata | Porsche | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Dnešní údaje | Technologický index | Měny | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Vzestup inflace | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Raymond James | Bezpečnost | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Profitovat | Inflace v březnu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Výpadky v dodávkách čipů | DE30 | BAE Systems | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | MSCI | Thomson Reuters | Stav českého průmyslu | Spotřebitelská poptávka | Dubnová inflace | Finanční trh | Maloobchod v USA | JPMorgan | Německá automobilka | Index polovodičů | Regionální měny | SPCE | Nové prognózy | Nejprodávanější | Prodeje | Ruský prezident Vladimir Putin | Zlotý | Platformy | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Nissan | Ceny výrobců | Miliardy USD | Provozní marže | Signál | Zdražování | Česká národní banka | Předstihové indikátory | EPS | Repo sazba | Biliony dolarů | CPI v USA | Joe Biden | Ropy | Historie | Nové žádosti o podporu | Míra úspor | Základní sazba | Pracovní síly | Člen bankovní rady | CarPlay | Druhá vlna pandemie | Větší riziko | Společnost | Petr Dufek | List The Wall Street Journal | Sázky | Ministr hospodářství | Obchodujte | Ocenění akcií | Výrobce elektromobilů Tesla | Trading | BMW | 1D | Cena akcií | Česká inflace | Výkon německé ekonomiky | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | NEXO | Umělé inteligence | Burze | Eura | Tisková konference | Organizace | Průmyslová výroba v ČR | Ceny akcií Porsche | Ceny pohonných hmot | Services | Růst | Objem zakázek | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Příjmy | Volvo | Podnikové investice | Domácí měny | Komise v přenesené pravomoci | Fortinet | TradingEconomics | Android Auto | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Praktické tipy | Merkelová | Cenový index | Společnost Uniper | Fundament | Nejbližší rezistence | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Obchodní vztahy | GM.US | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Jestřábí politika | Index STOXX Europe 600 | ISM index | XPeng | Skupina Stellantis | Německý automobilový sektor | Akcie Plug Power | Orsted (ORSTED.DK) | UCG | Zpracovatelský sektor | Analytik Bloomberg | Ryan Detrick | Kotace | Amazon | Problém s nedostatkem čipů | Energetické technologie | BA.UK | GLE.FR | Akcie Plug Power (PLUG) | Cena Virgin Galactic akcie | Dna | Ceny nových aut | Akcie Renaultu | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Odhady HDP | Investiční platformy | Analýza Moderna akcie | Tržby společnosti | Okénko trhu | Výrobce elektromobilů XPeng | Růst cen průmyslových výrobců | Volatilní vývoj | Šance | Ceny ropy a zemního plynu | Balíček na ochranu ekonomiky | Německý automobilový průmysl | DBK.DE | BMW.DE | Societe Generale (GLE.FR) | Ferrari | Zisk na akcii | CEE | Pád měnového páru GBP/USD | Zlepšení nálady | Akcie | Nel Hydrogen / Nel ASA | Očekávaný růst | Hlavní index německých akcií | Thomas Gitzel | MiFID II | Americký tapering | Daimler | Bratislavská burza | NEL.NO | Elektroauta | Odvětví | Netflix | Vladimir Putin | Budoucnost | Nárůst ceny | Americký akciový index S&P 500 | Bosch | TUI.DE | Rheinmetall (RHM.DE) | Technologické společnosti | Prohlášení | Autoprůmysl | Poptávka po platině | Extrémní nárůst | Výsledky Apple | Banka | Maďarský forint | Výrobce pneumatik | Rekordní růst | Vít Hradil | Zlepšení | Analytička | Nasdaq Composite | Akcie Air Liquide (AI) | Vývoj státního rozpočtu | Vlastnictví | Nasdaq a S&P | Sazby Fedu | Expanzivní fiskální politika | Španělský premiér | Americký index | Akciový index S&P 500 | Manažeři | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Průmyslová produkce v únoru | Nízké úrokové sazby | Americké centrální banky | ONE | Donald Trump dnes | Bloomberg | Onemocnění COVID-19 | Tým XTB | Pokles HDP | Bydlení | Současný stav | Cena Virgin Galactic | Fundamentální analýza akcie | Tuzemská spotřebitelská důvěra | VOW1.DE | AVGO | Investice do platiny | Obchodní války | Německý autoprůmysl | Podpora | BMW (BMW.DE) | Lucid | Snižování sazeb | Denso | Nvidia Corp | Výkonnost indexů | Zdražení ropy | Němečtí exportéři | Biden | Hospodaření | Problémy Německa | Erste Group | Nemovitosti | CEE region | Posilování české koruny | Export do Číny | Investice do podnikání | Snížení sazeb | PLUG | Burza v Moskvě | Stefan Hartung | Pražská burza | Přenos | Komentáře členů Fedu | Celková průmyslová výroba | Devizové rezervy ČNB | Elektromobily | USD/CZK | Globální problémy | Ruské akcie | Sanford C. Bernstein | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Volkswagen (VOW1.DE) | Německo | Tata Motors | Aleš Michl | First Solar Inc | Airbus (AIR.DE) | Výkonná ředitelka | NEL | MT4 | USA inflace | Riziko | NEL (NEL.NO) | Domácí průmysl | Nasdaq a S&P 500 | Sazby beze změny | Hlavní ekonom | Vice | Nálada na globálních trzích | Hodnoty měny | Euromoney | Konkurent | UPS.US | První odhady HDP | Domácnosti | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Burzovní ukazatel | Nové zakázky | TUI (TUI.DE) | Investiční poptávka | Statistika | Vysoká inflace | Měnové trhy | Land Rover | Protekcionismus | Létající vozy | Abbott Laboratories | Evropské aerolinky | Pozice | Další pokles | Šíření koronaviru | Anheuser-Busch inBev | Platina | Oživení německé ekonomiky | Závislost | Česká vláda | Pracovní den | Klesající inflace | BLDP | Ocenění | Oslabování koruny | Zvyšování úroků | Německá energetická společnost | Dopady pandemie | Zasedání bankovní rady | Spotřebitelské ceny | Index DAX | Země eurozóny | Koncern | Carson Group | Pozornost trhu | Měnověpolitické zasedání | Výborné fundamenty | Bosch Stefan Hartung | Průzkum ČSÚ | Evropské indexy | Akcie Nel Hydrogen | LMC | Makroekonomický kalendář | Pražský PX | MIFID | Podnikatelé | Nové energetické technologie | Nebraska | TRON | Meziroční inflace | Výrobci aut | CEO | Rezistence | Allegro | Společnost Microsoft | Banky | Průlom | Aktivum | Peking | Obchodovat s akciemi | Obranný sektor | Burza | Mzda | Průzkum KPMG | Výrobce elektromobilů | Lockheed Martin (LMT.US) | Španělská vláda | Největší pokles | Bloomberg Terminal | Target | Doporučení | Vlastní investice | IPO | Evropský datový kalendář | VWS.DK | Vývoj mezd | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Hlavní německý akciový index | Průmysl a zahraniční obchod | Výroby v továrnách | Příjmy domácností | České mzdy | Úvěrová krize | Americký dolar vůči japonskému jenu | Celková inflace | Čipová krize | Index londýnské burzy FTSE 100 | Opatření | Regulační orgány | Výsledky technologických gigantů | Energie | Ceny nových osobních aut | RNO.FR | Tým FXstreet.cz | Focus | Ekonomické prostředí | Moderna akcie | Dow Jones | Obchodování platiny | Měna | Ekonomický růst | Nasdaq | Burza v Budapešti | Azure | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Ministerstvo práce | Růst poptávky | VOW1 | Psychologický efekt | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Nominální růst | Vyšší inflace | Elektrická auta | Práce | Société Générale | Výroba aut | Herbert Diess | Rolls-Royce | Čínský HDP | Krize | Výrobní náklady | Globální obchod | Spojené státy | Ekonomická poradkyně | Zpracování kovů | RTX.US | Daně z příjmů právnických osob | Šokující předpovědi | Německá inflace | Podnik | Analytik XTB | Oživení ekonomik | Evropské akciové trhy | Prodej aut | MJ | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Světová cena | Vestas Wind Systems (VWS.DK) | Pavel Sobíšek | Podhodnocené akcie | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Rozvolnění restrikcí | Kia | Větší pokles | Kov | Nárůst ceny akcií | Tomáš Vranka | Akcie společnosti Salesforce | Stagnace | Tržby | Eurozóna | Odhady analytiků | Uvalení cel | Zrychlení růstu | FXstreet | Podniky | Vyšetřování | Ekonomické aktivity | Německá automobilka Volkswagen | Ballard Power | Bilance | Politici | Skupina Volkswagen | Dodavatelský řetězec | Analytický tým | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Očkování | Zlato | Ballard Power (BLDP) | Mzdy | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Ford Motor | Čistý dluh | Šéf Volkswagenu | WPIC | Data z ekonomiky USA | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Dodavatelské řetězce | LMC Automotive | Poradenství | Samořízení | Markit | ČR | Jak vydělat | CNBC | Nesoulad | Tržby v eurozóně | SPX | Uranium Energy (UEC.US) | Index Slovenské burzy | Objednávky | Vývoj ceny | Analytik | Návratnost | Kurz koruny vůči euru | Výnosy | Objem obchodování | Výdaje | ČTK | Výsledky automobilového sektoru | Stimuly | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Analýza | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Automobilky v Číně
Automobilky Volkswagen
Automobilová divize
Automobilová skupina
Automobilové lobby
Automobilové součástky
Automobilové značky
Automobilový holding
Automobilový koncern
Automobilový průmysl

Následující klíčová slova

Automobilový sektor v ČR
Automobilový trh
Automobilwoche
Automotive
Automotodrom
Automotodrom Brno
AUTO PASSIVE INCOME
Autopian
Autopilot
Autopilot Tesly
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít