Neděle 03. červenec 2022 04:19
reklama
InstaMarkets
reklama
Instaforex krypto webinar
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Bankovní systém

C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Putin: Chmurné předpovědi se nenaplnily, sankce se obrátily proti Západu

17.06.2022 Chmurné předpovědi, které Ruské federaci načrtly západní země, se nenaplnily. Rusko odolává bezprecedentním sankcím, které se naopak obrátily proti Západu. V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin. Míra inflace v některých zemích Evropské unie podle něj přesáhla 20 procent a EU jako celek bude chudší o více než 400 miliard USD (9,4 bilionu Kč) právě v důsledku sankcí, které zavedla proti Rusku.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 71. K projednání byl předložen šestý balíček sankcí EU.

05.05.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – zakončily středu silným růstem. Jeho katalyzátorem byly samozřejmě zasedání Fed a projev Jeroma Powella. A přestože lze výsledky zasedání jistě označit za "jestřábí", trh ani trochu nereagoval, jak bychom očekávali. Přesuňme se ale od tématu Fedu a připomeňme, že Powell obracel pozornost i ke konfliktu na Ukrajině, který sám o sobě vyvolává růst cen energií a potravin, protože obě tyto kategorie zboží proudily do Evropy z Ruska a Ukrajiny. Ruská federace může teď být na mnoho let odříznuta od Evropy kvůli ničivým sankcím ze strany Evropské unie a Ukrajina bude muset nejprve dokončit vojenské operace na svém území a pak se po mnoho let zotavovat. Evropa (i celý svět) tudíž může čelit energetické a potravinové krizi. Mimochodem, ceny zemního plynu stále rostou a včera byly už na úrovni cca 1 600 USD za 1 000 metrů krychlových. Situace se podle nás bude jen zhoršovat. Cena ropy také znovu stoupá a přibližuje se k úrovni 110 USD za barel. Evropská komise mezitím členským státům EU předložila návrh šestého balíčku sankcí proti Rusku.
C:\fakepath\putin.png

Rusko podle prezidenta Putina ustálo sankce Západu

27.04.2022 Ruská ekonomika ustála nové sankce, které Západ přitom považoval za drtivé, prohlásil dnes podle agentury TASS ruský prezident Vladimir Putin. Na setkání s poradním sborem ruského parlamentu v Petrohradu také sdělil, že Rusko na tyto "nešikovné" pokusy o izolaci ruského hospodářství zareaguje zavedením velké svobody a otevřenosti podnikání. Západní země přijaly sankce v reakci na ruskou vojenskou invazi na Ukrajinu, která začala na konci února.
img

Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) opětovně posílily – proč se kryptoměn nebát? 

20.04.2022 V rámci dnešního článku se koukneme na čerstvé price action na trzích s bitcoinem a etherem. Máme tu menší oživení, což si proto naši pozornost jistě zaslouží. Taktéž si ve stručnosti zpracujeme krátkézamyšlenínad tím, proč se kryptoměn nebát. Kryptoměny jsou totiž bezesporu mnohem jednodušší na pochopení než klasický bankovní systém. Bankovní systém totiž není nijak transparentní a je doslova prohnilý.
img

Peníze, ropa, zlato a Rusové

28.02.2022 Nejistota vyvolaná ruskými vojenskými akcemi na Ukrajině se rozšiřuje i do zasedacích místností firem a vládních úřadů. Sankce západních zemí vůči Rusku a ruským subjektům mají potenciál ovlivnit velké společnosti s aktivitami na Ukrajině a v Rusku a vést k prudkému nárůstu cen komodit pocházejících z oblastí konfliktu. Vyloučení vybraných ruských bank ze systému SWIFT a zároveň poškození Ruska zablokováním dovozu a vývozu poškozuje i některé evropské banky. V dlouhodobějším horizontu mohou tato opatření vést ke zvýšení inflace a snížení hospodářského růstu.
img

Ruská centrální banka pod palbou sankcí

28.02.2022 Rusku se bohudík invaze na Ukrajinu zatím nedaří zcela podle plánu a hlavní ukrajinská města (Kyjev a Charkov) stále zůstávají v ukrajinských rukou. Na druhé straně západ sílí svoji podporu Ukrajině i sankce proti Rusku. O víkendu přišla zatím nejsilnější sada západních sankcí. V sobotu oznámily Spojené státy, Kanada, Francie, Německo, Itálie a Evropská komise, že neumožní Rusku použít své devizové rezervy (630 miliard dolarů) k obraně finančního systému a ekonomiky.
img

Rozbřesk: Ruská centrální banka pod palbou sankcí zvyšuje sazby na 20 % a zavádí povinnou konverzi deviz pro podniky. Rubl stejně ztrácí 25 %...

28.02.2022 Rusku se bohudík invaze na Ukrajinu zatím nedaří zcela podle plánu a hlavní ukrajinská města (Kyjev a Charkov) stále zůstávají v ukrajinských rukou. Na druhé straně západ sílí svoji podporu Ukrajině i sankce proti Rusku. O víkendu přišla zatím nejsilnější sada západních sankcí. V sobotu oznámily Spojené státy, Kanada, Francie, Německo, Itálie a Evropská komise, že neumožní Rusku použít své devizové rezervy (630 miliard dolarů) k obraně finančního systému a ekonomiky. Současně s tím bude řada ruských bank a finančních institucí vyloučena z platebního systému SWIFT, což jim prakticky “zavře dveře” do globálního finančního systému.
C:\fakepath\dolary.jpg

Washington kvůli invazi na Ukrajinu zvažují sankce vůči ruské centrální bance

27.02.2022 Spojené státy a jejich spojenci jsou blízko k zavedení nových drastických sankcí vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajinu, které by mohly ochromit jeho ekonomiku a finanční systém. Agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje uvedla, že Washington zvažuje sankce proti ruské centrální bance se zaměřením na rezervy země. Není však jasné, v jak pokročilé fázi tato jednání jsou.
C:\fakepath\sp agentura.jpg

Ratingové agentury snižují hodnocení úvěrové spolehlivosti Ukrajiny i Ruska

27.02.2022 Mezinárodní ratingové agentury začaly snižovat hodnocení úvěrové spolehlivosti Ukrajiny a Ruska. Zatímco agentura S&P Global Ratings hlavní rating Ruské federace srazila do neinvestičního pásma, konkurenční agentura Moody's prozatím jen varovala, že podobný krok zvažuje. Ruské ministerstvo financí dnes v reakci uvedlo, že krok ratingových agentur souvisí jen s geopolitickými faktory. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Další úspěšný test CBDC. Parlament Spojeného království se vyslovil proti zavedení digitálních měn

14.01.2022 Bitcoin a ethereum se pohybují poblíž důležitých úrovní rezistence a stále není jasné, zda býčí odraz zaznamenaný na začátku tohoto týdne bude pokračovat. Uprostřed paniky z toho, že nedojde k dalšímu růstu, mohou obchodníci začít fixovat zisky, což pravděpodobně vyvolá další propad trhu s kryptoměnami. Než se však ponoříme do technické analýzy, rád bych nadhodil téma CBDC.
img

Rozbřesk: Turecká ekonomika (znovu) nad propastí

06.01.2022 Turecká lira zakončila rok 2021 s přehledem jako nejhůře performující měna, když vůči americkému dolaru odepsala více než 40 %. Na rozdíl od měnové krize v roce 2018, kterou měly bezprostředně na svědomí významné vnější nerovnováhy, je tentokrát na vině extrémně uvolněná měnová politika. Turecká centrální banka totiž pokračuje ve snižování úrokových sazeb nehledě na svižně akcelerující inflaci.
img

Americká senátorka vyzývá regulační orgány, aby "zatlačily" na stablecoiny a DeFi

17.12.2021 Ether se usadil nad úrovní supportu 3 680 USD a prorazil hranici 3 910 USD, čímž zamířil ke klíčové úrovni rezistence 4 140 USD. Bitcoin se stále pohybuje kolem 46 900 USD.
img

Americký dolar čeká na překvapení

14.12.2021 Americkou měnu podporuje převaha "jestřábích" nálad mezi představiteli Fedu. Podle odborníků je regulátor připraven zpřísňovat měnovou politiku rychlejším tempem, než se očekávalo. V případě posílení "jestřábích" nálad představitelů Fedu získá americký dolar další podporu růstu.
img

Americká ministryně financí prohlásila, že si není zcela jistá, zda by Fed měl vydat digitální měnu

06.12.2021 Janet Yellenová, americká ministryně financí, ve čtvrtek během rozhovoru na konferenci Reuters Next sdělila, že ještě neučinila rozhodnutí, zda by Fed měl vydat digitální měnu centrální banky (CBDC). Dále také říká: ,,Existují jisté výhody digitálního dolaru.” Dále však také poznamenala, že je to také výnosně nákladné.
img

Yellenová vyzývá ke snížení cel, aby se zmírnily cenové tlaky

03.12.2021 Americká ministryně financí Janet Yellenová ve čtvrtek uvedla, že snížení cel zavedených během Trumpova prezidentství na zboží dovážené z Číny by mohlo pomoci zmírnit některé inflační tlaky, zdůraznila však, že nepůjde o nic zásadního.
img

8 nejhodnotnějších světových měn v roce 2021

30.11.2021 Na celém světě existuje asi 180 měn. Účastníci trhu se ale o společné měny mnoha zemí nezajímají, protože některé z nich nejsou dostatečně populární nebo se na rozdíl od amerického dolaru používají pouze v konkrétním státě. Dolar se používá po celém světě a je měřítkem hodnoty měn. Pojďme se podívat na seznam nejdražších světových měn.
C:\fakepath\Afganistan.jpeg

OSN varuje před kolapsem afghánského bankovního systému

22.11.2021 Organizace spojených národů vyzvala k urychlení přijetí opatření na podporu bank v Afghánistánu a varovala, že nárůst počtu lidí, kteří nejsou schopni splácet půjčky, nižší vklady a nedostatek hotovosti může způsobit v příštích několika měsících kolaps finančního systému. Podle rozvojového programu OSN (UNDP) ekonomické náklady kolapsu bankovního systému a následné negativní sociální dopady by byly "kolosální". Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na třístránkovou zprávu o afghánském bankovním a finančním systému, do které měla možnost nahlédnout.
C:\fakepath\money.jpg

Studie: Objem dividend letos ve světě vzroste skoro o 11 procent

23.08.2021 Objem dividend vyplacených akcionářům letos ve světě vzroste o 10,7 procenta na 1,39 bilionu dolarů (přes 30 bilionů Kč). Předpovídá to studie, kterou dnes zveřejnila britská investiční společnost Janus Henderson. Celková částka vyplacená na dividendách by tak měla dosáhnout druhé nejvyšší úrovně v historii, upozornila agentura Bloomberg.
img

Finanční sektor na vzestupu?

30.06.2021 Aktuálním tématem kapitálových trhů jsou dopady proinflačního prostředí na jednotlivé akciové sektory. Pod tlakem se nachází především růstové akcie, zejména technologické firmy. Peníze investorů tak proudí do nových odvětví, a to do oblastí financí, energetiky a základních surovin. Ty totiž nejvíce trpěly uzavřením ekonomiky kvůli pandemii COVID-19. „Pro banky je navíc obecně slibným faktorem probíhající hospodářské oživení. Finanční tituly totiž mají tendenci překonávat průměr trhu v době, kdy se obnovuje aktivita v průmyslu, rostou sazby, výnosová křivka je strmější a rostou inflační očekávání,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Velké americké banky prošly zátěžovým testem, už nemusejí omezovat dividendy

25.06.2021 Velké americké banky už nebudu muset plnit omezení z doby pandemie, která se týkala například odkupu akcií a výplaty dividend. Nejnovější zátěžový test zjistil, že banky zůstanou dobře kapitalizované i v případě výrazného ekonomického poklesu. Oznámila to ve čtvrtek centrální banka (Fed).
img

Státní komerční banka na přání komunistů je ekonomický nesmysl, smysl může mít jen banka rozvojová. Předpokládané citelné ztráty státní komerční banky by platili obyčejní lidé z daní

08.04.2021 Komunisté už delší dobu volají po zřízení státní komerční banky. S blížícími se volbami svůj tlak v této věci stupňují, hmatatelné kroky vedoucí k vytvoření banky představují jednu z podmínek jejich další tolerance současné vlády hnutí ANO a ČSSD. Předseda komunistů Vojtěch Filip nyní aktivněji než kdy jindy veřejně požaduje vznik „banky komerčního typu v rukou státu“. Podle Filipa je pro ekonomiku ČR „důležité, aby stát vytvořil banku, kterou může ovládat a která by tlačila konkurenčním způsobem na zahraniční vlastníky bank, kteří v České republice operují“.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Kudy vede cesta k příležitostem desetiletí

18.12.2020 Abychom včas identifikovali trendy a viděli na jejich horizontu příležitosti, musíme se nejprve podívat nazpátek. Hypoteční a následná finanční krize, která propukla ve Spojených státech amerických v září 2008 pádem investiční banky Lehman Brothers, zasáhla celý svět. Téměř v troskách se ocitl bankovní systém nejen v USA, ale o přežití bojovaly také významné bankovní domy v Evropě. Do problémů se dostaly i takové renomované peněžní ústavy jako Deutsche Bank, Erste, Banca Monte Dei Paschi Di Siena, Unicredit, ale například i Royal Bank of Scotland se sídlem na Britských ostrovech.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021

08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Státy eurozóny se shodly na reformě záchranného fondu ESM

01.12.2020 Státy eurozóny se včera po několikaletém vyjednávání shodly na reformě Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), který poskytuje asistenci zemím ve finančních problémech. Po jednání ministrů financí zemí Evropské unie to oznámil šéf euroskupiny Paschal Donohoe. Fond má nově od roku 2022 sloužit také jako pojistka pro krajní případy záchrany bank. Dohodu musí příští rok stvrdit parlamenty zemí platících eurem.
img

Ranní komentář: OPEC+ zvažuje odložení růstu produkce o 3 až 6 měsíců, akcie své zvýšené ceny drží

12.11.2020 Akciové trhy včera pokračovaly v pozvolném růstu. Po několika slabších seancích se tentokrát začaly dotahovat technologie a Nasdaq uzavřel seanci výše o 2.01 %, zatímco S&P500 přidával pouze 0.77 %. Nálada na finančních trzích zůstává i nadále pozitivní, a to navzdory dalšímu prudkému růstu v počtu nakažených osob v USA.
C:\fakepath\fed usa.jpg

Fed varuje před zranitelností finančnictví v důsledku pandemie

17.05.2020 Americká centrální banka (Fed) varuje před "výraznou" zranitelností finančního sektoru v důsledku koronavirové pandemie. Do finančních potíží se totiž podle ní v dohledné době budou dostávat domácnosti i firmy. Fed to podle agentury Reuters uvedl ve své nejnovější zprávě o finanční stabilitě.
img

Centrální banka znovu sníží svou základní úrokovou sazbu

30.04.2020 Česká národní banka na řádném měnově politickém zasedání ve čtvrtek 7. května pravděpodobně sníží svou základní úrokovou sazbu o dalších 50bb na 0,50%. Učiní tak v důsledku očekávání pouze pozvolného obnovení růstu zahraniční poptávky, a to i přes probíhající rozvolňování vládních nařízení v domácí ekonomice. Ve zbytku letošního roku náš základní scénář počítá již se stabilitou úrokových sazeb, rizika jsou však vychýlená směrem k jejich dalšímu poklesu. V roce 2021, kdy by česká ekonomika měla opět robustně růst, očekáváme postupnou normalizaci měnových podmínek, jak prostřednictvím vyšších úrokových sazeb, tak i posilujícího kurzu koruny. V nejbližším období však koruna setrvá na slabších hodnotách, nad hranici 28 CZK/EUR, kdy by již ČNB pravděpodobně zakročila, by se nicméně dostat neměla. Za nejpravděpodobnější nekonvenční nástroj české měnové politiky považujeme kurzový závazek, k jeho zavedení je však ještě dlouhá cesta.
img

Proč je koronavirová krize spíš podobná té v roce 1918 než v 2008?

25.03.2020 Zapomeňte na klesající trhy z roku 2008, šoky související s Covid-19 jsou spíše jako chřipková pandemie z roku 1918. Zkoumání podobností mezi současností a tehdejší dobou nabízí vodítka, jak se současná pandemie může vyvíjet a ovlivňovat různá odvětví světové ekonomiky.
img

ČNB mimořádně snižuje základní sazbu o 0,50 pb

16.03.2020 Bankovní rada České národní banky na dnešním mimořádném zasedání rozhodla o snížení základní sazby o 50 bazických bodů na 1,75 %. Rozhodnutí bylo přijato jednomyslně a jedná se o přímou reakci na probíhající epidemii koronaviru a opatření s ní spojená. Bankovní rada signalizuje i připravenost přikročit k dalším opatřením na základě vývoje situace. Zároveň dala banka najevo, že se nebude zdráhat zasáhnout proti nadměrným výkyvům kurzu české měny, což si lze vykládat jako deklarovanou připravenost použít devizové rezervy proti spekulativním útokům proti koruně. ČNB konstatuje, že je z jejího pohledu český finanční a bankovní systém na turbulentní vývoj posledních dní připraven. Nezávazně se také vyslovila pro možnost odkladu splátek klientů komerčních bank, kteří se kvůli epidemii mohou dostat do finančních potíží. Centrální banka také vzala zpět své předchozí rozhodnutí o zvýšení proticyklické kapitálové rezervy na 2 % od 1. července, a sazba tak zůstane na úrovni 1,75 %.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Itálie vyčlení na podporu ekonomiky 25 miliard eur

11.03.2020 Itálie kvůli šíření nového koronaviru vyčlení na pomoc ekonomice 25 miliard eur (téměř 643 miliard Kč). Oznámil to dnes italský premiér Giuseppe Conte. Ještě minulý týden přitom vláda hovořila o finančním balíčku za 7,5 miliardy eur (193 miliard Kč). V souvislosti s vyhlášením celostátní karantény a dopadem, který to bude mít na ekonomiku, se ale vláda finanční pomoc rozhodla výrazně zvýšit.
img

Makroekonomický výhled: Klima a inflace jako dvě nové priority trhů

23.01.2020 Klima je téma, ke kterému má asi každý co říct. Jste zastáncem jedné ze stran této podivně politicky nabité debaty o klimatické změně, nebo prostě jen máte obavy, protože víte, co říká vědecká komunita? Poprvé od 2. světové války cítíme posun, kdy se prioritou vlád a jejich občanů stává klima a životní prostředí, nikoli růst.
img

Moody’s snížila výhled na německé banky na negativní

25.11.2019 Výhled na německý bankovní systém se změnil ze stabilního na negativní kvůli tomu, že ziskovost a celková úvěruschopnost německých bank pravděpodobně v příštích 12 až 18 měsících poklesne. Slabá ziskovost dále poklesne mimo jiné kvůli tomu, že poklesnou čisté úrokové výnosy. Tradiční německé komerční banky a zejména instituce, jež jsou financovány především bankovními vklady, budou bojovat s tím, aby si na své náklady v prostředí pokračujících rekordně nízkých úrokových sazeb vydělaly, a to přes to, že opravné položky jsou na neudržitelně nízké úrovni.
img

Bitcoin prohnaný rakouskou školou

29.10.2019 „Model, který v dnešních dnech využívají centrální banky, se stává nefunkční,“ říká Saifedean Ammous, profesor ekonomie a autor Standard bitcoinu: Dcentralizovaná alternativa centrálního bankovnictví. Úžasnou a dobře napsanou expozici rakouské ekonomické školy o povaze peněz - na volném trhu - uzavírá několik kapitol zaměřených na technologii a ekonomiku bitcoinu (BTC). Odpovídá na klíčové otázky týkající se digitálních peněz (kapitola 8), k čemu je bitcoin vhodný? (Kapitola 9) a otázky týkající se bitcoinů (kapitola 10).
C:\fakepath\cnb.jpg

Experti: Obavy z rostoucí politizace centrálních bank jsou reálné

10.10.2019 Obavy ze vzrůstající politizace centrálních bank jsou velmi reálné, současné centrální bankovnictví a některé jeho nástroje jsou relativně mladé experimenty, které můžou mít nedozírné následky. Na sedmém ročníku Vyšehradského fóra se na tom shodli čeští ekonomové.
img

ECB dodala balíček opatření

12.09.2019 Evropská centrální banka dnes dodala svůj balík opatření, kterým chce podpořit evropskou ekonomiku. Jedná se ale spíše o balíček, než balík. Místo námi očekávaných 20 bb snížila depozitní sazbu nakonec jen o 10 bb na úroveň -0,5 %. Zároveň zavede dvoustupňový tierieng, aby bankovní systém chránila před dopadem negativních úrokových sazeb.
C:\fakepath\419535.jpg

Zátěžové testy bank v EU byly podle auditorů příliš mírné

10.07.2019 Loňské zátěžové testy bank v Evropské unii přiměřeně neodpovídaly systémovým rizikům. Tento nedostatek mohl způsobit, že u některých bank jsou výsledky zavádějící, zvláště u těch ve slabších státech. Vyplývá to z dnešní zprávy auditorů EU.
img

Odkud přijde další krize?

24.06.2019 Konjuktura v západních zemích a především pak v Číně už trvá překvapivě dlouho. Není se tedy co divit, že se množí scénáře možných krizí a také návody, jak se na ni připravit. Podívejme se na ně.
C:\fakepath\economy-recession.jpg

Obchodní válka a brexit bez dohody mohou v EU vést k recesi

06.06.2019 Odchod Británie z Evropské unie bez dohody nebo obchodní spor se Spojenými státy by mohly stáhnout Evropskou unii do recese. Agentuře Reuters to řekl první viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) Jürgen Rigterink.
img

Kam zmizely problémy Evropy?

05.02.2019 Jeden z největších problému Evropy v roce 2018 byl italský rozpočet a zadlužení italské vlády. Při pohledu na vývoj finančních trhů v Evropě se zdá, že největší problém Evropy někam zmizel. Alespoň tak lze usuzovat z vývoje italských akcií a dluhopisů, které na tom nejsou od začátku roku nijak zle. Hrozba z Itálie je však stále reálná a může vyvolat paniku napříč finančním sektorem v Evropě. Nejnebezpečnější veřejný dluh v hodnotě 1,5 bilionu euro je koncentrován v italských bankách v Římě a Miláně. Dluh země již přerostl 132% ročního HDP.
C:\fakepath\brexit.jpg

Brexit bez dohody by prý měl horší dopad než finanční krize

28.11.2018 Brexit bez dohody by měl horší následky než finanční krize před deseti lety, varovala dnes britská centrální banka. Pokud by Británie v březnu příštího roku opustila Evropskou unii bez jasných pravidel a bez přechodného období, ostrovní ekonomika by se za rok zmenšila o osm procent. Ceny domů by se propadly téměř o třetinu a libra o čtvrtinu, varovala banka ve své půlroční zprávě o finanční stabilitě, do níž scénáře brexitu zahrnula na žádost vlády.
C:\fakepath\meny 14122014-3.png

Evropské banky jsou podle testů silnější, britské banky zklamaly

04.11.2018 V zátěžových testech evropských bank obstály všechny zkoumané instituce, banky v Evropské unii jsou pro případ hospodářské nebo finanční krize v lepší kondici než před několika lety. Vyplývá to z výsledků testů, které v pátek zveřejnil Evropský bankovní úřad (EBA). Překvapivě slabých výsledků nicméně dosáhly britské finanční ústavy Barclays a Lloyds, které spolu s italskou společností Banco BPM dopadly v testech nejhůře.
C:\fakepath\meny 14122014-3.png

EBA zveřejní výsledky zátěžových testů velkých bank v EU

02.11.2018 Evropský bankovní úřad (EBA) dnes zveřejní výsledky zátěžových testů 48 velkých bank v Evropské unii. Očekává se, že v centru pozornosti se ocitnou hlavně italské banky. Zátěžové testy byly zavedené po finanční krizi v letech 2007 až 2009 s cílem obnovit důvěru investorů a posílit bankovní systém.
C:\fakepath\TOP5-10102018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.10.2018 1) Míra inflace ve Venezuele příští rok dosáhne deset milionů procent. Ve své dnešní zprávě to uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Na letošní rok očekává, že spotřebitelské ceny v této latinskoamerické zemi stoupnou o 1,37 milionu procent.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF: Obchodní spory ohrožují globální finanční stabilitu

10.10.2018 Rizika ohrožující globální finanční systém se v uplynulých šesti měsících zvýšila a mohou se ještě přiostřit. Nastalo by to, pokud vzroste tlak na rozvíjející se trhy a dále se zhorší globální obchodní vztahy. Ve své zprávě o stabilitě finančních trhů to ve středu uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Bankovní systém je sice podle Fondu mnohem bezpečnější než v roce 2008, ale objevila se nová rizika jako narůstající nerovnost.
C:\fakepath\TOP5-12062018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.06.2018 1) Většina asijských akciových trhů zakončila dnešní obchodování v plusových číslech, když investoři soustředili svou pozornost na schůzku amerického prezidenta Donalda Trumpa s vůdcem KLDR Kim Čong-unem, jež přinesla závazek k dalšímu jednání.
img

Rozbřesk: Kdy Česko hospodářsky překoná Itálii?

20.04.2018 Ekonomika Evropské unie zažívá dobré časy, nad všemi zeměmi ale nesvítí slunce stejně jasně. Nemocným článkem Evropy je stále Itálie, která sice zrychlila tempo růstu, ale rychlé tempo v případě Itálie znamená maximálně 1,5 %. Jiné regiony bohatnou o poznání rychleji. To včera připomněl Mezinárodní měnový fond - podle nových čísel Španělé v roce 2017 poprvé od vstupu Unie zaznamenali vyšší výkon než Itálie. Přesně řečeno v roce 2017 HDP na obyvatele v paritě kupní síly (očištěno o cenové rozdíly) ve Španělsku poprvé od vstupu do EU bylo vyšší než v Itálii.
C:\fakepath\rusko 17032014.png

Moody's: Ruská ekonomika sankce zvládne

19.04.2018 Ruská ekonomika je dost silná na to, aby zvládla nové sankce, které proti ní uplatňují Spojené státy. Uvedla to dnes mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service. Rusko má podle ní silné veřejné finance a také solidní vnější financování. Na některé zadlužené subjekty však budou mít sankce negativní dopad, v první řadě na hliníkárenský koncern Rusal.
C:\fakepath\TOP5-12032018-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.03.2018 1) V Americe o víkendu došlo ke změně na letní čas, fundamentální zprávy z USA a z Kanady tedy budou nyní o 1 hodinu posunuty. Bude to do té doby, dokud se nesrovná čas v Evropě - poslední neděle v březnu.
img

Microsoft vyvýji blockchain pro Trade Finance

07.03.2018 BoA Merrill Lynch a Microsoft spolupracují na systému blockchain zaměřeného na trade finance. Postup od procesu proved...
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Evropská inflace zrychlí, americký senát by měl hlasovat o daňovém balíčku

30.11.2017 Ve Spojených státech by měl dnes tamní Senát hlasovat o balíčku daňových změn, přičemž šance na jeho přijetí rostou. Dolar by tak mohl dále posilovat. V eurozóně bude zveřejněna inflace, která by měla v listopadu dočasně zrychlit. V České republice je dnes kalendář ekonomických událostí prázdný. Koruna pořád setrvává pod 25,50 CZK/EUR.
img

Sledujeme geopolitickou reality show: Král USD je mrtev, ať žije král CNY!

12.10.2017 Příští týden začne v Pekingu 19. Národní kongres Komunistické strany Číny, který má potenciál stát se nejdůležitější událostí letošního roku pro finanční trhy a pro mezinárodní rovnováhu sil. Může dojít ke skutečnému posunu paradigmatu – k zásadní změně, ke které obvykle dochází, když dosavadní způsob myšlení ustoupí něčemu novému a odlišnému. Právě o tom tento Kongres bude, a proto je jasné, že má historický význam pro globální ekonomiku i pro každého z nás.
img

Evropě hrozí japonská past

22.09.2017 O možnosti, že se evropská ekonomika vydá podobnou cestou, jakou kráčí Japonsko, se hovoří již delší dobu. Možnosti pádu do „japonské pasti“ se ve své nové analýze věnují i analytici banky Natixis a jejich závěry jsou v určitém ohledu varující.
ecb.jpg

ECB pokutovala irskou banku

28.08.2017 Evropská centrální banka (ECB) pokutovala irský finanční ústav Permanent TSB Group Holdings za porušení požadavku na likviditu. Je to první pokuta, kterou ECB vyměřila od roku 2014, kdy převzala dozor nad bankami v eurozóně, uvedla agentura Reuters. Permanent TSB má celkem zaplatit 2,5 milionu eur (65,2 milionu Kč).
img

Bitcoin

26.06.2017 Bitcoin (BTC) vystoupal na scénu světových měn jako zářivá kometa na letní oblohu, ale je v silách této kyber-měny výrazněji ovlivnit světovou ekonomiku, na jakých základech je postavena idea bitcoin a lze s ním, nebo jinou kyber-měnou v budoucnu počítat jako s reálnou měnou platebních transakcí?
img

EU před volbami v Německu ochotně rozdává peníze, po prázdninách se vrátí italský strašák

12.05.2017 Je téměř jisté, že po francouzských prezidentských volbách se pozornost evropských investorů přesune směrem k největší...
recko penize.jpeg

Vklady v řeckých bankách klesly

27.03.2017 Vklady v řeckých bankách v únoru klesly o 0,6 procenta na 119,07 miliardy eur (3,2 bilionu Kč). Dostaly se tak nejníže od října 2001, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnila řecká centrální banka. K výběrům přispěly obavy z výsledku nejnovější kontroly plnění podmínek záchranného úvěru.
img

Oživí inflace myšlenku Carry Trade obchodu?

17.02.2017 Finanční krize, kterou spustil pád investiční banky Lehman Brothers se rozšířila jako smrtelná nákaza do celého světa. Primárně postihla kapitálové trhy a jejich hlavní účastníky - banky, následně se přetavila do komplexních ekonomických systémů. Není divu, že finanční trhy po takovéto události změnily svůj charakter a už skoro nic není tak, jak bývalo. Bohatí soukromí investoři si v prostředí nulových až záporných úrokových sazeb zvykli držet hotovost a sedět na penězích. Po špatných zkušenostech z krize, kdy mnozí ztratili i kalhoty, se straní rizikových aktiv. Finanční nákaza způsobila ztrátu důvěry v bankovní systém. Hotovost držena jen tak na běžných účtech se stala pro mnohé komfortní, hlavně bezrizikovou investicí, na níž v čase deflace neprodělávali.
TOP5-09012017-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.01.2017 1) Britská libra se dnes znovu vydala dolů a proti americkému dolaru je nyní na nejnižších hodnotách od října 2016. Libra začala oslabovat v reakci na komentáře britské premiérky Mayové k takzvanému brexitu.
euro dolar.jpg

Euro přes obavy ohledně Itálie stouplo nejvýše od půlky listopadu

05.12.2016 Euro se dnes poprvé od poloviny listopadu vrátilo vůči americkému dolaru nad hranici 1,0700, a to navzdory počátečnímu poklesu, za kterým stály obavy z politické nestability v Itálii. Italský premiéra Matteo Renzi po neúspěchu nedělního referenda o reformě ústavy oznámil, že odstoupí z funkce. Investoři se obávají, že politická krize by mohla destabilizovat italský bankovní systém.
eurusd-05122016-2.png

Euro se zotavilo z propadu, který byl reakcí na vývoj v Itálii

05.12.2016 Euro se během dnešního obchodování propadlo na zhruba dvacetiměsíční minimum vůči americkému dolaru, později však téměř veškeré ztráty smazalo. Za poklesem jednotné evropské měny stálo rozhodnutí italského premiéra Mattea Renziho odstoupit z funkce po neúspěchu nedělního referenda o reformě ústavy. Investoři se obávají, že politická krize by mohla destabilizovat italský bankovní systém.
euro penize.jpg

EUR/USD klesl na 20měsíční minimum

05.12.2016 Euro se během dnešního obchodování propadlo na dvacetiměsíční minimum vůči americkému dolaru. Reagovalo tak na rozhodnutí italského premiéra Mattea Renziho odstoupit z funkce po neúspěchu referenda o reformě ústavy. Investoři se obávají, že politická krize by mohla destabilizovat italský bankovní systém.
img

Jak (ne)proběhne Italexit

25.11.2016 Chleba eurozóny se bude pravděpodobně lámat v Itálii. Tedy v zemi, která je dost veliká na to, aby měnovou unii mohla rozložit a má dost problémů na to, aby pro Italexit měla motivaci (možná – viz níže). První významnější lámání by mohlo přijít už čtvrtého prosince, kdy se bude hlasovat o Renziho ústavních reformách.
schauble2.jpg

Schäuble nevylučuje novou finanční krizi

07.10.2016 Nová globální finanční krize nemůže být vyloučena ani po všech změnách regulace finančního sektoru po poslední krizi...
deutsche-banka.jpg

Akcie Deutsche Bank jsou na novém minimu

30.09.2016 Akcie Deutsche Bank dnes znovu prudce oslabovaly a jejich cena se vůbec poprvé ocitla pod deseti eury. Nedůvěra...
deutsche-bank.jpg

Akcie Deutsche Bank klesly pod deset eur

30.09.2016 Akcie německé banky Deutsche Bank po zahájení dnešního obchodování prudce oslabily a vůbec poprvé se...
spanelsko.jpg

Španělsko zvýšilo odhad růstu ekonomiky

31.07.2016 Španělská prozatímní vláda zvýšila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 2,9 procenta z dříve...
ecb.jpg

Výsledky zátěžových testů evropských bank

29.07.2016 V zátěžových testech evropských bank dopadla zdaleka nejhůře italská Monte dei Paschi di Siena, za kterou...
bundesbank.jpg

EBA zveřejní výsledky zátěžových testů bank

29.07.2016 Evropský bankovní úřad (EBA) dnes zveřejní výsledky zátěžových testů předních bank v Evropské unii. Zpráva...
draghi ecb.jpg

ECB nyní čeká na více dat

21.07.2016 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala základní úrokové sazby beze změn, navzdory...
italie.jpg

Zadlužená Itálie se bojí o své banky, krize by zasáhla celou Evropu

11.07.2016 Po britském referendu o odchodu z Evropské unie je ekonomická nejistota všudypřítomná. Nejvíce se však...
rusko 17032014.png

MMF: Ruská ekonomika letos klesne mírněji

19.05.2016 Ruská ekonomika letos klesne o zhruba 1,5 procenta, tedy mírněji, než se dosud čekalo. Předpověděl to...
kypr 03042013.jpg

Kypr opouští úvěrový program od MMF

08.03.2016 Kypr se rozhodl předčasně opustit část mezinárodního záchranného programu, kterou zajišťoval...
euro penize.jpg

Evropští činitelé věří bankovnímu sektoru

12.02.2016 Evropští představitelé včera vyjádřili důvěru v pevnost bankovního systému eurozóny. Předseda euroskupiny...
euro mena zona.jpg

Lidé v eurozóně nahromadili přes bilion eur

12.02.2016 Hodnota peněz v hotovosti loni v celé eurozóně vystoupila na více než bilion eur a skoro 30 procent z této...
italie.jpg

Itálie spustila nový systém záchrany bank

23.11.2015 Itálie včera spustila nový systém, který připravila centrální banka a jehož cílem je zachránit čtyři malé banky...
yellenova fed 2.png

Yellenová: Banky v USA mají stále problémy

04.11.2015 Finanční situace největších bank ve Spojených státech se od finanční krize z konce minulého desetiletí podstatně...
recko vlajky eu.jpg

Euroskupina řeší, zda věřit řeckým slibům

11.07.2015 Výrazně poškozená důvěra eurozóny vůči řeckým partnerům byla patrná ze slov ministrů financí zemí platících...
94722652.jpg

Dijsselbloem: Záchranný program pro Řecko v úterý skončí

28.06.2015 Současný záchranný program pro Řecko končí v úterý v noci, euroskupina už jej neprodlouží. Po dnešní...
recko penize.jpeg

Z řeckých bank dál pomalu mizí peníze

21.06.2015 Řekové kvůli krizi v jednání o mezinárodní finanční pomoci dál stahují své peníze z místních bank: jen...
recko penize.jpeg

Řekové ve čtvrtek zrychlili výběry z bank

19.06.2015 Řekové vybrali ve čtvrtek z bank více než miliardu eur, což znamená, že výběry se opět výrazně zrychlily...
img

Co čeká centrální banky v červnu?

02.06.2015 Není to tak dávno, co se červnové jednání FOMC považovalo za pravděpodobný zdroj prvního zvýšení úrokových sazeb od roku 2004, avšak díky nedávným slabým ekonomickým datům USA – podobným těm, která jsme zažili v loňském roce – a stabilně nízké inflaci je tento scénář v podstatě ze hry.
recko demonstrace.jpg

Dublin: Eurozóna Řecku nijak neustoupila

22.02.2015 Eurozóna v páteční dohodě Řecku nijak neustoupila a veškeré ústupky se odehrály na řecké straně. Řekl...
104241376.jpg

Odliv vkladů z řeckých bank zrychlil

20.02.2015 Odliv vkladů z řeckých bank ve středu a ve čtvrtek nabral na rychlosti, přesáhl za oba dny jednu miliardu eur...
recko euro krize.jpg

Řecko: Odliv vkladů z bank je pod kontrolou

19.02.2015 Odliv vkladů z řeckých bank je "pod kontrolou" a řecká centrální banka je odhodlána chránit tamní bankovní systém...
recko vlajka lod.jpg

Řecko dál odmítá záchranné programy

15.02.2015 Řecko dál odmítá akceptovat mezinárodní záchranné programy podobné těm, které s Evropskou unií...
recko 14122014.png

Řecko: Banky jsou po kroku ECB chráněny

05.02.2015 Rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) připravit řecké bankovní domy o jeden ze zdrojů jejich...
img

Vyhlídky české koruny po devalvaci ze strany Švýcarské národní banky

22.01.2015 Někteří lidé se snaží najít paralelu mezi neúspěšným pokusem Švýcarské národní banky (SNB) udržet strop na švýcarský f...
eurusd-12012015-3-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (12.1.2015)

12.01.2015 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu pokračoval ve výrazném poklesu a dostal se pod psychologicky důležitou...
recko 14122014.png

Odchod Řecka z eurozóny by německé banky příliš nezasáhl

05.01.2015 Případné vystoupení Řecka z eurozóny by německý bankovní systém příliš zasáhnout nemělo, protože úvěrová...
bank-of-england.jpg

Výsledky zátěžových testů Bank of England

16.12.2014 Prvními zátěžovými testy britské centrální banky prošly všechny velké britské bankovní domy s výjimkou...
euro 08012013-3.png

ECB: V testech neuspělo 25 bank

26.10.2014 V hloubkové prověrce zdraví předních evropských bankovních skupin neuspělo 25 bank v eurozóně. Na konci loňského...
euro lupa.png

Jak dopadla prověrka evropských bank?

24.10.2014 Veřejnost se v neděli dozví, jak dopadla dosud nejdůkladnější kontrola zdraví předních evropských bank...
eu.jpg

Na růstu EU mají mít podíl investice

14.10.2014 Růst investic z evropských a národních zdrojů by se měl stát katalyzátorem přílivu soukromých peněz do...
euro money.jpg

Inflace v eurozóně v září zvolnila na 0,3 %

30.09.2014 Meziroční míra inflace v eurozóně v září klesla na 0,3 procenta ze srpnových 0,4 procenta. Vyplývá to...
eurozona vlajky.jpg

Inflace v eurozóně v srpnu stagnovala

17.09.2014 Meziroční míra inflace v zemích platících eurem zůstala v srpnu beze změn na červencové úrovni 0,4...
portugalsko 08012014.png

Portugalsko ujišťuje veřejnost ohledně BES

11.07.2014 Portugalská centrální banka a tamní premiér dnes ujistili investory i střadatele, že problémy kolem finančního...
img

Denní komentář IronFX - 11/07/2014

11.07.2014 Bankovní systém eurozóny opět v centru pozornosti. Zdraví evropského bankovního systému se opět dostává do centra pozornosti a to, co se o něm dozvídáme není nikterak pěkné. Obchodování s akciemi druhé největší portugalské banky, Banco Espirito Santo SA, bylo ve čtvrtek pozastaveno v důsledku obav z její insolventnosti. Jedna z mateřských společností, Espirito Santo International (ESI), totiž nedokázala splatit část svých krátkodobých závazků. ESI vlastní 49% Espirito Santo Financial Group (ESFG), která zase na oplátku vlastní 25 % banky. Portugalská centrální banka prohlásila, že Banco Espirito byla "dostatečně izolována" od problémů mateřské společnosti, ale trh tomu evidentně nevěří. Investoři se obávají, že někteří věřitelé ESI mohou začít své pohledávky vůči bance nárokovat.
bundesbank.jpg

Evropské banky jsou stále v kritické situaci

30.06.2014 Evropský bankovní systém se i po téměř šesti letech od vrcholu světové finanční krize stále nachází v kritické...
kypr 03042013-2.jpg

Kypr zrušil zákaz otevírání nových účtů

01.06.2014 Kypr zrušil zákaz otevírání nových bankovních účtů. Ministerstvo financí tak oficiálně ukončilo veškeré restrikce...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | AUD/JPY | AUD/CHF | USD/TRY | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Béžová kniha | CBOT | CFD | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Devalvace | Devizový trh | Nesoulad | Diverzifikace | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trhy | Hedge fondy | Fundamentální zprávy | Futures | G7 | Grafy | Hedge | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | LTRO | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní zásoby | Obchodník | Obchodování s deriváty | Obligace | Operace Twist | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Provize | Prémie | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rentabilita kapitálu | Repo sazba | Resistance | Rezistence | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Spread | Statut | Sterling | Státní dluhopis | Support | Swiss | Swiss National Bank | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Volume | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Kurzový závazek | Měnové války | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Myšlení | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Hospodářská krize | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Intervence na devizovém trhu | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Vývoj eura | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Golden Gate | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Portfolio manager | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | Daňový ráj | Hedgeové fondy | Makro | USDX | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Facebook | Satoši Nakamoto | Satoshi Nakamoto | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Raghee Horner | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Deutsche Bank | Akcie KB | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Britské libry | Brokerské společnosti | Burzovní indexy | CAD NOK | Cena | Cena rublu | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD akcie | Čínská ekonomika | Čínská měna | Co je bitcoin | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Devizové trhy | Devizový kurz | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Ruska | ETF fondy | Etoro | Eura | EURGBP | EURCHF | Eurostoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fitch rating | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Hang Seng | Index PMI | Index S&P 500 | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční služby | Investing | IronFX | Irsko | Jádrová inflace | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | Jeden dolar | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Konfluence | Krize eurozóny | Krize v Řecku | Kurz amerického dolaru | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz jüanu | Kurz koruny k euru | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Libra šterlinků | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Mayzus | Měna Bitcoin | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodní platformy | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád rublu | Patria.cz | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prodej eura | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Švýcarská měna | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | USD index | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Zdanění výnosů | Země EU | Země eurozóny | Zhodnocení peněz | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | CNBC | VTB Capital | Andrej Babiš | Báze | Cenové rozpětí | Čistá úroková marže | Doba splatnosti | Indie | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Peněžní trhy | Redukce | ROCE | ROE | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Milionář | Miliardář | Boháč | Bailout | Investiční analytik | Commission | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Blog | Vzdělání | Burze | Currency | Investment | Asijské obchodování | Moody's Investors Service | Unicredit | Danske Bank | Sky News | Společnost Crédit Agricole | BPI | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | Natixis | Newedge | CNN | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | ANZ | FTSEurofirst 300 | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | Guvernér centrální banky | Kathimerini | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | City Index | Ole Hansen | Newedge Strategy | ANZ Bank | Standard Chartered | Agentura AP | BBC | Barclays Capital | Washington Post | Agentura DPA | ICM | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Halifax | Růst ekonomiky eurozóny | Technický výhled | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | MarketWatch | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Evropské banky | Snižování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Společná evropská měna | Index FTSEurofirst 300 | KBC | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Odvaha | Klid | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Global Advisors | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Bezpečné přístavy | Zadlužené Řecko | Sázet | Americké trhy | Bankovnictví | Referendum | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Ministři financí eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Prezident ECB | Bezpečné investice | Americké firmy | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Strategy Research | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Německé státní dluhopisy | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Bankovní regulace | Velké banky | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Algoritmus | Mizuho Securities | Die Welt | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Výsledek referenda | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Britské banky | Akcie amerických bank | Dostatek hotovosti | Nervozita | Britský ministr financí | Obchodní partner | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Světové akciové trhy | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Index Nikkei | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Regulace finančního sektoru | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Ekonomická data | Historická minima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Největší banky | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Čínské devizové rezervy | FTSE 100 | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Digitální měna | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Nižší kurz | Odhodlání | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Britská vláda | Exxon | Mzdy | Země používající euro | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Dnešní zpráva | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Predikce | Ekonomická situace | Mezinárodní investice | General Electric | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Měnové otázky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Irská ekonomika | Světové trhy | Theresa Mayová | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Manažeři fondů | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | S&P Global Ratings | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Očekávání analytiků | Akcie finančních titulů | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Finanční domy | Údaje o inflaci | ČTK | Země G20 | Světový finanční systém | Guvernéři centrálních bank | Monopoly | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Irská centrální banka | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Evropský bankovní úřad (EBA) | Zátěžové testy bank | Oliver Wyman | Fondy rizikového kapitálu | Venture Capital | Akcie firem | Mizuho | City Index Direct | State Street Global Advisors | Spekulativní investoři | Vývoj na měnovém trhu | Funding currency | Swiss Life Select | Zahraniční forex | Goldenburg Group | BlueBay Asset Management | Ceny pšenice | Výhled pro zlato | MAYZUS Investment Company | Bitcoin (BTC) | BlueBay | Permanent TSB Group Holdings | Permanent TSB | Irský bankovní sektor | Kvantitativní utahování | Palladium | Měnové a kapitálové trhy | Coinmarketcap | Zavedení vlastní měny | ETH | ETC | Fincentrum | Dominik Stroukal | Štěpán Hájek | Lightspeed | MSCI World Index | Conseq Investment Management | Akciové výnosy | Skupina Saxo Bank | Saxo | FinTech | Krypto | Bitcoiny | Růstové akcie | Analytik finančních trhů | Slabší koruna | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Projev Jeroma Powella | Čínské měny | Akcie společnosti | Americká investiční banka | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Ether | TradeCentrum | Zasedání OPEC | National Alliance | I-Trader | Vyšehradské fórum | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Tvrdý brexit | Analýza Bank of England | Goldenburg Group Ltd | Předpovědi Saxo Bank | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Christopher Dembik | Zvýšení mezd | Jiné měny | EK | Evropská komise | Vývoj finančních trhů | Fiskální pakt | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Carige | Michal Stupavský | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | The Wall Street Journal | Sazby ČNB | Dopad brexitu | Problémy Evropy | Makroekonomické strategie | Ceny zemního plynu | Německé banky | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Profesor ekonomie | Akciový stratég | Inflační očekávání | Český průmysl | Růst cen ropy | CNY | Ceny pohonných hmot | Brexit bez dohody | Společná měna | The Telegraph | Snížení sazeb | Vývoj prodejů aut v Číně | Vývoj prodejů aut | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Gazprom | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Německé HDP | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Silný dolar | Řešení krizí | Situace na trzích | SIX | Kurz české koruny | Nejlidnatější země světa | AMZN | Tisk peněz | Denní graf | Stablecoiny | Italská vláda | ESG | Makroekonomický výhled | Banky pro mezinárodní platby | Politizace centrálních bank | Čeští ekonomové | Projevy centrálních bankéřů | Equinor | Vyšší úrokové sazby | Nízké daně | Měnový systém | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Alipay | Huawei | Digitalizace | Střadatelé | Automobilky | Investment Management | Deficit | Peter Garnry | Rozhodnutí americké centrální banky | Michal Dvořák | Trinity | Býčí signál | Objem | Obchod | Obchodní dohody | Myšlenka | Vyšší volatilita | Obchodní nástroje | Inflace v USA | Firma | Reálné ekonomiky | Technické analýzy | BAT | IIF | Růst cen | Server BBC | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Důchodový systém | Ekologie | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Kapitálové požadavky | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | Domácí měny | 5G | Švýcarská ekonomika | Hospodářské záležitosti | Bankovní tituly | Konkurenti | Financovat | Omezení těžby | Předpovědi | Šokující předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Šéf euroskupiny | CBDC | Impuls | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Rozvoj | Nízká inflace | Problémy | Total | Prognózy | Ranní komentář | Goldenburg | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Půjčka | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Prohlášení | Alstom | Moskva | Internetový gigant | Míra | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Nižší úrokové sazby | Předseda | Americké centrální banky | Regulátoři | Záporné úrokové sazby | Italský premiér | FedEx | TASS | Ministr hospodářství | Bydlení | Ztráta | NERV | Yandex | Stratég | Giuseppe Conte | Americký index | Hospodaření | Paschal Donohoe | Placení daní | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Elizabeth Warrenová | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Silný support | Point of Control | Návratnost | Inovace | Americké dolary | Washington | Letecké společnosti | Miliardy eur | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Budoucnost | Švýcarská vláda | Experti | Zemědělství | Wall Street Journal (WSJ) | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Veřejné finance | Eleanor Creagh | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Cenové tlaky | Inflace v Rusku | Americké ministerstvo | Britské maloobchodní tržby | Zamyšlení | Internetový gigant Yandex | Vyplácení dividend | Krach | Komunikace | Kapitalismus | Trump | Prezident | Vlastní digitální měny | Lepší zítřky | Google | 100 miliard dolarů | Alea iacta est | Internetové monopoly | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Americké hospodářství | Virus | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | České měny | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Aktivita v průmyslu | Dopady koronaviru | FCF | BP | Kuvajtský dinár | Dinár | Rozhodování | Ekonomický dopad | Americké banky | Analýza BTC | Technická analýza BTC | Uživatelé kryptoměn | Americká inflace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Ekonomické dopady koronaviru | Největší ztráty | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Longovat | Cestovní ruch | Vývoj | Hospodářská politika | Šok | Vzestup inflace | Důsledky koronaviru | Nástroje měnové politiky | Obrovské ztráty | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Ekonomické dopady nákazy | Premiér Conte | Restrikce | Objemy ropy | Cílování inflace | Americké výnosy | Vysoké ztráty | Olaf Scholz | Bankovky | Mince | Profitovat | Další vývoj | Karanténní opatření | Stimuly | Index výrobní aktivity | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Asijská seance | Šíření viru | Stimul | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Rozhodnutí bankovní rady | Levnější půjčky | Rating vyšší | Algoritmy | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Senátorka | Kongres | Lamborghini | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Negativní korelace | Hotovost | Dramatický dopad | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Podpůrný balíček | Politická rozhodnutí | Velká finanční krize | Dividendové výnosy | Bankovní systém USA | Pojišťovací společnosti | Ekonomický dopad viru | Peněžní zásoby | Velikost peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Hranice měnové politiky | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony | Potenciál | Izrael | Sberbank | Ekonomiky | Války | EGAP | Organizace | Analytik Saxo Bank | Umělá inteligence | Internet věcí | Práce | Rozvojová banka | Zelené energie | Údaje | Dlužník | Úročení vkladů | OPEC plus | Společnost Saxo Bank | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Španělská vláda | Nejvyšší soud | Postoj investorů | Credit Suisse Group AG | Dodavatelské řetězce | Hospodářské oživení | Statistiky | Vzrušení | USD za barel | Rizikové averze | S&P500 | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Poptávka po pohonných hmotách | Debata | Surové ropy | Posílení | Spotřebitelský sentiment | Americká centrální banka (Fed) | Shell | Zaměstnanci | Tweet | Strach ze sankcí | HG měď | Růst výnosů | Soud | Oddlužení | Dovoz | Vývoz | MSCI World | KfW | Regulační orgány | Státy eurozóny | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Evropský bankovní úřad | Státní rozvojová banka | Technologický pokrok | ONE | Vývoj ekonomiky | Propuknutí nemoci covid-19 | Propuknutí nemoci | Zranitelnost finančního sektoru | Vakcína | Manažeři | Ruské ministerstvo financí | Podnikatelské aktivity | Renault | Umělé inteligence | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Počty nových žádostí o podporu v USA | Počty nových žádostí o podporu | PEPP | Společnost BP | Globální poptávka | Propad cen | Covid | Technologické firmy | Podmínky půjčky | Finanční ústavy | Práce z domova | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Johnson & Johnson | Šance | Ceny | Viktor Orbán | Kolaps | Technologické společnosti | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | OMV | DeFi | Pár EUR/USD | Turistický ruch | Oslabení liry | WeCHat | Lepší výsledky | Erdogan | Výrobce pneumatik | Představitelé ECB | Země v Perském zálivu | Klimatické změny | Odborníci | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Nvidia | Zasedání FED | Politici | Žádosti o podporu v USA | Turecká vláda | Biden | Omezení výplaty dividend | Pracovní místa | Pozitivní výsledek | Měnový fond | Příležitosti k obchodování | Defi | Protiepidemická opatření | Interfax | Solární energie | Ruské společnosti | Vakcína proti covidu-19 | Letecká doprava | Blockchainové technologie | Kurz liry | Proražení | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Používání hotovosti | Vakcinace | Očkování | Tony Christoforou | Lael Brainardová | Orbán | Částečný úvazek | Růst ceny | VTB | UPS | Přerozdělení bohatství | Výrobní aktivity | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Pandemie covidu-19 | FX Update | Síla amerického dolaru | Prezident Erdogan | Platební prostředek | Výhled Saxo Bank | Státní komerční banka | Podíl nesplácených úvěrů | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Zátěžové testy | Testy bank | Zátěžové testy bank v EU | Krok za krokem | Polymetal | Vysoká cena | Goldman Sachs Group | Výprodej na globálních akciových trzích | Pandemie COVID | Oslabení | Prudké oslabení | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Evropské společnosti | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Omezovat dividendy | Zátěžový test | Technologie | Ethereum (ETH) | Strategie ECB | Zvýšení produkce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Odvětví | Afghánská měna | Afghánská ekonomika | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Afghánistán | Tálibán | Převzetí moci Tálibánem | Americká ministryně financí | Objem dividend | Janus Henderson | Společnost Janus Henderson | Společnosti | Národní měny | Opatření | ANO | Solana | Etherea | Tim Ash | UBS Group | UBS Group AG | Úročení | Rozpočtové schodky | Pozornost | Izraelská centrální banka | Ruský prezident | Společnost | Tým InstaForex | UNDP | Abdalláh Dardarí | Vedoucí UNDP | Návrhy UNDP | TIM | Zavedení digitální měny | Kuvajtský dinár (KWD) | Bahrajnský dinár | Bahrajnský dinár (BHD) | Ománský riál | Ománský riál (OMR) | Jordánský dinár | Jordánský dinár (JOD) | Libra šterlinků (GBP) | Kajmanský dolar | Kajmanský dolar (KYD) | Euro (EUR) | Švýcarský frank (CHF) | | Rozšíření | Annalena Baerbocková | Přebytky zahraničního obchodu | Organizace spojených národů | Instituce | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Separatisté | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Luhanské lidové republiky | Ukrajina a Rusko | Konflikt na Ukrajině | Bidenova vláda | Ruské banky | Nokian | AvtoVAZ | Sankce vůči ruské centrální bance | Bluebay Asset Management | Elina Ribakovová | French Hill | Přímé intervence | Devastace na Ukrajině | Roberg Habeck | Charkov | Kyjev | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Politický tlak | Situace na Ukrajině | Prima | Invaze | Západní sankce | Sankce Západu | German Gref | Růst cen energií
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Bankovní rada ČNB
Bankovní regulace
Bankovní sektor
Bankovní sektorová daň
Bankovní skupina
Bankovní skupiny
Bankovní společnost
Bankovní společnosti
Bankovní spořicí účty
Bankovní statistika

Následující klíčová slova

Bankovní systém USA
Bankovní tituly
Bankovní trader
Bankovní tradeři
Bankovní účty ruských oligarchů
Bankovní unie
Bankovní úvěry
Bankovní vklady
Bankovní vzdělání
Bankovní záruka
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít