Klíčová slova - Bankovní systém

Moody’s snížila výhled na německé banky na negativní
25.11.2019 Výhled na německý bankovní systém se změnil ze stabilního na negativní kvůli tomu, že ziskovost a celková úvěruschopnost německých bank pravděpodobně v příštích 12 až 18 měsících poklesne. Slabá ziskovost dále poklesne mimo jiné kvůli tomu, že poklesnou čisté úrokové výnosy. Tradiční německé komerční banky a zejména instituce, jež jsou financovány především bankovními vklady, budou bojovat s tím, aby si na své náklady v prostředí pokračujících rekordně nízkých úrokových sazeb vydělaly, a to přes to, že opravné položky jsou na neudržitelně nízké úrovni.

Bitcoin prohnaný rakouskou školou
29.10.2019 „Model, který v dnešních dnech využívají centrální banky, se stává nefunkční,“ říká Saifedean Ammous, profesor ekonomie a autor Standard bitcoinu: Dcentralizovaná alternativa centrálního bankovnictví. Úžasnou a dobře napsanou expozici rakouské ekonomické školy o povaze peněz - na volném trhu - uzavírá několik kapitol zaměřených na technologii a ekonomiku bitcoinu (BTC). Odpovídá na klíčové otázky týkající se digitálních peněz (kapitola 8), k čemu je bitcoin vhodný? (Kapitola 9) a otázky týkající se bitcoinů (kapitola 10).

Experti: Obavy z rostoucí politizace centrálních bank jsou reálné
10.10.2019 Obavy ze vzrůstající politizace centrálních bank jsou velmi reálné, současné centrální bankovnictví a některé jeho nástroje jsou relativně mladé experimenty, které můžou mít nedozírné následky. Na sedmém ročníku Vyšehradského fóra se na tom shodli čeští ekonomové.

ECB dodala balíček opatření
12.09.2019 Evropská centrální banka dnes dodala svůj balík opatření, kterým chce podpořit evropskou ekonomiku. Jedná se ale spíše o balíček, než balík. Místo námi očekávaných 20 bb snížila depozitní sazbu nakonec jen o 10 bb na úroveň -0,5 %. Zároveň zavede dvoustupňový tierieng, aby bankovní systém chránila před dopadem negativních úrokových sazeb.

Zátěžové testy bank v EU byly podle auditorů příliš mírné
10.07.2019 Loňské zátěžové testy bank v Evropské unii přiměřeně neodpovídaly systémovým rizikům. Tento nedostatek mohl způsobit, že u některých bank jsou výsledky zavádějící, zvláště u těch ve slabších státech. Vyplývá to z dnešní zprávy auditorů EU.

Odkud přijde další krize?
24.06.2019 Konjuktura v západních zemích a především pak v Číně už trvá překvapivě dlouho. Není se tedy co divit, že se množí scénáře možných krizí a také návody, jak se na ni připravit. Podívejme se na ně.

Obchodní válka a brexit bez dohody mohou v EU vést k recesi
06.06.2019 Odchod Británie z Evropské unie bez dohody nebo obchodní spor se Spojenými státy by mohly stáhnout Evropskou unii do recese. Agentuře Reuters to řekl první viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) Jürgen Rigterink.

Kam zmizely problémy Evropy?
05.02.2019 Jeden z největších problému Evropy v roce 2018 byl italský rozpočet a zadlužení italské vlády. Při pohledu na vývoj finančních trhů v Evropě se zdá, že největší problém Evropy někam zmizel. Alespoň tak lze usuzovat z vývoje italských akcií a dluhopisů, které na tom nejsou od začátku roku nijak zle. Hrozba z Itálie je však stále reálná a může vyvolat paniku napříč finančním sektorem v Evropě. Nejnebezpečnější veřejný dluh v hodnotě 1,5 bilionu euro je koncentrován v italských bankách v Římě a Miláně. Dluh země již přerostl 132% ročního HDP.

Brexit bez dohody by prý měl horší dopad než finanční krize
28.11.2018 Brexit bez dohody by měl horší následky než finanční krize před deseti lety, varovala dnes britská centrální banka. Pokud by Británie v březnu příštího roku opustila Evropskou unii bez jasných pravidel a bez přechodného období, ostrovní ekonomika by se za rok zmenšila o osm procent. Ceny domů by se propadly téměř o třetinu a libra o čtvrtinu, varovala banka ve své půlroční zprávě o finanční stabilitě, do níž scénáře brexitu zahrnula na žádost vlády.

Evropské banky jsou podle testů silnější, britské banky zklamaly
04.11.2018 V zátěžových testech evropských bank obstály všechny zkoumané instituce, banky v Evropské unii jsou pro případ hospodářské nebo finanční krize v lepší kondici než před několika lety. Vyplývá to z výsledků testů, které v pátek zveřejnil Evropský bankovní úřad (EBA). Překvapivě slabých výsledků nicméně dosáhly britské finanční ústavy Barclays a Lloyds, které spolu s italskou společností Banco BPM dopadly v testech nejhůře.

EBA zveřejní výsledky zátěžových testů velkých bank v EU
02.11.2018 Evropský bankovní úřad (EBA) dnes zveřejní výsledky zátěžových testů 48 velkých bank v Evropské unii. Očekává se, že v centru pozornosti se ocitnou hlavně italské banky. Zátěžové testy byly zavedené po finanční krizi v letech 2007 až 2009 s cílem obnovit důvěru investorů a posílit bankovní systém.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
10.10.2018 1) Míra inflace ve Venezuele příští rok dosáhne deset milionů procent. Ve své dnešní zprávě to uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Na letošní rok očekává, že spotřebitelské ceny v této latinskoamerické zemi stoupnou o 1,37 milionu procent.

MMF: Obchodní spory ohrožují globální finanční stabilitu
10.10.2018 Rizika ohrožující globální finanční systém se v uplynulých šesti měsících zvýšila a mohou se ještě přiostřit. Nastalo by to, pokud vzroste tlak na rozvíjející se trhy a dále se zhorší globální obchodní vztahy. Ve své zprávě o stabilitě finančních trhů to ve středu uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Bankovní systém je sice podle Fondu mnohem bezpečnější než v roce 2008, ale objevila se nová rizika jako narůstající nerovnost.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.06.2018 1) Většina asijských akciových trhů zakončila dnešní obchodování v plusových číslech, když investoři soustředili svou pozornost na schůzku amerického prezidenta Donalda Trumpa s vůdcem KLDR Kim Čong-unem, jež přinesla závazek k dalšímu jednání.

Rozbřesk: Kdy Česko hospodářsky překoná Itálii?
20.04.2018 Ekonomika Evropské unie zažívá dobré časy, nad všemi zeměmi ale nesvítí slunce stejně jasně. Nemocným článkem Evropy je stále Itálie, která sice zrychlila tempo růstu, ale rychlé tempo v případě Itálie znamená maximálně 1,5 %. Jiné regiony bohatnou o poznání rychleji. To včera připomněl Mezinárodní měnový fond - podle nových čísel Španělé v roce 2017 poprvé od vstupu Unie zaznamenali vyšší výkon než Itálie. Přesně řečeno v roce 2017 HDP na obyvatele v paritě kupní síly (očištěno o cenové rozdíly) ve Španělsku poprvé od vstupu do EU bylo vyšší než v Itálii.

Moody's: Ruská ekonomika sankce zvládne
19.04.2018 Ruská ekonomika je dost silná na to, aby zvládla nové sankce, které proti ní uplatňují Spojené státy. Uvedla to dnes mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service. Rusko má podle ní silné veřejné finance a také solidní vnější financování. Na některé zadlužené subjekty však budou mít sankce negativní dopad, v první řadě na hliníkárenský koncern Rusal.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.03.2018 1) V Americe o víkendu došlo ke změně na letní čas, fundamentální zprávy z USA a z Kanady tedy budou nyní o 1 hodinu posunuty. Bude to do té doby, dokud se nesrovná čas v Evropě - poslední neděle v březnu.

Microsoft vyvýji blockchain pro Trade Finance
07.03.2018 BoA Merrill Lynch a Microsoft spolupracují na systému blockchain zaměřeného na trade finance.
Postup od procesu proved...

Ranní zpráva z finančního trhu: Evropská inflace zrychlí, americký senát by měl hlasovat o daňovém balíčku
30.11.2017 Ve Spojených státech by měl dnes tamní Senát hlasovat o balíčku daňových změn, přičemž šance na jeho přijetí rostou. Dolar by tak mohl dále posilovat. V eurozóně bude zveřejněna inflace, která by měla v listopadu dočasně zrychlit. V České republice je dnes kalendář ekonomických událostí prázdný. Koruna pořád setrvává pod 25,50 CZK/EUR.

Sledujeme geopolitickou reality show: Král USD je mrtev, ať žije král CNY!
12.10.2017 Příští týden začne v Pekingu 19. Národní kongres Komunistické strany Číny, který má potenciál stát se nejdůležitější událostí letošního roku pro finanční trhy a pro mezinárodní rovnováhu sil. Může dojít ke skutečnému posunu paradigmatu – k zásadní změně, ke které obvykle dochází, když dosavadní způsob myšlení ustoupí něčemu novému a odlišnému. Právě o tom tento Kongres bude, a proto je jasné, že má historický význam pro globální ekonomiku i pro každého z nás.

Evropě hrozí japonská past
22.09.2017 O možnosti, že se evropská ekonomika vydá podobnou cestou, jakou kráčí Japonsko, se hovoří již delší dobu. Možnosti pádu do „japonské pasti“ se ve své nové analýze věnují i analytici banky Natixis a jejich závěry jsou v určitém ohledu varující.

ECB pokutovala irskou banku
28.08.2017 Evropská centrální banka (ECB) pokutovala irský finanční ústav Permanent TSB Group Holdings za porušení požadavku na likviditu. Je to první pokuta, kterou ECB vyměřila od roku 2014, kdy převzala dozor nad bankami v eurozóně, uvedla agentura Reuters. Permanent TSB má celkem zaplatit 2,5 milionu eur (65,2 milionu Kč).

Bitcoin
26.06.2017 Bitcoin (BTC) vystoupal na scénu světových měn jako zářivá kometa na letní oblohu, ale je v silách této kyber-měny výrazněji ovlivnit světovou ekonomiku, na jakých základech je postavena idea bitcoin a lze s ním, nebo jinou kyber-měnou v budoucnu počítat jako s reálnou měnou platebních transakcí?

EU před volbami v Německu ochotně rozdává peníze, po prázdninách se vrátí italský strašák
12.05.2017 Je téměř jisté, že po francouzských prezidentských volbách se pozornost evropských investorů přesune směrem k největší...

Vklady v řeckých bankách klesly
27.03.2017 Vklady v řeckých bankách v únoru klesly o 0,6 procenta na 119,07 miliardy eur (3,2 bilionu Kč). Dostaly se tak nejníže od října 2001, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnila řecká centrální banka. K výběrům přispěly obavy z výsledku nejnovější kontroly plnění podmínek záchranného úvěru.

Oživí inflace myšlenku Carry Trade obchodu?
17.02.2017 Finanční krize, kterou spustil pád investiční banky Lehman Brothers se rozšířila jako smrtelná nákaza do celého světa. Primárně postihla kapitálové trhy a jejich hlavní účastníky - banky, následně se přetavila do komplexních ekonomických systémů. Není divu, že finanční trhy po takovéto události změnily svůj charakter a už skoro nic není tak, jak bývalo. Bohatí soukromí investoři si v prostředí nulových až záporných úrokových sazeb zvykli držet hotovost a sedět na penězích. Po špatných zkušenostech z krize, kdy mnozí ztratili i kalhoty, se straní rizikových aktiv. Finanční nákaza způsobila ztrátu důvěry v bankovní systém. Hotovost držena jen tak na běžných účtech se stala pro mnohé komfortní, hlavně bezrizikovou investicí, na níž v čase deflace neprodělávali.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.01.2017 1) Britská libra se dnes znovu vydala dolů a proti americkému dolaru je nyní na nejnižších hodnotách od října 2016. Libra začala oslabovat v reakci na komentáře britské premiérky Mayové k takzvanému brexitu.

Euro přes obavy ohledně Itálie stouplo nejvýše od půlky listopadu
05.12.2016 Euro se dnes poprvé od poloviny listopadu vrátilo vůči americkému dolaru nad hranici 1,0700, a to navzdory počátečnímu poklesu, za kterým stály obavy z politické nestability v Itálii. Italský premiéra Matteo Renzi po neúspěchu nedělního referenda o reformě ústavy oznámil, že odstoupí z funkce. Investoři se obávají, že politická krize by mohla destabilizovat italský bankovní systém.

Euro se zotavilo z propadu, který byl reakcí na vývoj v Itálii
05.12.2016 Euro se během dnešního obchodování propadlo na zhruba dvacetiměsíční minimum vůči americkému dolaru, později však téměř veškeré ztráty smazalo. Za poklesem jednotné evropské měny stálo rozhodnutí italského premiéra Mattea Renziho odstoupit z funkce po neúspěchu nedělního referenda o reformě ústavy. Investoři se obávají, že politická krize by mohla destabilizovat italský bankovní systém.

EUR/USD klesl na 20měsíční minimum
05.12.2016 Euro se během dnešního obchodování propadlo na dvacetiměsíční minimum vůči americkému dolaru. Reagovalo tak na rozhodnutí italského premiéra Mattea Renziho odstoupit z funkce po neúspěchu referenda o reformě ústavy. Investoři se obávají, že politická krize by mohla destabilizovat italský bankovní systém.

Jak (ne)proběhne Italexit
25.11.2016 Chleba eurozóny se bude pravděpodobně lámat v Itálii. Tedy v zemi, která je dost veliká na to, aby měnovou unii mohla rozložit a má dost problémů na to, aby pro Italexit měla motivaci (možná – viz níže). První významnější lámání by mohlo přijít už čtvrtého prosince, kdy se bude hlasovat o Renziho ústavních reformách.

Schäuble nevylučuje novou finanční krizi
07.10.2016 Nová globální finanční krize nemůže být vyloučena ani po všech změnách regulace finančního sektoru po poslední krizi...

Akcie Deutsche Bank jsou na novém minimu
30.09.2016 Akcie Deutsche Bank dnes znovu prudce oslabovaly a jejich cena se vůbec poprvé ocitla pod deseti eury. Nedůvěra...

Akcie Deutsche Bank klesly pod deset eur
30.09.2016 Akcie německé banky Deutsche Bank po zahájení dnešního obchodování prudce oslabily a vůbec poprvé se...

Španělsko zvýšilo odhad růstu ekonomiky
31.07.2016 Španělská prozatímní vláda zvýšila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 2,9 procenta z dříve...

Výsledky zátěžových testů evropských bank
29.07.2016 V zátěžových testech evropských bank dopadla zdaleka nejhůře italská Monte dei Paschi di Siena, za kterou...

EBA zveřejní výsledky zátěžových testů bank
29.07.2016 Evropský bankovní úřad (EBA) dnes zveřejní výsledky zátěžových testů předních bank v Evropské unii. Zpráva...

ECB nyní čeká na více dat
21.07.2016 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala základní úrokové sazby beze změn, navzdory...

Zadlužená Itálie se bojí o své banky, krize by zasáhla celou Evropu
11.07.2016 Po britském referendu o odchodu z Evropské unie je ekonomická nejistota všudypřítomná. Nejvíce se však...

MMF: Ruská ekonomika letos klesne mírněji
19.05.2016 Ruská ekonomika letos klesne o zhruba 1,5 procenta, tedy mírněji, než se dosud čekalo. Předpověděl to...

Kypr opouští úvěrový program od MMF
08.03.2016 Kypr se rozhodl předčasně opustit část mezinárodního záchranného programu, kterou zajišťoval...

Evropští činitelé věří bankovnímu sektoru
12.02.2016 Evropští představitelé včera vyjádřili důvěru v pevnost bankovního systému eurozóny. Předseda euroskupiny...

Lidé v eurozóně nahromadili přes bilion eur
12.02.2016 Hodnota peněz v hotovosti loni v celé eurozóně vystoupila na více než bilion eur a skoro 30 procent z této...

Itálie spustila nový systém záchrany bank
23.11.2015 Itálie včera spustila nový systém, který připravila centrální banka a jehož cílem je zachránit čtyři malé banky...

Yellenová: Banky v USA mají stále problémy
04.11.2015 Finanční situace největších bank ve Spojených státech se od finanční krize z konce minulého desetiletí podstatně...

Euroskupina řeší, zda věřit řeckým slibům
11.07.2015 Výrazně poškozená důvěra eurozóny vůči řeckým partnerům byla patrná ze slov ministrů financí zemí platících...

Dijsselbloem: Záchranný program pro Řecko v úterý skončí
28.06.2015 Současný záchranný program pro Řecko končí v úterý v noci, euroskupina už jej neprodlouží. Po dnešní...

Z řeckých bank dál pomalu mizí peníze
21.06.2015 Řekové kvůli krizi v jednání o mezinárodní finanční pomoci dál stahují své peníze z místních bank: jen...

Řekové ve čtvrtek zrychlili výběry z bank
19.06.2015 Řekové vybrali ve čtvrtek z bank více než miliardu eur, což znamená, že výběry se opět výrazně zrychlily...

Co čeká centrální banky v červnu?
02.06.2015 Není to tak dávno, co se červnové jednání FOMC považovalo za pravděpodobný zdroj prvního zvýšení úrokových sazeb od roku 2004, avšak díky nedávným slabým ekonomickým datům USA – podobným těm, která jsme zažili v loňském roce – a stabilně nízké inflaci je tento scénář v podstatě ze hry.

Dublin: Eurozóna Řecku nijak neustoupila
22.02.2015 Eurozóna v páteční dohodě Řecku nijak neustoupila a veškeré ústupky se odehrály na řecké straně. Řekl...

Odliv vkladů z řeckých bank zrychlil
20.02.2015 Odliv vkladů z řeckých bank ve středu a ve čtvrtek nabral na rychlosti, přesáhl za oba dny jednu miliardu eur...

Řecko: Odliv vkladů z bank je pod kontrolou
19.02.2015 Odliv vkladů z řeckých bank je "pod kontrolou" a řecká centrální banka je odhodlána chránit tamní bankovní systém...

Řecko dál odmítá záchranné programy
15.02.2015 Řecko dál odmítá akceptovat mezinárodní záchranné programy podobné těm, které s Evropskou unií...

Řecko: Banky jsou po kroku ECB chráněny
05.02.2015 Rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) připravit řecké bankovní domy o jeden ze zdrojů jejich...

Vyhlídky české koruny po devalvaci ze strany Švýcarské národní banky
22.01.2015 Někteří lidé se snaží najít paralelu mezi neúspěšným pokusem Švýcarské národní banky (SNB) udržet strop na švýcarský f...

Týdenní komentář FXstreet.cz (12.1.2015)
12.01.2015 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu pokračoval ve výrazném poklesu a dostal se pod psychologicky důležitou...

Odchod Řecka z eurozóny by německé banky příliš nezasáhl
05.01.2015 Případné vystoupení Řecka z eurozóny by německý bankovní systém příliš zasáhnout nemělo, protože úvěrová...

Výsledky zátěžových testů Bank of England
16.12.2014 Prvními zátěžovými testy britské centrální banky prošly všechny velké britské bankovní domy s výjimkou...

ECB: V testech neuspělo 25 bank
26.10.2014 V hloubkové prověrce zdraví předních evropských bankovních skupin neuspělo 25 bank v eurozóně. Na konci loňského...

Jak dopadla prověrka evropských bank?
24.10.2014 Veřejnost se v neděli dozví, jak dopadla dosud nejdůkladnější kontrola zdraví předních evropských bank...

Na růstu EU mají mít podíl investice
14.10.2014 Růst investic z evropských a národních zdrojů by se měl stát katalyzátorem přílivu soukromých peněz do...

Inflace v eurozóně v září zvolnila na 0,3 %
30.09.2014 Meziroční míra inflace v eurozóně v září klesla na 0,3 procenta ze srpnových 0,4 procenta. Vyplývá to...

Inflace v eurozóně v srpnu stagnovala
17.09.2014 Meziroční míra inflace v zemích platících eurem zůstala v srpnu beze změn na červencové úrovni 0,4...

Portugalsko ujišťuje veřejnost ohledně BES
11.07.2014 Portugalská centrální banka a tamní premiér dnes ujistili investory i střadatele, že problémy kolem finančního...

Denní komentář IronFX - 11/07/2014
11.07.2014 Bankovní systém eurozóny opět v centru pozornosti. Zdraví evropského bankovního systému se opět dostává do centra pozornosti a to, co se o něm dozvídáme není nikterak pěkné. Obchodování s akciemi druhé největší portugalské banky, Banco Espirito Santo SA, bylo ve čtvrtek pozastaveno v důsledku obav z její insolventnosti. Jedna z mateřských společností, Espirito Santo International (ESI), totiž nedokázala splatit část svých krátkodobých závazků. ESI vlastní 49% Espirito Santo Financial Group (ESFG), která zase na oplátku vlastní 25 % banky. Portugalská centrální banka prohlásila, že Banco Espirito byla "dostatečně izolována" od problémů mateřské společnosti, ale trh tomu evidentně nevěří. Investoři se obávají, že někteří věřitelé ESI mohou začít své pohledávky vůči bance nárokovat.

Evropské banky jsou stále v kritické situaci
30.06.2014 Evropský bankovní systém se i po téměř šesti letech od vrcholu světové finanční krize stále nachází v kritické...

Kypr zrušil zákaz otevírání nových účtů
01.06.2014 Kypr zrušil zákaz otevírání nových bankovních účtů. Ministerstvo financí tak oficiálně ukončilo veškeré restrikce...

Čínský regulátor chystá zátěžové testy bank
04.04.2014 Čínský bankovní regulátor uskuteční regionální a celostátní zátěžové testy v bankovním sektoru, který v uplynulém...

Čína největším rizikem! Co na to forex?
26.03.2014 Když pomineme politickou nejistotu, která se na Evropu valí z Ruska, je bezpochyby největším rizikem pro světovou ekonomiku situace v Číně.

Ozvěny trhu: Z leadera strašákem
20.03.2014 V posledních několika letech jsme si zvykli, že globálním trhům začíná udávat směr největší asijská ekonomika, Čína. Investiční...

Evropa prý představuje pro Kanadu riziko
13.02.2014 Největším nebezpečím pro kanadskou ekonomiku je finanční zdraví Evropy, obzvláště pak Francie. Řekl to včera...

Skotskou měnou prý zůstane britská libra
29.01.2014 Nezávislé Skotsko, které si jako měnu ponechá britskou libru, bude muset předat Londýnu jako metropoli...

Nižší zadlužení vyřeší zaměstnanost v EU
28.01.2014 Obnova důvěry veřejnosti v bankovní systém, snižování veřejných i soukromých dluhů a reforma...

Na konci roku dlouhé sbohem jednomu z největších experimentů historie
27.12.2013 Začínáme dávat dlouhé sbohem kvantitativnímu uvolňování, které bylo jedním z největších experimentů v ekonomické histo...

ECB: Bankovní systém eurozóny se zmenšil
04.11.2013 Bankovní systém v eurozóně se během čtyř let od vypuknutí dluhové krize citelně zmenšil. Počet poboček...

EU řeší, kdo zaplatí kostlivce v bankovních skříních
24.10.2013 Země Evropské unie stále nejsou schopny vyřešit, kdo zaplatí zatím neobjevené kostlivce ve skříních...

Slovinský bankovní systém je prý slabý
20.09.2013 Slovinský bankovní systém je slabý a důvěra v něj omezená. Řekl to dnes tamní ministr financí Uroš Čufer...

Konec omezení pohybu peněz v Kypru nadohled. Uděláme vše, abychom firmy opět přitáhli, říká ministr financí
18.09.2013 „Finanční systém Kypru se stabilizuje, a tak země podle plánu do ledna příštího roku zruší omezení pohybu kapitálu,“ n...

Lídři EU mají nejhorší část krize za minulost
11.09.2013 Pět let po začátku celosvětových ekonomických problémů v roce 2007 hovoří politici EU o tom, že unie má to nejhorší...

ECB plánuje nechat nízké úroky delší dobu
08.07.2013 Ke zvýšení úrokových sazeb v eurozóně v současné době není důvod a Evropská centrální banka (ECB)...

Proč budí QE kontroverzi a nepochopení?
05.06.2013 Čtyři významné centrální banky (Bank of Japan, Fed, Bank of England a Swiss National Bank) v současné době silně nafuk...

Němečtí poslanci podpořili pomoc Kypru
18.04.2013 Němečtí poslanci dnes velkou většinou schválili mezinárodní záchranný úvěr pro bankrotem ohrožený Kypr...

Devizové rezervy Číny vzrostly nejvíc za dva roky
11.04.2013 Čínské devizové rezervy obnovily v prvním čtvrtletí výrazný růst a zaznamenaly nejvyšší přírůstek od druhého čtvrtletí roku 2011. Jejich objem se zvýšil o 130 miliard dolarů na 3,4 bilionu USD, což je suma odpovídající zhruba ročnímu výkonu německé ekonomiky. Napsal to dnes list Financial Times. Čína má už řadu let nejvyšší devizové rezervy na světě.

Cena za záchranu: Propad HDP Kypru až o 13 % a miliardové ztráty „nevinných“ evropských bank
04.04.2013 Podmínky finanční pomoci, na které Kypr kývnul, mohou zemi letos uvrhnout až do 13% recese, upozornil mluvčí kyperské ...

Hrozí zemím s velkým bankovním sektorem osud Kypru?
02.04.2013 Je možné, že by země eurozóny s velkým bankovním sektorem čelily stejnému riziku jako Kypr? Odpověď je záporná. Hlavní...

Hodnota kybernetické měny bitcoin prudce vzrostla
01.04.2013 Finanční krize na Kypru doprovázená zabavením části bankovních vkladů má dopad i na kybernetickou měnu bitcoin. Hodnota bitcoinu minulý týden prudce vzrostla, protože investoři hledají bezpečné investice. Bitcoin je čtyři roky stará digitální měna vytvořená neznámým hackerem, píše na svých internetových stránkách CNNMoney.

Zisky čínských bank dvouciferně rostou. Nomura větří finanční krizi?
26.03.2013 Dále od evropských i amerických očí a možná blíže potenciální rozbušce pro trhy se posunula světová výsledková sezóna:...

Zisky čínských bank opět dvouciferně rostou. Nomura větří finanční krizi?
26.03.2013 Dále od evropských i amerických očí a možná blíže potenciální rozbušce pro trhy se posunula světová výsledková sezóna:...

Kypr prý nebude modelový příklad
26.03.2013 Záchranný plán pro Kypr, který mimo jiné předpokládá konfiskaci části nepojištěných bankovních vkladů...

Eurozóna schválila záchranný plán pro Kypr
25.03.2013 Ministři financí eurozóny dnes schválili záchranný plán pro Kypr, který by měl zabránit bankrotu země...

Euro zřejmě zkoriguje, ale na dlouhodobější trend to zatím nevypadá
25.03.2013 Minulý týden ovládla dění na globálních finančních trzích situace na Kypru, jehož bankovní systém se dostal do...

Kypr se snaží odvrátit bankrot
21.03.2013 Kypr se snaží najít cestu k odvrácení státního bankrotu poté, co jeho parlament odmítl kontroverzní nabídku...

ECB nemůže dodávat peníze kyperským bankám
20.03.2013 Evropská centrální banka (ECB) nemůže kyperským bankám dodávat peníze, protože bez rychlé rekapitalizace...

KYPERSKÝ BAILOUT UVÍZL NA MRTVÉM BODĚ
19.03.2013 Dnes je naplánováno hlasování o kyperském bailoutu. Včerejší setkání bylo odloženo, protože nebyla nalezena dostatečná podpora pro záchranná opatření. Kyperský prezident včera večer informoval Angelu Merkelovou, že nebyl schopen mobilizovat většinu pro plánovaný bailout, který na Kypru zvedl hněv a zuřivost a otřásl základy mezinárodních trhů. Počáteční reakce k tzv. "výběru" byly katastrofální. Je velmi pravděpodobné, že i dnešní parlamentní setkání bude odloženo. Případné odmítnutí bailoutu by s největší pravděpodobností mohlo vyústit v další nepokoje na trhu.

Záchranný plán Kypru pod silnou kritikou
18.03.2013 S negativními ohlasy se setkává dohoda eurozóny, která poskytne pomoc Kypru deseti miliard eur výměnou...

Evropští představitelé mírní obavy o bankovní vklady
18.03.2013 Jednorázové zdanění bankovních vkladů na Kypru kvůli finanční pomoci od eurozóny je unikátním opatřením...

Euro na úvod týdne padá na více než tříměsíční minimum
18.03.2013 I když to tak po většinu minulého týdne nevypadalo, nakonec si euro polepšilo na týdenní maximum. Kurz eura...

Slova Budapešti o „nezdravém“ zahraničním vlastnictví bank sráží forint
12.03.2013 „Není zdravé, aby vlastníky maďarského bankovního systému byly zahraniční bankovní domy do té míry, jako je tomu nyní....

SPECIÁLNÍ ZPRÁVA: KYPR ZAPOČAL VYJEDNÁVÁNÍ O BAILOUTU
05.03.2013 Michailis Sarris, nově zvolený Ministr financí ve vládě prezidenta Nikose Anastasiedese se včera setkal v Bruselu se s...
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | AUD/JPY | AUD/CHF | USD/TRY | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Béžová kniha | CBOT | CFD | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Devalvace | Nesoulad | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trhy | Fundamentální zprávy | Futures | G7 | Grafy | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Kurz | LTRO | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní zásoby | Obchodník | Operace Twist | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Provize | Prémie | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rentabilita kapitálu | Resistance | Rezistence | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Spread | Statut | Sterling | Státní dluhopis | Swiss | Swiss National Bank | Tištění peněz | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Volume | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Měnové války | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Myšlení | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Intervence na devizovém trhu | Bohatství | IEA | Vývoj eura | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Golden Gate | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | Daňový ráj | Hedgeové fondy | Makro | USDX | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Facebook | Satoši Nakamoto | Satoshi Nakamoto | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Raghee Horner | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Aktivum | EPS | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Deutsche Bank | Akcie KB | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brokerské společnosti | Burzovní indexy | CAD NOK | Cena | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Co je bitcoin | CZK | České koruny | Devizové trhy | Devizový kurz | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Ruska | Eura | EURGBP | EURCHF | Eurostoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fitch rating | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Hang Seng | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Investiční | Investing | IronFX | Irsko | Jádrová inflace | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Krize eurozóny | Krize v Řecku | Kurz amerického dolaru | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz jüanu | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Mayzus | Měna Bitcoin | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodní platformy | Online obchodování | Oslabení měny | Oslabování koruny | Patria.cz | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prodej eura | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | USD index | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj EUR/USD | Vývoj kurzu | Zdanění výnosů | Země EU | Země eurozóny | Zhodnocení peněz | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | CNBC | VTB Capital | Báze | Cenové rozpětí | Čistá úroková marže | Doba splatnosti | Indie | MIC | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | ROE | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Bailout | Komise | Volby | Rozhovor | Blog | Burze | Currency | Investment | Asijské obchodování | Moody's Investors Service | Unicredit | Danske Bank | Sky News | Společnost Crédit Agricole | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | Natixis | Newedge | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | FTSEurofirst 300 | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | Guvernér centrální banky | Kathimerini | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | City Index | Newedge Strategy | Standard Chartered | Agentura AP | BBC | Barclays Capital | Washington Post | Agentura DPA | ICM | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Halifax | Růst ekonomiky eurozóny | Technický výhled | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | MarketWatch | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Wolfgang Schäuble | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Evropské banky | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Precedens | Energie | Společná evropská měna | Index FTSEurofirst 300 | KBC | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Odvaha | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Global Advisors | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Bezpečné přístavy | Zadlužené Řecko | Americké trhy | Bankovnictví | Referendum | City | Golden Gate CZ | Ministři financí eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Prezident ECB | Bezpečné investice | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Strategy Research | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Německé státní dluhopisy | Intervence centrální banky | Forexové trhy | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Bankovní regulace | Velké banky | Vladimir Putin | Mizuho Securities | Die Welt | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Výsledek referenda | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Britské banky | Akcie amerických bank | Nervozita | Britský ministr financí | Obchodní partner | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Světové akciové trhy | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Index Nikkei | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Regulace finančního sektoru | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Ekonomická data | Člen rady guvernérů | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Největší banky | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Čínské devizové rezervy | FTSE 100 | Blockchain | Digitální měna | E*Trade | Dluhové krize | Nižší kurz | Odhodlání | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Britská vláda | Země používající euro | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Dnešní zpráva | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Měnové otázky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Irská ekonomika | Světové trhy | Theresa Mayová | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | TRY | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Finanční domy | Údaje o inflaci | ČTK | Země G20 | Světový finanční systém | Guvernéři centrálních bank | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Irská centrální banka | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Evropský bankovní úřad (EBA) | Zátěžové testy bank | Oliver Wyman | Mizuho | City Index Direct | State Street Global Advisors | Spekulativní investoři | Vývoj na měnovém trhu | Funding currency | Zahraniční forex | Výhled pro zlato | MAYZUS Investment Company | Bitcoin (BTC) | Permanent TSB Group Holdings | Permanent TSB | Irský bankovní sektor | Měnové a kapitálové trhy | Coinmarketcap | Zavedení vlastní měny | Dominik Stroukal | Štěpán Hájek | Conseq Investment Management | Skupina Saxo Bank | Saxo | Bitcoiny | Analytik finančních trhů | Obchodní válka | Akcie společnosti | TradeCentrum | National Alliance | Vyšehradské fórum | Tvrdý brexit | Analýza Bank of England | Předpovědi Saxo Bank | EK | Vývoj finančních trhů | Veřejný dluh | Carige | Michal Stupavský | Dopad brexitu | Problémy Evropy | Německé banky | Profesor ekonomie | CNY | Brexit bez dohody | Vývoj prodejů aut v Číně | Vývoj prodejů aut | Německé HDP | Tisk peněz | Politizace centrálních bank | Čeští ekonomové | Střadatelé | Investment Management | Michal Dvořák | Obchod | Amazon | Kapitálové požadavky | Švýcarská ekonomika | Předpovědi | Šokující předpovědi
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | Rezistence | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | Indikátor