Klíčová slova - Bankovní systém

img

Odkud přijde další krize?

24.06.2019 Konjuktura v západních zemích a především pak v Číně už trvá překvapivě dlouho. Není se tedy co divit, že se množí scénáře možných krizí a také návody, jak se na ni připravit. Podívejme se na ně.
C:\fakepath\economy-recession.jpg

Obchodní válka a brexit bez dohody mohou v EU vést k recesi

06.06.2019 Odchod Británie z Evropské unie bez dohody nebo obchodní spor se Spojenými státy by mohly stáhnout Evropskou unii do recese. Agentuře Reuters to řekl první viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) Jürgen Rigterink.
img

Kam zmizely problémy Evropy?

05.02.2019 Jeden z největších problému Evropy v roce 2018 byl italský rozpočet a zadlužení italské vlády. Při pohledu na vývoj finančních trhů v Evropě se zdá, že největší problém Evropy někam zmizel. Alespoň tak lze usuzovat z vývoje italských akcií a dluhopisů, které na tom nejsou od začátku roku nijak zle. Hrozba z Itálie je však stále reálná a může vyvolat paniku napříč finančním sektorem v Evropě. Nejnebezpečnější veřejný dluh v hodnotě 1,5 bilionu euro je koncentrován v italských bankách v Římě a Miláně. Dluh země již přerostl 132% ročního HDP.
C:\fakepath\brexit.jpg

Brexit bez dohody by prý měl horší dopad než finanční krize

28.11.2018 Brexit bez dohody by měl horší následky než finanční krize před deseti lety, varovala dnes britská centrální banka. Pokud by Británie v březnu příštího roku opustila Evropskou unii bez jasných pravidel a bez přechodného období, ostrovní ekonomika by se za rok zmenšila o osm procent. Ceny domů by se propadly téměř o třetinu a libra o čtvrtinu, varovala banka ve své půlroční zprávě o finanční stabilitě, do níž scénáře brexitu zahrnula na žádost vlády.
C:\fakepath\meny 14122014-3.png

Evropské banky jsou podle testů silnější, britské banky zklamaly

04.11.2018 V zátěžových testech evropských bank obstály všechny zkoumané instituce, banky v Evropské unii jsou pro případ hospodářské nebo finanční krize v lepší kondici než před několika lety. Vyplývá to z výsledků testů, které v pátek zveřejnil Evropský bankovní úřad (EBA). Překvapivě slabých výsledků nicméně dosáhly britské finanční ústavy Barclays a Lloyds, které spolu s italskou společností Banco BPM dopadly v testech nejhůře.
C:\fakepath\meny 14122014-3.png

EBA zveřejní výsledky zátěžových testů velkých bank v EU

02.11.2018 Evropský bankovní úřad (EBA) dnes zveřejní výsledky zátěžových testů 48 velkých bank v Evropské unii. Očekává se, že v centru pozornosti se ocitnou hlavně italské banky. Zátěžové testy byly zavedené po finanční krizi v letech 2007 až 2009 s cílem obnovit důvěru investorů a posílit bankovní systém.
C:\fakepath\TOP5-10102018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.10.2018 1) Míra inflace ve Venezuele příští rok dosáhne deset milionů procent. Ve své dnešní zprávě to uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Na letošní rok očekává, že spotřebitelské ceny v této latinskoamerické zemi stoupnou o 1,37 milionu procent.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF: Obchodní spory ohrožují globální finanční stabilitu

10.10.2018 Rizika ohrožující globální finanční systém se v uplynulých šesti měsících zvýšila a mohou se ještě přiostřit. Nastalo by to, pokud vzroste tlak na rozvíjející se trhy a dále se zhorší globální obchodní vztahy. Ve své zprávě o stabilitě finančních trhů to ve středu uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Bankovní systém je sice podle Fondu mnohem bezpečnější než v roce 2008, ale objevila se nová rizika jako narůstající nerovnost.
C:\fakepath\TOP5-12062018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.06.2018 1) Většina asijských akciových trhů zakončila dnešní obchodování v plusových číslech, když investoři soustředili svou pozornost na schůzku amerického prezidenta Donalda Trumpa s vůdcem KLDR Kim Čong-unem, jež přinesla závazek k dalšímu jednání.
img

Rozbřesk: Kdy Česko hospodářsky překoná Itálii?

20.04.2018 Ekonomika Evropské unie zažívá dobré časy, nad všemi zeměmi ale nesvítí slunce stejně jasně. Nemocným článkem Evropy je stále Itálie, která sice zrychlila tempo růstu, ale rychlé tempo v případě Itálie znamená maximálně 1,5 %. Jiné regiony bohatnou o poznání rychleji. To včera připomněl Mezinárodní měnový fond - podle nových čísel Španělé v roce 2017 poprvé od vstupu Unie zaznamenali vyšší výkon než Itálie. Přesně řečeno v roce 2017 HDP na obyvatele v paritě kupní síly (očištěno o cenové rozdíly) ve Španělsku poprvé od vstupu do EU bylo vyšší než v Itálii.
C:\fakepath\rusko 17032014.png

Moody's: Ruská ekonomika sankce zvládne

19.04.2018 Ruská ekonomika je dost silná na to, aby zvládla nové sankce, které proti ní uplatňují Spojené státy. Uvedla to dnes mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service. Rusko má podle ní silné veřejné finance a také solidní vnější financování. Na některé zadlužené subjekty však budou mít sankce negativní dopad, v první řadě na hliníkárenský koncern Rusal.
C:\fakepath\TOP5-12032018-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.03.2018 1) V Americe o víkendu došlo ke změně na letní čas, fundamentální zprávy z USA a z Kanady tedy budou nyní o 1 hodinu posunuty. Bude to do té doby, dokud se nesrovná čas v Evropě - poslední neděle v březnu.
img

Microsoft vyvýji blockchain pro Trade Finance

07.03.2018 BoA Merrill Lynch a Microsoft spolupracují na systému blockchain zaměřeného na trade finance. Postup od procesu proved...
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Evropská inflace zrychlí, americký senát by měl hlasovat o daňovém balíčku

30.11.2017 Ve Spojených státech by měl dnes tamní Senát hlasovat o balíčku daňových změn, přičemž šance na jeho přijetí rostou. Dolar by tak mohl dále posilovat. V eurozóně bude zveřejněna inflace, která by měla v listopadu dočasně zrychlit. V České republice je dnes kalendář ekonomických událostí prázdný. Koruna pořád setrvává pod 25,50 CZK/EUR.
img

Sledujeme geopolitickou reality show: Král USD je mrtev, ať žije král CNY!

12.10.2017 Příští týden začne v Pekingu 19. Národní kongres Komunistické strany Číny, který má potenciál stát se nejdůležitější událostí letošního roku pro finanční trhy a pro mezinárodní rovnováhu sil. Může dojít ke skutečnému posunu paradigmatu – k zásadní změně, ke které obvykle dochází, když dosavadní způsob myšlení ustoupí něčemu novému a odlišnému. Právě o tom tento Kongres bude, a proto je jasné, že má historický význam pro globální ekonomiku i pro každého z nás.
img

Evropě hrozí japonská past

22.09.2017 O možnosti, že se evropská ekonomika vydá podobnou cestou, jakou kráčí Japonsko, se hovoří již delší dobu. Možnosti pádu do „japonské pasti“ se ve své nové analýze věnují i analytici banky Natixis a jejich závěry jsou v určitém ohledu varující.
ecb.jpg

ECB pokutovala irskou banku

28.08.2017 Evropská centrální banka (ECB) pokutovala irský finanční ústav Permanent TSB Group Holdings za porušení požadavku na likviditu. Je to první pokuta, kterou ECB vyměřila od roku 2014, kdy převzala dozor nad bankami v eurozóně, uvedla agentura Reuters. Permanent TSB má celkem zaplatit 2,5 milionu eur (65,2 milionu Kč).
img

Bitcoin

26.06.2017 Bitcoin (BTC) vystoupal na scénu světových měn jako zářivá kometa na letní oblohu, ale je v silách této kyber-měny výrazněji ovlivnit světovou ekonomiku, na jakých základech je postavena idea bitcoin a lze s ním, nebo jinou kyber-měnou v budoucnu počítat jako s reálnou měnou platebních transakcí?
img

EU před volbami v Německu ochotně rozdává peníze, po prázdninách se vrátí italský strašák

12.05.2017 Je téměř jisté, že po francouzských prezidentských volbách se pozornost evropských investorů přesune směrem k největší...
recko penize.jpeg

Vklady v řeckých bankách klesly

27.03.2017 Vklady v řeckých bankách v únoru klesly o 0,6 procenta na 119,07 miliardy eur (3,2 bilionu Kč). Dostaly se tak nejníže od října 2001, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnila řecká centrální banka. K výběrům přispěly obavy z výsledku nejnovější kontroly plnění podmínek záchranného úvěru.
img

Oživí inflace myšlenku Carry Trade obchodu?

17.02.2017 Finanční krize, kterou spustil pád investiční banky Lehman Brothers se rozšířila jako smrtelná nákaza do celého světa. Primárně postihla kapitálové trhy a jejich hlavní účastníky - banky, následně se přetavila do komplexních ekonomických systémů. Není divu, že finanční trhy po takovéto události změnily svůj charakter a už skoro nic není tak, jak bývalo. Bohatí soukromí investoři si v prostředí nulových až záporných úrokových sazeb zvykli držet hotovost a sedět na penězích. Po špatných zkušenostech z krize, kdy mnozí ztratili i kalhoty, se straní rizikových aktiv. Finanční nákaza způsobila ztrátu důvěry v bankovní systém. Hotovost držena jen tak na běžných účtech se stala pro mnohé komfortní, hlavně bezrizikovou investicí, na níž v čase deflace neprodělávali.
TOP5-09012017-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.01.2017 1) Britská libra se dnes znovu vydala dolů a proti americkému dolaru je nyní na nejnižších hodnotách od října 2016. Libra začala oslabovat v reakci na komentáře britské premiérky Mayové k takzvanému brexitu.
euro dolar.jpg

Euro přes obavy ohledně Itálie stouplo nejvýše od půlky listopadu

05.12.2016 Euro se dnes poprvé od poloviny listopadu vrátilo vůči americkému dolaru nad hranici 1,0700, a to navzdory počátečnímu poklesu, za kterým stály obavy z politické nestability v Itálii. Italský premiéra Matteo Renzi po neúspěchu nedělního referenda o reformě ústavy oznámil, že odstoupí z funkce. Investoři se obávají, že politická krize by mohla destabilizovat italský bankovní systém.
eurusd-05122016-2.png

Euro se zotavilo z propadu, který byl reakcí na vývoj v Itálii

05.12.2016 Euro se během dnešního obchodování propadlo na zhruba dvacetiměsíční minimum vůči americkému dolaru, později však téměř veškeré ztráty smazalo. Za poklesem jednotné evropské měny stálo rozhodnutí italského premiéra Mattea Renziho odstoupit z funkce po neúspěchu nedělního referenda o reformě ústavy. Investoři se obávají, že politická krize by mohla destabilizovat italský bankovní systém.
euro penize.jpg

EUR/USD klesl na 20měsíční minimum

05.12.2016 Euro se během dnešního obchodování propadlo na dvacetiměsíční minimum vůči americkému dolaru. Reagovalo tak na rozhodnutí italského premiéra Mattea Renziho odstoupit z funkce po neúspěchu referenda o reformě ústavy. Investoři se obávají, že politická krize by mohla destabilizovat italský bankovní systém.
img

Jak (ne)proběhne Italexit

25.11.2016 Chleba eurozóny se bude pravděpodobně lámat v Itálii. Tedy v zemi, která je dost veliká na to, aby měnovou unii mohla rozložit a má dost problémů na to, aby pro Italexit měla motivaci (možná – viz níže). První významnější lámání by mohlo přijít už čtvrtého prosince, kdy se bude hlasovat o Renziho ústavních reformách.
schauble2.jpg

Schäuble nevylučuje novou finanční krizi

07.10.2016 Nová globální finanční krize nemůže být vyloučena ani po všech změnách regulace finančního sektoru po poslední krizi...
deutsche-banka.jpg

Akcie Deutsche Bank jsou na novém minimu

30.09.2016 Akcie Deutsche Bank dnes znovu prudce oslabovaly a jejich cena se vůbec poprvé ocitla pod deseti eury. Nedůvěra...
deutsche-bank.jpg

Akcie Deutsche Bank klesly pod deset eur

30.09.2016 Akcie německé banky Deutsche Bank po zahájení dnešního obchodování prudce oslabily a vůbec poprvé se...
spanelsko.jpg

Španělsko zvýšilo odhad růstu ekonomiky

31.07.2016 Španělská prozatímní vláda zvýšila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 2,9 procenta z dříve...
ecb.jpg

Výsledky zátěžových testů evropských bank

29.07.2016 V zátěžových testech evropských bank dopadla zdaleka nejhůře italská Monte dei Paschi di Siena, za kterou...
bundesbank.jpg

EBA zveřejní výsledky zátěžových testů bank

29.07.2016 Evropský bankovní úřad (EBA) dnes zveřejní výsledky zátěžových testů předních bank v Evropské unii. Zpráva...
draghi ecb.jpg

ECB nyní čeká na více dat

21.07.2016 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala základní úrokové sazby beze změn, navzdory...
italie.jpg

Zadlužená Itálie se bojí o své banky, krize by zasáhla celou Evropu

11.07.2016 Po britském referendu o odchodu z Evropské unie je ekonomická nejistota všudypřítomná. Nejvíce se však...
rusko 17032014.png

MMF: Ruská ekonomika letos klesne mírněji

19.05.2016 Ruská ekonomika letos klesne o zhruba 1,5 procenta, tedy mírněji, než se dosud čekalo. Předpověděl to...
kypr 03042013.jpg

Kypr opouští úvěrový program od MMF

08.03.2016 Kypr se rozhodl předčasně opustit část mezinárodního záchranného programu, kterou zajišťoval...
euro penize.jpg

Evropští činitelé věří bankovnímu sektoru

12.02.2016 Evropští představitelé včera vyjádřili důvěru v pevnost bankovního systému eurozóny. Předseda euroskupiny...
euro mena zona.jpg

Lidé v eurozóně nahromadili přes bilion eur

12.02.2016 Hodnota peněz v hotovosti loni v celé eurozóně vystoupila na více než bilion eur a skoro 30 procent z této...
italie.jpg

Itálie spustila nový systém záchrany bank

23.11.2015 Itálie včera spustila nový systém, který připravila centrální banka a jehož cílem je zachránit čtyři malé banky...
yellenova fed 2.png

Yellenová: Banky v USA mají stále problémy

04.11.2015 Finanční situace největších bank ve Spojených státech se od finanční krize z konce minulého desetiletí podstatně...
recko vlajky eu.jpg

Euroskupina řeší, zda věřit řeckým slibům

11.07.2015 Výrazně poškozená důvěra eurozóny vůči řeckým partnerům byla patrná ze slov ministrů financí zemí platících...
94722652.jpg

Dijsselbloem: Záchranný program pro Řecko v úterý skončí

28.06.2015 Současný záchranný program pro Řecko končí v úterý v noci, euroskupina už jej neprodlouží. Po dnešní...
recko penize.jpeg

Z řeckých bank dál pomalu mizí peníze

21.06.2015 Řekové kvůli krizi v jednání o mezinárodní finanční pomoci dál stahují své peníze z místních bank: jen...
recko penize.jpeg

Řekové ve čtvrtek zrychlili výběry z bank

19.06.2015 Řekové vybrali ve čtvrtek z bank více než miliardu eur, což znamená, že výběry se opět výrazně zrychlily...
img

Co čeká centrální banky v červnu?

02.06.2015 Není to tak dávno, co se červnové jednání FOMC považovalo za pravděpodobný zdroj prvního zvýšení úrokových sazeb od roku 2004, avšak díky nedávným slabým ekonomickým datům USA – podobným těm, která jsme zažili v loňském roce – a stabilně nízké inflaci je tento scénář v podstatě ze hry.
recko demonstrace.jpg

Dublin: Eurozóna Řecku nijak neustoupila

22.02.2015 Eurozóna v páteční dohodě Řecku nijak neustoupila a veškeré ústupky se odehrály na řecké straně. Řekl...
104241376.jpg

Odliv vkladů z řeckých bank zrychlil

20.02.2015 Odliv vkladů z řeckých bank ve středu a ve čtvrtek nabral na rychlosti, přesáhl za oba dny jednu miliardu eur...
recko euro krize.jpg

Řecko: Odliv vkladů z bank je pod kontrolou

19.02.2015 Odliv vkladů z řeckých bank je "pod kontrolou" a řecká centrální banka je odhodlána chránit tamní bankovní systém...
recko vlajka lod.jpg

Řecko dál odmítá záchranné programy

15.02.2015 Řecko dál odmítá akceptovat mezinárodní záchranné programy podobné těm, které s Evropskou unií...
recko 14122014.png

Řecko: Banky jsou po kroku ECB chráněny

05.02.2015 Rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) připravit řecké bankovní domy o jeden ze zdrojů jejich...
img

Vyhlídky české koruny po devalvaci ze strany Švýcarské národní banky

22.01.2015 Někteří lidé se snaží najít paralelu mezi neúspěšným pokusem Švýcarské národní banky (SNB) udržet strop na švýcarský f...
eurusd-12012015-3-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (12.1.2015)

12.01.2015 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu pokračoval ve výrazném poklesu a dostal se pod psychologicky důležitou...
recko 14122014.png

Odchod Řecka z eurozóny by německé banky příliš nezasáhl

05.01.2015 Případné vystoupení Řecka z eurozóny by německý bankovní systém příliš zasáhnout nemělo, protože úvěrová...
bank-of-england.jpg

Výsledky zátěžových testů Bank of England

16.12.2014 Prvními zátěžovými testy britské centrální banky prošly všechny velké britské bankovní domy s výjimkou...
euro 08012013-3.png

ECB: V testech neuspělo 25 bank

26.10.2014 V hloubkové prověrce zdraví předních evropských bankovních skupin neuspělo 25 bank v eurozóně. Na konci loňského...
euro lupa.png

Jak dopadla prověrka evropských bank?

24.10.2014 Veřejnost se v neděli dozví, jak dopadla dosud nejdůkladnější kontrola zdraví předních evropských bank...
eu.jpg

Na růstu EU mají mít podíl investice

14.10.2014 Růst investic z evropských a národních zdrojů by se měl stát katalyzátorem přílivu soukromých peněz do...
euro money.jpg

Inflace v eurozóně v září zvolnila na 0,3 %

30.09.2014 Meziroční míra inflace v eurozóně v září klesla na 0,3 procenta ze srpnových 0,4 procenta. Vyplývá to...
eurozona vlajky.jpg

Inflace v eurozóně v srpnu stagnovala

17.09.2014 Meziroční míra inflace v zemích platících eurem zůstala v srpnu beze změn na červencové úrovni 0,4...
portugalsko 08012014.png

Portugalsko ujišťuje veřejnost ohledně BES

11.07.2014 Portugalská centrální banka a tamní premiér dnes ujistili investory i střadatele, že problémy kolem finančního...
img

Denní komentář IronFX - 11/07/2014

11.07.2014 Bankovní systém eurozóny opět v centru pozornosti. Zdraví evropského bankovního systému se opět dostává do centra pozornosti a to, co se o něm dozvídáme není nikterak pěkné. Obchodování s akciemi druhé největší portugalské banky, Banco Espirito Santo SA, bylo ve čtvrtek pozastaveno v důsledku obav z její insolventnosti. Jedna z mateřských společností, Espirito Santo International (ESI), totiž nedokázala splatit část svých krátkodobých závazků. ESI vlastní 49% Espirito Santo Financial Group (ESFG), která zase na oplátku vlastní 25 % banky. Portugalská centrální banka prohlásila, že Banco Espirito byla "dostatečně izolována" od problémů mateřské společnosti, ale trh tomu evidentně nevěří. Investoři se obávají, že někteří věřitelé ESI mohou začít své pohledávky vůči bance nárokovat.
bundesbank.jpg

Evropské banky jsou stále v kritické situaci

30.06.2014 Evropský bankovní systém se i po téměř šesti letech od vrcholu světové finanční krize stále nachází v kritické...
kypr 03042013-2.jpg

Kypr zrušil zákaz otevírání nových účtů

01.06.2014 Kypr zrušil zákaz otevírání nových bankovních účtů. Ministerstvo financí tak oficiálně ukončilo veškeré restrikce...
cinsky juan.jpg

Čínský regulátor chystá zátěžové testy bank

04.04.2014 Čínský bankovní regulátor uskuteční regionální a celostátní zátěžové testy v bankovním sektoru, který v uplynulém...
img

Čína největším rizikem! Co na to forex?

26.03.2014 Když pomineme politickou nejistotu, která se na Evropu valí z Ruska, je bezpochyby největším rizikem pro světovou ekonomiku situace v Číně.
img

Ozvěny trhu: Z leadera strašákem

20.03.2014 V posledních několika letech jsme si zvykli, že globálním trhům začíná udávat směr největší asijská ekonomika, Čína. Investiční...
kanada 13022014.png

Evropa prý představuje pro Kanadu riziko

13.02.2014 Největším nebezpečím pro kanadskou ekonomiku je finanční zdraví Evropy, obzvláště pak Francie. Řekl to včera...
bank-of-england.jpg

Skotskou měnou prý zůstane britská libra

29.01.2014 Nezávislé Skotsko, které si jako měnu ponechá britskou libru, bude muset předat Londýnu jako metropoli...
mmf 132.jpg

Nižší zadlužení vyřeší zaměstnanost v EU

28.01.2014 Obnova důvěry veřejnosti v bankovní systém, snižování veřejných i soukromých dluhů a reforma...
img

Na konci roku dlouhé sbohem jednomu z největších experimentů historie

27.12.2013 Začínáme dávat dlouhé sbohem kvantitativnímu uvolňování, které bylo jedním z největších experimentů v ekonomické histo...
euro zona a penize.jpg

ECB: Bankovní systém eurozóny se zmenšil

04.11.2013 Bankovní systém v eurozóně se během čtyř let od vypuknutí dluhové krize citelně zmenšil. Počet poboček...
evropska unie.jpg

EU řeší, kdo zaplatí kostlivce v bankovních skříních

24.10.2013 Země Evropské unie stále nejsou schopny vyřešit, kdo zaplatí zatím neobjevené kostlivce ve skříních...
euro penize.jpg

Slovinský bankovní systém je prý slabý

20.09.2013 Slovinský bankovní systém je slabý a důvěra v něj omezená. Řekl to dnes tamní ministr financí Uroš Čufer...
img

Konec omezení pohybu peněz v Kypru nadohled. Uděláme vše, abychom firmy opět přitáhli, říká ministr financí

18.09.2013 „Finanční systém Kypru se stabilizuje, a tak země podle plánu do ledna příštího roku zruší omezení pohybu kapitálu,“ n...
EU staty.jpg

Lídři EU mají nejhorší část krize za minulost

11.09.2013 Pět let po začátku celosvětových ekonomických problémů v roce 2007 hovoří politici EU o tom, že unie má to nejhorší...
draghi mario.jpg

ECB plánuje nechat nízké úroky delší dobu

08.07.2013 Ke zvýšení úrokových sazeb v eurozóně v současné době není důvod a Evropská centrální banka (ECB)...
img

Proč budí QE kontroverzi a nepochopení?

05.06.2013 Čtyři významné centrální banky (Bank of Japan, Fed, Bank of England a Swiss National Bank) v současné době silně nafuk...
nemecko.jpg

Němečtí poslanci podpořili pomoc Kypru

18.04.2013 Němečtí poslanci dnes velkou většinou schválili mezinárodní záchranný úvěr pro bankrotem ohrožený Kypr...
cinsky juan.jpg

Devizové rezervy Číny vzrostly nejvíc za dva roky

11.04.2013 Čínské devizové rezervy obnovily v prvním čtvrtletí výrazný růst a zaznamenaly nejvyšší přírůstek od druhého čtvrtletí roku 2011. Jejich objem se zvýšil o 130 miliard dolarů na 3,4 bilionu USD, což je suma odpovídající zhruba ročnímu výkonu německé ekonomiky. Napsal to dnes list Financial Times. Čína má už řadu let nejvyšší devizové rezervy na světě.
img

Cena za záchranu: Propad HDP Kypru až o 13 % a miliardové ztráty „nevinných“ evropských bank

04.04.2013 Podmínky finanční pomoci, na které Kypr kývnul, mohou zemi letos uvrhnout až do 13% recese, upozornil mluvčí kyperské ...
img

Hrozí zemím s velkým bankovním sektorem osud Kypru?

02.04.2013 Je možné, že by země eurozóny s velkým bankovním sektorem čelily stejnému riziku jako Kypr? Odpověď je záporná. Hlavní...
bitcoin fxstreet2.png

Hodnota kybernetické měny bitcoin prudce vzrostla

01.04.2013 Finanční krize na Kypru doprovázená zabavením části bankovních vkladů má dopad i na kybernetickou měnu bitcoin. Hodnota bitcoinu minulý týden prudce vzrostla, protože investoři hledají bezpečné investice. Bitcoin je čtyři roky stará digitální měna vytvořená neznámým hackerem, píše na svých internetových stránkách CNNMoney.
img

Zisky čínských bank dvouciferně rostou. Nomura větří finanční krizi?

26.03.2013 Dále od evropských i amerických očí a možná blíže potenciální rozbušce pro trhy se posunula světová výsledková sezóna:...
img

Zisky čínských bank opět dvouciferně rostou. Nomura větří finanční krizi?

26.03.2013 Dále od evropských i amerických očí a možná blíže potenciální rozbušce pro trhy se posunula světová výsledková sezóna:...
euro eurozona.jpg

Kypr prý nebude modelový příklad

26.03.2013 Záchranný plán pro Kypr, který mimo jiné předpokládá konfiskaci části nepojištěných bankovních vkladů...
eu penize.jpg

Eurozóna schválila záchranný plán pro Kypr

25.03.2013 Ministři financí eurozóny dnes schválili záchranný plán pro Kypr, který by měl zabránit bankrotu země...
img

Euro zřejmě zkoriguje, ale na dlouhodobější trend to zatím nevypadá

25.03.2013 Minulý týden ovládla dění na globálních finančních trzích situace na Kypru, jehož bankovní systém se dostal do...
kypr prezident.jpg

Kypr se snaží odvrátit bankrot

21.03.2013 Kypr se snaží najít cestu k odvrácení státního bankrotu poté, co jeho parlament odmítl kontroverzní nabídku...
ecb.jpg

ECB nemůže dodávat peníze kyperským bankám

20.03.2013 Evropská centrální banka (ECB) nemůže kyperským bankám dodávat peníze, protože bez rychlé rekapitalizace...
img

KYPERSKÝ BAILOUT UVÍZL NA MRTVÉM BODĚ

19.03.2013 Dnes je naplánováno hlasování o kyperském bailoutu. Včerejší setkání bylo odloženo, protože nebyla nalezena dostatečná podpora pro záchranná opatření. Kyperský prezident včera večer informoval Angelu Merkelovou, že nebyl schopen mobilizovat většinu pro plánovaný bailout, který na Kypru zvedl hněv a zuřivost a otřásl základy mezinárodních trhů. Počáteční reakce k tzv. "výběru" byly katastrofální. Je velmi pravděpodobné, že i dnešní parlamentní setkání bude odloženo. Případné odmítnutí bailoutu by s největší pravděpodobností mohlo vyústit v další nepokoje na trhu.
euro star.jpg

Záchranný plán Kypru pod silnou kritikou

18.03.2013 S negativními ohlasy se setkává dohoda eurozóny, která poskytne pomoc Kypru deseti miliard eur výměnou...
euro money.jpg

Evropští představitelé mírní obavy o bankovní vklady

18.03.2013 Jednorázové zdanění bankovních vkladů na Kypru kvůli finanční pomoci od eurozóny je unikátním opatřením...
img

Euro na úvod týdne padá na více než tříměsíční minimum

18.03.2013 I když to tak po většinu minulého týdne nevypadalo, nakonec si euro polepšilo na týdenní maximum. Kurz eura...
img

Slova Budapešti o „nezdravém“ zahraničním vlastnictví bank sráží forint

12.03.2013 „Není zdravé, aby vlastníky maďarského bankovního systému byly zahraniční bankovní domy do té míry, jako je tomu nyní....
img

SPECIÁLNÍ ZPRÁVA: KYPR ZAPOČAL VYJEDNÁVÁNÍ O BAILOUTU

05.03.2013 Michailis Sarris, nově zvolený Ministr financí ve vládě prezidenta Nikose Anastasiedese se včera setkal v Bruselu se s...
img

Pomoc pro Kypr je blízko, dnes to ale nebude

04.03.2013 Vedl zemi v rámci prvních kroků v eurozóně a nyní mluví o brzké dohodě na státní pomoci od mezinárodních věřitelů. Sta...
img

Makro: Bank of England hlasovala o programu nákupu aktiv v prosinci v poměru 8-1

19.12.2012 Bankovní rada Bank of England hlasovala o úrokových sazbách jednomyslně a o programu nákupu finančních aktiv v poměru ...
draghi mario.jpg

ECB nechá měnovou a bankovní politiku oddělenou

18.12.2012 Evropská centrální banka (ECB) nechá svou měnovou a bankovní politikou oddělenou, až začne uplatňovat...
usdcad 04122012.gif

Kanada nechala základní úrok na jednom procentu

04.12.2012 Kanadská centrální banka (Bank of Canada) nechala základní úrok na jednom procentu...
img

Kapitalismus potřebuje bankroty

15.11.2012 Přesně tyto možnosti má Řecko, ale různé politické agendy z toho činí spíše hru na předávání balíčků než dlouhodobě udržitelnou cestu pro Řecko...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | AUD/JPY | AUD/CHF | USD/TRY | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Béžová kniha | CBOT | CFD | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Devalvace | Nesoulad | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trhy | Fundamentální zprávy | Futures | G7 | Grafy | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Kurz | LTRO | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Mezibankovní | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní zásoby | Obchodník | Operace Twist | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Provize | Prémie | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rentabilita kapitálu | Resistance | Rezistence | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Spread | Statut | Sterling | Státní dluhopis | Swiss | Swiss National Bank | Tištění peněz | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Volume | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Měnové války | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Myšlení | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Intervence na devizovém trhu | Bohatství | IEA | Vývoj eura | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | Daňový ráj | Hedgeové fondy | Makro | USDX | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | Satoši Nakamoto | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Raghee Horner | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Aktivum | EPS | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Deutsche Bank | Akcie KB | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brokerské společnosti | Burzovní indexy | CAD NOK | Cena | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Co je bitcoin | CZK | České koruny | Devizové trhy | Devizový kurz | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Ruska | Eura | EURGBP | EURCHF | Eurostoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fitch rating | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Hang Seng | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Investiční | Investing | IronFX | Irsko | Jádrová inflace | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Krize eurozóny | Krize v Řecku | Kurz amerického dolaru | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz jüanu | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Mayzus | Měna Bitcoin | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodní platformy | Online obchodování | Oslabení měny | Oslabování koruny | Patria.cz | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prodej eura | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | USD index | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj EUR/USD | Vývoj kurzu | Zdanění výnosů | Země EU | Země eurozóny | Zhodnocení peněz | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | CNBC | VTB Capital | Báze | Cenové rozpětí | Čistá úroková marže | Doba splatnosti | Indie | MIC | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | ROE | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Bailout | Komise | Volby | Rozhovor | Blog | Burze | Currency | Investment | Asijské obchodování | Moody's Investors Service | Unicredit | Danske Bank | Sky News | Společnost Crédit Agricole | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | Natixis | Newedge | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | FTSEurofirst 300 | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | Guvernér centrální banky | Kathimerini | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | City Index | Newedge Strategy | Standard Chartered | Agentura AP | BBC | Barclays Capital | Washington Post | Agentura DPA | ICM | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Halifax | Růst ekonomiky eurozóny | Technický výhled | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | MarketWatch | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Wolfgang Schäuble | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Evropské banky | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Precedens | Energie | Společná evropská měna | Index FTSEurofirst 300 | KBC | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Odvaha | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Global Advisors | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Bezpečné přístavy | Zadlužené Řecko | Americké trhy | Bankovnictví | Referendum | City | Ministři financí eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Prezident ECB | Bezpečné investice | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Strategy Research | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Německé státní dluhopisy | Intervence centrální banky | Forexové trhy | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Bankovní regulace | Velké banky | Vladimir Putin | Mizuho Securities | Die Welt | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Výsledek referenda | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Britské banky | Akcie amerických bank | Nervozita | Britský ministr financí | Obchodní partner | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Světové akciové trhy | Handelsblatt | Úvěrový rating | Index Nikkei | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Regulace finančního sektoru | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Ekonomická data | Člen rady guvernérů | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Největší banky | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Čínské devizové rezervy | FTSE 100 | Blockchain | Digitální měna | E*Trade | Dluhové krize | Nižší kurz | Odhodlání | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Britská vláda | Země používající euro | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Dnešní zpráva | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Měnové otázky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Irská ekonomika | Světové trhy | Theresa Mayová | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | TRY | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Finanční domy | Údaje o inflaci | ČTK | Země G20 | Světový finanční systém | Guvernéři centrálních bank | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Irská centrální banka | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Evropský bankovní úřad (EBA) | Zátěžové testy bank | Oliver Wyman | Mizuho | City Index Direct | State Street Global Advisors | Spekulativní investoři | Vývoj na měnovém trhu | Funding currency | Zahraniční forex | Výhled pro zlato | MAYZUS Investment Company | Bitcoin (BTC) | Permanent TSB Group Holdings | Permanent TSB | Irský bankovní sektor | Měnové a kapitálové trhy | Coinmarketcap | Zavedení vlastní měny | Štěpán Hájek | Analytik finančních trhů | Obchodní válka | National Alliance | Tvrdý brexit | Analýza Bank of England | EK | Vývoj finančních trhů | Veřejný dluh | Carige | Dopad brexitu | Problémy Evropy | Brexit bez dohody | Vývoj prodejů aut v Číně | Vývoj prodejů aut
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | ČTK | Banky | Pozice | Banka | Výhled | EUR/USD | FOREX | Rezistence | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | JPY | Graf

Předchozí klíčová slova

Bankovní kurzy euro
Bankovní kurzy měn
Bankovní kurzy měny
Bankovní převod
Bankovní rada
Bankovní rada ČNB
Bankovní regulace
Bankovní sektor
Bankovní sektorová daň
Bankovní společnost

Následující klíčová slova

Bankovní trader
Bankovní tradeři
Bankovní unie
Bankovní záruka
Bankrate.com
Bankrot
Bankrot Řecka
Bankrot USA
Banky
Bannockburn Global Forex

Články

reklama
LYNX kredit

Kurzy obchodování

Zář
14

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Zář
28

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


říj
12

Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management

Zcela nový seminář z dílny FXstreet.cz a tentokrát se zaměřením na psychologii obchodování a money-management. A právě toto téma je naprosto nejdůležitější a současně bohužel nejvíce podceňované a opomíjené téma většiny obchodníků. Tento seminář tak doplňuje naše ostatní kurzy, které se zaměřují spíše na technickou stránku tradingu. Úspěch tradera záleží hlavně na jeho psychice a přístupu k obchodování. Přijďte se naučit ty nejsilnější nástroje, tipy a rady, které vám k úspěchu pomohou. Tento unikátní seminář zcela jistě změní váš přístup k tradingu a tím také vaše celkové výsledky.

říj
19

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

Lis
2

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Literatura

titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.

Day_Trading_obalka_78x110.jpg

Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!

Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého, kdo chce do hloubky pochopit fungování největšího světového finančního trhu.

C:\fakepath\kathy-lien-08112017.jpg

Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře

Jedna z nejprodávanějších knih od Kathy Lien právě vychází v českém překladu! Obsahuje sérii rozhovorů Kathy Lien s nejúspěšnějšími tradery. Tato kniha se stala inspirací pro tisíce čtenářů po celém světě. Setkáte se v ní s příběhy obyčejných lidí, kteří dokázali zbohatnout díky systematickému dodržování konkrétních pravidel v tradingu. Bez ohledu na jejich povolání jsou dnes úspěšnými obchodníky a investory. V této knize vám budou představeny jejich obchodní přístupy a strategie, které vám pomohou pochopit, jak lze pomocí vlastní píle dosáhnout úspěchu ve zdánlivě složitém světě tradingu.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


FXstreet.cz - forex, komodity, kryptoměny, trading, zpravodajství

Nezávislý investiční server zaměřený na forex, komodity, kryptoměny, trading a zpravodajství. Vzdělávací články, cenové grafy, cizí měny, semináře, ekonomické a forex zprávy.
reklama
RoboMarkets
reklama
RoboMarkets
reklama
Admiral Markets SE
reklama
Purple Trading ebook indexy
Potvrďte prosím... Zavřít