Pondělí 25. září 2023 22:47
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Trading Market Profile
reklama
XTB Ondřej Hartman

Klíčová slova - Americké akciové trhy

img

Mýty vs fakta. Září jako nepříznivý měsíc pro akcie?

15.09.2023 Americké akciové trhy zažívají od začátku letošního roku růst. Významně posílil technologický index Nasdaq, nicméně i hlavní index S&P 500 vzrostl od ledna o více jak 16 %. V srpnu ale investoři vybírali zisky, burzy zaznamenaly pokles a mnohá média přispěchala s články o možné recesi plynoucí zejména ze zvyšování základní úrokové sazby. A do toho mezi investory přetrvává mýtus, že září je měsíc, který akciím dlouhodobě nepřeje, a tak s nákupy posečkávají na později. Je ale skutečně září černý měsíc pro akciové tituly? Máme tu něco pro milovníky grafů a statistik.
img

Index S&P 500 v tomto týdnu oslabil

06.09.2023 Americké akciové trhy v posledních dvou týdnech zaznamenaly solidní růst. Obzvláště silný byl minulý týden, kdy index S&P 500 posílil o 2,5 %. Index S&P 500 v tomto týdnu odepsal mírných 0,4 %, zatímco technologický Nasdaq 100 dokázal vykřesat minimální růst, a tak si připsal již šestý růst během posledních sedmi dní. Cena ropy Brent se poprvé od listopadu minulého roku vyšplhala na 90 USD/barel. Růst ceny ropy pomohl nahoru akciím ropných producentů, když akcie Chevron nebo Marathon Petroleum přidaly přibližně 1 %. Ve většině sektorů jsme včera sledovali spíše pokles. Opačným směrem se spolu s ropným sektorem vybraly i technologie.
img

Wall Street v závěru týdne přerušila volný pád

21.08.2023 Americké akciové trhy mají za sebou další neúspěšný týden, když index S&P 500 při páteční stagnaci zaznamenal 2% týdenní ztrátu. Jedná se již o třetí týdenní ztrátu v řadě. Hlavní indexy na Wall Street nakonec v pátek dokázaly díky silnému závěru většinu ztrát umazat, a tak zavřely bez větších změn. Náladu investorů pomohla zlepšit silná čísla producenta čipů Applied Materials, její akcie posílily o více než 4 %. Akcie Chevron v pátek posílily o více než 0,5 %, zatímco akcie Exxon Mobil přidaly dokonce přes 1 %. Naopak akcie společnost Estée Lauder byly s více než 3% ztrátou mezi nejvíce ztrácejícími akciemi v rámci indexu S&P 500.
C:\fakepath\eurusd-18082023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 18.8.2023

18.08.2023 Americké akciové trhy včera oslabily. Mohly za to ztráty akcií zdravotnických firem, které zastínily růst firmy Cisco a energetických společností. Optimistické statistické údaje také podpořily obavy z toho, že úrokové sazby v USA zůstanou vysoké delší dobu.
img

Kam se poděla recese?

16.08.2023 „Pesimistické předpovědi analytiků se na akciovém trhu nenaplnily a ekonomika zdánlivě nereaguje na vyšší úrokové sazby,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Wall Street zaznamenala další pokles

09.08.2023 Americké akciové trhy včera zaznamenaly již pátý pokles během posledních šesti dní. Včerejší poklesy hlavních indexů byly spíše umírněné, když Dow Jones a S&P 500 odepsaly přibližně 0,4 %. Výběr zisků byl opět patrný především u technologických titulů. Technologický index Nasdaq 100 si navzdory nedávným poklesům drží od začátku roku téměř 40% zisky. Více než 1% ztráty jsme v tomto sektoru viděli u akcií AMD, Nvidia nebo také Microsoft. Farmaceutický gigant Eli Lilly v minulém kvartálu zvýšil meziročně zisk o 30 % na 8,3 mld. USD, čím překonal konsensus o 700 mil. USD. Společnost dále výrazně navýšila celoroční výhled pro tržby a podařilo se jí o 1 % zvýšit i její hrubé marže. Akcie Eli Lilly po těchto výtečných číslech posílily o více než 14 %.
img

Kam se poděla recese?

07.08.2023 „Pesimistické předpovědi analytiků se na akciovém trhu nenaplnily a ekonomika zdánlivě nereaguje na vyšší úrokové sazby,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\eurusd-26072023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 26.7.2023

26.07.2023 Americké akciové trhy včera posílily. Mezi investory vzrostl zájem o velké technologické společnosti před výsledky hospodaření firem Alphabet a Microsoft. Včerejší statistika také ukázala, že důvěra amerických spotřebitelů roste.
img

Wall Street předvedla slušnou rally

19.07.2023 Americké akciové trhy v úvodu výsledkové sezony výrazně zabraly, když index S&P 500 rostl již pošesté během posledních sedmi dní. V rámci třech hlavních indexů na Wall Street si nejlépe vedl Dow Jones, který posílil o více než 1 % především díky silnému růstu akcií Microsoft, UnitedHealth a Goldman Sachs. Akcie Bank of America posílily o více než 4 % a zavřely nejvýše od poloviny dubna. Akcie Netflix včera prudce vzrostly o více než 5 % na nejvyšší úroveň od ledna 2022.
img

Náročný den na americkém akciovém trhu: Dow Jones ukončil obchodování se ztrátami.

06.07.2023 Dnes se pozornost investorů soustředí na očekávaný zápis z červnového zasedání Federálního rezervního systému. Uvádí se, že diskontní sazba zůstane na úrovni 5-5,25 % ročně. Také v pátek obchodníci očekávají čerstvá data z amerického trhu práce. Experti předpokládají pokles nezaměstnanosti na 3,6 % a nárůst počtu pracovních míst v nezemědělském sektoru o 225 tisíc po květnovém nárůstu o 339 tisíc.
img

Co sledovat příští týden? (30.06.2023)

30.06.2023 První polovina nového týdne bude na trzích pravděpodobně ve znamení nižší likvidity, protože američtí obchodníci odjíždějí na oslavy Dne nezávislosti. To však neznamená, že týden bude nudný, protože obchodníkům nabídne rozhodnutí o sazbách RBA, zápis z jednání FOMC a také údaje o pracovních místech ze Spojených států a Kanady. Nezapomeňte v nadcházejícím týdnu sledovat US500, AUDCAD a ZLATO!
img

DJIA přerušil sérii šesti poklesů v řadě

28.06.2023 Americké akciové trhy se včera dokázaly výrazně nadechnout, když solidní makrodata snížila obavy z možné recese. Index S&P 500 a Nasdaq 100 rostly o více než 1 %, zatímco DJIA posílil o 0,6 %. Poslední jmenovaný z těchto tří hlavních indexů tak přerušil sérii šesti propadů v řadě. Z nedávných poklesů se včera oklepávaly technologické tituly, když akcie Nvidia, AMD nebo Meta rostly přibližně o 3 %. Na druhé straně spektra stály akcie společnosti Walgreen Boots Alliance, které odepsaly kolem 10 %. Mezi nejúspěšnějšími tituly v rámci indexu DJIA byly včera akcie společnosti Nike.
img

Wall Street prošla dalším výběrem zisků

21.06.2023 Americké akciové trhy včera prošly druhým výběrem zisků v řadě. Nejcitelnější ztrátu si připsal index DJIA, který ztratil 0,7 %, zatímco technologický Nasdaq 100 de facto stagnoval na předchozí zavírací hodnotě. Akcie Alibaba klesly o více než 4 %. Akcie PayPal naopak rostly o 3,7 %. Podle zdrojů Reuters se společnost Rivian jako další automobilka přidá k nabíjecí technologii, kterou využívá její konkurent Tesla. Akcie Tesla si po této zprávě polepšily o více než 5 %. Akcie Nvidia nezaváhaly ani při zhoršeném sentimentu na trhu a připsaly si další zisky. Vylepšily si své historické maximum na 438 USD, když si připsaly již sedmý růst během posledních osmi dní. Ke včerejšímu růstu jim pomohlo zvýšení ratingu agentury Moody´s na A1 a komentář analytiků Bernstein, kteří pořád vidí akcie Nvidia jako nejlepší způsob, jak sázet na úspěch AI.
img

Futures na Wall Street se v pondělí příliš nezměnily

20.06.2023 Do 13:11 GMT+3 klesly futures na Dow Jones Industrial Index (DJIA) o 0,05 % na 34 586 bodů; široký index S&P 500 klesl o 0,02 % na 4 454,75 bodů.
img

Wall Street v pátek vybírala zisky

19.06.2023 Americké akciové trhy přerušily sérii šesti růstů v řadě, když v pátek lehce zkorigovaly nedávné zisky. Index S&P 500 v tomto týdnu zaznamenal 2,6% nárůst, zatímco Nasdaq 100 posílil o bezmála 4 %. Softwarový gigant Adobe Systems hospodařil v minulém kvartálu se ziskem 3,91 USD/akcii. Akcie Adobe zprvu rostly o více než 5 %, ale nakonec zavřely s mnohem mírnějším ziskem kolem 1 %. V červených číslech se ocitly akcie AMD nebo Netflix, a také další technologičtí giganti jako Google, Amazon a Apple. Akcie Intel potvrdily skvělou formu, když završily úspěšný týden dalším růstem o více než 1,5 %, a za celý týden si tak připsaly úctyhodných 16 %. Akcie Intelu ve středu předvedly ukázkový breakout, na který zatím skvěle navazují.
C:\fakepath\1686910286-37b-16062023.jpg

Je Apple v ohrožení? A Google před rozpadem? | Investiční Memento #37

16.06.2023 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 37. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
img

Americký pre-market 15. 6. 2023: Americký akciový trh po rozhodnutí Fedu prudce klesá

15.06.2023 Futures na americké akciové trhy ve čtvrtek nadále klesaly, protože býčí nálady byly tlumeny jestřábím postojem Federálního rezervního systému a slabými ekonomickými údaji z Číny.
img

Wall Street prošla smíšeným vývojem

08.06.2023 Americké akciové trhy prošly včera smíšeným vývojem, když index Dow Jones posílil o 0,3 %, zatímco index S&P 500 podobným tempem klesal. Svou cestou se opět vydaly technologické tituly, které ale tentokrát zamířily směrem dolů. Technologický Nasdaq 100 má za sebou šest týdenních růstů v řadě a zdá se, že tuto sérii v tomto týdnu již neprodlouží, když včera odepsal bezmála 2 %. Hluboké ztráty zaznamenaly velké technologické firmy v čele s akciemi Alphabet a Amazon, které odevzdaly přibližně 4 %. Proti negativnímu trendu v technologickém sektoru šly akcie bank, když index KBW Bank posílil o bezmála 2 %.
img

 Poté, co se americkým zákonodárcům podařilo dohodnout na dluhovém stropu, se BTC a akcie těší na nárůst

29.05.2023 Poté, co se 27. května Bílý dům a republikáni ve Sněmovně reprezentantů domluvili na předběžné dohodě, se USA pravděpodobně vyvarují katastrofální platební neschopnosti. Americké akciové trhy v souvislosti s dohodou 26. května vzrostly a tento pozitivní sentiment se projevil i na kryptotrhu.
img

Co sledovat příští týden? (26.05.2023)

26.05.2023 Nadcházející týden na trhu může začít relativně klidně, protože američtí obchodníci boudou mít prázdniny. Nicméně situace může být zajímavější později v průběhu týdne. Obchodníkům budou nabídnuty údaje o zaměstnanosti ze Spojených států a také údaje o indexu spotřebitelských cen z eurozóny. Kromě toho bude pozorně sledován také vývoj dluhového stropu ve Spojených státech. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte US500, GOLD a EUR/USD!
img

Jednání o americkém dluhovém stropu probíhají

26.05.2023 Americké akciové trhy se mírně zotavily, zatímco euro a britská libra zastavily svůj pokles po zvěstích, že se republikáni a zástupci Bílého domu blíží k dohodě o zvýšení dluhového stropu a omezení federálních výdajů na dva roky.
img

Býci přetlačují medvědy, ale na jak dlouho?

22.05.2023 „Silný růst akciových trhů od počátku roku vzbuzuje optimismus a nadšení, ale medvědí argument se zdá být silnějším“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Americké trhy přerušily dvoutýdenní trápení

28.04.2023 Americké akciové trhy včera konečně přerušily dva týdny trvající šňůru slabé výkonnosti a index S&P 500 dokonce zaznamenal nejvyšší nárůst od 6. ledna. Hlavní indexy DJIA, S&P 500 a Nasdaq 100 dokázaly posílit o více než 1,5 %. Akcie Meta v reakci na výsledky poskočily na nejvyšší úroveň od února minulého roku. Tento optimismus s sebou navíc strhnul i další technologické giganty, když akcie Alphabet a Amazon posílily o více než 4 %. Nejhůře si vedly akcie AbbVie, které odepsaly přes 7 % poté, co prodeje jejího nejprodávanějšího léku Humira propadly meziročně o 25 %.
img

Hlavní indexy na Wall Street hledaly směr

19.04.2023 Americké akciové trhy včera prošly další nevýraznou obchodní seancí, když investoři nadále vyčkávali na nové impulzy. Všechny tři hlavní indexy na Wall Street nakonec zavřely poblíž svých pondělních konečných hodnot. Výsledkovou sezonu odstartovaly již na konci minulého týdne banky a včera k nim přidaly svá čísla i Bank of America a Goldman Sachs. Akcie Bank of America posílily za poslední tři dny o více než 6 %, a navzdory silným číslům jen stěží hledaly další nákupní zájem. Výsledky investiční banky Goldman Sachs naopak moc radosti investorům nepřinesly, když banka zklamala mimo jiné i nízkými výnosy z obchodování. Akcie Goldman Sachs nakonec odepsaly přes 1 %.
img

Největší hráči Wall Street predikují situaci na americkém kapitálovém trhu

03.04.2023 „Peněžní trh konkuruje akciím, které ještě pravděpodobně čeká přecenění na základě zhoršujících se zisků, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Fed zvedl sazby a zveřejnil nové ekonomické projekce

23.03.2023 „Americký Fed zvedl klíčovou úrokovou sazbu o 0,25 % v souladu s očekáváním trhů a poskytl ekonomické projekce do budoucích let, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Spekulace na mírný Fed přinesly další akciovou rally

22.03.2023 Americké akciové trhy si i druhý den v tomto týdnu připsaly velice solidní zisky. Technologicky laděný index Nasdaq 100 zaznamenal dokonce již šestý růst během posledních sedmi dní. Hlavním tahounem růstu se staly spekulace, že Fed svým dnešním rozhodnutím o dalším nastavení měnové politiky přinese uklidnění pro rozbouřený bankovní sektor. Index bank KBW Bank Index posílil o 5 % při nejvyšším růstu za poslední čtyři měsíce.
img

Wall Street se v pátek opět propadla

20.03.2023 Americké akciové trhy pokračovaly v pátek v jízdě připomínající horskou dráhu, když po čtvrteční rally opět následoval hluboký propad. Dow Jones byl s 1,2 % nejslabším z hlavního tria indexů na Wall Street, když S&P 500 ztratil 1,1 % a Nasdaq odepsal 0,49 %. Vývoj indexu Nasdaq 100 se po celý týden dost vymykal vývoji zbytku trhu a v pátek zaznamenal první pokles v minulém týdnu. Přesto si Nasdaq připsal 5,8 %, což je nejlepší týdenní výsledek za poslední čtyři měsíce. Čtvrtý růst v řadě jsme v pátek viděli u akcií AMD a Nvidia. Zisky si také zapsaly i akcie Alphabet nebo Microsoft. Index bank KBW Bank Index odepsal 5,25 %. Za celý minulý týden tento index ztratil hrozivých 14,5 % poté a v předminulém týdnu odepsal dokonce 15,7 %.
img

Americké akcie předvedly největší rally od ledna

15.03.2023 Americké akciové trhy včera konečně výrazněji zabraly, když index S&P 500 posílil o 1,67 %, a tak si připsal nejvyšší růst od 20. ledna. Hlavním indexům podobně jako v pondělí kraloval Nasdaq 100, který zaznamenal již druhý růstový den v řadě, když si připsal silných 2,32 %. Uklidnění obav z možného šíření nákazy v bankovním sektoru se promítlo do silného růstu bankovních titulů. Index bank KBW Bank Index posílil o více než 3 %, když se mu konečně podařilo přerušit sérii šesti propadů v řadě. Za těchto pár předchozích dní dokázal tento index odepsat čtvrtinu své hodnoty. V rámci tohoto indexu si nejlépe vedly akcie First Republic Bank, které posílily o 27 %. Mezi největšími americkými bankami vévodily svým růstem akcie Citigroup, které zpevnily o bezmála 6 %.
C:\fakepath\trader-09032023-1.jpg

Dělají vám starosti divoké americké akciové trhy? Zkuste změnit perspektivu

09.03.2023 Není žádným tajemstvím, že rok 2022 i ten letošní, jsou náročné a divoké roky na amerických akciových trzích. Kdybych uměla kreslit karikatury, vypadaly by s nadsázkou asi takto: Jerome Powell lehce zvedne koutky úst nahoru a trhy optimisticky vystřelí nahoru, za pár dní Jerome Powell lehce koutky úst otočí směrem dolů a trhy se propadnou. Na tyto výkyvy ale můžeme mít jeden lék na uklidnění, a tím je změna perspektivy, z jaké se na trhy díváme.
img

Poklidné obchodování na Wall Street

09.03.2023 Americké akciové trhy včera po úterním propadu prošly relativně klidným obchodováním, když hlavní indexy na Wall Street zavřely bez větších změn. Výjimkou byl pouze Nasdaq, který si dokázal připsat přibližně 0,5% zisk. Akcie AMD si připsaly přibližně 4 %, když zaznamenaly již čtvrtý růst během posledních pěti dní. Lídrem v tomto sektoru byly akcie ON Semiconductor, ale dařilo se i akciím společnosti Nvidia, která je v daném oboru gigantem. Akcie Nvidia se tak ocitly poblíž svých nejvyšších hodnot od loňského dubna. Mezi největšími poklesy jsme viděli například akcie provozovatelů oceánských výletních lodí (Norwegian Cruise Line a Carnival), akcie Tesla, Merck nebo také Valero Energy.
C:\fakepath\nasdaq-08032023.png

Nasdaq klesol keď Powell naznačil ďalší nárast úrokových sazdieb

08.03.2023 Americké akciové trhy klesli keď boli podkopané jastrabím tónom Powella. Americký akciový trh sa v utorok obchodoval nižšie s rastúcou volatilitou po prejave Jaya Powella, kde znel viac jastrabie, než sa očakávalo.
img

Kondice pro snižující se inflaci pomalu mizí

07.03.2023 „Kupí se důkazy poukazující na oživení západních ekonomik v posledních měsících. Nedá se tak očekávat, že inflace bude zpomalovat dostatečně rychlým tempem, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Fed přinesl zajímavý obrat na Wall Street

03.03.2023 Americké akciové trhy včera předvedly velice zajímavý obrat. Hlavní indexy na Wall Street nakreslily dlouho neviděnou křivku, když po úvodním poklesu a několika hodinách stagnace nakonec zavřely vysoko v zelených číslech. Ukázkový obrat předvedl na technologické tituly bohatý Nasdaq, který v úvodu ztrácel přes 0,8 %, aby nakonec zavřel s 0,9% ziskem, což představuje nejvyšší růst za posledních 12 obchodní dní. Z hluboké díry se dokázaly vyhrabat i akcie AMD, které v úvodu ztrácely bezmála 2 %. Akcie AMD nakonec posílily o téměř 3 %. Jiným směrem se vydaly akcie Plug Power, které pod tíhou prodejů zklamaných investorů odepsaly přes 6 %.
img

Wall Street propadla nejvíce v tomto roce

22.02.2023 Americké akciové trhy včera zaznamenaly svůj nejhorší propad v tomto roce, když k výběru zisků investoři nepotřebovali žádné zásadní nové zprávy. Hlavní indexy se propadly přibližně o 2 %, zatímco Nasdaq 100 odepsal dokonce 2,4 %. Akcie Walmart sice otevřely v červených číslech, ale z těchto ztrát se rychle zotavily, a nakonec zavřely s mírným 0,6% ziskem. Akcie Home Depot se propadly o více než 7 %.
img

Wall Street ustála další silný ekonomický report

16.02.2023 Americké akciové trhy po většinu včerejšího dne hledaly jasný směr. Ačkoliv hlavní indexy na Wall Street otevřely v červených číslech, nakonec dokázaly zavřít bez větších změn a Nasdaq dokonce posílil o slušných 0,9 %. V odrazu od dna pokračovaly akcie Alphabet, které v minulém týdnu ztratily bezmála 10 %. Slušný růst si připsaly i akcie Apple, které se díky tomu ocitly poblíž svých více než týdenních maxim.
img

Americké akciové trhy hlásí nejprudší pokles za 2 měsíce

13.02.2023 Americké akciové trhy zažily nejprudší týdenní propad za poslední dva měsíce. Index S&P500 ztratil 1,1 %, zatímco technologický Nasdaq přes 2 %. Na jedné straně kvůli vlně slabších zisků některých reportujících amerických společností (Mattel, Chipotle), na druhé zejména kvůli sázkám na utaženější politiku amerického Fedu vedoucí k vyšším americkým výnosům. Od začátku února vzrostly výrazně nejen americké dlouhé výnosy, ale zejména kratší konec křivky - výnos dvouletého amerického dluhopisu vyskočil z okolí 4,1 % ke 4,5 % (nejvyšší úrovně od poloviny listopadu 2022).
img

Wall Street vybírala část letošních tučných zisků

09.02.2023 Americké akciové trhy včera prošly prudkým výběrem zisků, když hlavní indexy na Wall Street odevzdaly většinu zisků z předešlého dne. Po strmém růstu v minulém týdnu, kdy si Nasdaq připsal již pátý růstový týden v řadě, se přece jen na trhu objevují prodejci realizující své letošní zisky. Nasdaq 100 si od začátku roku připsal již 14 %, zatímco S&P 500 posílil přibližně o 7 %. Akcie společnosti Alphabet se propadly nejvíce od konce minulého října, když odepsaly přes 7 %. Již sedmý růst v řadě si připsaly akcie společnosti Uber, která včera potěšila investory svými výsledky za 4Q i výhledem na další období.
img

Americké akciové trhy zkraje obchodování klesají

09.02.2023 Do 20:05 GMT + 3 klesl Dow Jones Industrial Average o 58,20 bodů, resp. 0,17 %, na 34 098,49 bodů, S&P 500 spadl o 21,61 bodů, resp. 0,52 %, na 4 142,39 bodů a Nasdaq Composite se propadl o 109,91 bodů, resp. 0,91 %, na 12 003,88 bodů.
img

Fed a Powell: Inflace klesá, pravděpodobně dojde k dalšímu zvýšení sazeb

08.02.2023 Americké akciové trhy v úterý posílily poté, co šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell vystoupil s projevem před Ekonomickým klubem ve Washingtonu. Další zprávou je, že obchodní bilance mezi USA a Čínou dosáhla v roce 2022 rekordní úrovně, a to i přesto, že se jejich diplomatické vztahy zhoršily. Ve Spojeném království se akciový index FTSE 100 vrací k rekordnímu maximu z minulého pátku, protože sílí naděje, že by se ekonomika země mohla vyhnout recesi.
img

Bitcoin stoupá nad 23 000 dolarů v době, kdy Fed prohlásil, že začíná ,,dezinflace”

08.02.2023 Bitcoin se středeční ráno v Asii obchodoval zpět nad 23 000 dolary poté, co Jerome Powell (předseda americké centrální banky) přes noc prohlásil, že v ekonomice začal „dezinflační proces“.
img

Wall Street si vybrala oddechový čas

25.01.2023 Americké akciové trhy po pondělní rally po většinu včerejšího dne marně hledaly jasný směr. Zatímco Dow Jones rostl, Nasdaq se pohyboval hlavně v červených číslech. Svá čísla za minulý kvartál představila společnost Johnson & Johnson, když její zisk dosáhl 2,35 USD/akcii, zatímco analytici v průměru očekávali 2,23 USD/akcii. J&J potěšil také ročním výhledem, ve kterém odhaduje čistý zisk v rozmezí 10,45-10,65 USD/akcii, což je pohodlně nad úrovní analytického konsensu 10,35 USD/akcii. Akcie J&J po úvodním více než 1% růstu zavřely bez větších změn.
img

Zajímavé alternativy k americkým akciím?

24.01.2023 „Oblíbené americké akcie jsou nyní rizikové, a tak se investoři mohou alternativně uchýlit k investicím do sektorů komunikace, rozvojových trhů anebo dluhopisů, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

4 Důvody, proč jsou americké akciové trhy stále rizikové

19.01.2023 „Se zpomalující inflací zdánlivě ubývají důvody k dalšímu poklesu na amerických trzích, ovšem rizika jsou stále vysoká, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Jsou americké akciové trhy konečně atraktivně naceněné?

19.01.2023 „I přes současný propad na akciových trzích se americké akcie v agregátu jeví spíše dražší, máme zde situaci opačnou, než na jakou jsme byli zvyklí, kdy defenzivní tituly jsou naceněny štědřeji, než tituly růstové a technologické,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Armageddon nečekejme, na investování je brzy

10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
img

Americké akcie zakončily rok nevýrazným poklesem

02.01.2023 Americké akciové trhy uzavřely loňský slabý rok dalším poklesem. Páteční nevýrazný pokles u indexu S&P 500 již nedokázal nic změnit na tom, že za celý rok odepsal bezmála 20 %, což je třetí největší propad od roku 1975. Ze tří hlavních indexů na Wall Street na tom byl nejhůře Nasdaq 100, který v loňském roce propadl dokonce o 33 %, a tak zaznamenal nejhorší roční propad od roku 2008, kdy ztratil 42 %. Ani u tohoto indexu to není nic běžného, když se jednalo teprve o třetí roční propad za posledních 20 let.
img

Rozbřesk: 2023 rokem ústupu inflace, ale i recese a nejistot. Cena plynu kolabuje, do Chorvatska s eurem

02.01.2023 Právě skončený rok 2022 byl v mnoha ohledech přelomový. Do Evropy se vinou ruské agrese znovu vrátila válka a drahé energie společně s vysokou inflací se staly makro problémem číslo jedna. Centrální banky musely opustit mantru extrémně nízkých úrokových sazeb a prudce otočit kormidlo měnové politiky. Z pohledů investorů pak byl minulý rok vyloženě tristní – ještě nikdy v historii nedošlo k tak prudkému synchronnímu propadu amerických akcií i dluhopisů. Co čekat na makro frontě od roku 2023?
img

Forex: ECB se dnes připojí k včerejšímu Fedu a zvýší sazby o 50 bb

15.12.2022 Po páru 75bodových zvýšeních sazeb podle nás ECB na dnešním zasedání poleví a zvýší sazby „pouze“ o 50 bb, k čemuž se přiklání i tržní ocenění. Sledované budou také avizované zmínky ohledně kvantitativního utahování a nová makroekonomická prognóza. Listopadové maloobchodní tržby v USA podle nás budou meziměsíčně téměř stagnovat, zatímco tamní průmyslová produkce jen nepatrně klesne. Americký Fed zvýšil dle očekávání sazby o 50 bb. Nová projekce trajektorie úrokových sazeb počítá s dalším utahováním měnové politiky až na 5-5,25 %, tj. zvýšení v souhrnu o dalších 75 bb.
img

Rozbřesk: Americká inflace byla nižší, co na to Fed?

14.12.2022 Americká inflace za listopad byla o něco nižší jak v meziročním, tak meziměsíčním srovnání (7,1 % vs očekávaných 7,3 % meziročně, respektive 0,1 % vs 0,3 % meziměsíčně). Pozitivní byl vývoj jádrové inflace. Sice s ní i v listopadu opět zamávaly nižší ceny ojetých automobilů (meziměsíčně klesaly o 3 %), ale i jádrové ceny mimo zmíněná auta a bydlení rostly v kontextu posledních několika měsíců relativně pomalu (0,2 % vs. očekávaných 0,3 % meziměsíčně). Dodejme pro pořádek, že americká čísla jsou na rozdíl od evropských sezónně očištěna.
img

Wall Street neudržela raketový růst

14.12.2022 Americké akciové trhy včera otevřely strmým růstem, když Nasdaq v úvodu rostl dokonce o bezmála 4 %. Hlavní indexy však tento raketový růst dlouho neudržely a postupně většinu z těchto zisků umazaly zřejmě i kvůli obavám z dnešního rozhodování Fedu. Index S&P 500 nakonec přidal jen mírných 0,7 %, Dow Jones sotva posílil 0,3 %, zatímco Nasdaq přidal alespoň 1 %. Více než 2 % si připsaly akcie Alphabet, Nvidia nebo Meta. Akcie Moderna rostly o přibližně 20 %, zatímco akcie Merck zpevnily asi o 2 %. Analytici Goldman Sachs zvýšili doporučení pro akcie Pfizer na „koupit“ z „neutrální“, zatímco cílovou cenu zvedli z 47 USD na 60 USD. Akcie Pfizer posílily o více než 2 %.
img

Forex: Situace ve zpracovatelském průmyslu se zhoršuje

01.12.2022 Domácí index nákupních manažerů se již od letošního června nachází na hodnotách, které indikují zhoršování situace ve zpracovatelském průmyslu. Výrobní sféru trápí nejen vysoký růst cen vstupů, ale v posledních měsících rovněž patrný úbytek nových zakázek. Nejinak tomu podle nás bylo i v listopadu, kdy by index PMI měl i přes mírné meziměsíční zlepšení zůstat výrazně pod 50 body. Tuzemská ekonomika tak zřejmě směřuje do recese, která však bude poměrně mělká. Brzký nástup recese v USA z našeho pohledu naopak zůstává stále s velkým otazníkem. Ukázat by to měl i dnešní ISM index ze zpracovatelského průmyslu.
img

Co sledovat příští týden? (25.11.2022)

25.11.2022 Americký svátek Díkůvzdání pomalu končí a očekává se, že po víkendu se podmínky likvidity vrátí k normálu. Příští týden nás čekají zajímavé události, jako je zveřejnění údajů o zaměstnanosti v USA a Kanadě nebo údajů o inflaci z Evropy. Kromě toho předseda Fedu Powell vystoupí s jedním ze svých posledních projevů před obdobím výpadku před zasedáním. Příští týden určitě sledujte USD/CAD, US100 a EUR/USD.
img

Wall Street pokračovala v konsolidaci nedávného růstu

22.11.2022 Americké akciové trhy pokračovaly v konsolidaci nedávného růstu, když si připsaly již třetí pokles během posledních čtyř dní. Po dosažení lokálních minim v polovině října dokázal index S&P 500 během pár týdnů vyrůst o 15 % na 4028 bodů, kde narazil na silnější rezistenci a od té doby prochází konsolidací. Akcie ropných gigantů Exxon a Chevron ztrácely během dne až 4 %, aby nakonec zavřely s mírnější zhruba procentní ztrátou. Akcie Walt Disney posílily o více než 6 %.
img

Výhled na americké akciové trhy ve zbytku roku

21.11.2022 Trhy od poloviny října nabraly pozitivní růstový trend po téměř dvou měsících klesání. To vše v důsledku inflačních, geopolitických a poptávkových problémů, kdy ekonomika začíná čím dál více pociťovat zvyšování klíčových úrokových sazeb. Ekonomika se může do budoucna dál zpomalovat a více firem bude oznamovat propouštění. Krachy firem mohou nabrat na obrátkách v příštím roce. Je potřeba mít na mysli, že se v současnosti utahuje monetární politika zběsilým tempem. Účinky změny úrokových sazeb se projevují se zpožděním zhruba 12 až 18 měsíců. Přesto krátkodobé vyhlídky na trzích nemusí být chmurné.
img

Nálada se začínajícími volbami v USA svědčí spíše riziku. Dolar ztrácí

08.11.2022 Americké akciové trhy si po kolísavém úvodu obchodování spravily náladu. Američané si volí svoje zástupce v dolní a třetině horní komory Kongresu a investoři si, inspirováni historickou zkušeností, dělají naděje na povolební rally. Desetileté i dvouleté americké výnosy klesají.
C:\fakepath\eurusd-08112022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 08.11.2022

08.11.2022 Americké akciové trhy zahájily týden růstem. Přispěly k tomu akcie technologické společnosti Meta Platforms, jejichž cena se výrazně zvýšila po zprávě o plánovaném snižování počtu zaměstnanců. Pozornost investorů se nyní upírá k dnešním volbám ve Spojených státech, které rozhodnou, kdo bude mít kontrolu nad americkým Kongresem.
img

Nasdaq zaznamenal nejhorší týden od ledna

07.11.2022 Americké akciové trhy v závěru velice slabého minulého týdne přece jen dokázaly nalézt určitou podporu, a tak umazaly část z hlubokých týdenních ztrát. Index S&P 500 sice přidal 1,36 %, ale za celý týden odepsal 3,35 %. Podobně si v pátek vedl i technologicky laděný Nasdaq, který však za celý týden ztratil 5,65 %, a tak si připsal nejhorší týdenní ztrátu od ledna tohoto roku. Výsledky za minulý kvartál představily v pátek Starbucks, Block, PayPal nebo DraftKings. Zatímco akcie Block přidaly přes 11 % a akcie Starbucks posílily o 8,5 %, akciím PayPal se již tolik nedařilo, když odepsaly přes 1 %. Opravdovým propadákem se staly akcie společnosti DraftKings, které po zveřejnění slabého výhledu na rok 2023 oslabily takřka o 28 %.
img

Forex: Trhy v očekávání rozhodnutí Fedu

02.11.2022 Americké akciové trhy dnes otevřely v záporu. K tomu zřejmě přispěl překvapivě výrazný růst zaměstnanosti podle ADP reportu. Zatímco očekáváno bylo 185 tis. nových pracovních míst v soukromém sektoru, nakonec v říjnu přibylo hned 239 tis. zaměstnaných. Odolnost amerického trhu práce podle nás potvrdí i páteční nová pracovní místa v nezemědělském sektoru (payrolls). Eurodolarový pár se odpoledne pohyboval poblíž 0,9870 EUR/USD, kde ráno otevíral.
img

Americké akciové trhy panikaří. Ne kvůli válce

04.10.2022 Wall Street je v panice. Oficiálně. V minulém týdnu se takzvaný „index strachu“, ukazatel VIX, dostával opakovaně do reverzního módu. Jeden obchodní den za druhým tedy burziány děsilo více to, co přijde záhy než to, co nastane za tři měsíce. Přitom běžně je tomu spíše naopak. Investoři jsou totiž zpravidla více nejistí stran toho, co je čeká ve vzdálenější budoucnosti – třeba právě za ony tři měsíce –, než co je na spadnutí hned teď. Je to přirozené. Vzdálenější budoucnost zkrátka bývá méně jistá než ta nejbližší, protože se v delším časovém úseku samozřejmě může odehrát více nepříznivých nečekaných dějů než v úseku kratším. Pokud tedy burzy děsí více nejbližší budoucnost, je to cosi právě „inverzního“, cosi nepřirozeného – je to panika.
img

Wall Street přerušila šestidenní propad

29.09.2022 Americké akciové trhy se včera konečně dokázaly nadechnout k růstu ze silně přeprodaných úrovní, a tak index S&P 500 přerušil šestidenní propad, během kterého ztratil 6,5 %. Společnost Apple oznámila, že upouští od svého plánu navýšit produkci nového iPhonu kvůli slábnoucí poptávce. Akcie Apple na to zprvu reagovaly více než 4% poklesem, ale postupně tyto ztráty umazávaly, a nakonec zavřely s mírnou ztrátou kolem procenta. Společnosti Biogen a Eisai oznámily pozitivní výsledky studie jejich léku na Alzheimera. Akcie japonské společnosti Eisai poskočily o více než 50 %, zatímco akcie Biogen si připsaly přes 35 %. Tyto zprávy s sebou strhly i akcie dalších farmaceutických firem zabývajících se léky na Alzheimera, když akcie Eli Lilly a akcie švýcarské firmy Roche posílily shodně o přibližně 7 %.
img

Forex: Konec domácího cyklu zvyšování úrokových sazeb?

29.09.2022 ČNB na dnešním zasedání zřejmě stejně jako na tom srpnovém ke změně úrokových sazeb nesáhne. Holubičí většina v bankovní radě bude patrně dále akcentovat pozorované zpomalování inflace a rizika pro ekonomický růst. Úrokové sazby však podle nás ve výsledku budou muset setrvat na stávající úrovni po delší dobu, než ukazuje poslední prognóza ČNB. Zatímco v USA se indikátory sentimentu zlepšují, ekonomická důvěra v eurozóně v září pravděpodobně dále poklesla. Do značné míry to souvisí s přetrvávajícím vysokým růstem cen. Německá inflace v září dokonce výrazně zrychlila a dosáhla sedmdesátiletého maxima.
img

Nervozita před Fedem poslala Wall Street dolů

21.09.2022 Americké akciové trhy se včera po pondělním krátkém pozitivním nadechnutí opět vrátily k negativní náladě. Na trhu nadále panují obavy z toho, jak Fed přistoupí k nastavení své měnové politiky. Hlavní indexy na Wall Street při vysoké volatilitě nakonec odepsaly přibližně 1 % a index S&P 500 se tak opět přiblížil na dohled svému dvouměsíčnímu minimu. Automobilka Ford Motor varovala, že její výsledky za 3Q budou negativně ovlivněny vyššími náklady a růstem nedokončené výroby v souvislosti s nedostatkem výrobních dílů. Akcie Ford se tak propadly o více než 11 %. Analytici Bank of America začali s pokrýváním titulu Etsy na doporučení „neutrální“ s cílovou cenou na úrovni 120 USD. Akcie Etsy na tento report reagovaly propadem o více než 6 %.
img

Americké trhy obnovují pokles při nervozitě před zítřejším Fedem

20.09.2022 Americké akciové trhy se po včerejším krátkém pozitivním nadechnutí opět vracejí k negativní náladě. Na trhu nadále panují obavy z toho, jak nakonec zítra přistoupí Fed k nastavení své měnové politiky. Tato událost bude mít dopad na globální finanční trhy a podle průměrného očekávání analytiků a ekonomů by Fed měl zvýšit své sazby o 0,75 %. Pořád ale zůstává ve hře i zvýšení sazeb o 1 % a investory bude velice zajímat komentář šéfa Fedu ohledně budoucích očekávání. Hlavní indexy na Wall Street klesají o více než 1 % a index S&P 500 se tak opět blíží svému dvouměsíčnímu minimu.
img

Ranní okénko - Trh očekává, že Fed zvýší sazby až ke 4,5 %

15.09.2022 Dnes dorazí jedny z posledních důležitých amerických čísel, které mohou vstupovat do rozhodování Fedu ohledně zvýšení sazeb na rychle blížícím se zářijovém zasedání (středa 21.9.). Kromě některých předstihových ukazatelů dorazí i tvrdá data ohledně srpnových maloobchodních tržeb, nebo průmyslové produkce. V obou případech trh sází na meziměsíční stagnaci. Zvlášť u maloobchodu by překvapení směrem nahoru jen přiživilo rychlé přeceňování ohledně dalšího postupu Fedu.
img

Wall Street opět propadla

07.09.2022 Americké akciové trhy po většinu včerejšího dne hledaly směr a oscilovaly mezi zisky a ztrátou, aby nakonec zavřely níže. Index S&P 500 tak za posledních sedm dní ztratil již 7 %, když během této doby zaznamenal již šest poklesů. Nejslabšími sektory byly technologické tituly. Zatímco akcie Netflixu přišly o přibližně 3 %, akcie Amazonu a Googlu ztratily přes procento. Pokračující výprodeje jsme sledovali u producentů vakcín proti Covid-19, když akcie Moderna, Biontech a Novavax odepsaly shodně přes 5 %. Mezi akciemi s nejvyšší výkonností v rámci indexu S&P 500 byly akcie Eli Lilly, které přidaly přes 1 %.
img

Wall Street krvácí dál

30.08.2022 Americké akciové trhy včera navázaly na silné páteční poklesy (pro připomenutí - například Nasdaq Composite propadl v pátek o -3,8 %). V průběhu dne se snažily hlavní indexy vymanit ze záporného teritoria, ovšem nakonec bezúspěšně, když ukončily den při denních minimech. Nutno však podotknout, že včerejší propad byl výrazně menší než ten páteční. Díky silnému růstu cen ropy (+4 %) se včera dařilo energetickému sektoru (Chevron +0,8 %, Exxon Mobil +2,3 %, Halliburton +2,6 %, Occidental +2,3 %). Naopak nejslabším článkem dne byly opět technologie (Alphabet -0,9 %, Apple -1,4 %, Microsoft -1,1 %, Tesla -1,1 %, Nvidia -2,8 %, AMD -3 %).
img

Rozbřesk: Dva roky stará lekce z oslavy na Karlově mostě

30.08.2022 Vzpomínáte si ještě na jednu radostnou událost, která se odehrála na konci června 2020 v Praze? Připomíná ji například tento titulek Seznam zpráv: "Na Karlově mostě postavili 515 metrů dlouhý stůl. Hostina ukončí epidemii." Bohužel všichni víme, jak to dopadlo. A současné domácí debaty o tom, jak moc jsou plné plynové zásobníky a jak přežijeme příští zimu, situaci s koronavirem v jistých ohledech nepříjemně připomínají.
img

Rozbřesk: Jestřábí ozvěny z Jackson Hole. Eurodolar vyhlíží slova Powella, koruna přikována k 24,65 za euro

26.08.2022 Druhým dnem dnes pokračuje setkání centrálních bankéřů v americkém Jackson Hole. Dosavadní vystoupení představitelů Fedu se nesla v relativně jestřábím duchu, přičemž důraz byl kladen na potřebu dále zvyšovat úrokové sazby tak, aby byly účinky měnové politiky dostatečně restriktivní ve vztahu k silným inflačním tlakům. Dnes odpoledne (16:00) přijde na řadu trhy ostře sledované vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella.
img

S&P 500 rostl nejrychleji za dva týdny

26.08.2022 Americké akciové trhy včera rostly druhým dnem v řadě, a tak pokračovaly v umazávání ztrát z úvodu týdne. Akcie Tesla se obchodovaly první den po stock splitu v poměru 1:3, a tak se jejich cena ocitla navzdory minimální reálné změně na úrovni těsně pod 300 USD. Společnost zaměřená na vodíkovou energii Plug Power oznámila pakt s Amazonem, což poslalo její akcie o 9 % výše na 30 USD. Akcie Snowflake posílily o více než 20 %. Akcie Nvidia sice v úvodu mírně ztrácely, ale postupně obrátily do zelených čísel, a nakonec zavřely o zhruba 4 % výše.
img

Americké akciové trhy otevřely o 0,5–1 % níže

22.08.2022 Kvůli absenci důležitých statistik sledují investoři čtvrtletní a jiné korporátní zprávy, stejně jako prohlášení zástupců Fedu.
img

Rozbřesk: Cenové tlaky ve výrobě zvolňují, inflační bouře však trvá

17.08.2022 Včera zveřejněná čísla tuzemských výrobců potvrdila přetrvávající silné cenové tlaky, jejich dynamika však v červenci přeci jen zvolnila. V průmyslu zpomalil meziroční růst cen na 26,8 % (vs. 28,5 % v předchozím měsíci), přičemž meziměsíčně ceny přidaly 0,3 %. Nižší cenový růst jde především na vrub levnějším ropným produktům, které reflektují nižší ceny na světových trzích. Na druhou stranu, ceny energií v čele s plynem a elektřinou pokračovaly ve svižném růstu a s ohledem na poslední vývoj na velkoobchodních trzích ještě zdaleka neřekly poslední slovo.
img

S&P 500 se vyšplhal na čtyřměsíční maxima

17.08.2022 Americké akciové trhy si včera připsaly další zisky, když index S&P 500 posílil o 0,2 % na 4305 bodů, co představuje nejvyšší závěr od 21. dubna. Index DJIA těžil z rally dvou maloobchodních gigantů Home Depot a Walmart. Technologicky laděný Nasdaq po dvou dnech růstu na zisky nedosáhl. Největší americký maloobchodní řetězec se zbožím pro kutily Home Depot hospodařil ve 2Q se ziskem 5,05 USD/akcii, čím překonal analytický konsensus o 10 centů, jeho akcie posílily o 4 %. Největší maloobchodní řetězec na světě společnost Walmart zlepšil výhled pro letošní upravený zisk na akcii, kde očekává pokles o 9-11 % proti původnímu očekávání poklesu o 11-13 %. Akcie Walmart zaznamenaly nejvyšší růst od roku 2020, a nakonec vzrostly o více než 5 %.
img

Investoři očekávají zvýšení sazeb Fedu o 75 bazických bodů

25.07.2022 Akcie klesly, když obchodníci vzhledem k hrozící recesi zhodnotili perspektivu korporátních zisků a politiku Federálního rezervního systému.
img

Akciový růst na obou stranách Atlantiku, euro nejsilnější za zhruba dva týdny

19.07.2022 Americké akciové trhy zahájily dnešní obchodování širokou rally. V indexu S&P 500 rostlo všech 11 podskupin a technologický Nasdaq přidával před kvartálními čísly Netflixu zhruba 2 procenta. Apple a Alphabet odrazily svoje pondělní ztráty. Stranou pozornosti tak zůstávají data z amerického realitního trhu. Tempo zahajování nových staveb v červnu kleslo meziměsíčně o 2 procenta, i když trh čekal růst.
C:\fakepath\dolar-08072022.png

Shrnutí obchodní seance: Akcie v USA posílily, polevily obavy investorů ze zvýšení úroků

08.07.2022 Akcie ve Spojených státech včera vzrostly, protože investoři reagovali pozitivně na komentář americké centrální banky (Fed) z předchozího dne, který naznačil, že by mohla zmírnit agresivní tempo zvyšování úrokových sazeb, pokud by tím měl utrpět hospodářský růst. Dolar byl na forexovém trhu téměř beze změny.
img

Růst akcií se přesouvá do zámoří, zatímco evropské dluhopisy se vyprodávají

07.07.2022 Akciový optimismus po Evropě ovládl také americké akciové trhy a klíčové indexy si připisují solidní zisky od 1 až do 3 procent v případě Milána. Z dluhopisů se investoři stahují, což platí zejména pro ty evropské. Třeba řecký 10Y výnos je nahoře o 25 bazických bodů. Eurodolar se pozvolna sesunul od 1,02 pod 1,0160.
img

Rozbřesk: Akcie zažily dobrý týden, sázky na “měkké přistání” se však zdají být předčasné

27.06.2022 Riziková aktiva v čele s akciemi zažila relativně dobrý týden. V pátek šly americké akciové trhy vzhůru o více než 3 % (necelých 6,5 % za týden) a to nehledě na slabší čísla, negativní vývoj na Ukrajině (postup ruských vojsk) a další nárůst cen plynu a elektřiny na evropských trzích (za poslední týden). Hlavním důvodem radosti akcií byl v uplynulém týdnu pokles výnosů na dluhopisových trzích spojený se sázkami na opatrnější růst úrokových sazeb. Americké dvouleté výnosy poklesly za posledních čtrnáct dní z 3,70 % o více než 40 bps, eurové ještě výrazněji - z okolí 2 % na 1,50 %. Stačí to k trvalé úlevě? Pravděpodobně těžko.
img

Akcie zažily dobrý týden

27.06.2022 Riziková aktiva v čele s akciemi zažila relativně dobrý týden. V pátek šly americké akciové trhy vzhůru o více než 3 % (necelých 6,5 % za týden) a to nehledě na slabší čísla, negativní vývoj na Ukrajině (postup ruských vojsk) a další nárůst cen plynu a elektřiny na evropských trzích (za poslední týden).
img

Rozbřesk: Riziková aktiva pod tlakem rostoucích sazeb, koruna vyčkává na ČNB

20.06.2022 Hlavní akciové trhy minulý týden zažily nejhorší chvíle od raných fází COVIDu. Americký index S&P 500 propadl o 5,8 %, zatímco evropské akcie se propadly o 4,6 % (Stoxx 600). Dramatický pokles se ale nevyhnul například ani ropě, která se v pátek mezidenně obchodovala v rozmezí 121 a 111 USD za barel. Takové obchodování lze označit různými přívlastky, ale slovo “klidné” by rozhodně nebylo jedním z nich. A celkem brutální výplach zažívá třeba i Bitcoin, jehož cena se propadla pod 20 tisíc USD.
img

Americké trhy zastavily propad

20.06.2022 Americké akciové trhy v závěru minulého týdne alespoň zastavily volný pád. Index S&P 500 si sice připsal zanedbatelný růst, ale za celý týden odepsal hrozivě vypadajících 5,8 %, což je již druhá více než 5% týdenní ztráta v řadě a zároveň největší týdenní ztráta v tomto roce (nejhorší od března 2020). V zelených číslech se obchodovala většina sektorů, zatímco v poklesu pokračoval energetický sektor. Index S&P 500 Energy propadl o 4 %, a tak si připsal bezmála 17% týdenní ztrátu. Akcie Alibaba rostly v úvodu až o 11 %, ale tento růst neudržely, a nakonec zavřely s mírnějším 1% ziskem. Akcie Adobe otevřely strmým propadem o 7 % na nejnižší úrovně od dubna 2020, avšak během dne postupně tyto ztráty mazaly, a nakonec zavřely bez větších změn.
C:\fakepath\akcie-usa.jpg

Co zastaví pokles akciového trhu?

30.05.2022 Americké akciové trhy se nyní nacházejí v medvědím trendu. I když v posledních dnech došlo ke korekci a část ztrát Wall Street smazala, na svoje maxima z konce minulého roku ztrácejí stále indexy S&P 500 i Nasdaq 15-20 %.
img

Fed nechá akcie svému osudu

20.05.2022 Volatilita americké výnosové křivky zůstává brutální. Jen pro dokreslení situace: očekávání toho, kde by se ode dneška za tři roky mohly pohybovat krátkodobé dolarové sazby (implikované Fedem) poklesla za posledních deset dní o 40 bazických bodů. V posledních dnech se vše samozřejmě točí okolo hrozby recese, což zároveň přivedlo klíčový americký akciový benchmark S&P500 těsně před brány medvědího trhu.
img

Rozbřesk: S&P 500 před branou medvědího trhu. Fed nechá akcie svému osudu

20.05.2022 Volatilita americké výnosové křivky zůstává brutální. Jen pro dokreslení situace: očekávání toho, kde by se ode dneška za tři roky mohly pohybovat krátkodobé dolarové sazby (implikované Fedem) poklesla za posledních deset dní o 40 bazických bodů.
img

Musk přišel za den papírově asi o 12 miliard USD; v tweetech kritizoval levičáky

19.05.2022  Americký podnikatel a šéf automobilky Tesla Elon Musk ve středu papírově přišel zhruba o 12,3 miliardy dolarů (přes 289 miliard Kč). To je částka, která odpovídá snížení hodnoty jeho podílu v Tesle. Akcie firmy totiž kvůli propadu trhu spadly na nejnižší hodnotu od začátku roku. Musk se v sérii tweetů rovněž kriticky vyjádřil k levicově smýšlejícím politikům a naznačil, že ve volbách podpoří republikány.
img

Tržní vyhlídky - pozor na volatilitu, trendy na Forexu a akciích

10.05.2022 Vysoká míra nejistoty ovlivňuje náladu na trhu již několik měsíců a výhled na další dva týdny je spíše ve znamení zvířecích nálad. Nejistota může vyvolat cenovou změnu a volatilitu, investoři tak mohou vidět příležitosti ve chvíli, kdy se na forexovém a akciovém trhu projeví medvědí trendy.
img

Úleva po včerejším Fedu netrvala dlouho, převážily obavy ze stagflace

05.05.2022 Úleva po včerejším zasedání Fedu, při kterém se zvýšily sazby o předpokládaného půl procentního bodu a růst o tři čtvrtě procentního bodu tak prozatím zůstává nepravděpodobný, netrvala dlouho. Americké akciové trhy zahájily poklesem a začátkem seance jej dále prohlubují. Dow Jones i S&P 500 odepisují přes 2 procenta, technologický Nasdaq dokonce 4 procenta. Převážily tak obavy z déle trvající vysoké inflace a recese ekonomiky. Evropa se zatím drží lehce nad nulou.
img

Závěr týdne kazí velké techy i obavy z Fedu

29.04.2022 Americké akciové trhy se v závěru týdne nenechaly inspirovat zelenou Evropou. Jako obvykle je tomu naopak: Zatímco Amerika navyšuje ztráty, Evropa postupně otáčí po jejím vzoru a její zisky se ztenčují. Pokles S&P 500 i Nasdaqu činí 1,5 procenta, zatímco hlavní evropské indexy zmenšily denní nárůst asi na půl procenta.
img

Rozbřesk: Pár inflačních lekcí ze sedmdesátek

22.04.2022 Absolventi ekonomických oborů si obzvláště v těchto dnech jistě často vzpomenou na příběh z úvodních kurzů makroekonomie, který se při přednáškách používá pro ilustraci tzv. nabídkového šoku - tedy na ropné krize 70. let minulého století. Až o něco později se dozví, že tento jednoduchý pohled na věc má háčky a že ropné embargo sice sehrálo důležitou roli, ale přičítat jemu samotnému stagflaci není úplně fér. V současnosti se tak ona - z pohledu blahobytu nemilá - historická epizoda interpretuje hlavně jako důsledek selhání hospodářských politik.
img

Wall Street včera propadla

22.04.2022 Americké akciové trhy sice otevřely v zelených číslech v návaznosti na solidní korporátní výsledky, avšak tyto zisky postupně odevzdaly po komentářích šéfa Fedu Jeroma Powella. Index S&P 500, který v úvodu rostl o více než procento, nakonec oslabil o 1,5 %, zatímco DJIA odevzdal 1,1 %. Index Nasdaq odepsal přes 2 %. Akcie Tesla v úvodu obchodování rostly o bezmála 12 %, avšak nakonec si připsaly výrazně mírnější nárůst o 3,2 %. Tržby telekomunikační společnosti AT&T dosáhly 38,1 mld. USD, zatímco analytický konsensus byl nastavený na 37,73 mld. USD. Akcie tak posílily o 4 %.
img

Euro k dolaru nejníže od jara 2020. Americké výnosy znovu rostou, technologie padají

14.04.2022  Euro se po dnešním měnověpolitickém oznámení ECB propadlo k dolaru pod 1,08 EURUSD na nejnižší hodnoty od května 2020 a pak jenom namáhavě šlape vodu. Centrální banka eurozóny nepřekvapivě potvrdila sazby na stávající úrovni, nepodařilo se jí ale dodat jakékoli náznaky, že by s utahováním měnové politiky nějak pospíchala. V prohlášení nechybělo ujištění, že Rada guvernérů podnikne veškeré potřebné kroky, aby naplnila mandát ECB v oblasti cenové stability. Dostupné údaje podle ní posilují očekávání, že čisté nákupy aktiv v rámci programu APP by měly být ukončeny ve třetím čtvrtletí – podle Lagardeové to může být v jeho úvodu i na konci.
img

Americké akciové trhy vykazují silný pokles

24.03.2022 Ve středečním obchodování americké indexy hodně klesly. Účastníci trhu diskutovali o rostoucích cenách energií a také o vyhlídce silnější inflace v USA. Na čele seznamu poklesů byly cenné papíry z finančních, zdravotnických a spotřebitelských služeb.
img

Evropské akcie nadále rostou

17.03.2022 Na konci středečního obchodování se hlavní akciové indexy v EU v souvislosti s rostoucím rizikovým apetitem pohybovaly směrem vzhůru. Kromě toho účastníci trhu čekali na výsledky zasedání FOMC. Nadále také sledovali zprávy o rusko-ukrajinském konfliktu.
img

Wall Street předvedla spanilou jízdu

16.03.2022 Americké akciové trhy včera přerušily třídenní propad a připsaly vysoké zisky. Index S&P 500 posílil o 2,15 %, když si připsal teprve třetí růst během posledních 12 dní. Za zlepšenou náladou stál především strmý pád ceny ropy. Akcie Chevron a Exxon Mobil poklesly o více než 5 %. V červených číslech ale byli i akcie dalších komoditních producentů, když akcie Rio Tinto zaznamenaly dokonce sedmý pokles během posledních sedmi dní.
img

Americké akcie redukují zisky. Barel ropy WTI krátce pod 100 dolary

14.03.2022 Americké akciové trhy v úvodu dnešního obchodování v růstu pokulhávají za Evropou a technologickému indexu Nasdaq 100 se ve světle silněji rostoucích evropských indexů vysloveně nedaří. Pokrok v rozhovorech mezi Ukrajinou a Ruskem nesvědčí ropě, která prohlubuje ztráty, a americký barel se poprvé od 1. března dostává až pod cenovku 100 dolarů.
img

Rozbřesk: Dvouciferná inflace a další růst cen před námi

11.03.2022 Meziroční míra inflace v Česku se poprvé od června 1998 přehoupla do dvouciferných hodnot. Zatímco v lednu stouply spotřebitelské ceny o 9,9 %, v únoru již meziroční inflace zrychlila na 11,1 %, čímž o téměř jeden procentní bod (opětovně) překonala očekávání trhu.
img

Panika na Wall Street se nekonala

11.03.2022 Americké akciové trhy včera nedokázaly navázat na předchozí rally. Index S&P nakonec zmírnil denní ztráty na 0,34 %. Akcie ropných společností dokázaly po středečním propadu obnovit růst. Akcie ropného giganta Chevron přidaly bezmála 3 %, zatímco akcie jeho většího konkurenta Exxon Mobil rostly ještě o pár desetin rychleji.
img

Nervozita přinesla na Wall Street výprodej

02.03.2022 Americké akciové trhy i druhý den v tomto týdnu oslabily pod tíhou nervozity kolem dění na Ukrajině. Index S&P 500 včera nakonec odevzdal 1,5 %, index Dow Jones ztratil 1,8 %, zatímco Nasdaq oslabil o 1,6 %. Hluboko v červených číslech se opět ocitly bankovní tituly, když index bankovních akcií KBW index včera propadl o víc než 5 %.
img

Forex: Koruna se vrátila pod 25,00 EUR/CZK

25.02.2022 Česká koruna se podobně jako americké akciové trhy v průběhu dne dostala z nejhorších výprodejů a vrátila se pod 25,00 EUR/CZK. Podle komentáře českých centrálních bankéřů, ČNB zatím vnímá ruskou invazi jako krátkodobě pro-inflační šok, zdůrazňuje také ale vysoký stupeň nejistoty spojený s dalším vývojem. I proto může být na nejbližších zasedáních opatrnější (více závislá na nově příchozích datech) a pragmatičtější (může ve finále například použít devizové rezervy v případě výraznějších výprodejů na koruně).
img

Forex: Pod největším tlakem forint

25.02.2022 Poměrně dramatická situace zavládla na středoevropských devizových trzích, kde se včera poměrně překvapivě dostal pod největší tlak forint (a to přesto, že MNB zvedla jednotýdenní depo o 30bps). S tím, jak večer začaly korigovat ztráty americké akciové trhy, začaly je mazat forint a zlotý. Situace na Ukrajině je však stále nepřehledná a pro všechny středoevropské měny zranitelná (tím spíše, že bombové a letecké útoky na Kyjev zesilují).
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Intradenní výhled | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Fibonacci | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | GBP/CHF | AUD/JPY | CAD/JPY | NZD/JPY | AUD/CAD | EUR/CAD | EUR/NZD | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Globální hrozby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Aussie | B/E | BRICS | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Break/Even | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CBOE | CBOT | CEO | CFD | CFTC | CME | Cable | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Decline | Denní obchodování | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downgrade | Durace | ECB | ECOFIN | EFSF | EMA | ESM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Euroval | Expanzivní politika | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Figúra | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Fixing | Hedge fondy | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | HDP (Hrubý domácí produkt) | Hedging | Hedge | High | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Loonie | Low | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Záloha | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Monetizovat | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Oscilátor | Osobní příjem | P/E | PPI index | Parita | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Resistence | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Split | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Sterling | Stop-Loss | Support | Candlesticks | Swap | Swing | Swiss | Swiss National Bank | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Maturity | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Index CSI300 | Jihokorejský won | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Měnová báze | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Singapurský dolar | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Kurzový závazek | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Hospodářská krize | Rollover | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Makroekonomické události | Market Color | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na forexovém trhu | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Japonská měna | Santa Claus Rally | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Golden Gate | Gold | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Intradenní analýza | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | LYNX | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | EURPLN | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Kasina | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Citigroup | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Gazprom | Akcie IBM | Akcie Komerční banky | Akcie Mastercard | Akcie Micron | Akcie Michael Kors | Akcie Netflix | Akcie O2 | Akcie PayPal | Akcie PG | Akcie Tesla | Akcie VIG | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Bankovní kurzy | Bankrot Řecka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Britské libry | Broker akcie | Broker Consulting | Broker Finance | Broker Jet | Brokers | Brokerská společnost | Brokeři | Burzovní indexy | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena mědi na burze | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Co je volatilita | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Čínské investice | DAX 30 | Denní zprávy | Denník | Devalvace měny | Devizové rezervy ČNB | Devizové trhy | DJIA | Dnešní kurz | Dnešní kurz dolaru | Dnešní kurzy měn | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Drachma | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika aktuálně | Ekonomika Německa | Ekonomika USA | Elektřina | EUR USD | EUR USD forex | Eura | EURGBP | EURHUF | EURCHF | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská měna | Evropská rada | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | EZtrader | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexové obchody | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Graf EURUSD | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP Francie | HDP USA | HighSky | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index Hang Seng | Index inflace | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor MACD | InstaForex | Instrument | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do podílových fondů | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Investování do akcií | Investovat do zlata | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Tyleček | Jeden dolar | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komodity ropa | Korporátní dluhopisy | Krize v Řecku | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz dolaru dnes | Kurz EUR | Kurz forintu | Kurz měny | Kurz švýcarského franku | Kurz USD | Kurzy | E15 | Libra | Lira | London metal exchange | Londýnská burza | Maďarská měna | Maďarsko | Majoritní vlastník | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měna euro | Měnová krize | Měnový kurz | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dolaru | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Norská koruna | NZDJPY | Obchodní platformy | Obchodování opcí | Obchodování s opcemi | Ocenění akcií | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Paládium | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Pioneer Investments | Pips | Pivot | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na růst | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Švédská koruna | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové události | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Tapering | Termínované vklady | TopForex | Trade Brokers | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | US dolar | USD index | Vantage FX | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Highsky.cz | X-Trade | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | EUR/PLN | CNBC | Rozkolísanost trhu | ZEW | DXY | EIA | ING | Trading Central | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Put | Advance - Decline Line (A/D) | Andrej Babiš | Báze | Bear strategy | Buy | Buyout | Cenové rozpětí | Cross trade | Čistý dluh | Daniel Beneš | Defenzivní tituly | Diskont | Dluhopisový index | Due diligence | EBITDA | EBITDA marže | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Hold | Christine Lagarde | Index produkčních cen | Indie | Intermediate | IRS | Janet Yellen | Jeff Bezos | Market Perform | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | OIBDA | Omega | Overweight | P.A. | P/S | Peněžní trhy | Profit Taking | Provozní marže | PX index | Range | Redukce | ROCE | Sell | Tier 1 | Tim Cook | Tovární objednávky | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Býčí (bull) strategie | Kmenové akcie | Převis | Primární emise | EasyClick | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Under-weight | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | IC Markets | Miliardář | Bohatý | Bailout | Paul Krugman | Investiční analytik | Tržní sentiment | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Burzovní grafy | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Know-how | Futures trading | Daily trades | Cukr | Retail | Vzdělání | Commitment of Traders | Become a day trader | Becoming a day trader | Best broker forex | Broker forex | Burza dnes | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Currencies | Currencies trading | Currency | Currency forex | Currency FX | Currency trading | Daily trade | Daily trader | Daily trading | Daily trading strategies | Day trader | Easy forex | Easy forex trading | Easyforex | EZ trader | Forex training | Global forex | Investment | Slušný zisk | Traders | Hedžové fondy | Asijské obchodování | Evropské obchodování | U.S. Bank Wealth Management | Wells Capital Management | RidgeWorth Investments | Moody's Investors Service | Markit | Raymond James | Janney Montgomery Scott | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | TD Securities | Brown Brothers Harriman | Sky News | Daiwa Securities | Ernst & Young | Společnost Crédit Agricole | Bank of New York Mellon | Royal Bank of Scotland | Intesa Sanpaolo | Bernstein | Janus Capital | Natixis | Jackson Hole | Stifel, Nicolaus & Co. | CNOOC | CNN | Wells Fargo | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | Westpac Banking | ABN Amro | Janlyn Capital | Westpac | Wunderlich Securities | CME Group | R.J. O'Brien & Associates | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | CSI300 | FTSEurofirst 300 | DIW | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Prudential Financial | Investing.com | Členové OPEC | Macquarie | TLTRO | The Sunday Times | Mitsubishi | NATO | EGL | Wedbush Equity Management | Ole Hansen | TD Ameritrade | Next Finance | Barrick Gold | BBC | Barclays Capital | Washington Post | Technické indikátory | Sója | Propad na finančních trzích | ICM | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Ceny nemovitostí | Halifax | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Akcie Starbucks | Dění na finančních trzích | Fundamentální pohled | Technický pohled | Technický výhled | Bezpečné měny | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | Rolls-Royce | BMW | Wolfgang Schäuble | Volatility report | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Zero Hedge | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Internetová bublina | Stock Exchange | Renminbi | Londýnská City | Evropské banky | Betfair | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | William Hill | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Earnings | Výprodej na Wall Street | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | Henry Hub | Index německých akcií DAX | KBC | Akcie finančního sektoru | Propad cen komodit | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Zdravý rozum | Hillary Clintonová | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Il Sole 24 | Ekonomické fórum | Volby v USA | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Averze vůči riziku | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Kurzotvorné informace | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | UBS Wealth Management | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | US akcie | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Vývoj měn | Bezpečné investice | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Technický pohled a výhled | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Britské akcie | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | Japonská burza | Japonský index Nikkei | IHS | Měnová autorita | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Broker Trust | Pavel Kohout | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Algoritmus | Styl obchodování | Spotřebitelský indikátor | Mizuho Securities | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Index IBEX | Britské banky | Akcie amerických bank | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Tržní aktuality | Walmart | Alibaba | Halliburton | Burzovní rozcvička | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Měnová opatření | Světové akciové trhy | Kingsview Asset Management | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Likérka Stock | Britský akciový index FTSE 100 | Frankfurtský DAX | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | DAX30 | FactSet | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Cena mědi | Index podnikatelské nálady ISM | Bezpečné dluhopisy | Teroristický útok | Index bank | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Akcie na Wall Street | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | PetroChina | Finanční injekce | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Index SPX | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Revize výhledu | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Libra vůči dolaru | Zajištění | Longbow Asset Management | Heritage Capital | Beam Capital Management | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Steve Nison | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Dogecoin | Ethereum | E*Trade | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nízká volatilita | Agentura AFP | Odhodlání | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Depozitní sazba ECB | Akciový index DAX | Globální krize | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Historická data | Hlavní index německých akcií DAX | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Objem intervencí | Propad akcií | Organizace ADP | Akcie ropných koncernů | Exxon | Chevron | Index energetického sektoru | Vývoj oficiálních úrokových sazeb | Vývoj oficiálních úrokových sazeb v USA | Konec kurzového závazku | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Spotová volatilita | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Obchodní proces | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Soukromí zaměstnavatelé | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Ekonomická situace | Hospodářská situace | Ministr obchodu | General Electric | U.S. Bank | Obchodování eura | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Pražský parket | Akcie Moneta Money Bank | Firemní výsledky | Hlavní burzovní indexy | Technologický trh Nasdaq | Inflace v Německu | Měnové otázky | EU-Čína | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Zisky firem | Oslabení jüanu | Odliv zahraničního kapitálu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Irská ekonomika | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Ochota investovat | Theresa May | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Vývoj indexu S&P 500 | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Ministři financí EU | Výběr zisků | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnové stimulace | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Libra k americkému dolaru | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | TRY | Index cen domů v USA | Index cen domů | Odliv kapitálu | Softbank | Akcie Bank of America | ARM Holdings | Indikátor důvěry | Zájem obchodníků | Akcie bankovní skupiny Erste | Měnové stimuly | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Oslabování libry | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Silný kurz dolaru | Rada MMF | Německý Ifo index | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Výhodné investice | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Akcie výrobce letadel Boeing | Obchodování v New Yorku | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Index finančních společností | UBS Wealth Management Americas | JPMorgan Chase & Co. | Boston Private Wealth | CME FedWatch | IHS Markit | Index KOSPI | Jihokorejské akcie | Alan B. Lancz & Associates | Venture Capital | Carl Icahn | ex | Ritterbusch & Associates | DoubleLine Capital | Akcie firem | Obchody s akciemi | Purple Trading | Oslabování měny | 50 Park Investments | Mizuho | Mitsubishi UFJ Financial Group | Makléřské firmy | Akcie Kofoly | Keystone XL | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Měny rozvíjejících se zemí | Vstup na burzu | Alokace aktiv | Faktor Trump | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Daňové změny | Návrat francouzského franku | ČSOB Finanční trhy | Akciový býk | Kalendář ekonomických dat | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Zahraniční FX | Nasdaq Composite Index | Index finančního sektoru | Index technologického sektoru | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Kurzotvorná informace | Poměry put a call opcí | BHS | Cornerstone Financial Partners | René Remšík | Andrej Rády | Aleš Michl | Quant | Breakout Trader | Thomson Reuters I/B/E/S | Akciové společnosti | Kurzový vývoj | Burzovní index PX | Akcie Tesly | Investiční firmy | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Obchodování na pražské burze | Hurikán Irma | Devizoví obchodníci | Palladium | Podnikové dluhopisy | Ziskové akcie | Průmyslový index Dow Jones | Themis Trading | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | LYNX Trading | Analýza Bitcoinu | xPartners | Capitalinked | Radim Dohnal | Ray Dalio | Invesco | Panevropský index STOXX 600 | Kodak | Kosdaq | Market Monitor | Oxfam | Estee Lauder | Tržní kapitalizace kryptoměn | Vzestup cen akcií | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Jak fungují akcie | Chuť investovat | Obchodování na trzích | Altcoiny | Tržní očekávání | Asijské trhy | Vzácné kovy | Úspěšný trading | Země platící eurem | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Obchodování Futures | Airbnb | Začít investovat | Bruderman Asset Management | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | FinTech | Zavedení dovozních cel | Výkonnost indexů | Trumpova cla | Výnosy italských dluhopisů | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Slabší koruna | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Capitalinked.com | Obchodní napětí | Profesionální investoři | Podniky | Evropské akciové trhy | CONSOB | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Schwab | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Turecké liry | Pokles ceny | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Měny rozvíjejících se ekonomik | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Americký dolarový index | Czech Fund | Pražský index PX | HKD | Zasedání OPEC | Profesionální obchodník | Měny v regionu | Baird | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Výprodejová vlna | I-Trader | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | Obchodování s korunou | Výsledky firem | NIESR | Finanční skupina | Pád ceny ropy | Americké volby | Reakce trhu | Silnější dolar | Global Forex | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Zvyšování úroků | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Index spotřebitelské důvěry | Oživení akcií | Prezident Evropské centrální banky | Pojištění vkladů | Financial Times (FT) | Zpomalování světové ekonomiky | Řešení obchodního sporu | Hodnota indexu | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Nemovitostní trh | Výsledky bank | Obchodovat s akciemi | Makléřská společnost | Otevřené obchody | Australské akcie | Vysoké zisky | Evropské dluhopisy | Obchodní jednání | Investiční fond ČEZ Inven Capital | Investiční fond ČEZ | Inven Capital | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Mezinárodní investoři | Výsledky ČEZ | Západní akciové burzy | Zvýšení sazeb | Přední ekonomové | Sybil Holdings | Významný akcionář | Ekonomický poradce | Zájem investorů | USTR | IPO Airbnb | Akciová strategie | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | UBS Global Wealth Management | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Short obchod | Zpětný odkup akcií | Reakce koruny | Akcie Walt Disney | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | CNY | Pokles sazeb | STMicroelectronics | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Tweety Donalda Trumpa | Akcie klesají | Stav americké ekonomiky | Brexit bez dohody | Propad ropy | Boris Johnson | Riziko recese | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Ferrari | Dolarové sazby | Wealth Management | Měnové manipulace | Akcioví býci | Volný čas | Záporné sazby | Akcie a ETF | Akcie Netflixu | STAR | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | FedWatch Tool | Coffee | Oslabování čínské měny | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Americká výnosová křivka | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Akcie automobilky | Akciový výprodej | Americké futures | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Cla na americké zboží | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Britský premiér | Recese v USA | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Akcie týdne | Zkušení tradeři | Americká cla | Cla na čínské zboží | Akciové alokace | Prodej podílu v Avastu | Pohonné hmoty | ISM index | CFD na akcie | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Akcie automobilky Ford | Uvolňování měnových politik | KB | Depozitní sazby | Prosus | US500 | Pozornost finančních trhů | Dění na trzích | PPF | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Vyjednávání o brexitu | Finanční situace | Data z Německa | Úvěrová aktivita | Snížení daní | iShares | Energetické firmy | Tuzemské banky | Kurzarbeit | ESG | Český HDP | GOOGL | Ceny palladia | Měsíčník finančních trhů | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | MAF Global Forex | Tržby v maloobchodě | Očekávaný růst | Informace z trhu | Obchodní dohoda | Vývoz ropy | RISK-ON | Nová makrodata | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Cena akcie | Největší ekonomika | Nová šéfka MMF | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Burzovní krach | Zveřejňování výsledkových zpráv | Huawei | Trump dnes | Střadatelé | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Startup | Obchodní model | Rozpočet | MetaTrader 5 Supreme Edition | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Jednání o brexitu | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Mediální společnosti | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Německý vývoz | Výdaje státního rozpočtu | Trinity | Obrovské množství peněz | Nová prognóza ČNB | Výkon amerického dolaru | Objem | Evropské firmy | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Call centra | František Táborský | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Smíšené obchodování | Zrušení cel | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | Hypotéza | Standardní odchylky | Statistické údaje | Inflace v říjnu | FRED | Říjnová inflace | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Přijmout euro | Spojené státy a Čína | Supreme Edition | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Akcie Alibaby | Šéf Fedu Jerome Powell | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | PFNonwovens | List The Wall Street Journal | Slušné zisky | Akcioví obchodníci | Americký dolar dnes | Vyšší riziko | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | BAT | Americký průmysl | Tesla Elon Musk | PMČR | Průmyslová výroba v USA | Švédská centrální banka | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Poradce Bílého domu | USA a Čína | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Celkový objem obchodů | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Nejistota na trzích | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Česká měna dnes | Největší pokles | Pavel Ryska | Trh s dluhopisy | Zájem o riziková aktiva | Lagardeová | Klesly akcie | Black Friday | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Úrok | Největší obchod | LVMH | Nejbohatší | Jednání mezi USA a Čínou | Implikované volatility | Miliardy | USDT | Global Times | Vyhlídky | Průzkumy | Hong Kong | INTC | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banky | Americká data | Walt Disney | AFP | Oblast rezistence | Ekonomická důvěra | Bankovní tituly | FT | Meziroční růst HDP | Zveřejněná data | Dvojité dno | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Data o HDP | Globální trh | Josef Lukáč | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Tvorba pracovních míst v USA | Ceny potravin | Důsledky krize | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | European Central Bank | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Lukáš Lipovský | Koruna dnes | Zdražování | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Sociální sítě | Problémy | COPPER | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Total | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Ranní zpráva | Cena za akcii | Cenová analýza | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Index MSCI All-Country | MSCI All-Country | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | HDP Německa | Fidelity National Information Services | FIS | Ford Motor | Farmaceutická společnost | AbbVie | Nissan Motor | Nord Stream | Goldcorp | NN Group | Míra | Ohlédnutí | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | STOXX50 | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Premiér Boris Johnson | Saxo Bank A/S | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Impeachment | Zpracování kovů | Regulátoři | Záporné úrokové sazby | xStation5 | MasterCard | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Americké vlády | Nike | Nejbližší support | Emerging market měny | Bydlení | COCOA | SOYBEAN | WHEAT | SUGAR | CORN | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | Úbytek | Nejlepší akcie | SPD | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Hlavní akciové indexy v USA | Vývoj jádrové inflace | Kraft Heinz | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Josef Dudek | Koruna posílila | Zájem o rizikovější aktiva | Nálada v průmyslu | Aktivita ve výrobním sektoru | US100 | Americký index | Wirecard | Organizace Conference Board | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Geopolitický sentiment | Rostoucí americké akciové trhy | Růst akciových trhů | Stabilní společnosti | Hospodaření | Světová válka | Zvýšení inflace | Očekávaný růst poptávky | Růst poptávky | Bernie Sanders | Klesající trend | Pracovní trh | Vyšší ceny ropy | Američané | Návratnost | Netflix | Inovace | Washington | Micron Technology | Apache | Finální odhad | O2 | Doporučení Koupit | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr zahraničí | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Kapitálová přiměřenost | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Dohoda o brexitu | Česká průmyslová výroba | Poradenství | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Listopadové maloobchodní tržby | Tržby obchodníků | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Týden na trhu | Snížit úrokové sazby | Analytička | Ukazatele | Technologická společnost | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Nejnovější statistické údaje | Spotřebitel | Mateřská společnost Googlu | Nájemné | Nájmy | Pozitivní komentáře | Alibaba Group Holding | Apple Inc. | Ceny energií | Úspěšný týden | Zamyšlení | Akcie HP | Akcie Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Hladiny podpory | Prognózy ČNB | Zajímavé zisky | Krach | Komunikace | Stabilita sazeb | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Pokračování výsledkové sezóny | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Firma Avast | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Španělská chřipka | American Express | Čínský koronavirus | Virus | Vir | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Situace okolo koronaviru | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Freedom Financial Services | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Las Vegas Sands | Las Vegas | Starbucks | Boeing | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Akceptovat ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Delta Airlines | Akcie Alphabet | Akcie NN Group | Akcie Discovery | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Fond Quant | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Index nových zakázek | Hlavní úrokové sazby | BP | Americký ISM | Prodeje aut | Korporátní výsledky | Adidas | Americká společnost | Cathay Pacific | Cathay Pacific Airways | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Snowflake | Asana | Zisky dolaru | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | Medvědi | Poptávky po ropě | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Akcie Biogen | Biogen | Akcie AbbVie | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Kukuřice | Obavy z dopadu koronaviru | Akcie Twitter | Americký trh nemovitostí | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Společnost Berkshire Hathaway | Prada | Globální indexy | Prudký propad | FedWatch | Noviny | Virus Covid-19 | Akcie Fidelity National Information Services | Akcie Fidelity | Guggenheim Partners | Akcie Novavax | Index Standard & Poor's | Quincy Krosby | Ekonomické recese | Dopady epidemie koronaviru | Index aktivity | Největší ztráty | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Cyklické akcie | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Pokles prodeje | Tovární objednávky v USA | Nižší sazby | Nová data | Šok | Snížení těžby | Mzda | Mediánová mzda | Guru | Akcie KKR | Vládní opatření | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Výsledky HDP | Důsledky koronaviru | Robert Novoměstský | Riziko hospodářského poklesu | Pravidelná investice | Nástroje měnové politiky | Výraznější impuls | Únorová inflace | Videokonference | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Restrikce | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Investovat do fondů | Prudký pokles | Opatření ECB | Měnový výbor ECB | Aerolinky | Vlna výprodejů | Nouzový stav | Euro včera | Akcie včera | Asijské akcie dnes | Charlie Munger | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | CK Hutchison | Další vývoj | Armageddon | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | S&P 500 futures | Stimuly | Poškodit ekonomiku | Evropské země | Brusel | Masivní propad | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Strach a panika | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Silný pokles | Tudor | Stimul | Dnešní čísla | Důležitý support | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Duck Sauce | MMXXV | Svěřenský fond | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Nemoc COVID-19 | Pád ceny | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Výkon světové ekonomiky | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Napětí na akciových trzích | Posílení dnes | Zásobníky | Obavy z ekonomických dopadů | Bilion dolarů | Lukáš Foral | Přísná opatření | Další pokles | Situace v Číně | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | Unilever | REGN | MPSV | MF | Kongres | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Il Sole 24 Ore | Fundament | Negativní korelace | Výrobce letadel | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Hluboké ztráty | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Extrémní volatilita | Fond ESM | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Dávky v nezaměstnanosti | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Německý index IFO | Záchranný balíček | Propad indexu | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Kevin McCarthy | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Na devizovém trhu intervenovat | Spotřebitelská důvěra v USA | České vlády | Propad HDP | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Karanténa | Investiční fond Quant | Šíření nákazy | Izrael | Abbott Laboratories | Riziko inflace | Air Bank | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | Akciový index S&P 500 | Zhoršování situace | Potenciál pro růst | České PMI | Solidní růst | Války | Schodek | Březnová data | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | LTV | Deficit veřejných financí | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Koronakrize | Společnost Unilever | Autoprůmysl | Údaje | Skupina OPEC | Signály oživení | Raketový útok | Pojišťovna | Výroba v Německu | Veřejný sektor | Devizové rezervy České národní banky | Hluboké recese | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Znárodnění | Italský dluh | Nárůst nezaměstnanosti | Zpravodajské služby | Německé automobilky | Oživení cen | Nákup automobilů | Celková inflace | Výpadky | Akcie Walmart | Trh dluhopisů | IMF | Více peněz | Index US500 | Nové dluhopisy | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Medvědí kanál | Dodavatelské řetězce | WELL | Úspory | Hospodářské oživení | Bankovní vzdělání | AMC | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Chuť riskovat | Očekávaný zisk | Vzrušení | Uzavření trhů | Malé podniky | Poradenské společnosti | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | SaxoStrats | USO | Global Wealth Management | Trade | S&P500 | Měnový faktor | Dílčí index | Současný propad | Producenti ropy | Chesapeake Energy | Důvěra v eurozóně | Znovuzavedení šrotovného | ETF USO | Uvolňování karanténních opatření | Oslabení akcií | Debata | Surové ropy | Evropská data | Investiční tituly | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Amazon Jeff Bezos | Dnešní statistika | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Větší pokles | Podpůrná opatření | Evropské méně | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Burza CME | Akcie Adobe | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americký HDP | Automobilka Ford Motor | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Zaměstnanci | Epidemiolog | Tweet | UBS Global | Růst výnosů | Mandát ECB | Euro klesá | Otevírání americké ekonomiky | PEPSICO | Bankovní akcie | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | Zdražení ropy | Obchodní přebytek | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Zveřejněné údaje | Leasing | Macy’s | O2 CR | Toyota Motor | Členské státy | Ústup inflace | Členské země | Link | Hlavní kryptoměny | Merck | RBI | Auta | Předseda senátního výboru | Expedia | NetEase | Royal Caribbean | Dopad na cenu | Federální úřad pro vyšetřování (FBI) | Federální úřad pro vyšetřování | FBI | Volatility trhu | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Sektor služeb | Býčí scénář | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Moderna | Stratég firmy | Státní podpora | Návrh dividendy | Klíčové oblasti | Eli Lilly | Kupci | Podnikatelské aktivity | Aktivity společnosti | Vrcholní představitelé | Pokračování rally | Umělé inteligence | Argentina | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Počty nových žádostí o podporu | Costco | Salesforce | Ekonomická důvěra v eurozóně | Norilsk Nickel | Akcie Intel | Akcie Merck | Bohumil Trampota | Průraz | Zbrojovka | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Antivirus | Zvyšování mezd | Akcie AMD | Square | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Francouzský rozpočet | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Statistiky z trhu práce | MongoDB | Oracle | Společnost BP | Pokračování růstu | Americké úrokové sazby | Nikola | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Vysoké valuace | Největší světová ekonomika | Canopy Growth | Korporátní zprávy | Obchodní bilance eurozóny | Sanofi | Stimulační balík | Podpůrné programy | Foxconn | Úvěrové podmínky | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Druhá vlna pandemie | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Banka JP Morgan | Představenstvo | Výhled hospodaření | Snížení nákladů | Druhá vlna | Akciový optimismus | DSTI | Nové žádosti o podporu | Chesapeake | Sankce proti Rusku | ONS | Den obchodování | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Akcie Take Two Interactive | TTWO | Den nezávislosti | Společnost Uber | Jasný signál | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | Novavax | Pesimistické scénáře | Akcie v Americe | Ceny výrobců v USA | Inflační šok | Chorvatsko | Generace Z | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Koronavirová situace | Podíl Evropy | DoorDash | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Americký maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Kolaps | Výplach | FAAMG | FANMAG | FANGMAN | Nadějné zprávy | Zprávy o chystaných vakcínách | Ožívání ekonomiky | Technologické společnosti | Merkelová | Polský průmysl | Softwarový gigant | Společnost XTB | Salesforce.com | IT společnost | Akcie Salesforce | Znovuotevření ekonomiky | Akcie těžařů | Životní úroveň | Newmont Goldcorp | Odhady HDP | Zlatá horečka | Kryptoměny aktuálně | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Nikl | Propad ekonomiky | Důvěra | Velké technologické firmy | Fitbit | Indonésie | Růst zaměstnanosti | Slábnoucí dolar | Maďarská inflace | Hlavní akciové trhy | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Erdogan | Indikátory sentimentu | Počty nakažených | Analytik XTB | Pandemická situace | Americko-čínské vztahy | Marks & Spencer | Pokles tržeb | Akcie Plug Power | PLUG | Plug Power | Počet akcií | Zvýšení daní | Coca-Cola | Zisk a tržby | Holdingová společnost | Vývoj indexu Nasdaq | Big Tech | Delta Airlines | Southwest Airlines | Pokles hospodářství | Odborníci | P/E poměr | Inspirace | Nvidia | Qualcomm | Sílící dolar | Obchodní domy | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Americký podnik | Elektromobily | Politici | Vyhlídky světové ekonomiky | Investiční prostředí | Východní Asie | Micron | Biden | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Michal Valentík | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Jens Klatt | iPhone | Walgreens | Foot Locker | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Embargo | Množství peněz | Vítězství Joe Bidena | Trumpova rally | Nařízení | Newmont | Intel | JPM | GS | Pokles indexu | Moneta | Technologické tituly | Bed Bath & Beyond | Vlny koronaviru | Pandemický program | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | MMM | VF Corporation | Zveřejnění výsledků | Poklidné obchodování | Výsledky amerických voleb | Tržní výhled | Norwegian Cruise Line | BIIB | Výsledky voleb | Coty | Akcie Berkshire | Sumitomo | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Zájem o riziko | Hospodářský vývoj | Albert Bourla | Týdenní tržní výhled | Nová vakcína | Letecká doprava | Pád cen | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Akcie Snowflake | Proražení | Adobe Systems | Životní prostředí | GameStop | Lyft | Akcie společnosti Walt Disney | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Očkování | Zadlužování | NBP | Reálná očekávání | Lael Brainardová | Mutace viru | US2000 | Měnový pár EUR/PLN | Norwegian Cruise | Carnival | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Dow Jones a S&P 500 | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Zvýšení těžby | Německá inflace | Polkadot | DOT | Západní ekonomiky | Počet pracovních míst | Samsung Electronics | Fiskální situace | Měnová situace | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Nejlepší odvětví | Tvrdá aktiva | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | Akcie Tourmaline | Tourmaline | Akcie Sumitomo | Akcie Regeneron | Akcie Prosus | Melcor Developments | Akcie Melcor Developments | KKR | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Akcie NN | Akcie Heijmans | Heijmans | Liberbank | Akcie Liberbank | ForFarmers | Akcie ForFarmers | Akcie Jardine Strategic | Jardine Strategic | Ralph Lauren | Akcie Ralph Lauren | Svenska Cellulosa | Svenska Cellulosa SCA | Akcie Svenska Cellulosa SCA | Akcie Twitteru | Prodeje potravin | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | CGC | Měsíční data | Indexy na Wall Street | Akcie MONETA | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | Etsy | Amerika dnes | Tržní reakce | J&J | Překonání cílů | Akvizice Air Bank | Retailoví investoři | Investoři z Redditu | Retailoví investoři z Redditu | Hype na stříbru | Výkon domácí ekonomiky | Nasdaq (US100) | Akcie společnosti Alphabet | Rozvolnění | Automobilka Tesla | Russell 2000 (US2000) | BioXcel Therapeutics | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Futures na Wall Street | Růstový trend | CETIN | CVS Health | CVS | Akcie Fidelity National Information | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Aukční síň | Třetí vlna | Air | Index Nasdaq (US100) | Sentiment investorů | Golden Cross | Zlatý kříž | Investoři a obchodníci | Freeport-McMoRan | Akcie Boeing | Výroky z ECB | Admirals | Oživení americké ekonomiky | Výrazný pohyb | Silný růst | Fidelity | Velké ztráty | Výrazný růst | Silná inflace | Akcie Eli Lilly | Společnost Square | Prezident Erdogan | Nárůst sazeb | CRM | Hypoteční splátky | Očekávání vyšší inflace | ViacomCBS | Discovery | Archegos | Silný výhled | Nejvyšší růst | EDF | HoReCa | Data o inflaci | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Akcie Goldman Sachs | Polymetal | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Zvýšení ratingu | Techy | Vývoj indexu Nasdaq 100 | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Verizon | Dluhový strop | Hospodaření firem | Akcie Intelu | Goldman Sachs Group | Shiba Inu | Meziroční růst cen | Pandemie COVID | Tuzemská měna | API | Oslabení | Aktualizace výhledu | PCE index | Hypoteční sazby | MNB | Ruský ministr | Impulzy | DocuSign | GameStop Corp | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Eco | Tržní prostředí | Zvyšování daní | McDonald's | Nové prognózy | CrowdStrike | Dovoz ropných produktů | Didi | Pozitivní vliv | Společnosti Netflix | Akcie Moderna | Akcie Moderny | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Technologie | Američtí centrální bankéři | UST | Rada guvernérů | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | AI | PG | Procter & Gamble Company | Intel Corporation | WBA | Walgreens Boots Alliance | Applied Materials | Uzavření dohody | Recese ekonomiky | Přidaná hodnota | Odvětví | Akcie letecké společnosti | Divize | Načasování | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Rekord | Bilion | Výsledky za Q2 | Mateřská společnost | HICP | Chování | Interpretace | Occidental Petroleum | Diamondback Energy | Diamondback Energy Inc | Square Inc | SQ.US | SQ | Square Inc (SQ.US) | Společnost Square Inc | Projekce | Akcie ViacomCBS | VIAC | Paramount | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Vratislav Zámiš | Akcie Pfizer | Akcie Home Depot | Home Depot | Vyšší úroky | Jim Cramer | Medián | Střední hodnota | Výrobní inflace | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | David Vagenknecht | Akcie BioNTech | Společnosti | Opatření | Rivian | Společnost Rivian | Dna | Anna Píchová | Veeva Systems | Okta | Dlouhodobé strategie | ANO | Analog Devices | 3M Company | McDonald's Corporation | Merck & Company | Ceny plynu | Guvernér NBP | Holubičí názor | Společnost Walmart | Analytici Goldman Sachs | Marika Čupa | 100 SMA | Růst firmy | J.P.Morgan | Utahování měnových podmínek | Akcie American Airlines | Gamble | Energetická krize | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | Automotive | Inflace v září | Minulá výkonnost | Energetické krize | Zdražování energií | Vysoké ceny | EQT | Americký podnikatel | Zdravotnictví | Snap | Kuny | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ruský prezident | Meta | Vanguard | Meta Platforms | Odkupy akcií | Polygon | Fialova vláda | DraftKings | Drahé energie | Léky proti Covid-19 | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Raketový růst | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Celoroční výhled | Družba | TIM | Index technologického trhu | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Booking Holdings | Booking | Nové mutace | Omikron | Omicron | | Ekonomické teorie | Zlotý | BofA | Postavení na trhu | Kmen omikron | Rozšíření | Developeři | Prognózy inflace | Úrokové sazby v USA | Jaromír Gec | Jamal | Základní sazba | Zvyšování úroků v USA | Konvergence | Hodnoty měny | CME FedWatch Tool | Rozvahy Fedu | Kartel OPEC+ | Petr Lajsek | Zvyšování sazeb Fedu | Ruský plyn | Big tech | Hry | Cena akcií společnosti | Upravený zisk | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Objem prostředků | Zvýšená nervozita | Snížení daně | Pozitivní výsledky | Finanční rok | Coty Inc. | Chipotle Mexican Grill | Mattel | St. Louis | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Dění na Ukrajině | Sankce | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Polymetal International | Green Deal | Přímé intervence | MWh | EUR/MWh | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Analytici Bank of America | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Pokles inflace | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Západní sankce | APP | Dopady války na Ukrajině | Akcie Nvidie | Jestřábí politika | Vysoké ceny energií | Zastavení dodávek | Akcie Walgreens Boots Alliance | Inflační data | GMT | Převzetí Twitteru | Tržní ocenění | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Vedení twitteru | Akcie technologické společnosti | Boj s inflací | Obavy ze stagflace | Occidental | Rozdělení ČEZ | Dow Jones Industrial Average | Vývoj indexu hypoteční splátky v USA | Vývoj indexu hypoteční splátky | Vývoj ukazatele Forward P/E | Vývoj ukazatele Forward P/E pro indexy S&P | Indexy S&P | Akcie menších společností | S&P 400 MidCap | S&P 600 SmallCap | Forward P/E | Mimořádné zasedání | Ceny plynu a elektřiny | Roche | LVS | Silné inflační tlaky | Shrnutí obchodní seance | Snížení inflace | EdF | Odklon Fedu od politiky levných peněz | Prudký růst inflace | Rizika, že zvyšování úrokové sazby | Rostoucí akcie | Rychle rostoucí akcie | Obavy investorů ze zvýšení úroků | Propuštění | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zastavení dodávek ruského plynu | Akcie společnosti Uber | Centrum | Kevin Tran Nguyen | Pokles akciových trhů | Hike | Prime | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Řetězec restaurací | Energetické podniky | Slovo recese | Zestátnění | Zastropování cen | Krachy firem | Zastropování cen energií | Ruské ropy | Daňové škrty | Kwasi Kwarteng | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Boj proti inflaci | Pokles nezaměstnanosti | Communication Services | Investro | Investro.com | Implikace | Snižování počtu zaměstnanců | Akcie společnosti DraftKings | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | GEN | Daně z neočekávaných zisků | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Konkurent | Širší index | Taiwan Semiconductor | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | Inverze americké výnosové křivky | Výhled na americké akciové trhy | Jasný směr | Line | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Budoucí potenciál | Mimořádné daně | Dolarový index (DXY) | Zpětné odkupy | Zisky společnosti | Bankovní rady ČNB | Vysoké sazby | Estée Lauder | Výprodeje | ChatGPT | Investiční Memento | Akciové tituly | Invest | Chat GPT | Adaptive Market Hypothesis | Darwinova teorie | Hypotéza adaptivního trhu | Dobré obchody | Alibaba Group Holding Ltd | Média | Divoké americké akciové trhy | Dlouhodobý pohled | Změna perspektivy | Grafy akciových indexů | Rada Charlieho Mungera | Pevné nervy | SVB | Krach banky | Vklady | First Republic | Pohyb zlata | Zkrachovalé banky | Akcie Intel Corporation | KBW | Vyšší ceny | Největší hráči Wall Street | Největší hráči | Hráči Wall Street | NASDAQ:WBA | NYSE:MMM | Velké technologické společnosti | Rychlost | Soustředění | Zvýšení dluhového stropu | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Datum X | Předseda sněmovny | Rating USA | Výhledy | Vision Pro | Zdravotní pojišťovna | Historický vývoj | DNO | Akcie CVS Health
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | Cena | ROCE | Trading

Předchozí klíčová slova

Americká WTI ropa
Americká zábavní společnost
Americká začínající firma
Americká zbrojovka
Americká zbrojovka Lockheed Martin
Americká železniční krize
Americké akcie
Americké akcie dnes
Americké akciové burzy
Americké akciové indexy

Následující klíčová slova

Americké automobilky
Americké banky
Americké biofarmaceutické společnosti
Americké blue-chips
Americké burzy
Americké centrální banky
Americké ceny
Americké ceny dováženého zboží
Americké ceny nemovitostí
Americké ceny výrobců
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít