Čtvrtek 25. duben 2024 00:40
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster

Odhadovaná cena

img

Analýza a tipy na obchodování GBP/USD dne 15. dubna

15.04.2024 Další pokles byl omezen, protože k otestování úrovně 1,2477 došlo v době, kdy se linie MACD poměrně silně posunula od nuly směrem dolů. Nákupy při odrazu od hladiny 1,2434 naopak vedly ke zvýšení ceny o 20 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 15. dubna

15.04.2024 Rostoucí inflační očekávání v USA vrátila poptávku po dolaru a umožnila kupcům vstoupit na trh na atraktivnějších cenách. Vzhledem k výraznému růstu páru během dnešní asijské seance vypadá zásah Bank of Japan nepravděpodobně. Ani silné údaje o zakázkách na stroje a zařízení v Japonsku nepomohly jenu stoupat, což naznačuje pokračování uptrendu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 15. dubna

15.04.2024 Pokles indexu spotřebitelských cen ve Francii a Německu zesílil tlak na euro, zatímco růst inflačních očekávání v USA vedl na konci minulého týdne k posílení dolaru. Dnes je třeba věnovat pozornost údajům o indexu velkoobchodních cen v Německu a průmyslové výrobě v eurozóně. Slabé indikátory nejspíš přinesou nový výprodej eura, takže body pro vstup na trh hledejte dál podél trendu. A i kdyby euro dopoledne korigovalo, rovnováha sil se nezmění, protože čím výš euro půjde, tím atraktivnější bude jeho prodej.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 12. dubna (americká seance)

12.04.2024 Další růst byl omezen, protože test úrovně 153,34 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Jelikož se pár obchoduje poblíž ročního maxima a v poslední době výrazně ubylo obchodníků ochotných zvyšovat long pozice, může se jakýkoli neúspěšný pokus o růst setkat s intervencí Bank of Japan, což vyústí v masivní výprodej páru, zejména ke konci týdne. Silné údaje o spotřebitelském sentimentu a inflačních očekáváních z Michiganské univerzity spolu s jestřábím tónem členů FOMC Raphaela Bostice a Mary Dalyové podpoří dolar.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 12. dubna (americká seance)

12.04.2024 Pomalý růst HDP ve Spojeném království zabránil kupcům udržet si pozice, takže poté, co libra prorazila lokální minimum, došlo na páru GBP/USD k výprodeji. Další pokles páru by mohly přinést i silné údaje o spotřebitelském sentimentu a inflačních očekáváních z Michiganské univerzity spolu s prohlášeními členů FOMC Raphaela Bostice a Mary Dalyové. Pokud se libra bude dál obchodovat kolem denního minima, zdržte se prodeje páru a zvažte nákup.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 12. dubna (americká seance)

12.04.2024 Údaje o CPI ve Francii a Německu se shodovaly s prognózami, což naznačuje, že vše probíhá podle plánu ECB. Ta totiž uvedla, že v červnu hodlá snížit úrokové sazby. Odpoledne vyjde index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity a inflační očekávání, ale euro bude mít bez ohledu na zveřejněné údaje šanci na vzestupnou korekci, takže s prodejem na současných minimech buďte opatrní.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 12. dubna

12.04.2024 Trh ignoroval údaje o úvěrových podmínkách ve Velké Británii i projev členky MPC Bank of England Megan Greenové. Cena libry ale klesla, protože následovala pokles eura po zasedání ECB. Dnes budou zveřejněny údaje o HDP, průmyslové výrobě, zpracovatelském průmyslu a obchodní bilanci Spojeného království, přičemž slabé hodnoty povedou k dalšímu výprodeji libry a pokračování klesajícího trendu. Dobrá čísla naopak ponechají naději na korekci.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY dne 12. dubna

12.04.2024 Další pokles byl omezen, protože k otestování úrovně 152,86 došlo současně s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu a tentokrát se linie MACD dostala do přeprodané oblasti, což vyvolalo nákupní signál. To vedlo ke zvýšení ceny o 40 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD dne 12. dubna

12.04.2024 ECB ponechala úrokové sazby beze změny, ale naznačila, že od června může dojít ke snížení, pokud bude inflace nadále klesat a nebude vykazovat negativní změny z hlediska růstu. Ekonomice eurozóny to objektivně ve střednědobém horizontu prospěje, ale prozatím euro reagovalo poklesem. Před námi jsou údaje o CPI z Německa, Francie a Španělska, po nichž bude následovat projev člena Výkonné rady ECB Franka Eldersona. Slabé údaje a měkký postoj politiky budou dalším důvodem k prodeji eura.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY dne 11. dubna (seance v USA)

12.04.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 153,23 došlo současně s prudkým vzestupem linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, během kterého se linie MACD dostala do překoupené oblasti, což vyvolalo signál k prodeji. To vedlo ke korekci o 17 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 11. dubna (seance v USA)

11.04.2024 Před námi jsou údaje o indexu cen výrobců v USA a žádosti o podporu v nezaměstnanosti. Růst prvního z nich a pokles druhého pravděpodobně povede k novému výprodeji GBP/USD. Jestřábí prohlášení členů FOMC budou rovněž nakloněna dolaru. Prudký pokles eura po zasedání ECB by mohl stáhnout dolů i libru.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 11. dubna (americká seance)

11.04.2024 Kromě tiskové konference prezidentky ECB Christine Lagardeové, jejíž měkký tón by mohl vést k dalšímu poklesu eura, vyjdou zprávy o inflaci a trhu práce v USA. Růst indexu cen výrobců a pokles počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti přinesou další výprodej páru EUR/USD. Jestřábí výroky členů FOMC budou také podporovat dolarové býky.
img

Analýza a tipy na obchodování USD/JPY dne 11. dubna

11.04.2024 Poptávka po jenu se nezvýšila navzdory ekonomickým údajům z Japonska a prohlášením guvernéra Bank of Japan Kazua Uedy. Nicméně pouze intervence Bank of Japan ovlivní růstový potenciál USD/JPY, i když pokud dojde k poklesu páru, hráči na trhu pravděpodobně veškerý pohyb vykoupí, protože dolaroví býci trh v dohledné době neopustí.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 11. dubna

11.04.2024 Úroveň 1,2683 byla otestována v době, kdy linie MACD klesala od nuly. Výsledkem byl sell signál, který vedl k poklesu ceny o více než 100 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 11. dubna

11.04.2024 Údaje o maloobchodních tržbách v Itálii sice trh nijak neovlivnily, ale zpráva o inflaci v USA sentiment ovlivnila výrazně a vedla k posílení dolaru a snížení rizikového sentimentu. Dnes se pravděpodobně udrží medvědí trh, protože i když rozhodnutí ECB o klíčové úrokové sazbě zůstane beze změny, náznaky prezidentky ECB Christine Lagardeové, že sazby budou sníženy v polovině roku, jistě omezí kupní sílu eurových býků.
img

Euro by se po zasedání ECB mohlo propadnout

08.04.2024 Inflace v eurozóně v březnu meziročně klesla na 2,44 %, přičemž růst cen v sektoru služeb zpomalil na 4 %. Jádrová inflace se rovněž snížila v důsledku prudkého zpomalení růstu cen potravin na 2,7 % v meziročním vyjádření. Podle ECB odpovídá nárůst jádrové inflace meziměsíčnímu zvýšení o něco málo přes 0,2 %, což je stále příliš moc na to, aby bylo možné vyhlásit kontrolu nad růstem cen, zejména proto, že hodnoty ukazatele růstu průměrných mezd jsou i nadále příliš vysoké.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 8. dubna

08.04.2024 Test úrovně 151,52 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal buy signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 25 pipů. Konsolidace dolaru nad úrovní 151,50 naznačuje další vývoj vzestupného trendu.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 8. dubna

08.04.2024 K otestování úrovně 1,2613 došlo v době, kdy se linie MACD posunula od nuly směrem dolů. To spolu se silnými údaji z USA vyvolalo prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 40 pipsů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 8. dubna

08.04.2024 Špatné údaje o průmyslových zakázkách ve Francii a Německu a zpráva o maloobchodních tržbách v eurozóně vyvinuly v pátek tlak na euro. Silné údaje o americkém trhu práce, který dál vykazuje fenomenální odolnost, pak vedly k většímu výprodeji rizikových aktiv včetně eura. Dnes vyjde zpráva o objemu průmyslové výroby v Německu a obchodní bilanci, následovat budou údaje o důvěře investorů v eurozóně. Druhé jmenované může euru pomoci obnovit růst, ale jen v případě nad očekávání vysokých hodnot.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 5. dubna (americká seance)

05.04.2024 Dolaroví býci využili ranního poklesu, ale vše se může změnit po zveřejnění údajů z USA. Slabé údaje o růstu počtu nových pracovních míst povedou k poklesu páru USD/JPY, který by mohl skončit opětovným testem týdenních minim. Silné statistiky proti tomu pár rychle posunou zpátky k ročnímu maximu, i když toto může být nepravděpodobné. Dnes vystoupí také členové FOMC Thomas Barkin a Michelle Bowmanová.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 5. dubna (americká seance)

05.04.2024 Během americké seance vyjdou údaje o míře nezaměstnanosti a průměrné hodinové mzdě. Klíčovým bodem ale budou údaje o mzdách mimo zemědělství, přesněji dynamika jejich změny. V případě, že počet nových pracovních míst v březnu prudce klesne, dolar se propadne, zatímco libra vzroste. Pokud ale údaje překvapí, libra klesne, zatímco dolar vzroste.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD dne 5. dubna (seance v USA)

05.04.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 1,0840 došlo během prudkého vzestupu linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, který vyvolal prodejní signál, protože linie MACD se dostala do překoupené oblasti. To mělo za následek pokles ceny o zhruba 10 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY dne 5. dubna

05.04.2024 Test úrovně 151,67, který se shodoval s poklesem linie MACD od nuly, vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o 15 pipsů. Krátce poté se poptávka po tomto páru vrátila.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 5. dubna

05.04.2024 Smíšené údaje o podnikatelské aktivitě v sektoru služeb ve Spojeném království spolu s kompozitním indexem PMI, který nesplnil očekávání, omezily růstový potenciál páru. Tlak na libru se také vrátil a při projevech představitelů Fedu zesílil.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 5. dubna

05.04.2024 Údaje o aktivitě v sektoru služeb v zemích eurozóny vyšly dobře, zaostávala jen Itálie. Výsledkem byla situace, kdy kompozitní index PMI zůstal nad úrovní 50 bodů – ve prospěch eura. Nejistota představitelů Fedu týkající se dalších kroků ve věci úrokových sazeb ale obchodníkům dělala starosti, a tak byli dolaroví býci včera dál aktivní. Ačkoli nás čekají údaje o průmyslových zakázkách ve Francii a Německu a zpráva o maloobchodních tržbách v eurozóně, hráči na trhu je budou ignorovat, protože se budou soustředit spíše na údaje o americkém trhu práce.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 4. dubna (americká seance)

04.04.2024 Dnes vyjdou údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci v USA. V centru pozornosti hráčů na trhu budou i projevy členů FOMC, jejichž pevný postoj by mohl vyvolat růst poptávky po dolaru, byť je to nepravděpodobné, protože cena už dosáhla ročních maxim.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 4. dubna (seance v USA)

04.04.2024 Údaje o aktivitě v britském sektoru služeb nesplnily očekávání, což omezilo růstový potenciál páru. Odpoledne budou zveřejněny zprávy o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci v USA, přičemž silné údaje povedou k růstu dolaru a poklesu libry. V centru pozornosti hráčů na trhu budou také projevy členů FOMC, přičemž poptávka po páru se velmi rychle vrátí, pokud zmíní potřebu snížit úrokové sazby.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. dubna (americká seance)

04.04.2024 Ačkoli pozitivní údaje v eurozóně pomohly kupcům, k aktivnímu pohybu nahoru v pokračování včerejšího vzestupného trendu nedošlo. Možná se tak stane po zveřejnění datz USA, zejména zpráv o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci. V centru pozornosti hráčů na trhu budou i projevy členů FOMC.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 4. dubna

04.04.2024 Navzdory slabým údajům o peněžní zásobě v Japonsku a rozporuplným prohlášením předsedy Fedu Jeroma Powella se dolar dál obchodoval v horizontálním pásmu, částečně kvůli slabým údajům PMI za sektor služeb v USA, které omezily růstový potenciál páru. Až opuštění tohoto pásma povede k výraznějšímu pohybu páru USD/JPY.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 4. dubna

04.04.2024 Prázdný makroekonomický kalendář dopoledne omezoval růst libry, ale slabé údaje PMI pro americký sektor služeb představovaly pro dolar skutečné problémy, což vedlo k posílení páru GBP/USD. Dnes může mít libra potíže, pokud údaje o podnikatelské aktivitě v sektoru služeb ve Spojeném království a kompozitní PMI naznačí zpomalení růstu podobně, jako tomu bylo u amerických indexů. V opačném případě bude pár dál posilovat.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. dubna

04.04.2024 Zpráva o tom, že index spotřebitelských cen a jádrové ceny v eurozóně klesly mnohem víc, než se očekávalo, nezpůsobila pokles eura, ale slabé údaje z USA, zvlášť pomalejší růst aktivity v sektoru služeb, vyvolaly výrazný výprodej dolaru, který vedl k posílení páru. Dnes vyjde několik statistik a slabé indikátory nejspíš stáhnou dolů euro, které začalo nabírat obrátky navzdory velmi reálnému snížení sazeb ECB na začátku letošního roku. V centru pozornosti účastníků trhu bude také index cen výrobců v eurozóně a zpráva z měnověpolitického zasedání ECB.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 3. dubna (americká seance)

03.04.2024 Další růst byl omezen, protože test úrovně 151,75 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal sell signál, ale vedl jen k ztrátám, protože volatilita zůstala extrémně nízká.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 3. dubna (seance v USA)

03.04.2024 Další pokles byl omezen, protože k otestování úrovně 1,2564 došlo během prudkého poklesu linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal nákupní signál, což vedlo k růstu ceny o téměř 20 pipsů. Volatilitu trhu ovlivnil prázdný makroekonomický kalendář.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 3. dubna (americká seance)

03.04.2024 Dopoledne nedošlo k žádným cenovým testům kvůli nízké volatilitě trhu. Odpoledne byla otestována úroveň 1,0781 a zároveň se linie MACD začala pohybovat nahoru od nuly, což vyvolalo buy signál. Trhy teď čekají, jak se situace vyvine, zvlášť když jsou před nimi důležité údaje z USA.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 3. dubna

03.04.2024 Další pokles byl omezen, protože test úrovně 151,55 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, tentokrát když linie MACD vstoupila do přeprodané oblasti, což vyvolalo nákupní signál. V důsledku toho pár vzrostl o 10 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 3. dubna

03.04.2024 Další pokles byl omezen, protože test úrovně 151,55 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, tentokrát když linie MACD vstoupila do přeprodané oblasti, což vyvolalo nákupní signál. V důsledku toho pár vzrostl o 10 pipů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 3. dubna

03.04.2024 Dobré výsledky indexu nákupních manažerů ve výrobním sektoru Spojeného království umožnily kupujícím navýšit své pozice, což vedlo k mírné korekci GBP/USD. Ta by mohla pokračovat i dnes za předpokladu, že býčí aktivita vzroste kolem denního maxima. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři by se však neúspěšný pokus o růst mohl změnit v masivní výprodej.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 3. dubna

03.04.2024 Dobré výsledky indexu nákupních manažerů ve výrobním sektoru Spojeného království umožnily kupujícím navýšit své pozice, což vedlo k mírné korekci GBP/USD. Ta by mohla pokračovat i dnes za předpokladu, že býčí aktivita vzroste kolem denního maxima. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři by se však neúspěšný pokus o růst mohl změnit v masivní výprodej.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 3. dubna

03.04.2024 Další růst byl omezen, protože úroveň 1,0755 byla otestována v době prudkého růstu linie MACD od nuly. Hráči na trhu také ignorovali údaje o PMI z eurozóny a zprávu o inflaci z Německa, přestože vyšly mírně nad očekávání. Co se týká výroků představitelů Fedu, ukázaly tendenci k měkké politice v blízké budoucnosti, což oslabilo pozici dolaru.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 2. dubna (seance v USA)

02.04.2024 Na tomto páru nedošlo k žádným cenovým testům. Dnes vystoupí členové FOMC a jejich postoj může dolaru pomoci a obnovit pohyb vzhůru, který se zastavil kolem ročního maxima. Údaje o výrobních zakázkách, volných pracovních místech a fluktuaci pracovních sil pravděpodobně nebudou mít na trh výrazný vliv.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 2. dubna (americká seance)

02.04.2024 Navzdory mírnému dopolednímu růstu libry nedošlo na tomto páru k žádným cenovým testům. Růst vyvolaly údaje o výrobní aktivitě ve Spojeném království, které přestaly klesat.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 2. dubna (seance v USA)

02.04.2024 Na měnovém páru nedošlo k žádným cenovým testům z důvodu nízké volatility na trhu. Euro však po zveřejnění údajů o výrobní aktivitě zemí eurozóny vzrostlo, i když ukazatele nevykázaly nic pozitivního. Podle nich aktivita nadále klesá, jen pomalejším tempem. To bude mít negativní dopad na HDP.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 2. dubna

02.04.2024 Silná výrobní aktivita v USA umožnila kupcům vymanit se z kanálu uprostřed pásma a pokračovat v trendu. Včerejší údaje z Japonska oproti tomu neměly na jen vliv, stejně jako dnešní slabé údaje o měnové bázi. Zdá se, že hráči na trhu se dál soustředí spíš na data z USA, která ovlivňují směr dolaru.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 2. dubna

02.04.2024 Úroveň 1,2605 byla otestována v době, kdy linie MACD klesala od nuly. To vyvolalo sell signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů. Nákupy při odrazu od úrovně 1,2575 mezitím vedly ke ztrátám, protože libra dál klesala.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 2. dubna

02.04.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,0774 byla otestována v době prudkého poklesu linie MACD od nuly. Silné údaje o výrobní aktivitě v USA vedly včera odpoledne k růstu dolaru a poklesu eura, ale další pohyb bude záviset na nadcházejících zprávách PMI z eurozóny a inflačních údajích z Německa. Dobré ukazatele povedou k růstu eura, zatímco nejisté údaje budou tlačit pár k novému měsíčnímu minimu.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD 27. března

27.03.2024 K otestování 1,2652 došlo odpoledne v době, kdy ukazatel MACD právě začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo prodejní signál, a pár se propadl k cíli na 1,2622. Výsledkem byl pokles o 30 pipsů. Absence ekonomických zpráv ze Spojeného království již nepředstavuje pro kupující GBP/USD výhodu. Hlavním důvodem poklesu libry byly včerejší americké zprávy, přičemž pár se dnes může nadále obchodovat níže, a tady je důvod: čekáme na zápis ze zasedání Bank of England, přičemž náznaky měkké politiky rozhodně vyvinou na libru tlak. S dlouhými (long) pozicemi byste tedy měli být opatrní.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového EUR/USD 27. března

27.03.2024 K otestování hladiny 1,0852 došlo odpoledne v době, kdy ukazatel MACD právě začínal klesat od úrovně nula, čímž potvrdil prodejní signál, a pár se propadl do oblasti 1,0831. V důsledku toho došlo k poklesu o 20 pipsů. Údaje o spotřebitelské důvěře v Německu a zpráva o HDP ve Španělsku euro podpořily, ale silné zprávy z USA, zejména pokud jde o spotřebitelskou důvěru, vyvíjely na pár tlak. Dnes může euro pokračovat v poklesu, k čemuž napomohou prohlášení člena Výkonné rady Evropské centrální banky Piera Cipolloneho a člena Výkonné rady ECB Franka Eldersona. Holubičí postoj bude na euro vyvíjet tlak. Na jednotnou měnu může působit i pokles ukazatele spotřebitelské důvěry v eurozóně.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 26. března (americká seance)

26.03.2024 K testu ceny 1,2648 v první polovině dne došlo v době, kdy indikátor MACD už výrazně stoupal od úrovně nula, což omezilo další potenciál páru klesat dolů. Z tohoto důvodu jsem libru nekupoval. Po chvilce došlo k dalšímu podobnému testu a indikátor MACD se začal pohybovat od úrovně nula směrem nahoru, což umožnilo vstup na trh, ale výrazný růst se nekonal. Přibližně 10 bodů a poptávka po libře klesla. Mnohé teď záleží na statistikách z USA: změny objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, indexu cen bydlení a indikátoru spotřebitelské důvěry ovlivní směr páru během americké seance. Slabé údaje jsou důvodem k dalšímu prodeji dolaru a nákupu libry v rámci korekce, která se může změnit v trend, zatímco silné zprávy mohou libře výrazně uškodit. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 26. března (americká seance)

26.03.2024 V první polovině dne byla otestována cena 1,0848, právě když linie MACD začínala stoupat od úrovně nula, což potvrdilo buy signál pro euro. Pár ve výsledku vzrostl přibližně o 20 pipů, ale cílové úrovně 1,0879 úplně nedosáhl. Obstojné údaje o předstihovém indexu spotřebitelského klimatu v Německu dokázaly během evropské seance podpořit slábnoucí býčí momentum. Mnohé teď záleží na statistikách z USA, které jsou také docela zajímavé. Změny objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, indexu cen bydlení a indikátoru spotřebitelské důvěry ovlivní průběh americké seance. Slabé údaje jsou důvodem k dalšímu prodeji dolaru a nákupu eura, zatímco silné zprávy mohou vzestupnou korekci páru výrazně poškodit. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 26. března

26.03.2024 Odpoledne byla v době růstu linie MACD od nuly otestována úroveň 1,0838, což omezilo potenciál páru stoupat v rámci klesajícího trendu. Krátce nato přišel druhý test, a to v okamžiku, kdy MACD klesala z překoupené zóny, což vedlo ke druhému scénáři pro short pozice, ale pár aktivně neklesal. Včera euro podpořil projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové. Odpoledne dolar stále klesal, i když někteří představitelé Federálního rezervního systému dali najevo jestřábí postoj. Dnes dopoledne bude zveřejněn předstihový index spotřebitelského klimatu v Německu a změna objemu HDP ve Španělsku. HDP je druhořadá zpráva, takže obchodníci budou sledovat údaje z Německa. Dobrá zpráva může podpořit euro. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. března (americká seance)

22.03.2024 Další pokles byl omezen, protože test úrovně 151,38 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal buy signál, protože linie MACD se nacházela v přeprodané oblasti. Výsledkem byl růst ceny o více než 30 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 22. března (americká seance)

22.03.2024 Analýza transakcí a tipy na obchodování páru GBP/USDDalší pokles by se měl zastavit, protože k testu úrovně 1,2622 doš...
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 22. března (americká seance)

22.03.2024 Další pokles by se měl zastavit, protože k testu úrovně 1,2622 došlo v době, kdy linie MACD poměrně prudce klesala od nuly. Libra ale pokračovala v poklesu, protože ji tímto směrem tlačilo rozhodnutí Bank of England. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři na dnešní odpoledne by hráči na trhu měli dál spoléhat na pokles páru GBP/USD a na drobné korekce, aby získali výhodnější ceny.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 22. března (americká seance)

22.03.2024 Z Německa přišly obstojné údaje, které omezily potenciál páru EUR/USD klesat. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři na dnešní odpoledne by hráči na trhu měli pokračovat v obchodování podle trendu a využít korekce eura k ziskovějším prodejům.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. března

22.03.2024 Silné údaje z USA dokázaly pár vytlačit nad hladinu 151 a kupci se pravděpodobně pokusí udělat vše pro to, aby se nad ní udrželi a zachovali si šanci na nastolení vzestupného trendu. Při pohledu na dnešní prázdný makroekonomický kalendář ale vidíme, že dolaroví býci se budou nahoru tlačit těžce.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 22. března

22.03.2024 Bank of England položila základ ke snížení sazeb už na letošní červen. Během pouhých dvou měsíců přešla od kurzu zvyšování výpůjčních nákladů k jejich snižování a dva z nejvýrazněji jestřábích politiků ve výboru včera upustili od výzev ke zvýšení sazeb. Výsledkem byl značný pokles libry, který může pokračovat i dnes po zveřejnění slabých údajů o maloobchodních tržbách za únor.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 22. března

22.03.2024 Slabé údaje indexu PMI v eurozóně vedly k poklesu páru, který pokračoval na pozadí silných zpráv z amerického trhu s nemovitostmi. Výprodej dnes ještě prohloubí zklamání z údajů o podnikatelském klimatu, hodnocení současné situace a ekonomických očekávání z IFO. Dobrou volatilitu na trhu udrží projev člena bankovní rady ECB Joachima Nagela a summit eurozóny.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 21. března (seance v USA)

21.03.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 151,19 došlo současně s prudkým vzestupem linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal prodejní signál, což vedlo k poklesu ceny o 30 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 21. března (seance v USA)

21.03.2024 Čekáme na zveřejnění údajů PMI pro výrobní sektor a sektor služeb v USA, jakož i týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti a objemu prodejů existujících domů na sekundárním trhu. Špatné ukazatele povedou k růstu libry, zatímco dobré údaje spolu s pevným postojem člena FOMC Michaela S. Barra ohledně úrokových sazeb zvýší na tento pár tlak.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD 21. března (americká seance)

21.03.2024 Před námi jsou údaje PMI pro výrobní sektor a sektor služeb v USA, stejně jako týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti a objem prodejů existujících domů na sekundárním trhu. Špatné indikátory povedou k růstu eura, zatímco dobré údaje spolu s pevným postojem člena FOMC Michaela S. Barra k úrokovým sazbám zvýší tlak na tento pár.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 21. března

21.03.2024 Rozhodnutí Fedu setrvat na cestě snižování sazeb v letošním roce navzdory růstu inflace vedlo k poklesu dolaru a krátkodobému růstu jenu. Během dnešní asijské seance pak byly zveřejněny slušné údaje o PMI ve výrobě, PMI ve službách a kompozitním PMI z Japonska, což vedlo k ještě většímu poklesu USD/JPY. To naznačuje, že býčí trh přetrvává, takže hráči na trhu by měli jednat v souladu s tímto trendem.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 21. března

21.03.2024 Fed uvedl, že se bude držet trajektorie snižování úrokových sazeb, i když na cestě k nízké a stabilní inflaci narazil na překážky. To vedlo k poklesu dolaru a nákupům libry, které zcela rozbily medvědí trh vzniklý po zveřejnění údajů o inflaci ve Velké Británii. Vzestupný trend na páru GBP/USD bude dnes pokračovat, pokud údaje PMI ve výrobě, PMI ve službách a kompozitní PMI ve Spojeném království překonají očekávání. Výroky Bank of England naznačující možnost brzkého snížení sazeb by ale mohly vyústit v masivní výprodej páru.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 21. března

21.03.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 1,0857 došlo během prudkého vzestupu linie MACD od nuly. Po zveřejnění rozhodnutí Fedu pak na trhu vznikl dobrý pohyb, který s sebou přinesl zisk ve výši přibližně 50 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 20. března (seance v USA)

20.03.2024 Trhy ignorovaly komentáře prezidentky ECB Christine Lagarde, protože čekají na daleko důležitější statistiky. Rozhodnutí FOMC o hlavní úrokové sazbě, doprovodné prohlášení a ekonomická prognóza by mohly vést buď k poklesu eura, nebo k posílení jeho pozice vůči dolaru. Tisková konference předsedy Fedu Jeromea Powella bude hlavním motorem pohybu trhu.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 20. března (seance v USA)

20.03.2024 Cenový tlak ve Spojeném království se nadále snižoval, což vedlo k oslabení libry. Tento stav by mohl pokračovat i po zveřejnění rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách, jeho doprovodného prohlášení a ekonomické prognózy. Avšak v případě, že předseda Fedu Jerome Powell zmíní možnost snížení sazeb, libra prudce vzroste, což povede k růstu páru.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 20. března (seance v USA)

20.03.2024 Náznaky Fedu, že úrokové sazby zůstanou na svých maximech mnohem déle, než se plánuje, povedou k dalšímu růstu USD/JPY a obnovení ročních maxim, zatímco prohlášení naznačující uvolnění sazeb vyvolají masivní výprodej dolaru.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 20. března

20.03.2024 Ani tváří v tvář silným statistikám z USA a realitního trhu, jejichž ukazatele mnohé překvapily, se dolaru nedostalo potřebné podpory od hlavních hráčů, což vedlo k uzavírání pozic a korekci páru směrem nahoru. Stejně tak ani údaje o indexu podnikatelské nálady za Německo a eurozónu a index současné situace od institutu ZEW, ačkoli dopadly poměrně dobře, nevedly k růstu eura. Zdá se, že trh se snažil před dnešním zasedáním FOMC obnovit rovnováhu. Ještě předtím však budou zveřejněny údaje o cenách výrobců v Německu a spotřebitelské důvěře v eurozóně, po nichž bude následovat projev prezidentky ECB Christine Lagarde. Bude velmi zajímavé sledovat reakce na nedávné údaje o inflaci v eurozóně. Výrazný růst ani pokles eura však neočekávejte.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 20. března

20.03.2024 K prudkému obratu trhu došlo i po zveřejnění silných statistik z USA. To se může opakovat i dnes, pokud nadcházející údaje o indexu spotřebitelských cen, indexu cen výrobců a indexu maloobchodních cen ve Velké Británii vykáží pokles. V opačném případě vyvolá rostoucí inflace nové nákupy GBP/USD, i když nebudou mít dlouhého trvání, zejména před zasedáním FOMC.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 20. března

20.03.2024 Japonská centrální banka stanovila nové rozpětí úrokových sazeb v rozmezí 0 % až 0,1 %, a změnila tak krátkodobou úrokovou sazbu ze stávající hodnoty -0,1 %. Přislíbila však, že bude podle potřeby pokračovat v nákupech dlouhodobých státních dluhopisů, a nezmínila žádné náznaky dalšího zvyšování sazeb. To vedlo k prudkému poklesu jenu, který bude pravděpodobně pokračovat i dnes.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 19. března (americká seance)

19.03.2024 Cena páru USD/JPY vzrostla, protože poptávka po jenu prudce klesla v důsledku prohlášení Bank of Japan, že navzdory opuštění záporných úrokových sazeb bude nadále zastávat stimulační politiku. Silné zprávy o počtu nově položených základů v USA také páru umožní pokračovat v býčím trendu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 19. března (americká seance)

19.03.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,2701 byla otestována v době, kdy linie MACD poměrně prudce klesala od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal nákupní signál, zvlášť na pozadí prázdného makroekonomického kalendáře ve Spojeném království. K výraznému růstu ceny ale nedošlo, což vedlo ke ztrátám.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 19. března (seance v USA)

19.03.2024 Další pokles byl omezen, protože k otestování úrovně 1,0860 došlo během prudkého poklesu linie MACD od nuly. Trend však zůstal medvědí, a to i na pozadí poměrně slušných statistik indexů ZEW pro Německo a eurozónu.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 19. března

19.03.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 149,31 došlo současně s prudkým vzestupem linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu a tentokrát se linie MACD nacházela v překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. To vedlo k poklesu ceny páru o více než 30 pipsů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 19. března

19.03.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,2724 byla otestována v době, kdy linie MACD poměrně silně klesala od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu – tentokrát když linie MACD vstoupila do přeprodané oblasti, což vyvolalo nákupní signál. K prudkému růstu ceny ale nedošlo.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 19. března

19.03.2024 Údaje o inflaci v eurozóně neměly na dynamiku trhu vliv a odpoledne se na pár vrátil tlak. Dnes se můžeme dočkat dalšího poklesu, neboť slabé zprávy o podnikatelské náladě a současné situaci od ZEW posílí tlak na euro, což povede k dalšímu masivnímu výprodeji v rámci pokračování klesajícího trendu. Měkký tón viceprezidenta ECB Luise de Guindose rovněž povede k poklesu EUR/USD.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 18. března (americká seance)

18.03.2024 Test úrovně 148,46 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny zhruba k úrovni 149,06. Dnes budou zveřejněny údaje o indexu trhu s bydlením NAHB, které ale trh příliš neovlivní. Vzestupný trend na páru nicméně může pokračovat.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 18. března (americká seance)

18.03.2024 Prázdný makroekonomický kalendář ve Spojeném království udržoval obchody v horizontálním kanálu s vyhlídkou na mírný růst během americké seance. To nicméně vyžaduje dobré statistiky z USA, což bude těžké, protože index trhu s bydlením NAHB má podle prognóz jen malou šanci vyvinout značný tlak na dolar. Nejlepším rozhodnutím by dnes mělo být zůstat v kanálu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 18. března (americká seance)

18.03.2024 Údaje o inflaci v eurozóně umožnily euru překonat maximum z minulého pátku a pokračovat v korekci, která je schopna změnit se ve skutečný vzestupný trend. Odpoledne ale bude makroekonomický kalendář prázdný, takže šance na další růst budou malé.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 15. března

15.03.2024 Otestování úrovně 147,67, která se shoduje s poklesem linie MACD od nuly, vyvolalo prodejní signál. Obchodování však vedlo ke ztrátám, protože u páru nedošlo k žádnému výraznému poklesu ceny. Při otestování úrovně 147,93 začala linie MACD stoupat od nuly, což vyvolalo nákupní signál. To vedlo k růstu páru o více než 20 pipaů a dosažení cílové úrovně 148,43.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 15. března

15.03.2024 Úroveň 1,2803 byla otestována v době, kdy linie MACD klesala od nuly. To vyvolalo prodejní signál, který vedl k poklesu ceny zhruba o 50 pipů. Pár dosáhl cílové úrovně 1,2753. Libra se bude nejspíš dál potýkat s problémy kvůli dnešnímu prázdnému makroekonomickému kalendáři ve Spojeném království.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 15. března

15.03.2024 Trh ignoroval projevy členů Výkonné rady ECB Franka Eldersona a Isabel Schnabelové. Údaje z USA naznačující možný další růst cenového tlaku mezitím vedly k poklesu eura a posílení dolaru. Dnes vyjdou zprávy z Francie a Itálie týkající se spotřebitelských cen, maloobchodních tržeb a obchodní bilance, které by mohly ovlivnit dynamiku trhu. Mnohem větší vliv ale bude mít projev člena Výkonné rady ECB Philipa Lanea, i když euru pravděpodobně nepomůže znovu dobýt pozice.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 14. března (americká obchodní seance)

14.03.2024 Nadcházející údaje o maloobchodních tržbách a cenách výrobců v USA budou odpoledne určovat směr páru, protože nárůst těchto údajů zvýší poptávku po dolaru. Naopak neuspokojivá čísla budou znamenat pokračování klesajícího trendu pozorovaného v minulém týdnu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 14. března (americká seance)

14.03.2024 Na páru nedošlo k žádným cenovým testům kvůli nízké volatilitě trhu. Odpoledne budou směr určovat údaje o maloobchodních tržbách, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a cenách výrobců, protože růst těchto ukazatelů pravděpodobně zvýší poptávku po dolaru a povede k poklesu páru EUR/USD. Pokud údaje ve srovnání s předchozím měsícem rychle klesnou, bude euro stoupat a pokračovat ve vzestupném trendu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 14. března (americká seance)

14.03.2024 Prázdný makroekonomický kalendář ve Spojeném království pomohl libře k mírnému růstu, ale pak rizikový apetit prudce oslabil. Pár bude dál klesat, pokud nadcházející údaje o maloobchodních tržbách, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a cenách výrobců v USA ukážou růst, ale pokud čísla oproti předchozímu měsíci rychle klesnou, libra bude stoupat a pokračovat ve vzestupném trendu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 14. března

14.03.2024 Dnes se veškerá pozornost přesune k údajům z USA, takže obchody zůstanou celé dopoledne v horizontálním kanálu. Poptávku po jenu nadále ovlivňuje také absence nových instrukcí Bank of Japan k měnové politice, což páru USD/JPY umožňuje aktualizovat každý den lokální maxima.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 14. března

14.03.2024 Další pokles byl omezen, protože k otestování úrovně 1,2801 došlo v době, kdy se linie MACD posunula poměrně prudce dolů směrem od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu a tentokrát se linie MACD pohybovala v překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. To vedlo k poklesu ceny o 12 pipsů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 14. března

14.03.2024 Další růst byl omezen, protože úroveň 1,0941 byla otestována v době prudkého růstu linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, a to když se linie MACD dostala do překoupené oblasti a vyvolala signál k prodeji. K výraznému poklesu ceny tohoto páru ale nedošlo. K dalšímu cenovému testu došlo v polovině americké seance. Linie MACD se tehdy právě začala pohybovat nahoru od nuly a vyvolala signál k nákupu. Výsledkem byl růst ceny o více než 20 pipů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 13. března (americká obchodní seance)

13.03.2024 Test úrovně 147,69, který se shodoval s růstem linie MACD od nuly, vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o více než 30 pipsů. Podobného pohybu se vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři v USA můžeme dočkat i odpoledne. Trend však zůstává medvědí, takže se může ukázat, že jde o korekci.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 13. března (americká obchodní seance)

13.03.2024 K otestování úrovně 1,2779 došlo v době, kdy se linie MACD začala pohybovat směrem dolů od nuly. To vyvolalo prodejní signál, ale k prudkému poklesu ceny nedošlo.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 13. března (americká obchodní seance)

13.03.2024 Trh ignoroval zveřejněné údaje z Německa a eurozóny. A vzhledem k dnešnímu prázdnému makroekonomickému kalendáři bude dnešní obchodování pravděpodobně velmi zdrženlivé.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 13. března

13.03.2024 Pokračující růst cen v USA vyvolal na páru nákupní tlak, zejména proto, že z Bank of Japan nepřišly žádné další zprávy týkající se úrokových sazeb. Dnešní prázdný makroekonomický kalendář pravděpodobně prodlouží pokračování býčího trendu na dolaru.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 13. března

13.03.2024 Libra se po zveřejnění slabých zpráv o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, míře nezaměstnanosti a úrovni průměrného výdělku ve Spojeném království potýkala s problémy. Odpoledne znovu klesla kvůli zprávám o pokračujícím růstu inflace v USA. Dnes vyjde několik důležitých zpráv, které by také mohly vést k nárůstu volatility na trhu. Slabé údaje o britském HDP, průmyslové výrobě a zpracovatelském průmyslu pravděpodobně vyústí v další pokles páru GBP/USD.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 13. března

13.03.2024 Údaje o CPI z Německa neměly na dynamiku trhu vliv, zatímco k prudkému růstu volatility došlo po zveřejnění údajů z USA, které naznačily další růst inflace a vedly ke krátkému poklesu páru. Dnes budou zveřejněny údaje o německém indexu velkoobchodních cen a průmyslové výrobě v eurozóně, následovat bude projev člena Výkonné rady ECB Piera Cipolloneho. Dobré zprávy pravděpodobně vyvolají růst eura.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 12. března (americká seance)

12.03.2024 Na tomto páru nedošlo k žádným cenovým testům, protože pár strávil půlku dne v bočním kanálu, ze kterého se vymaní pravděpodobně po zveřejnění důležitých statistik z USA. Prudký růst inflace jistě povede k růstu páru USD/JPY a možná i ke konci medvědího trhu. Na druhou stranu, pokles inflace vyvolá pokles páru a obnovení měsíčních minim. Aby se tak ale stalo, musí údaje překonat očekávání.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 12. března (americká seance)

12.03.2024 Úroveň 1,2804 byla otestována v době, kdy linie MACD začala klesat od nuly. To vyvolalo prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 12. března (americká seance)

12.03.2024 Dopoledne nedošlo kvůli nízké volatilitě trhu v prostředí prázdného makroekonomického kalendáře před zveřejněním důležitých údajů z USA k žádným cenovým testům. Dynamiku trhu pravděpodobně ovlivní údaje o indexu spotřebitelských cen a jádrovém indexu spotřebitelských cen, přičemž druhý uvedený má mnohem větší váhu, protože pokles tohoto ukazatele spustí růst eura a tím i růst páru.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 12. března

12.03.2024 Další růst byl omezen, protože otestování úrovně 147,04 se shodovalo s prudkým vzestupem linie MACD z nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, a to když se linie MACD nacházela v překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. To mělo za následek pokles ceny páru o zhruba 30 pipsů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 12. března

12.03.2024 K otestování úrovně 1,2831 došlo v době, kdy linie MACD klesala od nuly. Výsledkem byl sell signál, který vedl k poklesu ceny o zhruba 30 pipů. Pár dosáhl cílové úrovně 1,2805. Nákupy od této úrovně za účelem odrazu nepřinesly očekávané výsledky.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 12. března

12.03.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,0927 byla otestována v době prudkého poklesu linie MACD od nuly. Po zbytek dne se neobjevil žádný další tržní signál.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 11. března (americká seance)

11.03.2024 Test úrovně 146,88 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal sell signál, který vedl k poklesu ceny o více než 40 pipů. Cílové úrovně pár ale nedosáhl.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Money management | George Soros | Bitcoin | Intervence | Čína | Japonsko | Peníze | Akciový index | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Spekulace | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Ekonomické prognózy | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Burza | CFTC | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Denní minima | Dividenda | Dlouhá pozice | Downtrend | EBIT | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | G7 | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Long pozice | MACD | MIFID | MMF | Marže | Momentum | Měnový pár | Měny | Obchodní bilance | Open | Peněžní zásoba | Platební bilance | Poplatek | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Rezistence | Riziko | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Take Profit | Trend | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | WTO | Wall Street | ČNB | Časový rámec | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | GBP | Obchodování | JPMorgan | Regulátor | Finanční krize | Cena zlata | Evropská ekonomika | Americký prezident | XTB | Indexy | Spekulanti | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Výsledky | Credit Suisse | Intervenovat | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Facebook | BTC | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Index | Investiční strategie | Podpora | Americká centrální banka | Banka | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena libry | Dolar | Dolary | Eura | Euro dnes | Evropské měny | Frank | FXstreet.cz | HDP Francie | HDP USA | Index PMI | Indikátor MACD | Investiční | Investiční doporučení | ISM | J&T | Jádrová inflace | Komodita | Libra | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup eura | Nemovitosti | Pokles eura | Praní špinavých peněz | Prodej dolaru | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Švýcarská banka | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | Benzín | DMA | Komise pro cenné papíry | Báze | Buy | EBITDA | EBITDA marže | Ekonomika EU | Elon Musk | Hrubá marže | Christine Lagarde | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | WSJ | Převis | Tržby | Světové ekonomiky | Miliardář | Tržní sentiment | Casino | Komise | Federální rezervní systém | Burze | Cena eura | DPA | Bernstein | The New York Times | CNN | Microsoft | Sentix | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | BBC | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Magnát | Podnikatel | Podnikání | BMW | Diamanty | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Podnikatelé | BlackRock | Christine Lagardeová | Americké trhy | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | City | Firmy | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Pokles libry | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | AAA | Zpřísňováním měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Ropná společnost | Index Nikkei | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Dnešní údaje | Ekonomická data | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Finanční poradce | Výrobní index PMI | Tesla | Nízká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Odhodlání | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Burzovní společnost | Exxon | Chevron | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchodování eura | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Inflace v Německu | Finanční ústav | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomické údaje | Quantum | Turecká centrální banka | Index cen domů | Softbank | ARM Holdings | Indikátor důvěry | Příjmy | Podnikatelská aktivita | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | ČTK | Belgie | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Švédsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Mercedes | Audi | Finanční podniky | Silicon Valley Bank | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | MiFID II | Binance | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotové obchodování | Finančník George Soros | OPEC+ | Podniky | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Japonský akciový index | Pokles ceny | Posílení kurzu | Poptávka po dolaru | Kompozitní index | Finanční skupina | Cena plynu | Daňové úlevy | Zvyšování úroků | EK | Evropská komise | Pojištění vkladů | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Obchodování britské libry | Obchodování GBP | Evropský regulátor | Světové finanční trhy | Začínající obchodníci | Statistický úřad | Inflační očekávání | Hodnota firmy | Infineon | Intradenní strategie | Stav americké ekonomiky | Americké společnosti | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Pokles dolaru | Výnosové křivky | Pokles cen | Silný dolar | Americká cla | WeWork | Růst mezd | Finanční situace | Obchodování EUR/USD | Očekávaný růst | Bilance zahraničního obchodu | ByteDance | TikTok | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Ropná firma | Ropný gigant | HDP v USA | Německá vláda | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | LNG | Indigo | Objem | Data z USA | Obchod | Trh práce | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Statistický úřad Eurostat | Firma | CPI v eurozóně | Pokles průmyslové produkce | Pfizer | Růst cen | Bilance | Ekonomický vývoj | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Dnešní růst | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Úrok | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Výměny akcií | AFP | Zveřejněná data | Konkurenti | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Michal Šnobr | Na burze | Dnešní data | Výrazný pokles | Ceny potravin | Stavebnictví | Sociální sítě | Problémy | Člen bankovní rady | Růst spotřebitelských cen v USA | Nejnovější údaje o inflaci | Zasedání FOMC | Prognózy | Členské státy EU | Státy EU | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Chuť k riziku | Soukromý sektor | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | HDP Německa | Americká ropná společnost | První den obchodování | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Federální obchodní komise | FTC | Nissan Motor | Airbus | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Czech Media Invest | Ústavní soud | Míra | RWE | Energetický a průmyslový holding | Jaderné elektrárny | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Americké centrální banky | Záporné úrokové sazby | Europoslanci | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Bydlení | Ztráta | ACEA | Japonský akciový index Nikkei | Akciový index Nikkei | Průmyslové podniky | Halving | Růst poptávky | Vyšší ceny ropy | Altria Group | Miliardy eur | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Krátké (short) pozice | Zemědělství | Poradenství | Automobilka BMW | Mercedes-Benz | CNBC analytik | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Růst cen výrobců | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Dobrá čísla | Ceny energií | Zamyšlení | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Nejnovější údaje | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Trhy | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Midstream | Banka UBS | Impérium | Negativní dopad | Pokles | Situace | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Růst inflace | Pandemie | Vysoká inflace | Boeing | Snížení těžby ropy | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | PMI za leden | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | BP | Prodeje aut | Americká společnost | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americké banky | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Zhejiang Huayou Cobalt | Správci aktiv | Směřování trhů | Údaje z USA | Slabá čísla | Výhled růstu globální ekonomiky | Pokračování klesajícího trendu | Cestovní ruch | Guvernér japonské centrální banky | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Snížení těžby | Současná cena | Ekonomika Evropské unie | Makroekonomické údaje | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Olaf Scholz | Medvědí trend | Další vývoj | Index výrobní aktivity | Poškodit ekonomiku | Americká seance | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Energetické společnosti | Silný pokles | Stimul | New York Times | ECB dnes | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Aktuální situace | Značný pokles | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Vyrovnat ztráty | Internetový obchod | Obchod Amazon | Prodeje domů | Další pokles | Katar | Kalifornie | Kongres | Německá automobilka | Skupina Volkswagen | Seat | Manufacturing | Domácnosti | Výrobce letadel | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Prodejní tlak | Index podnikatelské aktivity | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Signál | Americká banka | Dlouhé (long) pozice | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Banka JPMorgan | Biliony USD | Biliony | Býčí potenciál | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Bulharsko | Unijní země | Ekonomiky | Slovensko | Války | Poradce | Organizace | Potenciál poklesu | Růst nezaměstnanosti | Letecká společnost | Závislost | Práce | Údaje | Skupina OPEC | Ropný průmysl | Ministři EU | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Ministři | Ekonomické oživení | Německé automobilky | Nejvyšší soud | Celková inflace | Activision Blizzard | WisdomTree | Maloobchodní tržby v USA | Statistiky | Chuť riskovat | Nizozemsko | Rizikový apetit | PMI ve službách | Air France | Posílení | Joe Biden | Grayscale | Očekávané výsledky | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | Cestování | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Zasedání Evropské centrální banky | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Halving bitcoinu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Růst výnosů | Soud | Dovoz | Regulační orgány | Měnové báze | Pokles ekonomické aktivity | Bezpečnost | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Nedoplatky | Toyota Motor | Členské státy | Burza Binance | Auta | Sektor služeb | CL | Eli Lilly | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Kupci | Podnikatelské aktivity | Aktivity v eurozóně | EasyJet | PMI v eurozóně | Pokračování rally | Argentina | Proti trendu | Společnost Lufthansa | JDE | Unie | Tempo růstu HDP | Překoupené zóny | Nissan | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Tržní situace | Uzavírání pozic | Výrobní PMI | Špatné zprávy | Americké statistiky | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Britská ropná společnost | Společnost BP | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Subvence | Medvědí potenciál | Novartis | Novo Nordisk | Členové Fedu | Český investor | Foxconn | Sentiment na trhu | Covid | Správce aktiv | Changpeng Zhao | Představenstvo | Restrukturalizace | Státní pomoc | Den obchodování | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Signál k prodeji | Sony | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | Chorvatsko | Nový trend | Emirates | Společnost Emirates | KLM | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Ceny | Evropské investiční banky | Společnost Twitter | Společnost Chevron | Společnost XTB | Cybertruck | Korekční fáze | Aerolinky Ryanair | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Pozice dolaru | Důvěra | Margrethe Vestagerová | Philip Lane | Quantum Fund | Open Society Foundations | Hyundai Motor | NYT | Výhled na příští rok | Zprávy z USA | Americké ministerstvo spravedlnosti | Největší naleziště zemního plynu | Unijní ministři | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Nvidia | Společnost ByteDance | Nákup cenných papírů | NAHB | Evropský statistický úřad | Elektromobily | The New York Times (NYT) | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Pokles spotřebitelských cen | Cineworld | Cinema City | Měnový fond | CPI v USA | Jaroslaw Kaczyński | iPhone | Společnost Eli Lilly | Výrobce letecké techniky | Jihokorejské společnosti | Koncern | Embargo | Nařízení | Newmont | Intel | Výrobce čipů | Thoma Bravo | Pokles indexu | Zveřejnění výsledků | Státy Evropské unie | Společnost Pfizer | Polská vláda | NFIB | Růst průměrné mzdy | Proražení | Největší IPO | Lego | CMI | Výhody na trhu | Nákup libry | Cenné papíry a burzy | Boeing 737 Max | Růst ceny | PMI ve výrobě | Proražení rezistence | Zvýšení ceny | TUI | TUI Group | Zpomalující inflace | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | CARA | Situace na trhu | Nárůst ceny | Výrobní aktivity | Zpráva o měnové politice | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | Ark Invest | Maersk | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Den prezidentů | Růstový trend | Zápis ze zasedání ECB | Evropský výrobce letecké techniky | Air | Výrazný pohyb | Silný růst | Jemenští povstalci | Fidelity | Výrazný růst | Holubičí tón | Pohyb ceny | ISM ve službách | Data o inflaci | LEAG | Ark | AA | Emise skleníkových plynů | Odhad letošního růstu ekonomiky | Směřování trhu | Objednávky | Internetové společnosti | Přeprodané oblasti | Hodnocení současné situace | Růst cen v USA | Cenové úrovně | Dovoz z USA | Oslabení | Zisk před zdaněním | Sektor služeb v USA | Evropské společnosti | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodej | Nové prognózy | Čínský výrobce elektromobilů | Pozitivní vliv | Vliv na trh | Obchodování na trhu | Největší světové kryptoměnové burzy | Technologie | Americký výrobce | TSMC | Rada guvernérů | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | AI | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Načasování | Výrobce elektromobilů Tesla | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | HDP ve Spojených státech | Nasdaq v New Yorku | Úřad pro ochranu osobních údajů | Ministerstvo spravedlnosti | Růst aktivity | Růst výrobních cen | Logistika | Takata | Psychologické úrovně | Důležité zprávy | Pioneer Natural Resources | Dovoz oceli | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Inflace ve Velké Británii | Virgin Orbit | Společnosti | Opatření | Rivian | Výrobní aktivita v USA | Vodafone | Vodafone Group | Tržní trend | Editis | Vydavatelství Editis | A321Neo | Kompenzace | Plány Fedu | VanEck | Zemní plyn (LNG) | Minulá výkonnost | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | ITA | Alitalie | Americký podnikatel | Bosch | Americká automobilka Tesla | Vlastní sociální sítě | Obilí | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Objem maloobchodních tržeb | Společnost | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | TIM | Booking Holdings | Booking | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Prognózy inflace | Fidelity Investments | Obchodní tipy | Joachim Nagel | Hráči na trhu | LGES | LG Energy Solution | LG Energy Solution (LGES) | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Altria | Dynamika trhu | Firma Meta Platforms | Firma Meta | Instacart | Růst inflace v USA | Japonská automobilka Toyota | Automobilka Toyota Motor | Rozhodnutí japonské centrální banky | Húsíové | Napadení Ukrajiny | Teams | Základní úrok | Švédská společnost | Finanční rok | Spirit Airlines | Konsolidovaný čistý zisk | Realitní společnost | Invaze na Ukrajinu | Plynárenské firmy | Evropský výrobce letadel | Výrobce letadel Airbus | Ruské invaze na Ukrajinu | TotalEnergies | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Směr trhu | Cena plynu pro evropský trh | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Kyjev | MWh | Evropská komisařka | Zkapalněný zemní plyn | Naftogaz | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Pokles inflace | Řetězec | Řetězce | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Balík sankcí | Automobilka Porsche | Výroby elektromobilů | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Huayou Cobalt | Americký výrobce elektromobilů | Inflace v Japonsku | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Vzestupný trend | Zelenskyj | Tipy pro začínající obchodníky | Analýza transakcí | Kryptoměnová burza Binance | Převzetí firmy | Převzetí firmy Twitter | Huw Pill | PIF | Michaël van de Poppe | Christopher Waller | ZEN | Pochybení | Prudký růst inflace | Cena BTC | Marketingová komunikace | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Centrum | Neuspokojivé výsledky | Překoupené oblasti | Výrobce čipů Nvidia | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Zpráva o inflaci | Zákaz dovozu | Thomas Barkin | Německé ekonomiky | Cineworld Group | PlayStation 5 | PlayStation | Obilí z Ukrajiny | Zveřejnění zpráv | Býčí pohyb | Marka | Boj proti inflaci | Patrick Harker | Telekomunikační společnost | Obchodování páru EUR/USD | Intervence Bank of Japan | Intervence japonské centrální banky | Snižování počtu zaměstnanců | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Matěj Široký | Konkurent | Výběry | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | Průmyslové firmy | CZ | Pokles reálných mezd | Důvody k nákupu | Holubičí rétorika | Index cen výrobců | Aktivity v USA | Ropná společnost Exxon Mobil | Společnost Exxon Mobil | Růstový potenciál | Analytici Citi | Právo | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Sdružení výrobců automobilů | Belgická vláda | Nejdůležitější události | Výprodeje | Michaël van de Poppe | FDIC | Pokles USD/JPY | Rizikový sentiment | ChatGPT | OpenAI | Spotřeby plynu | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Býčí sentiment | NXP Semiconductors | NXP | Invest | Pokračující pokles | Newcrest Mining | Společnost Newmont | Bard | Kazuo Ueda | Euro 7 | NHTSA | Menšinový podíl | Ajay Banga | Média | Viceguvernérka | Raphael Bostic | Galaxy Digital | SVB Financial | SVB | Bankovní regulační orgány | SVB Financial Group | Kalifornské bankovní regulační orgány | Krach SVB | Vklady | Turkish Airlines | First Republic | Miliardy švýcarských franků | First Republic Bank | Tržní signály | First Citizens | Banka First Citizens | ITA Airways | Americké úřady | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Omezení spotřeby plynu | Soud v Německu | Americké sankce | Burzovní kapitalizace | Spojení | Vyšší ceny | Tlak na USD | Překážky | Dceřiné společnosti | Vysoké úrokové sazby | Celková investice | Roční maximum | Spokojenost | Baterie | Dovoz ukrajinského obilí | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | BYD | Inflace ve Spojeném království | Pravidla regulace | Srbsko | Dekret | Zakladatel | Výrobce luxusních aut | Elektrotechnický koncern | Koncern Sony | Tipy pro začínající | Společnost Arm | Irské aerolinky | Irské aerolinky Ryanair | Společnost Ryanair | Nízkonákladová letecká společnost | Ruské diamanty | Michelle Bowmanová | Oneok | Magellan Midstream Partners | Společnost Oneok | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Regulace trhů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Sam Altman | Silná data | Směřování | Velké objemy | Nákupní tlak | Americká technologická společnost | Technologická společnost Apple | Czech Media Invest (CMI) | OSF | Open Society Foundations (OSF) | Společnost Nasdaq | Adenza | ARM | Bunge | Viterra | Správce aktiv BlackRock | Byznysový model | Kurz jenu | Threads | Síť Threads | Podnikatel Elon Musk | Finanční podmínky | Chatbot | Vhodné podmínky | Linda Yaccarinová | Řetězec Casino | Holubičí postoj | Nejhorší výsledek | John Williams | Společnost Novo Nordisk | Novo | Tapestry | Americká společnost Tapestry | Společnost Tapestry | Capri Holdings | Capri | Michael Kors | Cla na dovoz | Americká obchodní seance | Dánská farmaceutická společnost | Výrobce luxusního zboží | iPhone 15 | Nejočekávanější IPO | Nejočekávanější IPO tohoto roku | IPO tohoto roku | Společnost Arm Holdings | Nafouknutá bublina | Cena IPO | Odhadovaná cena IPO | Účely primární veřejné nabídky | Primární veřejné nabídky (IPO) | Mediální magnát | Mediální magnát Rupert Murdoch | Magnát Rupert Murdoch | Fox Corp | News Corp | Fox | News | Signál k nákupu | NJJ Presse | NJJ | Společnost NJJ | Soukromé investiční společnosti | Hamás | Kupující | Claudia Goldinová | Hnutí Hamás | Americká pravidla | PiS | Services | Růst libry | Baterie do elektromobilů | Americká energetická společnost | Uvolněné měnové | Skupina J&T | Mezinárodní standard | Vymáhání práva | Burza v Argentině | Akciová burza v Argentině | Milei | Továrny na čipy | Javier Milei | Prezident Javier Milei | Nezisková organizace | Embargo na ruské diamanty | Příležitost k prodeji | Slevy | Dnešní prohlášení | Dopravní subvence | Moller-Maersk | Inventor Chemical Tankers | Norské společnosti | ProCent | Obchodování GBP/USD | Rok 2024 | Nuevo León | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Paxlovid | Německá automobilka Porsche | Americký internetový obchod | ProLogium | Tchajwanská firma | Tower Semiconductor | IONWAY | Soud v Tokiu | Greg Kelly | Signa Holding | Obchodování USD/JPY | Údaje ISM | Dobrá zpráva | Inflační očekávání v USA | Austan Goolsbee | Růstové momentum | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | MAERSKA | MAERSKA.DK | AP Moller-Maersk | Akcie společnosti AP Moller-Maersk | AP Moller-Maersk (MAERSKA.DK) | Vstup na trh | Nákupy | Prodeje | Nakupovat | Zápis z lednového zasedání Fedu | Jestřábí postoj | Tipy pro obchodování GBP/USD | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Očekávání v USA | Bullish | Seance v USA | Pomalý růst HDP | HDP ve Spojeném království
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Odhad inflace
Odhad kapitalizace
Odhad letošního růstu
Odhad letošního růstu ekonomiky
Odhad letošního růstu HDP
Odhad letošní sklizně
Odhad meziroční inflace
Odhadnout přesný vrchol
Odhadnout tržní sentiment
Odhadnutí trendu

Následující klíčová slova

Odhadovaná cena IPO
Odhadované ceny
Odhad poptávky po ropě
Odhad poptávky po ropě dle OPEC
Odhad propadu hospodářství
Odhad růstu domácí ekonomiky
Odhad růstu ekonomiky
Odhad růstu ekonomiky EU
Odhad růstu globálního HDP
Odhad růstu HDP
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít