Pondělí 13. červenec 2020 04:45
reklama
Purple Trading letni strategie
reklama
Bossa live trading
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - Finanční ústav

C:\fakepath\fuze.jpg

Hodnota fúzí a akvizic ve čtvrtletí klesla nejníže od roku 2009

30.06.2020 Hodnota fúzí a akvizic po celém světě se ve druhém čtvrtletí snížila o 55 procent na 485,3 miliardy USD (11,6 bilionu Kč), což je nejnižší hodnota od třetího čtvrtletí roku 2009. Celkem bylo uzavřeno 8272 dohod, nejméně od třetího čtvrtletí 2004. Vyplývá to z údajů společnosti Refinitiv. Podniky se v době pandemie nemoci covid-19 vzdaly plánů na další expanzi a místo toho se zaměřily na posílení svých bilancí a na ochranu zaměstnanců.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie a bankovní asociace požadují pozastavení výplaty dividend

27.03.2020 Francouzská vláda požádá firmy se státní účastí, aby teď nevyplácely dividendy. Uvedla to dnes ministryně práce Muriel Pénicaudová. Aby nevyplácely dividendy a neprováděly ani odkupy vlastních akcií, vyzvala ve čtvrtečním dopise banky Evropská bankovní federace (EBF), jejímž členem je i Česká bankovní asociace (ČBA). Firmy jsou teď pod značným tlakem kvůli koronavirové krizi a potřebují si udržet hotovost.
C:\fakepath\db-19032020-lv.jpg

Deutsche Bank: Německá ekonomika letos klesne až o pět procent

19.03.2020 Německá ekonomika v letošním roce kvůli pandemii způsobené novým koronavirem vykáže propad o čtyři až pět procent. Ve svém aktualizovaném výhledu to dnes uvedl finanční ústav Deutsche Bank. U průmyslové výroby pak čeká největší německá banka nyní propad až o deset procent. Poklesu hrubého domácího produktu (HDP) se letos podle analytiků banky nevyhnou ani Spojené státy a Japonsko.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
C:\fakepath\top-30012020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.01.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v červených číslech, když je dolů stáhly přetrvávající obavy z dalšího šíření čínského koronaviru. Investoři rovněž vyhodnocovali zasedání americké centrální banky (Fed), které skončilo ve středu a bez změn v nastavení úrokových sazeb.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Bloomberg: Polovina propuštěných z Deutsche Bank bude v Německu

09.10.2019 Polovina ze zhruba 18.000 lidí, které se chystá propustit německý finanční ústav Deutsche Bank, bude z Německa. S odkazem na své zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. Největší banka v Německu ale v reakci sdělila, že je zatím brzy hovořit o podrobnostech. Deutsche Bank v celém světě zaměstnává bezmála 92.000 lidí a už v červenci bez bližších podrobností oznámila, že asi 18.000 jich propustí.
C:\fakepath\hkd.jpg

Ekonomika Hongkongu klesá, vliv mají i trvající protesty

16.08.2019 Ekonomika Hongkongu ve druhém čtvrtletí klesla ve srovnání s předchozím kvartálem o 0,4 procenta, zatímco v prvním čtvrtletí ještě o 1,3 procenta vzrostla. Oznámila to dnes místní vláda. Pokles je výraznější, než se čekalo. Jedna z nejpopulárnějších nákupních destinací světa se tak vinou trvajících protivládních protestů, které odrazují turisty a mají negativní dopad na tržby obchodů, poprvé po deseti letech ocitla na pokraji recese. Ta se obvykle definuje jako aspoň dvě čtvrtletí hospodářského poklesu po sobě.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Trump: Ke kryptoměnám bude asi nutné vyžadovat bankovní licenci

12.07.2019 Americký prezident Donald Trump na twitteru kritizoval kryptoměny, včetně bitcoinu i digitální měny nazvané libra, kterou se chystá zavést Facebook. Naznačil také, že pokud Facebook a jiné firmy chtějí vydávat vlastní měnu, měly by požádat o bankovní licenci a podléhat bankovní regulaci. Facebook a jeho chystanou kryptoměnu tento týden kritizovali také šéfové americké centrální banky (Fed) Jerome Powell a šéf britské centrální banky Mark Carney.
img

Moneta hodlá zvýšit výši dividend

01.05.2019 Čistý zisk bankovní společnosti Moneta Money Bank klesl o 16,2 % na celkovou částku 983 milionů korun. Vedení banky se nyní rozhodlo zvýšit návrh na výši dividend.
img

Nepovedená sázka na německé bankovní giganty

29.04.2019 Potvrzená jednání ohledně sloučení dvou velkých německých bank v polovině března vzbudilo vlnu obrovského zájmu na kapitálových trzích. Fúzí Deutsche Bank a Commerzbank by totiž mohl vzniknout třetí největší finanční ústav v Evropě, hned po britské HSBC a francouzské BNP Paribas. Po šesti týdnech je však všechno jinak a obavy o budoucnost banky se opět prohlubují.
C:\fakepath\kalendar2.png

Hlavní ekonomické události v roce 2019

31.12.2018 V minulých týdnech jsme si v rozsáhlém článku shrnuli nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2018 a také jsme se podívali na vývoj finančních trhů v uplynulém roce. A v dnešním článku se společně podíváme na výběr hlavních dosud známých ekonomických očekávaných událostí ve světě v roce 2019, abyste si je mohli vyznačit ve svém obchodním kalendáři. Jejich plán se může v průběhu roku samozřejmě měnit, proto na našem serveru vždy najdete informace o veškerém aktuálním dění.
C:\fakepath\3.jpg

Bankrot Lehman Brothers před deseti lety šokoval svět

13.09.2018 Kdysi byla společnost Lehman Brothers podle tržní hodnoty čtvrtou největší investiční bankou v USA. Banku však tvrdě zasáhla krize amerického hypotečního trhu a během roku 2007 začala ztrácet na tržní hodnotě a její akcie klesaly o desítky procent. Před deseti lety, 15. září 2008, banka po neúspěšném jednání o své záchraně požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli a pád banky se stal symbolem globální finanční krize. Pád Lehman Brothers byl také největším bankrotem v dějinách Spojených států.
C:\fakepath\Indie.jpg

Akcie v Indii jsou na rekordu

25.10.2017 Hlavní akciový index v Indii dnes vystoupil na rekord, povzbudilo ho rozhodnutí vlády napumpovat v příštích dvou letech do bankovního sektoru 2,11 bilionu rupií (705 miliard Kč). Plán rekapitalizace ale vyvolává otázky, protože není jasné, jak bude pomoc strukturovaná. Premiér Naréndra Módí se snaží podpořit hospodářský růst, který není tak silný, jak by si představoval.
C:\fakepath\TOP5-12102017-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.10.2017 1) Dnes v 16:30 SELČ bude ve Washingtonu v rámci panelové diskuze na téma monetární politiky hovořit prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi.
ecb.jpg

ECB pokutovala irskou banku

28.08.2017 Evropská centrální banka (ECB) pokutovala irský finanční ústav Permanent TSB Group Holdings za porušení požadavku na likviditu. Je to první pokuta, kterou ECB vyměřila od roku 2014, kdy převzala dozor nad bankami v eurozóně, uvedla agentura Reuters. Permanent TSB má celkem zaplatit 2,5 milionu eur (65,2 milionu Kč).
TOP5-22032017-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.03.2017 1) Asijské akciové trhy uzavřely dnešní obchodování v mínusu. Japonský akciový index Nikkei 225 se propadl o více než 2 %. Posiluje naopak japonský jen, který vůči americkému dolaru stoupl na zhruba 4měsíční maxima (měnový pár USD/JPY oslabuje).
recko.jpg

Hodnota fúzí a akvizic v Řecku loni prudce stoupla

01.02.2017 Hodnota fúzí a akvizic v Řecku loni výrazně vzrostla, hlavně díky bankám. Vinou zpoždění několika privatizačních kauz ale zůstává stále nízká. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila konzultační společnost PricewaterhouseCoopers (PwC). Hodnota 38 fúzí a akvizic se téměř ztrojnásobila na 4,4 miliardy eur (118,9 miliardy Kč) z 1,4 miliardy eur v roce 2015.
TOP5-27122016-LV-15.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.12.2016 1) Banky a burzy dnes díky státním svátkům zůstávají uzavřené v Kanadě, Austrálii, ve Velké Británii a na Novém Zélandu.
italy.png

Reuters: ECB žádá, aby si Monte dei Paschi zajistila víc kapitálu

27.12.2016 Evropská centrální banka (ECB) vyzvala italský finanční ústav Monte dei Paschi di Siena, aby si zajistil dodatečný kapitál v objemu 8,8 miliardy eur (238 miliard Kč), místo dříve plánovaných pěti miliard eur. Agentuře Reuters to včera řekly zdroje obeznámené se situací. Italská vláda již v pátek schválila státní záchranu Monte dei Paschi.
trading-calendar2.jpg

Hlavní ekonomické události v roce 2017

26.12.2016 V minulých týdnech jsme si v předchozích článcích shrnuli nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2016. Nyní nadešel čas podívat se na to, jaké ekonomické události ve světě nás čekají v roce 2017. Budeme se věnovat těm nejdůležitějším, které jsou naplánovány již nyní. Plán se může samozřejmě měnit, proto na našem serveru vždy najdete informace o veškerém aktuálním dění.
2016-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2016

12.12.2016 Konec roku je za dveřmi, a tak je čas podívat se společně na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v roce 2016. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přináším zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
italie.jpg

Zadlužená Itálie se bojí o své banky, krize by zasáhla celou Evropu

11.07.2016 Po britském referendu o odchodu z Evropské unie je ekonomická nejistota všudypřítomná. Nejvíce se však...
nemecko 08012014-3.png

BDI v případě brexitu nechce obnovit cla

22.06.2016 Od Evropské unie by bylo "opravdu velmi hloupé", kdyby na Británii po jejím případném čtvrtečním rozhodnutí...
brent-08042016-6.png

Ropa na světových trzích výrazně zdražuje

08.04.2016 Ropa dnes na světových trzích výrazně zdražuje, k růstu její ceny přispívají hlavně naděje, že se po dlouhé době...
forex 14122014-3.png

Banky zaplatí rekordní pokutu za "dark pools"

01.02.2016 Britská banka Barclays a švýcarský finanční ústav Credit Suisse urovnaly ve Spojených státech federální a státní obvinění z klamání investorů a zaplatí americkým úřadům pokutu v celkové výši 154,3 milionu dolarů. Oznámily to v neděli večer americká Komise pro burzy a cenné papíry a generální prokuratura státu New York. Ve sporu šlo o takzvané "dark pools", což jsou uzavřené obchodní systémy určené pro velké investory.
USA dolar.jpg

USA: První letošní krach finančního ústavu

18.01.2015 Americké úřady tento týden uzavřely malý finanční ústav First National Bank of Crestview. Firma se tak...
shrnuti roku 2014-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2014

08.12.2014 Blíží se konec roku, a tak je stejně jako každý rok načase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen měnových trhů v roce 2014. Byl to rok velmi bohatý na důležité události. Jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, přináším zde zkrácený výběr těch opravdu nejklíčovějších tak, jak po sobě následovaly.
usdrub 10082014.png

Ruský rubl uzavřel blízko rekordního minima

10.08.2014 Ruský rubl (RUB) uplynulý obchodní týden oslabil vůči americkému dolaru o 1,5 procenta a týden zakončil blízko...
portugalsko 08012014.png

Portugalsko ujišťuje veřejnost ohledně BES

11.07.2014 Portugalská centrální banka a tamní premiér dnes ujistili investory i střadatele, že problémy kolem finančního...
lehman brothers 12092013.png

Bankrot Lehman Brothers před pěti lety šokoval svět

12.09.2013 Před lety byla společnost Lehman Brothers podle tržní hodnoty čtvrtou největší investiční bankou v USA. Banku však...
rakousko.jpg

EK potvrdila restrukturalizaci zestátněné rakouské banky

03.09.2013 Evropská komise dnes oficiálně schválila plán restrukturalizace zestátněné rakouské banky Hypo Alpe Adria...
fed usa.jpg

Banky JPMorgan a Goldman musí zlepšit kapitálové plány

15.03.2013 Americká centrální banka (Fed) vyzvala finanční ústavy JPMorgan Chase a Goldman Sachs ke zlepšení...
eurusd 14052012-2.gif

Týdenní FOREX komentář - FXstreet

14.05.2012 Tento týden se dočkáme několika jednání, která by měla další vývoj v eurozóně osvětlit.
bankia.jpg

Španělská Bankia požádala o částečné zestátnění

10.05.2012 Španělská bankovní skupina BFA, která vlastní finanční ústav Bankia, požádala o částečné zestátnění.
img

Čína se bojí krize v Evropě: Dvě velké státní banky zastavily FX forwardy a swapy s některými bankami v EU

20.09.2011 Významný finanční ústav Bank of China, který je klíčovým tvůrcem trhu v kontinen...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Obchodní systémy | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Manipulace na forexu | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Americké akcie | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/RUB | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Bloomberg | Burza | Burzovní index | Centrální banka | Centrální banky | Dluhopis | Dolarový index | Durace | ECB | ECOFIN | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | FOMC | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Fúze | G7 | Vyplnění GAPU | HFT | Hedging | High | IPO | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Japonský jen | Kurz | MAE | MMF | MT4 | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Obchodní bilance | P/E | Poplatek | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | SNB | Splatnost | Standard & Poor's 500 | Support | Trading | Trend | VIX | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Yield | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | BNP Paribas | Zisk | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz eura | Obchodování na finančních trzích | Optimismus | Výsledky | Intervence na forexovém trhu | Bohatství | IEA | Euronext | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Forex Factory | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Investiční banky | CZK/EUR | CZK/USD | Hedgeové fondy | Algoritmické obchodování | Algorithmic trading | Vysokofrekvenční obchodování | Dark pools | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Conseq | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | Satoši Nakamoto | BTC | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Financial Times | Bankrot | Vzdělávání | Delta | Index | Odpor | High-frequency trading | Akcie Deutsche Bank | Akciové burzy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Čínská banka | Devizové rezervy ČNB | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Evropská banka | Evropské měny | Fitch rating | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GE money | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Investiční | Investing | Irsko | Japonská ekonomika | Japonské firmy | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Kurz bitcoinu | Kurz měny | Kurz zlata | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup EUR | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Pád Lehman Brothers | PayPal | Penzijní společnosti | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Signály | Slovník pojmů | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Švýcarská banka | Tesla Motors | Trh | Velká Británie | Volatility | Volby v Turecku | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Zákon o cenných papírech | Země EU | Zemní plyn | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Bill Gates | Dluhopisový index | Ekonomika EU | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | P/S | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WGC | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Bohatý | eBook | Komise | Volby | Velcí hráči | Burze | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Společnost Crédit Agricole | DPA | Jefferies | Bank of America Merrill Lynch | CNN | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Česká bankovní asociace | GE Money Bank | FTSEurofirst 300 | Baker Hughes | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | PwC | Agentura AP | BBC | Reporty | UNCTAD | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Světová rada pro zlato (WGC) | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | DZ Bank | Wolfgang Schäuble | Mark Carney | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Výnosová křivka | Energie | PriceWaterhouseCoopers | Index FTSEurofirst 300 | Globální akciové trhy | KBC | Přehled | Klid | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Rosněfť | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Bankovnictví | Swapy | Ekonomická aktivita | Ministři financí eurozóny | Vývoj ceny ropy WTI | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Standard & Poor's | Forwardy | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Fitch Ratings | AAA | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Virgin America | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Propad | Světové akciové trhy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Handelsblatt | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Režim devizových intervencí | Index Nikkei | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Šéf britské centrální banky | Výzkumná společnost | Index bank | Britská banka Barclays | Zahraniční investice | Ztráty | Americké indexy | Nejistota | Světové finanční krize | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Burzovní skupina | Investiční divize | Digitální měny | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Ekonomický institut | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Globální krize | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Organizace ADP | Mzdy | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Snižování státních ratingů | Opatřením na podporu ekonomiky | Makléřské společnosti | Světová obchodní organizace (WTO) | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Hlavní burzovní indexy | Opatření na podporu ekonomiky | Světové trhy | Inflace v Česku | Index amerických akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | TTIP | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Softbank | ARM Holdings | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Bankovní společnost | Rada MMF | Konsenzus | Investice v Číně | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Očekávání | Ekonomická nálada | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Evropský bankovní úřad (EBA) | Audi | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | IHS Markit | Flash Crash | Oslabování měny | Klamání investorů | Fúze a akvizice | UniCredit SpA | ING Groep NV | CoinDesk | Globtrex.com | Protiruské sankce | Permanent TSB Group Holdings | Permanent TSB | Irský bankovní sektor | Obchodování s kryptoměnami | BTC/USD | Index BSE | Akcie v Indii | Jerome Powell | xPartners | Hodnota fúzí a akvizic | Hypoindex | Oxfam | Craig Wright | Conseq Investment Management | Hodnota majetku | Německá centrální banka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Asijské akciové trhy | Globální růst | Inflace v eurozóně | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Měny rozvíjejících se ekonomik | Royal Dutch Shell | Přímé zahraniční investice | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Propad cen ropy | Daňové úlevy | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Napětí na finančních trzích | Evropská komise | Šéf ECB | Vývoj finančních trhů | Fiskální pakt | Zadluženost | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Společnost Apple | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Majetek | WEF | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Podnikové investice | Globální dluh | Mt. Gox | Zájem investorů | Globální rizika | Uber Technologies | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Obavy investorů | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Tencent Holdings | Globální HDP | Obchodní pásmo | Společnost Gazprom | Gazprom | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Pokles cen | Akciový růst | Ekonomika Hongkongu | Situace v Hongkongu | Snížení úroků | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Bohatí | Akciové alokace | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Televize CNBC | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Vyjednávání o brexitu | Měsíčník finančních trhů | Společnost Deutsche Börse | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Huawei | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Německá vláda | Hongkong | LNG | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Britský nejvyšší soud | Bílý dům | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Obchodní dohody | Alibaba Group | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Firma | BAT | Parlamentní volby | Pfizer | Výrobce léků | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Index DOW | PSA | Růst světové ekonomiky | Hodnota kybernetické měny | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Domácí měny | Fáze obchodní dohody | AFP | Ekonomka | Konkurenti | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Předpovědi | Alza.cz | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Na burze | Impuls | Firma Apple | SoftBank Group | General Motors | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Problémy | Britové | Pojišťovny | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Těžba ropy v Rusku | Plyn | Nálada | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Internetový gigant | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | Ústavní soud | Míra | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypoteční trh | Americké centrální banky | Vánoce | Meziroční míra inflace v eurozóně | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Ztráta | Hlavní ekonomické události | Stratég | Miliardy korun | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Aktuální klíčová rizika | Napětí na Blízkém východě | Zbrojovky | CFA | Eskalace napětí | Míra inflace v eurozóně | O2 | Miliardy eur | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Spolkový statistický úřad | Růst globální ekonomiky | Peníze z prodeje akcií | Cena akcií podniku | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Ukazatele | Technologická společnost | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Francouzská vláda | Edelman | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | Trhy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Pandemie | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Výdaje | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | COVID-19 | České banky | Poradci | Pokles HDP | Nový výhled | Vyplácet dividendy | Ministryně práce | Asociace | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Bankovní asociace | Pozastavení výplaty dividend | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Evropská bankovní federace | EBF | Evropská bankovní federace (EBF) | CNews TV | Posílení | Covid
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Finanční televize CNBC
Finanční tituly
Finanční tlaky
Finanční tokeny
Finanční trh
Finanční trhy
Finanční trhy dnes
Finanční údaje
Finanční ukazatele
Finanční úřad

Následující klíčová slova

Finanční ústavy
Finanční válka
Finanční války
Finanční výbor
Finanční výbor německého parlamentu
Finanční vypořádání (cash settlement)
Finanční vzdělávání
Finanční zmatek
Finanční ztráty
Finaria FX
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
LYNX
ATC Brokers
FBS
reklama
Bossa live trading
Potvrďte prosím... Zavřít