Sobota 01. říjen 2022 19:12
reklama
Instaforex krypto
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - Pokladniční poukázky

img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.05.2022

23.05.2022 Futures zelené, asijské indexy převážně smíšené – pozitivní zprávou je, že Biden zvažuje zrušení některých cel na čínské zboží zavedených Trumpem.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.4.2022

11.04.2022 Ve čtvrtek zasedá ECB – neočekává se, že by došlo ke zvýšení sazeb nebo náhlému ukončení APP. Investoři však budou bedlivě sledovat komentáře Lagardeové, která by mohla poodhalit směr, kterým bude centrální banka navigovat politiku. Lze předpokládat, že v této fázi již musí představitelé ECB vyslat signál, že inflaci vnímají jako citelnou hrozbu. Měli by proto nastínit případné načasování ukončení APP a prvních hiků.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Analytici: Akcie by se měly vzpamatovat z krize na Ukrajině během pár týdnů

22.02.2022 Světové akcie by se měly vzpamatovat z krize na Ukrajině během několika týdnů. Shodli se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Samozřejmě bude podle nich záležet na vývoji situace a rozsahu sankcí vůči Rusku.
img

Tapering: Co to je a proč by vás to mělo zajímat

09.09.2021 Náš koš cestovního ruchu si oproti loňskému očekávání vede hůř než globální akciové trhy. Navzdory tomu, že v rozvinutém světě došlo k masivnímu nasazení vakcín, varianta COVID-19 s označením delta způsobila značný útlum cestování. Výnosy tohoto koše se za posledních 12 měsíců propadly o 46 % a nejistota ohledně poptávky bude v cestovním ruchu panovat i po značnou část roku 2022. Celkově ponuré atmosféře odvětví se ale vzpírá platforma Airbnb, která hlásí pozitivní růst. Vydělává totiž na tom, že lidé oproti hotelům a letoviskům upřednostňují ubytování v soukromí.
img

Očima Steena Jakobsena: Pozor na dopady vývoje ve tvaru K

06.10.2020 Proč právě písmeno K definuje společnost, ekonomiku, politiku i trhy? Jak tento nový makroekonomický model ovlivňuje tvorbu portfolia do budoucna? To vše se vám pokusí ve svém komentáři zodpovědět Steen Jakobsen.
img

Podíl zahraničních investorů držících české dluhopisy klesl

30.04.2020 Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, ke konci března klesl na 39,39 procenta z 40,55 procenta na konci loňského roku. Zároveň se ale zvýšil objem dluhopisů v jejich držení na 615 miliard z 582,5 miliardy na konci roku 2019. Vyplývá to z dat zveřejněných ministerstvem financí. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů činilo 1,695 bilionu korun.
img

První aukce pokladničních poukázek s krátkou splatností opět potvrdila vysoký zájem investorů

09.04.2020 Ministerstvo financí dnes emitovalo dalších 12,6 mld. Kč ve formě tříměsíčních pokladničních poukázek s výnosem 0,85 %. Poptávka investorů byla i v tomto případě rekordní. Ti požadovali téměř pětinásobek emitované částky. Ministerstvo financí tak navazuje na úspěšnou řadu aukcí v posledních třech týdnech. Celkově tak emitovalo v tomto roce státní dluhopisy v objemu 210,5 mld. Kč a pokladniční poukázky v objemu 81,2 mld. Kč, přitom drtivou většinu v posledních třech týdnech. Dnešní aukce je však výjimečná svou délkou splatnosti emitovaných dluhových cenných papírů, která končí ještě v tomto roce. Získané prostředky tak jen slouží na akutní pokrytí hotovostních potřeb a nepokrývá tak letošní výpůjční potřeby státu. Vzhledem k výsledkům předchozích aukcí je tak pro nás překvapením, že dnešní aukce nebyla zrušena. Ministerstvo financí však pravděpodobně chce uspokojovat poptávku po všech splatnostech.
img

ČNB má interně stanovený kurz, při kterém vstoupí na trh

27.03.2020 Bankovní rada ČNB včera snížila základní úrokovou sazbu o 3/4 procentního bodu na 1 %. Současně snížila i sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,00 % s platností od 1. dubna 2020. Bankovní rada si uvědomuje mimořádnost situace a v případě nutnosti bude měnové podmínky dále uvolňovat. Zároveň ČNB avizovala připravenost použít i dalších opatření k řešení případných likviditních problémů ve finančním sektoru, nevyloučila ani možnost reagovat na nadměrné výkyvy kurzu svými nástroji.
img

Fed vytáhl kanón, ale neohromil

18.03.2020 Americký Fed srazil sazby na nulu, oznámil masivní kvantitativní uvolňování a centrální banky z celého světa koordinují nárůst dolarových swapů, a na krátkou dobu tak pomáhají zmírnit tlak na problém financování dolarových aktiv, ale v konečném důsledku nemusí tradiční prostředky na tuto výzvu vůbec stačit.
img

Lekce z roku 2008: Zlato jedním z hlavních indikátorů

16.03.2020 Čtvrtek 12. března vstoupil do dějin jako jeden z nejdivočejších dnů v historii obchodování vůbec. Znovu totiž kulminovala honba za hotovostí a snaha uvolnit investované finanční prostředky. Po výprodeji, který se nevyhnul žádnému trhu, se akciový index S&P 500 propadl o 9,5 % a Evropa si vedla ještě mnohem hůř, když index Euro Stoxx 600 uzavíral o 11,5 % níž. Tento výprodej se však lišil v tom, že vůči němu nebyla imunní žádná třída aktiv, což odráží typické chování v rámci medvědího trhu. Úvěrové napětí tlačilo níž i vysoce kvalitní obligace a zlato se propadlo o více než 3 %.
C:\fakepath\fed.jpg

Fed snížil úrokovou sazbu o jeden procentní bod

16.03.2020 Měnový výbor centrální banky USA (Fed) opět snížil základní úrokovou sazbu - tentokrát o jeden procentní bod do pásma 0 až 0,25 procenta. Zároveň zahajuje masivní program nákupů aktiv ve výši nejméně 700 miliard dolarů (16,5 bilionu Kč). Chce tak ochránit americkou ekonomiku před ekonomickými dopady epidemie nového koronaviru. Podle Evropské centrální banky (ECB) spouštějí hlavní světové centrální banky společnou operaci, jejímž cílem je zajistit, aby byl v pondělí na trhu dostatek likvidity.
img

Dopady koronaviru: Tři možné scénáře a varianty obchodování

04.03.2020 Trhy se dožadují, aby centrální banky zareagovaly prostřednictvím měnové politiky. Po masakru, k němuž na trzích došlo v minulém týdnu, už je pravděpodobně taková odezva nejspíš připravena a bude na cestě. Tradiční medicína centrálních bankéřů tentokrát ekonomice, která se zmítá v agónii, neboť se reálná aktivita prakticky zastavila, však příliš nepomůže. Zaměřme se proto na tři možné scénáře, které mohou teoreticky po epidemii koronaviru nastat a udávat další vývoj.
img

Rozbřesk: České firmy si loni udržovaly solidní ziskovost

29.01.2020 Zatímco trhy se už v pátek dozví, jak si asi vedla eurozóna v posledním kvartále loňského roku, na první české předběžné odhady si budeme muset počkat ještě do poloviny února. Centrální banka tak nebude mít k dispozici jedno z nejvýznamnějších a pozornosti nejvíce dostávající číslo, nicméně už na začátku únorového zasedání se alespoň dozví, jak si vedlo největší tuzemské odvětví – průmysl – v závěru roku. Stěží se dá čekat, že to bude výborný nebo alespoň dobrý výsledek, a tak se nedá asi předpokládat, že by se většina v bankovní radě hned chtěla přiklonit ke zvýšení úrokových sazeb. V každém případě mají centrální bankéři už jen jeden den na to, aby své aktuální naladění odkryli prostřednictvím komentářů a možná alespoň naznačili, jakým směrem se ubírá nová prognóza ČNB, která bude zveřejněna až po zasedání.
img

Australské požáry jsou nepříznivým znamením pro HDP, důvěru spotřebitelů i vládu

14.01.2020 Podle klimatologů přinese během nadcházejícího desetiletí oteplení přesahující 1,5 stupně Celsia zvýšené riziko sucha, lesních požárů, hurikánů a epidemií zemědělských škůdců. Zvýšené množství skleníkových plynů v atmosféře snižuje kvalitu potravin a navíc bude mít za následek i nižší produktivitu zemědělství, problémy se zásobováním a bezprecedentní zvyšování globálních cen potravin, což se projeví nejen na rozpočtech domácností, ale i na zdraví populace. Kromě nižší zemědělské produktivity a vyšších cen potravin pak bude lidem po celém světě hrozit, že kvůli přírodním katastrofám přijdou o domov či živobytí. A můžeme očekávat kaskádové efekty, jako je klimatem způsobená migrace, nerovnost, nezaměstnanost a společenské nepokoje.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.12.2019

16.12.2019 Donald Trump v pátek oznámil, že se Čína a Spojené státy dohodly na první fázi deeskalace obchodního konfliktu. Vůbec nevejde v platnost poslední vlna plánovaných cel. Ta měla zasáhnout čínské zboží v celkové hodnotě $160 mld. a měla běžet od 15. prosince. Na druhou stranu však zatím nedojde ke zrušení žádného z platných cel. Spojené státy se rozhodly pouze snížit tarify z letošního září, které se týkají asi $110 mld. čínských exportů, z 15% na 7,5%. Čína slíbila navýšit objem nakupovaných amerických zemědělských produktů. Nicméně zatím není jasné, jestli se zaváže ke konkrétní částce. Parametry této dohody by měly být veřejně známé během tohoto týdne.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2020: Světem vládne chaos a centrální banky i vlády ztrácejí kontrolu

03.12.2019 Saxo Bank, přední globální multi-asset zprostředkovatel produktů a služeb na kapitálových trzích, dnes vydala svou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2020 (10 šokujících předpovědí pro rok 2020). Tyto predikce se soustřeďují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Nejistota kolem obchodní dohody snižuje toleranci

12.11.2019 Nezvykle spokojené trhy se musí vypořádat se všeobecnou nejistotou, ať už jde o americkou obchodní dohodu s Čínou, politické směřování Evropy a ECB, nebo brexit, a tak se mohou ze svých nedávných pozic propadnout pěkně hluboko.
img

Ranní nadhoz - inflace v září lehce zpomalí

10.10.2019 Brusel odmítá návrh dohody, se kterou přišla britská vláda minulý týden. Podle ní by Severní Irsko v podstatě zůstalo v unijním jednotném trhu, kontroly by se prováděly v přístavech v Irském moři a mimo irsko-severoirskou hranici. Podle hlavního vyjednávače EU M. Barniera je tato varianta neakceptovatelná. Předseda EU J.C. Juncker vidí ještě určitou šanci na dohodu, hlavní však bude postoj Londýna. Jako nejpravděpodobnější varianta se nyní jeví další odklad brexitu.
img

Ozvěny trhu: Vyschlý pramen dolarové likvidity

27.09.2019 V běžných časech se o dění na peněžním trhu v médiích příliš nedočtete, a to ani v USA, kde hraje daleko zásadnější roli než v kontinentální Evropě nebo v České republice. I proto trhy překvapila nedávná zpráva o skokovém nárůstu krátkodobých úrokových sazeb na tomto trhu v USA. Ty jsou odvozeny od základní úrokové sazby americké centrální banky a v době klidu se pohybují v centrální bankou stanoveném pásmu. Nicméně v situaci, kdy se na trhu objeví příliš subjektů s nedostatkem finančních prostředků, roste poptávka po úvěrech a úrokové sazby rostou. Pokud je situace opravdu dramatická, dostane se tržní úroková sazba z daného pásma, což je signál pro ostatní hráče, že se děje na finančních trzích něco špatného, a pro centrální banku důvod k akci.
img

Jak fungují státní dluhopisy a jak je obchodovat?

26.09.2019 Pokud nechcete nechat své peníze nečinně ležet na běžném účtu, máte několik alternativ, jak je nechat pracovat. Nejznámější 2 způsoby jsou investice do akcií nebo dluhopisů. To, že akcie překonávají dluhopisy v dlouhodobějším měřítku, co se zisku týče, je zřejmé.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Americká výnosová křivka přivolává recesi

08.08.2019 Tuzemský trh práce vykáže poprvé v tomto roce nárůst podílu nezaměstnaných z důvodů sezónních pohybů. Uvolnění trhu však přichází jen pozvolna. Maďarská inflace meziročně stagnuje na současných hodnotách. Čínský zahraniční obchod nadále odolává většímu dopadu amerických cel. Trhy se však obávají další eskalace obchodních válek a vyprodávají riziková aktiva. To dopadá jak na globální akciové trhy, tak i na regionální měny.
img

Oživení světové ekonomiky v nedohlednu

06.06.2019 Finanční trhy čelí v posledních týdnech sérii negativních překvapení. Ať už jde o nárůst politických rizik v Evropě, napětí mezi USA a Čínou nebo spor mezi USA a Íránem. Vše nasvědčuje tomu, že v dohledné době nebudeme svědky oživení světové ekonomiky.
img

Dopady obchodních válek na finanční trh se prohlubují

29.05.2019 Finanční trh až doposud doufal, že obchodní válka mezi USA a Čínou, respektive zbytkem světa skončí dohodou. Proto byl pokles akciových trhů doposud relativně malý ve srovnání s tím, co je v sázce.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Dolaru pomáhá růst výnosů dluhopisů v USA

26.03.2019 Dolar dnes vůči koši měn posiluje. Podporuje ho skutečnost, že výnosy amerických desetiletých státních dluhopisů se zvýšily z 15měsíčního minima. Horším datům z ekonomiky USA trh nevěnoval pozornost.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Euro díky datům z Německa zpevnilo

25.03.2019 Euro dnes zpevnilo za podpory údajů z německé ekonomiky, které předčily očekávání. Kurz dolaru vedle vzestupu evropské společné měny nadále ovlivňuje rozdíl ve výnosové křivce amerických dluhopisů, který naznačuje recesi.
img

Veřejný dluh v USA má před sebou další raketový růst

30.07.2018 Steven Mnuchin, americký ministr financí, již brzy představí plán, jak řešit stále rostoucí deficit veřejných financí. Podle analytiků půjde o stěžejní dokument pro směřování výnosové křivky. Ta se velmi rychle zplošťuje (krátkodobé výnosy dohánějí ty dlouhodobé) a proměna v inverzní charakter na sebe pravděpodobně nedá dlouho čekat (krátkodobé výnosy předstihnou dlouhodobé).
img

Obavy z inflace tlačí nahoru výnosy z amerických dluhopisů

12.06.2018 Peněžní trh v USA (zde ve smyslu trh s finančními nástroji splatnými do jednoho roku) zažívá nejlepší období za posledních osm let. I přes růst akcií na nová maxima i růst výnosů minulý týden proudilo obrovské množství kapitálu do peněžních fondů. Celkový kapitál těchto fondů dosáhl až 2,9 miliard amerických dolarů, což jsou osmiletá maxima. V amerických vládních fondech peněžního trhu se objem majetku zvýšil na 2,27 miliard dolarů.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB rozdělila investování rezerv na dvě části

11.01.2018 Česká národní banka v rámci nové strategie rozdělila investování devizových rezerv na dvě části. Zhruba 45 procent devizových rezerv centrální banka investuje pouze do aktiv v eurech a americkém dolaru tak, aby byly vysoce likvidní, tedy rychle dostupné pro hladké fungování měnové politiky. Druhou část rezerv, tzv. investiční tranši, hodlá ČNB využívat pro dlouhodobější investování zaměřené na větší výnos. V této části rezerv by ČNB měla vedle eura a amerického dolaru investovat i do aktiv v kanadském dolaru, australském dolaru a švédské koruně. Vyplývá to z dnešního vyjádření guvernéra ČNB na stránkách banky.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 8.1.2018

08.01.2018 V prvním kole aukcí ministerstva financí se v lednu prodalo 5,7 mld. Kč cenných papírů. Více než polovinu hodnoty tvořily dluhopisy s devítiletou splatností s průměrným výnosem 1,6 %. Státní pokladniční poukázky s tříměsíční splatnosti byly prodány za 12,7 mld. Kč s výnosem 0,175 %.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 5.1.2018

05.01.2018 V první aukci českých státních dluhopisů v tomto roce ministerstvo financí prodalo cenné papíry v hodnotě 5,7 mld. Kč. Více než polovinu objemu tvořily dluhopisy s devítiletou splatností s průměrným výnosem 1,6 %. Státní pokladniční poukázky s tříměsíční splatností byly emitovány v hodnotě 12,7 mld. Kč s výnosem 0,175 %. Bezpečně se tak dostávají ze záporných výnosů, na kterých profitovalo ministerstvo ve většině minulého roku. Ministerstvo se v tomto roce již nebude moci v takové míře spoléhat na zahraniční poptávku po pokladničních poukázkách se záporným výnosem a bude se muset více soustředit na střednědobé a dlouhodobé státní dluhopisy. Očekáváme, že v nadcházejících čtvrtletích bude docházet k dalšímu postupnému nárůstu úrokových sazeb státních dluhopisů všech splatností v souladu s „normalizací“ měnové politiky ČNB. Koruna vůči euru dnes mírně oslabila až k EUR/CZK 25,595, kde se pohybuje i v současné chvíli. S blížícím se únorovým měnověpolitickým jednáním ČNB však očekáváme, že koruna brzy začne opět posilovat. Podle našich odhadů ke konci března posílí až k EUR/CZK 25,20.
img

Rozbřesk: Drahá Viagra jako lék na nestoupající americkou inflaci?

05.01.2018 Viagra nemusí být jen lékem na poruchy erekce. Aktuální zdražení tohoto léku v USA může být totiž symptomem, že se daří léčit “povadlost” jiného - tentokrát makroekonomického - fenoménu v podobě inflace. Že jde o blábol? Ne, tak docela…
img

Rozbřesk: Koruně chybí motivace a stát si potřebuje půjčit 352 miliard korun

27.12.2017 Těsně před vánočními svátky konečně spatřila světlo světa tolik očekávaná Strategie financování a řízení státního dluhu ČR na rok 2018, podle které bude Ministerstvo financí ČR potřebovat v příštím roce sehnat na finančních trzích až 352 mld. korun. Tato úctyhodná částka má především pokrýt státní dluhopisy a pokladniční poukázky splatné právě v roce 2018, stejně jako vykrýt i plánovaný schodek rozpočtu ve výši -50 mld. korun.
img

Data z trhu práce podpoří šance na zvyšování sazeb Fedu

08.12.2017 Tradiční měsíční statistika z amerického trhu práce by měla potvrdit pokračující růst americké ekonomiky a uvolnit ruce Fedu pro prosincové zvýšení sazeb.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou (27.11.2017)

27.11.2017 Česká koruna minulou středu definitivně prolomila hranici 25,50 a dnes večer se obchoduje těsně pod úrovní EUR/CZK 25,42. Oproti začátku minulého týdne tak jasně posílila skoro o desetník, i když se během pátku i dneška potýkala se zvýšenou volatilitou. Vůči dolaru se koruna obchoduje poblíž hladiny USD/CZK 21,30 a ve srovnání s předchozím týdnem koruna posílila o bezmála čtyři desetníky.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 23.11.2017

23.11.2017 Ministerstvo Financí ČR dnes na aukci prodalo pokladniční poukázky (T-bills) v hodnotě 20,965 miliard korun. Tyto krátkodobé dluhopisy mají splatnost 133 dnů, budou se tedy vyplácet na začátku dubna příštího roku. Investoři poptávali poukázky v celkové hodnotě 44,255 miliard korun, takže jejich poptávka více než dvakrát přesáhla nabídku MFČR. Výnosy jsou stále v mírně negativním teritoriu na -0,3 %. Kurz koruny vůči euru reagoval posílením těsně pod 25,44 korun, což je rekordně nejnižší hladina od první poloviny roku 2013.
img

Výhled Fidelity International na závěr roku 2017: atraktivní dluhopisy s vysokým výnosem

23.11.2017 Pokračující poptávka po výnosech nahrává podle odborníků z Fidelity International dluhopisům s vysokým výnosem a rizikovějším aktivům. Současná situace je charakterizována silným ekonomickým růstem, nízkou inflací, silnými korporátními fundamenty a optimistickými, nicméně stále obezřetnými, centrálními bankami.
img

Rozbřesk: Inflace - další díl do skládačky “růst českých sazeb?

11.09.2017 Srpnová inflace půl procentního bodu nad cílem by pro ČNB neměla být velké překvapení. Dál se naplňuje srpnová prognóza, která počítá s tím, že především kvůli dražším potravinám zůstane inflace v nejbližších měsících nad cílem a spadne k němu až na začátku příštího roku.
img

Strmý pád pojišťoven – downgrade pro AIG

08.09.2017 Americká ekonomika míří na neznámé území s novou administrativou, která má pod kontrolou Bílý dům, a formuje regulační reformu, obchodní politiku a daňový systém. Eurozóna, resp. evropské ekonomiky jako celek akcelerovaly v průběhu 1H 2017 i přes počáteční hrozbu nestability díky odchodu Spojeného království z Evropské unie (obecně známému jako „Brexit“) a negativním úrokovým sazbám v některých zemích. Společně by tyto základní podmínky mohly znamenat pro pojišťovny náročný rok.
img

Rozbřesk: Koruna hledá směr a vyčkává na ECB i na domácí čísla?

04.09.2017 Supersilný růst Česka posunul korunu do těsnější blízkosti 26,00 EUR/CZK. Sílu na zdolání psychologické hranice však česká koruna zatím nemá a bude ji pravděpodobně těžko sbírat i v průběhu tohoto týdne.
img

Rozbřesk: Koruna hledá směr a vyčkává na ECB i na domácí čísla?

04.09.2017 Supersilný růst Česka posunul korunu do těsnější blízkosti 26,00 EUR/CZK. Sílu na zdolání psychologické hranice však č...
img

Rozbřesk: Trh práce táhne českou ekonomiku k silným výkonům?a ČNB k vyšším sazbám

01.09.2017 Okurková sezóna jako by dolehla i na evropské statistiky. Ty včera kromě zajímavých čísel o vyšší inflaci a nízké nezaměstnanosti přišly se šokující zprávou, že během léta se v EU rodí zhruba čtvrtina dětí. Toto revoluční zjištění, že jedno ze čtyř ročních období zodpovídá za čtvrtinu novorozenců, si vysloužilo i speciální kouzelnou grafiku - http://bit.ly/2eJvLeQ - doporučuji ke zhlédnutí, dozvíte se například, že nejméně novorozenců se v létě rodí na Maltě (24 %).
img

Hampl: Hned v září mohu hlasovat pro další růst sazeb ČNB

29.08.2017 Viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl by na srpnovém jednání bankovní rady, na kterém chyběl, rozhodně hlasoval pro zvýšení sazeb ČNB. A hlas pro další zvýšení sazeb ČNB zvažuje hned na nejbližším dalším měnovém jednání 27. září. Téma bude odteď relevantní pro každé měnové zasedání bankovní rady, řekl v rozhovoru pro Reuters. Kurz koruny k euru podle něj zůstává pro ČNB zásadním faktorem, zaplavení trhu hotovostí po splacení části dluhopisů se ale neobává.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 22.8.2017

22.08.2017 Dnes zveřejněný ZEW index budoucích očekávání ekonomického růstu v srpnu poklesl o 7,5 b. na 10 b. a je tak nejnižší od října 2016. Medián odhadů trhu naznačoval pokles pouze o 2,5 b. ZEW index současné situace vzrostl o 0,3 b. na 86,7 b, ačkoli se očekával pokles o 1,2 b. K negativnímu budoucímu očekávání přispělo současné posilování eura, které ohrožuje německý export a prohlubující se problémy německých automobilek. V eurozóně ZEW index budoucích očekávání v srpnu poklesl o 6,3 b. na 29,3 b.
img

Rozbřesk: Svět se rozbil, co s tím? Odpověď se bude hledat v Jackson Hole

22.08.2017 Jak jest dobře známo, ekonomové mají rádi historky. Není proto divu, že asi nejsledovanější událost týdne je setkání zástupců centrálních bank v Jackson Hole. Sejdou se zde totiž lidé, kteří stojí na pomezí akademické sféry a praxe a jestli lze odněkud očekávat koncentrovaný proud nových, bádáním podpořených nápadů, myšlenek a vysvětlení, co že se to vlastně děje se světem, tak je to právě odtud!
img

Fundamentální analýza: Americké maloobchodní tržby naznačí silný růst spotřeby

14.07.2017 Statistika amerických maloobchodních tržeb by měla ukázat na solidní růst spotřeby ve druhém čtvrtletí roku. Dále by tak rostly šance na opětovné zvýšení sazeb Fedu, což opět naznačila i Janet Yellen ve včerejším vystoupení v americkém senátu. Český běžný účet se v květnu zřejmě propadl do schodku kvůli odlivu dividend, na celkovém obrázku ekonomiky a posilující koruně by to však nic změnit nemělo.
94722652.jpg

Někteří politici prý uvažují o řeckém krachu

16.06.2015 Jednání Řecka s mezinárodními věřiteli nevykazují téměř žádné známky pokroku a někteří evropští politici...
portugalsko 08012014.png

Portugalské dluhopisy mají negativní výnos

20.05.2015 Portugalská vláda dnes poprvé prodala státní cenné papíry s negativním výnosem, což znamená, že za...
94722652.jpg

Řecko plně refinancovalo splátku dluhopisů

08.04.2015 Řecko dnes prodalo šestiměsíční pokladniční poukázky v hodnotě 1,14 miliardy eur a penězi z této emise...
ecn bundesbank.jpg

Weidmann: Řecko přišlo o hodně důvěry

12.03.2015 Řecko pozbylo velkou část důvěry a státy eurozóny se musí rozhodnout, zda budou ve vztahu k Aténám...
img

Dnes nás čeká NFP, hřivna kolabuje, EUR stabilizováno; analýza GBP/USD, AUD/USD, EUR/USD

06.02.2015 Americký akciový trh si včera připsal přes 1 procento zisku a konečně se v letošním roce přehoupl do černých čísel. Akciím pomáhá stabilizace ceny ropy...
img

Proč ropa posiluje, Řecko jedná s ECB, analýza Ropy, měnového indexu eura (BOSSA EUR) a EUR/JPY

04.02.2015  Aktuální nálada na finančním trhu je pod vlivem rostoucí poptávky po černém zlatě. Cena ropy posílila od pátku o ...
irsko 08012014.png

Irská ekonomika vzrostla o 7,7 procenta

19.09.2014 Irská ekonomika v jarním čtvrtletí nečekaně prudce zrychlila svůj meziroční růst na 7,7 procenta a vrátila se...
img

Denní komentář IronFX - 19/06/2014

19.06.2014 FOMC mírně optimističtější: Prohlášení po zasedání FOMC bylo mírně optimističtější ohledně vyhlídek americké ekonomiky v krátkodobém...
img

Denní komentář IronFX - 15/05/2014

15.05.2014 V centru pozornosti trhy dluhopisů. Hlavní tržní pohyb se včera odehrával na světových trzích s dluhopisy. Příčinou byl propad výnosů britských, německých a amerických obligací na letošní minima. Zpráva o vývoji inflace Bank of England byla méně jestřábí, než mnozí očekávali, prognózy inflace na základě tržních úrokových sazeb hovoří o růstu cenové hladiny mírně pod cílovanou hodnotou v horizontu dvou až tří let. Znamená to, že banka by měla prostor pro zvyšování úrokových sazeb pomalejším tempem, než trh doposud očekával. Výnosy britských dluhopisů reagovaly poklesem po celé délce výnosové křivky (výnosy 10letých obligací se prudce propadly o 10 bps) a pokud jde o GBP/USD, útok na handle 1,70 je prozatím odkládá, i když technická analýza stále dává býčí signály - viz EUR/GBP níže.
img

Denní komentář IronFX - 05/05/2014

05.05.2014 NFP report nic nezměnil: Páteční report měl zásadně změnit tržní dění, způsobil ale jen krátkodobý výkyv. Bezprostředně po...
img

Předpovědi z počátku roku klidně ignorujte

29.01.2014 Nejsem zrovna fanouškem příchodu nového roku a nových začátků, ovšem jde o přirozený běh života a hlavně investičního cyklu. Když přijde 1. leden, všichni jsou odpočatí, během Vánoc přečetli spoustu knih, zatímco prognostici pracují na plné obrátky (včetně mě). Ale nejlepší radou na leden, kterou jsem dostal od svého bývalého šéfa z firmy Chase, bylo: “Steene, nikdy nedělej žádné obchody v prvních dvou týdnech roku a ignoruj taky všechny předpovědi??
img

EUR/USD - Denní pohled 22.1.2014

22.01.2014 Dnes se trh zaměří v USA na MBA Mortage Applications, index Redbooku,  4týdenní pokladniční poukázky, v Británi...
img

EUR/USD - Denní pohled 22.1.2014

22.01.2014 Dnes se trh zaměří v USA na MBA Mortage Applications, index Redbooku,  4týdenní pokladniční poukázky, v Británi...
img

Včera se regionálním měnám příliš nedařilo

13.09.2013 Česká koruna včera mírně oslabila. Z ranní úrovně kolem 25,75 CZK/EUR během dne ztratila zhruba 7 haléřů...
img

Regionální měny včera vůči euru posílily

23.08.2013 Obchodování s českou korunou včera bylo z počátku velmi klidné, když se koruna vůči euru obchodovala v úzkém pásmu kolem 25,75 CZK/EUR. Odpoledne však domácí měna náhle posílila k 25,70 CZK/EUR. Ve výsledku během čtvrtečního obchodování koruna zaznamenala zisky ve výši 0,1 %. Včera nebyly z domácí ekonomiky zveřejněny žádné makroekonomické indikátory, na které by koruna mohla reagovat.
img

Všechny regionální měny včera mírně oslabily

26.07.2013 Česká koruna včera vymazala středeční zisky. V průběhu dne vůči euru odepsala 0,2 % a v závěru čtvrtečního obcho...
img

Nejhůře se dařilo forintu, koruna a zlotý stagnovaly

19.07.2013 Česká koruna včera dopoledne oslabila vůči společné evropské měně o 0,2 % ke 25,98 CZK/EUR. V průběhu...
img

Koruna po tiskové konferenci ČNB oslabila

28.06.2013 Dopoledne se koruna na mezibankovním trhu prakticky neodchýlila od hladiny 25,90 CZK/EUR. Ani oznáme...
euro lupa.png

Římu a Madridu vzrostly náklady na úvěry

25.06.2013 Vlády Itálie a Španělska dnes musely zaplatit za nové půjčky v celkovém objemu 7,6 miliardy eur mnohem...
img

Koruna včera zaznamenala zisky oproti euru

26.04.2013 Česká měna včera odpoledne posílila o 0,6 %, v závěru obchodování se koruna na mezibankovním trhu pohybovala...
img

Slovinsko druhým Kyprem nebude. Brusel mu dle IIF přinejhorším hodí záchranný kruh

10.04.2013 O Slovinsku se kvůli dramatickým úvěrovým ztrátám tamních bank začalo mluvit jako o dalším kandidátovi finanční pomoc od EU a náklady na pojištění proti bankrotu země vzrostly. Obavy z toho, že zemi s větším bankovním sektorem, než je její hrubý domácí produkt, čeká osud Kypru, jsou však podle Institutu mezinárodních financí (IIF) nepodložené. Nutná ale bude rychlá akce tamní nové vlády.
img

Včera posílily česká koruna, polský zlotý i maďarský forint

05.04.2013 Česká koruna včera dále mírně posilovala ze svého devítiměsíčního minima, kterého dosáhla v úterý. Během...
img

Týdenní zprávy

11.03.2013 Evropa - Ukazatele zdraví Evropské unie byly převážně pozitivní, přičemž index PMI v sektoru služeb převýšil veškeré od...
img

Týdenní zprávy

04.03.2013 Evropa - Itálie se stále snaží sestavit vládu, na kterou Evropští politici tlačí, aby zachovala svůj postoj vůči fiskál...
img

Makro: Bank of Japan podpořila dodatečné nákupy aktiv jednomyslně, zápis z jednání

25.01.2013 Zápis z jednání bankovní rady Bank of Japan ze dne 19- 20. prosince zdůrazňuje potřebu snížit krátkodobé úrokové sazby...
spanelsko byk.jpg

Španělsko prodalo dluhopisy za 7 miliard eur

22.01.2013 Španělská vláda dnes vydala za téměř rok první syndikovaný dluhopis s desetiletou lhůtou splatností...
img

Týdenní zprávy

31.12.2012 Evropa - Většina evropských trhů byla minulý týden zavřená z důvodu svátků, a zatímco zprávy chodí méně, některé důleži...
img

Řešení pro Řecko opět odloženo, eurodolar se však po prvotním zklamání opět zvedá

21.11.2012 Jednání o Řecku ani tentokrát nepřineslo žádné řešení. I když zástupci eurozóny a MMF mluví o pokroku a v...
img

Týdenní zprávy

19.11.2012 Evropa - Dluhová krize nadále má negativní vliv na výsledky HDP evropských zemí, poněvadž veškeré zveřejně...
img

Týdenní zpráva o koruně: Poprvé od července nad 25,50

16.11.2012 Koruna se po dalším oslabení usazuje nad 25,50 za euro. Za jejími ztrátami ze značné části dál stojí do...
img

Řecko neudrží břímě svého dluhu bez odpisů veřejných věřitelů, varuje Fitch a EU se dále hádá. Euro padá spolu s trhy na dvouměsíční dno

09.11.2012 Vlna optimismu, kterou v září spustily akce ECB a Fedu vyprchala a eurodolar následuje výprodeje na všech...
recko demonstrace.jpg

Peníze pro Řecko zůstávají v nedohlednu

09.11.2012 Pondělní schůzka ministrů financí členských zemí eurozóny definitivní rozhodnutí o uvolnění další části finanční...
img

Asie dnes: BoJ přichází se stimulačními opatřeními ve výši 11 bil. JPY; JPY posiluje

31.10.2012 Andrew Robinson - Pozornost se od časného rána soustředila na Japonsko. Začalo to zveřejněním údajů o počtu ...
img

Zvrat na trhu dluhopisů: Polsko si poprvé půjčuje v eurech levněji než ČR .Výnos v aukci SPP ale výrazně klesl

25.10.2012 Polsko si vůbec poprvé půjčuje v eurech levněji než Česká republika. Investoři patrně oceňují snahu polsk...
img

Koruna se vydává k 25 Kč za euro a tíhu možného dalšího poklesu sazeb cítí i forint. Aukce rozporuplné

25.09.2012 Česká měna, která se ještě včera obchodovala vůči euru i pod hladinou 24,80 CZK/EUR, dnes obrací kurz z...
img

Koruna se opět vydává k 25 Kč za euro, forint také tíží možný další pokles sazeb

25.09.2012 Česká měna, která se ještě včera obchodovala vůči euru i pod hladinou 24,80 CZK/EUR, dnes obrací kurz z...
img

Ranní zprávy

24.09.2012 Evropa - Mario Draghi učinil plánované kroky, aby obnovil důvěru v ECB a evropští politici se mezitím st...
img

Ranní zprávy

13.09.2012 Evropa - Po rozhodnutí německého ústavního soudu posvětit záchranný fond eurozóny ESM pod podmínkou, že ...
img

Ranní zprávy

05.09.2012 Evropa - Trhy včera zaznamenaly obrovský propad, jelikož jimi otřásly nejnovější údaje z různých zemí a také dopis tzv....
img

Ranní zprávy

28.08.2012 Na hlavních evropských trzích včera panoval klid, ve Spojeném království totiž zůstaly burzy zavřené kvůli státnímu svátku, na trhu tak chyběl výraznější podnět k pohybu.
spanelsko 123.jpg

Naděje na intervenci ECB Španělsku zlevnily dluh

21.08.2012 Španělsko v aukci prodalo krátkodobé dluhopisy v objemu 4,5 miliardy eur a se splatností od 12 do 18 měsíců.
meny.jpg

Shrnutí obchodování: Euro mírně posílilo

14.08.2012 Evropská měna (EUR) v pondělí mírně posílila vůči americkému dolaru (USD) a zisky si připsala poprvé za...
img

Euro zamířilo vzhůru, koruna za dnešek nic nepředvedla

13.08.2012 Finanční trhy ráno negativně ovlivnila data z Japonska a prohlášení z ECB tlumíc...
eurusd 13082012.gif

Pravidelný týdenní FOREX komentář

13.08.2012 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu oslabil a uzavřel týden na úrovni 1,2287. Vzdálil se tak měsíčnímu...
nemecko.jpg

Německo kritizuje zvýšení role ESM a plány ECB

05.08.2012 Proti zvýšené roli trvalého záchranného fondu eurozóny ESM a záměru Evropské centrální banky (ECB) obnovit nákupy státních dluhopisů ohrožených zemí eurozóny se o víkendu vyslovili někteří politici německé vládní koalice v čele s ministrem zahraničí Guidem Westerwellem a členy bavorské konzervativní strany CSU. Jeden z nich dokonce obvinil šéfa ECB Maria Draghiho z toho, že svou pozici v bance zneužívá k prosazování italských zájmů. Z Německa také znovu zazněl hlas, že by Řecko mělo opustit eurozónu.
img

Ranní zprávy

31.07.2012 Evropa - Všechny pohledy se nyní obrací na prezidenta ECB Draghiho, který má oz...
img

Ranní zprávy

23.07.2012 Evropa - Pátek byl pro evropské akcie opravdovými jatky, akcie se řítily dolů v...
img

Ranní zprávy

18.07.2012 Evropa - Vyšetřování kauzy Libor, které Británie započala u banky Barclays, se pr...
george soros.jpg

Finančník Soros varuje před krachem summitu EU

26.06.2012 Německo musí změnit svůj odmítavý postoj vůči návrhům bez zbytečných odkladů prosadit těsnější...
img

Ranní zprávy

26.06.2012 Evropa - Trhy uzavřely převážně níže, řecký nový finanční ministr odstoupil od sv...
img

Ranní zprávy

15.06.2012 Investoři raději stáhli své sázky před nadcházejícím víkendem plným události, které přinesou velké změny. Trh trpělivě čeká na volbu v Řecku, v Egyptě a konečně by se měla konat schůzka FOMC v USA. Mezitím agentura Moody?s nadále snižuje ratingy v Evropě, zejména 5 nizozemským finančním institucím. Centrální banky v ropě se připravují na to nejhorší, než začne víkend, a chystají pohotovostní plány na každou možnost, která by postihla Evropskou měnovou unii a evropské vlády v celém Středomoří. Indexy uzavřely smíšeně, přičemž italský MIB a španělský IBEX se dostaly oba výše, MIB +1,47% a IBEX +1,22%. Švýcarský SMI spadl o 0,61% a švédský OMX ztratil 0,45%. EUR/USD pokračuje ve svém růstu, dostal se nad supportem 1,26 na 1,2629.
img

Ranní zprávy

16.05.2012 Evropa - Řeckému obyvatelstvu stále hrozí totální krize, protože se zvyšuje počet...
img

Ranní zprávy

09.05.2012 Evropa Řecká levicová strana zodpovědná za formování koalice bude usilovat o ...
img

Ranní zprávy

01.05.2012 Evropa Španělský premiér Mariano Rajoy je pod dalším tlakem, protože agentura S...
img

EURUSD - Intradenní výhled: Kurz kolísá, euro by mělo slábnout

24.04.2012 Měnový pár se nachází v mírném rostoucím trendu, pohybuje se těsně pod intr...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | George Soros | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Intradenní výhled | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Obchodování na burze | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Ben Bernanke | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Bull | Burza | CEO | CFD | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | DAX | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downgrade | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Forward | Forwardová cena | Futures | G10 | G7 | GTD | Grafy | Growth Funds | Hammering | Hedge Fund | Hedging | Hedge | Hedgingový poměr | High | High Yield | Hypotéční zástavní list | IFRS | IPO | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investice bez zajištění | Investiční limity | Investiční zaměření | Investor | Investování | Japonský jen | Jistina (principal) | Jištění proti ztrátě (Hedging) | Kapitalový výnos | Klouzavý průměr | Komodity | Komparatívní analýza | Konvertibilní dluhopis | Korekce | Kotovaná měna | Koš | Kupón | Kupón dluhopisu | Kurz | Kurz podílového listu | Kurzy měn | Kótovací pravidla | Kótování akcií | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long Term High Quality | Long Term Medium Quality | Long pozice | MAE | MFE | MMF | MT4 | Makléř | Risk | Marže | Maximum Adverse Excursion (MAE) | Maximum Favorable Excursion (MFE) | Min/Max performance | Měna | Měna nástroje | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Míra obratu portfolia (PTR) | NAV (Net asset value) | NAV/PL | Nabídka | Nemovitostní fond | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nově prodané domy | Náklady na uzavření pozice | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | Opening bell | Oscilátor | P.A. (p.a.) | PTR | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Podílový list | Pokladniční poukázka | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Resistance | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Long Term | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Stagflace | Státní dluhopis | Support | Swap | Swiss | Swiss National Bank | T-Bill | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | VIX | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Wall Street | YTD | Yield | ZEW index | Bondy | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | JPMorgan | Bank of China | Euro STOXX | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | První kroky na burze | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Ken Veksler | John Hardy | Zisk | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | Obchodní deficit | Swapová výnosová křivka | Měnový index | LYNX | Index strachu | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | Druhá měna | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Uzavření pozice | Vlastní jmění | Volatilní | Akcie CETV | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollingerova pásma | Brent | Burzovní indexy | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | ETF fond | Eura | EURHUF | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Frank | FX Trading | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Francie | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční nástroje | Investiční portfolio | Investiční účet | IronFX | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Janis Varufakis | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Komodity zlato | Korporátní dluhopisy | Krize eurozóny | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz forintu | Kurz koruny k euru | Kurz USD | Kurzy | Volná pracovní místa | Kurzy EUR | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s dluhopisy | Oslabení koruny | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PinBar | Pips | Pokles eura | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Sdílená ekonomika | Signály | Slovník pojmů | Société Générale | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská centrální banka | Tapering | Termínované vklady | TopForex | Trh | Ukrajinská hřivna | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu koruny k euru | WTI | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Mojmír Hampl | Put | CEE | Doba splatnosti | HZL | Identifikační číslo | Indie | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Nominální úrok | P.A. | Range | Redukce | REIT | ROCE | Sell | Small caps | Tranše | Výnos do splatnosti | Itálie | Spojené státy | WSJ | Převis | Repo operace | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Kontrakt | Double bottom | Federální rezervní systém | Volby | Cukr | Retail | Burze | Global forex | Investment | Hedžové fondy | Americké obchodování | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Royal Bank of Scotland | Banco Carregosa | Spiro Sovereign Strategy | Jackson Hole | Bankovní sektor | MSCI | ANZ | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | NATO | Ole Hansen | USD/UAH | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Phillipsova křivka | Thomson Reuters | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Kurz EUR/USD | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Firemní dluhopisy | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Investovaný kapitál | Renminbi | Evropské banky | Kurzový zisk | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Sentiment trhu | Globální akciové trhy | Oddělení forexu | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Polská ekonomika | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena cukru | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Swapy | Referendum | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Náklady na zajištění | České firmy | Strategy Research | Economic | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Obchodování měn | JPMorgan Chase | Bankovní regulace | Realitní trh | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Index IBEX | Britské banky | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Rating AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Cena mědi | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Erste | Philip Morris | Světové finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Poptávka investorů | Dnešní výsledek aukce | Výnos v aukci | Britská vláda | Americké akciové trhy | Chevron | Dnešní aukce | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Úspěšné obchodování | Analytik Patria Online | Francouzský CAC 40 | Predikce | Ekonomická situace | Záchranný fond | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Zisky firem | Irská ekonomika | Zprávy a události | Vývoj indexu S&P 500 | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnové stimulace | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Očekávání analytiků | Hřivna | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Měnové stimuly | Příjmy | Oslabování eura | Finanční domy | Měny&Sazby | ČTK | Skupina G20 | Ziskové obchodování | Monopoly | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Americký dolar vůči japonskému jenu | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Výnosy britských dluhopisů | Obchodování s českou korunou | Akcie firem | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Bankovní index | Zahraniční forex | ČSOB Finanční trhy | Výnosy řeckých dluhopisů | Zahraniční FX | 7 dní s korunou | Návratnost investic | Hurikán Irma | S&P 500 Insurance | Index pojišťoven | Podnikové dluhopisy | Jerome Powell | Backwardation | Capitalinked | Radim Dohnal | NEST | Tether | Dobrý obchodník | Wood & Company | Airbnb | Ekonomické výsledky | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výnosy italských dluhopisů | Krypto | Peter Bukov | Analytik TopForex | Obchodní válka | Capitalinked.com | Podniky | Regionální měny | Veřejný dluh v USA | Prognóza ČNB | Objem obchodování | Forint | Ruský akciový index | Index RTS | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Mileniálové | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Roční výnos | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | Nervozita na trzích | Oslabování akcií | Růst zisků | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Zpomalení ekonomického růstu | Majetek | Obchodovat s akciemi | Makroekonomické strategie | Rozdíl ve výnosové křivce | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Inflační očekávání | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Status bezpečného útočiště | Akciové futures | Vybrané měny | MSCI Emerging Markets | Oživení světové ekonomiky | Boris Johnson | Začít obchodovat | Snížení sazeb | Reinvestování | Prezidentka ECB | Záporné sazby | NASDAQ 100 | Americká výnosová křivka | Výnosové křivky | Situace v Hongkongu | Americké futures | Snížení úroků | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Raiffeisen Bank International | Oživení ekonomiky | Burzovní průvodce | Růst mezd | Stablecoiny | Dot plot | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Výběr státních dluhopisů | Co jsou státní dluhopisy | Obchodování se státními dluhopisy | Jak fungují státní dluhopisy | Dolarové likvidity | iShares | Repo obchody | Obchodní dohoda | Hospodářské krize | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Německá vláda | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | Nová prognóza ČNB | LNG | Objem | František Táborský | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | Snižování úroků | ČSÚ | Luis De Guindos | Firma | Zasedání ČNB | Parlamentní volby | IIF | Souhrn finančních trhů | Datový kalendář | Bilance | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Ukrajina | Lagardeová | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Dlužníci | České dluhopisy | Financovat | Předpovědi | Šokující předpovědi | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Průmysl | PLN | Drahý kov | Propouštění | Čínské zboží | Ceny potravin | Čína a USA | Problémy | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Konzervativci | Plyn | Nálada | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Ústavní soud | Míra | Britské volby | Ohlédnutí | Fed úroky | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Americké centrální banky | Ministr hospodářství | Stratég | Miliardy korun | Ziskovost | CFA | Miliardy eur | RBA | Budoucnost | Zemědělství | Podnik | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Australské požáry | Analytička Saxo Bank | Analytička | Eleanor Creagh | Hospodářské riziko | Ukazatele | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Macron | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Trhy | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Virus | Asijské indexy | Pokles | Situace | Meziroční růst | Vít Hradil | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Úsilí | Peníze na financování | Výdaje | Pesimismus | Dopady koronaviru | Americké banky | COVID-19 | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | Největší ztráty | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Longovat | Cyklické akcie | Akcie prodejců spotřebního zboží | Dlouhé pozice u akcií | Vývoj | Šok | Výkyvy | Měnový výbor ECB | Program nákupu aktiv | Nákupy státních dluhopisů | Dostatek likvidity | Americká centrální banka dnes | Dnešní krok Fedu | Stimuly | TARP | Skokového oslabení koruny | Hlavní ekonom ING | Redenominace | Globální riziko redenominace | Riziko redenominace | New York Times | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | MF | Komerční banky | Nákup aktiv | České státní dluhopisy | Růst | Objem dluhopisů | Signál | Počet Američanů žádajících o podporu | Biliony | Stanovený kurz | Ekonomiky | Války | Práce | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | Aukce pokladničních poukázek | Znárodnění | Markus Söder | Trh dluhopisů | Madrid | Analytik ČSOB | Finanční pomoc | Posílení | Sociální napětí | Christos Staikuras | Cestování | Podíl zahraničních investorů | Růst výnosů | Soud | Artemis | Bezpečnost | Dluhy | Bundesbanka | Ekonomické zotavení | JDE | Spolkový sněm | Bild am Sonntag | Členové Fedu | Covid | Makléř Wood & Company | MAM | Šance | Ceny | Výplach | Americké vládní dluhopisy | Výpadek příjmů | Představitelé ECB | Odborníci | Zasedání FED | Biden | Pracovní místa | Lukáš Novotný | Propady na akciích | Taper | UST | JAR | Odvětví | Načasování | Vnímání | Asijské země | SXXP | Společnosti | Opatření | Althea Spinozzi | Napjatá situace | Obilí | Ruský prezident | Indexy pohyb | Target | TIM | RTS | | Rotace | Rozšíření | Instituce | Přerušení dodávek ruského plynu | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | Situace kolem Ukrajiny | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | APP | Le Penová
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Pojišťování vývozu do Ruska
Pojišťovna
Pojišťovna EGAP
Pojišťovna MetLife
Pojišťovna VIG
Pojišťovny
Poker
Poker face
Pokerový hráč
Pokladniční poukázka

Následující klíčová slova

Pokles
Pokles akcií
Pokles akcií HSBC
Pokles akcií PGE
Pokles akcií Tesla
Pokles akcií Tesly
Pokles akciových trhů
Pokles aktivity v průmyslu
Pokles amerických akcií
Pokles bitcoinu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FxPro
AGM Markets
DeGiro
reklama
Purple Trading Room
Potvrďte prosím... Zavřít