Neděle 14. července 2024 04:45
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei Payout
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster

Uniper

img

TASS: Ruský soud zakázal firmě NET4GAS vést arbitráž proti Gazpromu v zahraničí

11.06.2024 Arbitrážní soud ruského Severozápadního okruhu potvrdil dřívější soudní rozhodnutí, které zakazuje českému provozovateli sítě plynovodů NET4GAS pokračovat v řízení proti ruské společnosti Gazprom Export v zahraničí, informovala dnes ruská státní tisková agentura TASS. Česká společnost v reakci odkázala na svá dřívější vyjádření ke kauze. V nich uvedla, že se zákazem řídit nebude, protože rozhodnutí ruských soudů je v rozporu s mezinárodním právem.
img

Ruský soud zakázal firmě ČEZ vést arbitráž proti Gazpromu mimo Rusko

24.05.2024 Arbitrážní soud pro Petrohrad a Leningradskou oblast zakázal české energetické společnosti ČEZ pokračovat v arbitrážním řízení proti ruskému plynárenskému podniku Gazprom mimo Rusko. Informovala o tom dnes agentura TASS. Rozhodnutí přichází poté, co ČEZ ve čtvrtek večer oznámil, že rozhodčí tribunál Mezinárodní obchodní komory (ICC) zakázal Gazpromu pokračovat v soudním řízení proti firmě ČEZ v Rusku.
img

Data Revolutu odhalila, jak Češi investovali v roce 2023

12.01.2024 Revolut, globální finanční superaplikace s více než 35 miliony zákazníků po celém světě a více než 600 tisíci v České republice, odhaluje některé trendy v investování Čechů a celé Evropy v roce 2023.
C:\fakepath\Rusko.jpg

FT: Rusko nabízí Západu výměnu zmrazených aktiv

23.08.2023 Moskva nabízí výměnu aktiv západních investorů uvázlých v Rusku za část ruských aktiv zmrazených v západních zemích v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu. Podle návrhu, který představila ruská centrální banka, by Moskva poskytla západním investorům možnost, aby koupili aktiva ruských podniků zmrazená v Evropě s využitím svých peněz na ruských účtech s omezeným přístupem, které nyní nelze převést do zahraničí. Informoval o tom list Financial Times (FT). Západní představitelé nicméně listu sdělili, že o takovémto návrhu nemají žádné informace a že se o možnosti výměny aktiv nevedou žádné rozhovory.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Kyjev přesvědčuje západní firmy, aby přesídlily z Ruska na Ukrajinu

19.07.2023 Vláda v Kyjevě se snaží přesvědčit globální firmy, aby opustily Rusko a přesídlily na Ukrajinu. Napsal to dnes web americké televize CNBC. Moskva zatím pokračuje v zabavování majetku, který mají zahraniční firmy v Rusku. Prezident Vladimir Putin v neděli podepsal dekret, na jehož základě vláda převzala kontrolu nad ruskými dceřinými společnostmi francouzského výrobce potravin Danone a dánského pivovaru Carlsberg.
img

Evropské akcie rostou díky pozitivním zprávám z USA

05.06.2023 V pátek přední akciové indexy v západní Evropě vzrostly o více než 1 %. Vzestupný trend evropských akcií byl podpořen ochotou obchodníků riskovat. Trhy byly dále povzbuzovány optimistickými zprávami z USA ohledně pokroku v řešení otázky státního dluhu. Cenné papíry v těžebním a energetickém sektoru byly v pátek nejvýkonnější.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

AP: Zahraniční firmy zjišťují, že není jednoduché opustit Rusko

25.05.2023 Po invazi ruských vojsk na Ukrajinu mnoho globálních společností oznámilo, že plánují opustit Rusko, nebo tam alespoň omezit své aktivity. Ukázalo se však, že odchod z Ruska je obtížnější, než se původně zdálo. Ruská vláda zavedla překážky, vyžaduje schválení odchodu a ukládá daně a slevy z prodejní ceny. Firmy se tak ocitají v situaci, kdy se pohybují mezi západními sankcemi a veřejným míněním na straně jedné a snahou Ruska od odchodů odrazovat na straně druhé, uvedla agentura AP.
C:\fakepath\trader-26042023-31-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.04.2023 1) Regulátor hospodářské soutěže ve Velké Británii zablokoval navrhované převzetí Activision Blizzard společností Microsoft za 69 miliard USD kvůli obavám, že by mohlo dojít k poškození soutěže. Akcie Activisionu reagují v pre-marketu poklesem o 10 procent.
C:\fakepath\putin.png

Putinův nový dekret Moskvě umožňuje převzít kontrolu nad cizím majetkem v Rusku

26.04.2023 Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret, který Moskvě dočasně umožní převzít kontrolu nad zahraničním majetkem v Rusku. Informovala o tom agentura TASS, podle níž Rusko zatím přebírá kontrolu nad většinou akcií zahraničních akcionářů v ruské divizi německého dovozce plynu Uniper a ruské divizi finské energetické společnosti Fortum Oyj. Krok ale neznamená, že by akcionáři o majetek přišli, doplnila agentura s tím, že obdobný krok Rusko v případě potřeby podnikne také v případě dalších společností.
img

Nečekejte, prodávejte teď akcie ČEZ, radí americká i polská banka

21.02.2023 Akciím energetické společnosti ČEZ se daří. V minulém týdnu se jejich cena na pražské burze vrátila zpět nad psychologickou hranici 1000 korun. Ve středu se prodávaly až za bezmála 1070 korun, tedy nejdráže od loňského srpna. V pátek se ovšem propadly zpět mírně pod hranici 1000 korun, kde jsou i nyní, poté, co se klíčový menšinový akcionář podniku, uhlobaron Pavel Tykač, nechal slyšet, že česká vláda zřejmě ČEZ nepostátní. Tykač si míní, že se ve Fialově vlády nakonec zřejmě nenajde nikdo, kdy by byl ochoten zaplatit reálnou cenu za zhruba 30procentní zbývající podíl.
img

Evropské akcie stoupaly, převzaly štafetu od asijských burz

05.01.2023 Přední západoevropské akciové indexy uzavřely ve středu v plusu. Sentiment podpořily výsledky obchodního dne v asijské seanci.
img

Zprávy z Číny vyvolaly prudký růst evropských akciových trhů

04.01.2023 V úterý se hlavní západoevropské akciové indexy obchodovaly stabilně v zeleném pásmu. Evropské trhy obchodovaly výš, protože investoři hodnotili znovuotevření Číny a uvolnění jejích covidových restrikcí. Růst hlavního indexu podpořily potravinářské a farmaceutické společnosti.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
img

Zprávy z USA tlačily evropský akciový trh dolů

23.12.2022 Přední akciové indexy západní Evropy uzavřely čtvrteční obchodní seanci v červených číslech. Na začátku dne navíc vytrvale stoupaly, později však začaly klesat. Hlavní příčinou závěrečného poklesu trhu bylo zveřejnění nejnovější zprávy o americkém HDP.
C:\fakepath\trader-20122022-27-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.12.2022 1) Japonská centrální banka šokovala finanční trhy nečekaným rozhodnutím změnit politiku ovlivňování výnosové křivky, čímž de facto umožnila, aby se zvýšily dlouhodobé úrokové sazby. O změně politiky dnes informovala v tiskové zprávě. Kurz japonského jenu v reakci prudce zpevnil, zatímco akcie výrazně oslabily. Japonsko je poslední vyspělou ekonomikou, která na růst inflace ve světě zatím nereagovala zvyšováním základních úroků.
img

Uniper se po podpoře německé vlády ve výši 25 miliard eur snaží odrazit ode dna

19.12.2022 Německá spolková vláda schválila navýšení základního kapitálu společnosti Uniper (UN01.DE) na 25 miliard eur, což vedlo k výraznému zlepšení nálady, neboť společnost nedávno hrozila bankrotem, pokud vláda nepodpoří její finanční zdraví.
img

Evropské akcie vstupují do předposledního týdne roku pozitivně, daří se Porsche

19.12.2022 Evropské akcie vstupují do předposledního týdne roku v pozitivním duchu, když širší index STOXX Europe 600 roste o 0,4 %, německý DAX přidává 0,4 %, francouzský CAC 40 posiluje o 0,5 % a britský FTSE 100 je v plusu o 0,3 %.
img

Německý koncern RWE zahájil kvůli nedodání plynu arbitráž proti Gazpromu

06.12.2022 Německý energetický koncern RWE zahájil kvůli nedodání zemního plynu arbitrážní řízení proti ruské společnosti Gazprom. Deníku Handelsblatt to řekl mluvčí podniku. RWE přitom není v Německu první, kdo se za omezení dodávek ruského plynu snaží od Gazpromu domoci odškodného. Na konci listopadu oznámila společnost Uniper, která je největším dovozcem ruského zemního plynu do Německa, že proti Gazpromu zahájila arbitrážní řízení.
img

Uniper podal žalobu na Gazprom⚡ Akcie vzrostly o 8 %

02.12.2022 Německý energetický gigant Uniper (UN01.DE), který se od počátku ruské invaze na Ukrajinu potýká s finančními problémy, zahájil arbitrážní řízení proti ruskému Gazpromu. Hodnota žaloby činí 11,6 miliardy eur:
img

Akcie Uniperu se propadají o 7 % 📉 Zachrání společnost Německo?

28.11.2022 V době, kdy do Evropy poprvé dorazil obrovský náklad zkapalněného zemního plynu od australské energetické společnosti Woodside Enenrgy, pokračuje výprodej akcií společnosti Uniper (UN01.DE), které dnes ztratily téměř 7 %. Energetická společnost uvedla, že záchrana společnosti před bankrotem bude německou vládu stát dalších 25 miliard eur:
C:\fakepath\gazprom.jpg

Polsko a Německo zestátní domácí aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom

14.11.2022 Polská vláda převezme polská aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom. Jde o podíl ve společnosti EuRoPol Gaz, což je vlastník polské části plynovodu Jamal-Evropa, významné části přepravní soustavy zemního plynu v Polsku. Na svém webu to dnes uvedl polský deník Rzeczpospolita a zprávu posléze potvrdila polská vláda. Krátce nato oznámila německá vláda, že zestátní bývalou dceřinou společnost Gazpromu, informovala agentura DPA.
img

DE30: Německé akcie o krok blíže k červnovým maximům

11.11.2022 Páteční seance v Německu přináší pokračování zlepšené nálady investorů poté, co Wall Street zažila zběsilou rallye směrem vzhůru v souvislosti s nižšími hodnotami indexu spotřebitelských cen a jádrové inflace. Zisky zaznamenaly akcie společností Covestro, Volkswagen, Puma, Adidas a Zalando. Akcie společností Deliveryhero a Uniper, které v tomto zaznamenaly masivní oslabení, dnes zaznamenaly dvouciferné zisky.
img

Kdo a proč poškodil Nord Streamy?

30.09.2022 V prvních hodinách poté, co vyšlo najevo fatální poškození plynovodů Nord Stream, se hojně spekulovalo, že může jít jak o ruskou, tak protiruskou sabotáž. To, že se jedná o akci namířenou proti Rusku, nevylučoval například energetický expert bruselského think-tanku Bruegel Simone Taglipietra. Ještě dále zašel ale Radek Sikorski, polský exministr zahraničí a nynější šéf delegace Evropského parlamentu pro vztahy EU s USA. Ten na svém twitterovém účtu explicitně děkoval Spojeným státům za to, že k fatálnímu poškození Nord Streamů došlo. Postupně ale v západní diskusi začíná zřetelně vládnout názor, že jde o akci Ruska.
img

Kdo poškodil plynovody Nord Stream: Rusko, nebo USA? Biden varoval, že v případě invaze na Ukrajinu žádný Nord Stream 2 nebude, Rusové zase mohli potrubí poškodit ve strachu z pokut

27.09.2022 Německé úřady podle agentury Bloomberg pojaly podezření, že za poškozením plynovodů Nord Stream 1 a Nord Stream 2 není technická závada, ale sabotáž. Věc je ale stále předmětem vyšetřování.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Krize se podle šéfa německých zaměstnavatelů bez zásahu státu nepřekoná

27.09.2022 Malé a střední podniky v nynější energetické krizi potřebují světlo na konci tunelu, které zatím vidět není. V rozhovoru se zahraničními novináři to prohlásil šéf Spolkového svazu zaměstnavatelů (BDA) Rainer Dulger, podle kterého by mohla být správným krokem regulace cen energií. Bez pomoci státu a zajištěných dodávek energií se ale podle něj neobejdou ani velké průmyslové podniky, zejména ty energeticky náročné, které vyrábějí základní suroviny pro zpracování v dalších odvětvích.
img

Kryptoměny před víkendem ztrácí. Přijde kapitulace těžařů BTC? 📉

23.09.2022 Bitcoin se stále snaží udržet nad červnovými minimy. Nicméně skličující sentiment na indexech se přiživuje na digitálních aktivech a altcoiny mažou většinu včerejších zisků. Blíží se kryptotrh další kapitulaci?
img

Německo získává Uniper. Akcie padají o 30 % 📉

21.09.2022 Ještě v červenci Německo uzákonilo rekordní finanční záchranu Uniperu uprostřed rostoucích cen plynu a elektřiny. Červencová dohoda činila 14,95 miliardy EUR.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Plyn pro evropský trh v reakci na částečnou mobilizaci v Rusku zdražuje

21.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes výrazně zvyšuje. Rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina vyhlásit v zemi částečnou mobilizaci totiž mezi investory zvyšuje obavy ohledně vývoje na globálních energetických trzích. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku si po poledni připisovala zhruba osm procent asi na 210 eur (téměř 5200 Kč) za megawatthodinu (MWh).
img

Německá vláda se dohodla na převzetí dovozce plynu Uniper

21.09.2022 Německá vláda se dohodla na převzetí společnosti Uniper, která je největším dovozcem ruského plynu do země a dostala se do existenčních problémů kvůli omezení dodávek ruského plynu a zdražení této energetické suroviny. Vláda odkoupí podíl od mateřské společnosti Fortum a navýší kapitál. Po dokončení transakce by vláda měla vlastnit v Uniperu podíl 98,5 procenta. Oznámila to dnes společnost Fortum.
C:\fakepath\trader-20092022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.09.2022 1) Rusko s ohledem na rozpočtový deficit zvažuje, že v letech 2023 až 2025 zvýší daně v odvětví ropy a zemního plynu až o tři biliony rublů (1,2 bilionu Kč). S odvoláním na informované zdroje to dnes napsal list Kommersant. Ruské ministerstvo financí odmítlo zprávu komentovat.
img

Evropské akcie prudce klesají na pozadí historicky nejnižších statistik v EU

19.09.2022 Klíčové evropské akciové indexy v pátek dramaticky klesly. Účastníci trhu analyzovali alarmující data o raketově rostoucí inflaci v zemích EU. Negativní dynamika na amerických burzách je dalším faktorem, který ovlivňuje pokles evropského akciového trhu.
C:\fakepath\trader-14092022-19-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.09.2022 1) Akcionáři americké internetové společnosti Twitter včera schválili převzetí firmy miliardářem Elonem Muskem za 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu Kč). Informovala o tom agentura Reuters. Musk se však v létě rozhodl od dohody o převzetí odstoupit, takže o osudu transakce bude muset rozhodnout soud.
img

Evropský trh v naději na optimistické údaje z USA roste

14.09.2022 Hlavní západoevropské burzovní indikátory vykázaly v úterý růst. Účastníci trhu s napětím očekávají zprávu amerického ministerstva práce s údaji o inflaci v zemi za srpen.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Přední německý dovozce ruského plynu VNG žádá o státní pomoc

09.09.2022 Společnost VNG, která patří mezi největší německé dovozce ruského zemního plynu, dnes požádala o státní pomoc. Informovala o tom agentura Reuters. Firma doufá, že státní podpora jí umožní pokračovat v obchodní činnosti a vypořádat se s rozsáhlými ztrátami spojenými se získáváním náhradních dodávek plynu.
C:\fakepath\trader-05092022-31-zm.jpg

Evropské akcie kvůli přerušení dodávek plynovodem Nord Stream 1 klesly

05.09.2022 Evropské akcie zahájily týden poklesem. Reagovaly tak na přerušení dodávek plynu potrubím Nord Stream 1 z Ruska. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 klesl o 0,6 procenta na 413,33 bodu. Index DAX burzy ve Frankfurtu nad Mohanem se propadl o 2,2 procenta na 12.760,78 bodu, a zaznamenal tak největší jednodenní procentní ztrátu za více než týden.
img

Situace na trhu s plynem se vyostřuje

05.09.2022 První seance po víkendové přestávce není pro Evropu dobrá. Indexy akciových trhů klesají a ještě více se toho děje na energetickém trhu, kde poptávka a nabídka reagují na nové informace. Kreml prohlásil, že Rusko zastaví dodávky plynu, dokud nebudou odstraněny ekonomické sankce, které dnes zvýšily ceny plynu TTF o více než 20 %. Situace se vyostřuje a i přes doplnění některých zásob může současné pozastavení dodávek bránit v zajištění dostatku plynu na zimu.
img

Vypnutí Nord Streamu 1, „ruská odveta“, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize s globálními důsledky, cena plynu v EU příští týden prý poletí nahoru

04.09.2022 Americké akcie včera začaly obchodování růstem, nakonec je ale skolila zpráva Gazpromu, že neobnoví dodávky plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval. Takový vývoj naznačuje, že svět se obává závažné evropské energetické krize, která může mít důsledky i mimo starý kontinent.
img

Rusko nechá Nord Stream 1 vypnutý, Siemens naznačuje, je za tím politický motiv. Co se bude dít dále?

03.09.2022 Skutečnost, že Gazprom neobnoví dodávky plynu do EU plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval, není úplně nečekaná. Z pohybů ceny plynu v EU v uplynulých dnech bylo možné vyčíst, že trh přikládá zhruba třicetiprocentní pravděpodobnost tomu, že ke zprovoznění potrubí nedojde, jak dle plánu mělo, tedy zítra. EU je tak i proto na nastalou situaci alespoň částečně připravena.
img

Motorová nafta je v ČR rekordně drahá oproti benzínu. Nafta totiž nahrazuje totiž drahý plyn

01.09.2022 Po letním cenovém poklesu začaly pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu viditelně zdražovat, nafta pak poměrně dramaticky. Nafta v uplynulém týdnu zdražila o skoro 2,40 koruny na litr. Včera tak její průměrná cena, 45,23 koruny na litr, byla nejvyšší od začátku srpna. Benzín zdražuje o poznání pomaleji. Za poslední týden přidal na ceně jen 22 haléřů na litr.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Gazprom zastavil vývoz plynu do Polska, Bulharska, Nizozemska a dalších zemí

31.08.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (ruská společnost Gazprom od čtvrtka zcela zastaví dodávky plynu francouzské společnosti Engie; firma podle ní plně neuhradila červencové dodávky):
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Největší německý dovozce ruského plynu Uniper žádá o navýšení úvěru

29.08.2022 Společnost Uniper, která je největším dovozcem ruského plynu v Německu, žádá státní rozvojovou banku KfW o další čtyři miliardy eur (98,4 miliardy Kč). Firma to dnes oznámila s tím, že stávající úvěr u KfW v objemu devíti miliard eur (221,4 miliardy Kč) již plně využila. Uniper se kvůli prudkému růstu cen energetických surovin a omezení dodávek zemního plynu z Ruska ocitl v existenčních potížích, a stal se tak zatím největší obětí současné krize na trhu s energiemi v Evropě.
C:\fakepath\trader-22082022-37-zm.jpg

Evropské akcie oslabily, jejich hlavní index je nejníže od konce července

22.08.2022 Evropské akcie dnes klesly nejníže za poslední téměř měsíc. Investoři se obávají omezování dodávek ruské ropy, zpřísňování měnové politiky Evropské centrální banky (ECB) a slabého ekonomického výhledu. Panevropský index STOXX Europe 600 odepsal 0,96 procenta na 433,17 bodu, uzavřel tak nejníže od 28. července.
img

Bulharsko zvažuje dlouhodobý kontrakt na plyn s Gazpromem. Byla by to „rána“ pro Brusel

07.08.2022 Bulharsko zvažuje zahájení jednání o dlouhodobém kontraktu na dodávky plynu s ruským podnikem Gazprom. Náměstek ministra energetiky bulharské úřednické vlády, Elenko Božkov, to v pátek uvedl v rozhovoru pro místní televizi.
img

Němci v zákulisí připouští, že solidarita EU při plynové krizi může být rychle pryč. Proto se sami plynem masivně předzásobují, čímž naštvali některé jiné země EU – šponují totiž cenu plynu výše

27.07.2022 Burzovní cena plynu v EU letí rychle vzhůru. Dnes ráno vyskočila zatím až na úroveň 224 eur za megawatthodinu. To nejvíce od první poloviny letošního března, tedy od prvních dní ruské invaze na Ukrajinu a souvisejících západních sankcí. Nyní plyn zdražuje zejména Rusko. To totiž omezuje své dodávky klíčovým odběratelům v EU, jako je německý energetický obr Uniper nebo italský gigant Eni.
img

Německá vláda převezme v Uniperu 30procentní podíl, aby zabránila jeho pádu

22.07.2022 Německá vláda převezme ve společnosti Uniper zhruba 30procentní podíl, aby zabránila jejímu úpadku. Firma o tom dnes informovala po jednání se zástupci vlády. Uniper je v Německu největším dovozcem ruského plynu, kvůli prudkému růstu cen a omezení dodávek suroviny z Ruska se však ocitl v existenčních potížích a stal se zatím největší obětí současné krize na trhu s energiemi v Evropě.
C:\fakepath\trader-22072022-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.07.2022 1) Ruská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o 1,5 procentního bodu na osm procent. To je výraznější snížení, než se předpokládalo. Snaží se tak podpořit ekonomiku, na kterou mají negativní dopady západní sankce. Banka zároveň předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o čtyři až šest procent. Koncem dubna počítala s propadem o osm až deset procent.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU.jpg

FT: MMF v případě ruského embarga na plyn varuje před recesí ve východní Evropě

19.07.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) varoval před vážnou recesí ve východní Evropě včetně České republiky v případě, že Rusko zavede embargo na dodávky plynu a ostatní země se s nimi nepodělí o své zásoby. Na svém webu o tom píše list Financial Times (FT). Recese by podle měnového fondu dolehla i na Itálii.
img

Forex: Ruská hra o plyn

19.07.2022 Na trzích bude dnes opět rezonovat téma (ne)obnovení dodávek plynu z Ruska, které se včera oživilo v souvislosti se zprávami, že ruský Gazprom vyhlásil stav vyšší moci na dodávky plynu do Evropy. Konec údržby plynovodu Nord Stream 1 je zatím plánován na tento čtvrtek, nejistota však trvá. Klíčové je rozuzlení tohoto příběhu nejen z pohledu dalšího vývoje cen energií, ale i celkové ekonomické aktivity. Jedná se totiž o hlavní riziko pro nadcházející měsíce. Z dat dnes bude zveřejněna finální červnová inflace v eurozóně, která podle nás bude potvrzena na 8,6 % y/y. Výhled pro zbytek letošního roku je vzhledem k výraznému příspěvku cen energií k růstu cen výrazně podmíněn právě dodávkami plynu.
C:\fakepath\trader-18072022-27-zm.jpg

Bloomberg: Konec ruského plynu podle EK může snížit unijní HDP až o 1,5 procenta

18.07.2022 Zastavení dodávek ruského plynu do Evropské unie by mohlo snížit unijní hrubý domácí produkt (HDP) až o 1,5 procenta, pokud bude chladná zima a EU nepodnikne preventivní opatření v zájmu snížení spotřeby. Vyplývá to z návrhu dokumentu s novými prognózami Evropské komise (EK), ke kterému získala přístup agentura Bloomberg.
img

Uniper dostal od Gazpromu sdělení o nemožnosti plnit závazky

18.07.2022 Německá společnost Uniper, která je největším dovozcem ruského plynu do Německa, dostala od ruské plynárenské společnosti Gazprom oznámení o zásahu vyšší mocí. To by znamenalo, že se Gazprom snaží vyvázat z odpovědnosti za neplnění závazků vůči Uniperu. Německý podnik ale sdělil, že oznámení Gazpromu neuznává, protože má retroaktivní účinnost, a to od 14. června. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\\fakepath\\trader-18072022-23-zm.jpg

Komodity: Ropa přidává přes čtyři procenta kvůli obavám o ruské dodávky a slabému dolaru

18.07.2022 Ceny ropy se začátkem týdne zvyšují o více než čtyři procenta, a navazují tak na růst z poslední seance. Nahoru je tlačí rostoucí obavy o ruské dodávky a slabý dolar, které převážily nad obavami z poklesu poptávky vinou možné recese a čínských uzávěr.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Bloomberg: Dluh evropských energetických firem kvůli krizi prudce roste

18.07.2022 Evropské energetické společnosti se výrazně zadlužují, aby pokryly vyšší náklady způsobené růstem cen ropy a zemního plynu. Celkový dluh firem stoupá od pandemie a letos už vzrostl na více než 1,7 bilionu eur (41,6 bilionu Kč). To je nárůst o více než 50 procent proti stavu před rokem 2020, uvedla agentura Bloomberg.
img

Jedna turbína může rozhodnout o tom, zda Česko letos padne do recese. Nikdy v historii nezávisel vývoj české ekonomiky – a osud statisíců Čechů – na jednom jediném stroji

09.07.2022 V současnosti nejsledovanějším a nejdiskutovanějším průmyslovým zařízením světa je bezesporu jedna konkrétní turbína, co odešla na údržbovou opravu do kanadského Montrealu. Poslal ji tam Gazprom, ruský plynárenský gigant, jejž ovládá Kreml. Jenže turbína nemůže zpět do Ruska. Kanada totiž v červnu zavedla sankce na ruský ropný a plynárenský průmysl, které znemožňují export právě takových zařízení do Ruska.
C:\fakepath\trader-05072022-31-zm.jpg

Evropské akcie oslabily, rostoucí ceny energií umocňují obavy z inflace

05.07.2022 Evropské akcie dnes výrazně oslabily, rostoucí ceny energií totiž umocňují obavy z inflace. Kvůli obavám z recese se propadl i kurz eura. Panevropský index STOXX Europe 600 má za sebou nejhorší den za více než dva týdny. Odepsal 2,1 procenta a obchodování uzavřel na 400,68 bodu. Hlavní index DAX burzy ve Frankfurtu nad Mohanem klesl o 2,91 procent na 12.401,20 bodu.
img

Europarlament zítra asi odmítne jádro a plyn jako zelený zdroj, tlačí na to i Kyjev. Naopak USA zrušením cel na čínské zboží, tedy i ruskou ropu, oslabí západní sankce proti Rusku

05.07.2022 Poslance Evropského parlamentu čeká už zítra stěžejní hlasování. Rozhodnou totiž, zda zemnímu plynu udělí visačku zeleného zdroje. Ukrajinští představitelé, včetně třeba ukrajinského velvyslance v Německu, přitom evropské zákonodárce tlačí k tomu, aby visačku neudělili. Podpora plynu prý znamená podporu Putinovu režimu.
img

Putin vypíná plyn Němcům, což vážně ohrožuje dodávky plynu také Česku. Kancléř Scholz čelí kritické situaci

30.06.2022 Německá vláda je podle dnešních slov kancléře Olafa Scholze připravena zachránit Uniper. Tento plynárenský kolos ze země našich západních sousedů se zmítá ve vážných finančních problémech poté, co jej ruský prezident Vladimir Putin v polovině června odstřihl od zhruba 60 procent nasmlouvaných dodávek plynu. Jeho akcie se dnes propadají o skoro dvanáct procent, za poslední měsíc jsou dole o takřka 41 procent.
C:\fakepath\trader-30062022-27-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.06.2022 1) Ruská plynárenská společnost Gazprom za loňský rok nevyplatí žádné dividendy, jejich výplatu zrušila poprvé od roku 1998. Cena akcií firmy, nad kterou má kontrolu Kreml, se v reakci na oznámení propadla o více než čtvrtinu, informovala dnes agentura Reuters.
img

Úsporný energetický tarif neřeší podstatu problému, pouze plošně na dluh maskuje jeho příznaky. Fialova vláda musí začít řešit podstatu problému – mohla si i vytáhnout více na dividendě ČEZ

20.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu, lidem pomůže jen nepatrně. Nejběžněji přibližně v rozsahu pěti až deseti procent. Například vytápění a ohřev vody běžného rodinného domku plynem vyjde společně s platbou za napájení elektrických spotřebičů na zhruba 95 tisíc korun ročně. Pokud je zdrojem energie elektřina, a k vytápění slouží třeba přímotop, pak je třeba počítat s náklady až kolem 115 tisíc korun ročně. Tyto náklady navíc v nadcházející topné sezóně dále vzrostou.
img

Evropské akciové indikátory po pětidenní sérii poklesů plynule rostou

15.06.2022 Klíčové akciové indikátory západní Evropy vykazují během úterní aukce po výrazném poklesu z předchozího dne růst. Úhrnný indikátor předních evropských společností STOXX Europe 600 tak v době psaní článku vzrostl o 0,05 % na 412,74 bodů.
img

Putin zítra vypne plyn Finsku. Přihláška do NATO odpojení uspíšila, Finsko ale zejména odmítá platit rubly, na rozdíl od italských či německých podniků

20.05.2022 Po Polsku a Bulharsku je Finsko další zemí, kterou Kreml odpojí od dodávek ruského plynu. Už zítra, Finský státní plynárenský podnik Gasum v týdnu varoval, že k zastavení ruských dodávek může brzy dojít. Odpojení od ruského plynu může být součástí rozsáhlejší odvety Kremlu za vstup Finska do NATO. Helsinki přihlášku podaly tento týden. Rusko již dříve varovalo, že takový krok představuje „hrubou chybu, jež bude mít dalekosáhlé konsekvence“.
img

Finsko je zřejmě další zemí v řadě, kterou Putin od plynu odpojí. Přihláška do NATO odpojení uspíší, Finsko ale zejména odmítá platit rubly, na rozdíl od italských či německých podniků

18.05.2022 Po Polsku a Bulharsku je nejspíše Finsko další zemí, kterou Kreml odpojí od dodávek ruského plynu. Finský státní plynárenský podnik Gasum nyní varuje, že k zastavení ruských dodávek může brzy dojít. Odpojení od ruského plynu může být součástí rozsáhlejší odvety Kremlu za vstup Finska do NATO. Helsinki přihlášku podaly dnes. Rusko již dříve varovalo, že takový krok představuje „hrubou chybu, jež bude mít dalekosáhlé konsekvence“.
img

Německo je připraveno podpořit zákaz EU na dovoz ruské ropy

04.05.2022 Výhled cen ropy zůstává optimistický v době, kdy se Evropa chystá uvalit embargo na ruskou energetiku. Německý ministr hospodářství Robert Habeck v pondělí řekl, že Německo bude připraveno podpořit okamžitý zákaz Evropské unie na dovoz ruské ropy.
img

Kreml už na rublech za plyn netrvá. I tak stále drží Evropskou unii pod krkem

01.05.2022 Jednota Evropské unie ve vztahu k Rusku dostává těžce na frak. Tak to samozřejmě mají v Kremlu nejradši. Jistě se jim tváře rozjasnily, když Maďarsko v pátek obvinilo některé další země EU z pokrytectví a záludností. Podle Budapešti se státy typu Německa, Rakouska nebo Itálie, resp. jejich klíčové energetické podniky, tváří, že na Kremlem požadovaný nový způsob platby za plyn nepřistupují. Přitom opak je pravdou.
C:\fakepath\omv.jpg

FT: Rakouská OMV chystá pro nákupy ruského plynu účty v rublech

28.04.2022 Rakouská energetická skupina OMV, která je jedním z největších dovozců ruského plynu, se chystá u finančního ústavu Gazprombank ve Švýcarsku otevřít si účty v rublech. S odkazem na informované zdroje to dnes napsal britský ekonomický list Financial Times (FT). Rakouský podnik tak vyhoví požadavkům Kremlu, který od svých odběratelů v EU začal vyžadovat platby v rublech.
img

Pohonné hmoty v ČR zatím odpojení Polska a Bulharska od ruského plynu výrazněji nezdraží. Největší provozovatel čerpacích stanic v ČR, polský Orlen, ale hlásí 50procentní nárůst zisku, i kvůli válce a sankcím

28.04.2022 Pohonné hmoty v Česku po několika týdnech zlevňování opět zdražují. Cena benzinu v uplynulém týdnu stoupla v průměru o 32 haléřů na 42,72 koruny za litr. Za naftu dají řidiči o 28 haléřů více než minulou středu, nyní stojí průměrných 44,95 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Akciové trhy v průběhu ruské invaze

02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
img

Provozovatel plynovodu Nord Stream 2 propustil všechny zaměstnance

01.03.2022  Provozovatel německo-ruského plynovodu Nord Stream 2 propustil všech svých 140 zaměstnanců. Ve švýcarské frankofonní televizi RTS to řekl švýcarský ministr hospodářství Guy Parmelin. Provozovatel produktovodu, který už je dokončen, ale nebyl uveden do provozu, dnes informaci následně potvrdil. Stanice RTS uvedla, že zástupci projektu dnes budou jednat s představiteli švýcarského kantonu Zug, kde má společnost Nord Stream 2 AG ústředí. Agentura Reuters pak s odkazem na své zdroje napsala, že společnost Nord Stream 2 AG zvažuje vyhlášení insolvence.
img

Akcie v Evropě prohlubují pokles

25.02.2022 Na konci čtvrtečního obchodování vykázaly všechny tři klíčové evropské burzy pokles o více než 3 %. Investoři se aktivně vyhýbali riziku v souvislosti s eskalací vojenského konfliktu v západní Evropě.
C:\fakepath\akcie1.jpg

Analytik: Akciové trhy dnes padají, výrazně ztrácejí především ruské akcie

24.02.2022 Akciové trhy dnes padají, výrazně ztrácejí především ruské akcie. Začátek ruské invaze přinutil řadu investorů opustit některé akcie velmi rychlým tempem, což se podepsalo pod aktuálními velmi silnými propady. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.
img

Evropské akcie se propadají na katastrofická minima

24.02.2022 Evropské akciové indexy ve čtvrtek vykazují téměř 3% pokles v důsledku obav investorů ze zahájení vojenské operace ve východní Evropě.
C:\fakepath\top-04012022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.01.2022 1) Plynovod Nord Stream 2, který má přepravovat ruský plyn do Německa, by mohl být schválen v polovině letošního roku. Řekl to v rozhovoru s německým listem Rheinische Post ředitel firmy Uniper, která je jedním z finančních podporovatelů projektu, Klaus-Dieter Maubach.
img

Nord Stream 2 by podle šéfa Uniperu mohl být schválen v polovině 2022

04.01.2022 Plynovod Nord Stream 2, který má přepravovat ruský plyn do Německa, by mohl být schválen v polovině letošního roku. Řekl to v rozhovoru s německým listem Rheinische Post ředitel firmy Uniper, která je jedním z finančních podporovatelů projektu, Klaus-Dieter Maubach.
img

Výběr hlavních ekonomických událostí v ČR v roce 2019

16.12.2019 V tomto velmi rozsáhlém článku najdete kompletní výběr nejdůležitějších hospodářských událostí v České republice v roce 2019 (řazeno chronologicky po měsících a dnech):
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.5.2019

06.05.2019 Donald Trump na Twitteru uvedl, že zvýší cla pro Čínu. Čína v reakci na tweety odloží jednání. Trhy reagují negativně. Datový kalendář je tento týden poměrně prázdný. Až na konci týdne bude zveřejněn výsledek inflace za duben. Kromě dobíhající sezóny zveřejňování firemních výsledků tak trhem budou do velké míry hýbat právě nové problémy ve vyjednávání USA s Čínou.
Související klíčová slova: Německé ministerstvo hospodářství | Susannah Streeterová | Růst v eurozóně | Největší ruská banka | Hlava a ramena | ČSA | Ontario Teachers | Obchodování s emisními povolenkami | Vývoj nezaměstnanosti | Skandinávské aerolinky | Války | Arbitráž proti Gazpromu | Západní země | Ruská Sberbank | Americká automobilka Tesla | Vývoj | Míra nezaměstnanosti v USA | Obchodní platformy | Údaje z USA | Společnost Fortum | Kladenská Poldi | Češi | Allwyn | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Allianz | Zveřejněné údaje | Panevropský index | INVISIO | Skupina Colt | TV Nova | Zdražovat | DPH | General Dynamics | Americká automobilka | EUR | Investiční firma | Transněfť | Nezaměstnanost v eurozóně | Sandvik | Roman Juráš | Automobilový sektor | Cena severomořské ropy | Itálie | McDonald's | Stoxx | Německé pojišťovny | Frakování | Obchody | Texas | Akcie firmy | Carrier Global | Mega Millions | Očekávání | Africký mor prasat | Předpověď | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Poslanci | T-Mobile | Galapagos | Sankce EU proti Rusku | Aareal Bank | Tlak na Rusko | Světová cena | Veřejné finance | Novartis | Ministerstvo průmyslu a obchodu | FAA | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Gazprom Germania | Pro investory | Souhrnný indikátor | Plynovod Nord Stream 2 | Philip Morris ČR | iShares | Swiss | Crypto | Ultra Electronics Holdings | Czech Media Invest | Investice | Společnost Equinor | Britská centrální banka | Spotřebitelské úvěry | Stagnace | Francouzské energetické společnosti | Diverzifikace | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Mezinárodní ratingová agentura | Sev.en Energy | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Bankovní společnost | Škoda Auto | Ifo | Zisk před zdaněním | Obchodní pravidla | Pojišťovna Generali | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Společnost Transněfť | Výkonný ředitel | Severoirský protokol | Broadcom | E.ON | Mimořádné daně | Chování | Rekord | Cena akcie ČEZ | Bitcoiny | Zastropování ceny | Návrh zákona | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hnojiva | FTSE MIB | Creditas | Telenor Hungary | Moody's Investors Service | Bidenova administrativa | Společnost Apple | Asijské trhy | BT Group | Ukrnafta | Obchodní seance | Impuls | Accor | EUR/USD | Bruno Le Maire | Bruegel | Zdanění bank | Vanguard | Nezaměstnanost v Česku | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Předseda představenstva | PKN Orlen | Americká kosmetická společnost | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Řetězec Makro | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie společnosti | Witkowitz | ETH | Solidarita | Softwarová společnost | Avon Protection | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Většinový podíl | Sankce EU | Hashrate | Cenné papíry | Investorský sentiment | Diem Association | Brent | IHNED | Zalando | Pojišťovací skupiny | SMA | Drahokam | Opatření v Číně | Lídři zemí EU | Dopravci | Firma ČEZ | ESG | Index DOW | Airbus SE | Exchange | O2 Czech Republic | Miliardář Elon Musk | Investiční strategie | Výsledky obchodování | Zastavení dodávek plynu | Energetický kolos | Commodities | Akcionáři | Pesimismus | Kontrakty | Strach | Odvětví ropy | Sloučení Etherea | Škoda | Nova Broadcasting Group | Platební neschopnosti | Sentiment na trhu | JPY | Akciový index MOEX | H&M | SOTIO | Premiéři zemí Evropské unie | N7 Holding | Bulgargaz | Růst hrubého domácího produktu | Johnson Controls | Německá společnost | ÚOHS | Americká sněmovna reprezentantů | Zoom Video | Společnost VNG | O2 | Tržní hodnota | Eurohold | Peníze | Robert Habeck | Ukazatel | Bankovní skupiny | Posílení | FTX | Title Transfer Facility | Úřad pro hospodářskou soutěž | Elektronická evidence tržeb | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | InterContinental | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Dodávky ruského plynu | Obchodovat na burze | Investovat | FedEx | Unie | Saxo Bank | Německá zajišťovna | Barel ropy | Index CAC 40 | Ropa WTI | Události v ČR | Měnové zajištění | Lockheed Martin | Americká softwarová společnost | BDX | Bankovní rada ČNB | Ekonomiky | Analytika | FDP | Dolar dnes | Závod na elektromobily | Evropské burzy | Bungie | Pojišťovací společnost | Flex LNG | Pozornost investorů | Burzy | Německý ministr hospodářství | Polymetal International | Ceny elektřiny | Kapitál | Kč/USD | Turk Stream | Americký prezident Joe Biden | Fondy obchodované na burze | AMS | Primární veřejná nabídka (IPO) | Bayer | Společnost Siemens | LottoItalia | Oslabení | Nákup plynu | Hlediska technické analýzy | Magnát | USD | Daikin Industries | Česká pošta | Plynovod Nord Stream 1 | JD | Export | Ceny Bitcoinu | Banka Goldman Sachs | Odškodné | Britský akciový index FTSE 100 | DTE | Macquarie | Společnost Pfizer | Zynga | Moody's | Avatar | Dceřiné společnosti | Qualcomm | Ruská společnost | Situace na trhu s plynem | Společnost innogy | Americká média | Více peněz | Plány | Guy Parmelin | Německý koncern | Energetická společnost | Na burze | Čínská telekomunikační společnost | N7 Holding Ltd. | Hodnota akcií | ČSOB | ProSiebenSat.1 | Společnost Meta Platforms | EMH | Trh s ropou | Fialova vláda | Regulace | Home office | Polský podnik | Maďarsko | Měnový fond | Úroková sazba | Ahold Delhaize | Ceny emisních povolenek | Kabinet | UniCredit Bank | Daňové škrty | Chvaletice | Nord Stream 2 | Německý dovozce ruského plynu | Cena elektřiny pro německý trh | Sociální sítě | Rostoucí ceny energií | Ruský prezident | RWE | Čtvrtletní výsledky | Zvýšení sazeb | Radovan Vítek | Panevropský akciový index | Dvojitý vrchol | Hospodářské záležitosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Dovoz | Automobilka Tesla | Akciové burzy | Produktovod | Souhrn finančních trhů | Hyundai | Nikkei | Instagram | Společnost China Mobile | Bankroty | Gigant Gazprom | Stratégové | Akcie Gazpromu | Těžaři bitcoinu | Růst cen ropy | Zajišťovny | Ruské banky | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Evropští ministři | Ministerstvo obchodu | Největší ztráty | Válka na Ukrajině | Intercontinental Exchange | Jaroslav Hanák | Průmyslová výroba v Německu | Evropské trhy | Stav energetické nouze | Rekordní zisk | Elon Musk | FANG | Akciové indexy | Oliver Blume | Uniper (UN01.DE) | Tesla Elon Musk | Investoři | Revolut | Investing.com | Index RTS | Portfolio | Chemické společnosti | Nordstream | Covid | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Koninklijke Ahold Delhaize | Polymetal | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Společnost Google | Analytici | Kurz japonského jenu | Christine Lagardeová | Mezinárodní agentura pro energii | Antidumpingová cla | Výrobce léků | Západní sankce | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Ukrajinský Naftogaz | Statistický úřad Eurostat | Dovoz ropy | Zisk | Global Blood Therapeutics | SZIF | Zpřísňování měnové politiky | Investiční společnost | ČSSD | Finanční instituce | Ruské ropy | Bank of England | Cineworld Group | CAC 40 | Wealth and Trading | Daniel Křetínský | WSJ | Tiskové agentury | Prezident | AT&T | Biofarmaceutické společnosti | Energetický gigant | České aerolinie (ČSA) | Mimořádná opatření | BP | Polský premiér | Christian Lindner | Kurs koruny | Funkční období | Carrier | Raytheon | Ropné společnosti | Akcie společnosti Tesla | Pomoc státu firmám | Ivo Lukačovič | Kč/EUR | Kapitálové rezervy | Cestovní kanceláře | Skupina Home Credit | Analýzy | Finanční pomoc | Telecom | TTF | Investiční | Průzkum | ExxonMobil | Energetický a průmyslový holding | Berlín | IEA | Demokraté | HeidelbergCement | Německý DAX | Brusel | Patria | Nový kapitál | EP | Tržní podíl | Sloučení | Burza FTX | Počerady | Česká společnost | Akcie a dluhopisy | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Úrok | Evropské ekonomiky | Investiční riziko | Siemens Gamesa | Jednotná evropská měna | Albertsons | Insolvence | Agentura Reuters | Kryptoměnová burza FTX | Sony Interactive | Sázka | Agrofert | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Znárodnění | Technologické centrum | Zpráva | TPG Capital | Bohatý | Tržní kapitalizace | Švýcarská banka | Tencent | Colt CZ | Vypnutí Nord Streamu | Státní pomoc | Just Eat Takeaway | Rozpočet na rok 2020 | S&P | EPH | Skupina PPF | Coty | Česká měna | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Handelsblatt | Volodymyr Zelenskyj | Obchodování | Zvýšení daní | Lidé v Británii | Tržby z prodeje | Německý výrobce | Narušení dodávek | Finanční nástroje | Futures | Plynovody | Automobilka | Meta | S&P Global | Aareal | Financial Times (FT) | Nabídka | GBP | Rekordní hodnoty | J&J | Teekay | IT společnosti | Management | INSEE | Bitcoin | Automobilky | Centrální banky | Zahraniční investoři | Prezidentka ECB | České firmy | Elektromobily | Japonská vláda | Pivovary Staropramen | Největší švýcarská banka | Eurostat | Wall Street Journal (WSJ) | Majitel | Zprávy | Oanda | Farmaceutický sektor | Nadšení | Dolary | Tokeny | Růst inflace | Platba za plyn v rublech | AvtoVAZ | MOEX | Index STOXX Europe | Poradce premiéra Andreje Babiše | REGN | Alena Schillerová | Německé firmy | Tesco | Occidental Petroleum | Index Stoxx 600 | Americká společnost Intel | Ceny ropy | Evropský parlament | Akcie v Evropě | Central European Media Enterprises (CME) | Distribuce | Pokles tržeb | Obchod Amazon | Evropské akcie | Nejdůležitější události | Deutsche ReGas | Airbus | Sony Interactive Entertainment | DPA | Těžařská společnost | Vyhlídky | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | CZ | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | iFX | Čínské zboží | Míra | Kryptoměnové burzy | Ministerstvo životního prostředí | Úrokové sazby Fedu | Alstom | Nástroj | Rekordní ceny | Prodej elektromobilů | Výsledky | Exministr zahraničí | Slabý dolar | Hospodaření státu | Plyn v rublech | Švédská centrální banka | Energetická skupina | Národní rozpočtová rada | Nio | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Stellantis | TUI | Úroda | Evropský statistický úřad Eurostat | TIM | China Evergrande | Výrobce letadel | Odhady trhu | Tržby | Finanční domy | Eutelsat | Meziroční inflace v eurozóně | E.ON Distribuce | E15 | Finanční služby | Ekonomický propad | Tržní ceny | DJIA | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Společnost Cineworld Group | Shell | Finanční výsledky | OPEC+ | Francie | 787 Dreamliner | Plynovod Baltic Pipe | Onemocnění | Americký výrobce | Objem | Propad | Ruská vojska | Zvyšování mezd | Asociace | Zelenskyj | KfW | Energetický trh | Obavy z recese | Medián | Jacobs | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Fortum Oyj | Makro | Údaje | Klima | Právo | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Americká banka | Společný podnik | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Propuštění | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | Čínské ministerstvo obchodu | iPhone 14 | UBS Group AG | Stablecoiny | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Aktivity v Rusku | Electronic Arts | Regulátor | Arnault | Raytheon Technologies Corp | Státní rozpočet | Dlouhodobý výhled | IBEX 35 | Televize CNBC | Jan Sušánka | Průmyslová výroba | Bilion | Tendr | Pfizer | NET4GAS | Médea | AFP | Covestro | Velmi bohatý | Tempo růstu spotřebitelských cen | Joachim Nagel | Cena akcií firmy | Skupina ČEZ | Cena plynu | Šéf německé centrální banky | Úřad INSEE | Premiér Andrej Babiš | Deficit | EDF | Americký dolar | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Francouzský ministr | Reakce trhu | Nový Zéland | FRA | Masivní nákupy | Plyn | Státní zemědělský intervenční fond | Strop na ruskou ropu | Růžový diamant | Vodafone Group | Ropa Brent | Americké automobilky | Výnosové křivky | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Přijetí | Evropa | European Metals Holdings (EMH) | Česká spořitelna | Marathon | OPEC | Ukrajina | Arrows | Zelené investice | Dassault Aviation | Pár EUR/USD | Institut Ifo | Johnson & Johnson | Title Transfer Facility (TTF) | Carrefour | Ústavní soud | Douglas Diamond | Akcie včera | Maloobchod | Obchodní partner | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Stavebnictví | Italská vláda | Brands | Dow Jonesův index | Booking Holdings | Kurzarbeit | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | Křetínský | Thomas Cook | Technické analýzy | Lesy ČR | Zdanění mimořádných zisků | Odpor | R2G | E-commerce | Genesis | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Hackeři | Inflace ve Francii | Makro data | Ministerstvo energetiky | European Energy Exchange (EEX) | Vysoká cena | Rakousko | Fatih Birol | Česká republika | Regulátor hospodářské soutěže | Akcie | Údaje o inflaci | Instituce | Platby za plyn | DAX (DE30) | Turecko | Restriktivní opatření | OPAP | LNG | Investiční plány | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Cla na dovoz hliníku | CEPS | Zastropování ceny plynu | UBS Group | Evropské sdružení výrobců automobilů | Kongres | Polská vláda | Divize | Oslabení koruny | Obchodní výsledky | Arbitráž | Výrobce sportovních vozů | Rozpočtový deficit | Sociální síť Instagram | European Energy Exchange | Zkapalněný zemní plyn | Apple | Nejprudší pokles | Komise pro cenné papíry a burzy | Equinor | Babcock | Obchodníci s ropou | Plynovod Jamal | Trh | Politická rizika | Komise | Pád rublu | List Financial Times | Technologické firmy | Francouzská vláda | Mluvčí společnosti | Války na Ukrajině | Ruský plyn | Těžba ropy | Výrazný růst | CNN Prima News | Aukce | Fed | Šéf automobilky Tesla | Ruská invaze na Ukrajinu | Korekce | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vývoz ropy | Rubl | Penále | Skupina Colt CZ Group SE | Drahota | Pozornost | Země EU | Finanční společnosti | Společnost XTB | Počet pracovních míst | SMA 200 | Arbitráže | Japonská centrální banka | Pražské burzy | Koncern RWE | Výběry | Odveta | Prezident Emmanuel Macron | Royal Mail | S&P 500 | Kanada | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | JDE | ANO | Marriott | Volatility | Zemní plyn | Růst spotřebitelských cen | Kroger | Poslanci Evropského parlamentu | Ministři financí | WIG | MWh | Zestátnění | Těžba ropy v Rusku | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Koronavirová pandemie | Black Knight | Microsoft | Příležitosti | Plovoucí terminál | Poptávka a nabídka | UNWTO | Americké trhy | Netflix | Media for Europe | Hodnota investic | Natixis | Nejistota | Dnes ČTK | Mateusz Morawiecki | Růst tržeb | Společnost Tesla | CME | HDP v eurozóně | Srí Lanka | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Erste Group | Index nákupních manažerů | CL | OKD | CMA | NAFTA | Eurovia CS | Siemens Energy | Obchodování akcií | Zpomalení globální ekonomiky | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | JDE Peet's | Spolková vláda | Realitní magnát | Výrobce luxusních automobilů | Golden Prague Hotel | Agentura AP | VNG | Evropská banka | BNP | Výpadky | Těžební společnost | Japonsko | Gazprom | Centrální banka | Deutsche Börse | Raiffesen Bank International | Světová poptávka | Životní prostředí | Společnost Deutsche Börse | Devizové intervence | Německá vláda | Tržní sentiment | Překoupenost | Diamant | Útok na Ukrajinu | Situace | Banka Sberbank | Červnová inflace | Donald Trump | Standard & Poor’s 500 | Čistý zisk | Nejnovější údaje | Jádrová inflace | Twitter | ABN | Puma SE | Marriott International | Zasedání americké centrální banky | Activision | Technické problémy | Společnosti | Další růst | Spojenci Ukrajiny | Ladislav Kříž | Jednání vlané hromady ČEZ | Pilsen Steel | Medvědí rally | Fond Hartenberg | Prime | Řetězec | UN01 | PEPSICO | Sam Bankman-Fried | Eurozóna | Rozsáhlé sankce | Hlavní ekonom britské centrální banky | Skupina Sazka | Golar LNG | Mluvčí | Spotřební daň z nafty | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Reuters | Situace na Ukrajině | Temelín | Rekordní maximum | Předseda | Těžaři | Deutsche Boerse | Růstový impuls | Lagardere | Anglo American | Thales | Dluhopisy | FOREX | Boeing | Media for Europe (MFE) | Adyen | Zvyšování úroků | Eurojackpot | CzechToll/SkyToll | Daniel Beneš | Bělorusko | Invaze | Americký dolar dnes | Pivovar | Empresa Media | SLR | Růst HDP | Investiční služby v EHP | Papcel | Obchodníci | Evropská unie | Cena akcie | Kosmetická společnost | Přímé zahraniční investice | Evropské akciové indexy | Financovat | Řecko | Madeta | Rostoucí náklady | Aktuální cena | CME Group | Bulharsko | Americké ministerstvo obchodu | Plyn z Norska | Západní firmy | TSLA | Nadnárodní společnosti | Úroky | Refinitiv | Úhrnný indikátor | Test na koronavirus | SaxoSelect | Komerční banka | Rolls-Royce Holdings | Cena | Vladimir Putin | Investiční banky | Putinův nový dekret | Vývoj české ekonomiky | Babcock International | Akcie společnosti Disney | Prudké zdražování | Air | Akcie dnes | Ztráta | Ceny akcií | Rozpočet | Německý index DAX | Dividenda | S&P500 | Zastavení dodávek ruského plynu | Telekomunikační společnost | Dolar | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Amazon | Ceny | Awilco | Standard Chartered | Energetická krize | ČNB | Axel Springer | Energetická společnost ČEZ | A220 | Gazprom Export | Agentura Bloomberg | Pokles | Ceny komodit | Životní pojišťovny | Zahraniční investice | Electrolux | ČEZ Ladislav Kříž | Burzy v Hongkongu | Varšava | Investiční služby | Mattoni | Pavel Tykač | Poplatek | ACS | Devizový účet | Barclays | FTSE | CITIC Dicastal | Mercedes | Štěpán Hájek | Saxo Group | Ontario Teachers' Pension Plan | Americká ekonomika | Europe 600 | Americký trh | Americký výrobce letadel | Britská společnost Cineworld Group | Obchodník | Zakladatel FXstreet.cz | IKEA | Plynárenská společnost | 737 MAX | Rada guvernérů | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Cheniere Energy | Americká centrální banka (Fed) | Regulátoři | Kapitálové požadavky | Blue-chip | Spotřebitelské ceny | Evropská centrální banka | Produktovod IKL | Německý ministr financí | Dow Jones Industrial Average | Dodávky plynu do Evropy | Dekret | Nejnovější zprávy | Index PX | Daně | Mitsubishi | Lídři | Automobilka Renault | Moneta | Turistika | Rizika | ECB | BAT | Český stát | Česká ekonomika | Jackpot | Marketingová komunikace | Pšenice | Fond | Konsorcium | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Telenor | Zisky | HICP | Dluh firem | BNP Paribas | Historické rekordy | Státní plynárenská společnost | ACEA | Alpiq | Překážky | Allianz SE | Miliardy eur | Blizzard | ISM | Ministr zahraničí | Voda | Indikátor | Francouzský index CAC 40 | EPGC | Air Bank | Francouzský statistický úřad | Ratingové agentury | Imperial Brands | Médea Group | Electricite de France | Jihokorejská automobilka | Zastavení výroby | NextDecade | MAAE | Zvýšení ceny | Marks & Spencer | Internetová společnost Google | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Euro STOXX | Trinity Bank | Zlepšení nálady | Navýšení kapitálu | MiCA | Spiegel | Růst cen | Cena termínového kontraktu | Moskva | RSI | Vysoké inflace | Měnová politika | Rheinmetall | Alokace | Saxo | MSCI World | Tržní síly | Vega | Francouzský prezident | Financování | Úroková sazba v USA | ČSÚ | UniCredit SpA | Francouzský statistický úřad INSEE | Ursula von der Leyenová | Etherea | Dr. Martens | Fitch | FTX sídlo | Internetové společnosti | Finance | Omezení dodávek | Očekávání trhu | Prodávající | Guvernér | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Expobank CZ | Pokles ekonomiky | Žádné dividendy | Anheuser-Busch inBev | Zprávy z USA | Zemědělství | Poptávka | Expobank | Lulo Rose | DISH | Banka Morgan Stanley | Akciový stratég | Mezinárodní turistika | Zvýšení produkce | EGAP | Americké banky | Premiér Babiš | Grünheide | FT | Krypto | Tyson Foods | Jedno euro | Kancléř Olaf Scholz | Investor | Obchodování na akciových trzích | Cena severomořské ropy Brent | Průměrná mzda | Obchodovat | Infineon Technologies | ÚKZÚZ | Pokles akcií | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Kapitálové trhy | Největší americká banka | Sociální síť | Bernard Arnault | Konec války na Ukrajině | Odhodlání | Vývoz plynu | WTI | Sony Group | Platební síť | Bod | Miliardy korun | Počasí | Podmínky na trhu | Zisk společnosti | Medvědi | Raiffeisen Bank International | Naftogaz | GfK | Federální úřad pro letectví | Softwarová společnost Microsoft | Index MOEX | Kryptotrh | Získané peníze | Wüstenrot | Dreamliner | Průmyslové podniky | Nord Stream | Tweet | ArcelorMittal Ostrava | Americký miliardář | Pokles zásob | Ziskovost | Sdružení výrobců automobilů | Sázet | Podnikání | Zahraniční firmy | Cena ropy | Plán firmy | Qiagen | Jaderné elektrárny | Obavy trhu | Inflace | Problémy | Jackpot loterie | Akcie Uniper (UN01.DE) | Marže | ROCE | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | HDP | Ruský ministr financí | Odhad růstu ekonomiky | Televize Netflix | Alphabet | Vedení společnosti | Členské státy | Volkswagen | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Firma | Německý kancléř Olaf Scholz | Signály | Spotřební daně | Vysoké zisky | Tweety | Devizový trh | Načasování | Seznam.cz | Byznys | Zisk a tržby | Erste | Index DAX burzy | Kika | USA | Ropa | Statistiky | Výrobce videoher | Stoxx 600 | Komise v přenesené pravomoci | SAP | Diverzifikovat | Odchod z Ruska | Ben Bernanke | Ekonom | Proof of Stake | Světové finanční trhy | Mobilizace | Deutsche Bank | RUB | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Market | Home Credit | Unicredit | Andrej Babiš (ANO) | Bali | TASS | Akcie padají | Telefónica | Americká Komise pro cenné papíry | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Facebook | Snížení spotřební daně | Liberty Steel | Krize v eurozóně | Akcie podniku | Francouzský CAC 40 | Rizikový sentiment | Nikolaj Tokarev | HCBV | Konglomerát | Euro | Jeffrey Halley | Datový kalendář | Evropské akciové burzy | Agentura DPA | Podhodnocený | Úsilí | SEC | Přerušení dodávek ruského plynu | Dodávky ropy | Plynárenský gigant | Úřad práce | Citigroup | Společnost Lufthansa | Ruská firma | Sony | Hospodářství | MIB | EBITDA | JP Morgan | Ohlédnutí | Zastavení dodávek | Obchod | Zpomalení růstu | Růst ekonomiky | Ukrtransnafta | Banka JP Morgan | Activision Blizzard | MFE | Belgická vláda | Zemní plyn (LNG) | Kommersant | EU | Casinos Austria | Zasedání ECB | Základní úroková sazba | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Portfolia | CETIN | Inflace v Německu | NN Group | Expert | Deutsche Lufthansa | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Akcie Uniperu | Aktivity v eurozóně | Europol | Členské státy EU | Gate | Recese | Výzkumný institut | Haísám Ghais | ProSiebenSat.1 Media | Renault | Investiční doporučení | Mercedes-Benz | Baltic Pipe | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Inflace ve světě | Hargreaves Lansdown | Eskalace konfliktu | Kyjev | Burzovní indexy | Největší propad | Měna euro | Miliardy | Sev.en | Spekulace | Petr Kellner | Internetové firmy | Nálada na akciových trzích | Sazka Group | Dceřiná firma | Ministři | Cenový strop na ruskou ropu | BHP Group | Kurz eura | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Orsted | Dieselgate | Polský akciový index | Lufthansa | Společnost Cineworld | Ceny energií | Washington | Unipetrol | Ceny potravin | Dluhopis | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index FTSE 100 | Půjčovna kryptoměn | Společnost Allwyn | Regeneron Pharmaceuticals | Ruská plynárenská společnost | Kiwi | Rostoucí inflace | Dodávky zemního plynu | Technologický sektor | OSN | Soud | Kotační výbor | Společnost ČEZ | Booking | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | Bankman-Fried | China Mobile | PMI indexy | Předpovědi | Facebook Ireland | Investiční stratég | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Ruský Gazprom | Nord Stream 1 | Benzín | Embargo EU | Leonardo | Rostoucí ceny | Trend | IKL | Adidas | Dow Jones Industrial | OXY | Automobil | Nákupy plynu | Zásoby plynu | Švýcarská společnost | Reorganizační plán | Střední podniky | Míra inflace | Ruská armáda | RTS | Předseda Evropské rady | Evropský statistický úřad | Energetika | ReGas | Nové investice | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | United Airlines | Diverzifikované portfolio | CNN | Ruská banka | Finanční situace | Nařízení | Société Générale | Pioneer Natural Resources | SWIFT | Sazba hypoték | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Akcie automobilky | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | P911 | Průmysl | Výrobce elektromobilů Tesla | Lehká ropa WTI | Kiwi.com | Výrobní závody | Airbus Group | Tempo růstu | Podnikatel | Odkup akcií | Aerolinky | Pohonné hmoty | Růst ekonomiky EU | Francouzská ekonomika | BASF | A321Neo | Continental | Biliony | ETF | Omezení cen plynu | Akciové trhy | Loterie | Omezení těžby | Europoslanci | Moneta Money Bank | Hospodářské soutěže | Družba | Philip Dybvig | Diem | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Pojišťovna | Euro Stoxx 600 | Macron | Pandemie | Investiční skupina | Dovozce ruského plynu | Tripadvisor | EP Global Commerce (EPGC) | Internetový obchod | Intesa Sanpaolo | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Odborník na ropný trh | Širší index | Cenový strop | Ministerstvo financí | Výprodej | Discovery | Akcie Deutsche Bank | Tuzemský průmysl | Švýcarská banka UBS | Evropští investoři | Ropný a plynárenský průmysl | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Camelot LS | Indikátory | Albemarle | Odvolací soud | Zdanění | Základní úrok | Pokles cen | Plynárenské společnosti | Martin Durčák | Technologická společnost | Americký Federální úřad pro letectví | Western Union | Španělský IBEX 35 | Konsolidace | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | Ministryně financí | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | BlockFi | Diskontní sazba | Společnost BP | Trhy dnes | Microchip Technology | Dodávky plynovodem | | Německý koncern RWE | Německý statistický úřad | Danske Bank | Investiční skupina PPF | Členské země | Německé společnosti | Trinity | Stratég | CAH | Špatné zprávy | Mateřská společnost | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Zajišťovna | Členské země Evropské unie | Výrobce obuvi Dr. Martens | Raytheon Technologies | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Záložna | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Stoxx Europe 600 | WarnerMedia | ECB Christine Lagardeová | Ruská aktiva | Politika | Britský akciový index | Konkurence | Banka Barclays | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Metro AG | Kapitalizace | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Komunikace | Powerball | SAS | OMV | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Akcie evropských společností | BHP | Deutsche Telekom | Nike | Karel Komárek | Velká Británie | Evergrande | Finanční zdraví | Další vývoj | Citibank | Anton Siluanov | Evropské společnosti | České aerolinie | CETA | Společnost Amazon | Puma | Real Estate | Investování do ETF | Energiewende | Nálada | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Geopolitická rizika | Investování | Symantec | FAO | Letectví | Indie | EdF | Měnové politiky | Intel | Světová turistická organizace | Výprodej akcií | Ekonomika | Investiční společnosti | Cenu plynu | Stratég Saxo Bank | Elektřina | SIE | WTO | Ruská společnost Gazprom | Camelot LS Group | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Šance | Poradenské společnosti | Americký kongres | Trend klesající | Výhled | Členové OPEC | Penta Real Estate | Prodejní cena | ZEN | Erste Group Bank | Volume | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Diamondback Energy Inc | iShares Core S&P 500 | Obchodní účet | Celsius | Colt CZ Group SE | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Embargo | Vysoké ceny | Hry | Společnost Media for Europe | Vysoké ocenění | Letecká společnost | Energetické společnosti | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | PGNiG | Zaměstnanci | Jaromír Gec | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Banka Creditas | Burzovní společnost | Británie | Cyrrus | Britská automobilka | Giphy | LVMH | Největší ekonomika | Americká sociální síť | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | Údaje o americké ekonomice | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | ČEZ | Austrálie | Růst průmyslové produkce | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Financial Times | Philips | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Aktuální situace | Dodávky ruské ropy | Společnost Nord Stream 2 AG | New York | Pension Plan | Společné nákupy plynu | AIG | Krize | Rizikový apetit | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | European Metals Holdings | Průměrná úroková sazba | NERV | Data Revolutu | Zajišťování | Prodejní ceny | Americká internetová společnost | CMI | IBEX | G20 | Agentura TASS | Napadení Ukrajiny | NFT | Elektronická evidence tržeb (EET) | Výzkumná společnost | Nezaměstnanost | Trhy | Vývoj ceny ropy | Munich | Poradci | Sazby | Ředitelka | Generální ředitel | Největší česká mlékárna | Burza | Ceny dluhopisů | HashRate | Investiční skupiny | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Ovlivňování | Nové sankce | Porsche | Španělský IBEX | Internetová společnost | Spotřeba domácností | Transakce | Švýcarské banky | Slabší dolar | Cena transakce | Devizy | Měny | Sankce proti Rusku | Dna | Innogy | Poptávka po ropě | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Bezpečnost | Výroba v Německu | Atos | Slovensko | Glencore | Energie | Analytici společnosti | Zpravodajství | Michal Brožka | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Pohonné hmoty v Česku | OneWeb | Tradeři | Generální ředitel ČEZ | DE30 | BAE Systems | Dividendy | Měna | Dodávky plynu | UN01.DE | The Wall Street Journal | Společnost Deutsche ReGas | Trading | Finanční sektor | Marathon Petroleum | Státní veterinární správa | Kotace | Silný pokles | Nejvyšší výhra | EP Global Commerce | MSCI | Karanténní opatření | Výnosy | Poradenství | Wealth and Trading (EHP) | Miliardy dolarů | Martin Ulčák | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Německé akcie | Zahájení ruské invaze | Uhlí | Trade | Regionální měny | Eni | Nové prognózy | Bloky | Huw Pill | Zakladatel FXstreet | Patria.cz | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | GFG Alliance | Společnost Silvergate Capital | ABN Amro | Ministři energetiky | EIA | Odhad letošního růstu ekonomiky | IPO | Partneři | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Výrobce obuvi | Rusko | Akcionář | Jamal | Miliardy USD | Poradce | Carlsberg | Tržby společnosti | Signál | Peter Garnry | Jerome Powell | Zdražování | Předstihové indikátory | Britská vláda | Gazprombank | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Klesající inflace | Mylan | Virgin Orbit | Platba za plyn | EET | Základní sazba | Pracovní síly | Polská společnost | Výdaje | Evropská komise (EK) | Společnost | Převzetí dovozce plynu Uniper | Ukrtatnafta | List The Wall Street Journal | Jaderná elektrárna | Sázky | Ministr hospodářství | Diamondback Energy | Forbes | American Petroleum Institute | Colt | Allergan | Podnikatelské aktivity v eurozóně | General Atlantic | Francouzský index | BMW | Cena akcií | Guvernér ČNB | Rockwool | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Německé hospodářství | Britská společnost Cineworld | Ropný trh | Index ATX | Rishi Sunak | ČVUT | Burze | Eura | Předsedkyně Evropské komise | Podnikání na kapitálovém trhu | Ztráty | Nizozemsko | Výrobci čipů | Organizace | Britský FTSE | Obilí | Penta | Kryptoburza | Ceny pohonných hmot | Africký mor | Americké firmy | Růst | Index Dow Jones Industrial | TotalEnergies | RegioJet | Akcie ČEZ | Evropský akciový trh | Komodity | Příjmy | Cena amerického dluhopisu | Událostí ve světové ekonomice | Hospodářské výsledky | Odhad letošního růstu | VMware | WU | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | IAG | Měnový výbor | Šéf podniku | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Plynárenský průmysl | Fúze | Index | Wall Street Journal | Dow Jones | Vypnutí Nord Streamu 1 | Infineon | Wirecard | Kupci | Společnost Uniper | Token | Ruská vláda | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Bohatství | Intercontinental Exchange (ICE) | Úročení | Obchodní vztahy | Konec ruského plynu | Farmaceutická společnost | ČTK | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Nord Stream AG | Prohlášení | UBI | Společnost Revolut | Ruský akciový index MOEX | Celkové investice | Korporace | Mzda | Tesla | Makléřská společnost | Fraport | Babcock International Group | L3Harris Technologies | Pandora | Záporožská jaderná elektrárna | Fairmont Hotels & Resorts | BHM Group | Telenor Real Estate | Míra inflace v EU | Revolut Securities Europe UAB | SPAC | Stabilita | Internetová televize | Míra inflace v Německu | Plyn v EU | Viacom | František Savov | Vlastnictví | Index spotřebitelských cen | Dividenda ČEZ | Společnost Gazprom | Obrat v sentimentu | Státní podpora | Ferrari | Evropské vlády | Elbit Systems | Růst cen plynu | Ministr financí | Největší švýcarské banky | Umění | PST | Odhady analytiků | MiFID II | Brenntag | Revolut Securities Europe | Hlavní ekonom | Daimler | Převzetí Activision Blizzard | British Petroleum | Zoom Video Communications | Dnešní obchodování | Vivendi | Odvětví | Britská banka Barclays | PPF | Pracovní místa | Růst EBITDA | Ropné a plynárenské společnosti | Česká vláda | Britský statistický úřad | Včerejší seance | Drahý plyn | Mluvčí ČEZ | Krok za krokem | Henkel | Petr Zatloukal | TransDigm Group | Výrobce pneumatik | Ovocnářská unie | České předsednictví | Analytička | Nasdaq Composite | Sociální demokraté (SPD) | Ruská federace | Zákaz dovozu ruského uhlí | Sociální demokraté | Analýza | Vývoz plynu do Finska | Plyn pro evropský trh | Sazby Fedu | Zahájení ruského útoku | Munich Re | Německá bankovní společnost | Linde | Zajištění proti inflaci | Agentura Moody's | Akciový index S&P 500 | Společnost Net4Gas | Americké centrální banky | SPD | Ruské firmy | Zastropování cen ruské ropy | EuRoPol Gaz | Bloomberg | Ruské společnosti | Baby Direkt | Podpora | Společnost Genesis | Rakouská vláda | Jysk | UBS | Rostoucí úrokové sazby | Bydlení | Sempra Energy | Akcie BNP Paribas | Finská společnost | Výhled cen | Rada ČNB | Společnost JDE | JD Sports | VEB | Hospodářský růst v eurozóně | Příjmy z reklamy | Vysoké ceny energií | CBRE | Americká makléřská společnost | EEX | Northrop Grumman | Pojišťovny | Nibe Industrier | Zpřísňováním měnové politiky | Biden | Hospodaření | Prudký ekonomický propad | Americká společnost | Andrej Babiš | Ruský soud | Nemovitosti | JD.com | EK | Výrobce letadel Boeing | Ruský vývoz ropy | Počet nezaměstnaných | Akciový index | Cena plynu pro evropský trh | CNH Industrial | Jat Tehnika | Bundesnetzagentur | Porsche AG | Maloobchodní tržby | Zákaz dovozu | Vonovia | Tranzit ruského plynu | Ruské akcie | Poradce premiéra | CEFC China | Mediální společnosti | Nárůst sazeb | XTB | Meta Platforms | Nálada mezi německými exportéry | Index Nasdaq Composite | Riziko pro investory | xStation5 | Hlavní burzovní indexy | Německý kancléř | Čínská společnost | Německo | Evraz | Opimo Trade | MT4 | Estee Lauder | Kontrakt | tunel Blanka | Ericsson | Fortum | Vice | Dánské banky | Albemarle Corp | České dráhy | Hanwha Investment & Securities | Ceny plynu TTF | Silvergate Capital | Vodafone | Klaus-Dieter Maubach | Domácnosti | Analytik | Canal Plus | ONS | Revolut Securities | Disney | Další pokles | Celsius Network | Cardinal Health | Provozní zisk | Charles Michel | Ekonomické sankce | QinetiQ Group | Ruská centrální banka | Světová turistická organizace (UNWTO) | Balík akcií | Soudní spor | Výrobce sportovního zboží | Index DAX | Vysoká inflace | Společnost JDE Peet's | Pozice | Rheinische Post | Liberty Ostrava | Core S&P 500 | Pavol Kováčik | Makléřská společnost Genesis | Jaderná elektrárna Temelín | Riziko | CITIC Group | Závislost | Avio | Moravský Peněžní Ústav | Mobilizace v Rusku | DIA | Sankce vůči Rusku | Německá energetická společnost | IMI | Čeští investoři | Ministerstvo hospodářství | Investing | Koncern | CoinDesk | Výrobce sportovního oblečení | Balkán | Nexen Tire | Čínské ministerstvo | Eastern European Media Holdings | Remy Cointreau | Skupina Colt CZ Group | Nejlepší výsledky | New York Times | Analytici banky | MIFID | Akro | Dovoz ruské ropy | Podnikatelé | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Finanční systém | Německá spolková vláda | Globální energetická krize | Meziroční inflace | Kongsberg Gruppen | Ruský ministr | Allegro | Společnost Microsoft | Banky | Norský fond | Cena benzínu | NASDAQ 100 | Peking | Obchodovat s akciemi | Akciové indikátory | Největší pokles | Marta Nováková | Skupina Colt CZ | Banka | Doporučení | Index WIG | Lockdowny | Počet zaměstnaných | Dodávky ruského zemního plynu | Modern Times Group | Astrazeneca | Hyundai Motor | Saipem | Antimonopolní úřad | Společnost Sony | Vanguard S&P 500 | Měnový pár | Poldi | CEFC Europe | Caixin | PX Pražské burzy | Akcie Airbusu | Video | Ocenění | Cestovní kancelář | Camelot | Společnost Meta | EMA | Rakouský index ATX | Ruské podniky | Česká mlékárna | Opatření | Leonardo SpA | Štěpení | Cena akcií Applu | Sušánka & partneři | Objemy peněz | Vývoj ceny ropy Brent | Úrokové sazby | EBRD | Deutsche Post | Evergrande dnes | Firmy z EU | Cellnex | Focus | Vývoj ceny | Dynamické prostředí | Philip Morris | Chemring Group | Nasdaq | Karel Pospíšil | Destatis | Průměrná cena | Geopolitické napětí | Britské domácnosti | Zastropování cen | Rolandas Juteika | Práce | Omyl | Herbert Diess | Evropské země | Výzkumný institut Ifo | Rolls-Royce | Lídři zemí | Restrukturalizace | Společnost Eni | Investment | Mitsubishi Electric | Investovat do fondů | Rozšiřování kapacit | WIZZ | Apple Music | Petrohrad | Akcie Uniper | Nový blok Jaderné elektrárny | Spojené státy | Rekordní pokles | Rozpoutání války | Ocado | Efekt sankcí | Francouzský Renault | Napětí mezi Ruskem a Západem | XXX Lutz | Estée Lauder | Radek Dvořák | Německá inflace | Kryptoměny | KKCG | Banky pro mezinárodní platby | Koš | Podnik | Crédit Agricole | Velké automobilky | MF | Evropské akciové trhy | Americká seance | Menšinový akcionář | Zasedání Rady guvernérů | Prodej aut | Nord Stream 2 AG | Miliardář | Jefferies | Úvěr | Situace na trhu | G7 | TPG | Statistický úřad | Ukazatele | Míra inflace ve Francii | Zlepšení | Výrobce elektromobilů | Uhlobaron | Americká půjčovna kryptoměn | Index relativní síly | Rakouský kancléř | Coca-Cola HBC | Tranzit ruské ropy | Cineworld | Americká vláda | Embargo na dovoz ruské ropy | Ondřej Hartman | WhatsApp | USD/JPY | Avio SpA | Převzetí firmy | Zákaz dovozu ruské ropy | Koronavirus | FXstreet | Zásobníky | Dánsko | ČR | Ruský akciový index | Podniky | Motor Sič | Vyšetřování | Světová poptávka po ropě | Ekonomické aktivity | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Úrokové výnosy | Politici | Verdikt soudu | Francouzský ministr financí | Enel | Zestátnění ČEZ | Zlato | EQT | Vzestupný trend | Mzdy | Světové trhy | Veba Broumov | Bankrot | Hlavní trh | Britská společnost | Korea Heavy Industry& Development | Automobilka Hyundai | Jednání vlané hromady | Wall Street | Eugal | Ropovody | CNBC | Howmet Aerospace | Olaf Scholz | Čínské firmy | Výrobce domácích spotřebičů | Návratnost | Banka UBS
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Union Finance Investment & Management Ltd
UNION FX TRADING
Union générale
Union Investment Luxembourg
Union Investment Luxembourg S.A.
Union is Strength
Union Pay
UNION TRUST
UNIONTRUST
UNION TRUST LTD

Následující klíčová slova

Uniper (UN01.DE)
Unipetrol
UNIPETROL, a.s.
UNIPREMIERTRADINGFX
UNIPRO
UNIPRO Capital
UNIPRO Capital a.s.
Unique FXMT
Unique FXMT Trades
unique fx trades
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít