Úterý 19. březen 2024 05:37
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Instaforex ebook
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new

Nová makrodata

img

Akcie ocenily odpolední mix čísel, čeká je zápis z Fedu

23.11.2022 Zápis z jednání Fedu nás ještě čeká, vyjde ve 20 hodin, sentiment na finančních trzích však mezitím stihla vylepšit nová makrodata. Akcie v zámoří tak odstartovaly nový obchodní den růstově a Nasdaq už si připisuje kolem procenta. Evropa zůstává pozadu, ale zdejší trhy vylepšily svou úvodní bilanci a na úrovni klíčových indexů se už shodují na směru vzhůru.
img

Zveřejnění HDP a inflace v Eurozóně přineslo pozitivní sentiment, PX se dnes obchodoval do strany

31.10.2022 Výkonnost evropských akciových indexů byla ovlivněna přílivem makroekonomických dat z Eurozóny. Hrubý domácí produkt dosáhl ve 3. čtvrtletí 2,1 %, což bylo v souladu s odhady. Ekonomika EU se mezikvartálně propadla ze 4,1 %. Předběžný odhad říjnové inflace za říjen činí 10,7 %, zatímco se odhadovalo 10,3 % a v září byl na meziroční bázi zveřejněn 10% nárůst cen. Evropské akciové indexy na nová makrodata smíšeně, francouský index CAC 40 (FRA40) uzavřel s 0,1% ztrátou. Německý blue chip benchmark DAX (DE30) získal i díky lepšímu než očekávanému zveřejnění údajů o maloobchodních tržbách, přičemž uzavřel o 0,08 % výše na 13 253 bodech. Index pražské burzy PX (CZKCASH) se dnes obchodoval do strany a uzavřel na 1 184,13 bodech.
img

Evropská data podpořila obavy investorů, trhy znovu červené

23.09.2022 Následujících pár měsíců bude podle nás jednoznačně ve znamení fundamentu, přičemž dost pravděpodobně bude muset dojít k dalšímu přehodnocení výhledu k horšímu. Týká se to jak vývoje ekonomiky, tak firemních zisků, takže nová makrodata či firemní výhledy jsou velkým rizikem. Dnes obavy podpořily nové indexy nákupních manažerů z eurozóny, které dopadly hůř, než se čekalo.
img

Eurodolar na paritě. Obavy o ekonomiku živí zájem o dluhopisy

12.07.2022 Po několika oddechových dnech jsme se na trzích tento týden vrátili k negativnímu vývoji. Do popředí se dostávají obavy z nedostatku energetických surovin v Evropě, zhoršující se ekonomický výhled a opatrnost před americkou inflací a informacemi z firem v rámci reportování výsledků. Jedním z projevů je narůstající síla dolaru, která je sice prakticky plošná, ale nejvíce je vidět na páru s eurem, kde se kurz už dostal těsně k psychologické jedničce.
img

Překvapivá data a trocha filosofie od Powella. Akciím se dnes nedaří

29.06.2022 Nová makrodata dnes stála za pozornost jak v Evropě, tak Americe. Inflace ve Španělsku překvapila růstem nad 10 procent, naopak v Německu klesla na 8,2 pct. Jenže zaúřadovalo snížení daní či levné jízdenky na vlak, což jsou jednorázové faktory, takže je asi předčasné slavit.
img

Eurodolar stoupá na 1,06, růst akcií vyprchává a Amerika nemá jasný směr

27.06.2022 Dopolední pozitivní vývoj na evropských akciích postupně vyprchává a zisky hlavních zdejších indexů se tenčí. Dluhopisové trhy nadšení nevykazovaly už v pátek a dnes na nich sledujeme další nárůst výnosů. V USA není tak velký, ale evropské dluhopisy se dostávají pod větší tlak a například německý 10Y výnos je výš o 10 bazických bodů.
img

Akcie i dluhopisy obrátily dolů a data je v tom podpořila

01.06.2022 Obchodování v Evropě dnes nemělo jasný směr, dokud se do hry nevložila Amerika. Ta sice otevírala v plusu, ale velmi rychle zisky odevzdala a ponořila se do červeného. Krátce po začátku ji v negativním směru podpořila i nová makrodata.
img

Amerika se zvedá, ale dnes je to spíše o hledání směru po výprodeji

27.04.2022 Na hlavních trzích dnes nesledujeme pokračování včerejšího výprodeje rizika ani odraz zpět, který by předchozí vývoj negoval. Co vidíme, je značná nerozhodnost a časté změny směrů. Akciové indexy v Evropě jsou na tom nyní smíšeně, americké v plusu. Co se týče dluhopisů, ty americké jsou dnes pod tlakem. Evropa, podobně jako na akciích, nemá jasný směr.
img

Inflační překvapení z Evropy a přestávka na akciích

30.03.2022 Dnešek přinesl akciím v Evropě i Americe přestávku v růstu, který výrazně převažoval v posledních dvou týdnech. Hlavní trhy se stahují níž, na našem kontinentě je to nejvíc DAX , v zámoří Nasdaq . Přibývají hlasy, že strmý růst není za současných podmínek udržitelný, zatím však na trzích nedochází k prudkému obratu.
img

Náladu zchladil růst amerických mezd. Akcie i dluhopisy pod tlakem

07.01.2022 Americký trh práce dodal za prosinec data, která jdou místy proti sobě a umožňují více intepretací. Podle nás je však podstatné, že nenaznačují polevování inflačních tlaků, takže drží Fed na jeho cestě k normalizaci politiky. Můžou za to hlavně rychlé mzdy a nízká nezaměstnanost. Trhy byly po posledních dnech už částečně připravené, ale ani tak jim taková evidence nesvědčí. Vedle toho se přidala vyšší inflace v eurozóně, která v prosinci vystoupala na 5 procent, zatímco se naopak čekal její pokles.
img

Amerika podléhá evropské nerozhodnosti, dolar však sbírá zisky

15.11.2021 Smíšený vývoj, který jsme během dne sledovali na evropských akciových trzích, se odpoledne přenesl také do Ameriky. Zdejší klíčové indexy se nacházejí poblíž pátečních závěrečných hodnot. V Evropě je CAC 40 o 0,4 pct v plusu, ale v případě dalších indexů jde taktéž o smíšený vývoj bez výraznějších odchylek od pátku.
img

Akcie převážně v plusu, dolar dnes drží zisky

11.11.2021 Dnešní výročí konce první světové války je zároveň svátkem v některých zemích. V USA se neobchodují dluhopisy a nevycházejí nová makrodata. O zprávy se částečně starají firmy svými kvartálními výsledky, přičemž po nich dnes propadl třeba Disney. Debata o inflaci postrádá nové impulsy, ale bude se znovu vracet na scénu.
img

Americké akcie si vedou lépe než evropské, koruna dnes pod tlakem

18.10.2021 Vývoj na akciových trzích se odpoledne zlepšuje. Evropské indexy sice zůstávají v červeném, ale Amerika se zvedá. Zejména se to týká Nasdaqu, který stoupá o 0,3 pct, zatímco S&P 500 následuje s 0,2procentním ziskem. Evropa své denní ztráty aspoň zmenšuje, když se DAX obchoduje -0,7 pct, CAC 40 je -0,8 pct a AEX spolu s FTSE 100 ztrácí 0,4 procenta.
img

Zelený závěr týdne díky výsledkům i datům. Zinek rychle zdražuje

15.10.2021 O pozitivní závěr týdne se nakonec postaraly jak výsledky, tak nová makrodata. Z firem to byl zejména Goldman Sachs, který překvapil velmi dobrými čísly, kterými tak dokreslil solidní výsledky sektoru a podtrhl dnešní růst bankovních akcií. Sektor krom toho může těžit také z rostoucích dluhopisových výnosů, což ho dnes řadí mezi nejvýkonnější v zámoří i Evropě. Slušně se daří také průmyslu či energiím, zato technologie a komunikace zaostávají právě spolu s vývojem na dluhopisovém trhu. Americký 10Y letý výnos dnes stoupá o 5 bazických bodů, německý o 2.
img

Dobré výsledky nejen amerických bank táhnou akcie vzhůru, dnešní data nejsou brzdou

14.10.2021 Růstová nálada na akciových trzích se během dne upevňuje a hlavní indexy se posouvají nahoru. DAX či CAC 40 už přidávají 1,3 procenta, FTSE 100 je +0,9 pct, AEX roste o 1,6 pct. V zámoří sledujeme na hlavních indexech růst okolo 1,3 procenta a podílejí se na něm všechny sektory. Nejlépe jsou ale na tom suroviny, technologie a zdravotnictví.
img

Evropské akcie padají. Tématem je úroveň cen relativně k rizikům

08.09.2021 Dynamika hlavních ekonomik jde po vrcholu ve 2Q dolů, hlavní centrální banky se chystají zmenšit měnovou podporu a valuace akcií jsou celkově vysoko. To jsou věci, které nejsou vůbec nové, trhy s nimi dokázaly měsíce bez problémů žít, ale čas od času se vynoří na povrch obavy z podobných rizik a přinesou akcím dílčí korekci. Impulsem může být blížící se jednání ECB, může to být nové doporučení Morgan Stanley pro americké akcie na úrovni "podvážit" a může to být i varování Citigroup před extrémním optimismem, který může přinést větší korekce. Dosavadní zdroje, ze kterých trh čerpal sílu, každopádně nyní zůstávají ve stínu.
img

Dobrá data i ECB na obzoru. Akcie a dluhopisy v Evropě ztrácejí

07.09.2021 V úterý hned na úvod potěšila nová makrodata. V Číně došlo za srpen k většímu nárůstu vývozu i dovozu, než se čekalo. To je určitě dobrá zpráva, navíc při navýšení přebytku, jenž tím trochu pomůže ekonomice vykazující známky zpomalení. Silné exporty mohou být taženy jak doplňováním skladů po předchozích omezeních, tak urychlením objednávek před vánoční sezónou, neboť obchodníci si samozřejmě uvědomují problémy s dodávkami i sílu poptávky. Další příznivá data pak dodal německý průmysl, tentokrát přímo o výrobě.
img

Data zamávala s výnosy i dolarem a brzdí v rozletu americké akcie

04.08.2021 Akciové trhy v Evropě se drží slušně v plusu, respektive k závěru zisky spíše ještě navyšují. DAX a AEX jsou +0,9 pct, CAC 40 a FTSE 100 pak přidávají asi 0,4 procenta. Americké akcie však zatím většinou zůstávají v červeném. Index S&P 500 se nachází 0,3 pct dole, zatímco Nasdaq jen nakukuje nad nulu. Sektorově je obrázek smíšený, když nejvíce ztrácí energetický sektor, ale také běžná spotřeba či utility. Mírně v plusu jsou dnes v zámoří banky.
img

Co přijde po skvělých výsledcích? Obavy drží akcie níž, stoupá zájem o dluhopisy

30.07.2021 Závěr týdne stále negativně ovlivňují výhledy některých z velkých technologických jmen, aktuálně především Amazonu. V podstatě se vracíme k naší otázce před startem výsledkové sezóny, tedy zda se trh nechá unést dobrými čísly, nebo přesune pozornost k už ne tak hvězdným příštím kvartálům. Dá se říci, že na investory zatím funguje obojí, ovšem momentálně převládá pohled dopředu a ten je spojen s obavami.
img

Amerika velí k růstu, nižší ceny nalákaly kupce

20.07.2021 Investoři dnes využívají krátkodobých propadů k nákupu a akciovým trhům se tak daří po včerejšku nahrazovat ztráty. Evropské indexy začaly dobře, následně o své zisky přišly a místy se zanořily až do červeného, ale start Wall Street přináší nový pozitivní impuls. Nová makrodata, tedy čísla z amerického stavebního sektoru, byla smíšená a do hry nezasahují. UBS pomohly výsledky výrazně nahoru.
img

Výnosy stouply, ale technologie se drží. Koruna nakonec bez zisků

14.06.2021 Silné impulsy k akci investoři začátkem týdne postrádají. Pozornost míří především ke středečnímu zasedání Fedu, které sice nepřinese žádné změny politiky a může dopadnout naprosto neutrálně, ale je tu i možnost signálu o začínající debatě na téma budoucích úprav. Do té doby je prostor ke spekulacím, vedle nichž dostane menší prostor i pohled na nová makrodata.
img

Fed znovu pracuje s očekáváními. Akcie i dluhopisy rostou

25.05.2021 Úterní dopoledne je pro evropské akciové trhy pozitivní snad jen s výjimkou Londýna, který balancuje kolem nuly. Slušné zisky si připisuje zejména DAX (+0,8 pct). Vedle toho se daří také dluhopisům, jejichž výnosy klesají v Evropě i zámoří. Na 10Y splatnosti je to v USA či Německu pokles o 1-2 bazické body. Euro stoupá proti dolaru na 1,2250 a průmyslové komodity mají tendenci klesat na ceně.
img

Dobré výsledky akciím ke štěstí nestačí. Fed dnes zůstane na své cestě

28.04.2021 Výsledky velkých techů začaly velice dobře, když Microsoft i Alphabet solidně překonaly očekávání. První společnosti to k růstu akcií ani tak nestačilo, zatímco ta druhá poskočila vzhůru díky většímu pozitivnímu překvapení i oznámenému zpětnému odkupu. A pouze smíšený je také dnes vývoj hlavních akciových trhů v Evropě. Londýn, Paříž a Frankfurt jsou mírně v plusu, zatímco Amsterdam, Milán a Madrid klesají.
img

Evropa pod tlakem Bidenových daní, dopad mírní slušná data

23.04.2021 Včerejšek byl na trzích nakonec ještě více v režii amerického prezidenta, než to vypadalo po přihlášení se k ambicióznějšímu plánu na redukci CO2. Na trhy dolehl záměr zvednout zdanění kapitálových výnosů pro bohaté skoro dvojnásobně a k tomu lehce zvednout nejvyšší příjmovou sazbu. Zatímco více bývá citován záměr zvedat korporátní daně, i tyto mohou fakticky trh ovlivnit. Jednak motivují některé investory zamknout výnosy ještě při platnosti staré úpravy, ale také dlouhodobě stáhnou z trhu peníze. Kromě přechodného zhoupnutí cen tedy může být následná trajektorie posazena o trochu níž.
img

Stříbro koriguje růst, Gamestop klesá, akciovým trhům se však v úvodu týdne daří

01.02.2021 Cena stříbra, na které se obrátila masivní retailová poptávka, je asi o 6 procent v plusu, takže od rána své zisky citelně redukovala. Také Gamestop, na který stále míří velká pozornost, dnes propadl. Cena se snižuje asi o čtvrtinu, poté co se peníze investorů rozmělnily do dalších jmen či zmíněného stříbra, ale také po zprávě o snížení short interestu na titulu. Podle IHS Markit klesly tyto sázky na pokles (skrze krátké pozice i deriváty) na 39 pct z extrémních 114 procent free floatu (na trhu dostupných akcií). To je už na tuto akcii vcelku normální hodnota, takže očekávání dalších masivních nucených nákupů mohou polevit a mezi spekulanty v dlouhých pozicích poroste napětí, zda radši nevybrat tučné zisky mezi prvními.
img

Negativní dopoledne. Investoři si všimli, že koronavirus zůstává problémem

22.01.2021 Konec týdne zatím akciím na globálních trzích nesvědčí. Po poklesu asijských trhů zamířily dolů také ty evropské, kde sledujeme v případě hlavních indexů ztráty: DAX -0,7 pct, CAC 40 -0,9 pct, FTSE 100 -0,5 pct. Třeba milánská burza se však propadá o 1,8 procenta. Spolu s tím oživil zájem o státní dluhopisy, přičemž ale pokles výnosů u těch hlavních je zatím mírný. Zlato se obchoduje lehce v červeném.
img

V USA nastupuje vláda slibující masivní výdaje, akciím se ráno daří

20.01.2021 Dnešní oficiální start Bidenovy administrativy i včerejší dlouhé vystoupení Janet Yellenové v Senátu dokázalo investory ještě znovu nadchnout pro masivní fiskální výdaje. Dobré zprávy přinesly i firemní výsledky - včera večer Netflix, dnes ASML - a dohromady se tak investoři znovu přiklánějí k rizikovým aktivům. Akciové indexy v západní Evropě rostou zhruba o půl procenta, dluhopisové výnosy vykazují drobný nárůst. Eurodolaru se zpočátku dařilo stoupat, ale od 1,2160 se odráží o něco níž na 1,2120. Slušně se dnes ráno daří ropě nebo drahým kovům.
img

Sázky na stimul zdrojem pozitivního vývoje

09.12.2020 Začátek středečního evropského obchodování je pro akcie pozitivní a hlavní indexy míří vzhůru v čele s DAXem, rostoucím o 0,8 procenta. Slušně je na tom také ropa. Dluhopisy ovšem celkem odolávají a jejich výnosy se dopoledne mění nevýrazně. Také eurodolar se tentokrát drží zpět a dál vzhůru se moc neposouvá. Obchoduje se na 1,2127. Cena zlata dnes klesá.
img

IT sektor vzdoruje poklesu akcií, dál se daří dluhopisům

27.10.2020 Technologický sektor se po včerejších špatných zprávách od SAP pokusilo pozitivně naladit AMD oznámením koupě Xilinxu. V návaznosti roste i řada dalších jmen a sektoru se dnes daří nejlépe, což se promítá i v růstu Nasdaqu. Další akciové indexy jsou však na tom hůř. S&P500 i přes technologickou podporu balancuje kolem nuly a Evropa zůstává výrazně v červeném. Nejhorší zůstává Paříž se ztrátou 1,7 procenta.
img

Optimismus trvá díky naději na fiskální pomoc a návrat prezidenta do úřadu

05.10.2020 Obnovené naděje na fiskální pomoc a možné brzké propuštění amerického prezidenta z nemocnice zůstávají tématy, díky nimž se dnes investoři kloní více k rizikovým aktivům. Donald Trump může být podle lékařů už dnes z nemocnice v Bílém domě. Navíc jeho výzva k přijetí fiskální pomoci stejně jako pozitivní slova šéfky Sněmovny znovu zvedají naděje, že by se mohla najít kompromisní varianta. Ta by na rozdíl od jednostranného návrhu demokratů měla naději na schválení.
img

Pandemie vs podpora. Investoři zůstávají v nejistotě a akcie trpí

24.09.2020 Nová makrodata dnes nepotěšila. Nejprve mírně zaostal za očekáváními německý index podnikatelského klimatu Ifo a odpoledne přišla zpráva o vyšších počtech amerických žadatelů o dávky v nezaměstnanosti. Při pohledu na kondici hlavních ekonomik jsou to samozřejmě malé střípky, ale zvláště druhá sada čísel se zřejmě promítla na negativním úvodu amerických trhů.
img

Euro z růstu akcií zatím nic nevytěžilo, koruna před ČNB vyčkává

23.09.2020 Středeční obchodování začalo pro evropské akcie velmi dobře. Hlavní zdejší indexy poměrně strmě rostou, když si Frankfurt, Londýn i Paříž připisují 1,5-1,7 procenta k dobru. Nepříjemné zprávy z úvodu týdne už z hlavních stránek zmizely a pozornost se stočila k těm příznivějším, které dál lákají investory k návratu do levnějších akcií.
img

Americké akcie po dlouhém víkendu propadly a nyní se snaží konsolidovat

08.09.2020 Dnešní den začal pro akcie v Evropě mírně negativně, ale ztráty během dne hodně narostly. Pokles se přerušil, když otevřela - také hodně dole - Amerika. Ta se následně trochu zvedla, ale nyní se snaží spíše konsolidovat na nižších úrovních. Zatímco evropské akcie ztrácejí kolem 1,3 procenta, americký S&P 500 je dole o 1,8 pct. Nejsledovanějším ale zůstává Nasdaq , jehož pozice je o 2,5 pct pod pátečním závěrem.
img

Akcie se po propadu znovu kupují. Britským pomáhají i špatné zprávy o brexitu

07.09.2020 Americké trhy a američtí hráči se dnes odpoledne do hry nezapojují. Evropa si to však užívá a zdejší akcie hbitě navyšují své zisky. Frankfurt s Paříží přidávají skoro 2 procenta a Londýn dokonce 2,4 pct, když mu pomáhá výrazné oslabení libry. Pražská burza je skoro o procento výš, když v červeném zůstávají jen některé malé tituly.
img

Evropa slušně roste, Amerika pondělí vynechá, nervozita trvá

07.09.2020 Samotný závěr pátečního obchodování v USA už vypadal veseleji a akcie se začaly zvedat. Dnes se daří také Evropě a hlavní indexy přidávají bezpečně přes procento. V pondělí je však v zámoří svátek, takže sentiment naplno otestuje až zítřejší návrat amerických hráčů.
img

Zámoří už v lepší náladě, dolar drží zisky

20.08.2020 O negativní vývoj evropských akciových trhů během dnešního dne se zasloužily nejvíc včerejší americké události. Fed a jeho skepse o oživení v druhém pololetí strhly dolů Wall Street a poté i další trhy.
img

Akcie v zeleném, dobré výsledky maloobchodníků a stagnující eurodolar

19.08.2020 Hlavní evropské akciové trhy se během dne posouvaly pomalu vzhůru a později na ně navazuje také Wall Street. Tam ovšem zaostává dříve vedoucí Nasdaq . Mezitím se za dnešek opět mírně snížily výnosy na hlavních dluhopisových trzích, zatímco eurodolar pouze stagnuje kolem 1,1935. Později odpoledne navyšuje své ztráty ropa a přes procento už ztrácí zlato.
img

Amerika se zvedá, eurodolar stoupá dál, dominantní téma však chybí

27.07.2020 Evropským akciím se sice dnes příliš nedaří, ale ty americké dotáhly ranní náznaky v podobě obchodování futures až do odpolední reality. S&P500 v první fázi stoupá o půl procenta, přičemž technologie jsou klíčovým tahounem.
img

Eurodolar se vrátil výš, akcie závěrem týdne stále hledají směr

17.07.2020 Pátek zatím nepřinesl události, které by hlavním finančním trhům ukázaly jasný směr. Výsledky, respektive výhled se nepovedl Netflixu, naopak Ericsson potěšil. Nová makrodata byla menší důležitosti, ale pokles spotřebitelského sentimentu v USA příliš povzbudivý není. Fed rozšířil svůj podpůrný program pro firmy i na neziskovky, čímž ale situaci tolik nemění. Zatím není program příliš využíván.
img

Nevýrazný pátek a pochybnosti o podpoře v EU i USA

17.07.2020 Pátek je na hlavních trzích zatím ve znamení přešlapování na místě. Evropské akciové indexy jsou na tom smíšeně při malých změnách. Něco podobného sledujeme také na výnosech dluhopisů nebo zlatě, které zhruba drží včerejší pozice. Eurodolar se sesunul dolů, ale znovu se vrací nad hranici 1,1400. Koruna mírně slábne na hladinu 26,70 za euro.
img

Data slušná, výsledky smíšené, ECB nepřekvapila. Akcie aspoň zmenšují ztráty

16.07.2020 Nová makrodata za dnešní den byla poměrně slušná, i když za jednoznačně dobrá je těžko označit. V Číně vypadaly statistiky HDP velmi dobře, ovšem detaily naznačují slabší udržitelnost oživení. V USA potěšil maloobchod návratem objemu útrat na úroveň před koronakrizí, pěkný byl další index průmyslové aktivity, ale naopak nepotěšil pomalu klesající počet žadatelů o dávky v nezaměstnanosti.
img

Dopoledne je pro akcie smíšené. Čísla o ekonomice lepší než o nákaze

01.07.2020 Měkké indikátory z klíčových asijských zemí dopadly smíšeně. Na jedné straně japonský průzkum Tankan za 2Q propadl ještě více do záporu, než se čekalo, a moc nepotěšil ani (méně sledovaný) index PMI. Na straně druhé ovšem čínský PMI za červen vystoupal o něco víc nad 50 bodů a překonal očekávání.
img

Akcie lehce v plusu. V závěru týdne mohou dostávat impulsy z různých stran

19.06.2020 Závěrem týdne se investoři budou muset poprat s řadou faktorů, mnohdy protichůdných. Jako první se nabízí evidence dalšího zrychlení nákazy koronavirem ve Spojených státech, kde tentokrát vyčnívá nárůst případů na Floridě. Lehká nervozita z viru je na trzích znát, ale zatím se promítá spíše do větší opatrnosti než výrazných výprodejů. Uvidíme, jestli k citelnějšímu zavírání pozic nepovede blížící se víkend, který představuje z pohledu nových statistik riziko.
img

Akcie na pražské burze během týdne posílily o 2,1 procenta

29.05.2020 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne opět posílily, index PX stoupl o 2,1 procenta na 896 bodů. Vyplývá to z výsledků pražské burzy. Největší nárůst zaznamenaly akcie Moneta Money Bank, největší pokles postihl akcie výrobce antivirových programů Avast. Předchozí týden akcie přidaly více než procento.
img

Strach z druhé vlny zpět na scéně. Ani Powell trhy asi nepotěší

13.05.2020 Varování bankéřů z Fedu před nebezpečím předčasného, ale také příliš pozdního otevření ekonomiky, nechalo trhy ještě docela v klidu. Když se ale přidal hlavní americký epidemiolog Fauci, který Kongres upozornil, že odvolání opatření hrozí vyvolat nové propuknutí nákazy, reakce už přišla.
img

Výsledky a lék na COVID-19. Optimismus na trzích sílí

29.04.2020 Dnešní odpoledne se na hlavních trzích nese znovu pozitivním duchu, který převládl po nevýrazném ránu. Svým dílem se do hry vložily firemní výsledky, ve kterých se neodrazily nejhorší obavy.
img

Ropa překonává nejhorší tlak. Akcie se zvedají, eurodolar nikoli

22.04.2020 Masivní 30procentní nárůst dostal cenu ropy WTI nad 15 dolarů a trh se začíná dostávat aspoň z toho nejhoršího tlaku. Přetlak produkce ovšem zůstává nadále v platnosti, takže příliš vzhůru si ropa ani tak vyskakovat nebude.
img

Závěr týdne přináší zisky akciím, euru i dluhopisům

17.04.2020 Závěr týdne vypadá dobře pro akcie, ale menší zisky si nakonec připisují také hlavní dluhopisové trhy či euro na páru s dolarem. Akciové indexy v západní Evropě a USA si drží v prvním případě asi 3procentní a v druhém zhruba 2procentní růst.
img

Na programu riziková data i výsledky. Akcie i euro korigují zisky

15.04.2020 Po dalším slušném růstu si dnes hlavní akciové trhy vybírají oddechový čas. Na programu je přece jen více rizikových událostí než doposud, nová makrodata i firemní výsledky, před kterými převládá opatrnost.
img

Spekulace o konci cenové války a další americká data

02.04.2020 Během čtvrtečního dopoledne stojí za pozornost především vzestup cen ropy asi o 10 procent ze včerejší úrovně. Zatímco dříve trh skoro ignoroval snahy amerického prezidenta o dialog s Saúdskou Arábií či Ruskem, tentokrát se už rozjely spekulace, že by se tyto dvě země mohly dohodnout na obnovení spolupráce a stabilizaci cen. Přispělo k tomu prohlášení Donalda Trumpa, který čeká dohodu v nejbližších dnech. Drtivý tlak na ropu však nyní přichází zejména ze strany poptávky, která strmě klesá. Můžeme tedy dost pochybovat, že by obnovení spolupráce OPEC+ přineslo podstatnou úlevu.
img

Evropa na prahu medvědího trhu. Panika kvůli koronaviru a cenová válka na ropě

09.03.2020 Začátek týdne vypadá na trzích velmi smutně, tedy především na akciích a ropě. Hlavní evropské akciové indexy otevřely s obrovskými ztrátami přes 8 procent. Při velmi vysoké volatilitě činí jejich pokles nyní zhruba 5,5 procenta, takže si prodejci po prvotním výplachu udělali přestávku. Stoxx Europe 600, DAX , CAC 40 nebo FTSE 100 během rána registrovaly ztráty přes 20 procent od nedávných vrcholů, což se formálně bere jako vstup do medvědího trhu. Ještě však záleží, jak indexy dnešní den zakončí.
img

Rudý závěr týdne pro akcie, ropu i dolar

06.03.2020 Páteční obchodování přináší obnovenou vlnu strachu z důsledků koronaviru a hrubě se podepisuje na hodnotě akcií nebo ropy. Akcie v Evropě klesají o 3,5 procenta, v zámoří o více než 2 pct. Krátkodobě to vypadá na mírnou úlevu, ale situace se dynamicky mění.
img

Optimismus na trzích dál táhne vzhůru akcie i dluhopisové výnosy

04.02.2020 Úterní obchodování zůstává velice úspěšné pro akcie, do nichž se vracejí investoři při sázkách na čínskou pomoc ekonomice i to, že nejhorší zprávy v rámci aktuální epidemie koronaviru mohou být za námi. Tématu jsme věnovali dopolední komentář, který by se zde dal z větší části zopakovat...
img

Sázky na zpomalení nákazy dnes vedou investory do rizika, vyhráno však ještě není

04.02.2020 Jak už jsme několikrát uváděli, historická zkušenost vypovídá o poměrně krátkodobých dopadech epidemií na akciové trhy, po kterých nastával velmi často silný odraz zpět nahoru. To není žádná nová informace, takže nepřekvapí, že se investoři po poklesu cen snaží naskakovat do pozic už při drobných náznacích zlepšování situace.
img

Nervozita roste, čeká se na WHO. Carney pomohl libře

30.01.2020 Na hlavních trzích sledujeme rostoucí nervozitu, kterou přiživuje vyčkávání na prohlášení WHO. Ta dnes má přehodnotit svůj postoj k čínské epidemii koronaviru šířící se do dalších zemí. Svým dílem k poklesu akciových trhů přispěly i některé výsledky zvláště evropských firem.
img

Dluhopisy a evropské akcie začaly ztrácet. Že by přece jen pochybnosti?

13.01.2020 Při vyčkávání na podpis obchodní dohody mezi USA a Čínou trhy postrádají silný motiv k pohybu a takový stav jim doposud naprosto vyhovoval. Nadcházející události by podle nás měly vyvolávat aspoň pochybnosti, ale stále budou konfrontovat poměrně silný tržní optimismus, díky kterému investoři v poslední době dokázali vytěsnit už různé nepříznivé zprávy.
img

Íránské rakety zvýšily poptávku po bezpečí. Žádná panika ale nepropuká

08.01.2020 Vypálení íránských raket na americké základny v Iráku zprvu trochu otřáslo s finančními trhy, ale vzápětí se situace začala uklidňovat, takže o žádné panice kvůli bezpečnostním hrozbám mluvit nemůžeme.
img

Optimismus je zpět, pomáhá akciím a ceny ropy vrací níž

07.01.2020 Úterní dopoledne můžeme považovat za další důkaz, že tržní optimismus zůstává pevně zakořeněný a velmi těžko se ho budou investoři vzdávat. Klíčovým tématem je po přelomu roku bezpečnostní hrozba z Íránu, nedá se ovšem říci, že by na trzích způsobila nějaké zemětřesení. Navíc poměrně záhy se upevňuje důvěra, že reakce této země na americký zásah nebude znamenat příliš prudkou eskalaci, která by třeba mohla ohrožovat dodávky ropy či obchod v oblasti. Riziko rozhodně narostlo, protože další kroky dopředu samozřejmě neznáme, ale investoři se zkrátka kloní k těm příznivějším variantám vývoje.
img

Obchodní dohoda je tu, ale také slušný zmatek na trzích. Americké akcie beze směru

13.12.2019 Závěr týdne je jednoznačně v režii zpráv o obchodní dohodě USA - Čína. Dobrý dojem ještě předtím udělal výsledek parlamentních voleb ve Velké Británii, ale nová makrodata nebo jiné zprávy byly v podstatě úplně mimo hru. Náladu trhům nezkazila horší průmyslová čísla z Japonska, ale ani pomalejší růst maloobchodu v USA.
img

Dobrá nálada trvá. Dohodu vyhlíží i Trump, na programu data

27.11.2019 Nová data tentokrát moc nepotěšila, když se ukázalo, že v říjnu výrazně klesly firemní zisky v Číně. Na druhou stranu to ale pro trhy málo znamená, když se drží optimismus o rýsující se obchodní dohodě mezi touto zemí a USA. K těm, kdo ujišťují o blízkosti úspěšného uzavření první fáze jednání, se přidal americký prezident Trump.
img

Akcie se dál nahoru nepouštějí. Převládá konsolidace, sentiment se drží

26.11.2019 Odpočinek po dalších rekordech? Zatím to tak vypadá. Po včerejším růstu amerických akciových indexů na nová maxima se pozitivní vývoj přenesl do Asie už pouze částečně a Evropa dopoledne mírně ztrácí. Pokles o 0,1-0,2 procenta těžko můžeme nazvat korekcí, zvláště když to vypadá, že optimismus investoři neztrácejí.
img

Akcie znovu ve víru optimismu, dluhopisy bez jasného směru

25.11.2019 Dohoda USA s Čínou je znovu za rohem a na finančních trzích se znovu rozprostírá optimismus. Příspěvek ke klíčovému tématu tentokrát dodal čínský tisk, podle něhož je dohoda velmi blízko a obě strany v zásadě dosáhly konsensu. Má dojít k odbourání některých cel, ačkoli ještě není dohodnuto, jak velká tato akce nakonec bude. Navíc podle nás zprávy, které v poslední době přicházejí, mohou naznačovat i větší americkou motivaci kývnout konečně na dohodu.
img

Rozbřesk: Česko ztrácí tempo, americká ropa na ceně

15.11.2019 Podle předběžného odhadu se HDP ve třetím čtvrtletí mezikvartálně zvýšil jen o 0,3 % - tedy na necelou polovinu předchozího výsledku – a v meziročním vyjádření se jeho tempo snížilo na 2,5 %. Bez podrobnějších čísel můžeme jen spekulovat, co přesně výkon českého hospodářství ovlivnilo, ale dvě základní hypotézy nepochybně vyřknout lze.
img

Boj s výsledky a brexitem, příznivé komentáře. Trhy jsou na tom dnes smíšeně

23.10.2019 Zatímco přes noc se investoři museli srovnat s nerozřešením brexitu, během dne na ně působil mix zpráv z firem i politiky. Firmy celkově radosti mnoho nepřinesly. Slabší byla čísla a výhledy Caterpillaru i Boeingu, ačkoli posledně jmenovaná akcie dokázala obrátit do plusu. Relativně slušná byla čísla ABB.
img

Nadšení z dohody nevydrželo, data ani dnes neuškodila

17.10.2019 Jako hlavní téma dnešního dne se potvrdil brexit, respektive jednání o něm. Británie s EU před polednem oznámily, že nakonec dospěly k dohodě, jak nahradit tzv. irskou pojistku. To je určitě velký pokrok, ve který jsme ještě před pár týdny ani moc nedoufali. Na trzích už byly dobré zprávy částečně do cen zohledněny, ale i tak se oznámení setkalo s citelně pozitivní reakcí. K ziskům si pomohla britská libra i euro a podpory se dostalo také akciím.
img

Dohoda o brexitu už dnes? Nadějné zprávy a výsledky bank posílají akcie výš

15.10.2019 Základ příznivého vývoje na akciových trzích dnes můžeme hledat především ve výsledcích amerických bank a pokroku v jednáních o brexitu. Nová makrodata do hry nevstupovala a náladu nezkazilo ani varování MMF ohledně dopadů obchodní války.
img

Indexy pokračují na vlně optimismu, agentura Fitch snížila rating Hong Kongu

06.09.2019 Asijské indexy dnes ráno rostou napříč regionem v reakci na silný konec americké seance, kde NASDAQ rostl o 1,75 %, Dow Jones přidal 1,4 % a S&P500 1,3 %. Největší zisky si dnes během asijské seance připisují burzy v Japonsku a v Austrálii, které přidávají okolo půl procentního bodu. Příznivému sentimentu včera pomohly také nově příchozí data z USA, kde po výsledcích ADP reportu z trhu práce pozitivně překvapily také americké výsledky ISM pro sektor služeb. Samotný ISM ale i tak vyvolává několik otázek, když byl do značné míry tažen růstem zásob, který do dalších měsíců může začít mírně omezovat produkci a nové objednávky. Moudřejší budeme ale až jakmile začnou z USA přicházet další nová makrodata. Nijak příznivě pak nevypadá ani pokles sub-indexu pro nové exportní objednávky, který se propadl z 53,5b. na 50,5b. Dnešní výsledky NFP reportu budou rozhodně důležité, i když by nijak výrazně neměly změnit názor trhu na další snížení amerických úrokových sazeb.
Související klíčová slova: FOREX | Brexit | Čína | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Fitch | Inflace | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Bezpečný přístav | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Objemy obchodů | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Benchmark | Bloomberg | Blue chip | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Distribuce | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Futures | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | MIFID | MMF | Měna | Měny | Nástroj | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Pozice | Průmyslové objednávky | Rating | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Investoři | Fond | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Dluhopisové trhy | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Intervenovat | CAC 40 | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Výrobní ceny | Makrodata | Donald Trump | Burzy | Obchodníci | Centrální bankéři | Aktivum | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Brent | Cena | Cena stříbra | Cena zlata dnes | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | Evropská měna | Expirace | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | ISM | J&T | JP Morgan | Kurzy | Libra | Maďarsko | Nemovitosti | Patria.cz | Pro investory | Prognóza | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Twitter | WTI | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | Ekonomika EU | Obchodní den | Redukce | ROCE | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Tržní sentiment | Komise | Burza dnes | Burze | Markit | Microsoft | Zvyšování sazeb | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Podnikání | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Přehled | Odvaha | Klid | Moneta Money Bank | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Expirace opcí | Firmy | Inflační tlaky | IHS | IBEX | Britská centrální banka | Realitní trh | Americké akciové indexy | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Obchodování v Asii | Propad | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Akcie na Wall Street | Pokles výnosů | Americké indexy | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Výhled | Bankéři | Rychlé zisky | Americké akciové trhy | Mzdy | Dobré výsledky | Americký trh práce | Hlavní evropské indexy | Průzkum | Krize | Akcie Moneta Money Bank | Firemní výsledky | Historické rekordy | Theresa Mayová | Firemní zisky | Výnosy | Příjmy | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Rozjednané prodeje domů | Inflační čísla | Očekávání | IHS Markit | Zahraniční forex | Kurzotvorná informace | Jerome Powell | MiFID II | Asijské trhy | Obchodování Futures | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Obchodní války | OPEC+ | Tržní hráči | Evropské akciové trhy | Globální růst | Inflace v eurozóně | Americké dluhopisy | Forint | Americký S&P 500 | Domácí měna | Šéf Fedu | Dluhopisové výnosy | Akcie v Evropě | Dodávky ropy | Financování vlády | EK | Prezident Trump | Španělský IBEX | Odhady analytiků | Zájem o dluhopisy | Výsledky bank | Evropské dluhopisy | Zvýšení sazeb | Obavy investorů | Inflační očekávání | CNY | Sázky na pokles | Pokles sazeb | Protesty v Hong Kongu | DE30 | Snížení sazeb | Nálada na akciových trzích | Americká výnosová křivka | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Situace na trzích | Obavy z recese | Oživení ekonomiky | Americká cla | KB | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Snížení daní | Nízká nezaměstnanost | Obchodní dohoda | Obchodní příměří | Objem | Data z USA | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Německá průmyslová výroba | Statistiky z Číny | Slušné zisky | Firma | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Americký průmysl | Pfizer | Týdenní zpráva | Růst cen | Zápis z Fedu | Avast | Vývoj trhu | GM | Největší pokles | Dnešní růst | Indexy nákupních manažerů | Tiffany | LVMH | Jednání mezi USA a Čínou | Vyhlídky | Průzkumy | Ekonomika Hong Kongu | Pohyby kurzu | Fáze obchodní dohody | Americká data | Omezení těžby | Statistika | Technologický sektor | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Dnešní data | Impuls | Koruna dnes | Problémy | Fed dnes | Prognózy | Nejistoty | Philip Morris ČR | Plánovaná cla | Obchodní smlouvy | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kofola | Prohlášení | Čínské vlády | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Zlepšení sentimentu | Optimismus investorů | Disney | Americké vlády | Nike | Americké objednávky | Hlavní akciové indexy | Pokles aktivity v průmyslu | Americký index | Wood and Company | Vladimír Vávra | Analytik Wood and Company | Američané | Netflix | Dobrá data | Vypálení íránských raket | Íránské rakety | O2 | Ifo | ASML | Poradenství | Inflační překvapení | Vyšší inflace | Smíšené výsledky | SAP | Cenové tlaky | Valuace akcií | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Ceny energií | Robert Lighthizer | Kancléřka Merkelová | Komunikace | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Nákaza koronavirem | Trhy | WHO | Pražské burzy | Slabé měny | Koruna oslabuje | Akciové trhy v Evropě | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Treasuries | Sentiment ve světě | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Pochybnosti | Zlepšení | Výdaje | Pesimismus | Optimismus na trzích | SEC | Americká inflace | Valuace | COVID-19 | Index aktivity | Slabá čísla | Panika na trzích | Americký Fed | Vývoj | Hospodářská politika | Nová data | Výkyvy | Cenová válka | Cenové války | Americké výnosy | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Milánská burza | Opatření proti koronaviru | Restriktivní opatření | Největší pády | Masivní propad | Stimul | Obnova ekonomiky | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Hlavní centrální banky | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Návrh zákona | Průmyslové komodity | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Tisková konference | Potenciál | Boj s koronavirem | Dění ve světě | Rozjednané prodeje domů v USA | Šíření nákazy | Ekonomiky | Války | Práce | Údaje | Otevírání ekonomiky | Statistiky | Remdesivir | Madrid | S&P500 | Debata | Evropská data | Evropské indexy | Posílení | Firemní zprávy | Lék na COVID-19 | Osobní příjmy | Maloobchod | Epidemiolog | Americký epidemiolog | Akcie padají | Akcie a dluhopisy | Merck | Bankéři z Fedu | Sektor služeb | CL | Ekonomické zotavení | JDE | ČR | FRA40 | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Exporty | Akcie v Americe | Šance | Ceny | Společnost XTB | Důvěra | Zdanění | Výkon ekonomiky | Fiskální pomoc | Energetický sektor | AEX | CZKCASH | Nařízení | Moneta | IT sektor | RBAG | CEZ1 | Spotřebitelská poptávka | GameStop | Vakcinace | RBAG.CZ | Efekt na trhy | MONET.CZ | MONET | DAX (DE30) | Zinek | James Bullard | Nárůst výnosů | Japonský HDP | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | Korporátní daně | Eurodolar dnes | Objednávky | Větší korekce | Futures na americké indexy | Oslabení | Dolar dnes | Report ADP | Cenové stability | Technologie | Obchodování v Evropě | Síla dolaru | Chování spotřebitelů | TSMC | Americký trh | Jednání ECB | Chování | Evergrande | Uhlí | Amsterdam | Minulá výkonnost | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Společnost | TIM | | Hry | Platby za plyn v rublech | Platby za plyn | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | PX (CZKCASH) | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | ERSTE (RBAG.CZ)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Nová Hedvábná stezka
Nová historická maxima
Nová huť
Nova International
Nová italská vláda
Novak Djokovič
Nová kryptoměna
Nová kryptoměna šiba-inu
Nová letošní minima
Nová makro data

Následující klíčová slova

Nová makroekonomická prognóza
Nová měna
Nová mutace
Nová mutace koronaviru
Nová německá vláda
NovaPoint
Nová pracovní místa v zemědělském sektoru
Nová pravidla pro globální daň
Nová pravidla pro kryptoměny
Nová prezidentka ECB
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
AGM Markets
iFOREX
GKFX
reklama
Purple pivot points
Potvrďte prosím... Zavřít