Pondělí 11. prosinec 2023 04:31
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V5)
reklama
Fintokei SwiftTrader

Klíčová slova - OSN

C:\fakepath\Izrael.jpg

CNBC: Ekonomika Pásma Gazy je v rozpadu, válka vrátila rozvoj zpět o desítky let

24.11.2023 Ekonomika válkou zmítaného Pásma Gazy je po měsíci bombardování Izraelem v troskách, stejně jako její budovy. Křehká ale byla už před válkou. Většina obyvatel měla jen omezený přístup k cenově dostupným a výživným potravinám a podle Světového potravinového programu OSN byla považována za potravinově nejistou. Nyní je však situace zoufalá, ekonomika této oblasti se prakticky na neurčito zastavila a rozvoj Gazy se vrátí zpět o více než deset let, uvedl server televize CNBC.
C:\fakepath\Turner.jpg

Pětaosmdesátiny slaví americký mediální magnát Ted Turner

19.11.2023 Amerického mediálního magnáta Teda Turnera, který 19. listopadu oslaví 85. narozeniny, proslavilo založení televizní stanice CNN v roce 1980 a její nepřetržitě vysílané zprávy, například z války v Perském zálivu. Turner proslul i řadou dalších mediálních projektů a také svými provokativními výroky. Úspěšný jachtař a filantrop se věnoval i skupování půdy, chovu bizonů a provozování restaurací.
C:\fakepath\trader-30102023-45-zm.jpg

Britská vláda po kritice podpořila zákaz hlubokomořské těžby nerostů

30.10.2023 Britská vláda dnes oznámila, že podpoří dočasný zákaz vydávání licencí na těžbu nerostů z mořského dna, dokud vědci dostatečně neprověří její možný vliv na podmořské ekosystémy. Vláda v Londýně po kritice od vědců, poslanců či nevládních organizací změnila svůj dřívější postoj vstřícný k těžbě, uvedl britský list The Guardian. Británie se tak zařadí po bok Německa, Francie a zhruba dvou desítek dalších zemí, které vyzývají přinejmenším k dočasnému omezení vydávání těžebních licencí.
img

US Open: Wall Street začíná nový týden výše 📌

30.10.2023 Začátek nového týdne přináší na Wall Street mírné oživení. Investoři jsou optimističtější poté, co se izraelská ofenzíva ukázala být méně agresivní, než se původně očekávalo. Jak ale poznamenávají USA, riziko eskalace konfliktu a zapojení dalších regionálních států je opravdu vysoké. Dalším důvodem k optimismu se zdá být nadcházející rozhodnutí Federálního rezervního systému, kde je zachování současné úrovně úrokových sazeb téměř jisté. Navíc jsou investoři stále více přesvědčeni, že cyklus zvyšování sazeb je již za námi.
C:\fakepath\uhli.jpg

FT: EU a Británie budou chtít konec dotací na těžbu fosilních paliv v zahraničí

30.10.2023 Evropská unie a Británie budou prosazovat, aby bohaté země ukončily dotace na těžbu fosilních paliv v zahraničí. Zákaz podpory těžby ropy a plynu a také těžby uhlí chtějí projednat příští měsíc na zasedání Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Uvádějí to zdroje deníku Financial Times (FT). Očekává se, že návrh na odříznutí největšího zahraničního zdroje veřejných financí pro fosilní paliva vyvolá v pařížském sídle OECD bouřlivá jednání.
img

EUR/USD. Obchodníci jsou opatrní. Pozornost na HDP Číny a konflikt na Blízkém východě

19.10.2023 Pár EUR/USD obchoduje v úzkém pásmu s hranicemi na úrovni č. 5. Smíšené fundamentální signály udržely obchodníky v opatrnosti: býci i medvědi váhají s otevřením velkých pozic a raději zůstávají v režimu vyčkávání. Trh zamrzl v očekávání výrazného impulsu, který by mohl pozici dolaru buď posílit, nebo oslabit, což umožní býkům konsolidovat se v rámci 6. čísla a v dlouhodobém horizontu otestovat hladinu rezistence na 1,0700 (linie Tenkan-sen na týdenním grafu). Ale zatím musí obchodníci pracovat se smíšenými signály. Například americká inflace vykazuje známky zpomalení (jádrový CPI, jádrový PCE index, mzdové ukazatele), na druhé straně cenové tlaky zůstávají silné (všeobecný index spotřebitelských cen, PPI). Takto smíšené výsledky nepomohly ani medvědům, ani býkům na EUR/USD. Po krátkém poklesu se pár vrátil do oblasti č. 5.
C:\fakepath\mmf2.png

Zasedání MMF podle zdrojů zřejmě skončí bez závěrečného komuniké

13.10.2023 Na konci zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) tento týden zřejmě nebude vydáno závěrečné komuniké. Důvodem jsou neshody ohledně toho, jak se vyjádřit k rusko-ukrajinskému konfliktu. Agentuře Reuters to řekl jeden z evropských úředníků, který se účastní jednání.
img

Fidelity International: Budování většího BRICS

25.09.2023 Největší uskupení rozvíjejících se tržních ekonomik na světě –⁠ BRICS se rozrůstá o šest členů. S růstem přichází i touha po novém světovém řádu. Ovšem vzhledem k tomu, že jedna země – Čína – má i nadále mnohem větší ekonomickou váhu než všechny ostatní, se domníváme, že význam nadcházejícího rozšíření BRICS bude spíše diplomatický než ekonomický.
C:\fakepath\Thajsko.jpg

Thajsko očekává miliardové investice Tesly, Googlu a Microsoftu

25.09.2023 Thajsko očekává investice v řádu miliard dolarů od firem Tesla, Google a Microsoft. Uvedl to včera thajský premiér Sríttcha Tchavisin, který zmínil sumu nejméně pět miliard dolarů (114,6 miliardy Kč). Informovala o tom agentura Reuters, podle níž není jasné, zda jde o úhrn investic, nebo zda tolik vydá každá z firem.
img

Volvo Cars ukončí výrobu zbývajících dieselových modelů

19.09.2023 Švédský výrobce osobních automobilů Volvo Cars do začátku příštího roku ukončí výrobu všech zbývajících modelů s dieselovými motory. Dál bude vyrábět už jen plně elektrická auta, jak avizovala dříve. Firma o tom dnes informovala na svém webu u příležitosti jednání Climate Week, které se od roku 2009 každoročně koná v New Yorku souběžně se zasedáním Valného shromáždění OSN. Automobilka už před dvěma lety oznámila, že do roku 2030 přejde na plně elektrický pohon.
img

Alibaba investuje v Turecku dvě miliardy dolarů, Erdogan chce v zemi závod Tesly

18.09.2023 Čínská firma Alibaba plánuje v Turecku investovat dvě miliardy dolarů (45,8 miliardy Kč). S odvoláním na dnešní oznámení turecké divize internetového prodejce o tom informovala agentura Reuters. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan požádal šéfa Tesly Elona Muska, aby v Turecku postavil závod automobilky, uvedlo ředitelství prezidentského úřadu pro komunikaci. Erdogan je ve Spojených státech na zasedání Valného shromáždění OSN.
C:\fakepath\trader-18092023-40-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.09.2023 1) Akcie problémového čínského developera China Evergrande Group dnes ztrácejí 25 procent. Reagují na zprávu, že policie zadržela některé zaměstnance firemní jednotky pro správu majetku. To by podle agentury Reuters mohlo znamenat nové vyšetřování, které by mohlo prohloubit potíže této realitní společnosti. Evergrande je nejzadluženější developerská firma na světě a je v centru krize čínského realitního sektoru.
C:\fakepath\Turecko-Rusko.jpg

Putin přivítal Erdogana v Soči, očekává se jednání o obilné dohodě

04.09.2023 Ruský prezident Vladimir Putin dnes přivítal v luxusním sanatoriu v letovisku Soči tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Očekává se, spolu budou jednat o obnově dohody o vývozu ukrajinského obilí přes Černé moře nebo o situaci na Ukrajině. Tu Rusko před rokem a půl vojensky napadlo.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 25. srpna 2023

25.08.2023 FBI vydala prohlášení, ve kterém varuje, že severokorejští hackeři se mohou snažit prodat bitcoiny v hodnotě přes 40 milionů dolarů. Americké služby varují před možným prodejem 1 580 bitcoinů v hodnotě 40 milionů dolarů. Měli by za ním stát severokorejští hackeři. FBI proto vyzývá veřejný i soukromý sektor k ostražitosti.
img

FAO: Světové ceny potravin se v červenci zotavily z dvouletého minima

07.08.2023 Světové ceny potravin se v červenci zotavily z dvouletého minima, na kterém byly v předchozím měsíci. Hlavním důvodem byly ceny rostlinných olejů, které vzrostly kvůli obnovenému napětí kolem vývozu z Ukrajiny a kvůli obavám o globální produkci. V meziročním srovnání jsou však ceny stále nižší. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

📣Fitch snižuje rating USA!

02.08.2023 Agentura Fitch na začátku srpna všechny překvapila rozhodnutím snížit úvěrový rating USA z nejvyššího možného AAA na AA+. Stalo se tak poprvé za něco málo přes 10 let, kdy se ratingová agentura rozhodla snížit důvěryhodnost amerického dluhu, což vyvolalo omezené pohyby na trhu, ale zároveň značné pobouření amerických úřadů. Co stojí za rozhodnutím agentury Fitch? Rozhodnou se i další agentury přehodnotit své ratingy? Co to znamená pro trhy a měly by se potenciálních problémů obávat i další země?
C:\fakepath\trader-1082023-44-zm.jpg

Ukrajina odhaduje, že její ekonomika příští rok poroste o pět procent

01.08.2023 Ukrajina odhaduje, že její ekonomika příští rok poroste o pět procent. Pomoci by měly investice do rekonstrukce a silnější spotřebitelská poptávka. S odkazem na vedoucí odboru strategického plánování a makroekonomických prognóz ukrajinského ministerstva hospodářství Nataliji Horškovovou to uvedla agentura Reuters.
img

Bude Česko nuceno embargovat ukrajinskou pšenici?

27.07.2023 Ceny pšenice světových burzách rostou, za poslední necelé dva týdny o zhruba osm procent. Důvodem je snaha Ruska znemožnit vývoz ukrajinské zemědělské produkce. To se však zatím Moskvě daří jen částečně. Světové ceny zemědělských plodin – nejen pšenice, ale i třeba kukuřice – tudíž v posledním měsíci sice stoupají, ale ne kdovíjak markantně.
img

Pšenice i kukuřice na světových burzách výrazně zdražují, v důsledku ruských útoků na sklady při Dunaji. Českou vládu to staví před dilema, zda se připojit k embargu na dovoz ukrajinské zemědělské produkce

24.07.2023 Ceny pšenice a kukuřice na světových burzách dnes citelně vzrostly v důsledku ruských útoků na ukrajinské obilné sklady při Dunaji. Rusko se totiž evidentně snaží znemožnit vývoz ukrajinských zemědělských plodin právě i dunajskou cestou. Ta přitom představuje náhradu za černomořskou vývozní cestu.
img

Ceny ropy před zvýšením sazeb Fedu a ECB klesají

24.07.2023 Ceny ropy v pondělí klesly, protože obchodníci očekávají další zvýšení úrokových sazeb ze strany amerických a evropských centrálních bank.
C:\fakepath\trader-21072023-41-zm.jpg

Mezinárodní finanční korporace zvažuje, že na Ukrajině investuje 1,5 mld. USD

21.07.2023 Mezinárodní finanční korporace (IFC) zvažuje, že investuje 1,5 miliardy dolarů (přes 32 miliard Kč) do bankovnictví, zemědělství a infrastruktury na Ukrajině. Uvedl to dnes podle agentury Reuters regionální ředitel IFC pro Evropu, Latinskou Ameriku a Karibik Alfonso Garcia. Dodal, že IFC již od začátku ruské invaze poskytla na podporu Ukrajiny téměř 400 milionů dolarů. IFC je sesterskou organizací Světové banky (SB) a zabývá se investicemi do soukromého sektoru v rozvíjejících se zemích.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Kyjev přesvědčuje západní firmy, aby přesídlily z Ruska na Ukrajinu

19.07.2023 Vláda v Kyjevě se snaží přesvědčit globální firmy, aby opustily Rusko a přesídlily na Ukrajinu. Napsal to dnes web americké televize CNBC. Moskva zatím pokračuje v zabavování majetku, který mají zahraniční firmy v Rusku. Prezident Vladimir Putin v neděli podepsal dekret, na jehož základě vláda převzala kontrolu nad ruskými dceřinými společnostmi francouzského výrobce potravin Danone a dánského pivovaru Carlsberg.
img

Komoditní zhrnutí - ropa, zlato, pšenice, zemní plyn (18.07.2023)

18.07.2023 Ropa reaguje poklesem poté, co se dostala do blízkosti 200denního průměru (u WTI ano, u Brentu velmi blízko).
C:\fakepath\Indie2.jpg

Indie podle časopisu Der Spiegel výrazně snížila podíl chudých lidí

17.07.2023 Indické vládě Naréndry Módího se povedlo výrazně snížit podíl chudých lidí v zemi. Podíl populace žijící v chudobě klesl z 25 procent v letech 2015 až 2016 na 15 procent v letech 2019 až 2021. Podle německého týdeníku Der Spiegel to vyplývá ze zprávy indické vlády. Nejvíce se chudoba snížila ve venkovských oblastech.
C:\fakepath\trader-13072023-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.07.2023 1) Spotřebitelské ceny v červnu meziročně vzrostly o 9,7 procenta, inflace tak zpomalila z květnových 11,1 procenta a je nejnižší od prosince 2021. Proti předchozímu měsíci ceny vzrostly o 0,3 procenta, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle premiéra Petra Fialy (ODS) ke snížení inflace pod deset procent přispěly i kroky vlády. Analytici se ale shodují, že hlavním důvodem pokračujícího zpomalování inflace je srovnávací základna z loňského roku. Podle analýzy investiční platformy Portu má Česko i přes pokles devátou nejvyšší inflaci ze 41 sledovaných evropských zemí.
C:\fakepath\global economy.jpg

OSN: Globální veřejný dluh loni stoupl na rekordních 92 bilionů USD

13.07.2023 Globální veřejný dluh se v loňském roce zvýšil na rekordních 92 bilionů dolarů (téměř dvě biliardy Kč), protože vlády si půjčovaly na boj s krizemi, včetně pandemie nemoci covid-19. Za poslední dvě desetiletí domácí a vnější celosvětový dluh stoupl více než pětinásobně. Překonal tak tempo hospodářského růstu, když hrubý domácí produkt se od roku 2002 zvýšil jen trojnásobně. Vyplývá to ze zprávy Organizace spojených národů (OSN).
img

FAO: Světové ceny potravin v červnu opět klesly, jsou nejníže od dubna 2021

07.07.2023 Světové ceny potravin klesly v červnu opět klesly, jsou nejníže od dubna 2021. Způsobil to hlavně poklesu cen cukru, rostlinných olejů, obilovin a mléčných výrobků. Vyplývá to z dnešní zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
C:\\fakepath\\trader-22062023-73-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.06.2023 1) Britská centrální banka dnes nečekaně zvýšila základní úrokovou sazbu až o půl procentního bodu na pět procent. Banka se zvyšováním úroků snaží bojovat s vysokou inflací a uvedla, že se objevily zprávy naznačující, že pokles inflace bude trvat déle. Měnový výbor Bank of England (BoE) zvýšil hlavní úrok už potřinácté za sebou a základní sazba v Británii je nejvýše od roku 2008, kdy vrcholila globální finanční krize.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Paříž hostí jednání desítek hlav států a vlád o financování udržitelného rozvoje

22.06.2023 V Paříži dnes začíná dvoudenní vrcholná schůzka nazvaná Summit pro Nový globální finanční pakt, jíž se zúčastní desítky hlav států a vlád, zejména rozvojových zemí, ale také například německý kancléř Olaf Scholz, čínský premiér Li Čchiang, generální tajemník OSN António Guterres, předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová či šéfka Evropské centrální banky Christine Lagardeová.
img

Pšenica vzrástla o 2,5 % a vyšplhala sa na 2-mesačné maximum

21.06.2023 Ceny pšenice sa dnes obchodujú približne o 2 % vyššie a v priebehu týždňa o viac ako 12 % vyššie. V hre sú dva hlavné príbehy, ktoré spôsobujú rast cien obilia. Prvým z nich je budúcnosť dohody o vývoze čiernomorského obilia medzi Ruskom a Ukrajinou, ktorú sprostredkovala OSN, zatiaľ čo druhým sú údaje o stave úrody v USA.
C:\fakepath\trader-02062023-32-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.06.2023 1) Akcie na burze v Hongkongu dnes vykázaly po těžkém týdnu největší jednodenní zisk za tři měsíce. Hlavní index hongkongských akcií Hang Seng přidal 4,1 procenta na 18 949,94 bodu. Trhům podle agentury Reuters pomohla zpráva, že americký Senát schválil zákon o pozastavení platnosti dluhového stropu Spojených států, a rostoucí naděje, že americká centrální banka (Fed) přeruší cyklus zvyšování úrokových sazeb. Rostly i akcie na pevninské Číně.
img

Fidelity International: Čína + 1 = ASEAN - vítězný vzorec

24.05.2023 Pandemie, válka a rostoucí geopolitické napětí přiměly nadnárodní firmy přehodnotit své globální dodavatelské řetězce. S rostoucím počtem plánů na relokaci se region ASEAN ocitl mezi těmi oblastmi, které mají nejlepší předpoklady k tomu, aby absorbovaly přesunuté businessy.
img

Pšenice vymazává zisky kvůli potenciálnímu prodloužení dohody v oblasti Černého moře

17.05.2023 Turecká média informují, že ruští a ukrajinští vyjednavači s pomocí Turecka a OSN se blíží k prodloužení dohody o dodávkách obilí do Černého moře. To vyvolalo pokles na trhu s PŠENICÍ, přičemž cena obilí vymazala veškeré dnešní zisky. Nicméně tato zpráva zatím nebyla potvrzena a ruská média o víkendu informovala, že případné prodloužení bude pravděpodobně jen na 60 dní (podobně jako u předchozích prodloužení).
C:\fakepath\Německo3.jpg

Reuters: Vývoz z Německa do zemí sousedících s Ruskem dál prudce roste

17.05.2023 Vývoz z Německa do zemí sousedících s Ruskem v prvním čtvrtletí opět prudce vzrostl, uvedla s odkazem na data německých statistiků agentura Reuters. Množí se tak podezření z obcházení sankcí za válku na Ukrajině prostřednictvím reexportu. Zatímco vývoz z Německa do Kyrgyzstánu se od ledna do března meziročně zvýšil o 949 procent na 170 milionů eur (čtyři miliardy Kč), vývoz z Německa do Ruska ve stejném období o více než 47 procent klesl. Na vině byly právě přísné obchodní sankce uvalené Evropskou unií a dalšími západními zeměmi.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Hackeři z KLDR od roku 2017 ukradli z Japonska v kryptoměnách 721 milionů dolarů

15.05.2023 Hackerské skupiny napojené na Severní Koreu od roku 2017 ukradly z Japonska 721 milionů dolarů (15,7 miliardy Kč) v kryptoměnách. Informoval o tom dnes japonský list Nikkei, jenž průzkumem pověřil společnost Elliptic zabývající se analýzou blockchainu. V regionu se hackeři z KLDR zaměřují ještě na Vietnam.
img

Ranní shrnutí (12.05.2023)

12.05.2023 Indexy Wall Street zakončily včerejší obchodování níže – S&P 500 klesl o 0,17 %, Dow Jones se posunul o 0,66 % níže, zatímco Nasdaq přidal 0,18 %. Small-cap Russell 2000 klesl o 0,84 %.
img

Světové ceny potravin v dubnu poprvé za rok meziměsíčně stouply

05.05.2023  Řím - Světové ceny potravin se v dubnu kvůli zdražení cukru a masa poprvé za rok meziměsíčně zvýšily, v meziročním srovnání však vykázaly pokles téměř o 20 procent. Vyplývá to z zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
C:\fakepath\trader-30032023-41-zm.jpg

ICJ: Některé americké sankce proti Íránu porušují mezinárodní právo

30.03.2023 Některé americké sankce proti Íránu podle Mezinárodní soudního dvora (ICJ) porušují mezinárodní právo a Teherán má nárok na odškodnění. Jeho výši stanoví soud se sídlem v Haagu později, uvedla dnes agentura Reuters. Soud konstatoval, že Washington zmrazením íránských aktiv porušil bilaterální dohodu o přátelství a ekonomických vztazích z roku 1955. Pro Írán je to ale jen částečné vítězství; ICJ uvedl, že nemůže Spojeným státům nařídit, aby uvolnily zmrazená aktiva íránské centrální banky za 1,75 miliardy dolarů (37,8 miliardy Kč), jak si Írán nárokoval.
C:\fakepath\cina-eu.jpg

Šéfka EK: Přístup Číny k Putinově válce ovlivní budoucí vztahy Pekingu s EU

30.03.2023 Čína má odpovědnost za konstruktivní roli při vyjednání spravedlivého míru na Ukrajině, který respektuje územní svrchovanost napadené země. Budoucí směřování vztahů Evropské unie s asijskou velmocí bude záležet na tom, jak se Peking postaví k válce vedené Ruskem. Prohlásila to dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž by se EU neměla od Číny ekonomicky odstřihnout, ale snižovat rizika.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Summit EU bude jednat o podpoře evropské ekonomiky či o pomoci Ukrajině

23.03.2023 Podpora zelené ekonomiky a konkurenceschopnosti evropského průmyslu, který čelí americkým a čínským podnikům podporovaným státními subvencemi, bude tématem dnešního jednání prezidentů a premiérů zemí Evropské unie. Během prvního dne dvoudenního bruselského summitu budou hovořit také o další vojenské a finanční pomoci Ukrajině nebo o aktuálních otázkách spojených s migrací.
C:\fakepath\SB2.jpg

SB: Ukrajina bude potřebovat na obnovu a rekonstrukci 411 miliard USD

22.03.2023 Obnova ukrajinské ekonomiky po ruské invazi bude stát 411 miliard dolarů (devět bilionů Kč), což je 2,6násobek odhadovaného hrubého domácího produktu (HDP) Ukrajiny za loňský rok. Vyplývá to z nové studie Světové banky (SB), OSN, Evropské komise (EK) a Ukrajiny, na kterou se odvolává agentura Reuters. Předchozí odhad z loňského září počítal s náklady 349 miliard USD.
img

Díky obnovení dohody s Ukrajinou dochází k poklesu pšenice

21.03.2023 K poklesu pšenice dochází po prodloužení dohody, která umožňuje Ukrajině bezpečný vývoz obilí z klíčových černomořských přístavů, i když doba trvání posledního prodloužení byla sporná.
img

Případová studie Invesca: Nastartování přechodu na zelenou energii

09.03.2023 Výroba elektřiny byla vždy historicky velmi náročná na emise CO2. Byla založena na spalování fosilních paliv, které v malé míře doplňovala vodní a jaderná energie. To se však v posledních letech začíná měnit. V důsledku rychlého technologického pokroku a mnohem nižších nákladů rychle roste výroba solární a větrné energie.
C:\fakepath\trader-07032023-31-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.03.2023 1) Devizové rezervy České národní banky (ČNB) v únoru meziročně klesly zhruba o 29 miliard eur na 127,4 miliardy eur. Ve srovnání s lednem byly nižší o 4,3 miliardy eur. Proti loňskému únoru se devizové rezervy snížily i v korunách a dolarech a klesly v těchto měnách také meziměsíčně. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes na svém webu zveřejnila ČNB.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

OSN: Škody způsobené zemětřesením v Turecku přesáhnou 100 miliard dolarů

07.03.2023 Škody způsobené ničivým zemětřesením v Turecku přesáhnou 100 miliard dolarů (zhruba 2,2 bilionu Kč), uvedla dnes zástupkyně Rozvojového programu OSN (UNDP) v Turecku Louisa Vintonová. Podle médií dodala, že náklady na rekonstrukci budou pravděpodobně ještě vyšší.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Šéf OSN odsoudil postoj bohatých zemí k chudým státům, zmínil vysoké úroky

04.03.2023 Generální tajemník OSN António Guterres kritizoval bohaté země světa a také velké energetické podniky za to, že podle něj škrtí chudé státy dravými úrokovými sazbami a vysokými cenami pohonných hmot. Guterres to dnes řekl v Dauhá na summitu lídrů nejméně rozvinutých zemí, informovala agentura AFP.
img

Hrozí světová potravinová krize, varují OSN, Světová banka i Mezinárodní měnový fond. Prázdnými regály v Británii může jenom začínat, v Česku ovoce a zelenina ale asi „jenom“ dále zdraží

24.02.2023 V Británii je v těchto dnech složitější – a dražší – dodržovat zdravý jídelníček. Jeho klíčová složka – zelenina a ovoce – jsou totiž obtížně dostupné, v řadě případů dokonce na příděl. Předevčírem se pro omezení nákupů některých druhů ovoce a zeleniny rozhodl řetězec Tesco. Navázal tak na dřívější krok konkurentů Aldi, Morrisons či Asda. Důvodem je nedostatek ovoce a zeleniny, bezprostředně způsobený chladným počasím na jihu Španělska a na severu Afriky.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Erdoganovy plány na obnovu nejsou realistické, myslí si odborníci

20.02.2023 Plány tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana na obnovu oblastí po ničivém zemětřesení nejsou realistické. Myslí si to experti, na které se odvolávají zahraniční média. Erdogan slíbil začít s obnovou už v březnu a dokončit ji v průběhu jednoho roku. Odborníci také varují před výstavbou bez městského plánování či protežování firem spřátelených s vládou.
img

Akciové a dluhopisové trhy v USA jsou dnes uzavřeny

20.02.2023 20.února na Den prezidentů (Presidents’ Day) jsou akciové a dluhopisové trhy v USA uzavřeny. V Evropě je vývoj v dopoledních hodinách prozatím nevýrazný. Podle očekávání by v tento den mělo obchodování zůstat utlumenější, hlavně v druhé polovině dne.
img

Je možné, aby ukrajinský obilný koridor zmírnil celosvětovou potravinovou krizi?

20.02.2023 V pondělí informovalo Rusko o tom, že by bylo „nevhodné“ prodloužit dohodu o dodávkách obilí z černomořského regionu, jestli se nezruší sankce uvalené na Moskvu po její invazi na Ukrajinu 24. února 2022, které ovlivnily její zemědělský vývoz.
img

Ranní shrnutí (20.02.2023)

20.02.2023 Asijsko-pacifické indexy se na začátku nového týdne obchodovaly převážně výše. Nikkei a S&P/ASX 200 se obchodovaly o 0,1 % výše, Kospi přidal 0,2 % a Nifty 50 klesl o 0,1 %. Indexy z Číny se obchodovaly až o 2 % výše.
img

Fidelity International: Společnosti se drží ESG navzdory výzvám –⁠ ale jedno klíčové slepé místo přetrvává

15.02.2023 Souhrn: Podle průzkumu analytiků společnosti Fidelity International pro rok 2023 se společnosti i přes ekonomické turbulence drží důrazu na zásady udržitelného rozvoje. Stále však existuje velký prostor pro zlepšení – zejména pokud jde o zamezení úbytku biologické rozmanitosti.
C:\fakepath\Ropa4.jpg

IEA: Zisky ropného a plynárenského sektoru loni stouply na čtyři biliony USD

14.02.2023 Souhrnné zisky globálního ropného a plynárenského průmyslu se v loňském roce vyšplhaly asi na čtyři biliony dolarů (přes 88 bilionů Kč), zatímco v posledních letech se pohybovaly v průměru kolem 1,5 bilionu dolarů za rok. Uvedl to dnes výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol. K růstu cen přispěly geopolitické problémy, hlavně dopady války na Ukrajině.
img

Dohoda o vývozu na Ukrajině nezvládla svůj cíl, Rusko zpomalilo kontroly lodí

08.02.2023 Minulý rok se připravila dohoda o znovuotevření některých ukrajinských přístavů pro vývoz životně důležitých potravin, která zahrnovala požadavek, aby každou loď kontrolovaly týmy Ukrajiny, Ruska, OSN a Turecka. Cílem je zabránit neoprávněnému vplouvání a vyplouvání nákladu či cestujících.
img

Světové ceny potravin podle indexu FAO klesly nejníže od září 2021

03.02.2023 Světové ceny potravin v lednu desátý měsíc za sebou klesly. Jejich index se tak dostal na nejnižší úroveň od září 2021. Vyplývá to z dnešní zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
C:\fakepath\global economy.jpg

Růst globální ekonomiky letos zpomalí na 1,9 procenta, odhaduje OSN

26.01.2023 Růst globální ekonomiky v letošním roce zpomalí na 1,9 procenta z odhadovaných tří procent loni. Bude tak patřit mezi nejnižší za poslední desetiletí. Ve zprávě nazvané World Economic Situation and Prospects to včera uvedla Organizace spojených národů. Slabší růst způsobí pandemie nemoci covid-19, invaze ruských vojsk na Ukrajinu, vysoká inflace a klimatická krize.
C:\fakepath\WEF.jpg

Zasedání Světového ekonomického fóra bude mít letos rekordní účast

15.01.2023 Rekordní počet vedoucích představitelů podniků a vlád se letos zúčastní výročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) ve švýcarském horském středisku Davos, včetně zástupců Česka. V centru pozornosti 53. zasedání, které se uskuteční od 16. do 20. ledna, mají být problémy, kterým čelí rozdělený svět na začátku letošního roku, jako jsou války a konflikty, ekonomické tlaky a změny klimatu.
img

Ropa z Ruska našla domov, Čína a Indie si užívají éru evropských sankcí

11.01.2023 Když EU zavřela dveře dodávkám ropy z Ruska, udělala tím službu více než dvěma velmocím. Ruská ropa, která se vytěžila v arktické oblasti, našla domov v Číně a Indii.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
img

Investičním ternem roku 2023 má být Čína. Pokud tedy zvládne nezřízené promořování, do něhož se nyní nově pouští a které v rámci náhlé otočky nahrazuje drakonické covidové restrikce

13.12.2022 Investoři, kteří se chystají vrátit na akciové trhy, by měli zase o něco více zpozornět. Celosvětová inflace má totiž podle všeho svůj vrchol již za sebou. I když i v roce 2023 setrvá ve výšinách, svůj sestup z maxima několika uplynulých desetiletí již zahájila. Podle odhadu Bloombergu činila v letošním třetím čtvrtletí meziročně 9,8 procenta – což je právě ono maximum za posledních několik dekád –, zatímco v posledních třech měsících letoška to bude nejspíše jen 9,5 procenta. V příštím roce pak 5,3 procenta.
img

💲EURUSD před americkým CPI mírně posiluje

13.12.2022 Očekává se, že zpráva o vývoji spotřebitelských cen v USA za listopad (14:30) ukáže zpomalení růstu celkových cen ze 7,7 % na 7,3 % meziročně, zatímco jádrový ukazatel se sníží z 6,3 % na 6,1 % meziročně. Meziměsíčně se obě měřítka vidí na úrovni 0,3 %. Vzhledem k silným údajům z trhu práce za listopad a vyššímu než očekávanému údaji PPI se trhy poněkud staví do pozice mírně horšího než očekávaného údaje CPI. Na druhou stranu inflace CPI zahrnuje řadu položek, které jsou méně závislé na změnách inflace výrobců, proto existuje možnost, že dnešní údaje o inflaci v USA překvapí směrem dolů.
img

Kukuřice jako jedna ze základních komodit si prochází těžkými časy

02.12.2022 Pojďme se podívat na situaci na Ukrajině. Před válkou byla asi 4. největším a nejvýznamnějším vývozcem na světě. Asi 90 % ukrajinského vývozu se uskutečňovalo přes hlubokomořské přístavy. Od začátku války jsou všechny přístavy blokovány a nepřístupné pro účely vývozu, což odřízlo ukrajinskou kukuřici od světového trhu.
img

Potraviny ve světe už zlevňují, Češi se ale musí připravit na další zdražování. Při nákupech by měli být v adventním čase zvláště obezřetní, prodejci se budou snažit kapitalizovat mimořádné okolnosti

21.11.2022 Světová potravinová krize je nejspíše zažehnána. Ve světě totiž po více než dvou letech potraviny podle všeho konečně zlevňují. V Česku si ovšem na takový příznivý vývoj ještě počkáme, zatím je bohužel třeba připravit se na další zdražování. Řetězce a další prodejci se budou snažit mimořádné okolnosti maximálně kapitalizovat ve svůj prospěch.
img

Potraviny ve světě už plošně zlevňují, čeští prodejci ovšem místo toho své ceny často dále šponují. Češi by si měli dát při nákupu v obchodě pozor a nekupovat potraviny za jakoukoli cenu

16.11.2022 Ceny potravin ve světě v tomto měsíci podle všeho klesají, a to poprvé za více než dva roky. Hrozba globální potravinové krize je nejspíše zažehnána. K mnoha českým prodejcům, včetně řetězců, ovšem tato zpráva ani po několika měsících zjevně nedorazila, plyne z říjnových dat ČSÚ.
C:\fakepath\g20.jpg

Většina států G20 v závěrečném prohlášení ostře odsoudila válku na Ukrajině

16.11.2022 Většina států skupiny největších ekonomik světa G20 ostře odsoudila válku na Ukrajině. V závěrečném prohlášení ze summitu na indonéském ostrově Bali ale skupina přiznává, že na konflikt existují i jiné názory, informovaly zahraniční agentury. Státy se také usnesly, že hrozby použití jaderných zbraní jsou nepřijatelné.
img

Zamyšlení ke změně klimatu u příležitosti COP27

15.11.2022 Letošní konference o změně klimatu COP27 v Egyptě, která navazuje na podněty z konference COP26, nabízí příležitost realizovat loňské závazky a řešit problémy, jako například zabezpečení potravin, které vyvstaly v souvislosti s nedávnými klimatickými pohromami a vojenským konfliktem na Ukrajině.
img

Zrychlený vývoz obilí z Ruska

15.11.2022 Ruský vývoz obilí vzkvétá a dodávky na Ukrajinu jsou ovlivněny nejistotou kvůli prodloužené dohodě o černomořském regionu.
img

Energetická krize v Evropě 

14.11.2022 Nejchudší země světa, které byly vyloučeny evropskou poptávkou z trhu se zemním plynem, budou mít o dost větší náklady. Země s rozvíjejícími se trhy neumí uspokojit dnešní ani budoucí potřeby a důsledky nás můžou postihnout na mnohem delší dobu (zavírání továren, častější a dlouhodobější výpadky elektřiny, podněcování sociálních nepokojů).
img

Kukuřice klesá na měsíční minima

08.11.2022 Cena kukuřice v úterý klesla na nejnižší úroveň od začátku října poté, co nedávné údaje USDA ukázaly na vyšší sazenice kukuřice a plochy plantáží pro nadcházející hospodářský rok, protože klesající poptávka z Číny povzbuzuje farmáře sóji ke změně plodin. Také zprávy, že Kreml bude respektovat dohodu o obilí zprostředkovanou OSN, také vyvíjí tlak na cenu. Kromě povolení zásilek umožňuje obnovení obchodu Ukrajině uvolnit důležitý skladovací prostor v silech, protože sklizeň pro hospodářský rok 2022/23 probíhá. Mezitím v USA bylo na konci minulého týdne sklizeno 87 % kukuřice, což je o 11 % více než v předchozím týdnu. Letošní pokrok ve sklizni je nyní o 4 % před loňskými 83 % a o 11 % před pětiletým průměrem 76 %.
img

Valné shromáždění OSN potřicáté vyzvalo ke zrušení amerického embarga vůči Kubě

04.11.2022 Valné shromáždění OSN opět schválilo rezoluci, kterou vyzývá Spojené státy k ukončení hospodářského embarga vůči Kubě zavedeného začátkem 60. let minulého století. Proti této nezávazné rezoluci hlasovaly pouze USA a Izrael, Brazílie a Ukrajina se zdržely hlasování. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ní šlo už o třicátou výzvu Valného shromáždění, aby Washington embargo zrušil.
img

COP27 je na dně, ale není mimo hru

04.11.2022 KLIMA: 27. dvoutýdenní konference OSN o klimatu začíná 6. listopadu v Egyptě s drobným očekáváním. Politici se potýkají s velkými rozptylujícími faktory, jako je válka na Ukrajině, obavy o energetickou bezpečnost, geopolitické napětí a oslabující ekonomiky. Letošní rok se zaměří spíše na urychlení implementace, než na nové velké závazky a nedávné extrémní počasí a hostitelství Afriky udá změnu tónu směrem k adaptaci na klimatickou změnu stejně jako k jejímu zmírňování. Změna klimatu však stále stoupá v zájmu veřejnosti a investice do obnovitelných zdrojů energie zaznamenávají silný růst.
img

Kdo může za rekordně drahé svatomartinské menu?

04.11.2022 Mnozí Češi si letos svatomartinské menu opět nenechají ujít. Jen ale takových bude méně než v minulých letech. Každému se nechce dát třeba přes 500 korun za jeden oběd na osobu.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německo s ohledem na ekologii vyzvalo k pozastavení rozvoje hlubokomořské těžby

01.11.2022 Německo vyzvalo k pozastavení rozvoje hlubokomořské těžby. Není podle něj dostatečně známo, jaký dopad může mít na životní prostředí těžba kovů, které se používají do baterií elektromobilů. Informovala o tom dnes agentura Reuters. O návrhu předpisů hlubokomořské těžby jedná od pondělí do 11. listopadu Mezinárodní úřad pro mořské dno (ISA), který spadá pod OSN.
img

Ukrajina po ruském odstoupení od obilné dohody zastavila vývoz po moři

31.10.2022 Kyjev v reakci na sobotní odstoupení Moskvy od takzvané obilné dohody zastavil vývoz ukrajinských zemědělských produktů přes přístavy v Černém moři. Ukrajinské ministerstvo infrastruktury oznámilo, že nemohla vyplout loď s obilím určeným Etiopii.
img

Rusko odstupuje od dohody o vývozu obilí z Ukrajiny❗

31.10.2022 Rusko se stáhlo z provozu takzvaného Bezpečného exportního koridoru pro obilí, včetně ukrajinské pšenice a kukuřice, které v reakci na to výrazně rostou. Ceny pšenice (WHEAT) během dnešní seance rostou o více než 5,5 %.
img

Graf dne: WHEAT (31.10.2022)

31.10.2022 Na začátku nového týdne se cena obilí obchoduje výše. Rusko odstoupilo od dohody zprostředkované OSN o ukrajinském vývozu obilí s tím, že již nemůže zajistit bezpečnost civilních plavidel v Černém moři po víkendovém útoku dronů na jeho námořní základnu v Sevastopolu na Krymu. Organizace spojených národů již vyjádřila své znepokojení nad vývojem a uvedla, že bude s Ruskem jednat ve snaze oživit dohodu.
img

Ekonomický kalendář: HDP report a CPI inflace z eurozóny

31.10.2022 Evropské akciové trhy jsou nastaveny na mírně vyšší otevření evropské hotovostní seance. Horší data PMI a znepokojivé zprávy o Covidu z Číny nespustily žádné velké tržní pohyby mimo samotnou Čínu. Některé větší pohyby lze pozorovat na trhu s obilím, kdy ceny pšenice vyskočily přes 5 %, poté, co Rusko odstoupilo od dohody o vývozu obilí z Ukrajiny zprostředkované OSN.
img

Ranní shrnutí (31.10.2022)

31.10.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se během první obchodní seance týdne obchodovaly smíšeně. Indexy z bývalé Číny posílily v reakci na solidní páteční seanci na Wall Street, zatímco indexy z Číny klesly po špatných PMI a zprávách o nových epidemiích Covid.
img

Hrozí ještě výraznější zdražení pečiva v ČR. Ukrajina totiž končí s vývozem své zemědělské produkce přes černomořské přístavy

30.10.2022 Ukrajina dnes oznámila, že zastavuje vývoz své zemědělské produkce přes černomořské přístavy. Činí tak v reakci na včerejší odstoupení Ruska od takzvané obilné dohody. Moskva se rozhodla dohodu vypovědět „na neurčito“ po dronovém útoku na plavidla ruského námořnictva, k němuž došlo ve vodách krymského přístavu Sevastopol. Moskva z útoku obvinila Kyjev. Celá záležitost může vážně zhoršit zásobování světa potravinami a prohloubit probíhající potravinovou krizi. Utrpí samozřejmě také ukrajinská ekonomika.
img

Ukrajina letos kvůli invazi sklidila o 40 procent méně pšenice a ječmene

07.10.2022 Ukrajinští zemědělci dokončili sklizeň pšenice a ječmene za letošní rok. Sklidili 19,2 milionu tun pšenice a 5,5 milionu tun ječmene, oznámilo dnes ukrajinské ministerstvo zemědělství. V obou případech je to o 40 procent méně než loni. Za poklesem je podle resortu invaze ruských vojsk do východních, severních a jižních oblastí země. Ukrajina je významným vývozcem obilí na světový trh.
C:\fakepath\graf-05102022.jpg

OSN vyzvala centrálne banky aby zastavili zvyšovanie úrokových sadzieb

05.10.2022 Organizácia Spojených Národov (OSN) chce aby centrálne banky prijali opatrenia a zastavili agresívnu politiku sprísňovania, no inflácia je stále vysoká. Všetky centrálne banky zvyšujú úrokové sadzby aby zastavili zúriacu infláciu sprísnením ekonomiky. To však spôsobilo veľa škôd, keďže väčšina mien okrem amerického dolára oslabila spolu s akciovým trhom.
img

Bitcoin bojuje o 20 000 USD 📈

04.10.2022 Kryptoměny rostou s tím, jak se zlepšuje sentiment na hlavních indexech a dolar klesá. Bitcoin se obchoduje kolem 19 900 USD, kde se zdá, že čeká na otevření Wall Street. Ethereum se obchoduje kolem 1 350 $:
img

Sociální dilema: definice písmene "S" v pojmu ESG

30.09.2022 Písmeno "S" v „ESG“ představuje sociální faktory. Patří sem práva zaměstnanců, zdravotní a bezpečnostní standardy, rovnost pohlaví a rovnost v odměňování – tedy otázky, které mohou mít negativní dopad na společnost. "S" je důležité, protože právě spolupráce ve společnosti nám dává možnost zlepšit náš život, prosperovat a přežít.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecké banky podle místní televize přestaly používat ruský platební systém Mir

28.09.2022 Turecké banky přestaly používat ruský platební systém Mir, informovala dnes turecká televize NTV. Rusům v zahraničí se tak dál zužují možnosti placení kartou. V úterý agentura Bloomberg uvedla, že z tohoto platebního systému odešly tři turecké státní banky. Podle serveru The Moscow Times tak už nyní tento ruský systém používá jen velmi málo zemí.
C:\fakepath\trader-23092022-24-zm.png

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám z recese a růstu dolaru prudce klesají

23.09.2022 Ceny ropy dnes prudce klesají a obchodují se kolem nejnižších hodnot od ledna. Přispěl k tomu růst dolaru ke koši měn na nejvyšší hodnotu za dvě desetiletí a obavy o poptávku, protože kvůli zvyšování úrokových sazeb hrozí, že se přední světové ekonomiky dostanou do recese.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy se po vyhlášení částečné mobilizace v Rusku citelně zvyšují

21.09.2022 Ceny ropy se dnes na světových trzích výrazně zvyšují, před polednem přidávaly více než dvě procenta. Reagují tak na vyhlášení částečné mobilizace v Rusku, která vyvolává obavy z omezení dodávek ropy a plynu.
C:\fakepath\trader-19092022-39-zm.jpg

Cena pšenice na trzích klesá, je blízko hodnot před válkou na Ukrajině

19.09.2022 Cena pšenice na světových trzích klesá a jeden bušl (27,2 kg) se odpoledne prodával zhruba za 8,44 USD (207 Kč). Důvodem jsou obavy z globální recese, která by podle analytiků snížila poptávku, i pokračující vývoz ukrajinského obilí podle dohody vyjednané za účasti OSN v létě v Istanbulu. Cena je tak blízko hodnot před únorovou invazí ruských vojsk na Ukrajinu.
C:\fakepath\putin.png

Protiruské sankce jsou krátkozraké a nebezpečné pro celý svět, řekl Putin

07.09.2022 Protiruské západní sankce jsou krátkozraké a představují nebezpečí pro celý svět, který se stále více obrací k Asii, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin na ekonomickém fóru ve Vladivostoku. Informovala o tom agentura Reuters. Vládu v Kyjevě ruský prezident označil za nelegitimní režim, který se k moci dostal po převratu v roce 2014. Podle ruských agentur také odmítl obvinění, že by Rusko porušovalo mezinárodní právo. Evropská unie a další země uvalily rozsáhlé ekonomické a diplomatické sankce na Rusko a jeho představitele po únorovém ruském vojenském útoku na sousední Ukrajinu.
C:\fakepath\psenice.jpg

Dohoda o vývozu obilí z Ukrajiny je podvodem na chudé země, řekl Putin

07.09.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes varoval před globální potravinovou krizí. Prohlásil, že většina obilí vyváženého z Ukrajiny míří nyní do Evropské unie, nikoli do chudých zemí. Moskva chce proto podle Putina jednat o úpravě dohody, která vývoz ukrajinského obilí odblokovala. Dohodu zároveň označil za podvod na rozvíjející se země. Úprava by podle něj měla omezit počet zemí, do kterých může ukrajinské obilí směřovat. Kyjev bezprostředně reagoval tím, že dohodu není třeba měnit, a výroky ze strany Ruska označil za neopodstatněné.
C:\fakepath\nikl.jpg

EU a USA po invazi na Ukrajinu zvýšily import průmyslových kovů z Ruska

07.09.2022 Evropská unie a USA nehledě na ruskou invazi na Ukrajinu zvýšily dovoz hlavních průmyslových kovů z Ruska. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů databáze OSN o mezinárodním obchodu (Comtrade). Import niklu z Ruska do USA vzrostl v období od března do června v meziročním srovnání o 70 procent, zatímco do Evropské unie o 22 procent, nárůst zaznamenal také dovoz hliníku.
img

Fidelity International: Jak být biodiverzifikovaný

06.09.2022 Lepší pozdě než vůbec, svět se probouzí s naléhavou hrozbou pro biodiverzitu a přírodní kapitál. Investoři hrají klíčovou roli v boji za zachování životně důležitých ekosystémů a mohou se tak chopit obrovské příležitosti.
img

FAO: Světové ceny potravin v srpnu pátý měsíc po sobě klesly

02.09.2022 Světové ceny potravin v srpnu pátý měsíc po sobě klesly, jejich index se tak ještě více vzdálil rekordu ze začátku roku. Obnovení vývozu obilí z ukrajinských přístavů navíc přispělo ke zlepšení vyhlídek na zásobování. Souhrnný index, který sleduje ceny obilovin, rostlinných olejů, mléčných výrobků, masa a cukru na mezinárodních trzích, se snížil na 138 bodů ze 140,7 bodu v červenci. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecko přistoupilo na platby v rublech za ruský plyn, uvádí Moskva

07.08.2022 Turecko bude za ruský plyn částečně platit v rublech. Podle agentury TASS o tom po pátečním setkání ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho tureckého protějšku Recepa Tayyipa Erdogana v Soči informoval místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Rusko začalo požadovat platby v rublech po odběratelích plynu po rozpoutání války na Ukrajině a ostré západní reakci, která ohrozila stabilitu ruské měny.
img

Co sledovat příští týden? (05.08.2022)

05.08.2022 Po zveřejnění amerického NFP reportu se trhy zaměří na americká červencová CPI data. Informace o stavu trhu práce a inflace mohou určovat směr v monetární politice Fedu. Kromě CPI budou obchodníci zaměřeni i na data o ropě a obilí. Příští týden tedy sledujte USDJPY, Ropu a Pšenici.
C:\fakepath\rýže.png

Analytici: Úrodu rýže ohrožuje špatné počasí, její cena může zvýšit inflaci

05.08.2022 Nepříznivé počasí v mnoha asijských zemích, kde se pěstuje rýže, ohrožuje úrodu této klíčové plodiny. Upozorňují na to analytici, kteří sledují trh potravinářských komodit. Podle nich mohou tyto problémy přispět k dalšímu růstu už tak vysoké inflace. Počasí ohrožuje také úrodu rýže v Indii, která je největším světovým exportérem.
img

FAO: Světové ceny potravin v červenci opět klesly, výrazněji než v červnu

05.08.2022 Světové ceny potravin se v červenci snížily téměř o devět procent. Vykázaly tak nejprudší meziměsíční pokles téměř za 14 let, zejména díky zlevnění obilovin a rostlinných olejů. Ve své zprávě to dnes uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). Ceny potravin vykázaly pokles již čtvrtý měsíc za sebou, když se v březnu vyšplhaly na rekord.
C:\fakepath\trader-05082022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.08.2022 1) Maďarská ropná a plynárenská společnost MOL, která podniká i v České republice a na Slovensku, zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně o 40 procent na 249,5 miliardy forintů (15,5 miliardy Kč). Firma to dnes uvedla ve své výsledkové zprávě a zároveň zlepšila celoroční výhled zisku před zdaněním. Za výrazným zlepšením hospodaření jsou vyšší ceny ropy a plynu i skokově vyšší marže rafinerií.
C:\fakepath\trader-04082022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.08.2022 1) Britská centrální banka zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 1,75 %. Přikročila tak k nejvýraznějšímu zvýšení úroků od roku 1995. Banka zpřísňováním měnové politiky reaguje na rostoucí inflaci.
img

Vrátí se kryptoměna Tezos k uptrendu?

29.07.2022 Tezos se nachází mezi TOP 50 kryptoměnami, i přestože od svého peaku v roce 2021 spadl o 90 %. Vývojáři však stále pracují na vývoji blockchainu.
C:\fakepath\psenice.jpg

Ceny pšenice prudce vzrostly, reagují na raketový útok na Oděsu

25.07.2022 Ceny pšenice dnes prudce vzrostly, na obchodní burze v Chicagu se jeden bušl (27,2 kg) prodává zhruba za 7,86 USD, v přepočtu asi 6930 Kč za tunu. Proti pátku je to nárůst skoro o čtyři procenta. Sobotní raketový útok na ukrajinský přístav Oděsa vyvolává obavy, zda bude možné z Ukrajiny vyvážet obilí na základě dohody uzavřené minulý týden s Ruskem. Pšenice tak smazala většinu ztrát z pátku, kdy její cena po podpisu zmíněné smlouvy klesla téměř o šest procent.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | GBP/AUD | CAD/CHF | EUR/NZD | USD/MXN | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Elliott | Objemy obchodů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOE | CBOT | CEO | CFD | CME | Cable | Cap | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | Channel | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Euroval | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedging | High | Hlava a ramena | IFO index | IPO | ISIN | Income Fund | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LES | LIBOR | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MAE | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nemovitostní fond | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Osobní příjem | P/E | Parita | Parita kupní síly | Pasiva | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SICAV | SNB | Sentiment | Short | Short selling | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spotový trh | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Swiss | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Yield | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Hospodářské otázky | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Hospodářská krize | Rollover | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na forexovém trhu | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Bohatství | IEA | Euronext | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | EUR/HUF | Facebook | Měnový index | LYNX | Index strachu | Satoši Nakamoto | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Kasina | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena za barel ropy | Cena zlata dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Co je volatilita | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Čínská banka | Členské země Evropské unie | DAX 30 | DJIA | Dnešní události | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika aktuality | Ekonomika novinky | Ekonomika USA | Elektřina | Engulfing | ETF fondy | Etoro | Eura | EURHUF | EURCHF | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | GfK | Graf | Graf ceny zlata | Graf vývoje ceny ropy | Guvernér české národní banky | Hang Seng | HDP Číny | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investing | IronFX | Irsko | Islámský stát | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak získat peníze | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Kamil Boros | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz amerického dolaru | Kurz čínské měny | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz libry | Kurz měny | Kurz ropy | Kurz zlata | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Měna euro | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Náklady na těžbu ropy | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodní platformy | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád Lehman Brothers | Paládium | Patria Finance | Patria.cz | PayPal | Pips | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Risk Off | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Spread Brent WTI | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Surová ropa | Světové ceny ropy | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Tesla Motors | Tomáš Řepík | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Unce zlata | USDMXN | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | Webinář | Webináře | WTI | Založení účtu | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Rozkolísanost trhu | Obchodní pravidla | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Báze | Bill Gates | Čistý dluh | Dluhopisový index | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | P/S | ROCE | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | WGC | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Bailout | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Momentum indikátor | Volby | Pivot Pointy | Rozhovor | E-mini | Genesis | Blog | Cukr | Vzdělání | COT | 1 milion | Burza dnes | Burze | Currency | Diskusní fórum | Forex menové páry | Investment | IMPOSSIBLE | Saxo Capital Markets | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Tempus | Dow Jonesův index | Rabobank | DPA | Jefferies | PrimStock | The New York Times | Tradition Energy | Jackson Hole | LPL Financial | CNN | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | Home Credit | Caterpillar | ANZ | TradingFloor.com | Baker Hughes | Institut Ifo | MICEX | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | MIG | Ole Hansen | Nová Čína | PwC | Duncan Financial Management | Agentura AP | BBC | Washington Post | FX strategie | Agentura DPA | Technické indikátory | Sója | Opinium | The Guardian | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | UNCTAD | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Dění na finančních trzích | Fundamentální výhled | Technický výhled | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | XAU/XAG | Magnát | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Volatility report | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Renminbi | Čínský renminbi | TheCityUK | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Sweet Crude Oil | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Rada ČNB | Fundamentální informace | Podnikatelé | Malý prostor | Globální akciové trhy | Henry Hub | Index německých akcií DAX | KBC | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Příprava | Přehled | Klid | Hillary Clintonová | Kč/EUR | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Hedžovat | Cena kontraktu | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Index eura | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Algoritmus | Britské hospodářství | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Akcie v Japonsku | Obchodní partner | Odchod z Evropské unie | AAA | Černé pondělí | Obchodování v Asii | Summit EU | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Virgin America | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Režim devizových intervencí | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Vývoj na akciových trzích | Benchmarky | Britská banka Barclays | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Sinopec | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Burzovní skupina | Zajištění | Vitol | Komoditní sektor | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Změna ve výpočtu HDP | Ekonomický přínos | Údaje o výkonu ekonomiky | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Americké rafinerie | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Globální krize | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Držení akcií | Hlavní index německých akcií DAX | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Slabé euro | Hrubý domácí produkt Německa | Spotová volatilita | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Opatřením na podporu ekonomiky | Hlavní evropské indexy | Akcie na burze | Analytik J&T Banky | Predikce | Summit G20 | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Růst světového obchodu | Světový obchod | Globální obchod | General Electric | Bankovní unie | Průzkum | Graf ropy | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Britské referendum | Index amerických akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | TTIP | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnové stimulace | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Spotový VIX | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Investiční plány | Softbank | Akcie Bank of America | ARM Holdings | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | ExxonMobil | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Monopoly | Bankovní společnost | Aktuální cena | Rada MMF | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Přístup k financím | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Členské země EU | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Evropský statistický úřad Eurostat | Evropský bankovní úřad (EBA) | Mercedes | Audi | Politico | Flash Crash | Germanwatch | Purple Trading | Oslabování měny | Klamání investorů | Makléřské firmy | Keystone XL | J.P. Morgan | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Americké energetické firmy | Skupina PPF | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Euler Hermes | Zahraniční forex | JPMorgan Asset Management | Obchodování na zámořských trzích | CoinDesk | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Inflace ve světě | Kurzotvorná informace | Sladká ropa | René Remšík | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | Návratnost investic | Coinbase | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Investiční firmy | Americký akciový trh | Hurikán Irma | Spekulativní investice | Palladium | Technologie blockchain | BTC/USD | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | LYNX Trading | ETC | NEO | Vývoj ceny pšenice | Invesco | KeyBanc | Hodnota fúzí a akvizic | Index S&P/ASX 200 | European Energy Exchange (EEX) | Hypoindex | Cena kryptoměny ethereum | Oxfam | Estee Lauder | Krádež kryptoměn | RoboMarkets | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Investiční skupiny | Dlouhodobé investování | Craig Wright | Obchodování na trzích | Asijské trhy | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kobalt | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Obchodování Futures | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Saxo | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Investování do ETF | Výnosy italských dluhopisů | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Německá centrální banka | Wood Mackenzie | Kryptoburza | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Obchodní napětí | Vysoké standardy | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Primární emise akcií | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Komentář amerického prezidenta | Graf vývoje | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Nákup zlata | Domácí měna | Výplata dividend | Geopolitika | Šéf Fedu | Graf indexu | Správci kapitálu | Fond kvalifikovaných investorů | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | Posílení rublu | Poptávka po dolaru | TradeCentrum | Czech Fund | Korunový trh | Komentář z akciového trhu | USMCA | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Globální investoři | Trhy v USA | Trh s ropou | Islámské dluhopisy | Sukuky | Akciový výhled | NIESR | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Marihuanové akcie | Intercontinental Exchange | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | Konzultační společnosti | Nejznámější kryptoměna | Burzy po celém světě | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Hospodářský vzestup | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Evropská komise | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Šéf ECB | Měny považované za bezpečné | Fiskální pakt | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | The Wall Street Journal | Růst dolaru | WEF | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Dopad brexitu | Makléřská společnost | Problémy Evropy | Finanční operace | Podnikové investice | Kamil Boroš | Obchodní jednání | Dluh vlád | Globální dluh | Makroekonomické strategie | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Mt. Gox | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Norská centrální banka | Investice do konopí | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | Obchodujte ropu | Profesor ekonomie | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Ruská firma | Splácení dluhu | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Tencent Holdings | Chainalysis | Vyšší mzdy | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Prodej ropy | Nabídka akcií | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Omezení dodávek ropy | Prezidentka ECB | Volný čas | Záporné sazby | Akcie a ETF | Komoditní výhled | Ropné akcie | Obchodní pásmo | Společnost Gazprom | Gazprom | Capital Partners | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Uranové akcie | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Akcie automobilky | Americké futures | Snížení úroků | Vanadiové akcie | Vanad | Výkonný ředitel | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Řešení krizí | Britský premiér | Situace na trzích | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Konglomerát | Bohatí | Oživení ekonomiky | Americká cla | Akciové alokace | AMZN | Burzovní průvodce | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Depozitní sazby | US500 | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Deutsche Welle | Televize CNBC | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Vyjednávání o brexitu | Finanční situace | Data z Německa | UCITS | Obchodní praktiky | Čínské obchodní praktiky | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Cornerstone Capital | Obchod mezi USA a Japonskem | Pictet | Nejlepší vanadiové akcie | Energetické firmy | Pojišťovna MetLife | MetLife | ESG | Jihokorejská centrální banka | Čas jsou peníze | Měsíčník finančních trhů | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Canopy Growth Corporation | Aphria | GW Pharmaceuticals | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Společnost Deutsche Börse | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Kakao | Equinor | Vývoz ropy | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Nízké daně | Loterie | Měnový systém | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | FSB | Obchodní spory | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Devalvaci měn | McKinsey | Alipay | Huawei | Trump dnes | TOPIX | New Deal | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Startup | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | WIFO | Michal Dvořák | Ropný gigant | Politická situace | Ceny benzínu | Německá vláda | Kryptoměnová burza | Investice do ropy | Trinity | Radomír Lapčík | Jakub Seidler | Obrovské množství peněz | LNG | Objem | Klíčová rizika | Rijád | Dovoz čínského zboží | Čínské podniky | Bílý dům | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | Hluboká recese | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Včerejší obchodování | Server Politico | Těžba v USA | Spojené státy a Čína | UCITS ETF | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Firma | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Tezos | BAT | Parlamentní volby | Martin Krištoff | CFDWorld | Tesla Elon Musk | Průmyslová výroba v USA | Pfizer | Výrobce léků | Celosvětový dluh | Obchodní záměr | Čínská firma Alibaba | Čínská firma | Firma Alibaba | Ceny v průmyslu | Růst cen | Server BBC | Globální dluhopisové trhy | Studie | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Tomáš Vlk | Bilance | Index DOW | Důchodový systém | Americký Senát | Vysoký veřejný dluh | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Hodnota kybernetické měny | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Příliv investic | Zájem o riziková aktiva | Lagardeová | Fox News | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Legislativa | Trendová linie | Domácí měny | Vicepremiér | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Walt Disney | 5G | AFP | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | FT | Evropští investoři | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Globální trh | Konkurenti | Financovat | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | SMA | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Alza.cz | E-shopy | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Průmysl | Předvolební průzkumy | Investovat v roce 2020 | PLN | Podíl v automobilce | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Centrální banka USA | Propouštění | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Firma Apple | SoftBank Group | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Rozhodnutí čínské vlády | Africký mor prasat | Africký mor | BVDF | Šinzó Abe | Další rozvoj | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Klíčový support | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Sociální sítě | Problémy | Tempo růstu čínské ekonomiky | NAFTA | Historie burzovního obchodování | Britové | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Prodeje akcií | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Zavedení cel | Yahoo | Moskva | PKN Orlen | Embraer | EASA | Internetový gigant | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Federální obchodní komise | Mylan | Londýnské akciové burzy | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | KKCG | Míra | RWE | Vivendi | Ministerstvo životního prostředí | Jaderné elektrárny | InterContinental | Jaderná elektrárna | Úroky | Investiční aktivity | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Geely | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Vánoce | Kupní síla | Automobil | Adiquit | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | MasterCard | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | NASDAQ: AAPL | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Nákupy centrálních bank | Bydlení | WHEAT | Uber | Ipsos | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Aurora Cannabis | Odchod Británie z Evropské unie | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | Stratég | Giuseppe Conte | ACEA | Miliardy korun | Cena pšenice | Kraft Heinz | KLDR | Demokratické strany | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Průmyslové podniky | Peking | Investiční platformy | US100 | Index US100 | Americký index | Wirecard | Aktuální klíčová rizika | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Lombard Odier | Hospodaření | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Teherán | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Odškodné | IKEA | Altria Group | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Analýza společnosti | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Budování tržní ekonomiky | Ministr zahraničí | Íránský ministr zahraničí | Džavád Zaríf | Ekonomické sankce | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Úřad britského premiéra | Sezónnost | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | ProfitLevel | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Výhled Fidelity International | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Růst globální ekonomiky | Nový rekord | Dow Jonesův akciový index | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Iniciativa | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Cena akcií podniku | Luboš Růžička | Vyšší inflace | Bloky | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Smíšené výsledky | Obchodní sankce | Vývoz z Číny | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Technologická společnost | Federální vláda | Silnější kurz | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Solidní výsledky | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Ceny energií | Horší data | Zamyšlení | Oživení globální ekonomiky | Barma | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | List The Guardian | Zajímavé zisky | Kancléřka Merkelová | Krach | Digitální komunikace | Komunikace | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Edelman | Kapitalismus | Globální přímé zahraniční investice | Trump | Davos | Čínské indexy | Fórum v Davosu | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Zahraniční investice v Číně | Investice čínských firem | Belt and Road | Plán Číny | Chudoba | ILO Guy Ryder | Guy Ryder | Ředitel ILO | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Michal Stupavský, CFA | Tržní hodnota Tesly | Hodnota Tesly | Brand Finance | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Nákaza koronavirem | Anglie | Internetové monopoly | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Filantrop | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Virus | Vir | Akciové trhy v Číně | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Zdražovat | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Útok dronů | Americká Federální rezervní banka | Růst inflace | Závislost na dolaru | Dedolarizace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Infekce koronavirem | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | IHNED | Vysoká inflace | Akcie na burze v Hongkongu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | 2019nCoV | Globální spekulativní kapitál | Spekulativní kapitál | NASDAQ: SBUX | SBUX | BABA | NZSE: BABA | NZSE | Akcie v roce 2020 | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Indická vláda | Výdaje | Strach z koronaviru | Trhy v Číně | Akcie v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Deník The Wall Street Journal | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | BP | Důsledky epidemie | Optimismus na trzích | Adidas | Americká společnost | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | Universal Music Group | SEC | Francouzský statistický úřad | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Spořicí produkty | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Obchodovanie | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | London School of Economics | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Čínské stimuly | Německý HDP | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Společnost Berkshire Hathaway | LC Macro Advisors | Lorenzo Codogno | Analytik Lorenzo Codogno | Módní průmysl | Italský módní průmysl | Prada | Armani | Milánská akciová burza | Marco Michielli | Prudký propad | Střední podniky | České banky | Šíření onemocnění | Šíření koronavirové nákazy | Představitelé Číny | Výhled růstu globální ekonomiky | Data PMI | Fungování finančních trhů | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Longovat | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Olympijské hry v Tokiu | Šok | Mzda | Vzestup inflace | Opatření proti šíření nemoci | Výkyvy | Kolaps cen | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | Důsledky koronaviru | Ekonomika Evropské unie | Obrovské ztráty | Lídři EU | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Objemy ropy | Cílování inflace | Zásoby ropy v USA | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nifty 50 | Opatření proti koronaviru | Royal Dutch Shell (RDSA) | Olaf Scholz | Mince | Federální rezervní banka v New Yorku | Tržní podmínky | Profitovat | Nejprudší pokles v historii | Technologičtí giganti | Tencent | Další vývoj | Íránská ropa | Karanténní opatření | Mimořádné kroky | Stimuly | Nízká cena ropy | Evropské země | Brusel | Letectví | Záchranné balíčky | Fiskální politiky | Světové organizace | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Standard & Poor’s 500 | Cenový vývoj | Chod ekonomiky | Situace kolem koronaviru | Šíření viru | Stimul | Anton Siluanov | Gazprombank | Nákupy aktiv | Zastavení výroby | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Spotřebitelé | Politbyro | Šíření nového typu koronaviru | Nemoc COVID-19 | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Spiegel | Nejslabší růst | Britská centrální banka dnes | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Intervenovat ve prospěch koruny | Světové tiskové agentury | Tiskové agentury | Zásobníky | Texas | Hlavní americké indexy | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Přísná opatření | Další pokles | Ekonomiky zasažené krizí | Algoritmy | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Německý ministr financí | Koronavirová krize | UNA | Unilever | Katar | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Fundament | Výrobce letadel | Hotovost | Uttarpradéš | Počet potvrzených případů nákazy | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Nákup aktiv | Spoření | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Anomálie | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Tvorby zisku | Olympijské hry | Počet nakažených koronavirem | United Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Jair Bolsonaro | Biliony USD | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Boj s koronavirem | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Živobytí | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Nejlepší palladiové akcie | Izrael | Fiat Chrysler | Riziko inflace | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Plán G20 | Nigérie | Alžírsko | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Realitní firmy | Světová meteorologická organizace | WMO | Světová meteorologická organizace (WMO) | Meteorologická organizace | Poptávka po dolarové likviditě | Nezaměstnanost v USA | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Společnost Unilever | Zelené energie | Podíl na trhu | Afrika | UNHCR | Světový potravinový program | WFP | Světový potravinový program (WFP) | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Chudé africké země | Africké země | RBK | Údaje | Emise oxidu uhličitého | IATA | Ekonomické škody | AOL | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Raketový útok | Pojišťovna | Koronavirus v Africe | Africký pracovní trh | Hospodářství subsaharské Afriky | Neformální sektor | Etiopský premiér | Abiy Ahmed | Ahunna Eziakonwová | Globální trh s ropou | Cushing | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Chudé země | Organizace ILO | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Devizové rezervy České národní banky | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Hluboké recese | Ekonomické dopady koronavirové krize | Dopady koronavirové krize | Ministři | Světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Ministři energetiky | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Životní styl | Cena benzínu | Dostatek energie | Tajné služby | Pákistán | Indický premiér | Naréndra Módí | Německé automobilky | Snížení produkce | Rozpočtový schodek USA | Nejvyšší soud | Celní úřad | Růst cen v ČR | Hackerský útok | Výpadky | Activision Blizzard | Představitelé G7 | Více peněz | Postoj investorů | Premiér Justin Trudeau | Index US500 | Credit Suisse Group AG | Dodavatelské řetězce | Státy G20 | Země skupiny G20 | Hlavní ekonomka MMF | IIPR | Akcie Innovative Industrial Properties | Innovative Industrial Properties | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Televize Netflix | Růst cen v EU | EP | Statistiky | Program pomoci | UNECA | Hospodářská komise OSN | Hospodářská komise | Hospodářská komise OSN pro Afriku | Rozvíjející se země | Malé podniky | Colorado | Nákup ropy | USD za barel | Američtí těžaři | Potravinové krize | Madrid | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | USO | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Dílčí index | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Průměrný výnos | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Americký ministr energetiky | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Sociální síť | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Posílení | Swingové minimum | Sociální napětí | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | WEI | Transparentnost čínského dluhu | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Lucembursko | Poklesy HDP | Data z trhu práce | Období volatility | Úřad INSEE | Investice do ekologických technologií | Cestování | Americký HDP | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Ministerstvo hospodářství | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Ekonomická realita | Warren Patterson | ING Warren Patterson | Ropa roste | Maloobchod | Zaměstnanci | Čistá ztráta | Biofarmaceutické společnosti | Blízký východ | Dopravci | Mike Pompeo | Dolar a ropa | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Latinská Amerika | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Dolování na Měsíci | UNWTO | Artemis | Mezinárodní turistika | Turistika | ETN | Zdražení ropy | Wolt | Alternativní taxislužby | Rekordní zisk | Soud EU | Regulační orgány | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Šéfka EK | Američtí regulátoři | Pokles dovozů | Akcie a dluhopisy | Měnový výbor Bank of England | Členské státy | Ceny zeleniny | Průmyslová výroba v Evropské unii | Verdikt soudu | Průmyslové kovy | Členské země | Technologický pokrok | Hlavní kryptoměny | Merck | RBI | Rekordní propad | Účet platební bilance | Propad daňových příjmů | Auta | Dopad na cenu | Xiaomi | FBI | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Volatility trhu | Velké ekonomiky | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Recyklované kovy | Recyklace | Upcyklace | Trash Made | Zdenka Kladníčková | Manažerka projektu | Manažerka | CL | Moderna | Jukos | Celní režim | Therese Coffeyová | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Nové studie | Koronavirová pandemie | AMZN.US | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Sankce USA | Protiíránské sankce | Omezení produkce | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Aktivity společnosti | Urals | Renault | Realitní společnosti | Komunistická strana | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Vládní pomoc | Ztráty zaměstnání | Technologické centrum | Společnost Lufthansa | Pronájem nemovitosti | JDE | Společnost JDE | Unie | Propady HDP | ČR | Soběstačnost | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Jihoevropské státy | Asad | Syrský prezident | Bašár Asad | Norilsk Nickel | Hertz | Výrobce aut | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Václav Klaus | Bývalý prezident | Výrobní PMI | Dluh USA | Státní kasa | Pozitivní sentiment | Velcí producenti | Špatné zprávy | Ruské úřady | Nová prognóza | Internetová firma | CVC Capital | Square | Francouzský ministr | Berlín | Býčí trend | Němečtí zákonodárci | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Hertz Global Holding | Hertz Global | ProSiebenSat.1 Media | Zpomalení inflace | Parlament dnes | Canopy Growth | Cronos | Oklahoma | Hospodářský propad | Nestlé | Sanofi | Světová poptávka po ropě | Členové Fedu | Foxconn | Výplata | Političtí vůdci | Největší evropská ekonomika | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | Správce aktiv | Infekce Covid | Cardano | Banka JP Morgan | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Restrukturalizace | ITC | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Index německých akcií | Státní pomoc | Mississippi | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Nejlepší strategie | Velké investice | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Ukrajinská vláda | Opatření na podporu autoprůmyslu | Jasný signál | Výdaje japonských domácností | Zasedání MMF | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Dopad pandemie | MAM | Ant | Sony | Fond obnovy | Marko Kolanovic | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Nový trend | Johnson & Johnson | Jachty | Zdroj příjmů | Skladovací prostor | Francouzský statistický úřad INSEE | Reputace | KLM | Americký výrobce letadel | DoorDash | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Chrysler | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Summit Evropské unie | Kolaps | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Životní úroveň | Následky pandemie | Hegemonie | Status rezervní měny | Progres | Silný trend | World Tourism Barometr | Letecká osobní doprava | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Společnost PwC | Nikl | Čínská společnost | Odveta | Správci fondů | Turistický ruch | Ant Group | Indonésie | WeCHat | Růst vývozu | Hyundai Motor | Cenové hladiny | Napětí mezi Čínou a USA | Nikos Dendias | Vývoj léků | Zpomalování inflace | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Americké ministerstvo spravedlnosti | Prezidentské volby USA | Online nakupování | Hnojiva | Upozornění na rizika | Pokles tržeb | Goodyear | Výrobce pneumatik | SMA 200 | Snížení DPH | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Analýza ceny | Ruská vláda | Příliv kapitálu | Průměrné mzdy | Elektrická auta | Klimatické změny | Badger | Konvertibilní peso | Kubánská vláda | Kuba | Alejandro Gil | Odborníci | Kubánská ekonomika | Peso | Kroger | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Obchodování s ropou | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Čínské technologické firmy | Snížení emisí | Universal Music | Oživení z pandemie | Nákupní centra | Ceny sójových bobů | Sebekázeň | Ekonomické dopady pandemie | ČSFR | Robusta | Dnes na světových trzích | Cena elektřiny | Šéf Tesly | Elektromobily | Politici | BloombergNEF | DSSI | Debt Service Suspension Initiative | Hasan Rúhání | Íránský prezident | JCPOA | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Plynovody | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Snížit emise | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Vinci | Ranní okénko | Česká republika | McAfee | Poptávka po akciích | Antimonopolní úřad | Epidemická situace | Raiffeisen investiční společnost | Raiffeisenbank (FWR) | FWR | FWR Strategy | FWR Strategy 45 ESG | Jiří Zelinka | Klienti privátního bankovnictví | Udržitelné investování | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Frakování | Měnový fond | Ceny v Česku | Libye | CPI v USA | Americké prezidentské volby | iPhone | Výrobce letecké techniky | Globální veřejný dluh | Jack Dorsey | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Akcie Sony | Koncern | Embargo | Množství peněz | Růst zlata | Dílčí indexy | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Interfax | Rozvoj těžby | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Investice do solární energie | Solární energie | Geopolitické faktory | Obchodování s futures | Futures na ropu | Technologické tituly | XOM | CVX | PFE | ABBV | Podvážení | Zynga | Soudní spor | Výsledky voleb | Ruské společnosti | Výrobce videoher | Oslabování amerického dolaru | Tempo inflace | Šéfové firem | Společnost Pfizer | Vakcína proti covidu-19 | Apollo | Apollo Global Management | Felbermayr | Dillí | China Mobile | Růst ekonomiky EU | WASDE | Letecká doprava | Blockchainové technologie | QCOM | MRNA | Jemen | Heiko Maas | Tranzit ruské ropy | Diem | Zelené dluhopisy | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Výdělky | Proražení | Vzorce chování | Zasedání WEF | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Zelené investice | Životní prostředí | Tesco | Investice do vody | AQUA | Akcie Evoqua Water (AQUA) | Akcie Evoqua Water | Evoqua Water (AQUA) | Evoqua Water | XYL | Akcie Xylem (XYL) | Xylem (XYL) | Akcie Xylem | AWK | Akcie American Water Works Company | American Water Works Company (AWK) | American Water Works Company | Badger Meter | KSB | Lindsay | Pure Cycle | Suez Environment | Veolia Environment | Xylem | Společnost DoorDash | Diem Association | Měnové reformy | Spuštění měnové reformy | Kubánské měny | Futures na DAX | Siemens | Munich Re | Deutsche Boerse | Vonovia | Munich | LATAM Airlines | Vakcinace | Virgin Atlantic | TABAK | Očkování | LEN | Data o vývoji HDP | Rozpočtové deficity | Rozpočtové deficity vlád | Deficity vlád | Velké zadlužování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Odklad splácení | Orbán | IPO společnosti | Mutace koronaviru | Mutace viru | MGM | Plný úvazek | Evropská unie a Británie | Očkování proti covidu-19 | Cenné papíry a burzy | Voda | Boeing 737 Max | Lenovo | Emise dluhopisů | Investoři v USA | Svět kryptoměn | Výhled na rok | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | Zvýšení ceny | Hodnota trhu s kryptoměnami | Společnost Tesla | Měnová situace | Brands | Akcie americké internetové společnosti | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | Zoom Video | ProSiebenSat.1 | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | VMware | Carrefour | Couche-Tard | Nemovitosti v Česku | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | Tilray | TLRY | Legalizace konopí v USA | Legalizace konopí | Konopí | Výrobci marihuany | CGC | Cronos Group | Cronos Group Inc. | CRON | Aurora Cannabis Inc. | ACB | HEXO | HEXO Corp. | GWPH | MRK | SNY | NASDAQ: SNY | NYSE: MRK | NYSE: PFE | NASDAQ: CARA | CARA | MJ | NYSE: MJ | ETFMG | ETFMG Alternative Harvest ETF | ETFMG Alternative Harvest | AdvisorShares Pure Cannabis | YOLO | NYSE: YOLO | Indxx MicroSectors Cannabis ETN | MJJ | NYSE: MJJ | Cannabis ETF | NYSE: THCX | THCX | POTX | NASDAQ: POTX | Global X Cannabis ETF | Cambria Cannabis ETF | AMEX: TOKE | TOKE | AdvisorShares Vice ETF | NASDAQ: ACT | ACT | CNBS | NYSE: CNBS | Amplify Seymour Cannabis ETF | NYSE: ABBV | NASDAQ: TLRY | NASDAQ: APHA | NYSE: HEXO | NYSE: ACB | NASDAQ: CRON | NASDAQ: CGC | NYSE: IIPR | Pumd and Dump | Očekávaný růst trhu s konopím | Očekávaný růst trhu | Růst trhu s konopím | Acreage Holdings Inc. | Acreage Holdings | Lékařské konopí | ETF které investují do marihuany | Futures na indexy | Indexy na Wall Street | Jack Ma | Toshiba | VTB | Očkování proti covidu | Obavy o poptávku | J&J | Globální letecká osobní doprava | Dnešní seance | QCOM.US | Brent (OIL) | Obchodní omezení | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | Poslanci Evropského parlamentu | Ethos Foundation | Vincent Kaufmann | Corey Klemmer | Domini Impact Investments | Brian Grieves | Pat Zerega | Shareholder Advocacy | Mercy Investment Services | Achmea Investment Management | ACTIAM | Lombard Odier Investment Management | MFS Investment Management | Maersk | Rostoucí úrokové sazby | ABBV.US | FTX | Kov | Colt | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Den prezidentů | Růst produktivity | Růstový trend | Kering | KER | Americká pojišťovna | Rizika a příležitosti | Evropský výrobce letecké techniky | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Súdán | Skluz | MXN | Očkovací program | Air | Světová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Golden Cross | Zakladatel Alibaby | Siemens Energy | Silný růst | Britská společnost | WASDE report | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Fidelity | Pandemická omezení | Velké ztráty | Průmyslové společnosti | Dnešní videokomentář | Rybolov | Holubičí tón | SLR | Zvolení Joe Bidena | Suezský průplav | xStation 5 | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Sýrie | Poptávka po nemovitostech | Hodnota trhu kryptoměn | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | Podíl nesplácených úvěrů | Krok za krokem | Debut na trhu Nasdaq | Graf indexu Nasdaq | Krypto trh | AA | Bullish Engulfing | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Emise skleníkových plynů | COP26 | Klimatický summit | Pepco | LME | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Internetové společnosti | Verizon | Společnost Verizon | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Čistá energie | Futures na americké indexy | Japonský konglomerát | Praní peněz | Goldman Sachs Group | Index hongkongských akcií | USDA | EEX | Hospodářské stimuly | Pandemie COVID | Obchodování s emisními povolenkami | cTrader Purple Trading | Těžaři | Deutsche Wohnen | Německé společnosti | Vonovia a Deutsche Wohnen | Obavy z inflace | API | Oslabení | Výpadky proudu | About You | PCE index | Růst úroků | Ceny benzínu v USA | První zvýšení sazeb | Naše hospodářství | Ruský ministr | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Nadnárodní společnosti | Firmy z EU | Zajištění proti inflaci | Salvador | Zlevnění potravin | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodeje dluhopisů | Dodávky plynu | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Senegal | Mali | Morrisons | Příliv přímých zahraničních investic | Uzávěry způsobené pandemií | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Lucia Žárska | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Dovoz ropných produktů | Potaš | Didi | CO2 | NASA | Starlink | Gruzie | Trh dnes | Varianty koronaviru | Malajsie | Thajsko | Škody v turistickém sektoru | Velké ekonomické škody | Kolaps mezinárodní turistiky | Výhled na letošní rok | Ralf Peters | Pandemie letos | Dopady pandemie covidu-19 | Společnost Didi | Technologie | MAN | Americký výrobce | Nabídky akcií | Zemědělské suroviny | Andy Jassy | Spojené arabské emiráty | Pohyb dolaru | Hliník | Analytici JPMorgan | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | Egypt | Prodej zboží | UST | TSMC | Výroční zprávy | Pivovar | Zvýšení produkce | Didi Global | Plány obnovy | Rada guvernérů | Podíl Číny | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Smartphony | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | DG | AI | GlobalFoundries | Mutace delta | Uzavření dohody | Globální ceny | Roger | Inflace cen | Odvětví | Nedostatek potravin | Výzkum Fidelity International | Výzkum Fidelity | Divize | Rotterdam | Ceny termínových kontraktů | Rozsah škod | Výrobce elektromobilů Tesla | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | Suez | Současné ceny | Společný podnik | Výsledek hlasování | Delta mutace | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Štěstí | Dvojité recese | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | Světová cena | Chování | Ovlivňování | Dodávky ruského plynu | Take-Two Interactive | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Ropné a plynárenské společnosti | Skleníkové plyny | Inovativní řešení | VIAC | Ceny rýže | Rekordní minimum | Čínští výrobci | Zajišťovny | Plán vstupu na burzu | Logistické problémy | CVC Capital Partners | CVC | Norilsk | Základní sazby | Drahota | Vratislav Zámiš | Cena kryptoměny | Elliptic | Hackeři | Ocelárny | Asijské země | Dnešní kalendář | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Zahraniční společnosti | Byty | Dovoz oceli | Afghánská měna | Afghání | Afghánská ekonomika | Čínské přístavy | Afghánistán | Tálibán | Hnutí Tálibán | Islamistické hnutí | Bonusy | SpaceX | SAMR | Státní správa pro regulaci trhu | Státní správa pro regulaci trhu (SAMR) | SPOT | Analytici banky | Fitch Solutions | Analytická a výzkumná společnost | Anwita Basuová | Afghánská měna afghání | Převzetí moci Tálibánem | Americká ministryně financí | ASX | David Vagenknecht | Plán vstupu | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Bloomberg News | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Národní měny | Aktualizovaný výhled | Guardian | Neúspěch | Opatření | Rivian | Shrinkflation | Smrskflace | Dna | Káva robusta | Evergrande | Katastrofy | Výkyvy počasí | China Evergrande | Rychlý růst | Platební síť | ANO | EFE | Agentura EFE | Uhlí | Vysoká poptávka | Puma | Jannis Sturnaras | Covidové restrikce | Energetika | Ženy a investování | Ceny plynu | Konfederace | Solana | Extrémní počasí | Marika Čupa | Macau | Společnost AT&T | WarnerMedia | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Utahování měnových podmínek | Kompenzace | BNP | UBS Group | UBS Group AG | Nedostatek elektřiny v Číně | Problémy s nedostatkem elektřiny | Výhledy růstu | Problémy v dodavatelských řetězcích | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Společnost Evergrande | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Globální inflace | Prudké zdražování | Mathias Cormann | Mediální podnik | Lenovo Group | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Adler Group | Adler | Údaje o zářijové inflaci | Napjatá situace | Enviromental, Social and Governance | ESG investování | Pařížská dohoda | Zelený seriál | Greta Thunberg | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Češi | Výrobci potravin | Bohemia Energy | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Představitelé G20 | Prodeje ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Pravidla hry | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | ASEAN | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Veolia | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Cena termínového kontraktu | Ruský Ural | Nedostatek obilí | Obilí | Problémy s počasím | Rumunsko | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Amazon (AMZN.US) | Global Payments | Volvo Cars | Ruská společnost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | AbbVie (ABBV.US) | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | OSN v Glasgow | Fridays for Future | Ekonomika po pandemii | Klima | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Evergrande Group | Česká národní banka (ČNB) | Soud v Haagu | Drahé energie | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Klimatičtí aktivisté | Roger Cox | Nové emise | Výsledky společnosti | Tým InstaForex | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Burzovní cena | Nepřízeň počasí | Celoroční výhled | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Lockdowny | UNDP | Abdalláh Dardarí | Vedoucí UNDP | Návrhy UNDP | TIM | Antony Blinken | Změny klimatu | Zprávy z krypto | Globální nedostatek čipů | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Nové mutace | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | Parag Agrawal | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | Broadcom | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Nové vakcíny | Drahý plyn | Kazachstán | Nejvýraznější propad | Vietnam | Etiopie | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Cenový vývoj měnového páru | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Výrobce čipů Intel | L'Oréal | Tržní hodnota americké společnosti | Zprávy o covidu | Kryptoměnové transakce | Emise uhlíku | Společnost SpaceX | Počet případů koronaviru | Technická rezistence | Společnost China Mobile | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Krátkodobý výhled | Státní plánovač | Force | Nejhorší krize | Nejhorší krize naší doby | La Nina | Základní sazba | Focus | Celosvětový HDP | China Evergrande Group | Hodnoty měny | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Pokles zlata | Facebook Ireland | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Srí Lanka | Ruský plyn | Růst inflace v USA | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | Severokorejští hackeři | Hackeři z KLDR | Diamant | Hry | Vlna omikronu | Allwyn | Upravený zisk | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Ceny za přepravu nákladů | Internetová televize | Instituce | Společnost Allwyn | Nový týden | Společnost Chainalysis | Centralizované burzy | Základní úrok | Western Digital | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | NPO 1 | BBC News | Ukradené kryptoměny | Financování zbrojních programů | Severní Korea | Banka Credit Suisse | Krádeže kryptoměn | CRO | Global Payments (GPN.US) | GPN.US | Rusko-ukrajinský konflikt | Luxusní zboží | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Bezpečnostní situace | Kupní cena | Ukrajinské síly | Ruské invaze na Ukrajinu | Ruské hospodářství | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | DNR | LNR | Uznání nezávislosti | Ruský prezident Vladimir Putin | Ukrajina a Rusko | Rusal | Rusko-Ukrajinská krize | LOW.US | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Unian | Cena plynu pro evropský trh | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Boje na Ukrajině | Jaderný program | Porušování lidských práv | Devalvace rublu | Charkov | Kyjev | Západní firmy | Ministr dopravy | Ruská vojska | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Sedmadvacítka | Krize na Ukrajině | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Emise CO2 | Velkoobchodní cena plynu | Thales | Carlsberg | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Agentura TASS | Internetová společnost Google | Společnost Google | Jennifer Granholmová | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Dana Drábová | Ženevské konvence | Černobyl | Jaderná katastrofa | Invaze | Narušení dodávek | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Cena potravinářské pšenice | Pokles inflace | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Tlak na Rusko | NICKEL | Řetězec | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Aktivity v Rusku | Štěpení | Západní sankce | Sankce Západu | Zvyšování cen | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Nákup zlevněné ruské ropy | Nákup ruské ropy | Dmytro Kuleba | Šéf ukrajinské diplomacie | Pšenice (WHEAT) | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Internetový prodej | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Důsledky konfliktu | Ukončení konfliktu | Fond OSN | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj | IFAD | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD) | Gilbert Houngbo | Předseda fondu | Jednání prezidentů | Dopady války na Ukrajině | Závod na elektromobily | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Margot | Axie Infinity | Investování v Číně | Ruský vicepremiér | Skupiny PPF | Nárůst výdajů | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dodávky zemního plynu | Ronin | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Bitcoinové sítě | Růst cen energií | Petr Fiala | Ben Laidler | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vyhlášení bankrotu | Správa | UCL | Ukrajinští uprchlíci | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Zákonodárci | Vital Knowledge | Alternativní investování | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Vzestupný trend | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Coincub | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Útok ruských vojsk | Miliardář Elon Musk | Časopis Time | Technický výhled trhu | Potravinová krize | Potravinová a energetická krize | Rublové účty | Hladomor | Splátky úroků | Vývoz obilí | Prudká inflace | Šéfové | Nadnárodní firmy | Repsol | ZEN | Ruská federace | Přijetí | Pěstování obilovin | Pšenice na burze | Snížení inflace | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Akcie TSMC | Propuštění | Cenu plynu | Cenový strop | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | European Energy Exchange | Centrum | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Prime | Eurasia | Společnost MOL | 787 Dreamliner | Dreamliner | Zákaz dovozu | Udržitelnost | Pohyby na trhu | Energetické podniky | Premiér Petr Fiala | iPhone 14 | Společnost Sony | Dovoz z Ruska | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Státní plynárenská společnost | Import průmyslových kovů | Import průmyslových kovů z Ruska | Dovoz hlavních průmyslových kovů | Dovoz z Ruska do EU | Comtrade | EU a USA | Import kovů z Ruska | Import kovů | Dohoda o vývozu obilí | Obilí z Ukrajiny | Zasedání Rady guvernérů | Monarchie | Oslabení USD | Fenomén | Úrokové náklady | Energetické komodity | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Fortum | Mobilizace | Vyhlášení mobilizace | Mobilizace v Rusku | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Glassnode | Energetický trh | Turecké banky | Platební systém Mir | Ruský platební systém Mir | Ruský platební systém | The Moscow Times | Systém Mir | Ruská analogie | Turkiye Halk Bankasi | TC Ziraat Bankasi | Turkiye Vakiflar Bankasi | Platební systém | Uzbekistán | Tádžikistán | Arménie | Kyrgyzstán | NTV | Turecká televize NTV | Turecká televize | Televize NTV | Tim Herzig | Invesco Quantitative Strategies | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Alokovat kapitál | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Český statistický úřad (ČSÚ) | Velké pohyby na trhu | Telekomunikační společnost | Globální energetická krize | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Cena mlynářské pšenice | Pšenice na burze v Paříži | Hrozba globální recese | WHEAT (pšenice) | Zpracovatelé masa | Camelot | Americká ropa | Nejrychleji rostoucí | COP27 | Korporace | Shromáždění OSN | Valné shromáždění OSN | Valné shromáždění | Embarga vůči Kubě | Zrušení amerického embarga | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Jaderná energie | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Powerball | Jackpot | Rozvojové země | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | Novinky | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Bali | Výrobci čipů | Konec války na Ukrajině | Andrew McCaffery | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | CZ | Rafinerie | Světová potravinová krize | ERÚ | Jasný směr | Lidové bouře | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Inflační krize | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | Varování | LSEG | Střední třída | Zdanění mimořádných zisků | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Camelot LS Group | Camelot LS | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Ceny slunečnicového oleje | Právo | Gazprom Export | Cena kukuřice | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Vesmírná společnost | Vesmírná společnost SpaceX | Prezident Biden | Výroba elektřiny | Ekonomický přístup | Buenos Aires | Krátkodobý hospodářský výhled | Americká ekonomika podle MMF | OCI | Výhled trhů | Invest | Erdoganovy plány | Erdoganovy plány na obnovu | Plány na obnovu | Plány tureckého prezidenta | ProSiebenSat.1 Media SE | ProSieben | Média | Škody způsobené zemětřesením | Škody způsobené zemětřesením v Turecku | Zelené ekonomiky | Automobilky Volkswagen | Počet obyvatel | Válka | Americké sankce | Americké sankce proti Íránu | ICJ | Asie a Tichomoří | Tichomoří | Asie | Dceřiné společnosti | Závazek | Srovnávací základna | Partnerství | Dovoz ukrajinského obilí | IFC | Nové investice | Spojenci Ukrajiny | Výrobní závody | Rychlost | Dekret | Americký dluh | Rozpoutání války | Komuniké | Vice | Hackerské skupiny | Hackerské skupiny napojené na Severní Koreu | Společnost Elliptic | Krádeže kryptoaktiv | ON Semiconductor | Vývoz do Kazachstánu | Made in Germany | Export zboží | Obchod s Kyrgyzstánem | Potlačení reexportu | Vývoz z Německa do Turecka | Průmyslové zboží | Turecká média | Rating USA | Milník | Největší jednodenní zisk | Jednodenní zisk | DNO | Podíl chudých lidí | Mezinárodní finanční korporace | Mezinárodní finanční korporace (IFC) | Paříž | Závod Tesly | Závod automobilky | Climate Week | Mediální magnát | News | Sríttcha Tchavisin | Thajský premiér | Miliardové investice | Investice Tesly | Investice Tesly, Googlu a Microsoftu | Edward | Hamás | Konflikt na Blízkém východě | Hnutí Hamás | Konflikt mezi Izraelem | Zákaz hlubokomořské těžby nerostů | Zákaz hlubokomořské těžby | Hlubokomořské těžby nerostů | Těžby nerostů | Ekonomika Pásma Gazy | Ekonomika Gazy | Války s Izraelem
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | Trading | Graf | EUR/USD | Cena | ROCE

Předchozí klíčová slova

Oslabování ropy
Oslabování švýcarského franku
Oslabuje dolar
Oslabující americký dolar
Oslabující domácí ekonomika
OSLOASH
Oslo Bors
OsMA
OsmosisFX
osmosisfx.com

Následující klíčová slova

OSN v Glasgow
Osobní finance
Osobní jádrová spotřeba
Osobní počítače
Osobní příjem
Osobní příjem a spotřeba
Osobní příjmy
Osobní rozvoj
Osobní růst
Osobní růst a vývoj
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Kawase
GKFX
Bernstein Bank
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V5)
Potvrďte prosím... Zavřít