Irák

OPEC+ od srpna zrychlí zvyšování těžby ropy
06.07.2025 Osm zemí ze skupiny OPEC+, kterou tvoří Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem, se dohodlo na urychlení plánu na zvyšování těžby ropy. Od srpna skupina zvýší těžbu o 548.000 barelů denně, uvedl ropný kartel ve včerejší tiskové zprávě, zatímco v květnu, červnu a červenci navyšoval těžbu pokaždé o 411.000 barelů denně. Skupina se sešla poprvé od doby, kdy ceny ropy vystřelily vzhůru - než opět ustoupily - po úderech Izraele a USA na Írán, poznamenala agentura Reuters.

Ceny ropy celosvětově klesají, spotřeba v Číně dosáhne vrcholu kvůli „revoluci elektromobilů“
04.07.2025 Ceny benzinu a nafty v České republice dále kolísají. Začátkem roku pohonné hmoty mírně zlevnily díky poklesu velkoobchodních cen ropy, tento trend částečně kompenzovalo oslabení koruny vůči dolaru a také zvýšení spotřební daně a DPH v rámci konsolidačního balíčku. V červnu došlo k mírnému zdražování, které jak nyní vidíme ustupuje a cena zůstává v posledních dvou týdnech stabilní. Průměrná cena litru benzinu se nyní pohybuje kolem 34 korun a nafta stojí přibližně okolo 33 korun za litr.

Prognóza pro pár GBP/USD na 24. června 2025
24.06.2025 Pár GBP/USD se v grafu 1H v pondělí odrazil od zóny supportu 1,3357–1,3373, obrátil ve prospěch britské libry a zkonsolidoval se nad zónou 1,3425–1,3444 a hladinou Fibonacciho retracementu 127,2 % (1,3527). Výsledkem může být další růst k další zóně rezistence 1,3611–1,3633, odkud libra před týdnem zahájila pokles. Medvědi nebyli dlouho schopni zaútočit, protože válka v Íránu už není pro dolar silným motorem.

Trh se obává odvety
23.06.2025 Doufej v to nejlepší, připrav se na nejhorší. Od začátku konfliktu mezi Izraelem a Íránem trh závažnost situace víceméně ignoruje. Reakce investorů zůstává utlumená. Index S&P 500 se obchoduje jen 3 % pod historickým maximem. USD vzrostl o 1 % z tříletého minima dosaženého na začátku června. A přesto je v sázce budoucnost globální ekonomiky. Historicky totiž prudké zdvojnásobení cen ropy během krátkého období často vede k recesi.

Ropa oslabuje o 4 % poté, co Írán signalizuje deeskalaci s Izraelem 📉
16.06.2025 Futures na ropu (OIL) dnes klesají o 4 %, přestože pokračuje válka mezi Izraelem a Íránem a situace na Blízkém východě zůstává napjatá. Podle dvou íránských a dalších regionálních zdrojů Írán požádal Katar, Saúdskou Arábii a Omán, aby apelovali na Donalda Trumpa, aby přiměl Izrael ke kývnutí na okamžité příměří. Podle Wall Street Journal Írán zároveň signalizuje ochotu ke zmírnění nepřátelství vůči Izraeli.

Napětí kolem Íránu sráží ceny ropy – trh reaguje na očekávání jednání
12.06.2025 Ceny ropy ve čtvrtek oslabily, když se trh začal znovu soustředit na blížící se jednání mezi USA a Íránem, která by mohla zmírnit geopolitické napětí v oblasti. Cena Brent crude klesla o 1,1 % na 69,04 USD za barel a WTI oslabila o 1 % na 67,19 USD.

Pohonné hmoty v příštím týdnu zdraží, zůstanou však i tak jedny z nejlevnějších v EU. V důsledku růstu blízkovýchodního napětí totiž citelně stoupá cena ropy
12.06.2025 Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne mírně zlevnily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 33,61 Kč, před týdnem byl o tři haléře dražší. O pět haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 32,03 Kč.

Irácký dinár měl být dalším ropným superplatidlem. Měnu ale rozvrátily války v Zálivu
10.06.2025 Irácký dinár se mohl vedle kuvajtského dináru nebo ománského rijálu zařadit mezi nejsilnější měny světa. Ropy na to je kolem Bagdádu dost. Jenže série válek zabrzdila slibný irácký ekonomický rozmach. Irácký dinár tak dnes patří mezi nejslabší měny planety – na jeho cestu se podíváme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.

Stříbro roste o 5 % a blíží se k oblasti 35 USD, poblíž dvouměsíčního maxima 📈
02.06.2025 Ceny stříbra dnes prudce rostou téměř o 5 % v souladu se zlatem, které si připisuje zhruba 2,4 %. Drahé kovy posilují díky oslabujícímu americkému dolaru, rostoucím geopolitickým napětím (Ukrajina – Rusko, Irák a Tchaj-wan) a fiskálním tlakům, které zvyšují výnosy amerických státních dluhopisů a zpochybňují dlouhodobý model financování dluhu. Financování rozpočtu USA může být ještě obtížnější kvůli iniciativám Donalda Trumpa, jako jsou daňové škrty a sociální programy.

Ropa roste o 4 % díky rozhodnutí OPEC+ a geopolitickým rizikům 📈
02.06.2025 Ropa (OIL) dnes posiluje téměř o 4 %, protože růst nabídky ze strany OPEC+ byl nižší, než se trh obával, a to navzdory zvýšeným geopolitickým rizikům souvisejícím s Ukrajinou a Íránem.

Osm producentů ropy z OPEC+ se dohodlo na zvýšení těžby od července
01.06.2025 Osm zemí ze skupiny OPEC+ tvořené členy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenci se včera dohodlo na dalším zvýšení těžby od července, a to opět o 411.000 barelů denně. OPEC to uvedl v tiskové zprávě.

OPEC+ zvažuje zvýšení těžby nad 411 000 barelů denně v červenci, což dále oslabuje ceny ropy
30.05.2025 OPEC+ zvažuje zvýšení produkce ropy na červenec, které by mohlo přesáhnout 411 000 barelů denně. Tento krok by mohl udržet aktuální sestupný trend na trhu s ropou. V posledních měsících osm hlavních členů OPEC+ – včetně Saúdské Arábie, Ruska, Iráku, Kuvajtu, Kazachstánu, Ománu, Alžírska a Spojených arabských emirátů – postupně ruší své dřívější dobrovolné škrty v těžbě. Větší než očekávané navýšení nabídky již nyní vytváří tlak na pokles cen ropy.

Trump má pro české řidiče i politiky dárek, čeká je nejlevnější letní motoristická sezona v historii Česka. O prázdninách totiž na pumpách za čistou průměrnou mzdu pořídí zhruba 1 125 litrů pohonných hmot, nikdy to nebylo více
25.05.2025 Tuzemské řidiče asi čeká nejlevnější letní motoristická sezona v historii Česka. O prázdninách totiž na pumpách za čistou průměrnou mzdu pořídí zhruba 1 125 litrů pohonných hmot.

Ceny ropy
23.05.2025 Po období relativní cenové stability se trh s ropou propadl a stále se nachází na nejnižších úrovních od března 2021. Kombinace geopolitických rizik, nově zavedených celních opatření a proměnlivé globální poptávky znovu otevírá otázku, jakým směrem se ceny ropy vydají v nadcházejících měsících – a jaký by to mohlo mít dopad na cenu paliv na čerpacích stanicích.

Ostrovní státeček zbohatl na černém zlatu. Dnes má druhou nejsilnější měnu světa
20.05.2025 Bahrajn je nejmenším státem v oblasti Perského zálivu, přesto se mu podařilo dramaticky zbohatnout. Pochopitelně díky ropě. Bahrajnský dinár je v současnosti druhou nejsilnější měnou světa. Na příběh platidla se podíváme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.

Pohonné hmoty v Česku jsou cenově nejníže za několik let a dále citelně zlevní, nafta potenciálně až pod 30 Kč/l. Saúdská Arábie si totiž před blížící se návštěvou prezidenta Trumpa na Blízkém východě jej chce levnou ropou naklonit
08.05.2025 Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku dál zlevňují a ceny zůstávají nejnižší za několik let. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se v uplynulém týdnu snížila o 13 haléřů na 33,97 koruny za litr, nafta stála ve středu v průměru 32,67 Kč/l a byla o 19 haléřů levnější než před týdnem.

Ceny ropy po rozhodnutí skupiny OPEC+ zvyšovat těžbu klesají
05.05.2025 Ceny ropy na začátku nového týdne prudce klesají. Skupina OPEC+ se chystá urychlit zvyšování těžby, což vyvolává obavy z výrazného převisu nabídky na trhu. Vývoj poptávky po ropě ale kvůli americkým clům zůstává nejistý.

Ropa je právě dnes v korunách nejlevnější od února 2021. Trump otevřel českým čerpadlářům prostor ke zlevnění o několik korun na litr, jak rychle jej využijí?
05.05.2025 Cena barelu ropy Brent dnes v přepočtu do korun spadla poprvé od 12. února 2021 pod úroveň 1300 Kč, vyplývá z údajů agentury Bloomberg (viz graf níže). Přitom 12. února 2021 stál litr benzínu v ČR průměrně 28,63 Kč a litr nafty 27,55 Kč, ukazují data CCS. Včera stál benzín 34,08 Kč/l a nafta 32,71 Kč/l. Tuzemským čerpadlářům – a nejen jim – se tedy otevřel prostor pro zlevnění v rozsahu několika korun na litr, v případě nafty průměrně celorepublikově potenciálně dokonce pod psychologickou hranici 30 Kč/l. Uvidíme, jak rychle si se zlevněním pospíší. Z bohaté dosavadní zkušenosti víme, že zpravidla moc nespěchají.

OPEC+ opouští produkční škrty a podporu ceny ropy
04.05.2025 Virtuální setkání ropného kartelu a přidružených zemí bylo posunuto z pondělka již na tuto sobotu a přineslo překvapení zvýšení produkce pro červen o 411 tisíc barelů za den (bd), což je o téměř třikrát více než plánováno. Je tak následováním podobných zvýšení za duben-květen a je pravděpodobné, že dobrovolná část škrtů 2,2 miliónů bd z konce 2023 bude už eliminována do konce stávajícího roku.

Velcí těžaři ropy v čele se Saúdskou Arábií dnes dohodli další šokové navýšení těžby. Rusko se ocitá v kleštích levné ropy, Trump dosahuje svého, čeští řidiči vyhlíží nejlevnější motoristické léto od pandemie covidu
04.05.2025 Velcí světoví těžaři ropy se dnes dohodli na dalším navýšení těžby. Bude platit od června. Řidičům v Česku tak dále zlevní pohonné hmoty, které jsou už nyní na několikaletých minimech. V poměru k průměrné mzdě v ČR tak letošní letní vrcholná motoristická sezóna bude nejlevnější minimálně od roku 2021, kdy se ještě ovšem v cenách pohonných hmot odrážela nižší poptávka, způsobená pandemickými restrikcemi logistiky, obchodu či turistického ruchu.

Krátkodobý růst cen ropy nenarušil nejistý výhled
22.04.2025 Ceny ropy dnes mírně posílily poté, co investoři využili pondělního propadu k zavírání krátkých pozic. Brent se obchodoval za 67,16 USD a WTI vzrostla na 64,05 USD, přičemž pondělní pokles o více než 2 % byl reakcí na pokrok v jednáních mezi USA a Íránem, které by mohly vést k zvýšení íránského exportu ropy.

Ropa míří k prvnímu týdennímu růstu díky novým sankcím na Írán
17.04.2025 Cena ropy ve čtvrtek vystoupala na dvoutýdenní maximum poté, co Spojené státy uvalily nové sankce proti Íránu s cílem omezit jeho vývoz ropy. Tato opatření vyvolala obavy o dodávky a podpořila růst cen.

Komodity: Ropa zdražuje po zprávách o možných obchodních jednání mezi USA a Čínou
16.04.2025 Ropa dnes na světových trzích zdražuje. Ceny podpořila jednak možnost obchodních jednání mezi Spojenými státy a Čínou, jednak zpráva, že Irák v dubnu sníží těžbu, informuje agentura Reuters. Barel severomořské ropy Brent kolem 17:45 SELČ zdražoval o 1,6 procenta nad 65,70 USD, americká lehká ropa WTI pak vykazovala růst o 1,9 procenta do blízkosti 62,50 USD.

Ranní shrnutí (24.03.2025)
24.03.2025 V pátek Wall Street uzavřela v zelených číslech navzdory hlubokým ztrátám při otevření. Nasdaq se výrazně odrazil (+0,52 %), zatímco indexy S&P 500 a DJIA zaznamenaly mírné zisky (+0,08 %).

Komodity: Ceny ropy klesají zhruba o procento, dolů je tlačí obavy z Trumpových cel
28.02.2025 Ceny ropy v závěru týdne klesají zhruba o procento. Dolů je tlačí obavy, že Washington zavede další dovozní cla, a rozhodnutí Iráku obnovit vývoz ropy z Kurdistánu. Severomořská ropa Brent kolem 17:15 SEČ ztrácela zhruba 1,2 procenta a byla lehce pod 73,20 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 0,9 procenta a byla těsně pod 69,70 dolaru za barel.

Diverzifikace Prop Trading firem
28.02.2025 V minulé kapitole jsme si rozebrali rozhovor s traderkou Kathy Lien, která mluvila o své nové knize, prop tradingu anebo i úspěchu na finančních trzích. V dnešní kapitole se podíváme na téma diverzifikace prop firem, zda je to vůbec nějaké téma v prop tradingu a zda dává smysl nějakým způsobem v tomto odvětví diverzifikovat. Pojďme se tedy první podívat na to, co to diverzifikace je a jak ji využít v prop tradingu.

Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních
26.02.2025 Index Dow Jones +0,22 % na 43715,7 b. S&P 500 +0,79 % na 6002,26 b. Nasdaq Composite +1,28 % na 19270,87 b.

Denní shrnutí: Propad technologických akcií, zlata a ropy
25.02.2025 Evropská seance byla převážně pozitivní, navzdory slabému otevření na Wall Street. Britský FTSE uzavřel seanci mírně výše, německý DAX beze změny a francouzský CAC40 klesl o téměř 0,5 %.

Ropa WTI ztrácí 1 % při opětovném testování letošních minim kvůli obavám o poptávku, možnému zvýšení produkce v Iráku a rozhovorům mezi USA a Ruskem 🚩
25.02.2025 Futures na ropu WTI (OIL.WTI) dnes klesají téměř o 1 % a testují úroveň 70 USD za barel. Jedním z hlavních faktorů, které tlačí ceny dolů, je rostoucí obava z rostoucí globální produkce ropy, spolu s nejistotou ohledně stavu globální ekonomiky, včetně ekonomiky Spojených států. Inflační tlak a slabší údaje o spotřebě mohou vést trhy k závěru, že americká ekonomika ztrácí momentum, což by mohlo negativně ovlivnit poptávku po ropě WTI. Zvýšení nabídky obvykle vyvíjí tlak na pokles cen komodit.

Ropa posiluje po nových sankcích USA, zlato oslabuje kvůli nejistotě ohledně cel
25.02.2025 Ropa zaznamenala růst poté, co Spojené státy oznámily nové sankce na íránský ropný sektor, zatímco americký prezident Donald Trump potvrdil, že plánovaná cla na Kanadu a Mexiko zůstávají ve hře.

Obnovení exportu ropy z Kurdistánu
24.02.2025 Irácký ministr ropy Hayyan Abdul Ghani oznámil, že doufá v obnovení vývozu ropy ze severního Kurdistánu během příštích dvou dnů. Vývoz byl pozastaven na téměř dva roky kvůli platebním sporům.

Ranní shrnutí (24.02.2025)
24.02.2025 Futures na americké indexy naznačují při dnešním otevření zisky kolem 0,1-0,2 %. Wall Street zakončila minulý týden výraznou korekcí (S&P 500: -1,7 %, Nasdaq: -2,2 %, DJIA: -2,2 %, Russell 2000: -3 %) v návaznosti na slabé údaje o PMI, zhoršující se spotřebitelskou náladu a rostoucí inflační očekávání podle Michiganské univerzity.

Ropa stabilizuje po růstu, zlato posiluje uprostřed nejistoty kolem cel a sazeb
18.02.2025 Ropné trhy si po pondělním růstu udržují stabilitu, když se cena Brentu pohybuje kolem 75 USD za barel a americká WTI se drží nad 71 USD. Nejnovější vývoj naznačuje, že OPEC+ zvažuje odložení plánovaného navýšení produkce, což by mohlo mít dopad na celkovou nabídku na trhu.

V loňském roce se dovezlo do Číny méně ropy
13.02.2025 V roce 2024 došlo k poklesu dovozu ropy do Číny, který souvisí s nižší aktivitou rafinerií a zpomalením růstu poptávky po ropných produktech. Celkově Čína dovezla 11,1 milionu barelů ropy denně (b/d), což je o 2 % méně než v roce 2023, kdy dovozy dosáhly rekordních 11,3 milionu b/d.

Nové americké sankce na ruskou ropu jsou důležitější než kdy dříve
17.01.2025 Na konci prezidentského mandátu Joea Bidena představily Spojené státy nejširší a nejagresivnější opatření zaměřená na přerušení dodávek ropy, které pomáhají financovat ruský konflikt na Ukrajině. Sankce zahrnují asi 160 tankerů, několik velkých energetických společností a obchodní firmy organizující přepravu. Indie, jeden z klíčových odběratelů ruské ropy, oznámila, že od března zakáže přístup sankcionovaným tankerům do svých přístavů.

Komodity: Ceny ropy po dohodě o příměří smazaly zisky a klesají
26.11.2024 Ceny ropy po dohodě o příměří mezi Izraelem a libanonským hnutím Hizballáh smazaly předchozí zisky a klesají. Ceny původně rostly v reakci na plány nového amerického prezidenta Donalda Trumpa na zavedení cel na zboží z Mexika a Kanady a jeho záměr zvýšit těžbu ropy ve Spojených státech.

Komodity: Ceny ropy dnes rostou, trh hodnotí Trumpovy plány na zavedení cel
26.11.2024 Ceny ropy dnes rostou. Trhy hodnotí plány nového amerického prezidenta Donalda Trumpa na zavedení cel na zboží z Mexika a Kanady a jeho záměr zvýšit těžbu ropy ve Spojených státech.

Může blokáda Hormuzského průlivu vyhnat ceny ropy nad 100 dolarů?
04.10.2024 Konflikt na Blízkém východě je v posledních dnech nejdůležitějším tématem po eskalaci minulého úterý, kdy Írán v reakci na izraelskou invazi do Libanonu odpálil rakety na Tel Aviv. Situace je nyní napjatá a čeká se na izraelskou odpověď. Zdá se, že Netanyahu čelí silnému tlaku k útoku na klíčové body íránské ekonomiky a nelze vyloučit, že se rozhodne v nejbližších hodinách.

Mají ropné společnosti budoucnost?
27.09.2024 Dřevo bylo nahrazeno uhlím, uhlí předalo štafetu ropě a ropa? Tu může nahradit vodík, obnovitelné zdroje, částečně jádro, nebo také v dohledné době nic. Pro společnost těžící ropu, jako je BP, Shell, Exxon a jiní jde ale o velmi důležitou otázku. Budou schopni tito energetičtí giganti udržet aktuální zisky ještě 10, 20 nebo 30 let?

Ropné trhy se stabilizovaly
13.08.2024 Když všichni prodávají, je to skvělá příležitost k nákupu. Za posledních pět týdnů hedgeové fondy a správci aktiv zlikvidovali šest hlavních futures kontraktů na ropu a ropné produkty v celkovém objemu 372 mil. barelů. Kontrakty na Brent byly likvidovány nejrychlejším tempem od roku 2011 v důsledku obav z recese v USA a otřesů na finančních trzích. Jakmile však bouře ustoupila a obavy se rozptýlily, investoři obrátili svou pozornost zpět ke geopolitickým problémům.

Regulace v Prop Tradingu – co nás čeká?
26.07.2024 V minulém článku jsme se věnovali pokročilým obchodním strategiím v prop tradingu. V dnešním článku se podíváme na regulace prop tradingu a také na to, jaké by mohly přijít regulace a s čím by se mohlo počítat v budoucnu, jelikož ať se to někomu líbí nebo ne, tak regulace nás přímo či nepřímo ovlivňují každý den v různých oborech. Regulací je čím dál tím více a otázka je, zdali je to dobře? Ochraňují nás nebo spíše omezují?

Ranní shrnutí (13.05.2024)
13.05.2024 Asijsko-pacifické indexy mají za sebou smíšenou seanci. Japonský index Nikkei 225 (-0,20 %) a čínský index FTSE A50 (-0,40 %) mírně ztrácejí. Ostatní indexy z Číny posilují o 0,40-0,60 % a australský S&P/ASX200 se obchoduje o 0,20 % výše.

Zapomeňte na dolary a libry. Nejsilnější měnu světa mají v Kuvajtu
07.05.2024 Jasně, mezi hlavními měnovými páry na forexu tuto měnu člověk nenajde. O to více překvapený ale může investor být, když zjistí, že jde o platidlo hodnotnější než dolar, libra i euro. Kuvajtský dinár je totiž nejsilnější měnou současnosti. A v dnešním díle CASH HISTORY si o něm povíme víc.

Irák a Turecko posílí ekonomickou a bezpečnostní spolupráci
23.04.2024 Vztahy Turecka s Irákem vstupují do nové fáze, prohlásil včera turecký prezident Recep Tayyip Erdogan po schůzce s iráckým premiérem Muhammadem Súdáním v Bagdádu. Oba státníci se podle agentury Reuters dohodli na společném postupu proti kurdským milicím, posílení hospodářských vazeb skrze nový obchodní koridor a zohlednění potřeb Iráku v oblasti přístupu k nedostatkové vodě.

BREAKING: US500 klesá na základě geopolitického vývoje
15.04.2024 Akciové trhy do značné míry přehlédly víkendovou eskalaci na Blízkém východě, přičemž evropské indexy se obchodovaly výše a americké benchmarky také otevíraly výše. Na indexech a dalších rizikových aktivech však lze nyní zaznamenat znatelný pokles. Tento ústup nastal po zahájení zasedání na Wall Street a shodoval se s řadou zpráv v médiích, které naznačovaly, že na Středním východě může dále eskalovat:

Pohonné hmoty ještě zlevňují, ale začnou zdražovat – dnes z několika důvodů
14.03.2024 Zhruba půldruhého měsíce trvající zdražování pohonných hmot v ČR se s příchodem března zastavilo a stagnace či mírné zlevňování pokračovalo i v uplynulém týdnu. Zlevňování ale nebude trvalejší povahy, řidiči se musí smířit s brzkým obnovením cenového růstu. Benzín je nyní o dva haléře na litr dražší než před týdnem, stojí v průměru 38,43 Kč/l, zatímco nafta zlevnila o 14 haléřů na litr, na 38,46 Kč.

WTI se vrací z oblasti 80 USD
04.03.2024 Ropa zahájila obchodování v novém týdnu růstem, který podpořilo oznámení OPEC+ učiněné v průběhu týdne. Skupina producentů ropy v neděli oznámila, že se rozhodla prodloužit dobrovolné snížení těžby o 2,2 milionu barelů denně i po 1. čtvrtletí 2024 a do druhého čtvrtletí letošního roku. Klíčoví členové skupiny - Saúdská Arábie, Rusko, Irák a Spojené arabské emiráty - se dohodli na prodloužení dobrovolných škrtů do konce června. Jednomyslná podpora prodloužení podtrhuje jednotu uvnitř skupiny, která byla zpochybněna poté, co OPEC v listopadu 2023 opustila Angola. Ukázalo se však, že dopad tohoto oznámení byl krátkodobý, neboť všechny dřívější zisky byly vymazány a WTI i Brent se nyní obchodují na nižší úrovni. Takový vývoj poukazuje na to, že trhy jsou stále znepokojeny globálním ekonomickým výhledem a poptávkou po ropě.

Denní přehled: Bitcoin testuje 52 000 USD, NATGAS klesá na 1,60 USD
14.02.2024 Indexy na Wall Street dnes umazávají část včerejšího propadu po zveřejnění indexu spotřebitelských cen. S&P 500 získává 0,5 %, Dow Jones se obchoduje o 0,1 % výše, Nasdaq poskočil o 0,8 % a Russell 2000 s malou kapitalizací roste o 1,9 %.

Palivo 5. týden: Napětí na Blízkém východě se stupňuje, ceny pohonných hmot rostou
08.02.2024 Ceny pohonných hmot na Slovensku v 5. týdnu (29.01. - 05.02.) pokračovaly v rostoucím trendu. Ceny 95-oktanového benzinu si připsaly 1,71 %, tj. vzrostly o 0,027 €/l na cenu 1,602 €/l. Ceny motorové nafty vzrostly ještě výrazněji, a to o 2,38 %, tj. o 0,037 €/l na cenu 1,591 €/l. V minulém týdnu tedy nedošlo k žádnému obratu trendu, neboť napjatá geopolitická situace a útoky na ruské rafinerie nadále způsobují nejistotu na trhu, vyšší volatilitu a tyto cenové výkyvy.

EBRD loni poskytla Ukrajině rekordních 2,1 miliardy eur, přispěli i dárci
25.01.2024 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) loni poskytla Ukrajině rekordních 2,1 miliardy eur (52,2 miliardy Kč). Od začátku ruské invaze už tak celkový objem jejích investic na Ukrajině dosáhl 3,8 miliardy eur (94,3 miliardy Kč), uvedla dnes banka v tiskové zprávě. Překonala tak svůj vlastní cíl, který na minulé dva roky činil tři miliardy eur.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
22.01.2024 1) Rusko loni sesadilo Saúdskou Arábii z pozice hlavního dodavatele ropy do Číny. Podle údajů čínského celního úřadu dodalo Rusko do Číny rekordních 107,02 milionu tun ropy, tedy 2,14 milionu barelů denně. To je mnohem více než další dva velcí vývozci, Saúdská Arábie a Irák. Čína je největším světovým dovozcem ropy a odmítá sankce na ruskou ropu uvalené Západem.

Rusko se loni stalo hlavním dodavatelem ropy do Číny
22.01.2024 Rusko loni sesadilo Saúdskou Arábii z pozice hlavního dodavatele ropy do Číny. Podle údajů čínského celního úřadu dodalo Rusko do Číny rekordních 107,02 milionu tun ropy, tedy 2,14 milionu barelů denně. To je mnohem více než další dva velcí vývozci, Saúdská Arábie a Irák. Čína je největším světovým dovozcem ropy a odmítá sankce na ruskou ropu uvalené Západem.

Ropa zatím OPEC ignoruje
15.12.2023 Z meetingu OPEC+ na začátku prosince vzešla velká prohlášení. Pro první čtvrtletí příštího roku dojde ke škrtům v produkci ropy u členských států o 2,2 milionu barelů denně (mbd). Škrty svým objemem větší než těžba Norska měly vystrašit trh a kvůli předpokládanému nedostatku ropy vyhnat cenu výše, nejlépe jeden barel Brentu znovu nad 90 USD. Hlavní dva hráči, Saúdská Arábie i Rusko totiž kvůli zvýšeným rozpočtovým výdajům, ať už na stavební megaprojekty nebo válku, potřebují naplnit státní pokladnu.

Komodity: Ceny ropy před zasedáním skupiny OPEC+ klesají
27.11.2023 Ceny ropy dnes klesají. Investoři čekají na zasedání skupiny těžařů OPEC+, které se uskuteční tento týden. Podle očekávání by skupina měla od počátku příštího roku omezit dodávky ropy na trhy.

INVESTIČNÍ GLOSA: Co nebolí, to roste. Červená v Izraeli, zelená na grafu
18.10.2023 Válka je hrozivý fenomén. Překresluje hranice, zabíjí lidi a drasticky ovlivňuje světové investiční trhy. Teoreticky. Wall Street na nedávno propuknutou válkou na Blízkém východě paradoxně reagovat nechce. Přitom se může Spojených států i globální ekonomiky týkat mnohem víc než válka na Ukrajině.

Milník bitcoinu: Držitelů BTC je nyní více než obyvatel Španělska
05.09.2023 Údaje z řetězce ukazují, že síť Bitcoin dosáhla nového milníku, protože celkový počet držitelů nyní přesahuje počet obyvatel Španělska.

Technická analýza páru ETH/USD na 28. července 2023
28.07.2023 Kuvajt vyhlásil úplný zákaz investic do kryptoměn. Připojil se tak k deseti dalším zemím na Blízkém východě a v severní Africe, které nepovolují investice do digitálních aktiv.

Aeru loni vzrostl provozní zisk na víc než 974 mil. Kč
30.06.2023 Výrobci letadel Aero Vodochody loni vzrostl provozní zisk před zdaněním na více než 974 milionů korun, o rok dříve činil 70 milionů korun. Čistý zisk byl loni 192 milionů korun. Hospodaření ovlivnila část tržeb z prvních kontraktů letounu L-39NG, z programu Irák a též z generálních oprav letounů L-159 pro českou armádu. Letos společnost očekává další nárůst tržeb, a s tím související vyšší zisk. ČTK to dnes sdělila mluvčí Aera Radka Černá.

Ropa se zotavuje z dřívějších poklesů
31.05.2023 Ropa smazala většinu ztrát, které dnes utrpěla. Ačkoli důvodem oživení nebyly žádné konkrétní zprávy, průzkum agentury Reuters založený na sekundárních zdrojích naznačil, že země OPEC přestaly dodržovat slíbené snížení těžby. Zatímco země jako Saúdská Arábie, Kuvajt a Spojené arabské emiráty byly většinou v souladu s přislíbenými škrty, existovala řada zemí, které snížily více, než se zavázaly. Za zmínku stojí Irák a Nigérie, které jsou významnými producenty ropy a jejichž plnění přislíbených škrtů činilo 151 %, resp. 448 %. Kombinovaná produkce 13 zemí OPEC byla v květnu o 460 tis. bpd nižší než v dubnu. Údaje o produkci za duben byly navíc revidovány o 150 tis. bpd níže.

Ropa Brent pod 70 dolarů kvůli neshodám OPEC+
30.05.2023 Ropa Brent dnes ztrácí 4 %, což může souviset s několika faktory. Americká média hovoří o nejistotě ohledně dohody o dluhovém stropu, neboť několik republikánů dalo najevo, že návrh zákona nepodpoří. Kromě toho přibývá otazníků ohledně Číny a dalšího růstu poptávky.

⛽Vrátí se ropa k ceně 100 dolarů za barel?
03.04.2023 Ještě před dvěma týdny se svět těšil extrémně nízkým cenám ropy (na dnešní poměry). Cena ropy Brent klesla na 70 dolarů za barel a byla nejnižší od prosince 2021. Dnes ráno jsme však za stejný barel ropy Brent museli zaplatit dokonce o 15 dolarů více! Takto volatilní změnu cen ropy lze zdůvodnit nečekaným snížením těžby ze strany zemí OPEC, Ruska a Kazachstánu. Zdálo se, že nižší ceny ropy pomohou globální ekonomice rychleji se vymanit z období vysoké inflace, ale už to tak jistě nevypadá.

Graf dne - OIL.WTI (03.04.2023)
03.04.2023 Členové OPEC+ o víkendu oznámili masivní dobrovolné snížení těžby ropy, což na začátku nového obchodního týdne vyvolalo prudký nárůst cen ropy. Celkové snížení těžby o 1,157 milionu barelů oznámilo 8 zemí OPEC a zemí mimo OPEC. Tyto škrty začnou platit od května a zůstanou v platnosti až do konce roku. Kromě toho Rusko oznámilo, že jeho snížení těžby o 500 tis. barelů, které mělo skončit do konce června 2023, bude prodlouženo do konce roku 2023. Jedná se o masivní snížení nabídky, které představuje více než 1 % celosvětové produkce, a nemělo by proto překvapit, že ceny ropy na začátku nového týdne vyskočily o více než 5 %. Je však třeba poznamenat, že takto masivní snížení těžby ropy může také naznačovat, že OPEC má vážné obavy ohledně výhledu poptávky. Vzhledem k tomu to nemusí být pro ceny ropy z dlouhodobého hlediska nijak povzbudivé. Dnes zasedá Společný monitorovací výbor ministrů OPEC+, který poskytne doporučení ohledně politiky. Všeobecně se očekávalo, že doporučení bude pro žádnou změnu produkce, ale víkendová oznámení vyvolala nejistotu.

Saúdská Arábie a další členové OPEC+ oznámili dobrovolné snížení těžby
02.04.2023 Saúdská Arábie a další členové skupiny OPEC+ překvapivě oznámili dobrovolné snížení těžby ropy o dalších zhruba 1,15 milionu barelů denně. Cílem tohoto kroku je podle nich podpořit stabilitu trhu s ropou. Rozhodnutí zřejmě zvýší ceny ropy, protože se očekávalo, že skupina se bude držet snížení o dva miliony barelů denně, na kterém se dohodla koncem loňského roku, uvedla agentura Reuters.

⬇Ropa po zprávách OPEC klesá
03.03.2023 Ceny ropy se propadly po zprávě WSJ, která uvádí, že Spojené arabské emiráty požádají orgány OPEC o povolení zvýšit těžbu ropy. To by mohlo znamenat větší nabídku na trhu a další možné kroky jiných velkých a flexibilních producentů, jako jsou Saúdská Arábie nebo Irák.

Prolomí bitcoin 200denní klouzavý průměr?
23.01.2023 Bitcoin překonal hranici 23 000 dolarů a poprvé za rok se také dostal nad 200denní klouzavý průměr. To je široce sledovaný dlouhodobý ukazatel, protože překonání klouzavého průměru může signalizovat změnu směru trendu.

Ekonomický kalendář: Čínské protesty a projevy centrálních bankéřů pod drobnohledem
28.11.2022 Na trhu lze zaznamenat zvýšenou rizikovou averzi kvůli proticovidovým a protivládním protestům v Číně. Na forexu lze vidět příklon k měnám bezpečných přístavů jako JPY a CHF. Zásah naopak dostaly komodity, přičemž ušetřena nezůstala ani ropa. Brent klesl až na úroveň $81 za barel, kde se pohybovala naposledy na začátku ledna. Zároveň USA povolily společnosti Chevron obnovit operace ve Venezuele a Irák oznámil plány na zvýšení kapacity exportů ropy.

Ranní shrnutí (28.11.2022)
28.11.2022 V Číně vypukly protesty, protože čínské úřady pokračují v přísňování omezení týkající se koronaviru. Číňané protestují nejen proti opatřením proti Covidu, ale také proti čínské komunistické straně.

Ranní shrnutí (25.11.2022)
25.11.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodovaly smíšeně. Nikkei klesl o 0,3 %, Kospi a Nifty 50 se posunuly o 0,1 % níže a S&P/ASX 200 si připsal 0,2 %. Indexy z Číny se obchodovaly výše.

Saúdská Arábie popírá diskusi o zvýšení těžby ropy
22.11.2022 Na pozadí napjaté situace na trhu mohou jakékoli neočekávané zprávy vést k prudkým pohybům cen. Zasvěcenec Wall Street Journal uvedl, že OPEC+ bude na schůzce na začátku prosince diskutovat o zvýšení produkce ropy o 500 000 barelů denně, což stlačí futures na ropu North Sea na 10měsíční minimum. Pouze vyvrácení ze strany Saúdské Arábie umožnilo Brentu se zotavit. Byla to lež?

5 faktorů, které budou ve zbytku roku nejvíce ovlivňovat cenu ropy
31.10.2022 Navigovat v divokých ropných vodách může být pro některé obchodníky velmi složité. Ropa se v dosavadním průběhu roku ukazuje jako jedna z nejkolísavějších komodit a výjimkou nejsou pády nebo růst o vyšší jednotky procent za jedinou seanci. Daná volatilita je však pro tradery lákavá a správné zachycení trendu může být velmi profitabilní. Jaké faktory se nejvíce promítají do cen ropy? A jaký je výhled na zbytek roku?

Dun & Bradstreet: Rating Ruska a Ukrajiny patří k nejhorším na světě
13.10.2022 Investiční rating Ruska a Ukrajiny patří už půl roku k nejhorším na světě. V důsledku války, které v únoru zahájilo Rusko, panuje v obou zemích obrovská nejistota ohledně očekávané návratnosti investic. Vyplývá to z hodnocení rizikovosti zemí poradenské firmy Dun & Bradstreet.

Odpolední obrat - ztráty navyšují akcie i dluhopisy
30.08.2022 Dnešek v Evropě vypadal dlouho dobře, když podle nás trhu pomáhal hlavně propad cen elektřiny v Evropě, snižující strach z ještě většího dopadu energetické krize. Akciím i dluhopisům však došel dech. Amerika sice ještě otevírala v plusu, ale zisky rychle zmizely.

Proč má dnešní rozhodnutí OPEC+ pro ropu pouze malý význam?
03.08.2022 OPEC+ rozhodne o osudu dohody o omezení produkce na zasedání 3.-4. srpna. Aktuální úrovně produkce (na srpen) jsou v souladu s referenčními hodnotami, což znamená, že dohoda omezuje nabídku.

Ropa získává svůj šestý týdenní růst, přičemž OPEC+ investory zklamal
03.06.2022 Ropa vzrostla na šestitýdenní růst poté, co očekávané zasedání OPEC+ přineslo jen mírné zvýšení produkce, které nedokázalo rozptýlit obavy z rostoucího deficitu nabídky.

Komodity: Ceny ropy mírně klesají, obavy o poptávku převážily nad obavami o dodávky
05.04.2022 Ceny ropy dnes mírně klesají. Rostoucí obavy z poklesu poptávky kvůli nemoci covid-19 převážily nad obavami o další vývoj nabídky kvůli novým sankcím Spojených států a Evropské unie na Rusko za údajné válečné zločiny na Ukrajině.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (14.3.2022)
14.03.2022 V minulém týdnu jsme se dočkali úspěšného obchodu na měnovém páru EUR/USD, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Došlo totiž k prolomení horní vstupní S/R zóny, což aktivovalo long (buy) obchod, který velmi přesně došel k Profit-Targetu 1 (PT1) a později také k Profit-Targetu 2 (PT2). Pokud jste také využili mého obchodu ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!

Komodity: Ceny ropy změnily směr a klesají, investoři přehodnocují obavy o dodávky
10.03.2022 Ceny ropy pozdě odpoledne smazaly předchozí zisky a oslabují. Ve středu vykázaly největší propad za poslední dva roky. Obchodníci zvažují, zda obavy trhu z narušení dodávek nejsou přehnané, protože Rusko se zavázalo plnit své smluvní závazky.

Ceny ropy rostou, nejistota panuje ohledně poptávek
10.03.2022 Po středečním prudkém poklesu se ceny ropy výrazně navyšují. Na trhu panuje nejistota ohledně toho, zda Organizace zemí vyvážející ropu (OPEC) a její spojenci přikročí k výraznějšímu zvyšování těžby, aby kompenzovali výpadky dodávek z Ruska. Cena ropy Brent kolem 10:30 vykazovala nárůst o 4.1 % na částku 115.70 dolarů za barel. Americká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu posílila na 112.10 dolarů za barel.

Ceny ropy obnovily růst, panuje nejistota ohledně dodávek
10.03.2022 Ceny ropy se po středečním prudkém poklesu dnes opět výrazně zvyšují. Na trhu panuje nejistota ohledně toho, zda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci přikročí k výraznějšímu zvyšování těžby, aby kompenzovali výpadky dodávek z Ruska. Cena severomořské ropy Brent kolem 10:30 SEČ vykazovala nárůst o 4,1 procenta zhruba na 115,70 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 3,1 procenta na 112,10 dolaru za barel.

Akcie ropy v roce 2022: 6 tipů na nejlepší ropné akcie
10.03.2022 Akcie ropy jsou v důsledku růstu ceny ropy v posledních dnech opět v hledáčku investorů. Konflikt na Ukrajině nadále pokračuje a některé země zavádějí embargo na dovoz ropy a plynu z Ruska. Mnozí investoři se ptají, jaké to bude mít reálné dopady na cenu ropy a zda může tento růst nadále pokračovat.

Komodity: Ropa prudce zlevnila po zprávě, že emiráty a Irák podpoří vyšší těžbu
09.03.2022 Cena severomořské ropy Brent se dnes propadla až o 17 procent a dostala se pod 106 dolarů za barel po zprávách médií, že Spojené arabské emiráty (SAE) a Irák podpoří zvýšení těžby Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců. Později Brent část ztrát smazal, krátce před 20:00 SEČ se prodával zhruba za 112,60 USD za barel. Vykazoval tak pokles přibližně o 12 procent. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela přes 11 procent na 109,70 dolaru za barel.

Akcie Chevron: Poroste cena akcie v důsledku ropné krize i nadále?
09.03.2022 Akcie Chevron (CVX) patří stejně jako Exxon Mobil a Shell mezi ropné tituly, které těží ze současné ropnékrize. Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na delší růst ceny ropy. Dramatický růst ceny ropy navíc stimuluje akceleraci inflace a redukuje tím pádem i hrubý domácí produkt.

USA a Velká Británie zakázaly ropu z Ruska. Blíží se další ropná krize?
09.03.2022 Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na další růst ceny ropy. Ten navíc způsobuje zvýšení inflace a má vliv na snížení hrubého domácího produktu. Jak by na tuto situaci mohl zaregovat Fed?

Sankce v minulosti zasáhly kromě Ruska Irák, KLDR, Bělorusko nebo Barmu
27.02.2022 Výběr zemí, na které západní státy uvalily v uplynulých letech sankce (řazeno chronologicky).

Cena ropy opět roste
11.02.2022 To, co se děje v souvislosti s ropou a zejména evropskou ropou, která je na trzích označována jako BRENT, bylo v posledních měsících velmi zajímavé. Na evropskou ropu má vliv velmi mnoho základních faktorů, zejména z politické sféry. Špatnou zprávou pro logistiku, ale dobrou zprávou pro investory je středeční zasedání těžební skupiny OPEC. Co se děje na trhu s ropou, kde stojí evropská ropa vůči americké ropě a jaký je výhled budoucích cen?

Jak obchodovat ropu
20.01.2022 Jak obchodovat ropu
Ropa je hybnou silou světové ekonomiky, což z ní dělá patrně tu nejstrategičtější a nejobchodovan...

Komodity: Ropa je nejdražší od roku 2014, Brent je nad 88 dolary za barel
19.01.2022 Ceny ropy se čtvrtým dnem zvyšují a surovina je teď nejdražší od roku 2014. K růstu její ceny přispívá i přerušení dodávek v turecko-iráckém ropovodu v důsledku požáru, který zvýšil obavy z už tak napjatého krátkodobého výhledu dodávek, uvedla agentura Reuters.

Ropa zdražuje kvůli nepokojům v Kazachstánu a výpadkům dodávek v Libyi
06.01.2022 Ropa dnes na světových trzích dál prudce zdražuje, vedle nepokojů v Kazachstánu se k hlavním důvodům růstu cen přidávají i výpadky dodávek v Libyi. Oba hlavní kontrakty na ropu, tedy Brent a West Texas Intermediate (WTI), se obchodují nejvýše od konce listopadu.

Lukašenkovy hrozby zdražují Evropě plyn, hrozí další krachy firem typu Bohemia Energy. Češi si kvůli tomu připlatí (nejen) za městské služby, třeba v Budějovicích zdraží MHD až o 50 procent
15.11.2021 Hned při začátku dnešního obchodování se velkoobchodní ceny zemního plynu v EU vrátily poprvé od minulého pondělí nad úroveň 80 eur za megawatthodinu. Podle dat Bloombergu vykázaly úroveň až 81 eur za megawatthodinu. A to přesto, že Rusko právě již od minulého týdne dodává Evropě více plynu v rámci krátkodobých smluv.

Zelený seriál – díl první: Co víte o ESG investicích?
11.10.2021 Každý investor nebo trader určitě už zaznamenal silný trend týkající se ESG (Enviromental, Social and Governance) investic. Ať už člověk souhlasí nebo nesouhlasí s podstatou ESG investování, faktem zůstává, že vliv ESG sílí a rozhodně sílit bude. Už dlouho mě lákalo ponořit se do tématu zelených investic, které jsou součástí ESG trendu. A protože se jedná o široké a aktuální téma a přišlo mi škoda věnovat mu pouze jeden blog, rozhodla jsem se pro malý „zelený“ seriál.

Je ropa stále zajímavou investicí?
20.07.2021 „Ropa si nyní prochází většími cenovými propady. Podílí se na tom nejen výsledek zasedání skupiny OPEC, který však byl v určité míře očekáván, ale především šíření covidové varianty Delta. Poklesy můžeme vidět na ropných termínovaných kontraktech,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Evropská ropa Brent se v pondělí usadila na 68,62 USD za barel, což znamená jednodenní propad o 6,8 %. Americké ropné kontrakty na srpnové dodávky ropy dosedly na hodnotu 66,42 USD, což je pokles o 7,5 %. Zářijový americký ropný kontrakt se snížil na 66,35 USD.

Ropa neví, kam ji OPEC pošle
09.07.2021 Kartel OPEC spolu se spřátelenými zeměmi v čele s Ruskem se nedokázal dohodnout na úrovni těžby ropy, na kterou budou cílovat v srpnu a dále. Otázkou tedy zůstává, jestli budou země dále dodržovat červencové kvóty a ropa by tak mohla zamířit ještě vzhůru nebo absence konsensu znamená volné navýšení těžby, které by zajisté poslalo cenu dolů. Do všeho se ještě přimíchávají obavy s rozšířením delta koronaviru a nejistota na trhu s ropou je tak vysoká.

Zvýši OPEC + produkciu o 2 milióny b / d?
01.07.2021 Je zaujímavé, že investori druhý scenár privítali, pretože prvý scenár mohol byť spojený s vyšším rastom ponuky. V súčasnosti je deficit na trhu s ropou vo výške 1 milión b / d.

Rychlé shrnutí
25.01.2021 Akciové indexy v Asii zahajují týden růstem. Nikkei přidává přibližně 0.7 %, ASX 200 roste o 0.4 % a Kospi přidává 2.3 %.

Cena ropy v roce 2021: Vše, co musíte o černém zlatu vědět!
22.01.2021 Ropa je již několik desítek let nejpoužívanější surovinou na světě a její cena má velký dopad na světovou ekonomiku. Rok 2020 byl plný událostí, které s cenou ropy otřásly v základech. V jednu chvíli se dokonce cena za barel dostala do záporných hodnot. Ke konci roku se ale situace celkem stabilizovala a vývoj ceny ropy šel opět nahoru. S novým rokem ale nastává otázka, co bude dál. Má ropa již to nejhorší za sebou? Můžeme očekávat růst ceny tohoto černého zlata?

Čo ďalej s ropou?
26.11.2020 Ceny ropy WTI a Brent sa len v novembri zvýšili o viac ako 30%. Cena ropy WTI vyskočila nad 45 USD za barel, zatiaľ čo Brent prekročila nad hranicu 48 USD. Obe referenčné hodnoty dosiahli najvyššiu úroveň od marca, keď trh s ropou prenasledoval masívny výpredaj vyvolaný kolapsom dohodou o obmedzení produkcie OPEC a deštrukciou dopytu spôsobenou pandémiou koronavírusu. Zisky, ktoré je možné momentálne pozorovať, sú vyvolané špekuláciami o ďalších krokoch z OPEC +, ako aj sľubnými správami o vakcínach proti koronavírusu. Stabilizácia politickej situácie v USA navyše naznačuje, že môže prísť ďalší návrh stimulov, ktorý by mal podporiť aktivitu spotrebiteľov a spoločností. V našej analýze načrtneme súčasnú bilanciu rizík, ktoré súvisia s vysokými cenami, ako aj perspektívu zvýšenej ponuky v dôsledku geopolitických faktorov.

Saudská Arábie a Rusko urgují producenty k dodržování těžebních limitů
15.10.2020 Lídři dvou největších producentů ropného kartelu OPEC+ se shodli, že je zapotřebí vybalancovat trh, aby poptávka vyrovnala nabídku na trhu. Především je pozornost upřena k ostatním signatářům dohody, kteří v některých případech nedokázaly dostatečně snížit těžbu a ropa může vzhledem k rostoucím případům restrikcí zahltit zpomalující se poptávku. Klíčový pak bude začátek příštího roku, kdy OPEC plánuje produkční škrty povolit.

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?
01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.

Rozbřesk: Fed chce inflaci nad 2%, ale v prognóze to vidět není. A tak dolar posiluje
17.09.2020 Americká centrální banka pokračuje v jasné signalizaci, jež říká: abychom dosáhli svých cílů, nebojíme sešlápnout měnové pedály až na podlahu. To v praxi znamená, že Fed nehodlá zvednout úrokové sazby z nuly až do doby, než míra míra nezaměstnanosti klesne zpět ke 4 % a inflace bude v průměru lehce nad 2 %. Kromě toho ovšem Fed slibuje, že bude ekonomiku podporovat masivními nákupy dluhopisů do své bilance, a to současným ďábelským tempem - tj. přibližně 120 mld. dolarů měsíčně.

Komodity: Ropa díky nadějím na další stimulační balíček v USA zdražuje
10.08.2020 Ceny ropy se zvyšují, k růstu jim pomáhá především nejnovější statistika z Číny, růst poptávky po energii a také naděje na dohodu o další koronavirové pomoci ve Spojených státech. Kolem 17:55 SELČ severomořská ropa Brent přidávala 1,5 procenta na 45,07 dolaru za barel, cena americké lehké ropy WTI vykazovala růst asi o dvě procenta na 42,05 dolaru za barel.
Související klíčová slova:
Index nákupních manažerů | Protiíránské sankce | Lukrativní sektor | Obchodování zlata | Hantec Markets | Recenzní fóra | Current Ratio | Počet nakažených koronavirem | LYNX | BHD/CZK | Diverzifikace Prop Trading | Fintokei | Long pozice | Dollar General | Licence prop firmám | Průmyslová výroba v eurozóně | EUR | Egypt | Veřejné finance | Investovat do NATGAS | Srbský dinár | Výsledek hospodaření | Zkušenosti | Bank of China | Alphabet | Husajn | Vstupy | Futures kontrakt | Ropný gigant | Koronavirové krize | Exporty | Moderní měnový systém | Royal Dutch | Dirham | Ekonomické sankce | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Obchodník | Overbalance | ChainLink | Nízká cena ropy | Akciové trhy | Ázerbájdžán | Poplatky | Apetit k riziku | BTC | Pfizer | Moskva | Uskupení OPEC+ | AML/KYC | Měny světa | Bezcenná měna | Delegace | Tržní cena | Mero.cz | Rolování | Vzdělávací materiály | Bank of Japan | Zvýšit šance | Eurostoxx 50 | Bezpečné útočiště | Všechny měny světa | Navázání platidla na dolar | Renomé | Nejlépe diverzifikované portfolio na světě | Aktiva | Sankce na ruskou ropu | Citigroup | Ríjál | Výbor pro obchodování | Statistiky | Diverzifikace v prop tradingu | Saddámovy dináry | Korelace | Nominálně nejsilnější měny | Popírání | Střední Evropa | Britský mandát Mezopotámie | Trh s měnami | Státy OPEC | Enbridge | Mince | Katarský rijál | Trend | Indexy na Wall Street | Mongolové | Trim Broker | Akciové indexy v Asii | Měnové euforie | Obchodní systém | Zasedání ECB | Regulace u prop firem | Rekordní úroveň | Nadprodukce | Substituce při výrobě elektřiny | Cenové stability | Širší index | Diverzifikované portfolio | Nifty 50 | AfD | Posílení kapitálu | Bilanční suma | Talent | Návratnost investice | Vazby USA a Kuvajtu | Podíl na trhu | Historie kuvajtského dináru | Objemy ropy | Úřad pro regulaci finančního odvětví | Zajímavé akcie | S&P 500 (US500) | Irácký dinár | Riziko krachu | Diverzifikace brokera | Index HSCEI | Oživení poptávky | Organizace zemí vyvážejících ropu | Hlavní ekonom | Pařížská dohoda | Další zasedání OPEC | ESG investování | Britská libra | Platidla na dolar | Vnější renomé | Americký prezident Donald Trump | Backwardation | Výkyvy | Příběh platidla | Argos Capital | Aktuální cena ropy (graf) | Royal Dutch Shell (RDSA) | Požadavky na AML | APP | Pravděpodobnost | Evropská komise | Goldman Sachs | Američtí vojáci | Úřad Eurostat | Americké dluhopisy | Asijské trhy | Komoditní tradeři | Ekonomické napojení na USA | Tim Evans | Těžební kapacity | BHD/USD | Dopad na akcie | Ekonomické napojení | SL (stop-loss) | Snížení základní úrokové sazby | Alexandr Novak | Tropická bouře | IQD/USD | Kurz kuvajtského dináru | FPFX Tech | Snížení emisí | Výhled cen | Vliv na cenu | MetaTrader 4 (MT4) | Japonský akciový trh | Cena OIL.WTI | Společnost Trustpilot | Nákupy z Ruska | Indexy S&P | Státy Blízkého východu | Indické rupie | Saúdská Arábie | AML (Anti-Money Laundering) | Bidenova administrativa | Cenové výkyvy | Ruský export | Brokerage | Nejbohatší státy | Ethereum | Nižší ceny | Geopolitické napětí | Break-Even | Pokles ceny ropy | Ropný trend | Trump Organization | Vývoj na trzích | Diverzifikace | Poradní výbor | Odpor vůči Británii | Ománský rijál | Virtuální obchodování | PLN | Jordánský dinár | Americký akciový index | Cristobal | Investování do ropných akcií | Výběr prop firmy | Geografická diverzifikace | Finanční struktura | Směrnice | Exchange | KEYS | Výhled | Gold | Nejlépe diverzifikované portfolio | Čínské rafinerie | Thajský index SET | LPG | Nařízení Evropského parlamentu | Akcie Barrick Gold (GOLD) | KLDR | Jednání OPEC+ | Konflikt na Blízkém východě | Nové trhy | Všechny měny | Používání kryptoměn | Rozmach ekonomiky | OCBC | Cena zlata | Rovníková Guinea | Zvyšování nákladů firmy | Caspian Pipeline Consortium | Dun & Bradstreet | Rostoucí ceny | Burza | Jižní Sudán | Polské maloobchodní tržby | Hrubý domácí produkt (HDP) | Země Perského zálivu | Zkušenosti z finančního sektoru | Základní úrokové sazby | Německý DAX | Reálný trading | Přijetí | New York | Graf vývoje ceny ropy | Britský mandát | Pandemie COVID-19 | Platnosti cel | Snížení produkce | Strach | Alžírský dinár | BRIC | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj těžby ropy | Rezistenční zóna | Letadla | Akče | Americké ministerstvo financí | Ropné dodávky | Klouzavé průměry | Asijský index MSCI | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | Růst cen | Uznávaný broker | Carsten Fritsch | Vojenské základny | Britové | Ekonomická síla Bahrajnu | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Ruské embargo | Největší producent | Nord Stream | České vlády | Trade The Pool | Investice do zlata | Daňové škrty | Pozitivní sentiment | Current ratio | Trader Workstation | Gabon | Situace na trhu s ropou | Margin | Index hongkongského akciového trhu | Základní úrokové sazby v USA | Porušování lidských práv | Hapag | Prezidentské volby USA | Černý trh | Nejsilnější měny světa | Regulační orgán | Co to diverzifikace je | Ministerstvo hospodářství | Uvádění transparentních informací | Investovat v roce 2020 | Cena American oil future | Dividendy | Index čínských firem | Černý trh s měnami | Vybírání zisků | Investing | Rafinerie | Globální brokeři | Propad cen ropy | Saúdskoarabské ministerstvo energetiky | Možnost obchodovat | Financial Times | Zrušení sankcí | Development | Index volatility VIX | Rupie | Propad cen | CHNComp | Ruská invaze na Ukrajinu | DXtrade | White-label | Ověření KYC | Analýzy | Graf ceny zlata | ČSÚ | Historie | Ekonomický rozmach země | Intuit (INTU) | Aktivní kontrakt | Efekt samoregulace | Vzdělávací kurzy od prop firem | Rekordní zisk | Navyšování skluzu | Pohonné hmoty v Česku | Vysoké riziko | MFF | Nejsilnější sektory | Turbo certifikáty | VIX klesá | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výsledkové sezóny | Širší index S&P 500 | Know your customer | Proražení | Striker | Konflikty | Firmy z EU | Soukromé podniky | Mitsui O.S.K. | Hlavní události | Nabízené obchodní instrumenty | Izraelský premiér | Pohyby trhu | BP | Jak investovat do komodit | Technické zázemí prop firmě | Bybit | Americký prezident | Příkaz | Vyhodnocování výzev | Koupě účtu | Zvyšování napětí | Nejsilnější akcie S&P | Blízkovýchodní země | Nový rekord | Rozšíření produkce | WSJ | Pokračování poklesu | Pandemie koronaviru | Ruský vývoz ropy | Jak můžete investovat do ropy? | USD index | Požadavky na AML/KYC | Praní špinavých peněz | Firma MetaQuotes | Graf vývoje | Množství ropy | Zvýšení základní úrokové sazby | Levná ropa | Bohaté státy | Zkrachovalá prop firma | Počet funded účtů | Nejhodnotnější měny světa | Vývoj měnového páru | Breakout | Měny ropných velmocí | Trumpová | Poradenská společnost | Dovozní cla | OneUp Trader | Hrozba globální recese | Vývoj ceny ropy WTI | Velké indexy | Obchodujte ropu | Živelné katastrofy | Západní země | Washington | Výrazný růst | Supervelmoci | Počet neúspěšných obchodních výzev | RF-Trader | Zvýšení produkce ropy | Breaking | CZK | John Williams | Vicepremiér | Aktuální problémy | Výzkumy | Ropovodní síť | Výprodeje | Jaderný program | Shell Plc | Daniel Křetínský | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Portugalci | Zlevňování ropy | Reserve Bank of Australia | Medvědí signál | Vlastní měny | Lembros Commodity Advisors LLC | Clarksons | Gap | Americký ropný gigant | Enviromental, Social and Governance | Vývoj ceny barelu ropy | Irácký ekonomický rozmach | Londýnská burza kovů (LME) | Jordánsko | Schlumberger (SLB) | Zisková marže | Hodnota zlata | Náklady | Obchodování fundamentálních zpráv | Ropné akcie | Saúdský rijál | Černé pondělí | Úspěšné obchodování | Zvětšování spreadu | Ekonomiky | Nejsilnější měny | Brokerské činnosti | Nárůst cen ropy | Americké prezidentské volby | Výkon | Oklahoma | Země OPEC | PLN/EUR | Brokeři prop firmami | Vklady zákazníků | Ruský ministr pro energetiku | Volatilita | Nákupní tlak | Maďarsko | Covid | OCBC Howie Lee | Zvýšit šance na úspěch | Nízké ceny | Akcie ConocoPhillips | Ropovodní síť Evropy | Klesající trend | Nejslabší měny planety | Širší akciový trh | Lembros | Průmyslová produkce | Macron | Scorpio Tankers | Pokles ceny | Ruský ministr energetiky | Bohaté státy na Blízkém východě | Administrativa USA | Economist | Donald Trump | Vývoj ceny akcie BP | Potvrzení KYC | Mitsui O.S.K. Lines | Sazby v USA | Státní dluh | Rušení cel | Funded účet | Virtuální státní měny | Snížení nákladů | Nejistota ohledně cel | Inflace | Riziko krachu prop firmy | Více peněz | Obchod s perlami | Peníze | Politická situace | Vývoz ropy | True Forex Funds | Výrobní index | Aktuální obchodní příležitosti | Nástup elektromobility | Brent | Vlastní trading | Čínský dovoz | Moderna | Prudký pokles | Politika | Rupie Zálivu | Nejslabší akcie | HUF/EUR | Ceny pohonných hmot | Indikátor | Další měnová reforma | Trade Locker | Obchodní instrument | Bahrajn | Jüan | Očekávání | Společnost Alphabet | Demo účty | Státy na Blízkém východě | Fincentrum & Swiss Life Select | Suroviny | Futures na DAX | Těžba Kazachstánu | Úrokové sazby | Palladium | Švédské společnosti | P/E | Technický výhled trhu | Šance na úspěch | Příležitost k nákupu | Investiční centrum | Graf ropy | Graf ropy WTI | Nejbohatší státy Blízkého východu | Fosilní paliva | Pravidla obchodování | Rijál | Uvolňování karanténních opatření | Reakce trhu | Boom | Napadení Ukrajiny | Celní války | Aktivity v Rusku | Průmysl | Realita | Války na Ukrajině | Cena Brentu | Separatisté | Prop firma Fintokei | Guvernér BoE | AED | Invaze na Ukrajinu | Úspěšnost strategie | Majetek | Alžírsko | Financovat | Vývoj kurzu iráckého dináru | Edice indické rupie | Commodity | Automobil | Dopad na cenu | Prudký růst ceny ropy | Zdražovat | Zásoby ropy | Globální ekonomiky | USD za tunu | Breakout Trader | China Unicom | Rystad | Dovoz ropy | Sentiment na americkém akciovém trhu | Nárůst zásob | Investiční rating Ruska | Fundamenty z USA | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Koruna | Konžská republika | Příležitosti | Premiér Benjamin Netanjahu | Cenový šok | Akcie a ETF | Lukoil | Výpadky | EUR/CZK | Port of Los Angeles | Americká lehká ropa | Platidlo Kuvajtu | Embargo na dovoz ruské ropy | MiFID II | Zasedání OPEC+ | Příklon k Západu | Sekce FAQ | MetaTrader | Poplatek | Zadlužení Evropské unie | Největší producent ropy | Fundamentální analýza | Libye | BreakEven | Trendový kanál | Hlediska technické analýzy | Investiční rating Ruska a Ukrajiny | Palladiové akcie | Prognóza | L.F. Investment | Nominálně silná měna | Zasedání vlády | Investovaný kapitál | Použití finanční páky | Naše prop firma | Situace na Blízkém východě | Roční míra inflace | Trh práce | Swiss | Venezuela | Aktuální kurzy měn | Vítězství Donalda Trumpa | SMA 100 | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | CL | Světové produkce | Typ hry | Válka | Ukončení války na Ukrajině | FPFX | Pochybnosti | Zpráva | Trend cen | Prognózy na cenu ropy | Ratingová agentura | Investiční analytik | Výroba v eurozóně | Globální obchod | Trader Workstation (TWS) | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | On-Chain | Uskupení OPEC | Těžba v USA | Challenge | Diverzifikace prop firem | Surové ropy | Zásoby ropy v USA | Snížit emise | Protesty v Číně | Negativní dopad | Ropný trh | Politická situace v Kazachstánu | Vývoj ceny barelu ropy Brent | Bahrajnská vláda | Ceny výrobců | Makedonský dinár | Investování do zlata pro začátečníky | Ministr energetiky | Long | Chování | CySEC | Kontrakty | Barrick Gold (GOLD) | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | LYNX Trading | HealthCare | Zprávy z krypto průmyslu | Graf | Nigérie | Geopolitická rizika | Dolary | Abdalazíz bin Salmán | Investiční portfolio | AUD | Dřevo | Geopolitická situace | Portál FXstreet.cz | Chicago Mercantile Exchange | Snižování úrokových sazeb v USA | Exxon Mobil | Chuck Schumer | S&P500 | Breakout strategie | My Forex Funds | Vivek Dhar | Nejznámější kryptoměny | Meziroční růst | Dlouhodobý graf ceny ropy | Vatenfall | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | John Kilduff | Výsledky voleb | Příjmy z prop tradingu | Vývoj kurzu | OIL.WTI | Fincentrum | Trh | Barel ropy | Sezónnost | Datum založení prop firmy | Trh v rovnováze | Ceny akcie BP | Akcie BP | Centrální banky | SAE | Používaná platidla | Finanční údaje společnosti | Digitální aktiva | Zkušenost | Regulace Prop Tradingu | Akcie Schlumberger | MSCI | Ropné trhy | Snížit riziko | Rovnováha | Prop firmy | Retailoví investoři | White-label solution | Ruský prezident | Očekávání trhu | Forex funds | Ceny plynu | Turecko | Regulace v prop tradingu | Válka v Zálivu | Pokles čínského HDP | Rozdílové smlouvy | Výbor pro obchodování s komoditními futures kontrakty | Demo trading | Swapové body | Prezident USA | Index | Události roku | Exotické měnové páry | Futures | Skilled Funded Traders | Měď | Platidla | HUF | Směnný kurz | Webináře | Futures na ropu WTI | Vývoj měnového páru KWD/USD | Axi | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Elektřina | MMF | Nabídka | USA | Výrobní ceny | Globální poptávka | Eura | Závazek | Komise | Nejistoty | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | Giovanni Staunovo | ROE | Počasí | Bílý dům | Kapitál | Fungování | Posílení | Index KOSPI | TSMC | Rijád | Sudán | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Trading | Makroekonomická data | Skupina OPEC+ | Návrh regulace u prop firem | Zelený seriál | Obchodní války mezi USA a Čínou | Týdenní shrnutí | Dirham Spojených arabských emirátů | Majetková propojenost | Politické vztahy | Klimatické změny | Zvyšování nákladů | Nové bankovky | Předstihové indikátory | S&P | Regulátoři | Broker prop firmy | Kathy Lien | Platina | Firmy účet | RebelsFunding | Unie | Airbus | Léto | Hedgeové fondy | Ministerstvo obchodu | Propan | Irácká ekonomika | Zvýšení cen ropy | Lukáš Kovanda | Oanda | Omezení dodávek | DJIA | Narušení dodávek | Akciové indexy | Vice | Ropné zásoby | Ekonomický kalendář | Futures na platinu | Soukromý sektor | Řetězec | Ministr zahraničí | Záporné ceny | Sídlo prop firmy | Pozornost | Napojení obchodní platformy | Kuvajt | Obchodní napětí | Wall Street Journal | Americký návrh | Devizové trhy | Lembros Commodity | Vývoj kurzu bahrajnského dináru | IEA | Centene | Aktuální cena ropy brent | Regulatorní riziko | Nejsilnější měna | Americké univerzity | Analytický tým | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Delaware | Investiční rozhodování | COT reporty | Reakce trhů | Anti-Money Laundering | Aktuální ceny ropy | Novozélandský dolar | Mezopotámie | Ropný kartel | Schlumberger | Ropa | Závazek prop firmy | Opatření | Kurz EUR/USD | Deficit | Podnikání v prop tradingu | Volatility | Asie | Exchange Traded Commodity | Bouře Cristobal | BREAKING | ROIC | Shell | Zařízení | Správci aktiv | Ropná krize | Technické analýzy | Dodd-Frank | Americká měna | Další růst | Budoucnost | Konflikt mezi Izraelem a Íránem | Rozmach země | Spotřební daně | Podnikání na kapitálovém trhu | Match Trader | Foreign Exchange | Strop na ruskou ropu | Náhoda | Americká centrální banka | Omán | Cena ropy dnes | Téma diverzifikace | Americké ropné společnosti | Prezident Trump | Rostoucí trendový kanál | Společnosti | OpenAI | Hlavní akciové indexy | Zavedení brokeři | Terminál | Americké měny | Konglomerát | Hodnota aktiv | Rovnováha na trhu | Altcoiny | Spojené arabské emiráty (SAE) | IQD | Česká koruna | OMR | Úřad pro energetické informace (EIA) | Perský záliv | Jak investovat do NATGAS? | Kuvajtský dinár | Izrael | Benzín | Marathon | Twitter | Peněžní série | Hodnocení v prop tradingu | Datum založení | Prudký propad | Ruské hospodářství | Simulované obchodování | Íránský útok | Ropa Brent | Obchodování kryptoměn | Serióznost | Virus | G10 | Obchodní války | Akcie Phillips 66 | Situace v Kazachstánu | Hodnotové akcie | 4217 | USA Joe Biden | Finanční společnosti | Bohatství | Hapag-Lloyd | Uzavření Hormuzského průlivu | Akciový index | Striker Securities | Kov | Nejnovější údaje | Války v Zálivu | Akcie Intel | Momentum | Struktura firmy | Asijské indexy | Intuit | American oil future | Hormuzský průliv | Investice do stříbra | Trendová linie | Pandemie covidu | ČEZ na pražské burze | Britské impérium | Midstream | Federální rezervní banka | Domácnosti | Bankovky | WEI | Nejlepší hodnocení v prop tradingu | Saddám Husajn | Ceny barelu ropy Brent | Jednání mezi USA a Čínou | Vliv členů OPEC | Bitcoin | Nejlepší hodnocení | Filip Kalčák | Burze | Dna | Zboží z Mexika | ISO 4217 | Jak investovat do komodit? | Micro futures | Martin Lembák | Nižší minima | Šíření viru | Snižování úrokových sazeb | Kartel OPEC | Rozhodnutí ČNB | Kurz koruny | Ripple | Celková inflace | Eskalace | Ekonomická síla | Kolísání cen | Elektromobily | NAFTA | Royal Dutch Shell | Blog | Ceny zemního plynu | Křetínský | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Ostrovní stát | Propad technologických akcií | Západní spojenci | Prop firma | Štěpán Hájek | Vývoj inflace | Výroby syntetických perel | Amín Násir | Americké indexy | Fair Value | Největší ekonomika | Dodávky ropy | Investice do akcií | Ekonomický boom | Grónsko | Válka na Ukrajině | Členské státy OPEC | Vzdělávací kurzy | Embargo EU na ruskou ropu | Norsko | Finanční údaje | Futures kontrakty | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Další zasedání OPEC+ | Suhajl Mazrúí | Ostrovní státeček | Platformy | Prezident Donald Trump | Další platidla | Akcie v roce 2020 | Tržní vývoj | Maloobchodní tržby | Co je to ropa? | Kurzy od prop firem | Vývoj cen ropy | Kuvajtská centrální banka | Analytici | Politická moc | Čistý zisk | Aukce | Kdo tvoří ceny? | Nálada na trhu | Historická minima | Finanční riziko | Závislost | Marketingová komunikace | Trading plán | Geopolitické zájmy | Sektory S&P | Zmírnění konfliktu | Stříbro | Vyplácení dividend | Srovnávač Prop firem | FATF | Oddělené finanční prostředky | Williams %R | Obchodovat | Cla na dovoz | Moderní prop trading firmy | Směr trhu | Skupina OPEC | Finanční instituce | Evans on Energy | Prostor pro další růst | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | G7 | Pokles cen | Šéfové firem | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Vysoké inflace | Greta Thunberg | Invaze | Vzdělávací webináře | Finance | Vaše prop firmy | Emiráty | Matematika | Cena palladia | Bývalý prezident | Certifikáty | Ústup od uhlí | ETF | UTC | JBC Energy | Jak obchodovat ropu | UK100 | Dluhopisy | Analytika | Firma | Akcie ČEZ na pražské burze | Obchodníci | PKK | Cenový graf | Poptávka | Barclays | Hang Seng | Letecká doprava | Odpor | USO | Fundamentální analýzy | Majors | Současné ceny | West Texas Intermediate (WTI) | Recenze | Panamský průplav | Conference Board | Omezení těžby | Ceny akcie | Restart po válce | Nárůst výnosů | Signál k nákupu | Covid v Číně | Klouzavý průměr | Členské státy | Rok 2025 | UBS | Five Percent Online Ltd | Osmani | Podnikání | MIFID | Bankéři | Sam Altman | KYC | Počty výplat | Bitcoiny | Japonský index | Regulatorní požadavky | Problémy | 3М | Ceny paliv | Množství peněz | Navázání bahrajnského dináru | Kanadský dolar | Statistický úřad | Fixace směnného kurzu | CDU/CSU | Odvětví prop tradingu | Růst HDP | Odvetná opatření | Celosvětová poptávka po ropě | Graf ceny ropy | Index PMI | Cena barelu ropy | Samoregulace | KWD/USD | Sázka | Indická rupie | Setkání OPEC | Ropná společnost | Investiční banka Goldman Sachs | Největší zisky | Futures na stříbro | Obchodování s komoditními futures | Index volatility | Rozpis odsouhlasených těžebních škrtů | SWIFT | Vysoká cena | Korporátní dluhopisy | Christine Lagarde | Členové kartelu OPEC | Boeing | Spojené státy | Japonský Nikkei 225 | Transakční náklady | Energetičtí giganti | Osud Iráku | Výrobní aktivita | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Investiční cíle | Úsilí | Investování s LYNX | Brent Crude Oil | Trumpův tým | Měny napojené na dolar | Úroková sazba | Embargo EU | Zisk na akcii (EPS) | White-label brokerage | Časový rámec | Členské státy IEA | Kalifornie | Jak obchodovat | Blízkovýchodní stát | Zpomalování americké ekonomiky | Ministr pro energetiku | Vývoj těžby ropy v USA | Podnikatelská nálada | Napojení na USA | Počet obyvatel | Růst těžby ropy | Ceny benzínu | Růst poptávky po ropě | Náklady firem | Průmysl a stavebnictví | Investiční poradenství | Vodík | Agentura Fitch | Západní sankce | Americká firma | Účet u brokera | Konkurenceschopnost | Platforma | Volby | Ropná zařízení | Prop Trading | Ceny drahých kovů | Nový týden | Erdogan | Rostoucí ceny ropy | Pohonné hmoty | Činnost MFF | Short pozice | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Royal Dutch Shell A | Objednávky | Mnoho prop firem | Sankce | Volatilní | Zvyšování úrokových sazeb | Trustpilot | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | FAIR | Pin Bar | OSN | Varování | Rating Ruska a Ukrajiny | Noble Energy | Konflikt na Ukrajině | Trh s kryptoměnami | ETH/USD | LEN | Normalizace měnové politiky | Fundamentální analýza akcie | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Chevron Corporation | Společnosti budoucnost | Zprávy z krypto | Další vývoj | West Texas Intermediate | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Nejsilnější měna světa | Nabídka a poptávka | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Uptrend | Založení prop firmy | Kompetentní osoby | Objem obchodování | Dánové | Aktuální situace | Súdán | True Forex | LemBros | Obchodní dohody | Kuwait | Exekutivní příkaz | Výdaje | Výnosy | Tuniský dinár | Návrh regulace | Jaký je výhled? | Obavy o globální ekonomický růst | Realizovaný zisk | Rusko a Ukrajina | Sankce proti Íránu | Pandemie covidu-19 | Funded Engineer | Objev ropy | Státy kolem Zálivu | Cenová válka | Fio banka, a.s. | KOSPI | Dow Jones | Annalena Baerbocková | Howie Lee | FCA | Strategie Ondřeje Hartmana | Akcie Schlumberger (SLB) | Investiční strategie | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Speciální edice | WTI (OIL.WTI) | Five Percent Online | Asijský index | Centrální bankéři | CNY | Partnerské prop firmy | Prop firmy účet | Fio | Christopher Waller | Nobelovy ceny | Miliardy dolarů | Plyn (NATGAS) | Navázání na dolar | Dinár | Joe Biden | Payout | Zmírnění obav | Silný trend | Spoustu peněz | Investiční doporučení | Kazachstán | Zdroj informací | Izraelská vláda | Akcie ropy | Pracovní den | Prezidentské volby | Světové měny | Hlavní měnové páry | Miliardy korun | Tisková konference | Vítězství | Akcie Exxon Mobil | Růst mezd | Fibonacci | Snížení inflace | DAX (DE40) | Koronavirus | Odvětví | Bělorusko | Posilování koruny | Obchodní příležitosti | Nákupy dluhopisů | Společnost Nvidia | Sazby | Katastrofa | Provozní marže | Cena zemního plynu | GBP/EUR | Novodobý kurz kuvajtského dináru | Keysight Technologies | Nejhodnotnější měny | Barma | Británie | Ekonomické aktivity | České koruny | Cena kontraktu | Účet u prop firmy | FSLR | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | In-house | Trumpovy plány | Investiční rating | Zasedání OPEC | Velvyslanec SAE | Odvětví Prop Tradingu | Investovat | Komoditní | First Solar | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Provident | Prohlášení | Produkční škrty | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Technické zázemí | Existence prop firmy | Holding EPH | Hotovost | Těžby ropy | Ceny barelu ropy | RDSA | IQD/CZK | Cena dolaru | Úspěšné obchody | Průzkum | Libyjský dinár | Firmy | Vazby USA | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nízké úroky | KYC (know your customer) | Vykonávání obchodů | Jednání OPEC | Kirkúku | Saúdskoarabský ministr energetiky | Dopady pandemie | Obchodování s plynem | Geopolitické události | Nespokojenost | Live účet | Budoucí vývoj | Severomořský Brent | Futures na americké indexy | Růst cen ropy | Zajištění | Zemědělství | Averze k riziku | Silný propad | Překážky | Zákony proti praní špinavých peněz | Regulační prostředí | A220 | Cena ropy brent | Valuace ropných společností | Vyšší ceny | Phillips 66 | Bahrajnský dinár | Dovoz oceli | Aramco | Sankce vůči Rusku | Princip diverzifikace | Co je to diverzifikace? | Ruská ropa | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Provozní zisk | Investice do platiny | Skladování ropy | Výsledky společnosti | Nikaragua | Argentina | Investování | Měnový chaos | Fed | Euroskupina | Index spotřebitelské důvěry | Výsledkové sezóny v USA | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Systém ChatGPT | Boris Johnson | Celosvětová poptávka | Pokračující růst | Ratingová agentura Fitch | Brunei | Alžír | Radka Černá | Hry | Dovoz ruské ropy | Trhy | Trade | Emerging markets | Série domácí měny | UBS Giovanni Staunovo | FTSE | Investovat do ropy | Státní měny | OneUp | AML | Rizika | Žlutý kov | Eurozóna | Eskalace obchodní války | Cena benzínu | Velký růst | Plánovaná cla | Matematické rovnice | Globální trhy | Boj proti praní špinavých peněz | Pokles dovozů | Ověření totožnosti | Obchodujeme | Světová cena | Důležitá rezistence | Fitch | Sankce USA | Dluhopisový trh | LemBros Commodity Advisors | Finanční údaje společnosti Shell | Úspory | Snížení spotřební daně | Globální trh s ropou | Futures na ropu | Návrhy regulace | Japonský Nikkei | Kyjev | Energetické společnosti | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Růst cen plynu | ISO | Riziková aktiva | Index SET | Rostoucí inflační očekávání | Britský FTSE | Úřad pro energetické informace | Ropný kartel OPEC | Finanční struktura firmy | Renminbi | Klíčové faktory | Cenový vývoj | TradingEconomics | Goldman Sachs Group | Žádosti o podporu | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | Bilance | Federální vláda | Ondřej Hartman | Vladimir Putin | Tesla | Dovoz z Ruska | Platinové akcie | Regulační orgány | Španělsko | Státní rozpočty | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | RBNZ | Chief Financial Officer | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Druhá vlna | Poradenství | Pád cen ropy | CAD | Cenové války | Ceny zemního plynu v USA | ZEW index ekonomického sentimentu | Aktuální Price Action | Sentiment trhu | Financování dluhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Deeskalace | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Na burze | Zvyšování těžby | Cenové úrovně | Společnost | Aktuální cena ropy | Evropské trhy | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Signál na akcie | Wells Fargo | Severomořská ropa | EUR/HUF | USDIDX | Setkání ropného kartelu | FXstreet | Velké riziko | EBITDA | Reporty | Světová poptávka po ropě | Projevy centrálních bankéřů | Akcie těžařů stříbra | Nabídka ropy | Obchod | Purple Trading | Pips | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Bilance Fedu | Nejslabší sektory | Hrubá marže | Tradeři | Ceny ropy Brent | Hospodářské politiky | AUD/USD | Nejnovější statistika | Ekonomický rozmach | Astrazeneca | Concho | Vývoj na trhu | EK | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | TWS | Emise | Velké investice | Trinity | MAM | Právo | Benchmarky | FIAT | JPY | Nákup ropy | E-mini | Credit Suisse | Axios | FT | Pivot | Swiss Life | Yahoo Finance | RSI | Bank of America | Cenový strop | Šok | Trend na trhu | CashFlow | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Plyn | Pokles cen ropy | Čína | Capital | E8 Markets | Libanon | WP | CZK/USD | Omezení dodávek ropy | Analýza ceny | Embraer | Platidlo | Ceny | ETH | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Rozdělení zisků | Velmi bohatý | FTSE 100 | COT report | Pivot Pointy | Změna politiky | Války | Impuls | Ukrajina | Břidlicové ropy | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Buy the dip | ETN | Centrální banka | Předpovědi | Alpha Capital | DPH | Predikce | WTI | Infekce Covid | Warren Patterson | Surová ropa | Malajsie | Radek Zalubil | Státy EU | SMA | Yahoo | Blízký východ | Divergence | Biliony | Mizuho | Evropské centrální banky | CFTC | Libra | Americký Úřad pro energetické informace | Klíčová úroveň | Trump dnes | Cena severomořské ropy | Luboš Bedrník | Dopad na trhy | Zóny supportu | USD/EUR | Slábnoucí dolar | Webinář | Klima | Long signál | LYNX webinář | Instituce | Zpevňování koruny | Forint | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Commerzbank | Stav trhů | Worldometers | Výnos | Donald Trump dnes | Měnový systém | Nové platformy | Vyhlášení bankrotu | Technické rezistence | ESG | Index DOW | IHNED | Producenti ropy | ČEZ | Frank | Zlevnění ropy | Počet nakažených | Akcie ropných společností | CFD | Again Capital | Americká investiční banka | Prostor pro růst | 256/2004 | Trinity Bank | Rozhovor | Nové sankce | Přebytek ropy | Silný pokles | Minulá výkonnost | FTMO | Regulovaní brokeři | Miliardy USD | Obchodní den | CO2 | Forex trader | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Zboží z Číny | S/R zóny | Nová pravidla | MetaTrader 5 | GBP/USD | ASX | VIX | A-book | Nejlepší palladiové akcie | Propad poptávky | Euforie | Írán | EPS | Biliony dolarů | Protistrana | CASH HISTORY | FINRA | CFDWorld | Zisk | Total | Futures na zlato | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Katar | Nejprudší jednodenní pokles | Ceny BTC | EURUSD | Fóra | Spekulovat | Nord Stream 2 | Akcie Exxon | Makléři | Bogdan Maioreanu | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Zůstatek | Ruské banky | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Býčí sentiment | Obchodování ropy | Vzdělání | Společnost Shell | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | Účet prop firmy | Výběr akcií | Splnění výzvy | Eurostat | Prezident | Ropovod | Obavy trhu | Poptávka po pohonných hmotách | Státní rozpočet | Forex Funds | Evropa | MetaTrader 5 (MT5) | Měna | Indexy v Asii | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Miliony dolarů | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Trigger | Měsíční časový rámec | Údaje | Hlavní měny | Dodávky plynu | Převodník měn | Nejlepší akcie | List Financial Times | Omezení pohybu | Eurodolar | Biden | Finanční krize | Sberbank | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Producent ropy | Drahý kov | Nejslabší sektory S&P | Klesající tendence | Technologické firmy | Index CPI | xStation5 | Obchodní konflikt | ProCent | Držitelé Bitcoinu | Růst spotřebitelských cen | Craig Erlam | Finančnictví | Zvýšení těžby | Futures kontrakty na ropu | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Marže | Americké sankce | Spotová cena | Super Micro Computer | ConocoPhillips | Aktivum | Společnost XTB | Letiště | Výroba automobilů | CARA | Situace | Nové zakázky | Fundamentální ukazatele | Google | Miliardy eur | Poptávka a nabídka | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Snižování produkce | Vyplácet dividendy | Ruský útok | Dluhy | NATGAS | Vrcholy | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Tržní fundamenty | Obavy o poptávku | Guvernér | Trader | Dividenda | Funding Talent | Ruský vicepremiér | Ruský ministr | DE40 | Aliance | Spready | HDP | WTI ropa | Omyl | Ekonom | Index Nikkei 225 | Rozhodování | Demo účet | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Zkapalněný zemní plyn | Klid | Investování je rizikové | LME | JP Morgan | Etoro | Úrovně podpory | Ropa roste | Průměrná cena | Politici | Investiční glosa | Obchodní bilance | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Brazílie | WTI Crude Oil | Členské země | Poradenské firmy | Výprodej | Měnové páry | Členové OPEC | Vývoj trhu | JPMorgan | Salmán | Přirážka | Zdraví | Paul Volcker | EBRD | Domácí měny | Nejlepší ropné akcie | ČTK | Katastrofy | Stimuly | Mitsui | Ztráty | Zásobníky | VIAC | Obchodní nastavení | Výhled trhů | Spojené arabské emiráty | Technický výhled | Úvěr | Pozitivní momentum | Japonský jen | Čínské firmy | Klesající inflace | FOMC | Akcie | Norská koruna | IntoTheBlock | Ruský útok na Ukrajinu | Kupci | Americké úřady | Firma Fintokei | Návratnost | Obchodovat s akciemi | Pokračující výprodej | Očkování | Podniky | Tether | Index spotřebitelských cen | Předpokládaný vývoj | Štěstí | Růst ceny ropy | Cena za barel ropy | Týdenní pivot | Hospodářské výsledky společnosti | Makléř | Obchodní výhled | Energetická agentura | Americký ministr zahraničí | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | SPD | Index cen | Světová ekonomika | Češi | Převis | Volby USA 2020 | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Pokles cen komodit | USDJPY | Silná měna | Upstream | Price Action | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Kryštof Míšek | Největší propad | Koronakrize | Rystad Energy | Prognózy | Zvolení Joe Bidena | Globální recese | Kurz | SOK | Daně | Ministři | Commonwealth Bank | Globální růst | Jádrová inflace | Barack Obama | Zvýšení těžby ropy | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Cenový strop na ruskou ropu | Intermediate | Analýza akcie | Index cen výrobců | Snížení těžby | Měnová politika Fedu | CFD na komodity | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Komunikační služby | Míra inflace | Aerolinky | Zdražování energií | Saúdové | Silnější dolar | Zavedení cenového stropu | Velikost pozic | Investice | CBDC | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Uranové akcie | Traders | Varianta omikron | Britské společnosti | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Long signál na akcie | E8 | Obchodování v Asii | Špatné zprávy | IC Markets | Rally | Investujte | Londýn | Sýrie | Konkurence | Kapitalizace | Švédská koruna | Nezávislost | Komunikace | Trhy s kryptoměnami | Oživení ekonomiky | Devon Energy | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Rozsáhlé sankce | Obchodování na burzách | Levice | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | GBTC | Genesis | Zisky | Frakování | tradingeconomics.com | Delta | Akcie těžařů | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | Američtí těžaři | Diverzifikovat | Fondy | USD za barel | Vývoj ceny akcie | Akcie roku 2020 | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Rentabilita | Russell 2000 | Ukazatel | Dlouhá pozice | Index MSCI | Marika Čupa | Měny | Profitovat | Dollar | Ropa WTI | Burzy | Hospodářský růst | Cena akcie | Chaos | Spread | Akcie Shell | Cash flow | Trh s ropou | Investování do zlata | Politico | Obchodování s cizími měnami | Export | Milník | Rusko | Omezení exportu | Iracionální | Poradce | Vývoj ceny ropy | Rafinérie | Signál | Aktuální cena | Silvergate | Investovat do akcií | Odkupy akcií | Řízení rizik | Covidové pandemie | Real Estate | Ukončení války | Zmírnění rizik | Organizace | 1 milion | Pro tradery | Reakce investorů | HSCEI | Praha | Fundament | Jižní Korea | Média | Valuace | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | Rozšíření | Paládium | Technická analýza | AEX | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Nižší poptávka | Fixní kurz | FAQ | Administrativa | Ropa dnes | COVID-19 | Cena ropy WTI | WIG20 | Brusel | Burzovní průvodce | Akcie Google | Nikkei | Americké společnosti | Volby USA | Elon Musk | ZEW | Fenomén | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | My Forex Funds (MFF) | Ukazatel Běžné likvidity | Příjmy | Insolvence | INTU | Ekonomické dopady | Prodej | Financial | Recep Tayyip Erdogan | Zasedání Fedu | Bloomberg | ADR | Akcie v Asii | Evropská unie | Vliv na ceny | Ceny stříbra | Britský FTSE 100 | Rozvoj | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Evropská ekonomika | Druhy ropy | Akcie S&P | Míra | Obchodovanie | Slabý dolar | Komoditní trhy | Pandemie nemoci COVID-19 | Růst poptávky | Korekce | LNG | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Premiér Benjamin | Ministerstvo energetiky | Obchodování s akciemi | Dobré jméno | Nižší maxima | Index S&P 500 | Instrument | Riskování | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Trendové linie | Short | Zelené investice | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Oživení světové ekonomiky | Růst dovozu | Spotřebitelské ceny v Číně | Sinopec | Íránská ropa | CHF | Obnovitelné zdroje | Centrum | Ropné futures | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Zdražení ropy | Těžba ropy | Mutace viru | Turecký prezident | Volby v USA | Bohemia Energy | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | JDE | Podpora | Prezident Joe Biden | Sladká ropa | Obchodování s CFD | Geopolitické faktory | QE | Investice do ropy | MT4 | Snížení těžby ropy | Spojené království | Cena | Antony Blinken | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | EU a USA | NYMEX | Německo | Útok na Ukrajinu | Makroekonomické ukazatele | Krach | Upozornění | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Funding Pips | Evropské indexy | Americký trh | Zahraniční společnosti | CME Group | Impérium | Kurzy | Finanční prostředky | Ropná pole | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Drahé kovy | Pád cen | Jefferies | Solana | PSX | Výhledy | Moderní prop trading | Nižší výdaje | Co bude | Medvědi | ROI | DAX | Podnik | Zavedení cel | Zelené energie | Volckerovo pravidlo | Ukončení konfliktu | EMA | Forexu | Kurzy měn | Downstream | Akcie společnosti | DG | Kypr | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Plánované obchody | Denní graf | SEC | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Dodávky ruské ropy | Energetické krize | Strach z koronaviru | Práce | Výnosnost | Úspěch | Těžaři ropy | Zákaz dovozu ruské ropy | Benjamin Netanjahu | Intel | Certifikace | Jihokorejský Kospi | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Holding | Banky | The5ers | Buy | Moderní prop firmy | Akcie ČEZ | Výrobci čipů | Vlády | Americká vláda | Velká výhoda | Kotace | Investiční společnosti | Vývoj ceny americké ropy | Šance | Fundamenty | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | Rozdělení zisku | Wall Street | ING Groep NV | Halliburton | Instrumenty | Analýza | Nepokoje na Blízkém východě | cTrader | Kurz EUR | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Japonský index Nikkei | Nejsilnější sektory S&P | ČR | Globální pandemie Covid-19 | XTB | Kontrakt | Ropný průmysl | Dlouhodobý investor | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Výraznější pokles | Kvantitativní utahování | API | Pozice | Čínská ekonomika | ChatGPT | Nejslabší akcie S&P | Příprava | Dlouhé pozice | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Změna sazeb | Market | Demo obchodování | Cenné papíry | Lídři | Sestupný trend | Medvědí trh | Ozbrojený konflikt | Global Times | Americká lehká ropa WTI | Deficit nabídky | Support | Akcie Barrick Gold | Americký Senát | Brokeři | XOM | Angola | FX | Vývoj ceny zlata | Uznání nezávislosti | Texas | Krypto burzy | Trumpova cla | Inflační tlaky | Družba | Import | Mluvčí | Energetické trhy | Investiční banka | Globální ekonomický výhled | Kvartální výsledky | Služby | Londýnská burza | Sweet Crude Oil | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Broker | Zisk před zdaněním | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Kurz ropy | Evropská banka | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Nejsilnější akcie | Ceny ropy dnes | Bohatý | Stop-Loss | Pokles zisku | Spotřebitelé | Embargo | FSB | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Tradestation | Nikkei 225 | Omezení produkce | AUDUSD | Rezistence | Index Dow Jones | Dnes na světových trzích | ZEW index | Auta | Projekce | Zpravodajství | Denní data | Technologie v prop tradingu | Obchodujte | Nařízení | Zdražování | Ropy | RBA | Struktura | MT5 | Předseda | Škoda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | Americké ekonomiky | Jádrový index | Nárůst ceny | Obchodní vztahy | USD | CAC40 | MetaQuotes | Americká média | Cestování | Síla amerického dolaru | Globální pandemie | Ceny americké ropy WTI | Ekonomický dopad | Split | Contango | Emoce | Zprostředkovatelé | Martin Krištoff | Čínské úřady | Počet nových žádostí o podporu | D1 | Investing.com | HDP v USA | Obchodování s komoditami | Obrovské množství peněz | Statistický úřad Eurostat | Richard Bechník | Zdražování pohonných hmot | Silný dolar | Konflikt mezi Izraelem | Tržní podíl | US500 | Obchodní výzvy | EPH | Cena ropy | Splnění obchodní výzvy | Zpomalení ekonomického růstu | Prognózy ČNB | mmBtu | Americké ministerstvo | Obchodování u brokera | CZ | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Futures na evropské indexy | Objem exportu | Propad | Konec roku | ANO | Britské libry | Emise skleníkových plynů | Prop Trading firmy | First Solar (FSLR) | Setkání ministrů financí eurozóny | Bitcoin dnes | Vedení firmy | Pokles sentimentu | Dogecoin | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Ceny ropy WTI | Emise CO2 | Jihokorejský KOSPI | Markets | Počet úmrtí | Index CSI 300 | USA Donald Trump | Time-Frame | Invest | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | Akcie roku | CME | Makroekonomické údaje | WisdomTree | CVX | Světová poptávka | Ekonomie | Makroekonomický kalendář | Los Angeles | Opce | Nvidia | Investment | ING | MetaTrader 4 | Mero | Indexy | DIP | Americký dolar | VaR | Zamyšlení | Nízké ceny ropy | US100 | Evropská centrální banka | Statut | Obchodovat ropu | ECB | HICP | Nižší ceny ropy | Těžaři | MAAE | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Obchodní instrumenty | Doporučení | Vysoké dividendy | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Body | Zvýšení inflace | Swiss Life Select | Krypto | Evropské země | Pákistán | Trading firmy | Měnová reforma | Světové poptávky | Afghánistán | ROCE | Spekulace | Navýšení | Omikron | Nejslabší měny | Kontrakty na ropu WTI | Hizballáh | Zemní plyn (LNG) | EU | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | ASX 200 | Černé zlato | Cena surové ropy | Indie a Čína | Materiály | Inflační vlna | PMI ve službách | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Cushing | Globální trh | Marathon Petroleum | Cestovní omezení | FUNDING | Poptávky po ropě | Vývoj ceny americké ropy WTI | Jak investovat | Prodeje | Akciový trh | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Investovat peníze | Intradenní obchodník | Investor | Obchodní firmy | SMCI | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Saudi Aramco | Banka | Produkce ropy | Tchaj-wan | Vlastnictví | Lobbing | Brent a WTI | Obchodování na demo účtu | Úřady | Američané | Graf dne | Čínské investice | Nízká inflace | Baker Hughes | Průmyslové kovy | Olaf Scholz | Graf akcie | CNBC | Cena BTC | Protiruské sankce | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Tajné služby | COT | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD)
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot