Sobota 04. prosinec 2021 01:58
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading CUP
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Americká média

img

Apple žaluje NSO Group za napadení iPhonů špehovacím softwarem Pegasus

24.11.2021 Americká společnost Apple žaluje izraelskou NSO Group kvůli napadení přístrojů iPhone jejím špehovacím softwarem Pegasus. Chce zablokovat NSO možnost používat jakoukoliv technologii Applu, uvedla americká média s odkazem na prohlášení firmy. Apple tak následuje WhatsApp a její mateřskou společnost Meta, dříve známou jako Facebook.
img

Společnost Facebook se přejmenuje na Meta, problémy podle kritiků zůstanou

29.10.2021 Společnost Facebook se přejmenuje na Meta, oznámil dnes na konferenci šéf podniku Mark Zuckerberg. Nové jméno, jež bude zastřešovat služby jako Facebook či Instagram, odkazuje na takzvané metaverzum, tedy internetový svět, který společnost buduje. Firma změní i logo, kterým napříště bude modrý symbol nekonečna. Výběr řeckého slova "meta", které může znamenat například "mimo", nebo "za", má podle Zuckerberga demonstrovat, že "je vždy možné vybudovat něco dalšího". Kritici společnosti mají za to, se jedná o zastírací manévr, který firmu problémů nezbaví.
C:\fakepath\US_00_00_1.jpg

Republikáni zablokovali začátek projednávání infrastrukturního balíku

22.07.2021 Republikáni v americkém Senátu včera podle očekávání zablokovali pokus o zahájení projednávání infrastrukturního balíku, na němž se senátoři z obou hlavních politických stran dohodli s prezidentem Joem Bidenem. Demokraté chtěli včerejším procedurálním hlasováním zrychlit schvalovací proces, republikáni však tvrdí, že před zahájením rozpravy potřebují vyjasnit více podrobností návrhu. Informovala o tom agentura AP.
img

Média: Amazon chce za devět miliard USD převzít hollywoodské studio MGM

18.05.2021 Americký internetový prodejce Amazon jedná o koupi věhlasných hollywoodských studií MGM, za která je ochoten zaplatit asi devět miliard dolarů (187 miliard Kč). Získal by tak pro své streamovací služby rozsáhlý katalog populárních filmů a seriálů včetně série o Jamesu Bondovi. Informují o tom americká média. BBC připomíná, že zpráva přichází jen několik hodin poté, co americká telekomunikační společnost AT&T oznámila, že spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery, čímž vznikne další streamingový gigant vedle Netflixu a Walt Disney.
C:\fakepath\Biden.jpg

Média: Bidenův projev v Kongresu obsahoval zavádějící a nepodložená tvrzení

29.04.2021 Americká média po projevu prezidenta Joea Bidena na půdě Kongresu upozorňují na některé zavádějící, přehnané nebo nepodložené výroky. Do této kategorie podle analýz spadá jeho kritika minulé administrativy spojená s potlačováním příčin migrace ze Střední Ameriky či některá vyjádření o ekonomických plánech. Agentura AP také uvádí na pravou míru pasáž z oficiální reakce Republikánské strany týkající se obratu epidemie covidu-19 a zásluh na vakcinační kampani.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden spustil tažení proti změně klimatu, nelze podle něj čekat

28.01.2021 Americký prezident Joe Biden podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.
C:\fakepath\b-21012021-lv.gif

Biden se ujal vlády, podle tisku si svět vydechl

21.01.2021 Nový americký prezident Joe Biden má po středeční slavnostní inauguraci za sebou první den v úřadu, během kterého například nařídil návrat k Pařížské klimatické dohodě nebo Světové zdravotnické organizaci (WHO). První oficiálně potvrzenou členkou jeho administrativy se stala Avril Hainesová na pozici ředitelky tajných služeb (DNI). Podle evropského tisku si svět po nástupu demokrata Bidena do Bílého domu oddechl, ale vypořádat se s dědictvím hluboce rozpolcené Ameriky bude pro nového šéfa Bílého domu tvrdý oříšek a cíl obnovit dřívější postavení USA ve světě se může ukázat jako nesplnitelný.
C:\fakepath\b-18012021-lv.gif

Biden ve středu převezme vedení země čelící pademii i polarizaci

18.01.2021 Po čtyřech bouřlivých letech ve středu skončí mandát Donalda Trumpa a funkce prezidenta Spojených států se ujme Joe Biden. Podnikatele a zástupce Republikánské strany vystřídá demokrat, který má za sebou desetiletí ve vrcholné politice. Nyní si za cíl klade především zkrotit epidemii covidu-19, která má v USA na 400.000 obětí, a zmírnit související ekonomickou krizi. Prosazování agendy pro něj bude složité, přestože demokrati získali kontrolu nad oběma komorami Kongresu, neboť země je rozdělena a značná část Trumpových voličů nepovažuje nastupujícího prezidenta za právoplatného vítěze voleb.
C:\fakepath\t-13012021-lv.gif

Pelosiová: Trump je hrozbou pro USA, musí být odsouzen

13.01.2021 Končící americký prezident Donald Trump je jasnou a bezprostřední hrozbou pro Spojené státy a je třeba jej odstranit. Takto se vyjádřila šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová na úvod druhé části rozpravy o obžalobě Trumpa z "podněcování ke vzpouře". Návrh ústavní žaloby, který souvisí s nedávným napadením Kapitolu, by mohl být schválen okolo 16:00 washingtonského času (22:00 SEČ).
C:\fakepath\Biden.jpg

První vítězství v Georgii jde za demokraty, mají na dosah i druhé

06.01.2021 Demokratická strana měla dnes na dosah kontrolu nad americkým Senátem poté, co bylo ohlášeno vítězství jejího kandidáta Raphaela Warnocka ve druhém kole voleb ve státě Georgia. Demokraté potřebují k ovládnutí menší z komor Kongresu získat i druhé křeslo, o které se v jihovýchodním státě bojovalo. Podle listu The New York Times (NYT) se jejich uchazeč Jon Ossoff v průběžných výsledcích ujal vedení o několik tisíc hlasů a s největší pravděpodobností do Senátu zamíří také.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Americký Kongres se sejde, aby ukončil proces volby prezidenta

06.01.2021 Ve Spojených státech se dnes sejdou na společném zasedání obě komory Kongresu, aby ukončily proces volby prezidenta sečtením hlasů sboru volitelů. Viceprezident Mike Pence, který bude schůzi předsedat, pak má vyhlásit vítěze listopadových voleb. Protože se část republikánských poslanců i senátorů chystá neuznat výhru demokratického kandidáta Joea Bidena, může se jednání rozdělit do jednotlivých komor a o hlasech odevzdaných ve sporných státech se tam bude hlasovat.
C:\fakepath\usa4.jpg

Americký Kongres dohodl krizový balík, hlasovat se má dnes

21.12.2020 Američtí zákonodárci se po týdnech sporů dohodli na balíku opatření v hodnotě asi 900 miliard dolarů (zhruba 19,3 bilionu Kč), která mají oživit ekonomiku postiženou pandemií covidu-19. Informovala o tom v noci na dnešek americká média s odvoláním na vedení obou komor parlamentu. Hlasování se očekává dnes.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Média: Kongres se značně přiblížil dohodě o krizovém balíku

20.12.2020 Demokraté a republikáni v americkém Senátu v sobotu pozdě večer dohodli kompromis u jednoho z problematických bodů chystané sady opatření na oživení ekonomiky. S odvoláním na své zdroje v Kongresu o tom informují americká média, podle nichž zřejmě odpadla poslední velká překážka pro přijetí balíku v hodnotě kolem 900 miliard dolarů (skoro 20 bilionů Kč). Hlasování o návrhu by mohla přijít už dnes.
C:\fakepath\Biden.jpg

Biden nominuje první členy své budoucí vlády

24.11.2020 Demokrat Joe Biden, který podle projekcí zvítězil v nedávných amerických prezidentských volbách, má dnes na tiskové konferenci oficiálně nominovat do funkcí první členy svého budoucího kabinetu. Jeho tým přitom již v pondělním prohlášení zveřejnil identitu některých klíčových členů zahraničněpolitického a bezpečnostního týmu příštího Bílého domu včetně kandidáta na ministra zahraničí, kterým by se měl stát Bidenův dlouholetý poradce Antony Blinken.
C:\fakepath\Biden.jpg

WSJ: Šéfové firem čekají od Bidena větší předvídatelnost

09.11.2020 Šéfové amerických podniků čekají od nově zvoleného prezidenta Joea Bidena zejména větší předvídatelnost, méně překvapivých rozhodnutí a celkově tradičnější vztahy s Bílým domem. Chtějí také, aby se Biden hned na začátku zaměřil na boj s pandemií způsobenou šířením nového koronaviru. Napsal to ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).
C:\fakepath\koruna.jpeg

Forex: Koruna dnes mírně posiluje k euru i k dolaru

04.11.2020 Koruna dnes zatím navázala na úterní obchodování a k euru posiluje o 0,05 procenta na 26,81 Kč za euro. Podobně je na tom k dolaru, kde posílila o 0,39 procenta až na 22,84 Kč/USD. Pozitivní sentiment dnes přetrvává a investoři jsou nakloněni podstupovat na trzích větší rizika, řekl ČTK analytik Purple Trading Štěpán Hájek.
img

Pro americké burzy je těsně lepší, vyhraje-li Trump, pro evropské trhy i českou korunu je zase lepší volbou Biden. Číňanům to může být jedno, vztahy se nezlepší ani s Trumpem, ani s Bidenem u moci

02.11.2020 Americká média a bubliny sociálních sítí polarizují politickou scénu natolik, že ve finále boje o Bílý dům proti sobě stojí totálně otrlý Trump a „dědeček hříbeček“ Biden. Prvnímu jeho egocentrická otrlost umožňuje, aby po něm mediální útoky, které by málokdo jiný snesl, stékaly jako po teflonu. Druhý je tak široce konsensuální, ale i natolik bez barvy a zápachu, že může z pozice „méně výrazného ze dvou zel“ oslovit nakonec rozhodující část voličů. Prezidentskému klání tak ale bohužel chybí kandidát, který by Americe v příštích čtyřech letech mohl vrátit to, čím bývala. Přirozeně respektovanou velmocí.
img

Trump, nebo Biden, otrlý egocentrik, nebo "dědeček hříbeček"? Kdo je lepší pro ekonomiku?

25.10.2020 Americká média a bubliny sociálních sítí polarizují politickou scénu natolik, že ve finále proti sobě stojí totálně otrlý Trump a „dědeček hříbeček“ Biden. Prvnímu jeho egocentrická otrlost umožňuje, aby po něm mediální útoky, které by málokdo jiný snesl, stékaly jako po teflonu. Druhý je tak široce konsensuální, ale i natolik bez barvy a zápachu, že může z pozice „méně výrazného ze dvou zel“ oslovit nakonec rozhodující část voličů. Prezidentskému klání tak ale bohužel chybí kandidát, který by Americe v příštích čtyřech letech mohl vrátit to, čím bývala. Přirozeně respektovanou velmocí.
C:\fakepath\wsh.jpeg

Ve Washingtonu začíná jednání o novém záchranném balíčku

21.07.2020 Špičky amerického Kongresu a představitelé administrativy prezidenta Donalda Trumpa se po víkendu naplno ponořili do složitých vyjednávání o novém balíčku opatření na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí. Neshody podle médií panují nejen mezi demokraty ovládanou Sněmovnou reprezentantů a Senátem kontrolovaným republikány, ale také mezi republikánskými zákonodárci a Bílým domem. Agentura Reuters připomíná, že dříve schválený program federální podpory pro miliony Američanů, kteří přišli o práci, skončí tento měsíc.
img

Rychlé shrnutí

20.07.2020 Lídři EU se zatím neshodli na návrhu Evropské komise, která chce financí pomoc pro země EU v objemu 750 mld. euro. Jednání budou dnes pokračovat.
C:\fakepath\top-21052020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.05.2020 1) Americký Senát schválil návrh zákona, který by mohl zamezit obchodování s akciemi řady čínských podniků na burzách ve Spojených státech. Informují o tom americká média. Návrh zákona ale ještě musí schválit americká Sněmovna reprezentantů a podepsat prezident Donald Trump.
C:\fakepath\forex-2019.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2019

16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Brexit | Čína | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | GBP/USD | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | HDP | Německo | Česká měna | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Spekulace | Světová ekonomika | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Nikkei | USD/CZK | EUR/CZK | Ekonomické události | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | IPO | Index PX | Investice | Komodity | MMF | MT4 | Měna | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Pozice | Ropa | Sentiment | Standard & Poor's 500 | Statut | Trading | Tržní kapitalizace | WTO | Wall Street | ČNB | Úrokové sazby | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | JPY | NZD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | FTSE | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Těžba ropy | Výsledky | Strach | Bohatství | London Stock Exchange | Gold | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | Facebook | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Index | Podpora | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Bankovní rada ČNB | Cena | CZK | Exchange | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Index Dow Jones | Investiční | Investing | Kurzy | Libra | Prezidentské volby | Rakousko | Reuters | Ropy | Signály | Trh | Tržní hodnota | Volkswagen | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zisky | Ekonomika EU | Indie | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Obchodní den | Petr Kellner | ROCE | Itálie | Spojené státy | WSJ | Tržby | Clearing | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Volby | Frustrace | Burze | Aramco | Markit | Sky News | Royal Bank of Scotland | DPA | The New York Times | CNN | Microsoft | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | YouGov | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Washington Post | Úspěch | Stock Exchange | Evropské banky | Snižování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Volby v USA | Agentura Reuters | Evropské trhy | Americké trhy | Investiční firma | Forbes | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Televize Sky News | IHS | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Americké burzy | Alibaba | John Kerry | Ropné společnosti | Ropná společnost | S&P | Erste | Unipetrol | Saúdská Arábie | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Akcionáři | FTSE 100 | Šéf společnosti | Tesla | Kapitalizace | Obchodování na newyorské burze | Poplatky | Exxon | Chevron | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | TTIP | Česká vláda | ČTK | Rada MMF | Internetové firmy | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Audi | Pew Research Center | IHS Markit | Purple Trading | MUFG | Keystone XL | Cena palladia | Anadarko Petroleum | ESMA | Štěpán Hájek | Wedbush Securities | Raytheon | Obchodní válka | Globální hospodářský růst | Primární nabídka | Daňové úlevy | Daňové reformy | Financování vlády | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Refinitiv | Společnost Apple | The Wall Street Journal | SABIC | FCC | Primární nabídka akcií | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Statistický úřad | Tržní hodnota Microsoftu | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Merlin Entertainments | Akcie firmy | BrandZTop | Nabídka akcií | Americké společnosti | Digitální daň | Blackstone | Americké futures | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Thyssenkrupp | Sběratel | Kristalina Georgievová | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Saudi Aramco | Italská vláda | Vlastní akcie | Thomas Cook | Manipulace s akciovým trhem | The Washington Post | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Obchodní spory | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Huawei | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Trinity | Indigo | Objem | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | Obchod | Obchodní dohody | Spojené státy a Čína | List The Wall Street Journal | Firma | Ekonomiky eurozóny | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Erste Group | Generální ředitel | PSA | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Miliardy | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | AFP | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Na burze | Nabídka Aramco | Abkajk | Churajs | General Motors | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Koruna dnes | Sociální sítě | Problémy | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Konzervativci | Výsledek voleb | Plyn | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Akciové korporace | Konec roku | Předseda | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Výkonná ředitelka | Ředitelka | AT&T | Disney | Uber | NERV | Demokratické strany | Peking | Šéfové amerických podniků | Američané | Odškodné | Netflix | Washington | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Budoucnost | Experti | Předběžné výsledky | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Šéf Bílého domu | Technologická společnost | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Trump | Prezident | Výsledky průzkumu | Google | WhatsApp | Instagram | Trhy | WHO | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | SARS | Pandemie | Boeing | FIAT | Zlepšení | Americká administrativa | Výdaje | Deník The Wall Street Journal | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Adidas | Americká společnost | SEC | Velmi bohatý | Americké ekonomiky | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Stabilita | Japonská automobilka | Vývoj | Společnost IHS Markit | Lídři EU | Restrikce | Zákaz cestování | Aerolinky | Opatření proti koronaviru | Letectví | Energetické společnosti | Společnost Saudi Aramco | New York Times | Mike Pence | Viceprezident | Viceprezident Mike Pence | Automobilka | JPMorgan Chase & Co | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Král Salmán | Salmán | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Výrobce letadel | Počet potvrzených případů | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Růst | Lídr republikánů | Signál | Biliony USD | Biliony | Německý statistický úřad | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Války | Poradce | Organizace | British Airways | Práce | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Zpravodajské služby | CIA | Německé automobilky | Snížení produkce | Delaware | Více peněz | Ron Klain | Oživit ekonomiku | Demokraté a Republikáni | Japonský export | Purple Trading Štěpán Hájek | Postavení USA | SARS-CoV-2 | Amazon Jeff Bezos | Joe Biden | Cestování | Automobilka Ford Motor | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Anthony Fauci | Epidemiolog | Blízký východ | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Alternativní taxislužby | Uvolňování opatření proti koronaviru | Zadlužení | Bezpečnost | Členské státy | T-Mobile | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Společnost Facebook | PELTRO | Renault | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Výrobce aut | Nissan | Záchranný balík | Pozitivní sentiment | Londýnské burzy | Rozsáhlé investice | Proticyklické kapitálové rezervy | Covid | Analytik Purple Trading | Den obchodování | Jasný signál | Americká společnost Apple | Šance | Chrysler | Spotřební daně | Brad Smith | Microsoft Brad Smith | Merkelová | Společnost Chevron | Republikánští senátoři | Model 3 | Porušení pravidel | Čínská společnost | NYT | Exekutivní příkazy | Wedbush | Marks & Spencer | Klimatické změny | Zdanění | Prezidentské volby v USA | Fiat Chrysler (FCA) | Qualcomm | Šéf podniku | Abhijit Banerjee | Plynovody | The New York Times (NYT) | Snížit emise | Biden | List The New York Times | Pracovní místa | Odvolací soud | Měnový fond | iPhone | Nancy Pelosiová | Výrobce letecké techniky | Koncern | Nařízení | Newmont | První obchodní den | Bidenovo vítězství | Zpochybnění výsledku | Zpochybnění voleb | T-Mobile US | Šéfové firem | Společnost Pfizer | Producent ropy | Lego | PX Pražské burzy | MGM Holdings | MGM | Boeing 737 Max | Vítězství v Georgii | Proces volby prezidenta | Volby prezidenta | Společnost Tesla | Cestovní kancelář | Inaugurace | Streamovací služby | Discovery | Tržní síly | Technologie | Vnímání | Společnosti | Dna | Horizon | Oculus | Pozornost | Meta | Oculus Quest | Rebranding | The Facebook Files | Metaverzum | Společnost | NSO Group | Pegasus
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Americká firma
Americká inflace
Americká internetová společnost
Americká investiční banka
Americká IT společnost
Americká Komise pro cenné papíry
Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC)
Americká kryptoměnová burza
Americká lehká ropa
Americká lehká ropa WTI

Následující klíčová slova

Americká měna
Americká mincovna
Americká ministryně financí
Americká nezaměstnanost
Americká obchdoní bilance
Americká obchodní bilance
Americká obchodní komora
Americká odvetná cla
Americká opce
Americká organizace API
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading CUP
Potvrďte prosím... Zavřít