Pondělí 03. říjen 2022 10:56
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Dukascopy forex
reklama
Dukascopy krypto
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - Rada guvernérů

img

Americké akciové indexy udržují růst

12.09.2022 Americké akciové indexy uzavřely v pátek v černých číslech a zaznamenaly za poslední týden velký nárůst. Minulý pátek Dow Jones posílil o 1,19 %, NASDAQ si připsal 2,11 % a S&P 500 vzrostl o 1,53 %. Podle výsledků z minulého týdne vzrostl Dow Jones o 2,7 %, S&P 500 o 3,6 % a NASDAQ posílil o 4,1 %.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB zvýšila základní úrok dle očekávání o 0,75 bodu

08.09.2022 Evropská centrální banka (ECB) dnes na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň signalizovala, že bude úroky dál zvyšovat, a předpověděla, že průměrná roční míra inflace v eurozóně letos dosáhne 8,1 procenta.
img

ECB zvýšila sazby o historických 75bps

08.09.2022 Evropská centrální banka se na dnešním zasedání rozhodla pokračovat v normalizaci měnové politiky a v souladu s očekáváním trhu zvýšila depozitní sazbu o 75 bazických bodů na 0,75 %. To je z hlediska velikosti největší jednorázový nárůst úrokových sazeb od vzniku eurozóny. ECB se zároveň díky takto razantní reakci přiblížila dolní hranici pásma tzv. neutrální sazby (odhadované mezi 1-2 %), nad kterou by měla měnová politika začít působit restriktivně.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB zvýšila základní úrok o bezprecedentních 0,75 bodu na 1,25 procenta

08.09.2022 Evropská centrální banka (ECB) dnes na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň signalizovala, že bude úroky dál zvyšovat, a předpověděla, že průměrná roční míra inflace v eurozóně letos dosáhne 8,1 procenta.
img

BREAKING: CAD po zveřejnění zprávy o sazbách zaznamenává pouze malý pohyb

07.09.2022 Bank of Canada zvýšila úrokovou sazbu o 75 bp na 3,25 %, což bylo v souladu s očekáváním trhu. Rada guvernérů se stále domnívá, že měnověpolitická úroková sazba bude muset dále růst, zatímco ekonomika se vyvíjí zhruba v souladu s červencovou projekcí. Průzkumy naznačují, že krátkodobá inflační očekávání zůstávají vysoká a BOC nadále očekává ve druhé polovině roku útlum ekonomiky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.08.2022

29.08.2022 Během minulého týdne burzy oslabovaly. S&P 500 odepsal 4 %, nejvíce od půlky června. Aktuálně se obchoduje cca 15 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita v pátek vystřelila nad hranici 25 bodů. Projev Jeroma Powella v Jackson Hole ukázal, že prázdninový růst trhů byl z velké části založen na nesprávných předpokladech – snížení sazeb v příštím roce je zoufale nepravděpodobné.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Šéf centrální banky: Německá inflace může stoupnout na 10 procent, hrozí recese

21.08.2022 Meziroční míra inflace v Německu by se na podzim mohla vyšplhat na deset procent. Uvedl to šéf německé centrální banky Joachim Nagel v rozhovoru s listem Rheinische Post. Upozornil, že dvoucifernou inflaci zaznamenalo Německo naposledy před více než 70 lety. Varoval rovněž, že pokud se prohlubí energetická krize, německá ekonomika zřejmě v zimě vstoupí do recese.
img

Vyvolají vyšší úrokové sazby Evropské centrální banky úvěrovou krizi? Analýza Allianz Trade nabízí možné scénáře

03.08.2022 Překvapivé zvýšení úrokových sazeb Evropskou centrální bankou (ECB) o 50 bazických bodů a s tím související postupný odklon od protikrizových opatření by mohl vyvolat novou vlnu obav o kvalitu aktiv podniků, říká aktuální analýza pojišťovny Allianz Trade. Banky jsou totiž ve srovnání se situací před více než deseti lety v lepší kondici, zároveň se však více vyhýbají riziku. Soukromý sektor by tak mohl čelit výraznému nárůstu nákladů na financování, což by mohlo zesílit negativní dopady inflace na spotřebu a investice.
img

ECB ukončila éru záporných sazeb s novým TPI v zádech

22.07.2022 Konec jedné éry. I tak by se dalo označit včerejší rozhodnutí, kterým Evropská centrální banka po více než osmi letech opustila záporné úrokové sazby. Rada guvernérů se totiž rozhodla – navzdory očekávání trhu a své vlastní komunikaci – zahájit cyklus normalizace úrokových sazeb jejich razantnějším zvýšením o půl procentního bodu, díky čemuž se depozitní sazba dostala na 0 %.
img

Rozbřesk: ECB ukončila éru záporných sazeb s novým TPI v zádech

22.07.2022 Konec jedné éry. I tak by se dalo označit včerejší rozhodnutí, kterým Evropská centrální banka po více než osmi letech opustila záporné úrokové sazby. Rada guvernérů se totiž rozhodla – navzdory očekávání trhu a své vlastní komunikaci – zahájit cyklus normalizace úrokových sazeb jejich razantnějším zvýšením o půl procentního bodu, díky čemuž se depozitní sazba dostala na 0 %.
img

BREAKING: CAD posiluje poté, co BoC zvýšila sazby více než se původně očekávalo

13.07.2022 Bank of Canada neočekávaně zvýšila úrokové sazby o 100 bazických bodů a základní úroková sazba tak dosáhla 2,5 %, zatímco se ještě před zasedáním očekávalo zvýšení o 75 bp. Rada guvernérů soudí, že úrokové sazby budou muset nadále růst, přičemž se jejich tempo bude určovat dle ekonomického vývoje a inflace.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 04.07.2022

04.07.2022 Během minulého týdne burzy oslabovaly. Volatilita sestoupila z psychologické hranice 30, stále však zůstává zvýšená (VIX aktuálně na 27). Vidíme, že se recese pomalu stává hlavní obavou investorů a střídá tak strach ze zpřísňování monetární politiky. V tomto momentě však burzy prozatím nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně. Přestože vidíme revize hospodářských výsledků směrem dolů, stále zůstávají odhady zisků poměrně euforické.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.06.2022

20.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně oslabily. S&P 500 odepsal 5,8 %, což představuje nevýznamnější týdenní pokles od března 2020. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 31). Klíčovým faktorem je globální utahování měnové politiky – kromě Fedu zvyšovala sazby i BoE a překvapivě i Švýcarská centrální banka. Přestože Powell investory uklidňoval, hrozí, že reálně bude muset Fed udělat více. Tento týden bude bohatý na vyjádření amerických centrálních bankéřů (viz. tabulka).
img

Evropský akciový trh začal v polovině týdne prudce stoupat

16.06.2022 Klíčové akciové indikátory západní Evropy vykázaly během středečního obchodování po šestidenní sérii poklesů velkolepý...
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB urychlí práce na mechanismu, který zmírní rozdíly ve výnosech dluhopisů

15.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) urychlí práce na mechanismu, který pomůže zmírnit rozdíly ve výnosech státních dluhopisů eurozóny. ECB to uvedla po dnešním mimořádném zasedání Rady guvernérů, které nečekaně svolala, aby projednala zejména výprodej na trzích dluhopisů z poslední doby. Finančně slabé a silně zadlužené země na jižním křídle eurozóny totiž čelí citelnému růstu nákladů na obsluhu státního dluhu.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB svolala mimořádné zasedání, zabývat se bude výprodejem na trzích

15.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) na dnešek nečekaně svolala mimořádné zasedání Rady guvernérů, které se bude konat v Miláně a na kterém chce projednat zejména výprodej na trzích dluhopisů z poslední doby. Informovala o tom agentura Reuters. Rozhodnutí ECB podtrhuje obavy z růstu nákladů na obsluhu státního dluhu zejména slabších zemí na periferii eurozóny.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.06.2022

13.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně oslabily. S&P 500 odepsal 5,1 %, což představuje nevýznamnější týdenní pokles od ledna. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 28). Klíčovým faktorem během minulého týdne bylo americké CPI, které vyžaduje důraznější akci ze strany Fedu. Trh se tak začíná opět obávat, že centrální banky budou muset udělat více, než investoři v tuto chvíli zaceňují, aby dokázaly zkrotit inflaci.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB na konci června ukončí nákupy aktiv, úroky jsou zatím beze změny

09.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) od 1. července ukončí nákupy aktiv, kterými léta podporovala ekonomiku eurozóny. Základní úrokovou sazbu nechala na dnešním zasedání Rady guvernérů podle očekávání na rekordním minimu nula procent, ale naznačila, že kvůli vysoké inflaci přikročí od července k sérii zvyšování úroků. Základní sazbu ECB naposledy zvýšila v roce 2011.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB patrně oznámí konec podpůrných opatření a potvrdí záměr zvýšit sazby

09.06.2022 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) na svém dnešním zasedání pravděpodobně oznámí ukončení podpůrných opatření a potvrdí záměr začít od příštího měsíce zvyšovat úrokové sazby. Banka už dala finančním trhům několikrát zřetelně najevo, že léta nákupů dluhopisů, kterými podporovala ekonomiku eurozóny, budou minulostí. Nutí ji k tomu především vysoká inflace.
img

Nejdůležitější ekonomické události týdne 30.05.2022 – 05.06.2022

30.05.2022 Minulý pátek skončil poslední úplný obchodní týden v květnu. Příští obchodní týden (30. května až 3. června) bude přechodným týdnem mezi těmito dvěma měsíci. Jeho hlavní událostí snad bude páteční zveřejnění měsíční zprávy amerického ministerstva práce s údaji o stavu trhu práce v USA. Tato zpráva je jako obvykle zveřejňována první pátek v měsíci a je velmi zajímavá pro účastníky trhu z hlediska hodnocení vyhlídek měnové politiky Fedu, která má naopak obrovský dopad na dynamiku dolaru, americké akciové indexy a celý globální finanční trh jako celek.
img

Euro k dolaru nejníže od jara 2020. Americké výnosy znovu rostou, technologie padají

14.04.2022  Euro se po dnešním měnověpolitickém oznámení ECB propadlo k dolaru pod 1,08 EURUSD na nejnižší hodnoty od května 2020 a pak jenom namáhavě šlape vodu. Centrální banka eurozóny nepřekvapivě potvrdila sazby na stávající úrovni, nepodařilo se jí ale dodat jakékoli náznaky, že by s utahováním měnové politiky nějak pospíchala. V prohlášení nechybělo ujištění, že Rada guvernérů podnikne veškeré potřebné kroky, aby naplnila mandát ECB v oblasti cenové stability. Dostupné údaje podle ní posilují očekávání, že čisté nákupy aktiv v rámci programu APP by měly být ukončeny ve třetím čtvrtletí – podle Lagardeové to může být v jeho úvodu i na konci.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB pokračuje ve své měnové politice beze změny

14.04.2022 Evropská centrální banka ponechala svůj postoj k měnové politice v podstatě beze změny. Nynější údaje posilují očekávání, že čisté nákupy aktiv v rámci programu APP by měly být ukončeny ve třetím čtvrtletí a další vývoj měnové politiky bude záviset na aktuálních údajích a hodnocení výhledu, uvádí se v dnešním prohlášení zveřejněném po zasedání Rady guvernérů ECB.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB potvrdila plány na ukončení nákupu aktiv ve třetím čtvrtletí

14.04.2022 Evropská centrální banka ponechala svůj postoj k měnové politice v podstatě beze změny. Nynější údaje posilují očekávání, že čisté nákupy aktiv v rámci programu APP by měly být ukončeny ve třetím čtvrtletí a další vývoj měnové politiky bude záviset na aktuálních údajích a hodnocení výhledu, uvádí se dnešním prohlášení zveřejněném po zasedání Rady guvernérů ECB. Trhy nyní čekají na tiskovou konferenci prezidentky ECB Christine Lagardeové.
img

EUR/USD. Přehled týdne. V centru pozornosti je geopolitika

21.03.2022 Pár euro-dolar se nachází na křižovatce. Na jedné straně stále platí klesající trend – v tuto chvíli neexistují žádné předpoklady pro jeho obrat. Na druhou stranu minulý týden býci na páru EUR/USD zorganizovali poměrně rozsáhlou korekci, když posílili o téměř 150 bodů. V poslední den obchodního týdne býci přesto povolili své sevření, načež se iniciativy opět chopili medvědi. Svůj úspěch se jim však nepodařilo upevnit – nevrátili pár do oblasti 9. čísla, aby jasně naznačili prioritu krátkých pozic. V důsledku toho vyvstala logická otázka: byla korekce dokončena, nebo se býci na EUR/USD ještě pokusí zaútočit?
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB začne rychleji omezovat nákupy dluhopisů

10.03.2022 Evropská centrální banka (ECB) bude kvůli vysoké inflaci rychleji omezovat nákupy dluhopisů v rámci svého podpůrného programu APP a ve třetím čtvrtletí ho zřejmě ukončí. Na svém dnešním zasedání o tom rozhodla Rada guvernérů ECB. Hlavní úrokovou sazbu nechala centrální banka na rekordním minimu nula procent, uvedla v prohlášení. ECB také v aktualizovaném výhledu očekává na příští dva roky vyšší inflaci.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB bude kvůli vysoké inflaci rychleji omezovat nákupy dluhopisů

10.03.2022 Evropská centrální banka (ECB) bude kvůli vysoké inflaci rychleji omezovat nákupy dluhopisů v rámci svého podpůrného programu APP a ve třetím čtvrtletí ho zřejmě ukončí. Na svém dnešním zasedání o tom rozhodla Rada guvernérů ECB. Hlavní úrokovou sazbu nechala centrální banka na rekordním minimu nula procent, uvedla v prohlášení.
C:\fakepath\trader-09032022-34-zm.jpg

Forex: Klidnější situace na trzích v souvislosti s Ukrajinou podpořila kurz eura

09.03.2022 Jednotná evropská měna euro dnes posiluje, vůči dolaru odpoledne přidávala více než jedno procento. Na finanční trhy se částečně vrátila chuť riskovat, například ceny komodit díky tomu sestoupily z mnohaletých rekordů, na které se vyšplhaly kvůli dopadům invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
img

Fed uspořádá 14. února 2022 neveřejné zasedání bankovní rady

14.02.2022 DOW Jones, NASDAQ a S&P 500 – hlavní americké akciové indexy – v pátek klesly, přičemž určité protivětry vedly k růstu dolaru a poklesu amerického akciového trhu. Zaprvé v tom hrála roli geopolitika. Jak víme, investoři se v situacích potenciálního vojenského konfliktu nebo napětí mezi zeměmi obracejí k bezpečným aktivům. Jelikož akcie patří mezi riziková aktiva, nyní klesají. Zadruhé to byly kroky Fedu a možnost nejméně 4 zvýšení sazeb v tomto roce. To byly síly, které v pátek ovlivňovaly ceny akcií. Následující den vyšlo najevo, že v pondělí 14. února se bude konat neveřejné zasedání bankovní rady americké centrální banky. Nyní se množí spekulace, že by regulátor mohl během zasedání zvýšit úrokovou sazbu. Oznámení o očekávaném neveřejném zasedání bylo zveřejněno na oficiálních internetových stránkách Fedu. Do konce pondělí by tedy již mohlo dojít ke zvýšení úrokové sazby. Záležitostí, kterou se bude Rada guvernérů zabývat, bude revize a stanovení zálohové a diskontní sazby. Nicméně existují důvody se domnívat, že se neveřejné zasedání koná nejen kvůli tomuto. Mimořádná zasedání se ve skutečnosti konají velmi zřídka. Naposledy se takové zasedání konalo, když Fed snižoval sazby na začátku pandemie.
img

EUR/USD. Mimořádné zasedání Fedu, geopolitika a projev Lagardeové

14.02.2022 Pár EUR/USD se dnes pomalu pokusil o korekci směrem vzhůru. Cena, která je zjevně pod tlakem, vykazuje nízkou volatilitu. Fundamentální pozadí z celkového hlediska prospívá americké měně, a tak se jako prioritní jeví scénář dalšího poklesu páru. Medvědi tohoto hlavního měnového páru stojí na straně rekordního růstu inflace v USA, růstu antirizikového sentimentu, posilování jestřábích očekávání ve věci kroků Fedu a současného zesilování holubičího sentimentu ve věci dalších kroků ECB. Kupující tohoto páru se mohou spoléhat jen na dočasné oslabení amerického dolaru, protože euro samo nemá téměř žádné důvody k růstu. Predikce obchodníků po výsledcích únorového zasedání ECB se minulý čtvrtek zhroutily, když byla Christine Lagardeová proti zpřísňování měnové politiky. Býci páru EUR/USD tudíž nedokázali z vlastních sil nic a musejí sledovat americkou měnu.
img

Americký dolar před novým rokem přemáhá smutek, zatímco euro si postupně razí cestu vzhůru

21.12.2021 Americký dolar, který nedávno zažil vítězství, je nucen ustupovat pod tlakem jestřábích akcí Fedu a vyhýbání se riziku ze strany investorů. Měna se však nehodlá vzdát a plánuje své současné ztráty získat zpět.
img

Fundamentální analýza EUR/USD a GBP/USD na 17. 12. 2021

17.12.2021 Euro upevnilo svou pozici poté, co ECB oznámila své rozhodnutí, ale nedokázalo opustit širší boční kanál, který začal 30. 11. 2021. Libra prudce vzrostla na základě zvýšení úrokové sazby Bank of England.
C:\fakepath\Various_central_banks.png

Co přinese týden centrálních bank?

13.12.2021 Tento týden se přihlásí o slovo snad všechny důležité centrální banky. Svým posledním letošním rozhodnutím o nastavení měnové politiky si své povinnosti odpracují, aby v předvánočním týdnu už trhy příliš nepobláznily. Ve středu přijde na řadu americká centrální banka (Fed). Ve čtvrtek pak evropská, švýcarská i britská centrální banka a v pátek celý maraton zakončí Bank of Japan.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB podle očekávání ponechala měnovou politiku beze změny

28.10.2021 Evropská centrální banka (ECB) dnes v souladu s očekáváním ponechala svou měnovou politiku beze změny, a to navzdory růstu inflace v eurozóně. Základní úroková sazba ECB tak zůstává na rekordním minimu nula procent. Banka bude v tomto čtvrtletí rovněž dál nakupovat dluhopisy "mírně nižším" tempem než v předchozích dvou kvartálech, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\top5-22102021-20-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.10.2021 1) Akcie společnosti Snap spadly po varování ohledně dopadů na inzerci v americkém premarketu i o 22 %. Pokud bude výprodej pokračovat i v úvodu obchodní seance, může ztratit přes 25 mld. USD na tržní hodnotě.
C:\fakepath\EURUSD.jpg

Forex: Euro mírně posiluje, ECB zpomalí nákupy dluhopisů

09.09.2021 Euro dnes mírně posiluje. Evropská centrální banka (ECB) mírně zpomalí nákupy dluhopisů, kterými se snaží podporovat hospodářský růst v eurozóně zasažený pandemií covidu-19.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB mírně zpomalí nákupy dluhopisů

09.09.2021 Evropská centrální banka (ECB) zpomalí nákupy dluhopisů, kterými se snaží podporovat hospodářský růst v eurozóně zasažený pandemií. Rada guvernérů ECB na svém dnešním zasedání rozhodla, že sníží měsíční nákupy dluhopisů v rámci nouzového pandemického programu označovaného PEPP, konkrétní čísla však ve své zprávě neuvedla. Doposud ECB kupovala dluhopisy tempem zhruba 80 miliard eur (dva biliony Kč) měsíčně.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB mírně zpomalí nákupy dluhopisů, kterými podporuje ekonomiku eurozóny

09.09.2021 Evropská centrální banka (ECB) zpomalí nákupy dluhopisů, kterými se snaží podporovat hospodářský růst v eurozóně zasažený pandemií. Rada guvernérů ECB na svém dnešním zasedání rozhodla, že sníží měsíční nákupy dluhopisů v rámci nouzového pandemického programu označovaného PEPP, konkrétní čísla však ve své zprávě neuvedla. Doposud ECB kupovala dluhopisy tempem zhruba 80 miliard eur (dva biliony Kč) měsíčně.
C:\fakepath\top-09092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.09.2021 1) Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) dnes bude jednat o měnové politice. Podle analytiků by mohla přikročit ke zpomalení nákupů dluhopisů, kterými se snaží podporovat hospodářský růst v eurozóně. Základní úroková sazba ECB by však měla zůstat na rekordním minimu nula procent.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB by mohla přikročit ke zpomalení nákupů dluhopisů

09.09.2021 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) dnes bude jednat o měnové politice. Podle analytiků by mohla přikročit ke zpomalení nákupů dluhopisů, kterými se snaží podporovat hospodářský růst v eurozóně. Základní úroková sazba ECB by však měla zůstat na rekordním minimu nula procent.
C:\fakepath\DAX.jpg

Evropské akcie oslabily nejvíce za tři týdny, trh vyhlíží zasedání ECB

09.09.2021 Evropské akcie včera oslabily nejvíce za poslední tři týdny. Trh vyhlíží dnešní zasedání Evropské centrální banky (ECB). Rada guvernérů na něm bude probírat omezení pandemického stimulačního programu.
C:\fakepath\FX-2.jpeg

Forex: Dolar roste, pomáhá mu růst výnosů dluhopisů americké vlády

08.09.2021 Dolar dnes vystoupal na dvoutýdenní maximum, pomáhá mu růst výnosů amerických státních dluhopisů. Euro před čtvrtečním zasedáním Evropské centrální banky (ECB) oslabuje.
img

Forex: Předstihové indexy by měly opět vzrůst

23.07.2021 Dnes zveřejněné předstihové indikátory ukážou zrychlující expanzi ve službách zemí eurozóny v červenci a mírné zpomalení rychlého růstu zpracovatelského průmyslu. Finanční trh bude dále sledovat vývoj epidemie a zveřejňované firemní výsledky.
img

Forex: ECB říká, že sazby jen tak nezvýší

22.07.2021 Evropská centrální banka na dnešním zasedání dle očekávání nezměnila nastavení měnové politiky. Hlavní refinanční sazba setrvala na 0,0 % a depozitní sazba na -0,5 %. Čekala se ale změna vyjádření ohledně budoucího vývoje, která by navíc reflektovala revidovanou strategii a inflační cíl na 2,0 %. ECB nově uvedla že rada guvernérů očekává setrvání hlavní úrokové sazby na aktuálních nízkých úrovních, dokud v prognóze neuvidí inflaci trvale stabilizující se na cíli 2 %, přičemž toto může implikovat transitorní období inflace mírně nad cílem. Z hlediska dopadu na trh mělo zasedání malý vliv. Euro krátce oslabilo o 0,2 % k 1,1770 EUR/USD, ale již během tiskové konference ztráty vymazalo a později lehce posílilo k 1,1810 EUR/USD.
C:\fakepath\top-22072021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.07.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo v zelených číslech. Akcie těžaře BHP v Austrálii přidaly přes 3 % poté, co společnost oznámila, že s americkou automobilkou Tesla podepsala dohodu stran dodávek niklu.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB poprvé od změny inflačního cíle představí svou novou měnovou politiku

22.07.2021 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) dnes poprvé od změny inflačního cíle oznámí, jakým směrem se bude ubírat její měnová politika. Změna základních úrokových sazeb ani posun ve dvou hlavních programech nákupů aktiv se nečeká, podle analytiků by ale centrální banka měla objasnit, jak její nová strategie ovlivní krátkodobou měnovou politiku.
C:\fakepath\euro-14072021.jpg

Evropská centrální banka učinila první krok ke spuštění digitálního eura

14.07.2021 Evropská centrální banka (ECB) dnes učinila první krok ke spuštění digitálního eura. Její plány souvisejí s globální snahou uspokojit rostoucí poptávku po elektronických platebních prostředcích, podle agentury Reuters se tak ale chce i vypořádat s boomem kryptoměn. Digitální euro jako elektronický ekvivalent bankovek a mincí bude mít pravděpodobně podobu digitální peněženky, kterou budou moci občané eurozóny držet u ECB, nikoliv u komerčních bank.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Ruský rubl | HDP | Měnová politika | Německo | Španělsko | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | USD/RUB | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | CME | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Nesoulad | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Pozice | Rally | Reinvestice | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Spread | Stagflace | Support | Tištění peněz | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | ČNB | Časový rámec | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Panevropský index | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Patria | XTB | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Ceny komodit | Kurz eura | Panika | Euforie | Výsledky | Strach | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Obchodovat | CAC 40 | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | USDX | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | EUR/HUF | Facebook | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDCAD | Akciové indikátory | Aktivum | Index | Investiční strategie | Likvidní | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Cena akcií | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Členské země eurozóny | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Eura | Euro dnes | Euro posiluje | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Finanční služby | Frank | FXstreet.com | FXstreet.cz | Graf | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index DJIA | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | Jádrová inflace | Kapitálové trhy | Kurz eura k dolaru | Kurzy | Libra | Makroekonomický kalendář | Management | Měna euro | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Patria.cz | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Rubl k dolaru | Sázky | Société Générale | SPX | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská centrální banka | Tapering | Trh | Twitter | Volatility | Výprodej | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | DXY | Komise pro cenné papíry | Elon Musk | Christine Lagarde | Ministerstvo financí | Provozní marže | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Hrubý domácí produkt (HDP) | Institute for Supply Management (ISM) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Bohatý | Komise | Kontrakt | Volby | Fundamentální data | Burze | Cena eura | Jackson Hole | Caterpillar | Guvernér centrální banky | Investing.com | TLTRO | Standard Chartered | Zvyšování sazeb | Uložení peněz | HUF/EUR | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Averze k riziku | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Sázet | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Inflační tlaky | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Opatření centrálních bank | Nejistota | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | FTSE 100 | Digitální měny | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Bankéři | Utáhnout měnovou politiku | Americké akciové trhy | Payrolls | Mzdy | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Francouzský CAC 40 | Predikce | Průzkum | Krize | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Očekávání analytiků | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Indexy PMI | Volatilita trhů | Měny&Sazby | ČTK | Zvýšení volatility | Konsenzus | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | J.P. Morgan | Makroekonomické zprávy | LBBW | Coinbase | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Jerome Powell | MiFID II | Štěpán Hájek | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Digitální peněženky | EUR/RUB | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Krypto | Obchodní týden | OPEC+ | Výsledky obchodování | Podniky | Projev Jeroma Powella | Evropský akciový trh | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | CSI 300 | Forint | Pokles ceny | Geopolitika | Šéf Fedu | Poptávka po dolaru | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Růst amerického dolaru | BDSwiss | Růst úrokových sazeb | Zvyšování úroků | Zvýšení úrokové sazby | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Ceny kryptoměn | Refinitiv | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Sazby Fedu | Majetek | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Rekordní růst | Statistický úřad | Obavy investorů | Inflační očekávání | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Nejznámější kryptoměny | Stav americké ekonomiky | Snížení sazeb | Reinvestování | Prezidentka ECB | Akcie automobilky | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Sazby ECB | Globální recese | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Oživení ekonomiky eurozóny | Předstihové indikátory | Nejlepší výsledky | Equinor | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Následky krize | Automobilky | Čistý zisk | Objem | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků | Inflace v USA | SCMP | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Firma | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Výrobce léků | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Co bude | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Zájem o riziková aktiva | Lagardeová | Klesly akcie | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Hong Kong | Pozornost obchodníků | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Evropští investoři | Dluhopisoví investoři | Vládní bondy | Omezení těžby | Statistika | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Centrální banka USA | Stavebnictví | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Breaking | Pojišťovny | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | GBP/EUR | Plyn | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Nord Stream | Nord Stream 2 | Nejdůležitější ekonomické události | Míra | Inflační výhled | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Předseda | Americké centrální banky | Dolar roste | Regulátoři | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | xStation5 | Americké vlády | Bydlení | Ztráta | BREAKING | Snižování stavů | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Vývoj měnové politiky | Investiční platformy | Hospodářský růst v Německu | Ceny dluhopisů | Klesající trend | CFA | Míra inflace v eurozóně | Experti | Poradenství | Geopolitická situace | Zpřísnění měnové politiky | Veřejné finance | Ukazatele | Vývoj meziroční inflace | Ceny energií | Komunikace | Údaje o HDP | Macron | Prezident | Trhy | Evropské ekonomiky | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Starbucks | Pochybnosti | Zlepšení | Růst v eurozóně | Pesimismus | Čínská vláda | Hlavní úrokové sazby | BP | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Medvědi | Americká inflace | Růst sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Německý HDP | Ekonomické aktivity | Směřování trhů | Index CSI 300 | Krize v eurozóně | Šéfka ECB | Americký Fed | Vývoj | Výkyvy | Nástroje měnové politiky | Restrikce | Americké výnosy | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Tržní podmínky | Tencent | Dongfeng Motor | Opatření vlády | Další vývoj | Stimuly | Útlum ekonomiky | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Cenový vývoj | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Viceprezident | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Další pokles | Index ISM | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Index podnikatelské aktivity | Britský akciový index | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Banka J.P. Morgan | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Platební neschopnosti | Allianz | Německý statistický úřad | Ekonomiky | Slovensko | Války | Americké žádostí o podporu | Práce | Údaje | Prezident Vladimir Putin | CBS | WELL | Hospodářské oživení | Statistiky | Chuť riskovat | Trade | Debata | PMI ve službách | Posílení | Čtvrtletní výsledky | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Rozhodnutí o sazbách | Růst výnosů | Nákupy dluhopisů ECB | Mandát ECB | Australská ekonomika | Zadlužení | Dluhy | Členské země | CL | Manažeři | Podnikatelské aktivity | Společnost Facebook | Realitní společnosti | JDE | Unie | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Rekordní nárůst | Americké CPI | Zpomalení inflace | Sanofi | Členové Fedu | Roční míra inflace | Rostoucí trend | Bezpečný dolar | Covid | Nové žádosti o podporu | Objem aktiv | Online hry | Den nezávislosti | Jasný signál | Situace na trhu práce | Fundamentální pozadí | Ceny kávy | Šance | Stellantis | Ceny | Kolaps | Technologické společnosti | Společnost XTB | Nižší poptávka | Forward guidance | DeFi | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výhled německé ekonomiky | Důvěra | Philip Lane | Analytik XTB | Výrobce pneumatik | Zisk a tržby | Představitelé ECB | Decentralizované finance | IT společnosti | Odborníci | Kroger | Arabica | Evropský statistický úřad | Politici | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Digitální euro | Šéf centrální banky | Pablo Hernández de Cos | Centrální banky světa | Měnový fond | Americké měny | Defi | Nařízení | Pokles indexu | Geopolitické faktory | Pandemický program | Zveřejnění výsledků | Inflace v Číně | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Siemens | H&M | Coinbase Global | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Utažení měnové politiky | Německá inflace | DOT | Joseph Trevisani | Nové restrikce | Evropské centrální banky | Akcie automobilky Stellantis | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Jestřábí přístup | Vypuknutí pandemie | Dialog | James Bullard | Výnos desetiletého dluhopisu | PMI indexy | Nová strategie | Sentiment investorů | Vývoj epidemie | Tržní rizika | Míra inflace v Německu | Oživování ekonomiky | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Digitální majetek | Výhled růstu ekonomiky | Zvýšení základního úroku | Ministerstvo financí USA | Míra úspor | PMI index | Občané eurozóny | Akcie Goldman Sachs | Kurz ruského rublu | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Produkce zlata | Riziko ztráty | Dopad na finanční trh | Oslabení | Zscaler | První zvýšení sazeb | DocuSign | Plány | Cíle | Dodávky plynu | Nové prognózy | Dolar dnes | Pozitivní vliv | Cenové stability | Technologie | Vývoj měnového páru USD/RUB | Očekávaná data | Vzorec chování | UST | Spuštění digitálního eura | Fyzické hotovosti | Práce na digitálním euru | Rada guvernérů ECB | Americký trh | Odvětví | B Word | Ceny kávy Arabica | Firma Starbucks | Předstihové indexy | Flexibilita | Rekord | Bilion | Guidance | HICP | Chování | Projekce | Automobilové součástky | Čínští regulátoři | Základní sazby | Faurecia | Výprodeje na trzích | SXXP | Sympozium | Dodávky plynu do Evropy | Růstové tituly | Společnosti | Národní měny | Opatření | Evergrande | China Evergrande | Růst trhu | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Podpůrný program | Ceny plynu | Akcie společnosti Tencent | Hospodářský růst v eurozóně | Čínské realitní společnosti | Akcie Evergrande | BNP | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Energetická krize | Prudké zdražování | Inflace v září | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Vysoké ceny | Šéf německé centrální banky | Snap | Akcie společnosti Snap | Pozornost | Indexy pohyb | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Dopady inflace | Lockdowny | TIM | Omikron | Sazby centrální banky | Zveřejnění zprávy | | Zlotý | Rostoucí inflace | Developeři | Velikosti bilance Fedu | Vývoj velikosti bilance Fedu | Předpokládaná výše hlavní úrokové sazby | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Ukončení nákupu aktiv | Joachim Nagel | Euro-dolar | Pár euro-dolar | Cyklus utahování měnové politiky | Základní sazba | Jestřábí komentáře | Ruský plyn | Růst inflace v USA | Hry | Upravený zisk | Válka na Ukrajině | Instituce | Základní úrok | Ocado | Rusko-ukrajinský konflikt | Invaze na Ukrajinu | H-shares | Ruské invaze na Ukrajinu | Konflikt na Ukrajině | Filip Louženský | Prima | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Financování výdajů | Nouzový program nákupů aktiv | Nouzový program nákupů aktiv (PEPP) | Světové produkce | APP | Normalizace úrokových sazeb | Dopady války na Ukrajině | Daň na pohonné hmoty | Covid v Číně | Vysoké ceny energií | Allianz Trade | GMT | Normalizace měnové politiky | Iva Palusková | Atos | Úhrnný indikátor | Mimořádné zasedání ECB | Mimořádné zasedání | Přijetí | Prudký růst inflace | Nová bankovní rada | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Rezignace italského premiéra | Hike | Německé ekonomiky | Portu Filip Louženský
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Q1 HDP
Q9 Capital
Raad Alkadiri
Rabobank
Raceoption
Race to the bottom
Racionalizace
Racionální mysl
Racionální rozhodnutí
Rada ČNB

Následující klíčová slova

Rada guvernérů ECB
Rada MMF
Radan Hanzl
Rada pro finanční stabilitu
Rada pro mezinárodní vztahy
Rada pro mezinárodní vztahy (CFR)
Radar Tradera
Radek Babčan
Radek Dvořák
Radek Janáč
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB ambasador Conora McGregor
Potvrďte prosím... Zavřít