Klíčová slova - Riksbank

img

Ekonomický kalendář: Všechna pozornost je zaměřena na Fed

19.06.2019 10:30 - Velká Británie, CPI inflace za květen. Britským deníkům aktuálně dominuje zápas o šéfa konzervativců. Nicméně dnešní statistiky inflace si zaslouží zvýšenou pozornost. Již zítra totiž bude Bank of England rozhodovat o sazbách a data inflace jsou jedním z hlavních vstupů. Trh očekává pokles CPI z 2,1 % na 2,0 % y/y. Jádrová inflace by měla klesnout z 1,8 % na 1,6 % y/y.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na data z USA a Velké Británie

24.05.2019 10:30 - Velká Británie, Maloobchodní prodeje za duben. Makrodata z Velké Británie přicházela v poslední době smíšená. Inflace zklamala očekávání, nicméně data produkce je dokázala překonat. Libra však v poslední době primárně reaguje hlavně na politický vývoj okolo Brexitu. Spekuluje se, že by dnes mohla ohlásit rezignaci, takže data z maloobchodu nebudou mít pravděpodobně zásadnější dopad, zvláště pokud se výrazněji neodchýlí od konsenzu. Alespoň krátkodobou volatilitu ovšem očekávat můžeme. Očekává se výsledek +4,5 % y/y a jádrový ukazatel by měl vykázat růst o 4,2 % y/y. Na měsíční bázi se očekává pokles prodejů o 0,3 %.
img

Ekonomický kalendář: O pozornost si dnes říká index chicagského Fedu

20.05.2019 14:30 pm - The Chicago Fed National Activity index: Jedná se dnes o jediný důležitější index v makrokalendáři. Vzpomeňme si, že poslední výsledky výroby z Filadelfie a New Yorku za květen ukázaly solidní výsledky, takže očekávání na výsledek z Chicaga nejsou možná tak malá, jak napovídá průzkum analytiků. Měli bychom se dočkat mírného zhoršení na -0,2 v květnu z dubnových -0,15. Bude se jednat o první výsledek výrobního indexu, který už mohl být ovlivněn eskalací napětí okolo obchodních válek USA s Čínou.
img

Ekonomický kalendář: Pohnou maloobchodní prodeje s americkým dolarem?

15.05.2019 11:00 - eurozóna, HDP za Q1 2019. Jedná se o druhý odhad vývoje ekonomiky v eurozóně za první kvartál tohoto roku. Čeká se růst HDP o 0,4 % q/q. Neměli bychom se dočkat žádného výraznějšího pohyby ve srovnání s prvním odhadem. Obchodníci se spíše zaměří na detaily reportu. Vzpomeňme, že v případě amerických statistiky se na růstu HDP podílely zvýšenou měrou zásoby a exporty, zatímco důležitá data spotřeby zaostala za očekáváním.
img

Ekonomický kalendář: Dnes převáží data z Evropy

14.05.2019 Čína včera přišla s odvetnými cly na americké zboží, což výrazně zvýšilo rizikovou averzi a poslalo akciové trhy do negativního teritoria. Zároveň lze očekávat, že toto téma bude na trzích dále rezonovat. Obchodníci by ovšem neměli zapomínat ani na další fundamenty, které v kontextu čísel ukazují, jak je na tom reálná ekonomika.
img

Která riziková měna je levná?

09.05.2019 Víkendového strašáka v podobě ohlášení výrazného zvýšení cel na zboží proudící z Číny do Spojených států ze sebe trhy ještě zdaleka nesetřásly. Americké akcie tento týden ztrácejí už přes 3 % a japonský jen vesele posiluje dál. I česká koruna se obchoduje na slabších úrovních proti euru, byť minulý týden došlo ke zvýšení domácích úrokových sazeb na rovná dvě procenta.
img

Ekonomický kalendář: ČNB dnes bude rozhodovat o sazbách, Amerika zveřejňuje HDP

28.03.2019 Předběžná data CPI inflace za eurozónu budou zveřejněny zítra v 11. hodin dopoledne. Reakce na tato data je ovšem obvykle nízká, protože již jsou známy předběžné výsledky z některých důležitých evropských zemí, které jsou zveřejňovány den dopředu. Španělská inflace (9:00) zklamala růstem o pouze 1,3 % z 1,1 % y/y v únoru. Očekával se však růst o 1,6 %. Data z Německa pak budou zveřejněna pravděpodobně ve 14. hodin. Německé CPI by mělo setrvat na 1,5 % y/y.
img

Výprodej trhu slábne

24.12.2018 Globální akcie uzavíraly týden v záporné oblasti a čelí tlakům, protože čínsko-americké obchodní napětí, dočasné omezení provozu vlády a nedávné zvyšování sazeb Fedu děsí investory, kteří se rozhodli před vánočními prázdninami přijmout přístup „počkáme a uvidíme“. Ceny ropy čelí největším týdenním ztrátám za poslední čtyři roky, což naznačuje, že jak akcie, tak negativní korelace ropy, již neexistují. Stejně jako Fed, švédská Riksbank se nečekaně rozhodla k prvnímu zvýšení sazeb za 7 let.
img

Švédska centrálna banka nečakane zvýšila úrokové sadzby

20.12.2018 FED nie je jediná centrálna banka, ktorá v posledných hodinách zvýšila úrokové sadzby. Pripojila sa k nej švédska Riksbank. A to pomerne nečakane, zvýšenie sadzieb očakávalo 10 z 24 oslovených analytikov Bloombergu. Pomerne prekvapivé je to aj z toho dôvodu, že Riksbank je považovaná za centrálnu s jednou z najvyšších obsesií nízkou infláciou a odmietala zvyšovať sadzby aj keď sa ekonomike mimoriadne darilo s odôvodnením, že existujú riziká, že inflačné tlaky nie sú dostatočné.
C:\fakepath\svedsko-12022015-2.png

Švédská centrální banka zvedla úroky

20.12.2018 Švédská centrální banka poprvé po sedmi letech zvýšila základní úrokovou sazbu. Zvedla ji o čtvrt procentního bodu z minus 0,5 procenta na minus 0,25 procenta. Riksbank dnes ale také uvedla, že další zvyšování sazby bude pomalejší, než dříve odhadovala, a přistoupí k němu zřejmě až ve druhé polovině příštího roku. Švédská koruna v reakci na zvýšení úrokové sazby prudce zpevnila k euru i k dolaru.
C:\fakepath\svedsko-12022015-2.png

Švédská ekonomika ve 3Q klesla

29.11.2018 Hrubý domácí produkt Švédska se ve třetím čtvrtletí poprvé po pěti letech snížil, proti předchozímu čtvrtletí o 0,2 procenta. Meziročně se pak o 1,6 procenta zvýšil, zaostal ale za očekáváním. Vyplývá to z údajů tamního statistického úřadu. Za hlavní příčinu poklesu úřad uvedl zhoršení spotřebitelských výdajů v souvislosti s realitním trhem a nestabilní světovou ekonomiku.
C:\fakepath\1.jpg

Norges Bank poprvé po sedmi letech zvýšila úroky

20.09.2018 Norská centrální banka Norges Bank dnes poprvé po sedmi letech zvýšila hlavní úrokovou sazbu díky rychlejšímu ekonomickému růstu a inflaci. Měnový výbor dnes rozhodl, že hlavní úroková sazba stoupne na 0,75 procenta z rekordního minima 0,5 procenta. Banka současně v prohlášení uvedla, že v dalších letech bude zvyšovat úroky pouze velmi pomalu a obává se rizik, které může způsobit současný vývoj v zahraničí.
img

Volby se blíží. Švédsko potřebuje lekci!

07.09.2018 Vítězem bude opět populismus a poraženým "samhället". Tento švédský výraz se často překládá jako "společnost", ale skutečný význam je "vycházet spolu". V současnosti Švédsko dělá pravý opak. Je rozděleno v otázce imigrace a jejího dopadu na "švédský model sociální demokracie" se štědrým státním blahobytem.
C:\fakepath\svedsko-12022015-2.png

Švédská centrální banka odložila začátek plánovaného růstu úroků

06.09.2018 Švédská centrální banka odložila první plánované zvýšení úrokových sazeb od roku 2011. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Švédská koruna, jejíž výkon patří letos ve srovnání s dalšími měnami velkých rozvinutých zemí k nejhorším, reagovala na oznámení dalším poklesem.
C:\fakepath\svedsko-12022015-2.png

Švédská koruna je nejníže od finanční krize

30.08.2018 Kurz švédské měny se propadl nejníže od vypuknutí globální finanční krize. Skandinávská země se nyní připravuje na velmi důležité volby, které by mohly dramaticky změnit politické prostředí, upozornila agentura Bloomberg. Švédská koruna ve středu klesla vůči euru již pátý den za sebou a dostala se až na nejnižší hodnotu za více než devět let. Od počátku letošního roku pak švédská měna vůči euru ztratila už více než osm procent.
img

Ako zahýbali obchodné vojny očakávaniami vývoja úrokových sadzieb?

02.07.2018 15. júna ohlásil Trump 25-percentné clá na dovozy z Číny na dovozy v ročnom objeme 50 mld. a tým sa začala obchodná vojna vo väčšom objeme (clá na oceľ a hliník boli len malou predohrou). Medzitým zaviedla odvetné clá za oceľ a hliník EÚ (a aj niektoré ďalšie krajiny), a odznelo množstvo ďalších vyhrážok ohľadom budúcich ciel. Odvtedy klesajú akcie a aj výnosy z dlhopisov. Pokles výnosov sčasti reflektuje aj pokles očakávaní ohľadom budúceho vývoja úrokových sadzieb. Trhy sa teda obávajú, že kvôli obchodným vojnám (či už kvôli priamym dopadom, alebo kvôli poklesu sentimentu podnikateľov alebo investorov), budú viaceré centrálne banky zvyšovať úrokové sadzby pomalšie.
C:\fakepath\TOP5-26042018-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.04.2018 1) Evropská centrální banka (ECB) na svém dubnovém zasedání rozhodla o ponechání základní úrokové sazby na 0 %, zápůjční sazby na 0,25 % a depozitní sazby na -0,4 %. Trh tento výsledek zasedání očekával. V prohlášení po zasedání centrální banka zopakovala, že sazby zůstanou na současných úrovních delší dobu a výrazně za horizont kvantitativního uvolňování.
img

Tato měna je nejlevnější v Evropě

16.04.2018 Dnes se podíváme na jednu měnu, která by se líbila Warrenovi Buffetovi, investorovi, který je známý přístupem hodnotového investování. Praxe nákupu podhodnocených aktiv s dobrým fundamentem je doménou především pro akciové trhy, ale i na forexu můžeme s podobnou strategií sklízet úspěchy.
img

Bloomberg: Bezhotovostní platby ve Švédsku dělají starosti úřadům

04.03.2018 Cedulky s nápisem "nepřijímáme hotovost" se stále častěji objevují v obchodech a restauracích po celém Švédsku. Před platbou v hotovosti se zde dává přednost digitálním a mobilním platbám. Tempo, jakým se hotovost vytrácí, však vyvolává obavy u úřadů, píše agentura Bloomberg.
img

EUR/SEK

27.01.2018  V posledních týdnech švédská koruna posílila zhruba o dvě procenta poté, co strávila většinu ze čtvrtého čtvrtletí roku 2017 v poklesu hodnoty proti euru a v prosinci dosáhla psychologické úrovně 10,00, uvedla Lloyds Bank. Domácí a vnější prostředí se v poslední době opíralo o korunu. Ekonomické údaje nadále ukazují, že švédská ekonomika je v rozumném zdravotním stavu. Zatímco míra nezaměstnanosti vzrostla na 6,5 ​​procenta, inflace se pohybuje směrem k cíli centrální banky.
img

Švédské cílování inflace

24.01.2018 Švédské inflační očekávání v lednu vzrostlo ve všech časových horizontech   Švédské inflační očekávání založené n...
img

Stoja za poklesom eura očakávania normalizácie politiky ECB?

18.01.2018 Časť analytikov razí teóriu, že posilnenie eura ktoré ignoruje nárast úrokových diferenciálov v prospech USA, je dielom očakávaní normalizácie politiky ECB. T.j. že euro posilňuje kvôli tomu, že ECB zrejme onedlho ukončí QE a začne pozvoľne dvíhať sadzby. Priaznivci tejto teórie hovoria, že je to dôvod, prečo aktuálne rastú CAD a GBP a v tomto roku by mali mať z podobného dôvodu dobré vyhliadky AUD a NZD.
img

Švédská centrální banka oznámila konec kvantitativního uvolňování

21.12.2017 Švédská centrální banka Riksbank oznámila, že přestane s nákupem nových dluhopisů, čímž utlumí dosavadní program kvantitativního uvolňování. Výnosy z kupónů a ze splatných dluhopisů nicméně banka prozatím hodlá reinvestovat. Švédská koruna v reakci na oznámení posílila vůči euru asi o půl procenta.
img

Kvantitatívne uvoľňovanie vo Švédsku končí. EURSEK klesá.

20.12.2017 Dnes zasadala švédska centrálna banka Riksbank. Tá podľa očakávania ukončila kvantitatívne uvoľňovanie (v rámci ktorého skúpila verejný dlh v objeme 290 mil. SEK, čo predstavuje niečo vyše 6% HDP). QE úplne nekončí, v najbližšom roku a pol ešte budú reinvestované úroky z nakúpených dlhopisov do nákupu nových, v celkovom objeme 15 mld. SEK. Jedná sa však len o kozmetické navýšenie aktív Riksbank.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 20.12.2017

20.12.2017  Hlasování o daňové reformě republikánské strany bylo na poslední chvíli odloženo kvůli procedurálním nesrovnalostem. Po drobných úpravách by schválení zákona mělo přijít ještě během dneška. Dolar vůči euru během včerejška oslabil na EUR/USD 1,184. Široce očekáváný úspěch dnešního hlasování by neměl způsobit výrazné posilování.
img

Pred ECB zasadali škandinávske centrálne banky – SEK a NOK strácajú

26.10.2017 Ekonomika sa vyvíja pozitívne, rekordná miera zamestnanosti pomáha tlačiť nahor infláciu, ktorá je už nad dvoma percentami a v dohľadnej dobe by sa mala pohybovať okolo tejto cieľovej úrovne. Toto odznelo aj na predošlom zasadnutí.
img

Obrázky dňa: Čím viac sa spomínajú v médiách jastrabí kandidáti na šéfa FEDu, tým lepšie pre dolár

25.10.2017 Skvelý graf od Bloombergu – vývoj mediálneho pokrytia Warsha a Taylora, teda jastrabích kandidátov na šéfa FEDu a pravdepodobnosti dvoch a troch zvýšení sadzieb v budúcom roku. Ten ukazuje pozitívny vzťah medzi týmto dvoma časovými radmi. Konečná nominácia teda môže výrazne prehovoriť do kurzu dolára. Pre americkú menu vyzerá byť viac priestoru pre pozitívne prekvapenie, keďže ďalší dvaja možní kandidáti – Powell a Yellenová by mali pokračovať v súčasnej politike FEDu, ktorý vo vyspelom svete uťahuje najviac (teda nie sú holiubičí). Taylor a Warsh by mohli ešte viac pritvrdiť (@M_McDonough):
img

G10 divergence měnové politiky

16.10.2017 G10 FX sentiment – Predikce poklesu výnosů FX z bezrizikových aktiv, Sterling a Aussie upgradovány uprostřed divergence měnové politiky.
img

Trhy dnes: Rokovania o BrExite sú na mŕtvom bode, libra padá

12.10.2017 Počas dnešného obchodovania je pod tlakom britská libra. Postaralo sa o to vyhlásenie hlavného vyjednávača EÚ o BrExite Michaela Barniera, podľa ktorého sú rokovania s Britániou aktuálne na mŕtvom bode. Opäť sa teda začalo skloňovať slovné spojenie tvrdý BrExit, ktoré britská libra nemá príliš v láske. Voči euru a doláru dnes stráca libra viac ako pol percenta. Libra prežíva v posledných dňoch ťažké časy, pred niekoľkými dňami sa prudko prepadla po správach, že voči premiérke Mayovej sa chystá v strane vzbura, keďže jej prípadné zosadenie by taktiež mohlo skomplikovať proces BrExitu.
img

GBP/SEK

11.09.2017 Někteří lidé odmítají FX trendy jako náhodnou procházku, ale trh je víc rozmarný než to, co vykreslují patterns a korelace, které vytvářejí iluzi trvalých vztahůdo doby, než se původní rozbijí a nové zformují. Až do jara dolar sledoval reálné dlouhodobé úrokové sazby docela dobře, ale v létě se podhodnocoval. Nyní se zdá být vhodná doba, abychom aktualizovali prognózy FX.
img

Švédska inflácia vystrelila nahor, pre SEK sa otvára priestor pre rast

15.08.2017 Dnes v ranných hodinách pripravila mimoriadne prekvapenie inflácia vo Švédsku. Inflácia vyskočila z 1,7% na 2,2% (čakal sa rast na 1,9%) a inflácia očistená o vplyv úrokových sadzieb z 1,9% na 2,4%. Rast cien v krajine je teda po prvý krát od roku 2011 nad inflačným cieľom, čo otvára švédskej centrálnej banke priestor pre uťahovanie politiky. Vzhľadom na to, že jej aktuálna úroková sadzba (-0,5%) je tretia najnižšia na svete (po Dánsku a Švajčiarsku), má toho priestoru dosť.
svedsko-12022015-2.png

Inflace ve Švédsku překonala cíl Riksbank

15.08.2017 Míra inflace ve Švédsku v červenci poprvé za více než šest let překonala dvouprocentní inflační cíl centrální banky (Riksbank). Jádrová inflace měřená indexem spotřebitelských cen CPIF v červenci stoupla meziročně z 1,9 na 2,4 procenta. Forexový trh na zprávu reagoval zpevněním švédské koruny a investoři předpokládají, že Riksbank po letech mohutných stimulů bude urychleně normalizovat svou měnovou politiku, píše list Financial Times.
img

Centrálne banky sa riadia neužitočným konceptom. Trh práce nemusí vytlačiť nahor infláciu

09.08.2017 Centrálne banky sa aj naďalej spoliehajú na to, že nižšia nezamestnanosť a nedostatková pracovná sila vytlačí nahor mzdy a týmpádom aj infláciu. V tomto mentálnom modeli jednoznačne funguje ECB a a podobnom štýle sa vyjadruje aj FED.
usdjpy-04072017.png

Forex: Japonský jen kvůli KLDR roste

04.07.2017 Japonský jen dnes na forexovém trhu posiluje. Japonskou měnu podpořilo politické napětí způsobené odpálením rakety Severní Koreou a zasedání centrálních bank v Austrálii a Švédsku.
svedsko-12022015-2.png

Švédská ekonomika v 1Q rostla pomaleji

30.05.2017 Švédská ekonomika rostla v prvním čtvrtletí mezičtvrtletně pouze o 0,4 procenta a meziročně o 2,2 procenta. Na vině jsou přechodné faktory, mimo jiné nižší veřejné výdaje. Plyne to z dnešních údajů švédského statistického úřadu. Analytici oslovení agenturou Reuters v průměru očekávali mezičtvrtletní růst o 0,8 procenta a meziroční o 2,7 procenta. Výhled ale zůstává optimistický.
img

Švédska centrálna banka nečakane predĺžila QE, SEK je pod tlakom

27.04.2017 Švédska centrálna banka Riksbank aj na dnešnom zasadnutí potvrdila, že patrí medzi najagresívnejšie svetové centrálne banky. Výsledkom zasadnutia bolo nečakané predĺženia QE do druhého polroku (počas ktorého nakúpi štátne dlhopisy v objeme 15 mld. SEK, doteraz to bolo v objeme 30 mld. SEK za polrok) a zníženie prognóz pre budúci vývoj úrokových sadzieb. Najnovšie očakáva prvé zvýšenie sadzieb niekedy v polovici budúceho roka.
img

Forexový výhled Saxo Bank pro 2. čtvrtletí: Neklidné vody před námi

05.04.2017  Ve druhém čtvrtletí se zaměříme na tři hlavní témata – přehodnocení eura se slábnoucím evropským politickým rizikem, zpomalení Číny a vliv tohoto zpomalení na měny spojené s komoditami a měny rozvíjejících se ekonomik, a nejistotu u výhledu amerického dolaru podle toho, jak prezident Trump bude nadále dělat chyby nebo oživí „Trump Trade?, který měl velké problémy během jeho prvních dvou měsíců ve funkci.
img

Inflácia vo vyspelých krajinách atakuje 2%. Výrazné uťahovanie politík centrálnych bánk ale zatiaľ nehrozí

28.02.2017 Je koniec mesiaca a už sú k dispozícii inflačné dáta za všetky popredné ekonomiky. Môžem teda updatovať ukazovateľ inflácie pre vyspelé krajiny (ktorý zahŕňa 10 najväčších vyspelých ekonomík vykazujúcich infláciu na mesačnej báze, inflácia je vážená podľa veľkosti ekonomiky). Tento index poskočil v januári z 1,5% na 1,9% a aktuálne je najvyššie od roku 2012:
img

Kvůli politické nejistotě čelí euro problémům

23.02.2017 Nejnovější průzkum týkající se francouzských prezidentských voleb uvádí ještě vyšší procentuální náskok Le Penové a spready německých dluhopisů vůči francouzským tento vývoj kopírují: desetileté státní dluhopisy jsou stále blízko 80 b.p. Tím vzniká další tlak na euro, který by mohl pokračovat minimálně do výsledků dubnových voleb – za poslední rok jsme si však už díky vítězství Trumpa a brexitu zvykli, že průzkumům nemůžeme věřit.
img

Švédska centrálna banka opäť upozornila na možnosť intervencií, SEK klesá

15.02.2017 Dnes ráno zasadala švédska centrálna banka Riksbank. Tá reagovala na zlepšenie vývoja ekonomiky a zrýchlenie inflácie jemnou revíziou prognóz pre vývoj úrokových sadzieb smerom nahor. V prvom kvartáli neočakáva žiadne zníženie úrokových sadzieb, určitú pravdepodobnosť pre ich zníženie vidí v druhom kvartáli. Z dlhodobej perspektívy sa nič nezmenilo, sadzby by mali začať rásť niekedy od druhého kvartálu budúceho roka, kedy Riksbank očakáva dosiahnutie dvojpercentého inflačného cieľa.
img

FX Aktualita: Silná libra je přesvědčivá, dolar nadále zpevňuje

09.02.2017 Kurz GBP/USD včera poklesl pod klíčovou taktickou hranici podpory kolem 1,2400-25, avšak rychle nalezl podporu, když představitelka Bank of England Kristin Forbesová dala najevo obavy z inflace a podpořila možný růst sazeb. Je zajímavé, že měna našla tak silnou podporu i přesto, že britské úrokové sazby na zprávu sotva zareagovaly.
img

Riskantní horská dráha

23.01.2017 Forexoví obchodníci mají pro nadcházející rok dlouhý seznam naléhavých témat – od intenzivních spekulací o tom, jak bude vypadat politika USA za Donalda Trumpa, až po existenční otázky EU v kalendáři plném významných událostí.
img

Inflácia v Švédsku je blízko k cieľu. SEK je najsilnejšia od septembra

12.01.2017 Švédsko sa približuje k dvojpercentnému inflačnému cieľu. Dva hlavné inflačné ukazovatele sú už tesne pod ním. Medziročná zmena CPI (indexu spotrebiteľských cien) dosiahla v decembri 1,74 % (čo je najviac od roku 2012 a pri CPIF (index spotrebiteľských cien očistený o zmenu v hypotekárnych sadzbách) dokonca poskočila na úroveň 1,9% (to je najviac od roku 2010). Obe miery boli o 0,1 percentuálneho bodu vyššie, než sa čakalo.
img

FX Aktuality: USD musí zvýšit otáčky

05.01.2017 Slibný rozjezd úrokových sazeb se po jejich posledním zvýšení v návaznosti na jednání FOMC 14. prosince výrazně zpomalil. Zpětně se tedy může zdát, že trhy s dluhopisy viděly v jednání model „prodejme šeptandu, kupujme skutečnost“, což vedlo ke značné konsolidaci, která korespondovala s odmlkou v oživení dolaru.
usdx-21122016-10.png

Forex: Americký dolar dnes nabírá dech

21.12.2016 Americký dolar dnes nabírá dech po předchozím silném růstu a stáhl se ze svého 14letého maxima, kam se vyšplhal předchozí den. Daří se dnes švédské koruně, která po zasedání švédské centrální banky Riksbank stoupla k dolaru nejvýše za šest měsíců.
img

V Švédsku sa začína hovoriť o konci QE, SEK prudko posilňuje

21.12.2016 V predvianočnom obchodovaní panuje na devízových trhoch vyššia volatilita len na švédskej korune. Včera k jej prudkému posilneniu prispel nečakaný rast indexu celkového sentimentu v ekonomike na najvyššiu úroveň od roku 2011 a dnes ho ešte viac zosilnilo zasadnutie centrálnej banky. To podľa očakávaní prinieslo predĺženie kvantitatívneho uvoľňovania na úrovni 5 mld. SEK mesačne o ďalšieho pol roka, či bude pokračovať aj v druhej polovici roka 2017, však nie je isté.
img

Švédi zvažují, zda do dvou let nezavedou jako první na světě digitální měnu

16.11.2016 Švédská centrální banka zvažuje, zda jako první významná instituce svého druhu na světě začne vydávat digitální měnu. Chce tak odpovědět na vzrůstající odklon od hotovosti v této skandinávské zemi. Riksbank, jak se švédská centrální banka oficiálně jmenuje, je nejstarší centrální bankou na světě a také jako první na světě začala tisknout papírové peníze. Riksbank nyní spouští projekt, který má zjistit, jak by vypadala digitální měna podporová centrální bankou a jakým případným problémům by byla vystavena. Banka doufá, že rozhodnutí o vydávání digitální měny, které říká ekrona, přijme do dvou let.
svedsko-12022015-2.png

Švédsko uvažuje o digitální měně

16.11.2016 Švédská centrální banka zvažuje, zda jako první významná instituce svého druhu na světě začne vydávat...
img

Švédska koruna je najslabšia od r.2010, a to aj napriek veľmi dobrým číslam z ekonomiky

04.11.2016 Švédska koruna má za sebou mimoriadne zlé obdobie. Od 26. októbra stratila voči euru viac ako dve percentá a za túto periódu je najslabšou poprednou menou. Celé to odštartovala centrálna banka Riksbank, ktorá potvrdila svoju extrémnu citlivosť na infláciu a na svojom zasadnutí koncom októbra si v reakcii na nečakané spomalenie inflácie z 1,2% na 0,9% nečakane otvorila dvierka k ďalšiemu uvoľňovaniu. V sprievodnom komentári k októbrovému zasadnutiu zaznelo, že
img

Obrázky dňa: Investori vidia vyššiu pravdepodobnosť vystúpenia Talianska z eurozóny ako Grécka

02.11.2016 Európski investori priraďujú vyššiu pravdepodobnosť tomu, že Taliansko odíde z eurozóny, ako že odíde Grécko. Bude to prvýkrát od začiatku krízy. To len potvrdzuje, že je potrebné mať pod drobnohľadom talianske referendum začiatkom decembra a udalosti, ktoré nastanú po ňom (@Schuldensuehner):
img

Trhy dnes: Euro po zasadnutí ECB stráca, SEK nakopli čísla z trhu práce

20.10.2016 Hlavnou udalosťou dňa bolo zasadnutie ECB. Na sprievodnej tlačovej konferencii neodznelo nič nečakané. Draghi podľa očakávania predznačil nový balíček opatrení v decembri, ktorý by mal podľa jeho slov dať odpoveď na otázku, akým smerom sa bude vyvíjať politika v najbližších mesiacoch. Na otázky ohľadom ďalších opatrení Draghi odpovedal, že ich nediskutovali (čo je dosť zvláštne, keďže december by mal ukázať budúci vývoj politiky ECB, čiže toto mu neveríme). Takisto sa nediskutovalo ani znižovanie QE, avšak Draghi naznačil, že si nevie predstaviť jeho jednorazové ukončenie, čo v preklade znamená, že bude postupne znižované ako v prípade FEDu (tzv. taper).
img

Švédska centrálna banka s holubičím komentárom, magnet okolo úrovne 9,3 však ostáva v platnosti

06.07.2016 Dnes ráno zasadala švédska centrálna banka Riksbank. Zaujímavé bolo toto zasadnutie nielen z pohľadu obchodníkov na SE...
img

BrExit zamiešal očakávaniami budúceho vývoja úrokových sadzieb na popredných menách. Pozrite sa ako

27.06.2016 Prekvapivé výsledky britského referenda sa pohrali s očakávaniami ďalších krokov všetkých popredných centrálnych bánk....
img

Sumár dňa: 21.4.2016

21.04.2016 Udalosťou dnešného dňa bolo zasadnutie Európskej centrálnej banky (ECB), kde sa rozhodovalo o menovej politike.&n...
img

Švédska centrálna banka predĺžila QE, EURSEK sa odrazila od supportu

21.04.2016 Dnes zasadala švédska centrálna banka Riksbank. Tá rozhodla o predĺžení kvantitatívneho uvoľňovania aj do druhej polov...
Draghi-21042016-LV-5.jpg

Dnes promluví Mario Draghi

21.04.2016 Hlavním programem dnešního dne je zveřejnění úrokových sazeb Evropskou centrální bankou (ECB) s...
DB-12042016-LV-5.png

DB: Jak je to se zápornými sazbami?

12.04.2016 Podle Deutsche Bank (DB) pokračuje experiment centrálních bank se zápornými úrokovými sazbami...
img

Vydá se eurodolar cestou makrodat, nebo se EUR stane dalším JPY?

06.04.2016 Vývoj eura v posledních týdnech pravděpodobně guvernérovi ECB Mario Draghimu příliš radosti neudělal. Eurodolar si leh...
EURNOK-weekly-24032016.PNG

Norská koruna zůstává levná

24.03.2016 Norsko jako druhý největší evropský producent ropy a zemního plynu zasáhl prudký pokles cen komodit, který se těžařům částečně dařilo kompenzovat slabší měnou. Norská koruna (NOK) za poslední dva roky komoditního armageddonu ztratila proti euru 14 % a proti americkému dolaru dokonce 31 %.
img

Investori sú optimistickejší voči emerging makrets aktívam. Zastaví sa negatívny trend?

16.03.2016 Udiala sa zaujímavá vec. Investori začínajú po dlhodobom negatívnom trende vnímať emerging markets (ďalej EM) ako podh...
img

Švédská koruna dosedla na důležitý support, TA D1

14.03.2016 Švédská koruna dosedla v minulém týdnu na páru s dolarem na důležitý support v okolí 8,3215 od kterého se během dnešní...
img

Měny ignorují hrozbu negativních sazeb

16.02.2016 V počátku letošního roku jsme svědky toho, že signály, které svou politikou vysílají centrální banky, mají na měny stále menší vliv. Evropská centrální banka...
EURUSDH1-tydenik-15022016.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (15.2.2016)

15.02.2016 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu pokračoval v růstu a dostal se až na úroveň 1,1376, kde se však...
img

Sumár dňa: 11.2.2016

11.02.2016 Po tom ako sa včera nepriaznivá situácia na akciových trhoch mierne stabilizovala a európske aj americké akcie sa snaž...
eursek-11022016.png

Švédsko snížilo úroky hlouběji do záporu

11.02.2016 Švédská centrální banka Riksbank dnes snížila svou základní úrokovou sazbu na minus 0,50 procenta...
img

Makro: Riksbank pokračuje v uvolňování měnové politiky

11.02.2016 Bankovní rada švédské národní banky (Riksbank) rozhodla na dnešním zasedání snížit úrokové sazby o 15 bázických bodů, ...
EURSEK-11022016-LV-10.png

Riksbank znovu snížila sazby

11.02.2016 Švédská centrální banka (Riksbank) snížila úrokovou sazbu dále do negativních hodnot. Cílem centrální...
img

EURSEK úplne uletel od fundamentov, ráno zasadá Riksbank, volatilita môže byť vysoká

10.02.2016 Ná švédskej korune sa v posledných dňoch deje niečo veľmi zvláštne. Od začiatku februára vzrástol EURSEK z úrovní tesn...
img

Trhy tento týden zaměří pozornost na slyšení Yellenové

08.02.2016 Páteční zpráva o zaměstnanosti nakonec přinesla ty správné údaje, které podpořily další zvyšování sazeb Fedu v letošním roce, pokud vše ostatní zůstane...
img

Byl růst sazeb v USA chybou?

01.02.2016 S odstupem několika týdnů od zvýšení sazeb v USA se situace nezdá vůbec růžová. Převaha přicházejících fundamentů, pok...
BOC-20012016-LV-5.jpg

Sníží dnes Kanada úrokové sazby?

20.01.2016 Dnes zasedá kanadská centrální banka (BoC - Bank of Canada) a všeobecně se očekává, že dojde ke...
EURSEK-30122015-LV-11.png

Švédská koruna padá z 9měsíčních maxim

30.12.2015 Švédská koruna klesá vůči euru z 9měsíčních maxim (měnový pár EUR/SEK tak prudce roste) poté, co guvernér švédské centrální banky (Riksbanks) Stefan Ingves uvedl, že představitelé Riksbank jsou připraveni intervenovat na forexovém trhu a zabránit tak dalšímu posílení švédské koruny, pokud to zbrzdí jejich úsilí zvýšit inflaci.
G10-23122015-LV-12.jpg

Měnové prognózy pro země G10 v roce 2016

23.12.2015 Analytický tým banky BNP Paribas přichází s měnovou prognózou zemí G10 pro následující rok...
EURSEK-15122015-LV-3-2.png

SEK po rozhodnutí centrální banky posiluje

15.12.2015 Měnový pár EUR/SEK klesl na hodnotu okolo 9,2600 poté, co švédská centrální banka (Riksbank)...
img

Ještě jednou se vyspíme a rozhodnutí Fedu o sazbách bude konečně tady!

15.12.2015 Už zítra proběhne jedno z nejvíce očekávaných zasedání americké centrální banky (Fed) v historii. Poprvé od roku 2006 ...
img

Švédska centrálna banka výrazne zvýšila projekcie HDP, SEK prudko rastie

15.12.2015 Dnes ráno zverejnila výsledky zo svojho zasadnutia švédska centrálna banka Riksbank. S úrokovými sadzbami a ani kvanti...
img

Tento týden a 45 hodin nejistoty

01.12.2015 Máme před sebou náročný obchodní týden, který bude v režii mnoha důležitých fundamentálních událostí. Na některé z nich dokonce trpělivě čekáme celý tento rok.
img

Britská libra se vydala pod 1,50 GBP/USD, trpí také euro, švédská koruna roste po lepším HDP

30.11.2015 Vývoj na Forexu na počátku nového týdne převážně zapadá do trendu posledních seancí. Americký dolar má tendenci nadále mírně posilovat a držet tak výrazné zisky z předcházejících týdnů. Hlavní silou je očekávání růstu sazeb Fedu, ale pozitivní trend je k vidění také na amerických fundamentech. Naopak euro zůstává pod tlakem spekulací o dalších monetárních opatřeních ECB, o kterých by se mělo rozhodnout ve čtvrtek. Nálada se nadále zhoršuje také na GBP/USD, kde libra postupně ztrácí kvůli odkladu růstu sazeb a nepřesvědčivým fundamentům. Švédská koruna dnes na euru vystoupala nejvýše od června díky lepším výsledkům ekonomiky.
img

Návrat primitivní ekonomiky

17.11.2015 Léta chybné politiky nám způsobila problémy se závislostí na USD Silnější dolar omezuje budoucí růst, ceny komodit a ...
img

Trhy dnes: EURSEK aj napriek ďalšiemu uvoľňovaniu v Švédsku slabne, ropa z ničoho nič vyskočila na 49 USD

28.10.2015 Dnešný deň centrálnych bánk odštartovala ráno švédska Riksbank. Tá nečakane navýšila kvantitatívne uvoľňovanie o ďalší...
img

Zajtra o 9:30 zasadá švédska centrálna banka. Kam by sa mohla SEK vybrať?

27.10.2015 Zajtra ráno bude na rušno na švédskej korune. O 9:30 bude zverejnený výsledok z dnešného zasadnutia centrálnej banky a...
img

Fed zmátl obchodníky a trhy neví kudy kam

21.09.2015 Jedna z nejdůležitějších událostí roku je za námi. Americký Fed rozhodoval o sazbách a nakonec se k němu neodhodlal. F...
img

Denní přehled: Inflace v USA roste pomaleji, červené moře se táhne akciovou Evropou

19.08.2015 Vývoj na akciových trzích dnes nezačal vůbec pozitivně. V Asii převažoval pokles, který dlouho táhla padající Šanghaj....
img

Týdenní shrnutí v kostce: Prohrál DAX a slabší byl také dolar, dařilo se naopak švédské koruně a kávě

14.08.2015 Pouze jeden fundament opanoval dění na finančních trzích v minulém týdnu. Úterní devalvace čínské měny vystrašila trhy...
img

Makro: Riksbank rozvolňuje měnovou politiku

02.07.2015 Bankovní rada švédské národní banky (Riksbank) rozhodla na dnešním zasedání snížit týdenní repo sazbu o 10 bázických bodů na -0,35% a rozšířit nákupy státních dluhopisů o dalších 45 miliard švédských korun s účinností od září do konce tohoto roku.
svedsko-12022015-2.png

Švédská centrální banka snížila úroky

02.07.2015 Švédská centrální banka Riksbank dnes překvapivě snížila svou hlavní úrokovou sazbu o 0,1 procentního...
img

Trhy dnes – rychlý přehled

18.05.2015  Schůzka Riksbank by se mohla stát dnešní nejzajímavější událostí. Hlavně vzhledem k poklesu inflace zpět do negativ...
img

Makro: Riksbank ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, pokračuje v kvantitativním uvolňování

29.04.2015 Bankovní rada švédské národní banky (Riksbank) na dnešním zasedání ponechala týdenní repo sazbu beze změny na -0,25% p...
svedsko-18032015.png

Švédsko prohloubilo záporné úroky

18.03.2015 Švédská centrální banka dnes snížila úrokové sazby hlouběji do záporného pásma a rozšířila nákupy státních...
img

Makro: Riksbank rozhodla o kvantitativním uvolňování měnové politiky většinou hlasů

25.02.2015 Výkonná rada švédské národní banky (Riksbank) se shodla, že měnová politika musí být ještě více expanzivní, aby se ome...
img

První zveřejněný zápis z jednání ECB otestuje euro

19.02.2015  Včerejší zasedání Federální komise pro volný trh (FOMC) bez varování srazilo pokus amerického dolaru o oživení a většina novinových titulků navazujících na zápis z tohoto zasedání se nesla ve smířlivém tónu, zejména v úvodním odstavci: „Mnoho účastníků naznačilo, že jejich pohled na rizika spojená s načasováním zahájení politiky normalizace je vede spíše směrem k udržení sazby federálních fondů v současné efektivní nižší hodnotě ještě po nějaký čas.“
img

FX Aktuality: Technické a fundamentální dolarové ukazatele se neshodnou

16.02.2015 Včerejšek byl na měnových trzích poměrně bláznivý, protože většina fundamentálních ukazatelů směřovala jedním směrem, zatímco chování cen odmítlo spolupracovat...
img

Makro: Riksbank nečekaně snížila základní úrokovou sazbu na -0,10pct, zahájí kvantitativní uvolňování měnové politiky

12.02.2015 Bankovní rada švédské národní banky (Riksbank) na dnešním zasedání nečekaně snížila týdenní repo sazbu o deset bázický...
img

FX Aktuality: Dolarový býčí trh je stále nervóznější – kde je pokračování?

11.02.2015 Německá kancléřka Angela Merkelová a Barack Obama se včera setkali ve Washingtonu a americký prezident souhlasil s tím, že odloží rozhodnutí...
img

Rozloučíme se dnes s QE? Zasedání Fedu a RBNZ, analýza amerického dolaru a EUR/USD

29.10.2014  Hlavní událostí dnešního dne bude ukončení 2denního zasedání americké centrální banky (Fed), na němž by ba...
img

Makro: Riksbank ponechala základní úrokovou sazbu beze změny

04.09.2014 Bankovní rada švédské centrální banky (Riksbank) rozhodla na dnešním zasedání ponechat týdenní repo sazbu beze změny n...
img

Denní komentář IronFX - 14/07/2014

14.07.2014 Tento týden v centru pozornosti Janet Yellenová a Bank of Canada. Dolar v průběhu minulého týdne oslabil proti většině měn zemí G10, příčinou bylo rychlé vyprchání nadšení...
img

Denní přehled - AUD/USD (10.7.2014)

10.07.2014 Americký dolar se během čtvrtečního dopoledne na evropských trzích obchodoval vůči měnám zemí G10 smíšeně. Posílil proti AUD a GBP...
img

Denní přehled - EUR/SEK (07.07.2014)

07.07.2014 Americký dolar se během pondělního dopoledne na evropských trzích obchodoval vůči ostatním měnám zemí G10 na stejných nebo nižších úrovních...
img

Denní komentář IronFX - 07/07/2014

07.07.2014 Americký dolar se dnes obchodoval beze změny nebo na vyšších úrovních proti protějškům ze zemí G10. Příčinou byly pozitivní údaje o pracovních...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/SEK | EUR/NOK | EUR/SEK | EUR/AUD | AUD/JPY | USD/BRL | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Obchodování na burze | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciový derivát (equity derivate) | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Aussie | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Beta | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Broker | Burza | Béžová kniha | CAPEX | CBOT | Cable | Call opce | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Depreciace | Derivát | Devalvace | Dezinflace | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Downgrade | Downtrend | ECB | EFSF | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Euroval | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | G10 | G7 | Gama | Gap | Grafy | High | Hlava a ramena | IFO index | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Krátká pozice | Kurz | LTRO | Likvidita | Long | Low | MACD | MMF | MT4 | Margin | Margin call | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Parita | Peněžní zásoba | Platební bilance | Pozice | Put opce | Pákový efekt | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spike | Spot | Spread | Sterling | Support | Swap | Swing | Swiss | Swiss National Bank | Timeframe | Trader | Trend | Trendline | Trendová čára | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Vega | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Bank of China | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Japonské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Ken Veksler | John Hardy | Zisk | Britská měna | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Recesia | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Vývoj eura | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | DailyFX | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Makrokalendář | Analytický tým | Financování | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Měnový index | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | FX trhy | FX trh | Rozvíjející se trhy | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | EURJPY | AUDNZD | EURPLN | Raiffeisenbank | Abenomika | Carry trades | EPS | Index | Podpora | Průlom | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analýzy | AUD kurz | AUDJPY | Australská měna | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Big Mac | Bonus bez vkladu | Brent | Britské libry | CAC40 | CAD kurz | Capital Markets | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny drahých kovů | Čínská měna | CZK | Čínská banka | DAX 30 | Denník | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | EUR NOK | Eura | EURGBP | EURCHF | EURIBOR | EURNOK | EURNZD | Euro dnes | EURSEK | Expirace | Fondy | Forex market | ForexFactory | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Graf Švedské měny | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | CHF kurz | Ichimoku | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investing | IronFX | Irsko | Islámský stát | ISM | Jádrová inflace | JP Morgan | Komoditní | Krize v Řecku | Kurz amerického dolaru | Kurz EUR | Kurz GBP | Kurz JPY | Kurz NOK | Kurz NZD | Kurz švédské koruny | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy USD | Libra | Lira | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Market | Markets | Měnový kurz | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Norská koruna | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Paládium | Patterns | Pips | Pokles eura | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | Růst HDP | SaxoBank | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | Saxo Trader | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Stoxx | Švédská koruna | Švédská měna | Švédské koruny | Tapering | Trh | Up Down | USD index | USD JPY | Václav Janoušek | Velká Británie | Velká Británie ekonomika | Volatilita význam | Volatility | Volby v Turecku | Volkswagen | Vstupní bonus bez vkladu | Výměna valut | Výnosy z dluhopisů | Výpočet kurzů měn | Výpočet marže | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen akcií | Vývoj cen akcií ČEZ | Vývoj ceny elektrické energie | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny železa | Vývoj dolaru graf | Vývoj dolaru vůči koruně | Vývoj eura ke koruně | Vývoj hodnoty zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu ČNB | Vývoj kurzu polský zlotý | Vývoj kurzu švýcarský frank | Vývoj podílových fondů | WTI | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buffett | Put | Báze | Book Value | Cenově vážená průměrná cena | Indie | Janet Yellen | Market Underperform | Měď | P.A. | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Underperform (market underperform) | Upisování akcií | Vážená cena | Věčný dluhopis | VWAP (Cenově vážená průměrná cena) | Výnos portfolia do splatnosti | Výnosový index | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Vypořádání obchodu/převodu | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Ukazatel Price/book value | Underperform | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Rozhovor | Blog | Cukr | Frustrace | Burze | Currency | Investment | Saxo Capital Markets | Asijské obchodování | Evropské obchodování | FX Analyst | Markit | Danske Bank | Daiwa Securities | Jefferies | RBS | MSCI | Westpac Banking | Westpac | ANZ | Sentix | Guvernér centrální banky | Nordea | Investing.com | Macquarie | TLTRO | MF Global | BNY Mellon | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Dění na finančních trzích | Fundamentální výhled | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Úspěch | Euro vůči dolaru | Wolfgang Schäuble | Ekonomický výzkum | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Renminbi | Evropské banky | eFXnews | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Multi-Asset obchodování | Plodiny | Energie | Obavy z brexitu | Finanční stabilita | SEB | Henry Hub | Oddělení forexu | Podnikatelská důvěra | Přehled | Jádrový index | Agentura Reuters | Politické napětí | Skandinávské měny | Sázet | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Swapy | Referendum | Posilování koruny | US akcie | Prezident ECB | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Měnový stratég | Měny zemí G-10 | Den D | Inflační tlaky | Japonský index Nikkei | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Turbulence na trzích | Cenné kovy | Forexové trhy | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Daňové příjmy | Americké akciové indexy | Forexoví obchodníci | Die Welt | Agentura Bloomberg | Výsledek referenda | Hlavní indexy | Nervozita | Obchodní partner | AAA | Summit EU | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Handelsblatt | Úvěrový rating | Forex trhy | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Americká ropa WTI | Index Nikkei | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická minima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Digitální měna | Elektronické peníze | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Americké akciové trhy | Exxon | Dnešní aukce | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Silné euro | Úspěšné obchodování | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Predikce | Lloyds Bank | Průzkum | Krize | Oslabení jüanu | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Devalvace čínské měny | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Rizikové investice | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Příjmy | Indexy PMI | Údaje o inflaci | ČTK | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Zátěžové testy bank | eTrader | SaxoTraderGO | Flash Crash | Mizuho | Ranní nadhoz | eTrader.eu | Goldenburg Group | Forexové společnosti | Fed Survey | Ropné měny | GBP/SEK | E-koruna | Insight Intelligence | Tržní očekávání | Globální akcie | Saxo | Obchodní války | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní napětí | Globální obchodní válka | Swedbank | Norges Bank | Výprodej trhu | BANXICO | Bank of Mexico | Riziková měna | Pokles sazeb
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | ČTK | Banky | Pozice | Banka | Výhled | EUR/USD | FOREX | Rezistence | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | JPY | Graf

Předchozí klíčová slova

Riel Investment
Rights Offering
Richard Branson
Richard Dennis
RichDad
Rich Dad seminář
Richfield Capital Limited
Richmond Financial Group
Richmond Investing
Ríjál

Následující klíčová slova

Ripae Homine
Ripple
Ripple (XRPUSD)
Risk
Risk Management
Risk Off
Risk Off aktiva
Risk-off aktivum
Risk On
Risk Reward Ratio (RRR)

Články

reklama

Kurzy obchodování

Zář
14

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Zář
28

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


říj
12

Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management

Zcela nový seminář z dílny FXstreet.cz a tentokrát se zaměřením na psychologii obchodování a money-management. A právě toto téma je naprosto nejdůležitější a současně bohužel nejvíce podceňované a opomíjené téma většiny obchodníků. Tento seminář tak doplňuje naše ostatní kurzy, které se zaměřují spíše na technickou stránku tradingu. Úspěch tradera záleží hlavně na jeho psychice a přístupu k obchodování. Přijďte se naučit ty nejsilnější nástroje, tipy a rady, které vám k úspěchu pomohou. Tento unikátní seminář zcela jistě změní váš přístup k tradingu a tím také vaše celkové výsledky.

říj
19

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

Lis
2

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Literatura

titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.

Day_Trading_obalka_78x110.jpg

Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!

Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého, kdo chce do hloubky pochopit fungování největšího světového finančního trhu.

C:\fakepath\kathy-lien-08112017.jpg

Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře

Jedna z nejprodávanějších knih od Kathy Lien právě vychází v českém překladu! Obsahuje sérii rozhovorů Kathy Lien s nejúspěšnějšími tradery. Tato kniha se stala inspirací pro tisíce čtenářů po celém světě. Setkáte se v ní s příběhy obyčejných lidí, kteří dokázali zbohatnout díky systematickému dodržování konkrétních pravidel v tradingu. Bez ohledu na jejich povolání jsou dnes úspěšnými obchodníky a investory. V této knize vám budou představeny jejich obchodní přístupy a strategie, které vám pomohou pochopit, jak lze pomocí vlastní píle dosáhnout úspěchu ve zdánlivě složitém světě tradingu.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


FXstreet.cz - forex, komodity, kryptoměny, trading, zpravodajství

Nezávislý investiční server zaměřený na forex, komodity, kryptoměny, trading a zpravodajství. Vzdělávací články, cenové grafy, cizí měny, semináře, ekonomické a forex zprávy.
reklama
reklama
Globtrex
reklama
RoboMarkets
reklama
RoboMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít