Úterý 19. březen 2024 05:57
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
Fintokei ProTrader

Obchodní komora

C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Počet firemních bankrotů v Německu loni stoupl

15.03.2024 Počet firemních bankrotů v Německu se loni zvýšil o 22,1 procenta na 17.814 případů. Přispěl k tomu hospodářský útlum, vysoká inflace a růst úrokových sazeb. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil růstový balíček pro podporu německé ekonomiky

01.03.2024 Přední německé hospodářské svazy dnes na veletrhu v Mnichově vyzvaly spolkového kancléře Olafa Scholze k reformám a k podpoře ekonomiky, požadují mimo jiné konkurenceschopné ceny elektřiny, odbourání byrokracie, investice do infrastruktury či usnadnit získávání kvalifikovaných pracovníků. Scholz na následné tiskové konferenci s představiteli svazů prohlásil, že brzy bude přijat růstový balíček, který ale kvůli odporu konzervativní opozice musí projít změnami. Poukázal také na to, že Německo se kvůli dopadům války na Ukrajině dostalo do složité situace, kterou se díky jeho vládě daří překonávat.
img

WOOD & Company nákupem další varšavské kancelářské budovy rozšiřuje portfolio na 15 budov

22.02.2024 Aktiva realitního fondu WOOD & Company nově rozšíří kancelářská budova Concept Tower ve Varšavě. Tu společnost WOOD & Company získá od CPIPG. Budova má 9 tisíc metrů čtverečních kancelářské plochy a je plně pronajatá. Jde o druhou kancelářskou budovu na polském trhu a celkově už dvanácté aktivum Office podfondu, který se orientuje na kancelářské budovy v hlavních městech regionu střední a východní Evropy. Ten přitom dlouhodobě patří mezi nejúspěšnější fondy v daném segmentu v Česku i na Slovensku, průměrný roční výnos od založení Office podfondu činí v korunové třídě 11,35 %.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Čína zaznamenala poprvé od roku 1998 schodek zahraničních investic

14.11.2023 Čína má za tři měsíce do konce září u zahraničních investic deficit 11,8 miliardy dolarů (271 miliard Kč). Stalo se to poprvé od roku 1998, kdy se tyto údaje začaly v zemi sledovat. Podle serveru BBC vývoj naznačuje, že zahraniční podniky místo aby v Číně své zisky reinvestovaly, spíše je ze země stahují. Peking se potýká s pomalejším růstem ekonomiky a s nízkými úrokovými sazbami, zatímco spory se Spojenými státy vyvolávají pochybnosti o hospodářském potenciálu Číny.
C:\fakepath\trader-21062023-37-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.06.2023 1) Bankovní rada České národní banky (ČNB) podle očekávání znovu ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Informovala o tom mluvčí ČNB Petra Krmelová. Sazba se naposledy měnila před rokem, kdy ji ČNB zvýšila o 1,25 procentního bodu na současnou úroveň. Bankovní rada dnes také potvrdila závazek, že bude i nadále bránit nadměrným výkyvům kurzu koruny.
C:\fakepath\Cina.jpg

Průzkum: Zpomalující ekonomika Číny znepokojuje firmy z EU víc než politika

21.06.2023 Zpomalení čínské a globální ekonomiky je největším problémem, který ovlivňuje evropské firmy podnikající v Číně. Překonává i politické napětí mezi Čínou a Spojenými státy a rozdělování trhů. Vyplývá to z průzkumu, který zveřejnila Evropská obchodní komora v Číně (EUCCC).
img

Bitevní hranice vytyčeny – americká obchodní komora se staví na stranu kryptoprůmyslu proti Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC)

12.05.2023 Dle zprávy portálu The Block se tato skupina na podporu podnikatelů postavila za společnost Coinbase a ostatní kritiky americké regulace v odvětví kryptoměn, především co se týče postoje americké Komise pro cenné papíry (SEC).
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Vývoz z Německa v lednu díky poptávce z USA vzrostl více, než se čekalo

03.03.2023 Vývoz z Německa v lednu vzrostl díky silné poptávce ze Spojených států a Británie o 2,1 procenta, což je více, než se očekávalo. V prosinci export klesl. V tiskové zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Dovoz meziměsíčně klesl o 3,4 procenta.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá průmyslová a obchodní komora zlepšila výhled německé ekonomiky

09.02.2023 Německá ekonomika bude v letošním roce stagnovat, předpovídá Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK). Ve své dnešní zprávě tak zlepšila výhled největší evropské ekonomiky, které dosud předpovídala tříprocentní pokles.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Více než polovina německých podniků čelí podle průzkumu nedostatku pracovníků

13.01.2023 Více než polovina německých podniků se potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila německá průmyslová a obchodní komora (DIHK).
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Průzkum: Německé podniky čekají pouze mírnou recesi německé ekonomiky

27.12.2022 Německé podniky v příštím roce očekávají pouze mírnou recesi německé ekonomiky, a to navzdory energetické krizi, nedostatku surovin a slabým vyhlídkám pro světové hospodářství. Vyplývá to z průzkumu mezi předními německými podnikatelskými svazy.
C:\fakepath\USA-Rusko.jpg

Spojené státy přestaly považovat Rusko za tržní ekonomiku

11.11.2022 Spojené státy přestávají považovat Rusko za zemi s tržní ekonomikou, oznámilo ve čtvrtek americké ministerstvo obchodu. Zrušilo tím status, který v posledních dvaceti letech omezoval možnost uplatnění antidumpingových cel na dovoz ruského zboží. Informovala o tom agentura Reuters. Mluvčí Kremlu dnes toto rozhodnutí označil za pokračování tlaku, který západní země uplatňují vůči Rusku.
img

Ranní shrnutí (01.11.2022)

01.11.2022 Indexy na Wall Street včera klesly. S&P 500 ztratil 0,75 %, zatímco Nasdaq byl nižší o 1,03 %. Wall Street snižovala zisky po včerejším prohlášení Bidena, který požádal Kongres, aby uvalil dodatečnou daň na energetické společnosti, které odmítají zvýšit produkci ropy, plynu nebo jiných produktů, navzdory rekordním ziskům.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německá průmyslová a obchodní komora zhoršila odhad růstu německé ekonomiky

11.02.2022 Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK) zhoršila odhad letošního růstu německé ekonomiky na tři procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 3,6 procenta. Na německé hospodářství mají podle DIHK negativní dopad vysoké ceny energií a surovin i výpadky v dodavatelských řetězcích, uvedla agentura DPA.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Vývoz z Německa v říjnu překvapivě vzrostl o 4,1 procenta, nejvíce za rok

09.12.2021 Objem vývozu z Německa v říjnu po očištění o sezonní a kalendářní vlivy vzrostl proti předchozímu měsíci o 4,1 procenta na 117 miliard eur (2,6 bilionu Kč), a to navzdory přetrvávajícím problémům s dodávkami ve zpracovatelském průmyslu. Informoval o tom dnes německý statistický úřad. Růst překonal odhady analytiků a je nejvyšší za více než rok. Nečekaný růst zaznamenal také dovoz, který se zvýšil o pět procent na 104,5 miliardy eur.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Objem německého vývozu v srpnu poprvé po 15 měsících nečekaně klesl

08.10.2021 Objem německého vývozu v srpnu po očištění o sezonní a kalendářní vlivy poprvé po 15 měsících nečekaně klesl. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Oproti červenci se vývoz snížil o 1,2 procenta na 113 miliard eur (2,9 bilionu Kč), čekal se přitom nárůst.
img

Inflace v ČR dosáhla hodnot 4,1 %. Ekonomika v EU se po recesi vrátila k růstu o 2,1 % v Q2

10.09.2021 Podle konečných údajů Eurostatu ekonomika v Evropské unii ve druhém kvartálu zaznamenala mezičtvrtletní růst o 2,1 %. Došlo tak k obnovení růstu po dvojité recesi, která byla způsobená pandemií. V zemích platících eurem v porovnání s prvním čtvrtletím ekonomika zpevnila dokonce o 2,1 %.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Konfederace: Britští zaměstnavatelé čelí rekordnímu nedostatku zájemců o práci

09.09.2021 Britští zaměstnavatelé čelí rekordnímu nedostatku zájemců o práci, který je důsledkem oživení ekonomiky z útlumu způsobeného koronavirovou krizí a nedávného odchodu země z Evropské unie. Uvedla to britská Konfederace pro nábor pracovníků a zaměstnanost (REC). Opírá se přitom o výsledky svého průzkumu, jehož prostřednictvím sleduje situaci na trhu práce už téměř čtvrt století.
C:\fakepath\usa4.jpg

Zákonodárci v USA navrhují omezit sílu velkých technologických podniků

13.06.2021 Skupina zákonodárců v americké Sněmovně reprezentantů představila návrhy zákonů, které mají omezit sílu velkých technologických podniků, jakou jsou Amazon či Google. Jeden z navrhovaných zákonů by mohl vést dokonce k rozdělení těchto podniků. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\top-08062021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.06.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo převážně v minusu. Nad nulou uzavřel jen hlavní index akcií na burze v Sydney. Investoři vyhodnocovali mimo jiné revidované údaje o vývoji japonské ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí.
C:\fakepath\cina2.jpg

Evropské společnosti se podle průzkumu chtějí více zaměřit na Čínu

08.06.2021 Evropské společnosti by v budoucnu chtěly ještě více podnikat v Číně. Podle výsledků průzkumu, které zveřejnila Obchodní komora EU v Číně, 59 procent společností uvedlo, že uvažují o rozšíření svých aktivit v Číně. Podíl společností, které uvažují o stažení z Číny, naopak v průzkumu klesl na rekordní minimum devíti procent. Vztahy mezi Čínou a EU jsou přitom v poslední době tak špatné, jak už dlouho nebyly, upozornila agentura DPA.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německá průmyslová a obchodní komora zlepšila výhled pro export

04.05.2021 Německý export se v letošním roce pravděpodobně zvýší o osm procent, zejména díky oživení světové ekonomiky a silné poptávce z Číny a Spojených států. Předpověděla to dnes Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK). Zlepšila tak svou dřívější prognózu, která počítala s šestiprocentním nárůstem vývozu.
C:\fakepath\b-31032021-lv.gif

Bidenův infrastrukturální plán by měl vytvořit miliony pracovních míst

31.03.2021 Plán amerického prezidenta Joea Bidena investovat 2,3 bilionu dolarů (přes 51 bilionů Kč) do infrastruktury by měl vytvořit miliony nových pracovních míst a napravit část hospodářských škod, které způsobila pandemie covidu-19. Uvedli to podle agentury Reuters ekonomové. Obavy však vyvolává záměr financovat tyto investice prostřednictvím vyššího zdanění podniků.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Průzkum: Německé firmy znepokojují zhoršující se vztahy s Ruskem

10.12.2020 Německé podniky působící v Rusku znepokojuje rostoucí politické napětí mezi Berlínem a Moskvou. Vyplývá to podle agentury DPA z listopadového průzkumu, jehož výsledky včera zveřejnila rusko-německá obchodní komora.
img

Očima Steena Jakobsena: Pozor na dopady vývoje ve tvaru K

06.10.2020 Proč právě písmeno K definuje společnost, ekonomiku, politiku i trhy? Jak tento nový makroekonomický model ovlivňuje tvorbu portfolia do budoucna? To vše se vám pokusí ve svém komentáři zodpovědět Steen Jakobsen.
img

Chorvatsko věří, že Češi pomohou zmínit dramatický propad z turismu

18.06.2020 Chorvatsko pro letošek očekává drastický 75% pokles příjmů z cestovního ruchu. Příjmy od zahraničních turistů přitom vloni překonaly rekordní úrovně posledních let, když překročily hranici 10 miliard eur. Podíl cestovního ruchu na chorvatském HDP je asi 20 %, uvádí se v analýze brokera CapitalPanda, který je aktivní ve střední Evropě, včetně Česka a Chorvatska.
C:\fakepath\eu penize.jpg

DIHK: Otvírání hranic v EU je jako další záchranný balíček

15.06.2020 Otevírání vnitřních hranic Evropské unie může mít stejný účinek jako druhý záchranný balíček. Může poskytnout potřebný impuls a povzbudit i globální ekonomiku, domnívá se Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK). Aby se německé hospodářství dostalo znovu do chodu, je důležité obnovit mezinárodní obchod, který zajistí prosperitu a pracovní místa.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německá ekonomika klesla o 2,2 procenta, je v recesi

25.05.2020 Německá ekonomika v prvním čtvrtletí klesla kvůli koronavirové krizi proti předchozím třem měsícům o 2,2 procenta, nejvíce od globální finanční krize v roce 2009. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžné údaje. Protože v předchozím čtvrtletí vykázala největší evropská ekonomika pokles o 0,1 procenta, je nyní v recesi, která se obvykle definuje jako dvě čtvrtletí ekonomického poklesu za sebou.
C:\fakepath\hk-22052020-lv.jpg

Bankéři: Bezpečnostní zákon z Hongkongu vyžene kapitál a talenty

22.05.2020 Plán Číny zavést v Hongkongu zákon o národní bezpečnosti z této asijské finanční metropole vyžene kapitál a talenty. Myslí si to bankéři a rekrutéři, kterých se dotazovala agentura Reuters. Navrhovaný zákon vyvolává obavy ohledně svobody tohoto poloautonomního města. Peking jím reaguje na vlnu loňských masivních a často násilných prodemokratických demonstrací.
C:\fakepath\top-19052020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.05.2020 1) Německá ekonomika v letošním roce kvůli koronavirové krizi klesne dvouciferným procentním tempem, tedy minimálně o deset procent. Předpověděla to dnes Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK), která je tak mnohem pesimističtější než německá vláda.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Důvěra investorů v německou ekonomiku v květnu opět vzrostla

19.05.2020 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v květnu druhý měsíc za sebou zvýšila, roste optimismus ohledně oživení z útlumu způsobeného šířením koronaviru. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut ZEW.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

DIHK: Německá ekonomika letos klesne minimálně o deset procent

19.05.2020 Německá ekonomika v letošním roce kvůli koronavirové krizi klesne dvouciferným procentním tempem, tedy minimálně o deset procent. Předpověděla to dnes Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK), která je tak mnohem pesimističtější než německá vláda.
C:\fakepath\corona3.jpg

V USA kvůli koronaviru roste nezaměstnanost, potíže má i Evropa

02.04.2020 Pandemie způsobená koronavirem ve světě prudce zvyšuje nezaměstnanost, jen v USA minulý týden požádalo o podporu rekordních 6,65 milionu lidí. Problémy mají také evropské státy, ve Španělsku v březnu přišel o práci také rekordní počet lidí. Evropská komise (EK) oznámila, že v rámci nového systému podpory krátkodobého zaměstnávání nabízí členským zemím až 100 miliard eur (zhruba 2,7 bilionu Kč). O práci teď přicházejí hlavně lidé v odvětvích, na která má pandemie nejtvrdší dopady, což jsou například hotely, restaurace či firmy v letecké dopravě.
C:\fakepath\Británie.jpg

Více než čtvrtina firem v Británii kvůli koronaviru propouští

02.04.2020 Více než čtvrtina britských společností plánuje v nejbližším období propouštět. Nutí je k tomu koronavirová krize, která začala ničit ekonomiku. Ukázal to průzkum, který dnes zveřejnil britský statistický úřad a který se mezi 3642 podniky uskutečnil v období od 9. do 22. března.
C:\fakepath\Německo.jpg

DIHK: Každá pátá firma v Německu se obává platební neschopnosti

27.03.2020 Téměř každá pátá firma v Německu má za to, že jí kvůli krizi vyvolané šířením koronaviru hrozí platební neschopnost. Uvedla to dnes Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK). Průzkumu se zúčastnilo asi 15.000 společností a ukázalo se, že 80 procent z nich letos očekává pokles tržeb.
C:\fakepath\Německo.jpg

BDI: Německý zpracovatelský sektor letos klesne o čtyři procenta

19.11.2019 Produkce německého zpracovatelského sektoru v letošním roce klesne o čtyři procenta. Předpověděl to dnes Svaz německého průmyslu (BDI). U exportu z Německa pak svaz čeká růst jen o 0,5 procenta, což by znamenalo nejslabší tempo od světové finanční krize před deseti lety.
C:\fakepath\gb-03102019-lv.jpg

Údaje o podnikatelské aktivitě v Británii signalizují recesi

03.10.2019 Aktivita podnikatelského sektoru v Británii v září opět klesla. Její index sestoupil až na nejnižší úroveň od měsíce po referendu z června 2016, ve kterém si Britové odhlasovali odchod z Evropské unie. Vyplývá to z průzkumu společností IHS Markit a CIPS. Výsledky průzkumu podle IHS Markit signalizují, že britská ekonomika vstoupila do recese.
C:\fakepath\Británie.jpg

Britské podniky jsou ohledně vyhlídek nejpesimističtější za 8 let

29.09.2019 Britské podniky jsou ohledně svých vyhlídek nejpesimističtější za téměř osm let. Vyplývá to z výsledků průzkumu Konfederace britského průmyslu (CBI). Na náladu v podnikovém sektoru má negativní dopad eskalující krize kolem připravovaného odchodu Británie z Evropské unie, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská obchodní komora zhoršila výhled britské ekonomiky

16.09.2019 Britská obchodní komora (BCC) dnes snížila odhad růstu britské ekonomiky pro letošní i příští rok. Zhoršení výhledu zdůvodnila pomalejším růstem globální ekonomiky, obchodním napětím mezi Spojenými státy a Čínou a přetrvávající nejistotou kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie.
C:\fakepath\408431.jpg

Průzkum: Obchodní spor má dopad na americké firmy působící v Číně

11.09.2019 Obchodní konflikt mezi Washingtonem a Pekingem negativně ovlivňuje vyhlídky pro zisky a investice amerických podniků působících v Číně. Vyplývá to podle agentury Reuters z výsledků výročního průzkumu americké obchodní komory v Šanghaji.
img

Jak Johnson přitížil i Draghimu - komentář k zítřejšímu zasedání Evropské centrální banky

11.09.2019 Chaos nad chaos. I tak lze vystihnout uplynulý týden v britské politice. Premiér Boris Johnson během něj vršil porážku nad porážku. Nic zásadního neprosadil. Pravděpodobnost tvrdého brexitu ke konci příštího měsíce proto v uplynulých sedmi dnech dramaticky spadla. To zajímá i evropské centrální bankéře, kteří už zítra přelomově rozhodnou o tom, jak se eurozóna popasuje s ekonomickými riziky, která se už delší dobu vrší jako Johnsonovy porážky. Tvrdý brexit je přitom centrálním bankéřům rizikem klíčovým.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 30.8.2019

30.08.2019 Index ekonomické důvěry v eurozóně oproti očekávání v srpnu mírně vzrostl na hodnotu 103,1 bodu z předchozích 102,7. Stabilní pokles indexu, který trvá od začátku roku 2018, byl již několikrát krátce přerušen podobnými výkyvy, které ovšem k obratu v trendu nevedly. Aktuální data naznačují, že nálada se zlepšila ve zpracovatelském a maloobchodním sektoru, které se ovšem budou v blízké době muset nadále vyrovnávat s hrozbou divokého brexitu a obchodními válkami. Varovná jsou ovšem čísla ze služeb, kde došlo k již třetímu zhoršení nálady v řadě.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

Rhodium: Investice amerických podniků v Číně v pololetí vzrostly

28.08.2019 Investice amerických podniků v Číně se v letošním prvním pololetí zvýšily navzdory obchodnímu konfliktu mezi Washingtonem a Pekingem. Informoval o tom list Financial Times s odvoláním na údaje poradenské společnosti Rhodium Group.
C:\fakepath\usa-cina.jpg

Spor USA s Čínou se stupňuje

23.08.2019 Obchodní konflikt mezi Spojenými státy a Čínou dnes opět nabral na intenzitě. Peking oznámil záměr uvalit nová cla na americké zboží a prezident Spojených států Donald Trump následně vyzval americké firmy k hledání alternativ k podnikání v Číně, včetně přesunu výroby z Číny do USA.
C:\\fakepath\\nemecko zeme.jpg

Německo zvyšuje dovoz, obchodní přebytek klesá

09.08.2019 Obchodní přebytek Německa se v první polovině letošního roku snížil na 109,9 miliardy eur (2,8 bilionu Kč) z 122,4 miliardy před rokem, když dovoz se díky silné domácí poptávce zvyšoval rychleji než vývoz. Největší evropská ekonomika tak pomalu snižuje svou závislost na odbytu v zahraničí. Podle dnešních dat spolkového statistického úřadu se import v prvních šesti měsících letošního roku meziročně zvýšil o tři procenta na 556,2 miliardy eur a export stoupl o 0,5 procenta na 666,1 miliardy eur.
C:\fakepath\britanie1.jpg

BCC: Investice firem v Británii klesnou nejvýrazněji za 10 let

17.06.2019 Investice firem v Británii by měly v letošním roce kvůli přetrvávající nejistotě kolem odchodu země z Evropské unie klesnout o 1,3 procenta, tedy nejvýrazněji za deset let. Vyplývá to podle agentury Reuters z nejnovějších prognóz Britské obchodní komory (BCC).
img

Okénko finančního trhu 7.6.2019

07.06.2019 Německá centrální banka snížila odhad letošního růstu tamní ekonomiky na 0,6 %. Za zhoršením předchozí prosincové prognózy o 1 p.b. stojí zejména postupně se snižující globální poptávka. Právě její dostatečná úroveň je pro německou exportně orientovanou ekonomiku zásadní. Potíže tamního průmyslu, které pozorujeme již od druhé poloviny loňského roku, ovlivňují prostřednictvím blízkých obchodních vazeb i ekonomickou situaci v tuzemsku. Stejnou prognózu růstu hospodářství má i německá obchodní komora a německá vláda počítá dokonce s ještě o desetinu nižší hodnotou. Během posledních dnů však přibývají další zprávy potvrzující negativní výhled německého hospodářství. Německý export v dubnu poklesl o 3,7 %, což byl nejvyšší propad od roku 2015. Rovněž dnes zveřejněná průmyslová výroba za duben zaznamenala výrazný meziměsíční propad o 1,9 %. Tato hodnota značně předčila již tak negativní tržní očekávání a rozptýlila i naději na zlepšení ekonomické situace ve druhém čtvrtletí. Průmysl by musel ve zbývající dvou měsících vykázat výrazně lepší výsledky, aby pozitivně přispěl k růstu HDP. Poslední předstihové ukazatele však naznačují určitou stabilizaci podnikatelského sentimentu a rovněž zakázky za květen zaznamenaly nárůst již druhý měsíc v řadě. Ukazují i na vyšší růst produkce v automobilovém sektoru.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (3.6.2019)

03.06.2019 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu nabídl skvělou obchodní příležitost, na kterou jsem s dostatečným předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Níže na prvním obrázku je graf z minulého pondělí, kdy jsem svůj článek zveřejnil a šipkami naznačil možný short obchod pro prolomení dané S/R zóny. Na druhém grafu je pak vidět výsledek, když v úterý došlo k prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short obchod a který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. K jinému obchodu na EUR/USD nedošlo (jiné vyznačené vstupní S/R hladiny trh neprolomil). Pokud jste využili také můj short obchod ve svůj prospěch, tak gratuluji ke slušnému zisku!
C:\fakepath\TOP5-28052019-LV-11.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.05.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci v plusu, když se pozornost obchodníků soustředila na závěr čtyřdenní návštěvy Donalda Trumpa v Japonsku. Investory povzbudila pondělní Trumpova slova, že doufá v brzké uzavření obchodní dohody s Japonskem.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Německá komora DIHK zhoršila výhled růstu HDP

28.05.2019 Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK) dnes zhoršila výhled ekonomického růstu Německa na letošní rok na 0,6 procenta, zatímco dosud růst odhadovala na 0,9 procenta. Upozornila zvláště na zhoršení podnikatelské nálady ve zpracovatelském sektoru kvůli slabé zahraniční poptávce po průmyslovém zboží.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Čína schválila nový zákon o investicích

15.03.2019 Čínská vláda dnes schválila nový zákon o zahraničních investicích. Krok je všeobecně vnímán jako snaha pomoci čínsko-americkým obchodním rozhovorům, záměrem zákona je nastolit rovnější podmínky pro podnikání domácích i zahraničních firem. Někteří kritici těchto opatření ale tvrdí, že nová pravidla zcela neřeší problémy, se kterými se zahraniční podniky v Číně potýkají, napsal zpravodajský server BBC.
img

ČNB sazby nemění, po bouřlivém jednání převážil strach z neblahého vývoje v zahraničí

07.02.2019 Bankovní rada České národní banky se dnes rozhodla ponechat klíčové úrokové sazby beze změny. Stalo se tak zjevně po náročné debatě. O hodinu totiž bylo posunuto oznámení jejího výsledku, což se stalo poprvé za více než šest let. Náročnost debaty odráží náročnost situace, ve které se nyní centrální bankéři nacházejí. Na jedné straně registrují nadále solidní stav české ekonomiky, zejména pak stále poměrně napjatý trh práce. Na straně druhé ovšem nemohou nevidět poměrně citelné zhoršování ekonomické situace v zahraničí.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Průmyslová výroba v Německu v prosinci klesla o 0,4 procenta

07.02.2019 Průmyslová výroba v Německu se v prosinci ve srovnání s předchozím měsícem překvapivě propadla o 0,4 procenta, listopadový pokles po revizi činil 1,3 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Výroba klesla už čtvrtý měsíc za sebou, analytici přitom očekávali, že se v prosinci zvýší. Tento vývoj představuje další signál, že růst největší evropské ekonomiky se zpomaluje.
img

S ukončením provozu uhelných elektráren v Německu to nebude tak horké

25.01.2019 Jedním z hlavních cílů německé politiky energiewende je ukončení provozu uhelných elektráren. Ministr hospodářství Peter Altmaier nyní vyzývá k přezkoumání plánu.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německý autoprůmysl i další odvětví varují před tvrdým brexitem

16.01.2019 Německé sdružení automobilového průmyslu (VDA) dnes varovalo, že odchod Británie z Evropské unie bez dohody by mohl mít fatální důsledky. Obavy z takzvaného tvrdého brexitu vyjádřili i zástupci dalších německých průmyslových sektorů. Britský parlament v úterý podle očekávání odmítl dohodu o brexitu, kterou s EU vyjednala premiérka Theresa Mayová.
C:\fakepath\TOP5-19122018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.12.2018 1) Globální akciové trhy, jež si lížou rány po posledním výplachu, vzhlížejí k dnešnímu zasedání americké centrální banky (Fed) jako k poslední instanci, která by mohla korigovat celkově mizerný konec roku. Pravda je taková, že dnešní zasedání Fedu bude tím nejdůležitějším za posledních několik let. Bude to mimo jiné proto, že tentokrát trh se zvýšením úrokům ne zcela počítá, respektive existuje podle něj zhruba 30% pravděpodobnost, že Fed dnes sazby nezmění.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Britské firmy děsí brexit bez dohody

19.12.2018 Pět britských podnikatelských svazů vydalo silné varování poslancům, že uvrhnou špatně připravenou britskou ekonomiku do chaosu, pokud nepřestanou politikařit a v lednovém hlasování nepodpoří brexitovou dohodu premiérky Theresy Mayové. Napsal to dnes britský deník The Guardian.
C:\fakepath\britanie1.jpg

BCC: Britská ekonomika poroste nejpomaleji od poslední recese

19.12.2018 Britská ekonomika zřejmě v letošním a příštím roce poroste nejpomalejším tempem od poslední recese. Předpověděla to včera Britská obchodní komora (BCC). Ekonomiku podle ní brzdí pozastavování investic a slabá spotřebitelská poptávka před plánovaným odchodem Británie z Evropské unie.
C:\fakepath\TOP5-17092018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.09.2018 1) Hlavní akciový index šanghajské burzy Shanghai Composite se dnes propadl na nejnižší úroveň za téměř čtyři roky. Podle analytiků jde o reakci na zprávy, že prezident USA Donald Trump se chystá v nejbližších dnech oznámit nová cla na dovoz čínského zboží v hodnotě 200 miliard USD (4,4 bilionu Kč) ročně. Index klesl o 1,11 % na 2651,79 bodu, což je nejnižší hodnota od 27. listopadu 2014.
C:\fakepath\britanie 08012014-2.png

Britská obchodní komora zhoršila výhled tamní ekonomiky

17.09.2018 Hrubý domácí produkt Británie (HDP) by měl letos stoupnout o 1,1 procenta a v příštím roce o 1,3 procenta. Předpověděla to dnes Britská obchodní komora (BCC). Zhoršila tak předchozí prognózu, která počítala se zvýšením o 1,3 procenta letos a o 1,4 procenta v příštím roce. Vývoj tak naznačuje, že britská ekonomika by do roku 2020 mohla zaznamenat druhou nejhorší dekádu.
img

Britská ekonomika se začíná vzpamatovávat

04.07.2018 Britská ekonomika se i navzdory předpovědím různých agentur začíná rozjíždět a výhled se najednou začíná zlepšovat. Britská obchodní komora ještě koncem června odhadovala nejpomalejší růst od roku 2009. Na zlepšující se fundament poukazují čísla zveřejněná od začátku aktuálního týdne a především pak dnešní PMI za sektor služeb. Právě sektor služeb je dominantním v britské ekonomice a rostl nejrychlejším tempem za posledních 8 měsíců. Především to s dalšími pozitivními výsledky za sektor stavebnictví a výroby zvyšuje pravděpodobnost, že by mohla Bank of England na zasedání již příští měsíc zvýšit úrokové sazby.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 3.7.2018

03.07.2018 Americké trhy zakončily i přes počáteční ztráty první obchodní den tohoto týdne v ziscích. Navzdory dalším negativním zprávám v oblasti obchodní politiky mezi USA a zbytkem světa se nakonec akciovým trhům podařilo vymanit se ze ztrát. Americký prezident Donald Trump včera oznámil, že může uvalit dovozní cla na čínské zboží v hodnotě až 500 mld. USD. Současně varovala Evropská unie amerického prezidenta, že pokud dojde k uvalení dovozních cel na auta, tak je EU připravena dát odvetná cla na americké zboží v hodnotě 294 mld. USD. Včera spustila kampaň proti obchodní politice USA tamní obchodní komora, která je obvykle blízkým spojencem Trumpovy republikánské strany. Komora sdružuje na tři miliony subjektů. Na základě analýzy obchodní komora uvádí, že prezident Trump riskuje globální obchodní válku, která zasáhne peněženky amerických spotřebitelů.
C:\fakepath\TOP5-18062018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.06.2018 1) Asijské akciové trhy dnes uzavřely převážně v negativním pásmu, když se investoři soustředili na obchodní spor mezi Čínou a Spojenými státy, který se o víkendu znovu vyhrotil.
C:\fakepath\britska libra 17022014.jpg

Růst britské ekonomiky je slabý

18.06.2018 Kvůli nejistotám spojeným s odchodem Británie z Evropské unie, vyšším cenám ropy a obavám z obchodní války britská ekonomika zřejmě letos vykáže nejpomalejší růst od roku 2009. Uvedla to dnes Britská obchodní komora (BCC). Zvýšení hrubého domácího produktu (HDP) v letošním roce předpovídá na 1,3 procenta, v příštím roce pak na 1,4 procenta.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

DIHK zhoršila výhled německé ekonomiky, má obavy z krize v Itálii

30.05.2018 Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK) dnes snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky na 2,2 procenta z dříve předpokládaných 2,7 procenta. Zároveň varovala, že politická krize v Itálii by mohla ještě více podkopat hospodářský růst v Německu a ohrozit budoucnost celé eurozóny.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Počet volných pracovních míst v Německu vystoupil na nový rekord

30.04.2018 Počet volných pracovních míst v Německu se v letošním prvním čtvrtletí vyšplhal na nový rekord. Dosáhl zhruba 1,190 milionu, takže o více než 7000 překonal předchozí maximum z posledního kvartálu loňského roku. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil německý Ústav pro výzkum pracovního trhu (IAB). V meziročním srovnání se počet volných pracovních míst v prvním čtvrtletí zvýšil zhruba o 126.000.
C:\fakepath\EURUSDH1-tydenik1.png

Týdenní FOREX komentář Ondřeje Hartmana z FXstreet.cz (19.3.2018)

19.03.2018 Měnový pár EUR/USD minulý týden nenabídl žádnou obchodní příležitost a neaktivoval žádnou vstupní S/R úroveň, kterou jsem uváděl v mém týdenním komentáři. Týden byl tedy bez obchodu.
C:\fakepath\usa 14122014.png

Americká obchodní komora varovala před cly na dovoz z Číny

16.03.2018 Americká obchodní komora varovala prezidenta Donalda Trumpa před uvalováním cel na dovoz zboží z Číny. Bílý dům nyní takováto cla zvažuje jako reakci na čínské praktiky v oblasti duševního vlastnictví. Prezident komory Thomas Donohue uvedl, že jednostranná cla na čínské zboží by mohla vést k ničivé obchodní válce, která by poškodila ekonomiku Spojených států i americké spotřebitele.
img

Eurodolar koriguje včerejší pokles, korunu trochu vylekaly nižší výrobní ceny

16.03.2018 Na hlavních finančních trzích ráno nedochází k podstatným změnám. Akcie i dluhopisy se těší nákupnímu zájmu, který však není nijak výrazný. Mírně v plusu jsou i drahé kovy či ropa. Dolar dopoledne ztrácí, což z většiny přisuzujeme úpravě jeho předchozích zisků. Eurodolar se dnes obchoduje na 1,2325.
C:\fakepath\l.jpg

Nedostatek pracovní síly může podkopat růst Německa

13.03.2018 Nedostatek pracovní síly by mohl podkopat ekonomické oživení Německa, varovala dnes německá průmyslová a obchodní komora DIHK. Německé společnosti mají problém se zaplněním zhruba 1,6 milionu volných pracovních míst.
C:\fakepath\britanie 08012014.png

Další schůze o brexitu nepřinesla posun

09.02.2018 Dvoudenní schůze britských ministrů označovaná jako klíčový moment v utváření plánů na budoucnost Británie po odchodu z EU skončila bez zásadních závěrů, uvádí komentář zpravodajské společnosti BBC. Zároveň sílí hlasy z podnikatelské sféry, které od vlády Theresy Mayové požadují jasná slova o budoucích obchodních vztazích s unií.
C:\fakepath\EURUSDH1-tydenik1.png

FOREX: Týdenní komentář Ondřeje Hartmana z FXstreet.cz (23.10.2017)

23.10.2017 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu nabídl pouze jednu obchodní příležitost, na kterou jsem upozornil v mém komentáři. Trh totiž prolomil dolní vstupní S/R zónu, kde byl možný vstup do short pozice s cílem na další nejbližší následující S/R zóně, kterou však trh nezasáhl, otočil se a aktivoval menší omezený Stop-Loss (SL). Jiného obchodu jsme se v týdnu nedočkali.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Německá obchodní komora zlepšila hospodářský výhled

20.10.2017 Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK) včera zlepšila odhad růstu německé ekonomiky. Letos se podle její nové prognózy hrubý domácí produkt zvýší o dvě procenta místo dříve předpovídaných 1,8 procenta. Příští rok počítá se zrychlením růstu na 2,2 procenta.
cinsky juan2.jpg

Velvyslanec EU vyzval Čínu k otevření trhů

25.01.2017 Velvyslanec Evropské unie v Číně dnes vyzval Peking, aby učinil konkrétní pokrok a otevřel své trhy zahraničním investorům. Velvyslanec Hans Dietmar Schweisgut se tak vyjádřil krátce poté, co čínský prezident Si Ťin-pching odsoudil protekcionismus ve svém projevu na Světovém ekonomickém fóru v Davosu.
TOP5-19122016-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.12.2016 1) Britská obchodní komora (BCC) spolu s odborovou organizací TUC vyzvaly premiérku Theresu Mayovou, aby občanům Evropské unie okamžitě garantovala právo moci v Británii zůstat i po takzvaném brexitu.
britanie 08012014-2.png

Občané EU mají v Británii zůstat i po brexitu

19.12.2016 Britská obchodní komora (BCC) spolu s odborovou organizací TUC vyzvaly premiérku Theresu Mayovou, aby občanům Evropské unie (EU) okamžitě garantovala právo moci v Británii zůstat i po takzvaném brexitu. V dopise ji vyzvaly, aby ukončila stav nejistoty, která by mohla poškodit britskou ekonomiku.
usa 14122014-2.png

Trump se má vzdát přísné imigrační politiky

09.12.2016 Americká obchodní komunita vyzvala zvoleného prezidenta Donalda Trumpa, aby se vzdal nekompromisní imigrační politiky a hromadných deportací ilegálních přistěhovalců, jak o tom hovořil v průběhu kampaně. Řada firem si totiž myslí, že by tato politika měla nedozírné ekonomické následky, uvedla agentura AP.
cina 21072013.png

Čína zlepší přístup firem na domácí trhy

09.10.2016 Čínská vláda hodlá zlepšit přístup zahraničních firem na domácí trhy a vytvořit jim prostředí pro rovnocennou...
TOP5-12092016-LV-15.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.09.2016 Britská obchodní komora snížila odhad růstu ekonomiky na letošní rok na 1,8 %, původní odhad byl +2,2 %...
britanie 08012014.png

Britská obchodní komora zhoršila výhled britské ekonomiky

12.09.2016 Britská obchodní komora (BCC) dnes snížila odhad růstu britské ekonomiky pro letošek i následující dva...
britanie 08012014.png

Británie po brexitu nahradí dotace z EU

14.08.2016 Británie svým zemědělcům, vědcům, regionům a dalším příjemcům evropských fondů po odchodu...
754489812956011.jpg

Německo čeká pokles exportu do Británie

07.07.2016 Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK) dnes zhoršila výhled pro německý vývoz do Británie. Reagovala...
britanie 08012014-2.png

Britská obchodní komora čeká horší HDP

11.03.2016 Hrubý domácí produkt Británie by měl letos stoupnout o 2,2 procenta, tady stejným tempem jako v loňském...
britanie 08012014.png

Británii by prý mohlo být mimo EU lépe

03.03.2016 Dlouhodobé hospodářské vyhlídky Británie by mohly být mimo nereformovanou Evropskou unii lepší než v ní...
britanie 08012014.png

Průmyslová výroba v Británii klesla

12.01.2016 Průmyslová výroba v Británii v listopadu klesla ve srovnání s předchozím měsícem o 0,7 procenta, což byl...
nemecko 08012014-3.png

DIHK zhoršila výhled růstu ekonomiky

22.10.2015 Německá průmyslová a obchodní komora DIHK zhoršila svůj výhled růstu německé ekonomiky na letošní...
britanie 08012014.png

DIHK varovala Británii kvůli referendu

29.05.2015 Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK) upozornila, že odchod Británie z Evropské unie by byl...
nemecko 08012014.png

Maloobchodní tržby v Německu vzrostly

29.05.2015 Maloobchodní tržby v Německu v dubnu proti předešlému měsíci stouply o 1,7 procenta, a zotavily se tak po...
nemecko 08012014-3.png

DIHK zlepšila výhled německé ekonomiky

28.05.2015 Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK) dnes zlepšila odhad letošního růstu německé ekonomiky...
img

Německo dnes zveřejní data inflace, USD koriguje své zisky, AUD neztrácí dech, analýza BOSSA USD, USD/JPY , AUD/USD

28.08.2014  Americký akciový trh včera skončil obchodní seanci téměř beze změny, nicméně indexu S&P 500 se opět podařilo uzav...
britska libra 17022014.jpg

Britská ekonomika by mohla růst až o 3,1 %

30.05.2014 Britská obchodní komora dnes zvýšila odhad letošního růstu britské ekonomiky na 3,1 procenta z dříve předpokládaných...
nemecko 08012014-3.png

Vývozy SRN do Ruska a na Ukrajinu klesnou

28.05.2014 Německé vývozy do Ruska a na Ukrajinu se kvůli napětí v tamním regionu v tomto roce sníží o deset procent...
img

Denní komentář IronFX - 12/05/2014

12.05.2014 EUR/USD pokračuje v pohybu dolů EUR/USD pokračoval v rovnoměrném poklesu. Po dlouhé době, kdy se kurz držel na úrovni 1,38 se...
britanie 08012014.png

Británie prý překoná růst z doby před recesí

11.03.2014 Britská ekonomika v příštích měsících překoná rekordní tempo růstu, kterého dosahovala před začátkem finanční...
usdrub 04032014-2.png

Rubl po pondělním propadu zamířil vzhůru

04.03.2014 Ruské akcie zahájily dnešní obchodování výrazným růstem. Smazaly tak část pondělního propadu, za kterým stály obavy ohledně prohlubující se krize na Ukrajině. Rubl mírně posílil vůči dolaru i euru poté, co v pondělí sestoupil na nová rekordní minima.
img

Ranní komentář s analýzou EUR/USD, AUD/USD, USD/CHF a ZLATA

02.07.2013 Australská centrální banka (RBA) zanechala v noci na dnešek nezměněné úrokové sazby na 2,75 procentech. Po...
london6.jpg

Británie představila nové rozpočtové škrty

27.06.2013 Britský ministr financí George Osborne včera večer představil nový soubor rozpočtových škrtů v objemu...
london3 (1).jpg

Britská obchodní komora zlepšila výhled ekonomiky

31.05.2013 Britská ekonomika by si letos mohla vést lépe a vykázat růst 0,9 procenta. Předpověděla to dnes Britská...
cina 1801.jpg

Čína zvyšuje investice do evropských podniků

16.04.2013 Čína investuje čím dál větší sumy peněz do evropských podniků a jen v loňském roce do nich vložila...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Divergence | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Ben Bernanke | Bid | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Béžová kniha | CME | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | DAX | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | ECB | ECOFIN | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Exekuce | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | G7 | Gap | HFT | Hedge Fund | Hedge | IFO index | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Long | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Obchodní bilance | Obchodní systém | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Peněžní zásoba | Platební bilance | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Průmyslové objednávky | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Short | Long Term | Short pozice | Stop-Loss | Support | Pokladniční poukázky | Ticker | Timeframe | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Euro STOXX | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Býčí divergence | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitost | Bohatství | Credit Suisse | Golden Gate | Gold | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Makrokalendář | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeový fond | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Portugalsko | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | ADP report | Financial Times | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | AUDUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Alibaba | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | Capital Markets | Cena | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index PMI | Investiční | Investiční doporučení | Investing | IronFX | ISM | Jádrová inflace | Kurz libry | Kurzy | Volná pracovní místa | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Markets | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Portfolia | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Société Générale | Shares | Stoxx | Trh | Trh s akciemi | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj USD | Země EU | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | ING | Komise pro cenné papíry | Put | Ekonomika Číny | Ex-dividend | Indie | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Tovární objednávky | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Western Union | eBook | Komise | Volby | S/R zóny | S/R hladiny | Commitment of Traders | Burze | Investment | Traders | Saxo Capital Markets | Evropské obchodování | FX Analyst | Rhodium | Markit | Dow Jonesův index | DPA | Intesa Sanpaolo | KPMG | Institut ZEW | CNN | VP Bank | Microsoft | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | DIW | Sentix | Institut Ifo | DIHK | Berenberg | MICEX | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | BCS | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | The Guardian | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Obchodní nastavení | Thomson Reuters | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Podnikání | BMW | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Mark Carney | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční centrum | Evropské banky | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Energie | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | KBC | Podnikatelská důvěra | Přehled | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Kybernetické měny | Sázet | Americké trhy | David Cameron | Referendum | City | Ministři financí eurozóny | Prezident ECB | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | České firmy | Economist | Akcie v USA | Japonský index Nikkei | Členství v EU | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Vladimir Putin | Finanční metropole | Britské hospodářství | Die Welt | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Odchod z EU | Britský ministr financí | Odchod z Evropské unie | Dnešní ekonomický kalendář | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Vystoupení z EU | Měnová opatření | Kryptoměny | Index Nikkei | Citi | S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Německý akciový index DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení eura | Dnešní údaje | Evropský trh | Nejistota | Světové finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Baidu | Digitální měny | Ripple | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Zahraniční firmy | Odhodlání | Ekonomický institut | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Historická data | Rekordní minima | Britská vláda | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Opatřením na podporu ekonomiky | Summit G7 | Hospodářská situace | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Theresa Mayová | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Rizikovější investice | Index cen domů | Odliv kapitálu | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Měny&Sazby | ČTK | Monopoly | Economist Intelligence Unit (EIU) | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Globtrex | IHS Markit | Bridgewater | ex | New American Economy | Rhodium Group | Ruské akcie | Ranní nadhoz | Sázkaři | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Globtrex.com | Coinbase | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Kraken | Štěpán Hájek | Tržní očekávání | Wood & Company | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Krypto | Bitcoiny | Analytik finančních trhů | Německá centrální banka | Obchodní válka | Vysoké standardy | Podniky | Asijské akciové trhy | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Okénko finančního trhu | Geopolitické napětí | Forint | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Hlavní akciový index | Czech Fund | Obchodní rozhovory | Spotřebitelská inflace | Přímé zahraniční investice | BGA | Tvrdý brexit | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Americké podniky | Šéf ECB | François Villeroy de Galhau | Zpomalování světové ekonomiky | Odhady analytiků | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Nemovitostní trh | Dovoz z Británie | Vývoj kolem brexitu | USTR | Inflace v ČR | Uber Technologies | Statistický úřad | Ropovod | Inflační očekávání | Short obchod | Cena kybernetické měny | Infineon | Infineon Technologies | Německé firmy | Celní válka | Oživení světové ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Riziko recese | Economist Intelligence Unit | Investice firem | BCC | Čínský trh | Svět investování | Obchodní konflikt | Pokles cen | Cla na americké zboží | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Investice amerických podniků | Obavy z recese | Akcie týdne | Bohatí | Oživení ekonomiky | Thyssenkrupp | Vývoz do USA | Finanční situace | Britská obchodní komora | Kurzarbeit | Bilance zahraničního obchodu | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Rozpočet | Deficit | Ropná firma | Německá vláda | Hongkong | Objem | Evropské firmy | Obchod | Trh práce | Myšlenka | Achim Wambach | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Cisco Systems | Firma | Technologický index | UnitedHealth | Pfizer | BDI | Server CNBC | Bilance | GM | Obchodní spor | Statistici | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Walt Disney | Financovat | Průmysl | ADP | Na burze | Propouštění | Impuls | Zasedání RBA | Visa | General Motors | Enel | Export z Německa | Stavebnictví | Ceny zboží | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Vládní výdaje | Total | Zasedání FOMC | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Plyn | Prohlášení | Moskva | United Technologies | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | RegioJet | Bankovní rada České národní banky | Premiér Boris Johnson | AXA | Regulátoři | xStation5 | Disney | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Nike | Bydlení | Uber | Úbytek | Nejlepší akcie | Yandex | Kraft Heinz | Peking | Wirecard | Hospodaření | Placení daní | Londýnské společnosti | Američané | Exact Sciences | Inovace | Washington | Daimler | Micron Technology | Letecké společnosti | Miliardy eur | Období po brexitu | Zpomalující ekonomika | RBA | OX Capital Markets Ltd | Ifo | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Podnik | Počet bankrotů | SAP | iRobot | IRBT | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Komunikace | Kapitalismus | Trump | Plán Číny | Prezident institutu | Prezident | Výsledky průzkumu | Google | Trhy | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | American Express | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Růst inflace | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Boeing | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | SEC | Britský statistický úřad | Inflace v lednu | COVID-19 | AmCham | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Nick Marro | Největší ztráty | Cestovní kanceláře | Cestovní ruch | Vývoj | Objem vývozu z Německa | Rishi Sunak | Lufthansa | Počet firemních bankrotů | Brusel | Světové organizace | Kabinet | Energetické společnosti | Viceprezident | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Mluvčí ČNB | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Kongres | Manufacturing | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Dávky v nezaměstnanosti | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Allianz | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Růst nezaměstnanosti | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Práce | Údaje | Ekonomické škody | Eni | UnitedHealth Group | TPA | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Carsten Brzeski | Hackerský útok | Výpadky | WMT | Více peněz | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | EIU | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | Malé podniky | Prezident institutu ZEW | ZEW Achim Wambach | Soukromá spotřeba | Posílení | Sociální napětí | Znovusjednocení země | Joe Biden | 3M | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | BCM | Shell | Soud | PEPSICO | Thomas Gitzel | Dovoz | Vývoz | Artemis | Alexander Krüger | Bankhaus Lampe | Pokles ekonomické aktivity | Soudní řízení | NKE | Merck KGaA | Merck | Otvírání hranic | Světové hospodářství | Expedia | Royal Caribbean | CL | Počet firemních bankrotů v Německu | Celní režim | Nový celní režim | Spolková vláda | Eric Schweitzer | Advance Auto Parts | Zákon o národní bezpečnosti | Bezpečnostní zákon z Hongkongu | Bezpečnostní zákon | Bohatí jedinci | Světové soukromé banky | Soukromé banky | Americká obchodní komora | Bývalá britská kolonie | Britská kolonie | Asijské finanční metropole | Obavy z ekonomického dopadu | Německá průmyslová a obchodní komora | Ekonomické zotavení | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Spolkový sněm | Slabá poptávka | PEPP | Německé vládní strany | Předkrizové úrovně | Vývoz z Německa | Rekordní pokles | Otvírání hranic v EU | DIHK Eric Schweitzer | Globální poptávka | Investice do infrastruktury | Rozsáhlé investice | Sanofi | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Kyperská investiční společnost | Covid | Index průmyslové výroby | Situace na trhu práce | Exporty | MAM | E.ON | Johnson & Johnson | Ceny | Verizon Communications | Společnost XTB | Insolvence | Výhled německé ekonomiky | Důvěra | Obnovení růstu | Caixin | Napětí mezi Čínou a USA | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Americké ministerstvo spravedlnosti | Air Liquide | Coca-Cola | Výrobní index | SPAC | Německé hospodářské svazy | Hospodářské svazy | Odborníci | Zdanění | Vývoz do Spojených států | Micron | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Marathon | Pracovní místa | Vinci | Česká republika | Ruské firmy | Lockdown | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Mluvčí Bílého domu | Nařízení | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | GS | CVX | MMM | JNJ | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Electronic Arts | MCD | Přebytek obchodní bilance | Investice do vody | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | BIDU | MGM | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Brands | Shopify | Evropské centrální banky | Acacia Communications | MRK | WU | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Philips | PEP | Express | Obchodování na asijských akciových trzích | Jen Psakiová | Vypuknutí pandemie | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | Zajímavé akcie | Tyson Foods | AIG | SPWR | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Vývoz z Německa do Británie | Pandemie covidu-19 | Bidenův plán | Bidenův infrastrukturální plán | Plán amerického prezidenta | GRMN | Special Purpose Acquisition Company | Společnost Coinbase | Akcie v roce 2021 | Objednávky | Kellogg | Colonial Pipeline | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | API | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Firmy z EU | Evropské společnosti | Společnosti podnikající v Číně | Salvadorská republika | Nayib Bukele | Obchodní komora EU | Obchodní komora EU v Číně | Zákonodárci v USA | Plány | Cíle | Průměrný roční výnos | Prodej | Výkon britské ekonomiky | Wal-Mart Stores | McDonald's | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | AI | Arlington Asset Investment | KO | Coca-Cola Company | Odvětví | CAR | HICP | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Albemarle Corp | Albemarle | Pioneer Natural Resources | Home Depot | Varšava | Dominion Energy | Agilent | Společnosti | Opatření | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Britští zaměstnavatelé | Konfederace | Etherea | Advokátní kancelář | Problémy v dodavatelských řetězcích | Objem německého vývozu | Minulá výkonnost | Dmitrij Peskov | Vysoké ceny | Pozornost | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | TIM | Antony Blinken | Šéf americké diplomacie | | Vývoz z Německa v říjnu | CPIPG | Mluvčí Kremlu | Předpokládaný růst | Válka na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Západní firmy | Agentura TASS | Invaze | Ukončení války | Tlak na Rusko | Řetězec | Řetězce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vysoké ceny energií | Svaz německého průmyslu | Přijetí | Marketingová komunikace | Centrum | Prime | Německé ekonomiky | Dovoz z Ruska | Nejrychleji rostoucí | Války na Ukrajině | Petra Krmelová | ČNB Petra Krmelová | Vztahy Moskvy se Západem | Status tržní ekonomiky | Tržní ekonomiky | Zisky společnosti | Jiří Hrbáček | Šíření covidu | Invest | Vedení firmy | Válka | Komisí pro cenné papíry a burzy | Závazek | Náklady na půjčky | Svaz německého průmyslu (BDI) | Siegfried Russwurm | Pohledávky | Vice | Místopředseda představenstva | Realitní fond | Zpomalující ekonomika Číny | Dentons | Kupující | Schodek zahraničních investic | ProCent | Portfólia | Prosperity | Prodeje | Růstový balíček
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Obchodníkem na forexu
Obchodník finančních trhů
Obchodník intratýdenní
Obchodník měsíce
Obchodník měsíce XTB
Obchodník milující zábavu
Obchodník na burze
Obchodník na finančních trzích
Obchodník na forexu
Obchodník na trzích

Následující klíčová slova

Obchodní komora EU
Obchodní komora EU v Číně
Obchodník Ondřej Janata
Obchodní konflikt
Obchodní kontrakty
Obchodníkovo portfolio
Obchodník Peter Brandt
Obchodník Petr Mašláň
Obchodník puntičkář
Obchodní krize
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít