Neděle 06. července 2025 15:18
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Purple jak obchodovat zlato

Ceny hliníku

C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit letos na trzích spíše rostou

01.06.2025 Ceny komodit letos na světových trzích spíše rostou, nejvíce do konce května zdražilo zlato, stříbro a káva. Naopak výrazně zlevnily kakao, zemní plyn, ropa a pomerančový džus. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku zaznamenal tříprocentní růst, ukazují burzovní statistiky.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit se letos spíše zvyšují, nejvíce roste zlato a káva

01.05.2025 Ceny komodit se od začátku roku na světových trzích spíše zvyšují, nejvíce do konce dubna zdražilo zlato a káva. Naopak výrazně zlevnilo kakao a pomerančový džus. Nižší jsou také ceny ropy, elektřiny či plynu. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje tříprocentní růst, ukazují burzovní statistiky.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích letos spíše rostou

02.04.2025 Ceny komodit se v prvním čtvrtletí na světových trzích spíše zvyšují, nejvíce zdražily průmyslové a drahé kovy a káva. Naopak výrazně zlevňuje kakao a pomerančový džus. Nižší jsou také ceny evropského plynu a elektřiny. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje přibližně osmiprocentní nárůst.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše rostly

02.03.2025 Ceny komodit na světových trzích letos spíše rostou, nejvíce zdražily průmyslové a drahé kovy a káva. Naopak výrazně zlevnilo kakao a pomerančový džus. Nižší jsou také ceny evropského plynu a ropy. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je podle něj od počátku roku v plusu pět procent.
img

Evropská unie navrhuje zákaz dovozu ruského hliníku, trhy reagují růstem cen

29.01.2025 Evropská unie (EU) připravuje postupný zákaz dovozu ruského hliníku jako součást svého 16. sankčního balíčku proti Rusku, který má být zaveden u příležitosti třetího výročí invaze na Ukrajinu. Tento krok vedl k výraznému růstu cen hliníku na Londýnské burze kovů (LME).
C:\fakepath\komodity2.jpg

Z komodit na světových trzích loni výrazně zdražilo kakao i káva

03.01.2025 Z komodit na světových trzích loni výrazně zdražily především kakao, káva a zemní plyn. Zvýšily se i ceny zlata, stříbra či uhlí. Naopak výrazně zlevnila železná ruda, ocel, pšenice či sójové boby, mírně klesla také cena ropy. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg za loňský rok stoupl o 0,1 procenta.
C:\fakepath\komodity.jpg

Z komodit letos výrazně zdražuje kakao a káva

01.12.2024 Z komodit na světových trzích v prvních 11 měsících letošního roku výrazně zdražily především kakao a káva, jejíž cena se dostala na rekordní hodnoty. Zvyšují se i ceny zlata, stříbra či plynu. Naopak výrazně zlevnila pšenice, kukuřice či sójové boby, klesla také cena ropy. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce listopadu klesl o jedno procento.
img

Ceny zlata se zotavují díky oslabení amerického dolaru a podpoře ze strany centrálních bank

18.11.2024 Futures na zlato zaznamenaly mírné zotavení a vzrostly o 1 % na 2 595,90 USD za trojskou unci, protože nedávné posilování amerického dolaru začíná slábnout. Analytici přičítají tento růst snížení realizace zisků po prezidentských volbách v USA a vítězství Donalda Trumpa. Ačkoli nejistota ohledně voleb pominula, Trumpovy inflační politiky, například vyšší cla, zvyšují poptávku po amerických státních dluhopisech, což dočasně oslabuje atraktivitu zlata.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Z komodit na trzích letos roste kakao, káva či zlato

04.11.2024 Z komodit na světových trzích v prvních deseti měsících letošního roku výrazně zdražuje zlato, stříbro, kakao nebo káva, zvýšila se ale i cena plynu a uhlí. Naopak významně zlevnila pšenice, kukuřice či sójové boby, klesla také cena ropy. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce října stoupl jen o 0,25 procenta.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Z komodit na trzích letos zdražilo kakao či zlato

02.10.2024 Z komodit na světových trzích v prvních třech čtvrtletích roku výrazně zdražilo zlato, stříbro, kakao, káva a pomerančový džus, zvýšila se ale i cena plynu a uhlí. Naopak významně zlevnila železná ruda, ocel, kukuřice či sójové boby. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce září stoupl o půl procenta, a to díky sedmiprocentnímu zářijovému růstu.
img

Rostoucí ceny hliníku zvyšují cenu akcií společnosti Alcoa 📈

16.09.2024 Společnost Alcoa Corporation (AA.US) dnes posiluje o více než 8 % díky posilujícímu trendu cen hliníku a také díky zprávě o dohodě o prodeji podílu ve společnosti Ma'aden Joint Ventures za 1,1 miliardy USD.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Z komodit na trzích letos zdražilo zlato či kakao

03.09.2024 Z komodit na světových trzích v prvních osmi měsících roku výrazně zdražilo zlato, stříbro, kakao, káva a pomerančový džus, zvýšila se ale i cena plynu, uhlí a elektřiny. Naopak významně zlevnila železná ruda, bavlna, pšenice nebo kukuřice. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce srpna klesl o tři procenta.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Z komodit na trzích letos zdražilo zlato a kakao

31.07.2024 Z komodit na světových trzích v prvních sedmi měsících roku výrazně zdražilo zlato, stříbro a hlavně kakao a káva, zvýšila se ale i cena ropy, uhlí a elektřiny. Naopak významně zlevnila bavlna, pšenice nebo kukuřice. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce července klesl o dvě procenta.
C:\fakepath\komodity-07062024-1.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – komoditní trhy a jejich vliv na akcie (7. díl)

07.06.2024 Článek vysvětluje, co jsou komoditní trhy a jak fungují. Popisuje, jak ceny komodit ovlivňují různé sektory, jako energetiku a průmysl, a jak se tyto trhy prolínají s akciovými trhy, ovlivňují inflaci a úrokové sazby. Článek také zahrnuje metriky pro hodnocení dopadu komodit na akciové trhy a případovou studii o vlivu cen ropy na energetický sektor.
C:\fakepath\měď.jpg

Cena mědi překonala hladinu 11.000 dolarů za tunu

20.05.2024 Cena mědi se dnes dostala nad 11.000 dolarů (249.950 Kč) za tunu a zdolala další rekord. Podle analytiků je za dlouhotrvajícím růstem jednak spekulace, jednak předpoklady, že poptávka po tomto základním kovu se bude zvyšovat, zejména v Číně. Od začátku roku se cena mědi na Londýnské burze kovů (LME) zvýšila přibližně o 29 procent.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích jsou letos rozkolísané

01.04.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v prvním čtvrtletí velmi rozkolísané a jejich pokles z počátku roku vystřídalo v březnu zdražování. Nejvíce zlevnil plyn, elektřina, železná ruda, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražil cukr, ropa a hlavně kakao. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do 28. března vykazoval nárůst 0,5 procenta.
C:\fakepath\hliník.jpg

Ruské společnosti Rusal loni klesl zisk

15.03.2024 Ruské hliníkárenské společnosti Rusal v loňském roce klesl čistý zisk o 84 procent na 282 milionů dolarů (6,5 miliardy Kč), přestože prodej hliníku se zvýšil. Za zhoršením hospodaření je hlavně výrazný pokles cen kovu, oznámila dnes firma, která je největším producentem hliníku na světě mimo Čínu.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Letos klesají ceny plynu, elektřiny a obilovin

03.03.2024 Ceny komodit na světových trzích v prvních dvou měsících roku většinou klesaly. Zlevnil například plyn, elektřina či uhlí, naopak zdražila ropa. Výrazně stouply ceny kakaa či bavlny, klesají ceny hliníku nebo obilovin. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg ztratil za první dva měsíce roku asi dvě procenta.
C:\fakepath\komodity-29022024-1.jpg

Komodity pro začátečníky – investování do komodit

01.03.2024 Investování do komodit se těší stále větší oblibě, a to i mezi začínajícími investory. Komodity představují širokou skupinu aktiv, která zahrnuje suroviny, zemědělské produkty a drahé kovy. Investování do nich může být skvělým způsobem, jak diverzifikovat portfolio a ochránit se před inflací. Svět komodit je mezi investory a tradery velmi oblíbený a v tomto článku se dozvíte vše potřebné pro úspěšný začátek.
C:\fakepath\komodity-28022024-uvod.jpg

Komodity – kompletní průvodce komoditním trhem

28.02.2024 Investování a obchodování na komoditním trhu je zajímavý a specifický typ tradingu a investice, který se v mnoha ohledech podobá obchodování a investování do akcií. V tomto článku si představíme svět komodit a najdete zde kompletní průvodce světem komoditního trhu.
C:\fakepath\komodity-14022024.jpg

Komodity: Obchodování na komoditních trzích

15.02.2024 Komodity jsou jedinečným odvětvím finančních trhů. Jedním z nejzajímavějších aspektů obchodování s komoditami je komplexní vztah mezi nabídkou a poptávkou mezi ekonomickými faktory a spotřebitelskými zvyklostmi, které zapříčiňují velkou fluktuaci cen komodit.
C:\fakepath\komodity2.jpg

V lednu klesly ceny plynu, elektřiny a drahých kovů, zdražila ropa či cukr

02.02.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v lednu rozkolísané, klesly ceny plynu, elektřiny, obilovin a drahých kovů. Naopak zdražila ropa, cukr či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg byl koncem ledna na své letošní výchozí hodnotě.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny plynu, elektřiny či pšenice loni klesly, index komodit odepsal 12 procent

01.01.2024 Ceny některých významných komodit na světových trzích loni klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice nebo pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, železná ruda či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg pak za loňský rok zaznamenal pokles o 12 procent.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích letos většinou klesly, jejich index odepsal 8,5 procenta

03.12.2023 Ceny komodit na světových trzích letos většinou klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr nebo kakao. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje pokles o 8,5 procenta.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesly, index je v minusu 6,8 pct

05.11.2023 Ceny komodit na světových trzích letos spíše klesly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato a cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je podle něj od počátku roku v minusu 6,8 procenta.
C:\fakepath\káva.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 4,5 pct

29.09.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních třech čtvrtletích roku spíše klesaly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražil cukr a v posledních měsících i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu 4,5 procenta.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu pět procent

04.09.2023 Ceny komodit na světových trzích letos do konce srpna spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr, více než na počátku roku stojí už i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu pět procent.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 5,7 pct

02.08.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních sedmi měsících spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg přidal za poslední měsíc 5,7 procenta, od počátku roku je v minusu 4,5 procenta.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Komoditní index v pololetí klesl o desetinu, výjimkou jsou cukr a zlato

02.07.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvním letošním pololetí klesly, největší zlevnění zaznamenaly energie a průmyslové kovy. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztratil od počátku roku deset procent.
img

⏫Hliník roste o 2,5%

27.06.2023 Ceny hliníku vyskočily na téměř 2 200 dolarů za tunu v naději na větší stimulaci v Číně, což dnes také vedlo k růstu čínských indexů. Silné zisky lze zaznamenat i na trzích s niklem a zinkem, zatímco měď zaostává a za celý den si připisuje méně než 1 %.
C:\fakepath\komodity.jpg

Index: Ceny komodit letos klesly o pět procent, nejvíce zlevnil zemní plyn

01.05.2023 Komodity letos zlevňují. Index agentury Bloomberg od začátku roku poklesl o pět procent a blíží se k nejnižším hodnotám od počátku války na Ukrajině. Nejvíce v letošním roce klesá cena zemního plynu, naopak významně zdražují některé zemědělské komodity. Ceny cukru vzrostly během prvních čtyř měsíců roku o třetinu. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny komodit v 1. čtvrtletí klesaly, index ztratil nejvíce od začátku roku 2020

03.04.2023 Ceny komodit na trzích v prvním čtvrtletí letošního roku klesaly. Komoditní index Bloombergu ztratil 6,5 procenta. Šlo o nejvyšší ztráty od začátku covidového roku 2020. Výrazně zlevnily ceny ropy, plynu či elektřiny, naopak zdražilo zlato či měď. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
C:\fakepath\trader-06022023-33-zm.jpg

USA chystají clo 200 procent na ruský hliník, píše Bloomberg

06.02.2023 Spojené státy se chystají uvalit clo až 200 procent na ruský hliník. Washington tak plánuje zvýšit tlak na Moskvu kvůli její invazi na Ukrajinu. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje. Rozhodnutí o clech by mělo být oznámeno již tento týden.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Analytik: V lednu na burzách výrazně klesly ceny energií, zlato zdražilo

05.02.2023 V lednu na světových burzách výrazně klesly ceny energií. Naopak zdražilo zlato, měď či hliník. Obecně komodity stagnovaly, komoditní index Bloombergu se snížil o 0,5 procenta do blízkosti nejnižších úrovní od počátku války na Ukrajině. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny ropy a plynu letos vzrostly, průmyslové kovy vesměs zlevnily

29.12.2022 Burzovní ceny ropy a plynu letos vzrostly, i když koncem roku většinu zisků ztratily. Elektřina a uhlí zdražily o desítky procent. Výrazně stoupla i cena kukuřice. Naopak průmyslové kovy vesměs zlevnily, zlato nakonec zůstalo na svém. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl o 15 procent a výrazně tak překonal mnohé ztrátové akciové indexy.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Analytik: Plyn a uhlí letos zdražily o desítky procent, drahé kovy zlevnily

04.12.2022 Burzovní ceny plynu, elektřiny či uhlí vzrostly od začátku letošního roku do konce listopadu o desítky procent, ropy zhruba o desetinu. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Zdražila kukuřice, zatímco pšenice, bavlna nebo káva jsou levnější. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl o 17 procent.
img

BREAKING: Ceny hliníku a niklu rostou, protože LME zvažuje zákaz obchodování s ruskými kovy

29.09.2022 Média uvedla, že London Metal Exchange (LME) bude konzultovat zavedení zákazu obchodování s ruskými kovy. LME zahájí diskuse, které budou prvním krokem k případnému zákazu nových dodávek ruských kovů. Rusko je významným producentem niklu, hliníku a mědi a zákaz by mohl mít významné důsledky pro trhy. Připomeňme, že to byl strach ze sankcí narušujících dodávky ruského niklu, co v březnu vyvolalo masivní krátký tlak na nikl.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny plynu a elektřiny od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent

23.08.2022 Ceny plynu a elektřiny za půl roku od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent, naopak drahé a průmyslové kovy zlevnily od 24. února vesměs o desítky procent. Ceny ropy a potravin se vrátily k úrovním před zahájením bojů. Vyplývá to z dat analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\komodity.jpg

Energetické a potravinové komodity zdražily od invaze o desítky procent

25.05.2022 Řada komodit zaznamenala od počátku ruské invaze na Ukrajinu před třemi měsíci dramatický nárůst ceny, nejvyšší tempo o desítky procent nabraly energetické komodity a potraviny. Naopak zlevnilo zlato, stříbro nebo platina. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček
img

Titan a letadla: Konflikt na Ukrajině znamená novou ránu pro globální dodavatelské řetězce

08.04.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a nové lockdowny v Asii předznamenávají další měsíce narušení dodavatelských řetězců. A to právě v momentě, kdy si společnosti myslely, že se jim podařilo vyřešit problémy vyvolané Covidem-19.
img

Největší týdenní růst amerických a evropských akciových trhů v tomto roce

21.03.2022 Minulý týden zaznamenaly futures na indexy S&P 500 a Nasdaq 100 největší letošní růst, když dosáhly 32 000 a 15 000 bodů. Jedná se o největší nárůst nejen v tomto roce, ale i za posledních několik let.
C:\fakepath\nikl.jpg

Cena niklu kvůli obavám z narušení dodávek z Ruska vystoupila na rekord

08.03.2022 Cena niklu se včera zvýšila až o 90 procent a je na rekordu, podobně cena hliníku vystoupila na rekordních více než 4000 USD (94.600 Kč) za tunu. Za růstem cen stojí obavy z významného narušení dodávek z Ruska kvůli finančním sankcím, které způsobily nákupní horečku, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny pšenice, hliníku či niklu se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu zvyšují

25.02.2022 Ceny některých kovů, zemědělských výrobků a surovin se zvyšují a ocitají se na úrovních, kde ještě nikdy nebyly. Na vině je ozbrojený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Obě země jsou totiž důležité pro světový trh s pšenicí, slunečnicovým olejem, hliníkem, titanem či niklem, a ty reagují na ruskou invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\top-22022022-17-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.02.2022 1) Zlato je kvůli vyostřené situaci na Ukrajině poblíž devítiměsíčního maxima na 1910 dolarech (asi 41.290 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Cena kovu, který investoři více nakupují v časech nejistoty, by se podle analytiků nyní mohla přiblížit hranici 1920 USD/oz. Na několikaletá maxima se kvůli obavám ze zhoršení plynulosti dodávek vyšplhaly i ceny hliníku a niklu.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Cena zlata je kvůli krizi na Ukrajině poblíž devítiměsíčního maxima

22.02.2022 Zlato je kvůli vyostřené situaci na Ukrajině poblíž devítiměsíčního maxima na 1910 dolarech (asi 41.290 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Cena kovu, který investoři více nakupují v časech nejistoty, by se podle analytiků nyní mohla přiblížit hranici 1920 USD/oz. Na několikaletá maxima se kvůli obavám ze zhoršení plynulosti dodávek vyšplhaly i ceny hliníku a niklu.
C:\fakepath\hliník.jpg

Cena hliníku je nejvyšší za více než 13 let, tuna stojí na burze asi 3276 USD

10.02.2022 Cena hliníku pokračuje v růstu a vyšplhala se na další maximum za více než 13 let. Přispívají k tomu uzavřené hutě, což vyvolává obavy z poklesu zásob tohoto kovu, informovala dnes agentura Reuters. Produkci hliníku používaného při balení a v dopravě komplikují odstávky hutí v Číně, která je jeho předním světovým producentem, a také v Evropě, kde produkci utlumily vysoké náklady na energii.
C:\fakepath\trader-08022022-22-zm.jpg.png

Komodity: Cena hliníku dnes stoupla nejvýše od roku 2008

08.02.2022 Cena hliníku dnes na londýnské burze kovů LME vzrostla až na 3236 USD (přes 68.800 Kč) za tunu, což je nejvyšší úroveň od roku 2008. Přispěly k tomu obavy investorů z omezené nabídky a klesajících zásob, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\top-11012022-24-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.01.2022 1) Ceny hliníku pro evropské spotřebitele dosahují rekordních hodnot. Na vině jsou rostoucí náklady na energii a snížení produkce, což prohloubilo nedostatek tohoto kovu, který se používá v energetice, stavebnictví a obalovém průmyslu. Uvedla to dnes agentura Reuters. Cena pro spotřebitele, kteří nakupují hliník na fyzickém trhu, obvykle vychází z ceny kovu na londýnské burze LME, která se nyní pohybuje kolem 2950 USD (63.400 Kč) za tunu, plus se k ní připočítává přirážka, která obvykle pokrývá náklady na dopravu a daně.
C:\fakepath\hliník.jpg

Ceny hliníku pro evropské spotřebitele kvůli drahé elektřině stoupají na rekordy

11.01.2022 Ceny hliníku pro evropské spotřebitele dosahují rekordních hodnot. Na vině jsou rostoucí náklady na energii a snížení produkce, což prohloubilo nedostatek tohoto kovu, který se používá v energetice, stavebnictví a obalovém průmyslu. Uvedla to dnes agentura Reuters. Cena pro spotřebitele, kteří nakupují hliník na fyzickém trhu, obvykle vychází z ceny kovu na londýnské burze LME, která se nyní pohybuje kolem 2950 USD (63.400 Kč) za tunu, plus se k ní připočítává přirážka, která obvykle pokrývá náklady na dopravu a daně.
C:\fakepath\stribro.jpg

Experti: Drahé kovy loni zlevnily, výrazně zdražila ropa a průmyslové kovy

02.01.2022 Drahé kovy loni zlevnily, cena zlata klesla o sedm procent, stříbra o 15 procent. Naopak ropa zdražila o téměř 60 procent. Výrazně o desítky procent vzrostly ceny průmyslových kovů. Vyplývá to z vyjádření analytiků na dotaz ČTK.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Cena zlata letos klesla o 7,5 procenta, ještě více zlevnily stříbro a platina

30.11.2021 Cena zlata se v listopadu výrazně nepohnula a na konci měsíce se troyská unce obchodovala za zhruba 1800 dolarů, což je o 7,5 procenta méně než na začátku roku. Ještě více zlevnily letos stříbro a platina. Naopak o desítky procent v tomto roce zdražily průmyslové kovy. ČTK to dnes řekl analytik společnosti Golden Gate CZ Marek Brávník.
C:\fakepath\hliník.jpg

Cena hliníku poprvé po 13 letech stoupla na 3000 USD za tunu

13.09.2021 Cena hliníku dnes na Londýnské burze kovů (LME) poprvé po 13 letech vystoupila nad 3000 USD (64.500 Kč) za tunu. Hlavním důvodem jsou obavy o plynulost dodávek v situaci, kdy poptávka dál zvyšuje, uvedla agentura Bloomberg.
img

Pozitivní start týdne i přes další regulatorní krok Číny

13.09.2021 Finanční trhy se do nového týdne snaží vykročit úspěšněji, než zakončily ten předchozí. Částečně je v tom brzdí nové zprávy, ale přesto se akcie v Evropě posouvají nahoru, zatímco dluhopisy jsou stabilní, případně také na cenách stoupají.
C:\fakepath\h-08092021-lv.gif

Komodity: Cena hliníku kvůli převratu v Guineji vystoupala nejvýše za 13 let

08.09.2021 Cena hliníku dnes vystoupala na nejvyšší hodnotu za 13 let. Převrat v Guineji, která je druhým největším světovým producentem bauxitu, umocnil obavy ohledně dostupnosti tohoto kovu. Cena hliníku na Londýnské burze kovů (LME) se dnes vyšplhala až na 2807,50 dolaru (zhruba 60.400 Kč) za tunu, což je nejvyšší hodnota od srpna 2008, informovala agentura AFP.
C:\fakepath\hliník.jpg

Cena hliníku je kvůli obavám o dodávky z Číny nejvyšší za deset let

02.09.2021 Cena hliníku se dnes dostala na nejvyšší hodnotu za deset let. Hlavním důvodem jsou rostoucí obavy z nedostatku dodávek tohoto kovu na trhy kvůli omezení produkce v Číně. Cena hliníku na Londýnské burze kovů (LME) se dostala až na 2735,50 USD (58.600 Kč) za tunu, což je nejvyšší hodnota od května 2011, informovala agentura Reuters.
img

Trendy komodit – základní kovy (hliník, měď, nikl)

28.02.2021 Přestože tržní přebytky a nízké ceny podporovaly obavy o ziskovost huti v aluminiovém průsmyku, ceny hliníku v roce 2020 vzrostly o více než 10%, což uklidnilo výrobce. Stejně jako u několika dalších obecných kovů poptávka ze strany Číny byl hlavním faktorem ovlivňujícím růst cen. Bude těžké opakovat zisky roku 2020 v letošním roce vzhledem ke možnostem rozšířit kapacitu dodávek. Vysoká cena podpoří růst hutní produkce a zpomalení čínské poptávky by mohlo omezit potenciální zisky na trhu s hliníkem. Celkově vzato, obnovení výroby a výroba automobilů a zlepšení v ekonomické situaci poukazují na příznivé prostředí pro hliník v roce 2021.
img

Většina kovů ze státních rezerv nyní zlevňuje a zlevňovat bude. Není ideální doba na jejich prodej

18.11.2019 Podle Správy státních hmotných rezerv jsou součástí těchto rezerv kovy měď, hliník, nikl, olovo a zinek.
img

Predikce cen komodit na rok 2019 se upravují na nižší hodnoty

04.02.2019 Koncem minulého roku se očekávalo, že rok 2019 bude rokem komodit. Předpovědi růstu cen se týkaly většiny komodit, které byly podpořeny pomalým růstem a oslabením dolaru. Nový rok začal a komoditní trhy se v lednu líně probudily.
C:\fakepath\TOP-20122018-LV-12.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.12.2018 1) Česká národní banka (ČNB) na prosincovém zasedání přerušila nejrazantnější utahování měnové politiky od roku 1996 a ponechala úrokové sazby beze změny. Dvoutýdenní repo sazba je nyní 1,75 %, lombardní sazba 2,75 % a diskontní sazba 0,75 %. Jednání bankovní rady se zúčastnilo všech sedm jejich členů.
C:\fakepath\TOP5-19042018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.04.2018 1) Globální ekonomika vstoupila do roku 2018 na vlně silného a synchronizovaného oživení. Podle známého ekonoma a investora Gavyna Daviese může obecně tento trend ještě pokračovat, optimismus je ale nyní nabourán vývojem v eurozóně. Tam totiž podle jeho názoru probíhá prudký útlum ekonomické aktivity i přesto, že ještě nedávno byla právě tato ekonomika tahounem globálního vývoje.
img

Komodity excelují. Investory straší inflace, pozdní cyklus, sankce i obchodní války

19.04.2018 „V pozdních fázích růstového ekonomického cyklu se historicky komoditám daří. Někteří investoři se o ně začali opět zajímat. Komoditám se daří i kvůli obavám z rostoucí inflace, která po letech „zimního spánku“ opět vystrkuje růžky.” říká Martin Vlček, hlavní makléř BH Securities.
C:\fakepath\TOP5-18042018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.04.2018 1) Asijské akciové trhy dnes stouply, když investory povzbudila předcházející zisková seance na Wall Street a lepší než očekávané hospodářské výsledky některých amerických a asijských firem. Japonský Nikkei 225 zpevnil o 1,42 %, širší benchmark Topix vzrostl o 1,14 %. Japonské akcie těžily zejména ze slabšího japonského jenu, který svědčil exportérům.
C:\fakepath\cena-hliniku.png

Cena hliníku vzrostla o rekordních 12 %

13.04.2018 Cena hliníku dnes vystoupila na nové šestileté maximum a za celý týden vykázala rekordní růst. Mohou za to sankce, které Spojené státy uvalily na ruskou společnost Rusal, druhého největšího producenta tohoto kovu na světě. Cena dnes vystoupila až na 2340 dolarů (48.000 Kč) za tunu, nakonec ale zisky smazala a klesla o 1,7 procenta na 2285 USD za tunu. Za celý týden se však zvýšila o téměř 12 procent, což je nejvyšší růst od roku 1987, kdy se s hliníkem začalo v současné podobě obchodovat, uvedla agentura Reuters.
hlinik.png

Cena hliníku po téměř třech letech stoupla nad 2000 USD

08.08.2017 Světové ceny hliníku dnes poprvé po téměř třech letech vystoupily nad 2000 dolarů (44.600 Kč) za tunu. Notně k tomu přispívá Čína, která pokračuje v boji se znečištěným ovzduším a reformou svého přebujelého průmyslu, což snižuje dodávky na trh. Napsal to list Financial Times. Hliník se používá v široké škále produktů, od nápojových plechovek přes auta až po stavební nosníky.
img

Která komodita je v letošním roce zatím nejziskovější?

26.04.2017 Hliník, průmyslový kov, který je široce využíván ve všech oblastech výroby od produkce plechovek na nápoje, až po automobilové karoserie, se letos řadí mezi nejziskovější komodity. 15 procentním nárůstem ceny překonal v prvních 4 měsících letošního roku výkon zinku, a to o 2,7 procenta a mědi o 3,7 procenta. Tento kov zatím dosáhl v letošním roce nejvyšší ceny na úrovni 1 980 amerických dolarů za tunu.
img

Makro: Dovozní ceny Německa zaznamenaly nejhlubší pokles od ledna

27.07.2015 V červnu se index dovozních cen Německa meziměsíčně snížil o 0,5%, ve srovnání s 0,2% v květnu a zaznamenal největší pokles od ledna, uvedl spolkový statistický úřad. Meziměsíční vývoj cen odrážel energie, jenž zaznamenaly přechod z růstu do poklesu, dále nižší ceny železné rudy, nebarevných kovů, neželezných kovů a polotovarů, hnojiv, dřeva, celulózy, mléka a mléčných produktů, které kompenzovaly vyšší ceny elektrické energie, vepřového masa a obilovin.
img

Makro: Dovozní ceny Německa v roce 2014 poklesly o 2,2pct

28.01.2015 V prosinci se index dovozních cen Německa snížil o 1,7%, nejvíc od prosince 2008, po poklesu o 0,8% v listopadu, uvedl statistický úřad. Meziměsíční vývoj nadále odrážel pokračující pád cen ropy a ropných produktů. V meziročním srovnání dovozní ceny prohloubily pokles z 2,1% na 3,7% (oč. -3,5%) a zůstaly v záporných úrovních každý měsíc od ledna 2013. Byla to nejnižší cenová hladina od listopadu 2009.
img

Akcie Alcoa startují výsledkovou sezónu po silném kvartálu

08.10.2014 Akcie Alcoa v tomto roce přidaly již 50 %, čímž hravě překonávají 6 % zisk indexu S&P 500. Největší americký producent hliníku prožívá po delší době silné období, jelikož se daří velice efektivně navyšovat marži. Po pozitivním earnings překvapení v druhém kvartálu akcie vyskočily o 7 % na nová roční maxima a poté pokračovaly až nad $17. Nyní se nacházíme o dolar níže, lze očekávat vytvoření nových ročních high po výsledcích?
img

EUR drží zisky; po lepších makrodatech se daří i AUD

10.01.2012 Jednou z nejúspěšnějších měn byl AUD poté, co se schválená stavební povolení v listopadu vzpamatovala z propadu o revidovaných 10 % v předchozím měsíci.Schválená povolení vzrostla meziměsíčně o 8,4 % a ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku zaznamenala nižší pokles než odhadovaných 18,9 %, jelikož nižší hypoteční sazby po snížení základní úrokové sazby ze strany Reserve Bank of Australia pomohly zlepšit sentiment kupujících. (Připomeňme, že prodeje nových domů HIA, jak jsme psali včera, stouply ve stejném období meziměsíčně o 6,8 %; zdá se tedy, že trh s bydlením nalezl určitou oporu.)
img

Alcoa překonala očekávání, akciový trh na to: ,,No a co?"

08.10.2010 Včera jsme jasně prolomili práh 1150 a uzavřeli výrazně nad touto hladinou. Z posledního chování cen to vypadá, že investoři jsou prostě ochotní přistoupit na riziko (akcie). Případné zklamání v souvislosti se zahájením dalšího kola kvantitativního uvolňování nebo s nadcházející výsledkovou sezónou by mohlo vést na trhu k prudké korekci.
img

Daily: ECB se vydala opačným směrem než ostatní CB, euro si své zisky drží

08.10.2010 Včerejší seance přinesla zasedání dvou centrálních bank, které rozhodovaly nad dalším vývojem měnové politiky. Jako první své rozhodnutí zveřejnila Bank of England, která podle očekávání ponechala sazby beze změny a protože své rozhodnutí doprovodila jen strohým komentářem, reakce trhu na ně byla minimální. Více ze včerejšího zasedání se proto obchodníci dozvědí až za dva týdny, kdy bude zveřejněn oficiální zápis. Již nyní ale rostou spekulace na to, že by se BoE mohla pozvolna přibližovat bodu, kdy začne napodobovat americký Fed a zahájí další vlnu kvantitativního uvolňování.
img

Alcoa otevře výsledkovou sezónu, ECB, BoE do té doby zůstávají v (ne)činnosti

07.10.2010 Hranice 1150 byla jednoznačně prolomena, obchodování včera uzavřelo vysoko nad touto úrovní. Poslední cenové pohyby ukazují, že investoři prostě riziko (akcie) chtějí. Zklamání po spuštění kvantitativního uvolňování nebo z nadcházející výsledkové sezóny by mohlo způsobit prudkou korekci trhu.
Související klíčová slova: OD7F.DE | Gate | Prodej elektromobilů | Co jsou soft komodity? | WisdomTree Nitesh Shah | Historie | Cena platiny | Jak obchodovat komodity? | ETC | Současné portfolio společnosti | Zdražuje zlato | Typ tradingu a investice | Rozložení investic | Vývoj ceny hliníku | EUR | Egypt | Komodity obchodované | Smlouvy o koupi a prodeji komodity | Cenová hladina | Tempo růstu | Futures kontrakt | Jaké jsou příklady komodit? | Exporty | AA.US | Prodej komodit | Analytik Cyrrusu | Obchodník | Akciové trhy | Rozkolísaný | IGLN.UK | Soft komodity | Trend | Vojenské lesy | Take Profit | Životní prostředí | Fondy obchodované na burze | Diverzifikace | Analytička společnosti ING | Analýza akciových trhů | Ochranné příkazy | PLATINUM | Bank of Japan | Agentura AFP | Dow Jones Industrial | Mince | Aktiva | Očekávané výsledky | Statistiky | Investiční banky | Gold.plus Martin Stránský | Korelace | Výkonnost společnosti | Střední Evropa | Sektorové metriky | Nikl | Situace na světovém trhu | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Nižší ceny | Ceny ropy WTI a zlata | Pravděpodobnost | Ceny termínových kontraktů | Kolaps | Zasedání ECB | Výnosy dluhopisů | Ruské invaze na Ukrajinu | Metoda analýzy cen komodit | Texaská ropa | Smlouvy o koupi a prodeji | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | Aplikace na obchodování s komoditami | Deutsche Boerse | Příklady komodit | CZK | Kontrakty pro vyrovnání rozdílů | 4GLD | Obchodníci komodit | Organizace zemí vyvážejících ropu | Jak komoditní trhy fungují? | Hlavní ekonom | Vliv na trh | Utahování měnové politiky | Komoditní supercykly | Dodávky čipů | London Metal Exchange (LME) | Americký prezident Donald Trump | Cena pšenice | Globální dění | Výkyvy | Lagardeová | Porsche Automobil Holding | Evropská komise | Goldman Sachs | Přehled komoditních trhů | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Investment Management | Asijské trhy | Změny cen komodit | Metoda analýzy cen | Dopad na akcie | Sucho v Brazílii | Komodity na trading | Snížení emisí | Náklady na transakce | ETF na komodity | Neenergetické komodity | Růst akcií | Prodávat akcie | Topný olej (Heating Oil) | USTR | Pohyby cen | Profitovat z růstu cen komodit | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | EURCHF | Geopolitické napětí | Rizika obchodování s komoditami | Živý dobytek | Analytik investiční společnosti | Vývoj finančních trhů | Hlavní burza | Typ tradingu | Koncern Volkswagen | PLN | Americký akciový index | Korelace s cenou ropy | Pokles dolaru | Komoditní index agentury Bloomberg | Analytik společnosti XTB | Data ke sledování | Roman Pilíšek | Směrnice | Exchange | Výhled | Gold | Co jsou hard komodity? | Long / Short | Oživení v Číně | Bazický bod | Obchodování komodit pomocí CFD | Portfolio společnosti | Hlavní zjištění | Výdaje | Situace na ropě | Ruská společnost | BHP | Cena zlata | Rostoucí ceny | Burza | Cena elektřiny na burze | Nejčastější otázky začátečníků | FAO | Glencore | Afrika | Komodity - časté otázky | Základní úrokové sazby | Německý DAX | Burzovní ceny ropy | Vale (VALE.US) | Sezónnost a počasí | Vepřové maso (lean hogs) | Investování a obchodování na komoditním trhu | Chicago Board of Trade (CBOT) | Pandemie COVID-19 | Co jsou komoditní trhy? | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Snížení produkce | Strach | Dříví | Propad cen | Strach ze sankcí | Vliv na akciové trhy | Ropný benchmark WTI | Klouzavé průměry | Obavy investorů | Akcie dnes | Čekající příkazy | Oznámení | EIA | Růst cen | Maso a dobytek | Potravinové komodity | Swiss National Bank | Vítězství Donalda Trumpa | Investing | Vladimir Potanin | Kontrakt na burze v Rotterdamu | Období inflace | Analýzy cen komodit | Dividendy | Co je komodita? | Zlato a stříbro | Rafinerie | Možnost obchodovat | Komodity - nejčastější otázky | Financial Times | Cena cukru na burze | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Dopad cen ropy | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | Golden Gate CZ Marek Brávník | Ruská invaze na Ukrajinu | Zisk EBIT | Vepřové půlky mražené | Analýzy | Jak diverzifikovat | Jak ceny komodit ovlivňují různá odvětví | Narušení dodávek z Ruska | Alipay | Rizika a příležitosti | Pokles cen kovů | Strategie pro obchodování s komoditami | Silná ekonomika | Vysoké riziko | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Proražení | Zlato (eCBOT) | iShares Physical Gold | Nitesh Shah | BP | Vývoj ceny zemního plynu | Americký prezident | Kontrakt na burze | Historické cenové pohyby | Těžba ropy na polích v USA | HSBC | Pohyby a trendy | Jaké jsou nejoblíbenější komodity? | Cenové pohyby a trendy | Nepřízeň počasí | Cena pšenice v Evropě | Cukr - Vývoj ceny | Ceny zinku | Rostoucí výrobní náklady | Maloobchod | Ceny cukru | Ceny elektřiny | Uzavření pozice | Vývoj ceny ropy WTI | Hedvábná stezka | Čínský trh | Jak obchodovat | Aplikace na obchodování | Hliník - Vývoj ceny | Washington | Výrazný růst | Náklady | Hrubozrnná rýže | Breaking | Evropská měna | Standardizovaný futures | Burze | Správná diverzifikace | Reserve Bank of Australia | Medvědí signál | USD za tunu | Kukuřice - Vývoj ceny | ÚRS | Pohyb ceny | Cena železa | Ekonomiky | Nejvyšší produkce | Typ ropy | Americké prezidentské volby | Směnné kurzy | Využití dlouhodobých trendů | PLN/EUR | Volatilita | Covid | Nabídka a poptávka komodit | Bloomberg komoditní index | Směřování trhu | Pokles ceny | Cena železné rudy | Donald Trump | Cenové hladiny | Commodities | Inflace | Makléřská společnost | Contract | Peníze | Ceny komodit letos | Hard komodity | Brent | Politika | HUF/EUR | Stimul | Indikátor | Jüan | Očekávání | Cena žlutého kovu | Suroviny | Zpomalení čínské ekonomiky | Úrokové sazby | Evropské burzy | Palladium | P/E | IOT | Úrovně odporu | Buy Limit | XOP | Zvýšení sazeb | Trendové čáry | Reakce trhu | Boom | NYBOT | Průmysl | Události tohoto týdne | Války na Ukrajině | Diverzifikovat portfolio | Invaze na Ukrajinu | Ropa WTI - Vývoj ceny | Nakupovat akcie | Náklady spojené se skladováním surovin | Jak obchodovat komodity | Alžírsko | Commodity | Automobil | Sušánka & partneři | Cena elektřiny | Spekulovat na cenu komodity | Rusal | Globální ekonomiky | Return on Equity | Možnosti investování do komodit | Výprodeje na akciových trzích | Investment management | CZK/EUR | Cena hliníku dnes | Nákupy | Růst | Stop Out | Finanční deriváty | Koruna | Investiční rizika | AFP | Příležitosti | Akcie a ETF | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Vývoj ceny kakaa | MiFID II | Fundamentální analýza | Index agentury Bloomberg | Snižování cen | Prognóza | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Výnosová křivka | Realizace zisku | LEANHOGS | Použití finanční páky | Asset management | Změny cen | Swiss | Britská centrální banka | Aktuální kurzy měn | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | CL | Káva Arabica | Goldman Sachs Asset Management | Válka | Zpráva | Výzkumné společnosti | Objem obchodů | Internet of Things (IoT) | eCBOT | Jak diverzifikovat portfolio | Snížit emise | Negativní dopad | Cena bitcoinu | Nízké obchodní náklady | Skladování fyzických komodit | Long | Chování | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Live Cattle | Investování a obchodování | Obchodování s CFD na komodity | Ceny emisních povolenek | E15 | Graf | RIO.UK | Nigérie | Geopolitická rizika | Dolary | Investiční portfolio | Zasedání centrálních bank | Sója - Vývoj ceny sóji | AUD | Dřevo | Podnikání na kapitálovém trhu | Chicago Mercantile Exchange | ETFS Natural Gas | Contract for Difference | Exxon Mobil | S&P500 | Meziroční růst | Trend Swing | Investujte zodpovědně | OIL.WTI | Cena olova | Trh | Sezónnost | Barel ropy | Centrální banky | Cykličnost | Snížit riziko | Zdroje energie | Otázky začátečníků | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Platina | EUR/MWh | Ruský prezident | Ceny plynu | AA | Turecko | Zajímavý trh | Rozdílové smlouvy | Index | Studie | Futures | Měď | HUF | American Industrial Partners | Webináře | Cena kontraktu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vývoj ceny platiny | Elektřina | Vývoj ceny stříbra | Texaská ropa WTI | Nabídka | USA | Globální poptávka | Zlaté rezervy | Eura | Dobré výsledky | Komise | Nejistoty | Ethanol | ROE | Bílý dům | Počasí | Kapitál | Tropické zemědělské plodiny | Co je to CFD? | Agentura Reuters | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Rubl | Obiloviny | Analytik Commerzbank | Trading | Skupina OPEC+ | Golden Gate Pavel Ryba | Vývoj ceny plynu | Odvětví a akcie | S&P | xStation | Graf vývoje ceny hliníku | Bavlna č.2 | Unie | Feeder Cattle | Chování obchodníků | Analýza komodit | Ministerstvo obchodu | Propan | Proč investovat do komodit? | Lukáš Kovanda | Nejvýraznější ztráty | Sázky | Oanda | DJIA | Narušení dodávek | Akciové indexy | Výrazné ztráty | DIA.US | Vice | Christine Lagardeová | Komoditní index | Tržní podmínky | Řetězec | Pozornost | Obchodní jednotka | Úroda | Ocel | Swing | Ekonomický vývoj | Skladování komodit | Průzkum analytiků | Reakce trhů | CoinDesk | Freeport McMoran | Očekávání analytiků | Zahraniční firmy | Ropa | Opatření | Deficit | Pandemie COVID | Volatility | Asie | Ceny na čerpacích stanicích | BREAKING | Rekordní hodnoty | Shell | Reálný účet | Varianty koronaviru | Technické analýzy | Natural Gas | Další růst | Kurz dolaru | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Budoucnost | Cukr | Kakao | Globální dodavatelské řetězce | Americká centrální banka | Czech Fund | Sell | Vysoká volatilita | Společnosti | Ekologie | Obnovitelné zdroje energie | Česká koruna | Vývoj na komoditních trzích | Metriky a ukazatele | Benzín | Trendové indikátory | Chevron (CVX.US) | Slovalco | Profitovat z růstu cen | Ropa Brent | Začít obchodovat | Ostatní investice | Obchodní války | Burzovní statistiky | Měsíční průzkum | Bohatství | Složitější řízení | Kovové komodity | Dopad cen ropy na energetický sektor | Akciový index | Alcoa (AA.US) | Obchodování komodit | Predikce cen komodit | Kov | Ropa Brent - Vývoj ceny | Cena hliníku | Celkové riziko | Domácnosti | Bitcoin | Ruský plyn | ROE (Return on Equity) | Hospodářský vzestup | Cena plynu | Heating Oil | Dna | Světové ceny hliníku | Růst cen zlata | Snižování úrokových sazeb | Makléřská společnost Marex | Marex | Cukr č.11 | CVX.US | Fundamentální analýza akciových trhů | Elektromobily | NAFTA | Vývoj ceny cukru | Ceny palladia | Směřování trhů | Pavel Ryba | Energetický sektor | Evropská unie (EU) | Ceny zemního plynu | Zeměpis a geopolitika | Ceny obilovin | Nejoblíbenější komodity | Těžba v Číně | Dow Jones Industrial Average | Golden Gate CZ | Investiční rozpočet | Válka na Ukrajině | Telata (Feeder Cattle) | Koš komodit | Futures kontrakty | Závislost | Platformy | Kukuřice na chicagské burze | Equity | Prezident Donald Trump | Vývoj cen ropy | Analytici | Čistý zisk | Occidental | Cena zemního plynu | BH Securities | Ceny evropského plynu | Obchodování a investování | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | Marketingová komunikace | Invaze | DIA | Stříbro | Stříbro - Vývoj ceny | Moskva | Komodity - nejčastější otázky začátečníků | Obchodovat | Cena kakaa | Skupina OPEC | Internet of Things | Vývoj ceny zinku | Gold.plus | Pokles cen | Nákup komodit | Výrazné pohyby | Trailing Stop | Cena palladia | Dividendový výnos | ETF | Akcie společnosti Rusal | Gulf Coast Gasoline | Supercykly | Průmyslové komodity | Dluhopisy | Analytika | Firma | Index moskevské burzy | Obchodníci | Poptávka | Barclays | Zboží dlouhodobé spotřeby | Průmyslové účely | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | Fundamentální analýzy | Cena cukru na burze v New Yorku | Vývoj hodnoty | Obchodování na komoditních trzích | West Texas Intermediate (WTI) | Omezení těžby | Technologický vývoj | Klouzavý průměr | P/E Ratio | Stříbro (eCBOT) | Podnikání | MIFID | Problémy | | Ceny paliv | Vysoká likvidita | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Technologické odvětví | Strategie Trend Swing | Růst HDP | Pokles trhů | Profit-Target | Buy Stop | Sázka | ANZ | Význam pro akciové trhy | Měď - Vývoj ceny | AU.US | Vývoz komodit | ETF WTI Crude Oil | Sójový olej | Obchodování s nástroji CFD | Separatistické regiony | CIND.UK | Spojené státy | Transakční náklady | Kurz dolarů | Obchodováním s futures kontrakty | Bollingerova pásma | Vývoj | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Politika centrálních bank a geopolitika | Vývoj ceny pšenice | Obchodováním s futures | Investování do akcií | Ceny většiny komodit | Zemní plyn - Vývoj ceny | BIS | Cena stříbra | Fundamentální analýza komodit | Ceny benzínu | Volby | Komodity pro začátečníky | Rizikové averze | ETFs | Freeport McMoran (FCX.US) | Uvalení amerických cel | Automobilový koncern | Short pozice | Změny ceny | Politika centrálních bank | Objednávky | COTTON | iShares | Komoditní akcie | GSAM | Volatilní | Sankce | Riziko ztráty | EUR/USD | Zahájení obchodování | Konflikt na Ukrajině | Cenové dno | Náklady na těžbu | Pandemie | Vstupní náklady | Komoditní index Bloombergu | Konsolidace | Pokles cen energií | Další vývoj | West Texas Intermediate | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Vepřové půlky | Recese v USA | Porsche | Sázka na pokles ceny | Nabídka a poptávka | Cena kávy arabica | Dánové | Aktuální situace | Cena kukuřice | Výnosy | Průmyslové odvětví | Pohyby na trzích | Jak se obchodují komodity? | Ceny plynu a elektřiny | Nákupy centrálních bank | Ekonomická situace | Obchodovaných komodit | Hlavní americký akciový index | Martin Stránský | Dow Jones | Živý dobytek (Live Cattle) | Americká administrativa | Metoda analýzy | Lean hogs | Investiční strategie | Pomerančový džus | Bezpečný přístav | CNY | Deficity vlád | Ceny komodit na světových trzích | Michael Widmer | Miliardy dolarů | Výkonnost společností | OXY.US | Cena komodity | Geopolitické vlivy | Investiční doporučení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Obilí | Prezidentské volby | Komodity bez jejího fyzického vlastnictví | Změny úrokových sazeb | Cenové pohyby | Vítězství | Pšenice - Vývoj ceny | Futures na indexy | Ukazatele sentimentu | Reálné ekonomiky | Technické indikátory | Odvětví | iShares Commodity Diversified Swap | UCITS | Sazby | GBP/EUR | Standardizovaný futures kontrakt | Podíl Evropy | Británie | Cukr č.14 | České koruny | Komise v přenesené pravomoci | Kompenzace | Umělá inteligence | Zvýšení produkce | Dovoz do USA | Spotové ceny elektřiny | Vítězství Joe Bidena | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Sell Limit | Prohlášení | Ceny obilí | Ruské akcie | Ochránit se před inflací | Hotovost | Průzkum | Firmy | Páka | Mezinárodní vztahy | Geopolitické události | Severomořský Brent | Ruské společnosti | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Zemědělství | Napětí mezi USA a Čínou | Zájem investorů | Cena ropy brent | Trendy komodit | Vyšší ceny | Partnerství | Jak vydělat na poklesu komodit? | Sankce vůči Rusku | Povětrnostní podmínky | Důsledky na investiční strategie | Ceny kovů | CIND | Velké peníze na komoditách | Investování | Fed | Pohyby cen indexu S&P 500 | Produkce kartelu OPEC | NASDAQ 100 | Kontrakční obchodování | RBOB Gasoline | Automobilový průmysl | Poradenské společnosti | CFD kontraktu | CORN | Cena bavlny | Trhy | Trade | Jiří Tyleček | Platina cena | FTSE | Anglogold Ashanti (AU.US) | Rizika | Výrobní sektor v USA | Podrobný pohled | Žlutý kov | Investiční rozhodnutí | Cena benzínu | Telata | Přicházející recese | Skupina komodit | Obchodujeme | Pšenice | Vývoj ceny mědi | Vedanta | Dluhopisový trh | Sójové maso | Nároky na kapitál | Úspory | Ceny niklu | Kávovníky | Výběr brokera | Ziskovost a marže | Cena zinku | Zlato - Vývoj ceny zlata | Japonský Nikkei | Prodávající | Kyjev | Smlouvy o koupi | Energetické společnosti | BofA Securities | Vysoké ceny | ISLN | Obchodování komodit pomocí CFD kontraktů | Cena zlata od začátku roku | Ruský hliník | Klíčové faktory | Fundamentální aspekty | Cenový vývoj | Jak začít s komodity? | Goldman Sachs Group | Žádosti o podporu | Sucha | Proč investovat | Cena kávy | Jaká rizika číhají na komodity? | Lehký kov | Tesla | Americký akciový index S&P 500 | Miliardář | XTB Research | Vývoj technologií | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | Komodity | Barrick Gold (GOLD.US) | Mzdy | Poradenství | General Motors | CAD | Nedostatek hliníku | Ceny komodit na trzích | Wenyu Yaová | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Vstup na burzu | Na burze | Významný dopad | Možnost realizovat zisk | Analytička | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Společnost | Ruský rubl | Ceny bavlny | Společnost Marex | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Platina - Vývoj ceny platiny | Hospodaření | Komodity obchodované na světových trzích | Ztráta | XOM.US | Ropa západotexaská | Cena kukuřice na chicagské burze | EBITDA | Nabídka ropy | Index moskevské burzy RTS | Kukuřice | Obchod | Investoři a obchodníci | Výrobní náklady | LG Chem | Tradeři | Ceny ropy Brent | Cenový pokles | Volkswagen | Káva C | AUD/USD | Index relativní síly | IOGP | Hospodářský pokles | Řídit riziko | Vývoj na trhu | Riziko | Vývoj ceny kukuřice | Jak vydělat | Správa otevřených pozic | Analytik | Emise | Spotové ceny | Benchmarky | JPY | Citi | EBIT | Šéf společnosti | RSI | Bank of America | Semináře | Obchodování s futures | Transakce | Finanční trh | Portfolio | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | UCITS ETF | Úspěšný začátek | Čína | Libanon | Vývoj ceny niklu | CZK/USD | Trailing stop loss | Ceny | Spotřebitelský sektor | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Testovací účet | Ceny sóji | Virtuální měny | Deutsche Börse | XOP.US | FactSet | FTSE 100 | Ruské úřady | Války | Impuls | Ukrajina | Zemědělské komodity | Centrální banka | Rekordní rok | Sektor nemovitostí | Předpovědi | DPH | Predikce | OXY | WTI | Stavební povolení | Silný americký dolar | Hurikány | Blízký východ | Specifický typ tradingu | Evropské centrální banky | MACD | Odborníci | Cena severomořské ropy | USD/EUR | Nejvyšší růst | Klima | Prodeje automobilů | Finanční páka | Obranné příkazy | Vliv na akcie | AIGI | Cena cukru | Ceny zlata | Plodiny | Commerzbank | Výnos | Kapitálové výdaje | Kontrariánství | General Motors (GM) | Topný olej | Akcie ropných společností | CFD | Benchmark | Palladium - Vývoj ceny palladia | Sankce EU | Budoucí trendy | 256/2004 | Zdravý rozum | Vývoj ceny palladia | ALUMINIUM | Sankce proti Rusku | Austrálie | Minulá výkonnost | Podkladové aktivum | Newmont (NEM.US) | Miliardy USD | BHP Billiton (BHP.US) | Situace na komoditních trzích | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Oves | Ceny akcií | Ceny energií | Pobřeží slonoviny | Cena akcií | Bezpečné přístavy | Jak vydělat na poklesu | RTS | Investování u XTB | Propad poptávky | BOSSA | Sója | Euforie | EPS | Káva | Bez rizika | Obchodujeme komodity | Vyšší hodnoty | Jaké komodity obchodovat? | Zisk | Futures na zlato | ČNB | Bank of England | Spekulovat | Defenzivní příkazy | Dovoz | Aktuální kurzy | Jak obchodovat s komoditami | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | LGES | Krátká pozice | Obchodování | Celosvětová spotřeba | Směnné kurzy měn | Úroky | Sell Stop | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | COCOA | Cena mědi | Vale | WHEAT | BP (BP.UK) | Evropa | Olej | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Strategie investování | NICKEL | Zprávy | Ceny ropy | Kupující | Předpověď | Barrick Gold | Cena akcií společnosti | XTB Jiří Tyleček | Údaje | Maso | Obchodovat s komoditami | Eurodolar | Biden | Rýže | Finanční krize | Indikace | Obchody | Drahý kov | Klienti brokerů | Jakub Matis | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | IGLN | xStation5 | ProCent | iShares Physical Silver | Natixis | Zvýšení těžby | Portfólia | Japonsko | Trendové obchodování | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Velmoci | Marže | Směřování | Výrazné cenové pohyby | RBOB | Grafy | Aktivum | Obchodování a investování do akcií | Velké peníze | Společnost XTB | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Výroba automobilů | CARA | Situace | Fundamentální ukazatele | Poptávka a nabídka | Tržby | Finanční systém | ICOM.UK | Vyplácet dividendy | NATGAS | Golden Gate | Konsenzus | Trader | Cukr - Vývoj ceny cukru | Peking | Sázka na pokles | Index relativní síly (RSI) | Spready | Trh s bydlením | HDP | COMEX | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Demo účet | Čínské vlády | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | LME | Zpomalení růstu | Zdanění | Průměrná cena | Politici | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Zeměpis | WTI Crude Oil | Výprodej | Měď - Vývoj ceny mědi | Contracts for difference | Zemědělské produkty | CFD traděři | Přirážka | Začínající investoři | Ropný benchmark | Investování do komodit | Realitní sektor | ČTK | Letecký průmysl | Ztráty | SXEPEX | Česká národní banka | Platina - Vývoj ceny | 1D | Typy komodit | Investoři na akciovém trhu | Americké firmy | Úvěr | Coffee | Nakupovat | FOMC | Omezené dodávky | Akcie | Norská koruna | Krátký prodej | Železná ruda | IB | Target | Podniky | Spread strategie | Makléř | OD7F | Koš | Vývoj ceny | Býčí trend | Obchod s Čínou | Analytik XTB | Ceny platiny | Dodavatelské řetězce | Index cen | Vývoz | Reuters | OPEC+ | NGAS | Globální ekonomika | Pokles cen komodit | IoT | Realizovat zisk | Logistika | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | Strategie pro obchodování | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Prognózy | Ceny pšenice | Kurz | Daně | DNO | Spoluzakladatel | Pozornost investorů | Růstový trend | Intermediate | Japonské akcie | CFD na komodity | Rekord | Světové ekonomiky | AIGI.UK | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | Velikost pozic | Investice | Pro investory | Fidelity | Zdravotnictví | Rally | Ceny kakaa | Investujte | Nikl - Vývoj ceny niklu | Vyjádření analytiků | Komunikace | COPPER | Americké futures | Android | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | Makrodata | Zisky | Deriváty | Diverzifikovat | Cyrrus | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Fondy | Kompletní průvodce | USD za barel | Kurz eura | Zotavení | Průvodce komoditním trhem | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Situace v Číně | CAC 40 | Ukazatel | Dlouhá pozice | Korporátní zprávy | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Historické pohyby | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Spread | Export | Diskontní sazba | Rusko | Iracionální | Další drahé kovy | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | ISLN.UK | CATTLE | Řízení rizik | Partneři | Obchodování s kryptoměnami | Historické pohyby cen | Nejlepší investice | ETF Industrial Metals | SUGAR | Euronext | Zhodnocení | SXEPEX.UK | Organizace | Ceny dřeva | Ceny surovin | London metal exchange | SOYBEAN | Poptávka centrálních bank | Situace kolem koronaviru | Výsledková sezóna | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | AEX | Nižší poptávka | Smíšené výsledky | Dosažení zisku | Administrativa | COVID-19 | Silný trh | Co je komodita | 4GLD.DE | Potenciální zisky | Nikkei | Americké společnosti | Nové zprávy | Příjmy Ruska | Exxon Mobil (XOM.US) | TIM | Marek Brávník | Energie | Objem | Investiční | Jsou komodity dobrou investicí? | Příjmy | Investiční riziko | Bondy | Prodej | Chicago Board of Trade | Zasedání Fedu | Bloomberg | Zhoršování situace | Evropská unie | Akcie v Asii | Halifax | Pákový efekt | Vliv na ceny | Rozdílové smlouvy (CFD) | Ceny stříbra | Akcie v Evropě | Capital Economics | Finanční nástroje | ICE | Komodity na trading platformě | Mexiko | Vyhlídky | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | Růst poptávky | Korekce | Zklidnění situace | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Tržní ceny | Spekulant | Stimulační opatření | Výkonnost | Hodnota měny | Index S&P 500 | Německý výrobce | Occidental Petroleum (OXY.US) | Přehled | Technické ukazatele | Short | Tomáš Pfeiler | Vepřové maso | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | High | Sójové boby | FCX.US | CHF | Obnovitelné zdroje | Zvýšení úrokových sazeb | Těžba ropy | Zinek - Vývoj ceny zinku | Vysoké ztráty | S&P 500 | JDE | MWh | Obchodování s CFD | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | MT4 | Světová banka | Cena | Očekávané výnosy | Vývoje ceny | iOS | NYMEX | Makroekonomické ukazatele | Volatilita cen | Apple | Zadlužení | Rio Tinto (RIO.UK) | Rozpočet | Komodita | Americký trh | Snížení sazeb | Ceny kukuřice | Co ovlivňuje ceny komodit? | Kurzy | Partners | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Cenové formace | Drahé kovy | Newmont | Medvědi | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Strategie obchodování | DAX | CFD obchodníci | Zavedení cel | EMA | Hliník | Vývoj ceny kávy | Kurzy měn | Akcie společnosti | Obchodní válka | Nepříznivé počasí | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Geopolitika | Hlavní rizika | Denní graf | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Ceny kávy | Likvidita | Repo sazba | Bezpečnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Banky | Káva - Vývoj ceny kávy | Vývoj ceny bavlny | Ceny v Česku | Buy | Zisky společnosti | I-Trader | Vlády | Americká vláda | Hodnota transakce | CBOT | Investiční společnosti | Ceny mědi | Dlouhodobá strategie | Šance | Tržby společnosti | Poptávka po ropě | GM | Správa | Wall Street | Instrumenty | Analýza | Zlepšení | Omicron | Akcie Alcoa | ČR | XTB | Kontrakt | Výraznější pokles | Bavlna | Americký Fed | API | Pozice | Portfolia | Chevron | Kovy | Vyšší volatilita | Silná poptávka | Stoxx | Americká lehká ropa WTI | Hospodářská zvířata | Farmaceutické společnosti | XOM | Vývoj ceny zlata | Texas | xPartners | Bavlna - Vývoj ceny | Investiční banka | Londýnské burzy | Krize na Blízkém východě | Ceny energetických komodit | Kakao - Vývoj ceny | Londýnská burza | Německý automobilový koncern | Dnešní růst | OPEC | Obchodní náklady | Řetězce | Sentiment | Zlato - Vývoj ceny | Experti | Trendy na trhu | Alcoa | Investoři | Stop-Loss | Occidental Petroleum | Spotřebitelé | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Embargo | Vývoj ceny sóji | Jeden dolar | Ceny potravin | Nikkei 225 | Omezení produkce | Obchodovat komodity | Index Dow Jones | Komoditní trh | Obchodujte | Nařízení | Rostoucí náklady | Výrobce baterií | Zdražování | Ropy | Korelační koeficient | Výrobní sektor | IPO | Tržby z prodeje | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Palladium - Vývoj ceny | Nárůst ceny | Vývoj průmyslu | USD | Rio Tinto | Síla amerického dolaru | Nové příležitosti | Obchodování na komoditním trhu | Uran | D1 | Investing.com | Trh s komoditami | Obchodování s komoditami | Silný dolar | Tržní podíl | Zinek - Vývoj ceny | Zemědělské plodiny | Posilování amerického dolaru | NGAS.UK | USDA | Cena ropy | Akciové burzy | Federální rezervní systém | mmBtu | Čínská centrální banka | Poptávka v Číně | Ceny nafty | CZ | Earnings | Digitální měny | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Zákaz dovozu | Board of Trade | Propad | Konec roku | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | Gasoline | Investování do různých komodit | Objemy obchodů | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | IOGP.UK | Náklady spojené se skladováním | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | WisdomTree | CVX | Káva - Vývoj ceny | Investment | Take-Profit | ING | Swap | Ceny komodit | Indexy | Anglogold Ashanti | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Makro | Evropská centrální banka | Nikl - Vývoj ceny | ECB | Stoxx 600 | Zinek | Velikost pozice | Sektor zdravotnictví | NEM.US | Těžaři | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Arabica | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Konkrétní příklad | Lot | Referendum | Negativní vývoj | Cykly | Cena niklu | Lockdowny | Hedging | EU | Bankovní sektor | Miliardy | Síla měn | Materiály | Obchodování se zemědělskými komoditami | Spekulanti | Řízení kapitálu | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | ZINC | Prodeje | Komunistické strany | Sója - Vývoj ceny | Případová studie | Akciový trh | Uhlí | Vyšší cla | Investor | Ukazatele | Banka | Produkce ropy | Vlastnictví | Markit | Ceny ropy a plynu | Svět komodit | Zvýšený objem | Průmyslové kovy | Větší pozice | Politické nepokoje | Rozhodnutí Číny | Koncern
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Ceny ETH
Ceny Etherea
Ceny EUR/USD
Ceny EU50
Ceny evropského plynu
Ceny evropského plynu (TTF)
Ceny evropských kontraktů na emise
Ceny futures kontraktů
Ceny garáží
Ceny hlavních komodit

Následující klíčová slova

Ceny hypoték
Ceny iridia
Ceny iShares Semiconductor
Ceny iShares Semiconductor ETF
Ceny kakaa
Ceny kakaa na burze
Ceny kávových bobů
Ceny kávových zrn
Ceny kávových zrnek
Ceny kávy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít