Sobota 23. leden 2021 06:24
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
RoboMarkets CopyFX
reklama
Admiral bez komise2

Klíčová slova - Francouzský statistický úřad

C:\fakepath\Francie2.jpg

Míra nezaměstnanosti ve Francii vystoupila na dvouleté maximum

10.11.2020 Míra nezaměstnanosti ve Francii ve třetím čtvrtletí vystoupila na devět procent, a dostala se tak nejvýše za dva roky. Oznámil to dnes francouzský statistický úřad (INSEE), podle něhož jde o nejvyšší čtvrtletní nárůst zaznamenaný od roku 1975. Ve druhém čtvrtletí nezaměstnanost činila 7,1 procenta.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská ekonomika rekordně vzrostla, výhled je ale slabší

30.10.2020 Francouzská ekonomika ve třetím čtvrtletí rekordně vzrostla, proti předchozím třem měsícům vykázala vzestup o 18,2 procenta. V předběžné zprávě o tom dnes informoval francouzský statistický úřad (INSEE). V předchozím čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) v reakci na dopady šíření nového koronaviru a zavedení plošné karantény naopak o 13,7 procenta snížil.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Tisk: Francie pomůže malým a středním firmám třemi miliardami eur

13.08.2020 Francie plánuje pomoc v objemu tří miliard eur (78,3 miliardy Kč) malým a středním firmám, které jsou zasaženy dopady šíření nového koronaviru. Podle regionálního listu Sud Ouest to řekl ministr financí Bruno Le Maire. Francie má po Německu druhou největší ekonomiku v eurozóně.
C:\fakepath\top-31072020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.07.2020 1) Pozice dolaru jako světové rezervní měny začíná být v ohrožení, domnívá se banka Goldman Sachs Group. Americká měna čelí několika rizikům, jako jsou zvyšující se politická nejistota a znepokojení, které obklopuje další nárůst případů nového koronaviru v zemi. Dalším rizikem může být “inflační zatížení”, respektive posun k němu na straně americké centrální banky (Fed).
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzská ekonomika klesla o rekordních 13,8 procenta

31.07.2020 Francouzská ekonomika se ve druhém čtvrtletí propadla proti předchozím třem měsícům o 13,8 procenta, což je poválečný rekord. Koronavirová krize totiž vedla k prudkému poklesu spotřeby, investic i zahraničního obchodu, oznámil ve své dnešní zprávě francouzský statistický úřad INSEE. Propad hrubého domácího produktu (HDP) byl však mírnější, než se očekávalo.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Počet nezaměstnaných ve Francii v červnu rekordně klesl

27.07.2020 Počet nezaměstnaných ve Francii se v červnu rekordně snížil, protože někteří uchazeči nalezli částečný úvazek. Celkem počet registrovaných lidí bez práce klesl o rekordních 204.700 na 4,220.900 osob, oznámilo dnes francouzské ministerstvo práce.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Spotřeba ve Francii se už podle vlády téměř vrátila k normálu

13.07.2020 Spotřebitelské výdaje ve Francii se už téměř vrátily k normálu a peníze, které domácnosti ušetřily v období restriktivních opatření zavedených kvůli koronaviru, by mohly podpořit spotřebu ve zbytku roku. Uvedl to dnes francouzský ministr financí Bruno Le Maire.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Statistici: Francouzská ekonomika ve třetím čtvrtletí silně oživí

08.07.2020 Francouzská ekonomika se ve druhém čtvrtletí kvůli negativním dopadům šíření koronaviru proti předchozím třem měsícům pravděpodobně propadla o 17 procent, ve třetím čtvrtletí by se však měl hrubý domácí produkt (HDP) zvýšit o 19 procent. Uvedl to dnes francouzský statistický úřad INSEE.
C:\fakepath\euro3.png

Ekonomiky Francie a Itálie klesly ve čtvrtletí o 5,3 procenta

29.05.2020 Hrubé domácí produkty (HDP) Francie a Itálie klesly v prvním čtvrtletí ve srovnání s předchozím kvartálem v důsledku koronavirové krize shodně o 5,3 procenta, uvedly dnes v konečné zprávě statistické úřady obou zemí. Francouzský údaj je lepší a italský horší, než v prvním odhadu. Analytici se přitom obávají, že propad ve druhém čtvrtletí bude v obou zemích ještě závažnější.
C:\fakepath\top-26052020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes nenavázaly na dobré výsledky z ostatních světových trhů a skončily smíšeně. Optimismus z možného ekonomického oživení hatí napětí mezi USA a Čínou a nejasná situace v Hongkongu.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská ekonomika by ve 2. čtvrtletí mohla klesnout o 20 pct.

27.05.2020 Francouzská ekonomika by ve druhém čtvrtletí mohla kvůli koronaviru klesnout ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 20 procent. Vyplývá to z odhadu, který dnes zveřejnil francouzský statistický úřad INSEE. Druhá největší ekonomika eurozóny se tak ve druhém čtvrtletí zřejmě propadne do recese, když v prvním čtvrtletí se hrubý domácí produkt snížil o 5,8 procenta.
C:\fakepath\top-28042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.04.2020 1) Ropa dnes na světových trzích obnovila silný cenový pokles, zejména americká West Texas Intermediate, která odepisuje asi 20 %. Vliv má i nadále nedostatek skladovacích kapacit zejména ve Spojených státech, nově se ale podle analytiků přidávají obavy, že poptávka po ropě se po skončení pandemie způsobené koronavirem bude zvyšovat jen pomalu.
C:\fakepath\francie.jpg

Důvěra francouzských spotřebitelů v dubnu rekordně klesla

28.04.2020 Důvěra francouzských spotřebitelů v dubnu, kdy se kvůli snaze zastavit šíření nemoci covid-19 ekonomika uzavřela, zaznamenala rekordní pokles. Příznivý není ani výhled domácností, který je nejhorší za dobu měření, zatímco strach z nezaměstnanosti je nejvyšší od července 2015. Uvedl to dnes francouzský statistický úřad INSEE.
C:\fakepath\francie.jpg

INSEE: Ekonomická aktivita ve Francii je na 65 procentech normálu

26.03.2020 Aktivita domácností i soukromého sektoru jsou ve Francii v důsledku opatření proti dalšímu šíření koronaviru pouze na 65 procentech běžného stavu. Uvedl to dnes francouzský statistický úřad INSEE. Jeho index podnikatelské důvěry zaznamenal v březnu nejprudší propad od roku 1980, kdy se začal zveřejňovat.
img

Týden na finančních trzích: Pozitivní nálada pokračovala

17.02.2020 V uplynulém týdne dominovaly titulky v médiích opět zprávy o epidemii koronaviru, jejím očekáváném dopadu na světovou ekonomiku a v neposlední řadě jsme byli svědky poměrně slabých makroekonomických dat z eurozóny a především Německa, jehož ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala a jenom o chlup se vyhnula recesi. Přesto trhy rizikových aktiv prokázaly velkou odolnost. Globální akciové trhy posílily o 1,1 %, komoditní index posílil o 2,0 %. Naproti tomu dluhopisy mírně ztrácely, když jejich globální index odepsal 0,1 %. Po překvapivém zvýšení úrokových sazeb Českou národní banku v předchozím týdnu pokračovala koruna vůči euru v posilování. Za týden byla silnější o 0,8 % a týden zakončila na úrovni 24,83 CZK/EUR.
C:\fakepath\top-13022020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.02.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v negativním pásmu, když investory vystrašil prudký nárůst nakažených čínským koronavirem. Čínské úřady uvedly, že ve středu zaznamenaly téměř 15 000 nově nakažených, zdůraznili ale, že za výrazným nárůstem je testování novou klinickou metodou, díky které se stihlo vyšetřit více lidí s podezřením na nákazu.
C:\fakepath\francie.jpg

Míra nezaměstnanosti ve Francii klesla nejníže za 11 let

13.02.2020 Míra nezaměstnanosti ve Francii ve čtvrtém čtvrtletí klesla na 8,1 procenta z 8,5 procenta ve třetím kvartálu. Oznámil to dnes francouzský statistický úřad INSEE. Nezaměstnanost se tak dostala nejníže za 11 let, což je příznivá zpráva pro prezidenta Emmanuela Macrona. Ten v posledních měsících čelil demonstracím a stávkám kvůli důchodové reformě, proti které se postavily odbory.
C:\fakepath\top-07022020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.02.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v červených číslech, když investoři soustředili svou pozornost na zprávy týkající se šíření čínského koronaviru. Čekalo se také na zveřejnění čínské bilance zahraničního obchodu za leden, která však byla odložena a vyjde zároveň s únorovou statistikou.
C:\fakepath\francie.jpg

Průmyslová výroba ve Francii kvůli stávce klesla nejvíc za 2 roky

07.02.2020 Průmyslová výroba ve Francii v prosinci klesla ve srovnání s předchozím měsícem o 2,8 procenta, což byl největší propad za téměř dva roky. Přispěly k tomu celonárodní stávky v dopravě a také zpomalení hospodářského růstu v širší Evropě. Oznámil to dnes francouzský statistický úřad INSEE.
C:\fakepath\francie.jpg

Vláda: Nezaměstnanost ve Francii snížíme do roku 2022 na 7 %

28.08.2019 Míra nezaměstnanosti ve Francii by se podle francouzské ministryně práce mohla do roku 2022 snížit na sedm procent, jak si vytkl současný kabinet při nástupu do funkce. Muriel Pénicaudová to dnes řekla televizní stanici CNews. V roce 2017, kdy současná vláda prezidenta Emmanuela Macrona začínala, činila míra nezaměstnanosti 9,6 procenta.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Nezaměstnanost ve Francii ve 4Q klesla

15.02.2018 Míra nezaměstnanosti ve Francii klesla ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku na 8,9 procenta z 9,6 procenta v předchozích třech měsících. Pod devíti procenty je poprvé od prvního kvartálu roku 2009 a zároveň je pokles o 0,7 procentního bodu nejprudší od vypuknutí finanční krize v roce 2008. Údaje dnes zveřejnil francouzský statistický úřad INSEE.
francie 14122014.png

Nezaměstnanost ve Francii ve 2Q klesla

17.08.2017 Míra nezaměstnanosti ve Francii se ve druhém čtvrtletí podle metodiky Mezinárodní organizace práce (ILO) snížila na 9,5 procenta, zatímco v předchozím kvartálu byla o desetinu procentního bodu vyšší. Oznámil to dnes francouzský statistický úřad INSEE.
Související klíčová slova: Peníze | Inflace | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Německo | Francie | Poptávka | Recese | Daně | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Sazby | Akcie | Zhodnocení | Bloomberg | Bod | Centrální banka | Centrální banky | Stock | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská komise (EK) | Fed | G7 | Investiční společnost | Měna | Měny | Nabídka | Pozice | Ropa | Ukazatel | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | Goldman Sachs | Finanční krize | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Americký prezident | Indexy | Investoři | EU | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Optimismus | Výsledky | Strach | IEA | Uvolnění měnové politiky | Deutsche Bank | CZK/EUR | Eurostat | Conseq | Donald Trump | Burzy | Vzdělávání | Index | Banka | CZK | Ekonomický růst | Ekonomika Německa | Evropská měna | Exchange | Fondy | Hrubý domácí produkt | HSBC | Investiční | Investing | Komoditní | Komoditní index | Management | Prognóza | Reuters | Růst HDP | Trh | Zpráva | Zprávy | CNBC | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | WGC | Hrubý domácí produkt (HDP) | INSEE | Světové ekonomiky | Komise | Investment | Capital Economics | DPA | State Street | Investing.com | Agentura DPA | Ministr financí | Stock Exchange | Energie | Společná evropská měna | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Podnikatelská důvěra | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Index důvěry | Firmy | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Globální finanční krize | Agentura Bloomberg | Dnešní obchodování | Propad | Handelsblatt | Guvernér | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Nejistota | Tempo růstu | Dluhové krize | Výhled | Francouzská ekonomika | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Světový obchod | Průzkum | Krize | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Očekávání analytiků | Spotřebitelské výdaje | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Mercedes | Aleš Michl | Země platící eurem | Kryptoměnové burzy | Podniky | Asijské akciové trhy | Ekonomické krize | CipherTrace | Daňové úlevy | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Evropská komise | Obchodované fondy | François Villeroy de Galhau | Globální index | Michal Stupavský | Statistický úřad | Splácení dluhu | Německé firmy | Výnosové křivky | Situace v Hongkongu | Očekávání trhu | Italská vláda | Italská ekonomika | Poptávka po ropě | Bilance zahraničního obchodu | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Banka Goldman Sachs | Automobilky | Prezident Donald Trump | Objem | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Růst spotřebitelských cen | Statistický úřad Eurostat | Růst cen | Studie | Bilance | Statistici | Největší pokles | Lagardeová | Amazon | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Růst české ekonomiky | EET | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Propouštění | Průmyslová výroba v Německu | Výrazný pokles | Ceny potravin | Nezaměstnanost v Česku | Stavebnictví | Problémy | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Nálada | Prohlášení | Internetový gigant | Míra | Úroky | Francouzská centrální banka | Měnové politiky | Hypotéky | Hypoteční trh | Americké centrální banky | Růst hrubého domácího produktu | Tuzemská ekonomika | Pracovní trh | CFA | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Daimler | Miliardy eur | Ifo | Spolkový statistický úřad | Mercedes-Benz | Ministerstvo práce | Ukazatele | Meziroční růst spotřebitelských cen | Francouzská vláda | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Michal Stupavský, CFA | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | Provozní zisk | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Pandemie | Zpomalení růstu | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Dopady koronaviru | Průmyslová výroba ve Francii | Výkon francouzské ekonomiky | Údaje o průmyslové výrobě | Dnes ČNB | MIT Sloan School of Management | State Street Associate | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Uživatelé kryptoměn | Útoky hackerů | Lednová inflace | Conseq Funds investiční společnost | Conseq Funds | COVID-19 | Týden na finančních trzích | Ekonomické aktivity | Ekonomické dopady koronaviru | Vývoj | Ekonomika Evropské unie | Mince | Oldřich Dědek | Pokles HDP | Kabinet | Šíření viru | Spotřebitelé | Zamezení šíření viru | Pandemie COVID-19 | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Texas | Guvernér francouzské centrální banky | Koronavirová krize | Ministryně práce | Domácnosti | Růst | Koronavirové krize | Ekonomická aktivita ve Francii | Rozsáhlé propouštění | Allianz | Karanténa | Ekonomiky | Války | Organizace | Hrubý domácí produkt země | Práce | Údaje | Opatření proti šíření koronaviru | Dodavatelské řetězce | Úspory | Největší ekonomika eurozóny | Finanční pomoc | Muriel Pénicaudová | Důvěra francouzských spotřebitelů | Cenový pokles | Silný cenový pokles | Pokles světové ekonomiky | Nejstrmější pokles světové ekonomiky | Úřad INSEE | Počet lidí bez práce | Dovoz | Vývoz | Rezervní měny | Nezaměstnanost ve Francii | Rekordní propad | Vývoj ekonomiky | JDE | Unie | Měsíční průzkum | Průzkum statistického úřadu | Francouzský ministr | Poptávka po zlatě | Covid | Spotřeba ve Francii | Spotřebitelské výdaje ve Francii | Francouzský statistický úřad INSEE | Počet nezaměstnaných ve Francii | Pozice dolaru | Světové rezervní měny | Míra nezaměstnanosti ve Francii | Plošná karanténa
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | FXstreet | Indikátor | Euro | Graf | ROCE

Předchozí klíčová slova

Francouzský dluh
Francouzský index CAC 40
Francouzský konglomerát
Francouzský ministr
Francouzský ministr financí
Francouzský ministr pro státní rozpočet
Francouzský parlament
Francouzský prezident
Francouzský rozpočet
Francouzský Senát

Následující klíčová slova

Francouzský statistický úřad INSEE
Frank
Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung
Frankfurter Allgemeine Zeitung
Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ)
Frankfurtský DAX
Frank kurz
Franklin FTSE India ETF
Franklin FTSE India SKIPCP ETF
Franklin Innovation
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets CopyFX
Potvrďte prosím... Zavřít