Neděle 03. listopadu 2024 23:50
reklama
SAB Finance
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
eightcap zlato
reklama
Investingfox Nastroje

Index cen výrobců

img

Asijsko-pacifický region ztrácel

01.11.2024 Asijské akcie koncem týdne ztrácely a tím zaznamenaly 5. týden v řadě ztrát. Dle agentury Bloomberg výsledková sezóna nedokázala zlepšit sentiment před volbami v USA a klíčovými jednání v Číně.
img

Německo: Index cen výrobců PPI v září meziročně klesnul o 1,4 % při očekávání 1,1% poklesu cen

21.10.2024 PPI (m-m) (září): aktuální hodnota: -0,5 %, očekávání trhu: -0,2 %, předchozí hodnota: 0,2 %
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 14. října: Dolar zakončil týden v pozitivním duchu

14.10.2024 Pár EUR/USD nebyl v pátek schopen pokračovat v poklesu, ani zahájit korekci. Euro se obchoduje kolem zóny 1,0929–1,0946, kterou aktuálně nelze považovat za support ani rezistenci. Jelikož aktivita obchodníků klesla téměř na nulu, nemají tyto úrovně momentálně na cenu žádný vliv. Obchodníci nereagují, protože chybí objemy.
img

Ranní okénko - Zasedání ECB v hledáčku již ve čtvrtek

14.10.2024 Tento týden bude ve znamení měnově-politického zasedání Evropské centrální banky, která ve čtvrtek rozhodne o potenciální změně referenčních úrokových sazeb pro eurozónu. Vzhledem k nad očekávání příznivému vývoji v oblasti inflace, která se dostala dokonce pod cílovou 2% úroveň, a zároveň stále utlumenému ekonomickému růstu, trh zesílil svá očekávání, že ECB bude bez přestávky pokračovat ve snižování sazeb. S tím počítá i naše prognóza, která předpokládá standardní krok ve výši -25bb.
img

Zisky JPMorgan a Wells Fargo odstřelily indexy: S&P 500 a Dow se dostaly na nová maxima

14.10.2024 Indexy S&P 500 a Dow Jones stanovily v pátek nové rekordy, když akcie finančních společností prudce vzrostly. Výrazný skok vyvolaly silné čtvrtletní výsledky hospodaření velkých bank, zatímco čerstvé údaje o inflaci jen podpořily očekávání, že Fed by mohl snížit sazby už v listopadu.
img

Prognóza pro EUR/USD na 11. října 2024

11.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v pohybu směrem dolů a konsolidoval pod zónou supportu 1,0929–1,0946. V pátek ráno se pár do této zóny vrátil a dnes se pravděpodobně pokusí o odraz. Šance na další pokles směrem ke korekční hladině 161,8 % na úrovni 1,0873 tak zůstávají vysoké. Uzavření nad zónou 1,0929–1,0946 by mohlo znamenat obrat ve prospěch eura, což by vedlo k pohybu vzhůru směrem k Fibonacciho hladině 100,0 % na 1,1003.
img

XAU/USD – analýza a prognóza

11.10.2024 Zlato dál získává pozitivní dynamiku, protože trhy očekávají další snižování úrokových sazeb Fedu. Prudký nárůst týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA signalizuje slabost pracovního trhu, což by Fedu mohlo umožnit pokračovat ve snižování sazeb. Uvedené pak vede k mírnému poklesu výnosů amerických státních dluhopisů, což podporuje vzestupnou dynamiku zlata.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 11. října 2024

11.10.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek v grafu 1H zůstával poblíž korekční úrovně 127,2 % (1,3054), a dokonce se pod ní konsolidoval. Dnes ale po zveřejnění ekonomických údajů ze Spojeného království začal oživovat. Včera byl naopak pod tlakem kvůli údajům o inflaci v USA. Britská libra by mohla brzy začít stoupat, i když dnes pravděpodobně ne. Cílem je úroveň 1,3151.
img

Jak 11. října obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.

11.10.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v pozvolném downtrendu. Zpráva o inflaci v USA ukázala, že ceny zpomalují méně, než se očekávalo, a jádrové ceny začaly dokonce výrazněji růst. Trh ve výsledku rychle upustil od nadějí na listopadové holubičí rozhodnutí Fedu, což podpořilo dolar. Americká měna zaznamenala včera jen mírný nárůst, ale její celkový výhled zůstává beze změny. Stále se očekává další růst bez ohledu na příchozí údaje. Z toho vyplývá, že pár EUR/USD bude pravděpodobně pokračovat v poklesu. V tuto chvíli se zdá, že korekce je na spadnutí, může přijít zničehonic a mnohé může překvapit. Zatím ale jejímu začátku nic nenasvědčuje. Americký dolar by dnes mohl nerušeně pokračovat v růstu.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 11. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek nadále obchodoval na nižší úrovni. Během celého tohoto týdne byla nízká volatilita, i když včera se mírně zvýšila. Na charakteru pohybu to však nic nezměnilo. Euro pokračovalo v klesajícím trendu, ale výrazného a rozhodného poklesu jsme se nedočkali. Jediným hybatelem ceny byla včera zpráva o inflaci v USA. Upozorňovali jsme, že bez ohledu na výsledek zprávy mohou být pohyby chaotické a volatilní. V důsledku toho se pár po zveřejnění jestřábí zprávy o inflaci pohyboval oběma směry. V hodinovém grafu se vytvořila linie klesajícího trendu, která však naznačuje hlavně obecný směr pohybu. Proražení nad tuto linii by však mohlo signalizovat začátek korekce směrem vzhůru.
img

USD/JPY: Analýza a prognóza

10.10.2024 Intradenní pullback postrádá konkrétní fundamentální příčinu a vzhledem k nejistotě týkající se plánů Bank of Japan (BoJ) na zvýšení úrokových sazeb zůstane nejspíš omezený. Reálné mzdy v Japonsku v srpnu po dvou měsících růstu podle údajů zveřejněných v úterý poklesly. Klesla i spotřeba domácností, což vyvolává pochybnosti o síle soukromé spotřeby a udržitelnosti ekonomického růstu.
img

AUD/USD: analýza a prognóza

09.10.2024 Australský dolar dál oslabuje kvůli zklamání z posledních aktualizací týkajících se stimulačních opatření v Číně, což spolu s mírným růstem amerického dolaru vyvíjí určitý tlak na pokles páru AUD/USD.
img

EUR/USD: klidný začátek rušného obchodního týdne

08.10.2024 Pár EUR/USD zahájil nový obchodní týden menším sestupným 10pipovým gapem, který byl okamžitě vyrovnán. Jinými slovy, instrument otevřel na páteční zavírací úrovni. Uvedené na jednu stranu naznačuje, že medvědí momentum, vyvolané zářijovými nonfarm payrolls, slábne. Na druhou stranu, stálé kolísání v pásmu 1,0960–1,0980 naznačuje, že si prodejci páru EUR/USD zajistili pozice nad kurzem 1,0900. Pro posun k supportu 1,0930 a ještě níž k 1,0800 ale medvědi potřebují další argumenty. Ty by mohly přijít z dalšího posílení amerického dolaru a/nebo oslabení eura.
img

EUR/USD. Týdenní přehled. Inflace, inflace a ještě víc inflace

07.10.2024 Pár EUR/USD se koncem minulého týdne konsolidoval v pásmu 1,09, ale nedokázal otestovat support 1,0930 (spodní hranice cloudu Kumo v časovém rámci D1). Průraz této cenové bariéry umožní prodejcům zaměřit se na pásmo 1,08, přičemž prvním cílem bude úroveň 1,0850 (horní hranice cloudu Kumo v týdenním grafu). Současné fundamentální prostředí obecně podporuje další pokles ceny, ale rozvoj sestupného trendu závisí na údajích o inflaci v USA, jejichž zářijovou hodnotu se dozvíme koncem příštího týdne.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 3. října pro začínající obchodníky. Analýza včerejších forexových obchodů

03.10.2024 K testu ceny 1,1062 došlo ve chvíli, když ukazatel MACD právě začal klesat od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej eura. V důsledku toho se pár propadl o více než 30 pipsů, ale cílové úrovně 1,1030 jsme dosáhli až během dnešní asijské seance. Včerejší silné údaje ADP z trhu práce vyvolaly nový výprodej eura a posílily americký dolar spolu s komentáři představitelů Federálního rezervního systému, které naznačují opatrnější přístup k budoucímu snižování úrokových sazeb. Euro by dnes mohlo pokračovat v poklesu, a to z následujících důvodů: index PMI pro sektor služeb v eurozóně, kompozitní index PMI a index cen výrobců v eurozóně. Všechny tyto zprávy pravděpodobně budou zklamáním, což poukáže na špatný stav evropské ekonomiky a povede k dalšímu výprodeji rizikových aktiv. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Zlato na nových maximech

20.09.2024 Poslední týdny pro zlato znamenaly určitou konsolidaci, která definitivně skončila. Drahý kov se totiž vydal na nová historická maxima a vzhledem k období snižování sazeb může mít před sebou další výrazný růst. Spotové ceny zlata se v současné době obchodují na úrovni 2 560 a z pohledu futures (termínované kontrakty na zlato) se pak dostáváme někam daleko přes 2 600 USD. Kde se může zlato zastavit a jaké jsou klíčové fundamenty?
img

EUR/USD. Proč japonský jen roste?

16.09.2024 Japonský jen znovu posiluje vůči dolaru. Pár USD/JPY po krátké pauze obnovil pokles a teď se snaží překonat support 140,70 (spodní linie indikátoru Bollingerova pásma v grafu D1). Pár opět dosahuje nových několikaměsíčních minim, přičemž naposledy byl v této cenové oblasti koncem prosince 2023. Pokud medvědi prorazí pod úroveň 140,27, pár dosáhne nového letošního minima. Soudě podle síly downtrendu obchodníci pravděpodobně nezůstanou v pásmu 140 a brzy se usadí pod úrovní 140,00. Jediným faktorem, který by mohl kupcům USD/JPY pomoci, by byla "mírně jestřábí" zpráva Fedu z příštího týdne, což ale nevypadá pravděpodobně.
img

Ranní okénko - Týden v opratích americké centrální banky

16.09.2024 Zasedání americké centrální banky se přibližuje čím dál více a trh již velmi nedočkavě vyhlíží, k jakému kroku tento týden Fed přistoupí. Jeho středeční rozhodnutí bude pravděpodobným hybatelem trhu v průběhu celého týdne, ať už skrze stále měnící se očekávání či později skrze následné reakce.
img

Prognóza pro GBP/USD na 13. září 2024

13.09.2024 Ve čtvrtek došlo na měnovém páru GBP/USD k velmi nečekanému obratu ve prospěch libry a k růstu o 100 bodů. Tento pohyb sice nenarušil "medvědí" trend, ale jak jsem již řekl, vypadá dost zvláštně. Včera se neobjevily žádné známky posílení britské libry. Dnes můžeme očekávat obrat ve prospěch amerického dolaru a návrat k úrovni retracementu 127,2 % na 1,3054.
img

Pochmurný výhled pro Modernu táhne akcie dolů, Warner Brothers inspiruje investory 10% ziskem

13.09.2024 Americké akciové trhy vykázaly ve čtvrtek solidní zisky a cena zlata dosáhla nového historického maxima. Investoři vidí nadcházející zasedání Federálního rezervního systému optimisticky a očekávají snížení úrokových sazeb už příští týden.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 13. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

13.09.2024 Také pár GBP/USD ve čtvrtek vykázal silný pohyb vzhůru, přestože k tomu neměl žádné opodstatnění ani důvody. Zatímco zasedání Evropské centrální banky v eurozóně mohlo euro hypoteticky podpořit, ve Spojeném království se žádné významné zpravodajské události nekonaly. V USA byl zveřejněn index cen výrobců, který byl v meziměsíčním vyjádření o 0,1 % vyšší, než se předpokládalo. Opravdu někdo věří, že tento index vyvolal pokles dolaru o 100 pipsů?
img

Ranní komentář: ECB snižuje sazby, výsledky ADBE a růst WBD

13.09.2024 Včerejší vývoj na akciových trzích byl opět pozitivní, a to i přes mírné překvapení v podobě horších údajů o velkoobchodní inflaci. Index cen výrobců minulý měsíc rostl prudším tempem, ale revize starších údajů směrem dolů nakonec silnější růst z minulého měsíce negovala. Investoři tak na příchozí údaje příliš nereagovali, ale změna přišla v očekávání snížení úrokových sazeb, které byly revidovány na výraznější snížení. Makroekonomické údaje přišly také z eurozóny, kde zasedala Evropská centrální banka a podle očekávání snížila úrokové sazby o 25 bb a 60 bb. Guvernér však na tiskové konferenci nenaznačil další možné kroky centrální banky, a tak si bankéři počkají na další příchozí údaje z ekonomiky. Pravidelný čtvrtletní výhled však ukázal, že statistický odbor banky očekává nižší růst eurozóny. Na akciovém trhu se objevila řada zajímavých zpráv, které stály za růstem akcií jako WBD.US nebo KR.US, ale také zprávy, které naopak stály za poklesem MRNA.US nebo ADBE.US.
img

EUR/USD. ECB a PPI

13.09.2024 Evropská centrální banka po svém zářijovém zasedání snížila všechny tři základní úrokové sazby. Hlavní refinanční sazba byla snížena na 3,65 %, mezní zápůjční sazba na 3,90 % a depozitní sazba na 3,5 %. Obchodníci na měnovém páru EUR/USD formální výsledky zářijového zasedání ignorovali, protože rozhodnutí centrální banky plně odpovídalo očekávání většiny odborníků. Konkrétně 64 z 80 ekonomů oslovených agenturou Reuters předpokládalo, že ECB v září sníží depozitní sazbu o 25 bazických bodů. Analytici také vyjádřili přesvědčení, že centrální banka učiní další krok tímto směrem na prosincovém zasedání a sníží tak sazbu na 3,25 %.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 12. září (americká seance)

13.09.2024 K testu úrovně 142,87 došlo, když indikátor MACD zůstal delší dobu v zóně překoupenosti, což umožnilo realizaci druhého scénáře pro prodej a prodloužilo downtrend. Výsledkem byl pokles dolaru o 30 bodů, po kterém se dál obchodovalo v rámci kanálu. Ve druhé polovině dne bude pár schopen prorazit obchodní pásmo, jen pokud budou zveřejněny přesvědčivé statistiky z USA. Očekávají se zprávy o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, index cen výrobců (PPI) a jádrový PPI za srpen. Pouze jejich prudký nárůst může zastavit nedávný downtrend dolaru vůči japonskému jenu. Pokud údaje vyjdou v souladu s očekáváními ekonomů, pár USD/JPY bude pravděpodobně pokračovat v poklesu. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat podle prvního scénáře, a to navzdory hodnotám indikátoru MACD, protože očekávám silný a směrový pohyb páru.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 12. září (americká seance)

13.09.2024 Úrovně, které jsem nastínil v první polovině dne, nebyly kvůli nízké volatilitě trhu a absenci klíčových ekonomických údajů z eurozóny otestovány. Nepodařilo se mi najít vhodné vstupní body. Nicméně, očekáváme zasedání ECB a tiskovou konferenci s Christine Lagardeovou, což by mělo zvýšit volatilitu. Navíc budou zveřejněny důležité údaje o trhu práce v USA a zprávy o inflaci. V centru pozornosti obchodníků budou týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti, index cen výrobců (PPI) a jádrový PPI. Pouze prudký pokles indexu za srpen tohoto roku spolu s podobným snížením jádrové inflace povede k růstu eura a návratu uptrendu na páru EUR/USD. Pokud údaje o inflaci naznačí potřebu opatrnějšího přístupu ke snižování sazeb Fedu, pár EUR/USD bude pravděpodobně dál klesat. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat podle scénáře č. 1, navzdory hodnotám indikátoru MACD, protože očekávám silný a trvalý pohyb páru.
img

Zlato roste o 1.5%🪙

12.09.2024 Cena zlata prolamuje nedávnou hladinu odporu a dosahuje nových historických maxim, přičemž zůstává v několikaměsíčním růstovém trendu. Nižší index cen výrobců v USA a rostoucí počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti jsou uklidňující z hlediska nadcházejícího snížení sazeb v USA. Nižší úrokové sazby v první světové ekonomice sníží ziskovost dluhopisového trhu, a tím urychlí poptávku po drahých kovech.
img

EUR/USD. 12. září. Neočekávejte silnou reakci na zasedání ECB

12.09.2024 Ve středu pár EUR/USD zaznamenal další obrat ve prospěch amerického dolaru a pokračoval v poklesu směrem ke korekční úrovni 127,2 % – 1,0984. Odraz od této úrovně by vyzněl ve prospěch eura a vedl by k určitému růstu směrem ke korekční úrovni 161,8 % – 1,1070. Připomínám však, že v současné době se formuje "medvědí", nikoli "býčí" trend. Uzavření pod úrovní 1,0984 zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu směrem k další úrovni 1,0929.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 12. září 2024

12.09.2024 Pár GBP/USD ve středu zaznamenal v grafu 1H nový obrat ve prospěch amerického dolaru a usadil se pod korekční úrovní 127,2 % (1,3054). Dnes se k ní vrátil. Odraz od ní umožní obchodníkům očekávat další pokles libry k úrovni 1,2931. Pokud se kotace usadí nad úrovní 1,3054, lze očekávat mírný růst páru.
img

Ekonomický kalendář: V centru pozornosti je rozhodnutí ECB o úrokových sazbách, žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA a index cen výrobců 🗽

12.09.2024  Po včerejších údajích o CPI se trh uklidňuje, že dezinflační tlaky jsou v americké ekonomice spíše předznamenáním a pravděpodobně otevřou Federálnímu rezervnímu systému dveře k sérii snížení sazeb. To by v kombinaci se stále ještě zdaleka ne „dramatickými“ údaji z USA mohlo vytvořit příznivý mix pro Wall Street - pokud makroekonomické údaje zůstanou solidní nebo jen mírně slabší. S ohledem na to budou investoři dnes pozorně sledovat čísla ze zprávy o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 12. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

12.09.2024 Ve středu měnový pár GBP/USD dále klesal, sice nepatrně, ale klesal. A pro ty, kteří si to nepamatují, pokles britské měny byl v roce 2024 velmi vzácný, zejména když americké makroekonomické údaje nejsou pro dolar podporou. Nepamatujeme si, kdy naposledy dolar rostl na základě slabých údajů. Opakovaně jsme však upozorňovali, že trh přinejmenším po celý rok 2024 (ne-li déle) zohledňuje především budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému a všechny ostatní faktory ignoruje. Dříve nebo později musel přijít okamžik, kdy trh plně započítá veškeré budoucí snižování sazeb. Poté by dolar neměl důvod dále klesat. Netvrdíme, že tento okamžik nastal, ale pravděpodobnost, že nastane, nějaká existuje. Pokud tomu tak bude, dolar může vstoupit do delšího období posilování. Středeční zprávy z Británie, podobně jako ty úterní, neměly na pohyb páru prakticky žádný vliv.
img

Jak 12. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

12.09.2024 Pár EUR/USD si ve středu udržel sestupný pohyb. Připomeňme, že včera byla zveřejněna "zpráva týdne" – index spotřebitelských cen v USA za srpen. Inflace v USA zpomalila na 2,5 %, což výrazně zvýšilo pravděpodobnost agresivnějšího snížení sazeb Federálního rezervního systému. V minulosti by taková informace vyvolala pád amerického dolaru, ale tentokrát ne. Dolar včera posílil, i když ne o mnoho. Podle nás je to pro americkou měnu, která celý rok 2024 klesala, dobré znamení. Opakovaně jsme upozorňovali, že dolar je příliš přeprodaný a nepřiměřeně levný a že trh využívá téměř jakýkoli faktor k jeho prodeji, což je nelogické. Možná přišel čas obnovit spravedlivý kurz. Sestupný trend je stále křehký, ale je tu, drží se a dolar pomalu, ale jistě roste.
img

Čemu věnovat pozornost dne 12. září? Přehled zásadních událostí pro začátečníky

12.09.2024 Na čtvrtek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí a žádná z nich není významná. Pouze Spojené státy zveřejní dvě více či méně významné zprávy – údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a index cen výrobců. První z nich zřídkakdy vykáže výrazné odchylky od prognóz a jen výjimečně vyvolá reakci trhu. Druhý ukazatel, zveřejněný včera, ovlivňuje celkovou inflaci a komplexně odpovídá na otázku: "Co se děje s tímto ukazatelem?".
img

EUR/USD. Dolar posiluje na pozadí zpomalující americké inflace. Co je hnací silou jeho optimismu?

12.09.2024 Dolar pozitivně reagoval na zveřejnění indexu spotřebitelských cen navzdory zpomalení inflace v USA. Na jedné straně se tato reakce americké měny zdá neobvyklá, protože Federální rezervní systém teď téměř jistě sníží na zářijovém zasedání úrokové sazby. Na druhou stranu je ale růst dolaru oprávněný, protože nejnovější údaje naznačují, že Fed pravděpodobně nepřistoupí k agresivnímu tempu uvolňování měnové politiky. Tato skutečnost umožnila dolarovým býkům dát o sobě vědět napříč celým trhem, včetně páru EUR/USD, kde se dolar blíží ke spodní hranici úrovně 1,10.
img

Graf dne - CH50 (09.09.2024)

09.09.2024 Hospodářské ukazatele v Číně vykazují přetrvávající deflační tlaky, spotřebitelské ceny rostou méně, než se očekávalo, a výrobní ceny nadále klesají.Navzdory pokusům o stimulaci růstu se druhá největší ekonomika světa potýká s problémy při oživení domácí poptávky a boji s problémy s nadbytečnými kapacitami.
img

Ekonomický kalendář: Sentix eurozóny a velkoobchodní údaje z USA v centru pozornosti

09.09.2024 Dnešní seanci ovlivní údaje o čínské inflaci a údaje o spotřebitelských úvěrech v USA, přičemž čínský index cen výrobců vykázal v srpnu větší než očekávaný meziroční pokles o 1,8 %. Evropské a americké futures naznačují smíšené otevření, což odráží opatrný sentiment investorů v souvislosti s přetrvávající ekonomickou nejistotou. Investoři budou pozorně sledovat index důvěry investorů v eurozóně Sentix a údaje o velkoobchodních zásobách v USA, aby získali další náhled na ekonomické podmínky. Kromě toho budou účastníci trhu pozorně sledovat projev člena ECB McCaula a finanční zprávu společnosti Oracle Corp. po uzavření trhu, které by mohly dát další směr pohybu trhu.
img

Ranní shrnutí (09.09.2024)

09.09.2024 Globální trhy zahajují týden se smíšeným sentimentem. Asijské akciové trhy jsou celkově níže, japonský Nikkei klesl o 0,8 % a index MSCI Asia-Pacific mimo Japonsko o 1,2 %. Futures na americké a evropské akcie vykazují zisky kolem 0,5 %.
img

Ranní okénko - Dnes data o zaměstnanosti ADP jako předzvěst širšího pátečního reportu

05.09.2024 Dnes nás čeká poměrně obsáhlá dodávka nových dat, kterou již před několika okamžiky otevřelo Německo skrze průmyslové objednávky. Po překvapivě slušném výsledku v červnu, kdy došlo letos poprvé k růstu objednávek, a to dokonce o téměř 4 % v meziměsíčním vyjádření, byl tentokrát opět očekáván pokles (tržní odhad -1,5 %). Tento odhad byl však daleko od pravdy, když v červenci došlo k dalšímu růstu objednávek, a to dokonce o 2,9 %. Situace v německém průmyslu přesto zůstává znepokojivá, když několik měsíců v řadě klesá zpracovatelské PMI a zhoršuje se nálada mezi firmami.
img

EUR/USD. Inflace v USA zpomaluje na 2,9 %. Co naznačuje klíčová zpráva?

15.08.2024 Pár EUR/USD ve středu dosáhl 8měsíčního cenového maxima, když se vyšplhal na úroveň 1,1048. Již druhý den po sobě se obchodníci snaží konsolidovat v rámci figury 1,10 a reagují tak na zprávy o inflaci zveřejněné v USA. V úterý jsme se dočkali indexu cen výrobců a ve středu indexu spotřebitelských cen. Ani jedna ze zpráv nebyla pro americkou měnu příznivá, což vedlo k tomu, že dolarový index opět otestoval figuru 101. Ke zklamání dolarových býků inflace neposloužila zelené bankovce jako záchranné lano. Naopak, zprávy o inflaci se staly pro dolar kotvou, a to jak "v tuto chvíli", tak (přinejmenším) ve střednědobém horizontu.
img

Zlato míří na nové rekordní úrovně

15.08.2024 Když se zdá, že je pokles nevyhnutelný, schopnost zotavit se se stává klíčovou. Zlato se rychle zotavilo z otřesů na finančních trzích, což posílilo představu, že nedávný pullback XAU/USD byl způsoben spekulativními faktory. Konkrétně šlo o záměr investorů splnit margin call na aktiva prodávaná na trzích. Jakmile bouře ustoupila a vrátil se klid, drahý kov obnovil svou snahu dosáhnout rekordních maxim.
img

Ranní okénko - Dnes data o vývoji ekonomiky eurozóny a inflace v USA

14.08.2024 Dnešek bude nejprve ve znamení ekonomiky eurozóny, ze které dorazí data ohledně hospodářského růstu, úrovně zaměstnanosti a industriální produkce. Výši hospodářského růstu zprostředkuje zpřesněný odhad růstu HDP ve druhém čtvrtletí, který by podle našeho i tržního odhadu měl v souladu s předběžnými údaji vykázat růst o 0,3 % oproti předchozímu kvartálu. Meziroční růst by tak dosahoval výše 0,6 % navzdory stupňujícímu se negativnímu sentimentu v ekonomice Německa.
img

Plán obchodování GBP/USD na 14. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.08.2024 Také měnový pár GBP/USD vykázal v úterý silný pohyb směrem vzhůru. Kromě údajů o indexu cen výrobců, které odstartovaly výrazný růst páru, byly ve Velké Británii zveřejněny zprávy o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a mzdách. Míra nezaměstnanosti se nečekaně snížila z 4,4 % na 4,2 %, zatímco trh očekával její zvýšení na 4,5 %. Po této zprávě se stalo nepodstatným, že počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti překročil prognózu devítinásobně a že růst mezd zpomalil o více než 1 % (což se blíží načasování druhého snížení sazeb ze strany Bank of England). Trh, jak to ostatně většinou dělal v průběhu roku 2024, ignoroval všechny údaje podporující dolar a reagoval pouze na zprávu, která podpořila libru.
img

Prognóza vývoje měnového páru EUR/USD na 13. srpna

13.08.2024 V pondělí se měnovému páru EUR/USD podařilo konsolidovat nad zónou rezistence 1,0917–1,0929. Již dříve jsem zmínil, že tato zóna není v současné době nijak zvlášť silná a neměli bychom v jejím okolí očekávat silné obchodní signály. Konsolidaci nad touto zónou nepovažuji za signál k opětovnému růstu směrem ke korekční úrovni 0,0 % na 1,1008. Zprávy jsou i nadále slabé, takže také aktivita obchodníků dnes může být nízká.
img

Plán obchodování EUR/USD na 13. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.08.2024 V pondělí pár EUR/USD vykazoval nízkou volatilitu a neochotu obchodovat. Přesně takový pohyb jsme očekávali, protože na první obchodní den týdne nebyly naplánovány žádné významné události a náladu na trhu nemohly ovlivnit ani žádné události z víkendu. Pondělky jsou na forexovém trhu často takovými "polosvátky". Aktuální obrázek je tedy následující: pár minulý týden zaznamenal korekci na úroveň 1,0888 a dokonale se od ní odrazil. Formálně zůstává vzestupný trend zachován, ale je důležité si uvědomit, že se již sedm měsíců nacházíme ve fázi omezeného rozpětí. Minulý týden se cena také dotkla horní hranice rozpětí na úrovni 1,1000. Existuje tedy vysoká pravděpodobnost, že se bude pohybovat směrem ke spodní hranici na úrovni 1,0600.
img

Plán obchodování GBP/USD na 13. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.08.2024 Ani v pondělí pár GBP/USD nevykázal žádné zajímavé pohyby kvůli nedostatku makroekonomických a fundamentálních událostí. Nejzajímavější vývoj pro britskou libru začne dnes. Rádi bychom však poznamenali, že zprávy o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a mzdách, které budou zveřejněny za několik hodin, pravděpodobně nebudou považovány za "klíčové". Trh na tyto zprávy může reagovat, ale reakce pravděpodobně nebude silná. Na druhou stranu ve středu budou zveřejněny klíčové zprávy o inflaci ve Velké Británii a v USA. Budoucnost měnového páru GBP/USD bude do značné míry záviset na těchto zprávách.
img

Klíčové události 13. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

13.08.2024 Na úterý je naplánováno více makroekonomických událostí než na pondělí. Je to proto, že jakékoli kladné číslo je větší než nula. Začínající obchodníci se dnes mohou zaměřit na různé makroekonomické zprávy. Žádná z nich není zásadní, ale všechny by mohly vyvolat mírnou reakci trhu. V průběhu dne by tedy oba měnové páry mohly vykázat několik obratů.
img

EUR/USD: ozvěna Černého pondělí

08.08.2024 Prodejci páru EUR/USD se už druhý den po sobě pokoušeli vrátit do pásma 1,08, ale v obou dnech jim chyběla síla i na přiblížení k cílové úrovni 1,0900. V úterý se cena zastavila na hladině 1,0904 a středeční minimum zaznamenala na hladině 1,0906. V důsledku toho se pár EUR/USD stále obchoduje v rámci devátého čísla a odráží tak skeptický pohled obchodníků na možnosti poklesu. Mluvíme o vyhlídkách na udržitelný pokles, nikoli na impulzivní pokles následovaný odrazem. Prodejci páru EUR/USD samozřejmě mohou sebrat síly, protlačit se skrz cíl 1,0900, a dokonce dosáhnout supportu 1,0850 (horní hranice cloudu Kumo v denním časovém rámci) – ale co dál? Dokážou medvědi uběhnout další maraton? Vzhledem k současnému fundamentálnímu pozadí mohou prodejci počítat jen s korekcí: k novému klesajícímu trendu nejsou objektivní důvody.
img

Invesco: Mohl by Fed snížit úrokové sazby v roce 2024 dvakrát?

19.07.2024 Minulý týden byla zveřejněna další data, která naznačují větší pokrok v dezinflaci v USA – což podle mého názoru znamená, že bychom se mohli dočkat snížení sazeb Federálního rezervního systému (Fed) dříve.
img

Index cen výrobců

17.07.2024 „Index cen stavebních prací vzrostl v červnu meziročně o dvě procenta, což představuje v posledních 6 měsících stabilní růst. Zvýšení cen stavebních prací je vyváženo snížením cen materiálů a výrobků používaných ve stavebnictví. Zlevňování výrobků je velmi přínosné pro energeticky úsporné rekonstrukce, kde cena nových technologií představuje značnou část rozpočtu. I my ve stavební spořitelně vidíme silný zájem o tento typ rekonstrukcí. Věříme, že tento trend bude pokračovat, protože lidé stále více chápou význam udržitelnosti a energetické efektivity pro budoucnost našich domovů.“
img

Forex: Koruna v oslabení - prohráváme třetinu, ale zápas ještě nekončí

15.07.2024 Minulý týden nakonec zdaleka nepatřil k avizovaným obdobím stabilizace, když koruna dále oslabovala nad hranicí 25,40 EUR/CZK, a dokonce atakovala nejslabší úrovně za poslední rok. Z pohledu technické analýzy se v posledních týdnech zformoval nový krátkodobý trend, když na přelomu června/července klouzavý 2týdenní průměr prolomil úroveň 2měsíčního průměru a dále roste výrazně nad tuto úroveň, přičemž ke slábnutí trendu zatím příliš nedochází.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 15. července

15.07.2024 K otestování ceny 1,0880 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začínal klesat od úrovně nula. To spolu se zprávami ze Spojených států potvrdilo dobrý vstupní bod pro prodej eura. Pár EUR/USD bohužel aktivně neklesal, což vedlo ke ztrátě. Ani my jsme nedostali dobré vstupní body. Americký index cen výrobců překvapil, ale výraznou podporu dolaru neposkytl. Začátek týdne by mohl být poměrně klidný a vyzdvihnout můžeme jen údaje o průmyslové výrobě v eurozóně a zasedání Euroskupiny. Je ale důležité mít na paměti, že uptrend je stále neporušený a korekce lze vždy využít k jeho prodloužení. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 1 a 2.
img

Čerstvá předpověď pro pár EUR/USD na 15. července 2024

15.07.2024 Dolar v pátek dál ztrácel půdu pod nohama, ale jakmile začala americká seance, začal se mírně odrážet. Příčinou byl index cen výrobců, ze kterého vyplynulo, že hlavní index cen výrobců vzrostl z 2,4 % na 2,6 %, a dostal se tak nad očekávaný 2,3% růst. Podle těchto údajů hrozí, že současné zpomalení inflace ve Spojených státech může být dočasné a inflace může kdykoli znovu začít stoupat. To by samozřejmě mohlo změnit tempo uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

15.07.2024 Pár GBP/USD vykázal v pátek pozitivní obchodování. Zprávy z USA dolar nepodpořily, protože index spotřebitelské nálady Michiganské univerzity vyšel slaběji, než se předpokládalo. Index cen výrobců (který přímo ovlivňuje inflaci a její zpomalení, o kterém všichni mluví) zároveň vzrostl na 2,6 %, ačkoli prognózy mluvily o hodnotě 2,3–2,4 %. Dolar měl po této zprávě posílit, ale vzrostl o pouhých 20 pipů. Greenback ztratil v průběhu dne celkem 80 pipů. To je vše, co potřebujete vědět o tom, jak trh aktuálně reaguje na všechny příchozí zprávy. Zdá se, že dolar by pokračoval v pohybu dolů, i kdyby v pátek nebyly v USA v plánu žádné zprávy.
img

Plán obchodování EUR/USD na 12. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.07.2024 EUR/USD ve čtvrtek vykazoval volatilnější pohyby, i když to nebylo překvapivé. Již jsme zmínili, že klíčovou událostí týdne bude zpráva o inflaci v USA. Kromě toho jsme také zmínili, že dolar může klesnout, pokud inflace klesne v rámci předpokládaného rozpětí. Nakonec jádrová i celková inflace klesly více, než se očekávalo, a dolar se téměř propadl.
img

Plán obchodování GBP/USD na 12. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.07.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek nadále obchodoval na vyšší úrovni. Libra, která téměř každý den bez jakýchkoli důvodů nebo na jakémkoli základě roste, přirozeně využila dalšího "daru osudu" v podobě zprávy o inflaci v USA, která zpomalila více, než se očekávalo. Na všech ostatních zprávách už nezáleželo. Britská ekonomika však v květnu rostla více, než trh očekával. To možná poskytlo další podporu kupujícím GBP/USD, ačkoli trh na měsíční údaje o HDP obvykle nereaguje.
img

Ranní okénko - Týden uzavřou další data z USA

12.07.2024 Poslední pracovní den tohoto týdne přinese další informace ohledně vývoje cen ve Spojených státech, konkrétně půjde o index cen výrobců (PPI). V meziročním vyjádření by měla červnová výrobní inflace dle mediánu analytických odhadů jen nepatrně vzrůst na 2,3 % (vs 2,2 % v květnu). V květnu index PPI dokonce poklesl o -0,2 %, tentokrát se očekává meziměsíční růst ve výši 0,1 %. Jádrové ceny ve výrobě by mohly růst o něco rychleji, po odečtení potravin a energií se očekává meziměsíční nárůst cen o 0,2 %, meziročně pak o 2,5 % (vs 2,3 % v květnu).
img

Asijsko-pacifický region se smíšenými výsledky, v centru zájmu Powellův projev

10.07.2024 Asijské akcie se v uplynulé seanci obchodovaly smíšeně, hlavním bodem zájmu investorů bylo slyšení předsedy amerického Fedu Powella před bankovním výborem Senátu. Podle Powella je pracovní trh silný, není však přehřátý. V rámci boje s inflací by Powell chtěl vidět více pozitivních signálů, které by přinesly větší jistotu ohledně jejího klesajícího trendu. Konkrétní časovou osu možného snižování sazeb ovšem Powell nenabídl.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 3. července pro začátečníky

03.07.2024 Během americké seance nedošlo k žádnému z testů cenových úrovní, o kterých jsem se zmínil. Euro bylo stále žádané, ale nebylo tak aktivní, jak se očekávalo, takže EUR/USD cílů nedosáhl. Včerejší projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella zabránil kupujícím rizikových aktiv plně využít jejich potenciál. Dnes se situace může změnit, neboť se očekává, že údaje o PMI se ustálí ve prospěch EURUSD. V první polovině dne budou směr eura určovat údaje o PMI ve službách a kompozitní PMI v eurozóně a také index cen výrobců v eurozóně za červen. Nadcházející projevy viceprezidenta Evropské centrální banky Luise de Guindose a jeho kolegy, člena Výkonné rady ECB Piera Cipolloneho, nebudou tak důležité, jako když na začátku týdne promluvila prezidentka ECB Christine Lagarde. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

BREAKING: Index cen výrobců na Slovensku nadále klesá

28.06.2024 Ceny výrobců zůstávají v záporných hodnotách. Nejvýraznější meziroční pokles cen ve zpracovatelském průmyslu zaznamenal sektor domácího průmyslu, jehož ceny byly až o 11,2 % nižší než před rokem. K tomuto poklesu přispěly především nižší ceny v energetickém sektoru, které se meziročně snížily až o 26,5 %.
C:\fakepath\forex-27062024-1.png

Fundamentální analýza forexu – makroekonomické faktory a jejich vliv na forexové trhy (2. díl)

27.06.2024 Článek se zabývá tím, jak různé ekonomické ukazatele jako zaměstnanost, veřejný dluh, průmyslová výroba, maloobchodní tržby, a peněžní zásoba ovlivňují hodnotu měny na devizových trzích. Čtenář se dozví, jak tyto faktory signalizují sílu nebo slabost měny a proč jsou důležité pro forex obchodování.
img

Index cen výrobců (květen 2024)

17.06.2024 „Nárůst cen stavebních prací je kompenzován poklesem cen materiálů a výrobků spotřebovávaných ve stavebnictví. Což je vítané zejména u tolik potřebných energeticky udržitelných rekonstrukcí, kde cena nových technologií tvoří podstatnou část rozpočtu. Což vede v podstatě ke zvýšení dostupnosti těchto opatření pro více domácností.“
img

EUR/USD. Inflace ve Spojených státech zpomaluje a dolar roste

17.06.2024 Na jedné straně se současný růst amerického dolaru napříč trhem zdá nelogický. Všechny složky dvou nejdůležitějších zpráv o inflaci (CPI a PPI) se nacházely v "červeném pásmu", což odráží zpomalení inflace v květnu. Jádrový index PCE, přestože zůstává na stejné úrovni (2,8 %) již tři měsíce v řadě, je na tříletém minimu (nejnižší úroveň od března 2021). Jediným proinflačním ukazatelem hovořícím ve prospěch dolaru byla zpráva Nonfarm Payrolls, která ukázala zrychlení růstu mezd (4,1 % oproti prognóze 3,9 %).
img

EUR/USD. 14. června. Medvědi na prahu vývoje nového trendu

14.06.2024 Ve čtvrtek pár EUR/USD pokračoval v poklesu a konsolidoval pod zónou supportu 1,0785–1,0797 a následně pod korekční úrovní 38,2 % (1,0748). Pokles tedy může pokračovat směrem k další Fibonacciho úrovni 23,6 % na 1,0692. Konsolidace nad úrovní 1,0748 by mohla vést k mírnému růstu eura směrem k zóně 1,0785–1,0797.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 14. června 2024

14.06.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek v hodinovém grafu konsolidoval pod zónou supportu 1,2788–1,2801 a pokračoval v poklesu k zóně 1,2690–1,2705. Sedmý odraz od ní opět prospěje britské libře a potenciálně přinese novou vlnu růstu k úrovni 1,2858 (vrchol poslední vzestupné vlny) a 1,2892. Konsolidace pod zónou 1,2690–1,2705 umožní medvědům zahájit rozsáhlou ofenzivu s prvními cíli 1,2611 a 1,2565.
img

Plán obchodování GBP/USD na 14. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.06.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na nižší úrovni. Zatímco pokles eura naznačuje potenciální klesající trend pro měnový pár EUR/USD, pro britskou libru pokles neznamená nic důležitého. Jen připomínáme, že pár GBP/USD se již tři týdny obchoduje mezi úrovněmi 1,2693 a 1,2798. Ve středu se obchodoval prudce výše nad tímto bočním kanálem, ale na celkové situaci to nic nezměnilo. Pár se stále obchoduje do strany, protože se mu nedaří zahájit medvědí korekci a není schopen prolomit úroveň 1,2693, zatímco trh se nadále vyhýbá velkým nákupům dolarů.
img

Výhled pro GBP/USD na 14. června. Libra se nadále obchoduje v bočním trendu

14.06.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek ztratil 40 pipsů, což je příliš málo na to, abychom z toho mohli vyvozovat nějaké významné závěry. Přestože pár ve středu vykázal značný růst a vymanil se z bočního kanálu 1,2691–1,2796, pohyb do strany se nezměnil. Pár vykázal silný růst vyvolaný důležitými údaji, na které trh reagoval trojnásobným nadšením, ale charakter pohybu se nezměnil. Již více než tři týdny se libra obchoduje v dalším bočním kanálu na lokálních maximech. Pokud cena nepřekoná oblast 1,2691–1,2701, nemělo by smysl očekávat pokles britské měny. Těžko říci, jak dlouho to ještě bude trvat, protože trh zatím nemá důvod prodávat libru a kupovat dolar.
img

Analýza měnového páru EUR/USD ze dne 13. června. Vyhlídky dolaru zůstávají příznivé

14.06.2024 Vlnová analýza 4hodinového grafu měnového páru EUR/USD se nezměnila. Momentálně pozorujeme výstavbu předpokládané vlny 3, 3, nebo c úseku klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pak pokles kotací bude pokračovat poměrně dlouho, jelikož první vlna tohoto úseku dokončila svou výstavbu poblíž hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového úseku by tedy měla skončit níže.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 13. června (seance v USA)

14.06.2024 K otestování cenové úrovně 1,0815 došlo v první polovině dne ve chvíli, když se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo další potenciál pohybu páru směrem vzhůru. Z toho důvodu jsem euro neprodával. Ve čtvrtek odpoledne se opět očekává poměrně hodně údajů o americké ekonomice. Směr trhu bude určovat index cen výrobců, index cen výrobců bez cen potravin a energií, počet prvních žádostí o podporu v nezaměstnanosti a počet opakovaných žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Vše zakončí projev ministryně financí Janet Yellen, která bude jistě hovořit o obchodních vztazích s Čínou, což může dále posílit pozici dolaru, pokud americké údaje dopadnou lépe, než předpokládali ekonomové. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 14. června. Znovu spravedlnost pro dolar.

14.06.2024 Pár EUR/USD čelil ve čtvrtek silnému tlaku na pokles. Logika pohybu páru byla vcelku nejednoznačná. Na jedné straně trh ve středu dolar prodával, i když měl víc důvodů k nákupu. Proto bylo konzistentní, že pár následně vykázal pohyb dolů. Na druhé straně byl právě zveřejněn index cen výrobců v USA, který ukázal výraznější zpomalení, než se očekávalo. Trh má tendenci využívat formální důvody k prodeji americké měny. Obchodníci ale vzali v úvahu fakt, že květnové zpomalení inflace v USA o 0,1 % nemá vliv na vyhlídky na snížení sazeb Fedu. Dolar tedy v průběhu dne posiloval. Otázkou je, co bude dál.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 13. června (americká seance)

14.06.2024 Test cenové hladiny 1,2798 se shodoval s dobou, kdy byl indikátor MACD značnou dobu v pásmu překoupení, a jelikož se kupcům libry nepodařilo dostat se nad denní maximum, bylo rozhodnuto o prodeji páru GBP/USD. V důsledku toho se pár propadl o zhruba 20 bodů. Nedostatek statistických údajů ze Spojeného království ovlivnil růstový potenciál páru. Odpoledne se očekává mnoho údajů o americké ekonomice. Směr trhu určí index cen výrobců bez cen potravin a energií, počet prvních žádostí o podporu v nezaměstnanosti a počet opakovaných žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Jestliže budou údaje z USA lepší, než ekonomové předpovídali, může se tlak na britskou libru rychle vrátit. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
C:\fakepath\trader-13062024-48-zm.jpg

Forex: Dolar po zprávě o poklesu cen výrobců posiluje, euro se nevzpamatovalo z voleb

13.06.2024 Americký dolar dnes vůči hlavním světovým měnám posiluje. Děje se tak poté, co statistika ukázala, že výrobní ceny ve Spojených státech nečekaně klesly. Fed navíc ve středu oznámil, že letos očekává pouze jedno snížení úrokových sazeb, a to o čtvrt procentního bodu.
img

GBP/USD. 13. června. "Jestřábí" výsledky zasedání FOMC dolaru nepomohly

13.06.2024 Pár GBP/USD ve středu v hodinovém grafu po šestém po sobě jdoucím odrazu od zóny supportu 1,2690–1,2705 pokračoval v růstu. Ve druhé polovině dne pod vlivem zpráv na pozadí konsolidoval nad zónou rezistence 1,2788–1,2801. Poté následoval pokles ovlivněný stejnými zprávami na pozadí a uzavření pod zónou 1,2788–1,2801. Dnes je pravděpodobnější pokles libry směrem k zóně 1,2690–1,2705, obchodování však může být nervózní a impulzivní.
img

EUR/USD. 13. června. Medvědi se po zprávě o inflaci v USA rychle stáhli z trhu.

13.06.2024 Pár EUR/USD se ve středu obrátil ve prospěch evropské měny a prošel silným růstem ke korekční úrovni 61,8 % (1,0837). Od této úrovně se neodrazil, ale po zasedání Fedu se obrátil ve prospěch dolaru. V současnosti je trh ve fázi excitace kvůli hojnému počtu zpráv a informací. Dnes můžeme pozorovat spíš nervózní pohyby s falešnými signály.
img

Prognóza pro měnový pár GBP/USD na 13. června. Překvapilo vůbec někoho, že libra rostla?

13.06.2024 GBP/USD si ve středu připsal 110 pipsů výhradně na základě zprávy o inflaci v USA. Tak výrazný pokles dolaru bychom pochopili, kdyby se americká inflace snížila o 0,3 % nebo více. To by přiblížilo první snížení sazeb Federálního rezervního systému. Jak ale vidíme, trh na zpomalení inflace o pouhých 0,1 % již druhý měsíc po sobě reagoval prodejem dolaru. Opět musíme říci, že pár vykazoval nelogické pohyby.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

13.06.2024 Pár GBP/USD ve středu výrazně vzrostl. Popáté nebo pošesté nedokázal překonat úroveň 1,2603 a zahájit korekci. Ale když byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, kterou nelze považovat za "rezonující", trh okamžitě zahájil výprodej dolaru. Večer, kdy vystoupil předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell, trh na tuto událost nijak výrazně nereagoval. Powell objasnil, proč Fed není ochoten snížit sazby, ale zmínil, že poslední dvě zprávy o inflaci byly povzbudivé. Celkově lze vyvodit následující závěr: Fed si stále přeje začít snižovat sazby, ale nemůže. Kdy se mu taková příležitost naskytne, se neví. Možná až inflace zpomalí o 0,1 % za měsíc, a nikoli každý měsíc, a současná míra inflace bude 1,5krát vyšší než cíl. Libra nicméně pokračuje v růstu pod jakoukoli formální záminkou. Trh dál silně reaguje na všechny zprávy, které jsou pro dolar negativní, a ignoruje zprávy, které jsou pro americkou měnu pozitivní a mohou ji podpořit.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 13. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

13.06.2024 Pár EUR/USD ve středu po odrazu od úrovně 1,0726 stoupal. Tento odraz může vypadat jako důvod k novému růstu eura, ale není to úplně takto. Včera byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, která během dne vyvolala růst o více než 100 pipů. Index spotřebitelských cen zpomalil na 3,3 % meziročně a podobně jako v předchozím měsíci klesl o pouhých 0,1 %. Věříme, že reakce trhu byla přehnaná a pokles dolaru příliš silný. Pokles inflace o 0,1 % neznamená vůbec nic pro výhled měnové politiky Federálního rezervního systému, což pak večer potvrdil Jerome Powell. Inflace výrazně klesla z maxima, ale zůstává příliš vysoká, uvedl předseda Fedu.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 5. června

05.06.2024 Cena 1,0876 byla otestována v době, kdy se indikátor MACD výrazně posunul nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru EUR/USD. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl jednotnou měnu nenakupovat. A udělal jsem dobře. Pár vystoupal asi o 10 pipů a pak s růstem přestal. Včerejší německé zprávy o nezaměstnanosti zklamaly, a pár v důsledku toho v první polovině dne klesl. Slabé údaje z USA ale ke konci dne vrátily poptávku po euru. Situace pro riziková aktiva by se dnes po zveřejnění indexu PMI ve službách v zemích eurozóny a kompozitního indexu, který zahrnuje slabou výrobní aktivitu, mohla vyvíjet špatně. Slabé údaje budou před zítřejším zasedáním Evropské centrální banky vyvíjet tlak na euro. Index cen výrobců v eurozóně dnes nemusí zaujmout investory. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Index cen výrobců (duben 2024)

20.05.2024 „Meziroční růst cen stavebních prací se v prvních čtyřech měsících letošního roku ustálil kolem 2 %, což je výrazně méně než v loňském roce. Cena stavebních prací je jeden z faktorů, který ovlivňuje mimo jiné, zda a za jak dlouho se lidem vrátí investice do energeticky úsporných rekonstrukcí. Zpomalení tempa růstu tedy vnímáme jako pozitivní signál pro tolik potřebnou vlnu rekonstrukcí, která Česko v následujících letech čeká.“
img

USD/JPY: nahoru a pouze nahoru!

20.05.2024 Japonský jen opět přichází o býčí dynamiku. Pár USD/JPY po krátkodobé korekci znovu zamířil nahoru a potvrdil tak odolnost vzestupného trendu. Abychom byli spravedliví, dolarový index už druhý den roste a reaguje tak na jestřábí výroky tvůrců politiky Fedu. Přesto se ale pár USD/JPY z hlediska dynamiky mezi hlavními dolarovými páry obchoduje solidně. Kupci aktivně dobývají zpátky ztracené pozice. V krátkodobém horizontu se tedy instrument může vrátit do oblasti nad úrovní 156. Tato dynamika je výsledkem nejen oživení amerického dolaru, ale také oslabení jenu.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

15.05.2024 Pár GBP/USD se i v úterý dál obchodoval směrem nahoru. Velká Británie včera zveřejnila tři zprávy, které byly docela zajímavé. Míra nezaměstnanosti byla horší, než se předpokládalo – pokud nebyla úplně katastrofální. Míra žádostí o podporu v nezaměstnanosti a výše mezd ale britskou libru podpořily. Mzdy vykázaly vyšší tempo růstu, než se očekávalo, což by mohlo negativně ovlivnit indikátor inflace. Britská libra nejdřív klesala, takže zjevně reagovala na špatné údaje o nezaměstnanosti. Ve druhé polovině dne byl zveřejněn americký index cen výrobců, který tlačil pár GBP/USD nahoru, i když by bylo logičtější, kdyby pár po této zprávě klesl.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.05.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval v pohybu nahoru. Růst byl mírný, ale stabilní, a takto je to téměř každý den. V předchozích článcích jsme zmínili, že euro posiluje v průměru o 10 pipů denně při nízké volatilitě. Ačkoli tedy jednotná měna stále roste, roste poměrně málo. Pro investory je také těžké obchodovat intradenně a euro postrádá fundamentální podporu. A konečně, růst je součástí korekce.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 14. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci libry se museli hodně snažit.

14.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2546 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Pokles a falešný průraz signalizovaly nákup, ale růst se nikdy neuskutečnil, což vedlo k realizaci ztráty. Ve druhé polovině dne se technický obraz změnil.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 14. května (analýza dopoledního obchodování). Euru se po zveřejnění německých údajů podařilo vrátit k růstu

14.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,0778 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo: pokles a vytvoření falešného proražení poskytlo vynikající vstupní bod do dlouhých pozic, což mělo za následek růst páru o více než 20 bodů, což představuje velkou část celkové dnešní volatilitě na trhu. Vzhledem k tomu, že se nadále obchodovalo v rámci bočního kanálu, technický obrázek nebyl ve druhé polovině dne revidován.
img

EUR/USD. 14. května. Rovnováhu na trhu může narušit Powell.

14.05.2024 Pár EUR/USD se v pondělí dál obchodoval mezi úrovněmi 1,0764 a 1,0806, mezi kterými byly další dvě hladiny – 1,0785 a 1,0797. Ocitl se tím v náročné zóně, ze které se bude poměrně těžko dostávat. Včerejší odraz od korekční úrovně 61,8 % (1,0806) nedovolil býkům pokračovat v útocích v rámci vzestupného trendového kanálu. Pokles k úrovni 1,0764 a spodní linii koridoru může začít už dnes. Výrazný pokles evropské měny pod kanál nečekám před uzavřením.
img

GBP/USD. 14. května. Ekonomická situace ve Velké Británii se nadále zhoršuje

14.05.2024 V hodinovém grafu pár GBP/USD v pondělí zaznamenal růst ke korekční úrovni 38,2 % (1,2565), po kterém následoval odraz od ní. Došlo tak k obratu ve prospěch amerického dolaru, což naznačuje potenciální pokles k úrovni 1,2517. Konsolidace kurzu páru nad úrovní 1,2565 zvýší pravděpodobnost dalšího růstu směrem k další úrovni 1,2611.
img

Ranní okénko - Dubnová inflace zahýbala s korunou, dnešní data by měla volatilitu zmírnit

14.05.2024 Dnešek by měl poskytnout data spíše informativního charakteru bez zásadního dopadu na tržní aktivitu v Česku. Nejprve bude zveřejněno saldo platební bilance ČR za březen, které by mělo být pozitivní a dle tržního odhadu dosáhnout 27 mld. Kč (vs 39,15 mld. Kč v únoru). V Německu pak dojde k potvrzení čísel dubnové inflace jak podle národní metodiky, tak podle metodiky Eurostatu (tzv. HICP), přičemž k velkým změnám by dojít nemělo (tržní odhad totožný s předběžnými 2,4 %). Zároveň však bude zveřejněn průzkum mezi analytiky prováděný institucí ZEW, kdy by se očekávání ohledně budoucího vývoje německé ekonomiky měla zvýšit z 42,9 bodů na 47,5. V případě hodnocení současného ekonomického stavu by dle našeho odhadu mělo dojít také ke zlepšení, a to z -79,2 na -76,3, ač nálada zůstává převážně pesimistická. V USA pak bude publikován index cen výrobců (PPI), kdy se očekává, že dojde k meziměsíčnímu růstu o 0,3 % (vs 0,2 % v březnu) zejména s ohledem na růst cen benzínu.
img

Aktuální předpověď pro měnový pár EUR/USD na 14. května 2024

14.05.2024 Euro v pondělí vykázalo určitý růst, jednalo se však spíše o symbolický pohyb. Na trhu tedy nedošlo k žádným výrazným změnám. Tendence amerického dolaru oslabovat je důsledkem neustálého přehodnocování očekávání investorů ohledně budoucích kroků klíčových centrálních bank, především Federálního rezervního systému. Tyto nálady se však mohou změnit. Dnes bude ve Spojených státech zveřejněn index cen výrobců a podle prognóz se očekává zrychlení tempa růstu z 2,1 % na 2,2 %. To jasně naznačuje, že inflace v USA má potenciál růst, což následně donutí americkou centrální banku k opatrnějšímu přístupu ke snižování úrokových sazeb. Jedná se však o nepřímé faktory, které mohou mít na měnový pár jen malý vliv. Trh se spíše vrátí k hodnotám ze začátku včerejšího obchodování.
img

Plán obchodování GBP/USD na 14. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.05.2024 Také v pondělí pokračovalo obchodování na měnovém páru GBP/USD o něco výše. Technický obrázek britské měny se však od eura poněkud liší. Britská libra se již dva týdny pohybuje ve flat rozpětí mezi 1,2457 a 1,2611. Toto flat rozpětí nemusí být v nižších časových rámcích zřejmé, ale při přechodu do grafů s vyššími časovými rámci se stává zřetelným. V blízkosti hladiny 1,2611 by mohl následovat medvědí obrat s poklesem o 150 pipsů. K tomu není zapotřebí žádných fundamentálních ani makroekonomických událostí, které by podpořily americký dolar, který by měl vůči libře posílit i bez nich.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

14.05.2024 Pár EUR/USD se v pondělí stále obchodoval pozvolna nahoru. Ve skutečnosti lze jen těžko mluvit o tom, že pár včera rostl, protože jeho volatilita činila jen asi 40 pipů a euro získalo jen 17 pipů. Mimochodem, toto množství není nic než typický tržní šum. Nicméně růstový trend zůstává už zhruba měsíc neporušený a je součástí korekčního růstu, protože předchozí pokles byl silnější. Stále tedy čekáme na konec této korekce a doufáme, že se obnoví klesající trend. Dál věříme, že euro nemá ve střednědobém horizontu důvod k růstu.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 14. května. Euro se nadále otřásá. EUR/USD v pondělí zaznamenal nízkou volatilitu.

14.05.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí zaznamenal nízkou volatilitu. Euro se sice vyhouplo výše, ale pohyby byly tak slabé, že je těžké říci, kdo dokázal těžit z pohybu o pouhých zhruba 20 pipsů. Pár se nadále pohybuje v blízkosti horní linie vzestupného kanálu, čímž si zachovává vyhlídky na korekci směrem vzhůru. Tato korekce trvá již měsíc. Není pochyb o tom, že se jedná o korekci; rychlý pohled na 4hodinový časový rámec to jasně dokazuje. Intradenní pohyby jsou slabé a střednědobé pohyby jsou pomalé.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 14. května. Libra zůstává v novém bočním kanálu.

14.05.2024 Včera se pár GBP/USD postupně posouval nahoru poté, co se odrazil od úrovně 1,2445, kterou lze považovat za spodní hranici nového bočního kanálu. Jak už jsme dříve zmínili, linie indikátoru Ichimoku jsou na flat trhu slabé, stejně jako současný pohyb páru GBP/USD. Ať se na to díváte jakkoli, obchody jsou teď velmi obtížné a působí někdy až neprakticky. Libra se obchoduje líně, nelogicky a teď ještě ve flatu.
img

Ranní shrnutí (13.05.2024)

13.05.2024 Asijsko-pacifické indexy mají za sebou smíšenou seanci. Japonský index Nikkei 225 (-0,20 %) a čínský index FTSE A50 (-0,40 %) mírně ztrácejí. Ostatní indexy z Číny posilují o 0,40-0,60 % a australský S&P/ASX200 se obchoduje o 0,20 % výše.
img

Co příští týden čeká dolar?

13.05.2024 Největší pozornost bude přitahovat zpravodajské pozadí ve Spojených státech. Kurz dolaru je pro měnový trh a světovou ekonomiku klíčový. Proto se účastníci trhu soustředí na zprávy a další události z USA. Po analýze událostí v EU a Velké Británii bude tedy užitečné pochopit události následujícího týdne v Americe.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 7. května 2024

07.05.2024 Index cen výrobců v eurozóně vzrostl z -8,5 % na -7,8 %, ale na situaci to nemělo žádný vliv a jednotná měna se celý den nehnula z místa. Samozřejmě můžeme říci, že tato zpráva nebyla zásadní, ale to by nebylo správné. Hovoříme přece o složkové části inflace, která je ukazatelem další dynamiky. A vzhledem k tomu, že je dolar stále překoupený, i drobné náznaky růstu inflace v Evropě by měly euro podpořit. Důvodem, proč je trh stabilní, je částečně i revize předchozí zprávy. Míra poklesu se zvýšila z -8,3 % na -8,5 %. Tím se vyrovnal efekt zpomalení.
img

GBP/USD. Korekce, nebo obrat trendu?

18.04.2024 Pár GBP/USD ukazuje, že je ochoten bojovat, protože se snaží zahájit býčí korekci. Býci spoléhají nejen na slabost dolarů, ale i na zprávu o inflaci ve Spojeném království. Fakt, že inflace neklesla podle očekávání, umožnil býkům dotlačit pár až k hranicím oblasti 1,25, i když libra podle mého názoru nemá důvod držet vzestupný trend. Na jedné straně všechny složky inflačních údajů vyšly v "zelených číslech". Na druhou stranu ale inflace ve Velké Británii dál zpomaluje.
img

EUR/USD: holubičí signály z ECB a rostoucí index cen výrobců

15.04.2024 Pár euro-dolar v pátek pokořil šestou hodnotu. Prodávající EUR/USD aktualizovali čtyřměsíční cenové minimum a zdá se, že se u něj nehodlají zastavit. Pokud se medvědi usadí pod hladinou supportu 1,0680 (spodní linie ukazatele Bollingerova pásma v týdenním grafu), dalším cílem poklesu v dlouhodobém horizontu bude 1,0510. Tento cenový bod odpovídá spodní hranici cloudu Kumo v časovém rámci W1. To – řekněme – je hlavní, nejambicióznější cíl. Střednědobé cílové úrovně jsou 1,0650 a 1,0600.
img

GBP/USD. 12. dubna. Britská ekonomika dál stagnuje

12.04.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek v hodinovém grafu vrátil na úroveň 1,2517 a od této úrovně se znovu odrazil. Obrátil se ve prospěch britské libry, ale bez výrazného růstu. Dnes se kotace tohoto páru znovu zkoušejí vrátit k úrovni 1,2517. Konsolidace kurzu páru pod ní zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu ke korekční úrovni 38,2 % (1,2453). Mohla by také ukončit horizontální pohyb v denním grafu.
img

EURUSD testuje oblast 1,07

11.04.2024 EUR/USD pokračuje v poklesu vyvolaném včerejšími vyššími než očekávanými hodnotami indexu spotřebitelských cen v USA za březen. Pár se dnes propadl o 0,3 % a obchoduje se na nejnižší úrovni za téměř 2 měsíce. Hlavní měnový pár nyní testuje zónu podpory pohybující se kolem hranice 1,0700.
img

EUR/USD. 11. dubna. Zápis z jednání Fedu: obavy z inflace přetrvávají

11.04.2024 Ve středu se měnový pár EUR/USD odrazil od korekční úrovně 38,2 % (1,0866), obrátil se ve prospěch amerického dolaru a klesl o 130 bodů. Došlo ke konsolidaci pod zónou supportu 1,0785–1,0801, což obchodníkům umožňuje očekávat další pokles směrem k další korekční úrovni 0,0 % (1,0696). Pauza je možná kolem úrovně 1,0725 (minimum poslední vlny).
img

GBP/USD. 11. dubna. Zpráva o inflaci v USA šokovala býky

11.04.2024 Pár GBP/USD se ve středu v hodinovém grafu podruhé po sobě odrazil od úrovně 1,2705, což znamenalo obrat ve prospěch americké měny a pokles na úroveň 1,2517. Růst americké měny tak během několika hodin dosáhl téměř 200 bodů. Odraz kotací od hladiny 1,2517 bude působit ve prospěch britské libry a může vyústit v určitý růst k hladině 1,2584. Konsolidace páru pod hladinou 1,2517 zvyšuje pravděpodobnost dalšího poklesu k nejbližší Fibonacciho úrovni 38,2 % (1,2453).
img

Klíčové události 11. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

11.04.2024 Ve čtvrtek se odehraje méně makroekonomických událostí a žádná z nich není zásadní. Nicméně Spojené státy zveřejní zprávy o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a cenách výrobců. Domníváme se, že po včerejší zprávě o inflaci již index cen výrobců není klíčový. Proto obě zprávy, které budou zveřejněny během zasedání Evropské centrální banky, nebudou mít na pohyb obou měnových párů žádný vliv.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Japonský Nikkei | Americké investice | Obchodní pásmo | Etheru | Cenový kanál | Výnosy dluhopisů | Marlin | Analýza a prognóza | Nárůst objemů | PPI v USA | Neel Kashkari | Dlouhé pozice | Hlasovací právo | GFCF | Války | Sazby v eurozóně | Cílová cena | Vývoj | Investment Institute | Simplify | Australská centrální banka | Allianz | Údaje z USA | EUR | Pokračování růstu | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Oznámení výsledků | Take Profit | Snížit úrokové sazby | Yandex | Hlavní úrokové sazby | Falešný průraz | Wal-Mart Stores | Itálie | Analytici Bank of America | McDonald's | Stoxx | Prezidentský volební rok v USA | Dolar zpevňuje | Finanční aktiva | Údaj o HDP | Očekávání | CIC | Korelace | Jüan | Otevřené pozice | Komuniké | Evropská unie a Spojené státy | Evropské centrální banky | SEDG | Úrokové sazby v eurozóně | Poslanci | Důvody k nákupu | Jan Tománek | Binance.US | Long/short | Micro S&P 500 (MES) | EUR/JPY | Target (TGT.US) | Pro investory | Příležitost k nákupu | Trh práce | Pokles cen energií | Evropská komise | Výrobní ceny | Skupina G7 | Investice | Spotřebitelské úvěry | Spotřebitelský sektor | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | PMI v eurozóně | Návrat inflace | Support | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Lednová inflace | Norges Bank | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | Příležitost k prodeji | Úroková sazba Fedu | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Argos Capital | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Nové historické maxima | Dnešní datový kalendář | Diverzifikace | Experti | Flat pattern | Earnings | LSEG | Rekord | Raiffeisenbank | Komfortní zóny | Průměrný výnos | Stop-Loss | Maloobchodní tržby v Číně | Evropský index | Evropské měny | Alexandr Novak | ČR | Coca-Cola Company | Bidenova administrativa | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Úrovně Fibonacciho retracementu | Černé labutě | Měnový pár GBP/USD | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Obchodování britské libry | Výkonný ředitel | Ceny bydlení | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Vstup do trhu | Wall Street | Předseda představenstva | Chování | Profesionální obchodníci | COT report | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Stavební spořitelny | Index spotřebitelské nálady | Komunikační služby | Tipy pro začínající | Aktuální vývoj | Tisková konference centrální banky | Buy pozice | Rostoucí výnosy | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Výše mezd | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Odhad HDP | Asijské akcie | RBC Capital | Ocelářství | Goldman Sachs | Tisk peněz | Delta | HOOD | Výnosová křivka | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Ukazatel zdraví ekonomiky | BreakEven | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Technický indikátor | Příklady z historie | Forexový trh | Index DOW | Měnový pár USD/JPY | Airbus SE | Alcoa | Acacia Communications | Základní pravidla | Dedolarizace | Ziskové obchody | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Simplify Asset Management | INR | Nákupní příležitosti | YNDX | Hospodářské výsledky | Praxe | Ekonomický kalendář | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment na trhu | JPY | Investing | Spotřebitelské inflace | CME FedWatch Tool | Klesající ceny nemovitostí | Index Russell | Brent | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Znehodnocení | Kansas City | Zasedání americké centrální banky | Peníze | P.A. | Stimul | Dluhopisový trh | Americký akciový trh | FTSEurofirst | Russell 2000 | Ukazatel | Coinmarketcap | Podniky | Meziroční růst cen | Baidu | Rozhovor | Americká ropa | Obavy z inflace | Dosáhnout zisku | Medvědí trh | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Projekce | Výrazný pokles libry | Panika | Běžný účet platební bilance | Měny | Americký Fed | WBD.US | Trading týden | Investiční strategie | Strach | Palladium | Ropa WTI | Micron | Zájem obchodníků | Bezpečný přístav | Dividendy | Výhled Číny | Burza | Special Purpose Acquisition Company | Výhled poptávky | Zvýšení úrokových sazeb | Výdaje na osobní spotřebu (PCE) | Zpráva | Walt Disney Co | Denní data | Medvědí signál | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Býčí divergence | EPI | Robinhood | Dolar dnes | Zhodnocení měny | Micro Nasdaq 100 | Macerich | Proražení | Největší ekonomika | Investovat | Představitelé ECB | Posílení koruny | Odliv kapitálu | Vlnový pattern pro pár EUR/USD | Základní pravidla systému obchodování | Vítězné tažení | Zynga | Micro Nasdaq | Sell pozice | Největší světové ekonomiky | AI | Viceguvernér ČNB | Obchodní tipy | Ekonom společnosti | Devalvace | Průměrná volatilita | Covid | Americká centrální banka | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Hospodářské problémy | Forward valuace P/E | Noviny | Měnový fond | Tichomoří | Dlouhodobý růst | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Tovární objednávky | Druhy CPI | Fitch Ratings | Rostoucí ceny energií | The Way Smart Money Invests Today | Čtvrtletní výsledky | Zprávy o nezaměstnanosti | GBP/USD | Dobrý nápad | Zvýšení sazeb | Hodnotové akcie | Měnový pár EUR/USD | Oživení trhu | Inflační cíl | Finanční trh | Tržní pohyby | Akcie Bank of America | Velké instituce | Stratégové | Federální rezervní systém (FED) | HSCEI | Marek Mora | Druhá největší ekonomika světa | MiFID II | Makrodata | EUR/CZK | Jestřábí postoj | Vliv inflace | Investoři | Index Stoxx 600 | Vlnový pattern | Americké ekonomiky | Nejistoty | Index cen zemědělských výrobců | Vyhlídky | Krátké (short) pozice | Histogram | Index PPI | Futures na indexy | United Airlines | MSCI Emerging Markets | Kapitál | USD | FedWatch | Jádrový index | Britské libry | Marc Chandler | Kontrakty na ropu | Údaje o průmyslové výrobě | Posílení | Index KOSPI | Obchodování signálů | Shopify | Bannockburn | Vývoj sazeb | Makroekonomická prognóza | Zápis z posledního zasedání | Rozhodnutí ECB o sazbách | Zveřejnění zprávy | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Globální ekonomiky | Ekonomické události | Banka Goldman Sachs | CRISPR Therapeutics | Plány | Makrokalendář | Sestupný trend | Funkční období | ASX 200 | Zisk | Zadlužování | Devalvace měny | Odhad spotřebitelské důvěry | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Trend akciových trhů | Avis | Jestřábí komentáře | Americký S&P 500 | Ruské ropy | Cestování | GBP/EUR | Australský dolar | Bank of England | Invesco | Německý DAX | PCED | Dow Chemical Company | JD.com (JD.US) | Růst výrobních cen | Analýzy | Tiskové agentury | GLOBAL WEALTH | Nike | Evropské ekonomiky | DJI | Pokles inflace v USA | Hlavní události | Třetí vlna | Inflace ve službách | Spotřebitelský sentiment | Průzkum | CZK | Konflikty | CFD kontrakty | Inflační faktory | Cenové úrovně | SS&C | NFP | Údaje | Uber | S&P | Trhy s kryptoměnami | Chevron Corporation | Úroková sazba | Prognóza vývoje měnového páru | P/E | Zasedání Evropské centrální banky | Obrovský potenciál | Dovoz | Unie | Technologické tituly | Nikkei | EU | Michelle Bowmanová | Čínský statistický úřad | Deflace | Kristalina Georgievová | Dot plot | Konvergence | Doji | Pozitivní zprávy | Signál k prodeji | Ministerstvo práce | Occidental Petroleum | Postavení na trhu | Přehled | Sazby v USA | Index výrobních cen (PPI) | Býčí sentiment | Příjmy Ruska | Akciové indexy | Vybírání zisků | Ceny obilovin | Investing.com | Nezaměstnanost v USA | Vzdělání | Nike, Inc. | Nerozhodnost | ZEW | Falešné proražení | Dluhopisy s vysokým výnosem | Omezení COVID | Dnešní data | Obrat trendu | Prognóza Fedu | Tisková konference ECB | Analýza transakcí | Dolar roste | Důležité zprávy z USA | Sol | Coca-Cola | Výsledky | François Villeroy de Galhau | Klíčové události tohoto týdne | Veřejné služby | Zlepšení sentimentu | HUF | Portfolio | Inflační tlaky | ForexLive | Minulá výkonnost | Cena ropy WTI | Bank of America | Fundamentální analýza | Finanční instituce | Průmyslové objednávky | Americký index | Eurostat | TIM | Propad | Prezident | Pár EUR/USD | Hang Seng China Enterprises | Silný dolar | Index výroby | Změny sazeb | OPEC+ | Růst inflace | Růst tržeb | HDP USA | Právo | Britské akcie | Objem | Pesimismus | Patrick Harker | Odhadovaná cena | Rozhodnutí Fedu o sazbách | S&P/ASX 200 | Jednotné měny | Tržní kapitalizace | Míra inflace ve Spojených státech | Vývoj měnového páru | Měnový trh | Mary Dalyová | Nejdůležitější události | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Index spotřebitelské důvěry | IEA | Nákupy dolaru | Výsledky průzkumu | Regulátor | Zprávy o inflaci | Odhad inflace | Firmy | Easing | US500 | LemBros Commodity Advisors | MMF Kristalina Georgievová | Ekonomika Německa | Posílení amerického dolaru | Medvědí divergence | Zahraniční obchod | Americké měny | Kávové akcie | Reakce trhů | Načasování snížení úrokových sazeb | Kansas | S&P 500 Index | Polsko | Kolaps | Prémie | Představitelé Fedu | Recese ve Spojených státech | Kontrakty na zlato | Vlnová struktura | Cenová hladina | Rok 2024 | Zpráva o inflaci | Běžný účet | Obnovitelné zdroje energie | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | JOLTS | Přijetí | Zasedání Fedu | HUF/EUR | Korekční pohyb | Bloomberg | Nejprudší pokles | USD/PLN | OPEC | Zhoršování situace | Výroba v eurozóně | Jednání FOMC | GBP | Deficit | Johnson & Johnson | Nabídka | Olej | Dopady na ekonomiku | Zvyšování mezd | Měna | Centrální banky | Inflace v květnu | Obchodní týden | Nasdaq | Maloobchod | Jádrový index spotřebitelských cen | Oslabení amerického dolaru | Index výrobních cen | Dobré výsledky | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Rostoucí obavy | Prezidentka ECB | FTSEurofirst 300 | Kroger | FactSet | Brands | Ministerstvo obchodu | Nadšení | Pokles cen ropy | Obavy z recese | Klesající trend | Index Dow Jones Industrial Average | Murray | Oblečení | Dolary | Federální rezervní systém | Pohyb měnových párů | Společnost Nvidia | Pondělní obchodování | Reálné mzdy | Evropské trhy | UBS Global | GBPUSD | Ceny ropy | Dnešní makroekonomické ukazatele | Prezidentský volební rok | Evropské akcie | Výhled pro GBP/USD | Hlavní indexy | USDCAD | Chase Investment Counsel | Klíčové události | Instituce | Silný růst | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Úvěrování | Bydlení | Aktuální inflace | CZ | CME FedWatch | Investiční společnost | Spotřebitelské ceny v Číně | Průmyslová výroba | Býčí signál | Express | Spojené království | Průraz | Americké akcie | Silná ekonomika | Udržitelnost | CDW | Ex-dividend | G10 | Index relativní síly | PANW | Vývoj měnového páru USD/JPY | Kurz EUR/USD | Evropská ekonomika | Inflace ve Spojených státech | Průměrný roční výnos | Indikátor RSI | Riksbank | Obchodníci s ropou | Trh | Nárůst zásob | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Zpřesněný odhad | Britská měna | Jednoduché tipy pro začátečníky | Nejnovější údaje | Výrazný růst | Výrazný pokles | Vysoká inflace | Růst výnosů | Ziskové marže | Prolomení rezistence | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Korekce | Indexy v Asii | Bollinger Bands | Forexové trhy | Nákup dolaru | Francie | Obchodní strategie | Futures na evropské indexy | Money management | Expedia | Fedspeak | Americký výrobce | Největší ekonomika světa | Americká investiční společnost | Procter & Gamble | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Pokračující pokles | Trigger | Dopad na trhy | Očekávání investorů | Keynes | Posílení dolaru | S&P 500 | xStation | Kanada | Technické analýzy | Dezinflace | Alligator | Alibaba | Makroekonomické údaje | Merck & Company | Evan Brown | Výhled pro EUR/USD | SNB | Zhodnocení kapitálu | Trh s futures | Trh dnes | Příležitosti | Illumina | Pokles libry | Antony Blinken | Společnosti | WMT | ANO | Data z USA | Odhad růstu HDP | Finanční společnosti | Dividends | Podpora | Členové Fedu | Financials | Spotřebitelská inflace | Tvorba hrubého fixního kapitálu | CRSP | Změny cen | Výsledky společnosti | Downtrend | Marathon | Long pozice | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Graf | Nákup libry | Exporty | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Ping An Insurance | Index Nasdaq | Snižování inflace | Hráči na trhu | Rostoucí akcie | Futures na DAX | Plyn | Tržní odhad | Schlumberger | Trendové linie | Objem obchodů | Inflační vývoj | FIAT | Eurodolar | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | SolarEdge Technologies | Nifty 50 | Výnosové křivky | Kontext | FTSE | Centrální banka | CVX | Andrew Bailey | Významné zprávy | Zveřejněná data | Stavebnictví | Futures | Albemarle Corp | Spotřebitelská nálada | Fondy peněžního trhu | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | MRK | Agentura Bloomberg | LYNX | Averze vůči riziku | Vir | Jádrová inflace | Rostoucí trend | AA | Růst eura | Kovy | Pokles ceny | Měsíční data | Margin call | Forex aktuálně | Fundamentální faktory | Ukazatel inflace | AA.US | Spoluzakladatel | S&P 500 a Nasdaq | CRISPR | David Vagenknecht | Březnová inflace | API | Devon Energy | Nízká volatilita | Ekonomické ukazatele | Vývoj dolaru | Prognózy inflace | Euro-dolar | Obchody | Velké objemy | Dnešní výsledky | Index Nikkei | Reuters | Vice | Základní CPI | Americká data | Současný propad | Drahý kov | Larry Swedroe | Akciový index | Druhy PPI | W1 | Vybírat zisky | Chevron | Ceny ve výrobě | Kompozitní index | Očekávaná inflační data | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Palo Alto | Libra šterlinků | McDonald's Corporation | NAFTA | Ceny zboží | Dlouhé (long) pozice | Utahování měnové politiky | Medián | Lembros | Pozornost | EURUSD | FOREX | Traders | EP | Obchodování GBP | Electronic Arts | Vlna poklesu | Admirals | Makro prostředí | Wealth | Příkaz | High Yield | Data z amerického trhu práce | Reakce trhu | Euro dnes | Obchodování | Záporné sazby | Americký dolar dnes | Rychlý růst | Zasedání Bank of Canada | Předseda | Zpomalující inflace | Libra | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Sell | MRO | JDE | Dopad na ekonomiku | 3M | Evropská unie | Luis De Guindos | Světová banka | Pokles sentimentu | Evropská měna | MRNA.US | Nástroje a strategie | Japonsko | ADBE.US | Atentát na Donalda Trumpa | Asijské indexy | Hospodaření | Jihokorejský KOSPI | Současný stav | Japonská vláda | BoE Andrew Bailey | Nákupní příležitost | Nálada investorů | Vrcholy | Polská inflace | Fio banka, a.s. | Celkový trend | Airbus | Míra | Hedgeové fondy | MT4 | Cyberark Software Ltd | Podhodnocený | Státní svátek | Ipsos | Vysoká nezaměstnanost | Nový rekord | Očekávání analytiků | Cyklické akcie | Bankéři | Nejistota | Wells Fargo | Silný trh | Dogecoin | Cena | Air | Kristina Hooper | Výhled poptávky po ropě | Economic | ADBE | Avis Budget | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Konference FOMC | Polský zlotý | Markets | Čínská ekonomika | Termínované vklady | Patterny | Ceny | Ukazatel zdraví | Prudký pokles | CHF | Propad sentimentu | Makroekonomické ukazatele | První obchodní den | Finální odhad | ČNB | CME | Těžba ropy | Centrum | MGM Resorts International | Situace ve Spojených státech | Prodej dolaru | Čísla o inflaci | Pokles | MGM | SolarEdge | Množství peněz | International Flavors & Fragrances | ex | Country Garden Holdings | Carry trade | Obchodní příležitosti | Ochranné příkazy | Japonská centrální banka | Americké společnosti | Investment | Charles Schwab | Akcie finančních společností | NATGAS | Cenové minimum | Kryptoměna | Royal Caribbean | Dolarové páry | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | James Bullard | Oblast supportu | Americké trhy | Poptávky po ropě | Americká ekonomika | Zoetis Inc | NVDA | Snižování produkce | Rekordní minimum | Svět investování | Spotová cena | Inflace ve Velké Británii | Portfolio manažer | Akcie týdne | Trh je nervózní | Margin | Invest | FedWatch společnosti CME | Počet žádostí o podporu | MRNA | COVID-19 | Federal Reserve | CF Industries | Tempo poklesu | Index cen | KR.US | Devizové trhy | Objem akcií | Index PX | Čínská vláda | Dopad na centrální banku | Daně | Spotová cena zlata | Take-Profit | ProCent | Americký dolar | Růst spotřebitelských cen | Arlington Asset Investment | MES | Pokles indexu | Zásoby ropy v USA | Momentum | Pozitivní sentiment | Domácnosti | Drahá ropa | ILO | Společnost XTB | Růst zisků | Zisky | Nárůst výnosů | Zpracovatelský průmysl | Nálada na trhu | CHN.cash | Finance | COIN | Flat | Inflace v říjnu | Thomas Jordan | GRMN | Allianz SE | JD.com | Cisco Systems | Počasí | Delta Air Lines | Cena zlata | Hermes International | Pullback | CBRT | Zvýšení ceny | Další růst | Americké hospodářství | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Breakout | Hongkongský index Hang Seng | Index FTSEurofirst 300 | Růst cen | Kryštof Míšek | Tržní sentiment | RSI | Stoxx 600 | WBD | Grafy | Měny&Sazby | Asset management | Globální akciový index MSCI | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Financování | Hotovost | ČSÚ | Zasedání RBA | Indikátor | Nvidia | Velikost pozice | Hongkongský Hang Seng | Volatilnější pohyby | Barel ruské ropy | MNQ | DOT | JPMorgan Chase & Co | LIBOR | Federální rezervní banky | Růst mezd | Partnerství | USDJPY | Zprávy z USA | UTC | Investiční poradenství | Aukce | Překoupení | Cena benzínu | JP Morgan | Aktuální předpověď | Zboží dlouhodobé spotřeby | Růstový trend akciových trhů | Energetický sektor | Příkaz Stop | Martin Lembák | Příležitosti k prodeji | Line | Roční výnos | Global forex | BofA | Průměrná mzda | Oblasti rezistence | DNO | Malé podniky | Aktivum | Ostatní kryptoměny | Akcie bank | NY FED | Spotřebitel | DISH | Technické patterny | Hospodářský růst | PEPSICO | Prezident Fedu | GMT | Posílení eura | Nákladová inflace | Benchmarky | Drahé kovy | Takata | Eurozóna | HAS | Kov | Světové války | WTI | Pokles spotřebitelských cen | 3M Company | Bod | Kryptotrhy | Valuace P/E | Podmínky na trhu | Analytici | USD/CZK | CARA | Dobré zprávy | Reserve Bank of Australia | Situace | Kurz koruny | Ripple | Makro | Americké akciové trhy | Americká měna | Honeywell International | Evropské indexy | EMU | Saúdská Arábie | Aligator | HICP | OCI | Burzovně obchodované fondy | Účastníci trhu | Negativní dopad | Forward S&P 500 | Horší data | Cena ropy | Americký trh | Equity | Globální trhy | Inflace | Snižování úrokových sazeb | Eskalace na Blízkém východě | Guvernér Fedu | Řetězec | Commitments of Traders (COT) | Proinflační riziko | Marže | Účet platební bilance | Statistiky z trhu práce | Zlato a stříbro | Ceny v eurozóně | US100 | Předběžné výsledky | Snížení sazeb | Růst dolaru | Cenový index energií | Kellogg | Moody's | Nižší růst | Ziskovost | Struktura | Dow Jones Industrial Average | Stagnace | Tržby | Sazby ECB | Index Russell 2000 | Růst americké ekonomiky | Evropská centrální banka | Slovensko | Marketingová komunikace | MCD | Rafinérie | CME Group | Statistiky | Peněžní zásoba | Americká centrální banka (Fed) | Occidental | Futures kontrakty | Čínský index | Rizika | Pokles nezaměstnanosti | Nejnovější zpráva | Rezervy | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Vývoj událostí | Fond | Kurz | Čínské ministerstvo | 256/2004 | Pokles výnosů | Ekonomické údaje | Analýza EUR/USD | Konsensus | UST | Signály | Projevy centrálních bankéřů | Nejnovější zprávy | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Vývoj inflace | Aktuální prognóza | USA inflace | Oracle | Medvědí scénář | Nové rekordy | Makroekonomické faktory | Ranní okénko | Spirit Airlines | Bull | LemBros | FOMC | Velcí hráči | USD/JPY | Načasování | Odpor | Přehled kurzů | Jak obchodovat | Eskalace konfliktu | Investujte | Ceny zeleniny | Moskva | Proinflační | Christine Lagarde | Jiji Press | Ekonomiky eurozóny | Forward valuace | AUD | Euro | Binance | Inflace ve světě | Růst ceny | Dobré obchodní příležitosti | Commodity | Zvýšení volatility | Vysoké inflace | PMI ve výrobě | Americká Komise pro cenné papíry | CPI index | Akcie společnosti Nvidia | Citigroup | Webináře | Hospodářství | Úrovně supportu | Index výdajů na osobní spotřebu | Shanghai Composite | Měkké přistání | Americký index S&P 500 | Hlubší pokles | Trhy | Prodávající | Pozornost trhu | Sentiment amerických spotřebitelů | Vývoj na akciových trzích | Japonský trh | Nejlepší kávové akcie | Doporučení | CSX Corporation | Odraz ceny | Jádrový CPI | Hodnoty měny | Globální akciový index | Nižší ceny | Korekční fáze | Vítězství nad inflací | Inflační očekávání | Kalendář událostí | Poptávka | Sazby Fedu | Fitch | Cenové stability | Zasedání ECB | GM | Body | Vývoz | Prodeje akcií | Týdenní zpráva | Zasedání Bank of England | Recese | ZNGA | Kazuo Ueda | Trader | Nový týden | Risk | Capital | Bannockburn Global Forex | Hang Seng | CZK/EUR | Honeywell | Očekávání trhu | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Burza NASDAQ | Stavební povolení | Deflační tlaky | Počet nových žádostí o podporu | Aktuální stav | Meziměsíční inflace | Guvernér BoE | Christopher Waller | Růstový trend | Inflace ve Spojeném království | Americké burzy | Austan Goolsbee | Obchodovat | Japonský Nikkei 225 | Kapitálové výdaje | Konečná sazba | Pandemie | Americké ministerstvo práce | Janet Yellen | Pokles akcií | Invaze | Čínské indexy | Oscilátor Marlin | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Maynard Keynes | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Americký regulátor | Politická nejistota | Ekonomové | Index důvěry | Bull/Bear | Spekulanti | Nákup eura | Dividenda | Výhledy | Atlantik | Ekonomické podmínky | Silná poptávka | Gamble | Rostoucí inflace | Advance | Zoetis | Reverzní formace | Očekávané události | Reporty | Finanční podmínky | Euro posiluje | GfK | Předpovědi | Global Wealth Management | Vlna výprodejů | Mince | Co bude | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Úspěšné obchody | Benzín | Medvědi | Rostoucí ceny | Trend | Pokles sazeb | Index relativní síly (RSI) | Dow Jones Industrial | OXY | Statistický úřad | Důležité informace | Japonský jen (JPY) | Německý index DAX | Vstup na trh | Kroky Fedu | Časový rámec | RBI | Míra inflace | Klouzavý průměr | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | Nařízení | Ceny benzínu | Pioneer Natural Resources | Payrolls | Pokles zásob | BTC | Konsolidace | Kapitálové zboží | Indexy | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Zveřejnění zpráv | Analog Devices | Odborníci | Global Forex | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Inflace cen | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Gold | Holubičí postoj | Průmysl | Video | Očekávané výsledky | Ropa | Podnikání | Tempo růstu | Investment Counsel | ROCE | Break-Even | Bankovní index | Divergence | UnitedHealth | Firma | Přírodní katastrofy | Výkon dolaru | Nejvyšší růst | ETF | Marathon Oil | Data ze Spojených států | Nákupní pozice | Akciové trhy | Jeremy Hunt | ECB Christine Lagardeová | Hlavní evropské indexy | Index PMI | SunPower | Varování | Hlavní refinanční sazba | Velmi volatilní | Optimismus | Úrokové výnosy | CyberArk Software | Klesající trendová linie | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Spekulace | Negativní vývoj | Spojení | Problémy | Long | Rally | Recese v USA | DAX | Cenové indexy | Bid-to-cover | Bear | EMA | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Reálné příjmy | Micron Technology | Prodejní tlak | Cenový strop | Celková inflace | Růst zaměstnanosti | Discovery | Indexy na Wall Street | Jednoduchý klouzavý průměr | Business | Zásoby benzinu | Warner Bros Discovery | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Albemarle | Pokles cen | Zpráva CoT | Automatic Data Processing | Dividendový výnos | Veřejný dluh | Společnost Disney | Mercedes-Benz | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Ether | FedWatch Tool | Výsledky voleb | Forexu | Fiskální politiky | Zdravotnictví | Index S&P/ASX 200 | Doing Business | Počet akcií | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Technologický pokrok | Investice do kávy | Oscilátory | JD | Sentix | Raiffeisenbank a.s. | Snížení cen | Deutsche Bank | Tyson Foods | Pochybnosti | Datový kalendář | Kalendář ekonomických událostí | Ekonom | Stratég | Signál k nákupu | Pokračování poklesu | Vlnová analýza | Kryptoměny | ISM ve službách | Trading strategie | Sky News | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Breaking | Trendový kanál | Investiční fondy | Investování je rizikové | xStation 5 | Politika | Duke Energy Corp | Výnosy státních dluhopisů | Zasedání amerického Fedu | PLN | Dna | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Úroveň rezistence | Komunikace | Rozhodování | Ceny průmyslových výrobců | Maloobchodní prodej | Dnešní seance | Americké futures | COIN.US | MAM | Sledování vývoje | Nápad nakupovat | Merck | Forint | Velká Británie | Internetoví giganti | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Úrokové sazby | Pokles průmyslové výroby | Dolar | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Indexy S&P | Slabost dolaru | Úrokový výnos | Volební rok | Výrazné pohyby | Zdraví ekonomiky | Pohyby na trzích | Snížení úrokové sazby | Americká výnosová křivka | Multi-asset | Hodnota indexu | Washington Post | Geopolitická rizika | Indie | Nákupy | TRX | Měnové politiky | Kurzy měn | Vliv na trh | Annex Wealth | Další posilování | Vývoj trhu | Federal Reserve Bank | Fundamentální pozadí | Jednotná měna | Zpomalení růstu | Oxford Economics | | Poptávka po dolaru | Historická maxima | Elektřina | Zvýšení dividend | Naše prognóza | Yield | Santa Claus Rally | Bank of Canada | Warner Bros | Člen bankovní rady | Historické maxima | Investiční aktivity | Dominion Energy Inc | Zhodnocení | Spořící účty | Úrokové sazby ECB | Inflační data | Ceny zlata | Výhled | Bollingerova pásma | Zerohedge | Japonský index | Směr trhu | Bezpečnost | Akcie v Hongkongu | Americké ministerstvo | Růst akcií | Americký trh práce | Obchodní analýza | Fibonacciho úrovně | Ethereum | Klid | Falešný signál | Indikátor Ichimoku | Výsledky hospodaření | Spojené státy americké | Růst cen výrobců | Propouštění | Index Hang Seng | Zaměstnanci | Ekonomika | FED sazby | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | WU | Fio | Výsledek zasedání Fedu | Spojené státy | Evropské méně | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Insider | Advance Auto Parts | Růst cen energií | Obchod | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Nákupní signál | Ředitelka | Spread | Úrovně rezistence | Katastrofy | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Hlášení inflace | Under Armour | Stagflace | New York | Tradingové webináře | St. Louis | Obchodování páru EUR/USD | GS | Evropský akciový trh | Dřevo | AIG | Paul Volcker | Ripple Labs | Plán obchodování | Akcie a inflace | Průmyslový index Dow Jones | Kanadská centrální banka | Risk Off | S&P 500 nebo Nasdaq | Cenové turbulence | SEC | AOS | Ekonomický výhled | Likvidní | Pokles poptávky | NFT | Kupci | Aktuální situace | Zpomalování inflace | Člen rady guvernérů | Pravidla systému obchodování | Prezidentské volby | Geopolitika | Růst eurozóny | Inflace v Německu | Dollar | Vratislav Zámiš | Hlavní trend | Základní úrokové sazby | Objem investic | Nezaměstnanost | Akciové trhy v USA | Dolarový index | ZTS | Indikátor CCI | Znehodnocení měny | Sazby | Představitelé centrální banky | Prodeje existujících domů | Coinbase (COIN.US) | Energy Price Index | Prudký pokles cen | M2 | Semináře | Exprezident | Historie | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | OIL.WTI | Měnový pár | Capital Economics | Kotace | Banka | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Růst cen potravin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Zajímavé pohyby | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Indikátory | Irsko | Důležité zprávy | Výprodeje | Japonská ekonomika | Spotřeba domácností | Index MSCI | iRobot | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Odpovědnost | Inflace v březnu | Zpráva COT | AUDJPY | DE30 | USDX | Automotive | Pracovní den | Očekávaný růst | Odhady růstu | Australský dolar (AUD) | Pimco | Společnosti z indexu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | 1D | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Currency | Indexy PMI | Oslabení eura | Tipy pro začátečníky | Silný pokles | Empire State Index | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Tržní kapitalizace kryptoměn | MSCI | Euro na dolar | Národní bezpečnost | Oslabení | Pozice dolaru | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | RBA | Index podnikatelské aktivity | Country Garden | Růst aktivity | Politická stabilita | Snížení zisku | Finanční situace | Zlotý | Úsilí | Riziko deflace | Ztráty | Analýza indikátorů | Index polovodičů | Nová vláda | Rozhodnutí centrální banky | Bilance | Cena dnes | Futures na americké akciové indexy | Výnosy desetiletých dluhopisů | Inflace v Evropské unii | Buy | Indikátor MACD | Stav ekonomiky | Obchodní rozhodnutí | Měnové páry | Výprodej | Pravděpodobnost recese | Dubnová inflace | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Vysoké riziko | Western Union | Ceny výrobců | Miliardy USD | Poradce | Obchodní den | Makroekonomické události | Politika centrálních bank | MGM Resorts | Signál | Írán | Australský S&P/ASX | Zdražování | Členové OPEC | Poptávka po americkém dolaru | Development | Práce | EPS | Forex obchodování | ADP | Číst grafy | Kupní síla | CPI v USA | Japonský jen | Překoupené oblasti | Rozdílové smlouvy | Ropy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | PMI ve službách | Úspěch | Zápis ze zasedání FOMC | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Změny trendu | Zvyšování úrokových sazeb | Rafinerie | Společnost | Dnešní údaje | Časové období | Cíle | Firma McDonald's | Sázky | Prezident Federální rezervní banky | Příznivé faktory | Futures na americké akcie | Obchodované fondy | Ceny americké ropy | CryptoQuant | Thomas Barkin | Riziková aktiva | Hlavní měnové páry | Výhled měnové politiky | Vysoká volatilita | Generální ředitel | Očekávaná inflace | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Americký ISM | Non-Farm Payrolls | ASX | Rozšíření | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Nálada | Britské měny | Tisková konference | Eura | Graf měnového páru | CAR | Stimuly | Obchodní signál | Organizace | Nápad | Invesco Ltd. | Obchodování eura | Ceny stavebních prací | Výrobce elektromobilů | Prodejní signál | TGT | Růst | Obchodování EUR/USD | Aktivita obchodníků | Index Dow Jones Industrial | AUD/USD | Ceny surovin | Žádosti o podporu | Akcie v roce 2021 | Ceny výrobců v USA | Úrovně Fibonacciho | Příjmy | JPMorgan | Trh s kryptoměnami | Komise v přenesené pravomoci | Risk-off | Proti trendu | Investujte zodpovědně | Zajištění | Dominion Energy | Administrativa | Inflace v Číně | Výnosy amerických státních dluhopisů | Časové rámce | Nastavení sazeb | BIDU | TradingView | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Meziroční inflace | Akcie Alibaba | Cenový index | IRBT | Token | CNY | Bohatství | SVB | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Intradenní pohyby | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Arca | SPWR | ISM index | Valuace | Nižší úrokové sazby | Důležitá zpráva | Avis Budget Group | Rates | Průmysl eurozóny | Ekonomické prognózy | Vlády | Celkové investice | Kraft Heinz | Japonský vývoz | Fundamenty | Zveřejněné údaje | Esther Georgeová | Výsledek inflace ze Spojených států | Analýza fundamentálních událostí | Pracovní trh | Banky | Nesoulad | Analytici z JP Morgan | Výkyvy | Pokles dolaru | Poptávky po dolaru | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Akcie vzrostly | Michael Barr | Ministr financí Jeremy Hunt | Prodejní pozice | Reakce dolaru | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Stabilita | Index cen nemovitostí | Dnešní obchodování | Prodeje | M1 | Ukazatele v Číně | TRON | Makroprognózy | Christopher Rupkey | Obchodování GBP/USD | Inflace a deflace | Poskytování likvidity | 1M | Burza Nasdaq | DAO | Urputnost | Snížení nákladů | Index USD | 2U | Fundamentální analýza pro začátečníky | Podnikání na kapitálovém trhu | Pražská burza | Vysoká očekávání | Obchodování na forexových trzích | Oslabení dolaru | Striker | Základní cenové indexy | Nová historická maxima | USD/INR | Obchodovat intradenně | Objem maloobchodních tržeb | Rekordní nárůst | Tesla | CPI v eurozóně | Instrumenty | Ray Dalio | Výrobní sektor | Euro roste | Očkování | Ekonomické aktivity | CAD | Zavírací cena | Jak funguje inflace | Lembros Commodity Advisors LLC | Konflikt na Blízkém východě | Očekávané rozhodnutí | Akcie Delta Air Lines | Holubičí rétorika | Technický výhled | Forward | Nástroj | Ekonomika Evropské unie | Deflační faktory | Delta Air | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | S&P Global | Christine Lagardeová | Zprávy | Drewry | Významný dopad | Slabý trh | Analytička | Zastavení činnosti | Moelis | Obavy ze zrychlení inflace | Pozitivní signál | Kurz EUR | Středoevropské měny | Ekonomiky | Černé pondělí | PMI ze sektoru služeb | Regionální banky | Klíčové společnosti | Zasedání FOMC | Sentiment investorů | Obchodní plán | Evropa | Nasdaq Composite | Nové příležitosti | John Williams | Americké prezidentské volby | Rekordní maxima | Zasedání Bank of Japan | Největší ztráty | NAHB | Index spotřebitelských cen | Posilování amerického dolaru | Růst britské ekonomiky | Maloobchodní tržby v eurozóně | Vklady | Silnější americký dolar | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Rollback | Refinanční sazba | Silné trendy | Nové signály | Absence kupců | Energie | Bilance zahraničního obchodu | Zdravotní péče | US dollar | Skepse | Andrew Berkin | Finanční výsledky | Předpověď | PMI pro sektor | Odhady analytiků | ZIM Integrated Shipping | Kurz dolaru | Moderna | HDP eurozóny | Reakce měnového páru | Analýza páru EUR/USD | CCI | Ekonomický růst | Rostoucí úrokové sazby | Oslabení měny | IBES | Čínské centrální banky | Fundamentální analýza forexu | Management | XAU/USD | Target | Jihokorejské akcie | Nasdaq 100 (MNQ) | Index bank | Vysoká očekávání investorů | Vliv na americký dolar | High | UBS | NATO | Analýza makroekonomických zpráv | Rotace | Rozsah konfliktů | Goldman Sachs Group | Dolar včera | Současný klesající trend | Exact Sciences | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Tipy pro začínající obchodníky | Tisková konference FOMC | Kupující | Fed | Financial | Michal Bárta | Short | Opačný trend | Bitcoin | Údaje o prodejích | Intradenní strategie | Makléřské společnosti | Snižování sazeb | Rumunsko | Nemovitosti | PANW.US | Inflace v Evropě | Seance v USA | Stříbro | Spotové ceny | Přehled o dění na světových burzách | Raphael Bostic | Klíčové makroekonomické ukazatele | Zdroje energie | DAX (DE30) | John Maynard Keynes | Maďarský forint | Představitel Fedu | AAA | Otevírací cena | Cenové výkyvy | Riziko | City | Bezpečná aktiva | Smart money | Nuance | Jakub Matis | Schwab | Zvýšení mezd | Reuters analytik | Finanční ztráty | Inflace v únoru | Brian Jacobsen | JNJ | Poradenství | Volatility | Nižší náklady | Jihokorejský Kospi | RBC | Index Nasdaq Composite | xStation5 | EU a USA | Překážky | Teorie obchodování | Tržní šum | Volatilita je nízká | Cenová maxima | Maloobchodní prodeje | Americký ministr zahraničí | Výkonná ředitelka | Pravidla obchodního systému | Směřování | Pád dolaru | Micro S&P 500 | Trendová linie | Instrument | XTB Research | Inflace v eurozóně | Výhody | Německo | Příkaz stop-loss | Tisková konference Fedu | Nejvýraznější propad | Bankovky | Růstový potenciál | NASDAQ 100 | Inflace spotřebitelských cen | Alcoa (AA.US) | Ekonomické prostředí | Směrnice | Úvěrové ratingy | Eskalace | Emerging markets | Americké statistiky | Nabídka a poptávka | COT (Commitment of Traders) | Potenciál dalšího růstu | S&P 500 a Dow Jones | Obchodní aplikace | Ceny zemního plynu | Trvalejší pohyb | Equal weight | Sektor nemovitostí | TAP | Vyhlídky dolaru | Problémy s regulací | Počet nezaměstnaných | XRP | Otevřené obchody | Výraznější pokles | Počet stavebních povolení | Světové trhy | Příznivé výsledky | Prognóza vývoje | Striker Securities | HDP v eurozóně | Volby | Tržní situace | Nejslabší měny | Zadlužení | Wells Fargo Investment Institute | Obchodníci | Jednoduché tipy | International Business Machines Corporation | Mosaic | THB | Stavebnictví v USA | Royal Caribbean Cruises | Státní dluhopisy | Pozice | Výdaje na osobní spotřebu | Dluhopisy | Platební bilance | Hospodářské problémy Číny | Bid | Inflace zpomaluje | Makroekonomický kalendář | Evropský regulátor | Investiční doporučení | Short pozice | Situace na trhu práce | Hladiny rezistence | Psychologické úrovně | Investor | Míra inflace v Číně | Den výplaty | Čína | Inflace v ČR | Nárůst nezaměstnanosti | Koruna | MIFID | Komunální dluhopisy | ONS | Francine | Uchovatel hodnoty | UK100 | Forward P/E | KOSPI | Index výdajů | Růst výnosů dluhopisů | Očekávané Earnings | Změny klimatu | Guvernér | Technické faktory | Míra poklesu | Rezistence | Americká seance | Emise | Ministr zahraničí | Tržby v eurozóně | Historie kávy | Odvětví | USA | Pinpoint Asset Management | Býčí trend | Analytik | JPMorgan Chase | Vývoj inflace v USA | Americké akciové indexy | Statistika | Ticker | Hlášení inflace a deflace | Největší pokles | NKE | Čínský Shanghai Composite | Ceny v průmyslu | EQT | Burze | Obchodní podmínky | Korporace | Politici | News | Agilent | Sentiment trhu | SPX | Zastavení výroby | Výkon | Býčí scénář | PMI ve službách v eurozóně | Palo Alto Networks | Ekonomické zprávy | American Express | Potenciál poklesu | Vlnový pattern pro pár GBP/USD | PEP | Ukazatele | Odrazy | Zpravodajské události | MAST | Ostatní cenové indexy | Období volatility | Komplexní analýzy | Asijské akciové trhy | Plán obchodování EUR/USD | Prohlášení Fedu | Jak to ovlivňuje forex | Ocenění | Členové NATO | Pandemická opatření | Vzestupný trend | Volební rok v USA | Faktory ovlivňující inflaci | Intervenovat | Annex Wealth Management | Inflace v USA | Zprávy o trhu | Nonfarm Payrolls | mRNA | BlackRock | Robinhood Markets | Ceteris paribus | Streamovací služby | Inflace ze Spojených států | S&P 500 (MES) | Technologický index | Nové zprávy | Pár euro-dolar | Kurzy | Wealth Management | Duke Energy | Commitment of Traders | Události tohoto týdne | Put/Call | Vývoj dolarového indexu | Aktivity v USA | Investiční | Vyšší hodnoty | Těžaři | JD.US | Spekulovat | Australské akcie | Spread na burze | Údaje o nezaměstnanosti | Obchodní signály | Oznámení | Hlavní americké indexy | Zájem investorů | Aktuální kurzy | Honeywell International Inc. | Všechny akcie | Sezónní vlivy | Trendové pohyby | Výsledek inflace | Graf páru | Prodej | CISCO | Včerejší obchodování | Obnovitelné zdroje | Hospodaření velkých bank | BREAKING | Ekonomická stagnace | HDP | Výrobní ceny v Číně | Budoucnost | Platební bilance ČR | CL | Akciový trh | Údaje o inflaci | Růst cen ropy | Vysoký veřejný dluh | Celkový sentiment | Index S&P 500 | Tempo růstu spotřebitelských cen | Ropa Brent | Růst poptávky | Český maloobchod | Netflix | Prodej eura | Výkonnost | Přehled o dění | Ekonomická situace | Měnová politika | ZIM.US | ISM | ECB | Situace na trhu | Heiken Ashi | Rovnováha | Opatření | Charter Communications | Slušný zisk | Investoři dnes | Zprávy a události | Hospodářské oživení | Akcie Citigroup | Ranní komentář | Volatilní položky | Významné události | Přeprodané zóny | Index CPI | Prohlášení | Parlamentní volby | Británie | Pražský index PX | Inflační data v USA | Futures kontrakty na ropu | Miliardy | Výsledek hrubého domácího produktu | Coinbase | Uzavření trhů | Klíčové zasedání | Trade | Výdaje | Jestřábí přístup | Index PCE | Poptávková inflace | Jak funguje inflace a deflace? | Zlato | Růst Bitcoinů | Dezinflační trend | Výrobní náklady | CZK/USD | UBS Asset Management | Maloobchodní tržby | Ministr financí | Trading | Investiční rozhodnutí | Trh s bydlením | Disney | Technologický index Nasdaq Composite | G7 | Největší kryptoměny | Philip Lane | Banky v eurozóně | Dolar (AUD) | Holubice | Dow Jones | Objednávky | Zemědělství | Výrobní inflace | Aktualizovaná prognóza | Platina | Úroveň supportu | PMI pro sektor služeb | Caixin | Index Nikkei 225 | Jak zprávy ovlivňují akcie | Oscilátor | Horizontální linie | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Sektor služeb | SOL Trader | TGT.US | Lembros Commodity | UBS Global Wealth Management | Akcie | SPAC | Další pokles | Komodity | Investování | House Price Index | Analýza | Začínající obchodníci | Trhy v USA | Pražský PX | Index DAX | Konsolidace ceny | Výnosy | Problémy Číny | Put | Maloobchodní tržby v USA | Hlavní ekonom | Jestřáb | MMM | Růst bitcoinu | Index amerického dolaru | Asijské seance | Sazba Fedu | Nakupovat | Správa | KO | Základní úroková sazba Fedu | Trojitý vrchol | NZD | Tether | Palo Alto Networks (PANW.US) | Velkoobchodní tržby | Mzdy | Šance | Medvědí trend | Fundamentální výhled | Mzda | Centrální bankéři | Index energií | Robotaxi | Dollar General | CSX | První obchod | Faktory ovlivňující inflaci a deflaci | Zlepšení | Micro Nasdaq 100 (MNQ) | Úrovní podpory | Japonský index Nikkei | Spotřebitelské ceny | Nárůst volatility | Hongkongské akcie | Produkce ropy | Americká vláda | Španělsko | Základní úroková sazba | European Central Bank | COT | ZIM Integrated Shipping (ZIM.US) | Jerome Powell | Zrychlení růstu | Ceny zemního plynu v USA | XTB | KBW | Moving Average | Irák | Výsledky voleb do Evropského parlamentu | Graf dne | Uptrend | Producer Price Index | Home Depot
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Index Cboe
Index Cboe VIX
index CECEEUR
Index cen
Index cen domů
Index cen domů v USA
Index cen nemovitostí
Index cenových očekávání
Index cen průmyslových výrobců
Index cen realit

Následující klíčová slova

Index cen zemědělských výrobců
Index CFD
Index CII750
Index Coop
Index CPI
Index CRB
Index CSI 300
Index CSI300
Index CSI300 Real Estate
Index českého investora
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít