Středa 10. srpen 2022 15:15
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Coinfy
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Emisní povolenky

C:\fakepath\energie-26072022.png

Jak se bránit zvyšování cen energií

26.07.2022 Na současné zdražení ceny elektřiny, plynu nebo benzínu se dá dívat i z investičního hlediska. Vyplatí se výměna plynového kotle za tepelné čerpadlo? Dá se případně investovat nebo uspořit v energiích jinak, že by výnos kompenzoval vyšší náklady na vytápění?
C:\fakepath\trader-28062022-33-zm.jpg

Jednáme se státem o zvýšení dostupné likvidity, řekl finanční ředitel ČEZ

28.06.2022 Energetická společnost ČEZ jedná již od loňského roku se státem o zvýšení dostupné likvidity tak, aby firma byla schopná ustát obtížně předvídatelný nárůst záloh na energetických burzách v souvislosti s dalším potenciálním růstem cen komodit, například v souvislosti s případným zastavením toku plynu z Ruska do Evropy. Na dnešním zasedání valné hromady ČEZ to řekl finanční ředitel Martin Novák. Skládání záloh, takzvaných marginů, požaduje burza jako ochranu pro obchodníky s elektřinou.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena emisních povolenek uzavřela na rekordu, míří k hranici 100 eur

06.02.2022 Cena emisních povolenek v Evropské unii uzavřela páteční obchodování na rekordních více než 96 eurech (zhruba 2300 Kč) za tunu. Analytici předpokládají, že cena povolenek v brzké době překročí symbolickou hranici 100 eur, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Analytici: Zlato, stříbro a měď v lednu mírně zlevnily, ropa výrazně zdražila

01.02.2022 Ceny zlata, stříbra a mědi v lednu mírně klesly, naopak výrazně zdražily energetické komodity, a to zemní plyn o 40 procent a ropa o 17 procent. O čtvrtinu stoupla také cena palladia, které je důležitým komponentem v automobilovém průmyslu. ČTK to dnes sdělili oslovení analytici.
img

Aristotelův seznam: několik nepravděpodobných, ale možných výsledků pro rok 2022

26.01.2022 Je čas zapomenout na hlavní scénáře a přemýšlet i o nepravděpodobných, ale možných výsledcích. Nálada na trhu je nyní (díky Fedu) smíšená, takže seznam překvapení, který dali dohromady analytici společnosti Invesco, obsahuje pro každého něco. Tyto hypotetické předpovědi jsou určitým pohledem na to, co by se mohlo stát, i když jejich odhady nemusí být nutně součástí hlavního scénáře.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena emisních povolenek vystoupila na rekordních více než 90 eur za tunu

09.12.2021 Cena emisních povolenek v Evropské unii včera vystoupila na rekordních více než 90 eur za tunu a podle analytiků by se mohla do konce letošního roku vyšplhat na 100 eur (více než 2500 Kč) za tunu. Uvedla to agentura Reuters. Od začátku listopadu se cena povolenek zvýšila zhruba o 50 procent a růst z posledních měsíců je i jedním z faktorů, které přispívají k vyšším cenám energií.
img

Emisní povolenky EU "rostou jako bitcoin", pokořily další rekord, 90 eur za kus. V lednu může v Česku udeřit až 10procentní inflace, hrozí blackouty

08.12.2021 Emisní povolenky EU dnes odpoledne pokořily další rekord, 90 eur za tunu ekvivalentu oxidu uhličitého vypuštěnou do ovzduší. Důvodem je citelný růst poptávky po energiích, jejž způsobují tuhé mrazy, které aktuálně udeřily zejména v severní části Evropy, ve Skandinávii. K růstu cen povolenek ovšem přispívá také poměrně napjatá geopolitická situace. Spojené státy tlačí na Německo, aby v případě invaze Ruska na Ukrajinu zastavilo projekt Nord Stream 2.
img

Masivní růst akcií ČEZ (CEZ1.CZ) zařídil vzestup indexu PX, energetická krize nabírá na obrátkách

08.12.2021 Máme za sebou docela volatilní seanci. Situace v Evropě se v průběhu dopoledne zhoršovala, následně však trhy zasáhly pozitivní zprávy ohledně účinnosti současných vakcín na mutaci Omikron. Nicméně obchodníkům se nepodařilo zisky udržet a evropské indexy se krátce před svým závěrem pohybují v blízkosti denních minim. Vývoj indexu PX (CZKCASH) byl odlišný. Přidal 0,84 % a seanci zakončil na úrovni 1398,84 bodů.
img

Emisní povolenky EU pokořily další rekord, 85 eur za kus. Vzhůru jejich cenu žene „ruská zima“ v Evropě i tlak USA na Německo, aby případně zastavilo projekt plynovodu Nord Stream 2

07.12.2021 Emisní povolenky EU dnes pokořily další rekord, 85 eur za tunu ekvivalentu oxidu uhličitého vypuštěnou do ovzduší. Důvodem je citelný růst poptávky po energiích, jejž způsobují tuhé mrazy, které aktuálně udeřily zejména v severní části Evropy, ve Skandinávii. K růstu cen povolenek ovšem přispívá také poměrně napjatá geopolitická situace. Spojené státy tlačí na Německo, aby v případě invaze Ruska na Ukrajinu zastavilo projekt Nord Stream 2.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Cena emisních povolenek v EU vystoupila na nový rekord nad 75 eury

25.11.2021 Cena emisních povolenek v Evropské unii se dnes vyšplhala na nové maximum nad 75 eury (více než 1900 Kč) za tunu. Informovala o tom agentura Reuters. Systém obchodování s povolenkami byl v EU zaveden v roce 2005 a růst jejich ceny z posledních měsíců je jedním z faktorů, které přispívají ke zdražování energií.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Analytici: Cena emisních povolenek poroste, domácnostem se zdraží elektřina

23.11.2021 Cena evropských emisních povolenek dále poroste, a to ze současných 70 eur (zhruba 1780 Kč) za tunu až na 100 eur (zhruba 2545 Kč) za tunu, shodují se analytici, které včera oslovila ČTK. Zdražení povolenek bude podle analytiků zvyšovat také ceny elektřiny. Cena emisní povolenky vzrostla za poslední rok zhruba o 60 procent, včera poprvé překročila 70 eur za tunu.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena emisních povolenek v EU vystoupila na rekordních více než 70 eur za tunu

22.11.2021 Cena emisních povolenek dnes poprvé překročila hranici 70 eur (zhruba 1780 Kč) za tunu, ukazují grafy. Systém obchodování s povolenkami byl v Evropské unii zaveden v roce 2005 a růst cen z posledních měsíců je jedním z faktorů, které přispívají i k růstu cen energií.
img

Indexu pražské burze se ani napošesté nepodařilo vymanit z červených čísel

19.10.2021 Pražská burza dnes pošesté v řadě oslabila. Index PX klesl o 0,12 procenta na 1352,98 bodu. Dolů ho táhly hlavně akcie energetické společnosti ČEZ a Komerční banky. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Koruna dnes mírně oslabila vůči euru, zatímco k dolaru lehce zpevnila.
C:\fakepath\energy-trading-17092021.jpg

Kdo vydělává na drahé elektřině?

17.09.2021 Médii začaly rezonovat rekordní ceny elektřiny i plynu, které v Evropě nemají obdoby. Dopad na peněženky domácností a podniků sice bude cítit až v následujících měsících, finanční trhy ale kolísají již teď.
C:\fakepath\euro3.png

Cena emisních povolenek v EU vystoupila na rekordních více než 60 eur za tunu

30.08.2021 Cena emisních povolenek v Evropské unii dnes poprvé překročila 60 eur (přes 1500 Kč) za tunu. Informovala o tom agentura Reuters. Systém obchodování s povolenkami je hlavním nástrojem EU k omezování emisí skleníkových plynů a byl zprovozněn v roce 2005.
img

Rusko záměrně omezuje dodávky plynu do Evropy, cena emisních povolenek EU letí vzhůru k novému rekordu. Domácnostem i podnikům v ČR i proto zdražuje uhlí, plyn, elektřina i teplo

30.08.2021 Emisní povolenky EU dále zdražují. Referenční kontrakt, vztahující se k letošnímu prosinci, dnes ráno zdražil poprvé v historii nad úroveň 60 eur za povolenku, dokonce až nad 61 eur (viz graf níže). Za letošní rok tak povolenky zdražily o bezmála 85 procent.
img

Čechům na podzim výrazně zdraží elektřina, měli by stávající cenu fixovat na co nejdéle. Emisní povolenky EU jsou blízko své rekordní ceny, včera uzavíraly na takřka 57 eurech za kus

08.08.2021 Cena emisních povolenek Evropské unie se blíží svému historickému maximu. Hodnota referenčního kontraktu včera uzavřela obchodování na ceně takřka 57 eur za ekvivalent tuny oxidu uhličitého vypuštěného do ovzduší. Jen v letošním roce tak emisní povolenky EU zdražily o takřka 75 procent. Podle německé banky Berenberg se do konce letošního roku budou povolenky prodávat za zhruba 110 eur.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Inflace se může ve zbytku roku blížit tříprocentní hranici

13.07.2021 Meziroční inflace zůstane i ve zbytku roku nad dvouprocentním cílem centrální banky a může atakovat tříprocentní hranici. Shodli se na tom dnes analytici oslovení ČTK. Na očekávání růstu sazeb ČNB se podle nich nic nemění. Spotřebitelské ceny v červnu meziročně vzrostly o 2,8 procenta, tempo růstu tak ve srovnání s květnem zpomalilo o 0,1 bodu, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ). Největší vliv na zdražování měly ceny aut a pohonných hmot.
img

Čechům výrazně zdraží elektřina, měli by stávající cenu fixovat na co nejdéle. Emisní povolenky EU jsou totiž rekordně drahé, poprvé v historii překročily cenu 58 eur

12.07.2021 Cena emisních povolenek Evropské unie tento měsíc pokořila dosavadní historický rekord. Hodnota referenčního kontraktu prvně v historii dosáhla a překonala úroveň 58 eura za ekvivalent tuny oxidu uhličitého vypuštěného do ovzduší (viz graf níže). Jen v letošním roce tak emisní povolenky EU zdražily o více než padesát procent. Podle německé banky Berenberg se do konce letošního roku budou povolenky prodávat za zhruba 110 eur.
C:\fakepath\EU-stock-markets.jpg

Top energetické akcie v Evropě

12.07.2021 Na tarifech pro spotřebitele to sice ještě nebylo zcela znát, ale ceny elektřiny v Evropě zamířily za posledních několik měsíců výrazně výše. K dražšímu zemnímu plynu a uhlí se přidává raketový růst ceny emisní povolenky a zavírání jaderných elektráren v Německu.
img

Čechům výrazně zdraží elektřina, měli by stávající cenu fixovat na co nejdéle. Emisní povolenky EU jsou totiž rekordně drahé, poprvé v historii stojí přes 57 eur

01.07.2021 Cena emisních povolenek Evropské unie dnes pokořila dosavadní historický rekord. Hodnota referenčního kontraktu prvně v historii dosáhla a překonala úroveň 57 eura za ekvivalent tuny oxidu uhličitého vypuštěného do ovzduší (viz graf níže). Jen v letošním roce tak emisní povolenky EU zdražily o více než padesát procent. Podle německé banky Berenberg se do konce letošního roku budou povolenky prodávat za zhruba 110 eur.
C:\fakepath\13may-electricity-prices-bulb-graph_medium.jpg

Jak profitovat na rostoucích cenách elektřiny?

25.06.2021 Kombinace vysoké poptávky v průmyslu spolu s rostoucími cenami uhlí, plynu a emisních povolenek vyhnala cenu elektřiny na evropském trhu na 13letá maxima. Tento nárůst se během druhého pololetí promítne i do maloobchodních cen, takže zvýšení ceny elektřiny v dnešním všeobecně inflačním prostředí pocítíme všichni. Dá se nějak tento trend zobchodovat?
img

Rozbřesk: Hlasy pro brzký růst sazeb v ČR sílí, Fed svou prognózu představí dnes

16.06.2021 Týden před zasedáním bankovní rady začíná být téměř jisté, že hlasy pro červnové zvýšení úrokových sazeb nebude vůbec těžké najít. Už čtyři centrální bankéři se vyjádřili ve smyslu brzkého zvýšení sazeb a pouze jeden pro vyčkávání. Jednání tak zřejmě bude do poslední chvíle napínavé a výsledek nejistý.
C:\fakepath\e-19052021-lv.gif

Británie dnes zahájila obchodování s emisními povolenkami

19.05.2021 Británie dnes spustila vlastní systém obchodování s emisními povolenkami (ETS). Ceny povolenek dosáhly více než 50 liber (téměř 1500 Kč) za tunu, což znamená, že náklady na znečištění jsou vyšší než v EU, uvedla agentura Reuters. Británie chce být uhlíkově neutrální do roku 2050.
C:\fakepath\Emisky-daily-17052021.PNG

Emisní povolenky jsou nový bitcoin

17.05.2021 Cena emisních povolenek roste raketovou rychlostí. Od března loňského roku se zvýšila z 15 EUR za vypuštěnou tunu CO2 na dnešních 56 EUR. Kupující se tak mohli těšit na zisky přesahující mohutnou rally akciového indexu Nasdaq nebo i těch nejrychleji rostoucích komodit.
img

Pandemie zdražuje kola i auta, zdražovat budou hospodští i kadeřnictví. Čechy po otevření ekonomiky čeká drahota, na kterou nejsou zvyklí

16.05.2021 Rok pandemie celkově přinesl poměrně značné zdražení. To však nemusí být nic proti tomu, co nás čeká v nadcházející době.
img

Akcie Tesla padají – Zastaví se propad ceny akcií?

12.05.2021 V rámci technické a fundamentální analýzy se opětovně zaměříme na technologickou společnost, konkrétně na akcie Tesla. Pokud vás zajímají ekonomické výsledky i jiných technologických firem, před týdnem jsme pro vás zpracovali komplexní přehled tzv. FAANG akcií (Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google).
img

Firmy: Rekordní cena povolenek zvýší náklady, nahoru ji tlačí spekulanti

04.05.2021 Rekordní cena emisních povolenek, které platí uhelné elektrárny či průmyslové podniky za tunu oxidu uhličitého (CO2) vypuštěného do atmosféry, zvýší náklady těchto provozů. Cenu nahoru tlačí spekulanti. Vyplývá to z vyjádření vybraných firem a sdružení, které oslovila ČTK. Cena emisních povolenek v Evropské unii dnes dosáhla rekordu a poprvé přesáhla hranici 50 eur (1292 korun) za tunu. K růstu cen přispívá mimo jiné přísnější politika ochrany klimatu a také vysoká poptávka od investorů.
img

Emisní povolenky EU jsou rekordně drahé, poprvé v historii stojí skoro 50 eur. Trh má za to, že podraží až nad 100 eur, což by znamenalo, že Liberty Ostrava je prodala poměrně nevýhodně

03.05.2021 Cena emisních povolenek Evropské unie dnes pokořila dosavadní historický rekord. Hodnota referenčního kontraktu, prosincového, vyskočila na úroveň 49,90 eura za ekvivalent tuny oxidu uhličitého vypuštěného do ovzduší. Jen v letošním roce tak emisní povolenky EU zdražily o více než padesát procent. Podle banky Berenberg se do konce letošního roku budou povolenky prodávat za zhruba 110 eur.
img

Aktuality z komoditních trhů: Zotavení trhu s obilninami zvyšuje inflační napětí

27.04.2021 Ceny komodit již druhým týdnem rostou. Bloomberg Commodity Spot Index se postupně vyšplhal nad hodnotu, kterou měl před březnovou korekcí, a dosáhl nového devítiletého maxima. Za všeobecným oživením stojí oslabený dolar a nižší výnosy z dluhopisů. Nejvíce se na něm podílí pokračující vzestup klíčových zemědělských komodit, ať už jde o sojový olej, pšenici, cukr, či kukuřici.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Ceny emisních povolenek v EU poprvé stouply nad 40 eur

12.02.2021 Ceny emisních povolenek v Evropské unii včera poprvé vzrostly nad 40 eur (1030 Kč) za tunu. Během dne ceny stouply až na 40,12 eura za tunu, což bylo nejvýše za 16 let fungování tohoto systému. Později však cena klesla pod 39 eur za tunu, uvedla agentura Reuters. Růst na rekord zřejmě způsobili spekulanti, včetně některých hedgeových fondů, a částečně zájem některých podniků veřejných služeb kvůli současnému chladnému počasí, uvedli obchodníci a analytici.
img

ČEZ: Výsledky nad odhady, zvýšení celoroční projekce

11.08.2020 ČEZ dnes ráno reportoval výsledky za druhé čtvrtletí tohoto roku, které jsou na zisku EBITDA lepší ve srovnání s konsensem analytiků. EBITDA je 12,8 mld. CZK (-5,5 % y/y, konsensus 12,4 mld. CZK) při tržbách 49,2 mld. CZK. Upravený čistý zisk pak dosáhl 2,5 mld. CZK. Výsledky jsou nicméně meziročně horší, vzhledem k slabší poptávce vyplývající z restriktivních opatření spojených s nákazou covid-19. To nedokázaly kompenzovat ani vyšší realizační ceny elektřiny. Jednoznačně pozitivní skutečností je zvýšení celoročních cílů, což indikuje vysokou dividendu. Celkově jsou pro nás reportované výsledky pozitivním překvapením.
img

Elektřina v ČR stále zdražuje kolem deseti procent, koronavirus ji nezlevnil tak jako třeba pohonné hmoty. Navíc k mnohaletému maximu zdražují emisní povolenky EU, což výrobu elektřiny zdraží

17.07.2020 Koronavirová krize zatím nevede k tak citelnému zlevňování, jak se čekalo. Patrné je to z dnešních čísel ČSÚ k výrobním cenám v měsíci červnu. Dopad krize je sice patrný například v oblasti cen zemědělských a průmyslových výrobců, ale to je vše.
img

O víkendu možná v Bruselu vznikne evropská dluhová unie, šlo by o milník integrace v rámci EU. Jde hlavně o záchranu Itálie, kvůli níž může v ČR zdražit elektřina či zboží z dovozu

16.07.2020 Nalijme si čistého víno, klidně italského. Takzvaný fond obnovy EU, o němž se bude od zítřka jednat na summitu v Bruselu, je ve skutečnosti hlavně fondem záchrany Itálie. I když německá kancléřka Angela Merkelová se už chystá do politického důchodu, ani tak si u sebe doma nemohla dovolit to veřejnosti říci naplno. Takže se fond lakuje na zeleno a vytrubuje se, že jde o obnovu celé EU. Přitom třeba Česko a mnoho dalších zemí EU by si s rozjetím své ekonomiky po koroně jistě dobře poradilo i bez tohoto fondu. Když se to ale jmenuje „fond obnovy EU“, německá média a němečtí opinion makeři – a v důsledku tedy i německá veřejnost – to vše skousnou mnohem spíše než zase další záchranu zase další země jižního křídla.
img

Emisní povolenky zdražují na 14leté maximum. Evropská komise navíc plánuje jejich rozšíření v oblasti letecké a námořní dopravy, aby financovala vznikající fond obnovy

13.07.2020 Ceny emisních povolenek v Evropské unii se dnes vyšplhaly na maximum za čtrnáct let a nacházely se mírně nad 30 eury za tunu. Zdražování povolenek obecně znamená pro evropské elektrárny a továrny dodatečné náklady při spalování fosilních paliv, což má vliv mimo jiné i na ceny elektřiny.
C:\\fakepath\\ep-27052020-lv.gif

Europoslanci uvítali plán obnovy, chtějí nové příjmy rozpočtu

27.05.2020 Převážně pozitivně hodnotili dnes poslanci Evropského parlamentu návrh fondu na obnovu ekonomik, který jim prezentovala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Většina z nich oceňovala, že unijní exekutiva počítá s novými zdroji příjmů rozpočtu EU nebo že chce v rámci hospodářského oživení investovat do ekologických a digitálních priorit. Kritičtí zákonodárci upozorňovali na to, že bezprecedentní půjčku bude muset EU splácet z budoucích rozpočtů.
C:\fakepath\euro zona.jpg

Analytici: Prosazení plánu na obnovu EU ekonomik může být složité

27.05.2020 Návrh Evropské komise na obnovu evropských ekonomik je podle analytiků třeba vnímat jako začátek debaty. Samotní ekonomové se přitom neshodnou na tom, zda je plán vůbec reálný. Prosazení a schválení plánů přitom bude podle nich velmi složité mimo jiné kvůli tomu, že by více než třetina pomoci měla směřovat jen do dvou zemí EU.
img

Analytici: ČEZ si ve čtvrtletních výsledcích meziročně polepšil

11.05.2020  Energetická společnost ČEZ si navzdory celosvětové pandemii koronaviru meziročně polepšila ve výsledcích za první čtvrtletí roku. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Důvodem jsou podle nich především vyšší prodejní ceny elektřiny proti roku 2019. Loni utržila společnost za první tři měsíce roku 51,8 miliardy korun a dosáhla čistého zisku 8,3 miliardy korun. Letos očekávají analytici za stejné období tržby mezi 55 až 60 miliardami korun a čistý zisk přinejmenším přes deset miliard korun. Firma oznámí výsledky v úterý.
img

ČEZ: Odhady výsledků: Meziroční růst hospodaření, pravděpodobné upřesnění cílů

06.05.2020 Očekávané výsledky hospodaření: V tomto roce by měl ČEZ prodávat elektřinu za ceny cca 45 EUR/MWh, což je nárůst o zhruba 15 % ve srovnání s cenou za rok 2019 (35 EUR/MWh). Vyšší realizovaná cena je jedním z důvodů očekávaného meziročního zlepšení hospodaření.
img

Akcie na pražské burze v týdnu posílily o půl procenta

15.11.2019 Akcie na pražské burze v týdnu posílily, index PX vzrostl o 0,5 procenta na 1083,11 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. Nejvíc rostly akcie telekomunikační firmy O2 Czech republic. Naopak největší pokles v tomto týdnu zaznamenaly cenné papíry energetické společnosti ČEZ.
img

Akcie pod vlivem jednání o obchodní dohodě

10.10.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší seanci se ziskem. Průmyslový Dow Jones si polepšil o 0,7 %, S&P 500 přidal 0,9 % a technologický Nasdaq zakončil o jedno procento výše. Čínští představitelé včera uvedli, že jsou stále otevřeni k částečné obchodní dohodě se Spojenými státy, přestože z počátku týdne se objevovaly nepříznivé signály. Vidina zmírnění napětí na trzích tak poslala akciové tituly výše.
img

Navzdory lepším než očekávaným výsledkům je ČEZ letos stále propadákem pražské burzy. To ale změní zdražující elektřina, i ta pro domácnosti

13.08.2019 Akcie ČEZ reagují pozitivně na dnešní ranní oznámení hospodářských výsledků společnosti za první pololetí. Přidávaly dnes zhruba 1,4 procenta, pak však nárůst částečně korigovaly. Za poslední tři dny jsou nahoře o zhruba tři procenta. I tak však akcie ČEZ patří k těm, jež jsou na pražské burze letos nejméně výkonné. Od počátku roku ztrácí zhruba 0,4 procenta. Naproti tomu například akcie CETV zhodnotily za stejné období o 74 procent, akcie Avastu jsou o více než deset procent výše než letos na Nový rok.
img

Letos se začne těžit z nových nalezišť plynu

23.04.2019 Šéf sekce retailu MND Lukáš Pokrupa potvrdil, že se z nových nalezišť plynu objevených před dvěma lety začne těžit na přelomu tohoto roku.
img

Toto aktivum přidalo za poslední 2 roky 500 %!

18.04.2019 Když slyším o nárůstech hodnoty v řádu několika stovek procent ročně, představím si většinou vysoce rizikové akcie malých start-up společností nebo třeba i komodity, jejichž nabídku zařízla nějaká nepředvídatelná událost. Jak pravidelný čtenář mých sloupků ví, fanouškem kryptoměn nejsem, takže ty si nepředstavuji.
C:\fakepath\crop-1631352-brexit-2123573-1280.jpg

Prodloužení brexitu omezí investice a obchod v Evropě

11.04.2019 Prodlužování brexitu bude brzdit investice a obchod v Evropě a navíc budou přetrvávat nejistoty ohledně dalšího vývoje ekonomiky. Vyplývá to z vyjádření analytiků. Odložení brexitu může mimo jiné více zdražit elektřinu kvůli růstu cen emisních povolenek.
img

Letošní akciové zisky jsou impozantní. Euforii však může zastavit výsledková sezóna

11.04.2019 „Pro nejbližší vývoj na trzích bude klíčový průběh právě začínající výsledkové sezóny ve Spojených státech. Investoři se rovněž musí připravit na tvrdší rétoriku prezidenta Donalda Trumpa, která se začne proměňovat s blížícími se volbami nejmocnější hlavy státu,“ říká Senior Equity Trader BHS Jan Němeček.
img

Brexit se odkládá

11.04.2019 Vystoupení Británie z Evropské unie se zřejmě opět odloží, a to až na 31. října 2019. Zástupci Británie a zbytku Evropské unie se na tom v noci na dnešek dohodli na bruselském summitu. V červnu by mělo dojít k vyhodnocení dosavadního pokroku v přípravě vystoupení.
img

EMISS roste v tomto týdnu o více než 10 %

04.04.2019 Emisní povolenky se v tomto týdnu vrací znovu na scénu. Zatím rostly každou seanci a dosahují na úrovně dvouměsíčních maxim. Jedním z fundamentů se zdá být rostoucí šance na měkký Brexit (tvrdý Brexit by donutil britské firmy prodávat své povolenky). Dalším důvodem je klesající cena uhlí, která z něj činí atraktivnější palivo. Pokud se podíváme na graf, tak instrument EMISS vstoupil do širšího konsolidačního pásma mezi 18 a 27,70 euro. Jde ve stopách rally z roku 2017 a 2018, ale v současnosti není cena povolenek příliš vzdálená horní limitě tohoto pásma.
img

ČEZ (Koupit, 12m cíl = 620 CZK) - Výsledky za loňský rok jsou zklamáním, výhled managementu naplnil očekávání

19.03.2019 Hospodářské výsledky ČEZ za uplynulý rok nakonec tržní ani naše odhady nenaplnily. Pokud pomineme tržby, které byly ovlivněny změnou účetní metodiky, všechny položky výsledovky zklamaly. EBITDA nakonec skončila i mírně pod odhady managementu. Výhled na letošní rok naplnil naše odhady. Návrh dividendy dle očekávání vedení společnosti neuvedlo.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Závěr března patří výsledkové sezóně v Praze, zítra startuje ČEZ

18.03.2019 Americký akciový trh uzavřel páteční obchodování v zisku. Indexy Dow Jones a S&P 500 si shodně polepšily o 0,5 % a technologický Nasdaq vzrostl o 0,8 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo technologickým firmám (+1,2 %) a výrobcům luxusního zboží (+0,7 %). Na opačné straně se nacházeli realitní developeři (-0,4 %).
img

Pražská burza dál oslabila, dolů ji v úvodu týdne táhl ČEZ

11.03.2019 Pražská burza v úvodu týdne dál oslabila. Index PX dnes klesl o 0,17 procenta na 1059,68 bodu. Dolů ho táhla hlavně energetická společnost ČEZ, jejíž akcie oslabily přes procento. Nedařilo se ale ani pojišťovně VIG či technologické firmě Avast. Se ziskem naopak uzavřely Moneta Money Bank, Erste Bank nebo mediální CME. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
img

Pražská burza po výsledcích Erste Bank oslabila o 0,27 procenta

02.11.2018 Pražská burza po dvou růstech po sobě dnes oslabila. Index PX klesl o 0,27 procenta na 1067,73 bodu. Dolů pražský trh táhly akcie Erste Bank, které po zveřejnění výsledků spadly o víc než tři procenta. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dál posilovala k euru, vůči dolaru nepatrně ztratila.
img

P/E asijsko pacifického indexu na nejnižší úrovni od února 2016

11.09.2018 Americké akcie včerejší seanci uzavřely se ziskem 0,2 %. S minimálními rozdíly se na předních místech umístili utility, průmyslové podniky, realitní developeři a telekomunikace, jejichž akcie si polepšily o zhruba půl procenta. Naproti tomu farmaceutické společnosti spadly o 0,3 %. Trhy se opět hýbaly pod taktovkou Donalda Trumpa a jeho hrozeb na další uvalení cel na dovážené zboží z Číny. Přitom se svojí agresivní politikou nemusí být zcela u konce. Dnes budou například pokračovat po několikadenní pauze jednání se zástupci Kanady. To se negativně promítá zejména na vývoji aktiv rozvíjejících se trhů, která zůstávají nadále pod silným výprodejním tlakem a dále postupují do vnitřku medvědího území.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 30.8.2018

30.08.2018 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování v ziscích. Průmyslový Dow Jones posílil o 0,2 %, S&P 500 vzrostl o 0,6 % a technologický Nasdaq si polepšil o celé jedno procento. Jedním z důvodů růstu akciových trhů jsou probíhající jednání mezi Spojenými státy a Kanadou o nahrazení stávající dohody NAFTA. Nejlépe se vedlo výrobcům luxusního zboží (+1,1 %) a technologickým firmám (+1 %). Na opačné straně se nachází především telekomunikační společnosti, které ztrácejí 0,8 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 27.8.2018

27.08.2018 Americký akciový trh zakončil páteční obchodování v ziscích. Průmyslový Dow Jones posílil o 0,5 %, S&P 500 získal 0,6 % a technologický Nasdaq si polepšil o 0,9 %. Tím Nasdaq uzavřel na novém historickém maximu ve výši téměř 7946 bodů. Dařilo se téměř všem sektorům, které si připisovaly zisky v rozpětí 0,3 % až 1,2 %. Nejlépe na tom byli zpracovatelé komodit. Jediné odvětví, které zaznamenalo ztrátu, byli výrobci nezbytného zboží. Jejich akcie poklesly o necelé dvě desetiny procenta.
img

Pražská burza díky pozitivní náladě na trzích opět vzrostla

21.08.2018 Pražská burza dnes pod vlivem pozitivní nálady na zahraničních trzích znovu rostla. Index PX se zvýšil o 0,65 procenta na 1068,86 bodu. Růst táhly akcie energetické společnosti ČEZ a bank, zejména Erste. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dnes oslabila k euru a dál zpevnila k dolaru.
img

Pražská burza dál rostla, nejvíce se dařilo Avastu a ČEZ

10.07.2018 Pražská burza dnes dál rostla, index PX posílil o 0,74 procenta na 1088,89 bodu. Nahoru ho táhly především akcie energetické společnosti ČEZ, které získaly dvě procenta. Nejvyšší přírůstek, necelá čtyři procenta, zaznamenal technologický Avast. Dařilo se ale většině emisí, se ztrátami dnes končila jen Komerční banka. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
img

Pražská burza se vrátila k růstu, index PX stoupl o 0,1 procenta

22.05.2018 Pražská burza dnes smazala část své pondělní ztráty a k růstu se obrátila po dvou předchozích poklesech. Index PX se zvýšil o 0,10 procenta na 1103,29 bodu. Vzhůru šly akcie ČEZ, Moneta Money Bank a Komerční banky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dál mírně oslabila k euru, vůči dolaru lehce posílila.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: ČEZ nenaplnil očekávání svými výsledky a jedná o prodeji bulharské distribuce

07.11.2017 Pondělní obchodování v Americe skončilo zisky na všech hlavních indexech. Index S&P 500 si polepšil o 0,1 %. Nejúspěšnější byly sektory energií a nemovitostí, zatímco největší propad měly telekomunikace.
img

Evropský parlament schválil odklad aukce emisních povolenek, ceny by měly růst (+komentář)

10.12.2013 Poslanci Evropského parlamentu dnes odsouhlasili odložení aukce 900 milionů emisních povolenek, což by mělo vést k růs...
img

Studie: Plán EK odložit aukce povolenek připraví rozpočty zemí CEE včetně ČR o 1,9 miliardy eur

17.12.2012 Státy Evropské unie v regionu střední a východní Evropy mohou přijít o stovky milionů eur do svých rozpočtů v případě...
img

Ceny elektřiny v Německu jsou na nových minimech, analytici čekají další pokles cen uhlí

25.09.2012 Roční kontrakt na dodávku elektřiny v roce 2013 na německé burze dnes poklesem k úrovni 47,30 EUR/MWh vytvořil nové historické minimum. Stejným směrem se vyvíjejí ceny elektrárenského i koksovatelného uhlí, u kterého analytici Barclays a Citi očekávají další postupný pokles cen nejméně do příštího roku.
img

Eichengreen: USA už moc času nemají, možná je probere dolarová krize

09.12.2011 S nízkými sazbami a slabou ekonomikou bude pro vládu USA lákavé pokračovat s roz...
img

Dohoda ministerstev: Část emisních povolenek pro elektrárny zdarma do roku 2020

18.08.2011 Ministerstva průmyslu a obchodu, financí a životního prostředí dosáhla vzájemné ...
img

Dohoda ministerstev: Část emisních povolenek pro elektrárny zdarma do roku 2020

18.08.2011 Ministerstva průmyslu a obchodu, financí a životního prostředí dosáhla vzájemné ...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Korelace | Equity | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Divergence | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Swiss Life | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bull | Burza | CBOE | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dollar | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Finančník | Futures | Grafy | High | Index PX | Indikátor | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Margin call | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodník | Opce | P/E | Podílník | Portfolio | Pozice | Prémie | Put opce | RSI | Rally | Rating | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Spot | Support | Swiss | Trader | Trend | Trigger | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Barclays | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Fond | EU | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Výsledky | Arbitráže | Bohatství | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Obchodovat | Akcie NWR | Akcie ČEZ | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Makro | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Facebook | LYNX | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Vystavení riziku | Akcie Alibaba | Akcie CETV | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie KB | Akcie O2 | Akcie Tesla | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Bitcoin cena | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena akcií ČEZ | Cena ropy WTI | Ceny stříbra | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Elektřina | ETF fondy | Eura | Evropská banka | Evropská rada | Fio | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hospodářské noviny | Index S&P 500 | Instrument | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investing | J&T Banka | J&T | Jedno euro | Komodita | Komoditní | Kurz akcie | Kurz dolarů | E15 | Libra | Maďarsko | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Patria Finance | Patria Online | Portfolia | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní rozpočet | Stoxx | Světové události | Trh | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Webináře | WTI | Patria Direct | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ZEW | ING | Benzín | Put | Andrej Babiš | CEE | CEPS | Cílová cena | Čistý dluh | Daniel Beneš | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | Protistrana | ROCE | ROE | Underweight | Itálie | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | eBook | Komise | Kontrakt | Volby | Cukr | Vzdělání | Burza dnes | Burze | Slušný zisk | Unicredit | Campbell Soup | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | David Marek | Berenberg | Investing.com | Macquarie | Zvyšování sazeb | Brazílie | MarketWatch | Podnikání | BMW | Erste Bank | Kurz české měny | Hospodářské výsledky | Měkké komodity | Plodiny | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | SEB | BlackRock | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Contango | Referendum | Golden Gate CZ | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Economic | Inflační tlaky | S&P Global | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Růst akcií | Utahování měnové politiky | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Analytik Fio banky | Ropné společnosti | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Marže společností | Akcie na pražské burze | Ztráty | Nákupní doporučení | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Ekonomická data | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Obilniny | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Konsensus | Mzdy | Analytik J&T Banky | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Theresa Mayová | Výnosy | Česká vláda | Očekávání analytiků | Příjmy | Makléř Fio banky | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | Globtrex | ex | Generali Investments | Nejvyšší zhodnocení | Skupina PPF | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Obchodování na zámořských trzích | Cena palladia | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Kurzotvorná informace | BHS | Globtrex.com | Objem zlata | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Analytici Patria | Analytici Patria Finance | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | Backwardation | Invesco | Fincentrum | Příznivci kryptoměn | Investiční skupiny | Wood & Company | Cena bitcoinu | Free Market | Akcie Avastu | Energetické akcie | Ekonomické výsledky | Saxo | Zonky | Analytik Raiffeisenbank | Obchodní týden | OPEC+ | Zobchodovaný objem | Podniky | FAANG | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Turecké liry | Pokles ceny | Výplaty dividend | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Finanční skupina | Akcie společnosti ČEZ | Equity Trader | Cena plynu | Tvrdý brexit | Růst úrokových sazeb | Primární nabídka | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Český miliardář | Kongres USA | Refinitiv | Odhady analytiků | Majetek | Analytici společnosti | Obchodovat s akciemi | Odložení brexitu | Ceny zemního plynu | Německé banky | Zvýšení sazeb | Klesající cena | Akciové zisky | Rizikové akcie | Finanční produkty | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Růst cen ropy | Sójové boby | Odhad růstu ekonomiky | Americké společnosti | Volný čas | Svět investování | Gazprom | Digitální daň | Capital Partners | Napětí na trzích | Pokles cen | Tomáš Pfeiler | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | KB | Nárůst cen ropy | PPF | Denní graf | Italská ekonomika | Kurzarbeit | Ceny palladia | Jak se stát lepším investorem | Očekávaný růst | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Výše investice | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Milan Vaníček | Analytik J&T | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Propad ceny akcií | Německá vláda | Sílící koruna | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | PXE | Objem | Skupina ČEZ | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Textilka PFNonwovens | PFNonwovens | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Firma | Technické analýzy | Radomír Jáč | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Růst cen | Avast | Skupina Home Credit | Generální ředitel | Největší pokles | Ukrajina | Labouristická strana | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | All Time High | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Rezistenční pásmo | Vicepremiér | Americká data | Macquarie Asset Management | Růst české ekonomiky | Financovat | Předpovědi | Průmysl | Michal Šnobr | Společnost ČEZ | Eva Miklášová | Na burze | General Motors | Ceny potravin | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Koruna dnes | Zdražování | Inflace v listopadu | Problémy | NAFTA | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Medvědí vlajka | Akcie tabákové společnosti | Soukromý sektor | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Zahájení obchodování | Sev.en Energy | Czech Media Invest | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Ceny stavebních prací | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Smartwings | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Vojtěch Benda | Europoslanci | Bydlení | Martin Novák | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Miliardy korun | Průmyslové podniky | Schodek státního rozpočtu | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Růst poptávky | Návratnost | Netflix | Washington | Hlavní rizika | O2 | O2 Czech Republic | Miliardy eur | Oslabení kurzu | Von der Leyenová | Budoucnost | Hodnota investic | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Oslabení kurzu koruny | Nový rekord | Geopolitická situace | Podnik | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Technologická společnost | Dobré zprávy | Nájmy | Ceny energií | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Krach | Komunikace | HN | Kapitalismus | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Anglie | Trhy | Ursula von der Leyenová | Pražské burzy | Většinový podíl | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Finanční ředitel | Meziroční růst | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | IHNED | Očekávané události | Ceny Bitcoinu | Boeing | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zlepšení | Martin Cakl | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | BP | Tenza | Průměrná cena | Medvědi | Růst sazeb | COVID-19 | Kukuřice | Shortovat | Sestupný trend | Cestovní ruch | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Výkyvy | WP | Nouzový stav | Profitovat | Tencent | Další vývoj | Brusel | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Česká energetická firma | Energetická firma | Hlavní ekonom ING | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Onemocnění | Ekologické organizace | Další pokles | Valné hromady | Koronavirová krize | MPO | MF | Náhrady mezd | Ošetřovné | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Alena Schillerová | Ministryně financí | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ministr vnitra | Biliony | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Air Bank | Equa Bank | MALL | Ekonomiky | VW | Vzdělávací webináře | Slovensko | Schodek | Organizace | Poskytování hypoték | Letecká společnost | Závislost | Práce | Koronakrize | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Údaje | Emise oxidu uhličitého | DPH | Karel Komárek | Marek Dospiva | Chřipka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Výpadky | Více peněz | Vedení ČEZ | Očištěný čistý zisk | Valná hromada ČEZ | Rozpočet EU | Majitel | Úspory | Bankovní prázdniny | Propad ceny | ODS | Premiér Andrej Babiš | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Odhady výsledků | Očekávané výsledky hospodaření | Očekávané výsledky | Cestování | 737 MAX | Liberty Ostrava | Ostravská huť | Energetická společnost | Sazka Group | Dopravci | Rally na akciích | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Vývoz | Rakouský kancléř | Soudní dvůr Evropské unie | Státy eurozóny | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Jan Raška | Patrik Tkáč | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Toyota Motor | Dopad krize | Společnost Avast | Členské státy | Členské země | RBI | PPF Telecom Group | Auta | Volatility trhu | Konsorcium | Spekulovat | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Marek Brávník | Manažeři | Lesy ČR | Předsedkyně Evropské komise | Biotechnologická společnost | Fischer | Argentina | Spoluzakladatel | OKD | JDE | Unie | ČR | Průraz | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Tržní situace | Zbrojovka | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Berlín | Rozhodnutí soudu | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Arizona | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Rostoucí trend | Covid | Restrukturalizace | Druhá vlna | Výkyvy cen | Vrcholoví manažeři | Skupina Smartwings | Červnová inflace | Fond obnovy | E.ON | Zbohatnutí | Ceny emisních povolenek | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Šance | Peugeot | Citroën | Eurodluhová unie | Evropská dluhová unie | Dluhová unie | Elektřina v ČR | Ceny | Praha | Spotřební daně | Zotavení ekonomik | Insolvence | Druhá vlna COVID-19 | Silné momentum | Důvěra | Oživení v automobilovém průmyslu | Odhad vývoje ekonomiky | VHM | Vládní koalice | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | SPAC | Zhodnocení akcií | Elektrárny Opatovice | Klimatické změny | Ceny mědi | Rentabilita | Zdanění | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Snížení emisí | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Vývoj ceny akcie | Plynovody | Ministr životního prostředí | Snížit emise | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Antimonopolní úřad | FiveThirtyEight | Energetický sektor | Měnový fond | Ceny v Česku | Allegro | Společnost Allegro | Výrobce letecké techniky | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | CZKCASH | Protiepidemická opatření | Bidenovo vítězství | Moneta | Grains Index | Bloomberg Grains Index | CEZ1 | Praktické tipy | Stock Spirits | GME | GameStop | Siemens | TABAK | TABAK.CZ | KOMB | KOMB.CZ | Očkování | Antigenní testování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | EC Investments | Voda | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Počasí | Home office | Růst ceny | SOLEK | DOT | Zvýšení ceny | Holdingové společnosti | Nemovitosti v Česku | MJ | Situace na trhu | Polská společnost | Očkování proti covidu | Express | Tržní ceny | Cenové výkyvy | Růst ceny Bitcoinu | Tencent Holding | Rekordní rok | Nákup bitcoinu | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | Ceny povolenek | Colt | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Porušení zákona | Air | Rohlik Group | PPF Telecom | Pandemie covidu-19 | ČSA | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | GameStop akcie | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | GFG Alliance | Ladislav Bartoníček | EDF | Celoroční výsledky | Special Purpose Acquisition Company | GE Renewable Energy | Zátěžové testy | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Aktuality z komoditních trhů | Odhad letošního růstu ekonomiky | Uran | Rostoucí ceny | Emisní povolenky EU | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Rekordní cena povolenek | Rekordní cena emisních povolenek | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Konsensus trhu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Otevření ekonomik | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Plán obnovy | Vývoj ceny emisních povolenek | Vývoj ceny elektřiny | Vývoj ceny elektřiny v EUR | Vývoj ceny akcie ČEZ | Ceny akcie ČEZ | EEX | Obchodování s emisními povolenkami | Ceny povolenek v EU | Turów | Renáta Kellnerová | Oslabení | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Cíle | Příležitosti | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Primark | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Akcionáři Monety | Změny ceny | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Jak profitovat | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Nákup futures | Futures na samotnou elektřinu | Cena akcie ČEZ | Den daňové svobody | Pozitivní vliv | Výplata dividendy | Energetická společnost ČEZ | Aristoteles | Technologie | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Top energetické akcie | Energetické akcie v Evropě | Futures s dodáním elektřiny | Vývoj spotové ceny elektřiny | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Vývoj ceny akcií EDF | Iberdrola | Vývoj ceny akcií Iberdrola | Výroční zprávy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | NortonLifeLock | Odvětví | Divize | Stabilní zisky | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Dřevo | Celoroční projekce | Projekce | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Byty | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Opatření | Cena emisních povolenek EU | Prazdroj | ANO | Uhlí | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Ceny akcií EDF | Lukrativní business | Ceny kovů | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Jaroslav Haščák | Telecom | Reorganizační plán | TTF | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Kellnerová | Patrik Štefek | Hospodářské soutěže | Minulá výkonnost | Češi | Bohemia Energy | Zdražování energií | Vysoké ceny | Kolibřík Energie | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Plyn v EU | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Společnost | TIM | Pozemky | ENAS Energy Services | Vladimír Štěpán | Jiří Gavor | ENA | Společnost innogy | Innogy | Změny klimatu | Omikron | | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Postavení na trhu | SOTIO | Rozšíření | Rostoucí inflace | Evernym | Letadlo | Úpis nových akcií | Sekyra Group | Těžební společnost | Společnost Smartwings | Gate | Thought Leadership | Rostoucí ceny plynu | Ceny evropského plynu | MWh | EUR/MWh | Zvyšování cen | Vysoké ceny energií | Zvýšení dostupné likvidity | Ředitel ČEZ | Finanční ředitel ČEZ | Fotovoltaické elektrárny | Zdražení ceny elektřiny | Zvyšování cen energií | Vývoj spotové ceny elektřiny v České republice | Vývoj ceny evropského plynu | Vývoj ceny evropského plynu (TTF) | Ceny evropského plynu (TTF) | Výměna plynového za elektrický spotřebič | Cenotvorba | Vývoj ceny akcií ČEZ | Soláry | Tepelné čerpadlo | Výměna plynového kotle | oEnergetice.cz | oEnergetice
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Emise skleníkových plynů
Emise společnosti Pilulka Lékárny
Emise státních dluhopisů
Emise uhlíku
Emise virtuálních měn
Emisní ážio
Emisní cena
Emisní cena akcií
Emisní cena akcií podniku
Emisní kurz

Následující klíčová slova

Emisní povolenky EU
EMISS
Emitent
Emitent dluhopisu
Emitenti
Emitent při IPO
Emitent (vystupuje jako vypůjčující)
Emmanuel Macron
EMMA OMEGA
Emma Townshendová
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
IC Markets
FP Markets
LYNX
reklama
Instaforex webinar riskmanagement
Potvrďte prosím... Zavřít