Pondělí 08. srpen 2022 19:32
reklama
Dukascopy krypto
reklama
ProTradery Purple - strategie
reklama
Instaforex webinar riskmanagement
reklama
Coinfy

Klíčová slova - KLDR

img

Česko by mělo předsednictví EU využít zejména k nakročení zpět k energetické racionalitě, tedy ke zlevnění energií bez zadlužování

01.07.2022 Česko by mělo své předsednictví EU, které dneškem začíná, využít k zahájení návratu k racionalitě v energetické oblasti. Premiér Fiala tedy hovoří spíše o energetické suverenitě, ale ta dosažitelná není. Důležité je začít se vracet právě k energetické racionalitě.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

S krádeží 615 milionů USD v kryptoměnách FBI spojuje hackery napojené na KLDR

15.04.2022 Za krádeží 615 milionů dolarů (necelých 14 miliard Kč) v kryptoměnách, která následovala po hackerském útoku na videohru Axie Infinity na konci března, je podle amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) skupina hackerů napojená na Severní Koreu. Informovala o tom dnes agentura AFP. Hra umožňuje vydělávat kryptoměny hraním nebo obchodováním se svými avatary. Tento hackerský útok je pravděpodobně jedním z největších, které kdy zasáhly svět kryptoměn, uvedl zpravodajský server BBC.
img

Ukrajinsko-ruská válka, den 14. Co se děje ve světě?

09.03.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – v úterý uzavřely dalším poklesem. Dne 9. března se kotace všech tří indexů pohybují v blízkosti svých lokálních minim, korekce pokračuje a s největší pravděpodobností bude pokračovat také pokles. Během uplynulého dne nedošlo k žádným důležitým makroekonomickým událostem ani k důležitým prohlášením představitelů Fedu. Devizový trh odpočíval, jako by slavil Mezinárodní den žen, a poprvé za poslední dva týdny vykazoval malou volatilitu a žádný trendový pohyb. Geopolitická situace ve východní Evropě zůstává složitá, ale v posledních dnech se bojovalo mnohem méně. Je nepravděpodobné, že by tato skutečnost svědčila o deeskalaci konfliktu, protože během tří kol jednání mezi Kyjevem a Moskvou nebylo dosaženo žádného pokroku. Zítra, 10. března, se v Turecku uskuteční setkání dvou ministrů zahraničí – Dmitrije Kuleby a Sergeje Lavrova. Jisté naděje na pozitivní výsledek samozřejmě existují, ale upřímně řečeno, v úspěch jednání nyní nikdo nevěří. Pozice ukrajinské a ruské strany jsou příliš rozdílné.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Rusko v sankcích předstihlo Írán, Sýrii i Severní Koreu

08.03.2022 Rusko se stalo zemí, proti které světové společenství uvalilo nejvíce sankcí na světě. Oznámily to tiskové agentury s odvoláním na specializovaný server Castellum, představující světovou databázi údajů o uložených sankcích. Rusko během deseti dnů od začátku invaze na Ukrajinu předstihlo v počtu uvalených sankcí Írán a Severní Koreu, poznamenala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\swift-27022022.png

Sankce v minulosti zasáhly kromě Ruska Irák, KLDR, Bělorusko nebo Barmu

27.02.2022 Výběr zemí, na které západní státy uvalily v uplynulých letech sankce (řazeno chronologicky).
C:\fakepath\top-07022022-29-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.02.2022 1) Šéf nizozemské centrální banky a člen Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) Klaas Knot očekává, že ECB zvýší základní úrokovou sazbu v letošním čtvrtém čtvrtletí. Je přitom pro co nejrychlejší ukončení programu ECB na nákup dluhopisů, řekl v nizozemské televizi NPO 1. Knot je známý jako takzvaný jestřáb, tedy bankéř, pro kterého je důležitá nízká inflace. A to i za cenu vyšších úrokových sazeb.
C:\fakepath\KLDR.png

OSN: KLDR používá ukradené kryptoměny k financování zbrojních programů

07.02.2022 Severní Korea používá ukradené kryptoměny pro financování rozvoje nových raket a svého jaderného programu. Tvrdí to zpráva odborníků OSN, na kterou včera upozornil server BBC News. KLDR se snaží obcházet sankce, které vůči ní OSN zavedla, a shání vojenské technologie a materiály v zahraničí. Od začátku roku Pchjongjang provedl už sedm testů balistických raket.
img

Kde může škrtat Stanjura

23.01.2022 Nová vláda je pod tlakem: musí hledat úspory naléhavěji než jakákoli jiná před ní v novodobé historii země. Důležitější než hon za letošními škrty ve výši 80 miliard však bude rozvážná a odvážná proměna rozpočtu na rok 2023.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Chainalysis: Hackeři z KLDR loni ukradli kryptoměny v hodnotě 400 milionů dolarů

14.01.2022 Severokorejští hackeři loni ukradli kryptoměny v hodnotě nejméně 400 milionů dolarů (8,57 miliardy Kč). Podle agentury Reuters to ve své nejnovější zprávě uvedla analytická firma Chainalysis. Loňský rok tak pro hackery z KLDR patřil k těm nejúspěšnějším.
C:\fakepath\top-28092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.09.2021 1) Investory do asijsko-pacifických akcií dnes znepokojily nové předpovědi vývoje čínského HDP z pera Goldman Sachs a Nomury, které druhé největší světové ekonomice prorokují pomalejší růst kvůli nedostatku elektřiny. Byly to však právě indexy v Hongkongu i kontinentální Číně, které dnes dokázaly posílit a dohnat tak část ztrát, které nabraly v předchozích týdnech.
img

Návrh zavést povinný podíl českých potravin je návratem do komunismu

29.05.2020 Poslanci Margita Balaštíková (ANO) a Zdeněk Podal (SPD) spolu s dalšími dvěma desítkami poslanců z různých stran požadují zavedení povinného podílu 55 procent českého zboží na pultech od příštího roku. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Dnes bude o tomto pozměňovacím návrhu k novele zákona o potravinách jednat ve třetím čtení poslanecká sněmovna.
img

Soběstačnost? Skutečným problémem českého zemědělství je nízká přidaná hodnota výroby a nízká schopnost půdy zadržovat vodu

27.05.2020 Poslanci Margita Balaštíková (ANO) a Zdeněk Podal (SPD) spolu s dalšími dvěma desítkami poslanců z různých stran požadují zavedení povinného podílu 55 procent českého zboží na pultech od příštího roku. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Dnes bude o tomto pozměňovacím návrhu k novele zákona o potravinách jednat ve třetím čtení poslanecká sněmovna.
C:\fakepath\KLDR.png

Kim Čong-un přiznal vážné ekonomické problémy KLDR

30.12.2019 Severokorejský vůdce Kim Čong-un vyzval armádu i diplomaty, aby připravili zemi k obraně její bezpečnosti a svrchovanosti. Na zasedání ústředního výboru Korejské strany práce ale také přiznal, že se KLDR ocitla ve vážné ekonomické situaci. O Kimově projevu dnes informovala severokorejská agentura KCNA.
C:\fakepath\KLDR.png

Trump uvolní sankce, až zaznamená pokrok ze strany KLDR

21.02.2019 Americký prezident Donald Trump včera komentoval své nadcházející setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem, s nímž bude jednat za týden v Hanoji. Rád by prý uvolnil sankce, které Spojené státy proti KLDR vyhlásily, ale Pchjongjang musí nejdřív "něco udělat".
C:\fakepath\KLDR.png

WSJ: KLDR navzdory sankcím vytvořila alternativní finanční systém

31.12.2018 Mezinárodní sankce a sankce USA, jejichž cílem je donutit Severní Koreu, aby se vzdala jaderného programu, omezily přístup Pchjongjangu ke světovému finančnímu systému. KLDR se tudíž, podle amerických úřadů, uchýlila k nezákonnému řešení, píše list The Wall Street Journal (WSJ).
C:\fakepath\trump.jpg

Trump v OSN pochválil KLDR a vyzval k izolaci Íránu

26.09.2018 Americký prezident Donald Trump včera během svého vystoupení na Valném shromáždění OSN v New Yorku pochválil Severní Koreu za její přístup k jednáním o jejím jaderném a raketovém programu. Naopak kritizoval íránské vůdce, kteří podle něj rozsévají chaos, smrt a destrukci, a vyzýval k izolaci íránského režimu. Rusko šéf Bílého domu ve své řeči zmínil jen okrajově v souvislosti s projektem plynovodu Nord Stream 2, který Washington kritizuje. Trump svůj druhý prezidentský projev na půdě OSN využil také k tomu, aby světovému společenství připomněl, že Spojené státy pod jeho vedením budou chránit své národní zájmy.
C:\fakepath\eurusd-12062018-3.png

Summit USA a KLDR podpořil dolar

12.06.2018 Optimistická atmosféra kolem schůzky amerického prezidenta Donalda Trumpa se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem podpořila dolar, který se vůči jenu pohybuje na třítýdenním maximu. Asijských měn se ale summit vesměs nedotkl, protože investoři pozitivní výsledek očekávali a do svých kalkulací ho zahrnuli už dříve. Trhy teď čekají na podrobnější zprávy ze summitu. Pozornost obracejí také k jednání centrálních bank v USA a EU.
C:\fakepath\KLDR.png

KLDR odsoudila americké sankce, blokádu označuje za válečný akt

26.02.2018 Severní Korea včera odsoudila nové sankce, vyhlášené proti Pchjongjangu Spojenými státy. USA se snaží podkopat zlepšování vnitrokorejských vztahů během zimních olympijských her, citovala prohlášení severokorejského ministerstva zahraničí státní média. Jakoukoli námořní blokádu ze strany USA bude Severní Korea považovat za válečný akt, uvedla státní tisková agentura KCNA.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump dnes oznámí nové sankce proti KLDR

23.02.2018 Americký prezident dnes oznámí nové sankce proti Severní Koreji, které mají postihnout její finanční zdroje a dodavatele paliv. Oznámili to činitelé Bílého domu. Donald Trump ohlásí "dosud nejrozsáhlejší balík sankcí" v projevu na výroční Konferenci konzervativní politické akce (CPAC).
C:\fakepath\usa 14122014.png

USA rozšířily sankce proti KLDR, postihly i dvě čínské firmy

25.01.2018 Spojené státy včera rozšířily sankce proti Severní Koreji, které postihují osoby a společnosti podílející se na jaderném programu KLDR. Oznámilo to ve Washingtonu ministerstvo financí, které sankční režim reguluje. Mezi subjekty postiženými novými sankcemi jsou i dvě čínské firmy.
img

Burzovní grafy: Mírný pokles indexu S&P 500 potvrdil dosavadní rozpětí

10.09.2017 Geopolitické tenze a hurikánová sezóna na jihovýchodě USA na jedné straně, na té druhé právě s přírodními katastrofami spojené posunutí dluhového stropu na prosinec. Obchodníci mají na co reagovat, akcie v Americe ale zůstávají bezpečně mezi důležitými cenovými úrovněmi.
korea.jpg

Jižní Korea dostala od S&P zlepšené úvěrové hodnocení

08.08.2016 Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) dnes zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Jižní Koreje o jednu příčku na stupeň AA. Zvýšeným ratingem ocenila stabilní hospodářský růst země a zvýšenou pružnost korejské rozpočtové a měnové politiky.
Související klíčová slova: FXstreet | Čína | Finance | Peníze | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Ceny ropy | Ratingové agentury | Daně | Rizika | Politika | Export | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Transakce | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Devizový trh | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Fed | Grafy | Investice | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Korekce | Kotace | MT4 | Měny | Pozice | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Ropa | S&P 500 | Support | VIX | Wall Street | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | JPY | Obchodování | Goldman Sachs | Evropa | Hospodářský růst | Barack Obama | Americký prezident | Indexy | OSN | Investoři | Program nákupů dluhopisů | EU | Ekonom | Pravděpodobnost | Josef Košťál | Výsledky | Credit Suisse | Financování | Investovat | USDX | Facebook | Index strachu | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Wall Street Journal | Obchodníci | Vzdělávání | Index | Banka | Cena | Dolar | Ekonomický růst | Elektřina | Finanční prostředky | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Index S&P 500 | Index volatility | Investiční | Investing | Nákup dluhopisů | Praní špinavých peněz | Reuters | Ropy | SWIFT | Trh | Volatility | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Rozkolísanost trhu | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Spojené státy | WSJ | Kontrakt | Burzovní grafy | Rozhovor | Investing.com | Agentura AP | BBC | Finanční systém | Úspěch | Podnikání | Ministr financí | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Agentura Reuters | Zpravodajský server | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Program nákupu dluhopisů | Americký akciový index | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Agentura Bloomberg | Miliony dolarů | Standard & Poor's (S&P) | Finančnictví | Propad | Bělorusko | Úvěrový rating | Kryptoměny | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura Fitch | Člen rady guvernérů | Tempo růstu | Agentura AFP | Výhled | Bankéř | Mzdy | Průzkum | Výnosy | ČTK | Hlavní ekonom | Protiruské sankce | Investiční firmy | Americký akciový trh | Geopolitická rizika | Geopolitika | Czech Fund | Trh s ropou | Růst úrokových sazeb | Steven Mnuchin | Veřejný dluh | Čínské firmy | Majetek | The Wall Street Journal | Ropný kartel | Makroekonomické statistiky | Chainalysis | Digitální aktiva | Ekonomické problémy | Sankce proti Íránu | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Jihokorejská centrální banka | FSB | Trinity Bank | Trump dnes | Prezident Donald Trump | Trinity | Bílý dům | Obchod | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Firma | Server BBC | Bilance | Americký Senát | Vyšetřování | Úrok | Miliardy | Legislativa | Pozornost obchodníků | AFP | Financovat | Předpovědi | Průmysl | Poslanecká sněmovna | Propouštění | Nízká inflace | Problémy | Státy EU | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Centrální banky USA | Nord Stream | Nord Stream 2 | Měnové politiky | NERV | SPD | KCNA | Agentura KCNA | Severokorejský vůdce | Kim Čong-un | Problémy KLDR | Ekonomické problémy KLDR | Hospodaření | Eskalace konfliktu | Teherán | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Washington | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Sezónnost | Experti | Zemědělství | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Podnik | Veřejné finance | Analytička | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Americké ministerstvo | Barma | Trump | Prezident | Jihokorejská ekonomika | Instagram | Trhy | Evropské ekonomiky | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Americká společnost | Americké banky | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Bez rizika | Jižní Korea | Vývoj | Současná cena | Kabinet | Historie | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Tiskové agentury | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | UNA | Návrh zákona | Domácnosti | Spoření | Růst | Poslanci | Platební neschopnost | Sberbank | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Italové | Války | Schodek | Organizace | Práce | Cestovní omezení | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Tajné služby | Hackerský útok | Úspory | Statistiky | USD za barel | Debata | Institut GfK | Cestování | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | FBI | Sankce USA | Protiíránské sankce | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Podíl českých potravin | Bývalý prezident | Francouzský ministr | Covid | Průzkum Reuters | Sankce proti Rusku | Stimulační program | Akcie v Americe | Sony | Ceny | Důvěra | Prolomení supportu | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Venezuela | Odborníci | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Politici | Pozitivní výsledek | Český veřejný dluh | Centrální banky USA (Fed) | Embargo | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | Ruské společnosti | Šéfové firem | Výdělky | Zadlužování | Předsednictví EU | Svět kryptoměn | Evropské centrální banky | Sýrie | Praní peněz | Růst úroků | KOL | Firmy z EU | McDonald's | Dovoz ropných produktů | Gruzie | Malajsie | Technologie | Pohyb dolaru | Český vývoz | AI | Odvětví | Olympiáda | Hackeři | Zahraniční společnosti | Společnosti | Opatření | Uhlí | Indexy amerického akciového trhu | Energetika | Úročení | Nová vláda | Nobelovy ceny | Češi | Zdravotnictví | Pozornost | Veřejné investice | Meta | Meta Platforms | Asijské měny | Společnost | TIM | | Kryptoměnové transakce | Severokorejští hackeři | Hackeři z KLDR | Hry | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Společnost Chainalysis | Centralizované burzy | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | NPO 1 | BBC News | Ukradené kryptoměny | Financování zbrojních programů | Severní Korea | Banka Credit Suisse | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Uznání nezávislosti | Moskevská burza | Ruské banky | Jaderný program | Porušování lidských práv | Invaze | Tlak na Rusko | Finanční jaderná válka | Castellum | Peter Piatetsky | Gazeta.ru | Gazeta | Axie Infinity | Ronin
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Klasické peníze
Klasické technické analýzy
Klasický obchodní deník
Klasifikované úvěry
Klaus-Dieter Maubach
Klaus Regling
Klaus Schwab
Klaus Wohlrabe
Klaus Zellmer
KLB Legal

Následující klíčová slova

Kleiner Perkins
Klenotnictví
Klenotnictví Cartier
Klenotnictví Pandora
Klenotnictví Signet Jewelers
Klesá dolar
Klesající cena
Klesající cena kávy
Klesající dolar
Klesající dominance
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít