Neděle 25. září 2022 14:22
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Swissquote Bank
reklama
Webinar energie
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - Evropské země

C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Kvůli energetické krizi v Německu sílí známky recese, uvedla centrální banka

19.09.2022 Německá ekonomika vykazuje čím dál více známek blížící se recese, důvodem je zejména energetická krize. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka. Předpověděla, že situace u dodávek zemního plynu zůstane v příštích měsících velmi napjatá. Německý ministr hospodářství Robert Habeck nicméně upozornil, že zásobníky plynu v Německu jsou už plné téměř z 90 procent. V případě příznivého vývoje v oblasti úspor plynu a dobrého počasí má podle něj Německo šanci zimu úspěšně přestát. Informuje o tom agentura Reuters.
img

Ukončí ukrajinská ofenzíva bear market?

14.09.2022 Mohla by být dynamická protiofenzíva ukrajinských jednotek, která vyvolala optimismus na evropských burzách, prvním příznakem změny sentimentu a začátkem nového boomu? Nebo bychom měli být trpěliví a udržovat si solidní dávku zdravé skepse?
C:\fakepath\euro penize.jpg

EK: Země EU mohou k řešení krize použít 225 miliard eur z fondu obnovy

13.09.2022 Členské země Evropské unie mohou k řešení energetických problémů i dalších potíží souvisejících s válkou na Ukrajině využít 225 miliard eur (zhruba 5,5 bilionu Kč) z dosud nevyčerpaných půjček z unijního fondu obnovy po pandemii covidu-19. Uvedl to včera místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.
img

Energetická krize znovu drtí trhy, začátek týdne je výrazně negativní

05.09.2022 Už v pátek trhy zaskočila zpráva, že Gazprom na dobu neurčitou zastaví dodávky plynu do Evropy, a to poté, co chodily naopak spíše nadějné informace. Podle nás je s podivem, že ještě někdo stále doufá v ruskou vstřícnost v této oblasti. Už od doby, kdy vyšlo najevo, že jsou zásobníky plnější, než se plánovalo, je jasné, že s tím Rusko bude chtít něco udělat, neboť z evropské energetické krize potřebuje vydobýt maximum. Přišla tady další záminka a další uzavření kohoutů.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Zelenskyj varoval Evropany, aby se připravili na chmurnou zimu

04.09.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vzkázal Evropanům, aby očekávali těžkou zimu kvůli ruské invazi do jeho země, která vedla k omezení vývozu ropy a plynu z Ruska. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na pravidelné videoposelství Zelenského, podle kterého chce Moskva zničit normální život Evropanů.
img

Ukrajinský Naftogaz by podle svého šéfa mohl napřesrok zásobovat Evropu plynem

02.09.2022 Ukrajinská státní plynárenská společnost Naftogaz usilovně pracuje na zvyšování produkce zemního plynu a mohla by dodávat evropským státům plyn pro topnou sezonu v příštím roce. Agentuře Reuters to řekl generální ředitel Naftogazu Jurij Vitrenko. Někteří odborníci z odvětví jsou nicméně k jeho plánům skeptičtí.
C:\fakepath\trader-31082022-31-zm.jpg

Cena plynu v Evropě klesla navzdory pozastavení dodávek plynovodem Nord Stream 1

31.08.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes opět snížila, a to navzdory přechodnému růstu, za kterým stálo pozastavení dodávek plynovodem Nord Stream 1. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku se snížila o téměř deset procent a uzavřela na zhruba 239 eurech (5860 Kč) za megawatthodinu (MWh).
C:\fakepath\Turecko2.jpg

El País: Turecko těží z toho, že nemá sankce proti Rusku, Západu se to nelíbí

28.08.2022 Turecko ekonomicky těží z toho, že jako jediná země Severoatlantické aliance nezavedlo po ruském útoku na Ukrajinu sankce proti Rusku. V posledních měsících se tak výrazně zvýšila aktivita ruských podnikatelů v zemi a také turecký export do Ruska, napsal včera španělský deník El País. To se však moc nelíbí Spojeným státům a dalším západním zemím, které tureckým firmám pohrozily takzvanými druhotnými sankcemi.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Nálada německých spotřebitelů je na novém minimu, lidé se bojí účtů za energie

26.08.2022 Spotřebitelská nálada v Německu v září už třetí měsíc po sobě klesne na další minimum. Na základě svého průzkumu to předpokládá německý institut GfK. Na vině jsou podle něj obavy domácností z horentních účtů za energie. Index spotřebitelské nálady GfK klesl na minus 36,5 bodu ze srpnové hodnoty minus 30,9 bodu, uvedl dnes GfK.
img

⚡Energetická krize drtí Evropu

25.08.2022 Zdá se téměř jisté, že Evropa směřuje k největší energetické krizi v historii. Evropské země se staly závislými na dovozu energie ze zemí mimo EU, zejména z Ruska, a zanedbaly diverzifikaci dodávek a vlastní výrobní kapacity. Levný plyn učinil evropskou ekonomiku konkurenceschopnější a umožnil zahájení energetické transformace. Stále více se však ukazuje, že alternativní zdroje energie nedokážou nahradit výpadek ve výrobě elektřiny z tradičních zdrojů. Embarga a „pokuty“ za využívání vysoce emisního zdroje energie narážejí na evropskou konkurenceschopnost a mohou Evropu dostat do hluboké recese.
img

Ceny plynu konečně klesají, ale krize stále postihuje země po celém světě

18.08.2022 Cena zemního plynu pro západní Evropu začala klesat ze 14letého maxima dosaženého začátkem tohoto týdne. Evropští spotřebitelé mohou děkovat klimatickým expertům, kteří předpovídají méně horké počasí. Agentura Reuters uvádí, že silná poptávka po klimatizačních systémech by měla během příštích dvou týdnů výrazně klesnout.
C:\fakepath\plyn-01082022.png

Moody's: Omezení kapacity Nord Streamu zvyšuje riziko úplného zastavení dodávek

01.08.2022 Nedávné omezení dodávek plynovodem Nord Stream 1 na zhruba 20 procent kapacity zvyšuje nebezpečí úplného přerušení dodávek ruského plynu do evropských zemí. Mezi státy, které v této souvislosti čelí největšímu ohrožení, patří Rakousko, Česká republika, Německo, Maďarsko, Itálie a Slovensko. Uvedla to dnes mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Růst německé ekonomiky se ve druhém čtvrtletí zastavil

29.07.2022 Hospodářský růst v Německu se ve druhém čtvrtletí zastavil. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Na vině je pandemie, problémy v dodavatelských řetězcích a od jara také dopady války na Ukrajině. V prvním čtvrtletí největší ekonomika v Evropě vykázala proti předchozím třem měsícům podle předběžných dat růst o 0,2 procenta, po zpřesnění údajů a po úpravě o nestejný počet pracovních dnů růst činil 0,8 procenta.
img

Česká ekonomika se ještě vyhnula poklesu

29.07.2022 Český statistický úřad vydal předběžný odhad vývoje české ekonomiky v Q2´22, podle něhož reálný HDP vzrostl o 0,2 % oproti předchozímu kvartálu. Medián tržního odhadu počítal s poklesem o 0,4 %, náš byl optimističtější na +0,5 %. V meziročním srovnání, ovlivněném efektem pandemických lockdownů, ekonomika vzrostla o 3,6 %.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Nálada německých spotřebitelů je na rekordním minimu, dolů ji tlačí obavy o plyn

27.07.2022 Spotřebitelská nálada v Německu v srpnu klesne na další rekordní minimum. Na základě svého průzkumu to předpokládá německý institut GfK. Německé spotřebitele již delší dobu znepokojují problémy v dodavatelských řetězcích, válka na Ukrajině a růst cen energií a potravin. Nyní se k těmto obavám připojil strach z nedostatečných dodávek plynu v zimních měsících, uvedl GfK.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Průzkum: Řada průmyslových firem v Německu omezuje kvůli drahým energiím výrobu

25.07.2022 Řada průmyslových podniků v Německu v reakci na silný růst cen energií omezuje výrobu. Vyplývá to z výsledků průzkumu Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK), kterého se zúčastnilo asi 3500 podniků. K omezování produkce nebo k částečnému přerušení obchodní činnosti podle průzkumu přikročilo 16 procent respondentů. Do Německa přitom směřuje velká část vývozu z České republiky.
img

Forex: Záporná depozitní sazba v eurozóně je minulostí

22.07.2022 Po včerejším zasedání ECB, které přineslo výraznější zvýšení úrokových sazeb, se dnes pozornost investorů zaměří na předběžné červencové PMI z výroby i ze služeb z obou stran Atlantiku. Indexy budou nižší, žádnou katastrofu by ale indikovat neměly.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Morgan Stanley: Ekonomika eurozóny ve čtvrtém čtvrtletí vstoupí do mírné recese

29.06.2022 Ekonomika eurozóny v letošním čtvrtém čtvrtletí vstoupí do mírné recese. Předpověděli to ekonomové americké investiční banky Morgan Stanley, a to v době, kdy se evropské země potýkají s problémy kolem dodávek zemního plynu z Ruska a také s vysokou inflací. Informuje o tom dnes agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko uhradilo závazky dolarových eurobondů v rublech, věc má za vyřízenou

23.06.2022 Ruská federace odeslala úroky ze dvou emisí dolarových eurobondů. Zaplatila v rublech, a tím považuje své závazky vůči věřitelům za splněné. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo financí, které má platby úroků z dluhopisů na starosti. Rusko odeslalo do centrálního depozitáře 12,51 miliardy rublů, což odpovídá částce 234,5 milionu USD (5,5 miliardy Kč), uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Španělská vláda se chystá snížit DPH na elektřinu z deseti na pět procent

22.06.2022 Španělská vláda má v úmyslu na polovinu snížit daň z přidané hodnoty (DPH) na elektřinu, aby pomohla domácnostem vypořádat se s výrazným růstem životních nákladů, zejména účtů za energie. Oznámil to dnes předseda vlády Pedro Sánchez. Vláda už loni snížila DPH na elektřinu z původních 21 na deset procent, reagovala tehdy na prudký růst velkoobchodních cen elektřiny. Teď chce sazbu snížit až na pět procent.
img

Ranní komentář: Lagardová ujišťuje, že sazby porostou. Po Německu přechází na uhlí i další evropské země

21.06.2022 Začátek týdne na trzích proběhl v klidu a bez větších výkyvů. V USA se kvůli svátku neobchodovalo a objemy v Evropě byly zhruba třetinu pod průměrem. Evropské indexy ale rostly a poměrně pozitivní je nálada na trzích také dnes ráno, kdy futures na americké indexy rostou o přibližně procento a půl. I dnešek bude ale na data spíše chudší. Odpoledne čekáme jen na výsledky kanadských maloobchodních prodejů a na prodeje domů v USA.
img

Nervozita zůstává velká a výnosy opět stoupají. Plyn poslalo výš nechtěné přitvrzení sankcí

14.06.2022 Vývoj na hlavních trzích sice není tak silně negativní jako v předchozích dnech, ale velká nervozita se drží. Evropa od rána střídá směry, Amerika smazala růst, který naznačovaly futures. Červená barva nakonec převládá. A další nárůst sledujeme na dluhopisových výnosech na obou stranách Atlantiku, přestože americké dluhopisy si ráno vedly dobře.
C:\fakepath\ropa3.jpg

OPEC zvažuje vyloučení Ruska z dohody o těžbě ropy

01.06.2022 Někteří členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvažují možnost pozastavit účast Ruska na dohodě o těžbě ropy, protože západní sankce a částečný zákaz dovozu do Evropské unie začínají snižovat schopnost země těžit více ropy. Uvedl to list The Wall Street Journal s odvoláním na informace od delegátů OPEC.
C:\fakepath\trader-19052022-22-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.05.2022 1) Ropu, kterou evropské země nechtějí, bude Rusko posílat do Asie a dalších regionů. Řekl to místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Dodal, že Evropané si budou muset najít jiné, dražší dodavatele. Evropská unie zavedla proti Rusku sankce za jeho únorovou invazi na Ukrajinu. Mnoho odběratelů ruské ropy si ji následně odmítalo převzít, což přispělo k poklesu těžby suroviny v Rusku.
C:\fakepath\euro money.jpg

Evropské země bojují s růstem cen energií, potravin i pohonných hmot

18.05.2022 Výběr zemí, které zveřejnily plány na pomoc firmám a domácnostem zasaženým růstem cen energií a jídla (bulharská vládní koalice dnes schválila soubor podpůrných opatření na pomoc firmám a nízkopříjmovým domácnostem; řazeny abecedně):
img

Důvody prudkého růstu zemního plynu v USA

11.05.2022 Zemní plyn v USA prudce vzrostl na ceně a referenční kontrakty vystoupaly na třináctileté maximum 8,74 dolarů za milion britských tepelných jednotek v době, kdy cena paliva kvůli nedostatečné poptávce obvykle na jaře klesá. Podle analytiků však ke zvýšení ceny plynu, která od března stoupla zhruba o 90 %, přispěla řada faktorů.
img

Tři trhy ke sledování v příštím týdnu (06.05.2022)

06.05.2022 Rozhodnutí FOMC je již za námi a poskytlo určité vyjasnění v budoucím směru měnové politiky v USA. Tato cesta by se však mohla měnit v závislosti na datech, zejména datech růstu cen. I proto budou obchodníci na zlatu bedlivě sledovat nadcházející zprávu amerického CPI za duben. Obchodníci v GBP se zaměří na zprávu HDP ze Spojeného království za 1. čtvrtletí, zatímco obchodníci s ropou budou sledovat diskuze o embargu EU na ruskou ropu. Příští týden určitě sledujte Zlato, GBPUSD a Ropu.
img

Česká ekonomika – dobrý start do 2022...ale

29.04.2022 Český statistický úřad vydal předběžný odhad vývoje české ekonomiky v Q1´22. Výsledek je dobrý: +0,7 % k/k oproti mediánu odhadu +0,4 %. V meziročním srovnání se jedná o svižný růst o 4,6 %, ovšem zde výsledek pozdvihuje nízká srovnávací základna ze začátku loňského roku. Problém ale je, že dobře našlápnuté ekonomice už stojí v cestě negativní dopady spojené s válkou na Ukrajině, a takto vysoké HDP číslo letos pravděpodobně už neuvidíme.
img

Ranní okénko - Evropa reportuje HDP za Q1´22, jak si vedlo ČR?

29.04.2022 Evropské země včetně Česka dnes reportují předběžné odhady HDP za první letošní kvartál. USA již má zveřejnění za sebou. Výsledek citelně minul odhady (-1,4 % v anualizovaném mezikvartálním srovnání oproti mediánu odhadu +1 %). Zatímco samotné číslo by investory mohlo znervóznit, pohled na důvody poklesu naopak zklidní. I odhady pro evropské ekonomiky jsou převážně optimistické a většinou se pohybují okolo 0,5 % mezikvartálně.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Analytik: Akcie plynárenských firem od ruské invaze na Ukrajinu raketově stouply

28.04.2022 Akcie světových plynárenských společností zaznamenaly od ruské invaze na Ukrajinu raketový růst. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek. Cena plynu na světových burzách výrazně stoupla, Rusko nyní vyhrožuje ukončením dodávek plynu do "zemí nikoliv přátelských". Rusko napadlo Ukrajinu koncem února.
img

EUR/USD. Euro klesá uprostřed hrozící recese.

28.04.2022 Pád eura na pětileté minimum oživuje možnost, že měna dosáhne parity vůči dolaru poprvé za dvě desetiletí, protože obavy z recese eurozóny povzbuzují investory k medvědím obchodům. Ruské kroky k zastavení dodávek plynu Bulharsku a Polsku byly nejnovější ranou pro měnu, která je již nyní pod tlakem dvojitého protivětru rostoucího dolaru a rozsáhlých restrikcí v Číně, která je hlavním exportním trhem bloku. Německo a další evropské země by mohly být další v řadě na zavedení plynových omezení. Podle Kaspara Hense, senior manažera portfolia v Bluebay Asset Management v Londýně, by embargo na ruskou ropu a plyn mohlo poslat evropskou ekonomiku do recese dříve, než se očekávalo. Jednotná měna klesla na minimum 1,0514 USD vůči dolaru, což vedlo k dubnové ztrátě 4,5 %. Údaje o Německu, největší ekonomice eurozóny, ukázaly, že spotřebitelská důvěra je na historickém minimu a vláda prudce snížila své prognózy růstu pro 2022. Euro od roku 2008, kdy dosáhlo vrcholu na 1,6 dolaru, neustále klesá.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Maďarsko přistoupilo na Moskvou navržené schéma plateb za plyn, řekl CNN ministr

28.04.2022 Maďarsko přistoupilo na platební podmínky Moskvy pro odběr ruského plynu, potvrdil americké televizi CNN ministr zahraničí Péter Szijjártó. Maďarsko podle něj nemá alternativní možnosti, jak si zajistit energetické zdroje nebo trasy, které by zemi umožnily v nejbližších letech ukončit dovoz z Ruska. Szijjártó již dříve uváděl, že jeho země nepodpoří žádnou podobu evropských sankcí, která by se týkala ruské ropy a plynu.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čínské investice v Evropě loni vzrostly o třetinu

27.04.2022 Dokončené čínské přímé zahraniční investice v Evropě v loňském roce stouply o třetinu na 10,6 miliardy eur (259,8 miliardy Kč). Vyšší byly akvizice i transakce na zelené louce. Vyplývá to ze zprávy společností Rhodium Group a Mercator Institute for China Studies.
img

Graf dne: NATGAS (27.04.2022)

27.04.2022 Ruský Gazprom informoval polské a bulharské plynárenské společnosti, že dodávky ruského plynu byly dnes ráno zastaveny a nebudou obnoveny, pokud Polsko a Bulharsko nebudou souhlasit s platbou za plyn v ruských rublech. To znamená, že by mohlo přijít velké finále sankcí. Rusko se rozhodlo odstavit Evropu od plynu, než stihla uvalit embargo. Je takřka jisté, že celá diskuse o embargu na ruský zemní plyn nyní nabere na tempu.
img

Rozbřesk: Rusko zavírá plynové kohoutky do Evropy

27.04.2022 Energetická krize v Evropě dále eskaluje poté, co včera oznámilo Rusko okamžité zastavení dodávek zemního plynu do Polska a Bulharska. Tento krok opětovně zvyšuje napětí na evropském trhu s plynem a také pravděpodobnost, že by mohlo dojít k odstřižení i ostatních členských zemí EU od ruských importů. Cena plynu v reakci na tyto zprávy vzrostla až o 17 % a dostala se zpět do blízkosti 100 EUR/MWh.
img

Rusko zavírá plyn do Evropy

27.04.2022 Energetická krize v Evropě dále eskaluje poté, co včera oznámilo Rusko okamžité zastavení dodávek zemního plynu do Polska a Bulharska. Tento krok opětovně zvyšuje napětí na evropském trhu s plynem a také pravděpodobnost, že by mohlo dojít k odstřižení i ostatních členských zemí EU od ruských importů.
img

Polsko, Bulharsko přichází o ruský plyn, další na řadě je Itálie? Pokud se celá EU odpojí od ruského plynu, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l

27.04.2022 Do Polska a Bulharska dnes přestává téci ruský plyn. Dochází tak k zásadnímu zlomu ve vývoji energetické situace EU v souvislosti s ukrajinskou válkou. Rusko dává zřetelně najevo, že bude dále hrotit situaci. I za cenu svých vlastních ztrát. Polsku loni dodalo 9,9 miliardy metrů krychlových plynu, Bulharsku 3,3 miliardy.
img

Pokud se EU odpojí od ruských energií, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l, plyne z výpočtu Bundesbanky

24.04.2022 Německo spadne do recese, pokud dojde k odpojení dodávek ruského plynu, ropy a uhlí do Evropské unie. Jeho ekonomika by se letos propadla o takřka dvě procenta. Vyplývá to z včera zveřejněných propočtů Bundesbanky. Cena ropy Brent by podle ní v případě zastavení dodávek vylétla až nad 170 dolarů za barel. Takže pohonné hmoty by se v Česku prodávaly minimálně za 60 korun na litr. Před úplným odpojením EU od ruské ropy dále varuje americká ministryně financí Janet Yellenová. Jak moc je scénář odpojení nyní reálný?
img

EU rozhodla, že nebude odebírat ruský plyn, jak chce Putin. Musela by totiž porušit své vlastní sankce

22.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. EU svým dnešním stanoviskem souhlasí s právní analýzou, kterou si zadala Evropská komise a která shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku.
C:\fakepath\trader-22042022-21-zm.jpg

Reuters: Německá vláda sníží odhad letošního růstu ekonomiky na 2,2 procenta

22.04.2022 Německá vláda sníží odhad letošního růstu německé ekonomiky na 2,2 procenta z 3,6 procenta předpovídaných v lednu. Agentuře Reuters to dnes řekl zdroj z německé vlády. Německo se nyní podobně jako další evropské země potýká s negativními důsledky války na Ukrajině, která mimo jiné tlačí vzhůru ceny komodit a prohlubuje potíže v dodavatelských řetězcích.
C:\fakepath\trader-21042022-21-zm.png

Itálie uzavřela dohody o plynu v Angole a Kongu, aby přerušila vazby na Rusko

21.04.2022 Itálie uzavřela nové dohody o zvýšení dovozu zemního plynu z Angoly a Konga, napsala dnes agentura Bloomberg. Vláda Maria Draghiho se snaží snížit energetickou závislost na Rusku. Řím nedávno obdobné dohody uzavřel s Alžírskem a Egyptem. Evropské země se kvůli invazi Ruska na Ukrajinu snaží zajistit si alternativní zdroje. Afrika je pro Itálii atraktivní možností, neboť italský energetický gigant Eni na tomto kontinentě působí ve více než desítce zemí. Italští vyjednávači by nyní mohli pokračovat do Mosambiku.
img

Právníci Evropské komise: EU nemůže odebírat ruský plyn, jak chce Putin, musela by porušit své vlastní sankce

17.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. Předběžná právní analýza, kterou si zadala Evropská komise, totiž shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku. O nálezu právní analýzy informuje agentura Bloomberg s odkazem na nejmenovaný zdroj. Podle jiného zdroje téže agentury s uvedeným nálezem souzní stanovisko právníků pracujících pro Evropskou radu.
img

EU přece jenom může být brzy bez ruského plynu, pravděpodobnost toho je nyní dosud nejvyšší. Putinův požadavek platby v rublech by ji totiž nutil obcházet sankce, zjistila Evropská komise

17.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. Předběžná právní analýza, kterou si zadala Evropská komise, totiž shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku. O nálezu právní analýzy dnes informuje agentura Bloomberg s odkazem na nejmenovaný zdroj. Podle jiného zdroje téže agentury s uvedeným nálezem souzní stanovisko právníků pracujících pro Evropskou radu.
img

Spotřebitelské ceny v USA vzrostly o 8,5 %. Elon Musk chce koupit Twitter

14.04.2022 Spotřebitelské ceny v USA vzrostly v březnu o 8,5 % oproti předchozímu roku, což je nejrychlejší nárůst od roku 1981. Hodnota je tak 0,1 procentního bodu nad očekáváním trhu. Bez zahrnutí potravin a energií se tzv. jádrový CPI index zvýšil v meziročním srovnání o 6,5 %. To odpovídá predikcím ekonomů. Trhy na zprávu reagovaly pozitivně. Akcie vzrostly a výnosy státních dluhopisů vyklesaly. Největší růst zaznamenaly ceny jídla a energií.
img

Akcie Rheinmetall opět letí vzhůru

11.04.2022 Akcie Rheinmetall (RNM.DE) zůstává předním dodavatelem zbraní pro německý Bundeswehr. Společnost vyrábí a servisuje pokročilé bojové systémy, obrněná vozidla, tanky a drony:
C:\fakepath\trader-07042022-20-zm.jpeg

Bloomberg: Další energetický problém EU - závislost na ruském jaderném palivu

07.04.2022 V zemích, které v minulosti patřily k sovětskému bloku, vyrábějí elektřinu jaderné reaktory založené na sovětských konstrukcích. Na Ukrajině zajišťují tyto reaktory více než polovinu veškeré elektřiny a také přibližně dvě pětiny výroby elektřiny na území od Finska po Bulharsko. Dodávka paliva pro tyto elektrárny byla celkem rutinní záležitostí. To však skončilo ve chvíli, kdy prezident Vladimir Putin nařídil invazi na Ukrajinu, upozornila agentura Bloomberg.
img

Swingový výhled 13. týden

06.04.2022 Swingový výhled 13. týden Akciové indexy uzavřely první čtvrtletí roku 2022 ve ztrátě pod vlivem geopolitického napět...
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 43. Co se děje ve světě?

06.04.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – skončily v úterý propadem. Americký dolar přitom vykazoval silný růst, a tak bylo nutné hledat příčiny tak silného pohybu. Jak jsme si již řekli v našich nedávných článcích, index obchodní aktivity ISM, který byl zveřejněn přesně v době, kdy na světových trzích začal silný pohyb, je jen těžko mohl vyprovokovat. Ukázalo se, že vše bylo mnohem jednodušší.
img

Jak investovat za války? Ternem mohou být akcie německých zbrojařů, amerických bank nebo krvácejících ruských podniků

06.04.2022 Válka na Ukrajině přepisuje všechna letošní doporučení, jak a do čeho investovat. Navíc stále bohužel probíhá. A stupňují se související sankce Západu a ruská odvetná opatření, což investorův výhled ještě dále zatemňuje. Pohnutá doba navíc přináší docela nečekané věci.
C:\fakepath\trader-05042022-32-zm.jpeg

Forex: Euro oslabuje kvůli obavám z výsledku francouzských prezidentských voleb

05.04.2022 Euro dnes oslabuje kvůli obavám z výsledku francouzských prezidentských voleb a s ohledem na dalších možné sankce proti Rusku. Posilují měny navázané na komodity, nejvýrazněji australský dolar.
C:\fakepath\trader-05042022-23-zm.jpeg

Putin: Svět kvůli sankcím Západu čelí potravinové krizi

05.04.2022 Rusko musí bedlivě sledovat svůj vývoz potravin do nikoli přátelských zemí, protože protiruské sankce západních států vyvolaly globální potravinovou krizi a spirálovitý růst cen energií. Prohlásil to dnes prezident Vladimir Putin při poradě s představiteli ruského zemědělství. Varoval současně, že vyšší ceny energií v kombinaci s nedostatkem hnojiv přimějí Západ tisknout peníze na skupování zásob, což povede k nedostatku potravin v chudších zemích.
C:\fakepath\trader-04042022-36-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, kvůli civilním obětem u Kyjeva státy jednají o dalších sankcích

04.04.2022 Ropa zdražuje. Civilní oběti na Ukrajině zvyšují tlak na evropské země, aby uvalily sankce na ruský energetický sektor. To vyvolává obavy z omezení dodávek.
img

Invesco: Energetická bezpečnost po ruské invazi: Jaké možnosti má EU?

01.04.2022 Použití energií jako „zbraní“ by mohlo mít pro EU vážné důsledky vzhledem k její velké závislosti na dodávkách ruského plynu. EU by si mohla v létě vytvořit zásoby zemního plynu a diverzifikovat svůj energetický mix, aby se zbavila závislosti na Rusku, pokud by stále tekl.
img

Dodávky plynu z Ruska do Německa plynovodem Jamal se dnes ráno takřka zastavily. Cena plynu v EU vylétla na třítýdenní maximum

01.04.2022 Dodávky plynu plynovodem Jamal, kterým surovina teče z Ruska do Německa, se dnes ráno takřka zastavily. Burzovní cena plynu v EU přitom vyskočila až na 133 eur za megawatthodinu, jako plyne z dat Bloombergu. To je nejvyšší úroveň od 11. března, tedy za poslední tři týdny. Z cenového vývoje plynu je patrný návrat citelné nervozity na trh.
C:\fakepath\trader-31032022-27-zm.jpg

Putin trvá na rublových platbách za ruský plyn, evropské země to odmítají

31.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, podle kterého musejí zahraniční kupci od pátku platit za ruský plyn v rublech. Prohlásil rovněž, že pokud se takové platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. Francie, Německo či Rakousko už takový postup odmítly a hovoří o politickém vydírání. Podle nich jde o porušení stávajících smluv, které počítají s platbami v eurech.
C:\fakepath\EK.jpg

Evropská komise provedla kontroly v plynárenských společnostech v Německu

31.03.2022 Evropská komise (EK) kvůli podezření ze zneužívání dominantní pozice na trhu provedla kontroly v několika společnostech v Německu, které se věnují dodávkám, transportu a skladování zemního plynu. Konkrétní firmy komise v dnes zveřejněném prohlášení neuvedla. Agentura Reuters s odvoláním na své zdroje uvedla, že v hledáčku byly německé kanceláře ruského Gazpromu. Mluvčí RWE sdělila ČTK, že této společnosti se kontroly netýkaly, a to ani v Německu ani v České republice.
img

Země eurozóny pod hrozbou ekonomického zpomalení kvůli vysoké inflaci

30.03.2022 Evropská měna si razí cestu k dalším týdenním maximům a drží se na úrovni 1,1160, což potvrzuje pozitivní náladu kupců rizikových aktiv po včerejším jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. A přestože mnozí investoři brali prohlášení s rezervou, uvolnění geopolitického napětí přispěje k dalšímu posílení páru EUR/USD.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu míří k 6 %

30.03.2022 Některé evropské země včetně Německa či Španělska dnes reportují výsledky březnové inflace. Následovat bude konjunkturální průzkum v eurozóně. Oba ukazatele již obsahují dopady války na Ukrajině. Inflace se tedy posune výše a důvěra v ekonomiku naopak spadne. Odpoledne vyjde americký ADP, který patrně ukáže na svižný růst nových pracovních míst.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

USA a spojenci cílí i na ruské dodavatelské řetězce, uvedl člen americké vlády

29.03.2022 Spojené státy a jejich spojenci plánují nové sankce, které zasáhnou další sektory ruské ekonomiky a důležité dodavatelské řetězce, uvedl dnes náměstek z amerického ministerstva financí Wally Adeyemo. Podle agentury Reuters neupřesnil, kterých odvětví či společností by se připravované rozšíření sankčního režimu mohlo dotknout.
img

Putin sází na evropskou nerozhodnost. Energie prudce zdražují a rubl sílí

23.03.2022 Dnešek přináší obrat akcií negativním směrem. Týká se to hlavně Evropy, zatímco Amerika se celkem drží a třeba Nasdaq jen balancuje kolem nulové změny. Celkově tedy zhoršení sentimentu není až tak výrazné. Eurodolar dál balancuje kolem 1,1000 a na dluhopisových výnosech dochází k mírnému poklesu. Velký posun sledujeme na energiích, když ropa přidává kolem 5 procent a evropský plyn je výš o 16 pct. Během dne však rostl až o 35 pct.
C:\fakepath\vodik.jpg

Větší využití vodíku sníží energetickou závislost na Rusku, míní ministři

23.03.2022 Česko bude podporovat větší využití vodíku v průmyslu, mohlo by to snížit energetickou závislost na Rusku: Na dnešní konferenci Česko-německý vodíkový den to uvedli ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Vodík by podle nich měl pomoci zejména v dopravě a chemickém průmyslu.
img

Ranní okénko - Předstihové indikátory naznačí vývoj ekonomik pro nejbližší období

21.03.2022 V tomto týdnu očekáváme převážně předstihové indikátory z evropských ekonomik i USA. Jedná se o data za březen, která nastíní, jak disruptivní efekt má válka na Ukrajině na ekonomickou aktivitu. Dorazí indexy nákupních manažerů PMI, německý Ifo a český konjunkturální průzkum. Kromě ekonomických dat bude stěžejním tématem pokračování vyjednávání v konfliktu na Ukrajině.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Morawiecki: Polsko navrhuje úplný zákaz obchodování s Ruskem

20.03.2022 Polsko navrhlo Evropské unii, aby zavedla úplný zákaz obchodování s Ruskem. Uvedl to dnes polský premiér Mateusz Morawiecki. Západní země nyní rozsáhlými sankcemi reagují na útok ruských vojsk na Ukrajinu, EU tento týden uvedla do praxe už čtvrtý balík sankcí proti Rusku.
img

Fidelity International: Snaha o energetickou nezávislost by mohla poznamenat zavádění obnovitelných zdrojů energie

10.03.2022 Ničivá válka na Ukrajině dramaticky zvýšila potřebu energetické nezávislosti v Evropské unii, která před několika dny oznámila plán na snížení své závislosti na ruském plynu. To si v krátkodobém horizontu vyžádá větší využívání fosilních paliv. V dlouhodobém horizontu by to mělo urychlit přechod na obnovitelné zdroje energie.
img

Evropský akciový trh roste

10.03.2022 Evropský akciový trh vykázal na konci středečního obchodování růst. Index STOXX Europe 600 si připsal 4,68 %. Největší růst vykázaly německý DAX a francouzský CAC 40, které vzrostly o 7,92 % a 7,13 % v uvedeném pořadí. Index FTSE 100 se vyšplhal o 3,25 %, španělský IBEX 35 získal 4,88 % a italský FTSE MIB vzrostl o 6,94 %.
img

Akcie ropy v roce 2022: 6 tipů na nejlepší ropné akcie

10.03.2022 Akcie ropy jsou v důsledku růstu ceny ropy v posledních dnech opět v hledáčku investorů. Konflikt na Ukrajině nadále pokračuje a některé země zavádějí embargo na dovoz ropy a plynu z Ruska. Mnozí investoři se ptají, jaké to bude mít reálné dopady na cenu ropy a zda může tento růst nadále pokračovat.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ropa zdražuje, Washington podle zdrojů Bloombergu oznámí zákaz dovozu ruské ropy

08.03.2022 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, podle obchodníků to je zřejmě reakce na zprávu agentury Bloomberg. Ta s odkazem na své zdroje napsala, že Spojené státy zřejmě už dnes oznámí zákaz dovozu ruské ropy. Severomořská ropa Brent kolem 14:45 SEČ vykazovala růst asi o 4,5 procenta zhruba na 128,70 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si pak připisovala téměř čtyři procenta a prodávala se zhruba za 124,10 USD za barel.
img

Swingový výhled 9. týden 2022

07.03.2022 Válka na Ukrajině pokračuje a i když si všichni přejeme, aby tato tragická událost okamžitě skončila, tak podle vyjádření ruských představitelů to bohužel vypadá spíš na to, že se válka protáhne na delší dobu. Investoři na tento vývoj reagovali výprodejem rizikových aktiv, kam patří také česká koruna. Ztrácí akciové indexy a zejména DAX byl pod silným tlakem. Silně naopak posilují komodity jako je ropa, zlato, ale třeba také uhlí.
img

Analýza společnosti Invesco: Hospodářské a tržní důsledky války

03.03.2022 Společnost Invesco vyčíslila dopady ruské invaze na Ukrajinu. Odhaduje, že by mohla snížit celosvětový HDP o 0,5-1,0 % (a zároveň zvýšit inflaci), avšak politická podpora to může utlumit. Pro obyvatele Ukrajiny je to velká tragédie. Musí se cítit osamoceni v boji proti velkému, tyranskému útočníkovi. Ještě horší je, že světové finanční trhy, které se při zprávě o invazi dostaly do dočasného útlumu, minulý pátek zřejmě čerpaly útěchu z počátečního rychlého postupu ruských sil (pravděpodobně v domnění, že konflikt bude krátkodobý) a z omezené povahy sankcí uvalených Západem. Situace se však o víkendu zkomplikovala zprávami o úporném odporu ukrajinských sil a smysluplnějších sankcích.
img

Přehled vývoje USD, NZD a AUD: Trhy jsou plné optimismu a vojenské akce na Ukrajině ignorují

01.03.2022 Konflikt na Ukrajině se na finančních trzích překvapivě neodráží. Poptávka po surovinách zůstává vysoká, ropa se obchoduje v blízkosti 100 USD za barel. Poptávka po zlatě však neroste a cena plynu v nizozemském hubu klesla na 1 100 USD/1 000 metrů krychlových. Výnosy státních dluhopisů evropských zemí jsou také pod mírným tlakem a jejich pokles nepřesahuje obvyklou volatilitu. Akciové indexy USA a evropských zemí se v pondělí rovněž uzavřely v červeném pásmu, zatímco indexy asijsko-pacifických zemí v úterý vykázaly silný růst.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Z Ruska odcházejí další západní firmy, například norský Equinor

28.02.2022 Po britském energetickém kolosu BP z Ruska odchází i norský Equinor. Firma dnes oznámila, že kvůli ruské invazi na Ukrajinu přestane v Rusku investovat a stáhne se z tamních společných podniků. Veškerou spolupráci s ruským výrobcem nákladních vozů Kamaz přerušila automobilka Daimler Truck, informuje list Handelsblatt. Americké firmy United Parcel Service (UPS) a FedEx, které se řadí k největším logistickým společnostem na světě, zastavují doručování zásilek do Ruska a na Ukrajinu.
img

Je načase udělat si zásoby zlata? Ceny by mohly v nadcházejících dnech vyskočit nad 2 000 USD

28.02.2022 Bezprecedentní izolace Ruska způsobená západními sankcemi by mohla vést k rally komodit. Kromě zřejmého růstu cen ropy odborníci očekávají prudký růst na trhu se zlatem.
img

Ranní shrnutí (28.02.2022)

28.02.2022 Americké a evropské futures zahájily nový týden poklesem, protože západní země o víkendu uvalily tvrdší sankce na Rusko.
C:\fakepath\swift.jpg

SWIFT využívá přes 200 zemí světa, o odpojení Ruska se mluvilo už v roce 2014

27.02.2022 Výběr informací o mezinárodním platebním systému SWIFT (Západ se rozhodl vyřadit některé ruské banky z platebního systému SWIFT):
img

Asijsko-pacifické akciové indexy většinou rostou

25.02.2022 Asijsko-pacifické akciové indexy během páteční obchodní seance v rámci korekce po včerejším výrazném poklesu převážně rostly. Shanghai Composite přidal 0,54 % a Shenzhen Composite si připsal 1,02 %, zatímco hongkongský index Hang Seng klesl o 0,1 %. Korejský KOSPI vzrostl o 1,11 %, japonský Nikkei 225 posílil o 1,66 % a australský S&P/ASX 200 přidal 0,12 %.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Draghi: Ukrajinská krize Itálii možná donutí vrátit se k uhelným elektrárnám

25.02.2022 Itálie se možná bude muset vrátit k uhelným elektrárnám, aby pokryla poptávku po energiích v případě zastavení dodávek z Ruska. Podle agentury ANSA to dnes v italském parlamentu v souvislosti s ukrajinskou krizí a jejích dopadech na italskou ekonomiku řekl premiér Mario Draghi. Itálie se stejně jako další evropské země také už řadu měsíců potýká s výrazným růstem cen energií. Draghi ale zdůraznil, že nezpochybňuje nutnost přejít v dlouhodobém horizontu na obnovitelné zdroje.
img

Americké akciové indikátory prudce reagují na rostoucí napětí mezi Ruskem a Ukrajinou

24.02.2022 Americké akciové indikátory prudce reagují na rostoucí napětí ve vztazích mezi Ruskem a Ukrajinou. Všechny indexy vykázaly na konci úterní seance pokles. Široký index S&P 500 ztratil 1 %, průmyslový The Dow Jones Industrial Average 1,4 % a technologický NASDAQ Composite 1,2 %.
img

Sankce zatím mírné, čeká se na USA. Napětí na trzích trvá

22.02.2022 Evropské země představily první sadu sankcí proti Rusku, které jsou poměrně měkké. Netýkají se největších ruských bank a za pozornost stojí hlavně zastavení certifikace Nordstreamu 2 Německem. Jenže to nemusí být nezvratné. Nyní se čeká, s čím přijdou Spojené státy.
img

Ruská ruleta podle Invesca: 5 grafů, které vysvětlují, jak ukrajinská krize ovlivňuje trhy

18.02.2022 Rusko v posledních letech podniklo několik vojenských tažení: v Zakavkazsku (2008); na Krymu (2014), a v Sýrii (2015). Anexe Krymu tak poskytuje pohled na makroekonomické důsledky současné geopolitické situace na Ukrajině.
img

Ranní okénko - V Německu hrozí pro Q4´21 mírný mezičtvrtletní pokles HDP

28.01.2022 Americké HDP v posledním čtvrtletí roku 2021 vzrostlo podle předběžných údajů o 1,7 % mezičtvrtletně a naplnilo tak ta optimističtější očekávání, medián činil 1,4 %. Dnes jsou s údaji o HDP na řadě některé evropské země. Očekávají se mnohdy i výrazné rozdíly ve výkonu ekonomik, které odráží přísnost restriktivních protipandemických opatření a také strukturu HDP.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německo v klimatických cílech zaostává, ministr hospodářství chce vyšší tempo

11.01.2022 Německo v plnění klimatických cílů značně zaostává, do roku 2030 proto musí oproti současnému stavu ztrojnásobit roční tempo snižování škodlivých emisí. Na tiskové konferenci to dnes prohlásil německý ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck. Řekl také, že v letošním roce koaliční vláda sociálních demokratů (SPD), Zelených a liberálních svobodných demokratů (FDP) představí dva soubory opatření na podporu ochrany klimatu a že bez zemního plynu se Německo v přechodu k čistým zdrojům energie neobejde.
img

Cena plynu v EU roste opět nad 100 eur za megawatthodinu, kvůli slabým dodávkám z Ruska. Ze situace těží USA, v prosinci vyvezly historicky rekordní objem plynu

07.01.2022 Burzovní cena plynu v EU se dnes ráno vrátila nad psychologickou úroveň 100 eur za megawatthodinu, poprvé od 29. prosince loňského roku. Je tedy evidentní, že evropská plynová krize nepolevuje. Flotila tankerů se zkapalněným zemním plynem, která zamířila z USA do Evropy koncem minulého roku, přinesla jen krátkodechou úlevu.
img

Přehled páru GBP/USD - 7. 1. 2022. Negativní důsledky Brexitu jsou pro Velkou Británii stále markantnější.

07.01.2022 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek opět korigoval na linii klouzavého průměru, ale obecně zůstává nad ní. A to znamená, že vzestupný trend pokračuje. V zásadě včera libra klesla celkem očekávaně. Navzdory skutečnosti, že zápis z jednání Fedu jen zřídka způsobí reakci trhu, včerejšek byl výjimkou – tón tohoto dokumentu byl příliš "jestřábí".
img

Evropě hrozí, že v březnu zůstane bez plynu

06.01.2022 Zásoby zemního plynu v Evropské unii jsou v současné době na historickém minimu. Podle celosvětové výzkumné skupiny Wood Mackenzie hrozí, že zásoby plynu v evropských zásobnících klesnou letos na jaře na historické minimum. Jinými slovy, v následujících dvou měsících v případě rekordních mrazů zůstanou evropské země pravděpodobně bez plynu.
img

Dolar: začala nová rally

04.01.2022 Loňský rok byl pro euro obtížný a neúspěšný. Pár EUR/USD se na začátku roku obchodoval na maximu 1,2340 a ustálil se na minimu 1,1186. Velký vliv na devizový trh měla koronavirová krize a její důsledky. Lockdowny, nové varianty, rostoucí ceny energií, zrychlující se inflace, nejistota světových centrálních bank ohledně pobídek a sazeb nutily investory diverzifikovat portfolia nákupem amerického dolaru.
img

Denní aktualizace akciového trhu: rally akcií se kvůli dalšímu šíření covidu zastavila

30.12.2021 Americké akcie se včera zastavily poblíž ročních maxim, protože podle zpráv došlo po celém světě včetně Spojených států k prudkému nárůstu případů covidu.
img

Zlato zůstává nejlepším zajištěním proti inflaci

21.12.2021 V pondělí se trhu se zlatem nepodařilo najít žádnou pozitivní trakci a někteří ekonomové se chystají revidovat svůj výhled na rok 2022 směrem dolů.
img

Akcie kvůli dalšímu šíření covidu klesají

21.12.2021 Sentiment investorů se v pondělí zhoršil, protože obavy z ekonomického programu amerického prezidenta Joea Bidena a šíření omikronu tlačily akcie dolů. Podle obchodníků zhoršil pokles objemů před svátky na začátku týdne pohyby trhu.
img

Ranní glosa: Omikron se rychle šíří

20.12.2021 Akciové trhy se před Vánoci opět otřásají v základech, když hlavní americký index ztratil dva dny v řadě přes procento. Důvodem je kromě obav z inflace především nová varianta COVID 19 omikron - poslední zprávy ukazují na velice rychlé šíření napříč Evropou a dostupné studie zatím nasvědčují tomu, že ochrana vakcínou nebo prodělanou nemocí je výrazně nižší, než se původně zdálo. Studie Britské Imperial College London ukazuje, že se omikron šíří více než pětkrát rychleji než doposud převažující varianta delta.
img

Rozbřesk: Omikron se rychle šíří. Dvě dávky vakcíny neposkytují podle Imperial College takovou ochranu

20.12.2021 Akciové trhy se před Vánoci opět otřásají v základech, když hlavní americký index ztratil dva dny v řadě přes procento. Důvodem je kromě obav z inflace především nová varianta COVID 19 omikron - poslední zprávy ukazují na velice rychlé šíření napříč Evropou a dostupné studie zatím nasvědčují tomu, že ochrana vakcínou nebo prodělanou nemocí je výrazně nižší, než se původně zdálo.
img

Ropa po silném růstu během minulého týdne klesá

15.12.2021 Ceny ropy se dostaly pod tlak, protože některé evropské země začínají zpřísňovat restrikce. To samozřejmě nepřidává na optimismu v ropném sektoru, kde si hráči ještě pamatují loňské restrikce. A přestože odborníci zastávají názor, že si žádná ekonomika nemůže dovolit další lockdown, obavy přetrvávají.
img

Swingový výhled 49. týden

03.12.2021 Index strachu VIX se dostal nad hodnotu 30, což ukazuje, že na trhy se vrátila nervozita. Po korekcích, které vytvořily akciové indexy minulý týden, si investoři kladou otázku, zda budou indexy dále klesat a pokud ano, tak o kolik procent. Nejistotu podporují faktory rostoucí inflace, varianta koronaviru Omikron, lockdowny některých evropských zemí a snižování tempa odkupu dluhopisů v USA, tzv. tapering.
img

Index spotřebitelské důvěry v Německu se propadl na -1,6 b. Turecká lira klesla o 15 %

26.11.2021 Německý statistický úřad ve své finální zprávě uvedl, že hrubý domácí produkt největšího obchodního partnera České republiky ve třetím čtvrtletí vzrost o 1,7 %. Tempo růstu se tak snížilo o tři desetiny procentního bodu v porovnání s předchozím čtvrtletím. K zvýšení HDP především přispěly útraty domácností, z čehož také těžily restaurace a hotely. Naopak investice podniků a státní výdaje zůstaly utlumené.
img

Strmý propad kvůli koronaviru. Nová varianta přinesla omezení a strach

26.11.2021 Už včera se v mediích šířila zpráva o nové variantě koronaviru z jižní Afriky, která má nezvykle velké množství mutací a je tak dost odlišná od aktuálně rozšířených variant. Prakticky žádný dopad na trhy to ještě nemělo, ostatně řada zpráv o mutacích se už v minulosti objevila a nakonec jejich efekt nebyl skoro znát.
img

USA uvalily další sankce v souvislosti s plynovodem Nord Stream 2

23.11.2021  Spojené státy v pondělí uvalily další sankce v souvislosti s plynovodem Nord Stream 2. Oznámil to americký ministr zahraničí Antony Blinken. Terčem je společnost Transadria spojená s Ruskem a její loď, která na plynovodu pracovala, napsala agentura AP. Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. Plynovod je už hotov, k zahájení provozu ale ještě potřebuje získat v Německu povolení.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nový šéf Fedu by měl být znám do Dne díkůvzdání

22.11.2021 Vše podstatné se tento týden odehraje během jeho první poloviny, čtvrtečním Dnem díkůvzdání v USA obchodní aktivita ustane. Očekáváme, že do čtvrtka prezident USA J. Biden oznámí jméno nového šéfa Fedu. Předpokládáme, že v únoru nastoupí do svého dalšího funkčního období J. Powell, poslední dobou ale rostou i šance stávající členky nejvyššího vedení Fedu Lael Brainardové. Finanční trhy budou tento týden sledovat především zprávy o další pandemické vlně.
img

Forex: Covid napadnul riziková aktiva

19.11.2021 V závěru týdne dolehla na finanční trhy tíha další pandemické vlny. Zejména v Evropě se situace dramaticky zhoršuje. Do radaru globálních investorů se tak dostaly zprávy z Rakouska, které jako první evropská země zavádí celkový lockdown, od února příštího roku pak povinné očkování proti covid-19 pro všechny.
img

Plyn v EU opět prudce zdražuje, hrozí další krachy firem typu Bohemia Energy. Důvodem je nyní zejména pozastavení schvalování plynovodu Nord Stream 2

17.11.2021 Velkoobchodní cena zemního plynu v EU dnes poskočila na své měsíční maximum, když se přiblížila úrovni 100 eur za megawatthodinu. Podle dat Bloombergu se z hlediska EU určující ukazatel, termínový kontrakt nizozemské burzy na dodání zemního plynu, dnes vyhoupl až na hodnotu 99,8 eura za megawatthodinu. Od začátku listopadu tedy zemní plyn v EU zdražil o zhruba 42 procent.
img

Francie podle Macrona znovu zahájí výstavbu jaderných reaktorů

10.11.2021 Francie znovu zahájí výstavbu jaderných reaktorů, aby si tak zajistila energetickou nezávislost, dosáhla svých klimatických cílů a udržela ceny elektřiny pod kontrolou. Oznámil to francouzský prezident Emmanuel Macron. Prohlášení přichází v době, kdy evropské země čelí prudkému zdražování elektřiny a plynu.
C:\fakepath\trader-10112021-27-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.11.2021 1) Francie znovu zahájí výstavbu jaderných reaktorů, aby si tak zajistila energetickou nezávislost, dosáhla svých klimatických cílů a udržela ceny elektřiny pod kontrolou. Oznámil to francouzský prezident Emmanuel Macron. Prohlášení přichází v době, kdy evropské země čelí prudkému zdražování elektřiny a plynu.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Fibonacci | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Obchodování na burze | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CBOE | CFD | CFTC | CPI index | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Denní minima | Devalvace | Devizový trh | Devizový účet | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Drawdown | ECB | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | Fúze | G7 | High | IFO index | IPO | Index DAX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Margin | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | P/E | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Spread | Support | Termínový kontrakt | Tištění peněz | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index CSI300 | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Zisk | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | Bohatství | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Gold | Obchodovat | Investment Banking | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Swissquote | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Forexové intervence | Facebook | LYNX | Index strachu | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Akciové indikátory | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Ruleta | Akcie Mastercard | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Čínské investice | Členové eurozóny | Členské země Evropské unie | DAX 30 | Devalvace měny | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | EURNZD | Euro dnes | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forex kalendář | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | HDP Francie | HDP USA | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | JP Morgan | Komoditní | Koruna posiluje | Kursy | Kurz eura k dolaru | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna libra | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Pád rublu | Paládium | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Signály | Směnné kurzy | SPX | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | SWIFT | Tapering | TopForex | Trh | Twitter | Unce zlata | USD index | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | EIA | ING | Trading Central | Benzín | DMA | Andrej Babiš | Buy | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Peněžní trhy | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trader Workstation | Volby | E-mini | Know-how | Frustrace | Burze | Cena eura | Currencies | Investment | Aramco | Rhodium | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Unicredit | CNN | Julius Bär | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CSI300 | ANZ | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | DIHK | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | ANZ Bank | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Reálný obchodní účet | Zvyšování sazeb | Riksbank | UNCTAD | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Dnešní fundamenty | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Henry Hub | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | La Repubblica | Referendum | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj dolarového indexu | Index britských akcií FTSE 100 | České firmy | Economic | Inflační tlaky | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Klouzavý průměr SMA | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Akcie v EU | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Odchod z Evropské unie | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Finančnictví | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Dopady finanční krize | Světové akciové trhy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Handelsblatt | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Index podnikatelské nálady ISM | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Index CAC 40 | Posílení dolaru | PetroChina | Sinopec | Pokles výnosů | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Úřad pro regulaci finančního sektoru | Libra k dolaru | Libra vůči dolaru | CEBR | Zajištění | Vitol | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Tesla | Odhodlání | National Australia Bank | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Americký trh práce | Opatřením na podporu ekonomiky | Francouzský CAC 40 | Ekonomická situace | Bankovní unie | Průzkum | Graf ropy | Krize | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | FTSE MIB | FCA | Historické rekordy | Snížení úrokových sazeb | Index amerických akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Německé dluhopisy | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Americké investiční banky | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Indikátory důvěry | ExxonMobil | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Měny&Sazby | ČTK | Skupina G20 | Skupina G7 | Německý Ifo index | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Odhad cen | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Členské země EU | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | Politico | IHS Markit | Devizy | Purple Trading | Rhodium Group | Rystad Energy | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Alokace aktiv | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Lipow Oil Associates | BlueBay Asset Management | BHS | Breakout Trader | Protiruské sankce | Cena hliníku | Akcie Tesly | Zásoby zlata | BlueBay | Palladium | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | MiFID II | Invesco | Dealogic | Binance | Oxfam | Štěpán Hájek | Nový šéf Fedu | Analytik devizového trhu | Analytik forexového trhu | Tržní očekávání | Asijské trhy | Vzácné kovy | Kurz eurodolaru | Kobalt | Výnosy desetiletých dluhopisů | Inverzní výnosová křivka | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Výkonnost indexů | Jamie Dimon | Krypto | Německá centrální banka | Wood Mackenzie | OPEC+ | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Long signál | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Index RTS | Nákup zlata | Domácí měna | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Cenový kanál | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Czech Fund | Měny v regionu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Julius Baer | Trh s ropou | Americké volby | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Cena plynu | Signál na akcie | Propad cen ropy | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Obchodní platforma MetaTrader | Nejznámější kryptoměna | FTSE/MIB | Růst zisků | EK | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Bloomberg Economics | Jednotná měna | Veřejný dluh | Bankomaty | Španělský IBEX | Hodnota indexu | Silnější americký dolar | Refinitiv | Odhady analytiků | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Výsledková sezóna v USA | Výsledky bank | Podnikové investice | Slabší euro | Obchodní jednání | Globální dluh | Makroekonomické strategie | Data z ekonomiky | Foreign Policy | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Státní fond | Akciové zisky | Cena zemního plynu | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Micro futures | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Globální HDP | Ztráty dolaru | Boris Johnson | BrandZ | Prodej ropy | Investice firem | Stablecoin | Americké společnosti | Snížení sazeb | NATGAS | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Coffee | Napětí na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Šéfové států | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Likvidita na trhu | Oživení ekonomiky | Produkce zemního plynu | Akcie podniku | Pohonné hmoty | ISM index | Kristalina Georgievová | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Televize CNBC | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Italská vláda | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | Pohonné hmoty v Česku | Nejnovější výsledky | Kurzarbeit | Předstihové indikátory | Nižší volatilita | Stav ekonomiky | Projevy centrálních bankéřů | Equinor | Akcie Barrick Gold | Hypotéky v Česku | Loterie | Cena akcie | Největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | McKinsey | ByteDance | Huawei | Digitalizace | Rozpočtová politika | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Ropný gigant | Ceny benzínu | Německá vláda | Investice do ropy | Trinity | Nová prognóza ČNB | LNG | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Index milánské burzy | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Státní investiční fond | Český trh práce | Trh práce | Myšlenka | Dlouhodobé dluhopisy | Robert Shiller | Včerejší obchodování | Supreme Edition | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | CPI v eurozóně | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | Tesla Elon Musk | Švédská centrální banka | Švédská centrální banka Riksbank | Pfizer | IIF | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Studie | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | ECB Luis De Guindos | Česká měna dnes | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Black Friday | Amazon | Ekonom Jan Švejnar | Jan Švejnar | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Úrok | Louis Vuitton | Nejbohatší | Implikované volatility | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Hong Kong | Záhada | Americká data | 5G | AFP | Ekonomická důvěra | Valdis Dombrovskis | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Struktura HDP | Poptávka po úvěrech | Vládní bondy | Financovat | Hospodaření státu | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Růst eurozóny | HUF | PLN | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Data z průmyslu | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Viceprezident ECB | Koruna dnes | Zdražování | Nízká inflace | Sociální sítě | Problémy | Růstový impuls | Soukromé podniky | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Cvičení | Total | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americké ministerstvo práce | Libanonská ekonomika | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Ranní komentář | Ranní zpráva | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Světové obchodní organizace | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Zavedení cel | Moskva | HDP Německa | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Nord Stream | Nord Stream 2 | Škoda Auto | Míra | RWE | Premiér Babiš | Vivendi | Jaderné elektrárny | InterContinental | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Vánoce | Regulátoři | Fed index | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | Italský premiér | FedEx | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | MasterCard | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Bydlení | EY | Ztráta | Úbytek | NERV | SPD | Hlavní ekonomické události | Akciové indexy v USA | Giuseppe Conte | Roční růst | ANSA | Miliardy korun | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Investiční ředitel | Evropské PMI | Americký index | Hospodářský růst v Německu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Hospodaření | Růst poptávky | Pracovní trh | Silný support | Eskalace konfliktu | Společnost Sentix | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Netflix | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Analýza společnosti | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Míra nezaměstnanosti v ČR | RBA | Budoucnost | Hodnota investic | Centrální vláda | Ifo | Experti | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | Poradenství | Německá společnost | Zpřesněná data | Ministerstvo práce | Iniciativa | Podnik | Vyšší inflace | Bloky | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | SAP | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Zájem o nová auta | Nová auta | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Britské společnosti | Velké firmy | Ceny energií | Vyplácení dividend | Banka Morgan Stanley | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Zajímavé zisky | Kancléřka Merkelová | Očekávaný vývoj | Komunikace | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Hodnota značky | Google | Samsung | Nálada v Evropě | Anglie | Severní Irsko | Skotsko | Wales | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Upstream | Midstream | Downstream | Scorpio Tankers | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Enbridge | Šíření koronaviru | Pohyby cen | Změny cen | Virus | Asijské indexy | Vir | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Růst inflace | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Certifikace | Vysoká inflace | Las Vegas Sands | Las Vegas | Boeing | Vstupy | Výstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Aktuální rezistence | Obchody | Výdaje | Přerušení vývozu | Výrazné ztráty | BP | Americký ISM | Americký ADP | Adidas | Americká společnost | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Americké banky | TNOTE | Průměrná cena | NFP data | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Opatření proti šíření epidemie | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | London School of Economics | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Indexy aktivity | Zvyšující se inflace | Deutsche Telekom | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | Imperial College | Konjunkturální průzkum | Krize v eurozóně | Akcie na evropských trzích | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Index aktivity | Největší ztráty | Šířením nového typu koronaviru | Americký Fed | Cyklické akcie | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Olympijské hry v Tokiu | Nová data | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Snížení těžby | Mzda | Mzdový růst | České mzdy | Vládní opatření | Společnost IHS Markit | Výsledky HDP | Výsledky HDP eurozóny | Inflace v únoru | Propad rublu | Ekonomika Evropské unie | WP | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Těžební kapacity | Objemy ropy | Zákaz cestování | Prudký pokles | Hlavní měny | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Panevropský akciový index STOXX 600 | Nouzový stav | Opatření proti koronaviru | Olaf Scholz | Index strachu VIX | Stav nouze | Profitovat | Mimořádný stav | Shenzhen Composite | Solidarita | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Unijní instituce | Brusel | Pokles HDP | Masivní propad | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Největší propad | Cenový vývoj | Krátkodobé dluhopisy | Šíření viru | Stimul | Růst cen v eurozóně | Inflace v EU | Gazprombank | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | Dopady krize | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Období finanční krize | Zásobníky | Texas | Obchod Amazon | Obavy z ekonomických dopadů | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Český ekonom | Přísná opatření | Další pokles | Vyplácet dividendy | Norská vláda | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Zelený plán | Katar | MPSV | MF | Komentátor | Pravidla EU | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Fundament | Spotřebitelská nálada | Taro Aso | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Koronavirová ekonomika | Koronabondy | Vznik koronabondů | Zápis z posledního zasedání | Klaus Regling | ESM Klaus Regling | Politická rozhodnutí | Graf dne | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Odložené olympijské hry | Olympijské hry | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Limit pro nákup dluhopisů | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Koronové dluhopisy | Platební neschopnosti | České vlády | Ferdinand Dudenhöffer | Automobilový trh | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Izrael | Podnikatelé a firmy | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Nigérie | Alžírsko | VW | Slovensko | Slovenská vláda | České PMI | Války | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Organizace | Švédská vláda | Polský PMI | Wopke Hoekstra | Analytik Saxo Bank | Hrubý domácí produkt země | Saúdové | Závislost | Práce | Výprodej ropy | Koronakrize | Afrika | Údaje | IATA | DPH | Mexiko | Marshallův plán | Pedro Sánchez | Ropný průmysl | Oživení v Číně | Signály oživení | Ekonomové MMF | Eni | Cushing | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | Míra nezaměstnanosti v březnu | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Jihoevropské země | Ministři | Opětovný pokles | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Alexandr Novak | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Dostatek energie | Bezprecedentní opatření | Španělská vláda | Technické problémy | Výpadky | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Delaware | Více peněz | Postoj investorů | Inflace v březnu | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Rozpočet EU | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | WELL | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Statistiky | Uzavření trhů | Snížení likvidity | Indikace | Geopolitická krize | USD za barel | Madrid | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Dílčí index | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Plynárenský průmysl | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | Premiér Andrej Babiš | Reddit | Surové ropy | Spotřebitelská nálada v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | PMI ve službách | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Premiéři zemí Evropské unie | Výkon dolaru | Joe Biden | Regulační rámec | Lucembursko | Branko Milanović | Srbsko-americký ekonom | Evropské méně | Data z trhu práce | Státní peníze | Cestování | Tempo růstu spotřebitelských cen | Růst zásob v USA | Volvo | Osobní příjmy | Osobní výdaje | SMA 100 | Dubnová inflace | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Maloobchod | Omezení kvůli koronaviru | Zaměstnanci | Blízký východ | PMI z výroby | Dopravci | Futures na zemní plyn | Euro klesá | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | Pozitivní očekávání | Alexander Krüger | Velikost pozic | Skladování ropy | Rekordní zisk | Justice | Regulační orgány | Státy eurozóny | Australská ekonomika | Deflační tlaky | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Ekonomické výhody | Investice v zahraničí | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Prognóza MMF | Členské státy | Akcie Nike | Členské země | Hlavní kryptoměny | RBI | Německý ekonom | Světové hospodářství | Rekordní propad | Účet platební bilance | Auta | Dnešní výsledky | Velké ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Recyklované kovy | Recyklace | Upcyklace | Trash Made | Zdenka Kladníčková | Manažerka projektu | Manažerka | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Fiskální stimul | Contemporary Amperex Technology | Důvěra spotřebitelů | Ruské ministerstvo financí | Akcie leteckých společností | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | EasyJet | Čínské hospodářství | Soukromé banky | Argentina | Tisknout peníze | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Kia | JDE | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Největší ekonomika v Evropě | Unie | ČR | Investice do energetiky | Pokles investic | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Koronavirové pandemie | Lukoil | Dlouhodobý výhled | Plán Evropské komise | Rozhodnutí FOMC | Slabá poptávka | Stimulační plán | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Nová prognóza | Antivirus | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Berlín | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Britská ropná společnost | Společnost BP | Mário Centeno | Poptávka po zlatě | Index Nasdaq Composite | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Ropná krize | Místopředseda Evropské komise | La Stampa | Globální poptávka | Energetický gigant | Rozsáhlé investice | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Propad cen | Političtí vůdci | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Videosummit | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Chemické společnosti | Snížení nákladů | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Nízké sazby | Zásoby zemního plynu v USA | Akcie Lufthansy | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Sankce proti Rusku | Merkelová a Macron | ONS | Míra zisku | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Medtronic | Ukrajinská vláda | Exporty | Fond obnovy | Nizozemská vláda | Alarmující čísla | Chorvatsko | Leva | E.ON | KLM | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Ceny | Kolaps | Spotřební daně | Merkelová | Noble Energy | Společnost XTB | Odhady HDP | První odhady HDP | Americké vládní dluhopisy | Insolvence | OMV | Plynárenské společnosti | Kryptoměny aktuálně | Pár EUR/USD | Největší firmy | Výhled německé ekonomiky | Důvěra | Velké technologické firmy | Správci fondů | Situace na americkém trhu práce | Indonésie | Výbuch v Bejrútu | Výbuch v libanonském hlavním městě Bejrútu | Země Perského zálivu | Hyundai Motor | Cenové hladiny | Evropská agentura pro léčivé přípravky | Letecká přeprava osob v Evropě | Letecká přeprava osob | Letecká přeprava | Přeprava osob v Evropě | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Oživení poptávky | Počty nakažených | Pandemická situace | Rystad | Vládní koalice | Výrobní sektor | Christian Sewing | Deutsche Bank Christian Sewing | Šéf Deutsche Bank | Německý regulátor | Automobilka Daimler | Bert | Odborníci | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Mezinárodní agentura pro energii | Battery Day | Narůstající ceny | Snížení emisí | Universal Music | Bankovní aféra | Nová bankovní aféra | Rozmach nákazy | Zhoršení pandemie | Dnes na světových trzích | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Pandemie v Evropě | Politici | Fiskální stimul v USA | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Plynovody | Počet úmrtí | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální pomoc | Investovat do ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Test na koronavirus | Ranní okénko | Česká republika | Nejvýraznější růst | Poptávka po akciích | Epidemická situace | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | AEX | CPI v USA | Americké měny | Zvládnutí epidemie | Jeffrey Sachs | Ekonom Jeffrey Sachs | Americký ekonom | Forum 2000 | Masivní investice | Norský státní investiční fond | Embargo | Jitan Solanki | Concho | Protiepidemická opatření | Nařízení | Intel | Solární energie | Pokles indexu | Reálný HDP | Futures na ropu | Dluh eurozóny | Statistiky z německého trhu práce | XOM | CVX | Omezování ekonomiky | Tržní výhled | Podvážení | Norwegian Cruise Line | Přebytek zahraničního obchodu | Dillí | Týdenní tržní výhled | Elektronická evidence tržeb | Oživení poptávky po ropě | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Zelené investice | Výběr akcií | Siemens | Deutsche Post | Continental | Vakcinace | Swingový výhled | Očkování | Představitelé ČNB | Zadlužování | NBP | Účinnosti vakcín | Revize amerického HDP | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Rodrigo Catril | Růst kurzu dolaru | Zmutovaný koronavirus | Nejhorší výprodej | Klimatická opatření | Plný úvazek | Balík stimulačních opatření | Růst průmyslové produkce | Inflace v Polsku | Nálada investorů | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Výhled na rok | Vývoz LNG | Počasí | Online prostředí | Růst ceny | Opatření na pomoc firmám | Pomoc firmám | Zvýšení těžby | Německá inflace | Vývoj německé ekonomiky | Zvýšení ceny | Samsung Electronics | Zdravotní péče | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | Dopad na trhy | Efekt na trhy | Oživování světové ekonomiky | Situace na trhu | United Parcel Service | Philips | UPS | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Radar Tradera | Týdenní Forex kalendář | Nárůst ceny | Tržní ceny | ROI | Dnešní seance | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Brent (OIL) | Oživení evropské ekonomiky | MIB | HAS | Daňové zvýhodnění | Kov | Obchodování s emisemi | Zajímavé akcie | Norská ekonomika | SSB | Paal Sletten | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Nedostatečné dodávky | Využití vodíku | Nizozemský ministr | Nizozemský ministr financí | Růstový trend | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | PMI indexy | Zásoby plynu | Třetí vlna | Očkovací program | Air | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Čisté krátké pozice | Sentiment investorů | Tvrdý lockdown | Akcie Phillips 66 | PSX | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Tempo očkování | Fidelity | Systematické riziko | Nový americký prezident | Dnešní videokomentář | Vysoké dividendy | Řecká vláda | Míra inflace v EU | Inflace v EU v únoru | Hodnotové akcie | Ropné futures | Rychlé očkování | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Poptávka po nemovitostech | Data z reálné ekonomiky | PMI index | Americké stimuly | Americký stimulační plán | Nové americké stimuly | Reuters analytik | EDF | Prudký růst cen | AMD | Pomoc MMF | Ceny ropy Brent | Polymetal | Ceny surovin | Emise skleníkových plynů | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Odhad letošního růstu ekonomiky | HSBC Holdings | United Parcel Service (UPS) | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Futures na americké indexy | Systém obchodování | Plán obnovy | Pandemie COVID | Analytické fórum | Royal Dutch Shell A | API | Oslabení | Tellurian | První zvýšení sazeb | Tax Observatory | EU Tax Observatory | Nadnárodní společnosti | Eurodad | Nevládní organizace | Dnešní makrodata | Spotřeba domácností | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodeje dluhopisů | Dodávky plynu | Ruský HDP | Dekarbonizace | Prodej | Zdanění firem | Graf akcie | Regulační úřad | CO2 | Pozitivní vliv | Trh dnes | El País | Deník El País | Varianty koronaviru | Thajsko | Technologie | Americký výrobce | Spojené arabské emiráty | Hliník | Prodej zboží | Spotové ceny | UST | JAR | Cyklické sektory | Americký trh | Mutace delta | Odvětví | Nedostatek potravin | BHP | Zásoby plynu v USA | Načasování | Varianta delta | Boom | Rekord | Štěstí | Dřevo | Chování | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Logistika | Devon Energy | Phillips 66 | Projekce | TWS | Rekordní minimum | Společnost Equinor | Vratislav Zámiš | Asijské země | Americké ceny | První odhad | Home Depot | Medián | Koronavirové mutace | Šíření koronavirové mutace | Koronavirové mutace delta | Analytici banky | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Best Buy | Dodávky plynu do Evropy | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Rivian | Dna | Lenka Kalivodová | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Siemens Healthineers | Ceny plynu | Evropský index | Los Angeles | Americká firma | Sentiment indikátory | FDP | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Henry Hub v Louisianě | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Cenový šok | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Klíčový údaj | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Trader Workstation (TWS) | Minulá výkonnost | Bohemia Energy | Energetické krize | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Zdravotnictví | Schlumberger | Obilí | Kuny | Rumunsko | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Ruská společnost | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Dceřiná firma | Klima | Plyn v EU | Plynovod Jamal | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Australská banka | IG Metall | Velkoobchodní cena zemního plynu | Velkoobchodní ceny plynu | Fantasia Holdings | Globální dodavatelské řetězce | AMD akcie | Daimler Truck | Společnost | Burzovní cena | Raketový růst | Raketový růst ceny | Macy's | Lockdowny | Povinné očkování | TIM | RTS | Antony Blinken | Zahraniční politika | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Omikron | Omicron | Sazby centrální banky | Varianta omikron | Nálada na trzích | | Bear market | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Rozšíření | Rostoucí inflace | Výkon průmyslu | Ekonomické ztráty | Úrokové sazby v USA | Obavy z omikronu | Trh se zlatem | Joe Manchin | David Madden | Jamal | Závazky vůči věřitelům | PGNiG | Základní sazba | Odvětví cestovního ruchu | Hráči na trhu | Celosvětový HDP | Zvýšení slevy na poplatníka | Plynová krize | Hodnoty měny | Miliardy USD | Srí Lanka | Ruský plyn | Uhelné elektrárny | Hry | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Nový týden | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rusko dnes | Hnědouhelné elektrárny | Šéf NATO | Banka Barclays | WIZZ | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Plynárenské firmy | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Russia Trading System | Index Russia Trading System | Výkonnost indexu RTS | Cena generických futures | Metaanalýza | Anexe Krymu | Ruská ruleta | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | DNR | LNR | DNR a LNR | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Odpojení Ruska | Platba SWIFT | Identifikační kód | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Norbert Rücker | Prudký růst ceny ropy | Prezident Putin | Lowe's | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Wally Adeyemo | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské banky | Cena plynu pro evropský trh | Napadení Ukrajiny Ruskem | Green Deal | Odstřižení od SWIFT | Ruský útok | Export do Ruska | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Boje na Ukrajině | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Odstřižení Ruska od SWIFT | Bluebay Asset Management | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Kyjev | Západní firmy | Kamaz | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Statista | EMISS | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Velkoobchodní cena plynu | Leonardo | Rheinmetall | Cheniere Energy | Zkapalněný zemní plyn | Zpřísnění sankcí | RHM.DE | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Společnost Eni | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Východní Evropa | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Snížení spotřební daně | Tlak na Rusko | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Vliv války | Vliv války na Ukrajině | Západní sankce | Sankce Západu | Zvyšování cen | Měny navázané na komodity | Zahájení ruské invaze | APP | Luigi Di Maio | Di Maio | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | Zisky české měny | Dopady války na Ukrajině | Vladimir Medinskij | Zákaz obchodování s Ruskem | Obchodování s Ruskem | Platby za plyn v rublech | Závislost na Rusku | Vyloučení Ruska | Andrew Lipow | Vysoké ceny energií | Kapitálové kontroly | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dodávky zemního plynu | Ruské dodavatelské řetězce | Platby za plyn | Vypnutí plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Vývoz potravin | Protiruské sankce západních států | Sankce západních států | Spirálovitý růst cen energií | Spirálovitý růst cen | Spirálovitý růst | Růst cen energií | Západní sankce vůči Rusku | Energetický problém | Energetický problém EU | Závislost na ruském jaderném palivu | Problém EU | Akcie Rheinmetall | Rheinmetall akcie | Rheinmetall akcie RHM.DE | Akcie RHM.DE | Akcie RHM | Akcie Rheinmetall (RNM.DE) | Reddit IPO | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Ukrajinské jednotky | Zelenskyj | Leonhard Birnbaum | Embargo na ruský plyn | Odpojení EU od ruského plynu | Kiril Petkov | Premiér Kiril Petkov | Čínské investice v Evropě | Čínské přímé zahraniční investice | Čínské přímé zahraniční investice v Evropě | Účet v rublech | Akcie plynárenských firem | Rostoucí ceny energií | Závislosti na ruské ropě | Závazky dolarových eurobondů | Nová bankovní rada | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Marketingová komunikace | Vývoz plynu | Cenový strop na ruskou ropu | Omezení kapacity | Omezení kapacity Nord Streamu | Kelvin Dalrymple | Společnost Naftogaz | Bayraktar | Rizikový faktor | Spalování ropy | Španělský deník | Španělský deník El País | Státní plynárenská společnost | Ukrajinský Naftogaz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Evropské PMI
Evropské sdružení volného obchodu (EFTA)
Evropské sdružení výrobců automobilů
Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA)
Evropské společenství
Evropské společnosti
Evropské továrny
Evropské trhy
Evropské velmoci
Evropské vlády

Následující klíčová slova

Evropské zlaté rezervy
Evropský akciový trh
Evropský automobilový průmysl
Evropský automobilový sektor
Evropský bankovní akciový index
Evropský bankovní index Euro Stoxx Banks
Evropský bankovní úřad
Evropský bankovní úřad (EBA)
Evropský blok
Evropský datový kalendář
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
ThinkMarkets
FXlift
FxNet
reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít