Úterý 23. července 2024 15:48
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei Payout
reklama
Fintokei Payout
reklama
FTMO férovost

Belgie

C:\fakepath\EU3.jpg

Zadlužení EU se v prvním čtvrtletí zvýšilo na 82 procent HDP

22.07.2024 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí letošního roku přestalo snižovat. Zvýšilo se na 82 procent hrubého domácího produktu (HDP) z hodnoty 81,5 procenta HDP v posledním loňském čtvrtletí. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejvýrazněji se zadlužení zvýšilo na Slovensku, dál se ale zvyšuje i v České republice. Státní dluh Česka se dostal na další rekord.
img

Cla EU bojují proti expanzi čínských automobilek

11.07.2024 Evropská komise zavedla dočasná dovozní cla na elektromobily čínské výroby, která vstoupila v platnost minulý pátek. V závislosti na výrobci se tyto přirážky pohybují v rozmezí 17,4 až 37,6 procenta a doplňují stávající desetiprocentní dovozní clo. Byly vypočteny na základě odhadů, kolik státní podpory jednotlivé firmy obdržely, přičemž společnostem, které při šetření spolupracovaly, byla cla, která je postihla, snížena. Na základě těchto kritérií stanovila Evropská komise individuální cla pro tři čínské značky elektromobilů - SAIC, BYD a Geely.
img

Země EU váhají, zda podpořit dodatečná cla na elektromobily vyráběné v Číně

03.07.2024 Členské státy Evropské unie váhají, zda podpořit dodatečná cla na elektromobily vyráběné v Číně. Němci jsou proti, Francouzi pro a Češi zatím nevědí. Pro Brusel je problém získat shodu pro svůj zatím největší obchodní případ. V případě, že cla začnou platit, hrozí Peking rozsáhlými odvetnými opatřeními. Uvedla to dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-02072024-64-zm.png

Nezaměstnanost v EU v květnu zůstala na šesti procentech, nejnižší byla v Česku

02.07.2024 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu zůstala na dubnových šesti procentech. Nejnižší byla v Česku, kde klesla na 2,7 procenta z revidovaných 2,8 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V zemích eurozóny činila míra nezaměstnanosti 6,4 procenta stejně jako o měsíc dříve.
C:\fakepath\trader-02072024-63-zm.png

Inflace v eurozóně v červnu podle odhadu Eurostatu klesla na 2,5 procenta

02.07.2024 Míra inflace v eurozóně v červnu zpomalila na 2,5 procenta z květnových 2,6 procenta, uvedl ve svém rychlém odhadu Eurostat. Údaje za celou Evropskou unii tento odhad neobsahuje, nejsou v něm tedy ani data za Českou republiku.
C:\fakepath\euro-02072024.jpg

O Euru

02.07.2024 Ačkoliv by tady na tomto místě všechny z vás, celkem logicky napadlo, že tím eurem je myšleno platidlo, tentokrát to bude o fotbalu. Jasně, když budete trpěliví, během textu se přeci jen nevyhnu investicím, ale hlavním tématem bude fotbal, tedy to, o čem myslím Gary Lineker, řekl …
img

Politická nestabilita, záminka k prodeji CAC 40 ?

25.06.2024 Francouzskou politickou scénou otřásl nečekaný zvrat ve stejný večer, kdy se konaly volby do Evropského parlamentu, tedy 9. června. Ne proto, že by radikální pravice získala většinu křesel v parlamentu – to předpovídaly již předběžné průzkumy –, ale spíše proto, že prezident přijal náhlé rozhodnutí rozpustit Národní shromáždění. V důsledku toho půjdou občané 30. června a 7. července opět k volbám, přičemž jim hrozí, že budou čelit dalšímu soužití. Jak po této zprávě reagoval akciový trh ?
C:\fakepath\Rusko-sankce-2.jpg

Členské státy Evropské unie schválily další balík sankcí proti Rusku

24.06.2024 Členské státy Evropské unie dnes formálně schválily čtrnáctý balík sankcí proti Rusku. Informovalo o tom české zastoupení při EU. Sankční seznam se rozrůstá o 116 fyzických i právnických osob, které se podle unijní diplomacie podílejí na agresi proti Ukrajině, a rovněž o některé sektorové oblasti. Nové sankce mimo jiné obsahují zákaz překládky ruského zkapalněného zemního plynu (LNG). Sankce definitivně odsouhlasili na dnešním jednání v Lucemburku unijní ministři zahraničí.
C:\fakepath\trader-20062024-32-zm.jpg

Zástupci zemí EU se shodli na čtrnáctém balíku sankcí proti Rusku

20.06.2024 Zástupci zemí Evropské unie se dnes shodli na čtrnáctém balíku sankcí proti Rusku, oznámilo belgické předsednictví v Radě EU. Podle českého zastoupení při EU se sankční seznam rozrůstá o více než 100 fyzických i právnických osob, které se podle unijní diplomacie podílejí na agresi proti Ukrajině, i o některé sektorové oblasti. Nové sankce mimo jiné obsahují zákaz překládky ruského zkapalněného zemního plynu (LNG). Sankce ještě musí formálně schválit členské státy, podle diplomatických zdrojů ČTK se tak stane na pondělním jednání unijních ministrů zahraničí v Lucemburku.
C:\fakepath\svycarsko-20062024-1.jpg

Podívejte se na historii švýcarského franku. Alpské měny, která vypekla i s eurem

20.06.2024 Švýcarský frank je jednou z nejsilnějších, nejčastěji obchodovaných a nejdůvěryhodnějších měn světa. V minulosti si ale i toto alpské platidlo prošlo několika karamboly, které znervózněly i Mezinárodní měnový fond. Na historii švýcarského franku se podíváme v dalším vydání cyklu CASH HISTORY.
C:\fakepath\trader-19062024-49-zm.jpg

ECB varuje před finančním napětím v eurozóně, nabádá ke snížení deficitů

19.06.2024 Státy eurozóny čelí významné finanční zátěži, varovala Evropská centrální banka (ECB) v dnes zveřejněné publikaci. Mezi tlaky na veřejné finance podle ECB patří zejména stárnutí populace, nutnost vyšších výdajů na obranu v důsledku ruské agrese vůči Ukrajině, nutnost investic do digitalizace veřejné správy a finanční dopady změn klimatu. Zemím platícím společnou evropskou měnou centrální bankéři doporučují v příštích desetiletích snižovat deficity veřejných financí.
C:\fakepath\trader-19062024-40-zm.jpg

Brusel zahajuje kvůli vysokým deficitům řízení se sedmi zeměmi, i se Slovenskem

19.06.2024 Evropská komise (EK) zahajuje řízení se sedmi členskými zeměmi Evropské unie, které překračují stanovené deficity veřejných financí. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Týká se to Belgie, Francie, Itálie, Maďarska, Malty, Polska a Slovenska. Tyto země loni u deficitů překročily tříprocentní strop ve vztahu k hrubému domácímu produktu (HDP).
C:\fakepath\trader-18062024-41-zm.jpg

Míra inflace v EU v květnu zrychlila na 2,7 procenta, v Česku byla mírně vyšší

18.06.2024 Míra inflace v Evropské unii v květnu činila 2,7 procenta, a byla tak o desetinu procentního bodu vyšší než v dubnu. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice inflace zvolnila na 2,8 procenta z tempa 3,1 procenta, kde byla o měsíc dříve. Eurostat používá harmonizované údaje, které se liší od výpočtů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
img

EU výrazně navyšuje cla na čínská elektroauta, poškodí tím Německo i Česko. Fiasko Green Dealu ji totiž nutí přejímat Trumpovu agendu, kterou dříve tolik kritizovala

12.06.2024 Evropská unie od první poloviny příštího měsíce výrazně navýší cla na čínská elektroauta, až do výše přesahující 38 procent. EU tak činí na základě prověrky systému dotování výroby čínských elektroaut, kterou zahájila loni. Čína už uvedla, že podnikne odvetné kroky. Akcie firem čínského segmentu výroby elektrout se v reakci propadají. Například akcie automobilek Geely a Xpeng klesají o osm procent.
C:\fakepath\elektroauta.jpg

Evropská komise zřejmě oznámí zvýšení cel na dovoz elektromobilů z Číny

10.06.2024 Evropská komise (EK) zřejmě tento týdne oznámí zvýšení cel na dovoz čínských elektromobilů. Dosavadní poplatek by se tak mohl zvýšit z deseti procent na 20 až 35 procent, uvedla dnes agentura APA. Představitelé automobilek BMW, Mercedes nebo Volkswagen chystané opatření kritizují, protože se obávají odvetných opatření ze strany Číny.
img

Ranní shrnutí (10.06.2024)

10.06.2024 Trhy v Číně a Austrálii zůstávají v pondělí kvůli místním svátkům zavřené. Ostatní indexy v asijsko-pacifickém regionu mezitím zažívají růstovou seanci. Japonský index Nikkei 225 si připisuje 1,00 %, zatímco index SG20cash (singapurský index MSCI) roste o 0,15 %.
img

Fiasko Green Dealu nutí Evropskou unii přejímat Trumpovu agendu, kterou dříve tolik kritizovala. Proti už je jen „pročínské“ Německo, kroky Bruselu tak poškodí i Česko

09.06.2024 Když svého času Donald Trump obýval Bílý dům, činovníci zemí Evropské unie se mu rádi vysmívali. Pokud jej tedy neměli hned za zlosyna. Dnes už jim úsměv ztuhl. Pýcha zase jednou předešla pád. Nakonec vlastně dokonce Trumpovu agendu přejímají. V řadě klíčových oblastí.
img

Tato auta mají investiční potenciál. Poradíme, na co si dát při výběru pozor

06.06.2024 Zatímco někteří lidé investují na akciovém trhu, jiní dávají přednost předvídatelnějším typům investic, jakým mohou být třeba klasická auta. Právě vozy, které už za sebou mají třicetiletou historii, jsou mezi lidmi hledajícími investiční příležitosti čím dál populárnější. Podle Matase Buzelise, automobilového experta ze společnosti carVertical, mohou pečlivě vybrané modely bez vady svou hodnotu vícenásobně zvýšit, a to dokonce už po několika letech.
img

Co je důvodem pro růst zadlužení ve většině zemí?

03.06.2024 Je třeba pochopit jednu věc a sice to, že zadlužování se ekonomik není výběrem ale v podstatě nutností už. Před 100 lety situace byla na západě jiná a dařilo se mít vyrovnaný rozpočet a dokonce se považovalo za dobré mít mírný přebytek a některým zemím se to i dařilo (např USA). Ovšem nyní je západ v úplně jiné situaci: jsme již silně rozvinutí, přirozený růst je těžší, populace stárne (sociální účet narůstá), rozdíl v bohatství se prohlubuje (střední třída v reálných číslech nebohatne už velmi dlouho, naopak chudne) a v důsledku toho roste populismus, voliči jsou zklamaní z reality a z toho, že ty komodity (byty, akcie apod.) rostou rychleji, než jejich příjmy a tlačí politiky k tomu, aby více zadlužovali zemi a ulevili svým voličům.
C:\fakepath\eurozona5.jpg

Inflace v eurozóně v květnu podle odhadu zrychlila

31.05.2024 Míra inflace v eurozóně v květnu zrychlila na 2,6 procenta z dubnové hodnoty 2,4 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zdražují zejména služby a potraviny, mírně k celkovému růstu opět přispěly také energie. Rychlý odhad neobsahuje údaje za celou Evropskou unii, nejsou v něm tedy ani data za Českou republiku.
C:\fakepath\euro-23052024.jpg

Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století

23.05.2024 Euro je v současnosti považované za druhou nejdůležitější měnu světa, zároveň jde ale o jedno z nejmladších platidel. Ovšem jen na první pohled. Evropa začala se společnou měnovou politikou výrazněji experimentovat už v devatenáctém století. Na euro si posvítíme v dalším vydání cyklu CASH HISTORY.
C:\fakepath\EU2.jpg

Míra inflace v EU v dubnu zůstala na 2,6 procentech

17.05.2024 Spotřebitelské ceny v Evropské unii se v dubnu meziročně zvýšily o 2,6 procenta, inflace tak zůstala na březnové úrovni. Ještě před rokem přitom meziroční růst spotřebitelských cen činil 8,1 procenta. V České republice se inflace zvýšila z 2,2 procenta na 3,1 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Eurostat používá harmonizované údaje, které se liší od výpočtů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
C:\fakepath\Cina-prumysl.jpg

BBC: Západ tvrdí, že Čína toho vyrábí příliš, ta ale nesouhlasí

05.05.2024 Žen Wen-ping nechce opustit prázdnou cihlovou budovu v čínském výrobním centru Tung-kuan, která kdysi bývala prosperující továrnou. Netruchlí jen nad koncem firmy, ale také nad zpomalováním kdysi nezastavitelné čínské ekonomiky, které milionům pracovníků ztěžuje hledání práce. Západ Číně vyčítá, že vyrábí příliš mnoho. Pro lidi, jako je Žen, se však v Číně nevyrábí dost, napsal server stanice BBC.
C:\fakepath\FTX3.png

Z exšéfů kryptoměnových firem jsou stíháni i Bankman-Fried, Kwon či Mashinsky

01.05.2024 Kromě zakladatele kryptoměnové burzy Binance Changpenga Zhaa, kterému včera soud vyměřil čtyři měsíce vězení, bylo v posledních letech zatčeno a čelí stíhání či soudům také několik dalších někdejších šéfů kryptoměnových firem.
C:\fakepath\eurozona3.jpg

Míra inflace v eurozóně zůstala na 2,4 procenta

30.04.2024 Spotřebitelské ceny v eurozóně se v dubnu meziročně zvýšily o 2,4 procenta, inflace tak zůstala na březnové úrovni. V rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje.
C:\fakepath\euro zone.jpg

ČR se zavázala přijmout euro v přístupové smlouvě

14.04.2024 Vybrané údaje o problematice budoucího možného přijetí společné evropské měny euro Českou republikou k 20. výročí (1. května 2004) vstupu ČR do Evropské unie (EU):
C:\fakepath\trader-28032024-45-zm.png

Z exšéfů kryptoměnových firem čelí stíhání také Zhao, Kwon či Mashinsky

28.03.2024 Kromě Sama Bankmana-Frieda, zakladatele zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX, kterého dnes soud poslal na 25 let do vězení, bylo v posledních letech zatčeno a čelí obvinění také několik dalších někdejších šéfů kryptoměnových firem.
C:\fakepath\portugalsko.jpg

Agentura S&P zvýšila rating Portugalska díky nižšímu zadlužení

03.03.2024 Americká ratingová agentura S&P Global Ratings v pátek zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Portugalska o jeden stupeň na A-, což znamená střední vyšší kvalitu dluhu. Je to poprvé od roku 2011, kdy se rating zvýšil na známku začínající písmenem A. Své rozhodnutí S&P zdůvodnila snížením míry zadlužení země. Výhled ratingu je pozitivní, což znamená, že by jej agentura mohla ve střednědobém výhledu opět zvýšit.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

EU nechce prodlužovat smlouvu o tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu

15.02.2024 Evropská unie nemá zájem o prodloužení smlouvy o tranzitu ruského zemního plynu přes území Ukrajiny dál do Evropy. Řekla to dnes komisařka EU pro energetiku Kadri Simsonová, podle níž unie nic takového nepotřebuje. Současná smlouva vyprší na konci letošního roku. Ukrajina už v lednu popřela informace, že je připravena jednat o prodloužení smlouvy.
img

Představujeme nejlepší evropské akcie

14.02.2024 I když je evropský akciový trh provázán s globální ekonomikou stejně jako všechny ostatní, nabízí investiční příležitosti, které jinde najdete jen těžko. A zatímco americké indexy se čím dál víc soustřeďují na technologické firmy, Evropa nabízí diverzifikovanější investiční prostředí. Abychom lépe ilustrovali možnosti evropského trhu, podíváme se na ty akcie z masivního indexu Euro STOXX 600 s tržní kapitalizací přes 5 miliard euro k datu prvního měření, jež si během pětiletého období vedly nejlépe.
C:\fakepath\euro mena (2).JPG

Mechanismus ERM II je důležitým předstupněm pro zavedení eura

07.02.2024 Výběr informací o Evropském mechanismu směnných kurzů ERM II (koalice se dnes shodla, že si vláda vyžádá stanovisko Národní ekonomické rady vlády k vyhodnocení problematiky výhodnosti vstupu ČR do ERM II):
C:\fakepath\trader-01022024-59-zm.jpg

EU se dohodla na nových pravidlech snižujících náklady na vstup firem na burzu

01.02.2024 Zástupci členských zemí Evropské unie a Evropského parlamentu se dnes dohodli na nových pravidlech, která sníží náklady na vstup firem na akciový trh. Nová pravidla mají rovněž povzbudit zakladatele k uvádění svých podniků na burzu tím, že jim zajistí zachování značné kontroly nad rozhodováním, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\EU2.jpg

Ekonomika EU ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala, o čtvrtletí dříve klesla

30.01.2024 Ekonomika Evropské unie ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku podle sezonně přepočtených údajů stagnovala, zaznamenala tak mírné zlepšení proti předchozímu čtvrtletí, kdy o 0,1 procenta klesla. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Meziročně pak hrubý domácí produkt (HDP) vykázal růst o 0,2 procenta po stagnaci ve třetím čtvrtletí.
C:\fakepath\recko-29012024.jpg

Investiční glosa: Dlužím, tedy jsem. Podívejte se, jak pákují evropské státy včetně Česka

29.01.2024 Globální ekonomika se točí kolem kolem dluhu. Dluží státy, dluží firmy, dluží jednotlivci. Pro řadu domácností mohou být investice prostředkem, který jim pomůže se z dluhu vyvázat. Těžké je ale učit lidi finanční gramotnosti, když člověk zjistí, jak moc jedou jednotlivé země na dluh.
img

Ukrajina popřela, že je ochotna prodloužit smlouvu o tranzitu ruského plynu

25.01.2024 Ukrajina popřela, že je připravena jednat o prodloužení klíčové smlouvy o tranzitu ruského plynu přes své území, jejíž platnost vyprší na konci letošního roku. Informovala o tom agentura Bloomberg. Slovenský premiér Robert Fico přitom ve středu po setkání se svým ukrajinským protějškem Denysem Šmyhalem uvedl, že tranzit plynu přes Ukrajinu do Evropy by mohl pokračovat.
C:\fakepath\EU3.jpg

Zadlužení EU loni ve třetím čtvrtletí dál klesalo, v Česku se naopak zvýšilo

22.01.2024 Zadlužení Evropské unie se loni ve třetím čtvrtletí dál snižovalo a kleslo na 82,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice byl vývoj opačný a zadlužení se proti předchozímu čtvrtletí zvýšilo, podle dat Eurostatu dosáhlo 44,5 procenta výkonu ekonomiky. Státní dluh byl v Česku rekordní.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Průmyslová výroba v EU v listopadu zmírnila meziměsíční pokles na 0,2 procenta

15.01.2024 Průmyslová výroba v Evropské unii v listopadu podle sezonně přepočtených údajů meziměsíčně klesla o 0,2 procenta, což je zlepšení proti říjnu, kdy pokles činil 0,5 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl unijní statistický úřad Eurostat. Meziročně se ale situace zhoršila, výroba klesla o 5,8 procenta ve srovnání s poklesem o 5,4 procenta v předchozím měsíci.
C:\fakepath\trader-09012024-50-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.01.2024 1) Česká národní banka v loňském roce téměř ztrojnásobila objem zlata, které drží ve svých rezervách. Ke konci loňského roku dosahovaly 986.000 troyských uncí, což odpovídá 30,67 tuny. Hodnota zlata v rezervách byla 45,7 miliardy korun. Vyplývá to z údajů o struktuře devizových rezerv, které dnes centrální banka zveřejnila.
C:\fakepath\investice-2024-07012024.jpg

To nejdůležitější v roce 2024 – na co se připravit

08.01.2024 V tomto článku se společně podíváme na výběr hlavních dosud známých ekonomických očekávaných událostí ve světě v roce 2024, abyste si je mohli vyznačit ve svém investičním kalendáři.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
C:\fakepath\fxstreet-2023-29122023-2.png

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023

30.12.2023 V tomto každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – den za dnem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Euro používá 20 z 27 členských zemí EU

29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
img

Prodej aut v EU v listopadu vzrostl, skoro polovina byly elektrické vozy

20.12.2023 Počet registrací nových osobních aut v Evropské unii se v listopadu zvýšil o 6,7 procenta na 885.581 vozů, je to šestnáctý měsíc růstu v řadě. Dál se přitom zvyšuje prodej elektrických aut, jejich podíl na nově zaregistrovaných vozech už je skoro poloviční. Ve své zprávě to dnes uvedlo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Prodej aut v České republice se zvýšil o 11,5 procenta.
img

Česko má nejvyšší inflaci v celé EU, klíčovým „viníkem“ je přitom takzvaný úsporný tarif, ukazují nová data Eurostatu. Česko svojí inflací překonává dokonce už i Maďarsko

19.12.2023 Česká republika vykazovala letos v listopadu vůbec nejvyšší míru meziroční inflace v celé EU. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnil Eurostat. Takzvaná harmonizovaná inflace – tedy inflace srovnatelná napříč unijními zeměmi – dosáhla v listopadu v Česku meziroční úrovně rovných osmi procent. Inflace v Česku tak převyšuje dokonce i inflaci v druhém Maďarsku (viz graf níže). Nejnižší inflaci hlásí Belgie, kde se už ceny dokonce meziročně propadají, a to o 0,8 procenta. Průměr EU pak odpovídá hodnotě 3,1 procenta.
C:\fakepath\trader-06122023-52-zm.jpg

Skupina G7 vyhlásila s platností od 1. ledna embargo na ruské diamanty

06.12.2023 Skupina hospodářsky vyspělých zemí G7 vyhlásila s platností od 1. ledna embargo na ruské diamanty. Zhruba od 1. března se přidají i další omezení a zákaz nepřímého dovozu ruských drahokamů, uvedla skupina podle agentury Reuters. Omezení se netýká diamantů pro průmyslové využití.
img

Dovoz jaderného materiálu z Ruska do EU je letos opět vyšší než v roce 2021

01.12.2023 Dovoz jaderného materiálu a souvisejících služeb z Ruska do Evropské unie je letos opět vyšší ve srovnání s rokem 2021, tedy proti období před začátkem ruské invaze na Ukrajinu. S odkazem na Zásobovací agenturu Euratomu (ESA), tedy Evropského společenství pro atomovou energii, to dnes uvedla agentura Reuters. Unie dováží jaderné palivo pro jaderné reaktory navržené v Rusku.
img

Forex: Eurodolar

29.11.2023 Včerejší série holubičích komentářů z Fedu prodloužila pokles tržních dolarových sazeb, což vytlačilo eurodolar nad hladinu 1,1000. Z výše zmíněné rétoriky stojí za zmínku především jasná pobídka od guvernéra Fedu Ch. Wallera, který uvedl, že pokud bude inflace (dále) klesat, nemá cenu držet sazby takto vysoko. Dnes se dostanou do hry již důležitější data, mezi která lze počítat nejen inflaci z Belgie, Německa a Španělska (za listopad), ale i například americkou obchodní bilanci za měsíc říjen. Pro eurodolar by mohla být asi nejdůležitější německá inflace, zejména pokud vykáže výrazný pokles. V takovém případě by se eurové sazby mohly tlačit níže a s nimi i pár EUR/USD.
C:\fakepath\euro-mince.jpg

Inflace v Evropské unii v říjnu klesla na 3,6 procenta, v ČR je druhá nejvyšší

17.11.2023 Míra inflace v Evropské unii v říjnu klesla na 3,6 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice inflace dosáhla 9,5 procenta a byla druhá nejvyšší ze zemí sedmadvacítky. Nejvyšší inflaci mělo s hodnotou 9,6 procenta Maďarsko.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 16. listopadu 2023

16.11.2023 Více než 40 zemí se dohodlo na zavedení rámce pro vykazování kryptoměn, který vypracovala Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), přidružená ke skupině G20. Plošné, důsledné a včasné zavedení rámce "zlepší naši schopnost zajistit dodržování daňových předpisů a omezit daňové úniky, které snižují veřejné příjmy a zvyšují zátěž těch, kdo daně platí," uvádí se v prohlášení daných zemí.
img

Turistika se v EU loni téměř zotavila z dopadů pandemie, mezi státy jsou rozdíly

31.10.2023 Odvětví turistiky se loni v Evropské unii téměř zotavilo z dopadů pandemie covidu-19. Počet přenocování v turistických zařízeních dosáhl 96 procent stavu před pandemií, uvedl ve své dnešní zprávě statistický úřad Eurostat. Mezi členskými státy jsou ale velké rozdíly. Česká republika byla zhruba na 89 procentech stavu z roku 2019, ale například Slovensko pouze na 72 procentech.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Ekonomika EU ve třetím čtvrtletí vzrostla o 0,1 procenta, předtím stagnovala

31.10.2023 Ekonomika Evropské unie ve třetím čtvrtletí vzrostla ve srovnání s předchozími třemi měsíci i meziročně o 0,1 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Ve druhém čtvrtletí ekonomika proti předchozím třem měsícům stagnovala, meziročně ale vykazovala růst o 0,4 procenta.
C:\fakepath\eurozona2.png

Míra inflace v eurozóně v říjnu klesla na 2,9 procenta, výrazně zlevnily energie

31.10.2023 Míra inflace v eurozóně v říjnu klesla na 2,9 procenta, uvedl dnes v rychlém odhadu unijní statistický úřad Eurostat. Je to větší pokles, než se čekalo, zejména díky výraznému snížení cen energií. V září míra inflace ve skupině dvaceti zemí, které používají společnou měnu euro, činila 4,3 procenta. Data za ostatní země Evropské unie, které nejsou zároveň členy eurozóny, rychlý odhad neobsahuje.
img

Forex: Eurodolarový trh čeká perný týden

30.10.2023 Eurodolarový trh čeká z pohledu dat perný týden, když již dnes začnou proudit důležitá data ze západní Evropy. Kromě inflačních dat ze Španělska, Belgie a Německa bude zveřejněn i výsledek německého HDP. Ve hře je mezikvartální propad, teď jde o to, jak bude výrazný. Dodejme, že pokud jde o říjnovou inflaci, tak se očekává (rovněž) výrazné zpomalení meziročního růstu. Obojí může dohromady tlačit na pokles eurových sazeb a tím i eurodolaru.
C:\fakepath\eurozóna.jpg

Inflace v EU v září klesla na 4,9 procenta, nejvyšší je v Maďarsku

18.10.2023 Míra inflace v Evropské unii v září klesla na 4,9 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejvyšší inflaci mělo s hodnotou 12,2 procenta Maďarsko, které je zároveň jedinou unijní zemí, kde byla inflace nad deseti procenty. V České republice inflace dosáhla 8,3 procenta, což byla čtvrtá nejvyšší hodnota v EU.
C:\fakepath\eu.jpg

Ministři financí EU se zabývají fiskálními pravidly, čeká se komplikovaná debata

17.10.2023 Ministři financí Evropské unie dnes na jednání v Lucemburku od rána debatují o reformě rozpočtových a dluhových pravidel, kterou loni navrhla Evropská komise (EK). Původně měli o reformě na dnešním zasedání už hlasovat. Vzhledem k tomu, že se názory jednotlivých členských států zásadně liší, bylo ale rozhodnuto, že se o tématu bude jen debatovat.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Míra inflace v eurozóně v září klesla na 4,3 procenta, čekal se mírnější pokles

29.09.2023 Míra inflace v eurozóně v září klesla na 4,3 procenta ze srpnové hodnoty 5,2 procenta, uvedl dnes v rychlém odhadu unijní statistický úřad Eurostat. Inflace je tak nejníže za poslední dva roky. Před rokem byla na deseti procentech, což byl tehdejší rekord. Nejvyšší inflaci má nyní v eurozóně Slovensko.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Inflace v EU v srpnu klesla na 5,9 procenta, v Česku byla druhá nejvyšší

19.09.2023 Míra inflace v Evropské unii v srpnu klesla na 5,9 procenta z červencové hodnoty 6,1 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejvyšší inflaci mělo s hodnotou 14,2 procenta Maďarsko, druhá nejhorší byla Česká republika, kde inflace dosáhla 10,1 procenta. Tyto dvě země jsou zároveň v EU jediné, kde byla inflace v srpnu nad deseti procenty.
img

Počet obyvatel ČR se přiblížil k 11 milionům

11.09.2023 „Česká republika zřejmě brzy bude mít 11 milionů obyvatel. Již nyní jsme devátou nejlidnatější zemí Evropské unie a necháváme za námi země jako jsou Portugalsko, Švédsko nebo Řecko. Osmou nejlidnatější zemí Evropské unie je Belgie, která má přibližně o 900 tisíc obyvatel více než Česká republika,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Tři cesty pro euro

06.09.2023 Jak se ekonomická situace v eurozóně zhoršuje, hlasy "jestřábů" ECB sílí. Paradox, že? Evropská centrální banka by však podle OECD měla pokračovat ve zpřísňování měnové politiky, aby zabránila ukotvení inflačních očekávání. Rizika takového jednání převažují nad nebezpečím poškození ekonomiky měnového bloku. Dojde v září ke zvýšení sazeb?
C:\fakepath\trader-31082023-26-zm.jpg

Inflace v eurozóně v srpnu zůstala na 5,3 procenta, čekalo se zmírnění růstu

31.08.2023 Míra inflace v eurozóně se v srpnu nezměnila a zůstala na 5,3 procenta, uvedl dnes v rychlém odhadu unijní statistický úřad Eurostat. Analytici přitom čekali další zmírnění tempa růstu, a to na 5,1 procenta. Takzvaná jádrová inflace, očištěná o kolísavé ceny energií a potravin, se podle očekávání snížila na 5,3 procenta z červencové hodnoty 5,5 procenta. Nejvyšší inflaci v eurozóně má Slovensko.
img

Forex: Slabší americká data včera pohnula eurodolarem

30.08.2023 Slabší americká data konečně včera pohnula eurodolarem. Překvapivý pokles spotřebitelské důvěry společně s dalším výrazným odbouráním nových pracovních pozic v USA srazily šance na další zvýšení sazeb ze strany Fedu, což muselo ublížit dolaru. Dnes převezmou štafetu inflační data z eurozóny, když srpnovou inflaci reportuje několik zemí měnové unie (Španělsko, Německo a Belgie). Následně bude opět ve hře trh práce v USA a to konkrétně předskokan payrolls - ADP report. Kombinace stále vysokých inflačních čísel z EMU a horšících se dat z amerického trhu práce by mohla tlačit eurodolar nahoru (viz poslední FX Strategie).
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v červenci podle rychlého odhadu klesla na 5,3 procenta

31.07.2023 Míra inflace v eurozóně v červenci klesla o dvě desetiny bodu na 5,3 procenta, uvedl v rychlém odhadu Eurostat. Pomohl tomu další pokles cen energií. V květnu činila míra inflace 6,1 procenta. Inflace zůstává výrazně nad dvouprocentním cílem stanoveným Evropskou centrální bankou (ECB).
C:\fakepath\eurozona.jpg

Míra inflace v EU v červnu opět výrazně klesla, dostala se na 6,4 procenta

19.07.2023 Míra inflace v Evropské unii v červnu opět výrazně klesla a dostala se na 6,4 procenta. To je o sedm desetin procentního bodu méně než v květnu. Ve své zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Ještě výrazněji zpomalilo tempo růstu spotřebitelských cen v České republice, kde se inflace snížila o 1,3 bodu na 11,2 procenta. I tak ale zůstává třetí nejvyšší v celé sedmadvacítce zemí.
img

Zestátnění ČEZ je v ohrožení, poslanec ODS – zpravodaj lex ČEZ – pochybuje o jeho legálnosti. Vláda dle něj nemluví pravdu, říká-li, že v EU je vytěsnění akcionářů při 75procentním souhlasu běžné

27.06.2023 Vláda v květnu podnikla zásadní krok k zestátnění energetického podniku ČEZ či – po případném rozdělení – jeho části. Poslala totiž do sněmovny takzvaný lex ČEZ. Jeho schválení by vedlo k tomu, že společnost typu ČEZ půjde zestátnit na základě souhlasu 75 procent akcionářů přítomných na valné hromadě při splnění usnášeníschopnosti, která má přesahovat dvě třetiny základního kapitálu.
C:\fakepath\diamanty.jpg

CNBC: Ceny diamantů z loňského rekordu již klesly o 18 procent

25.06.2023 Jak se zpívá v jedné písni "diamanty jsou dívčiným nejlepším přítelem". V současnosti ale nejsou oblíbenými kameny investorů, protože v posledních několika měsících ztratily na hodnotě. V únoru 2022 se ceny diamantů vyšplhaly na rekord, od té doby však klesly již o 18 procent. Od začátku roku jsou pak nižší o 6,5 procenta, ukazuje globální index cen surových diamantů. A jejich cena bude podle analytiků zřejmě dále klesat, upozornil zpravodajský server CNBC.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Inflace v EU klesla na 7,1 procenta, je nejníže od začátku války na Ukrajině

16.06.2023 Míra inflace v Evropské unii v květnu výrazně klesla a dostala se na 7,1 procenta, což je o procentní bod méně než v dubnu. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Ceny v sedmadvacítce unijních zemí rostou nejpomaleji od loňského února, kdy Rusko zahájilo invazi na Ukrajině. Inflace klesla i v České republice, která ale i tak zůstává s hodnotou 12,5 procenta mezi zeměmi s nejrychlejším růstem spotřebitelských cen.
img

Den daňové svobody bude letos v Česku 17. června, dřív než loni

09.06.2023 Češi letos budou pracovat na odvody daní 168 dní, den daňové svobody tak připadne na 17. června. Bude o dva dny dřív než v loňském roce, vyplývá z analýzy poradenské společnosti Deloitte, kterou má ČTK k dispozici. V evropském srovnání je Česko zhruba uprostřed, na úrovni Španělska.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Světová rada pro zlato: ČR zvýšila své zlaté rezervy o 1,54 tuny na 13,5 tuny

29.05.2023 Česko prostřednictvím České národní banky zvýšilo v prvním čtvrtletí zlaté rezervy o 1,54 tuny na 13,5 tuny. Je tak pátou zemí s největším nárůstem zlaté zásoby v tomto období, ještě větší nárůst zaznamenaly Singapur, Čína, Turecko a Indie. Celkově se ČR v objemu zlatých rezerv nachází na 66. místě na světě, uvedla organizace Světová rada pro zlato (World Gold Council) na svém webu. ČNB detaily ohledně správy devizových rezerv nekomentuje.
C:\fakepath\g7.png

Státy skupiny G7 budou na summitu diskutovat o omezení exportu diamantů z Ruska

18.05.2023 Vůdci zemí skupiny velkých ekonomik G7 budou na víkendovém summitu hovořit mimo jiné o způsobech, jak omezit vývoz diamantů z Ruska. Podle agentur DPA a Reuters to před vrcholnou schůzkou v japonské Hirošimě uvedli nejmenovaní diplomaté. Jednání se mají zaměřit na to, jak ruské obchodování s diamanty sledovat, s cílem zavést v pozdější fázi sankce.
img

Montana jako první americký stát zakázala TikTok, očekává se soudní dohra

18.05.2023 Montana se ve středu stala prvním americkým státem, který úplně zakázal čínskou aplikaci TikTok. Podle agentury AP ale lze očekávat, že věc bude mít soudní dohru a bude zkouškou toho, zda ve Spojených státech může být TikTok zcela zakázán, jak by si přála řada amerických zákonodárců. TikTok zákaz označil za protiústavní.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Míra inflace v EU v dubnu klesla na 8,1 procenta, je nejníže za rok

17.05.2023 Míra inflace v Evropské unii v dubnu mírně klesla, z březnové hodnoty 8,3 procenta se dostala na 8,1 procenta a je nejníže za poslední rok. Naproti tomu v zemích eurozóny inflace o desetinu procentního bodu vzrostla a je na sedmi procentech. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika se ale i přes výrazný pokles inflace na 14,3 procenta z březnových 16,5 procenta drží mezi zeměmi, kde ceny rostou nejrychleji.
C:\fakepath\diamanty.jpg

Analytici: Případné sankce na ruské diamanty by narušily globální trh se šperky

12.05.2023 Představitelé skupiny sedmi ekonomicky vyspělých zemí G7 teď jednají o možnosti uvalit sankce na vývoz ruských diamantů. Analytici nicméně varují, že takové komplikované opatření by mohlo potenciálně zvýšit ceny této luxusní komodity a narušit globální trh se šperky, uvedl server zpravodajské televize CNBC.
img

eToro zahajuje soutěž Eurovision Stock Contest: Kypr získal korunu v prvním ročníku, jeho akciový index vzrostl za rok o 54 %

11.05.2023 Zatímco miliony lidí na celém světě budou tento týden sledovat pěveckou soutěž Eurovize, drobní investoři by měli věnovat pozornost zcela jiné disciplíně.
C:\fakepath\euro5.jpg

Inflace v eurozóně v dubnu mírně vzrostla, dostala se na sedm procent

02.05.2023 Meziroční míra inflace v eurozóně v dubnu po pěti měsících poklesu mírně vzrostla a dostala se na sedm procent. V rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Růst o desetinu procentního bodu proti březnu odpovídá očekáváním analytiků. Hlavní podíl na inflaci mělo stejně jako v předchozích měsících zdražování potravin.
img

Zhoršení ratingu Francie podtrhuje, jak moc se eurozóna od roku 2004 změnila. Tehdy Česko coby „čtyřkař“ mělo vstupovat mezi „jedničkáře“, dnes je z Česka „dvojkař“ a má vstupovat mezi „horší trojkaře“

30.04.2023 Páteční večerní zhoršení ratingu Francie ze strany agentury Fitch podtrhuje, jak výrazně se eurozóna ekonomicky proměnila od roku 2004, kdy Česko vstupovalo do EU a zavazovalo se tak v budoucnu přijmout euro.
img

Kraje a obce hospodařily loni s velkým přebytkem, metropole Praha s druhým největším v historii. Ale i proto, že Praha málo investuje, na což upozorňují i ratingové agentury

02.04.2023 Kraje a obce České republiky loni hospodařily s třetím největším přebytkem v historii, a to 32,8 miliardy korun. Takřka polovinu z tohoto přebytku má však na svědomí metropole Praha, která za rok 2022 skončila „v plusu“ 15,5 miliardy korun. Údaje ministerstva financí včera zveřejnila Česká televize.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Inflace v EU v únoru klesla na 9,9 procenta, v Česku zůstává třetí nejvyšší

17.03.2023 Míra inflace v Evropské unii v únoru opět mírně klesla a poprvé od loňského července se dostala pod úroveň deseti procent. Tempo meziročního růstu cen zpomalilo proti lednu o desetinu procentního bodu na 9,9 procenta, uvedl dnes evropský statistický úřad Eurostat. Inflace se snížila i v České republice, kde však s hodnotou 18,4 procenta zůstává stejně jako v lednu třetí nejvyšší v celé unii.
img

Propouštění České pošty dává smysl. Vždyť třeba lidnatější Belgie si vystačí s citelně nižším počtem poštovních zaměstnanců

15.03.2023 Česká pošta letos propustí několik tisíc zaměstnanců. Budou mezi nimi doručovatelé, zaměstnanci na přepážkách i lidé ze správního aparátu. V mezinárodním srovnání dává takový krok smysl. A ekonomické opodstatnění má také z důvodu napjatých veřejných rozpočtů, které je nyní třeba oddlužovat.
C:\\fakepath\\trader-01032023-24-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.03.2023 1) Belgie prodala za 2,17 miliardy eur celkem asi 33 milionů akcií největší francouzské banky BNP Paribas. Její podíl v bance tím klesl na 5,1 procenta z dřívějších 7,8 procenta, oznámila dnes belgická státní holdingová a investiční agentura SFPI. Belgie tak přišla o pozici největšího akcionáře této francouzské banky.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Světová banka poskytne Ukrajině finanční pomoc 2,5 miliardy dolarů

26.02.2023 Světová banka (SB) poskytne Ukrajině grant 2,5 miliardy dolarů (přes 56 miliard Kč) od americké Agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID). Banka to v pátek oznámila v tiskové zprávě. Celková pomoc zprostředkovaná SB se tak zvýšila na 20,6 miliardy dolarů.
img

Má stát zvýšit daně, či spíše věk odchodu do penze?

19.02.2023 Vládní politici čím dále častěji vypouštějí balonek, jímž testují, jak veřejnost přijme záměr navyšovat věk odchodu do důchodu. Už loni ministr práce a sociálních věcí, lidovec Marian Jurečka hlásal, že navýšení věku odchodu do důchodu je v ČR nevyhnutelné, a to nejpozději kolem roku 2030. Nyní téma vrací na stůl další vrcholní politici vládní pětikoalice, například šéfka sněmovny Markéta Adamová Pekarová, která ovšem krok podmiňuje širší reformou penzí. Ministr financí Zbyněk Stanjura pak podle materiálu z jednání koaliční rady v minulém týdnu už črtá poměrně konkrétní obrysy toho, co se chystá.
img

Pokles cen plynu po 50 eur za megawatthodinu potvrzuje výrazně příznivější průběh energetické krize EU. Ratingový výhled metropole Prahy i celého Česka by se díky tomu dokonce mohl zlepšit

17.02.2023 Hospodaření hlavního města Prahy si u světově významných ratingových agentur stojí dobře. Například u agentury Moody’s má nyní Praha rating Aa3. To znamená čtvrtou nejlepší „známku“ na stupnici od jedné do dvaceti. Praha má stejný rating jako celá Česká republika. Stejně jako Česku i jeho metropoli Moody’s loni v srpnu zhoršila ratingový výhled, ze „stabilního“ na „negativní“.
img

Navyšování věku odchodu do důchodu se děje i v řadě jiných zemí EU, Česko by nebylo výjimkou. Penzijnímu systému by pomohlo, vláda má po prezidentské volbě jedinečnou šanci jej prosadit

06.02.2023 Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka už loni uvedl, že navýšení věku odchodu do důchodu je v ČR nevyhnutelné, a to nejpozději kolem roku 2030. Nyní téma vrací na stůl další vrcholní politici vládní pětikoalice, například šéfka sněmovny Markéta Adamová Pekarová, která ovšem krok podmiňuje širší reformou penzí.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Belgie uvalí daň na soukromá letadla a krátké lety

11.12.2022 Belgie uvalí nové daně na starší a hlučnější letadla, soukromé letouny a krátké lety. Cílem je snížit hluk a znečištění ovzduší. S odkazem na prohlášení belgické vlády o tom včera informovala agentura Reuters.
img

Forex: Bude eurodolar těžit z vyšší inflace?

29.11.2022 V předvečer zveřejnění německé inflace slyšíme relativně jestřábí komentáře na straně ECB (Lagardeová či Knot) a poměrně umírněnou rétoriku z Fedu (Brainardová, Williams či Barkin). Asi nejvíce pak včera zaujalo prohlášení prezidentky ECB, že si nemyslí, že by inflace v eurozóně byla již za vrcholem. To je v podstatě v rozporu s tržním konsensem, který si myslí (jako už několikrát tento rok), že minulý měsíc jsme již viděli nejvyšší inflační hodnotu. O tom, zdali je tomu tak či nikoliv, se začneme přesvědčovat již v průběhu dneška, kdy budu zveřejňována listopadová inflační data ze Španělska, Německa a Belgie. Nicméně ani tato data možná toho o inflačním vrcholu v EMU mnoho nenapoví, neboť tou hlavní zemí může být Itálie, kde docházelo ke změně statistické metodiky, což může zafungovat jako pro-inflační faktor. Každopádně z vyšších inflačních čísel a tudíž i vyšších eurových sazeb může eurodolar dočasně těžit.
img

Rozbřesk: Vydáni větru napospas

29.11.2022 Jedním z největších dobrodružství z přelomu devatenáctého a dvacátého století bylo dobývání severního pólu Fridtjofem Nansenem. Jeho plán byl velmi smělý - nechat za tím účelem bytelně postavenou loď Fram zamrznout v ledu a za pomoci "energie zdarma", tedy přirozeného pohybu ledu, se dostat až k severní točně. To se mu sice nakonec nepodařilo, ale i tak byla jeho výprava do oblasti permanentního ledu neuvěřitelná a skončila vlastně dobře, protože několikaleté riskantní dobrodružství Nansen přežil (a mohl se tak stát diplomatem a v roce 1922 i nositelem Nobelovy ceny za mír).
img

Forex: Evropská ekonomika vzrostla ve Q3 mezičtvrtletně o 0,2 %

15.11.2022 Zpřesněný odhad HDP za celou eurozónu by měl potvrdit mezičtvrtletní růst ekonomiky ve výši 0,2 %. Jeho hlavním zdrojem by měla zůstat domácí poptávka, podpořená postcovidovým oživením v oblasti služeb, zatímco příspěvek čistého vývozu by měl být negativní. První odhady HDP budou zveřejněny v Polsku a Maďarsku, v obou případech se očekává mezičtvrtletní stagnace. Německý ZEW index bude i nadále signalizovat přetrvávající pesimismus analytiků. Americké ceny průmyslových výrobců v říjnu pokračovaly v meziměsíčním růstu, podle nás stejným tempem jako v září.
img

Ranní okénko - Po spotřebitelské inflaci bude zajímat trhy inflace ve výrobě

14.11.2022 Zatímco minulý týden patřil spotřebitelské inflaci, v tomto týdnu budou trhy sledovat především vývoj cen ve výrobě. Ten vyjde ve středu u nás, o den dříve ve Spojených státech. V USA by vyšší než očekávaný vývoj mohl posunout o kus zpět optimistická očekávání ohledně postupu Fedu. Trh totiž po čtvrteční pomalejší inflaci začal takřka s jistotou naceňovat nižší 50bodový hike na prosincovém zasedání a spolu s ním i nižší finální úroveň.
C:\fakepath\EU-China.jpg

Část lídrů EU chce ráznější přístup k Číně, státy však nejsou jednotné

21.10.2022 Evropská unie nesmí být ve vztahu k Číně naivní, ale měla by se zároveň vyvarovat permanentní konfrontace. Po jednání prezidentů a premiérů členských zemí to prohlásil předseda Evropské rady Charles Michel. Řada unijních lídrů dnes volala po ráznějším přístupu vůči Pekingu, na konkrétních závěrech se ale summit neshodl. Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové bude pro evropský blok klíčová nezávislost na čínských technologiích a surovinách, zejména polovodičích.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německý regulační úřad výrazně zlepšil výhled spotřeby energií na zimu

20.10.2022 Zásobování Německa zemním plynem je nyní na lepší úrovni, než se ještě v létě předpokládalo, země proto v případě snížení spotřeby o 20 procent a pokračujícího příznivého vývoje může přečkat zimu bez nedostatku této energetické suroviny. Dnes to oznámila Spolková agentura pro sítě, která má v Německu funkci regulačního úřadu.
img

Navyšování věku odchodu do důchodu se děje i v řadě jiných zemí EU, Česko by nebylo výjimkou. Penzijnímu systému by pomohlo

12.10.2022 Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka dnes uvedl, že navýšení věku odchodu do důchodu je v ČR nevyhnutelné, a to nejpozději kolem roku 2030. Pokud se tak stane, nebude ČR v rámci EU žádnou výjimkou. Byť je pravda, že dle nyní platné legislativy jednotlivých zemí EU by měl být v roce 2033 průměrný věk odchodu do důchodu v Unii stále jen 65,5 roku (viz tabulka níže). Tento údaj plyne z aktuálně schválené legislativy jednotlivých zemích EU týkající se právě penzijní problematiky. Některé země EU ovšem rozhodly navázat věk odchodu do důchodu na vývoj délky života (viz opět tabulka níže), takže v těchto zemích již v roce 2033 může být věk odchodu do důchodu vyšší než ten aktuálně daný nebo aktuálně plánovaný.
C:\fakepath\trader-26092022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.09.2022 1) Britská libra se při dnešním obchodování v Asii propadla na rekordní minimum vůči dolaru. Obchodníci prodávají libru kvůli obavám, jaký dopad bude mít nový ekonomický plán vlády na britské finance. Pokles kurzu libry pomohl americkému dolaru, považovanému za bezpečnou investici, dostat se na další dvacetileté maximum vůči koši hlavních světových měn.
C:\fakepath\diamanty.jpg

Reuters: Pět zemí EU chce zákaz dovozu diamantů z Ruska, čeká se reakce Belgie

26.09.2022 Polsko, Irsko, Litva, Estonsko a Lotyšsko požadují, aby Evropská unie přestala z Ruska dovážet diamanty. Uvádějí to ve společném návrhu, k němuž se dostala agentura Reuters. Zákaz dovozu ale dosud bojkotovala Belgie, protože belgické město Antverpy je největším světovým centrem obchodu s diamanty. EU nyní připravuje seznam dalších sankcí vůči Rusku za jeho agresi vůči Ukrajině.
img

Alžběta II. smyslem pro řád a oddanost monarchii vytvořila doslova bilionovou hodnotu

09.09.2022 Zesnulá královna Alžběta II. vstupuje do dějin nejen jako nejdéle vládnoucí britský monarcha, ale též „nejhodnotnější“. Pokud by britská královská rodina představovala firmu, byla by její značka, „brand“, jednou z nejhodnotnějších na světě.
img

Forex: Eurodolar se pokusil dostat pod paritu

31.08.2022 Eurodolar se včera pokusil dostat pod paritu, když byla zveřejněna překvapivě silná data v USA (spotřebitelská důvěra a údaje o nově otevřených pracovních pozicích). Na druhé straně je však euro v posledních hodinách podporováno propadem cen plynu a elektrické energie, takže pokus eurodolaru oslabit selhal. Samostatným příběhem jsou pak inflační data zveřejňovaná v eurozóně. Včerejší čísla z Německa, Belgie a Španělska byla blízko tržnímu konsensu, přesto však implikují mírné zvýšení meziroční inflace. Dnes budou zveřejněna data za celou měnovou unii a eventuální zrychlení jádrové inflace může tlačit eurové sazby výše a tím euro dále podpořit.
img

Rozbřesk: Počínaje novým školním rokem míra restrikce Fedu výrazně zesílí

31.08.2022 Stejně tak jako začátek nového školního roku přivede žáky do školních lavic, tak začátek září dostane zpátky ke strojům obchodníky na finančních trzích a volatilita jde vzhůru. Návrat z dovolených “ke strojům” však může být tento rok okořeněný něčím dalším - s novým školním rokem spouští Fed další vlnu restrikce, když akceleruje měsíční redukci své bilance až na 95 mld. dolarů.
C:\fakepath\trader-23082022-22-zm.jpg

Ruská firma Alrosa opět prodává velké množství diamantů, zvláště do Indie

23.08.2022 Panika, která letos zachvátila svět diamantů, pomalu začíná ustupovat, protože ruský těžební gigant Alrosa, na který byly uvalené sankce, v tichosti obnovil vývoz na téměř stejnou úroveň jako před válkou. Alrosa se na celosvětové nabídce surových diamantů podílí zhruba třetinou, upozornila agentura Bloomberg.
img

Západu v čele s USA se nedaří izolovat Rusko a Čínu, všímá si Bloomberg. Jeho ekonomický a geopolitický význam ve světě klesá a klesat zřejmě bude i dále

05.08.2022 Západu v čele s USA se – k jeho vlastnímu údivu – nedaří izolovat Rusko a Čínu, píše dnes agentura Bloomberg. Z dvaceti nejvýznamnějších ekonomik světa – sdružených ve skupině G20 – se k protiruským sankcím Západu připojila jen polovina. Skupina G20 přitom představuje zhruba 85 procent celosvětového ekonomického výkonu.
img

Rozbřesk: Kolik taky může stát polední káva v Londýně

26.07.2022 Jaká může být cena za polední kávu v Londýně? Někdy až neuvěřitelně vysoká! Jak upozornil Javier Blas z agentury Bloomberg, polední cena elektřiny 20. července v Londýně vyletěla na bezmála 10 tisíc liber za megawatthodinu (!) (pro srovnání - dosavadní letošní průměr je asi 180 liber/MWh).
Související klíčová slova: Rating Česka | Společnost Synot Invest | Střední Evropa | Odvětví diamantů | Best forex trading | Měny v oběhu | Společnost Delta Air Lines | Obrovské zásoby zlata | Odhad vývoje ekonomiky | Objem transakcí | Propad ekonomiky | Zpomalení čínské ekonomiky | FTCA | Čínské značky | Akcie Sony | Dodávky energií | Růst v eurozóně | Realitní trh | Phil Hogan | Stabilizační mechanismus | Tradeweb | ChatGPT | Jak fungují akcie | Zpravodajský server | Mediální magnát Rupert Murdoch | ABT | Euro k americkému dolaru | Automotodrom | Rizikové prémie | Cap | Výnosy dluhopisů | Průmyslově-technologický holding | Celková hodnota měny | Světové akcie | Ozvěny trhu | Skandinávské aerolinky | Války | Novozélandská vláda | ETC Markets | CHF/CZK | Lithium | Západní země | Vývoj | Gigantický pokles hodnoty | Audi S2 | Americká automobilka Tesla | Akcie Societé Generale | Státní dluhopis | Obchodní platformy | Dana Drábová | Wines Selections | Češi | Jihosúdánská libra | Francouzský frank | Data z trhu práce | John Kerry | Australská centrální banka | Best forex strategy | Superúterý | Allianz | Trh nemovitostí | Rada guvernérů ECB | Volby v Íránu | LHA | Ceny bytů | Skupina Colt | Andrés Manuel López Obrador | Volby v Izraeli | Investice do marihuany | TFL | DPH | Volby v Bhútánu | General Dynamics | Americká automobilka | EUR | Kryptoaktiva | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Firma Alrosa | Přijmout euro | Trading platform | Velké finanční krize | Úvěrový trh | Ekonomické krize v Evropě | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Komuniké | Nizozemská vláda | Levné peníze | Záchranný bankovní fond | TSCO | Kalifornie | David Malpass | Cable | Oznámení výsledků | Finanční ústav | Obchodovatelné akcie | Brokeři | Yandex | Společnost GasNet | Accenture | Salesforce | Garanční systém | OTP | Alpské měny | Německá marka | Dluh státu | Demokratické prezidentské primárky | XOM | Munoa Invest | Struktury Bruselu | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | Zásoby zlata | McDonald's | ČEZ | Nové studie | Vývoj hodnoty eura vůči dolaru | Stoxx | Okénko finančního trhu | Grand Trade Exchange | PEPP | Obchodní deficit | Magnát Rupert Murdoch | Měny světa | CBDC | Obilí z Ukrajiny | Texas | Vlastní kryptoměny | První den obchodování | Prodej aut v EU | Tencent Holdings | Údaj o HDP | Očekávání | Nedostatky | Edison | Korelace | Swiss AZ | Volatilní | Hormel | Deutsche Bundesbank | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Volby v Dominikánské republice | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Státy eurozóny | T-Mobile | Galapagos | Chudí | Swiss Life | Severní Dakota | GLOBAL STOX | Swingy | První odhady HDP | Viterra | Chile | České hospodářství | Novo | Brand Finance | Podniky ve Švýcarsku | EUR/JPY | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | Veřejné finance | EURJPY | Novartis | Schodek státního rozpočtu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Odvetná cla | Čtvrtletní pokles | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Společnost Ryanair | Roční míra inflace | Evropská komise | Skupina Creditas | WeCHat | Pro investory | Rozpočtová pravidla | Skupina G7 | Oživení ekonomiky | iShares | Eurovision Stock Contest | Swiss | Crypto | Czech Media Invest | Investice | Uranové akcie | US Bancorp | Britská centrální banka | DXY | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | Potenciál | Loterijní společnosti | Cheptel | Support | Diverzifikace | XEL | Švédské koruny | Dohoda USMCA | Mezinárodní ratingová agentura | Nízké sazby | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Japonské firmy | Devon Energy | Posílení | Index aktivity | Továrny na čipy | Estonsko | Ekonomické dopady koronaviru | Pokles cen energií | Nejdůležitější ekonomické události | Macquarie Asset Management (MAM) | Dění na světových burzách | Škoda Auto | ADP report | Světová rada pro zlato (World Gold Council) | Úroková sazba Fedu | Ifo | Webinář | Zisk před zdaněním | Evropská komise (EK) | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Intervence | NYSE | Výkon ekonomiky | Lex ČEZ | E.ON | Celosvětový HDP | Používaná platidla | Opouští EU | Interactive Brokers | EVO2 | Experti | BITCOIN TRADE ROBOT | Futures kontrakt | Omezení exportu diamantů z Ruska | Skupina Saxo Bank | Rekord | Ministr dopravy | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Nezávislost | Bitcoiny | Biotechnologické akcie | Průměrný výnos | Člen bankovní rady ČNB | Přístup k financím | Návrh zákona | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Creditas | Interactif Online | Expat FX Trade | Zvýšení minimální mzdy | Měnový pár GBP/USD | Moody's Investors Service | Světový dluh | Donohoe | Bidenova administrativa | Burzovní cena plynu | Společnost Apple | Černé labutě | IHS | Uvolňování měnové politiky | TRADES FLY | Účely primární veřejné nabídky | Obchodní seance | Investing | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | PiS | Vanad | Koš evropských měn | Index ekonomické nálady | General Electric | Belgický premiér | Mediální magnát | LULU | Nejvyšší inflace | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Konec eura | Javier Milei | Francouzský dluh | Von der Leyenová | Evropská měnová unie | AVG | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Die Welt | Mediální společnost | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | PACCAR | Český průmysl | GBP/EUR | Jednání prezidentů | Lancia Delta | Cena bitcoinu | The Telegraph | Finanční páka | ESTALSE | Dvoudenní summit EU | Indexové fondy | Wolters Kluwer | Konkurenti | Akcie společnosti | Zadlužení EU | ETH | Agentura AFP | Solidarita | Objem produkce | GlobalMarkets | Softwarová společnost | TDS Capital Group | Automotodrom Brno | Přeprava osob v Evropě | Hospodářské noviny (HN) | Společnost E.ON | Opatrný optimismus | Juventus | Nové podmínky | Christos Staikuras | Vydavatelství Editis | Maserati | Lagardeová | Nejvyšší soud | Většinový podíl | Kansas City | Fortuna | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Americké podniky | Petr Zahradník | Čistý příjem | Výnos | Nová prognóza ČNB | DAI | Wilbur Ross | Evropský fond finanční stability | Nikola | Soudní dvůr EU | 100 miliard dolarů | Brent | Soukromá spotřeba | Akcie těžařů | Delta | Boj proti koronaviru | CECP Advisors | Campione d'Italia | Dlužník | Zalando | First Citizens | Zhejiang Huayou Cobalt | SMA | USMCA | Klíčový údaj | Vzdělávání | Výrobce letecké techniky | Šéf Fedu | Small caps | LYNX Trading | carVertical | Růst sazeb | Historie eura | Šéfové | Měnové riziko | Akcie Erste | Index DOW | Import | Capri | Americká energetická společnost | Varianta koronaviru | Skupina J&T | Invest Teck | Mercedes-Benz 500SL | 100 procent HDP | Politico | Vývoj eura vůči dolaru | Kurz měn | Airbus SE | Cíl Evropské centrální banky | Exchange | Investiční portfolio | Odhad letošního růstu ekonomiky | O2 Czech Republic | Index Cboe | Splátky dluhů | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Společnost Huawei | Státní dluh | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Zasedání centrálních bank | Američtí vojáci | Akcie Societé | Vývoj eura vůči švýcarskému franku | Nejlepší technologické akcie | Kontrakty | Strach | Způsob obchodování | Peugeot 205 GTI 1.9 | Ekonomika Japonska | Oživení čínské ekonomiky | Předběžný údaj o HDP | Zoom Video Communications (ZM.US) | Šinzó Abe | Propad cen | Obchodování s cennými papíry | BrokerJet | Automobilka Ford Motor | Online obchodování | AUDUSD | Praxe | Škoda | Platební neschopnosti | Americká technologická společnost | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Prezidentské primárky | Hasbro | NovaTrades | Contract for Difference | Euronext | JPY | H&M | Fitch Solutions | GP Alliance | Michel Barnier | TDS Capital | Růst daní | Premiéři zemí Evropské unie | Členové eurozóny | Ceny ve výrobě | Nejvýraznější růst | Philip Morris International | Síť Threads | Rakuten Global Ventures | Investiční příležitost | AI | DZ Bank | Forex strategy | Odhad HDP | HYCM | Poradce Bílého domu | Letitia Jamesová | SoftBank Group | Rekordní růst | Volný pohyb kapitálu | Společnost Czech Media Invest | Casino | PAYX | Vincent Van Peteghem | Ekonomický sentiment | Investovat | Společnost Crédit Agricole | Uber Technologies | ÚOHS | Changpeng Zhao | Alpské platidlo | Projekce | Nexen | Observatory of Economic Complexity | Letecká skupina Smartwings | Peníze | Globtrex.com | Pandemie COVID-19 | Robert Habeck | Ukazatel | Největší kryptoměnová burza | Výrobní sektor | Vývoj měnové politiky | Forex software | FTX | Volby v Bělorusku | Společnost Kofola | CASH HISTORY | Bydlení | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | Nestlé | Certifikáty | Platidla | Šéf ECB | CYMAP | Investors | Geely | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Prudké cenové výkyvy | Best day trader | Pokles ceny ropy | Bezpečné přístavy | Evropský výrobce letecké techniky | Saxo Bank | Čerpání peněz | Měny v regionu | Anthem | Amgen | Palladium | Fiskální pravidla | Tržní hodnota | Ropa WTI | Slippage | Micron | Index UK100 | Tipy na zajímavé akcie | Obchodní transakce | Zoom Video | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | Americká softwarová společnost | Alaska Air Group | Bankovní rada ČNB | Americká společnost Tapestry | Zavedení digitální daně | ČEZ dividendy | Inflace v zemích EU | Viceguvernér ČNB | Naked Short Selling | Omega | Státy společenství | Brexit | E-Control | AEX | STAN | ZEW index | Společnost NJJ | 600SL | Trh se šperky | Open Society Foundations (OSF) | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Skupina EPH | Evropské burzy | Ekologové | Valná hromada | Společnost Sentix | Spořiví investoři | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | FedEx | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Kč/USD | Český trh práce | Norské společnosti | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Dopravní subvence | Koronavirus v ČR | Béžová kniha | Hello Bank | Cestování | Nord Stream 2 | AMS | O2 | Implikace | Sektor technologií | Bond | Broker | Bayer | TerraUSD | Slovenská vláda | Cryptos 888 | Akcionáři | Cash flow | Proražení | Prodeje aut | Záchranný fond | Finanční otázky | Citroën | Největší finanční trh na světě | Dividendová politika | Magnát | Posílení koruny | GLOBE STOCKS | USD | Rijád | Česká pošta | Volby ve Venezuele | InterContinental | Export | Jak na obchodování | Přesun do bezpečných útočišť | Banka Goldman Sachs | NFLX | Technická analýza | Britové | Macquarie | DTE | Primární úpis akcií | Občané | NFP | TradersHome | Hyperinflace | CSCO | Posilování koruny | DISCA | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Výstavba gigafactory | Delta Air | Komárek | Eurex | Kapitálové strategie | Fern (FuerFX) | Prodej automobilů | Skotsko | Výkon | Gilead | Qualcomm | Signály oživení | Comcast | Výroční zprávy | Sodexo | David Marek | CONSOB | Southwest Airlines | Zasedání FOMC | Aljaška | Cena americké ropy | Jestřábí komentáře | Více peněz | Plány | Jošihide Suga | Trpělivost | Energetická společnost | Na burze | Blue chip | Zemědělský svaz | Aktuální informace | Bilion | Šok | InterGen | Riziková averze | ČSOB | Ekonom společnosti | Hongkong | Inflace v České republice | Globální krize | Italský premiér | Alliance Capital | ProSiebenSat.1 | ByteDance | Obnovení růstu | Regulace ESMA | Společnost Pfizer | Společnost Emirates | Zavedení eura | Trh s ropou | Total | Ekonomická aktivita | Preston Capital Partners | Regulace | Těžební gigant | Poměr zlata | Katar | Kofola | LMT | Maďarsko | Makléři | Nemovitostní fondy | FME | SPGI | Pokles kurzu | Noviny | Garance | Měnový fond | FDP | Exekuce | LG Energy Solution | Gigantický pokles | Korunový trh | Teorie černé labutě | Úroková sazba | Investice do robotiky | Ahold Delhaize | Cenné kovy | Kabinet | AAPL | Index ISM ve službách | Ekonomiky | Tovární objednávky | Emirates | Litva | Konopí | CFD kontrakty | Pověst | PPF Telecom Group | France Wine Consulting | Opční strategie | Předchůdce eura | Spekulovat | ATVI | Fitch Ratings | Mimořádný stav | Tempo zdražování | Swapy | Sociální sítě | Kanadský premiér | Nasdaq v New Yorku | Ruský prezident | Africké trhy | HDP v USA | LH Crypto | Devizové rezervy České národní banky | Snižování úroků | Podpůrné programy | Giuseppe Conte | Společnost Celsius | Zajímavé zisky | Wienerberger | Bogdan Maioreanu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Spolkový sněm | Evropský bankovní úřad (EBA) | Vládní výdaje | Euroval | Středoevropské měny | Dluhopisy německé vlády | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Dovednosti | Hospodářské záležitosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Německý export | SIX | Agentura Kjódó | Akcie Google | Rozhodnutí soudu | Dovoz | Dovozní cla | Automobilka Tesla | Baterie do elektromobilů | EURNZD | Obrovský potenciál | Cum-ex | Šíření nemoci | Sběratelé | Caterpillar | NextEra | Vlastní měny | Základní úroková sazba | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Obchodování na finančních trzích | Czechoslovak Group (CSG) | Hyundai | EOG | Penzijní fondy | Nikkei | Instagram | Uhelné elektrárny | Americké ministerstvo spravedlnosti | Bankroty | The New York Times | Energie | 1 milion | Konvergence | Výrobní ceny | Fincentrum | Globální pravidla | Čínské úřady | Případné sankce | Komoditní | Marek Mora | Obchodní dohoda | Nejsilnější růst | Světová finanční krize | Světový obchod | Skupina KKCG | Bundesbanka | Grand Trade | Textron | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Finanční výsledky společnosti | Northrop Grumman | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Krátká pozice | Spotové obchodování | Válka na Ukrajině | Švýcarská federální vláda | Výhled vývoje ekonomiky | Intercontinental Exchange | Nigérie | Turkish Airlines | Průmyslová výroba v Německu | Banka JPMorgan | Elon Musk | CodexFX | Nárůst franku | Finančník | Španělská vláda | Steven Mnuchin | FANG | Makrodata | Akciové indexy | Obrat trendu | Společnost Shell | Investoři | Malta | Prodej nových osobních automobilů | Investing.com | Rizikovost | Obchodní deník | Fungování | Portfolio | Myšlení | Britský ministr financí | Nordstream | Petr Pavel | Akciová burza | Podnikové dluhopisy | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Dolar roste | Konopné akcie | Nejnovější výsledky | BaFin | Globální dluh | Dluhová krize v Řecku | Firemní zisky | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | COSEASH | Moderna | Společnost Google | Penále | Paušální daně | Prezident ECB | Média | Prezident Pavel | Inflační čísla | Obchodní platforma | Christine Lagardeová | Zdravotní péče | Metalurgie | Index PPI | Jaroslav Brychta | Euro Stoxx 50 | METROSTAV | AA | Mário Centeno | IBKR | Západní sankce | MSCI Emerging Markets | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Investice do dluhopisů | Jádrový index | Dovoz ropy | Zisk | Statistický úřad Eurostat | Firma Meta | Credit Agricole SA | Synot Invest | APA | Fiskální rok | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | YTD | Průmyslové revoluce | ČSSD | Rekordní minima | Commonwealth Bank | Den obchodování | Průmyslové objednávky | Ministr financí Steven Mnuchin | FIFA | Finanční instituce | Nová prognóza | Kosdaq | Ruské ropy | Bank of England | Airbnb | Společnost Nasdaq | World Gold Council | Automobilka Toyota | Cineworld Group | CAC 40 | NKÚ | Britský premiér | Daniel Křetínský | Roboti | VIG | WSJ | Prezident | Xetra | AT&T | Zápis z posledního zasedání | TorOption | Obchodování s termínovými kontrakty | Alameda | Odložení brexitu | BABA | Neziskové organizace | BP | Pakt stability a růstu | Commodity futures trading | Bohatí | Christian Lindner | Magellan Midstream Partners | Úsporný tarif | iPhone 15 | Řetězec Casino | Hold | Japonská automobilka | Úvěrové krize | Investiční glosa | Vstup firem na akciový trh | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Skupina OPEC+ | Ekonomie | ADR | Amaury Massion | ADS | Čínské hospodářství | Raytheon | Ropné společnosti | WYNN | SaxoBank | Jak se stát lepším investorem | Kč/EUR | Kapitálové rezervy | Letecká přeprava | Budoucnost eura | Analýzy | Finanční pomoc | Světové burzy | Americké prezidentské volby | Jednotné měny | Slevy | Politická nestabilita | Arca Investments | Investiční | Průzkum | Dopady pandemie COVID-19 | Vývoj měnového páru | Stranická volební shromáždění | Vývoz diamantů z Ruska | Baterie do elektroaut | ExxonMobil | Altria | Energetický a průmyslový holding | Invesco | Berlín | Morningstar | IEA | Demokraté | Zadlužení v eurozóně | Ekonomická situace | Německý DAX | Ministr práce | Hlavní události | Brusel | Patria | Forex platform | Ekonom BHS | Anglie | EP | Ceny Bitcoinu | Realitní společnost | Uber | Tržní podíl | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Slavomír Pavlíček | UnitedHealth Group | Evropské trhy | Chřipka | Fargo Global | TRY | Člen představenstva | Data z ekonomiky | Short selling | Program Antivirus | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Aktivita zpracovatelského sektoru | Úrok | Válka | Evropské ekonomiky | Obchodní příležitost | Beyond Meat | Jednotná evropská měna | MPO | Agentura Reuters | Tower Semiconductor | Kodiaq | Skokový nárůst franku | Emma Capital | Agrofert | Prodej | XFR Financial | PFE | Cestovní ruch | Zpráva | Česká televize | Evropské společenství uhlí | Bohatý | Apple | Lancia Delta Integrale | First Republic Bank | Prémie | Události roku | DAXINDX | Tržní kapitalizace | Vývoj hodnoty eura vůči koruně | Covid | Neomezené kvantitativní uvolňování | Švýcarská banka | Česká burza cenných papírů | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Platební bilance | Jan Kubíček | Huawei | Draví obchodníci | Akcie VIG | Tencent | Kybernetické měny | Colt CZ | Nový koronavirus | Emoce | Státní pomoc | Výhled ratingu | Ministerstvo obchodu | TradingFloor.com | Zvýšení úrokové sazby | HHB Wealth Management | Automobilka Škoda | Warren Buffett | Zpomalení české ekonomiky | Finanční ředitel | Crypto SFS | S&P | EPH | Expanzivní politika | Skupina PPF | Coty | Česká měna | Vzdělání | Quantum | iPhone | Den daňové svobody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Volby na Tchaj-wanu | Handelsblatt | Rok 2024 | Equity | Prezident Javier Milei | V USA volba prezidenta | Obchodování | Legislativa | Diamantový průmysl | Zasedání Fedu | Technický výhled trhu | STV | Tisková konference ECB | Brexit bez dohody | Plynovody | Indiana | Automobilka | Zpomalení německé ekonomiky | Omezení exportu diamantů | Meta | S&P Global | Simon Property Group | Financial Times (FT) | Obchodování na trzích | Nákupy dluhopisů | Dokončení transakce | Nabídka | Oznámení | GBP | Investiční činnosti | Rekordní hodnoty | České koruny | Thyssenkrupp | Luiz Inácio Lula da Silva | Management | Důvěra investorů | PX Pražské burzy | Cinema City | WORLDFXM | Klamání investorů | ZEW | XM | Mechanismus ERM | TSMC | Budoucnost | PG | Zahraniční investoři | Centrální banky | Atlantis CPL | Prezidentka ECB | České firmy | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Nízké poplatky | GAAP | Japonská vláda | Účast akcionářů | Pákový efekt | Největší švýcarská banka | Eurostat | Majitel | Předpověď | Zprávy | Úřad Eurostat | Úřad pro finanční služby | Deflace | Doporučení | Kristalina Georgievová | Investiční aktivita | Nejznámější kryptoměny | S&P/ASX 200 | FB | Výroční zpráva | Petr Fiala | Nezaměstnanost v USA | Island | MOEX | Turecká lira | REGN | Obchodování na pražské burze | CCI | Alena Schillerová | ERM-2 | Investiční banka | Akciový analytik | Averze k riziku | Larry Kudlow | Hlavní měny | Occidental Petroleum | Zajištění na stáří | Americký maloobchod | Události ve světě | Bard | Index Stoxx 600 | Stavební povolenky | Americká společnost Intel | Řecká vláda | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Míra | Evropský parlament | Příjmy Ruska | Piráti | Nezaměstnanost v Británii | Wyoming | Byty | Alpská země | Obchod Amazon | Hospodářský výsledek | Evropské akcie | Petr Novotný | Program nákupu aktiv | 3M | iCFD | Nejdůležitější události | UCITS ETF | Chaos na trzích | Covidové krize | Saxo PrivatBank | Evropská dluhová krize | Airbus | Cosworth | Úpis akcií | Ministr Jurečka | xStation | Vakcína | Společná evropská měna | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Regulační úřad | Intradenní obchodování | Státní těžební společnost | Vyhlídky | Firmy | CZ | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Kolínská automobilka | Zadlužování | Nordea | Put opce | iFX | Ratingové hodnocení | Cena ropy brent | ESMA | Páka | Evropské dividendové akcie | Bitcoin | Čínské zboží | Index cen domů | Růst zadlužení | Automobilky | Listopadová inflace | Investment management | Ministerstvo životního prostředí | Kryptoměnové burzy | PEG | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Nástroj | Prodej elektromobilů | Chorvatský parlament | Výsledky | HUF | Investice do vodíku | Coinsmex | Hospodaření státu | Tapering | Lula | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Phillips 66 | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Energetická skupina | Hedgeové fondy | Květnový kontrakt | Ruský plyn | Futures | Sázka | FRCAC40 | Vlastní sociální sítě | Virus | COCOA | Nio | Inflační tlaky | Státy Evropské unie | Evropský výrobce letadel | Siemens | Minulá výkonnost | Digitální měny | Distribuce | Waste Management | Pardubický pivovar | Bank of America | Smartwings koronavirus | TIM | Opatření proti koronaviru | Pochybení | Pojišťovny | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Carnival | Záchrana Smartwings | Macquarie Asset Management | ISEQUIT | Day trading | Výrobce letadel | Odhady trhu | Zajímavé akcie a ETF | Investiční skupina KKCG | Australský dolar | Instrument | Zpřesněný odhad | Ajay Banga | Kryptoativa | Financial | Uplynulý rok | Evropský statistický úřad Eurostat | Koruna | ČSOB Petr Dufek | Komoditní měny | Eli Lilly | Finanční služby | Thoma Bravo | Podnikatel Elon Musk | Ministr dopravy Kupka | Výrazný pokles | Commodity Futures Trading Commission | Akciové tituly | Raiffeisen | Analytická společnost | American Airlines | SVB Financial | Míra zadlužení | Tržní ceny | Colgate-Palmolive | BCapital Profit | DJIA | Bossa.cz | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Podpora | Shell | Volný pohyb | Finanční výsledky | Státy Evropy | OPEC+ | Výrobce letadel Airbus | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | SAE | Ekonomické události | Dopady války na Ukrajině | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Oldřich Dědek | Guvernér banky | Onemocnění | Americký výrobce | Dopady koronaviru | BHS | Makroekonomický výhled | DMA | Objem | Propad | Ruská vojska | Pojišťovna EGAP | Asociace | Zelenskyj | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropský stabilizační mechanismus | Celková investice | ČR do ERM | Activision | Zasedání Světového ekonomického fóra | Marka | Trigger | Výkonnost | TUI | IPO Aston Martin | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Universe Markets | Federální rezervní systém | The New York Times (NYT) | Oživení v Číně | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Vysoká cena | Stav nouze | Údaje | Pokles ceny | London Stock Exchange | Klima | Politika centrální banky | Dovoz z USA | Právo | Asie | Elektrické vozy | Šéfové států | WHEAT | Německá automobilka Porsche | Dopady koronavirové krize | Midstream | Zákonodárci | Odchod z EU | Cenné papíry a burzy | Investovat do Bitcoinu | Výsledky společnosti | Zdražení ropy | Americká banka | Leva | Zdeněk Nekula | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Zkušenost s investováním | Robert Half International | Propuštění | Prodeje domů | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | Čínské ministerstvo obchodu | Nucor | Alibaba | Energie z jádra | Plyn z Ruska | TQR Trade | Malajsie | Data z americké ekonomiky | Nejlepší evropské akcie | Subvence | Výsledky průzkumu | Swingový výhled | NYSE Euronext | DPA | Regulátor | HighSky | Vládní dluh | Průzkumy | Golden Gate | Nomura | CVC Capital | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Barack Obama | Zavedení eura v Chorvatsku | Kanada | Hospodaření státního rozpočtu | OpenAI | Videokonference | Letiště Václava Havla | Savelletri | Rezervy bank | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Japonská automobilka Toyota | Důchod | WMT | Nárůst HDP | Ekonomika Německa | Pfizer | Investiční společnost | Britské libry | Toyota Motor | NET4GAS | Situace v eurozóně | Obchodování s akciemi | Offshore | AFP | Covestro | Studie | Blízký východ | Emise skleníkových plynů | Moje obchody | Tempo růstu spotřebitelských cen | Obnovitelné zdroje energie | Nákup aktiv | Škoda Group | Obchody | Burzovní obchodní systém | Průraz | Cena plynu | Kansas | Deficit | EDF | Graf | Polsko | Kolaps | Bankovní kurzy | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Reakce trhu | Napětí na Ukrajině | Odliv dividend | Plyn | Volodymyr Zelenskyj | Forexové intervence | SLOETOP | Cenová hladina | Centene | Bankéř | Vodafone Group | Ropa Brent | Akciový index | Go Capital FX | Canopy Growth | Americké automobilky | ADBE | FTC | Výnosové křivky | Wall Street Journal (WSJ) | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Úvěrový program COVID | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Důvěra investorů v ekonomiku | Portfolio management | LEN | LIBOR | Ministryně práce a sociálních věcí | Společnost Automotodrom Brno | Přijetí | Abesix | Evropa | Obchodovat CFD | Pokles produkce | Česká spořitelna | Jackson Hole | Premiér Kiril Petkov | Evropské společenství uhlí a oceli | HUF/EUR | Natland Petr Bartoň | Údaje ministerstva | Americká ropná společnost | Prezident Volodymyr Zelenskyj | USD/PLN | OPEC | Short | ČNB Tomáš Holub | Burzy cenných papírů | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Ropná společnost | Česká bankovní asociace (ČBA) | Stabilní výhled | Zelené investice | Generali Investments | Krátkodobý výhled | Podvážení | Jednání FOMC | Tiffany | Xylem | Capital Pilot | Lednový efekt | Pár EUR/USD | Schlumberger | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Index výrobních cen | Egypt | Institut Ifo | Johnson & Johnson | Kroger | BYD | Zelený dluhopis | Investice do nemovitostí | Omezení pohybu | Eurodolar | EW | Maspex | Poptávka po nemovitostech | KB | Medián | Ústavní soud | Deficit rozpočtu | Oblečení | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Cenný papír | Debata prezidentských kandidátů v USA | Maloobchod | Optimistická očekávání | Vepřové maso | Dluhopis | CVC | First Republic | Zveřejněná data | Spotřebitelská nálada | Earnings | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Inflace v EU | Maastrichtská kritéria | Rekordní minimum | Trump | Stavebnictví | Devalvace | MRK | Vývoz ruských diamantů | Index volatility | Brands | SaxoTraderGO | Alameda Research | Pomoc lidem | S&P Global Ratings | Zřízení společné evropské měny | Booking Holdings | Kurzarbeit | Finanční rok | Foot Locker | Reuters analytik | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Nejsilnější ekonomiky světa | UPS | Křetínský | PYPL | Silnější dolar | Technické analýzy | Bitcoin & Autotrade | Euroskupina | Splunk | Nuevo León | Výhled na příští rok | Alitalie | Obchodování v Asii | Šíření nemoci COVID-19 | E*Trade | Mexiko | Finanční krize | High | Rostoucí trend | Česká firma | Načasování vstupů | Měsíční data | FXstreet.cz | Best forex trading platform | NFP data | Nakoupit akcie | Obchodování a investování | Hello bank | Index spotřebitelské důvěry | GL-FX | Společnost Tameh Czech | Předčasné parlamentní volby | Kiril Petkov | Rakousko | Růst cen domů a bytů | Turecká centrální banka | Stříbro | Nově zahájené stavby domů | USDCAD | Pokles cen ropy | Euro 7 | Euler Hermes | Americký dolarový index | CHF | Hormel Foods | Instituce | Constellation | Tým InstaForex | COPPER | Česká koruna | Turecko | Restriktivní opatření | Investiční nástroje | Fiskální stimuly | Bank of Japan | Vlna koronaviru | Globality Wealth | OECD | SARS-CoV-2 | Podnikatelská důvěra | STS Royal | Dovoz ukrajinského obilí | FAANG | G10 | Volby na Islandu | Markets.com | LNG | Brokers | JNJ | Burza cenných papírů | Foreign Exchange | Akcie big data | Obnovitelné zdroje | Nejistota | Dobrá data | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Americké akcie | Obchodování ETF | BBC | CEPS | Czech Fund | Britská měna | TTWO | Řecká krize | Ex-dividend | Evropské sdružení výrobců automobilů | Běžný účet | Společnost Novo Nordisk | Kongres | Volby v Jižní Koreji | Obchodní rozhovory | MP My Pension | Peter Kažimír | Divize | Pozitivní vliv | Ameriprise Financial | Makroekonomické ukazatele | Náhoda | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Spready | Evropská ekonomika | ex | Dnešní aukce | Rosněfť | Maržový účet | PSA | Čínský statistický úřad | Americká data | Premiér Giuseppe Conte | Japonský export | Naše ekonomika | Natland | Výsledky HDP | Audi | Menšinový podíl | Nejprudší pokles | Rozpočtový deficit | Komise pro cenné papíry a burzy | Kurzový vývoj | Polský premiér | Americký finanční ústav | Capital Markets | Americké sankce | Dekret | Instacart | Alltrade Markets | Klíčová rizika | Big data | Markets Premium | Trh | Nárůst úroků | Snížení daní | Snížení těžby | Nejlepší biotechnologické akcie | Komise | List Financial Times | Crown | Royal Finance 24 | Války na Ukrajině | Volby v USA | Vládní podpory | Erste Bank | Přehled o dění na světových burzách | Viktor Orbán | Akcie firem | EUR Index | DTE Energy | Technologické firmy | Forexové trhy | Index AEX | IMM FX | Ptačí chřipka | Fed | Nejvýraznější pokles | Zahraniční obchod | United Parcel Service | Adobe Systems | Společnost ByteDance | Investování s LYNX | Bailout | Zakladatel | Skupina ČEZ | Korekce | Klesající trend | Vývoz ropy | CAT | Rubl | Premiér Petr Fiala | Skupina Colt CZ Group SE | Capital Trade FX | Pozornost | Bankovky | Sazby daně | FRA40 | Finanční společnosti | Země EU | United Airlines Holdings | Sky Hub Limited | Statistics | Hnutí ANO | Buffett | Propad kurzu britské libry | Illumina | Money management | Závislosti na Číně | Švýcarská ekonomika | Jednání OPEC | Marek Španěl | Výplaty dividendy | Evropská komisařka | Kjódó | Pražské burzy | Banka First Citizens | Dividendové akcie | Výrobce čipů Nvidia | Alexion | Downtrend | Krajský soud v Ostravě | Česká bankovní asociace | Konkrétní akcie | Polská vláda | Výběry | Binary Trade Option | Krize eurozóny | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Sázení | Prezident Emmanuel Macron | Vietnam | Výrobce luxusních aut | Bankovní záruka | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Capri Holdings | Dopad na trhy | S&P 500 | WeWork | Ladoga | Globální recese | Rizika Over-The-Counter trhů | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Automobilový průmysl | Investiční skupina Penta | Tempo růstu britské ekonomiky | AXA | Volby v Británii | Vodafone | Kentucky | Soud v Tokiu | Indikátory sentimentu | Yahoo | Luis De Guindos | Edahn Golan Diamond Research & Data | IronFX | Electronic Arts | Ekonomický a strategický výzkum | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Swingové minimum | JDE | Pocovidové oživení | TopForex | Forex zpravodajství | Zvýšení mezd | Uměle vytvořený diamant | Posílení dolaru | Situace | ANO | Stock | Americké zásoby ropy | Řetězec | Přenos | SWEDOMX | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | ProCent | Ministři financí | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | VZ | Japonská centrální banka | Obchodní systém | Trumpova administrativa | Rating | MWh | E-commerce | Futures na Wall Street | Agentura S&P | Společnost Alphabet | Zestátnění | SNB | Prezident Joe Biden | Investiční produkt | Velké banky | Unijní obchod | Akcie roku | Microsoft | Wells Fargo | USD/CHF | Příležitosti | Americký výrobce elektromobilů | CMS | Borealis | Letecká skupina | Eurokomisařka | Sellier & Bellot | Ropný průmysl | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Investice do ropy | Daňové úlevy | Cryptocompare | Odhad růstu HDP | SBUX | Sociální trading | Unijní země | Thermo Fisher Scientific | HQ Broker | Eurokomisař | Ropná firma | Repo operace | FX Premium | Mateusz Morawiecki | IPO Saudi Aramco | Růst tržeb | Volatility | Úspory | CME | Finanční sektor v ČR | Commission | Akciová burza v Argentině | Srí Lanka | Sell | Demokratické strany | Letecká přeprava osob v Evropě | CMA | Mondelez International | Měny&Sazby | Důvěra v průmyslu | Mistrovství | Finanční rezervy | Long pozice | Hutton Field Capital Partners | Cybertruck | Obchodování akcií | Dceřiné společnosti | LYNX webinář | Kurz dolarů | Pomoc Ukrajině | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Vývoj eura | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Borgis | Konference FOMC | Mexické peso | Meziroční růst HDP | Ripple | ABN AMRO Bank | Zpřísnění sankcí | Představenstvo | Ministryně práce | IATA | Hlavy států | Zákaz shortování | Agentura AP | Spotřební zboží | Nižší minima | Evropská banka | Arbitráž | Společnost XTB | Portfólia | CMG | Společnost Meta Platforms | Insolvenční návrh | Marathon | Ministr průmyslu a obchodu | Lockwood Investments | Výpadky | Packeta | Objem obchodů | Range | CFTC | Těžební společnost | FIAT | Japonsko | Pokles eura | TD Ameritrade | S&P Global Inc | Invest | Sdružení automobilového průmyslu | e& | Gazprom | Wynn Resorts | Akcie v USA | Aerolinky SAS | Centrální banka | Call opce | Silky | Jozef Síkela | Tradeburke International Group | Jan Čermák | Hamás | Riksbank | Bear, Bearish | Kellnerová | Andrew Bailey | Silný propad | Deutsche Börse | Newcrest Mining | Životní prostředí | Jemenští povstalci | Společnost Deutsche Börse | Exxon | Analytici | Devizové intervence | Řízení rizika | ING | Raymond James Financial | VaR | Německá vláda | Grafy | Zvýšení cel na dovoz | QE | Quantum Fund | ILO | Polský zlotý | Surové ropy | Diamant | Kazachstán | Pravidla regulace trhů | LYNX | Moody's | Útok na Ukrajinu | Citroen | Získání licence | Akcie na evropských trzích | Akumulace | Internetové akcie | Donald Trump | NAFTA | Zasedání RBNZ | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Průzkum ECB | Patrik Urban | Jádrová inflace | Twitter | Šíření koronavirové nákazy | Akcie Aston Martin | Premiér Justin Trudeau | BIIB | Kovy | Lex Babiš | Pohyb kapitálu | Způsob pomoci jednotlivých zemí | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Internet of Things (IoT) | Krach | Centrum | Portugalsko | Snížení sazeb | Společnosti | Mero | Zpomalení ekonomiky | Royal Dutch Shell | LH Broker | Počet registrací nových osobních aut | Rozpočet | Další růst | Zprávy o vakcíně | Převzetí firmy Twitter | KOBOS | RHI | Finanční systém | USD/CZK | Majitel firmy | Investice do akcií | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Přímé zahraniční investice | Akcie Michael Kors | Kellogg | Obchodní partner | Aukce | CME Group | Vyrovnaný rozpočet | NJJ Presse | Nárůst objemů | Globální index | Aktivita v americkém sektoru služeb | Technologická společnost Apple | Dluhové krize | Futures kontrakty | Členské státy Evropské unie | Pohyb trhu | Demokratické primárky | Forex robot | Údaje o inflaci | Výroba automobilů | ČNB Aleš Michl | Sazby ECB | Euro vůči americkému dolaru | Mluvčí | Ministr zahraničí | Lidovci | Reuters | Vývoj hodnoty | ERM II | Nejvyšší inflace v Evropské unii | Unilever | ETC | Antivirus | FTSE 250 | Obchodování během Vánoc | Baidu | CZK | Chevron | Levná ropa | Kompozitní index | Aerolinky Lufthansa | Dobré zprávy | Nákup cenných papírů | Energetická skupina ČEZ | Michael Kors | Guvernér Michl | ATXINDX | RCH Securities | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Rada MMF | Česká republika | Klaas Knot | Souhrnný index | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Cyklus růstu | Primární emise | Předseda | Energetický sektor | Air France | Odvody | TXN | Splácení dluhu | Profesionálové | Utahování měnové politiky | Riziko | ZM.US | CFD na indexy | Deficit veřejných financí | Audi S2 Coupe | Portfolio manager | Deutsche Boerse | Temelín | Inflace zpomaluje | Americké banky | Chipotle Mexican Grill | Analytika | Pravidla Evropské unie | Splatnost | J&T | Anglo American | Míra inflace v Evropské unii | Traders | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Vytvořený diamant | Unijní ministři | Best forex robot | LNVILSE | Růst české ekonomiky | Makro | Roční výkonnost | Praní špinavých peněz | Boeing | Newmont | SAZKAmobil | Finamore Capital | Příkaz | Adyen | Volby v Senegalu | PINS | Investiční plán | Největší kontrakt | Daniel Beneš | Příjmy a výdaje | Zasedání bankovní rady | Záporné sazby | Bernie Sanders | Prime | Společnost Walmart | Rychlý růst | Pivovar | Charter Communications | Empresa Media | Shanghai Composite | Evropské banky | Odvětví turistiky | Ayomi | Americký dolar | Pokles dovozů | Libra | TLTRO | WM | Koronavirová krize | ASX200I | TOP 09 | Linda Yaccarinová | CFD | Vláda ČR | Ministři zahraničí | SMA 100 | DGX | Nová data | CL | Open | Evropská unie | Lyft (LYFT) | Cena akcie | Náklady na vstup firem na burzu | Populismus | Indické akcie | Prezidentské volby v USA | IPO kalendář | Zvýšení cel | Jaderná energie | Akcie Nikola Motor | Pomoc ekonomice | Financovat | Počet lidí bez práce | Jane Street | Expirace | Příprava | Čínské měny | Řecko | Krypto | BRICS | Finanční instrumenty | Úřad pro regulaci finančního trhu | Konjunkturální průzkum | BBB- | Německá centrální banka | Aktuální cena | Cvičení | Green Deal | Jednání o brexitu | Kartel OPEC | FDIC | MRO | Americké ministerstvo obchodu | ČNB Vojtěch Benda | Angela Merkelová | Best day trading software | TSLA | Obchodování s kryptoměnou | Lancia Delta Integrale EVO | FOREX | Objem zlata | Nový rekord | Invaze | Úroky | Nová mutace koronaviru | Refinitiv | Globtrex | PEPSICO | Aktivita v čínském průmyslu | Nexen Tire u Žatce | PPF Telecom | Over-The-Counter | Dovoz ruského plynu | Ranní nadhoz | Miliardy švýcarských franků | Cena | Automobilka Toyota Motor | BNP | Investiční banky | 247 BTC Club | Důvěra v eurozóně | Mario Draghi | Swiss Life Select | Odpor | OneTwoTrade | Steen Jakobsen | Předstihové ukazatele | Josh Frydenberg | ERÚ | GWW | Vydání zprávy | ASML Holding NV | Belgický ministr financí | Air | Snižování úrokových sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Káva | Sergej Rjabkov | Economic | Ztráta | Bankovní kurz měn | Izrael | Ceny akcií | Inspirace | Skupiny PPF | Defenzivní akcie | TABAK | CVX | Mezinárodní investoři | Huayou Cobalt | Světové centrální banky | Royal Bank of Scotland | Francouzský prezident | EBay | ITA Airways | Telekomunikační společnost | Dolar | LEAG | Čínská ekonomika | Pokles úroků | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Opce | Index nákupních manažerů | Eurobondy | Standard Chartered | Energetická krize | JPMorgan Chase & Co | Šíření viru | ČNB | Telecom | Energetická společnost ČEZ | ANTM | Celkový deficit | Pokles likvidity | Nobelovy ceny | Fiserv | Comcast Corp | NÚKIB | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Global Times | Pokles | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Fortis Prime | Těžaři | MGM | Vyšší ceny | Vládní koalice | Zahraniční investice | Czech Media Invest (CMI) | E-mini | Výběr zisků | Mario Centeno | Facebook (FB) | Margin | Obchodní hodiny během vánočních svátků | Guvernér Fedu | Nvidia | AAL | Makroekonomická situace | Obchodní spory | Vývoj akciového indexu | Rating AAA | Varšava | Polská ekonomika | Biogen | F1 | ConocoPhillips | NYT | Investiční služby | Společnost Twitter | Taiwan Semiconductor | Poslanec | Pandemie covidu | Solární panely | Vinci | Simon Coveney | Mattoni | Americké společnosti | Finančnictví | Závazek | GV Invest | Inflace v EU v únoru | Švýcarská centrální banka | Charles Schwab | Švédsko | Royal Caribbean | Poplatek | Růst HDP | Zemědělci | Maloobchodní tržby | Výnos u desetiletých dluhopisů | Euro vůči dolaru | Lego | Zajištění bezpečnosti | Sillicon Valley | FTSE | Obchodujte akcie | Mercedes | Ruská státní těžební společnost | Index ISM | Tržní očekávání | Carlyle | Záchranný program | Deliveroo | HDP v Evropě | Americká ekonomika | Hewlett Packard | Návratnosti investice | Europe 600 | Finanční deriváty | FIS | NVDA | Kurz koruny | Počet žádostí o podporu | Důvěryhodnost | Americký trh | Ruská státní těžební společnost Alrosa | Obchodník | Ekonomická aktivita v USA | Swingové obchodování | IPO Uber | Čepro | HPQ | Akcie s LYNX | 737 MAX | Plynárenská společnost | PHIA | Snížení těžby ropy | Rada guvernérů | CDCP | COVID-19 | Negativní dopad | MGM Resorts International | Google | Americká centrální banka (Fed) | Dluhopisy | Blue chips | Růst mezd | Regulátoři | CF Industries | Fundamentální ukazatele | ISIN | Blue-chip | Remdesivir | Fortune | Evropská centrální banka | OTC obchodování | Index cen | Thajsko | Pokles v produkci | Německý ministr financí | Paypal Holdings | Index PX | Čínská vláda | EBIT | Investors Strategy | Daně | Růst americké ekonomiky | Kofola ČeskoSlovensko | Mitsubishi | Lídři | News Corp | Společnost Automotodrom | Alan Greenspan | Moneta | Instinkt | Stabilita | Investment Management | Mutace koronaviru | Štěstí | Statut | Malina | Pivot | Rizika | Hyundai Motor | ECB | La Plateforme de l‘Or | Sport | Mezinárodní organizace práce | Impérium | Výhled české ekonomiky | BAT | Růst cen nemovitostí | Bristol-Myers | Nansen | Coinbase | Brokerské společnosti | Argentina | Žádosti o podporu v USA | ECN | metodologie | Česká ekonomika | Dovoz z Číny | Institucionální investoři | Tranzit ruského plynu | Pandemie nemoci | Momentum | Craig Wright | Daně z příjmů | Skupina OPEC | Marketingová komunikace | Bankovní kurzy měn | Kurzy | Bankovky a mince | CBOE | Německá kancléřka | Fond | LGES | Konsorcium | Finanční prostředky | Čína | Tchajwanská firma | Turów | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Černá Hora | Partners | Konsensus | Trader | FCA | Ekonomické údaje | Primární veřejné nabídky (IPO) | Ceny diamantů | Conference Board | BNP Paribas | Konsenzus | InstaFX24 | Activision Blizzard | E*Trade Financial | Analytik Trinity Bank | Globální ekonomika | Průmyslové firmy | COST | ACEA | Embargo na ruské diamanty | Thomas Jordan | GRMN | Swap | Miliardy eur | Šmejc | Výnos desetiletých dluhopisů | Vývoj HDP | Chatbot | Jestřábí hlasy | ISM | Přehled kurzů | POPSIGN | Ranní okénko | Cisco Systems | Alysa Group | NBP | Členské země eurozóny | Starbucks | Toyota | Shortování akcií | Delta Air Lines | KLM | Ratingové agentury | Režim devizových intervencí | Společná měna | Pšenice | Cena zlata | Trading systém | SPAD | Obchodníci | Světové obchodní organizace | HSBC | Pullback | Množství peněz | Ruská vláda | Arml Solution | Conseq | Marks & Spencer | Ekonomiky eurozóny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vysoká poptávka | Euro STOXX | Trinity Bank | Fincentrum & Swiss Life Select | Flash Crash | Breakout | Kdy nakoupit akcie | Pojištění vkladů | F-35 | RRR | Trh práce v USA | Měnový výbor | Růst cen | Nejistota na finančních trzích | Společnost Chevron | Rating vyšší | Drahé kovy | Freeport-McMoRan | Vyšší sazby | GasNet | Open Society Foundations | Ředitelka | Elektrotechnický koncern | Indikátor | Moskva | RSI | Japonský export v dubnu | Guvernér japonské centrální banky | Volvo Cars | Toyota Motor Manufacturing | Grand Capital | Růst cen domů | Vysoké inflace | Dovoz oceli | Měnová politika | Akcie Apple | SPX500 | Asset management | Alokace | Delaware | Obchodování forexu | Saxo | Repo sazby | Americké akciové trhy | IFO index | Statistici | Výrobce pálených cihel | Financování | Letecká společnost | ČSÚ | Snížení ratingu | Akciový stratég | Zasedání RBA | Technologický gigant | Ursula von der Leyenová | Fitch | ORBIT Capital | Rakuten | Nissan Motor | AWK | Burza v Argentině | Internetové společnosti | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Akcie Nikola | Nastavení měnové politiky | Hodnoty měny | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | UEFA | Occidental | Americká lehká ropa | Philip Lowe | | Spirit Airlines | Turecké liry | Prodávající | Honeywell | Pokles ekonomiky | Cena palladia | PIF | Růst úroků | Zavedení vlastní měny | Finance | Úder koronaviru | WBA | Dividenda | Konsolidovaný čistý zisk | Czechoslovak Group | KSU | Conseq Venture Debt | Zprávy z USA | Poptávka | Express | Jihokorejské společnosti | Tomáš Sedláček | Mercedes-Benz | Báze | Počet bankrotů | Volby do Evropského parlamentu | Line | AVA Trade | Guvernér | EGAP | UMA | Nálada na globálních trzích | Globální trhy | Premiér Babiš | Vývoj švýcarského franku | Vysoká likvidita | Rozpočtové politiky | Capital | Průměrná hodnota | Očekávání trhu | FT | Jedno euro | Bulharsko | Kancléř Olaf Scholz | Southwest | Obchodování na akciových trzích | Německý index DAX | Pierre Moscovici | Dolarové sazby | Malé podniky | Volckerovo pravidlo | Obchodovat | Podíl obnovitelných zdrojů | PSX | STS Crypto | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | Proč obchodovat CFD | Změna cen bytů | Colt CZ Group | Hospodářský růst | CFD broker | Daň z příjmu | Vyšší cla | Kalendář událostí | Největší americká banka | Finanční podniky | Parita | Posílení eura | Správy devizových rezerv | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | HAS | Uzavření trhů | Technologický Nasdaq | Dluhová krize | WTI | FinTech | Bod | Stavební výroba | Miliardy korun | Koncentrace | Reporty | Rozpočtové deficity | Pákistán | Shares | Medvědi | NetEase | Otvírání hranic | Americká pravidla | RBNZ | Naftogaz | Bloomberg Economics | GfK | Zavedení jednotné měny | AMGN | Softwarová společnost Microsoft | TARGET2 | Pokladniční poukázky | Úrokový diferenciál | Co bude | Obchodování s měnami | Únorová inflace | Podíl Daniela Křetínského | Obchodování CFD | Klouzavý průměr | GULF BROKERS | Skupina Colt CZ | SAIC | RBI | Bitcoinové a blockchainové akcie | Vývoz diamantů | Mason Ford | Honeywell International | Philadelphia Fed index | Nord Stream | EMU | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Investiční výdaje | Stox | Saúdská Arábie | Vývoje ceny | Americký miliardář | Justin Trudeau | KMX | Tematické analýzy | Zkapalněný zemní plyn | OCI | Payrolls | Sdružení výrobců automobilů | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Barclays | Video | Sázet | Podnikání | R129 | Zahraniční firmy | Cena ropy | Porušení zákona | Nejlepší internetové akcie | Mezinárodní standard | Nejvyšší rating | Paradox | Jaderné elektrárny | Inflace | Veřejný dluh Francie | Problémy | Dun & Bradstreet (D&B) | Recese světové ekonomiky | Advanced Micro Devices | Walgreens Boots Alliance | Spotřeby plynu | Cena diamantů | ABC | Drobní investoři | Změny klimatu | Kupón | Marže | Využití kapacit | DAWN | Petr Bartoň | Šéf euroskupiny | ROCE | Akcie bank | Fiskální politika | Drahé auto | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Hlavní akciový index | Státy EU | DAX | Zlato a stříbro | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | HDP | Republikánské prezidentské primárky | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Infineon Technologies | Projevy centrálních bankéřů | Akcie těžařů stříbra | Dotace | Netflix | Odhad růstu ekonomiky | Tadawul | Prosus | Důvěra v Německu | Alphabet | Daňové zatížení | Členské státy | Předvolební průzkumy | Turistika | Zkušenosti | Technologické akcie roku 2020 | Lehman Brothers | Emmanuel Macron | Firma | Zasedání měnového výboru | Vzrušení | Německý kancléř Olaf Scholz | Signály | Omikron | Micron Technology | Spotřební daně | Tweety | Lira | Načasování | Vyšší inflace | MCD | Obchodní válka | Rafinérie | Erste | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Peněžní zásoba | Záchranný bankovní fond (SRF) | Náklady na obchodování | Byznys | NJJ | Pivovary | RISK-ON | Blizzard | China Telecom | Záchranné balíčky | TTIP | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Zahájení obchodování | Monetární politika | JWN | Terraform | SAP | Dluhopisové trhy | Hlavní index PX | JPM | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | Tesla Motors | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Global Markets | Předsednictví EU | Ekonom | Propad HDP | Debata | ČEZ dividenda | Světové finanční trhy | Kalendář ekonomických událostí | Deutsche Bank | RUB | Krize eura | Renáta Kellnerová s rodinou | Američané | Kurz | Market | Americká Federální obchodní komise | Referendum | HYCM Option | Akcie Alphabet | Forexu | Investovat své prostředky | Tomáš Holub | Nezaměstnanost mladých | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Rudolf Špoták | Unicredit | Světová válka | Pokles výnosů | Rychle rostoucí ceny | Akciové tipy | Telefónica | Americká Komise pro cenné papíry | Finančník George Soros | Restrikce | Neomezené množství | Stephen Poloz | Zavedení cel | Merck | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Varianta koronaviru omikron | Snížení spotřební daně | FuerFX | 4xRoyal | Výzkumná společnost | DBK | BH Securities | Indický premiér | Krize v eurozóně | Oracle | Světová obchodní organizace | Primárky | Francouzský CAC 40 | Výnos do splatnosti | STMicroelectronics | Greensill | Binární opce | Costco | USA | Deficit státního rozpočtu | Jednotná měna | Martin Gürtler | Investujte | Tempo růstu HDP | Nejhorší výsledek | Nakupovat | Nezisková organizace | Prezident USA | Konzervativci | Gigafactory | Lennar | LetsBuild | Konglomerát | Rozvíjející se trhy | Krach SVB | Holding Czechoslovak Group | Terraform Labs | Euro | AUD | Akcie NWR | Firma Wienerberger | Huť Liberty Ostrava | Těžba lithia | Rada ČNB | Contract | Caixin/Markit | IONWAY | Kyjev | Binance | Exchange Traded Funds | Server CNBC | EuroStoxx50 | Federální rezervní banky | Breakout Trader | Pohyby ceny | Fnac Darty | Počet obyvatel | Greg Kelly | Kodimax | Společnost Lufthansa | Risk | Dodávky ropy | Predikce | COMP | Co je dluhopis | Fibo | Akcie Netflix | Světová obchodní organizace (WTO) | Prima | Úřad práce | Hospodářské noviny | Bank of New York Mellon | Kypr | Citigroup | Aerolinky Ryanair | ASX 200 | Softbank | Soud v Německu | Evropský blok | Hewlett Packard Enterprise | Čínský vývoz | Ruská firma | Trendinggraphs | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Sony | Certifikace | Index VIX | Hospodářství | MIB | Automobilka Volvo Cars | Zvýšení slevy na poplatníka | Indikátor důvěry | Poskytování hypoték | Etoro | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | EV | CRYPTO ROBOT 365 | Soren Otto Simonsen | JP Morgan | Ohlédnutí | Zpomalení růstu | Obchod | Ekonomika ve světě | Růst ekonomiky | Devizový kurz | Vývoj kurzu eura | Televizní studio | Constellation Brands | Wales | Banka JP Morgan | Best forex signals | Automobilka Škoda Auto | Labouristická strana | Trh Prime | Belgická vláda | Počet zemí s eurem | EUR/CHF | Zemní plyn (LNG) | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Intermediate | Bollingerova pásma | Nižší ceny | PEP | EU | Holding Agrofert | Redukce | Cenové stability | FXUnited | Michal Mejstřík | Zasedání ECB | Gamble | Credit Suisse | Portfolia | Fresenius Medical | Převis | CETIN | Conseq Investment Management | Precedens | Tatra Trucks | Kurz domácí měny | Prohlášení | NN Group | Komerční banka | Expert | Deutsche Lufthansa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Světové finanční krize | Členské státy EU | STOCK TREND | Gate | Americké ceny | Recese | Rafinérie v Litvínově | Index strachu | Zoufalství | Soukromé investiční společnosti | Sam Altman | Irské aerolinky Ryanair | Německé aerolinky | ASML | Ropný gigant | Švýcarský frank | Renault | Německý ZEW index | Turistické sezóny | Bank of Canada | Capital Partners | Virtuální měny | Vývoj pandemie | Infinitrade | Kupci z Indie | CZK/EUR | Rozpočtové schodky | Správa železnic | OMEGA FX | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | SEC | Eskalace konfliktu | Aktuální situace | Začít investovat | Burzovní indexy | USD/CAD | Největší propad | Stavební povolení | Propad průmyslové výroby | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Sev.en | Denní graf | Petr Kellner | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Ekonomický výzkum | Irské aerolinky | Silný support | Štěpán Křeček | Akcie PayPal | Hodnota indexu | Internetové firmy | Český statistický úřad (ČSÚ) | Daňové reformy | Autotrade | Know-how | Frank | Ministři | ETN | Prudký propad | EUR/SEK | ERM | KBC | OSF | Prodeje existujících domů | Mondelez | Výroby elektromobilů | Kurz eura | Pivot Pointy | Americké ministerstvo práce | Objem investic | Olympijské hry | Pips | Regulace trhů | ARM | Goodyear | Best forex trading system | Pivovary CZ Group | Celkový světový dluh | Uplatnění opce | Ekonomický poradce | Dieselgate | Závislost na Číně | Bělorusko | Statistika z amerického trhu práce | Americký internetový obchod | Ceny energií | Lufthansa | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Nikola Motor | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Syntetické diamanty | Meziroční míra inflace | Americké kryptoměnové burzy | Japonský jen | Desetileté dluhopisy | Index důvěry | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Finanční skupina | Dosažení dohody | Japonský premiér | Regeneron Pharmaceuticals | Úspěchy | Ruská plynárenská společnost | Úrokové sazby | Ae Global Invest | Vyšší volatilita | Denní změna | Prezident Donald Trump | Průmyslové zboží | Kompenzace | Multi-Asset obchodování | CySEC | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Advance | ČR do ERM II | Technologický sektor | OSN | Soud | Eskalace napětí | Saudi Aramco | Společnost ČEZ | Fresenius SE | Booking | LyondellBasell | Nákaza koronavirem | Cena elektřiny | Politické riziko | Kanadský dolar | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Bankman-Fried | Volby v Pákistánu | Snižování počtu zaměstnanců | China Mobile | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Martin Novák | Skupina Smartwings | Koncern Sony | Mince | Analytické společnosti | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Evropské méně | Zavedení eura jako oficiální měny | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Investing Capital (Dream Equity) | Produktivita práce | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Dream Equity | Konfederace | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Adidas | Kupci | Vin Epargne | CEE | Krása | Dow Jones Industrial | OXY | Automobil | SVB Financial Group | ETF roku 2020 | Bank forex trading | Akcie na burze | Střední podniky | Časový rámec | Centrální depozitář | Míra inflace | Platforma | Evropský statistický úřad | Energetika | Manufacturing | Abenomika | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Michala Moravcová | Soukromý sektor | United Airlines | Diverzifikované portfolio | Trhy v USA | MAN | CNN | Náklady na úvěry | Ekonomický výhled | Finanční situace | Platební systém | Objem objednávek | Náklady na vstup firem na akciový trh | Oslabení | BlackRock | Nařízení | Americká cla | Verizon Communications | Pioneer Natural Resources | HDP Francie | Ropné akcie | Jak obchodovat | SWIFT | Ceny benzínu | Verizon | Deutsche Capital Partners | Nemovitostní trh | Schodek | Prezident Petr Pavel | BTC | Velkoobchodní tržby | Bankovní sektor | Fed index | Bankovní kurz euro | KOSPI | Indexy | Forex Factory | Citi | Zvyšování sazeb | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Ticker | Nouzový stav | Největší světové kryptoměnové burzy | Lululemon Athletica | Pimco | Německý index IFO | CBOE Global Markets | Mezinárodní měnový fond | Gold | Společnost Celsius Network | Zhoršení ratingu | Akciová společnost | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Investovat do zlata | Bazický bod | Nizozemský premiér | Japonský akciový index Nikkei | Market Profile | Úsilí | Druhá vlna koronaviru | Put | Emise akcií | Výrobní závody | Akcie KB | CCFD BANK | Airbus Group | Výrobní inflace | Tempo růstu | Global Intergold | Meziroční růst spotřebitelských cen | American Airlines Group | Úvěrový rating | Bilance ECB | Rating států | Citrix Systems Inc | Bankovnictví | Aerolinky | Pohonné hmoty | Asijské obchodování | Francouzská ekonomika | Penta Real Estate | Aplikace TikTok | BASF | A321Neo | COTTON | Continental | Air Liquide | Ministerstvo dopravy | Zpracovatelský průmysl | Ekonomický poradce Bílého domu | Banky | Divergence | Biliony | Bankovní regulační orgány | EasyJet | Zdražování energií | Svízelné situace | Nejvyšší růst | ETF | Hybridní zlatý standard | Marathon Oil | Federální obchodní komise | Plán obnovy | Terraform Labs (TFL) | Analýza společnosti | Investujte do akcií | Akcie klesají | Akciové trhy | Kurzy měn | CarMax | Zajímavé akcie | T-Mobile US | Omezení těžby | Společnost Eli Lilly | Ruské diamanty | Myšlenka | Společnost Newmont | Moneta Money Bank | Europoslanci | UnitedHealth | Humana | Opatření na pomoc firmám | Varování | Inflace v Evropské unii | Ruská firma Alrosa | Největší propady | Vánoční svátky | Invaze Ruska | Hospodářské soutěže | Počty nových žádostí o podporu | Bitcoin Markets Cap | Družba | LLY | FlixGM | Viceprezident ECB | Šéfka Fedu | Přístup na trhy | OSLOASH | Palladiové akcie | EOG Resources Inc | Ministr zdravotnictví | Spojení | Long | Společnost eToro | Rally | Western Digital | Inverzní výnosová křivka | Investování do akcií | Bankovní rada | Recese v USA | Pojišťovna | Euro Stoxx 600 | Macron | Pandemie | Střední třída | Zasedání České národní banky | GLE | SARS | ČT Jan Souček | Japonský index | Členství v EU | Bear | PlayStation | Tripadvisor | Internetový obchod | Fischer | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Aktiva | Pražský městský soud | Klid | Pokles inflace | Ekonomické krize | PDD | Nedoplatky | Časopis Forbes | Ministerstvo financí | NextEra Energy | Best forex robots | GEVORKYAN | Poptávka po americkém dolaru | Zasedání centrální banky | Výprodej | AUDNZD | Discovery | České měny | Očekávaný vývoj | Věřitelé Arca Investments | Výnosy z dluhopisů | Politické události | Švýcarská banka UBS | UCITS | Business | Podíl na trhu | Jednání EU s Británií | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Dna | Srbsko | Arizona | WFC | BVPS | Sev.en Global | Akcie herních vývojářů | Velké ekonomické krize | Nick Beecroft | Broadway ICVC | PMI ve službách | Odvolací soud | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | Fáze výroby | TikTok | Globalix | Plug Power | Bloky | LPR | Plynárenské společnosti | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Počet bankrotů firem | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Jan Procházka | Technologická společnost | TWTR | Index euro | Ministři financí EU | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Best forex trading software | Fotbal | ČBA | Španělé | Program kvantitativního uvolňování | Bankovní unie | Vývoj kurzu | Umělá inteligence | Fiskální politiky | Western Union | Inovace | Paschal Donohoe | Konsolidace | Aston Martin | Zdravotnictví | Fox Corp | MSCI World Index | Investice do stříbra | Energetické krize | Long signál | Výnosnost | NZD/USD | Čínské akcie | Ministryně financí | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Společnost BP | POLWIGI | Sentix | Mluvčí Alrosy | Ratingová agentura Fitch | Microchip Technology | Snížení cen | Poptávka investorů | Sklizeň obilovin | Zákaz cestování | Energy Aspects | | Německý statistický úřad | Smartwings | Obchodování s opcemi | Nemovitosti v Česku | Westpac | 20leté dluhopisy | Členské země | Seat | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Signa Holding | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Řetězce | Schwab | Dividendové akcie 2020 | Sentiment | Short pozice | Jonathan Lok | Lucembursko | Události ve světové ekonomice | Měnová unie | WEF | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | ECB Christine Lagardeová | Výsledek zasedání | Starší byty | Politika | Konkurence | MALTAIX | Hospodářské recese | Commodity futures | Letecké společnosti | Šéfka ECB | Čínský jüan | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | LYNX WhatsApp | UK Investment Bond | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | López Obrador | Euroclear Bank | Burzovní cena | Ben Laidler | Komunikace | Obchodní hodiny | Ceny průmyslových výrobců | Bankovní asociace | SAS | Výplaty dividend | Burza Binance | Čínský prezident | CFD na akcie | Tier 1 | Americké futures | 1000 Eclats | Paxlovid | MAM | Novinky.cz | Baterie | ECOFIN | Prodej desetiletého dluhu | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | GDP | Řízení pozice | Karel Komárek | Výhled růstu ekonomiky | SpotOption | Velká Británie | Rating České republiky | Německý průmysl | Zprávy z krypto | Makroekonomická data | PLN/EUR | Další vývoj | Citibank | Si Ťin-pching | Pomoc firmám | Rekordní propad | Mattel | Evropské společnosti | Investování do nemovitostí | US akcie | Japonský akciový index | Větrná energetika | Spotřebitelská důvěra v Německu | Real Estate | Členové bankovní rady | GPS | Zákaz dovozu diamantů | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | George Soros | Automobilka BMW | Garanční systém finančního trhu | Jerome Powell | Centrální banky USA | Investování do ETF | Přírůstek obyvatelstva | CAR | Jamal | SaxoTrader | Federální vláda | Nálada | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Symantec | Emise dluhopisů | Letectví | Indie | Měnové páry | LTC | Technologické akcie | EdF | Měnové politiky | Huť Liberty | Měnové manipulace | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Oregon | Prudential Financial | Intel | SVB | Řecká ekonomika | HighSky Brokers | Koncern Volkswagen | Provozovatel trhů s cennými papíry | Rho | Čínský výrobce | Dnešní ekonomický kalendář | Bankovní kurzy měny | CSG | MSUKRN$ | Ekonomika | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Novatrades | Vasky | První zvýšení sazeb | Německé automobilky | Výnosová křivka | Primárky v Jižní Karolíně | 247 SmartFX | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická data | Historická maxima | DAWN akcie | WTO | Výrobní index PMI | Bosch | Alokace aktiv | Dohoda o brexitu | Nákup zlata | Proticyklické kapitálové rezervy | Sankce | Commerzbank | Varianty koronaviru | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Poradenské společnosti | Ministr energetiky | Prolomení supportu | Americký kongres | Fitch rating | Úrokové sazby ECB | Setkání v Jackson Hole | Výhled | Trade Financial | Investice v Číně | Kuny | PPF Renáta Kellnerová | Členové OPEC | Německý regulační úřad | Futures na indexy | ESM | Úřad pro ochranu osobních údajů | Auta | Americký akciový index | FOREXROBOTPLUS | Komerční banky | Americké ministerstvo | PCAR | Komise v přenesené pravomoci | Strach z koronaviru | Mexický prezident | Americký trh práce | Celsius | Dnešní zprávy | Colt CZ Group SE | Summit EU | Deriváty | Ethereum | Přísná opatření | Investiční prostředí | Nejlepší blue chip akcie | Akciový trh | Kultura | Japonská ekonomika | Embargo | Vysoké ceny | Economist | Bilance Fedu | Hry | Digitální daň | Odpovědnost | Obchodní dohody | Zprávy z Německa | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Propouštění | Zákaz dovozu diamantů z Ruska | Fondy ETF | Sentix index | Private equity | Zaměstnanci | Měnové unie | PayPal | Meopta | Game Capital Ads | Forex trading | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Největší naleziště zemního plynu | Nízké ceny ropy | Burzovní společnost | Zlaté rezervy | Edu Pension | Cenové rozpětí | Expanze | eBook | Jiří Šmejc | Balík sankcí | Státní dluh vůči HDP | Insider | Největší ekonomika | Trading | Advance Auto Parts | Čínský výrobce elektromobilů | Aktuální rezistence | ALXN | Růst cen energií | Síkela | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Akcie automobilek | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | Walt Disney | Vliv na finanční trhy | Ukrajinský prezident | Bílý dům | OSVČ | STT | Austrálie | Alžběta II. | HDP Číny | Financial Times | Finanční analýzy | Zhoršení ratingu Francie | USD za barel | Philips | Kryptoměnová burza Binance | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Nízkonákladová letecká společnost | Skupina Volkswagen | Spread | CZK/USD | Iniciativa | Bankovní fond | Obavy investorů | Společnost Intel | Výrobce luxusního zboží | Tucker and Ross Advisors | Theresa Mayová | Český státní rozpočet | Vývoj měnového páru EUR/USD | Poptávka po státních dluhopisech | Nevada | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Under Armour | Schodek rozpočtu | Diamantový průmysl v Evropě | New York | Anadarko Petroleum | Místní rozvoj | ProSieben | BinckBank | MSFT | UAL | GS | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | CFG | AIG | Obligace | Acm Conseils | Belgie - burza | Ministr zemědělství | Fresenius | Zajišťování | EpicXoption | Depozitní sazba ECB | Americká internetová společnost | Portál FXstreet.cz | Daňové zvýhodnění | Invaze ruských vojsk | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Zotavení ekonomiky | Světová rada pro zlato | Jak investovat | White Square Trading | Gary Lineker | Synot | Automobilka Porsche | Vlastní akcie | CMI | Applied Materials | ETH/USD | Helvea Ltd. | Dolar (AUD) | IBEX | Vysoké ceny ropy | AOS | NXP | Kraft Heinz | CTCROBE | Uvalení sankcí | Irico | Salmán | G20 | Společnost GEVORKYAN | Výrobci automobilů | Míra inflace v eurozóně | Zkrachovalé společnosti | Rekordní schodek | Index strachu VIX | Vzpomínky | Kurz libry | Zástupci zemí EU | Pozitivní očekávání | Akcie roku 2019 | Napadení Ukrajiny | Meziroční míra inflace v eurozóně | DIESEL | Šance | VIP Markets | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Sankce na ruské diamanty | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | NERV | Výplata | Globální trh | Claudia Goldinová | Vyrovnaný kurz vlastní měny | Teams | Robert Shiller | Nákup dluhopisů | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Mezibankovní | Graf indexu | ODS | Sekyra Group | Paroplynové elektrárny | FOMC | Generální ředitel | HN | Tapestry | Devizové rezervy | České vlády | STZ | Měny emerging markets | Investiční tituly | Cíle | Trhy v Číně | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Newmont Mining | SPX 500 | LTRO | AXP | Výhled trhů | Investiční skupiny | Firma Meta Platforms | Volkswagen | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Zadlužené Řecko | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Bonita | Investice do zlata | Reinvestice | Nové sankce | Derivát | Průměrná míra inflace | Obchodování s CFD | Australská centrální banka (RBA) | Myšlenka společné evropské měny | Capital Economics | Analytik ČSOB | Parlamentní listy | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Rozhovor | Porsche | Dlouhá pozice | Pravidla regulace | Internetová společnost | Spotřeba domácností | Inventor Chemical Tankers | Transakce | Diamanty | Ohio | Důchodový systém | Technologický index | Marian Jurečka | Měny | Premiér Fiala | Obchodní jednání | TechnipFMC | Aproch Banak | Dopady pandemie | Válka mezi USA a Čínou | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Lululemon | Krajský soud | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Energetický regulační úřad | Hello bank! | Raymond James | Bezpečnost | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | MNB | Vstup firem na burzu | Maloobchodní prodej | ISRG | Irsko | Regulační úřady | Rozjednané prodeje domů | Americké firmy | Plynová krize | Milei | Podkladové aktivum | Zpravodajství | Nákup EUR | Dmitrij Peskov | Justice | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Air France-KLM | Pharming Group NV | Nezaměstnanosti v Německu | CE Corporate Advisors | Obchody s akciemi | Nejlepší ropné akcie | Peter Navarro | BHS Štěpán Křeček | Inaugurace | UNA | FX Trade | Investiční společnosti | Investor | BBB | Finanční centrum | Abbott | Klenotnictví | H2O Markets | Spojené arabské emiráty | Australský dolar (AUD) | Dodávky plynu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Fundamenty | Marathon Petroleum | Oslabení eura | Rada ČTK | Státní veterinární správa | Koronové dluhopisy | Livestock | Opce na akcie | Trader Workstation | Internet of Things | Renáta Kellnerová | Alexion Pharmaceuticals | Teroristický útok | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | MSCI | Salesforce.com | Patria Direct | CV90 | Australská ekonomika | Gilead Sciences | Thomson Reuters | Snap | Britská ropná společnost | Walgreens | Ekonomické zotavení | Peugeot 205 GTI | Inside | ProLogium | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | ICEXALL | WFE Capital | JPMorgan | Equidex Finance | Oscilátor | Německá automobilka | Best forex signal | Akcie Erste Bank | Nová vláda | Zahájení ruské invaze | Peníze z EU | USD/JPY | Prezident Evropské centrální banky | Risk On | Trade | Eni | LTC Markets | EFSF | RT Europe | Britské hospodářství | Satoši Nakamoto | Patria.cz | Prodeje | Šíření koronaviru | NewYorská burza | Sberbank | Technický výhled | Ruský prezident Vladimir Putin | Druhá vlna | Centrální bankéři | Světová zdravotnická organizace | Hodnota dolaru | ABN Amro | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | L Brands | Sanofi | Zlotý | EIA | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Best day trading | ZEN | UNH | Měnové trhy | Rusko | Zbyněk Stanjura | Nissan | Ceny výrobců | Akcionář | Cesta k euru | Guardian | Miliardy USD | Vicepremiér | Poradce | Výrobci aut | Osobní výdaje | FAST | Reálné úrokové sazby | Nižší maxima | Další růst sazeb | Obchodní den | Vývoz z Číny | Makroekonomické události | Zkušenost | Pakt stability | Mylan | Signál | Převzetí firmy | Írán | Zdražování | FDX | Česká národní banka | M1 | Afrika | Investiční skupina | Šperky | Pozemky | Předstihové indikátory | Development | Západoevropské akcie | Burzovní zpravodajství | Společnost Oneok | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | State Street | Britská vláda | EPS | ADP | Vanadiové akcie | Square | Hodnota zlata | ASEAN | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Oneok | Joe Biden | Ropy | Liberty Ostrava (LO) | Virgin Orbit | Historie | Úspěšné obchodování | Meziroční inflace | Nové žádosti o podporu | EET | Singapur | Americké akciové indexy | Společnost Tapestry | Zadlužení země | Podmínky půjčky | Pracovní síly | Základní sazba | Člen bankovní rady | SICAV | Druhá vlna pandemie | Kuvera | Produkce energií | Uvalené sankce | Guvernér české národní banky | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Petr Dufek | Wolfgang Schäuble | Italská ekonomika | HEXINDX | Covidové pandemie | Odhady HDP | Xilinx | RMBETRL | LTV | CBC | ZEW index ekonomického sentimentu | Důchody | Likvidní | List The Wall Street Journal | Firma McDonald's | Sázky | Ministr hospodářství | Uhlí | Předsedkyně Evropské komise | Mezinárodní obchod | Forbes | Akcez | Snížení úrokové sazby | Obchodujte | Colt | Vyrovnaný kurz | Allergan | Hospodářství Evropské unie | Akcie CETV | Utažení měnové politiky | Výrobce elektromobilů Tesla | Francouzský index | Depozitář | Britské 20leté dluhopisy | Negativní výhled | Sporting Products | Růst průmyslové výroby v EU | Očekávaná inflace | BMW | Guvernér ČNB | Inflace ČNB | Volatilita trhů | Mark Carney | Ukrajinská ekonomika | Paychex | Podnikání na kapitálovém trhu | Česká inflace | BNP Paribas Personal Finance | ASX | Černý pátek | Plynárenské firmy | Rozšíření | CAC40 | BBVA | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | D1 | Příliv investic | Cena americké ropy WTI | Panika | Ropný trh | Best day trading strategies | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Slovník pojmů | Akcie Amazon | STV Group | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Burze | Buy | ASM International | Eura | Tisková konference | Citrix | Nasdaq Inc | Komentář Radomíra Jáče | Mojmír Hampl | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Blockchainové akcie | Bankovní systém | LyondellBasell Industries | Výrobci čipů | Organizace | Ryanair | Obilí | Penta | CVC Capital Partners | Ceny stavebních prací | Our Media | CBI | Gap | Ceny pohonných hmot | FTEL FX | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Komunistické strany | DELTA FX MARKETS | Expedia | VIX | Coffee | Inflační data | Zmírnění inflace | Stock Exchange | SYNTHESIA | Filip Kalčák | Růst | Premiér Boris Johnson | Koronavirová opatření | Best day trading stocks | BINARY ROBOT 365 | Kansas City Southern | InvestTeck | Poptávka po ropě | TotalEnergies | Michelin | Polská centrální banka | Evropský akciový trh | RIGSEIN | Akcie ČEZ | Pojišťovací společnosti | Příjmy | SOYBEAN | Kmen koronaviru | Rusko a Ukrajina | Ředitel skupiny PPF | Událostí ve světové ekonomice | ProCapitalMarkets | Průmyslová produkce v eurozóně | Kvalitní akcie | Nejlepší palladiové akcie | US dolar | Odhad letošního růstu | Ministři EU | Těžba ropy v Rusku | Propad ceny | Volvo | Vanilla Golden Trade | Emitent | Obchodování opcí | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Dominion Energy | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Investiční platformy | GICS | Domácí měny | Počet potvrzených případů | Ondřej Hartman | Parlament dnes | Obchodování na trhu | CMCSA | Green Ash Partners | CNY | Propad cen ropy | Zprávy z krypto průmyslu | BOSSA | BIDU | Švédská společnost | Astrazeneca | Fúze | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Americké vlády | Align Technology | Infineon | Lockdown | Merkelová | Wirecard | Hlavní trh | Fundament | Nejbližší rezistence | Měnové stimulace | Kryptoměnová burza | Abdalazíz bin Salmán | Bohatství | Banka | Nemovitostní fond | Kanadská centrální banka | Investiční fond | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Úročení | Jižní Korea | Vista Outdoor | Kontrakty CFD | Thermo Fisher | Villetorte Asset Management | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Starší auta | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Konsolidační balíček | NHTSA | Nová sazba | Arca | Kurz euro | France Consulting Vin | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Best forex trading sites | XPeng | Omezení spotřeby plynu | Cena plynu pro evropský trh | Země eurozóny | LVMH | Goldman Sachs Group | Investování | Blahobyt | Jihoevropské země | SWISSMI | Zvýšení ratingu | Údaje o dubnovém vývoji inflace | MMM | Forex signals | Inflace v eurozóně v červnu | Evropská pojišťovna | Člen burzy | Zisk na akcii | Daňový balíček | Turecká krize | Premiér Mark Rutte | Index spotřebitelských cen | Co je akcie | Největší propady HDP | Závislost na ruských energetických surovinách | Citrix Systems | Poor's Publishing | Akcie v Británii | Seznam.cz | Citroen SM | Akcie NIO | Akcie | Výsledky HDP eurozóny | SECO | Debata prezidentských kandidátů | Snížit úrokové sazby | Illinois | Prodej zboží | Kryptoúvěrové firmy | Schodek státních financí | Investovat na burze | Zástupci zemí | Andorra | Kosovo | Virgínie | Cantor Fitzgerald | Liou Che | Svět diamantů | Míra inflace v EU | Merck KGaA | Server Politico | South China Morning Post | Země používající euro | Výsledek zasedání k měnové politice | Cílová cena | Paříž | RDSA | Deriváty kryptoměn | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Unijní ministři zahraničí | Objem průmyslových zakázek | Okénko trhu | HDP v EU | Bankrot | To Kwon | Kalifornské bankovní regulační orgány | Obchodování na burze | Vrácení daně | Volby v Indonésii | Finanční úřad | Luna | Západní Virgínie | Obchodování s binárními opcemi | Online investování | Hnutí Hamás | Program nákupů dluhopisů | Alexander De Croo | Speedway | Německý automobilový průmysl | CFD2FX | Ministr vnitra | Václav Klaus | Cboe VIX | Koronavirová nákaza | Británie | Nejvyšší pravděpodobnost | Best forex | Světové akciové indexy | Největší finanční trh | Zemědělský svaz ČR | Evropské záležitosti | Výměny akcií | Dot plot | GRAGENL | Severní Irsko | Euro standard | Obchodovat s cennými papíry | Nový Zéland | Akcie Erstebank | Co je diverzifikace | Společnost Gazprom | Potravinářská společnost | Volební shromáždění | Čeští ekonomové | ProSiebenSat.1 Media | Sazby Fedu | Platinové akcie | Ekonomický plán | Šíře trhu | Ropa zadarmo | Co je CFD | Akcie Lyft | Vatikán | GM | Řekové | Vladimir Putin | Krize v Řecku | Měnové krize | Investiční potenciál | GER30 | Edahn Golan | Společnost Meta | Daimler | Michal Šnobr | Společnost LVMH | ATLAS STOCKS | LeapRate | Botswana | Vláda v Aténách | Luxusní komodity | Daňoví poplatníci | Dnešní obchodování | KKCG | Průlom | Žebříček | MiFID II | Odvětví | Co je opce | Automobilka Volvo | Kurzový vývoj eura | Týdenní pivot | Britská banka Barclays | Hodnota dluhopisu | Zavedení eura v ČR | Onet.pl | Autoprůmysl | Vlastní jmění | Týden na pražské burze | Ministr obchodu | Zelené dluhopisy | Pracovní místa | Terminál na LNG | Saxo Capital Markets | Regulační orgány | Vakcinace | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Trade FX | Halliburton | Fiskální pakt | Harley-Davidson | CAD | Obavy z brexitu | ING Groep NV | Primárky v Portoriku | Největší evropská pojišťovna | Henkel | EURUSD | Kadri Simsonová | Financial Liquidity | Finanční derivát | Dovozní clo | Zhejiang Geely | RWE Gas | Pegas | Zlaté zásoby | Kritéria konvergence | Vývoji podnikatelské nálady | České předsednictví | Průmyslová výroba v Evropské unii | Acm Tips | Pivovary CZ | Vít Hradil | Průmyslová výroba v EU | Stav americké ekonomiky | KOBOS (Kontinuální Burzovní Obchodní Systém) | Unie | PPF | White Label | Nejlepší vanadiové akcie | Analytička | Lancia | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Velké ekonomické krize v Evropě | CISCO | Vklady | AlixPartners | Koronavir | Vlastnictví | Blue chip akcie | Ministr financí | Vstup do eurozóny | Norsko | Kde se platí eurem? | Propady HDP zemí | XYL | Tomáš Kálal | Ceny syntetických diamantů | Volby v Mosambiku | Čtyřdenní pracovní týden | Aramco | Pari FX Trade | Řešení krizí | Uložit si kryptoměny | Unijní soud | Forex trading platform | Key Markets | Americký index | Forex signál | Druhy akcií | Pesimismus | RWE | Nízké úrokové sazby | M5S | Směnné kurzy | MGM Resorts | Agentura APA | Americké centrální banky | Downgrade | Škoda Transportation | Dovoz elektromobilů | ECU | Zadlužení Evropské unie | Největší banky | Reporting | Prohlášení G7 | Česká burza | Omezení exportu | Onemocnění COVID-19 | Threads | Primární emise akcií | Janet Yellenová | Ondřej Dusílek | Propady HDP | Společnost BYD | Bloomberg | Burzovní skupina | Schůze Evropského parlamentu | CZPXIDX | UBS | Bisnode | Pokles hodnoty | PPF Jiří Šmejc | Investor Jan Čermák | Vysoký veřejný dluh | Pokles HDP | Volby v Bangladéši | HRL | Technologický holding | Dánská farmaceutická společnost | Zlatý standard | Vyšší mzdy | Rating dlouhodobých závazků | Neutrální země | MDT | Evropské společenství | Elektroauta | Společné evropské měny | Eurosystém | Bosna | Nižší volatilita | Liberty Ostrava | Ratingový výhled | Obchodní poradce Bílého domu | Političtí vůdci | Den díkůvzdání | Počet bankrotů firem v Japonsku | Abbott Labs | Obchodní příměří | Ruské akcie | Volby v Rwandě | Investice do platiny | Obchodní války | Best day traders | Aramco na burze | CBRE | Zoom Video Communications | Střednědobý výhled | Měsíční časový rámec | Hodnota měny | Procter & Gamble | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Latinské měnové unie | Nvidia Corp | Indigo | Mechanismus ERM II | Italský premiér Giuseppe Conte | City | Společnost Delta Air | Jana Maláčová | Výkonnost zlata | Snižování sazeb | Povinné očkování | Ropná společnost Exxon Mobil | Propad exportu | Alrosa | Španělsko | ONE | Výkonnost indexů | HandelFX | Globální ratingové agentury | De Beers | Japonský index Nikkei | Biden | Best forex platform | Zdroje energie | Prestiž | Investiční činnost | Nový kmen koronaviru | Kurzy měny | Akciové zisky | Konec roku | Americká společnost | Ministerstvo spravedlnosti | Těžba ropy | Vojtěch Benda | Andrej Babiš | Ford Sierra | Nemovitosti | WEN | Hospodaření | Snížení úroků | Hospodářské oživení | Boris Johnson | Rhode Island | Hlavní burza | Domácí poptávka | Akciový výprodej | Výrobce munice | Technická rezistence | MSSERBL | Maryland | JD.com | Mutace viru | Míra nezaměstnanosti v Německu | PLUG | Amundi | Dobré zprávy z USA | Vládní intervence | Volby v Salvadoru | Plán zavedení eura | Guvernér NBP | Přehled | Silky Zdeňka Porybného | Maturity | Dluh Řecka | Harmonizovaná inflace | AbbVie | Zvýšení úrokových sazeb | Do čeho investovat | Index CPI | CSX | Obchodní investice | Zlepšení | Americký podnikatel | TWS | Úvěrový program | Aukce pokladničních poukázek | Levnější půjčky | Celková průmyslová výroba | Nárůst volatility | Institut ZEW | Porsche AG | Day traders | Obchodní konflikt | Medtronic | Prognóza ČNB | Index Cboe VIX | Maďarský forint | Belgičané | Index Euro Stoxx 600 | Osobní příjem | Ceny nových bytů | Zákaz dovozu | Vonovia | Cenové výkyvy | Zasedání k měnové politice | Plný úvazek | Arménie | Irská pojistka | Společnost Porsche | Stock Global | Novozélandský dolar | Bankovní kurzy euro | Sektor služeb | Soudní dvůr | Matas Buzelis | HDP v eurozóně | Standard & Poor's (S&P) | Index nákupních manažerů (PMI) | Fáze obchodní dohody | xStation5 | Intuitive Surgical | Německý kancléř | Čínská společnost | Německo | Vivendi | Aleš Michl | Hodnota značky | Haruhiko Kuroda | MT4 | Estee Lauder | BGBEL20 | Státní dluh ČR | Elektromobily | Akcie Fortuna | Maloobchodní prodeje | IHS Markit Ltd | Pavel Drahotský | ProSiebenSat.1 Media SE | Kontrakt | Kormidelníci Evropské unie | Zemědělství | Vice | Walmart | Koncern | České dráhy | Mistrovství světa | Mediální společnosti | Zlínská obuvnická firma Vasky | Zadlužení | Visa | Akcie Unipetrol | Day trader | Nové daně | Ošetřovné | Bid | Ceny starších bytů | Konkurent | Hlavní ekonom | Domácnosti | Evropské investiční banky | Výplata dividendy | XTB | Finanční svět | Odvrátit deflaci | Tesla | Fiskální balíček | Klouzavý průměr SMA | Dominance Číny | Enel | Chorvatsko | KoroNERV-20 | Nové zakázky | Státní dluhopisy | Celsius Network | Editis | Arm | Emerging markets | Obchodníci na forexu | Provozní zisk | Crypto Pro FX | Best day trader sites | Meta Platforms | LG Energy Solution (LGES) | Ruská centrální banka | Onet | Volby v Portugalsku | Regulace trhů s kryptoměnami | Médea | Ministři financí Evropské unie | Inflační očekávání | Zpřísňováním měnové politiky | Vysoká inflace | Investiční produkty | Bain | Unijní diplomacie | EK | TUI Group | Omezení výplaty dividend | CORN | The Guardian | Primárky v Nevadě | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | iShares STOXX Europe 600 UCITS ETF | Směrnice | Abbott Laboratories | Emise | Znovuotevřít ekonomiku | Farmaceutické akcie | Ceny v eurozóně | Best forex brokers | European Stability Mechanism | Obchodní výhled | Česká vláda | Platina | Rakouský lockdown | MLM | AAA | Závislost | Asijské akciové trhy | Louis Vuitton | EUROPEAN STOCKS | Koš | Amazon | Dluhopisový trh | Adenza | Selinus Investment | EUR/GBP | Cesta k evropské měně | Nexen Tire | Anheuser-Busch inBev | Sociální demokraté | Suisse Option | Růst čínské ekonomiky | Uzavření dohody | Index amerických akcií | Oslabování koruny | Sazby beze změny | WHO | FX strategie | Internetový gigant | Výraznější pokles | Americké trhy | Kurzy euro | Ministerstvo hospodářství | Jan Frait | Royal Caribbean Cruises | Holubice | CoinDesk | Denní ekonomický kalendář | Francouzi | Výnosy řeckých dluhopisů | Cla na dovoz | Akciový index Nikkei | Německé státní dluhopisy | News | Statistika | Kurz vlastní měny | Skandinávské měny | Oživit ekonomiku | Protekcionismus | Kongo | Evropské indexy | Úrovně podpory | Zákon o zavedení eura | ECB Luis De Guindos | Ekonomika Německo | PlayStation 5 | Makroekonomický kalendář | Americký ministr financí | Nebraska | Alex Mashinsky | Evropský regulátor | Sankce vůči Rusku | Čínské ministerstvo | Souhrnný čistý zisk | Spolková agentura pro sítě | Obchodování přes LYNX | Skupina Colt CZ Group | Wealth Management | Dluh zemí eurozóny | Vývoj švýcarského franku vůči české koruně | Forex brokers | New York Times | Dovoz elektromobilů z Číny | NFP report | Index euro stoxx 50 | Akcie na majitele | Daňové změny | Dun & Bradstreet | USTR | Ben Broadbent | Barrick Gold | Zahraniční forex | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Akcie Fortuny | Edu Pension (MP My Pension) | MIFID | Stárnutí populace | EOG Resources | Akcie skupiny | Společnost Exxon Mobil | Alžírsko | ČEZ burza | Volba prezidenta | Podnikatelé | Zajišťování se | UK100 | Mark Rutte | Uptrend | Podnikatel | Akcie Facebook | Ocenění | Travelers | Linde | Čerpání evropských peněz | Hike | Spotřebitelské ceny | CEO | Ruský ministr | Nejslabší měny | Oživení poptávky po službách | Rezistence | Standard Statistics | Společnost Microsoft | Český investor | HDP Česká republika | Pozice | Intervenovat | Cena benzínu | Aktivum | NASDAQ 100 | Peking | ALV | Pokles hodnoty eura | Dividendy | Burza | Mzda | FTSE100 | Další pokles | W1 | Etiopie | Výrobce elektromobilů | Dobrý byznys | Indonésie | Největší pokles | Best forex software | Disney | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Fisherih | Lockdowny | Hikvision | Novo Nordisk | Řízení rizik | West Texas Intermediate (WTI) | Low | Ruská ekonomika | IPO | Průmyslové podniky | Apache | Prezidentské a parlamentní volby | Byty v ČR | Vývoj mezd | Vymáhání práva | SPD | Manchester United | Týdenní nárůst | Inflační cíl | Money Simple | Index DAX | Zvyšování úroků | Hospodářské výsledky | Používání eura | Měnový pár | Průmysl a zahraniční obchod | EBRD | Šíření nového koronaviru | Očekávané Earnings | Volby v Mexiku | Marketcaptial | LIBRAMARKETS | REIT | Opatření | Americká ministryně financí | EURO 2024 | Spojené státy a Evropská unie | Standardní množství | Automotive | Úroková míra | Kvantitativní utahování | InstaForex | Novinky | Golden Gate Pavel Ryba | Indická ekonomika | V4 | Finanční pozice | Výzkumná skupina | Platba | ČEZ online | Aukční síň | Nejvyšší kontrolní úřad | Tým FXstreet.cz | AZN | Index Nikkei 225 | ARM Holdings | Vývoji podnikatelské nálady v Německu | Italové | Rychlý nárůst | Dow Jones | Měna | Bain & Company | Philip Morris | Kuvajt | Ekonomický růst | Akciové burzy | Nasdaq | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Letecká přeprava osob | DSTI | Tisková konference FOMC | Plenární schůze | Výrobce léků | ALGN | Výsledky hospodaření | MIC | Hong Kong | Ministerstvo práce | Sam Bankman-Fried | Růst poptávky | Regionální volby | Zastropování cen | Přehled o dění | Krize v Evropě | Virgin America | Forex robots | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Komoditní burzy | EasyGestions | Čerpání peněz z fondů EU | Republikánské primárky | Jaroslaw Kaczyński | Omyl | Výroba aut | Měnová báze | Hang Seng | Měna fondu | Currency | Společnost Alrosa | Hodnota měny v oběhu | Baker Hughes | AMZN | Restrukturalizace | Bunge | Investment | Krize | Prognóza ECB | MetLife | Zadlužení státu | Maďarská centrální banka | CAPITAL4BANK | Novozélandská centrální banka | Connecticut | CCC | GOOGL | Práce | IOT | To nejdůležitější | Fern | Fidelity International | Ropný kartel | Balíček na podporu ekonomiky | Spojené státy | Zhao | Parlamentní volby | Zadluženost | Investing Capital | Fox | Olympijské hry v Tokiu | Server HN.cz | Vládní konsolidační balíček | Zpomalení hospodářského růstu | Černý pátek na newyorské burze | Vysoké úrokové sazby | ForFarmers | Čerpání peněz z fondů | Obchodní poradce | Skokový nárůst | Tendr | Opční obchodník | Kryptoměny | Ministři financí eurozóny | Skupina G20 | Obchodní nastavení | Podnik | Crédit Agricole | Hospodářský růst Evropy | Húsíové | MF | Oživení ekonomik | Vývoj směnných kurzů | Evropské akciové trhy | Boeing 737 Max | INTC | NKE | Export v dubnu | Veřejné zadlužení | Zasedání Rady guvernérů | Rekordní pokles | Prodej aut | Retail | KO | MJ | Projekt eura | Jefferies | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Tameh Czech | Groupement Pastoral | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Uvolnit měnovou politiku | Ekonomové | FX Analyst | Akcie Wirecard | Broker roku | Zdražování potravin | MSCI All Country World | Realitní sektor | G7 | Podhodnocené akcie | Volby | Statistický úřad | Miliardář | Větší pokles | Obchodování Futures | Makroekonomický význam | Trading software | Charles Michel | Rozpad eurozóny | Snížení kvantitativního uvolňování | Stagnace | Tržby | Zuitex | Vipwayzone | Ekonomická situace v eurozóně | Edward Gardner | D&B | Eurozóna | Akcie v roce 2020 | Doba splatnosti | Ekonomické průzkumy | Cineworld | Patria Plus | Americká vláda | Twisto | WhatsApp | Uvalení cel | Belajar forex | Šéfové amerických podniků | Ministři financí zemí Evropské unie | Run na banky | Senátor Bernie Sanders | Nasdaq Composite Index | Odklad olympijských her | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Koronavirus | Americká letecká společnost | ITA | FXstreet | Zásobníky | Swiss Investment FX | Dánsko | PayPal Holdings Inc | Euroclear | Společnost S&P Global | Podniky | Plán obnovy ruské ekonomiky | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | Odhady analytiků | Dramatický dopad | AUD/USD | Online broker | Kronos Inest | Veřejný dluh zemí eurozóny | Americké úřady | Bilance | Politici | Analytik Czech Fund | Ekonomika Evropské unie | Černá labuť | Capital Trade | Volby v Ghaně | Správa | Slovinsko | Očkování | Evropské země | Alexander de Croo | Zlato | XTB.cz | EQT | Over the Counter (OTC) | Zahájení invaze | Instrumenty | Ztráty dolaru | Mzdy | Světové trhy | Agentura Moody's | Helvea | Platidlo | Tchaj-wan | Naréndra Módí | Daňový ráj | Akcie 2020 | Irico S.A. | Měnové podmínky | Emitenti | Ford Motor | Čistý dluh | Zestátnění ČEZ | Kotace | NZD | Americký ministr obchodu | Produkce ropy | Pantheon Macroeconomics | ZM | Altria Group | Wall Street | Ministr práce a sociálních věcí | Předseda Evropské rady | Poradenství | Komoditní spready | Markit | Campbell Soup | ČR | Bitcoin Traders Pro | Concho | Ukazatele | Průměrná cena | Michal Uma | Nonfarm Payrolls | American Express | OTC | CNBC | Nesoulad | Německá inflace | Silicon Valley | SPX | Obchodování na forexu | Olaf Scholz | Výkyvy kurzu | Deloitte | NLALSHR | Caixin | Objednávky | Domácí firmy | Obchodní příležitosti | IBEX35I | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Věřitelé Arca | Société Générale | Analytik | Návratnost | Firemní výsledky | Tradeři | Tržní kapitalizace společnosti | Ropný kartel OPEC | Ekonomické prognózy | Maloobchodní tržby v USA | Továrna světa | Výnosy | Výdaje | Banka UBS | ČTK | Dividendový aristokrat | Značná rizika | Tp-Markets | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Počet potvrzených případů nákazy | Komodity | Kuba | Biliony USD | Výběr daní | Jan Souček | Analýza | General Plastic | WKL | Objem měsíčních nákupů dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Margrethe Vestagerová
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Beijing Wantai Biological Pharmacy Enterprise
Bel Air Investment Advisors
Belajar forex
Bělehrad
BELFORD INVEST
Belgická firma
Belgická vláda
Belgický ministr financí
Belgický premiér
Belgičané

Následující klíčová slova

Belgie - burza
Believe
Believe Denis Ladegaillerie
Bell Curve Trading
BelleoFX
Bellsouth Capital Partners
Belněftěchim
Běloruská energetická společnost
Běloruské dluhopisy
Bělorusko
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít