Pondělí 17. června 2024 21:47
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

G20

C:\fakepath\miliardari.png

Miliardáři by prý měli platit dvouprocentní majetkovou daň

25.04.2024 Světoví miliardáři by podle ministrů ze zemí skupiny G20 měli platit nejméně dvouprocentní majetkovou daň. Návrh na spravedlivější daňový systém, který by přinesl 250 miliard liber (7,35 bilionu Kč) ročně navíc, podepsaly Brazílie, Německo, Španělsko a Jihoafrická republika. Vybrané prostředky by se použily na boj proti chudobě, nerovnosti a klimatické krizi. Píše o tom na svém webu britský deník The Guardian. Daň by se týkala asi 3000 lidí.
img

Dolar zůstává stabilní, pozornost totiž odvádí úrokové sazby a zisky v USA

23.04.2024 Dolar se po mírném obchodování posunul výše vůči euru a jenu, stabilizujíc se po minulotýdenní volatilitě. Trhy reagovaly na zprávy Fedu o zvyšování úrokových sazeb na delší dobu a posílení Wall Street před výsledky růstových společností s velkou tržní kapitalizací.
img

Ranní shrnutí (12.04.2024)

12.04.2024 Včerejší seance na Wall Street se nesla ve znamení velkých technologických společností, které přispěly k růstu indexu Nasdaq 100 o 1,65 %, přičemž akcie cyklických odvětví nadále oslabovaly.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Italský ministr se obává neúspěchu zavedení globální minimální daně pro nadnárodní společnosti

13.03.2024 Italský ministr hospodářství Giancarlo Giorgetti se obává neúspěchu plánu na zavedení globální minimální daně pro nadnárodní společnosti. Řekl, že tohoto dojmu nabyl na zasedáních sedmi velkých světových ekonomik G7 a zemí skupiny G20. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Dynamika páru EUR/USD závisí na rychlosti uvolňování měnové politiky Fedu

28.02.2024 Obvyklá praxe amerického Fedu zahrnuje postupné zvyšování úrokových sazeb, kterým se Fed snaží trochu zmírnit ekonomickou aktivitu, což se často přirovnává k eskalátoru. Naopak při konfrontaci s ekonomickou recesí, která vyžaduje pohotový zásah, Fed rychle sazby snižuje, což lze přirovnat k rychlé cestě eskalátoru směrem dolů. Očekávaný scénář na období 2024–2025 ale předpokládá nekonvenční přístup s nejistými změnami úrokových sazeb. Ať by se výpůjční náklady zvyšovaly postupně, nebo ne, tato nevyzpytatelnost by byla vítanou zprávou pro medvědy páru EUR/USD.
C:\fakepath\trader-26022024-21-zm.jpg

Očekávané události pro tento týden

26.02.2024 Investoři se během tohoto týdne zaměří pravděpodobně nejvíce na setkání zemí G20, které začíná ve středu v Rio de Janeiro. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
C:\fakepath\eurusd-tydenik-26022024-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (26.2.2024)

26.02.2024 V minulém týdnu jsme se dočkali dvou obchodů podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci nákupního (buy) obchodu. Trh velmi rychle splnil svůj první cíl Profit-Target 1 (PT1) a byl ukončen v zisku. Ovšem k zasažení PT2 nedošlo a zbytek pozice skončila na Break/Even (B/E). Dle pravidel mé obchodní strategie následně došlo k opětovnému vstupu do long pozice a trh se již dokonale dostal také ke svému druhému cíli a došlo k uzavření ziskové pozice.
C:\fakepath\Saudska Arabie.jpg

Ekonomika Saúdské Arábie ve čtvrtém čtvrtletí kvůli ropě klesla o 3,7 procenta

31.01.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Saúdské Arábie ve čtvrtém čtvrtletí klesl meziročně o 3,7 procenta. Příčinou byl propad ropného sektoru. Tempo hospodářského poklesu však zpomalilo ze 4,4 procenta ve třetím čtvrtletí, kdy země zaznamenala první pokles ekonomiky od pandemie nemoci covid-19. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad Saúdské Arábie.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 27. listopadu 2023

27.11.2023 Spoluzakladatel platformy BitMEX vyzval prostřednictvím příspěvku na X ostatní fanoušky bitcoinu k aktivitě, když zdůraznil výrazný růst likvidity v amerických dolarech. Naznačil, že bitcoin bude pravděpodobně odrážet růst dolarové likvidity, takže jeho cena rychle stoupne.
C:\\fakepath\\OECD2.jpeg

OECD: Nadnárodní firmy dál vykazují nízký zdaněný zisk, je to důvod k reformě

21.11.2023 Nadnárodní firmy stále vykazují nízký zdaněný zisk, a to i v zemích s vysokou sazbou daně z příjmu právnických osob. Ve zprávě o zdanění nadnárodních společností to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Podle ní je to důvod ke globální reformě daní. Jurisdikce s vysokými daňovými sazbami představují podle nové analýzy více než polovinu nízko zdaněných zisků, které celosvětově vykazují nadnárodní společnosti.
C:\fakepath\trader-20112023-40-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.11.2023 1) Německá ekonomika v tomto čtvrtletí pravděpodobně opět klesne a její oživení bude obtížné, uvedla dnes ve své měsíční zprávě německá centrální banka. Zmínila zároveň známky zlepšení na začátku příštího roku. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Německo chce podle Scholze pracovníky z Afriky, čeká ale hladké deportace

20.11.2023 Německo má zájem o kvalifikované pracovníky z Afriky, chce jim proto nabídnout budoucnost, zároveň ale očekává hladké deportace těch neúspěšných. Dnes to v Berlíně na investičním summitu skupiny velkých ekonomik G20 ke spolupráci s africkými státy prohlásil spolkový kancléř Olaf Scholz. Zdůraznil také, že Německo stojí o rozvoj hospodářské spolupráce s africkými zeměmi, v nichž vidí mimo jiné velkou příležitost klimatického a energetického partnerství.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 16. listopadu 2023

16.11.2023 Více než 40 zemí se dohodlo na zavedení rámce pro vykazování kryptoměn, který vypracovala Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), přidružená ke skupině G20. Plošné, důsledné a včasné zavedení rámce "zlepší naši schopnost zajistit dodržování daňových předpisů a omezit daňové úniky, které snižují veřejné příjmy a zvyšují zátěž těch, kdo daně platí," uvádí se v prohlášení daných zemí.
C:\fakepath\mmf2.png

Zasedání MMF podle zdrojů zřejmě skončí bez závěrečného komuniké

13.10.2023 Na konci zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) tento týden zřejmě nebude vydáno závěrečné komuniké. Důvodem jsou neshody ohledně toho, jak se vyjádřit k rusko-ukrajinskému konfliktu. Agentuře Reuters to řekl jeden z evropských úředníků, který se účastní jednání.
img

Indická 1% daň z kryptoobchodů nebude fungovat pro vysokofrekvenční obchodování

27.09.2023 Podle spoluzakladatele a prezidenta společnosti Shardeum Nischala Shettyho se zákonodárci pokoušejí zapnout kryptoměny novými pravidly po celém světě, a proto 1% daň odváděná u zdroje (TDS) v Indii masově dusí některé obchodníky, což ukazuje, jak může být zapotřebí přizpůsobit regulaci.
img

Nové prognózy růstu od OECD

19.09.2023 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) dnes v 10:00 vydala zprávu o ekonomickém výhledu na září 2023. Zpráva obsahovala nové prognózy hospodářského růstu pro ekonomiky z celého světa. Světová ekonomika v roce 2023 poroste o 3,0 %, což je o něco rychleji, než se původně očekávalo. Prognóza růstu pro rok 2024 však byla v nové zprávě OECD revidována níže a to je případ mnoha velkých ekonomik. Stále se očekává, že Indie dosáhne nejvyššího tempa růstu mezi hlavními ekonomikami s růstem HDP o 6,3 % v roce 2023 a 6,0 % v roce 2024. Ekonomiky USA a eurozóny by měly růst mírně rychleji, než předpokládala červnová zpráva, zatímco čínský růst byl revidován níže.
img

Útlum na trhu s kryptoměnami pokračuje

11.09.2023 Bez ohledu na první týden v září se trh s kryptoměnami stále nachází v útlumu a chybí mu náznaky, kam by se mohl ubírat.
img

Summit G20: Západ se snaží naklonit si Indii a získat zpět ztrácený vliv na Blízkém východě, chystá obří infrastrukturní projekt. Je za pět minut dvanáct

10.09.2023 Západ se snaží znatelně prohloubit ekonomickou spolupráci s Indií a získat ji tak více na svoji stranu. I tak by se dala shrnout dosavadní jednání na summitu skupiny G 20, který právě probíhá zrovna v Indii. Zmíněná snaha Západu je v době rapidně vzrůstajícího globálního hospodářského významu hostitelské země a silného a sílícího geopolitického napětí ve vztahu Západu a Ruska a Západu a Číny důležitější než kdy jindy.
C:\fakepath\g20-Leyen.jpg

Von der Leyenová na G20 navrhla globální systém emisních povolenek

10.09.2023 Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová včera vyzvala účastníky víkendového summitu skupiny G20, aby se připojili k návrhu na zavedení globálního systému stanovení cen za povolenky na emise uhlíku. Člověk je zodpovědný za změny klimatu a má i prostředky jak je řešit, uvedla von der Leyenová na sociální síti X. Brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva včera zase v Dillí hovořil o potřebě okamžitě bojovat proti klimatickým změnám a jako příklad uvedl nedávné povodně ve své zemi, které si vyžádaly 46 obětí, uvedla agentura AFP.
img

Chystá se regulace kryptoměn?!

07.09.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) a Rada pro finanční stabilitu (FSB) syntetizovaly svá politická a regulační doporučení k řešení rizik makroekonomické a finanční stability spojených s krypto-aktivy, včetně těch, která jsou spojena se stablecoiny a decentralizovaným financováním (DeFi). Trh kryptoaktiv, který se objevil před více než deseti lety, zaznamenal značnou volatilitu a složitost, přičemž celková tržní hodnota zažívá dramatické výkyvy. Složitost trhu se rozrostla, protože emitenti kryptoaktiv a poskytovatelé služeb vykonávají širokou škálu funkcí, čímž se zvyšuje propojenost trhů s kryptoaktivami. Stabilní coiny, jejichž cílem je udržovat stabilní hodnotu, se staly ústředními body vzájemného propojení v různých činnostech týkajících se kryptoaktiv. Prokázali však zranitelnost, jak je vidět na turbulencích na trhu v květnu 2022, kdy se odchýlili od svých fixů, což vedlo k většímu napětí na trzích kryptoaktiv. Navzdory růstu a složitosti zůstala přímá spojení mezi kryptoaktivy a systémově důležitými finančními institucemi omezená.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-02092023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (4.9.2023)

04.09.2023 Na měnovém páru EUR/USD jsme se v minulém týdnu dočkali ziskového obchodu podle mého týdenního komentáře, který jsem s předstihem uveřejnil. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci nákupního (buy) obchodu, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen ve slušném zisku na Profit-Targetu.
C:\fakepath\Brics4.jpg

Smyslem skupiny BRICS není soutěžit s G7 či s USA, řekl brazilský prezident

22.08.2023 Smyslem bloku rozvíjejících se zemí, označovaného jako BRICS, není soutěž s ostatními skupinami států, třeba s uskupením vyspělých ekonomik G7, ani s USA, zdůraznil dnes brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva. Na summitu skupiny v jihoafrickém Johannesburgu poznamenal, že úkolem BRICS je "organizovat" takzvaný globální Jih, citovala jej agentura Reuters.
img

Morning wrap (24.07.2023)

24.07.2023 Asijsko-pacifické indexy se během pondělní obchodní seance obchodovaly převážně na nižší úrovni. Japonský Nikkei klesl o 0,1 %, australský S&P/ASX 200 se obchodoval o 0,5 % níže a čínské futures se obchodovaly o 0,8 % níže.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 18. července 2023

18.07.2023 Rada pro finanční stabilitu (FSB) – mezinárodní organizace, která sleduje globální finanční systém – vypracovala globální regulační rámec pro kryptoměny. Pokyny doporučené pro 20 největších ekonomik světa známých jako G20 vycházejí z principu "stejný byznys, stejné riziko, stejná regulace".
C:\fakepath\eurusd-tydenik-17072023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (17.7.2023)

17.07.2023 V minulém týdnu na EUR/USD neproběhl žádný obchod podle mého týdenního komentáře. Nedošlo totiž k prolomení žádné mé vstupní (vyznačenou červenou šipkou) S/R zóny. Týden byl bez obchodu, i když volatilita byla poměrně vysoká, eurodolar prudce rostl díky globálnímu oslabení amerického dolaru.
C:\fakepath\G7-2.jpg

Ministři financí zemí G7 se shodli, že s další podporou Ukrajiny nebudou váhat

16.07.2023 Ministři financí a guvernéři centrálních bank skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7 se shodli, že ohledně další podpory Ukrajiny nebudou váhat. Informovala o tom dnes agentura Kjódó. Zástupci G7 se setkali v indickém Gándhínagaru na okraj summitu G20.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Spolupráce je zodpovědností USA a Číny, řekla v Indii americká ministryně

16.07.2023 Americká ministryně financí Janet Yellenová dnes v Indii příznivě hodnotila svoji ukončenou návštěvu Číny. Řekla, že se těší na spolupráci s Pekingem například na restrukturalizaci dluhů rozvíjejících se zemí či na reformách mezinárodních úvěrových institucí, jako je Světová banka (SB). Spolupráce USA a Číny v oblastech společného zájmu je podle Yellenové zodpovědností, kterou obě velmoci mají vůči sobě navzájem i vůči zbytku světa.
C:\fakepath\global economy.jpg

OSN: Globální veřejný dluh loni stoupl na rekordních 92 bilionů USD

13.07.2023 Globální veřejný dluh se v loňském roce zvýšil na rekordních 92 bilionů dolarů (téměř dvě biliardy Kč), protože vlády si půjčovaly na boj s krizemi, včetně pandemie nemoci covid-19. Za poslední dvě desetiletí domácí a vnější celosvětový dluh stoupl více než pětinásobně. Překonal tak tempo hospodářského růstu, když hrubý domácí produkt se od roku 2002 zvýšil jen trojnásobně. Vyplývá to ze zprávy Organizace spojených národů (OSN).
img

Technická analýza ETH/USD na 5. 7. 2023

05.07.2023 Nejnovější výzkumy ukazují, že téměř všechny země zintenzivňují práci na vytvoření systémů digitální měny centrální banky (CBDC) a některé z nich jsou blízko dokončení. Podle zprávy think tanku Atlantic Council se sídlem ve Washingtonu 130 zemí, které dohromady vytvářejí 98 % světového HDP, zkoumá možnost zavedení CBDC. To je obrovský nárůst ve srovnání s květnem 2020, kdy o zavedení CBDC uvažovalo pouze 35 zemí.
img

Berlusconiho, průkopníka „politického podnikání“, povalil až dluh a hrozba státního bankrotu

12.06.2023 Dnes zesnulý Silvio Berlusconi vstoupí do dějin nejen jako někdejší italský premiér. Těch má ostatně země kvůli častému střídání vlád vskutku přehršel. Jen Berlusconiho však mezi nimi – a dokonce celosvětově – lze považovat za prototyp politického podnikatele. Takového, jenž ve svých rukou kumuluje moc mediální, finanční a politickou a ještě přitom – za spolupráce dobře placených marketérů – dokáže působit jako obyčejný člověk z lidu, jenž se vzepřel mocným a na straně toho samého lidu bojuje za jeho zájmy.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

OECD zlepšila výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 2,7 procenta

07.06.2023 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zlepšila výhled růstu světové ekonomiky na letošní rok na 2,7 procenta, zatímco v březnu čekala o desetinu procentního bodu pomalejší růst. Tempo růstu ale bude nejnižší od globální finanční krize v letech 2008-2009, s výjimkou pandemií zasaženého roku 2020, uvedla dnes organizace. Příští rok tempo růstu zrychlí jen mírně, protože se plně projeví efekt zvyšování úrokových sazeb, který zmírní příznivý vliv nižší inflace.
img

Nejnižší inflaci mají z významných světových ekonomik nyní Čína, Rusko a Saúdská Arábie. Česká inflace převyšuje tu ruskou nejvíce v tomto miléniu, zcela nebývale

03.06.2023 Z dvaceti nejvýznamnějších/největších ekonomik světa (G20) mají momentálně nejnižší meziroční inflaci Čína, Rusko a Saúdská Arábie, ukazují data Bloombergu. Pořadí je následující. První je Čína s meziroční inflací 0,1 procenta, druhé Rusko s inflací 2,3 procenta a třetí Saúdská Arábie s inflací 2,7 procenta. Například USA vykazují inflaci 4,9 procenta, a eurozóna dokonce 6,1 procenta (viz tabulka agentury Bloomberg níže).
img

Argentina vows to fight the black-market peso’s drop to $500 per dollar

26.04.2023 In informal markets, which have flourished as the official foreign exchange market remains tightly controlled, the peso reached 495 per dollar.
img

Bitcoin: Co se regulátoři chystají omezit v krypto průmyslu

26.04.2023 Aktuální rok na trhu s kryptoměnami probíhá "pod záštitou" regulace, nebo pokusy o její zavedení. Poté, co Evropský parlament odhlasoval nařízení MiCA, chce nyní britský Financial Conduct Authority (FCA) spolupracovat s kryptoměnovými firmami na vytvoření regulace. Uvedla to v úterý výkonná ředitelka Sarah Pritchardová na konferenci City Week v Londýně.
img

USD/JPY. Jen v zajetí dolaru.

18.04.2023 Pár USD/JPY aktualizoval měsíční maximum a přiblížil se ke středu 134. čísla. Děje se tak hlavně v důsledku chování dolaru. Navzdory neuspokojivé zprávě o maloobchodních tržbách greenback v pátek posílil své pozice na celém trhu, a to i vůči jenu. Teď se pár pohybuje v souladu s páteční dynamikou.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 12. dubna 2023

12.04.2023 Obliba kryptoměn, které se rozšířily prakticky po celém světě, přitahuje čím dál větší zájem vládních institucí. Digitální aktiva jsou proto stále častěji diskutována i na zasedáních G20, tedy na pravidelných setkáních ministrů financí a centrálních bankéřů. Zástupkyně Indie, která strukturám této skupiny v současnosti předsedá, Nirmala Sitharamanová apeluje na všechny světové ekonomiky, aby v oblasti kryptoměn přijaly stejné předpisy.
C:\fakepath\trader-27022023-39-zm.jpg

Kyjev navštívila americká ministryně financí, potvrdila podporu USA

27.02.2023 Kyjev dnes nečekaně navštívila americká ministryně financí Janet Yellenová, která se setkala s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským a dalšími představiteli země. Potvrdila jim podporu USA, informovala agentura Reuters. Ukrajinský premiér Denys Šmyhal uvedl, že s Yellenovou jednal o dalších sankcích vůči Rusku, které Ukrajinu před rokem vojensky napadlo, a o možnostech "zabavení zmrazených ruských aktiv a jejich poskytnutí na obnovu Ukrajiny".
img

Technická analýza páru ETH/USD na 27. února 2023

27.02.2023 Americká ministryně financí Janet Yellenová na summitu zemí G20 uvedla, že její země nezvažuje zakázat kryptoměny. Volá však po regulačním rámci.
C:\fakepath\MMF-Georgievova.jpg

Šéfka MMF: V otázce restrukturalizace dluhu problémových zemí panují neshody

26.02.2023 V otázce restrukturalizace dluhu ekonomik v problémech stále panují určité neshody. Uvedla to na okraj zasedání skupiny předních světových ekonomik G20 šéfka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgievová. Nevyloučila také možnost zákazu soukromých kryptoměn.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Yellenová: Světová ekonomika je navzdory válce v lepší kondici, než se čekalo

23.02.2023 Světová ekonomika je teď v lepší kondici, než se kvůli dopadům pandemie a válce na Ukrajině čekalo. Na okraj zasedání skupiny velkých světových ekonomik G20 v indickém Béngalúru to dnes novinářům řekla americká ministryně financí Janet Yellenová. Spojené státy podle ní počítají s dalšími sankcemi vůči Rusku a naopak s další pomocí napadené Ukrajině.
C:\fakepath\eurusd-19022023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (20.2.2023)

20.02.2023 Minulý týden jsme se dočkali vstupu do short (sell) pozice podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil dolní vstupní S/R zónu, čímž došlo ke vstupu do obchodu, bohužel však trh neměl dostatek síly, aby pokračoval k nižším hodnotám a skončil tak na Stop-Lossu. K jinému obchodu během týdne nedošlo.
img

Indie se členy G20 diskutuje o provozních protokolech kryptoměn

14.02.2023 Indie jedná se členy G20 o potřebě standardního operačního protokolu pro kryptoměny (SoP). Nirmala Sitharaman – indická ministryně financí, učinila toto prohlášení, když byla tázána na širokou regulaci kryptoměn.
C:\fakepath\trader-17012023-24-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.01.2023 1) Mzdy v Británii rostly za tři měsíce do konce loňského listopadu nejrychleji od roku 2001, za inflací ale zaostaly. Míra nezaměstnanosti zůstala na 3,7 %, a je tak nejnižší za téměř 50 let. Údaje dnes zveřejnil britský statistický úřad.
C:\fakepath\putin.png

Putin: Ruská ekonomika se loni propadla méně, než jí mnozí prorokovali

17.01.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se loni podle předběžných údajů snížil pouze o 2,5 procenta, ačkoliv mnozí ruské ekonomice předpovídali pád o 20 procent. Na dnešní poradě o stavu hospodářství to řekl ruský prezident Vladimir Putin. Rozpočtový deficit na úrovni 2,3 procenta HDP označil Putin za jeden z nejlepších ukazatelů ve skupině velkých ekonomik G20, uvedla agentura TASS.
img

Ropa z Ruska našla domov, Čína a Indie si užívají éru evropských sankcí

11.01.2023 Když EU zavřela dveře dodávkám ropy z Ruska, udělala tím službu více než dvěma velmocím. Ruská ropa, která se vytěžila v arktické oblasti, našla domov v Číně a Indii.
C:\fakepath\rok-2023-09012023.png

Hlavní ekonomické události v roce 2023

09.01.2023 V dnešním článku se společně podíváme na výběr hlavních dosud známých ekonomických očekávaných událostí ve světě v roce 2023, abyste si je mohli vyznačit ve svém obchodním kalendáři.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\investice-30112022.jpeg

Jaké jsou důsledky současného ekonomického vývoje pro investice?

30.11.2022 Instituce Financial stability board (dále FSB) byla založena G20 po krizi v roce 2008. Její funkcí je dohlížet na finanční stabilitu ve světě a upozorňovat na rizika. Svou pravidelnou roční zprávu společnost vydala letos v listopadu. V závěru zaujme tvrzení, že dnes existuje riziko nedostatku hotovosti na finančních trzích. Jak tomuto sdělení porozumět a o jaký druh rizika jde?
C:\fakepath\Kanada.jpg

Kanada představila strategii na přizpůsobení se změnám klimatu

25.11.2022 Kanadská vláda včera zveřejnila svoji vůbec první strategii pro přizpůsobení se změnám klimatu. Počítá s investicemi ve výši 1,6 miliardy kanadských dolarů (asi 28 miliard korun), které mají obcím pomoci s dopady globálního oteplování.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Turecká centrální banka navzdory vysoké inflaci snížila úroky na devět procent

24.11.2022 Turecká centrální banka na dnešním zasedání svého měnového výboru snížila základní úrokovou sazbu o 1,5 bodu na devět procent, přestože inflace v zemi byla v říjnu nejvyšší za 25 let. V prohlášení současně banka oznámila, že ukončuje současný cyklus snižování úroků, který začal v srpnu.
img

Bitcoin je volatilní, protože se snaží vytvořit nový rozsah

21.11.2022 Bitcoin v posledním týdnu zaznamenal volatilitu své ceny, která se odmítá usadit v zavedeném rozpětí na své nové nižší obchodní úrovni.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-20112022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (21.11.2022)

21.11.2022 Minulý týden byl velmi úspěšný pro mou obchodní strategii. V mém týdenním komentáři jsem s předstihem upozornil na plánovaný obchod, který se vyplnil prolomením horní vstupní S/R zóny, což vyvolalo vstup do nákupní (buy) pozice. Ta velmi přesně došla do svého cíle a obchod byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\APEC.jpg

Většina zástupců asijských a tichomořských ekonomik odsoudila ruskou invazi

20.11.2022 Většina zástupců Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) včera v prohlášení na závěr dvoudenního summitu v Bangkoku odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu. Shodu nicméně země nenašly, píše s odkazem na diplomatické zdroje agentura Kjódó.
C:\fakepath\trader-16112022-31-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.11.2022 1) Ceny ropy na světových trzích se dopoledne začaly zvyšovat, k růstu přispěl incident blízko Ománu, kde byl zasažen ropný tanker. Severomořská ropa Brent kolem 10:00 SEČ vykazovala růst o 0,7 procenta zhruba na 94,50 USD za barel, zatímco americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) přidávala 0,4 procenta zhruba na 87,30 USD. Ráno ceny klesaly.
C:\fakepath\g20.jpg

Většina států G20 v závěrečném prohlášení ostře odsoudila válku na Ukrajině

16.11.2022 Většina států skupiny největších ekonomik světa G20 ostře odsoudila válku na Ukrajině. V závěrečném prohlášení ze summitu na indonéském ostrově Bali ale skupina přiznává, že na konflikt existují i jiné názory, informovaly zahraniční agentury. Státy se také usnesly, že hrozby použití jaderných zbraní jsou nepřijatelné.
img

Pozitivní vývoj se upevňuje. Nasdaq znovu v čele díky výnosům

15.11.2022 Sentiment na finančních trzích se od včerejška zlepšil. Přestože růstový vývoj ještě dopoledne nebyl úplně přesvědčivý, následně vidíme jeho upevnění. Přispívá k tomu hned několik zpráv. Patří sem poznámky Lael Brainardové z Fedu, která v podstatě trh ujistila, že na příštím zasedání nepřijde zvýšení sazeb o 75, ale jen 50 bodů. Dále jsou to známky určitého sbližování s Čínou, jak lze vyčíst ze setkání vrcholných představitelů konferenci G20 na Bali. Svou roli hrají firemní výsledky, když dnes například potěšil čísly i výhledem Walmart.
C:\fakepath\eurusd-15112022-3.png

Forex: Euro posiluje k dolaru, přispívá k tomu zvýšení důvěry v německou ekonomiku

15.11.2022 Euro dnes posiluje vůči dolaru. Přispělo k tomu zejména výrazné zvýšení důvěry investorů a analytiků v německou ekonomiku. Vlivem pozitivních ekonomických statistik vzhledem k dolaru posilují i britská libra a švédská koruna. Dnešní zpravodajství, například o setkání amerického a čínského prezidenta, podle některých analytiků nahrává rizikovým měnám na úkor dolaru.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Vůdci zemí G20 na summitu žádali konec války na Ukrajině

15.11.2022 Vůdci zemí skupiny G20 dnes na summitu na indonéském ostrově Bali ve svých proslovech vyzývali k ukončení války na Ukrajině, kde probíhají boje od únorové ruské invaze. K účastníkům summitu promluvil prostřednictvím videa i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který zopakoval, že podmínkou pro ukončení války je kompletní stažení ruských vojáků a plné obnovení kontroly Kyjeva nad ukrajinským územím. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na summitu Ukrajinu obvinil, že řešení konfliktu protahuje a stanovuje nerealistické podmínky pro mírová jednání.
img

Taiwan Semiconductors získává 11 % po zveřejnění nákupu Berkshire Hathaway 📈

15.11.2022 Investiční společnost Berkshire Hathaway (BRKA.US), kterou vedou Warren Buffett a Charlie Munger, získala 60 milionů akcií největšího tchajwanského výrobce polovodičů Taiwan Semiconductors (TSMC). Hodnota tohoto balíku dosahuje téměř 4,1 miliardy USD. Na této vlně získávají také akcie dalších výrobců čipů včetně společností AMD (AMD.US), Intel (INTC.US) a Nvidia (NVDA.US), které byly letos pod tlakem:
C:\fakepath\trader-15112022-33-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.11.2022 1) Bahamské regulační úřady jmenovaly likvidátory místní součásti zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX. Informuje o tom dnes agentura Reuters. Aktivity firmy vyšetřuje bahamská policie. Sama FTX uvádí, že u ní může mít pohledávky více než milion věřitelů. FTX v pátek vyhlásila ve Spojených státech bankrot, její krach je jedním z největších pádů v kryptoměnovém odvětví.
img

Alibaba, Tencent a další čínské akcie rostou

15.11.2022 CHNComp v úterý vzrostl o více než 4,0 % a uzavřel na nejvyšší úrovni za téměř dva měsíce, když oteplení vztahů mezi USA a Čínou po setkání Xi-Biden zastínilo neuspokojivé měsíční údaje o aktivitě druhé největší ekonomiky světa. Představitelé obou zemí během summitu G20 v Indonésii vyzvali ke snížení napětí mezi oběma zeměmi. Čínské akcie navíc rostly navzdory řadě neuspokojivých údajů o domácí ekonomice, které podtrhly údaje o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách, jež v říjnu nesplnily očekávání. Investoři navíc stále očekávají, že Peking zvýší stimulační opatření a zmírní omezení COVID, aby podpořil ekonomiku, která se potýká s problémy.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz: Konec války na Ukrajině je nejlepší cestou k oživení světové ekonomiky

15.11.2022 Nejlepším způsobem, jak dosáhnout oživení světové ekonomiky, by bylo ukončení ruské války na Ukrajině, řekl dnes německý kancléř Olaf Scholz na zahájení summitu hlavních světových ekonomik G20 na indonéském ostrově Bali. Podle Scholze jsou na jednání cítit povzbudivé náznaky toho, že se do závěrečného komuniké promítne pasáž o nepřijatelnosti ruské agrese na Ukrajině a použití jaderných zbraní. Informují o tom tiskové agentury.
C:\fakepath\Sunak.jpg

Putin se nám měl přijet postavit, řekl Sunak lídrům ze skupiny G20

15.11.2022 Britský premiér Rishi Sunak dnes řekl představitelům skupiny G20, že ruský prezident Vladimir Putin měl být připraven se na summitu postavit světovým lídrům. Odchod ruských jednotek z Ukrajiny by podle něj znamenal "největší změnu" ve světových záležitostech. Informoval o tom list The Guardian. Sunak jako barbarskou odsoudil válku na Ukrajině na úvodním zasedání summitu, kterého se místo Putina účastní za Rusko ministr zahraničí Sergej Lavrov.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Macron a Si vyzvali k respektování územní celistvosti a suverenity Ukrajiny

15.11.2022 Francouzský prezident Emmanuel Macron a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching vyzvali k respektování územní celistvosti a suverenity Ukrajiny. Šéf Elysejského paláce to dnes ráno napsal na twitteru po setkání s čínskou hlavou státu na summitu skupiny největších světových ekonomik G20 na indonéském ostrově Bali. Svět se podle Macrona nemá rozdělovat, ale naopak potřebuje spojit síly, aby mohl reagovat na výzvy, jako je změna klimatu.
img

Ranní komentář: Čínské akcie pokračují v růstu, Biden a Xi na G20, Amazon propustí 10 tis. zaměstnanců

15.11.2022 Akciové trhy začaly nový týden mírnou korekcí vysokých zisků z konce minulého týdne. Už dnes ráno se ale situace mění k lepšímu a futures na americké i evropské indexy rostou. Výrazné zisky si pak připisují akcie v Číně, které těží jak z nedávných podpůrných opatření pro čínský realitní trh, tak z jednání mezi americkým a čínským prezidentem na setkání zemí G20. Oba prezidenti se shodli na obnovení spolupráce v několika oblastech a na návštěvě amerického ministra zahraničí, který by do Číny měl přiletět už začátkem příštího roku.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Na ostrově Bali začíná dvoudenní summit zemí G20, mezi státníky chybí Putin

15.11.2022 Na indonéském ostrově Bali dnes začíná dvoudenní summit největších světových ekonomik G20. Summitu se zúčastní prezidenti a premiéři téměř všech zemí skupiny, chybět naopak bude ruský prezident Vladimir Putin. Indonéské předsednictví chce jednání věnovat obnově globální ekonomiky po pandemii covidu-19 či klimatickým změnám, mezi hlavními tématy summitu bude zřejmě i válka na Ukrajině.
img

Musk pracuje od rána do večera sedm dní v týdnu, ostatním to nedoporučuje

14.11.2022 Miliardář Elon Musk pracuje od rána do večera sedm dní v týdnu. Ostatním toto nasazení nedoporučuje. Řekl to dnes během rozhovoru na podnikatelském fóru B20, které se koná na pozadí summitu velkých světových ekonomik G20 v Indonésii. Na Muskův výstup upozornila agentura Bloomberg.
img

Zápis ze setkání Bidena a Si Ťin-pchinga na summitu G20

14.11.2022 Následuje stručný popis setkání prezidenta Joe Bidena s prezidentem Čínské lidové republiky Si Ťin-pchingem. Vedoucí představitelé se setkali na indonéském Bali na summitu G20, aby jednali o zahraničněpolitických a hospodářských prioritách. Zpráva Bílého domu se zaměřuje především na Bidenova prohlášení:
C:\fakepath\trader-14112022-35-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.11.2022 1) Kauzou kryptoburzy FTX, která v pátek vyhlásila bankrot, se zabývá bahamská policie, napsala dnes agentura Reuters. Firma na Bahamských ostrovech sídlí. Skandál otřásl celým odvětvím kryptoměn, bitcoin se zotavuje z poklesu na dvouleté minimum. Konec spolupráce s kryptoburzou ohlásila společnost Visa. Šéf největší kryptoburzy Binance vyzval k regulaci odvětví.
C:\fakepath\FTX.jpg

Kryptoburzou FTX se zabývá bahamská policie, spolupráci s ní přerušila Visa

14.11.2022 Kauzou kryptoburzy FTX, která v pátek vyhlásila bankrot, se zabývá bahamská policie, napsala dnes agentura Reuters. Firma na Bahamských ostrovech sídlí. Skandál otřásl celým odvětvím kryptoměn, bitcoin se zotavuje z poklesu na dvouleté minimum. Konec spolupráce s kryptoburzou ohlásila společnost Visa. Šéf největší kryptoburzy Binance vyzval k regulaci odvětví.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-14112022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (14.11.2022)

14.11.2022 V minulém týdnu jsme se dočkali dvou obchodních příležitostí na měnovém páru EUR/USD podle mého týdenního komentáře. Dočkali jsme se totiž prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval nákupní (buy 1) obchod ale bohužel byl nastaven poměrně úzký Stop-Loss, který byl velmi rychle zasažen a obchod skončil ve ztrátě. Později však trh nabídl opětovný vstup do pozice (buy 2) dle pravidel mé strategie a naštěstí tentokrát už došlo k plnému zasažení Profit-Targetu a obchod byl ukončen v zisku.
img

Ekonomický kalendár: stretnutie Xi-Biden na samite G20

14.11.2022 Futures trhy dnes poukazujú na vyššie otvorenie európskej obchodnej seansy. Futures obchody na DAX sa v súčasnosti obchodujú približne o 70 bodov nad uzatváracou cenou z minulého týždňa. Kryptomeny sa sťahujú späť po znepokojujúcejších správach o stave niektorých krypto búrz. Ropa sa obchoduje o niečo nižšie, zatiaľ čo drahé kovy klesajú. AUD a NZD sú najvýkonnejšie hlavné meny, zatiaľ čo USD a CHF najviac zaostávajú.
img

Ranné zhrnutie (14.11.2022)

14.11.2022 Indexy z Ázie a Tichomoria sa dnes obchodovali väčšinou nižšie. Nikkei klesol o 1 %, S&P/ASX 200 sa posunul o 0,2 % nižšie, Kospi sa obchodoval o 0,4 % nižšie a Nifty zaznamenal minimálne zmeny. Indexy z Číny sa obchodovali zmiešane.
img

Rozbřesk: Trochu předčasná sázka na eurodolar

14.11.2022 Kurz eurodolaru vystřelil v závěru minulého obchodního týdne o tři figury výše, přičemž tento pohyb kopíroval úlevu na akciových i dluhopisových trzích. Tu přitom spustily dvě na sobě nezávislé události: jednak zpomalení americké inflace a jednak odchod ruských vojsk ze strategického jiho-ukrajinského města Cherson, které Ukrajina chtěla dobýt zpět a stabilizovat frontovou linii před nastávající zimou. Má tak díky hypotetickému zklidnění rusko-ukrajinské fronty euro zaděláno na trvalejší zisky, resp. bere překvapivě nižší říjnová americká inflace dolaru vítr z plachet?
img

Forex: Demokraté udrželi většinu v americkém Senátu

14.11.2022 Při absenci dat na začátku týdne může eurodolar jednak monitorovat spíše politické dění (dopočítávání hlasů v amerických volbách, schůzka G20) a jednak dění ve světě kryptoměn, kde výprodej nabírá na obrátkách.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Americký Prezident Biden dorazil na Bali, kde se chystá summit zemí G20

13.11.2022 Americký prezident Joe Biden už dorazil do dějiště nadcházejícího summitu velkých světových ekonomik G20 na indonéském ostrově Bali. V pondělí se tam sejde s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a podle Bidenova bezpečnostního poradce Jakea Sullivana čeká šéfa Bílého domu několikahodinové jednání, během nějž chce být "zcela otevřený a upřímný".
C:\fakepath\g20.jpg

Summit G20 na Bali se bude zaměřovat zejména na válku na Ukrajině a její dopady

13.11.2022 Dopady ruské invaze na Ukrajinu a narůstající napětí mezi Čínou a Západem bude v popředí zájmu summitu velkých světových ekonomik G20, který začíná v úterý na indonéském ostrově Bali. Pozornost bude upřena také na první osobní setkání amerického prezidenta Joea Bidena a jeho čínského protějšku Si Ťin-pchinga od té doby, co se Biden stal prezidentem.
img

Akcie amerických obranných společností oslabily v reakci na komentáře Číny a Ruska 📉

11.11.2022 Americké obranné společnosti, které donedávna patřily k hlavním příjemcům nejistoty a strachu na trhu, dnes před otevřením burzy ustupují z rekordních ocenění. Mezi ztrátové akcie patří General Dynamics (GD.US) Lockheed Martin (LMT.US), Northrop Grumman (NOC.US) Raytheon (RTX.US) a Huntington Ingalls (HII.US):
C:\fakepath\koruna.jpeg

Analýza: Zářijová inflace v ČR nadále patřila mezi nejvyšší v EU

16.10.2022 Zářijová meziroční inflace v Česku nadále patřila mezi nejvyšší v Evropské unii. Rychlejší růst cen zaznamenaly pouze pobaltské země s mírou inflace mezi 22,2 a 24,1 procenta a Maďarsko, kde v září zdražování zrychlilo na 20,1 procenta. V ostatních zemích visegradské čtyřky, tedy v Polsku a na Slovensku, zůstává inflace pod českými hodnotami, stejně jako v eurozóně. Vyplývá to z analýzy, kterou ČTK poskytla investiční společnost Portu. Česká meziroční inflace v září vzrostla na 18 procent ze srpnových 17,2 procenta, uvedl tento týden Český statistický úřad.
C:\fakepath\mmf2.png

Poradní výbor MMF se nedohodl na závěrečném komuniké, zablokovalo ho Rusko

16.10.2022 Poradní výbor Mezinárodního měnového fondu nedosáhl konsensu ohledně závěrečného komuniké. Vydání společného komuniké zablokovalo Rusko. Uvedla to šéfka Mezinárodního měnového a finančního výboru (IMFC), který určuje strategii MMF, Nadia Calviñová. Je to již druhé zasedání, které skončilo bez závěrečného oficiálního prohlášení.
img

Poslední hřebík do rakve: Kuroda pohřbil jen

13.10.2022 Jen nadále zažívá nejdramatičtější pád od roku 1998. Ve čtvrtek večer se JPY vůči dolaru propadl na téměř 147. Na nové minimum ho dostal holubičí projev šéfa BOJ.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Meziroční inflace dosáhla v srpnu 17,2 pct, tempo růstu ale zpomalilo

12.09.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v srpnu zpomalilo na 17,2 procenta z červencových 17,5 procenta, když předtím 13 měsíců v řadě zrychlovalo. Zmírnil zejména růst cen pohonných hmot, naopak zdražování potravin mírně zrychlilo. Vliv mělo i dražší bydlení, zejména energií. Proti červenci se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,4 procenta. Za nejmírnějším meziměsíčním nárůstem v letošním roce je podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) pokles cen pohonných hmot téměř o deset procent. Analytici kvůli rostoucím cenám energií však další zmírnění inflace v následujících měsících nečekají, na obávanou dvacetiprocentní metu ale podle nich nedosáhne.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Analýza: Srpnová inflace v ČR přes nižší tempo růstu patří k nejvyšším v Evropě

12.09.2022 Srpnová inflace v ČR navzdory tomu, že meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily pouze o 0,4 procenta, což byl nejmírnější meziměsíční nárůst v letošním roce, patří stále k nejvyšším v Evropě. Ze zemí EU je vyšší jen v pobaltských zemích, kde se inflace pohybuje v rozmezí od 21,6 do 24,8 procenta a neustále tam roste. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes ČTK poskytla investiční společnost Portu. Meziročně spotřebitelské ceny v Česku v srpnu stouply o 17,2 procenta, zatímco v červenci činila meziroční inflace 17,5 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo po 13 měsících. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analýza: Červencová inflace v ČR je po pobaltských zemích nejvyšší v EU

11.08.2022 Červencová inflace v ČR patří k nejvyšším v Evropě. Vyšší v zemích EU je pouze v Pobaltí. Ve světě ale jsou i země, kde je několikanásobně vyšší. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. V Česku meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červenci o 17,5 procenta.
img

Západu v čele s USA se nedaří izolovat Rusko a Čínu, všímá si Bloomberg. Jeho ekonomický a geopolitický význam ve světě klesá a klesat zřejmě bude i dále

05.08.2022 Západu v čele s USA se – k jeho vlastnímu údivu – nedaří izolovat Rusko a Čínu, píše dnes agentura Bloomberg. Z dvaceti nejvýznamnějších ekonomik světa – sdružených ve skupině G20 – se k protiruským sankcím Západu připojila jen polovina. Skupina G20 přitom představuje zhruba 85 procent celosvětového ekonomického výkonu.
C:\fakepath\mmf2.png

Zambie díky souhlasu věřitelů může dostat od MMF úvěr 1,4 miliardy dolarů

31.07.2022 Věřitelé Zambie se zavázali, že budou jednat o restrukturalizaci dluhu této africké země. Jejich rozhodnutí uvítala zambijská vláda i výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Rozhodnutí podle ní otevírá cestu k rozvojovému úvěru za 1,4 miliardy dolarů (33,7 miliardy Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters.
C:\fakepath\g20.jpg

Ministři financí G20 jednali na Bali, neshodli se stran války na Ukrajině

17.07.2022 Ministři financí a guvernéři centrálních bank zemí skupiny G20 na závěr dvoudenní schůzky na indonéském ostrově Bali nevydali společné prohlášení, důvodem byly podle agentury Kjódó spory ohledně ruské války na Ukrajině. Předmětem jednání byla zejména potravinová a energetická krize.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Kryptoúvěrová firma Celsius požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli

14.07.2022 Americká kryptoúvěrová společnost Celsius Network požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli. Stala se tak další obětí prudkých výkyvů na trzích s kryptoměnami, informovala agentura Reuters. Kryptoúvěrové firmy nabízejí zákazníkům možnost uložit si kryptoměny do produktů s úrokovým výnosem.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Češi v pololetí koupili kryptoměny za 2,2 miliardy, meziročně o 37 pct méně

12.07.2022 Češi v letošním prvním pololetí nakoupili kryptoměny za 2,2 miliardy korun, tedy o 37 procent méně než ve stejném období loni. V červnu se objem obchodů pohyboval okolo 300 milionů Kč, což je však meziročně o téměř polovinu více. Vyplývá to z aktuálních údajů největšího obchodníka Bit.plus, které má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Rada pro finanční stabilitu navrhne globální pravidla pro regulaci kryptoměn

11.07.2022 Rada pro finanční stabilitu (FSB) na podzim navrhne globální pravidla pro regulaci kryptoměn. Reaguje tak na prudké výkyvy na trzích s kryptoměnami, které podle ní podtrhly potřebu regulace tohoto odvětví. Rada to uvedla v dnešní zprávě. FSB je mezinárodní organizací monitorující globální finanční systém, sdružuje finanční regulátory a představitele centrálních bank a ministerstev financí skupiny největších ekonomik světa G20.
C:\fakepath\trader-07072022-13-zm.png

OSN: Rostoucí životní náklady vrhají miliony lidí do extrémní chudoby

07.07.2022 Celosvětový nárůst životních nákladů vrhá dalších 71 milionů lidí v nejchudších zemích světa do extrémní chudoby. S odkazem na dnes zveřejněnou zprávu Rozvojového programu OSN (UNDP) o tom informuje agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-27062022-23-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.06.2022 1) Skupina velkých světových ekonomik G7 odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu a plně se v konfliktu postavila za Kyjev. V prihlášení Německo, Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada a USA slíbily Ukrajině podporu, dokud to bude třeba, a zároveň bránící se zemi ujistily, že si o své budoucnosti včetně budoucí mírové smlouvy rozhodne výhradně sama. Státy G7, jejichž jednání se účastní i Evropská unie, také požadují potrestání všech odpovědných za válečné zločiny.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz: O zákazu dovozu ruského zlata rozhodne EU, účast na G20 je otevřená

27.06.2022 O zákazu dovozu zlata z Ruska, který v neděli oznámil na okraj summitu velkých světových ekonomik G7 americký prezident Joe Biden, bude Evropská unie jednat. Dnes to v rozhovoru s televizí ZDF řekl německý kancléř Olaf Scholz. Řekl rovněž, že nadcházející summit největších světových ekonomik G20 je důležité fórum, které nelze kvůli ruské agresi bojkotovat, o své účasti na tomto vrcholném setkání chce proto rozhodnout až později. Varoval rovněž před pádem do pasti ruského prezidenta Vladimira Putina, že svět je rozdělen na Západ a všechny ostatní.
C:\fakepath\MMF-Georgiev.jpg

Šéfka MMF kvůli Ukrajině varuje před roztříštěností globální ekonomiky

23.05.2022 Invaze Ruska na Ukrajinu by mohla způsobit roztříštěnost globální ekonomiky, varovala na svém blogu šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Zrušení desítky let trvající integrace by podle ní znamenalo, že svět by se stal chudším a nebezpečnějším.
C:\fakepath\psenice.jpg

Kvůli Rusku hrozí podle Berlína největší hladomor od konce druhé světové války

18.05.2022 Kvůli ruské invazi na Ukrajinu hrozí světu největší hladomor od druhé světové války. Dnes to na tiskové konferenci na úvod dvoudenního zasedání ministrů pro rozvoj ze zemí skupiny velkých světových ekonomik G7 prohlásila německá ministryně pro rozvoj Svenja Schulzeová. Řekla, že je proto nezbytné vytvořit mezinárodní alianci pro potravinovou bezpečnost.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Inflace ještě stoupne k 15 pct., ČNB tak zřejmě zvýší sazby

10.05.2022 Meziroční inflace v dalších měsících dále poroste a pravděpodobně překoná i 15procentní hranici a na dvojciferných úrovních zůstane po zbytek roku. Takto dramatický růst cen přitom bude vyžadovat ještě další zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou (ČNB). K němu by měla rada ČNB přistoupit v červnu, tedy ještě před plánovanou částečnou personální obměnou. Vyplývá to z vyjádření ekonomů k dnešním údajům Českého statistického úřadu k dubnové inflaci. Analytici v této souvislosti upozornili, že při takto vysoké inflaci je potřeba více než kdy jindy důvěryhodná a konzistentní politika ČNB.
C:\fakepath\trader-27042022-32-zm.png

Zelenskyj dostal pozvání na summit skupiny největších ekonomik G20

27.04.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se v závěru letošního roku bude moci zúčastnit summitu největších světových ekonomik G20. Na jednání ho pozval indonéský prezident Joko Widodo, který aktuálně G20 předsedá. "Vážím si pozvání na summit G20," napsal Zelenskyj na twitteru. Upřesnil, že indonéskému prezidentovi poděkoval za jeho podporu ukrajinské územní celistvosti a suverenity a jeho jasný postoj v OSN.
C:\fakepath\trader-19042022-28-zm.jpeg

G20 kvůli přítomnosti ruského zástupce podle zdroje nevydá společné komuniké

19.04.2022 Skupina největších ekonomik G20 ve středu po schůzce ve Washingtonu nevydá závěrečné komuniké se společnými cíli. Řekl to dnes zdroj z německé vlády, podle kterého je důvodem očekávaná přítomnost ruského zástupce. Ministři financí a guvernéři centrálních bank zemí G20 budou jednat na okraj jarního zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB).
C:\fakepath\g20.jpg

Vyloučení z G20 pro Rusko není nijak závažné, tvrdí mluvčí Kremlu Peskov

25.03.2022 Vyloučení Ruska ze skupiny zemí představujících největší světové ekonomiky G20 by "neznamenalo nic strašného," řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Na pravidelné tiskové konferenci podle agentury Reuters dodal, že výroky Spojených států o tom, že by Rusko mohlo na Ukrajině použít chemické zbraně, jsou taktikou, která má odvést pozornost od otázek nepříjemných pro Washington. Rusko tvrdí, že USA mají program na výrobu chemických a biologických zbraní a vyrábějí je i na Ukrajině. Washington i Kyjev to odmítají.
img

Ranní shrnutí (24.03.2022)

24.03.2022 Americké indexy zakončily seanci ve ztrátě a navázaly tak na předchozí pokles v Evropě. S&P 500 ztratil 1,23 %, Dow Jones klesl o 1,29 % a Nasdaq ztratil 1,32 %. Russell 2000 propadl o 1,73 %.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Setkání G20 | Střední hodnota | Dočasné dluhové úlevy | Autopůjčovna Hertz | Reklamy na kryptoměny | Vyjádření ekonomů | Finanční představitelé | Hospodářská situace | Dolarové dluhopisy | Obchodní omezení | Zpomalení čínské ekonomiky | Dluhové úlevy | Uvolněné měnové politiky | Commonwealth Foreign Exchange | Největší ruská banka | Realitní trh | Finanční ústav | Hlava a ramena | Zprávy z kryptoprůmyslu | Prostor k růstu | Zpravodajský server | Vyloučení z G20 | Zásoby zemního plynu | Globální veřejný dluh | Výnosy dluhopisů | Aston Martin Lagonda | Euro k americkému dolaru | Filip Louženský | Nexi | Ontario Teachers | Světové organizace | Special Drawing Rights - SDR | Nové údaje | Dlouhé pozice | Bolševické revoluce | Analytický tým FXstreet.cz | Opětovný pokles | Války | Denys Šmyhal | Bezprecedentní opatření | Cla na americké zboží | Komentář Fidelity International | Globální hrozby | Vývoj | Češi | Allwyn | Data z trhu práce | Opce | Pokračování klesajícího trendu | Australská centrální banka | Allianz | Trh nemovitostí | Panevropský index | Makléřská společnost | Vyspělé země | Globální růst | Odchod Británie z Evropské unie | Nákup ropy | Skupina Colt | Andrés Manuel López Obrador | Šíření viru | TV Nova | LYNX Pro | General Dynamics | Americká automobilka | Vývoz z Japonska | Týdenní makrokalendář | EUR | Kryptoaktiva | Spotřebitelské výdaje | Norwegian Air Shuttle | Bundesbank | Norský fond | Standard & Poor's | SMBC | Levné peníze | David Malpass | Banka Sberbank | Výkyvy | Yandex | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | New York - Nymex | Komuniké | Digitální převody peněz | Dnešní obchodování | Trading Group | Chicago Stock Exchange | Itálie | Euro proti dolaru | Obchodování v New Yorku | Okénko finančního trhu | Stoxx | CBDC | Brexitová dohoda | PEPP | Obchodní deficit | Institut IHS | Albert Bourla | Členské státy G20 | Akcie firmy | Texas | Zpráva z akciového trhu | Vlastní kryptoměny | FX futures | Skupina těžařů | Finanční aktiva | Společnost Avast | Mega Millions | Pip | Očekávání | Korelace | Jüan | Možnosti obchodování | Aktuální kurzy měn | Inflace v září | Britská letecká společnost | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Cena severomořské ropy | Poslanci | Státy eurozóny | JAR | Obchodní tajemství | Hospodářství subsaharské Afriky | Chuej Kcha Jüan | Volatilní | Stoupenci brexitu | Galapagos | Imperial College | EUR USD | Tlak na Rusko | Novo | Finanční představitelé G20 | Brand Finance | EUR/JPY | Goldenburg Group | Londýnské burzy | Veřejné finance | EURJPY | Odvetná cla | FAA | Ruské invaze na Ukrajinu | General Dynamics (GD.US) | Trh práce | Saxo Trader | Evropská komise | Gazprom Germania | Německý Spolkový sněm | Okénko trhu | Pro investory | Rozpočtová pravidla | Abiy Ahmed | Skupina G7 | Aramco | Crypto | Swiss | Investice | US Bancorp | Britská centrální banka | DXY | Německý automobilový koncern | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Support | Alexandr Novak | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Japonské firmy | Index aktivity | Oslabování měny | Nízkoúročené půjčky | Ekonomické dopady koronaviru | Technologie blockchain | Norges Bank | Nejdůležitější ekonomické události | Bankovní společnost | Pokrok ve vývoji | Výkonný ředitel | Dění na světových burzách | Škoda Auto | ADP report | Ifo | Webinář | Regulace finančního sektoru | Japonské akcie | Zisk před zdaněním | Obchodní pravidla | Brent | Pojišťovna Generali | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Market alert | Prognózy | Akcie společnosti Alibaba | Britská libra | Chování | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Kryptoburzy | Broadcom | Odklad splátek | Interactive Brokers | Experti | Měnový pár GBP/USD | Německý parlament | Veřejný dluh Británie | Futures kontrakt | Skupina Saxo Bank | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Výnosy řeckých dluhopisů | Bitcoiny | Zastropování ceny | Rozvíjející se země | Bankovní skupina | Indikátory důvěry Evropské komise | Návrh zákona | Stop-Loss | Země skupiny G20 | Sergio Massa | Evropské měny | Býčí výhled | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Creditas | Zdaněný zisk | Výkonná rada MMF | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Moody's Investors Service | Hackerské útoky | Společnost Apple | Hodnota eura | Účinné vakcíny | IHS | Uvolňování měnové politiky | Kurz jednotné evropské měny | Asijské trhy | Americké investiční banky | Ukrnafta | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | Obchodní bariéry | Bruno Le Maire | Index ekonomické nálady | Vývoj trhu dluhopisů | Ministři energetiky G20 | General Electric | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Vatikán | Von der Leyenová | JPMorgan Asset Management | General Motors (GM) | PKN Orlen | Digitální aktiva | Die Welt | Americká kosmetická společnost | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Švédská koruna | Strach | Oživování světové ekonomiky | Americký soud | Neckline | Cena bitcoinu | Objem nákupů ropy | Obchodování na burzách | Wolters Kluwer | Kamala Harrisová | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Chapdelaine | Agentura AFP | Solidarita | Softwarová společnost | CSI 300 | Aktuální vývoj | Benchmark | Opatrný optimismus | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Lagardeová | Nejvyšší soud | Automobilka PSA | State Street Global Markets | Progres | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Americké podniky | Americký akciový trh | Výnos | DeFi | Russell 2000 | Ekonomika po pandemii | Oxfam | Kurzotvorné informace | AdmiralMarkets | Diem Association | 100 miliard dolarů | Měnový pár USD/JPY | RBS | Společnost Schwab | Frakování | Soukromá spotřeba | Měnový systém | Asijské akcie | Delta | Acacia Communications | Drahokam | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Výrobce letecké techniky | Návratnost investic | Automated trading | Americký výrobce čipů | Investiční strategie | Šéfové | Akcie Erste | Index DOW | Import | Plošná karanténa | Německý akciový index DAX | Cambridge Mercantile Group | CAD kurz | Finanční regulátoři | Exchange | Alcoa | Forexový trh | Splátky dluhů | Německé CPI | Akcie roku 2020 | Miliardář Elon Musk | Společnost Huawei | Státní dluh | Zasedání centrálních bank | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Daytrading | Hluboké recese | Poradní výbor | Věštec z Omahy | Kontrakty | Měnové krize | Finanční činitelé | Chaos na finančních trzích | Virtuální měna | Obchodování s cennými papíry | Politico | Údaje o hrubém domácím produktu | AUDUSD | Vývoz ruské ropy | Shopify | Praxe | AI | Jednání OPEC+ | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment na trhu | JPY | H&M | Kryptoburzy FTX | Premiéři zemí Evropské unie | Členové eurozóny | Lámání rekordů | Americká investiční banka | Bulgargaz | Sell pozice | Růst hrubého domácího produktu | SDR | Odhad HDP | Ekonomika Británie | Posilování dolaru | Ekonomický sentiment | Zpráva FSB | Platon Finance | Společnost Crédit Agricole | Německá společnost | Uber Technologies | FTT | Changpeng Zhao | Tweety Donalda Trumpa | Kontrakce | FTX | Globtrex.com | Peníze | Nabídky akcií | Kurz USDCAD | Robert Habeck | Hospodářské dopady pandemie | Ukazatel | Suezský průplav | Bankovní rady ČNB | Aktuální kurzy | Kabinet | IIF | Shanghai Composite Index | HDP ve Spojených státech | Měnová opatření | Forex daně | Title Transfer Facility | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | Úřad pro hospodářskou soutěž | Automobilka Tesla | Americká lehká ropa WTI | Nestlé | Flag | Šéf ECB | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Vzácné kovy | Bezpečné přístavy | Pokles ceny ropy | Čínská telekomunikační společnost | KOSP200 | Evropský výrobce letecké techniky | Měnová politika Fedu | Index NASDAQ 100 | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Plaza Accord | Long obchod | Německá zajišťovna | Amgen | Barel ropy | Palladium | Vakcíny proti koronaviru | Globální hospodářský růst | Události v ČR | Ropa WTI | Micron | Index UK100 | Obchodní transakce | Výsledek hospodaření | Simon Peters | EU Tax Observatory | Lockheed Martin | Americká softwarová společnost | Kurzový vývoj eura | INTC.US | Bankovní rada ČNB | Volby v Řecku | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Bankovní domy | Brexit | ZEW index | NFP report | Kurz eura k dolaru | Bayer | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Závod na elektromobily | Evropské burzy | Bungie | CSI300 | Krypto trh | Valná hromada | FedWatch | Kapitál | Pozornost investorů | Burzy | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Komoditní trh | Záchranný fond | Zdanění nadnárodních společností | Nižší daně | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Světové ceny ropy | Cestování | Index technologického trhu Nasdaq Composite | USD | Protistrana | Primární veřejná nabídka (IPO) | Odliv kapitálu | Kč/USD | Kapitálové rezervy | Otřesy na finančních trzích | Bond | Respektování územní celistvosti | Broker | Globální pravidla pro regulaci kryptoměn | Tempo hospodářského růstu | Technická analýza | Cash flow | Britové | Jurisdikce | Proražení | Vakcinace | Americká sněmovna reprezentantů | GBP/JPY | Qualcomm | Posílení koruny | Plány | Export | Změna klimatu | Banka Goldman Sachs | Odškodné | Na burze | NFLX | AMS | Macquarie | Americká ropa WTI | Zavedení digitální daně | Karlsruhe | Ant Group | Resistence | Německý koncern | Total | Zynga | Globální krize | Klaus Wohlrabe | Kapitálové strategie | Devalvace měny | Řešení krizí | Gilead | Comcast | Světové burzy | Automated trading software | Ruská společnost | Analytik report | Sodexo | Vlastní měny | Energetická společnost | UNDP | Maďarsko | Šok | Depreciace | N7 Holding Ltd. | Depreciation | Riziková averze | MRK | Měnové války | Hongkong | Klimatické změny | Italský premiér | ProSiebenSat.1 | Gita Gopinathová | Special Drawing Rights | Akcie Avastu | Zavedení eura | Fit for 55 | Trh s ropou | FedEx | Ekonomická aktivita | Garance | Regulace | Béžová kniha Fedu | LMT | Značka Amazon | Lídři G20 | FME | NIKKEI Index | Nord Stream 2 | Cena elektřiny pro německý trh | Měnový fond | Těžba bitcoinů | Hertz | ATVI | City & Financial | Česká zbrojovka | Největší IPO | Snižování úroků | Ahold Delhaize | Cenné kovy | Akcie roku | Širší index S&P 500 | Ruský prezident | Výše dividendy | Tempo zdražování | Silný růst | Akcie TMR | Litva | Tovární objednávky | Budoucí vývoj | Středoevropské měny | WGC | Spolkový sněm | Burzovní průvodce | Reálné hodnoty | Daňové škrty | Výsledek inflace | Největší společnosti | Fitch Ratings | Bitcoinové transakce | Euroval | Úroková sazba | Kanadský premiér | Rostoucí ceny energií | CSCO | P.A. | Patria Online | Avast | Německý export | Kapitálový trh | Dovoz | Agentura Kjódó | Nasdaq Composite | Dillí | Unie | Reálný účet | Růst ekonomiky USA | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Produktovod | Rekordní růst | Il Sole 24 Ore | Výzkumy | Panevropský akciový index | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Instagram | Nejbohatší | USD EUR | InterContinental | Ekonomika oživuje | Společnost China Mobile | Nikkei | UBS Global Proprietary Trading Group | Obchodování na finančních trzích | Měnový pár EUR/USD | Reformní plán | Nervozita | Politická situace | Zasedání FOMC | Hospodářský institut | Dovozní cla | Obchodní deficit USA | Automated trading system | Data z amerického trhu práce | CISCO | Šíření nemoci | Penzijní fondy | Caterpillar | MT5 | Čínské úřady | VIX index | Rekordní maxima | Ruské banky | Pro tradery | Akcie Bank of America | Válka na Ukrajině | Gigant Gazprom | 1 milion | Riot Platforms | Průmyslová výroba v Německu | Stratégové | Výrobní ceny | FDP | Těžaři bitcoinu | Steven Mnuchin | Der Spiegel | Oliver Blume | Světová finanční krize | Světový obchod | Investing.com | Elon Musk | Kurz jüanu | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Vybírání zisků | Akciové indexy | LIBOR | Rozšíření nouzových rezerv MMF | Akcie Aston Martin Lagonda | Americký prezident | EUR/CZK | Zájem investorů | Oživení z pandemie | Intercontinental Exchange | Společnost Pfizer | Banka JPMorgan | Rekordní zisk | Týdenní pivot | Dostatek hotovosti | Euforie | Západní společnosti | CO2 | Makrodata | Francouzská automobilka | Německá bankovní společnost | Nigérie | Tiff Macklem | Christine Lagardeová | Investoři | Malta | BitMEX | Obchodní deník | Portfolio | Mezinárodní agentura pro energii | Sója | Obchodní platforma | Výnosy z amerických dluhopisů | Coca-Cola | Nejistoty | Kybernetické pondělí | Oddlužení | Západní sankce | OCBC | Fidelity | Statistický úřad Eurostat | Globální míra nezaměstnanosti | Credit Agricole SA | Jaroslav Brychta | B/E | Coinmap.org | Platby v kryptoměnách | Evropská měna | Globální ekonomiky | AMD | Společnost Google | Zpřísňování měnové politiky | Jeff Bezos | Dovoz ropy | ČSOB Finanční trhy | Prezident ECB | Média | Tina Bruová | Inflační čísla | Soud v Haagu | Kurz japonského jenu | Finanční instituce | Index PPI | Průmyslové objednávky | Společnost Wirecard | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | MSCI Emerging Markets | Grayscale | Venezuela | Tranše | Nárůst ceny | N7 Holding | Jádrový index | Britský premiér | Bernie Sanders | Zisk | Americké ministerstvo spravedlnosti | FX Update | Index šanghajské akciové burzy | Ceny kryptoměn | Global Blood Therapeutics | Peso | Prezident | Formace hlava a ramena | Rekordní minima | CAC 40 | Globální pravidla | Korporátní daň | Cenové gapy | Strategie Ondřeje Hartmana | Globální akciové trhy | Červencová inflace | Kvantitativní utahování | Ministr financí Steven Mnuchin | DAX30 | Kurzu měn | Údaje o průmyslové výrobě | Německý hospodářský institut | Stav energetické nouze | Ruské ropy | Bank of England | Airbnb | Forward guidance | Commodity futures trading | Evropské akcie | Britské akcie | Obchodování s termínovými kontrakty | Raytheon | Boom | Program nákupu aktiv | VIG | Ropné společnosti | Ministerstvo obchodu | Tiskové agentury | WSJ | AT&T | Šéf Bílého domu | Obchodní napětí | Obchodní dohoda | Odvětví kryptoměn | Jak se stát lepším investorem | BABA | Cena mědi | Úvěrová pojišťovna | Rozhodnutí Fedu o sazbách | BP | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Monex USA | Investiční | Funkční období | Míra inflace ve Spojených státech | Vývoj měnového páru | Týdenní pivotní body | Makrokalendář | Berlín | Ekonomika Číny | Velké firmy | Americké centrální banky | Kč/EUR | Souhrn finančních trhů | Průzkum | IEA | Šéf IEA | WBTCB | ECU | Analýzy | Akciové trhy ve Spojených státech | Akcie v USA | Komodita | Eurodolar | Akcie bankovních domů | Fiskální rok | TTF | Hlavní úroková sazba | US500 | Albertsons | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Předseda dozorčí rady | Zasedání Evropské centrální banky | Šéf švýcarské centrální banky | Globální systém emisních povolenek | Demokraté | Obchodní příležitost | Jednotná evropská měna | Německý DAX | Digitální měna Libra | Hlavní události | Brusel | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Patria | EP | TRY | RWE | Uber | EUR/AUD | Hertz Global | UnitedHealth Group | Koupit akcie | Napětí na Ukrajině | Kryptoměnová burza FTX | Sony Interactive | Zpomalení české ekonomiky | Dodávky na trh | Dluh Británie | Úrok | Spike | Ekonomické dopady | Evropské ekonomiky | Zpráva | Nejchudší státy | Davos | Představitelé Fedu | Události roku | Oslabování dolaru | Vyloučení z G20 pro Rusko | Agentura Reuters | Performance | Česká měna | Tencent | Prodej | Colt CZ | Onemocnění COVID-19 | Letecká společnost Virgin Atlantic | Konzistence | Platební neschopnost | Kybernetické měny | iPhone | Pomoc ekonomice | Bohatý | Země G20 | Průmyslové revoluce | Hlavní kryptoměny | Technologické tituly | Ministr životního prostředí | Zasedání Fedu | Loonie | Nové příležitosti | Janet Yellenová | Ruské společnosti | Tržní kapitalizace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Technický výhled trhu | Švýcarská banka | Index volatility | Firemní daně | Konflikty | Huawei | Akcie VIG | Trump dnes | Hedge Fund | Rozhodnutí centrálních bank | Akcionáři | Emoce | Dluhopisové výnosy | Skupina OPEC+ | Warren Buffett | Visa | S&P | Automobilka | Vedoucí představitelé | Vzdělání | Breakout strategie | Handelsblatt | Libra k americkému dolaru | Posilování eura | Dopady koronaviru | Hospodářské dopady | XM | Koronavirový plán G20 | Obchodování | ADR | Legislativa | GBP | Společnost Berkshire Hathaway | Alert | Rostoucí životní náklady | Akcie Universal Music | Tržby z prodeje | Tisková konference ECB | S&P Global | Management | Centrální banky | Kryptoaktivum | Meta | Obchodní týden | Financial Times (FT) | Admiral Markets | Nákupy dluhopisů | Ropné zásoby | Japonská vláda | Prodej dluhopisů | Zpomalení ekonomického růstu | Kurzy měn rozvíjejících se zemí | Majitel | Thyssenkrupp | Růst cen ropy | Dobré výsledky | Pohled tradera | Prezidentka ECB | Týdenní shrnutí | Ukončení války na Ukrajině | ZEW | Arbitráž | Finanční činitelé G20 | Zprávy | Odvaha | Akcie v Asii | TSMC | Komoditní fondy | Růst amerických výnosů | Důležité ekonomické události | Zasedání OPEC | Zahraniční investoři | České firmy | Exact Sciences | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Akciové burzy | Pákový efekt | FB | Tokeny | Největší švýcarská banka | Eurostat | Evropské trhy | Index Stoxx 600 | Vesmírné akcie | Averze k riziku | Treasuries | Oanda | Ruský rubl | Vývoj ceny bitcoinu | Deflace | Monitorování | Události ve světě | Kristalina Georgievová | Obchodování a investice | Dow Jones index | Hrubý domácí produkt | Britský statistický úřad | Akcie v Evropě | Alena Schillerová | Ceny ropy | Růst inflace | Raytheon (RTX.US) | Ekonomická teorie | UBS | Turecká lira | Asijská seance | REGN | Akcie třiceti předních amerických podniků | Island | Investiční banka | Covid | Tesco | Saxo PrivatBank | Occidental Petroleum | PwC | Ceny Bitcoinu | Americká společnost Intel | Praha | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Další růst | Výrobce léků | CME FedWatch Tool | Cena ropy brent | Airbus | Index spotřebitelské důvěry | Bydlení | Obchod Amazon | Vyhlídky | Deutsche ReGas | Nejdůležitější události | Investiční centrum | iFX | Tržní podmínky | CZ | Evropské dividendové akcie | Evropská dluhová krize | YCC | NATO | Sony Interactive Entertainment | Trading Academy | Oživování ekonomiky | Míra | Alstom | Angela Merkelová | Firmy | West Texas Intermediate | Eurokomisař pro ekonomiku | Měna Platon Coin | Norská ministryně pro ropu a energetiku | Obchodování na trzích | Nordea | Kryptoměna libra | ESMA | Petr Král | Zlatý standard | EURCZK | Index cen domů | Čínské zboží | Digitální měny | Medvědí divergence | Lula | Investment management | RIOT | Kryptoměnové burzy | Nástroj | Prodej elektromobilů | Výsledky | Kurz EUR/USD | HUF | Ekonomické oživení | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Zdražování pohonných hmot | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Fundamentální zprávy | Lídři skupiny G20 | Dluhopisové fondy | Odhady trhu | Výrobce letadel | ČNB Petr Král | Australský dolar | Eutelsat | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Siemens | Stellantis | Cena zlata dnes | Cena ropy WTI | Akcie firmy dnes | Bank of America | Koruna | Komoditní měny | TIM | Finanční služby | Výrazný pokles | Fundamentální analýza | Daně pro nadnárodní společnosti | René Remšík | Monopoly | BlackBerry | Commodity Futures Trading Commission | Silný dolar | Projev Jeroma Powella | Analytická společnost | Cukr | Retracement | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Včerejší obchodování | Rystad Energy | Následky pandemie | Francie | Předpověď | Cenový index PCE | Pokles HDP | Kurz dolaru | Americký výrobce | Spravedlivější zdanění | Plynovod Baltic Pipe | Zasedání Světového ekonomického fóra | Onemocnění | PSA Group | DMA | S&P/ASX 200 | Index cen průmyslových výrobců | Propad | Spekulant | Zelenskyj | Fiat Chrysler | Ruská invaze | OPEC+ | Španělská ekonomika | Pandemie nemoci COVID-19 | Kryptoměny bitcoin | SAE | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Finanční domy | Sazby ČNB | ProCent | Recese v Evropě | Stimulační opatření | DSSI | BHS | Rybolov | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Objem | HDP eurozóny | Údaje | Ruská vojska | 787 Dreamliner | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Růst cen v eurozóně | Soukromé firmy | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Energetický trh | Halifax | Platon Coin | Vakcína proti covidu-19 | Federální rezervní systém | Devizové trhy | Exxon Mobil | Obchodní války | Americká banka | Klima | Společný podnik | Řecké volby | Burza FTX | Asie | Zastropování ceny plynu | Příjmy z reklamy | Šéfové států | Průzkumy | Technologické společnosti | Alibaba | Očekávání analytiků | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Vývoj EUR/USD | Podnikatelská nálada | Nomura | Vývoj indexu volatility | iPhone 14 | Stablecoiny | Trendová čára | Videokonference | Převodník měn | US dollar | Podíl nezaměstnaných | Regulátor | Automobilky | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Barack Obama | Vývoj směnných kurzů | EEX | Toyota Motor | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Devizové kurzy | WMT | Alternativa oficiálních měn | Sázka | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | Britské libry | Bilion | Důchod | MMF Kristalina Georgievová | Emise skleníkových plynů | Obchodování s akciemi | Uzavření dohody | Aussie | Likérka Stock | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pfizer | Snížit emise | Tornádo | AFP | Studie | Velmi bohatý | CME FedWatch | Vesmírné akcie 2021 | Americký podnik | Joachim Nagel | Antony Blinken | Slabší koruna | Northrop Grumman | Ant | Průraz | Index S&P 500 | Cena plynu | London Stock Exchange (LSE) | Graf | Úřad INSEE | Deficit | Finanční regulace | Investiční firmy | Odliv dividend | Bit.plus | Červencová inflace v ČR | Polsko | Regulátoři v USA | Patrick Harker | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Zbrojovka | Reakce trhu | FRA | Ropa Brent | CFDs | Masivní nákupy | Guvernéři centrálních bank | Růžový diamant | Přehled | Cenová hladina | Bankéř | Hodnota primární veřejné nabídky | Důvěra investorů v ekonomiku | Americké automobilky | Fibonacci retracement | Přední světoví těžaři | Short | Distribuce | Pohyb kurzu | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Michal Dvořák | Mluvčí EK | LEN | Přijetí | Zelené investice | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Pár EUR/USD | Plyn | Ekonomické události | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Korporátní daně | HUF/EUR | Omezení pohybu | Bitcoin dnes | USD/PLN | OPEC | Summit na Bali | Ukrajina | Stanovení ceny | Jednání FOMC | Tiffany | Slabý jüan | Povolenky na emise | Catastrophe Containment and Relief Trust | Devalvace | Index výrobních cen | Johnson & Johnson | Dopady na ekonomiku | Ústavní soud | Americká centrální banka | Daně a trading | Stavebnictví | Douglas Diamond | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Cenný papír | Hospodářský institut Ifo | Hospodářské oživení | Summit o klimatu | Oslabení amerického dolaru | Earnings | Thomas Cook | Finanční rok | Zpomalení inflace | Americká společnost | Institut Ifo | Chudé země | Trump | PYPL | Hospodářský propad | Směnný kurz eura | Euroskupina | Dnešní růst | Brands | Dolarové likvidity | Dopady války na Ukrajině | High | S&P Global Ratings | Zdanění mimořádných zisků | FTSEurofirst | Vir | Dow Jonesův index | Stock market | Finanční krize | Foot Locker | Prohloubení schodku | Čínský prezident Si Ťin-pching | ForexLive | Koronavirus v Africe | Dnešní HDP | Britský FTSE 100 | Universal Music | Andrej Babiš | Silnější dolar | Technické analýzy | Kurzový závazek | Urals | Oživení světové ekonomiky | Zahraniční dluh | Obchodování v Asii | Makro data | Mexiko | Ekonomická situace | Zástupci G7 | Euro dnes | Ukazatel inflace | Nejbližší support | Obchodní strategie | Genesis | Rystad | Inflace ve Spojených státech | Turecká centrální banka | Financial Conduct Authority (FCA) | Potíže chudších zemí | Projev Lagardové | GBPUSD | Tým InstaForex | Ministerstvo energetiky | European Energy Exchange (EEX) | Jihokorejský KOSPI | Guvernér banky | Akcie Komerční banky | UBS Global | Česká koruna | Rakousko | GBP/AUD | OECD | Christopher Dembik | SARS-CoV-2 | Čínský akciový index | Stříbro | USDCAD | Investiční společnost | G10 | Dnešní fundamenty | Instituce | Vyloučení Ruska | COPPER | High Yield | Turecko | Brokers | Restriktivní opatření | Foreign Exchange | Bank of Japan | Guvernér BOJ | Největší IPO roku | Podnikatelská důvěra | Profit Target | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Finanční akční výbor (FATF) | Měnový trh | Úrokové sazby Fedu | Digitální měny centrálních bank | Spotřebitelské ceny v Británii | LNG | Britská měna | Běžný účet | Býčí signál | Řecká krize | Libra vůči dolaru | Společnost Novo Nordisk | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Rozhodnutí vlády | EUR/USD a GBP/USD | Americké akcie | Opční burzy | Cla na dovoz hliníku | BBC | Silná ekonomika | USD/CNH | Oslabení koruny | Spot | Sankce uvalené na Rusko | Globální daňové dohody | Czech Fund | Čínský statistický úřad | MetaTrader | Ex-dividend | ex | Výrobce sportovních vozů | Evropské sdružení výrobců automobilů | Kongres | PSA | GBPCHF | Obchodní rozhovory | Inflace v Polsku | Výdělky | Výhled pro EUR/USD | Rozpočtový deficit | Divize | Iberdrola | Vývoj měnového páru USD/JPY | Zvýšení úrokových sazeb | Akcie Amazonu | Evropská ekonomika | Nákupy akcií | Růst výnosů | Time-Frame | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Spoluzakladatel Microsoftu | Mluvčí společnosti | Komise pro cenné papíry a burzy | Přehled o dění na světových burzách | Offshore | Technologické firmy | Nová Čína | Obchodníci s ropou | Těžba ropy | Trh s futures | Trh | Burzy cenných papírů | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Frustrace | SolarEdge Technologies | Války na Ukrajině | Vládní podpory | Erste Bank | Index AEX | Firemní kontrola | Etiopský premiér | Tempo očkování | Forexové trhy | Světové ekonomické fórum | Pozornost | Výrazný růst | Rubl | Akcie Taiwan Semiconductor (TSM.US) | Skupina Colt CZ Group SE | Trendline | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Carry obchody | Země EU | Fed | United Airlines Holdings | Zahraniční obchod | Šéf automobilky Tesla | Ekonomické škody | Korekce | Kolísání směnných kurzů | Vývoz ropy | Sazby daně | Dividendové akcie | Výrobce čipů Nvidia | Skupina Erste Group | Volby v USA | Nové trhy | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Finanční společnosti | Docomo | Sociální síť Instagram | Další rozvoj | Jednání OPEC | Eurobondy | X-Trade | Kjódó | Pražské burzy | Automobilový průmysl | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Downtrend | Výběry | Krize eurozóny | Odveta | Prezident Emmanuel Macron | Ekonomický a strategický výzkum | SAP AG | Konkurenceschopnost | Aukce | Světová banka (SB) | Koncern RWE | Kanada | Globální recese | Zasedání MMF a SB | Volná pracovní místa | Poslanci Evropského parlamentu | Kroger | Dolar vůči jenu | CNOOC | Růst spotřebitelských cen | Vakcína a covid | Ministři financí | B20 | Swingové minimum | Měna Bitcoin | Chesapeake Energy | Postoj USA | Posílení dolaru | Stock | ANO | Ceny zboží | Americké zásoby ropy | Firemní investice | Prognóza ČNB | Domácnosti | Šíření nemoci COVID-19 | Obchodní systém | Rating | Trumpova administrativa | Prezident Joe Biden | Miroslav Singer | Plovoucí terminál | Black Knight | Velké banky | Wells Fargo | Agentura S&P | Polský premiér | SNB | Koronavirová pandemie | Nejistota | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Ředitel ILO | Omezení COVID | Cryptocompare | Unijní země | UNWTO | PEPSICO | Míra inflace v Maďarsku | Media for Europe | Colosseum | CME | Pokles cen ropy | Vládní dluhopisy | HDP v eurozóně | Daňové úlevy | SBUX | CMA | Eurokomisař | Mateusz Morawiecki | Společnost Tesla | Členové Fedu | Broker Consulting | Forwardy | Commission | Spotřebitelská inflace | Bitstamp | Defi | Outside Bar | Důvod k reformě | Srí Lanka | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Sell | Výroba aut v Německu | Long pozice | Standard & Poor's (S&P) | Siemens Energy | Světová banka | Peníze z rezerv | LYNX webinář | Kurz dolarů | Mexické peso | Devalvace měn | Pomoc Ukrajině | Známý investor | Národní ekonomická rada vlády | JPMorgan Chase & Co. | ADP report zaměstnanosti | Důvěra | Pravděpodobnost | Vývoj eura | Markets | Index Nasdaq | ABN AMRO Bank | FSB | Mezinárodní organizace práce | Cena hliníku | Web3 | Meziroční růst HDP | Vyhlídky světové ekonomiky | Obchodní praktiky | Short obchod | Futures na DAX | Rizikovější aktiva | Haruhiko Kuroda | IATA | Hlavy států | Bureau of Economic Analysis | COP30 | Range | Pokles úrokových sazeb | Japonsko | Společnost Meta Platforms | Agentura AP | Výbor MMF | Evropská banka | Nižší minima | Dluhopisy | Celkový sentiment | Proprietary Trading | Objem obchodů | CFTC | FIAT | Podpůrná opatření | Bit.plus Martin Stránský | Tomáš Pfeiler | Riksbank | Pokles eura | Invest | ILO | Trendová linie | Federální rezervní banka | Gazprom | Řízení rizika | Centrální banka | Exxon | NYMEX | Chelsea | Andrew Bailey | Německá vláda | Zemní plyn | Deutsche Börse | Tržní sentiment | Kurzový vývoj | Německo | Index PMI | Inflace v Británii | Překoupenost | Měny&Sazby | Společnost Deutsche Börse | Ranní zpráva z akciového trhu | Útok na Ukrajinu | Fondy peněžního trhu | Německý Ifo index | Pokladniční poukázka | QE | Twitter | Diamant | Měnové otázky | Zasedání americké centrální banky | Makroekonomické ukazatele | LYNX | Rakouská bankovní skupina | Krach | Activision | Dluhové úlevy pro nejchudší státy | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | Patrik Urban | Akcie Aston Martin | Splátky úroků | Poradní výbor MMF | Jair Bolsonaro | Rumunsko | New York Stock Exchange | Zneužití tržní síly | Centrum | Walmart | Životní náklady | Turecký premiér | Společnosti | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | CL | Gazprom Export | JPMorgan Chase & Co | Americká automobilka Tesla | Energetický sektor | Severomořská ropa | Kartel OPEC | Alžírsko | Dluhové krize | Podnikatelé | Mezinárodní firmy | Kurz české měny | Pandemie covidu | Aktivita v americkém sektoru služeb | ConocoPhillips | Bezprecedentní časy | Blog | Zavedení dovozních cel | Spoluzakladatel | Americké ropné zásoby | Grafy | ING | Obchodníci s akciemi | Inflace v ČR | Vice | Zvýšení těžby ropy | Zdražování potravin | API | USD/SEK | Rizikovější investice | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Směnný kurz | Erste Group | Digitální měna centrální banky | Dublin | Fúze a akvizice | Status bezpečného přístavu | Úvěrové podmínky | Zahraniční investice | Premiér Justin Trudeau | Pád ceny ropy | Aktivum | Společnost XTB | WirtschaftsWoche | Česká republika | BNP | Londýn - ICE | EUR/HUF | Zvýšení produkce ropy | Zavedení globální digitální daně | CZK | Guvernér australské centrální banky | MetaTrader 4 | Reuters | Unilever | Kov | Premiér Mario Draghi | Takata | Obchodní styl | Baidu | QCOM | Černý pátek | Dobré zprávy | Situace | Pierre Moscovici | Chevron | Kompozitní index | Index nákupních manažerů | Škoda | Koupit bitcoin | IKEA | Řízení globální ekonomiky | Zdanění digitálních služeb | Stablecoin | Letecká společnost | Jednání o těžbě | Výkonná ředitelka | Státní dluhopisy | Analytici | Americký dolar | Londýnské akciové burzy | Kryptoměnové společnosti | Depozitní sazba | Kurz koruny | Steen Jakobsen | Rada MMF | Výrobní aktivita | Výstupy | Akciový index Dow Jones | Štěpán Hájek | VaR | Řešení obchodního sporu | Měny zemí | Euronext | Rekordní maximum | Předseda | Právo | Burzovně obchodované fondy | Splácení dluhu | Přímé zahraniční investice | Equity | Viceprezident | Guvernér Fedu | Provozní zisk | Hlavní ekonom Saxo Bank | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zpomalení globální ekonomiky | Deutsche Boerse | Ripple | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | TSM | J&T | Míra inflace v Evropské unii | USDIDX | Traders | Tržby | Forex web | Růst mezd | Ontario Teachers' Pension Plan | DPA | Evropská unie | Boeing | Media for Europe (MFE) | Cvičení | Stagnace | Příkaz | HDP v USA | Analytik J&T | Ekonomiky | Finanční systém | Organizace ADP | Peter Altmaier | Společnost Walmart | Rychlý růst | Prime | Euro dolar | Rozpočet | Postmates | SLR | Negativní dopad | Fiskální stimul | Evropské banky | Google | Apple | Zakladatel FXstreet.cz | Active Trading | Libra | Koronavirová krize | xPartners | Opatření centrálních bank | Automobilka Renault | Vývoj spotřebitelské inflace | Nákup akcií | CFD | Slabší euro | Dopad na ekonomiku | Open | Cena akcie | Nabídka akcií | Psychologie tradingu | Celsius Network | Švédsko | Příliv ropy na trh | Americké ministerstvo obchodu | Zahájení výsledkové sezóny | FTSE | Výrobce letadel Boeing | Financovat | Řetězec | Počet lidí bez práce | Fond | Prodeje domů | Příprava | Vysokofrekvenční obchodování (HFT) | Investiční rozhodnutí | Čínské měny | Ztráta | Řecko | Ekonomické výsledky | BRICS | Americké vlády | Aktuální cena | Německá centrální banka | Pandemie nemoci | PHIA | AMD.US | Krize bankovního sektoru | Ruská invaze na Ukrajinu | Arm | Jednání ECB | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Trumpova vláda | Hrubý národní důchod | ECB | RRR | Nový rekord | EURNOK | Ceny komodit | Úroky | Státní plynárenská společnost | Finanční centra | Refinitiv | Čínský růst | Plodiny | NAFTA | The New York Stock Exchange | Ranní nadhoz | Portu | Cena | Snížení cen ropy | Investiční banky | Alokace aktiv | Finanční rizika | ERÚ | ASML Holding NV | Silný trh | Tržní nálada | Činitelé G20 | Partners | Nastavení měnové politiky | Guvernér japonské centrální banky | Moneta | Air | Americká centrální banka (Fed) | Větší zdanění | Akcie dnes | Horší data | Globální rizika | Roční maximum | Hospodářský růst v Číně | Přenos | Velké peníze | DAX 30 | Ceny akcií | Huawei Technologies | Euro STOXX | S&P500 | Royal Bank of Scotland | EBay | Epidemie | Telekomunikační společnost | Ruský trh | Česká ekonomika | Čínská ekonomika | MUFG | Ázerbájdžán | Vojtěch Belling | Vývoj kurzu koruny | Institucionální investoři | Ceny | Euro vůči dolaru | Kurzy | Abbott Laboratories | Prudký pokles | Moskva | Technologie | Indexy v Číně | Energetická krize | MetaTrader 5 | British Airways | ČNB | Dluhy | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | USD/CZK | Pokles | Conseq | Italský premiér Mario Draghi | Contango | Operace Twist | MGM | Obchodování na zámořských trzích | Přehled kurzů | Německá kancléřka | Výběr zisků | Margin | Globální inflace | Počet žádostí o podporu | Vývoj akciového indexu | Rating AAA | Konsensus | Americký trh | Biogen | Trading systém | Technická analýza ETH/USD | Lídři zemí | Maloobchodní tržby | Erste | Americké společnosti | Vývoj cen ropy | JPM | Finančnictví | Charles Schwab | Švýcarská centrální banka | Jan Vejmělek | Hedge | Deliveroo | Banka Mizuho | Měnová politika | Royal Caribbean | Poplatek | Server BBC | Moody's | Guvernér | Platební bilance | Produktovod IKL | Rabobank | NBP | Makro | Banka | Mercedes | Investování na burze | Tržní očekávání | Americký dolar vůči japonskému jenu | NTT | Americká ekonomika | Snížení sazeb | Růst americké ekonomiky | NVDA | Odpor | Coinbase | Obchodníci s měnami | Plán na zavedení digitální daně | Akcie spoločnosti | Drahé kovy | Evropská centrální banka | Americký výrobce letadel | Tempo růstu CPI v USA | Obchodník | Silnější euro | Výrobce sportovního oblečení | Fitch | Plynárenská společnost | Snížení těžby ropy | Rada guvernérů | Zastavení výroby | Finanční prostředky | Close | Zmrazení dluhu chudých zemí | COVID-19 | Měnový swap | Mitsubishi | Intradenní výhled | Ekonomicky vyspělé země | Sam Bankman-Fried | Regulátoři | Světoví miliardáři | Jihokorejská automobilka | Freeport-McMoRan | Hospodářské škody | Argentina | Indikátor | Index cen | Francouzský statistický úřad | Německý ministr financí | Intel (INTC.US) | Rizika | Paypal Holdings | Finance | Šéfové amerických podniků | Odklad splácení | ISM | Index PX | Čínská vláda | Analytika | Daně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Lídři | Skupina OPEC | Investment Management | Pivot | Kryptoměna | Konfluence | Inflace v Turecku | FXCM | SaxoStrats | Jackpot | Ekonomická nálada | Momentum | Výsledkové sezóny v USA | Conference Board | Daně z příjmů | Ekonomické údaje | Boston College | Valdis Dombrovskis | Zvýšení inflace | Nvidia (NVDA.US) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Vývoj inflace | Zisky | Restriktivní politika | Rozpočtový schodek | Shanghai Composite | Realitní fondy | Vstup do pozice | FCA | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Globální trhy | BNP Paribas | Konsenzus | Zboží dlouhodobé spotřeby | Historické rekordy | Americký index S&P 500 | EURIBOR | Globální ekonomika | Obchodujeme | Cena palladia | Prodávající | ACEA | Thomas Jordan | Růst světové ekonomiky | Verbální intervence | Bitcoin Cash | GRMN | Swap | Summit G20 | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Financial Conduct Authority | Rozšíření dluhové úlevy | Ekonomiky eurozóny | Inflační očekávání | Ekonomické dopady koronavirové krize | Chesapeake | Cisco Systems | Členské země eurozóny | Starbucks | Patrik Mackových | Nativní mince | Oslabení japonského jenu | Toyota | Ratingové agentury | Cena zlata | MAAE | Akcie Apple | Světové obchodní organizace | HSBC | Pullback | Tržní síly | Zvýšení ceny | Internetová společnost Google | Organizace zemí vyvážejících ropu | Invaze | Vývoj měnového páru GBP/USD | Alokace | Obchodníci | Trinity Bank | Ahunna Eziakonwová | Breakout | Navýšení kapitálu | MiCA | Velké riziko | CPI index | Výše poplatků | Index FTSEurofirst 300 | Růst cen | Pokles akcií | Pákistán | Saxo | Král Salmán | Banka Morgan Stanley | Turecké liry | RSI | Technologický Nasdaq | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Zasedání Bank of England | Asset management | Předseda správní rady | Návratnost | Organizace spojených národů | Mezinárodní turistika | Kancléř Olaf Scholz | Reporty | Poptávka | IFO index | Dnes na trzích | Italský ministr hospodářství | Financování | Analytik J&T Banky | ČSÚ | Růst čínské ekonomiky | Turecká ekonomika | Zasedání RBA | Ursula von der Leyenová | Konec války na Ukrajině | Historická minima | Internetové společnosti | Výrobce čipů | Čína | Omezení dodávek | Stres | GMT | Historické maximum | Occidental | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Růst HDP | Pokles ekonomiky | Index pražské burzy | Americké banky | Psychologie | Pivotní body | Obchodovat | USDJPY | Cizí měny | Makroekonomické data | Úrokový diferenciál | Investiční poradenství | Maďarská měna | Bulharsko | DISH | Zvýšení produkce | Americké akciové trhy | Lulo Rose | GfK | Rafiki Capital | Sociální síť | Dividenda | MIFID | Parita | Výsledky hospodaření | FT | Bernard Arnault | SSI | Sony Group | DAX | Dluhová krize | Odměny za těžbu | Obchodování na akciových trzích | Emise uhlíku | Recesia | Kalendář událostí | Dolarové sazby | Softwarová společnost Microsoft | Korelace měn | Dnešní čísla | Bankovní rada České národní banky | USD kurz | Stavební výroba | Koncentrace | Resistance | Micron Technology | Výrobce čipů Micron | SolarEdge | Výkyvy na finančních trzích | Německé vládní strany | Tatry Mountain Resorts | Colt CZ Group | Bloomberg Economics | Hospodářský růst | Medvědi | Klouzavý průměr | Prezident Fedu | Výkyvy na trzích | Kurz měny | Největší americká banka | Payrolls | Posílení eura | Obilniny | Vyšší daně | Cena severomořské ropy Brent | Investiční výdaje | John Glen | Isar | Odhodlání | Výsledky makroekonomických statistik | HAS | Organizace Oxfam | Spotřebitelské ceny v Česku | Inflace v Maďarsku | Dreamliner | Velmi vysoká volatilita | Ministři financí zemí V4 | WTI | Standard & Poor's 500 | Platební síť | Bod | Miliardy korun | Globtrex | Sdružení výrobců automobilů | Akcie americké společnosti | Nízký zdaněný zisk | Společnost TSMC | Shares | Premiér Denys Šmyhal | RBNZ | PwC Petr Kříž | Kapitálové trhy | Paládium | Macao | AMGN | Pokladniční poukázky | Spready | Globální obchodní válka | Reserve Bank of Australia | Charlie Munger | Video | HDP | Změny klimatu | Počet lidí bez práce v Německu | ROCE | Měnové kurzy | Americká měna | Nord Stream | EMU | Bahamské regulační úřady | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Problémy | SMBC Nikko Securities | Projevy centrálních bankéřů | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Daňová pravidla | Bankéři | Výprodej | Sázet | Klesající trendová linie | Technology | Turbulence na trzích | Deutsche Bank | Banka UBS | Zahraniční firmy | Cena ropy | Výrobce videoher | Německý kancléř Olaf Scholz | Firma | Trump-Kim | Inflace | UBS Wealth Management | Grünheide | TSM.US | Značné riziko | Marže | Využití kapacit | Domácí měna | SpaceX | Vývoj indexu volatility VIX | Německá ekonomika | Zobchodované objemy | Američtí demokraté | Státy EU | Zlato a stříbro | Josef Košťál | Obchodní zásoby | Diskont | Koruna zpevnila | Předběžné výsledky | Capitalinked.com | Bill Gates | Fiskální politika | Devizový trh | Načasování | Volckerovo pravidlo | Technologické podniky | Televize Netflix | Kurz USD | Prezident Světové banky | Zprostředkovatelé | Alphabet | Lot | Chapdelaine Foreign Exchange | USA a Čína | Odliv zahraničního kapitálu | Měny považované za bezpečné | Systémové riziko | Zkušenosti | Elektronické obchodování | Ropa | Optimismus | Ether | Emmanuel Macron | Ekosystém | Zasedání měnového výboru | Monetární politika | Signály | Omikron | Protekcionismus | Turistika | Lira | ILO Guy Ryder | Kalendář ekonomických událostí | Poptávka po zlatě | Předsednictví EU | IHS Markit | Statistiky | Peněžní zásoba | Referendum | Restrikce | Stoxx 600 | Bývalý šéf | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Světová kybernetická měna | Bali | SAP | Dluhopisové trhy | Ekonomka MMF | Diverzifikovat | FX | Ben Bernanke | Global Markets | Americká Komise pro cenné papíry | Rozhodování | Blizzard | Obchod s cennými papíry | Světové finanční trhy | Facebook | High frequency trading | Indická rupie | LAToken | Coloseum Forex | RUB | Polská měna | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Market | Forexu | Home Credit | Zavedení cel | Cenné papíry Erste | Používání kryptoměn | 256/2004 | Unicredit | Multi-asset | Tyson Foods | LMT.US | Ekonomka | Pokles výnosů | TASS | Litecoin | Investiční banka Goldman Sachs | Dolar | Merck | Washington Post | Thomas Schäfer | Hliník | Růst dolaru | Ceny pšenice | BH Securities | The Times | Krize v eurozóně | Offshore společnost | Euro | Profit-Target | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) | Yield | Společnost Amazon | Obchodní aktivita | ANZ | Bezpečné dluhopisy | Server CNBC | Ministr financí Scholz | Agentura DPA | Akcie na pražské burze | JP Morgan | Čínská měna | EuroStoxx50 | Byznys | Reserve Bank of New Zealand | Čínský vicepremiér Liou Che | Ministři energetiky | Příliv ropy | Debata | Indikátor důvěry | Důležité fundamenty | Risk | Prezident USA | Paolo Gentiloni | Měď | Proinflační | Libanon | Boj s koronavirem | Konglomerát | Být trpělivý | Rozvíjející se trhy | AUD | Bank of New York Mellon | Bod zlomu | Contract | Reputace | Guvernér rakouské centrální banky | Binance | Obchod | Dividendový výnos | Japonský Nikkei | Federální rezervní banky | Oscilátor RSI | Commodity | Akcie na Wall Street | Zpomalení růstu | Vysokofrekvenční obchodování | Christine Lagarde | Capitalinked | Dodávky ropy | Predikce | Fibo | Plynárenský gigant | Inflace ve Švédsku | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Světová obchodní organizace (WTO) | Prima | Kypr | Citigroup | Ekonomové | Pracovní dokument | Softbank | Rozkolísanost trhu | Čínský vývoz | Ruská firma | Sony | Index VIX | Banka JP Morgan | Hospodářství | Africké země | Hlavní ekonomka | Head and Shoulders | Zahraniční FX | Rada ČNB | Etoro | Plánované obchody | Oligarcha | Jednotná měna | Ohlédnutí | EU | Míra nezaměstnanosti v Británii | EBITDA | Půjčovna kryptoměn | Německé podniky | Objem investovaných peněz | Ukrtransnafta | Vývoj kurzu eura | Nejnovější zpráva OECD | Uniper | MFE | Miliardy | Ceny pohonných hmot v ČR | Britský nejvyšší soud | Majors | Belgická vláda | Rates | Ministerstvo financí | Ranní komentář | Oddělení forexu | Soud v Karlsruhe | Intermediate | Bollingerova pásma | Prodeje existujících domů | Spojené státy | Ekonomická krize | Šíření nákazy | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Společnost British Airways | Take-Two Interactive | Měna euro | Objem investic | Philip Lowe | Portfolia | Fresenius Medical | Tesla | Justin Trudeau | Převis | Kurz domácí měny | Dealing | NN Group | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Prodeje akcií | Komerční banka | Taro Aso | Světové finanční krize | Regulace trhů | Regulace kryptoměn | Recese | Index strachu | ZNGA | Sterling | Sam Altman | Kazuo Ueda | ASML | Ropný gigant | AXA | Renault | Švýcarský frank | Báze | Equity Trader | Růst akcií | BIS | Americký ekonom Nouriel Roubini | Bank of Canada | Capital Partners | Chuť riskovat | Erdogan | Virtuální měny | Obchodní smlouvy | EFSI | Měnová politika ČNB | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Baltic Pipe | NZDUSD | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Analytik Portu | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | VET | Měď (COPPER) | Eskalace konfliktu | Kyjev | Začít investovat | Nejnovější zpráva | Burzovní indexy | Největší propad | Výrobní index | Catastrophe Containment and Relief Trust (CCRT) | Stavební povolení | Pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v Německu | Sekce měnové | Spekulace | Petr Kellner | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Nákupní doporučení | Campbell Soup | Růst mědi | Americké burzy | Snížení úroků | Internetové firmy | Firemní dluhopisy | Daňové reformy | Know-how | Frank | Ministři | Měnové politiky centrální banky | Cla na dovoz čínského zboží | Změna politiky | Cenový strop na ruskou ropu | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Matěj Široký | Mondelez | Pin Bar | Kurz eura | David Cameron | Pivot Pointy | Americké ministerstvo práce | Politické riziko | Členské státy | Bankman-Fried | Dnešní zpráva | KBC | Čínské indexy | Automobilka Volkswagen | Vystoupení z EU | Nikkei225 | Zbrojovky | Ekonomický poradce | Silné euro | Změna sazeb | Debt Service Suspension Initiative | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Lufthansa | Společnost Cineworld | Ceny energií | Ministři obchodu G20 | Evropská rada | Cena Brentu | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Trh s emisními povolenkami | Snížení produkce | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Ekologie | Politická nejistota | Intel | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Společnost Allwyn | Měnový kurz | Finanční skupina | Dosažení dohody | Ticker | Daňové přiznání | Japonský premiér | Úspěchy | Analytik Komerční banky | Ruská plynárenská společnost | NEST | Kiwi | Důsledky epidemie | Virtuální mince | Swingové maximum | Averze vůči riziku | Prezident Donald Trump | USDCHF | Krypto aktiva | Multi-Asset obchodování | Zvýšení cen ropy | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Advance | Plán obnovy | Potravinová a energetická krize | TCL | Očekávané události | Technologický sektor | OSN | Soud | China Evergrande Group | Investice do infrastruktury | Panika | Komunita | Agentura TASS | Citrix | Studie EU Tax Observatory | Henry Hub | Nákaza koronavirem | Euro posiluje | Blockchain | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Soukromé podniky | China Mobile | Předpovědi | Společnost Microsoft | Bondy | Konflikt na Ukrajině | Mince | Facebook Ireland | Investiční stratég | Zmrazení dluhu | Zásoby ropy | Americké volby | Evropské méně | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Ministr financí | Trhy v USA | Channel | Rostoucí ceny | Trend | EUR/NZD | Cenová válka | Shrnutí obchodování | Western Union | IKL | Inflace v Evropské unii | Adidas | Pokles sazeb | Nárůst úroků | Automobil | Finanční společnost | Akcie Bayer | Meziroční inflace v září | Zásoby plynu | Akciové futures | Oslabení | Časový rámec | Míra inflace | Verizon | Poptávky po ropě | Nákupy plynu | Platforma | Norwegian Air | Hertz Global Holding | ReGas | Manufacturing | PBOC | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | Soukromý sektor | United Airlines | MAN | Náklady na úvěry | USD/RUB | Rakouský institut IHS | Ruská banka | Ekonomický výhled | Fiat Chrysler (FCA) | Nařízení | Americká cla | HDP Francie | SWIFT | Zvýšené napětí | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Schodek | Americký Senát | NZD/JPY | Farmaceutické společnosti | Převody peněz | Invaze Ruska | BTC | Posílení rezerv | Bankovní sektor | Fed index | KOSPI | Indexy | Forex Factory | Citi | Zvyšování sazeb | Pimco | Odborníci | Hospodářské krize | Mizuho | Globální systém | Severomořská ropa Brent | ASX 200 | Prudké výkyvy | Akcie automobilky | Odkup akcií | Investice do digitální měny | Výrobní PMI | Obchody pro EUR/USD | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | SSB | Průmysl | Státy Mezinárodního měnového fondu | Lehká ropa WTI | Míra inflace v Turecku | Obchodování měnových párů | Makroekonomické strategie | Airbus Group | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Prezidenti Turecka | Podnikatel | Šíření nových variant koronaviru | American Airlines Group | Úvěrový rating | Citrix Systems Inc | Bankovnictví | Evergrande Group | NewYorská burza | Aerolinky | USD index | Růst ekonomiky EU | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Americká makléřská společnost | Americká výnosová křivka | Pohonné hmoty | Měny zemí G-10 | Nižší kurz | Zpracovatelský průmysl | Biliony | Divergence | Zdražování energií | Bilion dolarů | Alibaba (BABA.US) | ETF | Crowdfunding | Česká zbrojovka Group | Ropná cenová válka | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Kurzy měn | Loterie | Vylepšení teorie aukcí | Omezení těžby | Myšlenka | Europoslanci | Moneta Money Bank | Saúdové | Activision Blizzard | UnitedHealth | Ceny drahých kovů | Obchodní bilance | Centrální bankéři ze skupiny G7 | LATAM Airlines | Hospodářské soutěže | Úsilí | Družba | Gernot Blümel | Philip Dybvig | Bankovní unie | Údaje o nezaměstnanosti | Palladiové akcie | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Tomáš Holub | Ekonomika Spojených států | Spojení | Ekonomické výhledy | Diem | Národní bezpečnost | Koronavirový plán | Long | PFNonwovens | Rally | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Western Union Business Solutions | Recese v USA | Pojišťovna | Macron | SARS | Členství v EU | Globální ekonomický výhled | Bear | Internetový obchod | Investiční doporučení | Intesa Sanpaolo | Zadlužení Německa | Aktiva | Klid | Africký stát | Indický premiér | Ekonomické krize | Americké akciové indexy | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Giancarlo Giorgetti | Časopis Forbes | Širší index | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Vývoj finančních trhů | Zasedání centrální banky | Discovery | Indexy na Wall Street | Goldman Sachs Group | Výnosy z dluhopisů | US akcie | Kryptoprůmysl | Švýcarská banka UBS | Business | GBPJPY | Akcie Stock | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Patria Plus | Camelot LS | Výnosnost | Indikátory | Zpomalení světového obchodu | GD.US | Růst cen akcií | Odvolací soud | Zdanění | Základní úrok | Pokles cen | TikTok | Obchodování s komoditami | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Technologická společnost | Platební společnost | Index euro | Americký Federální úřad pro letectví | Peněžní trh | BOJ Kazuo Ueda | FedWatch Tool | Program kvantitativního uvolňování | Čínští investoři | Nový týden | Vývoj kurzu | Inovace | Paschal Donohoe | Aston Martin | Danění globálních firem | Zdravotnictví | Energetické krize | Akcie Tesly | Ole Hansen | NZD/USD | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | BlockFi | Bezpečnost | Jak začít investovat | Diskontní sazba | Brazílie | Jihoafrická republika | Ekonom Komerční banky | Sentix | Robert Holzmann | Microchip Technology | Trhy dnes | Snížení cen | | Německý statistický úřad | Indexy PMI | Dohody o globální dani | Investor | Pochybnosti | Danske Bank | Westpac | Schodek zahraničního obchodu | Členské země | Zákonné platidlo | Riziková aktiva | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Klimatický summit | Zisky firem | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Zajišťovna | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Sky News | Řetězce | Dividendové akcie 2020 | Období nejistoty | Sentiment | Order | Short pozice | Bývalý ministr financí | Lucembursko | Události ve světové ekonomice | WEF | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | WarnerMedia | Trendový kanál | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Výbor pro finanční stabilitu (FSB) | Negativní hospodářské dopady | Největší pokles | Politika | Konkurence | Nálada na trhu | Commodity futures | Letecké společnosti | Čínský jüan | Kurz čínského jüanu | PLN | Kapitalizace | EBRD | LYNX WhatsApp | Komoditní stratég | Organizace spojených národů (OSN) | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Evropské společnosti | Komunikace | Burzovní hodnota | Index japonských akcií Nikkei | Powerball | Investiční ředitel | Čínský prezident | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Dnešní seance | Americké futures | MAM | Centrální banky USA | ECOFIN | Forex obchodování | Pravidla hry | Martin Gürtler | Deutsche Telekom | Ekonomické prognózy | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Oslabování eura | Forint | Si Ťin-pching | Americké akcie dnes | GDP | Země OECD | Guy Ryder | Velká Británie | Akcie Intelu | Evergrande | Německý průmysl | Zprávy z krypto | Makroekonomická data | Ziskový obchod | PLN/EUR | Další vývoj | Investment Banking | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Citibank | Double bottom | Šéf firmy | Puma | Cena pohonných hmot | Objemy obchodů | George Soros | Setkání zemí OPEC | Rozpočtový deficit USA | Optimismus investorů | EURHUF | Výrobce čipů Micron Technology | Federální vláda | Nálada | Napětí na trzích | Geopolitická rizika | Applied Materials | FAO | Indie | Letectví | Investovat v roce 2020 | Společnost Virgin Atlantic | J&T Banka | Analýza Bitcoin | Měnové páry | Obchodní spor | Technologičtí giganti | Měnové politiky | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Ekonomická obnova | Aktuální Price Action | Index volatility VIX | Společnost Gilead | Lula da Silva | Řecká ekonomika | Koncern Volkswagen | Plánované obchody pro EUR/USD | Martin Stránský | Dnešní ekonomický kalendář | Výprodej akcií | Ekonomika | Systém emisních povolenek | Oxford Economics | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Obrovské snížení těžby | Intradenní vývoj kurzu | WTO | Ruská společnost Gazprom | Výrobní index PMI | Camelot LS Group | Hospodářské noviny | Karanténa | Sněmovna reprezentantů USA | Světový potravinový program | Pandemický program | SYRIZA | Sankce | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Zhodnocení | Míra inflace v Polsku | Ukrajinský premiér | Ministr energetiky | Americký kongres | 5G akcie | Ceny zlata | Výhled | Členové OPEC | Timeframe | Index technologického trhu | České akcie | Klesající cena | Prodejní cena | Futures na indexy | ESM | ZEN | Erste Group Bank | Kurzotvorná informace | Auta | Americký akciový index | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Worldometers | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Mexický prezident | Americký trh práce | Automobilový koncern | Obchodní účet | Celsius | Colt CZ Group SE | Deriváty | Ethereum | Čínský vicepremiér | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Embargo | Bilance Fedu | Economist | Indikátor Ichimoku | Hry | Akciový index DAX | Digitální daň | iRobot | Seminář | Roberto Azevedo | Ángel Gurría | Satya Nadella | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | Index Hang Seng | ONE | Fridays for Future | Sentix index | Private equity | Česká inflace | PGNiG | Zaměstnanci | Měnové unie | PayPal | Bankovní krize | Trans Adriatic Pipeline | Indická vláda | Politika Fedu | Evropský trh | ČNB dnes | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Miliardáři | Merkelová | Ekonomická nálada v eurozóně | Burza dnes | Burzovní společnost | Zlaté rezervy | Cyrrus | Burze | Cenové rozpětí | Expanze | X-Trade Brokers | eBook | Giphy | Jiří Šmejc | Index DJIA | Mateřská společnost Googlu | Advance Auto Parts | Mojmír Hampl | Ropná dohoda OPEC | Makroekonomické analýzy | Růst cen energií | Americká sociální síť | Prodejní signál | General Motors | Fondy | Konsolidace | Komise pro cenné papíry | EUR/TRY | Místopředseda Evropské komise | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Fúze | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Bílý dům | Revalvace | ČEZ | AAPL | Austrálie | Státní rozpočty | HDP Číny | Používání kryptoaktiv | Financial Times | PMI za leden | Action Economics | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Iniciativa | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Výrobce luxusního zboží | Theresa Mayová | Dodávky ruské ropy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Caixin | Pension Plan | New York | BinckBank | St. Louis | MSFT | Retail Investor | Swing | Společné nákupy plynu | GS | Britské firmy | Analytik finančních trhů | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | AIG | Krize | Pád akcií | Zvýšení úroků | Riziko | Zajišťování | Intervence na forexovém trhu | Americká internetová společnost | Epidemie koronaviru | Schůzka zemí G20 | Zotavení ekonomiky | Fundamenty | Ekonomické zprávy | Risk Off | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | ETH/USD | Akcie v Japonsku | Spotový VIX | Vysoké ceny ropy | Daňové dohody | IBEX | Kraft Heinz | Uvalení sankcí | Salmán | Exotické měny | EURCHF | CoinGecko | Země se středními příjmy | Míra inflace v eurozóně | Nákupní signál | CEO | Oslabení dolaru | Objednávky | Napadení Ukrajiny | NFT | APEC | Společnost Silvergate Capital | Společnost Walt Disney | Bělorusko | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | ČNB banka | Dollar | FX trh | Burzy v Šanghaji | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Měnové stimuly | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Dopady koronaviru na ekonomiku | Výrobci čipů | Sazby | Dialog | Invaze Ruska na Ukrajinu | Ředitelka | Generální ředitel | Maloobchodní prodej | Brazilský real | Devizové rezervy | Jubilee Debt Campaign | Japonský ministr financí | Sázky na pokles | DIHK | Cíle | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | SPX 500 | LTRO | Index MSCI | TRON | Americká inflace | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Fox News | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Klouzavé průměry | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Akcie roku 2021 | OIL.WTI | Teherán | Šéf Elysejského paláce | Capital Economics | Porsche | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Rozhovor | Break/Even | Internetová společnost | Transakce | Slabší dolar | Dnešní údaje | Měny | Akcie mediální skupiny CME | Obchodní jednání | Session | Norská ministryně | Válka mezi USA a Čínou | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Růst cen potravin | Uhlí | MasterCard | American Express | Vzestup inflace | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Hlavní ekonomka MMF | Ropná dohoda | Výroba v Německu | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Glencore | Irsko | Regulační úřady | Rozjednané prodeje domů | Energie | Analytici společnosti | Trade Brokers | Zpravodajství | Dmitrij Peskov | Michal Brožka | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | IPO roku | Pharming Group NV | OneWeb | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tradeři | AUDJPY | USDX | BTC/USD | Brazilský prezident | UNA | Dividendy | Měna | Produktivita práce | Nový Zéland | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Společnost Deutsche ReGas | Rozhodnutí FOMC | Renminbi | Finanční sektor | Daňové příjmy | Pracovní síly | Oslabení eura | Internet of Things | Ichimoku | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | Jukos | Futures trading | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | Burzovní index | Salesforce.com | EUR/CHF | Hodnota bitcoinu | Thomson Reuters | LinkedIn | Obrovské snížení těžby ropy | Výnosy | Paul Milgrom | Ekonomické zotavení | USD graf | Miliardy dolarů | Libra k dolaru | Obchodování na forexu | Klíčové události tohoto týdne | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | FOMC | Algoritmické obchodování | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Robert Wilson | JPMorgan | Jednání zemí G20 | Německá automobilka | Akcie Erste Bank | Rozhodnutí centrální banky | SPWR | Apple (AAPL) | Prezident Evropské centrální banky | Virgin Atlantic | Risk On | Trade | Globální poptávka po ropě | Regionální měny | Eni | Poptávka po ropě | Globální finanční trhy | Nové prognózy | EFSF | Huw Pill | Zakladatel FXstreet | Patria.cz | Globální ekonomický kalendář | Vyspělé ekonomiky | UNH | Carry trades | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Prezident Putin | Nadnárodní firmy | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | Rozhodnutí skupiny těžařů | Odhad letošního růstu ekonomiky | Partneři | IPO | Rusko | FB Libra | Smíšené výsledky | Nissan | Akcionář | Investoři i analytici | Rio de Janeiro | Miliardy USD | Guardian | Fixní kurz | Poradce | Vicepremiér | Asundexian | Nižší maxima | Obchodní den | Zkušenost | Mistrovství světa ve fotbale | GBP/EUR | Geoffreye Okamotu | Míra inflace v Británii | Invaze ruských vojsk | Signál | Ministři zemí G20 | Digitální měna | Írán | Zdražování | S/R zóny | Afrika | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | State Street | Britská vláda | FX Street | EPS | ADP | Uptrend | Repo sazba | Biliony dolarů | CPI v USA | Short squeeze | Termínový kontrakt | Optimistická nálada | Ropy | Dluhové potíže | Historie | Úspěšné obchodování | Singapur | CHNComp | Člen bankovní rady | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Očekávané Earnings | Výdaje | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Korelační koeficient | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Petr Dufek | Wolfgang Schäuble | Italská ekonomika | Apple (AAPL.US) | Obchodní systémy | Ukrtatnafta | ZEW index ekonomického sentimentu | Důchody | Likvidní | List The Wall Street Journal | I-Trader | Firma McDonald's | Kryptoúvěrová firma | Jaderná elektrárna | Sázky | Dodatečný kapitál | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Futures na americké akcie | Forbes | Mezinárodní obchod | Obchodujte | Milan Vaníček | Zboží z Číny | Colt | Obchodované fondy | Zmírnění rizik | Studie EU | Allergan | Swiss National Bank | Čas na nákup | Zpráva OECD | BlackRock | Ukončení války | Vysoká volatilita | Kurz britské libry | BMW | Cena akcií | Bezpečné měny | Volatilita trhů | Mark Carney | Pepperstone | Non-Farm Payrolls | Kupci | ASX | Světové hospodářství | Rozšíření | CAC40 | Dopad koronaviru | Komise v přenesené pravomoci | BBVA | Ekonomické indikátory | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Obchodní nastavení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Pravidla pro regulaci | Britská společnost Cineworld | Ropný trh | Halving | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Světové trhy | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Russia 24 | Buy | Eura | Tisková konference | Schodek rozpočtu | Neúspěch | AAPL.US | Monex | Ztráty | Mezinárodní ratingové agentury | Zpomalení v Číně | Lehman Brothers | Inflační cíl | Nizozemsko | Bankovní systém | ACT | Organizace | Akcie Erste Group | Finančníci | Obilí | Ryanair | Kryptoburza | Gap | Ceny pohonných hmot | EUR USD graf | XTB.cz | Expedia | Ruská měna | Leverage | Ken Veksler | VIX | Výhled domácí ekonomiky | Stock Exchange | Regulační rámec | Premiér Boris Johnson | Růst | Put | OSN v Glasgow | Zobchodovaný objem | Chrysler | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Energetické komodity | Inflační výhled | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Událostí ve světové ekonomice | Daniel Ferrie | Hospodářské výsledky | Nejlepší palladiové akcie | Pohyby na trzích | Odhad letošního růstu | Světoví těžaři | Risk-off | Volvo | Výsledková sezóna v USA | Emitent | VMware | WU | Zajištění | Société Générale | Ministryně financí Alena Schillerová | Domácí měny | Měnový výbor | Šéf podniku | Patrick Armstrong | Sektor služeb | Zprávy z krypto průmyslu | Propad cen ropy | BOSSA | BIDU | Linie podpory | Zasedání MMF | Citrix Systems | Index | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Komoditní | Infineon | Wirecard | Akcie Alibaba | Cenový index | Společnost Uniper | Expanzivní měnová politika | MiFID II | Čínský trh | Nejbližší rezistence | Centrální bankéři | Měnové stimulace | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Bohatství | Komodity | Intercontinental Exchange (ICE) | Malý prostor | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Tax Observatory | Útlum ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Měnové politiky centrálních bank | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | ČTK | Engulfing | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Zotavení globální ekonomiky | Silvergate Capital | Program kontroly výnosové křivky | Il Sole 24 | Hospodářská rizika | Šéfka ECB | Odvětví | Celosvětový dluh | Cap | Dnešní zprávy | Zambie | Burzovní regulátoři | Louis Vuitton | Řecké referendum | Bankovní asociace | Wall Street | Růst světového obchodu | Podnikatelská aktivita se ve Spojených státech | Česká národní banka | ARM Holdings | Obchodovat s cennými papíry | Intradenní obchodník | Vyspělé technologie | Salman Ahmed | Představitelé G20 | Digitální měna bitcoin | Futures na americké indexy | Index amerického dolaru | Kryptoměnový trh | Společnost Uber | Koronavirus | Kosmetická společnost | Regulační orgány | Nařízení MiCA | Crypto.com | Snižování ropné produkce | Šíření koronaviru | 5G | Předseda Evropské rady | Oscilátor | Ministr obchodu | Cenové války | Američtí regulátoři | Poradenství | South China Morning Post | LVMH | Ovlivňování | USD/CNY | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Prohlášení | COP26 | Renaissance Capital | Profit Taking | Program nákupů dluhopisů | Ministři financí eurozóny | Zisk na akcii | Ford Motor | Vývoj kurzu USD | Fondee | Saxo Privatbank | Deloitte | Dow Jones Newswire | GM | Strategy Research | Skupina Volkswagen | Express | Země eurozóny | Španělsko | Obchodování na burze | Produkce ropy | Správa | GBP USD | Ondřej Hartman | Zdanění firem | Ministerstvo financí ČR | RDSA | Přeprodané podmínky | Ryan Cohen | NZDJPY | Holubice | Vzestupný trend | Inflace v eurozóně v červnu | AEX index | Vývoj měnového páru USD/SEK | Obchodovat s akciemi | Rezistence | Stimul | ZIL | NovaPoint | Cena akcií společnosti Apple | Blahobyt | Kryptoměna Bitcoin | Světová kryptoměna | Snowflake | Hans Dieter Pötsch | Target | Neckarwestheim | Volby v Turecku | GER30 | Analytička Commerzbank | Obchodování na forexových trzích | Šuniči Suzuki | Markit | Ekonomika Saúdské Arábie | Měnová stimulace | Burzovní pravidla | IMF | Analýza | Statistiky z pracovního trhu | Daimler | Tržní ekonomiky | Market open | Ruský útok na Ukrajinu | Atlantic Council | Pojištění kryptoměn | Ekonomický růst | Britská banka Barclays | Vývoj dolarového indexu | Představitelé G7 | Posílení | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Tržní hodnota | Pracovní místa | OIBDA | Posilování koruny | Kurz EURSEK | Rijád | Včerejší seance | Lídři zemí EU | Více peněz | Regulační dohled | Měny v regionu | Trendový indikátor | Objem nouzových rezerv | John Hardy | Vstup na burzu | Cena plynu pro evropský trh | ČSOB | Jemen | NVDA.US | Sýrie | Krok za krokem | EURUSD | Instrumenty | Analytička | Béžová kniha | Sociální sítě | Pivovar | Amerika na prvním místě | KKCG | Ruská federace | Zlepšení | Obchodní komora | Sundar Pichai | Vývoji podnikatelské nálady | NFP | Měnový výbor centrální banky | Investiční nástroj | Spekulativní investoři | Šíření onemocnění | Hyundai | Trpělivost | Světový finanční systém | Práce v Německu | Investovat | Globální dluh | Ekonomika USA | Události tohoto týdne | Norsko | Nová kryptoměna | Slabé měny | Tesla Elon Musk | Internetová televize | Obchodní signály | Munich Re | Tisková konference centrální banky | Znovuotevřít ekonomiku | EUR USD forex | Borsa Italiana | Munich | Americký index | BABA.US | Sazby Fedu | Členové Evropské unie | Kurz turecké liry | Minuta s XTB | Baker Hughes | Praní špinavých peněz | Vývoj eura vůči dolaru | Trh s bitcoiny | Ropný tanker | Osobní výdaje | Směnné kurzy | Institut ZEW | Bankrot | Primární nabídky mincí | EK | City | HDP Německa | Plán G20 | EUR/PLN | FTSEurofirst 300 | Louise Dicksonová | Čínské akcie dnes | Akcie Taiwan Semiconductor | Bloomberg | Nabídka | J&J | Společnost Genesis | Letecká přeprava | Index technologického trhu Nasdaq | Luiz Inácio Lula da Silva | Globální daň | Britský ministr financí | Základní úroková sazba | American Airlines | Josef Lukáč | Globální finanční systém | DJIA | Vybrané měny | Maďarský forint | Panevropský index STOXX 600 | Platit daně | Důvěra investorů | Trigger | Tedros Adhanom Ghebreyesus | České koruny | CCRT | Tempo růstu CPI | China Evergrande | Summit G7 | Snižování sazeb | Vrtulníkové peníze | Konec roku | Asociace | Ekonomická předpověď | Nvidia Corp | Pandemie koronaviru | Světové akciové trhy | Oslabení měny | Státní svátek | Posílení kurzu | Bitcoin | Makléř Fio banky | Bossa.cz | Flat | Isar 2 | Ministerstvo spravedlnosti | Italská centrální banka | Nejziskovější | MF Global | Německý výrobce | Nadnárodní společnosti | Volodymyr Zelenskyj | FINRA | Dánská farmaceutická společnost | Libra od Facebooku | Index spotřebitelských cen | Ceny ropy v dolarech | Hlavní ekonom | Intradenní analýza | Akcie 2021 | Velká ropná dohoda OPEC | Výnosové křivky | Hospodaření | London Stock Exchange | Futures | Inflace v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Pozitivní impulz | Title Transfer Facility (TTF) | Placení daní | Investiční výzkum | Dopady koronavirové krize | Burzovní grafy | Obchody | Nemovitosti | Pokles ceny | Odchod z EU | Obnovitelné zdroje | Pravidla pro regulaci kryptoměn | Propad akcií | Zpomalování světové ekonomiky | FXstreet.cz | Makléřská společnost Genesis | Index Nikkei | Futures trhy | Dluhopisoví investoři | Záporožská jaderná elektrárna | Experimentální vakcína | Irák | XTB | WKL | Opční bariéry | Parlamentní volby | CHF | High risk | Akciový index | HDP USA | Hospodářské dopady koronaviru | Prezident Trump | Fatih Birol | Protiruské sankce | Wall Street Journal (WSJ) | Boris Johnson | Růst čínského HDP | USA Donald Trump | Obratový pattern | Neckarwestheim 2 | James Bullard | Ministři obchodu | Euro k dolaru | European Energy Exchange | Česká firma | Strop na ruskou ropu | Německá energetická společnost | Podpora | Index CPI | AUD/CAD | Společnost Bayer | S&P 500 | xStation5 | Index Nasdaq Composite | Čínská společnost | Technický pohled | Electronic Arts | OpenAI | JDE | Technická rezistence | MWh | Estee Lauder | Největší světová kryptoměna | Akciový index Nasdaq | Nová pravidla pro globální daň | MT4 | Pohyby na finančních trzích | Solidní růst | Volatility | Forex kalendář | Výsledek hrubého domácího produktu | Ekonom Nouriel Roubini | Zvýšení těžby | Akcie Taiwan Semiconductors (TSM.US) | Maloobchodní prodeje | Ronaldo | Hlavní burzovní indexy | Profesionální obchodník | Vývoj úrokových sazeb | Zpřísňováním měnové politiky | Primární nabídka akcií | Polský zlotý | Očekávání trhu | VDA | IMFC | Ekonomie | Největší kryptoměna | Úvěrový program | Federální úřad pro letectví | Tomáš Kadeřávek | Zakladatel FTX | Obchodní výhled | Vivendi | Portugalsko | OpenAI Sam Altman | Ekonomické zpomalení | Samou | Ropa typu Brent | Zákaz dovozu | Partnerství | Tržní hodnota výrobce čipů | Spotřebitelské ceny | Zadlužení | Novozélandský dolar | Komentář Fidelity | Česká vláda | Akcie ve Spojených státech | Index nákupních manažerů ve výrobě | Automobilka Hyundai | Dluhové úlevy pro chudé země | Nvidia | Krácení daní | Bid | Charles Michel | Přehled o dění | TopForex | Mario Draghi | Makléř | Clearing | Japonská centrální banka | ČR | Reporting | Arménie | TradeCentrum | Ghana | Ruská ropa | Porušování lidských práv | Klíčové problémy | CME Group | Průmyslové kovy | Amazon | Elektromobily | Země BRICS | Zprávy z ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Platina | The Guardian | Statistika | INSEE | Virtuální měna bitcoin | Goldenburg Group Ltd | Jefferies | Mluvčí Kremlu | Aktivita v podnikatelském sektoru | Deutschlandfunk | Akcie na světových trzích | Kellogg | Royal Dutch Shell | Accumulate | Arnault | XTB Research | Německý kancléř | Závislost | Mezinárodní instituce | Hladomor | Marketingová komunikace | Global macro | Americké trhy | Market sentiment | Změny v danění | Eurozóna | Joseph Sroka | Důsledky koronaviru | Intradenní technická analýza | Makroekonomický kalendář | Hedžové fondy | Zemědělství | Nákupy vládních dluhopisů | Splatnost | Marathon | John Doyle | Pšenice | Forex menové páry | Cena benzínu | EURGBP | Eurasia | Kritický týden | Risk Management | Mluvčí MMF | FXstreet | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Forward | Indonésie | Analytik | Ruská centrální banka | Buying stocks | Chorvatsko | TLTRO | Regulace trhů s kryptoměnami | Velké technologické firmy | UK100 | Podnikatelská aktivita | Americká ministryně financí | Sazby beze změny | Trader | Hang Seng | Akční plán | Mezinárodní investice | Americká mincovna | List The Guardian | Hodnota akcií | AAA | SPD | Doporučení | Pozornost trhu | Dovoz ruské ropy | Devalvaci měn | Expirace | Ruský ministr | Státy G20 | Vývoj kurzu USD/EUR | Opční program | Messari | Soudní spor | Tým FXstreet.cz | Gilead Sciences | Premiér Naréndra Módí | Saudi Aramco | Statistický úřad | Francouzský prezident | Podnikání | Podnik | Růst české ekonomiky | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Ztráta likvidity | Before market open | Haísám Ghais | Meta Platforms | Emerging markets | Evropské země | Finanční podmínky | Dluhopisový trh | Hospodářské otázky | Ziskové pozice | Konečná sazba | Krypto | Akcie Societé | Skupina Colt CZ Group | Počasí | Donald Trump dnes | Akciové fondy | Politické napětí | Německý index DAX | Jackpot loterie | EUR/GBP | Opatření | Těžaři | Minimální sazby daně | Ruský útok | Oživení ekonomik | Vývoj ceny | Akcie O2 | Členové skupiny G20 | Francouzský statistický úřad INSEE | Maďarská centrální banka | Proražení rezistence | Australský premiér | Rozvojové země | Intervenovat | WHO | EURSEK | Etiopie | Šíření nového koronaviru | Ekonomika Německo | Bavlna | Emise | Dominance bitcoinu | Akcie Universal Music Group | Barclays | Kybernetická měna | Podnikatelská aktivita v Británii | Jihoafrický rand | Fiskální stimuly | Prodej kryptoměn | Investing | Statistiky ECB | CoinDesk | Oscilátory | Nervozita na trzích | Fair Value | International Monetary Fund | Internetoví giganti | Throwback | Celní válka | Akcie Societé Generale | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | SEC | Devizový kurz | Zkapalněný zemní plyn | Nákupy zlata | Evropské indexy | MetLife | Společnost Lufthansa | Akcie TSMC | Výsledky ISM | Americký ministr financí | Šance | HFT | Dodavatelské řetězce | Čínské firmy | Nové peníze | Štěpení | Úřad pro energetické informace (EIA) | Virus | Schwab | Redukce | Naše hospodářství | PrimStock | Daňové změny | CZK/USD | Greg Brockman | Profesor ekonomie | Konflikt v Evropě | Statut | Nákup dluhopisů | Index PCE | CFTC (Commodity Futures Trading Commission) | Inflace ve světě | Universal Music Group | PEP | TOPIX | Světová turistická organizace (UNWTO) | Dow Jones | Britská společnost | Šéfka Fedu | Summit EU | Zvyšování úroků | USD/CAD | West Texas Intermediate (WTI) | Úrokové sazby | KYC | Globální energetická krize | Akcie bank | Fibonacci | US dolar | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Primární nabídky mincí (ICO) | Trading | CNY | Cena termínového kontraktu | Vyšetřování | Africký pracovní trh | Ruská ekonomika | Súdán | Biden | Index DAX | Pozice | Budoucnost | Velkoobchodní tržby | Banky | Foreign exchange market | Vývoj na světových trzích | Infineon Technologies | Bilance | Nordea Markets | NASDAQ 100 | Peking | 737 MAX | Restrukturalizace | Vývoz do USA | Neformální sektor | Ocenění | Fundamentální výhled | RTX.US | Hlavní ekonomické události | Směnný kurz jüanu | Microsoft Corp | Dovozce ruského plynu | ASEAN | Německá automobilka Volkswagen | JPMorgan Chase | Firma Celsius | Kontrakty na bitcoin | Lockheed Martin (LMT.US) | Ceny mědi | NKE | Dna | V4 | Nové zákony | Aktuální kurz | Globální finanční regulátoři | JPY USD | Motor Sič | Sell obchod | AUD/USD | Macquarie Group | CHFJPY | Nesoulad | Prodeje | Devizové rezervy ČNB | Halliburton | Politici | Hyundai Motor | Kurz EUR | Dovoz čínského zboží | Čínské akciové trhy | STMicroelectronics | Výhled trhů | Akcie výrobce elektromobilů | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Index FTSE 100 | Společnost Sony | Jak zhodnotit peníze | Španělské statistiky z pracovního trhu | Stavební spoření | Tedros Adhanom | Výrobce elektromobilů | Měnové trhy | Dánsko | SPX | Měnový pár | Zavedená cla | PX Pražské burzy | IPO Deliveroo | Předsedkyně Evropské komise | Finanční situace | Dnešní události | Těžba ropy v Rusku | Emitenti | Air France-KLM | Bitcoin jako zákonné platidlo | European Commission | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Meziroční inflace | Investování | Pracovní trh | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | G7 | Akcie v Číně | Nejlepší 5G akcie | Restrukturalizace dluhu | Joe Biden | Politika ČNB | IRBT | Senegal | Guvernér ČNB | Prezident Federální rezervní banky | Předseda Evropské komise | Technický výhled | Pozitivní momentum | Klidné obchodování | Sazba Fedu | Webináře | López Obrador | Akcie 2020 | Světová turistická organizace | Netflix | DAX30 CFD | CAD | Základní sazba | Baird | Prezident Jair Bolsonaro | Alexandre de Juniac | InstaForex | Novinky | Kontrakt | HII.US | Omer Esiner | Americká půjčovna kryptoměn | Útok ruských vojsk | Obchodní příležitosti | SEDG | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Ekonom | USA | WhatsApp | Japonský index Nikkei | Obchodní válka | Zvýšení rezerv | Německá finanční společnost | Index CSI300 | Index cen domů v USA | Koordinované intervence | Janet Yellen | Estée Lauder | ING Groep NV | Zlato | Novo Nordisk | Skupina Colt CZ | Otřesy na trzích | Asijské akciové trhy | Ekonomické prostředí | Býčí trend | Společnost Media for Europe | Vývoji podnikatelské nálady v Německu | GOOGL | Akcie v roce 2020 | Daň z příjmu | Zastropování cen | Philip Morris | Manchester United | RISK-ON | Nasdaq | Společná evropská měna | TME.US | Rebalancování indexů | Nouriel Roubini | Společnost Meta | AbbVie | Ruský ministr energetiky | Rada pro finanční stabilitu | PMI ve službách | Světová obchodní organizace | Vrcholní představitelé | Volkswagen | Epidemie SARS | Pips | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Primární veřejné nabídky akcií | Geopolitické napětí | Zemní plyn (LNG) | Ministři financí EU | Bloky | Spekulanti | Islámský stát | Camelot | Skupina G20 | Ekonom Klaus Wohlrabe | Dluhopis | Financial stability board | Domácí poptávka | Boeing 737 Max | Slabé euro | Čínský akciový index Shanghai Shenzhen | Britská média | Měna libra | Americká seance | Verizon Communications | Pražská burza | Práce | COVAX | Portu Filip Louženský | FOREX | Údaje o inflaci | Výroba aut | ForexTime | Pokles jüanu | Abdalazíz bin Salmán | Investice firem | Herbert Diess | Zpomalení hospodářského růstu | FDX | Japonská společnost | AMZN | Liou Che | Průlom | Dohoda o globální dani | Swarthmore Group | Zasedání Rady guvernérů | Investment | Omezení cen plynu | Francouzský ministr financí | Zákaz dovozu ruské ropy | Agentura Moody's | Globální ekonomický růst | Forex VPS | VIAC | Americký ekonom | Rate cut | Novozélandská centrální banka | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výraznější pokles | Firemní výsledky | Dluhové potíže chudších zemí | Fidelity International | Globální obchod | Obchodní dohody | Zadluženost | USD/JPY | Rozšíření nouzových rezerv | Graf EUR/USD | Astrazeneca | Evropské akciové trhy | Daně z příjmů právnických osob | Manažeři fondů | Spojené arabské emiráty | Ceny v Česku | Fio | Kryptoměny | Ruská armáda | Low | Crédit Agricole | Taiwan Semiconductor | Cenu plynu | Americké firmy | Ekonomické aktivity | Investiční omezení | Odborník na ropný trh | Záchranný balík | Olaf Scholz | INTC | Kuba | Výrobce elektromobilů Tesla | Trading software | Platidlo | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Další pokles | J.P. Morgan | Úvěr | Primárky | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | CNBC | Stimuly | Uvolnit měnovou politiku | Volný obchod | Ukrajina a Rusko | Americký ministr zahraničí | Chudoba | Summit zemí G20 | Jerome Powell | Evropské dluhopisy | Petr Kříž | Volby | Ukazatele | Moving Average | Lídři G7 | Miliardář | ProSiebenSat.1 Media | Umění | Vladimir Putin | CPI v eurozóně | FATF | Oživení globální ekonomiky | Disney | Nonfarm Payrolls | Varování před riziky | Stabilita | Burzovní zpravodajství | Země G7 | Británie | Akcie Taiwan Semiconductors | Tranzit ruské ropy | Krátkodobý výhled | Cineworld | Investiční divize | Americká vláda | Zotavení ekonomik | Dopady pandemie | NZD | Koncern | Společnost Gazprom | Čistý dluh | Currency | Altria Group | Maloobchodní tržby v eurozóně | Belgie | Podniky | Primární nabídka | EURPLN | Sentiment trhu | Dramatický dopad | Euro vůči americkému dolaru | Analytický tým | Mzdy v Británii | Inflace v USA | Kurz EURUSD | NERV | Počet nemocných | Naréndra Módí | Úlevy pro chudé země | Ekonomika Evropské unie | Enel | Zahraniční forex | Očkování | Prezident SB
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

GWW
GXCM
GXU
GXY
GXY index
György Matolcsy
Gypsycoin
GZ MEDIA
G10
G10 FX Forecast

Následující klíčová slova

G7
Hackerská skupina
Hackerské skupiny
Hackerské skupiny napojené na Severní Koreu
Hackerské útoky
Hackerské útoky na kryptoměny
Hackerský útok
Hackeři
Hackeři napojení na Severní Koreu
Hackeři z KLDR
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít