Úterý 09. srpen 2022 16:43
reklama
Swissquote Bank
reklama
Vantage
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Ropný kartel

C:\fakepath\trader-21042022-25-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám z přerušení dodávek z Ruska a Libye rostou

21.04.2022 Ceny ropy dnes rostou kvůli obavám o dodávky. Evropská unie totiž dál zvažuje možnost zákazu dovozu ruské ropy a nadále zůstávají snížené dodávky z Libye.
img

Akcie Exxon Mobil: Firma ukončuje těžbu ropy a aktivity v Rusku

01.03.2022 Akcie Exxon Mobil (XOM) patří do ropného průmyslu, který momentálně zažívá docela silný boom. Samozřejmě díky rychlému růstu cen ropy, což je zapříčiněno pořád velmi omezenou nabídkou, která nebyla zeměmi OPEC+ obnovena. Navíc díky válce na Ukrajině hrozí, že budou váznout dodávky ruské ropy. Společnost Exxon Mobil také oznámila, že ukončuje své aktivity v Rusku. Jde o reakci na ruskou invazi.
C:\fakepath\trader-10012022-39-zm.png

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o poptávku klesají

10.01.2022 Ceny ropy dnes klesají. Obavy o dodávky ropy z Kazachstánu a Libye se zmírnily a naopak se zvyšují obavy o poptávku vyvolané rychlým celosvětovým nárůstem počtu nakažených variantou omikron.
C:\fakepath\top-05012022-24-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.01.2022 1) Kosovská vláda v úterý ve snaze omezit spotřebu elektřiny zakázala energeticky náročnou těžbu kryptoměn. S odvoláním na ministerstvo hospodářství a energetiky to napsala agentura Reuters. Země se kvůli výpadkům ve výrobě energií potýká s nejhorší energetickou krizí v historii. Těžit kryptoměny se díky nízkým cenám energie v posledních letech rozhodlo mnoho mladých Kosovanů.
img

Rozbřesk: Koruna proráží další technické mety, Polsko jako první letos zvedá sazby

05.01.2022 Polská NBP nepřekvapila a jako první centrální banka v tomto roce zvýšila svoji hlavní úrokovou sazbu. Stalo se tak v souladu s tržním očekáváním, když základní sazba byla posunuta na úroveň 2,25 %. Úrokový diferenciál vůči eurovým sazbám se tak dále posunul vzhůru, avšak z pohledu regionálního srovnání jsou oficiální úrokové sazby stále relativně nízké. Nejde jen o to, že hlavní úroková sazba polské centrální banky je aktuálně nižší než u obdobných institucí v ČR či Maďarsku, ale navíc pokud ji očistíme o aktuální inflaci, tak v reálném vyjádření se tento (negativní) rozdíl ještě dále prohlubuje. Připomeňme, že v pátek bude v Polsku zveřejněna inflace za prosinec, která velmi pravděpodobně ukáže na to, že spotřebitelské ceny rostly v meziročním srovnání okolo 8 %. To je poměrně dost na to, že inflační cíl NBP je 2,5 % a oficiální úroková sazba se nachází pod touto úrovní.
img

Komodity: Kartel OPEC+ potvrdil zvýšení denní produkce ropy

05.01.2022 Velkým hráčem byl včera ropný kartel OPEC+, který potvrdil od příštího měsíce zvýšení denní produkce ropy o 400.000 barelů denně a vzhledem k tomu, že tento krok byl očekávaný, reagovala komodita růstem a opětovným útokem na 80 dolarovou hranici za barel, WTI 77,04 USD, Brent 80,01 USD.
img

Cena ropy stoupá. Dočkáme se dalšího růstu Exxon Mobil akcie?

22.10.2021 V dnešní technické a fundamentální analýze se zaměříme na Exxon Mobil akcie. Vzhledem k tomu, že se jedná o ropnou společnost, hodnota titulu je přirozeně svázaná s cenou ropy a jiných energií, které poslední dobou rychle rostou. V článku se podíváme na aktuální trh s ropou a rozebereme si vývoj ceny akcie XOM.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy na dohodu OPEC+ ohledně těžební politiky reagují poklesem

19.07.2021 Cena ropy dnes reaguje na nedělní dohodu skupiny OPEC+ poklesem. Ropný kartel začne od srpna postupně zvyšovat těžbu. Předchozí neshody skupina vyřešila novými těžebními kvótami pro několik členů.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (19.7.2021)

19.07.2021 Akciové indexy po delší době uzavírají ztrátový týden, kdy k ziskům nepomohly solidní výsledky amerických bank. Přes víkend se na nové produkční dohodě dohodly členové ropného kartelu OPEC, což by mohlo stabilizovat cenu ropy. Americký dolar zůstává uprostřed nervózní dění na trzích na nejsilnějších úrovních od března.
C:\fakepath\opec-ropa-18072021.jpeg

Skupina OPEC+ se dohodla na postupném zvyšování těžby

18.07.2021 Zástupci zemí skupiny OPEC+ se dohodli na postupném zvyšování těžby od srpna. Do konce roku budou měsíčně zvyšovat denní produkci o 400.000 barelů ropy, uvedla skupina v prohlášení po dnešním jednání. Ropný kartel tak chce zmírnit ceny suroviny, které během zotavování světové ekonomiky z pandemie covidu-19 vystoupaly na dvouapůlletá maxima.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy výrazně oslabují, čeká na vývoj ohledně těžební politiky OPEC+

07.07.2021 Ceny ropy dnes výrazně klesly. Dolar posílil a investoři čekají na další vývoj po krachu jednání skupiny OPEC+ o budoucí těžební politice.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ceny ropy po krachu jednání skupiny OPEC+ klesají

06.07.2021 Ceny ropy po krachu jednání skupiny OPEC+ klesají. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem se nedohodli na budoucí těžební politice. Brent dříve během seance vystoupal nejvýše od října 2018.
img

Růstový závěr klidného dne v Evropě. Ropou ale cloumá hádka klíčových producentů

05.07.2021 Evropské akcie dnes rostly, index 600 předních evropských firem přidával 0,3 procenta. Náladu zlepšila data, podle kterých podnikatelská aktivita v eurozóně rostla v červnu nejrychleji za 15 let, ale také novinky na poli akvizic. O 11 procent na maxima od roku 2018 zpevnily akcie britského řetězce Morrisons, o který se vede intenzivní akviziční válka Obchodní aktivita je ale dnes v Evropě slabá, protože na Wall Street se kvůli svátku dnes neobchoduje. Také pražská burze je dnes kvůli svátku zavřená, obchodování se na ní znovu rozběhne až ve středu.
img

Indie bude poptávat méně ropy, OPEC plánuje zvyšovat těžbu

06.04.2021 Minulý týden proběhlo klíčové zasedání ropného kartelu OPEC+, kde se členové spolu se svými spojenci dohodli na postupném zvyšování ropné produkce. To může být pro trh v následujících měsících složité, jelikož koronavirus v některých krajinách stále nepovolil ekonomikám výraznější expanzi a poptávka po komoditě se tak neobnovuje příliš rychlým tempem. Indie již požádala Saudskou Arábii o nižší dodávky a ropa americká WTI oslabuje pod 60 dolarů za barel.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (26.2.2020)

26.02.2021 Včerejší seance zesílila tlak na akciové trhy po celém světě. Výprodej se tak odklonil od technologií a zasažený je nyní celý trh. Nejhorší obchodní seanci od října má za sebou technologický index Nasdaq. Důvodem byly opět rostoucí výnosy z amerických dluhopisů. Americký dolar využil nervozity a sbírá od včerejška zisky.
img

Tvrdá zima v USA dostává ropu nad 60 dolarů

17.02.2021 Produkce ropy ve Spojených státech je za poslední týdny pod velmi silným tlakem, což dodává její ceně dodatečné sebevědomí k pokračování v růstu. Produkce v některých částech Texasu klesla až o 70 %, což dostává paradoxně do převisu globální poptávku, která je sice výrazně nižší, než před začátkem pandemie minulý rok, ale s produkčními škrty ze strany ropného kartelu OPEC+ jde o novodobou realitu na trhu.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Cena zlata za rok pandemie stoupla o 14 procent, zdražila i ropa

16.02.2021 Za rok od vypuknutí pandemie koronaviru cena zlata stoupla o více než 14 procent, stříbro zdražilo o 53 procent. Výrazněji vzrostla i cena dalších kovů, například mědi téměř o polovinu. Cena ropy se po propadu v některých případech až do záporných hodnot nakonec zvýšila až o 13 procent. Vyplývá to z dat tuzemských obchodníků.
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o poptávku sestupují

11.02.2021 Ceny ropy dnes přerušily nejdéle trvající období růstu za dva roky a klesají. Mezinárodní agentura pro energii (IEA) i Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes uvedly, že kvůli obnovení omezení, která mají zabránit šíření nemoci covid-19, a novým variantám koronaviru se zhoršuje výhled na rychlé oživení poptávky.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy kvůli růstu počtu nakažených covidem-19 klesají

14.01.2021 Ceny ropy dnes převážně klesají. Růst počtu nově nakažených covidem-19 v Evropě a nová omezení v Číně obnovily obavy o další vývoj globální poptávky po ropě. Tyto obavy zastínily i příznivé zprávy o čínském dovozu a zásobách v USA.
C:\fakepath\ropa7.jpg

Ropa výrazně zdražuje. Čeká se, že OPEC+ prodlouží snížení těžby

02.12.2020 Ropa výrazně zdražuje. Cena severomořské ropy Brent i americké lehké ropy WTI dnes stoupla o více než dolar. Odborníci očekávají, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci udrží i po nástupu ledna omezení těžby.
C:\fakepath\Ropa.PNG

Komodity: Ceny ropy kvůli odložení jednání OPEC+ klesají

01.12.2020 Ceny ropy dnes klesají. Investoři čekají na další dohodu o těžbě mezi Organizací zemí vyvážejících ropu a jejími spojenci. Formální jednání o tom, zda skupina od ledna zvýší svoji těžbu, bylo dnes odloženo a uskuteční se zřejmě ve čtvrtek.
img

Sektor služeb v USA se dostal na úrovně před pandemií. Británie chce být Saudskou Arábií větrné energetiky

09.10.2020 V pondělí zveřejnil Institut nákupních manažerů data ohledně aktivity v americkém sektoru služeb za září. Tento fundament vyšel velmi pozitivně a aktivita v americkém sektoru služeb se dostala již na úroveň před pandemií.
C:\fakepath\ropa-zpravy.jpg

Komodity: Ceny ropy díky poklesu zásob v USA a hurikánu Sally rostou

16.09.2020 Ceny ropy dnes rostou o více než tři procenta. Přispěl k tomu nečekaný pokles zásob ropy ve Spojených státech a hurikán Sally, kvůli kterému byla přerušena část těžby v Mexickém zálivu.
C:\fakepath\ropa-zpravy.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli obavám z vývoje poptávky

18.08.2020 Ceny ropy se dnes snižují kvůli obavám investorů ohledně vývoje poptávky. Jejich výraznějšímu propadu nicméně braní informace o tom, že skupina OPEC+ v červenci téměř plně dodržovala dohodu o omezení dodávek suroviny na trh.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Ceny ropy zpevňují, za měsíc směřují díky slabému dolaru k zisku

31.07.2020 Ceny ropy dnes zpevňují. Za celý měsíc směřují k zisku, těží z poklesu dolaru. Americká měna oslabuje kvůli obavám, že nárůst nakažených koronavirem ve Spojených státech zpomalí hospodářskou obnovu země.
C:\fakepath\Ropa8.png

Komodity: Ceny ropy výrazně oslabují kvůli nárůstu nakažených koronavirem

30.07.2020 Ceny ropy dnes výrazně oslabují. Přispívají k tomu obavy, že nárůst nově nakažených koronavirem ohrozí zotavení poptávky po této surovině. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci se též od srpna chystají zvýšit těžbu.
C:\fakepath\ropa2.jpg

OPEC a jeho spojenci od srpna zmírní redukci těžby ropy

16.07.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci od srpna zmírní dohodnuté snížení těžby ropy, protože světová ekonomika začíná pomalu oživovat z útlumu způsobeného pandemií nemoci covid-19. Uvedl to včera podle agentury Reuters saúdskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Těžba ropy klesá, ale stačí to na růst cen?

11.05.2020 Ropný kartel OPEC a přidružené země v čele s Ruskem by již od začátku května měly aplikovat bezprecedentní těžební škrty ve výši 9,7 mil. barelů denně. K tomu mohutným tempem klesají dodávky ropy na trh ze zemí, jako jsou Spojené státy, Kanada a Norsko, protože tam se stává řada těžebních polí při aktuálních cenách nerentabilní.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje, v USA stouply její zásoby a poptávka je nízká

06.05.2020 Ceny ropy dnes výrazně klesají. Nárůst zásob ve Spojených státech a přetrvávající pokles poptávky na trhu převážily nad optimismem, že uvolňování karanténních opatření povede k oživení poptávky po surovině.
img

Ceny ropy se zahájením platnosti dohody OPEC+ téměř nemění

02.05.2020  Ceny ropy se po prudkém čtvrtečním růstu včera pohybovaly v blízkosti závěru z předchozího dne. Ropný kartel OPEC a jeho spojenci včera začali snižovat produkci ropy, aby tak vyřešili problém s nadměrnými dodávkami na trhy v době koronavirové krize.
C:\fakepath\ropa7.jpg

Komodity: Ceny ropy se dnes pohybují v blízkosti pondělního závěru

07.04.2020 Ceny ropy se dnes pohybují v blízkosti závěru z předchozího dne. Na jedné straně je tlačí vzhůru naděje, že se ropný kartel OPEC a jeho spojenci v čele s Ruskem dohodnou na snížení těžby. Na druhé straně se ale analytici obávají, že globální recese způsobená koronavirem bude mnohem horší, než se nyní čeká, což způsobí ještě větší pokles poptávky po ropě.
C:\fakepath\ropa.png

Norsko zvažuje připojení ke globální dohodě o snížení těžby ropy

05.04.2020 Norsko zváží snížení těžby ropy, pokud největší světoví producenti ropy uzavřou novou dohodu o koordinovaném snížení dodávek. Uvedla to norská ministryně pro ropu a ropný průmysl Tina Bruová. Norsko je největším těžařem ropy v západní Evropě a na globálních dodávkách ropy se podílí dvěma procenty. Naposledy se ke koordinovanému snížení těžby přidalo v roce 2002.
img

Ropné kohouty se pravděpodobně utáhnou

03.04.2020 „Na ropném trhu jsme svědky nevídané situace, kdy si společně začínají notovat dlouhodobě znesvářené strany. Na společném postupu by se mohl dohodnout kartel OPEC s Ruskem, Spojenými státy, Kanadou a dalšími zeměmi,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Koronavirus se šíří, WHO vyhlásila globální stav zdravotní nouze. Británie opouští EU

31.01.2020 Ratingová agentura Fitch v pondělí potvrdila rating České republiky na stupni AA- a ponechala výhled ratingu na stabilní úrovni. Agentura očekává, že česká vláda bude pokračovat v relativně zdravé rozpočtové politice.
img

Graf dne: Snížení kvót OPEC+ nevyváží očekávaný přebytek ropy na trhu v příštím roce

12.12.2019 Zasedání OPEC+ v minulém týdnu přineslo další snížení těžebních kvót. Ropný kartel se s dalšími přidruženými zeměmi dohodl na poklesu těžby o 500 tisíc barelů denně od začátku nového roku. Dle International Energy Agency ovšem ani toto snížení produkce nepovede k nedostatku suroviny na trhu. IEA očekává přebytek ropy na trhu v příštím roce ve výši 1,2 mil. barelů ropy denně (dle listopadových dat). Se započtením dodatečných kvót OPEC+ by se tak měl pouze snížit na 700 tis. barelů ropy denně. Navíc existují obavy, že ne všichni členové budou nové limity dodržovat. Mezi země, které dosud měly největší problémy s dodržováním stanovených kvót, patřili také velcí producenti v čele s Ruskem a Irákem. Na tyto země dopadá také výrazná porce nově stanovených těžebních limitů.
img

Ranní komentář: Ropa znovu výrazně klesla, trh se bojí výstupu zasedání OPEC

02.12.2019 Závěr minulého týdne se na akciových trzích nesl v poklidném duchu, a to hlavně díky nízkým objemům, které na burzách panovaly kvůli Černému pátku. Akcie sice zamířily do červených čísel, korekce ale proběhla na výrazně podprůměrných objemech a dnes ráno už futures na indexy signalizují opětovný růst. K tomu mj. pomáhají i lepší data z Číny, kde dnes překvapily výsledky PMI.
C:\fakepath\top-05112019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.11.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v pozitivním pásmu, když se na ně přelil pozitivní sentiment z předcházející rekordní seance na Wall Street. Bez překvapení skončilo zasedání australské centrální banky, která ponechala základní úrokovou sazbu na 0,75 %.
C:\\fakepath\\top-31102019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.10.2019 1) Říjnové zasedání americké centrální banky (Fed) nepřineslo nic velkého. Sazby byly dle očekávání sníženy, vedle toho guvernér Jerome Powell naznačil, že pokračování v jejich osekávání není pravděpodobné. Fed si tak dle včerejší rétoriky dá úrokovou pauzu. I přesto však nelze vyloučit, že by tato pauza mohla mít velmi krátký život.
img

Ruská ekonomika bude obětí vývoje na komoditních trzích

09.08.2019 „Padající ceny ropy a zemního plynu budou zhoršovat ekonomickou situaci v zemích, které jsou závislé na vývozu těchto surovin. Jednou z hlavních obětí se stane Rusko, které se nachází v nepříliš dobré ekonomické situaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Letní srovnání cen pohonných hmot

03.07.2019 V průběhu července a srpna letošního roku budou ceny pohonných hmot dosahovat podobných úrovní jako v loňském roce. Tehdy se průměrná cena benzínu pohybovala v rozmezí 33,17 až 33,45 koruny za litr. Nafta byla levnější a průměrně stála 32,32 až 32,60 koruny za litr. První červencový den letošního roku se benzín v průměru prodával za 33,05 koruny za litr a nafta za 32,15 koruny za litr. Současné ceny pohonných hmot jsou mírně levnější než v roce 2018. K tomu napomohl uplynulý týden, kdy ceny benzínu a nafty slabě klesaly. Propad cen se však bude postupně zastavovat a přes stagnaci přejde v průběhu prázdninových měsíců do růstu. Tím se ceny pohonných hmot začnou přibližovat k podobným úrovním jako v loňském roce.
img

Produkční škrty OPECu brzdí propad ropy

27.05.2019 Ropa má za sebou nejhorší týden od začátku letošního roku poté, co WTI ztratila 6,6%, ačkoliv se jí v pátek podařilo umazat alespoň část ztrát. Za ztrátami stála kombinace několika faktorů v čele s probíhající obchodní válkou USA a Číny. Své však sehrály produkční škrty ropného kartelu OPEC, které zastavily další propad ceny. Ropný kartel bude zasedat 25. června, kdy bude přehodnocovat produkční politiku na následujících 6 měsíců, což výrazně ovlivní budoucnost ropného trhu.
img

Zvýšení repo sazby ze strany ČNB nepomohlo koruně k posílení

03.05.2019 V pondělí byly zveřejněny jádrové výdaje na osobní spotřebu ve Spojených státech, které v březnu meziročně vzrostly o 1,7 %. Odhad trhu byl nastaven na 1,8 %. Osobní příjmy Američanů v březnu vzrostly o 0,1 %, což je o něco mírnější růst v porovnání s předchozím měsícem (0,2 %). Analytici odhadovali růst o 0,4 %.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy po pátečním propadu stagnují

29.04.2019 Ceny ropy zahájily nový týden bez výraznějších změn. V pátek přitom ukončily téměř týdenní růst poklesem o zhruba tři procenta kvůli požadavku amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvýšila svoji těžbu, a zmírnila tak dopad sankcí USA vůči Íránu.
img

Riziková aktiva mají za sebou nejsilnější kvartál za poslední dekádu

02.04.2019 Riziková aktiva za sebou mají jeden z nejlepších prvních kvartálů v historii. Benchmark pro akciový trh, akciový index S&P 500 od začátku roku přidal 13,1% a zaznamenal největší nárůst za první kvartál od roku 1998. Stejně tak ropa WTI využila od začátku roku znovuobnoveného apetitu po rizikových aktivech a za první kvartál rostla o 27,5%. Jedná se o největší narůst za první kvartál od roku 2009. Jestli podobný růst bude pokračovat či nikoliv je podmíněno hned několika faktory v čele s kondicí v globální ekonomice.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes výrazně posilují

27.02.2019 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Přispěla k tomu zpráva o překvapivém poklesu zásob suroviny ve Spojených státech a také reakce Saúdské Arábie, faktického vůdce Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Rijád naznačil, že ropný kartel navzdory tlaku amerického prezidenta Donalda Trumpa těžbu nezvýší.
img

OPECu možná klesne produkce více, než se očekávalo

18.01.2019 Produkce ropného kartelu OPEC a jeho spojenců v prosinci klesla více, než se očekávalo a poslala tak měsíc před zahájením produkčních škrtů býčí signál pro investory na ropě. Největší producent kartelu Saudská Arábie snížila produkci o 468 000 bpd na něco málo přes 10,5 mil. bpd. Ropný kartel s jeho spojenci na prosincovém zasedání kartelu odsouhlasily od nového roku produkční škrty za účelem stabilizace ceny ropy.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump v OSN pochválil KLDR a vyzval k izolaci Íránu

26.09.2018 Americký prezident Donald Trump včera během svého vystoupení na Valném shromáždění OSN v New Yorku pochválil Severní Koreu za její přístup k jednáním o jejím jaderném a raketovém programu. Naopak kritizoval íránské vůdce, kteří podle něj rozsévají chaos, smrt a destrukci, a vyzýval k izolaci íránského režimu. Rusko šéf Bílého domu ve své řeči zmínil jen okrajově v souvislosti s projektem plynovodu Nord Stream 2, který Washington kritizuje. Trump svůj druhý prezidentský projev na půdě OSN využil také k tomu, aby světovému společenství připomněl, že Spojené státy pod jeho vedením budou chránit své národní zájmy.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Fundamentální analýza | Brexit | Čína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Divergence | Pin Bar | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Export | Import | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Asset management | Transakce | Benchmark | Bloomberg | Blue chip | Bod | Breakout | CFD | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | FOMC | Fed | Futures | Holubice | IFO index | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Low | MT4 | Makléř | Margin | Marže | MetaTrader | Měna | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Oficiální úroková sazba | Opce | P/E | Pozice | Průmyslové objednávky | RSI | Rating | Ratingová agentura | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Split | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | VaR | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Bank of America | Americký prezident | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Kurz koruny | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | IEA | RBNZ | Oanda | ČSOB | Golden Gate | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Index cen | Eurostat | Facebook | LYNX | Donald Trump | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | GBPUSD | Aktivum | Delta | EPS | Index | Likvidní | Přenos | Akcie dnes | Akcie Google | Akcie Mastercard | Akcie Netflix | Akcie ropy | Akcie Shell | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | BH Securities | Brent | Capital Markets | Cena | Cena dolaru | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | Ceny zlata | CISCO | CZK | Dolar | Dolary | Eura | Exchange | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | ISM | EBay | Komodita | Kurz akcie | Kurz akcií | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nikkei 225 | PayPal | Pro investory | Převodník měn | Reuters | Ropa cena | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Signály | Société Générale | SPX | Státní rozpočet | Shares | SWIFT | Trh | Tržní podíl | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Webinář | Webináře | WTI | XM | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | ROIC | CNBC | EIA | ING | Benzín | Buy | Current Ratio | EBITDA | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Měď | Provozní marže | ROCE | ROE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Světové ekonomiky | Volby | 1 milion | Burze | Traders | Aramco | Markit | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Price Futures Group | RBC Capital Markets | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | RBC Capital | Zvyšování sazeb | HUF/EUR | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Dovoz ropy | Vývoj na komoditních trzích | Podnikání | BMW | Mark Carney | Investovaný kapitál | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Severomořská ropa | Earnings | KBC | BlackRock | Přehled | Agentura Reuters | Cena kontraktu | Golden Gate CZ | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | JPMorgan Chase | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Ztráty | Posílení koruny | Historická maxima | Index SPX | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Stagnace | Zajištění | Zpomalení v Číně | Baidu | Tesla | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | General Electric | Průzkum | Graf ropy | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Historické rekordy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | Výnosy | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Index cen domů | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Růst ekonomiky | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Norsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | ABN AMRO Bank | ex | Purple Trading | BBVA | Zahraniční forex | Chicago Mercantile Exchange | Credit Agricole SA | ING Groep NV | BHS | Breakout Trader | Jerome Powell | Štěpán Hájek | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Raytheon | Lockheed Martin | Analytik finančních trhů | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Asijské akciové trhy | Obchodní aktivita | FAANG | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Hlavní akciový index | Zasedání OPEC | USMCA | Vývoj těžby ropy | Kompozitní index | Trh s ropou | Dodávky ropy | Propad cen ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | Zvyšování úroků | Prezident USA | The Wall Street Journal | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Graf indexu S&P 500 | Růst cen ropy | CNY | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Příjmy Ruska | Ceny pohonných hmot | Snahy investorů | Boris Johnson | NVDA | iFX | Snížení sazeb | Akcie a ETF | Ekonomika Hongkongu | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Konglomerát | AMZN | Thyssenkrupp | Prosus | Saudi Aramco | Dění na trzích | Globální recese | Denní graf | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Akcie roku | Equinor | Cena akcie | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Automobilky | Čistý zisk | Prezident Donald Trump | IOT | LNG | Objem | Ropný kartel OPEC | Rijád | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Trh práce | Obchodní dohody | Těžba v USA | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | PLN/EUR | Technické analýzy | Aktuální obchodní příležitosti | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | Vývoj trhu | GM | Skupina OPEC+ | Amazon | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | INTC | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banka | Walt Disney | Ceny americké ropy WTI | Dvojité dno | Globální trh | Omezení těžby | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Enel | Problémy | NAFTA | Total | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Edward Moya | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Americké centrální banky | AXA | Meziroční míra inflace v eurozóně | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | Uber | Ztráta | Tripadvisor | Kraft Heinz | KLDR | Akciový index Nikkei | Wirecard | Ziskovost | ETF roku 2020 | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Růst poptávky | Guyana | Altria Group | Netflix | NFLX | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Microchip Technology | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Sodexo | Budoucnost | Ifo | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Podnik | Ukazatele | Šéf Bílého domu | SAP | Cenové tlaky | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Oživení globální ekonomiky | Krach | Komunikace | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Google | Trhy | Světová zdravotnická organizace | WHO | Akcie roku 2020 | Midstream | ConocoPhillips | Banka UBS | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Rating České republiky | Pokles | Situace | České měny | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Starbucks | Boeing | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Opouští EU | SBUX | Fresenius Medical | Adidas | Rekordní hodnoty | SEC | Brent Crude Oil | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Marek Mora | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Prudký propad | Craig Erlam | Tržní úrokové sazby | Vývoj | Snížení těžby | Cenová válka | Obrovské ztráty | WP | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Aerolinky | Lufthansa | Profitovat | Technologičtí giganti | Další vývoj | Karanténní opatření | Masivní propad | Propad poptávky | Kanadská provincie | Výhled poptávky | Automobilka | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Texas | Přísná opatření | Další pokles | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Salmán | Domácnosti | Fundament | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Tomáš Raputa | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Banka JPMorgan | Poptávka po surovině | Globální poptávka po ropě | Allianz | Ekonomiky | Nigérie | Vzdělávací webináře | Organizace | Nvidia Corp | Práce | Koronakrize | Ropné kohouty | Údaje | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | Ropný průmysl | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | UnitedHealth Group | Cestovní omezení | Jednání skupiny OPEC | Jednání skupiny OPEC+ | Ministři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Snížení produkce | Abdalazíz bin Salmán | Delaware | WisdomTree | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Výhled poptávky po ropě | Procter & Gamble | USD za barel | Purple Trading Štěpán Hájek | Nabídka ropy | Producenti ropy | Producenti ropy ze skupiny OPEC | Producenti ropy ze skupiny OPEC+ | Nizozemsko | Uvolňování karanténních opatření | Celosvětová poptávka po ropě | Tweety | Výkon dolaru | Cestování | 3M | Ministerstvo hospodářství | Shell | Zaměstnanci | Aktivita v americkém sektoru služeb | Dovoz | Rekordní zisk | Expanze | Dluhy | Průmyslové kovy | Merck KGaA | Merck | Vakcína | Sektor služeb | Záporné ceny | CL | Moderna | Marek Brávník | Šéf firmy | JDE | Unie | ČR | Akcie Intel | Střední Evropa | Saúdskoarabský ministr energetiky | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Energetický gigant | Sanofi | Světová poptávka po ropě | Propad cen | Covid | Nárůst nově nakažených | Nárůst nakažených koronavirem | Analytik Purple Trading | Nové žádosti o podporu | Sony | E.ON | Johnson & Johnson | SAE | Ceny | Verizon Communications | Exchange Traded Commodity | Mírná korekce | Bjornar Tonhaugen | Výzkumy | Cenové hladiny | Deutsche Lufthansa | Oživení poptávky | Rystad | Investice do vodíku | Air Liquide | Adyen | Coca-Cola | Odborníci | Rentabilita | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Cena elektřiny | Vývoj ceny akcie | Vinci | Graf ropy WTI | Ropa a Plyn | Libye | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Technologické tituly | XOM | CVX | Ministr zdravotnictví | Carsten Fritsch | Analytik Commerzbank | NBP | Mutace koronaviru | Ceny americké ropy | Růst ceny | Dobrý výsledek | Zvýšení těžby | Zásoby ropy ve Spojených státech | Philips | Obavy o poptávku | Vypuknutí pandemie | Zajímavé akcie | Růstový trend | Produkce ropy ve Spojených státech | Propad těžby | Rizika a příležitosti | Tvrdá zima | Tvrdá zima v USA | Zima v USA | Rostoucí výnosy | Celosvětová poptávka | Pandemie covidu-19 | Dlouhodobý investor | Dnešní videokomentář | Klíčové zasedání | AMD | Ceny ropy Brent | Cenové úrovně | cTrader Purple Trading | Obavy z inflace | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Příležitosti | Morrisons | Graf akcie | Americký výrobce | Zvyšování těžby | Spojené arabské emiráty | Těžební politiky OPEC | Těžební politiky OPEC+ | Ministři OPEC | Ministři OPEC+ | Zvýšení produkce | Zotavení globální ekonomiky | Zotavování světové ekonomiky | Ceny suroviny | GlobalFoundries | Odvětví | Boom | Rekord | Devon Energy | Phillips 66 | Stav trhu s ropou | Rozbor | Společnosti | Rychlý růst | Zemní plyn (LNG) | Exxon Mobil akcie | Pozornost | SPX 500 | Plynovod Jamal | Gascade | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | TIM | Omikron | Varianta omikron | | Rozšíření | Jamal | Základní sazba | Miliardy USD | Těžit kryptoměny | Polská NBP | Sony Mobility | Keničiró Jošida | China Huarong Asset Management | China Huarong | Kartel OPEC+ | Protesty v Kazachstánu | Tengiz | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Válka na Ukrajině | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Společnost ExxonMobil | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Exxon Mobil (XOM) | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Zákaz dovozu ruské ropy | Řetězce
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Ropné zásoby ve Spojených státech
Ropní piráti
Ropní těžaři
Ropní vládci
Ropný a plynárenský průmysl
Ropný deficit
Ropný gigant
Ropný gigant Lukoil
Ropný institut
Ropný institut API

Následující klíčová slova

Ropný kartel OPEC
Ropný magnát
Ropný průmysl
Ropný šok
Ropný tanker
Ropný trend
Ropný trh
Ropo
Ropovod
Ropovod Caspian Pipeline Consorcium
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít