Klíčová slova - Data o inflaci

Inflace v USA klesá pomaleji, než se čekalo
02.06.2023 Kromě pozitivních zpráv o Senátem schváleném návrhu zákona o dluhovém stropu USA podporují sentiment na trhu rizikových aktiv také výroky představitelů Federálního rezervního systému. V poslední době často naznačují pauzu ve zvyšování sazeb během zasedání tohoto měsíce.

Neuspokojivá data o inflaci udržují pár EUR/GBP v medvědím trendu
01.06.2023 Pokud jde o libru, očekávané další zvýšení úrokových sazeb Bank of England stále roste, protože data o spotřebitelské inflaci, která jsou silnější, než se očekávalo, takové kroky banky podporují. Silný růst dolaru ale drží býky dál od agresivních sázek, což pomáhá omezit ztráty páru EUR/GBP.

Naděje na posunutí dluhového stropu vrátily index S&P 500 na důležitou rezistenci
21.05.2023 Americký akciový index S&P 500 během středy a čtvrtka vystoupal na 4 198 bodů a v pátek se intradenně vyšplhal až na 4 213 bodů. Testuje tedy opět rezistenci na 4 200. Za celý týden přidal 1,65 %.

Index S&P 500 opět mírně klesl, z technického hlediska se ale nic nemění
14.05.2023 Americký akciový index S&P 500 za uplynulých pět obchodních dnů celkově klesl o 0,29 %, tedy nominálně o 12 bodů. Nic světoborného se tedy na trhu neodehrálo.

Pokles inflace v USA udržuje ropu v býčí náladě
18.04.2023 To na co všichni tradeři netrpělivě čekali je tu - data o inflaci z USA dorazila na trhy a s ní i vysoká volatilita a pozitivní tržní nálada. Jenže pak se stalo něco, co mnozí nečekali…

Graf dne: Gold (10.04.2023)
10.04.2023 Zlato je v první seanci týdne nižší o cca 0,6 %. Je to první obchodní den se zlatem po zveřejnění údajů o pracovních místech NFP z pátku, kdy byl trh zlata uzavřen. Data z amerického trhu práce ukázala, že je ve hře stále květnové zvýšení sazeb ze strany Fedu. Údaje ukázaly další silný nárůst zaměstnanosti nad 200 tisíc a pokles míry nezaměstnanosti na 3,5 %. Z pohledu měnové politiky v USA budou zásadní data o inflaci, která by měla být zveřejněna ve středu. Přestože údaje o mzdách klesly více, než se očekávalo, stále nejsou v souladu s inflačním cílem ve výši 2 %.

Euro má mnoho důvodů k dalšímu růstu
03.04.2023 Euro na začátku tohoto měsíce poměrně silně korigovalo vůči americkému dolaru, ale statistiky zveřejněné na konci minulého týdne naznačují, že Evropská centrální banka, byť si to přeje, nebude schopna ustoupit ze své politiky zvyšování úrokových sazeb. Důvodem je vysoká jádrová inflace, která letos v březnu dosáhla v eurozóně rekordního maxima.

Invesco: Politici se snaží uklidnit a trhy čelí krizi důvěry
30.03.2023 Minulý týden nám přinesl holubičí zvýšení sazeb od dvou hlavních centrálních bank, několik důležitých prohlášení politiků a centrálních bankéřů, kteří se snažili zasáhnout proti potížím v bankovním sektoru, a na trzích jízdu jako na horské dráze. Co z toho všeho vyplývá? Já se například domnívám, že ačkoli se cesta k měkkému přistání ekonomiky možná zúžila, bankovní minikrize se může ukázat jako maskované požehnání, které dříve ukončí zvyšování sazeb a zabrání tomu, aby centrální bankéři svým příliš tvrdým postojem poslali ekonomiky do širší recese.

ČNB – tisková konference po zasedání bankovní rady, 29. března 2023
29.03.2023 Bankovní rada si na tiskové konferenci po dnešním měnově-politickém zasedání udržela ve svých komentářích poměrně jestřábí tón, jenž byl patrný i na předchozích tiskových konferencích.

EUR/USD: IFO indexy, stávka v Německu a budoucí zprávy o inflaci
27.03.2023 EUR/USD se na začátku nového obchodního týdne obchoduje v rámci 7. úrovně za rozporuplného fundamentálního prostředí. Na jedné straně dochází ke zlepšení rizikového sentimentu na trzích: německé indexy IFO vyšly v zelené zóně a zkrachovalá americká banka Silicon Valley Bank nečekaně rychle našla kupce, protože společnost First Citizens Bank & Trust Company souhlasila s nákupem všech vkladů a úvěrů SVB. Největší stávka dnes naopak začala v Německu, což negovalo optimistické odhady IFO.

Ranní okénko - Turbulentní týden pro finanční trh
27.03.2023 Finanční trh bude muset absorbovat řadu dat z různých oblastí. Z reálné ekonomiky dorazí data o inflaci v eurozóně. Chybět nebudou ani důležité výhledové indikátory jako německý Ifo index. V Praze rozhodne o úrokových sazbách ČNB a v závěru týdne ČSÚ zveřejní finální odhad HDP v 4Q22. Kromě čísel z ekonomiky investoři nadále vyhodnocují riziko bankovní krize. Centrální banky reagovaly rychle a dělají co mohou, aby problém likvidity zastavily a nenechaly ho přejít v problém solventnosti. V tomto týdnu jsou v plánu proslovy několika představitelů Fedu. V neposlední řadě trh čelí zintenzivnění geopolitických rizik s přesunem ruských taktických jaderných zbraní do Běloruska.

GBP/USD před zprávou o inflaci a zasedáním Bank of England
21.03.2023 Pár GBP/USD aktualizoval 8. 3. své několikaměsíční cenové minimum na 1,1802. Tento týden se pár pokusil přiblížit k hranici 23. čísla, včerejší maximum bylo na 1,2283. Za dva týdny pár vzrostl o více než 450 pipů především kvůli slabému dolaru. Všimněte si, že 1,2280 je poměrně silná úroveň rezistence, která odpovídá horní linii indikátoru Bollinger Bands na denním grafu. Jak vidíme, kupující GBP/USD ji nedokázali impulzivně překonat, i když býčí sentiment páru stále zůstává.

Trhy v únoru mírně ochladly
20.03.2023 Po signifikantním lednovém růstu zaznamenává v únoru Broker Consulting Index podílových fondů mírný pokles hodnot, a to u většiny monitorovaných typů podílových fondů. Za poklesem stálo především zhoršení výhledu snížení inflace, u které se očekávalo rychlejší zkrocení. Na trzích přesto převládl optimismus, a to hlavně díky makrodatům přicházejícím z USA. Nejvíce poklesly komoditní fondy (o minus 3,8 procenta), v červených číslech se ocitly také dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu. Navzdory negativní predikci navázaly jako jediné na dlouhodobý rostoucí trend nemovitostní fondy, ty si za únor připsaly dalších 0, 35 procenta.

Zlato jako na horské dráze
15.03.2023 Pokud máte rádi extrém, zvolte zlato! Pohyb drahého kovu jako na horské dráze je působivý. Po únorovém 8% poklesu zaznamenal v březnu 5% růst. Byl založen na slábnoucím americkém dolaru a nejhorším kolapsu výnosů státních dluhopisů od Černého pondělí na akciovém trhu v roce 1987. Investoři začali vážně věřit, že Fed přejde z boje proti inflaci k zajištění finanční stability. Střet zájmů se ukázal být katalyzátorem růstu XAU/USD.

Nová data o inflaci a průmyslové produkci představují zklamání. Také se méně staví
10.03.2023 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejnil data o inflaci a průmyslové a stavební produkci. Z čísel vyplývá, že spotřebitelské ceny v únoru meziměsíčně vzrostly o 0,6 %. Meziročně vzrostly o 16,7 %, což je o 0,8 procentního bodu méně než v lednu.

Expertka na tržní strategie: Obavy z inflace rostou, hlavní roli hrají mzdové tlaky
02.03.2023 Trhy nedávno vyděsila vyšší americká inflace, která podporuje narativ, že nám zvýšené úrokové sazby vydrží delší dobu. Zdá se, že inflace navzdory uklidňování problémů s dodavatelskými řetězci dál poroste a příčinou budou hlavně ceny služeb tlačené vzhůru vysokými mzdami. Obavy z dalšího inflačního impulsu přiživuje nejen opětovné otevření Číny a akcelerační narativ, ale i strukturální potíže spojené s deglobalizací a energetickou krizí.

Invesco: Spíše realistický než pesimistický pohled na trh
24.02.2023 Posledních několik týdnů mě zarazila míra pesimismu, jakou jsem zažila při setkávání s klienty. Problémy nás určitě čekají, ale nemyslím si, že by měl pesimismus zastínit potenciál kapitálového zhodnocení a průběžných výnosů, které leží před námi.

Janet Yellen zůstává ve vládě Joea Bidena
11.01.2023 Americký prezident Joe Biden navíc požádal americkou ministryni financí Janet Yellenovou, aby na své pozici i nadále zůstala, na což ona reagovala příznivě. K tomu dochází v době, kdy se obchodníci na měnových trzích připravují na zítřejší data o inflaci v USA, a také akciový trh zažívá před začátkem reportovací sezóny mírné zpomalení.

Wall Street počítá s tím, že euro vstoupí do nové rally s cílem na 1,15
11.01.2023 Analytici Deutsche Bank AG a Morgan Stanley se domnívají, že euro by mohlo vzrůst až na 1,15 vůči americkému dolaru ze...

Vladimír Pikora: Inflace brzdí, vrchol ji ale teprve čeká
11.01.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil data o inflaci za prosinec. Spotřebitelské ceny meziměsíčně stagnovaly, ale meziročně vzrostly o 15,8 %. To představuje mírné zpomalení. V listopadu totiž ceny rostly ještě o 16,2 %. Díky prosincovým statistikám můžeme určit i průměrnou meziroční inflaci za celý rok 2022, jež činila nakonec 15,1 %. Vyšší míru inflace jsme tu měli naposledy v roce 1993, kdy činila 20,8 % a byla způsobena transformací, nikoli přehřátím ekonomiky či dražšími vstupy.

US500 maže počáteční ztráty po skončení konference Powella. Trhy se zaměřují na data o inflaci
10.01.2023 Futures navázané na hlavní indexy na Wall Street se odrazily od denních minim , zatímco dolar smazal část počátečních zisků po zveřejnění připraveného vystoupení předsedkyně FEDu Powelové na sympoziu švédské Riksbank o nezávislosti centrální banky, které pořádala Riksbank.

Akcie i euro se přes víkend zklidnily, ale zisky drží
09.01.2023 Páteční jízda dopřála pěkné zisky akciím, dluhopisům i euru. V pondělí tato vlna na většině trhů opadla a DAX , CAC 40 nebo FTSE 100 jsou na tom ráno pouze smíšeně. Další menší zisky indikují futures pro Ameriku. Třeba nizozemský AEX ale stoupá rychle dál (+0,9 pct). Na dluhopisech vidíme korekci pátečního pohybu, když výnosy stoupají. V zámoří je to však jen o pár bodů a třeba ani německých 6 bps nevrací výnosy zpátky tam, kde byly. Eurodolar zůstává u 1,0670. Koruna se dál drží kolem 24,00 za euro.

Silná data z amerického trhu práce podpoří dolar, ale mohou způsobit propad amerického akciového trhu
06.01.2023 Trhy zůstávají pod tlakem, protože investoři nadále zvažují vyhlídky globálních centrálních bank uprostřed stále vysoké inflace, ale zároveň docela dobrého trhu práce, zejména v USA.

Trh zamrzl v očekávání silné rally
05.01.2023 Po poklesu, ke kterému došlo 2. ledna a který byl způsoben pádem akcií Tesly a Apple, akciové indexy vzrostly, když se investoři zaměřili na nejnovější ekonomické statistiky z USA a zápis z prosincového zasedání Fedu. Data v eurozóně také způsobila silný nárůst nejen místních indexů, ale také EUR/USD.

Americká inflace přinesla do Evropy pozitivní sentiment, ČEZ prodloužil zisky
13.12.2022 Evropská obchodní seance dnes byla ovlivněna údaji z USA, kde byla zveřejněna data o inflaci. Index spotřebitelských cen v listopadu vzrostl o 7,1 %, zatímco se očekávalo 7,3 %.

Evropa uzavřela se ztrátami, ČEZ dnes získal více než procento
12.12.2022 Ekonomický kalendář byl v první seanci tohoto týdne více méně prázdný. V tomto týdnu nás čekají data o inflaci z USA a taktéž rozhodnutí o sazbách amerického Fedu.

Státní zásahy zkreslují data o inflaci
12.12.2022 „Lidé, kteří žijí z výplaty do výplaty, se kvůli prudkému růstu cen dostávají do obtížně řešitelných situací. Někteří si začínají půjčovat na svou běžnou spotřebu, což povede k nasekání nesplatitelných dluhů. Hrozí, že se zvýší počet lidí v exekucích,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Výhled na americké akciové trhy ve zbytku roku
21.11.2022 Trhy od poloviny října nabraly pozitivní růstový trend po téměř dvou měsících klesání. To vše v důsledku inflačních, geopolitických a poptávkových problémů, kdy ekonomika začíná čím dál více pociťovat zvyšování klíčových úrokových sazeb. Ekonomika se může do budoucna dál zpomalovat a více firem bude oznamovat propouštění. Krachy firem mohou nabrat na obrátkách v příštím roce. Je potřeba mít na mysli, že se v současnosti utahuje monetární politika zběsilým tempem. Účinky změny úrokových sazeb se projevují se zpožděním zhruba 12 až 18 měsíců. Přesto krátkodobé vyhlídky na trzích nemusí být chmurné.

Zlato má prostor k růstu
14.11.2022 Podle posledního týdenního průzkumu zlata vytváří potenciální vrchol amerického dolaru v důsledku změn v očekávání úrokových sazeb pozitivní postoj ke zlatu na trhu.

Inflace zpomaluje a to se trhům líbí
11.11.2022 Jak se již od začátku týdne očekávalo, data o inflaci byla skutečně největším hybatelem akciových trhů v tomto týdnu. Hlavní indexy tak včera zaznamenaly největší denní nárůsty od dubna 2020, když S&P 500 poskočil o 5,5 % a technologický Nasdaq dokonce o 7,4 %. I přes nárůst je ale index S&P letos o 17 % níže a má tak našlápnuto k nejhoršímu výsledku od roku 2008. Technologičtí giganti tak včera po dlouhé odmlce opět předaly trhům pozitivní energii. Apple, Alphabet i Microsoft přidávaly výrazně přes 7 %. Amazon posílil dokonce o 12,2 %. Rivian Automotiv včera narostl o 17,4 %.

EUR/USD. Obchodníci vyčkávají uprostřed nejistoty na trhu
09.11.2022 Pár euro/dolar se snaží usadit nad úrovní rezistence 1,0060, což je horní hranice indikátoru Bollinger Bands v časovém rámci D1. Pokud pár uspěje, definitivně obnoví dlouhodobý býčí pohyb. Midterm volby však mohou omezit jeho růstový potenciál. Fundamentální faktory politické povahy mívají na forex krátkodobý dopad. Obchodníci nyní posuzují možnost rozdělení Kongresu. To je důvod, proč je nepravděpodobné, že se pár EUR/USD po dlouhou dobu usadí nad úrovní parity. Kupující potřebují silnější hnací síly, aby posunuli pár výše. Kromě toho USA zítra zveřejní data o inflaci, která mohou drasticky změnit trajektorii páru.

BREAKING: CAD zaznamenal jen malou reakci na smíšená data o inflaci CPI
19.10.2022 Meziroční inflace v Kanadě v září mírně klesla ze srpnových 7,0 % na 6,9 % meziročně, což je nad očekávání trhu ve výši 6,8 %.

Analýza a obchodní tipy pro GBP/USD na 19. 10. 2022
19.10.2022 Trhy očekávají data o inflaci ve Spojeném království, která pravděpodobně poukážou na pokračující růst. To dále zkomplikuje práci Bank of England, která bude váhat mezi záchranou trhu s dluhopisy a bojem proti cenovému tlaku. Klíčovou roli budou hrát zprávy o indexu spotřebitelských cen a indexu cen výrobců ve Spojeném království, zatímco projev členky MPC Bank of England Katherine L. Mannové bude jen málo zajímavý.

AKTUÁLNÍ prognóza pro GBP/USD na 19. 10. 2022
19.10.2022 Údaje o průmyslové výrobě ve Spojených státech byly diametrálně odlišné od prognóz, které předpovídaly zpomalení růstu z 3,7 % na 3,4 %. Místo toho zrychlily na 5,3 %. Předchozí údaje byly zároveň revidovány až na 3,9 %. Není tedy nic překvapivého na tom, že libra klesla. Překvapivý je rozsah samotného poklesu, který se ukázal jako extrémně skromný.

USD/JPY: prostě nejlepší
14.10.2022 Včera zažil devizový trh silnou bouři. Nejprve se dolar rozletěl jako raketa všemi směry a pak také prudce klesl. Ale proti jenu to stále vypadá dobře.

BREAKING: JAP225 přidává více než 3% díky zlepšení tržního sentimentu
14.10.2022 Globální akciové trhy ukončily včerejší obchodování poklesem rizikové averze a pozitivní sentiment lze zaznamenat i na začátku dnešní seance. Asijské akcie prudce vzrostly. Index Nikkei 225 si vedl nejlépe, vyrovnal velkou část ztrát z počátku tohoto týdne a převzal vedení asijské seance. Následoval tak včerejší úspěšnou seance na Wall Street, kde se indexům podařilo vyhrabat z několikaprocentních propadů, a to přestože data o inflaci v USA byla v září vyšší, než se očekávalo. Japonské akcie také těžily z řady holubičích komentářů od guvernéra BoJ Kurody, který řekl, že zvyšování sazeb v tuto chvíli by byl špatný nápad. Také futures z Evropy dnes ukazují na pozitivní otevření seance, německý DAX (DE30) je jedním z nejvýkonnějších s až 1,5% růstem. Zlepšení nálady na trzích je doprovázeno oslabením amerického dolaru a poklesem výnosů amerických dluhopisů.

💲US100 ztrácí po zveřejnění CPI 3 %
13.10.2022 Ve 14:30 jsme získali velmi očekávaná data o inflaci z USA, která překvapila investory. Jak hlavní údaj, tak i jádrová inflace předčily očekávání. Jádrová inflace meziročně vzrostla o 6,6 % (očekávalo se 6,5 %), zatímco celková inflace klesla méně, než se očekávalo, na 8,2 % (očekávaných 8,1 %). To znamená, že Fed nezmění svůj postoj a bude pokračovat ve své politice a zvyšovat úrokové sazby.

Další zrychlení inflace je pro USD býčí. Vyšší CPI by mohl způsobit pokles EUR/USD a růst USD/CAD
13.10.2022 Federální rezervní systém je věrný agresivnímu zpřísňování měnové politiky navzdory ochlazení na trhu práce a zpomalení ekonomického růstu USA.

Obchodní signál pro pár GBP/USD 13.–14. října 2022: nákup nad úrovní 1,1060 (21 SMA)
13.10.2022 Na začátku evropské seance se britská libra (GBP/USD) obchoduje kolem úrovně 1,1080 nad 21 SMA a pod 200 EMA. Očekáváme prolomení sestupného trendového kanálu a pár by mohl v několika příštích dnech dosáhnout oblasti 1,1325.

Jaké jsou šance Fedu na snížení inflace, aniž by dostal ekonomiku do recese?
12.10.2022 Podle prezidenta chicagského Fedu Charlese Evanse může Fed stále snižovat inflaci bez prudkého nárůstu nezaměstnanosti a bez toho, aniž by dostal ekonomiku do recese. Předpoklad, kterému věří jen málokdo.

Většina analytiků očekává meziroční inflaci v září blízko srpnových 17,2 pct.
09.10.2022 Meziroční inflace v září byla blízko srpnové hodnoty 17,2 procenta. Shoduje se na tom většina analytiků, které ČTK oslovila. Podle ekonomů zdražovaly hlavně potraviny, do jejichž cen se promítají dražší energie. Opačným směrem působily na vývoj spotřebního koše ceny pohonných hmot, které se proti srpnu snížily. Český statistický úřad zveřejní data o inflaci za srpen v úterý 11. října.

Co sledovat příští týden? (07.10.2022)
07.10.2022 Zpráva NFP za září a zasedání OPEC+ jsou za námi a trhy nyní zaměří svou pozornost na začátek sezóny zveřejňování výsledků Q4 2022 pro společnosti z Wall Street, které budou poskytovat informace o zdraví soukromého sektoru. Kromě toho stojí za pozornost zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC. Vzhledem k nedávné volatilitě libry se také vyplatí zaměřit se na nejnovější údaje z Velké Británie a údaje o CPI z USA. Zvláště relevantními instrumenty v nadcházejícím týdnu budou tedy US500, GOLD a GBPUSD.

Ekonomický kalendář: Americká PCE inflace za srpen, projevy členů Fedu
30.09.2022 Futures na evropské indexy ukazují na ploché zahájení dnešní seance na starém kontinentu. Zdá se, že se situace po včerejším výprodeji na Wall Street uklidnila, ale neměli bychom zapomínat, že nálady byly pozitivní i včera ráno, než se později během dne zhoršily. EUR, USD a GBP jsou nejvýkonnější hlavní měny, zatímco komoditní měny (CAD, AUD a NZD) zaostávají nejvíce. Pokud jde o komodity, ropa se obchoduje o něco níže, zatímco drahé kovy získávají.

Americký pre-market 12. září: Americký akciový trh roste již čtvrtý den
12.09.2022 Futures na americké akciové indexy nadále rostou. Rally trvá již 4 dny, ale vše nasvědčuje postupnému dokončení první vlny býčí hybnosti. Je zřejmé, že obchodníci se poté trochu nadechli a nyní sázejí na to, že inflace v USA je již blízko svého vrcholu nebo ho již dosáhla, i když politika Fedu zůstává jestřábí. Futures kontrakty na S&P 500 a Nasdaq 100 vzrostly o 0,3 % a 0,4 %. Průmyslový Dow Jones vykázal skromnější dynamiku. Dolarový index pokračoval v poklesu a výnos státních cenných papírů se mírně snížil a zvýšil proti rostoucí poptávce.

Krátkodobé stlačování BTC neskončilo, cena BTC počítá s 17% týdenním nárůstem
12.09.2022 Analytici jsou stále přesvědčeni, že cenová akce BTC může prolomit cenovou hranici 23 000 dolarů v datech Ethereum Merge a US CPI.

Ranní okénko - Dorazí data o inflaci z ČR i USA
12.09.2022 Týden odstartuje česká inflace za srpen. Za působení protichůdných faktorů, snížení cen pohonných hmot oproti červenci, ale pokračující zdražování v oddíle bydlení, očekáváme navázání na zpomalující meziměsíční tempo inflace (z 1,3 % na 0,8 %). V meziročním srovnání inflace ještě poroste, z 17,5 % na 17,7 %. Konsensus trhu se také ukotvil na 17,7 %, ČNB ve své srpnové prognóze počítá s 19,3 %, ovšem prognóza zahrnovala vyšší číslo i pro červenec (18,8 % vs. 17,5 %).

Analytici: Meziroční růst cen byl v srpnu blízko červencových 17,5 procenta
11.09.2022 Meziroční inflace v ČR byla v srpnu blízko červencových 17,5 procenta. Vyplývá to z odhadů analytiků, které ČTK oslovila. Podle ekonomů zdražovaly hlavně potraviny a energie, naopak proti červenci zlevnily pohonné hmoty. Český statistický úřad zveřejní data o inflaci za srpen v pondělí 12. září.

Co sledovat příští týden? (02.09.2022)
02.09.2022 Srpnová NFP data máme již za sebou a nyní se trhy připravují na důležitá rozhodnutí centrálních bank, která budou zveřejněna přiští týden. Investoři získají údaje o zvyšování sazeb z Eurozóny (ECB), Kanady (BoC) a Austrálie (RBA). Vyplatí se tedy sledovat EURAUD, USDCAD a CHNComp.

BREAKING: CAD zaznamenává jen malou reakci na pozitivní data o inflaci
16.08.2022 Ceny benzínu prudce zpomalily (35,6 % vs 54,6 % v červnu), zatímco inflace pokračovala v růstu potravin (9,9 % vs 9,4 % o měsíc dříve). Bez paliv činil index spotřebitelských cen meziročně 6,6 %.

S&P 500: Jaké jsou vyhlídky?
15.08.2022 Po suverénním prolomení klíčových úrovní rezistence minulý týden futures na hlavní americké akciové indexy dnes klesají. Konkrétně americký index S&P 500 (v obchodním terminálu vyjádřen jako CFD #SPX) prolomil úroveň dlouhodobé rezistence 4185,00 a minulý pátek vzrostl na 14týdenní maximum a úroveň 4277,00.

Dolarový index po údajích o inflaci klesl pod 105,00
11.08.2022 Dolar ve středu klesl na vícetýdenní minima v oblasti pod úrovní 105,00, úroveň změřil index amerického dolaru (DXY).

Forex: Koruna dnes zpevnila k euru i dolaru, k euru je nejsilnější od dubna
10.08.2022 Česká měna dnes zpevnila k oběma hlavním světovým měnám, k euru je nejsilnější za více než čtvrt roku. Koruna k 17:00 posílila proti předchozímu závěru vůči euru o 20 haléřů na 24,33 EUR/CZK a k dolaru o 51 haléřů na 23,49 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Akciové trhy data o inflaci vítají. Výnosy dluhopisů otočily dolů
10.08.2022 Akcie rostou, výnosy dluhopisů klesají. Tak se dá shrnout reakce trhů na data o inflaci, která skončila níže, než se očekávalo, a podpořila sázky na to, že by Fed mohl zvyšovat sazby méně razantně.

Graf dne: US100 (10.08.2022)
10.08.2022 Během dnešní seance se investoři zaměří na data o inflaci v USA, která budou zveřejněna ve 14:30. Ekonomové předpokládají, že inflace CPI se mírně zmírní. Pokud by však cenový tlak nadále zrychloval, pak by měl Fed další argument pro zvýšení úrokových sazeb, což by mohlo dostat akciové indexy pod tlak.

K obavám z recese se přidává špatný výhled čipaře Micron Technology. Trhy vyčkávají na zítřejší data o inflaci
09.08.2022 Akciové trhy dnes klesají, když se k obavám z recese přidává nepříznivý výhled dalšího gigantického výrobce čipů. Mezitím obchodníci čekají na středeční zprávu o inflaci, která by mohla poodhalit budoucí utahování ze strany Fedu. Silnější než očekávaná ekonomická data z pracovního trhu na jednu zmírnila obavy z recese, ale také otupila optimismus, že Fed zmírní tempo zvyšování sazeb. Otázkou nyní zůstává, zda index spotřebitelských cen v USA mohl být v červnu na svém vrcholu.

Optimismus na akciích a čekání na data o inflaci
08.08.2022 Americký akciový index S&P 500 přeťal dvoudenní pokles a v růstu jej nezastavila ani varování před nižšími tržbami obřího výrobce čipů Nvidia. Poté, co americký Senát schválil klíčový zákon o daních, klimatu a zdravotní péči se na cestu vzhůru vydala i Tesla spolu s dalšími výrobci elektromobilů. A Bed Bath & Beyond vede meme akcie, když tento maloobchodník s domácím zbožím roste již devátou seanci v řadě.

AKTUÁLNÍ předpověď pro EUR/USD na 19. 7. 2022
19.07.2022 Dlouho očekávaná korekce konečně nastala. Nemluvíme sice o plnohodnotné korekci, ale pouze o lokální. Ale i to je docela dost na to, aby trh korigoval výslednou nerovnováhu. Trh se tak připravil na nadcházející zasedání rady Evropské centrální banky.

Vývoj na trzích 11.-17. 7. 2022
18.07.2022 Minulou středu byla zveřejněna data o inflaci za červen v USA a Česku. V obou případech byl růst spotřebitelských cen vyšší, než očekával konsenzus ekonomů. Inflace v USA byla v červnu nejvyšší za více než čtyři dekády. V meziročním srovnání poskočila z květnových 8,6 % na 9,1 %, přičemž konsenzus očekával 8,8 %. V meziměsíčním srovnání inflace poskočila z květnových 1,0 % na 1,3 %, přičemž konsenzus očekával 1,1 %.

Proč je zlato při inflaci v USA 9,1 % pod 1 800 USD?
14.07.2022 Trh zlata se odrazil od svého minima poté, co byla včera zveřejněna data o inflaci v USA, která v červnu vzrostla na 9,1 %. Někteří investoři byli zklamáni nedávným cenovým zásahem, protože zlato je tradičně vnímáno jako zajištění proti inflaci.

Forex: Koruna po dlouhé době posílila
11.07.2022 Po několika týdnech se koruna odhodlala k mírnému posílení do okolí 24,60 EUR/CZK. Vzhledem k absenci významnějších kurzotvorných dat lze jen stavět na domněnkách, co k nečekanému pátečnímu posílení vedlo. Jedním z důvodů může být fakt, že nová rada během prvního (kompletního) červencového týdne nijak nezměnila přístup k devizovým intervencím, na což část trhu mohla sázet.

Konference s guvernéry Fed, ECB a BoE
29.06.2022 Evropská centrální banka dnes uspořádala panelovou diskuzi, na které vystoupili guvernéři třech nejdůležitějších centrálních bank na světě.

Swingový výhled 24. týden 2022
21.06.2022 Máme za sebou týden, ve kterém se hlavní světové akciové indexy vykoupaly v krvavé lázni v reakci na rostoucí inflaci, která postupuje rychleji, než se předpokládalo. Hlavní part v tomto dramatu sehrály centrální banky. Podle očekávání USA, Velká Británie a překvapivě také Švýcarsko zvyšovaly úrokové sazby. Japonsko naopak jako jedna z mála zemí se rozhodlo ponechat nadále úrokovou sazbu na původní hodnotě – 0,10 %.

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD 13. června
13.06.2022 Pár EUR/USD dosáhl úrovně 1,0616, což vedlo k prodejnímu signálu na trhu, nicméně linie MACD byla daleko od nuly a omezila sestupný potenciál páru. Přesto tlak na trhu přetrvával, a tak se euro celý den obchodovalo sestupně. Tlak vlastně vzrostl poté, co byla v USA zveřejněna data o inflaci. Po zbytek dne se neobjevil žádný další signál.

Asijské trhy v pátek výrazně klesly
10.06.2022 Asijské akciové indexy během pátečního obchodování značně klesly, přičemž většina indexů klesla o 0,34 % až 1,49 %. Shanghai Composite a Shenzhen Composite však vzrostly o 0,58 % a 1,21 %. Index Hang Seng klesl o 0,34 %, S&P/ASX 200 ztratil 1,47 %, zatímco KOSPI a Nikkei 225 klesly o 1,49 %.

Inflace stoupla v květnu na 16 pct. a ještě poroste, je devátá nejvyšší v Evropě
10.06.2022 Meziroční inflace v květnu stoupla na 16 procent z dubnových 14,2 procenta. Nadále se zvyšovaly zejména ceny bydlení, potravin a pohonných hmot. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace tak zůstává nejvyšší od prosince 1993, kdy se ceny meziročně zvýšily o 18,2 procenta. Z analýzy společnosti Portu vyplývá, že inflace v ČR je devátá nejvyšší v Evropě a 26. nejvyšší ve světě. Podle Hospodářské komory bude mít vysoká inflace za následek, že více podniků letos utlumí své investice. Podle analytiků budou ceny dále růst a inflace bude kulminovat ve třetím čtvrtletí až kolem 17 procent. Podle některých ekonomů se tak zvyšuje pravděpodobnost, že se ekonomika dostane do recese.

Cena bitcoinu klesla pod 29,5 tisíc dolarů po vysoké inflaci v USA
10.06.2022 Nejvyšší inflace ve Spojených státech od roku 1981 přiměje investory do října nacenit další zvýšení sazeb o 0,5 %. Bitcoin 10. června prudce klesl poté, co překvapivě vysoká data o inflaci v USA otřásla trhy před otevřením Wall Street.

Květnová inflace byla o 1,1 procentního bodu vyšší, než odhadovala ČNB
10.06.2022 Květnová meziroční inflace byla o 1,1 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v nové květnové prognóze. Důvodem byl především větší než očekávaný růst jádrové inflace, což je inflace očištěná o sezonní vlivy, a cen pohonných hmot. Ceny potravin a regulované ceny byly ve srovnání s jarní prognózou jen mírně vyšší, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v Česku v květnu stoupla na 16 procent. To je nejvyšší hodnota od prosince 1993.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
08.06.2022 Prezident ČR Miloš Zeman jmenoval novými členy bankovní rady ČNB ředitele sekce finanční stability ČNB Jana Fraita, analytičku Hospodářské komory Karin Kubelkovou a předsedkyni Národní rozpočtové rady Evu Zamrazilovou.

Inflace podle analytiků v květnu překonala 15 procent, vrchol to ještě nebude
08.06.2022 Meziroční inflace v květnu dále stoupla na průměrných 15,6 procenta z dubnových 14,2 procenta. Vrcholu by přitom měla inflace dosáhnout až v červnu nebo červenci, kdy by mohla překonat 16procentní hranici. Vyplývá to z odhadů analytiků, které dnes ČTK oslovila. Podle ekonomů zdražovaly prakticky všechny položky spotřebního koše, tahounem růstu ale jsou nadále ceny potravin, energií a pohonných hmot. Český statistický úřad zveřejní data o inflaci za květen v pátek 10. června.

Swingový výhled 22. týden 2022
07.06.2022 Akciové indexy pokračovaly v růstu již druhým týdnem navzdory rostoucí inflaci a sankcím vůči Rusku. Ekonomické ukazatele naznačují optimistická očekávání spotřebitelů a úlevu trhům přineslo také zmírnění opatření proti Covid-19 v Číně. Kanadská centrální banka zvýšila úrokovou sazbu na 1,5 %. Inflace v eurozóně dosáhla nového rekordu 8,1 % a dala tak další palivo ECB ke zvýšení sazeb, které podporuje euro v posilování.

Ranní okénko - Česká inflace těsně pod 16 %, zasedání ECB a data z reálné ekonomiky
06.06.2022 Pozornost investorů v tomto týdnu upoutá především zasedání ECB, která sazby ještě nezvýší, bude ale komunikovat postup normalizování měnové politiky. V USA je hlavním údajem inflace, která měla v květnu setrvat na 8,3 % r/r. Český kalendář je plný důležitých údajů. Dorazí trojice dat z reálné ekonomiky, data z trhu práce a výsledek květnové inflace. Oproti USA se ale čeká další navýšení dynamiky z 14,2 % 15,5 %. My očekáváme inflaci mírně vyšší na 15,7 %.

Frank na vzestupu. Vysoká inflace by mohla "probudit" švýcarské jestřáby.
03.06.2022 Poslední pevnost padla. Ve Švýcarsku, kterému se do té doby dařilo vyhnout se růstu cen, dosáhla inflace v květnu nejvyšší úrovně za posledních 14 let. Donutí to švýcarskou centrální banku (SNB) zvýšit sazby?

3 zajímavé trhy pro příští týden (27.05.2022)
27.05.2022 Globální indexy začaly během tohoto týdne oživovat, když se po posledních minutes FOMC uvolnily obavy ohledně výhledu měnové politiky centrální banky. Příští týden bude více o makroekonomických zprávách a očekávaném zvýšení sazeb o 50 bp od BoC. Americké indexy mohou mít příští týden šanci pohnout se po datech z amerického trhu práce, zatímco obchodníci na DE30 se zaměří na data o inflaci z Německa a eurozóny. V následujícím týdnu určitě sledujte US500, USDCAD a DE30.

Swingový výhled 20. týden 2022
24.05.2022 Trhy jsou nadále volatilní a křehké, což ukazuje index strachu VIX, který opět překonal hodnotu 30. Nicméně akciové indexy jsou na zajímavých supportech a mohlo by dojít k určitému krátkodobému uklidnění. Euro se odrazilo od svého supportu v očekávání zpřísňování monetární politiky a zlato drží cenovku nad 1 800 USD za trojskou unci. Je zlato zpátky v pozornosti investorů?

Swingový výhled 19. týden 2022
16.05.2022 Indexy v minulém týdnu pokračovaly v silném oslabování, zatímco americký dolar již překonal hodnotu 104 a pohybuje se na 20letých maximech. Sada důležitých dat je ovšem za námi, což by mohlo na akciové trhy přinést dočasně trochu úlevy. Česká koruna prudce oslabila poté, kdy byl jmenován nový guvernér ČNB Aleš Michl, který je zastánce umírněného postupu. Zdá se tedy, že růst úrokových sazeb v ČR je blízko svého vrcholu.

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 11. května
11.05.2022 Pár GBP/USD dosáhl úrovně 1,2348, což dalo trhu signál k prodeji. Linie MACD je však daleko od nuly, čímž omezila sestupný potenciál páru.

Ekonomický kalendář: Trhy doprovodí týden plný důležitých dat
09.05.2022 Evropské trhy začínají dnešní seanci v červených číslech po nepříznivé asijské seanci, kde došlo k dalším lockdownům v Šanghaji a posílení obavy o globální ekonomický růst a možnou recesi.

Swingový výhled 16. týden 2022
22.04.2022 Jerome Powell potvrdil, že Fed bude agresivně postupovat v boji proti inflaci a naznačil přísnější zvyšování úrokových sazeb již od května. Akciové indexy v návaznosti na to silně poklesly. Rekordních hodnot dosáhla inflace v eurozóně, která za březen činila 7,4 %. I přes tuto zprávu ale euro nadále oslabovalo. Výprodeje pokračují také na japonském jenu, který je vůči americkému dolaru nejslabší za posledních 20 let.

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 22. dubna
22.04.2022 Signál k nákupu přišel poté, kdy pár EUR/USD dosáhl úrovně 1,0863. Hypoteticky měl být vzestupný potenciál páru omezený, protože linie MACD byla celkem daleko od nuly. I přesto pár vzrostl o 40 bodů a dosáhl úrovně 1,0901. Prodejní pozice oproti tomu vedly ke ztrátám, protože euro pokračovalo v pohybu nahoru. Žádný další signál se po zbytek dne neobjevil.

Obchodní plán pro páry EUR/USD a GBP/USD na 21. dubna 2022
21.04.2022 Euro včera vykázalo vcelku slušný růst, ke kterému přispěla poměrně dobrá makroekonomická data. Pokles průmyslové výroby o 1,5 % byl nahrazen meziročním růstem o 2,0 %. Směr pohybu a čas svědčí o tom, že euro s sebou táhlo libru. I když libra rostla o poznání skromněji.

Ranní okénko - ČNB dnes zvýší sazby a poodhalí další postup
31.03.2022 Dnes bude nejdůležitějším bodem zasedání ČNB a následná tisková konference. Místo jemného dolaďování to totiž vypadá, že zvyšovací jízda bude i nadále pokračovat a všechny bude zajímat, kde vlastně skončí. Kromě změny sazeb dorazí finální údaj ohledně vývoje české ekonomiky ve Q4 minulého roku, druhá revize už ale změny obvykle nepřináší. Z eurozóny dnes dorazí informace ohledně únorové nezaměstnanosti a z dalších evropských států data o inflaci – včerejší čísla z Německa a Španělska ukázala, že o překvapení na vyšší straně nebude nouze. V USA bude stát za pozornost informace a osobních příjmech a výdajích.

Zlato nereagovalo na americkou inflaci
11.03.2022 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA na úrovni 7,9 % se shodoval s očekáváním trhu, které předpovídalo zvýšení cenového tlaku po velmi napjaté geopolitické situaci na Ukrajině. Nejnovější údaje následují meziroční lednový nárůst o 7,5 %.

Koruna stagnuje kolem 25,30 Kč/EUR, na data o inflaci příliš nereagovala
10.03.2022 Koruna dnes dopoledne k euru přechodně posílila pod 25,20 Kč/EUR, kolem poledne už se ale obchodovala za 25,30 Kč/EUR, tedy poblíž středečního závěru. Na dnes zveřejněná data o únorové inflaci, která vyšla nad odhady, koruna příliš nereaguje, uvedli analytici oslovení ČTK. Vůči dolaru koruna kolem poledne ve srovnání se středečním podvečerem oslabovala o tři haléře na 22,93 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Rozhodnutí Evropské centrální banky může překvapit
10.03.2022 Signály ohledně zvýšení sazeb od Evropské centrální banky jsou stále obtížněji čitelné, což investorům ztěžuje rozhodování o tom, kdy regulátor zpřísní měnovou politiku v podmínkách pokračujícího globálního geopolitického napětí a příliš vysoké inflace.

Americký pre-market 9. 3. 2022: ceny komodit klesají a obavy investorů se zmírňují
09.03.2022 Futures na americké akciové indexy ve středu vykázaly silné zisky, přestože investoři byli vyděšeni silným růstem cen komodit a vysokou inflací. Futures Dow Jones Industrial Average získaly 510 bodů, tedy asi 1,6 %. Futures na S&P 500 vyskočily o 1,7 % a futures na Nasdaq 100 vzrostly o 2,1 %.

Ideální podmínky pro růst zlata
14.02.2022 V současné době existují komponenty, které vytvořily ideální podmínky pro růst zlata - spirální inflace a geopolitické obavy. První složkou byla data o inflaci, která ukázala, že index spotřebitelských cen v lednu vzrostl na 7,5 %. Druhou bylo geopolitické napětí, které dále eskaluje.

Obchodní signály pro BITCOIN (BTC/USD) na 10.–11. února 2022: prodávejte pod úrovní 43 750 USD (6/8)
10.02.2022 Cena bitcoinu se obchoduje nad linií Murray 6/8 (43 750) a pod 200 EMA (46 732). Poslední svíčky v denních grafech ukazují na silnou nerozhodnost trhu kvůli formaci svíček doji. Jde o známku možné technické korekce k oblasti 38 996 v nadcházejících dnech.

Investoři jsou zklamaní ze zisků – futures klesají
08.02.2022 Futures na americké akciové indexy v úterý klesly po neuspokojivých čtvrtletních zprávách několika společností. Investoři se těší na data o inflaci z tohoto týdne, aby mohli učinit další předpovědi dynamiky úrokových sazeb.

Asijské akciové trhy padají kvůli vysoké inflaci
21.01.2022 Asijské akciové indexy během dnešní seance klesly. Shanghai Composite ztratil 0,84 %, Shenzhen Composite klesl o 1,19 % a index Hang Seng klesl o 0,64 %. Jihokorejský KOSPI a japonský Nikkei 225 klesly o 1,38 %.

Prudký růst libry se změnil v nový pokles
18.01.2022 Libra, která v očekávání nových makrodat stagnovala, na začátku nového týdne prudce vzrostla. Tento růst ale neměl dlouhého trvání. Následující den se propadla a znovu trhy zklamala.

Swingový výhled 2. týden 2022
14.01.2022 Swingový výhled 2. týden 2022
Americké technologické akcie jsou nadále pod tlakem. To se projevuje i na indexu SP 500...

Swingový výhled 2. týden roku 2022
14.01.2022 Americké technologické akcie jsou nadále pod tlakem. To se projevuje i na indexu SP 500, který je aktuálně v konsolidaci. Důvod je stále stejný – hrozba rychlejšího růstu úrokových sazeb, která je negativní zejména pro technologické akcie.

Obchodní signály pro bitcoin (BTC) na 13.–14. ledna 2022: nakupujte v případě průrazů nad úroveň 45 800 USD (21 SMA)
13.01.2022 Cena bitcoinu se 10. ledna kvůli vyhlídce, že by Fed mohl do konce roku 2022 provést až 4 zvýšení úrokové sazby, dostala na minimum 39 550.

Obchodování na pre-marketu 10. 1. 2022. Citigroup tento měsíc propustí neočkované zaměstnance.
10.01.2022 Futures Dow Jones v pondělí mírně posílily po velmi náročném začátku roku 2022. Riziko agresivnějšího zvýšení úrokových sazeb v USA kvůli vysoké inflaci vzbuzuje mezi kupujícími obavy. Navzdory tomu je však třeba poznamenat, že korekce z maxim zveřejněných na konci loňského roku není tak hrozná a není důvod k panice, protože ekonomika je plná síly a míra nezaměstnanosti se téměř vrátila na předkrizové úrovně. Futures Dow Jones vzrostly o 27 bodů, zatímco futures na S&P 500 a Nasdaq 100 zůstaly téměř beze změny.

Forex: Eurodolar čeká série důležitých dat
03.01.2022 Nový rok startuje pěkně zostra, když eurodolar čeká v tomto týdnu série důležitých dat na obou stranách Atlantiku. Kromě toho, že dnes si prohlédneme, jak se změnily podnikatelské nálady (PMI resp. ISM), tak na konci týdne bude trh konfrontován s inflací v eurozóně a statistikami z amerického trhu práce (obojí za prosinec). Mezitím je ovšem zajímavé sledovat růst úrokových sazeb eurozóně, který se rozjel těsně před Vánoci a zjevně pomáhá euru. V tomto ohledu mohou být data o inflaci velmi důležitá.

Rozbřesk: Inflace jako hlavní politické téma roku 2022 a koruna díky ČNB silnější
03.01.2022 Není žádným tajemstvím, že inflace rozděluje společnost. Zejména ta energetická a potravinová výrazně více zasahuje relativně chudší část populace. Zatímco lidem s vyššími příjmy “pouze” snižuje úspory “odkládané” do investic, nízkopříjmové skupiny nutí činit velmi těžké volby a bolestivé úsporné kroky. Proto bude inflace také jedním z hlavních témat politických soubojů relativně rušného roku 2022.

Americké akcie po listopadových údajích o inflaci posílily
13.12.2021 Americké akcie v pátek posílily poté, co data o inflaci naznačila, že Fed nebude muset prosazovat plány na zpřísnění měnové politiky. Index S&P 500 vzrostl o 0,65 %, zatímco Nasdaq 100 vzrostl o 0,7 %, a to díky základní míře inflace atakující 6,8 %, což je nejvíce od roku 1982. Mezitím výnos 10letých amerických dluhopisů klesl na 1,47 %, protože obchodníci omezili své sázky na tempo zpřísňování politiky Fedu.

Forex: Finanční trh bude vstřebávat včera zveřejněnou inflaci
11.11.2021 Makroekonomický kalendář je dnes na významnější data chudý a finanční trh tak bude především vstřebávat data o inflaci zveřejněná včera.

Inflace v říjnu výrazně stoupla na 5,8 procenta a ještě poroste
10.11.2021 Meziroční inflace v říjnu výrazně stoupla na 5,8 procenta ze zářijových 4,9 procenta a byla nejvyšší od října 2008. Zrychlení inflace bylo zároveň nejvýraznější od ledna 2012. Inflace přitom podle ekonomů má svůj vrchol stále ještě před sebou a ve zbytku letošního roku a na počátku příštího roku se dostane zřejmě až k sedmi procentům. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny v říjnu zvýšily o procento. Dnešní data o inflaci, která opět zvýšila sázky trhu na růst sazeb České národní banky, vedla k posílení koruny pod hranici 25,20 Kč za euro. Česká měna se tak dostala na nejsilnější úroveň od konce února 2020.

Inflace v USA zřejmě zaútočí na 6 %. Výnosy rostou, akcie jsou opatrné
10.11.2021 Výnosy na hlavních trzích v USA a Evropě mají během listopadu jasně sestupný trend. Není to ovšem nižšími inflačními očekáváními - ta naopak dál stoupají a zájem investorů o inflačně zajištěné dluhopisy je silný. Dnes jsou na programu další důležitá data o inflaci z USA a před nimi dochází na dluhopisech k obratu. Výnosy obracejí nahoru a v americkém případě jsou výš zhruba o 4 bazické body. Menší měrou stoupají také výnosy v Evropě.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intradenní výhled | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Turecká lira | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Eurodolar | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Bank of England | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Broker | Bundesbank | Burza | CBOE | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dezinflace | Diverzifikace | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | FX | Falešné proražení | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Futures | G10 | Grafy | Hedging | High | IFO index | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Konečná sazba | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Long | Low | MACD | MIFID | MT4 | Risk | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroj | Open | Open interest | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Repo sazba | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Splatnost | Stagflace | Support | Take Profit | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Makroekonomická data | Zisk | Britská měna | Break-Even | Ceny komodit | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | IEA | Euronext | Credit Suisse | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | ForexLive | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Index strachu | Akcenta | BTC | Burzy | Žlutý kov | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Průlom | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollinger Bands | Brent | Broker Consulting | Capital Markets | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny zlata | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | EURAUD | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Exchange | Finanční rizika | Fiskální rok | Fondy | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP USA | Ichimoku | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Koruna posiluje | Kurzy | Libra | Lira | Londýnská burza | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s CFD | Odkup akcií | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Pivot | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Risk On | Ropy | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská měna | Švýcarské banky | Trh | Twitter | Unce zlata | USD index | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Předpověď | Zisky | Tradeři | Rozkolísanost trhu | ZEW | DXY | ING | Benzín | CEE | Cílová cena | Dluhopisový index | Indie | Intermediate | IRS | Janet Yellen | Komunální dluhopisy | Měď | Obchodní den | Redukce | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Dumping | M2 | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | eBook | Investiční analytik | Zhodnocení kapitálu | Commission | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Futures trading | Cukr | COT | Burze | Cena eura | Commodity futures | Commodity futures trading | Forex analysis | Investment | Unicredit | TD Securities | Jackson Hole | KPMG | CNOOC | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Sentix | David Marek | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | Sentix index | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Riksbank | Thomson Reuters | Fedspeak | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Nákupy dluhopisů | Podnikání | Euro vůči dolaru | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Prezident Fedu | Rada ČNB | Fundamentální informace | Earnings | Tržní nálada | Pro tradery | Globální akciové trhy | BlackRock | Přehled | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Politické napětí | Averze vůči riziku | Sázet | Obchodní signály | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Futures kontrakty | City | Posilování koruny | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Kapitálové rezervy | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | IBEX | JPMorgan Chase | Velké banky | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Forexoví obchodníci | Klouzavý průměr EMA | Klouzavý průměr SMA | Globální ekonomický růst | Hlavní indexy | AAA | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Ropné společnosti | Index Nikkei | FactSet | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Posílení koruny | PetroChina | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Baidu | Ethereum | Tesla | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Americké akciové trhy | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Britský FTSE 100 | Odhady trhu | Predikce | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | FTSE MIB | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | TRY | Softbank | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Vývoj úrokových sazeb | Americký dolar vůči japonskému jenu | Hlavní ekonom | Commodity Futures Trading Commission | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Index ekonomické nálady | JPMorgan Chase & Co. | CME FedWatch | Purple Trading | Generali Investments | Bitstamp | Obchodování ropy | CIBC | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | BHS | Aleš Michl | Bitcoin (BTC) | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Vladimír Pikora | Obchodování s cizími měnami | Palladium | BTC/USD | Jerome Powell | Nejvýkonnější akcie | MiFID II | Invesco | Nemovitostní fondy | Binance | Kosdaq | Crypto | Altcoiny | Tržní očekávání | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | Očekávání investorů | Analytik Raiffeisenbank | OPEC+ | Posilování dolaru | Podniky | Asijské akciové trhy | Technologické akcie | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | CIBC Capital Markets | Forint | Šéf Fedu | Posílení kurzu | Index Stoxx 600 | Americký dolarový index | Zasedání OPEC | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Reakce trhu | Silnější dolar | Dodávky ropy | Propad cen ropy | Obchodní signál | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Zvyšování úroků | Růst zisků | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Globální index | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Růst dolaru | Oživení trhu | Sazby ČNB | Australské akcie | Analytici z Wall Street | Dluhopisy s vysokým výnosem | Obchodní rozhodnutí | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Inflace v ČR | Technická situace | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Posilování kurzu koruny | Michal Brožka | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | GDPNow | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Vyšší mzdy | DE30 | Snížení sazeb | Růst cen zlata | Wealth Management | Prezidentka ECB | Volný čas | Rozhodnutí centrálních bank | Býčí výhled | NASDAQ 100 | FedWatch Tool | Vývoj na trzích | Vývoj výnosů dluhopisů | Pokles cen | Americké futures | Štěpán Křeček | Silný dolar | Recese v USA | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Pohonné hmoty | ISM index | Výnosy amerických státních dluhopisů | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Burza Euronext | US500 | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Jak obchodovat ropu | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Snížení daní | Předstihové indikátory | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Projevy centrálních bankéřů | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Světové akciové indexy | KOSPI | Investment Management | Deficit | Ceny benzínu | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Býčí signál | Objem | Data z USA | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Myšlenka | Histogram | Inflace v říjnu | Říjnová inflace | Včerejší obchodování | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Cisco Systems | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Kroky Bank of England | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Týdenní zpráva | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Statistici | Česká měna dnes | Největší pokles | Lagardeová | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Domácí měny | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | EUR Index | Domácí poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | CHNComp | Nezaměstnanost v eurozóně | Konkurenti | Konsenzus ekonomů | SMA | Statistika | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Mario Centeno | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rostoucí náklady | SoftBank Group | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Data z průmyslu | Stavebnictví | Hlavní trend | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Německý ZEW index | Problémy | Breaking | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Míra | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Hypoteční trh | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vojtěch Benda | xStation5 | Bankovní vklady | Andrew Bailey | Nejbližší support | Bydlení | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Ztráta | BREAKING | SPD | Stratég | Hlavní akciové indexy | ACEA | Inflace v Maďarsku | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | US100 | Index US100 | Americký index | Singapur | Ziskovost | Hospodaření | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Američané | Hospodářské recese | Netflix | Evropská inflace | Dobrá data | Výroba aut | Hospodářské statistiky | Micron Technology | Finální odhad | Hlavní rizika | Miliardy eur | RBA | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Poradenství | Mzdová dynamika | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Spotřebitel | Nájemné | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Prognózy ČNB | Komunikace | Stabilita sazeb | Macron | Čínské indexy | Chudoba | Prezident | Výsledkové sezóny | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Samsung | Obchodní vztahy | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Změny cen | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Propad amerického akciového trhu | České měny | Finance Group | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Medvědí Pin Bar | Vstupy | L.F. Investment | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Růst v eurozóně | Aktuální rezistence | Výdaje | Pesimismus | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Vývoj inflace v ČR | BP | Optimismus na trzích | Americký ISM | Zrychlení růstu | Riziko zvýšení úrokových sazeb | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Palantir | Pravděpodobnost hospodářské recese | Americké ekonomiky | Tuzemská nezaměstnanost | NFP data | Oživení britské ekonomiky | Zveřejňování výsledků | Sezona zveřejňování výsledků | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Indikátor RSI | Inflace v lednu | Růst sazeb | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Posílení libry | Empire State Index | Ekonomické aktivity | Zhejiang Huayou Cobalt | ITA40 | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | FedWatch | NVAX | Stabilita | Sestupný trend | Kanadská centrální banka | Haruhiko Kuroda | Toyota | Vývoj | Nová data | Šok | Výkyvy | Inflace v únoru | Spotřebitelské ceny v únoru | Makroekonomické údaje | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Hlavní měny | IBEX 35 | Euro včera | Index Nifty 50 | Nifty 50 | Index strachu VIX | Technologičtí giganti | Shenzhen Composite | Medvědí trend | Další vývoj | Karanténní opatření | Oldřich Dědek | Poškodit ekonomiku | Členové bankovní rady | Odhady ekonomů | Guvernér Rusnok | Zrychlení inflace | Cenový vývoj | Třída aktiv | Analytik České spořitelny | Jiří Polanský | Dnešní čísla | Nákupy aktiv | Prostor k růstu | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Aktuální situace | Nový výhled | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Pokles cen komodit | Texas | Komentátor | Kongres | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Fundament | Posílení amerického dolaru | Prohlášení politiků | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Sněmovna reprezentantů | Graf dne | Bankovní systém USA | Další růst | Růst | Silná rezistence | Signál | Americká banka | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Bankovní asociace | Ceny elektřiny | Inflace zpomaluje | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Slovensko | Globální dluhopisový index | Index DXY | Války | Březnová data | Poradce | Organizace | Akcie Alibaba Group | Růst nezaměstnanosti | Práce | Výraznější pokles | Vláda USA | Změny sazeb | Údaje | Týdenní nárůst | Ekonomické škody | DPH | Oživení v Číně | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Inflace v březnu | Index US500 | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Data z americké ekonomiky | Úspory | Hospodářské oživení | AMC | Statistiky | Vzrušení | USD za barel | Obchodovat ropu | Rizikové averze | S&P500 | ODS | Debata | Evropská data | Evropské indexy | Posílení | Citlivost trhu | Kristina Hooper | Výkon dolaru | Joe Biden | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Období volatility | Důvěra amerických spotřebitelů | Tempo růstu spotřebitelských cen | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | SMA 100 | Dubnová inflace | Maloobchod | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Růst výnosů | Německé průmyslové objednávky | Vývoz | Zdražení ropy | Centrální banka Japonska | Pokles ekonomické aktivity | Politika centrální banky | Toyota Motor | Psychologické hladiny | Karl Schamotta | RBI | Účet platební bilance | NetEase | Oblasti rezistence | CL | Spekulovat | Manažeři | Contemporary Amperex Technology | CATL | Podnikatelské aktivity | Investovat peníze | Investment management | Sentiment amerických spotřebitelů | Kia | JDE | Unie | ČR | EU50 | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Střední Evropa | Špatné zprávy | Zvyšování mezd | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Statistiky z trhu práce | Dlouhodobé rezistence | Pokračování růstu | Rekordní pokles | Americké úrokové sazby | Mário Centeno | Rally na ropě | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Národní rozpočtová rada | Světové indexy | Index Nikkei 225 | Členové Fedu | Roční míra inflace | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Úvěrové podmínky | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Rostoucí akciový trh | Covid | ZIL | Představenstvo | Mimořádná valná hromada | Příjmy a výdaje | Ziskové marže | Signál k prodeji | Jasný signál | Novavax | MAM | Fundamentální pozadí | Inflační šok | Silicon Valley | Šance | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Kolaps | Spotřební daně | Společnost XTB | Nálada amerických spotřebitelů | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Zastavení růstu | Překvapivý růst | Důvěra | Zdražuje zlato | Spotřebitelské ceny v Česku | Obnovení růstu | Výzkumy | Zpomalující růst | Inflace v červenci | Hyundai Motor | Cenové hladiny | Erdogan | BHP Group | Očekávaná korekce | Výrobní sektor | Růst eura | Představitelé ECB | Ceny mědi | Odborníci | Potvrzovací signál | Prognóza Fedu | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Zasedání FED | Společnost Cisco | Technický signál | Politici | Ztráty společnosti | Micron | Biden | Data z pracovního trhu | Pokles spotřebitelských cen | Ranní okénko | Nejvýraznější růst | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Ceny v Česku | AEX | CPI v USA | Americké měny | Bezpečného útočiště | Růst zlata | CZKCASH | Nařízení | Epidemické situace | Výrobce čipů | První obchodní den | Pozice velkých spekulantů | Moneta | Bed Bath & Beyond | Výsledky amerických voleb | RBAG | NCLH | Pokles EUR/USD | Zynga | ZNGA | Coty | Tempo inflace | Pfizer Inc. | CEZ1 | Hospodářský vývoj | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Ceny v Japonsku | NFIB | BNTX | BNTX.US | PLTR.US | PLTR | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Změny úrokových sazeb | Swingový výhled | RBAG.CZ | TABAK | TABAK.CZ | KOMB | KOMB.CZ | Očkování | Cointelegraph | Orbán | Očkování proti covidu-19 | Počasí | Měny vyspělých zemí | Růst ceny | PMI ve výrobě | Samsung Electronics | Rio Tinto | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Independent Advisor Alliance | Chris Zaccarelli | Dopad na trhy | CARA | Měsíční data | Indexy na Wall Street | MONET.CZ | MONET | AMC.US | AMC Entertainment | WhalePanda | Očkování proti covidu | DAX (DE30) | Klíčové faktory | Retailoví investoři | Index FTSE MIB | Dnešní seance | Rozvolnění | Kuaishou Technology | MIB | Kov | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Pozice spekulantů | Růstový trend | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | FOMC minutes | Rostoucí výnosy | Sentiment investorů | Jádrová spotřebitelská inflace | Nárůst výnosů | Oživení americké ekonomiky | Výrazný pohyb | Silný růst | Pandemie covidu-19 | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | AMC Entertainment (AMC.US) | Prezident Erdogan | Nárůst sazeb | Data z reálné ekonomiky | PMI index | Martin Pohl | Nejvyšší růst | Prudký růst cen | Dostupná data | Optimistická očekávání | Makroekonomická prognóza | LME | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Hospodaření firem | Přeprodané oblasti | Konsensus trhu | JAP225 | Goldman Sachs Group | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Riziko ztráty | Obavy z inflace | Oslabení | Meme akcie | Růst cen nemovitostí | Nerozhodnost trhu | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Dlouhodobý support | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zajišťování | SAIC | Jednotné měny | Alligator | Rozhodnutí Číny | Schůzce FOMC | Cyklus zvyšování sazeb | Stažení akcií | DPH u elektřiny | Pozitivní vliv | Vliv na trh | Report ADP | SAIC Motor | Americký výrobce | Zemědělské suroviny | Očekávaná data | Nákupní příležitost | Spotové ceny | UST | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | USA inflace | Michigan Consumer Sentiment | Odvětví | Pokles poptávky | BHP | Omezené dodávky | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | University of Michigan | Dřevo | Přemýšlení | Chování | Projekce | Analytik České bankovní asociace | ČNB tisková konference | Inflace ve Švýcarsku | Kuaishou | Páteční NFP | Důležité zprávy | BioNTech | BioNTech (BNTX.US) | Index Sentix | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Růst úrokových sazeb ČNB | Zápis Fedu | Očekávaná inflace | Výrobní inflace | Kansas City | Americká ministryně financí | Konference v Jackson Hole | ASX | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Bloomberg News | Společnosti | Národní měny | Opatření | Ideální čas | Rivian | Vrcholy | Dna | HDP v Kanadě | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | TIPS | Ceny plynu | High-yield | Vyšší hodnoty | Etherea | Pracovní den | Utahování měnových podmínek | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Kompenzace | Dopad vysokých cen energií | Problémy v dodavatelských řetězcích | Klíčový údaj | Posilování amerického dolaru | Navyšování cen | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Volby do Poslanecké sněmovny | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Zdražování energií | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Rychlejší růst inflace | Meta Platforms | Akcie společnosti Pfizer | Aktuální prognóza | Česká národní banka (ČNB) | Coty (COTY.US) | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Družba | Indický index | TIM | Omikron | Zvýšené úrokové sazby | Očekávání úrokových sazeb | 3М | BofA | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Jestřábí Fed | NVAX.US | Novavax (NVAX.US) | Spotřebitelské inflace | Obchodní tipy | Meziroční inflace v ČR | Joachim Nagel | Inflační spirála | Bitcoin (BTC/USD) | Hodnoty měny | CME FedWatch Tool | Obchodní signály pro BITCOIN | Signály pro BITCOIN (BTC) | Signály pro BITCOIN | Jestřábí komentáře | Komentáře Fedu | Poptávka po riziku | Míra inflace v Maďarsku | Hry | Dražší energie | Válka na Ukrajině | Snížení daně | Murray | Pár USD/CAD | Cenová akce | Akcie společnosti Meta Platforms | SPG.US | Simon Property Group | TSN.US | Analýza indikátorů | COTY.US | ZNGA.US | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Technické nástroje | St. Louis | Invaze na Ukrajinu | Inflace v Kanadě | Index PCE | Index DAX (DE30) | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Švýcarská národní banka | Situace na Ukrajině | Prima | Sankce EU | Invaze | Pokles inflace | Londýnská burza kovů (LME) | Řetězce | Mosaic | Obchodní vztahy s Ruskem | Vývoz ruské ropy | Optimistická nálada | Huayou Cobalt | Britský FTSE | Jestřábí politika | Vysoké ceny energií | Trh zlata | Růst cen energií | Petr Fiala | Aktuální inflace | Inflační data | Šéf japonské centrální banky | Vzestupný trend | Pokles produkce | Analýza transakcí | Rekordní inflace | Boj s inflací | Christopher Waller | Ceny plynu a elektřiny | Snížení inflace | Obchodní instrument | Kroky Fedu | Evropské akciové indexy | Cena BTC | Úroveň parity | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Centrum | Sloučení | Překoupené oblasti | Zpráva o inflaci | Zpřísnění finančních podmínek | Investiční cíle | Zastropování cen | Ceny energetických komodit | Energie v Evropě | Krachy firem | Jestřábí ECB | Býčí pohyb | Energetická náročnost | Aker BP | Aker | Evropské akcie dnes | Dodatečný výnos | PX (CZKCASH) | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | Vienna Insurance Group | ERSTE (RBAG.CZ) | Komerční banka (KOMB.CZ) | Charles Evans | Český statistický úřad (ČSÚ) | CFD (Rozdílové smlouvy) | Jeremy Hunt | Patrick Harker | Trend cen | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Zmírnění inflace | Vysoké inflace | Pokles inflace v USA | CZ | Ministr financí Jeremy Hunt | Výhled na americké akciové trhy | Pověst | Index cen výrobců | Comfort Finance | Comfort Finance Group | Otevření Číny | Guvernér Michl | Býčí sentiment | Silná koruna | Cenové minimum | Nová data o inflaci | SVB | Vklady | Silicon Valley Bank (SVB) | Krize důvěry | Tadeáš Chmelíček | Tržní signály | Americký akciový index S&P 500 | Pozitivní signál | Posunutí dluhového stropu
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading