Sobota 01. duben 2023 02:43
reklama
The Trading Pit
reklama
The Trading Pit
reklama
Swissquote Bank
reklama
Instaforex krypto

Klíčová slova - Životní prostředí

C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD poskytne skupině zemí EU včetně Česka 1,1 miliardy eur na udržitelnost

27.03.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) poskytne skupině členských zemí Evropské unie včetně České republiky 1,1 miliardy eur (26 miliard Kč). Chce jim pomoci zlepšit udržitelnost a minimalizovat dopady na životní prostředí, aby tak dosáhly svého plného zeleného potenciálu. Banka to uvedla ve svém dnešním sdělení.
img

Brusel ustupuje Berlínu, auta se spalovacími motory se budou v EU prodávat i po roce 2035, jak dnes informuje eurokomisař Timmermans. Jde o dobrou zprávu i pro českou ekonomiku

25.03.2023 Evropská komise se dohodla s Německem na nové podobě regulace, podle níž mají být nová auta od roku 2035 takzvaně uhlíkově neutrální. Dnes dopoledne to na svém twitterovém účtu oznámil Frans Timmermans, místopředseda Evropské komise odpovědný za klimatickou politiku.
img

Obchodování s kávou: Nahlédněte pod pokličku

23.03.2023 Když ráno zapnete kávovar a probudí vás první vůně horkého nápoje, rozhodně nemyslíte na obchodování kávy. Káva však není jen o pití. Obchodování s kávou je významnou součástí obchodování se zemědělskými komoditami. Stále více lidí konzumuje kávu ve svém každodenním režimu, takže poptávka po ní roste.
img

Jahn: Škoda Auto bude muset kvůli Euro 7 propustit 3000 lidí a zavřít jednu halu

19.03.2023  V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda Auto muset zavřít jednu výrobní halu a o práci přímo u automobilky přijde 3000 lidí. Včetně dodavatelů půjde o zhruba 10.000 propuštěných lidí. Důvodem je ekonomická nemožnost dále vyrábět a prodávat menší modely Fabia, Scala a Kamiq. V dnešním pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to řekl člen představenstva Škoda Auto pro prodej a marketing Martin Jahn.
C:\fakepath\Italie3.jpg

Italská vláda chystá opatření za 7,8 miliardy eur, aby se vyrovnala se suchem

17.03.2023 Italská vláda se chystá schválit dekret, kterým by vyčlenila 7,8 miliardy eur (téměř 187 miliard Kč) na opatření, jež mají zemi pomoci vyrovnat se s dopady velkého sucha. V deníku La Stampa to dnes uvedl ministr pro životní prostředí a energetickou bezpečnost Gilberto Pichetto Fratin.
img

Volkswagen dál počítá s budováním továren na baterie v Evropě

08.03.2023 Skupina Volkswagen (VW) je i nadále odhodlaná vybudovat v Evropě do roku 2030 továrny na výrobu bateriových článků o kapacitě přibližně 240 gigawatthodin (GWh). Potřebuje však správné rámcové podmínky a chce zohlednit konečný rámec legislativy EU ohledně takzvané nová Zelené dohody. Rozhodovací procesy o výstavbě gigafactory v Evropě a Severní Americe jsou na sobě nezávislé. Škoda Auto, která je součástí skupiny VW, to uvedla v dnešním prohlášení pro ČTK.
C:\fakepath\etf-10022023.png

Seriál o ETF: Druhy ETF (díl 7.)

10.02.2023 Exchange Traded Funds (ETF) byly původně navrženy tak, aby pouze pasivně sledovaly výkon akciového indexu. Protože se ale ETF ukázaly jako velmi dobrý nástroj, jak snadno a efektivně investovat do širokého spektra instrumentů, postupem času vznikla řada dalších druhů ETF, které dnes umožní investorům investovat do nejrůznějších instrumentů i geografií. V dnešním díle si probereme, jaké jsou základní druhy ETF podle různých kritérií.
img

Společnost Nextracker má namířeno se svým IPO na burzu

03.02.2023 Nextracker Inc., inovativní a rychle rostoucí společnost v oblasti obnovitelných zdrojů energie, která se specializuje na vývoj a výrobu vysoce kvalitních solárních sledovacích systémů pro maximalizaci účinnosti solárních panelů.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 26. ledna 2023

26.01.2023 Ministři financí zemí eurozóny vydali po zasedání v Bruselu prohlášení k zavádění digitálního eura. Euroskupina se pravidelně schází, aby projednala politickou stránku případné digitální měny. Prohlášení z 16. ledna se shoduje se zveřejněním inventárního dokumentu Evropské centrální banky (ECB), který uvádí podrobné informace o pokroku v navrhování digitálního eura.
img

Bitcoin otevírá rok 2023 s 9 z 10 pozitivních relací

10.01.2023 „Rok 2022 byl pro bitcoin náročný, protože rozsáhlé neúspěchy utlumily náladu mezi kryptoinvestory a způsobily, že se toto aktivum loni propadlo o 65 %. Bitcoin však ukazuje, že je možná dole, ale ne mimo, s 9 z 10 pozitivních sessions na začátku roku 2023, přičemž se poprvé za měsíc dostal nad 17 000 USD. Přichází to po pozitivních údajích o zaměstnanosti z USA z minulého pátku, které naznačují, že stále existuje šance, že se USA vyhnou recesi a podaří se jim tak měkce přistát.
C:\fakepath\1673353833-anagram-100120223.jpg

Nejtěžší je vzdát se toho, co nás ničí

10.01.2023 Každý trader je zodpovědný za své obchodní výsledky. Proto je velmi důležité pracovat na udržení čisté mysli, abychom dokázali správně vyhodnotit situace, kdy se jedná o predikovanou sérii ztrát, a kdy již o nefunkční obchodní systém. Jak se na svůj trading podívat z nadhledu si povíme v tomto článku.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
img

Jak cenový strop promění trh s ropou?

06.12.2022 „Západní země zavedly cenový strop na ruskou ropu přepravovanou po moři. Cenový strop na úrovni 60 dolarů za barel je blízko tržní ceně, takže je vysoká šance, že mnoho zemí ho bude akceptovat,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německo s ohledem na ekologii vyzvalo k pozastavení rozvoje hlubokomořské těžby

01.11.2022 Německo vyzvalo k pozastavení rozvoje hlubokomořské těžby. Není podle něj dostatečně známo, jaký dopad může mít na životní prostředí těžba kovů, které se používají do baterií elektromobilů. Informovala o tom dnes agentura Reuters. O návrhu předpisů hlubokomořské těžby jedná od pondělí do 11. listopadu Mezinárodní úřad pro mořské dno (ISA), který spadá pod OSN.
C:\fakepath\xtb-24102022.png

Bude zemní plyn? A proč zdražuje? Shrnutí a vyhlídky

24.10.2022 Zemní plyn je v současné době velmi skloňovaným tématem, a to především kvůli současné situaci na Ukrajině a blížící se zimě. Ačkoliv je toto téma velmi aktuální, je poměrně složité se v celé věci zorientovat.
C:\fakepath\lithium.png

Francie chce do roku 2027 otevřít jeden z největších dolů na lithium v Evropě

24.10.2022 Francie se do roku 2027 chystá otevřít jeden z největších dolů na lithium v Evropě. Tento lehký kov je zásadní například pro výrobu elektromobilů. Otevření dolu by mohlo pomoct snížit takřka úplnou závislost Evropy na Číně, kde se lithium dosud téměř výhradně zpracovává. Projekt Emili, který má za cíl těžbu lithia v departementu Allier v pohoří Massif central, dnes představila francouzská důlní společnost Imerys.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Velké energetické firmy v Evropě se kvůli válce na Ukrajině vracejí k uhlí

04.10.2022 Velké energetické firmy v Evropě se vracejí k fosilním palivům, jako je uhlí, aby se před zimou vypořádaly s nedostatkem ekologičtějších paliv. Zejména plynu je totiž kvůli dopadům války na Ukrajině nedostatek. Například společnost Orsted dostala od dánských úřadů nařízeno, aby začala znovu vyrábět elektřinu ve třech již odstavených elektrárnách na fosilní paliva.
img

Kreml: Spojené státy po únicích z Nord Streamu zvýšily cenu LNG i jeho prodej

03.10.2022 Spojené státy po únicích plynu z podmořského potrubí Nord Stream zdražily zkapalněný zemní plyn (LNG) a zvýšily jeho prodej. Bez bližších podrobností to dnes podle tiskových agentur prohlásil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Spojené státy v minulosti opakovaně kritizovaly výstavbu plynovodu Nord Stream 2, který vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa, a nyní těží ze zvýšeného zájmu o LNG především v Evropě.
img

Sociální dilema: definice písmene "S" v pojmu ESG

30.09.2022 Písmeno "S" v „ESG“ představuje sociální faktory. Patří sem práva zaměstnanců, zdravotní a bezpečnostní standardy, rovnost pohlaví a rovnost v odměňování – tedy otázky, které mohou mít negativní dopad na společnost. "S" je důležité, protože právě spolupráce ve společnosti nám dává možnost zlepšit náš život, prosperovat a přežít.
img

Regulace kryptoměn

09.09.2022 Bílý dům zveřejnil novou zprávu, která prosazuje, aby tvůrci politik v USA zvážili právní omezení nebo přímo omezení těžby kryptoměn s cílem snížit dopad tohoto odvětví na životní prostředí.
img

Fidelity International: Jak být biodiverzifikovaný

06.09.2022 Lepší pozdě než vůbec, svět se probouzí s naléhavou hrozbou pro biodiverzitu a přírodní kapitál. Investoři hrají klíčovou roli v boji za zachování životně důležitých ekosystémů a mohou se tak chopit obrovské příležitosti.
img

Texaský senátor říká, že BTC může přinést prosperitu, a těžba BTC přínos pro životní prostředí

24.08.2022 Senátor státu Texas, Ted Cruz, věří, že těžba bitcoinů je prospěšná jak pro ekonomiku, tak pro životní prostředí.
img

Cathie Woodová a její Ark Investment Management se zbavují krypto akcií

10.08.2022 Libra a ethereum výrazně korigovaly své pozice po dosažení dalších měsíčních maxim, ale není žádný zvláštní důvod k panice. Ke korekci došlo těsně před zveřejněním důležitých údajů o tempu růstu inflace ve Spojených státech v červenci letošního roku. Zpráva může negativně ovlivnit trh, což povede k velkému poklesu rizikových aktiv, na která se obchodníci spoléhali, a fixují tak zisky ze současných lokálních maxim. Než se ale budeme bavit o technickém obrazu, rád bych řekl pár slov o slavné investorce Cathie Woodové a o tom, jak prodala část aktiv Ark Investment Management v podobě akcií Coinbase Global Inc. Minulý měsíc její společnost zaznamenala "nejistotu" v krypto sféře, která ji donutila prodat nerentabilní aktiva.
C:\fakepath\trader-02082022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.08.2022 1) Ceny komodit na světových trzích jsou sice výrazně vyšší než počátkem roku, nyní však kvůli silnějšímu dolaru a obavám z recese některé z nich klesají. Pšenice je tak od začátku roku už jen o šest procent dražší. Ropa je letos dražší o 36 procent a plyn o 163 procent, zatímco kvůli ekonomickému zpomalení výrazně klesla cena dřeva. Cena zlata je od začátku roku téměř beze změny. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci července.
img

Invesco: Tenis a udržitelnost

19.07.2022 Bíle oblečení exkluzivita vstupenek, slaměné klobouky, jahody a smetana. Z Wimbledonu je cítit historie, která se může zdát v rozporu s jeho ambiciózním závazkem udržitelnosti. Pro splnění tohoto závazku je zavedena řada opatření, včetně využívání obnovitelných zdrojů energie.
img

IEA: Do poloviny století je třeba zdvojnásobit výrobu energie z jádra

30.06.2022 Celosvětové kapacity pro výrobu jaderné energie je zapotřebí do roku 2050 zdvojnásobit, aby se podařilo dosáhnout uhlíkové neutrality. Uvedla to Mezinárodní agentura pro energii (IEA) v dnešní zprávě. Růst produkce jaderné energie by měl rovněž pomoci nynějším snahám vlád posílit energetickou bezpečnost snížením závislosti na dovozu fosilních paliv.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Europoslanci budou napodruhé schvalovat reformu emisního trhu

22.06.2022 O reformě systému emisních povolenek, na níž se neshodli při předchozí červnové schůzi, budou dnes hlasovat poslanci Evropského parlamentu. Na plenárním zasedání v Bruselu rozhodnou také o parametrech takzvaného uhlíkového cla nebo vytvoření sociálně klimatického fondu, které s novými pravidly pro prodej povolenek úzce souvisí. Schválené návrhy stanoví pozici europoslanců pro vyjednávání se členskými státy. To by mělo mít na starost nadcházející české předsednictví.
img

Čína a Indie nakupují více ruské ropy

15.06.2022 Rusko minulý měsíc předběhlo Saúdskou Arábii a stalo se druhým největším dodavatelem ropy pro Indii. Průměrný denní vývoz ruské ropy do Indie je podle údajů 819 000 barelů, v porovnání s "ubohými" 277 000 barely denně v dubnu.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Europoslanci nepodpořili rozšíření emisního trhu ani další klimatické návrhy

08.06.2022 Evropský parlament dnes nedokázal nalézt shodu na zpoplatnění emisí z vytápění budov a dopravy, které je jednou z klíčových součástí klimatického balíčku navrženého loni Evropskou komisí. Nebývale rozdělení europoslanci kvůli tomu odložili hlasování o dalších souvisejících normách, mezi něž patří například zavedení takzvaného uhlíkového cla nebo vytvoření sociálně klimatického fondu.
C:\fakepath\money.jpg

Bloomberg: Skrytá inflace, aneb proč je můj oblíbený nanuk menší?

05.06.2022 Potraviny jsou čím dál tím dražší. Ale lidé si možná nevšimli, že se také zmenšují. Pokud potravinářská firma uvede na trh například menší skleničku džemu, může si účtovat vyšší jednotkovou cenu, a přitom se opticky vyhnout "zdražení", které by snížilo prodej.
img

Čína se rok po plošném zákazu znovu objevuje jako vrcholný důlní uzel 

19.05.2022 Nová data o celosvětové těžbě Bitcoinu, která v úterý zveřejnilo Cambridgeské centrum alternativních financí (CCAF), naznačují, že Čína se znovu stala jedním z předních světových center těžby BTC.
img

Téměř 60 % těžby BTC využívá udržitelné energie

28.04.2022 Rada pro těžbu bitcoinů, dobrovolné fórum společností zabývajících se těžbou krypto aktiv podporované MicroStrategy Inc. Michaela Saylora, uvedla, že její poslední čtvrtletní průzkum ukázal, že globální průmysl těžby bitcoinů se více spoléhá na elektřinu z udržitelných zdrojů.
img

Experti na kryptoměny věří, že BTC letos dosáhne 81 000 USD

25.04.2022 Specialisté Fintech vytvořili průzkum na platformě Finder, ve kterém předpovídají, že Bitcoin (BTC) se dostane přes 81 000 USD a do konce roku dosáhne 65 000 USD.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 25. dubna 2022

25.04.2022 Bank of America tvrdí, že hlavní kryptoměna je nepraktická, znepokojivě volatilní a pro životní prostředí škodlivá. Vzhledem k vysoké míře závislosti na americkém dolaru je také oproti jiným aktivům uchovávajícím hodnotu vcelku snadno "manipulovatelná". Navíc bylo spočítáno, kolik peněz je potřeba ke změně kurzu bitcoinu o 1 % – stačí 93 mil. USD.
C:\fakepath\eu.jpg

Státy EU se shodly na zavedení takzvaného uhlíkového cla

15.03.2022 Státy Evropské unie se shodly na podmínkách zavedení takzvaného uhlíkového cla, kterým chce sedmadvacítka zpoplatnit dovoz některých produktů, jejichž výroba zatěžuje životní prostředí. Poplatek se má vztahovat na dovoz železa, oceli, hliníku, elektřiny, hnojiv a cementárenských produktů. Schválili to dnes unijní ministři financí. Členské země musejí nyní dohodnout podrobnosti systému s europoslanci.
img

Tesla získala konečné povolení k provozu své továrny v Braniborsku

04.03.2022 Americký výrobce elektromobilů Tesla získal od braniborských úřadů povolení zprovoznit v Německu svou továrnu. Na tiskové konferenci to dnes oznámil braniborský premiér Dietmar Woidke, který schvalovací proces po dvou letech od začátku výstavby označil za obrovský úkol. Tesla doposud budovala svůj závod v braniborském Grünheide nedaleko Berlína s předběžnými povoleními. Woidke uvedl, že úřady už Tesle povolení předaly.
img

Mexický miliardář Ricardo Salinas Pliego říká: Kupujte bitcoiny, dokud jsou levné

22.02.2022 Kurz bitcoinu míří k 36 000 USD a ether opět testuje support na úrovni 2 620 USD. Skutečnost, že obchodníky zneklidňuje dnešní otevření amerických trhů, které první světová kryptoměna poslední dobou bedlivě následuje, poukazuje na nervozitu situace i na trhu kryptoměn, zejména v kontextu prudké eskalace geopolitického napětí. Na druhou stranu řada technických ukazatelů dlouhodobě naznačuje pokračování medvědího trendu, který u některých altcoinů a tokenů započal v letošním roce, a nedávný růst, byť tak sebevědomý, zatím změnu sentimentu nedokazuje. Než se podrobněji zmíním o technickém obrazu bitcoinu a etheru, rád bych řekl pár slov o prezidentovi peruánské centrální banky, který nedávno kritizoval hodnotu kryptoměn.
img

Třetí největší americká ropná společnost údajně generuje dodatečné příjmy v bitcoinové ekonomice

18.02.2022 CNBC uvedla, že společnost ConocoPhilips sídlící v Texasu zahájila projekt BTC v Bakken v Severní Dakotě, regionu bohatém na ropu, kde prodávají těžařům kryptoměn erupční plyn.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 17. února 2022

17.02.2022 Společnost MasterCard oficiálně oznámila spuštění nové poradenské služby. Bude se týkat oblastí, jakými jsou například otevřené bankovnictví, otevřená data, krypto a digitální měny a životní prostředí, sociální oblast a řízení (ESG).
img

Elon Musk naráží na Starlink přijímající Dogecoin

14.02.2022 Centibillionaire Elon Musk naznačil, že poskytovatel satelitního internetu Starlink by mohl začít přijímat Dogecoin, největší memovou minci.
img

Máte Bitcoin? Ředitel společnosti Uber říká, že aplikace Ride-Sharing by mohla přijmout krypto v budoucnosti, pokud tyto podmínky jsou splněny

13.02.2022 Šéf přední světové rideshare společnosti říká, že je pravděpodobné, že budou akceptovat kryptoměny jako platby po silnici. V novém rozhovoru pro agenturu Bloomberg, Ředitel Uberu Dara Khosrowshahi říká moderátorce Emily Chang, že dva velké faktory mu brání ve schválení digitálních aktiv na pokrytí nákladů na jízdné a dodávky potravin.
img

Intel chce udělat revoluci v těžbě kryptoměn

11.02.2022 Dle společnosti Intel (INTC.US) vstupuje svět do období Metaverse a technologie webu 3.0. Společnost zároveň považuje blockchainovou technologii za potenciální milník v evoluci společnosti v kontextu digitalizace našich životů.
C:\fakepath\lithium.png

Bloomberg: Analytici se neshodnou, zda na trhu bude dostatek lithia

09.02.2022 Analytici se nedokážou shodnout, zda bude na trhu dostatek lithia. Tento kov má přitom zásadní úlohu ve výrobě baterií pro elektromobily, a výrobci aut, těžaři a investoři se proto snaží zjistit, kolik lithia bude svět potřebovat v nadcházejících letech, a také kolik ho bude mít. Informuje o tom agentura Bloomberg.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 9. února 2022

09.02.2022 Podle oficiálních údajů vlastnila Tesla, společnost Elona Muska vyrábějící elektromobily, na konci roku 2021 přibližně 2 miliardy USD v bitcoinech. "Reálná hodnota" bitcoinů držených Teslou činila k 31. prosinci 2021 1,99 miliard USD, uvedla společnost ve své každoroční páteční zprávě pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzu.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 28. ledna 2022

28.01.2022 Ruská centrální banka nedávno vyzvala k celostátnímu zákazu obchodování s kryptoměnami a těžebních aktivit. S odvoláním na volatilitu, dopad na životní prostředí a využívání kryptoměn k nelegálním činnostem vydala centrální banka zprávu, ve které vyzývá regulační orgány k zavedení úplného zákazu kryptoměn a přísných sankcí vůči porušovatelům.
C:\fakepath\coronavirus-26012022.jpeg

Analytici XTB: Tržní výhled pro rok 2022

26.01.2022 Rok 2021 byl investičně nebývale úspěšný – rostly ceny téměř všech aktiv napříč trhy. Nabízí se proto otázka, zda je podobný vývoj udržitelný – zda se překlene i do roku 2022, případně do dalších let. Analytici jednoho z největších brokerů v Evropě, XTB Online Trading, pro vás připravili podrobný report v PDF, který se zaměřuje právě na tržní výhled pro rok 2022.
C:\fakepath\akcie-21012022.png

Evropské akcie výrazně oslabily, a vykázaly tak třetí ztrátový týden za sebou

21.01.2022 Evropské akcie dnes výrazně oslabily, a vykázaly tak třetí ztrátový týden za sebou. Nervozita z nadcházejícího zpřísňování měnové politiky centrálních bank a nepříznivá hospodářská data vyvolaly pokles na většině světových akciových trhů.
img

Slabý rizikový sentiment tlačil ethereum do blízkosti úrovně 3 000 USD

20.01.2022 Ethereum ve středu téměř otestovalo úroveň 3 000 USD, protože slabý rizikový sentiment vyvíjel tlak na některá z nejvýkonnějších aktiv loňského roku. Propadlo se o 3,7 % na 3 048 USD a pokračovalo tak ve čtyřdenním prudkém poklesu. Hodnoty 3 000 USD dosáhlo naposledy 10. ledna. Za poslední rok je o 400 % výš, ale letos v lednu je přibližně o 15 % níž.
img

Analýza Fidelity International: Hodnota v našich šatnících

17.01.2022 Začátek nového roku je tradičně časem vyhazování nechtěných dárků a zbavování se loňského nepořádku. Než však sáhnete po odpadkovém koši, nabízí se stále více alternativních možností.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Brazílie zrušila povolení průzkumu těžby zlata v Amazonii

28.12.2021 Brazilská vláda v pondělí zrušila nedávno vydaná povolení průzkumu těžby zlata a dalších kovů v Amazonii. Vláda povolení vydala sedmi firmám před několika týdny, což vyvolalo kritiku ekologů, ochránců práv domorodých národů i regulačních agentur, uvedla agentura EFE. Státní zastupitelství začalo vydání povolení vyšetřovat.
C:\fakepath\moneta.jpeg

Akcionáři Monety odsouhlasili spojení s bankovní částí PPF

20.12.2021 Akcionáři Moneta Money Bank dnes souhlasili se spojením s bankovní částí PPF, kam patří Air Bank, český a slovenský Home Credit a společnost Benxy (Zonky). Valná hromada zároveň schválila financování transakce, tedy navýšení základního kapitálu banky pro úpis nových akcií. Akcionáři odsouhlasili i vyplacení dividend z minulých let v celkové výši 1,53 miliardy korun, což odpovídá třem korunám na akcii. ČTK to řekla mluvčí banky Zuzana Filipová. Spojením vznikne podle počtu klientů třetí největší banka na českém trhu po České spořitelně a ČSOB.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2022: Přichází revoluce!

03.12.2021 Saxo Bank vydala publikaci 10 Outrageous Predictions for 2022 (10 šokujících předpovědí na rok 2022). Tyto předpovědi se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale také nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy:
img

Fenomén ESG přichází i do České republiky

30.11.2021 Investice do životního prostředí, společenské odpovědnosti a řízení firmy (tzv. ESG - Environmental, social and governance) se pomalu dostává do popředí i u společností působících v České republice. Mezi nejčastější důvody zájmu patří starost o životní prostředí a společnost a potřeba splnit regulatorní požadavky a očekávání všech přímo i nepřímo zapojených.
img

Výhled Fidelity International: Nemovitosti v roce 2022?

30.11.2021 Nemovitosti vstupují do nového věku. Inflace se opět vynořila, co je "nový normál" u využívání kanceláří je stále otázkou a přechod na nízkouhlíkové technologie mění vztah mezi pronajímatelem a nájemcem.
img

Ripple s republikou Palau pracují na národní digitální měně

25.11.2021 Krypto společnost Ripple se spojila s republika Palau a oznámila kolaboraci s krypto společností Ripple, aby vytvořili svou vlastní kryptoměnu vydanou centrální bankou (CBDC). Ripple chce tomuto ostrovnímu státu v tichomoří pomoct s vyvíjením vlastní kryptoměny. Společnost Ripple navrhuje, že kryptoměna nemusí být nutně jen další CBDC.
C:\fakepath\1637448888-crypto.jpg

Změní kryptoměny svět?

20.11.2021 Kdyby mi před rokem někdo řekl, že si někdy koupím nějakou kryptoměnu, tak bych se mu asi vysmál. Proč bych si kupoval něco, co má v názvu měna a přitom se to defacto nedá použít k placení? Respektive dá, ale s tak pomalým zpracováním transakcí a poplatky klidně i v řádu několika jednotek dolarů, že by to pro většinu lidí nedávalo smysl. Dalším argumentem by mohlo být, že se nejedná o měnu, ale o uchovatele hodnoty, stejně jako například zlato. To je sice dobrý argument, ale nebyl by to pro mě dostatečný důvod k investici.
img

Fidelity International: „Satelitní špioni“ se zaměřili na kácení pralesů kvůli palmovému oleji

18.11.2021 Kácení deštných pralesů bylo na nedávné konferenci COP26 United Nations Climate Change Conference v Glasgow jedním z hlavních bodů programu a mnoho zemí se zavázalo, že do roku 2030 s těmito aktivitami skoncují.
img

DPA: Nord Stream 2 a překážky na cestě k první dodávce plynu

01.11.2021  Plynovod Nord Stream 2 je pod tlakem. Alespoň první dokončené rameno dvojpotrubí. Podle provozovatele je v soustavě kolem 177 milionů metrů krychlových plynu - k první přepravě plynu z Ruska přes Baltské moře do Německa je vše připraveno. Než k tomu však dojde, může to chvíli trvat. Zatímco politici komentují klady a zápory zprovoznění plynovodu, je nyní řada na úřadech, aby jednaly. Ale do věci by se mohly vložit i soudy, píše agentura DPA.
img

Tesla může obnovit brzy obnovit podporu pro platby kryptoměnami

29.10.2021 Přední výrobce elektrických vozidel Tesla podala u americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žádost, ve kterém uvedla, že může v budoucnu obnovit transakce v kryptoměnách.
img

Společensky odpovědné investování dobývá portfolia českých investorů

25.10.2021 Obchodník s cennými papíry BH Securities umožňuje investovat prostřednictvím nové investiční strategie, která je založena na megatrendu dnešní doby, jenž nese zkratku ESG (Environment – životní prostředí, Society – společnost, Governance – řízení). Jak již samotná zkratka napovídá, nová investiční strategie se soustředí na investice, o kterých můžeme říct, že jsou šetrné k životnímu prostředí, společensky odpovědné a mají dobře nastavené procesy řízení.
C:\fakepath\elektřina.jpg

IMFC: Vysoké ceny energie by neměly zpomalit boj s klimatickými změnami

15.10.2021 Vysoké ceny energie by neměly sloužit jako omluva pro zpomalení přechodu k čistým energetickým zdrojům v rámci boje proti klimatickým změnám. Uvedla to včera švédská ministryně financí Magdalena Anderssonová, která je předsedkyní Mezinárodního měnového a finančního výboru (IMFC). Ten určuje strategii Mezinárodního měnového fondu (MMF).
img

Eloktroauta v ČR jezdí hlavně na uhlí a na plyn a uran z Ruska. Mnohem zelenější je veřejná doprava

26.09.2021 Na pustém ostrově se ocitnou tři tlouštíci – Američan, Číňan a Ind – a jeden trosečník poměrně normální postavy, ani tlustý, ani hubený, odněkud z Evropy. Z několika palem, které na ostrově našli, vyrobí malý vor. Další palmy už tam nejsou. Ouha. Na vor se všichni nevejdou. Musí se snížit „tělesná rozměrnost“ kvarteta. Musí omezit konzumaci konzerv, které moře po jejich ztroskotání taktéž vyplavilo. Musí co nejrychleji zhubnout. Trosečník z Evropy se hubnutí proaktivně chopí jako první, přestože moc nemá, co shazovat. Sádelnatí spolutrosečníci sledují, co to s ním udělá. Vyčkávají. Bez jejich zhubnutí se však na vor všichni nevejdou. Má pak Evropanova těžká dieta smysl? Notabene když jej může i zabít…
img

Kompletním přechodem na elektromobilitu sníží EU globální emise oxidu uhličitého o 2 %. O tolik je pak Čína zase zvýší za pouhé dva roky jen svojí horečnou výstavbou uhelných elektráren

12.09.2021 Elektromobilitu vítejme, ovšem jen za té zásadní podmínky, že se prosadí tržně. Čemuž aktuálně související diskuse nenasvědčuje. Stoupenci elektromobility se zaklínají tím, že tento druh pohonu bude již za pár levnější než pohon spalovacích motorů. Fajn. Pokud tomu tak tedy bude, není třeba žádných podpůrných dotací, ani daňových úprav vedoucích k umělému zdražení benzínu či nafty. Široká veřejnost přece ráda sama od sebe pořídí vůz, který je levnější… a navíc třeba i tišší.
img

Poslední část potrubí plynovodu Nord Stream 2 je svařena

06.09.2021 Poslední část potrubí plynovodu Nord Stream 2 je svařena. Teď poputuje na dno Baltského moře v jeho německé části a propojí se se zbytkem přepravní soustavy. Oznámilo to dnes konsorcium Nord Stream AG, které projekt buduje. Očekává se, že ruská plynárenská společnost Gazprom začne touto cestou dodávat plyn do Německa v říjnu.
img

Řidič elektromobilu je v ČR závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem. Elektromobil je však lákavější kvůli snobskému efektu a signalizaci ctnosti

08.08.2021 Průměrný majitel elektroauta v ČR pohání svůj vůz po více než čtyři pětiny jízdního času uhlím, ruským plynem a ruským palivem jaderných elektráren TVEL. Plyne to z aktuálního složení zdrojů na výrobu elektřiny, jak je zachycuje tabulka ČTK níže. Navíc platí, že řidič elektromobilu je závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem.
img

Komentář Fidelity International: Krávy, metan a klimatická hrozba

05.08.2021 Skleníkové plyny stojí za globálním oteplováním, avšak samotný metan může být nebezpečnější než oxid uhličitý. Krávy chované pro masný a mlékárenský průmysl jsou hlavním zdrojem metanu v atmosféře a řada nových průkopnických metod, jak se vyhnout „emisím z hospodářských zvířat“, nebo je alespoň snížit, přitahuje pozornost investorů zaměřených na udržitelnost.
img

Udržitelným investicím nejvíce věří mladí. Do ekologických společností investuje 8 % lidí do 26 let

29.07.2021 Finanční návratnost úsporných opatření je pro 20 % Čechů důležitější než před začátkem koronavirové krize. Vyplývá to z průzkumu společnosti Generali Investments CEE prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.[1]
img

ČEZ: Gigafactory v ČR by mohla vyrobit baterie pro 400.000 až 800.000 aut ročně

28.07.2021 Plánovaná česká továrna na baterie do elektromobilů, takzvaná gigafactory, by mohla vyrobit baterie o kapacitě více než 30 gigawatthodin, což vystačí pro 400.000 až 800.000 osobních automobilů ročně. Záleží na technologii výrobce, respektive výrobců baterií z cínoveckého lithia a kapacitě finálních baterií. Na dotaz ČTK to dnes sdělila mluvčí energetické společnosti ČEZ Barbora Peterová. V současném plánu projektu těžby lithia společnosti Geomet, ve které má polostátní ČEZ majoritní podíl, je podle ní vytěžení a následné zpracování 34,5 milionu tun rudy během 21 let od začátku těžby, která se plánuje na rok 2025.
img

Výroky za stovky miliard dolarů

27.07.2021 „Kdyby byl akciový trh ovlivnitelný stejně snadno jako kryptoměnový trh, byli bychom v permanentní ekonomické krizi. Dříve, než bychom nastartovali hospodářský růst, spadli bychom do další krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Podíl Číny na globální těžbě bitcoinů klesl, roste podíl Kazachstánu

16.07.2021 Podíl Číny na globální těžbě bitcoinů v letošním roce klesá. Naopak se zvyšuje podíl Kazachstánu, který se stal už třetím největším těžařem na světě. Vyplývá to z průzkumu Cambridgeské univerzity, o kterém včera informoval zpravodajský server CNBC.
img

EK vyměřila za kartel pokutu 875 milionů eur 4 německým automobilkám

08.07.2021 Evropská komise (EK) uložila čtyřem německým automobilkám pokutu 875 milionů eur (22,6 miliardy Kč). Firmy Daimler, BMW, Volkswagen, Audi a Porsche podle komise vytvořily kartel, aby omezily vývoj a zavádění systémů kontroly emisí u osobních aut s naftovým motorem. Daimler se ale pokutě vyhnul, protože na existenci nezákonné spolupráce upozornil, uvedla dnes komise. Volkswagen zvažuje, že se odvolá.
img

Dekarbonizace je poslední šancí Evropy na cestu k prosperitě

07.07.2021 Už od konce roku 2007 přinášejí evropské akcie nižší zhodnocení než americké. Tehdy získaly na síle dva hlavní proudy. Začal se projevovat efekt sněhové koule spojený s digitalizací, za kterou stály převážně americké firmy, a Evropa byla výrazně postižena Velkou recesí z roku 2008, což vedlo k dlouhým rokům fiskální střídmosti a vážné krizi eurozóny. O 14 let později stojí svět znovu na rozcestí. Kvůli ekonomickým výhodám jsme celé desítky let odkládali řešení emisí CO2 a klimatické změny, a tak teď nezbývá než zahájit urychlenou dekarbonizaci celého světa. To je nejen velká výzva, ale i příležitost, a to jak pro investiční firmy, tak pro celou společnost.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

EK navrhne revizi zdanění energií, chce zdanit znečisťující letecké palivo

05.07.2021 Evropská komise vypracovala návrh minimálního zdanění znečisťujících leteckých paliv, informovala včera s odvoláním na dotyčný dokument agentura Reuters. Plán zapadá do klimatické strategie sedmadvacítky. Komise se chystá 14. července předložit revizi zdanění energií. Chce zdanit letecké palivo, které se dosud zdanění vyhýbá. Komise se k návrhu, který se před zveřejněním může ještě změnit, odmítla vyjádřit. Klimatickým cílem EU je snížit skleníkové plyny do roku 2030 ve srovnání se stavem v roce 1990 o 55 procent.
C:\fakepath\investice-30062021.jpg

Americký výrobce elektrických motorů bez vzácných kovů získal 225 milionů USD

30.06.2021 Americká začínající firma Turntide Technologies získala od investorů 225 milionů USD (4,8 miliardy Kč). Firma vyrábí energeticky úsporné elektromotory bez použití kovů vzácných zemin. Investice potvrzuje rostoucí zájem investorů o startupy zaměřené na klimatické technologie, napsala agentura Reuters.
img

Investorům z Česka se otevírá možnost podílet se na výstavbě vodních elektráren v Gruzii

28.06.2021 Výroba elektrické energie z obnovitelných zdrojů je v posledních letech na vzestupu. Investorům z Česka se prostřednictvím fondu kvalifikovaných investorů Georgia Energy SICAV otevřela možnost podílet se na výstavbě vodních elektráren v Gruzii, která má díky kvalitní infrastruktuře a velkému množství vodních toků v této oblasti obrovský potenciál. V první fázi vzniknou elektrárny s instalovaným výkonem 40 MW, očekávaný výnos pro investory je 6–8 % ročně.
C:\fakepath\Tesla.png

Vizionář Elon Musk chce vyslat lidi na Mars

27.06.2021 Své vize mění ve skutečnost. Americko-kanadský podnikatel jihoafrického původu Elon Musk se podílel na vzniku internetového platebního systému PayPal a z peněz za jeho prodej založil v roce 2002 technologickou společnost SpaceX pro vývoj kosmických raket. Svět automobilového průmyslu zase změnil svými elektrovozy Tesla. A realizuje i další pozoruhodné projekty. Tento vizionář, který se díky raketovému růstu svého majetku stal letos v lednu na chvíli nejbohatším člověkem planety, nicméně prohlašuje, že mu o hmotné věci až tak nejde a že jeho hlavním zájmem je urychlit vývoj cestování lidí do vesmíru. Také zastánce čisté energie nedávno přiznal, že trpí Aspergerovým syndromem, proslul svým nekonformním chováním, a také se často a rád vyjadřuje k řadě témat, hlavně na twitteru. V pondělí oslaví padesátiny.
img

Tweety Elona Muska ovlivňují investiční svět

22.06.2021 Vizionář Elon Musk si rád pohrává s vlivem na sociální síti Twitter a jeho výroky s napětím sleduje celý svět. Cena bitcoinu kolísá na základě jeho výroků a někteří investoři již přišli díky nim o značné investice. Co tím Musk sleduje a jaké jsou reakce společnosti?
img

Vyšší inflace je pouze přechodný jev, tvrdí Powell. Světová banka zamítla bitcoin jako měnu Salvadoru

18.06.2021 Japonská centrální banka (BoJ) se rozhodla na svém posledním zasedání ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %, což nebylo žádným překvapením, jelikož Japonsko po delší dobu bojuje s deflací, i když se jádrové inflaci v květnu podařilo se dostat do kladných hodnot.
C:\fakepath\top-17062021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.06.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes smíšeně. Investoři vyhodnocovali novou makroekonomickou prognózu americké centrální banky (Fed) a data z Austrálie a Nového Zélandu.
C:\fakepath\SB2.jpg

Světová banka zamítla žádost Salvadoru o pomoc se zaváděním bitcoinu

17.06.2021 Světová banka (SB) ve středu zamítla žádost Salvadoru, aby mu pomohla se zaváděním bitcoinu jako oficiálního platidla v zemi. Zdůvodnila to malou transparentností měny a nepříznivými dopady na životní prostředí. Středoamerická země, která se jako první na světě rozhodla přijmout nejznámější a nejstarší kryptoměnu jako legální platební prostředek vedle amerického dolaru, předtím požádala SB o technickou podporu při jeho zavádění. Informuje o tom agentura Reuters.
C:\\fakepath\\Tesla2.jpg

Tesla bude podle Muska přijímat bitcoiny vytěžené za pomoci čisté energie

14.06.2021 Americký výrobce elektrických aut Tesla obnoví transakce s bitcoiny, když těžaři, kteří ověřují transakce, budou více využívat obnovitelné zdroje energie. Uvedl to včera na twitteru ředitel Tesly Elon Musk.
img

Rychlé shrnutí

28.05.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci většinou výše. Index SP500 rostl 0.12 %, Dow Jones přidal 0.41 % a Nasdaq klesl o 0.01 %.
img

Polsko musí okamžitě zastavit těžbu v dole Turów, nařídil soud EU

21.05.2021 Polsko musí okamžitě zastavit těžbu v uhelném dole Turów, kterou dlouhodobě kritizuje Česká republika. Rozhodl o tom dnes Soudní dvůr Evropské unie, který tak vyhověl české žádosti o vydání předběžného opatření. Zákaz těžby bude platit až do vynesení konečného rozsudku v tomto sporu, oznámil soud. Ministerstvo životního prostředí a Liberecký kraj uvítaly nařízení zastavit těžbu v Turówě.
img

Počet vegetariánů v Německu se zdvojnásobil. Investoři v tom vidí příležitost

20.05.2021 „Němci si stále častěji dopřávají místo currywurstu a schnitzelu vegetariánskou tofu klobásu a hrachový řízek. Podobný trend můžeme stále častěji vidět i v dalších zemích, kde zvláště mladí lidé citliví na ekologická témata začínají preferovat vegetariánské verze klasických pokrmů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Šéf Tesly Elon Musk klesá v žebříčku nejbohatších, v pondělí byl až třetí

18.05.2021 Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk, který se minulý týden přičinil o cenový propad nejznámější kryptoměny bitcoin, sám klesá v žebříčku nejbohatších podle indexu Bloomberg Billionaires. V pondělí v něm skončil až třetí za prvním Jeffem Bezosem, který řídí Amazon, a druhým Bernardem Arnaultem, vlastníkem koncernu s luxusním zbožím LVMH a zároveň nejbohatším Evropanem. Příčinou je pokračující propad ceny akcií Muskovy automobilky. Začátkem ledna byl Musk nejbohatším člověkem světa.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.5.2021

17.05.2021 Bitcoin prudce padá. Bezprostřední rozbuškou pro pokles bylo oznámení Elona Muska. Tesla již neakceptuje platby v bitcoinech kvůli ekologické náročnosti těžby. To znamená, že rychlá akceptace nejznámější virtuální mince napříč korporátní sférou nenastane. Vyzdvihnutí nepříznivých ekologických aspektů může být v dnešní době zcela zásadní. Mladší investoři, kteří patří mezi velké podporovatele kryptoměn, kladou značný důraz na udržitelnost. Pokud převládne názor o devastujících účincích těžby na životní prostředí, může to otřást investiční tezí pro bitcoin.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

Bitcoin po tweetu Muska klesl nejníže za tři měsíce

17.05.2021 Nejznámější kryptoměna bitcoin dnes při obchodování v Asii klesla až na nejnižší hodnotu za tři měsíce. Investoři prodávají kryptoměny v reakci na nejnovější tweet šéfa Tesly Elona Muska, který může naznačovat, že automobilka zvažuje prodej svých bitcoinů, nebo je možná již prodala. Při asijském obchodování bitcoin klesl až na 42.185 dolarů (téměř 885.000 Kč), nejníže od 8. února, a ztrácel tak devět procent. Další z měn ether klesala o osm procent a dogecoin o téměř sedm procent.
img

Proč Tesla zanevírá na bitcoiny? Ráda by čerpala dotace z programu podpory obnovitelným zdrojům, který Bidenova administrativa právě rozšiřuje

14.05.2021 Automobilka Tesla se přihlásila do mnohamiliardového dotačního programu podpory obnovitelných zdrojů, uvádějí zdroje agentury Reuters. Administrativa prezidenta Joea Bidena jej totiž nyní hodlá rozšířit nejvýraznějším způsobem od jeho vzniku za vlády administrativy prezidenta George Bushe mladšího. Mohla by tak do něj zahrnout právě i Teslu a další výrobce elektromobilů.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Tesla přestane přijímat platby za svá auta v bitcoinech, napsal Musk

13.05.2021 Výrobce elektromobilů Tesla přestane přijímat platby za auta v digitální měně bitcoin. Rozhodnutí na twitteru oznámil zakladatel Tesly Elon Musk. Důvodem jsou ohledy na životní prostředí. Bitcoin na rozhodnutí zareagoval propadem o přibližně pět procent, uvádí AP.
img

Výhled Fidelity International: Investoři musí brát v úvahu regionální rozdíly

30.03.2021 Regionální rozdíly budou s tím, jak bude postupovat vakcinace v různých lokalitách celého světa, pro investory v roce 2021 klíčové. Analytici Fidelity International v analýze popisují převládající regionální trendy očekáváné v následujících dvanácti měsících.
C:\fakepath\euro2.jpg

EP schválil unijní záruky na podporu investic stovek miliard eur

10.03.2021 Evropský parlament včera schválil vyhrazení 26 miliard eur (asi 681 miliard korun), které budou v začínajícím sedmiletém období sloužit k podpoře investic do hospodářského oživení. Garance ve fondu nazvaném InvestEU by měly aktivovat veřejné a soukromé investice v celkové výši až 400 miliard eur. Cílem fondu má být mimo jiné podpora projektů v oblastech zdravotnictví, digitalizace či klimaticky šetrných technologií.
img

ORBIT Capital prostřednictvím podfondu Conseq Venture Debt poprvé financuje zahraniční firmu

18.02.2021 ORBIT Capital prostřednictvím svého podfondu Conseq Venture Debt realizuje další transakci. Poté, co v loňském roce poskytl dluhové financování hvězdám domácí fintechové a e-commerce scény, společnostem Twisto a rohlik.cz, tentokráte se neomezil hranicemi a posílá 2,5 mil. EUR do předního evropského technologického hráče LetsBuild.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Europoslanci chtějí rychlé spuštění krizového fondu EU

09.02.2021 Poslanci Evropského parlamentu podporují co nejrychlejší spuštění fondu krizové pomoci pro země Evropské unie, jehož zásadní část budou dnes schvalovat. Unijní státy by podle návrhu podporovaného velkou většinou europoslanců měly peníze věnovat především na modernizaci ekonomik, zmírnění následků koronavirové pandemie či prevenci dalších podobných krizí. První peníze z fondu obnovy o celkovém objemu 750 miliard eur (téměř 20 bilionů korun) by země mohly dostat ve druhé polovině roku.
img

Růst čistého zisku, aktiv a úvěrového portfolia: Mezinárodní investiční banka zveřejnila finanční výsledky za rok 2020.

08.02.2021 Dne 4. února 2021 zveřejnila Mezinárodní investiční banka (MIB) auditovanou účetní závěrku dle IFRS-9 za rok 2020.
img

Bidenův zákaz ropovodu znamená ztrátu tisíců pracovních míst

21.01.2021 Rozhodnutí amerického prezidenta Joea Bidena zastavit výstavbu ropovodu Keystone XL znamená ztrátu tisíců pracovních míst, zejména ve Spojených státech. Biden rozhodnutí přijal okamžitě po nástupu do úřadu, navzdory tomu, že kanadští činitelé ho žádali o čas, aby mohli situaci vyhodnotit. to americký server Politico. Keystone XL měl v délce téměř 2000 kilometrů přivádět ropu ze západní Kanady do USA.
img

21 nejlepších světových akcií pro rok 2021!

08.01.2021 Rok 2021 bude jistě na akciových trzích vzrušující. Rok 2020 přinesl díky COVID-19 nejprve pokles, ale v podzimních měsících došlo k opětovnému silnému nárůstu. Investice do akcií se také minulý rok staly populárnějšími mezi retailovými investory, což má obrovský dopad na akciový trh. Nadstandardně si vedly technologické akcie, které profitovaly z drastických změn v důsledku zavedení karantén po celém světě. Populární akcie, jako je například Tesla si také vedly dobře, ale došlo například k pádu německé Wirecard.
C:\fakepath\ekonomika-01012021.jpg

Uplynulé desetiletí v ekonomice: krize, rozmach Číny, alternativy

01.01.2021 Turbulentní rok 2020 je již minulostí a společně s ním skončilo také další desetiletí, ve kterém jsme byli svědky mnoha důležitých událostí. V dnešním článku se proto ohlédneme za poslední dekádou. Přinášíme výběr pěti nejdůležitějších událostí a trendů ve světové ekonomice v uplynulém desetiletí.
img

Norský soud zamítl žalobu ekologů proti těžbě ropy v Arktidě

22.12.2020 Norský nejvyšší soud dnes schválil plány na průzkum těžby ropy v Arktidě. Zamítl tak žalobu ekologických organizací, podle nichž by těžba představovala porušení lidských práv na zdravé životní prostředí, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\investice.png

Investice do ekologie?

09.12.2020 V posledních letech se stále víc a víc řeší problematika globálního oteplování, recyklace obnovitelné energie a spousta dalších věcí týkajících se ekologie. Myšlenka na zelenější svět se už dostává do podvědomí nejen prostým aktivistům, vědců, politikům ale i investorům, kteří vždy samozřejmě putují s trendem. Proč se stále zvyšuje oblíbenost „zelených akcií“ a kde se vyskytují příležitosti na tomto trhu?
img

Výběr hlavních ekonomických událostí v ČR v roce 2019

16.12.2019 V tomto velmi rozsáhlém článku najdete kompletní výběr nejdůležitějších hospodářských událostí v České republice v roce 2019 (řazeno chronologicky po měsících a dnech):
Související klíčová slova: FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Nový Zéland | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Dluhová krize | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Důvěra investorů | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Transakce | Bankovní rada | Behaviorální | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CFD | CFTC | CME | Cable | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Devalvace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dollar | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Futures | Fúze | G7 | IFRS | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Konečná sazba | Kotace | Koš | Kurz | LIBOR | Long | MMF | MT4 | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní systém | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Open | Fondy kvalifikovaných investorů | Pasiva | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | Schodek rozpočtu | Sentiment | Spot | Spotová cena | Spread | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Warren Buffett | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | GBP | ČEZ | Obchodování | Bank of China | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Investoři | Exchange Traded Funds | Produkce ropy | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Sázka | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Emoce | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Investiční příležitost | Bohatství | IEA | Euronext | RBNZ | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Online trading | Stoxx 600 | Investiční banka | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Makro | Výrobní ceny | Eurostat | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Facebook | LYNX | BTC | Virtuální měna | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Hazardní hry | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Gazprom | Akcie IBM | Akcie O2 | Akcie Siemens | Aktuální ceny akcií | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Čínská banka | Devalvace měny | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Elektřina | Engulfing | Etoro | Eura | Evropská banka | Exchange | Finanční plánování | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GE money | Graf | Guvernér ČNB | Hodnota akcií | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Investovat do zlata | Irsko | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz bitcoinu | Kurz EUR | Kurz měny | Kurzy | E15 | Libra | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nové trhy | Ocenění akcií | Odkup akcií | Oslabování koruny | Pasivní příjem | PayPal | Pivot | Pivoty | Portfolia | Pražská burza cenných papírů | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Signály | Směnné kurzy | SP500 | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové události | Tesla Motors | Těžba bitcoinů | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Virtuální měna bitcoin | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webináře | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | Obchodní pravidla | EIA | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Báze | Bill Gates | Buy | CEE | CEPS | Daniel Beneš | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Indie | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Petr Kellner | Redukce | REIT | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Akciová společnost | Hlavní trh | Převis | Tržby | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Investiční analytik | Komise | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | Know-how | Vzdělání | 1 milion | Burze | Podvědomí | Commodities | Investment | IMPOSSIBLE | Moody's Investors Service | Unicredit | DPA | CNN | Microsoft | MSCI | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Home Credit | GE Money Bank | Investing.com | Macquarie | Mitsubishi | NATO | Agentura AP | Agentura DPA | Sója | Zvyšování sazeb | Technický výhled | Kurz EUR/USD | Brazílie | Finanční systém | Firemní dluhopisy | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Creditas | Hargreaves Lansdown | Cena kávy | Precedens | Energie | Vizionář | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Panevropský akciový index | Footprint | Příprava | Přehled | Zdravý rozum | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Rosněfť | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Modrá pyramida | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Investiční firma | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | České firmy | Inflační tlaky | Akcie v Asii | Americké státní dluhopisy | Objem investic | Vladimir Putin | Americký akciový index | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Fitch Ratings | AAA | Ekonomická rizika | Obchodování v Asii | Utahování měnové politiky | Alibaba | Propad | Indexové ETF | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropná společnost | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Americké indexy | Unipetrol | Philip Morris | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Zajištění | Šéf společnosti | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Poplatky | Britská vláda | Americké akciové trhy | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Česku | Manažeři fondů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Investiční plány | Indická rupie | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | xStation | ČTK | Internetové firmy | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | Mercedes | Audi | Politico | Business Insider | TPG Capital | ex | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Generali Investments | Keystone XL | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Belviport Trading | Skupina PPF | Vstup na burzu | Euler Hermes | IMFC | CoinDesk | BHS | Breakout Trader | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Virtuální mince | Akcie Tesly | Investiční firmy | Obchodování s kryptoměnami | Palladium | Podnikové dluhopisy | Obchodování Bitcoin | BTC/USD | ETH/USD | Kryptoměnové ETF | Jerome Powell | Coinmarketcap | Diverzifikace aktiv | LYNX Trading | ETH | Invesco | Nemovitostní fondy | Růst bitcoinu | Kryptoměna Dogecoin | Těžba kryptoměn | Tržní kapitalizace kryptoměn | Pokles bitcoinu | Krypto burzy | Lithium | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Ceny lithia | Altcoiny | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kobalt | Cena bitcoinu | Airbnb | Saxo | FinTech | Zonky | Twisto | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Vysoké standardy | Podniky | Odpovědné investování | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Geopolitika | Šéf Fedu | Fond kvalifikovaných investorů | Ether | Index Stoxx 600 | HKD | Nové peníze | I-Trader | Expobank | Expobank CZ | Trh s ropou | Finanční skupina | Mileniálové | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Roční výnos | Vývoj kurzu bitcoinu | Předpovědi Saxo Bank | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Jiné měny | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Česká firma | Český miliardář | Ceny kryptoměn | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úvěrové portfolio | Majetek | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Makléřská společnost | Ceny zemního plynu | Vysoký výnos | Zvýšení sazeb | Začínající obchodníci | Zájem investorů | IPO Airbnb | MUFG Bank | Uber Technologies | Statistický úřad | Beyond Meat | Ropovod | Inflační očekávání | Zpětný odkup akcií | Primární veřejná nabídka | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Pokles kurzu | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Boris Johnson | Nabídka akcií | Americké společnosti | Vegetariánské firmy | NATGAS | Akcie a ETF | Vlastní kryptoměny | Společnost Gazprom | Gazprom | Defenzivní akcie | Capital Partners | Pokles cen | Aston Martin | Americké futures | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Konglomerát | Nové akcie | Bohatí | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Prosus | Televize CNBC | PPF | Denní graf | Italská vláda | Dot plot | Thomas Cook | Pohonné hmoty v Česku | iShares | Dluhopisové ETF | Energetické firmy | ESG | GOOGL | Ceny palladia | Internet of Things | Investujte do akcií | Akcie roku | Edge | Geopolitické riziko | Snižování rizika | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Loterie | Cena akcie | Očekávané Earnings | Rozhodnutí o brexitu | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Investice do fondu | Hospodářské krize | McKinsey | Huawei | Digitalizace | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Startup | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Káva | Central European Media Enterprises (CME) | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Propad ceny akcií | Německá vláda | Trinity | Obrovské množství peněz | LNG | Objem | Evropské firmy | Čínské podniky | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Myšlenka | Vyšší volatilita | Skupina ČEZ | Server Politico | CETA | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Maloobchodní sektor | Tesla Elon Musk | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Svíčková formace | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Royal Mail | CBI | Studie | Server CNBC | Bilance | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Ekologie | Co bude | Avast | Skupina Home Credit | Jiří Šmejc | HCBV | Generální ředitel | GM | Čínský prezident | Největší pokles | Ukrajina | Si Ťin-pching | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | Technologie blockchainu | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Hong Kong | Legislativa | Administrativa prezidenta | INTC | Vicepremiér | Walt Disney | 5G | AFP | Dlužníci | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Swingové maximum | Globální trh | Konkurenti | Vládní bondy | Financovat | Wüstenrot | EET | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Na burze | Propouštění | CBDC | Impuls | Rostoucí náklady | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Africký mor prasat | Africký mor | Důsledky krize | Další rozvoj | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Stavebnictví | TA3 | Zdražování | Hudebních vydavatelství | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Cvičení | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Kotační výbor | Cena za akcii | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Protekcionismus | Philip Morris ČR | Pokračující protekcionismus | Půjčka | Penále | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Alstom | Amcor | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Americká ropná společnost | Huawei Technologies | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Dieselgate | Události roku | Porsche | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Smartwings | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Šperky | Nabídka a poptávka | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Europoslanci | Eurokomisař | xStation5 | Biotechnologické společnosti | MasterCard | Disney | Ministr hospodářství | Káva Arabica | Nike | Bydlení | Uber | Ipsos | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Yandex | Miliardy korun | Kraft Heinz | Koruna posílila | Události v ČR | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Ziskovost | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Stabilní společnosti | Hospodaření | Zvýšení inflace | Klesající trend | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Návratnost | Odškodné | Netflix | Inovace | Výrobce elektrických aut | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Washington | Daimler | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Sodexo | Světová banka (SB) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Produkce energie | Hýbat trhy | RBA | Asociace exportérů | Hodnota společnosti | Elektrické vozy | Budoucnost | ProfitLevel | Ifo | Experti | Výhled Fidelity International | Zemědělství | ASML | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Oslabení kurzu koruny | Nový rekord | Iniciativa | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Federální vláda | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Nová auta | Hospodářský růst v Číně | Nájemné | Velké firmy | Ceny energií | Vyplácení dividend | Ptačí chřipka | Komunikace | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Macron | Trump | Belt and Road | Chudoba | Prezident | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Vlastní digitální měny | Firma Avast | Google | Instagram | Obchodní vztahy | Trhy | Čínské úřady | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Většinový podíl | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Penzijní systém | Konkrétní cíle | Důchody | Treasuries | Provozní zisk | Meziroční růst | Pandemie | Natland | IHNED | DISH | Jednatel | Jednatel společnosti | Ceny Bitcoinu | Burzy v Hongkongu | Las Vegas | Úřad pro energetické informace | FIAT | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Alphabet | Akcie NN Group | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Kiwi.com | Tescan | PMI pro sektor | Prodeje aut | Adidas | Americká společnost | SEC | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Americký Úřad pro energetické informace | Medvědi | Prodávající | Akcie Biogen | Biogen | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Životní minimum | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | Globální indexy | Craig Erlam | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Pokračování klesajícího trendu | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Nová data | Šok | Mzda | Německé průmyslové podniky | Guru | Akcie KKR | Mladší investoři | Výkyvy | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | Pohyb Bitcoinu | Restrikce | Aerolinky | Panevropský akciový index STOXX 600 | Program nákupu aktiv | Stav nouze | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Tencent | CK Hutchison | Buy the dip | Medvědí trend | Nákupy akcií | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Dnes klesly akcie | Burzy cenných papírů | Gazprombank | Odhad inflace | Justin Trudeau | Akcie Monety | Viceprezident | Spotřebitelé | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Onemocnění | Zásobníky | Texas | Waste Management | Investiční svět | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Zdanění bank | Valné hromady | Algoritmy | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | REGN | Plán Bruselu | MPO | MF | Kongres | Skupina Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Alena Schillerová | Ministryně financí | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems | Extrémní volatilita | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Politická rozhodnutí | Pojišťovací společnosti | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ministr vnitra | Jair Bolsonaro | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | České vlády | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Izrael | Riziko inflace | Air Bank | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Brazilský prezident | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací materiály | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Analytik Saxo Bank | Průmyslové revoluce | Závislost | Práce | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Údaje | Emise oxidu uhličitého | DPH | Mexiko | Omyl | Pojišťovna | Spotřebitelské úvěry | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Prezident Vladimir Putin | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Špinavé Prachy | Ministři | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Chřipka | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Profitabilnější | NÚKIB | Německé automobilky | Oživení cen | Nejvyšší soud | Výpadky | WMT | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Premiér Justin Trudeau | Dodavatelské řetězce | Hlavní ekonomka MMF | Majitel | Úspory | EP | Statistiky | Madrid | Propad ceny | Trade | Měnový faktor | Tlak medvědů | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Sociální síť | Debata | Tweety | Břidlicové ropy | Posílení | Joe Biden | Budoucnost kryptoměn | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Poklesy HDP | Cenový propad | Cestování | Bitcoin dnes | Liberty Ostrava | Prudké pohyby | Osobní příjmy | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | ATH | Zaměstnanci | Gilead | Rakouská vláda | Tweet | Dopravci | Fondy obchodované na burze | Komoditní ETF | Inverzní ETF | Soudní dvůr | Soud | Greenpeace | Koncern Volkswagen | PMI pro sektor služeb | PEPSICO | HashRate | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | Dlouhodobý trend | Zdražení ropy | Obchodní přebytek | Uber Eats | Soud EU | Unijní soud | Justice | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Američtí regulátoři | Investice v zahraničí | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | NKE | Verdikt soudu | Členské země | Technologický pokrok | ONE | Merck | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Sektor služeb | Recyklace | Manažerka | Spekulovat | Státní podpora | Advance Auto Parts | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Růst Bitcoinů | Velký růst | Ruské ministerstvo financí | Lesy ČR | GlobalData | Aktivity společnosti | Cena ruské ropy | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Roční zhodnocení | Investment management | Ekologické podmínky | Tomáš Kálal | Technologické centrum | OKD | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Stravenkové firmy | Koronavirové pandemie | Norilsk Nickel | Andrej Babiš (ANO) | Průraz | Výrobní PMI | Velcí producenti | PEPP | Londýnské burzy | Absence regulace | Vedení společnosti | Francouzský ministr | Berlín | Býčí trend | Rozhodnutí soudu | Banka Creditas | Pokračování růstu | Nikola | eMarketer | Národní rozpočtová rada | Vysoké valuace | Parlament dnes | Místopředseda Evropské komise | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | La Stampa | Investice do infrastruktury | Nestlé | Sanofi | Prodeje automobilů | Agrofert | Proticyklické kapitálové rezervy | Rostoucí trend | Covid | Správce aktiv | Cardano | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Výrobci aut | Firma ČEZ | Nízké sazby | Práce z domova | Živnostníci | Paušální daň | Ziskové marže | Objem aktiv | Úroda | Dopad pandemie | Nákupy přes internet | MAM | Fond obnovy | Generace Z | Nový trend | E.ON | Větší riziko | Zdroj příjmů | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Peugeot | Růst tržeb | Ceny | Praha | Evropské investiční banky | Verizon Communications | Kolísání cen | Spotřební daně | Technologické společnosti | Reálná hodnota | Model 3 | Akcie těžařů | Index Ventures | Bohatí lidé | Zlatá horečka | Natland Group | OMV | Plynárenské společnosti | Nikl | Čínská společnost | Největší firmy | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Margrethe Vestagerová | Indonésie | Firmy v Evropě | Analytici Fidelity International | Kreativita | Odhad vývoje ekonomiky | Podhodnocené akcie | Oživení poptávky | Czechoslovak Group | Státní zastupitelství | Hnojiva | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Kryptoměnový trh | Vesa Equity | Airbus Group | Zvýšení daní | Unijní ministři | Coca-Cola | Brazilská vláda | Holdingová společnost | DIA | Klimatické změny | Odborníci | Transparentnost | Inspirace | Analyzovat trh | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Qualcomm | Sazba hypoték | Snížení emisí | Přímé investice | Obchodní domy | Robusta | Cena kávy arabica | Arabica | Cena elektřiny | Šéf Tesly | Elektromobily | Politici | Projekt těžby lithia | Diverzifikovat | Ropovody | Plynovody | Ministr životního prostředí | Snížit emise | Biden | Marathon | Pracovní místa | Vinci | Delivery Hero | Česká republika | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | NextEra | Udržitelné investování | Energetický sektor | Frakování | Ceny v Česku | iPhone | Jack Dorsey | MicroStrategy | První peníze | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Udržitelné investice | Koncern | Embargo | Množství peněz | Nařízení | TPG | Intel | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Saxo Bank Steen Jakobsen | Moneta | SAP AG | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | CSCO | Tržní výhled | SolarEdge | EP Global Commerce (EPGC) | Státy Evropské unie | BIIB | Zynga | ZNGA | Výsledky voleb | Bloomberg Billionaires | Electronic Arts | Akcie Berkshire | Sumitomo | Tempo inflace | Sazka Entertainment | QCOM | Poptávka po bitcoinech | Hlavní kryptoměna | MRNA | Snižování daní | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Vzorce chování | INTC.US | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Investice do ekologie | Zelené investice | Nio | Li Auto | Enphase Energy | Hannon Armstrong | Solar Edge | NextEra Energy | CELO | Siemens | Vakcinace | BIDU | Očkování | Coinbase Global | Coinbase Global Inc. | PX Pražské burzy | CMI | Vesa Equity Investment | IPO společnosti | MGM | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Voda | Rozmach Číny | Proměny automobilového průmyslu | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Budoucnost automobilového průmyslu | Čínské Lenovo | Lenovo | Celní války | Cities 40 | C40 | Paralýza | Pandemická paralýza | Belt and Road Initiative | Iniciativa Pásu a cesty | Desetiletí v ekonomice | Emise dluhopisů | Růst ceny | Pomoc firmám | Zvýšení těžby | Polkadot | Polkadot (DOT) | DOT | Zvýšení ceny | Ceny akcií Tesly | Zvýšení ceny akcií | Zvýšení ceny akcií Tesly | Společnost Tesla | Počet pracovních míst | Fiskální situace | Měnová situace | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Nejlepší odvětví | Tvrdá aktiva | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | Akcie Tourmaline | Tourmaline | Akcie Sumitomo | Akcie Regeneron | Akcie Prosus | Melcor Developments | Akcie Melcor Developments | KKR | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Akcie NN | Akcie Heijmans | Heijmans | Liberbank | Akcie Liberbank | ForFarmers | Akcie ForFarmers | Akcie Jardine Strategic | Jardine Strategic | Ralph Lauren | Akcie Ralph Lauren | Svenska Cellulosa | Svenska Cellulosa SCA | Akcie Svenska Cellulosa SCA | Cestovní kancelář | Shopify | Evropské centrální banky | Acacia Communications | MRK | SNY | WU | Zákaz ropovodu | Důvěra v ekonomiku ČR | ACRA | Etsy | PEP | Deliveroo | Express | Ted Cruz | Návrh PPF | Prudké cenové výkyvy | Cenové výkyvy | Obchodování na asijských akciových trzích | Růst ceny Bitcoinu | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Platby v bitcoinech | Poslanci Evropského parlamentu | ACTIAM | Nákup bitcoinu | UNH | Tweety Elona Muska | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | ETS | Colt | Nastavení sazeb | Akcie 2021 | Tyson Foods | Spotify | Fosilní paliva | Elektroauta | CETIN | AIG | Rizika a příležitosti | ORBIT Capital | Conseq Venture Debt | LetsBuild | Negativní vývoj | SPWR | Nová strategie | Platby kryptoměnami | Air | Rizika při obchodování | Obchodování s emisemi (ETS) | Dynamické portfolio | Rohlik Group | Siemens Energy | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | ČSA | Fidelity | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Průmyslové společnosti | Těžby kryptoměn | Rybolov | Liberty Steel | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | IPO Deliveroo | Platební prostředek | xStation 5 | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Kryptoměnový sektor | CPI Property Group | CPI Property | Americké stimuly | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | EDF | Umění | Používání kryptoměn | Ark Investment | Cathie Woodová | Ark | Krypto trh | Formace Bearish Engulfing | Bearish Engulfing | Emise skleníkových plynů | COP26 | Intel (INTC.US) | Plán firmy | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Verizon | Comcast | DOGE | Kellogg | Čistá energie | Benxy | Konsensus trhu | Panasonic | Francouzská společnost | Goldman Sachs Group | Dogecoiny | Saturday Night Live | Arca Investments | Arca | Shiba Inu | Systém obchodování | Zakladatel Tesly | Pandemie COVID | Obchodování s emisními povolenkami | US Vegan Climate ETF | US Vegan Climate | Turów | Petrus Advisers | Těžaři | Vesa | Renáta Kellnerová | API | Oslabení | ZS | Růst úroků | Prodejní ceny | Cena dřeva | Výhled růstu české ekonomiky | Petrus | Martin Klass | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Nayib Bukele | Salvador | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Nástroje řízení rizik | Bitcoiny vytěžené za pomoci čisté energie | Úroveň supportu | Tržní síly | Penta | Platidlo | Zajišťování | Dekarbonizace | Gigafactory | SAAC | Státní Komise pro dohled a správu | Seraphine Capital | Vesmírné projekty | Kosmické startupy | Parket londýnské burzy | Kontrolovat rizika | Wise | Konkurence | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | UnitedHealth Group Incorporated | Mali | Tržní prostředí | Shortování | MicroStrategy Inc. | Akcionáři Monety | Vizionář Elon Musk | Lucia Žárska | Prudké změny ceny | Změny ceny | Akcionáři Moneta Money Bank | Akcionáři Moneta | Regulační úřad | PPF Telco | ČD-Telematika | České dráhy | Zajištění bezpečnosti | WISE | CO2 | Den daňové svobody | Pozitivní vliv | Elektrovozy | Elektrovozy Tesla | SNL | Saturday Night Live (SNL) | Space Explorations Technologies | Space Explorations Technologies (SpaceX) | NASA | Crew Dragon | ISS | Falcon 9 | Falcon | Starlink | Muskovy aktivity | Neuralink | Open A.I. | Hyperloop | Boring Company | SolarCity | Solární panely | Blastar | Programátor | Queen's University | Zip2 | Compaq | X.com | Confinity | Firma eBay | Grimes | X AE A-12 Musk | Obchodní výsledky | Výroba elektrické energie | Georgia Energy SICAV | Georgia Energy | Obrovský potenciál | VTP Brno | Hydroelektrárny | Daniel Mahovský | Zakladatel fondu | Gruzie | Životní pojišťovny | Energetická společnost ČEZ | Malajsie | Počet nezaměstnaných | Turntide Technologies | Začínající firma | Americká začínající firma | Firma Turntide Technologies | Ředitel Turntide | Turntide | Ryan Morris | Robert Downey | Robert Downey ml. | Klimatické technologie | Technologie | Hyperdrive Innovation | BorgWarner Gateshead | Spoluzakladatel Microsoftu | MAN | Superauta | Výrobce elektrických motorů | Americký výrobce | Zdanění energií | Zdanění znečisťujících leteckých paliv | Klimatické strategie | Daňová pravidla | Minimální sazby daně | Sazby daně | Daně na energetické produkty | Letecké palivo | Lety v Evropské unii | Eurohold | Pojišťovací společnost | Prodej zboží | Budějovický Budvar | Budvar | Pivovar | Zvýšení produkce | NortonLifeLock | Podíl Číny | Americký trh | Ztrátový týden | Produkce kávy | Kávová zrna | Odvětví | Ostatní kryptoměny | Ceny kávy Arabica | Divize | Rozsah škod | Výrobce elektromobilů Tesla | Gigafactory v ČR | Společný podnik | Riziko kryptoměn | Instant Research | Bilion | E.ON Distribuce | A350 | Štěstí | Mateřská společnost | Daňový poplatník | Dřevo | Chování | Ropné a plynárenské společnosti | Albemarle | Gary Gensler | Skleníkové plyny | Inovativní řešení | Plány společnosti | Základní sazby | Těžařská firma | Cena kryptoměny | RWE Gas | Ocelárny | Německý výrobce | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Tokeny | Jaroslav Povšík | SpaceX | Funkční období | Školení | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | Společnosti | Decentralizovaný systém | Opatření | Shrinkflation | Dna | Káva robusta | Prazdroj | Telco | Katastrofy | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | EFE | Agentura EFE | Uhlí | RBC | NFT | Energetika | Přijetí kryptoměny | Společnost Siemens | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Konfederace | Solana | Česká společnost | Marika Čupa | Mezinárodní skupina | Strojírenské firmy | Lagardere | Etherea | Cash flow výnos | České aerolinie | A321Neo | A220 | Česká pošta | ČSSD | Kompenzace | BNP | Eloktroauta | Eloktroauta v ČR | Investice do těžby | Kryptotransakce | Zdražování energie | Palau | Samou | Čepro | Reorganizační plán | Zemní plyn (LNG) | Úročení | Odhady růstu | Růst cen zemního plynu | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Automotive | Těžby Bitcoinu | Zákonné platidlo | Minulá výkonnost | ESG investování | Zdražování potravin | Češi | Energetické krize | Nákup plynu | Dmitrij Peskov | Rychlý růst cen | Vysoké ceny energie | Ceny energie | Vysoké ceny | Magdalena Anderssonová | Švédská ministryně financí | Pravidla hry | České Radiokomunikace | Nord Stream 2 AG | Zdravotnictví | Obilí | Pozornost | Společensky odpovědné investování | ESG Dynamické Portfolio | Kryptoměnový průmysl | Ruská společnost | Telenor | Christian Lindner | Orlen Unipetrol | Ruský prezident | Meta | Dceřiná firma | OSN v Glasgow | Klima | Metaverse | Aktuální prognóza | Drahé energie | Těžba BTC | Podmínky na trhu | NFT tokeny | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Krypto průmysl | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Bitcoinová síť | Obchodní výhled | Uhlíková stopa | Uhlíková stopa bitcoinu | Raketový růst | ESG principy | ESG investice | Družba | TIM | Svět tradingu | Ruský trh | Společnost innogy | Innogy | Booking | Změny klimatu | AVAX | Avalanche | Avalanche (AVAX) | Zprávy z krypto | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zprávy z krypto průmyslu | Těžařská společnost | Výhled Fidelity | | Investice do životního prostředí | Michal Fila | Jan Růžička | CMA | Kazachstán | Prodej kávy | Vietnam | Etiopie | Daňové zatížení | Postavení na trhu | SOTIO | Tržní vývoj | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Potravinářská firma | Pyramida | Technická rezistence | Nejvyšší výhra | Akcionář Monety | Úpis nových akcií | Benxy (Zonky) | Jean-Pascal Duvieusart | Tomáš Spurný | Mluvčí Kremlu | Krátkodobý výhled | La Nina | Focus | Povolení průzkumu těžby zlata | Povolení průzkumu těžby | Sao Gabriel da Cachoeira | Augusto Heleno Ribeiro | Povolení k průzkumu | Prezident Jair Bolsonaro | Povolení průzkumu | Jiří Šimáně | Získané peníze | Uniper | Miliardy USD | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Vladimír Dlouhý | Lehký kov | Výhled pro rok 2022 | Hypomonitor | Organizace spojených národů | Realitní skupina CPI Property Group | Těžby bitcoinů | Hashrate | Uhelné elektrárny | XTB Online Trading | Hry | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Real Estate | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Analytik trhů | Siemens Gamesa | Akcie Siemens Gamesa | Qatar Airways | Hospodářská data | Instituce | Společnost Allwyn | Benchmark Mineral Intelligence | NFT investice | Investice budoucnosti | Úrokové sazby v Česku | Život s koronavirem | Analytici XTB | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Chvaletice | Počerady | Cena transakce | Sev.en | Argo Blockchain | McKinsey & Co | Ganfeng Lithium | SQM | Livent | Dostatek lithia | Ivo Lukačovič | Škoda Transportation | Didier Pfleger | RTL | RTL Hrvatska | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Poradenské služby | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Dění na Ukrajině | Sankce | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Ricardo Salinas Pliego | Mexický miliardář | Belviport | Ukrajinská krize | Německá energetická společnost | Zelená dohoda | Green Deal | Ruský útok | Sberbank CZ | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | MWh | Sedmadvacítka | Evropský blok | Emise CO2 | Orsted | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Společnost Orsted | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Pokles inflace | Snížení spotřební daně | Řetězce | Aktivity v Rusku | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | Vývoz ruské ropy | Ruská společnost Gazprom | Nord Stream 1 | ČEZ Daniel Beneš | Výroby elektromobilů | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | CBAM | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Společnost Volkswagen | Aktivisté | Geopolitické události | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Společnost E.ON | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Regulace kryptoměn | Klaus Zellmer | Tržní hospodářství | HedgePoint | Státní distributor paliv | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Správa | Zákonodárci | Ceny pohonných hmot v Česku | Dovoz ruské ropy | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Recyklovat | Technický výhled trhu | Šmejc | Ropovod TAL | Borealis | Skrytá inflace | Art Buchwald | Mondelez International | Toblerone | Money Saving Expert | Shopmate | Společnost Mondelez | Jan Frait | Repsol | Mimořádné zasedání | Škoda Group | Práva ke značce | Přijetí | Pochybení | Ředitel ČEZ | Energie z jádra | Obchodní instrument | EdF | Cenový strop | Společnost EDF | Úsporný tarif | Obchodování na Energetické burze | Zastavení poklesu | Centrum | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Cenový strop na ruskou ropu | Akcez | Prime | Ceny komodit na světových trzích | Česká antivirová firma | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Současná situace | Premiér Fiala | Pražský městský soud | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Společnost S&P Global | Windfall tax | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Holding Agrofert | Merge | Fenomén | Úrokové náklady | Marka | Cenové stropy | Ruské ropy | Zastropování cen elektřiny | Sloe | Paroplynové elektrárny | Tim Herzig | Invesco Quantitative Strategies | Řešení energetické krize | Velké energetické firmy | Energetické firmy v Evropě | Velikost páky | Projekt Emili | Lithium v Evropě | Alessandro Dazza | Imerys | Nové těžební projekty | Těžební projekty | Těžba lithia | Těžba lithia na Cínovci | Allier | Plyn (NATGAS) | Camelot | Josh Gilbert | EP Commodities | Aircraft Industries | Aircraft | Omnipol | WISE Air | Starwisata Air | Sulut Airways Indonesia | Sulut Airways | INDO Defence | Gen Digital | GEN | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Novinky | Novinky.cz | Války na Ukrajině | Ontario Teachers | Pension Plan | Ontario Teachers' Pension Plan | Soukromá společnost | Výrobci elektřiny | Obchodní řetězce | CZ | Britské loterie | Zavedení cenového stropu | Seriál o ETF | Druhy ETF | Mitsubishi UFJ | ERÚ | Fiocchi Munizioni | Fiocchi | Krungsri Bank | Škoda JS | Nižší minima | Nižší maxima | Strop na ruskou ropu | Line | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Západní země | Zajímavé investiční příležitosti | Akcie farmaceutických společností | Daně z mimořádných zisků | Bankovní rady ČNB | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | Václav Smolka | Omezení cen plynu | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Dalibor Šafařík | Společnost Allwyn Entertainment | Carlyle | Tescan Orsay Holding | Tescan Orsay | Společnost Seznam.cz | Společnost Seznam.cz média | Seznam.cz média | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Ges Group | Společnost Rohlik Group | Společnost Rohlik | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | One Ticket | Sberbank CZ Jiřina Lužová | IMG Bohemia | Společnost Lumius | Lumius | Ekologové | Konkrétní měny | Invest | Druhy ETF podle způsobu řízení | Pasivně spravované | Aktivně spravované | Pasivně spravované (řízené) ETF | Aktivně spravované (řízené) ETF | Druhy ETF podle podkladových aktiv | Akciové ETF | Měnové ETF | Akumulační ETF | Distribuční ETF | Obdržený výnos | Obdržené výnosy | Běžné ETF | Pákové ETF | Euro 7 | Média | Zavedení Euro 7 | Martin Jahn
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Živnostník
Živobytí
Živočišné pudy
Život na burze
Životní cíle
Životní minimum
Životní náklady
Životní názory
Životní obchod
Životní pojišťovny

Následující klíčová slova

Životní styl
Životní úroveň
Životní úroveň Rusů
Životní úspory
Životní změny
Životopisná kniha
Život Rusů
Život s koronavirem
Život v Hongkongu
Život Warrena Buffetta
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ropa se obchoduje u nas
Potvrďte prosím... Zavřít