Pátek 07. říjen 2022 08:11
reklama
Vantage
reklama
Dukascopy forex
reklama
Coinfy
reklama
Purple Trading Room

Klíčová slova - Klima

img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, září 2022

03.10.2022 Aktivita v tuzemském zpracovatelském průmyslu v září prohloubila svůj pokles, když indikátor PMI pro tento sektor české ekonomiky klesl na svou nejslabší úroveň od května 2020.
img

Fidelity International: Jak být biodiverzifikovaný

06.09.2022 Lepší pozdě než vůbec, svět se probouzí s naléhavou hrozbou pro biodiverzitu a přírodní kapitál. Investoři hrají klíčovou roli v boji za zachování životně důležitých ekosystémů a mohou se tak chopit obrovské příležitosti.
img

Fidelity International: Budoucnost nemovitostí

05.09.2022 Dříve bylo investování do nemovitostí poměrně jednoduché – šlo hlavně o cenu a výnos. Nyní stojí v popředí také honba za čistou nulou. Se současnými budovami nikdy nedosáhneme cílů nulových emisí uhlíku stanovených do roku 2050. Stavby se musí změnit a spolu s nimi musíme změnit i náš investiční přístup. U těch aktiv, která zůstanou stejná, hrozí, že zastarají a ztratí hodnotu.
img

Ranní okénko - Smíšené zprávy z německé ekonomiky

26.08.2022 Poslední srpnový pátek je z pohledu ekonomických dat relativně střídmý a trhy by měly týden zakončit již v polovíkendovém módu. Rozruch mohou přinést data z USA ohledně osobních příjmů a výdajů, případně odpoledne projev Jeroma Powella v Jackson Hole. Již před pár minutami dorazil z Německa průzkum spotřebitelské důvěry, který ukázal horší výsledek, než očekával trh a nálada poklesla na nejnižší hodnotu v historii měření. Včerejší německé Ifo indexy dopadly ale lépe, než se očekávalo, a to jak v oblasti hodnocení aktuální situace, tak v budoucích očekáváních.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Nálada německých spotřebitelů je na novém minimu, lidé se bojí účtů za energie

26.08.2022 Spotřebitelská nálada v Německu v září už třetí měsíc po sobě klesne na další minimum. Na základě svého průzkumu to předpokládá německý institut GfK. Na vině jsou podle něj obavy domácností z horentních účtů za energie. Index spotřebitelské nálady GfK klesl na minus 36,5 bodu ze srpnové hodnoty minus 30,9 bodu, uvedl dnes GfK.
img

Ekonomický kalendář: ECB minutes, revize amerického HDP

25.08.2022 Trh s futures naznačuje, že Evropa dnes otevře výše. Futures Daxu se obchodují vzhledem ke včerejší zavírací ceně o více než 100 bodů výše. Euro zachytilo poptávku, čímž se na páru s dolarem dostalo nad 1,00. Jinde se ropa obchoduje mírně níže, zatímco drahé kovy těží z oslabení dolaru.
C:\fakepath\elektrina.png

Na rekordu uzavřela cena elektřiny pro Německo i plyn pro evropský trh

25.08.2022 Evropské ceny elektřiny stoupají na nové rekordy. Tlak na velkoobchodní energetické trhy, které se již potýkají s výrazně nižšími dodávkami ruského plynu, umocňuje nedostatečná produkce jaderné energie ve Francii. Na rekordu včera uzavřel i plyn pro evropský trh.
C:\fakepath\trader-02082022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.08.2022 1) Ceny komodit na světových trzích jsou sice výrazně vyšší než počátkem roku, nyní však kvůli silnějšímu dolaru a obavám z recese některé z nich klesají. Pšenice je tak od začátku roku už jen o šest procent dražší. Ropa je letos dražší o 36 procent a plyn o 163 procent, zatímco kvůli ekonomickému zpomalení výrazně klesla cena dřeva. Cena zlata je od začátku roku téměř beze změny. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci července.
img

KOMENTÁŘ (PMI ve zpracovatelském průmyslu, červenec 2022)

01.08.2022 Aktivita v tuzemském zpracovatelském průmyslu prohlubuje svůj pokles, průzkum PMI podporuje očekávání ochlazení české ekonomiky jako celku.
img

Přelije se recese do BigTech?

26.07.2022 Recese v poslední době klepe na brány Wall Street stále hlasitěji. Více vysoce profilovaných růstových společností začíná vykazovat neuspokojivé výsledky. V období mezi dubnem a červnem přestal Netflixu platit předplatné asi 1 milion uživatelů. Akcie společnosti Snap zaznamenaly 40% propad poté, co společnost zveřejnila výsledky, které byly sotva v souladu s očekáváním analytiků. Čeká nás investiční déjà vu tak, jak ho známe z boomu akcií herních společností? Nebo zde existuje šance, že blue chip technologické společnosti, které již jednu recesi zažily, zatím odolají zhoršující se ekonomické situaci? Dolejí finanční výsledky vlajkových lodí Silicon Valley olej do ohně zvyšujících se obav z recese, nebo se postarají o zlepšení nálady na Wall Street, která se od začátku letošního roku nelepší? To se dozvíme tento týden. Trhy tají dech před zveřejněním výsledků gigantů jako jsou Alphabet, Apple, Amazon, Mircosoft nebo Meta Platforms. Investoři se obávají, že ekonomický pokles ovlivní skupinu BigTech společností, ve které viděl trh vítěze poslední dekády.
img

ESG: klimatické závazky vs. energetická bezpečnost

21.07.2022 V několika bodech od společnosti Invesco naleznete aktuální informace o rovnováze mezi přechodem na nízkoemisní hospodářství a potřebou energetické bezpečnosti v kontextu geopolitických, implementačních a právních výzev.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Studie: Změny klimatu stojí Německo ročně 6,6 miliardy eur

18.07.2022 Člověkem vyvolané změny klimatu způsobily v Německu za poslední více než dvě desetiletí škody ve výši 6,6 miliardy eur (162 miliard korun) ročně. Podle agentury DPA to vyplývá z dnes představené studie o nákladech plynoucích z klimatických změn, jejíž vypracování si zadalo spolkové ministerstvo hospodářství a ochrany klimatu.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, červen 2022

01.07.2022 Indikátor PMI, mapující podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu, klesl v červnu pod kritickou úroveň 50 bodů, jež je v metodice tohoto průzkumu hranicí mezi růstem a poklesem aktivity.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz: O zákazu dovozu ruského zlata rozhodne EU, účast na G20 je otevřená

27.06.2022 O zákazu dovozu zlata z Ruska, který v neděli oznámil na okraj summitu velkých světových ekonomik G7 americký prezident Joe Biden, bude Evropská unie jednat. Dnes to v rozhovoru s televizí ZDF řekl německý kancléř Olaf Scholz. Řekl rovněž, že nadcházející summit největších světových ekonomik G20 je důležité fórum, které nelze kvůli ruské agresi bojkotovat, o své účasti na tomto vrcholném setkání chce proto rozhodnout až později. Varoval rovněž před pádem do pasti ruského prezidenta Vladimira Putina, že svět je rozdělen na Západ a všechny ostatní.
C:\fakepath\g7.png

V Bavorsku začíná třídenní summit skupiny G7, tématy budou Ukrajina či klima

26.06.2022 V bavorském alpském zámku Elmau dnes začíná třídenní summit šéfů států a vlád zemí skupiny velkých světových ekonomik G7. Představitelé států skupiny, kterou tvoří Británie, Francie, Spojené státy, Kanada, Německo, Japonsko a Itálie, budou jednat především o hospodářských a bezpečnostních dopadech ruské invaze na Ukrajinu, tématem bude ale také ochrana klimatu.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se zhoršila, pesimistický je i výhled

24.06.2022 Podnikatelská nálada v Německu se v červnu zhoršila. Hodnota indexu institutu Ifo klesla na 92,3 z květnových 93 bodů. Firmy jsou o něco méně spokojené se současnou situací a výrazně hůře hodnotí výhled do budoucna. Velké starosti jim dělají rostoucí ceny energií a hrozící nedostatek plynu.
img

Powell bude v Kongresu hájit současnou politiku. Mezitím nazrává čas k dalšímu přitvrzení

22.06.2022 Globální trhy dnes čekají komentáře hned od několika bankéřů z Fedu. Nejvíce se však budou sledovat zprávy z amerického Kongresu, kde s pololetní zprávou vystoupí Jerome Powell. Je tu celkem velká pravděpodobnost, že se šéf Fedu bude maximálně držet linie poselství z minulého týdne, kdy zasedal měnový výbor. Sice na tomto jednání došlo ke zvýšení sazeb rovnou o 75 bazických bodů, ale zároveň Fed dál ujišťoval, že počítá s měkkým přistáním a že už příští zvyšování sazeb může být mírnější. Jenže s tímto přístupem začíná být problém.
img

Krach bitcoinu je příznivý pro klima

21.06.2022 Vzhledem k ceně BTC globální počítačové sítě, která ji podporuje, poprvé po letech spotřebovává méně energie.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 3. června 2022

03.06.2022 Generální ředitelka Sorosova fondu Dawn Fitzpatricková nedávno poskytla rozhovor, ve kterém zaznělo poměrně překvapivé prohlášení. Domnívá se konkrétně, že ethereum v budoucnu odláká od bitcoinu víc investorů.
img

16 bilionů dolarů na splnění cíle nulových emisí

01.06.2022 Manažeři fondů, kteří se zavázali k nulovým čistým emisím do poloviny století, mají nový slib, že jako první krok v souladu s tímto cílem budou spravovat 39 % svých aktiv.
img

Fitzpatrick z fondu George Sorose upřednostňuje ethereum před bitcoiny

01.06.2022 V nedávném rozhovoru pro Bloomberg, Dawn Fitzpatrick, generální ředitel společnosti Soros Fund Management, předpověděl, že ethereum získá „větší trakci“ ve srovnání s bitcoiny.
C:\fakepath\WEF.jpg

Davos po dvou letech opět hostí zasedání Světového ekonomického fóra

22.05.2022 Švýcarské lyžařské středisko Davos bude po dvouleté přestávce způsobené pandemií opět hostit výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF), a to ve dnech od 22. do 26. května. Setkání se zúčastní více než 2000 zástupců vlád a podnikatelského sektoru z celého světa, uvádí WEF. Z velké části bude setkání dominovat válka na Ukrajině, kvůli které nebyli pozváni zástupci z Ruska.
C:\fakepath\trader-19052022-37-zm.jpg

Jednáním ministrů zemí skupiny G7 dominuje Ukrajina, potraviny a klima

19.05.2022 Závazek hospodářsky vyspělých zemí poskytovat rozvojovým státům sto miliard dolarů (2,3 bilionu Kč) ročně na ochranu klimatu bude splněn v roce 2023. V návrhu závěrečného komuniké s tím podle agentury Reuters počítají ministři financí skupiny sedmi velkých ekonomiky G7. Mezi hlavní témata patřila i ruská invaze na Ukrajinu a možnosti, jak Kyjevu pomoci stabilizovat rozpočet.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 17. května 2022

17.05.2022 Globální regulátoři trhu podle šéfa Mezinárodní organizace komisí pro cenné papíry (IOSCO) pravděpodobně v příštím roce jmenují společný orgán, který bude lépe koordinovat zákony o kryptoměnách.
img

Výsledky American Express za 1Q překonaly očekávání analytiků

22.04.2022 American Express je technologická společnost, která jako první vstoupila na americký trh kreditních karet. Společnost vykázala za první čtvrtletí roku 2022 vyšší tržby, které překonaly odhady analytiků. Akcie společnosti jako jedny z mála v poslední době nezaznamenaly výrazné propady.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-06042022.jpg

Je rubl zpátky?

06.04.2022 Ruská okupace Ukrajiny plní denně přední stránky novin a není snad nikoho, kdo by si nepřál, aby toto krveprolití bylo konečně u konce. Jednou z mnoha obětí je i ruská měna, která se ale zdánlivě vrací zpět na své předválečné úrovně. Můžeme tomu ale skutečně věřit? V tomto článku se pokusíme najít odpověď.
img

Akcie Apple rostly 11 dní v řadě. Jak dopadne dnešní seance?

30.03.2022 Akcie technologického gigantu Apple (AAPL.US) zaznamenaly historicky dlouhý vzestup. Cena akcií společnosti rostla 11 dní v řadě. Společnost Apple tak již vymazala ztráty z roku 2021.
img

Ranní okénko - Ifo index ukáže propad očekávání, embargo na ruské energie se dohodnout nepovedlo

25.03.2022 Závěr týdne by měl být klidný, a to alespoň z pohledu zveřejňovaných čísel. Největší pozornost přiláká německý Ifo index, který by měl ukázat pokles ekonomické důvěry, a to především v oblasti budoucích očekávání. U nás propad zaznamenal již včera indikátor důvěry, který v rámci konjukturálních průzkumů sestavuje ČSÚ. Naopak PMI indikátory v Evropě dopadly lépe, než se čekalo.
img

Krypto uprchlíci našli útočiště v Portugalsku

22.03.2022 Stejně jako další západoevropské země, které se staly útočištěm Ukrajinců prchajících před ruskou invazí, i Portugalsko přijímá příliv uprchlíků. Krypto pracovníci z Ukrajiny, která se etablovala jako průmyslové centrum, však mohou v Portugalsku začít znovu jednodušeji než v jiných evropských zemích.
img

Fidelity International: Snaha o energetickou nezávislost by mohla poznamenat zavádění obnovitelných zdrojů energie

10.03.2022 Ničivá válka na Ukrajině dramaticky zvýšila potřebu energetické nezávislosti v Evropské unii, která před několika dny oznámila plán na snížení své závislosti na ruském plynu. To si v krátkodobém horizontu vyžádá větší využívání fosilních paliv. V dlouhodobém horizontu by to mělo urychlit přechod na obnovitelné zdroje energie.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny kvůli válce na Ukrajině klesla

07.03.2022 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny tento měsíc kvůli válce na Ukrajině prudce klesla. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost Sentix. Index důvěry se oproti předchozímu měsíci snížil o 23,6 bodu na minus sedm bodů, a dostal se tak nejníže od listopadu 2020.
img

Evropa přemýšlí jak se obejít bez ruského zemního plynu, zvažuje nákladné možnosti

07.03.2022 Země západní Evropy hledají důvody jak se bez ruského zemního plynu obejdou a zároveň se připravují na uzavření kohoutků z Kremlu, nebo že zpřísnění sankcí se dostane na energetické embargo.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 24. února 2022

24.02.2022 Blockchainová společnost Bitfury oznámila spuštění nového datového centra pro těžbu kryptoměn v kanadském Ontariu. Nové centrum rozšiřuje seznam stávajících kanadských zařízení, která v současnosti fungují ve městech Drumheller a Medicine Hat v provincii Alberta. Do konce měsíce by měl nový ontarijský důl pracovat s výkonem 16 megawattů.
img

Obchodní signály pro ropu (WTI – #CL) na 21.–22. února 2022: nakupujte nad úrovní 90,00 USD (SMA 21)

21.02.2022 V pátek se ropa (WTI – #CL) propadla k supportu linie Murray 6/8 přibližně na úrovni 87,50. Od této úrovně se odráží a blíží se k horní hranici sestupného trendového kanálu, který se v grafu 4H vytvořil (91,80).
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Opatrný optimismus ze zahraničí a domácí inflační smršť

14.02.2022 Maloobchodní tržby a průmyslová výroba v USA za leden by mohly naznačit, že dochází ke zlepšování situace v dodavatelských řetězcích. HDP a průmyslová produkce eurozóny z konce roku potvrdí zpomalení růstu dané horší pandemickou situací, rostoucími cenami energií a problémy se subdodávkami. Výhled pro letošní rok však zůstává pozitivní, což by se mělo odrazit na mírném zlepšení spotřebitelské důvěry. Zajímavé bude v tomto týdnu rovněž sledovat komunikaci představitelů ECB ohledně dalšího směřování měnové politiky a stranou pozornosti rozhodně nezůstane ani rusko-ukrajinský konflikt. Z domácího pohledu však bude klíčovou událostí jednoznačně lednová inflace, která je spojena s mimořádnou nejistotou.
img

Ekonomický kalendár: Údaje z prieskumov z USA a Nemecka, výsledky spoločnosti Microsoft

25.01.2022 Európske indexy blue chips začali obchodovanie vyššie po včerajšom ohromujúcom obrate na Wall Street. Hlavné dôvody nedávneho výpredaja – uťahovanie MP Fedu a napätie medzi Ruskom a Ukrajinou – sú však stále prítomné, takže obchodníci by sa mali mať na pozore, aspoň do oznámenia rozhodnutia FOMC zajtra o 20:00.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz v projevu ke Světovému ekonomickému fóru navrhl změnu klimatické politiky

20.01.2022 K zásadní změně přístupu ke klimatické politice včera v on-line projevu ke Světovému ekonomickému fóru (WEF) vyzval nový německý kancléř Olaf Scholz. Prohlásil, že jeho země využije svého letošního předsednictví ve skupině vyspělých zemí G7 k prosazení norem pro boj s globálním oteplováním. Informovala o tom agentura AP. Letošní fórum v Davosu stejně jako loni kvůli pandemii nahradila alternativní akce nazvaná Davos Agenda, která se koná pouze virtuálně.
img

Forex: Inflace láme rekordy posledních mnoha let

10.12.2021 Pozornost finančních trhů dnes bude upřena zejména na inflaci. Meziroční růst spotřebitelských cen v ČR měl v listopadu dle odhadů dále mírně zrychlit do blízkosti 6 %, což je jeho nejvyšší hodnota od podzimu 2008, a to i navzdory odpuštění DPH na energie. Listopadová inflace bude zveřejněna i v USA, kde by měla dosáhnout 6,7 % a vytvořit tak nový bezmála čtyřicetiletý rekord.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2022: Přichází revoluce!

03.12.2021 Saxo Bank vydala publikaci 10 Outrageous Predictions for 2022 (10 šokujících předpovědí na rok 2022). Tyto předpovědi se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale také nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy:
img

Tři důvody, proč bychom měli ČNB děkovat

30.11.2021 ČNB se již dvakrát v řadě odhodlala ke dvacet let neviděné akci – k růstu sazeb o víc než čtvrt procentního bodu na jednom zasedání. A aby toho nebylo málo, dodala, že s utahováním měnové politiky není u konce.
img

Ranní okénko - Pozitivní data z americké ekonomiky

25.11.2021 V USA je dnes Den díkuvzdání a obchodování na finančním trhu by tak mělo být spíše poklidné. Ještě před tím ale z americké ekonomiky včera odpoledne stihly dorazit povzbudivé zprávy. Růst HDP v Q3 21 byl revidován mírně nahoru z 2 na 2,1 %. Osobní příjmy vzrostly více, než se čekalo, a to i po odpadnutí některých fiskálních podpůrných opatření. A také osobní výdaje rostly nad očekávání navzdory svižné inflaci. Týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti zaznamenaly pouze nízký přírůstek, dokonce mírně pod hodnotami obvyklými pro předpandemické období. Nicméně za nečekaným výsledkem mohly stát sezónní faktory, jako právě zmíněný blížící se Den díkuvzdání.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

EK vyzvala státy, aby se při podpoře oživení soustředily na klima a investice

25.11.2021 Země eurozóny by měly v příštím roce pokračovat v podpoře hospodářského oživení po covidové krizi, avšak zároveň brát více ohled na to, aby peníze směřovaly do ekologicky udržitelných projektů. Ve svém pravidelném hodnocení stavu ekonomik Evropské unie to včera doporučila Evropská komise, která hodlá i v roce 2022 ponechat uvolněná fiskální pravidla. Podle unijní exekutivy v příštím roce pomůže státům v investicích mimořádný fond obnovy, který bude financovat téměř čtvrtinu všech podpůrných opatření.
img

Zatvrzelost Fedu a dolar: Co přinese inflační tlak? ECB ničí euro

16.11.2021 Tvůrci politiky Fedu a ECB vytrvale hovoří o dočasnosti inflace, přestože fakta dokazují opak. Mohou mít částečně pravdu, totiž že inflační tlaky mohou v roce 2022 polevit. Je však nepravděpodobné, že by se inflace, ačkoli v průběhu roku zrychluje, dala označit za přechodnou.
img

Obří klimatický summit v Glasgow skončil. Co zásadního změní?

14.11.2021 Dvoutýdenní konference ve skotském Glasgow, která včera skončila, přinesla některé průlomové závazky, pravidla pro nově ustavený světový trh s emisními povolenkami a několik odvážných příslibů, které teprve prověří čas.
img

Celé národy zmizí z povrchu zemského, varovala OSN… v červnu 1989. Podobná varování uslyšíte i v příštích dvou týdnech u příležitosti právě začínajícího klima-summitu v Glasgow

31.10.2021 Lídři zemí skupiny G-20, tedy dvacítky nejvyspělejších a nejvýznamnějších světových ekonomik, nevyslali před dnes začínajícím klimatickým summitem OSN v Glasgow příliš silný signál. Na svém římském summitu, který dnes končí, mezi nimi totiž stále přetrvává rozpor ohledně stanovení zřetelného klimatického závazku. Zdá se dokonce, že cíl spočívající v dosažení uhlíkové neutrality k roku 2050 zjemní. A sice tak, že jej nevztáhnou ke konkrétnímu roku, “2050”, ale k vágnějšímu termínu “polovina století”.
C:\fakepath\Johnson.jpeg

Johnson kvůli sporu o rybolov nevyloučil právní kroky vůči Francii

31.10.2021 Britský premiér Boris Johnson dnes nevyloučil případné právní kroky vůči Francii v pobrexitovém sporu ohledně práva na rybolov v britských vodách. Řekl to stanici Sky News. Podle BBC Johnson přiznal, že vztahy mezi oběma zeměmi jsou neklidné. Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes v souvislosti se sporem zpochybnil důvěryhodnost Británie.
C:\fakepath\g20-30102021.jpg

Začíná summit G20, hlavními tématy bude ekonomika po pandemii a klima

30.10.2021 V Římě dnes začíná dvoudenní summit skupiny velkých světových ekonomik G20, kde se hlavy států a vlád těchto zemí setkají osobně poprvé od propuknutí pandemie před téměř dvěma lety. Právě zotavení ekonomik po zdravotní krizi má být jedním z hlavních témat jednání. Hovořit se ale bude také o tom, jak aktuálně řešit stoupající ceny energií. Těsně před začátkem klimatické konference OSN v Glasgow budou lídři probírat také to, jak může G20 přispět k úspěchu boje s globálním oteplováním.
C:\fakepath\Rusko.jpg

D&B zvýšila Rusku rating, ten ale zůstává v pásmu vysokého rizika

13.01.2020 Společnost Dun & Bradstreet (D&B) zvýšila rating Ruské federace, hlavním důvodem je ekonomický růst. Hodnocení na stupni DB5c ale zůstává na úrovni vysokého rizika návratnosti investice. ČTK o tom dnes informovala společnost Bisnode, která je partnerem D&B. Její rating si klade za cíl předvídat riziko země zejména z pohledu návratnosti investic v horizontu dvou let.
C:\fakepath\global economy.jpg

Dun & Bradstreet: Globální ekonomika slábne

02.07.2019 Společnost Dun & Bradstreet v první polovině letošního roku snížila rating více zemím než za celý loňský rok. Globální ekonomika slábne a potýká se s řadou problémů, což se letos již také nepříznivě odrazilo na ratingovém hodnocení států, uvedla D&B. Firma svými politickými, ekonomickými a obchodními analýzami, které zpracovává pro 132 zemí světa, upozorňuje na rizika plynoucí z obchodního styku.
img

S&P 500 i Dow Jones na rekordních maximech.

21.09.2018 Vítězný tanec býků pokračoval i minulý týden. Naleznou medvědi podporu pro své tlapy někdy v blízké budoucnosti? Býci si připsaly i další vítězný týden, kdy jsme byli opět svědky nových all-time high, na které se podívaly hlavní US indexy. Další a další vyostřování obchodní války Trump vs Čína? Bez odezvy. Problémy ve vyjednání Brexitu na summitu v Salzburgu? Nezájem. Možné zvýšení sazeb FEDu příští týden? Ale kdepak.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

D&B: Nejpříznivější investiční klima v Evropě má Německo

09.01.2018 Nejpříznivější investiční klima v Evropě má Německo, jehož rating společnost Dun & Bradstreet (D&B) stanovila na stupni nejnižšího rizika investice. Následují Norsko a Švédsko. ČR i Slovensko hodnotí na stupni nízkého rizika návratnosti investice, Polsko je zařazeno do nižší kategorie mírného rizika návratnosti investice. ČTK o tom dnes informovala firma Bisnode, která je partnerem D&B.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Pullback | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Apple | Polský zlotý | Kypr | Analytik | New York | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | ETF | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Aktiva | Akvizice | Analýza | Asset management | Transakce | Bloomberg | Blue chip | Bod | CCI | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Devalvace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | G7 | GAAP | High | Holubice | IFO index | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Jestřáb | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Long | MIFID | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | PEG | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Rating | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spread | Support | Take Profit | Ticker | Trading | Trend | Ukazatel | Upgrade | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Časový rámec | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Citigroup | Cena zlata | Německá ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ceny komodit | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | RBNZ | Obchodovat | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Index cen | Obchodní seance | Conseq | Portugalsko | Facebook | LYNX | BTC | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Apple | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Evropská rada | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | GfK | Graf | Index Dow Jones | Index S&P 500 | InstaForex | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Investování do nemovitostí | Investování do zlata | EBay | JP Morgan | Kurzy | Kurzy dolaru | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Meziroční inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Oslabení koruny | PayPal | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Směnárny | Stoxx | Trh | Twitter | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Webinář | WTI | XM | Země eurozóny | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | Buffett | Andrej Babiš | CEE | Ex-dividend | Indie | ROCE | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | eBook | Investiční analytik | Komise | Volby | Rozhovor | 1 milion | Burze | Investment | Markit | Raymond James | Sky News | Bank of New York Mellon | DPA | Charles Schwab | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | State Street | CME Group | Generali Investments CEE | Caterpillar | Sentix | Baker Hughes | Investing.com | NATO | Agentura AP | BBC | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Technický výhled | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Internetová bublina | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Earnings | Podnikatelé | Dekabank | BlackRock | Přehled | Klid | Volby v USA | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Obchodní signály | City | Fidelity International | Milionáři | Vývoj měn | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | IHS | JPMorgan Chase | Soros Fund Management | Vladimir Putin | Algoritmus | S&P Global | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Globální finanční trhy | Obchodní partner | Halliburton | Fibo | Propad | John Kerry | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Ztráty | Oslabení dolaru | Evropský trh | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Prognos | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Guvernér banky | Baidu | Blockchain | Ethereum | E*Trade | Tesla | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Poplatky | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Americký trh práce | Predikce | Summit G20 | Summit G7 | Ekonomická situace | Světový obchod | General Electric | Průzkum | Krize | FCA | Manažeři fondů | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Očekávání analytiků | Index cen domů | Indická rupie | Indikátor důvěry | Příjmy | Čistý příjem | Dun & Bradstreet | Návratnosti investice | D&B | Bisnode | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Skupina G7 | Obchodování forexu | Německý Ifo index | Konsenzus | Belgie | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Raymond James Financial | IHS Markit | ex | Purple Trading | Generali Investments | Anadarko Petroleum | Investiční alternativa | Trade Financial | BTC/USD | ETH/USD | Jerome Powell | MiFID II | Crown | ETH | Invesco | NEST | Estee Lauder | CFG | Vitalik Buterin | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Cena bitcoinu | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Evropské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Edison | Schwab | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Forint | Obchodníci s ropou | Šéf Fedu | Tržby Amazonu | Silnější dolar | Intercontinental Exchange | Předpovědi Saxo Bank | Obchodování se CFD | BinckBank | Jiné měny | EK | Evropská komise | Ceny kryptoměn | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | WEF | ASIC | Zvýšení sazeb | IPO Uber | Inflace v ČR | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Inflační očekávání | Český průmysl | Zahraniční investoři | CNY | STMicroelectronics | Vyšší mzdy | Boris Johnson | Medvědí výhled | Gazprom | Aston Martin | Akcie Aston Martin | IPO Aston Martin | XTB Research | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | Bohatí | AMZN | Růst mezd | Pozornost finančních trhů | Globální recese | Finanční situace | EMIR | UCITS | iShares | MetLife | ESG | GOOGL | Snižování rizika | Očekávané Earnings | Trinity Bank | Údaje o vývoji HDP | Analytik GfK | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Trinity | Evropské firmy | Data z USA | MSFT | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Inflace v USA | ČSÚ | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Průmyslová výroba v USA | Radomír Jáč | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ceny na čerpacích stanicích | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | PSA | GM | Čínský prezident | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Amazon | Fortune | Indexy nákupních manažerů | Den díkůvzdání | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | Technologie blockchainu | PoW | Vyhlídky | Domácí měny | INTC | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Financovat | SMA | Předpovědi | Šokující předpovědi | Průmysl | Eva Miklášová | HUF | PLN | Na burze | Celosvětový růst | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Listopadová inflace | Hudebních vydavatelství | Problémy | EW | Britové | Cvičení | Směřování měnové politiky | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Prohlášení | Moskva | Newmont Mining | FIS | Ford Motor | United Technologies | Amgen | Airbus | Nord Stream | Škoda Auto | Míra | InterContinental | Úroky | Měnové politiky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Premiér Boris Johnson | Předseda | Naše prognóza | Nabídka a poptávka | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | Italský premiér | FedEx | FDX | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Nike | Bydlení | Uber | Odchod Británie z Evropské unie | Úbytek | NERV | Miliardy korun | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | Americký index | Tuzemská ekonomika | American Airlines Group | Růst poptávky | Klesající trend | Silný support | Společnost Sentix | Vzestup ceny | Altria Group | Netflix | NFLX | Inovace | Daimler | Micron Technology | Miliardy eur | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Švýcarská vláda | Ifo | Clemens Fuest | Solidní výnosy | Zemědělství | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Tuzemská inflace | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Ceny energií | Allianz Global Investors | Klaus Schwab | WEF Klaus Schwab | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Davos | Fórum v Davosu | Prezident | AMGN | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Lepší zítřky | Google | Instagram | 100 miliard dolarů | CMS | Trhy | Ursula von der Leyenová | Souhrnný indikátor | ConocoPhillips | American Express | Financial Conduct Authority | Pohyby cen | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Penzijní systém | Důchody | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Cena akcií Applu | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Daň z příjmu | Fresenius Medical | FME | Zrychlení růstu | SEC | Americké ekonomiky | Obchodovanie | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | Americká inflace | Růst sazeb | COVID-19 | TWTR | Hlavy států | E*Trade Financial | Gilead Sciences | Prudký propad | Střední podniky | PHIA | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Stabilita | Shortovat | Jižní Korea | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Německé průmyslové podniky | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Restrikce | Vysoká rizika | Lufthansa | Olaf Scholz | Mince | Tržní podmínky | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Evropské země | Brusel | Členové bankovní rady | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Stimul | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | PYPL | Waste Management | Obavy z ekonomických dopadů | Další pokles | Algoritmy | Německý ministr financí | WM | REGN | Kongres | Škoda | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zápis z posledního zasedání | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Extrémní volatilita | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Německý index IFO | Růst | American Airlines | Delta Air Lines | Signál | Index spotřebitelské nálady | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Finanční prostředí | Allianz | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Izrael | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Slovensko | Války | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Analytik Saxo Bank | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Podíl na trhu | Afrika | Údaje | Emise oxidu uhličitého | DPH | Mexiko | Omyl | Německá průmyslová produkce | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Anthem | Ministři | Jednání OPEC | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nejvyšší soud | Technické problémy | DAWN | Více peněz | Microsoft Corp | US Bancorp | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Vedoucí představitelé | Úspory | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | Rozvíjející se země | Potravinové krize | Trade | Tlak medvědů | Dílčí index | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Sociální síť | Spotřebitelská nálada v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Soukromá spotřeba | Institut GfK | Joe Biden | Cestování | 3M | Ministerstvo hospodářství | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Energetická společnost | Výzkumná skupina | ATH | Gilead | Rakouská vláda | Soud | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | MSCI World | ETN | Regulační orgány | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | NKE | ONE | Merck | RBI | Bankéři z Fedu | Světové hospodářství | Výzkumné společnosti | T-Mobile | Expedia | Royal Caribbean | Recyklace | Manažerka | CL | Manažeři | Eli Lilly | LLY | AMZN.US | Argentina | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Investment management | MLM | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Počty nových žádostí o podporu | Costco | Průraz | Střední Evropa | Berlín | Nepřipravenost | Období krize | Sanofi | Členové Fedu | Prodeje automobilů | Covid | Vyšší daně | Nízké sazby | Příjmy a výdaje | ASM International | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Thermo Fisher Scientific | Situace na trhu práce | Exporty | Fond obnovy | Výrazný propad | Johnson & Johnson | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | Verizon Communications | Technologické společnosti | Mediální pokrytí | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Rostoucí ceny komodit | Konjukturální průzkum | Bohatí lidé | Důvěra | Index výroby | Indonésie | Produkce v průmyslu | Bruegel | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Deutsche Lufthansa | Rystad | Goodyear | Trh s futures | Coca-Cola | Ruská vláda | Výpadek příjmů | Klimatické změny | Southwest Airlines | Transparentnost | TSLA | Snížení emisí | Stavební povolenky | Cena elektřiny | Accenture | Politici | Micron | Consumer Confidence | Snížit emise | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Marathon Petroleum | LyondellBasell | LyondellBasell Industries | Marathon | Ranní okénko | Česká republika | Zápis z posledního zasedání Fedu | NextEra | iPhone | Ameriprise Financial | Walgreens | Embargo | Concho | Nařízení | Newmont | Align Technology | ALGN | Intel | Průzkum PMI | Solární energie | JPM | GS | Robert Half International | RHI | Pokles indexu | Saxo Bank Steen Jakobsen | XOM | CVX | PFE | MMM | ABT | GWW | JNJ | BIIB | Výsledky voleb | Electronic Arts | T-Mobile US | MCD | Snižování daní | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | SPGI | S&P Global Inc | IHS Markit Ltd | Spotřebitelská poptávka | Zasedání WEF | AAPL.US | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Životní prostředí | NextEra Energy | TSCO | XYL | AWK | Xylem | Cenový skok | Budoucnost investování | Anchorage | Linde | BASF | Deutsche Boerse | Fresenius SE | Fresenius | Continental | Covestro | ALXN | Alexion Pharmaceuticals | Alexion | BIDU | Očkování | LEN | Lennar | Zadlužování | CMI | Lael Brainardová | Revize amerického HDP | MGM | AAL | Voda | DGX | Nálada investorů | Carnival | Počasí | Utažení měnové politiky | Dobrý výsledek | Brands | MRK | SNY | MJ | UAL | Situace na trhu | United Parcel Service | Philips | UPS | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | PEP | Deliveroo | Express | JNJ.US | Thermo Fisher | Dnešní seance | Rozvolnění | Finanční výsledky | HAS | Hasbro | UNH | Humana | Finanční výkonnost | Anheuser-Busch inBev | Obchodování s emisemi | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | AIG | V4 | Rizika a příležitosti | WFC | Air | Freeport-McMoRan | PSX | Apple (AAPL.US) | Fidelity | Rybolov | Kansas City Southern | KSU | Discovery | GRMN | LMT | CoinGecko | Paychex | PAYX | Constellation | Constellation Brands | STZ | Harley-Davidson | Advanced Micro Devices | AMD | Eurokomisař pro ekonomiku | Xilinx | Island | Emise skleníkových plynů | COP26 | Klimatický summit | NFLX.US | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | 3M (MMM.US) | Alphabet (GOOGL.US) | Archer Daniels Midland | Archer Daniels Midland (ADM.US) | Centene | General Electric (GE.US) | GOOGL.US | MMM.US | ADM.US | GE.US | Nedostatečná produkce | Rostoucí ceny | Objednávky | Verizon | Comcast | Trading.com | Kellogg | Goldman Sachs Group | Nasdaq Inc | EEX | Obchodování s emisními povolenkami | Podnikatelské klima | API | Zpřesněné údaje | Oslabení | Prodejní ceny | Cena dřeva | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Dekarbonizace | Prodej | Mali | McDonald's | Vyšší úroveň | Technologie | Růst společnosti | Philip Morris International | UST | Problémy se subdodávkami | Symantec | Americký trh | XEL | CMCSA | VZ | TXN | AXP | COST | PG | CAT | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | KO | DTE | DTE Energy | Odvětví | Nedostatek potravin | Azure | Rekord | Výsledky za Q2 | Mateřská společnost | Dřevo | HICP | Chování | Logistika | Devon Energy | DISCA | Occidental Petroleum | OXY | Phillips 66 | Projekce | TWS | Inovativní řešení | Comcast Corp | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Vratislav Zámiš | ADS | Nucor | Dnešní kalendář | Byty | CBRE | Tokeny | Kansas City | Proočkovanost | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Dominion Energy | Jihoafrická republika | DWS | ECB minutes | Společnosti | Decentralizovaný systém | Opatření | Dna | PayPal Holdings Inc | Katastrofy | Výkyvy počasí | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Uhlí | NFT | Honeywell International | Ceny plynu | Etherea | Airbus SE | BNP | Investice do těžby | MGM Resorts | Problémy v dodavatelských řetězcích | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Gamble | Zvýšení základní úrokové sazby | DAI | Dawn Fitzpatricková | Automotive | Fiskální pravidla | Těžby Bitcoinu | Charter Communications | Nová vláda | Minulá výkonnost | Bohemia Energy | Rychlý růst cen | Bristol-Myers | Netflix (NFLX.US) | Intuitive Surgical | ISRG | Verizon Communications (VZ.US) | CSX | ANTM | EQT | Oculus | Abbott | Zdravotnictví | AXP.US | American Express (AXP.US) | Schlumberger | Snap | Akcie společnosti Snap | Cena termínového kontraktu | Obilí | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | Zprostředkovatelé | Přijetí bitcoinu | Christian Lindner | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Colgate-Palmolive | Meta | OSN v Glasgow | Fridays for Future | Ekonomika po pandemii | Metaverse | Meta Platforms | MGM Resorts International | Regeneron Pharmaceuticals | Royal Caribbean Cruises | NFT tokeny | Společnost | Tým InstaForex | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | TechnipFMC | TIM | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Změny klimatu | Zprávy z krypto | Nové mutace | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | | Honeywell | CMA | Zlotý | Daňové zatížení | Tržní vývoj | Fibonacciho retracement | Rostoucí inflace | Emise uhlíku | Dun & Bradstreet (D&B) | Technická rezistence | Obchodní signály pro ropu | Jaromír Gec | Krátkodobý výhled | CarMax | KMX | Hodnoty měny | Miliardy USD | Altria | EOG Resources | Ruský plyn | Těžby bitcoinů | Uhelné elektrárny | Hry | Cena akcií společnosti | Real Estate | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Counterpoint Research | Murray | Western Digital | Simon Property Group | Chipotle Mexican Grill | Lednová inflace v USA | Illumina | Mattel | Under Armour | Rusko-ukrajinský konflikt | LHA | Marathon Oil | MRO | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | General Dynamics | Evropské vlády | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Prezident Volodymyr Zelenskyj | MWh | Zpřísnění sankcí | DBK | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Hodnota rublu | Řetězce | CF Industries | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Fiserv | Dodávky zemního plynu | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Růst cen energií | CMG | Ruská okupace Ukrajiny | Ruská okupace | Okupace Ukrajiny | Tržní hospodářství | Omezený výběr valut | Výběr valut | Aktuální hodnota rublu | Zákonodárci | STT | Zelenskyj | Travelers | Alaska Air Group | Technický výhled trhu | Textron | Rostoucí ceny energií | Occidental | Hladomor | Jednáním ministrů zemí skupiny G7 | Southwest | Invesco S&P 500 ESG UCITS ETF | Invesco MSCI World ESG Universal Screened UCITS ETF | Mondelez International | Repsol | EOG | EOG Resources Inc | Přijetí | Wynn Resorts | WYNN | Marketingová komunikace | Hike | Ceny komodit na světových trzích | Udržitelnost | Plyn pro evropský trh | Německé ekonomiky | Budoucnost nemovitostí
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Klienti Interactive Brokers
Klienti privátního bankovnictví
Klienti Purple Trading
Klienti ruských bank
Klienti Sberbank
Klienti Sberbank CZ
Klienti XTB
Klientská podpora
Klientské objednávky
Klientské operace

Následující klíčová slova

Klimatická opatření
Klimatická politika
Klimatické faktory
Klimatické strategie
Klimatické technologie
Klimatické změny
Klimatický plán
Klimatický plán Kodaně
Klimatický summit
Klimatický zátěžový test
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB ambasador Conora McGregor
Potvrďte prosím... Zavřít