Neděle 03. červenec 2022 16:34
reklama
Dukascopy krypto
reklama
InstaMarkets
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Cenové hladiny

img

Nový guvernér ČNB nastupuje. Od jeho květnového jmenování ČNB utratila 175 miliard korun, jinak by česká měna byla výrazně slabší

01.07.2022 V minulém týdnu se nůžky mezi klíčovým úrokem na koruně a na euru rozevřely do největší šíře v celé historii eurozóny, psané od roku 1999. Po středečním zvýšení základní sazby České národní banky (tedy čtrnáctidenní repo sazby) na rovných sedm procent se totiž rozdíl mezi touto sazbou a depozitní sazbou Evropské centrální banky zvýšil na 7,5 procentního bodu. Překonal tak dosavadní rekord, 6,75 procentního bodu, ze začátku roku 1999. Rekordní za celé období od začátku toku 1999 je nyní také rozdíl mezi základní sazbou ČNB a další z klíčových sazeb ECB, tedy sazbou pro hlavní refinanční operace. Tento rozdíl činí rovných sedm procent.
img

Proč koruna neposiluje víc, když má proto euru rekordní náskok v úročení? Aneb Holubovy vrásky z holubic

29.06.2022 V minulém týdnu se nůžky mezi klíčovým úrokem na koruně a na euru rozevřely do největší šíře v celé historii eurozóny, psané od roku 1999. Po zvýšení základní sazby České národní banky (tedy čtrnáctidenní repo sazby) na rovných sedm procent se totiž rozdíl mezi touto sazbou a depozitní sazbou Evropské centrální banky zvýšil na 7,5 procentního bodu. Překonal tak dosavadní rekord, 6,75 procentního bodu, ze začátku roku 1999. Rekordní za celé období od začátku toku 1999 je nyní také rozdíl mezi základní sazbou ČNB a další z klíčových sazeb ECB, tedy sazbou pro hlavní refinanční operace. Tento rozdíl činí rovných sedm procent.
C:\fakepath\44913a804a8d2cb7403037b3c698f2ca.jpg

Sledujte v první řadě inflaci

28.06.2022 Centrální banky během jara přešly do tvrdého boje proti inflaci. Zatímco do únorové ruské invaze na Ukrajinu se hlavní měnové instituce snažily balancovat mezi hospodářským a cenovým růstem a inflaci považovaly za dočasný výkyv, s prudkým růstem cen energií a zemědělských komodit způsobených primárně putinovou válkou už je všemu jinak.
img

Bankovní rada České národní banky zvýšila úrokové sazby. Jaké budou dopady tohoto zvýšení okomentovali ekonomičtí experti

22.06.2022 „I když si myslím, že vyšší inflace obecně Česku pomáhá dostat se skrze tlak na růst mezd blíže úrovni zemí EU15, i růst cen musí mít svoje limity. A ty byly překročeny. Měnová politika České národní banky však už nemůže zvládnout tak vysokou inflaci sama.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 22. června

22.06.2022 Pár GBP/USD dosáhl úrovně 1,2274, což vyvolalo nákupní signál na trhu a vedlo k nárůstu ceny o více než 30 pipů spolu s tím, že se linie MACD pohybovala nad nulou. Krátce poté se tlak vrátil, ale nedostal tím pár na nejbližší úroveň rezistence. Po zbytek dne se neobjevil žádný další signál.
img

Rusnokova bankovní rada se dnes naposled pokusí přibrzdit inflační kolotoč, který ČNB pomáhala roztáčet. Hypotéky mohou zdražit až k 10 %

22.06.2022 Fundamentálním problémem současné světové ekonomiky je to, že centrální banky v uplynulých letech vytvářením „bilionů z ničeho“ roztočily kolotoč inflace a spekulace, který teď neumí zastavit.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Inflace stoupla v květnu na 16 pct. a ještě poroste, je devátá nejvyšší v Evropě

10.06.2022 Meziroční inflace v květnu stoupla na 16 procent z dubnových 14,2 procenta. Nadále se zvyšovaly zejména ceny bydlení, potravin a pohonných hmot. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace tak zůstává nejvyšší od prosince 1993, kdy se ceny meziročně zvýšily o 18,2 procenta. Z analýzy společnosti Portu vyplývá, že inflace v ČR je devátá nejvyšší v Evropě a 26. nejvyšší ve světě. Podle Hospodářské komory bude mít vysoká inflace za následek, že více podniků letos utlumí své investice. Podle analytiků budou ceny dále růst a inflace bude kulminovat ve třetím čtvrtletí až kolem 17 procent. Podle některých ekonomů se tak zvyšuje pravděpodobnost, že se ekonomika dostane do recese.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: ČNB kvůli inflaci v červnu opět výrazně zvýší úrokové sazby

10.06.2022 Překvapivě vysoká inflace v květnu povede k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb České národní banky (ČNB), a to minimálně o 0,75 procentního bodu. Většinou ale ekonomové odhadují růst sazeb o jeden procentní bod i více. Základní úroková sazba nyní činí 5,75 procenta. Tahounem květnové inflace bylo především zdražování potravin. Ceny by přitom měly růst dále a inflace by měla kulminovat ve třetím čtvrtletí až kolem 17 procent, odhadují ekonomové. Podle některých se tak zvyšuje pravděpodobnost, že se ekonomika dostane do recese.
img

JPMorgan věří, že bitcoin je v současné době podhodnocen, vidí obrovský potenciál růstu kryptoměn

02.06.2022 Navzdory celkově medvědímu sentimentu na krypto trzích se stratégové z americké nadnárodní investiční banky JPMorgan domnívají, že existuje obrovský růstový potenciál. Podle bankovních stratégů je bitcoin podhodnocen a je na pokraji dvouciferného procentuálního vzestupu.
img

Může se Cardano odrazit k zpět k vyšším úrovním?

01.06.2022 Síť Cardano prochází výrazným upgradem - hard forkem 'Vasil'. Co od toho můžeme očekávat a jak to ovlivní budoucnost projektu?
img

Hypotéky za 10 % i hladomor. Centrální banky v uplynulém desetiletí roztočily kolotoč inflace a spekulace, který teď nemohou zastavit

23.05.2022 Dvě zdánlivě nesouvisející zprávy z minulého týdne. Německá ministryně pro rozvoj varuje před největším světovým hladomorem od druhé světové války. A guvernér České národní banky upozorňuje, že ještě v červnu tuzemská centrální banka zřejmě zvedne svoji základní úrokovou sazbu nad úroveň šesti procent.
img

Bitcoin (BTC) zase pod 30 000 USD, jak hluboko může cena klesnout před dalším odrazem? 

20.05.2022 Bitcoin (BTC) se opětovně propadl pod 30 000 USD. Přestože je trh dosti přeprodaný, bitcoin nemá sílu na rozhodnější odraz. Což je samozřejmě způsobeno tou současnou psychologií, kdy jsou trhy vyloženě v depresi. Navzdory těm velkým propadům nejsou zatím kupci příliš silní. To se ale s dalším poklesem ceny časem změní. Trh totiž nakonec najde cenové úrovně, které se vyplatí tvrdě bránit. Které to jsou, si hned řekneme. V rámci dnešní analýzy si i ukážeme historicky velké propady, jako je ten z přelomu roku 2017/2018. Abychom měli lepší kontext.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Původ inflace sahá před pandemii, vedle sazeb lze proti ní využít kurz

10.05.2022 Aktuálně vysoká inflace v Česku ve srovnání i s dalšími zeměmi EU má původ již ve vývoji ekonomiky před pandemií koronaviru, kdy byl napjatý trh práce v podobě nedostatku pracovních sil a rostoucích mezd. Následně k inflaci přispěla i uvolněná rozpočtová politika vlády během pandemie, díky které se do ekonomiky dostalo poměrně velké množství peněz. Dalším důvodem je pozdější a rychlejší nástup růstu cen energií ve srovnání s jinými státy. Vliv měl i vývoj na trhu nemovitostí. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Bank of America: Akcie letos patrně čeká další výrazný propad

09.05.2022 Akciové trhy před sebou patrně mají další propad, který by mohl být výraznější než ten dosavadní. Například Bank of America odhaduje, že pokud se bude historie opakovat, pak má před sebou klíčový americký index S&P 500 letos ještě pokles o dalších asi 28 procent. Analytici se přitom opírají o data, která sahají 140 let do historie.
img

Ranní okénko - Fed a ČNB, zvýší obě banky sazby o 50bb?

02.05.2022 Tématem tohoto týdne jsou centrální banky. O měnové politice rozhodne ČNB, Fed a také Bank of England (BoE). Fed zvedne sazby patrně o 50bb a začne současně snižovat svou bilanci, která díky podpory během kovidového období vystoupala historicky vysoko. BoE by měla pokračovat v již započatém cyklu zvedání sazeb. ČNB se naopak blíží ke konci.
img

Česká ekonomika – dobrý start do 2022...ale

29.04.2022 Český statistický úřad vydal předběžný odhad vývoje české ekonomiky v Q1´22. Výsledek je dobrý: +0,7 % k/k oproti mediánu odhadu +0,4 %. V meziročním srovnání se jedná o svižný růst o 4,6 %, ovšem zde výsledek pozdvihuje nízká srovnávací základna ze začátku loňského roku. Problém ale je, že dobře našlápnuté ekonomice už stojí v cestě negativní dopady spojené s válkou na Ukrajině, a takto vysoké HDP číslo letos pravděpodobně už neuvidíme.
img

EUR/USD: Medvědi otevírají nové cenové horizonty, cíl na 1,0660

26.04.2022 Pár EUR/USD klesá již čtvrtý týden v řadě. Na konci března se obchodníci blížili k hranici 1,1200, dnes se prodejci přiblížili k číslu 6. Včera medvědi EUR/USD testovali tuto cenovou oblast, dosáhli 1,0697, ale dostatečně rychle ustoupili a skončili obchodní den na základně 7. cenové hladiny. Obecně v páru nadále převládá medvědí sentiment. Korektivní pullbacky jsou omezené, zatímco impulzy směrem dolů umožňují prodejcům otevřít nové cenové horizonty a prosadit silné úrovně supportu.
img

Během jara se mění sentiment, prospěch na tom má Cardano

26.04.2022 Co by si investoři měli vzít z růstu Cardana v nedávné době, kdy se krypto trh zotavuje? Stejně jako akciový trh, i kryptotrhy jsou poháněny sentimentem. Pozitivita v obou případech značí příliv kapitálu. Kryptoinvestoři se ale zřejmě budou muset více spoléhat na sentiment. To znamená, že musí najít důkaz o tom, že sentiment míří pozitivním či negativním směrem, a následně reagovat.
img

Forex: Koruna mírně posilovala v očekávání jestřábí ČNB

25.04.2022 Koruna v minulém týdnu posilovala na úroveň ze začátku dubna, tudíž do blízkosti předválečných hodnot. Ke zhruba 0,5% posílení pomohla i nad očekávání vysoká dynamika cen u tuzemských výrobců. Vývoj zde totiž představuje riziko pro budoucí spotřebitelskou inflaci, byť je otázkou, nakolik mohou výrobci další navyšování cen přenášet na zákazníky, jejichž klesající kupní síla snižuje ochotu další zdražování akceptovat. Nic to nemění na tom, že vyšší ceny ve výrobě představují poslední tuzemskou cenovou indicii před zasedáním ČNB, a pro tu půjde spíše o signál pro více jestřábí přístup.
img

Powell pohrozil dalším zvyšováním sazeb. Inflace v EU vzrostla o 7,8 %

22.04.2022 Předseda Fedu Jerome Powell ve čtvrtek naznačil, že americká centrální banka by brzy mohla přikročit k dvojnásobnému zvýšení sazeb. Chce tak zintenzivnit boj s vysokou inflací. Referenční úroková sazba Fedu je jedním z hlavních monetárních nástrojů banky pro “řízení“ ekonomiky. Centrální banka většinu pandemie držela sazby blízko nuly, nyní však zřejmě obrací kurz. Fed v březnu zvýšil sazbu z rekordního minima o 0,25procentního bodu. Chtěl tak zamezit růstu cenové hladiny.
C:\fakepath\vip-trader-18042022-1.jpg

Získejte výhodu nad ostatními tradery

18.04.2022 Pro méně zkušené tradery se mohou finanční trhy jevit na první pohled jako změť nepřehledného dění a pohybů. Často se finančních trhů kvůli jejich domnělé složitosti bojí a přijdou jim zcela chaotické. Z tohoto důvodu takoví tradeři hledají co nejjednodušší indikátory a různé jiné nástroje, které jim umožní vidět trh jasněji, přehledněji a v mnohem méně chaotickém měřítku.
img

Trhy dluhopisů čekají na americkou inflaci

12.04.2022 Krvavá lázeň, kterou již nějaký ten pátek zažívají trhy dluhopisů, je stále přiživována nepříznivými inflačními daty z celého světa. V pátek například zveřejnilo vysoké inflační údaje Maďarsko, včera ČR a dnes odpoledne trhy čeká vrchol v podobě americké inflace za měsíc březen. Co se týká české inflace, tak ta láme rekordy - to konec konců všichni pozorujeme ve svých peněženkách.
img

Rozbřesk: Těžce zkoušené trhy dluhopisů s napětím vyhlížejí výsledek americké inflace

12.04.2022 Krvavá lázeň, kterou již nějaký ten pátek zažívají trhy dluhopisů, je stále přiživována nepříznivými inflačními daty z celého světa. V pátek například zveřejnilo vysoké inflační údaje Maďarsko, včera ČR a dnes odpoledne trhy čeká vrchol v podobě americké inflace za měsíc březen.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace v březnu zrychlila na 12,7 procenta, je nejvyšší od května 1998

11.04.2022 Inflace v Česku v březnu zrychlila meziroční růst na 12,7 procenta z únorových 11,1 procenta. Je tak nejvyšší od května 1998, kdy dosáhla 13 procent. Nejvýrazněji zdražily pohonné hmoty, které byly v březnu o polovinu dražší než před rokem. Dál výrazně rostly i ceny elektřiny a zemního plynu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici podobný vývoj očekávali. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,7 procenta.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace v USA i Česku trhne další rekordy

11.04.2022 Tento týden se ponese ve znamení inflačních dat. Ceny pohonných hmot v březnu výrazně stouply a katapultovaly tak inflaci v USA i Česku na další maxima. Vysoko se bude držet i jádrová inflace. Jak se k cenovému vývoji staví ECB, prozradí její čtvrteční zasedání. Předpokládáme, že na něm evropští centrální bankéři oznámí plán, jak rychle ukončit program nákupů aktiv.
C:\fakepath\seminar-forex-10042022-uvod.jpg

Začněte obchodovat jako největší instituce světa

11.04.2022 Pravděpodobně jste se již mnohokrát dočetli, že průměrný denní objem forexového trhu se pohybuje až v bilionech USD (již více než 6,6 bilionů USD denně). Tím se s přehledem řadí na první příčku největšího trhu světa. Všechny ostatní trhy, včetně akcií, komodit a kryptoměn, nechává dalece za sebou.
img

Forex: Koruna zpět na předválečné úrovni

04.04.2022 Koruna celý týden takřka nepřetržitě posilovala a vrátila se na úrovně z poloviny února, tedy z období před válkou. Za celý týden posílila proti euru o 1 %. Nezastavilo ji ani zasedání ČNB, které nepřineslo navýšení sazeb o 75 bazických bodů, jak některé subjekty na trhu čekaly, a místo toho se centrální banka v souladu s našim očekáváním rozhodla pro navýšení dvoutýdenní repo sazby o 50bb na 5 %.
img

Pár GBP/USD se kvůli Baileyho "holubičím" tezím zhroutil

29.03.2022 Pár GBP/USD negativně zareagoval na holubičí a nerozhodné komentáře guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho. Před týdnem se kupující páru GBP/USD blížili k hranici 33. čísla, zatímco včera se pár propadl do oblasti 30. cenové hladiny. Oslabení britské měny se časově shodovalo s posilováním dolaru, který začal být znovu velmi poptávaný coby ochranný nástroj. Geopolitická nestabilita umožňuje dolarovým býkům zůstat nad vodou a ignorovat všechny ostatní fundamentální faktory. Libra ale Baileyho prohlášení ignorovat nemohla.
C:\fakepath\japonsko-28032022.jpg

USD/JPY - další anomálie

28.03.2022 Japonský jen během března prudce oslabuje, měnový pár USD/JPY za poslední 4 týdny vzrostl ze 115 na 124 jenů za dolar. To je překvapivě prudká volatilita kurzu mezi dvěma „majors“ měnami. A překvapivý je také směr pohybu. Není už japonský jen ten bezpečný přístav, který má tendenci v době krizí posilovat? A neměla by nízká inflace v Japonsku (0,9 %) místní měnu spíše podpořit, když v ostatních vyspělých zemích rostou ceny po desetiletí nevídaný tempem?
img

Předpověď ceny BTC od roku 2022 do roku 2026

21.03.2022 Bitcoin je digitální aktivum, které svou pozici v rámci finančních trhů povýšilo a dostalo přezdívku digitální zlato. Jedná se o kryptoměnu, která odporuje tlakům centrální vlády. Pandemie COVIDU-19 přišla s technologickou revolucí, která obchodníkům ukázala jak s pouhým připojením k internetu obchodovat s BTC.
img

Ranní okénko - Fed musí být opatrný v prostředí zplošťující se výnosové křivky

18.03.2022 Eurostat dnes zveřejní aktualizaci indexu nákladů práce v eurozóně pro Q4´21. Index měří změny v kompenzaci zaměstnanců včetně mezd, bonusů a dalších benefitů, ale zahrnuje i třeba odvody sociálního pojištění. Poskytuje tím důležitou informaci ohledně budoucího vývoje cen, jelikož náklady na práci tvoří značnou část celkových produkčních nákladů, které pak firmy propisují do spotřebitelských cen.
img

Banka HSBC vstoupila do světa Metaverse

17.03.2022 HSBC je aktuálně poslední finanční institucí, která debutovala v Metaverse a její vstup přímo souvisí s kryptoměnami. Společnost oznámila akvizici virtuální nemovitosti v rámci svého projektu Sandbox. Virtuální země má být využívána v rámci rostoucího odvětví e-sportů a platforem „play-to-earn“.
img

EUR/USD. Iluze růstu: nevěřte korekčním pullbackům

15.03.2022 Pár euro-dolar dnes vykázal korekční růst a chytil se devátého čísla. A přestože se býci na EUR/USD nedokázali přiblížit ke klíčové úrovni rezistence 1,1000, dokázali se od základny deváté cenové hladiny vzdálit a vyhnout se tak dalšímu poklesu do oblasti ročního minima 1,0806.
img

Akcie Exxon Mobil: Firma ukončuje těžbu ropy a aktivity v Rusku

01.03.2022 Akcie Exxon Mobil (XOM) patří do ropného průmyslu, který momentálně zažívá docela silný boom. Samozřejmě díky rychlému růstu cen ropy, což je zapříčiněno pořád velmi omezenou nabídkou, která nebyla zeměmi OPEC+ obnovena. Navíc díky válce na Ukrajině hrozí, že budou váznout dodávky ruské ropy. Společnost Exxon Mobil také oznámila, že ukončuje své aktivity v Rusku. Jde o reakci na ruskou invazi.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-otrok_tradingu-clanek-22022022.jpg

Psychologické chyby, aneb jak se dostat do cíle jako první

22.02.2022 Říká se, že obchodní psychologie tvoří až 90 % úspěchu, ale je tomu doopravdy tak? Ano i ne. Na jednu stranu hovoří ve prospěch tohoto tvrzení mnohokrát popsané zkušenosti obchodníků, přesněji je zde řeč o osobních psychologických nerozvážnostech vedoucích k významným ztrátám. To vše navzdory tomu, že takto chybující obchodníci již v danou chvíli dobře věděli, že je něco špatně.
img

Studie: Brněnský byt již stojí stejně, jako stál pražský před pandemií

17.02.2022 Brněnské starší byty dosáhly stejné prodejní ceny, jakou měl pražský byt těsně před vypuknutím pandemie. V loňském 4. čtvrtletí stouply meziročně v celé ČR ceny prodávaných starších bytů o 19 procent na 46.119 korun za metr čtvereční. Vyplývá to ze studie realitní skupiny European Housing Services (EHS), kterou má ČTK k dispozici.
img

Inflace v ČR vystoupla na 6,6 %. Očekávat můžeme růst až na 10 %, tvrdí Holub

14.01.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v České republice za prosinec činil 6,6 %. Inflace se tedy nyní nachází na nejvyšší hodnotě od září 2008. Průměrná inflace za celý loňský rok pak dosáhla 3,8 %.
img

Zlato klesá v důsledku zveřejnění údajů z USA

13.01.2022 Během čtvrteční obchodní seance zlato neustále klesá. Experti na obchodování s komoditami označili za hlavní důvod poklesu žlutého kovu nárůst výnosu amerických státních dluhopisů na 1,754 % z předchozího uzavření na 1,725 %.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

ČNB nevylučuje počátkem letošního roku inflaci nad 10 procent

12.01.2022 Meziroční inflace v lednu stoupne podle pracovního odhadu České národní banky zhruba na devět procent. Zároveň ale nelze úplně vyloučit, že počátkem letošního roku bude inflace po několik měsíců dosahovat i dvouciferných hodnot, tedy více než deset procent. V rámci komentáře k prosincové inflaci to dnes uvedl ředitel sekce měnové ČNB Petr Král.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

V prosinci inflace zrychlila na 6,6 procenta, za celý rok 2021 byla 3,8 procenta

12.01.2022 Inflace v prosinci zrychlila meziroční růst na 6,6 procenta z listopadových šesti procent. Takový růst spotřebitelských cen zaznamenalo Česko naposledy v září 2008. Aktuální vývoj nejvíce ovlivnily ceny v dopravě a bydlení. Průměrná míra inflace v celém loňském roce byla 3,8 procenta, což bylo o 0,6 procentního bodu více než v roce 2020. Loňská průměrná inflace je nejvyšší od roku 2008. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici podobný vývoj předpokládali.
C:\fakepath\forex-31122021.jpeg

Co vám na forexu zajistí úspěch?

31.12.2021 Ať už je vaše osobnost jakákoliv, trading je pro každého stejný. Existuje zkrátka na jednoduchých principech, které je ovšem velmi těžké přetavit do konzistentně funkčního byznys modelu. Pokud máte vážný zájem posunout se dál, měli byste se v první řadě začít zaměřovat na psychologickou stránku obchodování. Tento příspěvek bude o čtyřech oblastech, na které byste se měli soustředit, pokud chcete zaznamenat v tradingu významného úspěchu.
img

Do čeho nyní investovat? Příležitosti ke zhodnocení peněz jsou

15.12.2021 Řada z nás nyní přemýšlí, kam s penězi, aby neležely ladem, neukusovala z nich inflace a vydělávaly nám. Do čeho by měl investor alokovat své finanční prostředky? Na finančních trzích jsou jistá „želízka“, která umožňují každému diverzifikovat své rezervy a současně zvýšit potenciál zisku.
img

Podpoří NFP americký Fed v utahování❓

02.12.2021 V pátek ve 14:30 bude zveřejněn oficiální report z amerického pracovního trhu. Přestože tato data jsou vždy podrobně sledována, tak tentokrát by jejich výsledky mohly mít ještě vyšší váhu než obvykle. Z posledních vyjádření představitelů Fedu je patrné, že by se americká centrální banka mohla rozhodnout utahovat měnovou politiku rychleji, než zveřejnila na svém minulém zasedání. Vývoj na trhu práce je zásadním faktorem, na který se Fed soustředí a může o dalším vývoji měnové politiky rozhodnout.
img

Ranní okénko - Český PMI, HDP a inflace v eurozóně

01.12.2021 Z českých ekonomických dat je dnes na řadě index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (PMI) a odpoledne Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu. Listopadový PMI výsledky již dorazily také pro regiony Číny, což investorům slouží jako další dílek skládačky k posouzení, v jakém stavu se nachází globální ekonomické oživení. Tamní PMI v průmyslu mírně poklesl z 50,6 na 49,9 bodů, přičemž trh čekal stabilitu.
img

EUR/USD. Přehled posledního listopadového týdne: koronavirová vlna v EU a verdikt Joea Bidena

22.11.2021 Minulý týden opět skončil ve prospěch medvědů na EUR/USD. A přestože obchodní pětidenní období bylo méně jasné než to předchozí, obecné trendy se nezměnily. Klesající trend stále platí. Závěrečný páteční akord obchodníkům připomněl, "kdo je tady pánem": po dvou dnech pochybností převzali iniciativu do svých rukou opět dolaroví býci, kteří posílili pozici dolaru na celém trhu.
img

Forex: Inflace zrychlí v USA i Česku

10.11.2021 Dnešek bude patřit inflačním datům. Inflace bude zveřejněna ve Spojených státech i České republice. V obou případech pravděpodobně zrychlí a dosáhne v meziročním srovnání shodné úrovně 5,8 %. Ve Spojených státech budou tahounem zdražení ceny energií a potravin. V Česku to pak budou náklady související s bydlením, přičemž zvýšená nejistota panuje ohledně započítání skokového růstu cen energií u klientů zkrachovalých dodavatelů. Podle nás tak inflace opět předčí nejen očekávání trhu, ale i centrální banky.
img

ČNB má v boji proti inflaci nenápadného, ale velmi silného protivníka. Enormní úspory Čechů

05.11.2021 Nejprudší zvýšení úrokových sazeb od roku 1997 je ze strany České národní banky na místě. Stimulovat dál levnými penězi ekonomiku, která je kvůli nedostatku pracovních sil a rozsáhlým výpadkům v dodávkách surovin a komponentů tak jako tak na hraně svých aktuálních možností, by byl čirý nesmysl. Pouze by se tak dál přiživovala inflace, aniž by to mělo výraznější dopad na zrychlení hospodářského růstu České republiky.
C:\fakepath\investice investor.jpg

Průzkum: Drobní investoři i při rostoucích obavách vyčkávají

26.10.2021 Na 66 procent českých a 56 procent světových drobných investorů ponechává svoje portfolia beze změny i v situaci, kdy rostou obavy z inflace a slábnoucího ekonomického oživení. Růst cen v ekonomice přitom nyní považuje za hlavní hrozbu pro svoje investice polovina Čechů. Ukázal to pravidelný čtvrtletní průzkum Retail Investor Beat společnosti eToro mezi 6000 respondenty ve 12 zemích včetně ČR.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Důvěra v ekonomiku klesla i v říjnu, důvodem je mimo jiné situace v autoprůmyslu

25.10.2021 Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla o 0,9 bodu na 95,3 bodu, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou. Pesimističtější jsou podnikatelé i spotřebitelé. Důvěru firem v ekonomiku ovlivňuje nepříznivá situace v automobilovém průmyslu a nedostatek materiálů, u spotřebitelů zejména obavy ze zdražování. Vyplynulo to z informací, které na webu dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s loňským říjnem jsou uvedené indikátory vyšší.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v září zrychlila na 4,9 procenta

11.10.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku potřetí za sebou výrazně zrychlil. V září se inflace zvýšila na 4,9 procenta, což bylo o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Vyšší meziroční růst byl naposledy v roce 2008. Vývoj ovlivnily zejména ceny za bydlení a dopravu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici zrychlení inflace očekávali, předpokládali ale nižší tempo.
img

Zdražování dál nabírá tempo

11.10.2021 Jak se již v posledních měsících stává tradicí, překvapila česká inflace opět směrem nahoru. V září narostly spotřebitelské ceny oproti stejnému období loňského roku o 4,9 %. Namísto tradičního zářijového meziměsíčního poklesu se totiž tentokrát dostavil růst o 0,2 %.
img

Ranní okénko - Týden bude bohatý na data o inflaci

11.10.2021 Dnes se dočkáme zářijové statistiky české inflace, která by podle nás měla vykázat meziroční dynamiku na úrovni 4,7 %, což by oproti srpnu znamenalo pokles cenové hladiny o 0,1 %. Trh to vidí podobně, když čeká 4,6 %.
C:\fakepath\seminar-vip-11102021-1.png

Nezmeškejte náš prémiový VIP seminář

11.10.2021 Nezmeškejte náš prémiový VIP seminář a nejziskovější intradenní strategie týmu FXstreet.cz!
img

🛢Směřuje ropa k $100 za barel?

05.10.2021 V posledních týdnech narůstají obavy z globální energetické krize. Nedostatečné zásoby komodit jako zemního plynu nebo uhlí a nízká úroveň produkce vede k výraznému růstu cen. K této skupině se nyní přidává ropa. Vypadá to, že počasí a teploty budou mít na cenu této komodity výrazný dopad. Navíc se cena blíží bodu, jehož překročení bude znamenat zásadní ohrožení globálního ekonomického oživení.
img

KOMENTÁŘ (ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 30. září 2021):

01.10.2021 Bankovní rada ČNB na zářijovém zasedání zvýšila svou repo sazbu o plné tři čtvrtiny procentního bodu, což je z historického pohledu nejvýraznější jednorázové zvýšení úrokových sazeb české centrální banky od roku 1997.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Inflace překonala čtyři procenta, je nejvyšší od listopadu 2008

10.09.2021 Meziroční inflace v srpnu stoupla na 4,1 procenta z červencových 3,4 procenta a byla tak nejvyšší od listopadu 2008. Vliv na to mělo zdražení zboží i služeb téměř ve všech oddílech spotřebního koše, nicméně nejvíce se na tom podepsaly vyšší ceny za bydlení. Podle analytiků inflace ještě poroste a ke konci roku by se mohla přiblížit k pěti procentům. Proto také podle ekonomů roste pravděpodobnost, že bankovní rada ČNB na měnovém zasedání na konci září zvýší základní úrokovou sazbu razantněji, tedy o půl procentního bodu na 1,25 procenta. Samotná ČNB dnes uvedla, že srpnová meziroční inflace byla o jeden procentní bod vyšší, než odhadovala.
img

Překvapí dnes ECB finanční trhy ❓

09.09.2021 Zasedání Evropské centrální banky je hlavní událostí dnešního dne. V 13:45 bude zveřejněno rozhodnutí o sazbách a v 14:30 začne tisková konference guvernérky Lagardové. Téměř s jistotou zůstanou úrokové sazby beze změny. Hlavní pozornost se zaměří na krizový program PEPP (Pandemic Emergency Purchase Programme), který byl zaveden na počátku pandemie a jeho objem dosahuje na €80 mld. měsíčně. Tento program je doplňkem "normálního" nákupu aktiv (APP - Asset Purchase Programme) o objemu €20 mld. měsíčně.
img

Americká centrální banka uklidňuje trhy

31.08.2021 Šéf americké centrální banky ve svém pátečním projevu potvrdil pokračující ekonomické zotavování. „Současně ale spíše uklidňoval trhy tvrzením, že zpřísnění měnové politiky není na pořadu dne. V pátek pak podrobně informoval o tom, proč považuje nárůst inflace jako dočasný. Mimo jiné je způsobena časově omezeným nabouráním odběratelsko-dodavatelských řetězců,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Centrální banka tak údajně zůstane i nadále zdrženlivá ohledně případného zvyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\forex-16082021-3.jpg

Co nám říkají klíčové makroekonomické ukazatele o stavu ekonomiky

16.08.2021 Jedním z přístupů k obchodování na Forexu je sledování makroekonomických ukazatelů. Jsou to reálná data vyhlašována v pravidelných intervalech a vypovídají o stavu ekonomiky. Tím pádem by také měli mít vypovídací hodnotu o síle/slabosti dané měny.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.8.2021

09.08.2021 Společnost ByteDance, majitel TikTok, oznámila plán IPO na hongkongské burze a to navzdory nepříznivému regulatornímu prostředí. Primární emise akcií by se mohla uskutečnit během 4Q21, případně začátkem příštího roku. Toto IPO bude čelit řadě regulatorních překážek. Vzhledem k počtu uživatelů budou čínské autority rozhodovat o tom, zda úpis povolí. Nicméně jde o určitý znak, že čínské firmy zcela neopouští kapitálový trh.
C:\fakepath\gestalt-uvod-04082021.jpg

Gestaltismus – tvarová psychologie

04.08.2021 Cenový graf je možné analyzovat mnoha metodami. Každá z těchto metod ovšem podléhá mantinelům lidské mysli, která může Tradera mást v jeho úsudku. V tomto článku si představíme způsoby, jakými mysl zkresluje vizuální vjemy a tedy i grafické vyjádření cenových pohybů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.07.2021

26.07.2021 Tento týden se uskuteční zasedání Fedu. Na červencovém setkání centrální bankéřů s největší pravděpodobností zásadní informace nezazní. Vzhledem k obavám z dopadu varianty delta na ekonomický růst můžeme jakoukoliv zmínku o taperingu prozatím vyloučit. Relevantnější tak bude až zářijové zasedání amerických centrálních bankéřů, na kterém již vyjdou aktualizované ekonomické prognózy. Lze předpokládat, že první náznaky taperingu uslyšíme právě na zářijovém meetingu FOMC. Čistě teoreticky by mohla první slova padnout i na setkání v Jackson Hole, které se koná koncem srpna. Na zářijovém zasedání taktéž dojde k publikaci aktualizované projekce sazeb – tzv. dot plot. Zde nelze vyloučit další jestřábí překvapení – např. predikce prvního zvýšení úroků v roce 2022 nebo větší počet hiků v letech následujících.
C:\fakepath\euro2.jpg

Inflace v eurozóně i v EU v červnu mírně zpomalila

16.07.2021 Míra inflace v eurozóně v červnu klesla na 1,9 procenta z květnových dvou procent, a snížila se tak poprvé po devíti měsících. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil svůj rychlý odhad ze začátku měsíce. V celé Evropské unii pak míra inflace klesla na 2,2 z květnové hodnoty 2,3 procenta.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první pololetí zhodnocení 5,51 %

12.07.2021 Podle Indexu českého investora CII750 fondy českému investorovi dodaly za půl roku velice slušný zisk 5,51 %. Výrazně se ale rozevřely nůžky mezi jednotlivými typy fondů, přičemž ty akciové se vezly na pozitivní vlně dosahování dalších nových rekordů na mnoha burzách. V porovnání s prvním pololetím předchozího roku se investice českých investorů letos vyvíjí stabilněji. Před rokem se podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje Fincentrum & Swiss Life Select, navíc investor po šesti měsících stále nacházel ve ztrátě -3,3 %. „Vyššího zhodnocení dosahuje letos dynamický český investor držící v portfoliu akciové podílové fondy. Ty mu za uplynulé dva kvartály přinesly podle Indexu českého investora CII750 zisk v podobě 11,34 %. Naopak horší výkonnosti čelí konzervativní investor, když jsou dluhopisové fondy po půl roce de facto na stejné výchozí úrovni,“ komentuje vývoj Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Vývoj trhu práce v USA ovlivní očekávaný vývoj měnové politiky

28.06.2021 Data z trhu práce tento týden ovlivní očekávání trhu ohledně rychlosti utahování měnové politiky Fedu. Index ISM potvrdí pokračování rychlého růstu aktivity v americkém výrobním sektoru a podobně tak i indexy PMI v Evropě. Spotřebitelské ceny v eurozóně by měly růst zhruba předchozím meziměsíčním tempem, ale meziroční míra inflace by se měla lehce snížit. Předstihové indikátory v Evropě potvrdí rychlou expanzi ekonomiky a na tu pravděpodobně poukáže i další zvýšení indexu PMI v tuzemsku.
C:\fakepath\euro2.jpg

Inflace v eurozóně vystoupila na dvě procenta, je nad cílem ECB

17.06.2021 Míra inflace v eurozóně v květnu vystoupila na dvě procenta, a poprvé od podzimu 2018 se tak dostala nad cíl Evropské centrální banky (ECB). Ve své konečné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil svůj rychlý odhad ze začátku měsíce. V dubnu byla inflace na 1,6 procenta. V celé Evropské unii pak míra inflace vystoupila na 2,3 z dubnové hodnoty dvě procenta.
img

Forex: Zasedání Fedu bude nemastné neslané

16.06.2021 Dnešní zasedání americké centrální banky se ponese v opatrnostním tónu. Diskuze o omezování nákupu aktiv je sice na spadnutí, předběžná oznámení ale očekáváme až v průběhu léta. Změna pravděpodobně zatím nenastane ani v mediánu výhledu úrokových sazeb. Ten počítá s jejich stabilitou až do konce roku 2023. Data z amerického trhu nemovitostí potvrdí jeho dobrou kondici. V Česku budou zveřejněny pouze ceny průmyslových výrobců. Ty tlačí směrem nahoru vývoj na komoditních trzích.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes oslabila k euru na 25,47 Kč/EUR a k dolaru na 21,01 Kč/USD

15.06.2021 Koruna dnes mírně oslabila k oběma hlavním světovým měnám. K euru klesla ve srovnání s pondělním závěrem o čtyři haléře na 25,47 Kč/EUR. K dolaru si pohoršila o tři haléře a dostala se tak nad hranici 21 koruna za dolar. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,01 Kč/USD.
img

Viceguvernér ČNB Mora se přiklání ke zvýšení úrokových sazeb již v červnu

15.06.2021 Viceguvernér České národní banky Marek Mora se přiklání ke zvýšení úrokových sazeb již na zasedání bankovní rady 23. června. ČNB by podle něj měla dát signál, že permanentní zvyšování cenové hladiny nepřipadá v úvahu. Mora to uvedl na dnešní on-line konferenci pořádané zprostředkovatelem devizových obchodů SAB Finance.
img

Forex: Regionální měny ztrácejí

15.06.2021 K nastavení měnové politiky se dnes vyjádřili členové bankovní rady Oldřich Dědek a Marek Mora. Ukončili tak sérii vystoupení, před mediální karanténou. Některé rozhovory však bývají připravené s předstihem, a tak nelze vyloučit, že se v médiích do konce týdne ještě nějaké vyjádření objeví. Oldřich Dědek by považoval ponechání sazeb v červnu beze změny za rozumnější. Počkal by si na jasnější obrázek o inflaci a ekonomice. Květnová inflační data podle jeho názoru poskytují více komfortu pro vyčkání se zvyšováním sazeb. Koruna na nynějších úrovních ho neznepokojuje. Naproti tomu Marek Mora se spíš přiklání k červnovému zvýšení sazeb. Inflační tlaky jsou sice podle jeho vyjádření přechodného charakteru, neměly by ale být podceněny. ČNB by podle něho měla vyslat jasný signál, že trvalé zvýšení cenové hladiny nepřipadá v úvahu. Koruna v průběhu úterního obchodování oslabila o 0,1 % na úroveň 25,46 CZK/EUR. Jednalo se však spíše o korekci, která poslední dny postihla všechny regionální měny. Polský zlotý během dneška ztratil 0,3 % (na 4,530 PLN/EUR), maďarský forint 0,5 % na 351,8 HUF/EUR:
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Viceguvernér ČNB Mora se přiklání ke zvýšení úrokových sazeb již v červnu

15.06.2021 Viceguvernér České národní banky Marek Mora se přiklání ke zvýšení úrokových sazeb již na zasedání bankovní rady 23. června. ČNB by podle něj měla dát signál, že permanentní zvyšování cenové hladiny nepřipadá v úvahu. Mora to uvedl na dnešní on-line konferenci pořádané zprostředkovatelem devizových obchodů SAB Finance.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.6.2021

14.06.2021 V úterý a středu se uskuteční zasedání Fedu. Investoři věří, že na červnovém zasedání americká centrální banka debaty o taperingu spíše nezahájí. Jako reálnější termín se jeví spíše září. V takovém případě by redukce dluhopisových nákupů mohla začít na konci letošního roku. Fed taktéž zveřejní ekonomickou prognózu, včetně oficiální predikce sazeb, tzv. dot plot. Předpokládáme, že se centrální bankéři přikloní k prvnímu zvýšení úroků v roce 2023 – podle březnového dot plotu by měly zůstat sazby na současných úrovních až do konce roku 2023.
img

Forex: Tuzemské spotřebitelské ceny pokračují v růstu

10.06.2021 První polovina týdne byla ve znamení příprav na dnešní den. Evropská centrální banka potvrdí svůj holubičí tón a spokojenost se současným nastavením měnové politiky. Nová prognóza ukáže silnější ekonomiku, ale inflaci stále pod cílem. Květnová inflace v USA ukáže pomalejší meziměsíční růst, meziročně však vyskočí na 4,7 %. Růst meziročního tempa zopakuje i tuzemská inflace, která podle nás v těchto měsících dosáhne svého vrcholu. Koruna se tak po třech týdnech stagnace může dočkat impulsu k výraznějšímu pohybu.
img

Měsíční předpovědi: Ekonomika v rozpuku, inflace hledá strop

31.05.2021 Data zveřejněná v červnu potvrdí mírný pokles české ekonomiky na počátku roku a zmírnění růstu průměrné mzdy. Současně měsíční údaje za duben ukáží rychle rostoucí ekonomiku v důsledku rozvolňování protipandemických opatření. Znovuotevření služeb se pravděpodobně odrazí i na dalším zrychlení inflace za květen. Od České národní banky čekáme zvýšení úrokových sazeb na zasedání v srpnu. Nicméně finanční trh počítá s jejich zvýšením už na červnovém zasedání.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z amerického trhu práce potěší centrální bankéře

31.05.2021 Klíčovou globální událostí tohoto týdne je páteční publikace květnových statistik z amerického trhu práce. Ty ukáží na další zlepšení, které může odstartovat diskusi nad tím, kdy začne Fed ustupovat od programu kvantitativního uvolňování. V Evropě bude pozornost zaměřena na inflační data. Ta za eurozónu by měla ukázat rovná dvě procenta. Z domova se zítra dočkáme struktury HDP za Q1 21, kde by měl být patrný dopad uzavření ekonomiky, květnový PMI pak potvrdí, že od té doby se sentiment výrazně zlepšil. Závěr týdne pak odhalí, jak se vyvíjely tuzemské mzdy během prvních třech měsíců roku. Oproti konsensu čekáme výrazně lepší výsledek.
img

Tři trhy, které se vyplatí v tomto týdnu sledovat

24.05.2021 Akciové trhy na počátku minulého týdne prudce klesly, když propad kryptoměn zatlačil na společnosti z technologického sektoru. Podobně jako v předcházejícím týdnu se výprodeje na akciových trzích v polovině týdne zastavily. Nic na tom nezměnil ani mírně jestřábí zápis z posledního zasedání Fedu. Konec pracovního týdne situaci napravil. V pátek byly zveřejněny pozitivní výsledky indexů PMI z Evropy i USA. Z posledních makrodat se zdá, že příznivá makroekonomická situace pokračuje.
img

Microsoft klesá po zveřejnění výsledků - odrazí se od úrovně supportu?

28.04.2021 Akcie společnosti Microsoft včera klesly o 3% níže poté, co byly oznámeny zprávy o zisku společnosti za třetí čtvrtletí. Společnost ve skutečnosti zveřejnila silnější čísla, než analytici očekávali.
img

Očekávaný vývoj na měnových trzích: Slabší dolar je pro oddlužení globální ekonomiky nezbytný

20.04.2021 V našem výhledu na 1. čtvrtletí jsme řešili, proč podle nás americký dolar dlouhodoběji oslabí. Zároveň jsme však neopomněli zmínit, že mohou výrazně vyšší výnosy z amerických pokladničních poukázek a jejich strmější výnosová křivka v určitých okamžicích v očekávání obrovského přílivu stimulů vyhnat měnu výš, a zkřížit tak dolarovým medvědům plány. Ve výhledu na první kvartál jsme doslova uvedli: „Tím se dostáváme k okolnostem, které mohou pokles amerického dolaru navzdory výše uvedeným fundamentálním faktorům, jež hovoří ve prospěch dolarových medvědů, snadno zhatit. Konkrétně je to čím dál strmější výnosová křivka a další růst výnosů dlouhodobých amerických dluhopisů, které se již v prvním týdnu roku 2021 dostaly nad klíčové prahové hodnoty – jako je benchmark 10letých amerických pokladničních poukázek na hladině 1,00 %.“
img

Ranní okénko - Ceny výrobců nabírají tempo

20.04.2021 Jedinou významnější makroekonomickou událostí dnešního dne bude zveřejnění březnového údaje o vývoji cen průmyslových výrobců v tuzemsku. Ty budou podle nás taženy hlavně cenami produktů navázaných na zdražující ropu a svou roli sehrají i zádrhely v dodavatelských řetězcích. Po ještě relativně umírněné cenové dynamice z února (1,4 % meziročně), tak očekáváme svižné zrychlení až na 2,8 %, což by v meziměsíčním srovnání odpovídalo 0,9 %. Se svým odhadem se tak nacházíme mírně nad konsenzem trhu, ovšem dnes ráno zveřejněný údaj z Německa, který právě tržní odhady citelně předčil, naznačuje, že bychom se překvapivě svižné cenové dynamiky mohli dočkat i u nás.
img

Swingové obchodování: Objevte kouzlo této oblíbené investiční strategie!

16.04.2021 Zajímáte se o investování na burze? Chtěli byste obchodovat na finančním trhu, ale nechcete trávit celý den před cenovými grafy? Dlouhodobé investování vám také není blízké? Naštěstí existuje i obchodní styl, který vám umožňuje aktivní obchodování, přičemž budete mít stále dostatek času na svou práci, koníčky a rodinu. Poznejte s námi swingové obchodování. Seznamte se s tímto obchodním stylem a poznejte specifika swingových obchodů.
img

Bidenovy šeky vystřelily spotřebu

15.04.2021 Dnes odpoledne byly ve Spojených státech zveřejněny maloobchodní prodeje za měsíc březen. Díky uvolnění dalšího fiskálního balíčku americkou vládou, který mimojiné obsahoval přímé šeky americkým občanům, šlo očekávat, že výsledek dopadne velmi dobře. Nicméně i ta nejpozitivnější očekávání byla nakonec překonána. S&P 500 se posunul na nová historická maxima, zatímco dolar nachytal obchodníky do medvědí pasti.
C:\fakepath\forex-07042021-1.png

Lucky Seven makroekonomických ukazatelů na Forexu

07.04.2021 V minulém článku jsem slíbil se makroekonomii věnovat více dopodrobna, i když věřím, že každý obchodník ekonomické ukazatele zná a ví, že mají výrazný vliv na pohyb ceny u Forexu a CFD obchodování. Makroekonomických ukazatelů je mnoho, já jsem do článku vybral jen ty, na které jsem se za dob svého obchodování zaměřil já osobně. Většina obchodníků na celém světě nechává bystrý zrak na ekonomickém kalendáři, to je kalendář, kde jsou zobrazeny nadcházející události, aby se ujistili, že mají přehled o případných náznaků na zvýšenou volatilitu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.4.2021

06.04.2021 Fed ve středu zveřejní zápisky z březnového zasedání. Investory bude zajímat zejména postoj amerických centrálních bankéřů k rostoucím výnosům tamních vládních bondů. Klíčová desetiletá splatnost aktuálně nese 1,7 %. Guvernér Powell prozatím prohlásil, že nevidí důvod proti růstu výnosů intervenovat. Mnozí investoři se ze zápiskou budou snažit vyčíst úroveň výnosů, při které by Fed objemy dluhopisových nákupů zvýšil. Aktuálně výnosy tlačí nahoru velmi příznivá makrodata – např. ISM a trh práce. Na druhou stranu vyšší úroveň výnosů by již měla být dostatečná k přilákání velkých institucionálních hráčů (amerických i zahraničních). Vzhledem k tomu, že vyšší výnosy s lepšími makrodaty, nevyvolává jejich nárůst otřesy na akciových trzích.
img

MACRO: Philadelphia Fed index vzrostl na padesátiletá maxima

18.03.2021 Americký výrobní sektor ukázal sílu. Na konci prvního kvartálu ukázal Philly Fed index cenový výskok na 51,8 bodů z únorových 23,1 bodů při očekávání 23 bodů. Dnešní výsledek je nejvyšší od roku 1973 a blíží se historickému maximu.
C:\fakepath\aud_cad.jpg

Postřehy s indikátorem CUMULATIVE LEVELS

10.03.2021 Je to již měsíc, co světlo světa spatřil velmi zajímavý MT4 indikátor CUMULATIVE LEVELS. Jelikož se o tento indikátor v poslední době zajímá čím dál více lidí, rozhodli jsme se sepsat malé pokračování. Rádi bychom zde uvedli další detaily a ukázky přímo z trhu.
img

Forex: Měny regionu pod tlakem

08.03.2021 Po jednom slabém týdnu přišel ještě slabší. Koruna stačila za posledních sedm dní odepsat téměř 0,9 % a pohybuje se poblíž EUR/CZK 26,40. Ani zdaleka v tom ovšem není sama, ještě hůře si vedl polský zlotý (-1,5 %) a maďarský forint (-1,3 %). Kromě neslavného epidemického vývoje lze za tímto oslabením zřejmě hledat i silný přesun kapitálu z Evropy do Spojených států, od kterých se vlivem lepšího zvládání pandemie i masivní fiskální podpory očekává svižnější ekonomické odražení.
C:\fakepath\5d56cd592ba3d1565969753.jpeg

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD, NZD/USD a EUR/AUD

28.02.2021 Během uplynulého obchodního týdne jste mohli zaznamenat na trzích všeobecně zvýšenou volatilitu. Byla to údajně reakce na informaci o výnosech dluhopisů. Na internetu se následně vyrojily blogy a videa o pádu trhů, krizi atd. Pro obchodníky znamená krize v podstatě zaznamenání změny trendu. Dnes se podíváme na několik měnových párů z pohledu týdenních grafů a nastavíme podmínky, které nám řeknou kdy k případné změně trendu dojde. On totiž většinou takové informace trh nakonec vstřebá.
img

Týdenní tržní výhled: RBNZ, komodity a výsledková sezóna

22.02.2021 V posledním obchodním týdnu v únoru se všichni zaměří na středu a na tiskové konferenci centrální banky Nového Zélandu ohledně úrokových sazeb a zaměstnanosti, kde bude se můžeme těšit i na komentář předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella.
img

Týdenní tržní výhled: Zasedání FOMC, PMI index a výsledky společností jsou v centru pozornosti

15.02.2021 Tento týden se všichni bedlivě soustředí na komoditní trhy, jelikož investiční banky od JP Morgan a Goldman Sachs tvrdí, že by mohl začít nový komoditní super-cyklus. Ceny ropy budou pravděpodobně klíčovým zaměřením, protože ceny vzrostly téměř o 80 % z listopadových minim.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.2.2021

15.02.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále pokulhává za původními plány. Vidíme, že v EU se stále očkuje výrazně pomaleji než v USA. Hrozbu představují nové mutace koronaviru. Vůči těm nejsou některé vakcíny efektivní. Pokud by se nové mutace rychle šířily, znamenalo by to delší trvání opatření společenského distancování. Obzvláště nebezpečná je tzv. jihoafrická mutace.
img

Připravuje se Nvidia na nové maxima před vyhlášením výdělků?

10.02.2021 Akcie v Nvidii v roce 2020 vzrostly téměř o 150% vyšší, k čemuž přispěl rozmach kryptoměn. Společnost zaznamenala fenomenální růst a její grafické jednotky (GPU) jsou těžce využívány těžebními kryptoměnami.
img

Letos bude Valentýn chudší: obchodníci a restaurace přijdou kvůli covidu na valentýnských tržbách o 800 milionů korun. Nadmíru dařit se ale bude květinářstvím

09.02.2021 Dnes, 9. února, začíná vrcholné období valentýnských nákupů. Bude končit 14. února, tedy v Den svatého Valentýna, ve „svátek všech zamilovaných“.
C:\fakepath\Cumulative-Levels-0.jpg

Profesionální indikátor „CUMULATIVE LEVELS“

08.02.2021 V tomto článku bychom vám s radostí představili profesionální tradingový indikátor zvaný Cumulative Levels. Není žádným tajemstvím, že pro obchodní platformu MT4 existuje doslova tisíce a tisíce různých indikátorů. Většina z nich funguje na principu kalkulovaných průměrů (moving average apod.), různých koridorů (bollinger bands apod.), či výpočtu extrémních hodnot v podobě oscilátorů (RSI apod.).
img

Prolomí Zlato 50 ema kvůli sezónní slabost?

05.02.2021 Od prolomení horizontálního odporu kolem cenové hladiny 1386,00 v roce 2019 bylo zlato na meteorickém vzestupu vyšší. Ve skutečnosti se od tohoto data zlato prudce zvýšilo o více než 50% na cenovou hladinu 2 076,00. Od té doby cena zlata trvale klesá, protože investoři upřednostňují akciový trh a pomáhají je zvednout na historická maxima.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.2.2021

01.02.2021 Přehnaná aktivita retailových investorů pravděpodobně přetrvá i v následujících dnech. U retailových brokerů dochází k opětovnému uvolnění restrikcí na nákup některých titulů. Znovu tak můžeme být svědky nárůstu volatility na titulech s vysokým short interestem. Nicméně lze očekávat i tvrdší regulaci diskusních fór, jelikož praktiky retailových traderů, kteří jednají ve shodě, připomínají manipulaci s trhem. Shortovat některé přepálené tituly, jako například GME však nedoporučuji. Květnová at the money put opce na akcie GME odpovídá cca na 68 %, ceny akcií!!! To souvisí s obrovskou volatilitou. Pro srovnání stejný kontrakt by v případě Apple vyšel na cca 10 % z ceny akcie. Některé firmy se snaží masivního cenového vzestupu využít a emitují nové akcie. Například American Airlines vydaly nové akcie za 1,1 mld. dolarů
img

Týdenní tržní výhled: Centrální banky a inaugurace prezidenta USA

18.01.2021 Tento týden bude důležitý pro obchodníky a investory a do centra pozornosti se dostávají ekonomické údaje, zprávy společností a hlavně politika. 59. inaugurace amerického prezidenta se má konat ve středu 20. ledna. Investoři však budou po útoku na Capitol Hill ve Washingtonu velice pozorní.
img

Inflace ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

13.01.2021 V závěru loňského roku klesla meziroční inflace v české ekonomice na dvouleté minimum: prosincová inflace na úrovni 2,3 % je nejnižší od prosince 2018.
img

Inflace je pod kontrolou. Lidé si však připlatí za cigarety a benzín

13.01.2021 „V roce 2021 se Češi dočkají pomalejšího růstu cen než v loňském roce. Navíc díky nižšímu zdanění práce budou mít více peněz v peněženkách. Díky tomu bude v naší zemi narůstat životní úroveň lidí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Týdenní výhled na trh: Zaměstnanost v USA a nová domluva mezi Spojeným královstvím a EU

04.01.2021 V prvním úplném týdnu nového roku se obchodníci soustředí na klíčová ekonomická oznámení, mezi něž patří zveřejnění zprávy o jednání FOMC v USA ve středu a údaje o mzdách z nezemědělských podniků v USA a zpráva o zaměstnanosti v pátek. Vzhledem k tomu, že americký dolar byl nejslabší měnou za poslední polovinu roku 2020, budou oznámení široce sledována a mohla by způsobit významné pohyby v americkém dolaru.
img

Týdenní tržní výhled: Centrální banky a údaje PMI jsou v centru pozornosti

04.01.2021 Je to velký týden pro evropská ekonomická data s Francií a Německem, protože ve středu budou zveřejněna čísla Flash Manufacturing and Services PMI (Purchasing Managers Index). V posledních týdnech došlo k červeným vlajkám, že příběh o oživení eurozóny končí. Očekává se, že většina údajů PMI poklesne a drží se sotva nad 50, což je klíčová úroveň, protože představuje expandující ekonomiku.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Korelace měn | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Big Mac index | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Akciové indexy | Akciový index | Market Profile | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | NZD/USD | Nasdaq | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | MQL4 | Programování | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Profit-Target | Bankovní trader | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Podílové fondy | Světové akcie | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Síla měn | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | GBP/CAD | CAD/JPY | AUD/CAD | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Intradenní obchodníci | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciové fondy | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Ask | ADX | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Behaviorální | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | CCI | CFD | CME | COT report | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Demo účet | Dezinflace | Dluhopis | Dolarový index | Durace | ECB | EMA | EONIA | ERM | ERM II | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exekuce | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | FRA | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forward | Futures | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedge | High | Holubice | IFO index | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Limitní příkaz | Long | Lot | MACD | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nákupní cena | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Opce | Osobní příjem | Outside Bar | P/E | Papertrading | Peněžní trh | Pip | Pivot Point | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Profit Target | Put opce | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Repo sazba | Rezistence | Risk Reward Ratio (RRR) | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | Scalping | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Split | Spread | Stagflace | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Swing Trading | Swingový obchodník | Swiss | Tick | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Finanční instrumenty | Ropný trh | Britská měna | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | Vývoj dolaru | RBNZ | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Gold | Forex Factory | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | USDX | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | EUR/HUF | LYNX | Akcenta | Swingové obchodování | Satoshi Nakamoto | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Forex signály | Index | Investiční strategie | Trading strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Google | Akcie Mastercard | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Tesla | Americká centrální banka | Analytika | Analýza trhu | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Big Mac | Bollinger Bands | Brent | Britské libry | Brokerské společnosti | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | CFD akcie | CFD obchodování | Co je akcie | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | DAX 30 | Day trading | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Dukascopy Europe | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Etoro | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forex data | Forex futures | Forex kalendář | Forex live | Forex online | Forex volatilita | Forexo | Forexové obchody | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Intuice | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční služby | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování na burze | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Konvertor měn | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurzovní lístek | Kurz akcie | Kurz bitcoinu | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz libry | Kurzy | Kurzy akcií | Kurzy online | Libra | Libra šterlinků | MACD indikátor | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měnová kalkulačka | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Moving Average | Nejdůležitější události roku | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování s komoditami | Obchodujeme | Ocenění akcií | Opce na akcie | Oslabení měny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | Patterns | Pip kalkulačka | Pips | Pivot | Pivoty | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převod měn | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Seminář | Signály | Slovník pojmů | SPX | SP500 | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světový čas | Světové měny | SWIFT | Swingy | Teorie parity kupní síly | TopForex | Trh | Unce zlata | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | EUR/PLN | Backtestování | ZEW | DXY | ING | Trading Central | Benzín | Buffett | Put | Andrej Babiš | Báze | Buy | CEE | Cenové rozpětí | Current Ratio | Dluhopisový index | EBITDA | Federal Funds Rate | Hrubá marže | Intermediate | ISM indexy | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Provozní marže | Redukce | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Konzervativní investor | Primární emise | Repo operace | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Investiční analytik | Reálné obchodování | Zhodnocení kapitálu | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Majors | Paper trading | Volby | Pivot Pointy | Know-how | Cukr | Retail | COT | Burze | Commodities | Day trader | Investment | Online forex | Slušný zisk | Swing trading strategie | Unicredit | Bank of New York Mellon | Jackson Hole | Energy Aspects | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | David Marek | Investing.com | Next Finance | Forex asistent | Reálný obchodní účet | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Bezpečné měny | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Průmyslová produkce | Hledání svatého grálu | Backtestovat | Vývoj na komoditních trzích | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Kurz české měny | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Investovaný kapitál | Globální měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Podnikatelé | Investiční stratégové | Pro tradery | Globální akciové trhy | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Sázet | Obchodní signály | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Obchodní styl | Svatý grál | Fundamentální faktory | Vývoj měn | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Glencore | Měnová autorita | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | Pavel Kohout | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Forexoví obchodníci | Alerty | Styl obchodování | Supporty a rezistence | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Utahování měnové politiky | Alibaba | Halliburton | Fibo | Akcie ropných společností | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | DAX30 | Citi | S&P | Guvernér | Makroekonomické analýzy | Výrobní aktivita | Benchmarky | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Zasedání Bank of England | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Litecoin | Ethereum | Tesla | Vysoká volatilita | SWFX | Nákupní signál | Odhodlání | Kryptoměna | Robustní strategie | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Úroková sazba Fedu | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Rychlé zisky | Historická data | Rekordní maxima | Exxon | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Futures na VIX | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Predikce | Ekonomická situace | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Historické rekordy | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Česká vláda | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Zájem obchodníků | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Orderflow | Indexy PMI | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny střední a východní Evropy | ČTK | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Swingoví obchodníci | Venture Capital | Akcie firem | Purple Trading | Generali Investments | Investiční aktiva | J.P. Morgan | Bankovní index | Swiss Life Select | Daňové změny | Intradenní obchody | CoinDesk | Goldenburg Group | Obchodníci s měnami | BHS | Breakout Trader | Benjamin Graham | World Gold Council | Návratnost investic | Bitcoin (BTC) | Virtuální mince | Markéta Šichtařová | Spekulativní investice | Palladium | Cena Etherea | Digitální zlato | Úspěšní obchodníci | Jerome Powell | ETH | Fincentrum | Hard fork | Binance | Charles Hoskinson | NEST | Robinhood | RoboMarkets | Dlouhodobé investování | Altcoiny | John Maynard Keynes | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Akciové valuace | Akciové výnosy | Cena bitcoinu | Airbnb | Začít investovat | Geopolitická rizika | Index českého investora | Index českého investora (CII750) | CII750 | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | FinTech | Asociace pro kapitálový trh ČR | LYNX webinář | Krypto | Bitcoiny | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | PANW | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Přijetí eura | Podniky | Primární emise akcií | Asijské akciové trhy | Globální růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Long signál | Technologické akcie | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Geopolitické napětí | Forint | Pokles ceny | Super-cyklus | Komoditní super-cyklus | Geopolitika | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Graf indexu | Indikátor Ichimoku | Měny rozvíjejících se ekonomik | Ether | Obchodování akcií | Americký dolarový index | Czech Fund | Profesionální obchodník | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Použití finanční páky | Trhy v USA | Trh s ropou | Sílící euro | Reakce trhu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Obchodní signál | Goldenburg Group Ltd | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst úrokových sazeb | Obchodní platforma MetaTrader | Nejznámější kryptoměna | Obchodování se CFD | Úspěšné obchody | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Prognóza ECB | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Globální index | Michal Stupavský | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Analytici společnosti | Vývoj kurzu koruny | Výsledky bank | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Snížení volatility | Obchodní operace | Rudolf Munzig | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | MetaTrader Supreme Edition | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Začínající obchodníci | Inflace v ČR | Makroekonomická situace | Technická situace | Odpůrci eura | Rozdílové smlouvy | MFI | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Americké HDP | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Posilování kurzu koruny | Vyjádření analytiků | Podíl nezaměstnaných | Slabší dolar | Růst cen ropy | České HDP | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Akcie čínských firem | Intradenní strategie | Elliottovy vlny | Globální HDP | Brexit bez dohody | Společná měna | Boris Johnson | NVDA | Finanční svět | DE30 | Guvernér Fedu | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Svět investování | Obchodní pásmo | Swing strategie | NASDAQ 100 | Ziskové obchody | Asset alokace | Napětí na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | NQ100 | Americké futures | Globální akciové indexy | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Nové akcie | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | KB | SAB Finance | Depozitní sazby | US500 | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Dění na trzích | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Centrální banka Nového Zélandu | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Risk Reward Ratio | Měsíční předpovědi | Vyzkoušet si trading | ESG | Měsíčník finančních trhů | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Swingová obchodní strategie | Nejlepší výsledky | Tradingové strategie | Zerohedge | Bilance zahraničního obchodu | Analýza měnových párů | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Mnoho ziskových obchodů | ByteDance | TikTok | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | TV Nova | VIP seminář | HDP v USA | Ceny benzínu | Patterny | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Medvědí signál | Objem | Data z USA | Ropný kartel OPEC | František Táborský | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Jak začít investovat | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Myšlenka | Inflace v říjnu | FRED | Obchodní nástroje | Obrat trendu | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Pokles zájmu investorů | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Olívia Lacenová | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | Pfizer | Rostoucí trendová čára | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | Statistici | Negativní nálada | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Politická krize | Legislativa | Domácí měny | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Struktura HDP | Vládní bondy | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Gabriel Štefaňák | Dnešní data | CBDC | Impuls | Rostoucí náklady | Visa | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Být trpělivý | Velikost pozice | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Vlastní nemovitost | Data z průmyslu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Klíčový support | Paul Volcker | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Nízká inflace | Německý ZEW index | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Finanční ztráty | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Goldenburg | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Protekcionismus | Soukromý sektor | Výsledek voleb | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Centrální banky USA | Airbus | Události roku | Míra | Inflační výhled | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Jak určit trend | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | ČNB dnes | Šperky | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Evoluce | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | xStation5 | Nejziskovější | MasterCard | Tým RoboMarkets | Andrew Bailey | Next Finance Markéta Šichtařová | Nákupy centrálních bank | Pojistka proti inflaci | Růst mezd v USA | Rychlý růst mezd | Bydlení | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | SPD | Stratég | Roční růst | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Výnosy státních dluhopisů | Vývoj měnové politiky | Nálada v průmyslu | US100 | Americký index | Napětí na Blízkém východě | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Krátkodobé obchodování | Předpokládaný vývoj | Pracovní trh | CFA | Američané | Návratnost | Hospodářské recese | Netflix | Prodej v USA | Míra inflace v eurozóně | Washington | RBA | Budoucnost | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | ASML | Poradenství | Mzdová dynamika | Vliv na investice | Spotřební koš | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Fork | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Vývoj meziroční inflace | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Ceny energií | Prognózy ČNB | Zajímavé zisky | Vladimír Beszédes | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Výsledky průzkumu | Michal Stupavský, CFA | Google | Trhy | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Midstream | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Reakce investorů | Rostoucí trendové čáry | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | České měny | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Aktuální rezistence | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Zpracovatelský sektor | PMI za leden | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Alokace investičních portfolií | Optimismus na trzích | Prodeje aut | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | Výsledek NFP | NFP | Rozhodování | Pravděpodobnost hospodářské recese | Americké ekonomiky | Tuzemská nezaměstnanost | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Obchodovanie | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Dolarové páry | Americká inflace | Trendové indikátory | Indikátor RSI | Fibonacciho linie | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Britské měny | Posílení libry | Expanzivní fiskální politika | Pokračování poklesu | Empire State Index | TWTR | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Konjunkturální průzkum | Index aktivity | Fungování finančních trhů | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Míra nezaměstnanosti v EU | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Cestovní ruch | Vývoj | Nižší sazby | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Vzestup inflace | Guru | Exekuce obchodu | Výkyvy | Změny trendu | Výsledky HDP | Obrovské ztráty | WP | Restrikce | Cílování inflace | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Rozhodnutí centrální banky | Program nákupu aktiv | Masivní nákupy | Mince | Profitovat | Tencent | Buy the dip | Další vývoj | Stimuly | Oldřich Dědek | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Guvernér Rusnok | Vlastnit akcie | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Vyšší úrok | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Třída aktiv | Pokles české ekonomiky | Analytik České spořitelny | Jiří Polanský | Hlavní ekonom ING | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Inflace v EU | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Historie | Určení trendu | Čerpací stanice | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Texas | Bilion dolarů | Český ekonom | Ekonom Pavel Kohout | Další pokles | MF | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Velikost lotu | Keynes | Fundament | Stop-Lossy | Hotovost | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Hodinový graf | Zdraví ekonomiky | Extrémní volatilita | Anomálie | Tomáš Raputa | Peněžní zásoby | České státní dluhopisy | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Koronavirové krize | Silná rezistence | Signál | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony USD | Biliony | Poptávka po surovině | Potenciál | Bankovní asociace | Allianz | Ceny elektřiny | Karanténa | Historické pohyby | Šíření nákazy | Ekonomické ukazatele | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Nvidia Corp | Práce | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | DPH | Ztrátové obchody | Přiznat ztrátu | Ropný průmysl | Raketový útok | Německá průmyslová produkce | Veřejný sektor | Ekonomické oživení | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Hlavní měnové páry | Mozek | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Vyjednavači EU | Delaware | Více peněz | Inflace v březnu | Long signál na akcie | WisdomTree | Lloyds Banking Group | Rozpočet EU | Maloobchodní tržby v USA | Majitel | Úspory | Prognóza Evropské komise | Oživení eurozóny | Otevírání ekonomik | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | Chuť riskovat | Americké makro | USD za barel | Trade | S&P500 | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Celosvětová poptávka po ropě | Reddit | Debata | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Dnešní statistika | Joe Biden | Grayscale | Lucembursko | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky | Bitcoin dnes | Sazba Fedu | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Maloobchod | FDA | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Trading Group | Aktivní obchodování | Růst výnosů | Federal Reserve | Euro klesá | ADP report z pracovního trhu | Oddlužení | Latinská Amerika | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | MSCI World | Potenciál zisku | Rekordní zisk | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Výsledky NFP | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Ceny zeleniny | Chování na trhu | RBI | Světové hospodářství | Auta | Levné peníze | Vakcína | Vstup do obchodu | Obchodní platformy Metatrader | Potenciální zisk | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | Koronavirová pandemie | Kupci | Investovat peníze | Investment management | Ekonomické zotavení | Sentiment amerických spotřebitelů | JDE | Unie | ČR | Salesforce | Vládní intervence | Akcie Intel | Průraz | Nové hypotéky | Zbrojovka | Stimulační plán | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Špatné zprávy | Nová prognóza | Antivirus | Zvyšování mezd | Americké statistiky | Býčí trend | Dlouhodobé rezistence | Pokračování růstu | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Národní rozpočtová rada | Vysoké valuace | Nestlé | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Český investor | Prodeje automobilů | Rostoucí trend | Trend is your friend | Sentiment na trhu | Bezpečný dolar | Covid | Technologické firmy | Infekce Covid | Cardano | Představenstvo | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Nové žádosti o podporu | Nastavení Stop-Lossu | Ziskové marže | Jasný signál | Situace na trhu práce | MAM | Risk na obchod | Fundamentální pozadí | Výrazný propad | Leva | Zdroj příjmů | Slabý americký dolar | ChainLink | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | Aktuální obchodní seance | Starší byty | Spotřební daně | Technologické společnosti | CVVM | Akcie těžařů | Životní úroveň | Progres | Exchange Traded Commodity | Příležitost ke vstupu | Forward guidance | Kryptoměny aktuálně | DeFi | Vepřové maso | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Důvěra | Tradingové kariéry | Spotřebitelské ceny v Česku | Candlestick Patterns | Přístup k tradingu | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Inflace v červenci | Ziskoví forexoví obchodníci | Podmínky krátkodobého obchodování | Argument pro obchodování | Možné zisky | Profit-Target objednávky | Dlouhodobí obchodníci | Hra emocí | Neúspěšní tradeři | Významné množství peněz | Vydělávat na trhu | Ziskové pozice | Nastartování uptrendu | Otevřený zisk | Zisk z obchodování | Princip krátkodobého obchodování | Maďarská inflace | Ekonomické zotavování | Obchodní hodiny | Pokračování expanze | Analytik XTB | Upozornění na rizika | Vládní koalice | Kryptoměnový trh | Snížení DPH v Německu | Snížení DPH | DPH v Německu | Setkání v Jackson Hole | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Vládní koaliční partneři | Koaliční partneři | Deglobalizace | Ceny v eurozóně | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Výrobní index | Průměrné mzdy | SPAC | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Rentabilita | Transparentnost | Zdanění | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Čínské technologické firmy | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Oživení z pandemie | Bloomberg Intelligence | Budoucí vývoj | Profi tradeři | Společnost ByteDance | Elektromobily | Politici | Žádosti o podporu v USA | Diverzifikovat | Bill Williams | Biden | Prezidentská debata | Pracovní místa | Data z pracovního trhu | Výrazné contango | Onemocnění Donalda Trumpa | Ranní okénko | Česká republika | Scalpingové obchody | Zápis z posledního zasedání Fedu | Centrální banky světa | Lockdown | Ceny v České republice | Ceny v Česku | Covidový šok | Jens Klatt | Negativní úrokové sazby | Americké prezidentské volby | Oživení německé ekonomiky | Strategie Billa Williamse | Trading strategie Billa Williamse | Trading Chaos | Profitunity System | Trading Chaos od Billa Williamse | Profitunity Trading Group | Profitunity Trading | Trading Chaos 2 | Interpretace trhu | Epidemiologická situace | Embargo | Příležitosti k obchodování | Ziskové obchodní strategie | Množství peněz | Jitan Solanki | BNB | Defi | Epidemické situace | Intel | Reálný HDP | Průměrný český investor | Geopolitické faktory | Moneta | Technologické tituly | Vlny koronaviru | XOM | PFE | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Výsledky voleb | Bidenovy plány | Týdenní tržní výhled | Blow - Off Top | Cenový pattern Blow - Off Top | Pattern Blow - Off Top | Formace Blow - Off Top | Palo Alto Networks | Ceny v Japonsku | Polská vláda | NFIB | Obchodování nanečisto | Praktické tipy | Proražení | Daňový balíček | Nio | GME | Covestro | Vakcinace | TABAK | Očkování | Rozpočtové deficity | Lael Brainardová | Emise akcií | Mutace koronaviru | Ceny aktiv | Vývoj spreadu | Plný úvazek | Růst průmyslové produkce | Stimulační balíček | Emise dluhopisů | Počasí | Utažení měnové politiky | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Vakcína a covid | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | Proražení rezistence | ADA | Polkadot | DOT | Server FXStreet | Zdravotní péče | Rio Tinto | Přehled o aktuálním dění | Shopify | Rostoucí ceny ropy | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | CARA | Měsíční data | Adam Back | Situace na trhu | Philips | Radar Tradera | Týdenní Forex kalendář | Akcie GME | Melvin | Nárůst ceny | Melvin Capital | Express | Tržní reakce | Tržní ceny | Cenové výkyvy | Aktivita retailových investorů | Jestřábí přístup | Retailoví investoři | Nasdaq (US100) | ADP report zaměstnanosti | Rozvolnění | Profesionální indikátor | CUMULATIVE LEVELS | Tradingový indikátor | Princip struktury trhu | Indikátor Cumulative Levels | Budoucí vývoj ceny | Odezvy trhu | Šance reakce trhu | Zvýšená šance | Překreslování indikátorů | Import DLL | DLL | Návod na zprovoznění indikátoru | Zprovoznění indikátoru | Supercyklus | Akcie v Nvidii | Ark Invest | Rostoucí úrokové sazby | Předpověď ceny | Kov | Zajímavé akcie | Obchodní přístupy | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | V4 | Rizika a příležitosti | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Celosvětová poptávka | Naplnění inflačního cíle | Posílení české měny | Více obchodů | Terra | Nárůst výnosů | Admirals | Akcie společnosti Microsoft | Pohyb trhu | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Fidelity | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Aleš Hála | Holubičí tón | Decentraland | Americký výrobní sektor | Analytik Trinity Bank | Poptávka po nemovitostech | Pohyb ceny | PMI index | Nejvyšší růst | Special Purpose Acquisition Company | HoReCa | Data o inflaci | Klíčové centrální banky | Obchodování gapů | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Ark | Krypto trh | Výhody swingového obchodování | Význam supportů a rezistencí | Vývoj na měnových trzích | Předpovědi ceny | Strach z inflace | Vysoká cena | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Tempo ekonomického růstu | Trading.com | Přeprodané oblasti | Konsensus trhu | Meziroční růst cen | Ceny ve výrobě | Cenové úrovně | Analytické fórum | Malta | Hladiny supportu | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | Obavy z inflace | Oslabení | Meme akcie | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Znovuotevírání ekonomiky | Data z trhu práce USA | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Martin Klass | Impulzy | Omezování nákupů aktiv | Spotřeba domácností | Proinflační faktory | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Snižování nákupu aktiv | ČNB Mora | Konkurence | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Jednotné měny | Graf akcie | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | Starlink | Obrovský potenciál | Inflace v eurozóně v červnu | Technologie | Zemědělské suroviny | Růst cen stavebních materiálů | Dosažení úspěchu | Nejziskovější strategie | Index českého investora CII750 | Index CII750 | UST | Videohry | Tempo zdražování | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Vývoj základní úrokové sazby | Základní úrokové sazby ČNB | Odvětví | Přístup k měnové politice | Divize | Načasování | Boom | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Pražský byt | Bilion | University of Michigan | Chování | Ovlivňování | Interpretace | Devon Energy | Phillips 66 | Gestaltismus | Max Wertheimer | Wolfgang Köhler | Kurt Koffka | Gestaltův zákon | Zákon podobnosti | Zákon dobrého obrazu | Zákon blízkosti | Zákon kontinuity | Zákon uzavření | Zákon o společném regionu | Uvedení na burzu | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Ceny v dopravě | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Cena kryptoměny | Akcie Pfizer | Byty | Klíčové makroekonomické ukazatele | Saldo fiskálního rozpočtu | Úroveň dluhu | První odhad | Prostor pro růst | Maynard Keynes | Medián | SpaceX | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Společnosti | Opatření | Finanční možnosti | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Ceny plynu | Reakce centrální banky | Solana | Nakamoto | Etherea | Pracovní den | Forex pozice | Zhodnocení kapitálu ročně | Utahování měnových podmínek | Nio akcie | Kompenzace | BNP | Zemní plyn (LNG) | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Prudké zdražování | Navyšování cen | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Volby do Poslanecké sněmovny | Profitabilní obchodní strategie | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Češi | Zdražování energií | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Obilí | Pozornost | Kryptoměnový průmysl | Retail Investor Beat | Retail Investor | Metaverse | Česká národní banka (ČNB) | Orka Ventures | Ondřej Šmakal | Úspory Čechů | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | European Housing Services | Lockdowny | TIM | Ceny BTC | AVAX | Nálada na trzích | | Ekonomické teorie | Zlotý | Akcie Pfizer (PFE) | BofA | Index S&P 500 (US500) | Tržní vývoj | Cykly | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Společnost SpaceX | Úrokové sazby v USA | Příležitosti ke zhodnocení peněz | Dynamická strategie | Fondy kapitálového trhu | Defenzivní strategie | Obchodní tipy | Ekonom Komerční banky | Euro-dolar | Pár euro-dolar | Pavel Štěpánek | Fondee | Supportní pásmo | Banka HSBC | Vyhodnocování obchodních pozic | Nejlepší profi tradeři | Situace na forexovém trhu | Fundamentální analýza trhu | Výkyvy volatility | Dlouhodobé trendy | Směřování centrálních bank | Celkový sentiment | Hodnoty měny | Miliardy USD | Kartel OPEC+ | Předpokládaný růst | Ocel | Ruský plyn | Nejlepší akcie 2022 | Akcie 2022 | Lucid Group | Lucid Group (LCID) | LCID | Akcie Lucid Group (LCID) | Akcie Lucid Group | Akcie Lucid | Lucid | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | BofA Global Research | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Sandbox | Základní úrok | Snížení daně | Schönfeld & Co | Realitní služby | Pozice přes noc | St. Louis | Invaze na Ukrajinu | European Housing Services (EHS) | Brněnský byt | EHS | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Oscilační strategie | Strategie založené na klouzavých průměrech | Obchodování s rozvahou | Ukázka obchodního plánu | Psychologické chyby | Dlouhodobý úspěch | Filip Louženský | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Narušení dodávek | Analytici Bank of America | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Santiment | Společnost ExxonMobil | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Exxon Mobil (XOM) | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Zvyšování cen | APP | Dopady války na Ukrajině | Akcie Lululemon | Akcie Lululemon Athletica | Politika amerického Fedu | Jestřábí politika | Jestřábí politika amerického Fedu | Cíl výnosu | Vývoj cenové hladiny | Vývoj meziroční inflace v Japonsku | Inflace v Japonsku | Meziroční inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dolarová výnosová křivka | Měsíční report | Tržní hospodářství | Petr Fiala | Historické pohyby trhu | Pohyby trhu | Moderní doba | Pravý forex | Objem forexového trhu | Denní objem forexového trhu | Sentiment drobných obchodníků | Největší účastníci trhu | Největší forexové obchody | Kumulace objednávek | Jak obchodují největší banky | Krátkodobé strategie | Největší instituce světa | Inflační data | Princip fungování finančních trhů | Embargo na ruský plyn | Analýza transakcí | Michael Hartnett | Hlavní investiční analytik | Analytik Bank of America | Spekulativní technologické tituly | Hladomor | Cenotvůrce
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Cenová válka
Cenové akce
Cenové alerty
Cenové alerty (upozornění)
Cenové clustery
Cenové formace
Cenové formace grafu
Cenové formace pokračující
Cenové formace reverzní
Cenové gapy

Následující klíčová slova

Cenového pohyby
Cenové indexy
Cenové levely
Cenové opce
Cenové patterny
Cenové pohyby
Cenové prognózy
Cenové rozpětí
Cenové směřování
Cenové stability
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex krypto webinar
Potvrďte prosím... Zavřít