Sobota 20. srpen 2022 04:32
reklama
Coinfy
reklama
ProTradery Purple - strategie
reklama
Vantage
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Cenové rozpětí

C:\fakepath\česká burza.jpeg

Na trhu Start pražské burzy se začne obchodovat s akciemi skupiny Coloseum

25.07.2022 Na trhu Start pražské burzy se dnes začne obchodovat s akciemi skupiny Coloseum, zahájeno bude na 246 korunách za jednu akcii. V upisovacím období skupina Coloseum, do níž patří i síť restaurací, prodala akcie za zhruba 40 milionů korun. Vyplývá to z informací, které v minulém týdnu zveřejnila Burza cenných papírů Praha. Coloseum se stalo první veřejně obchodovatelnou společností z gastronomického odvětví na pražské burze.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Skupina Coloseum prodala akcie za zhruba 40 mil. Kč, chtěla získat 100 mil.

19.07.2022 Skupina Coloseum, do níž patří i síť restaurací, prodala na trhu Start pražské burzy akcie za zhruba 40 milionů korun. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila Burza cenných papírů Praha. Společnost chtěla získat přes 100 milionů korun nového kapitálu, přibližně polovinu plánovala použít na snížení zadlužení, ze druhé části hodlala financovat nové projekty. Coloseum se stalo první veřejně obchodovatelnou společností z gastronomického odvětví na pražské burze.
img

Na pražskou burzu směřuje globální technologický lídr v oboru práškové metalurgie společnost GEVORKYAN. Jedná se o prvního slovenského emi-tenta a zároveň potenciálně největší emisi na trhu PX START

31.05.2022 Globální dodavatel a technologický lídr v oboru práškové metalurgie, společnost GEVORKYAN, a.s. zahájí 1.6.2022 primární veřejnou nabídku akcií prostřednictvím trhu PX START Burzy cenných papírů Praha s cílem získat finanční prostředky z této nabídky ve výši 35 mil. EUR (přibližně 860 mil. Kč). Tímto úpisem se společnost GEVORKYAN stane na trhu START prvním emitentem se sídlem ve Slovenské republice a zároveň se bude jednat o potenciálně největší emisi na tomto trhu.
C:\fakepath\dewa.png

Dubajská DEWA zdvojnásobila velikost plánované nabídky akcií

30.03.2022 Hlavní dubajská elektrárenská a vodárenská společnost Dubai Electricity and Water Authority (DEWA) více než zdvojnásobila velikost plánované primární nabídky akcií. To znamená, že z největší primární nabídky v regionu od rekordního vstupu saúdskoarabské arabské ropné firmy Aramco na trh by mohla získat až 5,7 miliardy USD (125,3 miliardy Kč), napsala agentura Reuters.
img

🛢Jak vysoko zamíří ceny ropy?

09.03.2022 Scénář brzkého růstu ceny ropy nad 100 dolarů za barel vypadal ještě na konci roku 2021 nepravděpodobně. I po začátku ruské invaze na Ukrajinu mnozí věřili, že cena nepřekročí 120 dolarů za barel. Nicméně naplnily se méně pravděpodobné scénáře a ceny rychle překonaly původní prognózy. Na rozdíl od mnoha jiných komodit však ceny ropy dosud nedosáhly historických maxim. Otázka zní – jak vysoko ještě stoupnou ceny ropy?
C:\fakepath\akcie4.jpg

V Saúdské Arábii se chystá největší nabídka akcií od vstupu firmy Aramco

01.03.2022 Největší saúdskoarabská síť lékáren Nahdi Medical plánuje primární veřejnou nabídku akcií (IPO), která bude největší v zemi od vstupu ropného gigantu Saudi Aramco na burzu v roce 2019. Z nabídky chce Nahdi získat až 5,11 miliardy rijálů (30,9 miliardy Kč), uvedla dnes agentura Reuters.
img

Graf dne: ETHEREUM (15.02.2022)

15.02.2022 Kryptoměny se zotavují z včerejšího pullbacku, který iniciovala nervozita kolem geopolitického dění. Zisky jsou v rozsahu +1.4 % v případě BITCOINCASH, až po +7.0 % v případě BINANCECOIN. Populárnější a stabilnější kryptoměny jako Bitcoin a Ethereum také rostly, když se BTC začal přibližovat úrovni 44 000 USD a ETH se dostává výše nad 3 000 USD. Zatímco zotavení trhu začalo už včera večer, rally zrychlila během dnešního rána poté, co se konflikt Ruska a Ukrajiny dočkal zmírnění s ruskými vojsky vracejícími se na základny.
img

EUR/USD. O čem Powell mlčel?

12.01.2022 Americký dolar včera napříč trhem oslabil v reakci na projev Jeromea Powella v Senátu. Předseda Fedu nepřinesl obchodníkům "jestřábí překvapení", čímž účastníky trhu zklamal. V projevu před senátory vyslovil předem připravený doslovný projev, který byl den předtím zveřejněn v americkém tisku. A při odpovědích na otázky kongresmanů se Powell rovněž vyhýbal konkrétním informacím a používal obecné fráze a formulace. Jeho rétorika působila na pozadí jednoznačně jestřábích prohlášení mnoha představitelů Fedu spíše zdrženlivě. Jinými slovy, obchodníci byli zklamáni, že neslyšeli jasné signály, které měli slyšet. To však neznamená, že Fed změnil kurz nebo že bude letos implementovat opatrnější politiku. V tuto chvíli k tomu nejsou žádné konkrétní předpoklady – alespoň Powell takové náznaky nevyslovil. Současné oslabení amerického dolaru je proto třeba brát s rezervou, zejména před zveřejněním inflace.
C:\fakepath\Rivian.jpg

Vstup na burzu by mohl výrobce elektroaut Rivian ohodnotit až na 65 miliard USD

07.11.2021 Americký výrobce elektromobilů Rivian Automotive zvýšil cenové rozpětí své primární veřejné nabídky akcií (IPO). Připravovaný vstup na burzu by tak podnik mohl ohodnotit až na 65 miliard dolarů (zhruba 1,4 bilionu Kč). Rivian by tak v tržní hodnotě mohl překonat automobilku Stellantis, která nedávno vznikla spojením italsko-americké společnosti Fiat Chrysler s francouzským konkurentem PSA. Informovala o tom agentura Reuters.
img

GitLab Inc debutuje ve čtvrtek na burze!

13.10.2021 GitLab, all-remote softwarová společnost, se začne obchodovat na Nasdaqu už ve čtvrtek. Její akcie budou k dispozici investorům v platformě xStation, jakmile se rozjede standardní obchodování. IPO v hodnotě cca $10 mld. se může zdát malé v porovnání s Coinbase nebo Robinhood, ale zákazníky společnosti jsou top světové technologické firmy a zaujme také nestandardní model fungování. Pojďme se ve zkratce nyní na business společnosti podívat!
img

Schválené prodloužení prominutí DPH na respirátory připraví stát o půl miliardy korun. Respirátory i díky prominutí daně od jara zlevnily na polovinu

23.08.2021 Ministryně financí Alena Schillerová dnes na vládě prosadila dvouměsíční prodloužení prominutí daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Až do konce letošního ledna byly tyto zdravotní pomůcky daněny základní sazbou 21 procent.
img

Prodloužení prominutí DPH na respirátory připraví stát o půl miliardy korun. Respirátory i díky prominutí daně od jara zlevnily na polovinu

20.08.2021 Ministryně financí Alena Schillerová v pondělí navrhne vládě dvouměsíční prodloužení prominutí daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Až do konce letošního ledna byly tyto zdravotní pomůcky daněny základní sazbou 21 procent.
img

Akcie Lufthansa: Společnost odhaluje plány na redukci nákladů do roku 2024

16.06.2021 Po minulých analýzách na akcie Boeing a Airbus zůstaneme i dnes u letectví a podíváme se na akcie Lufthansa. Tyto německé národní aerolinky byly velmi silně zasaženy pandemií koronaviru a zachránila je až finanční injekce od německé vlády v hodnotě 9,8 miliard EUR.
C:\fakepath\pubg_game_660_030920014826-2.png

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG), hodlá vstupem na burzu získat až 5,6 bilionu wonů (přes 100 miliard Kč). Primární veřejná nabídka akcií (IPO) podniku by se tak mohla stát největší v Jižní Koreji, informovala dnes agentura Reuters.
img

Swingové obchodování: Objevte kouzlo této oblíbené investiční strategie!

16.04.2021 Zajímáte se o investování na burze? Chtěli byste obchodovat na finančním trhu, ale nechcete trávit celý den před cenovými grafy? Dlouhodobé investování vám také není blízké? Naštěstí existuje i obchodní styl, který vám umožňuje aktivní obchodování, přičemž budete mít stále dostatek času na svou práci, koníčky a rodinu. Poznejte s námi swingové obchodování. Seznamte se s tímto obchodním stylem a poznejte specifika swingových obchodů.
C:\fakepath\indikator-01022021-1.png

Jak na Bollingerova pásma

01.02.2021 Pokud se pohybujete na akciových trzích, ve světě investic a krátkodobého obchodování určitě víte o technických indikátorech a nástrojích, které jsou pro krátkodobé obchodování nezbytné. Nástrojů je však mnoho a často má problém se ve výběru vhodného nástroje zorientovat i pokročilý obchodník. V tomto článku se zaměříme na další jednoduchý technický indikátor.
img

Týdenní tržní výhled: Centrální banky a údaje PMI jsou v centru pozornosti

04.01.2021 Je to velký týden pro evropská ekonomická data s Francií a Německem, protože ve středu budou zveřejněna čísla Flash Manufacturing and Services PMI (Purchasing Managers Index). V posledních týdnech došlo k červeným vlajkám, že příběh o oživení eurozóny končí. Očekává se, že většina údajů PMI poklesne a drží se sotva nad 50, což je klíčová úroveň, protože představuje expandující ekonomiku.
img

Karo Invest úspěšně upsalo své akcie

14.12.2020 Dnes byl ukončen úpis akcií společnosti Karo Invest a.s. na trhu START. Už objednávková kniha naznačila velký zájem o akcie, emise byla nakonec přeupsána o 122.45 %.
C:\fakepath\akcie-ipo.jpg

Akcie Airbnb zahájily obchodování na více než dvojnásobku

10.12.2020 Cena akcií zprostředkovatele ubytování Airbnb se na začátku prvního dne obchodování na burze Nasdaq více než zdvojnásobila. Otevřely na 146 dolarech za akcii (3168 Kč). Podle společnosti Renaissance Capital, která IPO sleduje, tak Airbnb získala 3,7 miliardy dolarů (přes 80 miliard Kč), což z ní dělá největší IPO roku. Burzovní hodnota celé firmy pak přesáhla 100 miliard dolarů.
C:\fakepath\airbnb.jpg

IPO firem ze sdílené ekonomiky zatím moc úspěšné nebyly

10.12.2020 Airbnb - Společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, stanovila v rámci primární veřejné nabídky (IPO) před vstupem na burzu cenu svých akcií na 68 dolarů za kus. To je více, než plánovala. Získá tak zhruba 3,5 miliardy dolarů (76,2 miliardy Kč). Firma plánovala prodat asi 51 milionů akcií v rozmezí 56 až 60 dolarů za kus, což už bylo zvýšené cenové rozpětí. Primární nabídka tak stanovila celkovou hodnotu firmy, zahrnující i cenné papíry jako opce či akcie s omezenými právy, na 47,3 miliardy USD (1,03 bilionu Kč).
C:\fakepath\wall street.jpg

Airbnb před vstupem na burzu prodala akcie dráž, než plánovala

10.12.2020 Společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, stanovila v rámci primární veřejné nabídky (IPO) před vstupem na burzu cenu svých akcií na 68 dolarů za kus. To je více, než plánovala. Získá tak zhruba 3,5 miliardy dolarů (76,2 miliardy Kč), uvedla dnes agentura Reuters. V USA jde letos o největší primární nabídku akcií, hodnota celé firmy přesáhne 47 miliard dolarů.
C:\fakepath\dolary.jpg

Primární emise akcií by mohla Airbnb ohodnotit na 42 miliard USD

07.12.2020 Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, zvýšila cenové rozpětí primární veřejné nabídky akcií (IPO) na 56 až 60 dolarů z původně stanovených 44 až 50 dolarů za kus. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom informuje list The Wall Street Journal (WSJ). Nové cenové rozpětí by celý podnik ohodnotilo asi na 39 až 42 miliard dolarů (až 920 miliard Kč). Když přitom firma v dubnu získala finance od soukromých investorů, byla oceněna pouze na 18 miliard dolarů.
C:\fakepath\Popis-obchodniho-planu.jpg

Jak vést obchodní deník: Praktické tipy

30.11.2020 V tomto článku probereme důležitý a užitečný nástroj obchodníka, kterým je obchodní deník. Pomůže vám zvýšit vaši disciplínu, odhalit chyby a dotáhnout vaše dovednosti k dokonalosti.
img

Pilulka.cz v úterý zahájí veřejnou nabídku akcií pro trh Start

05.10.2020 Lékárenská a technologická společnost Pilulka.cz v úterý zahájí veřejnou nabídku akcií pro trh Start pražské burzy, který je určený pro menší firmy. Nabídka akcií se bude sestávat až z 800.000 akcií společnosti, ukončení příjmu objednávek je stanoveno na úterý 20. října. Prvním obchodním dnem bude pondělí 26. října. Cenové rozpětí nabídky je 350 až 424 korun za akcii. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
img

Dokáže se Unity vymanit ze své tržní niky?

22.09.2020 Unity je přední světová platforma pro vývoj her, která se může za rok 2019 pochlubit 53% tržním podílem v oblasti mobilních her a růstem výnosů kolem 40 %. Společnost už jednou zvýšila své cenové rozpětí pro IPO a pravděpodobně půjde ještě výš, tak jako třeba Snowflake. Pokud budou akcie firmy k mání po 50 dolarech, bude mít tržní hodnotu zhruba 11,9 miliardy USD.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Česká zbrojovka Group zahájila veřejnou nabídku akcií na burze

22.09.2020 Česká zbrojovka Group SE, jejíž akcie byly od 1. června zapsány na hlavním trhu Burzy cenných papírů Praha, zahájila veřejnou nabídku akcií. Cenové rozpětí nabídky je 290 až 370 korun za akcii. Společnost o tom dnes informovala na videokonferenci. Investoři mohou podávat své objednávky ode dneška.
img

Řezaný tabák skokově zdraží. Lidé začnou nakupovat v zahraničí

08.09.2020 „Již od příštího roku může být řezaný tabák v České republice dražší než ve všech okolních zemích včetně Německa a Rakouska. Lidé z pohraničí by tak pravděpodobně nakupovali řezaný tabák v cizině, což by snížilo výběr spotřební daně,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Primární nabídka by mohla ohodnotit JDE Peet's na 16 miliard eur

26.05.2020 Druhý největší výrobce balené kávy na světě, společnost JDE Peet's, stanovil orientační cenové rozpětí pro primární veřejnou nabídku (IPO) svých akcií. Podle ní by tržní hodnota společnosti mohla dosáhnout až 16 miliard eur (skoro 433 miliard Kč). JDE je jednou z mála velkých firem, která je ochotna vstoupit na akciový trh od vypuknutí koronavirové krize, uvedla dnes agentura Reuters.
img

Pohonné hmoty v ČR budou zlevňovat i nadále, navzdory smíru v cenové válce Moskvy a Rijádu. Některé druhy ropy už se prodávají dokonce za zápornou cenu

16.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR pokračují ve svém citelném zlevňování. Zlevňování je v posledních třech měsících prakticky soustavné. Oproti své letošní nejvyšší průměrné ceně, dosažené v polovině ledna, zlevnil benzín již o více než pět korun na litr, a to z 32,40 na včerejší úroveň 27,09 koruny za litr. Nafta oproti svému letošnímu maximu, 32,11 koruny za litr, na které vstoupala před polovinou ledna, zlevnila takřka o 4,90 koruny za litr, na včerejší cenu 27,26. Nafta zlevňovala pomaleji než benzín, neboť se výrazněji využívá v průmyslu – např. jako topná nafta –, který není opatřeními pro boj s koronavirem dotčen tak závažně jako osobní automobilová přeprava.
img

Ropa v reakci na včerejší mezinárodní dohodu o omezení těžby zlevňuje, převis nabídky je stále silný. Pohonné hmoty v ČR budou zlevňovat i nadále

13.04.2020 Obchodníci s ropou a další investoři nevěří, že včera dojednaná mezinárodní dohoda o masivní redukci těžby cenu ropy stabilizuje. Světový trh tak signalizuje, že by nadále měly klesat ceny pohonných hmot v České republice, byť mírnějším tempem než v uplynulých týdnech. Cenová válka Saúdské Arábie a Ruska sice díky dohodě končí, omezení těžby však zřejmě nebude stačit na to, aby se trh při stávající cenové úrovni dostal do rovnováhy.
C:\fakepath\indikatory.jpeg

Jak se obchodovalo v březnu podle fialových indikátorů

10.04.2020 Týden se s týdnem sešel a my tu opět máme měsíční hodnocení toho, jak bylo možné v březnu obchodovat s našimi unikátními purple indikátory. Je evidentní, že březen 2020 byl měsícem, kdy se finanční svět, díky koronavirové pandemii, velmi změnil, což jak se později ukázalo, tak se nakonec promítlo i do výsledku jednoho z našich předních fialových indikátorů.
C:\fakepath\forex.jpg

Obchodování na Forexu v noci

17.03.2020 Forexový trh jen zřídka spí a forexoví tradeři jsou aktivní jak ve dne, tak v noci. Objem transakcí se samozřejmě v noci mírně snižuje, to však není důvodem pro úplné zastavení obchodování. Naopak, se správným přístupem k obchodnímu procesu můžete dosáhnout zisku, aniž byste se rozptylovali tržním šumem. Navíc se vyhnete riziku vysoké volatility. V tomto článku se zaměříme na specifika obchodování v noci. Po přečtení zjistíte, zda je obchodování v noci právě pro vás anebo byste se mu měli raději vyhnout.
C:\fakepath\forex.jpg

5 mentálních chyb, které obchodníkům pravidelně škodí

14.02.2020 Říká se, že tradeři až z 90 % bojují se svou psychikou v boji za dosažením konzistentně ziskového obchodování. Možná to znáte i u sebe. Pod vlivem rozkolísaných emocí jste obchodovali, když jste neměli a tento pocit vás navíc následně trápil a ovlivnil i vaše další obchody. V dnešním článku si představíme pár triků, jak udržet svou psychiku na uzdě.
img

Historická vs. implikovaná volatilita

04.10.2019 V předchozím článku jsme se věnovali řeckým písmenům delta, gamma, vega a théta. Pochopení těchto parametrů dává investorovi možnost nahlédnout do tvorby ceny opce, což je pro opčního obchodníka klíčové. Řecká písmena ukazují, jaký vliv má kupř. změna volatility nebo tok času na tvorbu ceny opce. Abychom se v opčním vzdělávání posunuli dále, je potřeba si blíže objasnit jeden extrémně důležitý pojem – volatilitu.
C:\fakepath\eurusd-26082019-2.png

Forex: Technická analýza EUR/USD

26.08.2019 EUR/USD: Z technického hlediska 4hodinového grafu cena prorazila nad aktuální cenové rozpětí a zastavila se u klouzavého průměru EMA 200. Tato oblast kolem 1,1165 bude nyní důležitá. Případné jasné proražení nad tuto oblast by mohlo vyvolat růst k oblasti 1,1200 a dále pak 1,1215 – 1,1220. Na druhé straně nejbližší support je okolo 1,1115. Jasné proražení pod tuto oblast by mohlo vyvolat otestování oblasti 1,1100 a dále pak supportu 1,1075. Případný další pokles pod tuto oblast by mohl dostat cenu k důležité psychologické hladině 1,1000 s menší překážkou v oblasti 1,1025.
img

CFD obchodování – kompletní průvodce a 10 trading tipů

24.06.2019 CFD je investiční instrument, který si nachází stále více zájemců, pro svoji jednoduchou dostupnost. Nicméně jedná o vysoce rizikovou formu investování a předtím, než začnete riskovat reálné peníze, měli byste znát všechny aspekty a rizika, které s sebou obchodování CFD nese.
img

Uber před vstupem na burzu uvedl, že možná nikdy nebude v zisku

12.04.2019 Provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies před vstupem na burzu uvedl, že možná nikdy nebude v zisku. Společnost, která v uplynulém desetiletí zrevolucionalizovala osobní dopravu, zaznamenala zpomalení dříve prudkého růstu. Vyplývá to ze zprávy o hospodaření, kterou americká společnost ve čtvrtek předložila Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).
img

Pinterest chce při vstupu na burzu získat až 1,3 miliardy dolarů

08.04.2019 Provozovatel internetové sociální sítě pro sdílení obrázků Pinterest by chtěl v rámci primární veřejné nabídky svých akcií získat až 1,3 miliardy dolarů (zhruba 30 miliard Kč). Firma dnes ve zprávě pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) oznámila, že stanovila cenové rozpětí nabídky na 15 až 17 dolarů za akcii.
img

7 tipů pro efektivní skalpování

01.03.2019 Dozvíte se, na co byste si měli dát pozor, co si důkladně promyslet a v jakých oblastech na sobě pracovat, abyste se stali ziskovým skalperem.
img

Formace "hlava a ramena" ve forexovém obchodování

06.09.2018 Formace "hlava a ramena" patří mezi klasické grafové formace technické analýzy a je jednou z vůbec prvních zdokumentovaných formací obrácení trendu. Objevuje se na konci jak býčích, tak i medvědích trendů a to v jakémkoli trhu.
img

Jak úspěšně obchodovat divergence

22.06.2018 Na počátku obchodování divergencí stála potřeba nalézt alternativu k chaotickým cenovým pohybům. Byl to vynález osobního počítače, který obchodníkům umožnil nové možnosti zobrazování grafů a aplikaci výpočtů komplikovaných oscilátorů založených na sofistikovaných matematických vzorcích.
img

IPO iQIYI Inc (IQ)

31.03.2018 Čínská streamingová platforma iQiyi Inc ocenila ve středu svoji americkou počáteční veřejné nabídku akcií (IPO) ve výši 18 USD za akcii a ve čtvrtek začalo obchodování na sekundárním trhu. Cena byla zvolena ve středu cílového pásma.
img

Butterfly: spekulativní opční strategie

18.10.2017 Představte si situaci, kdy chcete spekulovat na to, že cena podkladu se pohne pouze nepatrně a trh zůstane uzavřený v určitém pásmu.
img

Historická a implikovaná volatilita opcí

16.08.2017 V předchozím článku jsme se věnovali řeckým písmenům delta, gamma, vega a théta. Pochopení těchto parametrů dává investorovi možnost nahlédnout do tvorby ceny opce, což je pro opčního obchodníka klíčové. Řecká písmena ukazují, jaký vliv má kupř. změna volatility nebo tok času na tvorbu ceny opce. Abychom se v opčním vzdělávání posunuli dále, je potřeba si blíže objasnit jeden extrémně důležitý pojem – volatilitu.
img

Forex Edge - Příležitosti na měnovém páru EUR/USD a indexu S&P 500

19.05.2017 Na trhu se nám vznáší opar potenciálních obratů trendů, alespoň krátkodobě. Akciové indexy v posledních týdnech vytrvale stoupaly a tvořily nové nejvyšší ceny. S&P500 zažil výprodej po vytvoření potenciálních dvojitého vrcholu. Spolu s posilováním rizikových aktiv, jako je zlato a japonský jen, máme nyní předpoklad, že můžeme být na začátku korekce v trendu.
eurusd-07042017-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 7.4.2017

07.04.2017 EUR/USD: Měnový pár EUR/USD byl včera opět nerozhodný, ale dokázal si udržet klesající tendenci. Cena se tento týden pohybuje v rozmezí 60 pipů. Krátkodobé očekávání je neutrální až lehce medvědí a mohli bychom otestovat oblast 1,0600. Jasné prolomení pod tuto oblast by mohlo vyvolat další pokles a mohli bychom otestovat oblast 1,0550 – 1,0500. Na druhé straně klíčovou rezistencí zůstává oblast 1,0700 – 1,0750 a zdá se to být jako dobré místo k prodeji s těsným Stop-Lossem, protože jasné prolomení nad tuto oblast by ohrozilo aktuální krátkodobou medvědí fázi. Z fundamentů se trhy zaměří na dnešní NFP report v USA. Naše celkové nastavení je neutrální.
img

Live trading opcí - úprava pozice na SPX

17.02.2017 Pokud sledujete vývoj na amerických akciových trzích, tak jste si určitě všimli, že od 7. února 2017 máme za sebou již šestý den v řadě kdy americký index SPX roste. Pro tržně neutrální strategie jako např. Iron Condor nebo Butterfly to zpravidla znamená, že se dostávají do ztráty a je nutné tyto pozice nějakým způsobem řídit a upravovat.
eurusd-04012017-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 4.1.2017

04.01.2017 EUR/USD: Měnový pár EUR/USD se včera pokusil o pokles, dostal se pod 1,0350, ale uzavřel trochu výš na 1,0405. Krátkodobé očekávání je neutrální. Cena je stále v medvědí fázi, ale pro pokračování medvědího scénáře potřebujeme jasně prolomit pod 1,0350. Nejbližší rezistence je kolem 1,0430. Jasné proražení nad tuto hladinu by mohlo vyvolat další růst a mohli bychom otestovat oblast 1,0500. Na druhé straně jasné proražení a uzavření na denním grafu pod 1,0350 by mohlo vyvolat otestování oblasti 1,0200.
eurgbp-25082016-2.png

Analýza EUR/GBP, NZD/USD a USD/CHF

25.08.2016 Tento měnový pár na 4hodinovém grafu klesal, ale cena vytvořila vyšší minima, zatímco Stochastic nižší...
img

Market Color, aneb co se děje na trhu s analýzou NASDAQ

02.06.2016 Analytický článek: Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) bude dnes na svém vídeňském zasedání pravděpodobně opět mluvit o limitech pro těžbu ropy. O podobnou dohodu země usilovaly již v prosinci, nicméně neúspěšně. Do prosince 2015 si země OPEC držely limit těžby 30 milionů barelů ropy denně, uplatňovaný od konce roku 2011. Nyní OPEC těží zhruba 32,5 milionů barelů ropy denně. Jakýkoli limit pod touto úrovní by znamenal efektivní omezení produkce. Pokud by se dnes dohoda podařila dojednat, jednalo by se o významný kompromis mezi členskými státy po krachu jednání o omezení těžby v prosinci 2015. Pravděpodobnost dosažení kompromisu je však nízká.
eurusd-08042016-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 8.4.2016

08.04.2016 Měnový pár EUR/USD byl včera opět nerozhodný. Vytvořilo se 5 za sebou jdoucích Doji svíček, což naznačuje...
eurusd-07042016-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 7.4.2016

07.04.2016 Měnový pár EUR/USD byl včera opět nerozhodný. Cena se dostala pod 1,1335, ale uzavřela výš na 1,1397...
eurusd-05042016-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 5.4.2016

05.04.2016 Měnový pár EUR/USD byl včera nerozhodný. Krátkodobé očekávání je neutrální. Nejbližší support je okolo...
eurusd-10022016-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 10.2.2016

10.02.2016 Měnový pár EUR/USD byl včera opět v rostoucím trendu a dostal se až na 1,1337. Krátkodobé očekávání je...
eurusd-15012016-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 15.1.2016

15.01.2016 Měnový pár EUR/USD byl včera opět nerozhodný. Cena se pokusila o růst, dostala se až na 1,0943, ale...
img

Index S&P 500: Rally se trochu zasekla

29.11.2015 Ve zkráceném obchodním týdnu se nic důležitého nestalo. Index S&P 500 přidal symbolických 0,04 %. Další rally, ke které měl index nakročeno po vzniku formace "V" 16. listopadu, se zatím nekoná.
img

Draghi používá staré techniky, Kofola plánuje v prosinci vstoupit na pražskou burzu, analýza EUR/USD

20.11.2015  Mario Draghi se dnes přiblížil svému londýnskému projevu z roku 2012, kdy zopakoval, že ECB udělá vše, co ...
eurusd-14102015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 14.10.2015

14.10.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera opět nerozhodný. Krátkodobé očekávání je neutrální. Naše celkové...
eurusd-12102015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 12.10.2015

12.10.2015 Měnový pár EUR/USD byl minulý týden ve slabém rostoucím trendu a dostal se na 1,1386. Naše celkové...
eurusd-09102015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 9.10.2015

09.10.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera i přes zasedání Fedu opět bez výraznějšího pohybu, což bylo zklamáním...
eurusd-07102015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 7.10.2015

07.10.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera v rostoucím trendu a dostal se na 1,1278. Krátkodobé očekávání je býčí a...
img

Brent opět dobyl 50 USD hladinu. Překoná 4 týdenní chop?

06.10.2015 Situace na ropě nebyla v posledních týdnech příliš zajímavá. Benchmarky Brent i WTI se držely v relativně úzkém pásu n...
eurusd-06102015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 6.10.2015

06.10.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera nerozhodný. Krátkodobé očekávání je neutrální až lehce medvědí a mohli...
eurusd-02102015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 2.10.2015

02.10.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera nerozhodný. Krátkodobé očekávání je neutrální až lehce býčí a mohli bychom...
eurusd-01102015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 1.10.2015

01.10.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera nerozhodný. Krátkodobé očekávání je medvědí a mohli bychom otestovat...
eurusd-30092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 30.9.2015

30.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera nerozhodný a na denním grafu vytvořil Doji svíčku. Krátkodobé očekávání je...
eurusd-29092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 29.9.2015

29.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera v rostoucím trendu a dnes ráno se dostal na 1,1262. Krátkodobé očekávání...
eurusd-28092015-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (28.9.2015)

28.09.2015 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu pokračoval v oslabování. Krátkodobé očekávání je neutrální. Očekávané...
eurusd-28092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 28.9.2015

28.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl minulý týden nerozhodný. Cena se pohybuje uvnitř symetrického trojúhelníku, což...
eurusd-25092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 25.9.2015

25.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera nerozhodný. Cena se pokusila o růst, dostala se na 1,1294, ale otočila se a...
eurusd-24092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 24.9.2015

24.09.2015 Měnový pár EUR/USD prošel včera korekcí vzhůru a dostal se na 1,1212. Krátkodobé očekávání je býčí...
eurusd-23092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 23.9.2015

23.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera v klesajícím trendu a dostal se až na 1,1112. Krátkodobé očekávání je...
eurusd-22092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 22.9.2015

22.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera v klesajícím trendu, prolomil pod hladinu supportu 1,1270 a dostal se až na...
eurusd-21092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 21.9.2015

21.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl minulý týden nerozhodný a na týdenním grafu vytvořil Doji svíčku. Krátkodobé...
eurjpy-21092015-2.png

Analýza EUR/JPY, CAD/JPY a GBP/USD

21.09.2015 Tento měnový pár na 1hodinovém grafu vytvořil formaci dvojitý vrchol poté, co neprorazil nad důležitou...
eurusd-18092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 18.9.2015

18.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera v silném rostoucím trendu díky zasedání Fedu a dostal se až na 1,1440...
eurusd-17092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 17.9.2015

17.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera nerozhodný. Cena klesla pod klouzavý průměr EMA 200, dostala se na...
eurusd-16092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 16.9.2015

16.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera ve slabém klesajícím trendu, ale našel support kolem klouzavého průměru...
eurusd-15092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 15.9.2015

15.09.2015 Měnový pár EUR/USD včera nepokračoval v rostoucím trendu a dostal se pod 1,1300. Krátkodobé očekávání...
eurusd-14092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 14.9.2015

14.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl minulý týden v rostoucím trendu a dostal se až na 1,1348 a dnes ráno se...
eurusd-11092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 11.9.2015

11.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera v rostoucím trendu a dostal se na 1,1294. Krátkodobé očekávání je býčí a...
eurusd-10092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 10.9.2015

10.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera opět nerozhodný. Krátkodobé očekávání je neutrální až lehce býčí a mohli...
eurusd-09092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 9.9.2015

09.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera opět nerozhodný. Krátkodobé očekávání je neutrální až lehce býčí a mohli...
eurusd-08092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 8.9.2015

08.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera nerozhodný. Krátkodobé očekávání je neutrální až lehce býčí a mohli...
EURUSDDaily-07092015-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (7.9.2015)

07.09.2015 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu zažil poklidné obchodování bez výraznějších změn a na týdenním grafu se...
eurusd-07092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 7.9.2015

07.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl minulý týden nerozhodný. Krátkodobé očekávání je neutrální až lehce býčí a mohli...
eurusd-04092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 4.9.2015

04.09.2015 Měnový pár EUR/USD včera pokračoval v klesajícím trendu a dostal se na 1,1086. Krátkodobé očekávání je...
eurusd-03092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 3.9.2015

03.09.2015 Měnový pár EUR/USD včera nepokračoval v rostoucím trendu a dnes ráno se dostal na 1,1205. Krátkodobé...
eurusd-02092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 2.9.2015

02.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera v rostoucím trendu a dostal se na 1,1331, ale nebyl schopný se nad...
eurusd-01092015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 1.9.2015

01.09.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera nerozhodný. Krátkodobé očekávání zůstává neutrální. Očekávané denní...
eurusd-31082015-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (31.8.2015)

31.08.2015 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu zažil velmi divoké a volatilní obchodování. Na začátku týdne prudce rostl...
eurusd-31082015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 31.8.2015

31.08.2015 Měnový pár EUR/USD se minulý týden pokusil o růst a dostal se až na 1,1712, ale otočil se a uzavřel na...
eurusd-26082015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 26.8.2015

26.08.2015 Měnový pár EUR/USD včera klesal, dostal se až na 1,1395, ale uzavřel výš na 1,1512 a dnes ráno se dostal...
eurusd-25082015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 25.8.2015

25.08.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera v silném rostoucím trendu a dostal se až na 1,1712, ale uzavřel níž na...
eurusd-24082015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 24.8.2015

24.08.2015 Měnový pár EUR/USD byl minulý týden v rostoucím trendu a dostal se až na 1,1387 a dnes ráno se dostal...
eurusd-21082015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 21.8.2015

21.08.2015 Měnový pár EUR/USD včera pokračoval v rostoucím trendu a po proražení rezistence na trendové čáře se...
eurusd-20082015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 20.8.2015

20.08.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera v rostoucím trendu díky celkovému oslabení amerického dolaru po zasedání...
eurusd-19082015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 19.8.2015

19.08.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera ve slabém klesajícím trendu a dostal se na 1,1015. Cena klesla pod spodní...
eurusd-18082015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 18.8.2015

18.08.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera ve slabém rostoucím trendu. Cena se dostala pod spodní linii klínové...
eurusd-17082015-analyza.jpg

Analýza hlavních měnových párů 17.8.2015

17.08.2015 Měnový pár EUR/USD byl minulý týden v rostoucím trendu a dostal se až na 1,1212, ale uzavřel níž na...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Live trading | Price Action | Intradenní obchodování | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | G20 | Euroskupina | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Programování | Divergence | Pin Bar | Česká burza | Forexový trh | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Apple | Měnový výbor Fedu | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | ETF | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | AUD/NZD | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | GBP/AUD | CAD/JPY | AUD/CAD | EUR/CAD | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Elliott | Svíčkové formace | Brett Steenbarger | Svíčkové grafy | Obchodování na burze | Spready | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Oscilátory | AOS | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | ADX | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Valná hromada | Bid | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | Béžová kniha | CAPEX | CCI | CEO | CFD | CME | Call opce | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Chop | Konsolidace | Denní rozpětí | Demo účet | Dividenda | Downgrade | Downtrend | EBIT | ECB | ECN | ECOFIN | EFSF | EMA | Ekonomika | Elliott Wave | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Expert Advisors | FX | Falešné proražení | Fed | Finanční trhy | Floating | Derivátové fondy | Hedge fondy | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | Gap | Grafy | Hedge | High | Hlava a ramena | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | JForex | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MMF | MT4 | Margin | Margin call | Obchodní příkazy | Market Maker | Market Makeři | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Opce | Open | Oscilátor | P/E | Papertrading | Pip | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Produktivita práce | Profit Target | Provize | Průmyslové objednávky | Put opce | Pákový efekt | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Relative Strength Index (RSI) | Resistance | Retracement | Rezistence | Risk Reward Ratio (RRR) | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Scalper | Scalping | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Skalper | Skalping | Spread | Sterling | Stochastic | Stop-Loss | Support | Candlesticks | Swap | Swing | Swing Trading | Swingový obchodník | Take Profit | Termínový kontrakt | Ticker | Time frame | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | Časový rámec | Černý pátek | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční tipy | Investiční příležitosti | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Klouzavé průměry | Babypips | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Josef Košťál | Market Color | Zisk | Finanční instrumenty | Ropný trh | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Emoce | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | New York Stock Exchange | Euronext | Vývoj eura | RBNZ | Intervenovat | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie NWR | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Makro | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Obchodní seance | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Swingové obchodování | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | EURUSD | GBPUSD | GBPJPY | Neutrální strategie | Aktivum | Delta | EPS | Forex robot | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Trading strategie | Odpor | Podpora | Théta | Volatilní | Akcie CETV | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Erstebank | Akcie Fortuna | Akcie Fortuny | Akcie KB | Akcie Lufthansa | Akcie Tesla | Akcie Unipetrol | Akcie VIG | Americká centrální banka | Analytický článek | Analytika | Analýza trhu | Analýzy | Atlantik | Atlantik finanční trhy | Automatické obchodní systémy | Automatické obchodní systémy forex | Automatický obchodní systém | Banka | BH Securities | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Brokeři | Burza cenných papírů Praha | Burza CP | Burza CP Praha | Burza komodit | Burza Patria | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | CFD obchodování | CFD trading | Co je akcie | Co je to volatilita | Co je volatilita | Conference Board | CZK | Časové pásmo | Česká burza cenných papírů | ČEZ burza | ČEZ dividenda | ČEZ dividendy | ČEZ online | Day trading | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Dukascopy Europe | ECN broker | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomika USA | Emisní kurz | Eura | EURGBP | EURCHF | Evropská měna | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forex Expert | Forex obchodování | Forexu | Fortuna | Frank | FxOpen | FXstreet.com | FXstreet.cz | Graf | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční poradenství | Investování do akcií | Investování na burze | ISM | Jak investovat | Kam investovat | Komoditní | Kurz EUR | Kurzy | E15 | Libra | Lukáš Němec | MACD indikátor | Majoritní vlastník | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna euro | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Moving Average | MQL | Obchodní platformy | Obchodní systémy forex | Obchodování opcí | Obchodování s CFD | Obchodování s opcemi | Obchodujeme | Ocenění akcií | Online obchodování | Opce na akcie | Opční strategie | Patria.cz | Pips | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej eura | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Roboti | Ropy | Řecká krize | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Slovník pojmů | Société Générale | SPX | SP500 | Státní rozpočet | Swingy | Švýcarská centrální banka | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Twitter | USD EUR | USD index | Volatility | Výběr brokera | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny zlata | Webinář | Webináře | WTI | Patria Direct | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Opční prémium | CNBC | Automatizovaná obchodní strategie | Backtestování | Rozkolísanost trhu | Obchodní pravidla | ZEW | Formace Shooting Star | EIA | ING | Trading Central | Benzín | Buffett | OTM | Put | Bull strategy | Buy | CEE | Centrální depozitář | Cílová cena | Depozitář | EBITDA | EBITDA marže | Ex-dividend | Free float | Gamma | KOBOS (Kontinuální Burzovní Obchodní Systém) | Lednový efekt | Měď | Obchodní den | P/S | Prospekt | Protistrana | Range | Redukce | ROCE | ROE | Šíře trhu | Upisovací období | Využití kapacit | Crédit Agricole | WSJ | Automatické obchody | Člen burzy | Hlavní trh | Investiční instrument | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | KOBOS | Směrodatná odchylka | Tržby | QE | Bailout | Reálné obchodování | ASK cena | BID cena | Komise | Contract | Kontrakt | Overbought | Oversold | Paper trading | eSignal | Tickový graf | Volby | Iron Condor | Butterfly | Asociace technické analýzy | Vzdělání | Velcí hráči | Burza.cz | Burze | Co je CFD | Černý pátek na newyorské burze | Day trader | Expert Advisor | Forex Expert Advisor | Forex Expert Advisors | Graf EUR/USD | Investment | Swing trading strategie | Aramco | Společnost Crédit Agricole | DPA | RBC Capital Markets | Bankovní sektor | Westpac | ANZ | Sentix | Guvernér centrální banky | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Ole Hansen | RBC Capital | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Technické indikátory | Chaos na finančních trzích | Live obchodování | Reporty | Petr Koblic | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Halifax | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Backtestovat | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Ministr financí | Burzovní obchodní systém | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Stock Exchange | Velcí obchodníci | Zvyšování úrokových sazeb | Trading range | Trendový kanál | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Earnings | Oscilátor RSI | Pro tradery | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Přehled | Jádrový index | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Obchodování CFD | Contango | IPO akcií | Expirace opcí | Obchodní styl | Sázení | Zpravodajský server | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Standard & Poor's | České firmy | Širší index S&P 500 | Japonský index Nikkei | Forexoví tradeři | Otřesy na finančních trzích | Obchodování měnových párů | Program nákupu dluhopisů | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Alerty | Styl obchodování | Supporty a rezistence | Klouzavý průměr EMA | Klouzavý průměr SMA | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Nervozita | AAA | Americké burzy | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Index AEX | Režim forexových intervencí | Index Nikkei | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Benchmarky | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Finanční injekce | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Index SPX | Nejistota | Erste | Unipetrol | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Indikátor Stochastic | ActionForex | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Výrobní index PMI | Baidu | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Představitelé Fedu | Výhled | Úrokové sazby centrálních bank | Poplatky | Historická data | Americké akciové trhy | FX Instructor | Úspěšné obchodování | Soukromí zaměstnavatelé | Automatické obchodování | Ekonomická situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Zisky firem | Ministři financí EU | Výběr zisků | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Příjmy | Kapitálové strategie | Překoupený trh | Přeprodaný trh | Alphabet | xStation | ČTK | Ziskové obchodování | Konsenzus | Belgie | HDP eurozóny | Obchodní pozice | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Swingoví obchodníci | ex | Purple Trading | Vývoj na měnovém trhu | Vstup na burzu | Investopedia | Intradenní obchody | Vývoj směnných kurzů | BHS | Breakout Trader | Benjamin Graham | Coinbase | Investiční firmy | Jerome Powell | LYNX Trading | Investiční nástroj | ETH | Dealogic | Robinhood | RoboMarkets | Dlouhodobé investování | Wood & Company | Airbnb | Burzovní trh | Burzovní trh START | Začít investovat | Ekonomické výsledky | Saxo | LYNX webinář | Obchodovat divergence | Jak úspěšně obchodovat | Forexové páry | Kartel OPEC | Jak obchodovat divergence | OPEC+ | Výsledky obchodování | Podniky | Primární emise akcií | Renaissance Capital | L.F. Investment Limited | Obchodníci s ropou | Šéf Fedu | Graf indexu | Obchodování akcií | IPO kalendář | Trh Start | Czech Fund | Změna volatility | Trh s ropou | Výsledky firem | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Primární nabídka | Obchodování se CFD | Úspěšné obchody | Aktivita na trhu | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Oslabení amerického dolaru | Majetek | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Obchodní přístup | Skalpování | Způsob obchodování | Obchodní rozhodnutí | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | Primární nabídky akcií | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Splácení dluhu | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Hodnota firmy | Akcie Uberu | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Začít obchodovat | Finanční svět | Nabídka akcií | Americké společnosti | Haresh Menghani | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Svět investování | Swing strategie | STAR | Coffee | Pokles cen | Globální akciové indexy | Štěpán Křeček | Akcie týdne | Burzovní průvodce | WeWork | Pohonné hmoty | Tržní pozice | Saudi Aramco | Denní graf | Poptávka po ropě | Úpis akcií | Risk Reward Ratio | Vyzkoušet si trading | Historická volatilita | Jak se stát lepším investorem | Intradenní tradeři | Nižší volatilita | Swingová obchodní strategie | Očekávaný růst | Cena akcie | Obchodujte | Trinity Bank | Mnoho ziskových obchodů | Digitalizace | Rozpočet | Jednání o brexitu | Peter Garnry | Propad ceny akcií | Německá vláda | AEX index | Ropné firmy | Trinity | PXE | Objem | Jednoduchý klouzavý průměr | Klíčová rizika | Rijád | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Jak začít investovat | Standardní odchylky | Supreme Edition | Alibaba Group | Ceny pohonných hmot v ČR | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Tadawul | Vyšší riziko | Primární nabídky | Firma | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Server BBC | Studie | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Vysoké riziko | Počet obchodů | Bilance | Generální ředitel | PSA | Amazon | Implikované volatility | Miliardy | All Time High | Federální rezervní banky | Too Big to Fail | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Průmysl | KARO Invest | Na burze | Gabriel Štefaňák | Impuls | General Motors | Váš trading | Být trpělivý | Velikost pozice | Stavebnictví | Problémy | NAFTA | Prodeje akcií | Prognózy | Cenové formace | Prohlášení | Internetový gigant | Airbus | General Atlantic | Úroky | Jak určit trend | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Specifika obchodování | Metalurgie | xStation5 | Tým RoboMarkets | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | Úbytek | NERV | Purple Strike | Purple Bands | Purple Extreme | Purple Levels | Miliardy korun | Indikátor Purple Levels | Stabilní společnosti | Hospodaření | Zbrojovky | Krátkodobé obchodování | Miliardy eur | Írán | Hodnota společnosti | Ropa typu Brent | Poradenství | Německá společnost | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Emisní cena | Emisní cena akcií | Zpřísnění měnové politiky | Ukazatele | Technologická společnost | Purple indikátory | Cenové tlaky | Komunikace | Trump | Prezident | Samsung | 100 miliard dolarů | Trhy | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Změny cen | Pokles | Situace | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Pandemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Indikátor Purple Bands | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | FIAT | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Aktuální rezistence | Obchody | Life Insurance | Americká společnost | SEC | Snowflake | GitLab | Průměrná cena | Medvědi | Americká inflace | Indikátor RSI | Fibonacciho linie | Technický indikátor | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Vývoj | Šok | Snížení těžby | Výsledek obchodování | Popis strategie | Guru | Purple Trading indikátory | Současná cena | Aktuální Price Action | Cenová válka | WP | Vysoká rizika | Prudký pokles | Aerolinky | Lufthansa | Profitovat | Tencent | Medvědí trend | Americká seance | Letectví | Tržby společnosti | Únava obchodníka | Cenový vývoj | Skalpové obchodní strategie | Zatížení serverů brokerů | Zatížení serverů | Burzy cenných papírů | Dopady pandemie | Historie | Určení trendu | Aktuální situace | Tiskové agentury | Internetový obchod | Obchod Amazon | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Manufacturing | Domácnosti | Alena Schillerová | Ministryně financí | Hodinový graf | Tým Admiral Markets | Graf dne | Růst | United Airlines | Koronavirové krize | Signál | Boj s koronavirem | Ministryně financí Alena Schillerová | Historické pohyby | Fiat Chrysler | E-commerce | MALL | MALL.cz | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Poradce | Práce | Podíl na trhu | Afrika | Údaje | DPH | Pohonné hmoty v ČR | Rušení objednávek | Opětovný pokles | Světoví těžaři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Země skupiny G20 | Majitel | Oživení eurozóny | Statistiky | Propad ceny | Nabídka ropy | Cenové pohyby | Kam umístit Stop Loss | Debata | Evropské indexy | Posílení | Cestování | Zaměstnanci | Blízký východ | Dopravci | Aktivní obchodování | Růst výnosů | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Dosáhnout zisku | Velikost pozic | Uber Eats | Alternativní taxislužby | Zadlužení | Expanze | Býčí scénář | Obchodní platformy Metatrader | Potenciální zisk | Manažeři | Spoluzakladatel | Jan Sýkora | Společnost Lufthansa | JDE Peet's | Euromonitor International | Acorn Holdings | JAB | Společnost JAB | Mondelez | Douwe Egberts | Jacobs | Pickwick | Čaje Pickwick | JDE | Společnost JDE Peet's | Společnost JDE | ČR | Akcie České zbrojovky | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | EHC CZUB | Chování trhu | EXIMAT | Zbrojovka | Vedení společnosti | Býčí trend | Rostoucí trend | Trend is your friend | Covid | Technologické firmy | Snížení nákladů | Nastavení Stop-Lossu | Exporty | Risk na obchod | Epic Games | Ocenění | Šance | Stellantis | Chrysler | Dynamický support | Ceny | Praha | Spotřební daně | Burzovní hodnota | Příležitost ke vstupu | Pár EUR/USD | Důvěra | Časový horizont | Cenové hladiny | Obchodní hodiny | eMan | Upozornění na rizika | Snížení DPH | Akcie Airbus | SPAC | Společnost eMan | Odborníci | Rentabilita | Nvidia | Pilulka.cz | PX START | Unity | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Prezidentská debata | Softwarová společnost | Firmy na burzu | Americké prezidentské volby | Americké měny | Jitan Solanki | TPG | GS | Vlny koronaviru | Tržní výhled | Očekávané výnosy | Výrobce videoher | MCD | Síť restaurací | Coloseum | Skupina Coloseum | Jan Mužátko | Týdenní tržní výhled | Obchodování nanečisto | Jak vést obchodní deník | Praktické tipy | Směr obchodů | Introspektivní záznamy | Proražení | Lyft | Akcie Airbnb | Cenový skok | ABNB | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Karo Invest | Plný úvazek | Růst ceny | Proražení rezistence | Zdravotní péče | Oddělení alternativních investic | Investiční účely | Nárůst ceny | Jednoduchý technický indikátor | Finanční výsledky | Technologie společnosti | Zajímavé akcie | Obchodní přístupy | Trendové linie | Air | Více obchodů | Akcie Boeing | Silný růst | Dlouhodobý investor | Special Purpose Acquisition Company | Čínský internetový gigant | Obchodování gapů | Výhody swingového obchodování | Význam supportů a rezistencí | Objednávky | Akcie McDonald’s | Oslabení | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Přehřátí ekonomiky | FAST | Plány | Cíle | PUBG | IPO v Koreji | Krafton | PlayerUnknown's Battlegrounds | PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) | Společnost Krafton | Cena akcií Kraftonu | Hra PUBG | Luděk Palata | Versute Investments | Bohumil Pavlica | Akční hra | Samsung Life Insurance | Prodej | Technologie | Americký výrobce | Nabídky akcií | Pivovar | Odvětví | Výrobce elektromobilů Tesla | Esther Georgeová | Společnosti | Rivian | Etherea | Automotive | GitLab Inc | Pozornost | Rivian Automotive | Výrobce elektroaut | Společnost | Vstup firmy na burzu | Ropný šok | TIM | | Rozšíření | Rostoucí inflace | Prognózy inflace | Miliardy USD | Zmírnění sankcí | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Západní společnosti | Největší nabídka akcií | Síť lékáren | Nahdi Medical | Nahdi | Saúdskoarabský akciový index | Saúdskoarabská síť lékáren | Síť lékáren Nahdi Medical | Síť lékáren Nahdi | Invaze | DEWA | Dubai Electricity and Water Authority | Dubai Electricity and Water Authority (DEWA) | Dubajská DEWA | GEVORKYAN
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Cenové formace reverzní
Cenové gapy
Cenové hladiny
Cenového pohyby
Cenové indexy
Cenové levely
Cenové opce
Cenové patterny
Cenové pohyby
Cenové prognózy

Následující klíčová slova

Cenové směřování
Cenové stability
Cenové struktury
Cenové svíčky
Cenové svíčky na grafu
Cenové tlaky
Cenové trendy
Cenové turbulence
Cenové úrovně
Cenové války
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Sunbird FX
eToro
Deltastock
reklama
Instaforex webinar zari 2022
Potvrďte prosím... Zavřít