Středa 06. červenec 2022 02:54
reklama
Instaforex krypto webinar
reklama
Coinfy
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Plodiny

img

Pšenice je ohrožena téměř všude, může tak dojít k dalším škodám v ekonomice

16.05.2022 Ruská invaze omezila vývoz pšenice z Ukrajiny, zvýšila ceny chleba a nudlí a světovou úrodu čeká další zkouška: extrémní počasí.
img

Se stoupajícími cenami pšenice hledá Afrika levnější alternativy

09.05.2022 V Keni, Egyptě, Demokratické republice Kongo, Nigérii a Kamerunu tvrdí výrobci potravin, že přidávají levnější alternativy k chlebu, pečivu a těstovinám. Zdejší rýže, manioková mouka a čirok jsou náhražkou za pšenici, jejíž cena letos vzrostla asi o 40 % kvůli ruské invazi, která způsobila omezení vývozu z Ukrajiny, jakožto jednoho z největších vývozců.
img

Indonésie rozšiřuje zákaz vývozu, sójový olej roste

28.04.2022 V Chicagu se kontrakty na sójový olej dostaly na historické maximum, jelikož globální trhy s rostlinným olejem čelí rostoucím zásobovacím tlakům v důsledku indonéského zákazu vývozu surového palmového oleje.
C:\fakepath\trader-05042022-23-zm.jpeg

Putin: Svět kvůli sankcím Západu čelí potravinové krizi

05.04.2022 Rusko musí bedlivě sledovat svůj vývoz potravin do nikoli přátelských zemí, protože protiruské sankce západních států vyvolaly globální potravinovou krizi a spirálovitý růst cen energií. Prohlásil to dnes prezident Vladimir Putin při poradě s představiteli ruského zemědělství. Varoval současně, že vyšší ceny energií v kombinaci s nedostatkem hnojiv přimějí Západ tisknout peníze na skupování zásob, což povede k nedostatku potravin v chudších zemích.
img

Pšenice nadále roste kvůli dalším možným sankcím proti Rusku

05.04.2022 Termínové obchody s pšenicí v Chicagu prodloužily svůj růst z nejnižší úrovně za měsíc kvůli vyhlídkám na další sankce vůči Rusku reaguje se tak na obvinění z válečných zločinů na Ukrajině.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko bude žádat platbu v rublech i za další zboží, řekl mluvčí Kremlu

03.04.2022 Rusko bude platbu v rublech, podobně jako za plyn, žádat i za další zboží, řekl v rozhovoru s televizí Rossija 1 mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Západní protiruské sankce podle něj urychlily oslabení důvěry v americký dolar i v euro. Moskva bude vyvážet potraviny a plodiny pouze do přátelských zemí, uvedl dnes dříve podle Reuters bývalý ruský prezident a nynější místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv.
img

Válka zvyšuje poptávku po kukuřici, od května zaznamenala nejdelší rally

14.03.2022 Jelikož válka na Ukrajině omezuje dodávky kukuřice a kupující ji shání jinde, chystají se futures na kukuřici na pátý týdenní růst.
img

Proč si letos tolik připlatíme za rohlík, máslo a další potraviny? Vydejme se na „stopu zdražování“, skončíme u obvyklých podezřelých

23.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, teď trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba až na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí.
img

Zemědělce trápí extrémně drahá hnojiva, důsledek plynové krize. V letošní sezóně hrozí výrazně nižší výnosy na hektar, a tedy i proto rekordní zdražení potravin

21.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf níže). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí. Například pěstitelé kukuřice nebo pšenice čelí historicky vůbec poprvé „hnojivové krizi“.
C:\fakepath\uran-tezba.jpg

Cena uranu se kvůli nepokojům v Kazachstánu výrazně zvyšuje

06.01.2022 Cena uranu se na světových trzích prudce zvyšuje, jenom za středu vzrostla o více než osm procent. Trh tím reaguje na protesty v Kazachstánu, který je největším producentem tohoto radioaktivního kovu na světě. Země se snaží dostat pod kontrolu nepokoje, které si vyžádaly oběti na životech a které znamenají největší problém pro vládu této středoasijské země za poslední desítky let. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

Pečivo citelně podraží, přestože úroda obilovin je nadprůměrná. Řepky se ale letos sklidí nejméně za patnáct let

15.10.2021 Tuzemští zemědělci letos mají lehce nadprůměrný rok. Podle odhadu výsledku letošní úrody, který Český statistický úřad dnes zveřejnil, sklidí v roce 2021 o 2,6 procenta více obilovin a kukuřice, než jaký je průměr uplynulých deseti let. Pečivo však přesto zdraží. Nadprůměrná sklizeň však letos neplatí pro všechny plodiny, třeba řepky se letos sklidí o bezmála dvacet procent méně, než odpovídá průměru uplynulých deseti let. Úroda řepky je letos nejslabší od roku 2006.
img

Káva a cukr jsou s blížící se zimou v ohrožení

14.10.2021 Jižní oblast v Brazílii opět zasáhl minulý týden polární vzduch z Antarktidy, tlačila teploty až na 6 stupňů Celsia pod nulou. Do jindy tropické země tak přinesl sníh.
img

Pozor, výrobci potravin mohou kvůli blížící se velké inflaci nenápadně zmenšovat balení či gramáž. Velké podzimní zdražování potravin postihne vše, od kávy, přes sušenky po plechovkové pivo

13.10.2021 Potraviny se dosud držely spíše stranou velké vlny zdražování, která zalila Českou republiku. Celková inflace ale může ještě do konce letošního roku atakovat úroveň až sedmi procent, skoro nejvyšší za čtvrtstoletí, a potraviny tentokrát už tak stranou nezůstanou. Zákazník tak musí být na pozoru. Výrobci potravin a nápojů v čase citelné inflace často raději potají zmenšují gramáž nebo objem, aby cenovým zdražením zákazníka od koupě neodradili. Zákazník si ovšem i tak pochopitelně pohoršuje. Za stejnou cenu dostává méně.
img

Blíží se velké podzimní zdražování potravin. Postihne vše, od kávy, přes sušenky po plechovkové pivo

12.10.2021 Potraviny se dosud držely spíše stranou velké vlny zdražování, která zalila Českou republiku. Celková inflace ale může ještě do konce letošního roku atakovat úroveň až sedmi procent, skoro nejvyšší za čtvrtstoletí, a potraviny tentokrát už tak stranou nezůstanou. Naráz totiž zapůsobí hned několik příčin, které se spojí v hořký koktejl potravinové drahoty.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace meziročně opět výrazně zrychlila

11.10.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku potřetí za sebou výrazně zrychlil. V září inflace stoupla na 4,9 procenta, což je o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Dále se tak drží na nejvyšší úrovni od roku 2008. Na růstu se podílelo zdražování pohonných hmot a bydlení i zvýšení cen potravin. Například skoro o 64 procent zdražil ledový salát a zhruba o 60 procent rajčata. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Zářijová inflace překonala odhady České národní banky (ČNB). Podle analytiků překročí inflace do konce roku pětiprocentní hranici a přiměje ČNB k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb.
C:\fakepath\top-16092021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.09.2021 1) Cena elektřiny pokračuje v prudkém růstu, který v posledních dnech dále zrychluje. Roční kontrakt na energetické burze v Lipsku dnes ráno rostl o dalších 5 % na 105 EUR/MWh a jenom za poslední měsíc je výše o 30 %. Důvodem jsou rostoucí ceny plynu spojené s nízkým stavem zásob, studené počasí, které limituje výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů, a výpadky ve výrobě jaderných elektráren v Evropě.
img

Komoditné zhrnutie - Ropa, Zemný plyn, Paládium, Sója (14.09.2021)

14.09.2021 Ropným býkom sa zdá, že prognózy nižšieho dopytu zo strany OPEC nie sú znepokojivé. To vytvára základ pre zastavenie zvyšovania produkcie OPEC+, čo by malo mať v strednodobom horizonte pozitívny vplyv na ceny.
img

Čo bolo, čo bude...

27.07.2021 Extrémne počasie poškodzuje plodiny na celom svete a prináša so sebou hrozbu ďalšieho zdražovania potravín v čase, keď ceny potravín dosahujú najvyššie úrovne za posledných desať rokov. Mrazy v Brazílii poškodzujú produkciu kávy v regióne, ktorý je zodpovedný za 40 percent svetovej produkcie kávy Arabica. To viedlo k nárastu jej ceny počas minulého týždňa o 17 percent a prvýkrát od roku 2014 prekonala hranicu 2 doláre za libru. Vplyvom globalizácie sa pestovanie plodín sústreďuje v konkrétnych oblastiach. Tým je svetová produkcia plodín o to viac vystavená riziku negatívnych poveternostných podmienok. Problémom ostávajú aj iné regióny, keďže spaľujúce teplo má negatívny vplyv na produkciu plodín na oboch stranách hranice medzi USA a Kanadou. Záplavy v Európe poškodzujú produkciu poľnohospodárskych plodín, pričom najviac si to odniesla pšenica, keďže Nemecko a Francúzsko sú najväčšími pestovateľmi pšenice v Európe a nedávne povodne a vlhké počasie viedli k poškodeniu úrody. Cena pšenica na to reagovala rastom o viac ako 13 percent za posledné dva týždne.
C:\fakepath\top-22072021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.07.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo v zelených číslech. Akcie těžaře BHP v Austrálii přidaly přes 3 % poté, co společnost oznámila, že s americkou automobilkou Tesla podepsala dohodu stran dodávek niklu.
img

Sklizeň obilovin bude letos dostatečná, pečivo kvůli ní nezdraží. „Zlatá éra“ řepky je však pryč

02.07.2021 První odhad letošní sklizně v ČR se pohybuje velice blízko úrovně loňského prvního odhadu. Na základně letošních červnových čísel se očekává úroda základních obilovin čítající 6 767 000 tun. Loni první červnový údaj činil 6 784 000 tun.
img

Ranné zhrnutie (06.05.2021)

06.05.2021 Americké indexy skončili včerajšie obchodovanie zmiešane. Index S&P 500 získal 0,07%, Dow Jones pridal 0,29%, Nasdaq poklesol o 0,37% a Russell 2000 sa posunul o 0,31% nižšie
img

Aktuality z komoditních trhů: Zotavení trhu s obilninami zvyšuje inflační napětí

27.04.2021 Ceny komodit již druhým týdnem rostou. Bloomberg Commodity Spot Index se postupně vyšplhal nad hodnotu, kterou měl před březnovou korekcí, a dosáhl nového devítiletého maxima. Za všeobecným oživením stojí oslabený dolar a nižší výnosy z dluhopisů. Nejvíce se na něm podílí pokračující vzestup klíčových zemědělských komodit, ať už jde o sojový olej, pšenici, cukr, či kukuřici.
C:\fakepath\trader-22032021.png

Jak začít obchodovat na burze

22.03.2021 Příručka pro začátečníky v obchodování na burze. Zjistěte jak investovat s minimálním kapitálem.
img

Graf dňa - Káva (23.02.2021)

23.02.2021 Ceny kávy včera prudko vzrástli a dosiahli 14-mesačné maximum. Zrážkové predpovede počasia pre hlavné kultivačné oblasti v Brazílii sa považujú za hlavný dôvod nárastu. Očakáva sa, že nadmerné zrážky počas nasledujúcich dvoch týždňov spôsobia lokálne záplavy a môžu poškodiť plodiny. Okrem toho správy od veľkých potravinárskych spoločností, ako napríklad Nestle, ukazujú, že dopyt po káve sa drží na stabilnej úrovni. Kombinácia vyššie uvedeného vyvíja veľký tlak na ceny kávy. KÁVA včera vzrástla o približne 4,5% a dostala sa nad hornú hranicu stúpajúceho kanála. Komodita sa krátko obchodovala nad hladinou 135,00 - na najvyššej úrovni od polovice decembra 2019.
img

Výhled pro 1. kvartál 2021: Vzestup komodit bude pokračovat i v roce 2021

28.01.2021 Očekáváme, že všeobecný vzestup komodit, díky němuž Bloomberg Commodity Index v posledním čtvrtletí 2020 posílil o 10 %, bude pokračovat i v letošním roce. V jeho prospěch hovoří hned několik faktorů. Tenčící se nabídka a globální trhy zaplavené penězi přinesou vlnu spekulací a růst poptávky po inflačním zajištění. Když k tomu připočteme výhledové oslabení dolaru, oživení globální poptávky po plošném nasazení vakcíny a obavy z dalších rozmarů počasí, začínají se před námi rýsovat složky dalšího komoditního supercyklu.
img

Rychlé shrnutí

11.01.2021 Akcie v Asii zahájily seanci níže. ASX200 klesl o 0.9 %, Kopsi o 0.1 % a pod tlakem jsou také indexy v Číně. V Japonsku se dnes kvůli svátku neobchoduje.
C:\fakepath\trading-14122020.png

Obchodování futures

14.12.2020 Dochované důkazy o první smlouvě futures se datují už do doby okolo 17. století. Avšak úplně první zmínky se objevily dokonce ještě před našim letopočtem ve starověké Číně. Ovšem podobu, kterou mají dnešní futures vznikly až v první polovině 19. století na burze Chicago Board of Trade (CBOT). Roce v 1851 zde podepsal první futures smlouvu farmář a průmyslová společnost, která zavázala koupit dané množství kukuřici od tohoto farmáře za pevně stanovenou cenu.
img

Ceny potravin se v listopadu utrhly ze řetězu, inflace posílí

04.12.2020 Rostoucí ceny potravin přiživují inflaci, která může v roce 2021 jen posílit. Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů včera vydala index cen potravin za listopad. Tento index, který sleduje průměrné ceny 95 potravin z pěti komoditních skupin, se vyšplhal na šestileté maximum a zaznamenal meziroční nárůst o 6,5 %. V listopadu zaregistrovaly nárůst i všechny dílčí indexy, přičemž dílčí index rostlinného oleje poskočil od října o neuvěřitelných 14,5 % a za poslední rok o celých 31 %.
img

Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie

27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
img

Argentina povolila geneticky modifikovanou pšenici HB4

09.10.2020 „Geneticky modifikované plodiny zažívají velký rozmach, protože jejich pěstování je výnosnější než u standardních typů plodin. Na evropském trhu se běžně setkáváme s geneticky modifikovanou kukuřicí, sójou či řepkou,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\koronavirus-1.png

Vysporiadať sa s koronavírusom a jeho následkami bude kľúčom pre obnovenie rastu

25.03.2020 Začiatok nového týždňa bol na európskych a amerických akciových trhoch zase v znamení červených čísel a vysokej volatility. V utorok sme zase svedkami výrazného nárastu na indexoch, po tom čo sa odrazili od úrovní podpory ale vysoká volatilita pretrváva. Aj keď je dnešný rast výrazný, tak nemusí dlho vydržať. Nechajme konkrétne denné pohyby na chvíľu tak a pozrime sa, čo ich môže na dlhšiu dobu ovplyvniť.
C:\fakepath\komodity1.jpg

Top 3 nejobchodovanější komodity

10.02.2020 Likvidita a volatilita činí z komodit atraktivní aktiva pro téměř každého obchodníka a investora. Čtěte více o nejobchodovanějších komoditách...
img

Povinné dělení polí a zelená politika

08.11.2019 Povinné dělení polí v rámci zelené politiky je nevyhnutelné. Dřívější remízky mezi políčky měly svůj smysl. Je třeba ochránit krajinu a napravit škody.
img

Cena kakaa klesá, pravděpodobně jen dočasně

14.10.2019 Kakao, které je využíváno jako hlavní složka k výrobě čokoládových produktů, je jednou z komodit, jejichž cena v posledních dvou měsících prudce vzrostla. Jenže říjen, který je pro kapitálové trhy obvykle náročným měsícem, dává hodnotě této komodity zabrat. V průběhu posledních dvou týdnů se totiž celkově propadla o více jak 4 procenta. Jestliže se 3. října pohybovala cena okolo úrovně 2520 USD za tunu, tak 10. října už podle údajů na Markets Insider uzavřela na 2415 USD za tunu. Pravděpodobně se však jedná jen o krátkodobou korekci, po které by mohl následovat býčí trend.
img

Závěr týdne na trzích zpestřil propad Micronu, ropy nebo zlata

27.09.2019 Příznivé zprávy z Číny o její ochotě kupovat americké zemědělské plodiny měly na finanční trhy pouze přechodný vliv. K problému impeachmentu dnes nemáme důležité novinky. Americká data odpoledne příliš nenadchla, když spotřebitelské výdaje za srpen rostly překvapivě slabě. Navíc ani zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby není tak dobrá, jak to na první pohled může vypadat. Dojem totiž kazí pokles objednávek kapitálového zboží (po očištění). Důležitou zprávou je dohodnuté částečné příměří mezi Saúdskou Arábií a Jemenem. Fed mezitím na trh dodává další likviditu skrze 2týdenní repo, zatímco jednodenní repo postupně utlumuje.
C:\fakepath\grafy.jpg

Aké komodity sa obchodujú na burzách?

25.07.2019 Komodity nie sú iba zlato a ropa, na burzách sa ich obchoduje oveľa viac. Iba komoditný index CRB obsahuje 19 komodít obchodovaných na významných svetových burzách. Pozrime sa bližšie na obchodovanie s komoditami a na zaujímavosti z komoditného trhu.
img

Příroda, klid a rybářské souboje

07.12.2018 Odjakživa byl rybolov součástí života lidí žijících v blízkosti řek, jezer či moří a sloužil pouze jako zdroj obž...
img

Obchodování Futures: Průvodce & odpovědi na 10 zásadních otázek

11.05.2018 Když se řekne futures, ne každý si ihned vybaví, co to přesně znamená. Futures řadíme mezi burzovně obchodovatelné instrumenty, ale na popularitě se těší teprve několik posledních let. S obchodováním futures je spojena řada rozdílů oproti obchodování klasických akcií.
img

Káva – Ustálení ceny na 125,90 USD

23.09.2017 Káva se po celý tento týden pohybovala celkem klidně kolem hodnoty 126 USD za libru. Jinak tomu nebylo ani na konci tohoto týdne, kdy burzy uzavřela cena 125,9 USD za libru. Ovšem v nejbližších dnech můžeme očekávat velmi výraznou změnu ceny kávy.
img

Pšenice – Obrovský pokles ceny

10.08.2017 Ještě v polovině července jsme vás informovali o tom, že cena pšenice může významně poklesnout. A jak jsme předpovídali, tak se také stalo. Pšenice 11. července 2017 atakovala svůj vrchol a od toho momentu její cena stále jen klesá. Z téměř 500 USD za bušl se aktuálně obchoduje za 387 USD za bušl a tato hodnota stále klesá. Její hodnota je tak na svém dvouletém minimu. Příčinou je velice dobrý stav této plodiny v Americe, které se zde letos nebývale daří. Analytici proto předpokládají, že by podobný vývoj mohl pokračovat i do budoucna.
img

Zvýšení cen mědi posunulo dlouhé pozice ropy na maxima, krátké pozice padají

09.08.2017 Hedgeové fondy v posledních pěti týdnech téměř ztrojnásobily své sázky na komodity. Všechny tři sektory – zemědělské produkty, energie a kovy – zažívají v tomto období obnovenou poptávku vyvolanou oslabením amerického dolaru. Krátké pozice zlata a ropy jsou opět stlačeny, zatímco nedávné zvýšení cen mědi spustilo rekordní dlouhé pozice. Nákup surové ropy a kovů více než vyvažuje snížení pozic u klíčových plodin.
img

Zpráva USDA o stavu kukuřice a jarní pšenice v USA byla zklamáním

31.05.2017 Viníci: déšť, krupobití, zima či na některých místech naopak sucho. Rozsah růstového útlumu z krupobití, mrazu a silných dešťů na jarní plodiny v USA byl zdůrazněn zprávou amerického ministerstva zemědělství (USDA), dle které kukuřice dosáhla horšího než očekávaného jarního startu. Jarní hodnocení kvality pšenice v USA patřilo k nejslabším od poloviny devadesátých let.
img

Dubnové resumé pro komodity: Zlato a ropa drží svou podporu

02.05.2017 Komodity ukončily měsíc duben téměř beze změny, celkově však už druhý po sobě jdoucí měsíc o něco níž – i když jen o 1 %. Po oznámení výsledků prvního kola francouzských prezidentských voleb oslabilo zlato se snížením politických rizik, ale i tak statečně bojovalo proti řadě nepříznivých vlivů v čele se slabším japonským jenem zvyšujícím akcie a výnosy obligací.
img

Americký rast poháňaný sójou

29.10.2016 Piatkové čísla amerického HDP za tretí kvartál na prvý pohľad prekvapili pozitívne. Avšak iba na prvý pohľad. Kto chce rozumieť ekonomike a finančným trhom, musí ísť omnoho hlbšie ako sledovať titulné čísla ekonomickému rastu. Poďme sa pozrieť, čo nám čísla skutočne hovoria.
img

Komoditný výhľad pre 25. týždeň

21.06.2016 Od začiatku tohto týždňa sme na trhu videli explóziu dobrej nálady, ktorá začala so zverejnením pozitívnych prieskumov verejnej mienky v UK (vyššia podpora zotrvania v EÚ). Zatiaľ čo JPY a dlhopisy klesali, zlato bolo aspoň dočasne chránené slabším USD (čo súvisí s holubičím júnovým zasadnutím Fedu. Výhľad na zlato máme neutrálny v očakávanom pásme 1260/1310, hlavným rizikom sú komentáre Fedu (napríklad svedectvo Yellen v Kongrese) a referendum o zotrvaní UK v EÚ.
img

Komoditný výhľad pre 24. týždeň

13.06.2016 Počas minulého týždňa sme videli nárast rizikovej averzie na trhu. Novšie prieskumy ohľadne Brexitu totiž vychádzajú skôr v prospech odchodu UK z EÚ. Videli sme silný prepad GBP, ku ktorému sa pripojili aj akcie v závere týždňa. Rast dlhopisov a JPY bol tak silný, že zlato rástlo na nové júnové maximá aj napriek miernemu odrazu USD. Náš výhľad zostáva rastový v očakávanom pásme 1260/1290.
img

Komoditný výhľad pre 22. týždeň

30.05.2016 Na zlate sme ešte na začiatku minulého týždňa očakávali pohyb v pásme 1240/1280, riziká sme vnímali ako neutrálne. Už v utorok na trhu začala klesať riziková averzia, čo bolo spôsobené lepšími výsledkami prieskumov verejnej mienky v UK...
img

Komoditný výhľad pre 21. týždeň

23.05.2016 Minulý týždeň sme očakávali neutrálny trend na zlate v pásme 1260/1300. Zlato nakoniec skončilo o niečo nižšie a to pravdepodobne z dôvodu "málo holubičej" zápisnice FOMC z aprílového zasadnutia.
img

Komoditný výhľad pre 20. týždeň

16.05.2016 Minulý týždeň sme na zlate menili výhľad neutrálny a očakávali sme obchodné pásmo 1260/1300. Tento výhľad sa aj potvrdil. Na zlato totiž pôsobili protichodné tlaky. Na jednej strane sa nálada na trhu mierne zhoršila, akcie klesli, dlhopisy vzrástli a volatilita tiež. Na druhej strane USD posilnil, hlavne po dobrých dátach z USA (maloobchodné tržby, inflačné očakávania domácností, spotrebiteľská nálada). Táto zmiešaná nálada tu pravdepodobne ešte nejaký čas zostane. Tento týždeň síce očakávame veľmi dôležité dáta z USA - infláciu, ale aj tam sú očakávania zmiešané. Jadrová inflácia by mala spomaliť, celková zrýchliť. Výhľad a pásmo zostávajú nezmenené.
img

Komoditný výhľad pre 19. týždeň

10.05.2016 Počas uplynulého týždňa sme mali na zlato rastový výhľad v pásme 1270/1325. Minulotýždňové dáta z USA však neboli zlé (mali aj svoje svetlé momenty ako napríklad obchodnú bilanciu) a najdôležitejší headline celého týždňa skončil...
img

Komoditný výhľad pre 18. týždeň

02.05.2016 Počas uplynulého týždňa sme očakávali obchodovanie zlata v pásme 1230/1270 s rizikami na strane nadol. Tento výhľad sa ukázal ako nesprávny a postarali sa o to hlavne centrálne banky a čiastočne aj makroekonomické výsledky.
img

Komoditný výhľad pre 17. týždeň

25.04.2016 Minulý týždeň sme očakávali pohyb zlata do strany v pásme 1230/1270, čo sa aj stalo. Na zlato totiž pôsobili silné protichodné faktory. Vzhľadom na dobrú náladu na trhu a rast ropy sme videli pokles dlhopisov, zoslabol aj JPY. USD naopak silnel.
img

Komoditný výhľad pre 16. týždeň

18.04.2016 Drahé kovy Na zlate vidíme naďalej len tlmené pohyby v rámci očakávaného pásma 1230/1270. Prostredie vyzerá byť priaz...
img

Komoditný výhľad pre 15. týždeň

11.04.2016 Zlatu sa počas minulého týždňa darilo. Nálada na trhu sa zhoršila, JPY a dlhopisy rástli. Volatilita na akciách sa mierne zvýšila a slabý USD tiež pomohol. Prielom nad hladinu 1245 znamená, že krátkodobý výhľad na zlato sa mení na rastový v očakávanom pásme 1240/1270. Rizikom pre výhľad je prípadná intervencia BoJ, ktorá by mohla oslabiť JPY a krátkodobo zlepšiť náladu na trhu.
img

Komoditný výhľad pre 14. týždeň

04.04.2016 V závere minulého týždňa sme videli veľmi dobrý report z trhu práce, ktorý len mierne posilnil USD. Aj to však stačilo na to, aby zlato pokleslo pod suport...
img

Komoditný výhľad pre 13. týždeň

29.03.2016 Drahé kovy Už v závere minulého týždňa sme vzhľadom na silnejší USD menili výhľad na zlate na medvedí s cieľom na hla...
img

Komoditný výhľad pre 12. týždeň

21.03.2016 Na zlate sme počas minulého týždňa videli nerozhodné smerovanie. Pokles dlhopisov a rast ropy tlačil zlato nadol pred FOMC. FOMC bolo vzhľadom na stav...
img

Komoditný výhľad pre 11. týždeň

14.03.2016 Drahé kovy Pokračujúci rast cien ropy a mierne lepšia nálada na trhu tlačila počas väčšiny minulého týždňa dlhopisy n...
img

CFTC: Net-short pozice na kukuřici vystoupaly na historická maxima

14.03.2016 Páteční pravidelný COT report Komise pro futures trhy (CFTC) ukázal nárůst net-short pozic velkých obchodníků na kukuř...
img

Komoditný výhľad pre 10. týždeň

07.03.2016 V piatok sme videli pokračovanie rastu zlata, ktoré začalo ešte vo štvrtok pravdepodobne na základe slabého USD. Dlhopisy totiž skôr...
img

Komoditný výhľad pre 9. týždeň

29.02.2016 Minulý týždeň sme očakávali pohyb zlata v pásme 1195/1245. Toto pásmo iba raz krátkodobé prerazené, keď na trhu bez konkrétneho dôvodu posilňoval...
img

Komoditný výhľad pre 8. týždeň

23.02.2016 Minulý týždeň sme očakávali pohyb zlata v pásme 1195/1260. Na trhu vidíme zmiešané obchodovanie, ktoré vysiela protichodné signály o nálade na trhu...
img

Komoditný výhľad pre 6. týždeň

08.02.2016  Drahé kovy Na drahých kovoch sme minulý týždeň hovorili o nudnom obchodovaní v pásme s určitými tendenciami na stran...
img

Komoditný výhľad pre 5. týždeň

03.02.2016 Na zlate minulý týždeň rast na nové 3-mesačné maximá. Dôvodom bol slabší USD a rast dlhopisov. V posledných dňoch sme nevideli veľké pohyby...
img

Komoditný výhľad pre 4. týždeň

26.01.2016 Na zlate sme od začiatku tohto týždňa svedkami prekvapivého rastu. Ten sme naposledy nečakali. Za rastom vidíme mierne slabší USD, rast dlhopisov...
img

Komoditný výhľad pre 4. týždeň

26.01.2016 Drahé kovy Na zlate sme od začiatku tohto týždňa svedkami prekvapivého rastu. Ten sme naposledy nečakali. Za rastom v...
img

Komoditný výhľad pre 2. týždeň

11.01.2016 Naposledy sme očakávali zlato v pásme 1050/1090. Zlato sa nakoniec dostalo vyššie (po hladinu 1110). Výhľad však nemeníme. Do ďalšieho...
img

Forexový výhľad na 1.týždeň roka 2016

04.01.2016 Nový rok nám začal s relatívne slušnou volatilitou a po miernejších, posledných dvoch týždňoch sa obchodníci uviedli v plnej sile. V utorok uvidíme výsledky...
img

Komodity končí bídný rok, konci komoditního supercyklu snad uvěřili i největší pochybovači

28.12.2015 Situace na komoditních trzích byla v průběhu roku tristní. Přestože se tu a tam objevovaly na některých komoditách světlejší chvilky, hlavně v první polovině roku, cenové nárůsty neměly zpravidla dlouhého trvání.
img

Komoditný výhľad pre 51. a 52. týždeň

14.12.2015 Minulý týždeň sme po dlhom čase zmenili výhľad z klesajúceho na neutrálny. Dôvodom bolo oslabenie USD a narušenie určitých technických bariér. Výhľad sa splnil na zlate, kde sme videli zotrvanie v pásme 1050/1090. Pozoruhodné je, že vidíme kombináciu slabého USD a rastu dlhopisov, čo by malo byť prostredie vhodné na rast zlata. To však ostáva v pásme. Pred tohtotýždňovým FOMC výhľad nemeníme a ponechávame v platnosti aj očakávané pásmo. Stále vidíme riziko short-coveringu na EURUSD resp. likvidácii časti špekulácii na rast sadzieb Fedu. Na striebre sme videli pokles pod hladinu 14, čo sme nečakali. Výhľad však ponechávame neutrálny, pretože sa obávame ďalšieho krátkodobého poklesu USD po zasadnutí FOMC. Striebro sa pripojilo do risk-off prostredia v ktorom vidíme výpredaj komodít (hlavne energií), akcií aj rizikových dlhopisov. Striebro sa dostalo na nové 6-ročné minimá a najbližší suport je 13.50. Napriek tomu, že technicky je trend medvedí, pred FOMC by sme veľmi nepredávali. Očakávané pásmo 13.50/14.50.
img

Komodity: Wasde report byl pro hlavní plodiny neutrální

11.12.2015 Prosincová prognóza amerického ministerstva zemědělství pro sklizňový rok 2015/16 ponechala odhad nabídky KUKUŘICE v USA beze změny na úrovni 15,41 mld. bušlí, což znamená meziroční pokles o 0,4%. Celková poptávka se po revizi sníží o 0,9% na 13,63 mld. bušlí, zatímco se v průmyslu zvýší o 0,2% na 6,58 mld. bušlí, na vývoz klesne o 6,1% na 1,75 mld. bušlí. Konečná zásoba byla revidovaná o 25 mil. bušlí nahoru na 1,785 mld. bušlí, (oč. 1,769 mld. bu) a ve srovnání s 1,731 mld. bušlí v loňském roce bude o 3,1% vyšší. Odhad rozpětí průměrné ceny kukuřice je beze změny na $3,35- $3,95 za bušl, ve srovnání s $3,70 v roce 2014.
img

Komoditný výhľad pre 48. týždeň

23.11.2015 Očakávaný test niekoľkoročných miním v prípade drahých kovov sa potvrdil. Neudial sa v čase veľkého výpredaja, naopak, trh sa postupne upokojuje...
img

Komoditný výhľad pre 47. týždeň

16.11.2015   Drahé kovy Na drahých kovoch sa konečne dostavil poriadny pokles, ktorý potvrdil náš medvedí výhľad. Dáta z tr...
img

Komodity: Listopadový Wasde report byl pro hlavní plodiny jasně medvědí

11.11.2015 Listopadová prognóza amerického ministerstva zemědělství na sklizňový rok 2015/16 ponechala odhad sklizených ploch KUKUŘICE beze změny na 80,7 mil. akrů, revidovala výnos o 1,3 bu/akr nahoru na 169,3 bu/akr a produkci o 99 mil. bušlí na 13,65 mld. bušlí (oč. 13,49 mld. bu.). Ve srovnání s rekordní úrovní 14,21 mld. bušlí před rokem bude výstup o 4% nižší. Celková nabídka včetně zásob dosáhne 15,41 mld. bušlí a v meziročním srovnání bude víceméně stagnovat, celková poptávka se sníží o 0,6% na 13,65 mld. bušlí, v průmyslu o 0,2% na 6,55 mld. bušlí a na vývoz o 3,4% na 1,80 mld. bušlí. Konečná zásoba byla navýšena o 199 mil. bušlí na 1,76 mld. bušlí, (oč. 1,58 mld. bu) a ve srovnání s 1,73 mld. bušlí v loňském roce bude o 1,7% vyšší. Odhad rozpětí průměrné ceny kukuřice byl revidován směrem dolů na $3,35- $3,95 za bušl, ve srovnání s $3,70 v roce 2014.
img

Komoditný výhľad pre 46. týždeň

09.11.2015 Na drahých kovoch sa konečne dostavil poriadny pokles, ktorý potvrdil náš medvedí výhľad. Dáta z trhu práce USA ťažko mohli dopadnúť...
img

Komoditný výhľad pre 45. týždeň

02.11.2015  Drahé kovy Už niekoľko týždňov sme na drahých kovoch očakávali pokles. Cieľom bola hladina 1150 na zlate a 15.50 na ...
img

Komoditný výhľad pre 44. týždeň

26.10.2015 Počas minulého týždňa sme očakávali pokles drahých kovov s cieľom 1150 na zlate a 15.50 na striebre. Tento výhľad aj s cieľmi je krátkodobo...
img

Komoditný výhľad pre 43. týždeň

19.10.2015  Drahé kovy Minulý týždeň sme očakávali limitovaný rast drahých kovov s cieľom 1180 na zlate a 16.00 na striebre. Nás...
img

Komoditný výhľad pre 42. týždeň

12.10.2015 Holubičí obrat v FOMC, odloženie sadzieb, následná holubičia zápisnica a nečakane slabé dáta z pracovného trhu priniesli silnejší pokles USD...
img

S ohledem na klesající globální růst a bouřlivý začátek 4. čtvrtletí Saxo Bank vidí příležitost na rozvíjejících se trzích

06.10.2015 Propad cen ropy a dalších komodit výrazně tlačí na řadu rozvíjejících se trhů. A přesto jsou právě rozvíjející se trhy...
img

Komoditný výhľad pre 41. týždeň

05.10.2015 Drahé kovy minulý týždeň splnili náš cieľ, keď zlato pokleslo k úrovni 1105 a striebro k úrovni 14.50. Pred dátami NFP sme očakávali...
img

Komoditný výhľad pre 40. týždeň

28.09.2015 Na drahých kovoch sme minulý týždeň upozorňovali na krátkodobé riziká na strane rastu, avšak s tým, že sme nečakali prerazenie...
img

Komoditný výhľad pre 39. týždeň

21.09.2015 Krátkodobo po FOMC bol USD tlačený nadol (a zlato nahor), pretože Fed prekvapivo odložil zvyšovanie sadzieb. Uviedol dva dôvody – infláciu a Čínu...
img

Akcie i měny přešlapují na místě a vyčkávají na ECB a NFP

02.09.2015 Po včerejším pádu se dnes akciové indexy opět stabilizují. Volatilita tak částečně polevila, ale napětí na trzích zůst...
img

Červen na trzích: Dařilo se obilovinám a překvapivě také euru, naopak zlato a ropa zamířily níže

01.07.2015 Obchodování v minulém měsíci se neslo v duchu strachu z dalšího pokračování dluhové krize v eurozóně. Měsíce relativní...
img

Komodity Pšenice vystoupala na měsíční maximum z obavy o úrodu

23.03.2015 Nejaktivnější květnový kontrakt pšenice v pátek na burze CBOT posílil o 18 centů na 530 centů za bušl a za celý t...
img

Finanční trhy zažily minulý týden opět poměrně náročnou rally

14.10.2014 Finanční trhy zažily minulý týden opět poměrně náročnou rally a nejen ty akciové. I komodity – a především energie a z...
img

Komoditný výhľad na 41. týždeň

06.10.2014 Výhľad na drahé kovy zostáva medvedí, rast nad posledné swingové maxim&aacut...
img

Komoditný výhľad na 40. týždeň

29.09.2014 Výhľad na drahé kovy ponechávame rovnaký ako naposledy, preferujeme predaj rastu zlata od úrovní 1235 resp. 1240 vyššie, pri striebre...
img

Rostoucí dodávky a pomalý ekonomický růst oslabují podporu u komodit

18.09.2014 Ceny komodit klesají v souvislosti s pokračujícím navyšováním dodávek. Zinek zažil největší týdenní propad za poslední dva roky, poptávka po energetických komoditách rovněž polevuje.
img

Minulý týden byl první po dlouhé době, kdy přední akciové indexy zaznamenaly ztrátu

16.09.2014 Minulý týden byl první po dlouhé době, kdy přední akciové indexy zaznamenaly ztrátu. Důvodů bylo hned několik. Sankce ...
img

Posilující dolar působí komoditám těžkosti

11.09.2014 Ceny komodit byly negativně zasaženy posilujícím dolarem a oznámením Evropské centrální banky. Ceny futures kontraktů ...
img

Komoditný výhľad na 37. týždeň

08.09.2014 Náš medvedí výhľad na drahých kovoch sa nemení. Ohlásené stimu...
img

Komoditný výhľad na 35. týždeň

26.08.2014 Minulotýždňový výhľad na drahé kovy nám vyšiel takmer presne. Očakávali sme pokles drahých kovov do piatku a potom sme videli riziká na strane...
img

Po žalostném červenci komodity opět ožívají díky eskalujícímu geopolitickému napětí

12.08.2014 Geopolitické konflikty přispěly k růstu cen v oblasti energetiky a vzácných kovů. Cena pšenice obchodované na chicagské burze (CBOT) prudce vzrostla, a to i přes očekávání rekordní celosvětové úrody. Situace na trhu s ropou je rozpolcená – očekávání hojných dodávek na straně jedné, geopolitické napětí na straně druhé.
img

Komoditný výhľad na 30. a 31. týždeň

25.07.2014 Na drahé kovy máme medvedí výhľad. Naposledy sme mali neutrálny výhľad, pričom ciele korekcie na striebre (20.60) a zlate (1305) sa už naplnili...
img

Komoditný výhľad na 29. týždeň

14.07.2014 Minulý týždeň sme očakávali korekciu na drahých kovoch, pričom sme preferovali skupovanie ...
img

Ceny ropy klesají, zlato se drží i přes optimistické zprávy z americké ekonomiky

10.07.2014 Komoditní index Bloomberg (Bloomberg Commodity Index) se již druhý týden v řadě propadá. Ceny ropy jdou dolů v souvislosti s tím, jak polevují obavy ohledně situace v Iráku, a s tím, jak se Libye chystá na obnovení svého vývozu. Vyhlídky na rekordní úrodu kukuřice a sójových bobů v USA tlačí ceny těchto komodit dolů.
img

Komoditný výhľad na 24. týždeň

10.06.2014 Drahé kovy sa po prepade na nové niekoľko mesačné (striebro dokonca na ročné) minimá stabilizovali a vzhľadom na očakávania spustenia QE od ECB by mohli byť aspoň krátkodobo podporené. Protivetry rastu drahých kovov by mal robiť silnejší USD (USD index sa nachádza tesne pod 5-mesačnými maximami). Očakávame však, že zlato aj striebro by sa mali dostať aspoň po 50MA, teda zlato k úrovni 1287 a striebro k úrovni 19.45.
img

Komoditní investoři v květnu prodávali. Bude červen opět vhodnou dobou pro nákup?

06.06.2014 Komoditní index DJ-UBS má za sebou první měsíc výprodeje od loňského listopadu. Zemědělský sektor totiž musel umazat něco ze svých vysokých...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Psychologie | George Soros | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | SSI | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Programování | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Import | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Měnový trh | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Aussie | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Broker | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOE | CBOT | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | Cable | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Dealer | Demo účet | Denní obchodování | Devizový trh | Dividenda | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downgrade | ECB | ECOFIN | EFSF | EONIA | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Euroval | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Komoditní fondy | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G7 | Gap | Grafy | HFT | Hedge | IPO | ISO | Index DAX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Intraday | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Larry Williams | Likvidita | Long | Long pozice | MACD | MAE | MMF | Margin | Záloha | Margin call | Mark-to-Market | Market Maker | Market Makeři | Market making | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Monetizovat | Mutual Fund | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodník | Opce | Open | Open interest | Overnight | Pakt stability | Parita | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Pákový efekt | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Slippage | Spike | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Support | Swap | Swiss | Swiss National Bank | Termínový kontrakt | Tick | Ticker | Trader | Trading | Trend | Tvůrce trhu | Ukazatel | VIX | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | YTD | ZEW index | Bondy | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Komise pro futures trhy | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Ekonomika Spojených států | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | OSN | Spekulanti | Měnový koš | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Swapová křivka | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Carry obchody | Makroekonomické data | John Hardy | Zisk | Obchodní instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Hedge fond | Recesia | IEA | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Intervenovat | Partners | DailyFX | Gold | Obchodovat | MT5 | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Makrokalendář | Aktuální kurzy | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Český statistický úřad | Makrodata | Portugalsko | LYNX | Komoditní spready | Lukáš Kovanda | Burzy | FX trhy | FX trh | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Trim Broker | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | EURPLN | USDPLN | Aktivum | Benzín RBOB | Bollingerovy pásy | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Burzovní obchodování | Poker | Akcie dnes | Akcie Volkswagen | Akciové burzy | Aktuální cena pšenice | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | AUDCHF | AUDJPY | Banka | Bankrot Řecka | Barel ropy | Běžný účet | Bossa.cz | Brent | Brokers | Brokeři | CAC40 | Cena | Cena drahých kovů | Cena komodit | Cena mědi na burze | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | CZK | DAX 30 | Denník | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika aktuálně | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fondy | Eura | EURAUD | EURCAD | EURGBP | EURHUF | EURCHF | EURIBOR | EURNZD | Euro dnes | Eurostoxx 50 | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Fondy | Forexu | Frank | FXCM | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP USA | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do zlata | Investice na burze | Investiční | Investiční poradenství | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Investování na kapitálových trzích | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Jak začít obchodovat na burze | Japonská ekonomika | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Krize eurozóny | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz JPY | Kurzy | Libra | London metal exchange | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Market | Market Makers | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | Měna GBP | Měnový kurz | Meziroční inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nákup eura | Nákup euro | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | NZDJPY | Obchodování komodit | Obchodování s komoditami | Obchodujeme | Odkup akcií | Online obchodování | Paládium | PayPal | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Recenze | Reuters | Risk Off | Risk On | Roboti | Ropy | RUB | Ruská ekonomika | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Stoxx | Surová ropa | Těžba ropy z břidlic | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Unce zlata | US dolar | US měna | USD index | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj euro | Vývoj ropy | Vývoj USD | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | XTB.cz | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | GLOBEX | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | DMA | RBOB | Báze | Buy | Býčí strategie | Elon Musk | Ex-dividend | Hold | Index relativní síly | Indie | Měď | Overweight | P.A. | Redukce | Roadshow | ROCE | Sell | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Černé zlato | WSJ | WGC | Převis | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Bailout | Commission | Komise | Kontrakt | Initial Margin | Majors | Kontraktní měsíc | Volby | Úspěšný trader | E-mini | Futures trhy | Futures trading | Cukr | Retail | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | 1 milion | Burze | Cena eura | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Slušný zisk | Traders | Zlatý standard | Hedžové fondy | Danske Bank | Společnost Crédit Agricole | BPI | Rabobank | Royal Bank of Scotland | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | Jackson Hole | Price Futures Group | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | State Street | ANZ | Sentix | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Mitsubishi | NATO | MF Global | Ole Hansen | Fond Pimco | Barclays Capital | Washington Post | Sója | Oslabení eura | TRIM Live | Reporty | Investiční soutěže | Šéfka Fedu | Riksbank | Halifax | Volume profile | Fundamentální výhled | HUF/EUR | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Bavlna | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Zero Hedge | Pokles akcií | Der Spiegel | Globální trhy | Velcí investoři | Evropské banky | Velcí obchodníci | Kurzový zisk | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Multi-Asset obchodování | Precedens | Report EIA | Energie | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Sentiment trhu | Linie podpory | Henry Hub | Implikovaná volatilita | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Zdravý rozum | Jádrový index | Ekonomické fórum | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena cukru | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Dopady na euro | City | IPO akcií | US akcie | Cena Brentu | Prezident ECB | Sázení | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Glencore | Akcie bank | Forwardy | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | Xetra | IBEX | Euro Stoxx 600 | Německé státní dluhopisy | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Dollar Index | Velké banky | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Velikosti pozic | Spotřebitelský indikátor | Die Welt | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Nervozita | AAA | Rating AAA | Summit EU | Alibaba | Halliburton | Fibo | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | Poměr zlata a stříbra | Britský akciový index FTSE 100 | Frankfurtský DAX | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | DAX30 | Specifika kontraktu | Země OPEC | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Cena mědi | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Čínský Shanghai Composite Index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Stagnace | Akcionáři | Zajištění | Největší obchodník s ropou | Obchodník s ropou | Vitol | Obchodník s ropou Vitol | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Rozdíl mezi WTI a Brentem | Obilniny | Reporty Amerického ministerstva zemědělství | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Guvernér banky | Blockchain | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Odhodlání | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | NYSE Euronext | Poplatky | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Devizové obchody | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Ceny futures kontraktů | Expirace futures kontraktů | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Ekonomická situace | General Electric | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Měnové otázky | Makroekonomika | Oslabení jüanu | FTSE MIB | Irská ekonomika | Historické rekordy | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Softbank | Institucionální investoři | Měnové stimuly | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Investoři do komodit | Mercedes | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | SaxoTraderGO | Index KOSPI | Spekulativní investoři | Credit Agricole SA | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | BHS | Globtrex.com | Ceny pšenice | World Gold Council | Objem zlata | Nákupy zlata | Výhled pro zlato | Akciové společnosti | Protiruské sankce | Investiční firmy | Devizoví obchodníci | Palladium | Obchodování Bitcoin | LIFFE | Bitcoin futures | Backwardation | LYNX Trading | xPartners | Burzovní trhy | Správce portfolia | Otevření účtu u brokera | Vzácné kovy | Obchodování Futures | Portfolio manažeři | Tradingové firmy | Začít investovat | Saxo | Krypto | Zlatý kov | OPEC+ | Podniky | Geopolitické napětí | Šéf Fedu | Profesionální obchodník | Trh s ropou | Pomerančový džus | Dodávky ropy | Cena plynu | Propad cen ropy | Ceny kryptoměn | Zpomalení ekonomického růstu | Ceny zemního plynu | Obchodovat komodity | Cena komodity | Německé banky | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Statistický úřad | Inflační očekávání | Slabší dolar | CNY | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Vyšší mzdy | Začít obchodovat | Snížení sazeb | Index CRB | Gazprom | Likvidita a volatilita | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Silný dolar | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | KB | NGAS | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Centrální banka Nového Zélandu | iShares | Cena kakaa | Kakao | Markets Insider | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | KOSPI | Deficit | Káva | Politická situace | Trinity | Objem | Evropské firmy | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Jak začít investovat | Zelená politika | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | ČSÚ | Firma | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | BAT | SP500 CFD | Obchodovat na burze | Růst cen | Studie | WTI CFD | Co bude | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Miliardy | Vyhlídky | Ekonomka | Statistika | Předpovědi | Na burze | Drahý kov | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor | Lukáš Lipovský | Zdražování | Problémy | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Plyn | Kontrakty na sójové boby | Kontrakty | Moskva | ČVUT | Míra | Úroky | Bloomberg Commodity Spot Index | xStation5 | Káva Arabica | Bydlení | WHEAT | Uber | NERV | Stratég | Cena pšenice | Ziskovost | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Commodity index | CRIF | Czech Credit Bureau | Írán | Hormuzský průliv | Zemědělství | Nový rekord | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cena paládia | Ceny energií | Prognózy ČNB | Prezident | Koronavirus | Trhy | ASX 200 | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | IHNED | Starbucks | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Průměrná cena | Nejobchodovanější komodity | Brent Crude Oil | Natural Gas | Obchodovanie | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | OIL.WTI | Commonwealth Bank of Australia | Americký Fed | Sestupný trend | Toyota | Vývoj | Výkyvy | Profitovat | Evropské země | Poměr cen | Pokles vývozu | Propad poptávky | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Zásobníky | Norská vláda | Domácnosti | Asociace | Počet potvrzených případů | Následky karantény | Tým Admiral Markets | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Poslanci | Potenciál | Bankovní asociace | Ekonomiky | Slovensko | Organizace | Závislost | Práce | Afrika | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Skupina OPEC | Omyl | Prezident Vladimir Putin | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nadprodukce | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Statistiky | Poradenské společnosti | USD za barel | Trade | Dílčí index | Celosvětová poptávka po ropě | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Cestování | Blízký východ | Růst výnosů | Vývoz z USA | Vývoz | Dlouhodobý trend | Průmyslové kovy | Vakcína | Spekulovat | Moderna | Oživení globální poptávky | Kupci | Komunistická strana | Argentina | Šéf firmy | Tisknout peníze | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Rozhodnutí FOMC | Ruské úřady | Čínská poptávka | Nestlé | Agrofert | Propad cen | Covid | Restrukturalizace | Druhá vlna | Nízké sazby | Mississippi | Vlna koronaviru | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Úroda | Úroda obilovin | Ceny kávy | Šance | Ceny | Čeští spotřebitelé | Bretton Woods | Začít obchodovat na burze | Druhá vlna COVID-19 | Vepřové maso | Silné momentum | Indonésie | Pravděpodobné výsledky | Worldometers | Počty nakažených | Analytik XTB | Hnojiva | Počet akcií | Odborníci | Snížení emisí | Budoucí vývoj | Arabica | Cena elektřiny | Biden | Druhá vlna koronaviru | Česká republika | FiveThirtyEight | HB4 | Pšenice HB4 | Energetický sektor | Dílčí indexy | Bidenovo vítězství | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Nestabilní situace | WASDE | Výdělky | Futures na DAX | Futures prostřednictvím CFD | Proč vznikly futures? | Co to jsou futures? | TABAK | Velký kapitál | Počasí | Růst ceny | Zvýšení ceny | Výrobce obuvi | Evropské centrální banky | Situace na trhu | Dialog | Kov | Ceny povolenek | Nové rekordy | Nová strategie | Admirals | Silný růst | Výrazný růst | Indexové akcie | CRM | Sýrie | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Prudký růst cen | Aktuality z komoditních trhů | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Pandemie COVID | Oslabení | Evropské společnosti | Plány | Cíle | Dodávky plynu | Zdražování cen | Prodej | Týdenní výkon | Regulační úřad | Technologie | Odhad letošní sklizně | Sklizeň obilovin | Očekávaná data | Hliník | Egypt | Výroční zprávy | Rada guvernérů | Roger | Inflace cen | B Word | Nedostatek potravin | Ceny kávy Arabica | Firma Starbucks | Rekord | Kryptoměnová síť | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Fitch Solutions | Bloomberg News | Společnosti | Opatření | Shrinkflation | Smrskflace | Výkyvy počasí | ANO | Plány na podporu ekonomiky | Ceny plynu | Extrémní počasí | On Holding | On Holding AG | Roger Federer | Kryptoměnová síť Bitcoin | Úročení | Zdražování potravin | Energetické krize | Dmitrij Peskov | Vysoké ceny | Statoil | Obilí | Problémy s počasím | Pozornost | Ruský prezident | TIM | | Kazachstán | Nepříznivé počasí | Rozšíření | Zemědělci | Mluvčí Kremlu | Hráči na trhu | Cena uranu | Cena uranu se na světových trzích | Kontrakty na uran | UxC LLC | UxC | Jonathan Hinze | Snížení emisí uhlíku | Kazašský prezident | Kasym-Žomart Tokajev | Ruský plyn | Hry | Válka na Ukrajině | Objem prostředků | Kupní cena | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Ruská invaze | Kyjev | Západní firmy | Invaze | Agentura Bloomberg News | Západní sankce | Vývoz pšenice | Tobin Gorey | Zastavení dodávek | Ruský Gazprom | Vývoz potravin | Protiruské sankce západních států | Sankce západních států | Spirálovitý růst cen energií | Spirálovitý růst cen | Spirálovitý růst | Růst cen energií | Západní sankce vůči Rusku
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Playtech
Plimsoll Mark Capital
PLN
Plnění daňové povinnosti
Plnění objednávek
PLN/EUR
Plnit sny
Plňte sny
Plný úvazek
Plný zisk

Následující klíčová slova

Plošná karanténa
Plošné testování
Plovoucí systém směnných kurzů
PLTC
PLTR
PLTR.US
PLUG
Plug-in Admirals
Plug-in Admirals Supreme
Plug Power
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
UFX
FXCM
Swiss Markets
reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít