Čtvrtek 21. říjen 2021 00:48
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets
reklama
Purple vyroci
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Značný pokles

C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Důvěra investorů v německou ekonomiku v září čtvrtý měsíc za sebou klesla

07.09.2021 Důvěra investorů v německou ekonomiku se v září opět snížila, pokles vykázala již čtvrtý měsíc za sebou. Investory znepokojují problémy v dodavatelských řetězcích. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý institut ZEW.
img

Report od OPECu nezlepšuje sentiment na ropnom trhu

15.07.2021 Počas dnešného obchodovania môžeme na trhu s ropou pozorovať zmiešané nálady. Na jednej strane boli zverejnené špekulácie o možnej dohode medzi Saudskou Arábiou a SAE, ktorá by teoreticky mohla byť pre ropu pozitívna. Na druhej strane, správa DOE, hoci vykazovala značný pokles zásob, v konečnom dôsledku viedla k výpredaju. Nedávne zhodnotenie dolára navyše výrazne ovplyvňuje ropu.
img

Komoditní fondy pokračovaly ve svém vítězném tažení a za červen si připsaly 1,46 %. Od počátku roku posílily téměř o pětinu

13.07.2021 Červnové výsledky Broker Consulting Indexu podílových fondů opět potvrdily neochvějnou pozici komoditních fondů, které meziměsíčně posílily o 1,46 %. Od počátku letošního roku zaznamenávají výrazný, téměř pětinový nárůst. V červnu posílily také nemovitostní a akciové fondy, naproti tomu dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu nevybočily ze svého klesajícího trendu a skončily se ztrátou -0,06 %, respektive -0,10 %.
img

Ranní okénko - Ceny výrobců si patrně udrží svižné tempo i v nejbližších měsících

21.04.2021 Podrobněji jsme se březnové statistice cen českých výrobců věnovali v komentáři. Ceny výrobců v průmyslu meziměsíčně přidaly 1,4 %, oproti předchozím 0,7 %, čímž se meziročně dostaly na 3,3 %, po minulých 1,4 %. Za celé první čtvrtletí si v průměru připsaly +1,6 % r/r. Kromě vyšších cen energií (+5,6 % r/r), přispělo k celkovému březnovému růstu průmyslových cen také zdražení meziproduktů (+5,4 % r/r). Vývoj tak reflektuje růst cen komodit zejména ropy či například kovů, jež vede k vyšším nákladům. K růstu cen došlo i v ostatních kategoriích – ve stavebních pracích o 1,9 % r/r (v únoru o 1,8 %) a v zemědělství o 0,4 % r/r (v únoru ještě pokles o 1,6 %). Ke zvolnění meziroční dynamiky cen došlo pouze ve službách v podnikatelské sféře, z 1,4 % na 0,7 %.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Rok 2020 budeme mít ještě dlouho v paměti

18.01.2021 Za rok 2020 vykazují akciové fondy výkonnost 2,50 %, v listopadu vykazovaly 1,17 %. Dluhopisové fondy si za stejné období připisují zhodnocení 1,05 %, v listopadu 0,95 % a peněžní fondy zaznamenaly mírný meziměsíční propad a vykazují zhodnocení pouze 0,34 %, pro připomenutí v listopadu si připisovaly 0,43 %. Smíšené fondy si připisují 2,60 %, v listopadu to bylo 1,88 %. Komoditní fondy stále vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích, od začátku roku vykazují pokles -3,23 % a v listopadu měly pokles o -5,97 %. Nemovitostní fondy zaznamenaly v prosinci pokles a vykazují tak za uplynulý rok -9,62 %, v listopadu měly pokles -8,46 %. Index podílových fondů uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.
img

Zítra e-shopy ve velkém spouští povánoční slevy, třeba za oblečení ale letos Češi kvůli koronaviru utratí o 20 miliard méně než loni. S reklamací se otálet nevyplácí

24.12.2020 Zítřkem, tedy prvním svátkem vánočním, začíná tuzemským e-shopům druhé nejsilnější prodejní období v roce: povánoční výprodeje. V předvánočním čase, v listopadu a v části prosince před Štědrým dnem, lidé v českých e-shopech utratili bezmála 70 miliard korun. Před koncem tohoto období, tedy ještě před Štědrým dnem, už některé e-shopy zahájily sezónu „povánočních“ slev. Hlavní období povánočních slev ale začíná právě až zítra. Potrvá do první poloviny ledna.
C:\fakepath\GBPNZDH4.png

3 dôležité obchodné príležitosti na najbližšie týždne

27.09.2020 V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrieme sa na tri menové páry a to NZD/USD, GBP/NZD a USD/JPY z weekly, daily a H4 timeframe. Už je za rohom október, čo je jeden z najvolatilnejších mesiacov a posledný kvartál v roku, tak sa pripravte na zaujímavé pohyby!
C:\fakepath\CNB1.jpg

Červnová inflace byla o 0,4 bodu vyšší, než odhadovala ČNB

10.07.2020 Červnová meziroční inflace byla o 0,4 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Důvodem rozdílu byla vyšší než očekávaná jádrová inflace, která je očištěná o sezonní vlivy, změny regulovaných cen, daňové úpravy a jiná administrativní opatření. Meziroční inflace v červnu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu stoupla na 3,3 procenta.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Výroba zpracovatelského průmyslu v Japonsku je nejníže od r. 2009

30.06.2020 Výroba japonského zpracovatelského průmyslu v květnu klesla nejníže od finanční krize v roce 2009, koronavirová pandemie totiž dál brzdila poptávku doma i v zahraničí. Míra nezaměstnanosti se pak dostala na maximum za tři roky a k dispozici je nejméně volných pracovních míst za pět let. Dnes zveřejnění údaje vlády ukazují, že třetí největší ekonomika světa se propadá hlouběji do recese.
img

Ranní nadhoz - inflace v eurozóně téměř na nule

29.05.2020 Podle předběžného odhadu zpomalila německá inflace v květnu v evropském harmonizovaném vyjádření z dubnových 0,4 % na 0,0 % meziměsíčně. V meziročním srovnání tak ceny vzrostly o pouhých 0,5 %. Výsledek byl téměř přesně v souladu s očekáváními.
img

Ranní nadhoz - konjunkturální průzkum naznačí v květnu zlepšení

25.05.2020 Postupné vyprchávání optimismu na trzích v závěru minulého týdne se podepsalo i na kurzu koruny. Ta v pátek oslabila o cca 20 haléřů a kurz se vrátil do blízkosti EUR/CZK 27,30. Blízko této úrovně se kurz pohybuje i dnes po ránu.
img

Komentář Raiffeisenbank: Ceny ve výrobní sféře spadly do deflace

20.05.2020 Ceny průmyslových výrobců v dubnu opět výrazně poklesly. Oproti předešlému měsíci se podruhé v řadě snížily o 0,5 %, což znamenalo propad cen v meziročním srovnání do deflace na -0,8 %. Oproti předpokladům trhu byl zaznamenaný meziroční pokles cen mírnější o tři desetiny procentního bodu. Na meziročním poklesu cen se největší měrou podílelo odvětví rafinovaných ropných produktů a výroby chemických látek, kde se nejvíce projevily nízké ceny ropy na světových trzích. Nižší byly i ceny v oblasti zpracování kovů a v těžbě a dobývání. Na druhé straně ceny u elektřiny, plynu a páry pokračují v rychlém růstu, když meziročně přidaly 8,6 %. Nezanedbatelný nárůst cen byl zaznamenán i v oblasti potravinářské výroby, kde inflace dosáhla 4,5 %.
img

Saúdská Arábie kvůli propadu cen ropy ztrojnásobí sazbu DPH

12.05.2020 Saúdská Arábie v reakci na prudký pokles cen ropy od července ztrojnásobí sazbu DPH. Nebude také už vyplácet příspěvek na životní náklady státním zaměstnancům.
C:\fakepath\EURSEKDaily.png

EUR/SEK v trendovom kanáli a iné signály na exotických trhoch

07.05.2020 V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Riadne sa pozrieme na EUR/SEK, EUR/TRY a SGD/JPY z dailytimeframeov kde vznikli zaujímavé obchodné signály.
img

Dnes zasedá ECB, evropská ekonomika v recesi

30.04.2020 Spotřebitelská důvěra v eurozóně za měsíc duben propadla z březnových -11,6 bodů na -22,7. Na takto nízké hodnotě se nacházel sentiment naposledy před sedmi lety. Také hodnocení podnikatelského prostředí zaznamenalo značný pokles. Pozitivněji vyznělo očekávání budoucího ekonomického vývoje, kdy většina hráčů na trhu už vyhlíží uvolnění restriktivních opatření a znovunastartování businessu. Proto by již květnová hodnota mohla zaznamenat lepší skóre.
img

Ranní nadhoz - PMI napoví, jak si stojí průmysl

24.03.2020 Americká centrální banka včera oznámila další opatření na podporu ekonomiky. V případě potřeby nakoupí neomezené množství státních dluhopisů a hypotečních cenných papírů. Fed se tedy rozhodl vrhnout na trh tolik prostředků, aby bylo zajištěno jeho hladké fungování. Nové opatření by mělo doplnit předchozí kroky americké centrální banky a zajistit dostatek likvidity na úvěrovém a mezibankovním trhu. Akcie na tuto zprávu reagovaly chvilkovým růstem, záhy však začaly opět klesat.
img

Ranní nadhoz - Ministerstvo financí ohlásilo další podpůrná opatření

23.03.2020 Ministerstvo financí o víkendu vydalo prohlášení o rozšíření úlev v daňové oblasti. Nově navrhuje prominout červnové zálohy na daň z příjmu PO i FO. Dále by se pak mohl posunout termín podání daňového přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí na konec srpna. Podnikatelé si navíc budou moci odečíst ztráty z letošního roku zpětně ze základu daně z let 2019 a 2018 (díky institutu zpětného působení daňové ztráty). V neposlední řadě ministerstvo pozastavuje Elektronickou evidenci tržeb po dobu nouze a následující tři měsíce.
img

Okénko trhu - Německý ifo index vykázal značný pokles

19.03.2020 Od pondělního mimořádného zasedání České národní banky se několik členů rady vyjádřilo k tomuto rozhodnutí i k aktuální situaci. Tomáš Holub zhodnotil, že koruna, která v posledních týdnech významně oslabila, v současné situaci tuzemské ekonomice pomáhá. Spolu s pondělním snížením sazeb tak tyto dva faktory značně uvolňují tuzemskou měnovou politiku. Zároveň však upozornil, že pokud by ČNB dále výrazně snižovala sazby, mohlo by to způsobit další oslabení koruny, až do nežádoucích úrovní. Trhy na agresivní snižování sazeb sází, Holub tuto variantu však nepotvrzuje. Na rozdíl od Fedu si česká ekonomika nulové sazby nežádá. Podobný názor zastáváme také my. Podle našeho očekávání se rada již na dalším regulérním zasedání příští čtvrtek přikloní k dalšímu snížení sazeb o 50 bazických bodů a pak ještě k jednomu dodatečnému v druhém čtvrtletí o 25 bazických bodů. Následovat by měla stabilita se základní úrokovou sazbou na úrovni 1 %. Tento scénář nevyloučil guvernér J. Rusnok, který potvrdil, že pondělní snížení sazeb nemuselo být poslední. Situace se podle něj mění každým dnem a již příští čtvrtek mohou bankéři na nejnovější vývoj reagovat dalším upravením měnové politiky.
Související klíčová slova: Kvantitativní uvolňování | Finance | Stříbro | Pullback | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | NZD/USD | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Fibonacci | Devizové rezervy | Pin Bar | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | EUR/SEK | SGD | GBP/NZD | EUR/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Zhodnocení | Bankovní rada | Dluhopisové fondy | Broker | Centrální banka | Centrální banky | Downtrend | ECB | Ekonomika | Emise | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Gap | IFO index | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Komodity | Kurz | Low | Marže | Měnové páry | Měny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Portfolio | Pozice | Rating | Repo sazba | Riziko | Inflační riziko | Ropa | Sentiment | Spike | Support | Timeframe | Trader | Trend | Ukazatel | Uptrend | Výkonnost | Výnos | YTD | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | NZD | GBP | Obchodování | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Evropská ekonomika | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fundamenty | Fond | Zasedání ECB | Ekonom | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Kurz koruny | Výsledky | IEA | Lukáš Kovanda | Burzy | Obchodníci | Raiffeisenbank | Index | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Broker Consulting | Cena | CZK | Česká ekonomika | Engulfing | Fondy | Graf | Hrubý domácí produkt | Investiční | Investování do akcií | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Komoditní | Makroekonomické ukazatele | Meziroční inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Oslabení koruny | Portfolia | Pravidelné investování | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Signály | Smíšené fondy | Státní dluhopisy | Trh | Volatility | Zlato a stříbro | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | Buy | Ministerstvo financí | Průměrování | ROCE | Sell | Itálie | Hrubý domácí produkt (HDP) | Komise | Aramco | Institut ZEW | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Polská centrální banka | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Ekonomický sentiment | Klid | Ekonomická aktivita | Index důvěry | Zasedání České národní banky | Propad | Ropná společnost | Guvernér | Ztráty | Historická maxima | Erste | Saúdská Arábie | Výhled | Bankéři | Konsensus | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | TRY | Příjmy | Indikátory důvěry | ČTK | Německý Ifo index | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Okénko trhu | Ranní nadhoz | René Remšík | Nemovitostní fondy | Komentář Raiffeisenbank | Dlouhodobé investování | Výkonnost fondů | Podniky | Inflace v eurozóně | Royal Dutch Shell | I-Trader | Pokles cen ropy | SGD/JPY | Výkonnost akcií | Růst cen komodit | Majetek | Pozornost trhu | Zájem investorů | Statistický úřad | Snížení sazeb | Pokles cen | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Saudi Aramco | Globální recese | Overbalance | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Předstihové indikátory | Státní ropná společnost | Největší ekonomika | Obchodujte | Trinity Bank | Měny regionu | Celkové příjmy | Deficit | Ceny benzínu | Trinity | Objem | Dvojitý vrchol | Obchod | Trh práce | Obrat trendu | Achim Wambach | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Německé hospodářství | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Souhrnný index | Black Friday | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Miliardy | Průzkumy | Ekonomická důvěra | Domácí poptávka | Zveřejněná data | Dvojité dno | E-shopy | Ceny výrobců | Průmysl | PLN | Průmyslová výroba v Německu | Zdražování | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Tomáš Holub | Total | Prognózy | Nejistoty | Vision 2030 | Nálada | Prohlášení | Amgen | Míra | PMI z Německa | Ceny zemědělských výrobců | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Americké centrální banky | Vánoce | Zlepšení sentimentu | Zpracování kovů | xStation5 | MasterCard | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Americké objednávky | Analytik Broker Consulting | Bezdůvodné vrácení zboží | Vrácení zboží e-shopu | Poskytnutí slevy | NERV | Miliardy korun | NLI | Wirecard | Nízké ceny ropy | Objem objednávek | Evropská inflace | Ifo | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Luboš Růžička | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Ceny ve výrobní sféře | Broker Consulting Index podílových fondů | Prognózy ČNB | Prezident | Koronavirus | Trhy | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Virus | Pokles | Situace | Situace okolo koronaviru | Meziroční růst | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Výdaje | Daň z příjmu | Americké ekonomiky | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | Zpřesněný odhad | Stabilita | Vývoj | Prudký pokles | Lufthansa | Dostatek likvidity | Restriktivní opatření | Letectví | Největší propad | Cenový vývoj | Společnost Saudi Aramco | Stimul | Nemoc COVID-19 | Žádosti o podporu | Prudký pokles cen | Další pokles | Domácnosti | Neomezené množství | Německý index IFO | Růst | Koronavirové krize | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Potenciál | Ekonomiky | Války | Práce | Údaje | DPH | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Lukáš Vokel | Dopady koronavirové krize | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Snížení produkce | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Data z americké ekonomiky | ZEW Achim Wambach | Důvěra v eurozóně | Soukromá spotřeba | Vývoz | Zadlužení | RBI | Vakcína | Koronavirová pandemie | JDE | Koronavirové pandemie | Ekonomická důvěra v eurozóně | Propad cen | Covid | Výroba zpracovatelského průmyslu | Červnová inflace | SAE | Ceny | Důvěra | Počty nakažených | Odborníci | Ranní okénko | Nařízení | Očkování | Rozpočtové deficity | Pokles zásob | Report od OPECu | Nedostatek čipů | Opatření
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Zmírnění Volckerova pravidla
Zmírňování těžebních omezení
Zmrazení dluhu
Zmrazení dluhu chudých zemí
Zmrazení ekonomiky
Zmrazení zahraničního obchodu
ZM.US
Zmutovaný koronavirus
Značka Amazon
Značka Apple

Následující klíčová slova

Znak dolar
Znaky měn
Znalecký ústav
Znalost
Znalosti finančních trhů
Znalosti o obchodování
Znalosti trhu
Znalost trhu
Znalý investor
Známé digitální měny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple konference
Potvrďte prosím... Zavřít