Neděle 03. červenec 2022 04:01
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Vantage
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Ruská centrální banka

C:\fakepath\trader-01072022-32-zm.jpg

Newsweek: Ruská ekonomika se hroutí, ukazují nová statistická data

01.07.2022 Pokud jako důkaz dopadů západních sankcí na ruskou ekonomiku nestačí fakt, že rozlohou největší země světa poprvé od bolševické revoluce nezaplatila svůj zahraniční dluh, nová zpráva o sociálně-ekonomické situaci Ruska nenechá už nikoho na pochybách. Ruská ekonomika se postupně hroutí, píše americký týdeník Newsweek. Data ruského statistického úřadu ukazují, že se výroba propadla v mnoha odvětvích, od automobilů až po domácí spotřebiče. Pokles zaznamenal i maloobchod.
C:\fakepath\Ruslo-dluh.png

Problémy ruského dluhu - od bolševické revoluce, přes rozpad SSSR až po Putina

27.06.2022 Těsně před bolševickou revolucí v roce 1917 bylo carské Rusko největším mezinárodním dlužníkem na světě, protože si hodně půjčovalo na financování industrializace a železnic a po vypuknutí první světové války i na modernizaci armády. Po říjnové revoluci v roce 1917, kdy se k moci dostali bolševici v čele s Vladimirem Iljičem Leninem, nastal totální rozvrat hospodářství a 1. ledna 1918 Lenin anuloval všechny státní půjčky, jak zahraniční tak vnitřní, a Rusko oznámilo, že dluhy platit nebude. Nejvíce na to doplatila Francie a Británie, které utrpěly ohromné ztráty. Podle amerického historika a analytika dosahoval tehdejší zahraniční dluh Ruska v dnešních cenách 500 miliard dolarů. Trvalo až do poloviny 80. let, než Moskva část tohoto dluhu uznala.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská měna vystoupila vůči dolaru k 55 rublům, což je maximum za sedm let

20.06.2022 Ruský rubl dnes vůči dolaru vystoupil na nejvyšší hodnotu za téměř sedm let. Podporuje ho zejména blížící se konec měsíce, kdy budou firmy platit daně, uvedla agentura Reuters. Růst kurzu rublu je do značné míry stále jen umělý, protože jeho vývoj ovlivňují kroky ruské centrální banky a zejména administrativní zásahy, které po začátku války na Ukrajině nařídil Kreml.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruský maloobchod by letos podle svazu mohl klesnout až o devět procent

14.06.2022 Maloobchodní tržby v Rusku by v letošním roce mohly klesnout až o devět procent. Předpověděl to dnes ruský svaz maloobchodních společností. Ruský maloobchodní sektor se nyní potýká s negativními důsledky sankcí, které vůči Rusku za jeho útok na Ukrajinu zavádějí západní země.
C:\fakepath\trader-10062022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.06.2022 1) Květnová meziroční inflace byla o 1,1 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v nové květnové prognóze. Důvodem byl především větší než očekávaný růst jádrové inflace, což je inflace očištěná o sezonní vlivy, a cen pohonných hmot. Ceny potravin a regulované ceny byly ve srovnání s jarní prognózou jen mírně vyšší, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v Česku v květnu stoupla na 16 procent. To je nejvyšší hodnota od prosince 1993.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka snížila základní úrok na předválečnou úroveň 9,5 procenta

10.06.2022 Ruská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o 1,5 procentního bodu na 9,5 procenta, což je na úroveň z období před zahájením útoku na Ukrajinu. V tiskové zprávě uvedla, že inflace v Rusku zpomaluje rychleji, než předpokládala ve své dubnové prognóze. Banka nyní očekává, že celoroční inflace letos dosáhne 14 až 17 procent, zatímco dříve ji odhadovala na 18 až 23 procent.
C:\fakepath\trader-08062022-33-zm.jpg

Inflace v Rusku v květnu podle statistického úřadu klesla na 17,1 procenta

08.06.2022 Meziroční míra inflace v Rusku v květnu klesla na 17,10 procenta z dvacetiletého maxima 17,83 procenta v dubnu. Vyplývá to z dnešních údajů ruského statistického úřadu. Ruská ekonomika se nyní potýká s problémy v důsledku sankcí, které na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu uvalují západní i další země.
img

Jak sankce ovlivňují Rusko?

01.06.2022 Stále se hledá odpověď na zásadní otázku, jak citelně zasáhnou sankce ruskou ekonomiku. „Jde především o politický boj a demonstraci síly a jednoty pro jakékoliv budoucí podobné konflikty. Cílem západních zemí je tedy i odstrašit potenciální budoucí agresory, kteří by snad chtěli vykročit stejným směrem a uplatnit podobnou agresivní regionální politiku. To se týká především Číny,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-30052022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (30.5.2022)

30.05.2022 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu přinesl velmi povedený a ziskový obchod, na který jsem opět s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Došlo totiž k prolomení horní vstupní S/R zóny, což aktivovalo čekající nákupní příkaz a následně se trh vydal prudce nahoru, aby přesně došel do mého předem stanového cíle, kde došlo k ukončení long obchodu ve slušném zisku. Pokud jste mého obchodu tak využili, tak vám gratuluji k profitu.
C:\fakepath\trader-26052022-22-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.05.2022 1) Ve zcela rozdílné pozici jsou před nadcházejícím mimořádným summitem Evropské unie dvě země, které řadu let spojoval spor jejich vlád s unijními institucemi o právní stát. Zatímco Maďarsko stále blokuje ostatními podporované embargo na dovoz ruské ropy a požadované peníze na ropnou infrastrukturu podle unijních činitelů patrně ještě dlouho neuvidí, polský premiér Mateusz Morawiecki se v Bruselu může dočkat odblokování mimořádných miliard pro svou zemi. Někteří diplomaté přitom soudí, že jedinou nadějí na rychlou shodu na ropném embargu je vyjít vstříc jinému maďarskému požadavku a vyjmout z něj ropu tekoucí potrubím.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka snížila základní úrok o tři procentní body na 11 procent

26.05.2022 Ruská centrální banka dnes na mimořádném zasedání svého měnového výboru snížila základní úrokovou sazbu o tři procentní body na 11 procent. Inflační tlaky se podle ní díky posílení rublu zmírňují a podobně klesají inflační očekávání domácností a podniků, oznámila banka. Ekonomiku navíc čeká pokles, který bude z velké části výsledkem válečného tažení ruských vojsk na Ukrajinu.
img

Ranní okénko - Porostou sazby v USA nad neutrální úroveň?

26.05.2022 Dnešek bude díky státnímu svátku v řadě evropských zemí poměrně klidný a důležitější data dorazí jen z USA. Upřesnění a podrobnějšího rozkladu se dočká výsledek HDP za první kvartál, chybět nebudou ani tradiční data ohledně týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ty již ovšem nejsou tak sledované jako například po vypuknutí pandemie a dopad na trhy bude jen tlumený. Menší pozornost na sebe dnes strhne i ruská centrální banka, která bude rozhodovat o dalším nastavení sazeb.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 20. května 2022

20.05.2022 Vláda země zkoumá různé varianty týkající se přijímání kryptoměn v roce 2022, zatím ale finální podobu žádné konkrétní politiky týkající se plateb digitálními aktivy nevytvořila. Legalizaci nicméně doporučilo ruské Ministerstvo financí v dubnovém zákoně o digitální měně.
img

Rusko nevyhnutelně zlegalizuje kryptoplatby, říká ministr obchodu 

19.05.2022 „Otázkou je, kdy k tomu dojde, jak k tomu dojde a jak to bude regulováno. Nyní se na tom aktivně podílí jak centrální banka, tak vláda,“ uvedl ministr obchodu Denis Manturov.
img

Brusel ustupuje Putinovi. Nad platbou za plyn v rublech zřejmě přivře oči

15.05.2022 Evropská komise v těchto hodinách završuje svoji snahu precizovat vodítko firmám a státům EU stran toho, jak mají platit za ruský plyn. Podle informací agentury Bloomberg vodítko precizuje takovým způsobem, že evropští odběratelé budou moci nadále nakupovat ruský plyn, aniž by přitom porušovali protiruské sankce. Ty EU zavedla v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.
img

Kreml už na rublech za plyn netrvá. I tak stále drží Evropskou unii pod krkem

01.05.2022 Jednota Evropské unie ve vztahu k Rusku dostává těžce na frak. Tak to samozřejmě mají v Kremlu nejradši. Jistě se jim tváře rozjasnily, když Maďarsko v pátek obvinilo některé další země EU z pokrytectví a záludností. Podle Budapešti se státy typu Německa, Rakouska nebo Itálie, resp. jejich klíčové energetické podniky, tváří, že na Kremlem požadovaný nový způsob platby za plyn nepřistupují. Přitom opak je pravdou.
img

Kreml couvá. Platba za plyn v rublech už není bezpodmínečně nutná

01.05.2022 Kreml včera upřesnil podobu nového mechanismu platebního styku s odběrateli ruského plynu z takzvaných nepřátelských zemí, mezi něž patří i členské státy EU. Složí-li „nepřátelští“ obchodní partneři ruského plynárenského gigantu Gazprom svá eura, příp. dolary na devizový účet Gazprombanky, ruské státní banky, plyn poteče do EU i tehdy, pokud Gazprombanka nepřevede získané devizy v rubly. Znemožnění převodu ovšem v takovém případě nesmí být důsledkem případných dalších sankcí na Rusko uvalených.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Putin prý diskutuje o myšlence navázat rubl na zlato

01.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin diskutuje o myšlence navázat ruský rubl na zlato a další komodity. Uvedl to v pátek Kreml. Podle vlivného představitele ruských bezpečnostních složek by navázání rublu na zlato posílilo suverenitu ruského finančního systému, který se dostal pod tlak v důsledku západních sankcí uvalených na Rusko kvůli útoku na Ukrajinu, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-29042022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.04.2022 1) Čínské akcie dnes posílily. Podle analytiků přispěla k růstu zpráva, že vládnoucí komunistická strana slibuje zvýšit politickou podporu s cílem stabilizovat ekonomiku a finanční trhy. Ty se potýkají s pandemií covidu-19 a s rostoucími geopolitickými riziky. Za celý měsíc ale hlavní indexy vykázaly výrazný propad.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka snížila základní úrok a naznačila další snížení

29.04.2022 Ruská centrální banka dnes snížila základní úrokovou sazbu o tři procentní body na 14 procent. Pokles úroků je vyšší, než čekali analytici. Banka zároveň uvedla, že vidí prostor k dalšímu snižování sazeb ve snaze vypořádat se s hospodářským poklesem a vysokou inflací.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Gazprom podle Kremlu pracuje na zavedení systému plateb za plyn v rublech

26.04.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom pracuje na realizaci prezidentského výnosu, který počítá s platbami za dodávky plynu v rublech. Uvedl to dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, který tím reagoval na dotaz ohledně pokynů Evropské komise (EK) k plánu Ruska. Další podrobnosti nesdělil, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruští poslanci schválili třetí mandát šéfky centrální banky Nabiullinové

21.04.2022 Ruští poslanci schválili třetí mandát guvernérky centrální banky. Elvira Nabiullinová, jejíž prodloužení mandátu navrhl v polovině března prezident Vladimir Putin, má v Rusku zajistit makroekonomickou stabilitu. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Co je pro vás nutné vědět, pokud bude Kreml přijímat BTC?

19.04.2022 Investoři se chystají na další nabitý týden na trhu s digitálními měnami obrací pozornost k posledním zprávám o kryptoměnách v Rusku. Země se připravuje na konečné spuštění vlastní krypto infrastruktury. Jeden ruský zpravodajský server momentálně investorům sděluje, jakou podobu bude legislativa nejspíše mít. Řada investorů a expertů proto zvažuje, co bude znamenat legalizace kryptoměn v Rusku pro svět.
img

Kolik by každý dospělý Čech musel investovat, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun

18.04.2022 Ministerstvo financí USA před čtrnácti dny ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem. Tyto platby tak nelze uskutečňovat prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrdila ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
C:\fakepath\trader-13042022-28-zm.jpg

Meziroční inflace v Rusku stoupla na téměř 17,5 procenta, nejvýše za 20 let

13.04.2022 Meziroční míra inflace v Rusku se minulý týden vyšplhala na 17,49 procenta, tedy na nejvyšší úroveň za 20 let. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen tak zrychlilo z 16,70 procenta v předchozím týdnu. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského ministerstva hospodářství. Ruská ekonomika se nyní potýká s problémy v důsledku sankcí, které na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu uvalují západní země.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-10042022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (11.4.2022)

11.04.2022 Moje obchody byly v minulém týdnu vysoce úspěšné. Na vše jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Dopředu jsem uveřejnil mé čekající objednávky na měnovém páru EUR/USD a dvě byly úspěšně trhem vyplněny a nabídly tak ziskové obchody. Jako první došlo k průrazu spodní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short (sell) obchod, který po aktivaci pokračoval v poklesu až k mé předem určené hladině výstupu, kde jsem ukončil obchod v zisku na Profit-Targetu. Poté byl rychle otevřen také další prodejní ochod, který také došel velmi přesně do zisku a byl ukončen na Profit-Targetu. Pokud jste mých obchodů také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k velmi pěknému zisku, který byl zároveň rekordní v tomto roce!
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruské banky budou moci znovu prodávat lidem zahraniční měny v hotovosti

10.04.2022 Ruské banky budou moci od 18. dubna znovu prodávat fyzickým osobám zahraniční měny v hotovosti. Oznámila to v pátek ruská centrální banka, která tak zmírňuje svá regulační opatření, jejichž cílem je podpořit kurz domácí měny.
C:\fakepath\trader-08042022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.04.2022 1) Zvláštní ekonomická zóna ve středoamerickém Hondurasu přijala bitcoin a další kryptoměny jako zákonné platidlo. Ve čtvrtek to podle agentury Reuters uvedli její představitelé. Speciální zóna s názvem "Honduras Prospera“ byla založena v roce 2020, aby pomohla podpořit investice. Má správní, fiskální a rozpočtovou autonomii. "Flexibilní regulační rámec společnosti Prospera umožňuje kryptoinovaci a používání bitcoinů obyvateli, podniky a úřady,“ uvedl Honduras Prospera v prohlášení.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka překvapivě snížila základní úrokovou sazbu na 17 procent

08.04.2022 Ruská centrální banka dnes překvapivě snížila svou základní úrokovou sazbu o tři procentní body na 17 procent. Nová sazba bude platit od pondělí. Na konci února banka v důsledku prvních sankcí po vstupu ruských vojsk na Ukrajinu sazbu více než zdvojnásobila na 20 procent.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruský rubl výrazně zpevnil, nachází se na úrovních z doby před válkou

07.04.2022 Ruský rubl během dnešního obchodování v Moskvě výrazně zpevnil. Dostal se tak až na nejsilnější úroveň od 11. února, tedy od doby před zahájením ruského útoku na Ukrajinu, napsala agentura Reuters. Sankce uvalené na Rusko vedly k propadu rublu na rekordní minima, později se však ruská měna zotavila. Přispěly k tomu kroky ruských úřadů, například výrazné zvýšení úrokových sazeb či nařízení, aby ruské podnik směňovaly za rubly 80 procent devizových příjmů.
img

Nové způsoby prodeje zlata z Ruska, které činí hodnotu 20 miliard USD za rok

06.04.2022 Velmi velký ruský zlatý průmysl objevuje nové způsoby, jak prodávat svůj kov, mezi nápady patří větší vyvážení do Číny a na Blízký východ, jelikož sankce jeho normální prodejní trasy omezují.
img

Kolik by každý dospělý Čech musel zaplatit, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun. V reakci na masakr v Buči totiž USA utahují Rusku finanční smyčku kolem krku

05.04.2022 Ministerstvo financí USA včera ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem, prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrzuje ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
img

Rusko krvácí a zoufá, ani bitcoin jej nespasí. Pokud mu pomůže Čína, tak jen trochu

28.03.2022 Na námořní lince mezi Čínou a Sibiří mají v těchto dnech déjà vu. Jako roku 2018, když sankce zavedla Trumpova administrativa, se tam pokoušejí navýšit vývoz aluminy čili oxidu hlinitého. Tu potřebuje ruský gigant Rusal k výrobě hliníkového kovu. Čínští obchodníci nakládají na lodě mířící do Ruska menší náklad aluminy a zkoušejí, co jim ještě projde. Pokud to „projde“, náklad navýší. A pak dále. Dokud se „ucho neutrhne“. Pokud se tedy někdy vůbec utrhne.
img

Rusko by si prodejem plynu a ropy za bitcoiny nepomohlo, vždyť bitcoin za poslední dobu propadl podobně jako rubl. Moskva zmiňováním bitcoinu buď blufuje, nebo je zoufalá

25.03.2022 Bitcoin dnes výrazněji nereaguje na zprávu světových médií v čele s BBC, že by Rusko mohlo při obchodování s ropou a plynem využít právě nejstarší a nejrozšířenější světovou kryptoměnu. Podle dat Bloombergu dnes ráno (9:00 SEČ) bitcoin vůči dolaru dokonce mírně ztrácí, 0,1 procenta. Jeho cena se sice včera vyhoupla nad úroveň 44 tisíc dolarů, poprvé od začátku března, avšak je stále citelně níže v porovnání s loňskou maximální cenovou úrovní. Loni v listopadu se bitcoin prodával takřka za 69 tisíc dolarů.
img

Moskevská burza dnes otevřela citelným růstem. Kreml na podpůrné nákupy vyčlenil v přepočtu přes 220 miliard korun, zakázal obchodovat cizincům i spekulantům na pokles

24.03.2022 Moskevská burza dnes otevřela i pro obchodování s podstatnou částí akcií. Hlavní burzovní index, MOEX, po otevření poskočil o 11 procent. Nenaplnila se četná očekávání, že se akcie po otevření propadnou o desítky procent.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 24. března 2022

24.03.2022 Ruská centrální banka (CBR) doporučila domácím komerčním bankám zintenzivnit sledování uživatelských transakcí, jejichž cílem může být obcházení "zvláštních ekonomických opatření CBR proti odlivu zahraniční měny", informovala místní média. Doporučení zahrnuje přísnější dohled nad obchodováním s kryptoměnami, které je uvedeno mezi nástroji pro vyvádění kapitálu z Ruska.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Inflace v Rusku v březnu vystoupila na 14,53 procenta, nejvýše od roku 2015

24.03.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Rusku v březnu zrychlilo na 14,53 procenta z únorových 9,15 procenta. Inflace tak byla nejvyšší od roku 2015, oznámil včera ruský statistický úřad. Ceny přitom porostou i nadále, a to kvůli propadu kurzu rublu způsobenému sankcemi západních zemí kvůli ruské invazi na Ukrajinu, upozornila agentura Reuters.
img

Moskevská burza se zítra otevře i pro akcie. Čeká se krach, ale Kreml má na záchranné nákupy vyčleněno v přepočtu přes 220 miliard korun

23.03.2022 Zítra se otevře moskevská burza i pro akcie. Stane se tak poprvé od 25. února, kdy došlo k uzavření parketu v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a jejích ekonomických a sankčních dopadů. Takřka měsíční uzavření burzy kdekoli na světě je zcela ojedinělé. Například newyorská burza byla po útocích z 11. září, které se odehrály jen kousek od ní, zavřena pouze necelý týden.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Moskevská burza obnovuje obchodování, zatím jen se státními dluhopisy

21.03.2022 Moskevská burza dnes postupně začala obnovovat obchodování, které přerušila válka na Ukrajině. Obchoduje se zatím jen se státními dluhopisy, jejichž cena za silného kolísání oslabovala. Centrální banka už minulý týden avizovala, že na začátku vstoupí na trh, aby situaci zklidnila. Obchodování s akciemi v Moskvě zatím obnoveno nebylo.
img

Moskevská burza se v pondělí otevře, ruská centrální banka se bojí pádu trhu s dluhopisy

19.03.2022 Na moskevské burze se v pondělí začne obchodovat s cennými papíry. Stane se tak poprvé od 25. února, kdy došlo k uzavření parketu v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a jejích ekonomických a sankčních dopadů. Guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová rozhodnutí otevřít burzu oznámila ve svém včerejším prohlášení po zasedání vedení banky. Takřka měsíční uzavření burzy kdekoli na světě je zcela ojedinělé. Například newyorská burza byla po útocích z 11. září, které se odehrály jen kousek od ní, zavřena pouze necelý týden.
img

Hodnocení aktuální politiky ruské centrální banky

18.03.2022 Ruská centrální banka dlouhodobě patří mezi nejlépe fungující instituce v Rusku, a dokonce bych ji dal za vzor mnoha dalším zemím. Současnou krizi zvládá na výbornou. Na kolaps rublu zareagovala přerušením obchodování s ruskou měnu, akciemi a dluhopisy. Doplnila to prudkým zvýšením základní úrokové sazby na 20 % a omezeními na pohyb kapitálu.
C:\fakepath\trader-18032022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.03.2022 1) Ruská federace řádně zaplatila úroky z dolarových dluhopisů, a vyhnula se tak platební neschopnosti. Ruské ministerstvo financí dnes oznámilo, že navzdory sankcím, které na Rusko uvalily západní státy, peníze v plné výši dorazily do amerického finančního ústavu Citibank. Ten už zajistí distribuci peněz na účty držitelů dluhopisů. Celkem jde o částku zhruba 117 milionů dolarů (asi 2,6 miliardy Kč).
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka ponechala základní úrokovou sazbu na 20 procentech

18.03.2022 Ruská centrální banka dnes podle očekávání ponechala svou základní úrokovou sazbu na 20 procentech. Vysoká sazba na pozadí výrazných změny vnějších podmínek udržela finanční stabilitu a zabránila nekontrolovanému růstu cen, uvedla banka ve svém sdělení. Od 15:00 promluví na tiskové konferenci guvernérka Elvira Nabiullinová.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Putin navrhl prodloužit mandát guvernérky ruské centrální banky

18.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin navrhl, aby guvernérka centrální banky Elvira Nabiullinová tuto instituci vedla i v dalším funkčním období. Uvádí se to v dokumentu, který byl zveřejněn na webových stránkách dolní komory ruského parlamentu. Osmapadesátiletá Nabiullinová je v čele centrální banky od června 2013 a nyní se musí zejména vypořádat s dopady, které má na ruské hospodářství invaze na Ukrajinu.
img

Reuters: Moskva a Peking pracují na tom, jak obejít platební systém SWIFT

16.03.2022 Rusko a Čína pracují na tom, jak obejít globální platební systém SWIFT a propojit své vlastní systémy finančních zpráv. Podle agentury Reuters to uvedl ruský poslanec Anatolij Aksakov. Dodal, že obchod mezi Ruskem a Čínou vzrostl od ledna do února o více než 40 procent a že růst by měl pokračovat. Moskva tak reaguje na sankce, které na ni Západ uvalil kvůli invazi na Ukrajinu. Od systému SWIFT bylo odpojeno několik ruských bank, což jim způsobuje problémy s převody peněz v zahraničním platebním styku.
img

Ruská burza zůstane zavřená už třetí týden

14.03.2022 Moskevská burza (MOEX) má zůstat zůstat zavřená minimálně do pondělí, 21.března. Ruská centrální banka uvedla, že Moskevská burza tento týden obchodování s akciemi neumožní. Jedná se tak o jedno z nejdelších uzavření akciového trhu v historii. Jeho tržní kapitalizace, i po 40% krachu před pozastavením 28. února, stále činí 700 miliard dolarů.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Na ruské akciové burze se nebude obchodovat ani příští týden

13.03.2022 Na ruské akciové burze se nebude obchodovat ani příští týden. Informovala o tom dnes ruská centrální banka. Ruská burza je zavřená od 28. února. Ruská měnová autorita se tak rozhodla, aby zabránila dalším škodám po zavedení západních sankcí, které přivodily kolaps rublu a ochromily ruskou ekonomiku.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Inflace v Rusku podle analytiků letos bude až 20 pct., HDP klesne o osm pct.

11.03.2022 Inflace v Rusku v letošním roce zrychlí na 20 procent a ekonomika by mohla klesnout až o osm procent. Ukázal to nezávislý průzkum mezi 18 ekonomy uskutečněný ruskou centrální bankou.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruská ekonomika zažívá šok, řekl mluvčí Kremlu; sankce nazval ekonomickou válkou

10.03.2022 Ruská ekonomika zažívá šok kvůli vnějším vlivům, Moskva přijímá kroky, aby jim dokázala čelit, řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov podle agentury Reuters. Rozsáhlé sankce, které na Rusko uvalily západní státy kvůli útoku ruské armády na Ukrajinu, nazval zcela bezprecedentní ekonomickou válkou.
C:\fakepath\trader-09032022-39-zm.jpeg

Inflace v Rusku v únoru vystoupila na 9,15 procenta, nejvýše za sedm let

09.03.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Rusku v únoru zrychlilo na 9,15 procenta z lednových 8,73 procenta. Inflace tak byla nejvyšší za sedm let, oznámil dnes ruský statistický úřad. Ceny přitom porostou i nadále, a to kvůli propadu kurzu rublu způsobenému sankcemi západních zemí kvůli ruské invazi na Ukrajinu, upozornila agentura Reuters.
img

Ekonomické dopady válečného konfliktu

09.03.2022  „Pokud jde o dopady válečného konfliktu na českou ekonomiku, tak velkým rizikem není přímý vliv na zahraniční obchod. Přímo do Ruska směřují 2 % z celkového českého vývozu, zatímco 3 % z celkových českých dovozů z Ruska do Česka. To představuje nízkých 1,6 % HDP v případě vývozu a 2,4 % v případě dovozu.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruská centrální banka zavádí strop pro výběry z devizových účtů

09.03.2022 Ruská centrální banka včera oznámila, že od středy budou občané smět ze svých devizových účtů vybrat nanejvýš 10.000 dolarů (asi 233.600 korun). Opatření potrvá do 9. září. Pokud budou chtít majitelé kont vybrat přes stanovený limit, budou tak moci učinit v domácí měně. Informovaly o tom agentury Reuters a Ria Novosti.
img

Reuters: Rusko bude asi hledat náhrady za SWIFT, alternativy budou drahé

08.03.2022 Moskva bude patrně hledat alternativy, jak se obejít bez mezinárodního platebního systému SWIFT. V sobotu od něj totiž bude v souladu s dřívější dohodou západních zemí odstřiženo sedm ruských bank a je možné, že se jejich počet ještě zvýší. Alternativy ale ruským podnikům značně zvýší náklady i rizika, uvedli odborníci, na které se odvoává agentura Reuters. Rusko se podle nich bude přinejmenším v nejbližší době potýkat se snížením objemu dovozu i vývozu.
img

Swingový výhled 9. týden 2022

07.03.2022 Válka na Ukrajině pokračuje a i když si všichni přejeme, aby tato tragická událost okamžitě skončila, tak podle vyjádření ruských představitelů to bohužel vypadá spíš na to, že se válka protáhne na delší dobu. Investoři na tento vývoj reagovali výprodejem rizikových aktiv, kam patří také česká koruna. Ztrácí akciové indexy a zejména DAX byl pod silným tlakem. Silně naopak posilují komodity jako je ropa, zlato, ale třeba také uhlí.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-06032022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (7.3.2022)

07.03.2022 V minulém týdnu jsme se dočkali pouze jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval long (buy) obchod, který přesně došel do svého prvního cíle (Profit-Target 1 – PT1) a byl ukončen v částečném zisku, protože zbytek pozice však bohužel skončila na Break/Evenu a nedošlo tak k zasažení PT2. Trh totiž díky válce na Ukrajině prudce klesal a mohli jsme vidět masivní výprodej eura (riziková měna) a silné nákupy dolaru (bezpečná měna).
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko omezilo objem peněz, které mohou Rusové posílat příbuzným do zahraničí

06.03.2022 Ruská centrální banka omezila objem peněz, které mohou Rusové prostřednictvím bankovních převodů posílat svým příbuzným do zahraničí, a to na maximálně 5000 dolarů (zhruba 118.000 Kč) měsíčně. Informoval o tom dnes ruský list Kommersant s odvoláním na dopis centrální banky. Podle dopisu je opatření součástí kroků k zajištění finanční stability.
img

Fidelity International: Důsledkem konfliktu jsou stagflační tlaky a vyšší pravděpodobnost globální recese

04.03.2022 Oli Shakir-Khalil, investiční ředitel, Emerging Market Debt, Fidelity International: Události na Ukrajině otřásly světem a my myslíme na ty, kteří jsou postiženi probíhající humanitární krizí. Jaké jsou potenciální trvalé ekonomické, finanční a tržní dopady konfliktu a jejich důsledky pro trhy a portfolia dluhopisů rozvíjejících se trhů, případně co ale nedávný vývoj znamená pro globální ekonomiku a trhy s pevným výnosem? Dnes se budeme bavit o bezprostředních i potenciálně trvalých dopadech konfliktu ve sféře ekonomické, finanční i tržní nebo o důsledcích pro dluhopisové trhy a naše portfolia dluhopisů na rozvíjejících se trzích.
img

Úroková sazba se zvýší o 0,25 %, potvrdil Powell. Rusko zakázalo vyplácet dividendy zahraničním investorům

04.03.2022 Šéf Fedu Jerome Powell před americkým sněmovním výborem pro finanční služby uvedl, že již v březnu by mělo dojít ke zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů. Podle Powella by se mělo jedna o adekvátní odpověď na vysokou inflaci a utažený trh práce. Také nevyloučil razantnější zvýšení úrokové sazby na některém z dalších měnověpolitických zasedáních.
C:\fakepath\trader-03032022-17-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.03.2022 1) Ruský rubl dnes pokračuje v poklesu na nová minima k dolaru i k euru. Agentury Fitch Ratings a Moody's Investors Service prudce snížily hlavní rating devizových závazků Ruské federace do neinvestiční kategorie, což zdůvodňují dopadem západních sankcí. Vůči dolaru vykazoval rubl na moskevské burze dopoledne pokles o více než 10 % a pohyboval se kolem 117,5 rublu za dolar. K euru ztrácel více než 7 % na 124 rublů. Ruský akciový trh dnes zůstal čtvrtým dnem zavřený, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka a fond mohou mít čínské dluhopisy až za 140 miliard USD

03.03.2022 Ruská centrální banka a ruský státní investiční fond mohou mít v držení čínské dluhopisy až za 140 miliard USD (3,2 bilionu Kč). Na čínském dluhu ve vlastnictví zahraničních věřitelů tak mohou mít až čtvrtinový podíl, vypočítali analytici australské finanční společnosti ANZ Research. To může poskytnout Rusku ochranu před západními sankcemi uvalenými na Moskvu za její invazi na Ukrajinu.
img

Americký trh před rozhovory mezi Ruskem a Ukrajinou doufá v mír

03.03.2022 Americký akciový trh ve středu vykázal silný růst, a to i přes negativní pozadí způsobené rusko-ukrajinským konfliktem. Americké akciové indexy ve středu zaznamenaly výrazné zisky: Dow +1,8 %, NASDAQ +1,6 %, S&P500 +1,9 %.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl po snížení ratingu Ruské federace klesá k dolaru i euru na nová minima

03.03.2022 Ruský rubl dnes pokračuje v poklesu na nová minima k dolaru i k euru. Agentury Fitch Ratings a Moody's Investors Service prudce snížily hlavní rating devizových závazků Ruské federace do neinvestiční kategorie, což zdůvodňují dopadem západních sankcí. Vůči dolaru vykazoval rubl na moskevské burze dopoledne pokles o více než deset procent a pohyboval se kolem 117,5 rublu za dolar. K euru ztrácel více než sedm procent na 124 rublů. Ruský akciový trh dnes zůstal čtvrtým dnem zavřený, informovala agentura Reuters.
img

Ranní shrnutí (03.03.2022)

03.03.2022 Americké indexy včera vymazaly pokles ze začátku seance a skončily v zelených číslech. S&P 500 si připsal 1,86 %, Dow Jones se posunul o 1,79 % a Nasdaq rostl o 1,62 %.
C:\fakepath\trader-02032022-27-zm.png

Forex: Koruna se dál propadá, k dolaru je nejslabší od listopadu 2020

02.03.2022 Česká měna dál ztrácí na hlavní světové měny, k dolaru je nejslabší od listopadu 2020. Koruna si dnes k 17:00 pohoršila proti předchozímu závěru vůči dolaru o 54 haléřů na 23,21 USD/CZK, což je nejslabší úroveň od 2. listopadu 2020. K euru oslabila o 43 haléřů na 25,69 EUR/CZK. Na horší úrovni k euru byla koruna naposledy loni 28. listopadu. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Akciové trhy v průběhu ruské invaze

02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
C:\fakepath\trader-02032022-21-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.03.2022 1) Ruský rubl dnes při obchodování v Moskvě klesl na rekordní minimum, dolar se tam prodával zhruba za 110 rublů. Akciový trh v Moskvě zůstává třetí den za sebou zavřený, finanční systém je pod tlakem západních sankcí uvalených na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Ruská centrální banka dnes navíc zakázala vyplatit kupony zahraničním investorům, kteří drží státní dluhopisy v rublech. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl je na rekordním minimu, Rusko zakazuje platby zahraničním investorům

02.03.2022 Ruský rubl dnes při obchodování v Moskvě klesl na rekordní minimum, dolar se tam prodával zhruba za 110 rublů. Akciový trh v Moskvě zůstává třetí den za sebou zavřený, finanční systém je pod tlakem západních sankcí uvalených na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Ruská centrální banka dnes navíc zakázala vyplatit kupony zahraničním investorům, kteří drží státní dluhopisy v rublech. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Americký akciový trh se kvůli válce na Ukrajině zmítá v horečkách

02.03.2022 V úterý akciový trh kvůli pokračující válce na Ukrajině opět klesl. Index Dow Jones ztratil 1,8 %, index NASDAQ Composite klesl o 1,6 % a index S&P500 se snížil o 1,6 %.
C:\fakepath\putin.png

Putin zakázal vývoz zahraničních měn v hotovosti v hodnotě přes 10.000 dolarů

02.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin vydal dekret, kterým zakázal vyvážet z Ruska zahraniční měny v hotovosti v hodnotě přes 10.000 dolarů (zhruba 230.000 Kč). Oznámil to včera Kreml, podle kterého nařízení začne platit ve středu, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-01032022-30-zm.jpg

Forex: Ruský rubl obnovil pokles, euro oslabuje vůči dolaru

01.03.2022 Ruský rubl dnes obnovil pokles, který na přechodnou dobu zastavila opatření ruských úřadů na podporu domácí měny. Euro dnes oslabuje vůči dolaru, kolem 18:30 SEČ ztrácelo zhruba procento na 1,1105 EUR/USD. Švýcarský frank se vůči euru vyšplhal až na sedmileté maximum, protože investoři ho kvůli válce na Ukrajině využívají jako bezpečné útočiště.
img

Budoucnost ruské ekonomiky pod vlivem sankcí

01.03.2022 Novinářka Statista Katharina Buchholzová nedávno shromáždila údaje o tom, kde je uloženo zlato ruské centrální banky. Zdá se, že v současné době jde o klíčové téma, protože vlády celého světa uvalují na Rusko sankce. K 30. červnu 2021 byla Čína jediným největším zahraničním držitelem rezerv ruské centrální banky s 13,8 % celkových ruských rezerv. Uvádí se, že jde o kombinaci zlata a cizí měny a zhruba stejný podíl aktiv držených v čínské měně jüan.
img

Americký předobchodní trh, 1. března: Ruské úřady omezují odchod zahraničních investorů z ruských aktiv

01.03.2022 Futures na americké akciové indexy vykazují v úterý pokles, neboť investoři nadále sledují vojenský konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou. Jestliže včera ještě existovala naděje, že se "vášně trochu uklidní" – trh reagoval na jednání mezi oběma zeměmi růstem – dnes je naopak patrný negativní trend. Po jednání bylo dosaženo pokroku a byly nastíněny pozice obou stran. Očekává se, že jednání budou v blízké budoucnosti pokračovat. Futures na index Dow klesly o 215 b., tj. o 0,6 %. Futures na index S&P 500 klesly o 0,7 % a futures na index Nasdaq 100 o 0,8 %.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Bloomberg: Nejbohatší Rusové už letos přišli o 83 miliard USD

01.03.2022 Globální sankce vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajinu mají negativní dopady na ruskou ekonomiku i finanční trhy. EU ale také zmrazila majetek a zakázala cestování některým bohatým Rusům. Hodnota majetku nejbohatších lidí z Ruska se tak od napadení Ukrajiny rychle zmenšuje. Majetek 22 nejbohatších Rusů, kteří jsou v žebříčku 500 nejbohatších lidí světa sestavovaného agenturou Bloomberg, letos už klesl celkem asi o 83 miliard USD (1,9 bilionu Kč). Dva z nejbohatších Rusů - Michail Fridman a Oleg Děripaska - vyzvali Moskvu, aby ukončila invazi na Ukrajinu, a chtějí, aby obě válčící strany našly řešení.
img

Forex: Rusko směřuje do ekonomické izolace, rubl strmě padá

01.03.2022 Pozornost finančních trhů bude nadále upřena směrem k Ukrajině. Západ v průběhu uplynulých několika dní výrazně zpřísnil sankce vůči Rusku, které povedou k jeho ekonomické izolaci. Schváleno bylo odstřižení části ruských bank od systému SWIFT a zmrazeny byly také veškeré devizové rezervy ruské centrální banky u zahraničních institucí. Ta včera výrazně zvýšila úrokové sazby a došlo také k regulaci odlivu kapitálu ze země.
C:\fakepath\eurusd-01032022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 1.3.2022

01.03.2022 Akcie ve Spojených státech včera převážně oslabovaly, investoři mají obavy z negativních hospodářských důsledků sankcí, které západní země uvalily na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu. Na poklesu akciového trhu se velkou měrou podílely akcie finančních společností, například banky Citigroup.
C:\fakepath\trader-28022022-39-zm.jpg

Akciová burza v Moskvě neotevře ani v úterý, rozhodla centrální banka

28.02.2022 Ruská akciová burza, která dnes zůstala zavřená, neobnoví obchodování ani v úterý. Obchodovat se nebude ani na trhu s finančními deriváty, uvedla ruská centrální banka. Ruská měnová autorita se tak rozhodla, aby zabránila dalším škodám po zavedení tvrdých západních sankcí, které přivodily kolaps rublu a ochromily ruskou ekonomiku. Kreml následně oznámil odvetná opatření za to, že sankce ochromily v Rusku leteckou dopravu. Západ Rusko trestá za invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\trader-28022022-34-zm.jpg

Forex: Euro kvůli protiruským sankcím oslabuje vůči dolaru, rubl utrpěl těžké ztráty

28.02.2022 Euro dnes kvůli sankcím uvaleným na Rusko oslabuje vůči americkému dolaru. Kolem 19:00 SEČ jednotná evropská měna vykazovala pokles o zhruba 0,6 procenta na 1,1202 EUR/USD, během dne sestoupila až na 1,1122 EUR/USD. Ruský rubl se vůči dolaru propadl na rekordní minimum, později však část ztrát smazal.
C:\fakepath\trader-28022022-31-zm.jpg

Správce amerického akciového indexu MSCI zvažuje vyřazení ruských akcií

28.02.2022 Správce amerického akciového indexu MSCI zvažuje, že ruské akcie kvůli ozbrojenému útoku ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajinu a kvůli novým západním protiruským sankcím z indexu vyřadí. Dnes to podle německého týdeníku Der Spiegel řekl šéf jeho výboru pro indexovou politiku Dimitris Melas. Do fondů navázaných na MSCI investují miliony lidí.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-28022022.jpg

Rusko-Ukrajinský konflikt: Co udělá s českou korunou?

28.02.2022 Válka na Ukrajině, která od roku 1945 nemá v Evropě obdoby, je obrovskou mezinárodní tragédií, kterou si ještě před velmi nedávnou dobou mnoho z nás nedokázalo představit. Každá válka znamená ztráty a to nejen ty ekonomické, ale bohužel také ztráty nejvyšší a sice ztráty na lidských životech. Proto především chceme vyjádřit podporu celé Ukrajině a doufáme, že tato agrese Ruska na území suverénního státu velice brzy skončí.
img

Forex: Ruská ekonomika míří do izolace

28.02.2022 Finanční trhy dnes silně reagovaly na další, tentokrát poměrně významné, zpřísnění sankcí vůči Rusku, ke kterému přistoupil Západ v průběhu uplynulého víkendu. Ty směřují k téměř úplné ekonomické izolaci Ruska od zbytku světa. Shodu nakonec Západ nalezl i v dosud nejspornějším bodu, čímž je odpojení od mezinárodního platebního systému SWIFT. To by se prozatím mělo týkat pouze vybraných bank, jejichž seznam není dosud znám.
img

Rusové se po propadu rublu snaží z bankomatů vybírat americké dolary

28.02.2022 Lidé v Rusku se po propadu kurzu rublu snaží z bankomatů vybírat americké dolary, před bankami se už od neděle tvoří dlouhé fronty. Západní sankce mezitím poslaly rubl k dolaru na rekordní minimum, upozornil ve své zprávě server Business Insider. Kurz rublu dnes ráno oslabil téměř o 30 procent a dolar se prodával až za 119 rublů.
C:\fakepath\palladium.jpg

Palladium, zlato a další drahé kovy zdražují v reakci na protiruské sankce

28.02.2022 Ceny drahých kovů se dnes na světových trzích zvyšují, čímž reagují na nové sankce, které Západ uvalil na Rusko za jeho vojenskou invazi na Ukrajinu. Investoři se obávají přerušení dodávek těchto kovů, které jsou nezbytné v mnoha průmyslových odvětvích. Palladium přidávalo až sedm procent, zatímco zlato se dostalo nad 1900 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu) a mohlo by vykázat nejlepší měsíc od loňského května.
img

Emotivní plejáda na finančních trzích pokračuje – jak jsou na tom jednotlivé instrumenty?

28.02.2022 V dnešním článku se podíváme na čerstvý vývoj mnoha instrumentů. Od forexu až po krypto aktiva. Finanční trhy jsou nyní pořád hodně emotivní, což je dáno tím, že informační proud je velmi dynamický. Na tržní účastníky se tudíž chrlí mnoho informací. Informací, které jsou velmi často zcela protichůdné. Nebo jsou podávány velmi negativně, takže počáteční reakce trhů jsou též vskutku negativní.
C:\fakepath\trader-28022022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.02.2022 1) Ruský rubl klesl po vyhlášení západních ekonomických sankcí proti Rusku o téměř 30 % a je na novém historickém minimu vůči americkému dolaru. Informoval o tom dnes zpravodajský web BBC News.
img

Americký akciový trh se zotavuje, ale dnes by mohl kvůli bojům na Ukrajině klesnout

28.02.2022 Globální finanční trhy tíží válka na Ukrajině. Měnový pár EUR/USD pondělí otevřel prudkým poklesem o 150 pipsů. V předobchodní fázi moskevské burzy se ruská měna propadla vůči americkému dolaru na 109 a vůči euru na 119, tedy na historické minimum.
img

Další strmý pokles evropských akcií, dopady protiruských sankcí odnáší finanční sektor. V Praze trendu čelí CZG

28.02.2022 Evropské akcie od pondělního rána zažívají další strmý pokles v reakci na sankce, které míří na Rusko. Ruský rubl klesá o 25 %, i když se tomu ruská centrální banka snaží zabránit zvýšením úrokové sazby z 9,5 % na 20 %. Ruská centrální banka také oznámila, že se dnes na moskevské burze s akciemi obchodovat nebude, zavřený zůstane také trh s deriváty. Německý index DAX klesá o více jak 2,5 %. Nejvíce celá situace dopadá na finanční sektor. Société Générale klesá o více jak 10 % poté, co zastavila financování obchodů s komoditami z Ruska.
C:\fakepath\rusko-28022022.png

Jak může Rusko intervenovat?

28.02.2022 Po odhodlané koordinované akci Západu a zavedení velmi tvrdých ekonomických sankcí je ruský rubl ve volném pádu. Kurz se propadl z 83 na 110 rublů za dolar při dnešním otevření trhů. Obchodování není plynulé, Rusko se snaží bránit záplavě prodejních příkazů. Po zablokování devizových rezerv uložených ve Spojených státech, Evropské Unii a Velké Británii v hodnotě stovek miliard dolarů má totiž nyní ruská centrální banka omezené možnosti, jak tento krach své měny mírnit. Co může dělat a jaké mohou být dopady na jiné trhy?
img

Ruská centrální banka pod palbou sankcí

28.02.2022 Rusku se bohudík invaze na Ukrajinu zatím nedaří zcela podle plánu a hlavní ukrajinská města (Kyjev a Charkov) stále zůstávají v ukrajinských rukou. Na druhé straně západ sílí svoji podporu Ukrajině i sankce proti Rusku. O víkendu přišla zatím nejsilnější sada západních sankcí. V sobotu oznámily Spojené státy, Kanada, Francie, Německo, Itálie a Evropská komise, že neumožní Rusku použít své devizové rezervy (630 miliard dolarů) k obraně finančního systému a ekonomiky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 28.2.2022

28.02.2022 Futures na indexech otevírají do záporu, nicméně jde vidět, že ztráty umazávají. Samozřejmě nejvíce ztrácí rubl a ruská aktiva. Rubl oslabil na úroveň 113, což představuje oslabení o 27 %. Jde zejména o reakci na zpřísnění sankcí. V závěru týdne trhy posilovaly právě v reakci na měkké sankce. Přes víkend se však situace změnila. Některé ruské banky budou odstřiženy od systému Swift, což zkomplikuje zahraniční platby v Rusku. Ruské centrální bance taktéž pravděpodobně budou zmrazeny dolarové, eurové a librové rezervy.
img

Sankce už drtí Rusko. Padá rubl, rostou sazby, obchodování je zastaveno

28.02.2022 Odpojení klíčových ruských bank od mezinárodní platebního systému swift a ruské centrální banky od dolarových rezerv začíná mít zásadní dopad na ruskou ekonomiku a rubl. Ruská měna v pondělí ráno klesla o 30 procent vůči dolaru a je na novém historickém minimu 112 rublů za dolar. V průběhu dne může dojít k jeho dalšímu oslabení.
img

Rozbřesk: Ruská centrální banka pod palbou sankcí zvyšuje sazby na 20 % a zavádí povinnou konverzi deviz pro podniky. Rubl stejně ztrácí 25 %...

28.02.2022 Rusku se bohudík invaze na Ukrajinu zatím nedaří zcela podle plánu a hlavní ukrajinská města (Kyjev a Charkov) stále zůstávají v ukrajinských rukou. Na druhé straně západ sílí svoji podporu Ukrajině i sankce proti Rusku. O víkendu přišla zatím nejsilnější sada západních sankcí. V sobotu oznámily Spojené státy, Kanada, Francie, Německo, Itálie a Evropská komise, že neumožní Rusku použít své devizové rezervy (630 miliard dolarů) k obraně finančního systému a ekonomiky. Současně s tím bude řada ruských bank a finančních institucí vyloučena z platebního systému SWIFT, což jim prakticky “zavře dveře” do globálního finančního systému.
img

Ranní okénko - Ruská centrální banka reaguje zvýšením úrokové sazby na 20 %

28.02.2022 Na finančních trzích bude i nadále hlavním hybatelem vývoj války na Ukrajině. V závěru minulého týdne sice došlo k částečné korekci předchozích výkyvů, kdy aktéři na finančním trhu patrně čekali silnější sankce ze strany EU a USA, nicméně během víkendu přeci jen došlo ke shodě o těch nejtvrdších ekonomických sankcích: odříznutí vybraných ruských bank od systému SWIFT, který umožnuje přeshraniční bankovní transfery, a zamrazení transakcí ruské centrální banky. Obě opatření Rusko, jedenáctou největší ekonomiku světa, značně izolují od globálního finančního systému.
img

Rusku se pád rublu zatím mírnit nedaří, a to ani po zavedení drakonických opatření typu znárodnění devizových příjmů firem. Základní úroková sazba v zemi stoupá na 20 procent

28.02.2022 Ruská centrální banka se dnes masivními intervencemi, ale i znárodněním devizových příjmů snaží mírnit dopad víkendových sankcí Západu. Rubl se po otevření trhů vůči dolaru propadal zhruba o 30 procent, posléze však svůj propad zmírnil na zhruba 25 procent, aby opět začal padat o nějakých 30 procent. Devizoví obchodníci se snaží započítat dopad masivních intervencí ruské centrální banky za obranu rublu.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka více než zdvojnásobila základní úrok na 20 procent

28.02.2022 Ruská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu na 20 procent z dosavadních 9,5 procenta. Reaguje tak na riziko devalvace rublu a vyšší inflace. Banka to oznámila v dnešním sdělení. Spolu s ministerstvem financí také nařídila firmám zaměřeným na vývoz, aby vzhledem k propadu kurzu rublu na nové minimum prodaly 80 procent svých příjmů v cizích měnách.
img

Ekonomický kalendář: Západní sankce způsobily risk-off náladu

28.02.2022 Futures trhy dnes naznačují na nižší otevření evropských akcií poté, co Západ oznámil, že na ruský finanční sektor budou uvaleny tvrdé sankce. Část ruských bank bude odříznuta od SWIFTu a velká část rezerv ruské centrální banky bude zmrazena. Ruská centrální banka reagovala panickým zvýšením sazeb – z 9,5 na 20,0 % – a nařídila domácím společnostem, aby prodaly 80 % devizových příjmů. Bloomberg uvádí, že USDRUB o víkendu rostl z přibližně 82 na přibližně 120, ale mnoho brokerů obchodování RUB vůbec neobnovilo. Ceny ropy a evropské ceny zemního plynu rostly kvůli obavám, že Rusko zastaví vývoz energie do Evropy. Boje na Ukrajině pokračují a ukrajinsko-ruský konflikt zůstává klíčovým motorem na trzích.
img

Ranní shrnutí (28.02.2022)

28.02.2022 Americké a evropské futures zahájily nový týden poklesem, protože západní země o víkendu uvalily tvrdší sankce na Rusko.
img

Ve Vladivostoku rubl padá vůči dolaru o 50 %, může stáhnout i čínský jüan. Rusko cizincům zakazuje prodávat akcie ruských firem – aneb „Chceme dolary, ruské akcie si nechte“

28.02.2022 Část Ruska už se začíná naplno potýkat se sankcemi Západu. Ve Vladivostoku na samém východu Ruska jedna z tamních bank prodává americké dolary dokonce za 250 rublů za kus (viz printscreen níže). V pátek přitom kurs uzavíral na úrovni zhruba 83 rublů za dolar. V průměru banky ve Vladivostoku žádají za dolar zhruba 120 rublů. I to však ukazuje na možné dnešní oslabení rublu vůči dolaru o 50 procent. Obchodování na tomto měnovém páru na devizových trzích ještě dnes nezačalo, započne až s ranním otevřením burz v Evropě.
img

Rusko se v pondělí probudí jako Severní Korea (ovšem stále s jadernými hlavicemi). USA a EU se dohodly se zmrazení rezerv ruské centrální banky, ta tak přichází o stovky miliard dolarů

27.02.2022 Spojené státy a Evropská unie se podle čerstvé zprávy agentury Bloomberg dohodly na zamrazení rezerv ruské centrální banky.
img

Spojené státy zvažují skutečné finanční „jaderné tlačítko“: chtějí historicky bezprecedentně sankcionovat ruskou centrální banku, a přivodit tak krach rublu a ruskou hyperinflaci

27.02.2022 USA zvažují užít skutečné finanční „jaderné tlačítko“, proti němuž je odstřižení od SWIFT maličkostí. Historicky poprvé v případě země velikosti Ruska totiž analyzují možnost sankcionovat rezervy centrální banky, uvádí agentura Bloomberg. Opatření by přivodilo totální krach rublu.
C:\fakepath\dolary.jpg

Washington kvůli invazi na Ukrajinu zvažují sankce vůči ruské centrální bance

27.02.2022 Spojené státy a jejich spojenci jsou blízko k zavedení nových drastických sankcí vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajinu, které by mohly ochromit jeho ekonomiku a finanční systém. Agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje uvedla, že Washington zvažuje sankce proti ruské centrální bance se zaměřením na rezervy země. Není však jasné, v jak pokročilé fázi tato jednání jsou.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Pin Bar | Investiční soutěž | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Bond | Break/Even | Breakout | Bundesbank | Burza | Burzovní index | CEO | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Depreciace | Devalvace | Devizový účet | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Finančník | Forex trader | Futures | G7 | Grafy | Hedge | High | IFO index | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kupón | Kurz | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Margin | Risk | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Primární trh | Prodeje existujících domů | Prémie | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Swiss | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výpis z účtu | WTO | Wall Street | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | RMB | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Ziskový obchod | Breakout strategie | Dluhopisové trhy | Break-Even | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Stres | Výsledky | Strach | Intervence na forexovém trhu | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | DailyFX | Gold | Forex Factory | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Portugalsko | Facebook | LYNX | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Facebook | Akcie ropy | Akcie Sberbank | Aktuální cena ropy | Aktuální kurz rublu | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Bossa FX | Brent | Burzovní zpravodajství | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Co je akcie | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Devizové kurzy | Devizové rezervy ČNB | Dobrá investice | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomické analýzy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Engulfing | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Finanční nástroje | Finanční služby | Fitch rating | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Graf zlata | HDP Ruska | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | InstaForex | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Investovat do zlata | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak získat peníze | Japonská ekonomika | Jeden dolar | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Kurs rublu | Kurz akcií | Kurz měny | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Obchodování s CFD | Oslabování koruny | Pád rublu | Patria Online | Patria.cz | Pips | Pivot | Pivoty | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Rubl k dolaru | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Směnárny | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na pokles | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové měny | SWIFT | Tapering | TopForex | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Twitter | USD index | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj rublu | WTI | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buy | CEE | Dluhopisový index | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Hold | Christine Lagarde | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Peněžní trhy | Primární trh dluhopisů | Redukce | ROCE | Sell | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | WGC | Euromoney | Převis | Repo operace | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | eBook | Investiční analytik | Komise | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Futures trhy | Retail | Frustrace | Burza dnes | Burze | Currency | Investment | Zlatý standard | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | TD Securities | Deutsche Bundesbank | DPA | Charles Schwab | Jackson Hole | CNN | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | Generali Investments CEE | Caterpillar | ANZ | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | MICEX | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | BCS | BBC | The Guardian | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Investiční soutěže | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | S/R zóna | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Technický výhled | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Úspěch | Pokles cen akcií | Podnikání | Rolls-Royce | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Finanční aktiva | Londýnská akciová burza (LSE) | Cizí měny | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Podnikatelé | Bloomberg TV | Panevropský akciový index | Oddělení forexu | Ekonomické indikátory | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Referendum | City | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Miliardáři | Forbes | Fundamentální faktory | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Měnová autorita | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Obchodníci na finančních trzích | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Obchodní partner | Fitch Ratings | AAA | Obchodování v Asii | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Kurz domácí měny | Bělorusko | John Kerry | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Status bezpečného přístavu | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Posílení eura | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | SaxoSelect | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Tradiční měny | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Komoditní sektor | Obilniny | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Tesla | Odhodlání | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Prodávat akcie | Rekordní minima | Britská vláda | Propad akcií | Exxon | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Opatřením na podporu ekonomiky | Makléřské společnosti | Predikce | Ekonomická situace | Mezinárodní investice | Ministr obchodu | Průzkum | Graf ropy | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Finanční ústav | Světové trhy | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Index amerických akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | S&P Global Ratings | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Očekávání analytiků | Quantum | Měnové krize | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Akcie Bank of America | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Volatilita trhů | ČTK | Země G7 | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | Zátěžové testy bank | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Business Insider | Globtrex | IHS Markit | Devizy | ex | Akcie firem | Oslabování měny | Mizuho | Generali Investments | Investiční aktiva | Ruské akcie | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Zahraniční forex | CoinDesk | Cena palladia | BlueBay Asset Management | BHS | Globtrex.com | Aleš Michl | Breakout Trader | World Gold Council | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Kurzový vývoj | Coinbase | Virtuální mince | Protiruské sankce | Cena hliníku | Americký akciový trh | Zásoby zlata | BlueBay | Devizoví obchodníci | Obchodování s kryptoměnami | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Technologie blockchain | Investovat do Bitcoinu | Obchodování kryptoměn | BTC/USD | ETH/USD | Průmyslový index Dow Jones | Digitální zlato | Jerome Powell | Coinmarketcap | Investiční nástroj | ETH | Obchodování s digitálními měnami | Invesco | Exmo | Fincentrum | Binance | NEST | Štěpán Hájek | Těžba kryptoměn | Crypto | Pokles bitcoinu | Krypto burzy | Krypto aktiva | Lithium | Burzy kryptoměn | Investiční skupiny | FundStrat | Elektronické obchody | Asijské trhy | Akcie ruských firem | Index MOEX | EUR/RUB | Kobalt | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Trhy dnes | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Očekávání investorů | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Analytik finančních trhů | Německá centrální banka | OPEC+ | Posilování dolaru | Podíl dolaru | Podíl eura | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Long signál | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | Čínský akciový trh | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Ruský akciový index | Index RTS | Pokles ceny | Nákup zlata | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu | Kvalifikovaní investoři | Ether | Posílení rublu | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Trh s ropou | Reakce trhu | Zlaté zásoby | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Long obchod | Marihuanové akcie | IFCMARKETS | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | LYNX WhatsApp | Jiné měny | Zvyšování úroků | Růst zisků | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Náklady na úvěry | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Bloomberg Economics | Fiskální pakt | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | Zadluženost | Refinitiv | Odhady analytiků | Čínské firmy | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Analytici společnosti | Výsledková sezóna v USA | Zájem o dluhopisy | WEF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Makléřská společnost | Otevřené obchody | Dolarová aktiva | Finanční operace | Slabší euro | Velké riziko | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Platformy pro obchodování | Mt. Gox | Zvýšení sazeb | Norský fond | Státní fond | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Plánované obchody | Statistický úřad | Americké HDP | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Short obchod | Riziková měna | Český průmysl | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Nejznámější kryptoměny | Vybrané měny | Analytici Morgan Stanley | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Moje obchody | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Prodej ropy | Americké společnosti | DE30 | Omezení dodávek ropy | Pohyb kurzu | Akcie a ETF | Vlastní kryptoměny | Ropné akcie | Obchodní pásmo | Investiční bublina | Býčí výhled | Medvědí výhled | Biotechnologické akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Pokles úroků | Kurz kryptoměny | Ziskové obchody | Uranové akcie | Farmaceutické akcie | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Snížení úroků | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Likvidita na trhu | Společnost MSCI | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Zlaté rezervy Ruska | Ruské rezervy zlata | Hodnota ruských rezerv zlata | Hromadění zlata | Kupci zlata | Depozitní sazby | Vytvoření digitální měny | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Hospodářská recese | Nárůst cen ropy | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Transakce s kryptoměnami | Globální recese | Denní graf | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Zkušenost s obchodováním | Dolarové likvidity | Vstup do SHORT pozice | ESG | Ceny palladia | Internet of Things | Předstihové indikátory | Akcie roku | Banky pro mezinárodní platby | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Alipay | Údaje o vývoji HDP | Manažer Hedge Fondu | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ropný gigant | Německá vláda | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Trinity | LNG | Objem | Evropské firmy | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Zájem o investice | Státní investiční fond | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Hluboká recese | Vyšší volatilita | Včerejší obchodování | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Výhled ruské ekonomiky | Růst ruské ekonomiky | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | EXANTE | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Slušné zisky | Statistický úřad Eurostat | Riziko pro investory | Cisco Systems | Firma | Maloobchodní sektor | Období nejistoty | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Global Markets | Risk-off | Parlamentní volby | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Applied Materials | UnitedHealth | IIF | USA a Čína | Svíčková formace | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Šéf labouristů | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Vývoz z Japonska | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | GM | Hodnota kybernetické měny | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Clearstream | Lagardeová | Si Ťin-pching | Amazon | Fixed income | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Úrok | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Legislativa | Blahobyt | Domácí měny | INTC | Kalendář událostí | Walt Disney | 5G | AFP | Švýcarská ekonomika | Valdis Dombrovskis | FT | Naše ekonomika | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Technické rezistence | Objem obchodů s kryptoměnami | Financovat | EET | SMA | Statistika | Předpovědi | Průmysl | ADP | PLN | Na burze | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Firma Apple | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Volby do parlamentu | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Kolísání ceny | Cvičení | Směřování měnové politiky | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Předčasné parlamentní volby | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | PKN Orlen | Embraer | Časopis Forbes | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Událostí ve světové ekonomice | Míra | Elektronická evidence tržeb (EET) | Jaderné elektrárny | Státní zemědělský intervenční fond | Ohlédnutí | Levnější ropa | Úroky | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Nižší úrokové sazby | Míra inflace v Británii | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Kupní síla | Metalurgie | Nová sazba | Italský premiér | xStation5 | MasterCard | Disney | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Bydlení | Uber | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Hlavní ekonomické události | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Superúterý | Debata prezidentských kandidátů | ACEA | Důležité ekonomické události | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | Měna na forexu | Kraft Heinz | Primárky Demokratické strany | Demokratické strany | Primárky | Volby prezidentské | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Ruští miliardáři | Události v ČR | Peking | Investiční ředitel | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Nejistoty na finančních trzích | Hospodaření | Placení daní | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Místní centrální banka | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Eskalace konfliktu | CFA | Exact Sciences | Návratnost | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Výroba aut | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | RBA | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | Hospodaření za loňský rok | ASML | Mercedes-Benz | FTSE Russell | Geopolitická situace | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Týden na trhu | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Růst německé ekonomiky | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Inflace v Rusku | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Tesla Inc. | Ceny energií | MOEX | Vyplácení dividend | Banka Morgan Stanley | List The Guardian | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Základ daně | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Čínské indexy | Prezident | AMGN | Koronavirus | Google | 100 miliard dolarů | Všeobecné volby | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Americký miliardář | Filantrop | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Důchody | Meziroční růst | Růst inflace | Závislost na dolaru | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Analytici Capital Economics | Zlepšení | Úsilí | Aktuální rezistence | Obchody | Výdaje | Platit daně | Finanční úřad | Daň z příjmu | Čínská vláda | Nakoupené akcie | Rosstat | Pavel Malkov | Šéf Rosstatu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | BP | Dodávky na trh | Americký ISM | Převody peněz | Sazby beze změny | Akcie finančních společností | SEC | NFP | Rozhodování | Měnový výbor ruské centrální banky | Úroky v Rusku | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Růst sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Kanadská centrální banka | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Toyota | Vývoj | Nižší sazby | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda | Vzestup inflace | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Aktuální Price Action | Gita Gopinathová | Inflace v únoru | Spotřebitelské ceny v únoru | Propad rublu | Nákupy deviz | Denní nákupy deviz | Nákupy deviz do státních rezerv | Pokles domácí měny | Dolar k rublu | Nástroje měnové politiky | Loko-Invest | Kirill Tremasov | Ekonomika Evropské unie | Únorová inflace | WP | Cenové války | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Vysoká rizika | Zákaz cestování | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Aerolinky | Program nákupu aktiv | Olaf Scholz | Bankovky | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Tencent | Dostatek likvidity | Další vývoj | Těžaři ropy | Desetileté dluhopisy | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Stimuly | Italské dluhopisy | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Fiskální politiky | Největší propad | Cenový vývoj | Šíření viru | Likvidní měny | Inflace v EU | Anton Siluanov | Gazprombank | Nákupy aktiv | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Šíření nového typu koronaviru | Výhled poptávky | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Spiegel | Hodnota černého zlata | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Tiskové agentury | Texas | Prodeje domů | Další pokles | Vyplácet dividendy | Německý ministr financí | Katar | Hlavní centrální banky | Manufacturing | Návrh zákona | Domácnosti | Fundament | Posílení amerického dolaru | Stop-Lossy | Výrobce letadel | Rozpočet Německa | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Dramatický dopad | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Citrix | Citrix Systems | Index podnikatelské aktivity | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ratingová agentura S&P | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Banka JPMorgan | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Allianz | Bulharsko | Inflace zpomaluje | Ekonomické ukazatele | Reálné mzdy | Sberbank | Ekonomiky | Nigérie | Akciový index S&P 500 | Globální dluhopisový index | Války | Schodek | Organizace | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Kolaps stříbra | Výprodej ropy | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Eni | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Tajné služby | Oživení cen ropy | Oživení cen | Zahraniční dluh Ruska | Dluh Ruska | Petr Král | ČNB Petr Král | WMT | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | Emitenti | Více peněz | Inflace v březnu | Long signál na akcie | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Výhled poptávky po ropě | Úspory | Hospodářské oživení | Ekonomiky po koronaviru | Internetové televize | Otevírání ekonomiky | Procter & Gamble | Statistiky | Rozvíjející se země | Vládnoucí strana | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Obchodovat ropu | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | Propad ceny | S&P500 | Tlak medvědů | Guvernér australské centrální banky | Kontrakty na ropu | Ztráty eura | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Chránit ekonomiku | Břidlicové ropy | Posílení | Swingové minimum | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Dluh Itálie | Regulační rámec | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Cenový pokles | Cestování | Bitcoin dnes | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Ekonomická realita | Maloobchod | Pozastavit obchodování | Gilead | Intervenovat na forexovém trhu | Blízký východ | Růst výnosů | Rally na akciích | Soudní dvůr | Soud | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Rakouský kancléř | Státní banka | Regulační orgány | Australská ekonomika | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Pokles dovozů | Akcie a dluhopisy | Růst EBITDA | Dluhy | Dopad krize | Podezřelé transakce | Členské státy | Ústup inflace | NKE | Karl Schamotta | ONE | Merck | RBI | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Silný fundament | Sektor služeb | Dění na trhu | Spekulovat | Advance Auto Parts | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Ruské ministerstvo financí | Cristian Maggio | Akcie leteckých společností | Podnikatelské aktivity | Renault | Akcie v Hongkongu | Soukromé banky | Realitní společnosti | Komunistická strana | Tisknout peníze | Inflace v Turecku | Technologické centrum | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Pokles investic | Vakcíny proti koronaviru | Costco | Koronavirové pandemie | Novatek | Lukoil | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Průraz | Akcie České zbrojovky | CZG | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | PEPP | Mišustin | Kommersant | Ruský list | Ruské úřady | Londýnské burzy | Nová prognóza | Absence regulace | Zvyšování mezd | Počet nových žádostí o podporu | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Společnost BP | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Místopředseda Evropské komise | Světová poptávka po ropě | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Míra inflace v Evropské unii | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Guvernér švýcarské centrální banky | Propad cen | Kanadské maloobchodní prodeje | Největší evropská ekonomika | Trend is your friend | Trend je tvůj přítel | Bezpečná měna | Covid | Tiff Macklem | Dodávání likvidity | Cardano | Zahraniční kapitál | Index průmyslové výroby | Vyšší daně | Finanční ústavy | Restrukturalizace | Počty nových případů | Příjmy a výdaje | Sankce proti Rusku | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Ukrajinský prezident | Ukrajinská vláda | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Ant | Výrazný propad | Jachty | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Verizon Communications | Technologické společnosti | Rostoucí ceny komodit | Životní úroveň Rusů | Životní úroveň | Nižší poptávka | Vývoj ceny zlata v USD | Americké vládní dluhopisy | OMV | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Nikl | Pozice dolaru | Mezinárodní firmy | Důvěra | Ant Group | Piotr Matys | Známky oživení | WeCHat | Pokles ruské ekonomiky | Koupěschopnost | Erdogan | Setkání zemí OPEC | Zvýšení daní | Coca-Cola | Ruská vláda | Výrobní index | Pokles hospodářství | Odborníci | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Zdanění | Obchodování s ropou | Prognóza Ministerstva financí | Mezinárodní agentura pro energii | Qualcomm | Výdaje na podporu ekonomiky | Dnes na světových trzích | Evropský statistický úřad | Politici | Diverzifikovat | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Počet úmrtí | Biden | Přístup k pandemii | Akciová burza dnes | Marathon | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslové zakázky | Nejvýraznější růst | Pokles průmyslové výroby | Cena akcií firmy | Antimonopolní úřad | Energetický sektor | Americké měny | iPhone | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | MicroStrategy | Norský státní investiční fond | Koncern | Epidemiologická situace | Zhoršující se epidemiologická situace | Embargo | Nařízení | Interfax | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | Elvira Nabiullinová | Guvernérka banky | Sazba ruské centrální banky | JPM | GS | Pandemický program | SAP AG | CSCO | SolarEdge | Státy Evropské unie | Reakce zlata | Zynga | ZNGA | Ruské společnosti | Electronic Arts | Tempo inflace | Dillí | Exekutivní příkaz | Letecká doprava | QCOM | Pád cen | Cena bitcoinu dnes | Producent ropy | Druhý odhad amerického HDP | Odhad amerického HDP | Babcock | Babcock International | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ministerstvo energetiky | Životní prostředí | GME | GameStop | Futures na DAX | Siemens | Swingový výhled | BIDU | Očkování | Burza Coinbase | Kryptoměnová burza Coinbase | Zadlužování | NBP | Orbán | Ceny aktiv | MGM | Předsednictví EU | Voda | Refinitiv Eikon | Peer-to-peer | Home office | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Západní ekonomiky | Silné oživení | Brands | Shopify | Nejlevnější měna | Vývoj cen LNG plynu | Vývoj jádrové inflace v Rusku | Rostoucí ceny ropy | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Acacia Communications | Tempo hospodářského růstu | Dopad na trhy | MRK | CARA | Futures na indexy | WU | Josep Borrell | Unijní diplomacie | Rozpočtový schodek Ruska | Schodek Ruska | VTB | PEP | Deliveroo | Express | Problémy s likviditou | Londýnská akciová burza | Vypuknutí pandemie | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | Brent (OIL) | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | UNH | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Nastavení sazeb | Akcie 2021 | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Růst produktivity | Růstový trend | James Bullard | AIG | SPWR | PMI indexy | Třetí vlna | Air | Světová poptávka | Akcie ropy v roce 2021 | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Průzkum analytiků | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Těžby kryptoměn | GameStop akcie | Zvýšení základního úroku | Čínské akcie dnes | Zasedání ruské centrální banky | Quadruple witching | Ministerstvo financí USA | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Prezident Erdogan | IPO Deliveroo | Platební prostředek | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Martin Pohl | Makroekonomický analytik | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Nejvyšší růst | Korporátní daně | Rezervy zlata | Prezident Světové banky (SB) | Umění | Prodej kryptoměn | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Sell pozice | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Dostupná data | Xilinx | Metallinvestbank | Sergej Romančuk | Krypto trh | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent v ruských rublech | Ceny ropy Brent | Ekonomika a politika | Polymetal | Ceny surovin | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Raytheon Technologies | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Problém s nedostatkem čipů | Verizon | Comcast | Cena emisních povolenek | Cena povolenek | Investiční poptávka | Nárůst objemů | Kellogg | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Saxo Group | Meziroční růst cen | Indická centrální banka | Pandemie COVID | Dovoz z USA | Zvýšené riziko | Těžaři | API | Oslabení | Prudké oslabení | Bit.plus | Guvernérka ruské centrální banky | Těžař zlata | ANZ Research | Ruský ministr | Ruský ministr hospodářství | Evropské společnosti | Zajištění proti inflaci | FAST | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Lídři G7 | BCS Global Markets | Putin/Biden | Dodávky plynu | Ruský HDP | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Platidlo | Akcie technologických firem | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | Mali | Další kryptoměny | Změny ceny | Graf akcie | Denní graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Programátor | Nejnovější prognóza | Trh dnes | Dynamické prostředí | Malajsie | Cenové stability | Technologie | Vývoj měnového páru USD/RUB | Hliník | Analytici JPMorgan | Rada guvernérů | Americký trh | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Intel Corporation | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | FIXED | Ztrátový týden | Odvětví | Ostatní kryptoměny | Úřad pro finanční etiku | Pokles poptávky | Přijímání bitcoinů | Přístup k měnové politice | Pohyb kapitálu | Načasování | Letní volatilita | Nízká letní volatilita | Breakout systémy | Výrobce elektromobilů Tesla | Americké technologické společnosti | Rekord | Bilion | University of Michigan | Štěstí | Dřevo | Vnímání | Růst výrobních cen | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Rekordní minimum | Společnost Equinor | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Klíčové suroviny | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Avast dnes | Objem peněz | Elliptic | Hackeři | Rozpočtové příjmy | Německý výrobce | Zahraniční společnosti | První odhad | Vyšší úroky | Varšava | Medián | Výrobní inflace | Americká ministryně financí | ASX | SXXP | Sympozium | David Vagenknecht | Dominion Energy | Exinity | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Tapering v USA | Snižování tempa nákupů dluhopisů | Měnové unie | Národní měny | Pandemie ve Spojených státech | Vydávat akcie | Růst výnosů v eurozóně | Depozitní úroková sazba | Úroková sazba v eurozóně | Změna inflačního cíle | Guardian | Opatření | Dna | The Times | Carrier Global | Carrier | Evergrande | China Evergrande | Rychlý růst | ANO | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | Energetika | Ruský rozpočet | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Reakce centrální banky | Cyklus zvyšování úroků | Solana | Etherea | Čínské realitní společnosti | Airbus SE | Akcie Evergrande | Tim Ash | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Rizika vyšší inflace | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | Hospodářské soutěže | Inflace v září | Těžby Bitcoinu | Zákonné platidlo | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Zdražování energií | Dmitrij Peskov | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Vládní fond | Čínské centrální banky | Horizon | Schlumberger | Snap | Akcie společnosti Snap | Podnikatelská aktivita se ve Spojených státech | Obilí | Pozornost | Kryptoměnový průmysl | Ruská společnost | Euroclear | Přijetí bitcoinu | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Meta | Plynovod Jamal | Dominion Energy (D.US) | D.US | Česká národní banka (ČNB) | Indexy pohyb | Drahé energie | Digitální rubl | Podmínky na trhu | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | Tým InstaForex | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Raketový růst | Raketový růst ceny | Ruský plynovod | Míra inflace v Rusku | Target | Crypto.com | StoneCo | RIA Novosti | Přístup k obchodování | TIM | Ruský trh | RTS | Zprávy z krypto | Investovat do kryptoměn | Bezpečná aktiva | Omikron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Sazby centrální banky | Zprávy z krypto průmyslu | Akcie Gazpromu | Nákupy cizích měn | | Kazachstán | Zlotý | Postavení na trhu | Míra inflace v Turecku | Fibonacciho retracement | Rostoucí inflace | Evernym | Ekonomické ztráty | Kryptoměnové transakce | Annalena Baerbocková | Úrokové sazby v USA | Počet případů koronaviru | Bidenova administrativa | Technická rezistence | Mluvčí Kremlu | Coinglass | Spolkový soudní dvůr | BGH | Spolkový soudní dvůr (BGH) | Čínské dluhopisy | Vliv na ceny | Han Tan | Přebytky zahraničního obchodu | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Těžař | Ruský plyn | Úrokové sazby v roce 2022 | MEXC | Míra inflace v Maďarsku | Těžby bitcoinů | Vlna omikronu | Valneva | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Coinmarketcap.com | Hospodářská data | Akcie USA | Akcie Evropa | Instituce | Nový týden | Obchodování s kryptoměnovými futures | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Pár USD/CAD | OFZ | Kryptoplatformy | BBC News | Severní Korea | ALUMINIUM | Období zvýšené inflace | UAA.US | Under Armour | Under Armour (UAA.US) | Nordson | Akcie společnosti Nordson | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Napětí kolem Ukrajiny | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ukrajinské síly | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Anexe Krymu | General Dynamics | Ruské hospodářství | Index moskevské burzy | Index moskevské burzy RTS | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Směr trhu | Odvětví ruského hospodářství | Rusal | Severstal | Gennadij Timčenko | Prezident Putin | Rusko-Ukrajinská krize | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Bidenova vláda | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské banky | Alfa Bank | Banka Sberbank | Cena plynu pro evropský trh | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Polymetal International | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Odstřižení od SWIFT | Ruský útok | Export do Ruska | Ruská armáda | Promsvjazbank | Boje na Ukrajině | Klienti ruských bank | Zamrazení rezerv ruské centrální banky | AvtoVAZ | Sankce vůči ruské centrální bance | Bluebay Asset Management | Elina Ribakovová | French Hill | Přímé intervence | Devastace na Ukrajině | Roberg Habeck | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Devalvace rublu | Charkov | Kyjev | Západní firmy | Akciová burza v Moskvě | Burza v Moskvě | Sankce na ruskou centrální banku | Evraz | Správce amerického akciového indexu | Dimitris Melas | Corpay | VEB.RF | Ruská vojska | Moskevská akciová burza | Rusko a Ukrajina | BAE Systems | MWh | EUR/MWh | Nejbohatší Rusové | Michail Fridman | Oleg Děripaska | Pokles ruských finančních trhů | Krize na Ukrajině | EN+ Group | Akcie Lukoilu | Gulfstream | Bombardier | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Akcie ruských společností | Vzdušný prostor | Chelsea | Mír s Ruskem | Hodnota majetku Romana Abramoviče | LetterOne | Ruské soukromé banky | Ruská aktiva | Michail Mišustin | Situace na Ukrajině | Budoucnost ruské ekonomiky | Zlato ruské centrální banky | Statista | Rezervy držené v eurozóně | Novinářka Statista | Katharina Buchholzová | In Touch Capital Markets | Dodávky ruských komodit | Pozornost devizového trhu | Polská centrální banka (NBP) | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | Zkapalněný zemní plyn | Ruské finanční trhy | Poskytovatelé indexů | Ruský státní investiční fond | Čínské státní dluhopisy | Jüanová aktiva | Čínský mezibankovní platební systém | CIPS | Čínský mezibankovní platební systém (CIPS) | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Turecký statistický úřad | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Tvrdé sankce | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Hodnota rublu | Nákupy dolaru | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Náhrady za SWIFT | Závislost Evropy na Rusku | Import ruské ropy | Rozsáhlé sankce | Bolševické revoluce | Západní sankce | Sankce Západu | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Plynárenský gigant | Platební systém SWIFT | Systém SWIFT | Úroky z dolarových dluhopisů | Platby za plyn | Sankce uvalené na Rusko | Rusko dodávky plynu | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Odpojení od ruských energií | Honduras Prospera | Honduras | Ekonomická zóna | Zvláštní ekonomická zóna | Akcionáři České zbrojovky | Rosbank | Ruský bankrot | Rusko zbankrotovalo | Ruští poslanci | Bankrot Ruska | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Technický výhled trhu | Platba za plyn | Platba za plyn v rublech | Plyn v rublech | Newsweek | Týdeník Newsweek | Depozitní sazba Evropské centrální banky | Sazba Evropské centrální banky | Repsol | Španělský producent ropy | Producent ropy Repsol | Ruská federace | Maxim Rešetnikov
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Run na zlato
Rupert Hoogewerf
Rural Clima
Rusal
Ruská agentura
Ruská agrese
Ruská aktiva
Ruská armáda
Ruská banka
Ruská burza

Následující klíčová slova

Ruská ekonomika
Ruská federace
Ruská firma
Ruská invaze
Ruská invaze na Ukrajinu
Ruská krize
Ruská měna
Ruská okupace
Ruská okupace Ukrajiny
Ruská plynárenská společnost
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít