Středa 06. červenec 2022 03:43
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy forex
reklama
Coinfy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Růst tržeb

img

Akcie Winnebago vyskočily po oznámení kvartálních výsledků

22.06.2022 Během středeční seance se cena akcií Winnebago (WGO.US) zvýšila o více než 6 % poté, co automobilka oznámila lepší, než očekávané finanční výsledky za 3. čtvrtletí, zejména díky vyšším prodejním cenám a vyšší hrubé marži.
img

Akcie Oracle rostou po silných výsledcích za Q4

14.06.2022 Akcie společnosti Oracle (ORCL.US) se v úterý obchodovaly o 9 % výše poté, co společnost reportovala pozitivní čtvrtletní výsledky díky svému robustnímu cloudovému podnikání, jelikož více firem přešlo na hybridní pracoviště.
img

Ranní okénko - Dnes se dozvíme složení bankovní rady ČNB

08.06.2022 Podíl nezaměstnaných v květnu podle našeho odhadu stagnoval na 3,3 % s prostorem pro odchylku směrem k 3,2 %. Pro korunový trh je dnes důležitý den. Prezident Zeman by měl ve 14h jmenovat členy do ještě třech neobsazených pozic v bankovní radě ČNB. Složení bankovní rady by tak mělo být konečně finální.
img

Target a Walmart kazí investorům náladu

07.06.2022 Akcie retailových řetězců Target a Walmart dnes ztrácejí půdu pod nohama a připisují 2% ztrátu. Nad akciemi maloobchodních řetězců se stahují mračna. Slabé odhady, problémy se zásobami a obavy o zdraví spotřebitelů tíží sentiment investorů a ti napomáhají poklesům.
img

Maloobchodní tržby meziměsíčně zhruba stagnovaly

07.06.2022 Maloobchodní tržby v dubnu dosáhly meziročního tempa (po očištění o rozdílný počet pracovních dnů) 6,2 % vyjma automobilového segmentu. To je víceméně v souladu s tržním odhadem, který činil 5,0 %. Včetně prodejů aut je výsledek podstatně horší, 2,2 %. Ovšem meziroční srovnání je stále ještě ovlivněno pandemickými omezeními, a tak dynamiku maloobchodních tržeb lépe zachytí meziměsíční srovnání (po sezónním očištění), které odhalí, že se tržby drží při zemi. Po stagnaci v březnu vzrostly tržby vyjma prodejů během dubna aut o 0,1 %. Včetně aut následovala po poklesu o -0,4 % stagnace.
img

Kofola: Čtvrtletí bez pandemických opatření znamenalo podstatný růst, výhled je silný

02.06.2022 Kofola ČeskoSlovensko zveřejnila výsledky za první čtvrtletí tohoto roku, které jsou podstatně lepší v meziročním srovnání. Bez restriktivních pandemických opatření rostl zisk EBITDA o 22,7 % na 111,8 mil. CZK při tržbách 1 506 mil. CZK (30,3 % y/y). Navíc Kofola naznačuje také podobný růst tržeb i pro druhý kvartál. Nárůst nákladů Kofola kompenzovala jejich přísnou kontrolou a zdražením své produkce. Kofola reportovala silná čísla, která jsou více méně podle odhadů. Vedení potvrdilo celoroční cíle.
img

Kofola: První čtvrtletí roku bez omezení, meziroční růst a potvrzení cílů

25.05.2022 Hospodaření Kofoly za první čtvrtletí tohoto roku v meziročním srovnání slušně vzroste. Je to dáno zejména lockdownem kvůli pandemii koronaviru ve stejném kvartále loňského roku. Zasáhlo to hlavně restaurační byznys. Hospodaření Kofoly ovlivňuje sezónnost. I když nebyl Q1 22 ovlivněn žádnými omezeními, je první kvartál z hlediska sezónnosti nejslabší. Předpokládáme potvrzení celoročních cílů.
img

Týden na akciových trzích: Praha vládla všem, skrze ČEZ, ostatní daleko za jejím výkonem

20.05.2022 Z makrodat byly důležité ceny průmyslových výrobců v Německu a u nás. Dopadly výrazně nad odhady. To jsou samozřejmě silné proinflační tlaky, které se s největší pravděpodobností projeví i ve spotřebitelských cenách.
img

Colt CZ: První kvartál naznačí rekordní rok

20.05.2022 Očekávané výsledky hospodaření: Výsledky společnosti Colt CZ Group SE (dříve Česká zbrojovka – CZG) za první kvartál tohoto roku podle nás podstatně vzrostly v meziročním srovnání. Očekáváme růst tržeb o 62 % y/y a zisku EBITDA o 56 %. Za tímto vysokým růstem zřejmě stála masivní poptávka zejména na hlavním trhu v USA. Rozdíl podpořila také konsolidace Coltu, který před rokem ještě nebyl součástí České zbrojovky.
img

Očekáváme výsledky: Amazon

28.04.2022 Amazon a Apple jsou posledními dvěma americkými mega technologickými společnostmi, které oznámily zisky za první čtvrtletí roku 2022. Obě zprávy budou zveřejněny po skončení dnešního obchodování na Wall Street. Očekává se, že Amazon vykáže další čtvrtletí růstu čistých tržeb, i když se očekává, že zpomalí. Očekává se také, že cloudový segment AWS vykáže další kvartál růstu o více než 30 %. Pojďme se v rychlosti podívat na to, co trh od Amazonu očekává a na co se zaměřit při dnešním zveřejnění.
img

Earnings preview: Apple

28.04.2022 Dnes další americký technologický gigant – Apple oznámí svá čtvrtletní hospodářská data za Q1. Jaké výsledky očekávají analytici a na co bychom si měli dát pozor? Zveřejnění je na programu po uzavření seance na Wall Street.
img

Očekáváme výsledky: Microsoft

26.04.2022 Společnost Microsoft (MSFT.US) dnes po konci obchodování na Wall Street zveřejní výsledky za fiskální 3Q 2022 (kalendářně 1Q 2022). Spolu s Alphabetem (GOOGL.US) bude Microsoft první z amerických mega capů, který vykáže výsledky a může mít velký dopad na sentiment vůči technologickému sektoru. Pojďme se v rychlosti podívat na to, co trh od vydání očekává a na co se zaměřit.
img

Podaří se Teladocu smazat nedávné ztráty?

25.04.2022 Teladoc (TDOC.US) poskytuje služby v oblasti tele medicíny od roku 2009. V roce 2021 společnost zaměstnávala téměř 4 500 lékařů, přičemž celkový počet návštěv dosáhl 15,3 milionu a vzrostl o 38 % oproti roku 2020, který se ukázal být skutečným katalyzátorem pro společnost. Během pandemie Teladoc zaznamenal působivý 86% meziroční růst tržeb, což přispělo k jeho rostoucí pozici mezi společnostmi v lékařském průmyslu. V následujících měsících však akcie společnosti klesly o více než 80 % ve srovnání s maximy na podzim 2021:
img

Akcie Tesla: Tržby meziročně vzrostly až o 81 %. Vyrobí se 1,5 mil. aut

22.04.2022 Akcie Tesla jsou opět středem pozornosti. Tesla totiž zveřejnila své výsledky za první čtvrtletí roku 2022 a překonala očekávání mnohých analytiků. Společnosti Elona Muska se podařilo dosáhnout tržeb 18,76 miliardy USD a snížit náklady na výrobu automobilů. Produkce aut meziročně vzrostla o 69 %, přestože se některé továrny Tesla potýkaly s problémy.
img

Nákupy akcií Amazonu před jejich rozdělením

10.04.2022 V červnu dojde k rozdělení akcií AMZN. Je to pro investory znamení nakupovat ještě teď. Akcie Amazonu (NASDAQ:AMZN) se poslední dobou obchodují mnohem lépe, když od minima v roce 2022 stouply o 26%. Zejména akcie AMZN se od oznámení plánů distribuce akcií v poměru 20:1 obchodují mnohem lépe.
img

Akcie Levi Strauss se propadají navzdory lepším čtvrtletním výsledkům

07.04.2022 Akcie Levi Strauss (LEVI.US) vymazaly počáteční zisky a ve čtvrtek klesly o více než 5,0 % , přestože prodejce oblečení vykázal za první čtvrtletí lepší než očekávaná čísla.
img

Pádivá inflace výrazně ovlivní tržby obchodníků

05.04.2022 „Lidé, kteří budou nakupovat stále stejné produkty, budou platit stále více peněz. To zajistí nominální růst tržeb obchodníků. Otázkou však zůstává, jestli vzhledem k vysoké inflaci budou narůstat i reálné tržby obchodníků. Zatím se tak děje kvůli nízké srovnávací základně z loňského roku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nic neroste až do nebe. Ani tržby na internetu

14.03.2022 „Pandemie prudce zvýšila zájem lidí o nakupování na internetu. S koncem nejtvrdších koronavirových opatření se však část zákazníků vrátila do kamenných prodejen. To vedlo k poklesu tržeb v e-shopech. Nicméně do stavu před pandemií se nevracíme a mnohé kamenné obchody začínají fungovat i jako výdejny zboží zakoupeného na internetu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Pokles evropského akciového trhu a zklamání investorů z výsledků čtvrtečních dlouho očekávaných zpráv

11.03.2022 V návaznosti na výsledky včerejšího obchodování hlavní burzovní indexy po velkolepém vzestupu z předchozího dne poklesly. Hlavními důvody sebevědomého medvědího obchodování byly výsledky zasedání Evropské centrální banky (ECB) a jednání mezi ministry zahraničí Ruska a Ukrajiny.
img

Evropské akciové trhy před velkým dnem prudce rostou

10.03.2022 Během středečního obchodování vykázaly klíčové evropské indexy výrazné zisky. Německý DAX po trvalém čtyřdenním poklesu vzrostl o 5,32 %. Mimochodem, za poslední týden se DAX propadl o více než 8 %.
img

Akciové trhy v průběhu ruské invaze

02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
img

Akcie Beyond Meat prudce klesají po zveřejnění kvartálních výsledků

25.02.2022 Akcie Beyond Meat (BYND.US) během dnešní seance klesly o více než 10,0 % poté, co výrobce náhražek masa zveřejnil slabé čtvrtletní výsledky a zveřejnil neuspokojivý výhled na další kvartály, jelikož očekává dočasné narušení růstu maloobchodu.
img

Akcie společnosti Lowe's rostou v pre-marketu díky lepším výsledkům

23.02.2022 Akcie společnosti Lowe's (LOW.US) v premarketu rostly o více než 2,5 % poté, co americký řetězec oznámil lepší než očekávané výsledky za čtvrté čtvrtletí a vydal optimistický výhled na rok 2022, protože společnost převzala podíl na trhu od svého většího rivala.
img

Americký pre-market 17. 2. 2022

17.02.2022 Futures na americké akciové indexy se ve čtvrtek propadly, když investoři využili technického selhání, neschopnosti nástroje prolomit se nad 4 480 USD poté, co zpracovaly zprávy o zisku a ztrátách společností, zprávy Federálního rezervního systému a vývoj v rusko-ukrajinském konfliktu. Futures na Dow Jones Industrial Average ztratily 161 bodů neboli 0,46 %. Futures na S&P 500 klesly o 0,5 % a futures na Nasdaq 100 o 0,63 %.
img

Kofola: Kvartální výsledky nad odhady, překonání celoročního cíle

15.02.2022 Kofola ČeskoSlovensko reportovala dnes vybrané ukazatele za čtvrté čtvrtletí minulého roku. Výsledky jsou lepší v meziročním srovnání. Překonaly jak konsensus trhu, tak i náš odhad a jsou nad aktualizovaným cílem Kofoly. Společnost oznámila zisk EBITDA za Q4 21 ve výši 139 mil. CZK při tržbách 1,7 mld. CZK. Kofola také plánuje prodat téměř 5 % vlastních akcií.
img

Kofole loni stouply tržby meziročně o 7,5 procenta na 6,636 miliardy korun

15.02.2022 Nápojářské skupině Kofola loni stouply tržby meziročně o 7,5 procenta na 6,636 miliardy korun. Ukazatel EBITDA (provozní zisk před odpisy) jí podle předběžných hospodářských výsledků vzrostl o 9,2 procenta na 1,125 miliardy korun, a i přes značné omezení na trhu především v první polovině roku se tak vrátil na úroveň před koronavirovou pandemií. Kofola to dnes uvedla v tiskové zprávě. Skupina rovněž oznámila, že zvažuje prodej 4,87 procenta akcií Kofoly, které momentálně drží dceřiná společnost Radenska. Z výtěžku chce financovat rozvojové aktivity.
img

Očekávání od hospodářských výsledků za poslední čtvrtletí

10.02.2022 Dnes oznámí známá společnost Coca-Cola (KO) výsledky za čtvrté čtvrtletí loňského roku. Obavy z koronaviru se rozptylují a obchodní prostředí nápojářské společnosti je lepší. Ve třetím čtvrtletí vykázala korporace velmi působivý zisk a čisté tržby vzrostly o 16% na celkových 10 miliard dolarů. Meziročně se zisk na akcii zvýšil o 18% a dostal se na 0,65 USD.
img

Evropský akciový trh vzrostl díky silným ziskům

09.02.2022 Silné čtvrtletní zprávy o podnikových ziscích evropských společností ve středu podpořily akciový trh, ale obavy z agresivních kroků hlavních centrálních bank omezují růst. Panevropský index STOXX 600 tak vzrostl o 1,0 %. Britský FTSE 100 si polepšil o 0,45 % na 7 600,4 b, francouzský CAC 40 vzrostl o 1,06 % na 7 103,08 b. a německý DAX o 0,88 % na 15 376,34 b.
img

ČEZ roste, ochota prodávat je malá

09.02.2022 Index Stoxx Europe 600 rostl během dopoledne o více jak 1 %, z větší části ho podporoval růst technologických společností a řada pozitivních zpráv výsledkové sezony.
img

Lidé se bojí dalšího zdražování, nákupní horečka se po pandemii nakonec nekoná. Spotřebitelé vyhlížejí nejhorší rok minimálně od toho krizového roku 2013

08.02.2022 Velká nákupní horečka se loni v rámci otvírání ekonomiky po pandemii nakonec nekonala. Plyne to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. Za celý rok vzrostly tržby maloobchodu o 4,4 procenta. To je nižší nárůst než v každém z předpandemických roků 2015 až 2019, přičemž loni navíc tržby v meziročním pohledu opticky navyšovala mimořádně snížená srovnávací základna roku 2020.
C:\fakepath\trader-03022022-30-zm.PNG.jpg

Evropské akcie klesly v obavách, že ECB může už letos zvednout sazby

03.02.2022 Evropské akcie dnes klesly v obavách, že Evropská centrální banka (ECB) by už letos mohla zvednout základní úrokovou sazbu. Reagovaly i na propad akciových trhů ve Spojených státech, který nastal po středečních slabých hospodářských výsledcích majitele Facebooku, firmy Meta. Panevropský index STOXX 600 ztratil 1,8 procenta, dolů jej táhly především právě technologie.
img

Alphabet a AMD se sice snaží, technologický Nasdaq ale zisky neudržel

02.02.2022 Technologický Nasdaq Composite zahájil dnes čtvrtý den v řadě růstem, zisky se mu ale nedaří udržet. Hlavními tahouny jsou nicméně i nadále technologičtí giganti Alphabet a Adv Micro Device.
img

Výsledková sezóna technologických gigantů: Alphabet, Meta Platforms a Amazon

01.02.2022 Alphabet (GOOGL.US) je první z velkých technologických společností, které budou v tomto týdnu reportovat. Výsledky budou zveřejněny v úterý 1. února po uzavření seance na Wall Street. Analytici očekávají vzestup tržeb o 27,8 % YoY (bez akvizičních nákladů). EPS by měl povyskočit o 23 % YoY. Pozornost investorů se zaměří na tržby z reklamy a zajímavý bude také výhled společnosti na cloudový segment.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.1.2022

31.01.2022 Na čtvrtečním zasedání měnově politické rozhodnutí nepadne. Rétorika ECB se zřejmě nezmění a můžeme tak očekávat ujišťování centrálních bankéřů o předčasnosti hiku v letošním roce. V tuto chvíli je plně zaceněno, že se frankfurtská instituce vydá s úroky nahoru na svém říjnovém zasedání. Holubičí rétorika lagardeové však nakonec může vést k méně agresivnímu tržnímu pricingu. ECB standardně argumentuje, že její měnová politika vykazuje určité zpoždění oproti Fedu vzhledem k pomalejší trajektorii zotavení ekonomiky eurozóny ve srovnání s USA. Na prosincovém zasedání ECB ohlásila pokračování v dluhopisových programech po skončení PEPP. V tomto směru neočekávám žádnou změnu.
img

Forex: Maloobchod v listopadu zeslábl, ale prodalo se více aut

13.01.2022 Maloobchodní tržby v ČR bez zahrnutí prodeje aut v listopadu meziměsíčně po sezónním očištění klesly o 1,0 %, zatímco my jsme čekali pokles o 0,8 %. V meziročním vyjádření došlo ke zrychlení růstu na 13,2 %, což bylo nepatrně pod naším odhadem ovšem 1,4 procentního bodu nad průměrným očekáváním trhu. Po očištění o kalendářní vlivy činil růst maloobchodu 11,2 % y/y. Výsledek je tedy citelně nad očekáváním trhu, ale stále se bavíme o meziměsíčním snížení, na kterém se pravděpodobně negativně podepsala zhoršená spotřebitelská důvěra zejména s listopadovými turbulencemi na trhu s energiemi.
img

Tržby za prodej oděvů a obuvi vzrostly o 283,5 procenta

13.01.2022 „Lidé mají chuť utrácet úspory z koronavirové krize. Neodrazuje je ani vysoká inflace. Výsledkem jsou obří nárůsty tržeb obchodníků,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Akcie AMD vzrostly v tomto roce o více než polovinu!

31.12.2021 Akcie AMD (AMD.US), jednoho z největších světových výrobců čipů, vzrostly za poslední měsíc o více než 30 % a od začátku roku se zásluhou nedávného růstu dostaly do zisku ve výši 64 %. To znamená takřka trojnásobek růstu indexu S&P 500. Akciím AMD pomohly v závěru roku velmi dobré výsledky za třetí kvartál, které ukázaly 54% růst tržeb a 134% růst zisku ve srovnání se situací před rokem. K růstu výrazně přispěly prodeje čipů jako EPYC, Ryzen a Radeon. V tomto roce se čeká růst zisku na akcii o 105,1 %, přičemž celé odvětví by mělo přidat pouze 43,5 %. Meziroční růst cash flow dosáhl 97 %, což je mnohem více než u srovnatelých společností. V posledních 3 - 5 letech růst cash flow společnosti dosahoval k 50 %. Růst cash flow celého odvětví byl v průměru 11 %.
img

Ekonomika USA již nepotřebuje zvýšenou podporu, oznámil Powell. Fed plánuje zvýšit sazby a ukončit kvantitativní uvolňování

17.12.2021 Čínská průmyslová produkce zaznamenala v listopadu meziroční růst o 3,8 %, což představovalo o dvě desetiny procentního bodu vyšší růst, než analytici osloveni agenturou Reuters původně očekávali.
img

Evropské akciové trhy čekají na rozhodnutí centrálních bank

16.12.2021 Většina hlavních ukazatelů evropského regionu na konci včerejšího obchodování vzrostla. Například STOXX Europe 600 získal 0,26 %, německý DAX posílil o 0,2 %, francouzský CAC 40 a italský FTSE MIB vzrostly o 0,5 %. Britský ukazatel klesl o 0,6 % a španělský IBEX 35 o 1,1 %.
img

Americké akciové indexy vzrostly o 0,6–1 %

13.12.2021 V pátek byly zveřejněny aktuální údaje o inflaci, které ukazují na nejrychlejší růst spotřebitelských cen v zemi od června 1982. Investoři však doufají, že tempo růstu cen dosáhlo maximálních hodnot nebo se jim alespoň přiblížilo. Spotřebitelské ceny (CPI) v USA v listopadu oproti stejnému měsíci minulého roku prudce vzrostly o 6,8 %. Inflace zrychlila z 6,2 % z předchozího měsíce a splnila předpovědi analytiků. Už devátý měsíc v řadě tedy zůstala nad cílem Federálního rezervního systému (FRS) ve výši 2 %.
img

Růst maloobchodních tržeb v říjnu potěšil

06.12.2021 Maloobchodní tržby v ČR bez zahrnutí prodeje aut v říjnu meziměsíčně po sezónním očištění rostly o 1,4 %, zatímco my jsme čekali spíše stagnaci. V meziročním vyjádření došlo ke zrychlení růstu na 5,6 %, což bylo necelý procentního bod nad naším odhadem i průměrným očekáváním trhu. Po očištění o kalendářní vlivy činil růst maloobchodu 7,2 % y/y.
img

Češi v říjnu utráceli více, než se čekalo. Návrat společenského život vedl k růst výdajů za oděvy, obuv, kosmetiku či sportovní zboží

06.12.2021 Vývoj maloobchodních tržeb bez zahrnutí prodeje aut v říjnu pozitivně překvapil. Růst tržeb zrychlil na 5,6 procenta, takže znatelně překonal průměrné očekávání trhu.
img

Největší růst tržeb vykázali obchodníci, kteří v loňském roce trpěli kvůli covidovým opatřením

06.12.2021 „Tržby obchodníků výrazně vzrostly. Nicméně jedná se hlavně o efekt nízké srovnávací základny z předchozího roku, kdy kvůli opatřením proti šíření koronaviru došlo k výraznému poklesu prodejů v kamenných prodejnách,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Akcie společnosti Apple stoupají k rekordním hodnotám

02.12.2021 V uplynulém týdnu se akcie technologických společností propadly, ale obchodníci našli útočiště v akciích Apple.
img

Kofola: Meziroční růst tržeb, inflace vstupů, EBITDA bude druhá nejvyšší v historii

19.11.2021 Kofola oznámí výsledky hospodaření za třetí kvartál tohoto roku. Toto čtvrtletí nebylo ovlivněno restrikcemi. Loňské třetí čtvrtletí ale bylo nejlepší v historii. Vzhledem k letošní prudké inflaci vstupů ho Kofola podle našich odhadů nepřekoná. Očekáváme nicméně, že Kofola je na dobré cestě splnit své celoroční cíle a že je vedení společnosti potvrdí.
C:\fakepath\trader-15112021-43-zm.jpg

Forex: Americký dolar mírně posiluje, investoři čekají na novou statistiku

15.11.2021 Americký dolar na počátku nového týdne mírně posiluje. Investoři čekají na nové statistické údaje, které budou zveřejněné tento týden. Minulý týden kvůli obavám z inflace dolar stoupl nejvýše za 16 měsíců.
img

Tržby za prodej služeb se v září vrátily k růstu

09.11.2021 Tržby za prodej služeb v září vzrostly meziměsíčně o 0,9 % po předchozím poklesu o 1,3 %. Opět se tak obnovila jejich růstová dynamika. I přesto však jejich celkový objem zaostával za předkrizovým rokem 2019, a to o 4 %. V září rostly především tržby v oblasti dopravy a skladování - meziměsíčně o 3,4 %. Mírně se pak tržby zvýšily v odvětví ICT a administrativních a podpůrných činností (shodně o 0,4 % meziměsíčně). Zbylá odvětví meziměsíčně klesala. To se týkalo i pandemií nejvíce zasažené oblasti stravování a ubytování, kde tržby oproti předkrizovému období byly i nadále o zhruba čtvrtinu nižší.
img

Internetový prodej dobývá nová území. Nákupní centra se mění na výdejny zboží

05.11.2021 „Změna nákupního chování spotřebitelů v koronavirových časech nepříjemně dopadá na nákupní centra, která získávají funkci výdejen zboží zakoupeného na internetu. Kamenné obchody se v budoucnu stanou jen reprezentativními prostory, kde si zákazníci budou moci vyzkoušet nové zboží. Prodeje se ještě více přesunou na internet,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

🚀Akcie Avis roste o více než 100 %❗

02.11.2021 Akcie společnosti Avis Budget Group (CAR.US) dnes roste o více než 100 % po zveřejnění hospodářských výsledků. Autopůjčovna reportovala EPS ve výši $10,74 na akcii nad očekáváním ve výši $6,52. Tržby vzrostly o 96 % na $3 mld. z $1,534 mld. v minulém roce. Trh čekal růst tržeb na $2,7 mld. Silný poptávka po půjčování automobilů a vyšší sazby měly na hospodářské výsledky pozitivní dopad. Společnost také oznámila vzestup částky určené na zpětný odkup akcií o $1 mld.
C:\fakepath\Norsko.jpg

Nabídka akcií AutoStore se stala největší v Norsku za posledních 20 let

20.10.2021 Primární veřejná nabídka akcií (IPO) norské robotické společnosti AutoStore se stala největší nabídkou v zemi za posledních 20 let. Firma dnes stanovila cenu akcií na 31 norských korun za kus, což celou společnost ohodnocuje na 103,5 miliardy norských korun (NOK; 270,3 miliardy Kč). AutoStore se tak stala nejhodnotnějším novým vstupem na burzu od roku 2001, kdy firma Statoil byla v primární nabídce oceněna na 151 miliard NOK.
img

Avast: Kvartální výsledky meziročně beze změny, nabídka Nortonu by měla určovat cenu akcií

20.10.2021 Dnes ráno oznámil Avast vybrané ukazatele za třetí čtvrtletí tohoto roku. Reportovaná čísla mírně vzrostla v meziročním srovnání. Naše očekávání byla ale o zhruba 5,5 % vyšší. Management zároveň potvrdil celoroční cíle. Kvartální výsledky by neměly mít na cenu akcií vliv. Je to dáno nabídkou společnosti NortonLifeLock Inc. na koupi celého Avastu.
img

Avast: Nabídka na akvizici Avastu zastíní silné kvartální výsledky

18.10.2021 Den zveřejnění: středa, 20. října 2021 Očekávané výsledky hospodaření: Avast zveřejní vybrané provozní ukazatele za třetí čtvrtletí ve středu. Čísla by to měla být silná podobně jako v předchozích kvartálech. Nicméně máme za to, že o výsledky takový zájem nebude. Je to dáno nabídkou společnosti NortonLifeLock Inc. na koupi celého Avastu. V souladu s projekcí vedení Avastu odhadujeme meziroční růst tržeb o téměř 8 % a více méně stabilní EBITDA marži.
img

Ranní okénko - Čínská ekonomika zpomalila a PMI patrně korigovaly k nižším hodnotám

18.10.2021 Finanční trh se probouzí do ne zrovna povzbuzujících zpráv. Čína, druhá největší ekonomika světa, rostla v Q3 o 0,2 % mezičtvrtletně oproti 1,3 % v Q2, čímž zaostala za očekávanými 0,4 %. Výsledek není příznivou zprávou pro tržní zhodnocení vyhlídek globální ekonomiky pro nejbližší období. Další na řadě jsou ceny tuzemských výrobců, kdy je další zdražení velmi pravděpodobné. Průběh týdne bude z pohledu ekonomických dat spíše poklidný. Nejzajímavější údaj nás čeká až v pátek, kdy budou zveřejněny výsledky říjnového průzkumu mezi nákupními manažery PMI v eurozóně i USA. Celková hodnota indexu by se měla snížit kvůli zpomalení tempa výroby. Neméně důležité budou ale i jednotlivé subindexy měřící zpoždění dodávek materiálu, růst cen výrobních komponent a snahy zvýšené cenové tlaky přenášet do pultovních cen.
img

Zákazníci odchází z obchodních center na internet

08.10.2021 „Vysoký růst cen motivuje stále více lidí k nákupům na internetu, kde lze snadno porovnávat ceny. Díky tomu je možné nakupovat výhodněji. Navíc internetové obchody nabízí podstatně širší sortiment, než je běžné v kamenných prodejnách,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Philip Morris ČR: Pokles prodeje klasických výrobků kompenzován příznivým cenovým vývojem

30.09.2021 Výsledky hospodaření: Dnes ráno oznámil Philip Morris ČR růst tržeb za první polovinu tohoto roku na 8,9 mld. CZK. Čistý zisk zůstal v meziročním srovnání prakticky beze změny na 1,7 mld. CZK. Pokles prodeje klasických výrobků částečně kompenzoval nárůst zahřívaných náplní a příznivý cenový vývoj.
C:\fakepath\burza-21092021.jpg

Nahrávací firma UMG byla před vstupem na burzu oceněna na 33,5 miliardy eur

21.09.2021 Největší nahrávací společnost na světě Universal Music Group (UMG) byla před svým vstupem na burzu v Amsterodamu oceněna přibližně na 33,5 miliardy eur (853,6 miliardy Kč). Francouzská mediální skupina Vivendi, která se rozhodla osamostatnit svoji bývalou divizi, stanovila referenční cenu pro vstup na burzu na 18,5 eura, uvedla v dnešním prohlášení burza Euronext. S akciemi se začne obchodovat v úterý.
img

Odložená spotřeba navyšuje tržby obchodníků

07.09.2021 „Tržby obchodníků v České republice narůstají výrazně rychleji než ve zbytku Evropské unie. To dokládá dobrou finanční kondici českých domácností, kterým v průběhu pandemie výrazně vzrostly úspory,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Maloobchod sílí, ale prodej aut je stále slabý

07.09.2021 Maloobchodní tržby v ČR bez zahrnutí prodeje aut v červenci vzrostly meziměsíčně o 0,5 %, tedy velmi podobnou rychlostí jako v červnu. V meziročním vyjádření to představuje růst o 3,1 %, což bylo prakticky v souladu s naším odhadem, ale téměř dva procentní body pod mediánem očekávání analytiků. Nutno dodat, že letošní červenec měl meziroční kalendářní nevýhodu v podobě dvou chybějících pracovních dnů. Po očištění o tento faktor činil reálný růst tržeb v maloobchodu 5,5 % po červnovém tempu 6,7 %. Toto zpomalení je přirozeně dáno rostoucí srovnávací základnou z minulého roku, kdy podobně jako letos ekonomika fungovala při téměř plném rozvolnění protipandemických opatření.
img

Kofola: Výsledky za Q2 podstatně nad odhady, letní měsíce opět silné, celoroční cíl zvýšen

03.09.2021 Kofola ČeskoSlovensko představila včera po zavření trhu hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí tohoto roku. Reportovaná čísla jsou lepší než konsensus i naše odhady. Podstatný meziroční růst je dán zrušením restrikcí zejména v segmentu gastronomie a silnou poptávkou v červnu. Vzhledem k výhledu na silné letní měsíce zvýšila Kofola celoroční cíle.
C:\fakepath\eurusd-27082021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 27.8.2021

27.08.2021 Akcie ve Spojených státech po růstech na nové rekordy v předchozích dnech včera oslabily. Výprodej na trhu vyvolaly smíšené statistické údaje a obavy z možné změny politiky centrální banky USA (Fed). Všechny tři indexy prohloubily ztráty po výbuchu u letiště v afghánském Kábulu, které snížily zájem investorů o rizika.
img

Delta zkazila cestovnímu ruchu velký comeback

19.08.2021 Náš koš cestovního ruchu si oproti loňskému očekávání vede hůř než globální akciové trhy. Navzdory tomu, že v rozvinutém světě došlo k masivnímu nasazení vakcín, varianta COVID-19 s označením delta způsobila značný útlum cestování. Výnosy tohoto koše se za posledních 12 měsíců propadly o 46 % a nejistota ohledně poptávky bude v cestovním ruchu panovat i po značnou část roku 2022. Celkově ponuré atmosféře odvětví se ale vzpírá platforma Airbnb, která hlásí pozitivní růst. Vydělává totiž na tom, že lidé oproti hotelům a letoviskům upřednostňují ubytování v soukromí.
img

Na Wall Street dopadly slabé maloobchodní tržby a obavy z čínské regulace

17.08.2021 Wall Street se otevřela výrazně v záporu poté, co maloobchodní tržby v USA v červenci klesly více, než se očekávalo, a když globální akcie klesaly kvůli obavám z přísnějších pravidel Číny pro internetový sektor. Čínské akcie kótované v USA jako Alibaba Group, Baidu a JD.com tak čelily další vlně výprodejů.
img

Forex: Druhé čtvrtletí ve znamení ekonomického oživení

17.08.2021 První odhad HDP v Maďarsku a na Slovensku by měl v obou případech ukázat na mezičtvrtletní růst tamních ekonomik mírně nad 1 %. Zpřesněný odhad vývoje HDP v eurozóně pak zřejmě potvrdí nárůst o 2 %. Strukturu růstu zmíněných ekonomik se sice ještě nedozvíme, lze však předpokládat, že hlavní hnací silou byla především domácí poptávka. V USA zveřejní červencové údaje maloobchodních tržeb a průmyslové produkce. Poptávka amerických spotřebitelů se již v předchozích měsících dostala výrazně nad předkrizové úrovně, poblíž kterých zřejmě setrvala, když se její růstový potenciál z velké části již vyčerpal. Silná poptávka by ale měla být impulsem pro pokračující růst průmyslové produkce.
C:\fakepath\coinbase.jpg

Kryptoměnová burza Coinbase zvýšila zisk o 4900 procent na 1,6 miliardy USD

11.08.2021 Největší americká kryptoměnová burza Coinbase Global zvýšila ve druhém čtvrtletí zisk meziročně o 4900 procent na 1,6 miliardy dolarů (34,7 miliardy Kč). Těžila z oživení kryptoměnových obchodů, přestože bitcoin a další digitální měny v uvedeném období náhle sestoupily ze svých maxim. Coinbase, s jejímiž akciemi se obchoduje na burze od dubna, to uvedla v úterý večer po uzavření amerických akciových trhů.
img

ČNB zvýšila sazbu na 0,75 %, tento rok očekává inflaci 3 %. Nezaměstnanost v USA klesla na 5,4 %

06.08.2021 Česká národní banka se opět rozhodla zvýšit základní úrokovou sazbu o čtvrtprocentního bodu na 0,75 %. K zvýšení sazby banka přikročila v tomto roce již podruhé především kvůli rostoucí inflaci, která souvisí s oživením ekonomiky. Banka také oznámila, že hodlá pokračovat ve zvyšování repo sazby v letošním i v průběhu příštího roku. Pro hike zvedli ruku čtyři členové bankovní rady. Jeden člen dokonce hlasovat pro zvýšení sazby o půl procentního bodu. Další dva bankéři byli pro zachování repo sazby na současné úrovni.
img

Růst tržeb maloobchodu brzdí, ale zůstává silný

05.08.2021 Maloobchodní tržby bez zahrnutí prodeje aut v červnu polevily na meziměsíčním růstovém tempu, když vzrostly o 0,6 % (sezónně očištěno). To bylo víceméně v souladu s naším odhadem 0,8 % m/m. Po květnovém „rozvolňovacím“ skoku se všeobecně zpomalení čekalo. Nicméně předchozí údaje byly evidovány vzhůru a pohled na meziroční srovnání ukazuje oproti odhadům citelně vyšší úroveň prodejů. Maloobchodní tržby bez zahrnutí motoristického segmentu v červnu rostly meziročně o 7,2 % (7,1 % po očištění o kalendářní vlivy), zatímco naše i tržní odhady ukazovaly pouze 5,4 %. V případě zahrnutí prodejů a oprav aut, jejichž meziměsíční pokles se nečekaně prohloubil na 2,1 %, činil meziroční růst 9,7 %, zatímco my jsme čekali 7,5 % a trh v průměru ještě trochu méně. Oproti květnovému růstu o 18,5 % je to sice opticky výrazně menší růst, ale ten je dán zvyšující se srovnávací základnou z minulého roku.
img

Maloobchodní tržby ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

05.08.2021 Tuzemský maloobchod pokračuje v oživení: červnový růst tržeb byl silnější, než se čekalo, otevření prodejen zákazníky láká k nákupům, jež v předchozích měsících museli kvůli uzavírkám často odkládat.
img

Internetové obchody změnily spotřební chování Čechů

05.08.2021 „Ani po otevření kamenných obchodů nedošlo k poklesu prodejů na internetu. E-shopy naopak hlásí další růst tržeb. Z toho lze usuzovat, že si spotřebitelé v průběhu pandemie osvojili nové zvyky, kterých se již zřejmě nevzdají,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Je technologie 3D tisku konečně připravena růst?

02.08.2021 3D tisk, nazývaný také aditivní výroba, existuje už od konce 80. let a má za sebou už několik nepodařených startů. Mezi nejvíce medializované patří ten kolem roku 2013, kdy si průmyslové podniky i investoři mysleli, že brzy bude 3D tiskárna v každé domácnosti. Vývoj se ale vydal jiným směrem a odvětví si nakonec uvědomilo, že jeho budoucností je tzv. aditivní výroba lepších komponent pro průmyslové využití. Vzhledem ke standardizaci probíhající v posledních letech, k dostupnosti materiálů a k nižším nákladům předpovídají některé výzkumné agentury, že nyní přichází desetiletí rychlého růstu.
C:\\fakepath\\eurusd-01082021-1.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA po ztrátách Amazonu klesly, dolar posílil

01.08.2021 Americké akcie v pátek oslabily. Výrazně k tomu přispěla firma Amazon.com, která varovala, že čeká nižší růst tržeb. Za celý měsíc si však index S&P 500 udržel zisk a vzrostl již šestý měsíc za sebou.
C:\fakepath\top-30072021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.07.2021 1) Turbulentní týden na asijských akciových trzích ovlivněný obavami z čínské regulace tamních technologických firem poslal jejich akcie na hongkongské i čínské burze dnes opět směrem dolů. Pokles cen akcií na burze v Austrálii je pak připisován rekordnímu počtu nových případů koronaviru v Sidney.
C:\fakepath\apple.jpg

Zisk firmy Apple se díky zájmu o iPhony a služby téměř zdvojnásobil

28.07.2021 Čistý zisk americké technologické společnosti Apple ve fiskálním třetím čtvrtletí stoupl na 21,74 miliardy USD (472,8 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 11,25 miliardy USD. Zisk i výnosy překonaly očekávání analytiků díky zájmu spotřebitelů o nové přístroje iPhone pro sítě 5G a předplatitelské služby firmy. Oznámila to společnost ve včerejším prohlášení.
img

Návrat lidí do obchodů pokračuje

08.07.2021 Maloobchodní tržby bez zahrnutí prodeje aut v květnu oproti dubnu vzrostly o 7,3 %. To bylo silně nad naším očekáváním 3,6 %. Je jasné, že důvodem silného výsledku je rozvolňování protipandemických opatření. Od těch jsme si slibovali silnější růst tržeb už v dubnu, ale to se nestalo. Květen ale vše dohnal a ještě si přisadil. Meziroční tempo růstu mírně zrychlilo na 8,1 % z předchozích 7,3 %. To bylo vysoko nad všemi odhady, které ukazovaly na růst kolem 3 %. Po očištění o kalendářní vlivy činí meziroční tempo růstu 5,8 %. Nejvyšší nárůsty jsou pozorovány především tam, kde před tím došlo k výraznému omezení například v prodeji oděvů, obuvi a kosmetiky. Rychlý růst ale pozorujeme i v prodejích počítačového a komunikačního vybavení a tempo růstu prodejů přes internet setrvává na meziročně silném tempu poblíž 15 %.
img

Maloobchodní tržby ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.07.2021 Maloobchodní tržby rostly letos v květnu o dost výrazněji, než se čekalo. Vedle nízké srovnávací základny, kterou představovaly prodeje z loňského května, se zde projevuje chuť spotřebitelů více utrácet a rozvolňující se omezení souvisejících s pandemií.
img

Chování spotřebitelů se trvale změnilo

08.07.2021 „Tržby na internetu dál rostou, přestože se již otevřely kamenné prodejny. Z toho lze usuzovat, že se chování českých spotřebitelů trvale změnilo a ani po konci pandemie se již nevrátí do starých kolejí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

ECB patrně změní definici inflačního cíle

08.07.2021 Dnešní den mnoho stěžejních ukazatelů nenabídne, výjimkou budiž údaj o českých maloobchodních tržbách za měsíc květen. Těm by mělo čím dál více pomáhat uvolňování epidemických restrikcí, které lidem umožnilo vrátit se do velké části provozoven, a také dva dodatečné pracovní dny, které letošní květen přinesl. Do výsledku také promluví nízká srovnávací základna z loňského roku. Čekáme tak meziroční růst tržeb o 16,5 % a jsme tak mírně optimističtější, než trh (15,7 %).
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (14.6.2021)

14.06.2021 Bitcoin jen v neděli přidal díky Elonu Muskovi přes 10 %. Akciové indexy v USA přešlapují poblíž historických maxim a americký dolar koncem týdne dostal pod tlak euro a drahé kovy. Zlato pokračuje v propadu i dnes a už testuje 1860 dolarů.
img

Vývoj „korona" farmaceutických firem

14.06.2021 Farmaceutické společnosti, které dokázaly nejrychleji vyvinout vakcínu na koronavirus, vytěžily nejvíce z recese, ze které se pomalu vzpamatováváme. Nejznámější farmaceutické společnosti spojené s koronavirem jsou: Moderna, Pfizer, BioNTech a konsorcium AstraZeneca. Společnosti i v současnosti zásobují největší část světa vakcínou na koronavirus, kterou vyvinuly, dostaly pobídky od vlád a uzavřely kontrakty na velký objem budoucích dodávek.
img

Lidé se pomalu vrací do obchodů

08.06.2021 Maloobchodní tržby bez zahrnutí prodeje aut v dubnu oproti březnu vzrostly o 0,8 %. S ohledem na to, že už v dubnu došlo k rozvolnění opatření proti šíření pandemie, je to spíše slabší údaj. My jsme počítali s meziměsíčním růstem o více než 3 %. Jedná se o zklamání v rámci všech odhadů. Meziroční růst dosáhl sice díky nižší srovnávací základně na první pohled slušného růstu 7,5 %, ale i to bylo pod všemi odhady, které v průměru ukazovaly 10,5 %. Jedním dechem je ale třeba připomenout, že nejistota těchto údajů je stále velmi vysoká a není dobré dělat silné závěry. Je možné, že obnovení spotřeby domácností po uvolnění restrikcí nebude až tak rychlé, stejně jako je možné, že to domácnosti budou dohánět v dalších měsících, kdy rozvolňování nabralo na obrátkách. O vysoké nejistotě dat také svědčí silná revize předchozích údajů, když za březen nově Statistický úřad ukazuje meziroční růst o 9,2 %, zatímco původně uváděl ke zklamání většiny analytiků jen 6,6 %.
img

Konec boomu e-shopů v Česku. Maloobchodní tržby ale v dubnu zklamaly na více frontách, post-pandemický nákupní rauš, jež mělo podpořit i zrušení superhrubé mzdy, se zatím nakoná

08.06.2021 Maloobchodní tržby v ČR v dubnu zaostaly za očekáváním. Bez zahrnutí prodeje aut stouply meziročně reálně o 7,5 procenta. To je zpomalení růstového tempa v porovnání s březnem, kdy podle revidovaného výsledku stouply meziročně o 9,2 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů dubnový růst tržeb bez aut meziročně o 10,4 procenta.
img

Maloobchodní tržby ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.06.2021 Tuzemský maloobchod hlásí za letošní duben solidní meziroční růst tržeb, což je dáno nízkou srovnávací základnou, tedy uzavírkami, k nimž došlo loni na jaře v souvislosti s první vlnou pandemie.
img

Ranní okénko - Český průmysl potěšil, německý tolik ne

08.06.2021 Dnes nás čeká informace o vývoji českých maloobchodních tržeb za měsíc duben. V nich by se již mělo projevit postupné znovuotevírání české ekonomiky, což naznačují průběžné indikátory o mobilitě obyvatel i objemy karetních transakcí. Čekáme tak meziroční růst tržeb o 26,0 % celkově a po vyloučení automobilového segmentu pak o 11,6 %.
img

Týden na akciových trzích: Rekordní hodnoty se opět otřásají

28.05.2021 Tento týden byl na akciových trzích veskrze pozitivní. Negativní seance jako by nebyly, vyskytly se pouze ojediněle. A tak není překvapením, že akciové indexy rostly na obou stranách Atlantiku.
img

Akcie McDonald’s během pandemie rostly. Jak si vedly řetězce rychlého občerstvení?

26.05.2021 Vypadá to, že alespoň u nás pandemie koronaviru zatím ustupuje a pomyslné světlo na konci tunelu v podobě rozvolnění je na dosah. Právě na to čekají mnohé restaurace a fast foody, které si za poslední rok prošly velmi složitým obdobím.
C:\fakepath\a-13052021-lv.gif

Čínský internetový prodejce Alibaba se kvůli pokutě propadl do ztráty

13.05.2021 Největší čínský internetový prodejce Alibaba Group Holding se ve čtvrtém čtvrtletí svého finančního roku propadl do ztráty 5,48 miliardy jüanů (18 miliard Kč) ve srovnání se ziskem 3,16 miliardy jüanů ve stejném období předchozího roku. Důvodem byla pokuta od čínských úřadů. Tržby naopak o 64 procent vzrostly, zejména díky tomu, že více lidí nakupovalo kvůli koronavirové pandemii na internetu, oznámila dnes firma. Finanční rok 2021 skončil v březnu.
img

Pandemie rozproudila obchodování na finančních trzích

11.05.2021 V loňském roce jsme zaznamenali přímo explozivní růst obchodních aktivit. Stojí za ním rekordní přírůstek drobných investorů, kteří s obchodováním na finančních trzích začali během lockdownu. Otázkou je, zda takto vysoký růst našeho koše 30 firem z ekosystému obchodníků na finančních trzích vydrží i nadále. Volatilita postupně klesá a ekonomiky se otevírají, takže už budoucnost obchodování nejspíš nebude tak růžová. Celkově však bude toto odvětví patrně dál vzkvétat s tím, jak bude docházet k další financializaci světové ekonomiky. Dále se zabýváme tím, zda v tomto odvětví existují firmy, které mohou nabídnout dlouhou volatilitu bez negativního carry, k němuž dochází u strategií využití put opcí a dlouhých futures na index VIX.
img

Lidé začínají realizovat odloženou spotřebu

06.05.2021 „Lidé si v pandemii naspořili peníze, které postupně začnou utrácet. Díky tomu dojde k realizaci odložené spotřeby, což výrazně podpoří tržby obchodníků. Již nyní jsou patrné výrazné meziroční růsty tržeb u prodejů motorových vozidel. Data však částečně zkresluje nízká srovnávací základna z minulého roku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Krátká rekapitulace nejnabitějšího týdne sezóny – Earnings

04.05.2021 Co jsou to earnings? Earnings jsou kvartální výsledky (finanční ukazatele) společnosti, které jsou zveřejňovány veřejně obchodovanými společnostmi. Pokud byste si měl vybrat pouze jeden dokument, dle kterého se rozhodnete, zda se oplatí do určité společnosti investovat, tak si nejspíše vyberete zprávy o kvartálních výsledcích firem. Jelikož tyto zprávy obsahují zásadní informace o společnosti včetně čistého zisku, zisku na akcii, zisku z pokračujících operací a prodeje, díky analýze těchto informací mohou investoři posoudit finanční zdraví společnosti a na základě toho pak investovat.
img

Microsoft klesá po zveřejnění výsledků - odrazí se od úrovně supportu?

28.04.2021 Akcie společnosti Microsoft včera klesly o 3% níže poté, co byly oznámeny zprávy o zisku společnosti za třetí čtvrtletí. Společnost ve skutečnosti zveřejnila silnější čísla, než analytici očekávali.
img

Avast: Meziroční růst, tahounem přímý spotřebitelský segment

16.04.2021 Očekávané výsledky hospodaření: Jedná se o lichý kvartál, kdy Avast zveřejňuje pouze vybrané provozní ukazatele. Obvykle se jedná o tržby a zisk EBITDA. Případně vedení Avastu bude komentovat zadlužení a celoroční cíle.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

Akcie Alibaby navzdory rekordní pokutě výrazně zpevnily

12.04.2021 Čínský internetový gigant Alibaba neočekává žádný významný dopad zásahu antimonopolního úřadu v Číně, kde dostal rekordní pokutu a byl nucen změnit způsob zacházení s obchodníky. Oznámil to dnes generální ředitel společnosti Daniel Zhang. Akcie firmy při dnešním obchodování na burze v Hongkongu posílily o 6,5 procenta, během obchodování ale vykazovaly až devítiprocentní vzestup.
img

Ranní okénko - Týden ve znamení inflace

12.04.2021 Tento týden budou hlavním tématem rostoucí spotřebitelské ceny. Údaje o inflaci za březen dorazí jak z Česka, tak USA. Z eurozóny a Německa zazní již pouze konečný výsledek. Dozvíme se ale i měsíční data z reálné ekonomiky za únor, která budou dalším dílem skládačky ke zhodnocení výkonu ekonomiky eurozóny během prvního kvartálu.
img

Maloobchod prochází radikální transformací

07.04.2021 „Kamenné prodejny se předělávají na výdejny zboží nakupovaného po internetu. Obchodníci, kteří nereflektují trend přechodu do online prostředí, jsou vytlačováni z trhu. V přímém přenosu tak můžeme sledovat radikální transformaci maloobchodního prodeje vyvolanou pandemií koronaviru,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Povánoční výprodeje skončily fiaskem. Lidé se báli koronaviru a mnohé obchody musely být zavřené

15.03.2021 „Z dat obchodníků je patrné, že v lednu 2021 došlo k výraznému meziročnímu poklesu tržeb. Lidé po Vánocích zůstali doma a do obchodů se příliš nehrnuli. Navíc mnohé obchody musely být nuceně uzavřené. Období povánočních výprodejů lze proto označit za fiasko,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

I v hluboké krizi cena nemovitostí roste. Průmysl se stal držákem české ekonomiky

12.03.2021 „Pandemie koronaviru omezila stavební produkci, což vede k omezené nabídce bytů na realitním trhu. Paradoxním důsledkem je růst cen nemovitostí v hluboké ekonomické krizi, který snižuje dostupnost bydlení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Avast: 2020: Meziroční růst, naplnění cílů, solidní výhled pro 2021

03.03.2021 Avast dnes ráno oznámil výsledky za minulý rok. Zisk EBITDA dosáhl 496 mil. USD při tržbách 893 mil. USD. Výsledky jsou v souladu s odhady trhu i naším očekáváním. Avast splnil také cíle managmentu společnosti.
img

Vítězné tažení herního průmyslu: Výnosný byznys, který v pandemii jen kvete

03.03.2021 Herní průmysl v posledních letech představuje odvětví s vysokým růstem a jen za rok 2020 stouply jeho výnosy o 37 %, protože pandemie zvýšila poptávku po hraní jako formě socializace a zábavy. Mnoho tradičních volnočasových aktivit je kvůli COVID-19 omezeno a herní průmysl se tak nejenže výrazně rozrůstá, ale navíc dosahuje i velkých zisků. Tím samozřejmě láká technologické giganty, jako jsou Apple, Google, Amazon či Microsoft. Konkurence tedy nejspíš poroste, ale spolu s ní i celkové globální výnosy odvětví. Analytici hodnotí všech 30 firem v našem koši velice pozitivně.
img

Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!

25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (22.2.2021)

22.02.2021 Růst amerických výnosů zůstává událostí, na kterou se na finančních trzích soustředí největší pozornost. Existují pochyby, zda může v době prudkého růstu úroků pokračovat akciová rally. Je pravdou, že se akciové indexy za poslední týden příliš nepohnuly, ale není právě tato stagnace vyjádřením „novodobé“ korekce?
C:\fakepath\fundament-18022021.jpg

Rostoucí výnosy začínají zpochybňovat sílu akciového trhu

18.02.2021 Od začátku roku na dluhopisovém trhu začaly růst výnosy. Šlo především o důsledek očekávání rychlejšího ekonomického oživení v pozadí dalších fiskálních stimulů, které připravuje americká vláda. Rizika ve světě však velmi rychle klesají a řada investorů se zbavuje bezpečných obligací výměnou za rizikovější aktiva. To způsobuje ještě rychlejší růst výnosů, který ohrožuje akciové trhy. Ty totiž těží právě z extrémně nízkých sazeb.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Intradenní obchodování | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Transakce | Bank of England | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CAPEX | CBOE | CEO | CFD | CME | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devalvace | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FX | Fair Value | Fed | Finanční trh | Floating | Forward | Futures | Fúze | Grafy | Hedging | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Employment Cost Index | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Kapitalový výnos | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | P/E | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | RSI | Rally | Rating | Resistence | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short selling | Split | Spot | Spread | Standard & Poor's 500 | Support | Swing | Swingový obchodník | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | YTD | ZEW index | Zisk na akcii | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Investiční instrumenty | Berkshire Hathaway | Break-Even | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Oanda | Partners | Investiční produkty | Gold | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Swissquote | Index cen | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Japonská centrální banka | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchody | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie Gazprom | Akcie Google | Akcie IBM | Akcie Microsoft | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie Tesla | Aktuální cena ropy | Aktuální cena stříbra | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Brokers | Brokerské společnosti | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Day trading | Devalvace měny | DJIA | Do čeho investovat | Dobrá investice | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Etoro | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Exchange | Finanční prostředky | Finanční rizika | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Fortuna | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Graf zlata | Hang Seng | HDP v EU | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | InstaForex | Instrumenty | Internetové obchodování | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investování do zlata | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jak nakupovat akcie | EBay | Jiří Tyleček | JP Morgan | Kam investovat | Komoditní | Krize eurozóny | Kurz amerického dolaru | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Naučte se investovat | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování s dluhopisy | Ocenění akcií | Odkup akcií | Pád rublu | Patria.cz | PayPal | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Psychologie davu | Rakousko | Recenze | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Sázky | Signály | Slovník pojmů | Société Générale | SPX | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové události | SWIFT | Švýcarské banky | Throwback | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Twitter | Velká Británie | Volatility | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Webinář | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | Trading Central | Buffett | Put | Buy | Centrální depozitář | Cílová cena | Čistá marže | Čistý dluh | DCF | Depozitář | EBITDA | EBITDA marže | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Free float | Hold | Hrubá marže | Jannis Samaras | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Operativní zisk | P/S | Provozní marže | PX index | Redukce | REIT | ROCE | ROE | Tim Cook | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | Akcie na majitele | Akciová společnost | Čekací doba | Kmenové akcie | P/E Ratio | Převis | Zaknihované akcie | Běžná likvidita | Hrubý domácí produkt (HDP) | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Trader Workstation | Know-how | IG Group | Cukr | Burze | Day trader | Investment | Traders | Capital Economics | Raymond James | Unicredit | DPA | Bernstein | Charles Schwab | Jackson Hole | LPL Financial | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | CME Group | Caterpillar | Sentix | Investing.com | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | Agentura AP | EPFR Global | BBC | WACC | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Trading Economics | Poměr P/S | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Stock Exchange | Evropské banky | Komoditní stratég | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Earnings | Globální akciové trhy | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kurzotvorné informace | City | Posilování koruny | Obchodní styl | Forbes | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Akcie těžařských společností | Inflační tlaky | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Portfolio fondu | Realitní trh | Pokles ceny akcií | Americké akciové indexy | Styl obchodování | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Bezpečnější investice | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | Dnešní ekonomický kalendář | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Světové akciové trhy | Index burzy | Kryptoměny | Ropná společnost | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Pokles výnosů | SaxoSelect | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Prodejní signál | Japan Exchange Group | Kapitalizace | Výhled | Tradeweb | Akciový index DAX | NYSE Euronext | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Poptávka investorů | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Poplatky za obchodování | Opatřením na podporu ekonomiky | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Hlavní burzovní indexy | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | FTSE MIB | Světové trhy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Americká vláda | Očekávání analytiků | Institucionální investoři | Čínský statistický úřad | Měnové stimuly | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Kapitálové strategie | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Obchodní pozice | Akcie společnosti Coca-Cola | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Raymond James Financial | ex | Purple Trading | Zklamání investorů | Generali Investments | Bernstein Bank | Akcie Kofoly | Tržní kapitalizace společnosti | J.P. Morgan | Ruské akcie | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Intradenní obchody | Obchodování na zámořských trzích | Cena palladia | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | BHS | Breakout Trader | Benjamin Graham | Akciové společnosti | Peter Lynch | Coinbase | Akcie Tesly | Investiční firmy | Spekulativní investice | Palladium | Podnikové dluhopisy | Jerome Powell | Coinmarketcap | LYNX Trading | BTCUSD | CBOE Global Markets | ETC | Panevropský index STOXX 600 | Inteligentní investor | NEST | Štěpán Hájek | Robinhood | Tržní kapitalizace kryptoměn | Lithium | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Kobalt | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Airbnb | Geopolitická rizika | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | FinTech | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Slabší koruna | PANW | Akcie Amazonu | OPEC+ | Vysoké standardy | Podniky | Evropské akciové trhy | Silný americký dolar | Long signál | Graf vývoje | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Akcie Facebooku | Schwab | FAANG | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Forint | Pokles ceny | Výplaty dividend | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Obchodování akcií | IPO kalendář | HKD | Korunový trh | Profesionální obchodník | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | Přímé zahraniční investice | Ruská centrální banka | Signál na akcie | Intercontinental Exchange | IG | Růst úrokových sazeb | AETOS | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Anticyklické akcie | EK | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Centrální depozitář cenných papírů | Španělský IBEX | Zadluženost | Hodnota indexu | Refinitiv | Odhady analytiků | Společnost Apple | Akciová rally | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Obchodní rozhodnutí | Volatilní období | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Akcie Levi Strauss | Palladiové akcie | Platformy pro obchodování | Mezinárodní investoři | Hodnotové investování | TradeWeb | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Nejvýznamnější burza | Norský fond | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | IPO Airbnb | IPO Instacart | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Zpětný odkup akcií | Zákaznická podpora | Český průmysl | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Michal Brožka | CNY | Jak na obchodování | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Tencent Holdings | Sharpe ratio | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Čínský trh | Wealth Management | Základy obchodování | Akcie a ETF | Svět investování | Rozhodnutí centrálních bank | Akcie Netflixu | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Prodej na krátko | Konglomerát | Nové akcie | Akcie týdne | Intradenní trader | Oživení ekonomiky | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | FRS | Růst mezd | Stříbrné mince | KB | Prosus | Burza Euronext | US500 | Denní graf | Očekávání trhu | Vlastní akcie | Výše dividendy | Overbalance | Úpis akcií | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | UCITS | Finanční údaje | Pictet | Oslabení české koruny | ESG | GOOGL | Ceny palladia | Akcie Skyworks Solutions | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Tržby v maloobchodě | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Ochrana před inflací | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Akcií těžařů | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Akcie Pan American Silver (PAAS) | Pan American Silver | PAAS | Platební společnost | TikTok | Digitalizace | TOPIX | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Peter Garnry | Ceny benzínu | IOT | Patterny | Kryptoměnová burza | Výsledkové zprávy | Trinity | Obrovské množství peněz | LNG | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Hlavní index burzy | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Cennější než zlato | Vyšší sazby | Standardní odchylka | Statistické údaje | Dlouhodobé dluhopisy | Vyšší volatilita | Pojišťovna VIG | Provozní zisk před odpisy | Supreme Edition | UCITS ETF | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Akcie Alibaby | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Riziko pro investory | Vyšší riziko | Primární nabídky | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Global Markets | BAT | Americký průmysl | Aktuální obchodní příležitosti | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Týdenní zpráva | Souhrn finančních trhů | Čínská firma | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Borsa Italiana | CBI | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Počet obchodů | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Generální ředitel | GM | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Úrok | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | All Time High | Technologie blockchainu | Vyhlídky | Hong Kong | INTC | Walt Disney | 5G | Domácí poptávka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Dvojité dno | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Průmysl | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Důsledky krize | Rozvoj | Stavební produkce | Data z průmyslu | Stavebnictví | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Finanční ztráty | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | Cena za akcii | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Karlovarská Korunní | Kofola | Ondrášovka | Kontrakty | Prohlášení | Internetový gigant | První den obchodování | Centrální banky USA | Airbus | IAG | Goldcorp | Společnost Microsoft | Zahájení obchodování | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Alpiq | Vivendi | Energetický a průmyslový holding | Metro AG | InterContinental | Accor | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Vánoce | Kupní síla | Skupina Kofola | Automobil | Regulátoři | Optimismus investorů | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Bankovní vklady | AAPL | MasterCard | FB | Disney | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Yandex | Stratég | Propad akciových trhů | Akciové indexy v USA | Roční růst | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Tripadvisor | Kraft Heinz | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Wirecard | Shortování akcií | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Stabilní společnosti | Hospodaření | Údaje ministerstva | Zbrojovky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Silný support | Vyšší ceny ropy | CFA | Prodej automobilů | Američané | Exact Sciences | Návratnost | Netflix | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Evropský maloobchod | Výroba aut | Washington | Finální odhad | Dividendová politika | Hlavní rizika | Doporučení Koupit | Miliardy eur | Sezónnost | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | ProfitLevel | Ifo | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Horší časy | Česká průmyslová výroba | Příjmy domácností | Poradenství | Nový rekord | Iniciativa | Proinflační | Tržby obchodníků | Maloobchodní tržby v listopadu | Vyšší inflace | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Analytička | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Cenové tlaky | Obchodování na Wall Street | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Dobrá čísla | Nižší růst | Velké firmy | Tesla Inc. | Alibaba Group Holding | Apple Inc. | Ceny energií | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Akcie výrobce letadel | Firma Avast | Google | WhatsApp | Instagram | Anglie | Trhy | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | American Express | Impérium | Pohyby cen | Rostoucí trendové čáry | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Bluechip | České měny | Obavy z koronaviru | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Vysoká inflace | Očekávané události | Starbucks | Dnešní datový kalendář | Boeing | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Lukáš Baloga | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Alphabet | Akcie NN Group | Rezistenční úrovně | Obchody | Výdaje | Hlavní úrokové sazby | Free cash flow | BP | Prodeje aut | Maloobchodní tržby v ČR | Maloobchodní tržby v EU | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | Capital Group | Warner Music | Nahrávací společnost | Warner Music Group | Universal Music Group | Sony Music Entertainment | SEC | NFP | Rozhodování | Co je IPO? | Americké ekonomiky | Formace technické analýzy | Hodnota aktiv | Průměrná cena | Medvědi | Prodávající | Akcie Biogen | Biogen | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Pokračování poklesu | Akcie Twitter | Akcie společnosti Apple | Akcie 3M | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Směřování trhů | Světová pandemie | Statistické údaje z USA | Údaje z USA | Craig Erlam | FinTech akcie | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Výroba v Číně | Největší ztráty | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Sestupný trend | Cestovní ruch | Toyota | Nižší zisk | Vývoj | Pokles prodeje | Hospodářská politika | Nová data | Martin Gürtler | Mzda | Guru | Akcie KKR | Vládní opatření | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Masivní pohyby | Ekonomika Evropské unie | WP | Makroekonomické údaje | Restrikce | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Lufthansa | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Masivní nákupy | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | CK Hutchison | Buy the dip | Medvědí trend | Průmyslová výroba v Číně | Další vývoj | Nákupy akcií | Stimuly | Letectví | Členové bankovní rady | Největší pády | Tržby společnosti | Energetická firma | Zisk společnosti | Největší propad | Cenový vývoj | Špatné výsledky | Pokles české ekonomiky | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Šíření viru | Fiskální balíček | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | EPFR | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Volatilita akciových trhů | Texas | Bilion dolarů | Prodeje domů | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | REGN | MF | Škoda | Manufacturing | Domácnosti | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zápis z posledního zasedání | Německý akciový index | Dávky v nezaměstnanosti | Německý index IFO | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Silná rezistence | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Fatih Birol | Potenciál | Spotřebitelská důvěra v USA | Výroba automobilů | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Bulharsko | Nejlepší palladiové akcie | Březnová inflace | Reálné mzdy | Riziko inflace | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Války | Schodek | Organizace | Nezaměstnanost v USA | Umělá inteligence | Cloud Computing | Nvidia Corp | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Podíl na trhu | Model Y | Údaje | Pojišťovna | Výroba v Německu | Pavel Baudiš | Rušení objednávek | CBS | Nejsilnější růst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Španělé | Německé automobilky | Oživení cen | Výpadky | FANG | DAWN | WMT | Activision Blizzard | Emitenti | Více peněz | Long signál na akcie | Index US500 | Microsoft Corp | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Otevírání ekonomiky | Procter & Gamble | Statistiky | Uzavření trhů | Colorado | USD za barel | CMC | Trade | S&P500 | Měnový faktor | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Cenové pohyby | Reddit | Sociální síť | Debata | Surové ropy | PMI ve službách | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Amundi | Výkon dolaru | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Data z trhu práce | Očekávané výsledky hospodaření | Očekávané výsledky | Odhad vývoje HDP | InterContinental Hotels Group | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Fundamentální náhled | Náhled na akcie | Technický náhled | Americká centrální banka (Fed) | Ryanair | Maloobchodní tržby v Německu | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Shell | Energetická společnost | Výsledky za Q4 | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Zaměstnanci | Čistá ztráta | Zisk firmy | Růst výnosů | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Dosáhnout zisku | Hugo | Zadlužení | Expanze | Zveřejněné údaje | Růst EBITDA | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Společnost Avast | Analýza makroindikátorů | ONE | RBI | Rekordní propad | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | T-Mobile | Auta | Expedia | JD.com | NetEase | Royal Caribbean | Dopad na předpovědi | Hlavní trendy | Rostoucí potenciál | Vývoj ekonomiky | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Historické výsledky | Obchodní platformy Metatrader | Silná rally | Potenciální zisk | Moderna | WMT.US | Advance Auto Parts | Manažeři | Návrh dividendy | Vakcíny na koronavirus | Koronavirová pandemie | AMZN.US | Společnost Facebook | Aktivity společnosti | Renault | PMI v eurozóně | Umělé inteligence | Roční zhodnocení | Předstihové ukazatele | Pronájem nemovitosti | JDE | Aeroports de Paris | Aena | Unie | ČR | Costco | Salesforce | Koronavirové pandemie | Norilsk Nickel | Hertz | Bohumil Trampota | CZG | Soubor pravidel | Zbrojovka | PEPP | Střední Evropa | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | Eduard Kučera | Waymo | Akcie AMD | Square | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Internetové prodeje | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Společnost BP | Pokračování růstu | Nikola | Hertz Global | Největší světová ekonomika | Období krize | EPH | Nestlé | Sanofi | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | CZECH TOP 100 | CZECH TOP | Účetní výsledky | Agrofert | Foxconn CZ | Foxconn | Hyundai Motor Manufacturing Czech | Alpiq Energy SE | Alpiq Energy | Hyundai Motor Manufacturing | Moravia Steel | Continental Barum | Propad cen | Projev šéfa Fedu | Výplata | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Covid | Správce aktiv | ZIL | Představenstvo | Budoucnost firmy | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Firma ČEZ | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Nízké sazby | Práce z domova | Fintech společnosti | Den obchodování | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Dostupnost bydlení | Akcie Coca-Cola | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | Nákupy přes internet | MAM | Ant | Prostor pro další růst | Sony | Japonská společnost | Výrazný propad | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | Úspěchy | DoorDash | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Peugeot | Citroën | Mazars | Experti Mazars | Umělá inteligence (AI) | Ceny | Praha | Kolaps | Květnový růst | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Verizon Communications | Technologické společnosti | Možnost dalšího růstu | Model 3 | Akcie těžařů | Akcie Wheaton Precious Metals | Wheaton Precious Metals | Akcie SSR Mining | SSR Mining | First Majestic Silver | Fortuna Silver Mines | Fresnillo | Hecla Mining | KGHM | MAG Silver | Silvercorp Metals | Čeští spotřebitelé | Nižší poptávka | Progres | Mírná korekce | Zlatá horečka | Konkurenční společnosti | Nikl | Čínská společnost | Zastavení růstu | Možnost práce z domova | Důvěra | Obnovení růstu | Hugo Boss | Ant Group | Tuzemský maloobchod | Zpomalující růst | Hyundai Motor | Cenové hladiny | Podhodnocené akcie | Největší tržby v ČR | Největší tržby | ŠKODA AUTO a.s. | Energetický a průmyslový holding, a.s. | ČEZ, a. s. | AGROFERT, a.s. | FOXCONN CZ s.r.o. | UNIPETROL, a.s. | Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. | MORAVIA STEEL, a.s. | Continental Barum s.r.o. | ČEPRO, a.s. | BOSCH GROUP ČR | MOL Česká republika, s.r.o. | Metrostav a.s. | České dráhy, a.s. | GECO, a.s. | Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech, s.r.o. | TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s. | Penny Market s.r.o. | OTE, a.s. | Monex | Americké ministerstvo spravedlnosti | Pokračování expanze | Podhodnocený | Analytik XTB | Wedbush | Online nakupování | Fortnite | Pokles tržeb | Výrobce pneumatik | Adyen | Počet akcií | Kryptoměnový trh | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Zisk a tržby | Výrobní index | Holdingová společnost | SPAC | Statistika z amerického trhu práce | Zhodnocení akcií | České maloobchodní tržby | Big Tech | Badger | Southwest Airlines | Odborníci | Ekonomické odhady | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Universal Music | Nákupní centra | Obchodní domy | Budoucí vývoj | Rozdělení akcií | Unity | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Zakladatel firmy | Diverzifikovat | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | App Store | Grubhub | Biden | Adobe Inc. | Marathon | Ranní okénko | Delivery Hero | Tržby v eurozóně | Nejvýraznější růst | Dnes na pražské burze | Poptávka po akciích | Epidemická situace | NextEra | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | AEX | Permira | Naspers | Jens Klatt | iPhone 12 | iPhone | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Akciové portfolio | Akcie Sony | Epidemiologická situace | Chování ceny | Množství peněz | Jitan Solanki | Růst zlata | Epidemické situace | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | First Solar | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | Společnost Ant Group | Moneta | Technologické tituly | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | CSCO | Zveřejnění výsledků | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | SolarEdge | BIIB | Zynga | ZNGA | Ruské společnosti | UBER.US | Electronic Arts | Coty | Akcie Berkshire | Sumitomo | Tempo inflace | Pfizer/BioNTech | MCD | Společnost Pfizer | Pinduoduo | Akciové investování | Palo Alto Networks | Letecká doprava | MRNA | NFIB | Schválená dividenda | Babcock | Babcock International | Praktické tipy | S&P Global Inc | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Proražení | AAPL.US | Situace ve stavebnictví | Životní prostředí | NextEra Energy | Investice do vody | AQUA | Akcie Evoqua Water (AQUA) | Akcie Evoqua Water | Evoqua Water (AQUA) | Evoqua Water | XYL | Akcie Xylem (XYL) | Xylem (XYL) | Akcie Xylem | AWK | Akcie American Water Works Company | American Water Works Company (AWK) | American Water Works Company | Badger Meter | KSB | Lindsay | Pure Cycle | Suez Environment | Veolia Environment | Xylem | GME | GameStop | Společnost DoorDash | CD Projekt | Akcie Airbnb | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Continental | ABNB | BIDU | Očkování | Coinbase Global | Americká kryptoměnová burza | Burza Coinbase | Burza Coinbase Global | Kryptoměnová burza Coinbase | IPO společnosti | MGM | Peloton | Balík stimulačních opatření | Růst průmyslové produkce | Voda | Bernstein-Bank.com | Makléřská firma | Norwegian Cruise | Carnival | Výhled na rok | Počasí | Home office | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Komentář Radomíra Jáče | Společnost Tesla | Fiskální situace | Měnová situace | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Nejlepší odvětví | Tvrdá aktiva | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | Akcie Tourmaline | Tourmaline | Akcie Sumitomo | Akcie Regeneron | Akcie Prosus | Melcor Developments | Akcie Melcor Developments | KKR | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Akcie NN | Akcie Heijmans | Heijmans | Liberbank | Akcie Liberbank | ForFarmers | Akcie ForFarmers | Akcie Jardine Strategic | Jardine Strategic | Ralph Lauren | Akcie Ralph Lauren | Svenska Cellulosa | Svenska Cellulosa SCA | Akcie Svenska Cellulosa SCA | TUI | Cestovní kancelář | Český maloobchod | Dr. Martens | Výrobce obuvi | Výrobce obuvi Dr. Martens | JD | Tržby z prodeje | Prodeje potravin | Shopify | Crocs | Kofola ČeskoSlovensko | Průmysl v listopadu | Maloobchodní tržby ČR | Plán fiskální podpory | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Držení pozice | CARA | Měsíční data | WU | Logitech | Společnost Logitech | Logitech International | Akcie společnosti Logitech | Jack Ma | Situace na trhu | Vhodné akcie | Akcie Gamestop | KFC | Marriott | BYND | BYND.US | PEP | Akcie Beyond Meat | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny akcií | Nárůst ceny | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Express | SWKS | Skyworks Solutions | Účinnost vakcíny | Poměrové ukazatele | Nákupní horečka | Dnešní seance | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Rekordní rok | Finanční výsledky | Počet zahájených bytů | MIB | Sektor služeb v ČR | Paradox Interactive | UNH | UnitedHealth (UNH) | Rostoucí úrokové sazby | Zinek | Kov | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Akcie Amazon.com | Akcie Carnival | Akcie Just Eat Takeaway | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Akcie Tyson Foods | Dynatrace | Akcie Dynatrace | Akcie Euronext / Nasdaq | Akcie Euronext | Euronext / Nasdaq | Flow Traders | Akcie Flow Traders | Akcie Silvercorp Metals | Spotify | Akcie Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Vytěsnění minoritních akcionářů | Slovenská ekonomika | James Bullard | AIG | FinTech akcie 2021 | Robinhood Markets | Rostoucí výnosy | SPWR | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Sentiment investorů | Statistika z USA | Finanční zdraví | Akcie Boeing | Maďarská ekonomika | Herní průmysl | Admirals | Akcie společnosti Microsoft | Silný růst | Britská společnost | Apple (AAPL.US) | Investice společnosti | Cena nemovitostí | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Dnešní videokomentář | Makléřské služby | Největší americká kryptoměnová burza | Zajímavé peníze | Archegos Capital | Archegos | Data z reálné ekonomiky | PMI index | GRMN | Práva na dividendu | Special Purpose Acquisition Company | HoReCa | Prudký růst cen | Čínský internetový gigant | Čínský státní úřad pro regulaci trhu | Daniel Zhang | AMD | Akcie Coinbase | Držitelé kryptoměn | Cathie Woodová | Cathie Wood | Krypto trh | Optimistická očekávání | Polymetal | Alphabet (GOOGL.US) | Raytheon Technologies | AMD.US | GOOGL.US | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Objednávky | Verizon | Výsledky FAANG | Dluhový strop | Kellogg | Akcionáři Avastu | Futures na americké indexy | Pandora | Konsensus trhu | Hodnocení současné situace | Goldman Sachs Group | Hong Kong Exchanges & Clearing | London Stock Exchange Group | CITIC Securities | MSCI Inc | Interactive Brokers Group | Nasdaq Inc | MarketAxess Holdings | Tradeweb Markets | LPL Financial Holdings | Euronext NV | Virtu Financial | Avanza Bank Holding | Avanza Bank | Nordnet AB | Nordnet | IG Group Holdings | flatexDEGIRO | Swissquote Group Holding | Swissquote Group | Monex Group | CMC Markets PLC | Knight Capital Group | Archegos Capital Management | Knight Capital | Saxo Group | Čínský internetový prodejce | Největší čínský internetový prodejce | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Korekce na kryptu | cTrader Purple Trading | Kurzotvorné zprávy | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | API | Akcie McDonald’s | Oslabení | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Podstatné kurzotvorné zprávy | Ceny dřeva | Akcie TSLA | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | Graf akcie | ICT | Dovoz ropných produktů | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Výplata dividendy | Dynamické prostředí | Výhled na letošní rok | Technologie | Americký výrobce | Andy Jassy | Eric Rosengren | Chování spotřebitelů | UST | Včerejší seance | Tempo zdražování | USA inflace | NortonLifeLock | Americký trh | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Intel Corporation | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Odvětví | Akcie švýcarské banky | BHP | Divize | Načasování | Varianta delta | Boom | Spotřebitelský sektor | Uzavření obchodování | Zisk firmy Apple | Americké technologické společnosti | Tržby ze služeb | Intelligent Cloud | Azure | Pandemie a práce z domova | FB.US | CAR | Výsledky za Q2 | Dopad na sentiment | University of Michigan | Provozní náklady | DCC | Chování | Technologie 3D tisku | 3D tisk | TIO Markets | TIOmarkets | Devon Energy | Marriott International | Occidental Petroleum | OXY | Růst průmyslových cen | Albemarle Corp | Albemarle | Celoroční projekce | Projekce | Internetové obchody | Růst tržeb maloobchodu | Nabídka na akvizici | Plány společnosti | Psychologické úrovně | Společnost Equinor | Osobní počítače | Tržby Coinbase | Vratislav Zámiš | Nabídka Nortonu | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | První odhad HDP | První odhad | HDP v Maďarsku | HD.US | Home Depot | Medián | Výrobní inflace | SXXP | David Vagenknecht | Společnosti | Robert Kaplan | Prezident Fedu v Dallasu | Bill Northey | Ředitel pro investice | U.S Bank Wealth Management | Včerejší statistika z USA | Opatření | Růst spotřebitelských výdajů | Carrier Global | Carrier | Chewy | Energetika | Evropský index | Gucci | Zprávy z pražské burzy | Airbus SE | Nahrávací firma | Firma UMG | UMG | Nahrávací firma UMG | Největší nahrávací společnost | Universal Music Group (UMG) | Vstup UMG na burzu | Sony Music | Taylor Swiftová | Lady Gaga | Justin Bieber | Rolling Stones | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Oživení hudebního průmyslu | Amsterdam | Největší nahrávací společnost na světě | BNP | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Automotive | Navyšování cen | LEVI.US | Levi Strauss (LEVI.US) | Akcie Levi Strauss (LEVI.US) | Chování lidí | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Rekordní ceny | Nedostatek polovodičů | AutoStore | Robotické společnosti | Thomas H. Lee Partners | EQT | Karl Johan Lier | Firma AutoStore | Tržby společnosti AutoStore | Statoil | Nabídka akcií AutoStore | Oculus | Představenstvo Kofoly | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Metaverse | Meta Platforms | Akcie Avis | Akcie společnosti Avis | Avis Budget Group | Avis Budget Group (CAR.US) | Avis | CAR.US | Avis Budget | Indexy pohyb | Společnost | Výsledky společnosti | Tým InstaForex | Obchodní výhled | Walmart (WMT.US) | Raketový růst | Target | Celoroční výhled | Lockdowny | TIM | Ruský trh | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Omikron | Akcie Gazpromu | Broadcom | | Fibonacciho retracement | Rostoucí inflace | Digital Turbine | APPS | Digital Turbine (APPS) | Akcie Digital Turbine (APPS) | Akcie Digital Turbine | Beyond Meat (BYND.US) | Akcie Beyond Meat (BYND.US) | Pokles cen zlata | Odvětví cestovního ruchu | Logistické společnosti | Motley Fool | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Apple Music | Akcie AMD (AMD.US) | Jestřábí komentáře | Předpokládaný růst | Big tech | Upravený zisk | Napadení Ukrajiny | Hospodářská data | Instituce | Levi Strauss | Akciový graf | Počet nových klientů | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Ukazatel EBITDA | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | General Dynamics | Sankce | Evropské vlády | LOW.US | Lowe's | Akcie společnosti Lowe's (LOW.US) | Akcie společnosti Lowe's | Lowe's (LOW.US) | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské banky | Polymetal International | Erste Group Bank | Kyjev | Evraz | TGT.US | BAE Systems | Target (TGT.US) | TGT | MWh | Ruská aktiva | Situace na Ukrajině | Orsted | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | Applepay | Řetězce | Sankce Západu | APP | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Akcie Lululemon | Akcie Lululemon Athletica | Akcie Tesla (TSLA) | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vlastnictví | TDOC | Teladoc | TDOC.US | Teladoc (TDOC.US) | Costco (COST.US) | COST.US | Akcie společnosti Oracle (ORCL.US) | ORCL | ORCL.US | Oracle (ORCL.US) | Akcie Oracle | Winnebago | Winnebago (WGO.US) | Akcie Winnebago | WGO | WGO.US
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Růst spotřebitelských cen v USA
Růst spotřebitelských výdajů
Růst spotřebitelských výdajů v USA
Růst světové ekonomiky
Růst světového obchodu
Růst švédské ekonomiky
Růst těžby ropy
Růst trhu
Růst trhu kryptoměn
Růst trhu s konopím

Následující klíčová slova

Růst tržeb maloobchodu
Růst úrokových sazeb
Růst úrokových sazeb ČNB
Růst úrokových sazeb úvěrů
Růst úroků
Růst úroků v USA
Růst úspor
Růst v Číně
Růst v eurozóně
Růst v oblasti služeb
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
UFX
FXCM
Swiss Markets
reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít