Pondělí 27. červen 2022 02:20
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Dukascopy forex
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Ruská ropa

img

V Německu si čerpadláři „mastí kapsu“ na snížení dění. V Česku také, akorát se to tu neříká – z politických důvodů, v hře je totiž ruská ropa

19.06.2022 V Německu na tři měsíce snížili daně z pohonných hmot. Jedná se o podobné opatření, k jakému se v Česku uchýlila vláda česká. Rozdíl je v tom, že německá vláda otevřeně připouští, že čerpadláři v zemi promítli snížení daní do konečných cen jen ze zhruba 50 procent. Někteří ekonomové dokonce spočetli, že jen ze zhruba 30 procent.
img

Čína a Indie nakupují více ruské ropy

15.06.2022 Rusko minulý měsíc předběhlo Saúdskou Arábii a stalo se druhým největším dodavatelem ropy pro Indii. Průměrný denní vývoz ruské ropy do Indie je podle údajů 819 000 barelů, v porovnání s "ubohými" 277 000 barely denně v dubnu.
img

Rozbřesk: Jak ovlivní evropské embargo cenu ropy?

01.06.2022 Lídři členských zemí EU se včera dohodli na uvalení embarga na dovoz ruské ropy. Výsledná podoba je evidentně kompromisní – do konce roku by měla Evropa přestat nakupovat ruskou ropu dováženou po moři, která představuje přibližně tři čtvrtiny celkových dovozů. Skrze ropovod bude moci ruská ropa proudit dále, ovšem Německo a Polsko přislíbily zastavení dodávek prostřednictvím severní větve ropovodu Družba, díky čemuž by se mohly celkové dovozy ruské ropy do EU snížit až o 90 %.
img

Komodity: Jak ovlivní evropské embargo cenu ropy?

01.06.2022 Lídři členských zemí EU se včera dohodli na uvalení embarga na dovoz ruské ropy. Výsledná podoba je evidentně kompromisní – do konce roku by měla Evropa přestat nakupovat ruskou ropu dováženou po moři, která představuje přibližně tři čtvrtiny celkových dovozů. Skrze ropovod bude moci ruská ropa proudit dále, ovšem Německo a Polsko přislíbily zastavení dodávek prostřednictvím severní větve ropovodu Družba, díky čemuž by se mohly celkové dovozy ruské ropy do EU snížit až o 90 %.
C:\fakepath\trader-31052022-31-zm.jpeg

Svaz německého průmyslu podpořil částečné embargo na ruskou ropu

31.05.2022 Svaz německého průmyslu (BDI) podpořil rozhodnutí Evropské unie zavést částečné embargo na ruskou ropu. Šéf svazu Siegfried Russwurm dnes prohlásil, že Rusko omezení dovozu ropy tvrdě zasáhne, neboť pro Moskvu je prodej ropy jedním z významných zdrojů příjmů. Summit EU se dohodl rozšířit sankce proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu, embargo se ale kvůli odporu Maďarska dotkne jen ropy dovážené po moři, naopak pro transport ropovodem částečně platí výjimka.
img

🛢Ropa se blíží 💲120 po částečném embargo EU

31.05.2022 Evropská unie oznámila, že dosáhla dohody o ropném embargu. Znovu se zdá, že dohodnutá opatření jsou „papírovým embargem“, které neovlivňuje dostupnost komodity, ale zvyšuje nejistotu, která podporuje růst cen na trhu s ropou. Budou mít nová opatření EU skutečný negativní dopad na ruský ropný byznys? Nebo to povede jen k vyšším cenám?
img

Embargo EU na ruskou ropu přichází pro Fialovu vládu v nejhorší čas, ropa prudce zdražuje v předvečer snížení spotřební daně z paliv. Putin kvůli embargu přijde o 230 miliard korun ročně, vítězem situace je Indie a Čína

31.05.2022 Lídři EU se včera pozdě večer v Bruselu dohodli na embargu na námořní dovoz ruské ropy a ropných produktů. Ropu budou embargovat do šesti měsíců od vstoupení opatření v platnost, ropné produkty do osmi měsíců. To znamená, že v období do začátku příštího roku se EU odstřihne od zhruba dvou třetin dodávek ruské ropy (Bulharsko má výjimku a delší čas na odstřižení se od ruské ropy, přepravované po moři; další výjimku má Chorvatsko). Takový krok právě teď citelně přispívá k růstu cen ropy na světových trzích.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa zdražuje po dohodě EU o omezení dovozu této suroviny z Ruska

31.05.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují v reakci na dohodu Evropské unie o omezení dovozu této suroviny z Ruska. Cena severomořské ropy Brent kolem 08:00 SELČ vykazovala nárůst zhruba 1,5 procenta na 123,51 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala dokonce 3,3 procenta na 118,83 dolaru za barel.
img

Fialova vláda si může oddechnout, Orbánův kabinet si totiž prosadil, že ruská ropa z Družby nebude podléhat embargu EU. Družbou proudí ruská ropa i do Česka

29.05.2022 Brusel vychází vstříc Maďarsku a Evropská komise tak už nenavrhuje embargovat ruskou ropu proudící ropovodem Družba. Vyplývá to z aktualizovaného návrhu šestého sankčního balíčku, který Evropská komise včera rozeslala členským vládám. Brusel v něm tedy navrhuje embargovat pouze tu ruskou ropu, jež je do EU přepravována tankery. Surovina proudící Družbou zatím embargována být nemá.
img

Čína chce nakupovat extrémně zlevněnou ruskou ropu do svých strategických rezerv. Vítězem střetu mezi Západem a Ruskem je právě ona

19.05.2022 Čína zahájila s Ruskem jednání o odkupu jeho zlevněné ropy. Tou zamýšlí doplňovat své strategické rezervy dané suroviny. Ruská ropa – typu Ural či Sokol – se obchoduje třeba o s třetinovou slevou oproti severomořské ropě Brent, jejíž cena představuje světový standard.
img

Česko bude mít na odstřižení od ruské ropy více času, až do června 2024. Zatím na odstřižení není připraveno

06.05.2022 Evropská komise navrhuje kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, jimž Brusel vyhradí čas na odstřižení do konce roku 2024, nikoli tedy jen do konce roku 2023, jak zněl návrh původní. Dnes o tom informuje agentura Bloomberg. Delší lhůtu si nakonec podle téže agentury vyboxuje také Česko, čas bude mít do června 2024. Je to nutnost, alespoň ekonomicky.
img

Česko se odstřihne od ruské ropy asi ještě letos, přitom nemá náhradu. Problémy mohou nastat v podobě citelného zdražení pohonných hmot, ale i ohrožení dodávek okenních rámů, palubních desek či obalů na potraviny

04.05.2022 Evropská komise dnes navrhla kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, které mají mít čas na odstřižení do konce příštího roku. Česko podle zákulisních informací usilovalo o podobnou výjimku také, ale nakonec si ji zřejmě neprosadilo. O návrhu Evropské komise se může hlasovat už dnes. Maďarsko sice hrozilo vetováním, ale je otázka, zda tento postoj zachová.
img

Indie zdvojnásobila nákupy ruské ropy

26.04.2022 S odvoláním na údaje z divize ropného plánování a analýz tamního ministerstva pro ropu, Podle deníku The Hindu výdaje na dovoz ropy do Indie se za fiskální rok končící 31. března zdvojnásobily na 119 mld. USD.
img

Pohonné hmoty zlevňují, i když ropa a velkoobchodní paliva zdražují. Kontrola marží tedy řidičům či dopravcům přináší své ovoce

21.04.2022 Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v Česku od minulého týdne znovu klesly, tentokrát ale pomalejších tempem. Benzin Natural 95 zlevnil o 30 haléřů na průměrných 42,40 koruny za litr. Nafta se prodává průměrně za 44,67 koruny za litr, před týdnem byla o 43 haléřů dražší. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Navzdory zlevnění jsou ale paliva stále výrazně dražší než před rokem. Tehdy platili motoristé za litr benzinu o 10,93 koruny méně, nafta byla levnější o 15,15 koruny.
img

Snížení spotřební daně na pohonné hmoty v ČR pomůže Orbánovi, Putinovi i oligarchovi Sečinovi – za cenu navýšení českého dluhu

08.04.2022 Česká vláda vyjadřuje nespokojenost s tím, jaké marže mají pohonné hmoty. Zatímco ještě v březnu, po prvním vyhodnocení kontrol marží, ministerstvo financí neshledalo žádné závažnější pochybení, nyní už je situace jiná. Marže čerpacích stanic jsou prý v řadě případů opravdu nadměrné, jak kritici upozorňují už v podstatě od začátku ruské invaze na Ukrajinu.
img

Stanjura by se měl zaměřit nejen na marže čerpacích stanic, ale i rafinérií. Rafinační marže největších prodejců pohonných v ČR stoupají mohutně, protože stále zpracovávají zlevněnou ruskou ropu

07.04.2022 Ministr financí Zbyněk Stanjura podle svých včerejších slov není spokojený s tím, jak čerpací stanice stanovují své marže. Jde o změnu jeho postoje, neboť v první reakci na kontroly, jež ministerstvo financí začalo provádět v polovině března, uvedl, že k systematickému, plošnému neobjektivnímu navyšování marží nedochází. Vláda by se však měla zaměřit nejen na samotné čerpací stanice, ale také na rafinérie. Zde totiž může být skutečný zdroj nynější Stanjurovy nespokojenosti.
img

Marže největšího provozovatele čerpacích stanic v ČR, polského Orlenu, vzrostly v březnu mohutně, podobě jako maďarského MOL. Fialova vláda „mířila vedle“

04.04.2022 Rafinační marže polské společnosti Orlen vzrostly v březnu zcela nebývale, zhruba pětinásobně. Zatímco ještě v únoru činila rafinační marže společnosti 7,70 dolaru na barel, v minulém měsíci už to bylo 39,30 dolaru za barel. V lednu marže činila jen 4,8 dolaru za barel.
img

USA plánují vzít ropu ze svých strategických rezerv, aby omezily růst cen ropy

31.03.2022 Spojené státy v současné době zvažují, že ze svých strategických rezerv vezmou 180 mil. barelů ropy, aby zastavily růst cen ropy. Pokud se tak stane, půjde o největší využití strategických rezerv za posledních 50 let.
img

„Žádné rubly, žádný plyn“. Kreml odmítá posílat Evropě plyn za eura, ta zas odmítá jej platit v rublech – co bude dále?

29.03.2022 Moskevská burza minulý týden otevřela akciové obchodování jedenáctiprocentním vzestupem, nejvýraznějším za posledních devět let. Přes den pak sice svůj počáteční zisk umazala, ale i tak skončila v plusu o takřka pět procent. Jde jen o další ilustraci toho, jak krátkozraké je čekat, že Rusko ekonomicky vykrvácí během pár dní. Přece jenom má páky, jak alespoň po nějaký čas dopad těžkých západních sankcí tlumit. A nejen to. Sem tam se odhodlá vyjít i do protiútoku. Ale nakonec se hospodářsky stejně položí.
img

Rusko krvácí a zoufá, ani bitcoin jej nespasí. Pokud mu pomůže Čína, tak jen trochu

28.03.2022 Na námořní lince mezi Čínou a Sibiří mají v těchto dnech déjà vu. Jako roku 2018, když sankce zavedla Trumpova administrativa, se tam pokoušejí navýšit vývoz aluminy čili oxidu hlinitého. Tu potřebuje ruský gigant Rusal k výrobě hliníkového kovu. Čínští obchodníci nakládají na lodě mířící do Ruska menší náklad aluminy a zkoušejí, co jim ještě projde. Pokud to „projde“, náklad navýší. A pak dále. Dokud se „ucho neutrhne“. Pokud se tedy někdy vůbec utrhne.
img

Putin sází na evropskou nerozhodnost. Energie prudce zdražují a rubl sílí

23.03.2022 Dnešek přináší obrat akcií negativním směrem. Týká se to hlavně Evropy, zatímco Amerika se celkem drží a třeba Nasdaq jen balancuje kolem nulové změny. Celkově tedy zhoršení sentimentu není až tak výrazné. Eurodolar dál balancuje kolem 1,1000 a na dluhopisových výnosech dochází k mírnému poklesu. Velký posun sledujeme na energiích, když ropa přidává kolem 5 procent a evropský plyn je výš o 16 pct. Během dne však rostl až o 35 pct.
img

Indie nakupuje ruskou ropu

21.03.2022 Vývoz ruské ropy do Indie se od začátku března 2022 kvůli sankcím zvýšil. Průměrný denní objem nákupů ruské ropy v Indii činí 360 000 barelů denně. Tento objem je čtyřnásobkem denního objemu nakoupeného v loňském roce.
C:\fakepath\ropa.jpg

Ruská ropa už na trhu chybí

18.03.2022 Ceny na čerpacích stanicích se už sice uklidnily a více berou v potaz vývoj na finančních trzích, válka ale stále pokračuje a ruská ropa z pochopitelných důvodů evropským a americkým rafineriím nevoní. Spojené státy úplně zakázaly import ropy a ropných derivátů z Ruska, jeden z největších evropských hráčů Royal Dutch Shell také prohlásil, že ruské produkty nakupovat nebude.
img

PKN Orlen je připraven i na eventualitu, že budou uvaleny sankce na ruskou ropu

14.03.2022 Největší polská rafinerská společnost PKN Orlen, která je majitelem českého Unipetrolu, je připravena i na eventualitu, že budou uvaleny sankce na ruskou ropu. S odvoláním na dnešní vyjádření šéfa podniku o tom informovala agentura Reuters. Na konci minulého týdne PKN Orlen informoval, že dál kupuje ruskou ropu, aby zajistil bezpečnost dodávek.
img

Na pořadu dne je inflace v USA

10.03.2022 Čtvrtek je prvním dnem tohoto týdne, kdy budou zveřejněny důležité makroekonomické údaje. Od pondělí do středy byl kalendář zcela prázdný. Zasedání ECB a její případná rozhodnutí nebudeme v tomto článku analyzovat, protože nemají nic společného s americkou ekonomikou a americkým akciovým trhem. Zato dnešní zpráva o inflaci v USA stojí za naši zvýšenou pozornost.
img

Akcie ropy v roce 2022: 6 tipů na nejlepší ropné akcie

10.03.2022 Akcie ropy jsou v důsledku růstu ceny ropy v posledních dnech opět v hledáčku investorů. Konflikt na Ukrajině nadále pokračuje a některé země zavádějí embargo na dovoz ropy a plynu z Ruska. Mnozí investoři se ptají, jaké to bude mít reálné dopady na cenu ropy a zda může tento růst nadále pokračovat.
img

Denní makroekonomické výhledy: Pomsta staré ekonomiky 09/03/2022

09.03.2022 KOMODITY: Široký komoditní index Bloomberg (DJP) vzrostl za poslední měsíc o 23 % a v letošním roce o 35 %. Ruská krize umocnila již tak napjatou situaci na komoditním trhu a zvýšila poptávku po inflačních hedgeových nástrojích, poté, co se tyto třídy aktiv strávily dekádu v investiční pustině. Ropa (OIL) by po zákazu dovozu z Ruska do USA mohla zaznamenat historická maxima. Nikl (NICKEL) se včera zdvojnásobil v rámci short squeezu.
img

Poté co USA vystupňovala Rusku sankce, ropa stoupá

09.03.2022 Když americký prezident Joe Biden prohlásil, že do USA bude ruská ropa zakázána dovážet, stoupla cena za barel na 126 dolarů, tím snahy o oslabení ekonomiky země vystoupaly.
img

Akcie Chevron: Poroste cena akcie v důsledku ropné krize i nadále?

09.03.2022 Akcie Chevron (CVX) patří stejně jako Exxon Mobil a Shell mezi ropné tituly, které těží ze současné ropnékrize. Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na delší růst ceny ropy. Dramatický růst ceny ropy navíc stimuluje akceleraci inflace a redukuje tím pádem i hrubý domácí produkt.
img

USA a Velká Británie zakázaly ropu z Ruska. Blíží se další ropná krize?

09.03.2022 Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na další růst ceny ropy. Ten navíc způsobuje zvýšení inflace a má vliv na snížení hrubého domácího produktu. Jak by na tuto situaci mohl zaregovat Fed?
C:\fakepath\trader-08032022-29-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, USA a Británie přistoupily k zákazu dovozu ruské ropy

08.03.2022 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Spojené státy a Británie přistoupily kvůli ruské invazi na Ukrajinu k zákazu dovozu ruské ropy. Očekává se, že toto rozhodnutí umocní narušení globálního trhu s energiemi.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ropa zdražuje, Washington podle zdrojů Bloombergu oznámí zákaz dovozu ruské ropy

08.03.2022 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, podle obchodníků to je zřejmě reakce na zprávu agentury Bloomberg. Ta s odkazem na své zdroje napsala, že Spojené státy zřejmě už dnes oznámí zákaz dovozu ruské ropy. Severomořská ropa Brent kolem 14:45 SEČ vykazovala růst asi o 4,5 procenta zhruba na 128,70 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si pak připisovala téměř čtyři procenta a prodávala se zhruba za 124,10 USD za barel.
img

Komodity: Ruská ropa má problémy

07.03.2022 Severomořská ropa Brent přidává dnes ráno k dobru dalších 10 % a obchoduje se již za 130 USD/barel, přičemž bezprostředně po otevření trhů to bylo skoro 140 USD/barel. Ropný šok reflektuje zejména situaci okolo ruské ropy, které má stále větší problémy najít na trzích kupce, a to navzdory tomu, že západní sankce prozatím na energetické exporty z Ruska necílí.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Analytik: Svět je možná na pokraji energetické krize podobné té ze 70. let

04.03.2022 Invaze Ruska na Ukrajinu by mohla způsobit narušení energetického trhu v rozsahu velkých ropných krizí ze 70. let 20. století. Řekl to serveru zpravodajské televize CNBC místopředseda společnosti IHS Markit Daniel Yergin.
img

Benzín i nafta v Česku stojí poprvé více než 40 Kč/l. V případě uvalení embarga na ruskou ropu by stouply až na 65 Kč/l

04.03.2022 Průměrná cena pohonných hmot u českých čerpacích stanic je nejvyšší v historii. Vůbec poprvé stojí jak benzín, tak nafta celorepublikově průměrně přes 40 korun za litr. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Litr benzínu Natural 95 se podle nich včera celorepublikově prodával průměrně za 40,40 koruny. Rekordní cena benzínu před zahájením ruské invaze minulý týden, ta ze 13. září 2012, odpovídala 38,56 koruny za litr. Už včera tedy byl benzín o skoro dvě koruny na litr dražší v porovnání s rekordní cenou z doby před invazí. Na dějinném maximu byla včera také cena nafty. Litr nafty se prodával za 40,39.
img

Kvůli sankcím má Rusko problém prodat ropu, kterou v únoru vytěžilo

03.03.2022 V Rusku v únoru stoupla těžba ropy a plynového kondenzátu na 11,06 milionu barelů denně. Kvůli sankcím které země na Rusko uvalily, je stále složitější ruskou ropu prodat.
C:\fakepath\trader-02032022-33-zm.jpg

Biden uvolní další ropné rezervy, nevyloučil přerušení dovozu z Ruska

02.03.2022 Americký prezident Joe Biden při svém prvním poselství o stavu unie označil za svou nejdůležitější prioritu boj proti růstu cen, který podle průzkumů veřejného mínění trápí velkou část Američanů. Oznámil v této souvislosti uvolnění dalších 30 milionů barelů z amerických ropných rezerv, které podle něj pomůže otupit růst cen pohonných hmot. Zároveň přiznal, že ekonomické sankce uvalené na Rusko v reakci na útok na Ukrajinu pocítí i Američané. Později novinářům řekl, že nevylučuje možnost přerušit dovoz ropy z Ruska.
img

🛢Sankcie zasiahli ruskú ropu

02.03.2022 Ceny ropy Brent prekročili hranicu 110 USD za barel a obchodujú sa najvyššie od roku 2014. Ceny však nie sú ďaleko od pásma 115-117 USD za barel, kde sa nachádzajú maximá z rokov 2012 a 2014. Ceny sa od začiatku roka zvýšili o 40 % a od decembrového minima o 70 %.
img

Ruská ropa stále roste

16.02.2022 Ropa z ruského Dálného východu má vyšší prémie na asijském fyzickém spotovém trhu, i když obchodníci pozorně sledují krizi na Ukrajině, což podtrhuje silnou poptávku po ropě v klíčovém dovozním regionu.
img

Řidič elektromobilu je v ČR závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem. Elektromobil je však lákavější kvůli snobskému efektu a signalizaci ctnosti

08.08.2021 Průměrný majitel elektroauta v ČR pohání svůj vůz po více než čtyři pětiny jízdního času uhlím, ruským plynem a ruským palivem jaderných elektráren TVEL. Plyne to z aktuálního složení zdrojů na výrobu elektřiny, jak je zachycuje tabulka ČTK níže. Navíc platí, že řidič elektromobilu je závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem.
img

Reuters: Bělorusko chce zvýšit poplatky za tranzit ruské ropy

27.11.2020  Bělorusko chce od ledna téměř o čtvrtinu zvýšit poplatky za tranzit ruské ropy přes své území prostřednictvím ropovodu Družba. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje z ropného průmyslu. Ropovodem Družba proudí ruská ropa rovněž do České republiky.
C:\fakepath\forex-2019.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2019

16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
img

Ropovod Družba a obnovení dodávky ropy do Polska

04.06.2019 Ropovodem Družba se opět dostane čistá ruská ropa do Polska 8. nebo 9. června. Polské rafinerie v současné době využívají zásoby ropy ze státních rezerv.
img

Rozbřesk: Turecká lira opět na tapetě

26.04.2019 Silný dolar versus slabší měny v emerging markets - tato čas od času se opakující konstelace opět zavítala na globální devizové trhy. Zatímco příběh sílícího dolaru vypovídá něco o relativní kondici americké ekonomiky a ostatních zemí G7, pak situace v emerging markets je košatější. Jestliže na jedné straně existují měny, kterým se v poslední době vcelku daří (viz např. rubl), pak zde máme vyloženě slabé kusy, jež jsou potenciálním zdrojem finanční nákazy. V čele zranitelných měn stojí aktuálně turecká lira, která je v dubnu vůbec nejhůře performující měnou.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Brexit | Řecko | Čína | Akciový index | Fitch | Inflace | GBP/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Divergence | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Ekonomové | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Ekonomické události | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Alokace | Analýza | Arbitráž | Transakce | Bankovní rada | Behaviorální | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Forwardová cena | Futures | Fúze | G7 | Grafy | IPO | Index PX | Indikátor | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Komodity | Kurz | Kurzy měn | Long | MMF | MT4 | Margin | Marže | Měna | Měny | NYMEX | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Opce | P/E | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Rezistence | Riziko | Ropa | Short | Split | Spot | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Support | Trader | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Výnos | WTO | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Pravděpodobnost | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz koruny | Panika | Výsledky | Strach | Emoce | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Credit Suisse | Intervenovat | ČSOB | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Výrobní náklady | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | EPS | Index | Volatilní | Akcie Google | Akcie ropy | Akcie Shell | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | CZK | Česká ekonomika | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Elektřina | Etoro | Eura | Exchange | Fiskální rok | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | ISM | Jak investovat | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Kurs měny | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Markets | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | SWIFT | Trh | Tržní hodnota | Turecká měna | Twitter | USDRUB | Velká Británie | Volkswagen | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | ROIC | CNBC | EIA | Benzín | Current Ratio | EBITDA | Ekonomika EU | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Petr Kellner | Protistrana | Provozní marže | ROCE | ROE | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Clearing | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Kontrakt | Trader Workstation | Volby | E-mini | Frustrace | 1 milion | Burze | Aramco | Markit | Sky News | Royal Bank of Scotland | DPA | Again Capital | Microsoft | Baker Hughes | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Zvyšování sazeb | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Finanční systém | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikání | Ekonomický výzkum | Erste Bank | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Příprava | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Rosněfť | Agentura Reuters | Futures kontrakty | Investiční firma | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Televize Sky News | IHS | Vladimir Putin | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Obchodní partner | Summit EU | Alibaba | Halliburton | Akcie ropných společností | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | S&P | Marže společností | Ztráty | Sinopec | Historická maxima | Erste | Unipetrol | Saúdská Arábie | London Stock Exchange (LSE) | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Tesla | Kapitalizace | Obchodování na newyorské burze | Poplatky | Exxon | Chevron | Mzdy | Dnešní zpráva | Ministr obchodu | Průzkum | Graf ropy | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Světové trhy | Historické rekordy | Měnová politika Fedu | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Turecká centrální banka | Příjmy | ExxonMobil | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Rada MMF | Internetové firmy | Hlavní ekonom | Norsko | Dánsko | Očekávání | Audi | IHS Markit | Devizy | MUFG | Keystone XL | Obchodování ropy | Zahraniční forex | Cena palladia | Breakout Trader | Anadarko Petroleum | Kvantitativní utahování | Jerome Powell | Backwardation | ESMA | Kurz eurodolaru | Cena bitcoinu | Saxo | Raytheon | OPEC+ | Obchodní válka | Členové Evropské unie | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Globální hospodářský růst | Long signál | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Domácí měna | RDSA | Royal Dutch Shell | I-Trader | Trh s ropou | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Signál na akcie | Propad cen ropy | Primární nabídka | Politika Fedu | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Refinitiv | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | The Wall Street Journal | SABIC | FCC | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Tržní hodnota Microsoftu | Ropovod | Micro futures | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Růst cen ropy | CNY | Ceny pohonných hmot | Merlin Entertainments | Akcie firmy | Boris Johnson | BrandZTop | Prodej ropy | Nabídka akcií | Americké společnosti | Dolarové sazby | Akcie a ETF | Ropné akcie | Digitální daň | Blackstone | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Americká cla | Cla na čínské zboží | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Sběratel | Kristalina Georgievová | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Saudi Aramco | Televize CNBC | Denní graf | Italská vláda | Vlastní akcie | Růst ceny ropy | Thomas Cook | Manipulace s akciovým trhem | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Zerohedge | Vývoz ropy | Akcie Barrick Gold | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Huawei | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Ropný gigant | Politická situace | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Investice do ropy | Ropné firmy | Trinity | LNG | Indigo | Objem | Data z USA | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | Obchod | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Spojené státy a Čína | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Firma | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Global Markets | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | TradingEconomics | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Bilance | Index DOW | Ceny na čerpacích stanicích | Co bude | Erste Group | PSA | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Ukrajina | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Hong Kong | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | AFP | Globální trh | Financovat | Omezení těžby | Předpovědi | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Nabídka Aramco | Impuls | Abkajk | Churajs | General Motors | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Paul Volcker | Lukáš Lipovský | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Zdražování | Problémy | NAFTA | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Konzervativci | GBP/EUR | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Akciové korporace | Konec roku | Předseda | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Výkonná ředitelka | Ředitelka | xStation5 | Americké vlády | Nike | Uber | Ztráta | NERV | Miliardy korun | Peking | Americký index | Ziskovost | Zvýšení inflace | Američané | Návratnost | Washington | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | Experti | Geopolitická situace | Podnik | Zadlužení České republiky | Analytička | Ukazatele | Šéf Bílého domu | Technologická společnost | Federální vláda | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Britské společnosti | Ceny energií | Vyplácení dividend | Komunikace | Trump | Prezident | NICE | Google | Trhy | Ursula von der Leyenová | Nejlepší ropné akcie | Upstream | Midstream | Downstream | Scorpio Tankers | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Enbridge | Pražské burzy | Impérium | Negativní dopad | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Pandemie koronaviru | Pandemie | Starbucks | Boeing | Úřad pro energetické informace | FIAT | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | BP | Poselství o stavu unie | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Vývoz do Německa | SEC | Velmi bohatý | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Organizace zemí vyvážejících ropu | Marek Mora | COVID-19 | Japonská automobilka | Vývoj | Šok | Současná cena | Světový trh s ropou | Propad rublu | WP | Cenové války | Lídři EU | Makroekonomické údaje | Restrikce | Těžební kapacity | Aerolinky | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Další vývoj | Těžaři ropy | Evropské země | Brusel | Letectví | Kabinet | Zrychlení inflace | Společnost Saudi Aramco | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Čerpací stanice | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Obavy z ekonomických dopadů | Vyplácet dividendy | NPR | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Index ISM | Republikáni | Výrobce letadel | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Německý statistický úřad | Bulharsko | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Nigérie | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Organizace | British Airways | Závislost | Práce | Afrika | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Ropný průmysl | Cushing | Pohonné hmoty v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Německé automobilky | Snížení produkce | Přebytek běžného účtu | Technické problémy | Delaware | Více peněz | Long signál na akcie | WisdomTree | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | USD za barel | CMC | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Ázerbájdžán | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | Surové ropy | Břidlicové ropy | Amazon Jeff Bezos | Joe Biden | Cestování | Automobilka Ford Motor | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Dopravci | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Velikost pozic | Alternativní taxislužby | Skladování ropy | Rekordní zisk | Zadlužení | Bezpečnost | Dluhy | Členské státy | Členské země | T-Mobile | JD.com | Dění na trhu | CL | Spekulovat | Velký růst | Sankce USA | Kupci | Americká média | Cena ruské ropy | Urals | Renault | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Lukoil | Akcie Intel | Výrobce aut | Nissan | Střední Evropa | Londýnské burzy | Býčí trend | Pokračování růstu | Květnová inflace | Ropná krize | Stimulační balík | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Covid | Snížení nákladů | Sankce proti Rusku | Český stát | Den obchodování | Exporty | Chorvatsko | Šance | SAE | Chrysler | Ceny | Summit Evropské unie | Spotřební daně | Noble Energy | Společnost Chevron | Model 3 | Porušení pravidel | Exchange Traded Commodity | John Kilduff | Nikl | Čínská společnost | Klesající tendence | Analytik XTB | Marks & Spencer | Snížení DPH | Venezuela | Rentabilita | Zdanění | Obchodování s ropou | Dolarové úrokové sazby | Fiat Chrysler (FCA) | Qualcomm | Elektromobily | Politici | Abhijit Banerjee | Diverzifikovat | Ropovody | Plynovody | Biden | USA Joe Biden | Investovat do ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Česká republika | Odvolací soud | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Měnový fond | Libye | Americké prezidentské volby | iPhone | Výrobce letecké techniky | Koncern | Embargo | Concho | Mluvčí Bílého domu | Newmont | Intel | Zásoby benzinu | První obchodní den | Futures na ropu | XOM | CVX | T-Mobile US | Společnost Pfizer | Dillí | Producent ropy | Belněftěchim | Tranzit ruské ropy | Běloruská energetická společnost | Společnost Belněftěchim | Transněfť | Ropovod Družba | Životní prostředí | Nio | Výběr akcií | Lego | PX Pražské burzy | Orbán | Vývoj spreadu | Boeing 737 Max | Růst ceny | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | Dopad na akcie | Cestovní kancelář | JD | Rostoucí ceny ropy | Efekt na trhy | Situace na trhu | Polská společnost | Tržní ceny | ROI | Jen Psakiová | Rozvolnění | Maersk | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Elektroauta | WTI Crude Oil | Prohlubující se krize | Akcie Phillips 66 | PSX | Pandemie covidu-19 | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Vysoké dividendy | Ropné futures | Analytické zprávy | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Dovoz z USA | Royal Dutch Shell A | Těžaři | API | Oslabení | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Konkurence | Prodej | Graf akcie | CO2 | Falcon | Dodavatelský řetězec | Sazby daně | Spojené arabské emiráty | Spotové ceny | Zvýšení produkce | Tempo zdražování | Odvětví | Přijímání bitcoinů | Divize | Otevřené pozice | Daňový poplatník | Chování | Devon Energy | Phillips 66 | TWS | VIAC | Sankce Spojených států | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Klíčové suroviny | Asijské země | Akciové obchodování | SPOT | Funkční období | Společnosti | Národní měny | Opatření | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Ceny plynu | Los Angeles | Americká firma | Zemní plyn (LNG) | Krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | Dosažení dohody | Trader Workstation (TWS) | Energetické krize | Zdražování energií | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Schlumberger | Obilí | Pozornost | Orlen Unipetrol | Ruský prezident | Fialova vláda | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Zoufalství | Družba | Ropný šok | TIM | | Kazachstán | Rozšíření | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Bidenova administrativa | Nejhorší krize | Miliardy USD | Ruský plyn | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Shell Plc | Royal Dutch | Snížení daně | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Sankce vůči Rusku | Rusal | Prudký růst ceny ropy | Konflikt na Ukrajině | Moskevská burza | Kyjev | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | Oleg Děripaska | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Zkapalněný zemní plyn | Ruská krize | Ruská ropa Urals | Ropa Urals | Invaze | Daniel Yergin | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Fronty u čerpacích stanic | Íránská revoluce | Nárůst cen zemního plynu | Analytici Bank of America | Producenti na Blízkém východě | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Narušení energetického trhu | Postoj k ruské ropě | Krize v zásobování | Logistická krize | Platební krize | Členové NATO | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Zákaz dovozu ruské ropy | Snížení spotřební daně | Tlak na Rusko | NICKEL | NIKL (NICKEL) | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Závislost Evropy na Rusku | Západní sankce | Sankce Západu | Tina Tengová | Vývoz ruské ropy | Nákup ruské ropy | Vývoj ceny akcií PKN Orlen | Ceny akcií PKN Orlen | Ceny akcií PKN | Opatření v Číně | Zastavení dodávek | MOL | Dovoz ruské ropy | Embargo na ruskou ropu | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Svaz německého průmyslu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Ruská federace
Ruská firma
Ruská invaze
Ruská invaze na Ukrajinu
Ruská krize
Ruská měna
Ruská okupace
Ruská okupace Ukrajiny
Ruská plynárenská společnost
Ruská politická scéna

Následující klíčová slova

Ruská ropa Urals
Ruská ropná společnost
Ruská ruleta
Ruská Sberbank
Ruská společnost
Ruská společnost Delimobil
Ruská společnost Gazprom
Ruská státní firma
Ruská těžařská společnost
Ruská úvěrová agentura
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít