Spekulativní pozice

Ekonomický kalendář: Velikonoční svátky ovlivňují globální trhy (18. 04. 2025)
18.04.2025 S ohledem na rozsáhlé uzavření trhů kvůli velikonočním svátkům se očekává, že reakce na ekonomická data bude odložena až na příští týden. Investoři budou sledovat komentáře členky Fedu Mary Dalyové kvůli případným náznakům směru měnové politiky – zejména v kontextu přetrvávajících inflačních tlaků a dopadu cel zavedených prezidentem Trumpem.

Ekonomický kalendář: HDP ve Velké Británii, evropská inflace a index cen výrobců v USA (11.04.2025)
11.04.2025 Dnešní ekonomický kalendář zahrnuje údaje o HDP Spojeného království, údaje o evropské inflaci a údaje o cenách výrobců v USA. Trhy budou tyto ukazatele pečlivě sledovat, zda se na pozadí eskalujícího obchodního napětí mezi USA a Čínou neprojeví známky ekonomického zdraví, přičemž je naplánováno vystoupení prezidentky ECB Lagardeové a představitele Fedu Williamse, kteří by mohli nabídnout náhled na směřování měnové politiky.

Dolar povolí sevření
27.03.2025 Euro opatrně ustupuje, znepokojeno možnou obchodní válkou mezi Evropskou unií a Spojenými státy, zatímco dolar směřuje k nejhoršímu měsíci za více než rok. Pět po sobě jdoucích dnů poklesu páru EUR/USD sice mírně vylepšilo pozici dolaru, ale pravdu neskryjete – obecné zklamání z politiky Donalda Trumpa vede obchodníky k prodeji dolaru.

Ekonomický kalendář: Summit lídrů EU a kanadské maloobchodní tržby v centru pozornosti
21.03.2025 Dnešní ekonomický kalendář zahrnuje údaje o kanadských maloobchodních tržbách, údaje o běžném účtu platební bilance eurozóny a několik řečníků z centrálních bank. Trhy budou sledovat summit lídrů EU a komentáře člena FOMC Williamse, aby získaly politické poznatky na pozadí pokračujícího obchodního napětí a ekonomické nejistoty.

Měď pod tlakem: Obchodní válka narušuje její roli jako ekonomického indikátoru
19.03.2025 Měď, dlouho považovaná za spolehlivý barometr ekonomického zdraví, nyní čelí výzvám, které snižují její schopnost plnit tuto roli. Obchodní politika amerického prezidenta Donalda Trumpa a změny v celních opatřeních výrazně ovlivňují trh s tímto průmyslovým kovem, což zpochybňuje jeho tradiční využití jako indikátoru globálního hospodářského vývoje.

Pozitivní údaje z Číny a narůstající chuť riskovat podporují býčí výhled pro kiwi – analýza NZD/USD
18.03.2025 Novozélandský dolar (NZD), přezdívaný kiwi, získal další silný býčí faktor, když index cen komodit ANX zaznamenal v únoru další solidní nárůst, když meziměsíčně vzrostl o 3,0 % a meziročně o 14 %. Pokud se Novému Zélandu obchodní válka vyhne, obchodní bilance země zůstane trvale v přebytku, což přispěje k rychlejší stabilizaci domácí ekonomiky a jejímu návratu na růstovou trajektorii.

Trump varuje: Írán ponese odpovědnost za každý výstřel Húsiů – co to znamená pro trh s ropou?
17.03.2025 Bývalý prezident Donald Trump dnes vydal silné prohlášení: „Írán ponese odpovědnost za každý výstřel Húsiů.“ Tato stručná, ale významná deklarace má vážné geopolitické i ekonomické důsledky, zejména pro globální ropný trh. Húsíové, povstalecká skupina z Jemenu podporovaná Íránem, destabilizují Blízký východ již několik let a jejich aktivity nyní mohou výrazně ovlivnit ceny a dodávky ropy po celém světě.

Ekonomický kalendář: PCE inflace v USA, německý CPI, francouzský HDP v centru pozornosti
28.02.2025 Dnešní ekonomické zprávy budou pozorně sledovány, protože trhy se budou orientovat podle eskalujícího obchodního napětí mezi USA a Čínou a výprodeje na světových trzích. Vzhledem k propadu asijských akcií a technologickým akciím pod tlakem po poklesu společnosti Nvidia se investoři zaměří na klíčovou zprávu o inflaci PCE, která by mohla ovlivnit očekávání snížení sazeb Fedu. Evropské ekonomické údaje včetně francouzských a německých čísel poskytnou náhled na ekonomické zdraví regionu, zatímco údaje o bydlení ve Spojeném království byly vyšší, než se očekávalo. Komentáře centrálních bank mohou nabídnout další vodítka v prostředí volatilního obchodování.

Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby ve Velké Británii a CPI v eurozóně
17.01.2025 Trhy očekávají klíčové údaje o maloobchodních tržbách ve Spojeném království a konečné údaje o inflaci v eurozóně, zatímco údaje o bydlení a průmyslové výrobě v USA poskytnou náhled na ekonomickou dynamiku. Evropské futures naznačují opatrné otevření, protože obchodníci zpracovávají smíšené ekonomické signály.

Libra je přeprodaná, ale zatím se neobjevily žádné signály k nákupu. Přehled vývoje GBP/USD
15.01.2025 Ekonomické vyhlídky Spojeného království byly nedávno podrobeny pečlivému přezkumu. Podle čtvrtletního průzkumu společnosti Deloitte mezi finančními řediteli největších firem v zemi se očekává, že počet zaměstnanců bude klesat nejrychlejším tempem od dob covidu. To jde ruku v ruce se snížením investic v reakci na vládou ohlášené výrazné zvýšení daní v rámci nového rozpočtu. V důsledku toho klesl podnikatelský optimismus na dvouleté minimum. Nedávné údaje Národního statistického úřadu (ONS) zveřejněné v prosinci odhalily, že ekonomika v říjnu klesala už druhý měsíc po sobě a ve třetím čtvrtletí vykázala nulový růst. Národní institut pro ekonomický a sociální výzkum (NIESR) navíc na prosinec předpověděl pokles HDP, který se podle všeho naplňuje a libře neposkytuje žádnou podporu.

Zpráva o inflaci posiluje důvěru trhu v připravenost RBA zahájit cyklus snižování sazeb: Přehled vývoje měnového páru AUD/USD
09.01.2025 První letošní zveřejněné údaje z Austrálie mají převážně neutrální ráz s mírným pozitivním trendem. Index PMI v sektoru služeb se v prosinci zvýšil z 50,4 na 50,8, zatímco kompozitní index se oproti předchozímu měsíci dostal z pásma kontrakce a vzrostl z 49,9 na 50,2.

Fundamenty trhu s ropou se nemění
07.01.2025 Zdá se, že ropu vyděsila její vlastní rally. Poté, co zažila čtyři po sobě jdoucí dny růstu, ropa Brent ustoupila, což odráží obavy z možného zvýšení přebytku ropy na trhu v roce 2024. Podle společnosti Morgan Stanley se předpokládá, že globální poptávka vzroste o 1 milion barelů denně (b/d). Naproti tomu se očekává, že nabídka zemí OPEC+ vzroste o 300 000 b/d a produkce zemí mimo OPEC vzroste o 1,4 mil. b/d. Nabídka by tedy měla převýšit poptávku o 700 000 b/d, což by mohlo vést k poklesu cen. Podobné předpovědi vydaly i další finanční instituce.

Do eurozóny se vrací inflace, ale vyhlídky eura jsou stále slabé
07.01.2025 Před zveřejněním zprávy o spotřebitelské inflaci v eurozóně došlo k nárůstu obav z obnovení růstu cen, protože největší země eurozóny vykázaly vyšší míru inflace, než se předpokládalo. V Německu rostly ceny v prosinci rychleji, než se očekávalo, a vykázaly meziroční nárůst o 2,6 % oproti 2,2 % v předchozím měsíci. Ve Španělsku dosáhla inflace ve stejném období 2,8 % a překonala tak prognózu 2,6 %. Francie má svou zprávu o inflaci zveřejnit v úterý, jen dvě hodiny před zveřejněním údajů za celou eurozónu. Pokud také vývoj inlface ve Francii překoná očekávání, můžeme očekávat posílení eura.

Chamtivost eura vedla k jeho pádu
11.12.2024 Nic na světě není zadarmo. S čím počítali býci na EUR/USD? Že ekonomika eurozóny rychle poroste a že nedávné slabé údaje o podnikatelské aktivitě byly jen dočasným selháním? Že Donald Trump přestane tweetovat a ve svém oznámení o zavedení celních sazeb nezmíní Evropu, což je pro euro dobrá zpráva? Že Evropská centrální banka znovu zváží snížení sazeb? To vše je bohužel jen zbožné přání. Pro hlavní měnový pár jako takový nastal čas, aby se vrátil ke svému klesajícímu trendu.

GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 3. prosince (přehled dopoledních obchodů)
03.12.2024 V dopolední prognóze jsem poukázal na úroveň 1,2689 a plánoval jsem se v její blízkosti rozhodnout o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, k čemu došlo. Růst páru a falešný průraz na této úrovni poskytly vhodnou příležitost k prodeji. Výsledkem byl pokles o 15 pipů (v době psaní článku) a následná revize technického výhledu na druhou polovinu dne.

EUR klesne na samé dno
19.11.2024 Zatímco Bundesbank varuje před riziky globální ekonomické fragmentace, Německo se propadá do recese. Kromě toho na EUR/USD silně doléhají rostoucí politická rizika v zemi. Podle posledních průzkumů si opoziční konzervativci udržují silný náskok. Pokud by se parlamentní volby plánované na únor konaly dnes, Křesťanskodemokratická unie by získala 32,3 % hlasů, zatímco Alternativa pro Německo 18,8 % a sociální demokraté pod vedením Olafa Scholze 15,8 %.

WHEAT ztrácí 1,6 % díky posilujícímu americkému dolaru; možné srážky v Rusku 📉USDIDX posiluje o 0,5 %
13.11.2024 Futures na pšenici na CBOT dnes klesají téměř o 1,5 % a dosahují 540 USD před zítřejším rolováním kontraktů, pod tlakem silného amerického dolaru.

🛢️Ropa WTI roste o 2 %
04.11.2024 OPEC+ odložil zvýšení produkce ropy. Ceny ropy si na začátku týdne připsaly více než 2 %, a to těsně před volbami v USA a rozhodnutím Fedu. Hlavním hybatelem cen ropy je však v tuto chvíli zpráva, že OPEC+ se o víkendu rozhodl odložit zvýšení produkce o měsíc. OPEC+ již dříve oznámil, že od října se produkce zvýší každý měsíc o 180 000 barelů denně, později však bylo toto zvýšení odloženo na prosinec. Nyní má zvýšení produkce začít v lednu.

Ekonomický kalendář: Lepší než očekávané údaje o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, bydlení v USA a summit lídrů EU v centru pozornosti
18.10.2024 Dnešní ekonomický kalendář zahrnuje zveřejnění významných údajů z Velké Británie a USA, projevy centrálních bankéřů a zprávy o hospodářských výsledcích klíčových společností. V centru pozornosti budou údaje o inflaci, údaje o maloobchodních tržbách, ukazatele trhu s bydlením a postřehy představitelů Federálního rezervního systému. Investoři by také měli sledovat summit lídrů EU. Dnes před zahájením trhu věnujte pozornost výsledkům společností American Express (AXP.US) a Procter & Gamble (PG.US). Údaje o maloobchodních tržbách ve Velké Británii dopadly lépe, než se očekávalo, GBP na těchto zprávách posiluje.

⏬Ropa WTI na začátku týdne klesla o 2 %
14.10.2024 Ropa na začátku nového týdne ztrácí více než 2 %, a to především kvůli zveřejnění řady slabých údajů z Číny a neoznámení nových nástrojů na podporu ekonomiky. Kromě toho nedošlo k eskalaci situace na Blízkém východě, ačkoli Spojené státy začaly v Izraeli rozmisťovat další infrastrukturu protiraketové obrany.

Forex: Blízký východ, ropa a americké prezidentské volby
03.10.2024 A je to tu znovu – další eskalace napětí na Blízkém východě. Na vojenskou operaci izraelské armády proti teroristickému hnutí Hizballáh zareagoval Írán, který v úterý večer zaútočil mohutným raketovým útokem na Izrael. Na trzích došlo k očekávané reakci – cena ropy přidala přibližně 5 % a posunula se nad 75 dolarů za barel. Jakožto bezpečnému přístavu se daří také dolaru, naopak pod viditelným tlakem jsou středoevropské měny, včetně české koruny.

Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby ve Velké Británii a kanadské údaje v centru pozornosti❗
20.09.2024 Dnešní seanci bude dominovat rozhodnutí o měnové politice a tisková konference Bank of Japan, spolu se zveřejněním klíčových ekonomických údajů ze Spojeného království, eurozóny a Kanady. BOJ podle všeobecného očekávání ponechala svou krátkodobou úrokovou sazbu beze změny na úrovni 0,25 % a zachovala tak svůj opatrný přístup k utahování měnové politiky. Investoři budou pozorně sledovat tiskovou konferenci guvernéra Kazuo Uedy, aby zjistili jakékoli náznaky ohledně budoucího směřování politiky. Navíc údaje o maloobchodních tržbách ze Spojeného království, údaje o inflaci z eurozóny a ekonomické ukazatele z Kanady poskytnou náhled na stav světové ekonomiky. Několik projevů centrálních bank v průběhu dne může nabídnout další souvislosti k nedávným politickým rozhodnutím a budoucím výhledům.

ROPA stoupá o více než 1 % 🛢️
16.09.2024 Ceny ropy v dnešní seanci rostou i přes slabá ekonomická data z Číny. Ceny komodit jsou stále pod tlakem omezení dodávek z Mexického zálivu a Libye. OIL dnes vzrostla o více než 1,3 %, přičemž OIL.WTI si připsala 1,7 %.

Moje cesta prop tradingem – nevýhody hedgingu, menší pokles na balance křivce a novinky v prop segmentu
14.08.2024 V článku se podíváme na nevýhody hedgingu a na dlouhodobý vývoj balance křivky mého prop účtu. Také si popíšeme nový obchodní účet u jedné české prop společnosti.

🔽 PŠENICE na 4letých minimech
29.07.2024 Ceny pšenice v USA klesly pod místní minima od konce února a března minulého týdne a nyní jsou na nejnižší úrovni za 4 roky a směřují k hranici 500 centů za bušl. Pokles cen v USA je způsoben dvěma faktory:

Kanadský dolar prochází obdobím oslabení. Přehled vývoje USD/CAD
30.05.2024 Zotavování kanadského dolaru z minim z poloviny dubna se tento týden zastavilo. Trh se soustředil především na "odolné" ekonomické údaje z USA, rostoucí výnosy dluhopisů a pokračující přehodnocování rizik, že Federální rezervní systém v příštích několika měsících sníží sazby, ze strany trhu. Komentáře představitelů Fedu situaci nevyjasnily a naopak jen prohloubily obavy.

Japonský jen se už možná dlouhodobě obrátil. Přehled o páru USD/JPY.
24.05.2024 Podnikatelská aktivita v Japonsku roste nejrychlejším tempem za poslední téměř rok, což naznačuje, že hospodářský růst může po poklesu v prvních třech měsících roku ve druhém čtvrtletí oživit. Inflační tlaky ale dál polevují, což vyvolává pochybnosti o schopnosti Bank of Japan pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, aniž by se ekonomika opět vrhla do deflace.

Australský dolar se bude snažit rozvinout býčí momentum. Přehled pro pár AUD/USD.
15.05.2024 Australský index podnikatelské důvěry NAB se v dubnu 2024 udržel na hodnotě 1, zatímco index podnikatelských podmínek klesl o 2 body na hodnotu +7. Všechny tři složky použité ve výpočtech – zaměstnanost, využití kapacit a termínované zakázky – mírně poklesly, což naznačuje zpomalení ekonomické aktivity.

Méně důvodů proč očekávat oslabení dolaru
23.04.2024 Čistá dlouhá pozice na USD se ve sledovaném týdnu zvýšila o 7,8 mld. USD na 25,5 mld. USD a dosáhla tak pětiletého maxima. Spekulativní pozice zůstává silně medvědí a nejeví známky zpomalení. Největší ztráty utrpělo euro, které spolu s kanadským dolarem a britskou librou ztratilo 2,8 mld. USD.

🥈Stříbro prorazilo klíčovou úroveň odporu
12.04.2024 Stříbro dnes otestovalo oblast 29 USD za unci poté, co zlato dosáhlo nových historických maxim nad 2400 USD za unci. U drahých kovů hovoříme o býčím trhu, který je poháněn obavami ze situace na Blízkém východě. Spojené státy tento týden naznačily, že existuje velmi vysoká pravděpodobnost odvetného útoku Íránu na Izrael, a to v návaznosti na dřívější útok na íránské diplomatické zařízení v syrském Damašku. Na druhou stranu sám Írán uvedl, že omezí své odvetné akce proti Izraeli, aby nedošlo k eskalaci příliš napjaté situace.

XAU/USD: Trh se zlatem si buduje silnou základnu, hedgeové fondy nadále podporují ceny
02.04.2024 Podle nejnovějších údajů Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) si trh se zlatem s pokračujícím růstovým trendem cen drahých kovů buduje silnou základnu, ačkoli býčí spekulativní zájem hedgeových fondů postupně polevuje

Kdo rozlouskne tajemství zlata?
13.03.2024 Otázkou není, proč zlato roste. Větší záhadou je, proč roste tak rychle. Drahý kov se během necelých čtyř týdnů vyšplhal z necelých 2 000 USD na nový rekord téměř 2 195 USD za unci. Býčí trend na XAU/USD dokázaly zastavit pouze dobré údaje o americké inflaci za únor. Rally v rozsahu 70–80 dolarů obvykle vyžaduje nějaké překvapení, náhlý katalyzátor. Tentokrát však žádný nepřišel. Nicméně faktem zůstává, že zlato překvapilo investory rychlostí svého růstu.

Před zprávou o inflaci v USA se na trzích obchodovalo klidně. Přehled USD, NZD, AUD
14.09.2023 Před vydáním indexu spotřebitelských cen za srpen zůstala volatilita nízká, výnosy dluhopisů se téměř nezměnily a CAD byl jedinou měnou, která se snažila posílit vůči americkému dolaru. Důvodem jsou rostoucí ceny ropy, které v úterý dosáhly ročního maxima. Rozhodnutí OPEC+ dále snížit úroveň produkce podporuje ceny ropy a poskytuje podporu komoditním měnám, a to navzdory skutečnosti, že globální poptávka roste pomaleji, než se očekávalo.

Dolar kvůli novým údajům koriguje poklesem, ale komoditní měny zůstávají pod tlakem. Přehled USD, NZD, AUD
31.08.2023 Pokles důvěry spotřebitelů v USA a zpráva o volných pracovních místech (JOLTS), potvrzující názory na měkčí trh práce, než se očekávalo, vedly k výprodejům dolaru. Americké akcie prudce vzrostly: index S&P 500 vzrostl o 1,5 %, což znamená třetí den růstu v řadě, zatímco výnos amerických dluhopisů klesá, což je způsobeno poklesem výnosu dvouletých dluhopisů v důsledku snížených předpovědí pro sazbu Fedu.

Trhy očekávají, že Bank of England bude i nadále jestřábí. Přehled EUR, GBP, USD
21.06.2023 Nejnovější zpráva CFTC ukázala, že investoři pokračují ve snižování své celkové čisté pozice v amerických dolarech již čtvrtý týden v řadě. Snížení dosáhlo během vykazovaného týdne 1,9 miliardy USD, přičemž krátká pozice činila 6,4 miliardy USD, což je nejnižší hodnota za 11 týdnů.

Trhy jsou před zprávou o inflaci v USA opatrné. Přehled USD, EUR, GBP
11.05.2023 Trhy byly ve středu ráno opatrné z důvodu očekávání výsledků jednání mezi Bidenem a předsedou Sněmovny reprezentantů McCarthym o dluhovém stropu USA. Žádná ze stran není ochotna jednat o krátkodobých řešeních, která by umožnila zvýšit výpůjční strop, a nejsou připraveny na kompromisy. Nemělo by se očekávat rychlé řešení a možná při hledání řešení nastane riziko defaultu.

Zlato: stále cenné aktivum pro úsporu peněz!
19.04.2023 Do konce roku 2023 zůstane zlato cenným aktivem bezpečného přístavu. Počáteční růst zlata na 2000 dolarů za unci po bankovní krizi byl učebnicovým důvodem, proč by investoři měli mít zlato ve svých portfoliích.

USD/JPY: Japonská centrální banka usiluje o příměří
24.01.2023 Bank of Japan byla dlouhou dobu ve válce s finančními trhy, ale v lednu se rozhodla uzavřít s nimi příměří. BoJ při zachování jednodenní sazby na -0,1 % a rozpětí cíleného výnosu 10letých dluhopisů na +/-0,5 % nabídla bankám nový systém půjčování nikoli s pevnou, ale plovoucí sazbou zajištěnou cennými papíry. Objem nabídek v první aukci činil 3,13 bilionu liber, tedy trojnásobek nabízené částky. Komerční instituce budou získané peníze investovat, mimo jiné do dluhopisů, čímž dojde ke stabilizaci situace jak na japonském dluhovém trhu, tak na páru USDJPY.

Kryptoměny čeká před rozhodnutím FOMC vyšší volatilita 📊
14.12.2022 Kryptoměny čekají na rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách. Tiskové konference Federálního rezervního systému letos pokaždé způsobily nárůst volatility mezi digitálními aktivy. Bitcoin se drží poblíž 18 000 dolarů, zatímco za Ethereum investoři aktuálně platí 1 340 dolarů:

Korekce na americkém dolaru
07.11.2022 Páteční bedlivě sledovaný „payrolls“ report z amerického trhu práce vyšel lehce pozitivně. Největší světová ekonomika stále vytváří nová pracovní místa (261 tis. vs. 197 tis. očekávaných) a růst mezd se drží v blízkosti 5 % anualizovaně. Nezaměstnanost mírně vzrostla, ale na 3,7 % se stále drží u 50letýh minim.

Zlato pod tlakem Powella
21.09.2022 Futures na zlato se v úterý během asijské seance po silném propadu předchozího dne pokusily stabilizovat, ale pod náporem zdrženlivého obchodování stále klesají na hodnotě.

Novodobá rizika investování, aneb „šmejdi“ na kapitálovém trhu
08.08.2022 Broker (makléřská společnost) je zprostředkovatel mezi investorem a finančním trhem. A s výběrem brokera hledáte dlouhodobého partnera, který vám má poskytnout dobré obchodní podmínky (nízké poplatky, férové swapy), kvalitní obchodní platformu, skrze kterou budete obchodovat, a mělo by mu také jít o vaše dlouhodobé dobro. Bohužel tak tomu ale vždy není a na trhu existuje velké množství neseriózních a někdy dokonce i podvodných brokerských společností a různých pochybných investičních platforem.

Jen hraje proti Bank of Japan
04.07.2022 Uplynula tři desetiletí a příběh George Sorose, který vydělal miliardu dolarů na sázce, že Bank of England odmítne udržovat pevný kurz libry, pronásleduje moderní obchodníky. Vážně očekávají, že vydělají peníze na neochotě Bank of Japan udržet kontrolu nad výnosovou křivkou. Pokud k tomu dojde, páru USDJPY hrozí, že se propadne do propasti, jako libra v roce 1992. Ale sázka může být úspěšná! Není to tak dávno, v roce 2015, Švýcarská národní banka obohatila medvědy EUR/CHF tím, že odmítla podporovat úroveň 1,2. Proč nejít podobnou cestou pro BoJ?

Ceny ropy kvůli Ukrajině a Číně klesly nejníže za dva týdny
15.03.2022 Ceny ropy dnes klesají a při asijském obchodování se propadly až na nejnižší hodnotu za dva týdny. Jednání o příměří mezi Ruskem a Ukrajinou zmírnila obavy z dalšího přerušení dodávek a prudký nárůst nově nakažených nemocí covid-19 v Číně vyvolal obavy ze zpomalení poptávky po ropě. Oba kontrakty už v pondělí ztratily více než pět procent a americká ropa WTI se dnes poprvé od 1. března propadla pod 100 USD za barel.

Mírný optimismus dává euru a komoditním měnám šanci na korekci směrem nahoru. Přehled USD, NZD a AUD
21.12.2021 Trhy se po poměrně aktivních pondělních výprodejích snaží o korekci. Akciové indexy zemí ATP uzavřely obchodní seanci v zelené zóně. Globální výnosy zároveň rostou také po prudkém poklesu kvůli rostoucím obavám z rychlého šíření omikronu a odporu Kongresu USA k Bidenovu stimulačnímu balíčku.

Rozbřesk: Omikron nastartoval výkyvy trhů, index volatility VIX nejvýše od února
02.12.2021 Nová varianta omikron na trhy přináší extrémní nejistotu a tím pádem i volatilitu, která včera byla velmi dobře patrná na výkonu akciových trhů. Trhy nebudou mít jasněji ohledně účinnosti vakcín vůči variantě omikron dříve než za zhruba deset dní. Do té doby však varianta extrémně rychle dobývá svět - nové případy hlásí evropské státy a výrazný obrat v náladě na trzích způsobilo objevení prvního případu v USA.

Ranní glosa: Omikron na trzích nastartoval extrémní výkyvy
02.12.2021 Nová varianta omikron na trhy přináší extrémní nejistotu a tím pádem i volatilitu, která včera byla velmi dobře patrná na výkonu akciových trhů. Trhy nebudou mít jasněji ohledně účinnosti vakcín vůči variantě omikron dříve než za zhruba deset dní. Do té doby však varianta extrémně rychle dobývá svět - nové případy hlásí evropské státy a výrazný obrat v náladě na trzích způsobilo objevení prvního případu v USA.

Forex: Shrnutí obchodování 8.9.2021
08.09.2021 Americké akcie převážně klesaly, index Nasdaq mírně posílil a uzavřel na rekordu. Směrem dolů akcie táhly obavy ze zpomalení oživení globální ekonomiky, směrem vzhůru očekávání, že se americká centrální banka (Fed) bude držet mírné měnové politiky.

Forex: Dolar posiluje, pomáhá mu růst výnosů dluhopisů americké vlády
07.09.2021 Dolar dnes na forexových trzích druhým dnem posiluje. Americká měna se tak vzdaluje od téměř měsíčního minima, na které klesla minulý týden. Růst výnosů amerických státních dluhopisů přiměl investory před čtvrtečním zasedáním Evropské centrální banky (ECB) zrušit některé spekulativní pozice.

Graf dne: NATGAS (28.06.2021)
28.06.2021 Ceny zemního plynu v USA dosáhly na nejvyšší úrovně za posledního 2 a půl roku. Studená zima vedla k poklesu globálních zásob, které se tak po dlouhé době dostaly do blízkosti pětiletého průměru. Zvýšená poptávka však může objem zásob dále redukovat. Poslední data EIA ukázala, že doplňování zásob je pomalejší, než je v tomto období obvyklé. Navíc předpověď počasí ukazuje na nadprůměrné teploty v následujících týdnech, což zvýší poptávku po energiích. Není bez zajímavosti, že zásoby plynu v Evropě se nacházejí nejníže za poslední dekádu a jeho cena dosáhla na nejvyšší úrovně za posledních 13 let.

🌽Kukuřice je nejdražší za posledních 8 let❗
03.05.2021 Kukuřice, jen dnes +2,5 %, dnes otevřela další týden v řadě býčím gapem. Z minim ze srpna roku 2020 už posílila o více než 120 %. Jak dlouho ještě může rally trvat? Z COT dat pozic vidíme, že spekulativní long pozice dosahují extrémních úrovní (stejně jako takřka vše v této době....). Nicméně také víme, že vysoké spekulativní pozice nebyly v minulosti dostatečným důvodem, aby se cena obrátila. Naopak se jednalo o pokles pozic, který vytvořil prodejní signál. Investoři mají k dispozici COT data na platformě XTB a v případě zrnin stojí jednoznačně za pozornost.

⛔ EURUSD odmítl 1,19 🔻
19.11.2020 EURUSD po amerických volbách výrazně vzrostl, ale pohyb zůstal uvězněn v konsolidačním pásmu, které se na páru začalo vytvářet už na konci července. Optimismus okolo vakcíny mírně favorizoval euro. Tlak na růst však nebyl tak výrazný, aby se pár dostal nad úroveň 1,19. Naopak dvě denní pinbar svíčky mírně pod zónou rezistence by mohly být signálem nedostatečné poptávky - alespoň pro tuto chvíli. Zároveň je třeba mít na paměti, že spekulativní pozice na páru zůstávají zvýšené, takže jejich korekce by mohla přinést korekci také na měnovém páru. Klíčová úroveň supportu se nachází na 1,16.

👁🗨 Co očekávat od zasedání Fedu?
15.09.2020 Rozhodování americké centrální banky má obvykle na trhy velmi výrazný dopad. Má se za to, že právě stimul amerického Fedu stojí za výrazným růstem na trzích v posledních měsících. Do centra pozornosti se dostal znovu na konci srpna, když guvernér Powell změnil definici inflačního cílování na sympóziu centrálních bankéřů v Jackson Hole. Jak by mohlo aktuální zasedání Fedu ovlivnit trhy?

Mračna se stahují, zlato však zůstává na výsluní
09.03.2020 Negativní ekonomické dopady koronaviru, na něž nás celé týdny připravovalo oslabování procyklických komodit, se rozšířily jako požár i na zbytek trhu. Minulý týden odstartoval americký Fed náhlým snížením sazeb o 50 bazických bodů, což přispělo k další panice na trzích. Během několika málo dní se výnosy vládních dluhopisů po celém světě propadly na svá rekordní minima a volatilita trhu se zlatem i akciového trhu vystřelila vzhůru. Dolar se totiž ocitl pod vážným tlakem, jak investoři opouštěli dlouhé pozice.

Forex: Japonský jen kvůli obavám z šíření koronaviru roste
28.02.2020 Japonský jen dnes posiluje a k americkému dolaru stoupl až nejvýše za sedm týdnů. Investoři jsou nervózní kvůli šíření onemocnění způsobeného novým koronavirem v USA, což zvýšilo zájem o japonský jen jako bezpečnou investici. Za celý týden by japonský jen vůči dolaru mohl vykázat nejvyšší zisk od května 2017.

Commitment of Traders (COT) Report - (1. díl)
07.03.2011 COT report je zpráva publikovaná CFTC (Commodity Futures Trading Commission - Komise pro obchodování s komoditami), která vyhodnocuje množství držených komoditních futures. Součástí tohoto reportu je také analýza držených měnových futures a proto nám tato zpráva může poskytnout zajímavé informace, které lze aplikovat na spotový měnový trh. Tato zpráva, mimo jiné, obsahuje informace o držených dlouhých a krátkých pozicích různých účastníků trhu a o celkovém množství neuzavřených pozic (open interest).

Fundamentální analýza I.
15.03.2010 Fundamentální analýzou rozumíme interpretaci makroekonomických dat s cílem rozpoznat, který finanční instrument (v našem případě, která měna) je podhodnocený nebo naopak nadhodnocený. V praxi to znamená, že sledujeme ekonomická data, jako například vývoj inflace, hrubého domácího produktu, nezaměstnanosti a další indikátory a snažíme se, aby naše spekulativní pozice reflektovaly vývoj ekonomiky.
Související klíčová slova:
Geopolitické eskalace | Údaje z USA | Tempo růstu | Brown Brothers Harriman | Retracement | Jackson Hole | Vývoj ceny benzínu | Futures na pšenici | Kiwi | Las Vegas Sands | Fiskální stimul | EUR | Zkušenosti | Australská centrální banka | Ekonomické dopady koronaviru | Platina | Exporty | Obchodování CFD | Zásobování trhu s ropou | Skalpovat | Biopaliva | Backwardation | Analytický tým | Trend | Bank of Japan | Ruská společnost | Long pozice | BTC | Výrobní PMI | Historie | Statistiky | Korelace | Americké dluhopisy | Aktiva | Citigroup | Příležitost k prodeji | Bezpečné útočiště | Spojení | Zajímavosti z prop tradingu | Japonská měna | Zákon o podnikání na kapitálovém trhu | ISM ve službách | Poplatky | Zasedání ECB | Výnosy dluhopisů | Model GDPNow | Analýzy | Pravděpodobnost | Německá míra nezaměstnanosti | Válka | Lagardeová | Ethereum | Údaje o maloobchodních tržbách | Deflace | Expanze | Exchange | Platba | Rostoucí ceny | Příliv zahraničního kapitálu | Výkyvy | Nová cla | APP | Goldman Sachs | Relevance | Směřování měnové politiky | Daňové škrty | Saúdská Arábie | Exekutivní příkaz | Další zasedání OPEC | Strach | Long obchody | Potenciál rally | Šéf Fedu Powell | Nezaměstnanost | Cena zlata | Změny trendu | Brent (OIL) | Zásoby plynu | Burza | Trumpová | Růst zaměstnanosti | Rostoucí inflace | Směrnice | Novodobá rizika investování | Medvědí výhled | Jáchym Petřík | Proražení | ČSOB | Nepříjemné situace | Školení | Jemen | Dolar dnes | Volby | Poptávka po riziku | Vývoj na trzích | Regionální měny | Americký prezident | Klouzavé průměry | Globální ropný trh | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Výrazný pohyb | Nastavení úrokových sazeb | Růst cen | Světový trh s ropou | Spotřebitelský sentiment v USA | Přijetí | Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) | New York | Snížení úrokových sazeb | Úroveň margin callu | Vývoj ceny zemního plynu | Vysoké riziko | Commodity futures | Uzavření pozice | CZK | Zasedání FOMC | Podnikání | Nové nástroje | Oznámení | Ministerstvo práce | Pokles EUR/USD | EIA | Inflace | Dolarový index | Vývoj měnového páru | Globální ekonomické zpomalení | NZD/USD | Gap | Držení stabilních akcií | Zpráva CFTC | Dopad na ekonomiku | Vlastní trading | Výdaje | Možnost obchodovat | Analytický tým FXstreet.cz | EUR/USD short | Podnikatelská důvěra | xStation | Kanadský dolar | Měnové futures | Index volatility VIX | Omezená nabídka | Graf | Utahování měnové politiky | EURCHF | Výhled | Příkaz | Vývoj ceny ropy Brent | Obchodní účet | Pokles dolarového indexu | Dow Jonesův index | Centrální banky | Zpráva | Širší index S&P 500 | Momentum | Zvyšování sazeb | Celková inflace | Prop účty | USD index | Vývoj polské zlotého | Kryptoměnové burzy | Ekonomické zpomalení | Komoditní měny | Sankce | Covid | Inflace spotřebitelských cen | Globální ekonomiky | Nabídka | Washington | Zvýšení produkce ropy | NLI | Spotřebitelské inflace | Slábnoucí inflace | Výprodeje | Manažeři | Obchodní plán | Reserve Bank of Australia | Diskont | Williams %R | Ceny pohonných hmot | Futures | TD Securities | Euro vůči americkému dolaru | Ekonomiky | Růst kryptoměn | Deloitte | CL | Donald Trump | Zprávy o inflaci | Země OPEC | Světové hospodářské krize | Volatilita | Důvěra spotřebitelů | Slabé maloobchodní tržby | Podpůrný program | Koronavirový propad | Novozélandská ekonomika | Dění na finančních trzích | Oslabení jüanu | Bydlení | Makléřská společnost | Peníze | Zveřejněné údaje | Pozitivní očekávání | Trpělivost | Brent | Politika | Stimul | Pravděpodobnost úspěchu | Očekávání | Vybírání zisků | Dolar (NZD) | Příležitost k nákupu | GLOBALT Investments | Investiční centrum | Vyšší výnosy | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Harris | Americké ministerstvo práce | Vývoj ceny ropy WTI | Guvernér BoE | Majetek | Chamtivost | Commodity | Býčí signál | EUR/CAD | Ekonomické ukazatele | Ekonomické indikátory | Uvolnění měnové politiky | Hedgeové fondy | Saxo | Nákupy | Růst | Nová varianta omikron | Zpřísňování úvěrových podmínek | Falešný průraz | Podnikatelská aktivita v USA | Trh dluhopisů | Itálie | Investice do podnikání | EUR/CZK | Nárůst cen | Zaměstnanost | MiFID II | Zasedání OPEC+ | Fundamentální analýza | Libye | Nový rekord | Prognóza | Americké prezidentské volby | Souhrnný index | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Obligace | Trh práce | Investiční záměry | Ask | CBOE | Tempo poklesu | Hrozba | Spotřebitel | BoE Andrew Bailey | Pochybnosti | Býčí výhled | Izrael | Obchodníci | Zajištění na důchod | AXP.US | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Těžba v USA | Challenge | Klíčové události | Ropný trh | Volatility | Long | Pozice velkých spekulantů | Snižování sazeb | Cyklus růstu | Kontrakty | Hospodářské krize | Procter & Gamble (PG.US) | Evropská inflace | Správci aktiv | Koruna | AUD | Globální poptávka | JOLTS | Portál FXstreet.cz | Raketový útok | Opatření | Commodity Futures Trading Commission | Investujte zodpovědně | OIL.WTI | Sázky na pokles | Zpomalení globální ekonomiky | Objednávky | Trh | Sezónnost | Počasí | Prop společnosti | Retailoví investoři | Průměrné mzdy | Zvyšování mezd | Akcie menších společností | Open | Představitelé Fedu | The Washington Post | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Index | Politika amerického prezidenta | Vice | Měď | EUR/MWh | Sell | Parlamentní volby | Zlaté rezervy | Eura | Penzijní fondy | Komise | Nejistoty | Novozélandský dolar | Participace | Americká centrální banka | Kryptoměnová burza | Bílý dům | Ropa Brent | Zvýšení dluhového stropu | Posílení | Rijád | Agentura Reuters | Fair Value | Obrovské pohyby | Společnosti | Rizika investování | Údaje o inflaci | S&P | Hnutí Hizballáh | Unie | Omezení dodávek | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Politická rizika | Maloobchodní tržby | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Běžný účet eurozóny | Akciové indexy | Ekonomický kalendář | Domácnosti | Pevný kurz | Dodávky ropy | LVS | Mary Dalyová | Bollingerova pásma | Francine | Vývoj inflačních očekávání | Růst cen zlata | Generuje ztrátu | Deficit | Zařízení | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Oblíbené indikátory | Pokles ceny | Odvětví | Intraday | Ekonomické vyhlídky | Negativní dopad | Novinky v prop segmentu | Eskalace | Krátkodobé obchody | Centrální banka Nového Zélandu | Vývozní omezení | Obchodní přístup | Česká koruna | Margin | MIFID | Vysoká ztráta | Plnění challenge | Akciový index | Íránský útok | Pozornost | Index Nasdaq Composite | Ceny zemního plynu | Vývoj inflace | Klesající trend | Společnost For Traders | De-dolarizace | Slabé výsledky | Změny ceny | Další růst | Advokátní kancelář Arrows | Stabilní úrokové sazby | Držení otevřených pozic | Evropské indexy nákupních manažerů | Snižování inflace | Tom Martin | Energetický sektor | Conference Board | Investování prostřednictvím CFD | Analýza NZD/USD | Náklady | Oblasti rezistence | Index nákupních manažerů | Americká měna | Statistický úřad | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Španělský CPI | Jaderný program | Růst vývozu | Bitcoin | Cena plynu | Gamble | Poptávka | Kov | Balance | Rizikovější nabídky | Růst výnosů dluhopisů | Snižování úrokových sazeb | Epidemiologická situace | Uzavření trhů | Síly trendu | Marketingová komunikace | Problémy se zásobováním | Očekávání trhu | Obchodovat | Ole Hansen | Bývalý prezident | Největší ztráty | Další zasedání OPEC+ | Norsko | Volatilita kryptoměny | Finance | Vysoké inflace | Indikátor | Dluhopisy | Růst úrokových sazeb | Dolar vůči japonskému jenu | Equity | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Obchody s CFD kontrakty | Index PMI | Analytici | Technické korekce | Aukce | Problémy | Cenový index | Stříbro | Úsilí | Finanční instituce | Futures trading | ANZ | Pokles cen | Vývoj inflačních očekávání v USA | Globalt | Ropa | STP | Poskytování úvěrů | Zvyšování sazeb Fedu | ETF | Commodity futures trading | Klouzavý průměr | Firma | Zasedání Bank of England | Short pozice | Cenový index PCE | Směr trendů | Obchodování s komoditními futures | Fundamentální analýzy | West Texas Intermediate (WTI) | Ekonomické aktivity | Signál k nákupu | Podvodní obchodníci | Ekonomové | Depozitní sazby | Bank of Canada | USA | Globální inflace | 3М | Ceny benzínu | Spojené státy | Globální finanční krize | Růst HDP | Pandemie | Bankman-Fried | Euro vůči dolaru | Prognóza Ministerstva financí | Ceny zemního plynu v Evropě | Národní bezpečnost | Kurz libry | Důležitý support | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Konsolidace | Index volatility | Forex Factory | Americká data | Jestřábí komentáře | Burze | Vymáhání škody | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Posílení australského dolaru | Úrokové sazby | Výrazné zvýšení daní | Výnosy | Očekávání zisku | Glassnode | Konkurenceschopnost | Dnešní ekonomický kalendář | Prop Trading | Americké akcie | Washington Post | Nákupy centrálních bank | Rostoucí ceny ropy | PCE inflace v USA | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | FAIR | Vývoj spreadu | Pin Bar | Světové produkce | Joe Biden | Prohlášení | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Opatření americké centrální banky | Další vývoj | První odhad | West Texas Intermediate | Recese v USA | Měnové politiky | USD za tunu | Investiční doporučení | Onemocnění | Dánové | Nevýhody | Kurz NZD | Tržní vývoj | M1 | Trading | cftc.gov | Ekonomická situace | Trh se zlatem | AXP | Americká administrativa | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Vzdělávací materiály | Zlepšení ekonomiky | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | ADP | Las Vegas Sands (LVS.US) | Open Interest | Británie | Michelle Bullocková | Atlanta Fed | Sektor služeb | Obilí | Prezidentské volby | Změny úrokových sazeb | Tisková konference | Platformy pro obchodování | Platební bilance | Růst mezd | Zemědělství | Arrows | Reálné ekonomiky | Nákupy dluhopisů | Sazby | Změny v ekonomice | Otevření obchodu | České koruny | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Zasedání OPEC | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Investování úspor | Snížení úrokových sazeb v USA | Investiční fondy | Nárůst nově nakažených | Průzkum | Firmy | Stratég Saxo Bank | Odliv peněz | Definitivní ztráty | Výše denního drawdownu | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Celní politiky USA | Vyšší ceny | Market Makeři | Globální ceny | Odhad růstu HDP | Investování | Fujitomi Securities | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Čekající příkaz | Trader Larry Williams | NASDAQ 100 | Účastníci trhu | Prodejní signál | LVS.US | Trhy | Trade | Zásobování trhu | Překoupení | Vysokofrekvenční obchodování | Oscilátor | Rizika | Americký dolar vůči japonskému jenu | Investiční účely | Dealer | Eurozóna | Commitment of Traders | ISM | Zvýšení volatility | Novozélandský dolar (NZD) | Nevýhody hedgingu | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Index inflace | Pšenice | Ceny v Japonsku | Dluhopisový trh | Šmejdi | Úspory | Velcí hráči | Cena mědi na burze | Obnovení růstu | Riziková aktiva | Obchod s využitím finanční páky | TradingEconomics | Odhady HDP | Bilance | Húsíové | Podstata CFD | Ekonomický indikátor | Filip Žižka | Snížení sazeb Fedu | Prodej eura | Španělsko | XTB Research | Nárůst volatility | Největší světová kryptoměnová burza | Ekonomický růst | Cesta Prop Tradingem | RBNZ | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | CAD | Odhady analytiků | Americká ropa WTI | Na burze | Analytička | Společnost | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Ztráta | USDIDX | Institucionální investoři | FXstreet | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Kukuřice | Larry Williams | Obchod | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Ceny ropy Brent | AUD/USD | Index relativní síly | Oživení globální ekonomiky | Eskalace konfliktu | Moving Average | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | JPY | Credit Suisse | Open interest | Citi | Pivot | Binance | RSI | Bank of America | USDX | Údaje o HDP | Volatilita trhů | Trend na trhu | Portfolio | GBP | NATO | Plyn | ACT | Německá ekonomika | Čína | Plnění challange | Risk | Ceny | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Kompozitní index | COT report | Impuls | Ukrajina | Bundesbank | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | Největší světová ekonomika | WTI | Stavební povolení | Silný americký dolar | For Traders | SMA | Blízký východ | Demand | Divergence | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Trump dnes | Odborníci | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Průmyslový sektor | Celní politiky | Jihoafrická republika | Nejvyšší růst | Klima | Stratég | Instituce | Burza Binance | Důchod | Morgan Stanley | Plodiny | Výnos | Donald Trump dnes | Patrik Urban | Zasedání RBA | Bankovní krize | Balance křivka | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | 256/2004 | Dobrá zpráva | Rozhovor | Spotřeba domácností | Sankce proti Rusku | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Miliardy USD | Úspěšný trader | Singapur | Hongkong | Ceny energií | Barometr | Skutečný výsledek | GBP/USD | Investiční rady | Oživení trhu | Inflační cíl | VIX | Pravděpodobnost recese | Akcie společnosti Apple | Sója | Euforie | Írán | Údaje o průmyslové výrobě | Bias | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | PG | Zisk | Commission | Bank of England | Tržní dynamiky | EURUSD | Demokraté | Swapy | CFD kontrakty | Středoevropské měny | Dovoz | Nasdaq Composite | Zůstatek | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | Krátká pozice | Obchodování | Zlepšení sentimentu | Cenový růst | Prezident | Rekordní minima | Růst inflace | Cena mědi | WHEAT | Souhrnný index nákupních manažerů | Oslabování dolaru | Atraktivita zlata | Evropa | Měna | S&P Global | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Zprávy z trhů | Kupující | Francie | Předpověď | Ekonomické důsledky | Údaje | Pozice spekulantů | Technologické společnosti | Pojišťovny | Eurodolar | Biden | Růst zlata | Finanční krize | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Běžný účet | Drahý kov | ex | Index CPI | xStation5 | Haruhiko Kuroda | Směřování | Grafy | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Velké peníze | Společnost XTB | Situace | Růst dolaru | Tržby | Časový horizont | NATGAS | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Signály | Guvernér | Trader | Jasný směr | Výrobní aktivity | Pokles zásob | Index relativní síly (RSI) | Spready | HDP | COMEX | Devizový trh | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | LME | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Eskalace napětí | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Brazílie | Obchodníci s cennými papíry | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Contracts for difference | JPMorgan | EUR/CHF | Zdraví | Ropný benchmark | ČTK | Novinky | Stimuly | Ztráty | Osobní výdaje | Crédit Agricole | Bankovní licence | Technický výhled | Recese americké ekonomiky | Japonský jen | FOMC | Akcie | Kupci | Nový Zéland | Vzestupný trend | Sociální demokraté | Index spotřebitelských cen | Zrychlení růstu | ONS | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | VanEck | Ekonomické nejistoty | Index cen | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Technické faktory | USDJPY | Index VIX | Vývoj ekonomiky | Vývoj pandemie | Napětí na Blízkém východě | Prognózy | Ceny pšenice | Kurz | Daně | DNO | Výběry | Makrokalendář | Švýcarská národní banka | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Růstový trend | Americký prezident Joe Biden | PCE inflace | Intermediate | Index cen výrobců | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Peněžní zásoba | Investice | Business | Pro investory | Traders | Varianta omikron | Potenciál | Finanční produkty | Rally | Investujte | Komoditní stratég | Komunikace | Oživení ekonomiky | Sentiment v USA | Ekonomika eurozóny | Makrodata | Údaje z Číny | Zisky | Zisk firem | Deriváty | Šéf Fedu | USMCA | Fondy | USD za barel | Důvěra | Oslabení dolaru | Kontrakce | Ukazatel | Reinvestice | Dlouhá pozice | Obchodní politika | Zpráva o trhu práce | Měny | Inaugurace | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Chaos | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Trh s ropou | Hlavní kryptoměna | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | NFIB | PinBar | Obchodování s kryptoměnami | Zhodnocení | Nervozita | 1 milion | Neúspěch | Negativní sentiment | Fundament | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | Shrnutí obchodování | Plány | Administrativa | COVID-19 | NFP | Konvergence | American Express (AXP.US) | Zbohatnutí | ZEW | Zpomalující inflace | Advokátní kancelář | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Americké centrální banky | Investiční manažeři | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Zasedání Fedu | Bloomberg | XAU/USD | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Komoditní trhy | Růst poptávky | Korekce | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Riziko recese | Stimulační opatření | Výkonnost | Index S&P 500 | Instrument | GDPNow | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Vývoje kurzu | Přehled | Short | Andrew Bailey | Krize | CHF | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Nákupní příležitost | Volby v USA | Drawdown | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | JDE | Podpora | MWh | Prezident Joe Biden | Geopolitické faktory | MT4 | Spojené království | Cena | Maloobchodní prodeje | Německo | MJ | Apple | Evropské indexy | Americký trh | Snížení sazeb | Prime | Kurzy | Ekonomické údaje | Pozitivní korelace | Nové rekordy | Ekonomická data | Silná americká data | Spekulace na růst | Drahé kovy | Obchodování indexů | Výhledy | Medvědi | Zveřejnění zpráv | EMA | Forexu | Podhodnocený | Akcie společnosti | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Evropské méně | Slabé euro | Denní graf | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Práce | Úspěch | Cíle | Novozélandská centrální banka | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Bezpečnost | Investiční poradce | Banky | Buy | Obchodní podmínky | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Express | Ostatní komodity | CBOT | Kotace | Australský index | Šance | Fundamenty | Netflix | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Historie se opakuje | Analýza | Procter & Gamble | Zlepšení | Omicron | Vyšší ceny ropy | XTB | Výraznější pokles | Zvyšování úroků | Americký Fed | Pozice | Současná situace | Pullback | TTF | Dlouhé pozice | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vyšší volatilita | Hedge | Market | Las Vegas | Sestupný trend | Support | Brokeři | Moje cesta Prop Tradingem | Očekávání v USA | FX | Obchodní deficit | Texas | Posílení amerického dolaru | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Obchodní aktivity | Chuť riskovat | Služby | Velikosti pozic | Spotřební zboží | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | OPEC | Broker | Novinky a zajímavosti z prop tradingu | Sentiment | Investoři | Prodejní tlak | Extrémní výkyvy | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Stop-Loss | Průměrná hodnota | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Rostoucí výnosy | Indexy nákupních manažerů | Guyana | Omezení produkce | Rezistence | Analytici společnosti | Saxo Bank | Klíčový support | Spotřebitelská poptávka | Oživení čínské ekonomiky | Kryptoměnová burza Binance | Pozice dolaru | Velké banky | Nařízení | Ropy | RBA | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Pomalý růst | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Americké ekonomiky | Jádrový index | Úročení | Krátké (short) pozice | USD | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Ekonomický dopad | Růst aktivity | Zvýšení daní | Získané peníze | Inflace ve Spojeném království | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Silný dolar | 3M | Zemědělské plodiny | Cena ropy | Nízké poplatky | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | CZ | Průraz | Tlak medvědů | Australský dolar | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | StoneX | Přeprodání | Trh s futures | ANO | Pokles eura | Objemy obchodů | Oživení inflace | Finanční ztráty | Economic | Růst eura | Dlouhodobější trend | Kanada | Pravidla EU | CME | Kryptoměna | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Martin Klass | Ceny komodit | Indexy | Prognózy inflace | Americký dolar | Nízké ceny ropy | US100 | SMC | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | ECB | Institut | HICP | NBP | CFD na indexy | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | ECN | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Body | Zvýšení inflace | Reverzní formace | Korekční fáze | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Omikron | NIESR | Cykly | Konzervativci | Hizballáh | EU | Miliardy | Úroveň supportu | Materiály | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Poptávky po ropě | Prodeje | Pracovní síly | Rizikový apetit | Vnější prostředí | Investor | USD/JPY | Americké vlády | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Šíření koronaviru | Banka | Produkce ropy | CPI v eurozóně | Země eurozóny | Podnikatelské klima | Účinnosti vakcín | Graf dne | Baker Hughes | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Německá inflace
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot